PDA

View Full Version : Zavjese, paneli, roloi...

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7

nana666
25.09.2007., 11:38
Kako se kreću cijene vodilica (za panel) po dužnom metru?

Te zanimaju tu naše cijene ili u Ikei??? Jer mislim da ti je puno isplativije i bolje uzeti sve u Ikei... jer mene ti je sve zajedno, karniše s kojima dobiješ sve potrebno u kompletu (dva komada) i četiri panela došlo oko 75 eura.

elegant
25.09.2007., 11:43
Te zanimaju tu naše cijene ili u Ikei??? Jer mislim da ti je puno isplativije i bolje uzeti sve u Ikei... jer mene ti je sve zajedno, karniše s kojima dobiješ sve potrebno u kompletu (dva komada) i četiri panela došlo oko 75 eura.

to zvuči vrlo prihvatljivo :top: meni ej jedan prozor 3,14, a drugi ... jedna balkonska vrata i prozor 90 cm

znaš event ipak i naše cijene?? čist da vidi razliku :rofl:

nana666
25.09.2007., 11:49
Moje su od 130-230 cm, a meni je recimo trebalo 260 cm. Tako da sam ja onda uzela dvije i spojila ih dužinom od 130 cm. I ispalo je super. Možda si i vidjela na Slikice vasih stanova, namjestaja...sitnica za kucu - ako nisi evo link http://img503.imageshack.us/my.php?image=zavjesesp1.jpg. Doduše tu se ne vidi karniša ali ovo su ti moje:

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/30115113

elegant
25.09.2007., 12:03
Moje su od 130-230 cm, a meni je recimo trebalo 260 cm. Tako da sam ja onda uzela dvije i spojila ih dužinom od 130 cm. I ispalo je super. Možda si i vidjela na Slikice vasih stanova, namjestaja...sitnica za kucu - ako nisi evo link http://img503.imageshack.us/my.php?image=zavjesesp1.jpg.

Odlično izgleda :D Meni doduše treba manja dužina, ali to je zanemariv detalj ... super, thnx :kiss:

nana666
25.09.2007., 12:23
Odlično izgleda :D Meni doduše treba manja dužina, ali to je zanemariv detalj ... super, thnx :kiss:

:Slin:

laella
25.09.2007., 19:50
da li se te vodilice mogu kombinirati za panele i za "normalne" zavjese?
mislim da jednom imam panele pa ih zakacim i dolje, a drugi puta da gornju vodilicu iskoristim za obicnu zavjesu?
To ja upravo namjeravam napraviti kad mi paneli dosade, a moja vodilica mislim da može poslužiti za to (pod 'normalne' zavjese ne mislim na one 'trakaste', već na one na koju se mogu staviti bilo kakvi plastični bijeli klizači).
Ovo je vodilica koju ja imam.
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/80079363

crvenkapica33
26.09.2007., 11:09
tražim "trakaste zavjese", ali ne one trake širine 10cm, već one skroz tanke, ko niti... zanima me gdje bi ih u zg mogla kupiti i koja je cijena! zahvaljujem unaprijed!

imaš u domi casi u solidumu, gotove dimenzija 110x250 te su mislim 100 kuna i 90x200 su 70,80-ak kuna. i isto u solidumu u kare dizajnu - 86x200 88 kuna :kava: jučer vidla

Lei
26.09.2007., 12:50
tražim "trakaste zavjese", ali ne one trake širine 10cm, već one skroz tanke, ko niti... zanima me gdje bi ih u zg mogla kupiti i koja je cijena! zahvaljujem unaprijed!

E, ja trazim istu stvar, tako da su mi korisne ove preporuke iznad. Ono sto mogu ne-preporuciti je Lesnina gdje to cudo hoce naplatiti 300 kn :horor:

crvenkapica33
26.09.2007., 12:57
E, ja trazim istu stvar, tako da su mi korisne ove preporuke iznad. Ono sto mogu ne-preporuciti je Lesnina gdje to cudo hoce naplatiti 300 kn :horor:

ovo ti je onak gotovo - piše: zavjesa za vrata

crvenkapica33
26.09.2007., 12:58
http://shop.kare.hr/default.php/cPath/138?osCsid=d9c9125d81288332db7d379fda4d5658

ovo ti je iz kare dizajna

Dakle, pitanje je u naslovu. Zavjesa je bijela, končana.
Čuo sam da se to može ofarbati tonerom za jupol :) Ali ne znam kako, ni da li će boja poslije spasti pranjem.
Uglavnom, trebam jarko narandžastu boju.

Xenia 13
26.09.2007., 17:41
sigurno se neće oprati. Moj sin je zaflekao hlače i to baš nekom narančastom nijansom,neda se skinut ni iskuhavanjem

chateauxdeif
26.09.2007., 17:59
Dakle, pitanje je u naslovu. Zavjesa je bijela, končana.
Čuo sam da se to može ofarbati tonerom za jupol :) Ali ne znam kako, ni da li će boja poslije spasti pranjem.
Uglavnom, trebam jarko narandžastu boju.
postoji upravo jako narančasta boja u svojstvu boje za tkaninu. znam da dobro prima na pamuk, ali kod iskuhavanja pušta boju, iako se to na ofarbanoj tkanini ne primjećuje.

may@
27.09.2007., 08:32
mislim da sam takve trakaste vidjela u kiki, raznih, cijenu ne znam

Zna li neko kako da izvedem to sa tonerom? da ga pomiješam s vodom i ostavim zavjesu preko noći ili šta? :)

amneka
27.09.2007., 19:20
hi, ljudi, hvala vam na preporukama za trakaste! ja sam vidjela u NAMI al' cjena im je bila 200kn za širinu 90cm što mi se čini previše. Znači KARE nije preskup. vidila sam ih na njihovoj stranici, ali nema cijene.

Lei
28.09.2007., 08:09
Semeraro ih ima, 200x90 mislim, u bez, zlatnoj, narancastoj i sarenoj varijatni. 180 kn :( Previse za tako nesto

crvenkapica33
28.09.2007., 14:01
hi, ljudi, hvala vam na preporukama za trakaste! ja sam vidjela u NAMI al' cjena im je bila 200kn za širinu 90cm što mi se čini previše. Znači KARE nije preskup. vidila sam ih na njihovoj stranici, ali nema cijene.

doma casa ti je pedeset metara prije karea u solidumu pa ako si u zg provjeri oboje (valjda jesi ak si u nami gledala :zubo:)

Lei
29.09.2007., 20:08
Evo mene upravo iz Dome: 200x90, 69 kn, 250x110 99 kn i imaju jos i 250x200(ovo nisam tocno zapamtila... 129 kn, ali nisam sigurna za cijene i dimenziju). U bijeloj, plavoj, narancastoj, zelenoj.... vjerojatno i u jos kojoj boji. Uglavnom :top: i za izbor i za cijene.

dubac
29.09.2007., 21:23
Evo da se uključim u priču o zavjesama... U mom kvartu (Stenjevec) postoji salon Belanović. Ne znam jesu li skupi. Mi smo išli k njima jer su nam 5 minuta od kuće. Lani za 2 metra prozora platili 600 kn (3x dužina, šivanje 20 kn po metru). Neke u boji...
Ali imam pitanje - kakve zavjese pašu uz PVC prozore? U novom stanu imat ću PVC stolariju, i prilično male prozore u odnosu na sadašnji stan (širina 120), kakve uopće zavjese na takve prozore? Ima li neko pravilo? Kolika karniša? Balkonska vrata su posebno.

Yazz
29.09.2007., 22:22
dubac, koliko sam skužila ti voliš rustiku kao i ja, zar ne?
ma samo lijepo stavi ono šta ti se sviđa, i tako karniše i zavjese skroz prekriju prozore, ni ne vidi se jesu li pvc ili drvo.

ja sam u starom stanu imala pvc i karniše od kovanog željeza (iz ikee) i bijele pamučne zavjese, raznih tekstura u raznim sobama, i to super izgledalo :)

ja ne znam šta da u ovom novom stanu stavim, jer imam neke prastare kutije za rolete, pola sobe će mi otići kad stavim klasične karniše a razmišljam o onim zavjesama što se zakače na prozorski okvir direkt (jel se to kaže paket zavjesa?). hmmm.

Yazz
29.09.2007., 22:25
doma casa ti je pedeset metara prije karea u solidumu pa ako si u zg provjeri oboje (valjda jesi ak si u nami gledala :zubo:)

šta taj kare ima u solidumu?
imaju genijalijalnih stvari :s

crvenkapica33
29.09.2007., 23:13
šta taj kare ima u solidumu?
imaju genijalijalnih stvari :s

otvorili prije tjedan dana; ja već tržila i to prije otvorenja :zubo:- škvadra masovno rezervirala. potpuno nepotrebno jer mi veli cura koja tam radi da kad se naruči, ako nema kod njih na skladištu, čekaš dva tjedna.

crazyform
30.09.2007., 08:34
Zna li neko kako da izvedem to sa tonerom? da ga pomiješam s vodom i ostavim zavjesu preko noći ili šta? :)

a da probaš sa bojom za tkaninu iz dm-a?kupiš pakiranja prema nijansi koju želiš postići i ubaciš sve u veš-mašinu.jedini uvjet je da tkanina ima barem 50% pamuka u sebi.poslije ti se ne ispire.

a da probaš sa bojom za tkaninu iz dm-a?kupiš pakiranja prema nijansi koju želiš postići i ubaciš sve u veš-mašinu.jedini uvjet je da tkanina ima barem 50% pamuka u sebi.poslije ti se ne ispire.

Mogao bih, ali nisam iz hr, pa nemamo DM, ali ću pogledati u većim drogerijama :) Nisam znao da se u drogerijama prodaje boja za tekstil. Vjerujem da ima barem 50% pamuka.

inform
01.10.2007., 14:31
ako može pomoć! Da li u ikei ima za kupit onih karniša koje kod nas zovu "sistem". To su one zavjese koje se dižu prema gore? Htjela bi si tako nešto, a kod nas mi je to malo previše novaca. Jedan sistem dođe oko 500 kn. a meni trebaju 4, bez zavjesa i bez šivanja. :rolleyes:

colorblind
01.10.2007., 14:57
Moje su od 130-230 cm, a meni je recimo trebalo 260 cm. Tako da sam ja onda uzela dvije i spojila ih dužinom od 130 cm. I ispalo je super. Možda si i vidjela na Slikice vasih stanova, namjestaja...sitnica za kucu - ako nisi evo link http://img503.imageshack.us/my.php?image=zavjesesp1.jpg. Doduše tu se ne vidi karniša ali ovo su ti moje:

nana, meni su se isto jako svidjeli ti paneli...tebi je ovaj u sredini širi od ovih sastrane?? koliki ti je prozor???
u db imam jedan prozor od 140cm i jedan izlaz na terasu od 120cm...
stavila sam to, ali sada imam veeeliki problem, odnosno, prekrasno to izgleda ali nikako nije funkcionalno...
kakav imaš prozor? klizni ili dvokrilni?? mislim da je to super za klizno...
sad razmišljam o tome da ih maknem, pretvorim u normalne zavjese...

colorblind
01.10.2007., 15:07
Inform, misliš li na one koje se spajaju u "harmoniku" ili one koje idu u rolu?? uglavnom tamo imaš svašta....
ja sam tamo kupila za u kupatilo, na netu sam našla bila neke u raznim dezenima, ali jednom kad sam došla tamo ih nije bilo...
moj je stari kupio to u Bauhausu... ali ne znam za koliko veliki prozor ti treba??
ja Ikeu totalno preporučam svima, pogotovo onima koji vole moderno, a nemaju jako puno love...
mi smo tamo 95% stana opremili... i super sam zadovoljna. i postala ovisnica o Ikei...

colorblind
01.10.2007., 15:10
http://www.ikea.com/it/it/catalog/categories/range/10374/10701/

inform
01.10.2007., 15:24
pokušavam stavit sliku zavjesa ali mi baš ne ide:ne zna: mislim na one koje idu u harmoniku-valjda. Imaju onaj lančić ili konopac kojima ih se vuče prema gore. Gledala sam na ikeinoj stranici ali neznam da li je to to!? Razlika u cijeni je ogrooomna-tako da bi tamo kupila i karniše i materijal a ovdje dala šivat.
Imam tri prozora u dnevnoj sobi gdke bi njih stavila i jedan bočni balkonski na koje sam mislila staviti panele. Neznam kako će to izgledat, ali ovaj bočni balkonski me muči. Ta vrata se stalno otvaraju pa ni sama neznam što da na njih stavim.
Malo sam se raspisala:cerek:
hvala na informacijama

colorblind
01.10.2007., 15:37
oni ti tamo imaju gotove, ali sumnjam da bi našla dimenzije koje tebi trebaju...
mi u uredu imamo na vratima te, ali mislim da su došle jako puno koštati, one su zaljepljene na ta dvoja vrata...
ja sam kupila sve u ikei i kda sam došla kod krojačice da mi napravi samo rubove, kaže mi cijenu neku po m2 (zaboravih od muke), da bi me njeno obrubljivanje došlo više od samog materijala i karniša...
ne znam kakve biš karniše za to mogla upotrijebiti... mi tu u kanc imamo samo neku "letvicu", ona je u zavjesi, i niti se ne vidi...
nisam sigurna da li biš to mogla dati nekome da ti izvede, a da ti ne naplati toliko koliko bi te sve zajedno poslije ispalo..
nadam se da griješim...

inform
01.10.2007., 15:39
http://i22.tinypic.com/4smiiu.jpg
uspjela:) e takav tip zavjese bi-samo drugi materijal i boju. saznala sam da se to zove paket zavjesa

inform
01.10.2007., 15:44
karniša se fiksira u strop ili u zid i onda na nju čičkom se stavi zavjesa. Danas sam bila u dva salona zavjesa u zg-uglavnom to što ja hoću šivanje, materijal i karniše bi me došlo 4700 kn!!! neznam kako se inače kreću cijena po salonima ali meni to izgleda jako puno -za samo tri prozora.
u ikei ima i metraže jeftine za kupit pa sam mislila tako uzet materijal

colorblind
01.10.2007., 15:54
ako imaš vremena i znaš malo o šivanju, mislim da si i sama možeš napraviti...
ja sam kupila u Ikei, kao što rekoh jednu takvu i stavila u kupaonu... i kad sam vidjela kako je to napravljeno, u biti je jednostavno...
samo u današnje vrijeme malo tko ima vremena time se baviti...
a svakako za materijale u ikei... lom...

inform
01.10.2007., 15:59
hvala colorblind. Neznam da li bi se upustila sama u šivanje. Idem sad mužu prezentirat cijenu zavjesa :D i planirat put do ikee

nana666
02.10.2007., 15:21
[QUOTE=nana666;10426020]Moje su od 130-230 cm, a meni je recimo trebalo 260 cm. Tako da sam ja onda uzela dvije i spojila ih dužinom od 130 cm. I ispalo je super. Možda si i vidjela na Slikice vasih stanova, namjestaja...sitnica za kucu - ako nisi evo link http://img503.imageshack.us/my.php?image=zavjesesp1.jpg. Doduše tu se ne vidi karniša ali ovo su ti moje:

nana, meni su se isto jako svidjeli ti paneli...tebi je ovaj u sredini širi od ovih sastrane?? koliki ti je prozor???
u db imam jedan prozor od 140cm i jedan izlaz na terasu od 120cm...
stavila sam to, ali sada imam veeeliki problem, odnosno, prekrasno to izgleda ali nikako nije funkcionalno...
kakav imaš prozor? klizni ili dvokrilni?? mislim da je to super za klizno...
sad razmišljam o tome da ih maknem, pretvorim u normalne zavjese...

Svi četiri panela su širine 60 cm. A to ti nisu prozori nego ti imam troje vrata - svaka širine 80 cm. Jedna dvokrilna, a druga jednokrilna, to mi je izlaz na balkon. Da ja sam već prije rekla da nisu baš praktični, jer ih moraš stalno povlačiti, a pogotovo ako imaš dijete u stanu. Ali eto, stavili smo ih, valjda će izdržati neko vrijeme. :top:

laella
02.10.2007., 15:27
karniša se fiksira u strop ili u zid i onda na nju čičkom se stavi zavjesa. Danas sam bila u dva salona zavjesa u zg-uglavnom to što ja hoću šivanje, materijal i karniše bi me došlo 4700 kn!!! neznam kako se inače kreću cijena po salonima ali meni to izgleda jako puno -za samo tri prozora.
u ikei ima i metraže jeftine za kupit pa sam mislila tako uzet materijal
Ja sam bila u 5 salona zavjesa (Meblo, Kreativa, Velana i još 2 u Solidumu, zaboravila sam kako se zovu) i sve cijene su se kretale oko istih skupih veličina. Ono što je dobar dio te visoke cijene je mehanizam, koje imaš raznih vrsta, pa ovisno o tome i cijena varira. Imam doma još uvijek razrade tih cijena pa ti mogu egzaktno reći koliko košta mehanizam za rimski paket po m2.
Na materijalu i šivanju možeš dosta uštediti ako se sama baciš u to, ali i to naravno ovisi o samom odabranom materijalu i njegovoj cijeni.
Nažalost, u Ikei imaju jako mali izbor gotovih rimskih paketa, mislim 2-3, i svi su dosta obični.

colorblind
03.10.2007., 09:29
eto mojih panela.....
dok su još na zidu i ne pretvore se u obične zavjese....

http://img528.imageshack.us/img528/4130/dsc02983rz1.th.jpg (http://img528.imageshack.us/my.php?image=dsc02983rz1.jpg)

nana666
03.10.2007., 10:37
eto mojih panela.....

http://img528.imageshack.us/img528/4130/dsc02983rz1.th.jpg (http://img528.imageshack.us/my.php?image=dsc02983rz1.jpg)

Ej pa paneli su ti zakon!!!!!! Prekrasno izgledaju. Nemoj ih mijenjati u obične zavjese. Nemoj, jer mislim da neće ni upola tako dobro izgledati kao ovo. :(
Pretrpi to malo što su nepraktični, naviknut ćeš se na to. :top: Jesu to samo dva panela ili?

colorblind
03.10.2007., 10:41
3 su...
samo baš sam ljuta... kad god idem van na terasu, ispalim...
ali ok... prošlo je ljeto pa neću toliko morati otvarati prozore.. a možda za drugo sredimo i klimu... pa ipak ostanu. meni se isto jako sviđaju....:cerek:

ja sam mislila ako ih promjenim ovo tamnije, pošto je na duplo, proširiti i navući navečer... a ispod neki lijepi prljavo bijeli materijal...
nemam pojma...
svašta će se još desiti...

nana666
03.10.2007., 10:48
3 su...
samo baš sam ljuta... kad god idem van na terasu, ispalim...
ali ok... prošlo je ljeto pa neću toliko morati otvarati prozore.. a možda za drugo sredimo i klimu... pa ipak ostanu. meni se isto jako sviđaju....:cerek:

ja sam mislila ako ih promjenim ovo tamnije, pošto je na duplo, proširiti i navući navečer... a ispod neki lijepi prljavo bijeli materijal...
nemam pojma...
svašta će se još desiti...

U svakom slučaju dajem glas za ostanak panela!!!! :) Ej a di si ih kupila???

colorblind
03.10.2007., 10:50
u Ikei sam kupila materijal za ove tamne i dala napraviti... a ovu u sredini sam nedavno kupila tamo gotove, jer sam se bila preračunala sa materijalom...
vodilice isto u Ikei...

chiquita
03.10.2007., 10:51
ovo baš dobro izgleda, al ne kužim zašto su nepraktične? zbog pranja misliš?
i što je ovo u sredini? to bih ja makla.

colorblind
03.10.2007., 10:54
nepraktične su jer ja npr ne mogu oba prozora otvoriti, znači ne mogu ih dovoljno odmaknuti... stalno ih moraš micati lijevo desno...
ma nebitno...
a reci mi, šta biš stavila u sredinu???

nana666
03.10.2007., 11:02
nepraktične su jer ja npr ne mogu oba prozora otvoriti, znači ne mogu ih dovoljno odmaknuti... stalno ih moraš micati lijevo desno...
ma nebitno...
a reci mi, šta biš stavila u sredinu???

Ej baš sam vidjela slikicu cijelog tvog dnevnog boravka, šta ne misliš da bi možda bilo dobro kupiti za sredinu jedan panel u boji zida???? Da i ja sam svoje kupila u Ikei, samo ja sam svoje kupila ful gotove, nisam ih šivala. Iako je ovaj materijal zakoooon!!!!! I ovo je točno šta kažeš da ih stalno treba micati, lijevo, desno, lijevo, desno, nazad na mjesto... Koma. Ali naučiš se. E, a znači onda da ti svoje možeš prati, jer ja svoje ne mogu. Eto još razlog više zašto možeš svoje ostaviti... :)

chiquita
03.10.2007., 11:04
ha ne znam šta bi stavila ali taj srednji dio mi se ne sviđa.

colorblind
03.10.2007., 11:07
hm....
dragi bi ispalio da mu još "roza" detalja uvaljujem...
mislim da ne bi pasalo možda... ali ne znam ni bi li našla negdje adekvatnu boju..
nemam pojma...
ja sam htjela da sve budu takve... i na kraju sam se zeznula sa dužinom, kao što rekoh... i falilo mi.
a sada u ikei nemaju više taj dezen.... kao i šta više nemaju boju kuhinje moju... užas..

nemam pojma.

colorblind
03.10.2007., 11:09
:misli:

zašto? jer je bijelo??? ili???
šta bi trebale biti iste? ali šta ako je to nemoguće???
ma jo....:ne zna: :ne zna: :ne zna:

nana666
03.10.2007., 11:18
hm....
dragi bi ispalio da mu još "roza" detalja uvaljujem...
mislim da ne bi pasalo možda... ali ne znam ni bi li našla negdje adekvatnu boju..
nemam pojma...

Mi smo cijeli stan uredili u wenge-vanilija kombinaciji, sa rozo-ljubičastim detaljima, i mom najdražem mužu nije ništa smetalo. :mig: Čak sam ga uspjela nagovoriti i na rozi motorolin bežični telefon. Sve u tonu. :D Iako mislim da si stavila sva tri ista panela da ne bi bilo tako dobro. Bilo bi previše, ovako kad je jedan u sredini različit od ova druga dva izgleda fenomenalno.

colorblind
03.10.2007., 11:23
da...
hm...
meni je isto nekako ok, naravno da može bolje, a i gušti su gušti...
:ne zna:

chiquita
03.10.2007., 11:44
:misli:

zašto? jer je bijelo??? ili???
šta bi trebale biti iste? ali šta ako je to nemoguće???
ma jo....:ne zna: :ne zna: :ne zna:

ne, ne zato što je bijelo.
i treba biti bijelo ali mi se ne sviđa dezen, ili vrsta materijala, ne znam ne mogu dobro vidjeti na slici. neka bude bijelo, ne kažem da je bolje s crnom bojom ali mi se jednostavno ne uklapa.
a tebi ako je lijepo tako - good for you. imam lagani osjećaj da si naljućena a bez razloga.
zavjese su ti lijepe.

meni su recimo puno ljepše ove
http://www.ikea.com/PIAimages/56109_PE161490_S4.jpg
ili ovehttp://www.ikea.com/PIAimages/46072_PE142727_S4.jpg
al svatko ima svoj ukus.

colorblind
03.10.2007., 11:47
nisam nikako ljuta...
nego...
ova prva slika koju si stavila... je tako jedna patnja... kad smo bili u ikei kupiti za tu srednju... NISU JU VIŠE IMALI!!!!!!!!!!! a ona je bila moj izbor...
ova druga nikako ne bi pasala uz dezen na ovim tamnima... i zato je morala biti ona na crte...:cry:

ali možda nekom drugom prilikom ju i nađem...

nana666
03.10.2007., 12:06
nisam nikako ljuta...
nego...
ova prva slika koju si stavila... je tako jedna patnja... kad smo bili u ikei kupiti za tu srednju... NISU JU VIŠE IMALI!!!!!!!!!!! a ona je bila moj izbor...
ova druga nikako ne bi pasala uz dezen na ovim tamnima... i zato je morala biti ona na crte...:cry:

ali možda nekom drugom prilikom ju i nađem...

Hej kada si zadnji put bila u Ikei? Jer ja sam bila krajem osmog ili početkom devetog, više ni ja ne znam i bilo je ovih. A i baš sam pogledala na stranici od Ikee, i imaju ih. Tako da.... Ako uskoro ideš možeš i to kupiti... I mislim da bi mogla lijepo pasati uz ove šta imaš.

colorblind
03.10.2007., 12:34
bili smo 16.09. i imali su ju izvješenu, i pretumbali sve i nije ih više bilo trenutno... zvala je ženska skladište i rekli su da stiže za 2 dana... a mi smo u Poreču, a daleko nam je za "skoknut", ma da ja bi skakala svaki dan tamo da mogu...
drugi put kad idem sigurno ću pogledati, jer patim još uvijek za njima...
možda ih bude...:confused:

nana666
03.10.2007., 12:58
bili smo 16.09. i imali su ju izvješenu, i pretumbali sve i nije ih više bilo trenutno... zvala je ženska skladište i rekli su da stiže za 2 dana... a mi smo u Poreču, a daleko nam je za "skoknut", ma da ja bi skakala svaki dan tamo da mogu...

Uglavnom slobodno si uvijek možeš provjeriti na njihovoj web stranici da li ih ima ili nema. :top:

chiquita
03.10.2007., 13:53
ajde nemoj biti tužna.:mig:
to ti je samo motiv da ćeš opet (morat) ić u ikeu i kad je kupiš imat ćeš dvije vrste, paš moć birat!
dok ti se jedne peru staviš druge i to je to.:mig:

colorblind
03.10.2007., 14:02
draga, ne treba meni puno razloga za ikeu... da bi mi samo malo bliže bila....
mužić kad mu ikeu spomenem, digne mu se sva kosa na glavi.....:rofl:

e a zašto je problem ih prati??
nana o čemu ti to???

e a ove koje sam kupila, mislim da ako ih stavim u mašinu, kad bih otvorila vrata našla bi samo konce....
totalno se cufaju.

laella
03.10.2007., 16:06
Colorblind, jako mi se sviđaju tvoji paneli. Za srednji, ako baš ne nađeš ovog koji ti se sviđa, uzmeš onaj jednobojni, ali od homogenog i malo čvršćeg materijala, mislim da se zove ANNO SANNELA, bijele boje, malo vuče na bež. Čini mi se da je takve baze ovaj tvoj šareni.
Imam ga ja u svojoj panel kombinaciji i dosta je neutralan pa se složi sa svim. Za ilustraciju:
http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/DSC00824.jpg

laella
03.10.2007., 16:09
nana o čemu ti to??

Na svim panelima iz IKEE piše da se ne smiju prati, ali, kad dođe vrijeme za pranje, pokušat ćemo pa ćemo javiti kako je prošlo :mig:
Neki od panela su po sastavu djelomično i od papira, pa je to dosta razumljivo, za njih ne vrijedi ni pokušavati

laella
03.10.2007., 16:11
A kad sam već krenula sa slikicama, evo i jednog nabranog rimskog paketa iz Kreative :cerek: :
http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/DSC00835.jpg

inform
03.10.2007., 18:54
evo mene opet. Idem u petak u Ikeu. Kupit ću sistem za 15eura, komada tri. Našla sam ženu koja će mi sašit zavjese. e sad me zanima jedna stvar: obzirom da imam stare karniše one drvene sa kanalićem u stropu-da li moram skinut te karniše ili mogu sistem ušarafit u drvo??

laella
03.10.2007., 22:50
Možeš bušiti u štogod hoćeš, samo mora biti ravno i dovoljno čvrsto da, jel', drži to sve skupa u plafonu. U tom slučaju mislim da moraš paziti da uzmeš šarafe za drvo.

Ako nekog zanima: mehanizmi za rimske pakete se kreću od cca 190 do 580 Kn/m (sudeći po ovim mojim ponudama).

Još malo tvrtki koje se bave šivanjem zavjesa po narudžbi:

Caldo studio (Maksimir)
Ivano art design (Solidum)
Velinac (Vrbik)
T.J.Elegans (Solidum)

i onaj dućan u Solidumu što dijeli prostor s L panelima (taj ima, po meni, najbolje materijale, ali :eek: skupe)

colorblind
04.10.2007., 08:21
evo mene opet. Idem u petak u Ikeu. Kupit ću sistem za 15eura, komada tri. Našla sam ženu koja će mi sašit zavjese. e sad me zanima jedna stvar: obzirom da imam stare karniše one drvene sa kanalićem u stropu-da li moram skinut te karniše ili mogu sistem ušarafit u drvo??

i ja bi...i ja bi...
kada budeš kupovala, ako misliš imati panele, nemoj zaboraviti uzeti si sve šta je potrebno...
meni se desilo zadnji put kad sam kupila za obične zavjese, zaboravih kupiti onaj držač za u zid... i na kraju odoh tu u jedan dućan i 2 mi naplatili 500kn.. toliko me ni zavjese ni štap ni završeci nisu došli...
uglavnom, samo onaj sistem je 15€, onda su po 7€ svaki onaj za panel... ja ne znam imena im na hr...sorry.:ne zna:
i onaj štap koji bi ti kao trebao pomoći, sa njime ih lako mičeš... ja još uvijek nisam stigla ih totalno instalirati... alo ovaj vikend je kao produženi...

nana666
04.10.2007., 08:54
draga, ne treba meni puno razloga za ikeu... da bi mi samo malo bliže bila....
mužić kad mu ikeu spomenem, digne mu se sva kosa na glavi.....:rofl:

nana o čemu ti to???

e a ove koje sam kupila, mislim da ako ih stavim u mašinu, kad bih otvorila vrata našla bi samo konce....
totalno se cufaju.

Evo laella ti je dala unaprijed odgovor, moje one tamno smeđe su naime od papira a one druge nemam pojma od čega (ne da mi se opet provjeravati), ali na svima piše da nisu za pranje. A cijena im je stvarno smiješna, tako da bez najmanje dileme - čim se ofucaju ili zaprljaju ili nešto idu dolje i kupujem druge. A šta se tiče ovoga od ajmo reći dodatne opreme za karnišu i to sve - ja sam kupila onaj komplet karniša u kojem dobiješ sve zajedno, karnišu, vodilice, čičak za zavjese i utege. I cijeli komplet košta 14,95 eura. Ne moraš ništa dodatno kupovati. :mig:

colorblind
04.10.2007., 08:57
baš sam sada gledala na netu i tamo više nema tog kompleta...
inače, prije nego sam išla ja u ikeu, naravno na netu sam sve gledala i stalno su imali sve odvojeno a i taj komplet... koji kad sam došla tamo, nisam vidjela.

kakav čičak??? čemu služi?

nana666
04.10.2007., 09:26
baš sam sada gledala na netu i tamo više nema tog kompleta...
inače, prije nego sam išla ja u ikeu, naravno na netu sam sve gledala i stalno su imali sve odvojeno a i taj komplet... koji kad sam došla tamo, nisam vidjela.

kakav čičak??? čemu služi?

Ima ih, ima evo link http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/30115113. Čičak imaš na vodilici i jedan šiješ na panel i na taj način pričvršćuješ panel za vodilicu. Jedino šta nema u kompletu je ono s čime možeš lakše pomicati panel. Ali nema veze, to ću drugom prilikom kupiti. :)

colorblind
04.10.2007., 09:30
eto.... ja cijelo vrijeme gledam na tal stranici, pošto ja tamo odlazim i nema... ali totalno nebitno...

colorblind
04.10.2007., 09:32
kako sam luda.... šta ćeš, plavuša...
ja sam tražila pd kvartal, i sad vidih da ih ima...
:p

nana666
04.10.2007., 09:40
eto.... ja cijelo vrijeme gledam na tal stranici, pošto ja tamo odlazim i nema... ali totalno nebitno...

vidiš da ima :D , e nego one su ti sještene ne među panelima i onim svim dodatnim stvarčicama za panele nego tamo kod običnih karniša kaj su po tri-četiri-pet eura. Kraj toga su ti bile smještene (kad sam ih ja kupovala - u četvrtom ili petom mjesecu). Samo si zapiši ime - i potraži, i baš sam gledala na stranici piše da ih ima na raspolaganju... :top: Iako ti ne trebaju (preptostavljam)....

Jezreel
05.10.2007., 11:20
a jel netko zna gdje je najbolje u rijeci dat šivat zavjese??
i gdje imaju velik izbor?? i kakvu boju da odaberem na narančaste zidove. sad mi treba nešto malo neutralnije da mi cijela soba ne vrišti u različitim bojama..
hvala!

elegant
05.10.2007., 12:51
a jel netko zna gdje je najbolje u rijeci dat šivat zavjese??
i gdje imaju velik izbor?? i kakvu boju da odaberem na narančaste zidove. sad mi treba nešto malo neutralnije da mi cijela soba ne vrišti u različitim bojama..
hvala!

možda malo "pogasiš" boju zidova sa smeđe - zelenkastom kombinacijom? kažeš da je namještaj taman, pa pokušaj tu boju imati na zavjesama i još neku neutralnu ... moglo bi uspjeti.

Jezreel
05.10.2007., 14:57
ma namještaj je škuro smeđi i donji dio kreveta i fotelje je pretapeciran u smeđe. razmišljala sam o nekoj bež boji pa sa zagasito crvenim prugama ili nekim drugim uzorkom.. nemojte mi popljuvat ideju kao što svi to uvijek naprave! :ne zna:

laella
05.10.2007., 18:27
Evo danas na radiu čujem da Kika ima akciju 50% na šivanje zavjesa

elegant
05.10.2007., 19:38
ma namještaj je škuro smeđi i donji dio kreveta i fotelje je pretapeciran u smeđe. razmišljala sam o nekoj bež boji pa sa zagasito crvenim prugama ili nekim drugim uzorkom.. nemojte mi popljuvat ideju kao što svi to uvijek naprave! :ne zna:

zagasito crvene pruge na narančaste zidove ... jesi sigurna da to želiš?!

Jezreel
05.10.2007., 19:41
ma nisu baš narančasti nego više žuto narančasti. a imam plahte koje su šarene žuto, narančasto žuto i ima malo zagasito crvene pa mi se svidjelo kako paše. ali pretpostavljala sam da se nikom drugom neće sviđat :D

ri-watch
06.10.2007., 11:33
ma nisu baš narančasti nego više žuto narančasti. a imam plahte koje su šarene žuto, narančasto žuto i ima malo zagasito crvene pa mi se svidjelo kako paše. ali pretpostavljala sam da se nikom drugom neće sviđat :D

Ima lijepih zavjesa u "Velani",bijele sa manjim smeđim i oker žutim prugama.Uzorak nije upadljiv,a opet nisu samo bijele.Isplati se pogledati.

Jezreel
06.10.2007., 11:38
a di je ta velana?? danas sam bila gledat pa su u svim dućanima neke svjetlucave, sjajne.. nisu mi baš nešto.. morat ću otić prošetat kroz semeraro da vidim šta tamo imaju pa da dobijem ideju.
još moram i nać presvlake za fotelje pa da to sve međusobno paše.. :visi:

elegant
06.10.2007., 11:46
a di je ta velana?? danas sam bila gledat pa su u svim dućanima neke svjetlucave, sjajne.. nisu mi baš nešto.. morat ću otić prošetat kroz semeraro da vidim šta tamo imaju pa da dobijem ideju.
još moram i nać presvlake za fotelje pa da to sve međusobno paše.. :visi:

početak tkalčićeve, lijevo ... nemreš fulat

Jezreel
06.10.2007., 11:53
dakle u zagrebu.. a to mi baš i nije tako blizu.. ja sam iz rijeke.
a ma nešto ću nać i ovdje.

ri-watch
06.10.2007., 11:59
Ako si u Rijeci,imaš ih u prizemlju Lesnine.

Jezreel
06.10.2007., 14:26
nisam znala da i tamo imaju zavjese. baš ću ić pogledat. thanks!

krycek
15.10.2007., 09:37
imam bijele sintetične zavjese, glat su bez mustre - ne znam kako bih ih opisao :D uglavnom, požutjele su i to u gornjem dijelu pa ružno izgleda. zanima me kako bi se mogle izbijeliti? imam dvije ideje ali nisam siguran koliko su djelotvorne - vanish ili domestos pa dugotrajno namakanje:mig: što mi savjetujete?

Murron
15.10.2007., 11:31
imam bijele sintetične zavjese, glat su bez mustre - ne znam kako bih ih opisao :D uglavnom, požutjele su i to u gornjem dijelu pa ružno izgleda. zanima me kako bi se mogle izbijeliti? imam dvije ideje ali nisam siguran koliko su djelotvorne - vanish ili domestos pa dugotrajno namakanje:mig: što mi savjetujete?

ima specijalnih sredstava za izbjelivanje zavjesa, mislim da čak i vanish ima posebni proizvod za to:)

Roger
18.10.2007., 11:10
Mislim da ne možeš, barem ja ne mogu. Imam panele i karniša je baš namijenjena samo za vodilice za panel. Ne mogu ništa drugo iskombinirati.

Može, može
trebaju ti posebne male kukuice tzv. suze. Iz panel vodilice se izvade klizači i na njihovo mjesto umetnu szze. Tada se šiva zavjesa od vodilice pa 2 cm iznad poda koja se kvači u te suzice.
Problem je jedino što to nemožeš nigdjekupiti osim kod majstora koji se tim bave!!!

laella
18.10.2007., 12:06
Može, može
trebaju ti posebne male kukuice tzv. suze. Iz panel vodilice se izvade klizači i na njihovo mjesto umetnu szze. Tada se šiva zavjesa od vodilice pa 2 cm iznad poda koja se kvači u te suzice.
Problem je jedino što to nemožeš nigdjekupiti osim kod majstora koji se tim bave!!!

Ja kupila u IKEI.

the redCat
22.10.2007., 18:16
Imam jedno konkretno pitanje: može li bonagracija (ne znam književni naziv za taj držač) ako je duljine cca 240 cm biti samo na dva nosača?
Radi se o drvenoj, na koju dolaze oni kolutovi za zavjese i učvršćuje se za zid. To bi išlo iznad klizne stijene i ako stavim u sredini nosač onda mi je tu rupa jer ne mogu imati zavjesu u komadu. A opet frendica kaže da su oni probali i da se iskrivilo u sredini jer nema oslonca pa propadne zbog dužine

malena šarena
26.10.2007., 14:22
gdje se mogu kupiti lijepe panel zavjese u Splitu?

crna ovčica
28.10.2007., 17:35
e, kaj se tice panela, kak s *normalnim* prozorima, jel se isto stave dugacki paneli, da pokriju radijator, ili kratki? :ne zna:

laella
28.10.2007., 22:57
e, kaj se tice panela, kak s *normalnim* prozorima, jel se isto stave dugacki paneli, da pokriju radijator, ili kratki? :ne zna:
meni su paneli lijepi samo u dugoj varijanti...ali, u pravilu, možeš i jedno i drugo

crna ovčica
29.10.2007., 07:20
meni su paneli lijepi samo u dugoj varijanti...ali, u pravilu, možeš i jedno i drugo

da, pa i meni su tak najljepsi.samo neznam ni kako se to odrazava na grijanje... plavusa :bonk:

laella
29.10.2007., 16:05
da, pa i meni su tak najljepsi.samo neznam ni kako se to odrazava na grijanje... plavusa :bonk:
Meni se ne odražava (a i ja sam si isto mislila :mig: )...mislim da je po tom pitanju isto kao sa klasičnim zastorima..

perpetuum mobile
08.11.2007., 08:17
Bok, dakle zanima me gdje mogu kupiti zavjese (zastore)u relativnom centru Zg-a po recimo povoljnim cijenama(ne NAMA)?

Hvala

crvenkapica33
08.11.2007., 08:21
http://www.forum.hr/showthread.php?t=63167

:kava:

perpetuum mobile
08.11.2007., 08:31
puno ti hvala, moderator moze lock

fermina-daza
10.11.2007., 21:26
Zna li netko, gdje u Zagrebu postoji veći izbor neprozirnih materijala za rolo zavjese.

Kupila sam drveni mehanizam i sada pokušavam naći materijal koji bi bio svijetle boje (može i s uzorkom), samo ne onaj uobičajeni, prugasti.

Također pitanje - Kako obraditi rubove, budući da su okna nejednake širine. Netko mi je rekao da bi rubove trebalo termički obraditi, jer da obrađivanje strojem za šivanje ne dolazi u obzir. Ako treba, gdje to mogu dati napraviti?

Mora li materijal biti isključivo onaj za rolo zavjese ili može biti i neki drugi, primjerice, žutica? :rolleyes:

Zavjese će biti u kuhinji, pa ako budu zgodnog uzorka, s tim materijalom bih presvukla i sjedalice dviju stolica.

Molim da mi svojim savjetima uljepšate kuhinju i život. :cerek:

Hvala!

Buraz
11.11.2007., 07:09
Tapetarski dućani.
U Martićevoj na križanju s Bauerovom imate dva komada.
U Maretićevoj u utrinama isto još jedan dućan ima.

Preporučam da uzmete platno za tende, jer je duplo kvalitetnije od ovog za roloe, a isto tako radi normalno.

Roger
11.11.2007., 14:12
Nacelno ti je isto, samo kod dugih panela moraš karnišu postaviti više u sobu tako da ti paneli ne drapaju po radijatorima. Za grijanje je nebitno. Kod kratkih panela visina ti je max 2 cm iznad radijatora ili klupčice prozora i tik do zida.Može se i kombinirati s visinama. Dugi panel na mjestu gdje nema radijatora, a kratki na ostatku isl.

charlyse
11.11.2007., 20:21
Ciao, ima li tko od vas iskustva u farbanju zavjesa? :D

daz
12.11.2007., 08:26
A gdje si kupila mehanizam?

Hvala...

mijauuu
12.11.2007., 09:20
Budući da nemam nikakvog iskustva sa kupnjom zastora a trebala bih kratke, do radijatora, zanima me da li mi je jedina opcija šivanje ili se mogu negdje kupiti i gotovi kraći zastori? Hvala vam puno na pomoći!

fermina-daza
12.11.2007., 12:38
Mehanizam (drveni) sam kupila u Martićevoj. Imaju ga u obadva dućana u Martićevoj. Također sam ga vidjela i u Bauhausu.

Međutim, izbor materijala za rolo zavjese je u tim dućanima veoma "skučen", barem po izboru dezena.

Još uvijek se nadam nekoj preporuci za neku trgovinicu (Dubrava, Kustošija, Gajnice, Novi Zagreb...), koja mi nije u prolazu, a posjeduje neko, za mene, "rolo blago".

Najvažnije možda u svemu - mora li to biti baš ta tkanina ili se može "improvizirati i s nečim drugim? Ako da, što bi bilo nabolje?

Dobrodošli su i savjeti svih onih koji su sami radili takve zavjese.

Buraz
12.11.2007., 20:49
Međutim, izbor materijala za rolo zavjese je u tim dućanima veoma "skučen", barem po izboru dezena.

Još uvijek se nadam nekoj preporuci za neku trgovinicu (Dubrava, Kustošija, Gajnice, Novi Zagreb...), koja mi nije u prolazu, a posjeduje neko, za mene, "rolo blago".

Najvažnije možda u svemu - mora li to biti baš ta tkanina ili se može "improvizirati i s nečim drugim? Ako da, što bi bilo nabolje?

Dobrodošli su i savjeti svih onih koji su sami radili takve zavjese.

Eto, ja sam radio te zavjese, pošto mi je to posao.
I kada sam ih radio na tom rolo štapu, uzimao sam materijal u tom dućanu u Martićevoj, i to onaj za tende jer je kvalitetniji. Malo se teže šije, ali kad ga vidim na prozoru u usporedbi s platnom za roloe, onda vidim razliku.
Mislim da su imali podosta uzoraka zatende - od jednobojnih do onih sa raznobojnim crtama.
Mislim da se mogu staviti i bilo kakvi materijali jer u biti taj štap namata paltno kakvo bilo. Jedino je bitno kako se materijal namata.

Ako vas zanima neki dućan gdje možete to sve vidjeti, mogu vam preporučiti Roletarstvo Dodić (http://www.dodic.hr/) na Karažniku u Gajnicama. Tamo imaju velik izložbeni salon u kojem ima mnogo izvedbi platnenih roleta. Pa tamo možete vidjeti što se sve može napraviti.

Nadam se da sam pomogao

fermina-daza
13.11.2007., 09:13
Buraz, hvala i

fermina-daza
13.11.2007., 09:26
... i :kiss:

Baš ću jednog od ovih dana otići u predloženi dućan, tim više što već neko vrijeme razmišljam da posjetim Gajnice.

Vjerujem da će u dućanu imati strpljenja za moja pitanja i podpitanja, budući da na dva-tri mjesta neke gospođe nisu, ili znale, ili imale volje, sa mnom malo prodiskutirati o pitanjima izrade rolo zavjesa.

Još jednom, Buraz, hvala!

Buraz
13.11.2007., 16:04
Nema na čemu, javi kako je prošlo.

castanea
13.11.2007., 19:46

kod mene su kratki, do klupčice prozora. iz razloga što je stan mali pa bi dugački paneli malo "zagušili" prostor.

Špranja
14.11.2007., 02:26
Evo, ja sam tek danas vidjela temu, pa malo kasnim...ali mislim da ti mogu dati neke odgovore na tvoja pitanja.
Dakle , ja sam radila roloe sa svakakvim materijalima - i debljima (slikarsko laneno platno), i tanjima (baš materijal za zavjese - ne onaj sasvim tanki i proziran, ali ni debeo - nego recimo srednje debljine). Sve je ispalo super...a mislim da bi se dalo bez problema napraviti i od tanjeg materijala.
Rubove (one što dođu sa strane na rolou) sam porubila na mašinu gušćim cik-cak bodom, dobro ih zapeglala, i sve funkcionira savršeno. (Dobro da prije posla nisam dobila savjete koje si ti dobila o porubljivanju :rolleyes: , nego sam jednostavno radila kako sam mislila da će uspjeti - i uspjela!)
Što se žutice tiče, ima ih raznih kvaliteta - od tanjih do debljih...Za materijal koji koristiš za roloe nije zapravo važna debljina tkanine, nego treba biti čvrsto tkanje, koje se ne rasteže - a kod tanjih žutica može biti prisutan taj neki elasticitet...Probaj rastegnuti materijal između ruku, tako da udaljiš ruke nekih 50-60 cm - ako osjetiš da se rastegne, odaberi radije nešto što nije elastično. Iako možda ni to ne bi bio problem, ali ne garantiram, jer nisam radila s takvim materijalima...Pa da se ne stvore nekakvi neželjeni baloni kad je rolo rastegnut, - sigurnije je izabrati čvršći materijal (ne znači i deblji, nego čvrsto tkanje). Iako bih ja, da baš želim žuticu (a obožavam ju kao materijal za svašta - radila sam i zavjese od nje, ali na šipki...), probala i nju, makar za početak samo jedan rolo, pa ako nema problema, onda dalje, a ako se ne pokaže dobrom, uvijek taj komad možeš iskoristit za nešto drugo...
I još: bilo bi dobro sve rubove tkanine rezati tako da liniju reza napraviš prema izvučenoj niti tkanine (nadam se da kužiš kaj "pjesnik hoće reći").
I još: ja sam sve svoje materijale za roloe prije šivanja oprala da se stisnu (jer su, kao i žutica, prirodni materijali - a žutica se u pranju stisne i do 10 %) , pa tek onda krojila. Jer sam željela da ih naknadno mogu oprati (odlijepim s rolo-šipke, operem, speglam, ponovo zalijepim...svake 2-3 god.) Ako ih ne misliš prati, nego svaki put mijenjati za nove, ne moraš ih prati prije krojenja...ali znaš i sam(a) da će se - pogotovo žutica - relativno brzo zaprljati (još ako ima pušača...)

fermina-daza
14.11.2007., 10:26
Špranja, ljubavi moja :love: , božice moja :s ! Ovaj odgovor sam željela čuti. Da mogu birati materijal po volji (što se dezena tiče).

A tvoje iskustvo s cik-cak bodom bit će i moje iskustvo. (To sam i željela napraviti, ali su mi na nekoliko mjesta rekli kako to uopće ne dolazi u obzir.)

Hvala na svim savjetima. Što se tiče pranja, ništa kod mene ne ide pod mašinu, a da prije nije vidjelo vodu. Perem ti ja i 100 posto vunene tkanine prije nego krenem šivati kaput, iako se svi zgražaju nad činjenicom da ja vodom a ne kemijom u kemijskom po vunenom štofu. Međutim, niti jedan me štof nije izdao.

Nego, kada si sa mnom tako velikodušno podijelila svoje iskustvo, imam još jedno pitanje:

Kako ili čime lijepiš tkaninu na drveni štap. To jest, imaš li neki "montažno-demontažni sistem"? Što misliš bi li tu mogao doći "čičak"?
Naime, i ja namjeravam prati te zavjese, jer će biti u kuhinji, pa još svijetle, a u kuhinji uvijek nešto šprica, isparava se, masti...

Špranja, čekam tvoj odgovor k'o ozeb'o sunce. :D

Špranja
14.11.2007., 15:48
Ja sam to lijepila Metapren-ljepilom (? - mislim da se tako zove - dućani tipa Kemoboje, možda i u knjižarama...)). Čičak bi bio dobra ideja, ali to kad se stave 2 sloja čičak-trake bude dosta debelo, pa kad se podigne rolo i namota se sva tkanina...Čini mi se da oni metalni elementi koji se namontiraju na zid/strop, a na koje se utakne sam štap, ostavljaju mali razmak do zida/stropa, pa nisam sigurna bi li se tu još dala ubaciti i debljina čičak-traka. Inače ideja je OK, ali provjeri ovo o čemu govorim. Znači, treba stati u taj razmak kompletno namotani rolo(kad je podignut) plus debljina čičak-traka. Možda bi se dobilo nešto ako bi se čičak traka uzdužno prerezala na pola (ili kupila traka od 0,5 cm širine, ako takva postoji), a mislim da bi i takva sužena širina sasvim dobro učvršćivala rolo...
Ukratko, nemam s tim iskustva, pa moraš sama probati. Isplati se, jer je ipak lakše tako u jednom potezu skinuti i vratiti rolo na mjesto. I ja sam bila još prije par god. odlučila pokušati s čičkom i ako bi funkcioniralo, promijeniti na svim roloima to...ali...lijenost...(Kad ih operem, jednostavnije mi je i brže to samo ponovo nalijepiti nego ić sad kupovat čičak - jer ga, naravno, nisam pripremila - pa šivat na tkaninu, pa onda lijepit drugi dio čička na štap...A istina je da se baš zbog tog sistema odlijepi/operi/ponovo zalijepi odlučujem za pranje tek kad je zbilja krajnje vrijeme...)

fermina-daza
14.11.2007., 19:33
Hvala, Špranja, na odgovoru, kao i na sugestiji oko "čička". To sa slobodnim profilom oko štapa i mene brine, kao i mogućnost lakog namatanja.

No, stavit ću ja prst na čelo - :misli: - pa moguće nešto i smislim. Jer, kao što kažeš, tlaka je to stalno odlijepi - zalijepi.

Ali, evo, baš dok ovo pišem, pade mi na pamet ona klamerica za pričvršćivanje mebl-štofa. Ovo drvo nije od bukovine, pa pretpostavljam da bi lako primilo onu "municiju" (ne mogu se sjetiti kako se to zove).

Ne znam koliko jako ljepilo zalijepi tkaninu. Ošteti li se tkanina pri odljepljivanju i ostane li nešto tkanine na drvetu, pa se to mora onda strugati?

Oprosti, Špranja, što sam te pritisnula s pitanjima, ali ne znam koga bih to pitala :ne zna: , a ti si ovdje sa znanjem, iskustvom i strpljenjem. :cerek:

Špranja
14.11.2007., 20:43
Kod sistema zalijepi-odlijepi tkanina (ako nije pretanka ni prenježna - moj slučaj) se nimalo ne ošteti, samo na rolou ostane tanak sloj ljepila, koje se isto uglavnom upije, tak da nema struganja.
Klamerica - morala bi pažljivo kod skidanja vaditi te metalne klame iz drveta da ne oštete tkaninu previše i da ostanu samo rupice od klamanja.
Ja sam razmišljala i o savim malim vijčićima koji bi išli u drvo i kroz tkaninu uvijek na istim mjestima, pa možda isto ne bi previše oštetili tkaninu...

Buraz
14.11.2007., 21:42
Ljepilo je dobro, možda čak i najbolje.
Čičak bi mogao proći, ali onda bi na štapu trebalo ostaviti namotaj-dva više tkanine da se ne odlijepi lako kada ga potegnete do kraja.
Ja sam ih hrpu namontirao, i koristio sam rajsnedle (aka čavlići). Samo ih treba dobro zabiti i drže. Još sam za sigurnost dodao i nekoliko vijaka.
Kalmerica je isto dobra opcija.
U biti su mi rajsnedle bile najbolje jer sam ponekad trebao skroz skidati platna jer se nisu dobro namatala (koso odrezano platno ili sličan problem). Da sam ih lijepio ljepilom, imao bih finu zanimaciju.

fermina-daza
14.11.2007., 21:43
Ja sam razmišljala i o savim malim vijčićima koji bi išli u drvo i kroz tkaninu uvijek na istim mjestima, pa možda isto ne bi previše oštetili tkaninu...

Ova ideja s malim vijčićima ti uopće nije loša. :top: Tim više što imam onaj električni "šrafciger", pa bi zavrni - odvrni sistem mogao šljakati. Jest' da će trebati malo vremena za skidanje i stavljanje, ali ako uspijem naći tako male vijke, ravne glave, mislim da bih išla na ovu kombinaciju.

Međutim, ako ti još nešto padne na pamet - "zovi, samo zovi...". :D Ja ću marljivo svraćati na ovu stranicu.

fermina-daza
14.11.2007., 21:52
Ljepilo je dobro, možda čak i najbolje.
Čičak bi mogao proći, ali onda bi na štapu trebalo ostaviti namotaj-dva više tkanine da se ne odlijepi lako kada ga potegnete do kraja.
Ja sam ih hrpu namontirao, i koristio sam rajsnedle (aka čavlići). Samo ih treba dobro zabiti i drže. Još sam za sigurnost dodao i nekoliko vijaka.
Kalmerica je isto dobra opcija.
U biti su mi rajsnedle bile najbolje jer sam ponekad trebao skroz skidati platna jer se nisu dobro namatala (koso odrezano platno ili sličan problem). Da sam ih lijepio ljepilom, imao bih finu zanimaciju.

Oh, bok, Buraz! Baš kada sam poslala odgovor Špranji, vidim tvoj post. Baš mi je drago da si se uključio.

I stvarno, ideja s rajsnedlama dobro zvuči, jer kada ih čupaš van, mislim da bi išlo bržo negoli odvijanje vijaka. Isto tako i sa zakucavanjem. Kuc-kuc... i gotovo! :) A dok ja namjestim onaj "šrafciger"... što ja znam...

Što misliš, što je jednostavnije? Uostalom, ti si sa zavjesama na ti...

Buraz
14.11.2007., 21:58
Rajsnedle su OK, ali mi se desilo nekoliko puta da je koja od njih popustila (ne u smislu da je platno palo dolje).
Dakle rajsnedle + par namotaja platna na štapu više (30-40cm duže platna od potrebnog) tako da kada se platno spusti do kraja se ne dođe do rajsnedla.
A na štap se i tako bez beda može staviti 2-2,5m platna.

fermina-daza
14.11.2007., 22:41
Hvala, Buraz!

Sada mi je puna glava prijedloga. Odoh spavati, jer kažu da je jutro pametnije od večeri... pa ću onda odlučivati...

Laku noć! :zzz:

charlyse
17.11.2007., 13:08
Pozz...
Kakvu boju dekora da uzmem na narančaste zavjese, a kakvu boju na prugaste, bijelo roze (boja između roze i blago narančaste).
Na prugaste sam mislila tamno tamno smeđe, a ta mi boja paše i na narančaste. Vaša mišljenja...:D

bernard1234
19.11.2007., 14:10
Lijevi prozor: Paket
vrata: panel
Desni prozori: paketi
zašto paketi? samsi rekao do klupice od prozora, povrh toga to ti je sad moderno i sasvim funkcionalno,vjeruj znam sto govorim.Ali su skupi sami mehanizmi negdje oko metar ti je oko 350 kn. a zavjese po metru plaćaš plus naravno šivanje isve skupa oko cca 800 kn i kažem da vrijedi svake uložene kune.
pozdrav

pink5
19.11.2007., 14:45
Pozz...
Kakvu boju dekora da uzmem na narančaste zavjese, a kakvu boju na prugaste, bijelo roze (boja između roze i blago narančaste).
Na prugaste sam mislila tamno tamno smeđe, a ta mi boja paše i na narančaste. Vaša mišljenja...:D

NA NARANČASTE UZMI SVIJETLO BEŽ BOJ,BIT ĆE VIŠE SVIJETLA. JA IMAM TAKVU KOMBINACIJU I SUPER IZGLEDA,RADILA SAM IH U VELANI

charlyse
20.11.2007., 08:31
NA NARANČASTE UZMI SVIJETLO BEŽ BOJ,BIT ĆE VIŠE SVIJETLA. JA IMAM TAKVU KOMBINACIJU I SUPER IZGLEDA,RADILA SAM IH U VELANI

:top: Hvala, probat ću nešto tako iskombinirat...
Još ću vas malo davit:mig: , kakve zavjese u sobu, 2 zida žuta , 2 zalena, nisu intenzivne boje, jako lijepe i nježne....Našla sam u pevecu žute s rozim i zlatnim prugama, i dođem jučer, kad ono prodano:( , a prekrasne su bile, taman žuta koja mi paše.... i šta sad:ne zna:

bernard1234
20.11.2007., 08:33
Za zavjese ti je najbolje otići u salon zavjesa mislim da se zove rensansa ili tak nekako. Ma uopće nemas potrebe ići i obilaziti dučane, žena ti dođe doma s hrpom uzoraka a sto je najvaznije zena je skolovana (dekorater unutarnjeg uređenja) sašije postavi sve u par dana.
e sad ces sigurno pitati cijena kakva je, e iznenadit ćes se čak su jeftiniji od Velane a o usluzi da ne govorim.
a sto se tiče Ikee,Bauhausa,Peveca i ostalih centara moje misljenje je: nisam dovoljno bogat da kupujem SVASTA.
I sto je najvaznije mislim da zavjese nisu carape pa da ih mjenjamo svakodnevno i ne pokrivam prozor od garaze ni od supe pa da mi je svejedno.

Evo ti link na njihovu stranicu: www.zavjese-renesansa.hr

charlyse
20.11.2007., 09:03
Srce si :kiss: i super stranica, našla par zanimljivih ideja, jer trebam zavjese i za db i kuhinju, no to sam riješila smo ne znam šta u sobu. Inače sam iz Rijeke pa mi ovo puno i ne pomaže, ali hvala!!

pink5
22.11.2007., 13:10
Imaš u dućanima tekstila odličnih materijala,boja kakvih oćeš. Odneseš krojačici da ti napravi. Moja mama uvijek tako napravi,super ispadnu,a dođe je dosta jeftino. Ja sam prošle godine kupila u velani za 3 prozora i to do radijatora 900 kn i to u kešu,da sam uzela na kreditnu 1500:eek: .Nisam još prežalila tu lovu

bernard1234
22.11.2007., 19:58
Imaš u dućanima tekstila odličnih materijala,boja kakvih oćeš. Odneseš krojačici da ti napravi. Moja mama uvijek tako napravi,super ispadnu,a dođe je dosta jeftino. Ja sam prošle godine kupila u velani za 3 prozora i to do radijatora 900 kn i to u kešu,da sam uzela na kreditnu 1500:eek: .Nisam još prežalila tu lovu

Vi zene nikad se necete nauciti pameti!!!!
Kažeš odnijeti KROJAČICI, sigurno onoj koja fušari doma skraćuje traperice i te poslove. I na kraju kolko jkoj novaca date za sivanje za traku za kvacice i sve ostalo sranje koje idu uz zavjese.
Pa sad ja Vas pitam zar nije bolje uzeti kod specijaliziranog dućana ili kako god ga nazovite po narudžbi zavjese sve da Vam IZMJERE, DEKORIRAJU I POSTAVE BEZ IKAKVE NAPLATE(nula kuna) a ŠIVANJE PO MJERI svakako plaćamo i njima a i krojačici.A sto se tiče mjerenja odnosno dolask KOD vAS TA KROJAČICA SIGURNO NEĆE DOĆI KOD vAS DA vAM IZMJERI PROSTOR I POSTAVI ZAVJERSE TE IH DEKORIRA ZA NULA KUNA.
a VI SIGURNO NEZNATE BOLJE IZMJERITI ILI AK NIŠTA ZENA CE vAS SAVJETOVATI KAKVE ZAVJESE PRISTAJU vASEM PROSTORU OPET NULA KUNA
Pa sad vi zene vidite i pustite malo i muzeve da i oni o zavjesama odlucuju.
kad oni ovo procitaju znat ce sto govorim,
Vjerujte znam dobro sto pricam jer sam ja taj koji se opekao.
Zidar, vodoinstalater i električar --- nemoze biti jedna osoba.
Tak ne i Vasa Šivačica koja sužava traperice slične poslove radi i na kraju i šiva zavjese.
Na što li te zavjese liče da mio je znati!!!!!

Pozdrav!

laella
22.11.2007., 21:15
Al' si ti jedan navalentan propagator Renesansa zavjesa.
Sorry, ali meni su bezveze :ne zna:

fonemf
22.11.2007., 21:40
Al' si ti jedan navalentan propagator Renesansa zavjesa.
Sorry, ali meni su bezveze :ne zna:

slazem se. ne svidja mi se nista s tog sitea.

a i mislim da Ikea, i ostale trgovine cesto imaju jako lijepe zavjese, a ne skupe. A zavjese nisu neki zahtjevni dio kucanskih dekora, pa se ne unistavaju brzo i lako...
I osim toga, ne cini mi se tesko sasiti zavjese.

zlocestoca
22.11.2007., 22:00
slazem se s bernardom

nemam vremena/zivaca traziti:
- mjesto gdje cu kupiti zavjese
- mjesto gdje cu kupiti karnise
- krojacicu koja ce mi sasiti sto treba
- cekati decka da postavi karnise

uzela sam zavjese u velani i sve je bilo :top:
izabrali zavjese u ducanu, dogovorili izmjeru (zena kad je stigla donijela sa sobom pun kofer uzoraka :zubo: - izabrali i karnise), nakon cca tjedan dana zavjese bile gotove, stigla je cijela ekipa - 2 majstora + 2 zene
majstori postavili karnise, zena ispeglala i postavila zavjese
sve sredili, pocistili za sobom, mrak!

nije mi zao ni kune :top:

bernard1234
23.11.2007., 08:21
slazem se s bernardom

nemam vremena/zivaca traziti:
- mjesto gdje cu kupiti zavjese
- mjesto gdje cu kupiti karnise
- krojacicu koja ce mi sasiti sto treba
- cekati decka da postavi karnise

uzela sam zavjese u velani i sve je bilo :top:
izabrali zavjese u ducanu, dogovorili izmjeru (zena kad je stigla donijela sa sobom pun kofer uzoraka :zubo: - izabrali i karnise), nakon cca tjedan dana zavjese bile gotove, stigla je cijela ekipa - 2 majstora + 2 zene
majstori postavili karnise, zena ispeglala i postavila zavjese
sve sredili, pocistili za sobom, mrak!

nije mi zao ni kune :top:

E vidis puno ljudi ima da uopće neznaju sto će kad dođe subota,nedjelja i pitaju se sto sad?
I kazezena muzu ajmo proći u Pevec,Ikeu,Bauhaus pa da kupimo ZAVJESE!!!
i tako muz je poslusa radi mmira u kući.I sata se desi na kraju cijeloga dana kad muzu je dopizdilo kupi zavjese u CENTRU (uslugu necu komentirati a znam kak mi je bilo) i sto je najbitnije moram doći opet slijedeći vikend potrošiti subotu bauljajući po TRGOVAČKOM CENTRU i sav "sretan" na kraju dana doći kući i slomiti se objesiti 30 m zavjesa kad ono macak u vreci.
Zena nemre vjerovat a ja od muke idem na balkon liječiti rane uz Tuborg i cigaretu.I onda se ono desi da idemo REKLAMIRATI sutradan (propade i NEDJELJA) ljudi kazu ok,popravićemo dođite za par dana,ok.
I tak mi idemo po zavjese i treću subotu,bauljajući po TRGOVAČKOM CENTRU i neznamo sto nas ceka. Sreca da je bilo Mozemo reci daje bilo OK i opet mene ceka STO?????? iste te Zavjese vjesat na prozore (30 m).
E sad ja Vas Pitam!!!!
Gdje je tu: zadovoljstvo,
tri potrošena vikenda
Iste zavjese tri puta skidaj stavljaj
i na kraju gorivo,vrijeme bauljanja po centrima.
tako da smo dosli do zakljucka kolko smo muke i novaca potrošili mogli smo kupiti i kvalitetnije zavjese, a o slobodne vikende provesti s djecom na nogometu s njima.
A što se tiče živaca, toga bogu hvala imam jos.

I zato kazem:NISAM DOVOLJNO BOGAT DA KUPUJEM---SVASTA!:kava:

laella
23.11.2007., 15:28
I zato kazem:NISAM DOVOLJNO BOGAT DA KUPUJEM---SVASTA!:kava:
Slažem se.
Zato ja ne bih nikad kupila zavjese Renesansa, već npr. Kreativa, T.J.Elegans, MV Interijeri .

tyna
06.12.2007., 20:38
imate kakv savjet gdje kupiti/ sašiti rolo zavjese ( tkz.paket zavjese) a da je cijena normalna.

da li se ti sistemi mogu kupiti u npr. ikei (gledala sam ali ne nalazim na webu ) .

plizzzzz :s

bernard1234
06.12.2007., 21:25
imate kakv savjet gdje kupiti/ sašiti rolo zavjese ( tkz.paket zavjese) a da je cijena normalna.

da li se ti sistemi mogu kupiti u npr. ikei (gledala sam ali ne nalazim na webu ) .

plizzzzz :s

Probaj kod Roletarstvo dodić

tyna
06.12.2007., 21:29
roletarstvo dodić ?
:confused: :confused: :confused:

m_milica
07.12.2007., 02:50
Nisam sve citala, ali preporuka za zavjese

1. ducan Lan - Ilica 103
2. dvije trgovine ne znam kako se zovu, vrata do Koncar prodavaonice u Marticevoj (s druge strane ceste od Bookse)

lizianthus
07.01.2008., 11:00
Ja se malo raspitivala u spomenutim dućanima, obrtima koliko bi nas ispale zavjese za stan i cifra je ispala malo poveća (cca 5000 kn). Najveća stavka su karniše odnosno vodilice za paket zavjese (odnosno rimske zavjese kakve nas zanimaju) te vodilice za panel zavjese kakve bi stavljali na vrata od terase. Zaključak je da bi sami nabavljali i montirali karniše, sami kupili materijal i dali samo šivat zavjese ali....gdje nabaviti te karniše??? Da li netko zna gdje ih ima za kupit u Zagrebu i da li ima šta takvo u Ikei?

koskos
07.01.2008., 19:55
ima li tko rimske zavjese na vratima balkona? koliko je to praktično (što se tiče izlaženja na balkon)?

bula&pupa
08.01.2008., 22:10
eto mojih panela.....

Tražim nove zavijese za stan, i za oko su mi zapele neke sličnog uzorka kao ove tvoje, amo što su sive, sa tamnosivim i crnim uzorcima. Problem je u tome što su od debljeg materijala, nešto slično juti, pa me zanima da li ove tvoje zavijese propuštaju dovoljno svijetla, čine mi se dosta tamne i deblje?!

Sada imam u stanu svijetle i prozračne zavijese koje propuštaju jako puno svijetla, što mi odgovara, pa ne bi voljela ako kupim ove deblje, da sakriju svu svijetlost. U dućanu imaju mali uzorak tkanine dim. 40x40 cm cirka, (naime, materijal se mora naručiti) pa ne mogu skužiti koliko svijetla propuštaju, a pošto su dosta skupe ne bi bilo dobro da se zeznem i kupim, pa da na kraju skužim da to nije to.

bernard1234
09.01.2008., 09:43
ima li tko rimske zavjese na vratima balkona? koliko je to praktično (što se tiče izlaženja na balkon)?

Poštovana, Rimske ili ti paket zavjese neidu na vrata od balkona ni pod razno tjst. nije praktično,zato su namjenjeni panel zavjese.
pojašnjenje zašto: ako stavite paket zavjese na vrata(da bi ste ih otvorili )morate da bi izisli vanka skroz smotati zavjese do vrha ( identično roleti) dok Panel samo pomaknete u stranu.

Paneli i rimske ili ti paket zavjese se daju kombinirati ,jedno do drugog na vrata idu paneli do njih ide na prozor paket ili ti rimkske zavjese.:kava:

bernard1234
09.01.2008., 10:02
Ja se malo raspitivala u spomenutim dućanima, obrtima koliko bi nas ispale zavjese za stan i cifra je ispala malo poveća (cca 5000 kn). Najveća stavka su karniše odnosno vodilice za paket zavjese (odnosno rimske zavjese kakve nas zanimaju) te vodilice za panel zavjese kakve bi stavljali na vrata od terase. Zaključak je da bi sami nabavljali i montirali karniše, sami kupili materijal i dali samo šivat zavjese ali....gdje nabaviti te karniše??? Da li netko zna gdje ih ima za kupit u Zagrebu i da li ima šta takvo u Ikei?

U pravu ste za vodilice i mehanizme za zavjese sto se tice cijene u pocetku su skupe ali vrijede svake utrosene lipe,sto praktičnosti skidanja i pranja zavjesa do onog vizualnog a sad je to in a sto se tiče samosatlne montaže to nikako ne bi preporučio,pojasnjenje zasto montaza mislim da je cca 60-70 kn po metru ,sto bi u prevodu znacilo da za vodilicu od 4 metra treba izdvojiti cca250 kn i to ekipi treba cca 45 min. a vam barem dva puta duze uz sav potrebiti alat i da je tocno izmjereno gdje treba doci od zida odmaknuto visina i sirina i sve ostalo stvarno za te novce nema zivciranja, to je moje misljenje ma da se ne morate sloziti sa mnom.
Pozdrav!

lizianthus
09.01.2008., 11:13
U pravu ste za vodilice i mehanizme za zavjese sto se tice cijene u pocetku su skupe ali vrijede svake utrosene lipe,sto praktičnosti skidanja i pranja zavjesa do onog vizualnog a sad je to in a sto se tiče samosatlne montaže to nikako ne bi preporučio,pojasnjenje zasto montaza mislim da je cca 60-70 kn po metru ,sto bi u prevodu znacilo da za vodilicu od 4 metra treba izdvojiti cca250 kn i to ekipi treba cca 45 min. a vam barem dva puta duze uz sav potrebiti alat i da je tocno izmjereno gdje treba doci od zida odmaknuto visina i sirina i sve ostalo stvarno za te novce nema zivciranja, to je moje misljenje ma da se ne morate sloziti sa mnom.
Pozdrav!

ok, imate pravo, možda ne treba štedjeti na montaži koja je zanemariva stavka u odnosu na vodilice ali...i dalje ostaje pitanje, gdje jeftinije i samostalno nabavit vodilice jer su u ponudama koje smo dobijali jako skupe
(cca 420 kn po mt)

Annnete
09.01.2008., 11:50
ok, imate pravo, možda ne treba štedjeti na montaži koja je zanemariva stavka u odnosu na vodilice ali...i dalje ostaje pitanje, gdje jeftinije i samostalno nabavit vodilice jer su u ponudama koje smo dobijali jako skupe
(cca 420 kn po mt)

Nas su vodilice za panele i zavjese (Kinnasand) u mebla za kliznu stijenku od cca 2m dosli oko 5000 kuna.
Montazu smo posebno placali njihovom kooperantu, 150 kuna.
Vodili smo se onom da kad smo vec brdo para utukli u stan necemo kupovat u peveca, emezette neke jadne i polovne pa ih minjat za godinu dana.
I dosad mi se pokazalo da sve sto sam jeftino kupila sam debelo zazalila. :)

bernard1234
09.01.2008., 11:59
(cca 420 kn po mt)

Samostalno nabavljanje vodilica za panele hmmm i cjena koju ste naveli to je tu negdje ali opet cu vam reci da Vam nitko nece montirati niti sasiti paket i panel zavjese na tuđe vodilice ili materijal tak da imate opet za****iju i opet s vracamo na isto:dobijete stotinjak kuna na zavjesama a izgubite na ovom ili onom.
Moj savjet je uzmite telefon u ruke i nazovite specijaliziranu kucu koja ce sasiti panele-pakete i iste montirati.
Nema setnje,trosenja novca zivaca i na kraju vremena najvise.
I na kraju zadovoljstvo se isplati vidjet cete.:kava:

lizianthus
09.01.2008., 12:03
Nas su vodilice za panele i zavjese (Kinnasand) u mebla za kliznu stijenku od cca 2m dosli oko 5000 kuna.
Vodili smo se onom da kad smo vec brdo para utukli u stan necemo kupovat u peveca, emezette neke jadne i polovne pa ih minjat za godinu dana.

uf :eek:... to nam je ipak malo prepreviše za izdvojiti. No dobro, nitko ništa s prijedlozima za vodilice pa onda drugo pitanjce. Koliko metara materijala
(znači ne visinu nego širinu) moram kupiti za šivanje rimske zavjese za prozor širine 150 cm? :ne zna: Rekli su mi da treba 10 cm sa svake strane još preko + cca 10 cm za porub što ispada 190 cm ali ne znam dali još što materijala otpadne u krojenju? :s

lizianthus
09.01.2008., 12:08
Samostalno nabavljanje vodilica za panele hmmm i cjena koju ste naveli to je tu negdje ali opet cu vam reci da Vam nitko nece montirati niti sasiti paket i panel zavjese na tuđe vodilice ili materijal tak da imate opet za****iju i opet s vracamo na isto:dobijete stotinjak kuna na zavjesama a izgubite na ovom ili onom.
Moj savjet je uzmite telefon u ruke i nazovite specijaliziranu kucu koja ce sasiti panele-pakete i iste montirati.
Nema setnje,trosenja novca zivaca i na kraju vremena najvise.
I na kraju zadovoljstvo se isplati vidjet cete.:kava:

Naravno da je to najelegantnije rješenje ali mislim da se tu isto naplačuje i usluga jer...nitko ne radi za badave jel? Naravno da znanje ima i treba imati cijenu ali ako nemaš previše novaca treba se potruditi i malo sam, zar ne??? Ne razumijem zašto netko ne bi šivao zavjese od materijala i na vodilice koju nije sam prodao i lijepo naplatio uslugu šivanja? Pa koliko puta ste šnajderici donjeli materijal, ciferfluš i gumbe i rekli joj da sašije hlače pa nije odbila zato što nije njen materijal itd?

bernard1234
09.01.2008., 12:09

Slazem se s Vama:
Necu valjda kupovati hranu za pesa,,motornu kosilicu i i ZAVJESE u istom ducanu.
Molim Vas da mi pojasnite ovo kooperant, kak to on montira njihove vodilice panele? Ak niste zadovoljni da li s montazom ili s zavjesama kome se zaliti?
I da li je prisutan tu djelatnik mebla dok se to kooperant montira, i da li se mora posebno dogovarati s kooperantom termin za montazu ak ste u ducanu kupili njihove proizvode.

bernard1234
09.01.2008., 12:12
uf :eek:... to nam je ipak malo prepreviše za izdvojiti. No dobro, nitko ništa s prijedlozima za vodilice pa onda drugo pitanjce. Koliko metara materijala
(znači ne visinu nego širinu) moram kupiti za šivanje rimske zavjese za prozor širine 150 cm? :ne zna: Rekli su mi da treba 10 cm sa svake strane još preko + cca 10 cm za porub što ispada 190 cm ali ne znam dali još što materijala otpadne u krojenju? :s

Svesto su ti rekli je istina i ti placas 2 m i to je to

lizianthus
09.01.2008., 12:15
Svesto su ti rekli je istina i ti placas 2 m i to je to

Dakle, ništa ne treba i ne otpada na krojenje?

bernard1234
09.01.2008., 12:29
Naravno da je to najelegantnije rješenje ali mislim da se tu isto naplačuje i usluga jer...nitko ne radi za badave jel? Naravno da znanje ima i treba imati cijenu ali ako nemaš previše novaca treba se potruditi i malo sam, zar ne??? Ne razumijem zašto netko ne bi šivao zavjese od materijala i na vodilice koju nije sam prodao i lijepo naplatio uslugu šivanja? Pa koliko puta ste šnajderici donjeli materijal, ciferfluš i gumbe i rekli joj da sašije hlače pa nije odbila zato što nije njen materijal itd?

Elegantno ili ne mislim na isplativost ponajprije,slazem se da se i sam treba potruditi ali mislim da sivanje i popravljanje cifeslusa te hlaca nije isto kao i šivanje zavjesa
A sto se tice hlaca na suzavnje i takve poslove koje si gore navela,prije svega ta snajderica isto tak ima sivacu masinu kao i ona u specijaliziranom ducanu, ali postoji kvaka samo su izledom mozda iste ali vjerujte za sivanje hlaca kaputa i zavjesa velika je razlika a da ne govorim o vjenčanicama.
Pa prema tome svaku od navedenih je potrebito platiti to je jasno ali pitam Vas za konacan proizvod koji smo donjeli da nam napravi da li zavjese ili primjer hlače kod zene koja se stim bavi ili koja svastari(nazovimo je tako) VELIKA JE RAZLIKA
I na kraju gdjesmo, gdje je tu zadovoljstvo i naravno ulozeno vrijeme i novac.:kava:

bernard1234
09.01.2008., 12:31
Dakle, ništa ne treba i ne otpada na krojenje?

To je to, ostalo je njihova briga.:kava:

lizianthus
09.01.2008., 12:43
Elegantno ili ne mislim na isplativost ponajprije,slazem se da se i sam treba potruditi ali mislim da sivanje i popravljanje cifeslusa te hlaca nije isto kao i šivanje zavjesa
A sto se tice hlaca na suzavnje i takve poslove koje si gore navela,prije svega ta snajderica isto tak ima sivacu masinu kao i ona u specijaliziranom ducanu, ali postoji kvaka samo su izledom mozda iste ali vjerujte za sivanje hlaca kaputa i zavjesa velika je razlika a da ne govorim o vjenčanicama.
Pa prema tome svaku od navedenih je potrebito platiti to je jasno ali pitam Vas za konacan proizvod koji smo donjeli da nam napravi da li zavjese ili primjer hlače kod zene koja se stim bavi ili koja svastari(nazovimo je tako) VELIKA JE RAZLIKA
I na kraju gdjesmo, gdje je tu zadovoljstvo i naravno ulozeno vrijeme i novac.:kava:

Oprosti ali...ne slažem se s tobom. Ne može mi nitko reći da je teže sašiti zavjese od jednih hlača. Al evo kad se toliko trudiš, da razjasnimo:

-Ja namjeravam donjeti svoj materijal kod ljudi specijaliziranih za šivanje zavjesa (pitala ih da li šivaju s donesenim materijalom- rekla da da). Dakle, nemoj se uznemiravat da ću ih šivat kod tete svaštare :mig:
- A sad pitanje: što se po tebi događa kada netko recimo ima kupljene vodilice i već ima neke zavjese i želi si sašiti nove. Dakle, čovjek već ima vodilice sa zavjesama i dođe u spacijaliziranu kuću i poželi nove zavjese... zar će ga specijalisti odbit ili prisilit da kupi njihove nove vodilice da bi mu prodali nove zavjese? :kava:

bernard1234
09.01.2008., 12:47

Zaboravio sam spomenuti zasto nece specijalizirane tvrtke da sivaju iz donesenog materijala,probacu ici nekim redom
1.imaju zaradu na svojem materijalu ak ga nama prodaju,
2.poznaju svoj materijal kak se ponasa (odrzavanje,peglanje isl.) dok kod donesenog toga u praksi nema.
3.Nemaju uvid u kvalitetu materijala
4.Kontrola materijala iziskuje previse vremena da li ima na sebi gresku ili je poderana ili prljava (duzina primjer 10 m) svi donesu vrecicu pa se ti bahci a musterija nema vremena ili je mali prostor a dok ga vi potpisete daste ga preuzeli moze reci sutra da je trgovac ili snajderica ucinila takvim pa ti poslje objasni(moj slucaj u centrima)
5.Kina, Indija, plac, Centri kupovina kako ce odrezati materijal ravno ili ne .

6.NAJČEŠĆE ljudi donesu od kuće zadimljene od cigareta neoprane i sl. i kod šnajderice na prekrojavanje i sl. u šivaonu gdje su i druga hrpa sasivenih zavjesa od drugig musterija pa one povuku miris i smrad od ovih donesenih e to je tek zajebancija
mislim da sam pojasnio dosta stvari kako i zasto se ne uzima od donesenog materijala da se naprave zavjese:kava:

Annnete
09.01.2008., 12:53
Slazem se s Vama:
Necu valjda kupovati hranu za pesa,,motornu kosilicu i i ZAVJESE u istom ducanu.
Molim Vas da mi pojasnite ovo kooperant, kak to on montira njihove vodilice panele? Ak niste zadovoljni da li s montazom ili s zavjesama kome se zaliti?
I da li je prisutan tu djelatnik mebla dok se to kooperant montira, i da li se mora posebno dogovarati s kooperantom termin za montazu ak ste u ducanu kupili njihove proizvode.

Nije prisutan djelatnik Mebla. S Meblom je dogovorena montaza, a oni nemaju svoje montazere nego rade s ovim likom sto nam je montirao. A kome se zaliti, pa Meblu valjda. Je se nisam trebala zalit, a s obzirom na cijenu, da nisu bile savrsene trazila bih nove.

sly47
09.01.2008., 12:54
No dobro, nitko ništa s prijedlozima za vodilice pa onda drugo pitanjce. :s

jeftine vodilice imaš u ikei a ful su jednostavno za montirati...samo je stvar koliko si spretna...ja imam i njihove panele al mogla am staviti bilo što...

lizianthus
09.01.2008., 12:55
Zaboravio sam spomenuti zasto nece specijalizirane tvrtke da sivaju iz donesenog materijala,probacu ici nekim redom
1.imaju zaradu na svojem materijalu ak ga nama prodaju,
2.poznaju svoj materijal kak se ponasa (odrzavanje,peglanje isl.) dok kod donesenog toga u praksi nema.
3.Nemaju uvid u kvalitetu materijala
4.Kontrola materijala iziskuje previse vremena da li ima na sebi gresku ili je poderana ili prljava (duzina primjer 10 m) svi donesu vrecicu pa se ti bahci a musterija nema vremena ili je mali prostor a dok ga vi potpisete daste ga preuzeli moze reci sutra da je trgovac ili snajderica ucinila takvim pa ti poslje objasni(moj slucaj u centrima)
5.Kina, Indija, plac, Centri kupovina kako ce odrezati materijal ravno ili ne .

6.NAJČEŠĆE ljudi donesu od kuće zadimljene od cigareta neoprane i sl. i kod šnajderice na prekrojavanje i sl. u šivaonu gdje su i druga hrpa sasivenih zavjesa od drugig musterija pa one povuku miris i smrad od ovih donesenih e to je tek zajebancija
mislim da sam pojasnio dosta stvari kako i zasto se ne uzima od donesenog materijala da se naprave zavjese:kava:

1. Jasna stvar i najbedastijem :mig:
2., 3., 4., 5. slažem se
6. malo ga pretjeruješ...

Nema veze, mišljenja su različita, hvala tebi na pomoći al ja ću ipak napravit po svom :mig:

bernard1234
09.01.2008., 12:55
Oprosti ali...ne slažem se s tobom. Ne može mi nitko reći da je teže sašiti zavjese od jednih hlača. Al evo kad se toliko trudiš, da razjasnimo:

-Ja namjeravam donjeti svoj materijal kod ljudi specijaliziranih za šivanje zavjesa (pitala ih da li šivaju s donesenim materijalom- rekla da da). Dakle, nemoj se uznemiravat da ću ih šivat kod tete svaštare :mig:
- A sad pitanje: što se po tebi događa kada netko recimo ima kupljene vodilice i već ima neke zavjese i želi si sašiti nove. Dakle, čovjek već ima vodilice sa zavjesama i dođe u spacijaliziranu kuću i poželi nove zavjese... zar će ga specijalisti odbit ili prisilit da kupi njihove nove vodilice da bi mu prodali nove zavjese? :kava:

nije stvar u tezini posla,vec sam misli zena koja sije zavjese naravno da istom kvalitetom nemoze sasiti hlace.
Drugo pitanje vezano za vec postojece zavjese i vodilice i pozeli imati druge zavjese ne mora kupovati drugu vodilicu da bi narucio nove zavjese,mora znati koja je vodilica da li kolut ili stropna ili vec koja i to samo reci i naruci i to je to,
a tebe nitko ne sili da ak si kupio prije 10 god. karnise u king krosu odi tamo i sad i kupi zavjese niposto:kava:

lizianthus
09.01.2008., 12:56
jeftine vodilice imaš u ikei a ful su jednostavno za montirati...samo je stvar koliko si spretna...ja imam i njihove panele al mogla am staviti bilo što...

Ok hvala na odg.

lizianthus
09.01.2008., 13:01
nije stvar u tezini posla,vec sam misli zena koja sije zavjese naravno da istom kvalitetom nemoze sasiti hlace.
Drugo pitanje vezano za vec postojece zavjese i vodilice i pozeli imati druge zavjese ne mora kupovati drugu vodilicu da bi narucio nove zavjese,mora znati koja je vodilica da li kolut ili stropna ili vec koja i to samo reci i naruci i to je to,
a tebe nitko ne sili da ak si kupio prije 10 god. karnise u king krosu odi tamo i sad i kupi zavjese niposto:kava:

Pa eto onda.... ja kupim vodilice u Ikei, materijal u trgovini s materijalima i odem u specijal kuću i kažem im kakve su mi vodilice (a bit će stropne) i tadaaaa.... naručim i sašiju mi, naplate šivanje i svi sretni. :D

sly47
09.01.2008., 13:03
Ok hvala na odg.

i punooooo manje novaca je taj izlet koštao nega da nam je identićnu stvar napravio neki profi roletar. ne mislim sad na kreivu,meblo ili takve trgovine...to znam jer lik koji nam je bio glavni izvođać se bavi i roletarstvom i samo za jedan prozor je dao cijenu koliko je u ikei koštalo sve...a ima isti identićan materijal panela...i vrlo vrlo slićne vodilice...a montažu su nam za sitne pare napravili dečki koji u fušu popravljaju ono što su kvazi profesionalci napravili...

bernard1234
09.01.2008., 13:10
Pa eto onda.... ja kupim vodilice u Ikei, materijal u trgovini s materijalima i odem u specijal kuću i kažem im kakve su mi vodilice (a bit će stropne) i tadaaaa.... naručim i sašiju mi, naplate šivanje i svi sretni. :D

Poštovana!
Mislim samo dobro, i govorim iz vlastitog iskustva: subota odlazak centara po vodilicu pa po materijal u Namu pa u nosi u Salon s zavjesama pa sam montiraj karnisu i sljijedeci tjedan ponovo pali auto pa odi po zavjese i postavim cca 30 metara i nije to to vracaj ponovo pali auto i ljudi kazu okej popravicemo i tako nazad pa ponovo skidaj stavljaj 30 metara zavjesa sve sami kad sam to zbrojio živce vrijeme 3 cijela vikenda da sam radio svoj posao i odveo djecu na nogomet vjerujte puno bi jeftinije prosao na karaju krajeva kad se sve zbroji da smo angazirali najskuplji salon s zavjesama i da sam se posvetio svom poslu i jos bi cak zaradio:kava:

lizianthus
09.01.2008., 13:12
i punooooo manje novaca je taj izlet koštao nega da nam je identićnu stvar napravio neki profi roletar. ne mislim sad na kreivu,meblo ili takve trgovine...to znam jer lik koji nam je bio glavni izvođać se bavi i roletarstvom i samo za jedan prozor je dao cijenu koliko je u ikei koštalo sve...a ima isti identićan materijal panela...i vrlo vrlo slićne vodilice...a montažu su nam za sitne pare napravili dečki koji u fušu popravljaju ono što su kvazi profesionalci napravili...

eto, nadam se da nam se bernard1234 neće šlagirat kad ovo pročita... :mig:

daj mi reci te vodilice u Ikei da li imaju više dimenzija, više dužina. navodno je neki raspon od 130-2... i nešto cm ali ne znam dal i ide na desetine znači 130, pa 140 itd ili kako?
i ako može na privatne poruke brojček tih dečki za montažu? :s

lizianthus
09.01.2008., 13:14
Poštovana!
Mislim samo dobro, i govorim iz vlastitog iskustva: subota odlazak centara po vodilicu pa po materijal u Namu pa u nosi u Salon s zavjesama pa sam montiraj karnisu i sljijedeci tjedan ponovo pali auto pa odi po zavjese i postavim cca 30 metara i nije to to vracaj ponovo pali auto i ljudi kazu okej popravicemo i tako nazad pa ponovo skidaj stavljaj 30 metara zavjesa sve sami kad sam to zbrojio živce vrijeme 3 cijela vikenda da sam radio svoj posao i odveo djecu na nogomet na karaju krajeva kad se sve zbroji puno bi jeftinije bilo da smo angazirali najskuplji salon s zavjesama a sam se posvetio svom poslu i jos bi cak zaradio:kava:

ok, žao mi da ste se tako namučili sa nećim tako malo važnim kao što su zavjese. Nadam se da ćemo mi bolje proći. Zato sad kad imate savršene zavjese, uživajte. :) Pozdrav.

bernard1234
09.01.2008., 13:31
E vidite zavjese nisu tako male i beznačajne stvari čak naprotiv one tek daju slag na uređenju doma, i prve i osnovno sto dođe u svakom domu su zavjese.
Nekada su ljudi su bili bez racunala,TV-a i dalje da ne nabrajam ali pogađajte sto su imali?
Imali su zavjese i moram vam reci i vi cete isto tako priznati nije tak svejedno sto imate na prozorima i da ljudi kad kupuju fotelju kuhinju perilicu ili plazmu i sl.stvari manje pitaju za cijenu i prije ce izdvojiti i zaduziti se za to i to uzimaju kvalitetno i skoro da ne pitaju za cijenu dok za zavjese postavljaju se svakojaki uvjeti,svasta ce se staviti na prozor, ma samo nek ima nesto na prozorima.

bernard1234
09.01.2008., 13:43
:kava:Pristalice tradicionalnijeg uređenja prostora tvrde kako zavjese prostoru daju toplinu domu i čuvaju njegovu atmosferu. No, nije nezanemariv i broj onih koji žele otvoreni pogled kroz prozor i maksimalnu količinu svjetlosti koji oni mogu propustiti.
:kava:

lizianthus
09.01.2008., 13:51
E vidite zavjese nisu tako male i beznačajne stvari čak naprotiv one tek daju slag na uređenju doma, i prve i osnovno sto dođe u svakom domu su zavjese.
Nekada su ljudi su bili bez racunala,TV-a i dalje da ne nabrajam ali pogađajte sto su imali?
Imali su zavjese i moram vam reci i vi cete isto tako priznati nije tak svejedno sto imate na prozorima i da ljudi kad kupuju fotelju kuhinju perilicu ili plazmu i sl.stvari manje pitaju za cijenu i prije ce izdvojiti i zaduziti se za to i to uzimaju kvalitetno i skoro da ne pitaju za cijenu dok za zavjese postavljaju se svakojaki uvjeti,svasta ce se staviti na prozor, ma samo nek ima nesto na prozorima.

:top: Poeta....nema se šta dodat.

bernard1234
09.01.2008., 14:43
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2305415680102558113eqicgM

zvoncica30
13.01.2008., 10:34
u fazi sam uredjenja djecje sobe.
buduci da ce sve biti na temu winnie the pooha zanima me gdje u rijeci mogu kupiti zavjese s njegovim likom.

Roger
14.01.2008., 22:41

Znam ja,
samo je problem u tome što ti oni ne rade s nama , kuruzom, već drže samo veleprodaju. To u prijevodu znači da paket ili rimsku (karnišu) mehanizam možeš kupiti u bolo kojoj prodavaonici ili salonu zavjesa i to po cjeni od 350 - 450 kn / metru + šivanje cca 100 - 200 kn/ m2 + materijal 200 - 1000 kn/ m + montaža ipostava gotovog paketa ili panela cca 50 - 60 kn/m.
U cijeloj toj komaoznoj matematici izađe ti jedan prozor od 1500 - 2000 kn.
Yupi!!!

ivana_5
15.01.2008., 07:49
Mi kupili zavjese i dekore u Ikei + karniše.... išli smo na klasičnu varijantu s obzirom da više nismo mogli gledati prozore bez zavjesa a nismo imali puno love
zavjese gotove + dekori gotovi = 50 € i bog te veselio..... u Zagrebu bismo dali najmanje 1000 kn za jednu sobu....
Zavjese su pakirane 2 kom x 1,5 m širine X 3m visine s tim da ih efikasno možes skratiti na dužinu koja ti odgovara tako da prepeglaš rub i to je to ) ja uzela 2 pakiranja znači 4 trake x 1,5 m širine i da vidiš .... pošaljem slike od doma
Ovo u Kiki i ostalim dućanima osim Velane je sve iz Turske .... Svi oni idu kupovati zavjese na Arizonu (BiH) gdje kupe za bagatelu i onda ovdje prodaju za veliku lovu ravnajući se sa Velanom.

lizianthus
15.01.2008., 09:39
Znam ja,
samo je problem u tome što ti oni ne rade s nama , kuruzom, već drže samo veleprodaju. To u prijevodu znači da paket ili rimsku (karnišu) mehanizam možeš kupiti u bolo kojoj prodavaonici ili salonu zavjesa i to po cjeni od 350 - 450 kn / metru + šivanje cca 100 - 200 kn/ m2 + materijal 200 - 1000 kn/ m + montaža ipostava gotovog paketa ili panela cca 50 - 60 kn/m.
U cijeloj toj komaoznoj matematici izađe ti jedan prozor od 1500 - 2000 kn.
Yupi!!!

ma znam...uvijek na.ebe mali kupac iliti kuruza.. :visi:

lizianthus
15.01.2008., 09:44
Mi kupili zavjese i dekore u Ikei + karniše.... išli smo na klasičnu varijantu s obzirom da više nismo mogli gledati prozore bez zavjesa a nismo imali puno love
zavjese gotove + dekori gotovi = 50 € i bog te veselio..... u Zagrebu bismo dali najmanje 1000 kn za jednu sobu....
Zavjese su pakirane 2 kom x 1,5 m širine X 3m visine s tim da ih efikasno možes skratiti na dužinu koja ti odgovara tako da prepeglaš rub i to je to ) ja uzela 2 pakiranja znači 4 trake x 1,5 m širine i da vidiš .... pošaljem slike od doma
Ovo u Kiki i ostalim dućanima osim Velane je sve iz Turske .... Svi oni idu kupovati zavjese na Arizonu (BiH) gdje kupe za bagatelu i onda ovdje prodaju za veliku lovu ravnajući se sa Velanom.

Zato ja danas idem u Wien pa do petka...i dok će dragi hrmbat poslovno ja ću :tulum: shopping po Ikei i ostalim dučanćekima. Pa da vidiš zavjesa... Namjeravamo kupit vodilice i materijal...valjda će bit nešto od namjera.

lizianthus
15.01.2008., 09:47

hej daj mi reci, kad kažeš klasične, to su one nacigane, ne ravne jel??? i takvih ima po 2 kom u paketu 1.50x 3 m?

ivana_5
15.01.2008., 09:53
hej daj mi reci, kad kažeš klasične, to su one nacigane, ne ravne jel??? i takvih ima po 2 kom u paketu 1.50x 3 m?

Klasične u smislu da nisu paneli nego ravne nacigane i gore imaju one trakice kroz koje provučeš karnišu
Zbilja su kvalitetne i super izgledaju za tu lovu

lizianthus
15.01.2008., 10:08
Klasične u smislu da nisu paneli nego ravne nacigane i gore imaju one trakice kroz koje provučeš karnišu
Zbilja su kvalitetne i super izgledaju za tu lovu

plavuša sam znam sorry al... :rolleyes: opet ne kužim. Kak misliš ravne pa nacigane??? Kužim onaj dio sa trakicama i karnišom al ne kužim kak su ravne pa nacigane?

Denis&Denis
17.01.2008., 21:49
u fazi sam uredjenja djecje sobe.
buduci da ce sve biti na temu winnie the pooha zanima me gdje u rijeci mogu kupiti zavjese s njegovim likom.

provaj vidjeti na trgu svete barbare u ducanu koltrina ili u dva drua ducana koji drze koltrine u neposrednoj blizini ili na marinicima u ducanu rt 2:):mig::ne zna::kava:

lizianthus
22.01.2008., 11:10
ok, bili u Ikei i kupili vodilice za panele...ispalo jeftino i lijepo i jaaako smo happy. Riješili vrata za izlaz na terasu. E sad...pitanje: pošto je pored prozor 1.50 širine, za koji namjeravamo šivat rimske zavjese pitanje glasi: da li rimske zavjese s onim svojim mehanizmom moraju ići isključivo na onu karnišu sa čičak patentom ( pa onda imam vodilicu za panele i tu nazovimo rimsku čičak karnišu jednu do druge što će biti ružno :() ili.... postoji neki način stavljanja rimske zavjese u vodilice za panele (na one letvice s kotačićem) :confused:

laella
22.01.2008., 14:40
pitanje glasi: da li rimske zavjese s onim svojim mehanizmom moraju ići isključivo na onu karnišu sa čičak patentom ( pa onda imam vodilicu za panele i tu nazovimo rimsku čičak karnišu jednu do druge što će biti ružno :() ili.... postoji neki način stavljanja rimske zavjese u vodilice za panele (na one letvice s kotačićem) :confused:
Mislim da ne možeš iskoristiti IKEA vodilice za panele u tu svrhu, ako govorimo o KVARTAL vodilicama. Svojevremeno su i u IKEI bile vodilice za panele s čičkom, takve bi se možda dalo iskoristiti, ali ne znam da li ih još uvijek ima.

inform
23.01.2008., 15:30
Pozdrav svima. Već sam se ovdje javljala sa upitom za zavjese, ali evo me opet. Nažalost tada zavjese nisam kupila :(
Uglavnom imam pitanje i molim za savjet. Imam tri prozora, jedan do drugoga na jednoj cijeloj strani zida u dn. boravku. Pitanje glasi: da li da stavim paket zavjese ( na čičak ) do poda ili panele na te prozore isto do poda. Hvala na odgovoru

sanchy
24.01.2008., 11:19
Pozdrav,
meni je također ova tema aktualna. Imam 2 prozora 120x120 i jedan 140X140 cm, savjetovali su mi (stručnjaci) da su paneli za veće staklene površine, npr. kad imaš balkonska vrata+prozor ili par prozora jedan do drugoga. Kod mene nije takav slučaj i ja sam se odlučila za rimske zastore na svakom prozoru, s tim da se montiraju na strop iznad prozora tako da možeš nesmetano otvorit prozor kad ih podigneš jer se slože u faldice iznad prozora.
Meni osobno je ljepše vidjeti panele skroz do poda, ali pitanje je samo da li imaš radijator ispod prozora jer se ne preporuča prekriti ga. Što se tiće paket zavjesa, mislim da su praktičniji paneli a i ono gužvanje skroz do vrha ak očeš otvorit prozor... imala sam slične, tj. rolo sistem od vinila i bamusa skroz do poda i kad to sve zarolaš dobiješ gromadu gore, nije praktično. Mislim da su paneli praktičniji....

sanchy
24.01.2008., 11:28
Zanima me da li neko ima iskustva sa angažiranjem neke firme koja ti dođe izmjerit, predložit, .....i montirat. Našla sam neku firmu u Sisku, "Sunprotect", koji bi došli izmjerit kod mene, donjet mi uzorke, ako se odlučim, ostavim im 30%, naprave ih u par dana i kod isporuke platim ostatak (naravno, i zmonitaju ti ih). Sve to uz popust za gotovinu košta cca 1800 kuna i dobijem garanciju godinu dana. S tim da ne moram uopće ići k njima u Sisak, oni dođu k meni!
Iskreno, meni se ne čini puno s obzirom da menam nikakve brige, samo odabrati uzorak (što zapravo može biti velika briga....)

inform
24.01.2008., 12:37
Sanchy - hvala na odgovoru. i ja mislim da su paneli ljepši na velikim staklenim stijenama, ali jednostavno ne znam što bi drugo:ne zna:
Meni su dolazile dvije firme mjeriti prozore. Dođu sa svim uzorcima zavjesa, sve ti besplatno izmjere, naprave ponudu i ti se odlučiš ili ne. Prvi su mi predlagali kratki mehanizam za tri prozora dimenz. 130x110, njihove karniše, materijal i šivanje 6200 kn!!!! ( doduše izabrala sam jako skupi materijal ). Drugi su mi predlagali isto mehanizam ali do poda 4800 ( materijal je bio lan ). Uglavnom sve je to super, ali mi se čini ipak malo previše. Mislim da od toga najviše koštaju karniše ( cca. 500 kn/m ) eto, oprostite na dugom postu

laella
24.01.2008., 12:38
Imam tri prozora, jedan do drugoga na jednoj cijeloj strani zida u dn. boravku. Pitanje glasi: da li da stavim paket zavjese ( na čičak ) do poda ili panele na te prozore isto do poda.
Pa ono što ti se više sviđa :ne zna:.
Jer, ako su sve prozori, onda ti je sasvim svejedno. Da je varijanta prozori + balkonska vrata, onda bi paneli bili estetski prihvatljivije rješenje.

laella
24.01.2008., 12:40
Meni osobno je ljepše vidjeti panele skroz do poda, ali pitanje je samo da li imaš radijator ispod prozora jer se ne preporuča prekriti ga.
Imam radijatore i prekriveni su panelima - nema nikakvih problema. Pa i one klasične zavjese su sve bile na radijatorima i nikom ništa.

laella
24.01.2008., 12:43
Zanima me da li neko ima iskustva sa angažiranjem neke firme koja ti dođe izmjerit, predložit, .....i montirat.
Nisam skužila otkud si, ali u Zagrebu imaš masu takvih firmi, a već smo ih i spominjali ovdje na ovom topicu, pogledaj ranije post-ove. Doduše, ne znam o kakvom materijalu se radi u tvom slučaju, ali 1800 Kn se čini dobra cijena za rimske pakete.

sanchy
24.01.2008., 12:48
iz zagreba sam ali imaju paprene cijene tako da sam se iznenadila kad mi je ženska poslala ponudu jer je fakat jeftinije

sanchy
24.01.2008., 12:50
Imam radijatore i prekriveni su panelima - nema nikakvih problema. Pa i one klasične zavjese su sve bile na radijatorima i nikom ništa.

U tom slučaju definitivno predlažem panele do poda jer su efektniji!

sanchy
24.01.2008., 13:03
A kakav uzorak odabrati? Kakav materijal? Boju? ja imam jedan veliki otvoreni prostor u kojem su i kuhinja i blagovaona i dnevni, zidovi su u dvije nijanse zelene (mint i tamnozelena) a namještaj je čokolada sa bež detaljima. Najlogičnije rješenje bi bilo bež zavjese ali ja sam mislila uzorak na one velike točke, tj krugove u nekoliko smeđih i bež nijansi, a podloga ili prozirna ili svijetla?????????????

sanchy
24.01.2008., 13:05
I još samo nešto......kako su takve razlike u cijeni, tu mi nešto smrdi.........

bernard1234
27.01.2008., 16:53
I još samo nešto......kako su takve razlike u cijeni, tu mi nešto smrdi.........

I meni ovo nije jasno u svezi cijena, gdje su to jeftinije.
pozdrav

bernard1234
28.01.2008., 12:26
A kakav uzorak odabrati? Kakav materijal? Boju? ja imam jedan veliki otvoreni prostor u kojem su i kuhinja i blagovaona i dnevni, zidovi su u dvije nijanse zelene (mint i tamnozelena) a namještaj je čokolada sa bež detaljima. Najlogičnije rješenje bi bilo bež zavjese ali ja sam mislila uzorak na one velike točke, tj krugove u nekoliko smeđih i bež nijansi, a podloga ili prozirna ili svijetla?????????????

Mislis ovak nesto:
http://picasaweb.google.com/zavjese.renesansa/ZAVJESEIDEKORIRENESANSADOO/photo#5141738630454342210

http://picasaweb.google.com/zavjese.renesansa/ZAVJESEIDEKORIRENESANSADOO/photo#5141738664814080594

http://picasaweb.google.com/zavjese.renesansa/ZAVJESEIDEKORIRENESANSADOO/photo#5141739017001399058

Maxica
28.01.2008., 13:55
Evo,napokon kupila zavjese

http://img166.imageshack.us/img166/1624/mojezavjesezk6.th.jpg (http://img166.imageshack.us/my.php?image=mojezavjesezk6.jpg)

http://img176.imageshack.us/img176/1205/img0142ga4.th.jpg (http://img176.imageshack.us/my.php?image=img0142ga4.jpg)

Materijal+šivanje=500kn

Mislim da nije preskupo,kaj ne?

lizianthus
29.01.2008., 07:50

http://img166.imageshack.us/img166/1624/mojezavjesezk6.th.jpg (http://img166.imageshack.us/my.php?image=mojezavjesezk6.jpg)

http://img176.imageshack.us/img176/1205/img0142ga4.th.jpg (http://img176.imageshack.us/my.php?image=img0142ga4.jpg)

Materijal+šivanje=500kn

Lijepe su ti, može pitanjce? koja je to širina prozora i kako su zakačene u karnišu? Na one žabice il kako jer primječujem da su ravne?

Maxica
29.01.2008., 09:38
Hvala:cerek:
Na prozorima je dimenzija 240x190,a na vratima 110x240.
Postavljene su na običnu bijelu stropnu karnišu sa običnim kvačicama.Tako mi puno ljepše izgleda jer se karniša uopće ne kuži na bijelom stropu.

lizianthus
29.01.2008., 09:40
Hvala:cerek:
Na prozorima je dimenzija 240x190,a na vratima 110x240.
Postavljene su na običnu bijelu stropnu karnišu sa običnim kvačicama.Tako mi puno ljepše izgleda jer se karniša uopće ne kuži na bijelom stropu.

ali su ti onda jako rastegnute, razmaknutekvačice da nije naborano...jel?

Maxica
29.01.2008., 10:01
Htjela sam da budu ravne,a kvačice su postavljene jako gusto(na svaku drugu zakačku).

Roger
29.01.2008., 19:03
Pozdrav svima. Već sam se ovdje javljala sa upitom za zavjese, ali evo me opet. Nažalost tada zavjese nisam kupila :(
Uglavnom imam pitanje i molim za savjet. Imam tri prozora, jedan do drugoga na jednoj cijeloj strani zida u dn. boravku. Pitanje glasi: da li da stavim paket zavjese ( na čičak ) do poda ili panele na te prozore isto do poda. Hvala na odgovoru
Rado ću ti biti od koristi.Da bi stavila paket zavjese od stropa do ruba prozora moraš imati najmanje 22-25 cm. za rimske ti treba oko 35 cm, u protivnom ti prozorsko krilo zapinje o zastor prilikom orvaranja. Ne kužim iz tvog opisa dali su u pitanju 3 kom prozora li je to klizna stjena podjeljena na 3 polja. U svakom slučaju ja imam rimske do poda i zadovoljan sam.
Kod postavljanja paketa do poda moraš računati na radijatore koji su izbočeni od zida cca 15 cm. Tako da i zavjesu moraš pomaknuti u prostor barem 2 cm više od radijatora. Tada ti se pojavi ružna rupa sa strana paketa pa kad gledaš s boka vidiš staklo. Da bi to pokrila moraš šivati pakete po 20 cm šire od otvora prozora, sa svake strane, što ti stvar poskupi za cca 40%. Puno je bolje napraviti pakete do visine 2-3 cm iznad radijatora. Tada ti je dovoljno po 10 cm šire sa strana, a zastor se montira u strop 4-5 cm od zida.
Paneli su pak puno ljepši kada vise do poda. Rade se 2 cm iznad poda i montiraju isključivo u strop. Računaj da je potrebno barem 8 cm preklopa između panela, ali ne više od 15 cm. Bolje je kalkulirati sa neparnim brojem panela, dakle 3 ili 5. To ti daje mogućnost da onaj jedan srednji bude različit od ostalih pa se da svakako kombinirati. 2+2 ili 1+1 panel su stroža forma pa nemaš baš toliko slobode. Ukoliko ti paneli padaju preko radijatora što nije ništa neobično, treba ti samo malo više materijala po svakom panelu pa ti to dođe skuplje par kuna ako gledaš na cijeli iznos panela. Također moraš računati barem 20-ak cm šire od prozorskog otvora sa svake strane radi opisanog slučaja.
I to ti je to. nadam se da sam bio od koristi,
sretno!!!

sly47
29.01.2008., 19:12
samo bi htjela demantirati ovo isključivo u strop...postoji i sistem od ikee da budemo konkretni koji nemora ići u strop nego u zid i meni barem jako fora izgleda...ovo za neparne brojee panela donekle ima smisla al mislim da to nemožeš generalno primjeniti i da sve ovisi o prostoru gdje panele montiraš...neki pu kao kod mene u boravku je paran broj 4 dušu dao...al da slažem se to je malo klasićnija forma...
a preklop bez ikakvog beda može biti i 5cm....

EDIT: ukoliko postoji kutija od roleta onda karniša za panele mora ići u strop..logićno...takav je nažalost bio slućaj kod mene...

inform
29.01.2008., 19:37
Roger hvala na objašnjenju!!
Ma imam stare prozore koji su 110 širine i jedan do drugoga su. Uz to sve mi je i kutija od rolete iznad njih i stara karniša uglavljena u strop ( one sa kanalićem :rolleyes:). Ne znam ni sama. Paket mi je ljepši ali bi ja neki prirodni materijal lan+nešto. Ove organze i sl. mi se ne sviđa. Da li je to pretežak i pregust materijal za paket?

bernard1234
29.01.2008., 21:04
Rado ću ti biti od koristi.Da bi stavila paket zavjese od stropa do ruba prozora moraš imati najmanje 22-25 cm. za rimske ti treba oko 35 cm, u protivnom ti prozorsko krilo zapinje o zastor prilikom orvaranja. Ne kužim iz tvog opisa dali su u pitanju 3 kom prozora li je to klizna stjena podjeljena na 3 polja. U svakom slučaju ja imam rimske do poda i zadovoljan sam.
Kod postavljanja paketa do poda moraš računati na radijatore koji su izbočeni od zida cca 15 cm. Tako da i zavjesu moraš pomaknuti u prostor barem 2 cm više od radijatora. Tada ti se pojavi ružna rupa sa strana paketa pa kad gledaš s boka vidiš staklo. Da bi to pokrila moraš šivati pakete po 20 cm šire od otvora prozora, sa svake strane, što ti stvar poskupi za cca 40%. Puno je bolje napraviti pakete do visine 2-3 cm iznad radijatora. Tada ti je dovoljno po 10 cm šire sa strana, a zastor se montira u strop 4-5 cm od zida.
Paneli su pak puno ljepši kada vise do poda. Rade se 2 cm iznad poda i montiraju isključivo u strop. Računaj da je potrebno barem 8 cm preklopa između panela, ali ne više od 15 cm. Bolje je kalkulirati sa neparnim brojem panela, dakle 3 ili 5. To ti daje mogućnost da onaj jedan srednji bude različit od ostalih pa se da svakako kombinirati. 2+2 ili 1+1 panel su stroža forma pa nemaš baš toliko slobode. Ukoliko ti paneli padaju preko radijatora što nije ništa neobično, treba ti samo malo više materijala po svakom panelu pa ti to dođe skuplje par kuna ako gledaš na cijeli iznos panela. Također moraš računati barem 20-ak cm šire od prozorskog otvora sa svake strane radi opisanog slučaja.
sretno!!!

Dokaz da Paneli ne moraju isključivo ići s stropa:

http://picasaweb.google.com/zavjese.renesansa/ZAVJESEIDEKORIRENESANSADOO/photo#5141738986936627970

bernard1234
29.01.2008., 21:13
sretno!!!

Dokaz da Paneli ne moraju isključivo ići s stropa:

http://picasaweb.google.com/zavjese.renesansa/ZAVJESEIDEKORIRENESANSADOO/photo#5141738986936627970
http://picasaweb.google.com/zavjese.renesansa/ZAVJESEIDEKORIRENESANSADOO/photo#5141738931102053090

bernard1234
29.01.2008., 21:32

Materijal+šivanje=500kn

Ovak sto setiče ovih zavjesa,reci cu ti istinu za razliku od drugih koji to isto tako misle samo se ne usude ti to reci.
Zavjese su prvo kratke naslanjaju se na klupicu (druga slika) a i prva slika da je koji centimetar duža nebi bilo na odmet (vidi razmak od radijatora do klupice).
Vidim da si htjela da liče na panel zavjese ali to nije ni blizu, gore samo plastična jeftina vodilica bez maske nula poena.
Ak si ovo platila 500 kn jos 150 kn i to bi već ličilo na zavjese i vjeruj i tad bi bi bilo puno ugodnije i ljepše boraviti u prostoru a sve za onih 150 do 200 kn više koje si popila na kavi s frendicom ili ti steka cigareta.

Ali sta je tu je UKUSI SU RAZLIČITI.

Samo sam bio iskren i nemam namjeru podilaziti kao drugi.

ivana_5
29.01.2008., 22:26
300 kn zavjese i dekori
http://i29.tinypic.com/300hbfl.jpg

bernard1234
30.01.2008., 07:03
Bože koji cirkus, zavjesa rađena od ostataka,forma nikakva pada kao yutena vreća,
sory alto nije za pohvaliti.

lizianthus
30.01.2008., 07:05
Ovak sto setiče ovih zavjesa,reci cu ti istinu za razliku od drugih koji to isto tako misle samo se ne usude ti to reci.
Zavjese su prvo kratke naslanjaju se na klupicu (druga slika) a i prva slika da je koji centimetar duža nebi bilo na odmet (vidi razmak od radijatora do klupice).
Vidim da si htjela da liče na panel zavjese ali to nije ni blizu, gore samo plastična jeftina vodilica bez maske nula poena.
Ak si ovo platila 500 kn jos 150 kn i to bi već ličilo na zavjese i vjeruj i tad bi bi bilo puno ugodnije i ljepše boraviti u prostoru a sve za onih 150 do 200 kn više koje si popila na kavi s frendicom ili ti steka cigareta.

Ali sta je tu je UKUSI SU RAZLIČITI.

Samo sam bio iskren i nemam namjeru podilaziti kao drugi.

joj daj Bernard, get a life...zavjese su baš ok. Nitko nikome tu ne podilazi jer nema potrebe. A ti ak radiš u tim renesansa zavjesama ne moraš bit toliko naporan. :flop:

lizianthus
30.01.2008., 07:07
Bože koji cirkus, zavjesa rađena od ostataka,forma nikakva pada kao yutena vreća,
sory alto nije za pohvaliti.

i još jednom...da ne ponavljam isto :flop: Bernardu

bernard1234
30.01.2008., 07:40
saljem ti link da vidis sta sam od jucer sasio hhhahahahahah

http://picasaweb.google.com/lh/searchbrowse?q=zavjese&uname=mbevanda&psc=G&filter=1#0+1

lizianthus
30.01.2008., 08:45
Pozdrav idem sivati zavjese, hahhahhahha

eto, to je on, JADAN mali hrvat..:D
ako su ti fetiš zavjese, postoji na forumu i drugih tema kao npr. ljubav, sex, erotika...pa, preporučam ti tamo da se javiš i završimo više s tobom.

A sad, ako nemaš puno protiv, ja bi s ostalim ljudima rado porazgovarala o problemima koji nas muče u vezi zavjesa kao takvih...običnih zavjesa. :kava:

pozdrav

bela777
30.01.2008., 09:01
A sad sam upravo napravio ovo:

http://www.paradiso-arcus.hr/proizvodi.php?id=1#

... kad otvorim ovu sliku, imam osjećaj da počinje neka predstava.... nhf, ali ovakve zavjese se danas mogu naći u hotelima kojima treba ozbiljni facelifting...

lizianthus
30.01.2008., 09:07
... kad otvorim ovu sliku, imam osjećaj da počinje neka predstava.... nhf, ali ovakve zavjese se danas mogu naći u hotelima kojima treba ozbiljni facelifting...

ma ne šiva on to nek zaje.... malo.
Treba ignorirat njegove zločeste komentare i to je to.

laella
30.01.2008., 09:34
http://img166.imageshack.us/img166/1624/mojezavjesezk6.th.jpg (http://img166.imageshack.us/my.php?image=mojezavjesezk6.jpg)http://img176.imageshack.us/img176/1205/img0142ga4.th.jpg (http://img176.imageshack.us/my.php?image=img0142ga4.jpg)

Materijal+šivanje=500kn
Ne bih se baš složila s bernardom (za kojeg sam apsolutno uvjerena da od svog prvog posta reklamira Renesansu), ali, iskreno, meni se ove zavjese uopće ne sviđaju, tj. preobične su mi. I mislim da je cijena od 500 KN odgovarajuća za izvedbu i korišteni materijal.

laella
30.01.2008., 09:41
300 kn zavjese i dekori
.....
Ove su mi ok, ali samo ako zanemarim one trakice na kojima vise, a koje se meni osobno nimalo ne sviđaju.

lizianthus
30.01.2008., 09:55
Ove su mi ok, ali samo ako zanemarim one trakice na kojima vise, a koje se meni osobno nimalo ne sviđaju.

Meni se od Maxice sviđaju prvenstveno što su ravne samo bi dodala još sa strane dekor da malo upotpunim s materijalom a ove druge, slažem se- trakice nisu ni moj izbor

bernard1234
30.01.2008., 10:10

A sto sam ja rekao !!!!
A isto tako reklamiram HEINEKEN (svi samo mene plaćaju)!!!!

Maxica
30.01.2008., 10:26
E ovako
Prvo,zahvaljujem se bernardu za komentar ali ga ne doživljavam ni kao kritiku ni kao savjet obzirom da je on kao "stručna" osoba za zavjese,a ja nisam.To što su prekratke meni apsolutno ništa ne znači jer ni ja ,ni bilo tko tko će mi doći u kuću neće sigurno uočiti da fali 2-3 cm zastora. Kupila sam ono što mi se sviđa,a da je u okviru financijskih mogućnosti i da se uklapa u ostatak prostora.
Kad će cijena zastora biti "normalna", a ne ko da je zavjesa protkana zlatnim nitima sa rubom od swarovski kristalima,onda ću tražiti savijet stručnjaka.
Karniša iliti vodilica je jeftina ali je potpuno neuočljiva jer je bijela kao i strop.I ne znam zašto ljudi imaju stav ako je nešto jeftino onda je ružno i ne valja.I da,karniša ima masku.
Moja namjera uopće nije bila da mi zavjese budu jeftina kopija panel zastora,već mi se ne sviđaju nabrani zastori jer je za mene to čisti kič,posebice ako imaju dekor i sastrane i gore i još ponegdje.
500 kn mi je bilo jako puno dati za zavjese obzirom na trenutačnu financijsku situaciju,a kamoli još 150kn više.Kad porodiljne naknade budu veće,imat ću i skuplje zastore.

lizianthus
30.01.2008., 10:29
E ovako
Prvo,zahvaljujem se bernardu za komentar ali ga ne doživljavam ni kao kritiku ni kao savjet obzirom da je on kao "stručna" osoba za zavjese,a ja nisam.To što su prekratke meni apsolutno ništa ne znači jer ni ja ,ni bilo tko tko će mi doći u kuću neće sigurno uočiti da fali 2-3 cm zastora. Kupila sam ono što mi se sviđa,a da je u okviru financijskih mogućnosti i da se uklapa u ostatak prostora.
Kad će cijena zastora biti "normalna", a ne ko da je zavjesa protkana zlatnim nitima sa rubom od swarovski kristalima,onda ću tražiti savijet stručnjaka.
Karniša iliti vodilica je jeftina ali je potpuno neuočljiva jer je bijela kao i strop.I ne znam zašto ljudi imaju stav ako je nešto jeftino onda je ružno i ne valja.I da,karniša ima masku.
Moja namjera uopće nije bila da mi zavjese budu jeftina kopija panel zastora,već mi se ne sviđaju nabrani zastori jer je za mene to čisti kič,posebice ako imaju dekor i sastrane i gore i još ponegdje.
500 kn mi je bilo jako puno dati za zavjese obzirom na trenutačnu financijsku situaciju,a kamoli još 150kn više.Kad porodiljne naknade budu veće,imat ću i skuplje zastore.

:amen: :top:

Maxica
30.01.2008., 10:32
Nadalje,
Zahvaljujem lizianthus na pozitivnim komentarima,a isto tako i laelli na negativnim.Više mi znači njen negativan komentar jer nije stručnjak za zavjese već procijenjuje kao laik jer ipak ovdje prvenstvano laici traže pomoć i mišljenja i pokušavaju proći što jeftinije za što ljepšu izvedbu. To stručnjacima očito smeta jer gube potencionalni posao.

lizianthus
30.01.2008., 10:34
Nadalje,
Zahvaljujem lizianthus na pozitivnim komentarima,a isto tako i laelli na negativnim.Više mi znači njen negativan komentar jer nije stručnjak za zavjese već procijenjuje kao laik jer ipak ovdje prvenstvano laici traže pomoć i mišljenja i pokušavaju proći što jeftinije za što ljepšu izvedbu. To stručnjacima očito smeta jer gube potencionalni posao.

:mig: nema frke, samo kažem svoje mišljenje

Maxica
30.01.2008., 11:29
E da,moram napisati što mi je moja četverogodišnja kćerkica rekla na zavjese.
Kad je vidjela da postavljamo karniše i pripremamo zavjese za objesiti kaže ona

"Mama baš su lijepi zastori,ali zašto ih stavljate kad je vani tako prekrasan dan.":cerek::cerek:
To mi je najdraži,najljepši i daleko najiskreniji komentar.

hro
30.01.2008., 11:35
balkonska vrata:
http://img341.imageshack.us/img341/8595/dsc02733largeij0.th.jpg (http://img341.imageshack.us/my.php?image=dsc02733largeij0.jpg)

karniša:
http://img522.imageshack.us/img522/4810/dsc02734largegv7.th.jpg (http://img522.imageshack.us/my.php?image=dsc02734largegv7.jpg)

jedan prozor u dnevnoj:
http://img205.imageshack.us/img205/3861/dsc02735largejb2.th.jpg (http://img205.imageshack.us/my.php?image=dsc02735largejb2.jpg)

oba prozora u dnevnoj (spuštene zavjese):
http://img156.imageshack.us/img156/6335/dsc02739largerj3.th.jpg (http://img156.imageshack.us/my.php?image=dsc02739largerj3.jpg)

prozor u kuhinji (nažalost, zbog nape smo bili ograničeni širinom zavjese):
http://img245.imageshack.us/img245/9724/pc150243largewa4.th.jpg (http://img245.imageshack.us/my.php?image=pc150243largewa4.jpg) http://img244.imageshack.us/img244/9992/dsc02737largeht5.th.jpg (http://img244.imageshack.us/my.php?image=dsc02737largeht5.jpg)

lizianthus
30.01.2008., 11:45
jedan prozor u dnevnoj:
http://img205.imageshack.us/img205/3861/dsc02735largejb2.th.jpg (http://img205.imageshack.us/my.php?image=dsc02735largejb2.jpg)

:top: koliko para? ak se smije znat?

Cactusbuba
30.01.2008., 11:52
imam prastare zavjese po cijeloj kuci. i kuca i namjestaj su takodjer prastari,a ja pri tom nisam jedna od onih koji voli antikvitete...
gledam ove prilozene linkice sa slikama zavjesa ali nisam bas nesto odusevljena... sve su mi nekako dosadne... :ne zna:

blagovaona:
boja zidova: boja breskve, razni tonovi (ne jednolicno),
namjestaj je bordo,
laminat boja tresnje
prozor cca 1,5m*1,5m, kraca zavjesa

dnevni
boja zidova: boja siva/zelena/maslinasta, probajte si zamisliti tu nijansu
namjestaj je tamno smedji +krem,
pod parket boja tresnje
prozor cca 1,5m*1,5m ali zbog debelog zida treba ona od stropa do poda, mozda panelka :mig:

svi komentari dobrodosli. :top:

Maxica
30.01.2008., 11:58
jedan prozor u dnevnoj:

:top: koliko para? ak se smije znat?

Da,i mene zanima.
Meni trebaju takve za kuhinju,širine 107cm,a dužine 190cm.Žena koja mi je šivala zavjese za dnevnu sobu traži me 600-700kn za takve.

hro
30.01.2008., 12:21
Da,i mene zanima.
Meni trebaju takve za kuhinju,širine 107cm,a dužine 190cm.Žena koja mi je šivala zavjese za dnevnu sobu traži me 600-700kn za takve.

Ne znam točno po prozoru koliko košta, ali mislim da je jedan prozor bio oko 1600 kuna (prozor je 1,60m).

U to ulazi karniša od kojih 500 kn (skup je sistem za rimske pakete), materijal (550 kn/m, to smo mogli i jeftinije, ali sam htjela baš taj materijal), šivanje i montaža.

lizianthus
30.01.2008., 12:22
Da,i mene zanima.

samo 600-700 kn za kako mi se čini ove, paket zavjese??? to ti je super jeftino!

lizianthus
30.01.2008., 12:23
Ne znam točno po prozoru koliko košta, ali mislim da je jedan prozor bio oko 1600 kuna (prozor je 1,60m).

U to ulazi karniša od kojih 500 kn (skup je sistem za rimske pakete), materijal (550 kn/m, to smo mogli i jeftinije, ali sam htjela baš taj materijal), šivanje i montaža.

tak već da.

lizianthus
30.01.2008., 12:24
hro, gdje si to šivala???

hro
30.01.2008., 12:26
hro, gdje si to šivala???

www.kk-dekorativa.hr (nadam se da se ovo neće smatrati reklamom)

laella
30.01.2008., 12:26
hro, lijepi su ti paketi. Svojevremeno sam i ja gledala ovaj materijal, ali nisam mogla zamisliti kako to izgleda na gotovoj zavjesi, a izgleda lijepo :top:.
Ovu balkonsku bi ja možda radije stavila kao paket do poda (ali priznajem, to bi bilo vrlo nepraktično za otvaranje balkonskih vrata) ili panele (ali ne vidim da li bi bilo dovoljno mjesta za rukovanje njima), jer mi se vizualno ove klasične zavjese ne slažu baš najbolje s paketima u istom prostoru... a tu je i moj problem s trakicama, koje su u ovom slučaju još i naglašene drugom bojom :ne zna:.
Gdje si ih radila?
sad tek vidim da si odgovorila

hro
30.01.2008., 12:32
hro, lijepi su ti paketi. Svojevremeno sam i ja gledala ovaj materijal, ali nisam mogla zamisliti kako to izgleda na gotovoj zavjesi, a izgleda lijepo :top:.
Ovu balkonsku bi ja možda radije stavila kao paket do poda (ali priznajem, to bi bilo vrlo nepraktično za otvaranje balkonskih vrata) ili panele (ali ne vidim da li bi bilo dovoljno mjesta za rukovanje njima), jer mi se vizualno ove klasične zavjese ne slažu baš najbolje s paketima u istom prostoru... a tu je i moj problem s trakicama, koje su u ovom slučaju još i naglašene drugom bojom :ne zna:.
Gdje si ih radila?
sad tek vidim da si odgovorila

Paket do poda nisam htjela niti slučajno - meni treba stan di ću živjeti, a ne za gledati :ne zna: Po ljeti smo stalno na balkonu, pa sam htjela da mogu otvoriti vrata i onda još navući zavjesu da mi ne ulaze mušice i to...

Osim toga, uzela sam širinu x 1,5 pa se dobro uklopilo s paketima (tj. nije jako nabrano). :) A posebno mi je fora što paketi i zavjesa na balkonu nemaju potpuno isti uzorak (kvadratići su različito raspoređeni).

Paneli nisu dolazili u obzir jer ne postoji fiksni dio vrata (ili dva krila), već samo jedno. U tom slučaju bi se paneli trebali slajdati "na zid" kad se vrata otvaraju, a to mi je stvarno katastrofa i čini mi se kao forsiranje panela u prostor gdje ne pristaju. A kada bi paneli bili navučeni, onda bi imala sastrane (iznad zida) praznu vodilicu... U stanu od stare na staklenoj stijeni imam panele i to zapravo tek tamo ima smisla.

I btw. skužila sam već da ti ne sviđaju trakice (tregeri), ali ovo niti nisu tregeri :mig: To su kukice na karniši na koje se kopča zavjesa. Imaju oblik latica i od smeđe kože su. Odlično se uklapaju u prostor u kojemu je wenge namještaj. :)

lizianthus
30.01.2008., 12:36
www.kk-dekorativa.hr (nadam se da se ovo neće smatrati reklamom)

to je u Malešnici jel? bila sam kod njih i da, učinili su mi se dosta kvalitetni ali i ...skupi. Al što se kaže, kolko para tolko muzike.

u biti, to je Špansko, sorry

Cactusbuba
30.01.2008., 12:39
@hro
bas su ti fora zavjese :top:
di si kupila i koliko para?

hro
30.01.2008., 12:46
to je u Malešnici jel? bila sam kod njih i da, učinili su mi se dosta kvalitetni ali i ...skupi. Al što se kaže, kolko para tolko muzike.

u biti, to je Špansko, sorry

U principu su mi bili 2000 kuna jeftiniji od bilo kojeg salona u Solidumu za iste zavjese. Ja sam htjela taj materijal od destiny & design, i to je bio jedini uvjet.

@hro
bas su ti fora zavjese :top:
di si kupila i koliko para?

Evo već sam napisala gore pa da ne ponavljam reklamu.

Cactusbuba
30.01.2008., 12:52
ajde jedan savjetic pliiiizzz, vezano za upit s prethodne strane? ima netko pametan? :s

lizianthus
30.01.2008., 12:56
imam prastare zavjese po cijeloj kuci. i kuca i namjestaj su takodjer prastari,a ja pri tom nisam jedna od onih koji voli antikvitete...
gledam ove prilozene linkice sa slikama zavjesa ali nisam bas nesto odusevljena... sve su mi nekako dosadne... :ne zna:

blagovaona:
boja zidova: boja breskve, razni tonovi (ne jednolicno),
namjestaj je bordo,
laminat boja tresnje
prozor cca 1,5m*1,5m, kraca zavjesa

dnevni
boja zidova: boja siva/zelena/maslinasta, probajte si zamisliti tu nijansu
namjestaj je tamno smedji +krem,
pod parket boja tresnje
prozor cca 1,5m*1,5m ali zbog debelog zida treba ona od stropa do poda, mozda panelka :mig:

svi komentari dobrodosli. :top:

teško mi je tako komentirat kad nemam sliku...:ne zna:

laella
30.01.2008., 15:34
...
Da, tako nekako sam i pretpostavljala vezano za pakete i panele, i ja sam imala vrlo slične probleme i na kraju morala odustati od paketa i stavila panele.
Nisam skužila da ovo nisu trakice :ne zna:
I dobro zboriš, u svim onim drugim salonima za izradu zavjesa mislim da bi bilo puno skuplje (barem sudeći po ponudama koje sam ja skupila prije nekih pola godine). A ionako svi rade istu stvar i sa istim materijalima, tako da mi se ova dekorativa čini kao puni pogodak :top:.

cagliostro
30.01.2008., 19:48
bok cure,
pratim vaše diskusije o panelima, paketima itd.... jer i sama moram kupiti zavjese za dva prozora. Odluka je pala biti će to paketi, već sam kupila vodilice, našla tko će mi ih sašit i našla materijal baš kakav meni treba (lagani pamuči materijal), ali...materijal nije dovoljne širine...
(treba mi min.širina 170 cm) :(
prilažem sliku, pa ako ste negdje uočili nešto slično, pliz javite, hvala.
http://img405.imageshack.us/img405/2874/0812071110st4.jpg

sorry, sika nije baš naj, slikano mobitelom

lizianthus
31.01.2008., 08:21
bok cure,
pratim vaše diskusije o panelima, paketima itd.... jer i sama moram kupiti zavjese za dva prozora. Odluka je pala biti će to paketi, već sam kupila vodilice, našla tko će mi ih sašit i našla materijal baš kakav meni treba (lagani pamuči materijal), ali...materijal nije dovoljne širine...
(treba mi min.širina 170 cm) :(
prilažem sliku, pa ako ste negdje uočili nešto slično, pliz javite, hvala.
http://img405.imageshack.us/img405/2874/0812071110st4.jpg

sorry, sika nije baš naj, slikano mobitelom

ako naiđem na materijal takav, javim Nego, kažeš...Odluka je pala biti će to paketi, već sam kupila vodilice..

Misliš one vodilice kao za rimske zavjese??? našla si ih solo negdje? i u kojoj boji su?

bernard1234
31.01.2008., 08:42
ako naiđem na materijal takav, javim Nego, kažeš...Odluka je pala biti će to paketi, već sam kupila vodilice..

Misliš one vodilice kao za rimske zavjese??? našla si ih solo negdje? i u kojoj boji su?

Vodilice za Rimske ili ti paket zavjese su bijele boje a uvoznik je Schweler-lučić u Sv. Nedjelji i Meblo a aluminijske u Paradiso na staroj samoborskoj cijena po metru se krece oko 400 kn

lizianthus
31.01.2008., 08:44
Vodilice za Rimske ili ti paket zavjese su bijele boje a uvoznik je Schweler-lučić u Sv. Nedjelji i Meblo a aluminijske u Paradiso na staroj samoborskoj cijena po metru se krece oko 400 kn

hvala bernard, viš kak možeš biti dobar :mig:

cagliostro
31.01.2008., 09:40
Vodilice sam kupila zasebno, dvije x 1,40 m, cca 880 kn sveukupno, boja bijela, u jednoj no name trgovinici.

hro
31.01.2008., 10:34
Samo upozorenje da provjerite točno za koje su zavjese vaše vodilice - naime, nisu uvijek iste za pakete i rimske, obzirom da su rimske zavjese teže (zbog letvica), a naravno, ovisi i o materijalu i dužini zavjese.

lizianthus
31.01.2008., 11:17
Samo upozorenje da provjerite točno za koje su zavjese vaše vodilice - naime, nisu uvijek iste za pakete i rimske, obzirom da su rimske zavjese teže (zbog letvica), a naravno, ovisi i o materijalu i dužini zavjese.

ok, hvala na upozorenju. onda ovakav upit:
nama treba srebrna (mislim, da izgleda kao od aluminija) vodilica karniša za rimske zavjese (dakle sa letvicama) dužine 160 cm. ima ko kakva saznanja di to kupiti?

hro
31.01.2008., 11:25
ok, hvala na upozorenju. onda ovakav upit:
nama treba srebrna (mislim, da izgleda kao od aluminija) vodilica karniša za rimske zavjese (dakle sa letvicama) dužine 160 cm. ima ko kakva saznanja di to kupiti?

zašto je bitno da je srebrna kad se ionako ne vidi? :confused:

cagliostro
31.01.2008., 12:29
Pa upravo se i ja to pitam:confused: Mislim da je boja nebitna kad ionako zavjesu pričvrstiš čičak trakom i tako prekriješ čitavu vodilicu :)

lizianthus
31.01.2008., 12:38
zašto je bitno da je srebrna kad se ionako ne vidi? :confused:

zato što su pored paneli koji su na Ikea vodilici u srebrnoj boji a oni se vide pa ne bi pored dodavala rimske zastore za prozor u bijeloj boji iako se istina ne vidi ali...ja znam da je tamo :raspa:
šta mogu kad me takve sitnice smetaju

bernard1234
31.01.2008., 13:42
Ovak,vodilica ili ti paket vodilica je aluminijska i ona se vidi ak je organdi ili sličan materijal(preporuka kod takvog materijala staviti draperijicu) a za teze materijale boja je bijela ili krem i puno je skuplja ,
Hro je prije napisala i pojasnila razliku u paket i tkzv. Rimski paket i treba obratiti pozornost.
Još jedna kvaka ima kod Paket zavjesa: a radi se o trakicama i koncima na kojima se podize zavjesa ali da nebi reklamirao gdje i koja je bolja i efektnija trebam dozvolu od LAELLE (vidi gore post)

lizianthus
31.01.2008., 14:12
Ovak,vodilica ili ti paket vodilica je aluminijska i ona se vidi ak je organdi ili sličan materijal(preporuka kod takvog materijala staviti draperijicu) a za teze materijale boja je bijela ili krem i puno je skuplja ,
Hro je prije napisala i pojasnila razliku u paket i tkzv. Rimski paket i treba obratiti pozornost.
Još jedna kvaka ima kod Paket zavjesa: a radi se o trakicama i koncima na kojima se podize zavjesa ali da nebi reklamirao gdje i koja je bolja i efektnija trebam dozvolu od LAELLE (vidi gore post)

aha pa da, o tome nisam razmišljala da će se vidjeti ako materijal bude lakši, prozirniji, a mora bit zbog svijetla... pa tada bi svakako srebrnu ili...:confused:
sad više ne znam jer... ružno mi je sa tom draperijicom a opet bojim se da ne bude još ružnije ako se aluminij prozire kroz tkaninu... :(

edit: kako to da je razlika u cijeni između bijele i alu?

Zašto je za teže materijale boja vodilice bijela? ima neki razlog? i kako to da je razlika u cijeni između bijele i krem? Ja baš misla obratno, da će alu bit skuplja :confused:

hajde, reci nam o trakicama i koncima...ionako ćeš nam reći :bicedobro:

laella
31.01.2008., 14:15
ali da nebi reklamirao gdje i koja je bolja i efektnija trebam dozvolu od LAELLE (vidi gore post)
Ma bernarde, dušo, boli mene briga, nisam ti ja ni administrator ni moderator na ovom forumu, samo se ti i dalje reklamiraj ovdje sa svojim drugorazrednim Renesansa zavjesama; ja sam svoje pitanje zavjesa riješila, pa ne postoji nikakva opasnost da me tvoji postovi odvedu na krivi trag.
A ostatak ekipe valjda sam kuži razliku između komentara, razmjene dojmova i osobnih preporuka i jeftinih samoreklama

hro
31.01.2008., 14:21
Evo, mene zanima razlika u trakicama... Znam da trakice mogu biti tanke špagice ili one deblje svilenkaste trakice.

A razlika se može reći i bez reklamiranja određene firme - tj. ova ima bolje, ova lošije...

lizianthus
31.01.2008., 14:23
Evo, mene zanima razlika u trakicama... Znam da trakice mogu biti tanke špagice ili one deblje svilenkaste trakice.

A razlika se može reći i bez reklamiranja određene firme - tj. ova ima bolje, ova lošije...

i mene, i mene.... o bernarde Bože Firangi...reci nam...ne dopusti da sašijemo zavjese u ne znanju :D

limeta
31.01.2008., 14:35
ja ovdje nova...ja komarce prašim :D ... o kakvim se končićima i špagicama dela ?
ja doma imam hrpu ljučibastih končića na karniši od vertikalnih zavjesa i neznam kak da vam sliku pošaljem :confused:... a tak lijepo izgledaju...i zovu se strings zavjese

camus
31.01.2008., 19:13
jel mozda netko naletio na roza zavjese?!?! duge, ciklamasto roze!?!?!?!?! obicne, bez uzoraka, na trake!?!?!?