PDA

View Full Version : Zavjese, paneli, roloi...

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7

cilla
20.02.2010., 15:18
Bok svima!
Gdje kupiti (sašiti) zavjese u Puli?

ako te još zanima, mogu potražiti račun od svojih da vidim kako se zove i adresu salona

imaju dosta veliki izbor i ja sam jako zadovoljna kako su ih sašili i postavili, jedino je moj problem bio što sam ja upikla neke skupe :D

edit: sad tek vidla da si danas tek pitala, pa potražim pa ti javim :)

nicegirl
23.02.2010., 06:48
edit: sad tek vidla da si danas tek pitala, pa potražim pa ti javim :)

Može, hvala.

sofijica
24.02.2010., 09:43
Bok! Naletjeh na ovu rolo zavjesu (http://public.fotki.com/sofijica/stan/img-4423-m.html) koja mi se jako svidjela. No u dućanu je drže samo u dimenziji 90×140 i 120×140..

Moji prozori (http://public.fotki.com/sofijica/stan/slika1.html) em imaju dosta širu karnišu (preko 3metra), a sami prozori su oko 260 cm široki.. a ja zaista želim tu zavjesu :D Dužina zavjese mi odgovara..

MIslite li da je glupo uzeti dvije ove rolo zavjese dimenzije 120×140, pa da one budu onak malo razdvojene tj. da prozor nije prekriven u cjelosti? :ne zna: Dodatni problem su balkonska vrata, desno od ovih prozora.. za njih uopće nemam onda kaj.. mislila sam naći sličnog organdija pa sašiti punu dužinu do poda i za njih.. al to je možda malo risky..

Ja sam dosad imala samo one klasične nabrane zavjese, pa ne znam kak će mi se u prostor uklopiti ova varijanta..
Ili možda - ak se da negdje ovo sašiti za pristojne novce?

Help pliz, ja bih ove zavjese :mama:

sofijica
24.02.2010., 19:13
Evo rezultata mog gornjeg upita.. kako sam iz nekog razloga ovdje na laganom ignoreu, pa nitko niš ne odgovara :( riskirala sam sa gornjim zavjesama i moram reći da sam zadovoljna kak je ispalo (http://public.fotki.com/sofijica/stan/sli5.html) :)

boxer-kai
24.02.2010., 21:16
O ukusima se ne raspravlja,ali sofijice meni je taj prozor ljepsi bez zavjese nego s tom zavjesom... po meni jako los odabir...:(

sijandraffm
24.02.2010., 21:24
ovo je zaista stvar ukusa, i ja u svojoj kuci nemam zavjese na prozorima koji imaju roletne, jer ih ne volim, ali to cu sad zapostavit,......

sofijica, bez obzira na to sto mi se zavjese ne svidaju, meni je ova sirina sasvim ok i dobro ti je se to uklopilo na sirinu prozora, kao da si dala sivat:top:

plavusa123
24.02.2010., 21:25
Meni se sviđa kako je ispalo,po meni lipse nego prozor bez icega ali 100 ljudi 100 cudi

sofijica
24.02.2010., 21:30
Helou!

Hvala na iskrenim komentarima :)
Moram priznati da smo mm i ja baš zadovoljni sa zavjesom jer nam je dnevni boravak onak "sterilan" u smeđoj boji, a spojen je s jednostavnom kuhinjicom koja je zelena - točno ove nijanse koje su na zavjesi, tako da nam se baš lijepo uklopilo.

Ja inače volim zavjese i nekak mi je prostor bez njih "gol", ali slažem se da je zaista riječ o ukusima :mig:

A i tek smo se preselili u ovaj stan (podstanarski je nažalost) i tek se privikavamo na "nizinu" - riječ je o drugom katu i svatko nam može vidjeti unutra (ima zgrada naokolo) tako da mi se zavjesa zaista čini nužnom.. Dosad smo bili puuuuuno više (trinaesti kat :D ) pa nismo imali ovakvih problema..

Buraz
25.02.2010., 06:37
ekipa, di kupit ovakvu stropnu karnisu, bilo drvenu bilo metalnu?

http://i49.tinypic.com/28spouu_th.png (http://i49.tinypic.com/28spouu.png)

Aktiv u Martićevoj, Zagreb dakako.

poison5
25.02.2010., 11:31
Da li se igdje ti roloi mogu naći u širini 200cm ili ću morati dati na šivanje?

Ethan
25.02.2010., 11:38
@ Buraz

hvala :mig:

Buraz
25.02.2010., 16:49

koji roloi? :ne zna:

@Ethan - nema na čem, nadam se da ni prekasno :)

poison5
26.02.2010., 08:00
Krivo se ja izrazila,ne rolo nego paket zavjese.
Pretpostavljam da su gotove jeftinije a i volim nešto vidjeti i odmah kupit a ne čekati.....i da li paket može ići na obične stropne karniše?

Seljanka
01.03.2010., 08:56
Gdje nabaviti jako povoljne karniše i još važnije jako povoljan dekor, bili smo u svim mogućim centrima - mislim da je Emezzeta bila najpovoljnija - za dekor vel. cca 240x120 cm cijena 70,00 - treba nam 6 kom i to mi je ok cijena ali nisam našla svoju boju, tražim nešto u svjetloj boji i da vuče na zlato. Našla sam u Coin Casa u West Gate ali 1 kom je 500 kuna:flop:.
Isplati li se kupiti materijal pa dati šivati? Koliko šivanje košta - onako jednostavno - porubiti i na vrh staviti one trake u koje ide karniša, ne želim kolutove niti one male kvačice?! I gdje nabaviti takav materijal - a povoljan?

Elvie
04.03.2010., 15:38
Dragi svi,
pročitala sam svih prethodnih 26 stranica i nisam našla odgovor.

Odlučila sam investirati u kombinaciju panela i rimskih paketa/ zavjesa za prostor dnevne sobe, blagavaone i kuhinje - oko 12 dužnih metara prozora.
Koliko čitam naši saloni su preskupi i većina se odlučuje za varijantu Ikee i sam svoj majstor. I to je super.

Međutim, ovaj sam se puta zbog nedostatka vremena, živaca i energije odlučila (1. stan sam isto putovala u Ikeu) dati u ruke profesionalaca koji će mi doći doma izmjeriti, posavjetovati, sašiti i montirati, dakle "cijeli paket".
Zato molim Vas koji imate iskustva i koristili ste usluge nekog od salona zavjesa za preporuku. Koliko ste bili zadovoljni i da li ste nečim bili nezadovoljni?

Cijena je isto vrlo bitna, čitam da su mehanizmi od 290-450 kn po m što nije mala razlika. Gdje su 290 kn?

Aoife
04.03.2010., 22:30
Ja imam jako dobra iskustva sa jednim salonom zavjesa. Pošaljem na pp. Cijene ne znam, ionako moraš tražiti ponudu za svoj slučaj.

Sveznalica2010
05.03.2010., 19:15
Gdje mogu kupiti krovni rolo sa vodilicom za prozore ?
Unaprijed hvala

Sveznalica2010
10.03.2010., 16:08
LJubi ima u bauhausu na žitnjaku rolo imaju i montažu ovih dana sam
tražio i našao sad odem sa ženom i kupim jer boje su raznovrsne
može se sve platiti karticom i montažu !
Zakon jedna briga manje !

Sveznalica2010
10.03.2010., 16:11

ima ti bauhaus ljeftini su

Buraz
11.03.2010., 09:08
LJubi ima u bauhausu na žitnjaku rolo imaju i montažu ovih dana sam
tražio i našao sad odem sa ženom i kupim jer boje su raznovrsne
može se sve platiti karticom i montažu !
Zakon jedna briga manje !
I, kakve su cijene? Kaj režu na mjeru ili imaju gotove dimenzije?

Sveznalica2010
27.03.2010., 23:37
Povoljne !

Buraz
28.03.2010., 19:35
:rolleyes: Nemoj zezat

ancy87
01.04.2010., 20:41
Sofijica imam i ja takve u kuginji samo sam ih ja stavila na "šipkicu" i ditekt na prozor,pa su više "naborane",mislim da sam ih kupila u kiki da su bile oko 200kn:ne zna::top:

aurora_st
06.04.2010., 21:01
Bok svima...evo, ja relativno nova u ovom dijelu foruma :)
Uglavnom...taman smo završili sa uređenjem stančića i skoro sve od namještaja je izabrano i doneseno, sad su ostale one "slatke" muke :D
Dakle, zavjese...nije mi problem vrsta, ni kako će stajati, ali me malo muče boje, pa možda vi malo iskusniji možete pomoć...
Ovako, dnevni boravak i kuhinja su jedan veliki prostor... zid u dnevnom boravku je žut, sa desne strane je veeeelika klizna stijenka, i tu će se nalazit zavjesa, a sa suprotne strane od klizne stijenke je kuhinja koja je bordo boje... Koju bi vi boju zavjesa preporučili u tom prostoru ? Kombinaciju tih boja, kontrast ili nešto treće ?
U spavaćoj sobi jedan je zid lila boje...tu također nisam sigurna za izbor zavjese.
A u radnoj sobi je zid marelica boje...boja zavjese ??

Hvala unaprijed :s

Aoife
06.04.2010., 23:51
Bijela, bijela i bijela. Zvuči kao da već ima previše boja u prostoru.

Lefti
07.04.2010., 00:13
Evo mene opet s mukama po zavjesi. :rolleyes:

Imam mehanizam za paket zavjese za najduzi dio "stijene", 2.20m ali nemam zavjese. Znam kakve bih ali me zanima znate li nekog povoljnog (Zagreb) tko siva zavjese za taj mehanizam? I sama krecem u potragu po ponude ali sam mislila tu dobiti par preporuka za neke... :puppy-face: :)

i jos jedno pitanje... imam kraj tog L dijela (koji ce biti u paket zavjesama) dva prozora sa svake strane koji nisu u ravnini s tom L "stijenom" i na njih bih mozda stavila one trakice-spagete. Ne trebam se od nikog skrivat jer sam na drugom-zadnjem katu, cisto radi estetike bih mozda stavila te... ali mi estetika u vezi zavjesa ne radi, pa pitam tu :)

bulthaup
07.04.2010., 07:29
Ja mislim da je bolje ne stavljati zavjese, tamo gdje nisu neophodne.

poison5
07.04.2010., 07:30
http://yfrog.com/64prozorp
Eh i ja imam muke po zavjesama i par pitanja:
1.da li je glupo staviti zavjese ako već imaš roletne?(mislila sam rolo u sredinu a obične zavjese sa strane)
2.Pošto ne mogu naći rolo u dužini 2m koliko meni treba mogu li staviti onaj od 180cm jer svakako bi klasične zavjese išle sa strane:confused:
Pomozite duduk sam za zavjesama(kuži se iz pitanja valjda)

Opa uspjela je slika,iako mini,al nadam se da vidite koji je moj oblik prozora,nije u omjeru pravom naravno ali je baš takav.sa desne strane duži ,više je kao staklena stijena ispod su radijatori,i zbog oblika ne znam što bi stavila.
Prozori idu skroz do stropa,gornji dio se otvara na kip i imam stropne karniše.
da budu bez zavjesa-ubilo bi me njihovo pranje jer je dip prozora fiksan i teško ga pošteno oprat.

Aoife
07.04.2010., 09:55
:misli: :confused: :ne zna:

poison5
07.04.2010., 10:20
i ti si zbunjena,šta misliš kako je meni:)
spičit ću ja tako rolo +zavjese pa ćemo vidit,da okončam s njima(zavjesama)

poison5
07.04.2010., 10:25
ali neću žuriti s time,možda mi neko ovdje da pametan savjet ili ima sličnu situaciju pa mi poslika što je on stavio.Inače sada imam markizet obične zavjese dužine do radijatora i bezveze mi je tako.Šteta,prozor je ogroman i lijep,krasi prostoriju samo kada bi bile odgovarajuće i zanimljive zavjese.

aurora_st
07.04.2010., 13:40
Bijela, bijela i bijela. Zvuči kao da već ima previše boja u prostoru.

zaboravila sam napisati da bijela nije uključena u izbor :D
Nema previše boja u prostoru, to ti se sad ovako čini jer je napisano, ali vizualno je dobro ukomponirano, jer se radi o jednom ili dijelu zida...
No dobro, odlučila sam ići sa kombinacijom, a ne sa kontrastom boja...
U svakom slučaju, hvala na odgovoru :mig:

Lefti
07.04.2010., 16:21
Ja mislim da je bolje ne stavljati zavjese, tamo gdje nisu neophodne.

i ja se slazem ali cijeli taj dio izgleda dosta "golo" bez zavjesa i one bi bas nekako utoplile prostor! a i da ne govorim kako izgledaju prozori kad sunce usija... i imam psa koji zabija njusku na njih jer gleda van (i pritom ostavlja otiske i smoci sve) :rolleyes:

Evo upravo sam fotkala taj cijeli dio da pojasnim malo. Totalno ne znam sta da radim jer mislim da bi paket zavjese jos na ova dva prozora zagusila sve.

http://i439.photobucket.com/albums/qq112/AskaAST/IMG_6718.jpg

more14
07.04.2010., 17:25
Meni se najviše sviđa ovaj L izlaz na balkon, i balkon mi je lijep i nipošto ga nebi zatvarala. Ispilala bih te pakete i stavila ih na prozore (ne sviđa mi se onaj rolo-smijem to napisati??) Pretpostavljam da su paketi- panel zavjese, a ako kupiš zavjese u metraži i odneseš tamo gdje se porubljuje, ne mora biti od zavjesa i kažeš, ovo obrubite na trake 60X250 i na rub mi stavite čičak (tako sam ja radila) vjeruj mi dođe dosta povoljnije.

Lefti
07.04.2010., 19:35
Da, stvarno je lijep taj L dio, zato bi ja stavila prozracne zavjese, skoro pa prozirne... tek toliko da daju toplinu i malo zamute.

Paket nije isto sto panel, u tome je stvar... panel nisam uzela zbog izlaza na balkon, ne bih imala kamo "odgurati" taj jedan panel kada izlazim ili imam otvorena vrata, jedino da sam vodilicu produzila po stropu...

paket se jos zove rimska zavjesa, ja mislim... vec sam zbunjena :/

laella
07.04.2010., 22:02
paket se jos zove rimska zavjesa, ja mislim... vec sam zbunjena :/
Dobro misliš :mig:
Ko ti može šivati pakete? Pa sve ove silne firme koje se bave izradom zavjesa, počevši od Mebla, Velane, pa sličnih...ima ih stvarno more...spominjali smo ih tu na temi. Ni ja se više ne sjećam svih :ne zna:.
Ne znam u kojem si gradu, doduše :misli:

Ja ne bih miješala 2 i to posve 'raznorodna' tipa zavjesa (pakete i špagete/rese) u jednoj prostoriji i to na oknima koja su tako blizu.
Vidjeh na susjednoj temi (slike stanova) da je forumaš pere jako dobro kombinirao pakete i panele, pa bi možda i kod tebe tako dobro izgledalo :mig:. Ali obavezno od istog materijala/uzorka.

Lefti
07.04.2010., 22:14
a ja bas nisam htjela mijesati panele i pakete :/ bas zato jer su paneli izglancano ravni a paketi uvijek malo "opusteniji" dok mi rese izgledaju kao cisto dekorativno... s tim da sam oduvijek bila veliki protivnik mijesanja dviju vrsta zavjesa u jednom prostoru i nisam vjerovala sama sebi kad sam spomenula rese i pakete...pa sam dosla tu provjeriti jesam li normalna :D

A za sivanje znam da mogu oni ali sam nacula da su cijene malo high...pa sam mislila tu dobiti par savjeta (na pp naravno) ako netko zna nekoga tko jeftinije siva (Zagreb) :hekla:

A da sve bude u rimskim, da li bi to izgledalo malo zaguseno? (ajme koji izrazi ali razumijete me :mig:)

laella
07.04.2010., 22:21
Možda ti ne bi rimske svuda izgledale prezagušeno, ako bi stavila rimske koje nemaju puno pregiba, tj. kod kojih su te zone koje se preklapaju dosta velike (ne znam kako bih se pametnije izrazila :ne zna:).

PLAVI GOLUB
07.04.2010., 22:24
ja mislim..definitivno sve rimske i to nešto tipa prozračni lan..pamuk..jutu..uglavnom prirodno..molim te nemoj nikakve organze i te blješčeće..a i to s resicama mi ne zvuči baš..btw resice i aska..mislim da ne bi opstali..pa stafići su opsjednuti končićima i svime što viri..:cerek:

Lefti
07.04.2010., 22:35
Laella, zavjese koje su bile na ovom mojem mehanizmu su imale pregib svakih 20cm.. to su bile nekakve teske i debele zavjese i izgledalo mi je malkice pregusto... ja bi uzela poluprozirne pa mislim da je 20cm dovoljno izmedju pregiba za lagane zavjese? ha? :moli-za-pomoc-i-savijet: :)

Golube - da,da, i mislila sam nesto jednostavno, tek toliko... nista ekstremno, vec imam dovoljno pi****ija u stanu pa da ih jos na zavjese stavljam :D
A te rese sam prvo htjela u spavacoj, pa mi je Aska dala do znanja da se smirim... a ovim sam samu sebe htjela uvjeriti da je Aska postala fina cura ali svaki put me necij savijet odgovori a ovaj tvoj je bio konacan :rofl:

Tarasu pusa od male tjeralice u koju bi se zaljubio :cerek: dosta offtopica! :)

laella
07.04.2010., 22:36
Evo čitam na svojoj ponudi za nove zavjese: batist.
To je onako 'lanasto', a prozračno :mig:

Lefti
07.04.2010., 22:41
uguglam batist (batiste) i izbacilo mi samo vjencanice! ovo je neki znak :lol:

kazu "Batiste (batist ) - lagana, ravna, fina tkanina s jednostavnim tkanjem" :mig: svidja mi se, napredujem :)

laella
07.04.2010., 22:42
Uh, ja ti nemam pakete s takvim pregibima pa mi je teško to zamisliti. Valjda je 20 cm dovoljno :ne zna:. Ali računaj da će ići po cijeloj visini na ovoj L stijeni.
Bit će tu pregiba i pregibaaa

Nego, znaš da će ti biti muka živa otvarati ova balkonska vrata? Jer ga moraš dići cijelog, da se složi gore gdje je kutija od rolete. Eh da, mislim da ti posljedično visinu pojedinog pregiba određuje upravo taj gornji dio, gdje se treba posložiti za otvaranje.

laella
07.04.2010., 22:43
uguglam batist (batiste) i izbacilo mi samo vjencanice! ovo je neki znak :lol:
Da ti poslikam ovaj uzorčić koji imam, vjeruj, ne bi ti puno pomoglo :D. Ali za 10-tak dana možda poslikam brand new zavjesu :p

Lefti
07.04.2010., 22:49
A znam za balkon, zato sam i htjela panele! aaaah! ali i da stavim panel na balkonska vrata, produzila bih vodilicu dalje da ju mogu maknuti... i onda kad bi bila vrata stalno otvorena (a kod mene su cesto) onda bi taj jadnicak od panela stajao na sred dnevnog! :eek: ovako bar dignem tu rimsku, pa ajde...

A dobro si se sjetila pregiba i slaganja gore... ako je gusce poslagano, deblje ce biti gore i vrata se mozda ne budu mogla otvoriti... a o tome ovisi i debljina tkanine... mislim da je jednostavnije kupiti stan nego zavjese :trk::bang:

A vjerojatni cu docekati tvoje brand new fotke jer jos stedim za zavjese i jos cu neko vrijeme :kava: bas me zanima!

laella
07.04.2010., 22:57
Jesi vidjela one Ikeine Kvartal/Evabrit (http://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/Textiles/10654) vodilice za panele?
Oni se mogu do neke mjere ili možda čak napola preklapati...
U tom slučaju možda ti ne bi sklopljeni panel stajao na pola sobe :misli:

Lefti
07.04.2010., 23:01
Prosli vikend sam bila u ikei u vidjela sam to i izgledaju mi kao vece trakaste zavjese koje su mi totalno uredski stil... a i ove vodilice jako "cvile" pri micanju, mozda bi "ve-de-40" rijesio stvar a mozda su samo potrosile od silnog pomicanja... ne znam, imam doma u Ri panele, 4,5 metra ravne staklene stijene i nekako sam ih se zasitila pa sam zapela za rimske...
Zavjese su stvarno teska tema :o

laella
07.04.2010., 23:07
Jesu :(
I razumijem u potpunosti zasićenje panelima.

Lefti
07.04.2010., 23:13
i jos jedan problem do kojeg sam sada dosla... na jednom prozoru (iza trosjeda) iznad imam knauf i halogenke... i uopce ne znam kako bi to izgledalo i di da se vodilice/mehanizam/ili pak bilo sto drugo postavi... jos ce i rusit liniju da istim tim na strani balkonskih vrata! :mad:
na kraju cu obicne karnise stavit i rese od zavjesa ,pa nek bude seljacija i nek mi pas potrga.

Bubamaraaaa
07.04.2010., 23:56
Zna li tko gdje ima roloa za kupiti koji nisu potpuno jednobojni nego imaju neki geometrjski uzorak, listice i to u dvije boje recimo? Znate ne pravi roloi nego ono sto se moze nabrati do pola i spustiti.
U Os trazim.

Lefti
08.04.2010., 00:02
Zna li tko gdje ima roloa za kupiti koji nisu potpuno jednobojni nego imaju neki geometrjski uzorak, listice i to u dvije boje recimo? Znate ne pravi roloi nego ono sto se moze nabrati do pola i spustiti.
U Os trazim.

Mislis li mozda na paket zavjese tj. rimske? Proguglaj malo pa vidi je li to to. A zavjese za to mozes naci di god i kakve god, kupis na metrazu sta hoces i zasije se prema mehanizmu. Ako na to mislis. O roloima srecom ne znam nista.

miss_djurdja
08.04.2010., 13:18
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje

Koliko koštaju karniše za panelke?!

Danas pitala u jednom dućanu i za 1,80m s 3 šine 540,00kn.

Da li je to puno il je ok cijena :ne zna:,

Help!

Hvala!!

Mirella
08.04.2010., 14:00
Ja sam isto u velikoj dilemi kakve tipove zavjesa izabrati. naime u novom dnevnom boravku imam 5 prozora između kojih je pop par cm zida, znači zid, prozor, zid prozor i to sve na jednoj strani. ispod gotovo svih su radijatori. No baš tu će doći velika kutna garnitura, tako da radijatori neće baš biti vidljivi ili će biti djelomično vidljivi. Potom u istom prostoru još imam velika klizna balkonska vrata, koja se sastoje od 2 staklene stijene, od kojih je jedna kliznog otvranja.
Meni se osobno jako sviđaju paneli, ali kad nisu kratki, al ne znam koliko mi ih ima smisla stavljati duge, kad će opet biti iza garniture, ali bi zato prekrili djelomično vidljive radijatore.
A opet postoji opcija da na te prozore stavim rimske zastore, znači one na podizanje,a na balkonska vrata panele. To znači dvije vrste zavjesa u istom prostoru i neki radijatori će djelomično biti vidljivi.
I opet preostaje mi treća opcija, da na prozore stavim rolo zavjese koje sam jučer gledala u Kiki,a na balk. vrata opet panele.
Čini mi se za balk. vrata jedina opcija su paneli, jer mi balkon koristimo često, pa mi se neka druga opcija zavjesa ne čini toliko praktična za stalno pomicanje.
I naravno najgore je od svega što ne mogu kupiti ništa u IKEA-i jer oni dezeni koji se meni sviđaju u panel izvedbi, ne postoje u izvedbi rimskih zavjesa kod njih.
Sve u svemu čini mi se da će mi to biti poprilična investicija, koja će još dugo pričekati na realizaciju.

Lefti
08.04.2010., 14:34
Mirella, skuzila sam da nigdje nemas kutni dio (koji bi ti radio probleme kao meni).

Ja bi na sve te prozore stavila panele - one duzine da ti taman dodju iza garniture a ne smetaju radijatorima. Ako ti neki dio prozora prelazi garnituru, tamo bi stavila do poda - iz kuta gledanja ce izgledati kao da su svi isti jer ovi kraci nece biti vidljivo kratki vec taman iza garniture.

Na staklenu stijenu bih mozda cak stavila rimske (volim ih) i gledala sam sinoc par kombinacija rimskih i panela, izgleda lijepo. Ali paneli i roloi, to mi nikako ne pase, valjda jer prezirem roloe.

Na prozore mozda ne bi rimske jer je muka oko dizanja (muka koju cu ja imati), a na stijenu ili panele ili rimske (mozda cak i rimske jer imas prednost sto su klizna vrata. jedino ako ti smeta mijesanje rimskih i panela onda je minus)

Mirella
08.04.2010., 14:41
Vidiš to nije loša ideja, kombinirati kratke i duge panele jer se ovaj skriveni dio iza garniture ionako neće vidjeti. No moram si to nekako predočiti jer će mi praktično onda cijela jedna strana dnevnog boravka biti u panelima skoro pa neprekidno.
Inače ni aj nisam voljela roloe, al ove koje sma jučer gledala u Kiki su me oduševili, totalno divni, moderni dezeni s raznim uzorcima ili recimo bijeli plisirani,a izgledaju kao svila. ma super nešto.
Ne bih htjela da mi prostor bude preopterećen zavjesama jer je stvarno puno prozora u pitanju,a moram staviti neke zavjese jer je zgrada prekoputa moje udaljena nekih 20 m. Dobro nije to baš tak blizu, al ne želim da me netko gleda ak gola prošećem po stanu il se MM i ja malo dohvatimo. :D
Znam reći ćete da imam rolete, al ja ih ne volim, volim svjetlost u stanu i koristim ih kad je baš nužno.

Lefti
08.04.2010., 17:16
Ma rolete, njih se spusti samo kad pada kisa da ne uprlja prozore :rofl: :kava:

Ako te strah da ne bude sve u zavjesama, stavi vodilicu po cijeloj duzini a panele samo na prozore. 1 panel za 1 prozor. Tako ce biti i prozracno, nezatrpano i funkcionalno.

more14
08.04.2010., 17:26
Evo prilažem nacrt za pravljenje rimskih ili paketa ili kako god hoće da se zovu.
http://www.alternative-windows.com/roman-blind.htm
E sad, ja sam umjesto duple tkanine i ovih kružića kupila jojo traku (tako se zove) i ušiti ću te zavjese za kuhinju. Sva sreća imam i majku koja zna šiti, a sigurno i u vašem ulazu ima koja umirovljenica s tim vještinama i ako joj dobro objasnite ove nacrte sretni vi i ona. Ni približiti se salonu ne treba.

envoy
08.04.2010., 19:11
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje

Koliko koštaju karniše za panelke?!

Danas pitala u jednom dućanu i za 1,80m s 3 šine 540,00kn.

Da li je to puno il je ok cijena :ne zna:,

Help!

Hvala!!

Imaš u Kiki neke bijele obične sa 1,2 i više vodilica jaaaako jeftine...kupuju se na metar...

sowuljaga
16.04.2010., 10:30
zanima me gdje ima najpovoljnije za kupiti/sasiti rimske zastore?

uglavnom u dnevnom broavku/kuhinji. ima ogromnu kliznu stijenu na koju idu panelice jer imamo i vrt pa cemo stalno koristiti stijenu. ali u tom istom prozoru imam i ogromnu prozorcinu koja je iznad donjih kuhinjskih elemenata i tu mi je sudoper, pa sam tu htjela metnut rumske zavjese tako da preko dana mogu biti na pola dignute ili kad se pere nesto u sudoperu. e sad ne znam gdje bi gledala jer me svigdje traze oko 120kuna za prozor sirine 170cm. panelice cu rijesitit u ikei jer su mi tamo najsiplativije(u spavacu sobu idu isto panelice). na ikeinoj stranici nisam vidjela rimske, vec samo roloe a to nikako ne volim

Napolitanka
12.05.2010., 23:06
zanima me da li netko ima na plasticnoj stolariji one zavjese koje su nase bake imale na drvenim vratima, 2 vodilice a između neki materjal...
Na balkonkim vratima starim drvenim sam imala usarafljene 2 vodilice i izmežu toga tkaninu, na cvijetove velike, a po rubu sa trakom kao okvir i bilo je bas efektno i nije se vidlo unutra, a sad imam plasticnu stolariju i bad mi je busit pa me zanima jel netko rjesio taj sistem na plasticnoj stolariji.

Mirella
13.05.2010., 11:35
napolitanka to misliš na vitraž zavjese ?
Moja frendica je riješila tako što je na kutiju od plastične stolarije naljepila čičak traku, isto tako na donji plastični okvir vrata i onda preko stavila zavjesu s drugim dijelom čičak trake. no zavjesa joj nije nabrana nego ravna, al ima veliki uzorak.

Napolitanka
13.05.2010., 21:09
ne znam kako se zove..
ali ideja sa cicak trakom mi je genijalna
samo sad moram sa snajdericom dogovorit sivanje te cicak trake na zavjese
super
puno hvala
ni ja ne zelim nabrano...to mi je kao slika s okvirom..a ulazi i svijetlo...

tinchika
15.05.2010., 10:34
ey, cure.

zanima me nešto, a ne mogu nigdje naći nikakve informacije o tome. imam jedan prozor koji je ukoso (prati liniju krova, izgleda kao trokut) i zanima me kako staviti zavjese na njega? imaju li neke posebne karniše?

hvala na pomoći.

Buraz
15.05.2010., 17:05
nisam baš cura, ali ima dugu kosu, pa mogu proć (ak pokrijem bradu maramom) :zubo:

JA doma imam isto takav prozor, i normalnu karnišu koja ima čavlić na vrhu za koji zakvačim najgornji krug od karniše (ajmorećdasetakzove). Zavjesa je sašivena u koso, naravno.

pljucpljuc
16.05.2010., 19:29
Se sjećate onih dlakavih resica, kasnije češće plastičnih koje su obično visjele na vratima frizerskih salona i manjih dučančića....kako se to zove? Spada li to uopće pod zavjese?
Htjela bi takve resice, ali ne dlakave, ni plastične, nego bi htjela staklaste ili aluminijske(ma nešto što bi reflektiralo svjetlost)....ali ne znam gdje toga ima, je li ih netko negdje vidio?

Razmišljam da ih možda i sama napravim ako ih ne uspijem naći :ne zna: tako da od aluminija izrežem kružiće i probušim ih i povežem žicom u niti i takve niti stavim na šipku i objesim o prozor

sijandraffm
16.05.2010., 22:19
Se sjećate onih dlakavih resica, kasnije češće plastičnih koje su obično visjele na vratima frizerskih salona i manjih dučančića....kako se to zove? Spada li to uopće pod zavjese?
Htjela bi takve resice, ali ne dlakave, ni plastične, nego bi htjela staklaste ili aluminijske(ma nešto što bi reflektiralo svjetlost)....ali ne znam gdje toga ima, je li ih netko negdje vidio?

Razmišljam da ih možda i sama napravim ako ih ne uspijem naći :ne zna: tako da od aluminija izrežem kružiće i probušim ih i povežem žicom u niti i takve niti stavim na šipku i objesim o prozor

ima ih u kare-u, ne klasicnih, nego malo ludih...

pljucpljuc
16.05.2010., 22:36
ima ih u kare-u, ne klasicnih, nego malo ludih...

super, hvala, baš to (http://www.kare-design.com/hr/shop28023/products/catalog/product_detail/61133/31700271/) sam tražila :D...nadam se da nije preskupo. Super su mi i njihova ogledala. Znaš možda kakve su im cijene?

papi73
16.05.2010., 22:42
super, hvala, baš to (http://www.kare-design.com/hr/shop28023/products/catalog/product_detail/61133/31700271/) sam tražila :D...nadam se da nije preskupo. Super su mi i njihova ogledala. Znaš možda kakve su im cijene?

takve da bih ja recimo radje radila rucno :)

pljucpljuc
16.05.2010., 22:53
takve da bih ja recimo radje radila rucno :)

ma ako nije skupo, više se isplati kupit, jer dok ja nađem materijal...uopće ne znam ni gdje bi ga ovdje tražila :ne zna:, nisam nigdje vidjela aluminij na metre, a to je jedini praktični materijal koji mi pada na pamet

sijandraffm
16.05.2010., 23:30

ja sam gledala bas jedne, i koliko se sijecam nisu bile pretjerano skupe, ovisno o modelu, ali mislim nesto oko 100kn.........i mislim da ti se ne isplati to radit sama, bas kao sto kazes, dok dodes do materiala,.....a moras ga i obradit, rezat, izbrusit......

papi73
16.05.2010., 23:49
aj dobro, ako kazes da su po 100 kn, ne bih ni ja radila rucno :)

Jasna 1963
17.05.2010., 11:20
Radi se o paket zavjesi.
vodilica, šivanje, materijal ( 300 kn po metru)

širina 190 cm
visina 150 cm

traže me u jednom salonu 1400, 00 kn

Da li je to puno???

hvala

sowuljaga
17.05.2010., 12:21
mene su trazili 2400 za takav rimski zastor :rofl:
ali manje vise je svugdje mehanizam oko 500kuna, najeftinije sam nasla u baumaxu po 350kuna mehanizam po metru, sivanje je 180kuna metar i plu materijal koji uzmes.
to mi je malo puno za samo jedan prozor i onda jos nigdje ne nadem dobar materijal

Jasna 1963
17.05.2010., 13:05
mene su trazili 2400 za takav rimski zastor :rofl:
ali manje vise je svugdje mehanizam oko 500kuna, najeftinije sam nasla u baumaxu po 350kuna mehanizam po metru, sivanje je 180kuna metar i plu materijal koji uzmes.
to mi je malo puno za samo jedan prozor i onda jos nigdje ne nadem dobar materijal

hvala ti

ovo moje je još i jeftino prema ovoj tvojoj cifri :rolleyes:
neda mi se više hodati okolo , u jednom salonu u Maksimirskoj
mi žena rekla 1900, 00 kuna.
Meni je to sve puno za jedan prozor :ne zna:

sowuljaga
17.05.2010., 13:27
ma ja cu zavjese rijestit u ikei za kliznu stijenu i prozor u spavacoj. panelice cu uzet. jer kad mi je zena rekla cijenu od 1000kuna samo za karnisu za tri panelice skoro sam se srusila. mada su mi curke rekla da i u ikei ima paket zavjesa al ne znaju sirine(njihove se mogu kratit) i jeino su papirnate. a meni treba paketica jer imam prozorcinu pred sudoperom a visoko prizemlje smo

pljucpljuc
17.05.2010., 17:40
ja sam gledala bas jedne, i koliko se sijecam nisu bile pretjerano skupe, ovisno o modelu, ali mislim nesto oko 100kn.........i mislim da ti se ne isplati to radit sama, bas kao sto kazes, dok dodes do materiala,.....a moras ga i obradit, rezat, izbrusit......

ako su 100kn super, dam za njih 150, max 200kn ako mi se stvarno svide...sve preko toga radim sama, tanji aluminij, škare i ajmo ;)

sai bel
17.05.2010., 20:05
zanima me gdje ima najpovoljnije za kupiti/sasiti rimske zastore?

uglavnom u dnevnom broavku/kuhinji. ima ogromnu kliznu stijenu na koju idu panelice jer imamo i vrt pa cemo stalno koristiti stijenu. ali u tom istom prozoru imam i ogromnu prozorcinu koja je iznad donjih kuhinjskih elemenata i tu mi je sudoper, pa sam tu htjela metnut rumske zavjese tako da preko dana mogu biti na pola dignute ili kad se pere nesto u sudoperu. e sad ne znam gdje bi gledala jer me svigdje traze oko 120kuna za prozor sirine 170cm. panelice cu rijesitit u ikei jer su mi tamo najsiplativije(u spavacu sobu idu isto panelice). na ikeinoj stranici nisam vidjela rimske, vec samo roloe a to nikako ne volim

Ja sam preko njuškala našla jedne koji nisu jako skupi, saloni obično imaju visoke cijene, iako sam u dva salona dobila dvije totalno različite cijene za istu stvar.

Elektra
17.05.2010., 21:51
Htjela bih kupiti materijal za zavjese (sama bih šivala) pa me zanima koje trgovine s materijalima preporučate u Zg? Nisam još sigurna u biti ni kakav bih materijal ni ništa (otprilike u glavi imam boju, ali to tek kad vidim i opipam materijal) no svejedno bih htjela malo razgledavati, usporediti cijene, izbor, itd. :)

Buraz
18.05.2010., 07:06
u Martićevoj na križanju sa Bauerovom ima dva dućana na sjeverozapadnoj strani ulice.
U Utrinama u Maretićevoj ima jedan isto tako.

eto, toliko znam.

Jasna 1963
18.05.2010., 08:23
Htjela bih kupiti materijal za zavjese (sama bih šivala) pa me zanima koje trgovine s materijalima preporučate u Zg? Nisam još sigurna u biti ni kakav bih materijal ni ništa (otprilike u glavi imam boju, ali to tek kad vidim i opipam materijal) no svejedno bih htjela malo razgledavati, usporediti cijene, izbor, itd. :)

odi vidi u dobru staru Velanu u Tkalčićevoj
Imaju veliko sniženje do 40%
Kupila sam i dala sašiti nakon duge potrage
zavjese( paket) i ispalo
je dosta jeftinije nego u drugim salonima
Drugdje se čeka 3 tjedna na šivanje a u Velani
8 dana.
Baš me zanima kako će ispasti.

Kris79
18.05.2010., 08:48
da priupitam.... prije nego se zaputim u neki salon, potrosim gorivo i zivce da nadjem materijal...

sto trebam znati prije nego dam nekom sasiti zavjese?
dimenziju prozora? sto tocno mjerim? okno (rupa) od ruba do ruba ili staklo?
mjerim li i velicinu zavjese kakvu zelim tj sirinu i duzinu?

trebam li imati vec karnisu kad dajem raditi zavjese ili se i one prodaju u salonima?

nemojte se smijati mojim glupim pitanjima :brukica: zavjesovno sam neobrazovana.

sowuljaga
18.05.2010., 11:24
karnise ti vecinom prodaju saloni zavjesa, po kojoj cijeni to je drugi par.
trebas znat dimenziju karnise. pa sirinu zavjese, i naravno duzinu iste.
a ako nisi sigurna koliko bi ti sama zavjesu htjela onda znat sitrinu i visinu prozora pa rec dal zelis da je amlo preko sirina i tako to

nadam se da je bar malo pomoglo

-Iva-
18.05.2010., 11:55
da priupitam.... prije nego se zaputim u neki salon, potrosim gorivo i zivce da nadjem materijal...

sto trebam znati prije nego dam nekom sasiti zavjese?
dimenziju prozora? sto tocno mjerim? okno (rupa) od ruba do ruba ili staklo?
mjerim li i velicinu zavjese kakvu zelim tj sirinu i duzinu?

trebam li imati vec karnisu kad dajem raditi zavjese ili se i one prodaju u salonima?

nemojte se smijati mojim glupim pitanjima :brukica: zavjesovno sam neobrazovana.

Iz mog iskustva sa salonima, izmjeri sve, i okna i visine od poda stropa rubava itd. i kolka ti je karniša, ma sve.
Ne znam ako si iz Zga, Namu ti ne preporučam ako nemaš sve moguće dimenzije, jer tamo babe kao da su svu pamet svijeta pobrale i ne daj boze da bi koristan savjet dale. A šteta jer imaju popriličan izbor.
U Velani su tete ljubazne ali su se zavjese koje sam uzela uspjele pohabati i dio se odparao. Znam da pričamo o Velani i sve bi trebalo biti tip top, al ja si tam ne bih ponovo uzimala zajvese.
Po ostalim salonima je bilo ok, uglavnom izbor je ogroman.

Kris79
18.05.2010., 12:34
ok, hvala.

uzimam onda sve mjere... da ne bi bilo upitnika kad dodjem u ducan.
sto se salona tice, sjecam se da sam jednom letimicno prosla kikom, svidio mi se izbor, imaju zbilja svega.

ja sam se nekako naložila na panele :ne zna:

ovo je prostor (nemam bolju sliku):

http://img227.imageshack.us/img227/4292/db1i.th.jpg (http://img227.imageshack.us/i/db1i.jpg/)

e sad, ja sam vidjela panele iz ikee i lijepi su, ali nisam sigurna da mi je to sad izvedivo... a i nisu perivi... to mi se ne svidja. ne znam da li bi panel koji se sasije kod nas mogao biti tako lijep ravan i krut kao ikeini, to je ipak neki spesl materijal? koji materijal bi najvise pasao da bude krut?

ako ne paneli, koja bi po vama bila estetski druga opcija? rimske mi se isto svidjaju, ali prozori se cesto otvaraju sto na kip sto sirom, moglo bi biti nezgodno...

moram priznati da o zavjesama razmisljam jos od zime, a dalje od ovog pa u krug nisam stigla... :(

sowuljaga
18.05.2010., 13:39
a gle dekori su ti najkruci, meni se panelice kod nas ne svidaju jer nisu tak krute ko ikeine i zato cu uzet tam, lako svakih toliko izmjenjam panele bar nisu skupi. al frendica kaze da se njoj super odrzavaju

Kris79
18.05.2010., 13:45
a gle dekori su ti najkruci, meni se panelice kod nas ne svidaju jer nisu tak krute ko ikeine i zato cu uzet tam, lako svakih toliko izmjenjam panele bar nisu skupi. al frendica kaze da se njoj super odrzavaju

sad si me pokolebala :).

-Iva-
18.05.2010., 14:11
Mislim da u šoping centru prečko imaš dućan sa zavjesama u kojem sam vidjela veći izbor panela, ili se bar meni tako činilo kad sam bila. Puno mi znači da mogu vidjeti kako izgleda izvješeno, a ne samo uzorak tkanine.
Voljela da imam prozore ko ti, pa da mogu staviti zavjese samo na njih, al imam prek cijelog zida pa je to otpalo. Al totalno te kužim. Možda bi bilo pametno da prvo sve namjestiš a tek onda ideš odabrati zavjese kad vidiš kako će se sve uklopiti.

Imaš i vrt :mama:

Kris79
18.05.2010., 14:26
Mislim da u šoping centru prečko imaš dućan sa zavjesama u kojem sam vidjela veći izbor panela, ili se bar meni tako činilo kad sam bila. Puno mi znači da mogu vidjeti kako izgleda izvješeno, a ne samo uzorak tkanine.
Voljela da imam prozore ko ti, pa da mogu staviti zavjese samo na njih, al imam prek cijelog zida pa je to otpalo. Al totalno te kužim. Možda bi bilo pametno da prvo sve namjestiš a tek onda ideš odabrati zavjese kad vidiš kako će se sve uklopiti.

Imaš i vrt :mama:

:)

ma nisam ni ja pametna da li kupiti sad i ako da - sto.
naime, stan zaista jos nije do kraja namjesten, niti ce skoro biti. imamo privremeni stari namjestaj koji sluzi svrsi, znaci zavjese bi bile za nesto buduce... moje ideje ce se sigurno jos stoput promijeniti. :ne zna:

a opet s druge strane, kad dodje ljeto i otvore se prozori, nas DB je svima ko na dlanu... nije ugodno, a rolete ne mogu spustiti u pol bijela dana. ili mogu :rofl: zato sam sad htjela rijesiti zavjese...

racunala sam da me ikea u najboljem slucaju za cijeli DB dodje 3500 kn. vjerojatno daleko manje nego kod nas... ali opet dusa me zaboli kad izgovorim da bi me zavjese dosle toliko... brrr.

mozda u obzir dolazi i privremeno rjesenje: neki povoljni jednostavni materijal, svekrva ce porubiti... + karnise koje mogu i kasnije upotrijebiti.

Lefti
18.05.2010., 16:12
moram priznati da o zavjesama razmisljam jos od zime, a dalje od ovog pa u krug nisam stigla... :(

isto i kod mene, jos uvijek nista :mama:

A cak sam dobila 2,20m mehanizma za rimske, dala mamina prijateljica... i to mi opet nije olaksalo stvar jer ne znam da li je to najbolja opcija.
i dalje ne znam sta s jednim prozorom, pogotovo sad kad smo napravili knauf iznad njega pa ne znam di stavit karnisu/mehanizam/vodilicu ili bilo sto! :mama: :mama:

murtila
18.05.2010., 17:11
e sad, ja sam vidjela panele iz ikee i lijepi su, ali nisam sigurna da mi je to sad izvedivo... a i nisu perivi... to mi se ne svidja. ne znam da li bi panel koji se sasije kod nas mogao biti tako lijep ravan i krut kao ikeini, to je ipak neki spesl materijal? koji materijal bi najvise pasao da bude krut?

ako ne paneli, koja bi po vama bila estetski druga opcija? rimske mi se isto svidjaju, ali prozori se cesto otvaraju sto na kip sto sirom, moglo bi biti nezgodno...

Da, to mi je nešto poznato :D

Ima bit da je to tako velik problem, koji nas lijepo zaj.....
A jbg....valjda ću i ja brzo nešto rješit
baš nedavno krenila kao taj dan obavezno kupujem, da bi na kraju shvatila da nemama ni bonegraciju olitiga karnišu, koju ipak trebam kupiti prvu
a materijali...sve nešto svjetleće ...sad sam se naježila kad se sjetim:rolleyes:

eto barem znam da kupujem obične zavjese jer i ja imam problem za čestim otvaranjem prozora i nakon dugog razmišljanja....ne mogu ništa drugo osim tih običnih koje btw i ne volim baš, jedino mi nisu baš mrske obične ali do poda koje opet ja u svoj prostor ne mogu staviti...moraju mi biti kratke, OMG

ali bi htjela da su takvog materijala da mogu stajati ravno, skoro pa kruto :laela..gdje si :ceka: :

tek sam sad shvatila čitajući ove zadnje str. da sam ja cijelo vrijeme mislila kako volim rolo a ustvari su to rimske :facepalm:
jedino kod njih ne volim te trakice s kojima se podižu...to bi me izludilo
iako su mi najdraže panel koje bi i mogle u mene ali opet trebale bi biti kratke
tako da i to otpada:misli:

jel tko radio kratke panel :ne zna: kako bi to izgledalo

cilla
18.05.2010., 17:40
murtila
bilo je tu na ovoj temi slikica sa kratkim panelima, ali se meni to nije baš svidjelo
bar na slikama

ja u spavaćoj imam rimske zavjese i nešto su šire od prozora i rezultat toga je da ne može biti otvoren prozor i spuštena zavjesa :(
tako da mislim da će i ovo ljeto biti dosta spuštena roleta kao i do sada kad ih uopće nije bilo
jedino ako su rimske širine točno kao i prozor onda bi i vjerojatno i mogao biti otvoren

a što se tiče balkonskih vrata mislim da je , nažalost, sve osim klasičnih zavjesa malo problematično. a meni su balkonska vrata stalno otvorena i stalno idem unutra van, tako da su zbog toga, a i nemogućnosti postavljanja panela zbog rasporeda namještaja, moj izbor bile klasične zavjese i ne žalim uopće za panelima

roloi su mi previše uredski, i to bar meni ne ide u stan,

a kad se već priča o cijenama, ja sam svoje dosta platila, ali iz salona su mi samo došli sve izmjeriti, kad su bile gotove, sve su oni montirali, tako da i sve to ulazi u cijenu.

-Iva-
18.05.2010., 17:49
Koji je salon u pitanju, ako možeš napisati, da ti dođu na izmjeru i sve?

more14
18.05.2010., 19:07
@murtila
Ja imam panele u radnoj i DB i puno su mi ljepši u radnoj bez obzira što su kraći, valjda je sve ipak u materijalu. Ovi krutastiji puno bolje izgledaju, za moj gušt. Stvarno ne vidim zašto bi oni do poda bili ljepši. Imaš moje kratke na
http://www.forum.hr/showthread.php?t=197891&page=175
i meni su :cerek: pogotovo otkada sam rješila odljepljivanje trake po klizačima.

Kris79
18.05.2010., 21:04
@more,

kod tebe mi je ovo jako simpaticno iako su paneli kratki!
vidjala sam po forumu druge slike s kratkima i ni meni se nije dopalo.

vidis, kod mene bojim se ni ne bi prosao neki tako kruti materijal, ja naime ocu da mi svjetlo prodire, a da zaklanja poglede...

nikad na zelenu granu, nikad! :mama:

avril
18.05.2010., 21:22
Evo vam okvirne cijene Velane, sivano i montirano prije godinu dana..
Panel 5v 3.00m 1kom x1256.55 = 1256.55
Panel 3v 1.80m 1kom x 663.27 = 663.27
To su cijene vodilica, afaik. 3v=3 vodilice u karnisi, 3 panela unutra; 5v=jel trebam objasnjavati..?
Osim tih dvojih panel zavjesa narucila sam jos obicne, na stangu, jel se to tak kaze (3 komada), i 1 paket (rimske).
Konacna cijena za 9 prozora+balkonskih vrata, sa materijalom, karnisama, mehanizmima:
UKUPNO : 7 207.58
Popust : 610.58
ZA PLATITI : 6 597.00
+ mislim da je ovo ekstra placeno:
*montaža karniša 11.30 x 81.00 = 915.30
*montaža zavjesa 1 h x 148.00 = 148.00
Napominjem da je prosjecna cijena materijala oko 300 kn.
Meni to nije zvucalo puno nakon vise salona koje sam obisla.
Usluga vise nego korektna.
Zena je dosla izmjeriti doma i donijela uzorke materijala za izabrati, pun veliki putni kofer...

papi73
18.05.2010., 22:30
Da, to mi je nešto poznato :D

Ima bit da je to tako velik problem, koji nas lijepo zaj.....
A jbg....valjda ću i ja brzo nešto rješit
baš nedavno krenila kao taj dan obavezno kupujem, da bi na kraju shvatila da nemama ni bonegraciju olitiga karnišu, koju ipak trebam kupiti prvu
a materijali...sve nešto svjetleće ...sad sam se naježila kad se sjetim:rolleyes:

eto barem znam da kupujem obične zavjese jer i ja imam problem za čestim otvaranjem prozora i nakon dugog razmišljanja....ne mogu ništa drugo osim tih običnih koje btw i ne volim baš, jedino mi nisu baš mrske obične ali do poda koje opet ja u svoj prostor ne mogu staviti...moraju mi biti kratke, OMG

ali bi htjela da su takvog materijala da mogu stajati ravno, skoro pa kruto :laela..gdje si :ceka: :

tek sam sad shvatila čitajući ove zadnje str. da sam ja cijelo vrijeme mislila kako volim rolo a ustvari su to rimske :facepalm:
jedino kod njih ne volim te trakice s kojima se podižu...to bi me izludilo
iako su mi najdraže panel koje bi i mogle u mene ali opet trebale bi biti kratke
tako da i to otpada:misli:

jel tko radio kratke panel :ne zna: kako bi to izgledalo

isto isto.... ja bih u db (prozori od zida do zida) obicne, ali neki kruci materijal, da nije onak bas naborano.... paneli, roloi i paketi iliti rimski ne dolaze u obzir, frikovi smo od otvorenog prozora..... razmisljam vec pola godine i cijelo to vrijeme imam neke mamine :))))

a jos veci problem je u sobama i kuhinji, jedan veliki prozor u svakoj prostoriji. prozori su isto stalno otvoreni... ajaj, pa nemrem obicne stavit sam preko prozora, a evo, sjedim uz prozor, otvoren... stalno :(

ja uopce nemam neku percepciju, ideju sto da trazim, nista, njente, nula...

laella
18.05.2010., 23:45
Evo konačno da i ja ispunim davno dano obećanje i stavim ovdje slike na uvid....
Projekt zamjene panela (http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/forumske/DSC01663.jpg) klasičnjačama (http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/forumske/DSC01733.jpg) 'koje se vuku po podu' (http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/forumske/DSC01735.jpg) konačno završen :zubo:

cilla
19.05.2010., 06:45
Evo konačno da i ja ispunim davno dano obećanje i stavim ovdje slike na uvid....
Projekt zamjene panela (http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/forumske/DSC01663.jpg) klasičnjačama (http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/forumske/DSC01733.jpg) 'koje se vuku po podu' (http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/forumske/DSC01735.jpg) konačno završen :zubo:

super su mi :) i materijal i kako stoje i baš mi je cijeli dojam :top:

al i tvoji paneli su mi bili isto lijepi

cilla
19.05.2010., 06:46
Koji je salon u pitanju, ako možeš napisati, da ti dođu na izmjeru i sve?

ja sam ti u puli tako da ne znam koliko ti to onda koristi :mig:

Kris79
19.05.2010., 08:13

ovo je skroz dobro, iako je klasicna z.
oces mi reci koji je to materijal, i na što je nataknuta? oni nabori gore su šivani li se tako stvore? nije bas da razaznajem sa slike. :ne zna:

laella
19.05.2010., 08:49
Thanks cure :)
Materijal je lan, nije na ništa nataknuta, u rub su umetnute plastične kukice kupljene u IKEI tako da klizi po IKEA KVARTAL vodilicama od panela.
Nabori gore nisu šivani, stvore se spontano :mig:.
Materijal:zavjesa je u omjeru 1,5:1, pa stoga nije nabrano onako kao kod klasične klasične :mig:

sowuljaga
19.05.2010., 09:03
moj dragi i ja velimo da su mi lijepse panelice bile. ovo mi je ok al ja ne volim ovakve zavjese a i lan bi kod mene bi zguzvan odmah

Kris79
19.05.2010., 11:43
Materijal je lan, nije na ništa nataknuta, u rub su umetnute plastične kukice kupljene u IKEI tako da klizi po IKEA KVARTAL vodilicama od panela.
Materijal:zavjesa je u omjeru 1,5:1, pa stoga nije nabrano onako kao kod klasične klasične :mig:

hvala!

materijal lan kazes? lan vulgaris? isti koji bi rec'mo uzela za hlace?

papi73
19.05.2010., 11:51

meni se ovo svidja i tako nesto sam si i ja zamisljala za db... ja sam isto kao kris, pojma o nicemu, da li si lan kupovala u salonima zavjesa ili negdje ovak na metrazu? mada, ja cu morat naci nesto drugo, slicno, nisam bas pedantna, a lan se guzva :( ja nikad necu na zelenu granu sa zavjesama :mama::mama::mama::bang:

laella
19.05.2010., 12:09
hvala!

materijal lan kazes? lan vulgaris? isti koji bi rec'mo uzela za hlace?
Iskreno, ne znam :ne zna:
Došla je teta 'zavjesarica' i preporučivala materijale koji su zadovoljavali neke moje prohtjeve: da je čim prirodniji, da se ne sjaji, da je dovoljno transparentan...
Ne gužva se, transportirali su zavjesu složenu i kad su je stavili, nigdje se nisu vidjeli nikakvi pregibi.
A, jelte, nije da ću baš sjediti na zavjesi :D

Ja sam sad odahnula kad sam se konačno riješila panela, jednostavno je dojam posve drugačiji, puno 'mekši' i ugodniji, a meni to više odgovara.
Paneli su mi bili predefinirani i 'uštogljeni', dojam više kao u uredu..ok, možda prije nekom bircu ili restoranu nego za po doma :ne zna:.
Ali to sam ja :kava:

papi73
19.05.2010., 12:46
Ja sam sad odahnula kad sam se konačno riješila panela, jednostavno je dojam posve drugačiji, puno 'mekši' i ugodniji, a meni to više odgovara.
Paneli su mi bili predefinirani i 'uštogljeni', dojam više kao u uredu..ok, možda prije nekom bircu ili restoranu nego za po doma :ne zna:.
Ali to sam ja :kava:

odahnem kad ovako nesto procitam :) maj point igzaktli :)

a jos da dizem pakete svaki put kad otvaram prozor, tesko :) to samo laktom gurnut u stranu i kvit :) a imam osjecaj da u razgovoru s nekim frendicama kao da se moram opravdavat sto planiram uzet klasicnjace :) a onda kod jedne, prije nego zapalim cigaretu, ona ima cijelu proceduru da otvori prozor :)

ma salim se, ipak klasicnjace djeluju toplije, u stilu dom je dom, imas u uredu venecijanere i roloe i slicno... kompromis je u ovom tvojem 1.5 : 1
vecinom svi sad kupujemo moderniji namjestaj, cistih linija, sad jos i uredske zavjese... drago mi je da sam uspjela naci na ponekog istomisljenika po pitanju zavjesa :) i malo mi je cisca ideja u glavi s kojom cu otici u salon :)

Aoife
19.05.2010., 12:48
Aj nabaci neku sliku malo iz daljeg, kao s panelkama.. Ovako se ne može dobiti dojam kak to izgleda u prostoriji

Avance
19.05.2010., 18:35

Prelijepo!!! Meni puno bolje nego prije. Molim te, ne znam jesi li već negdje napisala, kolika ti je ukupna, a kolika pojedinačna širina zavjesa? I ključno pitanje, gdje si ih radila i koliko te koštalo otprilike?
Baš mi se jako sviđa pa i ja razmišljam o takvom rješenju (jednostavna bijela zavjesa + tu i tamo neki uzorak)

pljucpljuc
19.05.2010., 19:13
Može neki savjet za zavjesu?...imam u sobi jedan jedini prozor i to na samom kraju sobe, tako da je soba dosta mračna, još taj prozor nikad ni ne vidi izravnog sunčevog svjetla...sada imam neku gadnu, klasičnu bijelu zavjesu, a htjela bi stavit neku prozračniju, ali opet, mora dovoljno zakrivat jer živimo u prizemlju, možda svjetlucavu da reflektira što više to malo svjetla :ne zna:

laella
19.05.2010., 22:42
Prelijepo!!! Meni puno bolje nego prije. Molim te, ne znam jesi li već negdje napisala, kolika ti je ukupna, a kolika pojedinačna širina zavjesa? I ključno pitanje, gdje si ih radila i koliko te koštalo otprilike?
Baš mi se jako sviđa pa i ja razmišljam o takvom rješenju (jednostavna bijela zavjesa + tu i tamo neki uzorak)
Hvala :)
Širina...materijala ima ukupno u širini 7,5m, a zavjesa je 5m. Ne znam na što misliš pod pojedinačna širina :ne zna:
Tih 5m nije, naravno, iz jednog komada, ali sam ja to podijelila otprilike onako kako mi stoje pozicije 2 prozora i 1 balkonskih vrata, do kojih se morao osigurati direktan pristup (ako si na to mislila).
Koštalo me 3600 KN s gotovinskim popustom, ali ovi uzorci po zavjesi su dodatni ručni rad, to nije uzorak na materijalu, kao ni gotove pa samo našivene aplikacije, već posebno našivane razno-razne strukture napravljene od debljeg i tanjeg konca i komadića materijala, pa je to dodatno utjecalo na cijenu.
Ali, sad imam dodatnu mogućnost 'igranja' s ovim 'trakavicama' koje vise posve slobodno pa ih mogu npr. vezati i stvarati razne nove oblike i sl.
Što je meni također dosta važno, jer volim promjenu s vremena na vrijeme :D

laella
19.05.2010., 22:53
...htjela bi stavit neku prozračniju, ali opet, mora dovoljno zakrivat jer živimo u prizemlju, možda svjetlucavu da reflektira što više to malo svjetla :ne zna:Empirijski sam došla do jednog zaključka o zavjesama: po dnevnom svjetlu, kolikogod tanka i transparentna zavjesa bila, sasvim je dovoljna zaštita od pogleda, jer svjetlo dolazi izvana.
Čim dnevnog svjetla nestane i upali se bilo kakva rasvjeta u stanu, onda se kroz većinu zavjesa (osim onih od posve gustih i netransparentnih materijala), vidi ili djelomično ili posve izvana.
Tako da je u prizemlju, po meni, navečer se najefikasnije zakloniti od pogleda roletama ili onim gustim zastorima.
E sad, da li bi svjetlucava 'dovela' više svjetlosti po danu zaista ne znam :ne zna:

pljucpljuc
19.05.2010., 23:25
Empirijski sam došla do jednog zaključka o zavjesama: po dnevnom svjetlu, kolikogod tanka i transparentna zavjesa bila, sasvim je dovoljna zaštita od pogleda, jer svjetlo dolazi izvana.
Čim dnevnog svjetla nestane i upali se bilo kakva rasvjeta u stanu, onda se kroz većinu zavjesa (osim onih od posve gustih i netransparentnih materijala), vidi ili djelomično ili posve izvana.
Tako da je u prizemlju, po meni, navečer se najefikasnije zakloniti od pogleda roletama ili onim gustim zastorima.
E sad, da li bi svjetlucava 'dovela' više svjetlosti po danu zaista ne znam :ne zna:

A ova koja je sada gore je bijela i skoro pa prozirna, ali oduzima puno svjetla, kad ju se odmakne soba bude značajno svjetlija...a po noći uz svjetlo se ipak ne vidi unutra koliko kroz one debele zavjese koje imamo u kuhinji

laella
19.05.2010., 23:53
Čini se onda da je ta bijela dosta gusto tkana, bez obzira što je možda sama po sebi bila 'tanak', a po danu i skoro proziran materijal.

Imala sam posve identičan problem, meni su tako skoro prozirni skoro bijeli paneli blokirali dnevnu svjetlost (a ni na 1.katu je nema dovoljno).
Po noći su paneli blokirali i poglede.
Ali rekla bih da to ide jedno s drugim, ili materijal propušta ili ne propušta svjetlost. Bilo sunčevu izvana prema unutra, ili rasvjetnu iznutra prema van.

E sad, jedino ako ovi svjetlucavi materijali zaista ne 'stvaraju' extra dojam svjetlosti, bez obzira što bi u biti bili gusti kako bi bili dovoljno neprozirni za navečer :ne zna:.

Aoife
20.05.2010., 10:24
Ja mislim da svjetlucanje materijala nema baš nikakvog efekta na to koliko svjetlosti prodire unutra. Inače ja imam neki materijal kroz kojeg prodire dosta svjetla, a opet dosta blokira pogled izvana. Onak je nekako mrežast, sa rupicama.. ali ne prevelikim. Zapravo se malo i svjetluca :rofl:
Ali opet nije da je baš skroz jednako svjetla kao bez zavjesa.. To je uvijek kompromis, samo treba odlučiti u kojoj točki :ne zna:

murtila
20.05.2010., 17:04
@laela,

ne znam šta da ti kažem.....nije to baš to što sam ja mislila da će bit
meni se čini to još uvijek nabrano što ja ne želim ali opet...tvoje su dugačke, po podu i drugačije i ne mogu bit
dok moje moraju biti kratke, jbg

daleko od toga da nije lijepo, pogotovo ove trakice :cerek:....fenomenalne su:top:
i daju nešto posebno...bez njih bi bilo obično

ali i panelice su ti bile odlične, ovo je sad skroz nešto drugo
i glavno da si dobila to što si htjela :mig:
u pravu si...mekše su i ja bi rekla podatnije, od panelica i kao što sam rekla
skroz druga stvar i neki drugi dojam, ne moš ih ni uspoređivat

btw.ovakve zavjese sam imala cijelo svoje djetinjstvo,
naravno bez trakica :šteta:

murtila
20.05.2010., 17:35
murtila
ja u spavaćoj imam rimske zavjese i nešto su šire od prozora i rezultat toga je da ne može biti otvoren prozor i spuštena zavjesa :(
tako da mislim da će i ovo ljeto biti dosta spuštena roleta kao i do sada kad ih uopće nije bilo
jedino ako su rimske širine točno kao i prozor onda bi i vjerojatno i mogao biti otvoren

a kad se već priča o cijenama, ja sam svoje dosta platila, ali iz salona su mi samo došli sve izmjeriti, kad su bile gotove, sve su oni montirali, tako da i sve to ulazi u cijenu.

To me najviše i muči, jer šta će mi zavjesa koja mi mora biti dignuta kad mi je otvoren prozor
iako mislim da bi mi bilo isto i da su iste širine kao i prozori i da su širi kao u tebe

a šta se tiče cijene...sjećam se kad je sveki uzimala zavjese...
i njoj su došli iz dučana Vela ili tako nekako, donili materijale sa sobom i sve dogovorili, naravno i bongracije, još su skoro svi prozori kosi jer je potkrovlje dučan je skup i kad se sjetim koliko je ona to sve platila :eek: glava me zaboli
mislim da je tada (prije 4-5 god.) platila debelo preko 20 tk
a i nema nešto puno prozora jer je većina prozora na plafonu a na njih naravno ne idu zavjese nego one druge gluposti koje je posebno kupovala
znači par prozora i jedna balkonska vrata

@murtila
Ja imam panele u radnoj i DB i puno su mi ljepši u radnoj bez obzira što su kraći, valjda je sve ipak u materijalu. Ovi krutastiji puno bolje izgledaju, za moj gušt. Stvarno ne vidim zašto bi oni do poda bili ljepši. Imaš moje kratke na
http://www.forum.hr/showthread.php?t=197891&page=175
i meni su :cerek: pogotovo otkada sam rješila odljepljivanje trake po klizačima.

Pa meni ovi tvoji zeleni ne izgledaju kratki....ja vidim da su do poda :confused:

ili su možda samo malo od poda jer kad mislim na kratke ....mislim na one dopola

more14
20.05.2010., 18:23
Kratki, kratki. Kupila duge i sjekla na pola. Ispod je mali dvosjed, ali loše uslikano.

pljucpljuc
20.05.2010., 20:39
Ja mislim da svjetlucanje materijala nema baš nikakvog efekta na to koliko svjetlosti prodire unutra. Inače ja imam neki materijal kroz kojeg prodire dosta svjetla, a opet dosta blokira pogled izvana. Onak je nekako mrežast, sa rupicama.. ali ne prevelikim. Zapravo se malo i svjetluca :rofl:
Ali opet nije da je baš skroz jednako svjetla kao bez zavjesa.. To je uvijek kompromis, samo treba odlučiti u kojoj točki :ne zna:

Od kojeg su te tvoje materijala? Ako ne znaš, možeš bar slikicu iz blizine stavit, pa da znam otprilike šta tražit :)

Rumko
20.05.2010., 20:49
Nakon pročitanih 20-ak stranica o zavjesama, znam da ništa ne znam. :zubo:
Tražim ekstra jeftino rješenje jer je ono samo privremeno. Gdje ima za kupiti prirodnih materijala (lan, pamuk, mješavina) po niskim cijenama? Trebaju mi obične, bijele, bež... gotovo neugledne, da čovjek ni ne zna da ih ima. :rofl:

1. Zavjese bih 'šivala' sama jer bi me srce boljelo da dam 20 kn po metru za našiti gore trakicu i dolje staviti olovo. Pitanje: Gdje kupiti trakicu za nabiranje zavjesa i "olovnu trakicu - uteg" te koliko koštaju po metru?
2. Treba nam 15 m materijala, koliko koštaju i kakvog su sastava najjeftiniji materijali koje ste negdje vidjeli? Ne mora biti zvanično za zavjese, bitno je da je lagan i prozračan.

Hvala!!!

pljucpljuc
20.05.2010., 20:57
Nakon pročitanih 20-ak stranica o zavjesama, znam da ništa ne znam. :zubo:
Tražim ekstra jeftino rješenje jer je ono samo privremeno. Gdje ima za kupiti prirodnih materijala (lan, pamuk, mješavina) po niskim cijenama? Trebaju mi obične, bijele, bež... gotovo neugledne, da čovjek ni ne zna da ih ima. :rofl:

1. Zavjese bih 'šivala' sama jer bi me srce boljelo da dam 20 kn po metru za našiti gore trakicu i dolje staviti olovo. Pitanje: Gdje kupiti trakicu za nabiranje zavjesa i "olovnu trakicu - uteg" te koliko koštaju po metru?
2. Treba nam 15 m materijala, koliko koštaju i kakvog su sastava najjeftiniji materijali koje ste negdje vidjeli? Ne mora biti zvanično za zavjese, bitno je da je lagan i prozračan.

Hvala!!!

Ima nekih već gotovih zavjesa na sniženju u magmi, u onom "home" odjelu...nisam gledala cijene(niti otprilike ne znam koliko inače koštaju zavjese)...možda su jeftine. A trakicu sam ja vidjela u skoro svim dućanima sa materijalima.

Rumko
20.05.2010., 21:09
Thanks na tako brzom odgovoru, idem sutra ionako u tom smjeru pa ću baciti pogled

U međuvremenu sam prosurfala utege i našla za 4 kn po metru. To mi djeluje prihvatljivo :ne zna: ? A kod trakica sam naišla na problem, kako odabrati prave? Vidim da u ponudi ima 20-ak vrsti nabiranja, a meni treba nabiranje vulgaris, tek toliko da nisu skroz ravne, može proći i ono duplo nabiranje.

Oprostite na banalnim pitanjima, al padam na rječite trgovkinje i mogle bi mi podvaliti svašta ako se ne informiram barem malo ranije :zubo:

I pitanje za utege - da ušivam trakicu cijelom dužinom ili su mi oni bespotreban trošak za ionako bespotrebnu investiciju (ok, moj duševni mir nema cijenu :mig:)? Jel velika razlika u padu zavjesa bez utega ili su samo 'lepršavije'?

Avance
21.05.2010., 15:09
Širina...materijala ima ukupno u širini 7,5m, a zavjesa je 5m. Ne znam na što misliš pod pojedinačna širina :ne zna:
Tih 5m nije, naravno, iz jednog komada, ali sam ja to podijelila otprilike onako kako mi stoje pozicije 2 prozora i 1 balkonskih vrata, do kojih se morao osigurati direktan pristup (ako si na to mislila).
Koštalo me 3600 KN s gotovinskim popustom, ali ovi uzorci po zavjesi su dodatni ručni rad, to nije uzorak na materijalu, kao ni gotove pa samo našivene aplikacije, već posebno našivane razno-razne strukture napravljene od debljeg i tanjeg konca i komadića materijala, pa je to dodatno utjecalo na cijenu.
Ali, sad imam dodatnu mogućnost 'igranja' s ovim 'trakavicama' koje vise posve slobodno pa ih mogu npr. vezati i stvarati razne nove oblike i sl.
Što je meni također dosta važno, jer volim promjenu s vremena na vrijeme :D

Thnx na odgovoru. Pod pojedinačna širina,sam mislila na koliko komada ti je razdjeljeno tih 7,5m zavjese, ali nema veze, vidim da si prilagođavala svom rasporedu pa ću tako i ja.
S obzirom da se radi o ručnom radu, da li je to možda Kreativa? Davno sam ih bila kontaktirala, ali mi se nije svidjelo njihovo rješenje pa sam odustala. Dok su mi tvoje prekrasne...

sijandraffm
22.05.2010., 14:24
Pomoc !!!

trazim hitno zavijese iz Plodina, pa ako netko mozda u svom gradu ima Plodine, da cesto ide u njih, da mi javi ako slucajno ima:)

zavijese su kao od jute, gore na one metalne krugove za 90kn komad, ja trazim bijele 4 kom. kod nas imaju samo jos plave..

laella
22.05.2010., 19:55
S obzirom da se radi o ručnom radu, da li je to možda Kreativa? Davno sam ih bila kontaktirala, ali mi se nije svidjelo njihovo rješenje pa sam odustala. Dok su mi tvoje prekrasne...
Je :mig:

sly47
22.05.2010., 20:36
l. nikak da pohvalim zavjese :cerek:

ja sam ljubitelj panela, ne bi ih makla iz stana za ništa, ne mogu zamisliti neke druge zavjese osim panela .... al kod tebe je ovo 10 puta bolje od onih panela. Baš je fino sjelo i dalo tu neku mekoću prostoru .... super

laella
22.05.2010., 20:37
Glad you like it :top:
:cerek:

sijandraffm
23.05.2010., 12:59

meni su puuuuno ljepsi bili paneli:ne zna:

ali znam, nama zenama sve dosadi i treba nesto mijenjat s vremena na vrijeme:D

Aoife
23.05.2010., 15:08
Ja još čekam dalju sliku :kava:

pljucpljuc
23.05.2010., 16:40
Pomoc !!!

trazim hitno zavijese iz Plodina, pa ako netko mozda u svom gradu ima Plodine, da cesto ide u njih, da mi javi ako slucajno ima:)

zavijese su kao od jute, gore na one metalne krugove za 90kn komad, ja trazim bijele 4 kom. kod nas imaju samo jos plave..

jel to kao neko sniženje? Kakve su, koliko velike?

sijandraffm
24.05.2010., 12:37
jel to kao neko sniženje? Kakve su, koliko velike?

nije snizenje, ima ih plavi smedi i narancati, ja trazim bijele, cudne su, material juta, znas ono kao vreca za kumpire:confused:imaju gore one metalne krugove na koje se nabadaju.
velicina je 140X260.

cilla
24.05.2010., 16:08
ako ih još tražiš,mogu ti ja pogledat sutra jel ih ima kod mene u plodinama

sijandraffm
24.05.2010., 18:50
ako ih još tražiš,mogu ti ja pogledat sutra jel ih ima kod mene u plodinama

da da trazim ih, ajde molim te !:)

pljucpljuc
24.05.2010., 21:59
nije snizenje, ima ih plavi smedi i narancati, ja trazim bijele, cudne su, material juta, znas ono kao vreca za kumpire:confused:imaju gore one metalne krugove na koje se nabadaju.
velicina je 140X260.

hm, mogla bi ja u nekim ovdje plodinama pogledat...čine mi se zanimljive...samo što bi ja preuredila ;)...skinula metalne prstene i po dužini stavila ove moje kvačice, jer meni trebaju kratke zavjese ...a 90kn je SUPER cijena, u Lidlu je sada/ili će biti ovaj tjedan akcija, zavjese tih dimenzija za 130 ili 160kn (zaboravila koliko točno)

sijandraffm
25.05.2010., 08:57
hm, mogla bi ja u nekim ovdje plodinama pogledat...čine mi se zanimljive...samo što bi ja preuredila ;)...skinula metalne prstene i po dužini stavila ove moje kvačice, jer meni trebaju kratke zavjese ...a 90kn je SUPER cijena, u Lidlu je sada/ili će biti ovaj tjedan akcija, zavjese tih dimenzija za 130 ili 160kn (zaboravila koliko točno)

te u lidlu su bile prosli tijedan, i pokupili su ih dok si rekao keks, navalile zene ko mutave , ja sam dosla u 8.15h i niti jedne zavijese u niti jednoj boji vise nije bilo......

cilla
25.05.2010., 18:39
sandra
pogledala sam ti, ali nisam našla nikakve
tako da ništa nažalost

sijandraffm
25.05.2010., 18:48
sandra
pogledala sam ti, ali nisam našla nikakve
tako da ništa nažalost

a pretpostavljala sam, ali ipak ti hvala puno na trudu !:)

danijela85
26.05.2010., 07:55
Bok cure, trebam vasu pomoc oko odabira boja i duzine za panel zavjese.
Imam kliznu stijenku siroku 2,15m i na nju bih stavila 5 panela. U trgovini su mi predlozili da mi panel bude 55cm sirok tako da se malo preklapaju ali muci me nesto. Uzela bih karnisu s 5 vodilica tako da sve panele mogu staviti jednog preko drugog ali da li da uzmem malo duzu karnisu pa da panele mogu maknuti skroz sa stijenke ili da kad ih skupim prekrivaju malo stijenku? Neznam da li bi bilo ruzno ostaviti karnisu duzu s jedne strane. Da li tko ima takvo nesto?

A sad boja panela. Kuhinja i DB su mi jedan prostor. Vratnice kuhinje su pistacio a korpus tresnja ali se bas ni ne vidi previse. Kutna garnitura mi je smeđa (cokoladna), jedan zid na kojem je garnitura je žuti (tamnija žuta, ne limun) a ostali zidovi su bijeli. Tv mi je odmah do klizne stijenke pa sam mislila uzeti dva panela malo gusca za donekle zastitu od sunca a ostala tri neki prozracni materijal da se vidi vani.

A jesam upilala al sta cu, ne spavam nocima.....Molim vas HELP

laella
26.05.2010., 23:43
Ja još čekam dalju sliku :kava:
A. "pronađi (http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/forumske/DSC01663.jpg) razlike" (http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/forumske/DSC01781.jpg) kao što sam i obećala :mig:

cilla
27.05.2010., 06:19
stolna i zidna lampa

a za boju zida nisam sigurna jel do slike ili je nijansa zbilja različita

i puno bolje mi izgleda sa zavjesama nego sa panelima. :top:

Aoife
27.05.2010., 09:26
Netko je ulagao u lampe, a ima i par novih jastučića :kava:
Slažem se da se nove zavjese super uklapaju (i bolje od panelki) a i lijepe su tj. dovoljno jednostavne a opet zanimljive, ali da ja živim tamo svejedno bih našla neki način da ih izbjegnem :D :fobija od zavjesa:

murtila
27.05.2010., 11:30
A. "pronađi (http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/forumske/DSC01663.jpg) razlike" (http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/forumske/DSC01781.jpg) kao što sam i obećala :mig:

Već su pronađene razlike pa da ne ponavljam ali ima još...laptop :rofl:

Zanima me jel ti boja zida narančasta ili žuta....ni ja ne znam jel mjenjana nijansa ili je do slike
ali mi je ljepša na novoj slici

i puno je ljepši dojam zavjesa ovako slikano, mislim iz daljeg :mig:
lijepe su, što ih više gledam sve su mi draže :top:

laella
27.05.2010., 17:50
Razlike dobro uočene :top:
Iako, jastučići i nisu novi, radi se o 'balkonskim' jastučićima, koji su se premjestili unutra, jer je bila zima :D
Sad kad je ljeto opet tu, vraćaju se u balkonsku instalaciju, čim dovučem suncobran iz ostave :zubo:

Zid je uvijek bio iste žute boje, samo što se, mislim, stvara različit dojam o boji zbog različitog doba dana prilikom slikanja, te samim tim količine i kuta padanja svjetla :kava:. Valjda.

Sad kad smo mene do kraja 'obradili', ajmo pomoći danijeli85 :mig:
Meni bi, vjerujem, karniša produžena samo na jednu stranu prozorske stijenke uvijek parala oči :ne zna:. Ali ako imaš prostora ostavi taj produžetak i s jedne i druge strane :mig:
Za boju i sam izgled nažalost nemam puno inspiracije, valjda zato jer sam zaista ispala iz tog 'panelskog' štosa.
Ali ti već imaš puno intenzivnih boja u prostoru, pa savjetujem oprez :)

danijela85
28.05.2010., 12:11
Hvala na savjetu, znam da vec ima prilicno boja ... Mislila sam se da ubacim mozda dva zelenkasta panela sa strane a u sredimu tri prozirna bijela eventualno s nekim motivima po sebi.....Ili druga verzija da stavim neku bež kombinaciju...jednobojni bež sa strane a unutra nesto prozracno..

Cat_drive
28.05.2010., 13:11

Mene zanima ova tvoja karniša? Koliko novaca?Da li je srebrna? koliko je dugačka? koliko ima vodilica jednu?? (za jedan red zavjesa ili)

Pomoć, trebam kupiti karnišu ali se mučim jer ne znam kakvu i gdje da gledam?

Sandra October
28.05.2010., 17:07
evo i mene na temi. slažu se parketi.. za jedno 4-5 tjedana možda nakeljim i fotke :) .. sve je manje više kupljeno/u izradi.. u ovom stanu ne mogu pobjeć od nečega da pokrije prozore i kliznu stijenu a pridružujem se svim mrziteljima zavjesa. šta stavljaju na prozore mrzitelji zavjesa, odnosno svih varijacija na temu, a da pokriju pogled unutra? :confused: pls ideje.. mrzim ovaj dio jer me mrzi pomisao na zavjese a nešto ići mora :( hvala :)

Sandra October
28.05.2010., 17:27
našla sam na webu jedino ovo što nije zavjesa.. engleski bi bilo cafee shutter:confused: izgleda ko unutarnje grilje? :confused:

http://i46.tinypic.com/11syyip.jpg

jel ima toga kod nas? kako se to uopće zove na hrvatskom? :confused: anybody?:confused:

laella
28.05.2010., 20:54
Mene zanima ova tvoja karniša? Koliko novaca?Da li je srebrna? koliko je dugačka? koliko ima vodilica jednu?? (za jedan red zavjesa ili)

Pomoć, trebam kupiti karnišu ali se mučim jer ne znam kakvu i gdje da gledam?

Ja sam iskoristila postojeću karnišu od panela. Meni je montirana u strop i ima 3 vodilice/kanala. IKEA Kvartal (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/80079363)

Cat_drive
28.05.2010., 21:54
Ja sam iskoristila postojeću karnišu od panela. Meni je montirana u strop i ima 3 vodilice/kanala. IKEA Kvartal (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/80079363)

Koliko je dugačka? I koliko košta? Vidjela sam ju na njihovoj stranici i to bi trebalo biti to :)

laella
28.05.2010., 22:01
Pa piše na ovom link-u što sam stavila :ne zna:
14,95 EUR za 140 cm dužine, pa onda spajaš takvih komada onoliko koliko ti već treba.

Cat_drive
28.05.2010., 22:44
Pa piše na ovom link-u što sam stavila :ne zna:
14,95 EUR za 140 cm dužine, pa onda spajaš takvih komada onoliko koliko ti već treba.

Vidjela sam ju na slici (na njihovoj stranici) prilikom otvaranja, prikazala se poruka da je stranica u kvaru... Ja ću trebati ondak 3kom..
Ne bih te bzvz gnjavila

laella
29.05.2010., 07:28
Vidjela sam ju na slici (na njihovoj stranici) prilikom otvaranja, prikazala se poruka da je stranica u kvaru... Ja ću trebati ondak 3kom..
Ne bih te bzvz gnjavila
Ma nije mi gnjavaža; da je, ne bih napisala :D
I meni se na njihovoj prvoj stranici javljala greška, pa sam išla kroz katalog, zato sam i stavila link na stranicu kataloga koja je ispravna i 'radi' :mig:.
Ma, nema veze uostalom...bitno da je informacija tu :mig:

murtila
29.05.2010., 13:15
@laela,

čime si zakačila zavjesu, :ne zna: s obzirom da ti je to od panela
ustvari prije su se zavjese kačile sa onim malim kao štipalicama
ali je to za poludit skidat i stavljat
pa kako ti je po tom pitanju....

Cat_drive
29.05.2010., 14:56
@laela,

čime si zakačila zavjesu, :ne zna: s obzirom da ti je to od panela
ustvari prije su se zavjese kačile sa onim malim kao štipalicama
ali je to za poludit skidat i stavljat
pa kako ti je po tom pitanju....

Ja mislim da sada cijela ta šipka ide u vodilicu..

Aoife
29.05.2010., 22:28
šta stavljaju na prozore mrzitelji zavjesa, odnosno svih varijacija na temu, a da pokriju pogled unutra? :confused: pls ideje.. mrzim ovaj dio jer me mrzi pomisao na zavjese a nešto ići mora :( hvala :)

Rolo. Kad ga zarolaš gore, niti se ne vidi. Neki kažu da rolo izgleda "uredski", ali uopće ne mora biti, ovisi o prostoru - bilo je tu na interijerima puno primjera roloa koji izgledaju sve samo ne uredski. Pogotovo oni poluprozirni.
Ne znam za one unutarnje grilje u hrvata.

Sandra October
30.05.2010., 10:04
Rolo. Kad ga zarolaš gore, niti se ne vidi. Neki kažu da rolo izgleda "uredski", ali uopće ne mora biti, ovisi o prostoru - bilo je tu na interijerima puno primjera roloa koji izgledaju sve samo ne uredski. Pogotovo oni poluprozirni.
Ne znam za one unutarnje grilje u hrvata.

rolo mi je prihvatljiv.. jedini detalj koji me smeta kod njega je ona šugava plastična žnjora a nisam nikad vidjela tu uzicu u non-plastic izdanju? :ne zna: ima li tu mogućnosti izbora nečeg drugog? znaš možda nekog za preporučit? hvala:)

Buraz
30.05.2010., 14:49
rolo mi je prihvatljiv.. jedini detalj koji me smeta kod njega je ona šugava plastična žnjora a nisam nikad vidjela tu uzicu u non-plastic izdanju? :ne zna: ima li tu mogućnosti izbora nečeg drugog? znaš možda nekog za preporučit? hvala:)

Imaju neki roloi sa metalnom žnorom (aluminijske kuglice umjesto plastičnih), samo nisam siguran gdje ih ima za nabavit.
Roo isto tako može imati i špagicu na sredini, a u tom slučaju je opruga na štapu, i ona namata platno.

Mogu i aluminijske žaluzine ići umjesto roloa ako ti se sviđaju.
I trakaste zavjese isto :D

Mogu ti preporučit sebe ako te nešto od navedenog zanima, jer se bavim time :)

:w

laella
30.05.2010., 18:09
Ja mislim da sada cijela ta šipka ide u vodilicu..

Ne ide, imaju u IKEI plastične kukice (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90079367) za to. Jedan dio se uvuče u vodilicu, a drugi se zakači na zavjesu, na kojoj je prethodno ušivena traka, za kukice. Kad se jednom zakače te kukice, onda se ne skidaju, jer nema potrebe. Mogu se bez problema i prati s tim, neće spasti.
Začas se zakače nazad gore :top:

sowuljaga
31.05.2010., 18:29
moja muka po rimskim zastorima je nestala. danas smo u kiki nasli karnisu od 180cm za 5000kuna(puna cijena 1040kn). to je netko bio odustao ili je kriva velicina isporucena pa smo se ogrebali. pa su bile muke po materijalu jer jedini koji nam se svidio nije bio dovoljno sirok :rofl: pa sam uzeli neki najobicniji bijeli, s tim da cemo vjeroajtno nekad kasnije dat sasitit jos jednu zavjesu

Mirella
01.06.2010., 20:54
Sowuljaga pretpostavljam da si platila 500,a ne 5000 kn. :mig:

Laella nisam prije komentirala, al što više gledam tvoje nove zavjese, sve više mi se sviđaju. :cerek: Zapravo i ja sam sve više sklonija tome da ću staviti takve klasične zavjese. Čak sve više na slikama modernih interijera vidim upravo takve jednostavne zavjese, a ne panele i rimske zavjese. :mig:

sowuljaga
01.06.2010., 21:15
da,lapsus u nulama

bulthaup
02.06.2010., 07:16
Sowuljaga pretpostavljam da si platila 500,a ne 5000 kn. :mig:

Laella nisam prije komentirala, al što više gledam tvoje nove zavjese, sve više mi se sviđaju. :cerek: Zapravo i ja sam sve više sklonija tome da ću staviti takve klasične zavjese. Čak sve više na slikama modernih interijera vidim upravo takve jednostavne zavjese, a ne panele i rimske zavjese. :mig:

Klasika je ipak klasika.:)

Cat_drive
02.06.2010., 20:19
Ne ide, imaju u IKEI plastične kukice (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90079367) za to. Jedan dio se uvuče u vodilicu, a drugi se zakači na zavjesu, na kojoj je prethodno ušivena traka, za kukice. Kad se jednom zakače te kukice, onda se ne skidaju, jer nema potrebe. Mogu se bez problema i prati s tim, neće spasti.
Začas se zakače nazad gore :top:

Postoji li neki vodic? Sto sve kupiti? Koliko komada i kako to namontirati? :rolleyes:

Osjecam se pomalo bedasto jer mi vise nista nije jasno sto mi sve treba :(

laella
02.06.2010., 20:25
Ovisi za što si se odlučila :ne zna:
Ako samo vodilice, onda uzmeš onoliko komada (jedan je 140 cm) da, kad se spoje, budu dosta za ono što tebi treba.
Npr. ako ti je okno 160 cm širine + proizvoljan broj cm s desne i lijeve strane, onda ti definitivno trebaju 2 vodilice (2x140). Imat ćeš i viška vodilice, ali to otpiliš (ima tamo i pila za kupiti, ali bilo koja pila za metal će poslužiti).

Ako kupuješ i panele, onda upute za kupovinu 'svega za panele' imaš već tu, na temi, do u detalje napisane :mig:.

laella
02.06.2010., 20:28
Klasika je ipak klasika.:)

Da, na kraju ispadne da je klasika zaista i najpraktičnija, barem meni :). Pa ko voli...

Cat_drive
02.06.2010., 20:47
Ovisi za što si se odlučila :ne zna:
Ako samo vodilice, onda uzmeš onoliko komada (jedan je 140 cm) da, kad se spoje, budu dosta za ono što tebi treba.
Npr. ako ti je okno 160 cm širine + proizvoljan broj cm s desne i lijeve strane, onda ti definitivno trebaju 2 vodilice (2x140). Imat ćeš i viška vodilice, ali to otpiliš (ima tamo i pila za kupiti, ali bilo koja pila za metal će poslužiti).

Ako kupuješ i panele, onda upute za kupovinu 'svega za panele' imaš već tu, na temi, do u detalje napisane :mig:.

da, proucavala sam od pocetka temu.
Odlucila sam se za panele, s obzirom da mi je zid velicine cca 5m, trebaju mi karniše 3x140 Ikea Kvartal, no dobro za ostale sitnice uz te karnise napravim popis iz teme...na kraju to nekako opet skupo ispadne.. hm

Tvoj mi zid djeluje kao moj, mislim na velicinu..

Ima li netko mozda iskustva s plasticnim karnisama koje se usarafe u zid?

laella
03.06.2010., 13:55
Odlucila sam se za panele, s obzirom da mi je zid velicine cca 5m, trebaju mi karniše 3x140 Ikea Kvartal, no dobro za ostale sitnice uz te karnise napravim popis iz teme...na kraju to nekako opet skupo ispadne.. hm

Tvoj mi zid djeluje kao moj, mislim na velicinu..
Hoće ti biti malo 3? 3x140 = 420, zato pitam :ne zna:
Ja imam 4 karniše na zid od 5m
Da, skupi se tih sitnica, pa nije baš super jeftin sport :D
Ali meni je to bilo jeftinije od onog što su mi razni ponuđači nudili u sklopu kompletne instalacije panela, pa sam se odlučila ipak za tu, povoljniju IKEA opciju. Što ne znači da ne može još povoljnije :mig:

marina28
03.06.2010., 14:44
ko je trazio bijele zavjese iz plodina..ima kod mene u Samoboru 4 komada cijena 70 kuna ja danas vidjela ..

sijandraffm
03.06.2010., 23:41
ko je trazio bijele zavjese iz plodina..ima kod mene u Samoboru 4 komada cijena 70 kuna ja danas vidjela ..

:jumping:

ja !
jesu one od jute ??? pitam jer su bile 90kn, pa mozda ipak nisu te......ali u svakom slucaju zovem odma sutra u samobor ! jel imate vise plodina ili samo jedne u gradu, da znam gdije da zovem !???

jooooj kako si me obradovala marina !!!!!:cerek: hvala hvala hvala !!!:cerek:

marina28
04.06.2010., 07:15
e nisma bas puno ih zagledala al sam se sjetila tebe da si pitala za neke zavjese ..samo takve imaju kod nas u plodinama, a samo je jedan ducan neces promasiti pa javi jesu to te..

sijandraffm
04.06.2010., 09:24
e nisma bas puno ih zagledala al sam se sjetila tebe da si pitala za neke zavjese ..samo takve imaju kod nas u plodinama, a samo je jedan ducan neces promasiti pa javi jesu to te..

evo zvala sam u plodine samobor, dala zeni chifru, i ona kaze da nemaju. izgleda to onda nisu te. kako sam se bila radovala.

marina hvala ti na trudu i volji !:top:

Francesca
04.06.2010., 16:32

već tri godine nemamo zavjese iz razloga što ja ne znam što bi (iz istog razloga nemamo ni lustere ni još pol namještaja ali to je off :zubo)

panele obožavam ali pošto je stan sav nekak sterilan i minimalistički sam po sebi, sve sam bila sigurnija da mi ne bi išli baš
plus kaj sam sad još čitala to za otvaranje - mm bi popizdio na to :rofl:

no nakon ove slike definitivno idem na klasičnjače ali isto ovak gušće i dulje ko tvoje

može na PM kontakt od tete koja ti je radila? pls pls pls
i cijena bi dobro došla jer mislim da smo tu negdje sa širinom

thx :cerek:

pljucpljuc
06.06.2010., 16:39
Zna li tko gdje ima ovakvih http://www.kare-design.com/hr/shop28023/products/catalog/product_detail/61133/31700271/ zavjesa....taj dućan Kare u West Gate-u se zatvorio

envoy
06.06.2010., 16:59
Zna li tko gdje ima ovakvih http://www.kare-design.com/hr/shop28023/products/catalog/product_detail/61133/31700271/ zavjesa....taj dućan Kare u West Gate-u se zatvorio

Pogledaj u Kare-u u Solidumu.

pljucpljuc
06.06.2010., 21:27

a još jedan ima, mislila sam da je samo u WG
...hvala :)

schtakor
08.06.2010., 08:15
može pomoć, je li netko zna gdje kupiti ovakve zavjese resice a da ne bankrotiram?

http://www.mega-sisak.com/shop/popup_image.php?pID=5938&osCsid=4011edc3ee26b8bc1275c9f2df415fdf

hvala unaprijed

sijandraffm
08.06.2010., 09:15
može pomoć, je li netko zna gdje kupiti ovakve zavjese resice a da ne bankrotiram?

http://www.mega-sisak.com/shop/popup_image.php?pID=5938&osCsid=4011edc3ee26b8bc1275c9f2df415fdf

hvala unaprijed

ja sam ih u zadnje vrijeme cesto vidala svugdije po ok cijeni, u jysku su bile 70-ak kuna komad.

schtakor
08.06.2010., 11:39
hvala na brzom odgovoru, ali tog dućana nema za sada u zagrebu, može li koja druga lokacija...
cijena je prihvatljiva.. :)

sijandraffm
08.06.2010., 11:43
sorry, neznam sada, nisam obracala paznju, trazim neke druge zavijese, pa sam uz to bas cesto vidala te koje trazis. da pogledas u baumaxx-u ?

Kris79
08.06.2010., 11:48
hvala na brzom odgovoru, ali tog dućana nema za sada u zagrebu, može li koja druga lokacija...
cijena je prihvatljiva.. :)

ja ih viđam gdje god se okrenem... kika, velana, lesnina, ima jedna zavjesarnica u getro sklopu u novom zagrebu... mislmi da sam ih vidjela i u baumaksu ali ovo uzmi s rezervom... :ne zna:

schtakor
08.06.2010., 12:10
hvala vam na pomoći....
pogledat ću....
:)

Mirella
08.06.2010., 12:51

Pa nema više Karea u Solidumu. :ne zna:

Jasna 1963
08.06.2010., 15:12

hvala unaprijed

ja sam ih vidjela u Nami na Kvatriću ( ZG)

pljucpljuc
08.06.2010., 22:07
Pa nema više Karea u Solidumu. :ne zna:

Zar su se svi pozatvarali, jel ima uopće u zg tog Kare-a?

pljucpljuc
08.06.2010., 22:09

hvala unaprijed

Ja sam htjela napisat da sam ih vidjela u katalogu od Kare-a, ali izgleda da tog dućana više nema..

sijandraffm
08.06.2010., 22:18
kako nema kare-a vise ? zasto, nigdje vise?

crvenkapica33
08.06.2010., 23:01
kare u wg nije radio nedjeljom. to je i mene zbunilo i mislila sam da ne radi uopće, a u stvari je radio. je li netko bio radnim danom? onaj u solidumu je bio premješten pored edura, ali su ga sad makli potpuno. stranice im rade :ne zna:

pljucpljuc
08.06.2010., 23:46
kare u wg nije radio nedjeljom. to je i mene zbunilo i mislila sam da ne radi uopće, a u stvari je radio. je li netko bio radnim danom? onaj u solidumu je bio premješten pored edura, ali su ga sad makli potpuno. stranice im rade :ne zna:

mom dragom su na info rekli da tog dućana više u WG nema, bio je tamo ovaj vikend.

envoy
09.06.2010., 07:19
Zar su se svi pozatvarali, jel ima uopće u zg tog Kare-a?

Koliko znam oni su u Solidumu mijenjali lokaciju. Ja sam prije cca mjesec-dva bila tamo i kupila neke sitnice,jedino ak' su u međuvremenu zatvorili. :ne zna:

crvenkapica33
09.06.2010., 08:15
prvo je bio u onom zabačenom hodniku, onda su ga prije nekog vremena premjestili pored edura tamo kod onog kafića - sad su tamo neke kuhinje. ako je sad na nekoj trećoj lokaciji u solidumu :ne zna: nemam pojma, nisam zagledala.

envoy
09.06.2010., 08:58
prvo je bio u onom zabačenom hodniku, onda su ga prije nekog vremena premjestili pored edura tamo kod onog kafića - sad su tamo neke kuhinje. ako je sad na nekoj trećoj lokaciji u solidumu :ne zna: nemam pojma, nisam zagledala.

Da,ja sam bila dok je još bio kod Edura. Izgleda da su se ¨povukli sa scene¨.:o

murtila
09.06.2010., 11:15

hvala unaprijed

vidim da su ti dali već dosta lokacija, ja nisam u ZG ali kod nas ima osim takvih i sl .baumaxu
vidila nekidan u dučanu koji prodaje posteljinu i svašta za kuću -Lantea
a njih ima sigurno svugdje, nisam gledala cijenu stoje do onih koje koštaju od 70 -180 kn tako da vjerovatno nisu ni one puno
sretno :)

Kris79
09.06.2010., 15:36
@schtakor,

jucer sam bila u baumaksu i mogu ti potvrditi za ovo sa trakastom zavjesom ;).

@pljucpljuc,

ti si svojedobno pitao/pitala za zavjese s nekakvim visilicama?! tog isto ima u bauhausu: razlicita drvca, perle i svasta nanizano na 'karnisu'.

Aoife
09.06.2010., 15:50
@schtakor,

@pljucpljuc,

ti si svojedobno pitao/pitala za zavjese s nekakvim visilicama?! tog isto ima u bauhausu: razlicita drvca, perle i svasta nanizano na 'karnisu'.

Bauhaus ili baumaks?

pljucpljuc
09.06.2010., 15:57
@schtakor,

@pljucpljuc,

Mirella
10.06.2010., 09:34

Pa i ja sam bila prije jedno mjesec dana u Solidumu i Karea nema nigdje, nit na staroj lokaciji u zabačenom hodniku, niti na lokaciji do Eduro ormara, sad su tamo nekakve kuhinje :ne zna:

pljucpljuc
11.06.2010., 18:38
Ako nekog zanima, u Ri u Toweru na 3.katu je dućančić u kojem su zavjese snižene 50% ...dosta toga je rasprodano već, ali da se naći

pljucpljuc
12.06.2010., 08:54
Bila sam pitala kako da i zavjesama od kojeg materijala posvijetlim mračnu sobu i evo, empirijski sam došla sama do odgovora....maknula sam klasične bijele zavijese i stavila nove poliesterske, svjetlucave, prozirnkaste i efekt je wow! Puno puno puno više svjetla ulazi u sobu, iako zavjese nisu žute, nego prljavo roze! Evo, baš sam oduševljena :cerek:

mia-ri
08.07.2010., 10:45
Zbog slika vaših panela koji su predobri i ja sam zapela da želim to...
Sve sam proučila šta kupiti (naravno u Ikei - Italija :D) i isplanirala ali kada sam izmjerila prozor on je 165cm, na to po nekoj mojoj računici idu 4 panela? Nadala sam se da će biti jednostavno i da će moći 3 jer ikeini kvartal postoje samo za 3, kako se onda montiraju ta 4 na način da se svi mogu pomaknuti u jednu stranu, jedan iza drugoga?

laella
09.07.2010., 15:06
4 nikako. Jel'te, obzirom da vodilica ima 3 kanala.
Može 2+2 ili 3+1.

Mirella
10.07.2010., 21:13
Laella ima pravo, postoji samo vodilica s 3 kanala, pa se uzme nešto veća sa svake strane prozora po 60 cm, tako da se onda dva panela pomaknu u jednu starnu, dva u drugu i onda je prozor slobodan za otvaranje.

lotus_flower
11.07.2010., 09:03
Je li ima tko iskustva sa izradom paket zavjesa u baumaxu?

Bila sam tamo i dobila prilično povoljnu cijenu izrade paket zavjesa. Baumax surađuje s nekom tvrtkom koja između ostalog proizvodi paket sisteme (nisam zapamtila doduše koja tvrtka) a samo šivanje je besplatno ukoliko se materijal uzme u baumaxu.
Već sam jednu zavjesu šivala kod njih i bila sam zadovoljna ali radi se o običnoj zavjesi pa i nije neka filozofija a ovo je ipak drukčije.
Iskustva, itko? :)

zhirafica
21.07.2010., 08:21
bok svima!
nedavno smo se preselili u stan koji je prekrasan, no nema rolete nego one glupe venecijanere. u spavacoj sobi su montirani na svakom prozorskom krilu s unutrasnje strane, a s obzirom da je soba na istoku sunce u 6 ujutro probija kroz sve to kao da ne postoji. vlasnica je montirala zavjese (bezh!) tako da mi one nis ne pomazu, pa se svako jutro budim s izlaskom sunca :( imate nekakve savjete?
sad sam vec na rubu ocaja od neispavanosti - razmisljam kupiti crni pak papir i nalijepiti preko svakog krila.
idealne bi bile rolete, ali iskreno sumnjam da ce radi podstanara ici mijenjati cijeli prozor :( hotelski zastori? zna netko koliko to kosta? ili imate bolji savjet?
hvala vam na pomoci!

Aoife
21.07.2010., 09:28
Imaš varijantu rolo-zavjesa koja je s jedne strane nekako "gumirana" a s druge strane gusto tkanje pa potpuno blokira svjetlost. Ima u salonima zavjesa gdje rade po mjeri ali to je skupo, pa probaj potražiti ove već složene roloe u Ikei, Bauhausu, Kiki isl. i pogledati da li ima koji sa takvom tkaninom.
Ili nabaviti neku stvarno gustu tkaninu za obične zavjese.

Ili nabaviti ovo :D
http://www.hibermate.com/images/sleeping-mask.jpg

bulthaup
21.07.2010., 11:19
Ja sam imao ove ikeine i bile su stvarno dobre, ali sam ih skinuo kada sam stavio nove prozore.

Sada koristim ovu drugu opciju sa linka.

Francesca
21.07.2010., 17:14
Ili nabaviti ovo :D
http://www.hibermate.com/images/sleeping-mask.jpg

ovo imam i ja kad sam ljena ustat ujutro oko 6 kad me sunce oplete
samo ga izvučem ispod jastuka i natefterim na oke i udri :cerek:

Kladi
21.07.2010., 17:45
ja bi rekla da je veći problem zbog vrućine nego svjetlosti...

Buraz
21.07.2010., 18:13
bok svima!
nedavno smo se preselili u stan koji je prekrasan, no nema rolete nego one glupe venecijanere. u spavacoj sobi su montirani na svakom prozorskom krilu s unutrasnje strane, a s obzirom da je soba na istoku sunce u 6 ujutro probija kroz sve to kao da ne postoji. vlasnica je montirala zavjese (bezh!) tako da mi one nis ne pomazu, pa se svako jutro budim s izlaskom sunca :( imate nekakve savjete?
sad sam vec na rubu ocaja od neispavanosti - razmisljam kupiti crni pak papir i nalijepiti preko svakog krila.
idealne bi bile rolete, ali iskreno sumnjam da ce radi podstanara ici mijenjati cijeli prozor :( hotelski zastori? zna netko koliko to kosta? ili imate bolji savjet?
hvala vam na pomoci!

Pozdrav.
Rolete su najbolje rješenje i protiv sunca i protiv vrućine. I daju se namontirati na prozore koji ih nemaju (ne trebaju se mijenjati prozori). Tada je kutija sa roletama sa vanjske strane prozora, a kroz prozor se buši rupa za gurtnu.
Cijena roleta se kreće od 400 kn/m2 za PVC (može i jeftinije sa lošijim materijalom) do kakvih 700 kn/m2 za aluminijske (one malo bolje izoliraju jer su punjene pur pjenom, a i dugovječnije su od PVC roleta)

Iznutra se mogu složiti rolo platna koja skroz zamračuju (blackout), ali treba dobro vidjet gdje ih postaviti, jer vrlo često otvaranje prozora "smeta" idealnom položaju nosača rolo platna.
Njihova cijena je 300kn/m2

Izvana se umjesto roleta mogu staviti i 50mm žaluzine, ali predpostavljam da ih ne želite pošto vam se ne sviđaju venecijaneri na prozorima.

Ako mogu pomoći još kako slobodno se javite.. :)

grm
22.07.2010., 07:39
mi u ovom stanu nemamo rolete i stavili smo crni blackout rolo iz baumax ili bauhausa skroz uz prozor, uz već postojeće venecijanere i prozirne bijele zavjese. dovoljno je mračno za spavati a nije skupo (dobro za podstanare) :mig:

zhirafica
22.07.2010., 12:01
o!

hvala vam svima - sto se tice maskica za lice, nekako nisam zadovoljna s njima. plus sta sam hipersenzi pa mi isuse oci i onda se probudim slijepljena kao krtica.
sad sam zalijepila neke plakate kao privremeno rjesenje. nismo sigurni koliko je ok da mi investiramo u zavjese koje sasvim sigurno necemo nositi sa sobom kad budemo odlazili, pa eto stagniramo dok se ne dogovorimo s vlasnicima.

hvala vam na savjetima i preporukama, sad bar znam koje okvirno cijene da kazem gazdarici.
usput, malo sam se raspitivala okolo i postoji obrt na malesnici koji radi tzv blackout zavjese koje u potpunosti (navodno :)) zaklanjaju sunce, metar je 250kn, plus jos 250kn za izradu.

pa ako kome bude trebalo, da zna :)

grm
23.07.2010., 14:56
ja mislim da je jeftinije kupit gotove u bau... trgovinama ako nadjes odgovarajuce velicine. mislim da smo mi oko 300 kn platili svoja prije 2 godine (a prozor nam je velik)

zrixy
24.07.2010., 17:08
Može li mi netko reći gdje je nabolje (najjeftinije) kupiti karniše i zavjese. Trebam zavjese za 3 spavaće sobe i dnevni boravak, a lova je na knap. kakve su uopće cijene? Ako je netko kupovao nedavno, možda zna! :kava:
Hvala!

Kris79
24.07.2010., 19:48
Može li mi netko reći gdje je nabolje (najjeftinije) kupiti karniše i zavjese. Trebam zavjese za 3 spavaće sobe i dnevni boravak, a lova je na knap. kakve su uopće cijene? Ako je netko kupovao nedavno, možda zna! :kava:
Hvala!

ja sam prije mjesec dana kupila u velani.
skroz povoljno.
2 prozora 2,0 duzine + balkon 1,0, materijal 1,5, do poda, tanke bijele aluminijske karnise, sivanje, 2 rucno radjene aplikacije prema mom nacrtu, sve - 1300 kn. s popustom na mastercard (bila neka akcija).

zrixy
26.07.2010., 15:29
ja sam prije mjesec dana kupila u velani.
skroz povoljno.
2 prozora 2,0 duzine + balkon 1,0, materijal 1,5, do poda, tanke bijele aluminijske karnise, sivanje, 2 rucno radjene aplikacije prema mom nacrtu, sve - 1300 kn. s popustom na mastercard (bila neka akcija).

Hvala ti na detaljnom odgovoru! :top:

Orleanska I.
31.07.2010., 15:46
Gdje u Slavoniji ima za kupiti sličnih karniša? Naime, treba ići od zida do zida jer su prozori cijelom duljinom zida pa ne mogu staviti obične nego ovakve koje imaju ovakve nosače. Koja im je cijena otprilike?
karniša 1 (http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/90144872)
karniša 2 (http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/50144874)

Metallic Crnac
19.08.2010., 12:36
Gdje u Zagrebu mogu naručiti trakaste zavjese po razumnoj cijeni?

Kontaktirao sam neke proizvođače (našao sam ih preko google-a), ali koštale bi više nego novi prozor.

aanelej
20.08.2010., 17:05
Gdje u Slavoniji ima za kupiti sličnih karniša? Naime, treba ići od zida do zida jer su prozori cijelom duljinom zida pa ne mogu staviti obične nego ovakve koje imaju ovakve nosače. Koja im je cijena otprilike?

hm, ne znam od kud si tocno (slavonija), takve nekakve slicne (samo sa drugacijim nastavcima koje sam si sama izabrala), po mjeri mi je jedan majstor narucivao, 3m u jednom komadu samo sa vise ''drzača'', mislim tri...
javi se na pm:top:

cuks
08.09.2010., 10:11
ljudi molim pomoc.

gdje u zagrebu ima za kupiti dekora, sto povoljnije?

sivanje mi ne igra toliko ulogu buduci da imam osobu koja ce mi to djabe napravit.

envoy
08.09.2010., 10:15
ljudi molim pomoc.

sivanje mi ne igra toliko ulogu buduci da imam osobu koja ce mi to djabe napravit.

Kika,Bauhaus..?

cuks
08.09.2010., 10:18
otici cu tamo pogledat.

btw, nacuo sam da u baumaxu ima jeftinih dekora. zna netko nesto vise o tome?

envoy
08.09.2010., 10:38
otici cu tamo pogledat.

btw, nacuo sam da u baumaxu ima jeftinih dekora. zna netko nesto vise o tome?

Istina! Bila i vidjela. Zaleti se...

cuks
08.09.2010., 10:42
ok, tnx na info.

ako nekome jos nesto padne na pamet slusam...

Black Molly
09.09.2010., 12:04
Gdje u Zagrebu mogu naručiti trakaste zavjese po razumnoj cijeni?

Na oba pitanja, odgovor je baumax, jako je povoljno, sve sam živo vezano za zavjese pregledala tamo prije par dana :top:

lotus_flower
11.09.2010., 22:50
Je li ima tko iskustva sa izradom paket zavjesa u baumaxu?

Bila sam tamo i dobila prilično povoljnu cijenu izrade paket zavjesa. Baumax surađuje s nekom tvrtkom koja između ostalog proizvodi paket sisteme (nisam zapamtila doduše koja tvrtka) a samo šivanje je besplatno ukoliko se materijal uzme u baumaxu.
Već sam jednu zavjesu šivala kod njih i bila sam zadovoljna ali radi se o običnoj zavjesi pa i nije neka filozofija a ovo je ipak drukčije.
Iskustva, itko? :)

enibadi? :D
idući tjedan idem napokon naručiti svoje paket zavjese. prozor je ukupne širine 3m i visine 1,90m...sa materijalom bi me ispalo 1100kn...

poison5
14.09.2010., 13:28
Ispričavam se ako je odgovor već bio.Koliko duge trebaju biti zavjese(mislim na max dužinu)?

Francesca
14.09.2010., 16:12
Ispričavam se ako je odgovor već bio.Koliko duge trebaju biti zavjese(mislim na max dužinu)?

paaaaaaaaaa... do poda?

:rofl:

šalim se, i ne šalim se

to ti ovisi, neki vole da su im zavjese do poda, neki da su par cm kraće, a pod zadnje su moderne one kaj se vuku po podu

eto, možeš kak hoćeš :)

by the way ja još nemam zavjese :zubo:

mish mali
14.09.2010., 20:30

JYSK Osijek, Brod, Virovitica...

Ja sam nedavno vidjela u Brodu - ne sjećam se točno sijene ali znam da nije bilo skupo ( možda do 100 kn šipka i nosači cca 20 kn )

Orleanska I.
15.09.2010., 10:50
JYSK Osijek, Brod, Virovitica...

Ja sam nedavno vidjela u Brodu - ne sjećam se točno sijene ali znam da nije bilo skupo ( možda do 100 kn šipka i nosači cca 20 kn )

Tnx! Vidjela sam na Jyskovim stranicama te nosače, mislim da su 16 ili 17 kuna.

poison5
17.09.2010., 07:58
to ti ovisi, neki vole da su im zavjese do poda, neki da su par cm kraće, a pod zadnje su moderne one kaj se vuku po podu.

Mislim da ću moderne...i koliko onda da mi budu duže od poda:confused:
Te zavjese,nikako se odlučit šta bi,kako bi......pogotovo s obzirom na moj specifičan prozor:kava:tak da-ima nas još....

marija82
17.09.2010., 08:01
meni su par cm kraće od poda, tako mi je najljepše. grozim se zavjesa koje se vuku po podu. :eek:

ishtvanna
17.09.2010., 14:40
meni su par cm kraće od poda, tako mi je najljepše. grozim se zavjesa koje se vuku po podu. :eek:

Meni su zavjese koje se vuku po podu prekrasne :cerek: ALI - nije to za mene, jer već vidim kako bih se za njih zaplela papučama svaki put kad bi kraj njih prošla - zapela, povukla, u najboljem slučaju bi zavjese pokidala, a u najgorem bi mi i karniša završila na glavi :facepalm:

Tak da mislim da je najfunkcionalnije staviti zavjese 2-3cm kraće no što je pod.
Doduše, ja još nemam zavjesa i stalno sam u nekoj potrazi ali kaj kad imam posebne prozore pa bi ih trebalo i izmjerit - a ne samo razgledavat u trgovini i pitat se - hm, tko zna koja dužina mi treba?! :rofl:

marija82
17.09.2010., 15:17
... jer već vidim kako bih se za njih zaplela papučama svaki put kad bi kraj njih prošla - zapela, povukla, u najboljem slučaju bi zavjese pokidala, a u najgorem bi mi i karniša završila na glavi :facepalm:

potpis na ovo! meni je zapravo najgore kod tih koje se vuku po podu što imam feeling da se taj rub ful brzo zaprlja i onda se to vidi. :zubo: sad su mi zavjese ravno 5 cm kraće od poda i to mi se čini taman.

Kris79
17.09.2010., 15:43
to ti ovisi, neki vole da su im zavjese do poda, neki da su par cm kraće, a pod zadnje su moderne one kaj se vuku po podu.

Mislim da ću moderne...i koliko onda da mi budu duže od poda:confused:
Te zavjese,nikako se odlučit šta bi,kako bi......pogotovo s obzirom na moj specifičan prozor:kava:tak da-ima nas još....

ovo su relativno nove zavjese kod nas...

http://img408.imageshack.us/img408/7144/zavjese2.th.jpg (http://img408.imageshack.us/i/zavjese2.jpg/)

nas prozor je isto specifican: 2 krila, jedno manje jedno vece pa x3 u samo jednoj sobi. nisam nasla rjesenje ni za paket, ni rolo ni panele koje bi bilo liepo i funkcionalno i koje u konacnici ne bi kostalo previse.
sasvim slucajno je ispalo da se vuku, jer je zena u ducanu krivo napisala mjere.

meni se svidjelo kako izgleda kad se stavi, pa nisam nosila na popravak.
e sad jel moderno ili nije :ne zna: najdraze mi je sto svaki put kad ih namjestam ispadne drugacije taj pad. ko kakva krinolina :zubo:

moram priznati da sam ocekivala veci kaos s prljanjem. nije strasno. nas doduse nema doma vecinu dana, nema kikača, ljubimaca itd, saugamo 2-3 put tjedno... jest, ulovi se prašine za njih, ali tresnem, pousisam, nije tragicno.

ishtvanna
17.09.2010., 15:46
ovo su relativno nove zavjese kod nas...

[URL=http://img408.imageshack.us/i/zavjese2.jpg/]

sasvim slucajno je ispalo da se vuku, jer je zena u ducanu krivo napisala mjere.

meni se u konacnici svidjelo kako je ispalo, pa nisam nosila na popravak.
e sad jel moderno ili nije :ne zna: najdraze mi je sto svaki put kad ih namjestam ispadne drugacije taj pad. ko kakva krinolina :zubo:

moram priznati da sam ocekivala veci kao s prljanjem. nije strasno. nas doduse nema doma vecinu dana, nema kikača, ljubimaca itd, saugamo 2-3 put tjedno... jest, ulovi se prašine za njih, ali tresnem, pousisam, nije tragicno.

Ovakav tip zavjese mi ne izgleda lijepo s ovom dužinom - u biti, ak hoćeš da se zavjese vuku, onda se moraju vući pošteno :D Ovak su mi ni vrit ni mimo.
Po moje to mora izgledati ovak:
http://www.interiormall.com/images/cat/window/treatments/pinch-pleat-curtains.jpg

Kris79
17.09.2010., 15:50
Ovakav tip zavjese mi ne izgleda lijepo s ovom dužinom - u biti, ak hoćeš da se zavjese vuku, onda se moraju vući pošteno :D Ovak su mi ni vrit ni mimo.
Po moje to mora izgledati ovak:

vidis, meni je pak to too much :). a par cm iznad poda - to mi izgleda kao lose skracene hlace :ne zna:.
moja zelja je bila da budu tik do poda, nit se vuku nit vise iznad. al teta je zbrljala s duzinama.

never mind, lijep mi je suzivot s njima i necu nista mijenjati.

Orleanska I.
17.09.2010., 16:22
Iskreno, ja ne volim duge zavjese. Možda je samo stvar navike. Volim da su mi koji cm ispod prozora i da ne idu preko radijatora, a u nekim prostorijama to ne bih ni mogla jer mi je namještaj do zida s prozorom pa bi zavjese bile nagurane iza namještaja.

Kris, gdje je kupljen zidni sat?

bulthaup
17.09.2010., 16:48
vidis, meni je pak to too much :). a par cm iznad poda - to mi izgleda kao lose skracene hlace :ne zna:.
moja zelja je bila da budu tik do poda, nit se vuku nit vise iznad. al teta je zbrljala s duzinama.

never mind, lijep mi je suzivot s njima i necu nista mijenjati.

Jeste, najljepse je kad vrlo malo ili skoro nimalo ne dodiruju pod.:)

Kris79
17.09.2010., 18:42
Kris, gdje je kupljen zidni sat?

kare u west gateu. (kojeg navodno vise nema?)

martinchi
28.09.2010., 15:04
Dobar dan!

zna li netko možda gdje u zg-u mogu nabaviti ovo?
čini mi se da se zove plissee i može se pomicati po prozoru na način da zaklanja pogled dok svjetlo istovremeno ulazi u prostoriju.
http://www.mader-interieur.ch/bilder/vorhang/vorhangsystem-3.jpg http://damenmode.schwab.de/pool/formata/2309911.jpg

hvala!

murtila
28.09.2010., 17:32
da se vratim na jednu staaru temu!

zna li netko gdje se ovo može kupiti u zg-u?
zove se plissee zavjesa i može se naborati na dnu prozora tako da skriva od pogleda dok istovremeno svjetlo ulazi u prostor?

http://www.rollorieper.de/typo3/uploads/pics/plissee_rieper_1_07.jpg http://www.germania-kg.de/wp-content/uploads/plissee-24.jpg

hvala!

mene isto zanima....jel to nekakvi materijal ili je to kao žaluzina

i vjerovatno se može pomjerati, odnosno ako želim zatvoriti gornji dio, pomaknem prema gore :ne zna:

i kako se zakači....jel na one štangice koje se zalijepe sa strane ili je to sve u komadu, a ako je u komadu valjda postoje razne veličine, za razne prozore :misli:
i nikako da se odlučim što staviti na prozor (ne bi obične zavjese a ima bit da ću morati)

Aoife
28.09.2010., 18:16
Ima ovdje (http://www.zavjese.hr/Item.aspx?Id=41), ali čini mi se da sam to viđala i u Kiki.

Buraz
29.09.2010., 07:26
Dobar dan!

zna li netko možda gdje u zg-u mogu nabaviti ovo?
čini mi se da se zove plissee i može se pomicati po prozoru na način da zaklanja pogled dok svjetlo istovremeno ulazi u prostoriju.

hvala!

Ima i ovdje (http://www.dodic.hr/plisei.asp), čak imaju i cool izložbeni salon 8)
A mogu vam i h i ja složit jeftinije od njih

Jedino kaj su pliseji skuplji od svih ostalih pizdarija tog tipa.

martinchi
29.09.2010., 09:59
hvala Vam na odgovorima!

Evo kad sam napisala u tražilicu samo plise (kak čitamo, tak i pišemo:D) našla sam dosta rezultata. Izgleda da to ipak nije neka znanstvena fantastika budući da ih ima dosta dućkasa!

ps. za cijenu uopće ne sumnjam da je naj high, ali ovaj problem pogleda se mora riješit :tuzni:

Bani
06.11.2010., 10:02
pukla mi je trakica na rimskim paketima da li mi netko moze preporuciti gdje da to popravim? Ne zelim zvati KK Dekorativa u Spanskom jer su jako skupi, sivali mi zavjese sve je bilo nahero pa sam ih vracala pa su ponovo sasili no nije bilo preravno ... Samo sam pitala gospodu da li ona ima toliku placu koliko sam ja platila dvije male zavjese pa me sam gledala :eek:. Onda pukla trakica i ajmo ni manje ni vise 300 ili 400 kuna s pranjem zavjesa jer to ide u paketu :flop:

IvG
09.11.2010., 22:23
Gdje mogu kupiti lijepe jednostavne zavjese za dnevni boravak,u Zagrebu? Trebaju mi uzorci u metraži jer mi treba za dimenzije 245x300(imam stakleni zid u dnevnom boravku).Topic je dug pa mi se baš i ne da čitat svaki post.Stoga vas molim da me bar uputite na stranicu tokisa ili slično..I pliz nemojte me slati u Kiku,tamo sam bila,malo su mi skupi,nema uzorka da valja ispod 200kn.A jedini dućan sa zavjesama za koji znam je Velana..pa nije valjda ona jedina u gradu?....

envoy
10.11.2010., 07:26
Gdje mogu kupiti lijepe jednostavne zavjese za dnevni boravak,u Zagrebu? Trebaju mi uzorci u metraži jer mi treba za dimenzije 245x300(imam stakleni zid u dnevnom boravku).Topic je dug pa mi se baš i ne da čitat svaki post.Stoga vas molim da me bar uputite na stranicu tokisa ili slično..I pliz nemojte me slati u Kiku,tamo sam bila,malo su mi skupi,nema uzorka da valja ispod 200kn.A jedini dućan sa zavjesama za koji znam je Velana..pa nije valjda ona jedina u gradu?....

Ako pročitaš samo ovu stranicu od početka naći ćeš odgovor.:kava:

sparina123
10.11.2010., 23:12
mene isto zanima....jel to nekakvi materijal ili je to kao žaluzina

i vjerovatno se može pomjerati, odnosno ako želim zatvoriti gornji dio, pomaknem prema gore :ne zna:

i kako se zakači....jel na one štangice koje se zalijepe sa strane ili je to sve u komadu, a ako je u komadu valjda postoje razne veličine, za razne prozore :misli:
i nikako da se odlučim što staviti na prozor (ne bi obične zavjese a ima bit da ću morati)

pa evo ako još pomaže, baš sam neki dan vidla u bauhausu na jankomiru, lagano za montažu, to je od materijala nekakvog, ima desetak dezena, treba se izmjerit unutarnji dio prozora, staklo i čeka se par tjedana, ja sam htjela, ali nemogu se odlučit, ja ne volim zavjese nikakve, ali prazan prozor :ne zna:, a to bi mi možda i pasalo, ko zna

grm
11.11.2010., 10:52
je li netko vidio gdje ima za kupiti bijele špageti (resaste) zavjese za balkonska vrata? htjela bi da su rese tanke i da se ne sjaje (recimo kao one u Vip dućanima).
znam da ih ima svuda, ali kad baš hoćeš bijele, neblješteće i te dužine - nikako naći :eek:

Francesca
14.11.2010., 11:26
Mislim da sam blizu konačnog izbora zavjesa, mislim tkanine, idu definitivno klasičnjače, onak malo gušće, obične bijele

E sad me muči da li dolje staviti porub od 10-tak cm ili onu olovnu trakicu

Meni ljepše porub (ići će cca 1 cm od poda) ali mama i seka me sinoć iznapadale da stavim olovnu trakicu... :ne zna:

Kris79
14.11.2010., 14:14
Mislim da sam blizu konačnog izbora zavjesa, mislim tkanine, idu definitivno klasičnjače, onak malo gušće, obične bijele

Meni ljepše porub (ići će cca 1 cm od poda) ali mama i seka me sinoć iznapadale da stavim olovnu trakicu... :ne zna:

ja sam za porub, imam ga i sama.

luna_lana
14.11.2010., 14:25

Meni je porub ljepši ako su zavjese neprozirne, tj gušće a ako su jako prozirne i jako tanke i kad se ono baš vidi nije mi lijepo.
Olovna trakica je zgodna za tanke zavjese.