PDA

View Full Version : Zavjese, paneli, roloi...

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7

Mirella
14.11.2010., 14:38
Mislim da sam blizu konačnog izbora zavjesa, mislim tkanine, idu definitivno klasičnjače, onak malo gušće, obične bijele

E sad me muči da li dolje staviti porub od 10-tak cm ili onu olovnu trakicu

Meni ljepše porub (ići će cca 1 cm od poda) ali mama i seka me sinoć iznapadale da stavim olovnu trakicu... :ne zna:

Super izbor, mislim da ću i ja takve na kraju izabrati, osim ak ne nađem neke s tankim prugicama.

Kladi
14.11.2010., 15:08
je li netko vidio gdje ima za kupiti bijele špageti (resaste) zavjese za balkonska vrata? htjela bi da su rese tanke i da se ne sjaje (recimo kao one u Vip dućanima).
znam da ih ima svuda, ali kad baš hoćeš bijele, neblješteće i te dužine - nikako naći :eek:

viđala sam ih u Kiki!

ja sam svoje kupila u Casi al nisu svilene bijele, nego nešto drugo, al i oni su ih imali. neki dan mi frendica kaže da ih je vidjela čak i u Lidlu na akciji!
vidjela sam i na Jyskovoj stranici da drže te niti, al nisam ti baš sigurna ima li bijelih...

za kiku znam pozdano da su ih imali, al nisam bila tamo već duže....

lea&maja
14.11.2010., 16:39
Jako mi se sviđaju trakaste zavjese i zanima me kakvo je njihovo održavanje?!

cilla
14.11.2010., 16:50
Mislim da sam blizu konačnog izbora zavjesa, mislim tkanine, idu definitivno klasičnjače, onak malo gušće, obične bijele

E sad me muči da li dolje staviti porub od 10-tak cm ili onu olovnu trakicu

Meni ljepše porub (ići će cca 1 cm od poda) ali mama i seka me sinoć iznapadale da stavim olovnu trakicu... :ne zna:

ako su gušće onda bih radije stavila porub
ja imam tanke prozirne i one imaju tanki porub jer mi na takve ne ide debeli porub, ali na gušćem materijalu mi on lijepo izgleda

al pitaj i tamo gdje ti šivaju zavjese što ti oni preporučaju za tvoj materijal

Buraz
14.11.2010., 18:00
Jako mi se sviđaju trakaste zavjese i zanima me kakvo je njihovo održavanje?!

Zeznuto. Brisanje vlažom krpom.
Čuo sam za neku ekipu koja je išla po uredima i prala ih, ali nemam pojma kako.. valjda kemijsko čišćenje nekakvo :ne zna:

sparina123
14.11.2010., 22:12
u mojoj kemijskoj peru, mislim da po komadu 10kn, nisam sigurna, ja sam svoje prala u kadi, al se one mogu i stavit u onu mrežicu i prat u perilici na 30

matea87
15.11.2010., 09:47
kupila sam si za kuhinju i trpezariju zavjese od končanih niti. eh, sad, prodavačica mi je rekla da si sama skraćujem kod kuće na željenu dužinu.
moje pitanje-ako ih ostavim da mi padaju po podu hoće li se mrsiti? nekak mi ih žao rezat (ne znam zapravo bi li ih i znala sama ravno odrezat)

matea87
15.11.2010., 09:51
je li netko vidio gdje ima za kupiti bijele špageti (resaste) zavjese za balkonska vrata? htjela bi da su rese tanke i da se ne sjaje (recimo kao one u Vip dućanima).
znam da ih ima svuda, ali kad baš hoćeš bijele, neblješteće i te dužine - nikako naći :eek:

provjereno ima u jysku za 70kn dužina 90cm. ima bijelih, beige, terakota, smeđa, zelena, boja starog zlata. :top:

Kladi
15.11.2010., 10:01
kupila sam si za kuhinju i trpezariju zavjese od končanih niti. eh, sad, prodavačica mi je rekla da si sama skraćujem kod kuće na željenu dužinu.
moje pitanje-ako ih ostavim da mi padaju po podu hoće li se mrsiti? nekak mi ih žao rezat (ne znam zapravo bi li ih i znala sama ravno odrezat)

ne znam hoće li se mrsiti ili ne. moje nisu na podu.
a koliko su na podu? kak to izgleda?:confused: mislim da bi ih ja odrezala, ne znam zašto se bojiš, pa nije to neka nauka..

Lali Puna
15.11.2010., 10:54
što biste mi preporučili za staviti na prozore koji nemaju rolete? dakle, zavjese neke vrste stavljam isključivo zbog funkcionalnosti - zaklanjanja sunca. zato želim da su fleksibilne, da se mogu spustiti skroz, na pol, na 2/3, dignut skroz i već kako mi paše i treba. dekorativa mi ne treba, uzela bih bijele skroz. i da se lako održavaju, naravno :D

gledala sam rolo zavjeze i nešto bih tog tipa, ali oni plastični 'lančići' kojima se to regulira mi djeluju slabašno. jel postoje neke koje bi se spuštale i dizale...joj, ne znam kak da to objasnim sad...da se namotavaju same, k'o platno za projektor kad spustiš...:misli: šta se još tako namotava...ne znam kak se to zove, aaaaaa :cry:

Lefti
15.11.2010., 11:16
Podrav! :)
moja muka sa zavjesama jos uvijek traje :rolleyes:

Ali na pragu sam otkrica onoga sto bi mi trebalo, svidjelo se i bilo funkcionalno hehe!

Dakle, ima li koja od vas DUOFLOR - Doppelrollo (sluzbeno ime, kao)?

(Lali Puna, ovo bi moglo biti dobro i za tvoju situaciju!:mig:)

to izgleda ovako:

http://www.heinze.de/hbo/medienpool/00817/images/5246287u24.jpg

http://www.hochum.de/bilder/Textiles-Doppelrollo_gr.jpg

Fora je u tome sto se moze namjestiti bjelo na bijelo (ili bilo koja dr boja) i prozirno na prozirno da snce ulazi i da se vidi van..te bijelo-prozirno - kako ne bi bilo vidljivo jer bi sve izgledalo "bijelo" - sumnjam da je dovoljno za jako sunce ali za poglede sasvim dovoljno!

Ima li tko ovakve roloe, zadovoljni? i da li netko mozda zna cca cijenu?

matea87
15.11.2010., 11:38
a koliko su na podu? kak to izgleda?:confused: mislim da bi ih ja odrezala, ne znam zašto se bojiš, pa nije to neka nauka..

oko 20cm je na podu. ne mogu reći da izgleda loše.
ne znam na koji način da ih potpuno ravno odrežem. :ne zna:jedino da ih stavim na pod, lijepo poravnam, stavim na njih neku ravnu letvicu i režem po njoj?
ne dolazi u obzir da ih režem dok vise jer mislim da bi bili prije valovi nego ravna crta. ima tko bolju ideju? možda ih odnjet krojačici da ona to sredi?

Aoife
15.11.2010., 13:03
Podrav! :)
moja muka sa zavjesama jos uvijek traje :rolleyes:

Ali na pragu sam otkrica onoga sto bi mi trebalo, svidjelo se i bilo funkcionalno hehe!

Dakle, ima li koja od vas DUOFLOR - Doppelrollo (sluzbeno ime, kao)?

Viđala sam to po salonima zavjesa (mislim da tog ima svugdje gdje se prodaju zavjese), ali mi se baš i ne sviđa :ne zna:

što biste mi preporučili za staviti na prozore koji nemaju rolete? dakle, zavjese neke vrste stavljam isključivo zbog funkcionalnosti - zaklanjanja sunca. zato želim da su fleksibilne, da se mogu spustiti skroz, na pol, na 2/3, dignut skroz i već kako mi paše i treba. dekorativa mi ne treba, uzela bih bijele skroz. i da se lako održavaju, naravno :D

gledala sam rolo zavjeze i nešto bih tog tipa, ali oni plastični 'lančići' kojima se to regulira mi djeluju slabašno. jel postoje neke koje bi se spuštale i dizale...joj, ne znam kak da to objasnim sad...da se namotavaju same, k'o platno za projektor kad spustiš...:misli: šta se još tako namotava...ne znam kak se to zove, aaaaaa :cry:

Postoje rolo zavjese bez tih kuglica, sa špagicom na sredini i mehanizmom "koji se potegne dolje kao platno" - pitaj u nekom salonu zavjesa. Što se tiče kuglica, začuđujuće je teško naći da nisu te plastične bijele (jedna varijanta je Ikea, tamo postoje neki bijeli roloi sa metalnim kuglicama) - ja sam isto to tražila pa na kraju ipak naručila rolo sa tim "slabašnim plastičnim" kuglicama, i eto mogu reći da ipak nisu tako slabašne, skroz su ok i manje su upadljive od metalnih.

Lali Puna
15.11.2010., 13:47
Postoje rolo zavjese bez tih kuglica, sa špagicom na sredini i mehanizmom "koji se potegne dolje kao platno" - pitaj u nekom salonu zavjesa.

ma pretpostavljala sam da ima, samo ne znam kak se to zove.
dakle, što tražim a da nije 'znate ono što se spušta..'. i ja ne bih da ima špagicu, nego samo da se primi i potegne, nije mi na plafonu ta zavjesa pa da špagicu mora imat

murtila
15.11.2010., 14:24
Postoje rolo zavjese bez tih kuglica, sa špagicom na sredini i mehanizmom "koji se potegne dolje kao platno" - pitaj u nekom salonu zavjesa. Što se tiče kuglica, začuđujuće je teško naći da nisu te plastične bijele (jedna varijanta je Ikea, tamo postoje neki bijeli roloi sa metalnim kuglicama) - ja sam isto to tražila pa na kraju ipak naručila rolo sa tim "slabašnim plastičnim" kuglicama, i eto mogu reći da ipak nisu tako slabašne, skroz su ok i manje su upadljive od metalnih.

I meni te plastične kuglice nisu baš drage, ustvari ne samo da djeluju slabašno nego su mi ružne....i već sam odavno to spominjala i nekako baš zbog njih i izbacila rolo iz glave ...ma nije samo zbog toga, ali eto...

i baš nekidan vidim kod jedne doktorice rolo na p0vlačenje kao platno
ali mi bilo neugodno ić pipkat i gledat koja je kombinacija, ali nisam vidjela tu špagicu na sredini

sljedeći put ću malo detaljnije to pogledat ...već u ovi petak:D

Buraz
15.11.2010., 17:50

Rolo platno sa oprugom je to što tražiš.
Old school spika, povlačiš platno sa špagicom na stedini i automatski se namata, i može se zaustaviti gdje bilo.
Između ostalog se bavim time, pa ako mogu pomoći bilo čime, pitajte :)

grm
15.11.2010., 19:15
viđala sam ih u Kiki!

ja sam svoje kupila u Casi al nisu svilene bijele, nego nešto drugo, al i oni su ih imali. neki dan mi frendica kaže da ih je vidjela čak i u Lidlu na akciji!
vidjela sam i na Jyskovoj stranici da drže te niti, al nisam ti baš sigurna ima li bijelih...

za kiku znam pozdano da su ih imali, al nisam bila tamo već duže....

jel ta casa još postoji? od kojeg su tvoje materijala? ja bi da se ne sjaje previše. a ove u kiki su bil blješteće. moram pogledati u lidlu, hvala :mig:

provjereno ima u jysku za 70kn dužina 90cm. ima bijelih, beige, terakota, smeđa, zelena, boja starog zlata. :top:

meni treba dužina oko 245, a na stranici nema bijelih. znam da sam ih tamo gledala kad su otvorili i isto mi se čini da bijelih nije bilo. jesi ti išla nedavno?

Kinky
15.11.2010., 19:46
Old school spika, povlačiš platno sa špagicom na stedini i automatski se namata, i može se zaustaviti gdje bilo.

ne kužim kak to izgleda
imaš fotku/link?

elllena
15.11.2010., 20:10

Ja sam svoje kupila u Velani

murtila
15.11.2010., 21:04

ja ne kužim samo tu špagicu po sredini...jel se ona vidi ....uopće je ne mogu predočit :ne zna:
jel ima tih rolo za kupit svih širina i dužina ili samo neke osnovne

ako želim staviti to od vrha plafona, jel ima neka vodilica za to ili se hvata za zid iza ili možda sastrane zida

Kladi
15.11.2010., 21:16
jel ta casa još postoji? od kojeg su tvoje materijala? ja bi da se ne sjaje previše. a ove u kiki su bil blješteće. moram pogledati u lidlu, hvala :mig:

meni treba dužina oko 245, a na stranici nema bijelih. znam da sam ih tamo gledala kad su otvorili i isto mi se čini da bijelih nije bilo. jesi ti išla nedavno?

izgleda da postoji:http://www.solidum.hr/solidum/index.php?komitent=27 .... :ne zna:

moje su hm...ajmo reći da je bukle tkanje. onak nekak ko neka vunica s čvorićima + svilena nit. nisu potpuno bijele, već prljavo bijele. visina 2 m.

u lidlu ih je bilo, danas sam bila al nisam ih uočila....ili redovito prati ponudu ili nazovi pitati hoće li toga još biti:mig:

nisi li ti rekla da želiš bijele kao što su u VIP-u, pa tamo su sjajne kao u kiki....ili mi se čini:misli:

edit: aha...sad vidim da si rekla neblješteće! sorry.

matea87
15.11.2010., 22:01

bila sam u petak. možda sam krivo vidjela (jer bijele mi nisu trebale, kupila sam tamno smeđe), ali zaklela bih se da sam vidjela bijele! radi se o jysku u slavonskom brodu :kava:i još nešto-pričaš li o dužini ili širini? ono što sam napisala 90cm-to je širina. duge su 2,5m.

Buraz
16.11.2010., 03:00
ne kužim kak to izgleda
imaš fotku/link?

Isto ko i rolo sa lanićem samo kaj nema lančić nago je špagica pričvršćena za sredinu platna. Nemam sliku.

ja ne kužim samo tu špagicu po sredini...jel se ona vidi ....uopće je ne mogu predočit :ne zna:
jel ima tih rolo za kupit svih širina i dužina ili samo neke osnovne

ako želim staviti to od vrha plafona, jel ima neka vodilica za to ili se hvata za zid iza ili možda sastrane zida

Ima svih širina, a ima i štapova sa oprugom posebno u dućanima mnogim. Tako da možeš i sam napravit ako imaš koga da zašije platno (mnogi dućani isto šiju platna).

grm
16.11.2010., 17:15
Ja sam svoje kupila u Velani

e moram i tamo vidjeti, tnx, nekako sam ih izbjegavala jer su mi se činili kao skup dućan. koliko su te došle?

izgleda da postoji:http://www.solidum.hr/solidum/index.php?komitent=27 .... :ne zna:
nisi li ti rekla da želiš bijele kao što su u VIP-u, pa tamo su sjajne kao u kiki....ili mi se čini:misli:

ma pitala sam za casu jer ja ju nikad nisam uočila iako sam ljetos svaki vikend išla valjda tamo, možda samo nisam obraćala pažnju na dućane sa sitnicama
a meni su te u vipu najmanje sjajne od svih koje sam vidjela pa sam ih zato nevela kao primjer. tnx za lidl info

bila sam u petak. možda sam krivo vidjela (jer bijele mi nisu trebale, kupila sam tamno smeđe), ali zaklela bih se da sam vidjela bijele! radi se o jysku u slavonskom brodu :kava:i još nešto-pričaš li o dužini ili širini? ono što sam napisala 90cm-to je širina. duge su 2,5m.

onda si zabunom napisala, dužina pa je došlo do nesparazuma. da, te dimenzije bi mi pasale. možda si pobrkala sa bež, jer njih imaju. budem jos provjerila :mig:

matea87
16.11.2010., 20:18

na kraju sam ih ipak odrezala. i to sam ih jednostavno objesila na karnišnu i od oka šibnula škarama. :rofl: i moram priznati da pun bolje izgleda sad kad su skraćene nego kad su se vukle po podu :top:

Kladi
16.11.2010., 20:24
na kraju sam ih ipak odrezala. i to sam ih jednostavno objesila na karnišnu i od oka šibnula škarama. :rofl: i moram priznati da pun bolje izgleda sad kad su skraćene nego kad su se vukle po podu :top:

ma naravno da si to sama napravila! :top:

i baš mi je drago da si zadovoljna!:)

Fizicara
20.11.2010., 19:13
Heeeelp mee! ovako, trebam zavjesu za dnevni boravak (dva prozora 1x1,70m)
Trosjed dvosjed i fotelja su tamnoplavi,zidovi bijeli, "vitrina" i stolić crni, stolarija crna...
Kakvu boju/nijansu zavjese da stavim da svo to crnilo malo podignem.
(podstanarski stan je tako da izbor boje namještaja nije moj :rolleyes:)

Kladi
20.11.2010., 19:54
Trosjed dvosjed i fotelja su tamnoplavi,zidovi bijeli, "vitrina" i stolić crni, stolarija crna...

svijetlo plavu možda:mig:.....ili lila?

Buraz
21.11.2010., 04:56
Ak su podstanari u stanu stavi fluoroscentno žutu, to će im dić atmosferu :zubo:

matea87
22.11.2010., 14:16

stavi neku prozračnu bijelu ili svijetlo plavu s uzokom tipa ovoga i slično. to će sigurno "podić" prostor:top:

http://img831.imageshack.us/img831/6910/07501274joss0944654.jpg (http://img831.imageshack.us/i/07501274joss0944654.jpg/)

murtila
22.11.2010., 21:51

A ja baš htjela predložit za ozbiljno nešto žuto ...da podigne sav taj crni namještaj i stolariju :D iako ne znam kakva je ta tamnoplava garnitura
jel to skoro crno ili je baš modro

iako bi najprije išla sa bijelom ili nekakvom plavkastom....

Nadinka
23.11.2010., 10:17
Nikako da uslikam stan i podijelim s vama slicice da bi stekli dojam kako to izgleda i pomogli mi u tim sitnim slatkim mukama :)
Naime moram odluciti za zavjese..u dnevnoj sobi imam spojene prozore na L koji idu do plafona (80*150) i suprotno od njih jedna balkonska vrata.
Dilema broj 1:
Dvoumila sam se da li da stavim kratke kao panel zavjese na taj L prozor i ostavim tako otvorenu klupicu koja j efino siroka kao polica ili da radim duge zavjese (karnize bih morala izvuci malo od prozora radi tog L-a).
Dilema broj 2:
Ako idem s dugim zavjesama, da li uraditi duge kao panel ravne zavjese od malo tezeg reljefnog materijala (vidjela neke lijepe secerno bijele) ili raditi one standardne tanke malo leprsave zavjese koje se onda mogu povuci na krajeve karniza i time opet otvoriti prozor i njegova polica. Na zidu na kojem je taj manji prozor iz L-a, je kauč (prljavo bijeli) i iza njega treba ici tapeta. Zbog te tapete kontam ici na te nedezenirane najjednostavnije zavjese da ne bih napravila neki sukob uzoraka i nijansi.
Sta mislite o tome ovako napamet bez slika :( ?
Inace sam te jednostaven zavjese kupovala u magmi u onoj bez-bijeloj boji, ali kod nas ih vise nema, ne znam kakvo je stanje kod vas u magmi?

Francesca
23.11.2010., 18:08
kod nas u magmi je stanje takvo da prodaju ljetnu robu jer očito nisu imali para za zimske kolekcije :zubo:

Nadinka
24.11.2010., 07:44
kod nas u magmi je stanje takvo da prodaju ljetnu robu jer očito nisu imali para za zimske kolekcije :zubo:

Ovdje je jos gore, jednu trgovinu su zatvroili, u drugoj samo neki ostaci :(

Fizicara
27.11.2010., 12:07
ja bih baš neku boju, nebi bijelu, sad je imam i sve je nekako "beživotno"

Nijansa garniture je ova http://3.bp.blogspot.com/_7F0LA8UGVeI/St8zHULsxQI/AAAAAAAAG-s/fdcykl0lS20/s400/COLOURlovers.com-Prussian_Blue.png

envoy
27.11.2010., 12:13
ja bih baš neku boju, nebi bijelu, sad je imam i sve je nekako "beživotno"

Nijansa garniture je ova http://3.bp.blogspot.com/_7F0LA8UGVeI/St8zHULsxQI/AAAAAAAAG-s/fdcykl0lS20/s400/COLOURlovers.com-Prussian_Blue.png

Ja bi stavila nekakvu žutu ili (ne prejaku) narančastu. Obje se dobro slažu i sa crnom i sa plavom,a unose vedrinu i toplinu.
Možeš uzeti i neke šarene zavjese (koje, između ostalih, sadrže crnu i plavu boju). To mogu biti i dekori-gusta platna-ovisno o potrebi za dnevnom svjetlošću....

EDIT: možeš na te crne regale stavit nešto u boji zavjesa da makneš pozornost sa tamnog namještaja. Isto vrijedi za garnituru.

Fizicara
29.11.2010., 19:57
hvala na savjetima, sad krećem u potragu za zavjesama... ako još netko zna gdje imaju u zg dobar izbor (i ne astronomske cijene) :D

inra
10.12.2010., 10:30
korak po korak završavano maše malo carstvo. slijedeći tjedan će konačno kuhinja biti sasvim gotova i još mi nedostaje nešto za na prozor. sada tu stoji neka zavjesa, a ja bih htjela nešto jednostavnije. kako mi se čini to će biti neki roloi. kažem roloi, jer nisam našla jedan odgovarajuće dimenzije pa će biti 2. ali ne znam kakvi. niti koje boje. dvoumim se između bijele i zelene. cijeli stan je prilično neutralan s bijelim zidovima, smeđim i bijelim namještajem i zelenim detaljima. dakle, kakav prozoroskrivač na ovaj prozor? svi savjeti dobro došli.

http://img340.imageshack.us/img340/4953/img0126mj.th.jpg (http://img340.imageshack.us/i/img0126mj.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

bulthaup
10.12.2010., 11:27
Ja taj divni pogled nikad ne bih zaklanjao zavjesom.:)

Kladi
10.12.2010., 11:59
Ja taj divni pogled nikad ne bih zaklanjao zavjesom.:)

potpis!

inra
10.12.2010., 12:24
ma ne bih ni ja. i rijetko kada će i biti zaklonjen. ali s unutarnje strane su kutije od roletni koje, uz najbolji trud nismo uspjeli sakriti u potpunosti. druga stvar je što je ispred nas plaža i seoska cesta pa se nekada trebamo i zakloniti od pogleda :D, a treće je sunce. kada zapiči kroz taj prozor toliko me zaslijepi da bi sigurno odrezala koji prstić. iako s druge strane imam veliku plohu namjenjenu sjeckanju, reckanju, razvijanju, ipak mi je draže sve to raditi s tim pogledom :cerek: dakle, 'skrivala' nam trebaju, samo kakva :ne zna:

bulthaup
10.12.2010., 12:27
U tom slucaju predlazem jednostavne roletne koje potpuno blokiraju svjetlo. Naravno bijele. Ima ih u Ikei.

Kladi
10.12.2010., 15:15
da, rolo ili venecijaner, svijetli, lagani

Buraz
10.12.2010., 19:09
... svi savjeti dobro došli.

Gledajući ovu fotku, venecijaneri na prozorima su najbolje rješenje: taman fino stanu unutar lajsni stakla (ako se rade po mjeri, naravno), a i moraju onda imat vodilice da se ne mrdaju :D prilikom otvaranja prozora (pogotovo ako se otvaraju na kip ko što mi se čini da jest).

Za rolo platno baš i ne vidim prikladno mjesto: odozdola na roletnu kutiju (unutar prozora ajmo reć), bi možda i moglo stati, ali mi se čini (a i iskustvo mi kaže) da je pretijesno, i najčešće platno smeta za otvaranje prozora. Isto tako ako bi se montirala na prozore, prozori se ne mogu otvoriti do kraja zbog parapeta u kome se nalaze (valjda se tako to stručno kaže :? ).
Eventualno bi se moglo namontirati na kutiju od roleta bočno ili na strop između karniše za zavjesu i zida (ako karniša nije do zida skroz) tako da nije unutar "prozorke rupe", nego da je prekriva izvana. Ali u tom slučaju dolazi do interakcija platna sa kutijom za namatanje roleta (koje je savitljiva, pa možda i to nije problem), zavjesom za koju nisam siguran koliko je daleko od zida, i eventualno slavinom.
Uz sve to kada se tako namontirano rolo platno spusti, ono smanji kuhinjski prostor, dok u slučaju sa venecijanerima se još dobiva prostor kuhinje skroz do prozora.

Negativna strana venecijanera je što potpuno ne blokiraju svjetlo, što u slučaju blještavog sunca može biti problem. Rolo platna su mnogo bolja po tom pitanju jer postoje takozvana Blackout platna koja skroz zamrače, skoro ko roleta.

Po meni, pošto imate zavjesu i rolete, bilo kakva dodatna sjenila su nepotrebna.

Ako mogu pomoći još čime, pucajte :usama:

inra
11.12.2010., 12:02
hvala :cerek: @buraz, venecijanere ne bih jer mi treba nešto što će ići od stropa da pokrije tu nesretnu kutiju od roletni. pri tome mislim na vanjske, aluminijske roletne, ali je kutija unutra. kutija je u ravnini sa zidom, ali se vidi. mislim da se malo nazire i kada se slika uveća ispod zavjese. drugo, ova zavjesa ide ća. treba mi nešto umjesto nje, od stropa.
mislim da ću se odlučiti za rolo ili rimske zavjese. njih imam u spavaćoj i ok su. i mislim da će ići u nekoj svijetloj zelenoj boji jer, iako jako volim bijelo, previše istoga nisam ja :)

TheEmpress
15.12.2010., 14:21
Trebam pomoć. :) Dragi je nedavno krečio sobu, nabavio novi krevet i sad se žali kak su m uružne ove "obične bijele mamine zavjese s rupicama". :rofl: Pa eto, za Božić će dobit zavjese. :zubo:

Vidjela sam zgodnih u Magmi home i jysk-u, one već gotove, jel. Pa me zanima jel netko ima iskustva s takvim zavjesama, išla sam pogledat, izgledaju mi skroz dobre kvalitete, okej materijal... :ne zna Konkretno, on bi ovak nekaj: http://www.jysk.com/hr/140/470/624/5061366/a/catalog

Gdje bih još mogla nać takvih zavjesa, a da nisu preko 100-120kn komad?

Eve*
23.12.2010., 20:56
Gdje u Zg ima potpuno bijelih drvenih karniša, 220 cm?
Tnx:)

Rudolfa
26.12.2010., 12:46

Ajde reci gdje nisi vidjela karniše kakve tražiš?Karniša ima za kupiti gotovo svuda gdje i zavjesa,osim toga postoji više vrsta karniša i više načina na koji se vješaju.Ja sam svoje karniše kupila u Kiki,jedne nisu imali točno po mjeri kakva je meni trebala,pa sam naručila.

Eve*
26.12.2010., 21:15
Ajde reci gdje nisi vidjela karniše kakve tražiš?Karniša ima za kupiti gotovo svuda gdje i zavjesa,osim toga postoji više vrsta karniša i više načina na koji se vješaju.Ja sam svoje karniše kupila u Kiki,jedne nisu imali točno po mjeri kakva je meni trebala,pa sam naručila.

U nami, imaju bijele plastične samo, drvenih ima u prirodnim bojama.bijelih ne

Rudolfa
26.12.2010., 21:54
Onda se prošeći do Velane u Tkalčićevoj,odi u centre koji prodaju zavjese,uzmi telefon u ruke,pitaj mailom,imaš puno mogućnosti.

Eve*
28.12.2010., 19:15
Zato sam pitala ako netko zna slučajno da ne lutam ;)

kukulele110
28.12.2010., 20:11

u bauhausu i kiki :mig:

Eve*
01.01.2011., 21:40
Hvala ti puno:)

e-zara
14.02.2011., 11:28
Da li je netko montirao šine za panel zavjese na zid umjesto na strop? Meni bi trebali takvi nosači i još da mi udalje šinu (vodilicu) cca 7cm od zida kako mi klizna balkonska vrata ne bi zapinjala kod otvaranaj. Da li ima netko takav slučaj i kako to naposlijetku izgleda (i naravno gdje se mogu nabaviti takvi nosači i šine)?

CosmaShiva
15.02.2011., 22:49
jel netko stavio gazu kao zavjese? :D
gdje uopće mogu kupiti gazu na metar?

poison5
16.02.2011., 07:38
Ja sam kupovala u ljekarni za bebu.

Lapulapu
16.02.2011., 08:18

Ja sam kupovala u dućanu Hospitalija. Neke sam i bojala, šivala, svašta ~ nisu oduvijek postojali oni Indian i slični shopovi :D

abi-ca
17.02.2011., 12:54

najjeftinije, ali nisu drvene, nego aluminijske su u sagovima zagreb, na slavonskoj...ja kupila 2 komada prije 2 dana...240cm 150 kn i 140cm76 kn minus 10%na gotovinu....uglavnom inače kao ne rade bijele drvene jer se oguli drvo...a sad kad sam postavila ove svoje....skroz dobro izgledaju...e da i tamo ti imaju karniše na svakih 20 cm, za razliku npr. od baumaxa, gdje je npr. 150, 200, 250cm

Lyda
18.02.2011., 09:34

ja sam je kupila u nami na trgu na metrazi na trecem katu (zg)
htjela sam da mi to bude svojevrstan baldahin ali sam odustala jel nije dobro izgledalo
tamo imaju dvije vrste gusce i rjedje tkanje ako se dobro sjecam

crnka26
18.02.2011., 22:02
Ljudi,dali netko zna gdje u Puli ima za kupiti panel zavjesa?? :)

luna_lana
19.02.2011., 14:11
Gdje mogu u Zagrebu dati sašiti zavjese sa ringovima odma ušivenim na gornji rub zavjese, znači oni se nataknu na karnišu...
Na ovo mislim...

http://img51.imageshack.us/img51/5974/zavjesa.jpg (http://img51.imageshack.us/i/zavjesa.jpg/)

Uglavnom žena na zavjesama u Kiki mi je rekla da oni to ne rade, da je to zastarjelo....:confused: i da to nitko više ne stavlja....a na modernim interijerima, na slikama, na dosta slika ima ovakvih zavjesa...znači ipak to netko još stavlja...:D

Nego kako bilo, meni je to lijepo i praktično i ako me netko može uputiti gdje to rade bila bi mu zahvalna. :)

bijela orhideja
19.02.2011., 14:23
Da li je netko montirao šine za panel zavjese na zid umjesto na strop? Meni bi trebali takvi nosači i još da mi udalje šinu (vodilicu) cca 7cm od zida kako mi klizna balkonska vrata ne bi zapinjala kod otvaranaj. Da li ima netko takav slučaj i kako to naposlijetku izgleda (i naravno gdje se mogu nabaviti takvi nosači i šine)?

ja imam panel zavjesu na stropu,nije mi jasno kako bi ju montirala na zid? kako ces ih onda povlaciti? mozda ima jos tih vodilica koje se drugacije montiraju :ne zna: ,gledam ovu moju ona se nemoze montirati nikako osim na strop
ako ti je u stropu nece ti zapinjati kod otvaranja balkkonskih vrata
nosaca imas za kupiti svuda gdje prodaju takve vrste karnisa

bijela orhideja
19.02.2011., 14:24
Gdje mogu u Zagrebu dati sašiti zavjese sa ringovima odma ušivenim na gornji rub zavjese, znači oni se nataknu na karnišu...
Na ovo mislim...

http://img51.imageshack.us/img51/5974/zavjesa.jpg (http://img51.imageshack.us/i/zavjesa.jpg/)

Uglavnom žena na zavjesama u Kiki mi je rekla da oni to ne rade, da je to zastarjelo....:confused: i da to nitko više ne stavlja....a na modernim interijerima, na slikama, na dosta slika ima ovakvih zavjesa...znači ipak to netko još stavlja...:D

Nego kako bilo, meni je to lijepo i praktično i ako me netko može uputiti gdje to rade bila bi mu zahvalna. :)

takvih gotovih zavjesa je bilo u magni,a mislim da ih u livingu isto ima,jesi pitala u bauhausu,mozda tamo sivaju s ringovima?

luna_lana
19.02.2011., 19:24
takvih gotovih zavjesa je bilo u magni,a mislim da ih u livingu isto ima,jesi pitala u bauhausu,mozda tamo sivaju s ringovima?
Magme mislim da više nema, a u Livingu teško da bi našla nešto što nije kičasto...
Ali probat ću pitati u Bauhausu ili mislila sam čak i u krojačke salone koji šivaju zavjese.
Meni trebaju zavjese do poda, a to je otprilike dužina 256 cm i ne mogu kupiti gotove nego ih moram baš šivati.
Probat ću pitati i u Velani.

crvenkapica33
19.02.2011., 19:43
magma postoji - na žitnjaku je magma home, a u cc1 i king crossu je magma lifestyle. do kad - ne znam :zubo:

e-zara
20.02.2011., 19:27
ja imam panel zavjesu na stropu,nije mi jasno kako bi ju montirala na zid? kako ces ih onda povlaciti? mozda ima jos tih vodilica koje se drugacije montiraju :ne zna: ,gledam ovu moju ona se nemoze montirati nikako osim na strop
ako ti je u stropu nece ti zapinjati kod otvaranja balkkonskih vrata
nosaca imas za kupiti svuda gdje prodaju takve vrste karnisa

imam kosi strop pa nema načina da je uvidam u strop. baš zato moraju zidni nosači bit odmaknuti od zida tj između vodilic e i zida mora postojati prostor kako ne bi zapinjalao kad se otvaraju vrata.

bijela orhideja
20.02.2011., 19:37
imam kosi strop pa nema načina da je uvidam u strop. baš zato moraju zidni nosači bit odmaknuti od zida tj između vodilic e i zida mora postojati prostor kako ne bi zapinjalao kad se otvaraju vrata.

kaze mm da mozes napraviti aluminijski L profil koji ces zaserafiti u zid i na njega zaserafis sinu za panele

Sanja :o)
21.02.2011., 19:03
Ljudi, jel zna netko dal se roloi mogu rezati? Našli smo si roloe koji se stavljaju na prozor, ali nam ni jedna dimenzija ne paše da nam stanu točno na staklo.

LedenaKocka
21.02.2011., 19:45
Ljudi, jel zna netko dal se roloi mogu rezati? Našli smo si roloe koji se stavljaju na prozor, ali nam ni jedna dimenzija ne paše da nam stanu točno na staklo.

mozda ovako http://www.doorsixteen.com/2011/02/11/how-to-cut-an-enje-roller-shade/

Buraz
21.02.2011., 20:28

Da, to kaj ledena kocka kaže bi bilo to. :)

Silencium
21.02.2011., 21:05

Pogledaj na (dućani Donje Svetice i Vlaška):

http://www.dut.hr/gallery.asp?gallery=1&languageId=3&categoryId=16&gallery=&galleryId=5&galleryPage=2

just z
13.03.2011., 21:53
pozdrav!
jel imate kakve preporuke za šivanje zavjesa a da ne bankrotiram? gledam već gotove zavjese - to je kao malo jeftinije al ne kužim zašto ih rade u dim 145*245..pa to mi je samo za balkonska vrata a šta je s ovima za prozor?? tako da ipak moram šivat...

i da, hoće li ove karniše bit dovoljno dobre? http://www.jysk.com/hr/140/516/630/5226103/a/catalog (ne mora to bit ništa extra, samo da stoje..)

svaka pomoć je dobrodošla..

TheProvense
14.03.2011., 00:49
pozdrav!
jel imate kakve preporuke za šivanje zavjesa a da ne bankrotiram? tako da ipak moram šivat....

ja sam se iznenadila ponudom u baumaxu..nije mi bilo ni na kraj pameti da bi tamo mogla pronaći zavjese..pa ako prolaziš onuda pogledaj :mig:
uzela sam čisti markizet (ne volim teške zavjese), još na sniženju..
njihovo je (gratis) šivanje po tvojim mjerama i peglanje..meni je bilo gotovo za 10tak dana..a cijena presmiješna..oko 400 kn me izašlo.

Sanja :o)
14.03.2011., 05:58
pozdrav!
jel imate kakve preporuke za šivanje zavjesa a da ne bankrotiram? gledam već gotove zavjese - to je kao malo jeftinije al ne kužim zašto ih rade u dim 145*245..pa to mi je samo za balkonska vrata a šta je s ovima za prozor?? tako da ipak moram šivat...

i da, hoće li ove karniše bit dovoljno dobre? http://www.jysk.com/hr/140/516/630/5226103/a/catalog (ne mora to bit ništa extra, samo da stoje..)

Imaš sad neku akciju na karniše i zavjese u Lesnini. Pogledaj si u katalogu http://www.lesnina.si/pdf/katalog/default.cfm?content=906&jezik=hr

nitta
14.03.2011., 08:16
pozdrav!

Meni je sivala jedna gdja koja je u penziji izuzetno povoljno i jako sam zadovoljna , pa ako te jos uvijek zanima javi se na pm...

Elich San
14.03.2011., 10:04
da li netko zna gdje u virovitici, slatini, osijeku... ima za kupit ona tanka vodilica za zavjesu za kuhinjski pvc prozor, ali da se nalijepi na prozor.
dakle držači se zalijepe za prozot, a vodilica sa zavjesom se utakne na njih.

just z
15.03.2011., 14:57
hvala vam puno na informacijama!
tek što sam postavila pitanje, popodne me u sandučiću čekao baumaxov katalog pa sam vidila da je šivanje besplatno! u svakom slučaju ću jedan dan natjerati muža da odemo tamo (nadam se prije nego rodim:D )

bila sam u lesnini dan nakon što je počela akcija-naravno da onih karniša na akciji nije bilo! a zavjese koje su im na akciji su 145*245 a to mi ne paše, trebam za prozore..

nitta javim ti se ako ne nađem negdi drugo

hvala!

mish mali
16.03.2011., 19:58
Može li netko iz bliza slikati kako mu/joj je montiran rolo? Ide li to na prozor ili na strop ili kako? Hvala!

Buraz
17.03.2011., 13:06
Sve ovisi o prozoru. Može i na pozor i na strop/zid.
Ajde ti poslikaj prozor pa ću ti dati koji savjet :)

ombia
17.03.2011., 17:47
bijele bih izbjegla i zbog čišćenja, brijem da se više mažu, a budući da rolo nije nešto što se može ubaciti u veš-mašinu nego se mora revno čistiti, radije bih ono na čemu se manje vidi da je prljavo :D

Itekako rolo ubacim u masinu, izvadim sipke (poprecne i okomite) i perem, rolo je bijeli.

Lali Puna
17.03.2011., 18:14
Itekako rolo ubacim u masinu, izvadim sipke (poprecne i okomite) i perem, rolo je bijeli.

ovom na uputama piše da se ne smije. na tvom?

ombia
17.03.2011., 19:05
ovom na uputama piše da se ne smije. na tvom?

Znam da Ikea ima neke verzije koje su hm zapravo neka vrst papira, pa se ne smiju prati zato, na mojem nije pisalo da se ne smije.
Iako ne znam sto bi se tekstilu dogodilo u prakticki hladnoj vodi.:ne zna:
Na sivom ce ti se najmanje vidjeti prljavstina, na tamnijem se vidi prasina, a bijeli posivi (od prasine itd.) ak se ne pere.

Lali Puna
18.03.2011., 09:15
Z.
Iako ne znam sto bi se tekstilu dogodilo u prakticki hladnoj vodi.:ne zna:

to nije tekstil nego neki umjetni materijal ;)

ombia
18.03.2011., 09:47
to nije tekstil nego neki umjetni materijal ;)

Onda je to ovaj kvazi "papir" o kojem sam pisala. Ak se jos sjecas naziva rolo-a mozes vidjeti na stranici ikee sto je zapravo taj materijal. Ja imam od Ikee i rolo koji stvara potpuni mrak, onako u sredini ima kao ceradu neku a s jedne i druge strane bijeli i cak i taj se pere.:ne zna:

Lali Puna
18.03.2011., 10:49
to nije rolo iz ikee

Ipanema
20.03.2011., 09:44
da li ste vidjeli negdje lagane zavjese intenzivnih boja?

drečavo ružičasta, intenzivno tirkizna, snažno plava, moćno ljubičasta, duboko zelena? :zubo:

hvala :)

poison5
22.03.2011., 07:21
Markizet možda?Njega sam viđala u raznim bojama,a onak je baš lagan i lepršav....

Ipanema
22.03.2011., 10:23
Što je to?? :ne zna:

Elle Vk
22.03.2011., 21:26
da li ste vidjeli negdje lagane zavjese intenzivnih boja?

drečavo ružičasta, intenzivno tirkizna, snažno plava, moćno ljubičasta, duboko zelena? :zubo:

hvala :)

U LaRedoute katalogu!

Bočko
25.03.2011., 21:15
Mogu li krojači, ako znaju što rade :zubo: sašiti zavjesu sa naborima u bilo kojem omjeru? Meni bi trebao omjer 1:1,4, a krojačica u jednom salonu zavjesa me uvjerava da oni samo šiju <<na cijele brojeve>> 1:2, 1:3 itd. i da je ovo ostalo nemoguće. Je li gospođa u pravu ili da potražim drugi salon koji će mi sašiti po volji?

poison5
26.03.2011., 07:30
Što je to?? :ne zna:

Lagani prozračni materijal,raspitaj se na odjelu zavjesa ili u metraži,meni je zakon!

mariana3
03.04.2011., 19:25
Pozdrav svima!
Tražilica foruma nije ništa korisno izbacila, pa eto u potrazi sam za savjetom:

Nemam puno iskustva s kupovinom zavjesa (i uopće sa zavjesama), pa me zanima postoje li teleskopske karniše za zavjese s omčicama ili čimgod, dakle karniša koju bih mogla razvući na prozor od 2 metra (tj. od zida do zida/rubova prozora), a da pri tome ne bušim zid - kao one za kupaonsku zavjesu?
Postoje u stanu klasične karniše s vodilicama za žabice, no sve zavjese koje su mi se do sada svidjele su ove moderne (tj. ne znam jel se uopće više mogu kupiti te klasične? - pretpostavljam da ih se treba dati raditi po mjeri?). :confused:
Napomena: stan nije moj, i zidovi su tip-top zbegecani, tak da izbjegavam bilo kakve intervencije.
Help! (i fala!)

Elektra
25.04.2011., 11:33
Ima li netko ovakve zavjese:

http://www.buzzle.com/img/articleImages/366422-55313-38.jpg

http://www.string-curtains.com/images/String%20Curtains%20Black.jpg

Vidjela sam to kod svoje strine i super izgledaju al ono, oni su u kući i nisu im susjedi odmah s prozorom do pa nisam sigurna baš dal bi mi to bilo dobro u zgradi, visoko prizemlje :misli: Možda jeidno dnevni :ne zna:
Dosta su prozračne i to mi se ful sviđa pa bih ih najviše uzela zbog toga, a i nije na odmet cijena - isplativije su nego bilo koji drugi materijal koji bih morala uzimati... :ne zna:

Aoife
25.04.2011., 16:51
To se zove trakaste zavjese, pogledaj malo po temi, već je netko pisao gdje ima toga za kupiti a možda su spomenuli i cijene :ne zna:
O tome koliko dobro skriva od pogleda ne bih znala.

Elektra
25.04.2011., 17:10
To se zove trakaste zavjese, pogledaj malo po temi, već je netko pisao gdje ima toga za kupiti a možda su spomenuli i cijene :ne zna:

Ma dobro, neću ih ja kupovati, to mi strina poklanja :zubo: pa me samo zanimaju iskustva :) Al' hvala u svakom slučaju :) Sad evo listam po temi :)

roza1.
25.04.2011., 19:38
Imam ih ja i stručno ih zovem špagete!:cerek:
Praktične su kod npr. balkonskih vrata jer ih ne moraš povlačiti simo-tamo,a kroz njih normalno prođeš (i moj pes :mig:),odlične su preko ljeta,jer možeš širom otvoriti prozore i vrata,a kroz njih super prolazi zrak,a ne ulaze muhe i ostala leteća gamad!
Preko dana se kroz njih ne vidi apsolutno ništa,ali navečer kad imaš upaljena svjetla,moraš spustiti roletu,jer se unutra vidi sve kao da ih i nemaš!
Eto....nadam se da sam ti pomogla!:top:

Elektra
25.04.2011., 19:51
Hvala! :)

pinkis
27.04.2011., 19:31
pozdrav, imam pitanje (a nisam našla rješenje na guglu)

htjela bih na prozor staviti zavjese/zastore koje se ne kače na karike nego se omotaju oko karniše. i onda se puste da padaju sa strane prozora. to obično budu neki lagani zastori od prozračnog materijala, a trebaju mi tako da vizualno prošire prozor a da pritom površina prozora (staklo) ostane slobodno radi svjetla (a za zastiranje pogleda navečer imam venecijanere).

samo ne znam ni kako se to napravi gore ni kako da uzmem mjeru/kroj...

pinkis
27.04.2011., 20:41
evo ovakvo nesto sam mislila (swag curtain)

slika na 0:37

http://www.youtube.com/watch?v=Soeur14ynNU&feature=related

ima li kod nas za kupiti tih karniša "pjenastih" u koje se mogu zabati iglice ili se moze onako zdravoseljacki zabosti rajsnegli ili neke pribadace u drvene karnise da bi se usvrstile falde?

pinkis
27.04.2011., 20:45
da li netko zna gdje u virovitici, slatini, osijeku... ima za kupit ona tanka vodilica za zavjesu za kuhinjski pvc prozor, ali da se nalijepi na prozor.
dakle držači se zalijepe za prozot, a vodilica sa zavjesom se utakne na njih.

toga ima u svakoj trgovini zavjesama i slicnim picabocama

elllena
28.04.2011., 19:02
Imam ih ja i stručno ih zovem špagete!:cerek:
Praktične su kod npr. balkonskih vrata jer ih ne moraš povlačiti simo-tamo,a kroz njih normalno prođeš (i moj pes :mig:),odlične su preko ljeta,jer možeš širom otvoriti prozore i vrata,a kroz njih super prolazi zrak,a ne ulaze muhe i ostala leteća gamad!
Preko dana se kroz njih ne vidi apsolutno ništa,ali navečer kad imaš upaljena svjetla,moraš spustiti roletu,jer se unutra vidi sve kao da ih i nemaš!
Eto....nadam se da sam ti pomogla!:top:

Sve potpisujem, ja ih isto imam i prezadovoljna sam. a kako preko puta nemamo još nijednu zgradu ne opterećujem da li se vidi a pretpostavljam da se sve vidi :)

murtila
30.04.2011., 14:33
toga ima u svakoj trgovini zavjesama i slicnim picabocama

tako je....baumax, emezeta....ma nema gdje ih nema :mig:

kupila ih ja sebi kao privremeno rješenje i najjeftinije :mig:....da me ne vide susjedi, jer ne znam što da stavim, ustvari znam...ali imam sad bitnijih stvari, tako da to dolazi zadnje
kod ovoga mi je najlakše otvarat prozore (kad se sjetim da sam to imala i prije 30 i više godina :facepalm:...ali samo od polovine prozora, )

vlovrec
08.05.2011., 09:52
Ljudi gdje se mogu kupiti ovakve zavjese:

http://img263.imageshack.us/img263/4193/image17vcx.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/263/image17vcx.jpg/)

ili

http://img706.imageshack.us/img706/8117/rimska2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/706/rimska2.jpg/)

Znam da se mogu dati šivati po mjeri ali ja bi neku jeftiniju verziju na "široke narodne mase"
Na kakve karniše se to vješa? Vidjela sam na tv-u neke kao čičak trake. U biti je problem bušiti zid, a prozor pogotovo jer je plastičan.
Hvala

duonesquik
08.05.2011., 11:36
Ljudi gdje se mogu kupiti ovakve zavjese...

Znam da se mogu dati šivati po mjeri ali ja bi neku jeftiniju verziju na "široke narodne mase"
Na kakve karniše se to vješa? Vidjela sam na tv-u neke kao čičak trake. U biti je problem bušiti zid, a prozor pogotovo jer je plastičan.
Hvala

nešto moraš probušiti, ili zid ili prozor, ja imam ovakve pakete; probušen je zid na tri mjesta za nosač (prozor mi je širok 140 cm), a gornji rub zavjese je na čičak traku pričvršćen za nosač; ja sam šivala po mjeri, mislim da se mogu naći i gotove, kojih mjera i gdje neznam :ne zna:

vlovrec
08.05.2011., 17:30
nešto moraš probušiti, ili zid ili prozor, ja imam ovakve pakete; probušen je zid na tri mjesta za nosač (prozor mi je širok 140 cm), a gornji rub zavjese je na čičak traku pričvršćen za nosač; ja sam šivala po mjeri, mislim da se mogu naći i gotove, kojih mjera i gdje neznam :ne zna:

To se zove paket zavjesa? Koliko te koštalo šivanje? Kako ih pereš?
Nosač te zavjese je jako velik? Ne volim one velike glomazne koji još sa strane imaju neke ukrase tipa strelica ili nešto takvo.

Ribaa
09.05.2011., 10:42
Ljudi gdje se mogu kupiti ovakve zavjese:

....

Hvala

Ja sam ih dala šivati, imam dva duguljasta uža prozora, i samo zbog tih mehanizama (za nabiranje i taj čičak) me došlo previše, stvarno puno previše, znam da su dvije zavjese došle sve skupa 1300 kn u Kiki (hvala,ali ne hvala više!) a nisam mogla naći nigdje već gotove jer su ne-standardne mjere prozora bile. Mi smo probušili prozor, nije nikakav problem s bušilicom! A također je pvc prozor.

fasinain
09.05.2011., 11:22
ovo na slici nisu trakaste zavjese :mig:

ovo jesu :zubo:
http://www.google.hr/search?hl=hr&rlz=1G1GGLQ_HRHR288&=&q=trakaste+zavjese&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1280&bih=626

Aoife
09.05.2011., 11:27
da da, lapsus mozgae
strings iliti "špageti"

duonesquik
09.05.2011., 14:28
To se zove paket zavjesa? Koliko te koštalo šivanje? Kako ih pereš?
Nosač te zavjese je jako velik? Ne volim one velike glomazne koji još sa strane imaju neke ukrase tipa strelica ili nešto takvo.

to sam šivala prije dvije godine, ali našla sam račun, mehanizam je koštao 625 kn + materijal za dekor (ja sam htjela neprozirne), sam izabereš svako koliko cm su ti nabori kroz koji je provučen plastični "štap", za jedan prozor sam napravila iz komada, a za drugi iz dva dijela, tako na tom drugom imam onu trakicu za povlačenje i sa lijeve i sa desne strane prozora i mogu nesmetano otvoriti prozor na "kipu" bez da podižem paket, ne znam da li si me skužio/la, cijena mi je bila ista, sve se to lako skine i opere, ispadne dosta skupo, ali za moj pojam puno ljepše i zgodnije od običnih zavjesa :top:

crnka26
12.05.2011., 18:46
ljudi,trebam pomoć..tražim zavjese neke lagane koje se ne gužvaju dok ih se miče.. imam neke krute i katastrofa su,treba mi dva sata da ih popeglam a izgužvaju se čim ih objesim.. užas..:flop:

Tosamja123
20.05.2011., 09:01
Ima li netko ovakve zavjese:

http://www.buzzle.com/img/articleImages/366422-55313-38.jpg

http://www.string-curtains.com/images/String%20Curtains%20Black.jpg

Vidjela sam to kod svoje strine i super izgledaju al ono, oni su u kući i nisu im susjedi odmah s prozorom do pa nisam sigurna baš dal bi mi to bilo dobro u zgradi, visoko prizemlje :misli: Možda jeidno dnevni :ne zna:
Dosta su prozračne i to mi se ful sviđa pa bih ih najviše uzela zbog toga, a i nije na odmet cijena - isplativije su nego bilo koji drugi materijal koji bih morala uzimati... :ne zna:

Vidjela sam takve - kraj A.malla, onaj centar Elipso. Na katu ima MEBLO namještaj i mali odjel sa zavjesama (desno).. vidjela sam te trakaste, visina 290cm, a širina, mislim da 150 cm.. cijena po takvom komadu je 159 kn.. baš sam se začudila...:)

mariana3
01.07.2011., 10:54
Pozdrav svima!
Tražilica foruma nije ništa korisno izbacila, pa eto u potrazi sam za savjetom:

Nemam puno iskustva s kupovinom zavjesa (i uopće sa zavjesama), pa me zanima postoje li teleskopske karniše za zavjese s omčicama ili čimgod, dakle karniša koju bih mogla razvući na prozor od 2 metra (tj. od zida do zida/rubova prozora), a da pri tome ne bušim zid - kao one za kupaonsku zavjesu?
Postoje u stanu klasične karniše s vodilicama za žabice, no sve zavjese koje su mi se do sada svidjele su ove moderne, (pa ne bih htjela prekrajati)
...
Napomena: stan nije moj, i zidovi su tip-top zbegecani, tak da izbjegavam bilo kakve intervencije.
...

Ovo pitanje je i dalje aktualno. Kaj zaista ne postoje nekakve teleskopske karniše? :tuzni:

Osim toga, pošto sam totalni duduk za tkanine, zanima me koji biste kolko-tolko neprozirni materijal preporučili za zavjesu od ca. 100 cm dužine, dakle do pola prozora? Prozori su onako 3 uska u nizu (s venecijanerima) a gore iznad svih njih se proteže uski dugački koji nema venecijanere pa kroz to prži sunce, a i ružno izgleda jer se vidi balkon iznad i tak... (koji opis :rofl:) Uglavnom, moram nekako zakloniti em pogled em sunce, ali bi zavjese išle samo do pola prozora tak da biljčice u teglama i ostale gluposti na prozoru ostanu vidljive stanarima. E, da, poanta je da nema roletna (i ne bu ih ni bilo)...da ih ima, ne bih stavljala zavjese uopće.

Sorry na zbrda-zdola postu. Ak netko ima savjet za zgubljenu-u-zavjesa-land, hvala puno! :s

kdaca
23.07.2011., 09:05
Pozdrav!Htjela bih staviti neke bež zavjese u dnevni boravak sa kuhinjom,ali je problem sto su jako mali,u potanju je potkrovlje,pa je dosta mracno.Da li neko ima ideju koju duzinu da odaberem i nacin na koji da ih rasporedim?Pozz

pure silver
23.07.2011., 09:16
Pozdrav!Htjela bih staviti neke bež zavjese u dnevni boravak sa kuhinjom,ali je problem sto su jako mali,u potanju je potkrovlje,pa je dosta mracno.Da li neko ima ideju koju duzinu da odaberem i nacin na koji da ih rasporedim?Pozz
Ja ne bih nikakve stavljala.

kdaca
23.07.2011., 12:11
[QUOTE=pure silver;34967956]Ja ne bih nikakve stavljala.[/QU
i ja sam tako mislila ali mi djeluje nekako bezlicno i hladno

Elich San
25.07.2011., 08:35
ja imam na dnevnom boravku jako male prozore (200*70 s time da su dva krila) pa sam to riješila ovakvom zavjesom.

http://img12.imageshack.us/img12/2559/img0334mo.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/12/img0334mo.jpg/)

p.s. nemojte gledati zid ispod prozora, upravo smo u fazi krečenja :cerek:

a na kuhinji imam prozor 45*110 pa sam na njega stavila onu kratku zavjesicu što se navuče na šipku i stavi na polovicu visine prozora(nemam sad sliku), iako mi je čak i bolje bez nje jer imam rolete na prozorima pa nema neželjenih pogleda, a i taj prozor je većinom otvoren tako da se zavjesa iz vana ni ne vidi.

kdaca
25.07.2011., 09:51
Pozdrav!
Hvala ti na brzom odgovoru.Upravo ovakve prozore i ja imam.Svidja mi se zavjesica.Ja sam jos mislila stavit male zastore sa strane,ili je to mozda too much.:ne zna:

Elich San
25.07.2011., 10:39
Pozdrav!
Hvala ti na brzom odgovoru.Upravo ovakve prozore i ja imam.Svidja mi se zavjesica.Ja sam jos mislila stavit male zastore sa strane,ili je to mozda too much.:ne zna:

ne znam za zastore sa strane ,ja ih nisam baš neki fan na te male prozore, ali ako se tebi sviđa....

ta zavjesica me izašla 120 kn sa šivanjem, i stvarno mi se sviđa.

mislim da ću idući mjesec uzeti još jednu na tu foru samo naravno u drugoj boji, i za dječju sobu planiram uzeti zavjesu na te trakice jer mi je jednostavnije a i nigdje ne mogu naći kvaliteten kvačice koje idu na karike za tu karnišu.:ne zna:

mamano1
28.07.2011., 21:44
uf............zavjese , karniše i sv taj pribor , taman kada sam sredila cijelu kuću sa svim namještajem i ostalim , mislila sam da su mi zavjese mali trošak , kada ono %&("#*?
Moj dnevni boravak ima 3 velike staklene stjene svaka je oko 2-2,5 metra pa sma se odlučila za panel zavjese , pa vas molim pomoć gdje , kako i kada . Vidjela sam da Bauhaus ima nešto zavjesa , otiči ću do Baumaxa , dali je netko bio u Paradizu tamo prema Sv Nedjelji ? , Koliko koštaju vodilice za panele i dali mogu biti u dim 120 cm ?

murtila
29.07.2011., 14:45
a na kuhinji imam prozor 45*110 pa sam na njega stavila onu kratku zavjesicu što se navuče na šipku i stavi na polovicu visine prozora(nemam sad sliku), iako mi je čak i bolje bez nje jer imam rolete na prozorima pa nema neželjenih pogleda, a i taj prozor je većinom otvoren tako da se zavjesa iz vana ni ne vidi.

i ja sam stavila te na šipku ali na cijelu visinu prozora, ( a svi me nagovarali da stavim samo na polovicu, ali kako smo takve imali cijelo moje djetinjstvo, imam traume:D)
samo što mi se zna odljepit, pa me to nervira....ali i tako mi je to privremeno
ostale zavjese su mi komplicirane za često otvaranje prozora
samo , kad otvorim prozor, oni nasuprot me vide, i što se toga tiče najviše bi mi odgovarala obična zavjesa, a nju baš i ne volim

Elich San
29.07.2011., 21:55
i ja sam stavila te na šipku ali na cijelu visinu prozora, ( a svi me nagovarali da stavim samo na polovicu, ali kako smo takve imali cijelo moje djetinjstvo, imam traume:D)
samo što mi se zna odljepit, pa me to nervira....ali i tako mi je to privremeno
ostale zavjese su mi komplicirane za često otvaranje prozora
samo , kad otvorim prozor, oni nasuprot me vide, i što se toga tiče najviše bi mi odgovarala obična zavjesa, a nju baš i ne volim

i meni su se odljepljivale sa pvc prozora ali sam na nosač nalijepila dvoslojnu ljepljivu traku, samo komadić, uopće se ne vidi i time zalijepila nosač na prozor, sada drži :cerek:

ma ja nisam ni htjela zavjesu na kuhinju jer mi kuhinja gleda u moje dvorište i stvarno nema potrebe, ali moj dragi muž kaže kakva je kuća bez zavjese :)

murtila
30.07.2011., 18:37
i meni su se odljepljivale sa pvc prozora ali sam na nosač nalijepila dvoslojnu ljepljivu traku, samo komadić, uopće se ne vidi i time zalijepila nosač na prozor, sada drži :cerek:

ma ja nisam ni htjela zavjesu na kuhinju jer mi kuhinja gleda u moje dvorište i stvarno nema potrebe, ali moj dragi muž kaže kakva je kuća bez zavjese :)

nije mi to ni palo na pamet....super ideja :s,
a imam te trake doma:facepalm:

iako nije da pada nešto često, ali svejedno

daspei
08.08.2011., 12:43
Pozdrav!

Htjela bih dati siti zavjesu za dj sobu, prozor 2m sirok, ne zelim da mi jako bude nabrano, nego lagano, štanga bi dakle bila 220cm, i sivano bi bilo na traku nabranu svakih 10ak cm vjesano kvacicama na prstenove, da li bi bilo dosta 3m zavjese ili je zbog nacina sivanja bas potrebno uzeti duplo od sirine prozora?

Hvala

Elich San
08.08.2011., 20:22
Pozdrav!

Htjela bih dati siti zavjesu za dj sobu, prozor 2m sirok, ne zelim da mi jako bude nabrano, nego lagano, štanga bi dakle bila 220cm, i sivano bi bilo na traku nabranu svakih 10ak cm vjesano kvacicama na prstenove, da li bi bilo dosta 3m zavjese ili je zbog nacina sivanja bas potrebno uzeti duplo od sirine prozora?

Hvala

mislim da bi ti dobero bilo uzet čak 1,5* veće od veličine prozora.
ja isto ne volim jako nabrane zavjese i uvijek uzmem ili duplo ili još malo više .

edit:
pogledaj moju sliku par postova prije. to je prozor od 2 m širine, karniša 2,20 a zavjesa je 4 m ali s tim da nema traku ušivenu i nabranu već je sa trakicama obješena na karnišu.

BUBBLE JET
10.08.2011., 13:03
uf............zavjese , karniše i sv taj pribor , taman kada sam sredila cijelu kuću sa svim namještajem i ostalim , mislila sam da su mi zavjese mali trošak , kada ono %&("#*?
Moj dnevni boravak ima 3 velike staklene stjene svaka je oko 2-2,5 metra pa sma se odlučila za panel zavjese , pa vas molim pomoć gdje , kako i kada . Vidjela sam da Bauhaus ima nešto zavjesa , otiči ću do Baumaxa , dali je netko bio u Paradizu tamo prema Sv Nedjelji ? , Koliko koštaju vodilice za panele i dali mogu biti u dim 120 cm ?

ja sam vodilice kupila u Ikei prije 4 godine, na dva kanala, koštale su 15 eura i ja zadovljna. Tada su me kod nas tražili 1500 kn za iste takve vodilice, al vidim da ima i jeftinjih u Bauhausu (al ne ko u Ikei jefine)
http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/30115113

pidzamica
11.08.2011., 11:48
Imam dvije staklene stijene u kuh i db, obje po 2,20 m. Ono što želim su dvije vodilice sa 3 kanalića i panel zastori s time da su na obje stijene po 3 kom. zastora (po dva jednobojna, a srednji s uzorkom). Bila sam u Meblu, sve navedeno uz šivanje zastora košta 3800 kn. Ima netko još neku preporuku za Rijeku?

Lei
14.08.2011., 09:31
Imam dvije staklene stijene u kuh i db, obje po 2,20 m. Ono što želim su dvije vodilice sa 3 kanalića i panel zastori s time da su na obje stijene po 3 kom. zastora (po dva jednobojna, a srednji s uzorkom). Bila sam u Meblu, sve navedeno uz šivanje zastora košta 3800 kn. Ima netko još neku preporuku za Rijeku?

Probaj vidjeti u Parosu (http://paros.hr/)

pidzamica
15.08.2011., 10:07
Hvala, sutra ću skoknut do njih....

m@m@
22.08.2011., 12:49
pozdrav!!
trebam pomoć..jel netko nekad naručivao zavjese preko net- a???
i jel bi mogli dati neki link? gdje, kako??? surfam al nigdje ne mogu naći da neko radi po sistemu - pošaljem dimenzije , izaberem zavjesu iz kataloga i ona mi stigne na kućnu adresu:D naravno, i platim :)

dugaagud
23.08.2011., 10:18
Imam prozor cca širine 140 cm i visine 120 cm. Na njemu se nalaze žaluzine (bijele,s unutarnje strane, nema roleta). Htjela bih na taj prozor staviti paket zavjesu,tj. rimsku zavjesu, bijelu,transparentnu,jednostavnih linija . Kad mi je teta u Kiki rekla cifru popizdila sam, u velani neću ni pitati. Jel zna tko kakvu dobru krojačicu u Zg?

BUBBLE JET
23.08.2011., 13:53
Imam prozor cca širine 140 cm i visine 120 cm. Na njemu se nalaze žaluzine (bijele,s unutarnje strane, nema roleta). Htjela bih na taj prozor staviti paket zavjesu,tj. rimsku zavjesu, bijelu,transparentnu,jednostavnih linija . Kad mi je teta u Kiki rekla cifru popizdila sam, u velani neću ni pitati. Jel zna tko kakvu dobru krojačicu u Zg?

Po meni je malo too much i žaluzina i zavjesa. A šta kažeš na rolo, ja ga imam, super je, nitko me ne vidi iz vani i uklopilo se u kuhinju
http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/00130657#/80026708/

dugaagud
23.08.2011., 14:02
Po meni je malo too much i žaluzina i zavjesa. A šta kažeš na rolo, ja ga imam, super je, nitko me ne vidi iz vani i uklopilo se u kuhinju
http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/00130657#/80026708/

Imam rolo u sobama iz ikee, i izgleda mi malo otužno, na rimske koje sam mislila su ful jednostavne, jbg. ne mogu nać sliku.

dugaagud
23.08.2011., 14:55
Imam rolo u sobama iz ikee, i izgleda mi malo otužno, na rimske koje sam mislila su ful jednostavne, jbg. ne mogu nać sliku.

A i nemam baš prozore i okno oko prozora za pokazivanje, pa bi trebalo imati i funkciju da malo sakrije loše završne radove. Ne znam ni sama :confused:. Možda najbolje da kupim novi stan,za početak

elllena
05.09.2011., 20:58
ako ima koja dobra duša da mi pomogne...
tražim zavjese za spavaću sobu već godinu dana i nikako da nađem nešto što će me ostaviti bez teksta.
soba je cijela bijelo crna.bijeli kožni krevet,zid uz uzglavlje kreveta crni,ogroman bijeli ugradbeno ormar,bijeli noćni ormarići,crni čuoavci i crni kristalni luster.i sad baš zbog tog lustera mi ne idu panel i rolo zavjese.
ima li netko ikakvu ideju?

Fi Fi
05.09.2011., 21:01
tražim zavjese za spavaću sobu već godinu dana i nikako da nađem nešto što će me ostaviti bez teksta.
soba je cijela bijelo crna.bijeli kožni krevet,zid uz uzglavlje kreveta crni,ogroman bijeli ugradbeno ormar,bijeli noćni ormarići,crni čuoavci i crni kristalni luster.i sad baš zbog tog lustera mi ne idu panel i rolo zavjese.

ja bi stavila ,ako već želiš, jednostavnu bijelu zavjesu,kada već ne želiš rolo.:mig:
nikakav kič,već nešto jednostavno :cerek:

Francesca
05.09.2011., 21:13

Bijele guste klasicnjace do poda?

mia25
05.09.2011., 21:18

Pošto ima dosta bijelog, možda nekakve svijetlo sive zavjese koje jednostavno padaju...

ivkaa
05.09.2011., 21:43
Bijele guste klasicnjace do poda?

Slažem se:)

elllena
06.09.2011., 18:47
Da ne ulazim previše u objašnjavanje, duge zavjese fizički ne mogu imati u toj sobi. Bijele su mi super, ali kratke mi nisu toliko efektne kao duge...

Francesca
06.09.2011., 19:02
A onaj rolo sta ide samo na prozor? Kao onaj iz ikee

fermina-daza
06.09.2011., 19:08

A da staviš bijele zavjese koje imaju tek poneki crni diskretni detalj u sebi? :ne zna: Prolistaj u boljim dućanima one dizajnerske kataloge i sigurna sam da ćeš naći nešto što će imati wow! efekt. Naravno, očekuj i wow! cijenu, ali mislim da vrijedi investirati, kada si si dala truda oko izgleda i dojma cijele sobe.

Meni bi takva zavjesa 'povezala' ove velike bijelo crne površine u prostoru. I svakako bi trebala biti nježna i nabrana, kako zbog lustera, tako i da ublaži kromatski strog prostor.

elllena
06.09.2011., 21:20
A onaj rolo sta ide samo na prozor? Kao onaj iz ikee

Ne znam,ali nekako mi taj rolo ne ide uz crni kristalni luster. Baš mi traži neku klasičnjaču (kako si rekla). Da imam mogućnosti staviti bijelu do poda,pa još da se malo vuče po podu,bez razmišljanja bi.volim eleganciju i jednostavnost.no kratka bijela zavjesa mi to nije!

Francesca
06.09.2011., 21:22
A onda ne znam sta ces

Da nam stavis slikicu pa mozda budemo pametniji?

elllena
06.09.2011., 21:23
A da staviš bijele zavjese koje imaju tek poneki crni diskretni detalj u sebi? :ne zna: Prolistaj u boljim dućanima one dizajnerske kataloge i sigurna sam da ćeš naći nešto što će imati wow! efekt. Naravno, očekuj i wow! cijenu, ali mislim da vrijedi investirati, kada si si dala truda oko izgleda i dojma cijele sobe.

Meni bi takva zavjesa 'povezala' ove velike bijelo crne površine u prostoru. I svakako bi trebala biti nježna i nabrana, kako zbog lustera, tako i da ublaži kromatski strog prostor.

Uglavnom,to i tražim.No bila sam u Kiki i Velani i nisam našla niti jedan materijal koji mi je wow! A vjeruj mi, briga me za cijenu, koliko košta, neka košta! Znam da ima jedan dućan sa dekorima u prozemlju u Solidumu.Moram još tamo pogledati? Znaš ti još neki s dekorima?

elllena
06.09.2011., 21:51
a luster je:

http://www.amazingchandeliers.co.uk/acatalog/C01-507620_l.jpg

nešto slično ovome

fermina-daza
06.09.2011., 22:17
Uglavnom,to i tražim.No bila sam u Kiki i Velani i nisam našla niti jedan materijal koji mi je wow! A vjeruj mi, briga me za cijenu, koliko košta, neka košta! Znam da ima jedan dućan sa dekorima u prozemlju u Solidumu.Moram još tamo pogledati? Znaš ti još neki s dekorima?

Imaš Meblo u Maksimirskoj, gotovo već kod Svetica. Nevelik dućan, ali imaju izvrsne kataloge.

Također sam svojevremeno vidjela velik izbor prilično skupih zavjesa u dućanu u Ilici preko puta Britanca (na katu), ali da me ubiješ, ne mogu mu se sjetiti imena. Ako se sjetim još kojeg dućana, javim.

I savjetujem ti da poslikaš sobu iz više uglova, kao i luster, pa poneseš slikice sa sobom. Tako ćeš lakše objasniti savjetnici za dekore uza što trebaš 'upasati' zavjese.

Klara 32
15.09.2011., 09:47
Ima li tko savjet/ideju kako zamračiti spavaću sobu bez klasičnih roleta? Trenutno na prozorima i vratima od lodje spavaće sobe nemamo ništa (nikakve zavjese, žaluzine, rolete...) tako da smo otvoreni za sve mogućnosti. Soba je okrenuta na istok tako da nam je potrebno nešto što će doista zamračiti prostor ako se ne želim svako jutro buditi u praskozorje.
Svi savjeti su dobrodošli i molim info. gdje što pogledati, cijene itd.

klaunina
15.09.2011., 09:52
Ima li tko savjet/ideju kako zamračiti spavaću sobu bez klasičnih roleta? Trenutno na prozorima i vratima od lodje spavaće sobe nemamo ništa (nikakve zavjese, žaluzine, rolete...) tako da smo otvoreni za sve mogućnosti. Soba je okrenuta na istok tako da nam je potrebno nešto što će doista zamračiti prostor ako se ne želim svako jutro buditi u praskozorje.
Svi savjeti su dobrodošli i molim info. gdje što pogledati, cijene itd.

Rolo "gusta" zavjesa ili želuzine možda?

Pitanje, gdje ima najveći izbor rimskih zavjesa?:ne zna:

Klara 32
15.09.2011., 10:11
rolo mi se i najviše sviđaju samo gdje ima dobar izbor dovoljno gustih za zamračivanje? ono što sam kratko pogledala je sve bilo od nekakvih prozirnih materijala

Klara 32
15.09.2011., 10:24
našla sam ovo na ikeinim stranicama
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/80130663#/90192250/
navodno, kako piše, ne propušta svjetlost
ima li tko iskustva s tim?

Klara 32
15.09.2011., 10:44
To su roloi Enje, iz Ikee...imam ih ja. http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/00130657
Meni su super jer su prozračni i jednostavni (imaju pri dnu neku srebrnu lajsnu) i trebalo mi je neko privremeno jeftinije rješenje. Ne peru se nego se mogu očistiti vlažnom krpicom ako se nešto zaprlja. Stoga nisu preporučljivi za pušače.

ups...sad vidim da se već pisalo o njima
i kako ste zadovoljni? da li bi ih preporučili za zamračivanje (ove sive)? i da li se u paketu s njima kupi sve zajedno što je potrebno za montiranje?

Aoife
15.09.2011., 10:44
našla sam ovo na ikeinim stranicama
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/80130663#/90192250/
navodno, kako piše, ne propušta svjetlost
ima li tko iskustva s tim?

Da, taj materijal u potpunosti ne propušta svjetlost

fasinain
15.09.2011., 10:52
ups...sad vidim da se već pisalo o njima
i kako ste zadovoljni? da li bi ih preporučili za zamračivanje (ove sive)? i da li se u paketu s njima kupi sve zajedno što je potrebno za montiranje?

ja sam kupila ove enje, ali jos cekaju koji misec na montiranje.
sve dolazi u kutiji :mig:

Aoife
15.09.2011., 10:58
ja sam kupila ove enje, ali jos cekaju koji misec na montiranje.
sve dolazi u kutiji :mig:

Enje su poluprozirne... A ove tupplur su baš za potpuni mrak

Klara 32
15.09.2011., 10:59
da skužila sam da postoje enje i tupplur (ja gledam ove zadnje jer navodno ne propuštaju svjetlost)
čini mi se stvarno povoljno i elegantno rješenje za ono što nam sad treba
nego, kako je sa mjerama? prodaju sve dimentije kako piše u katalogu na netu ili?

Aoife
15.09.2011., 11:05
da skužila sam da postoje enje i tupplur (ja gledam ove zadnje jer navodno ne propuštaju svjetlost)
čini mi se stvarno povoljno i elegantno rješenje za ono što nam sad treba
nego, kako je sa mjerama? prodaju sve dimentije kako piše u katalogu na netu ili?

Da, ove dimenzije koje pišu na netu to se može kupiti u Ikei
Ja isto imam njihov rolo (moj je enje) i ako ti paše dimenzijama i bojom, to je zbilja najbolji omjer cijene i kvalitete

Klara 32
15.09.2011., 11:45
hvala svima!
(mrak, kako u kratkom vremenu rješih dilemu :Pivo:)

murtila
15.09.2011., 13:55
Jel se rolo stavlja skroz uz prozor...ja ga ne mogu stavit ovako kao na slici (ljepše mi ovako)

http://www.ikea.com/gb/en/images/products/tupplur-roller-blind__0131489_PE218564_S4.JPG

nego na taj gornji vanjski dio, a udaljenost je 20-25 cm,
znači ..trebala bi pokrit cijelo to udubljenje

ali mene muči što se ne može držat otvoren prozor a rolo da bude spušten, zato ga nisam nikad ni uzimala u obzir, ali bi sada za sobu trebala uzet jedan, da mi ujutro ne ulazi sunce...
jel može to kod vas što imate rolo...bit otvoren prozor, ali ne na kipu nego skroz a da je on spušten

Buraz
15.09.2011., 14:10
ako misliš skroz pokrit "udubljenje", onda mislim da nećeš moći držati otvoren prozor i spušten rolo. .
ako ipak želiš tako, onda kod montaže moraš pomaknuti rolo u jednu stranu tako da ostane mjesta za otvoren prozor.

murtila
15.09.2011., 18:50
ako misliš skroz pokrit "udubljenje", onda mislim da nećeš moći držati otvoren prozor i spušten rolo. .
ako ipak želiš tako, onda kod montaže moraš pomaknuti rolo u jednu stranu tako da ostane mjesta za otvoren prozor.

ne razumim ovo kod montaže...kako ga pomaknuti :ne zna:
vjerovatno misliš za prozor kao ovaj na slici ustvari sa jednim krilom
moj je dupli...pa to ne igra kod njega, ako sam dobro shvatila to pomicanje...
a sliku sam stavila samo radi ovih špala sa strane, ustvari udubljenja

sad kad sam malo gledala prozor, mislim da se i inače ne može držat spušten bez obzira na montažu i kakav bio prozor
eto kod mene ne može u niti jednom slučaju...mogu se jedino prilagodit i držat otvoren na kipu

Buraz
15.09.2011., 21:27
Pomicanje u stranu sam mislio za prozor koji se otvara na jednu stranu.
Ali ako se oba krila otvaraju, jedina ti je nada da naručiš (ili pronađeš u trgovini ako se osjećaš sretnom) rolo po mjeri koji će taman biti toliko širok koliki je razmak između otvorena oba krila prozora...
Ako trebaš pomoć oko toga PMni me :)

Aoife
15.09.2011., 22:27
Murtila osim već nabrojanog postoje i oni roloi koji se lijepe na sam okvir prozora pa se i otvaraju skupa s prozorom
Pitaj cillu, mislim da si je ona kupila tako nešto za ured

murtila
16.09.2011., 08:44
Murtila osim već nabrojanog postoje i oni roloi koji se lijepe na sam okvir prozora pa se i otvaraju skupa s prozorom
Pitaj cillu, mislim da si je ona kupila tako nešto za ured

je, ali kod duplih bi trebalo imati dva roloa, a to mi se ne sviđa a i nije ono što meni treba
ne bi ja da ih otvaram zajedno sa prozorom, nego da je prozor otvoren a rolo spušten ...već sam jednom rekla kako me susjedi mogu vidit, a i po noći spavam sa otvorenim prozorima, tako da bi mi trebao rolo bit spušten
inače držim stalno otvorene prozore jer se doma puši (misli se kako bi trebala uvest pušenje ispred kuće:zubo:)...

zanima me jel to uopće moguće...jel kod tebe može

Ali ako se oba krila otvaraju, jedina ti je nada da naručiš (ili pronađeš u trgovini ako se osjećaš sretnom) rolo po mjeri koji će taman biti toliko širok koliki je razmak između otvorena oba krila prozora...
Ako trebaš pomoć oko toga PMni me :)

i ne mogu drugačije nego uzet po mjeri...što se tiče pomoći, nisam u ZG, svejedno hvala:)
e da...ovo što kažeš, to je ustvari jedino moguće ali kad je normalno zatvoren prozor čini mi se da bi ružno izgledalo jer ne bi mogao pokriti cijeli vanjski okvir prozora, nego samo staklo, čini mi se kao nedovršeno

jel se inače rolo može stavit tako, odnosno jel se stavlja i tako i kako je za vidit

Aoife
16.09.2011., 09:06
zanima me jel to uopće moguće...jel kod tebe može

Ne može se otvoriti kod mene jer rolo prelazi rub one rupe gdje je prozor - moglo bi da sam kupila 5-10 cm manji rolo, ali meni to nije bitno. Može se otvoriti onako na kip dok je spušten rolo, tako uglavnom i stoji cijelo vrijeme

Tako da se trebaš odlučiti što ti je od toga više a što manje bitno, fućkaš Gregora, ipak ne može i ovce i novce

blabla123
16.09.2011., 20:32
Pozdrav,

zanima me zna li netko može li se kod nas kupiti(po sličnoj cijeni) nešto slično KVARTAL sistemu iz ikee?

Ne trebam za prozore, već za jednu pregradu. Tako da mi trebaju samo 2 stropne vodilice i 2 panela.
A nejde mi se u ikeu po samo to. :/

Hvala.

Buraz
16.09.2011., 22:49
j

jel se inače rolo može stavit tako, odnosno jel se stavlja i tako i kako je za vidit

Staviš ga kako ti je volja, može i naopako :D

Klara 32
21.09.2011., 08:15
Ne može se otvoriti kod mene jer rolo prelazi rub one rupe gdje je prozor - moglo bi da sam kupila 5-10 cm manji rolo, ali meni to nije bitno. Može se otvoriti onako na kip dok je spušten rolo, tako uglavnom i stoji cijelo vrijeme

Tako da se trebaš odlučiti što ti je od toga više a što manje bitno, fućkaš Gregora, ipak ne može i ovce i novce
imam pitanje u vezi ovih roloa iz ikee, naime sad sa mjerila prozore i oni su 75 cm široki a dimenzije ovih ikeinih su ili 60 ili 80 cm:ne zna:
što sad? da ih uopće ne uzimam?

Aoife
21.09.2011., 09:20
imam pitanje u vezi ovih roloa iz ikee, naime sad sa mjerila prozore i oni su 75 cm široki a dimenzije ovih ikeinih su ili 60 ili 80 cm:ne zna:

Ne znam da li postoje neka "pravila" oko stavljanja tih roloa, ja osobno volim da rolo prekrije samu rupu prozora i još malo više. Dakle ovaj od 80 cm bi bio idealan, tako nekako je i kod mene. U tom slučaju kao što smo gore zaključili ne možeš imati istovremeno spušten rolo i širom otvoren prozor, ali u većini slučajeva to nije niti bitno...

Klara 32
21.09.2011., 09:30
shvaćam što želiš reći, hvala na savjetu

bulthaup
21.09.2011., 09:55

Oni se mogu vrlo lako suziti, ako hoces da ga ubacis u unutrasnjost rupe za prozor. :mig:

Klara 32
21.09.2011., 10:18
na koju foru? režu se ili?

bulthaup
21.09.2011., 10:32
na koju foru? režu se ili?

Da vrlo jednostavno. Makaze u ruke. :kava:

laura28
26.09.2011., 14:51
ekipa bok :D može pomoć molim vas :s:s:s:s:s htjela bi u stan stvaiti roletice od rižinog papira ali ih nigdje ne mogu pronaći.... jel zan netko gdje bi ih mogla kupiti u zg..... hvala na odg... :D

Aoife
26.09.2011., 19:14
Misliš na ovo?

http://www.zavjese.hr/AdminLite/FCKeditor/UserFiles/Image/ArticleImg/Thumb/104_tn.jpg
http://www.zavjese.hr/AdminLite/FCKeditor/UserFiles/Image/ArticleImg/Thumb/105_tn.jpg

To ima u bilo kojem salonu zavjesa... Ili npr. u Kiki

Klara 32
28.09.2011., 11:21
U potrazi sam za jednostavnom karnišom do 3m duljine, po mogućnosti da ima sistem teleskopske cijevi (izvlačenje do željene duljine)
Jel netko mozda vidio negdje do te dimenzije?

inga27
28.09.2011., 11:29
U potrazi sam za jednostavnom karnišom do 3m duljine, po mogućnosti da ima sistem teleskopske cijevi (izvlačenje do željene duljine)
Jel netko mozda vidio negdje do te dimenzije?

Mi smo kupili u ikei,nije čak ni puno bila. :)

Klara 32
28.09.2011., 11:43
evo dobila sam odgovor i na topicu o uređenju dječje sobe, pa ako još nekome bude trebala ta info. stavljam i tu
isto je iz ikee i nije puno
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90144872/#/70169302/
inga, jel to vaša?

Tena33
01.10.2011., 14:16
Mene muče zavjese, ovih dana sam u traženju pa molim vas pomagajte jer ne znam što je najbolje uzeti.
Povezani kuhinja i db, staklena stijena 2.6m, potkrovlje, visina 2.5m.
Najprije sam mislila uzeti klasiku ali pošto prostor nije baš veliki mislim da je bolje uzet nešto jednostavnije tipa panel ili paket zavjese. Paket su mi ljepše ali me zanima jel to moguće na ovom tipu prozora, lijeva plovica je fiksna, a desna se kliže. Da li netko ima iskustva (zbog izlaska na balkon, koji se doduše ne koristi prečesto) ili neke sličice ako imate za tu situaciju bile bi od pomoći... :confused:

Aoife
01.10.2011., 18:38
Mene muče zavjese, ovih dana sam u traženju pa molim vas pomagajte jer ne znam što je najbolje uzeti.
Povezani kuhinja i db, staklena stijena 2.6m, potkrovlje, visina 2.5m.
Najprije sam mislila uzeti klasiku ali pošto prostor nije baš veliki mislim da je bolje uzet nešto jednostavnije tipa panel ili paket zavjese. Paket su mi ljepše ali me zanima jel to moguće na ovom tipu prozora, lijeva plovica je fiksna, a desna se kliže. Da li netko ima iskustva (zbog izlaska na balkon, koji se doduše ne koristi prečesto) ili neke sličice ako imate za tu situaciju bile bi od pomoći... :confused:

A paket zavjese misliš kao one trakaste uredske?
Teško je općenito odgovoriti, ali evo ako ćemo općenito - ja uopće ne volim zavjese i volim kad se one što manje vide :D
Pa ako je prostor takav da moraju ići zavjese, i da se ne može ugurati neki rolo koji se lako zarola pa ne privlači pažnju, ili barem rimljanke koje se isto dižu na gore - onda bih ja u prvom redu pokušala izbjeći panelke za koje mislim da su dosadne i pomodne i nepraktične, a za one uredske visi o prostoru, ali mislim da je za malo koji prostor baš to najbolje rješenje...

olivera0
01.10.2011., 19:28
A paket zavjese misliš kao one trakaste uredske?
Teško je općenito odgovoriti, ali evo ako ćemo općenito - ja uopće ne volim zavjese i volim kad se one što manje vide :D
Pa ako je prostor takav da moraju ići zavjese, i da se ne može ugurati neki rolo koji se lako zarola pa ne privlači pažnju, ili barem rimljanke koje se isto dižu na gore - onda bih ja u prvom redu pokušala izbjeći panelke za koje mislim da su dosadne i pomodne i nepraktične, a za one uredske visi o prostoru, ali mislim da je za malo koji prostor baš to najbolje rješenje...

Paket zavjese su rimljanke :mig:

Tena,
ja sam isto mišljenja da su panel zavjese krajnje nepraktične ( meni i grdne,al' nebitno ). I ja volim zavjese, ali s njima stvarno treba biti oprezan i promišljen u odabiru i postavljanju. Bilo bi dobro vidjeti slike prostora,pa onda govoriti o eventualno najboljim rješenjima.

inga27
01.10.2011., 22:54
evo dobila sam odgovor i na topicu o uređenju dječje sobe, pa ako još nekome bude trebala ta info. stavljam i tu
isto je iz ikee i nije puno
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/90144872/#/70169302/
inga, jel to vaša?

Da,to je naša,mi smo zadovoljni. :)

Mali snob
02.10.2011., 17:12
Što su panel zavjese? :brukica:

ombia
02.10.2011., 18:25
Što su panel zavjese? :brukica:

Nesto ruzno i trendy :D Ove duge lijevo:

http://www.zavjese.info/fileadmin/naslovnica/panel_zavjese%20(5)%20%5B%5D.JPG

http://www.megaline.rs/cms/pics/items/portal/big5/253.jpg

Tena33
02.10.2011., 20:11
Evo me u priču o zavjesama. Hvala na vašem mišljenju!
Ma i meni su paneli nekako odbojni, to je kao neka novootkrivena topla voda...dosadni već pomalo. Evo od njih odustajem.
Rimljanke iliti paket zavjese su mi bolje, finije i romantičnije, al se bojim nepraktičnije s obzirom na balkon.
Ma ja bih, s obzirom na manju visinu i veličinu prostora, stavila nešto skroz lagano, ali preko puta imam susjede koje često ulovim kako gledaju i gledaju...i to me nervira pa nešto gušće moram stavit al tako ravno da ne ulazi u dubinu prostora.
Prošli sam tjedan tražila i u kiki me za panele sa tkaninama koje mi se sviđaju traže 3500kn, u altu 4200kn za panel i za paket 4500kn...što mi nije baš sitnica.
Idem sutra gledat materijale po gradu pa krojačica...na 100 muka sam :503::rofl:
A moram razmislit i o roloima, kolike se najveće dimenzije mogu nać?

ombia
02.10.2011., 21:19
Najvece, duljina ili sirina? Ikea ima 2,50 sa 2,00 m koje se onda krati na zeljenu duljinu. Bijeli, sivi, crni itd. Cijena tog najveceg je jos uvijek ispod 50 eura.

Tena33
03.10.2011., 21:57
Najvece, duljina ili sirina? Ikea ima 2,50 sa 2,00 m koje se onda krati na zeljenu duljinu. Bijeli, sivi, crni itd. Cijena tog najveceg je jos uvijek ispod 50 eura.

Ta je cijena sitnica u odnosu na ostalo što sam vidjela. Odgovara mi ta visina a širinu bi onda morala prilagoditi i skratiti na 2 x 1,35m ili na 3 x 0,90m. Pokušat ću ih nać u katalogu da vidim kako izgledaju, mislim da nisam to još vidjela na tolikom prozoru.
Tu nema pranja jel tako?

Danas sam tražila materijale al ništa me nije oduševilo toliko da bih dala 2500kn (najpovoljnija ponuda do sad). :ne zna:

old_time
04.10.2011., 00:22
[QUOTE=ombia;36046704]Nesto ruzno i trendy :D

Sto se tice panel zavjesa , imam ih i jaaako su praktične, pogotovo ako su kao i moje na 4 vodillice i u svakoj je jedna. Tako da ih mozes pomicati ljevo- desno kako zelis.Npr. Meni niti jedne druge ne bi bile dobre , a od svih mi se najviše svidaju rimljanke, ali za moj slucaj nepraktične jer imam trokrilna vrata koja vode na terasu i cijelo ljeto su otvorena, što sa rimljenkama ne bi bilo praktično, zbog toga što ne bi mogla imati istovrememo otvoten prozor i spustene zavjese ako zelim popodne kada jako tuče sunce malo zamraciti.

Sto se tice ljepote ili ružnoće sve je stvar ukusa:ne zna:
Dok ih nisam stavila nisam ih ni ja bas dozivljavala, a kad smo ih montirali, prije god.dana zasviđale su mi se i još uvijek mi se svidaju, pogotovo sto svakih par mj.skočimo u Ikeu i kupim neki novi design tako da kad mi dosadi samo izvucem i uvucem drugu traku.Kaž, jaku su praktične.

Tena33 - nije potrebno davati tisuće kuna za zavjese, nikad ne bih! Cijeli mehanizam skupa sa trakama- zavjesama ja sam platila 80 eura, a trake imas od 2 eura do 25 eura ovisi o debljini- gustoči materjala.

ombia
04.10.2011., 09:28
zbog toga što ne bi mogla imati istovrememo otvoten prozor i spustene zavjese ako zelim popodne kada jako tuče sunce malo zamraciti.

Sto se tice ljepote ili ružnoće sve je stvar ukusa:ne zna:

Tako je.:mig:

Iako moj rolo je spusten i uz otvoren prozor naravno, sve zavisi kako ga montiras, jel se prozor otvoren da skroz prisloniti na zid itd.
Imas rolo koji se gore da pomicati kao zavjesa, pa ga spustis i na vrata terase itd. No nekome se rolo ne svidja i to je isto o.k.

edit: Tena imas ih na njihovoj stranici, ne peru se. Ali mozes prebrisati spuzvicom ili cak oprati spuzvicom namocenom u malo sampona, ako bas ima fleka.
Ja sam tako i nista im nije. Bas namakati u vodi ne ide. Al nije papir u pitanju, nego sintetika.

dugaagud
04.10.2011., 13:50
Osobno ne voljem ni panele ni roloe,u potrazi sam za paket zavjesama-rimljankama.

Htjela bih nešto ovako
http://i1232.photobucket.com/albums/ff365/dugaagud/zavjese.jpg
Nažalost Ikea ih nema,zanima me da li znate koga u Zagrebu da ih radi a da je neki omjer cijene/kvalitete ok,jednostavne i da tkanina nema nikakav uzorak.

Ako je tko radio kakve zavjese u Aluprojektu iz Remetinca,kakva su Vam iskustva?!

olivera0
04.10.2011., 18:20
S Aluprojektom nemam iskustva, no probaj pitati u Sposabelli, na Trešnjevci :mig:

Tena33
04.10.2011., 22:28
Curke hvala na iskustvima i savjetima, puno mi znače info iz prve ruke jer, kao i obično, trgovcima je sve super, sve izvedivo i sve može samo da se proda...
Do kraja tjedna ću još malo pogledat pa odlučit, ne da mi se davat previše love, radije bi jeftinije i jednostavnije pa promjenim kad mi dođe. Rimljanke su mi najljepše al najskuplje :( a nakon njih bi roloe, samo me strah da me nakon 7 dana ne izludi to podizanje ako ne mogu van drugačije :)

Tena33
07.10.2011., 12:03
Uvjerili su me da na moju situaciju nikako ne bi bilo dobro stavit paket ni rolo zavjese zbog praktičnosti :503:
Bila sam u lesnini i tamo sam našla gotove panele koje ću izgleda na kraju morat uzet i mislim da bi ovi bili ok, materijal je kao kod roloa i to bi me došlo 2400kn, svaka traka (panel ili kako se već zove) je 320kn i sistem 800 i nešto kn. Iako mi se takav materijal najviše dopada muči me što to nije perivo, a za tu cijenu bi mogla dobit i perive zavjese u casi espanoli.
Pitanja za one koji su u Ikei kupovali:
-ako uzmem njihove karniše da li na njih idu samo njihovi paneli ili mogu stavljat sve moguće panele
-da li od uzoraka imaju samo ono što je u katalogu na netu ili ima još svašta kad se tamo dođe
-i ako ne bi išla tamo da li je problem doći do toga na neki drugi način?

vlovrec
07.10.2011., 19:06
Osobno ne voljem ni panele ni roloe,u potrazi sam za paket zavjesama-rimljankama.

Htjela bih nešto ovako
http://i1232.photobucket.com/albums/ff365/dugaagud/zavjese.jpg
Nažalost Ikea ih nema,zanima me da li znate koga u Zagrebu da ih radi a da je neki omjer cijene/kvalitete ok,jednostavne i da tkanina nema nikakav uzorak.

Ako je tko radio kakve zavjese u Aluprojektu iz Remetinca,kakva su Vam iskustva?!

I ja bi htjela takve zavjese. Jer se mogu negdje kupiti gotove? Čekam vaša iskustva sa šivanjem.

ombia
07.10.2011., 21:45
U
Pitanja za one koji su u Ikei kupovali:
-ako uzmem njihove karniše da li na njih idu samo njihovi paneli ili mogu stavljat sve moguće panele
-da li od uzoraka imaju samo ono što je u katalogu na netu ili ima još svašta kad se tamo dođe
-i ako ne bi išla tamo da li je problem doći do toga na neki drugi način?

Imas na temi Ikea onog tipa koji vozi robu iz Ikee.:mig:

Na njihove karnise mogu i stvari iz drugih ducana (kao sto i njihove zavjese i rolo mogu na karnise iz drugih ducana), ali nije garancija da bas uvijek pase.:mig:
U katalogu nemaju sve uzorke ali na netu imaju. Ako ne vidis na netu, obicno ni nema nesto izvan tog izbora.

Tena33
08.10.2011., 21:24
Hvala ombia, nadam se da ću uspjeti...!

iva_2011
15.10.2011., 21:11
... zna li netko gdje se mogu nabavii, kakva su iskustva sa postavljanjem? Imam staklenu stijenu širine 5m, i željela bih postaviti dvije zavjese: običnu, (relativno) prozirnu, i dekor koji bi se potpuno zatvarao i zamračivao sobu; e, sad, to je dosta materijala (visina 3m), i teško je, pa su mi savjetvali da postavim one zavjese ko u hotelima, na motor - zna li netko gdje se može kupiti i okvirne cijene; iskustva?

Hvala!

dugaagud
19.10.2011., 09:54
I ja bi htjela takve zavjese. Jer se mogu negdje kupiti gotove? Čekam vaša iskustva sa šivanjem.

Nažalost odustala od rimljanki, bila u par salona, naravno uvijek se namerim na najskuplju (šatro) tkaninu i sustave i ispada da bih za 6. prozora lagano kredit morala dići da kupim paket zavjese, a to u trenutnoj situaciji ne dolazi u obzir.

Tako da sam uzela četiri klasičnjače u Ikeji,par zavjesa 10 eurića i još moram riješiti kuhinjski prozor.

Želje su jedno, mogućnosti drugo : duboki uzdah i pogled na rimljenke:

Klara 32
19.10.2011., 11:22
Nažalost odustala od rimljanki, bila u par salona, naravno uvijek se namerim na najskuplju (šatro) tkaninu i sustave i ispada da bih za 6. prozora lagano kredit morala dići da kupim paket zavjese, a to u trenutnoj situaciji ne dolazi u obzir.

Tako da sam uzela četiri klasičnjače u Ikeji,par zavjesa 10 eurića i još moram riješiti kuhinjski prozor.

Želje su jedno, mogućnosti drugo : duboki uzdah i pogled na rimljenke:

ako nije problem, koje ste Ikeine zavjese uzeli za te novce? i mi smo malo kratki sa budzetom :D
dječju i spavaću sobu smo rješili Ikeinin roloom tupplur ali dnevna nam je ostala "gola" :ne zna:

dugaagud
19.10.2011., 11:40
ako nije problem, koje ste Ikeine zavjese uzeli za te novce? i mi smo malo kratki sa budzetom :D
dječju i spavaću sobu smo rješili Ikeinin roloom tupplur ali dnevna nam je ostala "gola" :ne zna:

Pliz nemoj mi vi govorit,naježim se :rofl:
Uzeli smo vivan bijele,
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10083542/
ako ih hoćeš pokratiti,škare u ruke,rez-rez i zapeglaš,da izdrže i godinu dana za te pare nije mi žao.

Klara 32
19.10.2011., 12:16
slično ko ovo sto sam ja gledala
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10078017/#/80043171/
isto se mislim, koliko duraju - duraju

Klara 32
08.11.2011., 09:46
A gdje je u Zagrebu najveći izbor metraže za zavjese? Sveki se ponudila da bi šila pa...

tyna
08.11.2011., 13:36
svojedobno sam identične šivala u Meblu.savršene su no bile su poprilično paprene.
:cerek:

inga27
08.11.2011., 18:18
ljudi, dvoumim se oko kupnje zavjese za vrata terase koja se nalazi na izlazu iz kuhinje,kuhinja je povezana sa dnevnim boravkom,namještaj crno bijeli, imam još jedan prozor u kuhinji i dnevnoj, na njima su bijeli roloi. Vrata terase su široka 240 cm. Neznam dali da kupim običnu bijelu zavjesu ili možda onu resastu zavjesu u bijeloj ili crnoj boji( strah me da bi crna možda bila pretamna i da bi izblijedila od sunca s vanjske strane) ..molim za savjet, koja je lakša za održavanje..mrzim peglati, a pogotovo zavjese..:504: hvala!! :)

Aoife
09.11.2011., 09:38
Ja bih stavila obične (klasične) zavjese - vjerojatno bi bijele bolje sjele

Klara 32
09.11.2011., 10:15
A gdje je u Zagrebu najveći izbor metraže za zavjese? Sveki se ponudila da bi šila pa...

itko? preporuka? :kava:

dugaagud
09.11.2011., 12:22
ljudi, dvoumim se oko kupnje zavjese za vrata terase koja se nalazi na izlazu iz kuhinje,kuhinja je povezana sa dnevnim boravkom,namještaj crno bijeli, imam još jedan prozor u kuhinji i dnevnoj, na njima su bijeli roloi. Vrata terase su široka 240 cm. Neznam dali da kupim običnu bijelu zavjesu ili možda onu resastu zavjesu u bijeloj ili crnoj boji( strah me da bi crna možda bila pretamna i da bi izblijedila od sunca s vanjske strane) ..molim za savjet, koja je lakša za održavanje..mrzim peglati, a pogotovo zavjese..:504: hvala!! :)

Meni nikad nisu sjele,podsjećaju me na noćne klubove u koje idu fudbaleri :zubo:
Inače što god da odabereš odaberi bijelo, klasičnjače ili rimljanke :cerek: ili možda čak i panele (jeftinija verzija,posebno Ikejine) iako ni s njima nisam na ti (ali opet sam to ja).
Ako izabreš kvalitetan materijal za klasičnjače,neće se pretjerano gužvati,tako da ih opereš na niskoj centrifugi i staviš da se osuše bez peglanja (ja to inače radim ,šta mogu kad ne stignem peglati:čitaj ljena: ) a i klasičnjače su obično najpovoljnije,nisu komplicirane za izradu pa ne moraš štediti na kvaliteti materijala

dugaagud
09.11.2011., 12:24
itko? preporuka? :kava:

Prvi mi padaju na pamet DUT i Emporio,za Dut ne znam da li drže materijale ili samo gotove stvari
:di je Crvenkapica kad ju čovjek treba: :misli:

leptiric mali
09.11.2011., 13:01
Prvi mi padaju na pamet DUT i Emporio,za Dut ne znam da li drže materijale ili samo gotove stvari
:di je Crvenkapica kad ju čovjek treba: :misli:

DUT drži i materijale na metražu... Obični zgužvani markizet je 150kn/m , šivanje do 75kn/m...

Ja bila sinoć...

KIKA ima dobru ponudu, ali... zgužvani markizet 220kn/m, sad imaju akciju pa je šivanje gratis. Zavjese se čekaju 4tjedna.

inga27
10.11.2011., 09:01
Meni nikad nisu sjele,podsjećaju me na noćne klubove u koje idu fudbaleri :zubo:
Inače što god da odabereš odaberi bijelo, klasičnjače ili rimljanke :cerek: ili možda čak i panele (jeftinija verzija,posebno Ikejine) iako ni s njima nisam na ti (ali opet sam to ja).
Ako izabreš kvalitetan materijal za klasičnjače,neće se pretjerano gužvati,tako da ih opereš na niskoj centrifugi i staviš da se osuše bez peglanja (ja to inače radim ,šta mogu kad ne stignem peglati:čitaj ljena: ) a i klasičnjače su obično najpovoljnije,nisu komplicirane za izradu pa ne moraš štediti na kvaliteti materijala

I mislila sam tako nešto s obzirom da ne želim sakriti pogled s terase a unutra i tako nitko ne vidi jer je kat.Pogledati ću kako se kreću cijene i izbor. Htjela bi u komadu da bude, znači treba mi barem 260 da nebude zategnuta( vrata su 240)??

dugaagud
10.11.2011., 09:13
I mislila sam tako nešto s obzirom da ne želim sakriti pogled s terase a unutra i tako nitko ne vidi jer je kat.Pogledati ću kako se kreću cijene i izbor. Htjela bi u komadu da bude, znači treba mi barem 260 da nebude zategnuta( vrata su 240)??

Mislim da će ti trebati i više,ovisi ,kako rekla bi moja komšinica, koliko nacifrano voliš. One tete u salonima vole što nacifranije (valjda zato što tako prodaju više tkanine, ti opet moraš njima u salonu naglasiti kako voliš). Zadnju sam šivala u Velani (skupi k'o Petrova popara ali su kvalitetni), sada sam u Ikeji kupila zavjese širine 280 cm, prozor je cca 230-240 i totalno su mi zategnute i ne izgleda dobro :503::503:. Možda ipak malo više od 260:mig:

inga27
10.11.2011., 11:45
Mislim da će ti trebati i više,ovisi ,kako rekla bi moja komšinica, koliko nacifrano voliš. One tete u salonima vole što nacifranije (valjda zato što tako prodaju više tkanine, ti opet moraš njima u salonu naglasiti kako voliš). Zadnju sam šivala u Velani (skupi k'o Petrova popara ali su kvalitetni), sada sam u Ikeji kupila zavjese širine 280 cm, prozor je cca 230-240 i totalno su mi zategnute i ne izgleda dobro :503::503:. Možda ipak malo više od 260:mig:

Hm,moram vidjeti šta ću,nevolim da je baš previše "nacifrano" ali nevolim ni da je zategnuto. Pitati ću tete koje prodaju da vidim što kažu. :)

pobjednica
10.11.2011., 17:44
Može li mi tko pomoći u odabiru boje zavjesa i dužine?
Uselila sam se u kući ima skoro tri godine, i još nemam zavjese! :( Sad sam namjeravala kupiti neke, ali ne znam kakve bi! Pa molim vas malo za pomoć, ako može netko :) Da vam bude malo lakše, reći ću vam da mi je namještaj od drveta, kauči kožni(smeđi). Tepisi zeleni i narančasti, kao i boja zidova :) Uopće nije za baciti ništa, ali SAMO JOŠ NEDOSTAJU ZAVJESE I GARNIŠE! Pa mi pomozite malo! ;) Hvala!

nitta
10.11.2011., 22:36
Meni je sivala zavjese jedna gospodja koja je u penziji, vrlo povoljno - izasle su me skoro 50% jeftinije nego identicne koje sam kupila u Velani.Savjetovala me i oko odabira boje, vrste materijala i modela.Ispalo je odlicno, zahvalne su za odrzavanje, pri pranju se ne guzvaju i jako lijepo izgledaju.
Javi mi se na pm ako te zanima, za njen tel.br.( gdja je u zg)

duonesquik
11.11.2011., 07:04

ovisi i o vrsti tkanine, što je tanja, prozirnija treba više, mislim da ti minimum treba 1,5 puta više nego sto ti je otvor tj, karniša, znači 240 +120=360 cm da bi pristojno izgledalo (to je ako su ti karniše otprilike veličine kao i otvor, a ako vire sa svake strane po 20-ak cm, onda i to dodaj u računicu)...valjda si me skužila

inga27
11.11.2011., 07:25
ovisi i o vrsti tkanine, što je tanja, prozirnija treba više, mislim da ti minimum treba 1,5 puta više nego sto ti je otvor tj, karniša, znači 240 +120=360 cm da bi pristojno izgledalo (to je ako su ti karniše otprilike veličine kao i otvor, a ako vire sa svake strane po 20-ak cm, onda i to dodaj u računicu)...valjda si me skužila

Jesam,hvala ti. Vidjeti ću još što ću!! :)

Tena33
16.11.2011., 19:04
nitta, šivala si klasične zavjese kod te gospođe ili?

nitta
20.11.2011., 19:13
nesto kompliciranije od klasicnih, ali vidjela sam da je jednoj gospodji sivala panele i dekore...

beatriz-zg
23.11.2011., 17:06
a gdje ima lijepih zavjesa? da ponuda nije kao prije rata u robnom magazinu?
(osim velane i dut-a)

Tena33
23.11.2011., 18:52
nesto kompliciranije od klasicnih, ali vidjela sam da je jednoj gospodji sivala panele i dekore...

Mislila sam za sobu sašiti klasične ali na široku traku, molim te ako može info i ako znaš koliko uzima po metru, na pp ili ovdje, svejedno...

Beatriz, imaš lijepih materijala u meblu, k&k dekorativa, alto, kika, lesnina (lesnina ima izbor ali mene nije posebno oduševila kao ni velana a ne kužim ni zašto je taj dut tako popularan, meni je grozan... :(
Eto, nadam se da sam pomogla bar malo :)

nitta
25.11.2011., 21:20
ne znam smijem li ovdje davati takve info, no cijena je bila 20-tak kn/m...

LondonCalling
26.11.2011., 13:13
Zna li možda netko gdje bih u Osijeku (Slavoniji) mogla kupiti paket (iliti 'rimske') zavjese? Hvala unaprijed! :)

Cleooo
14.12.2011., 13:01
Kupila sam materijal i trebala bi preporuku gdje da ih odnesem na sivanje. Htjela bi da budu rolo ili nesto u tom stilu, za svaki prozor zasebno i to po mjeri jer prozori nisu standardnih dimenzija.
Hvala

lavida
09.01.2012., 12:22
Molim savjet za postavljanje roloa.

Imam roloe Enje iz Ikee, one duže od 2,5 m. U dnevnom imam dvije staklene stijene (klizne), na svaku stijenu idu 2 roloa bijele boje.

Da li da ih montiram na zid ili na plafon? :ne zna:

Ako iz montiram na zid, kada stijena bude otvorena na V , ili skroz otvorena, kvaka će se izbočiti na rolou (ako me razumijete), ako je montiram na plafon, dobivam mogućnost malo rolo odmaknuti, ali onda gledano sa boka imam previše praznog prostora (rupu) i ne znam kako bi to estetski izgledalo.

Savjet?

rijecanka77
09.01.2012., 12:48
Molim savjet za postavljanje roloa.

Imam roloe Enje iz Ikee, one duže od 2,5 m. U dnevnom imam dvije staklene stijene (klizne), na svaku stijenu idu 2 roloa bijele boje.

Da li da ih montiram na zid ili na plafon? :ne zna:

Ako iz montiram na zid, kada stijena bude otvorena na V , ili skroz otvorena, kvaka će se izbočiti na rolou (ako me razumijete), ako je montiram na plafon, dobivam mogućnost malo rolo odmaknuti, ali onda gledano sa boka imam previše praznog prostora (rupu) i ne znam kako bi to estetski izgledalo.

Savjet?

Ja bi na zid jer kao što si rekla roloi su visine od 2,5 m pa ako staviš na plafon onda ti neće moći doći do poda tj. do iznad poda. Ako staviš na plafon, mogli bi biti prekratki i bit će ružno. Kod mene su na zidu. Na nekim prozorima imam kip i nemam problema jer su prozori uvučeni.
Probaj malo odmaknuti od zida i staviti prozor na kip da vidiš kako to izgleda, nema veze što ima malo prostora gledano s boka i ako se kvaka vidi (ako misliš staviti na plafon).

crvenkapica33
09.01.2012., 12:56
znam da sam off, ali moram pozdraviti dragu riječanku :cerek:

nadam se da ste svi dobro.

lavida
09.01.2012., 13:00
Ja bi na zid jer kao što si rekla roloi su visine od 2,5 m pa ako staviš na plafon onda ti neće moći doći do poda tj. do iznad poda. Ako staviš na plafon, mogli bi biti prekratki i bit će ružno. Kod mene su na zidu. Na nekim prozorima imam kip i nemam problema jer su prozori uvučeni.
Probaj malo odmaknuti od zida i staviti prozor na kip da vidiš kako to izgleda, nema veze što ima malo prostora gledano s boka i ako se kvaka vidi (ako misliš staviti na plafon).

Što se tiče dužine, neće biti problema, jer su kod nas plafoni dosta nisko ( baš na 2,5 m ) . I meni su prozori uvučeni, ali ne toliko, tako da kad je stijena otvorena na V, kvaka izlazi iz tog uvučenog dijela i tu bi nastao problem jer bi ona radila izbočinu na rolou.
A opet, ako stavim na plafon i odmaknem, sa kauča baš gledam dijagonalno na roloe/stijene i vidjet ću tu rupu tj. prazan prostor.

E, jesam zakomplicirala :facepalm:

rijecanka77
09.01.2012., 13:19
znam da sam off, ali moram pozdraviti dragu riječanku :cerek:

nadam se da ste svi dobro.

:grli: Aha, (uskoro) dvogodišnjaci u naletu snage, a ja u naletu umora...dokrajčili me :visi:

Aoife
09.01.2012., 13:50
Što se tiče dužine, neće biti problema, jer su kod nas plafoni dosta nisko ( baš na 2,5 m ) . I meni su prozori uvučeni, ali ne toliko, tako da kad je stijena otvorena na V, kvaka izlazi iz tog uvučenog dijela i tu bi nastao problem jer bi ona radila izbočinu na rolou.
A opet, ako stavim na plafon i odmaknem, sa kauča baš gledam dijagonalno na roloe/stijene i vidjet ću tu rupu tj. prazan prostor.

E, jesam zakomplicirala :facepalm:

Ja bih na plafon - mislim da tu "rupu" nećeš uopće primjećivati. Uostalom možeš dozirati točno kolika želiš da bude rupa - može npr. biti samo malo veća nego što bi bila kod montiranja na zid...

Elektra
09.01.2012., 14:38
Sljedeća veća investicija su mi zavjese. U biti, nisam sigurna dal' da uzmem zavjese ili rolo, a opet, nisam baš sigurna da bi se rolo uklopio u stan gdje je uglavnom namještaj starinskog izgleda :misli: A opet, zbog jednostavnosti bih ipak htjela rolo :zvrko:

Ok, u spavaću sigurno ide rolo, ali ostaju mi dnevni i blagavaona gdje imamo prozore na šiber i u biti su prozori od-do tako da mi trebaju dosta široke zavjese (blagavaona 245cm, dnevni 355cm).

Što preporučate kao najbolju opciju? I da, zavjese ne bi bile do poda (ako bih uzimale zavjese) jer to fizički ne mogu.

luda_elfica
09.01.2012., 14:46
Ja bih uzela rolo, ili panele ("japanske") koji idu na stropne karniše. Roloe bi postavila direkt na prozore, samo su mi 60cm široki, nema baš tih mjera za kupiti...
Ima taj neki mehanizam što se montira na prozor. Duljina se regulira, naravno.
Već godinama smišljam što ću i nikako :D

lavida
09.01.2012., 21:09
Ipak smo montirali na zid, nisam računala na držače koji drže rolo i koji su dosta odmaknuti od zida, tako da kada su mi stijene otvorene na V, ručka uopće ne smeta. Kada je stijena otvorena, malo je ručka izbočena, ali zanemarivo. Poslikam jedan dan kad stignem pa stavim.

Uglavnom, jako sam zadovoljna, 4 roloa, 100 eur, ja sretna. :D

Cleooo
11.01.2012., 08:17
Kupila sam materijal i trebala bi preporuku gdje da ih odnesem na sivanje. Htjela bi da budu rolo ili nesto u tom stilu, za svaki prozor zasebno i to po mjeri jer prozori nisu standardnih dimenzija.
Hvala

I dalje tražim preporuku za šivanje :kava:

btw. Čula sam da Belanović u Stenjevcu više ne radi. Je li istina?

katjes
11.01.2012., 11:47
e ljudi da vas pitam nešto. imam zavjese užasno loše i jeftine ali imaju jednu veliku prednost i tim tragom bi kupila nove slične, samo ljepše.
dakle, ove zavjese su sjajne i kao što se već na ovoj temi pisalo- puštaju puno svjetla a blokiraju pogled. materijal je skoro pa plastičan, čak ima na par mjesta grešku (vidi se na golo oko).

može li se naći materijal tih karakteristika (sjajan) a da je kvalitetniji i da se lijepo ponaša (pravilno nabire)

katjes
11.01.2012., 18:17
i još jedno pitanje: kako se zovu zavjese koje se podižu prema gore i nabiru. kako je uopće to izvedeno? čini mi se da ima samo jedna žnorica po sredini :ne zna:

avril
11.01.2012., 23:51
i još jedno pitanje: kako se zovu zavjese koje se podižu prema gore i nabiru. kako je uopće to izvedeno? čini mi se da ima samo jedna žnorica po sredini :ne zna:
Mislim da su "paket zavjese". Kod mene je na sirinu zavjese 1m il 1,2m, da sad ne mjerim.. 3 te žnorice. Ne bi se mogle nabirati na samo jednu žnoricu.

Klara 32
12.01.2012., 10:03

ove se i meni jako sviđaju
htjela bi ih za prozore u blagavaonici
gdje se mogu kupit gotove i koja im je otprilike cijena (vulagiris bijele)?

inače, našu sobu (zamračivanje) smo riješili Ikeinim tupplur roloima, odlična stvar
dnevni - ne bi vjerovali, ali našli smo tako povoljno i estetski nama zadovoljavajuće rješenje u Lidlu :) (klasične pamučne zavjese i karniše)
dječja soba - ikeine dječje šarene, baš im pašu
ostala samo blagavaonica za "riješiti"

katjes
12.01.2012., 14:20
da, to su paket zastori. evo tu ima lijepo objašnjeno i potkrijepljeno slikama.
http://www.deco-domus.hr/kat_detail.asp?sif_kat=1&sif_parent=9
i nazvala sam da čujem cijene, i ovako to izgleda:
mehanizam košta 350kn po dužnom metru. (oko 900kn)
ugradnja je 50kn po d.m. (125kn)
materijali koštaju,naravnno, različito; od 60 do 800kn
a šivanje 75kn po m2 ( oko 250kn)

u zagradama su cijene koje sam računala za naše dimenzije: 2,5m x 1,5m)
dakle 1300kn bez tkanine.

puno? previše?
malo?
korektno?

i naravno, vječno pitanje: kako se može proći jeftinije :D
(mada vjerujem da je na topicu billo govora o tome, prelistat ću malo, svakako. al ako netko ima zgodne friške infoe može mi i odgovoriti na ovo)

elllena
12.01.2012., 21:34
da, to su paket zastori. evo tu ima lijepo objašnjeno i potkrijepljeno slikama.
http://www.deco-domus.hr/kat_detail.asp?sif_kat=1&sif_parent=9
i nazvala sam da čujem cijene, i ovako to izgleda:
mehanizam košta 350kn po dužnom metru. (oko 900kn)
ugradnja je 50kn po d.m. (125kn)
materijali koštaju,naravnno, različito; od 60 do 800kn
a šivanje 75kn po m2 ( oko 250kn)

u zagradama su cijene koje sam računala za naše dimenzije: 2,5m x 1,5m)
dakle 1300kn bez tkanine.

puno? previše?
malo?
korektno?

i naravno, vječno pitanje: kako se može proći jeftinije :D
(mada vjerujem da je na topicu billo govora o tome, prelistat ću malo, svakako. al ako netko ima zgodne friške infoe može mi i odgovoriti na ovo)

Kuhinjski prozor, 1.8 m širine, platila sam u Velani, mehanizam 900 kn, tkaninu i šivanje 600 kn. Isto sam uzela bijele. Tako da je tu negdje i tvoja cijena (imaš veći prozor)

marrina200
20.01.2012., 17:05
Pozdrav svima, zamolila bi vas za pomoć oko zavjesa u dnevnom boravku za balkonska vrata...kuhinja i dnevni su mi jedan prostor i nemam grilje (za sada) na tim balkonskim vratima pa bi stavila dvoje zavjese.jedne dnevne laganije prozirne više i druge tamne,teške,neprozirne tako da ih mogu navuć i zaštitit se od sunca i neželjenih pogleda.one bi vjerovatno bile u crvenoj boji prema kuhinji...eto, to je sve od mene a vi sad pomagajte savjetima :)

marrina200
21.01.2012., 21:43
šta nema nikoga za pomoć, savjet ??? :confused:

katjes
23.01.2012., 08:47
pa premalo podataka, a pogotovo što ne znamo što tražiš, kakav točno savjet. :ne zna:
znaš da hoćeš takve zavjese i da će neprozirne biti crvene boje.
što onda te zanima; gdje kupiti, od kojeg materijala, kakva karniša, kakva vodilica, kakva prozirna zavjesa..

ja ti o svemu tome nemam pojma, i sama sam banula tu tražeći savjete. ali kod tvog pitanja nije jasno što trebaš :kava:

mi smo imali do nekidan takvu kombinaciju, zavjese obje kupljene u jysku i ne bi ti nikako preporučila. malen novac, ali bačen novac. zavjese su plastični jeftinjaci, vidi se iz aviona. al kad kupuješ, zapakirane su u kutije pa ne izgleda to tak. imaju i izvješene ali nisu tamo izgledale tak loše, u mraku zgurane jedna uz drugu :zubo:

na kraju sam skinula neprozirne jer su previše zagušile prostor.

eto, potencijalna opasnost ti je da će ti, pogotovo tamne, previše gušiti, ako je prostor mali ili ako je ko u našem slučaju prenatrpan iako vvelik.

Aoife
23.01.2012., 10:18
Crvena zavjesa + crvena kuhinja... Meni to ovako na prvu ne djeluje kao dobra ideja :no:
Ja bih se zadržala samo na poluprozirnim bijelim zavjesama, plus grilje ako zbilja trebaju

marrina200
26.01.2012., 21:23
pa premalo podataka, a pogotovo što ne znamo što tražiš, kakav točno savjet. :ne zna:
znaš da hoćeš takve zavjese i da će neprozirne biti crvene boje.
što onda te zanima; gdje kupiti, od kojeg materijala, kakva karniša, kakva vodilica, kakva prozirna zavjesa..

ja ti o svemu tome nemam pojma, i sama sam banula tu tražeći savjete. ali kod tvog pitanja nije jasno što trebaš :kava:

mi smo imali do nekidan takvu kombinaciju, zavjese obje kupljene u jysku i ne bi ti nikako preporučila. malen novac, ali bačen novac. zavjese su plastični jeftinjaci, vidi se iz aviona. al kad kupuješ, zapakirane su u kutije pa ne izgleda to tak. imaju i izvješene ali nisu tamo izgledale tak loše, u mraku zgurane jedna uz drugu :zubo:

na kraju sam skinula neprozirne jer su previše zagušile prostor.

eto, potencijalna opasnost ti je da će ti, pogotovo tamne, previše gušiti, ako je prostor mali ili ako je ko u našem slučaju prenatrpan iako vvelik.

pošto nisam htjela pisat romane u kratkom postu sam objasnila otprilike šta mi treba i šta hoću pa me zanimalo mišljnje ostalih, iskustva ili neke pametne prijedloge...ništa više...što se tiče tamnih zavjesa prijeko su potrebne jer sam u prizemlju i imam izlaz u vrt pa ko god sjedne ispred od ukućana ili gostiju bulji mi u dnevni boravak. nadam se da mi neće gušit prostor jer nije natrpan i zidovi su u bijeloj boji pa vizualno povećava još prostoriju.

marrina200
26.01.2012., 21:30
Crvena zavjesa + crvena kuhinja... Meni to ovako na prvu ne djeluje kao dobra ideja :no:
Ja bih se zadržala samo na poluprozirnim bijelim zavjesama, plus grilje ako zbilja trebaju

a koji je onda Vaš savjet za tamne neprozirne zavjese???mislim u kojoj boji da budu?? dnevni i kuhinja su isti prostor s time da je kuhinja crvena visoki sjaj, kožna garnitura crna u dnevnom i bijeli zidovi. po meni najbolje ide crvena jer sam nekako zamislila dnevni crno-bijelo sa crvenim detaljima prema kuhinji i nečini mi se loše al sve je stvar ukusa :)

rijecanka77
26.01.2012., 23:16
a koji je onda Vaš savjet za tamne neprozirne zavjese???mislim u kojoj boji da budu?? dnevni i kuhinja su isti prostor s time da je kuhinja crvena visoki sjaj, kožna garnitura crna u dnevnom i bijeli zidovi. po meni najbolje ide crvena jer sam nekako zamislila dnevni crno-bijelo sa crvenim detaljima prema kuhinji i nečini mi se loše al sve je stvar ukusa :)

Pa ne moraju biti zavjese crvene ako je crvena kuhinja, to je stvarno previše crvene. Govorim zato jer i ja imam crvenu kuhinju, ali bijele zavjese (roloe), bijele zidove, sivi trosjed, sivi tepih, itd....
Ja bih stavila isključivo bijele zavjese i to kao kombinaciju prozračnih i gustih da skriva neželjene poglede. Nije mi jasno zašto misliš da su samo tamne zavjese neprozirne? I bijele zavjese od gušće tkanine mogu biti skroz neprozirne i imati svoju funkciju...
Ok, sve je stvar ukusa...ali ono - ipak razmisli!

katjes
27.01.2012., 08:49
da, definitivno se slažem sa predloženim. tom logikom smo i mi osmišljavali naše zavjese ver 1.0. koje sada lete u smeće. nama sa platoa od garaže puca lijep pogled drito u dnevni. i s ceste s jedne točke. pa smo prtljali s tim neprozirnim zavjesama bež boje. na kraju se ispostavilo da za njima nema potrebe jer i ove prozirne su dovoljno neprozirne a puštaju svjetlo. s crvenima bi postigla efekt bordela.
odi u bilokoji salon zavjesa koji ima izložene zavjese nabrane u 2 ili 3 puta pa buš vidila da se baš ništa kroz to ne vidi. koliko god tanke bile.

ja bi isto na tvom mjestu nešto neupadljivo (šampanj boja, slonova kost sa sitnim detaljima, - par cvjetova izvezenih ili neka apstrakcija il što već voliš, ne čipka nego neka aplikacija na zavjesi) stavila na prozore jer uz crvenu kuhinju i crnu garnituru u tim bojama (crvenoj i crnoj) više ne treba biti ništa veliko nego samo sitni detalji (vaza, sat, slika, okvir za slike,..lampa..)

ja danas idem po naše zavjese ver 2.0. odabrala sam mrežaste u velani.

pa kad smontiramo javim dojmove i kakva je vidljivost izvana :zubo:

marrina200
27.01.2012., 08:51
[QUOTE=rijecanka77;37821600]Pa ne moraju biti zavjese crvene ako je crvena kuhinja, to je stvarno previše crvene. Govorim zato jer i ja imam crvenu kuhinju, ali bijele zavjese (roloe), bijele zidove, sivi trosjed, sivi tepih, itd....
Ja bih stavila isključivo bijele zavjese i to kao kombinaciju prozračnih i gustih da skriva neželjene poglede. Nije mi jasno zašto misliš da su samo tamne zavjese neprozirne? I bijele zavjese od gušće tkanine mogu biti skroz neprozirne i imati svoju funkciju...
Ok, sve je stvar ukusa...ali ono - ipak razmisli![/QU

Ne mislim ja da postoje samo crvene tamne zavjese nego mislim da na moj prostor i bijele zidove lijepo bi išla crvena da digne malo monotoniju bijele i crne u dnevnom boravku. da su mi bijele obe zavjese i zidovi to bi mi bilo malo too much, sorry. ništa nebi dolazilo do izražaja, ali to je ipak samo moje mišljenje.

marrina200
27.01.2012., 09:00
da, definitivno se slažem sa predloženim. tom logikom smo i mi osmišljavali naše zavjese ver 1.0. koje sada lete u smeće. nama sa platoa od garaže puca lijep pogled drito u dnevni. i s ceste s jedne točke. pa smo prtljali s tim neprozirnim zavjesama bež boje. na kraju se ispostavilo da za njima nema potrebe jer i ove prozirne su dovoljno neprozirne a puštaju svjetlo. s crvenima bi postigla efekt bordela.
odi u bilokoji salon zavjesa koji ima izložene zavjese nabrane u 2 ili 3 puta pa buš vidila da se baš ništa kroz to ne vidi. koliko god tanke bile.

ja bi isto na tvom mjestu nešto neupadljivo (šampanj boja, slonova kost sa sitnim detaljima, - par cvjetova izvezenih ili neka apstrakcija il što već voliš, ne čipka nego neka aplikacija na zavjesi) stavila na prozore jer uz crvenu kuhinju i crnu garnituru u tim bojama (crvenoj i crnoj) više ne treba biti ništa veliko nego samo sitni detalji (vaza, sat, slika, okvir za slike,..lampa..)

ja danas idem po naše zavjese ver 2.0. odabrala sam mrežaste u velani.

pa kad smontiramo javim dojmove i kakva je vidljivost izvana :zubo:

A sad sam stvarno neodlučna, neznam vidit ću što mi je činiti... u svakom slučaju uvijek se zavjese mogu skinut i stavit druge (neće mi te jedne bit za cijeli život) :rofl: hvala na savjetima i stavi slikicu kad se montiraju zavjese da vidimo :)

katjes
27.01.2012., 09:06
a čuj sve ovisi o tome kak to sve skupa izgleda. ipak sama najbolje znaš. ja ti u svakom slučaju savjetujem (na temelju ovog koliko sam upućena, čitala i gledala i tražila naše zavjese) da
1. pripremiš nacrtaš dimenzije, odeš u salon
2. daš šansu naizgled prozirnim zastorima i vidiš kako to izgleda kad se naberu (izloženi primjerci)
3. ne nasjedaš na prijedloge da uzmeš paket, rimske zavjese oni koji se dižu prema gore. jer će svaki trgovac probati prodati to kao najmodernije rješenje koje prati moderno uređene prostore, ali tebi koja si u prizemlju to ne treba (meni su barem pokušali iako sam rekla u čemu je problematika :rolleyes:)

vrlo jednostavno kad se pokreneš. a ovako u glavi dok filozofiraš, stvar se puno više komplicira :lol: (ja shvatila na svom primjeru)

marrina200
27.01.2012., 09:54
a čuj sve ovisi o tome kak to sve skupa izgleda. ipak sama najbolje znaš. ja ti u svakom slučaju savjetujem (na temelju ovog koliko sam upućena, čitala i gledala i tražila naše zavjese) da
1. pripremiš nacrtaš dimenzije, odeš u salon
2. daš šansu naizgled prozirnim zastorima i vidiš kako to izgleda kad se naberu (izloženi primjerci)
3. ne nasjedaš na prijedloge da uzmeš paket, rimske zavjese oni koji se dižu prema gore. jer će svaki trgovac probati prodati to kao najmodernije rješenje koje prati moderno uređene prostore, ali tebi koja si u prizemlju to ne treba (meni su barem pokušali iako sam rekla u čemu je problematika :rolleyes:)

vrlo jednostavno kad se pokreneš. a ovako u glavi dok filozofiraš, stvar se puno više komplicira :lol: (ja shvatila na svom primjeru)

Pa ovako koliko ja to mogu zamislit u svojoj glavi neće izgledat loše sa crvenim jer mi je kuhinja skroz na drugom kraju od tih balkonskih vrata i nije velika pa nema tu tako puno crvene kako vi mislite da će bit, ali vidit ću i te bijele poluprozirne itd...kombinacije ugl. meni se osobno sviđaju paneli ali vrlo su nepraktični za ovo što meni treba :(