PDA

View Full Version : Digitalni signal i prijemnici (receiveri) - sva pitanja i ostalo ovdje

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

croaton
16.03.2008., 08:19
naime kupio sam Hauppauge, NOVA-TD DVB-T STICK s dva recivera i te seme ne razumim se bas u taj dio tehnike jer mi treba samo za izgubit vrime na poslu ali nemogu pronaci nijedan program molim pomoc probao sam na par lokacija jer sam na terenu ali nigdje ne nalazi nista mada na stranici od hrt pise da tu ima signala

Andrija_zg
16.03.2008., 17:58
Ruda mraz ------ Odasiljaci u Zg ne rade najoptimalnije za prijem UBS DVB-T prijemnika. Morat ces jos malo pricekati dok prorade susjedni odasiljac sa Samobora i ujedno dok se pocnu gasiti analogni odasiljaci u okolici ZG. Tek tada bi trebali dici snagu DVB-T repetitora i pretpostavljam da ce za vecinu korisnika i slabijih DVB-t uredaja biti signala i vise nego dovoljno za dobar prijem.

FEX ---Moguce je da ne radi u zajednicom antenskom sistemu iz razloga ako je sistem napravljen sa kvalitetnijim modulima kod kojih nije moguce propustiti sire kanale. Npr. modul u stanici je za HRT2 na 28 kanalu i on propusta samo taj kanal. nemoze propustiti i 27 kanal na kojem je DVB-T paket koji zelis. Znaci potrebno je dograditi kanal za 27 kanal.

Sto se tice cijene digitalnih zemaljski prijemnika ima dosta razlike u cijeni do cca 600kn i onih preko te cijene. Najveca je razlika u kvaliteti izrade, obicno po kvalitetnijim i osjetljivijim tunerima, imaju 20-30 posto kvalitetniju sliku te u prosjeku su puzdaniji i trajniji.
Preporucio bih ti da bacis pogled na stranicu www.sat-multimedia.hr . Na tom portalu su ti najsvjezije vijesti vezane za tu tematiku i u svakom broju casopisa je testiran barem jedan DVB-T uredaj.

Andrija_zg
16.03.2008., 18:05
Pekymat-----kako znas da imas dobar signal ako ti prekida signal?
kako si opisao problem ispada da imas slab signal. Ako ti je slika u kockicama i isprekidana onda je zbog signala.

Andrija_zg
16.03.2008., 18:08
Pekymat-----kako znas da imas dobar signal ako ti prekida signal?
kako si opisao problem ispada da imas slab signal. Ako ti je slika u kockicama i isprekidana onda je zbog signala.

Koju antenu koristis za prijem signala? Ako imas onu koja ide uz DVB-T mozda je preslaba. Baci pogleda na www.sat-multimedia.hr . Tamo imas par vrsta atena.

Sdrafac
20.03.2008., 06:50
DVB-C ......imam pitanje : kako to gledati ???
kabelski provider mi je b-net, a oni uskoro počinju emitirat u navedenom sistemu, a u tv imam integriran dvb-t........
imam philips lcd 3512d/12.....
btw odozadi telkač ima i nekakav utor za karticu....wtf?? može li tko malo objasnit ???
hvala unaprijed i svima želim sretan uskrs

MytByte
20.03.2008., 07:08
trebas DVB-C karticu za taj utor koja naravno mora istovremeno biti i mpeg-4 dekoder jer DVB-T sustav igradjen u TV je gotovo sigurno MPEG-2...sto nisam siguran da ces naci...bez obzira, ionako ces dobit DVB-C kutiju od b.neta...kako inace mislis da ce ti pruzit uslugu ako ti ne daju i DVB-C tuner...

Sdrafac
20.03.2008., 07:51
Hvala :top:

MytByte
21.03.2008., 08:10
Malo sam vise jucer istrazivao Sony LCD-e televizore u neke druge svrhe i otkrio da serija D te serija S navise svi imaju ugradjen DVB-C tuner...dakle moguce bi bilo imati b.net digital na 2 TV-a ako je drugi Sony serije D ili od S navise, a na prvi TV ionako ide b.netov DVB-C box...

leo4
21.03.2008., 09:26
Malo sam vise jucer istrazivao Sony LCD-e televizore u neke druge svrhe i otkrio da serija D te serija S navise svi imaju ugradjen DVB-C tuner...dakle moguce bi bilo imati b.net digital na 2 TV-a ako je drugi Sony serije D ili od S navise, a na prvi TV ionako ide b.netov DVB-C box...
Odakle ti taj podatak? Ja u uputama za Svoj 32D3000 nisam našao ništa o DVB-C tuneru!:ne zna:

MytByte
21.03.2008., 20:29
Odakle ti taj podatak? Ja u uputama za Svoj 32D3000 nisam našao ništa o DVB-C tuneru!:ne zna:

Evo kvota sa Sonyjeve UK stranice, isto je i u Njemackoj:

Tuning

Analogue Terrestrial Tuner

YES

Digital Terrestrial Tuner (MPEG 2)

YES

Digital TV Cable Tuner (with supported operators)

YES

I kod Svijeta Medija se spominje DVB-C...

vjerojatno je to transparentno, tj kada trazis digitalne programe on pretrazuje i DVB-T i DVB-C frkevencije/modulacije pa sto nadje, kad DVB-C dolazi isto sa obicnog koaksijalca...

DoomsdayST
21.03.2008., 21:55
A jel onda moguće da i DVB-T tuneri rade na tim frekvencijama za DVB-C kod nas, samo ih možda triba ručno namistit, opseg i parametre...? Samo lupan napamet, nemojte me skalpirat ako san pobuca lončiće... :zubo:

MytByte
21.03.2008., 23:17
malo vjerojatno....ali moguce, no to bi pisalo u tehnickim specifikacijama...

Taubi
25.03.2008., 23:23
Moj Sony KDL40D-3500 ima DVB-T i C tuner. Tak piše u uputstvima !!

MytByte
26.03.2008., 05:29
Moj Sony KDL40D-3500 ima DVB-T i C tuner. Tak piše u uputstvima !!

ETO!!!

alenST
26.03.2008., 08:10
prosao sam sve postove i nevidjeh konkretno da je netko preporucio neki dvb-t tuner za kupiti...iz postova se nazire da bi topfield trebao biti najbolji?
evo, u vemila ima ovo: Topfield DVB-T TF4000T za 769,00kn...jeli bolji od onih od 300kn?

bero rakun
26.03.2008., 08:56
Imam plazmu bez dvbT-a, eksterni dvbT i video rekorder (VCR). Jel moguće to troje spojit tako da se na videu snima jedan program (digitalni tj. preko tunera jer je analogni signal jako loš s obzirom da antena ide direktno u dvbT), a na tv-u se gleda drugi? Ili bi video morao imat zasebni dvb-T tuner, što je vjerojatnije....

Pristao bi na opciju da na video snimam analogni signal (lošiji), al je on sad kad je dvbT u igri još puno gori (u biti se vidi samo 1 program) nego što je bio dok sam imao samo plazmu i antenu uštekavao direktno u nju.

DoomsdayST
26.03.2008., 14:47
@alenST - ja ti mogu iz prve ruke reć da je razlika između Vivax-a 110 kupljenog u Peveca za 280 kn i Neotionbox-a 601T kupljenog u Technomax-a za 900 kn primjetna i na CRT televiziji... OK, 601T je skuplji jer ima kućište za vanjski disk i može na njega snimat i ima CAM utor za sutra HD MPEG4 prijem, da to nema vjerojatno bi bija jeftiniji, ali opet nebi bija ispod 500-700 kn...

Znači, Vivax 110 'razliva' svitlo i pravi lažne 'sjene' pri tome... Zna bit iritantno... Ali opet, pun kua bolje od analogije, bar na mojoj lokaciji... Osim toga, Vivax nema jednako pozicioniranu sliku ka i moj analogni tjuner, mislin da su nešto zajebali kod njih... Neotionbox 601T ima u dlaku isto pozicioniranu sliku ka i moj analogni tuner... Sad, nije stvar u namištanju priko servisnog menija, signal je jednostvno drugačije kropan (cropped) i ne može se namistit da prikazuje identično ka i analogni tuner i 601T tuner... Razlika nije velika, ali je primjetna...

Moj savjet, kupi neko jeftino govno ako misliš kupovat nešto kvalitetnije sa HDMI izlazom za na svoju plazmu, najbolje kako si negdi reka ono šta je wob recenzira, combo SAT i DBV-T za MPEG4 HD za oba... Jednostavno, gledaj ovo smeće, štedi za ovaj drugi, a u međuvremenu riješi što je moguće bolje antenu za DVB-T prijem, po mogućnosti vanjsku koja je malo dalje od svih mogućih elektromagnetskih polja, jer sobnu svaki kua smeta... Pa kad uleti ovi priko HDMI... Biće VAU! :zubo:

@bero rakun - neznan kako ti je riješen dovod antene do TV-a... Bilo bi ti idealno da imaš za analogiju kabel, na njemu vanjsku logaritamsku antenu od recimo metra, i za digitaliju posebni kabel sa što većom i kvalitetnijom vanjskom UHF antenom (tzv. 'riblja kost' sa stražnjin reflektorom) sa što je moguće većim PASIVNIM pojačanjem signala a da pokriva i onaj kanal priko kojeg ti vataš DVB-T signal...

I tako koristiš i analogne tunere (signal sa vanjske logaritamske u video pa u TV) i digitalni tuner (signal sa vanjske UHF u DVB-T tuner) sa odličnom slikom (ili što boljom) na oba... Tako bi moga snimat na VHS i priko analognog tunera od videa, i priko DVB-T receivera ako je video povezan na DVB-T rec u pass-through modu...

A kako VHS video uređaji najčešće imaju RF modulator, možeš ga nać i priko analognog tunera na TV i gledat ga tako na nekom kanalu, pa su sve opcije i kombinacije kod snimanja i kontroliranja snimanja otvorene...

Iako, kako imaš plazmu i vjerojatno HDMI ulaze, šteta šta DVB-T receiveri sa HDMI izlazom nisu dostupniji...

E sad, ako ne možeš izvest ovo sa 2 vanjske antene šta bi bilo najbolje rješenje, probaj sa 1 vanjskom i 1 sobnom antenom... Nemoj kupovat skupe sobne antene, ja san kupija Philips za 200-300 kn, i nije mi tila sa DVB-T receiveron uvatit ništa, a u istoj konfiguraciji najjeftinija sobna HAMA sa pojačanjem od 36 dB je radila onako, OK... Zato kupi za 70-80 kn Hama ili Quadro sobnu anetnu sa pojačalom od 39-40 dB i isprobaj šta na nju bolje vidiš i možeš uvatit, analogiju ili digitaliju... Vrlo vjetojatno će bit digitaliju...

Morat ćeš malo tražit odgovarajući položaj i snagu pojačala i za analogiju i za digitaliju... Za analogiju će bit teže jer će vjerojatno svakom programu odgovarat drugačiji položaj sobne antene... Za digitaliju će bit iritantno jer će se vidit svako paljenje/gašenje klime, frižidera i slična elektromagnetska ometanja tipa zvonjava i rad mobitela ako je blizu antene itd... Ali, uglavnom će bit OK... Eto, malo se pomuči pa vidi šta najbolje ide... :zubo:

:top:

alenST
26.03.2008., 19:53
@DoomsdayST - hvala na savjetu...
inace sam na sucidru na zadnjem katu pa imam direktan view na labisnicu, i probao sam danas sa quadrom 802 bez antene, samo kabel kraj prozora, hehe...jacina signala je bila oko 80%, kvaliteta oko 90%...meni slika na plazmi nelosa, tako da mislim da bih mogao do peveca po takvu skatulu za 299kn...

ako ima jos tko kakav savjet u ovom cjenovnom rangu 300-500kn, slobodno vicite!

Taubi
26.03.2008., 20:25
Imam ja spojen max tv na plazmi a i dvb-t.Max tv je spojen hdmi kablom i slika je ok.Što se tiče dvb-t spojen je sa scartom i slika je solidna.Uglavnom očekivao sam bolju sliku na dvb-t
Receiver je jedan od boljih(da nebi bilo zabune) Topfield 400

Max-Tv spojen s hdmi kablom ?? Kak ?? Moj receiver nema hdmi izlaz a volio bih ga tako spojiti da si oslobodim jedan scart na telkaću.

singapore
26.03.2008., 22:29
e lipo je spojen jer novi recivweri imaju HDMI
zvao danas T-com, i oni kazu da je nemoguca zamjena starog za novi
novi kosta 1300 kn..........
imam jos godinu dana ugovora pa ga nemogu prekinut i ponovo se prijavit i dobit novi reciver
zna li itko rjesenje ove zavrzlame
pa sta je uredu da oni ni sa kakvim popustom ili snizenom cijenom neidu na izmjene recivera

MytByte
27.03.2008., 05:10
Mozes uzet MaxTV HD kad krenu s tim (vec kasne - vidi cuda) pa ce ti MORATI dati skatulju s HDMI-jem...

bero rakun
27.03.2008., 07:09
@alenST - ja ti mogu iz prve ruke reć da je razlika između Vivax-a 110 kupljenog u Peveca za 280 kn i Neotionbox-a 601T kupljenog u Technomax-a za 900 kn primjetna i na CRT televiziji... OK, 601T je skuplji jer ima kućište za vanjski disk i može na njega snimat i ima CAM utor za sutra HD MPEG4 prijem, da to nema vjerojatno bi bija jeftiniji, ali opet nebi bija ispod 500-700 kn...

Znači, Vivax 110 'razliva' svitlo i pravi lažne 'sjene' pri tome... Zna bit iritantno... Ali opet, pun kua bolje od analogije, bar na mojoj lokaciji... Osim toga, Vivax nema jednako pozicioniranu sliku ka i moj analogni tjuner, mislin da su nešto zajebali kod njih... Neotionbox 601T ima u dlaku isto pozicioniranu sliku ka i moj analogni tuner... Sad, nije stvar u namištanju priko servisnog menija, signal je jednostvno drugačije kropan (cropped) i ne može se namistit da prikazuje identično ka i analogni tuner i 601T tuner... Razlika nije velika, ali je primjetna...

Moj savjet, kupi neko jeftino govno ako misliš kupovat nešto kvalitetnije sa HDMI izlazom za na svoju plazmu, najbolje kako si negdi reka ono šta je wob recenzira, combo SAT i DBV-T za MPEG4 HD za oba... Jednostavno, gledaj ovo smeće, štedi za ovaj drugi, a u međuvremenu riješi što je moguće bolje antenu za DVB-T prijem, po mogućnosti vanjsku koja je malo dalje od svih mogućih elektromagnetskih polja, jer sobnu svaki kua smeta... Pa kad uleti ovi priko HDMI... Biće VAU! :zubo:

@bero rakun - neznan kako ti je riješen dovod antene do TV-a... Bilo bi ti idealno da imaš za analogiju kabel, na njemu vanjsku logaritamsku antenu od recimo metra, i za digitaliju posebni kabel sa što većom i kvalitetnijom vanjskom UHF antenom (tzv. 'riblja kost' sa stražnjin reflektorom) sa što je moguće većim PASIVNIM pojačanjem signala a da pokriva i onaj kanal priko kojeg ti vataš DVB-T signal...

I tako koristiš i analogne tunere (signal sa vanjske logaritamske u video pa u TV) i digitalni tuner (signal sa vanjske UHF u DVB-T tuner) sa odličnom slikom (ili što boljom) na oba... Tako bi moga snimat na VHS i priko analognog tunera od videa, i priko DVB-T receivera ako je video povezan na DVB-T rec u pass-through modu...

A kako VHS video uređaji najčešće imaju RF modulator, možeš ga nać i priko analognog tunera na TV i gledat ga tako na nekom kanalu, pa su sve opcije i kombinacije kod snimanja i kontroliranja snimanja otvorene...

Iako, kako imaš plazmu i vjerojatno HDMI ulaze, šteta šta DVB-T receiveri sa HDMI izlazom nisu dostupniji...

E sad, ako ne možeš izvest ovo sa 2 vanjske antene šta bi bilo najbolje rješenje, probaj sa 1 vanjskom i 1 sobnom antenom... Nemoj kupovat skupe sobne antene, ja san kupija Philips za 200-300 kn, i nije mi tila sa DVB-T receiveron uvatit ništa, a u istoj konfiguraciji najjeftinija sobna HAMA sa pojačanjem od 36 dB je radila onako, OK... Zato kupi za 70-80 kn Hama ili Quadro sobnu anetnu sa pojačalom od 39-40 dB i isprobaj šta na nju bolje vidiš i možeš uvatit, analogiju ili digitaliju... Vrlo vjetojatno će bit digitaliju...

Morat ćeš malo tražit odgovarajući položaj i snagu pojačala i za analogiju i za digitaliju... Za analogiju će bit teže jer će vjerojatno svakom programu odgovarat drugačiji položaj sobne antene... Za digitaliju će bit iritantno jer će se vidit svako paljenje/gašenje klime, frižidera i slična elektromagnetska ometanja tipa zvonjava i rad mobitela ako je blizu antene itd... Ali, uglavnom će bit OK... Eto, malo se pomuči pa vidi šta najbolje ide... :zubo:

Imam dobre vanjske antene i s njima dobijem najbolji mogući analogni signal na toj lokaciji. Probao sam i sa sobnom s pojačalom i sve što sam dobio nije bilo ni blizu gledljivosti ('rupa' pod sljemenom) tako da se oko toga neću više trudit. Ono što mi nikak nije jasno je to da dok sam imao samo tv (dok još nisam kupio dvbT) i na njega priključenu antenu analogni programi su bili gledljivi - mutni, ali gledljivi. A sad kad idem s antenom prvo na VCR pa onda dalje (ili na dvbT pa na VCR) dobijem jedan gledljivi program, a ostale samo u tragovima, gotovo da ih nema. Da mogu dobit na videu analogni signal ko što je bio na tv-u (moram opet probat uključit antenu na tv pa tražit da vidim dal će ih jednako nać ko i onda, al ne vidim razloga da ih i sad ne nalazi bar donekle gledljive...) to bi mi za video (snimanje) bilo zadovoljavajuće jer od njega ionako ne mogu očekivat neku kvalitetnu sliku...

alenST
27.03.2008., 07:17
evo nasao sam nesto na news grupi sto mi se cini da bi moglo imat smisla, pa cu pricekat jos malo sa kupnjom dvb-t receiver-a, ipak mi nije tolika panika, mogu jos malo izdrzat sa slikom s kabelske...

c/p sa hr.rec.tv.dvb-t
> Da li je poceo sa emitiranjem i kakva su iskustva?
> Koji reciver kupit da podrzava dvb-t(Labinstica) i mpeg-4(Croatel sa
> Marjana)?
> Hvala

Croatel nije jos poceo emitirati, uskoro ce, podigli su novi antenski sustav
kroz kojeg ide i Jadran. Glede receivera, navodno MSAN uvozi vecu kolicinu
mpeg4 receivera koje ima nameru ponuditi sada prije EP-a, a ako sam dobro
shvatio, i poklanjati uz skuplje plazme i LCD-ove. Pretpostavljam da ce to
porusiti cijene mpeg4 receivera, pa malo pricekaj.

Pozdrav, Bob.

DoomsdayST
27.03.2008., 07:29
Bero, kad kažeš da si proba sa sobnom na pojačalo, jesi li proba DVB-T ili analognu...? Pitan jer kod mene doma trenutno DVB-T radi sa sobnom sa pojačalom bez greške, a nema šanse da bi makar pristojnu uvatija analognu sliku sa njon... Totalno prizemlje, loša vidljivost, tako da ko zna kakav digitalni odbijanac vatan, ali ga vatan...

Kad kažeš da imaš dobre ANTENE, znači da si u staroj šemi, odvojena VHF antena za 1. program i odvojena UHF antena (najčešće riblja kost) za ostale programe... Pomislija san da ti je UHF antena otišla u kua pa vataš samo 1. program, ali onda teško da bi uvatija DVB-T jer on ide priko UHF područja...

Sad, malo mi je čudno to kako ti se sad događa... Može bit puno razloga... Možda je tuner ili pass-through od videa otiša u kua pa sjebe signal... Možda je i od DVB-T sjeban pass-through... Provjeri kako si reka, štekni direktno na TV pa vidi... Ako ni tako nevalja, nešto ti u antenskom sklopu ne valja... Možda je kabel ostarija ili se negdi oštetija, pa smetnje iz plašta koaksijalnog kabela probijaju na nosač signala...

Ili ako imaš neko pojačalo gori, vanka na antenama, ili skretnica, je izgorilo pa sjebalo signal... Tj. baš one pojaseve koji ti tribaju za analogiju, a nekim čudom ostavilo na miru UHF kanal na kojem ti je DVB-T signal...

Moj ti je savjet, povuci 2 nova koaksijalna kabela do antena... Makni sve skretnice ili pojačala... Makni ća VHF antenu, i kupi logaritamsku antenu, što veću, barem od metra, ta je najčešća i nije skupa, imaš ih od Iskre koje su OK, i novim kabelom nju koristi za analogiju...

Postojeću UHF antenu (vjerojatno riblju kost) ostavi bez ikakvog pojačala i sa novim kabelom spoji na DVB-T receiver... Pazi na sve spojeve, da plašt i izolacija koaksijalca nigdi ne diraju nosač signala, da se kabel nigdi ne lomi, i da su svi utikači kvalitetno spojeni...

Sad možeš odvojeno za analogiju i digitaliju tražit najbolji smjer antene za signal... Logaritamska antena je najjeftinija za kupit novu, UHF antenu iskoristiš staru... Ako tribaš pojačala, kupi ona koja mogu stat vanka i stavi ih vanka odma ispod antene... Za analogiju ti triba širokopojasno pojačalo... Za digitaliju triba bi vidit na kojem kanalu primaš DVB-T signal pa kupit pojačalo SAMO ZA TAJ kanal da ne pojačavaš i ostale smetnje... Imaš UHF pojačala koja se mogu štelat koji će kanal pojačavat... Tako, ako se kanal promjeni, možeš se prilagodit... Iako, bilo bi puno bolje da uspiješ uhvatit dobar signal bez aktivnog pojačanja, samo sa pasivnim tj. sa antenama...

Aj, sa srićon, pa javi kako si proša...

bero rakun
28.03.2008., 08:20
Spojio antenu direktno na tv i našo pristojne analogne programe, onda opet prespojio na dvbT pa na video pa na TV i sad imam 'ok' analogne i na tv-u (ako treba) i na videu. Očito je prije bila neka jača greška u redosljedu spajanja koju nisam uočio dok nisam poodspajao sve antene pa ih ponovo pospajao. Uglavnom, problem snimanja na video kazete je riješen. Hvala na savjetima i sorry zbog gluposti :)

Andrija_zg
31.03.2008., 00:27
FEX
Ovisno o zajedniskom sistemu moze biti vrlo lako da se ne propusta kanal na kojem se emitira DVB-T paket tako da ti digitalac nece raditi.

Inace svako sirokopojasno pojacalo moze raditi, jos bolje ako je samo za UHF podrucje.

Cijene do 500 su uglavnom jeftiniji modeli, iznad te cijene obicno su i kvalitetnije izrade i kvalitetnije slike.

Kako bi rekli kakva je razlika izmedu fice i mercedesa kad i fico vozi isto ko i meca ;-))

amadeusvk
31.03.2008., 23:39
planiram kupit Samsung LE 40S86BD .
Interesira me, može li netko s iskustvom i znanjem provjeriti na netu,(jer ja blage nema ili nigdje ništa e piše) ima li digitalni tuner, da li može primati tu neku digitalnu sliku u mpeg-4 formatu, i ako ne, ima li onaj neki utor za karticu koji prebacuje formate, a s obzirom da sam u Vk, i nikakav odašiljač ja mislim da nema u bližoj okolici, što mi uz taj tv treba da bih kvalitetno mogao gledati digitalne programe??!
Hvala.

wob
01.04.2008., 01:12
Croatel nije jos poceo emitirati, uskoro ce, podigli su novi antenski sustav
kroz kojeg ide i Jadran. Glede receivera, navodno MSAN uvozi vecu kolicinu
mpeg4 receivera koje ima nameru ponuditi sada prije EP-a, a ako sam dobro
shvatio, i poklanjati uz skuplje plazme i LCD-ove. Pretpostavljam da ce to
porusiti cijene mpeg4 receivera, pa malo pricekaj.

Pozdrav, Bob. [/COLOR]

Nisam u ovome topicu ali me ovo posebno nasmijalao..
msan uvozi vecu kolicinu dvbt mpeg4 receivera koje misli poklonit uz skuplje plasme i lcd ???
vecu glupost nisam odavno cuo.
Msan je firm akoj aima vise posla sa povratom ostecene/pokvarene robe vise nego bilo koja na trzistu, ne mogu ni kemijske olovke nabavit kao reklamne a oni ce darivat mpeg4 receivere uz skuplje lcd ? :s
A koje to lcd-a ? vivax ili elit ?

Da msan.. :rofl:

DeeJay Dee
01.04.2008., 02:00
wobe, sve si reka, a mnogi smo se suzdržavali od sličnog komentara misleći isto :D:lol:

amadeusvk
01.04.2008., 08:27
planiram kupit Samsung LE 40S86BD .
Interesira me, može li netko s iskustvom i znanjem provjeriti na netu,(jer ja blage nema ili nigdje ništa e piše) ima li digitalni tuner, da li može primati tu neku digitalnu sliku u mpeg-4 formatu, i ako ne, ima li onaj neki utor za karticu koji prebacuje formate, a s obzirom da sam u Vk, i nikakav odašiljač ja mislim da nema u bližoj okolici, što mi uz taj tv treba da bih kvalitetno mogao gledati digitalne programe??!
Hvala.
Help

kLaZnAdAr
01.04.2008., 21:31
...Msan je firma koja ima vise posla sa povratom ostecene/pokvarene robe vise nego bilo koja na trzistu, ne mogu ni kemijske olovke nabavit kao reklamne a oni ce darivat mpeg4 receivere uz skuplje lcd ? :s
A koje to lcd-a ? vivax ili elit ?

Da msan.. :rofl:

A kaj ti znaš...
VivaKS, Elit, KVadro za cca 15.000,00 kn samo po naruđbi se nabavljaju + ako odmah zakapariš sa 100% cijene ide gratis mpeg4 receiver!
Prava prilika; promo-akcija "EURO 2008" - količine (za) ograničene.
Pa oni Sonyji Xserije su ~17000, a nemaju ni mpeg4!
PIH!

Andrija_zg
01.04.2008., 23:55
amadeusvk

Samsung inace nema HD tuner ni u jednim modelima tako ni u tom modelu. ZA sada koliko mi je poznato HD tuner ima samo Loewe, Pionircek, Sharp i Sony. BArem ono sto se moze kod nas kupiti.

amadeusvk
02.04.2008., 21:27
amadeusvk

Samsung inace nema HD tuner ni u jednim modelima tako ni u tom modelu. ZA sada koliko mi je poznato HD tuner ima samo Loewe, Pionircek, Sharp i Sony. BArem ono sto se moze kod nas kupiti.

ok, što je DVB-T - to ima, piše, a što je HD tuner
ja ništa više ne kužim...
Ok, dajte mi pr modela tv koji su ok, do 10000kn, 40'

DeeJay Dee
02.04.2008., 23:12
a cara..
malko prouči topice, lako ćeš pronać tu tematiku, šta je šta, možda će se mitbajtu il wobu dat.. ;o)) lol

MytByte
03.04.2008., 07:14
nece...

raliSHA
03.04.2008., 16:44
Dakle, odlučih i kupiti hibridni analog/dvb-t usb tuner za pc, ali pošto nisam u tome baš, zanima me što biste mi vi preporučili na našem tržištu u rangu negdje do 100 eura? :)

Također, što se sve dobije u tim paketima, daljinski, fm antena, treba li se kupovati i tv antena, kako stoje s ostalim konektorima i slično, te kakva je situacija sa softverom za gledanje tv programa na pc-u...sad sam u novom bugu čitao da preporučuju cristv , pa me zanimaju vaša iskustva, a i o kvaliteti slike i tako :)

MEP
03.04.2008., 16:46
Dakle, odlučih i kupiti hibridni analog/dvb-t usb tuner za pc, ali pošto nisam u tome baš, zanima me što biste mi vi preporučili na našem tržištu u rangu negdje do 100 eura? :)

Ukratko, bolje od ovoga (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=21070) ti ne triba:)
Jedina mana mu je šugavi daljinski:D

raliSHA
03.04.2008., 16:51
hmm ,nije loše i dosta je jeftino, ali mislio sam možda ipak na usb jer mi je lakše prebacit za laptop il tako nešto ako treba :D

MEP
03.04.2008., 16:54
hmm ,nije loše i dosta je jeftino, ali mislio sam možda ipak na usb jer mi je lakše prebacit za laptop il tako nešto ako treba :D

Moja greška:D Ne čitam pozorno:D
E s USB modelima san već "tanak". Pričekaj koga pametnijeg:D

raliSHA
03.04.2008., 17:00
ae hvala na trudu ipak :D

kLaZnAdAr
03.04.2008., 17:37
Čovjek ipak traži USB tuner (ako ja znam čitati)...pa moja iskustva:
osobno imam Pinacle PCTV USB Hybrid Pro Stick i zadovoljan sam njime.
Imam/koristio sam i povremeno na lapu još uvijek upotrijebim Terratec Cinergy Hybrid T USB XS i također je OK.
Oba stick-a imaju jednostavnu instalaciju i OK software za gledanje.
S oba dobiješ antenu ali ona ti je u principu potrebna jedino ako si u pokretu ili nemaš antenski signal/priključak u blizini.
U oba uređaja je moguće spojiti i bilo koju sobnu ili običnu "riblja kost" antenu (s njom ćeš sigurno prije uloviti signal i to još kvalitetniji).
Kad sam ih ja kupovao (prije više od 1 god.) Pinacle je bio osjetno skuplji (skoro 2x ~200€).
Prednost mu je što istovremeno možeš scannirati i memorirati sve analogne i digitalne programe istovremeno, dok to kod Cinergy nije moguće; prije scanniranja moraš odabrati tražiš li analogiju ili digataliju, pa memorirano možeš imati samo jedno.
Cinergy mi s druge strane ima ljepši i jednostavniji software; nešto manje potrebnog diskovnog prostora, brža instalacija, scanniranje (upravo radi scanniranja samo jedne vrste signala). (ali ima daljinski normalnih dimenzija kao TV ili DVD player, pa je malo nazgrapan i nespretan za nositi u džepu ;-)
Pinacle (ako ga instaliraš sa svim utility-ima-ali nemoraš nužno) dosta dugo traje-što opet ne znači da je komplicirano, zauzima osjetno više prostora na disku i samo scanniranje traje duže, ali se isplati.
Doduše-dugo traje ukoliko tražiš najkvalitetniju sliku; moguće je napraviti i quick scan, pa to ide brže na uštrb kvalitete (to se odnosi na analogiju-no ako scanniraš istovremeno i analog i digital....)
Uglavnom-Cinergy je osjetno jeftiniji i jednostavniji, te manje zahtjevan za stroj, dok je Pinacle ipak ozbiljniji i zahtjevniji uređaj. (ipak, ima osjetno manji i tanji daljinac)
Nadam se da sam bio od pomoći, a ako te još kaj zanima pitaj; može i na PM.
Sretno.

P.S.-dok sam ja natipkao vi rasčistili nesporazum i skoro zatvorili raspravu :zubo:

raliSHA
03.04.2008., 18:05
hehehe, mi smo ipak veći spameri :D

hvala na prjedlozima i komentaru, bacit ću malo oko sutra na te prijedloge pa se još javim ako bude daljnjih pitanja :D

kLaZnAdAr
03.04.2008., 18:17
Eh-da, zaboravio sam jednu sitnicu...kvaliteta slike.
Ovisiti će ti definitivno o monitoru i zvoru signala (analogija), ali meni je referentna bila usporedba sa istom antenom, na istom monitoru i usporedno analogija na oba, pa ponovno isto sa DVB-Tom. Slika je u svakom slučaju zadovoljavajuća na oba uređaja, možda lagana prednost Pinacle-u, ali sigurno ne tolika da bi bila vrijedna cijene x2.
Cijena je "jača" jer je Pinacle ipak brand u PC TV-u i imaju definitivno jači software i podršku (update-i i sl.).
Kad sam ja uzimao nije bio neki izbor; ova 2 stick-a i možda još samo 1 ili 2 takva hibrida, a ovi su po specifikacijama obećavali najviše.
Sad je vjerojatno i jači izbor, pa usporedi malo.

kLaZnAdAr
04.04.2008., 09:47
Sad imaš i HDTV hybride, pa obrati pažnju ako ti je interesantno radi event. spajanja lap-a na LCD ili plasmu.

raliSHA
04.04.2008., 10:14
evo, gledao sam malo. i upao mi u oko ovaj: http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1730051...čini mi se da ima sve što je potrebno, još je i hdtv ready, cijena je pristojna, negdje između ova 2 gorenavedena, jedino što nikad nisam čuo za tu firmu :D

HAL_9000
04.04.2008., 11:18
AverMedia su dosta dobri tuneri

10aLEX
04.04.2008., 11:24
Vidi ti to taj AverMedia ima "podržava HDTV H.264/MPEG-2 formate do 1080i/720p" a samo 600kn a samostalini playeri su puno skuplji sa HDTV.

zed_alive
04.04.2008., 11:33
u prijevodu, ne podržava mpeg-4, dakle pušing...

10aLEX
04.04.2008., 12:26
@zed_alive
Mora pisati mpeg4 ili sto da bi znao da podrzava HD signal?

MytByte
05.04.2008., 21:09
zede, malo si zabrijao...h.264 JEST standradizirani HD codec kojeg koriste BluRay/HDDVD/HD-broadcast...i, da, drugo ime mu je MPEG-4 Part 10!!! Sram te bilo...

10alex, ta Avermedia podrzava HD, samo moras imati dosta jak procesor da ganjas h.264...ili neku jaku graficku koja dekodira h.264 na sebi poput ATI-ja 2600 (mislim) jer taj Avermedia instalira samo softverski kodek...najbolji codec za softversko dekodiranje h.264 je CoreAVC pro...

amadeusvk
06.04.2008., 12:34
Evo pitanja:
Postavljam antenu, majstor će odradit posao, al ipak me zanima što mi sve treba;
Kupio sam antenu i planiram uzet još jednu, spajao bih zajedno
YAGI TV MAX UHF MAXI
http://img98.imageshack.us/img98/9320/lkllfw1.th.jpg (http://img98.imageshack.us/my.php?image=lkllfw1.jpg)
• Kanali : UHF 21 - 69
• Frekvetni opseg: 174-230 MHz , 470-862 MHz
• Impendancija: 75 Ohm
• Broj elemenata: 44
• Dobitak: 18 dB
• Odnos naprijed / nazad : 26 dB
• Širina glavne latice: H 30° / V 33°°
• Dužina antene: 236 cm
• Polarizacija: Horizontalna / Vertikalna

+
YAGI UHF AV-925
http://img241.imageshack.us/img241/4721/jjjak7.th.jpg (http://img241.imageshack.us/my.php?image=jjjak7.jpg)
• Frekvencija : 470~862 MHz
• Kanali : 21-69
• Impedancija : 75 Ohm
• Broj elemenata : 43
• Dobit 9.5-15 dB
• Odnos naprijed-nazad : 28 dB
• Širina glavne latice : H32°/V35°
• Dužina : 1045 mm

Dal je to ok?
Mogu li svi TV u kući ići na taj jedan sistem?

zed_alive
07.04.2008., 12:40
zede, malo si zabrijao...h.264 JEST standradizirani HD codec kojeg koriste BluRay/HDDVD/HD-broadcast...i, da, drugo ime mu je MPEG-4 Part 10!!! Sram te bilo...

a, tako, kužim. zašto bi me bilo sram, zato što nisam znao da se iza h.264 krije mpeg-4? nije me sram, jednostavno nisam znao :confused:

Miha©
07.04.2008., 19:00
Ovako, kupio sma prije cca. 3 mj. TV karticu za komp i to ovu : http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1730055 i sad bi ja da mogu gledati digitalnu zemaljsku TV. Na kući imam postavljenu normalnu antenu s pojačalom i spojena mi je antena u karticu. I sad kad ide skeniranje da mi nađe digi zemaljske signale ne nađe niti jedan program a analogno neđe sve od HTV-a do RTL... Inače sam iz Đakova. Što sad da uradim?

Hvala!

MytByte
07.04.2008., 19:00
zede, to je bilo onako, u sali, jer si vec veteran na forumu, ocekivao sam da znas...:rolleyes:

MytByte
07.04.2008., 19:03
Ovako, kupio sma prije cca. 3 mj. TV karticu za komp i to ovu : http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1730055 i sad bi ja da mogu gledati digitalnu zemaljsku TV

Auu, nazalost neces moci...to je kartica za digitalnu satelitsku (DVB-S) a ne digitaknu zemaljsku (DVB-T)...sorry...

Miha©
07.04.2008., 19:24
Auu, nazalost neces moci...to je kartica za digitalnu satelitsku (DVB-S) a ne digitaknu zemaljsku (DVB-T)...sorry...

Ops. krivi link , evo ovu imam : http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1730014 .

MytByte
07.04.2008., 19:41
Evo vidi ovdje: http://www.oiv.hr/Download/2008/01/25/DVB-T.html

najblizi DVB-T odasiljac ti je Josipovac kod Osijeka i taj ne dobacuje do Djakova nazalost...nemas srece...

Miha©
07.04.2008., 20:01
Evo vidi ovdje: http://www.oiv.hr/Download/2008/01/25/DVB-T.html

najblizi DVB-T odasiljac ti je Josipovac kod Osijeka i taj ne dobacuje do Djakova nazalost...nemas srece...

Što oni imaju tako mali domet signala? Ipak Hvala!

bero rakun
08.04.2008., 14:05
Neki dan mi je nestao RTL na dvbT-u, tj. ostao je samo zvuk. Ima li iko pojma o čemu se radi? S ostalim programima je sve ok, a i analogni rtl na tv-u normalno radi (al je relativno loša slika...).

Reciever je Infinity ST1000C.

MytByte
08.04.2008., 18:15
Što oni imaju tako mali domet signala? Ipak Hvala!

Magicna rijec = exprimentalna faza...

Miha©
08.04.2008., 18:35
Magicna rijec = exprimentalna faza...

A to neće onda još skoro zaživiti. Odašiljač udaljen 22 kn od mene i on ne može signal dobaciti... Stvarno su im odašiljači za 5+ :flop:

MytByte
08.04.2008., 18:42
odasiljac je slab jer je experimentalna faza a ne zato jer stede pare...:D

bero rakun
09.04.2008., 07:33
Neki dan mi je nestao RTL na dvbT-u, tj. ostao je samo zvuk. Ima li iko pojma o čemu se radi? S ostalim programima je sve ok, a i analogni rtl na tv-u normalno radi (al je relativno loša slika...).

Reciever je Infinity ST1000C.

P.S. Jučer je nestala i Nova i također ostao samo zvuk... Da nema to možda veze s onom promjenom kanala....? Probat ću ponovo postavit zemaljske programe pa ih možda nađe na tim novim kanalima...

FFFF
09.04.2008., 12:28
P.S. Jučer je nestala i Nova i također ostao samo zvuk... Da nema to možda veze s onom promjenom kanala....? Probat ću ponovo postavit zemaljske programe pa ih možda nađe na tim novim kanalima...

I meni se od prekjucer dosta pokvarila slika preko dvb-t recivera.Tako da i mene zanima kakve su se to promjene sa kanalima desile?? Anybody?

MEP
09.04.2008., 23:05
U mene isto ništa:(
Naime do prekjučer sam imao sva 4 kanala, iako mi je razina signala bila samo 40% (jer neman antenu na zgradi, već koristim onu malu šta sna dobija s karticom). Al jučer i danas mi je razina signala 0% i ne vidim ni S od slike:(

Andrija_zg
10.04.2008., 22:55
baci pogled...ne pise mi se ponovo

http://sat-multimedia.hr/novi/index.php?option=com_content&task=view&id=1212&Itemid=326

wob
10.04.2008., 23:02
tu vijest su prenjeli svi zivi i mrtvi portali u roku odmah

http://hdtelevizija.com/index.php/2008/04/07/hrt-hd-od-sutra-na-novom-uhf-kanalu/

samo sta se ovdje radi o splitskom podrucju a ne o zg. Tako da ti link ne stoji :mig:

MEP
10.04.2008., 23:05
samo sta se ovdje radi o splitskom podrucju a ne o zg. Tako da ti link ne stoji :mig:

Baš san tija reć:D
Ovo je vjerovatno do mene, a možda i do njih jer se poklopilo baš da je puklo sve nakon onog nevrimena od neku noć:)

wob
10.04.2008., 23:08
Trebala bi se sutra labisnica stabilizirat :mig:

MEP
10.04.2008., 23:36
Trebala bi se sutra labisnica stabilizirat :mig:

A ovi "ispadi" su normalna stvar ili ?

wob
10.04.2008., 23:47
Moras svatit prijatelju da je sve jos u experimentalnoj fazi kod nas i da je to sve " normalno" :D

MEP
10.04.2008., 23:53
Moras svatit prijatelju da je sve jos u experimentalnoj fazi kod nas i da je to sve " normalno" :D

Ma znan da je u eksperimentalnoj fazi, zato i pitam:D
Znači normalno je, super:D

DeeJay Dee
11.04.2008., 08:51
e, ajd više da riješimo, jes da je off-topic, al jel Labišnica, Labištica, Labinšica, LABINŠTICA-ovo zadnje nađoh negdje davno na nekoj karti.. pa, ajmo spliće
;-)))

Foxy44
11.04.2008., 09:54
e, ajd više da riješimo, jes da je off-topic, al jel Labišnica, Labištica, Labinšica, LABINŠTICA-ovo zadnje nađoh negdje davno na nekoj karti.. pa, ajmo spliće
;-)))

Nema se tu šta riješiti, po mapama od Austro-Ugarske, preko JNA do zadnjih mapa, topografski naziv brda je Labištica, ime odašiljačkog centra OiV je Labinštica, a u narodu je uvriježeno Labišnica. Tako da možeš reći kako god hoćeš.

bero rakun
11.04.2008., 10:05
Ja pokrenuo ponovno pretraživanje zemaljskih programa i normalno ih je našo i sad su opet svi ok.
Koji je bio razlog nestanka ne znam.......pogotovo kad je otišo 1, a nakon 2 dana drugi........a zvuk na oba ostao.

Miha©
11.04.2008., 20:58
Evo u svibnju možemo mi Slavonci očekivati novi odašiljač PAPUK DVB-T signala... Znači, samo se moramo naoružati strpljenjem.

petric
13.04.2008., 18:18
Radi li kod nas EPG (Electronic Program Guide) na DVB-T?

EPG radi ali samo na kanalima koje emitira CROATEL(veci Hrvatski gradovi)ali je isto tako signal kodiran u mpeg4 ,pa slikle nema ali ima zvuka.Ali bez obzira na to EPG radi za razliku od OIV-a.

petric
13.04.2008., 18:21
Evo u svibnju možemo mi Slavonci očekivati novi odašiljač PAPUK DVB-T signala... Znači, samo se moramo naoružati strpljenjem.

Ma to je katastrofa s kojim se ne marom odnose prema slavoniji.Među zadnjima se dobiva signal DVBT-a,ali inače OIV -su suck ass firma s kojom se drugo nije ni moglo očekivati.Nazalost to je tako ,ali fala Bogu da su Vas uopce uzeli na red.:rolleyes::rolleyes:

MytByte
14.04.2008., 07:00
Yipee...izgleda da je krenuo HDTV Promo sa Sljemena...danas sam napravio novi scan frekvencija i pojavio mi se HDTV Promo...je li to najava za HRT2 HD, pitam se...

Pooky
14.04.2008., 08:18
Yipee...izgleda da je krenuo HDTV Promo sa Sljemena...danas sam napravio novi scan frekvencija i pojavio mi se HDTV Promo...je li to najava za HRT2 HD, pitam se...

Postojao je i prije, meni se čini da su samo promijenili kanal

Miha©
14.04.2008., 09:48
Da li tko zna provjereno da li u Crikvenici / Rijeci ima DVB-T signala?

jacuzzy
14.04.2008., 10:59

Preko kojeg risivera to primaš?

leo4
14.04.2008., 13:50
Da li tko zna provjereno da li u Crikvenici / Rijeci ima DVB-T signala?
Ima, cak i na Rab-u!:kava:

Miha©
14.04.2008., 19:31
Ima, cak i na Rab-u!:kava:

Jel dobro sad da si tamo uzmem neki TV + digi zemaljski resiver + obična sobna antena ?

Da li će to biti kristalno čista slika?

MytByte
14.04.2008., 19:36
Preko kojeg risivera to primaš?

Uhvatio sam na Chiliju bez slike jer je receiver samo MPEG-2 i na kompu preko ProgDVB- eLECARD EDITION ali mi trza jer ne moze ta verzija raditi a drugim dekoderima osim elecarda...sad se borim da osposobim DVBViewer...

BTW, ako netko zna gdje skinuiti ProgDVB Pro, ne daje mi se 25€ a da mi ne radi sa CoreAVC-om...

POOKY! kako je postojalo i prije na sljemenu kad nikad prije nisam uhvatio a jucer jesam...prije je islo iz HRT doma...

Pooky
14.04.2008., 21:16
...POOKY! kako je postojalo i prije na sljemenu kad nikad prije nisam uhvatio a jucer jesam...prije je islo iz HRT doma...

Ja ga imam od 10tog mjeseca tj od kad sam kupio Sharp LCD koji ga je odmah našao.

MytByte
14.04.2008., 21:27
sharp ti dekodira h.264...fino...al sigurno si uhvatio signal iz HRT doma a ne sa Sljemena jer ja vec nekoliko dana unazad svaki dan skeniram ispocetka sve frekvencije i tek jucer mi je iskrsnuo...da hvatam signal iz HRT doma malo je vjerojatno jer bih onda imao sva puta cetiri naconalna programa a nemam...

kLaZnAdAr
14.04.2008., 23:20
Jel dobro sad da si tamo uzmem neki TV + digi zemaljski resiver + obična sobna antena ?

Da li će to biti kristalno čista slika?

Hoće; ako ima dovoljno dignala, slika će biti bez smetnji-to je i prednost nad analogijom.
Sliku ili nemaš (ako je signal preslab) ili imaš (onda je kristalno jasna).
Sobna antena bi ti trebala biti dovoljna.

...Nema više "snijega", nema duplih slika, nema miješanja kanala, slika je, dok god je signal zadovoljavajući, vrhunska i besprijekorna. Zvuk također. Zadovoljavajući signal znači da morate imati minimalno toliko signala da se kanal može gledati bez prekida. Ukoliko signala nestane ili postane preloše kvalitete, i dalje neće biti snijega nego će se slika jednostavno "zamrznuti". Do sada je sa analognom televizijom za pristojnu sliku kvaliteta signala morala biti iznad 70%, no digitalna televizija omogućava praćenje kanala u boljoj kvaliteti i pri kvaliteti signala od oko 30%, a ponekad je potrebna manja jakost signala ukoliko imate visoku kvalitetu istog. Jačina signala može biti minimalna

stana20
08.06.2008., 13:11
zanima me di mogu saznati kodove(sifre) za satelitske programe. Npr. do prije neki dan san gleda na digitalnom satelitu Novutv i odjednom mi je nestala, pa mi sad zahtjeva kod. gdje ih i kako nabaviti??? pomagajte!!!

zh1
08.06.2008., 13:55
Evo ti ih :Key 01
Key 01 :66851883d04bd5feaf98a46475fc7e27 active
dec : 102 133 024 131 208 075 213 254 175 152 164 100 117 252 126 039

stana20
08.06.2008., 15:30
aha....znaci to je za novu tv!? a kako saznati za druge programe???

STINGer
08.06.2008., 15:47
http://perfect-digitalsat.com/forum/forumdisplay.php?f=9

stana20
08.06.2008., 15:58
znaci primjerice imam ovaj key:

Key 01 :66851883d04bd5feaf98a46475fc7e27 active
dec : 102 133 024 131 208 075 213 254 175 152 164 100 117 252 126 039

nakon sta to dobijem koji je princip ukucavanja toga key koda???? dali reciver triba biti spojen na comp.??? ili kako vec???? princip od pocetka do kraja me zanima. inace imam digitalni reciver koascom sdf 3510.....ljudi pomozite!!!

by_the_way
09.06.2008., 15:45
www.digitalis.ba

leo4
21.06.2008., 10:10
Molim pomoć struke. Dakle ovakva je situacija. Na SONY-u D3000 imam jedan antenski ulaz (najvjerojatnije kao i na drugim aparatima). U stanu imam kabelsku (analogni signal) tv a dodatno sam na balkon stavio riblju kost za digitaliju. Na daljinskom imam izbor ANALOG i DIGITAL tako da samo izborom na daljinskom prebacujem vrstu signala. E, sada nastaju problemi. Preko splitera (razdjeljnik vulgaris) spojio sam kabl od kablovske i digitalije, te spliter u pojačalo. Iz pojačala jedan izlaz ide na SONY-a a drugi izlaz u drugu sobu na pomoćni stari CRT. Konstantno sam imao oscilacije na signalu digitalije što sam tumačio refleksijama signala. Dojadilo mi je to stanje te sam krenuo u istraživanje uzroka. U LCD sam uključio direktno samo kabl od digitalije i iznenađenje! Signal bolji ne može biti! Signal stabilan i savršen. Čim u TV preko kabelskog ulaza spojim oba kabla (kablovska i digitalija) signal digitalije se ruši. Svaki pojedinačno je ok. Pitanje za struku bi bilo kako riješiti odnosno „pomiriti“ ta dva signala a da ulaz imam preko antenskog u TV tako da odabir vršim na daljinskom kako je i predviđeno.

DoomsdayST
21.06.2008., 10:42
Evo, par primjedbi od laika, ako smin... :zubo:

Jel imaš regulaciju pojačanja na pojačalu...? Probaj se malo s tim igrat, možda pomogne...

Inače, brate, tu si bespotrebno iskomplicira stvar... Triba si uzet jedno pojačalo sa 2 ulaza i 2 izlaza tipa ovoga...
http://mke.hr/shop/product_info.php?cPath=74&products_id=301
Dobra stvar je šta jedan ulaz ima kontrolu pojačanja, pa možeš eksperimentirat, spojit prvo riblju kost pa smanjivat/dizat pojačanje a onda spojit kabelsku na varijabilni ulaz pa smanjivat/dizat pojačanje i promatrat rezultat na oba TV-a...

Bar bi ja tako napravija... Ako imaš volje žrtvovat 100 kn, probaj i ti...

:ne zna:

leo4
21.06.2008., 10:55
Potenciometar za regulaciju pojačanja je za oba izlaz! Probao sam i to. Pojačalo sam prvenstveno kupio radi lošeg digitalnog signala(barem sam tako prije mislio). Ali sada kada pojedinačno spajam na TV vidim da je signal i bez pojačanja savršen. Mogu kompletno zaboraviti pojačalo za koje sam prije mislio da mi koristi. Problem je upariti oba signala? I na kraju svaki prijedlog o mogućem rješenju je dobrodošao! Samo pucajte!

DoomsdayST
21.06.2008., 11:27
Hmmm... Greb, greb, greb... :zubo:

A provaj se onda još malo igrat... Pretpostavljan da ti na CRT-u DVB-T ne triba... Iskoristi pojačalo za spojit na njega kabelsku, pa iz jednog izlaza na CRT, a drugi izlaz na splitter/combiner u koji još ubaciš riblju kost, pa iz njega na LCD... Igraj se sa pojačanjem na oba kanala da dobiješ šta bolju sliku sa kabelske na CRT, a na LCD što bolju sinergiju kabelske i DVB-T... Baš me zanima oćeš li tako šta uspit dobit... Tu teoretski malo će prigušit signal sa riblje kosti, ali kako ti kažeš, signala ima, pa se isplati bar provat, sve ti je potrebno već tu...

Obrati malo pažnju na sve spojeve i konektore, tu ti lako može doć do problema... Aj, pa javi kako je prošlo...

:zubo:

leo4
21.06.2008., 12:49
Sve isprobao par puta. Evo rezultata! Kod direktnog spoja (govorim o digitaliji) antena TV signal savršen. Čim ubacim spliter javljaju se na digitaliji prigušenja za najmanje 30%! Dali bi pomoglo da spojeve zalemim umjesto da preko splitera „ostvarujem“ prigušenja i gubitak signala?

DoomsdayST
21.06.2008., 13:15
A čuj, najkvalitetnije rješenje bi ti bilo da ti neko napravi custom skretnicu, ali onda bi mora tačno znat koji kanali idu priko kableske, a koji kanal je DVB-T signal, pa da se skretnica napravi za to, ciljano...

Ili, ako taj splitter/combiner radi problem, možda bi ono moje 2x2 pojačalo sa početka priče rješilo problem...

Ili, pokušaj nać pojačalo 2 ulaza - 1 izlaz, sa splitterom razdjelit signal kabelske, 1 na CRT, drugi na pojačalo ubacit kabelsku sa splittera i riblju kost pa izlaz na LCD...

A šta da ti kažen... Kod djeljenja signala uvik imaš prigušenje pa triba pojačavat, kod kombiniranja signala uvik imaš preklapanje pa tribaš ciljano gušit... Ja osobno mislin da je u tvom slučaju lakše podilit pa pojačat nego ciljano gušit, nama ka laicima koji neznaju projektirat skretnice... Zato ono 2x2 pojačalo ili splitter pa na LCD pojačalo sa 2 ulaza bi vjerojatno bilo lakše, ako upali... Kabelska bi tribala lakše podnit splitanje...

Neznan više šta bi reka... Laička rješenja su iscrpljena... Sad triba čekat stručnjake...

:ne zna:

DoomsdayST
21.06.2008., 13:27
Evo, palo mi sad napamet najseljačkije od svih seljačkih rješenja... :zubo:

Mali preklopnik... 20 kn... :mig:

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8070000001

Je da nije luxuzno, svaki put moraš se dignit i pritisnit preklopnik, ali bar nebi tribalo bit nikakvog gubitka signala... Znači, samo dodaš ovo na LCD, ubaciš obe antene na njega, i switch-aš... :top:

leo4
21.06.2008., 17:31
Hvala na trudu! To je "mehanika", ali sigurno postoji i drugo rješenje. Žao mi je da se netko od "hrpe" ljudi koji bi nešto znali ne javlja. Sigurno ima i vlasnika D3000 pa bi me i njihovo iskustvo zanimalo.:ne zna:

leo4
22.06.2008., 09:08
Zar nitko od vlasnika LCD-a ne gleda digitaliju i analogiju preko istog antenskog ulaza? Zanimalo bi me kako su to riješili oni koji nemaju probleme slične mojim?

DeeJay Dee
23.06.2008., 11:05
a vidi leo, meni dolaz 4 logice s krova i nakon pojačala i ispravljača ulazi u "digital in" antenski ulaz DVDrec-a (pošto isti ima i anlogni i DVB-T tuner u sebi, a u LCD-u ga nemam), iz "digital out-a" na istom rekorderu ide u analogni ulaz istog DVD-a i onda iz izlaza istog uređaja u telku (DVDrec ima tkzv. "digital loop", digitalno-analognu "petlju" upravo da bi mogao na njega primati i snimati i analogiju i digitaliju), dakle na telku u antenski 75-omski ulaz ide antenska analogija, a digitaliju dobijam iz DVD-a putem scarta ili najbolje komponentnim kablovinjem u TV (onda imaš maximum anlognog prijenosa signala jer komponentni ulaz na tv-u ima i progressive scan, bolje od toga je jedino upscale preko HDMI-ja). eto tako sam ja to riješio....:mig:

frenchkey
24.06.2008., 08:23
Zar nitko od vlasnika LCD-a ne gleda digitaliju i analogiju preko istog antenskog ulaza? Zanimalo bi me kako su to riješili oni koji nemaju probleme slične mojim?

Hm, ja u St ima B-net kabel preko kojeg hvatam njihove programe, ali i DVB-T signal. Nikakva dodatna antena. :ne zna:

leo4
24.06.2008., 13:34
Da, uz nadoplatu za standardni paket uz osnovni, moguće je gledati i digitaliju preko kabla, pa je i normalno da ti antena nije potrebna.

Mila_M
04.09.2008., 21:07
Imaš i po 269,00 kn.

http://www.tabernus.net/product_info.php?cPath=2_49&products_id=341

Mi kupili Iskru kada je bila na akciji u Mercatoru isto za 1450,00 kn kak je cijena i tu na Web shopu.

Genijalno šljaka, sve pet (5) :top:

Mislim da bi ti i ovi po 269,00 kn isto tak dobro funkcionirali, ipak Denver nije baš škart marka samo kaj je nema baš puno u ponudi kod nas ali i sigurno nema mogućnosti ko ova Iskra koju smo mi zeli ali 269,00 kn je fakat đabe.:s

Da sam znala da ima takvih jeftinoća ne vjreujem da bi nekej skuplje kupovala makar ima 100 nekih mogućnosti koje vjerojatno nikad niti nem koristila jedino dok klinci odrastu pa se tog uhvate kroz par godina.

http://www.tabernus.net/index.php?cPath=2_49

:)

Foxy44
05.09.2008., 00:22
Mi kupili Iskru kada je bila na akciji u Mercatoru isto za 1450,00 kn kak je cijena i tu na Web shopu.

Genijalno šljaka, sve pet (5)

Čini mi se da će s ovom Iskrom biti problema na nekim područjima, kod nas u Splitu Iskra se pokazala KA-TA-STRO-FA. Slika je toliko očajna da je negledljiva. Toliko šuma i kockanja nisam vidio kod niti jednog prijemnika koje sam testirao. Izgleda da se opet ponavlja priča da neki prijemnici nisu skroz kompatibilni sa sustavom odašiljača na nekim područjima.

MirkoST
05.09.2008., 07:13
Ima solidni Quadro DVB-T receiver u Metroa za 240kn, i još bon od države od 130 što se počeo djeliti = 110kn ;)

MytByte
05.09.2008., 09:57
bonovi za ZG se dijele tek od 1.1.2009.

patrikscc
16.09.2008., 13:18
Dal postoji koji reciver koji moze na analogi izlaz izbaciti vise kanala, da mogu jedan reciver spojiti na vise TV-a.

Tj. treba mi nesto kao AD konverter, da primi digitalni signal, dekodira vise kanala od jednom i modulira u analogni signal koji bi bio slican ovom sadasnjem, tako da ja sa TV-om odabirem kanale.

narog
23.09.2008., 22:11
Pozdrav!

Nebih htio otvarati novu temu pa da vas pitam ovdje:

Naime, kupujem eksterni tv tuner (usb), nasao sam par aznimljivih ali sam jos htio provjeriti sa iskusnijima sta misle.

U HG spotu imaju samo : averTv dvb-t volar x (oko 320 kn)

http://www.avermedia.com/avertv/Product/ProductDetail.aspx?Id=39

Zatim frend mi ima Take ms tv tuner (oko180 kn)

http://www.micronis.hr/tuner-externi-takems-digitv-receiver-dvbt-usb/273/graficke-i-tv-kartice

a u vemilu mi se cinio zanimljivi gigabyte u 7000 (220 kn)

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Components/Manual_Model.aspx?ProductID=2440

E, sad, cisto me zanima ima li tko iskustva sa tim stvarcicama, preporuku i sl.?

Ja bih htio ok uredjaj ne pre jednostavan i ne pre skup (sto su takeMs i aver), htio bih primati i HD signal.

Jos jedna stvar, pitam jer nisam bas iskusan u ovom polju, posto mi iz videa ide antenski kabel u tv, to znaci da ako prespojim iz videa u ovu usb karticu, teoretski mogu sve vhs kazete digitalizirati?

Hvala!

Mon_z
24.09.2008., 13:32
Jedno pitanje,imam kablovsku od b.neta i sad dijele dvb-t tunere (decoder) kao promociju digitalne televizije. Zanima me,da li,pošto sam kupila dvd recorder (analogni),hoću li moći snimati tu digitalnu? Ili da odem zamijeniti dvd za onaj s dvb-t tunerom (makar ne vidim razlog za to jer ovaj od b.neta ima svoju identifikacijsku karticu koja mora biti unutra).

ivica 8
24.09.2008., 14:22
Jedno pitanje,imam kablovsku od b.neta i sad dijele dvb-t tunere (decoder) kao promociju digitalne televizije. Zanima me,da li,pošto sam kupila dvd recorder (analogni),hoću li moći snimati tu digitalnu? Ili da odem zamijeniti dvd za onaj s dvb-t tunerom (makar ne vidim razlog za to jer ovaj od b.neta ima svoju identifikacijsku karticu koja mora biti unutra).

B-net dijeli DVB-C receivere, ne DVB-T. Moći ćeš snimati na DVD recorder na način da B-netov DVB-C receiver spojiš sa snimačem i snimaš program koji odrediš na B-netovom DVB-C receiveru.
Prva opcija za snimanje DVB-T programa:
Ukoliko kupiš DVD snimač s DVB-T tunerom, spojiš na antenu neovisno od B-neta, onda snimaš programe koji se emitiraju u eter u digitalnom obliku. To je bolja varijanta jer onda imaš snimanje kakvo poznaješ(programiranje i slično).
Druga opcija za snimanje DVB-T programa:
Za sada B-net u svom standardnom paketu na C-27 kanalu pušta DVB-T paket. Ukoliko DVD snimač spojiš na B-net analognu mrežu moći ćeš iskoristiti DVB-T tuner u snimaču.

Mon_z
24.09.2008., 16:23
Znači snimanje digitalnog programa je isto kao i analognog ako dvd ima tuner u sebi (ili kupimo naknadno eksterni),jer ovako bi se dalo snimati,ali samo program koji je trenutno na tv-u,bez programiranja više različitih. Znači nema potrebe da idem mijenjati ovaj kaj imam analogni.

ivica 8
24.09.2008., 20:34
Znači snimanje digitalnog programa je isto kao i analognog ako dvd ima tuner u sebi (ili kupimo naknadno eksterni),jer ovako bi se dalo snimati,ali samo program koji je trenutno na tv-u,bez programiranja više različitih. Znači nema potrebe da idem mijenjati ovaj kaj imam analogni.

Ukoliko te zadovoljava takav način snimanja nemaš potrebe kupovati kupovati novi snimač.

plasa
25.09.2008., 07:35
Da li tko zna kad će na Biokovu počet emitirat DVB-T signal?

narog
25.09.2008., 10:40
Evo, kupio sam taj gigabyte, ali sad ima problem (tipično)

Kao prvo pokazuje mi samo 4 kanala (htr 1, 2, rtl, nova), iako bi po meni trebao sve sta mi salje bnet?? Ne kuzim zasto mi to filtrira.

Druga stvar je da nemogu promijeniti folder u koji mi snima i sta je jos gore, nemam pojma u koji folder mi snima (vidim samo da je c: i naziv njegovog foldera koji ja nemogu naći:p).

Ima li tko iskustva sa ovim stvarima???

Hvala :)

MytByte
25.09.2008., 10:51
koliko vidim ta kartica je samo DVB-T tuner, dakle ne hvata analogni ali bogme vjrojatno niti digtalni DVB-C signal kakvog emitira b.net...b.net emitira DVB-T signal samo za navedna 4 domaća programa (što bi također moglo isto uskoro biti ukunuto) pa si zato njih uhvatio...

narog
25.09.2008., 11:07
koliko vidim ta kartica je samo DVB-T tuner, dakle ne hvata analogni ali bogme vjrojatno niti digtalni DVB-C signal kakvog emitira b.net...b.net emitira DVB-T signal samo za navedna 4 domaća programa (što bi također moglo isto uskoro biti ukunuto) pa si zato njih uhvatio...

Zbilja... Totalno sam zaboravio da oni digitalno emitiraju samo te... Jos se cudim ko debil.

Ugl, ako uzmem digitalno/analognu tv karticu bi trebao hvatati bnet programe ili ne? Malo me zbunjuje taj dvb-c. Valjda ce to kartica prepoznati kao analogni signal?

Hvala puno!

MytByte
25.09.2008., 11:28
ne, dvb-c je digitalni signal namijenjen upravo kabelskoj distribuciji, a i da uspiješ nabaviti karticu koja prima DVB-C, b.netov signal je kodiran tako da zasada trebaš njihovu digitalnu opremu (reciever) za primanje digitalnih kanala...ti trebaš analogno/digitalnu kombo karticu i imat ćeš sve b.netove analogne kanale...

narog
25.09.2008., 11:37
Aha... znaci ovo: http://vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1730032 bi trebalo raditi, ne?

Thx

Mon_z
25.09.2008., 12:59
Kako glupo,čemu onda tisuću i jedna opcija snimanja ako to više neće biti moguće? Nisu li onda proizvođači u gubitku i pobogu zašto nisu smislili nešto kaj dijeli digitalni signal na programe da se mogu snimati...

MytByte
26.09.2008., 10:21
Da!

sprint1
26.09.2008., 11:07
Pomoc!

Vezano za HDTV, ako netko zna neka mi odgovori:
Naime, Imam Avermedia TV karticu, hibridnu. Kartica ima oznaku: HDTV ready , MPEG2 1080i/720p

E sad, posto HTV emitira HD Promo u MPEG4 formatu, zanima me da li cu moci gledati HD na laptopu?
Inace, malo mi je nejasna ova oznaka HDTV ready sa dodatkom MPEG2. Dosad sam mislio da je HD signal = MPEG4?
Na wikipediji, http://en.wikipedia.org/wiki/HDTV_Ready nista ne kazu da li HDTV ide u MPEG2 ili u MPEG4 formatu, vec samo spominju 3 moda: 720p, 1080i, i 1080p

MytByte
26.09.2008., 11:16
HD je trebao ići u MPEG-2 ali u međuvremenu je razvijen h.264 (mpeg-4) koji je dvostruko efikasniji pa je praktički postao sinonim za HD...

daj podrobnije informacije o toj kartici ili daj link...mada, ovako odoka, bila ona u stanju dekodirati mpeg-2 HD ili ne je nevažno jer tebi ionako za većinu HD kartica dostupnih kod nas treba dodatni softverski filter za mpeg-4 (CoreAVC, ffdshow) i softver s više mogućnosti (recimo DVBViewer) od ovoga koji dolazi uz Avermediju...

sprint1
26.09.2008., 12:28
HD je trebao ići u MPEG-2 ali u međuvremenu je razvijen h.264 (mpeg-4) koji je dvostruko efikasniji pa je praktički postao sinonim za HD...

daj podrobnije informacije o toj kartici ili daj link...mada, ovako odoka, bila ona u stanju dekodirati mpeg-2 HD ili ne je nevažno jer tebi ionako za većinu HD kartica dostupnih kod nas treba dodatni softverski filter za mpeg-4 (CoreAVC, ffdshow) i softver s više mogućnosti (recimo DVBViewer) od ovoga koji dolazi uz Avermediju...

Hvala na odgovoru. Radi se o USB Avermedia katrici hybrid volar A828. http://www.avermedia.com/avertv/Upload/ProductImages/AVerTV%20Hybrid+FM%20Volar(A828).pdf
U pravu si sto se tice softwarea Avermedie. Daje mogucnost odabira codeca samo za snimanje analog signala na hard disk. Tada se tu moze odabrati codec divx ili xvid.
Medjutim za primanje HD signala nema dodatnih informacija kao sto mozes vidjeti iz pdf-a.
Mislis da bi DVBViewer pomogao?

narog
26.09.2008., 12:39
Evo, da vam kazem sta sam sve saznao u medjuvremenu.

Odnio sam jucer svoju gigabyte u7ooo karticu natrag u Vemil. Oni su je pristali zamijeniti ali tek tu dolazi do problema. Nakon dosta konzultiranja sa zaposlenicima i kupcima ustanovljeno je da mi, da bih primao sve programe od b-neta prek kabelske, treba hibridna kartica koja podržava mpeg-4 jer tako kodiran video šalju iz b-neta i ništa drugo neće primiti taj signal.

Jedna jedina koja mi odgovara kod njih je neka pinnacle od oko 450kn koja trenutno nije raspoloživa i jos cekam da vidim sta ce s tim biti..

Ugl puno zajebancije, a da mi je tamo neki balavi nadrkani kreten u vemilu prvi dan to sve objasnio kad sam ga lijepo pitao, vjerojatno karticu ni nebi kupovao :p

Hvala MytByteu!

MytByte
26.09.2008., 13:01
Nakon dosta konzultiranja sa zaposlenicima i kupcima ustanovljeno je da mi, da bih primao sve programe od b-neta prek kabelske, treba hibridna kartica koja podržava mpeg-4 jer tako kodiran video šalju iz b-neta i ništa drugo neće primiti taj signal.

Hvala MytByteu!

No problemo! :)

ovo što si saznao je također krivo...kartica mora podržavati DVB-C sustav emitiranja, a ne mpeg-4 kompresiju, to može dekodirati sam kompjuter...da li ti je netko od njih EKSPLICITNO rekao: "Da, ja primam digitalni b.net preko te Pinnacle kartice!"? Ako nije, ne vjeruj tome što su ti rekli...

drž se, nedaj neukim prodavačima da te zamuljaju...:top: pitaj ovdje...

marioreni
26.09.2008., 13:22
čitam rasprabve na nekim drugim forumima i čujem da HD receiveri (oni sa HDMI izlazom) daju puno bolju sliku od "običnih", čak i SD programa koje upskejlaju na HD..digitalni su posebno bolji jer nema digital-analog-digital konverzije kao kod običnih receivera...kakva su vaša iskustva i koji zemaljski HD receiver preporučujete? Neki topfield? Navodno ima jedan od soma kuna. Gledao sam i HD combo uređaje (sa HDMI izlazom) ali su još dosta skupi pa neznam kolko se isplati....iskustva? preporuke? sve dobrodošlo

ivica 8
26.09.2008., 14:41
Kako glupo,čemu onda tisuću i jedna opcija snimanja ako to više neće biti moguće? Nisu li onda proizvođači u gubitku i pobogu zašto nisu smislili nešto kaj dijeli digitalni signal na programe da se mogu snimati...

"Tisući i jednu" opciju snimanja ćeš moći iskoristiti ukoliko na snimač spojiš vlastitu antenu i snimaš programe koji su ti dostupni. Znači da ako snimač ima DVB-T tuner možeš snimati programe koji se distribuiraju u DVB-T sustavu i možeš snimati one koji se za sada emitiraju i u analognom obliku.
Ukoliko koristiš neki oblik kablovske televizije (TV-Max ili B-net digitalno) logično je da imaš ograničenja. Zašto? Pa sav napredak u zvuku i slici koji se nude kao napredak u odnosu na ono što je bilo, za tebe je u biti omot od paketa u kojem se skrivaju ograničenja poput snimanja, distribucije signala na više tv uređaja u stanu itd. Prevedeno na razumljiv jezik to znači novac. Puno novca za onoga tko nudi tu vrstu usluge. Snimanje- može ako platiš, više tv prijemnika - može ako platiš itd..itd.

narog
26.09.2008., 15:14
No problemo! :)

ovo što si saznao je također krivo...kartica mora podržavati DVB-C sustav emitiranja, a ne mpeg-4 kompresiju, to može dekodirati sam kompjuter...da li ti je netko od njih EKSPLICITNO rekao: "Da, ja primam digitalni b.net preko te Pinnacle kartice!"? Ako nije, ne vjeruj tome što su ti rekli...

drž se, nedaj neukim prodavačima da te zamuljaju...:top: pitaj ovdje...

Ne, eksplicitno su mi rekli "to bi trebalo biti tako, ali nitko to nemoze sa sigurnoscu znati" :lol:

kao, nitko to nije probao.. Ma nemam pojma, i meni zvuci glupo da kartica mora podrzavati mpeg4 ako oni salju mpeg4... mislim, oni salju elektronski signal, a kako ce komp to zapisati, to je druga stvar...

I kaj da sad radim..? Mogu brobati sa tom U8000, a ak mi ni to ne radi, onda imam 350kn kod njih za koje moram izmišljati na šta da ih potrošim...:flop:

Foxy44
26.09.2008., 19:44
Hvala na odgovoru. Radi se o USB Avermedia katrici hybrid volar A828. http://www.avermedia.com/avertv/Upload/ProductImages/AVerTV%20Hybrid+FM%20Volar(A828).pdf
U pravu si sto se tice softwarea Avermedie. Daje mogucnost odabira codeca samo za snimanje analog signala na hard disk. Tada se tu moze odabrati codec divx ili xvid.
Medjutim za primanje HD signala nema dodatnih informacija kao sto mozes vidjeti iz pdf-a.
Mislis da bi DVBViewer pomogao?

Da, s tom karticom možeš pratiti HRT Promo. Navedena kartica mi na laptopu radi u kombinaciji DVBDream aplikacije i CoreAVC codeca, dok na HTPC-u u PCI verziji radi sa DVBDream-om i Cyberlinkovim codecom. Također je isprobana i radi sa AltDVB i ProgDVB programima. Malo se poigraj s programima i codecima da bi vidio koja ti je kombinacija najstabilnija.

MytByte
27.09.2008., 08:12
E gle, uzmi tu U8000 i probaj (ne vjerujem u uspjeh zbog već nabrojanih razloga)...ali ako uspiješ, svakako javi rezultat ovdje...

alter ego blagajnice
27.09.2008., 12:14
Kupujem LCD TV.
Pronašla sam TV bez DVB-T-a.
Jel to neki veliki nedostatak budući da imam Max-Tv.

narog
27.09.2008., 14:36
Pozdrav!

Nakraju ipak nisam uzeo U8000, uzeo sam Compro VideoMate Vista U2800F, Hybrid USB 2.0, http://www.comprousa.com/en/product/u2800f/u2800f.html

Kosta 100 kn vise od U8000, ali podrzava sve navedene formate plus sto je ukljucen s video kabel pa je moguce prebaciti stare VHS-e u Mpeg!

Zasad se jos s tim zezam i situacija je takva da vidim sve programe (jeee!), ali imam zvuka samo na nekoliko njih (tipa Otv, ali ne hrt..cudno), i sada pokusavam i to srediti nekako, skidam neke novie drivere i tako. Prebacivati sa VHS-a jos nisam stigao probati, ali ako nekoga zanima mogu i o tome nesto kasnije reci.

Thx jos jednom!

sprint1
30.09.2008., 06:16
Da, s tom karticom možeš pratiti HRT Promo. Navedena kartica mi na laptopu radi u kombinaciji DVBDream aplikacije i CoreAVC codeca, dok na HTPC-u u PCI verziji radi sa DVBDream-om i Cyberlinkovim codecom. Također je isprobana i radi sa AltDVB i ProgDVB programima. Malo se poigraj s programima i codecima da bi vidio koja ti je kombinacija najstabilnija.

Evo poslusao sam te, te sam instalirao DVBdream 1.4i i CoreAVC codec.
Instalacija je prosla OK. DVBdream mi je uredno prepoznao Avermedia TV karticu te CoreAVC codec. Medjutim, prilikom pretrazivanja frekvencija, DVBdream nije pronasao nijedan program, tj. ni HTV1,2 RTL, NOVU, ni HD promo ??!
Pokusao sam rucno zadati trazene frekvencije ali bez uspjeha.
Da li mozda trebam postaviti dodatne postavke ili mozda skinuti nekakav dodatni program? DVBdream ima nekakve .ini fileove sa frekvencijama, da li je mozda u tome problem?
Napominjem, Avermedia karticu spajam na vanjsku antenu(riblja kost)
Pomagaj!

MytByte
30.09.2008., 10:52
sprint, koja si lokacija?

alter ego blagajnice
30.09.2008., 10:57
imam LCD s DVB-t-om, ali ne znam kako radi.
što trebam napraviti da bi mogla gledati TV?

sprint1
30.09.2008., 11:43
sprint, koja si lokacija?

Okolica Splita.
Inace, program koji dolazi sa Avermedijom, AverTV, uredno hvata digitalne DVB-T signale od HTV1,2, RTL i TV Novu, dok HD Promo hvata samo na nekih 32 %, te nema ni slike ni tona
Danas cu probati sa DVBviewer-om...

alter ego blagajnice
30.09.2008., 11:56
MytBite, molim pomoć.

MytByte
30.09.2008., 12:39
alterice, moraš napravit automatsko skeniranje svih digitalnih frekvencija, kod nekih televizora treba posebno skenirati za digitalne a posebno za analogne kanale, a kod drugih TV sam sve pronađe...

HasoMujo
30.09.2008., 12:46
Bok svima,

alterice, moraš napravit automatsko skeniranje svih digitalnih frekvencija, kod nekih televizora treba posebno skenirati za digitalne a posebno za analogne kanale, a kod drugih TV sam sve pronađe...

I NIKAKO ne zaboraviti postaviti zemlju koristenja na "Njemacka" ili "Austrija" (ako nema "Hrvatska") jer inace nece biti pronadjenih DVB-T programa ili pak nece biti potpuni (slika / zvuk)!

MEP
30.09.2008., 13:46
Instalacija je prosla OK. DVBdream mi je uredno prepoznao Avermedia TV karticu te CoreAVC codec. Medjutim, prilikom pretrazivanja frekvencija, DVBdream nije pronasao nijedan program, tj. ni HTV1,2 RTL, NOVU, ni HD promo ??!
Da li mozda trebam postaviti dodatne postavke ili mozda skinuti nekakav dodatni program? DVBdream ima nekakve .ini fileove sa frekvencijama, da li je mozda u tome problem?
Pomagaj!

Nešto krivo radiš, teško je reć šta.
Naime ja san jučer isto u Splitu našao s DVBdreamom sve kanale koji su mi dostupni i s originalnim softverom od kartice. Ne treba nikakvo ručno podešavanje nikakvih fajlova, DVB to odradi automatski (kod MediaPortala treba ručno;))

alter ego blagajnice
30.09.2008., 18:04

mislim da sam napravila, ali ništa od toga. :ne zna:

Foxy44
30.09.2008., 18:16
Pomagaj!

Primjetio sam jednu anomaliju koja mi se događa i na laptopu i na HTPC-u i stolnom računalu, a događa se u kombinaciji Avermedijinih kartica i DVBDreama. Naime, da bi mogao skenirati programe ili gledati HRT Promo moram najprije pokrenuti AverTV aplikaciju, ugasiti je i potom upaliti DVBDream. Tek nakon toga DVBDream radi normalno! Neznam zašto, ali meni jedino na taj način uspijeva. Probaj, možda i tebi pomogne.

HasoMujo
30.09.2008., 19:15
Bok svima,

mislim da sam napravila, ali ništa od toga. :ne zna:

Kao prvo - jesi proucila upute gdje se nalaze skoro sva objasnjenja (kao i slike kako nesto napraviti - recimo gdje i kako se prikopca antena)?

Dakle...

Da li imas prikopcanu antenu na antenski ulaz novog televizora kako ti je opisano u uputama televizora?

Da li si ispravno odabrala zemlju koristenja digitalnog prijema (mi moramo izabrati "Njemacku"!)?

alter ego blagajnice
30.09.2008., 21:52
e, sad tek vidim Njemačku.
Radi. Hvala.

sprint1
01.10.2008., 06:18
Primjetio sam jednu anomaliju koja mi se događa i na laptopu i na HTPC-u i stolnom računalu, a događa se u kombinaciji Avermedijinih kartica i DVBDreama. Naime, da bi mogao skenirati programe ili gledati HRT Promo moram najprije pokrenuti AverTV aplikaciju, ugasiti je i potom upaliti DVBDream. Tek nakon toga DVBDream radi normalno! Neznam zašto, ali meni jedino na taj način uspijeva. Probaj, možda i tebi pomogne.

OK, probat cu danas.
Btw, jucer sam probao sa DVBviewer-om. Instalacija je prosla OK, uredno mi je prepoznata Avermedia TV kartica. Prilikom skeniranja, DVBviewer je pronasao sve programe, tj. HTV1,2,RTL, NOVU i HD promo.
Medjutim, ne prikazuje mi sliku nijednog pronadjenog programa, tj. javlja da ne prepoznaje nekakav filter?! Ovaj filter je valjda filter vezan za video. Promijenio sam sve moguce postavke videa, od cyberlinkovog codeca, coreavc-a, ima cak i jedan mp4 codec od Avermedie, ali sve bez uspjeha:ne zna:

Mislim da cu lagano odustati od isprobavanja ostalih programa, tj. ostati cu na originalnome programu, AverTV.
AverTV prima signal od HD proma, ali samo na 56%, te vjerojatno zbog toga nema slike.
Kao sto sam vec gore napisao, cak i AverTV ima svoj mp4 codec. Mozda kad HD signal bude jaci, da cu onda moci gledati HD cak i sa AverTV-om. Inace, provjerio nam kartu pokrivenosti HD signala na OiV stranicama, podrucje na kojem se ja nalazim(Trogir) bas je na granici signala.
Na kraju, ionako HD promo nece u dogledno vrijeme emitirati program( do slijedeceg Eura)...

MytByte
01.10.2008., 07:38
sprint, ak ti je 56% i nema slike onda nemaš dobar kodek...otkud ti ideja da aver ima svoh mpeg4 dekoder?

MirkoST
01.10.2008., 07:55
Da, sječam se mog starog DVBprog programa za satelitsku i skystar2, znalo bi se desiti da nema slike tj prijavi grešku filtera, što zapravo znači da nema mpeg2 dekodera :)

HasoMujo
01.10.2008., 09:07
Bok svima,

e, sad tek vidim Njemačku.
Radi. Hvala.

Nema na cemu...

Drago mi je da je proradilo - uzivaj! :)

Foxy44
01.10.2008., 09:38
OK, probat cu danas.
Btw, jucer sam probao sa DVBviewer-om. Instalacija je prosla OK, uredno mi je prepoznata Avermedia TV kartica. Prilikom skeniranja, DVBviewer je pronasao sve programe, tj. HTV1,2,RTL, NOVU i HD promo.
Medjutim, ne prikazuje mi sliku nijednog pronadjenog programa, tj. javlja da ne prepoznaje nekakav filter?! Ovaj filter je valjda filter vezan za video. Promijenio sam sve moguce postavke videa, od cyberlinkovog codeca, coreavc-a, ima cak i jedan mp4 codec od Avermedie, ali sve bez uspjeha:ne zna:

Javim ti postavke kad dođem doma, ne sjećam se točno s kojim filterima i codecima mi radi, a ni meni jučer nije bilo slike na HRT Promu u niti jednom programu. Najvjerojatnije su ga isključili.

sprint1
01.10.2008., 09:42
sprint, ak ti je 56% i nema slike onda nemaš dobar kodek...otkud ti ideja da aver ima svoh mpeg4 dekoder?

Jucer za vrijeme instalacije DVBviewer-a, u opcijama DVBviewera za codec ima i Avermedia H.246 codec, danas cu probati ponovo da vidim koji je tocan naziv codeca.

Znaci li to da je 56% snage signala dovoljno za gledanje HD videa?

Foxy44
01.10.2008., 09:42

Stvar je pravilnom odabiru codeca, a i Avermedia je izdala svoj MPEG4 codec koji dolazi s novim verzijama softvera. Ali taj codec ne radi kako treba, na HRT Promo slika zastajkuje, blokira i kocka s njim.

sprint1
01.10.2008., 09:59

Moja greska. Mislim da je signal na nekih 37 %. Prema OiV karti pokrivenosti HD-om, nalazim se na granici primanja...

sprint1
01.10.2008., 10:04
Javim ti postavke kad dođem doma, ne sjećam se točno s kojim filterima i codecima mi radi, a ni meni jučer nije bilo slike na HRT Promu u niti jednom programu. Najvjerojatnije su ga isključili.

Tnx.
Inace, ne samo da ne mogu gledati HD promo, nego ni ostale "obicne" programe.
Mozda sam zabucao sa instaliranjem codeca, tj. mozda ima vise instaliranih verzija, tako da cu sve codece deinstalirati. Ponovo cu instalirati samo ffdshow sa Bug-ova DVD-a. Ako ne bude radilo tek onda cu instalirati i CoreAVC codec.

Foxy44
01.10.2008., 22:42
Tnx.
Inace, ne samo da ne mogu gledati HD promo, nego ni ostale "obicne" programe.
Mozda sam zabucao sa instaliranjem codeca, tj. mozda ima vise instaliranih verzija, tako da cu sve codece deinstalirati. Ponovo cu instalirati samo ffdshow sa Bug-ova DVD-a. Ako ne bude radilo tek onda cu instalirati i CoreAVC codec.

Evo ti moje postavke za DVBDream:

Kodiranje videa: nVidia Pure Video ( grafička je Nvidijina)
Kodiranje zvuka: FFDshow
Iscrtavanje videa: Video Mixing Renderer
Pretvaranje zvuka: Default DirectSound Device
H.264 kodek: CoreAVC

sprint1
02.10.2008., 06:30
Evo ti moje postavke za DVBDream:

Kodiranje videa: nVidia Pure Video ( grafička je Nvidijina)
Kodiranje zvuka: FFDshow
Iscrtavanje videa: Video Mixing Renderer
Pretvaranje zvuka: Default DirectSound Device
H.264 kodek: CoreAVC

Hvala ti na info.
Medjutim, mislim da ipak nije problem u codecima. Naime, jucer sam ponovo instalirao DVBviewer.
Prilikom skeniranja uredno su nadjeni svih 5 programa, ukljucujuci i HD promo.
Medjutim, opet nema slike ni tona i javlja mi slijedecu gresku:
"Cannot load source filter, error: 0x80040154 Class not registered"

Sto je to source filter? Evo odgovor iz DVBviewer helpa:
"The first or “main” filter is the source-filter, which provides the data stream received via satellite
(consisting of audio, video and if necessary also teletext and EPG). "

E sad, sto ova greska znaci? Kaze: class not registered?
Da li to znaci da DVBviewer ne prihvaca Avermedia TV karticu?
Ali ako ti Foxy mozes gledati zasto onda ja ne mogu?
Da nije mozda problem verziji DVBviewera? Ja sam instalirao
DBVviewer pro 3.9.4.0 koju sam skinuo sa nekog torrenta. Jasno je da je to nekakva crackirana verzija.
Foxy, daj reci koju ti verziju viewera koristis i gdje si je skinuo.
Probao bi jos jedan put instalirati "tvoju" verziju viewera.

Za mytbyte-a...tocan naziv decodera od Avermedije je:
Avermedia H.264/AVC decoder

Foxy44
02.10.2008., 08:36
E sad, sto ova greska znaci? Kaze: class not registered?
Da li to znaci da DVBviewer ne prihvaca Avermedia TV karticu?
Ali ako ti Foxy mozes gledati zasto onda ja ne mogu?
Da nije mozda problem verziji DVBviewera? Ja sam instalirao
DBVviewer pro 3.9.4.0 koju sam skinuo sa nekog torrenta. Jasno je da je to nekakva crackirana verzija.
Foxy, daj reci koju ti verziju viewera koristis i gdje si je skinuo.
Probao bi jos jedan put instalirati "tvoju" verziju viewera.

Sa DVBViewer-om ni ja nisam uspio upogonit karticu. Do sada smo pričali o DVBDream-u 1.4i koji uredno radi i za koji sam ti postao svoje postavke. Poslat ću ti link na PM za DVBDream.

sprint1
02.10.2008., 09:04
Sa DVBViewer-om ni ja nisam uspio upogonit karticu. Do sada smo pričali o DVBDream-u 1.4i koji uredno radi i za koji sam ti postao svoje postavke. Poslat ću ti link na PM za DVBDream.

Tnx.
Pokusat cu ponovo sa DVBdream-om kojeg si mi poslao, iako mi prilikom skeniranja nije nasao nijedan od 5 programa. U prijasnjem postu si kazao da najprije treba pokrenuti AverTV, zatim ga ugasit pa tek onda pokrenuti DBVdream. Pokusat cu, valjda ce proraditi...

sun-in-eyes
02.10.2008., 10:09
Se još uvijek emitira HD promo program?

sprint1
02.10.2008., 10:29
Heh... Evo dolje adresa web stranice sa info o Avermedia kartici i o famoznoj DVBdream aplikaciji...:)

http://www.hdtehnika.com/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=99999999&limit=1&limitstart=3

hrvojeOS
02.10.2008., 10:31
Se još uvijek emitira HD promo program?

Pa naravno da se emitira, i to u svim većim gradovima Hrvatske

Foxy44
02.10.2008., 11:37
Heh... Evo dolje adresa web stranice sa info o Avermedia kartici i o famoznoj DVBdream aplikaciji...:)

http://www.hdtehnika.com/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=99999999&limit=1&limitstart=3

Da, znam, to je moj tekst :mig:

narog
02.10.2008., 22:19
Evo, da se ja jos jednom javim,

Zasad sve radi, na kartici treba izabrati region Austrija (na Hr ne radi zvuk) i audio je super. I prebacivanja sa VHS radi uredno, osim sta ni tamo nisam imao zvuka (nisam isprobavao u međuvremenu nakon mijenjana regije). Kvaliteta slike ja valjda ok, nemogu tocno reci sa sigurnoscu jer nemam iskustva sa slicnim karticama, a posebno sa profi stvarima.

Sama kartica nije najjednistavnija za podesavanje, u usporedbi sa gygabiteom je puno profesionalnija, od biranja formata, kvalitete zvuka, slike, raznih parametara svakog programa itd.

Eto, toliko za sad, pozdrav!

sprint1
03.10.2008., 06:24
Da, znam, to je moj tekst :mig:

Foxy, jucer sam instalirao tvoju verziju DVBdream-a. Prije pokretanja DVBdream-a, pokrenuo sam AverTV te ga ponovo ugasio. E sada mi je DVB dream uspio pronaci programe. Ovisno o tome koji se zadnji program gledao na AverTV aplikaciji, DBVdream pronalazi ili samo obicne DVB-t programe ili samo HD promo.
Sto se tice HD proma, DVBdream prikazuje zeleni ekran, dok samo u gornjem dijelu ekrana prikazuje jedan mali dio zamrznute slike HD proma. No, i to je znatno vise od onoga sto prikazuje AverTV(crni ekran). Vec sam rekao da sam na granici podrucja(Trogir) pokrivenosti OiV HD signala.
Parametri jacine/kvalitete HD promo signala koji prikazuje DVBdream su:
Level: 58%
Quality: 74%
Izgleda da u ovom trenutku signal nije dovoljno jak/kvalitetan te mi preostaje jedino da cekam trenutak kad ce OiV pojacati signal. Ovo mislim zbog toga sto kad mi, na primjer, kvaliteta obicnog DBV-t signala padne sa 98% na 84%, slika tada pocinje trzati...

Foxy, daj molim te reci mi koju jacinu/kvalitetu HD signala ti prikazuje DVBdream? Pretpostavljam da su tvoji postoci znatno veci?

Foxy44
03.10.2008., 08:28
Level: 58%
Quality: 74%
Izgleda da u ovom trenutku signal nije dovoljno jak/kvalitetan te mi preostaje jedino da cekam trenutak kad ce OiV pojacati signal. Ovo mislim zbog toga sto kad mi, na primjer, kvaliteta obicnog DBV-t signala padne sa 98% na 84%, slika tada pocinje trzati...

Foxy, daj molim te reci mi koju jacinu/kvalitetu HD signala ti prikazuje DVBdream? Pretpostavljam da su tvoji postoci znatno veci?

OiV-ov odašiljač za HRT Promo ti je smješten na istočnoj strani Marjana, na zgradi metereološkog zavoda kraj ZOO i odašilje ti malom snagom, pa nije čudo da u Trogiru imaš tako male postotke. Ja sam u centru grada iznad općine, neometan pogled, niti kilometar zračne linije od odašiljača i jačina signala je 84%, a kvalitet 100%, dok je s Labinštice sve zakucano na 100%. Na laptopu sa USB Volar Hybrid karticom i onom malom antenicom mi u zatvorenom prostoru daje vrijednosti slične tvojima, ali Promo se uredno vrti bez zastajkivanja. U ponediljak će mi sestra vratit laptop pa ću ti poslati postavke od AltDVB programa kao i link odakle ćeš ga skinit.

sprint1
03.10.2008., 08:31
OiV-ov odašiljač za HRT Promo ti je smješten na istočnoj strani Marjana, na zgradi metereološkog zavoda kraj ZOO i odašilje ti malom snagom, pa nije čudo da u Trogiru imaš tako male postotke. Ja sam u centru grada iznad općine, neometan pogled, niti kilometar zračne linije od odašiljača i jačina signala je 84%, a kvalitet 100%, dok je s Labinštice sve zakucano na 100%. Na laptopu sa USB Volar Hybrid karticom i onom malom antenicom mi u zatvorenom prostoru daje vrijednosti slične tvojima, ali Promo se uredno vrti bez zastajkivanja. U ponediljak će mi sestra vratit laptop pa ću ti poslati postavke od AltDVB programa kao i link odakle ćeš ga skinit.

Tnx.
Cekaj, kazes da ti je sa Labinstice signal 100%, ali prema OiV web stranicama, HD promo se odasilje samo sa Marjana?
http://www.oiv.hr/Download/2008/06/05/Split_HDTV_1600x1200.jpg

Foxy44
03.10.2008., 09:56
Tnx.
Cekaj, kazes da ti je sa Labinstice signal 100%, ali prema OiV web stranicama, HD promo se odasilje samo sa Marjana?

Da, samo s Marjana, al sam ti napisao vrijednosti jačine i kvalitete koje primam s Labinštice na običnim SD DVB-T programima, nisam mislio na Promo.

MirkoST
03.10.2008., 11:03

Ja sam u kaštelima, od marjana zračne linije 5-8km, tv javlja da je signal pun do vrha (nema mjerilo za kvalitetu..tj ima samo jednu crtu) , al svejedno trebalo bi onda pokrivati cili split skroz dobro

sprint1
03.10.2008., 11:29
Ja sam u kaštelima, od marjana zračne linije 5-8km, tv javlja da je signal pun do vrha (nema mjerilo za kvalitetu..tj ima samo jednu crtu) , al svejedno trebalo bi onda pokrivati cili split skroz dobro

MirkoST, dali ti mozes gledati HD promo i sa kojim hardware/software-om?

MirkoST
03.10.2008., 11:44
Ja gledam preko ugrađenog tunera u Sony 40W4000..nemam postotke snage ali tv javlja da je signal "strong" ili tako nešto

hrvojeOS
03.10.2008., 12:22
Što se tiče Dalmacije,samo informacija da se i u Makarskoj može gledati HD Promo (SD signal primam preko Vidove gore, koja vjerojatno emitira i HD). Uvjeren sam da nema šanse da ga primam s Marjana sto posto je s Vidove gore.

sprint1
03.10.2008., 12:34
Što se tiče Dalmacije,samo informacija da se i u Makarskoj može gledati HD Promo (SD signal primam preko Vidove gore, koja vjerojatno emitira i HD). Uvjeren sam da nema šanse da ga primam s Marjana sto posto je s Vidove gore.

Signal jest sa odasiljaca na Marjanu. Evo pogledaj kartu pokrivenosti:
http://www.oiv.hr/Download/2008/06/05/Split_HDTV_1600x1200.jpg

hrvojeOS
03.10.2008., 14:11
A, možda i je s Marjana, ne znam, ne živim tamo cijelu godinu samo par mjeseci preko ljeta.

Usput zna li tko kada ce se odašiljač Belje digitalizirati, dosta mi je ovog Josipovca. Moram imati dvije antene: jednu prema Josipovcu a jednu prema H. Osijek za HD Promo, a ovako bi imao samo jednu.

Faca5
05.10.2008., 20:13
Kakav je to sad kvazi 16:9 format u kojem povremeno emitiraju Nova i RTL?

Evo slika ukoliko netko nije do sad to primjetio:
http://www.fotorola.com/uploads/2c3ff89a6e.jpg

Dakle format je 16:9 ali je slika smanjena. :confused:
Jel to pokušaj kompromisa između 16:9 i 4:3 pa da vlasnici 16:9 vide cijelu sliku a da onima 4:3 ne odrežu previše? :ne zna:

MytByte
05.10.2008., 20:19
to nešto kod tebe nije u redu, izabrao si nekakav krivi aspekt...

Faca5
05.10.2008., 20:24
Ma nisam, zato što se vidi da je znak od Nove TV na mjestu.

To sam primjetio kod ovih novih domaćih serija.
RTL je danas imao tako prikazane Kraljeve Leda.

Edit - u stvari sad se sjećam, bio je 14:9 format uključen. Ali svejedno to ne objašnjava crne linije gore i dolje (a vidiš da je znak od Nove napola na crnome). Budem slikao u 4:3 kad ponovo budu nešto emitirali.

MytByte
05.10.2008., 20:27
ok, može bit 14:9, imaš opciju za to na TV-u...

Faca5
05.10.2008., 20:35
ok, može bit 14:9, imaš opciju za to na TV-u...

Imao sam kod Kraljeva Leda 4:3 i isto se vidjelo...
Baš ću slikati kad opet ulovim. Nema distorzije slike a zbog NovaTv znaka je očito da su namjerno tako emitirali.

MytByte
05.10.2008., 20:38
pa da, vide se kod 4:3 te tanke crne crte gore i dole, ne vide se u 14:9 modu...e sad ovisi kak su titlali, možda ti 14:9 odreže titl...

Faca5
05.10.2008., 20:42
pa da, vide se kod 4:3 te tanke crne crte gore i dole, ne vide se u 14:9 modu...e sad ovisi kak su titlali, možda ti 14:9 odreže titl...

Ne kužiš što hoću reći...

1) slika na mojem TV je bila namještena na 14:9
2) unatoč tome su bile vidljive crne crte dolje i gore (a znamo da 14:9 odreže malo s gornje strane i malo s donje od 4:3 slike)
3) očito je da su to namjerno stavili jer je Nova Tv znak vidljiv iznad

Faca5
05.10.2008., 22:06
Evo Red Carpet sad u čudnom formatu, opet Nova Tv logo viri gore iznad slike... :confused:

MytByte
06.10.2008., 10:30
pa ako i na 14:9 imaš crne crte onda je riječ o letterboxu 16:9 snimake, te moraš koristiti jedan od zoomova...

Goran2@
27.11.2008., 18:46
Ja više ne mogu gledati nove preko analognog sistema...:flop:

HRT 1 i 2 te RTL rade dobro no Nove više nemam...

Budući da imam analogni sistem, dakle vanjsku antenu te TV koji nije HDTV...trebao bi kupiti DVB-T da bi mogao to hvatati bolje..

I kolko to sada čudo dođe te gdje je najbolje za kupiti?

Znam da ima jeftnijih ali i skupih...

I ovo mi glupo...

Stari televizijski prijamnici ne mogu primati digitalni signal pa će svi RTV pretplatnici dobiti kupon u iznosu od 135 kuna. Iako s tim novcima baš nećete moći kupiti novi televizor, kupon ćete moći iskoristiti kao popust.

Kad će to biti, vjerojatno tek 2010 godine...a za tih 135kn si mogu guzicu obrisati :rofl:

MEP
27.11.2008., 21:04
Stari televizijski prijamnici ne mogu primati digitalni signal pa će svi RTV pretplatnici dobiti kupon u iznosu od 135 kuna. Iako s tim novcima baš nećete moći kupiti novi televizor, kupon ćete moći iskoristiti kao popust.

Kad će to biti, vjerojatno tek 2010 godine...a za tih 135kn si mogu guzicu obrisati :rofl:

Tih 135 kn će ti vjerovatno pokrit i više nego 50% potrebne love za nekakav solidni dvb-t receiver:mig: A kad će počet djelit, neman pojma...

Baci oko (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=dvb-t+receiver&cod=&cdo=&firma=-1&order=cijena&smjer=asc&submit=Pretra%C5%BEi)

STony
27.11.2008., 22:49
Ja više ne mogu gledati nove preko analognog sistema...:flop:

HRT 1 i 2 te RTL rade dobro no Nove više nemam...

Budući da imam analogni sistem, dakle vanjsku antenu te TV koji nije HDTV...trebao bi kupiti DVB-T da bi mogao to hvatati bolje..

I kolko to sada čudo dođe te gdje je najbolje za kupiti?

Znam da ima jeftnijih ali i skupih...

I ovo mi glupo...

dodaj još 40kn na taj bon i kupi METABOX HR-T DVB-T prijamnik, odličan za CRT TV!

MytByte
28.11.2008., 06:53
Tih 135 kn će ti vjerovatno pokrit i više nego 50% potrebne love za nekakav solidni dvb-t receiver:mig: A kad će počet djelit, neman pojma...

Koliko znam, to je odgođeno do daljnjega zbog financijskog stanja/propasti u zemlji...:mad:

Gorane, možda su samo premjestili frekvenciju, daj ponovo pretraži sve kanale...

broxi
28.11.2008., 07:55
pitanjce...

koliko su kvalitetni oni manji lcdi (51 cm) sa ugrađenim tjunerom unutra? tipa grunding i slični

planiram uzet jedan takav do 2000 kuna pa me zanima dal mogu ukopčat antenu od analogne satelitske i primat kanale? znam da mogu primat htv1 i 2, rtl i novu premda citam i ne mozete vise novu primat :confused::confused:

Goran2@
28.11.2008., 08:57
Koliko znam, to je odgođeno do daljnjega zbog financijskog stanja/propasti u zemlji...:mad:

Gorane, možda su samo premjestili frekvenciju, daj ponovo pretraži sve kanale...

Sve sam pretražio i nisam ništa našao...ali slušajte ovo...

Dakle imam Sony tv koji mi automatski nađe programe, dakle bez traženja i složi ih po redu...e sada ja sam išao na ručno traženje i tamo sam otišao pod C 68 na kojem je frekvencija Nove...i pazite ovo, kada idem ručno tražit prema nižim brojevima, dakle recimo spustim se do 64 pa onda se opet vratim na C68 i nađe Novu i slika je odlična :top: no ono kaj je smiješno je to da ju mogu gledati dok god ne premjestim program...dakle čim se vratim recimo na RTL i onda opet želim gledati Novu nema je više na 4 tipci daljinskoga...onda opet moram ručno namjestiti da bi mogao gledati, i tako svaki put :ne zna: malo mi to mutavo...:rofl:

Znači za nekih 200kn mogu kupiti prosječan dvb-t prijemnik pomoći kojeg ću na svojem analognom tv-u loviti kabale puno bolje? :mig:

Čitao sam na HRT-ovoj stranici o tome...o onom prijemniku koji je baš za analogne tv-e...

MytByte
28.11.2008., 10:28
Zar nisu imali sonyji taj neki problem da ne memoriraju kanale? Daj pretražo malo po forumu, o tome se pričalo...doduše MISLIM da je bila riječ samo o DVB-T kanalima...

Nabhan
28.11.2008., 11:39
čujem od frenda da će naša telka 2011. ići najverojatnije prek mpeg2 a ne mpeg4 kako sam mislio (jedan promo kanal ide u mpeg4).....jel to istina? ima li tko neke vijesti o tome?

HasoMujo
28.11.2008., 11:53
Bok svima,

čujem od frenda da će naša telka 2011. ići najverojatnije prek mpeg2 a ne mpeg4 kako sam mislio (jedan promo kanal ide u mpeg4).....jel to istina? ima li tko neke vijesti o tome?

Pa naravno da ce ici preko DVB-T MPEG2 (tko se uopce nadao za MPEG4)! :D

To je odluka vlade i nema vise promjena (bio bi zbilja zez da usred transformacije idu mjenjati nesto sto su davno odlucili)...

Inace ima jedan thread ovdje koji sa startao gdje su PDF vladinih dokumenata:

Buducnost SD DVB-T MPEG2 i HD DVB-T MPEG4 u Hrvata... (http://www.forum.hr/showthread.php?t=373710)

Nabhan
28.11.2008., 12:30
Bok svima,

Pa naravno da ce ici preko DVB-T MPEG2 (tko se uopce nadao za MPEG4)! :D

To je odluka vlade i nema vise promjena (bio bi zbilja zez da usred transformacije idu mjenjati nesto sto su davno odlucili)...

Inace ima jedan thread ovdje koji sa startao gdje su PDF vladinih dokumenata:

Buducnost SD DVB-T MPEG2 i HD DVB-T MPEG4 u Hrvata... (http://www.forum.hr/showthread.php?t=373710)

čemu onda ovaj HRT promo u mpeg4? I zašto je kupljena oprema za njegovo emitiranje? gdje je tu isplativost?

Goran2@
28.11.2008., 13:12
Zar nisu imali sonyji taj neki problem da ne memoriraju kanale? Daj pretražo malo po forumu, o tome se pričalo...doduše MISLIM da je bila riječ samo o DVB-T kanalima...

Aha...znači problem je tv-u...ali do sada je sve radilo dobro...to tek prije par dana počelo zezati da ne može naćo Novu normalnim putem prilikom mjenjaja programa, pa moram ručno ju naći da bi gledao...

Nego ono kaj mene zanima...da li bi taj dvb-t prijemnik pomogao u ovom mojem slučaju, da lovi bolje signal od Nove ili je problem u samome TV-u?? :ne zna:

MEP
28.11.2008., 13:17
Aha...znači problem je tv-u...ali do sada je sve radilo dobro...to tek prije par dana počelo zezati da ne može naćo Novu normalnim putem prilikom mjenjaja programa, pa moram ručno ju naći da bi gledao...

Nego ono kaj mene zanima...da li bi taj dvb-t prijemnik pomogao u ovom mojem slučaju, da lovi bolje signal od Nove ili je problem u samome TV-u?? :ne zna:

Gle, Nova tv sigurno nije ukinula analagno emitiranje, dakle u nečemu je problem. Jel u tvom tv ili je njima možda privremeno otkazalo nešto, neznam. Znam da će analogno emitiranje živit još neke vrijeme.

A s dvb-t bi dobio dvb-t signal:D Dakle ako ti je prijem ok, hvato bi sve šta se emitira s "tvog" odašiljača, pa samim tim i novu.

HasoMujo
28.11.2008., 13:18
Bok svima,

čemu onda ovaj HRT promo u mpeg4? I zašto je kupljena oprema za njegovo emitiranje? gdje je tu isplativost?

Eksperimentalno emitiranje sa par lokacija za odredjeni (mali) broj ljudi (ionako se ono sto emitiraju ne moze nazvati "programom")... samo to...

Goran2@
28.11.2008., 14:06
Gle, Nova tv sigurno nije ukinula analagno emitiranje, dakle u nečemu je problem. Jel u tvom tv ili je njima možda privremeno otkazalo nešto, neznam. Znam da će analogno emitiranje živit još neke vrijeme.

A s dvb-t bi dobio dvb-t signal:D Dakle ako ti je prijem ok, hvato bi sve šta se emitira s "tvog" odašiljača, pa samim tim i novu.

Ok...to mi ostalo sve jasno...:top:

A onda ču vidjeti kaj će biti s vremenom, možda se popravi...makar da je greška kod njih nebi ju mogao ni vidjeti kada tražim ručno :ne zna:

Ali mi malo to glupo kaj ju mogu ručno nači i slika je super a čim prešaltam program više ju ne mogu dobiti brzim biranjem, nego opet ponovno tražiti :flop:

Hvala svima na savjetima :top:

Nabhan
28.11.2008., 15:39
Bok svima,

Eksperimentalno emitiranje sa par lokacija za odredjeni (mali) broj ljudi (ionako se ono sto emitiraju ne moze nazvati "programom")... samo to...

skup neki experiment...

MytByte
28.11.2008., 15:52
skup neki experiment...

zašto misliš da je skupo...????

1) jednom moraju početi s tim da vide kako će to ići u budućnosti

2) odašiljač je isti, dakle odašiljač kojeg su tako i tako kupili za prelazak na DVB-T, i na jednom od muxeva šalju mpeg-4 HD! mpeg-4 nije sustav emitiranja, sustav emitiranja je DVB-T preko kojeg se može slati mpeg-2, mpeg4, ako je netko toliko blesav, i Divx, Xvid, bilo što...za mpeg-4 su morali samo nadokupiti mpeg-4 enkoder, koji za tebe i mene je basnoslovno skup ali za jedan OiV sigurno nije veći izdatak...nema šanse ikada više da će igdje u svijetu HD ići kao mpeg-2...

samotegledam
29.11.2008., 08:09
[QUOTE=sprint1;16330317]Hvala ti na info.
Medjutim, mislim da ipak nije problem u codecima. Naime, jucer sam ponovo instalirao DVBviewer.
Prilikom skeniranja uredno su nadjeni svih 5 programa, ukljucujuci i HD promo.
Medjutim, opet nema slike ni tona i javlja mi slijedecu gresku:
"Cannot load source filter, error: 0x80040154 Class not registered"

Bilo je već govora o tome ovdje na forumu za vrijeme Eura i srećom sam nabasao na to jer bih i dalje tapkao u mraku....rješenje problema bi bilo da odeš u direktorij (ako ti je instalacija na C disku) "C:\Program Files\DVBViewer\Filters" i onda double klikaš na "Unregister_DVBSource" pa onda "Register_DVBSource"

MytByte
29.11.2008., 10:24
da, to je rješenje - problem u DVBVieweru...

cycle
29.11.2008., 11:19
Bok svima,

I NIKAKO ne zaboraviti postaviti zemlju koristenja na "Njemacka" ili "Austrija" (ako nema "Hrvatska") jer inace nece biti pronadjenih DVB-T programa ili pak nece biti potpuni (slika / zvuk)!

E ovak, ovo sa Njemačkom nisam znao, ali i nakon što sam postav na Njemačka i ponovo pokrenuo traženje nema niti jednog pronađenog digitalnog programa. Analogno sve ok. U čemu može bit problem? Inače antena je ona zajednička na zgradi.:ne zna::ne zna:confused:
Pomoć više nego dobrodošla!!!

HasoMujo
29.11.2008., 12:53
Bok svima,

E ovak, ovo sa Njemačkom nisam znao, ali i nakon što sam postav na Njemačka i ponovo pokrenuo traženje nema niti jednog pronađenog digitalnog programa. Analogno sve ok. U čemu može bit problem? Inače antena je ona zajednička na zgradi.:ne zna::ne zna:confused:

Hmmm... cudno... to MORA raditi...

samotegledam
29.11.2008., 18:02

Na mojem Philipsu lijepo kaže na kutiji DVB-T reception* a onda na dnu piše *In countries with DVB broadcast sa popisom zemalja koje kao službeno imaju Dvb-T. Trljao sam ruke kako ću postavku zemlje staviti na Austriju, Njemačku ili tak nekaj, probati par puta i raditi će. Nije. Prvi grašak hladnog znoja na čelu. Nakon što sam isprobao sa postavkama svih zemalja koje se navode i nije radilo-znoj i nevjerica su se povećavali.

Rješenje: kod za servisni meni i tamo ima opciju Dvb reception i 3 mogućnosti
1. ON 2 Country Dependent 3. OFF
Meni je naravno bilo na OFF i jednom kad sam to promijenio sve je bilo ok, osim pucketavog zvuka koji je možda takav zbog relativno slabog signala.

U tom servisnom meniju ima čak i MPEG4 opcija međutim kad sam htio isprobati kako to funkcionira javio mi je da software i firmware nisu usklađeni (mislio sam da je to ista stvar) a kako sam u to vrijeme već osposobio HD preko kompa nije mi se dalo više dublje ulaziti u tu problematiku.

Foxy44
29.11.2008., 18:08
osim pucketavog zvuka koji je možda takav zbog relativno slabog signala.

Da nije slučajno Philips serije 9?

samotegledam
29.11.2008., 18:15
Da nije slučajno Philips serije 9?

Philips 32pfl9632d_10

Imaš rješenje? :s

STony
29.11.2008., 18:21
nije do signala nego do Philipsa... :flop:

cycle
29.11.2008., 18:48
Na mojem Philipsu lijepo kaže na kutiji DVB-T reception* a onda na dnu piše *In countries with DVB broadcast sa popisom zemalja koje kao službeno imaju Dvb-T. Trljao sam ruke kako ću postavku zemlje staviti na Austriju, Njemačku ili tak nekaj, probati par puta i raditi će. Nije. Prvi grašak hladnog znoja na čelu. Nakon što sam isprobao sa postavkama svih zemalja koje se navode i nije radilo-znoj i nevjerica su se povećavali.

Rješenje: kod za servisni meni i tamo ima opciju Dvb reception i 3 mogućnosti
1. ON 2 Country Dependent 3. OFF
Meni je naravno bilo na OFF i jednom kad sam to promijenio sve je bilo ok, osim pucketavog zvuka koji je možda takav zbog relativno slabog signala.

U tom servisnom meniju ima čak i MPEG4 opcija međutim kad sam htio isprobati kako to funkcionira javio mi je da software i firmware nisu usklađeni (mislio sam da je to ista stvar) a kako sam u to vrijeme već osposobio HD preko kompa nije mi se dalo više dublje ulaziti u tu problematiku.

Thanks, čini se obečavajuće.
Mali problem nastaje kod ulaska u servisni meni - zbog neznanja :o :D
TV je SHARP LC32D44EGY

STony
29.11.2008., 19:27
@cycle

ovo radiš na vlastitu odgovornost:

- Dok je LCD isključen, iskopčaj kabel iz napajanja;
- Onda dok ptitiškaš tipke {INPUT} & {VOL -} na daljinskom, ukopčaj kabel u utičnicu;.
- Kad se TV upali, vidit ćeš "k" u zagradama;
- Tada na TV-u pritisni i drži {VOL -} & {CH -} i zatim pusti;
- Pojavi se Service Menu;
- Koristi tipke {CH+} {CH -} za navigaciju unutar izbornika;
- Koristi {VOL+} {VOL -} za namještanje vrijednosti;
- Isključi TV.

Foxy44
29.11.2008., 23:54
Philips 32pfl9632d_10

Imaš rješenje? :s

Nažalost nemam. A izgleda da nemaju ni u servisu Philipsa jer se dosta ljudi žali na te simptome pucketanja zvuka i to samo kod serije 9. Uglavnom, priča je sljedeća. U Philipsu tvrde da je s TV-om sve u redu i da s njihove strane nema problema te da je za smetnje kriv OiV i njihov "nestandardni" način emitiranja DVB-T signala (ma šta im to značilo). Iz OiV-a se pravdaju s već dosta ofucanom frazom da je sve u eksperimentalnoj fazi te da je moguće da dolazi do raznih smetnji u prijemu.

cycle
30.11.2008., 08:04
@cycle

...

Hvala svima, na pomoći. Još samo nešto, budući da se radi o nekoj frkovitoj stvari :D, koja je formulirana u frazi "radiš na vlastitu odgovornost..., a ipak se radi o robi u lagaoj obročnoj otplati :zubo: , da li u stvari mogu tamo naći submenu "dvb reception" s opcijama kao navodi samotegledam - on, dependent i off. Može li promjena opcija u servisnom meniju riješiti stavar ili je moguće da problem leži i u nečem drugom?

MytByte
30.11.2008., 11:11
Iz OiV-a se pravdaju s već dosta ofucanom frazom da je sve u eksperimentalnoj fazi te da je moguće da dolazi do raznih smetnji u prijemu.

Ovo nije bez vraga!!! Razgovarao sam s likom u Exportdrvu, on tvrdi da Panasonic ne želi službeno dopustiti uvoz svojih plazma modela sa DVB-T tunerom ugrađenim (PX i PZ serije) jer zahtijevaju od svakog tržišta da im dostavi točne specifikacije DVB-T signala da bi se tuner mogao specifočn obaždariti za HR (raspon DVB-T frekvencija i sl -mada nez nam zašto bi bio problem omogućiti sve frekvencije - možda zbog dogovora na nivou EU), što OiV ne žele ili nisu za sada našli shodnim učiniti, vjerojatno zbog experimentalne faze gdje još istražuju postavke...ali ta faza je upravo prošla i oni postepno dižu DVB-T odašiljače na punu snagu širom zemlje...dakle za očekivati je da će se situacija mijenjati...

marioreni
30.11.2008., 11:44
Ovo nije bez vraga!!! Razgovarao sam s likom u Exportdrvu, on tvrdi da Panasonic ne želi službeno dopustiti uvoz svojih plazma modela sa DVB-T tunerom ugrađenim (PX i PZ serije) jer zahtijevaju od svakog tržišta da im dostavi točne specifikacije DVB-T signala da bi se tuner mogao specifočn obaždariti za HR (raspon DVB-T frekvencija i sl -mada nez nam zašto bi bio problem omogućiti sve frekvencije - možda zbog dogovora na nivou EU), što OiV ne žele ili nisu za sada našli shodnim učiniti, vjerojatno zbog experimentalne faze gdje još istražuju postavke...ali ta faza je upravo prošla i oni postepno dižu DVB-T odašiljače na punu snagu širom zemlje...dakle za očekivati je da će se situacija mijenjati...

a s druge strane najvažniji razlog nedostupnosti pojedinih modela je što nas tretiraju kao tržište sekundarne važnosti....pričao sam već o tome sa šefom panasonicovog servisa u dojčland...tako recimo ja čekam već 3mj da kod nas uvezu jedan HP monitor iako je vani već odavno u prodaji....odgovor od tipa iz HP-a je bio baš sirovo iskren...tržište smo sekundarne važnosti.....

MytByte
30.11.2008., 11:46
.tržište smo sekundarne važnosti.....

pa da, logično, zašto ih zbog toga kriviti? to samo mi sami sebi brijemo da smo neka presudna sila i da nas trena uszimati u obzir...:p

Foxy44
30.11.2008., 11:46
dakle za očekivati je da će se situacija mijenjati...

Pa pomalo se i mijenja, prije par mjeseci smo govorili o blokiranju slike pri prijelazima iz emisije u emisiju, reklamama, vremenskoj prognozi i sl. kad je drastično padao bitrate. Sada toga više nema, eliminirano je. Pa onda o problemima sa Sony TV-ima i njihovom nemogućnošću pamćenja programa, čini mi se da je i to riješeno. Ali koliko sam primjetio neki DVB-T prijemnici ne rade kvalitetno u određenim regijama. Bilo je problema sa Metaboxom, u ZG i Istri je radio bez problema, dok je u ST štucao na MPEG-4. Iskra MPEG-4 prijemnik se u ST pokazao katastrofalnim, slika na MPEG-2 programima je čista katastrofa, dok u ZG to nije slučaj. Sad u Splitu imamo slučaj od kako je pušten u pogon odašiljač na Vidovoj Gori na Braču da u određenim uvjetima prijema iste ili približne razine digitalnog signala sa odašiljača na Vidovoj Gori i Labinštici ( na istom su 53. kanalu ) nema slike! Bilo je slučajeva da je antena okrenuta na Labinšticu, ali je s boka dobijala jaku refleksiju sa Vidove Gore pa opet ne bi bilo slike. Dakle OiV ima još puno toga za srediti.

MytByte
30.11.2008., 11:49
e,nije za očekivati da HRT HD promo ide punom snagom jer nije služben , možda ga lifraju s nekog starijeg i slabijeg sustava...

STony
30.11.2008., 13:04
pa da, logično, zašto ih zbog toga kriviti? to samo mi sami sebi brijemo da smo neka presudna sila i da nas trena uszimati u obzir...:p

dok recimo Slovenija ima sve te modele za kojima mi žudimo...

MytByte
30.11.2008., 13:09
dok recimo Slovenija ima sve te modele za kojima mi žudimo...

pa valjda zato jer su se oni strateški odlučili za mpeg-4 :mig::D...iskreno, volio bih negdje vidjeti da li svi ti modeli:

1) korektno rade sa slovenskim emitiranjem...

2) koliki je stvarni izbor jer za razliku od mpeg-2 TV-a, i slovenci mogu birati samo između par modela...

Foxy44
30.11.2008., 15:58
e,nije za očekivati da HRT HD promo ide punom snagom jer nije služben , možda ga lifraju s nekog starijeg i slabijeg sustava...

Pa i nisam govorio o HRT Promo, osim u slučaju Metaboxa, ovo sve ostalo se odnosi na standardni MPEG-2.

el.mahuna
30.11.2008., 16:04
Jedno pitaje ?S malom vanjskom iskrinom antenom primam dvb-t signal,piše mi da je razina prijema visoka,dali se bi se što promjenilo da stavim cober dvb-t antenu umjesto nje ,mislim dali bi slika bila kvalitetnija .evo antene:http://www.satshop.hr/content/view/27/51/

MEP
30.11.2008., 16:27
Jedno pitaje ?S malom vanjskom iskrinom antenom primam dvb-t signal,piše mi da je razina prijema visoka,dali se bi se što promjenilo da stavim cober dvb-t antenu umjesto nje ,mislim dali bi slika bila kvalitetnija .evo antene:http://www.satshop.hr/content/view/27/51/

Razina signala i kvaliteta signala su 2 različita pojma.
Mislim da DVBVieweru ima dobru detekciju toga, pa instaliraj i baci oko šta kaže. Ako ti je razina signala 100%, a kvaliteta recimo 30% onda bi možda bolja antena pomogla. Teško je odgovorit sa da ili ne, jer možda nije do antene:mig:

Foxy44
30.11.2008., 16:50

Na koju sli kvalitetu mislio, kvalitetu same slike ili kvalitetu signala? Ako primaš stabilnu sliku bez trzanja i zapinjanja onda ti bolja antena ne treba jer je kvaliteta same slike na našim DVB-T programima užasna. Ali ako ti slika povremeno blokira investicija u kvalitetniju antenu s većom dobiti je preporučljiva.

el.mahuna
30.11.2008., 17:20
Slika je stabilna,nema trzanja,mislio sam na kvalitetu slike ?

HasoMujo
30.11.2008., 17:29
Bok svima,

Slika je stabilna,nema trzanja,mislio sam na kvalitetu slike ?

U tom slucaju, bojim se, vidis sve sto se moze vidjeti (dakle ne mogu biti veci pomaci u kvaliteti osim ako OiV ne rjesi svoje probleme)...

Tompinho
30.11.2008., 17:45
Bok svima,
Trebam DVB-T receiver za starce - nesto 'ekonomicnije' (digimax, metabox, infinity ili slicno ako netko ima iskustva), a da opet zadovoljavajuce radi u ZG (Maksimir). Ima li netko prijedlog sto i gdje kupiti?

Vazno mi je da mogu kupiti, probati, pa ako je signal los i nije nista bolje nego analogni signal - da mogu vratiti ili zamjeniti za nesto drugo...

Zahvaljujem na svim prijedlozima...:)

MirkoST
30.11.2008., 17:59
Ima u Metroa za 180kn

marioreni
30.11.2008., 20:21
Ima u Metroa za 180kn

teško da će mu slika bit osjetno bolja od analogije sa nekim scartuša receiverom...al ajd

STony
01.12.2008., 14:06
teško da će mu slika bit osjetno bolja od analogije sa nekim scartuša receiverom...al ajd

eh, ako ima CRT onda mu je jedini izbor digitalni prijamnik sa scart izlazom...

marioreni
01.12.2008., 14:28
eh, ako ima CRT onda mu je jedini izbor digitalni prijamnik sa scart izlazom...

točno...zapravo 2011. kad ugase "analogiju" bit će još brdo ljudi sa CRT-ima koji će trebati upravo scart receiver....al tko će to onim penzićima spajati?..ja bi natjerao djelatnike HRT-a da im na ime naplate 80 kn od HRT pretplate to i naprave - obzirom da im u pakđe ide veći dio te love..

Goran2@
01.12.2008., 14:59
Znači da bi ja trebao za svoj Tv kupiti taj digitalni prijemnik sa scartom?

Znači da bi mi slika bila bolja od ove analogne?

Meni je problem jedino u tome kaj je tv ovaj tjedan poludjeo oko Nove...jednostavno se izgubila na broju 4 i kada tražim ručno nađe ju no čim premjestim drugi program opet se izgubi...mislio sam da je greška u prijemu signala, onda sam stavio Quadro tv i na njemu je slika čista i sce radi za 5...kaj znači da Sony imam nekih problema oko Nove...točnije oko memoriranja te stanice...pa koji mu je ku....:ne zna: :flop:

STony
01.12.2008., 18:02
Znači da bi ja trebao za svoj Tv kupiti taj digitalni prijemnik sa scartom?

Znači da bi mi slika bila bolja od ove analogne?

Da, trebao bi kupit digitalni prijamnik. Na taj način bi riješio i te svoje probleme sa Novom TV.

Slika bi ti bila bolja od analogne. Ali, od 1.1.2011. u Hrvatskoj se prekida emitiranje analognog signala tako da moraš uzet digitalni prijamnik ako želiš gledat naše kanale na TV-u! Ili ćeš kupit LCD ili plazmu sa ugrađenim prijamnikom. :)

Tompinho
03.12.2008., 20:41
Bok svima,
Trebam DVB-T receiver za starce - nesto 'ekonomicnije' (digimax, metabox, infinity ili slicno ako netko ima iskustva), a da opet zadovoljavajuce radi u ZG (Maksimir). Ima li netko prijedlog sto i gdje kupiti?

Vazno mi je da mogu kupiti, probati, pa ako je signal los i nije nista bolje nego analogni signal - da mogu vratiti ili zamjeniti za nesto drugo...

Zahvaljujem na svim prijedlozima...:)

Ima li netko kakvo dobro/lose misljenje o ovome

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4170117

To je najjeftiniji u Vemilu (to mi je najblize), pa si nekako mislim to uzeti...

Svaki drugi prijedlog u tom cjenovnom razredu je dobrodosao! :-)

Da, starci imaju CRT SONY...

Foxy44
03.12.2008., 20:46
Ima li netko kakvo dobro/lose misljenje o ovome

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4170117

To je najjeftiniji u Vemilu (to mi je najblize), pa si nekako mislim to uzeti...

Svaki drugi prijedlog u tom cjenovnom razredu je dobrodosao! :-)

Da, starci imaju CRT SONY...

http://www.hdtehnika.com/phpBB/viewtopic.php?f=40&t=287&start=0

STony
04.12.2008., 14:32
@Tompinho

znači kupuj :D

Tompinho
04.12.2008., 21:29
http://www.hdtehnika.com/phpBB/viewtopic.php?f=40&t=287&start=0

Zahvaljujem! :top:

Danas kupljeno - Metabox HR-T. Sutra instaliram kod staraca. :D

Wictor
06.12.2008., 15:00
Poštovani forumaši,

molio bih pomoć ako se razumijete u to.
U svojoj sobi imam TV koji ima samo jedan program dok su ostali programi jako loši ili su previše točkasti.

Zbog tih razloga sam odlučio kupiti Digitalni zemaljski prijamnik DVB-T (DT-802) i SCART kabel (ako sam dobro napisao naziv).

I sve sam to uštekao + kabel od antene.

Ali javlja mi se poruka NEPODRŽANI VIDEO, uz to nemam ni programe. Testirao sam svaku zemlju posebno i automatski pretraživao.

I bez rezultata, i dalje je nepodržani video.

Zašto je tako? Kako to mogu ispraviti?
Također imam TV Quadro.

Ukoliko se ne razumijete u ovaj problem, molim vas da mi na PM proslijedite linkove takvih specijaliziranih foruma. To će mi puno pomoći jer mi Google izbacuje neprecizne rezultate.

kramo_17
14.12.2008., 21:39
Ja živim u Varaždinu i zanima me dali itko zna dali ovdje ima digitalnog signala jer mi je dopizdila ova jebena sobna antena...

a u jednom katalogu sam naišao na MUSTEK DVB-T150s digitalni zemaljski prijemnik. Što mi možete reći o njemu, iskustva i sl.

MirkoST
15.12.2008., 08:31
Radije bi ja uzeo quadro za 200kn :)

Teško da će ti netko sad imati iskustva s mustek receiverom, pretpostavljam da i košta oko 200-300kn

zealotic
15.12.2008., 10:56
ako si u Vž, odi u MKE i kupi Nytrobox 4001T za 170 kn i to je to. Dobar rec za te pare.

kramo_17
15.12.2008., 19:22
E samo da vas još pitam, oće li mi u VŽ-u za sad biti dovoljna sobna antena ili ću morat pričekat do 1.3. kad i u VŽu počne emitiranje digitalnog signala? Zasad je najbliži odašijač Varaždinu šta emitiraju Ivančica ali od 1.3. počinje i emitiranje s odašiljača u Varaždinu

I dal na sobnoj anteni treba bit uključeno pojačalo ili ne?

kramo_17
16.12.2008., 21:38
Daaajte molim vas!

kramo_17
17.12.2008., 18:32
bilotko?

MytByte
18.12.2008., 08:04
nema varaždineca ovdje osim tebe izgleda :D

Krikesa
18.12.2008., 14:41
Ma kupis Metabox HR-T, njega mozes naci za 200injak kn i to ti je to.
Isto ce raditi kao i ovi skuplji.

MA15TOR 1VO
25.12.2008., 08:27
Ja zivim u Zadru i već emitiraju digitalni signal, samo što moja LCD TV Samsung nema ugrađeni taj DVB-T. Kad ja kupim taj prijemnik da li cemi biti isto kao i na onome ugrađenom, mislim na sliku????

maystor1
25.12.2008., 20:15
brdo nas ima televizore bez dvb-a....

panasonic ti ni u jednu plazmu nije stavljao dvbt......prije...sad možda stavljaju..

Bit će ti slika super...

ja imam dva focusa iz emmezete...i jedan kombo dvd....hyundai...sa dvbt.....i svi šljakaju odlično...

probaj uštekat običnu antenu u dvbt...pa dvbt u tv...meni i to šljaka...

pozdrav i sretni blagdani..

MytByte
25.12.2008., 20:52
panasonic nije PRODAVAO modele s DVB-Tom kod nas, ali ih je bogami proizvodio oduvijek...

remzo
26.12.2008., 07:23
Ma imam i ja Panasonic plazmu bez DVB-T tunera.
Šta kada kupim tuner, oču li imati poseban daljinski za njega, ili ču ga moći (jednom kada ga instaliram) sakriti iza tv-a i potpuno ga zanemariti, znači kao da je u televiziji?