PDA

View Full Version : Digitalni signal i prijemnici (receiveri) - sva pitanja i ostalo ovdje

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34

DeeJay Dee
06.09.2011., 11:11
hehe, "kutija na anteni" može biti i ispod antene, na štangi, držaču, a to je onda garant pojačalo, a može biti kutijica dipola antene na samoj anteni što je onda ok. iako se i tu da pojačalce ugurat, lol-

preporuke za nutarnju? hm, teško. cijena je i nije jamstvo, ja imam jednu Philispovu od čak 300 kn i nije bolja od šogijeve Smartvision-ke za kolko, nekih 60-80 kn pa bih ti čak preporučio tu potonju. ovaj moj je i na tom području di i ti, malo južnije ok, i s tom sobnom lovi sva 3 MUX-a s Vidove gore (Brač).

charmed84
06.09.2011., 12:00
Kutija je na štangi. Hm. Ko zna možda neki spoj u njoj više nije kak je nekada bio (naime nitko se gore jaaako dugo nije penjao).

Možda posudimo nečiju privremeno pa isprobamo.

Hvala na odgovoru! :)

Cilim
08.09.2011., 13:43
Razmjena misljenja.
Digitalni prijemnik Focus MPEG2, na ZAS-u (priredjen za DVB-T digitalni signal) u zadnjih mjesec dana slika se svakih nekoliko sekundi kocka i ton zucka.
Probao drugu soluciju, imam opticku vidljivost prema odasiljacu na Sljemenu i odasiljacu na Sv. Nedelji, probao sa malom vanjskom antenom riblja kost, pronadje hrpu programa sa oba odasiljaca ali cudno ovi glavni programi HTV 1 i 2. RTL te Nova TV i njihovi novi priljepci, KN, Net TV, sportska tv, itd, se i sa riblje kosti kockaju, dok su slike TV4R, TV Plus i Z1 perfektne slika beton, cudno, vec mi blesavo, poceo sumnjati u DVB-T prijemnik, ali opet neki programi perfektni a drugi uzas. :ne zna:

DeeJay Dee
08.09.2011., 13:47
ovako na prvu - ne bih znao. kod mene sve 5.
sje mikrolokacija? :D

Cilim
08.09.2011., 13:58
ovako na prvu - ne bih znao. kod mene sve 5.
sje mikrolokacija? :D

Ma ne vjerujem jer je do prije cca mjesec i pol sve bilo u redu, zgrada preko puta juznog ulaz u Velesajam, kod mene kilometar dalje u istoj visini slika perfektna, nekad davno se sa te zgrade sa sobnom antenicom bez pojacala normalno lovio signal Slovenije 1 i 2, te Kanal A sa Tardinovog Vrha, tak da mi cudno, dali ovi koje sam nabrojao da su dobri mozda jos idu u Analogiji ? :ne zna:

DeeJay Dee
08.09.2011., 14:15
ne.

Cilim
08.09.2011., 14:38
Ok, ne preostaje nista drugo nego sistem usporedbe, otkvacujem svoj Strong i nosim na tu lokaciju, ako ce na Strongu slika biti dobra znaci da je kriv Focus a onda kupujemo Quadra DT704 MPEG4 (nezahtjevni stariji korisnici), cijena sitnica 169,99 kn. :D

Tigrov friend
08.09.2011., 17:33
Vjerujem da je ekipa imala manje problema na analogiji nego sada na digitaliji

MytByte
08.09.2011., 19:03
Da, barem se moglo nazrijeti 10% slike kroz snijeg :lol:

Cilim
08.09.2011., 19:15
Ok, ne preostaje nista drugo nego sistem usporedbe, otkvacujem svoj Strong i nosim na tu lokaciju, ako ce na Strongu slika biti dobra znaci da je kriv Focus a onda kupujemo Quadra DT704 MPEG4 (nezahtjevni stariji korisnici), cijena sitnica 169,99 kn. :D

Strong na toj lokaciji dela kaj vurica i na ZAS-u i na vanjskoj anteni riblja kost usmjerenoj prema Sv. Nedelji, jacina signala 67% a kvaliteta 97%, bolji signal nego na mojoj lokaciji, ocito Focus prdnuo :(, zivio Quadro. :)

DeeJay Dee
08.09.2011., 22:18
da, čini se da je tako.. ;)

Cilim
08.09.2011., 22:26
Nazalost Quadro DT704 rasprodan po toj cijeni :503:, mozda dobiju manju kolicinu sutra , bumo vidli :(.

grunft
09.09.2011., 19:29
Nazalost Quadro DT704 rasprodan po toj cijeni :503:, mozda dobiju manju kolicinu sutra , bumo vidli :(.
Ako dodaš još nešto sitno za 213 Kn možeš dobiti i HD prijemnik koji reproducira i MKV format, ima HDMI¸ 2 SCART-a i digitalni audio izlaz, podršku za NTFS... :D
http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.e4af45a2c858473f8d9ef41f61bdccb3 .tv-tuner-eksterni-samostalni-vivax-imago-dvb-t-410-mpeg2-mpeg4-hdmi.aspx

Cilim
09.09.2011., 20:52
Ako dodaš još nešto sitno za 213 Kn možeš dobiti i HD prijemnik koji reproducira i MKV format, ima HDMI¸ 2 SCART-a i digitalni audio izlaz, podršku za NTFS... :D
http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.e4af45a2c858473f8d9ef41f61bdccb3 .tv-tuner-eksterni-samostalni-vivax-imago-dvb-t-410-mpeg2-mpeg4-hdmi.aspx

Da si bar ovaj post jutros napisao :(, vec kupio gore pomenuti minijaturni Quadro, upravo isprobao MPEG2 radi dobro, sutra isprobavam Slovence na MPEG4. :)

MytByte
10.09.2011., 05:54

ma daj, Vivax 410 je sad 230 kn...????

grunft
10.09.2011., 07:51
ma daj, Vivax 410 je sad 230 kn...????
Uz popust 7% na online narudžbu ispadne 213 Kn :D
HW je isti kao kod Stronga 8110, samo Vivax ima 2 godine garancije, a otkad su dodali u Firmware podršku za PVR
i novi daljinac sa REC tipkom mislim da mu više ništa značajno ne fali.

MytByte
11.09.2011., 08:21
...mislim da mu više ništa značajno ne fali.

DTS...:( ali svakako za toplo preporučiti, pogotovo po toj cijeni...

Zego
11.09.2011., 08:29
Da, barem se moglo nazrijeti 10% slike kroz snijeg :lol:
i svi bili sretni. :lol: veli mi susjed. gle sad lovim x kanal analogno a digitalno imam kockice. kad ono samo S od slike na ekranu na analogiji.

Cilim
11.09.2011., 11:01
Da si bar ovaj post jutros napisao :(, vec kupio gore pomenuti minijaturni Quadro, upravo isprobao MPEG2 radi dobro, sutra isprobavam Slovence na MPEG4. :)

Postavio DVB-T prijemnik Quadra DT704 spojio na vanjsku riblju kost usmjerenu na Sv. Nedelju (lokacija Siget) pustio da trazi i pronasao hrpu programa sto domacih sto slovenskih, ali dok slovenski imaju jacinu 57% a kvalitetu 97% i slika stabilna beton, domaci se kockaju a jacina i kvaliteta uzas jako varira toliko o nasim odasiljacima :(.
Prikopcao Quadra na ZAS-a slika domacih dobra jacina 41% a kvaliteta 95-97% no medjutim na ZAS-u pronasao i hrpu slovenskih programa (dosad nisam ni znao da su pusteni na ZAS-u jer je stari prijemnik bio MPEG2) :D, ali na ZAS-u slovenci opet bolji od domacih, jacina 57% a kvaliteta 97%. Nasi stvarno stede na jacini odasiljanih programa :(.
Uglavnom sad je sve u redu, osim sto sam primjetio da je moj DVB-T Strong ima tuner puno bolji, kvalitetniji i osjetljivijhi od Quadrovog. :mig:

MytByte
11.09.2011., 15:42
Skupa je HEP-pova struja, kaj ćeš...

inače i kod mene se kockao prekjučer naš mux B iz smjera Sv Gere (vjerojatno odašiljač Sv Nedelja), ili si slabo uhvatio neki drugi naš odašiljač iz sasvim drugog smjera...

Cilim
11.09.2011., 16:29
Skupa je HEP-pova struja, kaj ćeš...

inače i kod mene se kockao prekjučer naš mux B iz smjera Sv Gere (vjerojatno odašiljač Sv Nedelja), ili si slabo uhvatio neki drugi naš odašiljač iz sasvim drugog smjera...

Isprobavano jucer oko podneva. :)
Ma kakav drugi odasiljac, stan zapadna strana 6 kat, s balkona na brijegu Sv. Nedelja opticki vidim odasiljac :D, pomicao antenu od odasiljaca lijevo i desno po malo ali bilo samo gore. :(

DeeJay Dee
12.09.2011., 06:43
normalno je da je kod naših snaga manja jer su odašiljači bliži, a Sv. Gera isijava ipak primarno za Slovence, a prema nama (očito ipak ne previše) prigušeno...
uglavnom, ne zamaraj se snagom, kvaliteta iznad 50% je ono što nas briga. ;)

MytByte
12.09.2011., 07:55
Tako je, ja sam na moru imao stabilan signala na 14% jačine ali 90-97% kvalitete :mig:

KanalA
12.09.2011., 16:00
Uvijek je bitno gledat kvalitetu signala. Moji u Brnazama (pokraj Sinja) antenom bez pojačala hvataju sva naša 3 Muxa sa Biokova jačine 15 -20 % a kvaliteta 80%. ;)

Cilim
12.09.2011., 18:07
Pa problem je bio u kvaliteti sa Sv. Nedelje, skakala je stalno od 15 do 40%, ko na pravom VU metru. :(

Verdasco
13.09.2011., 18:03
dns sam postavio ovaj reciever... imam satelitsku s dvije glave i kupio sam onaj DISEQC da spojim dvije glave u reciever... koristim astru i hot bird i naravno vecina dobrih programa je kodirana.. moje pitanje je na koje se sve nacine ti programi mogu i mogu li se uopce otkljucati?

oktavia007
13.09.2011., 21:54
sa ovim reciverom to što te zanima ne možeš ništa otključati.
osim možda austrijanaca,ali to je ništa.ubacivanjem softc...
za ovaj reciver je "zlatno doba " prošlo prije 3-4 god.

jel ga imaš barem već 3-4 god. ili si ga tek kupio.
ako si ga tek kupio,onda prijatelju :504:
netko te je dobro nas......

Verdasco
14.09.2011., 11:51
sa ovim reciverom to što te zanima ne možeš ništa otključati.
osim možda austrijanaca,ali to je ništa.ubacivanjem softc...
za ovaj reciver je "zlatno doba " prošlo prije 3-4 god.

jel ga imaš barem već 3-4 god. ili si ga tek kupio.
ako si ga tek kupio,onda prijatelju :504:
netko te je dobro nas......

znam da je star, ali dobio sam ga đabe... austrijanci mi bas i trebaju :) ... kak bi onda to mogao osposobiti?

oktavia007
14.09.2011., 12:34
ne znam da li znaš kako se ubacuje sw i softcam u njega.treba ti i poseban kabal rs232.
sw imaš na sat. forumima iz 3.mjeseca,a imaš i najnoviji softcam od neki dan.

storm70
19.09.2011., 12:53
Naime na otoku Rabu gotovo da uopce nema signala ili ako ga ima gubi se svakih 20 min. RTL2 i Doma TV uopce ne rade, kao ni neke lokalane stanice. Radi se o 28 kanalu. Jel zna neko da li oiv rade nesto po tom pitanju

DeeJay Dee
19.09.2011., 12:57
službeno nema obavijesti, a čujem da je nevreme dole (bilo noćas). mora da je grom šibno u neš... :D

storm70
19.09.2011., 13:40
službeno nema obavijesti, a čujem da je nevreme dole (bilo noćas). mora da je grom šibno u neš... :D

onda im je grom odavno lupio, naime nema normalnog signala vec 6mjeseci, jel se moze uopce nekome žaliti

DeeJay Dee
19.09.2011., 13:47
aaa, znači dulje...
antensku instalaciju si provjerio? usmjerenost antene prema odašiljaču (da je nije pomakao vjetar i sl.), svi spojevi i konektori, kod tebe sve ok?
ako je, onda probaj preusmjerit antenu sa svog odašiljača na neki u okolini koji emitira sva 3 MUX-a (tipa Učka, Krk-Kras, možda Mali Lošinj itd., vidi popis okolnih odašiljača na OiV.hr).
inače RTL2 i DOMA TV u D5 regiji ne idu s K28 UHF što je MUX A, već s K53 UHF (MUX B), a lokalci i 3 nacionalca u MUX-u D s Učke na K29 UHF i s Krka na K45 UHF...

storm70
19.09.2011., 13:56
aaa, znači dulje...
antensku instalaciju si provjerio? usmjerenost antene prema odašiljaču (da je nije pomakao vjetar i sl.), svi spojevi i konektori, kod tebe sve ok?
ako je, onda probaj preusmjerit antenu sa svog odašiljača na neki u okolini koji emitira sva 3 MUX-a (tipa Učka, Krk-Kras, možda Mali Lošinj itd., vidi popis okolnih odašiljača na OiV.hr).
inače RTL2 i DOMA TV u D5 regiji ne idu s K28 UHF što je MUX A, već s K53 UHF (MUX B), a lokalci i 3 nacionalca u MUX-u D s Učke na K29 UHF i s Krka na K45 UHF...
nije kod mene stvar. cijeli otok ima uzasan signal

DeeJay Dee
19.09.2011., 14:08
pišite OiV-u, HAKOM-u i sličnima, nema vam, bojim se, druge...

boromir
20.09.2011., 19:27
Zadnjih tri tjedna imam smetnje (kockanje). Lokacija Bjelovar, antena obična logaritamska, obično širokopojasno pojačalo, ispravljač, cca 12 m dobrog (75 ohma) kabela od antene do TV-a, F konektori, antena usmjerena prema Sljemenu, radilo do nedavno sve OK (gledao i Mux D - Jabuka, Z1, Net, Kapital...). Spojio direktno bez pojačala i nema kockanja, ali nema MUX-a D, samo HTV1 i 2, RTL i NOVA. Signal slabiji ali ne kocka. Po ovome zaključujem da je krivo pojačalo (ili griješim?). Da li kupovati novo pojačalo (koje preporučujete, po mogućnosti ne skupo) ili možda drugu antenu (yagi ili nešto drugo)? Inače, receiver je NytroBox. Probao i Vivaxa, ista stvar.
Zahvaljujem.
Pozdrav

edit: moja isprika za pogrešno dodijeljeni žuti karton (upozorenje), moja greška. ;)

Chajks
21.09.2011., 14:20
Pozdrav,

eto, imam probleme s digitalnim prijebnicima. Naravno, firma je Vivax (škart), model ne znam ovak na pamet... Uglavnom, prvi je radio normalno i sve super do prije 2 tjedna kad je počeo gubiti signal. Jedno vrijeme radi normalno i onda samo prestane raditi i izgube se svi programi i ne mogu se više pronaći... sljedeći dan ih nađe (ak je sreće) i radi normalno sat, dva i onda ista stvar...
Zamijenim ga s drugim vivaxom koji je radil normalno cca 3 sata i onda se smrznulo sve i izgubil je signal, slika nestala i sve se zablokiralo, čak se ni izgasiti nije mogao doh ga nisam isključil iz struje. Opet sam ga uključil i radil je ok narednih par sati dok se opet nije sve srzlo...

ima tko možda kakvu ideju kaj bi bilo s tim... (jedan quadro koji je bil za probu zaštekan na tv je radil bez ikakvih problema...)

Cilim
21.09.2011., 14:37
Ako su Vivax-i pod garancijom reklamiraj. :(

DeeJay Dee
21.09.2011., 14:56
Zadnjih tri tjedna imam smetnje (kockanje). Lokacija Bjelovar, antena obična logaritamska, obično širokopojasno pojačalo, ispravljač, cca 12 m dobrog (75 ohma) kabela od antene do TV-a, F konektori, antena usmjerena prema Sljemenu, radilo do nedavno sve OK (gledao i Mux D - Jabuka, Z1, Net, Kapital...). Spojio direktno bez pojačala i nema kockanja, ali nema MUX-a D, samo HTV1 i 2, RTL i NOVA. Signal slabiji ali ne kocka. Po ovome zaključujem da je krivo pojačalo (ili griješim?). Da li kupovati novo pojačalo (koje preporučujete, po mogućnosti ne skupo) ili možda drugu antenu (yagi ili nešto drugo)? Inače, receiver je NytroBox. Probao i Vivaxa, ista stvar.
Zahvaljujem.
Pozdrav

a jel ti to pojačalce ima i potenciometar na sebi? ako ima, probaj smanjiti pojačanje..

boromir
22.09.2011., 11:20
a jel ti to pojačalce ima i potenciometar na sebi? ako ima, probaj smanjiti pojačanje..

Evo danas, čini se, otkrio uzrok: ispravljač. Otišao (nabubrio) kondenzator 25V, 470mikroF. Dat ću popraviti pa javim rezultate. Inače, pojačalo nema potenciometar (totalno vulgaris). Možda svejedno uzeti bolje pojačalo ili bolju antenu?

DeeJay Dee
22.09.2011., 13:22
ne. zasad. vidi to s ispravljačem pa ćemo onda dalje lako.

boromir
23.09.2011., 21:03
Riješeno. Novi kondenzator i opet sve radi.
Čisto informativno me zanima neko generalno mišljenje da li je veći dobitak dobrom (skupljom) antenom ili dobrim (skupljim) pojačalom. Naravno, isključujem neku profi opremu za brdo novaca. Što kaže iskustvo?
Pozdrav

DeeJay Dee
24.09.2011., 13:49
iskustvo kaže uvijek prvo bolja i jača (skuplja neminovno) antena pa tek onda (nužno zlo) pojačalo.

Bleakill
24.09.2011., 23:04
E ovako....do maloprije mi je bilo sve u redu sa slikom itd...I onda mi se pojavilo ovo "Warninig! Antenna circuit overload. Power Off receiver and check the cable"
Izvadio kabal od vanjske antene ili cega vec....i iskljucio u meniu pojacalo...kad sam upalio ponovo reciever odem na trazenje i ne mogu naci ni jedan program...isto tako je i kad stavim kabal natrag....u 3 sobe recieveri rade a u mojoj je nesto smrdano....pomoc? :ne zna:

DeeJay Dee
26.09.2011., 16:07
Učka - prekidi zbog mjerenja smetnji 29.9.2011 (http://www.hrt.hr/index.php?id=186&tx_ttnews[cat]=102&tx_ttnews[tt_news]=131517&tx_ttnews[backPid]=185&cHash=0f8c21abdd)

"Obavještavamo gledatelje s područja regije D5 i dijela regije D7 da će se dana 29.9.2011. u vremenu od 15:00 do 16.25 na području zapadne Istre obavljati mjerenje smetajućih signala iz Italije.

Mjerenja će provoditi zajedničke ekipe HAKOM-a i talijanske administracije nadležne za radiodifuziju.

Za vrijeme mjerenja smetnji doći će do prekida u emitiranju programa HRT-a (i ostalih TV nakladnika) sa objekta Učka u digitalnim mrežama MUX A i MUX B i to prema slijedećem rasporedu.

HRT1 i HRT2 u mreži MUX A K-28 i K68 15:00-15:15

HRT1 i HRT2 u mreži MUX B K-53 16:10-16:25

Predviđeno trajanje prekida u emitiranju programa po svakoj digitalnoj mreži je oko 15 minuta (do maksimalno 20 minuta).

Provodit će se i mjerenja smetnje na kanalima mreža MUX D.

Osim prekida programa s objekta Učka, prekidi u emitiranju programa HRT-a će biti i na svim objektima OiV-a MUX A i MUX B mreže, koji TV program primaju s objekta Učka, a koji dodatno pokrivaju mjesta: Bakar, Barbat, Baška, Brgud, Bribir, Buje, Buzet, Cres, Delnice, Fužine, Grobnik, Kampor, Koromačno, Krk – grad, Krk – Treskavec, Kupjački Vrh, Lokve, Martinšćica, Mrkopalj, Novigrad (Istarski), Pašac, Pazin, Plomin, Plovanija, Poreč, Rab, Rabac, Raša, Rovinj, Svilno, Trget, Umag, Unije, Vrsar."

+ dodatak kolege mtv sa sat-foruma:

"Provodit će se i mjerenja smetnje na kanalima mreža MUX D:

MUX D K29 15:35-15:50

MUX D K45 16:40-16:55

Odašiljači Krk-Kras i Mali Lošinj neće se gasiti u predviđena vremena."

DeeJay Dee
28.09.2011., 12:59
12.10. se gasi signal DVB-T SLO MUX-a A na K45 UHF s Trdinovog vrha i ostaje emitirati samo na K32 UHF s istog objekta.

IZVOR (http://www.rtvslo.si/dvb-t/stanje.php)

FileExplorer
28.09.2011., 13:27
Nedavno sam razgoavarao sa DigiTV hotlinem i zena mi rekla da njihova kartica radi samo sa njihovim prijamnicima i da ako zelim istovremeno gledat HRT i DigiTV preko satelita, da moram imat 2 recievera (???).
Nadam se da je to bila netocna informacija i da ja mogu recimo kupit Dreambox i u njega ustekat offset antenu koja pokriva od hotbird i taj digitv satelit, ili? Ako sam dobro vidio, DM500HD ima samo slot samo za jednu karticu i nema mogucnost ustekavanja CI, jel tako? Moze li mi netko preporucit neki reciever (po mogucnosti HD) koji bi zadovoljio potrebe.

Jos jedno pitanje... ako recimo kupim Dreambox sa 2 tunera, jel moguce jedan streamat internetom na drugi Dreambox (kolko sam shvatio ima VLC player za Dreambox) a sasvim drugi kanal gledat na TVu spojenom na prvo Dreambox? Ako da, kako se mogu mijenjat kanali na ovom tuneru koji streama, ide nekako i preko weba?

EDIT: Gledam DM7025+, izgleda da ima sve sto mi treba (cak i dual tuner, 2 Smartcard, 1 CI)... samo HD nema. Ovaj Smartcard slot, jel to cita i recimo Nagru (ili sto vec koristi DigiTV) ili je ograniceno samo na neke sustave dekodiranja?

leo4
28.09.2011., 20:52
Pitanje lajbeka! Gledam prijenos nogometa na 2 programu naše vrle nacionalne TV. Naravno crno gore – crno dole. Slika žniranac u sredini. Ekran je inače format 16:9. Dobro zumom to riješim. Ali na ekranu 4:3 isto crno gore – crno dole. Ne kužim kaj to oni kemijaju. Zar je problem pustiti u 16:9 kad već takav signal dobiju. Nije prilagođen formatu 4.3 jer je i na njemu leterbox format. Nemrem se kladiti da je tak sad (na 4:3) ali neki dan je bilo!

Ord Mantel
28.09.2011., 23:52
Od HRT-a ne treba skoro očekivati prelazak na 16:9 emitiranje, jer će i dalje forsirati 4:3, a utakmice u LetterBox-u (po meni bolja opcija nego 4:3 PanScan). Ne treba se svakih 15-ak dana s tim zamarati, jer i kad budu prešli u 16:9 na 4:3 TV-u ćeš opet imati crne linije gore i dolje.

MytByte
29.09.2011., 06:32
HRT se još uvijek povodi podacima da ipak većina ljudi u HR ima 4:3 televizore + njima je to tehnološki vrlo komplicirano jer je sustav toliko šaren da je teško uskladiti opremu iz raznih povijesnih razdoblja :lol: ...zaista je već malo bespredmetno raspravljati, pogotovo jer i NovaTV i dalje ide u 4:3 a 16:9 na RTL način na nekim sadržajima nije prihvatljiv...

leo4
29.09.2011., 08:46
HRT se još uvijek povodi podacima da ipak većina ljudi u HR ima 4:3 televizore + njima je to tehnološki vrlo komplicirano jer je sustav toliko šaren da je teško uskladiti opremu iz raznih povijesnih razdoblja :lol: ...zaista je već malo bespredmetno raspravljati, pogotovo jer i NovaTV i dalje ide u 4:3 a 16:9 na RTL način na nekim sadržajima nije prihvatljiv...

Ja NOVU gledam u HD-u na 16:9! (B.net)!:cerek:

MytByte
29.09.2011., 09:06
Ja NOVU gledam u HD-u na 16:9! (B.net)!:cerek:

Sve 5, ali razgovaramo o 16:9 SD, HD je i ionako nativno 16:9 i ne smije/može biti drugačije...i koliko mi se čini, a to ćeš ti znat reć, dosta toga je upscale, počesto i 4:3...nemam b.net, ali to je ono što čujem...:mig:

grunft
29.09.2011., 10:54
U biti jedino Doma TV emitira točno kako treba - svaki materijal u njegovom izvornom formatu.
A otkako je napravljen prijelaz na DVB-T više uopće nije bitno da li netko ima prastari 4:3 TV kada vanjski DVB-T prijemnik može napraviti sa slikom sve što treba -> pan&scan ili letterbox.

DeeJay Dee
29.09.2011., 11:06
upravo tako.

a nije samo doma, i KN i sptv su znali dinamički šaltati..

MytByte
29.09.2011., 14:52
A otkako je napravljen prijelaz na DVB-T više uopće nije bitno da li netko ima prastari 4:3 TV kada vanjski DVB-T prijemnik može napraviti sa slikom sve što treba -> pan&scan ili letterbox.

tako je, ali kada će to skužiti strateška ekipa na HRT-u je pitanje...

Disperadun.
29.09.2011., 20:06
Do kad će SD signal biti standardan kod nas, tj kad će se prebacivati na HD? Jer mislim kupiti neki najjeftiniji prijamnik

MytByte
29.09.2011., 20:59
Do kad će SD signal biti standardan kod nas, tj kad će se prebacivati na HD? Jer mislim kupiti neki najjeftiniji prijamnik

Evo, ja nisam shvatio dilemu pa ako bi pojasnio kakve veze uma HD s kupnjom najjeftiijeg prijemnika...a kad će HD...valjda kada više Tv kuća nađe za shodno da počnu producirati i kupovati sadržaje u HD-u...

0404
29.09.2011., 23:11
Imam pitanje. Nalazim se u okolici Črnomerca. Vanjska antena riblja kost gleda drito na Sljeme. Prije dva mjeseca se pocela raditi zgrada nekih 15 metara od antene, upravo prema Sljemenu, i tada su poceli problemi sa slikom. Zgrada trenutno ima 3 kata, a biti ce ih 8.
Hvatao sam oko 13 programa (hrt,rtl,nova,cmc,tv4r,net,...), a sada ih imam 5-6 i svi brejkaju i imaju kockice, konstantno.
Sta da radim? Da li da okrenem antenu na neki drugi odasiljac? Da li mi treba pojacalo pa da ostavim kako je?

DeeJay Dee
30.09.2011., 00:10
da, probaj malo vrtit antenu, najbolje na smjer zapad-jugozapad prema Sv. Nedelji prije Samobora.
ili prema JI i HRT domu na Prisavlju, al to ti je slabije mislim, iako možda bude i bolje, ako si na takvoj poziciji da si zapadno zaklonjen brdom Grmoščica.. ;)

prvo sve bez pojačala, a ako ne ide nikako onda bi bilo bolje probat s boljom (jačom, skupljom) antenom tip log UHF ili yagi UHF. tek na kraju ako ni tada nikako ne ide razmišljati i o nekom širokopojasnom pojačalu, ne prevelikog pojačanja, uvijek je bolje raditi s jačim antenama nego pojačalima, ako ništa zbog odnosa signal/šum koji je u pojačalima izraženiji jer ona uz snagu više dižu i šum signala (smetnju) od samih antena.

Baby Donna
30.09.2011., 13:18
Znaci ovako..imam tv karticu hybrid i kabelsku b net... kad spojim preko kabela od digitalnih primam samo hrt12, rtl i nova..od analognih sve ostalo ali losa slika i kasni zvuk... htjela bih hvatati i domatv i rtl2 kao digitalne..
koje bi bilo najbolje riješenje za to ?
moze li se obicni digitalni prijemnik spojiti sa tv karticom i tako hvatati te programe ? ili moze li se spojiti sa kabelskom prijemnik? ili mora biti neka posebna vrsta digitalnog prijemnika koja bi se mogla spajati sa kabelskom ?
help :(

Cilim
30.09.2011., 17:35
B.net kroz svoju kabelsku mrezu slobodno pusta samo cetri digitalna programa HTV1 i 2, RTL i NovuTV, ako zelis gledati B.net digitalno onda moras uzeti dodatni paket i od B.neta dobiti-iznajmiti digitalni prijemnik i karticu i gledati na TV-u. :(

Sto se tice TV hybrid kartice (pretpostavljam utaknutu u komp) na nju je najbolje prikopcati vanjsku antenu riblja kost usmjerenu prema nekom od odasiljaca. :)

Mephisto
30.09.2011., 17:58
Uz ta četiri programa koje pušta putem DVB-T-a, bnet neke od programa koje pušta preko DVB-C-a (HRT1, HRT2, RTL, Nova TV, RTL2, Doma, Mozaik) emitira nekodirano. Stoga, ako imaš televizor s ugrađenim DVB-C tunerom, i njih možeš gledati digitalno samo s osnovnim paketom.

Baby Donna
30.09.2011., 18:42
Uz ta četiri programa koje pušta putem DVB-T-a, bnet neke od programa koje pušta preko DVB-C-a (HRT1, HRT2, RTL, Nova TV, RTL2, Doma, Mozaik) emitira nekodirano. Stoga, ako imaš televizor s ugrađenim DVB-C tunerom, i njih možeš gledati digitalno samo s osnovnim paketom.

ne znam sta je DVB-C tuner al mislim da ga nemam :D

B.net kroz svoju kabelsku mrezu slobodno pusta samo cetri digitalna programa HTV1 i 2, RTL i NovuTV, ako zelis gledati B.net digitalno onda moras uzeti dodatni paket i od B.neta dobiti-iznajmiti digitalni prijemnik i karticu i gledati na TV-u. :(

Sto se tice TV hybrid kartice (pretpostavljam utaknutu u komp) na nju je najbolje prikopcati vanjsku antenu riblja kost usmjerenu prema nekom od odasiljaca. :)

hvala :) nije mi hvatalo preko te male antene koju sam dobila, ali sad sam otisla u drugu sobu i tamo hvata digitalni i od domatv i rtl 2 :cerek:
happy

:jumping:

Disperadun.
03.10.2011., 13:35
Evo, ja nisam shvatio dilemu pa ako bi pojasnio kakve veze uma HD s kupnjom najjeftiijeg prijemnika...a kad će HD...valjda kada više Tv kuća nađe za shodno da počnu producirati i kupovati sadržaje u HD-u...

Evo za ovaj reciver piše da ne radi sa hdtv signalom
http://www.ebay.com/itm/Digital-TV-Box-LCD-VGA-AV-Tuner-DVB-T-FreeView-Receiver-/260745607264?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cb5a63860

MytByte
03.10.2011., 17:24
Evo za ovaj reciver piše da ne radi sa hdtv signalom
http://www.ebay.com/itm/Digital-TV-Box-LCD-VGA-AV-Tuner-DVB-T-FreeView-Receiver-/260745607264?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cb5a63860

A ne kužim zašto taj s ebaya kad imaš kod nas za kupiti DVB-T prijemnik sličnih mogućnosti (NotOnlyTV) ispod 200 kn...nisam siguran da li bi to 100% radilo kod nas a i sumnjivo mi je kaj se nudi na američkom ebayu kad oni imaju ATSC a ne DVB-T...nisam neki poznavatelj ebaya pa ovo ne mora bit uopće tako kako sam si ja zabrijao ali bolje ti je takvo nešto kupovati lokalno kod nas...

ovo mi je najjače: "it can receive PDTV (Popular Defnition Television) :lol:

Mephisto
03.10.2011., 18:09
sumnjivo mi je kaj se nudi na američkom ebayu kad oni imaju ATSC a ne DVB-T...

To prodaje Kinez, oni uglavnom prodaju na američkom ebay-u. Ebay.com, iako je formalno američki, se smatra "internacionalnim", odnosno na njemu prodaju oni koji nemaju svoj ebay ili dostavljaju worldwide. Inače, svi listinzi su dostupni na svim verzijama ebaya, tako da mi zapravo ne znamo na kojem je ovaj item listan. Evo ga na britanskom (http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-TV-Box-LCD-VGA-AV-Tuner-DVB-T-FreeView-Receiver-/260745607264?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cb5a63860) ili njemačkom (http://www.ebay.de/itm/Digital-TV-Box-LCD-VGA-AV-Tuner-DVB-T-FreeView-Receiver-/260745607264?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cb5a63860) (samo zamijeniš ".com" sa ".co.uk" ili ".de").

A što se samog prijemnika tiče, prednost u odnosu na one dostupne kod nas sličnog cjenovnog ranga je to što ima VGA-out i što je sićušan (10 cm x 6,5 cm x 2 cm).

Disperadun.
03.10.2011., 19:17
Uzimam ga isključivo zbog vga porta da spojim na stari crt

MytByte
04.10.2011., 08:36
Uzimam ga isključivo zbog vga porta da spojim na stari crt

Pa imaš kod nas to http://www.diskont24.com/product.php?printable=Y&productid=77957

ali OK, samo naprijed, nadam se da se nećeš namučiti...

Yurek
04.10.2011., 09:48
Pitanjce..

U novom se stanu prvi put susrecem s necim drugim sem kablovske, pa se iscudjavam svaki dan. U nalazim u centru grada, dakle, nisu neke kotline, planine ili sto vec. Imam DVBT i dvije antene, ovo: prva (http://www.google.hr/imgres?q=prijenosna+antena+s+pojacalom&um=1&hl=hr&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=s&biw=1024&bih=553&tbm=isch&tbnid=VtOSdQID8_s0XM:&imgrefurl=http://www.orbiter-g.net/Proizvod/megasy__sobna__antena__s__pojacalom_c_ms-ia__101&docid=YjtGsMpTQ9isAM&w=605&h=816&ei=hMeKTuyWGsap4gSFttXqAw&zoom=1) i druga malena putna, koja cini se bolje lovi i ima bolje pojacalo 22db.

ALi ipak imam problema, odnosno namjestim za 2 programa - nevidim ostalih 8, pa neka druga dva - nevidim drugih 5 i tako u krug. Dakle interesira me, da li uopce postoji mogucnost da se na jednoj poziciji vide svi kanali i ima li neki stos sa nekom drugom antenom, nesto vece ili nekaj...

Zbilja sam bedak po ovom pitanju.. thnx...

Disperadun.
04.10.2011., 10:52
Pa imaš kod nas to http://www.diskont24.com/product.php?printable=Y&productid=77957

ali OK, samo naprijed, nadam se da se nećeš namučiti...

Vjerojatno ću uzeti taj notonlytv box. Ima ga i za 154kn.

Cpl. Hicks
04.10.2011., 19:59
Pozdrav,

Zagreb, centar (HNK). Zadnjih par dana mi svaki put oko 20:50 padne jačina signala na nekih 50% i to samo kanal 25 (MUX A) što mi na nekoliko receivera onemogućava gledanje istog (valjda ovisi o kvaliteti).

Do tada je na nekih 90-95%.

I nemogu to sa ničime povezati; antena na krovu najviše zgrade u okolici, nikakve promjene nisam primjetio; pretpostavljam da Prisavlje lovim.

DeeJay Dee
05.10.2011., 01:15
loviš ti sve jer su Prisavlje, Sljeme i Sv. Nedelja (i ostali brojni odašiljači u D4) u SFN načinu rada pa im se signali ustvari na jedan način spajaju i dopunjuju jedan drugi..

ni meni ovak na prvu ni niš jasno kako i zašto ti to, a ostatak dana uredno. :confused: :ne zna:
možda ti je u blizini kakva tajna služba pa u to vrijeme baš pali neki svoj "servis na upravo toj određenoj frekvi-UHF kanalu?? :conspiracy theory: :zubo:

Cpl. Hicks
05.10.2011., 06:32
Ma misterij, citav dan super signal i onda od oko 21 do negdje 00:15 koma. I tako od petka negdje.

Painkiller
06.10.2011., 03:27
Može mi netko pomoc u vezi Nytro Box 4001 T USB ... koja je zadnja verzija softwarea koja je dostupna i moze li to jedan laik poput mene sam instalirat?!
Imam problema da mi neke od avi filmova nezeli ocitat, primjecujem da su to vecinom avi koji su malo veci (iznad 2gb)...
U cemu je problem'!?!?!

I jos nesto, vivax cini mi se 114 jel moze procitat film sa usb.a? ako ne jel moguce to rjesit nadogranjom softwarea?

Hvala na pomoci!

leo4
06.10.2011., 21:54
Imam B.net ali se eto od zadnje F1 za vrijeme prijenosa ukidaju sve mogućnosti gledanja. Ostaje mi jedino „zemlja“ (tera). U NZ se nalazi zgrada i orijentirana je S-J. stan gleda na istok tako da su mi van dohvata i repetitor Sljeme i Prisavlje. S antenom (kratka riblja kost) hvatam refleksije ali s dosta „kocke“. Lovim i NET ali gotovo negledivo. Pitanje znalcima i onih s osobnim iskustvom bi bilo - kako riješiti problem „fatanja“ signala. Da li ubacivanjem pojačala (i kojeg) ili kupnjom bolje namjenske antene (i opet – koje). Bilo je tu na temi podosta savjeta ali obzirom na specifičnost mog slučaja nadam se konkretnom savjetu.

Rogerer
07.10.2011., 07:50
Može mi netko pomoc u vezi Nytro Box 4001 T USB ... koja je zadnja verzija softwarea koja je dostupna i moze li to jedan laik poput mene sam instalirat?!
Imam problema da mi neke od avi filmova nezeli ocitat, primjecujem da su to vecinom avi koji su malo veci (iznad 2gb)...
U cemu je problem'!?!?!

I jos nesto, vivax cini mi se 114 jel moze procitat film sa usb.a? ako ne jel moguce to rjesit nadogranjom softwarea?

Hvala na pomoci!

zadnja dostupna verzija softvera za nytrobox je p5165_2509 (http://www.4shared.com/dir/32496219/49cf246b/sharing.html#dir=34921448), tamo imaš i upute kako instalirati. ali to ti najvjerojatnije neće riješit problem

provjeri npr. u vlc playeru pod "informacije o kodeku" šta piše za te filmove. obično su filmovi te veličine u MPEG-4 AVC formatu slike i AAC formatu zvuka.
i nytrobox 4001 i vivax 114, bez obzira na softver, to ne čitaju, podržavaju mpeg-4 xvid format slike i mp3 zvuk, tako da bi pomoću npr. any video convertera (http://www.any-video-converter.com/products/for_video_free/) to trebalo konvertirat

DeeJay Dee
07.10.2011., 09:00
Imam B.net ali se eto od zadnje F1 za vrijeme prijenosa ukidaju sve mogućnosti gledanja. Ostaje mi jedino „zemlja“ (tera). U NZ se nalazi zgrada i orijentirana je S-J. stan gleda na istok tako da su mi van dohvata i repetitor Sljeme i Prisavlje. S antenom (kratka riblja kost) hvatam refleksije ali s dosta „kocke“. Lovim i NET ali gotovo negledivo. Pitanje znalcima i onih s osobnim iskustvom bi bilo - kako riješiti problem „fatanja“ signala. Da li ubacivanjem pojačala (i kojeg) ili kupnjom bolje namjenske antene (i opet – koje). Bilo je tu na temi podosta savjeta ali obzirom na specifičnost mog slučaja nadam se konkretnom savjetu.

zemi običnu UHF logicu za 50ak kn i deni je van na smjer Psunj (I-JI) i bude dobro. :mig:

Painkiller
07.10.2011., 15:49
Roger hvala
pokusat cu pa se javim sa rezultatima!

Edit; Roger, mozes li mi pojsanit ovo verzija sa loopim i bez loopa? vidim da treba iza pogledat dal postoji takav konektor... al ja neznam kakav je to loop konektor?

Rogerer
07.10.2011., 19:11
Roger hvala
pokusat cu pa se javim sa rezultatima!

Edit; Roger, mozes li mi pojsanit ovo verzija sa loopim i bez loopa? vidim da treba iza pogledat dal postoji takav konektor... al ja neznam kakav je to loop konektor?

http://img265.imageshack.us/img265/4636/nb4001tusb.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/265/nb4001tusb.jpg/)

ovo zaokruženo crvenim je loop

stariji nytroboxi nemaju loop
ako tvoj to nema, onda je bez loopa i ide isključivo softver za prijemnik bez loopa (p5162), ako ima, onda je s loopom i ide onaj p5165 :mig:

leo4
07.10.2011., 22:12
zemi običnu UHF logicu za 50ak kn i deni je van na smjer Psunj (I-JI) i bude dobro. :mig:

http://www.antene.com/antene/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=4&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=53
imam ovu ali bas i ne pomaze! Treci kat sam pa puca u susjedne zgrade! Nesto lovi ali od smjera Psunj (I-JI) ne lovi NET!:ne zna:

boromir
08.10.2011., 08:59

Moji problemi se jučer opet pojavili. Konstantno kockanje HTV1, HTV2, RTL, NOVA. Jačina signala 62%, kvaliteta 68%. RTL2, DOMA, CMC, Jabuka, NeT u redu. Podešavanje potenciometra nije pomoglo. Sa smanjenim pojačanjem izgubio lokalne programe (Jabuka, NeT), a ovi ostali i dalje kockaju. Z1 ne vidim nikako - prije radio, Kapital povremeno. Ispravljač je ovaj puta ispravan, logaritamska antena i kablovi nepromjenjeni.
Što mislite?
Pozdrav

DeeJay Dee
09.10.2011., 01:29
http://www.antene.com/antene/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=4&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=53
imam ovu ali bas i ne pomaze! Treci kat sam pa puca u susjedne zgrade! Nesto lovi ali od smjera Psunj (I-JI) ne lovi NET!:ne zna:

da, s Psunja ide MUX D al s drugim regionalno-lokalnim kanalima, nema NET-a, istina...hm probaj onda s yagi UHF antenom tipa Iskra DTX 48F (cca. 160 kn) jer ako ni to ne ide, onda se bojim da si na takvoj mikrolokaciji da ti s te pozicije trećeg kata niš ne bu pomoglo----a da odeš na krov stavit antenu? :kava:

Mikahr
10.10.2011., 10:01
... Nesto lovi ali od smjera Psunj (I-JI) ne lovi NET!:ne zna:
Sa Psunja imaš SBTV koja prenosi formulu.

leo4
10.10.2011., 12:12
Sa Psunja imaš SBTV koja prenosi formulu.

Ne lovim ni to! Očito sam lociran u „rupi“ pa ni s refleksijama niš ne dobim. Popi..io sam s ovim tehnikalijama (DVB-t). Kak su obečavali, mogel si na kuhaču sve ufatiti. Bogme mi se više neda niš kemijati. Gledal sam formulu preko B.net-a na švapskom RTL-u. Nadam se da nekom od glavonja nebu palo na pamet da i to zgasi! :503:

MytByte
10.10.2011., 16:09
nadaj se :mig:

blacky7
10.10.2011., 19:53
Pozdrav

Jedno pitanjce u vezi digitalnog prijemnika, ne znam da li ovdje spada, ako ne neka mod premjesti.

Imam Quadro DT 702 i na njemu znam nekad pogledat film koji skinem na računalo tako da stavim film na USB i onda ukopčam u digitalni. Problem je taj što naravno ne prima sve formate videa, pogledao sam specifikacije prijemnika i vidio sam koje formate podržava i sa samo jednim sam uspio donekle gledat film (naravno nakon dekodiranja filma na računalu) samo što na tom formatu, na kraju filma kad ostane još 15-20 min, ponovno pokrene film tako da kraj moram pogledat na računalu i to me malo iritira...

Je li netko imao nekakvih sličnih problema? Ne znam jel do videa il do prijemnika, al mislim da film nije kriv jer sam ih već dosta pogledao na taj način i uvijek mi tako napravi :ne zna:

KD electronic
10.10.2011., 21:01
Moji problemi se jučer opet pojavili. Konstantno kockanje HTV1, HTV2, RTL, NOVA. Jačina signala 62%, kvaliteta 68%. RTL2, DOMA, CMC, Jabuka, NeT u redu. Podešavanje potenciometra nije pomoglo. Sa smanjenim pojačanjem izgubio lokalne programe (Jabuka, NeT), a ovi ostali i dalje kockaju. Z1 ne vidim nikako - prije radio, Kapital povremeno. Ispravljač je ovaj puta ispravan, logaritamska antena i kablovi nepromjenjeni.
Što mislite?
Pozdrav

Ako je pojačalo ispravno definitivno bih stavio neku kvalitetniju antenu. Naime, dobit logaritamske antene nije veća od 7dB, a primjerice Iskrina yagi antena DTX-48F 12dB ili još bolje DTX-92F (do 18dB) samo što je ta dulja od 2 metra pa joj je mjesto na krovu.
Da li je i sa drugim receiverom ista stvar?

leo4
10.10.2011., 21:54
nadaj se :mig:

U nadi je spas! A kaj mi drugo preostaje?:cerek:

wilson
11.10.2011., 16:16
Pitanjce....
Unazad par dana sam primijetio da su se izgubili digitalni programi n atv-u.
Imam bnet analogni i kod pretrazivanja uredno nadje sve analogne od bnet-a ali od digitalnih ni a ni b.
Radi s eo panasonic tv s augradjenim dvb-t u sebi.
Dosad sam normalni gledao ali sad ih nece naci.
Zna li itko gdje bi mogla biti kvaka?

Mephisto
11.10.2011., 16:46
To je ionako bilo eksperimentalno i nigdje ne piše da to nude, tako da se ne bih čudio da su to jednostavno isključili.

Davidius
11.10.2011., 19:33
Pozdrav svima! :mig: Umjesto kupovine dvd rekordera, odlučio sam radije uzet bolji receiver umjesto trenutnog šrota kojeg imam. Pa bih vas molio za prijedloge. Temaxov 2121 receiver koji imam katastrofalan je po pitanju snimanja. :503: Nema 2 tunera pa moraš gledati ono što se snima, ne prihvaća vanjski hdd od 1 TB (prihvaća samo do 500 GB), rijetko koji video format vrti ... I ono najgore - timer snimanje na USB je igra na sreću. :rolleyes:

Redovito javlja da USB nema dovoljnu brzinu (nekad čudom ne), pa moraš kliknuti hoćeš li ipak snimanje ili ne. OK ukoliko snimaš direktno i odabireš opciju "Yes". Problem je kad želim snimanje preko timera, najčešće kad nisam doma. Uredno namjestim sve opcije, ali se apsolutno ništa ne snimi :504: i to najvjerojatnije jer izbaci istu tu poruku, a ja nisam pristuan da odaberem potvrdan odgovor. I to cijelo vrijeme stoji, prođe, i ništa se ne snimi. :rolleyes: Čitao sam da dosta rekordera automatski počne snimanje u takvom slučaju. Moj naravno ne. :kava:

Da skratim priču.

S obzirom na cijenu i kvalitetu najviše su mi zapeli za oko

Strong SRT 5222
Strong SRT 5203
ALMA T2200

pa me zanima koji mi preporučujete od navedenih, ili neki bolji. Dakle, da omogućava snimanje jednog i gledanje drugog programa. Da ne stvara probleme sa USB-ima i timerom - u prijevodu, da je pouzdan za snimanje. :mig:

Cilim
11.10.2011., 22:19
Koristim Strong SRT 5203 i svoj posao odradjuje odlicno, snimam skoro svaki dan i nema nikakvih problema sa snimanjem i reprodukcijom snimljenog.
Ako zelis snimati a istovremeno gledati drugi TV program sa drugog kanala uzmi SRT 5222. :)

Davidius
11.10.2011., 22:31
Hvala na preporuci. :) Dvoumim se upravo između Strong SRT 5222 i Strong SRT 5203, pa su me zato zanimala vaša iskustva i mišljenja. U suštini najbitnije mi je da uredno se snima na USB (ako funkcionira sa HDD od 1 TB super, ako ne, nije bed jer mi USB ima dosta giga).

Čitao sam negdje da i Strong SRT 5203 ima tu opciju snimanja jednog, i gledanja drugog programa, dok 5222 ima opciju snimanja 2 i gledanje trećeg (dobro, to mi stvarno ne treba).

grunft
12.10.2011., 09:07
Čitao sam negdje da i Strong SRT 5203 ima tu opciju snimanja jednog, i gledanja drugog programa, dok 5222 ima opciju snimanja 2 i gledanje trećeg (dobro, to mi stvarno ne treba).
Ako ima opciju snimanja jednog i gledanja drugog programa, ali samo jedan tuner, onda možeš snimati i gledati samo programe sa istog MUX-a.
Npr. ako snimaš nešto sa HRT2, onda možeš gledati samo jedan od preostalih programa na tom MUX-u -> HRT1, RTL ili Novu TV, a ne možeš niti jedan program sa drugih MUX-eva...

Samo Strong 5222 mi se čini malo preskup, možda ti je bolje kupiti još jedan prijemnik pa stari koristiti kad samo kad nešto snimaš na ovom novom...
Npr. Vivax 410 se može nabaviti za cca 213 Kn. Ima MPEG4 HD tuner, HDMI izlaz, podršku za NTFS, reproducira skoro sve multimedijalne formate uključujući i MKV, ...
a snimanje radi bez greške.

Mephisto
12.10.2011., 12:10
Sad polako treba početi razmišljati o DVB-T2 prijemnicima. :)

Cilim
12.10.2011., 19:08
Sad polako treba početi razmišljati o DVB-T2 prijemnicima. :)

Zasto, obrazlozi. :)

Mephisto
12.10.2011., 19:13
Imaš raspravu ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=373710&page=64#1275). :)

kroono
12.10.2011., 22:31
Večeras nestao signal svih slovenskih programa. Zna li netko o čemu se radi?

DeeJay Dee
12.10.2011., 22:42
da, Gera/Trdinov vrh je, kao i još neki odašiljači/pretvarači danas prestala emitirati na K45 UHF i prebacila se na novi i jedini, trajni kanal za MUX A, a to je K32 UHF.
preskeniraj ponovno skalu, najbolje ručno na ch45 ili 666 MHz pa vidi jel loviš, kod mene ide. ;)

jednako bi tako jednom u budućnosti njihov (Norkringov) MUX B trebao preći s K64 UHF (trenutno se u dijelovima ZG-a ne vidi radi LTE testiranja VIPneta sa zgrade u Utrinama) na K35 ili K38 UHF, vidjet će se...

IMP 4167
13.10.2011., 13:00
da, Gera/Trdinov vrh je, kao i još neki odašiljači/pretvarači danas prestala emitirati na K45 UHF i prebacila se na novi i jedini, trajni kanal za MUX A, a to je K32 UHF.
preskeniraj ponovno skalu, najbolje ručno na ch45 ili 666 MHz pa vidi jel loviš, kod mene ide. ;)

jednako bi tako jednom u budućnosti njihov (Norkringov) MUX B trebao preći s K64 UHF (trenutno se u dijelovima ZG-a ne vidi radi LTE testiranja VIPneta sa zgrade u Utrinama) na K35 ili K38 UHF, vidjet će se...

Da, točno je nema signala Slovenije na ch 45, pored ch 32 ja sam ih sinoć u Sisku našao i na ch 27. Možda je u pitanju dobra lokacija Zibel. Pored uobičajenih programa na istom kanalu bila su i dva mariborska programa i to Tele M i RTS, kvaliteta signala 75 - 80 %.

DeeJay Dee
13.10.2011., 15:23
da, osim s 32 UHF (regija center) s Trdinovog vrha, Kuma i još mnogih odašiljača zapadno od nas, SLO MUX A ide i na 27 UHF, al s druge lokacije tj. s Pohorja iznad Maribora i Boča (regija vzhod), pravac sjever. ;)

Ziheraš
14.10.2011., 10:19
Pozdrav!

Molio bih savjet oko odabria receivera.
Odlučio sam se za STRONG zbog brojnih komentara za dobru kvalitetu prijema/slike, no dvoumim se između raznih modela.

Kao prvo u Elipsu mi je frajer rekao da mooožda bude ugašen za godinu dana MPEG2, pa zakaj nebi odma kupio MPEG4 receiver. ??? Dal to drži vodu?

Kao drugo, htio bih sliku sa receivera ponekad puknuti na projektor (component), pa ne znam koja mi je bolja varijanta: adapter SCART na component ili adapter HDMI na component. Dakle, da li mi treba receiver sa HDMI izlazom ili će mi slika na projektoru biti gotovo ista preko SCART/componet adaptera?

Mephisto
14.10.2011., 10:53
Kao prvo u Elipsu mi je frajer rekao da mooožda bude ugašen za godinu dana MPEG2, pa zakaj nebi odma kupio MPEG4 receiver. ??? Dal to drži vodu?

MPEG2 neće biti ugašen još barem 9 godina (a vjerojatno i puno dulje), a u tom slučaju ti ni MPEG4 neće puno pomoći. Ako baš želiš biti "on the edge", razmisli od DVB-T2 prijemniku :)

Ziheraš
14.10.2011., 11:01
Hvala na brzom odgovoru.
Tak sam si i mislio za MPEG2....

Može netko dati komentar za konverziju u component (preko SART ili HDMI izlaza)?

MytByte
14.10.2011., 13:12
Pozdrav!

Htio bih sliku sa DVB-T receivera ponekad puknuti na projektor (component), pa ne znam koja mi je bolja varijanta: adapter SCART na component ili adapter HDMI na component.
Dakle, da li mi treba receiver sa HDMI izlazom ili će mi slika na projektoru biti gotovo ista preko SCART/componet adaptera?

1!!! ne postoji adapter HDMI na komponent već samo konverter, dakle elektronski sklop koji nije jeftin

2!!! ako računaš na varijantu SCART-component, moraš biti siguran da ti nazivno komponentni ulaz na projektoru prima i interlacirani RGB - ukratko moraš nam NAVESTI MODEL PROJEKTORA kako bi znali što je uopće moguće jer je to kod projektora vrlo šareno...

3!!! ako projektor ima DVI ulaz stvar se lako rješava HDMI - DVI kabelom

idemo dalje...

Osmi
14.10.2011., 23:28
Večer ljudi imam pitanjce jedno, Cura mi ima problem sa digitalnim prijamnikom (neznam koja je marka) uglavnom hrt,hrt 2, rtl, nova tv rade kristalno cisto i bez problema, ali rtl 2 i doma tv katastrofa, tj ponekad uopce nema signala tek kada ustanem ili kada budem kod televizije ili ako pomaknem stolicu ili ako jednostavno stojim na mjestu, cim se pomaknem signal se pogubi. ne razumijem u cemu je stvar? jel to do zgrade ili? p.s. sve sam podesio u postavkama u digitalnom prijaminu ali đabe... :504: :504: :mad: :o

Ord Mantel
14.10.2011., 23:32
Pa, slab prijem signala mux-a B. Problema može biti mnogo, ali nisi naveo osnove; vrsta antene (vanjska, sobna, zajednička...)

Osmi
15.10.2011., 12:13
Pa, slab prijem signala mux-a B. Problema može biti mnogo, ali nisi naveo osnove; vrsta antene (vanjska, sobna, zajednička...)

hm pa obicna antena analogna sam stavio u digitalni prijamnik, al dosta ljudi govore mi da ta zgrada od cure moje nema signala da se to treba instalirat..

DeeJay Dee
15.10.2011., 13:01
dakle zajednička, zgradina antena. da, očito ZAS (zajednički antenski sustav suvlasnika zgrade) nije podešen u potpunosti za prijem digitalnog signala ili barem pokojeg multipleksa/UHF kanala.
i da, ne postoje ti analogne i digitalne antene, antena je uvijek i samo antena i prima sve kanale-frekvencije iz RF spektra što joj se tu nađe i uspije ulovit, druga je stvar jel sustav podešen da isti taj ulovljeni signal procesira do krajnjeg korisnika i njegove opreme doma...

grunft
15.10.2011., 14:43
Molio bih savjet oko odabria receivera.
Odlučio sam se za STRONG zbog brojnih komentara za dobru kvalitetu prijema/slike, no dvoumim se između raznih modela.

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=vivax+410
A za razloge zašto baš taj vidi starije postove...

Osmi
15.10.2011., 15:31
dakle zajednička, zgradina antena. da, očito ZAS (zajednički antenski sustav suvlasnika zgrade) nije podešen u potpunosti za prijem digitalnog signala ili barem pokojeg multipleksa/UHF kanala.
i da, ne postoje ti analogne i digitalne antene, antena je uvijek i samo antena i prima sve kanale-frekvencije iz RF spektra što joj se tu nađe i uspije ulovit, druga je stvar jel sustav podešen da isti taj ulovljeni signal procesira do krajnjeg korisnika i njegove opreme doma...

ne pa to sami htio rec da sam antenu stavio u digitalni prijamnik.. al ona je podstanarka pa valjda vlasnica stana nije to podesila..

MytByte
15.10.2011., 17:25
ne pa to sami htio rec da sam antenu stavio u digitalni prijamnik.. al ona je podstanarka pa valjda vlasnica stana nije to podesila..

Ne, nema vlasnica stana ništa s tim , sustav zgrade nije podešen...

Osmi
16.10.2011., 12:07

ah jebena zgrada :o :mad: :504: :504: :503:

Cilim
16.10.2011., 12:15

ah jebena zgrada :o :mad: :504: :504: :503:

Ima u toliko sto nije zajedno s ostalim stanarima tiskala predstavnika stanara da se to napravi. :D

erazmo
16.10.2011., 14:04
Posudio sam LCD tv s ugrađenim DVB-T receiverom, međutim na njemu mogu uloviti samo HRT1, HRT2, Novu i RTL. Zanima me mogu li (smijem li) priključiti na njega svoj vanjski digitalni receiver s kojim na istoj lokaciji na CRT aparatu lovim i RTL 2, Novu, Z1, Jabuku, CMC, KN i SPTV? Da li je to uopće moguće?

Cilim
16.10.2011., 14:37
Ako iz svog DVB-T uredjaja izvadis utikac od prikljucene antene i tu istu prikljucis na LCD TV, trebao bi loviti sasvim iste TV programe koje lovis i gledas na tvom DVB-T prijemniku. :)
Mozes i preko scarta bez problema na LCD TV prikljuciti i taj tvoj vanjski DVB-T prijemnik. :)

KD electronic
16.10.2011., 20:49
Posudio sam LCD tv s ugrađenim DVB-T receiverom, međutim na njemu mogu uloviti samo HRT1, HRT2, Novu i RTL. Zanima me mogu li (smijem li) priključiti na njega svoj vanjski digitalni receiver s kojim na istoj lokaciji na CRT aparatu lovim i RTL 2, Novu, Z1, Jabuku, CMC, KN i SPTV? Da li je to uopće moguće?

Ne vidim razloga zašto bi spajao scartom DVB-T prijemnik sa TV-om koji ga već ima. Samo ponovo pretraži digitalne signale (idi na automatsko traženje) i sve bi trebalo biti OK.

bobaxxx
17.10.2011., 09:30
jel zna ko kako uhvatit doma tv i rtl2??? sa istim...

Ziheraš
17.10.2011., 10:24
1!!! ne postoji adapter HDMI na komponent već samo konverter, dakle elektronski sklop koji nije jeftin

2!!! ako računaš na varijantu SCART-component, moraš biti siguran da ti nazivno komponentni ulaz na projektoru prima i interlacirani RGB - ukratko moraš nam NAVESTI MODEL PROJEKTORA kako bi znali što je uopće moguće jer je to kod projektora vrlo šareno...

3!!! ako projektor ima DVI ulaz stvar se lako rješava HDMI - DVI kabelom

idemo dalje...

Puno hvala na odgovoru!
:s

Dakle zasad dok se budžet ne popravi kad ću imat love za povuć DVI instalaciju gore do projektora idem na varijantu SCART-component.

Ne kužim sasvim ovu priču oko interlaced RGB, ali mislim da ću natjerati to da radi, a i našao sam adapter za 30 kunića pa.....what the hell.

No, možda zbog ostalih koji će imati ovakav upit još par detalja s moje strane.
Ne znam sad koji je projektor i ima li mogućnost primati interlaced RGB. Receiver ima mogućnost postavljanja RGB ili CVBS (to bi trebao biti komponentni) na izlazu tj. SCART-u - ak sam ja dobro skužio. Tako da po mojoj logici ako ne ide RGB moram promijeniti na CVBS kad pucam na projektor. Jedino neznam hoće li biti razlike u kvaliteti. Kad tu postavku promijenim na televizoru (CRT) mi je lošija slika.
Javim kad spojim-ako će nekom trebati ta informacija.

MytByte
17.10.2011., 12:49
niti RGB niti CVBS nisu komponentni, komponentni je YUV, YCrCb, Y/R-Y/B-Y (neke uobičajene kratice)

nećeš moći spojiti niti jedno niti drugo na component ulaz...međutim ako je ulaz napravljen kao VGA (D-SUB) onda je vrlo moguće da taj ulaz prima i interlaced RGB i CVBS preko adapterskih kabela (dake onaj signal kakav jedino daju DVB-T receiveri na SCART)

zato sam te pitao za model projektora da vidimo po specifikcijama, ovako napamet ti mogu samo reći da u pravilu to neće raditi jer ti DVB-T ne miože dati componentni (YUV tj YCrCb) signal...

Ziheraš
17.10.2011., 14:26
niti RGB niti CVBS nisu komponentni, komponentni je YUV, YCrCb, Y/R-Y/B-Y (neke uobičajene kratice)

nećeš moći spojiti niti jedno niti drugo na component ulaz...međutim ako je ulaz napravljen kao VGA (D-SUB) onda je vrlo moguće da taj ulaz prima i interlaced RGB i CVBS preko adapterskih kabela (dake onaj signal kakav jedino daju DVB-T receiveri na SCART)

zato sam te pitao za model projektora da vidimo po specifikcijama, ovako napamet ti mogu samo reći da u pravilu to neće raditi jer ti DVB-T ne miože dati componentni (YUV tj YCrCb) signal...

Da, sam vidim da je CVBS kompozitni (C-composite)
:bonk:

Da li bi to išlo s ovim adapterom?
http://www.ms-zagreb.hr/cms/images/katalog/3587.jpg

MytByte
17.10.2011., 21:17
Da, sam vidim da je CVBS kompozitni (C-composite)
:bonk:

Da li bi to išlo s ovim adapterom?
http://www.ms-zagreb.hr/cms/images/katalog/3587.jpg

Ma prije nego saznam model ne mogu ti odgovoriti niti da niti ne za taj adapter...kužiš, moram znati precizne specifikacije projektora...

erazmo
17.10.2011., 21:27
Ne vidim razloga zašto bi spajao scartom DVB-T prijemnik sa TV-om koji ga već ima. Samo ponovo pretraži digitalne signale (idi na automatsko traženje) i sve bi trebalo biti OK.

Pa, jednostavno zato što zbog specifične mikrolokacije, TV sam po sebi ne uspijeva uloviti signal (bez obzira pretraživao ja ručno ili automatski). Međutim, uz receiver je opet sve ok. Dakle, riješio sam problem! :)

KD electronic
18.10.2011., 19:12
Pa, jednostavno zato što zbog specifične mikrolokacije, TV sam po sebi ne uspijeva uloviti signal (bez obzira pretraživao ja ručno ili automatski). Međutim, uz receiver je opet sve ok. Dakle, riješio sam problem! :)

Da, očito receiver ima znatno osjetljiviji tuner. A o kojoj se telki radi?

kilkenny
19.10.2011., 08:07

Koji je tv u pitanju i koji receiver?

primobilo
22.10.2011., 17:12
Molim znalce za savjet najboljega combo prijemnika (trenutno imam Nytro box combo 6000+usb s kojim nisam posve zadovoljan što se tiče prijema zemaljskih kanala). Cijena nije bitna. Zahvaljujem.

The Best F1 Driver
22.10.2011., 18:18
Molim znalce za savjet najboljega combo prijemnika (trenutno imam Nytro box combo 6000+usb s kojim nisam posve zadovoljan što se tiče prijema zemaljskih kanala). Cijena nije bitna. Zahvaljujem.

Ako cijena nije bitna onda bilo koji enigma 2 rec tipa:
Vu+ ultimo,duo,uno,solo i to tim redom
ili neki od DM 8000,800HD SE,500HD

+ dodatni DVB-T tuner i imaš combo reciver.

primobilo
23.10.2011., 16:19
Ako cijena nije bitna onda bilo koji enigma 2 rec tipa:
Vu+ ultimo,duo,uno,solo i to tim redom
ili neki od DM 8000,800HD SE,500HD

+ dodatni DVB-T tuner i imaš combo reciver.

Zahvaljujem na brzom odgovoru, ali sam mislio na combo u kojem je dobar DVB-T reciver, a od satelita dovoljno mi FTA programi, to mi je rezervna opcija jer gledam MAX-TV.

The Best F1 Driver
23.10.2011., 17:38
Zahvaljujem na brzom odgovoru, ali sam mislio na combo u kojem je dobar DVB-T reciver, a od satelita dovoljno mi FTA programi, to mi je rezervna opcija jer gledam MAX-TV.

Iskreno nemam pojma, al možda da uzmeš neki u stilu:

Opticum/Orton 9600 prima HD TS combo ili Engel RC5320 HD combo

Cijena je cca 800-900 kn, sad kolko su zbilja dobri nemam pojma, al po specifikacijama su DVB-T Mpeg4 + DVB-S / DVB-S2 a ipak ima sve više DVB-S2 FTA HD kanala + navodno imaju i media player koji podržava i mkv, tak da recimo da na papiru odlično zvuče, al kolko je u tome istina i kolko su zbilja dobri to fakat nemam pojma:ne zna:

Makar ak imaš Max-TV jel to Max preko satelita ili žično ?
Ak imaš satelit sa samo jednim LNB-om i taj je na 16.0E na kojem je Max onda na tom satelitu kolko znam nemaš ali baš nikaj od FTA kanala kaj bi bilo vredno gledanja :ne zna:

bobaxxx
24.10.2011., 22:47
jeli zna netko kako da uhvatim rtl2 i domutv sa ovim pctv e73 stikom??? tocno sam kod odasiljaca (pod sljemenom) i ne hvatam ni domu ni rtl2 dok su mi ostali programi 100% signal...

KD electronic
25.10.2011., 12:44
Ti stickovi inače imaju slabiju osjetljivost. Probaj ga spojiti preko USB kabla (3m) kako bi mu mogao promijeniti poziciju na kojoj će možda uloviti signal tog mpx-a. Preskeniraj ponovo kanale.

primobilo
25.10.2011., 17:35
Iskreno nemam pojma, al možda da uzmeš neki u stilu:

Opticum/Orton 9600 prima HD TS combo ili Engel RC5320 HD combo

Cijena je cca 800-900 kn, sad kolko su zbilja dobri nemam pojma, al po specifikacijama su DVB-T Mpeg4 + DVB-S / DVB-S2 a ipak ima sve više DVB-S2 FTA HD kanala + navodno imaju i media player koji podržava i mkv, tak da recimo da na papiru odlično zvuče, al kolko je u tome istina i kolko su zbilja dobri to fakat nemam pojma:ne zna:

Makar ak imaš Max-TV jel to Max preko satelita ili žično ?
Ak imaš satelit sa samo jednim LNB-om i taj je na 16.0E na kojem je Max onda na tom satelitu kolko znam nemaš ali baš nikaj od FTA kanala kaj bi bilo vredno gledanja :ne zna:

Zahvaljujem, inače imam MAX-TV žično i satelit s dva LNB-a, klasika Astra i Hot Bird.

surfer
25.10.2011., 23:03
Sta se desilo da nema Kapital Networka?

spajder
26.10.2011., 00:18
nema nikakve obavijesti na njihovim službenim stranicama.

Mephisto
26.10.2011., 01:27
Neslužbeno se šuška da ih je OiV isključio zbog nepodmirenih dugovanja.

surfer
26.10.2011., 01:31
Neslužbeno se šuška da ih je OiV isključio zbog nepodmirenih dugovanja.

A jesu dugo radili...

DeeJay Dee
26.10.2011., 08:45
i to kako.. :(

daisy boo
26.10.2011., 19:19
Ja već 3 dana nemam signala RTL 2 i Dome na jednom televizoru u kući, na drugom u drugoj prostoriji je OK. Inače je kod nas slabiji signal i znaju se pojaviti one smetnje, ali s vremenom prestanu, no sada već 3 dana ništa. :ne zna:

Receiver je Vivax, antena vanjska. Probala sam i ponovno tražiti i restartirati i promijeniti receiver. Ali opet ništa. Šta da radim? :503:

Sve je koliko toliko funkioniralo uz povremene smetnje, sad ništa. Televizor je isti, njega nisam mijenjala. Imam sve ostale programe.

KD electronic
26.10.2011., 19:33
Ako su oba receivera spojena na istu vanjsku antenu, trebalo bi i na ovom biti slike. Provjeri koaks. kabel od spojnog mjesta (razdjelnika) do receivera, provjeri RF konektor koji ide na receiver(pritegni ga) pa ponovo skeniraj kanale.
Pozdrav, Damir

daisy boo
26.10.2011., 19:44
Ako su oba receivera spojena na istu vanjsku antenu, trebalo bi i na ovom biti slike. Provjeri koaks. kabel od spojnog mjesta (razdjelnika) do receivera, provjeri RF konektor koji ide na receiver(pritegni ga) pa ponovo skeniraj kanale.
Pozdrav, Damir

Sve sam priključke provjerila i ponovno skenirala kanale jedno 5 puta bar. Ako nešto ne bi štimalo s receiverom ili žicama jel ne bi to značilo da nemam sve programe? Jer sve valja osim ta 2 programa...:ne zna:

fiser
26.10.2011., 20:55
Sta se desilo da nema Kapital Networka?

na amisu ide normalno

Mephisto
26.10.2011., 21:16
I na ostalim kabelskim/iptv providerima, a radi i live stream na stranici. Samo ne radi na DVB-T-u.

KD electronic
26.10.2011., 21:59
Sve sam priključke provjerila i ponovno skenirala kanale jedno 5 puta bar. Ako nešto ne bi štimalo s receiverom ili žicama jel ne bi to značilo da nemam sve programe? Jer sve valja osim ta 2 programa...:ne zna:

Nije pravilo da uvijek imaš sve programe, jer ne dolaze svi iz istog multiplexa te nisu sa istog kanala odnosno frekvencije. Doma tv i Rtl2 su u mux-u B koji je za određene regije RH na različitim frekvencijama. Jačina i kvaliteta signala mogu znatno varirati ovisno o kojem se mux-u radi. Moguće je čak da ne primaš direktni signal sa odašiljača nego reflektirani koji u pravilu zna znatno varirati. Pogledaj nivo jačine i kvalitete signala (preko "info" tipke) na RTL2 pa receiver prenesi u drugu sobu radi usporedbe. Ako signal postoji, ali je slabiji imaš gubitak na kablu ili spojevima. Možda to možeš kompenzirati malim pomakom antene (neki puta i par cm puno znači), uz praćenje nivoa signala na receiveru.
Probaj pa javi rezultat, sretno! :)

bipi
27.10.2011., 17:03
Pozz ovako imam reciver clark f1-vaci i ne znam kako na njemu da preko daljinca upisem kodove da bi otkljucao programe pa ako neko zna bio bih zahvalan na pomoci

nevrmajnd
27.10.2011., 21:28
Pozz ovako imam reciver clark f1-vaci i ne znam kako na njemu da preko daljinca upisem kodove da bi otkljucao programe pa ako neko zna bio bih zahvalan na pomoci

kakve točno kodove? nema za otključavati ništa baš...

Ord Mantel
28.10.2011., 18:14
Ima nešto, ali pitanje je da li mu receiver ima podršku. Uglavnom tema koja nije dobrodošla na forumu, pa se ljudima preporučuje odlazak na neki satelitski forum.

Zego
29.10.2011., 09:13
nešto su prčkali ovih dana u regiji 4. ljudi su mi se žalili. a i vidim da mi je raspored programa malo izmenjen.

Osmi
02.11.2011., 15:46
a na kakvoj je anteni baka, a na kakvoj ti? zajedničkoj vlastitoj ili zgradinoj-možda je problem u lošem splitteru (razdijelniku)? sobnoj?

molim nastavi na ovu temu na temi "Dig. signal, prijemnici...." i sl., hvala!

e ovak baka u sobi ima bnet, a ja u svojoj sobi imam maxtv, al ovak kada ponekad drkam u svojoj sobi baka se dera šta drkas tamo jer joj ometam sliku :D ugl znaci onda je po tome zajednicka antena jel tako? ili opet grijesim... jer vidim da je jedna antena u mojoj sobi a druga ide kroz zid znaci u bakinu sobu... i sta je onda to na kraju? neznam vise ni ja sam

DeeJay Dee
02.11.2011., 15:53
nema tu nikakve antene ako ti koristiš kablovsku TV (B.net), a baka IPTV (MAX.tv), svako ima onda svoj nezavisni kabel, po svoj prilici, jer ni ne znam da može u isto kućanstvo i jedna i druga usluga (različitih davatelja) preko istog kabela...? možda i može, umoran sam pomalo, pričekaj druge bistrije. :zubo:

Mephisto
02.11.2011., 15:54
e ovak baka u sobi ima bnet, a ja u svojoj sobi imam maxtv, al ovak kada ponekad drkam u svojoj sobi baka se dera šta drkas tamo jer joj ometam sliku :D ugl znaci onda je po tome zajednicka antena jel tako? ili opet grijesim... jer vidim da je jedna antena u mojoj sobi a druga ide kroz zid znaci u bakinu sobu... i sta je onda to na kraju? neznam vise ni ja sam

Kakve veze ima antena s maxtv-om?

jer ni ne znam da može u isto kućanstvo i jedna i druga usluga (različitih davatelja) preko istog kabela...?

Bnet ide koaksijalcem, maxtv bakrenom paricom, tako da nema zapreke da ima i jedno i drugo.

The Best F1 Driver
02.11.2011., 16:08
Kakve veze ima antena s maxtv-om?

Bnet ide koaksijalcem, maxtv bakrenom paricom, tako da nema zapreke da ima i jedno i drugo.

a mogu i oba putem satelita.

Čak su i na istom satelitu 16.0 E kaj ne ?

A u tom slučaju ima veze sa antenom, ali SAT antenom;)
Moguće da pod "antena" misli na koax kabel.

Zego
02.11.2011., 16:14
a de je nestao Z1? i m- portal.

DeeJay Dee
02.11.2011., 16:32
mda, u pravu ste, SAT opcija, i koax + telefonski, štima. ;) sad još čekamo legu da pojasni kaj točno ima..

mportala već danima nema, ne znam kaj je, a Z1 je ostao samo na "gradskom" MUX-u d44 na K57 UHF s Tustog vrha (kako je i najavljeno)-ergo, nema ga više u nac.-reg. MUX-u D na K42 UHF sa Slemena. preskeniraj ponovo taj kanal.

Mephisto
02.11.2011., 16:56
mportala

Što je mportal? Prvi put čujem.

Osmi
02.11.2011., 17:17
Ljudi ja vam nemam pojma kaj vi pričate ovo je za mene previše previše napredno :D ne razumijem niti jednu riječ sta ste mi napisali a kamoli rečenicu.. :D ovak, u svojoj sobi imam maxtv a u bakinoj bnet, makar to nema veze tko kaj ima al eto napiso sam vam to.. uglavnom mene zanima u bakinoj sobi ona ima lcd sony braviu, i ima digitalni prijamik ugrađen u telku također i moj philips lcd telka ima ugrađen digitalni tv u sebi, i mene sada zanima na mom bakinom nađe digitalne programe a na mojem nista.. kako je to moguce?
p.s. imam veci problem trenutno sad sam kod cure i jednostavno nas slika zajebava, ugl ona ima obicni digitalni prijamnik i prije je islo hrt hrt 2 rtl i nova tv bez problema, a smetalo je uzasno rtl 2 i doma tv, ugl ovih dana su nas poceli zezat svi programi, jednostavno nemoguce je gledat previse je smetnji, vec sam napiso takav post pa su mi rekli ljudi da je problem do zgrade.. al opet kako prije radilo a sada opet ne? ili je mozda u anteni problem? hvala

daisy boo
02.11.2011., 18:11
Nije pravilo da uvijek imaš sve programe, jer ne dolaze svi iz istog multiplexa te nisu sa istog kanala odnosno frekvencije. Doma tv i Rtl2 su u mux-u B koji je za određene regije RH na različitim frekvencijama. Jačina i kvaliteta signala mogu znatno varirati ovisno o kojem se mux-u radi. Moguće je čak da ne primaš direktni signal sa odašiljača nego reflektirani koji u pravilu zna znatno varirati. Pogledaj nivo jačine i kvalitete signala (preko "info" tipke) na RTL2 pa receiver prenesi u drugu sobu radi usporedbe. Ako signal postoji, ali je slabiji imaš gubitak na kablu ili spojevima. Možda to možeš kompenzirati malim pomakom antene (neki puta i par cm puno znači), uz praćenje nivoa signala na receiveru.
Probaj pa javi rezultat, sretno! :)

Eto samo da javim da sam uspjela. :)
Ipak je stvar bila u anteni, malo sam pročačkala oko nje i resetirala sve kanale, zasad sve štima..

Hvala na pomoći...

Zego
02.11.2011., 18:16
mda, u pravu ste, SAT opcija, i koax + telefonski, štima. ;) sad još čekamo legu da pojasni kaj točno ima..

mportala već danima nema, ne znam kaj je, a Z1 je ostao samo na "gradskom" MUX-u d44 na K57 UHF s Tustog vrha (kako je i najavljeno)-ergo, nema ga više u nac.-reg. MUX-u D na K42 UHF sa Slemena. preskeniraj ponovo taj kanal.
ma meni ni treba. čudno mi kak mi nitko nije kukao. valjda ga imaju na 42.

Što je mportal? Prvi put čujem.
bio dobar izvor informacija oko tv tehnologija.

DeeJay Dee
02.11.2011., 23:59
@OsmaniJunior
pa kaj ti onda uopće gledaš šrek tog MAX.tv-a ak ne digitalne programe?!? sve preko Maxa je digitalno tj. IPTV (digitalna televizija preko interneta).
baku s tim svojim ne brkaj, ona ima svoj dolazni kabel za očito digitalnu kablovsku TV.
a kod cure ak ne ide, a spojeni ste na zgradu-ništa čudno. zajedničke instalacije antene na zgradi često nisu podešene up-2-date, pa preko predstavnika stanara treba pozvati meštra koji održava sustav pa da vidi kaj je na stvari.

Mephisto
03.11.2011., 02:18
@OsmaniJunior
Ja tu ništa ne razumijem. Ako imaš maxtv, onda nemaš što tražiti programe na televizoru. Spojiš televizor s onom kutijom što ti je dao t-com i preko njezinog daljinskog mijenjaš programe.

MytByte
03.11.2011., 07:28
@OsmaniJunior
Ja tu ništa ne razumijem. Ako imaš maxtv, onda nemaš što tražiti programe na televizoru. Spojiš televizor s onom kutijom što ti je dao t-com i preko njezinog daljinskog mijenjaš programe.

Ma hoće čovjek reći da kod bake prima, uz b.netove i ove naše nacionalne kanale na ugrađeni DVB-T tuner od Sonyja jer b.net pušta i ta 4 kanale u svoj kabel u DVB-T sustavu...

Kod sebe ne prima jer očito ništa nema na antenskom kabelu (nije spojeno ili antena jednostavno ništa ne hvata) a smatra bi trebao jer baka "lovi" u istoj zgradi...

The Best F1 Driver
03.11.2011., 07:33
Ma hoće čovjek reći da kod bake prima, uz b.netove i ove naše nacionalne kanale na ugrađeni DVB-T tuner od Sonyja jer b.net pušta i ta 4 kanale u svoj kabel u DVB-T sustavu...

Kod sebe ne prima jer očito ništa nema na antenskom kabelu (nije spojeno ili antena jednostavno ništa ne hvata) već sve ide preko maxtv-a...

Lako moguće, a meni se još vidi da je i kod njega neki spliter/razdjelnik signala pa je na njemu neki loš spoj ili prolazna utičnica u zidu u kojoj su loši spojevi :ne zna:
te valjda dok on malo prodrma kablove baka izgubi signal, bar sam ga ja tak skužil:ne zna:

Osmi
03.11.2011., 13:10
ma ljudi hvala vam :D ma znam da treba spojit maxtv i gledat prek njega, nisam bas takav kreten heehh :D nego sam ja samo htio da vidim hoce li mi telkač ulovit digitalne programe jer mi ide na k kako baka moze ulovit a ja nemrem.. znaci to nema veze sa bnetom ili maxtvom, nego me samo zanimalo da ulovim te digitalne programe znaci prek telkača nista drugo, malo se stvar zakomplicirala sada, valjda ste skuzili kaj sam htio? Ugl kod cure mi sada sve šljaka malo sam prodrmo antenu di ide u digitalni prijamnik i sada je sve ok :D

DeeJay Dee
03.11.2011., 13:22
Bogu dragom fala.
digitalne zemaljske kanale (DVB-T), ako si na to mislio, ne loviš prek telkača, neg prek antene i antenskog kabela koju očito ni nemaš i koji nije ni spojen.
a baka to ima jer B.net kroz svoju kabelsku infrastrukturu osim digitalnih kablovskih (DVB-C) kanala, pušta probno i 4 osnovna digitalna zemaljska (DVB-T) kanala koji se inače redovnim putem love preko ranije spomenute vanjske ili sobne antenice opet spojene koaksijalnim kabelom. i to je to.
ne sekiraj (se) dalje i vozi miško.

Osmi
03.11.2011., 13:43
aha hvala ti dj ;) ja sam mislio da lovim to preko telkača aha zato mi nije naso.. eto otkrili smo moju misteriju :D hvala vam svima :D

DeeJay Dee
03.11.2011., 13:52
jes.
dakle, TV je uvijek primatelj informacije, a antena (zemaljska/satelitska)-kablovska TV-IPTV-i na kraju KABEL je taj koji ju dovlači, TV to ne radi sam. :mig:

KD electronic
03.11.2011., 21:36
Eto samo da javim da sam uspjela. :)
Ipak je stvar bila u anteni, malo sam pročačkala oko nje i resetirala sve kanale, zasad sve štima..

Hvala na pomoći...

Super, nema na čemu, drago mi je da smo uspjeli. Konačno, tome ovaj forum i služi.

niky89
04.11.2011., 17:13
imam problem nestali su mi nova tv, rtl, hrt 1 i 2.... ostali programi su super samo se ova 4 gube, pokusavala sam ih ponovno traziti al ne ide pronadjem ih i oni opet nestanu...

Ord Mantel
04.11.2011., 17:16
Provjeri signal.

Jerry_nidžo
15.11.2011., 15:52
Evo tek sad sam vidio da su izišli novi sw od ALME 2200. Evo ih ovdje (http://optibox.homeftp.org/index.php?PHPSESSID=5bb629b649c451367b5307ed51a8bd c3&direction=0&order=&directory=Alma) Upravo sam ih skinuo pa idem isprobati.
Ako je netko već skinuo i isprobao da nam kaže dojmove

MytByte
15.11.2011., 20:34
Evo tek sad sam vidio da su izišli novi sw od ALME 2200. Evo ih ovdje (http://optibox.homeftp.org/index.php?PHPSESSID=5bb629b649c451367b5307ed51a8bd c3&direction=0&order=&directory=Alma) Upravo sam ih skinuo pa idem isprobati.

Super, probat ću ovih dana kad dođem do nje...

Skiner
15.11.2011., 21:59
Imam yumatu reciver i satelitsku antenu preko koje gledam njemačke kanale na astra 19.2E satelitu. Od pre 2 dana svi programi su mi nestali. Da li neko zna nešto o ovome??

KD electronic
16.11.2011., 09:54
Kod mene je sve u redu. Vjerojatno imaš kvar u sistemu (antena, kabel, receiver).

s14nj11
16.11.2011., 15:44
pitanje, dali meni u zgradi mogu b.net-ovci složiti gledanje kabelske televizije preko ZAS-a?? Predstavnik stanara im neda na pismeno dozvolu i ja sam sad nemoćan, jel ima tko kakav pametan savjet i postoji li rješenje??:confused:

DeeJay Dee
16.11.2011., 16:00
PS je u pravu. ;)

ne smiju. barem ne bez potpisa 51% ili čak SVIH stanara i bez ometanja standardne zgradine antene na krovu (ZAS-a) koju morate po propisima imati zbog svih preostalih stanara koji nisu zainteresirani za kablovsku/IPTV uslugu, neg žele gledati telku vulgaris i to im se mora moći omogućiti.

nekad su smjeli tj. švercali su se što zbog nedorečenosti propisa, što zbog tromosti sustava zgrade-upravitelja itd., a i niko nije pitao, sam su prošli...

Mephisto
16.11.2011., 16:29
pitanje, dali meni u zgradi mogu b.net-ovci složiti gledanje kabelske televizije preko ZAS-a?? Predstavnik stanara im neda na pismeno dozvolu i ja sam sad nemoćan, jel ima tko kakav pametan savjet i postoji li rješenje??:confused:

Uvijek postoji opcija da b.net povuče svoje kablove neovisno o ZAS-u.

IMP 4167
16.11.2011., 17:03

Po datumu nastanka ovog SW-a , t.j. 28.X.2010. to je stari beskorisni sw, koji ne rješava probleme snimanja primjenom timera. Sada nisam isprobao jer mi rec nije dostupan. Problem je u tome što snimanje preko timera ne radi i dolazi do zamrzavanja na tuneru B, potom se mora isključiti of/on itd. Ovo je već tretirano na postovima ali bez poboljšanja.

MytByte
16.11.2011., 19:33
Po datumu nastanka ovog SW-a , t.j. 28.X.2010. to je stari beskorisni sw, koji ne rješava probleme snimanja primjenom timera. Sada nisam isprobao jer mi rec nije dostupan. Problem je u tome što snimanje preko timera ne radi i dolazi do zamrzavanja na tuneru B, potom se mora isključiti of/on itd. Ovo je već tretirano na postovima ali bez poboljšanja.

Zanimljivo, a piše da je uploaded 28.10.2011....hmmm...:rolleyes:

Skiner
16.11.2011., 19:37
Kod mene je sve u redu. Vjerojatno imaš kvar u sistemu (antena, kabel, receiver).

Na kome ti je TP (kod mene 30/85)? Na kome ti je DISEqC (1/4)?

The Best F1 Driver
17.11.2011., 07:31
Ima li netko možda Nytro Box NB-6000 combo HD ?

Vidim da je reciver izuzetno povoljan, a da je DVB-T MPEG4 HD, DVB-S , DVB-S2
još k tome ima i LAN port, te barem po specifikacijama čita avi,mkv i.t.d.

eto onog kaj mi je zanimljivo:

* Podrška za SD / HD (MPEG2 / MPEG4 H.264), DVB-S, DVB-S2, DVB-T system
* Čitač kartica Conax (uz update software-a čita i sve ostale, HRT OK)
* HD High resolution video preko - HDMI
* LAN 10/100 (Ethernet) priključak /internet data sharing protocols/ client, server
* USB konektor USB 2.0 standard
* MKV, MPEG, MPG, VOB, TS, TRP, MP4, DVR
* PVR Ready - snimanje na vanjski usb uredaj (HDD ili USB memorije FAT32/NTFS)

e sad koliko to zbilja dobro radi, i jel fakat moguć CS na nečemu ovako jeftinom:confused:
U biti kad gledam cijenu, jeftin je i kao FTA reciver.

europe
17.11.2011., 07:49

Ima, prijeđi na IPTV (tipa Iskon, Maxtv, Optitv ....

KD electronic
17.11.2011., 11:38
Na kome ti je TP (kod mene 30/85)? Na kome ti je DISEqC (1/4)?

Nebitno, svi aktivni transponderi mi rade (prebacuj programe da provjeriš više TP-a). Ako imaš više LNB-a možda ti je diseqc sklopka neispravna. Premosti ju spojivši koaks. kabel drito u LNB od Astre te u postavkama receivera podesi na "diseqc off"(pazi da isključiš receiver iz struje prije manipulacije sa kablovima).

Cilim
17.11.2011., 12:31

Direktno preko ZAS-a NE, a da ne diraju-ometaju i prijem ostalim stanarima, ako si mislio da kroz postojece cijevi ZAS-a provuku kabel samo do tebe, nije bas jednostavno jer ako su postojeci kabeli od stana do stana (od uticnice do uticnice) onda moraju ulaziti u stanove stanara kako bi kroz postojece cijevi provukli kabel do tebe, malo komplicirano. :(

Rijesenj je postavljanje kanalica po stubistu i provlacenje koaksijalnog kabela do ulaza u tvoj stan. :)

DeeJay Dee
17.11.2011., 12:42
pa da, zato ovo prvo ni ne rade, a ovo drugo ti - redovno. ;)

bonaca55
18.11.2011., 15:18
hi folks
traba mi savjet za instalaciju satelitskog prijema u kuci (nova gradnja)
potreban mi prijem za 4 televizije (kabeli su postavljeni) i konzola za sat-pijat. jeli dovoljno da se nabavi Quad LNB i prikljuci na recivere?
naravno triba mi i obicna antena za HR TV (DVB_T).
ima li se na hrvatskom TV trzistu kupiti LCD/LED tv prejemnici sa ugradenim
CVB-T,DBV-C i DVB-S reciverima ?

hvala

DeeJay Dee
18.11.2011., 15:58
ima plazma

Jerry_nidžo
18.11.2011., 17:07
Zanimljivo, a piše da je uploaded 28.10.2011....hmmm...:rolleyes:

Jest i mene je to zbunilo. No ja sam ga instalirao tj fleshovao sam preko usb-a i stvarno sam vidio da se radi o sw iz 4 mjeseca 2010, i stvarno me nije oduševio, a flešovanje priko kabla nisam ni pokušao da ne u*ebem tuner A (na tuneru A mi je još originalna verzija i nisam je nikako flešovao)

A ovaj tzv "novi" sw osim što su se ograničili na češki jezik ništa posebno. Neke AVI formate nije ni otvorio za razliku od mog DVD recordera (Quadro PVR 2010).

A što se tiče sw za ALMU još mi je najbolji jedan OPTEX-ov iz 2009.
Ako koga zanima javite se na PWT.
Što se tiče snimanja priko timera na USB još mi se nije smrznula slika i nisam imao problema s tim. Jedino ako mislim snimati na DVD priko timera onda mi ALMA mora ostati upaljena i na TUNERU B namještena na onaj program koji želite snimiti.
Jedinu stvar na koju se mora osvrnuti kad je u pitanju snimanje na USB bilo pšreko timera ili ne je taj da USB na koji se snima ne smije biti ništa drugo osim onoga što je snimljeno na samoj almi tj mora biti formatiran od strane ALME i na sticku ne smije biti nikakvih mp3-ica, filmova koji nisu snimljenio s ALMOM. Ponavljam uzmite jedan USB i njega koristiti isključivo za snimanje i reprodukciju sa ALMOM.

Reprodukciju mp3-ica DIVIX i sl. koristite neki drugi USB.

P.S. Vanjski HD osim DVD-a nisam koristio tako da nemogu reći o iskustvima s njim.

U globalu sa samom ALMOM sam zadovoljan i kad bi ova moja riknula opet bi kupio nju. Jest ima nekih bug-ova, a koji reciver ih nema. Ali jedino ona za sad pruža mogućnost istovrmenog gledanja jednog programa a snimanje drugog bilo na USB ili na DVD rec. Čak što više može se istovremeno snimati dva različita programa. Jeadn preko tunera B na usb, a drugi sa tunera A (samo što u ovom slučaju scart kablove triba porazmjestiti i doki snima na DVD nema više prčkanja po daljinskom od recivera jer će ti dvd bilježiti sve), a istovremeno na DVD-u možeš reproducirati bilo što , dali ono što je snimljeno na na njega ili pak čitanje s vanjskog medije (CD/DVD ili USB:lux:

Kavorka
20.11.2011., 13:14
mislim da je tema mog posta donekle pogođena s temom na forumu :D

naime, u zadnjih tjedan dana počeo mi se javljati problem da ne mogu gledati tv u popodnevnim satima jer mi je slika katastrofalna. trza bjesomučno, zvuk škripi i sve ostale moguće nedaće.

mislio sam da je do mojih instalacija, ali bi se slika vratila u normalu u večernjim satima tako da ne znam kako može biti do mojih instalacija ako u razmaku od 4h slika ide od negledljive do kristalno čiste.

inače sam iz osijeka, po smjeru antene bih rekao da je okrenuta na borince, a najviše problema imam s muxom A i D koji su negledljivi

smetnje se javljaju i kod mux-a B, ali je doma i RTL2 donekle glediljivo.

ako je bitno, imam nytrobox 4001 T s usb-om.

MaliZeleni10
20.11.2011., 13:19
Pogledaj kakva je situacija sa signalom, ako je konstantno nestabilan na svim muxovima trebas popraviti antenski sistem, signal mora biti stabilan da bi sve uredno radilo.

Borinci su imali nekih problema u zadnje vrijeme ali sad je sve u redu.

maddie*
21.11.2011., 10:02
Jel se nešto jučer događalo sa signalom za satelitski program u St-u?? Naime, prijateljici mi je odjedanput od normalne slike na satelitskom programu slika postala jako loša, nije se mogla gledat, trza slika, i nema zvuka... tako je bilo na na svim RAI programima, a ostale programe nije mogla uopće uvatit, a jedino je CNN radia normalno... Zašto?? Do čega može bit??

Cpl. Hicks
21.11.2011., 11:57
Ja u Zg imam problema sa MUX A u zadnje vrijeme. B je savrsen, no A je negledljiv na nekim prijamnicima (valjda ovisi o tuneru).

Tako mi je bilo i prije par mjeseci, svaki dan oko 20:00h bi A poceo zezati. Zadnjih tjedan dana pocelo opet, no sada preko dana pa se smiri oko 23-24:00. Nista se nije mijenjalo na hardveru...

Filippo
25.11.2011., 13:07
Jel ima ko smeće Strong 8100? Prodavali su to po 650 kn i evo jučer je krepal i četvrti kojeg sam kupil. :503: I svima tuner rikne, a obzirom da je istekla garancija morem se... :504:

Sad mi povoljno izgleda Quadro dt704, pa bi molil, ako neko ima iskustva s tim nek veli dal se isplati i dal ima kakvih problema. :ne zna:

DeeJay Dee
25.11.2011., 14:17
i ja sam ga zel u P*****u u Prečkom po toj lovi i još dela. morti zato kaj je ABEO fw nutra naknadno metnut? :ne zna:
uglavnom, ne koristim ga više doma, al bu mi na moru kad tad zatrebal.. :)

MytByte
25.11.2011., 15:24
i ja sam ga zel u P*****u u Prečkom po toj lovi i još dela. morti zato kaj je ABEO fw nutra naknadno metnut? :ne zna:
uglavnom, ne koristim ga više doma, al bu mi na moru kad tad zatrebal.. :)

Možda ga nisi dovoljno dugo i intenzivno koristio :mig: :zubo:

DeeJay Dee
25.11.2011., 15:33
hmmmmm, ne bih rekel, po vasceli dan telka + crtići s harda prek uesbea...baš sam mu mast vadil. :D

morti zato kaj sam redovno prašinu z njega mical? :zubo:

Filippo
25.11.2011., 16:09
I meni su mijenjali software na svima dok su još bili pod garancijom i to je privremeno riješilo problem, al izgleda da je tu neka žešća serijska greška. :504:

Nego kaj velite na ovaj Quadro? :ne zna:

Glacier
26.11.2011., 17:35
znači ovako, kupio brat drugu televiziju pa sad treba spliter da sa krovne antene mogu povuć dva kabla, ja kupio spliter, a pošto me sad nema doma, na spliteru piše satelite antena spliter i veli mi brat da to neće htjet radit, e sad me zanima da li stvarno ima kakve razlike u tim razdjeljnicima za obične av i satelitske antene, kabel imaju obje isti, pa ja mislim da nema neke razlike, al ako ima recite mi kakove?
Zahvaljujem..

The Best F1 Driver
26.11.2011., 17:53
znači ovako, kupio brat drugu televiziju pa sad treba spliter da sa krovne antene mogu povuć dva kabla, ja kupio spliter, a pošto me sad nema doma, na spliteru piše satelite antena spliter i veli mi brat da to neće htjet radit, e sad me zanima da li stvarno ima kakve razlike u tim razdjeljnicima za obične av i satelitske antene, kabel imaju obje isti, pa ja mislim da nema neke razlike, al ako ima recite mi kakove?
Zahvaljujem..

Koliko znam ne radi kontra, znači ne radi TV spliter ako se radi o SAT antenskom kablu, no obrnuto mora radit.

Mislim da nebi trebal imat nikakvih problema, dapače taj koji si kupio bi trebao bit kvalitetniji:mig:

backtothesleep
26.11.2011., 17:59
bude radilo, bez brige, ovo sad na pamet govorim, zemaljski spliter djeli signal od cca 50 - cca 1000Mhz-a dok stelitski od cca 50 do 2000Mhz-a, taj podatak je u cjeloj prici jedino bitan

Glacier
26.11.2011., 18:04
e hvala, tako sam im i ja rekao, mora radit satelitski na običnoj anteni, čak ima i bolju karakteristiku kaj se tiče frekvencije kaj ste spomenuli..tnx

DeeJay Dee
26.11.2011., 21:31
osim ako satelitski ne ide od 900 - 2000 MHz, mislim da je tome slučaj...onda ne bu išlo. zemaljske (UHF) frekve su do malo ispod 900 MHz.

The Best F1 Driver
27.11.2011., 10:01
osim ako satelitski ne ide od 900 - 2000 MHz, mislim da je tome slučaj...onda ne bu išlo. zemaljske (UHF) frekve su do malo ispod 900 MHz.

Da to su ferkvencije za Satelit, no ovi jeftini spliteri su uvijek od 50-2000:mig:

Mislim da samo oni skupi idu od 900-2000, no ti su ono prek nekih 200kn i to sumnjam da je kupil:ne zna:

DeeJay Dee
27.11.2011., 10:27
hmh... ne bih se sad zaklel al mislim da i ovih F-vulgaris ima od 900-2000 ili čak do 2400 MHz, ko da sam imal primjerak i jednog i drugog (od 50 i od 90).
ono, klasa 20-30 kn..? :ne zna:-F1 favorite smiley :D

The Best F1 Driver
27.11.2011., 10:54
hmh... ne bih se sad zaklel al mislim da i ovih F-vulgaris ima od 900-2000 ili čak do 2400 MHz, ko da sam imal primjerak i jednog i drugog (od 50 i od 90).
ono, klasa 20-30 kn..? :ne zna:-F1 favorite smiley :D

Nemam pojma, evo ja ih doma imam preko nekoliko (jeftileni aka chipoteka) i svi su 5-2400 MHz i uredno rade kad je u pitanju DVB-T :ne zna:

mislim da si pomešal razdjelnik i udruživač signala , ili ti spliter (SAT 5-2400 ili TER 5-1000 ) i combiner (900-2400) :mig:

DeeJay Dee
27.11.2011., 11:26
ae, i to bi moglo biti, jemaš praf. ;)

Barrex
27.11.2011., 12:34
Nalazim se u trnskom. Kupio sam
digitalni prijemnik Strong STR 5222
i
antenu infinity
Frrequency 65-900 MHz
Gain 38-42 dB
Impedence 75 Ω
Standing-wave ratio:
Voltage DC 9V 100 mA

Jacina signala mi je konstantno oko 60%-75%
Kvaliteta signala mi je oko 30%

Ponekad se na milisekundu popne na 90%-95% ali i pada na 0%.

Nemam opticku vidljivost prema Sljemenu ili Prisavlju. Stan mi "gleda" na juznu stranu tako da signal mora proci ostatak zgrade i vjerojatno i i onu koja se nalazi 40 metara sjevernije.
Nikako nisam u stanju dobiti normalan signal (bez smetnji/kockica) Pokusavao sam repozicionirati antenu masuci i vitlajuci kao ludjak oko televizora ali nisam mogao naci kvalitetniji i jaci signal. Kako jeftino i efikasno rijesiti ovu "situaciju"? Pregledao sam na desetke foruma i desetke web stranica ali "still didnt found what am looking for" ;)

Bilo bi izrazito korisno kada bi netko strucan postao kompletan prirucnik kako doci do normalne slike i koje sve "trikove" mozemo upotrijebiti.

Unaprijed Hvala.:mikroval:

P.s.
Spreman sam nositi i aluminijsku kapu na glavi kako bi odagnao zli signal aliena koji mi ometaju prijem TV signala.

Cilim
27.11.2011., 12:52
Nema tu puno trikova, ako si pokusao sa sobnom antenom vitlajuci po cijelom stanu dobiti kvalitetniji signal a nisi uspio, onda nema druge nego na krovi ili na sjevernoj strani zgradi postaviti vanjsku TV antenu (riblju kost). :(

The Best F1 Driver
27.11.2011., 13:47
Nalazim se u trnskom. Kupio sam
digitalni prijemnik Strong STR 5222
...

Ako dobro pamtim taj reciver laže i to gadno, tj. uopće ne prikazuje stvarno stanje signala.

Osim toga po originalnim postavkama ima uključeno napajanje antene ili ti 5V prema anteni, a to ti itekak može zajebavat sobnu antenu ako ona ima svoje napajanje, probaj prvo provjerit postavke i to dal negdi piše nešto u stilu "napajanje antene on" ili "pojačalo on" i prebaci to na off:mig:

Nisam više siguran kak se ta funkcija zove na tom recu i jel je u pitanju 5222 ili neki drugi model 52xx no znam da sam ga pokušaval složit i da me poprilično iznerviral sa svojim skalama signala koje ništ ne vrede :visi:

točno pamtim da mi je na 18% signala imal super sliku bez prekida a na 75% signala samo kockice:rolleyes:

Barrex
27.11.2011., 15:39
Ako dobro pamtim taj reciver laže i to gadno, tj. uopće ne prikazuje stvarno stanje signala.

Osim toga po originalnim postavkama ima uključeno napajanje antene ili ti 5V prema anteni, a to ti itekak može zajebavat sobnu antenu ako ona ima svoje napajanje, probaj prvo provjerit postavke i to dal negdi piše nešto u stilu "napajanje antene on" ili "pojačalo on" i prebaci to na off:mig:

Nisam više siguran kak se ta funkcija zove na tom recu i jel je u pitanju 5222 ili neki drugi model 52xx no znam da sam ga pokušaval složit i da me poprilično iznerviral sa svojim skalama signala koje ništ ne vrede :visi:

točno pamtim da mi je na 18% signala imal super sliku bez prekida a na 75% signala samo kockice:rolleyes:

To s postavkama napajanja antene sam vec pokusao sve varijante.

@Cilim Nisam po cijelom stanu nego oko televizora koliko je kabal od napajanja od antene mogao doseci (lijevo desno naprijed nazad gore dolje...)

Probijanje zidova i provodjenje kabla na stranu zgrade ili krov nije opcija jer stan nije moj.

Dakle trazim rijesenje s sobnom antenom.

Pitanje:
Prijasnji stanari su imali kablovsku. Zanima me cije su vlasnistvo ti kablovi u zidovima i idu li na krov? Ako idu imam li pravo ih na krovu odspojiti od infrastrukture bneta i na njih spojiti vlastitu antenu (riblju kost).

P.s.
Pocnite s vicom ako ce vam svi postovi biti tako negativni :D

Cilim
27.11.2011., 16:09
To s postavkama napajanja antene sam vec pokusao sve varijante.

@Cilim Nisam po cijelom stanu nego oko televizora koliko je kabal od napajanja od antene mogao doseci (lijevo desno naprijed nazad gore dolje...)

Probijanje zidova i provodjenje kabla na stranu zgrade ili krov nije opcija jer stan nije moj.

Dakle trazim rijesenje s sobnom antenom.

Pitanje:
Prijasnji stanari su imali kablovsku. Zanima me cije su vlasnistvo ti kablovi u zidovima i idu li na krov? Ako idu imam li pravo ih na krovu odspojiti od infrastrukture bneta i na njih spojiti vlastitu antenu (riblju kost).

P.s.
Pocnite s vicom ako ce vam svi postovi biti tako negativni :D

Kupi antenski kabel sa muskim i zenskim prikljuckom cca od 5 ili 10m ustekaj izmedju antene i DVB-T prijemnika pa probaj loviti signal po cijelom stanu.

Ako su imali kabelsku od B.net-a onda su kabeli isli po kanalicama u stubistu, ovo sto ti spominjes su cijevi u zidu po kojoj su imali nekad davno spojen zajednicki antenski sustav, njih nemozes koristiti za svoje potrebe bez dozvole ostalih stanara. :(

KD electronic
27.11.2011., 19:58
Kupi antenski kabel sa muskim i zenskim prikljuckom cca od 5 ili 10m ustekaj izmedju antene i DVB-T prijemnika pa probaj loviti signal po cijelom stanu.

@Barrex : veće su ti šanse uz prozor.

Cilim
27.11.2011., 20:34
@Barrex : veće su ti šanse uz prozor.

Tocno probaj antenu usmjeriti prema lijevom ili desnom rubu zgrade iza koju vidis kroz prozor, mozda uspijes uloviti odbijance. :)

DeeJay Dee
27.11.2011., 23:10
a prije svega Barrex - probaj smanjiti gain na potenciometru te sobne antene, ako ti je kojim slučajem odvrnut do kraja.
kreni s minimumom pojačanja snage pa vrti na više, oko sredine od max. zna često biti upravo - bingo!

a za ZAS (zajednički antenski sustav suvlasnika zgrade), dakle kroz kablovske vertikale u zgradi, može biti da je prošao nekad davno i B.net, dakle kroz istu instalaciju (koaksijalne antenske kablove) kroz koju ide inače i signal sa zajedničke zgradine antene na krovu, tako su se nekad davno "švercali" kablovski operateri, duga priča da ne idem sad u detalje...

vidi najbolje s PS-om kaj je i kak na zgradi, jel zajednička antena osposobljena za digitalni prijem ili nije, i ide li slučajno istim kablovinjem kroz zidove i B.net ili on ipak ide nezavisnim kanalicama po hodnicima pa u stanove individualno.

ako pak stavljaš svoju vanjsku antenu na krov, mislim da ti se gazda ne bu bunil ak zbušiš rupicu kroz štok prozora i provučeš si kabel, njegovo je valjda i bilo da osigura kakav-takav TV signal, ak već to zgrada nema riješeno kak spada na nivou svih stanara...

iznervirani
28.11.2011., 14:08
kupio sam navedeni uređaj i nakon instalacije s cd-a mi se dolje desno otvori balončić sa porukom :problems occured, your hardware may not work properly. nešto u tom stilu, neznam točno od riječi do riječi. ali nakon toga pokrenem program i pita me želim li pretražiti tv programe. kliknem da i počne pretraživati, ali ne nalazi ništa. imam cca 30-40 zemalja za odabir, a među njima nema hrv. probao sam okolne države, ali bez uspjeha. jačina signala mi je uvijek na maximumu, ali kvaliteta je na nuli. da li je možda do antene, ili nisam neke postavke unio kako treba? ili je možda uređaj u kvaru... hvala unaprijed

Senaid_Gates
28.11.2011., 16:08
Pozdrav,
imam gore naveden televizor, imam antenu riblju kost.
Kako sam vidio ima DVB tuner što mi je raditi da imam kanale HRT 1,HRT 2,...

Živim u Mostaru, kod mene komšija ima HRT 1, 2, Nova, Doma, RTL, na externom DVB tuneru.

KD electronic
29.11.2011., 06:49
kupio sam navedeni uređaj i nakon instalacije s cd-a mi se dolje desno...
Vjerojatno ti je problem u slabom signalu, a za državu probaj odabrati Njemačku (ako je MPEG2) ili Francusku (ako je MPEG4).

Živim u Mostaru, kod mene komšija ima HRT 1, 2, Nova, Doma, RTL, na externom DVB tuneru.

Odlično, usmjeri antenu kao što je i susjed i preskeniraj kanale.

DeeJay Dee
29.11.2011., 09:15
da, a kako to napraviti preko daljinskog i naći digitalne - RTFM! :durica

KD electronic
29.11.2011., 12:29
da, a kako to napraviti preko daljinskog i naći digitalne - RTFM! :durica

Slažem se :top:. Probably 80% of the problems people experience with their equipment can be resolved by RTFM.

zwijezdicha
01.12.2011., 15:25
ne mogu naci odgovarajuci topic,al zanima me jedna stvar.imama resiver focus.kako mogu kodirat neke programe.?jer mi pise da se trebaju kodirat.bila bih puno zahvalna da mi netko pomogne.

DeeJay Dee
01.12.2011., 15:31
misliš odkodirat?? :ne zna:

vjerojatno ti je prijemnik samo mpeg-2, podržava samo kanale-programe kompresirane mpeg-2 normom, a s antene pronalazi i neke mpeg-4 kanale (tipa slovenske) koje ne može otključati jer nema poduprt taj mpeg-4 algoritam.

zwijezdicha
01.12.2011., 15:57
Ne razumijem se bas u to,al mislim da pise da sadrzi taj mpeg4

DeeJay Dee
01.12.2011., 16:00
no da - zaboravi na to kaj ti piše jer tvoj samo mpeg-2 kompatibilni receiver jednostavno ne može prikazati video sadržaj komprimiran mpeg-4 standardom pa bu ti zato uvijek crn ekran na tim programima... :kava:

Mephisto
01.12.2011., 16:00
Ne razumijem se bas u to,al mislim da pise da sadrzi taj mpeg4

Koji su to programi?

zwijezdicha
01.12.2011., 16:03
Npr cartoon network.toga se sad sjecam jer nisam blizu tva

Pardon.sad sam isla vidjet mpeg2 je.znaci nikak se nemogu dekodirat.? :(

Mephisto
01.12.2011., 16:26
Npr cartoon network.toga se sad sjecam jer nisam blizu tva

:confused: Gdje to loviš?

MytByte
01.12.2011., 16:58
:confused: Gdje to loviš?

Možda je blizu Mađarske, oni emitiraju Cartoon Network na DVB-Tu, ali očito kodirano (pay TV) kao i ostali ti kanali koje ne može odkodirati...dakle nije problem u kompresiji nego u uvjetovanom pristupu, tj mora se platiti da bi se gledalo...

zwijezdicha
02.12.2011., 09:52
Varazdin. :) kak se to radi pretplata.?s kim se sklapa ugovor,i kolko kosta.?

The Best F1 Driver
02.12.2011., 09:56
Varazdin. :) kak se to radi pretplata.?s kim se sklapa ugovor,i kolko kosta.?

Mislim da to nikak nemreš napravit:ne zna:
To su mađarski kanali, i vjerojatno bi trebal plaćati njihovu pretplatu na nac. televizije + pretplatu na te dodatne kanale :misli:

MytByte
02.12.2011., 10:22
Hmm, mislim da ne može legalno uzeti pretplatu, ali može preko nekoga u Mađarskoj a tko je voljan upustiti se u malo "lakog kriminala" :zubo: i mora imati CA utor i modul mada mislim da dobije i prijemnik uz pretplatu

DeeJay Dee
02.12.2011., 12:04
i džabe mu/joj sve ak još uz sve to-ne zna mađarski... :rofl:

Love animals
06.12.2011., 21:21
Pozdrav ekipa. :w

Naime imao sam B-net dosada, pa nisam morao kupovati digitalni prijamnik da gledam TV. No nažalost našao sam se u lošoj financijskoj situaciji, pa moram otkazati B-net jer mi se novčano puno više isplati da imam digitalni prijamnik. Pa evo, ako mi netko može samo ukratko reći gdje ima nekih digitalnih prijamnika do 200kn, i na što trebam paziti pri kupnji. Nemam pojma o tome, pa nebi htio zeznuti i krivo nešto kupiti. :( Unaprijed zahvaljujem. :mig:

grunft
07.12.2011., 07:19
Naime imao sam B-net dosada, pa nisam morao kupovati digitalni prijamnik da gledam TV. No nažalost našao sam se u lošoj financijskoj situaciji, pa moram otkazati B-net jer mi se novčano puno više isplati da imam digitalni prijamnik. Pa evo, ako mi netko može samo ukratko reći gdje ima nekih digitalnih prijamnika do 200kn, i na što trebam paziti pri kupnji. Nemam pojma o tome, pa nebi htio zeznuti i krivo nešto kupiti. :(
Za tu lovu sumnjam da može bolje od ovoga:
http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=vivax+420

Love animals
07.12.2011., 14:21
Evo našao sam u protisu 4 digitalna prijamnika do 166kn, sad ne znam jel su oni dobri, ili je to neki jeftini šit? :D :ne zna: : http://www.protis.hr/products/index/zemaljski-prijemnici-dvbt/334?filter=37LQAyAHwAfgB8ADIAfAB-AHwAMQAwADAAIAAtACAAMQA5ADkAfAB-AHwAQwBpAGoAZQBuAGEA

E sada, ono što me zanima je, ako uzmem taj vivax 420 sa linka koji si mi dao, koji dođe 202kn u protisu, dali će biti neka veća razlika u odnosu na ova 4 prijamnika gore sa linka.

Evo link vivax 420 202kn protis http://www.protis.hr/products/details/vivax-imago-dvbt-420-mpeg4/50109

Gledam specifikacije, ali sve mi to nerazumljivo. :ne zna: Eh, ja i informatika. :zubo:

DeeJay Dee
07.12.2011., 15:13
tog Vivaxa svi hvale kao vrlo dobrog za to što nudi, samo je pitanje trajnosti (pouzdanosti), potonje je razlog zašto uvijek izbjegavam tu kinesko-hrvatsku (Msan) jeftilen firmu...pitanje je i treba li ti mpeg-4 ili samo mpeg-2 rec. :ne zna:

probaj nać i kojeg Stronga, Infinityja, Nytroboxa, istina i to redom (klon) kinezi, jedino Strong ima kakti neko "ime" i jačinu iz prošlosti...

Love animals
07.12.2011., 17:17
Šta znači ovaj mpeg-4,mpeg-2? :zubo:

ja bi samo htio neki digitalni prijamnik da mogu gledati telkača. :D Dakle vivax onda ne...ok, budem potražio neke druge marke onda.

DeeJay Dee
07.12.2011., 17:26
za naše trenutne programe ti je dost i mpeg-2 rec (tu ti onda preporuka za npr. Strong SRT 5203), a ak biš štel i Slovence, Mađare, dio Talijana i jednom Bosance, onda gledaj neki koji podržava mpeg-4 (tu npr. vidi Strong SRT 8110 HD ili Infinity 8000 HD, ili Nytrobox 4004 itd.) :top:

mpeg-x su ti vrste kompresijskih normi za komprimiranje AV signala, između ostalog i u broadcasting svijetu. ;)

grunft
08.12.2011., 12:00
tog Vivaxa svi hvale kao vrlo dobrog za to što nudi, samo je pitanje trajnosti (pouzdanosti), potonje je razlog zašto uvijek izbjegavam tu kinesko-hrvatsku (Msan) jeftilen firmu...pitanje je i treba li ti mpeg-4 ili samo mpeg-2 rec. :ne zna:

probaj nać i kojeg Stronga, Infinityja, Nytroboxa, istina i to redom (klon) kinezi, jedino Strong ima kakti neko "ime" i jačinu iz prošlosti...
A što je bilo sa onom hrpom Strongova 8xxx kojima je tuner otkazao poslušnost nakon isteka garancije koja je BTW u slučaju Stronga samo godinu dana,
dok Vivax daje dvije godine.
Da rezimiramo Vivax koristi istu HW platforma kao Strong samo je cijena upola manja, a jamstvo duplo dulje, pa neka svatko odluči što mu više odgovara :D
Šta znači ovaj mpeg-4,mpeg-2? :zubo:
za naše trenutne programe ti je dost i mpeg-2 rec (tu ti onda preporuka za npr. Strong SRT 5203), a ak biš štel i Slovence, Mađare, dio Talijana i jednom Bosance, onda gledaj neki koji podržava mpeg-4 (tu npr. vidi Strong SRT 8110 HD ili Infinity 8000 HD, ili Nytrobox 4004 itd.) :top:

mpeg-x su ti vrste kompresijskih normi za komprimiranje AV signala, između ostalog i u broadcasting svijetu. ;)
Zaboravio si napomenuti da sa MPEG4 HD prijemnicima uglavnom dolazi i podrška za reprodukciju MKV-a, divx/xvid...

Mephisto
08.12.2011., 12:09
Divx/xvid mogu uglavnom reproducirati i MPEG2 prijemnici.

DeeJay Dee
08.12.2011., 12:37
@grunft
je, štima. meni, legi i susedu Strong 8 dela bez beda dan-danas. govorio sam o Vivax-ne u širem smislu kvarljivosti i nepouzdanosti, DVDplejeri npr. itd.

no nebitno, nek čovjek svakako odluči koji će uzeti po vlastitoj volji, kad zbroji i oduzme sve što mu treba-ne treba, svakako. mi ovdje dajemo samo mišljenja i ev. preporuke. ;)

MytByte
08.12.2011., 14:03
Vivax 410 je dijelio HW platformu sa Strongom 8xxx, ne znam da li i novi 420...

The Best F1 Driver
08.12.2011., 15:00
@grunft
je, štima. meni, legi i susedu Strong 8 dela bez beda dan-danas. govorio sam o Vivax-ne u širem smislu kvarljivosti i nepouzdanosti, DVDplejeri npr. itd.

no nebitno, nek čovjek svakako odluči koji će uzeti po vlastitoj volji, kad zbroji i oduzme sve što mu treba-ne treba, svakako. mi ovdje dajemo samo mišljenja i ev. preporuke. ;)

Sve se to svodi na onu "kolko imaš sreće":ne zna:

I Infinity je imao gadnih problema, ja sam ih u startu promijenio tri komada, strongova sam takaj videl dost koji su zajebavali, ali i onih koji rade bez problema, za vivaxa nemam pojma, znam za tri, jedan hebe od početka, a dva delaju bez greške.

Sve je to tu negdi

Cydia
08.12.2011., 21:44
dobra vecer,

meni se nytrobox combo 6000 + usb pokvario. pa trazim drugi neki receiver combo (dvb-t i dvb-s).
mora imat usb prikljucak i snimati u divx formatu odnosno mora divx formate citati, a snimati nek snimi sta hoce, samo nek snima fino i bez nekih gresaka u kvaliteti....

koji bi mi preporucili? cijena... pa do nekih 300kn, a mozda i vise, ali onda da je bas kako spada, a ne kao taj nytrobox, jer me on razocarao skroz!

surfer
09.12.2011., 02:08
Moja je lokacija Bjelovar! Reciever Infinity 8000hd mi na 27 i 65 kanalu očitava minimalni signal ali ne može skenirati, koji su to odašiljači? Često preskeniravam kanale u iščekivanju kada če BiH krenuti sa odašiljanjem,kad več imam naše kanale, Austriju, Mađarsku i Sloveniju pa da imam i bosance.:D

DeeJay Dee
09.12.2011., 09:20
27 ti je Pohorje/Boč SLO MUX A, a 65 mislim da su Mađari nešto..

Bosnu ne isčekuj na HR prostorima prije kraja iduće godine. najranije. :(

KD electronic
09.12.2011., 11:33
Na 27. kanalu ti emitiraju Slovenci u MUX A (Slo1,2,3, POP, Akan, RTS), a kaj je na 65. kanalu ne znam (Slovenci su na 67. kanalu u MUX-u B), mada možda loviš neki njihov novi lokalni multiplex (ima ih 6, L1-L6) za koje ne znam frekv.

(sorry DJ, nisam vidio da si već odgovorio na pitanje, ako treba obriši ovaj post)

Cydia
09.12.2011., 11:39
EDIT:
zanima me kakvi su ovi modeli:
- Infinity ST2000HD Combo 549 kn
- Opticum XTS703 HD TS combo 690 kn
- OPTICUM/ORTON 9600 PRIMA HD 670 kn
- OPTIBOX Combo 649 kn

DeeJay Dee
09.12.2011., 12:22
@KD
ne treba brisati, nek stoji :top:
a obrisat post možeš i ti, kad si ga već stigao editirati, samo odabereš opciju "obriši ovaj post". :mig:

The Best F1 Driver
09.12.2011., 14:27
Moja je lokacija Bjelovar! Reciever Infinity 8000hd mi na 27 i 65 kanalu očitava minimalni signal ali ne može skenirati, koji su to odašiljači? Često preskeniravam kanale u iščekivanju kada če BiH krenuti sa odašiljanjem,kad več imam naše kanale, Austriju, Mađarsku i Sloveniju pa da imam i bosance.:D

:eek:

S kakvom antenom loviš austriju i mađare ?
Pojačalo ?

Daj malo opiši svoj antenski sustav, jako me zanima:D

surfer
10.12.2011., 06:16
:eek:

S kakvom antenom loviš austriju i mađare ?
Pojačalo ?

Daj malo opiši svoj antenski sustav, jako me zanima:D

Svi vi ste mi davali savjete kroz zadnjih 2 godine dana kako, kuda i koliko antena!!!:D Prvo sam imao pojačalo iz Zeline TVMax ili tako nekako i nemogu reci da nisam bio zadovoljan, to pojačalo ima razdijelnik za dvije antene, ali samo sam primjetio da to pojačalo pojačava onaj signal koji mu je jači bez obzira kako štelao potenciometar na razdijelniku i uvijek mi je nekeko nedostajala još jedna antena. 1. Antena: Južno od Bjelovara je Moslavačka gora a iza nje Kozara, 2. Antena:desno za nekih 35-40 stupnjeva je Sljeme. I to je bilo tako dok smo još bili paralelno na analogno/digitalno emitiranju. Tada sam kupio Infinity 8000hd reciever zbog Slovenaca i formule 1 (jer tad još nisu naši prenosili) pa sam se pripremio, a da bih mogao gledati Slo kanale morao sam obadvije antene okrenuti u smijeru Sljemena odnosno drugu antenu malo desno prama Kalniku, tu sam dobio i Austrijance 4 gledljiva kanala. Tada sam izgubio Uhf kanale Bosance(VHf imam kud god okrenem antenu), ali sam kupio neko Farraro pojačalo za 3 antene na preporuku prodavatelja u lokalnoj trgovini (tu treću sam okrenuo prema Kozari) i sve radi po starom, ali mi je slika Bosanskih kanala malo snježna ali nema veze. Mađari!? :) Ništa bitno i gledljivo kod tih kanala, kad ih ne razumijem, čak ni nogometnu utakmicu nije ugodno slušati :D Za njih i za istraživanje novih kanala tj. za gledanje bolje slike Bosanskih Uhf kanala koristim još jednu antenu sa roto motorom koja ima svoje pojačalo, to mi stoji pokraj TV-a kad trebam samo preštekam i gledam/tražim. Inače zbog geografskog položaj nije moguče gledati sve preko jednog antenskog sustava! Eto ukratko... :)

The Best F1 Driver
10.12.2011., 08:10
Ma malo me čude ovi austrijanci, na kojim kanalima ih loviš i na kakvom tipu antene?
Ja sam pokušavao sve i svašta, pojačalo imam kanalno kvalitetno, no njih ulovit baš nikak :ne zna:
Tu i tam sam uspel uhvatit signal, no uvijek mi ga ubije naš mux kojeg nemam pojma od kud uopće i lovim, no takaj je na istom kanalu, i nikak da dobijem njihov signal da mi radi:ne zna:

Corbakis
10.12.2011., 10:57
Ma malo me čude ovi austrijanci, na kojim kanalima ih loviš i na kakvom tipu antene?
Ja sam pokušavao sve i svašta, pojačalo imam kanalno kvalitetno, no njih ulovit baš nikak :ne zna:
Tu i tam sam uspel uhvatit signal, no uvijek mi ga ubije naš mux kojeg nemam pojma od kud uopće i lovim, no takaj je na istom kanalu, i nikak da dobijem njihov signal da mi radi:ne zna:

Kanal 24 ili 26 jedno su Austrijanci a jedno Mađari, nisam siguran točno koje je čiji kanal. Kao što i sam znaš ima puno vanjskih fatora koji utječu na prijem. Gle, dok je vedro vidim sa krova Sljeme, Moslavačku goru, a mimo tih planina i gora kupim strane odbijance, ne znam šta da ti kažem... Evo da spomenem situaciju kod mojih doma. Lokacija Hercegovac pokraj Garešnice, znači još više jugoistočno, od tamo se full bez imalo smetnji i pucanja slike (dok se kod mene nekad zna skockati) love Austrijanci, a Slovence ne mogu nikako dobiti!? To recimo ja ne mogu nikako dokučiti... Več sam im sav crijep podrobio:D

Antena; za Sljeme obična Iskrina riblja kost, a za kakti Slovence na koje lovim i Austriju isto tako riblja kost ali oko 160 cm dugačka i uska čista Uhf-ica neznam proizvodjača.

Kad smo kod susjeda Slovenaca da li ima koji da napiše što se dogodilo sa PinkSi, nema ga više u Muxu B, da nije slučaj kao sa KN-om?

Olif hvala na savjetima. Nisam do sada bio previše u tim vodama, pa svaki savjet je dobrodošao.

a koji su ostali zvučnici u sistemu 5,1???
E za sada, s obzirom da sve to košta, a krenuo sam s tim da ću uzeti Jamo S606 gdje komplet dodje kao dva Focala, uzet cu za prvi ruku Denona i frontove, pa čim dodju neke pare centralni i na kraju satelite i sub.

Jel može odmah savjet za kablove sa stranice www.ekran-avc.hr, pošto ću tamo vjerojatno kupovati opremu?

Cijelo vrijeme razmišljam da uzmem samostojeće, al bojim se da će mi soba możda biti premala za njih i da je 20 cm premal razmak od zida. Dal je pametno npr. poslušat Focale 716 V i ako mi se svide naručiti bookshelf Focale 706 V? Kolika može biti razlika u zvuku? Jeftiniji su, pa bi i prije imao pare za ostatak sustava.