PDA

View Full Version : Maltezer

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15

Pimpinell@
07.01.2012., 00:15
ma znam, ja sam općenito protiv držanja pasa vani bez obzira na veličinu, osobito na zimi... no činjenica je da većina radi ogromnu razliku između malih i velikih pasa,a na kraju krajeva pas je pas i treba ljubav i toplinu bez obzira na veličinu

Jel meni nešto promaklo, pa niej nitko koliko sam vidjela rekaao da bi maltezer bio vani, već da imaju velikog psa koji je sada vani.
Inače ne, nikako nisma protiv držanja pasa vani ali ja živim u Dalmaciji gdje psi komotno mogu boraviti vanii 365 dana u godini, slobodno ću reći pa čak i maltezeri iako ne vjerujem da bi to ikome palo na pamet :cerek:

MM237
07.01.2012., 14:07
Nisam ja rekla da bi maltezer bio vani...:503: Ma da!:rolleyes:
Pa ne bi ni ja da je Hel vani, al mi nedaju doma da bude u kući....:(

Lakše je vana koji već imate svoju kuću/stan, pa radite po svojem...tako ću i ja jednoga dana...ali sad je tako kako je.:mig:

Glorchii
07.01.2012., 15:00
imam ovčaricu koja je u dvorištu, te povremeno pobjegne iz dvorišta, bude joj dosadno, pa se pošnjofa sa psima iz ulice i vrati se natrag i cvili jer se ne može vratiti u dvorište, "mala" mustra. a svaki puta kada izlazim iz kuće sa svojom maltezericom laju jedna na drugu, kao da pričaju nešto, tako i kada izađe na balkon ili kada ju stavim na prozor, ona želi skočiti kod nje i igrati se. inače kada je bila u kući, stalno su se igrale, kada je ovčarica bila mala, a sada je narasla pa ju ne možemo držati u kući, ugl. preslatke su kada se igraju. uvijek sam prije mislila, tj. govorili su mi da se veliki i mali pas ne slažu, ili pas i mačka, ali sve je stvar socijalizacije ii odgoja. kod moje maltezerice je problem što se ona želi igrati sa svima i sa onim dobrim i onim "lošim", pa kada neki počne lajati na nju onda se sakrije meni iza nogu ili traži da ju dignem, ali mogu reći da se dosta pasa i nje boje, čudno :D

a7x
07.01.2012., 15:06
Jel meni nešto promaklo, pa niej nitko koliko sam vidjela rekaao da bi maltezer bio vani, već da imaju velikog psa koji je sada vani.
Inače ne, nikako nisma protiv držanja pasa vani ali ja živim u Dalmaciji gdje psi komotno mogu boraviti vanii 365 dana u godini, slobodno ću reći pa čak i maltezeri iako ne vjerujem da bi to ikome palo na pamet :cerek:

kod mene temparature padnu do -10, nekada i -13...ova zima nam je najblaža do sad...znam da nitko nije rekao da bi držao maltezera vani al mi je glupo kad netko kaže da je sasvim normalno da su veliki vani,a mali unutra jer ak je hladno malima na -5,hladno je i velikima na -5...

Ribež
07.01.2012., 21:39
Iskreno ću reći ja garantiram da moje govno nebi preživjelo da je na dvorištu.
Ok, u dalmaciji je toplije ali kada brate mili zapuše - hladno je i tamo.
Ako govorimo baš o maltezeru - ne mješancima - bez podlake - njihova dlaka je nula bodova što se tiće zaštite od hladnoće.
Mislim da iskreno nema ljudi koji bi ga vani držali, bar se nadam ali znam po svom govnu kako se trese čim zahladi unatoč trčanju, kaputu....
Ona nema dlaku- ona ima taj tipa "svileni" pokrov od dlake na sebi i kada vjetar zapuše trese se od zime a da ne kažem da sa svoja 2,5 kg kada se zaleti u vjetar doslovno ju nosi:)

pikuli
07.01.2012., 21:42
maltezer definitivno nije za vani, no ni kavkazac ne uživa u dnevnoj sobi zagrijanoj na 22 (na -5 mu je udobnije). treba uzeti psa prema svojem karkateru, navikama života i onome što mu možeš pružiti.

patience
08.01.2012., 00:10
inače kada je bila u kući, stalno su se igrale, kada je ovčarica bila mala, a sada je narasla pa ju ne možemo držati u kući

Nadam se da sam nesto krivo shvatila. Imas dva psa od kojeg si jednog izbacila iz kuce jer je narastao?!? :(

Daj molim te objasni kako to NE MOZETE drzati psa u kuci jer je narastao? Zivite u kamp kucici? Pas je narastao na velicinu konja?
Trudim se razumjeti, ali bas mi i ne ide... :/

a7x
08.01.2012., 17:00
Nadam se da sam nesto krivo shvatila. Imas dva psa od kojeg si jednog izbacila iz kuce jer je narastao?!? :(

Daj molim te objasni kako to NE MOZETE drzati psa u kuci jer je narastao? Zivite u kamp kucici? Pas je narastao na velicinu konja?
Trudim se razumjeti, ali bas mi i ne ide... :/

upravo ovo...

Madoxy1
09.01.2012., 08:50
Bok!
Nisam pregledavala postove prije tražeći svoj odgovor nego ću Vas odmah pitati!
Imam maltezericu staru 8.mjeseci i zadnja dva-tri dana je počela dizati nogu i lizati se,kada smo se igrale vidjela sam da joj je područje oko spolovila crveno i krvavo.Je li moguće da je dobila menstruaciju i koliko traje vrijeme tjeranja i menstruacije? Hvala :cerek:

Timbalandica
09.01.2012., 08:55
Spolni ciklus kuje (tjeranje)

Spolnim ciklusom nazivamo promjene koje se događaju na reproduktivnim organima ženki od jednog do drugog tjeranja. Do promjena dolazi zbog neposrednog djelovanja spolnih hormona, no na tok spolnog ciklusa utjecaj ima i okolina, zdravstveno stanje ženke, prehrana, starost i drugo.

Kujice se tjeraju prvi puta kada su stare između 6 i 16 mjeseci što ovisi o pasmini kao i utjecajima okoline. Ženke manjih pasmina sazrijevaju ranije od velikih. Između dva tjeranja može proteći različito dug period što opet ovisi o vrsti psa, no može i značajno varirati. Razmak između normalnih ciklusa tako može biti samo 4 mjeseca, ali i 14 mjeseci. Tjeranje u kuja je jednakomjerno tokom cijele godine, aktivnost je nešto veća u proljeće, no nije točno da se kuje tjeraju striktno u proljeće i jesen. Spolni ciklus se sastoji iz 4 faze. U svakoj fazi se mijenja koncentracija spolnih hormona i pod njihovim utjecajem se događaju promjene na spolnim organima koje se također očituju i u promijenjenom ponašanju ženke.

U prvoj fazi, proestrusu, dozrijevaju folikuli na jajnicima, izlučuje se estradiol koji uzrokuje proliferaciju sluznice maternice i vaginalnog epitelija. U proestrusu dolazi i do vanjskih promjena na kuji-ona postaje nemirna, privlači mužjake, ali nije spremna za parenje. Vulva je nabrekla i pojavi se iscjedak koji je u početku gust i tamno crven, a prema kraju prve faze ciklusa postaje svjetliji, vodeniji te manje obilan. Ova faza traje približno desetak dana. Druga faza ciklusa, estrus, predstavlja vrhunac spolne aktivnosti. Dolazi do pada koncentracije estrogena i slijedi predovulacijski val drugih hormona koji će izazvati ovulaciju. Do ovulacije dolazi na početku ove faze. Iscjedak postaje svijetao, a količina je minimalna. Ženka je spremna za parenje.

Treća faza ciklusa, diestrus, je faza u kojoj dolazi do oblikovanja žutih tijela. Ukoliko ženka nije gravidna ta će faza trajati 6 do 8 tjedana. U tom periodu dolazi do regresije prije opisanih promjena na spolnim organima pod utjecajem hormona progesterona.

Anestrus je faza spolnog mirovanja. U toj fazi dolazi do snižavanja koncentracija spolnih hormona u plazmi. Opisane faze spolnog ciklusa moguće je pratiti pregledom vaginalnog brisa pod mikroskopom. Na taj način pratimo promjene na epiteliju vaginalne sluznice koji se mijenja pod utjecajem hormona, te možemo točno odrediti kada je došlo do ovulacije. Ovu metodu upotrebljavamo prvenstveno za određivanje pravog dana za parenje ženke.

evo copy/paste

akila
17.01.2012., 07:16
Nakon mjeseci i mjeseci odlučila sam kupiti jednu maltezericu iz jednog jedinog razloga. Da pobjedim strah od pasa. Znam da ćete me sada napadati kak mogu kupiti psa samo radi toga, kak ne volim pse, bla.bla..... ma volim ih ja ali jednostavno se bojim i najmanjeg psa kojeg sretnem na ulici.
Pošto mi je ovo prvi pas uopće u zivotu zasigruno ću imati pitanja. Ovo je za sad uvertira i eto malo se hvalim :D

ja u kutu
17.01.2012., 09:54
I ???? Jel te strah ?! :rofl::rofl: ! Ubi vrijeme dok ti peso spava pa čitkaj malo tuda, imaaaaa togaaaaa, pametnog, smiješnog i sve će ti dobro doći. Psa si kupila; odakle? I ne smatramo te hvalisavom dok sliku ne zaljepiš :cerek: !

ChiliKimi
17.01.2012., 13:24
Nakon mjeseci i mjeseci odlučila sam kupiti jednu maltezericu iz jednog jedinog razloga. Da pobjedim strah od pasa. Znam da ćete me sada napadati kak mogu kupiti psa samo radi toga, kak ne volim pse, bla.bla..... ma volim ih ja ali jednostavno se bojim i najmanjeg psa kojeg sretnem na ulici.
Pošto mi je ovo prvi pas uopće u zivotu zasigruno ću imati pitanja. Ovo je za sad uvertira i eto malo se hvalim :D

Uopće te neću napadati, dapače upravo suprotno :mig: Prije nekoliko godina mi se javila jedna obitelj da želi udomiti psa, s tim da se mama bojala pasa - dakle kad čitam ovo što pišeš, kao da nju slušam. Danas, ta ista mama, je ponosna vlasnica Ogija, obožava pse i pita se zašto je izgubila 30 i nešto godina u stahu od njih. Malo po malo, samo nemoj svoj strah od drugih pasa prenijeti na svog psa, pusti ga da bude pas i tvoj strah će se malo po malo topiti. Sretno :)

akila
17.01.2012., 13:46
I ???? Jel te strah ?! :rofl::rofl: ! Ubi vrijeme dok ti peso spava pa čitkaj malo tuda, imaaaaa togaaaaa, pametnog, smiješnog i sve će ti dobro doći. Psa si kupila; odakle? I ne smatramo te hvalisavom dok sliku ne zaljepiš :cerek: !

tebi je smjesno a meni je zlo od pomisli da će zalajati na mene a da ne smijem vrisnuti ili zbrisati :D
Moj lavić sutra stize a ja sam već dva dana po forumima samo čitam. I sto vise čitam sve me više strah :D
Valjda će biti sve okej... neću se bojati ..bit ću hrabra :D:eek::D

Dogovoren iz kućnog legla.. vjerovatno nije čistokrvni ali meni to nije ni bitno. Ima razlog iz kojeg pitaš ili?

ja u kutu
17.01.2012., 13:52
Hjojhohohoj, neće lajati, ti ćeš mu biti sve, u tvojim rukama će biti sigurnost, toplina i spas. Mislim da bude brzo zaboravila na strah hodajući za njim i brišući pod od pišake i skupljajući kakicu. Mislim, ako imaš neku fobiju onda zbilja vjerujem da nije lako ali u tom slučaju nebude lako ni psu kojem si ti vlasnik! Jel tebe samo onak strah? I poradi čega? Jel ti se desilo što neugodno vezano za pse? Ili imaš napadaje panike kad samo vidiš psa! I ne, zbilja nije podhebavanje; zbilja je sve dobronamjerno! Kolko imaš godina če se smije pitati? :cerek:

akila
17.01.2012., 14:03
Hjojhohohoj, neće lajati, ti ćeš mu biti sve, u tvojim rukama će biti sigurnost, toplina i spas. Mislim da bude brzo zaboravila na strah hodajući za njim i brišući pod od pišake i skupljajući kakicu. Mislim, ako imaš neku fobiju onda zbilja vjerujem da nije lako ali u tom slučaju nebude lako ni psu kojem si ti vlasnik! Jel tebe samo onak strah? I poradi čega? Jel ti se desilo što neugodno vezano za pse? Ili imaš napadaje panike kad samo vidiš psa! I ne, zbilja nije podhebavanje; zbilja je sve dobronamjerno! Kolko imaš godina če se smije pitati? :cerek:

Kao dijete pas me napao ali nije ugrizao. No mislim da nije to razlog. Ja se bojim svih zivotinja. Mogla bih na prste jedne ruke nabrojiti kojih se ne bojim :)
I tako skoro pola zivota. A godina?? 40 :D:504:

ja u kutu
17.01.2012., 14:14
Čujte gospa, neko tko piše ovak jednostavno, otvoreno i , činmise, iskreno, mora izaći, u tim finim godinicama, iz tog balona "straha" . Jedno malo čupavo, bijelo, sitno ko dva ženska dlana ti nemre niš. Ak se hrvaš sa životom, nadam se uspješno, odhrvala buš se i to strahu. A sad, preveć odosmo u off, ovo je tema o maltezerima; prebaci se malo na chat pa da ćuješ još koju pametnu o tom (ne) strahu kojeg , veliš, da imaš spram životinja. Do sutra se moraš izlječiti :cerek::cerek:!!

ally n.
22.01.2012., 08:35
kako cesljate svoje maltezere? moja se nikako neda, muku mucimo svaki dan. najgore je sto ima nekoliko petlji na sebi koje nikako ne mozemo rijesiti jer su skoz uz kozu, a kako neda da to diramo svaki dan su sve gore. kako rjesavate takve probleme? htjela sam izbjeci sisanje na kratko, ali vidim da necu imati izbora :(

akila
22.01.2012., 10:37
kako cesljate svoje maltezere? moja se nikako neda, muku mucimo svaki dan. najgore je sto ima nekoliko petlji na sebi koje nikako ne mozemo rijesiti jer su skoz uz kozu, a kako neda da to diramo svaki dan su sve gore. kako rjesavate takve probleme? htjela sam izbjeci sisanje na kratko, ali vidim da necu imati izbora :(

Ja sam kupila sprej za rasčešljavanje koji dosta pomogne. Moja Pepi obozava se češljati tako da u nasem zajednićkom zivotu (5 dana) :D počešljale smo se bar 20 puta .

ally n.
22.01.2012., 11:05
Ja sam kupila sprej za rasčešljavanje koji dosta pomogne. Moja Pepi obozava se češljati tako da u nasem zajednićkom zivotu (5 dana) :D počešljale smo se bar 20 puta .

imam sprej, lakse ju pocesljam i super mirisi, ali kod cvorica ne pomaze uopce :/

emanuela55
28.01.2012., 11:06
pozdrav :)

nakon čitanja literature o pasminama, napokon sam odlučila kupiti maltezera.. nisam uspjela pročitati sve vaše postove, ali sam shvatila na koje stvari treba paziti. imate li neku preporuku od koga kupiti psa? nije mi bitno da su mu mama i tata poznati,bitno mi je samo da je to pravi maltezer, može i izobiteljskog uzgoja. koja cijena je realna za ovo što tražim?
mah mah :mig:

a7x
28.01.2012., 12:27
pozdrav :)

nakon čitanja literature o pasminama, napokon sam odlučila kupiti maltezera.. nisam uspjela pročitati sve vaše postove, ali sam shvatila na koje stvari treba paziti. imate li neku preporuku od koga kupiti psa? nije mi bitno da su mu mama i tata poznati,bitno mi je samo da je to pravi maltezer, može i izobiteljskog uzgoja. koja cijena je realna za ovo što tražim?
mah mah :mig:

http://www.hks.hr/web/index.php?str=10

mislim da svakih 14 dana ažuriraju podatke o Prijavljenim leglima, maltezer iz obiteljskog uzgoja uglavnom ni nije maltezer već mješanac u tipu maltezera koji nosi neke fizičke karakteristike pasmine ali na kraju nije to ni približno isto stoga se dobivaju razni mješanci bichon-pudla-maltezer-westy

detaljnije si možete pogledati ovdje http://www.maltezer.com/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=74 i ovdje http://stenci.info/index.php?idp=60 svakako nazovite uzgajivače i popričajte malo sa njima, sa većinom se da dogovoriti oko obročne otplate i sl. mogućnosti, sretno u nabavki maltezera....

a ako želiš malog pahuljastog psića u tipu maltezera prošvrljaj po skloništima i udrugama,vjeruj nađe se prekrasnih bijelih pahuljica :cerek: jako sličnih ovima iz "obiteljskog uzgoja"

emanuela55
29.01.2012., 13:31
hvala na iscrpnom odgovoru :)
znači li to da odbacim sve oglase za maltezere iz njuškala i plavog oglasnika?

a7x
29.01.2012., 14:05

pa ne znam sad koliko se uzgajivača oglašava po njuškalu i plavom oglasniku ali većina obiteljskih legla su štanceri, za 1000kn sigurno nije čistokrvni štenac maltezera i ako vam netko kaže da su jeftiniji jer su papiri skupi za izvaditi to su gluposti, rodovnica košta 120kn... radije se strpite,porazgovarajte sa uzgajivačima,skupite novce i kupite si maltezera koji u 3 mjeseca neće imat 7kg i kovrčavu dlaku

Jackie10
29.01.2012., 17:47

Koliko sam vidio jedan na njuškalu prodaje po 2800kn sa papirima...lijepo nazovi i provjeri.

emanuela55
31.01.2012., 11:51
Koliko sam vidio jedan na njuškalu prodaje po 2800kn sa papirima...lijepo nazovi i provjeri.

svaki dan pratim njuškalo, ali to mi nekako promaknulo... možeš li mi staviti link pliz?

Timbalandica
31.01.2012., 11:55
http://www.njuskalo.hr/psi/maltezeri-oglas-1341434

iako ja u sve te oglase za Maltezere imam veliku dozu sumnjičavosti. Previše su te male pasmine na meti štancera i to onih tvrdokornih

Jackie10
31.01.2012., 11:59
svaki dan pratim njuškalo, ali to mi nekako promaknulo... možeš li mi staviti link pliz?

Oglas 1 (http://www.njuskalo.hr/psi/maltezeri-oglas-1341434)

Oglas 2 (http://www.njuskalo.hr/psi/maltezer-stenci-oglas-4162823)

Kayica
31.01.2012., 12:12
Oglas 1 (http://www.njuskalo.hr/psi/maltezeri-oglas-1341434)

Oglas 2 (http://www.njuskalo.hr/psi/maltezer-stenci-oglas-4162823)

Prvi oglas: Mini maltezeri ne postoje.
Drugi oglas: Piše: Moguća isporuka od 20.01.2012.god - što meni zvuči kao da će ih dati bilo kome(makar ih poslali i busom u kutiji) i nije ih briga di će završit.

Divni neki uzgajivači.

Timbalandica
31.01.2012., 12:18
a piše i da dobiva garanciju :D

Jackie10
31.01.2012., 12:24
"Mini" vjeroajtno napišu da privuku žene i djecu koja okidaju na takve gluposti...

Ne moras meni nista pricati, ja sam prvi koji je protiv kućnih legala i neodgovornih uzgajivaća...:mig:

lapdog
31.01.2012., 12:43
Ovaj prvi oglas je od štancera, pogledajte sve oglase oglašivača, nema šta nema. :cry: Jasno se iz slika vidi da su psi u boksovima (a sve male i osjetljive pasmine).

Pravi uzgajivač će uglavnom navesti ime uzgajivačnice u oglasu tako da ga se može dodatno provjeriti. a7x je dala dobre linkove, ja nebi riskirala sa xy oglasima u kojima ne saznaješ apsolutno ništa o psima ni uzgoju.

a7x
31.01.2012., 13:16
Ovaj prvi oglas je od štancera, pogledajte sve oglase oglašivača, nema šta nema. :cry: Jasno se iz slika vidi da su psi u boksovima (a sve male i osjetljive pasmine).

Pravi uzgajivač će uglavnom navesti ime uzgajivačnice u oglasu tako da ga se može dodatno provjeriti. a7x je dala dobre linkove, ja nebi riskirala sa xy oglasima u kojima ne saznaješ apsolutno ništa o psima ni uzgoju.

upravo ovo, svi uzgajivači se ponose sa onime što nude - prvoklasne psiće koji predstavljaju i njih same, obavezno će navesti ime uzgajivačnice i nekako imam dojam da njima nije previše stalno do njuškala i sličnih oglasnika :ne zna:, češće imaju najave legla sa predstavljenim parnjacima i najlakše je naći kvalitetnog psa preko službenih kanala nego ovako :( kućna legla su i dovela do toga da su npr.kod mene u parkiću 6 maltezera igraju,a niti jedan nije maltezer :rolleyes:

Timbalandica
31.01.2012., 13:20
ja sam negdje davno napisala što bi oglas neke uzgajivačnice trebao sadržavati ali nemam pojma gdje sam to napisala..

upravo to, ime uzgajivačnice, broj muških i broj ženskih štenaca, datum kada su se okotili, ime ženke i ime mužjaka i rodovnicu. to ovako u grubo.

surefire
31.01.2012., 14:36
Taj Kurka iz prvog oglasa je poznati štancer, izbačen je iz HKS-a zbog preprodaje bolesnih pasa sa sumnjivim papirima.
HR rodovnica koja se spominje u nekim oglasima je ona od Kinološkog sabora Hrvatske, organizacije pod kojom su se skupili mnogi od tih švercera-štancera i koja ne znači ama baš ništa, običan komad papira, jer ništa u svezi s njihovim uzgojem ne podliježe kontroli.

min_min
31.01.2012., 18:15
dragi vlasnici maltezerica, jeste li imali kakvih iskustava sa proizvodima za njegu podrucja ispod ociju i ako da, kakvih, sa kojim proizvodima. Sve informacije su dobro dosle :)

a7x
31.01.2012., 18:29
dragi vlasnici maltezerica, jeste li imali kakvih iskustava sa proizvodima za njegu podrucja ispod ociju i ako da, kakvih, sa kojim proizvodima. Sve informacije su dobro dosle :)

mi krmeljice čistimo sa acidi borici 3%, jedino mu to čisti oke kak spada

Ribež
31.01.2012., 21:01
Ah, nama ništa ne pomaže previše. povremeno odrežem, stalno čistim isto bornom vodom ali i dalje ima crveno. Jednostavno ima te uske suzne kanale..
Jedno vrijeme sam čak mislila ići na pročišćavanje suznih kanala ali sam dobila informacije da sa prvim krmeljićima se može opet otvor zatvoriti i odustala od mućenja bijelog govna..

Nego, kaj vaši nose po hladnoći, posebno sada kada predviđaju tako niske temperature a oni nemaju tu poddlaku pa pretpostavljam da im je više hladno??

a7x
31.01.2012., 22:00
Ah, nama ništa ne pomaže previše. povremeno odrežem, stalno čistim isto bornom vodom ali i dalje ima crveno. Jednostavno ima te uske suzne kanale..
Jedno vrijeme sam čak mislila ići na pročišćavanje suznih kanala ali sam dobila informacije da sa prvim krmeljićima se može opet otvor zatvoriti i odustala od mućenja bijelog govna..

Nego, kaj vaši nose po hladnoći, posebno sada kada predviđaju tako niske temperature a oni nemaju tu poddlaku pa pretpostavljam da im je više hladno??

a nosi nekakav kaputić ali mu je iz nekog razloga neugodno u njemu, mislim kaputić je topal i fkt se čini ugodan za nošenje i s kim god sam pričala da ima isti nitko nikakvih problema samo moj se doslvce srami i duri kad mu ga obućem :durica

min_min
31.01.2012., 22:46
joj mojem malcu su se tako zacrvenile oci, izgleda ko mala maskara :) a nije imao nikakvih problema i otisli ga kastrirat,dobio upalu mjehura i za 2 dana pocelo crvenit ...
i on ima kaputic al kad mu ga obucem, nece hodat, legne na pod i glumi :) jedino ako ga odvedem u setnju negdje gdje jednostavno ne moze odoljet, onda hoce i ponasa se kao kad nema nikakav kaputic. al za djir po kvartu i takvim dosadnim mjestima, nema sanse. legne i ne mrda :)
Isto ne znam kaj cu, kad bura zapuse sav se trese vani :(

natalala
01.02.2012., 09:29
ja imam 2 maltezerice, jedna kad joj se obuce kaputic kao da ga i nema, dok druga glumata i nece hodat..
izademo van popiski se i kod moje noge je ne mrda.. cim joj skinem kaputic trci u krug i nece doma ic haha..
dakle cim joj obucem doma kaputic se ukipi a da ne govorim koliko ju trebam lovit dok joj ga uopce obucem..
i niej do kaputa jer ima razne za jesen i za zimu ali se blesira u svakom :D

min_min
01.02.2012., 09:38
ja imam 2 maltezerice, jedna kad joj se obuce kaputic kao da ga i nema, dok druga glumata i nece hodat..
izademo van popiski se i kod moje noge je ne mrda.. cim joj skinem kaputic trci u krug i nece doma ic haha..

E bas tako i moj. Glumata :D

natalala
01.02.2012., 10:04
hah ma to su ovi razmazeni :P

mene zanima gdje spavaju vase pahuljice?
i ako spavaju u kosarici da li ih pokrivate?
moja jedna je vecinom u kosarici a druga kod mene na krevetu, ili su obje na krevetu kakao kad ;)
ali znala sam primjetit da se ujutro znaju trest.. ono kao da im je hladno...

min_min
01.02.2012., 13:20
Moj spava na tepihu u podnozju kreveta ili na tepihu ispod stolica u sobi. Oba tepiha su fluffy pa se on lijepo ugnjezdi. Ne smije na krevet :D Inace, ima on i svoju kosaru al u njoj spava iskljucivo ako nismo doma nego kod mojih roditelja ili roditelja od decka ili negdje na godisnjem. Doma po vlastitom odabiru spava medju nasim slapama na tepihu :D Nije mu hladno. Ma ne vjerujem ni da je tvojima hladno, mozda se ujutro tresu od uzbudjenja ? Moj se zna trest ponekad ako mu se piski a nije vani. Npr, kad se vozimo u autu. Mozda je i tvojima tako? Bo...

a7x
01.02.2012., 13:33
kad sam nabavila maltezera mislila sam da neće smetat što spava sa nama na krevetu, svejedno je majušan i spava kod nogu tako da nema nekakve veze, no onda je došla i doga...a nemreš jednog pustit na krevet,a drugog ne tako da sve zapravo ovisi kakve sam ja volje...nekada ih potjeram na kauč i u košare, nekada ih pustim da spavaju obadvojica kod mene...

kako vam se malečki nose sa snjegom i ovim minusima?jel se daju šetati ili samo ono osnovno obave i traže kući na toplo?

natalala
01.02.2012., 13:35
moje kad im se piski pocne trcat okolo :) a voznja autom je nepodnosljiva.. treskavicu obje dobiju a da nisu ni usle u auto i zavrse mi na glavi ako ih neko ne drzi. Sa starijom Zarom imam vecih problema jer ona se trese za sve, za kupanje, cesljanje, fen, usisavac, ma sve.. dok mala Zea sve to podnosi normalno-- ali su po karakteru skroz razlicite
Zara je znatizeljna i druzeljubiva dok Zea voli bit u krilu i nista drugo ju ne zanima, di ju stavis tamo ju nades :)
veliki problem kod manje Zea mi stvara sta je ko siroce neko u kutu uvijek i npr kad ju gladis po glavici uvijek ju spusti i zabije negdje , ono sva je neka cudna, nit se en voli ili nezna igrat- nista samo da sjedi u krilu i to je to :)

min_min
01.02.2012., 13:54
kako vam se malečki nose sa snjegom i ovim minusima?jel se daju šetati ili samo ono osnovno obave i traže kući na toplo?

Iskreno, mom jako smeta vjetar. Cim pocne puhati i nositi mu dlaku, ons e sav isprepada i legne. Onda potrazimo neku zavjetrinu, snadjemo se nekako. Ne znam sta cu s tim njegovim strahom od vjetra, od kad je minijaturan bio imamo s tim problem. Ako netko ima kakav savjet, rado bih ga cula. Sad dok je ova buretina i kad zapuse na minus 10, jasno mi je, ni meni nije dobro od toga :D Al kad ljeti zapirka a on legne nasred setnje i pokrije se sapama :ne zna:

A buduci je taman pred tjedan dana kastriran i zaradio je upalu mjehura pa je dobivao antibiotike, nisam ga bas forsirala na hladno van dok se sve skupa ne vrati u normalu s njim, a ove zimulje su pocele taman pred par dana. Izidjemo van da obavi svoje i malo protegne noge. Al ovdje bas jako puse, gotovo orkanski. Bas ne znam sta da radim :ne zna: On bi van a cim izidjemo, stisne se uz prvi zid i ne mrda. Em puse za poludit, em je zima za poludit. Ne znam. Nikad nisam imala tako malog i osjetljivog psa, sve neke mrcine kojima ni tuca ne smeta i sad on a ja na sto cuda:confused:

a7x
01.02.2012., 14:25
a mišek mali, mogu mislit kako je ko pudingich sladak kad se pokrije šapama po glavi :cerek: moj to radi samo kad mu šiškice počnu smetat za oke, da radi svaki put kad mu zapuše pa ja bi se trgala od smjeha :lol: :cerek:

IvanaSenjak
01.02.2012., 17:11
Koliko se kreće cijena MALTEZERA posto su oni jako slatki pa se malo raspitujem...!
Unaprijed,Hvalaa! :))
:angel:

IvanaSenjak
01.02.2012., 17:14
hah ma to su ovi razmazeni :P

mene zanima gdje spavaju vase pahuljice?
i ako spavaju u kosarici da li ih pokrivate?
moja jedna je vecinom u kosarici a druga kod mene na krevetu, ili su obje na krevetu kakao kad ;)
ali znala sam primjetit da se ujutro znaju trest.. ono kao da im je hladno...

izvini a koliko se kreće cijena MAltezera... Ako mogu da znamm! Izvinjavam se sto prekidam razgovor ali me zanimaa ! :D

min_min
01.02.2012., 21:06
a mišek mali, mogu mislit kako je ko pudingich sladak kad se pokrije šapama po glavi :cerek: moj to radi samo kad mu šiškice počnu smetat za oke, da radi svaki put kad mu zapuše pa ja bi se trgala od smjeha :lol: :cerek:

ma joj moj tepih (tako ga zovem od milja :D) je jedan takav mali glumcic da je to cudo jedno :) Najsmjesnije mi je kada zeli uci u prostoriju koja je zatvorena, onda gospodin pokuca. Ne pogrebe vrata, nego pokuca i pristojno sjedne :cerek:

@Ivana Senjak, od 800 do 1200 E, zovi uzgajivacnice pa se tocno raspitaj
moj nije kupljen

a7x
02.02.2012., 11:36
ma joj moj tepih (tako ga zovem od milja :D) je jedan takav mali glumcic da je to cudo jedno :) Najsmjesnije mi je kada zeli uci u prostoriju koja je zatvorena, onda gospodin pokuca. Ne pogrebe vrata, nego pokuca i pristojno sjedne :cerek:

@Ivana Senjak, od 800 do 1200 E, zovi uzgajivacnice pa se tocno raspitaj
moj nije kupljen

moj ima sličnu foru kad popije svu vodu iz zdjelice...počne kopati po njoj i naravno digne takvu buku :rofl: zdjelica mu apsolutno nikad ne smije bit prazna :cerek:

drako
02.02.2012., 19:32
moj ima sličnu foru kad popije svu vodu iz zdjelice...počne kopati po njoj i naravno digne takvu buku :rofl: zdjelica mu apsolutno nikad ne smije bit prazna :cerek:

ista stvar:) nikada, ali baš nikada ne smije ostati bez vode. Onda ronda po zdjelici, a ja se ustajem po noći i dajem mu vode.
Naravno spava s nama u krevetu. Ja se budim rano, a on prasac spava. Vikendom, ja prasica spavam, a on me budi...
Kupila sam mu kaputić za zimu, ali do sada nisam primjetila da se trese vani, pa čak ni na ovom minusu.

Uglavnom, primjetila sam da već neko vrijeme zabacuje zadnju šapicu dok hoda. Pregledala sam ga makroskopsi i mikroskopski:-), ali nisam pronašla ništa..
Zašto to radi? Sada me već to brine..., a svaki naš (opravdani) posjet vetu ne prolazi ispod 800kn...

a7x
02.02.2012., 20:48
Uglavnom, primjetila sam da već neko vrijeme zabacuje zadnju šapicu dok hoda. Pregledala sam ga makroskopsi i mikroskopski:-), ali nisam pronašla ništa..
Zašto to radi? Sada me već to brine..., a svaki naš (opravdani) posjet vetu ne prolazi ispod 800kn...

oprosti ali što on/ona njemu radi da vam posjeti vet-u ne prolaze ispod 800kn?

evo ima nešto o šepanju ovdje http://moj.pet-centar.hr/Psi/Sepanje-2682.html

natalala
03.02.2012., 07:44
Ja sam sa svojm Zarom bila bezveze kod veterinara i on ju je pregledao i rekao da isto za zadnju nogicu da joj nesto nije u red, da ce se morati operirat ali ne joj sad nego da pratimo bas to kada pocinje zabacivat nogicu ili nesto slicno..
da probamo da manje trci.. i uglavnom da je "to" cesta pojava kod malih pasa..

romanas
03.02.2012., 09:33
evo moj Rio doživia prve snježne pahulje...mislila san da će mu biti ledeno ali jok...sav sritan leta po snigu i na glavu se baca u njega...ima kaputić za zimu i mislin da mu nije ledeno jer ne želi nazad kući...
ps
on kad nema vode u terinici onda je uzme u usta i tuče s njm od pod....a šta se tiče spavanja...spava samnom...pod nogama...sad kad je ledenije onda se ugura između mene i momka i stavi glavu na kušin...

lapdog
03.02.2012., 11:43
Ja sam sa svojm Zarom bila bezveze kod veterinara i on ju je pregledao i rekao da isto za zadnju nogicu da joj nesto nije u red, da ce se morati operirat ali ne joj sad nego da pratimo bas to kada pocinje zabacivat nogicu ili nesto slicno..
da probamo da manje trci.. i uglavnom da je "to" cesta pojava kod malih pasa..

Luksacija patele? Eh, mi baš čekamo operaciju...

natalala
03.02.2012., 12:02
Lukasacija patele? Eh, mi baš čekamo operaciju...

valjda to :( nisam ni skuzila kolko sam u soku bila jer je to bio rutinski pregled :(

a7x
03.02.2012., 13:42
eto da se i mi javimo sa snježnim izvješćem...osjećaj je ko da imam samojeda, a ne maltezera! trči, laje, valja se po snjegu :cerek:

drako
03.02.2012., 14:47
oprosti ali što on/ona njemu radi da vam posjeti vet-u ne prolaze ispod 800kn?

evo ima nešto o šepanju ovdje http://moj.pet-centar.hr/Psi/Sepanje-2682.html

Hvala za link. Nešto sam i ja pronašla o luksaciji patele. Mislim da ćemo ipak otići na pregled.

A što mu vet radi da plaćam toliku lovu..,pa do sada injekcije, tablete, UZV, kolonoskopija i gastroskopija, medicinska hrana...ne želim se ni sjetiti što smo sve prošli. Ipak za sada je ok, isključivo mu dajem RC hranu za maltezere i nemamo problema.

Patuljka
03.02.2012., 19:04
Vidim naveliko se priča o kaputićima pa da ja uletim s našim problemom..

Uglavnom, maltezerica će ove godine 5 godina. Inače je obožavala snijeg, a prošle godine je počela šepesat po njemu. Mislila sam da je možda sol jebe pa smo uvijek isprali šapice kad smo došle doma, ali ove godine, prvih par milimetara snijega, ona počne šepat i oće da je nosim, a niš nije obavila vani. Kaj da radim s njom? Inače je dosta razmažena i ako je vani i malo mokro, ona neće izaći iz kuće, ali to je vrijedilo za kišu, snijeg je kao što kažem voljela. Jedino rješenje su mi u biti one tenisice za pse, al mi je to strašno debilno, ima li tko drugačije rješenje?

Jackie10
03.02.2012., 19:07
Chat-Čavrljanje bez obzira na rod i rodovnik (http://www.forum.hr/showthread.php?t=373069&page=279)

@Zlipa Tuljak - Procitaj zadnje dvije strane, bas smo o tome pricali.

Patuljka
03.02.2012., 21:33
Hvala!

zara tia
04.02.2012., 16:01
moja sveki je krojačica i ponudila mi je da sašije odjelce za našeg maltića:cerek:
al neznam kak da joj dam mjere:confused:on sad ima 6 mj.dal su sva ta odjelca tu negdje ili.ako neko ima pa da mi da mjere..hvala

natalala
04.02.2012., 20:24
ja inace sivam odjelca za peseke, trebas ga odnjet izmjeriti , nema druge.. mislim ako zelis bas da bude za njega, jer inace uvijek ce mu nesto visit negdje :)

zara tia
04.02.2012., 21:57
ja inace sivam odjelca za peseke, trebas ga odnjet izmjeriti , nema druge.. mislim ako zelis bas da bude za njega, jer inace uvijek ce mu nesto visit negdje :)

aha znači ona nek ga uzmjeri pa po njemu točno radi?
inače još nikad nije šivala za peseke pa neznam dal će znat :ne zna:

natalala
05.02.2012., 11:16
da neka ga izmjeri po duzini,obujam.. i ako radi i za nogice i nogice ;) nema univerzalne velicine jer neki su maltezeri mackaste grade a neki kutijaste :D
moja jedna je ko maca a druga ko buldog ;) hahah

zara tia
05.02.2012., 13:19
thanks,onda ću joj reć nek sve posebno izmjeri,a moj je onak mali ali dugačak ko hot dog:D

drako
05.02.2012., 19:00
http://www.maltezeri.com/odjeca.asp

evo link. piše da se mjere od kraja vrata, do početka repa.

inače, moj obožava snijeg i luduje:-) i uopće mu nije hladno. iako ima kaputić ( a ja sam razmišljala i o nekakvom šalu?? ili vesti ispod), mislim da bi on mogao bez svega.Jedino je bio problem sa sranjem. Nikako i nikako..tek sljedeći dan. ipak, ovo mu je prvi snijeg, pa ga kužim:-)

MM237
06.02.2012., 09:58
Pozz curke...:)

Evo čitala sam malo stare postove sa ove teme, pa imam par pitanja...
Može li mi tko objasniti dal se štene može zaraziti parvom bez obzira na cijepivo?
Ili ako je cijepljeno ne može?

Znam da imam google, ali molila bih da mi neko "zdravo seljački" odg.
Hvala!

mopsica
06.02.2012., 18:37
može, pogotovo ako je cijepljeno tek jednom

natalala
08.02.2012., 07:40
sad imam ja jedno pitanje :) malo bedasto al dobro ;) moja maltezerica stara 2 godine ima crne okice i imala je do prije 4 mj tamno crnu njuskicu, eh sada joj je posvjetila njuskica pa me zanima jel zna tko zasto?

Reina
08.02.2012., 09:29
sad imam ja jedno pitanje :) malo bedasto al dobro ;) moja maltezerica stara 2 godine ima crne okice i imala je do prije 4 mj tamno crnu njuskicu, eh sada joj je posvjetila njuskica pa me zanima jel zna tko zasto?

Cula sam i vidjela kod nekoliko maltica to. Mislim da se zove zimski nos. Proguglaj si to malo.

Posvijetli preko zime, a u proljece opet pocrni.

Ne znam zasto.:ne zna:

natalala
08.02.2012., 09:40
Cula sam i vidjela kod nekoliko maltica to. Mislim da se zove zimski nos. Proguglaj si to malo.

Posvijetli preko zime, a u proljece opet pocrni.

Ne znam zasto.:ne zna:

haha evo bas gledam , starijoj je posvjetlio a mladoj ne :) ahah

sponzorusa
08.02.2012., 13:12

To je normalno ne brini.. Zbog zime posvijetli, a kad bude ljeto opet će joj pocrniti.. imaš baš to objašnjenje navedeno na maltezeri.com pa pogledaj..
i daj slikice stavi da vidimo malo te krasotice.. :cerek:

natalala
08.02.2012., 18:54
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/313586_10150308702799722_787514721_7553259_4312317 07_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/395715_10150572960444722_787514721_8552631_1962264 678_n.jpg

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/418890_10150572953949722_787514721_8552605_1006831 209_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/425452_10150572965929722_787514721_8552650_1186076 542_n.jpg

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/420753_10150572967879722_787514721_8552659_1299188 922_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/310986_10150308702859722_787514721_7553260_1209667 55_n.jpg

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/424897_10150572952894722_787514721_8552598_1674552 715_n.jpg

evo moji curica nisam jos slike stavljala na forum nadam se da ce uspjet ;) :hekla:

drako
08.02.2012., 21:31
natalala: peseki su preslatki:-)

mi smo bili kod veta i ono čega sam se bojala se obistinilo. luksacija patele i čeka nas operacija. Žao mi ga je beskrajno. Danas kada smo bili vani je u jednom trenutku počeo hodati na 3 noge, a tu problematičnu je držao u zraku...na kraju sam ga nosila doma...onda sam dobila potrebu kupiti mu još igračaka, zašuškati ga k sebi u krevet i najgore mi je bilo otići u jutro na posao i ostaviti ga samog..

Ribež
08.02.2012., 21:33
Icuce, koje ljepote.:cerek:
Vidim da nemaju šiške preko očiju - moja ima - kako ostali vlasnici - šišaju šiške?

natalala
09.02.2012., 08:04
Icuce, koje ljepote.:cerek:
Vidim da nemaju šiške preko očiju - moja ima - kako ostali vlasnici - šišaju šiške?

Uzmes skare i osisas :cerek:
ja svoje sama sisam jer ne zelim da se pate po salonima... meni cvile a kamoli u salonu.. uzas

Ova manja Zea da sve da joj se radi, a ova malo veca Zara drami za sve haah
vec 5 dana joj pokusavam rezat nokte :rofl:

natalala
09.02.2012., 08:05
natalala: peseki su preslatki:-)

mi smo bili kod veta i ono čega sam se bojala se obistinilo. luksacija patele i čeka nas operacija. Žao mi ga je beskrajno. Danas kada smo bili vani je u jednom trenutku počeo hodati na 3 noge, a tu problematičnu je držao u zraku...na kraju sam ga nosila doma...onda sam dobila potrebu kupiti mu još igračaka, zašuškati ga k sebi u krevet i najgore mi je bilo otići u jutro na posao i ostaviti ga samog..

hvala :cerek:

bas mi je zao :( jer i moju Zaru ceka to isto :(
misek mali treba ga sad milkit :)

MM237
09.02.2012., 10:57
Znači ako je štene uredno cijepljeno 3 puta, ne može dobiti parvo?

A zbog čega nastaje luksacija patele?
Dal je to kompliciran zahvat?

A baš mi je žao :(
Želim im brzi oporavak :)

Natalala: koje slatkice :cerek::cerek::cerek:

romanas
10.02.2012., 11:11
Kada su vaši psi prešli sa puppy hrane na adult?Rio ima 8 mjeseci i sad mi je pri kraju puppy hrana (Orijen) a kako kupujem ona velika pakiranja od 13ipo kg neznam šta ću sljedeće kupiti, jer ako kupin opet puppy to je za sljedećih 6 mjeseci... Jel rano da prijeđem na Orijen adult?

natalala
10.02.2012., 11:52
Kada su vaši psi prešli sa puppy hrane na adult?Rio ima 8 mjeseci i sad mi je pri kraju puppy hrana (Orijen) a kako kupujem ona velika pakiranja od 13ipo kg neznam šta ću sljedeće kupiti, jer ako kupin opet puppy to je za sljedećih 6 mjeseci... Jel rano da prijeđem na Orijen adult?

Mislim da je bolje da beba papa za bebe i ako i vise nije beba nego obrnuto.
U ovom slucaju ne vjerujem da postoje samo velika pakiranja...

romanas
10.02.2012., 12:06
pa postoje manja pakiranja ali mi se ne isplati kupovati svaki misec hranu u manjem pakiranju...duplo mi je skuplje...ma općenito mi je šta više gledan ta podjela na ''puppy'' i ''adult'' klimava... jer postoje hrane i za ''all life stages''. mislin da ću kupiti adult sad pa...

mopsica
10.02.2012., 15:33
ma uzmi adult, male pasmine rastu do 6 mjeseci, a i nije sastav nešto posebno različit :mig:

xerox20
11.02.2012., 21:17
Pozdrav novi sam ovdje pa ne znam gdje da pišem ugl..Kupio bi kćeri maltezera štene za rođendan (20.03) pa me zanima nakon okota koliko treba proci vremena da oni budu spremni da se odvoje od majke tocnije da ih kupim? i jos par savjeta za pocetnika u maltezer svijetu ...

Hvala

akila
13.02.2012., 13:07
Negdje sam čitala ali sad ne mogu naći a zanima me od koliko mjeseci maltići mogu izdržati noć da ne piške. Znam da je to individualno ali onoo cca mjeseci? :)
III jos jedno pitanjce :D: kako da osušim dlake ispod očiju jer sad često ide van igra se u snijegu i stalno je to mokro, a čitala sam da to treba biti suho jer se razvijaju gljivice?

natalala
13.02.2012., 13:24
Negdje sam čitala ali sad ne mogu naći a zanima me od koliko mjeseci maltići mogu izdržati noć da ne piške. Znam da je to individualno ali onoo cca mjeseci? :)
III jos jedno pitanjce :D: kako da osušim dlake ispod očiju jer sad često ide van igra se u snijegu i stalno je to mokro, a čitala sam da to treba biti suho jer se razvijaju gljivice?

Ja stvarno nemam pojma kada je moja prestala piskit okolo :cerek:
mislim da moja cak i nije dugo- 4-5 mj.. jako brzo je naucila cvilit kada mora van, isto tako je jako brzo naucila spavat s nama ko klada pa se ni ne pomakne po noci :cerek:

a za okice ja ih cesto umivam sa onom trljacicom, ono sta je ko mali rucnik pa se na ruku stavi :) s tim im protrljam okice.

a7x
13.02.2012., 17:20

osobno mislim da je oko 3-4 mjeseca al evo ja imam psa od 7mj kojemu nekada malo i pobjegne jer se ne sjeti na vrijeme tražiti...to ti oni sami pokažu osobito ako ih naučiš na redovite šetnje pa steknu naviku da se vani piški...

uzmeš nekakvu gazu i sa time....sa čime inače čistiš krmelje?

akila
13.02.2012., 17:55
osobno mislim da je oko 3-4 mjeseca al evo ja imam psa od 7mj kojemu nekada malo i pobjegne jer se ne sjeti na vrijeme tražiti...to ti oni sami pokažu osobito ako ih naučiš na redovite šetnje pa steknu naviku da se vani piški...

uzmeš nekakvu gazu i sa time....sa čime inače čistiš krmelje?

Za sada sa acidi borici, a koristim bio-groom kremu. Htjela sam kupiti anđeoske suze ali čitajući o njima odustala sam.

Ne smijem sa njim dugo šetati jer su danima uzasne hladnoće i temperatura ne ide iznad -10 pa mi se čini da bi vise odmogla nego pomogla šetnja. riješimo ono što imamo i bris u kuću :)
Vidim kako dosta forumaša ustaje da bi izvela van,ali meni je to tlaka:D. Valjda će naučiti da trpi :) a do tada sam očito osuđena na čišćenje.

a7x
13.02.2012., 19:08
Za sada sa acidi borici, a koristim bio-groom kremu. Htjela sam kupiti anđeoske suze ali čitajući o njima odustala sam.

Ne smijem sa njim dugo šetati jer su danima uzasne hladnoće i temperatura ne ide iznad -10 pa mi se čini da bi vise odmogla nego pomogla šetnja. riješimo ono što imamo i bris u kuću :)
Vidim kako dosta forumaša ustaje da bi izvela van,ali meni je to tlaka:D. Valjda će naučiti da trpi :) a do tada sam očito osuđena na čišćenje.

ustaješ kad imaš štene tako da ga naučiš da se vani vrši nužda, dok su mali ne mogu zadržavati jako dugo i potrebno je voditi ih što češće da steknu naviku...što ti je pas stariji to ti može duže recimo izdržati... moj maltezer od 3. godine prespava cijelu noć, a nekada prespava dulje nego ja pa recimo da okvirno može izdržati od 23h do 9h ujutro

mopsica
13.02.2012., 19:36
zato se štene nabavlja u proljeće/ljeto :p :cerek:

a7x
14.02.2012., 13:44
ma i kad se desi da nabaviš štene jesen/zima ne treba se prepustiti situaciji već kontinuirano raditi da se pas nauči em tražit van em da ne ide po noći, a sve to između ostaloga nije nešto tako strašno da se nemre izdržati 2-3 mjeseca :mig: kad razmisliš koliko je to malo truda nasuprot ispunjeng života za lijepo odgojenim maltezerichem :)

akila
14.02.2012., 22:44
ma i kad se desi da nabaviš štene jesen/zima ne treba se prepustiti situaciji već kontinuirano raditi da se pas nauči em tražit van em da ne ide po noći, a sve to između ostaloga nije nešto tako strašno da se nemre izdržati 2-3 mjeseca :mig: kad razmisliš koliko je to malo truda nasuprot ispunjeng života za lijepo odgojenim maltezerichem :)

tu si definitivno u pravu! Kad se sjetim dana kad je stigao k meni i pišanja gdje god je stigao :) i ovog sad gdje piški samo u kuhinji :D i to samo noću... pa to je ogroman pomak. Znam da ćemo i to riješiti, ali volim podjeliti svoje "male brige" sa osobama koje su sve to prošle i od kojih mogu puno naučiti.
a to ste drage moje (dragi moji):D upravo vi! :cerek:

akila
14.02.2012., 22:46
zato se štene nabavlja u proljeće/ljeto :p :cerek:

:) kad budem nabavljala drugo imat ću to na umu

a7x
14.02.2012., 22:51
mislim da i je cilj foruma podjeliti iskustvo sa drugima :) drago mi je da napreduješ, sa trećim psom budeš već bez beda od prve sve mogla :mig: meni je ovo 2. maltezer, 3. pas općenito i nevjerovatno koliko praksa znači :)

natalala
16.02.2012., 10:00
Imam mali problemcic, mala Zea se stalno trese.. ono kao da joj je il hladno ili da se boji necega.. kad ju se draga se ne trese..
Obukla sam joj odjelce za po doma misleci da joj ej hladno jos uvijek se tese..
Kad je vani skakice, papa pije veseli se sve normalno..
Inace ima bruh koji treba operirat.. znate li ista?
da se niej prehladila?

ally n.
21.02.2012., 08:55
mojoj maltezerici je jako dosadno, sto napraviti?
igram se s njom dva puta dnevno, ponekad i vise, ali imam i svoje obaveze i ne mogu non stop skakati s njom, a opet mi ju je tesko gledati kako se dosaduje. tuzna je. razmisljala sam i da joj nabavim sekicu pa da se ima s kim igrati, ali zbog financija ipak ne mogu. ima svoje igracke, ali nije zainteresirana za njih ako se mora sama igrati.

romanas
21.02.2012., 15:00
moj Rio je isto tako zaigran i uvik bi skaka...neda mi diplomski pisati...ali nikad nisan primijetila da mu je dosadno...vodim ga sa sobom gdje god mogu...sada po ovom (ne)vremenu ide u šetnju 3 puta, izvalja se i istrči, i šnjofka s drugim psima tako da poslije toga legne i zaspe ka klada...

the-akila
21.02.2012., 15:07
Imam mali problemcic, mala Zea se stalno trese.. ono kao da joj je il hladno ili da se boji necega.. kad ju se draga se ne trese..
Obukla sam joj odjelce za po doma misleci da joj ej hladno jos uvijek se tese..
Kad je vani skakice, papa pije veseli se sve normalno..
Inace ima bruh koji treba operirat.. znate li ista?
da se niej prehladila?

nisam neki ekspert ali mislim da joj nije hladno u kući i ful je nepotrebno da bude odjevena. Moja se malo tresla kad je stigla k nama, pa ako ti je tek dosla moguće da je to....:ne zna:
što se tiče bruha o tome pojma nemam :D to će ti odgovoriti lokalni stručnjaci koji su i meni bili od velike pomoći kad je moja pahuljica stigla :)

a7x
21.02.2012., 15:12
mojoj maltezerici je jako dosadno, sto napraviti?
igram se s njom dva puta dnevno, ponekad i vise, ali imam i svoje obaveze i ne mogu non stop skakati s njom, a opet mi ju je tesko gledati kako se dosaduje. tuzna je. razmisljala sam i da joj nabavim sekicu pa da se ima s kim igrati, ali zbog financija ipak ne mogu. ima svoje igracke, ali nije zainteresirana za njih ako se mora sama igrati.

ma to ti se samo čini, njoj da je stvarno dosadno otišla bi spavat ili nešto tako, vlasnici često uzimaju stvari previše k srcu,znam po sebi :cerek: opusti se i bude i ona, ne moraš je dadiljati 24/7, bude se ona prilagodila tebi

moj Rio je isto tako zaigran i uvik bi skaka...neda mi diplomski pisati...ali nikad nisan primijetila da mu je dosadno...vodim ga sa sobom gdje god mogu...sada po ovom (ne)vremenu ide u šetnju 3 puta, izvalja se i istrči, i šnjofka s drugim psima tako da poslije toga legne i zaspe ka klada...
Ben je bio tak sretan kad je pao snijeg, ko mala ralica je bio,no bljuzga je nešto sasvim drugo, jedva se da izvući van piškiti i to ode preko volje i brzo hoće natrag doma, mrzi kad su mu šape mokre :(

romanas
21.02.2012., 16:00
Ma nije da Rio ne voli snig...obožava ga....i neće ide tamo di je očišćeno nego tamo di su nanosi sniga...pa skače glavon u snig...vodila san ga na selo i tamo bi cili upa u snig, samo bi vidila kako iskače ka zec...vodila san ga 3 puta vani jer je bila bura pa nosi snig u oči, a njemu je jedno oko krenilo puno suzit pa nisan tila da mu se pogorša...sad je još gore jer se snig topi pa se vrati kući crn...i sav tužan ulazi u kupatilo...jer zna šta sljedi....

romanas
21.02.2012., 16:13
i ne smeta njemu bljuzga i sad već crni snig i šta se voda svudi cidi...ma ne on uredno šeta točno po tome...ne daj bože da šeta tamo di nije crna lokva...

ally n.
21.02.2012., 16:41
ma to ti se samo čini, njoj da je stvarno dosadno otišla bi spavat ili nešto tako

i ode spavati :/
kroz dan oddrijema barem 5,6 puta po pola sata, sat vremena.

a7x
21.02.2012., 16:59
romanasa imaš sreće što mu ne smeta bljuzga! meni je ovo razdoblje kad se topi snijeg katastrofa s njim :(

natalala
22.02.2012., 07:47
nisam neki ekspert ali mislim da joj nije hladno u kući i ful je nepotrebno da bude odjevena. Moja se malo tresla kad je stigla k nama, pa ako ti je tek dosla moguće da je to....:ne zna:
što se tiče bruha o tome pojma nemam :D to će ti odgovoriti lokalni stručnjaci koji su i meni bili od velike pomoći kad je moja pahuljica stigla :)

Bile smo kod veterinara i istegnula je kraljeznicu i tresla se od bolova.. ko da joj je zivac ukljesten.. pikice 2 dana za redom i 5 dana tabletica, sad je dobro, ali ne smije skakat na kreveta i sa krevata i tak.. kad ima kratke nogice :cerek:
i vrlo vjerojatno kad je snijeg pao se previse trudila hodat po njemu :cerek: budale.. a tako mi ju je zao bilo uf :(

a7x
22.02.2012., 09:25
Bile smo kod veterinara i istegnula je kraljeznicu i tresla se od bolova.. ko da joj je zivac ukljesten.. pikice 2 dana za redom i 5 dana tabletica, sad je dobro, ali ne smije skakat na kreveta i sa krevata i tak.. kad ima kratke nogice :cerek:
i vrlo vjerojatno kad je snijeg pao se previse trudila hodat po njemu :cerek: budale.. a tako mi ju je zao bilo uf :(

o baš mi je žao :( vidiš vraga kad su tako malecki nikad ne znaš sa njima, držim fige da se malecka što prije oporavi i onda krene naganjati recimo tratinčice umjesto snijega

http://i43.tinypic.com/30t3wqq.jpg

a7x
24.02.2012., 08:00
jel mi može netko preporučit dobar salon ili osobu za šišanje pasa u novom zagrebu - dakle Trnsko, Kajzerica, Siget, Sopot, Utrine i tak na tom potezu :ne zna:

a7x
25.02.2012., 11:44
pronađena je teta u Dugavama, sad se treba psihički pripremit za šišanje :503:

min_min
25.02.2012., 22:18
pronađena je teta u Dugavama, sad se treba psihički pripremit za šišanje :503:
Drzim fige :mig:
I meni je bilo grozno prije prvog sisanja ali kad sam ga vidjela onako smijesnog, ulickanog, kako sece kao na stiklicama sa uredjenim nogicama, ko malo klupko vate :cerek::cerek::cerek: ... A mirisljaaaavvvv, ko svjeze peceni kolacici :cerek::cerek:
A da ne pricam o tome koliko nam je lakse odrzavati ga nakon sisanja poslije setnji. Kad mu je dlaka duuuga, sav se zaprlja od asfalta i parka i svega i svaki put pranje nogu pa susenje... Kad je posisan (ne sisamo ga na skroz kratko), dovoljno je samo mu pobrisati nogice a i cesljanje je ekspresno! :)

a7x
26.02.2012., 10:04
Drzim fige :mig:
I meni je bilo grozno prije prvog sisanja ali kad sam ga vidjela onako smijesnog, ulickanog, kako sece kao na stiklicama sa uredjenim nogicama, ko malo klupko vate :cerek::cerek::cerek: ... A mirisljaaaavvvv, ko svjeze peceni kolacici :cerek::cerek:
A da ne pricam o tome koliko nam je lakse odrzavati ga nakon sisanja poslije setnji. Kad mu je dlaka duuuga, sav se zaprlja od asfalta i parka i svega i svaki put pranje nogu pa susenje... Kad je posisan (ne sisamo ga na skroz kratko), dovoljno je samo mu pobrisati nogice a i cesljanje je ekspresno! :)

ma joj min da je bar 1. šišanje, on ti ima već 3 godine ali je problem u tome što se boji škara i svega što mu je blizu glave tako da laje i grize onoga tko ima išta u rukama :503:

min_min
26.02.2012., 10:34
ma joj min da je bar 1. šišanje, on ti ima već 3 godine ali je problem u tome što se boji škara i svega što mu je blizu glave tako da laje i grize onoga tko ima išta u rukama :503:

a joooj :( sirotic mali... ima tu u Rijeci jedan groomer specijaliziran za takve slucajeve, znam da je sapsio par mojih frendica ciji psici su imali problemcica. Sisa satima ali da na kraju svi izidju sretni. Ako vas put neosisane dovede u Ri, javi se pa ti preporucim :mig: Mi se ne sisamo kod njega tako da nije iskustvo iz prve ruke, ali je iz druge :D :cerek:

a7x
26.02.2012., 10:52
joj da nismo na drugom kraju hrvatske mislim da bi odmah otišli... ne znam više što bi, inače sam sve svoje pse sama šišala ali on je poseban slučaj i nema šanse da mu ošišam ovo oko očiju i na nosu, pa se skupljaju krmelje koje također jedva očistim i 1000 problema :(

mrvica1990
27.02.2012., 08:56
Bok svima :cerek:

Dali mozda znate nekoga tko prodaje stence maltezera? a da nije preskupo..

Zelim si tog psa od svoje 10.godine i KONACNO cu ga sada kupit
:cerek: ,a ne zelim kupit nekog mjesanca ili od svercera...

E da i jos da pitam,dali su maltezeri onako tvrdoglavi ko westy terijeri ili su uvjek onako mazni i svi cukreni :cerek: ?

Ajme zaljubljena sam u te peseke :cerek:

a7x
27.02.2012., 13:34
Bok svima :cerek:

Dali mozda znate nekoga tko prodaje stence maltezera? a da nije preskupo..

Zelim si tog psa od svoje 10.godine i KONACNO cu ga sada kupit
:cerek: ,a ne zelim kupit nekog mjesanca ili od svercera...

E da i jos da pitam,dali su maltezeri onako tvrdoglavi ko westy terijeri ili su uvjek onako mazni i svi cukreni :cerek: ?

Ajme zaljubljena sam u te peseke :cerek:

par stranica prije imaš linkove od registriranih uzgajivačnica preko HKS-a, uzmeš brojeve telefona i počneš zvati, nekada se možeš sa vlasnicima dogovoriti za jeftinije štene ili npr. obročnu otplatu, maltići su preslatki, pametni i izrazito druželjubljivi sami po sebi :cerek: ali moraš znat da je pas onakav kakvim ga stvoriš (odgojiš) sretno u nabavci i nadam se da bude pala koja fotkica ovdje kad se čupavac nabavi :)

the-akila
28.02.2012., 07:07

Nadam se da je tvojoj pahuljici sada dobro :Serek: Ja sam se dva dana mučila sa povraćanjem i proljevom.Kako se samo grčila jadnica mala. Nisam je vodila vetu jer joj je sada bolje a pretpostavljam da je našla mišiju otrov koju sam stavila jesenas po travnjaku. Tada nisam imala psa. Sad kako je snijg skoro pa otišao, negdje je našla onu vrećicu. :eek:
Ipak, sve u svemu ...dobro je prošlo!

mrvica1990
28.02.2012., 09:40
Ej ekipa daj mi pomozite...Kupila bi ovog peseka http://www.njuskalo.hr/psi/maltezer-oglas-4571225 ,a ne kuzim se bas u maltezere pa da vas pitam dali mislite da je cistokrvan?

Nebi htjela sad dat 1300 kn za psa,a da je mjesanac :(:

Puno hvala unaprijed :cerek:

a7x
28.02.2012., 10:39
Ej ekipa daj mi pomozite...Kupila bi ovog peseka http://www.njuskalo.hr/psi/maltezer-oglas-4571225 ,a ne kuzim se bas u maltezere pa da vas pitam dali mislite da je cistokrvan?

Nebi htjela sad dat 1300 kn za psa,a da je mjesanac :(:

Puno hvala unaprijed :cerek:

nazoveš i pitaš jel ima rodovnicu, ako nema rodovnicu - nije čistokrvan, jednostavno je :mig:

tbh, po tome što košta 1300kn i oglas ima samo tu 1 fotku koja izgleda tako očajno skinuto sa interneta nekako baš ne vjerujem da je čistokrvan :ne zna:

min_min
28.02.2012., 12:27
Zato jer se postovi trebaju prijaviti.:) ja kada vidim tako nešto, prijavim. ne stignu moderatori stalno čitati teme..

a imas pravo da... kad je covjek aktivan na svega par tema, ima osjecaj kao da je to cijeli forum i jedino mjesto gdje moderatori trebaju djelovati :rofl:

uglavnom, trebalo bi kolektivno ignorirati neke postove dok mod ne odreagira :ne zna: cisto da se ne razvije u nepozeljnom smjeru :ne zna:

a evo sad pak ja trollam temu maltezeri svojim filozofiranjem :p

stoga, ontopic, mom malcu rastu zubi (ponovno, tamo gdje sam mislila da treba biti rupa :rofl: u biti nije trebala biti :rofl:) i sada mu opet okice suze za poludit :rolleyes: bas je smijesan, kao mali klaun i ja koja trcim za njim za papirnatim maramicama :D

a7x
28.02.2012., 21:28
min moj čupavac maramice obožava ali samo potrgati :D prije sam mu znala 1 tjedno kupit paketić da se ima sa čime zabavljat, tako ga razvesele :cerek:

the-akila
28.02.2012., 21:37
min moj čupavac maramice obožava ali samo potrgati :D prije sam mu znala 1 tjedno kupit paketić da se ima sa čime zabavljat, tako ga razvesele :cerek:

Tvoj nije od velikog stroška :D Maloprije sam vidjela da je moja gospođica napravila rupu na kožnom trosjedu. Neznam zasto ali na tom mjestu je obožavala grebati...čovječe grebe 120 na sat. Bilo mi je zanimljivo i smješno kako to radi...naravno do večeras :D

min_min
28.02.2012., 23:16
Ahahaha, a7x, i mooooj obozava maramice tegati!!! A tek blazinice ili vatu ako dohvati

a7x
29.02.2012., 13:08
Tvoj nije od velikog stroška :D Maloprije sam vidjela da je moja gospođica napravila rupu na kožnom trosjedu. Neznam zasto ali na tom mjestu je obožavala grebati...čovječe grebe 120 na sat. Bilo mi je zanimljivo i smješno kako to radi...naravno do večeras :D
fkt nije! da ti vidiš kako je on pažljiv prema igračkicama, on ti njih sve razlikuje, onda si donese jednu, pa je malo licne, pa je spremi pod glavu i tak spava, lopticu i kad ugrize bude mu žao pa je brzo licne da se ispriča :cerek: ali maramice, totalno ko Hulk, potrga je na milijun komadića i legne na to sve :lol:

Ahahaha, a7x, i mooooj obozava maramice tegati!!! A tek blazinice ili vatu ako dohvati
vidiš blaznice mu još nisam probala dati, baš budem večeras, hvala na ideji!:)

min_min
29.02.2012., 14:00
vidiš blaznice mu još nisam probala dati, baš budem večeras, hvala na ideji!:)
ajmeee joooj nemoj!!! Moj to zvace ko zvakacu gumu i bojim se da im se to cini zgodno za progutat a to je ipak celuloza i ne bih ti preporucila :ne zna: Bolje da ne otkrije tu poslasticu jer kad jednom otkrije, spavat ces s jednim okom otvorenim ko ja i skrivat blazinice po kuci :eek: :rofl:

a7x
29.02.2012., 14:39
ajmeee joooj nemoj!!! Moj to zvace ko zvakacu gumu i bojim se da im se to cini zgodno za progutat a to je ipak celuloza i ne bih ti preporucila :ne zna: Bolje da ne otkrije tu poslasticu jer kad jednom otkrije, spavat ces s jednim okom otvorenim ko ja i skrivat blazinice po kuci :eek: :rofl:

ma dobar je on, nikad ništa neće progutat što nije hrana (po mogućnosti hrenovka u lisnatom tijestu ili keks:503:) tu je lud onda... zanimljivo mi je kako ga većina igrački ne zanima, sviđaju mu se one gumene, piskutave životinjice žvakalice, loptice ali isključivo veće skočice i maramice... sve ostalo ignorira :ne zna:

za razliku od dogo argentinca, taj kad ugleda nešto prvo stavi u usta :facepalm:

romanas
29.02.2012., 15:01
Moje malo govno sve voli brljati po ustima...a kad vidi po cesti ostatk pizze ili senge jupiiiiii....a šta se tiče igračaka tu je ajme....ima ih vjerojatno više nego ja kad sam bila mala, ali samo dvije čuva...lopticu i skričavog žapca...ostale je sve uništia...doslovno ih je sažvaka...ja se onda mislin, ako vako mali pas uništi i sagrize sve igračke, koje se onda igračke kupuju velikim psima???
ps. kako san navikla Riu govoriti ''šta je 'mali', di si 'mali''', neki dan san u šetnji srela argentinšku dogu i pomazin je i automatski ''di si mali''...žena koja ga je vodila umrla od smija...ka nije ti on baš mali..a eto...svi su mi psi ''mali''...

a7x
29.02.2012., 17:54
Moje malo govno sve voli brljati po ustima...a kad vidi po cesti ostatk pizze ili senge jupiiiiii....a šta se tiče igračaka tu je ajme....ima ih vjerojatno više nego ja kad sam bila mala, ali samo dvije čuva...lopticu i skričavog žapca...ostale je sve uništia...doslovno ih je sažvaka...ja se onda mislin, ako vako mali pas uništi i sagrize sve igračke, koje se onda igračke kupuju velikim psima???
ps. kako san navikla Riu govoriti ''šta je 'mali', di si 'mali''', neki dan san u šetnji srela argentinšku dogu i pomazin je i automatski ''di si mali''...žena koja ga je vodila umrla od smija...ka nije ti on baš mali..a eto...svi su mi psi ''mali''...

dogo mi je većinu svojih igračaka ižvakao i potrgao, no ove male piskutavce koje voli i Ben ne trga, njih samo žvakalji po ustima i licka.. to su ovakve od latexa i gume nekakve
http://i55.tinypic.com/2qvbhfp.jpg
samo što Rev obično prvi dan nekako strga piskutavac iznutra tako da nakon toga žvaču i igraju se sa time bez da ovi pište :cerek:

ma oni su svi mali bez obzira na pasminu :mig:

lana74
01.03.2012., 08:25
imam nekoliko pitanja vezano za maltezere....

znači cura 3 miseca....piša nekad na novinu nekad di stigne po kući:confused:...
ujutro nema šanse da je stignen izvest prije nego se popiša po kući..bolje reč dobro ispiša:D...dižem se oko 6 ujutro...i dok obučen cipele za izvest je vani ona se već ispišala:o........

srela sam u veterinara 3 cure sa starijim maltezerima i one pričaju između sebe kako doma uvijek imaju na određeno mjesto novinu ako ih ne stignu izvest vani da se mogu tamo popišat!? a neko mi je rekao da na balkon stavim wc za psa i da ga učin na to. mislim da bi poslije mogla imat onda problema sa pišanjem i da je to dvosjekli mač???

dobila je dva cjepiva (sad joj je 08.03. treće cjepivo)...5-6 dana nakon drugog cjepiva počeli smo je izvodit vani, jel to ok?

iako smo je kupali već 2 puta, ona baš "lipo"smrducka....šta treba pazit prilikom kupanja (oči, uši?) jel se smije prat po glavi? i čime čistite krmelje?

Jackie10
01.03.2012., 08:42
znači cura 3 miseca....piša nekad na novinu nekad di stigne po kući:confused:...

srela sam u veterinara 3 cure sa starijim maltezerima i one pričaju između sebe kako doma uvijek imaju na određeno mjesto novinu ako ih ne stignu izvest vani da se mogu tamo popišat!?

Vjerujem da ti je to prvi pas. Ono je jos štene, ne moze pas od 3mj znati vec di da piša, a ni držati dugo u sebi, to je sasvim normalno!

Ovo mi nije jasno, sta imaju uvijek držati novina na određenom mjestu, pa šta psa šeću svaki drugi dan? Dovoljno je odraslog psa prosetati 2 puta dnevno da obavi svoje i nece imati problema sa tim...

I pas se kupa svakih nekoliko mjeseci! ph vrijednost kože psa je takva da bilo kakvo tretiranje "kemikalijama" od one dozvoljene dovodi do sušenja kože (peruti), puknuća dlake, suhoće kao i "smrada" psa. Dakle što ga više peres to ce on više smrdit!

a7x
01.03.2012., 12:10
lana74 psić ti je još bebač, trebat će joj vremena da si razvije kapacitet mjehura i stekne naviku, za sad pokušaj je preduhitrit i izvest van npr. i prije nego li te traži ujutro i obavezno je nagradi za dobro obavljeno piškenje :), tokom kupanja paziš da joj voda i šampon ne uđe u uha, njuškicu i oči...smrducka jer je prečesto kupaš,šamponi su teški i oštećuju kožu,ak ti je prljava isperi je samo sa čistom vodom... krmelje većina čistimo sa acidi borici 3% (kupiš u ljekarni, košta od 9-12kn) ili mlakom vodom, bez ikakvih čajeva od kamilice i sl. gluposti jer štete očima...i svakako je kreni učiti na šišanje dlakica oko očiju da ti kasnije ne bi stvaralo to probleme...

min_min
01.03.2012., 12:17
I pas se kupa svakih nekoliko mjeseci! Dakle što ga više peres to ce on više smrdit!

Zadnjih godina u prodaji su visokokvalitetni samponi za pse koji ne remete ph koze i kupanje cesce od nekoliko mjeseci nije vise bauk. Govorim iskljucivo za maltezere, u druge pasmine nisam upucena. Stovise, groomeri i uzgajivaci maltezera "dozvoljavaju"pa cak i preporucuju kupanje i do svakih 10 dana. Ponavljam, govorim iskljucivo za maltezere i pod uvjetom da se koriste visokokvalitetni samponi koji odgovaraju i uzrastu psa. Pranje nogu i trbuha nakon setnje moze obavljati i dnevno (samo obicnom vodom).
Kojim si samponom kupala svog maltica, lana74?

Ako mi ne vjerujes, o ovoj temi mozes pronaci jako puno izvora po netu, da ih sada ne nabrajam :mig:

edit: jos jednom, naglasavam, koliko cesto se kupaju odredeni psi ovisi o vrsti pasmine, vrsti i kvaliteti dlake, kozmetici koja se koristi, starosti psa, odredenim zdravstvenim preduvjetima u psa itd itd itd

Jackie10
01.03.2012., 12:21
Zadnjih godina u prodaji su visokokvalitetni samponi za pse koji ne remete ph koze i kupanje cesce od nekoliko mjeseci nije vise bauk. Govorim iskljucivo za maltezere.

Ako mi ne vjerujes, o ovoj temi mozes pronaci jako puno izvora po netu, da ih sada ne nabrajam :mig:

Ne znam sad sta su izmislili za maltezere, ja sam govorio općenito... Cuo sam za blaže i jače šampone, a sad bas za te koje ti spominjes nisam...no vjerujem ti na riječi :mig:

lana74
01.03.2012., 12:27
lana74 psić ti je još bebač, trebat će joj vremena da si razvije kapacitet mjehura i stekne naviku, za sad pokušaj je preduhitrit i izvest van npr. i prije nego li te traži ujutro..

ma znan....ali kako misliš da je preduhitrim ujutro?....ja se dignem u 6...dok odem do wc-a i obučen cipele za van ona se popiški....a baš da su će dizat u 4-5 uri:o

lana74
01.03.2012., 12:28
Kojim si samponom kupala svog maltica, lana74?

a ne znam moram provjerit doma...šampon je za štence al ne znam sad koji...

lana74
01.03.2012., 12:31
dobila je dva cjepiva (sad joj je 08.03. treće cjepivo)...5-6 dana nakon drugog cjepiva počeli smo je izvodit vani, jel to ok?

samo ponavljam ovo pitanje....

i imam još jedno...čišćena je dosad 3-4 puta pastom za parazite...čitam po internetu da to nije efikasno za trakavice već samo neka tabletica....od koliko mjeseci se može dati tableta?...

i još nešto ima sad 3 mjeseca i 1,6 kg jel to OK?

min_min
01.03.2012., 12:32
Ne znam sad sta su izmislili za maltezere, ja sam govorio općenito... Cuo sam za blaže i jače šampone, a sad bas za te koje ti spominjes nisam...no vjerujem ti na riječi :mig:

Ma to je tema o kojoj bi se puno dalo raspravljati :) Znam za informacije sto se tice maltezera jer sam vlasnik jednog, isto tako, imam i jednog mjesanca kojeg kupam 1 do 2 puta godisnje buduci zivi vani, ima gustu poddlaku kojoj ucestalo kupanje ne pogoduje, ima suhu kozu itd itd :D

Inace, za ljude koji zbilja zele ucestalo kupati svoje pse, postoje i samponi bez sapuna i razno razne druge kombinacije koje cak i pogoduju kozi... postoje i psici koji su skoni alergijama i kojima je ucetalo kupanje nuzno zbog ciscenja dlake od potencijalnih alergena, postoje i specificni antialergijski samponi it itd :503::D

min_min
01.03.2012., 12:39
samo ponavljam ovo pitanje....

i imam još jedno...čišćena je dosad 3-4 puta pastom za parazite...čitam po internetu da to nije efikasno za trakavice već samo neka tabletica....od koliko mjeseci se može dati tableta?...

i još nešto ima sad 3 mjeseca i 1,6 kg jel to OK?

trakavicom se tvoj psic moze zaraziti ako pojede buhu koja je zarazena ili ako pojede sirovo meso (najcesce iznutrice) koje nije pregledano od strane veterinara. Prema tome, ako nema buhe i ako ne jede iznutrice po cesti, tesko da ce dobiti trakavicu. Tableticu o kojoj pricas ce dobiti prije cjepljenja protiv bjesnoce, cini mi se. Do tada, pasta i pravilna briga i njega oko toga gdje se pasic seta i da ne njuska i jede ono sta ne bi trebao, biti ce dovoljna zastita.

a7x
01.03.2012., 12:56
ma znan....ali kako misliš da je preduhitrim ujutro?....ja se dignem u 6...dok odem do wc-a i obučen cipele za van ona se popiški....a baš da su će dizat u 4-5 uri:o
e baš to :D znam da je tlaka ali meni je upalilo sa svakim štenetom, vodim ga van piškiti zadnji put jaaako kasno navečer, dakle prije samog spavanja i rano ujutro prije nego se on ustane ja sam već spremna...nakon nekog vremena samo povećavaš razmak, dakle ranije navečer i kasnije ujutro dok se štencu mjehur razvija... meni se isplatilo :mig: sad spavam normalno kroz noć, a imam jednog starijeg štenca od 8mj

tablete ti propiše vet kod cijepljenja i daju se po kilaži, najefikasnije do tad ti je ovaj način što ti je opisala min - pazi gdje njuška i šta jede :)
kilaža ti jako puno ovisi i o roditeljima od štenca, ali mislim da dok ti pravilno jede i razvija se ne trebaš paničarit oko težine

lana74
01.03.2012., 13:03
e baš to :D

:503:

:D

the-akila
01.03.2012., 15:11
imam nekoliko pitanja vezano za maltezere....

ujutro nema šanse da je stignen izvest prije nego se popiša po kući..bolje reč dobro ispiša:D...dižem se oko 6 ujutro...i dok obučen cipele za izvest je vani ona se već ispišala:o........

srela sam u veterinara 3 cure sa starijim maltezerima i one pričaju između sebe kako doma uvijek imaju na određeno mjesto novinu ako ih ne stignu izvest vani da se mogu tamo popišat!? a neko mi je rekao da na balkon stavim wc za psa i da ga učin na to. mislim da bi poslije mogla imat onda problema sa pišanjem i da je to dvosjekli mač???

iako smo je kupali već 2 puta, ona baš "lipo"smrducka....šta treba pazit prilikom kupanja (oči, uši?) jel se smije prat po glavi? i čime čistite krmelje?
Tješi se što nisi jedina koja preskače potoke i mine po kući :D Ja sam mislila da moja to nikad neće naučiti ali naučila je prije nego sam se nadala.
Učila sam je na novine kako mi je uzgajivačica od koje sam je kupila savjetovala. Ponekad je znala napraviti to na novine ali većinom je toga bilo svugdje. EE onda me špotala jedna forumašica (o tome sam već pisala)..i neka je :D jer sam od tada krenula sa njom van. Svakih sat vremena nas dvije smo išle na švorljanje :D ali došao je dan kad sam morala na posao.
Stavila sam novine u wc ispred wc-školjke ...čisto reda radi premda se nisam nadala da će ona u sllučaju nužde doći tu. Prevarila sam se!
Znači kad sam kod kuće izvodim je, a kad nisam ima novine. Ali ne mogu reći da joj se ponekad ne omakne :) noo ipak je to štene!
Što se tiče smrduckanja..moja ne smrducka a kupam je jednom u deset dana. Svaki dan je češljam i korisitm sredstvo radi lakšeg rasčešljavanja koje ima predobar miris.
Za čišćenje crijevnih parazita kupila sam na svoju ruku pratel tablete. Dala sam joj polovicu (doza se određuje prema kilazi).

Julie Bergdorf
01.03.2012., 17:44
Dragi svi, odlučila sam nabaviti maltezera:)
No, već imam macu u stanu, staru godinu i pol, i neznam kako će njih dvoje funkcionirati? Nemam baš iskustva s ljubimcima,maca mi je prvi ljubimac koji živi baš sa mnom i mm u stanu...
Osim toga,maca je isključivo u stanu, na 8. smo katu, i nije imala dodira s drugim životinjama osim jednom sa susjedovim psom,i to baš maltezerom,.. ja otvorila vrata i ona kad ga je vidila zajapurila se ko luda,bila je spremna skočiti na njega:D

lana74
02.03.2012., 15:44
danas mi se desilo 2 puta kad sam dizala pasa (na način da ga lagano uhvatim ispod pazduha prednjih nogu) da je bolno skiknuo...inače normalno trči, skače, jede....jel se to i vama kad dogodilo?

romanas
02.03.2012., 16:27
pregledaj područe kod prednjih nogu...možda si samo uhvatila dlaku pa ga je počupalo...a i kad ga dižeš nemoj ga samo uhvatit ispod prednjih nogu, već drugu ruku stavi ispod zadnjih nogu...tako da ga najviše držiš ispod ispod zadnjih nogu, a ispod prednjih zapravo samo pridržavaš...

sponzorusa
03.03.2012., 07:18
No, već imam macu u stanu, staru godinu i pol, i neznam kako će njih dvoje funkcionirati? Nemam baš iskustva s ljubimcima,maca mi je prvi ljubimac koji živi baš sa mnom i mm u stanu...
Osim toga,maca je isključivo u stanu, na 8. smo katu, i nije imala dodira s drugim životinjama osim jednom sa susjedovim psom,i to baš maltezerom,.. ja otvorila vrata i ona kad ga je vidila zajapurila se ko luda,bila je spremna skočiti na njega:D

cestitam! ja od kad imam maltezera sam puno bolje volje i svakom preporucam te male cupavce. imam i ja macka koji je sada vani a malt u stanu.. malt je jako dobra pasmina i moras ga JAKO paziti od macaka i drugih pasa jer oni u sebi nemaju ni mrvicu zlocestoce..

patience
03.03.2012., 07:33
malt je jako dobra pasmina i moras ga JAKO paziti od macaka i drugih pasa jer oni u sebi nemaju ni mrvicu zlocestoce..

Samo nemoj ovo predoslovno shvatiti i postati (jos jedan) vlasnik maltezera koji dize psa na ruke i histerizira cim vidi drugog psa :D

I maltezeri su isto psi, iako mi se cini da previse njihovih vlasnika ne misli tako, pa onda jadni psi provode zivot u kratkim setnjicama, bez igre i druzenja sa ostalim psima :(

Srecom, trenutna generacija maltica u mom kvartu ima vise srece i gotovo svi su super psi, socijalizirani i zagrani. :)

Julie Bergdorf
03.03.2012., 08:22
cestitam! ja od kad imam maltezera sam puno bolje volje i svakom preporucam te male cupavce. imam i ja macka koji je sada vani a malt u stanu.. malt je jako dobra pasmina i moras ga JAKO paziti od macaka i drugih pasa jer oni u sebi nemaju ni mrvicu zlocestoce..

Ja nikako ne mogu s macom vani jer živimo u stanu na 8.katu, pa me zanima jeli netko imao slično iskustvo, neznam uopće kako da pripremim teritorij? :)

Što mi preporučate da uzmem, muško ili žensko?

atlantis
03.03.2012., 09:57

na stranicama HKS-a potraži popis uzgajivača pa ih nazovi i pitaj koji imaju mačke koje su uz legla - tako ćeš riješiti problem mace, a onda nađi nekoga (možeš i tu na forumu) ko zna puno o mačkama i zatraži savjet dva oko upoznavanja iako mislim da štene od 2.5 -3 mjeseca ne bi trebalo biti problem za mačku :)

Julie Bergdorf
03.03.2012., 11:08
na stranicama HKS-a potraži popis uzgajivača pa ih nazovi i pitaj koji imaju mačke koje su uz legla - tako ćeš riješiti problem mace, a onda nađi nekoga (možeš i tu na forumu) ko zna puno o mačkama i zatraži savjet dva oko upoznavanja iako mislim da štene od 2.5 -3 mjeseca ne bi trebalo biti problem za mačku :)

Hvala ti:mig:
Postavila sam pitanje na temi 'mačji batleri', valjda ću dobiti koji savjet.

Pitala sam u postu iznad, ali evo opet ću pitati iskusne vlasnike maltezera, što mi je bolje da uzmem,muškog ili ženskog psa?
par ljudi mi je reklo da rađe uzmem ženku jer je kao privrženija vlasniku,umiljatija, ali ja ne vjerujem da je to pravilo...

a7x
03.03.2012., 15:59
Hvala ti:mig:
Postavila sam pitanje na temi 'mačji batleri', valjda ću dobiti koji savjet.

Pitala sam u postu iznad, ali evo opet ću pitati iskusne vlasnike maltezera, što mi je bolje da uzmem,muškog ili ženskog psa?
par ljudi mi je reklo da rađe uzmem ženku jer je kao privrženija vlasniku,umiljatija, ali ja ne vjerujem da je to pravilo...

mislim da ti to baš nije pravilo, pas ti je privržen onoliko koliko se baviš njime...ja imam mužijaka od kojega se doslovno ne mogu maknut 2 metra bez da me traži i trči zamnom :cerek:

Jackie10
03.03.2012., 16:18
mislim da ti to baš nije pravilo, pas ti je privržen onoliko koliko se baviš njime...ja imam mužijaka od kojega se doslovno ne mogu maknut 2 metra bez da me traži i trči zamnom :cerek:

Šta bi tek bilo da imas kujicu :rofl:

a7x
03.03.2012., 16:54

joj, baš se i ja nekad pitam ...

doduše češće se pitam kako bi to bilo da imam normalnog, pristojnog psa umjesto ovog čupavog zmaja?

i onda pogledam Bena...

i to kak se nemrem mrdnut 2 metra jer je priljepak...

preslatki priljepak i sva se rastopim :mikrocerek:

a7x
03.03.2012., 16:59

joj, baš se i ja nekad pitam ...

doduše češće se pitam kako bi to bilo da imam normalnog, pristojnog psa umjesto ovog čupavog zmaja?

i onda pogledam Bena...

i to kak se nemrem mrdnut 2 metra jer je priljepak...

preslatki priljepak i sva se rastopim :mikrocerek:

sponzorusa
05.03.2012., 08:42
Samo nemoj ovo predoslovno shvatiti i postati (jos jedan) vlasnik maltezera koji dize psa na ruke i histerizira cim vidi drugog psa :D

I maltezeri su isto psi, iako mi se cini da previse njihovih vlasnika ne misli tako, pa onda jadni psi provode zivot u kratkim setnjicama, bez igre i druzenja sa ostalim psima :(

Srecom, trenutna generacija maltica u mom kvartu ima vise srece i gotovo svi su super psi, socijalizirani i zagrani. :)

Dobro ajde.. kako koji maltezer.. Moja je plaha ko pahulja.. čim vidi drugog psa trči meni da je dignem i grebe me ko luda po nozi da je dignem.. i onda naravno nemam drugog izbora nego dignuti ju.. :ne zna:

Prekjučer u šetnji sreli smo maltezericu koja se naravno htjela družiti s mojom, a moja sve okolo mene na zadnjim nožicama da je dignem i naravno grebe po nozi.. I ja svoju ignoriram i pružam ruku prema ovoj drugoj maltezerici da je pogladim, a njezina vlasnica me hvata za moju ruku :eek: i viče "Joj ne ne!!! Ugrist će vas!!"
Ja ono zbunjeno: Molim???!!! :eek:
Ona: Da, da.. Ostali bi bez prsta..
I ova ženska što je bila do nje kao pratnja govori: Da, da.. Čudna vam je ova..

Zamisli molim te.. Pa nije to pit bul.. :rofl: Al dobro.. neka joj bude.. :mig: Maltezericu nisam pogladila, svi prsti su na mjestu i svi sretni.. :rofl: :cerek:

ja u kutu
05.03.2012., 12:28
@ sponzorušo - ov u postu što opisuješ čisti je odraz vlasnika i njegova pristupa/odgoja spram psa. Čudna je ponajviše gazdarica kad njen maltezer grize tako olako da ljudi bez prstiju ostaju. Iskreno, kaj se tiće dizanja na ruke tvoje maltezerice; vjerujem da si i sama tu u počecima socijalizacije malo kiksala te se u psa uvukao neki strah.

ante1
15.03.2012., 23:35
nazoveš i pitaš jel ima rodovnicu, ako nema rodovnicu - nije čistokrvan, jednostavno je :mig:

tbh, po tome što košta 1300kn i oglas ima samo tu 1 fotku koja izgleda tako očajno skinuto sa interneta nekako baš ne vjerujem da je čistokrvan :ne zna:

Pozdrav

I sam sam vlasnik tri preslatka maltezera koji posjeduju HR papire.Upućivati

ljude da kontaktiraju HKS prije kupovine maltezera mi zvuči prenaphano.

Pročitajte si ovaj link o našim takozvanim uzgaivačima prije nego što

kupite tako ljep stvorenje :504: http://armin-zerovnik.orgfree.com/

a7x
16.03.2012., 13:16
Pozdrav

kupite tako ljep stvorenje :504: http://armin-zerovnik.orgfree.com/

pa puno je bolje upućivati ljude hks-u nego "obiteljskim leglima" i slične pizdarije, poštedite me gluposti i mutavih dokumenata u wordu i lagano otkantajte, više mi je pun kufer promoviranja štancera i sličnih genijalaca... :rolleyes:

Didi
16.03.2012., 16:44
Pozdrav

kupite tako ljep stvorenje :504: http://armin-zerovnik.orgfree.com/Što znači "HR papiri"? Nije li to rodovnik koji u Hrvatskoj ima pravo izdavati samo HKS? Ne skačeš li ovim sam sebi u usta? :ne zna:

a7x
16.03.2012., 16:58
Što znači "HR papiri"? Nije li to rodovnik koji u Hrvatskoj ima pravo izdavati samo HKS? Ne skačeš li ovim sam sebi u usta? :ne zna:

HKS izdaje rodovnik i bez obzira na to kakav HKS bio sam po sebi postoje standardi i psi koji ne zadovljavaju standard nemaju šta tražiti u daljnjem uzgoju, kastriraj/steriliziraj i uživaj u kućnom ljubimcu, HR papiri u svim tim silnim njuškalo-plavi oglasnik-bogtepitaj leglima je obična vet.knjižica :rolleyes: zbog koje danas maltezera ima svih veličina, oblika, tipa dlake i naravi, jedino im je zajedničko da su svi bijeli :mad:

surefire
16.03.2012., 19:18
Možda čovjek govori o onim nevažećim rodovnicama Kinološkog sabora Hrvatske, saveza u koji su prebjegli uglavnom svi oni izbačeni iz HKS-a zbog raznoraznih muljanja.

Didi
16.03.2012., 20:12
Pa zato baš i pitam. Neka se stručnjak izjasni.

Pimpinell@
16.03.2012., 20:24
Hr papiri :lol: :lol: :lol:

Sponzoruša, prestani svog psa dizat na krilo pa kad shvati da ga dignu nećeš prestat će pitat da ga digneš

"Kvaka 22" :cerek:

lana74
17.03.2012., 19:29
jeste imali fazu lajanja (dok su bili štenci) na svakoga kad ste vani i kako ste reagirali?

a7x
18.03.2012., 07:59
jeste imali fazu lajanja (dok su bili štenci) na svakoga kad ste vani i kako ste reagirali?

ne znam kakav je bio kao štene ali kad sam ga dobila imao je već 2.5godine, prvih mjesec dana je bio nemoguć vani, doslovce nije nitko mogao proći a da se on ne zaletava i laje, reagirala sam sa NE i IDEMO, IDEMO dok se nije naučio lijepo šetat, i danas me zafrkava ovisno o danu ali sam ja tvrdoglavija nego on i već ga poznajem dovoljno da znam kad se sprema galamiti bezveze tako da automatski - ne i idemo, idemo... kad nauči NE možeš ga korigirati kad radi gluposti

min_min
18.03.2012., 10:24
ne znam kakav je bio kao štene ali kad sam ga dobila imao je već 2.5godine, prvih mjesec dana je bio nemoguć vani, doslovce nije nitko mogao proći a da se on ne zaletava i laje, reagirala sam sa NE i IDEMO, IDEMO dok se nije naučio lijepo šetat, i danas me zafrkava ovisno o danu ali sam ja tvrdoglavija nego on i već ga poznajem dovoljno da znam kad se sprema galamiti bezveze tako da automatski - ne i idemo, idemo... kad nauči NE možeš ga korigirati kad radi gluposti

slazem se, to carobno NE je najvaznija naredba koju zna... Moj nije lajao, od kad je dosao nama kao bebac, svi su ga stalno htjeli gledat, mazit, slikat, ja sam to sve strpljivo podnosila:503: tako da sad obozava svih. Jedno vrijeme je imao fazu ako mu netko NE BI prisao da ga pomazi na ulici da se uvrijedi :rofl:

Ribež
18.03.2012., 14:04
Moja je takva narav ili sam ja takve naravi da sam ju dobrano odvikla od lajanja. U stanu ne laje. Ako čuje susjede po ulazu nešto kao mrmlja, reagira kada joj kažemo "pššš!!"
Vani zna lajati ali ako pretjera (mada rijetko) tada ju samo lagano cuknem na fleksici, kažem ne, tiho ili pšš i posluša.

Nedavno sam prvi put vidjela da se pofajtala s drugim psom i nisam se ni snašla.
Moja je bila na fleskici a druga ženkica puštena i došla nam je iza ugla.
Nisam se ni snašla već su se krenule gristi.
Šokirana sam bila jer je ova moja skočila isto za vrat ovoj drugoj, ma nisam uspjela ni odreagirati.
Moja nema snagu ugriza apsolutno nikakvu ali očigledno toga nije svjesna dok ju jednom netko ne primi za stvarno - ovo je bio prvi put jer su me fakat nespremu uhvatile - babe jedne.
Prošlo je ipak bezbolno jer je ta kujica isto bila mala i vlasnik čim je došao iza ugla i viknuo njegova se maknula.

lana74
19.03.2012., 07:22

ma moja odlično šeta vani skoro od prvog dana od kada smo je počeli izvodit. sad ima 3 miseca i 20 dana mogu je komodno vodit bez uzice, ide za mojim nogama al zadnjih par dana laje na svih vani i na NE!!! uopće ne reagira.:ne zna: ma čak i na sve susjede laje...
i da još uvik piša po kući iako je više od misec dana kod nas. :o
ujutro u 6 sati dok obučem cipele za izvest je vani ona se ispiša...e onda sam jučer ujutro odmah je trčeći izvela na balkon i popišala se na novinu. to je napravila još dva puta taj dan na moju naredbu. ma ako je izveden i 5-6 puta vani (od toga bar 1 put budemo skoro po sat-dva vani) ona i dalje piša po kući. i ne nije više mala da ne može trpit malo jer se cilu noć ne popiša....
jutros sam poludila, čim sam se probudila trk sa njom na balkon da se popiša a ona ništa i ja kažem ok, idem obuč cipele da je izveden, i dok sam ja to napravila opet se ispišala po kući, :503::503::503: ne doživljava moju ljutnju uopće:504::504: A šta je najgore zna da radi šta ne smi jer sam je sinjala kako me pogledala i išla se sakrit da se popiša i povukla sam je malo za dlaku da se pripadne jer na ton uopće ne reagira.... ŠTA DALJE DA RADIM????

min_min
19.03.2012., 10:51
ma moja odlično šeta vani skoro od prvog dana od kada smo je počeli izvodit. sad ima 3 miseca i 20 dana mogu je komodno vodit bez uzice, ide za mojim nogama al zadnjih par dana laje na svih vani i na NE!!! uopće ne reagira.:ne zna: ma čak i na sve susjede laje...
i da još uvik piša po kući iako je više od misec dana kod nas. :o
ujutro u 6 sati dok obučem cipele za izvest je vani ona se ispiša...e onda sam jučer ujutro odmah je trčeći izvela na balkon i popišala se na novinu. to je napravila još dva puta taj dan na moju naredbu. ma ako je izveden i 5-6 puta vani (od toga bar 1 put budemo skoro po sat-dva vani) ona i dalje piša po kući. i ne nije više mala da ne može trpit malo jer se cilu noć ne popiša....
jutros sam poludila, čim sam se probudila trk sa njom na balkon da se popiša a ona ništa i ja kažem ok, idem obuč cipele da je izveden, i dok sam ja to napravila opet se ispišala po kući, :503::503::503: ne doživljava moju ljutnju uopće:504::504: A šta je najgore zna da radi šta ne smi jer sam je sinjala kako me pogledala i išla se sakrit da se popiša i povukla sam je malo za dlaku da se pripadne jer na ton uopće ne reagira.... ŠTA DALJE DA RADIM????

Pa ona je beba jos! 3 mj i 20 dana ima? Ma nemoj se brinuti, to je jos veeelika beba, nauciti ce. Pa treba vremena za to. Jel pisa u kuci uvijek na isto mjesto ili gdje god stigne? S cim isperes to gdje se popiskala? Mozda koristis sredstva sa amonijakom pa joj smrdi na pis pis. Nema ona svijest o tome da radi nesto krivo, ona se samo popisa tamo gdje misli da je wc. Nije da je proracunata pa da namjerno pisa gdje ne treba :D. Pomalo, nauciti ce. Mjesec dana je jako malo vremena... :cerek:

lana74
19.03.2012., 11:26
Pa ona je beba jos! 3 mj i 20 dana ima? Ma nemoj se brinuti, to je jos veeelika beba, nauciti ce. Pa treba vremena za to. Jel pisa u kuci uvijek na isto mjesto ili gdje god stigne? S cim isperes to gdje se popiskala? Mozda koristis sredstva sa amonijakom pa joj smrdi na pis pis. Nema ona svijest o tome da radi nesto krivo, ona se samo popisa tamo gdje misli da je wc. Nije da je proracunata pa da namjerno pisa gdje ne treba :D. Pomalo, nauciti ce. Mjesec dana je jako malo vremena... :cerek:

ja i muž se zezamo da je plavuša:lol:

ma piša di stigne, ne samo na jedno mjesto. ni ovo sa nagradama ne pali. stavila sam joj novinu na balkon i tu se popiša ako se slučajno nađe tu...inače zapiša di stigne. ma ni one kapi ne pomažu. evo kaže muž da se sinoć uvalila leć na kauć i tu se popišala:503::503: ( a kauć sigurno nije čišćen sa amonijakom)

ma ubiju me u pojam vlasnici pasa koje sretnemo vani. kažu: "već je mjesec kod vas a JOŠ se piša svugdi po kući!!??"
večina ih kaže da su se njihovi štenci naučili nakon tjedan dana ne pišat po kući, al da bi ih znali lupit po guzici da bi to postigli

a sa čin čistim? a sa svačin, već san luda od čišćenja!!!! moran provjerit to sa amonijakom...a čin da očistim da ga ne privlači miris?

Reina
19.03.2012., 14:13
Prvo, prestani koristiti kapi.
Moj pas nije zelio pisati na novine kada sam stavila kapi.

Drugo, probaj mjesto gdje se popiskila oprati mjesavinom vode i alkoholnog octa.
To ubije miris pisake i ne smrdi vise.

min_min
19.03.2012., 14:55
tako je, alkoholni ocat najbolje prikrije miris pisake. Ja sam recimo prvih mjesec dana sve cistila s nekim dm-ovim pripravkom i sto bi ja vise cistila, to je on vise pisao. I onda sam vidjela da taj proizvod sadrzi amonijak :cerek:
Ocat je zakon. Neko vrijeme ce ti kuca biti kao zdjela za salatu, ali isplati se :D

lana74
20.03.2012., 16:21
tako je, alkoholni ocat najbolje prikrije miris pisake. Ja sam recimo prvih mjesec dana sve cistila s nekim dm-ovim pripravkom i sto bi ja vise cistila, to je on vise pisao. I onda sam vidjela da taj proizvod sadrzi amonijak :cerek:
Ocat je zakon. Neko vrijeme ce ti kuca biti kao zdjela za salatu, ali isplati se :D

evo san očistila alkoholnin octom. i naravno nakon 2 minute opet lokva:503:

dea19sk
20.03.2012., 20:44
Moja mala maltezerica ce za 4 dana imati 3 mjeseca,prije par dana primjetili smo da joj uho strsi i odveli smo je veterinarki koja nam je dala kapi za kapanje,jer navodno ima upalu.... danas kada sam ju kupala,primjetila sam mrlje crne po njenom trbuku,iza oba uha i kod guze,zanima me dali je to normalno kod maltezera? i jos jedno pitanje,ne zeli jesti psecu hranu,pojest ce bilo sta sta vidi da mi jedemo,ali psecu hranu ne zeli ni pomirisati,bilo da se radi o keksicima ili konzervama,nebitno? zahvaljujem unaprijed

min_min
20.03.2012., 21:10
Moja mala maltezerica ce za 4 dana imati 3 mjeseca,prije par dana primjetili smo da joj uho strsi i odveli smo je veterinarki koja nam je dala kapi za kapanje,jer navodno ima upalu.... danas kada sam ju kupala,primjetila sam mrlje crne po njenom trbuku,iza oba uha i kod guze,zanima me dali je to normalno kod maltezera? i jos jedno pitanje,ne zeli jesti psecu hranu,pojest ce bilo sta sta vidi da mi jedemo,ali psecu hranu ne zeli ni pomirisati,bilo da se radi o keksicima ili konzervama,nebitno? zahvaljujem unaprijed

ako mislis na crne pigmentacije kao sto su ove na slici, onda je to u redu i normalna pojava kod maltezera (zanemari crvenu mrlju na trbuhu psa na slici, to nije normalno, ove crne pigmentacije su ok).
Moras je naviknuti na psecu hranu. Nikako je nemoj uciti na ljudsku, maltezeri su skloni alergijama i ljudska hrana iz vise razloga nije pogodna za njih (to vrijedi uglavnom za sve pse), ukoliko nije specijalno pripremljena bas za njih.
Ako joj ostavis njen dehidrat (keksice), ona ce ga kad tad pojesti jer ce ogladniti. Stavi joj odgovarajucu kolicinu u zdjelicu (na pakiranju proizvoda pise koliko prema starosti i ocekivanoj tezini tvog psa trebas davati hrane), pusti pola sata i makni. Koliko se sjecam, dok su tako maleni trebaju jesti 4 puta dnevno (nisam sigurna, mozda i 3 puta, provjeri jos). Taj postupak ponovi svaki dan u isto vrijeme 3 ili 4 puta (kazem, ne sjecam se tocno u toj starosti koliko puta dnevno treba jesti) i kad ogladni, ukoliko joj izmedju ne dajes nikakvu hranu, ona ce pojesti ono sto joj je namijenjeno :mig: Mozda zvuci malo okrutno ali nemoj to tako gledati. Ona je pas i mora jesti psecu hranu (ili hranu namijenjenu psima). :top:

edit: naravno, ako joj dajes keksice, tada joj ih prethodno namoci u malo tople vode jer ih tako malena i krezuba :cerek: ne moze zgristi.
edit2: zaboravila sam sliku :D
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTsP0szNBs0kEe4UJ_kskLVBJHQFK_Dl Z8SKbd-FYkjqV9boozmZA

dea19sk
20.03.2012., 21:18
ako mislis na crne pigmentacije kao sto su ove na slici, onda je to u redu i normalna pojava kod maltezera (zanemari crvenu mrlju na trbuhu psa na slici, to nije normalno, ove crne pigmentacije su ok).
Moras je naviknuti na psecu hranu. Nikako je nemoj uciti na ljudsku, maltezeri su skloni alergijama i ljudska hrana iz vise razloga nije pogodna za njih (to vrijedi uglavnom za sve pse), ukoliko nije specijalno pripremljena bas za njih.
Ako joj ostavis njen dehidrat (keksice), ona ce ga kad tad pojesti jer ce ogladniti. Stavi joj odgovarajucu kolicinu u zdjelicu (na pakiranju proizvoda pise koliko prema starosti i ocekivanoj tezini tvog psa trebas davati hrane), pusti pola sata i makni. Koliko se sjecam, dok su tako maleni trebaju jesti 4 puta dnevno (nisam sigurna, mozda i 3 puta, provjeri jos). Taj postupak ponovi svaki dan u isto vrijeme 3 ili 4 puta (kazem, ne sjecam se tocno u toj starosti koliko puta dnevno treba jesti) i kad ogladni, ukoliko joj izmedju ne dajes nikakvu hranu, ona ce pojesti ono sto joj je namijenjeno :mig: Mozda zvuci malo okrutno ali nemoj to tako gledati. Ona je pas i mora jesti psecu hranu (ili hranu namijenjenu psima). :top:

edit: naravno, ako joj dajes keksice, tada joj ih prethodno namoci u malo tople vode jer ih tako malena i krezuba :cerek: ne moze zgristi.
edit2: zaboravila sam sliku :D
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTsP0szNBs0kEe4UJ_kskLVBJHQFK_Dl Z8SKbd-FYkjqV9boozmZA

hvala ti puno,smirila si me... tako cu i pokusat sa hranom,jer jela je normalno i konzervice i hils,i odjednom je prestala,zubici su narasli pa moze zvakat...

ally n.
30.03.2012., 11:34
danas sam bila kod veta sa svojom malom jer je prije koja dva tjedna krivo stala i pocne sepati ako previse divlja (a ona non stop skace i trckara) i rekao je da joj je otisao ligament na lijevoj sapici i da bi operacija kostala 2500kn, ali da bi trebalo obadvije sapice operirati jer i na desnoj osjeti 'skljocanje' pa bi nakon operacije lijeve (koja bi sest tjedana bila nefunkcionalna) opteretila desnu i onda bi i nju trebalo operirati. e sad, ja nemam 5000kn.
zanima me dal je itko imao takav ili slican problem, dal da mozda potrazim drugo misljenje?

min_min
30.03.2012., 12:17
danas sam bila kod veta sa svojom malom jer je prije koja dva tjedna krivo stala i pocne sepati ako previse divlja (a ona non stop skace i trckara) i rekao je da joj je otisao ligament na lijevoj sapici i da bi operacija kostala 2500kn, ali da bi trebalo obadvije sapice operirati jer i na desnoj osjeti 'skljocanje' pa bi nakon operacije lijeve (koja bi sest tjedana bila nefunkcionalna) opteretila desnu i onda bi i nju trebalo operirati. e sad, ja nemam 5000kn.
zanima me dal je itko imao takav ili slican problem, dal da mozda potrazim drugo misljenje?

koliko ti je stara maliska?
Moj malac je pred jedno 4 mjeseca u divljanju krivo doskocio i od tada je poceo dizati zadnju sapicu kod svakog mao duljeg hodanja. Nas vet nam je savjetovao da zapocnemo sa postedom te nogice na nacin da ga nosimo niz stepenice (uz stepke moze normalno hodati), da pazimo da ne skace sa velikih visina (a znao je sa zidica skocit u igri prije:503:) , da pazimo na sklizanje po parketu i slicne postede. Eto, da pokucam u drvo :D, odkad se drzimo tih savjeta (zbilja strogo pazimo a i on se naucio da ne smije niz stepenice pa ceka uredno da ga se podigne na vrhu stepenica:rofl:), njemu su se tegobe najprije smanjile a sada je u potpunosti nestalo podizanje sapice.
Ja ti savjetujem da potrazis drugo misljenje, dvije glave su uvijek pametnije od jedne :ne zna:

ally n.
30.03.2012., 12:33
koliko ti je stara maliska?
Moj malac je pred jedno 4 mjeseca u divljanju krivo doskocio i od tada je poceo dizati zadnju sapicu kod svakog mao duljeg hodanja. Nas vet nam je savjetovao da zapocnemo sa postedom te nogice na nacin da ga nosimo niz stepenice (uz stepke moze normalno hodati), da pazimo da ne skace sa velikih visina (a znao je sa zidica skocit u igri prije:503:) , da pazimo na sklizanje po parketu i slicne postede. Eto, da pokucam u drvo :D, odkad se drzimo tih savjeta (zbilja strogo pazimo a i on se naucio da ne smije niz stepenice pa ceka uredno da ga se podigne na vrhu stepenica:rofl:), njemu su se tegobe najprije smanjile a sada je u potpunosti nestalo podizanje sapice.
Ja ti savjetujem da potrazis drugo misljenje, dvije glave su uvijek pametnije od jedne :ne zna:

u ponedjeljak ce godinu dana imati.
tako i moja podigne sapicu. krene trcati i onda valjda joj to smeta i pa skakuce po drugoj sapici. po stepenicama neide, nikad niti nije, boji se ja mislim, tj jedine stepenice koje koristi su dvije ispred ulaza, ali niske su.
skace na trosjede i fotelje i krevet, a bome i na stolac u kuhinji (sve je cca visine 40-50cm). imam parket pa ako pocne trcati onda joj se jako sklize. ali i kada ju van pustimo, kada sa trave prede na pijesak (ako trci) onda bas jako 'leti' jer joj se sklize.
ali od sad joj nedam vise, i reci cu svima u kuci da se njeznije igraju s njom, da sto manje trci.

min_min
30.03.2012., 22:17
Tako je i moj star... 11mj i par dana. Probaj prvo to konzervativno lijecit, za op ima vremena... Nama je trebalo jedno mjesec dana da se popravi stanje. Drzim fige!

lapdog
31.03.2012., 12:44
Po opisu bi se radilo o luksaciji patele, pa si malo proguglajte o tome.

Naša je operirana pred mjesec dana, nije trebalo dirati kost već je "samo" dobila umjetne ligamente. Oporavila se u roku 2 tj. Jako rijetko bi podizala nogicu u šetnji, više bi onako poskakivala, a problem smo primjetili nakon nezgodnog skakanja na kauč. Kako smo mi skužili, problem je mogao postati veći s vremenom da smo zanemarili, pa bi i sama operacija bila teža. Pa smo se odlučili odmah to riješiti. Također smo joj počeli u hranu dodavati Caniviton.

Operirana je kod dr. Jurce (ovo nam je bio prvi susret s njim, ali nam je baš "sjeo" i zato smo izabrali njega za op), pa ga preporučam za ovakve probleme, drugo mišljenje i pregled. Cijenu usluga mogu poslati na pm ako nekog zanima.

todomito
09.04.2012., 17:32
Molim za pomoć.....Naime,nedavno sam udomila maltezericu staru dvije god,odmah nas je sve u kući prihvatila kao da je oduvijek sa nama,mazna,slatka poslušna -OSIM KAD NAM NETKO DOĐE U POSJET....tad laje(to nekako uspijemo dovest u red) i ako nam se netko približi skoči kao da će UGRIST.
Dali mi netko može pomoći kako da ju naučim da to neradi?

telenovelas queen
14.04.2012., 19:52
Zdravo svima, moja maltezerka ima 10 mjeseci, jela je dok je bila mala kao luda. Dakle hranu koju sam joj davala, na pocetku Royal Canin Junior sam joj izmiksavala, dok joj nisu narasli zubii, i jela je od tada granule Canina, normalno. No u jednom periodu je jednostavno prestala da jede Canin, promijenila sam joj, te probala s nekom drugom hranom,mislivsi da se nije zasitila, tipa Pedigree, jela je to dva dana, i onda prestala i to da jede. Ne mogu da je gledam da nista ne jede, i da joj krce crijeva njena mala. Porbala sam i sa onom hranom Friskies Junior to jede dva dana i prestane. Ne jede nista po cijeli dan, crijeva joj krce, i pocne da povraca kao zuc. Onda joj skuham piletinu i rizu, dam joj da jede, i piletnu samu pojede. Eventualno nesto malo rize. Tako prodje dan, samo da se oporavi zeludac, onda joj opet stavim Canina, ma ni da pomirise. Ustvari, dodje, pomirise, oblizne se, i ode jednostavno. Onda sam joj davala i one Pedigree kesice junior, to je jela, al je i to prestala da jede. :/ Onda sam ja rekla dosta zezanja, i stavila joj samo granulice, ma kakvii, uopce nece da jede, onda opet povracanje, nakon ne jedenja po citave danee. Znam da je malo razmazena, sama sam kriva, al jace je od mene. Nekad kao i hoce granulice, kad joj stavim na dvosjed poredam granule, onda se ona uspne, uzme jednu, baci je na pod, igra se s njom, i poslije je pojede. Pitanje je, da li da insistiram s granulicama, iako ne jede po cijeli dan, jer zaista, zna proci dan cijeli, pa pola dana sljedeceg, a da ne jede.
Pusa za sve vase male bijele pahulje, koje volimo vise nego sebe. (:

natalala
14.04.2012., 19:59
Zdravo svima, moja maltezerka ima 10 mjeseci, jela je dok je bila mala kao luda. Dakle hranu koju sam joj davala, na pocetku Royal Canin Junior sam joj izmiksavala, dok joj nisu narasli zubii, i jela je od tada granule Canina, normalno. No u jednom periodu je jednostavno prestala da jede Canin, promijenila sam joj, te probala s nekom drugom hranom,mislivsi da se nije zasitila, tipa Pedigree, jela je to dva dana, i onda prestala i to da jede. Ne mogu da je gledam da nista ne jede, i da joj krce crijeva njena mala. Porbala sam i sa onom hranom Friskies Junior to jede dva dana i prestane. Ne jede nista po cijeli dan, crijeva joj krce, i pocne da povraca kao zuc. Onda joj skuham piletinu i rizu, dam joj da jede, i piletnu samu pojede. Eventualno nesto malo rize. Tako prodje dan, samo da se oporavi zeludac, onda joj opet stavim Canina, ma ni da pomirise. Ustvari, dodje, pomirise, oblizne se, i ode jednostavno. Onda sam joj davala i one Pedigree kesice junior, to je jela, al je i to prestala da jede. :/ Onda sam ja rekla dosta zezanja, i stavila joj samo granulice, ma kakvii, uopce nece da jede, onda opet povracanje, nakon ne jedenja po citave danee. Znam da je malo razmazena, sama sam kriva, al jace je od mene. Nekad kao i hoce granulice, kad joj stavim na dvosjed poredam granule, onda se ona uspne, uzme jednu, baci je na pod, igra se s njom, i poslije je pojede. Pitanje je, da li da insistiram s granulicama, iako ne jede po cijeli dan, jer zaista, zna proci dan cijeli, pa pola dana sljedeceg, a da ne jede.
Pusa za sve vase male bijele pahulje, koje volimo vise nego sebe. (:
Mislim da je u pitanju prvo tjeranje :cerek:
moja Zara je isto tako prestala papati dok se terala, i jako je smrsavila i ja sam se isto tako prepala jer je zaista bila mrsava, kupovala sam i ja razne hrane i nista jedino sta je jela je riza i povrce ili juhica s mesekom.. ali nastavila sam i sa royalom i nakon sto je sve to zavrsilo je normalno jela svoju hranu.. isto tako po ljeti dok je vruce jede samo po noci :cerek:

luna_30
14.04.2012., 20:19
I mi imamo isti problem sa našom maltezericom..
sad je stara 4 i po godina.
na početku smo kupovali skupu suhu hranu i jela je ko luda...kad je bila mala..
i onda je polako prestala da jede tu suhu hranu..
pa smo kupili drugu, pa treću, pa petu...više ne znam koju nismo probali.
svaku bi jela samo na početku i onda prestala.
Sad joj kupim najjeftiniju suhu hranu u Lidlu...ne znam kako se zove 3 kg je..
i tu pojede ali samo kad je jakooooo gladna...nakon 2 dana gladovanjaa.
konzerve isto baš neće...
i zato smo primjenili najgoru metodu....jede našu hranu...dakle što mi jedemo, jede i ona :503:
znam da to ne valja...ali isto povraća od gladi...
gledam da joj ne dajem slano...ali nije to uvijek moguće..i znam da će joj bubrezi s vremenom stradati..
zato vama koji imate istih problema ne znam što da savjetujem...pokušajte ustrajati.

telenovelas queen
14.04.2012., 20:40
natalala Hvaala ti puno na odgovoru. (: Imala je ona prvo tjeranje, i zavrsilo joj je, i nastavila je po starom, tj. da ne jede. Razmazena moja.:cerek:
luna_30 Hvala i tebi na savjetu.

Nema mi druge nego da budem uporna i da granule stoje, jer ipak one su najbolje za njih.
Kiss cure.

drako
14.04.2012., 20:43
ja svaki mjesec kupujem drugu hranu...uvijek royal c. i za male pasmine. Kad vidim da brlja, a gladan je, promjenim hranu. Ono što ostane pomješam s novom. Prije par dana sam mu kupila hranu "za izbirljive" pse (royal canin small fussy dogs..). dehidrat, ali ima nekakvo punjenje. U jutro mu pomiješam pola konzerve (cesar -divljač ili govedina) s dehidratom i sve smaže, za večeru samo dehidrat.. nekada traži i treći obrok, a nekada ne jede cijeli dan.
naravno, on bi jeo što i ja, ali mu ne dozvoljavam jer je imao dosta problema s probavom, a mislim da bi pojeo sve što mu se ponudi (osim njegove hrane..). Dobro su mi poznati problemi s prehranom....

Ribež
15.04.2012., 22:02
Recept: staviš mu na nekih 10 minuta zdjelicu - hoće -neće - makneš.
I tako ponavaljati za svaki obrok. Ne ostavljati na raspolaganju hranu
Ja sam se ubila dok nisam tako počela. Kada su gladni bogme jedu.

lana74
16.04.2012., 11:39
Ne jede nista po cijeli dan, crijeva joj krce, i pocne da povraca kao zuc. . (:

gastritis?

http://moj.pet-centar.hr/Psi/Maltezer-povraca-pjenicu-561.html

Ribež
16.04.2012., 16:27
Hm moja je pojela sitnu gumicu - onu kao za zimnicu gumenu i imala je iste simptome - povraćanje, nije jela, kruljilo da se stvarno glasno čulo..
Da nije nešto takvo??
Kod gastritisa je tipično da povračaju žutu sluz. I to smo imali i na posebnoj smo prehrani radi toga. Spasile nas inekcije peptorana i antibiotika..
Užasno su osjetljivih želučeka i ne mogu sve probaviti. Moja je recimo dobila gastritis od glupih kukuruznih žganaca...

fermina-daza
16.04.2012., 20:10
I mi imamo isti problem sa našom maltezericom..
sad je stara 4 i po godina.

....i zato smo primjenili najgoru metodu....jede našu hranu...dakle što mi jedemo, jede i ona :503:
znam da to ne valja...ali isto povraća od gladi...
gledam da joj ne dajem slano...ali nije to uvijek moguće..i znam da će joj bubrezi s vremenom stradati..
zato vama koji imate istih problema ne znam što da savjetujem...pokušajte ustrajati.

:confused: I kada znaš da joj ovakvim načinom prehrane ugrožavaš život, ti nastavljaš s time? :confused:

Ovo je kao da dozvoliš svom trogodišnjem djetetu da jede samo ono što se njemu dopada. Prehrambene navike se stječu, kako kod ljudi, tako i kod kućnih ljubimaca. Zapravo, štene obično od majke stigne s prehrambenim navikama, a onda mi zeznemo stvar svojim neznanjem ili popustljivošću. No, kada već vidimo da stvari ne funkcioniraju kako treba, dužni smo zbog dobrobiti ljubimca istrajati na njemu primjerenom načinu prehrane. To ne znači da mu nećemo dati nešto što sebi pripremamo, ali izdvojeno iz posude prije začinjavanja i primjereno njegovom probavnom traktu i potrebama.

O prehrambenim navikama naših mezimaca ovdje je već bilo puno riječi. Ako pas nije bolestan, a najčešće nije, onda nema druge nego samo dosljednost, dosljednost i dosljednost.

O svom iskustvu s Lunom sam već pisala, pa se ne bih opširno ponavljala, jer se mogu naći postovi. No, između njezinog istjerivanja i mog ustrajavanja, na kraju njezinog trodnevnog gladovanja, napokon smo došli dotle da se sada pojede sve što se dobije u zdjelici. Dehidrat najmanje voli, ali ga i najmanje dobiva, tek za slučaj da joj probavni trakt bez problema prihvati takvu hranu kada se nađemo u situaciji da joj ne mogu servirati sirovu hranu (osnovna prehrana) ili nešto kuhano (povremeno).

No, bez obzira na izbor prehrane, pas mora pojesti ponuđenu hranu. Na kraju krajeva, kada veterinar pokušava ustanoviti neki zdravstveni problem kod psa, jedno od prvih pitanja je jede li normalno ili odbija hranu. Kako ćemo to znati, ako nam pas uobičajeno brlja s hranom?

tobina
27.04.2012., 16:47
Molim vas, pokušavam kupiti maltezera! sve što odem pogledati roditelji psića su preveliki da bi bili čistokrvni maltezeri! nisu mi biti papiri.

surefire
27.04.2012., 16:57
Bez papira nema ni čistokrvnih maltezera. Papiri ne služe samo za izložbe, već se njima dokazuje porijeklo psa.

Pimpinell@
27.04.2012., 17:23
Molim vas, pokušavam kupiti maltezera! sve što odem pogledati roditelji psića su preveliki da bi bili čistokrvni maltezeri! nisu mi biti papiri.

prvo pitaj prije nego odeš ima li pas papire..ako nema , uštedit ćeš si trud i smanit razočarenje

tobina
27.04.2012., 21:14
Pitam prije nego odem pogledati, ali svi tvrde čistokrvni mali maltezeri. pa pitam koliko imaju kila oko dvije, tri.... pa dođem...a tamo barem 5 kg!! U obzir ne uzimam one gdje ne mogu vidjeti barem jednog roditelja! Ima li netko iskustva nedavno?! Gdje ih kupiti!!!

ChiliKimi
27.04.2012., 21:24
Pitam prije nego odem pogledati, ali svi tvrde čistokrvni mali maltezeri. pa pitam koliko imaju kila oko dvije, tri.... pa dođem...a tamo barem 5 kg!! U obzir ne uzimam one gdje ne mogu vidjeti barem jednog roditelja! Ima li netko iskustva nedavno?! Gdje ih kupiti!!!

Evo izvoli - http://www.hks.hr/web/index.php?str=28

Imaš popis uzgajivača, nazoveš i odeš vidjeti s tim da su ovi ZAISTA maltezeri i uvijek možeš vidjeti mamu ili oba roditelja i imaju dokaz tj. rodovnik da su maltezeri.

Pimpinell@
29.04.2012., 13:47
>Da ne kopam sad po cijeloj temi a vjerojatno ću baš na maltićima dobiti najbrži odgovor, dakle-čime ste ono riješavali tragove suza na bijeloj dlaci a da nije ono što se stavlja u hranu i što je štetno..

Riječ je o bijeloj boxerici koja ima malo zapuštene bore na licu, bore koje se spuštaju od očiju do ispiod nosa..i te tragove s nečim treba čistiti..

http://i294.photobucket.com/albums/mm86/krampusara/Bezimeno.jpg
Ideje ??
Tnx :)

mopsica
29.04.2012., 14:57
bornom vodom, i onda osušiti

Pimpinell@
29.04.2012., 15:00
bornom vodom, i onda osušiti

OK

Što točno radi borna voda ??

mopsica
29.04.2012., 15:08
blagi dezinficijens, a izbijeli valjda jer je crvenilo od gljivica (vlaga im je super) a na njih dobro djeluje

Pimpinell@
29.04.2012., 15:14
Aha..ok..tnx :)

zara tia
03.05.2012., 21:59
di vi kupujete tu borna vodu,ja sam nedavno htjela kupit u ljekarni i pita me ženska za kaj će mi to,to su kao neke kapi za oči bla bla nemože bez recepta,ja velim da mi za pesa treba,a veli ona da odem kod vet.po recept:ne zna:

Ribež
03.05.2012., 22:01
di vi kupujete tu borna vodu,ja sam nedavno htjela kupit u ljekarni i pita me ženska za kaj će mi to,to su kao neke kapi za oči bla bla nemože bez recepta,ja velim da mi za pesa treba,a veli ona da odem kod vet.po recept:ne zna:

Imaš bornu vodu u kapima - baš kao kapi za nos i skuplje - to ne kupujem i možda stvarno ide na recept.
Kupujem u plastičnoj flašici tipa kao za alkohol..
Odi do druge ljekarne - ova ti baljezga gluposti..svašta..

mopsica
03.05.2012., 22:02
postoje i borne kapi, meni su i to dale bez recepta, a ovo je u istoj flašici kao i alkohol, 20ak kn

NeoNoir
04.05.2012., 06:33
Imaš bornu vodu u kapima - baš kao kapi za nos i skuplje - to ne kupujem i možda stvarno ide na recept.
Kupujem u plastičnoj flašici tipa kao za alkohol..
Odi do druge ljekarne - ova ti baljezga gluposti..svašta..

problem je što je borna kiselina u određenoj koncentraciji jako otrovna. prije si ju mogao kupiti u obliku kristalića/praha (boraks) al je to sad zabranjeno. jedino što mislim da smiješ kupiti jest 3%-tna otopina borne kiseline (koja se inače koristi za ispiranje rana), ali dal je sad to ista ili manja konc. kiseline u odnosu na onu s kojom bi se moglo tolko blizu očiju petljat :ne zna: možda je ipak najbolje da cura pita veterinara.

zara tia
04.05.2012., 07:30
to sam baš bila u onoj ljekarni na kvatriću preko puta mcdonaldsa,a niš pitat ću u dr.ljekarni a ak mi isto vele onda idem kod vet.:kava:

a7x
04.05.2012., 17:24

ako te zafrkava radi naziva ti lijepo dođeš i kažeš da ti treba acidi borici 3% za psa i nema da ti ne da :mig: ne treba ti recept od veta nit ikakve gluposti ... kod mene u Trnskom ili evo u susjednom Sigetu ti dođe 9kn bočica

zara tia
04.05.2012., 18:15
isse a ona meni veli da to košta 40ak kn:504::503: očito sam naišla na krivu

min_min
04.05.2012., 21:47
Ma gluposti :thumbdown: thunbdown za ljekarnicu. 3%acidi borici je u slobodnoj prodaji i nemoj da ti uvali neke superduperbeskorisne kapi na bazi acidi borici nego lijepo odi i trazi 3%bornu kiselinu. To je ista ta koju koriste oftalmolozi i ne brini nis.

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2

zara tia
07.05.2012., 13:18
e i da vas još nekaj pitam,evo naš maltezer sad ima 9 mj.nuždu obavlja vani,nema pelenu,uglavnom ujutro ga pustim na terasu poslije ide još u livadu da obavi sve kaj treba i da se istrči,ali kad ga ostavim doma zapiša mi kutnu:503:kaj da radim??kak da mu objasnim da to ne radi,jer fakat užasno smrdi a teško se pere jer mi je od onog materijala kutna,nemrem se sad sjetit kak se zove..uglavnom kad se vratim vidim to zapišano al kad smo doma ne radi to

Pimpinell@
07.05.2012., 13:35
kastriraj ga

lapdog
07.05.2012., 13:41
Zapišava tj. oblježava. "Neizlječivo". Ko muški mačori-najpoznatija usporedba. Il se navikni i ne nerviraj ili kastriraj.

zara tia
07.05.2012., 14:03
onda mu kastracija ne gine,i kaj onda sigurno nebu zapišavao?kolko košta kastriranje psa

Pimpinell@
07.05.2012., 14:06
gle, u životu ništa nije 100% sigurno, osim da nas jednog dana neće biti, ali je veeeelika vjerojatnost da kad mu se hormoni očiste to više neće raditi..
mislim da maltezera možeš kasztrirati za cca 300-400 kuna, barem kod nas u st možeš..za ostale gradove ne znam

lapdog
07.05.2012., 14:09
Ovisi, ako je to već utvrđeno ponašanje i traje dugo, onda ponekad ne upali. Ali mislim da tu to nije slučaj, jer je još vrlo mladi pubertetljija.

Drugog lijeka nema. Jeli izložbeni, uzgojni pas?

Zovi svoje vetove, pa pitaj. Razlikuju se cijene, ali za muškiće je jeftinije nego za cure. Nemam pojma, 300-500 kn?:ne zna:

Pimpinell@
07.05.2012., 14:12
osim kastracije, budući da to radi samo kad vas nema doma, možeš mu jednostavno onemogućiti pristup u tu prostoriju, to što je on mali pas, ne znači da mora imati na raspolaganju cijeli stan..ako nemaš vrata na stanu na tom dijelu, lijepo napravi ogradicu...
i ne daj da mu bude dosadno..

sigurno neće pišat u manjem prostoru u kojem boravi..
iako, ako nije uzgojni i izložbeni pas, nema nikakav razlog da uopće ima jaja, osim da ih liže...a bez toga se može

lapdog
07.05.2012., 14:22
Pimp, vrlo moguće da će ponoviti isto i u ograničenom prostoru (pri tome mislim na prostoriju, više prostorija-ne boks i sl). Nama to upalilo nije pred puuuno godina. No, moguće da će se ograničit samo na određena mjesta-tipa 2-3-4 omiljena. Jednostavno je to "jače od njih", prirodno za mužjaka koji obilježava svoj teritorij.

zara tia
07.05.2012., 14:28
ma iskreno,dosta je zločest,kad smo ga zatvorili u hodnik pregrizo nam je žicu od telefona interneta i tv-a:503:ima svoje igračkice koje može grist al mu je očito dosadilo,ljepše mu je grist nekaj kaj nesmije,razmišljam čak da ga zavežem kraj njegovog kreveta dok me nema i bok

romanas
07.05.2012., 15:25
evo da javin da se rio dobro oporavlja od kastracije...već sad i meni laiku izgleda ok, al san zato prvih dana bila luda...jer su šavovi popucali pa mi je izgledalo očaj...skače i ludira se ka da ništa nije bilo...
ps
šta se tog zapišavanja tiče...rio nikad nama ništa u stanu nije zapiša...ali zato u šetnji svaki minut noga gori, a kad nestane pišališe onda dože nogu bezveze (prije kastracije)...al sad digne nogu dva tri puta i ne više...

zara tia
07.05.2012., 15:39
ma i naš čim izađemo van zapiša zgradu pa koš za smeće,pa drvo,pa trafostanicu,pa drugu zgradu,drvo,koš za smeće i onda otrči na livadu da se pokaka i kad se vraćamo opet sve po redu zapišava,neznam od kud mu tolko tekućine:D

Anna221
07.05.2012., 18:33
Pozdrav svima!! zanima me dali je itko imao "ušnih" problema s maltezericima? Naime uzeli smo kujicu, dosla je jako mlada (mjesec ipo) i usi su joj bile pravilne, dok nije pocela ici vani..sad ih dize bon stop, al ne gore, nego ili u stranu (kao shrek:)) ili ih križa u repic na potiljku kao zeko..savjeti su podjeljeni..netko kaze da je treba pustiti da joj je to faza (ratnicka) a netko da ih treba ispravljati jer će joj hrskavica tako zarasti..ta hrskavica joj je jako mekana i bas mi ju milo dođe kad joj ispravim..
Imate li sličnih iskustava? bila bih zahvalna da cujem vaše mišljenje!

mopsica
07.05.2012., 19:46
možda ima u sebi westya pa uši ne znaju kud bi :D

Pimpinell@
07.05.2012., 20:20
Anna221@
Pitaj uzgajivaca sta da radis s usima

lunahor
14.05.2012., 06:45
pozz, nova sam vlasnica male maltezerice od subote , stara je 9 tjedana. ucimo kakanje u wc, jos nam piskenje nekako ide ali kakanje ide svuda. nikako ne povezuje sa wc i sa istim mjestom. ne smije jos van dok ne zavrsimo cijepljenje pa se uci na pelenu.
nego, slabo mi jede, jako slabo jede dehidrate (royac c. ) , malo , par komadica pa malo iz ruke i tak.
ne mocim ga jer nece ni mokri tj isto je, ima 3 obroka dehidrata i jedan mlijecni, sir ili jogurt.

Reina
14.05.2012., 06:57
Dva dana je kod vas, budite strpljivi.:cerek:
Za pocetak, drekec koji posija negdje u kuci, premjestite na pelenicu i ostavite ga neko vrijeme, da poveze da je tu mjesto gdje se kaka.
A mjesto gdje se pokakala ocistite mjesavinom octa i vode.
Pratite ju i kada primijetite da ce kakati, odnesite ju na pelenu.
Kada obavi sto ima, obilno nagradite.

I hranjenje ce doci na svoje s vremenom.
Ako je kod uzgajivaca jela RC i odgovarao joj je, onda budite uporni.
Dnevnu kolicinu hrane podijelite na 4-5 obroka i pokusajte joj hranu preliti s malo jogurta ili stavite malo svjezeg sira unutra.
To bi ju trebalo potaknuti da papa.

Samo ju nemojte hraniti iz ruke.:mig:

lunahor
14.05.2012., 07:14
hvala na odgovoru :)
a kad bi bilo vrijeme za prvo sisanje ? vetrinarka kaze tek s 4 mj, no ona je vec prilicno cupava ..

Reina
14.05.2012., 08:02
hvala na odgovoru :)
a kad bi bilo vrijeme za prvo sisanje ? vetrinarka kaze tek s 4 mj, no ona je vec prilicno cupava ..

Pa jos je premala za sisanje, sacekaj da navrsi 4 mjeseca.
Jer ovako malu pesice ce ti rijetko tko osisati.
Mislim, odi kod nekog groomera, pa pitaj, mozda ce samo postucati oko guze i pise.

I vidim ti po profilnoj da nam peseki imaju iste krevetice. :))

Pepaa
24.05.2012., 19:07
Pozdrav!

Za nekih mjesec dana dobit ću za rođendan maltezer i užasno sam nestrpljiva kaj se tiče toga tak da me sve zanima o njemu. Kako se on grani tj. dali jede posebnu neku hranu ili može i ovo kuhano? Koliko često ga smijem kupat i kakav šampon koristi? I sve ostalo.
Ako nije problem nek mi netko napiše ukratko o tim informacijama. :)

Reina
25.05.2012., 06:07
Pozdrav!

Za nekih mjesec dana dobit ću za rođendan maltezer i užasno sam nestrpljiva kaj se tiče toga tak da me sve zanima o njemu. Kako se on grani tj. dali jede posebnu neku hranu ili može i ovo kuhano? Koliko često ga smijem kupat i kakav šampon koristi? I sve ostalo.
Ako nije problem nek mi netko napiše ukratko o tim informacijama. :)

Prodji ovu temu i sve ces saznati.
A i temu stene dolazi.

Od hrane je najbolje da jede ono sto je jeo kod uzgajivaca, a kasnije ga mozes prebaciti na neku drugu hranu.
Smijes mu kuhati, naravno. Nista zacinjeno, masno, slano i slatko, nista sto napuhava.
Kupanje, eh, ja svog psa kupam jednom mjesecno. Ali ako se nesto posebno uprlja, onda i cesce.
Ovisno o tome koliko mu dlaka raste, moras ga voditi sisati- barem svaka tri do cetiri mjeseca.

Pepaa
29.05.2012., 17:12
A s koliko ga mjeseci smijem kupati i to šamponom?

mopsica
29.05.2012., 18:43
čim dođe doma (štene ne uzimaš prije 2 mj) sa kvalitetnim šamponom za štence
pravi uzgajivač sam okupa štene prije odlaska u novi dom

tobina
04.06.2012., 08:51
Pozdrav!
Nova sam na forumu. Prije mjesec dana dobila sam malog maltezera od dva mjeseca. Sada taj maltezer ima 1.9kg ,ima tri mjeseca!
Molim vas za komentare i vaša iskustva o vašim psićima - koliko su narasli tj dobili na težini i do kada su rasli, da malo pokušam usporediti! Tata mog maltezera je jako mali oko 2kg, ali mama je nesšto veća. jel moguće da ovaj moj bude puno veći?

Reina
04.06.2012., 16:03
Pa sad, moguce da ti nisu pokazali prave roditelje.
Ako se radi o neregistriranom, domacem uzgoju, jel.

Medjutim, sto je, tu je.

Sigurna sam da je super sladak i savrsen, lajav i komican. :cerek:

a7x
04.06.2012., 16:56
Pozdrav!
Nova sam na forumu. Prije mjesec dana dobila sam malog maltezera od dva mjeseca. Sada taj maltezer ima 1.9kg ,ima tri mjeseca!
Molim vas za komentare i vaša iskustva o vašim psićima - koliko su narasli tj dobili na težini i do kada su rasli, da malo pokušam usporediti! Tata mog maltezera je jako mali oko 2kg, ali mama je nesšto veća. jel moguće da ovaj moj bude puno veći?

pa uzmi si rodovnicu i guglaj imena i fotke predaka :mig: ok sam sam malo :D

sve u svemu zavisi ti od porijekla psa do načina držanja

zara tia
04.06.2012., 18:59
moj ima 10mj. i 4 kile,nemam pojma jel to ok il nije,meni je ok:)mali je al dugačak:D

tobina
04.06.2012., 19:13
Pa sad, moguce da ti nisu pokazali prave roditelje.
Ako se radi o neregistriranom, domacem uzgoju, jel.

Medjutim, sto je, tu je.

Sigurna sam da je super sladak i savrsen, lajav i komican. :cerek:

Da, radi se o kućnom uzgoju ali radi se o prijateljima prijatelja pa ipak vjerujem da su pokalazali prave roditelje. Dakle, mama i tata nemaju rodovnicu.
Samo sam pitala informativno da mogu malo usporediti podatke kako rastu kod drugih vlasnika tih preslatkih malih čuda!
I doista sladak je i predivan....

tobina
04.06.2012., 19:17
moj ima 10mj. i 4 kile,nemam pojma jel to ok il nije,meni je ok:)mali je al dugačak:D

ma super...da i meni se čini da će i moj biti duži, a nizak!
Sjećaš li se (slučajno)koliko je imao s tri ili četiri mjeseca?

tobina
04.06.2012., 19:21
A s koliko ga mjeseci smijem kupati i to šamponom?

evo moje iskustvo...ima tri mjeseca i okupala sam ga prvi put šamponom All system...i šampon je super...dlaka je mekana i čista. Psić mi je bio super kod kupanja , prije smo se igrali sa vodom i dala sam mu da pije iz tuša i onda sam ga okupala, osušila fenom malo se bojao ali se kasnije i na fen privikao čak mu je godilo. Šampon sam kupila u pet centru za 89 kn manju bočicu ali je koncentrat i čini se da bi mogao potrajati!

a7x
04.06.2012., 22:34
evo moje iskustvo...ima tri mjeseca i okupala sam ga prvi put šamponom All system...i šampon je super...dlaka je mekana i čista. Psić mi je bio super kod kupanja , prije smo se igrali sa vodom i dala sam mu da pije iz tuša i onda sam ga okupala, osušila fenom malo se bojao ali se kasnije i na fen privikao čak mu je godilo. Šampon sam kupila u pet centru za 89 kn manju bočicu ali je koncentrat i čini se da bi mogao potrajati!

uzmi svakako i nekakav regenerator, budu mu se stvarale uzle ako mu pustiš dlaku

zara tia
05.06.2012., 21:28
ma super...da i meni se čini da će i moj biti duži, a nizak!
Sjećaš li se (slučajno)koliko je imao s tri ili četiri mjeseca?

hmm..pa negdje oko 2 kile,možda malo manje..

Timbalandica
06.06.2012., 06:06
Kako su ljudi neuki, to je zbilja strašno!

I da riješimo jednom za svagda: Ljudi moji, vi ako uzimate psa sa rodovnicom, vi NISTE obvezni ići na izložbe. Možete uzeti štene koje nije za izložbe, imati zdravog psa i pravog maltezera i dobiti ga za jeftinije. Sve se da dogovoriti s uzgajivačima.

Vaša je stvar što ste svi lijeni i silom želite psa jefitnije i to što je brže moguće. Sve se da riješiti, problem je što se treba potruditi. I da, ima sigurno maltezera koji nisu izložbeni i za 600 eura.
A može se dogovoriti i plaćanje na rate.

atlantis
06.06.2012., 09:34
još jedan post koji promovira kupnju psa bez rodovnice i biti će banova.

Rrochelle
06.06.2012., 18:27
Dobila sam neki dan štene maltezera staro 2mj!
Na obavljanje nužde ju još privikavam,ali čini mi se da ide na bolje,reagira kad joj kažem NE tj prestane s tom pizdarijom koju radi :D
Kad idemo u šetnju 90% ulice ju nosim a ona hoda svega par minuta.Svjesna sam da je to još beba i svega se boji (a ulica je mirna i nema puno drugih životinja i buke ),al ona mi se sjedne na cestu i gleda me i cvili dok ju ne počnem nosit.Ne znam dal ju stvarno gnjavim s tim što hoću da i sama šeće malo (tj zanima me koliko joj je vremenski dovoljno za tu dob i kad se umori?),jer očito je da me zajebava a ne želim ju razmatit..Previše :cerek: I još jedna stvar,cvili iz dosade.Dakle sigurna sam da nije gladna/žedna/mora obavit nuždu,nakon igre onak kad već jedva gleda i vrijeme je za spavanje,ona cvili i cvili.Ja se okrenem na komp dovršit mail,cvili.Pogledam ju i kažem Tia,ona prestane.Okrenem glavu,cvili.
Kako da ju odviknem od toga,ili je to jednostavno faza koju moram(o) proć dok je štene? :D

Reina
07.06.2012., 08:08
Aahm, dokle god ces reagirati na cviljenje, ona ce cviliti.
Dakle, ignoriraj ju.

A za ovo nosenje u setnji, ne znam sto da ti kazem osim...
Nemoj to raditi.

Imas ju tek nekoliko dana i vjerojatno se nije jos udomacila. To je pokazivala cviljenjem, a ti si reagirala na to. I sada je skuzila da ako cvili, ti ces joj doci, maziti ju, podici itd.
Nemoj ju nauciti tome da ju dizes jer ces imati psa od 3-4 kile koji ce kad vidi covjeka na ulici, skakati tebi na ruke, a eto ti bas taj tren to neces moci jer drzis, kajaznam, vrecice.
Pas ce se izbezumiti.

I da, nadam se da je cijepljena obzirom da ju vec vodis u setnje.:503:

telenovelas queen
07.06.2012., 09:40
Ehh to su ti nase bijele pahuljice, tako sam ja, necu da je razmazim, necu. Ma kakvi, razmazena je do mile volje. :D
Al opet mala je dosta, pa ima tek dva mjeseca. Da, dobro ti je rekla Reina, skontala je ona da cim zacvili ti obratis pozornost na nju. I dodjes uzmes je i mazis se s njom.
Lukavi su oni nasi maliii.
:cerek:

Rrochelle
07.06.2012., 12:42
Valjda cu izdrzat ,uzasno mi je pustit ju tak da cvili a znam da cu je krivo naucit ak reagiram,da :504:
Je.
Hvala :)

MissNextYear
10.06.2012., 15:32
Ne treba biti tako rigidan sa štenetom od 2 mj...ona je još jako mala..sve joj je novo..i normalno da cvilka i spava stalno..pa beba je..Kada zacvili javi joj se i pomazi je, zadovoljna neće cviliti .
Nadam se da si obavila barem dva cijepljenja, ako ne, onda je što više nosi po ulici....ne brini , za kojih 2-3 mj. će biti takav vražičak da neće htjeti na ruke nego samo trčkarati okolo.I da, bitna je socijalizacija s drugim psima.
Moja je sada u fazi tjeranja, prvi puta, točno 7 mjeseci a ja sam uporno govorila do neki dan kak imam malo slatko štene

lana74
10.06.2012., 19:13
Aahm, dokle god ces reagirati na cviljenje, ona ce cviliti.
Dakle, ignoriraj ju.

ma baš. cvili jer je malo štene koje se tek odvojilo od majke.

Jackie10
10.06.2012., 23:35
ma baš. cvili jer je malo štene koje se tek odvojilo od majke.

Najveći razlog cviljenja je traženje pažnje. Upravo imam štene staro 65 dana...cvililo je prvu noć, ignorirao sam i prestalo je nakon par minuta...niti jednom više nije zacvililo.

Ako ces dolaziti svaki puta kad zacvili samo ces ga poticati da i dalje cvili jer ocito na taj način uspijeva pridobiti vašu pažnju.

Neka vas ne peče savjest, neće štencu biti ništa.

Pepaa
11.06.2012., 14:29
Moj Beny ima 3 i pol mjeseca i čula sam da se štenci baš i nesmiju kupati tj smiju ali šteti dlaki. I sad ja nez uopće jel da ga kupam ili ne? :/

tobina
11.06.2012., 18:00
Moj Beny ima 3 i pol mjeseca i čula sam da se štenci baš i nesmiju kupati tj smiju ali šteti dlaki. I sad ja nez uopće jel da ga kupam ili ne? :/

Meni je veterinar rekao da se ne smiju kupati prva tri mjeseca, tj. da se ne preporuča kupanje jer imaju još nekakvu zaštitu od majke na tijelu. ja sam pričekala i čim je navršio tri mjeseca okupala sam ga

a7x
11.06.2012., 18:14

operi ga u mlakoj vodi neće mu bit ništa od vode, sa šamponima pričekaj malo i kad ga kreneš kupat sa šamponima nemoj baš pretjerivat i obavezno nakon kupanja šamponom uzmi nešto za lakše raščešljavanje dlake :mig: