PDA

View Full Version : Samsung Galaxy Mini S5570 i S5570i Pop Plus

stranice : 1 [2] 3 4

84737
18.04.2012., 19:20
@mrvica49 pa samo podatke na/sa SD kartice i možeš upisivati tj čitati.
Što točno još želiš raditi ili vidjeti, a sada nemožeš?
Kako to misliš "na drugi način spojiti se sa kompom" ??

darkness2552
21.04.2012., 15:59
Pozdrav imam veliki problem.Moj ''glupi'' brat mi je na mobitelu Samusng galaxy mini s5570 pogrijesio puno puta znak.I sada me trazi korisnicko ime od google racuna.Ja neznam password zato jer sam tada imao Samusng tipkovnicu a ne swype.Na samsung tipkovnici sam dao bzv znakove,jer dok sam dobio mob,cekao sam samo da se upali.Ja znak znam,ali neznam tu sifru,znao bi je da je samsung tipkovnica.Pa ako bi netko mogao pomoci kako da to rijesim.Hvala

EDIT:
Mene zanima sta bi ja dobio rutanjem mobitela?

84737
21.04.2012., 17:26
Mene zanima sta bi ja dobio rutanjem mobitela?
4. Što je rootanje, treba mi li to...? (http://www.forum.hr/showpost.php?p=32021134&postcount=2)

Pozdrav imam veliki problem.Moj ''glupi'' brat mi je na mobitelu Samusng galaxy mini s5570 pogrijesio puno puta znak.I sada me trazi korisnicko ime od google racuna.Ja neznam password zato jer sam tada imao Samusng tipkovnicu a ne swype.Na samsung tipkovnici sam dao bzv znakove,jer dok sam dobio mob,cekao sam samo da se upali.Ja znak znam,ali neznam tu sifru,znao bi je da je samsung tipkovnica.Pa ako bi netko mogao pomoci kako da to rijesim.Hvala
Samsung galaxy mini s5570 hard reset (http://www.hard-reset.com/samsung-gt-s5570-galaxy-mini-hard-reset.html)

Minnie11
21.04.2012., 17:50
Imam mali problemčić sa svojim minijem :).
Nemogu nikako poslati mms, aktivirala sam ono bežične i mrežne postavke-mobilne mreže-APN svoju mrežu (t-com), ali mi i dalje kad recimo pišem poruku i dodam sliku on napiše promjena u mms i onda piše nemoguće skinuti...
kako mogu poslat mms? mislim da nije do veličine slike koju šaljem jer sam probala sa par njih razl.veličina

84737
22.04.2012., 11:44
Za početak probaj poslati mms bez privitaka. Ukoliko si stvarno napisala u APN sve kako treba, i on je aktivan (zelena točka bi morala biti kraj njega) te sam tekst prođe, onda je svakako do veličine privitka. :)

R1982
22.04.2012., 11:56
Probala gasiti/paliti mob?

SBk
22.04.2012., 15:06
Evo jedno jednostavno pitanjce za vlasnike 5570-ice. Dal mob ima ikakvu signalnu lampicu koja bi oznacavala propusten poziv ili dobiven sms (e mail)? Ja sad koristim mob koja ima lampicu i mogu reci da vise ne zelim mob bez nje. Ne bih ni mijenjao mob ali mi je star skoro 2 g. a svidja mi se cijena samsunga preko max adsl-a. Unaprijed hvala na odgovoru.

Itko?

R1982
22.04.2012., 15:10
5570 nema nikakvu signalnu lampicu, možda bi se dala naći kakva aplikacija za alternativu (i9000 ima to elegantno riješeno s BLN).

Juventino85
22.04.2012., 15:44
Ima i NoLed app...

Sent from my GT-N7000

ivančicazadar
22.04.2012., 20:42
dobila sam samsung galaxy mini s 5570i nakon što sam produžila max adsl ugovor....i sad me zanima da li se on stvarno može samo otključati sa strane...jer niti jedna tipka ne reagira....čak niti home tipka koja bi trebala osvjetliti zaslon :)

marita13
25.04.2012., 08:34
Molim malu pomoć....dobila sam Samsung galaxy mini.
Meni isključivo treba radi skyp-a....šta se toga tiće izvrstan je.
Međutim, mene smetaju neke opće stvari, npr. u vezi SMS-a.... pročitala sam temu od početka do kraja, znam da su moja pitanja bedasta, al evo, do sada sam imala Nokiju X6.
Želim da se moja odlazna poruka automatski briše.....kako, i postoji li ta mogučnost kao na Nokiji??
I izvješće o isporuci...stigne odmah po isporuci, i onda se kad ju pregledam automatski izbriše......meni npr. radi posla, treba da mi izvješće o isporuci stoji u mob. dok ja sama ne izbrišem.....sory na bedastim pitanjima...imam isprintane upute na hrvatskom, ...al toga nema u uputama....a i baš sam tudum za tehniku...haha..i meni mi je na hrv.....što kod nokije nije bio slučaj, al svejedno.....pomagajte.
Imam ga par dana, za int. sa kartice i preko Wi-Fi-a je mrak, al sve ostalo mi je.....gggrrrr.:503:
Hvala na odgovoru.:)

R1982
25.04.2012., 10:21
A trenutni sustav poruka ti ne odgovara, jer... ?

marita13
25.04.2012., 11:42
Pa zanima me postoji li to u postavkama, pa ja ne znam namjestiti ili ga treba "rootati"??
imam verziju Androida 2.3.6
mob. GTS 557o i (novija verzija)

R1982
25.04.2012., 14:30
Ne, na Androidu poruke ne funkcioniraju na taj način.

assassin
25.04.2012., 15:11
Možeš probati Handcent SMS ili GO SMS.
To su aplikacije za poruke koje nude puno više opcija od ove stock aplikacije.
Za GO znam da ima mogućnost da dostavljene poruke ostanu označene drugačije od onih nedostavljenih.
A, za brisanje poslanih bi se možda dalo nešto iskemijati ako prebaciš na "folderski" način (inbox, sent, outbox)- pa onda da se automatski prazne.
Ali, već koji mjesec koristim samo stock SMS aplikaciju- pa mi se ne da isprobavati.

Uglavnom, probaj jednu od te dvije (one su najpoznatije), prošvrljaj opcijama i vjerujem da ćeš riješiti barem jednu od ove dvije stvari :)

marita13
25.04.2012., 18:30
Hvala, javim ako uspije.:)

COCOCHANEL
26.04.2012., 10:11
pozdrav svima, eto i ja imam mini-ja i mučim se s njim u p.m. imam par pitanja, za poluditi
1. kad spojim usb na komp, ne vidi ga
2. kako pjesme s sd kartice stavit za melodiju zvona ili poruke?
3. kako povuči sliku s sd kartice za sliku kontakta, dođem do toga i onda ne kuži da povuče ime iz imenika sim-a

za ponoriti, hvala svima

84737
26.04.2012., 10:28
.. imam par pitanja..

Najprije "prostudiraj" ovo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332), a onda nastavi sa pitanjima :)
:w

tarmiqua
26.04.2012., 11:03
ja vas molim...
pročitala sam sve postove..
i još uvijek ne mogu poslati mms...
naime bila sam na vipu i prešla na tomato.. mijenjala postavke i ovako i onako...
što trebam imati odabrano da bih mogla poslati najobičniji mms...
nisam mogla slati poruke niti iz vipa a ne mogu niti sa tomata... sto trebam napraviti... nisam nekakav napredni korisnik, tako da ne znam što sve trebam uključiti.. ovaj sam dobila kao službeni mobitel... al se ne snalazim...
molim vas.... :confused:

Uspjela sam riješiti problem,hvala na savjetima! :-)

Alan00
03.05.2012., 18:12
Trebo bi vratiti android na stariju verziju 2.2... Trenutno imam 2.3 koju sam nadogradio putem programa "Samsung Kies".

84737
03.05.2012., 18:48
U prvom postu je kompletan tutorijal kako nadograditi verziju. Istim postupkom flashas bilo koji rom (stariju verziju)
Potrazis na internetu koja ti verzija pase i to je to. Cak sam Huskybucki (iza njezinog posta) dao link na web sa svim romovima. Tako da cak ne vidim potrebu uopce ti dalje objasnjavati sto i kako, a kamoli potrebu za novom temom. :)

http://www.forum.hr/showthread.php?t=636270

Sent from my Android phone using Tapatalk

stipis
04.05.2012., 14:45
Zanima me jel mogu kako metnut lozinku na slike poruke pjesne videje....

84737
04.05.2012., 16:49
Inače takva pitanja postavljaš u podforumu potražnja aplikacija (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=290), ali kad već pišem onda ću ti odgovoriti da ih ima puno koje podržavaju zaključavanje foldera itd. Vidi ovdje (http://www.androidzoom.com/free_android_applications/folder+lock), te izaberi koja ti najviše odgovara.

stipis
04.05.2012., 19:08
Inače takva pitanja postavljaš u podforumu potražnja aplikacija (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=290), ali kad već pišem onda ću ti odgovoriti da ih ima puno koje podržavaju zaključavanje foldera itd. Vidi ovdje (http://www.androidzoom.com/free_android_applications/folder+lock), te izaberi koja ti najviše odgovara.

Mislio sam dali može negdje u postavkama a ne preko aplikacija!

backtothesleep
04.05.2012., 19:13
jok, ne moze!

84737
04.05.2012., 20:59
Mislio sam dali može negdje u postavkama a ne preko aplikacija!
Pa onda ti je najbolje rješenje staviti na screen unlock, password ili pattern pa ti neće nitko dirati ništa (imenik, poruke i sve ostalo... "videje i pjesne" ;)

Odmah da te prije obavjestim nego bude kasno - obzirom da ljudi tu na forumu na tjednoj bazi "plaču" kako im je netko isprobavao pattern (kao mala djeca i rođaci, i što ja znam tko ne) i sad više nemogu otključati mob, a neznaju što su upisali pod acc. :p
Napiši pravu gmail adresu i lozinku u account.

igor.sb
06.05.2012., 00:45
pozdrav

updejto sam s kiesom na 2.3.5 ali bi vratio na stock 2.2.1 da li je moguce i gdje ga naci

u slucaju da nema stock soft, i da stavim neki drugi da li bi mi kies kasnie prepoznao nadogradnju na mozda 2.3.6

assassin
06.05.2012., 07:13
Pročitaj 6. post iznad svog.

stipis
06.05.2012., 10:11
imam jedan problem imam 2 slike u albumu koje hoću izbrisat a nemogu zove se okvir učitavanja pomoć!!

84737
06.05.2012., 12:24
Spoji mob na PC pa probaj, ako ni tako ne uspiješ stavi karticu u card reader. Ako ni sa card readerom ne uspije onda je error na kartici.

stipis
06.05.2012., 12:50
Spoji mob na PC pa probaj, ako ni tako ne uspiješ stavi karticu u card reader. Ako ni sa card readerom ne uspije onda je error na kartici.

sad probo sve to i ništa nemogu je nikak obrisat.

84737
06.05.2012., 16:01
Očigledno je kvar kartice. Probaj ju formatirati, ako neide onda je možeš baciti.
Imam ja jednu takvu od 8 Gb, dogodilo joj se da je postala "write protected" i nemogu ništa osim čitati podatke sa nje. Probao sa sa raznim alatima - ništa. Vjerojatno je unutar same kartice došlo do mehaničkog oštećenja vodova.

igor.sb
06.05.2012., 16:05
Pročitaj 6. post iznad svog.

ne pomaže :)

ako moze konkretan odgovor, onog sto sam pitao

84737
06.05.2012., 16:31
Assassin ti je rekao da pogledaš moj post (http://www.forum.hr/showpost.php?p=39258552&postcount=271)koji je par (točnije 6) postova iznad tvojeg, (korisniku prije koji je pitao isto ili slično što i ti), a tamo je link na 1 post u temi gdje je tutorial i zapravo je konkretan odgovor na ono što si pitao. Ne razumijem što ti nije jasno :ne zna: Jesi li uopće pogledao 1. post u temi?
Buni li te što piše "nadogradnja"? Ili? Istim postupkom se radi i downgrade, a rom koji želiš nađeš isto na linku u jednom postu Huskybucki u ovoj temi, sve je objašnjeno. A imaš i na xda developers (http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1314)sve ako misliš da nisam dovoljno dobro pojasnio. :)

stipis
06.05.2012., 16:40
Očigledno je kvar kartice. Probaj ju formatirati, ako neide onda je možeš baciti.
Imam ja jednu takvu od 8 Gb, dogodilo joj se da je postala "write protected" i nemogu ništa osim čitati podatke sa nje. Probao sa sa raznim alatima - ništa. Vjerojatno je unutar same kartice došlo do mehaničkog oštećenja vodova.

neznam da je do memoriske jer kad izvadim memorisku opet ostane ta mapa u albumu

84737
06.05.2012., 16:54
A haaa... :)
Hehehe, nemam taj uređaj pa nemogu vidjeti. Ah, onda je to sistemska mapa (koja bi se dala usporediti sa bloatware prograima koje operateri i proizvođači uređaja nakaleme u telefon, a ničemu ne koriste)
IMHO jedino rješenje je rootati uređaj pa sa root explorerom obrisati taj folder ako te toliko živcira.

stipis
06.05.2012., 16:58
A haaa... :)
Hehehe, nemam taj uređaj pa nemogu vidjeti. Ah, onda je to sistemska mapa (koja bi se dala usporediti sa bloatware prograima koje operateri i proizvođači uređaja nakaleme u telefon, a ničemu ne koriste)
IMHO jedino rješenje je rootati uređaj pa sa root explorerom obrisati taj folder ako te toliko živcira.

a neka stoji onda

EDIT:
riješio sam problem samo sam trebo resetirat mobitel

igor.sb
06.05.2012., 23:26
Assassin ti je rekao da pogledaš moj post (http://www.forum.hr/showpost.php?p=39258552&postcount=271)koji je par (točnije 6) postova iznad tvojeg, (korisniku prije koji je pitao isto ili slično što i ti), a tamo je link na 1 post u temi gdje je tutorial i zapravo je konkretan odgovor na ono što si pitao. Ne razumijem što ti nije jasno :ne zna: Jesi li uopće pogledao 1. post u temi?
Buni li te što piše "nadogradnja"? Ili? Istim postupkom se radi i downgrade, a rom koji želiš nađeš isto na linku u jednom postu Huskybucki u ovoj temi, sve je objašnjeno. A imaš i na xda developers (http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1314)sve ako misliš da nisam dovoljno dobro pojasnio. :)

ajmo ispocetka

moj je na tele htio bi se vratiti na official 2.2.1
s5570xxkb1
froyo.xwkci

mob je radio super bat je drzala 3 dana, na ovom 2.3.5 ne radi kao na predhodnom, bat krace traje, mob zamrzava, gute bzvz net a sve je nastimano kao na froyi

pregledao sam sve uzduž i popreko i ne mozes skinit 2.2.1 na tom linku, da li netko ima di se moze skinuti, ne buni me nist nego nemam odakle skinut

pitanje je i garancije, koliko sami smijemo drkat i stavljat officialni room po želji

pa ti sad ak mos pomoc super, ak ne jebi ga

xda forum za 2.2.1 koji meni treba 0 bodova

imam 2.2.1 koji ne znam da li je official zove se s5570xxkb1 i taj naziv se ponavlja i u apboot-u i csc i modem i code, nasao sam S5570XWKC7_OXXKC3_XXKB1 u jednom paketu i zanima me da li je to samo updejt na osnovni 2.2.1 ili je to cijeli paket 2.2.1

znaci da li trebam prvo stavit froyu ono prvo sto sam naveo a potom ovaj 2 updejt, jer citao sam na xda forumu ako je samo updejt ne mozes sa gingerbread stavit, nego se moram prvo na froyu i onda stavljam taj updejt

backtothesleep
06.05.2012., 23:50
probaj na sammobile.com (http://www.sammobile.com/firmware/?page=3)

84737
07.05.2012., 08:57
ajmo ispocetka

moj je na tele htio bi se vratiti na official 2.2.1
s5570xxkb1
froyo.xwkci

mob je radio super bat je drzala 3 dana, na ovom 2.3.5 ne radi kao na predhodnom, bat krace traje, mob zamrzava, gute bzvz net a sve je nastimano kao na froyi

pregledao sam sve uzduž i popreko i ne mozes skinit 2.2.1 na tom linku, da li netko ima di se moze skinuti, ne buni me nist nego nemam odakle skinut

pitanje je i garancije, koliko sami smijemo drkat i stavljat officialni room po želji

pa ti sad ak mos pomoc super, ak ne jebi ga

xda forum za 2.2.1 koji meni treba 0 bodova

imam 2.2.1 koji ne znam da li je official zove se s5570xxkb1 i taj naziv se ponavlja i u apboot-u i csc i modem i code, nasao sam S5570XWKC7_OXXKC3_XXKB1 u jednom paketu i zanima me da li je to samo updejt na osnovni 2.2.1 ili je to cijeli paket 2.2.1

znaci da li trebam prvo stavit froyu ono prvo sto sam naveo a potom ovaj 2 updejt, jer citao sam na xda forumu ako je samo updejt ne mozes sa gingerbread stavit, nego se moram prvo na froyu i onda stavljam taj updejt

Aha, evo sad više informacija, prije nismo znali da želiš brendirani rom na tele2, jer nam kroz vikend ne radi kristalna kugla. (malo sarkazma)
Pitao si gdje naći Froyo, kako ga flashati i da li će ti kasnije htjeti napraviti upgrade na noviju verziju. (vjerojatno si i tada želio reći da ti je ova trenutna nestabilna pa bi se ti vratio na stock Froyo sve dok ne naprave neki bolji GB pa da ga onda nadogradiš) No ja nisam mogao ti sve isčitati iz tvoje 2 rečenice.( najvjerojatnije ni assassin nije skužio) Druga stvar je što je izgledalo da te ignoriramo i opetovano te šaljem na ono što si ti već vidio.

No ne vidim ni problem da ti kies nebi kojim slučajem želio nadograditi rom zašto ga nebi onda nadogradio Odin-om?
To što kažeš za update je ok. Update se samo zakrpa,(par desetaka Mb max) a kompletan rom je veličine par stotina megabajta.
Tako da sada uopće nema potrebe razgovarati o zakrpama, tebi je bitan Froyo rom.

Za službeni Tele2 Froyo rom neznam gdje ga uzeti.
Ja sam shvatio po tvoja prijašnja 2 posta da samo trebaš downgrade. To ti je i objašnjeno, tj pokušali smo ti objasniti. Nismo znali da ti baš želiš specifičan s5570xxkb1froyo.xwkci

Obzirom da su ovdje (http://droidangel.blogspot.com/2011/05/samsung-galaxy-mini-s5570-original.html) svi službeni (ne custom) romovi, ja stvarno ne vidim zašto se na njih nebi mogao napraviti kasniji službeni update na bilo koju verziju koja će u zadanom (željenom) trenutku biti dostupna?!? Zato ti nisam ni odgovarao za kasniji update na te romove.
Druga stvar je što ti neće biti startup logo od Tele2.
Sumnjam da će itko postavljati pitanje na servisu imaš li logo ili nemaš. Bitno je da je službeni europe rom na uređaju i da nije rootan.

Budi sretan što imaš samsunga, da je motorola nebi mogao nikako raditi downgrade. Ovdje su ti otvorene sve mogućnosti isprobavanja i još uvijek ne vidim problem zašto nebi preko Odina flashao neki od romova koji misliš da je najbolji. Garancija će najvjerojatnije vrijediti (nemogu 100% tvrditi jer nikad neznaš na koju će nogu ustati srviser) ali isto tako mogu reći da ako je na*rkan da ti može poništiti garanciju sve da nisi ni jednu jedinu aplikaciju instalirao na mob i da je isti stajao u ladici cijelo vrijeme od dana kupnje. Sve ovisi kakve si sreće.
A sa druge strane - teško da ćeš baš i morati mob nositi na servis.

Eto, najvjerojatnije ti nisam uopće pomogao jer nisam odgovorio na tvoje krucijalno pitanje - gdje naći baš taj rom koji tražiš - pa ćeš: "reći je*i ga"
Reći ću i ja isto, pokušao sam ti napisati što bih ja napravio, Backtothesleep ti je dao link gdje još možeš potražiti. A ako tamo ne nađeš, preostaje ti ipak flashati europe rom ili ostati na tome gdje si.

VoodooRain
08.05.2012., 12:21
pitanje kako spojiti mob sa kompom putem usb-a da mogu kefat po netu preko wlana hot spot radi dobro ali srce bateriju ko ludo pa bi htio kablom ali nikako mi komp neprepozna mob i drajvere a neznam odakle skinut na samsungovoj stranici sam se pogubio inace koristim win7 a trebalo bi mi i za win xp ako je moguce

Dino KT
08.05.2012., 13:58
Dobio sam galaxy mini jucer..kada je zakljucan mogu ga samo na onu tipku za pover otkljucat..jel moguce da kada bilo koju tipku stisnem da se zaslon ukljuci :)

84737
08.05.2012., 14:15
To ti je normalno kod smartphone uređaja.

mi123
08.05.2012., 16:30
jel se može ikako downloadati aplikacija s marketa pa tek naknadno instalirati? ili kako da odredim gdje želim da se instalira/download-a? (na mob ili karticu)

GoGs
08.05.2012., 21:14
Pozdrav društvo, evo mene malo u samsung vodama

Zapeo sam u jednom dijelu i sad naravno, imam brickan telefon, kojeg računalo prepoznaje napola, dok ODIN ne pokazuje znakove života i nemam mogućnosti ponovno zapisati firmware gore.

O čemu se radi?

Flashao sam preko stock recoverya ICS gore prije nego sam vidio na xda da se treba zapisati novi cwm ili neki drugi noviji recovery. Prvo mi baca grešku tpm/sideload kad god pokušam instalirati novi recovery, ne mogu napraviti factory reset ni ništa. Ulazi mi normalno u recovery, samo ništa ne mogu instalirati. Pokušao sam sa nekoliko romova, neki i prođu normalno, ali uređaj se neće bootati i kad se pali, samo stoji samsung logo i neće dalje.

Kad uđem u recovery, stoji mi točno greška:

Appling Muti-CSC
E: failed to mount /system (invalid argument)

a kad probam nešto instalirati iz tog recovery-a javlja grešku:

E: error in /tpm/sideload/package.zip

Napominjem, paketi koje sam downloadao su 100 posto ispravni, kartica je uredno formatirana.

Nakon toga, pokušao sam sa ODIN-om. Uđem u download mode, no mob mi je prepoznat kao modem mode. Drivere sam instalirao, kabal imam dobar, sve one cake što pišu na xda sam isprobao. Dakle, uređaj mi je instalirao ajmo reći normalno. No u modem mode-u je samo dok upalim download mode.

Kad ga prebacim u recovery mode, tada mi prepozna sljedeće:
-samsung usb CDC composite device (to se nalazi pod USB controllers i to je normalno instalirano
-CDC abstract control model (ACM)
-CDC ACM data
-CDC Obex data
-CDC object exchange

ove zadnje stavke nisu dobro instalirane, no kad pošaljem da traži driver u folderu gdje su raspakirani driveri od uređaja, govori da driveri nisu nađeni.

Postoji li mogućnost da mi računalo nije uspjelo instalirati sve drivere s obzirom da sam ih instalirao nakon brickanja a ne prije?

Postoji li mogućnost da uspijem manualno forsati da prepozna drivere i instalirati ih?

Postoji li ikakav način da ga natjeram da se spoji sa ODIN-om i da mu mogu zapisati službeni GB ROM?

pomagajte ljudi, mrsko mi je nositi ga na servis... :D

84737
08.05.2012., 21:57
@mi123 sa marketa ne, ali imas specijalizirane forume sa download linkovima za sve aplikacije koje ti padnu na pamet. Skines na komp, prebacis na mob i pokrenes instalaciju sa nekim file managerom.

@GoGs :( ovo izgleda jako zamrseno. Ja bih jos probao nekim uninstalerom pobrisati drivere na pc-u ( ono da obrise full i u registryu sve "repove" pa iznova instaliras). Ili cak na nekom drugom kompu instalirati sve. Ovo sto ti ga prepoznaje kao modem i meni izgleda kao da je do drivera ( dajboze da stvarno je)

GoGs
08.05.2012., 22:01
@mi123 sa marketa ne, ali imas specijalizirane forume sa download linkovima za sve aplikacije koje ti padnu na pamet. Skines na komp, prebacis na mob i pokrenes instalaciju sa nekim file managerom.

@GoGs :( ovo izgleda jako zamrseno. Ja bih jos probao nekim uninstalerom pobrisati drivere na pc-u ( ono da obrise full i u registryu sve "repove" pa iznova instaliras). Ili cak na nekom drugom kompu instalirati sve. Ovo sto ti ga prepoznaje kao modem i meni izgleda kao da je do drivera ( dajboze da stvarno je)

Sent from my Android phone using Tapatalkkoji uninstaller preporučaš?

problem je što ga mogu spojiti samo u 2 mode-a. recovery i download. jel postoji ikakva mogućnost ili išta da uspijem preko stock recoverya drmut gore noviji? jer ako to uspijem, mogu podići bilo koji rom gore preko recoverya.

također, jel postoji ijedan rom koji se može normalno instalirati preko stock recovery-a?

plaćam pivo ko mi pomogne ovo riješit :D

84737
08.05.2012., 23:47
Ja koristim Your Uninstaler (http://www.ursoftware.com/). E sad, druge nisam nikad ni probao... pa ih nemogu ni preporučiti.

A na ovo ostalo ću prepustiti odgovore nekom drugom. Naime ja sam nekoliko puta flashao rom na samsunga preko Odina, i uvijek je sve prolazilo bez greške, tako da se ipak ne smatam kompetentnim. A i nikada nisam imao svojeg samsunga pa da stvarno "prčkam" po njemu.

Ovdje bi ti R1982 valjda najbolje znao objasniti, ili pričekaj na cafemobilu Inovatora da se oglasi.
Budu dečki nešto smislili, bez brige.

(offtopic: to ti je tako kada motorolaš uzme neki drugi mob u ruke) ;)

GoGs
09.05.2012., 05:45
Ja koristim Your Uninstaler (http://www.ursoftware.com/). E sad, druge nisam nikad ni probao... pa ih nemogu ni preporučiti.

A na ovo ostalo ću prepustiti odgovore nekom drugom. Naime ja sam nekoliko puta flashao rom na samsunga preko Odina, i uvijek je sve prolazilo bez greške, tako da se ipak ne smatam kompetentnim. A i nikada nisam imao svojeg samsunga pa da stvarno "prčkam" po njemu.

Ovdje bi ti R1982 valjda najbolje znao objasniti, ili pričekaj na cafemobilu Inovatora da se oglasi.
Budu dečki nešto smislili, bez brige.

(offtopic: to ti je tako kada motorolaš uzme neki drugi mob u ruke) ;)Sumnjam da će Inovator znati, možda jedino netko tko se duže bavi sa samsungima. Probat ću sa tim uninstallerom, pa ako neće, na drugom kompu budem pokušao.

Našao sam još 2 tutoriala kako maknuti te sve drivere, sve mi prepozna, osim porta na kojem bi trebao biti za flashanje. Mislio sam vratiti counter flashanja sa usb jig-om, ali ne vidim svrhu pošto mu je flash memorija prazna, niti jedan flash nije gore dobro zapisan, pa counter nema veze sa ovim. Pretpostavljam prema nekoj logici.

Hvala ti na pomoći i trudu :top:

Bugy
09.05.2012., 10:14
To ti je normalno kod smartphone uređaja.

na samsung galaxy Y to radi... mene zanima jel to moguće kako podesiti na miniju, možda neka dodatna aplikacija?

84737
09.05.2012., 15:31
To nisam znao, ali ako radi na Y ne mora značiti da je implementirano u rom za minija.
Ja sam imao nekoliko HTC-a i svi su se mogli samo sa power tipkom probuditi. Sada imam SE xperiu ona se dade i sa home tipkom. Tj, sve xperije se dadu. Tako da sve to ovisi od roma do roma. No još od vremena Windows Mobile uređaja je "pravilo" buditi uređaj sa power tipkom.

Postoji aplikacija pod nazivom Button repamer (http://gizmoninja.com/2010/11/android-buttonremaper-beta-customize-your-device-buttons-to-do-what-you-want/), tražil rootan uređaj jer zahtjevi za promjenom funkcije tipaka (ili dodavanje još nekih funkcija kao to što tebi treba) ulaze duboko u sam OS.

MrK1
09.05.2012., 16:20
Pokušavam se spojiti na kućni internet putem WiFi,uključim povezivanje i pronađe moju mrežu,ukucam šifru....i ništa. Ne spaja me. Sad sam čitala uputstva uz uređaj,radim sve po njima,sve štima...ali on se ne povezuje na mrežu.
Šta ću,kako ću? Da nisam negdje zakačila kakvu zabranu pa mi zato ne da. Uh,gadan je ovaj prijelaz s običnog moba na smartphone :)
Imam isti problem....koje je rješenje??

backtothesleep
09.05.2012., 17:26
premalo informacija za rjesavanje tvog problema, u principu procedura je ista kao i sa ostalim wireless uredjajima (npr laptop, ili komp s wifi karicom/stickom) s kojima se spajas na svoj wireless

a posto si novi da se izbjegnu pocetnicka pitanja prouci ovaj faq (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332)

mi123
09.05.2012., 19:14

a jel mogu ove aplikacije s marketa instalirati na karticu da mi ne zauzimaju mjesto u memoriji mobitela?

84737
09.05.2012., 20:25
kada instaliraš aplikaciju. Idi u Settings/Apps/i u prvoj kartici "downloaded" vidiš sve instalirane apliacije. Dodirni koju želiš premjestiti i otvara ti se dodatni meni. Klikneš na dugme "Move to SD card" Neke aplikacije se nemogu/nedaju premještati. (mogu ali uz rootan uređaj i "modificiranu" SD karticu). No widgeti primjerice svejedno ne rade sa kartice.

MrK1
10.05.2012., 06:07
Problemi sa modemom. Mala promijena postavki i spajam se na kućni wi-fi bez problema :mig:

Bugy
10.05.2012., 12:29
To nisam znao, ali ako radi na Y ne mora značiti da je implementirano u rom za minija.
Ja sam imao nekoliko HTC-a i svi su se mogli samo sa power tipkom probuditi. Sada imam SE xperiu ona se dade i sa home tipkom. Tj, sve xperije se dadu. Tako da sve to ovisi od roma do roma. No još od vremena Windows Mobile uređaja je "pravilo" buditi uređaj sa power tipkom.

Postoji aplikacija pod nazivom Button repamer (http://gizmoninja.com/2010/11/android-buttonremaper-beta-customize-your-device-buttons-to-do-what-you-want/), tražil rootan uređaj jer zahtjevi za promjenom funkcije tipaka (ili dodavanje još nekih funkcija kao to što tebi treba) ulaze duboko u sam OS.

ok, hvala, nisam se još zabavio sa rootanjem, no imat ću ovo na umu

Myster D.
10.05.2012., 15:07
Ne znam da li je netko već imao ovaj problem (nisam čitao prijašnje postove), ali ovako: danas sam dobio taj mobitel i sve mi normalno radi, primio mi je micro sd karticu, ali SIM karticu mi ne očitava nikako. Može li mi netko pomoći? U Nokiji mi je kartica normalno radila, ali kad sam je prebacio u Samsung, nije. :\

backtothesleep
10.05.2012., 15:16
da nisi mozda dobio mob od T-coma za produzenje maxadsl ugovora, a koristis neku drugu mrezu? ako je tako uzmi racun i garanciju da ti prvo to potvrde i zatrazi unlock(besplatni) jer je mobitel zakljucan na t-mobile mrezu

DIABLO III
10.05.2012., 15:45
da nisi mozda dobio mob od T-coma za produzenje maxadsl ugovora, a koristis neku drugu mrezu? ako je tako uzmi racun i garanciju da ti prvo to potvrde i zatrazi unlock(besplatni) jer je mobitel zakljucan na t-mobile mrezu

evo i meni stigo , rade besplatno unlock :confused:

backtothesleep
10.05.2012., 15:48
nemojte me drzat za rijec, al 90% sam siguran da da(negdje sam naletio na taj info, al nazovite sluzbu za korisnike pa provjerite), posto niste potpisali ugovor sa t-mobile vec sa t-com

ili provjerite u ovom topicu (http://forum.hr/showthread.php?t=378883)

Myster D.
10.05.2012., 18:39

Da, dobio sam ga na taj način, a 091 (vip) sam.

đurđa adlešić
11.05.2012., 07:44
pozdrav svima!uključio sam opciju za zaključavanje zaslona s pin kodom na svom miniju,međutim kad sam je htio isključit,ništa,nigdje nikakva opcija ili dobro ne vidim?pomoć?

mandarina2507
11.05.2012., 11:45
Pozdrav. Imam par pitanja.
1. Da li postoji ikakva mogućnost da koristim tipku za početni zaslon da bi npr.vidjela koliko je sati, da ne moram stiskati tipku za zaključavanje? (Moja frendica to može na svom miniju)
2. Nestao mi je onaj znak za otključavanje, kada samo povučem ikonu, i sada mogu samo postaviti ono sa znakom,pinom ili šifrom ili isključiti. A kada isključim takav način zaključavanja onda mi se pojavi zaslon za otključavanje i tada samo prstom maknem sliku, a to ne želim! Kako da isključim taj zaslon za zaključavanje?
3. Skinula sam neki widget za zaključavanje i sada ga ne mogu nikako deinstalirati?
Please, ako mi možete pomoći, hvala!

tinky22
11.05.2012., 16:31
nemogu slati sms sa galaxy mini, radilo je sve normalno dok mi netko nije dirao mob, sada neznam sta trebam napraviti da ponovno saljem poruke?!

R1982
11.05.2012., 17:46
Pogledaj kako je upisan SMS centar u postavkama aplikacije za poruke.

robberta
11.05.2012., 18:52
dali netko znade kako se podesi izvješče poruke da je poruka došla kamo je poslana

devouring
11.05.2012., 20:03
ima samsung galaxy mini gt-s5570i dobio ga od t -coma ,evo jedno pitanje skinuo sa http://mobile.brothersoft.com live wallpaper Blue Fire Live Wallpaper Free 1.2 i ,spojim mob na komp i prebacim na sd karticu i instaliram ali nec se pokrenut ,ukljucio sam u postavkam nepoznati izvori aplikacija koje nisu sa androd marketa ali sve jedno ,instalirana je ali nist ne radi ,nema je u opcijama žive pozadine

2 pitanje prek wi- fi se spojim na androd market i logiram sa gmail account i hocu skinut ASTRO File Manager / Browser ,krene preuzimanje i traje 100 godina ,ima 2.56 mb i nikak da skine

tinky22
11.05.2012., 20:43
Pogledaj kako je upisan SMS centar u postavkama aplikacije za poruke.

upisan mi je broj centra za poruke, ali stvarno neznam sta mu je, ja mogu primati sms ali ne mogu poslati....

goranbo
12.05.2012., 03:59
Evo pokusavam vec par sati vjerovali ili ne i ne bi ga spojiio da si bog

U stvari uspio sam ga spojiti, instalirao sam Kiel (tek nakon Kiela su se svi driveri uspjeli instalirat), i on spojio sam ga da mi ga prepoznaje, da mi prepoznaje karticu kao prijenosni disk, driveri su se instalirali.

Ali Kiel ga ne prepoznaje, javlja neku glupu grešku:
"nije moguće povezivanje s uređajem " ... "nije uspjelo dohvaćanje podataka o uređaju".

Ona šrot aplikacija Samsung New PC Studio naravno isto ne šljaka, bluetooth povezivanje prek nje da ne govorim. (ni stari PC studionaravno isto ne radi)

A moj je cilj da si slozim PC suite ko sto sam imao na Nokiji, da prek PC-a upravljam s mobilnim, i to prek bluetootha. (jos najvaznije mi je da saljem poruke prek PC-a, da mogu tipkovnicom tipkat, a USB mi se ne da non stop otkapčat i prikapčat kad već ima bluetooth.)

E sad ajte mi preporučite molim vas nekuu drugu aplikaciju za tu svrhu, jer ove Samsungove aplikacije očito ne vrijede - što mi je za ne povjerovati (čak na Samsungovim stranicama nema ni potpune podrške za ovaj model :o - živi očaj)

Postoji li dakle kakav alternativni PC suite/Studio da spojim mob - pitanje je sad?

assassin
12.05.2012., 07:32
Misliš S5570 (http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_s5570-3725.php)?
Probaj MyPhoneExplorer (http://www.fjsoft.at/en/).

R1982
12.05.2012., 08:02
Je li upisan točan centar?

goranbo
12.05.2012., 10:25
Misliš S5570 (http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_s5570-3725.php)?
Probaj MyPhoneExplorer (http://www.fjsoft.at/en/).
Da, na taj mislim

A tnx, dobro je, program je jednostavan al ima sve funkcije ja mislim i radi, tnx :)

Nevjerojatno kak sam od samsunga skino 160 MB, instlairalo pola sata, restarti, i nist nije radilo :o

tinky22
12.05.2012., 20:52
Je li upisan točan centar?

Da, mogu slati mms i normalno primati poruke ali najobicniju poruke ne mogu poslati. Hvala

R1982
12.05.2012., 21:39
MMS i SMS ne dijele isti centar za poruke. Koji je softver na mobu i je li upaljen 3G?

Davero
13.05.2012., 06:49
Evo i mojih dojmova za Galaxy mini gt5570i.
Za mene je to super telefonček, možda mrvicu da je ekran malo veći, ali za sto kuna koliko vrijedi, nemam nikakvih drugih prigovora na kvalitetu.
Što se tiče aplikacija koje bi bilo poželjno imati, misleći prvenstveno na besplatne, izdvojio bih neke:
AirDroid - služi za povezivanje dva uređaja preko wi-fi mreže (kompjuter-mobitel). Izvrstan programčić koji za ovaj mobitel nije dostupan preko Google Play-a, već se mora instalirati direktno od autora programa.
Evernote- služi za puno toga (previše). Recimo, da je to prekompliciran način za vođenje bilježaka, dnevnika i tome slično. Ali kome to treba, taj će ga koristiti s zadovoljstvom. Pokušat ću se naučit na njega, ali ipak sam sve bliži njegovom brisanju.
Kao jednostavniju zamjenu za Evernote instalirao sam ColorNote. Ima sve ono što mi treba i čisto dosta za mene.
I još uredski alat Kingsoft kojime pregledavate, uređujete dokumente, tablice, prezentacije, pdf dokumente i sl. Nije baš neko savršenstvo, ali za razliku od onih po 15€ koliko drugi koštaju s tim mogućnostima, super radi...

Instalirao sam "HR Keyboard" koja ima dodatne tipke za naša slova. Odlična tipkovnica, ali kako god bilo, naši domaći autori uvijek moraju na kraju zajebati, budući da se ne može isključiti iritirajuću vibraciju.

Mobitel još nije dekodiran, dakle nemam pristup mreži, stoga ne mogu komentirati kvalitetu razgovora i sl.

I to je to.
Sada prikupljam informacije za rootanje mobitela. Želio bih izbrisati aplikacije kao što su Google Talk, Social Hub, Latitude, Mjesta i još poneke.

Je li netko napravio root na njemu?

Pronašao sam razna uputstva kako rootati mobitele verzije 5570. Ali baš da se netko posebno pohvalio da je rootao i verziju 5570i, nisam pronašao.

R1982
13.05.2012., 09:59
A koja je razlika između 5570 i 5570i? Ako je uopće ima.

Davero
13.05.2012., 11:30
A koja je razlika između 5570 i 5570i? Ako je uopće ima.

Ne znam, i nije mi to bitno. Pitam se je li tko na tom modelu napravio root?

84737
13.05.2012., 11:43
Ne znam, i nije mi to bitno. Pitam se je li tko na tom modelu napravio root?

R1982 te pita ima li razlike ili nema. Ti velis da neznas i nije ti bitno. Wtf?!? Ako ti nije bitna razlika onda rootaj po postupku za model bez "i". Ako hoces znati ima li razlike ili nema medu tim uredajima vidi ako je ista verzija firmwarea onda je i to jedan te isti uredaj.

Davero
13.05.2012., 12:28
Ma znam da model ima malo brži procesor, a to za mene nije bitno sada kada ga već imam.
Ali ovo mi je bitno; znači mogu rootati na isti način kao i model bez i.
Ne znam točno na što misliš pod tim firmware, evo kako kod mene to izgleda:
Broj modela: GT-S5570I
Android verzija: 2.3.6
Osnovna verzija: S5570IXXXL4
Kernel verzija: 2.6.35.7 official.tassve@androide #1
Broj verzije:GINGERBREAD.IXXKL4

Da li je moguće root-ati bez flashanja na ovaj način: http://www.makeuseof.com/tag/root-android-phone-superoneclick-2/

Ako je moguće, moram li prvo dekodirati mobitel?

84737
13.05.2012., 13:16
Ja nisam imao prilike koristiti ni jedan od ta dva uređaja.
Ovdje (http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4544&idPhone2=3725) je usporedba između tvojeg Pop Plus S5570i i Galaxy Mini S5570.
Očigledno je to hardverski isti uređaj i zapravo nije jači procesor (jer je to jedan te isti procesor ARMv6) jedino što je na tvojemu uređaju on tvornički overclockiran.
Firmware je kompletan software na uređaju, a vidi se u:
Settings/about phone/build number.

No po gore navedenome (isti hardware) ti možeš bez problema rootati svoj uređaj postupkom koji je naveden za galaxy mini. Primjerice najjednostavnije ovako(sve se svodi na "press any key"):
ROOT YOUR PHONE

Download DooMLoRD's Easy Rooting Toolkit (forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=784296&stc=1&d=1321435888).

Extract the files to anywhere you want.

Open runme.bat.

Instructions will popup. Make sure you confirm all the instructions before proceeding.
A ovdje (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347377) je to i dokazano.

marita13
13.05.2012., 15:19
Da li se nekome događalo da mu iskopčava karticu?
Na kartici piše nema usluge.
To se dogodi svakih par dana.
Promijenila sam za probu i karticu, ali opet.
Doma imamo još jedan, isti takav mob......na tome se to nije ni jednom dogodilo.
Znači li to " nosi na reklamaciju" ??????:503:
Imam ga nekih 3 tjedna - to se dogodilo 4 puta.
Nije rutan i otključavan......još....sva sreća.
Unaprijed hvala.

R1982
13.05.2012., 20:06
Nosi na reklamaciju, nema druge. :D

tinky22
13.05.2012., 20:35
ukljucena je i 3G, danas sam bila 10 km od grada los signal i mogla sam slati poruke a u gradu sada ne mogu. Za softver neznam, gdje da pogledam. A nazvat cu sluzbu za korisnike mozda pomognu........

marina0201
14.05.2012., 07:34
Pozz
I ja sam dobila isti taj mobitel za produzenje ugovora...ja sam ful nezadovoljna...mobitel je lije,dobre aplikacije...ali sta mi se desava s njim na kraju ga ne mogu niti koristiti...imam ga od cetvrtka...necu niti spominjati koliko sa ga punila...2-3 puta na dan...a nije da visim stalno na njemu..provjerim si mail...fejs(naravno :-/)...i eventualno vijesti procitam 2-3 stranice...bateriju prazni ko lud...razumijem da sve te aplikacije trose ful bateriju,ali bas toliko je nenormalno...jucer mi je bio napunjen do kraja ujutro...odo 18.30 mi je zapistao da ga spojim na punjac....i za 45min se totalno ugasio...sinoc sam ga navecer opet stavila na punjac...kad je pisalo da je skroz napunjen izvadila..i evo jutro se probudila i ugasen i ne mogu ga upaliti,niti s punjacem..izgleda da je crko...a za pozive.....i jos mi je prekjucer prijeteljica stavila neku aplikaciju koja ''ubija'' druge aplikacije...kao da koje se ne koriste da ih ugasi..tako neka spika..pa bi i to trebalo manje trositi bateriju...i jos jedna stvar od kada sam ga upalila prvi put...na svakom pozivu,dal ja zvala ili netko mene...nakon nekih pola minute,15-20 sek. se ful prekida ili se uopce ne cuje...na svakom pozivu...uzas....

R1982
14.05.2012., 08:39
ukljucena je i 3G, danas sam bila 10 km od grada los signal i mogla sam slati poruke a u gradu sada ne mogu. Za softver neznam, gdje da pogledam. A nazvat cu sluzbu za korisnike mozda pomognu........
Probaj ugasiti 3G pa poslati SMS. Ako na taj način prođe, onda je to bug kojeg treba riješiti updateom ROM-a (barem koliko ja znam).

tinky22
14.05.2012., 10:50
Probaj ugasiti 3G pa poslati SMS. Ako na taj način prođe, onda je to bug kojeg treba riješiti updateom ROM-a (barem koliko ja znam).

Da, ukljucim 2G i mogu slati poruke. Hvala
A kako da to rijesim?

Davero
14.05.2012., 13:30
A kako da to rijesim?

Žicu uštekaj u mobitel, pa u kompjuter; pokreni Samsung Kies; trebao bi ti ponuditi automatski update. Prihvati i ne diraj mobitel dok ne ne obavijesti da je gotovo.

iglavk
14.05.2012., 14:06
Pozdrav ljudi,

i ja sam dobila mini preko t-coma za produženje ugovora. Zadovoljna sam s tlefonom, budući je ovo moj prvi android :mig:. Međutim, imam jedan problemčić. Ne mogu slati mms poruke. Tražila sam u postavkama, ali ne mogu naći ništa što bi mi riješilo problem. Onda sam na službenoj stranici t-mobilea (njihov sam korisnik) vidjela da trebam poslati poruku određenog sadržaja na koju mi oni šalju konfiguracijske postavke nakon čije instalacije moram ugasiti i upaliti mob te bi onda mogla koristiti mms poruke. Međutim, ne šljaka... jel' imao tko takav problem i kakvo je riješenje? Unaprijed se zahvaljujem :)

84737
14.05.2012., 14:32
Pozdrav ljudi...

T-Mobile postavke

Internet
Name: TM Hr Internet
APN: web.htgprs
MMS protocol: WAP2.0
MCC: 219
MNC: 01
Authentication type: PAP
APN type: default
sve ostalo: <not set>

MMS
Name: tm hr mms
APN: mms.htgprs
MMSC: http://mms.t-mobile.hr/servlets/mms
MMS proxy: 010.012.000.004
MMS port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
APN type: mms

Molim prije postavljanja bilo kojeg drugog pitanja (na koji je također već puno puta bilo odgovoreno kao i ovo koje si sada postavila), molim pročitaj Android FAQ (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332) temu :) Thnx!

R1982
14.05.2012., 16:44
I da se nadovežem: data mora biti uključen za slanje/primanje MMS-ova.

iglavk
14.05.2012., 18:21
T-Mobile postavke

Internet
Name: TM Hr Internet
APN: web.htgprs
MMS protocol: WAP2.0
APN type: default

MMS
Name: tm hr mms
APN: mms.htgprs
MMSC: http://mms.t-mobile.hr/servlets/mms
MMS proxy: 010.012.000.004
MMS port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
APN type: mms

Molim prije postavljanja bilo kojeg drugog pitanja (na koji je također već puno puta bilo odgovoreno kao i ovo koje si sada postavila), molim pročitaj Android FAQ (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332) temu :) Thnx!j

lijepo sam napisala da sam skinula postavke s t-mobile stranice, pa ukoliko nd znas pomoci nolje nemoj ni odgovarati! Problem rjesen, trebalo je u postavkama mobilnih mreza oznaciti koristi paketne podatke i odznaciti koristenje 2G mreze.

Pozz

devouring
14.05.2012., 18:52
imam Samsung Galaxy Mini S5570i jedno pitanje kad zakljucam mobitel sa power tipkom zacrni se ekran i i prode 20 sekundi i opet se upali pozadina za zakljucavanje i opet ugasi i zacrni se ekran i tak par puta ,malo me to iritira ,to mi se nije prije dogadalo ,nije mi bas jasno ,molim komentare

assassin
14.05.2012., 19:01
jlijepo sam napisala da sam skinula postavke s t-mobile stranice, pa ukoliko nd znas pomoci nolje nemoj ni odgovarati! Problem rjesen, trebalo je u postavkama mobilnih mreza oznaciti koristi paketne podatke i odznaciti koristenje 2G mreze.

Pozz
Ne moraš biti bezobrazna.
Ubuduće moraš biti malo detaljnija u opisu problema.
imam Samsung Galaxy Mini S5570i jedno pitanje kad zakljucam mobitel sa power tipkom zacrni se ekran i i prode 20 sekundi i opet se upali pozadina za zakljucavanje i opet ugasi i zacrni se ekran i tak par puta ,malo me to iritira ,to mi se nije prije dogadalo ,nije mi bas jasno ,molim komentare
Zvuči kao da imaš instaliranu neku aplikaciju koja "budi" mobitel.
Napiši koje sve aplikacije imaš instalirane (i koje widgete imaš postavljene).

devouring
14.05.2012., 19:33
Ne moraš biti bezobrazna.
Ubuduće moraš biti malo detaljnija u opisu problema.

Zvuči kao da imaš instaliranu neku aplikaciju koja "budi" mobitel.
Napiši koje sve aplikacije imaš instalirane (i koje widgete imaš postavljene).

od aplikacija
svjetljka
realcalc
shazam
sketch n draw
one eye browser
google sky map
avg antivirus
mobile hidden cam
astro file manager

igre --free running,touch reflex

na deskopu su mi sat i datum ,gmail, google karte, market ,talk ili razgovor i to je to kopao po opcijam i aplikacijama ali nemo nac da to iskljucim

84737
14.05.2012., 20:34
lijepo sam napisala da sam skinula postavke s t-mobile stranice, pa ukoliko nd znas pomoci nolje nemoj ni odgovarati! Problem rjesen, trebalo je u postavkama mobilnih mreza oznaciti koristi paketne podatke i odznaciti koristenje 2G mreze.

Pozz
Neznam čemu nepristojnost?! Vidim tu si 2 popodneva i već bi se svađala...
Tim tonom nećeš daleko stići.:flop:

Ne da ja neznam pomoći ,nego se nisi uopće potrudila pročitati ono što sam ti napisao.
A piše slijedeće:
..molim pročitaj Android FAQ temu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=32021134&postcount=2)
A tamo izmeđuostalog nadalje piše:

Internet se gasi (dakle i pali) na sljedeći način:
Settings> Wireless & networks> Mobile networks> maknete kvačicu sa "Data enabled". Kao što sam već napisao- to nema veze s WiFi- em.
Eto toliko da neznam pomoći ili da nisam pomogao.

No neki su naučeni da im se sve servira na nos, a kada ih slučajno netko uputi da sami vide i potroše par minuta onda se nađu uvrijeđeni.
Žao mi je što sam odvojio svoje vrijeme za tebe jer sam mogao nekome napisati post tko bi ga više cjenio.

blue_jay88
14.05.2012., 20:34
Imam problemčić!nemogu skidat aplikacije s android marketa na mobitelu,a ni preko google playa kad u njega uđem s pretraživaća na mobitelu.
Javlja mi ovaj problem:

“You haven’t accessed the Google Play Store app on your device with this email account."

Čitao sam u google objašnjenjima,ali me zanima da li je netko imao ovakav problem i kako ga je riješio!!

84737
14.05.2012., 20:46
@blue_jay88 moraš se preko google play aplikacije prijaviti svojim gmail accountom.
Dakle ukoliko još nemaš gmail (https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=mail&passive=false&rm=false&continue=https://mail.google.com/mail/?ui%3D2&ss=1&scc=1&ltmpl=default&ltmplcache=2) moraš napraviti novi korisnički račun.

Davero
14.05.2012., 21:50
Konačno sam dekodirao mobitel za vip mrežu. Nisu mi jasne one oznake mreže na vrhu ekrana. Kada razgovaram prebaci na slovo E, a kada ne razgovaram prebaci se na slovo H i non stop strelice ispod njega rade (bezbojne, ponekad pocrveni, većinom su zelene) . Što to znači?

R1982
14.05.2012., 21:54
E = EDGE
H = HSDPA

Strelice označavaju prijenos podataka preko data konekcije.

iglavk
14.05.2012., 22:08
Neznam čemu nepristojnost?! Vidim tu si 2 popodneva i već bi se svađala...
Tim tonom nećeš daleko stići.:flop:

Ne da ja neznam pomoći ,nego se nisi uopće potrudila pročitati ono što sam ti napisao.
A piše slijedeće:

A tamo izmeđuostalog nadalje piše:

Eto toliko da neznam pomoći ili da nisam pomogao.

No neki su naučeni da im se sve servira na nos, a kada ih slučajno netko uputi da sami vide i potroše par minuta onda se nađu uvrijeđeni.
Žao mi je što sam odvojio svoje vrijeme za tebe jer sam mogao nekome napisati post tko bi ga više cjenio.

Nisam se imala namjeru svađati. Činilo mi se kao da nisi uopće pročitao što sam napisala. Uglavnom, sorry ako sam ispala bezobrazna, to mi nije bila namjera.

assassin
14.05.2012., 22:47
od aplikacija
svjetljka
realcalc
shazam
sketch n draw
one eye browser
google sky map
avg antivirus
mobile hidden cam
astro file manager

igre --free running,touch reflex

na deskopu su mi sat i datum ,gmail, google karte, market ,talk ili razgovor i to je to kopao po opcijam i aplikacijama ali nemo nac da to iskljucimOne eye browser i mobile hidden cam su potencijalni "problemi".
Po funkcijama tih aplikacija je lako moguće da one drže mobitel budnim (kako bi one ostale pokrenute). Tj. da ga svako toliko cimnu da se one same ne ugase.
Pa ih probaj ugasiti u opcijama aplikacije (pretpostavljam da imaju tako nešto).
Ili instaliraj neki task manager pa probaj ugasiti te dvije aplikacije.

Antivirus bi isto mogao biti problem.
Ne znam kako točno radi AVG na Androidu- ali, definitivno ti ne treba pa ga slobodno pobriši.
Onda možda da prvo njega pa vidiš da nije u njemu (ali, kao što sam napisao- ne moraš ga kasnije instalirati).

Ovo ostalo je ok, koliko ja znam.

sivonja
15.05.2012., 07:40
Pojašnjenje za početak.
Originalni mini s5570 i noviji mini s5570i NISU isti po hardweru. Podatak na gsmareni je pogrešan, razlika je u video čipu. Iz toga proizlazi da ako rootate radi stavljanja simpatičnog roma za stariji 5570, to NEĆE raditi, osim ako ne želite "ciglu".
Ako ste već zapali u nevolje, probajte upute za oporavak ovdje (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1567101&page=6).

Root koji radi za s5570i je ovaj (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=25644071). Znam da radi, isprobao sam. Ima i slikica za manje sigurne :) Proces rootanja je brz, svega par sekundi, tako da sam prvo mislio kako nije ništa odradio, ali jest.

Zašto rootati?
- da HOME tipka probudi uspavani telefon, a ne samo power tipka
Treba vam program ButtonRemapper_v0_2.4.1 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=850464)
Treba editirati treću liniju gdje je ključ 102 Home, postaviti status WAKE.
Program sam reboota mob i ostavi mogućnost za vraćanje na staro gore u statusnoj traci.

- da ubijete oglase
Probajte program AdAway (https://code.google.com/p/ad-away/) koji kombinira nekoliko ad-block lista u jednu, a možete dodati svoju listu blokiranih i dozvoljenih stranica.

- da stavite drugi rom
Možda jednog dana, ali postojeći radi posve ok.

I to je to :mig:

84737
15.05.2012., 08:27
Root koji radi za s5570i je ovaj (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=25644071).

Hvala za info i update.:top:
Međutim mora raditi i DooMLoRD's Easy Rooting Toolkit (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582) kji sam ranije naveo jer ovdje (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347377) je guide za oba modela (S5570 i 5570i) tj. Galaxy Mini/Pop koji su na GB-u.
Romovi normalno neće raditi ako je grafički čip drukčiji.

devouring
15.05.2012., 10:20
One eye browser i mobile hidden cam su potencijalni "problemi".
Po funkcijama tih aplikacija je lako moguće da one drže mobitel budnim (kako bi one ostale pokrenute). Tj. da ga svako toliko cimnu da se one same ne ugase.
Pa ih probaj ugasiti u opcijama aplikacije (pretpostavljam da imaju tako nešto).
Ili instaliraj neki task manager pa probaj ugasiti te dvije aplikacije.

Antivirus bi isto mogao biti problem.
Ne znam kako točno radi AVG na Androidu- ali, definitivno ti ne treba pa ga slobodno pobriši.
Onda možda da prvo njega pa vidiš da nije u njemu (ali, kao što sam napisao- ne moraš ga kasnije instalirati).

Ovo ostalo je ok, koliko ja znam.

hvala ,evo zbriso avg antivirus i to je to ,izgleda da je to problem

Davero
15.05.2012., 14:57
Root koji radi za s5570i je ovaj (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=25644071). Znam da radi, isprobao sam. Ima i slikica za manje sigurne :) Proces rootanja je brz, svega par sekundi, tako da sam prvo mislio kako nije ništa odradio, ali jest.
I to je to :mig:

Nešto ne štima….
Instalirao sam tu datoteku na mobitel u sd mapu. Ugasio mobitel, pritisnuo zajedno home i power tipku, držim, držim, i mobitel se normalno upali.
I to je to :mad: :mad: :503: :503:…

sivonja
15.05.2012., 17:10
Nešto ne štima….
Instalirao sam tu datoteku na mobitel u sd mapu. Ugasio mobitel, pritisnuo zajedno home i power tipku, držim, držim, i mobitel se normalno upali.
I to je to :mad: :mad: :503: :503:…

Ne biti nervozan. Ovaj novi mini je poput Young modela, moras stisnuti 3 gumba: vol.up + home + power, na 6-7 sekundi dok ne vidiš logo.

Sljedeće, nisam uspio sa vol-down scroll ispod prvog ekrana. Zato na kartici treba napraviti dir npr AA, tako da po abecedi bude pri vrhu i da se vidi, pa u njega snimiti file universal_gb_root_v19.zip. Sa HOME ulaziš u dir i odabireš file.

OK?

totalman
15.05.2012., 21:19
bok društvo evo i mene konačno evo dobio sam samsung konačno nakon mjesec dana čekanja točno i ono ok je mobač eto skužio sam ga po malo i sad me zanima koliko baterija traje da nije ni jedna aplikacija uključena i još samo koje igrice podržava i ako netko zna di se mogu naći besplatne igrice i još evo kakve igrice pordžava pozz. vas =))

Davero
15.05.2012., 21:30
Evo mojih dojmova oko uspješnog rootanja :D :D sa bilješkama i dodatnim pitanjima.

Ovaj novi mini je poput Young modela, moras stisnuti 3 gumba: vol.up + home + power, na 6-7 sekundi dok ne vidiš logo. (NAPOMENA: "držati dok ne vidiš logo"; ja sam držao dok se nije pojavila početna slika recovery mode i odmah mi je pokrenuo prvu opciju, reboot sistema, ništa loše ali tek da se zna.)

Što je "logo"? - to je ono kada uobičajeno upalite mobitel (crna slika na kojoj piše Samung Galaxy i broj modela).

DUJE3
16.05.2012., 09:35
Konačno sam dekodirao mobitel za vip mrežu. Nisu mi jasne one oznake mreže na vrhu ekrana. Kada razgovaram prebaci na slovo E, a kada ne razgovaram prebaci se na slovo H i non stop strelice ispod njega rade (bezbojne, ponekad pocrveni, većinom su zelene) . Što to znači?

kako si ga dekodirao...
preko ključeva na ebayu, ili u nekom telekom dućanu ??

assassin
16.05.2012., 12:16
bok društvo evo i mene konačno evo dobio sam samsung konačno nakon mjesec dana čekanja točno i ono ok je mobač eto skužio sam ga po malo i sad me zanima koliko baterija traje da nije ni jedna aplikacija uključena i još samo koje igrice podržava i ako netko zna di se mogu naći besplatne igrice i još evo kakve igrice pordžava pozz. vas =))
Bok :)
Pročitaj Android tutorial (prva tema u podforumu).
Tamo imaš sve o aplikacijama i još nekim stvarima koje bi te mogle zanimati.

Davero
16.05.2012., 12:59
kako si ga dekodirao...
preko ključeva na ebayu, ili u nekom telekom dućanu ??
Ako si mislio na otključavanje da može pristupiti bilo kojoj mreži, kod sam dobio od prodavatelja, u ovom slučaju t-coma.
Ako si mislio na rootanje, sivonja je opisao kako se to radi par postova gore.

Dakle, sada imam rootani mobitel. Ako želim napraviti update (recimo preko Kies-a) trebam ga odrotati.
Nije mi jasan ovaj dio upute:
For those who already have root and want to update you need first uninstall all app that they are depended from root then apply in recovery mode the universal_gb_unroot_v3.zip and after that enter again in recovery mode and apply the universal_gb_root_v19.zip

1. Uninstall all app koje ovise o rootu - na koje se to aplikacije misli, možda npr: TitaniumBackupPro
2. Unrotati ga, zatim opet rotati.
3. I sada možemo napraviti update preko Kies-a.

Jesam li dobro shvatio? Nema veze što sam izbrisao stock app npr: Latitude, Talk, Calculator itd…

sivonja
16.05.2012., 13:55
Nije mi jasan ovaj dio upute:
For those who already have root and want to update you need first uninstall all app that they are depended from root then apply in recovery mode the universal_gb_unroot_v3.zip and after that enter again in recovery mode and apply the universal_gb_root_v19.zip

1. Uninstall all app koje ovise o rootu - na koje se to aplikacije misli, možda npr: TitaniumBackupPro
2. Unrotati ga, zatim opet rotati.
3. I sada možemo napraviti update preko Kies-a.

Jesam li dobro shvatio? Nema veze što sam izbrisao stock app npr: Latitude, Talk, Calculator itd…

Kako ja razumijem, to se odnosi na update samih programa koji čine suštinu rootanja: SuperSU, SuperSU binary v0.88, BusyBox binary v1.19.4. koji su u ovom paketu. Ako imaš starije a želiš ih nadograditi na ove trenutno najnovije verzije. Nema veze sa Kies updatima.

Nakon Kies update-a ponovno ćeš imati izbrisane stock aplikacije. I vjerojatno izgubiti root. Vidjećemo kad dođe vrijeme za to.

Pahhy
16.05.2012., 23:32
Bok ljudi, evo i ja cekam mobitel od t mobilea, ugovor sam produžila 8.4 i tad su mi rekli da ce mob. stić za najdalje 2 tjedna.......ali jos uvijek ga nema zvala sam prije tjedan dana pa su mi rekli da ce u roku iduca dva dana, onda opet nista zovem opet prije tri dana kazu da nazovem danas , zovem danas kazu da nazovem u petak..al da bi kao trebao doc svaki dan......vise stvarno nemam strpljenja za njihova opravdanja.....u kojem roku je stigao vama koji ste isto produzili ugovor? :(

DUJE3
17.05.2012., 07:18
Ako si mislio na otključavanje da može pristupiti bilo kojoj mreži, kod sam dobio od prodavatelja, u ovom slučaju t-coma.

Da, na ovo sam mislio.
Ja sam uređaj dobio također na produženje maxadsl usluge, i dekodirao bi ga da mi radi na Tele 2, ali mi nije jasno kako si dobio kod od T-coma ??
U njihovom centru, ili...??
hvala,

R1982
17.05.2012., 11:25
Bok ljudi, evo i ja cekam mobitel od t mobilea, ugovor sam produžila 8.4 i tad su mi rekli da ce mob. stić za najdalje 2 tjedna.......ali jos uvijek ga nema zvala sam prije tjedan dana pa su mi rekli da ce u roku iduca dva dana, onda opet nista zovem opet prije tri dana kazu da nazovem danas , zovem danas kazu da nazovem u petak..al da bi kao trebao doc svaki dan......vise stvarno nemam strpljenja za njihova opravdanja.....u kojem roku je stigao vama koji ste isto produzili ugovor? :(
Stići će. Samo se strpi.

sivonja
17.05.2012., 14:39
......vise stvarno nemam strpljenja za njihova opravdanja.....u kojem roku je stigao vama koji ste isto produzili ugovor? :(

SZK ti samo smiruje živce. Meni je došao 39 dana nakon potpisivanja zahtjeva. A onda još 9 dana dok sam primio kod za otključavanje. Otprilike mjesec i pol do funkcionalnog mobitela.

Da, na ovo sam mislio.
Ja sam uređaj dobio također na produženje maxadsl usluge, i dekodirao bi ga da mi radi na Tele 2, ali mi nije jasno kako si dobio kod od T-coma ??
U njihovom centru, ili...??
hvala,

Najbrže je da pošalješ mail na tehnicka.podrska@t.ht.hr , naslov: otkljucavanje mobitela. Priloži sken ili foto računa (ako imaš), ugovora, dostavnice, naljepnice ispod baterije moba (IMEI), i par ljubaznih rečenica kako tražiš da ti oključaju mob. Poslaće ti kod na email.

biorka
17.05.2012., 15:53
Bok svima ulijećem u temu kao padobranac ,jer imam jedno pitanje vezano za Samsung Galxy mini . Dakle zanima me može li se na njemu namistiti da neki kontakti imaju drugu melodiju zvona L.P.

84737
17.05.2012., 16:26
@biorka to se može na svakom android uređaju podešavati u postavkama phone aplikacije, tako da ne vidim zašto bi mini bio iznimka :)

biorka
17.05.2012., 17:17
@biorka to se može na svakom android uređaju podešavati u postavkama phone aplikacije, tako da ne vidim zašto bi mini bio iznimka :)

Kad sam potala može li se nisam oćekivala odgovor može-nemože već da mi netko kaže di ikako :lol:

84737
17.05.2012., 18:01
A haaaa..:rofl::rofl: Ne skužih te.
Otvoriš u imeniku ime kojemu već želiš dodjeliti neku osobnu melodiju, pa tipku "menu" pa edit i u prozorčiću koji se otvori imaš između ostalog i opciju "ringtone" te umjesto defaultnog odaberi po želji.
Postoji mogućnost da ti mob zvoni, a ti gledaš koji se to mamlaz ne javlja. Jer ti znaš koja ti je melodija, ne?! Ova ne zvoni svakodnevno, pa ni ne trzaš.
Vidio sam već par takvih događaja. Koje li nelagode kad skuži da to njegov zvoni.:lol:

biorka
17.05.2012., 18:43
Puno hvala na dobrim namjerama , ali pretpostavljam da ti nemaš Galaxy jer tamo nema tih mogućnosti barem ne na taj naćin . Kod mene to ide ovako UREDI (samo ime i br,)----OBRIŠI-----POŠALJI KONTAKT PODATKE----I POŠALJI PODSJETNICU :ne zna:

84737
17.05.2012., 18:51
Ne, nemam. Imao sam nekoliko HTC, SE i 1 LG uređaj, i mislim da je na svima bila ta mogućnost. Doduše na gotovo svima sam imao i custom romove. Znači da taj samsung ima okrljaštenu verziju phone aplikacije ako nedostaje ta opcija.
Evo ti jedan od razloga zašto rootati mob i flashati cyanogenmod baziran custom. Žao mi je što ti nemogu više pomoći. :(

Davero
17.05.2012., 19:39
Bok svima ulijećem u temu kao padobranac ,jer imam jedno pitanje vezano za Samsung Galxy mini . Dakle zanima me može li se na njemu namistiti da neki kontakti imaju drugu melodiju zvona L.P.

Otvoriš imenik, odabereš kontakt, pritisneš lijevu tipku (meni), uredi, idi skroz dole na "ton zvona" i odaberi melodiju samo za taj kontakt. Baš je onako kako imaju svi mobiteli, ne samo androidi.

biorka
17.05.2012., 23:58
Hvala obojici još jednom, ali problem mi je radilo to što sam koristila kontakte sa sim kartice . Malo sam proguglala i naišla na neki forum di lik ima isti problem ............. dakle trebalo je samo kopirat kontakte s kartice na mob. i to samućinila . Tek sad mi se pjavilo sve to i muzika i slija i mail posao itd. itd.. .. ..:504: A vama još jednom tnx.

pplawusha
18.05.2012., 10:06
ej ljudi ne znam di bi drugdje postavila pitanje jer nisam sigurna da li je problem u mobitelu ili nečem drugom..malo je i glupo al ajde..

kad si skinem vozni red zet-a na mob prikazuje mi samo brojke koje su druge po redu. tipa bus ide u 15:50,a meni piše 5:0 i točno se vidi da našto fali..ko da nije do kraja učitano ali mislim da nije u tome problem jer sam milijun puta pustila da učita i opet tako.
zanimljivo je da to samo kod određenih buseva :) haha baš mi je to glupo...

probala sam par puta nanovo si poslat na mob, bilo preko bt-a, bilo preko usb-a, pa čak mi je i frendica slala sa svog moba i opet isto -.-

jel imao netko sličan problem sa nekim drugim datotekama? zna netko kako bi se to moglo riješiti?

assassin
18.05.2012., 10:39
Koju aplikaciju koristiš?
Moguće da neke ne reneraju dobro.
Meni sa Adobe Reader normalno sve prikazuje.

tinky22
18.05.2012., 16:41
Žicu uštekaj u mobitel, pa u kompjuter; pokreni Samsung Kies; trebao bi ti ponuditi automatski update. Prihvati i ne diraj mobitel dok ne ne obavijesti da je gotovo.

opet ja, da probala sam ali ne nudi mi nista jer mi javlja da to vec imam. Ipak hvala na pomoci (i detaljnom objasnjenju).

jadra68
18.05.2012., 17:03
Danas kupila S5570 i ubija me to što ni u uputama niti sama mogu skužiti kako da si namjestim za sve dolazne pozive glazbu koju ja hoću i isto tako i za alarm hoću
melodiju na koju sam navikla. Kako to napraviti? Ljudi pomagajte!! :ne zna:

assassin
18.05.2012., 17:20
Pogledaj Android tutorial- prva tema u podforumu.

mr_dark
18.05.2012., 22:49
Evo ljudi, tko si želi sam odključati 5570i dobiven od t-coma,
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1620903
samo pratite upute i mob je odključan bez ikakovih loših posljedica

sivonja
19.05.2012., 13:31
Evo ljudi, tko si želi sam odključati 5570i dobiven od t-coma,
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1620903
samo pratite upute i mob je odključan bez ikakovih loših posljedica

Da li si ti na taj način otključao svog? Sigurno?
Mislim da je bolje ključ dobiti od tehničke podrške HTa jer na to imamo pravo.

mr_dark
19.05.2012., 20:36
Da li si ti na taj način otključao svog? Sigurno?
Mislim da je bolje ključ dobiti od tehničke podrške HTa jer na to imamo pravo.

Jesam, prije dva dana i sve uredno radi... Imaš pravo, samo pitanje koliko ćeš se načekati.....

Pahhy
19.05.2012., 21:25
Evo napokon je stigao jucer, e sad ne mogu prebacivat slike s mobitela na komp. kada priključim piše "please insert disc D " zna li netko sto treba napravit? hvala unaprijed

taj tip
20.05.2012., 20:35
pozdrav svima...imam mali problemčić sa navedenim mobitelom tj. 2

1.kad postavim alarm i isključim mobitel alarm ne zvoni...a neko vrijeme je zvonio i funkcionirao dok je mob. bio isključen...dali sam ja to nešto sam promjenio nehotice ili u čemu bi mogao biti problem

2.mobitel nema štopericu ..dali postoji neka aplikacija za instaliranje iste.. ??

assassin
20.05.2012., 20:40
1. Jesi siguran da je zvonio kad je bio ugašen mobitel...?
Jer, Androidi (i većina smartphonea) inače to ne mogu.

2. Naravno- upiši stopwatch u Market i odaberi koja ti se najviše sviđa.
Meni je StopWatch & Timer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sportstracklive.stopwatch&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zc G9ydHN0cmFja2xpdmUuc3RvcHdhdGNoIl0.) najdraža.

I molim te da potencijalne prijedloge aplikacije ubuduće tražiš u podforumu aplikacije ;)

Pahhy
21.05.2012., 18:58
Bok svima imam problem s spajanjem samsun galaxy mini s pc-om kada želim prebaciti podatke iz mob. na pc piše "please insert disc D"
Molim pomoć, hvala!

backtothesleep
21.05.2012., 19:03
tocka 6. android faq-a (http://forum.hr/showthread.php?t=605332)

MrK1
22.05.2012., 14:42
Pozz ljudi! Zanima me kako smanjiti potrošnju RAM memorije, uvijek mi je oko 230-235.

Davero
22.05.2012., 16:10
Pozz ljudi! Zanima me kako smanjiti potrošnju RAM memorije, uvijek mi je oko 230-235.

Kod mene je 81 mb iskorišteno, 109 slobodno.
Obriši nepotrebne aplikacije, ili ako je moguće preseli ih u SD.
Uostalom što ti to toliko zauzima?
Evo kako to izgleda kod mene:
Aplikacije koje uzimaju više od 5 mb:
- Titanium Backup
- Trgovina Google Play
- Quickoffice
- Google Disk
- Te još dosta sitnih (ukupno 20 mb)

Ostalo zauzima sistemske aplikacije, prepostavljam.

sivonja
22.05.2012., 20:29

Nikako! Android odlično barata raspoloživom RAM memorijom. Ako ne vrtiš neki program uglavnom je iskorištena kao cache, tako da brže starta česte programe. Čak i da pobrišeš sve svoje aplikacije, opet će ram napuniti svojim tvornički instaliranim programima i dijelovima OSa. Ima ugađeni limit tako da uvijek ostavlja neki postotak slobodnog RAMa.
Možeš instalirati neki ram cleaner prog, ali time samo štetiš jer siliš android da više vremena troši za čitanje sa flash diska. On će već sam osloboditi sav ram koji mu zatreba u trenutku kad bude potrebno.

MrK1
24.05.2012., 10:45
Nikako! Android odlično barata raspoloživom RAM memorijom. Ako ne vrtiš neki program uglavnom je iskorištena kao cache, tako da brže starta česte programe. Čak i da pobrišeš sve svoje aplikacije, opet će ram napuniti svojim tvornički instaliranim programima i dijelovima OSa. Ima ugađeni limit tako da uvijek ostavlja neki postotak slobodnog RAMa.
Možeš instalirati neki ram cleaner prog, ali time samo štetiš jer siliš android da više vremena troši za čitanje sa flash diska. On će već sam osloboditi sav ram koji mu zatreba u trenutku kad bude potrebno.

E to me zanimalo. Hvala!:five:

goranbo
24.05.2012., 10:59
Znate koja je meni jedina mana na tom mobitelu?

Pa ovako koristim dva emaila, od t-coma i gmail.
I za gmail mi naravno najvise pase ugradjena aplikacija gmail, a za t-com koristim aplikaciju email, isto vec ugradjenu.

I sad, ja ocu nastimat poseban ton za SMS poruke, a poseban ton za email poruke. No nemogu, jer na gmail aplikaciji nemogunastimati poseban ton za obavijest dolasku poruke :(

Heh, sad sam se sjetio,d a skinem neku drugu aplikaciju za gmail koja to ima? hehe :D

backtothesleep
24.05.2012., 12:12
pa promjeni na gmajlu zvuk
uđi u aplikaciju - postavke - odaberi svoj račun - oznake za obavjesti - pristigla posta - zvuk zvona

goranbo
24.05.2012., 12:37
E hvala ti, jedva sam naso, jer u toj aplikaciji ima tri skupine postavki (a možda i četiri, ako ima jos st u smaom gmailu).

Sad je sve kak zelim :D

Inace ja sam mozda kontrol frik pa imam posebnu aplikaciju za bateriju, piše mina glavnm meiniju gore na kolko mi je tocn baterije postotaka, i onda st aje jos korisno iskljuciti ukljuciti podatkovni promet, to je widget, a za po noci mi je dobra i aplikacija screenlight

DUJE3
25.05.2012., 11:25
dobija jučer kodove od T-coma, ukuca ih, i mobitel sad otključan.

huskybucka
25.05.2012., 14:17
dobija jučer kodove od T-coma, ukuca ih, i mobitel sad otključan.

Sta se moze otkljucati bilo koji uredaj ili mora biti stariji od godine dana?

backtothesleep
25.05.2012., 15:03
po neznam koji put u ovom topicu, svi koji su dobili (za 100kn) mobitel uz potpisivanje ugovora za maxadsl (t-com), mogu zatrazit unlock code, kod istog, sada, odmah sada (jer niste potpisali ugovor za t- mobile)

Nencica
25.05.2012., 15:33
Molim vas, recite mi mogu li se videa gledati na njemu??? Dakle, može li se flash player instalirati????
PS Zasto samo na youtubu se mogu videa gledat?

backtothesleep
25.05.2012., 15:46
ne podrzava flash player (oficijalno, e sad dal ima kakav modificiran, za orginalni ili custom rom :ne zna:), a na youtubu mozes gledat iz tog razloga jer su ti videi u mp4 kompresiji a ne flashu, a mp4 mobitel podrzava (postoji mogucnost da ces naletit da nekih videa na mobilnom youtubeu nema iz tog razloga jer nisu u mp4 formatu dok na desktop rcunalu mozes gledat te videje u flash formatu)

indijota
26.05.2012., 16:12
Molim pomoć! Kupila sam rabljeni S5570 i kada umetnem svoju SIM karticu traži mi korisničko ime (mail) i šifru korisnika. Kako da to zaobiđem?

totalni sam noob što se toga tiče pa molim da mi se laički objasni :p

84737
26.05.2012., 21:09
Uključi mob bez sim kartice, te u postavkama nađi tvornički reset i pokreni ga.
Malo pričekaš, kada se ponovno boota imaš uređaj kao iz dućana.

indijota
27.05.2012., 07:26
Pa problem je u tome što ne mogu uopče doći do postavki niti bilo čega. Sve što mogu vidjeti je taj ekran za unos kor. imena i šifre odnosno imam nekakvih devet točaka i piše mi "Nacrtajte znak za otključavanje". Kako da to zaobiđem?
Kontaktiranje cure, koja mi je prodala mob, u vezi otključavanja ne dolazi u obzir

84737
27.05.2012., 14:10
A haa...
Onda moras napraviti hard reset putem hardverskih tipki, tj drzanjem odredene kombinacije tipki pri paljenju uredaja. Mislim da ima i tu u temi kako se to radi, a brze ces naci da izguglas kako se to radi. Nemogu ti sad traziti jer sam na tapatalku pa mi on otezava linkanje.

indijota
27.05.2012., 14:53
aha, to su one tri tipke koje se stisnu kod paljenja moba. Naišla sam već na to negdje i nešto isprobavala, ali nikakvog učinka za sada. Morat ću se podrobnije pozabaviti s time. Hvalaaa :)

...uspjela :)

backtothesleep
27.05.2012., 14:56
Hard Reset

1. Switch off the device.

2. Then Press and hold the Home/Menu key + Power key simultaneously for 10 seconds.

3. Your phone will reboot with an Android logo appear, you sould be in Android System Recovery Mode.

4. Now press the Volume key to select the Wipe data/factory reset option.

5. Press the Menu/Home key to select and confirm your choice.

6. Now wait for your device to reset it self.

http://www.freerepairguide.com/images/stories/smart-devices/samsung-galaxy-mini.png

izvor (http://www.freerepairguide.com/samsung-galaxy-mini-how-to-hard-reset.html)

ivan13
28.05.2012., 09:20
Bok,

evo i mene s jednim pitanjem:D

Dobio isto mobitel s internet paketom i koliko meni treba mobitel i više nego zadovoljan.

Samo ne mogu skužiti kako da isključim trajno one aplikacije koje ne želim koristiti. Jer ja uopće ne koristim niti internet niti bilo što drugo osim poziva i poruka, a kad ja isključim aplikacije i nakon što mobitel ugasim i ponovo uključim aplikacije kao što su google, aktualizacija softvera i tako još neke aplikacije se same opet uključe.

Kako to isključiti za stalno?

Ili odem na upravljanjne i tamo mi pokaže da nemam ništa pokrenutih aplikacija, a zatim odem na postavke pa na aplikacije da mi pokaže koje aplikacije su uključene, tamo mi opet pokaže da mi rade aplikacije poput interneta, google, aktualizacija softvera. Pretpostavljam da su mu te aplikacije uključene po defoltu pa da se one uključe same svaki puta kad se mob ugasi pa opet upali.

Ali pošto me živcira kad ja to sve isključim i onda ugasim mobitel ako mi crklne baterija i nakon što ga upalim to se opet sve uključi.

Pa ako netko zna malo više o tome da pojasni:D

Da još napomenem da sam isključio pozadinske podatke koji omogućavaju da mi aplikacije mogu sinkrinizirati i slati podatke.

84737
28.05.2012., 09:35
Tvoj problem moze rijesiti jedino rootanje uredaja i fizicki deinstaliranje aplikacija koje netrebas, ili ih "freezati" titaniumom. U svakom slucaju moras dobro znati sto brises jer mozes obrisati i aplikaciju koja je bitna za stabilan rad mobitela.

goranbo
28.05.2012., 09:46
Molim vas, recite mi mogu li se videa gledati na njemu??? Dakle, može li se flash player instalirati????
PS Zasto samo na youtubu se mogu videa gledat?

MOzes gledati bilo kakav video u nekom playeru (ako imas fajl od tog videa na kartici), a na internetu mozes gledat samo youtube video, druge ne mozes, jer kao sto je receno ne podrzava flash.

Mozes gledat video u gifu :D

ivan13
28.05.2012., 10:01
Tvoj problem moze rijesiti jedino rootanje uredaja i fizicki deinstaliranje aplikacija koje netrebas, ili ih "freezati" titaniumom. U svakom slucaju moras dobro znati sto brises jer mozes obrisati i aplikaciju koja je bitna za stabilan rad mobitela.

Neću toliko petljati po njemu. Mislio sam samo buduči da ja od toga ništa ne koristim da to isključim i da svedem potrošnju baterije na najmanji moguči nivo, ali onda neka bude tako kako je:ne zna:

Nije da mi je problem da mi to sve previše zauzima jer zauzima nekad 80,90 pa ponekad i blizu 100 rama, ali slobodnog ima 160 MB (290 MB ukupno). Tako da me to ne brine, ali to mi je malo čudno kad se to ne može jednostavno isključiti, a naprave tu opciju:ne zna:

NeamPoojma
28.05.2012., 12:38
Bok,

Dobio isto mobitel s internet paketom i koliko meni treba mobitel i više nego zadovoljan.

Samo ne mogu skužiti kako da isključim trajno one aplikacije koje ne želim koristiti. Jer ja uopće ne koristim niti internet niti bilo što drugo osim poziva i poruka, a kad ja isključim aplikacije i nakon što mobitel ugasim i ponovo uključim aplikacije kao što su google, aktualizacija softvera i tako još neke aplikacije se same opet uključe.

Ili odem na upravljanjne i tamo mi pokaže da nemam ništa pokrenutih aplikacija, a zatim odem na postavke pa na aplikacije da mi pokaže koje aplikacije su uključene, tamo mi opet pokaže da mi rade aplikacije poput interneta, google, aktualizacija softvera. Pretpostavljam da su mu te aplikacije uključene po defoltu pa da se one uključe same svaki puta kad se mob ugasi pa opet upali.

Ali pošto me živcira kad ja to sve isključim i onda ugasim mobitel ako mi crklne baterija i nakon što ga upalim to se opet sve uključi.

Da još napomenem da sam isključio pozadinske podatke koji omogućavaju da mi aplikacije mogu sinkrinizirati i slati podatke.

Probaj

Postavke> bežično i mreže> mobilne mreže> makni kvačisu sa koristi paketne podatke>stavi kvačicu na Koristi samo 2G mreže.

ivan13
29.05.2012., 12:26
Probaj

Postavke> bežično i mreže> mobilne mreže> makni kvačisu sa koristi paketne podatke>stavi kvačicu na Koristi samo 2G mreže.

To sam sve isključio i 3g i 2g:D

On je vjerojatno tako napravljen da kad se android pokreće da si podigne aplikacije koje njemu trebaju i koje su tako podešene koliko ja to shvaćam:ne zna:
Jer sam čak izbrisao i internet i gmail i email al opet se sve opet pojavljuje. Tako da mislim da se to ni ne može izbrisati baš aplikacija, nego se to izbriše samo RAM,
a na mobitelu to sve svejedno opet ostane i pokrene se.

Kako je neka bude.

Hvala na savjetu:D

R1982
29.05.2012., 12:49
Daj mob nekom tko zna što radi pa će ti napraviti.

brns999
30.05.2012., 00:29
Evo male pomoci, ali vazi OBAVEZNO samo za GT-S5570i :)
http://brna.my1.ru/forum/101-1496-1

Galaxy Turbo (GT-S5570I) je potpuno različit od Galaxy-a (GT-S5570) Turbo je sličan Galaxy Y ;)
http://brna.my1.ru/image4/samsung-galaxy-mini-s5570-1.jpg
Processor: ARMv6 rev 5 - 832Mhz
RAM: 362 MB - 72MB Reserved
GPU: Broadcom Videocore 4
NAND: 512
system: stl9 - 225MB
cache: stl10 - 35MB
Date: stl11-189MB

Naravno evo i za GT-S5570 :D
http://brna.my1.ru/forum/101-1340-1

brns999
30.05.2012., 02:05
Kako instalirati Flash Player 11
http://brna.my1.ru/forum/101-1497-0

Samozatajna
30.05.2012., 10:23
Imam pitanje vezano uz mobitel Samsung Galaxy Mini S5570.

Naime, nakon što mobitel navečer ostavim uključenog, ujutro ga ne mogu koristiti tj. niti uputiti pozive niti slati poruke prije nego ga ponovno isključim pa uključim. Jednostavno po noći "zaspe".

Da li je stvar u tome da nešto treba na njemu podesiti ili je uređaj jednostavno neispravan?
:504:

brns999
31.05.2012., 12:22
Imam pitanje vezano uz mobitel Samsung Galaxy Mini S5570.

Naime, nakon što mobitel navečer ostavim uključenog, ujutro ga ne mogu koristiti tj. niti uputiti pozive niti slati poruke prije nego ga ponovno isključim pa uključim. Jednostavno po noći "zaspe".

Da li je stvar u tome da nešto treba na njemu podesiti ili je uređaj jednostavno neispravan?
:504:

šta si ga kupila u Vip-u i dali je to uređaj radio oduvijek ili ?

Bok,

Sve što ti treba je neka apk koja ce ti sama to raditi u intervalima od 10,20,30 sek. ili koliko ti zelis i kako se da podesiti apk. probaj neke od navedenih:
Automatic Task Killer 2.5.8.6 (https://play.google.com/store/apps/details?id=biz.stachibana.TaskKiller)
Auto Task Killer 1.0.10 (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zeroneapps.autotaskkiller)

Jednostavno ako ti ne odgovaraju ove apk odi u google market i napisi auto task killer ;)

goranbo
01.06.2012., 12:27
Jel ima tko problema sa signalom na ovom mobitelu.

Ne znam, ja sma na bonbonu, imam odasiljac T-coma jedno 300-400 metara od mene i mogu ga vidjet, medjutim evo sad mi mobitel cesto ima samo jednu crticu, a evo bas jucer se desil da sam skuzio da me ljudi ne mogu dobit.

E sad ne znam je li do mobitela ilis e nest zeznulo s tim odasiljacem ili što.

Naštimano mi je kao "ručno" na mrežu bonbon, u mrežnim postavkama mobitela

Kako instalirati Flash Player 11
http://brna.my1.ru/forum/101-1497-0

Šta znači to ide i na ovja obični Galaxy Mini, po tim uputama??

brns999
01.06.2012., 16:02
da radi na oba dva samsunga galaxy mini gt-s 5570 i gt-s 5570i, isprobano ;)

stipis
02.06.2012., 10:38
da radi na oba dva samsunga galaxy mini gt-s 5570 i gt-s 5570i, isprobano ;)

možeš objasnit kako jer ja se ne snalazim baš najbolje preko ovoga http://brna.my1.ru/forum/101-1497-0

assassin
02.06.2012., 11:34
Koji dio ne shvaćaš?

Ako ti nije rootan mobitel- ništa od toga.

stipis
02.06.2012., 12:14
Koji dio ne shvaćaš?

Ako ti nije rootan mobitel- ništa od toga.

onda ništa.

R1982
02.06.2012., 12:22
Sve što ti treba je neka apk koja ce ti sama to raditi u intervalima od 10,20,30 sek. ili koliko ti zelis i kako se da podesiti apk. probaj neke od navedenih:
Automatic Task Killer 2.5.8.6 (https://play.google.com/store/apps/details?id=biz.stachibana.TaskKiller)
Auto Task Killer 1.0.10 (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zeroneapps.autotaskkiller)

Jednostavno ako ti ne odgovaraju ove apk odi u google market i napisi auto task killer ;)
Ovo je nepotrebno i izazvat će ozbiljnu nuspojavu (CPU stalno zatvara aplikacije koje sustav sam ponovno otvara i nepotrebno troši bateriju).

Neke od tih aplikacija mogu se trajno ukloniti root-om, neke su nužne za rad kompletnog sustava.

84737
03.06.2012., 19:38
Ovo je nepotrebno i izazvat će ozbiljnu nuspojavu ...
Upavo takvog mišljenja (http://www.forum.hr/showpost.php?p=39377107&postcount=328) sam i ja. No neki vide u ATK-u aplikaciju koja rješava apsolutno sve probleme na androidu. :D

ziko3
03.06.2012., 21:05
Pozdrav,zanima me dali postoji neka navigacija za Samsung Galaxy Mini S5570 koja se može skinut a da ne naplačuje promet,ako netko zna bio bi mu zahvalan

84737
03.06.2012., 21:30
... dali postoji neka navigacija ...
Ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=611252) :mig:

atrixona
04.06.2012., 21:15
pozdrav

trebam malo vaše pomoći

dobila sam ovaj mob kao poklon, i ono što mene muči je kako da si prebacim imenik u ovaj mob?? svi kontakti su mi na SIM kartici, a kada ih idem prebacivati na mob, traži me prebacivanje samo sa SD kartice.... i kak sad dalje??

možda će nekome sad pozliti jer je već netko pitao ovo, ali stvarno nisam mogla pronaći..

unaprijed isprika

84737
04.06.2012., 21:25
@Atrixona, mora postojati i "uvezi" sa sim kartice.
Na svim android uređajima to postoji, tako i na tome.
Idi u "phone" aplikaciju, odaberi "kontakti" pritisni "menu" tipku i pronađi uvezi, ili import stavku, unutar nje mora biti i odabir između sim i SD kartice.

stipis
05.06.2012., 18:41
jel možda zna netko zašto mi neće da poveže mobitel na komp.

backtothesleep
05.06.2012., 21:14
iskreno!? nemam blage veze... ili je to neko nagradno pitanje, na pogađanje?

:facepalm:

poanta: tesko da ce ti netko znat odgovorit na tvoje pitanje bez imalo detalja sa tvoje strane.

IvachCRO
08.06.2012., 08:20
Pozdrav,zanima me dali postoji neka navigacija za Samsung Galaxy Mini S5570 koja se može skinut a da ne naplačuje promet,ako netko zna bio bi mu zahvalan

Imaš Copilot. Pročitaj u temi o navigacijama

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

jeeeleee
11.06.2012., 19:37
Bok svima!

Samsung Galaxy mini imam otprilike već mjesec dana (dobiven zbog produljenja MAXadsl usluge) i u prva dva tjedna se počeo restartati i ponekad zamrznuti, zablokirati, da bi se na kraju danas zamrznuo da sam morala iz njega izvaditi bateriju i ponovno ju vratiti. I nakon toga ga više nisam mogla upaliti.
Inače, korišten je samo za Facebook i još poneku aplikaciju... ništa posebno. U čemu bi mogao biti problem, zna li itko?

Hvala na odgovoru :-)

84737
11.06.2012., 20:37
@jeeeleee probaj ako uspiješ napraviti hard reset ovim postupkom (http://www.forum.hr/showpost.php?p=39678299&postcount=406), ako ne uspije onda ga šalji na servis.

exception
12.06.2012., 17:23
Evo i ja sam postao ponosni vlasnik minija, ovo mi je prvi android.
Jedno pitanje: sto oznacava ona plava odn. bijela zvijezdica u plavom kvadratu u gornjem lijevom kutu?
Koliko dugo vam traje baterija i neki savjet za sto duze trajanje?

pijanecX
12.06.2012., 21:11
e nabavio sam isto od t-coma za 99kn (adsl) ovaj mini pro tj s5570i pa me zanima ROM neki ako netko zna da ima, novi bi instaliro a ne ovaj t-mobile koji je gore, a ako ne onda root pa da obrišem T aplikacije, jedino sam našo onaj opensource ROM na samsungu i pretpostavljam da je to suha verzija OS-a pa se može po želji slagat ili šta??? šta sad jebote moram naučit programirat majke ti da si složim kak hoću???? haah

pijanecX
13.06.2012., 00:37
EDIT (nemrem editat svoj post :/): rootano...hehe za 100kn sam si složiu navigaciju, 32gb mp3 player i internet radio za auto wooohooo XD :lol:

84737
13.06.2012., 07:04
100 kn?? A je te netko ozenio :D Da si malo citao forum rijesio bi sam za 0 kn :)

backtothesleep
13.06.2012., 07:26
Nadam se da misli na stotku koju je t-comu dao za mob uz produzenje ugovora ;)

pijanecX
13.06.2012., 11:54
da na tu stotku, telefon nije besplatan već je po želji za 99kn, treba mi navigacija i nemam ju, autoradio ne podržava mp3 itd hahaahah, iče lijepo na aux sad

goranbo
13.06.2012., 12:04
Ne znam ja bi htio rootat ga ili sta vec, da mi podrzava flash i slicno, ali ne znam bas kak, nemam trenutno vremena istrazivat, a nisam ovdje naletio bas na neke suvisle upute.

A ak mi se netko javi s recenicom "pusti to nekom ko zna da radi", evo unaprijed mu odgovaram "pusti ti odgovaranje na forumu nekome tko zna kak se to radi". :)

assassin
13.06.2012., 12:36
Neće ti nitko reći da "pustiš nekom tko zna", ali će ti se govoriti da malo čitaš i probaš sam pa javiš ako gdje zapneš :)

Tipa ovdje (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1635108) (2 i 3, za početak) ;)
S tim da broj 2 imaš i ovdje u prvom postu teme.

goranbo
13.06.2012., 12:44
Aham tnx, budem to malo rpobo kad nadjem imspiracije i vremena :)

Ne znam to mi je prvi android pa ono, nisam bas na svom terenu :o
Jos me brine, imam trenutno karticu samo 2GB. Kad mijenjam karticu za vecu, jer mogu samo presnimit ovo s ove kartice na novu - ce sve radit ko i prije?

I pretpostavljam, prije ovog rootanja itd, napravim backup kontakata i poruka , i onda samo vratim.

assassin
13.06.2012., 12:51
Ako prvi put radiš- samo polako.
Pročitaš sve, ako ti nešto nije jasno- pogledaš tamo ima li već odgovoreno (većina stvari ima, pošto mobitel nije više toliko nov) i polako radiš po uputama.

Možeš sve samo prekopirati.

Da- treba napraviti backup.
Za to imaš dosta aplikacija koje olakšavaju (tipa MyBackup (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackup&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZ XJ3YXJlLmFuZHJvaWQuTXlCYWNrdXAiXQ..)).

Kobelo
13.06.2012., 19:55
Za što mi služi kartica na kojoj piše Lock adapter, dobil sam ju uz Samsung galaxy mini? a u uputama ništa o njoj ne piše

84737
13.06.2012., 20:20
Za što mi služi kartica na kojoj piše Lock adapter,
To je adapter za card readere. U njega staviš micro sd karticu, a onda sve skupa gurneš u card reader jer je micro sd premala za reader.
Više o tome (http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital).

http://www.tracyandmatt.co.uk/blogs/media/microSD_adapters_pack.jpg

Kobelo
13.06.2012., 20:36
Pošto sam totalni laik, jel može u 1-2 rečenice za što mi to konkretno treba? I jel mobitel može funkcionirat bez toga?

84737
13.06.2012., 20:48
To ti konkretno treba ako micro sd karticu misliš staviti u laptop ili reader na stolnom računalu i pregledavati/editirati sadržaj na njoj. Za ništa drugo ti netreba. A kad mob spojiš sa računalom putem USB kabla onda možeš sve raditi na sd kartici kao i da je u card readeru.

Ukratko taj adapter zapravo uopće nije potreban. Eventualno ako trebaš formatirati karticu baš sa nekim specijalnim programom na PC-u.
Spremi ga kutiju i ne zamaraj se time ;)

Kobelo
13.06.2012., 21:48
E sad, kaj je potrebno da ja surfam, a da mi ne skida pare sa računa? Molim neku dušu da objasni ili me barem uputi gdje to piše :)

84737
13.06.2012., 22:37
Pročitaj sve ovo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332) pa će biti i sve puno jasnije. :)
A odgovor na tvoje pitanje je već u drugom postu odmah u 1. (tojest 3. preciznije) stavci.

exception
13.06.2012., 23:33
Koliko ste dugo cekali na onaj kof za otkljucavanje od tcoma?
Koji OS imate? Froyo oli Gb?

Kobelo
13.06.2012., 23:41
Da, već sam proučio to i ugasio internet na način na koji je opisano te mi se više ne troše pare s računa, a da ne radim ništa..

Ali ova stavka 3 mi nije jasna

Ako imate internet paket pa povremeno želite koristiti internet koji nije WiFi- tada preporučam neki widget.
Tako da jednim klikom na "desktopu" palite/gasite internet.
Najpoznatiji je APN Droid, ali postoji ih gomila na Marketu (samo upišite "data toggle" u Market).
Osobno koristim SwitchPro widget koji ima i "data toggle" između ostalog.

Widget = ???

Davero
14.06.2012., 06:40
Widget = ???
Pritisni na ekran mobitela, i malo dulje drži. Otvoriti će se meni, klikni na widget, odaberi "upravljanje napajanjem". I sada imaš na ekranu pet gumba. Prva lijevo ti je uključivanje/isključivanje wi-fi-a, itd…
U gornjem postu misli se na gumb za uključivanje/isključivanje pristupa MOBILNOM internetu (podatkovni promet), koji moraš skinuti sa Google Play (marketa) i instalirati na ekran, na isti način naveden u prethodnoj rečenici.

84737
14.06.2012., 07:50
Davero ti je objasnio kako doći do widgeta, a ja ću se još samo nadovezati - widget je nešto kao prečica (shortcut) do aplikacije (programa) ili neke postavke koju češće trebaš. Iako pojam pravog widgeta je aplikacija koja se inplementira u sustav i ima mogućnost direktnog pristupa odmah na radnoj povržini zaslona. (recimo neki sat, ili vremenska prognoza koji su uvijek na home screenu)

Kobelo
14.06.2012., 11:16
Ok, wigdet sam shvatio, isto kao i ovo isključivanje/uključivanje wi-fi..

Koji je daljnji korak da dođem do besplatnog surfanja (ak se ne varam to zovu wireless :D )..pod besplatno surfanje mislim barem na to da imam facebook i mail besplatno, a onda tek ostalo

84737
14.06.2012., 12:23
Kako mislis besplatno? Nista na ovom svijetu nije besplatno. Trebas imati wireless router koji je spojen na adsl liniju a koju normalno placas. Mobitelom se spojis bezicno na router a onda pristupas facebooku ili po zelji.
Besplatno je ako dodes do nekog kafica te se spojis na njihovu mrezu i tada surfas... :D normalno tada moras iti malo udaljen od njih jer ce te konobar pitati sto ces popiti, a onda vise nebude besplatno ;)

Kobelo
14.06.2012., 12:56
A facebook? Kaj nije to mukte preko onog zero facebook?

Wireless router? Kolko to košta otprilike? Kud se to stavi? :D

84737
14.06.2012., 15:57
Ah dobro... zero facebook je besplatan na nekim mrežama. (nisam ziher, ali kod tele2 mislim da nije mukte)
A wireless router, hm. Čuj, nemoj se ljutiti, ali to su osnove osnova računalstva.
Ne vjerujem da će ti itko ići objašnjavati što je to jer u tražilici napišeš "wireless router" ne samo da ćeš vidjeti i znati čemu služi nego ćeš vidjeti i cijene itd. A naposlijetku kućne mreže viđe ni ne spadaju u ovaj podforum, a kamoli u ovu temu pa bi raspravom o tome mogli naljutiti admine :D

vekac
15.06.2012., 09:23
Mini se ne spaja na wi-fi pa makar sjedio na ruteru znaći nije do signala, ispisuje preuzimam IP adresu i tako do vječnosti....

goranbo
15.06.2012., 11:07
Spaja se spaja al ono, nije da bas predobro hvata signal. Neki slabiji prosjek mozda.

Mozda je tebi neki problem prisutan

exception
15.06.2012., 12:54
Meni super hvata signal na razini iPhone 3gs-a.

Koliko dugo treba cekati na onaj kod od Tcom-a, vec 4 dana cekam :503:

goranbo
15.06.2012., 12:56
Meni je doso za dva dana.
Ovisno o tome kolka je potraznja u tvom mjestu/gradu.
Ja sam na selu pa su valjda u pošti imali na lageru da odmah dostave.

A frendu iz Bjelovara su jucer rekli (makar nemrem vjerovat bas u to) da ce mu doc za 20 dna. Al 20 dana je valjd krajnji rok isporuke, mozda su mu to rekli

exception
15.06.2012., 12:59
Ma i meni je mob doso za 2 dana, ali nije kod za otkljucavanje.

goranbo
15.06.2012., 13:01
Kakav kod za otključavanje?

BTW, kak se moze dobit kod za otključavanje (zove se T-com?)??
Znam da se nekaj pričalo o tom al sam zaboravio.

Kaj ga uopce zakljucavaju onda bezveze

exception
15.06.2012., 13:08
On je zakljucan (valjda) jer kad stavis karticu npr ja Tele2 pise da unesem neki kod, to je valjda to.

Pise da se on moze dobit slanjem maila i osobno u T centru.

goranbo
15.06.2012., 13:50
DI to piše? Negdje na stranicama T-coma ili na forumu?

exception
15.06.2012., 14:09
Rekla teta u call centru :D A i tu se po forumu pisalo, nekome dodje za 10 min a meni ni za 4 dana.

goranbo
15.06.2012., 14:13
I Kud da saljem email?? (koja adresa?)
Sta trebam napisat u emailu? (mislim jel treba IMEI ili nešto?)

exception
15.06.2012., 14:33
Ja sam poslao na tehnicka.podrska@t.ht.hr

Napisi da si uredaj dobio u sklopu produzenje maxadsl ugovora, napisi model mobitela, IMEI te na koga glasi maxadsl pretplata.

Ovako sam ja, mozda sam nesto krivo :ne zna:

Kobelo
15.06.2012., 22:36
Kaj mi treba da mogu prebacit stvari s kompa na mob i obratno? Pretpostavljam neki program, ali ne znam koji. Pa ako netko zna, bilo bi lijepo da podijeli s nama neznalicama :D

exception
15.06.2012., 23:07
Zove se Kies i imas ga za skinut na samsungovoj web stranici ili jednostavno u trazilicu upisi kies download. I to ti pise na zadnjoj strani onih uputa sto su dosle sa mobitelom.

Medokava
16.06.2012., 00:02
Ja sam poslao na tehnicka.podrska@t.ht.hr

Napisi da si uredaj dobio u sklopu produzenje maxadsl ugovora, napisi model mobitela, IMEI te na koga glasi maxadsl pretplata.
Ovako sam ja, mozda sam nesto krivo :ne zna:
Nakon podnešenog zahtjeva za produženje MAX.ADSL ugovora na 24mj. (unutar 30 dana prije isteka ugovora) Dobio mob za 2 dana, isti dan otišao u T-com centar da zatražim "kod za otključavanje" Teta mi je otvorila mob.izvadila bekteriju i SIM karticu da bi pročitala ser.br. koji je poslala u centralu Zagreb, i rekla mi je da se javim za desetak dana, ako u međuvremenu ne dobijem kod na e-mail. Toliko o otključavanju mobaća. koji je do danas n'ti poklon T-coma; nakon, dig.kamere Camileo, fotoaparata Olimpus, USB/HDD 360GB, dva STB prijemnika i neznam koliko routera. A sve je počelo je još 2004 godine.

Medokava
17.06.2012., 16:25
Jel netko već dobio kod za otključavanje minića S 5570, iz "tehnicka.podrska@t.ht.hr" ??:503:

exception
17.06.2012., 16:43
Evo ja jos nisam, cekam od utorka. :ceka:

pijanecX
17.06.2012., 18:16
radi se o miniću s5570i dakle drugačiji je od s5570 i pazite sa rom-ovim i rootovima za njega :D

Davero
17.06.2012., 18:55
Jel netko već dobio kod za otključavanje minića S 5570, iz "tehnicka.podrska@t.ht.hr" ??:503:

Trebao bi dobiti u roku od dva-tri dana. Ukoliko je ne dobiješ, sigurno nešto nije u redu. Tada moraš ići u njihovu trgovinu.

nicky2009
17.06.2012., 21:12
e nabavio sam isto od t-coma za 99kn (adsl) ovaj mini pro tj s5570i pa me zanima ROM neki ako netko zna da ima, novi bi instaliro a ne ovaj t-mobile koji je gore, a ako ne onda root pa da obrišem T aplikacije, jedino sam našo onaj opensource ROM na samsungu i pretpostavljam da je to suha verzija OS-a pa se može po želji slagat ili šta??? šta sad jebote moram naučit programirat majke ti da si složim kak hoću???? haah

itko?

84737
17.06.2012., 21:22
itko?
Nema "suhe" i "mokre" verzije romova...Svi su oni potpuni, eventualno Cyanogenmod zahtjeva još flashanje gapps-a.
Što točno želiš? Rootati, instalirati custom rom? Koji? I koji točno mob imaš? Jer kao što ti je PijanecX gore naveo razlika je između 2 uređaja koji se ovdje u ovoj temi spominju.

nicky2009
17.06.2012., 23:39
Imam uređaj Samsung Galaxy Mini S5570I (dobio ga na produženje ugovora za adsl-t-com)

Medokava
19.06.2012., 08:42
Imam uređaj Samsung Galaxy Mini S5570I (dobio ga na produženje ugovora za adsl-t-com)
A može li se saznati:
-Za koje vrijeme je Mini5570i stigao od podnesenog zahtjeva.
-Koju mrežu koristite
-Dali je i kada stigao "ključ za slobodne mreže". /drugi SIM/
- koliko vam traje jedno punjenje.

exception
19.06.2012., 14:04
Evo ja dansa zvao u vezi tog koda za otkljucavanje i ovi u call centru kazu da je rok 14 dana.

Minnie11
19.06.2012., 21:44
Može mala pomoć oko aktiviranja MMS-a?

dakle, u postavkama moobilne mreže kod APN mi nema zelenog kružića...
kad otvorrim APN imam 2 opcije: 1.TM HR interenet i tu mi je zeleni kružić dakle ssve ok
2. TM HR MMS- kad tu na zadnjem izborniku APN vrsta odaberem MMS, uopće se ne pojavi zeleni kružić

i ne mogu slati ni prrimati mms :(

nicky2009
19.06.2012., 22:18
A može li se saznati:
-Za koje vrijeme je Mini5570i stigao od podnesenog zahtjeva.
-Koju mrežu koristite
-Dali je i kada stigao "ključ za slobodne mreže". /drugi SIM/
- koliko vam traje jedno punjenje.

-pa ima 3-4 radna dana
-TELE2
-kad sam ga dobio (mob) odnio sam ga drugi dan da mi ga odblokiraju (Bukal)
-e to nisam pratio, nebih znao

croatiangg
20.06.2012., 01:49
bok! :-D
imam galaxy mini i spojim se na podatkovni da idem na 0.facebook, al uzima đubre pare (inace sam na bonove, nemam nikakve internet pakete mjesecne ili sl). pretpostavljam da zato jer se ostale aplikacije automatski updateau.
pa jel postoji neka aplikacija koja blokira auto. apdejtanje kad se spojim na podatkovni?

unaprijed puno hvala! (:

edit. samo da napomenem da mi je to početna stranica tak da nije da zato uzima lovu i da idem preko default browsera tak da nije ni to

R1982
20.06.2012., 15:18
Može mala pomoć oko aktiviranja MMS-a?

dakle, u postavkama moobilne mreže kod APN mi nema zelenog kružića...
kad otvorrim APN imam 2 opcije: 1.TM HR interenet i tu mi je zeleni kružić dakle ssve ok
2. TM HR MMS- kad tu na zadnjem izborniku APN vrsta odaberem MMS, uopće se ne pojavi zeleni kružić

i ne mogu slati ni prrimati mms :(
Upali data konekciju pa ćeš moći.

Nuvola
20.06.2012., 17:42
bok! :-D
imam galaxy mini i spojim se na podatkovni da idem na 0.facebook, al uzima đubre pare (inace sam na bonove, nemam nikakve internet pakete mjesecne ili sl). pretpostavljam da zato jer se ostale aplikacije automatski updateau.
pa jel postoji neka aplikacija koja blokira auto. apdejtanje kad se spojim na podatkovni?

unaprijed puno hvala! (:

edit. samo da napomenem da mi je to početna stranica tak da nije da zato uzima lovu i da idem preko default browsera tak da nije ni to

imam isti problem.
probala sam ugasiti automatic update u marketu, ali mislim da sam samo isključila obavijesti o ažuriranju. :confused:

edit: isključila sam u marketu i automatsko ažuriranje aplikacija, ali i dalje skida lovu kad sam na zero facebooku. možda trebam uključiti "ažuriranje samo wi-fi"?
heeelp! :D

exception
20.06.2012., 22:23
Ima li ovaj mob automatsko podesavanje svjetline zaslona?

backtothesleep
21.06.2012., 10:55
imam isti problem.
probala sam ugasiti automatic update u marketu, ali mislim da sam samo isključila obavijesti o ažuriranju. :confused:

edit: isključila sam u marketu i automatsko ažuriranje aplikacija, ali i dalje skida lovu kad sam na zero facebooku. možda trebam uključiti "ažuriranje samo wi-fi"?
heeelp! :D

stavi to samo preko wi-fi
a sto se 0facebooka tice, nadam se da njega ides preko deafultnog browsera (na operi mini mobile i kojekakvih verzija 0facebook ne funkcionira, necemo u detalje ali je tako :zubo:)

martantoni
22.06.2012., 07:56
Imam 2 samsung galaxy minija S5570I. Jedan mi strasno guta bateriju za razliku od drugog i neznam sta se dogadja. To je prvi mobitel koji sam kupio, bio je zakljucan i odnio sam ga lokalnom unlokeru da ga otkljuca. On ga je rootao i otkljucao tako da mi radi na sve mreze.
Telefon radi isve je OK, ali mi jako guta bateriju. Nakon sto se u potpunosti napuni i stoji u stby-u da ga uopce ne diram baterija traje jedva nekih 50 sati.

Dok na drugom traje duplo... oko 100 sati isto tako stby. Vec sam probavao svasta, resetirao na tvornicke postavke. Od kolege posudio bateriju koja cek jaca ima 1500mah a pase za samsung galaxy mini. I stanje isto. Sada sam ga ponovno postavio na tvornicke vrijednosti i punim mu originalnu bateriju i necu mu nikakve programe stavljati na njega i pustit cu da vidim koliko traje.

Stvarno neznam u cemu je problem?

Oba dva telefona imaju isti softwer. Oba dva telefona su rootana i otkljucana. S tim da je taj koji trosi duplo brze bateriju je otkljucan kod lokalnog unlokera, a ovaj drugi sam ja otkljucao preko uputa sa xda foruma.

Vec sam probavao i Task kill, i svasta…. Ali ne, baterija traje max 50 sati u stby, dok drugi 100 sati....

Da li netko ima kakvu ideju... kaj bi moglo biti…. Jesu baterije (probao sam dvije), jel nesto guta bateriju, a ja nemogu otkriti sta….,

Probao ovo ali ne ide....
Ja bih napravio factory reset na ovom koji guta, nesto mu ne dozvoljava ode u deep sleep. Skini s marketa besplatnu aplikaciju cpuspy pa provjeri da li je tako.

skinuo tu aplikaciju ali mi kaze no states file found.. mybe your phne is not copatible. Moj telefon je 5570I
ima li drugo rijesenje...
hvala

PS. Napravio sam jucer factory reset, napunio bateriju do kraja - stoji 24 sata i baterija je na 54% ... sutra ce biti na 30% i sutra na prekosutra po noci ce se ugasiti....

To je mobitel u CH, Coopmobile ch. Da mozda probam staviti neki drugi Rom... originalni... Mobitel je rootan i odlockiran od lokalnog lockera... neznam da li bi to znao napraviti i da li bi to pomoglo.... Tu nesto ne stima....
Da li da bateriju iz tog nobitela koji ju jako papa stavim u ovaj drugi koji radi dobro.... ocu onda zeznut drugi telefon...

Verzija softwera u oba dva telefona je ista i to je ova: Gingerbread.IXXLD6
imam instaliran jedino Andoid assistant i tu pokazuje ovo:
Voltage:3mV
CPU info:
Idle 96%
Systen1-2%
User:2%
Ima li netko kakvu pametnu ideju....
U cemu je caka....
jel taj mobitel sampo sebi sj... pa tako papa bateriju.... kako to rijesiti...
unaprijed hvala

sivonja
23.06.2012., 08:19
Imam 2 samsung galaxy minija S5570I. Jedan mi strasno guta bateriju za razliku od drugog i neznam sta se dogadja. To je prvi mobitel koji sam kupio, bio je zakljucan i odnio sam ga lokalnom unlokeru da ga otkljuca. On ga je rootao i otkljucao tako da mi radi na sve mreze.
Telefon radi isve je OK, ali mi jako guta bateriju. Nakon sto se u potpunosti napuni i stoji u stby-u da ga uopce ne diram baterija traje jedva nekih 50 sati.

Dok na drugom traje duplo... oko 100 sati isto tako stby. Vec sam probavao svasta, resetirao na tvornicke postavke. Od kolege posudio bateriju koja cek jaca ima 1500mah a pase za samsung galaxy mini. I stanje isto. Sada sam ga ponovno postavio na tvornicke vrijednosti i punim mu originalnu bateriju i necu mu nikakve programe stavljati na njega i pustit cu da vidim koliko traje.

Stvarno neznam u cemu je problem?

Oba dva telefona imaju isti softwer. Oba dva telefona su rootana i otkljucana. S tim da je taj koji trosi duplo brze bateriju je otkljucan kod lokalnog unlokera, a ovaj drugi sam ja otkljucao preko uputa sa xda foruma.
...

Svega napisano i nabacano.

Prva pomisao mi je da je unlocker uj..ao stvar. A da se požališ direktno njemu?

Za pomoć, stavi na oba moba program BetterBatteryStats. Pročitaj dulji help u njemu, pogledaj forum(e). Ostavi oba i mirovanju, usporedi statistike koju program da, uključi mozgalicu pa izvuci zaključak. Odlično je da imaš dva ista moba za usporediti.

Pitanje za tebe, koja je točna oznaka te jače baterije koji si posudio?

martantoni
23.06.2012., 20:27
Svega napisano i nabacano.

Prva pomisao mi je da je unlocker uj..ao stvar. A da se požališ direktno njemu?

Za pomoć, stavi na oba moba program BetterBatteryStats. Pročitaj dulji help u njemu, pogledaj forum(e). Ostavi oba i mirovanju, usporedi statistike koju program da, uključi mozgalicu pa izvuci zaključak. Odlično je da imaš dva ista moba za usporediti.

Pitanje za tebe, koja je točna oznaka te jače baterije koji si posudio?

Baterija koju sam posudio je slijedeca: 3.7VDC, 1500mAh i na njoj pisi da je za samsung galaxy s mini...

Jos malo o postu #488 u kojem sam opisao kaj se dogadja...

Dakle jedan od moja dva mobitela s5570i mi strasno guta bateriju u cak i u stby. Pogledajte post 488.

Nasao sam nesto na xda forumu i mislim da bi to moglo biti to. Naime napisano je da formatiranje microsd card sa dvije particije, jedna fat32 i druga ext2 za link2sd jako guta bateriju.....
Ja sam imao tu aplikaciju i tako formatiranu karticu na ovom telefonu koji mi guta bateriju, a na drugom jos zasada nisam. Na xda forumu pise da drugu particiju treba formatirati u ext3 ili fat32 i ako tako radi, bolje je i ne guta bateriju.
Kako sam ja link2sd deisnstalirio vracanjem na tvornicke vrijednosti mislio sam da je to to, no i dalje je gutao bateriju. No jucer nakon tog teksta sa xda foruma, ja sam napravio hard reset mobitela sa wipe svih podataka, externu karticu preformatirao samo na fat32, i od jucer, sada je 24 sata proslo potrosio je samo 10% baterije.
Izgleda da je u tome bila caka:
LInk2 sd i format microsd na fat 32 i ext2...
reset na tvornicke postavke nije radio... nego radi barem za sada hard reset i wipe svih podataka ....

Javim rezultate za dan dva... ali po meni tu je izvor gutanja baterije na gt5570I...

exception
25.06.2012., 23:04
Kako koristiti ovu wisepilot navigaciju koja je dosla vec instalirana?
Svaki put kad udjem pojavljuje se neka poruka za internet postavke. Da li ona funkcionira samo na tmobile mrezi jer ja koristim tele2?
Koju drugu navigaciju preporucate? Naravno da je free :-D

goranbo
25.06.2012., 23:18
Ne radi ni na bonbonu

exception
26.06.2012., 00:31
Kad ste otkljucavali mobitel jeste li a otkljucali iz prve? Ja sam ga tek iz drugog puta otkljucao iako sam utipkao isti kod. Prvo bez kartice nije htio, kasnije s karticom isto javio neku gresku nakon toga radi.
Izgleda da ta navigacija radi samo na tmobile kartici, bas mi je cudno da u bon bon ne radi.

Nuvola
26.06.2012., 11:08
stavi to samo preko wi-fi
a sto se 0facebooka tice, nadam se da njega ides preko deafultnog browsera (na operi mini mobile i kojekakvih verzija 0facebook ne funkcionira, necemo u detalje ali je tako :zubo:)

hvala, ali problem i dalje nije riješen.
koristim defaultni browser, isključila sam automatsko ažuriranje u marketu i dodala prečac za 0fb na početni zaslon, ali i dalje skida lovu. ><

jel se može trajno ukloniti početna stranica? uspijem ukloniti i otvara se blank page, ali nakon nekog vremena se vrati google kao početna. O.o
pokušavam staviti blank jer imam teoriju da se kad kliknem na 0fb na početnom zaslonu, u drugom prozoru automatski otvara početna stranica i da to skida lovu. je li to uopće moguće? :zubo:

zanima me još i kako se odjaviti sa gmaila?

btw, gugl mi izbacuje samo oglase s foruma pa ću probati ovdje pitati... zna li netko kako se zove trgovina sa zaštitnim folijama za ekran, maskama, futrolama i sl. kod sheratona u zagrebu? hvala! :)

exception
26.06.2012., 12:25
Imam oko gigu za surfanje mobitelu ali mi ide na zivce svaki put to rucno ukljucivati. Ne zelim da mi 3g uvijek bude ukljucena jer guta bateriju.
Postoji li nacin da se on odmah spoji na net kad ja upalim npr operu?
Sto znaci ona ikona sa slovom H?

goranbo
26.06.2012., 12:35
Instaliraj si aplikaciju Data on off, pa imas widget, stisnes na ikonu na glanom ekranu i ukljucis/iskljucis

MrK1
26.06.2012., 13:47
Imam taj mobilni na t-mobile mreži i svako malo mi nestane mreže.:503: Koristim ga već nekih mjesec i pol i to mi se počelo dešavati u zadnjih par dana. Da li je to do telefona ili t-mobilea? Ima li itko sličnih problema?

goranbo
26.06.2012., 13:53
Ja ga imam na bonbonu (t-mobile mreza), odasiljac mi je jako jako blizu i nema nikakvih zgrada izmedju, i isto sam jedno kratko vrijeme imao taj problem, sad vise ne.

exception
26.06.2012., 14:58
Dosta ih je kritiziralo Tele2 signal al meni radi odlicno, a jos zivim u vukojebini. :D

hasselbaink
26.06.2012., 20:38

Evo odgovora na mail:
Poštovani,

nastavno na Vaš e-mail, želimo Vas obavijestiti kako je mobilni uređaj Samsung Galaxy Mini kupljen prilikom produljenja ugovorne obveze po MAXadsl priključku na 24 mjeseca podržava isključivo T-Mobile mrežu.
Neovisno o navedenome, moguće je izvršiti otključavanje mobilnog uređaja u T-Centrima bez dodatne naknade bez obzira o obveznom trajanju ugovora.

Ujedno Vam ovim putem želimo napomenuti kako je, za izvršenje navedenog otključavanja mobilnog uređaja, potreban osobni dolazak vlasnika linije u T-Centar gdje će, uz predočenje osobne iskaznice radi verifikacije pretplatnika, bit izvršena detaljna provjera podnesenog zahtjeva te realizacija traženog u najkraćem mogućem roku. Pri otključavanju uređaja jamstvo za uređaj ne podliježe promjenama.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

U slučaju dodatnih upita stojimo Vam na raspolaganju.

Srdačan pozdrav,

Hrvatski Telekom d.d.

Sektor za usluge privatnim korisnicima