PDA

View Full Version : Windows 8

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

my_SQL
30.08.2012., 18:33
Jesi li ti uopće pročitao u čemu je poanta? Možeš i u osmici otvoriti Libraries i naći My Computer i My Documents. Možeš i u XP-u. Poanta je što se pojavi na desktopu nakon instalacije sedmice.

Kužim, al otkad je to bio problem, ne kužim?

Tigrov friend
30.08.2012., 18:48
Zašto bi me bilo briga gdje se izvršava, ako ga pokrenem u Metrou, on će se pokrenuti i to je jedino bitno. A ti ga baš zakomplicirao s tim programima, hehe...

Ne kompliciram svaki od klasičnih programa se naravno izvršava na desku još uvijek...

Svaki klasični program sa "pripadajućom opremom" ako je ima spremim, na Filehippo se na žalost ne može naći sve što čovjek treba.... :D

Ti ideš u smjeru toga da se sve može raditi iz Metro okruženja a za sada ne može.

A ako se bude moglo budemo vidjeli daljnji razvoj jer su već vjerovatno počeli rad na nekim slijedećim Windowsima pa ćemo vidjeti kuda smjeraju.... :)

Inače koristim od 13.8. Odmah sam ostao na osmici.... čak mi ni aero ne fali kao u početku navikne se čovjek. Naravno da moram sada pomalo instalirati sve ono što inače koristim ali ne žuri mi se....:)

http://www.easilysharing.com/images/25325319181052066491.jpg (http://www.easilysharing.com/)

Hehe. :mig:

Rendolf
03.09.2012., 11:25
Imam pitanje, koristim WIN7 i planirao sam rebootat ga..I onda sam vidio WIN8 Release Preview. Pa me sad zanima, koja je razlika?

Znači računalo koristim uglavnom u multimedijske svrhe. Osim Officea i Media Centra ni ne koristim nista drugo. Pa bi sad htio znati da li se više
isplati reinstalirati WIN7 ili podignuti WIN8 Release.

I čitao sam članke da je pušten WIN8 za studente besplatno. Brat mi je student i njegov fakultet je na listi DreamSpark subscribera. Pa jel postoji mogućnost da se
preuzme WIN8 Pro (kako i piše) za studente besplatno?

UltraHardcore
03.09.2012., 13:31
Mene zanima pošto je pušten za studente (ja sam student) dal je to finalna verzija pošto ne piše nigdje da je to consumer preview, release preview ili nekaj slično, a opet mije čudno jer su rekli da puštaju finalnu verziju tek sljedeći mjesec. Ako je finalna verzija ja sam sretan. I zanima me dal postoje driveri za taj pušteni win8 za studente, točnije trebao bi mi za HP Probook 4730s

Darkbound
03.09.2012., 14:46
Verzija sa MSDNAA ti je verzija (build 9200) koja će izaći u desetom mjesecu na prodajna mjesta.

UltraHardcore
03.09.2012., 14:48
znači super to je full verzija...još samo kad bi uspio nači šugave drivere jer na službenoj stranici hp-a imaju najkasnije za sedmicu

Osmi
03.09.2012., 15:13
znači super to je full verzija...još samo kad bi uspio nači šugave drivere jer na službenoj stranici hp-a imaju najkasnije za sedmicu

Ne kuzim zasto se cudis? Pricekaj jos mj i pol dana dok se sve to ustabili.

UltraHardcore
03.09.2012., 15:29
ma bar da mi za internet ima drivera...sjećam se da sam na consumer preview ak se ne varam koristio driver sa sedmice i da je radilo

Tigrov friend
03.09.2012., 16:03
Na HP 615 mi radi osmica RTM već tri tjedna ne diži paniku bez veze.... :)

UltraHardcore
04.09.2012., 02:24
skinuo sam osmicu sa dreamspark-a i kad sam pokrenuo instalaciju sam napravio copy-paste šifre sa dreamspark-a (znači nemre biti moj krivi unos šifre) i veli mi da nije točna šifra...neobične li situacije :/

a01
04.09.2012., 13:32
jeli kome na 8-ici temperature procesora znacajno porasla? meni je na 7-ici max 55, a trenutno na 8-ici minimalno 60. ima dosta protoka zraka, otvoren je samo internet explorer. na istom laptopu, naravno.

UltraHardcore
05.09.2012., 00:54
osmica je prejebena. svi driveri mi šljakaju, jedino me muči to kaj mi bluetooth nemre miš pronaći, al s tim bum se još pozabavio. sve radi glatko i brzo i bez bugova. savršentvo. sedmica je kusin kurac!

Lastan
05.09.2012., 07:30
osmica je prejebena. svi driveri mi šljakaju, jedino me muči to kaj mi bluetooth nemre miš pronaći, al s tim bum se još pozabavio. sve radi glatko i brzo i bez bugova. savršentvo. sedmica je kusin kurac!
Fascinantno. :kokice:

Darkbound
05.09.2012., 12:58
Mene zanima jel rade programi i ostalo sa Win7 na Win8 jer još nema ponuđeno Win8 kad skidaš nešto.
Vi instaliravate sve programe koji su namjenjeni za Win7 i rade?

UltraHardcore
05.09.2012., 13:09
svi programi sa sedmice delaju...daemon tools, avast, zune, bs player,...

Tigrov friend
05.09.2012., 15:46
...Ccleaner...MBAM...SAS....ASC....Driver genius.... AIDA...Winamp....Opera.... Firefox....Irfanview....Proshow... Magix audio cleaner.... Connectify.... Media player classic+K lite codec pack..... itd itd jel dosta? hehe

alpha55
05.09.2012., 16:07
Mene zanima jel rade programi i ostalo sa Win7 na Win8 jer još nema ponuđeno Win8 kad skidaš nešto.
Vi instaliravate sve programe koji su namjenjeni za Win7 i rade?

ne rade svi, meni za sada ne radi corel paintshop pro x4 ni u kojem compatibility modu, lightwave,3ds max,rhinoceros,cs6 master radi sve okej

MASVA
05.09.2012., 16:35
avira ne radi na 8-ci

Tigrov friend
05.09.2012., 21:24
Meni radi ASC sa antivirusom 2013. :mig:

kikec
06.09.2012., 10:50
instalirao sam windows 8 pro build 9200... pa me zanima koliko dugo ga mogu koristiti bez aktivacije?
(pošto niti jedan od ovih "piratskih" načina aktivacije za sada ne funkcionira...)

primijetio sam također jedan, uvjetno rečeno, propust... ne mogu aktivirati openGL. imam ATI radeon grafičku karticu, ali instalacijom drivera se taj problem ne rješava... čitao sam da ću morati pričekati novu verziju ATI drivera kompatibilnu sa win 8. do tada neću moći pokrenuti neke aplikacije, poput photoshopa ili angry birds igre.

Fosna
06.09.2012., 11:06
Windows 8 nema vremensko ograničenje za aktivaciju. A što se drivera tiče, naravno da moraš čekati proizvođače hardvera da naprave nove drivere.

Darkbound
06.09.2012., 15:15
Instalirah i ja osmicu. Zajebavam se već dvi ure sa metroom i zakon je. :D

Imam problem šta jezik nije konzistentan kroz cijeli Windows.
Želim da bude ama baš sve na engleskom međutim metro mi je na hrvatskom, a neke aplikacije poput flipera su mi na srpskom (skonta se po ekavici).
Kako to riješiti?

Tigrov friend
06.09.2012., 16:15
Tako je i meni sve isto zašto se uopće zamaraš sa time?

Nudi ti appove za tvoju regiju a u ovoj regiji se ne govori engleski. :)

alpha55
06.09.2012., 16:21
Tako je i meni sve isto zašto se uopće zamaraš sa time?

Nudi ti appove za tvoju regiju a u ovoj regiji se ne govori engleski. :)

nisam doduse neki strucnjak,ali cini mi se da je u control panelu jednostavno podesiti regiju ili mozda grijesim?

alpha55
06.09.2012., 16:25
instalirao sam windows 8 pro build 9200... pa me zanima koliko dugo ga mogu koristiti bez aktivacije?
(pošto niti jedan od ovih "piratskih" načina aktivacije za sada ne funkcionira...)

primijetio sam također jedan, uvjetno rečeno, propust... ne mogu aktivirati openGL. imam ATI radeon grafičku karticu, ali instalacijom drivera se taj problem ne rješava... čitao sam da ću morati pričekati novu verziju ATI drivera kompatibilnu sa win 8. do tada neću moći pokrenuti neke aplikacije, poput photoshopa ili angry birds igre.

ati vec nudi drivere za windows 8, barem za moju radeon 5850, neznam kako je sa starijim grafickim karticama.

Tigrov friend
06.09.2012., 16:25
nisam doduse neki strucnjak,ali cini mi se da je u control panelu jednostavno podesiti regiju ili mozda grijesim?

Pa neka podesi....

Ja se ne sramim svog materinjeg jezika meni ne smeta.

be.redy
06.09.2012., 16:48
Pa neka podesi....

Ja se ne sramim svog materinjeg jezika meni ne smeta.

Ja se sramim prijevoda koji su uvijek očajno odrađeni. Zato i volim sve programe na engleskome.:D

alpha55
06.09.2012., 16:54
Ja se sramim prijevoda koji su uvijek očajno odrađeni. Zato i volim sve programe na engleskome.:D

upravo! i meni se dogadja ,kad dodjem u hrvatsku i pokusam koristiti programe na hrvatskom a koje inace koristim svakodnevno u engleskoj verziji, jednostostavno neznam sto zapoceti . Nije problem sramiti se ili ne sramiti se vlastite pripadnosti ali prevodi su zaista ocajni.

UltraHardcore
06.09.2012., 17:18
ati vec nudi drivere za windows 8, barem za moju radeon 5850, neznam kako je sa starijim grafickim karticama.

za moj hp probook 4730s još nema niti jednog drivera za osmicu :(

Tigrov friend
06.09.2012., 17:53
Nije uopće stvar u prijevodima programa brijete bez veze.... stvar je da li će mu app odazivati na Vrijeme, Vijesti, Financije, Kalendar, Fotografije, Pošta, Poruke....

Što je tu očajno odrađeno?

A kada naši počnu raditi appo-ve onda će biti zašto ih ja ne vidim imam regiju amerika ili engleska pa opet neće valjati...

za moj hp probook 4730s još nema niti jednog drivera za osmicu :(

I da li ti nešto ne radi? Punu podršku očekuj valjda od 26.10. kada osmica bude i službeno vani. :)

kikec
06.09.2012., 17:59
nadam se uskoro novim driverima za ATI radeon grafičku kompatibilnima sa osmicom... išao sam na "update driver" ali nema ništa novoga...
osmica inače po defaultu instalira generičku verziju drivera, ali to nije bogzna što... u sljedećem update-u, koji su česti, valjda već bude podrška

IntelPoint
06.09.2012., 17:59

Razgovarao sam telefonski sa ženom iz tehničke službe Microsoft Hrvatska, kaže da ovaj javni ključ koji je dao Microsoft vrijedi sve do izlaska službene verzije.

UltraHardcore
06.09.2012., 18:03
sve mi osim bluetooth-a šljaka...aplikacija za bluetooth je tu ali mi ne pronalazi miš, dok laptopi od frendova bez problema pronalaze isti miš

Tigrov friend
06.09.2012., 18:06
nadam se uskoro novim driverima za ATI radeon grafičku kompatibilnima sa osmicom... išao sam na "update driver" ali nema ništa novoga...
osmica inače po defaultu instalira generičku verziju drivera, ali to nije bogzna što... u sljedećem update-u, koji su česti, valjda već bude podrška

Da li je teško otići kod AMD-a na stranicu i naći 12/8 od 15.8.2012. sa podrškom za osmicu?

sve mi osim bluetooth-a šljaka...aplikacija za bluetooth je tu ali mi ne pronalazi miš, dok laptopi od frendova bez problema pronalaze isti miš

Probaj neki drugi driver, googlaj, nema? Ne mora nužno biti najnoviji ako ne radi kako treba.

meni noviji driver za zvučnu nikako ne šalje zvuk na slušalice dok stariji bez problema i zašto bih onda forsirao noviji samo zato što je noviji?

IntelPoint
13.09.2012., 13:42
Ovo prenosim s jednog drugog foruma:

"Za sve one koji žele original ključ.

Iako se podrazumijevalo da se Windowsi ne mogu legalno aktivirati prije izlaska 26. listopada, dakle krajem idućeg mjeseca, to nije istina. Pronašao sam stranicu koja je licencirani distributer Windows proizvoda, odnosno aktivacijskih kodova. Kontaktirao sam s glavnim čovjekom stranice, RTM 9200, dakle verzija koju većina nas koristi je i službena verzija koja će biti u prodaji 26.10. Aktivacijski ključ se može kupiti za sve dostupne verzije, ja sam kupio za Windows 8 Pro 32-bit, platio sam 35 dolara, odnosno 210 kn. Čovjek mi je odmah poslao ključ na mail, aktivacija je prošla bez ikakvih problema, tako da u suštini stvari, mjesec i pol prije službenog izlaska Osmice u prodaju imam licenciran, gotov proizvod.

Svi koji žele legalno kupiti ključ, dakle da se više ne zafrkavaju s ilegalnom aktivacijom koja trenutno ide vrlo teško, sve informacije mogu dobiti na sljedećoj stranici:

http://www.licensekeybuddy.com/

Napominjem, stranica je legalna, po uplati za verziju koju želite ključ dobijete na email i odmah sustav aktivirate."

Probao sam, nisam baš vjerovao u legalnost stranice, ali išao sam riskirati, riješena je uplata preko paypala, uzeo isto što i ovaj čovjek, aktivacija je prošla bez ikakvih problema.

Osmi
13.09.2012., 14:20
Ovo prenosim s jednog drugog foruma:

"Za sve one koji žele original ključ.

Iako se podrazumijevalo da se Windowsi ne mogu legalno aktivirati prije izlaska 26. listopada, dakle krajem idućeg mjeseca, to nije istina. Pronašao sam stranicu koja je licencirani distributer Windows proizvoda, odnosno aktivacijskih kodova. Kontaktirao sam s glavnim čovjekom stranice, RTM 9200, dakle verzija koju većina nas koristi je i službena verzija koja će biti u prodaji 26.10. Aktivacijski ključ se može kupiti za sve dostupne verzije, ja sam kupio za Windows 8 Pro 32-bit, platio sam 35 dolara, odnosno 210 kn. Čovjek mi je odmah poslao ključ na mail, aktivacija je prošla bez ikakvih problema, tako da u suštini stvari, mjesec i pol prije službenog izlaska Osmice u prodaju imam licenciran, gotov proizvod.

Svi koji žele legalno kupiti ključ, dakle da se više ne zafrkavaju s ilegalnom aktivacijom koja trenutno ide vrlo teško, sve informacije mogu dobiti na sljedećoj stranici:

Napominjem, stranica je legalna, po uplati za verziju koju želite ključ dobijete na email i odmah sustav aktivirate."

Probao sam, nisam baš vjerovao u legalnost stranice, ali išao sam riskirati, riješena je uplata preko paypala, uzeo isto što i ovaj čovjek, aktivacija je prošla bez ikakvih problema.

Uh, pa to je super!! Skines sa torrenta winse i samo ti posalje org kljuc za 200kn. Nije lose nije lose :)

Madafaka_The_Root
14.09.2012., 10:28
skines sa microsofta RTM i aktiviras , nikakvi torrenti ti netrebaju :D

ZnaSeTkoJe
14.09.2012., 13:04
Zna li tko jesu li na tom site-u za 7-icu retail ili oem ključevi?

Cilim
14.09.2012., 13:25
Zar ti sam naslov teme ne govori o tome za koje Windowse su ti kljucevi.

ZnaSeTkoJe
14.09.2012., 13:34
Zar ti sam naslov teme ne govori o tome za koje Windowse su ti kljucevi.

Ma na toj stranici prodaju i W7 ključeve, vjerojatno neki fraud jer idu po 18 dolara.

Ethan
14.09.2012., 16:31
na koju foru site prodaje win 7 za 16,99 $ kad kod microsofta kostaju 199,99 $?

'ko je tu lud i kakvi su to kljucevi? :bonk:

Madafaka_The_Root
14.09.2012., 17:29
Ma to su neki single pc keyevi , ono sto kupis od microsofta je licenca za min 5 racunala.
Ovo je neka fora tipa "student" key ili tako nesto.
Inace uvijek se moglo naci tako prije izlaska novih windowsa nerealno jeftinih keyeva , i sto je najbolje -> rade.
Sad bas nesto pregovaram s ovim tipom pa cu vidjeti sta ce biti , trazim da mi da key iako uspije aktivacija odma mu uplatim 35$ i dovidjenja.

Tigrov friend
14.09.2012., 17:45
Pa jel ne može microsoft blacklistati bilo koji ključ i ode tebi lova bez veze? :ne zna:

Madafaka_The_Root
14.09.2012., 18:35
Pa jel ne može microsoft blacklistati bilo koji ključ i ode tebi lova bez veze? :ne zna:

Moze , ako tip proda isti kljuc vise puta i ako ti djelis kljuc okolo.

Slab net imam ovdje na poslu , ali cim se skine , instaliram , probam pa javim kako je proslo.

Sad sam trenutno na Win 8 RTM Enterprise , sto se da skinuti s msdn , probao sam ovo aktivirati ali mi izbaci da je kljuc ispravan ali ne za ovu verziju windowsa te da ubacim enterprise kljuc xD

Madafaka_The_Root
15.09.2012., 14:05
evo provjereno keyevi kupljeni na navedenoj stranici rade.

UltraHardcore
15.09.2012., 20:08
Ma to su neki single pc keyevi , ono sto kupis od microsofta je licenca za min 5 racunala.
Ovo je neka fora tipa "student" key ili tako nesto.
Inace uvijek se moglo naci tako prije izlaska novih windowsa nerealno jeftinih keyeva , i sto je najbolje -> rade.
Sad bas nesto pregovaram s ovim tipom pa cu vidjeti sta ce biti , trazim da mi da key iako uspije aktivacija odma mu uplatim 35$ i dovidjenja.

Za studente postoji DreamSpark. Student treba tražiti od svoga fakulteta da mu se napravi account (MSDNAA koji je besplatan) i za besplatno skine bilo koju verziju windowsa (nema niti jednog ispod XP-a). Ključ koji se tamo dobije je originalni i valid te je također besplatan. Ovo govorim da studenti koji ovo čitaju ne bi išli plačati nešto što mogu dobiti besplatno.

Osmi
27.09.2012., 19:04
I ljudi? Kak vas sluzi winsi 8? Jel potpuno funkcionalan ( znam da je izasla rtm verzija) nego me zanima dal radi windows update i ostale funkcije ili ce to tek bit u funkciji krajem 10-og mj?

Tigrov friend
27.09.2012., 19:13
Meni je funkcionalan, WU radi koliko vidim.... a zašto sam ne probaš? Pa ćeš sve znati. :)

http://www.easilysharing.com/images/85623782193387762961.png (http://www.easilysharing.com/)

my_SQL
27.09.2012., 20:36
Ja koristim WIN8 Release Preview, znam da je izašao RTM al nemam volje ga instaliravati. :rofl:
Ja sam potpuno zadovoljan, samo ne mogu igrati MC jer nemam drivere, koje mi AMD neda da skinem, dok na ACER-ovoj stranici ih ne mogu skinuti. -.-
Probao sam za WIN7 drivere al ne ide...

Tako da ako itko zna, može li mi igdje naći drivere za AMD Radeon HD6650M ? Bio bi mu zahvalan. :)

UltraHardcore
29.09.2012., 16:02
Meni je osmica super. Dal netko zna dal se može nekak dekstop maknuti, htio bih samo Start koristiti da sve preko Metro Style-a imam.

Tigrov friend
29.09.2012., 17:04
Koliko desktop programa ima u metro verziji?

Osmi
29.09.2012., 18:02
Ljudi razmisljam da kupim key sa http://www.licensekeybuddy.com
Pa me zanima kak to funkcionira tj placa se prek kartice ili kako? Moze malo objasnjenje? Jer ja nemam niti jednu karticu i nikad nisam nista placao prek neta, jel mogu nekak prek banke uplatit 200kn na njegov racun a on meni posalje na mail key?

UltraHardcore
29.09.2012., 18:24
Koliko desktop programa ima u metro verziji?

sumnjam da ima puno...al ne brini, svaka desktop aplikacija se može napraviti bez problema i u metro style verziji, s vremenom će se povećavati taj broj.

Madafaka_The_Root
29.09.2012., 18:59
Ljudi razmisljam da kupim key sa http://www.licensekeybuddy.com
Pa me zanima kak to funkcionira tj placa se prek kartice ili kako? Moze malo objasnjenje? Jer ja nemam niti jednu karticu i nikad nisam nista placao prek neta, jel mogu nekak prek banke uplatit 200kn na njegov racun a on meni posalje na mail key?

Paypal / Kartica / xcharge

Kupio sam key i imam vec skoro mjesec dana aktiviranu 8-icu :P

Osmi
29.09.2012., 20:28
Paypal / Kartica / xcharge

Kupio sam key i imam vec skoro mjesec dana aktiviranu 8-icu :P

Paypal i xcharge treba kartica? Daj malo bolje objasni... Kao sto sam rekao nikada nisam nista kupovao prek neta..

Osmi
02.10.2012., 13:41
Poslo sam mail, napiso sam da nemam kreditne kartice te dali mogu uplatit na racun njihov? Cekam odgovor, valjda ce mi poslat podatke da uplatim

Osmi
02.10.2012., 15:55
Ljudi nemrem vjerovat, Poslo ja mail liku i mi se tak dopisujemo i on meni kaze da mi zahvaljuje sto sam pronaso njegovu stranicu i u znak dobre volje posalje mi besplatni kljuc za aktivaciju, ja onak si mislim kaj od mene radi budalu sad cu formatirat disk za bezveze ako nije org kljuc, i daj zamisli ovo idem instalirat win 8 i prode kljuc tokom insalacije ja mislim si ok i dalje to moze bit neaktivan dok ne odem u my computer i pise mi windows 8 je aktiviran. Nemrem vjerovat :D posve mi je sve novo nemam pojma kuda da klikam, odmah sam na pocetku sjebo povezo sam ga sa microsoftovim akauntom i sad nemam pojma kak da to pobrisem.

Osmi
02.10.2012., 19:00
Šteta ne radi mi winrar

Tigrov friend
02.10.2012., 20:40
Radi Winrar bar ovaj koji ja imam 3.80. :)

http://www.easilysharing.com/images/74978392155037786481.jpg (http://www.easilysharing.com/)

Osmi
02.10.2012., 21:13
Budem probao taj, e kaj mislis koliko puta sada mogu instalirat windowse? Dok microsoft ne skuzi da sam previse puta instaliro I zakaj u mapama nema nigdje da promjenim lokaciju pise mi da sam u Kutini, ne kuzim di je postavka da stavim da sam u Zagrebu?

EDIT: Instaliro sam winrar al 32bitni, kad kliknem na 64bita nista se ne događa, ugl taj problem je rijesen, al ovo za lokaciju me muci i koliko puta mogu instalirat windowse?

Tigrov friend
02.10.2012., 21:40
Možeš koliko hoćeš ali ne na više računala istovremeno, ključ vrijedi 2 godine koliko znam znači zadnju instalaciju napraviti prije tog roka bar s tim ključem.

Lokacijski te vjerovatno smjestio po IP adresi na što točno misliš? Na Weather App? Desni klik dok si u njemu pa klik na Mjesta pa klik na + i dodaj ručno Zagreb.

Osmi
02.10.2012., 21:49
Ak je 2god onda super, nadam se da frajer nije blacklisto moj product key, jer stvarno nemrem vjerovat da mi ga je dao besplatno a u danasnje vrijeme nista nije besplatno :) A sto se tice lokacije evo slike pa ces valjda skuzit o cemu pricam..
http://www.easilysharing.com/images/44925945248566822715.jpg
P.S. Također pisalo mi je i za vrijeme da sam u kutini, ali to sam promjenio bez problema.

Tigrov friend
02.10.2012., 21:54
Desni klik dok si u App-u Mape tj. Karte pa Moja lokacija.

Ali kažem locira vjerovatno po IP adresi a ona nužno ne mora biti lokacijski dobra.

A za ključ zavisi koliko ga je osoba bio dao taj isti, da li je ili nije ja ne znam. Također koliko znam serveri za provjeru osmice kreću valjda od 26.10. kada osmica bude generalno dostupna tj. GA. :)

Osmi
02.10.2012., 22:00
Desni klik dok si u App-u Mape tj. Karte pa Moja lokacija.

Ali kažem locira vjerovatno po IP adresi a ona nužno ne mora biti lokacijski dobra.

A za ključ zavisi koliko ga je osoba bio dao taj isti da li je ili nije ja ne znam. :)

A kad kliknem desni klik na karte nema uopce da podesim svoju lokaciju, samo pise STIL KARTE, MOJA LOKACIJA I PREUZMI UPUTE. Malo glupo al ok, a sto se tice za product key tko zna budemo vidjeli za par dana ak ce mi se pojavit poruka za reg windowsa :p

Tigrov friend
02.10.2012., 22:09
Pa napisao sam ti da klikneš to Moja lokacija. :rofl:

Samo kažem problem je u tome što locira po IP adresi ja sam trenutno u Bosanskom Novom a nisam nego sam isto u Zagrebu.

Provjera i u App-u Karte a i na Speedtest.net-u. :)

http://www.easilysharing.com/images/75694174498159449078.jpg (http://www.easilysharing.com/)

http://www.easilysharing.com/images/38041509265038690336.jpg (http://www.easilysharing.com/)

E da, da ti sada makar u Weather App-u ne bi davao vrijeme za Kutinu promjeni u Zagreb ručno kako sam ti gore napisao u Weather App-u to možeš. Inače da je po IP adresi i meni bi sada pokazivao vrijeme za Bosanski Novi a ne za Zagreb. :)

Osmi
02.10.2012., 22:17
Na speed testu mi pise Zagreb, a tamo pod mapama kad kliknem moja lokacija Kutinu mi pokaze kao moju trenutnu lokaciju, tako mi je pisalo pod app za vrijeme al to sam promjenio bez problema, pa zato mi cudno kako nemrem promjenit tak i za lokaciju :mad:

Tigrov friend
02.10.2012., 22:27
Eto ne znam meni je na oba mjesta isto jer je ista IP adresa a i ne znam zašto se uopće zamaraš sa time?

Mene nikada nije lociralo baš tu gdje jesam iako me i locira u Zg ali ne na dobrom mjestu ali baš nikada. :)

Osmi
02.10.2012., 22:31
Eto ne znam meni je na oba mjesta isto jer je ista IP adresa a i ne znam zašto se uopće zamaraš sa time?

Mene nikada nije lociralo baš tu gdje jesam iako me i locira u Zg ali ne na dobrom mjestu ali baš nikada. :)

A eto imam vremena pa se zajebavam i zamaram glupostima :D
I sada sam u control panelu namjestio da mi vise automatski ne stavlja trenutnu lokaciju, to cu ponovno ukljucit kad windowsi napokon izadu pa ce se valjda sve kockice poslozit :) Ugl tnx

Tigrov friend
02.10.2012., 22:33
Windowsi su izašli ima skoro 2 mjeseca. Oni od 26.10. neće biti ništa drugačiji. :)

Da dobro je u Control panelu isključiti Location platform makar zbog Weather app-a ako se koristi tako da odmah daje kompletan info za lokaciju koja je izabrana konkretno Zagreb recimo.

U netočnom prikazivanju lokacije putem IP adrese nije problem u osmici to je valjda na svakom OS-u, stvar je u IP adresama a ne u Operativnom sustavu. :)

Osmi
03.10.2012., 09:14
Windowsi su izašli ima skoro 2 mjeseca. Oni od 26.10. neće biti ništa drugačiji. :)

Da dobro je u Control panelu isključiti Location platform makar zbog Weather app-a ako se koristi tako da odmah daje kompletan info za lokaciju koja je izabrana konkretno Zagreb recimo.

U netočnom prikazivanju lokacije putem IP adrese nije problem u osmici to je valjda na svakom OS-u, stvar je u IP adresama a ne u Operativnom sustavu. :)

Znam to da su zadnji, pa nisam idiot da idem instalirat nepotpunu verziju pa za 20dana kad izadu sluzbeno opet instaliravat nove winse :D

Osmi
03.10.2012., 10:54
Nakon par sati prčkanja po Windowsima 8 stekao sam vrlo dobar dojam, nije po meni nesto pretjerano komplicirano, naprotiv kad sam jucer prvi put instaliro mislio sam da ce mi trebat 100god da se priviknem al nije tako.

Svatko tko ce se prebacit na Win 8 htjet ce ga i ostavit, vrlo je jednostavan za koristenje, stvarno metro radi cuda :cerek: Eto ja sam se vec naviko na njega kao da ga koristim mjesecima.

gregor007
07.10.2012., 13:27
jeeel netko zna gdje se moze nabavit kljuc bar za preview? onaj stari vise ne vrijedi.....

UltraHardcore
07.10.2012., 14:11
evo zamjerke jedne za windows 8...pokušavam napraviti bootabilnu particiju na koju bi si stavio sedmicu i nikak da pogodim postupak kreiranja particije jer kad god uđem u instalaciju sedmice veli mi da nemrem na tu particiju instalirati operativni sustav...dal netko zna možda pravilan postupak kako na osmici kreirati bootabilnu particiju da si stavim sedmicu?

Darkbound
07.10.2012., 14:33
Šta je to bootabilna particija?
Misliš na bootabilni stick/DVD?

To ti je bar jednostavno napraviti sa programom PowerISO.

UltraHardcore
07.10.2012., 14:41
C disk je bootabilni, hoću stvoriti novu particiju na kojoj ću staviti windows 7. Kada odem u Disk Management piše ispod C diska da je Healthy (Boot, Page File, Crash Dump) što znači da je C disk bootabilni. E a kada napravim novu particiju, npr. G particiju, onda mi piše samo Healthy bez Boot u zagradi. I kada pokrenem instalaciju za Win7 preko desktopa kaže mi da nije dozvoljeno na toj particiji raditi instalaciju Windowsa 7.

Pancho_Villa
07.10.2012., 17:41
C disk je bootabilni, hoću stvoriti novu particiju na kojoj ću staviti windows 7. Kada odem u Disk Management piše ispod C diska da je Healthy (Boot, Page File, Crash Dump) što znači da je C disk bootabilni. E a kada napravim novu particiju, npr. G particiju, onda mi piše samo Healthy bez Boot u zagradi. I kada pokrenem instalaciju za Win7 preko desktopa kaže mi da nije dozvoljeno na toj particiji raditi instalaciju Windowsa 7.

Možda ću lupiti glupost ali kaj sad...koliko se ja sećam na starijim verzijama je trebalo prvo instalirati stariju verziju windowsa pa onda noviju, a ne obrnuto.

UltraHardcore
07.10.2012., 17:59
Možda ću lupiti glupost ali kaj sad...koliko se ja sećam na starijim verzijama je trebalo prvo instalirati stariju verziju windowsa pa onda noviju, a ne obrnuto.

mislim da nisi lupio glupost jer sam to već negdje na netu pročitao, samo mi i dalje nije jasno zakaj ne može obrnuto, ne vidim razloga za prepreku

baco-syx
08.10.2012., 23:42
Ja kupio samo key za windows 8 i radi. Tj nisam kupio key nego mi je covjek dao besplatno, nisam mogo vjerovat, napiso sam mu da nemam niti jednu kreditnu karticu i dali mi moze dat svoje podatke od banke da mu uplatim, i on meni kaze da sada trenutno to nije moguce al da mi evo key za win 8 pro. Ja mislio covjek me radi budalom pa sam ga ljepo pitao jel to ozb il kaj a on meni kaze da mi zahvaljuje sto sam pronasao njegovu stranicu a posto smo iz male drzave Hrv da me casti tim kljucem. Ja onak ok idem instalirat winse i kad ono prode kljuc i pogledam u my computer i pise da su windowsi aktivirani. Pogledaj si malo temu pod Windows 8 pa pogledaj tamo ljudi kaj pisu imaju samo rijeci hvale sto se tice te stranice. I ako po ostalim forumima ljudi ih hvale ne kuzim kaj se imas bojat?

Neka mućka ili šta, tu sad kažeš dobio gratis a u ovoj temi drukčije www.forum.hr/showthread.php?t=737411&page=2
Nešto tu ne štima, ili si u toj igri pa prodaješ ključeve koji će za 180 dana tražit opet aktivaciju, košto je to zasad biva, a ljudima uzmeš 200 kn, ili si imo sreće pa si dobio ključ, ali me brine to forsiranje za tu 8-icu i to kupovanje ključeva tu i tu, tako da bi dao reć da sudjeluješ u tome.
Ja čujem za 8-icu da je u banani a i kako ako još microsoft nije pustio u prodaju orginal, a i pred prodaju mora bit proizvod faljen.
To za ključeve je pusta priča, pa mogu i ja reć za ključ koji ti piše da su windowsi aktivni, ali dokle e samo 180 dana, tako da imaš još nešto manje od 180 dana, pa nemaš org jer ih nisi skinuo s microsoftove stranice.
To što su tebi ti winsi ok samo daj, vjerovatno nisi nikada koristio komp s org windowsima pa nemaš poima u čemu je stvar i razlika, eto ja znam jer sam probao i jedne i druge, ne koštaju bezveze windowsi toliko, šta ne staviš linuks koji je gratis.
Gle da se nebi uvrijedio, negdi će to sve štimat s ne orginalom, nisam ni ja svetac, al čuj baš se falit ja sam ovo i ono i otud, pazi da te ne ulove, pa da vidiš org ključeve i ostalo, a ovi što prodaju, neće to dugo.

Osmi
09.10.2012., 10:29
Neka mućka ili šta, tu sad kažeš dobio gratis a u ovoj temi drukčije www.forum.hr/showthread.php?t=737411&page=2
Nešto tu ne štima, ili si u toj igri pa prodaješ ključeve koji će za 180 dana tražit opet aktivaciju, košto je to zasad biva, a ljudima uzmeš 200 kn, ili si imo sreće pa si dobio ključ, ali me brine to forsiranje za tu 8-icu i to kupovanje ključeva tu i tu, tako da bi dao reć da sudjeluješ u tome.
Ja čujem za 8-icu da je u banani a i kako ako još microsoft nije pustio u prodaju orginal, a i pred prodaju mora bit proizvod faljen.
To za ključeve je pusta priča, pa mogu i ja reć za ključ koji ti piše da su windowsi aktivni, ali dokle e samo 180 dana, tako da imaš još nešto manje od 180 dana, pa nemaš org jer ih nisi skinuo s microsoftove stranice.
To što su tebi ti winsi ok samo daj, vjerovatno nisi nikada koristio komp s org windowsima pa nemaš poima u čemu je stvar i razlika, eto ja znam jer sam probao i jedne i druge, ne koštaju bezveze windowsi toliko, šta ne staviš linuks koji je gratis.
Gle da se nebi uvrijedio, negdi će to sve štimat s ne orginalom, nisam ni ja svetac, al čuj baš se falit ja sam ovo i ono i otud, pazi da te ne ulove, pa da vidiš org ključeve i ostalo, a ovi što prodaju, neće to dugo.

Hah da dobio sam kljuc, besplatno mi je dao covjek . Pricali smo i to je moja stvar zakaj sam dobio kljuc. A sto se tice org windowsa il sa torrenta objasnio sam ti ljepo, pitaj bilo kojeg covjeka koji se malo bolje kuzi u kompove koja je razlika sa originalinim windowsima i onim sa torrentima. Isti kurac je samo moras pronac odgovarajuci ne dirnuti proizvod znaci original image sliku ako neznas to ti znaci da su originali fajlovi od windowsa. Da koristio sam org windowse prije 7god kada sam kupio prvi put komp pa sam plaito 800kn cd, i nije bilo nikakve razlike kada sam instaliro kak ti kazes ne originalne windowse. placas 800kn originalni kljuc a ne cd. Nemas pojma malac, prvo prouci neke stvari iz osobnog iskustva a ne samo citajuci sa drugih stranica. Znaci kod nas u Hrv nema jos Iphone 5 u ducanima a na njuškalu ga vec ima 2tjedna znaci to je neoriginalni proizvod zato sto je dosao prije nego u ducane?

baco-syx
09.10.2012., 13:09
Hah da dobio sam kljuc, besplatno mi je dao covjek . Pricali smo i to je moja stvar zakaj sam dobio kljuc. A sto se tice org windowsa il sa torrenta objasnio sam ti ljepo, pitaj bilo kojeg covjeka koji se malo bolje kuzi u kompove koja je razlika sa originalinim windowsima i onim sa torrentima. Isti kurac je samo moras pronac odgovarajuci ne dirnuti proizvod znaci original image sliku ako neznas to ti znaci da su originali fajlovi od windowsa. Da koristio sam org windowse prije 7god kada sam kupio prvi put komp pa sam plaito 800kn cd, i nije bilo nikakve razlike kada sam instaliro kak ti kazes ne originalne windowse. placas 800kn originalni kljuc a ne cd. Nemas pojma malac, prvo prouci neke stvari iz osobnog iskustva a ne samo citajuci sa drugih stranica. Znaci kod nas u Hrv nema jos Iphone 5 u ducanima a na njuškalu ga vec ima 2tjedna znaci to je neoriginalni proizvod zato sto je dosao prije nego u ducane?

Prvo nemožeš nekoga nazivat malac, a nemaš poima ko ima kolko godina, drugo nisam čitao već što se tiče ključa imam ga i ja i ne falim se ko ti neozbiljni, nadam se ne s puno godina max tamo do ajd 20 pa te taj ključ tolko veseli, uostalom ključ se može nabaviti na niz načina a da se ne plati.
Za iphon 5, nije ista stvar, jer da ga aple dao u prodaju u svijetu kao na slnačin što microsoft nije dao win 8 u prodaju, a možda ga je microsoft dao na prodaju u njuškalo, viš treba provjerit, stvarno usporedba, a ne nisu tak glupi, pa da dali su ga prvo prek torrenta još možda dali broj od lika gdi se kupi ključ, ma stvarno neozbiljna kompanija, pogotovo dok sam pročitao u onoj temi da nek lik stavi win 8 na onakav hardver, pa da pukneš od smjeha, a još dok pričaš da nema razlike u org i neorg a razumiješ se mnogo, stvarno onda nemaš poima.
A i kad kreneš na poso, pa odi radi i da te ne plate, u smislu skinem s torrenta, baš kao da poslodavcu ideš na poso a on neda ni kune, je onda bi se bunio, e to je ono stop piracy

Target
09.10.2012., 14:24
Win 8 nisu u dućanima još, ali su već mjesec+ dana dostupni za skinut preko TechNeta i ostalih Microsoftovih sustava, ovisno o pretplati... Finalna RTM verzija, koje će 26.10 biti u dućanima.

A koja je razlika imeđu originalnog ISO imagea s interna i "imagea" koji dobiješ na DVDu u dućanu?

Osmi
09.10.2012., 14:40
Win 8 nisu u dućanima još, ali su već mjesec+ dana dostupni za skinut preko TechNeta i ostalih Microsoftovih sustava, ovisno o pretplati... Finalna RTM verzija, koje će 26.10 biti u dućanima.

A koja je razlika imeđu originalnog ISO imagea s interna i "imagea" koji dobiješ na DVDu u dućanu?

PA RTM je i na torrentima znaci finalna verzija koja ce doc u ducane i koja nista ali apsolutno nista nije drugcija sa torrenta da je nebi mi prosao kljuc koj mi je covjek poslo. Jer mi je napomenuo kljuc radi samo ako imas zadnju verziju windowsa tj RTM ili 9200 verziju ako zelis bas tocno. Tako i mozes nac druge verzije windowsa npr windows 7rtm ili windows xp, a ne modificirani windowsi npr windows xp verzija 2012godina. Onda ljudi govore da nije isto iz ducana i iz torrenta pa naravno da nije kad ljudi neznaju skinut originalan image sa torrenta zaprzit i kupit kljuc i imaju originalan proizvod. Nego oni skinu divlju verziju i onda se cude kaj vec imaju unaprijed instalirane programe i onda ostavalju tam komentare i zale se.
EDIT: evo sa koje sam stranice skinuo i kaj pise, necu stavljat link jer da ne dobim ban.
Ovako pise: BUILD: 6.2.9200.16384.WIN8_RTM.120725-1247
NOTE: this is original M$ image. Znaci ponavljam 10000x sam sebi sam dosadan. Garantiram da nema nikakve veze tj da 26.10og kupis u ducanu windowse i one sa torrenta da su apsolutno isti da nema niakkve razlike tj ima sa cd-om u ducanu ces dobit kljuc a tu sa torrenta ces dobit isto kljuc al samo da prode instalaciju te ces kasnije morat se snac za kljuc tj morat ces ga kupit il cekat loader jer ce ti pisat u suprotnom da ti windowsi isticu za 30dana.

Bllacky
09.10.2012., 18:11
Oko čega se vi svadjate? Ako microsoft prodaje ključ za npr. 800kn, a neka druga firma taj isti ključ otkupi od Microsofta, staviti na njega marzu i proda vama za 200 kn i Vi vjerujete da to nije ukradeno? Znam ja tu kod sebe u Dubravi ako hoće neko auto kupit ispod cijene ;)

BTW Microsoft još uvijek nije izbacio final verziju win8 i za sada daje na svojim stranicama besplatne ključeve koji će vrijediti do izlaska win8, zajedno sa img od winsa (bilo bi stvarno smiješno da je netko taj ključ išao kupiti na tim stranicama).

Tapapapatallk

Osmi
09.10.2012., 18:24
Oko čega se vi svadjate? Ako microsoft prodaje ključ za npr. 800kn, a neka druga firma taj isti ključ otkupi od Microsofta, staviti na njega marzu i proda vama za 200 kn i Vi vjerujete da to nije ukradeno? Znam ja tu kod sebe u Dubravi ako hoće neko auto kupit ispod cijene ;)

BTW Microsoft još uvijek nije izbacio final verziju win8 i za sada daje na svojim stranicama besplatne ključeve koji će vrijediti do izlaska win8, zajedno sa img od winsa (bilo bi stvarno smiješno da je netko taj ključ išao kupiti na tim stranicama).

Tapapapatallk

Naravno da nije izbacio zadnju verziju kad izlazi 26.10. Mi govorimo za torrent

alpha55
09.10.2012., 19:13
Ja kupio samo key za windows 8 i radi. Tj nisam kupio key nego mi je covjek dao besplatno, nisam mogo vjerovat, napiso sam mu da nemam niti jednu kreditnu karticu i dali mi moze dat svoje podatke od banke da mu uplatim, i on meni kaze da sada trenutno to nije moguce al da mi evo key za win 8 pro. Ja mislio covjek me radi budalom pa sam ga ljepo pitao jel to ozb il kaj a on meni kaze da mi zahvaljuje sto sam pronasao njegovu stranicu a posto smo iz male drzave Hrv da me casti tim kljucem. Ja onak ok idem instalirat winse i kad ono prode kljuc i pogledam u my computer i pise da su windowsi aktivirani. Pogledaj si malo temu pod Windows 8 pa pogledaj tamo ljudi kaj pisu imaju samo rijeci hvale sto se tice te stranice. I ako po ostalim forumima ljudi ih hvale ne kuzim kaj se imas bojat?

kupio key za vindows 8?? windows 8 public preview je FREE i nije potreban nikakav kljuc.. netko te nasamario..samo nemoj sad pricati price.. ja imam osmicu instaliranu.. legalno skinutu od microsofta i legalno registriranu... BEZ kljuca

ps:
jesi ikada cuo za fake ocjene.. sami sebi pisu pohvale covjece

Osmi
09.10.2012., 19:42
kupio key za vindows 8?? windows 8 public preview je FREE i nije potreban nikakav kljuc.. netko te nasamario..samo nemoj sad pricati price.. ja imam osmicu instaliranu.. legalno skinutu od microsofta i legalno registriranu... BEZ kljuca

ps:

A jesi ti ikada cuo za RTM verziju?

Bllacky
09.10.2012., 21:06
Pa rtm verzija i je free verzija!!!

Tapapapatallk

Osmi
09.10.2012., 21:37

Tapapapatallk

Hah kad pogledas na torrentima je sve besplatno, ali krivo mislis, rtm je zadnja finalna verzija znaci to je verzija koja ce se pojavit u ducanima 26.10og kad windowsi 8 dodu na policama u ducanu. To je ta verzija. A ona stranica je bas zbog toga da ne kupis cijeli proizvod znaci da ne kupis windowse nego kupis samo originali key sa kojim mozes skidat windows updejt, prolazi majkrosoftovu validaciju znaci kratko receno imas originalni proizvod. Al naravno moras skinut prave windowse, tj RTM.

baco-syx
09.10.2012., 21:43

Tapapapatallk
Odusto sam već jer mi se neda raspravljat, al kad već kažeš, bezveze ti objašnjavat, kad ima ljudi koji misle da su pametni i sve znaju, baš kao što si reko ja pokušavam isto reć ali nepomaže, tako da nek si misli kako je sa ovim klučem nešto napravio, kaže da ga je dobio, ja se nadam, ovak će mu za nešto manje od 6 mj to propas, jer mu vrijedi samo 6 mj i piše mu da je aktivan, ali nepiše koliko, a onda opet snalaženje i :504:

Osmi
09.10.2012., 21:52
Odusto sam već jer mi se neda raspravljat, al kad već kažeš, bezveze ti objašnjavat, kad ima ljudi koji misle da su pametni i sve znaju, baš kao što si reko ja pokušavam isto reć ali nepomaže, tako da nek si misli kako je sa ovim klučem nešto napravio, kaže da ga je dobio, ja se nadam, ovak će mu za nešto manje od 6 mj to propas, jer mu vrijedi samo 6 mj i piše mu da je aktivan, ali nepiše koliko, a onda opet snalaženje i :504:

I da mi kojem slucaju i propadne kljuc vec ce stic loader i rijesen problem ;)

Tigrov friend
09.10.2012., 23:01

Tapapapatallk

Nije free osim Enterprajza 90 dana triala.... RTM je finalna verzija spremna za proizvodnju....

I da mi kojem slucaju i propadne kljuc vec ce stic loader i rijesen problem ;)

Nema loadera na osmici to je microsoft patchao nije ovo sedmica.... jel i to nisi naučio? Ali glavno da se hvališ sa tim ključem, imam i ja dva studentska pa šutim.

Džizus ali vi fakat pišete gluposti, verzija u dućanima će biti na DVD i to je jedina razlika, sve ostalo je preko windows updatea....

ps:

Kakav jeb... public preview gdje ti živiš čovječe? ja imam RTM build 9200 instaliran već 2 mjeseca. I da naravno da treba ključ ako želiš aktivirati.

http://www.easilysharing.com/images/09067254695790549989.jpg (http://www.easilysharing.com/)

http://www.easilysharing.com/images/25266187859768082905.jpg (http://www.easilysharing.com/)

Osmi
10.10.2012., 11:11
Pa ja im cijelo vrijeme govorim da je RTM zadnja verzija windowsa i da ce ta verzija koja je na torrentima doc i u ducane, a oni uporno me ševe.
I nije da se kurčim sa ključem boli mene briga, nego im samo govorim da ta stranica nije losa, neznaju ljudi iz osobnog iskustva pa citaju po drugiim stranicama i pljuju a nisu osjetili to na svojoj kozi.

Target
10.10.2012., 14:42
PA RTM je i na torrentima znaci finalna verzija koja ce doc u ducane i koja nista ali apsolutno nista nije drugcija sa torrenta da je nebi mi prosao kljuc koj mi je covjek poslo. Jer mi je napomenuo kljuc radi samo ako imas zadnju verziju windowsa tj RTM ili 9200 verziju ako zelis bas tocno. Tako i mozes nac druge verzije windowsa npr windows 7rtm ili windows xp, a ne modificirani windowsi npr windows xp verzija 2012godina. Onda ljudi govore da nije isto iz ducana i iz torrenta pa naravno da nije kad ljudi neznaju skinut originalan image sa torrenta zaprzit i kupit kljuc i imaju originalan proizvod. Nego oni skinu divlju verziju i onda se cude kaj vec imaju unaprijed instalirane programe i onda ostavalju tam komentare i zale se.
EDIT: evo sa koje sam stranice skinuo i kaj pise, necu stavljat link jer da ne dobim ban.
Ovako pise: BUILD: 6.2.9200.16384.WIN8_RTM.120725-1247
NOTE: this is original M$ image. Znaci ponavljam 10000x sam sebi sam dosadan. Garantiram da nema nikakve veze tj da 26.10og kupis u ducanu windowse i one sa torrenta da su apsolutno isti da nema niakkve razlike tj ima sa cd-om u ducanu ces dobit kljuc a tu sa torrenta ces dobit isto kljuc al samo da prode instalaciju te ces kasnije morat se snac za kljuc tj morat ces ga kupit il cekat loader jer ce ti pisat u suprotnom da ti windowsi isticu za 30dana.

Zašto ti meni ovo govoriš?

Ja to znam, ali vidim, da člana baco-syx bune neke stvari, pa da vidimo gdje je problem. Pitanje je njemu upućeno...

Da, na ostale postove... RTM se mora aktivirati ključem, nije free, i taj ključ za tu verziju vrijedi zauvijek.

Osmi
10.10.2012., 18:25
Zašto ti meni ovo govoriš?

Ja to znam, ali vidim, da člana baco-syx bune neke stvari, pa da vidimo gdje je problem. Pitanje je njemu upućeno...

Da, na ostale postove... RTM se mora aktivirati ključem, nije free, i taj ključ za tu verziju vrijedi zauvijek.

Aha ja mislio da me i ti prcas :D A jbg neka si decko malo progugla, najvise me izivciro kad je rekao da windowsi sa torrenta i oni iz ducana nisu isti.

Sargeras
11.10.2012., 08:10
najvise me izivciro kad je rekao da windowsi sa torrenta i oni iz ducana nisu isti.
da topic prebacimo na Pravo/Psihologiju/Filozofiju vjerojatno bi bio u pravu :zubo:

fux
17.10.2012., 21:32
ovako prije par dana sam dobio kljuc od microsofta kao student,dodjem kuci formatiram disk instaliram osmicu drago mi reko napokon cu imati i ja originalan sistem :D kad ono nista niscim,sve je to lijepo sminka isl ali kad sam poceo da instaliram neke starije programe sve mi se zgadilo nece da instalira 50% stari programa instaliram driver genius i pazi cuda driveri za osmicu (graficka,zvucna isl imaju napokon neki pozitivan dojam)sjedim ja za racunarom i kontam isplatili mi se ostati na osmici krenem da otvorim jedan program koji mi treba svakodnevno na racunaru kad ono izbaci neku gresku nadjem dvd na kojem imam windows 7 instaliram ga opet i zivim punim plucima:ne zna::kava:

Osmi
17.10.2012., 21:54
ovako prije par dana sam dobio kljuc od microsofta kao student,dodjem kuci formatiram disk instaliram osmicu drago mi reko napokon cu imati i ja originalan sistem :D kad ono nista niscim,sve je to lijepo sminka isl ali kad sam poceo da instaliram neke starije programe sve mi se zgadilo nece da instalira 50% stari programa instaliram driver genius i pazi cuda driveri za osmicu (graficka,zvucna isl imaju napokon neki pozitivan dojam)sjedim ja za racunarom i kontam isplatili mi se ostati na osmici krenem da otvorim jedan program koji mi treba svakodnevno na racunaru kad ono izbaci neku gresku nadjem dvd na kojem imam windows 7 instaliram ga opet i zivim punim plucima:ne zna::kava:

Ako neznas windowsi sluzbeno dolaze 26.10. Pa ce tako postepeno proizvodaci programa radit da moze kompatibilno bit sa win 8. I meni ne radi driver za graficku, al najpopularniji programi poput, avast, ccleaner,,mozilla,google crome, itd itd rade bez problema. Tak da jos jednom ponavljam pricekaj par dana da se to sve ustabili

Ravine
17.10.2012., 22:54

Dobro si i napravija, osmica je najveće sranje od windowsa do sad :mig:

Tigrov friend
18.10.2012., 09:12
Kako kome.. :kava:

Java Junkie
18.10.2012., 09:13
Dajte mi direktne odgovore: da li upgrejdate na osmicu kao vas daily use sistem?

Tigrov friend
18.10.2012., 10:25
Ja sam od 13.8. na 8 pro. osobno mi ništa ne fali ne znam za druge. Osim prvotnog privikavanja dobro je radi ono što meni treba raditi. :)

Osmi
18.10.2012., 13:08
Također niti meni nista ne fali, na pocetku mi je izgledalo komplicirano, cak sam trazio ikonu za ugasit komp :D al nakon jedan sat covjek se navikne, i ne pada mi napamet instalirat win 7. Sad sve zavisi o ljudima netko ce ga volit netko ce ga mrzit, tak da si pogledaj review na youtubu pa si vidi.

ZoomZoom
18.10.2012., 23:35
Takoder na win 8 mjesec dana,ok je,svida mi se brzina kad palim lap. Onaj metro izbjegavam,nisam ga ni uredivao jos,pozabavit cu se kad nadem vremena,mislim da ni taj metro nije los,samo treba dat sansu :)

Sent from my U8650 using Tapatalk 2

Osmi
19.10.2012., 10:38
Kad upalim komp nakon 25sec digne mi se sistem, kao da idem SSD

Darkbound
19.10.2012., 14:59
A sad moš mislit kad imaš kombinaciju SSD+Win8 u kolko se komp upali.
Kad to budem ima gasit ću komp kad budem iša do WC-a jer se ionako pali u dvi sekunde. :zubo:

Osmi
19.10.2012., 15:41
Istina :p

my_SQL
20.10.2012., 11:11
Dobro si i napravija, osmica je najveće sranje od windowsa do sad :mig:

Zbog toga šta ima metro?
Ne kužin zašto tako mrzite metro... Metro je po meni predobra stvarčica, praktična je...
A i 8 je puno brži od 7...

Thorin
20.10.2012., 14:52
I ja sam od danas na osmici i vrlo sam zadovoljan, dosta dobro su uklopili Metro, sučelje je brzo i nisam trebao instalirati nikakve drivere, dok sam na sedmici morao mrežnu, grafičku, zvučnu karticu... (Compaq desktop)

matko177
20.10.2012., 16:32
Da vas pitam za taj win 8,prijatelj ima laptop sa e300 amdeovim procesorom i 2 gb rama, dali bi brže radio win 8 od win 7 na tom laptopu, tj vidi da pišete da brže radi, dali je manje zahtjevna kod hardvera,koliko vam zauzima rama i to kolka je stvarna brzina.

Cilim
20.10.2012., 17:09
Minimalni Sistemski Zahtjevi za Windows 8

1 (GHz) ili brži 32-bitni (x86) ili 64-bitni (x64) procesor

1 (GB) RAM-a (32-bit) ili 2 GB RAM-a (64-bit)

16 GB prostora na tvrdom disku (32-bit) ili 20 GB (64-bit)

DirectX 9 grafički uređaj s WDDM 1,0 ili više
__________________________________________________ ___
konfiguracija, dual core 2,67, ram 2 GB

Windows 8 je upotrebio po prijavi 488 MB rama.
Windows 7 je upotrebio po prijavi 684 MB rama.

IntelPoint
23.10.2012., 17:54
Windows 7 je odličan sustav, ali po mom sad eto skoro dvomjesečnom iskustvu, Windows 8 je nadmašuje. Metro sučelje, usljed uvodnih problema, sada mi je besprijekorno, baš mi ništa ne fali Start, čovjek se brzo navikne. Početkom prošlog mjeseca kupio sam i originalan ključ, aktivirao sve bez problema, update radi najnormalnije. Odličan sustav u svakom slučaju.

hrc987
24.10.2012., 10:17
može mala pomoć? zanima me da li će biti potrebno instalirati drivere za windows 8 ili si on to sam snima?

UltraHardcore
24.10.2012., 11:12
može mala pomoć? zanima me da li će biti potrebno instalirati drivere za windows 8 ili si on to sam snima?

neke drajvere se treba ručno instalirati

IntelPoint
24.10.2012., 17:51
Preporučio bih svakako, kod instalacije Windows 8, obavezno updejtajte drivere za hardware. Primjerice, ja sam imao problema s hard diskom, no nakon instalacije drivera za Win 8 sve radi odlično. Postoje razni programi za takve stvari, ja sam koristio Driver Genius Professional.

hrc987
24.10.2012., 18:35
gdje pronači drivere za laptop ASUS N56? na asusovim službenim stranicama još nema drivera za taj laptop

Tigrov friend
24.10.2012., 18:38
Nema drivera ni za mog hp-a vozi drivere od sedmice i u kompabiliti modu ako treba.

Osmi
24.10.2012., 21:57
Ima netko problema sa AMD driverima? Skinem najnoviju verziju koja je izasla prije 2dana i izbaci mi error da je mozda datoteka ostecena, naravno skinem ja drugi put i opet isto. Skinuo sam 64bitnu verziju jer imam i 64bitne windowse.
Edit: 32bitna verzija bez problema pokrene instalaciju.

DemianDDD
25.10.2012., 20:04
Prije nekoliko dana sam kupio laptop Acer Aspire V3 771G i instalirao sam Windows 8 Enterprise N na njega. Kad sam pokušao instalirati drivere za grafičku (Nvidia GeForce GT 650m) stalno mi javlja da su Windowsi nekompatibilni :confused: Dali je to zbog toga sto Windowsi izlaze službeno tek sutra pa eto update još nije stigao :ne zna: ? Logično bi to bio razlog ali ipak pitam da budem siguran :D

Cilim
25.10.2012., 20:45
Probaj drivere od graficke instalirati preko compatibility moda:

Ovako, otvori taj file koji si skinuo (ako je u zip ili rar formatu otpakiraj na HDD) i nadji taj driver koji trebas instalirat (.exe file), klikni desnom tipkom misa> Properites> Compatibility> Compatibility mode> stavis kvacicu na "Run this program in compatibility mode for:" i iz padajuceg menia odredis Windows 7> Apply> OK, i to je to.

ZoomZoom
25.10.2012., 23:03
Malo igranja po metrou i zadovoljan sam,pogotovo store,ima aplikacija koje koristim i na androidu pa sam ih i na metro stavio

yabbadabbadoo
25.10.2012., 23:15
Kada će biti dostupni za download u Hrvatskoj? Za sada još uvijek piše comming soon na webu.

http://windows.microsoft.com/en-US/windows/buy?ocid=GA8_O_WOL_DIS_ShopHP_FPP_Light

Osmi
26.10.2012., 10:16
Kada će biti dostupni za download u Hrvatskoj? Za sada još uvijek piše comming soon na webu.

http://windows.microsoft.com/en-US/windows/buy?ocid=GA8_O_WOL_DIS_ShopHP_FPP_Light

Sad pise download :D

kikec
26.10.2012., 11:19
ima li već hrvatski language pack?

Downloader205
26.10.2012., 11:33
Nije li malo prerano za planove Win 8-ice? :D Mislim, tek je nedavno izasla 7-ica... osim ako se tu radi o nekom stosu koji nisam skuzio :D
U svakom slucaju... Zivi bili pa vidli :D

tebi je 2009 nedavno :bonk: ???

yabbadabbadoo
26.10.2012., 11:54
Nadao sam se da će se moći odmah downloadati full verzija i na našem tržištu.. a online je moguće napraviti samo update na postojeće starije windowse :(

Trebam srediti jedan novi goli komp, a sad ne znam što da radim pošto nije ni moguće naručiti dvd verziju poštom.. samo USA.

JOKER2206
26.10.2012., 12:32
Ma kakav Windows 8, pa ja već imam Windows 98. Vi idete 90 verzija unazad

Tigrov friend
26.10.2012., 12:57
xD.

Mi smo si malo zaostali što ćeš.... :)

Resurrected
26.10.2012., 13:46
Dobar review
https://www.youtube.com/watch?v=X0fsyb-ttcw

one.org
26.10.2012., 16:59
Evo probao i ja to cudo od Win 8...izdrzao ravno pola sata i vracam sedmicu.

Zanimljiv koncept, mislim da ok funkcionira na tabletu al za naprednijeg usera na pc-u (koji mozda i robuje navikama) nikako. Vec vidim da bih 99% vremena bio u desktopu a onda mi one plocice ni ne trebaju.

Najgora stvar mi je koncept sa dva levela pa palim chrome u plocicama pa palim u desktopu a to su dva razlicita...uzas.

Da bar izdaju Windows 7 v2.0...odnosno da iskoriste dobre stvari iz 8 (brzi boot, ribbon interface) ali da nam izbace glupe plocice i tablet sranja i stave stari start menu. Mozda se tako nesto moze izvesti sa 3rd party programima al nisam imao zivaca probavati.

Tigrov friend
26.10.2012., 17:24
O Bože pa nisi ni u startu na sedmici više od 1% valjda isto si 99% na desktopu, kao i na osmici ali eto start na sedmici nije interaktivan a ovaj može biti. :)

one.org
26.10.2012., 17:24
Dobar review
https://www.youtube.com/watch?v=X0fsyb-ttcw

evo jos boljeg

https://www.youtube.com/watch?v=efkRvi2rrW8&feature=related

Tigrov friend
26.10.2012., 17:28
A tko te tjera na osmicu? Ne valja ti, zaobiđi nisi obavezan. :)

cmicmi
26.10.2012., 18:22
@one.org
http://www.stardock.com/products/start8/
iliti
http://lmgtfy.com/?q=win+8+start+menu

i sve se sredi kad se želi barem malo potruditi "ako imaš živaca"!

Tigrov friend
26.10.2012., 18:44
Ne valja stardock radi svoj explorer.exe, ja volim da mi se explorer pokreće od kuda treba a ne iz c:/programs files/stardock.... kužiš?

osim toga start ni ne treba osim za interaktivne stvari, i neki pinball, ne znam postoje dockovi bar ja tako razmišljam.... A argumentirati 99%-tni boravak u desktopu na osmici kao da nije isto i na sedmici? na sedmici je valjda 99% u startu nemam pojma. :)

cmicmi
26.10.2012., 18:53
Ne valja stardock radi svoj explorer.exe, ja volim da mi se explorer pokreće od kuda treba a ne iz c:/programs files/stardock.... kužiš?

osim toga start ni ne treba osim za interaktivne stvari, i neki pinball, ne znam postoje dockovi bar ja tako razmišljam.... A argumentirati 99%-tni boravak u desktopu na osmici kao da nije isto i na sedmici? na sedmici je valjda 99% u startu nemam pojma. :)

@ Tigar...
nije to išlo tebe nego "ove" koji pate na start menu.....
ali ima osim stardocka i ostalih start menu-a koji su iskoristivi , ja ih isprobah sve :zubo:

Tigrov friend
26.10.2012., 19:01
Ma jesam i ja pa sam ih sve maknuo na kraju. :)

cmicmi
26.10.2012., 19:05
Ma jesam i ja pa sam ih sve maknuo na kraju. :)
sve 5 , imam trenutno jedan koji mi baš paše , a ne znam jesi li ga isprobao :)

ako želiš , cimnem ti link za download pa isprobaj

https://rapidshare.com/files/1540112872/Win(%20Start%20Menu.rar

isprobati....
nakon instalacije staviti u Start i radi ko beba :)

Tigrov friend
26.10.2012., 19:42
Nek uzme tko hoće meni se ne da više dobro je i ovako glavno da sve radi i da se bsod-a. :)

sk0ls
27.10.2012., 08:17
evo instalirao sam novi OS, i zadovoljan sam za sad sa njime!
OS je brz, boot-a se za kojih 5-10 sekundi!

evo i par slikica:

Windows store:

http://i.imgur.com/9JwxF.jpg

Start Screen:

http://i.imgur.com/tL4Hi.jpg

radna površina:

http://i.imgur.com/TAYCm.jpg

aplikacija "Weather":

http://i.imgur.com/AqnoN.jpg

Teeja
27.10.2012., 14:42
super izgleda, ali mislim da ću ja još malo čekat prije nego je stavim na komp :)

btw sk0ls, vidim da će udrit snig brzo :zubo:

ICU
27.10.2012., 15:51
Ajde super vidim da Bing ima prognozu i za Trnovec Bartolovečki...

Nego kakva ti je ona mašina u "photos", podsjeća me onaj balls crusher i anal intruder ili nešto iz Crne guje...:)

sk0ls
28.10.2012., 11:57
super izgleda, ali mislim da ću ja još malo čekat prije nego je stavim na komp :)

btw sk0ls, vidim da će udrit snig brzo :zubo:

hehehe, evo dobro si mislio, pao je snijeg jucer navecer :D

Ajde super vidim da Bing ima prognozu i za Trnovec Bartolovečki...

Nego kakva ti je ona mašina u "photos", podsjeća me onaj balls crusher i anal intruder ili nešto iz Crne guje...:)

a mašina, neznam kakva je, uglavnom posliko sam je upravo zbog toga jer je i mene podsjećala na anal intruder :D

maki365
28.10.2012., 12:23
valja li stavljati windows 8 consumer preview ? ja imam i Release Preview ali nemam cd key. ako netko mozda ima ? i da li se moze sa Consumera preko automatic update update-ovat na Release ili Pro ?

DemianDDD
28.10.2012., 15:17
Probaj drivere od graficke instalirati preko compatibility moda:

Ovako, otvori taj file koji si skinuo (ako je u zip ili rar formatu otpakiraj na HDD) i nadji taj driver koji trebas instalirat (.exe file), klikni desnom tipkom misa> Properites> Compatibility> Compatibility mode> stavis kvacicu na "Run this program in compatibility mode for:" i iz padajuceg menia odredis Windows 7> Apply> OK, i to je to.

Kasnije sam skužio da sam instalirao 32-bitnu verziju windowsa, a moj laptop je 64-bitni i kad sam nanovo instalirao 64-bitnu veziju nestao je taj problem :D

Prije toga jesam pokušao ovo što si ti rekao ali isti je problem bio :)

Aztec
29.10.2012., 01:27
Tvoj laptop, odnosno tvoj procesor je 32 bitni i 64 bitni. :D Mozes instalirati na njega koju god verziju Windowsa zelis (32 ili 64 bitnu). A kad to instaliras, onda i driveri trebaju biti odgovarajuci Winsima (32, odnosno 64 bita).

Da se ti nisi zeznuo pa skinuo krive drivere za grafu (64 bitne, umijesto 32, ili obratno)...

DemianDDD
29.10.2012., 13:41
Tvoj laptop, odnosno tvoj procesor je 32 bitni i 64 bitni. :D Mozes instalirati na njega koju god verziju Windowsa zelis (32 ili 64 bitnu). A kad to instaliras, onda i driveri trebaju biti odgovarajuci Winsima (32, odnosno 64 bita).

Da se ti nisi zeznuo pa skinuo krive drivere za grafu (64 bitne, umijesto 32, ili obratno)...

Može bit :D Nisam obračao posebnu pozornost na to :D Samo znam nije bilo problema sa nekompatibilnosti nakon instalacije 64-bitne verzije Windowsa :ne zna:

Ali nakon što sam riješio taj problem ne mogu nikako namjestiti da mi moja nvidia geforce gt 650m grafička bude glavna nego je primarna intel hd 4000 grafička...ne kužim zašto je tako :ne zna: ne mogu igrati igre jer je intelova preslaba :(

Plus imam još jedan problem sa osmicom. Kad prititsnem turn off meni se laptop restarta :confused: tako da moram gasiti na power tipki :503:

MASVA
29.10.2012., 17:27
probaj ovaj driver
http://www.nvidia.com/object/win8-64bit-302.80-preview-driver.html

domidown
29.10.2012., 20:15
Evo, kupio sam novi Windows 8 Pro, ali nisam narucio CD za instalaciju nego sam samo skinuo install, a moje pitanje je, taj install sta sam ja skinuo, mogu li ga negdje prebacit pa da ga instaliram na drugo računalo ili ga mogu samo koristit na računalu na kojem sam instalirao Windows 8?

UltraHardcore
29.10.2012., 20:18
EULA ti kaže kod svakih Windowsa da smiješ operativni sustav instalirati samo na jedno računalo, osim ako to nije izričito naglašeno da se smije na više.

domidown
29.10.2012., 20:25
To je istina, al ja ne mogu ni pronaci negdje install da bi uopce isao instalirat na drugo računalo!

Osmi
29.10.2012., 20:48
Skini sa torrenta RTM verziju te zaprzi na dvd. Tako mozes instalirat na miljon računala samo kaj ces morat kupit originalni key za svaki put kad ces instalirat na drugo racunalo.

nowhereman321
30.10.2012., 20:57
A sto ako moram promijeniti hard disk ili naknadno dodam SSD? Pa necu valjda ponovo u kupnju Win8!?

Osmi
30.10.2012., 21:02
A sto ako moram promijeniti hard disk ili naknadno dodam SSD? Pa necu valjda ponovo u kupnju Win8!?

Pa instaliras opet iste windowse i opet utipkas kljuc koji imas, i naravno nemeres na 100kompjutera isti kljuc upisat.

nowhereman321
30.10.2012., 21:09
Pa instaliras opet iste windowse i opet utipkas kljuc koji imas, i naravno nemeres na 100kompjutera isti kljuc upisat.

A tko ce mi zabraniti i kako? :)

Tigrov friend
30.10.2012., 21:11
Možeš na dva kompa istovremeno makar studentski ključ koliko ja znam, a tko će ti zabraniti? Microsoft; neće ti proći na njihovom serveru više....

Plus ako ti ključ bude tako procurio na više kompova blacklistat će ga pa se fučkaj.... ;)

nowhereman321
30.10.2012., 21:14
Znaci, kupim SSD instaliram na njega, on rikne a ja se dalje mogu slikati :). Ili uplatiti nove Windowse? :)

Tigrov friend
30.10.2012., 21:19
Ne, valjda se onda obratiš Microsoftu Hrvatska i objasniš što je bilo.... Ako imaš kupljeno oni ti bez problema daju i drugi ključ ako treba imaš njihovu podršku kao kupac.... :)

nowhereman321
30.10.2012., 21:37
Moram priznati da su stvarno brzi, a i aplikacije su zivahnije. Bar imam takav dojam. Prebacivanje iz jedne u drugu, internet (nisam ni znao da imam ovako brzu vezu). :)

Tigrov friend
30.10.2012., 21:47
Ja ne znam koliko imaš brzu vezu niti sama verzija Windowsa ne bi trebala imati sa time ikakve veze.... :)

nowhereman321
30.10.2012., 22:09
Naravno. Ali windowsi obradjuju sve sto tom vezom dodje na komp. U tome je kvaka. :)

chuppo21
31.10.2012., 06:15
zasto kod mene u store nema mnogo applikacija

UltraHardcore
31.10.2012., 09:15
zasto kod mene u store nema mnogo applikacija

vjerojatno zato jer mnoge aplikacije nisu ciljane za hrvatsko tržište.

zdenis83
01.11.2012., 16:36
Jel se jos nekome krši skype na osmici,ja ga uopće ne uspijevam pokrenuti,otvori se na par sekundi i opet se srusi,cak ni ne uspijem doci ni do onih polja za upisivanje kor.imena i lozinke.......ima li nektko rjesnje za taj problem...
P.S reinstalcija nije pomogla...

cmicmi
01.11.2012., 19:26
Jel se jos nekome krši skype na osmici,ja ga uopće ne uspijevam pokrenuti,otvori se na par sekundi i opet se srusi,cak ni ne uspijem doci ni do onih polja za upisivanje kor.imena i lozinke.......ima li nektko rjesnje za taj problem...
P.S reinstalcija nije pomogla...

pokreći ga preko compatibility mode-a,postavi Windows 7

1142007
02.11.2012., 07:55
Chupo kako si aktivirao w8 besplatno ? JA imam b9200 i trenutno neda aktivirat ali sve otključano. Jer to sad znaci da ce sve radit kak treba ?

UltraHardcore
02.11.2012., 22:16
Chupo kako si aktivirao w8 besplatno ? JA imam b9200 i trenutno neda aktivirat ali sve otključano. Jer to sad znaci da ce sve radit kak treba ?

Aktivirati besplatno možeš jedino ako imaš DreamSpark ili DreamSpark Premium account. U ostalim slučajevima aktivacija se plaća.

fiat doblo
03.11.2012., 19:22
pozdrav,

molim vas da mi pomognete oko par stvari u IE 10...

1. nikako mi se ne otvara homepage , (nego prazno polje), iako je u ie 10 narihtano (to vidim kad uđem u destop app kao u "starijim" windowsima...). Gdje se to namješta u metro izgledu ?
3. također , nikako da u IE10 nađem opciju tools u tom metro sučelju , ima li netko ideju kako ?

hvala unaprijed

fiat doblo
03.11.2012., 20:14
Zaboravio sam,

kako u IE10 grupirati favorite u jednu skupinu (npr 10 favorita u skupinu posao...itd...)

oxymoron69
03.11.2012., 22:46
Instaliraj ff ili chrome. :mig:

fux
05.11.2012., 09:46
moze li meni neko objasniti zasto mi chrome radi uzasno na win 8 previse je spor za razliku od win7

kikec
05.11.2012., 09:53
i opet u internet exploreru 10 nema opcije za isključiti CLEAR TIPE tako da ne moram da naprežem oči zbog oštrine fonta.

dr.sicky
06.11.2012., 19:37
pozdrav,

molim vas da mi pomognete oko par stvari u IE 10...

1. nikako mi se ne otvara homepage , (nego prazno polje), iako je u ie 10 narihtano (to vidim kad uđem u destop app kao u "starijim" windowsima...). Gdje se to namješta u metro izgledu ?
3. također , nikako da u IE10 nađem opciju tools u tom metro sučelju , ima li netko ideju kako ?

hvala unaprijed

desni klik i odabereš opciju show on desktop pa će ti se prikazati klasično "staro" sučenje IE-a gdje ćeš moći sve namještati kao i prije

chuppo21
07.11.2012., 13:42
zasto je moj post obrisan?? sa objasnjenjem za aktivaciju w8 besplatno??

Fosna
07.11.2012., 18:16
Malo pravila postanja pročitaj pošto je očito da to nisi napravio. Windowsi 8 nisu besplatni softver.

chuppo21
08.11.2012., 03:47
ahaa ok.. ako nekoga zanima...

Gle, ajd malo pravila ponašanja na forumu pročitaj...ne piši nikakve e-mail adrese u postovima, brojeve telefona i sl. Imaš privatne poruke, pa tamo piši što god hoćeš, a ne u postovima koji su vidljivi svima na forumu.

Fosna

Osmi
08.11.2012., 11:07
Ljudi moze jedno objasnjenje, pošto nejdem na fax ne znam kak sljakaju te svari, znaci: neki faxevi smjer za računalstvo, (fer,tvz itd..) imaju opciju da se skida besplatni originalni windowsi, student dobi svoj acc i od neke stranice (ja to neznam) skida po zelji Microsoftove proizvode. Mene sada zanima jel moze skinut 100x istu stvar (Windowse 8) i druge proizvode (Office) ili ima privilegiju skinut samo jednom i to je to? Valjda kuzite kaj ocu rec?

Darkbound
08.11.2012., 13:39
Možeš skinut zilijun puta, ali za aktivaciju imaš ograničen broj računala; konkretno Windows 8 možeš imat isključivo aktiviran na dva računala istovremeno.

Osmi
08.11.2012., 14:25
Možeš skinut zilijun puta, ali za aktivaciju imaš ograničen broj računala; konkretno Windows 8 možeš imat isključivo aktiviran na dva računala istovremeno.

To znam, al kaj ne dobis i kljuc ako vec skines i windowse? Znaci skines npr 5x windowse i 5x dobis novi kljuc?
Jer prije par godina kupio sam XP prek njuškala i frajer mi donese obican cd i product key na papiricu, ja mislio frajer me oce zeznut i pitam ga kakav je to cd sta nije onaj zlatni cd znaci kao iz ducana, on kaze nije posto studiram na FER-U imam besplatno skidanje i dobivanje product key-a. Ja na to kažem ok, Instaliram windowse i rade perfetkno, pa sam se bas danas sjetio, prijatelja kaj ide na fax (smjer računalstvo) ja danas pitam njega i on kaze da se nije raspitivo o tome.
Kaj on mora rec na faxu da dobi tu mogucnost za skidanje?

Darkbound
08.11.2012., 16:05
Nemoguće jer onda bi svatko mogao preprodavat te keyeve...

Osmi
08.11.2012., 16:13
Nemoguće jer onda bi svatko mogao preprodavat te keyeve...

A daj mi reci sa koje stranice se to skida? Ili svaki fax ima posebno?

Darkbound
08.11.2012., 17:01
Nisam siguran. Prošvrljaj malo po DreamSparku (www.dreamspark.com).

Osmi
08.11.2012., 19:19
Nisam siguran. Prošvrljaj malo po DreamSparku (www.dreamspark.com).

Nažalost nema.

MasterMan
08.11.2012., 21:33
Trenutno imam W7 kao OS.
Zanima me jel ko ima W8.
Jel bolji od W7? Koje su prednosti i nedostaci? Koliko zauzima prostora na HDD-u?

UltraHardcore
08.11.2012., 22:26
Nažalost nema.

Da bi dobio DreamSpark Premium account obrati se službi na svojem fakultetu koja se bavi održavanjem računala ili nekim sličnim poslom da ti stvore taj account. Obrati im se točnije za MSDNAA licencu.
Kada ti stvore account bi ti trebali dati link na DreamSpark s kojega si možeš skinuti dobar dio Microsoft proizvoda za BESPLATNO i potpuno LEGALNO.

Osmi
09.11.2012., 09:33
Trenutno imam W7 kao OS.
Zanima me jel ko ima W8.
Jel bolji od W7? Koje su prednosti i nedostaci? Koliko zauzima prostora na HDD-u?

Kaj tesko upisat u google? http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/system-requirements
A sto se tice prednosti i mana to ti nitko nemre rec tu, netko voli a netko mrzi taj proizvod. Imas na youtubu puno videa o Win 8 pa si pogledaj tamo i odluci.

Osmi
09.11.2012., 09:35
Da bi dobio DreamSpark Premium account obrati se službi na svojem fakultetu koja se bavi održavanjem računala ili nekim sličnim poslom da ti stvore taj account. Obrati im se točnije za MSDNAA licencu.
Kada ti stvore account bi ti trebali dati link na DreamSpark s kojega si možeš skinuti dobar dio Microsoft proizvoda za BESPLATNO i potpuno LEGALNO.

Ne faxiram ja, nego frend :D Al svejedno na dremsparku koliko vidim nema uopce mogucnosti da skines Windowse evo link pa vidi il sam ja čorav? :D https://www.dreamspark.com/Student/Software-Catalog.aspx

UltraHardcore
09.11.2012., 11:01
Ne faxiram ja, nego frend :D Al svejedno na dremsparku koliko vidim nema uopce mogucnosti da skines Windowse evo link pa vidi il sam ja čorav? :D https://www.dreamspark.com/Student/Software-Catalog.aspx

To ti je obični DreamSpark account. Zato sam i spomenuo DreamSpark Premium. I to kolko sam upućen nemaju svi fakulteti.

Ovaj običan account si možeš napraviti bez da se obraćaš faksu. Samo trebaš potvrditi da si student, nije bitno da li si redovan ili vanredan student.

Osmi
09.11.2012., 12:40
To ti je obični DreamSpark account. Zato sam i spomenuo DreamSpark Premium. I to kolko sam upućen nemaju svi fakulteti.

Ovaj običan account si možeš napraviti bez da se obraćaš faksu. Samo trebaš potvrditi da si student, nije bitno da li si redovan ili vanredan student.

Valjda se nas dvoje ne kuzimo :D Ja zelim windowse a na dremsparku toga nema

chuppo21
09.11.2012., 12:54
Trenutno imam W7 kao OS.
Zanima me jel ko ima W8.

w8 je kao svaki windows na koji se prelazi neobican u pocetku. svremenom bude sve odlicno..
bolje radi nego predhodni windowsi mnogo je brzi
ne zauzima mnogo na hdd oko 6.7gb
probaj koristiga 2-3 dana i sigurno ce ti se svidjeti i bit ces jako zadovoljan..

Tigrov friend
09.11.2012., 12:59
Malo je više od 6-7GB ali nema veze... ;)

Cilim
09.11.2012., 14:06
Windows 8 Pro, goli oko 9 i nesto sitno GB (znaci zavisi koju verziju instaliras).

UltraHardcore
09.11.2012., 16:39
Valjda se nas dvoje ne kuzimo :D Ja zelim windowse a na dremsparku toga nema

Pa očito se ne kužimo. Tebi faks kad stvori DreamSpark Premium account onda dobiš od faksa poseban link koji ti je drugačiji od dreamspark.com i na tom linku imaš winse. Šta misliš kako sam ja onda uspio?

Osmi
09.11.2012., 17:01
Pa očito se ne kužimo. Tebi faks kad stvori DreamSpark Premium account onda dobiš od faksa poseban link koji ti je drugačiji od dreamspark.com i na tom linku imaš winse. Šta misliš kako sam ja onda uspio?

E pa to prijatelju, tako reci. Reci cu frendu da trazi na faxu dream spark premium acc. Valjda njegov fax to ima: Visoka skola za informacijske tehnologije Zagreb.

UltraHardcore
09.11.2012., 18:05
E pa to prijatelju, tako reci. Reci cu frendu da trazi na faxu dream spark premium acc. Valjda njegov fax to ima: Visoka skola za informacijske tehnologije Zagreb.

Mislim da bi oni trebali to imati. U svakom slučaju neka pita. Ništa ga ne košta.

MasterMan
09.11.2012., 18:36
Hvala puno na odgovorima :)

UltraHardcore
09.11.2012., 19:58
Hvala puno na odgovorima :)

Nemaš frke stari :)

ma3x
09.11.2012., 20:43
evo ljudi sori sto sam ovako banio na temu... imam windows7 (tocno godinu dana) i poceo me zivcirat tj trebo bi ga osvjezit. al vidim da je izletio i w8... pa koju verziju instalirat? vidio sam da pro ima vise verzija :S malo sam zbunjen slabo pratim to... koliko sam shvatio to je poboljsana verzija w7... kako se ponasa na laptopu (konkretno slabiji laptop al dosta dobro je radio na w7 - comapaq presario cq57, dual core 1.65ghz i 4gb ram)...

UltraHardcore
09.11.2012., 20:51
evo ljudi sori sto sam ovako banio na temu... imam windows7 (tocno godinu dana) i poceo me zivcirat tj trebo bi ga osvjezit. al vidim da je izletio i w8... pa koju verziju instalirat? vidio sam da pro ima vise verzija :S malo sam zbunjen slabo pratim to... koliko sam shvatio to je poboljsana verzija w7... kako se ponasa na laptopu (konkretno slabiji laptop al dosta dobro je radio na w7 - comapaq presario cq57, dual core 1.65ghz i 4gb ram)...

To ti nije poboljšana verzija Windows 7 nego ti je sasvim nova vrsta Windowsa.
Pročitaj si malo o WinRT i WinNT na Windows 8.
Po meni je puno bolji OS nego Windows 7.
Ovako ja isto koristim laptop makar jest da je po specifikacijama moj laptop bolji (HP Probook 4730s) ali se izvrsno ponaša, od kad mi je proradio bluetooth ne pada mi na pamet vraćati se na sedmicu.
http://www.softwareok.com/?seite=faq-Windows-8&faq=12 ovdje tu si možeš pogledati kaj trebaš imati za osmicu. Ako to zadovoljavaš onda ćeš biti izuzetno zadovoljan sa karakteristikama osmice.

lega_iz_osijeka
12.11.2012., 14:55
može jedno pitanja konkretno i jasno...
ovaj sad windows 8 profesional rtm jer to sad neka baš konačna verzija stabilna i sve to?i dali se može aktivirati?hvala

Osmi
12.11.2012., 15:06
može jedno pitanja konkretno i jasno...
ovaj sad windows 8 profesional rtm jer to sad neka baš konačna verzija stabilna i sve to?i dali se može aktivirati?hvala

Da, RTM verzija je zadnja, znaci ko iz ducana.
Naravno da se moze aktivirat ali ti treba originalni ključ

Osmi
12.11.2012., 22:14
Kaj ne postoji ova stranica vise, dobila je shut down?

Fosna
13.11.2012., 15:44
Piše da je domena suspendirana: http://whois.domaintools.com/licensekeybuddy.com

Osmi
13.11.2012., 16:15
Piše da je domena suspendirana: http://whois.domaintools.com/licensekeybuddy.com

Šteta :D želi frend kupit ključ za win 8. Znas mozda neku drugu stranicu? Provjerenu naravno. Na njuškalo ima al frajer trazi 400kn za pro verziju, to je ipak malo preskupo.. http://www.njuskalo.hr/softver/windows-8-genuine-key-oglas-6290679

Ethan
13.11.2012., 17:38
lol, pa nemoguce da je ta pouzdana stranica zatvorena :zubeki:

nola
13.11.2012., 19:58
Please, help!

Imam novi komp Toshiba Satellite c870 i danas radim na njemu i odjednom se sve smrzne, i nema miša ni za lijek. Dakle ne mogu ga ni resetirati. I napravim to na gumb i kada ga upalim sve stoji, kao i kada sam ga gasila.

Hitno mi je full, vezano je za posao, a i da nije wtf ima neko iskustva kako to riješiti?

hvala

fux
13.11.2012., 22:10
ja sam dobio original win 8 ali kljuc je kao za 32-bitnu verziju sta mi to vrijedi kad imam vise od 2gb rama...

Fosna
13.11.2012., 22:12
Nola, bootaj komp s Windows 8 medija, odabereš "repair your computer", pa onda Troubleshoot -> Advanced options i pokreni Automatic repair.

Fosna
13.11.2012., 22:18
ja sam dobio original win 8 ali kljuc je kao za 32-bitnu verziju sta mi to vrijedi kad imam vise od 2gb rama...
Ne postoje 32-bitni i 64-bitni ključevi, ključ vrijedi za obje verzije.

bass999
14.11.2012., 06:43
danas sam bacio krom na w8 i sve radi normalno :S

fux
14.11.2012., 10:26
Ne postoje 32-bitni i 64-bitni ključevi, ključ vrijedi za obje verzije.

ako je tako odmah cu danas da instaliram jer mi pise na cd da je 32 bitna veryija reko i kljuc je onda samo za tu verziju,hvala

UltraHardcore
14.11.2012., 11:19
Šteta :D želi frend kupit ključ za win 8. Znas mozda neku drugu stranicu? Provjerenu naravno. Na njuškalo ima al frajer trazi 400kn za pro verziju, to je ipak malo preskupo.. http://www.njuskalo.hr/softver/windows-8-genuine-key-oglas-6290679

Nemoj to kupovati jer ti ključevi nisu legalni.

Osmi
14.11.2012., 11:32
Nemoj to kupovati jer ti ključevi nisu legalni.

Pa daj ciba neku drugu stranicu ak znas, frend mi javio kaze da na njegovom faxu ove godine to nema, (skidanje windowsa) a da je prosle godine bilo.

popokatapetl
14.11.2012., 12:49
Pozdrav svima,

..jedno pitanje....

jel mogu s bootable dvd win8 enterprise N napraviti instalaciju winsa na čisti (prazni) hard?

hvala

UltraHardcore
14.11.2012., 13:09
Pa daj ciba neku drugu stranicu ak znas, frend mi javio kaze da na njegovom faxu ove godine to nema, (skidanje windowsa) a da je prosle godine bilo.

Ne bih ti znao preporučiti drugu stranicu. Dobio sam informaciju da je to nelegalno ovo kaj je lik na njuškalo stavio.

Ako ti nije problem dati 300 ili 400 kuna za nelegalni key onda ti nije problem dati 39.99$ za legalan.

http://windows.microsoft.com/hr-HR/windows/buy

Osmi
14.11.2012., 14:01
Ne bih ti znao preporučiti drugu stranicu. Dobio sam informaciju da je to nelegalno ovo kaj je lik na njuškalo stavio.

Ako ti nije problem dati 300 ili 400 kuna za nelegalni key onda ti nije problem dati 39.99$ za legalan.

http://windows.microsoft.com/hr-HR/windows/buy

Cek jel 40dolara za upgrejd ili mogu skinut iso sliku i uz to dobit product key? Jer zelim friske windowse (formatirati disk) a ne upgrejd.

Target
14.11.2012., 15:00
Dobiješ ISO image za 40 USD. Možeš slobodno instalirat na formatiran disk.

Osmi
14.11.2012., 15:40
Dobiješ ISO image za 40 USD. Možeš slobodno instalirat na formatiran disk.

I uz iso image dobim naravno i product key koji vrijedi za 5 računala? Tako piše na stranici.

Fosna
14.11.2012., 17:17
40$ je upgrade, ne retail. Ne dobiješ nikakvih 5 ključeva, nego možeš najviše 5 licenci kupiti. Do you speak Croatian? :zubo:

Osmi
14.11.2012., 17:51
40$ je upgrade, ne retail. Ne dobiješ nikakvih 5 ključeva, nego možeš najviše 5 licenci kupiti. Do you speak Croatian? :zubo:

I meni malo cudno to pa zato sam tu pito, ugl da skratim pricu,
skinem iso windowse 8 pro i uz to dobim i product key za jedno računalo? i to dode 40$ iliti 236kn.
Jel tako il nije? :D

fux
14.11.2012., 18:10
instalirao sam osmicu ali sad je problem sto sam to uradio samo na jednom pc a na drugom i laptopu nisam sta mislite da to uradim sa istim kljucem :)

Osmi
14.11.2012., 18:18
instalirao sam osmicu ali sad je problem sto sam to uradio samo na jednom pc a na drugom i laptopu nisam sta mislite da to uradim sa istim kljucem :)

Ako imas retail windowse onda mozes na 5 kompa istovremeno imat, a ako nemas nemoj instalirat jer ce microsoft stavit kljuc na crnu listu pa ces se moc frigat.

fux
14.11.2012., 21:30
Ako imas retail windowse onda mozes na 5 kompa istovremeno imat, a ako nemas nemoj instalirat jer ce microsoft stavit kljuc na crnu listu pa ces se moc frigat.

ma ja sam dobio kuljuc besplatno kao student vidim samo da licenca vazi 24 mjeseca sad ne pise je li retial ili oem,gdje to mogu provjeriti..i jos me zanima kako upaliti aero na win 8 na sedmici je to bilo cim ocijenim pc ovdje nije tako.

Tigrov friend
14.11.2012., 22:38
http://www.easilysharing.com/images/65760141002739707537.png (http://www.easilysharing.com/)

Osmica nema aero....

Fosna
14.11.2012., 23:01
skinem iso windowse 8 pro i uz to dobim i product key za jedno računalo? i to dode 40$ iliti 236kn.
Jel tako il nije? :D
Da, samo je to upgrade, moraš imati legalni XP, Vistu ili 7-icu instaliranu koju apgrejdaš u 8-icu.

Ako imas retail windowse onda mozes na 5 kompa istovremeno imat..
Kakvih 5 kompa? Od kud si to iskopao?

Osmi
15.11.2012., 10:30
Stari moj, ja neznam dali sam ja retardiran/pijan, kreten/budala :D
Probat cu opisat sta ja zelim i ako je ikako moguce to napravit,
znaci ja ne zelim nikakav upgrade. Ja zelim skinut windowse u iso formatu te zaprzit na prazan dvd, te nakon toga formatirat disk i instalirat ¨svijeze¨windowse 8 , uz to da mi i microsoft posalje na mail product key i to sve dode 40$. Jel to tako il nije?

Osmi
15.11.2012., 12:00
EDIT: Malo sam istrazivao na youtubu i vidim na OVOM (http://www.youtube.com/watch?v=sKE81ky2FXU) videu na 3.15min da se moze zaprzit na prazan dvd, znaci sprzit ce na prazan dvd te cu moc pokrenut instalaciju sa boot-a. Ili sam opet nekaj krivo shvatio?

sanjinko
15.11.2012., 12:33
znaci ja ne zelim nikakav upgrade. Ja zelim skinut windowse u iso formatu te zaprzit na prazan dvd, te nakon toga formatirat disk i instalirat ¨svijeze¨windowse 8 , uz to da mi i microsoft posalje na mail product key i to sve dode 40$. Jel to tako il nije?

Tako je (http://windows.microsoft.com/hr-HR/windows/buy?ocid=GA8_O_WOL_Hero_Home_FPP_Null)

EDIT: Malo sam istrazivao na youtubu i vidim na OVOM (http://www.youtube.com/watch?v=sKE81ky2FXU) videu na 3.15min da se moze zaprzit na prazan dvd, znaci sprzit ce na prazan dvd te cu moc pokrenut instalaciju sa boot-a. Ili sam opet nekaj krivo shvatio?

Nisi krivo shvatio. Postupak download-a i instalacije Windows 8 detaljno je objašnjen ovdje (http://forums.mydigitallife.info/threads/29322-The-Official-Windows-8-Repository)

P.S. "In order to activate you must use a key provided by Microsoft."

Osmi
15.11.2012., 13:36
Hvala ti, al iskreno nisi mi nista pomogao. Ja imam na dvd-u skinute windowse 8 pro rtm. Al mene zanima na onom videu sta sam posto dali je moguce sprzit znaci postupak instalacije na dvd (zelim skinute windowse sa microsoftove stranice) jer me brine kak je samo 2gb a inace je pro verzija oko 3.5gb (64bita) Ili vi mislite da instaliram ¨svoje¨windowse te kad dode postupak kad microsoft ispise kljuc za aktivaciju da ja prekinem postupak i taj kljuc ukucam u ¨svoje˝windowse i rijesen problem.

Fosna
15.11.2012., 13:44
:503:
Nije. :D Piše ti lijepo na dnu fusnota za tu ponudu:

* Ponuda vrijedi od 26. listopada 2012. do 31. siječnja 2013. i ograničena je na pet licenci za nadogradnju po korisniku. Za instalaciju sustava Windows 8 Pro korisnici moraju imati instaliran sustav Windows XP SP3, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 Consumer Preview ili Windows 8 Release Preview.

Čak i da si pijan trebao bi skužiti, za ovo ostalo ne bih dao ruku u vatru. :p

sanjinko
15.11.2012., 13:56
Hvala ti, al iskreno nisi mi nista pomogao. Ja imam na dvd-u skinute windowse 8 pro rtm. Al mene zanima na onom videu sta sam posto dali je moguce sprzit znaci postupak instalacije na dvd (zelim skinute windowse sa microsoftove stranice) jer me brine kak je samo 2gb a inace je pro verzija oko 3.5gb (64bita) Ili vi mislite da instaliram ¨svoje¨windowse te kad dode postupak kad microsoft ispise kljuc za aktivaciju da ja prekinem postupak i taj kljuc ukucam u ¨svoje˝windowse i rijesen problem.

Imam osjećaj da nisi baš "bacio oko" na link iz mog prethodnog posta.

Pod "Part 3 of 4: Install Windows 8" imaš link na stranicu
"How to Install Windows 8 RTM on Your Computer | 7 Tutorials" (http://www.7tutorials.com/how-make-clean-installation-windows-8),

na kojoj pod "Installation Prerequisites" jedan drugi link vodi na stranicu
"The Complete Guide to Burning Disk Images (ISO & IMG) In Windows 7 | 7 Tutorials" (http://www.7tutorials.com/burning-iso-or-img-disk-images-windows-7).

Barem malo jasnije?

Fosna
15.11.2012., 14:13
:D

http://www.wendycockcroftwebdesign.com/blog/blogs/media/blogs/news/the3monkeys.jpg

Target
15.11.2012., 14:49
Kako sam i napisao, plati 40 USD, Windowsi se skinu, program će ti sam napraviti ISO image kojeg možeš snimit na DVD, bootat s DVDa i instalirat. CD Key ćeš dobit na mail nakon uplate.

NE MOŽEŠ instalirat na 5 računala s jednim CD Keyem.

Naravno, da bi sve ovo prošlo, moraš imat original XP, Vistu ili 7, Uppgrade Advisor to gleda nakon pokretanja, ako nije original ništa od kupovine.

Osmi
15.11.2012., 16:11
Kako sam i napisao, plati 40 USD, Windowsi se skinu, program će ti sam napraviti ISO image kojeg možeš snimit na DVD, bootat s DVDa i instalirat. CD Key ćeš dobit na mail nakon uplate.

NE MOŽEŠ instalirat na 5 računala s jednim CD Keyem.

Naravno, da bi sve ovo prošlo, moraš imat original XP, Vistu ili 7, Uppgrade Advisor to gleda nakon pokretanja, ako nije original ništa od kupovine.

Ok, al zakaj Fosna cijelo vrijeme mi tvrdi da je to samo za nadogradnju zakaj mi jednostavno nije napiso da mogu i zaprzit na DVD te bootat i formatirat disk. Samo da mi je to rekao kao i ti nebi bilo kompliciranja.

Osmi
15.11.2012., 21:23
EDIT: Mislim da je Fosna ipak u pravu, jer sam sada pokrenuo upgrade advisor i vidim da pise 39.99$ za win 8 pro, te ako hocu na dvd-u dođe dodatnih 15$
Ne kuzim zakaj bi naplacivali dvd ako se moze sprzit besplatno. Sorry kaj sam naporan i dosadan al zelim bit 100% siguran jer ne zelim da moj frend baci lovu u vjetar pa da mene zajebava :hebemu:

Tigrov friend
15.11.2012., 21:30
Zato što "može se spržiti besplatno" vjerovatno nije službeno..... :D

Fosna
16.11.2012., 00:01
EDIT: Mislim da je Fosna ipak u pravu, jer sam sada pokrenuo upgrade advisor i vidim da pise 39.99$ za win 8 pro, te ako hocu na dvd-u dođe dodatnih 15$
Ne kuzim zakaj bi naplacivali dvd ako se moze sprzit besplatno. Sorry kaj sam naporan i dosadan al zelim bit 100% siguran jer ne zelim da moj frend baci lovu u vjetar pa da mene zajebava :hebemu:
Ak ti frend nema legalni XP, Vistu ili 7-icu onda nek ne kupuje to jer ovim nadograđuje postojeći OS na 8-icu, to je uvjet. Ja ne znam kak da ti nacrtam kaj znači "nadogradnja". :D

Retail (ili ti OEM) verzije još ni nema u prodaji, ne zna se ni cijena, vjerojatno će u siječnju biti dostupna.

bass999
16.11.2012., 07:44
Trenutno imam W7 kao OS.
Zanima me jel ko ima W8.

nakon par dana koristenja, osim sto sam navikao na modernUI (i nejdem natrag na klasicni start za nista), W8 je W7 sam novim start izbornikom. na disku zauzima isto kao i w7 ali ima jednu, hm, manu: UAC ako se ne ugasi potpuno (preko registryja) zna uzrokovati razne probleme s programima da se isti ne pokrenu i nista ne pise ako nemas poseban admin (opcionalno i standard acc). cak i ako imas, opet ne pokrece nego te samo pita ako smije, odg sa da i dalje nista. iskljucivanjem UAC u potpunosti (kako je bilo u w7) se sve rjesilo i sve radi ko urica.

mislio sam da cu zbog toga imati probleme ali posto mi je w7 nakon skoro godinu dana radio ko bebica na taj nacin, od w8 ne ocekujem nista manje.

Osmi
16.11.2012., 10:46
Ak ti frend nema legalni XP, Vistu ili 7-icu onda nek ne kupuje to jer ovim nadograđuje postojeći OS na 8-icu, to je uvjet. Ja ne znam kak da ti nacrtam kaj znači "nadogradnja". :D

Retail (ili ti OEM) verzije još ni nema u prodaji, ne zna se ni cijena, vjerojatno će u siječnju biti dostupna.

Znam kaj znaci nadogradnja ali sam mislio da ima postupak da se sprzi na dvd te da instalira (formatira) svijeze windowse 8. Jer kao i što sam vidiš Target i Sanjinko mi tvrde da se moze spržit na dvd pa zato me sada ovo sve buni. Jel su na kraju oni u pravu ili nisu?
Frend ima original Winse za to nema brige ali on ne zeli nadogradnju on zeli na dvd-u imat sprzene. Pa opet ponavljam mislio sam da se moze skinut iso image tj na onom postu kaj sam objavio video mislio sam da je to moguće. Ugl da skratim pricu sta onda znaci na onom videu kaj sam posto da se moze sprzit na dvd . Evo samo jos to objasnite da napokon kazem frendu. Hvala još jednom :)

UltraHardcore
16.11.2012., 11:30
Znam kaj znaci nadogradnja ali sam mislio da ima postupak da se sprzi na dvd te da instalira (formatira) svijeze windowse 8. Jer kao i što sam vidiš Target i Sanjinko mi tvrde da se moze spržit na dvd pa zato me sada ovo sve buni. Jel su na kraju oni u pravu ili nisu?
Frend ima original Winse za to nema brige ali on ne zeli nadogradnju on zeli na dvd-u imat sprzene. Pa opet ponavljam mislio sam da se moze skinut iso image tj na onom postu kaj sam objavio video mislio sam da je to moguće. Ugl da skratim pricu sta onda znaci na onom videu kaj sam posto da se moze sprzit na dvd . Evo samo jos to objasnite da napokon kazem frendu. Hvala još jednom :)

Postoje ti Windows 8 gotovi instalacijski DVD-i.
Trebalo bi ih biti u informatičkim dućanima poput Links i HG Spot.
Cijenu za takvu kupnju ti točno ne znam. Al siguran sam da bi trebalo biti jer ak postoji za studente takva mogućnost još od prije nego kaj je službeno na tržište došlo onda mora i za širu javnost biti.

Osmi
16.11.2012., 11:44
Postoje ti Windows 8 gotovi instalacijski DVD-i.
Trebalo bi ih biti u informatičkim dućanima poput Links i HG Spot.
Cijenu za takvu kupnju ti točno ne znam. Al siguran sam da bi trebalo biti jer ak postoji za studente takva mogućnost još od prije nego kaj je službeno na tržište došlo onda mora i za širu javnost biti.

Znaci da zakljucimo napokon, ono sto zeli moj frend nemre bit napravljeno? Znaci platis 40$ da upgrejdas winodowse (xp,vista.win 7) u windows 8 pro. I nikako nije moguce sprzit na dvd? Makar mi nitko nije odgovorio sta onda znaci na onom videu kaj sam posto.
EDIT: Mislis za ove http://www.links.hr/?option=katList&page=sviartikli&id_kategorija=25&sort_cat=cijena_s_pdv&sort_ord=desc pa to znam i ja al im je cijena 1700kn :D

Ethan
16.11.2012., 12:19
@ osmi

evo sta kaze sluzbeni site:

Note that if you're upgrading from a DVD, you must have Windows running on your PC when you begin the upgrade. If you'd like to reformat your hard drive, you can do so as long as you start your PC from media and then format your hard drive from within the setup experience for installing Windows, and not prior to it.

znaci frend ti moze bootat komp sa DVDa i nakon pokretanja instalacije formatirat hard. samo nek ostavi 7icu gore i pregazi ju nakon bootanja i pokretanja setupa.

barem je tako shvacam gornju recenicu.

@ ostali

ono sta mene zanima, a ne nalazim, je u kojem trenu instalacije ide provjera dal su windowsi legalni?

Osmi
16.11.2012., 12:23
Malo sam proguglo vi ste mislili na retail sta ce bit dostupan za download u iso formatu tj sa microsoftove stranice jel tako? Sad sam skuzio koja je razlika izmedu OEM-a ili Retaila i to mi je sve objasnio ovaj link makar je on za win 7 al opet isti qurac http://www.pctrikovi.com/tutorijali-i-savjeti/211-oem-ili-retail.html

Osmi
16.11.2012., 12:27
Pa ZAŠTOOOO onda ljudi tvrde da se ne moze to napravit, ajme majko pa kaj je ovo???????? Izludili ste me :504:
A što se tiće onog programa odmah ti na pocetku provjeri dali su ti win originalni jer nebi mogao pocet instalaciju.

Fosna
16.11.2012., 12:48
Evo, pročitaj ovo (i komentare dolje niže!): http://www.ghacks.net/2012/10/27/windows-8-upgrade-clean-install-possible/

Osmi
16.11.2012., 13:10
Evo, pročitaj ovo (i komentare dolje niže!): http://www.ghacks.net/2012/10/27/windows-8-upgrade-clean-install-possible/

Koliko sam skužio može se napravit ˝clean˝install ali neke ljude je zezalo kasnije aktiviranje windowsa tj dobivali su error da je product key samo valjan za upgrade a ne za clean install. Al čovjek koji je pisao članak taj napisao je postupak kak se to moze napravit. Ok tnx Fosna eto riješen problem, i na kraju od toliko muka ipak se moze radit i clean install i riješen je problem :D Ili ako ja nekaj nisam krivo skužio? :p

Fosna
16.11.2012., 14:08
Po onom što piše tamo izgleda da prolazi clean instalacija.

Osmi
16.11.2012., 14:30
Po onom što piše tamo izgleda da prolazi clean instalacija.

:top: Budem javio frendu pa cemo napravit instalaciju, javim dojmove.

Osmi
16.11.2012., 15:00
http://pcsupport.about.com/od/windows-8/a/clean-install-windows-8-upgrade.htm
evo još jedan dokaz da se može clean install napravit.

BlackAndYello
16.11.2012., 20:14
Jel uspio netko na pentium 4 instalirat

Target
17.11.2012., 09:30
Pa napisao sam ti da prolazi, taj Uppgrade Advisor ti napravi ISO image, samo ga moraš snimit na DVD i bootat komp s njega. Ja sam tako radio na smo kompu i funkcionira.