PDA

View Full Version : Vrbani III

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18

MasterWindu
01.10.2012., 12:46
[QUOTE=Rikaca;41586638]
Isticem po 100 put,zelim da se postuju zakoni a ovdje je po onoj narodnoj dodjose divlji i istjerase pitome.

Tim pristupom onda nista u drzavi nebi valjalo, a ne samo otvaranje birtija i slicnih objekata.
I ja bih, da se postuje zakon u prometu i kad moj klinjo prelazi cestu da svi zastanu, ako ima semafor, da nitko ne prolazi kroz zuto, nedajboze crveno. Da nitko ne prekoraci brzinu od 50km/h, koja je zakonita na Horvacanskoj cesti, da nitko ne parkira na mjestima gdje nije oznacen parking (posebno od ducana do one cijevecgod crkve s lijeve strane).
Kada bi se dalje svi ponasali po zakonu, nebi nam trebala ni policija, ni sudovi ni zatvori (izuzev za naseg drIvu :P ).

Mislim da svatko pokusava idealizirati stvar tako da voda ide na njegov mlin. Godinama sam slusao primjedbe Novozagrepcana (stanovnika Novog Zagreba, ne dijelim ljude na dotepence i purgere) kako zive u silosima za ljude, kako im fali sadrzaja drustvenog tipa .... e, sad, po nasem mentalitetu, sadrzaj drustvenog tipa je birtija ... sa zderanjem ili bez njega, sigurno nisu art klubovi, knjiznice i ostala tiha "civilizirana" mjesta.
Kvart je takav kakav je. Ako birtija zaradjuje bit ce tamo, ako nema musterija, zatvorit ce. Slicno kao i shoping centri ... i dalje nicu i dalje su puni, a ja i dalje na katu garaze u CC1 tesko pronalazim parking. Znaci ljudi su zeljni toga. A i britija u Vrbanima III, zar ne?

goldfish
01.10.2012., 13:30
Postoje zakoni i nepisane regule ponasanja.Nisam ja ni za represiju a niti za anarhiju.Ako svatko radI svoj posao kako treba nece biti nereda u bilokojoj sferi zivljenja.Naravno ne mozemo ocekivati idealan svijet ali kod nas je pravilo da se ne postuju ili zaobilaze zakoni.Normalno bi bilo da mi vozac stane kada prelazim pjesacki prelaz.Prije neki dan taksista Camea kod Privredne kke me je na pjesackom promasio za 10 cm.Kada sam mu prisla i rekla,stao je iza pjesackog,da me je skoro pregazio odgovorio mi je kada ste prelazili...
Imamo jedino reda u centru sto se tice parkinga jer smo svjesni da cemo dobiti po djepu.Kada bi policija unosila vise reda,komunalni redari radili svoj posao itd bilo bi svakako bolje ali daleko je sunce.
Za vrijeme Juge smo se drugacije ponasali za volanom u Sloveniji a da ne govorim u drugim zemljama Europe jer smo se bojali kazni.Zakljucak je da ako necemo svjesno postivati zakone mjerodavni nas trebaju kaznjavati a kad svaki pojedinac osjeti na djepu drugacije se u buducnosti ponasa.
Dovoljno je ukljuciti dnevnik pa da je sve jasno sto je svakodnevnica tako da su ovi nasi problemi minorni ali ipak iritiraju.
Imam garaze i nemam problem sa parkiranjem ali imam problem sa ulaskom i izlaskom iz garaze.Mnogi nemaju jer imaju manji auto a ja moram ili odustati ili sklopiti retrovizore i provlaciti se na centimetar zbog nepropisno parkiranih auta na ulazu.Koga to ne bi ljutilo?
Susjed obozava da gleda s prozora auto na nedozvoljenom mjestu iako ima parkinga ujutro koliko hoces.Razumijem ako dodjes u noci kuci i nema mjesta da se covjek negdje ugura ali da tako ostane danima parkiran i smeta nije mi jasno.
Zvala pauka digli ga a on nastavio po starom.Brate dojadilo i meni zvati pauk..

Allexis
06.10.2012., 01:13
pa zovi pauka dok susjed ne bankrotira :D

pauk i nije jeftin, bilo je 800 kn kad ga odnesu...

čitam ovdje vaše postove i sve si mislim kako je dobro da sam ostala na jarunu.. u zadnjih par godina se u našem dijelu toliko birceva zatvorilo da smo ostali na 2 (medeni i jazz) koja nikome ne smetaju...a nema ni drugih gluposti tipa kladionica ili kasina...taman kvart po mjeri :)

igorl
06.10.2012., 14:15
E koliko drvite po toj Spizi i meni doslo da je probam.

Nije mi jasno - ako vam toliko smeta picerija u prizemlju, za koju je postojala realna "opasnost" posto je koliko citam zgrada imala planiran PP u prizemlju, zasto se ne preselite nekam drugam????

Inace zivim u preckom i svaki dan prolazim kraj te vrbani 3 betonske oaze u zelenilu jaruna preckog i starijih vrbana i pitam se - koliko jos zgrada mogu upiknut u to malo prostora sto je ostalo... Po meni - ak ti smetaju ljudi tak puno - bolje odi u neki normalniji i urbano bolje rijesen kvart. Koliko znam ekipa jos uvijek pusi onu "blizo je jarunu" foru pa neces imat problema s prodajom. Prodaj zimi kad ne smrdi toliko i bjezi kad prodas...

I.

igorl
06.10.2012., 14:36
Isticem po 100 put,zelim da se postuju zakoni a ovdje je po onoj narodnoj dodjose divlji i istjerase pitome.

Iskreno, citajuci tvoje postove, imam problem sa razlucivanjem tko je ovdje "divlji" a ko "pitom" :lol:

Ajd razmisli malo i reci mi - sto se otvara u hrvatskoj u ulicnim lokalima? Prema ucestalisti su:

1) Birtija
2) Birtija
3) Birtija
...
25) Fast food / picerija / cevabdzinica
26) Fast food / picerija / cevabdzinica
...
50) Kladionica
...
80) Banka / osiguranje / skola
...
10000000001) Knjiznica / muzej

Molim te nemoj mi reci da si racunala na 10000000001) Knjiznica / muzej

I.

goldfish
07.10.2012., 21:34
Palinovecka 19a , ipak se otvara Admiral automat club,rece gazda prostora.....mislim da uskoro dolazi Zagrebparking i naplatni uredjaji,valjda ce se ovi letargicni sada zamisliti nad svojom mukom.
@igorl
Vrlo rado bi otisla iz ove zgrade ali kome da prodam stan u ovo vrijeme,narocito veliki i luksuzno uredjen? Nisam podstanar da uzmem kofer i nestanem u drugi kvart.
Smeta mi smrad koji se siri stubistem ,uzurpacija stanarskih prava od istih i bezobrazno parkiranje ispred garaze a kafici te buka do normalnog vremena niti cujem niti se osvrcem niti me to smeta.

šenoa
09.10.2012., 08:01
jel to onaj isti automat klub koji je bio uz horvaćansku?
ista ta glupost ima i niže uz horvaćansku, preko puta tifon pumpe ...

al nikad nisam vidio da itko ulazi / izlazi. imam osjećaj da je to skroz neipslativo.

a što se naplate parkinga tiče - misliš da će radi šoping centra uvesti?

nije da mi trebaju dodatni troškovi u mjesečnom budžetu ali naplata parkinga bi barem smanjila količinu rolera i biciklista koji parkiraju kod nas u kvartu jer ne žele platiti 2 kn uz jezero

morrak
09.10.2012., 08:30
naplata parkinga bi barem smanjila količinu rolera i biciklista koji parkiraju kod nas u kvartu jer ne žele platiti 2 kn uz jezero

Roleri u manjini, većinom oni koji žive kod tebe jer ona šljunčana staza s brijegom baš i nije za rolanje

Biciklisti običo dođu biciklom - nisam još vidio da netko vozi bicikl na autu do Jaruna, a onda se vozi

A na jezero se nema potrebe ulaziti jer se sasvim kulturno može sparkirati i ispred oba ulaza - ćemu dati cenera za parking?

Peppa Pig
09.10.2012., 08:39
automat club stize u lokal umjesto ljekarne?

sto se naplate parkinga tice, sumnjam da ce doci zbog soping centra (on ce ionako imati dovoljno mjesta u garazi a sumnjam da ce biti takva navala :ne zna:)
ako i dodje naplata parkinga onda ce to biti samo zbog manjka love u gradskoj kasi (iako ne znam kako bi opravdali naplatu na vrbanima III a da svi ostali kvartovi "po putu" (jarun, gredice, stari vrbani...) ostaju neokrznuti)

goldfish
09.10.2012., 09:59
Citala sam ,mozda prije koji mjesec,da je grad odlucio da sire parking zone.Jarun je spominjan.Cist primjer je Siget,kad su dobili sh.c. dobili su oko njega i naplatu parkiranja,primjer je i Jarunska trznica.Mislim da nece cijeli Vrbani III nego samo oko sh. centra.
Isto tako se desilo i Veslackoj oko nogometnog igralista.
Takodjer,poslovna zgrada koju je sagradla ZG i nova koja ce biti sagradjena bit ce puna ljudi a onda i auta.U buducnosti naci parkirno mjesto bit ce nalik na dobitak na lotu.
Stanari u tom slucaju placaju povlastenu parkirnu kartu.

goldfish
09.10.2012., 10:00
Citala sam ,mozda prije koji mjesec,da je grad odlucio da sire parking zone.Jarun je spominjan.Cist primjer je Siget,kad su dobili sh.c. dobili su oko njega i naplatu parkiranja,primjer je i Jarunska trznica.Mislim da nece cijeli Vrbani III nego samo oko sh. centra.
Takodjer,poslovna zgrada koju je sagradla ZG i nova koja ce biti sagradjena bit ce puna ljudi a onda i auta.U buducnosti naci parkirno mjesto bit ce nalik na dobitak na lotu.

Peppa Pig
09.10.2012., 11:03
ako se to desi vec vidim sranje na nasem parkingu oko zgrade (koje je u suvlasnistvu stanara pa ne mogu nasrat naplatu)

Allexis
09.10.2012., 12:56
stavite rampu, vidjela sam da ima zgrada na vrbanima s rampom za parking...

nije mi jasno da neka parkirna mjesta nisu u suvlasništvu zgrade ispred koje se nalaze, kad je sve to zemljište bilo privatno, a zg gradnja otkupila...kako je moguće da je onda išta gradsko :ne zna:

ovo za jarun :flop: pa to su parkirna mjesta za zgrade, jer nemamo garaže....to je predviđeno u nacrtima....ovo je stvarno prešlo svaku mjeru da si grad uzme to god hoće :503:

goldfish
09.10.2012., 14:16
Ljudi moji za nevjerovat,netko je zatvorio glavni ventil za vodu u sahtu kraj Me Guste,NASRED ULICE.Dva stubista nisu imala vodu par sati.
Svi se krste,sto ce nekome sljedece pasti na pamet?!plin,struja????
Ako ste sto vidjeli cca oko 10,30 sati danas molim da javite.

Peppa Pig
09.10.2012., 17:44
stavite rampu, vidjela sam da ima zgrada na vrbanima s rampom za parking...

tesko izvedivo - parking oko zgrade je u obliku slova L i na njega se dolazi direktno s ceste, nije da se moze ograditi kao dio dvorista ili nesto slicno

Peppa Pig
09.10.2012., 17:46
Ljudi moji za nevjerovat,netko je zatvorio glavni ventil za vodu u sahtu kraj Me Guste,NASRED ULICE.Dva stubista nisu imala vodu par sati.
Svi se krste,sto ce nekome sljedece pasti na pamet?!plin,struja????
Ako ste sto vidjeli cca oko 10,30 sati danas molim da javite.

moguce zbog nekih radova na soping centru
nama se isto desilo dok je zggradnja gradila svoje zgrade - probudim se ujutro - nema vode, pogledam kroz prozor kad ono raskopano krizanje, zggradnjin bager vozi nekakvu ogromnu cjevcugu i ventil
nazvala vodovod - veze nisu imali da se bilo sto desava, ali kao to je normalno da investitor zatvori glavni dovod i kopa po njihovim cijevima :rolleyes:
i to u jeku sranja sa vodom u zggradnjinim zgradama :rolleyes:

marion1106
09.10.2012., 18:33
Crkvica će se graditi između vrtića i škole. To je gotova stvar. Znači svako jutro, a pogotovo nedjeljom i blagdanom, zvonjava u 6,oo.
Onaj Tehnikin radnik što je svako jutro nabijao od 6,01 - 7,00, bio je mila majka. Naime, nije radio na Božić, Uskrs, itd.itd.:lol:

Kakva sad crkvica opet jezuš bistrički :confused:
Toliko imamo crkvi u neposrednoj blizini da bi se mogli počet reklamirat ko međugorje maltene.

marion1106
09.10.2012., 19:17
Slažem se pretežito s goldfish. Mene neki tip napao za mog psa što se popišao na grmlje (Pas vam se pomokrio !!!!!1 :zvrko: ), a istodobno njegov rođo parkira kroz prozor nedjeljni ručak i ženine, potrošene uloške na tzv "livadicu" na kojoj stoje 2 znaka zabrane za pse. Mislim da je moj pas kulturniji od pojedinih sustanara. Svakako čudnjikav kvart. Ne šmekam ga odveć, ali kaj je, tu je. Previše je tu ekipe iskočilo (pre)naglo iz opanaka u cipele, pa nisu stigli položiti neke osnove bontona.
Spizza mi je bezukusna i defintivno preskupa, a od ovih kafića mi je muka. Dajte nam radije DZ da se ne moramo gužvat uokolo.

goldfish
09.10.2012., 19:32
Vezano za vodu,Tehnika nije zatvorila ventil,provjereno.Saht se nalazi kod Me Guste i enigma je tko je ZATVARAO GLAVNI VENTIL U SAHTU.Nije mi samo jasno kako ventili mogu biti na izvolte tj nezakljucani a samo uz prijavu Upravitelja zgrade mogu doci odgovorne sluzbe za vodu.Ma tko je ovdje lud?!
Danas nam je bio ludi dan,prvo nema vode pa nakon toga smo morali dugo pustat vodu da se procisti.Sest mjesalica na cesti,jedva izasla iz garaze,usla nisam.Susjed podstanar busi vec 3 sata i ne cujem ni televizor niti mogu razgovarat na telefon,niti citati....glava ko balon
Ne ponovilo se.

morrak
09.10.2012., 19:47
Vezano za vodu,Tehnika nije zatvorila ventil,provjereno.Saht se nalazi kod Me Guste i enigma je tko je ZATVARAO GLAVNI VENTIL U SAHTU.Nije mi samo jasno kako ventili mogu biti na izvolte tj nezakljucani a samo uz prijavu Upravitelja zgrade mogu doci odgovorne sluzbe za vodu.Ma tko je ovdje lud?!
Danas nam je bio ludi dan,prvo nema vode pa nakon toga smo morali dugo pustat vodu da se procisti.Sest mjesalica na cesti,jedva izasla iz garaze,usla nisam.Susjed podstanar busi vec 3 sata i ne cujem ni televizor niti mogu razgovarat na telefon,niti citati....glava ko balon
Ne ponovilo se.

Svi šahtovi, pa tako i oni s ventilima moraju biti dostupni za slučaj nužde (npr. poplava jer je pukla glavna cijev negdje u zgradi) pa ko bi onda čekao predstavnika koji možda nije ni doma... (a usput tako mogu i ištekati čovjeka kad ne plaća, a ne da ga mole da mu daju da išteka...)

goldfish
09.10.2012., 21:46
Svi šahtovi, pa tako i oni s ventilima moraju biti dostupni za slučaj nužde (npr. poplava jer je pukla glavna cijev negdje u zgradi) pa ko bi onda čekao predstavnika koji možda nije ni doma... (a usput tako mogu i ištekati čovjeka kad ne plaća, a ne da ga mole da mu daju da išteka...)

Valjda neplatisu istekaju sa osobnog ventila.Ovo su dva ventila i dva sata za dva stubista pretpostavljam jer vode nije bilo u P19 i Kutnjackom putu.Malo cudno da stoje otvoreni.Interesantno da ih po proceduri smiju dirati samo ovlasteni radnici Vodovoda a na poziv Upravitelja zgrade a ne stanara niti predstavnika stubista.Bila prisutna danas i cula sve.Ako se desi nedaj boze neka havarija bilo tko da se uplete u zatvaranje ili popravak radi isto na svoju ruku.
Neznam da li za plin sanducic isto stoji na izvolte.Zamisli da neki "majstor" POKUSA NESTO PRCKAT PO VENTILIMA A NALAZE SE NA ULAZU U STUBISTE.
Odletit cemo u nebo!

morrak
09.10.2012., 22:07
Valjda neplatisu istekaju sa osobnog ventila.Ovo su dva ventila i dva sata za dva stubista pretpostavljam jer vode nije bilo u P19 i Kutnjackom putu.Malo cudno da stoje otvoreni.Interesantno da ih po proceduri smiju dirati samo ovlasteni radnici Vodovoda a na poziv Upravitelja zgrade a ne stanara niti predstavnika stubista.Bila prisutna danas i cula sve.Ako se desi nedaj boze neka havarija bilo tko da se uplete u zatvaranje ili popravak radi isto na svoju ruku.
Neznam da li za plin sanducic isto stoji na izvolte.Zamisli da neki "majstor" POKUSA NESTO PRCKAT PO VENTILIMA A NALAZE SE NA ULAZU U STUBISTE.
Odletit cemo u nebo!

Zatvara se osobni ventil kad ga imaš - kad nemaš, a dovoljan je dug, zatvaraju sve koji su s tobom na brojilu.

Zatvaranje glavnog ventila glavnog voda na cesti fakat mora nešto puknut na vodu i to nitko neće sanirat nego vodovod jer sve druge boli briga.
Stubišni ventil (kod mene smo svi na istom) se zatvori s prethodnom najavom i obilaskom susjeda, a naravno da pukne cijev usred stubišta da se ide zatvoriti.

Plin, struja, telefon i slični "sandučići" se većinom otvaraju firhantom (nešto kao ženski utor kvake) - novija struja ima ključ. Pitanje je samo što je ispred, a što u stubištu pa je samim time možda malo nedostupnije ako je zaključano stubište.

I finalno - kod zatvaranja ventila ti se u principu ne može ništa dogoditi. Kod nestanka vode može krepat vešmašina (ne znam kako bi bojler reagirao). Kod nestanka struje možeš pogubiti podatke na kompu, usrat software možeš jedino ako je u tijeku pisanje nečeg kritičnog što se mora dovršiti cijelo pa napravi sranje. Zatvaranje plina, prekid telefona i ostalo nema posljedice - barem ne one opipljive (možda nekakva igubljena dobit).

Peppa Pig
10.10.2012., 06:51
jel mi moze netko preporuciti dobrog zubara u kvartu?

Bear
10.10.2012., 09:03

jarunska trznica je u sustavu naplate parkinga kao i ostale kvartovske tržnice u zg (špansko, utrine), samo što je Zagrebparking debilno prepisao vrijeme naplate kao i u ostatku grada. Oko tih tržnica se trebalo naplaćivati samo subotom i nedjeljom kad su velike gužve, a ostatak tjedna treba biti free. Ovako nedjeljom bude besplatan parking i totalni kaos u prometu. Izgleda da im je problem uvesti dežurstva nedjeljom i malo preprogramirati one aparate za naplatu, zaradili bi puno veću lovu nego u sadašnjem režimu.

Ako od Vrbana naprave sustav naplate kao u Sigetu kod Avenue Malla, to će tek biti bezveze. U Sigetu je posebna zona samo za stanare tamo, i s tom naljepnicom se nigdje drugdje ne može parkirati u zg, dok naprimjer ljudi iz Ravnica, Vrbika, Trešnjevke itd. (2. zona) mogu sa svojom stanarskom naljepnicom parkirati bilo gdje u zg u 2. i 3. zoni besplatno.

Bear
10.10.2012., 09:06

nemam iskustva s kvartovskim zubarima al ovo su neke adrese od njih

http://www.mojkvart.hr/Zagreb/Vrbani/Medicina-stomatologija-farmacija/Zubar-Stomatolog-Protetika

Peppa Pig
10.10.2012., 09:36
nemam iskustva s kvartovskim zubarima al ovo su neke adrese od njih

http://www.mojkvart.hr/Zagreb/Vrbani/Medicina-stomatologija-farmacija/Zubar-Stomatolog-Protetika

fala bear, nasla vecinu zubara u kvartu al sam bas htjela iskustvo iz prve ruke - ne da mi se vise ici zubaru na drugi kraj grada a ne bi htjela da mi netko unisti zube :)

goldfish
10.10.2012., 12:09
jarunska trznica je u sustavu naplate parkinga kao i ostale kvartovske tržnice u zg (špansko, utrine), samo što je Zagrebparking debilno prepisao vrijeme naplate kao i u ostatku grada. Oko tih tržnica se trebalo naplaćivati samo subotom i nedjeljom kad su velike gužve, a ostatak tjedna treba biti free. Ovako nedjeljom bude besplatan parking i totalni kaos u prometu. Izgleda da im je problem uvesti dežurstva nedjeljom i malo preprogramirati one aparate za naplatu, zaradili bi puno veću lovu nego u sadašnjem režimu.

Ako od Vrbana naprave sustav naplate kao u Sigetu kod Avenue Malla, to će tek biti bezveze. U Sigetu je posebna zona samo za stanare tamo, i s tom naljepnicom se nigdje drugdje ne može parkirati u zg, dok naprimjer ljudi iz Ravnica, Vrbika, Trešnjevke itd. (2. zona) mogu sa svojom stanarskom naljepnicom parkirati bilo gdje u zg u 2. i 3. zoni besplatno.

Vjerojatno su cijene drugacije.Mislim da je za Veslacku 100 kn mjesecno ili 50kn ??za stanare, a to je velika razlika nego da se placa kao za centar.
Upravo sam saznala da se u zutoj zgradi otvara PanPek(do novog kafica).

Bear
10.10.2012., 12:40
Vjerojatno su cijene drugacije.Mislim da je za Veslacku 100 kn mjesecno ili 50kn ??za stanare, a to je velika razlika nego da se placa kao za centar.

cijene za stanare su u prvoj zoni 100, u drugoj 50 i u trećoj 35 kn mjesečno. Znači stanar u centru grada (a to je sve prva zona, koja se proteže od Kvatrića do Britanca i južno do donjeg zelenog vala) za 1.200kn godišnje ima pravo parkirati gdje god mu padne na pamet u cijelom zagrebu, neograničeno. To onda i nije tako skupo.

Bear
10.10.2012., 12:47
fala bear, nasla vecinu zubara u kvartu al sam bas htjela iskustvo iz prve ruke - ne da mi se vise ici zubaru na drugi kraj grada a ne bi htjela da mi netko unisti zube :)

opreznije jedi žireve :)

goldfish
10.10.2012., 13:02
cijene za stanare su u prvoj zoni 100, u drugoj 50 i u trećoj 35 kn mjesečno. Znači stanar u centru grada (a to je sve prva zona, koja se proteže od Kvatrića do Britanca i južno do donjeg zelenog vala) za 1.200kn godišnje ima pravo parkirati gdje god mu padne na pamet u cijelom zagrebu, neograničeno. To onda i nije tako skupo.

I nije ,svaku subotu najmanje sam u garazi Cvjetno 2 sata x 54 subote,skoro da je 1200,00 a platim godisnje na ime parkinga garazu subotom plus neke druge dane kad dolazim u prvu zonu.
Naravno ,da imam parking kartu ne bi isla u garazu.
Covjek kad proracuna ta naplata parkinga nije ni tragicna.Najvise bi nastradali
oni koji idu u kafice i sl.

Alexis
10.10.2012., 14:56
@goldfish
Povlaštena parkirališna karta koja se izdaje stanarima za parkiranje u kvartu, vrijedi samo u zoni stanovanja/tom kvartu, ako dobro čitam Odluku o organizaciji i načinu naplate u Zagrebu:

Članak 27
Povlaštena parkirališna karta izdaje se i vrijedi za parkirališni blok unutar parkirališne zone, odnosno za zonu koja nije podijeljena na parkirališne blokove, u kojoj osoba koja ostvaruje pravo na povlaštenu parkirališnu kartu ima prebivalište ili boravište, vlasništvo nekretnine odnosno sjedište ili koristi poslovni prostor na tom području.

Članak 2 donosi definicije pojmova
- parkirališna zona je dio javne parkirališne površine na kojoj je uvedena naplata u određenom dijelu Grada Zagreba;

- parkirališni blok je dio parkirališne zone unutar kojeg vrijede povlašteni uvjeti parkiranja

Odluka (http://www1.zagreb.hr/slglasnik.nsf/VPD/C312689CF676FD51C12578CD004B15C1?OpenDocument&19)

Zagrebparking (http://www.zagrebparking.hr/default.aspx?id=45)

EDIT:
Članak iz veljače 2012. (http://www.jutarnji.hr/parking-u-zagrebu--uvode-se-kvartovske-parkirne-zone-/1004918/)o uvođenju kvartovskih parkirnih zona.

goldfish
10.10.2012., 16:26
@alexis

Mene osobno ne zabrinjava naplata parkinga jer imam garazu i otkada sam na Vrbanima mozda sam dva tri puta po sat vremena bila sparkirana iza zgrade.Pretpostavljam da se moze dogoditi zbog sc,Olimpiskog centra etc naplata parkinga a o cemu je bilo pisano,nisam sigurna gdje sam procitala ali sam vidjela da je Jarun ukljucen.No kako se kod nas nista nezna i sve se radi kako se kome digne sve mogucnosti su otvorene.
Ja sam sinoc zbog nemogucnosti da udjem u garazu,mjesalice su radile na cesti punom parom,,kruzila 7 puta dok nisam nasla parking .
Sin mi kaze da oko ponoci ima parkinga pa pretpostavljam da su ipak gosti kafica ti koji u vecini zauzimaju parkirna mjesta.
Vidjet cemo sto ce biti....

morrak
10.10.2012., 16:32
Ja sam sinoc zbog nemogucnosti da udjem u garazu,mjesalice su radile na cesti punom parom,,kruzila 7 puta dok nisam nasla parking .

A kako to točno ti ne možeš ući u svoju garažu? Pa nitko ti ne može zatvoriti tvoj ulaz - za to postoje pauk (ako može odfurati prepreku), policija i slični.

A scenarij je slijedeći:
- Kuc-kuc
- Da???
- Molim vas da pomaknete vozila kako bi mogla proći u garažu.
- Odgovor A: Molim vas 5 minuta da dovršimo istakanje i tada ćete moći proći
Odgovor B: "Odjeb"
- RE: Odgovor A: OK --> pričekaš i gotovo
RE: Odgovor B: Mičete vozila ili zovem policiju?!? --> ako pomakne, gotovo
- "Odjeb 2" --> Zoveš policiju koja dolazi kroz 15-20min i ulaziš u garažu. U međuvremenu zablokiraš autom njihov prolaz...

WORlock
10.10.2012., 16:50
Ja sam cuo da ce ograditi cijelo naselje bodljikavom zicom i da ce pustiti struju u istu. A na Horvacanskoj ce staviti rampu i naplacivati 100 kuna svakome tko izlazi ili ulazi osim onima koji u Konzumu u novom sopping centru potrose 5000 kuna. Oni ce placati uz 5% popusta.

Mlatite praznu slamu. Jedna lupi ideju o naplati parkinga i odmah delirij. Da li se placa parking kod SC Vrbani? Kod SC Precko? NE.
Pa ne grade ovdje sopping centar na milijun kvadrata za 100.000 ljudi na dan.

Inace nova zgrada J11 ima cca 370 parkirnih mjesta i 100 garaza na dvije etaze. To je uzrok za naplatu u cijelom kvartu???

Beppinna
10.10.2012., 19:09
Kakva sad crkvica opet jezuš bistrički :confused:
Toliko imamo crkvi u neposrednoj blizini da bi se mogli počet reklamirat ko međugorje maltene.

crkvica postala aktualna. Navodno su popovi u okolnim crkvama žicali vjernike za dobrovoljni prilog za istu? :mig:

Peppa Pig
10.10.2012., 20:56
ne znam samo gdje ce ju nagurati :rolleyes:

jebote, treba im ukinuti svu lovu i zabraniti ih pa nek djeluju iz ilegale :kava:
gamad, nikad im dosta

Peppa Pig
10.10.2012., 21:58
opreznije jedi žireve :)

sad bi u duhu topica trebala napisati da sam strgala zub kod cunjoglavih iz spizze, al jebiga, nisam :D

goldfish
10.10.2012., 22:19
crkvica postala aktualna. Navodno su popovi u okolnim crkvama žicali vjernike za dobrovoljni prilog za istu? :mig:

...i dzamiju,sinagogu sve u Vrbane III a moze i kupleraj.....vise nema cuda

Allexis
10.10.2012., 23:33
zašto, kad prekoputa ceste na vrbanima 2 ima ogromna crkva....doslovno na 5 min hoda :ne zna:

al zato ima samo 2 doma zdravlja na potezu od savske do okretišta prečko :o

Beppinna
11.10.2012., 09:01
ne znam samo gdje ce ju nagurati :rolleyes:

jebote, treba im ukinuti svu lovu i zabraniti ih pa nek djeluju iz ilegale :kava:
gamad, nikad im dosta

A valjda hoće iščupati ona dva zadnja stabalca na preostalih par kvadrata zelene površine?

Allexis
11.10.2012., 09:09
kako je normalno staviti crkvu usred naselja i zvonjavom uznemiravati...to bi trebalo prosvjedovati...jer crkvi u krugu 5 min ima sasvim dovoljno :kava:

šenoa
11.10.2012., 09:49
ma nema tamo mjesta za crkvu.
to je crkveno zemljište ali mora negdje u kvartu ostati i komad livade. kak bi bila tak crkva između škole i vrtića?

PETIT-BEURRE
11.10.2012., 10:33
ma nema tamo mjesta za crkvu.
to je crkveno zemljište ali mora negdje u kvartu ostati i komad livade. kak bi bila tak crkva između škole i vrtića?

Kak bi bila? Idealno... vrtic, skola... :rofl:

zagorec27
11.10.2012., 10:46
Ako fakat misle uništiti jedina dva drva u cijelom kvartu i pod prozorom nam napraviti je...nu crkvu ja prvi idem u prosvjede! Nisu normalni s tim crkvama!!!!!!!!!!!!

morrak
11.10.2012., 10:49
Ta crkva bi vam skinula vrijednost kvadrata za 200€/m2. To nije problem kad je cijena u kvartu malo napuhana i samo bi se ispuhao balon...

Alexis
11.10.2012., 11:00
Ako je sveti Milan odlučio, bojim se da nećete spriječiti gradnju te crkve, baš kao što nisu ni stanovnici Travnog (http://www.index.hr/vijesti/clanak/zapocela-gradnja-crkve-u-travnom-za-ponedjeljak-najavljen-prosvjed/317776.aspx)prije 5 godina.

NI PETICIJA koju je potpisalo više od 3000 stanovnika novozagrebačkog naselja Travno, ni žalbe upućene Ustavnom i Upravnom sudu, ni zahtjev da se izmijeni Generalni urbanistički plan, kao i ni prigovori na izdavanje lokacijske i građevinske dozvole nisu uspjeli promijeniti odluku Crkve i gradskih vlasti na čelu s gradonačelnikom Milanom Bandićem.

Ovih je dana na centralnoj livadi u Travnom, po kojoj je kvart i dobio ime, ograđen dio parka, uklonjeno je nekoliko stabala, kojih na cijeloj livadi nema više od 15, te su počele pripreme za gradnju crkve, unatoč nezadovoljstvu velikog broja stanovnika Travnog.

Udruga "Travno moj kvart" je krajem prošle organizirala potpisivanje peticije za promjenu lokacije gradnje crkve - umjesto na središnjoj livadi, crkva je mogla biti izgrađena na površini između glavne ceste i najveće stambene zgrade u hrvatskoj, Mamutice.

Peticiju je potpisalo više od 3000 stanovnika kvarta, a akcija je obilježena i "prigodnom" reakcijom zagovornika izgradnje crkve usred parka. Naime, vjerski fanatici još uvijek nepoznati policiji smrću su zaprijetili predsjednici Udruge Svjetlani Lugar, poslavši joj letak na koji su bila zalijepljena dva pištoljska metka.

Upravo je velika središnja livada u Travnom zamišljena kao urbanistički kontrast okolnim zgradama, "spavanicama" Novog Zagrebama. No, prošlog su se utorka u Travnom pojavili radnici iz čakovačke tvrtke "Team", zaštitnom mrežom ogradili dio livade preko puta dječjeg vrtića, te postavili dva metalna kontejnera za radnike.

Svi oni koji su nezadovoljni izgradnjom crkve na središnjoj kvartovskoj livadi, moći će svoje nezadovoljstvo iskazati paljenjem svijeća na prosvjedu koji će se održati u ponedjeljak u 20:30h uz granicu parcele crkve.

Akcija koju uz Udrugu "Travno moj kvart" organizira Zelena akcija održat će se pod sloganom "Upalimo svijeće, ovdje umire demokracija!"

MasterWindu
11.10.2012., 11:02

www.ivastom.com

Izgleda OK

Alexis
11.10.2012., 11:02
Vijest iz 2008 (http://dalje.com/hr-zagreb/vrbani-iii-dobivaju-novi-vrtic-skolu-i-crkvu/129132).

...Tako će se u naselju Vrbani III na površini od 7 560 metara kvadratnih izgraditi osnovna škola za 480 učenika, zatim na površini od 4 500 metara kvadratnih dječji vrtić s jaslicama, koji će imati kapacitet smještaja 300 djece te crkva s pastoralnim centrom koja će se izgraditi na površini od tri tisuće kvadratnih metara, a za sva tri objekta raspisat će se zajednički arhitektonsko-urbanistički natječaj.
...
Na upit zašto se gradi crkva kada je ''samo nekoliko metara dalje druga'', pročelnik Gradskog ureda za prostorno uređenje Ivica Fanjek kazao je kako je u suradnji s Kaptolom na novih pet tisuća stanovnika potrebna i nova crkva

zagorec27
11.10.2012., 11:24
Ma najbolje im bi bilo 1 stanovnik 1 crkva i niko ništa drugo ne radi nego samo moli boga.....

neli5
11.10.2012., 11:31
gle, ako netko zna for sure da se ta crkva treba graditi - treba i peticiju u kvartu pokrenuti.
ne treba se predavati bez borbe unaprijed!!

bez obzira na bilo čije vjersko opredjeljenje, mislim da zaista imamo dostatan broj crkvi u krugu naselja - što na Rudeškoj na 5 min hoda, što na Horvaćanskoj Sv. Mati Slobode na 15 min... mislim - što je previše, previše je. pa kad ta zvona krenu klatit između zgrada, odzvanjat će nam u glavama sve do idućeg punog sata!

uostalom, zar i to malo zelenila između škole i vrtića ubiti, ugurati crkvu... ne razumijem?!

tyso
11.10.2012., 12:00
Mislim da u onaj skučeni prostor koji treba preostati između osnovne škole i vrtića kada se oboje sagrade ne može stati crkva. a ako ju netko pokušava tamo ugurati, stvarno radi ludost, to će biti prava lakrdija. Na stranicama Zagrebgradnje postoji stara karta naselja Vrbani 3 sa rasporedom zgrada u naselju i tamo je na toj poziciji gdje bi trebala biti crkva ucrtana srednja škola, što je definitivno bolja opcija nego crkva. Ja sam za to da se taj dio livade ostavi kao livada i posadi koje stablo i da imamo par kvadrata zelenila u kvartu. A zvonjava te crkve ukoliko se sagradi bit će uhu mila kao i lupanje sa gradilišta shopping centra. Treba organizirati potpisivanje peticije protiv crkve na toj livadi ako ta ideja zaživi, iako sam vjernik, imam na izbor nekoliko crkava na potezu Jarun-Vrbani-Prečko.

šenoa
11.10.2012., 12:26
eto u toj vijesti iz 2008. lijepo piše da će se za sva 3 objekta raspisati isti natječaj što se nije dogodilo
a kak bi još i pastoralni centar stao?

mislim da sve kreće od toga što je tu komad crkvene zemlje pa odmah misle da mora ići i crkva
u zagrebu ima jako puno ckrvene zemlje, u svakom kvartu samo što to ljudi niti ne znaju ...

neli5
12.10.2012., 09:01
eto u toj vijesti iz 2008. lijepo piše da će se za sva 3 objekta raspisati isti natječaj što se nije dogodilo
a kak bi još i pastoralni centar stao?

mislim da sve kreće od toga što je tu komad crkvene zemlje pa odmah misle da mora ići i crkva
u zagrebu ima jako puno ckrvene zemlje, u svakom kvartu samo što to ljudi niti ne znaju ...

ma nije to zbog toga, šenoa... fakat je crkva u planu i to je službeno iskomunicirano, ali uistinu ne vidim kamo bi se mogla ugurati na taj komadić zemlje, a da to ne ispadne nakaradno.

i također se priključujem onima koji glasaju za komadić trave i drveća na tom kratkom potezu između vrtića i škole, ne vidim potrebu estetsku ni funkcionalnu za bilo kakovim drugim sadržajem...

Peppa Pig
12.10.2012., 10:10
u kurac i crkva :rolleyes:
uvijek se skola ili vrtic mogu prenamijeniti u crkvu ili ako ce se bas ici u gradnju crkve, stajaznam, ne sagradi se sportska dvorana pa ce biti dovoljno mjesta :rolleyes:

ako je to za crkvu istina, ne znam sto reci...

prečko jug
12.10.2012., 10:27
Svinja, imaš bogohulnu jezičinu!:eek:

Pa to za crkvu se dosta dugo zna, jeste li vi pogledali gdje kupujete stanove pa sada toliko čuđenje svemu...:ne zna:

morrak
12.10.2012., 11:00

Pa to za crkvu se dosta dugo zna, jeste li vi pogledali gdje kupujete stanove pa sada toliko čuđenje svemu...:ne zna:

Ma stero bi ja sve vas kvazi vjernike nekam i ogradio crkvama. Od ti silnih 80-ak posto ljudi koji se iskazuju kao katolici, pola nije vidlo crkvu bar 5 godina, četvrt ode u crkvu jednom do dvaput godišnje (na velke blagdane), a možda 10-15% su po definiciji vjernici.

Stoga prestanite vršiti represiju. Da time ne kupuju biračko tijelo na koje politizirane mise utjeću, sterali bi vas već i političari kvragu.

A nitko nema nikakve vjerske diskriminacije, ali kako bi mi smetalo deranje sa đamije, tako mi smeta i bubnjanje zvona bez smisla. Ajde da zvoni dvaput il triput dnevno kad je misa, ali svaki sat i svakih pol sata i to od jutra do sutra...

Peppa Pig
12.10.2012., 11:12

da, sotona sam osobno :kava:

jesam zlato, kad sam ja kupovala stan na prostor sadasnjih vrbana III se trebao prosiriti src jarun, nije bilo traga ni od kurceva crkve ni od ovog sto je zagrebgradnja napravila
al zamisli sto, kad su braca v pokupovala zemlju zemljiste se prenamjenilo
nazalost, nemam veza u mafiji pa za to nisam unaprijed znala

Alexis
12.10.2012., 12:51
A di je razlika između poslovnih objekata i crkve?

Kad se ovdje neki žale da im je život nemoguć zbog toga što su im u zgradi nikli poslovni objekti, ovdje je bila cijela paljba komentare u stilu "da kaj se hoće, pa kaj se nije gledalo di se kupuje stan, neka se odseli, pa neće se valjda uvjetovati vrsta posla"...

Ista je stvar sad i s crkvom, zar ne? "Kaj niste pazili di kupujete, kaj ste stvarno verovali da će tamo biti src, da se neće preizgraditi, da neće niknuti crkva...".

igorl
12.10.2012., 12:59

Kad se ovdje neki žale da im je život nemoguć zbog toga što su im u zgradi nikli poslovni objekti, ovdje je bila cijela paljba komentare u stilu "da kaj se hoće, pa kaj se nije gledalo di se kupuje stan, neka se odseli, pa neće se valjda uvjetovati vrsta posla"...

Ista je stvar sad i s crkvom, zar ne? "Kaj niste pazili di kupujete, kaj ste stvarno verovali da će tamo biti src, da se neće preizgraditi, da neće niknuti crkva...".

A gle - ne znam koliko je pametno kupovati objekte koji su ogrdjeni "krsem" odnosno kad znas da ce se rusiti i graditi svuda okolo.

Odi u neki davno urbanizirani kvart, poput neznam - centra, ubodi stan na npr. zrinjevcu i sigurno znas da se cak nit Banditic nece usudit tamo izgradit novi neboder u parku...

Tj ok je kupovati, ali po cijeni koja to reflektira ili traziti od investitora da ti potpise pod kaznom penala da nece bit izmjene GUP-a (dakako da se to nece dogoditi).

I.

Peppa Pig
12.10.2012., 13:06

Alexis, poslovni objekti nisu "nikli" - bili su u nacrtu zgrade koje je svatko prije kupnje stana mogao vidjeti
to sto su neki ocekivali da ce biti knjizara/biljeznik/ured a dobili su birtiju je njihov problem
ja sam bas zbog toga birala zgradu bez poslovnih prostora, kat koji hocu, stranu svijeta koju hocu, ne iznad ulaza u garazu itd

usporedba ti i nije neka - nazalost, u nasoj banana drzavi se rade prenamjene kako nekom pase (nije li neka tajnice iz grada zagreba svojevremeno pricala o tome?) i ne, nije isto ocekivati da se u POSTOJECEM lokalu u zgradi ne otvori birtija i ocekivati da se GUP ne mijenja bas kako svakom bandicevom kumu pase

zato i je nered u gradu, jer nikad ne znas kad ce u kvartu obiteljskih kucica niknuti neboder

Alexis
12.10.2012., 13:07
@igorl
U Hrvatskoj, odnosno u Zgb jer o njemu pričamo, NITKO nije siguran jer se NEMA prave zaštite od nasilničkog ponašanja u što ubrajam nedostatak urbanizma koji je ovaj grad doveo u situaciju gdje jesmo.

GUP nas ne štiti od ničeg već je sve podređeno lovi i količini primitivizma koju lovaši (investitori) imaju u sebi. I to je problem. Od njega se NITKO ne može sakriti. I ljudi na Cvjetnom su živjeli lijepo dok im nije došao Horvatinčić i doslovce zagradio balkone, pa više nemaju ni sunca ni mjeseca.

Sve dok svi mi budemo bježali, pred nasilnicima, biti će nam ovako. A kad se netko buni (kao što su se neki ovdje bunili protiv te picerije), najmanje kaj im se može napraviti jest barem izraziti podršku preko neta, a ne ih napasti drvljem i kamenjem, da bi nakon par dana i sami kukali kako im se dešava sranje pred prozorima.

Peppa Pig
12.10.2012., 13:10
A gle - ne znam koliko je pametno kupovati objekte koji su ogrdjeni "krsem" odnosno kad znas da ce se rusiti i graditi svuda okolo.

Odi u neki davno urbanizirani kvart, poput neznam - centra, ubodi stan na npr. zrinjevcu i sigurno znas da se cak nit Banditic nece usudit tamo izgradit novi neboder u parku...

Tj ok je kupovati, ali po cijeni koja to reflektira ili traziti od investitora da ti potpise pod kaznom penala da nece bit izmjene GUP-a (dakako da se to nece dogoditi).

I.

prije kupnje stana provjerili smo GUP i bilo je ono sto pisem, prenamjenilo se kad su kumovi pokupovali zemlju, o "povoljnim" zamjenama navedenog dvojca s gradom se isto dosta pisalo itd itd
to se ne moze nazvati nikako drugacije nego cistim kriminalom

kakve veze investitor od kojeg sam ja kupila stan ima sa izmjenama GUPa :confused:

GUP bi trebao sluziti upravo tome da ti znas sto u kojem kvartu mozes ocekivati u sljedecih xy godina, kod nas nazalost ne mozes biti siguran ni da se ce nece promijeniti vec sutra i preksutra i tako x puta dok god to nekom pase...

Alexis
12.10.2012., 13:14
@Peppa
Ti i dalje ne kužiš da ste i ti i goldfish i ja i igor, u istoj kaši, da nam svima nešto može zagorčati život i skupo plaćene kvadrate. Umjesto da napadaš goldfish i zgražaš se nad njom i njenim aktivnostima, trebaš biti sretna da ona ima volje i snage tjerati pravdu koja nije za nju, već za nas sve.

To kaj njoj smeta (neprimjerni poslovni prostor u stambenoj zgradi), kao i tebi (crkva koja ne treba biti tamo gdje se planira), je zapravo isto - smeta vas da se nema reda i da se ne vodi računa o minimalnoj kvaliteti života u urbanoj sredini.

Svatko treba imati minimum svjetla, topline, tišine za kvalitetan život, osobito ako su platili kvadrate po visokim cijenama. Kao i zaštitu da ako nešto pođe po zlu, da će sustav stati iza njih i rješiti problem, a ne da je SVE DOPUŠTENO.

To kaj si ti vodila brigu gdje kupuješ, ne znači ništa na žalost jer preko noći se ako se ima love, napravi kaj se hoće. Da li to kužiš. Vodila brigu ili ne, isto ti je dok ne natjeramo političare da prestanu biti plaćenici privatnih investitora i da počnu biti JAVNI službenici.

prečko jug
12.10.2012., 13:35
@Svinja

mužić je srećković...

namjerno sam ti to napisao jer sad seruckaš oko crkve i tražiš svoja prava, a pljuješ po goldfish koja cijelo vrijeme se bori za svoja prava.

Tak draga, dogovori se sama sa sobom, a ne lajati kad se samo tebe tiče.

Peppa Pig
12.10.2012., 13:38
Alexis,

ti ne kuzis ili se pravis da ne kuzis :)
ovo sto goldfish i susjedi rade - bacanje smeca, zalijevanje vodom gostiju lokala i sl nikako nije ono sto bi ja ikad radila :) niti cu to ikad podrzavati, to je krajnji primitivizam

i jos jednom - ocekivati da POSTOJECI lokal, za koji si znao da ga imas u prizemlju zgrade kad si kupovao stan bude nekakav tihi obrtic je prilicno naivno
ok, ispada da je i ocekivati da se GUP ne promijeni zbog bandicevog kuma isto dosta naivno ali TO DVOJE NIJE ISTO, ni priblizno!

promjena GUPa je trajna steta koja se nece ispraviti generacijama, otvaranje birtije u nekoj zgradi bas i nije

@precko
:W

Alexis
12.10.2012., 13:56
Da smo normalna zemlja, po GUP-u bi bilo zabranjeno imati poslovne prostore u SVIM stambenim zgradama, već bi se naselja planirala sa točno određenim brojem javnih i poslovnih sadržaja, kao i uvjetima za imanje istih (ne bi moglo biti da picerija nema odvod mirisa, da zagrađuje zelene površine, da se ne kontrolira količina buke). I ti planovi se ne bi mijenjali, pa bi i goldfish i Pepa i Alexis bile sigurne.

Ne želiš razumjeti gdje je uzrok problema ovdje, a ne odustaješ od osude osoba koje se bore, između ostalog, i za tvoje i moje pravo na red.

šenoa
12.10.2012., 14:18
peppa pig, iako misliš da si na sve računala kod kupnje stana nemoj se baš toliko opustiti i naslađivati nad drugima koji su kupili stan u zgradi s lokalima

možda nisi primjetila ali već su u nekoliko zgrada prenamijenjeni prizemni STANOVI u urede / kozmetičke i sl.

tako se i kod tebe u prizemlju može npr. otvoriti salon za tetovaže pa ćeš i ti imati ekipicu pod prozorom

Peppa Pig
12.10.2012., 15:59
senoa, bas sam prije par godina trazila popis obrta koji se mogu otvoriti u stanu
ne da mi se sad traziti ali da, moze netko pod odredjenim uvjetima u stanu otvoriti ordinaciju, salon za tetovaze, ured ali ne moze birtiju ili pizzeriju :mig:

@Alexis
kuzim ja jako dobro gdje je uzrok problema, i nazalost mislim da ni ti ni ja necemo dozivjeti zivot u uredjenoj drzavi (barem ukoliko ostanemo ovdje :zubo:)
napisala sam vec sto mi se ne svidja kod goldfish i susjeda joj, to sto rade definitivno nije nacin na koji se problemi bilo koje vrste rjesavaju
netko je par stranice prije napisao da yabani nema dozvolu za onaj oduran sator kad sam pitala da li je itko poslao prijavu grdajevinskoj inspekciji muk

goldfish
12.10.2012., 22:12
Poanta je da nema reda a to je jedino sto ja hocu.Zakone imamo ali samo na papiru.Sto se tice prostora pizzerije ona je bila dio cjelovitog lokala istog vlasnika koji je podijelio prostor sto znaci da dva ugostiteljska objekta nisu mogla biti jedan do drugoga.Takodjer je upitno da li je namjena lokala za ugostiteljski obrt?!
Konkretno ja sam htjela stan kakav je u tom trenutku bio samo u zgradi koja je zapocinjala gradnju a ako se sjecate svaka nova zgrada je imala vecu cijenu...
Uskoro bi trebali postaviti video nadzor na ulazu u stubiste no Upravitelj zgrade nas uvjetuje sa niz odluka i papira.Upitali smo ga sto se dogodilo sa pizzerijom kada su postavili tende,televizor ,dimnjak na fasadi,devastirali zidove, a nije bilo po regulama.
Upravitelj je odgovorio nista im ne mozemo.Eto rekosmo mi a na nama bi bildali misice.
Ovo je drzava tko je jaci taj kvaci ili kako god ali znam da se uvijek prelomi na malom covjeku i onom koji pokorno suti.
Cinjenica je da ako hocemo boljitak u kvartu trebamo biti slozni u borbi protiv svega sto nam remeti ugodan zivot.
Pepa ne idi u pizzeriju,bojkotiraj taj prostor kao sto rade svi susjedi iz 6 stubista a ja cu tebe sutra ....Peru prekosutra etc.

goldfish
12.10.2012., 22:17
I jos nesto Pepa ne prozivaj mene za bacanje smeca,vode i sl.NEMAM s tim veze,samo sam vidjela tko baca i sta ces nije mi osmjeh silazio sa lica kad sam cula Teletabisa zvanog Cunjoglavi kao pizdi.....mala zloce veseli

Allexis
12.10.2012., 23:27
Mislim da u onaj skučeni prostor koji treba preostati između osnovne škole i vrtića kada se oboje sagrade ne može stati crkva. a ako ju netko pokušava tamo ugurati, stvarno radi ludost, to će biti prava lakrdija. Na stranicama Zagrebgradnje postoji stara karta naselja Vrbani 3 sa rasporedom zgrada u naselju i tamo je na toj poziciji gdje bi trebala biti crkva ucrtana srednja škola, što je definitivno bolja opcija nego crkva. Ja sam za to da se taj dio livade ostavi kao livada i posadi koje stablo i da imamo par kvadrata zelenila u kvartu. A zvonjava te crkve ukoliko se sagradi bit će uhu mila kao i lupanje sa gradilišta shopping centra. Treba organizirati potpisivanje peticije protiv crkve na toj livadi ako ta ideja zaživi, iako sam vjernik, imam na izbor nekoliko crkava na potezu Jarun-Vrbani-Prečko.

slažem se...čemu gradnja nepotrebnih objekata....kad bi se bar netko sjetio doma zdravlja :(

Peppa Pig
13.10.2012., 06:51
slažem se...čemu gradnja nepotrebnih objekata....kad bi se bar netko sjetio doma zdravlja :(

nazalost dom zdravlja ocito ne donosi dovoljno love nikome :( (vratite se uantrag par stranica kad je spomenut DZ - bilo je pljuvaca)
osim skole i vrtica koji se grade x godina nakon sto je naselje zavrseno i useljeno necemo imati nijedan objekt javne namjene

tko se sjeca zagreba iz 70/80-ih kad je bio gradjevinski bum zna da su se u svakom naselju paralelno sa stambenim zgradama gradili i skole, vrtici, domovi zdravlja... nazalost, danas je tako nesto iznimka i naglasava se kao pozitivni primjer (npr vrtic koji je nivogradnja sagradila u naselju RIS)
zadnji primjer takve planske gradnje je valjda malesnica s kraja 80ih/pocetka 90ih koja je sad isto usrana dodatnim prosirenjem naselja i gradnjom divljih zgradica na mjestu obiteljskih kuca
bitno da na svakih 5000 stanovnika mora biti jedna crkva :rolleyes:

Allexis
13.10.2012., 13:30
to stvarno nije normalno...a na potezu selska - prečko, imamo samo 2 doma zdravlja....i naravno da nisam uspjela dobiti mjesto ni u jednom, vec moram u dijametralno suprotni dio grada kad sam bolesna ili nešto trebam...da ne kažem kako moram prijeći pola grada za laboratorij, a redovito mi bude slabo u tramu, jer se ne smije ništa jesti...sad kad se tjedan dana jedva dižem iz kreveta, glava i temperatura me ubijaju, nisam išla doktoru, jer ne mogu izdržati 45 min vožnje tramom...al bitno da imamo crkvu na svakom koraku :o

goldfish
13.10.2012., 15:53
to stvarno nije normalno...a na potezu selska - prečko, imamo samo 2 doma zdravlja....i naravno da nisam uspjela dobiti mjesto ni u jednom, vec moram u dijametralno suprotni dio grada kad sam bolesna ili nešto trebam...da ne kažem kako moram prijeći pola grada za laboratorij, a redovito mi bude slabo u tramu, jer se ne smije ništa jesti...sad kad se tjedan dana jedva dižem iz kreveta, glava i temperatura me ubijaju, nisam išla doktoru, jer ne mogu izdržati 45 min vožnje tramom...al bitno da imamo crkvu na svakom koraku :o

Dom zdravlja u Gajevu,odmah preko puta Gredica je primao nove pacijente.Ja sam se prebacila ,zajedno s mojima ,prosle godine jer mi je doktorica otisla u penziju a bila je daleko od danasnjeg stana.
Mislim da jos primaju,nema narucivanja,cekanje minimalno,doktoricu nisam ni vidjela jer ju otpocetka zamjenjuje mladi doktor.Do sada sve ok.

Peppa Pig
13.10.2012., 20:28

Allexis, ja sam se prije par godina uspjela ubaciti kod opce u preckom, za ginicku mislim da nema sanse, zubara nisam ni razmisljala (ovo dvoje ionako ne koristim socijalne, a za opcu mi je vazno da mi je blizu zbog bolovanja i sl)
DZ precko je ok, imaju labos i sve sto treba
provjeri u HZZOu kako ordinacije u preckom stoje s brojem pacijenata

Allexis
13.10.2012., 22:43
ja sam uspjela prije 3 godine dobiti mjesto u prečkom kod ginekologice (suzane bokić)...trebala mi zbog uputnica, inače idem privatno....al u zadnje vrijeme sam trebala samo redovne preglede, pa sam išla kod nje, ženska je super....

meni treba dr. opće prakse najvie zbog laboratorija...prije sam mogla s gin uputnicom u njen laboratorij prečko, sad ne mogu...a ići na drugi kraj grada mi je mučenje i redovito mi bude slabo...probat ću zvati HZZO da vidim jel ima što slobodno....

goldfish --> o kojoj dr. je riječ...meni je HZZO dao na ljeto imena 4 dr. koje bi po njihovim pravilima trebale primati, ali kad sam zvala, nijedna nije htjela...a već 5 godina svako malo odem pitati u DZ Jarun-Gajevo jel ima mjesta, s obzirom da živim na Jarunu i to mi je doslovno preko puta i 10 min hoda (živim blizu trafostanice)...

Peppa Pig
14.10.2012., 15:43
ja sam uspjela prije 3 godine dobiti mjesto u prečkom kod ginekologice (suzane bokić)...trebala mi zbog uputnica, inače idem privatno....al u zadnje vrijeme sam trebala samo redovne preglede, pa sam išla kod nje, ženska je super....

cula sam da je zenska ok ali da je pretrpana
za sad mi ne trebaju uputnice i sl pa nemam problem s tim sto mi je ginicka na drugom kraju grada, al da bi radije da je sve na jednom mjestu - bi...

Allexis
14.10.2012., 15:53
nažalost, ima puno pacijentica...iako, ne čeka se puno, zadnji put me naručila za 3 tjedna...jedino što mi je čudno - zašto ne rade 2 ginekologice u DZ Prečko tj. u suprotnim smjenama :ne zna:

ako ti bude trebala dobra gin u relativnoj blizini, zasada prima zrinka komadina estatiev na malenici, ivane brlić mažuranić...frendice su tamo i jako su zadovoljne...

možda dođe bolje vrijeme i netko se sjeti izgraditi dz na vrbanima :)

goldfish
14.10.2012., 17:50
@alexis,stvarno mi nije jasno kako nisi uspjela ako ja jesam.Bila je obavijest da dr.Kovacic i jos jedna doktorica pimaju pacijente,mislim da je to bilo proslo ljetoi li kasnije.Odi direktno u Dom zdravlja,dr Kovacic,mjenja ju dr Vucica.

Allexis
15.10.2012., 11:55
mene ti nema u zg preko ljeta....ja sam ovdje od 1.10. - 1.6....i u tom razdoblju nije bilo mjesta za prijaviti :ne zna:

probat ću pitati, iako sam dobila to ime od HZZO-a isto...

šenoa
16.10.2012., 09:12
ima li kakvih vijesti što će sve biti u shopping centru?
osim konzuma ...

šenoa
17.10.2012., 13:39
http://www.cromoda.com/zavirite-u-point-shopping-center-na-vrbanima

pokušavam skužiti gdje će biti ulaz u garažu
čini mi se s one strane kod MeGuste

Peppa Pig
17.10.2012., 16:03
http://www.cromoda.com/zavirite-u-point-shopping-center-na-vrbanima

pokušavam skužiti gdje će biti ulaz u garažu
čini mi se s one strane kod MeGuste

ne, s rudeske (malo nize od splitske banke)
pogledaj ovdje, nivo 0, traffic
http://pointshoppingcenter.hr/centre-information/floorplan/
iz plana izgleda da ce probiti kuzminecku do horvacanske, to su 3 izlaza na horvacansku u cca 100 metara :confused: (lopatinecka, kuzminecka, rudeska)

preko puta me gusta ce biti kamionski ulaz (nema mira za stanare od ranog jutra)

goldfish
17.10.2012., 17:14
Po pravilu dostavna vozila bi trebala dostaviti robu do 9 sati.Sumnjam da ce biti kamiona i slepera.

Peppa Pig
17.10.2012., 17:17
Po pravilu dostavna vozila bi trebala dostaviti robu do 9 sati.Sumnjam da ce biti kamiona i slepera.
pa ujutro ce buciti
u podrumu je veliki konzum, za ostale ducane se jos ne zna

goldfish
17.10.2012., 18:28
pa ujutro ce buciti
u podrumu je veliki konzum, za ostale ducane se jos ne zna

To su manja dostavna vozila,manje ce buciti nego ulaz u garazu.Kako meni dolazi buka od Horvacanske sumnjam da ce mi dostava smeteti.Da sam dobila plac bilo bi gore jer bi pocinjali rano ujutro.
Inace spavam na drugoj strani stana pa nema frke.
Mirim se sa svim cudima oko sebe osim sto ne mogu podnositi smrad koji se siri nasiom okolinom i primitivne ispade nekih susjeda a i toga je manje od kada uvodimo red u stubiste.

Teletabis zvani Cunjoglavi najmio garazu i netko mu je dao kljuc od naseg ulaza pa mu kuhar svako malo onako s pregacom sece s hranom na izvolte po garazi u kojoj stoji otrov za stakore na hrpicama.Pa Vi koji se hranite u Spizzi dobar tek!
Lijepo covjek ima u garazi frizider i trosi nasu struju kojun placamo svi vlasnici garaza zajedno..
Na frizider ga upozorio stanar a Teletabis se izbecio na covjeka.

Jebemti zivot koja stoka....nevidjena!

morrak
17.10.2012., 19:01
To su manja dostavna vozila,manje ce buciti nego ulaz u garazu.Kako meni dolazi buka od Horvacanske sumnjam da ce mi dostava smeteti.Da sam dobila plac bilo bi gore jer bi pocinjali rano ujutro.
Inace spavam na drugoj strani stana pa nema frke.
Mirim se sa svim cudima oko sebe osim sto ne mogu podnositi smrad koji se siri nasiom okolinom i primitivne ispade nekih susjeda a i toga je manje od kada uvodimo red u stubiste.

Teletabis zvani Cunjoglavi najmio garazu i netko mu je dao kljuc od naseg ulaza pa mu kuhar svako malo onako s pregacom sece s hranom na izvolte po garazi u kojoj stoji otrov za stakore na hrpicama.Pa Vi koji se hranite u Spizzi dobar tek!
Lijepo covjek ima u garazi frizider i trosi nasu struju kojun placamo svi vlasnici garaza zajedno..
Na frizider ga upozorio stanar a Teletabis se izbecio na covjeka.

Jebemti zivot koja stoka....nevidjena!

Izmijenite međuvlasnički ugovor ili nametnite kontrolno brojilo pa naplatite "nadprosječnu" potrošnju vlasniku garaže.

goldfish
17.10.2012., 19:19
Vjeruj mi umorna sam od svega i te bezobrastine.Valjda postoji predstavnik za garaze,trebamo mu javiti ako nezna.
Ali prolazenje s tacnama hrane po stubistu,pa da ne povjerujes a onda ti servira jelo koje prolazi kroz garazu i drzi hranu u garazi a miseva koliko hoces.
Brate mili,kazu neki lijep prostor a higijena kuhara i pripreme hrane ?????

goldfish
17.10.2012., 19:23
samo jos...da se zna ispod tri zgrade su garaze u koje se moze uci na glavni garazni ulaz i kroz nekoliko stubista.
Vlasnik garaze nije iz naseg stubista a Teletabis koji je u najmu ima kljuc naseg stubista i ulaznih vrata u garazu iz naseg stubista.
Covjek uredno obavlja ketering kroz nase stubiste .....i nosi poluspravljenu hranu iz garaze u lokal!
Samo da se zna,pa ko voli nek izvoli !

morrak
17.10.2012., 19:26
Uvijek možeš probat prijaviti sanitarnoj, no ako je sve u frižiderima, nema problema.
Problem može biti ako tamo razdvajaju ili slično rade s (obrađenom) hranom, tj. ista je tamo van ambalaže.

EDIT: Promjena brave na vašem stubištu?

Peppa Pig
17.10.2012., 19:44
pizzeria koja je bila u zgradi gdje sam prije zivjela je tijesto za pizze drzala u prostoriji do naseg smetlarnika
dok je trajala, navodno je bila jedna od boljih u kvartu :zubo:

goldfish
17.10.2012., 19:44
Uvijek možeš probat prijaviti sanitarnoj, no ako je sve u frižiderima, nema problema.
Problem može biti ako tamo razdvajaju ili slično rade s (obrađenom) hranom, tj. ista je tamo van ambalaže.

EDIT: Promjena brave na vašem stubištu?

PA MORA se opet u akciju,nemaju pameti i traze reakciju.Brava,sanitarac,porezna.
Valjda se Teletabis kur....isto mu Bandic zalazi u lokal.Sto vise reci od toga....
sve je jasno.

morrak
17.10.2012., 19:52
Zašto ne napraviš par fotki sa "poznatijim" ljudima kad dolaze i napraviš članak za novine. Oni jako vole servirano sve na pladnju, a Bandiću stižu izbori pa mu ne treba negativan publicitet...

goldfish
17.10.2012., 20:05
Zašto ne napraviš par fotki sa "poznatijim" ljudima kad dolaze i napraviš članak za novine. Oni jako vole servirano sve na pladnju, a Bandiću stižu izbori pa mu ne treba negativan publicitet...

Htjela ali,prvi put ga vidjela s prozora, brzo je usao u auto,drugi put sam bila bez telefona,treci put ga vidio muz i nije se sjetio.Sljedeci put mu ne gine fotografiranje i prica.Pa neka se zna kako je Spizza dobila dozvole,terasu i ostalo.
Napisala sam vec da sve boli zbog nacina na koji se odnose Spizzeri a taj je ko vas jeb...susjedi mi mozemo sve nasilu "vi neznate tko smo mi".
Pokusala sam ovdje svima reci da je sve oko tog lokala prljavo i da nama stanarima ostaje da se borimo svim sredstvima protiv ovakvih pravnim i javnim putem pa makar iznosila istinu na forumu.

nateee
17.10.2012., 20:13

imas na facebook stranicima spizze slike bandića, josipovica i inih.. oni time mame posjetitelje :D tako da se ne mora tragati za foticem :D

goldfish
17.10.2012., 20:21
imas na facebook stranicima spizze slike bandića, josipovica i inih.. oni time mame posjetitelje :D tako da se ne mora tragati za foticem :D

jasno i placaju dolazak "kvazi poznatih",Bandic je druga prica....ZNAMO pricu

šenoa
18.10.2012., 08:01

teško da će me netko privući na pizzu sa slikom josipovića. josipović mi je čak prestar da bi jeo pizzu (ako uzmem u obzir mišljenje mojih staraca o pizzi)

inače, bio sam u spizzi i pizza je jako fina.
sorry, goldfish, znam koliko problema tebi uzrokuju.

što se tiče toga da koriste garažu ja bi isto promijenio brave na ulazu pa nek idu okolo

meni nije jasno da ljudi samo tako dijele ključeve
ostao sam nedavno iznenađen kad sam vidio da čak i dostavljač novina ima ključ od našeg ulaza?!? i još s prdilicom od motora probudi xy stanara u 5:30 i sve to radi jednih novina

isto razmišljam da zatražim od predstavnika mijenjanje brave na ulazu jer su podijeljeni svima

u bivšoj zgradi su neki susjedi dijelili ključeve od ulaza u garažu osobama iz drugih ulaza jer im je tako bio kraći put, a njima bilo lijeno zaključavat pa je često ostajalo otključano i s vremenom se dole navuklo narkića i dilera. i svi su hodali kroz naš ulaz
moja žena se bojala navečer parkirat u garažu

MasterWindu
18.10.2012., 12:08
A zna li netko kaj ce biti s onom kucicom (stracarom) izmedju shoping centra i Horvacanske? Nekako mi se po ovim online vizualizacijama nikako ne uklapa tamo :D

morrak
18.10.2012., 13:10
Vizualno će nastaviti nagrđivati prostor :D

šenoa
18.10.2012., 14:56
ma to će zauvijek tamo tako ostati. nisu onda htjeli prodati a sad ih više nitko niti neće kupiti kad je samo njihovo dvorište premalo za sagraditi išta :ne zna:

nateee
18.10.2012., 14:56
josipović mi je čak prestar da bi jeo pizzu (ako uzmem u obzir mišljenje mojih staraca o pizzi)

tko kaže da je jeo pizzu? :D :mig:

Peppa Pig
18.10.2012., 15:38
ma to će zauvijek tamo tako ostati. nisu onda htjeli prodati a sad ih više nitko niti neće kupiti kad je samo njihovo dvorište premalo za sagraditi išta :ne zna:

mislim da je tih par kucica zajebao lik zbog kojeg postoji ono suzenje ceste preko puta me gusta - on nije htio prodati a onda nisu otkupili ni jos ove dvije-tri kucice do njega

koji zajeb

morrak
18.10.2012., 15:57
mislim da je tih par kucica zajebao lik zbog kojeg postoji ono suzenje ceste preko puta me gusta - on nije htio prodati a onda nisu otkupili ni jos ove dvije-tri kucice do njega

koji zajeb

Te parcele, koje sada nitko ne želi, će netko fino jednog dana otkupiti za male pare kad ovi odapnu i napraviti samostojeći ugostiteljski objekt (ili više njih). Na prometnom je mjestu, okolo dovoljno za napraviti terase i da vidiš.

šenoa
18.10.2012., 18:03
ne, s rudeske (malo nize od splitske banke)
pogledaj ovdje, nivo 0, traffic
http://pointshoppingcenter.hr/centre-information/floorplan/
iz plana izgleda da ce probiti kuzminecku do horvacanske, to su 3 izlaza na horvacansku u cca 100 metara :confused: (lopatinecka, kuzminecka, rudeska)

preko puta me gusta ce biti kamionski ulaz (nema mira za stanare od ranog jutra)

zapravo bliže zagrebačkoj nego splitskoj banci.
tamo gdje je auto nacrtan na nivou 0, kod križanja gore. vidi se da se tu spiralno spušta cesta na -1 itd.
a ono bliže splitskoj banci je ulaz za pješake.

možda je i bolje ovako, bojao sam se da će nam auti koji čekaju ulaz u garažu usporiti skretanje ulijevo s horvaćanske -> ako ste ikad petkom navečer pokušali skrenuti s autoceste kod vemila znate na što mislim. tamo se napravi takva kolona za ulazak u mc donalds.

a pretpostavljam da će napraviti izlaz iz kuzminečke radi poslovnog tornja

Peppa Pig
18.10.2012., 18:42
zapravo bliže zagrebačkoj nego splitskoj banci.
tamo gdje je auto nacrtan na nivou 0, kod križanja gore. vidi se da se tu spiralno spušta cesta na -1 itd.
a ono bliže splitskoj banci je ulaz za pješake.

možda je i bolje ovako, bojao sam se da će nam auti koji čekaju ulaz u garažu usporiti skretanje ulijevo s horvaćanske -> ako ste ikad petkom navečer pokušali skrenuti s autoceste kod vemila znate na što mislim. tamo se napravi takva kolona za ulazak u mc donalds.

ma dobro, blize zagrebackoj, tamo kod slova P :D
to je negdje taman izmedju plave i zute zgrade
nadam se da nece bas biti lude guzve, soping centar je vise kvartovski nego nesto poput CC1

kuzminecka u nijednom slucaju nije trebala biti probijena :ne zna: - cak se treba zatvoriti i izlaz iz lopatinecke i sve preusmjeriti na buduci produzetak vrapcanske
kad ulovim vremena naci cu planove rjesenja, mozda cak ima i negdje na pocetku topica

goldfish
18.10.2012., 21:29
@ senoa,bas me zanima iz koje si zgrade!

šenoa
19.10.2012., 07:43
:rolleyes: znao sam da ne smijem reći da sam bio na pizzi :p

znam koliko ti problema ta pizzeria uzrokuje. i ja bih se isto osjećao da živim iznad.
ak te tješi, nije ni kod nas sve savršeno.

možda pizzerija preseli u shopping centar?
navodno me gusta ili yabani seli u sh? jedan od ta dva, ak sam dobro čuo ...

goldfish
19.10.2012., 21:32
:rolleyes: znao sam da ne smijem reći da sam bio na pizzi :p

znam koliko ti problema ta pizzeria uzrokuje. i ja bih se isto osjećao da živim iznad.
ak te tješi, nije ni kod nas sve savršeno.

možda pizzerija preseli u shopping centar?
navodno me gusta ili yabani seli u sh? jedan od ta dva, ak sam dobro čuo ...

Vjerojatno Yabani jer se hoce rijesiti ove lokacije.Danas bilo otvorenje novog kafica e bas me zanima kako ce poslovati.Ljudi samo otvaraju kafice,nevjerojatno.
Jao kad se otvori sh.centar sa jos kafica i restorana pa to ce biti borba za goli zivot.
Gledam jucer ujutro svi kafici prazni ,doslovno...a kad vise nece moci varati
svi ce propasti.

qwer
20.10.2012., 16:57
nadam se da nece bas biti lude guzve, soping centar je vise kvartovski nego nesto poput CC1

Svejedno, moraš provozat novi auto da vadiš mast susidu pa makar išao u ulicu do :D

I njihovo viđenje pojma kvartovski podrazumijeva 60.000,00 ljudi, dvije nadzemne i 4 podzemne garaže sa ukupno 500 parking mjesta, pa mislim da će rudeška na tom dijelu postat jako nezgodna, a stanari bez parkinga se mogu obisit odmah.

Makar, ni ostale kvartove okolo ne čeka baš neka roza budućnost šta se prometa tiče, jer imajte na umu da se uskoro otvara i sky office. Malo je dalje od vrbana III, al ovi između će ježiti ježa sa obje strane. Sve skupa, nije dobro.

:ne zna: Kakvog tornja???

šenoa
22.10.2012., 08:41
http://www.njuskalo.hr/image-big/nekretnine/stan-vrbani-trosobni-stan-74.65m2-slika-14419866.jpg

zasad je sagrađena nova stambena zgrada J11 te u njenom nastavku poslovni dio sa 2-3 kata.
međutim, s donje strane, prema horvaćanskoj tu još ide i poslovni toranj, neboder s 18 katova

šenoa
22.10.2012., 09:08
I njihovo viđenje pojma kvartovski podrazumijeva 60.000,00 ljudi, dvije nadzemne i 4 podzemne garaže sa ukupno 500 parking mjesta, pa mislim da će rudeška na tom dijelu postat jako nezgodna, a stanari bez parkinga se mogu obisit odmah.

ne očekujem baš da će to biti toliko popularan centar.
ako je nekome baš do šopinga, prije će ići u city centar koji nije daleko.
a blizu je i centar prečkom, pa galerija na ulazu u rudeš/špansko ...

ne očekujem da će iz ostalih dijelova grada ljudi hrliti kod nas u sh c
ipak mislim da će ovo biti baš kvartovski, par trgovina s odjećom kojih ima već svuda u gradu, konzum, azni kafići, restorančići ...

veća gužva mogla bi eventualno biti kad se sagradi olimpijski centar pa budu neka veća događanja (možda par puta godišnje)

prečko jug
22.10.2012., 09:23
Mislim da se grdo varaš i da nama (pa i u Prečkom) prijeti prometni kolaps-naravno ako nešto ne smisle. Samo da otvore super konzum imaš cijeli dan gužvu...Taj sc je šaka u oko cijelom naselju!

šenoa
22.10.2012., 09:33
pa ima super konzum na starim vrbanima (u bivšoj zgradi name) i onaj u španskom ... i još nekoliko na potezu vrbani, staglišće, srednjaci, knežija
nije to prvi konzum u ovom dijelu grada
za očekivati je da će u ovaj konzum ići ekipa iz kvarta.
neki autom, neki pješke :mig:

goldfish
22.10.2012., 14:46
@ senoa,je li sigurno da dolazi Konzum,da ih nije malo previse oko nas.Ja bih vise Interspar...

qwer
22.10.2012., 17:17
http://www.njuskalo.hr/image-big/nekretnine/stan-vrbani-trosobni-stan-74.65m2-slika-14419866.jpg

zasad je sagrađena nova stambena zgrada J11 te u njenom nastavku poslovni dio sa 2-3 kata.
međutim, s donje strane, prema horvaćanskoj tu još ide i poslovni toranj, neboder s 18 katova

:eek: Čekaj, di je točno ovo???

18 katova...čisto sumnjam, pa SOT ima koliko, 22?

ne očekujem baš da će to biti toliko popularan centar.
ako je nekome baš do šopinga, prije će ići u city centar koji nije daleko.
a blizu je i centar prečkom, pa galerija na ulazu u rudeš/špansko ...

ne očekujem da će iz ostalih dijelova grada ljudi hrliti kod nas u sh c
ipak mislim da će ovo biti baš kvartovski, par trgovina s odjećom kojih ima već svuda u gradu, konzum, azni kafići, restorančići ...

veća gužva mogla bi eventualno biti kad se sagradi olimpijski centar pa budu neka veća događanja (možda par puta godišnje)

A vidi, sigurno neće ekipa iz maksimira ić tu, al se ne gradi sc samo za vrbane III.
Pa evo ti dva kafica (yabani i me gusta) su dovoljna da je uvijek mala gužvica na onom zavoju.
Ili uzmi centar prečko, pa sa njegove zapadne strane je široka dvosmjerna cesta sa 3, a na mjestima i 4 trake. Sa sjeverne je avenija i ima mogućnost širokog parkinga. Rudeška je na mjestima skoro uska i za jednotračnu jednosmjernu, a sc sa svih strana zatvoren za ozbiljniji parking.
Znači svi u garaže i izlazi na rudešku ili tamo kod one crkve di mormoni ili ko već.

Olimpijski centar? gledam sad malo po netu, prvi glas....di oni to misle stavit?

pa ima super konzum na starim vrbanima (u bivšoj zgradi name) i onaj u španskom ... i još nekoliko na potezu vrbani, staglišće, srednjaci, knežija
nije to prvi konzum u ovom dijelu grada
za očekivati je da će u ovaj konzum ići ekipa iz kvarta.
neki autom, neki pješke :mig:

Ima, al eto onaj manj konzum iz rudeške je preselio u vmd-ovu zgradu....mogao bi i ovaj.

Peppa Pig
22.10.2012., 19:15
@ senoa,je li sigurno da dolazi Konzum,da ih nije malo previse oko nas.Ja bih vise Interspar...

konzum je

Peppa Pig
22.10.2012., 19:16
:eek: Čekaj, di je točno ovo???

18 katova...čisto sumnjam, pa SOT ima koliko, 22?

ovo smedje ispod gornjeg natpisa kuzminecka a iznad J-11 (koso polozeno)
http://www.geoprojekt-zg.hr/lokal/urban-vrbani.htm

qwer
22.10.2012., 20:17
Aaa....zapadno iza rudeške nikad nisam ni zašao....nego jel postoji neki službeni link o tom projektu, ko gradi, u kojem roku, neki renderi.....???

Makar sumnjam da će to tako skoro.

Peppa Pig
22.10.2012., 20:45
Aaa....zapadno iza rudeške nikad nisam ni zašao....nego jel postoji neki službeni link o tom projektu, ko gradi, u kojem roku, neki renderi.....???

Makar sumnjam da će to tako skoro.

gradi zagrebgradnja, detalje ne znam
i ja ne vjerujem da ce to skoro, bas cu sutra baciti oko da li su razmontirali dizalice koje su bile za izgradnju J11

goldfish
22.10.2012., 21:26
Kad prodaju sto su izgradili prelaze na jos jednu zgradu i neboder,pa to se odavno zna.Na zemlji kod okretista gradit ce se Olimpiski centar.Plan vec postoji a kako ce izgledati prikazano je na panou na boku zgrade uz Horvacansku...

Peppa Pig
22.10.2012., 21:36
Kad prodaju sto su izgradili prelaze na jos jednu zgradu i neboder,pa to se odavno zna.Na zemlji kod okretista gradit ce se Olimpiski centar.Plan vec postoji a kako ce izgledati prikazano je na panou na boku zgrade uz Horvacansku...

koju zgradu?
ono sto je ostalo za izgraditi kod J11 je samo neboder, a koliko znam sve ostalo je zavrseno

šenoa
23.10.2012., 08:22
olimpijski centar ide na livadu pokraj okretišta tramvaja. tamo je još uvijek skladište zg gradnje i biti će dok se sve ne dovrši

evo na ovoj slici se vidi kako će izgledati (narančasto u donjem lijevom uglu je krov J1)
http://www.d-a-z.hr/files/images/project/38/480x224-4/3_01.jpg

a gradnja nebodera od 18 katova počinje čim prodaju ovo što je zadnje sagrađeno. rekao bih da će to biti vrlo brzo.

qwer, neboder je tamo na kraju naselja a sa zapadne strane od nebodera i zgrade J11 prolazit će produžetak Vrapčanske

Vrapčanska će ići s istočne strane Sky Officea, pa točno po granici Vrbana i Prečkog, znači ukoso pa tik uz zgradu VMD i onda presijeca Horvaćansku i prolazi iza budućeg nebodera

je bih isto da nije konzum. bolji mi je interspar ili billa ili plodine
jedno vrijeme kružila je priča da će u J11 biti Lidl al izgleda da su odustali jer su 2 u blizini (Prečko i novi kojeg grade na Selskoj)

Peppa Pig
23.10.2012., 14:46
lidl provjereno ne dolazi

goldfish
23.10.2012., 22:19
lidl provjereno ne dolazi

i bolje a u Konzum necu u tjednu nabavku ngo samo ako mi nesto zatreba.Za sada mi je Interspar u Areni najbolji.

morrak
24.10.2012., 08:41
i bolje a u Konzum necu u tjednu nabavku ngo samo ako mi nesto zatreba.Za sada mi je Interspar u Areni najbolji.

Špar se pokvario i poskupio jako zadnjih par godina. Na početku je bio super i tam smo sve kupovali, ali smanjili su ponudu suhog mesa (uveli neke svoje premium marke koje ne valjaju baš) i osjetno digli cijene.

Začuđujuće, no Getro se preporodio otkad ga je kupio Merkator - poslovniji su, daju popuste (5% uvijek veleprodajno, 10% penzićima četvrtkom (hvala baka :))), a i u svemu su jeftiniji od spara (no kemikalije još uvijek kupujem u Metrou jer je najjeftiniji po tom pitanju - neakcijske cijene uspoređujući).

šenoa
24.10.2012., 09:21
meni je za svakodnevnu kupnju najbolja diona
imaju dobar izbor a i veliki plus im je što drže gavrilović proizvode (za razliku od konzuma)

prije sam redovito išao u dionu kod jarunske tržnice al nedavno sam skužio da u prečkom imaju 2 dione (jedna kod tržnice prečko i jedna još na kraju petrovaradinske). i nije gužva u njima

Peppa Pig
24.10.2012., 09:34
meni je za svakodnevnu kupnju najbolja diona
imaju dobar izbor a i veliki plus im je što drže gavrilović proizvode (za razliku od konzuma)

prije sam redovito išao u dionu kod jarunske tržnice al nedavno sam skužio da u prečkom imaju 2 dione (jedna kod tržnice prečko i jedna još na kraju petrovaradinske). i nije gužva u njima
ova je i meni dobra al mi nikako nije usput, uglavnom kupujem u konzumu u vmd zgradi tako da jedva cekam da nesto dodje bas u kvart (onaj jedini mali ducancic koji imamo u kvartu + maju na horvacanskoj ne racunam pod ducane za kupiti ista osim kruha i mlijeka)

goldfish
24.10.2012., 11:19
Ja obavljam petkom nabavku za cijeli tjedan osim mesa i povrca sto odradim subotom na Dolcu i to godinama kod istih faca tako da nema gnjilog,starog,smrdljivog nekvalitetnog .Imam svoju piljaricu,vocaricu,mljekaricu i mesara.Dok nije bilo pekare u kvartu Pan Pek mi je pekao kruh,cure su znale kad dolazim i uvijek su mi ispekli kruh dok ja obavljam kupovinu po placu.Svi ducani su digli cijene nevjerojatno pa znam kombinirati s Getroom.Ne vjerujem da je Spar skuplji ali da ima boljih stvari i vecu ponudu od ostalih je cinjenica(neznam za Merkator nekad je bio odlican i skup).Ubruse,toaletni papir-sredstva za higijenu,izbor cokolada,deterdjenata,narezaka,sira,kruha pa cak mesa i ribe je raznolik i od vise proizvodjaca.
Ribu kupujem na Jarunskom placu uvijek kod istog tipa koji mi je ocisti ribu koja je uvijek bez zamjerke.
Ja sam si tako organizirala zivot pa vrlo malo trosim vremena na nabavku za kucu a napravim i tjedni menu tako da organizacijom ide sve lakse a i ustedi se.
Ja sam po onoj jedi malo jedi dobro

qwer
24.10.2012., 12:27
a gradnja nebodera od 18 katova počinje čim prodaju ovo što je zadnje sagrađeno. rekao bih da će to biti vrlo brzo.

qwer, neboder je tamo na kraju naselja a sa zapadne strane od nebodera i zgrade J11 prolazit će produžetak Vrapčanske

Vrapčanska će ići s istočne strane Sky Officea, pa točno po granici Vrbana i Prečkog, znači ukoso pa tik uz zgradu VMD i onda presijeca Horvaćansku i prolazi iza budućeg nebodera

j

Vidićemo za taj toranj, al me čudi da na netu nema rendera, niti naziva tornja, pa za SOT je bila cijela hrpa toga, a ovo je isto ogromni neboder.

A ekipa iz VMD-ove i one preko puta žuto bijele zgrade će se usrećit sa Vrapčanskom kao oni na Držićevoj, makar mislim da ni to neće u narednih 5-7 godina. Iako kad staneš između te dvi zgrade točno vidiš ostavljenu širinu za tu cestu.

šenoa
24.10.2012., 13:24
općenito zagrebgradnja malo reklamira al zato puno prodaje

možda se počne više pisati kad krene izgradnja - iako stvarno ne znam kome više trebaju poslovni prostori i uredi kad sve propada i firme stavljaju ključ u bravu.
a u zadnjih par godina niču silni neboder (zavrtnica, radnička, sky office ...)

morrak
24.10.2012., 17:56
Ja obavljam petkom nabavku za cijeli tjedan osim mesa i povrca sto odradim subotom na Dolcu i to godinama kod istih faca tako da nema gnjilog,starog,smrdljivog nekvalitetnog .Imam svoju piljaricu,vocaricu,mljekaricu i mesara.Dok nije bilo pekare u kvartu Pan Pek mi je pekao kruh,cure su znale kad dolazim i uvijek su mi ispekli kruh dok ja obavljam kupovinu po placu.Svi ducani su digli cijene nevjerojatno pa znam kombinirati s Getroom.Ne vjerujem da je Spar skuplji ali da ima boljih stvari i vecu ponudu od ostalih je cinjenica(neznam za Merkator nekad je bio odlican i skup).Ubruse,toaletni papir-sredstva za higijenu,izbor cokolada,deterdjenata,narezaka,sira,kruha pa cak mesa i ribe je raznolik i od vise proizvodjaca.
Ribu kupujem na Jarunskom placu uvijek kod istog tipa koji mi je ocisti ribu koja je uvijek bez zamjerke.
Ja sam si tako organizirala zivot pa vrlo malo trosim vremena na nabavku za kucu a napravim i tjedni menu tako da organizacijom ide sve lakse a i ustedi se.
Ja sam po onoj jedi malo jedi dobro

Nakon što sam se nagledao žohara po dolcu koji plaze po svemu u zatvorenom dijelu (uključujući i to tvoje meso), 0 bodova.

Riba je u Metrou najjeftinija u gradu, a na placu zna biti i triput skuplja - a vrlo vjerojatno kupljena u Metrou. Mislim da čak ni na dolcu osim onog Ugora s duplim štandom nitko nema svoju riblju flotu i to je većinom nabava ala Metro ili direktno Cromaris. A čiste je i u Metrou - prvo naručiš ribu i tražiš čišćenje, obaviš ostatak i vratiš se po čistu ribu.

dosadnjakovic
26.10.2012., 17:38
Vjerojatno Yabani jer se hoce rijesiti ove lokacije.Danas bilo otvorenje novog kafica e bas me zanima kako ce poslovati.Ljudi samo otvaraju kafice,nevjerojatno.
Jao kad se otvori sh.centar sa jos kafica i restorana pa to ce biti borba za goli zivot.
Gledam jucer ujutro svi kafici prazni ,doslovno...a kad vise nece moci varati
svi ce propasti.

Tako je dva kafica u kvartu i to je to ovo je vec koji? Što netko ne otvori pečenjaru pa da se imaju čevapi gdje pojest malo bosanskog duha ubacit u naselje.

morrak
26.10.2012., 18:00
Tako je dva kafica u kvartu i to je to ovo je vec koji? Što netko ne otvori pečenjaru pa da se imaju čevapi gdje pojest malo bosanskog duha ubacit u naselje.

Po mogućnosti ispod goldy umjesto pekarnice ;)

dosadnjakovic
26.10.2012., 19:04
Po mogućnosti ispod goldy umjesto pekarnice ;)

gdjegod sam da je luka i čevapa a i da je pravi bosanski burek sa mesom a to bi bio pogodak za kvart,miris bureka ujutro a naveče čevapa i luka još da na onaj trgić postave peč za kestene i kukuruz da se malo upotpuni kvart sa jesenskim specijalitetima. Nego da zamolimo goldy možda može ispunit koju želju

goldfish
27.10.2012., 21:53
gdjegod sam da je luka i čevapa a i da je pravi bosanski burek sa mesom a to bi bio pogodak za kvart,miris bureka ujutro a naveče čevapa i luka još da na onaj trgić postave peč za kestene i kukuruz da se malo upotpuni kvart sa jesenskim specijalitetima. Nego da zamolimo goldy možda može ispunit koju želju

Bas smo duhoviti,nego gdje stanujete ako nije tajna.Upravo sam zavrsila s poslom pa gledam da otvorim nesto ,moze pecenjara bunceka,pilica i slicno.
Imat cete divne mirise.Imam ja indirektno jedan veliki lokal koji je namjenjen za ugostiteljstvo tako da ne cackate mecku.
Veceras ulazim u stubiste,smrdi za poiz... a nikad kao veceras i lift....

šenoa
30.10.2012., 07:29
počeli su stavljati lukove na krov sh c
kraj se napokon nazire. jos malo pa ce maknuti dizalice iz naselja :kava:

dosadnjakovic
31.10.2012., 11:19
Bas smo duhoviti,nego gdje stanujete ako nije tajna.Upravo sam zavrsila s poslom pa gledam da otvorim nesto ,moze pecenjara bunceka,pilica i slicno.
Imat cete divne mirise.Imam ja indirektno jedan veliki lokal koji je namjenjen za ugostiteljstvo tako da ne cackate mecku.
Veceras ulazim u stubiste,smrdi za poiz... a nikad kao veceras i lift....

Nažalost prostori u zgradi su zauzeti ali ako se koji oslobodi javit ću Vam da otvorite pečenjaru za piliće to isto nedostaje. Ako Vam smetaju mirisi i ako je naprvljeno nešto kako se nebi smjelo za to imaju institucije npr.sanitarna a ona nema veze s Bandićem i njegovim vezama,napišite prijavu potpišite se na nju Vi i oni kojima smeta to što smeta i tražite pismeni odgovor nakon obavljenog nadzora i to je to.

goldfish
31.10.2012., 14:32
Nažalost prostori u zgradi su zauzeti ali ako se koji oslobodi javit ću Vam da otvorite pečenjaru za piliće to isto nedostaje. Ako Vam smetaju mirisi i ako je naprvljeno nešto kako se nebi smjelo za to imaju institucije npr.sanitarna a ona nema veze s Bandićem i njegovim vezama,napišite prijavu potpišite se na nju Vi i oni kojima smeta to što smeta i tražite pismeni odgovor nakon obavljenog nadzora i to je to.

Hvala,imam to na umu vec duze vrijeme i znam koga treba zvati i kada ali nemam vremena momentalno se baviti sa smradom.Nije mi jasno da imaju ventilaciju koja direktno smrad izbacuje na cestu i nemam pojma kako ulazi u stubiste?!
Smrad je specifican,bit ce od luka i hamburgera koji se pomjesa sa pizzom
Me Gusta stavlja nekakav miris u ventilaciju pa mirise cijela ulica....
Inace bila bi pravi licemjer kad bi ako bi sto mi ne pada na pamet pekla pilice,salila sam se .Jadni bi bili susjedi a takvo zlo nikome ne zelim.

Peppa Pig
02.11.2012., 09:06
onoliko kuknjave vezano za spizzu a na kraju saznamo da niste poduzeli NISTA od zakonskih mogucnosti koje imate? :rolleyes:
koliko ste kukali na forumu mogli ste nazvati 100 brojeva i poslati 100 dopisa :kava:

šenoa
02.11.2012., 14:48
goldfish, a da nije neki prozor od stubišta kraj njihove ventilacije?

ili da se nije u nekom stanova promijenio stanar otprilike u isto vrijeme kad se i pizzeria pojavila? pa je miris zapravo od njih?! kod nas ima jedan stanar koji kuha nekakva čudna jela toliko intenzivnog mirisa, grozota. za nevjerovat al miris se osjeti na stubištu i 2 kata dalje!

znam da je vlasnik pizzerie neugodan, al možda da ga se odvede u stubište da i sam osjeti miris, možda bi ipak nešto poduzeo
ili, u krajnjem slučaju, da kupite neki filter, makar stanari platili svojim novcem, ali samo da se to riješi :ne zna:

zagorec27
02.11.2012., 18:12
Kod mene se doselili Kinezi u prizemlje i kad kuhaju smrdi doslovno cijeli ulaz, kad na 4. katu otvorim vrata smrdi ko da mi pred vratima kuhaju. Ali hvala Bogu vrata dobro dihtaju pa je u stanu ok! ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

goldfish
02.11.2012., 21:34
Garantirano smrad ide iz pizzerije.Najgore je kada smrdi lift.Poseban ustajali smrad,bice luk,paprika pomjesano s pizzom.
Sanitarna bi trebala doci navecer.Grozno je kada ulazis u lijepo i cisto stubiste a smrdi ko ustajali znoj.Imala sam problem sa susjedom koja je kuhala neko jelo iz svog sela, kupus i ovcetina.Kako to smrdi,mili boze.Smrdio mi je cijeli stan ali sam joj dala do znanja da zivimo u 21 st. da kupi napu i da se ne lufta u zajednickom hodniku.
Imamo predstavnika stanara pa cekamo da pokrene nekoliko poteza za pizzeriju i kafic jer ne placaju ni najam terase a duznan je vlasnik i za pricuvu.
Nego,pekara je u komi od Pan Peka.Mozda nestanu...

šenoa
03.11.2012., 15:13
ona pekara kraj spizze? boje se pan peka?
to će sigurno biti jaka konkurencija
a za očekivati je u sh centru i dubravicu, mlinara i sl. pekare da se otvore ...

a jel i s tom pekarom imate problema? oni su među prvima u zgradi otvorili? jel od njih bio miris?
frend mi je u zgradi gdje će biti pan pek i boji se najezde žohara

Beppinna
04.11.2012., 08:09
a za očekivati je u sh centru i dubravicu, mlinara i sl. pekare da se otvore ...

a jel i s tom pekarom imate problema? oni su među prvima u zgradi otvorili? jel od njih bio miris?

Zašto? Pa i u drugim zgradama su pekare? Zar ima žohara?
Ako se ičeg jezim to su odvratni žohari.

šenoa
04.11.2012., 16:19
ma svi se nadamo da ih neće biti
znam da je prije, gdje god je bilo kakvo skladište s hranom / brašnom i sl. znalo biti i žohara
i od restorana i od pekara, kafića ....
valjda su danas inspekcije strože pa se više pazi na takve stvari

zato i pitam goldfish kako je kod njih. odnosno kako je bilo prije dok je bila samo pekara? jel se isto miris osjetio?

šenoa
04.11.2012., 16:33
Kod mene se doselili Kinezi u prizemlje i kad kuhaju smrdi doslovno cijeli ulaz, kad na 4. katu otvorim vrata smrdi ko da mi pred vratima kuhaju. Ali hvala Bogu vrata dobro dihtaju pa je u stanu ok! ;)

uuuu! jadni vi!! što li to kuhaju da se toliko osjeti?!
ovaj kod nas isto ima neku kombinaciju s ovčetinom i grozno smrdi!
srećom ne kuha baš često

to su takve glupe situacije kad bi se sve moglo riješiti jednim finim razgovorom ali kako reći a da ih ne uvrijediš :ne zna:

goldfish
04.11.2012., 17:46

Ponekad osjetim miris/smrad bureka s lukom i kvasac no susjedi iznad pekare imaju horor.Buka pocinje u 4 ujutro.Pekar ostavlja otvorena vrata i miris/smrad kvasca je kazu susjedi ,posebno po ljeti,neizdrziv.
Ranom zorom pricaju i telefoniraju tako da nema spavanja.Upozoreni su ali ne je opet po starom.Ja nisam u fajtu s njima ali ako odu bit ce mi drago jer kruh im je katastrofa,pun aditiva.Toliko o pekari.
Susjedi iznad Smarta su ludili jer subotom i nedjeljom Smart ih je dizao iz mrtvih zbog organiziranih rodjendana i ostalih gluposti.Djeca su radila cuda ispred stubista,nogama lupali po fasadi,sarali.Nekoliko puta sam ih otjerala pa vise nisu cekali ispred.
Neznam kako im je sada?!
Ljudi moji nemate pojma kako je nama. Sve je u nasoj zgradi,samo jos kupleraj fali.

Peppa Pig
04.11.2012., 23:24
senoa, ako ti u zgradi pekara nece imati "pogon" za pecenje nego samo prodaju mislim da nemas brige
mi smo u bivsoj zgradi u prizemlju imali pizzeriju (isti drek k'o i pekara) i nije bilo ni traga zoharima

poznanici su zivjeli iznad pekare koja je oko 4 ujtro kretala s radom - nisu mogli zivjeti od buke koja je bila kad bi stroj poceo mijesiti tijesto + sto im je sve u stanu bilo puno brasna :eek:
na kraju su odselili i stan prodali nekakvom knjigovodstvenom servisu

šenoa
05.11.2012., 07:43
misliš da pan pek nema pogon nego samo prodaju?
ajd to je onda barem malo bolje. nisam ja u toj zgradi, frend je, i čak je bio sretan što će u papučama moći po kruh dok mu netko nije stavio bubu u uho s tim bubama

goldfish
05.11.2012., 11:32
Pan-Pek ce zasigurno peci peciva,bureke,francuze ali mislim da tijesto nece raditi nego ce im se dostavljati....Malo ipak bolje nego klasicna Sipi pekara....

šenoa
05.11.2012., 14:12
poznanici su zivjeli iznad pekare koja je oko 4 ujtro kretala s radom - nisu mogli zivjeti od buke koja je bila kad bi stroj poceo mijesiti tijesto + sto im je sve u stanu bilo puno brasna :eek:

pa zar smiju bučiti u 4 ujutro? da nema nijedan zakon koji to regulira?
zar se kućni red ne odnosi i na njih?
a kako im je brašno dospijelo u stan? kroz ventilaciju ili kako? pretpostavljam da su bili odmah iznad pekare na 1. katu? prestrašno

goldfish
05.11.2012., 15:29
a kako im je brašno dospijelo u stan? kroz ventilaciju ili kako? pretpostavljam da su bili odmah iznad pekare na 1. katu? prestrašno

pa i nas pekar pocinje u 4 ujutro i jos se kihoce,prica,telefonira ,mjesalice bubnjaju,pitaj susjede iznad pekare koji gledaju na park koji horor imaju;buka i smrad.Spavanja nema!

Peppa Pig
05.11.2012., 15:36

valjda nije dovoljno decibela da bi se zakonski moglo zabraniti :ne zna:
pokusali su sve sto su mogli - preko predstavnika stanara i upravitelja zgrade, sanitarne.... i nista
na kraju su bili totalno sludjeni da su se odlucili na selidbu
nisam nikad bila kod njih u stanu rano ujutro al kazu da su nakon nekog vremena k'o ludjaci samo osluskivali kad ce ovi poceti
brasno je stizalo preko ventilacije, bili su direktno iznad pekare
na kraju su stan prodali ispod cijene uredu kojem to nije smetalo jer rade tipa 8-16
strava i uzas
njihovo iskustvo je bilo i jedan od razloga zasto smo kod kupovine stana gledali iskljucivo zgrade bez poslovnih prostora - ima dosta obrta koji se mogu nasrati i u stambenu zgradu ali ovako nesto ipak ne moze

Bear
06.11.2012., 14:37

sa zapadne strane Sky Officea, točno će se provuć između njega i Mercatora

Beppinna
07.11.2012., 15:34

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja to ne bih trpila, nego bih lijepo sročila malo ljubazno pisamce, sa dubokom isprikom, i nalijepila na nihova vrata. Anonimno naravno. Pa eto, ako se uvrijede nek se vrijeđaju na cijelu zgradu.
U našoj zgradi je netko par puta ostavljao na oglasnoj ploči nekakve molbe nekom susjedu zbog buke, pa zbog ostavljanja smeća itd...isto anonimus.

šenoa
08.11.2012., 07:34
kod nas jedna ženska izbaci vreću sa smećem pred vrata svog stana i tako ostavi cijelu noć pa sutradan odnese
ne znam da bi pisamce imalo smisla budući da ona nikoga niti ne pozdravlja
ono, uđeš s njom u lift, kažeš dobar dan a ona šuti. i tako uvijek i prema svim susjedima

goldfish
08.11.2012., 08:40
kod nas jedna ženska izbaci vreću sa smećem pred vrata svog stana i tako ostavi cijelu noć pa sutradan odnese
ne znam da bi pisamce imalo smisla budući da ona nikoga niti ne pozdravlja
ono, uđeš s njom u lift, kažeš dobar dan a ona šuti. i tako uvijek i prema svim susjedima

Evo moje iskustvo;kad sam bila klinka imali smo susjedu koja je rijesavala takve i sl. probleme primitivnih ljudi na vrlo tada meni uzasan nacin a ona je rekla s primitivcem primitivno jer drugacije ne razumije,mozes ga samo napasti jedino tako razumije sto radi.Meni je ta recenica godinama bila uzasna a onda tokom godina i skupljenih iskustava shvatila sam da je 100 % u pravu.
Dakle :mjesto desavanja je moj stari stan.Doselili su se na izgled pristojni ljudi,intelektualci,dotepenci ali nakon mjesec dana sve moje impresije na prvu su bile krive,najgore od svega ja sam im prodala taj stan.Da ne duljim osvrnut cu se samo na jedan slucaj koji je prevrsio mjeru .Zena je rodila i prvo su stavili neku stalazu na uski hodnik a na stalazi se kocoperila najveca prozirna vreca sa usranim pelenama.Napominjem da imaju balkon.
Dolazila sam kuci s placa s vrecicama s hranom i pogled na te pelene a bilo je ljeto je prouzrocilo takav uzas i zgrazanje da sam pocela dozivati muza govoreci mu ,ne sjecam se rijecnika ali mi ide kad poludim,vidi primitivce stavili su mi svoja g... ispred vrata etc.
Nije otvorila vrata ali pelena nije vise nikad bilo.Isto sam napravila za ovcetinu.
Glasno,vikajuci da svi cuju, da je 21 vijek i da ne trebam tudji smrad u stanu i da postoje nape i prozor a ne luftanje na hodnik.Evo vec 10 mj. nisu to napravili.Totalno su se smirili i po drugim pitanjima i u vrlo smo dobrim odnosima.
Ako si fin primitivac tek tada nastavi i dalje ovako kad znam da sam u pravu
nista me ne sprecava da se pofajtam.
Kada sam se lijepo obratila jednom liku da ne unosi u mali lift bicikl jer ga cijelog isprlja s gumama ,cistacica mi je plakala sto svaki put izgubi ruke cisteci nepotrebnu prljavstinu,a imamo biciklanu skoro me je istuko no kada mu se zaprijetilo od strane drugih susjeda da ce mu gazda biti prijavljen za neplacanje poreza za najam stana sada lijepo odlaze bicikl u biciklanu.
Fakat mi je dosta primitivaca,kultura stanovanja je na niskim granama.

šenoa
08.11.2012., 14:49
i kod nas isto guraju bicikle u lift. i lift pun tragova kotača a i u prizemlju zidovi.
al nitko ne reagira, imam osjećaj da to samo mene smeta :ne zna: i da bi me gledali :eek: da prokomentiram na glas

goldfish
08.11.2012., 15:28
i kod nas isto guraju bicikle u lift. i lift pun tragova kotača a i u prizemlju zidovi.
al nitko ne reagira, imam osjećaj da to samo mene smeta :ne zna: i da bi me gledali :eek: da prokomentiram na glas

mene srce boli kad vidim da se iz objesti prlja i unistava imovina,ja sam podstanaru rekla da kad bude imao svoj stan neka lift isara,nabaca blata,vozi sta hoce a da ja svoju imovinu nisam ni dobila ni ukrala nego skupo platila i da nije arhitekta iz budalestine isprojektirao biciklanu,svi su me susjedi podrzali.Netko uvijek mora biti vodja jer cudan smo mi narod,svi jednako misle ali se nebi mjesali....stoga navali nemas sta izgubiti

free spirit
08.11.2012., 16:00
ne živim na vrbanima III, ali me ova diskusija o transportu bicikla liftom potakla da napišem svoj razlog za takav "prijevoz":
u mojoj zgradi isto postoji prostorija za bicikle u prizemlju, no u zadnjih 10 godina je iz te zaključane prostorije moj bicikl triput ukraden (svaki put drugi da ne bi bilo zabune).
srećom pa osiguranje pokriva taj slučaj (ako postoje tragovi provale na vratima spremišta) i srećom da čuvam račune za kupovinu bicikla, ali u neko doba mi je dosadilo razmišljati hoću li ujutro imati prijevoz ili ću juriti na taxi, a nakon posla na policiju (ako se želim naplatiti po polici osiguranja), tako da zadnjih par godina "uništavam" lift prijevozom bicikla.

goldfish
08.11.2012., 16:31
Treba organizirati zakljucavanje ulaznih vrata,imati video nadzor,posebnu bravu na biciklani.Kod nas nije bilo kradje u biciklani ali je na stubistu jer kada je nesto na izvolte kradljivci kokosari odmah odrade posao.Problem je da poneki susjedi otvaraju ulazna vrata svima koji pozvone i tu mora biti reda.Posta i,dostavljac novina imaju kljuc a ostali koji nisu iz stubista nemaju sto raditi u stubistu.Kod nas je ubacivanje reklamnog materijala zabranjeno,postoji obavjest na ulaznim vratima stoga nema otvaranja za ubacivanje reklamnog materijala,prosjacima,prodavacima,kradljivcima etc.
Postoje stubista na Vrbanima III koji su za pozeliti,imaju video nadzor,nema izlijepljenih reklama,imaju cvijece ispred ulaznih vrata,uredne portofone.Znaci moze se!

goldfish
08.11.2012., 16:39
ne živim na vrbanima III, ali me ova diskusija o transportu bicikla liftom potakla da napišem svoj razlog za takav "prijevoz":
u mojoj zgradi isto postoji prostorija za bicikle u prizemlju, no u zadnjih 10 godina je iz te zaključane prostorije moj bicikl triput ukraden (svaki put drugi da ne bi bilo zabune).
srećom pa osiguranje pokriva taj slučaj (ako postoje tragovi provale na vratima spremišta) i srećom da čuvam račune za kupovinu bicikla, ali u neko doba mi je dosadilo razmišljati hoću li ujutro imati prijevoz ili ću juriti na taxi, a nakon posla na policiju (ako se želim naplatiti po polici osiguranja), tako da zadnjih par godina "uništavam" lift prijevozom bicikla.

Oprosti ali u starom stanu sam zivila na petom katu .Imam bicikl koji je kostao prije 8 g. 10.000,00 kn i nosila sam ga na peti kat ja zensko sitna i nejaka a moj susjed grmalj od 2m koji u zubima moze ponijeti bicikl gurao ga je u lift i sustavno ga unistavao.
Imas bicikl,kradu se bicikli,imas ti problem stoga ne unistavaj zajednicku imovinu .Razmisljaj na taj nacin da nosis bicikl ako ga nemozes ostaviti u biciklanu.

neli5
13.11.2012., 10:24
zna li netko kad nam se otvara Pan Pek?
i ima li kakvih novosti uopće u onim sudskim procesima protiv Zg Gradnje i Geoprojekta zbog vode/cijevi?

solar
13.11.2012., 10:36
izbrisao sam nepotrebni off chat i prepucavanja - molim vas da pazite jer takvim upisima tema postaje nepregledna i beskorisna.

šenoa
14.11.2012., 07:33

rekao bih da je sve spremno i namješteno unutra. očito samo još dozvolu čekaju, ili okrugli datum za otvorenje (npr. 1.12.)

morrak
14.11.2012., 07:58
Ili čekaju shopping centar jer ne smatraju da im je kvart sam po sebi dovoljno tržište...

šenoa
14.11.2012., 08:29
ma ima u kvartu i više nego dovoljno kupaca
ponekad idem u pekaru martin (onu pokraj spizze) al najčešće idem preko na stare vrbane u mlinar jer ipak preferiram takvu vrstu kruha / peciva

otvaranjem sh centra sigurno ćemo unutar njega dobiti i mlinara i dubravicu itd. i tada će sigurno biti teško opstati malim privatnim pekarama

u pekari "vrbani" bio sam 2 puta i nikako mi nije sjela. ne prolazim onuda često al imam osjećaj da je uvijek prazna. njima je panpek velika konkurencija

Rikaca
14.11.2012., 09:12
u pekari "vrbani" bio sam 2 puta i nikako mi nije sjela. ne prolazim onuda često al imam osjećaj da je uvijek prazna. njima je panpek velika konkurencija

prevario bi se, trebaš doći oko pola 7 ujutro, gužvu naprave radnici "Tehnike" koji si kupuju burek i ostalo. a i inače preko dana imaju ljudi, prema toj pekarnici gravitiraju ljudi iz okolnih zgrada.

goldfish
14.11.2012., 12:20
prevario bi se, trebaš doći oko pola 7 ujutro, gužvu naprave radnici "Tehnike" koji si kupuju burek i ostalo. a i inače preko dana imaju ljudi, prema toj pekarnici gravitiraju ljudi iz okolnih zgrada.

Sigurna si da u pekari Vrbani kupuju radnici Tehnike,ja sam ih ljetos vidjala u Martinu?!

Rikaca
14.11.2012., 13:00
Sigurna si da u pekari Vrbani kupuju radnici Tehnike,ja sam ih ljetos vidjala u Martinu?!

Vjerojatno u Martin dolaze oni koji rade shopping centar, a u Vrbane oni koji rade školu :) No, to nije ni bitno, neka obje rade, barem je veći izbor kruha i peciva u kvartu :mig:

goldfish
14.11.2012., 21:37
Poginula,mislim,zenska osoba jer je obucena u nesto svijetlo.Vozac pobjegao.Mislila sam da se opet netko zapalio medjutim desilo se najgore dosla hitna i samo je pokrili crnom vrecom.....

šenoa
15.11.2012., 07:33
baš čitam u večernjem. strašno! usmrtio pješakinju na horvaćanskoj i pobjegao ...

goldfish
15.11.2012., 09:14
baš čitam u večernjem. strašno! usmrtio pješakinju na horvaćanskoj i pobjegao ...

Sve sam NAZALOST vidjela s prozora,ocevid je trajao do 2 u noci.Grozno je kada tijelo lezi na cesti nekoliko sati,na kraju dosli vatrogasci i oprali cestu.Hitna,pogrebnici i policajci su s dignitetom obradili les,jadna zena.
Mislila sam da se nesto zapalilo zato sam i dosla na prozor,ljudi ne prelazite cestu van pjesackog prelaza ima vozaca koji su totalne budale.
Nestao zivot u sekundi.

morrak
15.11.2012., 09:23
Disclaimer na početku: Ne mislim ništa loše vezano za tragediju o kojoj se priča niti podržavam pijane budale za volanom!

Nije problem u tome da pređeš cestu gdje nije zebra - ako si za to sposoban. Treba znati procjeniti koliko imaš vremena, kakav je promet, po mogućnosti raspored obližnjih semafora otkud dolaze auti - i nikad nemam problema s time, no često su oni koji stradaju stari ili zbunjeni koji najčešće niti ne pogledaju pošteno kud idu i onda ih mmože spasiti samo dobar vozač i dovoljno vremena za reakciju.

Ovo jučer je tipična kombinacija poginulog pješaka - starica sa štapom za hodanje je izletila na cestu (upitno jel uopće pogledala/vidjela auto da ide), vozač je bio piijan pa je upitno dal ju je uopće vidio i ako je dal je bio sposoban reagirati.

Nikako ne branim pijanstvo za volanom (i u svojih 10 godina nikad pijan vozio nisam), no samo su dvije krivice vozača - pijana vožnja i bježanje s mjesta nesreće. Nije ju pokupio na nogostupu nego je ona izletila na cestu.

šenoa
15.11.2012., 11:50
nevezano uz nesreću, to križanje na horvaćanskoj je inače loše izvedeno. pogotovo skretanje ulijevo prema kvartu

morrak
15.11.2012., 12:29
Ma to je tak projektirano kad još nije bilo Vrbana III. Budu oni roširali kad se počnu stvarati gužve - produžena traka za lijevo, duže zeleno za skretanje, a možda se i sjete napraviti pravo križanje tamo kod crkve di sad samo možeš prema gradu iz kvarta.

zagorec27
15.11.2012., 13:16
Nešto će morati napraviti jer sad u popodnevnoj špici se čeka dosta za skretanje u kvart, a što će tek bit kad se otvori shopping centar...

goldfish
15.11.2012., 13:50
Ja sam se samo ,onako ljudski,osvrnula na nesrecu i ono sto je islo uz to.Vozac je pobjegao,da li je bio pijan,mlad lud ili nesto trece neznam.Da je pjesakinja kriva sigurno da jeste necemo znati zasto joj se nesreca dogodila,nepaznja,pijanstvo,rastrojenost.No bez obzira na sve cinjenice bas me je potreslo gledati kada hitna konstatira smrt i pokriva les i kada dolaze mrtvacka kola i slazu najlon u limeni lijes i stavljaju je unutra.
Ja isto prelazim cestu na neobiljezenom,svjesna sam da nije ok ali jeb...svi smo krvavi ispod koze.
Pokoj joj dusi.

šenoa
15.11.2012., 14:51
Nešto će morati napraviti jer sad u popodnevnoj špici se čeka dosta za skretanje u kvart, a što će tek bit kad se otvori shopping centar...

meni se x puta dogodilo dok skrećem lijevo da mi auto koji iz suprotnog smjera skreće lijevo za stare vrbane uđe u moju traku jer je križanje slabo označeno.
tko ne pozna naš dio grada ne kuži da ta traka ide tako ukoso

goldfish
15.11.2012., 22:54
Molim hitno preporuku salona za manikuru(geliranje) u kvartu.Jedan salon u kvartu je katastrofa,upravo su mi se nokti nakon 6 dana raspali.Dala sam im sansu dosta dugo i vrijeme je za promjenu.Hvala unaprijed za svaku obavijest.

Beppinna
17.11.2012., 13:30
I ja bih molila preporuku za kozmetičarku u kvartu. Da li je tko bio kod kozmetičarke u J-10? i u Biomarina u K2-4? Kakva su iskustva?

chikavelja
28.11.2012., 15:36
Pozdrav,

Da li je itko od vas cuo o projektu izgradnje opticke pristupne mreze za naselje Vrbani III?
Naime Zagrebacki Holding je odabrao upravo Vrbane III kao prvi kvart za navedeni projekt.

goldfish
28.11.2012., 16:25
Pozdrav,

Da li je itko od vas cuo o projektu izgradnje opticke pristupne mreze za naselje Vrbani III?
Naime Zagrebacki Holding je odabrao upravo Vrbane III kao prvi kvart za navedeni projekt.

imam cijelu dokumentaciju ali nisam jos procitala....

chikavelja
28.11.2012., 17:18
Zanima me kako ljudi razmisljaju o tom projektu, da li su uopce informirani i kako cijelo naselje dise?

Konkretno taj projekt je veliki korak unaprijed za cijelo naselje ali nekako se bojim da ima skeptika....

šenoa
29.11.2012., 08:14
a što to konkretno znači?

koj poboljšanja donosi?

nadam se samo da neće biti još novih ormarića oko zgrade i po stubištu kakve je postavio bnet

chikavelja
29.11.2012., 09:16
a što to konkretno znači?

koj poboljšanja donosi?

nadam se samo da neće biti još novih ormarića oko zgrade i po stubištu kakve je postavio bnet

Najbitnije poboljšanje koje donosi je da razbija monopol Bneta u području koaksijalne pristupne mreže i monopol HTa u području bakrene parice kao pristupne mreže. Pristup optičkoj pristupnoj mreži će imati svi operateri što osigurava tržišno natjecanje a krajnji rezultat će biti jeftinija i kvalitetnija usluga nego sada.

Ostala poboljšanja su tehničke naravi, daleko veće brzine i propusnost pristupne mreže što HT i Bnet postojećom infrastrukturom ne mogu pratiti, Bnet pogotovo, vec imaju problema sa kapacitetom na Vrbanima III.

kety66
29.11.2012., 09:24
Quote:
neli5 kaže: Pogledaj post

rekao bih da je sve spremno i namješteno unutra. očito samo još dozvolu čekaju, ili okrugli datum za otvorenje (npr. 1.12.)

Pa dajte tko zna da mi pojasni gdje se otvara Pan-pek Vrbani ili Prečko,gjde točno;zna li netko??'

šenoa
29.11.2012., 10:10
Pa dajte tko zna da mi pojasni gdje se otvara Pan-pek Vrbani ili Prečko,gjde točno;zna li netko??'

u Palinovečkoj, žuto-zelena zgrada, prva istočno od one gdje je ZABA na križanju
to ti je par minuta pješke od horvaćanske
i biti će odmah uz shopping centar Point

šenoa
29.11.2012., 10:20
Najbitnije poboljšanje koje donosi je da razbija monopol Bneta u području koaksijalne pristupne mreže i monopol HTa u području bakrene parice kao pristupne mreže. Pristup optičkoj pristupnoj mreži će imati svi operateri što osigurava tržišno natjecanje a krajnji rezultat će biti jeftinija i kvalitetnija usluga nego sada.

Ostala poboljšanja su tehničke naravi, daleko veće brzine i propusnost pristupne mreže što HT i Bnet postojećom infrastrukturom ne mogu pratiti, Bnet pogotovo, vec imaju problema sa kapacitetom na Vrbanima III.

sve nabrojano zvuči ok
al što to znači za naše zgrade? da li će provući kabele kroz postojeće kanale ili će dodatno narušiti izgled kvarta i stubišta?
svake 2 godine netko nešto extra provlači po kvartu

i još pitanje OT - jel vip TV isto što i bnet? negdje sam pročitao da je vip kupio bnet

morrak
29.11.2012., 10:24
Ako grad provlači, a u kvartu postoji ukopana DTK infrastruktura, onda neće biti novih Bnet kutija.

Stubište je druga priča:
- Da li stubište ima prikladne kanalice kroz koje se mogu provlačiti dodatni kablovi?
- Ako da, da li stanari žele platiti isto (jer je jeftinije i jednostavnije (čitaj brže) nešto "nadodati" na zid)
itd.

jel vip TV isto što i bnet? negdje sam pročitao da je vip kupio bnet

Jel T-Com isto što i Iskon? (prvi je kupio drugog)

chikavelja
29.11.2012., 10:36
sve nabrojano zvuči ok
al što to znači za naše zgrade? da li će provući kabele kroz postojeće kanale ili će dodatno narušiti izgled kvarta i stubišta?
svake 2 godine netko nešto extra provlači po kvartu

i još pitanje OT - jel vip TV isto što i bnet? negdje sam pročitao da je vip kupio bnet

Naselje je novo i predviđena je kanalizacija za takve projekte kroz kvart. Medjutim na zgradama ce vjerojatno biti potrebno odraditi minimalne zahvate. Nisam siguran, postoji mogucnost da je i to predvidjeno u nacrtima.

Razumijem da postoje negodovanja sto se tice radova, i sam osobno ne zelim nikakve radove, ali gledajuci dugorocno, ovaj projekt je svakako dobra stvar za cijelo naselje.

Zamislite samo koliko smo morali placati prikljucak za telefon. Danas je nezamislivo da neka zgrada nema npr. telefonski prikljucak. U proslosti su takve zgrade i naselja postojali i isto je trebalo odraditi odredjene radove po kvartu i zgradama kako bi se telefonski prikljucak uveo. Trenutno je to standard, isto kako ce opticka infrastruktura biti standard kroz 10tak godina. Tada ce u ponudi biti telekomunikacijske usluge koje se nece moci pruzati preko koaksijalne i bakrene pristupne mreze i pokazati ce se potreba da se provede opticka infrastruktura. Jedina razlika sto ce tada to provlacenje trebati platiti korisnici, nece biti dio projekta koji u ovom slucaju financira grad.

Takodjer, zaboravio sam spomenuti, opticka infrastruktura podize vrijednost nekretnina u cijelom kvartu. Isto kao sto prikljucak na vodu, struju, plin i telefon utjecu na vrijednost neke nekretnine.

Negdje treba probiti led sa uvodjenjem tehnologija koje ce za par godina biti standard, ovo je samo prilika da cijelo naselje navedeno dobije besplatno.

Sto se tice VIP TV-a, istina je da je VIP kupio Bnet, medjutim VIP TV nije isto sto i Bnet. Da pojasnim, VIPnet se kao fixni pruzatelj telekomunikacijskih usluga oslanja na bakrenu infrastrukturu (telefonski prikljucak) u vlasnistvu HT-a, dakle navedenu moraju iznajmljivati. Kako bi se pokusali osloboditi toga, kupili su Bnet i time imaju pravo na koaksijalnu infrastrukturu i ne moraju provlaciti svoju. Buduci da postoje podrucja gdje ne mogu provuci koaksijalnu infrastrukturi i/ili korisnici to ne zele jer nisu informirani/educirani o odredjenim prednostima, VIP je primoran iznajmljivati HTovu infrastrukturu kako bi dosao do krajnjeg korisnika.

Da odmah upotrijebim ovo kao primjer, ukoliko uspije ovaj projekt uvodjenja opticke infrastukture u naselje, eliminirani su svi oblici monopola i gorenavedenih slucajeva i korisnik sam moze birati svog pruzatelja usluga (VIP, HT, Amis, Iskon, Bnet, Optima i ostali) jer ce ista ta infrastruktura biti dostupna svima, jer mora biti dostupna svima kako je odredila Hrvatska agencija za telekomunikacije.

chikavelja
29.11.2012., 10:40
Ako grad provlači, a u kvartu postoji ukopana DTK infrastruktura, onda neće biti novih Bnet kutija.

Stubište je druga priča:
- Da li stubište ima prikladne kanalice kroz koje se mogu provlačiti dodatni kablovi?
- Ako da, da li stanari žele platiti isto (jer je jeftinije i jednostavnije (čitaj brže) nešto "nadodati" na zid)
itd.

Jel T-Com isto što i Iskon? (prvi je kupio drugog)

Idem redom:
-Nisam siguran za stubiste, kada su provlacili isto u centru grada (Gajeva ulica, kod mojih roditelja), provukli su kroz postojece kanale, moguce da se tako moze napraviti i ovdje na Vrbanima. Ja sam u zgradi Jug7 ali nisam imao prilike pregledati kako stvari stoje, za to ce mi trebati pomoc upravitelja sa nacrtima.

-stanari ne placaju nista, sve rjesava Zagrebacki Holding (grad), po naselju i po zgradama.

-T-Com je kupio Iskon jer im je Iskon bio prijetnja. Sada je samo marketinska razlika izmejdu Iskona i T-Coma. Iskon koristi (kao i ostali) HT-ovu infrastrukturu za pruzanje usluga.

morrak
29.11.2012., 10:42
Sve to stoji, osim:
- Iskon je daleko povoljniji od T-com-a (npr najjači paket iskona je 270kn sve flat, dok je t-com sad tek poceo s tim paketima, gdje je najskuplji još uvijek puno lošiji, abarem 20% skuplji)
- grad povlaći do zgrada. sumnjam da će se igrati do svakog stanara.

chikavelja
29.11.2012., 10:47
Sve to stoji, osim:
- Iskon je daleko povoljniji od T-com-a (npr najjači paket iskona je 270kn sve flat, dok je t-com sad tek poceo s tim paketima, gdje je najskuplji još uvijek puno lošiji, abarem 20% skuplji)
- grad povlaći do zgrada. sumnjam da će se igrati do svakog stanara.

-Tocno tako, ali Iskon mora iznajmljivati infrastrukturu od HTa, navedeni slucaj se desava jer je T-Com pohlepan pa naplacuje vise. U slucaju natjecanja, naravno da ce Iskon prikupiti vise korisnika, ista stvar ce biti kada bi svi koristili jedan oblik infrastrukture dostupne svima (u ovom slucaju optika). Klali bi se medjusobno a glavni profiteri bi bili korisnici koji bi imali vrhunsku uslugu po niskim cijenama

-projekt je FTTH (Fiber-To-The-Home) i sve financira Zagrebacki Holding, dakle, naselje i zgrade i dom.

Rikaca
29.11.2012., 16:41
-Tocno tako, ali Iskon mora iznajmljivati infrastrukturu od HTa, navedeni slucaj se desava jer je T-Com pohlepan pa naplacuje vise. U slucaju natjecanja, naravno da ce Iskon prikupiti vise korisnika, ista stvar ce biti kada bi svi koristili jedan oblik infrastrukture dostupne svima (u ovom slucaju optika). Klali bi se medjusobno a glavni profiteri bi bili korisnici koji bi imali vrhunsku uslugu po niskim cijenama

-projekt je FTTH (Fiber-To-The-Home) i sve financira Zagrebacki Holding, dakle, naselje i zgrade i dom.

Ne razumijem se previše u tehnikalije, ali znam da mi imamo optiku (zgrada K3-A) još od useljenja, min. brzina pristupa internetu je 5/5 Mbps. Obzirom da su se ostali stanari bunili protiv kanalica po stubištu (jer se tada još nije pojavio Bnet i ostali operateri pa nije bilo nikakvih kanalica po stubištu kao sad), optički kabel je Vodatel (sadašnji Metronet) vukao kroz okno lifta, tako da nisu nagrdili stubiše.

šenoa
29.11.2012., 16:41
bnet je napravio s...e sa svojim kutijama po stubištu

tek naknadno sam saznao da su to izveli jer im je tako jeftinije nego da plate ht-u

sad ću pripaziti da nas opet netko na isti način ne namagarči

sve se može izvesti samo ih treba pokazati da ne pristajemo na njima najjeftinije rješenje

uostalom, da živimo u privatnim kućama sigurno ne bi dozvolili da nam svaki provider okači kutiju na kuću

pa zato bi onda na stubište? a providera će svakim danom biti sve više ...

skupo smo platili svoje kvadrate i red bi bio da se i takvi radovi rade "na nivou" i da zgrada i stubište zadrže postojeći izgled

chikavelja
29.11.2012., 16:52
@Rikaca:
-ovo je zanimljivo rjesenje, vjerujem da i to dolazi u obzir

@šenoa:
-u potpunosti se slazem! Treba odabrati najbolje rjesenje i drzati se toga. Zadnje sto zelim(o) je da nepotrebno nagrdjuju zgradu! Sto se Bneta tice, cuo sam da su katastrofa sto se toga tice i da primjenjuju takvu metodu.

Inace, da ponovim, ovaj projekt je "tocka na i" sto se tice uvodjenja infrastrukture, nakon uvodjenja opticke infrastrukture, niti jedan operater nece morati uvoditi neku svoju jer ce ima ova biti dostupna. Osim ako stanari ne pristanu na ovi pa se svaki operater negdje u buducnosti sjeti uvoditi svoju.

I sada sam se sjetio, opticka infrastruktura koristi staklo kao vodic signala (svjetlo). Staklo nije osjetljivo kao telefonska zica ili koaksijalni kabel na elektromagnetsku interferenciju sto znaci da opticki kabel moze ici kroz strujne kanale. Treba istraziti i tu mogucnost, u zgradi mojih roditelja su tako provukli do stanova. Sa telefonskom zicom i koaksijalnim kabelom npr. se ne moze to izvesti i zato se uvode kako se uvode i zato stanari imaju primjedbe!

goldfish
29.11.2012., 16:55
Imam dokumentaciju o projektu,nisam uspjela postaviti tekst pa evo nekoliko natuknica;
Projekt je izradjen za Vrbane III jer je naselje urbanisticki dobro izgradjeno za projekt,ima 2400 korisnika sto je idealno za projekt.Zahvati bi bili minimalni.Naselje je podjeljeno u cetiri distribuciska cvora,dist. cvor bi bio vezan na postojecu kabelsku kanalizaciju mikrorovovima tehnologijom mikrocijevi i mikrokabela.Mikrocijevima bi se doslo do ulaza u zgradu gdje bi se postavio razvodni ormar u kojem se distribucijska mreza veze na kucnu instalaciju.
Troskovi su u gradjevinskim radovima,minimalni,ucinak znatan u tehnologiji i cijeni.Takodjer bi bili vezani i semafori,nadzorne kamere etc. a koliko sam shvatila financirao bi grad iz fondova.
Dakle; imamo sansu za bolje sutra.
Ja sam platila tel. prikljucak 800 kn kad sam se doselila i jedva sam se T.coma rijesila...dakle

chikavelja
29.11.2012., 16:59
@goldfish:
-hvala na copy/pasteu, takodjer i na direktnom primjeru sto se prikljucka tice.

Svi smo kad-tad platili prikljucak, u ovom slucaju casti Zagrebacki Holding :). I rjesavamo se nezeljenih operatera, svatko bira svog.

goldfish
29.11.2012., 17:19
...takodjer bi se na daljinu ocitavala struja,plin,voda,alarmi,semafori i mnogo stosta drugo...

šenoa
29.11.2012., 19:11
goldfish, znači li to da će do svakog sata za struju, vodu i do svakog plinskog brojila vući žice?!

goldfish
29.11.2012., 22:20
goldfish, znači li to da će do svakog sata za struju, vodu i do svakog plinskog brojila vući žice?!

Napisala sam sto sam iscitala iz studije,nemam pojma ,vjerojatno na forumu ima netko tko se kuzi u opticke kablove.Koliko znam opticki kabel je tanak kao dlaka s glave,koji je sistem za ocitanje brojila pa vidjet cemo,glavnu infrastrukturu imamo a ostalo kazu da nije problem staviti u funkciju.
Mislim da je cijela stvar dobra za naselje i svakako ce nam podici kvalitetu stanovanja i vrijednost stanova.
Ovo sto su nam kabelski operateri napravili od stubista sami smo si krivi tj. predstavnici stubista sto su dozvolili nered.
Kod mene je B net unistio podnu izolaciju na tavanu i imamo problem s vlagom no upravo mjenjamo stiropor i vise nece biti da tko god se sjeti vrslja po krovu i busi rupe i unistava nasu imovinu.

zagorec27
30.11.2012., 07:15
Kod nas je došao Bnet prije godinu dana i ništa nisu bušili, nego su proveli kabele kroz postojeću instalaciju i ništa se ne vidi, osim ormarića na cesti ispred ulaza! Znači može se kad im se zabrani da rade bez bušenja... ;)

chikavelja
30.11.2012., 08:13
Malo sam gledao po zgradi (Jug7) i primjetio sam par stvari, ovo su pretpostavke i nemojte me uzeti za rijec:

-Plin: Brojilo je u stanu i ima bezicni modul za ocitavanje. Lik iz plinare dodje ispred vrata i ocita brojilo. Kako ce tocno izgledati, nemam pojma. Moguce da kada dovedu optiku u stan, dodaju jos jedan bezicni modul koji ce ocitavati brojilo.

-Voda: Vodomjeri su u ormaru, 4 po katu (svaki kat ima 4 stana u J7). Svako brojilo je povezano sa crnom zicom do kutijice u ormaru, znaci da izgleda postoje kanalice do vodomjera. Moguce da je ta kutijica sustav za daljinsko mjerenje pa ih samo treba povezat na mrezu.

-Struja: Struju nisam imao prilike vidjeti kroz ormaric ali do strujnih kutija ide hrpa kanalica tako da je to po meni najmanji problem. Da ponovim, opticki kabel nije osjetljiv na elektromagnetsko polje pa bez problema moze ici kroz strujne kanale.

Peppa Pig
30.11.2012., 10:50
jucer demontirana dizalica, izgleda da neko vrijeme nista od nebodera

nateee
30.11.2012., 16:21
I ja bih molila preporuku za kozmetičarku u kvartu. Da li je tko bio kod kozmetičarke u J-10? i u Biomarina u K2-4? Kakva su iskustva?

malo kasno ali.. Biomarin je :top: .. nisam nikada bila kod vlasnice već kod Magdalene i svaki put sam zadovoljna.. od čišćenja lica, korekcije obrvi, ...

a nokti - prečko.. ! po 5 tjedana gel drzi bez ikakvih raslojavanja, neurednosti, ulaska zraka i sl.

šenoa
30.11.2012., 19:22
jucer demontirana dizalica, izgleda da neko vrijeme nista od nebodera

moraju prvo prodat lokale i urede iz narančaste zgrade tamo. a onda će dignut neboder. tko bi kupio ured zna da će mu tamo 2 godine rondat i prašit po cijele dane

Beppinna
01.12.2012., 09:21
malo kasno ali.. Biomarin je :top: .. nisam nikada bila kod vlasnice već kod Magdalene i svaki put sam zadovoljna.. od čišćenja lica, korekcije obrvi, ...

a nokti - prečko.. ! po 5 tjedana gel drzi bez ikakvih raslojavanja, neurednosti, ulaska zraka i sl.

Hhaha, nikad nije kasno, thx.

Beppinna
02.12.2012., 16:25
Ne znam da li je to slučajno, ali, čini mi se da se burek iz Martina, katastrofa, pokvario. Prije je bio, možda, najbolji u gradu, a sad, nikakav. Burek od sira - nema sira.:ne zna: I to već 2x

MasterWindu
04.12.2012., 08:45
Očito sve zgrade u kvartu nisu jednako izvedene, ili teleoperateri nisu znali (htjeli) riješiti problem na normalan način. Navodim primjere iz vlastitog iskustva.
U zgradi K2-4 postoji ružno postavljena instalacija po hodnicima s najjeftinijim ružnim kanalicama koje je netko uspio proizvesti, ljudi po njima zapinju i nogama, pola ih je već razvaljeno. Očito je to dozvolio predstavnik stanara (sa ili bez dogovora sa sustanarima). I to stoji tako već preko nekoliko godina. I to je radio Vodatel, Metronet i neki takav levi, nadajući se vjerojatno da će okrenuti jednostavno kakvu paru.
U zgradama J-4 i J-7 (prva je primjer VIPnet na infrastrukturi BNeta, a u drugom BNet), ne postoje nikakve dodatne vidljive instalacije. Operater se preko "zdenca" (sabirnice svih instalacija) spaja na vertikalu, gdje se onda (u ova dva slučaja-koaksijalac) veže za postojeću TV instalaciju zgrade, naravno po dozvoli budućeg korisnika. I gubi se mogućnost "live view-a" analognog signala one kamerice pred ulazom koju je zggradnja postavila jer je bilo jeftinije rješenje od video portafona (a i dokone bakice mogu 24/7 gledati ulaz u zgradu - dok videoportafon pušta sliku samo onome kome se zvoni i to samo u tom trenutku).
Da li će se razviti neka bolja "borba za korisnike" + snižavanje cijena, nekako nisam siguran, čak nisam ni siguran da se operateri moraju prebaciti na optiku (oni koji već imaju infrastrukturu po zgradama - ipak je to trošak) jer je kvaliteta fixne telefonije i preko VOiPa već dovoljno dobra (onima koji uopće još i koriste fixni telefon), a postojeće brzine interneta su više nego dovoljne prosječnom kućanstvu, kolikogod ljudi kukali o slabim brzinama. Pa pobogu, bez problema se streamaju HD filmovi, i to dva različita kanala na dva različita displaya. U čemu je onda problem?
A prepustit uslugu nekom manjem teleoperateru (amis, BtNet i slični, ima ih i za koje baš i nisam čuo) je isto kao i kupiti Daciju ... korektan auto, jeftiniji od "brendova", odveze od tocke A do tocke B ... da li ga itko u kvartu vozi?
Tako da ... bumo vidli ... :kava:

chikavelja
04.12.2012., 12:35
Očito sve zgrade u kvartu nisu jednako izvedene, ili teleoperateri nisu znali (htjeli) riješiti problem na normalan način. Navodim primjere iz vlastitog iskustva.
U zgradi K2-4 postoji ružno postavljena instalacija po hodnicima s najjeftinijim ružnim kanalicama koje je netko uspio proizvesti, ljudi po njima zapinju i nogama, pola ih je već razvaljeno. Očito je to dozvolio predstavnik stanara (sa ili bez dogovora sa sustanarima). I to stoji tako već preko nekoliko godina. I to je radio Vodatel, Metronet i neki takav levi, nadajući se vjerojatno da će okrenuti jednostavno kakvu paru.
U zgradama J-4 i J-7 (prva je primjer VIPnet na infrastrukturi BNeta, a u drugom BNet), ne postoje nikakve dodatne vidljive instalacije. Operater se preko "zdenca" (sabirnice svih instalacija) spaja na vertikalu, gdje se onda (u ova dva slučaja-koaksijalac) veže za postojeću TV instalaciju zgrade, naravno po dozvoli budućeg korisnika. I gubi se mogućnost "live view-a" analognog signala one kamerice pred ulazom koju je zggradnja postavila jer je bilo jeftinije rješenje od video portafona (a i dokone bakice mogu 24/7 gledati ulaz u zgradu - dok videoportafon pušta sliku samo onome kome se zvoni i to samo u tom trenutku).
Da li će se razviti neka bolja "borba za korisnike" + snižavanje cijena, nekako nisam siguran, čak nisam ni siguran da se operateri moraju prebaciti na optiku (oni koji već imaju infrastrukturu po zgradama - ipak je to trošak) jer je kvaliteta fixne telefonije i preko VOiPa već dovoljno dobra (onima koji uopće još i koriste fixni telefon), a postojeće brzine interneta su više nego dovoljne prosječnom kućanstvu, kolikogod ljudi kukali o slabim brzinama. Pa pobogu, bez problema se streamaju HD filmovi, i to dva različita kanala na dva različita displaya. U čemu je onda problem?
A prepustit uslugu nekom manjem teleoperateru (amis, BtNet i slični, ima ih i za koje baš i nisam čuo) je isto kao i kupiti Daciju ... korektan auto, jeftiniji od "brendova", odveze od tocke A do tocke B ... da li ga itko u kvartu vozi?
Tako da ... bumo vidli ... :kava:

Nisam sasvim razumio ovaj drugi dio. Da li to znaci da je losa ideja dopustiti ZG Holdingu da ulazu u opticku infrastrukturu u nasem naselju jer trenutno ne postoji potreba za time? I nikad nece bit?

morrak
04.12.2012., 12:47
Ne, to znači da im ne treba dati da rade što žele nego ih natjerati da to naprave kulturno i praktično - a za osobu koja će to koristiti je to plus u vrijednosti (barem dok ne postane nekakav standard kakav je danas telefon i internet)

chikavelja
04.12.2012., 12:50
Ne, to znači da im ne treba dati da rade što žele nego ih natjerati da to naprave kulturno i praktično - a za osobu koja će to koristiti je to plus u vrijednosti (barem dok ne postane nekakav standard kakav je danas telefon i internet)

U potpunosti se slazem :).
Ma mislio sam da se podrazumijeva da moraju to napraviti kako spada, na sranja nitko nece pristati. Samo mi argument da je danas prosjecnom korisniku dovoljno ono sto ima ne drzi vodu.

morrak
04.12.2012., 12:54
Gle, dedi i baki i dobrom dijelu 50-godišnjaka ne treba uopće internet. Većini su današnje 5/0.5 Mbit brzine i više nego dovoljne, a za informatičare, neke firme i ljude koji puno skidaju je što više to bolje, a da ne pričam o simetričnoj vezi koja je glavni razlog što se koristi hosting umjesto vlastitih servera.

chikavelja
04.12.2012., 13:01
Gle, dedi i baki i dobrom dijelu 50-godišnjaka ne treba uopće internet. Većini su današnje 5/0.5 Mbit brzine i više nego dovoljne, a za informatičare, neke firme i ljude koji puno skidaju je što više to bolje, a da ne pričam o simetričnoj vezi koja je glavni razlog što se koristi hosting umjesto vlastitih servera.

Slazem se. Ali isto tako mislim da ce ta vecina u blizoj buducnosti postati manjina i onda se povlaci pitanje, zasto zbog te manjine (tada vecine) nije ostvaren future-proof projekt? Te zasto sada kada se stvorila kriticna masa koja zeli takve usluge treba platiti za opticku infrastrukturu kao sto se u proslosti placalo uvodjenje telefonske zice. Tada isto dedama i bakama nije trebao telefon, pisali su pisma.

Ono sto mislim da je poanta ove diskusije, razmjena misljenja i pogleda na ovaj projekt, edukacija i informiranje. Ljudi ne gledaju na to na isti nacin, mozda ne razumiju sve prednosti ili im je jednostavno takav nacin razmisljanja.

morrak
04.12.2012., 13:20
Uvijek je teško uvoditi nove tehnologije u svim aspektima života, a posebno kad se to mora i platiti usred recesije.

Ljudi se boje novih stvari, a nitko im ne pojasni što točno to novo je i stoga odbojnost.

chikavelja
04.12.2012., 13:22
Uvijek je teško uvoditi nove tehnologije u svim aspektima života, a posebno kad se to mora i platiti usred recesije.

Ovo sve financira ZG Holding, stanari samo moraju dati svoj pristanak.

morrak
04.12.2012., 13:31
Ma da za ovo, ja pričam općenito...

šenoa
04.12.2012., 13:40
naravno da to donosi hrpu prednosti. i to je pohvalno

no to što je testno može značiti i hrpu problema - svako malo će isprobavat nove funkcije, neće imati iskustva s kvarovima i sl.
volio bih da se netko stručan iz naselja javi i da par savjeta

chikavelja
04.12.2012., 14:06
naravno da to donosi hrpu prednosti. i to je pohvalno

no to što je testno može značiti i hrpu problema - svako malo će isprobavat nove funkcije, neće imati iskustva s kvarovima i sl.
volio bih da se netko stručan iz naselja javi i da par savjeta

Možeš slobodno postaviti pitanja, potrudim se ja odgovoriti (dipl. ing. el. - telekomunikacijske mreze). Za pitanja koja ne znam, prije odluke se moze dogovoriti sastanak sa voditeljima projekta i oni bi trebali znati odogovoriti na sva pitanja :).

Ono sto je takodjer fora, nema nekih pretjeranig testiranja, oni posloze svu opremu, pospajaju sve sto ima, istestiraju spajanja i to je to. Iskustva imaju sa naseljem Novi Jelkovec i Spansko.

goldfish
04.12.2012., 21:22
@morak,sto mislis da su pedesetgodisnjaci starci,pa ljudi u najboljim godinama s iskustvom i u snazi...bez komentara daljnjeg vidjet ces kad i sam dodjes u te godine.
Sto se tice raznih operatera i postavljanja na neadekvatan nacin instalacija glavni krivac je predstavnik stanara koji nije nadgledao radove niti se ukljucio u iste.
Mi smo imali seljacinu kojem je dolazak u Zg bio ostvarenje sna pa sta ocekivati od takvog,njemu je sve dobro.Svi stanari su ga jednoglasno,na zalost,nakon 5 godina makli i sada imamo covjeka koji se jako trudi oko novca i potrebnih radova.
Tako vise nitko od operatera nemoze na krov bez znanja i provjere sto je ucinjeno.

Grugru
05.12.2012., 22:26
...
Mi smo imali seljacinu kojem je dolazak u Zg bio ostvarenje sna ....

Par puta sam zapoceo upis i stao, ali ovaj put moram jer svaki treci upis je oko toga :zubo:

Tebe nesto opako muce dotepenci :mig:

isprike svima za off

morrak
05.12.2012., 23:45
@morak,sto mislis da su pedesetgodisnjaci starci,pa ljudi u najboljim godinama s iskustvom i u snazi...bez komentara daljnjeg vidjet ces kad i sam dodjes u te godine.
Sto se tice raznih operatera i postavljanja na neadekvatan nacin instalacija glavni krivac je predstavnik stanara koji nije nadgledao radove niti se ukljucio u iste.
Mi smo imali seljacinu kojem je dolazak u Zg bio ostvarenje sna pa sta ocekivati od takvog,njemu je sve dobro.Svi stanari su ga jednoglasno,na zalost,nakon 5 godina makli i sada imamo covjeka koji se jako trudi oko novca i potrebnih radova.
Tako vise nitko od operatera nemoze na krov bez znanja i provjere sto je ucinjeno.

naveo sam nekoliko kategorija u kojoj nisu zajedno 50-godišnjaci i starci :) nešto si krivo shvatila ;)

prije 10 godina 50-godišnjaci su bili telci u šarena vrata za informatiku
danas je dobar dio njih (znači tadašnjih 40-godišnjaka) prosječni korisnik kompa, office-a i interneta - ništa napredno

ja kad dođem u te godine (a imam još ohoho), vjerojatno će se na internet ići bežično 10x većim brzinama nego danas, a adsl routeri će klincima biti ko nama danas telefoni s kružnim biranjem (makar sam i to koristio)

a za krivnju si u potpunosti u pravu - stanari su odabrali predstavnika, predstavniku se fučka, ovi rade što hoće, predstavnik kriv - indirektno krivi svi koji su ga izabrali ili ga nisu smjenili
iliti - što ste skuhali (odabrali), to jedete (imate) :kava:

goldfish
06.12.2012., 19:30
Par puta sam zapoceo upis i stao, ali ovaj put moram jer svaki treci upis je oko toga :zubo:

Tebe nesto opako muce dotepenci :mig:

isprike svima za off

Bila bih sretna da ne pisem tako ali to su cinjenice,meni je stalo do urednosti stubista i normalnog stanovanja.Svi koji su radili nered su se legitimirali tko su i sto su.
No,pustimo cinjenice evo informacija za one koji neznaju.Svako stubiste se trebalo prijaviti za prezentaciju novog projekta.Tako cemo na prezentaciji doznati vise.
U Palinoveckoj ulici tri stubista su orobljena.Dakle,ne otvarajte vrata svakom tko vam zvoni na portofon.Pazite na garazu,sumljivce tjerajte jer prije provala su zasigurno "snimali "teren.

šenoa
07.12.2012., 07:55
neki dan je MasterWindu pljuvao kamere na ulazima. a meni je ta kamera baš ok.

kad netko pozvoni prebacim na kameru. koliko puta su to bili oni s letcima i samo sam rekao da ostave na polici ispred.
otvaram poštaru i city expressu

isto tako smo pomoću te kamere vidjeli tko je uvijek ostavljao otvorena vrata ulaza (+ još ispod podmentne karton da ne bi netko drugi zatvorio).
susjedi s troje djece koja stalno idu van pa se vraćaju i sl. a roditeljima lijeno ustajat i otvarat im!!

koji su ulazi orobljeni? u kojoj zgradi u palinovečkoj?

i još da dodam - razni susjedi kod mene u ulazu ključeve su podijelili i dostavljačima novina (da ih ne bude ujutro :rofl:), spremačicama stanova, peglačicama, dadiljama... ključevi se dijele samo tako bez razmišljanja :ne zna:
ne kažem da će dostavljač novina orobiti ulaz ali može dalje dati ključ, kopirati i sl.

klompica
07.12.2012., 08:51
molim preporuku za frizerski umjerenih cijena (cut me je za mene preskup) na vrbanima III ili na starim vrbanima

ono najobičniji kvartovski frizerski gdje je fen frizura za srednju dužinu kose 50kn

morrak
07.12.2012., 08:53
Zato se pametni dogovore i svi slože pa ugrade jednake sigurnosne cilindre bez kopiranja gdje svi ključevi otvaraju ulaz i zajedničke prostorije, a svakom njegov stan - pa ti iskopiraj svoj i daj nekome...

Beppinna
07.12.2012., 11:41
naveo sam nekoliko kategorija u kojoj nisu zajedno 50-godišnjaci i starci :) nešto si krivo shvatila ;)

prije 10 godina 50-godišnjaci su bili telci u šarena vrata za informatiku
danas je dobar dio njih (znači tadašnjih 40-godišnjaka) prosječni korisnik kompa, office-a i interneta - ništa napredno
ja kad dođem u te godine (a imam još ohoho), vjerojatno će se na internet ići bežično 10x većim brzinama nego danas, a adsl routeri će klincima biti ko nama danas telefoni s kružnim biranjem (makar sam i to koristio)

a za krivnju si u potpunosti u pravu - stanari su odabrali predstavnika, predstavniku se fučka, ovi rade što hoće, predstavnik kriv - indirektno krivi svi koji su ga izabrali ili ga nisu smjenili
iliti - što ste skuhali (odabrali), to jedete (imate) :kava:

Volim čitati opservacije Đure Genijalca, uvijek me ostave bez teksta.
A nije ti Đuro palo na pamet da za 10 god. Interneta, kao takvog, neće niti biti? Nego će biti nešto što danas ne postoji? Ha Genijalče?

chikavelja
07.12.2012., 13:34
Svako stubiste se trebalo prijaviti za prezentaciju novog projekta.Tako cemo na prezentaciji doznati vise.

Da li znas mozda detalje, isla je neka obavijest za prijavljivanje za prezentaciju?
Ja nisam dobio nikakvu obavijest, da li je to samo za predstavnike stanara bilo?

goldfish
07.12.2012., 16:16
Da li znas mozda detalje, isla je neka obavijest za prijavljivanje za prezentaciju?
Ja nisam dobio nikakvu obavijest, da li je to samo za predstavnike stanara bilo?

Predstavnici stanara su trebali napraviti prijavu za prezentaciju.
@ senoa,pljacke su bile u Palinoveckoj 19a,19b dalje neznam ,nisam dobro slusala.
Moj ulaz mjenja bravu i to da jedan kljuc otkljucava prednja i zadnja vrata i vrata garaze (samo za one koji imaju garazu) ,master kljuc kojeg bez predstavnika stanara nece moci nitko izraditi.Cekamo ponudu za nadzorne kamere i malo pomalo sredjujemo stubiste.Vise nema bicikla u liftu.
Ovako pizerasi ulaze i raznose hranu te vlasnici garaza koji nisu iz naseg stubista bez problema koriste stubiste pa nam je kao na kolodvoru,e pa nece vise da moze!

skushica
07.12.2012., 21:55
Fizički nije na vrbanima III nego starim vrbanima ali možda netko ipak zna.
Uređuje se prostor u zgradi desno prije McDonaldsa u Rudeškoj, uopće ne znam otkud mi ta buba u uhu, ali čini mi se da je netko negdje spomenuo knjižnicu
ima netko takvu informaciju?
To bi me razveselilo više od ambulante.

Bear
10.12.2012., 12:28
čini mi se da je netko negdje spomenuo knjižnicu

imaš knjižnicu u Staglišću kod pizzerie Edo na onom platou, 2 tramvajske stanice dalje, šta će ti više?

Grugru
10.12.2012., 22:50
I u Preckom, preko puta glavne busne stanice

DaMaRo
11.12.2012., 08:52
Fizički nije na vrbanima III nego starim vrbanima ali možda netko ipak zna.
Uređuje se prostor u zgradi desno prije McDonaldsa u Rudeškoj, uopće ne znam otkud mi ta buba u uhu, ali čini mi se da je netko negdje spomenuo knjižnicu

Vrtić

skushica
11.12.2012., 12:51
Nisam pitala gdje su najbliže knjižnice jer to znam nego je li se tamo otvara nova knjižnica. A meni te dvije nisu dovoljno blizu jer idem s djecom pješice.
Isto tako imamo i Mlinar i Pan-Pek pa opet neki bi baš rado imali Dubravicu u šoping centru ili InterSpar.

hvala DaMARo na informaciji.

šenoa
12.12.2012., 10:25
goldfish, jel bila prezentacija? ima kaj novo?

u nedjelju je kvart napokon živnuo, svi izašli van na sanjkanje :cerek:

zagorec27
12.12.2012., 11:10
u nedjelju je kvart napokon živnuo, svi izašli van na sanjkanje :cerek:

goldfish je sigurno ljuta jer su svi primitivci sa svojom djecom izašli van, to pravi purgeri ne rade, oni gledaju kroz prozor i gunđaju!!! :rofl::rofl:

chikavelja
12.12.2012., 13:19
goldfish, jel bila prezentacija? ima kaj novo?

Bio sam na prezentaciji jucer, u Lopatinečkoj 19.
To je bila prva i trenutno jedina dogovorena prezentacije projekta opticke infrastrukture u Vrbanima III.

Ljudi su opcenito za uvodjenje opticke infrastrukture, i takav je ukupan dojam bio. Medjutim, kao sto smo i svi pretpostavili (barem ja osobno), naglasak je bio na 2 stvari: radovi na zgradi i pitanje vlasnistva opticke infrastrukture.

Radovi na zgradi:
2 su opcije uvodjenja infrastrukture, sa kanalicama (odmah odbaceno) i podzbukno (naime svi zidovi su knauf). Podzbukno su se svi slozili i to nije problem. Medjutim, na taj nacin se ide do stana/ulaza u stan a unutar stana se ide kanalicama do uticnice. Sve financira ZG Holding osim ako zelite kopanje unutar stana. Ukoliko ne zelite kopanje ili kanalice, oni mogu odraditi sve do vaseg ulaza u stan i onda ostaviti do kada se predomislite, medjutim, kada se predomislite (buduci da je projekt izgradnje gotov), postavljanje kanalica do uticnice nisu besplatni. Radovi opcenito, ako sam dobio dobar dojam, su manji problem.

Pitanje vlasnistva infrastrukture:
Buduci da izgradnju infrastrukture financira ZG Holding, oni zele biti i vlasnik navedene infrastrukture. To zahtijeva promjenu ugovora po kojem se vlasnistvo opticke infrastrukture predaje njima (po defaultu bi ta infrastruktura pripadala zgradi). To ima svoje prednosti sto se odrzavanja tice, sve placa i o svemu se brine ZG Holding. Ukoliko ta infrastruktura pripada zgradi, sve placaju stanari (kao i za sve sto sada postoji u zgradi, voda, plin, struja, telefon itd.). Ovdje je doslo do negodovanja vecine stanara po pitanju sto ako se to ne dovrsi, sto ako ZG Holding propadne itd. Rasprava je sada krenula u politickom smjeru, zasto ZG Holding to zeli uvoditi, da li ce sve dovrsiti, koji su im motivi i ostalo, pa mi se to neda tipkati sve.

Sastanak je zavrsio dogovorom da ce voditelji projekta poslati dokumentaciju i izgled ugovora te da ce se stanari onda odluciti da li ce glasati za ili protiv.

U medjuvremenu sam potaknuo voditelje projekta na ideju uvodjenja infrastrukture kroz strujne kanale, time se dolazi u stan i bilo gdje u stanu i iskoristava se najveca prednost optickih kablova - otpornost na elektromagnetske utjecaje. Kako ce to zavrsiti, ne znam.

Takodjer ce im pomoci ukoliko se mogu nabaviti nacrti zgrade, mozda ima slobodnih kanala koji su vec tamo ali se ne vide izvana.

Moguce je da sam nesto zaboravio spomenuti a bilo je na sastanku pa slobodno pitajte.

Beppinna
12.12.2012., 17:23
Ako sam dobro shvatila, kanalice su oni katastrofa gadni vodovi kojekakvih žica po uglovima stana. Kopanje neću niti komentirati.
Znači jedino u obzir dolazi tvoja ideja: strujni kanali. Onda bi se samo povukao kabel, kroz strujne (postojeće) kanale, bez kopanja i unakažavanja prostora sa kanalicama.
Ili jednako dobro ako, neke, i koje su to (?), zgrade imaju slobodnih kanala? Pa možda i imaju? To bi voditelji projekta trebali saznati, službeno, od Zagrebgradnje, oni su kooperativni i tu ne vidim problema.
"Ako se mogu nabaviti nacrti zgrade", što bi trebali stanari tražiti ih po Kvatriću, kod šiptara Idrizija?
U stvari sa tim informacijama su, gospoda voditelji, već i trebali doći na sastanak, a ne maltretirati stanare sa opcijama koje su možda nepotrebne?
Možda će u svakoj zgradi biti drugačije?
Ne znam zašto će slati dokumentaciju i nacrt ugovora, ako nije riješena ta bitna stvar?
A što se tiče vlasništva, to mi je potpuno nevažno.

chikavelja
12.12.2012., 18:21
Tako je, to su kanalice.

Podzbukno provlacenje je isto oke, nista se ne vidi jer je zid supalj pa samo ubace u tu prazninu (knauf).

Ovo za struju je samo ideja, ne znaci da se moze. Konkretno, poznajem svoj stan i znam da ima mjesta u cijevima za struju u mom stanu, uvjeren sam da se to moze primjeniti za druge isto. Da li se to moze cemo pricekati odgovor projektanata.

Sto se tice nacrta, konkretno, nacrte mogu dati upravitelji zgrada cini mi se, ili upravitelj traziti od Zagrebgradnje, mislim da se ne mogu samo tako dobiti. Nisam potpuno siguran ali uz malo inicijative upravitelja/predstavnika uvjeren sam da se moze.

Trenutno je problem sto vecina stanara nije uopce upoznata sa projektom i jer upravitelji ne prenose informacije (cak i predstavnici). Taj info su isto spomenuli ljudi iz ZG Holdinga, nisu dobili uopce povratne informacije koje bi im pomogle.

Svaka zgrada ce biti drugacija ali ne previse, Vrbani III su odabrani jer su jako dobro isplanirani, kod mene u zgradi npr. vec postoje neki kanali ali moram istraziti za sto su i da li se mogu iskoristiti.

Sto se tice ove teme, zelim da se svi sto vise informiramo medjusobno, podijelimo ideje i iskustva, u slucaju neaktivnih upravitelja/predstavnika pokrenemo diskusiju u svojoj zgradi i slicno. Ovaj projekt je dobra prilika da si poboljsamo kvalitetu zivota besplatno i na najbolji moguci nacin, da se uvadjanje infrastrukture odvije kako spada, kvalitetno i bez muljaza. Zato treba istraziti sve opcije i odabrati najbolju.

Ukoliko projekt ne uspije na Vrbanima, isto ce pokusati u POS Spansko i tako dalje. Samo onda kada opticka infrastruktura bude zakonom propisana za X godina, uvadjanje nam nece biti besplatno. Trenutno je u HRV zakon da svaka nova zgrada mora kod izgradnje imati optiku (prve takve zgrade su one nove na Bundeku), Vrbani III su kasnili par godina. Sada kada udjemo u EU, postotak populacije zakonom EU mora imati optiku a s vremenom ce svi (ili skoro svi) to morati imati i morati cemo uvesti kako tako, ponavljam nece biti besplatno.
Ovaj projekt je iz tih razloga pilot projekt, financira ga ZG Holding kako bi dobili sredstva iz EU fondova za nastavak izgradnje opticke infrastrukture kako bi se ispostovali gorenavedeni zakoni.

Informiramo se i sudjelujemo sto je vise moguce :).

Beppinna
12.12.2012., 19:33
Iskreno, da nisam ovdje pročitala, ne bih imala pojma o tome. Možda bi trebalo obavijestiti stanare putem letaka u sandučićima ili obavijestima na Oglasnim pločama (to svi čitaju), a najbolje bi bilo par minuta na nekim tv-vijestima. Sad je vrijeme priprema za lokalne izbore, ne vjerujem da se Miki B. ne bi rado pohvalio kako je njegov Holding napredan i široke ruke, pa makar samo za Vrbane III. I ne vjerujem da bi i Zagrebgradnja bila protiv pozitivne i besplatne reklame, uostalom oni su i napravili ovo lijepo naselje. Ali to sve moraju organizirati i provesti Voditelji projekta.
Sumnjam da bi itko od stanara bio protiv toga, dapače.

chikavelja
12.12.2012., 19:48
Iskreno, da nisam ovdje pročitala, ne bih imala pojma o tome.

Ovu povratnu informaciju sam naisao kod skoro svih stanara. Zanimljivo da su voditelji projekta poslali opis i planove prije 2 mjeseca.

Možda bi trebalo obavijestiti stanare putem letaka u sandučićima ili obavijestima na Oglasnim pločama (to svi čitaju), a najbolje bi bilo par minuta na nekim tv-vijestima.

Za sanducice i oglasnu plocu svakako, to je najmanje sto se moze. U vecini zgrada (mozda cak i svim) to nije ucinjeno. Za moju znam da nije. To sad namjeravam napraviti. Ja sam info saznao slucajno i pokrenuo diskusiju ovdje, to je bilo prije skoro mjesec dana, tada sam "kasnio" vec mjesec dana otkada je to krenulo...

Za tv reklame ne znam, nije nesto sto se moze samo tako napraviti i tu nemamo utjecaja. Za pocetak informiranje po naselju je dobar korak.

goldfish
12.12.2012., 21:25
goldfish je sigurno ljuta jer su svi primitivci sa svojom djecom izašli van, to pravi purgeri ne rade, oni gledaju kroz prozor i gunđaju!!! :rofl::rofl:
Ha,ha...moj sin i muz su cistili prilaze a ja sam uzivala u idili.Imas krivu impresiju o meni,da primitivce ne podnosim tako je sto mogu...
FYI,ako me nije bilo na forumu,znaci negdje sam uzivala.
@ senoa,kod nas jos nije bila prezentacija ali kako vidim vec je bila u Lopatineckoj,dakle krece se.

chikavelja
12.12.2012., 21:36
@ senoa,kod nas jos nije bila prezentacija ali kako vidim vec je bila u Lopatineckoj,dakle krece se.

Do sada (u 2 mjeseca otkada su isle prve obavijesti na relaciji ZG Holding - upravitelji zgrada) su im se javili samo iz Lopatinecke 19, od ostalih 0 bodova. Treba prosiriti informacije i gnjaviti predstavnike/upravitelje da se to pokrene!

goldfish
12.12.2012., 22:29
Do sada (u 2 mjeseca otkada su isle prve obavijesti na relaciji ZG Holding - upravitelji zgrada) su im se javili samo iz Lopatinecke 19, od ostalih 0 bodova. Treba prosiriti informacije i gnjaviti predstavnike/upravitelje da se to pokrene!

koliko mi je poznato predstavnik stanara je dobio obavjest od upravitelja zgrade a onda je upravitelj trebao proslijediti upit za prezentaciju dalje do Holdinga...negdje uvijek zapne pa strpljen spasen.Predlazem da se svaki zainteresirani stanar informira kod predstavnika stanara o pojedinostima.

šenoa
13.12.2012., 08:38
Radovi na zgradi:
2 su opcije uvodjenja infrastrukture, sa kanalicama (odmah odbaceno) i podzbukno (naime svi zidovi su knauf). Podzbukno su se svi slozili i to nije problem. Medjutim, na taj nacin se ide do stana/ulaza u stan a unutar stana se ide kanalicama do uticnice. Sve financira ZG Holding osim ako zelite kopanje unutar stana. Ukoliko ne zelite kopanje ili kanalice, oni mogu odraditi sve do vaseg ulaza u stan i onda ostaviti do kada se predomislite, medjutim, kada se predomislite (buduci da je projekt izgradnje gotov), postavljanje kanalica do uticnice nisu besplatni. Radovi opcenito, ako sam dobio dobar dojam, su manji problem.

Pitanje vlasnistva infrastrukture:
Buduci da izgradnju infrastrukture financira ZG Holding, oni zele biti i vlasnik navedene infrastrukture.

Što se tiče radova u zgradi - hmmm znao sam da će to biti veliki problem.

Što se mene tiče, razvlačenja kanalica po zidovima hodnika nikad neće dobiti prolaz. To je toliko nakaradno! U 21. stoljeću da stavljaju kanalice!! No way!

Treba vidjeti što im znači podžbukno? Raskopat zidove pa krpat? I to mi je neprihvatljivo.
A gdje će im biti ormarići? Jesu to spominjali? Sigurno će ko Bnet opalit na svaki kat jedan ormarić (podžbukno ili nadžbukno).

Niti jedno od ta dva rješenja mi nije prihvatljivo. Treba ih odbiti pa će onda izvuči i 3. rješenje koje je njima kompliciranije al nama prihvatljivo.

A tek ovo da idu kanalice po stanu do utičnice??!?! :eek:
Ne dolazi u obzir!

I još da tako spajaju i brojilo od plina koje je u stanu :eek:, pa sva ostala brojila po hodnicima

Što se tiče vlasništva - jučer je baš bilo na vijestima da je donesena neka presuda u sporu između HT-a i ZG Holdinga, a vezano uz infrastrukturu ... Nisam sve slušao pa ne znam detalje

šenoa
13.12.2012., 08:45
Samo onda kada opticka infrastruktura bude zakonom propisana za X godina, uvadjanje nam nece biti besplatno. Trenutno je u HRV zakon da svaka nova zgrada mora kod izgradnje imati optiku (prve takve zgrade su one nove na Bundeku), Vrbani III su kasnili par godina. Sada kada udjemo u EU, postotak populacije zakonom EU mora imati optiku a s vremenom ce svi (ili skoro svi) to morati imati i morati cemo uvesti kako tako, ponavljam nece biti besplatno.

Ma to je čisto zaplašivanje!
Ma koji zakon, pa nemaju vodu i kanalizaciju mnogi u Hrvatskoj a ne da će zakonom biti propisano da moramo imati optiku!!

Mi smo njima pokusni kunići! Što se mene tiče, ako to neće biti izvedeno kak se spada - bolje da ne rade.
Radije ću za koju godinu platiti nego da nam sad raskopaju stubišta i stanove.
Čisto sumnjam da se Njemačkoj to rješavalo s kanalicama i sličinim rješenjima

chikavelja
13.12.2012., 09:16
Ma to je čisto zaplašivanje!
Ma koji zakon, pa nemaju vodu i kanalizaciju mnogi u Hrvatskoj a ne da će zakonom biti propisano da moramo imati optiku!!

Mi smo njima pokusni kunići! Što se mene tiče, ako to neće biti izvedeno kak se spada - bolje da ne rade.
Radije ću za koju godinu platiti nego da nam sad raskopaju stubišta i stanove.
Čisto sumnjam da se Njemačkoj to rješavalo s kanalicama i sličinim rješenjima

Ovo sam ja upucen, nisu to oni spominjali. Tako je praksa i takve stvari ce se morati primjenjivati u EU. Ne znaci da je 100% info ali ima smisla. Uvijek se ide da mora odredjeni postotak stanovnistva imati pristup nekoj usluzi, naravno da nece tamo netko na selu imati odredjenu uslugu ali na to otpada onaj postotak koji nemaju (bubam napamet, nek je propisano 80% stanovnistva, 20% ce biti sela i to). Cisto kako razmisljam, nemojte me uzeti za rijec :).

Sto se tice placanja za koju godinu, fora je da ako sada ne mogu napraviti bez kopanja, nece moci ni tada napraviti bez kopanja, samo onda nece biti besplatno. Naravno da i oni zele raditi bez diranja zgrade ali ako se ne moze sada nece se moci ni tada.

šenoa
13.12.2012., 09:34
sve se može kad se hoće! samo je njima ovako najjednostavnije i najjeftinije

i odmah su krenuli s tom pričom - pa ako prođe prođe

mora postojati još neko rješenje bez kopanja i bez kanalica

nisam lud da stan koji sam platio XY0.000 EUR-a sad unakazim s kanalicama

meni nije tolika priša uvodit optiku, sasvim dobro mi je i ovako. radije ću pričekat koju godinu da oni prikupe iskustvo pa onda platit.
a ne bi me čudilo da to onda košta cca 500 kn ili da bude čak besplatno.

chikavelja
13.12.2012., 10:51
sve se može kad se hoće! samo je njima ovako najjednostavnije i najjeftinije

i odmah su krenuli s tom pričom - pa ako prođe prođe

mora postojati još neko rješenje bez kopanja i bez kanalica

nisam lud da stan koji sam platio XY0.000 EUR-a sad unakazim s kanalicama

meni nije tolika priša uvodit optiku, sasvim dobro mi je i ovako. radije ću pričekat koju godinu da oni prikupe iskustvo pa onda platit.
a ne bi me čudilo da to onda košta cca 500 kn ili da bude čak besplatno.

U potpunosti se slazem, ni meni ne pada na pamet to raditi od stana. Medjutim, kod mene je druga prica, ja imam sve spremno za to unutar stana, planirano je izvedeno kod uredjenja.

Zato ti je opcija da si unutar stana kroz strujne kanale provedes do koje god uticnice hoces.

Svakako da se neki stanari odluce da pricekaju, ali onda je super opcija da ti dodju do vrata (bez kopanja i kanalica naravno) i onda kada se odlucis, samo ti uvedu u stan.