PDA

View Full Version : Kokteli

stranice : [1] 2

el_mariachi
28.02.2003., 12:51
Na jednom topiku je vec bilo nekoliko recepata za pravljenje koktela ali ne puno. Ovdje se dakle moze pisati sto ulazi u jedan koktel ali i neke druge buckurise.

Sangrija

Za 6 osoba
kocke leda
1 boca punog, crnog vina (sangrija ako ikako moze)
sok jednog limuna
sok jedne narandze
3 iskomadane svjeze narandze
1/2 soljice secera
soda-voda
U zdjelu za punch staviti dosta kocaka leda pa dodati sve ostale sastojke osim sode. Lagano promijesati. Uliti sode po zelji. Nasuti u case za punch sa komadima od narandze.

zucchera
01.03.2003., 14:37
Evo koji coctail

Black russian

4-6 cl vodke
2 cl kahlua

Uliti u cashu sa ledom

Piña Colada

3-4½ cl svjetli rom
2-3 cl juice od ananasa
2-3 cl kokosovo mljeko
1-1½ cl tekuci shlag

U shaker stavit led, rom, juice kokosovo mljeko i shalg. Sve drmati da se dobro prohladi. Ulit u chasu i dekorirat sa firshko voce npr ananas.

White russian

2-3 cl vodka
2-3 cl crème de cacao
2-3 cl tekuchi shlag

Sve pojesat sa izlupani led u shakeru i ulit u chasu. Moze se malo ribat muskot i stavit na kraju u chasu.

Tom Collins

4-6 cl suh gin
4-6 cl juice od limuna
1 kasikica secherna voda
soda voda

Prvo stavit led u chasu, poslje ulit gin, jiuce i shecernu vodu. Dopunit chasu sa sodavodu.

darin
01.03.2003., 15:42
ja cu samo kratko.
neznam raditi koktele, tak da nis od toga.

al bi svejedno nekaj rekla. :D

znala sam citati one girlie-magazine pa je bilo nutra i svakojakih recepata, izmedju ostalog i krasnih florescentnih napitaka u visokim prozirnim casama, kao, energy drink ovo, energy drink ono.
a sastojci su uvjek bili da-te-boli-glava nenabavljivi.
pa sad kad vidim takvu slichku izignoriram.

iako je ovo jasno i konkretno.
aj lajk it. :top:

a ako nesto nadjem, onda cu nadodati.

sa stovanjem,

;)

el_mariachi
01.03.2003., 17:59
darin: probaj whitte russian od gospon zucherra . NIje tesko za napraviti i ima dobar ukus. Samo stavi malo vise mlijeka prvi put.
kahlua zna biti poprilicno skupa pa improviziraj s nekim cokoladnim picem.

Ako ti se to cini previse komplicirano evo jednog jednostavnog recepta.

Screwdriver
-50g votke
-sok od narandze
Staviti tri kocke leda u čašu. Dodati votku. Zaliti sokom od narandze, promjesati i to je to.

sotona69
04.03.2003., 10:34
Moj doprinos (http://www.webtender.com/)

Inace meni je jednostavnije naruciti koktel u baru ili night club-u nego praviti. Ljenost. :D

deyooo
21.04.2003., 02:06
koji su vam omiljeni?...

jel ih pijete da se napijete il da uživate il da se pokažete??.....

jel imate neki svoj recept za neki svoj, iz domaće radinosti, koktel?.....

Kiki
21.04.2003., 04:14
Mojito, caipirinha, caipirosca, Cosmopolitan....mljac....

Winona2
21.04.2003., 10:09
deyooo kaže:
koji su vam omiljeni?...

jel ih pijete da se napijete il da uživate il da se pokažete??.....

jel imate neki svoj recept za neki svoj, iz domaće radinosti, koktel?.....

ovo " da se pokazem" ne kuzim :confused:

Kaj ono kupim koktel i stanem na Trg i pazim da me svi vide ?

Jucer bila na koktel-ima.

Imala sam blagi feeling da su ih svi pili radi gusta ;)

deyooo
22.04.2003., 01:10
Winona kaže:
ovo " da se pokazem" ne kuzim :confused:

Kaj ono kupim koktel i stanem na Trg i pazim da me svi vide ?

joj daj ne kenjaj da sad ne kužiš, znaš ti dobro na što mislim...

...evo ti primjera: frend mi radi ko konobar u jednom 'bircu' koji neći imenovat, treba dolazi svaki dan sa frendicama i pije colu ili kavu...kad god dođe sa nekim jebačem evo ti njene narudžbe: kokteli ovi oni, ovak onak, ovog onog, nasere ga previše a ni sama nema pojma šta je naručila...frend (konobar) joj, naravno nalije stocka ili badelovog brandya, sve to 'zapakira' s onim slamčicama i suncobranima, donese i pita ' jel ok?' ona naravno sva u ekstazi daaaaa, odličan jeeeee - al nije bed, jebač sve to plaća....i eto ti sad, a i sama znaš kolko takvih ima po Zagrebu, ne trebam ti nacrtat...

Winona2
22.04.2003., 21:25
zamolila bi te da ubude koristis civiliziran ton.
Hvala.
Ne poznas me, ne poznam te, pa zasluzujemo jednu osnovnu dozu civiliziranosti u komunikaciji.

Obicno polazim od sebe a ne od drugih pa mi ovo preseravanje zaista nije bilo jasno.

Ne znam koliko takvih ima po Zagrebu, cak i dok sam zivjela tamo nisam se kretala u takvim ( sponzoristickim ) kurgovima, kako tada tako i sad najradije svoje pice placam sama pobrinem se da znams to narucujem ;)

deyooo
23.04.2003., 04:22
aj mogo bi sad svašta ovdje napisati na ovo tvoje, ali pošto si me tako lijepo zamolila da šutim onda neću, ako nešto ne volim je kad neki topic se pretvori u prepucavanje dvoje ljudi; ne bi da skrenemo s teme, a to su kokteli...:cool:

Rita
23.04.2003., 04:29
JA volim Margaritu sa soli,eto.Jasno i glasno:)
Kush,bez svadjanja:D

Morski vražičko
28.04.2003., 23:06
Red Bull-Votka je najbolji....:rolleyes: :D

iss....nisam bas neki iskusnjak u koktelima ali me privlace...sam da ih doma miksam...trebao bi imat malo vise love i partyana bi pocela.....

E da ajd jedno usputno pitanje da postavim...
Gdje su najbolji kokteli u zagrebu.....??

Shtefitza
29.04.2003., 00:11
Pa sto da vam kazem... smatram se koktelskom pocetnicom, ali ima ih par sto ih volim (spremiti i ) popiti...

Nekako najvise volim one blage i vocne, sve njezno, njezno, pa te mlatne da nisi ni skuzila kad. :D :rolleyes:

deyooo
29.04.2003., 00:41
Morski vražičko kaže:
E da ajd jedno usputno pitanje da postavim...
Gdje su najbolji kokteli u zagrebu.....??

pa nigdje baš...al evo, u indisu nisu loši...

nina
29.04.2003., 15:06
Cosmopolitan i White Lady:)

TiNa.
29.04.2003., 20:15
nisam ih puno probala al od ponuda na koje sam nailazila probala sam ih recimo 15. na osnovu toga mogu reci da :
1. alice in wonderland - isamara poslje 3-4 tako dobro da na kraju ne znas jel se ona casa pojede ili nosi kuci

2.neki od kokosa (pojma nemam kako se zove) - ima fin okus al nije pretjerano jak

3. mind eraser (shooter, ili šuter-nije koktel al posto se jedino u koktel barovima moze doc do njeg zato ga navodim) je vjerodostojan imenu.

i evo kao 4. mogu navest recimo martini, cisto sto je namjenjen meni. ono suhi, mokri....vaki naki ne kontam svakako pa nije ni bitno koji je.

i da...sve to kad drugi placa...a inace kola s ledom.

Juraj
29.04.2003., 21:59
Ja sam po tom pitanju krajnja konzerva ;)
Volim :

martini sa suhim vermutom,
manhattan sa southern comfortom umjesto razenice,
cuba libre s bacardijevim rumom i coca colom iz staklenke od 0.25,
bloody mary s dobrom ruskom / ili poljskom / vodkom od zita i domacim sokom od paradajza
i to bi bilo to.

Ove moderne papazjanije s ofarbanim likercekima, kisobrancekima, slamkicama i slicnim djetinjarijama su za pickice :D

Tila
29.04.2003., 22:09
Kiki kaže:
caipirinha... mljac....

:D M LJ A C :D

deyooo
30.04.2003., 00:01
Juraj kaže:

cuba libre s bacardijevim rumom i coca colom iz staklenke od 0.25,

dobar dobar :top: :top:

Long island ipak najbolje žeže :cool:

pio sam ovo ljeto u jednom bircu nekakav ''Paralizator'', iz ''domaće kuhinje'' s nekakvim domaćim rakijama unutra, znam da je bilo šljivovice...i stvarno paralizira, na podu si u sekundi :)

Blue1986
30.04.2003., 02:33
kad smo kod koktela..... imam knjuigu repceopata ali sadrzi neki "grenadine"
jel se to moze kupiti kod nas i sto je to??????

Kiki
30.04.2003., 03:53
A kolko su kokteli kod nas po kaficima i tak?
I di su najbolji u Zagrebu?
Tak da znam kad dodjem...

30.04.2003., 06:41
nisu ti kokteli ni tak jeftini.
ja bi na neko kusanje tih svih koktela.
:D
cool mi je kada to frajer mucka iza sanka - cijela jedna ritmika okusa :) carolija - mora biti dobro.

sunshine
30.04.2003., 12:15
tko voli koktele mora doci u Operu
jer barmen u Diana baru je prvak drzave u spravljanju koktela

pa tko voli nek izvoli

ps. jos k tome je mlad i zgodan ;)

magic
30.04.2003., 12:16
Josh kad bi napisala u kojem je to gradu :D

magic
30.04.2003., 12:17
Najveci izbor najludjih alkoholnih i bezalkoholnih koktela - Zanzibar, Mali Loshinj :top:

deyooo
30.04.2003., 15:41
ako ćemo izvan Zg, onda je daleko najjači Carpe Diem na Hvaru - ko je bio, znat će zašto...još par mjeseci i evo ljeta...jedva čekam :) :lux:

obavezno pogledati (sad me opet hvata nostalgija):
http://www.carpe-diem-hvar.com/en_bar.php

sunshine
02.05.2003., 08:47
magic kaže:
Josh kad bi napisala u kojem je to gradu :D u Zagrebu magicna :D

u bivsem Intercontinentalu a uskoro :no: :D

freelancer
18.05.2003., 02:05
deyooo kaže:
kokteli...

... su porez za budale. :flop:

Toliko!:flop:

matilda
22.05.2003., 02:57
SEX ON THE BEACH :top:

22.05.2003., 10:44
ma kokteli su ok., samo sto pretjeruju sa cijenama - 40 ili 50 kn jedan koktel :( ne vrijedi to toliko.

vjeverica
23.05.2003., 17:26
kokteli su zakon, pogotovo oni koji se mijesaju sa pina coladom

matilda
05.06.2003., 23:13
jel zna netko sastojke za SEX ON THE BEACH?

Gloria Trillo
02.02.2004., 13:00
Imate koji recept?

Dajte, dajte ovamo...

Kiki
02.02.2004., 14:33
Imamo, imamo....

Caipirinha.....

1 limeta (isjecena na cetiri dijela), secer (po okusu), 6 zlica cachace (ili po okusu), crushed led.

1) stavi limetu i secer u casu
2) izgnjeci s necim (vilica ili ja koristim pestle (ono s cim se zacini gnjece) dok ne ekstraktiras vecinu soka iz limete
3) dodaj cachacu i led
4) Uzivaj

Umjesto cachace mozes stavit vodku i dobijes caipiroscu.

Ili mozes napravit Batidas da Fruta....

slicna stvar...samo umjesto limeta stavis neko drugo voce...npr jagode, ananas, breskvu, grapefruit i slicno...ili cak kokosovo mlijeko. Isto radi i s cachacom i s vodkom.

Jedina razlika je da ovo drugo voce moras stavit u blender sa secerom i cachacom i izmiksat te nakon miksanja dodat led.

ZorcJ
02.02.2004., 15:17
Ima li tko kakvu ideju za bezalkoholni koktel?

Gloria Trillo
02.02.2004., 16:56
ZorcJ kaže:
Ima li tko kakvu ideju za bezalkoholni koktel?

:eek: :eek: :eek:

ZorcJ
02.02.2004., 21:08
Gloria Trillo kaže:
:eek: :eek: :eek:

Pa ima ljudi koji ne piju alkohol! :cool: Ili je to cudno?:rolleyes: ;)

FannyB
03.02.2004., 21:20
U shaker strpati 6 kocki leda, 4 cl gina, 2 cl limunovog soka i malo šečera u prahu. Dobro izšejkirati! Raspodijeliti u čaše i doliti hladni šampanjac... i cherry on top.... meni je taj mraaak:top:

vjeverica
03.02.2004., 21:30
ZorcJ kaže:
Pa ima ljudi koji ne piju alkohol! :cool:

dok vozis:s

alexxxa101
17.02.2004., 13:32
da li neko zna dobar sajt za pravljenje koktela?

mosaic
19.02.2004., 10:13
alexxxa101 kaže:
da li neko zna dobar sajt za pravljenje koktela?

ja sam prije nekih 2 godine imala neki softvercic koji je imao bazu od 200njak koktelcica (naravno sve na engl). dalo se pretrazivat po sastojcima koje imas doma, bilo je i bezealkohlonih...
neznam vise kako se zove, al to ti moze bit tip sta da potrazis :w
i bio je freeware sta je najbolje :D

Tigrica
14.11.2005., 09:36
podizem topik, jer me zanima kako vi pravite tequilu sunrise?

ovaj uobicajeni recept;
SASTOJCI
4 cl tekile
sok od narandže
1 cl sirupa "grenadine"

gdje ima za kupiti te grenadine? jel to neki gusti sok ili sirup? :confused:

x-type
14.11.2005., 21:30
moj omiljeni - BLUE LAGOON:

1 dio curaçao blu
2 dijela kiwi liker
pola dijela gina

u čašu natrpati pomiješani led, kiwi i limun, te lijevati pića jedno na drugo. ne shakea se!

Montano
15.11.2005., 09:33
Probaj ovo. Ljeto...

1 dio curaçao blue
2 dijela malibu
3 dijela sok ananas
3 dijela sok naranča

Ahh... Ljeto se vrati.

Tigrica
17.11.2005., 14:00
i jel tko zna gdje ima za kupiti GRENADINE?

LadyInRed
25.07.2006., 09:34
Ne znam jel bila tema, ako je moderatori spojite:)

Dakle trebam prvenstveno vaše i isprobane recepte za sangriju. Mogu naći tonu recepata na netu, ali se bojim omjera i čudnih kombinacija, s obzirom da u sangriju može ići razl. voće. Ja bih se bazirala na lubenici, breskvama, kruškama i sl. Dakle, savjeti molim:)

Također za neke druge koktele, ali koji se spravljaju s "normalnim" sastojcima, da ne moram u Južnu Afriku po neko super egzotično piće:D

Hvala.

molly*
25.07.2006., 09:43
e da, mene isto zanimaju recepti za koktele. al neki jeftiniji...da ne moram kupit bocu od 1ookn nekog pica kojeg ce mi malo trebati za taj koktel...

polly
25.07.2006., 10:31
mislim, kaj da vam kažem :rolleyes:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=155719

LadyInRed
25.07.2006., 10:59
Ajd ne vrti okicama, na search opciji je ponekad nemoguće pronaći topic koji tražiš jer je nazvan - debilno. Kao npr. ljetna cuga, a meni treba sangrija:p A osim toga, boldala sam riječ koja je ključna - isprobani recepti, a ne copy paste s neta.

polly
25.07.2006., 11:18
a kaj sam trebala?
nabrojit sve?
bola vakva, bola onakva, sangrija, koktelček,.... kolki bi to naslov bio?
a i onda nebi bilo zadovoljnih
ne mi naziv proglašavat debilnim ak' ga nemreš shvatit :azdaja:

svi moji recepti su isprobani
kakav je to uopće komentar o copy/paste :zmaj:
obavezno ide crveno vino + alkoholni liker + limun, naranče i limun, ostale voćke prema ukusu i ponudi
ak' ti je to nedovoljno precizno, na prvi bus i pravac španjolska :D
imaš i neku muč-bljuč varijantu za kupit, kao sve je zmučkano u boci i trebaš samo nasjeckano voće ubacit, kakvo je to pojma nema

zadovoljena?
bilo mi pučko veselje :B

jesemti kak' je teško s ženskama imat posla :rolleyes: :zubo:

LadyInRed
25.07.2006., 11:43
svi moji recepti su isprobani
kakav je to uopće komentar o copy/paste :zmaj:
obavezno ide crveno vino + alkoholni liker + limun, naranče i limun, ostale voćke prema ukusu i ponudi

A zašto jednostavno nisi spojila topic s onim prijašnjim?:confused: Ništa jednostavnije....:D Ono što sam tražila, a po pitanju vlastitog iskustva, je možda nekakvo dočaravanje okusa svake od varijanti sangrije, što je meni teško zamisliti ovako na opis sastojaka. Dakle, koja je kombinacija više osvježavajuća od druge, koji alkohol je bolje staviti staviti s kojim voćem (inzistirala sam na lubenici), kako održati stalnu temperaturu sangrije ako stoji vani (s kockicama leda? i sl.), s čime dekorirati da izgleda privlačno (kolutovi naranče ili?) i sl. Što jesti uz sangriju je također super savjet:) Savjet - u sangriju ide crno vino mi ništa ne znači. Koje?? Babić jebote?:zubo: ili MORA biti kvalitetnije.....

Eto, to je ono što trebam. Plus neke jednostavnije koktele....pa nije valjda tako teško?:D:D Jebemu, samo želim napraviti sangriju a ne kiselkasti koktel koji podsjeća na nju:D

p.s. Ja na gastronomiji očekujem bogato opisane recepte, a ne šturo nabrajanje namirnica. Ali ok, prihvaćam da previše očekujem....

farki_
25.07.2006., 11:57
hm.... google>coctails .... iss... koliko rezultata... :kava:

polly
25.07.2006., 12:06
....

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :bacasekrozzaprtiprozorsačetvrtogkata:

LadyInRed
25.07.2006., 12:16
Ok moderatorice, mo'š zatvoriti temu. Ili još bolje, izbrisati:)

Ne budem tražila savjet ovdje više:D

Cattleya
25.07.2006., 15:41
Ne znam jel bila tema, ako je moderatori spojite:)

Dakle trebam prvenstveno vaše i isprobane recepte za sangriju. Mogu naći tonu recepata na netu, ali se bojim omjera i čudnih kombinacija, s obzirom da u sangriju može ići razl. voće. Ja bih se bazirala na lubenici, breskvama, kruškama i sl. Dakle, savjeti molim:)

Također za neke druge koktele, ali koji se spravljaju s "normalnim" sastojcima, da ne moram u Južnu Afriku po neko super egzotično piće:D

Hvala.

Da te razvedrim, ima jedan neobičan recept za sangriju i meni nije loš. Litra crnog vina iz južnih krajeva, litra Sprite-a i pola litre juice-a. Moj otac to mućka i bilo je fino i sa tropic sokom. Kako ja to ne pravim, pitat ću ga još za točan omjer, ako ti se sviđa recept. Nasjeckaj unutra voće kakvo želiš.

pumpkin pie
25.07.2006., 15:50
Da te razvedrim, ima jedan neobičan recept za sangriju i meni nije loš. Litra crnog vina iz južnih krajeva, litra Sprite-a i pola litre juice-a. Moj otac to mućka i bilo je fino i sa tropic sokom. Kako ja to ne pravim, pitat ću ga još za točan omjer, ako ti se sviđa recept. Nasjeckaj unutra voće kakvo želiš.
Ovo zvuči na teški rigoleto.
Mi smo radili : vino (ne znam koje), votka, rum i voćke- breskve, jabuke, grožđe. Sve ubaciš u kadu i kupiš jako duge slamke. Stolice poslažeš okolo kade za dekoraciju.
Poželjno prije oribati kamenac :zubo:

pumpkin pie
25.07.2006., 15:51
Ne znam dal znaš, ali igra je u voću! :D

LadyInRed
25.07.2006., 16:52
Sve ubaciš u kadu i kupiš jako duge slamke. Stolice poslažeš okolo kade za dekoraciju.

:rofl: :rofl: :top: Odlično! Super ideja! Dolazi mi 30 ljudi i svi su navikli da su kod mene tulumi nenormalni pa im neće biti čudno ako budu srkali iz kade:D:D Samo da mi se netko ne utopi unutra!:D

Cattleya, također fala za recept. S obzirom da zbog gaziranog pića (Sprite) nemam povjerenja u taj recept, isprobat ću ga u maloj količini, jer toga gotovo uvijek imam doma, pa ako mi se svidi, napravit ću punu kadu toga:cerek:

polly
25.07.2006., 17:05
ako ti ostane sangie u kadi, slobodno se uvali u to
opće poznato je da su voćke zdrave za kožu
aha kiseline i tako to
možeš ćak i složit sastojke kak ti odgovara
više limuna ako ti je masna
više jagoda ako je suha
trešnje za hidratizaciju
a ako imaš problema s prištićima, ubaci više alkohola za dezinfekciju

atlantis
25.07.2006., 18:43
lejdi daj se opusti

polly se sam zajebava :zubo:

dada je na godisnjem pa se sad pravi vazna :D

LadyInRed
25.07.2006., 20:29
I kakve ja koristi imam od toga što se polly zajebava?:rolleyes: :D :D

Meni treba recept za sangriju i to HITNO!!!!!!!!:E

Ne'am vremena za zajebanciju sad, situacija je ozbiljna, iš!:rospija:

polly
25.07.2006., 20:58
Meni treba recept za sangriju i to HITNO!!!!!!!!:E

nekak mi se čini da tebi treba nekaj drugo :no:
:zubo:

LadyInRed
26.07.2006., 07:48
Svatko se češe gdje ga svrbi polly:D:D:D kak ti je baš "to" palo na pamet?:D:D

Ajd ne zajebavaj, uvažila sam tvoj recept za sangriju, sad bjež:E

pumpkin pie
26.07.2006., 11:55
ako ti ostane sangie u kadi, slobodno se uvali u to
opće poznato je da su voćke zdrave za kožu
aha kiseline i tako to
možeš ćak i složit sastojke kak ti odgovara
više limuna ako ti je masna
više jagoda ako je suha
trešnje za hidratizaciju
a ako imaš problema s prištićima, ubaci više alkohola za dezinfekciju
:lol:
Sad za ozbač: ovo sa vinom, votkom i rumom je super. Količine po ukusu..

d@d@
26.07.2006., 12:12
Ma tu sam, ali pojma nemam šta je to sannešto. I općenito sam beskorisna po pitanju koktela. Moj domet je pivo Ožujsko, Velebitsko, Karlovačko, Budwaiser, Velikopopovecki kozel i .... tako to. :(

polly
26.07.2006., 12:27
Ma tu sam,

znam ja to, inače bi atlantis :ban:
mislim, takve izjave davat :rolleyes:

vopi :top:

Cattleya
26.07.2006., 19:29
Pumpkin pie, o ukusima se ne raspravlja, nekom paše nekom ne.Ti nisi ni probala, već ti je rigoleto. :rofl:
Sam recept mi je rekao konobar iz bara u samoj Andaluziji.... Probala, dobro je, ali bolje mi paše Sangria iz tetrapaka :D
Lijepo se zabavljajte i opijajte ......

pumpkin pie
28.07.2006., 11:25
Pumpkin pie, o ukusima se ne raspravlja, nekom paše nekom ne.Ti nisi ni probala, već ti je rigoleto. :rofl:
Sam recept mi je rekao konobar iz bara u samoj Andaluziji.... Probala, dobro je, ali bolje mi paše Sangria iz tetrapaka :D
Lijepo se zabavljajte i opijajte ......
Čuj, ZVUČI mi na rigoleto. Sprite vino i juice mi nikako ne idu zajedno. De gustibus ...

Karmela
31.07.2006., 15:52
Ovo zvuči na teški rigoleto.
Mi smo radili : vino (ne znam koje), votka, rum i voćke- breskve, jabuke, grožđe. Sve ubaciš u kadu i kupiš jako duge slamke. Stolice poslažeš okolo kade za dekoraciju.

:eek:

I ja sam u zivotu radila dosta nesofisticirane stvari, ali priznajem da je ovo druga dimenzija (naravno pod uvjetom da sam ispravno interpretirala tvoj post :zubo:).

category
04.12.2006., 15:05
Dakle...
Zanima me koja sve pića uzeti da bi se moglo raditi negdje recimo par dobrih koktela tipa margarita i ostalih jednostavnih stvari.
Znam da većinom treba tequila ali mi je glupo sada kupovati druge skupe stvari samo da bi malo pridodale nekom piću...
Zato mi treba neka jednakost u kojom bi sve učestovalo i nebi propalo...
Ajmo barmeni! Jel imate kakve savjete... :D

Gulpa
04.12.2006., 21:22
Ove sam ja radio kad sam imao cocktail party :top:

Red Corvette
30 ml Midori
30 ml Frangelico
4 strawberries

Sex on The Beach
30ml MIDORI
15ml Vodka
15ml Strawberry Liqueur
60ml Pineapple Juice
60ml Cranberry Juice

Midori Splice
30ml MIDORI
30ml Coconut Rum
90ml Pineapple Juice
30ml Cream-float

Midori June Bug
30ml MIDORI
15ml Coconut Rum
15ml Banana Liqueur
60ml Sweet&Sour Mix
60ml Pineapple Juice

Illusion Shaker
60ml MIDORI
15ml Triple Sec
15ml Vodka
30ml Lemon Juice
Top with Pineapple Juice

Mudslide
1/2 oz. kahlua
1/2 oz. Baileys
1/2 oz. vodka
1 scoop vanilla ice cream

Bay Breeze
45 ml Absolut vodka
15 ml Pineapple juice
15 ml Cranberry juice

Shady Lady
1 1/2 oz tequila
3/4 oz Midori
juice of 1 grapefruit

Pina Colada
2 oz light rum
3 oz pineapple juice
2 oz Malibu
Icecream

Shooteri:

Cocksucking cowboy
Butterscotch schnapps & baileys

Quick Fuck
Midori, Kahlua, Baileys

Endimion17
04.12.2006., 21:52
gemišt/bevanda

sastojci:
1) vino
2) voda

postupak:
uzmi čašu, uzmi bocu vode, otvori bocu vode i dolij do pola. zatvori bocu vode. odloži je.
uzmi bocu vina, otvori bocu vina, dolij do vrha čaše. zatvori bocu vina. odloži je.
promiješaj smjesu.
uživaj u piću.
(važno je nikad ne dolijevati vodu u vino. uvijek vino u vodu. inače prska i kapljica te može oslijepiti ili ti progorjeti odjeću.)

52X32X52
04.12.2006., 22:02
:rofl:

Il Bestione
04.12.2006., 23:47
gemišt/bevanda

sastojci:
1) vino
2) voda

postupak:
uzmi čašu, uzmi bocu vode, otvori bocu vode i dolij do pola. zatvori bocu vode. odloži je.
uzmi bocu vina, otvori bocu vina, dolij do vrha čaše. zatvori bocu vina. odloži je.
promiješaj smjesu.
uživaj u piću.
(važno je nikad ne dolijevati vodu u vino. uvijek vino u vodu. inače prska i kapljica te može oslijepiti ili ti progorjeti odjeću.)
cernobilsko vino? :)

chrissy
05.12.2006., 13:03
gemišt/bevanda

:eek: :eek:
Točiti vino u vodu je čisto svetogrđe, fućkaš ti oko... :zubo:

I poznato je da svaki pravi zagorec gemišt dela po pravilu "prst vina+prst vode"; s tim da se prst vina mjeri po dužini, a prst vode po širini prsta...

Arianne
05.12.2006., 13:10
gemišt/bevanda

sastojci:
1) vino
2) voda

postupak:
promiješaj smjesu.
uživaj u piću.

Ajde nek sam i to naucila...:rofl:

cosanostra
05.12.2006., 13:29
:eek: :eek:
Točiti vino u vodu je čisto svetogrđe, fućkaš ti oko... :zubo:

I poznato je da svaki pravi zagorec gemišt dela po pravilu "prst vina+prst vode"; s tim da se prst vina mjeri po dužini, a prst vode po širini prsta...

I to duljina se mjeri po srednjem prstu, a širina po malom prstu. U prigorju. Ali tu kod nas, nakon 4,5 gemišta se omjeri mijenjaju u korist vina. A pošto se sve manje osjeća intenzitet vina, nekad se uopće ne dodaje voda, ili se dodaje doslovno par kapi. Jel znate kak se to zove?:D

chrissy
05.12.2006., 14:03
Škropec... :zubo:

Ili na književnom - uštrcak... :lol:

category
05.12.2006., 17:52
Ove sam ja radio kad sam imao cocktail party :top:

Red Corvette
30 ml Midori
30 ml Frangelico
4 strawberries

Sex on The Beach
30ml MIDORI
15ml Vodka
15ml Strawberry Liqueur
60ml Pineapple Juice
60ml Cranberry Juice

Midori Splice
30ml MIDORI
30ml Coconut Rum
90ml Pineapple Juice
30ml Cream-float

Midori June Bug
30ml MIDORI
15ml Coconut Rum
15ml Banana Liqueur
60ml Sweet&Sour Mix
60ml Pineapple Juice

Illusion Shaker
60ml MIDORI
15ml Triple Sec
15ml Vodka
30ml Lemon Juice
Top with Pineapple Juice

Mudslide
1/2 oz. kahlua
1/2 oz. Baileys
1/2 oz. vodka
1 scoop vanilla ice cream

Bay Breeze
45 ml Absolut vodka
15 ml Pineapple juice
15 ml Cranberry juice

Shady Lady
1 1/2 oz tequila
3/4 oz Midori
juice of 1 grapefruit

Pina Colada
2 oz light rum
3 oz pineapple juice
2 oz Malibu
Icecream

Shooteri:

Cocksucking cowboy
Butterscotch schnapps & baileys

Quick Fuck
Midori, Kahlua, Baileys

Koliko te to sveukupno došlo i koliko je teško naći pojedina pića?

Gulpa
05.12.2006., 18:15
Koliko te to sveukupno došlo i koliko je teško naći pojedina pića?
Dosta toga sam već imao doma tako da sam kupio u vrijednosti od 800Kn.

koliko je meni poznato, sva ta pića se mogu nabaviti :top:

THE dzubre
06.12.2006., 06:16
hahahaha...
ajd reci, di naci u hrvackoj Midori i Khalua-u?

tilla
06.12.2006., 09:11
za Midori ne znam; Khale ima.

i di ima Kontroa ispod 200ćuna?
jebo, 15 orja u italiji. :2up:

Juraj2
06.12.2006., 10:47
Od cuge ti treba: votka, gin, burbon, svijetli i tamni rum, slatki i suhi vermut, coca cola ... i nist vise

Da, znam, malo sam konzervativan po tom pitanju ali meni su kokteli martini, votka-martini, manhattan, cuba libre i tak to...
Ove dzidze midze u veselim bojama su zabava za djecu a ne ozbiljna cuga :D

Hannuma
06.12.2006., 12:29
Ajd ljudi ako netko zna od čega se pravi LONG ISLAND....
taj mi je koktel super , ali par puta sam ga pila na nekim žblj mjestima i baš je bio bezveze..
pa ako netko zna nek me prosvijetli molim lijepo!:zubo:

THE dzubre
06.12.2006., 12:34
mannhattan je za pedere... i pichke iz Sex&Grad serije :)
ozbiljno. svaki peder ce narucit manhattan u klubu :lol: ili Perrier vodu :rofl:

uglavnom, fali jedna stvar, ali mislim da se Stroch80 moze nabavit u Hr.
Inace pravim sa Bacardi 151 ovaj koktel (151 je najaci legalni alko u ameriki 78% alc.)

Uglavnom

1oz Bacardi 151 *obicni je kuratz za ovaj
1oz Southern Confort
0.5oz Lime
0.5oz Gum syrup
Shake

mrak u par shotova

a od koktela, najaci je definitivno Long Island Ice Tea, fin je, pitak, ali kosta >oprema< vise neg 10 drugih...

0.5 Gin+Vodka+Rum+Tequilla
0.3 cointreau
Lime syrup, Gum syrup, Coke up

Najbolji koji sam ikada napravio je sa:
6anos Havana Club rum
Smirnoff 50
Hose Cuervo GOLD tequilla
Bombay Saphire gin

da okus da nemos prestat pit, a najaci je izdrzao 4 dobre case :top:

THE dzubre
06.12.2006., 12:35
Ajd ljudi ako netko zna od čega se pravi LONG ISLAND....
taj mi je koktel super , ali par puta sam ga pila na nekim žblj mjestima i baš je bio bezveze..
pa ako netko zna nek me prosvijetli molim lijepo!:zubo:

lol, evo bas sam stavia :)

snjoxi
06.12.2006., 12:40
kupila sam kahluu.
koje koktele mogu radit od nje, a da ne ne kupujem neke extra stvari, nego koristim ono kaj imam doma (razne domace zestice, sok i sl)??

THE dzubre
06.12.2006., 13:10
Najjednostavnije ti je - Khalua Milk...
samo stavis 1oz khalue i dodas mljeko :)
od ostalih, znam Black Russian, Khalua i Vodka 1oz od svakog
i White Russian, di u Vodku, Khaluu dodas Cream liquer ili cak mozes cream za kahvu...

Nego najbolje ti je nabaviti Baileys i ako moguce super liker, ali fakat skup
Grand Marnier, ali ako nemos to, onda cointreau, iako mu je okus suva kita naspram GM, ali jeftiniji je 3x...
Uglavnom ako mozes Baileys, Khalua i Grand Marnier, onda mozes napraviti najbolji moguci B52 shot, jednostavno fenomenalan okus.
jednostavno, samo stavis Khaluu na dno, pazljivo dodas Baileys, da napravis layer na khalui, i onda dodas mozda milimetar sloj Grand Marniera...
:top:

Hannuma
06.12.2006., 13:22
lol, evo bas sam stavia :)
Šta je cointroau...i coke up?:confused:

THE dzubre
06.12.2006., 13:25
cointreau - liker od narancine kore, ali nema ga puno u LIIT
Coke up, je da ostatak case koji je prazan napunis Coca Colom :)

Hannuma
06.12.2006., 13:32
cointreau - liker od narancine kore, ali nema ga puno u LIIT
Coke up, je da ostatak case koji je prazan napunis Coca Colom :)

Hehe, ok ovaj dio sam shvatila....!
a gdje da nadjem taj liker onda?
i šta je GUM sirup?:confused:

THE dzubre
06.12.2006., 13:39
cointreau mozes naci u duty free shopovima i izvan hr koliko znam, iako neki kazu da ima u hr i da je boca oko 200kn... :) sto je glupo izrigat za dio cuge kojeg ces najmanje staviti... Tako da... mozda mozes zaobici, spomenuo sam kao u baru di je to pod "mora bit" za dobar LIIT
Gum syrup ti je tehnicki secer u sirupu, tako da mozes staviti onaj natren sirup kao to...
Uglavnom fino uzmi dobru visoku casu, i stavi 4 kockice leda unutra, to ti je najbolje mjerilo, naspi gin, tekilu, rum i vodku cca. 1 u visini kocke leda svako, ako imas cointreau dodaj toga malo i onda podjednako gum i lime sirupa, svorit ces time fini slatko-kiseli okus, i onda dodas Colu do vrha i dobro promjesas...
Ako si bas fanatik, onda sve ovo smjesas u shakeru, fakat dobro prodrmas, ispes u casu i onda dodas colu...
Bolje dere :D

magic blue
06.12.2006., 14:45
gemišt/bevanda

sastojci:
1) vino
2) voda

koje vino :D
koja voda :D

Hannuma
07.12.2006., 15:31
cointreau mozes naci u duty free shopovima i izvan hr koliko znam, iako neki kazu da ima u hr i da je boca oko 200kn... :) sto je glupo izrigat za dio cuge kojeg ces najmanje staviti... Tako da... mozda mozes zaobici, spomenuo sam kao u baru di je to pod "mora bit" za dobar LIIT
Gum syrup ti je tehnicki secer u sirupu, tako da mozes staviti onaj natren sirup kao to...
Uglavnom fino uzmi dobru visoku casu, i stavi 4 kockice leda unutra, to ti je najbolje mjerilo, naspi gin, tekilu, rum i vodku cca. 1 u visini kocke leda svako, ako imas cointreau dodaj toga malo i onda podjednako gum i lime sirupa, svorit ces time fini slatko-kiseli okus, i onda dodas Colu do vrha i dobro promjesas...
Ako si bas fanatik, onda sve ovo smjesas u shakeru, fakat dobro prodrmas, ispes u casu i onda dodas colu...
Bolje dere :D

Ok, bit će isprobano vrlo skoro!
javim ti kako dere!!!!:zubo:

la-di-da
07.12.2006., 16:45
mene zanima sto je midori...
nadalje, od kokotela je relativno jeftino napravit Mojito, i meni je jedan od drazih...treba ti bacardi rum, mineralna, limeta, drvce mente i smeđi secer...pis of kejk...

mislim da ni pina coladu nije problem napravit al ne s onim smecem od premixa, nego sve sam...hm...bas se idem podsjetit kak to ide...

chrissy
07.12.2006., 18:39
Ja sam malo izmijenila recept za mojito, pa umjesto mineralne stavim tonik - puno je bolje... ;)

Gulpa
08.12.2006., 04:55

melon liquer :D

dakle liker od dinja...

THE dzubre
08.12.2006., 04:58
Midori je japanski liker od lubenice (jap. Midori = zeleno) :)

da, Pina Coladu je fakat jedostavno napraviti, ali da bude dobra moras pazljivo izmjesati...

daklem, stavis Bacardi bijeli rum, ili jos bolje Havana Club rum, onda Malibu, bijeli rum od kokosa, stavis malo gum syrupa, cream za kahvu, i pola-pola mlijeko i sok od ananasa. stavis u shaker, dobro smiksas i voila.... :cerek:

x-type
08.12.2006., 15:31
nadalje, od kokotela je relativno jeftino napravit Mojito, i meni je jedan od drazih...treba ti bacardi rum, mineralna, limeta, drvce mente i smeđi secer...pis of kejk...

joj nije fini s mineralnom, mora bit soda (ona iz one flaše pod pritiskom). i ja volim s bijelim šećerom jer sam uvijek uvjeren da se smeđi prebrzo rastopi, a u mojitu je gušt krckati šećer pod zubima. inače, cijelo ovo ljeto tamanim samo mojitače, a najbolji sam pio u istoimenom salsa klubu u barceloni, joj kad bi takav netko znao ovdje napravit!

THE dzubre
09.12.2006., 07:12
joj nije fini s mineralnom, mora bit soda (ona iz one flaše pod pritiskom). i ja volim s bijelim šećerom jer sam uvijek uvjeren da se smeđi prebrzo rastopi, a u mojitu je gušt krckati šećer pod zubima. inače, cijelo ovo ljeto tamanim samo mojitače, a najbolji sam pio u istoimenom salsa klubu u barceloni, joj kad bi takav netko znao ovdje napravit!

to je osvjezavajuci mojito... i da mora se praviti sa club sodom, inace sux...
ali ima jos jedna vrsta mojito di isto, ubacis lisce mente, pola limete i prelijes sa gum syrupom, sve dobro zgnjacis, stavs zdrobljeni led i dodas 2 prsta Bacardi ORO zlatnog ruma
isto osvjezavajuce, ali nakon par case ne da opici nego sjece... :zubo:

Dugonoga
02.05.2007., 18:05
Zanima me je li netko cuo za koktel Kiss od Death? Trazim ga vec dosta godina, ali ljudi uglavnom nemaju pojma o cemu pricam.

la-di-da
03.05.2007., 15:59
e kad smo vec digli ovaj topik nek mene onda neko educira kaje gum syrup i ima li toga kod nas... :)

Devlyn
03.05.2007., 21:05
Zanima me je li netko cuo za koktel Kiss od Death? Trazim ga vec dosta godina, ali ljudi uglavnom nemaju pojma o cemu pricam.

Cuo je Google... :cool:

http://www.barmeister.com/drinks/recipe/878/?o=by_letter

Dugonoga
04.05.2007., 20:44
Imam recept (cak sam ga i skinula s ove stranice), ali htjela bih ga probati ovdje, ali ljudi nemaju pojma o cemu pricam i htjela bih znati kakav je.

Devlyn
04.05.2007., 22:12
Imam recept (cak sam ga i skinula s ove stranice), ali htjela bih ga probati ovdje, ali ljudi nemaju pojma o cemu pricam i htjela bih znati kakav je.

Ako ga napravis, nudim se kao dobrovoljac - kusac. :D

Dugonoga
04.05.2007., 22:26
Moze:zubo: Mislim da cu ga na kraju sama napraviti jer rum se moze kupiti u bocici, tequile imam doma, samo ne znam kako cu se snaci sa Jack Danielsom. Ali kako god, probat cu ga jer vec 6 god. to zelim.

Devlyn
04.05.2007., 22:29
Moze:zubo: Mislim da cu ga na kraju sama napraviti jer rum se moze kupiti u bocici, tequile imam doma, samo ne znam kako cu se snaci sa Jack Danielsom. Ali kako god, probat cu ga jer vec 6 god. to zelim.

Pretpostavljam da moze posluziti bilo koji whiskey. Sretno i javi dojmove. :D

Juraj2
06.05.2007., 11:05
Pretpostavljam da moze posluziti bilo koji whiskey. Sretno i javi dojmove. :D

Mislis bilo koji bourbon ? :D

Ipak, džek nije ko i svi ostali, džek je džek :E

Devlyn
06.05.2007., 14:18
Mislis bilo koji bourbon ? :D

Ipak, džek nije ko i svi ostali, džek je džek :E

Nisam pazio, rekao bi jedan moj poznanik. :rolleyes:

barmen.hr
14.02.2008., 12:16
Pijete li koktele?
Što znate o koktelima?
Gdje ste pili dobre,a gdje loše koktele?
:zivili:

barmen.hr
14.02.2008., 12:57
http://i31.tinypic.com/33mmx5w.jpg

barmen.hr
14.02.2008., 13:17
Za one koje žele znati:

Povijest koktela

Riječ koktel (cocktail) doslovno znači pijetlov rep. Kako je piće dobilo ime, još nije potpuno objašnjeno, ali legenda kaže da su svojevremeno u Americi priređivane borbe pijetlova po uzoru na Španjolce. Vlasnik pijetla pobjednika imao je pravo pobijeđenom pijetlu iščupati rep, te je ostalim sudionicima plaćao pića (vjerojatno su to bila miješana pića raznih boja kao i pijetlov rep).
Prema starom američkom barmenskom almanahu, prvi koktel nastao je sasvim slučajno kao mješavina vrućeg destilata sa šećerom i limunom koji se dopunjavao raznim biterima potom rashlađivao velikim komadima leda.
Danas postoje na tisuće recepata sa zvučnim nazivima, pa nije nikakvo čudo da među njima često ima i onih koji se jedni od drugih razlikuju samo po imenu.

barmen.hr
21.02.2008., 20:24
Pijete li koktele?
Što znate o koktelima?
Gdje ste pili dobre,a gdje loše koktele?
:zivili:

barmen.hr
21.02.2008., 20:42
http://www.scienceofdrink.com/wp-content/uploads/2007/11/luigi-cocktail.thumbnail.jpg

Alex84
21.02.2008., 21:45
ne
nista
ne znam

divlja patka
22.02.2008., 07:57
ne pijem koktele, skupo to, brate mili :zubo:

ja sam uglavnom na pivi :Pivo:

Sdrafac
22.02.2008., 08:14
najbolji koktel se zove 'Gemišt' ili za prijatelje jednostavno 'Gembač' :D

barmen.hr
22.02.2008., 12:05
Povijest koktela

Riječ koktel (cocktail) doslovno znači pijetlov rep. Kako je piće dobilo ime, još nije potpuno objašnjeno, ali legenda kaže da su svojevremeno u Americi priređivane borbe pijetlova po uzoru na Španjolce. Vlasnik pijetla pobjednika imao je pravo pobijeđenom pijetlu iščupati rep, te je ostalim sudionicima plaćao pića (vjerojatno su to bila miješana pića raznih boja kao i pijetlov rep).

Prema starom američkom barmenskom almanahu, prvi koktel nastao je sasvim slučajno kao mješavina vrućeg destilata sa šećerom i limunom koji se dopunjavao raznim biterima potom rashlađivao velikim komadima leda.

Danas postoje na tisuće recepata sa zvučnim nazivima, pa nije nikakvo čudo da među njima često ima i onih koji se jedni od drugih razlikuju samo po imenu.

barmen, daj budi ljubazan i smanji te slike. hvala.

morino
22.02.2008., 23:28
imam shaker doma,amerikanke, nesto cuge radilo se prije dosta tog ali za druge kad bi se skupi lmeni je veci gust pivica,
stranje je sta da krenes trebas min 500 kn za 3-4 vrste koktela
osnovno kad uzmes case+shaker+vodka+bacardi+grenadin+blue curacao+pina colada+extrakt kokosa+matis od breskve+neko voće za ukrašavanje

uglavnom nakupi se.

morino
22.02.2008., 23:30
da i pivo nije jeftino kad gledas da malo pivo vani u bircu dode 18 kn a koktel(ako ne điber na žestici i ne trpaju samo led i sok)40 kn vise se isplati koktele pit
ali pivo mi je veći gušt.

Adunjanik
23.02.2008., 12:20
Zanima me koja je dobna granica za postati coctail master odnosno koja je najprihvatljivija
te ovaj vidim na stranicama barmen.hr da obuka traje 100h koliko je to dugo otprilike (mjesec-dva ili )

morino
23.02.2008., 15:00
pola ekipe koja ti mjesa okolo koktele nema nikakvu skolu nego iskustvo i to ti je to.
kokteli su ti za mazanje očiju curicama i svaki ugostitelj zna da je to najbolja lova
pogotovo ako ih slažu kao na vecini mjesta brdo soka i leda a žestice nista.

Ribica_lilly
23.02.2008., 16:23
da i pivo nije jeftino kad gledas da malo pivo vani u bircu dode 18 kn

Gdje to malo pivo dođe 18 kn?! Pa di ti ideš van?! :confused::ne zna:

barmen.hr
24.02.2008., 21:50
Zanima me koja je dobna granica za postati coctail master odnosno koja je najprihvatljivija
te ovaj vidim na stranicama barmen.hr da obuka traje 100h koliko je to dugo otprilike (mjesec-dva ili )

Ja sam ti iz Udruge konobara i barmena Hrvatske, tj. www.barmen.hr..Što se tice dobne granice za postati cocktail master ne postoji, najmladi ucenik koji je bio u nasoj skoli imao je 14 godina a najstariji je bio jedan gospodin od 46 godina,tako da nemas brige.
Obuka ti traje oko 100h, a maksimalno traje mjesec i pol.

P.S. Ako te bude jos nesto zanimalo samo pitaj ili nekoga dr. samo pitajte.:)

Meandme
24.02.2008., 23:04
ak imam priliku,pijem.
ma najbolji koktel je Vodka sorbet! hm,na Rabu...u restoranu(ili kafiću) Felix.

barmen.hr
25.02.2008., 00:46
Gdje to malo pivo dođe 18 kn?! Pa di ti ideš van?! :confused::ne zna:

U Crikvenici ovo ljeto je bavaria bila 18 ili cak 20 kuna..a cuj kava s mlijekom odnosno machiato i capuchino ti je 10kuna pa ti sad vidi..ma to je zalosno

barmen.hr
26.02.2008., 00:01
Za one koje žele znati:

Podjela koktela

1. Prema sadržaju alkohola
alkoholni
bezalkoholni

2. Prema postotku šečera
slatki kokteli (sweet cocktails)
poluslatki kokteli (medium cocktails)
suhi kokteli (dry cocktails)

3. Prema količini sadržaja
kratka pića (short drinks)
duga pića (long drinks)
mliječne mješavine (milk shakes)
vruća pića (hot drinks)

4. Po vremenu konzumiranja
pića koja se piju prije jela (aperitivna)
pića koja se piju poslije jela (digestivna)

5. Prema vrsti pripremanja
miješanjem u čaši iz koje se konzumiraju
miješanjem u barskoj čaši
tresući u šejkeru (shaker).

barmen.hr
29.02.2008., 11:09
ajmo ljudi..šta vas kokteli ne zanimaju baš?...barem malo..?:mig::mig:

Ribica_lilly
29.02.2008., 11:20
U Crikvenici ovo ljeto je bavaria bila 18 ili cak 20 kuna..a cuj kava s mlijekom odnosno machiato i capuchino ti je 10kuna pa ti sad vidi..ma to je zalosno

Živim u Crikvenici i ne bih se bas složila... Kava max 8 kn, a ima i za 6, bavaria po 12 kn, eventualno skuplje tamo na crnom molu, i to po ljeti... Ovisi di si bio... Ja plaćam malu točenu pivu 9 kn, tako je usporedba između koktela i pive glupost...

Adunjanik
01.03.2008., 10:48
Ma dajte ljudi ne svađajte se oko toga je li bolje pivo ili koktel
Sve u svoje vrijeme to je kao što ni odjelu ili trenerku ne nosite uvijek i u svim prilikama (čast iznimkama)
Tako je i za pivo i koktel nije normalno po cijele dane piti ni jedno ni drugo ali u posebnoj prilici s odgovarajućim društvom svakako.

@ barmen.hr
Nije da nema ovdje ljudi koji su zainteresirani u koktele ali nekako je lakše i jeftinije popiti pivo nego koktel (pogotova ako još o njemu moraš nešto i znati)

Ali samo ti nastavi:top: , vesele me tvoji postovi i voljela bih pohađati takav tečaj ali sad trenutno nisam u situaciji ...
E da još jedna stvar ako bi mogao navesti par "najkorisnijh" pića tj. onih koji se najčešće koriste

barmen.hr
03.03.2008., 09:43
ma ne svađam se ja sto je bolje da li piva ili koktel...samo kazem da je u crikvenici u jednom pubu bavaria 18 ili 20 kuna..jer znam da smo drustvo i ja raspravljali o tome kako je skupo..jer na otocima bavaria nije toliko skupa, ali opet otok je otok..:)

barmen.hr
04.03.2008., 10:20
Ma dajte ljudi ne svađajte se oko toga je li bolje pivo ili koktel
Sve u svoje vrijeme to je kao što ni odjelu ili trenerku ne nosite uvijek i u svim prilikama (čast iznimkama)
Tako je i za pivo i koktel nije normalno po cijele dane piti ni jedno ni drugo ali u posebnoj prilici s odgovarajućim društvom svakako.

@ barmen.hr
Nije da nema ovdje ljudi koji su zainteresirani u koktele ali nekako je lakše i jeftinije popiti pivo nego koktel (pogotova ako još o njemu moraš nešto i znati)

Ali samo ti nastavi:top: , vesele me tvoji postovi i voljela bih pohađati takav tečaj ali sad trenutno nisam u situaciji ...
E da još jedna stvar ako bi mogao navesti par "najkorisnijh" pića tj. onih koji se najčešće koriste

hvala na komplimentu..:):)
pa za koktele jedan omanji kućni bar može poslužiti......
rum, vodka, gin, tequila, nekoliko sirupa za koktele grenadina, lime, lemon, jagoda i kokos...... likeri blue curacao, peach liquer, banana, cherry, apricot.... i sokovi juice, ananas i borovnica...

:::lana:::
05.03.2008., 21:08
cuba libre, long island, (a ne volim colu inace :rofl:) strawberry tequila

ima jedan shooter... sadam... mmmmmmmmmmmmm
sambuca i liker od kave, dole proziran, gore smedj i takoooooo dize raspolozenje:tulum:

mya_7920
07.03.2008., 10:58
Pitanje. Što bi trebalo biti Triple Sec? :D

reptilia
07.03.2008., 12:38
triple sec je liker od naranče :)
isto je i cointreau..
a plavi je blue curacao

barmen.hr
12.03.2008., 22:22
Pripremanje koktela

Pri miješanju treba paziti na miris i okus, boju, stvaranje nove arome, lijep izgled i atraktivnost. Najčešća žestoka pića bez kojih bi se teško mogla zamisliti većina svih koktela su: gin, vodka, rum, tequila, whiskey i brandy. Međusobno se rijetko miješaju, ali se zato odlično slažu s raznim likerima, biterima i biljnim aperitivima. Postoje i posebni izrazi koji se upotrebljavaju pri miješanju pića.
Ovo su neki najčešće upotrebljavani:

• sleđen (iced) - piće ili mješavina moraju biti sleđeni ili s dosta leda
• sa zdrobljenim ledom (with cobbler)
• sleđena čaša (frozen glass) - rashladiti čašu prije punjenja, ledom ili u zamrzivaču
• na glečeru (on the rocks) - do vrha napuniti čašu ledom i preko toga naliti piće
• uštrcak (dash) - uštrcak nekog pića ili sirupa u mješavinu
• miješati (stir) - promiješati u čaši ili barskoj čaši
• šejkati (shake) - tresti u šejkeru.

Ukrašavanje i dodaci koktela nužni su zbog izgleda samog koktela, ali i zbog njihovog okusa. Ukrasima i dodacima na čaši smatra se šećerni rub, ali i rub od soli, trešnja ili maslina, ploške limuna, ananasa, naranče, jagode i slično.

mya_7920
15.03.2008., 13:07
triple sec je liker od naranče :)
isto je i cointreau..
a plavi je blue curacao

Ovo ostalo sam znala :D Ali ne volim naranču hehe :)

*brazilka*
21.03.2008., 00:33
u zadnje vrijeme nijedan izlazak mi ne prođe bez bar jednog shootera (neznam dal se to ubraja u koktele ali mislim da da jer se i u tome miješaju pića) :p..najdraži su mi sambuca i orgasam pa ako netko zna da napise recept orgasma jer bi kupila sastojke i napravila ga koji put doma s frendicama :) :) znam da ide baileys i jos 2 pica ali to nisam uspjela "pohvatati" :rofl:

barmen.hr
25.03.2008., 15:30
u zadnje vrijeme nijedan izlazak mi ne prođe bez bar jednog shootera (neznam dal se to ubraja u koktele ali mislim da da jer se i u tome miješaju pića) :p..najdraži su mi sambuca i orgasam pa ako netko zna da napise recept orgasma jer bi kupila sastojke i napravila ga koji put doma s frendicama :) :) znam da ide baileys i jos 2 pica ali to nisam uspjela "pohvatati" :rofl:

-1 Vodka,
-1 Amaretto,
-1 Kahlua(liker od kave),
-1 Bailyes

Trijezni Pijanac
06.05.2008., 19:46
imam pitanje, odlucio sam sloziti white russian u domacoj radinosti, muce me sastojci
koja votka? vidim da je u receptu kahlua, jel to uopce ima za nabaviti u zagrebu? ili ce posluziti i badelov liker od kave haha

Internacional
16.05.2008., 16:53
http://www.scienceofdrink.com/wp-content/uploads/2007/11/luigi-cocktail.thumbnail.jpg

nemoj stavljat te slike jer mi se odmah smaga za dobrim koktelom:( Vec predugo nisam pio koktel! Hvala bogu, blizi se ljeto pa cu opet malo potegnuti

regnum
22.05.2008., 12:16
Evo koji coctail

Black russian

4-6 cl vodke
2 cl kahlua

Uliti u cashu sa ledom

Pi&ntilde;a Colada

3-4&frac12; cl svjetli rom
2-3 cl juice od ananasa
2-3 cl kokosovo mljeko
1-1&frac12; cl tekuci shlag

U shaker stavit led, rom, juice kokosovo mljeko i shalg. Sve drmati da se dobro prohladi. Ulit u chasu i dekorirat sa firshko voce npr ananas.

White russian

2-3 cl vodka
2-3 cl cr&egrave;me de cacao
2-3 cl tekuchi shlag

Sve pojesat sa izlupani led u shakeru i ulit u chasu. Moze se malo ribat muskot i stavit na kraju u chasu.

Tom Collins

4-6 cl suh gin
4-6 cl juice od limuna
1 kasikica secherna voda
soda voda

Prvo stavit led u chasu, poslje ulit gin, jiuce i shecernu vodu. Dopunit chasu sa sodavodu.

Royal red

vodka,
gin
jagoda liker
grenadian
lime juice
sok naranca

zombie

bijeli i tamni rum
stroh 80%
cherry brandy
grenadian
lime juice

to je moj mali doprinos

Anki
06.07.2008., 16:32
Trabala bi mi mala pomoć u vezi koktela, zanima me kod kojih koktela koristim mrvljeni led a kod kojih led u kocki?

barmen.hr
15.07.2008., 15:28
imam pitanje, odlucio sam sloziti white russian u domacoj radinosti, muce me sastojci
koja votka? vidim da je u receptu kahlua, jel to uopce ima za nabaviti u zagrebu? ili ce posluziti i badelov liker od kave haha
ha najbolje je što kvalitetniju vodku. to ćeš vidjeti po cijenama. npr. trojka ili naša vigorova sigurno su lošije od recimo wyborowe, belvedere ili finlandie. ali svaka će ti poslužiti. neki kažu: vodka je vodka ili u prijevodu s ruskog: voda je voda! kahlue bi trebalo biti u zg. ako nema u običnim hipermarketima probaj u specijaliziranim ducanima za piće.

barmen.hr
15.07.2008., 15:32
Royal red

vodka,
gin
jagoda liker
grenadian
lime juice
sok naranca

zombie

bijeli i tamni rum
stroh 80%
cherry brandy
grenadian
lime juice

to je moj mali doprinos

mali ispravak za zombie (ako se nećeš ljutiti):
bijeli rum
tamni rum
Cherry brandy
Apricot brandy
Grenadine
lemon juice
orange juice
ananas sok
prošejkati i na kraju nakapati Stroh 80%

barmen.hr
15.07.2008., 15:34
Trabala bi mi mala pomoć u vezi koktela, zanima me kod kojih koktela koristim mrvljeni led a kod kojih led u kocki?

pa anki, tebe ima na svakom forumu sa koktelima! :mig:

sunflower_1
06.08.2008., 13:02
ha najbolje je što kvalitetniju vodku. to ćeš vidjeti po cijenama. npr. trojka ili naša vigorova sigurno su lošije od recimo wyborowe, belvedere ili finlandie. ali svaka će ti poslužiti. neki kažu: vodka je vodka ili u prijevodu s ruskog: voda je voda! kahlue bi trebalo biti u zg. ako nema u običnim hipermarketima probaj u specijaliziranim ducanima za piće.

kahlue imaš u vrutku al ak me sjećanje služi mislim da i košta...
provjerila jučer..

sunflower_1
06.08.2008., 13:05
nova sam u pravljenu koktela pa me zanima gdje ima i po kojoj cijeni za kupiti oprema za rad koktela...mislim na shaker, drobilicu leda, dozator.....

IgorVG
07.08.2008., 19:57
Dajte neki prijedlog za slijedece sastojke:
1. Kupovna Pina Colada
2. Gin
3. Jeger
4. Cola
5. Red Bull
6. razni gusti sokici :D

gariful
08.08.2008., 07:42
nova sam u pravljenu koktela pa me zanima gdje ima i po kojoj cijeni za kupiti oprema za rad koktela...mislim na shaker, drobilicu leda, dozator.....

nije to tako skupo; shaker kosta nekih 50-100 kn (ne treba ti neki bijes za pocetak). imas ga u bilo kojoj boljoj prodavaonici posudja. drobilicu za led i ja trazim, receno mi je da je ima u peveca :misli:

ono sto je skupo kod ovog hobija je skupljanje elemenata za raditi koktele posto sva ta alkoholna pica nisu ispod 70-100 kn po boci :D

barmen.hr
08.08.2008., 13:41
1. Kupovna Pina Colada
2. Gin
3. Jeger
4. Cola
5. Red Bull

1. Kupovna Pina Colada
S njom možeš napraviti koktel Pina Colada: bijeli i tamni rum, kokos, cream i ananas sok. stavi umjesto sirupa od kokosa taj mix pina colade, iako je to alkoholno, a sirup nije.
npr. Bahama mama:bijeli rum, tamni rum, Kahlua, kokos, limun sok, ananas sok

2. Gin
Sa ginom možeš svašta mućkati jer nije jako aromatičan i slaže se sa svime. Najčešće se miješa sa sastojcima koji ga čine suhim. Najpoznatiji je Martini dry: 4cl gin, 2cl vermouth dry i obavezno dekoracija maslina :D. Zatim sa cijeđenim limunom i narančom, drobljeni led po želji i mineralna, dodaj još malo šećernog sirupa ako je prekiselo.

3. s jegerom bi se mogao napraviti fizz: dodaš mu sok od limuna, šećerni sirup i sodu. ili Sour: cijeđeni limun i naranča i malo šećernog sirupa. ili naravno običan jeger-cola

eto, pa ti sad vidi gdje bi još te guste sokiće uvrstio :rolleyes:

barmen.hr
08.08.2008., 13:56

za kućnu radinost ili u baru? Ako misliš raditi koktele svaki dan nemoj kupovati nekvalitetne šejkere, a pogotovo ne u običnom dučanu s posuđem. I ako misliš samo tu i tamo napraviti neki koktel bolje je kupiti jedan pravi šejker jer će ti u ovim običnima početi pucati čaše. drugi razlog je što nisu dobro centrirani i neravni su pa ako ga probaš baciti iza glave ili zavrtiti nema šanse da ga uloviš i opet ćeš si polupati pola kuhinje.
mali dio barske opreme ima u metrou, ali mi je sve nekako bezveze.
javi mi se na pm ili na mail prodaja@scorpio.hr pa cemo se dogovoriti :mig:

IgorVG
08.08.2008., 16:28
Puno hvala na sugestijama, samo imam pitanja

1. Kupovna Pina Colada
S njom možeš napraviti koktel Pina Colada: bijeli i tamni rum, kokos, cream i ananas sok. stavi umjesto sirupa od kokosa taj mix pina colade, iako je to alkoholno, a sirup nije.
npr. Bahama mama:bijeli rum, tamni rum, Kahlua, kokos, limun sok, ananas sok

Sta je konkretno cream? Vrhnje, slag, mlijeko?

2. Gin
Sa ginom možeš svašta mućkati jer nije jako aromatičan i slaže se sa svime. Najčešće se miješa sa sastojcima koji ga čine suhim. Najpoznatiji je Martini dry: 4cl gin, 2cl vermouth dry i obavezno dekoracija maslina :D. Zatim sa cijeđenim limunom i narančom, drobljeni led po želji i mineralna, dodaj još malo šećernog sirupa ako je prekiselo.

Radio sam Martini, ali je jak i to poprilicno. Nije onako koktelast nego bas kao zestica tako da mi nije neki posebno

3. s jegerom bi se mogao napraviti fizz: dodaš mu sok od limuna, šećerni sirup i sodu. ili Sour: cijeđeni limun i naranča i malo šećernog sirupa. ili naravno običan jeger-cola

Šećerni sirup je voda+rastopljeni šećer? Nist specialno? I koliko ga se stavlja? Da bude lagana cuga ala jeger cola ili da bude ipak naglasak na Jegeru?

eto, pa ti sad vidi gdje bi još te guste sokiće uvrstio :rolleyes:
Znaš di sam ga uvrstio? U Pina coladu. 1/5 Pina colade i 4/5 juicea. I ispalo je, bar meni, jako dobro :D

Tinach
08.08.2008., 16:51
1. Kupovna Pina Colada
2. Gin
3. Jeger
4. Cola
5. Red Bull

izmješaj gin,jeger,nekog voćnog likera malo,sok od ananasa i par kapi soka od limete. mislim da bi to moglo i trebalo bit fino

IgorVG
10.08.2008., 14:01
Limeta - to bas trazim neki sok ili kupim agrume limete i njih cijedim?

barmen.hr
11.08.2008., 11:15
Šećerni sirup možeš i sam napravit a imaš ga i za kupit. Većinom u koktele ide po 2cl šećernog sirupa. Ovisi koji su ti još sastojci i kakav želiš da koktel bude. Limetu ako kupuješ agrume onda ju gnječiš kao npr u Cuba libre... A za ostale koktele u koje ne ide voćka koristiš Lime sirup.

barmen.hr
11.08.2008., 13:53
cream je vrhnje za šlag. mi koristimo onaj Hole koji je malo zaslađen i kokteli su super s tim!
što se tiće martiny dryja, to je takav koktel. probaj s malo limuna i šećernog siruma. evo recepta za sirup ako ga ne nađeš nigdje:
0.70kg šećera i 0.50l mlake vode, sve zajedno miješaj u blenderu dok se ne rastopi. ukoliko je pregusto dodaj malo vode. Može se i kratko prokuhati.
pina colada mih već ima u sebi alkohola (rum), kokos, cream i ananas pa ide super sa voćnim sokom. meni je super i sami mix, rashlađeni naravno, eventualno s još malo ruma! :top:

IgorVG
11.08.2008., 17:59
tnx na infoima, malo sam se opskrbio sa još par "sirovina" ala Triple sec, Grenadine, Blue curacao, liker od kave, silver Tequila...
Za sada malo muku mucim sa mjerama, naime vecina recepata spominje mjeru "oz". I koliko sam skuzio to je u ona veca mjerica u onoj "dvoglavoj" casici....
oš muku mucim sa ledom. Kako to amaterski radim ne mogu bas dobiti sitne komadice leda nego dobijem ledeni prah kada ga umlatim čekićem (naravno da ga ne umlatim k'o vola u kupusu nego lagano, ali opet se vecina razmrvi u prah. Gdje bi se dalo nabaviti neke posudice koje ne daju samo one klasicne kocke leda nego i sitnije od toga?

I za kraj pitanje: u receptima se spominju razne vrste određenih žestica ala silver Tequila, gold Tequila, votka ova, votka ona (ne govorim o voćnim tipovima). Da li ista zestica, ali od razlicitog branda moze jako utjecati na kvalitetu i okus koktela? Ja sam telac za zestice, meni sve imaju isti okus - prejak

barmen.hr
12.08.2008., 11:24
tnx na infoima, malo sam se opskrbio sa još par "sirovina" ala Triple sec, Grenadine, Blue curacao, liker od kave, silver Tequila...
Za sada malo muku mucim sa mjerama, naime vecina recepata spominje mjeru "oz". I koliko sam skuzio to je u ona veca mjerica u onoj "dvoglavoj" casici....
oš muku mucim sa ledom. Kako to amaterski radim ne mogu bas dobiti sitne komadice leda nego dobijem ledeni prah kada ga umlatim čekićem (naravno da ga ne umlatim k'o vola u kupusu nego lagano, ali opet se vecina razmrvi u prah. Gdje bi se dalo nabaviti neke posudice koje ne daju samo one klasicne kocke leda nego i sitnije od toga?

I za kraj pitanje: u receptima se spominju razne vrste određenih žestica ala silver Tequila, gold Tequila, votka ova, votka ona (ne govorim o voćnim tipovima). Da li ista zestica, ali od razlicitog branda moze jako utjecati na kvalitetu i okus koktela? Ja sam telac za zestice, meni sve imaju isti okus - prejak

1 oz ti je otprilije 3 cl. dobre si sastojke nabavio. još bi ti trebali, osim klasičnih sokova (naranča, ananas, borovnica i brusnica) sok od lime te i limuna. ili ako si zagovornik prirodnog, cijedi agrume.
za drobljeni led postoji spravica (drobilica za led). znam firmu za ugostiteljsku opremu pa se javi na pm za mail. ili si kupiš onaj frižider koji sam izbacije krupni i drobljeni led po želji :D
što se tiče proizvođača pića to je posebna filozofija. ljudi koji su navikli na određenu cugu piti će samo tu i to od određenog proizvođača, što ovisi o podneblju gdje žive. npr: caipirinha ide s cachacom (rum najlošije kvalitete), a caipirisima s bijelim rumom (kod nas uglavnom Havana club ili bacardi) dok npr za daiquiri treba kvalitetan bijeli rum. ako ne kužiš razliku uzmi cugu srednje kvalitete, tj. cijene :mig:
pozz

rijecanka77
12.08.2008., 12:26
Ja volim bezalkoholne koktele, najvise Coconut Kiss i Little Engineer...Jel zna tko koji omjeri i sastojci su potrebni da probam doma sama napraviti?:mig:

aeariel
12.08.2008., 13:17
eee, igore :)) ,gdje si kupio blue curacao? :)

barmen.hr
12.08.2008., 13:42
Ja volim bezalkoholne koktele, najvise Coconut Kiss i Little Engineer...Jel zna tko koji omjeri i sastojci su potrebni da probam doma sama napraviti?:mig:

Coconut kiss
2cl kokos sirup
2cl grenadina
4cl cream
Orange juice
Ananas sok

Little engineer
2cl grenadina
2cl lemon juice
Ananas sok
Orange juice

uživaj! :cerek:

IgorVG
12.08.2008., 13:58
eee, igore :)) ,gdje si kupio blue curacao? :)

U Vrutku u Zagrebu, nekih 50tak kunića.

rijecanka77
12.08.2008., 14:15
Coconut kiss
2cl kokos sirup
2cl grenadina
4cl cream
Orange juice
Ananas sok

Little engineer
2cl grenadina
2cl lemon juice
Ananas sok
Orange juice

uživaj! :cerek:

Hvala ti puno:top: Ali imam mali problemcic, nisam bas sigurna sto je to grenadina i gdje cu to kupiti...Ma jel to ona crvena naranca?:confused:

IgorVG
12.08.2008., 14:26
Hvala ti puno:top: Ali imam mali problemcic, nisam bas sigurna sto je to grenadina i gdje cu to kupiti...Ma jel to ona crvena naranca?:confused:

Koliko vidim po fotki izgleda mi kao šipak onaj ogromni... A ima i slican okus, nikako kao narandža

barmen.hr
12.08.2008., 14:40
Koliko vidim po fotki izgleda mi kao šipak onaj ogromni... A ima i slican okus, nikako kao narandža

grenadina je bezalkoholna - sirup od šipka.
ovo na što ti misliš je curacao- liker (=alkoholni) od naranče i ima ga raznih boja: blue, red itd, a triple sec (prozirno) je tri puta pečena naranča.

rijecanka77
12.08.2008., 14:47
OK, hvala obojici :mig:...Znaci, trazim u ducanu sirup od grenadine (šipka) i moram naci kokos sirup...:kava:

trustno1
12.08.2008., 18:34
soryte decki i cure.. meni je malo smijesno citati ove vase postove, neki nikada nisu vidjeli grenadinu, neki neznaju di bi
kupili blue curacao.. koje seljacine.. odite malo u svijet prvo, pa cete se moc kasnije samo sebi smijuljit..
inace ako imate kakva profesionalna pitanja o koktelima, samo pitajte mene...to sam radila u USA dok sam bila mlada..LOL

IgorVG
12.08.2008., 21:21
soryte decki i cure.. meni je malo smijesno citati ove vase postove, neki nikada nisu vidjeli grenadinu, neki neznaju di bi
kupili blue curacao.. koje seljacine.. odite malo u svijet prvo, pa cete se moc kasnije samo sebi smijuljit..
inace ako imate kakva profesionalna pitanja o koktelima, samo pitajte mene...to sam radila u USA dok sam bila mlada..LOL

jel mogu govoriti okolo ekipi da si se udostojila nama nesto napisati??? ooooo ti velika damo iz Amer'ke :s:s:s:s
Koje siroce :rofl::rofl:

rijecanka77
13.08.2008., 10:21

Od takve seljacine ne bih ni casu vode pitala! :flop:

I da, ne znam sto je grenadina jer se nisam othranila na njoj....I da, zivjela sam u Americi sto mi ne daje kredibilitet da vrijedjam ovdje ljude!

barmen.hr
13.08.2008., 12:54

Damo iz amerike, dok si ti bila mlada neke stvari su bile drugačije i u tvoje doba u jUeSEju se grenadina vjerojatno cijedila. Sigurno kad si došla tamo, prije coca cole si otkrila grenadinu. ljudi koji se počinju baviti koktelima ne znaju što je koji sastojak i gdje se što može kupiti i zato je tu forum za pomoć. ako se tebi tema ne sviđa ili ti je smiješno, odi ća i nemoj više čitati ni postati.
btw- čisto sumnjam da imaš kakav profesionalni odgovor na temu koktela :D

šišmiš_99
17.08.2008., 19:39
jel zna iko koliko otprilike košta drobilica za led

šišmiš_99
17.08.2008., 21:20
ee i kad mi piše dash of cream, ili cream of coconut,... jel to neki šlag ili

barmen.hr
19.08.2008., 07:31
ee i kad mi piše dash of cream, ili cream of coconut,... jel to neki šlag ili
dash znači uštrcaj (2-4 kapi), a cream je vrhnje za šlag. cream of coconut je kokosova krema, najčešće ide u colade (bezalkoholno je). ako ne nađeš tu kremu poslužit će i kokosov sirup.
drobilica za led je oko 350 kn

IgorVG
19.08.2008., 14:25
Ima tko kakvav prijedlog za nesto kokosasto?
Ja sam nest smučkao pa slobodno kritizirajte :D
Oggy's colada :lol: :lol:
4 mj Pina Colade
2 mj bijelog ruma
1 mala mjerica limete
1 mala mjerica blue curacao
1 mala mjerica creama za gustocu
Ostatak soka od ananasa po želji (hoće tko jači ili slabiji)
Sve dobro zmučkati u shakeru sipati na gro leda i onako izdaleka strcnuti malo blue curacao radi dekoracije
Isao sam na ovu foru radi boje i ispala je bas onako toxic zeleno plavkasta, a fino pitko.

Jedino me zanima kako sprijeciti da se nakon nekog razbistri koktel pa je dolje fino bistro, a gore se skupi kruti dio

šišmiš_99
19.08.2008., 20:50
e još nešto jel ima u nas za uzet di curacao i triple sec

šišmiš_99
19.08.2008., 20:51
triba mi blue curacao

spy
19.08.2008., 20:59
triba mi blue curacao

pa imaš i po trgovačkim centrima

šišmiš_99
19.08.2008., 21:04
jel znaš kolko otprilike košta da nije nešto pretjerano

Anki
19.08.2008., 21:13
pa anki, tebe ima na svakom forumu sa koktelima! :mig:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:lol::rofl::lol:

A jeben mu miša kada pišem na više foruma pa na kraju ni sama ne znam di sam šta pitala:o

Lako za mene ja imam isti nick, ali ti me mučiš......:D, mada pretpostavljam tko si:mig:

barmen.hr
21.08.2008., 10:25
he-he! sve je to kamuflaža... :D

bezidejni
22.08.2008., 12:38
Mene zanima kako kod kuće mjeriti količinu pića koje ide u koktel, npr. ako piše 3cl, kako ja to odmjerim? Postoje li neke posebne čašice za mjerenje? :D

kikach#10
23.08.2008., 10:47
1 l (litra) = 10 dl (decilitar)

1 cl (centilitar) = 0.1 dl (decilitar)

1 ml (mililitar) = 0.01 dl (decilitar)

10 g (grama) = 0.1 dl (decilitar) * 10 grama je uzeto prema težini vode i njezin približni omjer u decilitre...

bezidejni
23.08.2008., 13:15
Znam što je centilitar :rolleyes:

Pitam kako ga odmjeriti, sigurno neću uzeti čašu od 2 deci i onda pogađati tri dvadesetine čaše :D

barmen.hr
25.08.2008., 08:17
Mene zanima kako kod kuće mjeriti količinu pića koje ide u koktel, npr. ako piše 3cl, kako ja to odmjerim? Postoje li neke posebne čašice za mjerenje? :D
postoje mjerice = čašice za mjerenje :D
ili kupi purere pa nauči s njima istakanje

IgorVG
01.09.2008., 10:18
Margarita - može neki dobar recept za taj koktelčić zajedno sa tips&tricks. Radim onako kako ide, ali mi nije bas onako margaritasti da tako kažem.
Tequila
Triple Sec
Limeta
Malo mineralne (nemam sode)

barmen.hr
05.09.2008., 08:11
Margarita - može neki dobar recept za taj koktelčić zajedno sa tips&tricks. Radim onako kako ide, ali mi nije bas onako margaritasti da tako kažem.
Tequila
Triple Sec
Limeta
Malo mineralne (nemam sode)
margaritasti????!! :rolleyes: ne znam kakav okus očekuješ uz riječ 'margaritasti', ali znam da ne ide soda ni mineralna. ova tri sastojka i obavezno napravi rub od soli na čaši.

IgorVG
05.09.2008., 08:31
OK, ali ova limeta mi je sirup od limete pa ako samo to stavim biti ce mi prejak. Nije da imam nekakav sok od limete, nisam ga nigdje nasao....
A ovo margaritasti (:D :D) - prejako mi je ovo...

Shtefitza
08.09.2008., 05:50

Postoje male mjerice - specijalno za pravljenje koktela. A ako nemas to, mogu posluziti one male casice za rakiju. One su 0.33 litre = 1 tekuca unca (1 oz.) a to su obicno mjere za koktele.

Martini od sipka (nar):

1 oz votke
1/2 oz triple sec-a
2 oz soka od sipka

U mikser za koktele staviti 1/4 razbijenog leda, na to doliti gore nabrojane sastojke i dodati par kapi limuna.

Mljac! :)

Shtefitza
08.09.2008., 05:52
OK, ali ova limeta mi je sirup od limete pa ako samo to stavim biti ce mi prejak. Nije da imam nekakav sok od limete, nisam ga nigdje nasao....

Ne... kad spominju limetu, stvarno misle na sok od limete, ne sirup. U Americi limete ima na svakom cosku, cak je i jeftinija od limuna. Daje krasni "limunasti" okus, bez kiseline limuna.
U slucaju da nemas limetu, mozes slobodno zamijeniti ili limunom ili narancom, grejpom... bit ce malo agrumasto, sa verzijom voca koje odlucis koristiti. :) :cool:

Shtefitza
08.09.2008., 05:54
btw: ovdje ima milijardu recepata za razne verzije margarita (a i inih koktela):

http://www.drinksmixer.com/search/?q=margarita&d=1&p=1

Dosta su popularne: frozen margarita i strawberry margarita.

Ovo su dvije verzije "originalne" margarite:

1 1/2 oz tequila
1/2 oz premium triple sec (preferably Cointreau)
1 oz lime juice

0.7 oz Cointreau® orange liqueur
0.35 oz lemon juice
1.4 oz tequila

murtela
08.09.2008., 15:48
Nemaš za kupiti sok ali imaš limete- izgledaju ti kao limun ali su zelene :)

Freakette
27.12.2008., 22:28
Nisam znala di da stavim ovu temu, pa sam ovdje, valjda nisam fulala. Uglavnom, trebala bih neki savjet u vezi koktela. Pošto sam zadužena za izradu koktela, trebala bih recept ili bar prijedlog za neki koktel koji nije čisti alkohol, znači miješa se sa nekim sokom, po mogućnosti da ide što više soka. Hvala :mig:

dubrava
28.12.2008., 00:35
http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=2263
a malo googlat, naci ces recepta kolko god zelis.. prvo sto izbaci je odlicna stranica, mnogo mnogo koktela, http://www.kokteli.com/ pa biraj i mixaj..

bluebox
29.12.2008., 20:17
Da ne otvaram novo...

Planiramo raditi koktele s dva osnovna sastojka - bijeli rum ili gin. Sad, zanima me za liker Cointreau - slaže li se u koktelima uz bijeli rum i/ili gin? :zivili:

Ako ima koktel majstora/majstorica na temi... :moli:

Damned
30.12.2008., 19:52
E ovak, može mi netko dat par preporuka za neki dobri koktel ak postoji na temelju ovih sastojaka:

Lemon vodka
Malibu
Grenadine
Amaro
Sok naranča, šumsko voće i crni ribiz
Coca cola
Piva svjetla i tamna
Vino bijelo i crno
Šampanjac

:ne zna: osim nasumičnog miješanja sastojaka, neznam što. Pls helpajte!! To je za novu godinu :D

deepvp
28.02.2009., 15:04
Znaci, bio prije jedno 7-8 godina u jednom ribljem restoranu kod Rijeke - Lovran najvjerojatnije.

i sad, posluzili su nam prije odlaska jedno pice:

sastojci kojih se sjecam su: mlijeko, kandirano voće, led, malo šampanjca i još nečeg?

jel zna netko recept, ili nesto slično

unaprijed zahvaljujjem

Isabeau
28.02.2009., 20:23
da nije sorbetto? limunov sok (moze biti i od drugog voca valjda, al ja sam pila ovaj) , sampanjac, malo votke i vrhnje tj ledo slag ili sladoled po nekima...samo to kandirano voce me buni :misli:
to je digestiv, a dobili ste to pice nakon obroka, ne? :D

deepvp
01.03.2009., 11:27
da nije sorbetto? limunov sok (moze biti i od drugog voca valjda, al ja sam pila ovaj) , sampanjac, malo votke i vrhnje tj ledo slag ili sladoled po nekima...samo to kandirano voce me buni :misli:
to je digestiv, a dobili ste to pice nakon obroka, ne? :D

mozda.

posluzili su u casi od sampanjca i sigurno je bilo kandiranog voca. Mlijeko isto tako, a bilo je i malo sampanjca i votke...

Dr. House
06.03.2009., 09:01
jel znaš kolko otprilike košta da nije nešto pretjerano

triple sec ti je oko 70 kn (0,7L u getro-u recimo), a blue curacao isto tako negdje i njega imaš od litre za kupit od Badela.
Svi likeri ti uglavnom koštaju cca 70, 80 kn. oni poznati brandovi nešto više.

mikili
26.05.2009., 13:30
ok,ja sam totalna neznalica,ali može li mi tko reći gdje dakupim grenadine sirup?

mi_ama
28.05.2009., 14:55
Volim koktele ali iskreno malo su preskupi. prije par godina imala sam djevojacku i cura kja se kuzi u to mi je rekla koja sastojka i gdje da kupim. sve samkupila u Metrou jer mi je tamo bilo najjeftinije i stvarno je izbor ogroman!! Prijatelj mi se je pohvalio da je miksao sve i svasta ali mu je najbolje slijedece:

0.03 vodke
0.03 gin
0.03 baccardi x 2
Cijeli red bull
Brdo leda i casa od 0,5l, sve promijesati i ludiloo

trustno1
30.05.2009., 21:06
grenadina je bezalkoholna - sirup od šipka.
ovo na što ti misliš je curacao- liker (=alkoholni) od naranče i ima ga raznih boja: blue, red itd, a triple sec (prozirno) je tri puta pečena naranča.
bolja kvaliteta od triple sec je naravno quantro..
ps: nisam dama iz Amerike.. ha ha .. izgleda da sam malo popila previse koktela dok sam tu nekog vrijedala, pa se stoga izvinjavam, nisam u prirodi bas tako losa, ali jebga desilo se! Ispriku molim!

morino
30.05.2009., 21:15
Volim koktele ali iskreno malo su preskupi. prije par godina imala sam djevojacku i cura kja se kuzi u to mi je rekla koja sastojka i gdje da kupim. sve samkupila u Metrou jer mi je tamo bilo najjeftinije i stvarno je izbor ogroman!! Prijatelj mi se je pohvalio da je miksao sve i svasta ali mu je najbolje slijedece:

0.03 vodke
0.03 gin
0.03 baccardi x 2
Cijeli red bull
Brdo leda i casa od 0,5l, sve promijesati i ludiloo

nek proba

pjenušac;vodka;red bull - bomba(naravno promješat ne trest)

morino
30.05.2009., 21:17
ok,ja sam totalna neznalica,ali može li mi tko reći gdje dakupim grenadine sirup?

metro

h0552150
14.08.2009., 22:15
http://shop.gloria.com.hr/index.php?l=product_detail&p=1991
http://www.poklonline.com/product_info.php?products_id=532

ciao svima zeljela bi decku za rodendan pokloniti set za koktele ono sam pronasla na webu moze netko pogledati i reci da li je koji od ovih u redu ili preporuciti nesto drugo. hvala

jelena g.com
15.08.2009., 13:07
iman pitanje jedno, pošto vozin morala san uzet bezalkoholni koktel i samo san rekla tipu da da bilo koji, uspila san snimit da je stavlja 2 vrste juicy-a, vjerojatno naranča i još nešto i kokos, pa ako neko zna kako se zove taj koktel i sastojke bila bi zahvalna, jer je predobrog okusa. fala

tina88
15.08.2009., 16:35
Ja sam prošlo ljeto pila jedan ali ne mogu mu se nikako sitit imena...
Uglavnom, sprite, votka, vjerovatno još nešto i hrpa leda...brijem da je u nazivu istog bila riječ Blue budući da je koktel jarko plave boje...

peggy bundy
15.08.2009., 16:51
Ja sam prošlo ljeto pila jedan ali ne mogu mu se nikako sitit imena...
Uglavnom, sprite, votka, vjerovatno još nešto i hrpa leda...brijem da je u nazivu istog bila riječ Blue budući da je koktel jarko plave boje...

ili blue lagoon ili hawaian... zapravo prije blue lagoon, u hawaianu ima kokosa:mig:

Lendoxia
15.08.2009., 22:39
lagoon, koliko ja znam u hawaian ide gin a ne votka

Dwarf980
20.08.2009., 16:24
Nisam vidio da je itko napisao a i probo sam guglat....zna netko kaj sve ide u koktel deep diver ???:D

timi178
20.08.2009., 19:10
Pozdrav svima. Pila sam u Sibeniku koktel koji se zvao Talking parrot. Ne mogu uopce naci recept za njega. Znam da je recept ukljucivao jagermeister, blue curracao, bitter lemon i mislim votku. Jel zna netko sta jos ide u njega? Odlican je :)!

tina88
25.08.2009., 20:10
Da ne otvaram novi topik...zna li itko od vas gdje u Zagrebu mogu popiti dobar koktel, gdje je široka i dobra ponuda? Meni na pamet samo pada FLY bar i šminka na Jarunu. Ima li još tko kakve ideje?:ne zna:

Gipsyqueen
25.08.2009., 20:31
Nisam vidio da je itko napisao a i probo sam guglat....zna netko kaj sve ide u koktel deep diver ???:D

http://www.1001cocktails.com/recipes/mixed-drinks/102511/cocktail-deep-sea-diver.html

Pozdrav svima. Pila sam u Sibeniku koktel koji se zvao Talking parrot. Ne mogu uopce naci recept za njega. Znam da je recept ukljucivao jagermeister, blue curracao, bitter lemon i mislim votku. Jel zna netko sta jos ide u njega? Odlican je :)!

Ja znam za nekoliko Parrot koktela i u njih ide uglavnom ananasov i kokosov rum. Ne znam ovu verziju s Jagerom.:misli:

Dwarf980
27.08.2009., 01:27
http://www.1001cocktails.com/recipes/mixed-drinks/102511/cocktail-deep-sea-diver.html

Ti nije taj deep diver kojeg dobivaš kod nas po klubovima i koktel barovima :mig:

I pa skoro 10 vrsti alkohola i stroh za kraj to sam jedino zapamtio i malo soka...tak da koktel ispada crvenkast i jak je u tri lepe pizde materine....:D

addicted to m
27.08.2009., 11:58
iman pitanje jedno, pošto vozin morala san uzet bezalkoholni koktel i samo san rekla tipu da da bilo koji, uspila san snimit da je stavlja 2 vrste juicy-a, vjerojatno naranča i još nešto i kokos, pa ako neko zna kako se zove taj koktel i sastojke bila bi zahvalna, jer je predobrog okusa. fala

simply red se zove,ide ti sok od naranče,sok od ananasa,kap grenadine i sirupa od limete,0,2dl sirupa od kokosa

el_mariachi
02.09.2009., 17:00
ne radi se o koktelu ali da ne otvaram novu temu
Kupinovo vino?
Imao sam raspravu nekoliko puta i ljudi mi tvrde da je to vino... ja pak tvrdim da nije iako ima vino u imenu
po meni se vino pravi samo od grozdja ( govorim naravno o pravom vinu a ne od prasaka ili kemiji)
jel neko moze odgovoriti ?
hvala

Gipsyqueen
02.09.2009., 17:08
Ti nije taj deep diver kojeg dobivaš kod nas po klubovima i koktel barovima :mig:

I pa skoro 10 vrsti alkohola i stroh za kraj to sam jedino zapamtio i malo soka...tak da koktel ispada crvenkast i jak je u tri lepe pizde materine....:D
Eh, onda ne znam. U raznim kafićima i barovima uvijek ima raznih verzija s raznim imenima.:ne zna: :zubo:

benjii
06.08.2010., 20:46
ako netko ima dobre recepte za koktele (one fine alkoholne :cerek:) neka ih tu objavi..
najviše me zanima za mojito...:D

x-type
07.08.2010., 09:27
u bijelom rumu zdrobiti par listova mente, špricnuti sodu, staviti kolut limete, natrpati leda, zasuti smeđim šećerom. moj omiljeni napitak.

grogo bolger
07.08.2010., 11:07
pola čaše kakava stonog bijelog vina, rashlađenog ako je moguće. do vrha naliješ mineralne vode sa mjehurićima 2 kocke leda :top:

najbolji koktelić ikad :cerek:

Brontosaur
08.08.2010., 10:38
pola čaše kakava stonog bijelog vina, rashlađenog ako je moguće. do vrha naliješ mineralne vode sa mjehurićima 2 kocke leda :top:

najbolji koktelić ikad :cerek:

To je gemišt? :confused:

Ovaj.. možete li staviti naziv koktela uz recept?
Bila sam na moru nedavno s dečkom i razmišljali smo da odemo na koktel. Ali su preskupi!
Sada, ima li tko pravi, pravcati recept za koktele kakve poslužuju u kafićima? :D

nikoolla
09.08.2010., 20:03
Da su vani skupi, pa jesu kaj je, je. zato lijepo sa drustvom u shopping vas 5,6 kupite kaj treba od sastojaka i da bar jedan od vas zna kaj radi (bilo bi pozeljno:D)iako imas sve i na internetu i kod kuce fino zmiksate kaj hocete:p

tilla
09.08.2010., 20:47
To je gemišt? :confused:

Ovaj.. možete li staviti naziv koktela uz recept?
Bila sam na moru nedavno s dečkom i razmišljali smo da odemo na koktel. Ali su preskupi!
Sada, ima li tko pravi, pravcati recept za koktele kakve poslužuju u kafićima? :D

imaš ih gomilu na netu. ali gomilu. prije ti treba šejker i malo strpljenja, dobri sastojci nego recepti kojih ima sinje more.

: margarita fan:.

Silvery
11.08.2010., 02:13
ako netko ima dobre recepte za koktele (one fine alkoholne :cerek:) neka ih tu objavi..
najviše me zanima za mojito...:D

Svojedobno sam bila opsesivni fan koktela, imam jednu ogromnu knjigu doma o svim mogućim koktelima i njihovim varijantama, sve o miješanju pića, shakerima, ledu, vrsti svega i svačega, što se smije, a što ne, kako se radi na istoku, kako na sjeveru, iz koje dijela Zemlje stiže, alkoholne/bezalkoholne varijante, kokteli za triježnjenje, opijanje na brzinu, za dizanje i bla bla :zvrko:. Kad bih išla stavljat puste recepte iz te knjige, vjerojatno bih ostala sama na ovom topicu :zubo:

Čak sam zapisivala iz raznih kafića i klubova sastojke, pa bih doma radila za društvo, a luda sam bila skroz.

Za alkoholni Mojito ti je najbitnije da imaš svježu mentu i svježu limetu, a ne kakvu drugu varijantu, dakle sok od svježe limete, ne kupljeni juice. Bijeli rum ide obavezno. Ide uz to obično tonik, i ovisno o ukusu (slađe ili kiselo) smeđi šećer. Ako mene pitaš ovo što se stavlja u koktele i što se općenito prodaje pod smeđi šećer ti dođe isto što i bijeli. Možeš staviti i šećer u prahu jer i to stavljaju. Naravno, led je zdrobljen. I naravno dekoracija! :D Mjere stvarno ne znam napamet sad (odokativno radim), ali potrudit ću se da iz knjige napišem nekoliko varijanti s mjerama. I predložiti neke od zanimljivih koktela. (sad mi je kasno):cerek:

Francesca
15.08.2010., 20:29
1/5 čaše - votka
2/5 čaše - sok od naranče 100%
2/5 čaše - Carta nevada

simple as that - i pobjednik ljeta 2010 u mom društvu ;)

ButCher
28.08.2010., 00:33
Evo da stavim i ja 1 recepet, meni drag koktel, viagra:
Napunis casu do pola ledom, naspes vodke, potom malo Curacao blue (liker plave boje s okusom agruma) da oboji, i na kraju RedBull-a, moze i limunova soka malo po zelji...

zoz
03.09.2010., 10:25
Društvo, trebam pomoć. Pokušavam skupit sastojke za omanji coctail party, koji nekako mislim ne ide bez Hawaiana, koji naravno ne ide bez Blue Curacao-a.

Dakle, jel neko zna gdje se može ubost dotični Blue Curacao, ili barem neki dućan (u metropoli) koji ima velik izbor nestandardne žestice?

Probao superkonzum i interspar, bez sreće.

Gdje to coctail barovi nabavljaju?
Jel ima neko možda za predložit alternativu - neki plavi alkohol (a da nije absint :))

Hvala!

audio
03.09.2010., 10:28
Metro

Krkimir
03.09.2010., 10:29
Vrutak

Krijes Sedam
23.02.2011., 09:09
planiram raditi tekila sunrise koktele za vikend :)

gdje su mi najveće šanse da nađem za kupiti limetu i grenadine sirup?
konzum, billa, getro..?

Doria
23.02.2011., 09:30
Vrutak za grenadine :), a limetu cak sam vidjela u Konzumu nedavno :misli:

yars
15.03.2011., 17:58
i jel tko zna gdje ima za kupiti GRENADINE?

pozdrav svima,vidim da se upit ponavlja a nisam topic čitao do kraja pa da odgovorim.....grenadina je koktel sirup od šipka(nara),ima ga za kupit u svim trg.centrima(getro,bill,mercator),boca od 0,75 košta nekih 60ak kunica,ima je od raznih proizvođae,a najbolja je od Monina,radio sam i s drugima ali su nekako prekiseli....

jake2
23.05.2011., 23:45
Ljudi od svih koktela koji ste pravili koji su najbolji da ste se razbili :cerek:

Francesca
24.05.2011., 14:40
Freixenet Carta nevada i neki jači juice - ubili se muž i ja za pol sata :rofl:

jake2
24.05.2011., 22:11
Jos jos... :D

stoposto
21.06.2011., 12:21
1) da li se u koktele stavlja led u kocki ili zdrobljeni led?

2) čime mjeriti te male 0.00000000x količine?

Dlapek
21.06.2011., 12:53
1) da li se u koktele stavlja led u kocki ili zdrobljeni led?

2) čime mjeriti te male 0.00000000x količine?

1. kako u koji,recept uvijek precizira
2.za to postoji poseban pribor: menzure,pipete...

Dlapek
21.06.2011., 13:03
Ljudi od svih koktela koji ste pravili koji su najbolji da ste se razbili :cerek:

2/3 sveže iscijeđenog soka naranče
1/3 campari

malo ili nimalo zdrobljenog leda

dindolina7
11.07.2011., 17:21
dobri ljudi , znate li gdje u zagrebu kupiti koktel case , staklene od 3 dl ?

kikindo
16.07.2011., 11:51
ekipa zna li tko pouzdano gdje ima kupiti Midori?
nema ga na cjeniku vrutka, a ostali centri ni nemaju online nista...

lusha25
20.07.2011., 18:36
Jel zna netko gdje ima za kupiti Kahlua liker? Treba mi za jedan predobar shooter, monkey brain.. bila bih veoma zahvalna :D

TresBien
08.09.2011., 23:38
ekipa zna li tko pouzdano gdje ima kupiti Midori?
nema ga na cjeniku vrutka, a ostali centri ni nemaju online nista...

Midori ima kod nas za kupit uopće? Nikad vidla kod nas :(
Obožavam to, javi please ak saznaš di ima ;)

TresBien
08.09.2011., 23:39
Jel zna netko gdje ima za kupiti Kahlua liker? Treba mi za jedan predobar shooter, monkey brain.. bila bih veoma zahvalna :D

U većini supermarketa, mislim da ima u šparu sigurno, nedavno gledala!

Volim_glazbu
26.10.2011., 20:07
Gdje kupiti shejker u Zagrebu?

jake2
03.01.2012., 21:33
I mene zanima gdje se moze MIDORI kupiti? ide u hrpu stvari bome cu ga sam napravit kad skontam di ima "honeydew" dinje zelene boje od koje se pravi :D (mediljka se zov kod nas) posadit cu je ak treba!
plus frangelico di ima?

ko zeli igat na sigurno sa koktelom nek napravi blue hawaii!!! narocito za cure.
3/4 oz. Malibu
3/4 oz. Vodka
1/2 oz. Blue Curacao
3 oz. Pineapple Juice
1 oz. Sweet & Sour Mix

sweet sour googlajte kak se radi, jednostavno je za napravit samo sto mrzim kad treba cijedit hrpu limuna :D
shakere na ebayu nabavite za 50kn

SashaFierce
06.01.2012., 16:51
Moze provjereni recept za Mojito :D
Nalazim ih hrpu na netu i svaki je razlicit u nekoj stavki pa ne znam po kojem da radim :rolleyes:

Bizzarna
24.04.2012., 14:02
gdje u RI kupiti sirup od kokosa?

kopam i sadim
09.07.2012., 11:00
nezaboravan koktel s pulskog filmskog festivala:
kubanski rum
hula vrhnje
sok ananasa
kokos liker. sve smiksati, a omjere nismo uspjeli nažicat, pa eksperimentiram..
ukrasiti komadom ananasa.

(ne znam da li je već ovdje recept za: ) WHITE RUSSIAN
1 dio votke
1 dio likera od kave ili baileys
1 dio mlijeka