PDA

View Full Version : Mišljenje o autu ssangyong kyron

jaso
17.05.2011., 20:19
ej ljudi,
zanima me mišljenje svih koji imaju neka iskustva sa novim kyronom,kakav je za
održavanje i slično.ovaj što se meni nudi je dizel 2007 godina sa 50000 km,

Sledge_Hammer
18.05.2011., 09:15
ej ljudi,

prodat ga neces nikad nikom...kakvo je odrzavanje sumnjam da itko zna jer ko kupuje to kinesko smece (osim vonabi RH redneka)

nasumfan
18.05.2011., 09:55
evo, prvi put čujem da je ssang yong smeće. do sad sam živio u uvjerenju da je to respektabilan prizvod koji koristi provjerenu tehnologiju i jako je izdržljiv i kvalitetan. uz bok najboljima. čak je moj stari razmišljao o kupovini mussa, ali ipak je to prevelik 4x4 za naše potrebe.

Mahun
18.05.2011., 09:56
nije za preporučiti

CDRW
18.05.2011., 09:59
Firma koja je propadala 3 puta (i koja je trenutno u bankrotu), čiji se proizvodi temelje na mehanici iz '70 godina, čiji su djelovi rjeđi od povoljnog donora bubrega .....
Što nebi kupio Nivu?

sucker
18.05.2011., 10:15
Mislim da ovu temu treba prebacit pod psihologiju i psihoanalizu,jer mi do dan danas nisu bili jasni ljudi koji apsolutno ne cijene vlastiti novac,jer kupovina Toga je za prženje ne el. stolici. Rađe uzmi tih 50 soma kn i pali cigare s njima ,bolje ćeš ih iskoristiti nego da kupiš kiborg nakazu zvanu SangJong.

Jedina stvar koja je vrhunska na tim autima je naravno dizajn kojeg se i Pininfarina posramio.:top:

nasumfan
18.05.2011., 13:14
nemojte me zajebavat. pa nisam toliko u krivu:confused:
meni musso baš izgledao kao žilava konjina. i nekakva "luksuzna" unutrašnjost je primjećena.

zvonac
18.05.2011., 13:52
kupi passata.....to si pito prije koji dan....vw ili sy

Neno2
18.05.2011., 14:18
Nije loš auto ako izuzmeš da prednji diferencijal rade od mermelade, dizajniran je od strane nekog klingonca, a rezervni dijelovi su dostižni kao super bingo.

goranbo
18.05.2011., 15:18
Ma, za 5 godina ce svi kupovat Kineze i hvalit ga

Sledge_Hammer
18.05.2011., 15:21
Ma, za 5 godina ce svi kupovat Kineze i hvalit ga

a do tad:rofl::nono:

Đunđi Bunđi
18.05.2011., 15:42
Pa od kad je ssangyong kinez?
Nije li to izvorno koreanac?

Đunđi Bunđi
18.05.2011., 15:45
Firma koja je propadala 3 puta (i koja je trenutno u bankrotu), čiji se proizvodi temelje na mehanici iz '70 godina, čiji su djelovi rjeđi od povoljnog donora bubrega .....
Što nebi kupio Nivu?

Propadala al nije propala.
Mehanika im se temelji na Mercedesu s pocetka 90tih.
Nisu u bankrotu, kupila ih (70%) Mahindra.

polki
18.05.2011., 15:56
Pa od kad je ssangyong kinez?
Nije li to izvorno koreanac?

Nije Kinez,Je Koreanac (južni).

Kalashnikov
18.05.2011., 15:56
nemoj to kupit požalit ćeš

Đunđi Bunđi
18.05.2011., 16:04
Mislim....
14 godina star SSangyong...
162000 km
klima,ABS,zračni jastuci

http://www.njuskalo.hr/auti/ssang-yong-musso-2.3-5-stupnjeva-oglas-2358804

Ne bih ga kupio al cisto sumnjam da je tako loš.

Ravine
18.05.2011., 16:21
dobri su to auti, koliko sam čua :kokice:

H-K
18.05.2011., 16:23
ako ništa drugo - lijepi su! :)

Sledge_Hammer
18.05.2011., 16:24
Ne bih ga kupio

zar ne vidis problem....:kava:

Đunđi Bunđi
18.05.2011., 16:44
zar ne vidis problem....:kava:

Ne, ne vidim kome je problem sto ga ja ne bih kupio?
Meni, tebi, Peri, Đuri?
Znaci, ono sto netko nebi kupio je dokaz ta to ne valja?
Mozda nemam vozacku, mozda nemam noge.... Mozda imam potrebu/zelju za drugacijim autom...?

MMachéte
18.05.2011., 17:00
ja nebih dao 4500 eura za tak stari auto , pa da je europljan isto tesko, mislim ono za bmw 3/5 se dobije tolko AL AJDe , kinez onak , i takvog izgleda .. nou vej hoze.

Sledge_Hammer
18.05.2011., 17:34
Ne, ne vidim kome je problem sto ga ja ne bih kupio?
Meni, tebi, Peri, Đuri?
Znaci, ono sto netko nebi kupio je dokaz ta to ne valja?
Mozda nemam vozacku, mozda nemam noge.... Mozda imam potrebu/zelju za drugacijim autom...?

znao sam da neces skuzit:D

ti ga ne bi kupio, ja ga ne bi kupio, 10 ljudi iznad ga ne bi kupilo....

tko bi ga kupio???
kupio bi ga RH vonabi rednek jer nema para za novi auto pa kupuje kineza (od 2t sa potrosnjom od 12-15litara i za kojeg ce ga gume i reg+osig izac godisnje 10 000kn) kojeg ''nitko'' ne bi kupio sa 200tkm, a dijelova ni za lijek...:kava:

ak vec oce velik auto pred susedima ili ak mu stvarno treba zbog posla kojeg radi, nek kupi neke kaj ce moc popravit u nekom normalnom roku bez cekanja...da mu posel ne trpi, ne:mig:

ps. kupi mustang sa milijon konja i budi drukciji..a ne kineza kojeg nitko nece:D

Đunđi Bunđi
18.05.2011., 17:39
znao sam da neces skuzit:D
Ah, a kako si ti tako vidovit?
Mogu ti biti frend?
Dodas me za frenda na fejsu?

ti ga ne bi kupio, ja ga ne bi kupio, 10 ljudi iznad ga ne bi kupilo....
Sve to stoji...
Samo rekoh da sumnjam da je toliko loš kako vi strucnjaci tvrdite.

..a ne kineza..
a nije kinez

Sledge_Hammer
18.05.2011., 17:52
Dodas me za frenda na fejsu?

si ti gey, decko:eek:

a nije kinez

vidis, ljudi nit ne znaju koji je to dik...:top:

jaso
18.05.2011., 18:45
ej,
ljudi hvala na mišljenju ali meni treba savjet ljudi koji su imali takvo nešto ili vozili ssangyong aute
novije 2007 i sl.kažu da ovaj troši 8 litara i da ima mercedesov motor

matko_gsi
18.05.2011., 18:48
ssang yong kao prvo nije kinez nego KOREJAC...možda zvuči isto ali nije...koristi navodno mercedesovu tehnologiju...za djelove nezna...ako je mercedes ispod lima nebi rekao da ne odgovaraju i mercedesovi djelovi...ko će to kupit??? NITKO jer jebenih 5% ljudi zna za taj auto...kao i za daewoo...ako zaista nema djelova...kao šta je bilo sa protonom,pontiacom,i ekipom...ako ga udariš ili se pokvari u smeće s njim...

@jaso...bojim se da nema tih ljudi ovdje

jaso
18.05.2011., 19:03
hvala,
e baš ste me obradovali,pa baš nitko da se javi sa dobrim mišljenjem o tom autu.a meni se tako svidio na prvi pogled

Sledge_Hammer
18.05.2011., 19:18
hvala,
e baš ste me obradovali,pa baš nitko da se javi sa dobrim mišljenjem o tom autu.a meni se tako svidio na prvi pogled

svidjela ti se cijena za tu veeliku hrpu lima.....a ovih 8 litara mozes slobodno sanjat

i jedino kaj ima od merca je prednja maska koja onako ''kineski'' slici S klasi
(ko i vjerojatno svi ''mercovi'' dijelovi u tom kineskom smecu)

matko_gsi
18.05.2011., 20:10
svidjela ti se cijena za tu veeliku hrpu lima.....a ovih 8 litara mozes slobodno sanjat

i jedino kaj ima od merca je prednja maska koja onako ''kineski'' slici S klasi
(ko i vjerojatno svi ''mercovi'' dijelovi u tom kineskom smecu)

a jesi nedokazan...to nije kineski auto nego korejski...kao kia,hyundai i daewoo...a kineski poluproizvodi se nikad nisu prodavali u europi...

@jaso...evo zašto nećeš dobit dobro mišljenje o autu...jer vlasnike moš izbrojat na prste jedne ruke...ja sam se vozio u mussu...nije nešto naročito...za taj novac bolje pogledaj mehanički sigurniji auto...npr nissan patrola ili pajera

jer ako ga odlučiš prodavat moći ćeš ga prodat jedino u željezo...teško da će ti se netko javit za taj auto....njega sam njegov naziv puno ruši..

homosapiens
18.05.2011., 20:36
ej ljudi,

Evo šta kaže Wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/SsangYong_Kyron

Mercedesov motor
Čak sudjelovao na Dakar rally utrci 2009
A 2008 predstavio svoj hybrid u Ženevi...

Egzotika u svakom slučaju i dizajn kao većina korejskih automobila:rolleyes:...

CDRW
18.05.2011., 21:27
Nije mercedesov motor - LICENCA mercedesovog motora. Dakle kopija. I to očajna.

C2H5OH
18.05.2011., 22:28
Jaso, ako bas mora bit terenac, bolje gledaj neku toyotu LC ili nissan pathfinder, mozda taj sangjong i nije toliko los automobil ali to je egzotika kod nas i bolje ne riskirat.

goranbo
19.05.2011., 01:35
On aj KOrando meni nije izgledao loše uživo. Ovog Mussa mislim da nisma ni vidio uživo. A KOrando sam vidio sad na nekim slikama bezveze. No bolje je da nije obrnuto

Recimo onaj Kaškaj koji je toliko razvikan, meni je uzivo cak ruzan, pogotovo svjetlijim bojama, crni je OK. A ono razvikan je ko osmo svjetsko čudo. Tak da, dizajn je subjektivan dosta.

A ak je SSangYOng kupila Mahindra,. moglo bi tu bit dobrih terenaca. I Indiji svaki drugi osobni auto terenac, pa su nakupili iskustva valjda.
Po meni su tu p'roblem jedino rezervni dijelovi, treba pogledat ima li ih i kako su dobavlivi, jer ako je auto bitn jeftiniji od japanske i ine konkurencije, zašto ne. Svakako je skoro raritetan i isticat ce se :o

Sledge_Hammer
19.05.2011., 06:31
a jesi nedokazan...to nije kineski auto nego korejski...kao kia,hyundai i daewoo...a kineski poluproizvodi se nikad nisu prodavali u europi...
znam da nije kinez al lici na kinesko smece pa zato tolko i naglasavam...to kaj ti ne kuzis druga stvar...isto kak nema ni M od mercedesovih dijelova...ima hrpa sudionika dakara tak da me zaboli za to kinesko smece.,.a kaj se tice poluproizvoda u europi, od igracaka do preh.proizvoda nemam rijeci...ima jedan auto koji je katastrofa na adac-u...pa si ga mozes kupit...koji neznam, al ima upucenijih pa ce ti valjda rec da i ti mozes uzivat u egzotici

Neno2
19.05.2011., 07:22
ej,
ljudi hvala na mišljenju ali meni treba savjet ljudi koji su imali takvo nešto ili vozili ssangyong aute
novije 2007 i sl.kažu da ovaj troši 8 litara i da ima mercedesov motor

Actyon ima motor od 1998 ccm Mercedes takvog dizela nema, ova fama da ugrađuju Mercedes motore se bazira na 2,9 motoru iz Mussa koji je stvarno bio baza Mercedes ali ni blizu po kvaliteti.

Naravno ovo je jak argument preprodavačima :rolleyes:

DENNY
19.05.2011., 08:50
Actyon ima motor od 1998 ccm Mercedes takvog dizela nema, ova fama da ugrađuju Mercedes motore se bazira na 2,9 motoru iz Mussa koji je stvarno bio baza Mercedes ali ni blizu po kvaliteti.

Naravno ovo je jak argument preprodavačima :rolleyes:

zar nije bio rexton sa 270 cdi motorom (olfo mercedes motor)

Neno2
19.05.2011., 09:42
Ssangyong 2,7 XDi 2696 ccm = Mercedes 270 CDI 2685 ccm

Ne bih reko a nit ne izgledaju slično osim šta imaju po 5 cilindara.

MMachéte
19.05.2011., 09:56
A u ovom oglasu gore pise da je mercedesov motor :facepalm:
i onda kupis to smece ,a dobis kineski motor sa plasticnim cilindrima , ali zato ima LEDice ispod
4500 eura 1997 godiste
nesto me stislo , moram na šekret
dont wait for me
evo cak cu ic prek malo zdravog razuma i rec , pa 654278 puta bolji izbor je onda ona Frontera o kojoj je bilo govora , 2.2 mislim sa plinom, 2001 godiste ak se ne varam , isto se o toj cifri radilo pa sam reko da je debelo pretjerana.
malo je pretjerano , al je bagatela prema ovome.

homosapiens
19.05.2011., 10:08
Ja sam gledao jedan novi na Velsajmu izložen sa dignutom haubom i ima znak Mercedesa na poklopcu motora jel i za taj znak se može dobit licenca?

Neno2
19.05.2011., 10:51
Provaj staviti CR špricu s Mercedesa na Ssangyong?

Neide?

Znaš zašto?

Zato što su na Ssangyongu Denso a na mercu Bosch, niti ne sliče, i još milion takvih razlika.

Ponavljam imali su licencu za motore više mislim ni to ali licencni motor made in Korea nije isto što i Mercedes is Štutgarta.

Hyundai Galoper je licencna kopija Mitsubishi Pajera pa pitaj korisnike jednog i drugog kolika je razlika?

testdriver
19.05.2011., 12:29

@jaso...evo zašto nećeš dobit dobro mišljenje o autu...jer vlasnike moš izbrojat na prste jedne ruke...ja sam se vozio u mussu...nije nešto naročito...za taj novac bolje pogledaj mehanički sigurniji auto...npr nissan patrola ili pajera

jer ako ga odlučiš prodavat moći ćeš ga prodat jedino u željezo...teško da će ti se netko javit za taj auto....njega sam njegov naziv puno ruši..

jesi ti nekad bio u italiji??? ako nisi evo ti kompletna lista tih "poluproizvoda " od automobila koja se tamo prodaje:
great wall, gonow, dr motor-chery, martin motors- shuanghuan, chang'an, lifan, victoria giotti- dongfeng, omb bambi- faw....neke manje kompanije su dozvolile da se proizvodi prodaju pod talijanskim nazivima

nazivati te automobile poluproizvodima je totalna glupost, ja sam vidio skoro 36 kineskih tvornica automobila i vozio preko 200 modela...i sad ćeš ti govoriti da oni rade poluproizvode??? istina...od 130 proizvođača ima nekih manje kvalitetnih brandova,više nekih lokalnih produkcija do 10-20.000 vozila godišnje, ali ima i oko 20 tvornica koji prave automobile za respekt i koji proizvode od 200.000 do 500.000 godišnje, a veće joint venture korporacije rade i preko 1.000.000 vozila godišnje

što se tiće samog sangyonga...ljudi pa jel neko od vas ikad vozio taj auto???? ajde idite u bosnu pa pitajte ljude šta znaći ime ssangyong rexton??? nećete naći nikoga ko će vam reći da taj auto ne valja, moj kolega ima ssangyong action pick up, evo već 3 godine svaki dan na gradilištu i auto radi kako treba, bez ikakvih gluposti

zašto uopće komentirate ako niko nikada nije sjeo niti provozao taj automobil, a kamoli ga posjedovali neko vrijeme

a to šta je neko napisao da je ssangyong kineski brand, pa načelno je bio samo u vlasništvu jer ga je u vlasništu imala kineska korporacija SAIC koja ga je nedavno prodala Mahindri,a brand je iz južne koreje

Mahun
19.05.2011., 14:08
ma može se taj auto voziti po bosni ,ali ovaj s oglasa je pušiona....2.3 benzinac na mrcini od dvije tone prilično staroj....pušiona teška (a možeš mislit kako dvije tone razvale ovjes ,kočnice i kvačilo)....

a o dijelovima da ne pričam.....kad razvališ blatobran odeš kod kovača da ti iskuje drugi....itd,sa staklima je malo lakše....kako je s dijelovima motora eeee to je opet priča za sebe....

a ide neka priča da je to u stvari kineska marka ali je zakupila u južnoj koreji ured i vodi se kao južnokorejska...da bi imali bolji imiđ i prodaju,naravno...

i treba uzeti u obzir kineski auto proizveden pred 10-15g i sad jer to su ogromne razlike,tehnološki gledano veće nego od golfa 1 pa do golfa 5....

Sledge_Hammer
19.05.2011., 14:36
ljudi pa j ajde idite u bosnu pa pitajte ljude šta znaći ime ssangyong rexton??
Jel se ti to zajebavas il kaj? Da odem u bosnu pitat za sbngjonga

testdriver
19.05.2011., 14:44
Jel se ti to zajebavas il kaj? Da odem u bosnu pitat za sbngjonga

ja sam radio u bosni jedno vrijeme, nekoliko kolega je vozilo ssangyong ali uglavnom model rexton, ako si se nekad provozao po bosni i vidio kako oni voze i prije svega kako im je stanje cesta i kvaliteta nafte.....shvatio bi šta želim reći

a za ovaj action, kyron ili koji već model, znam samo da ga ima kolega iz ulice, dakle action pick up, koji ima obrt za proizvodnju madraca i da je zadovoljan sa njime

jaso
19.05.2011., 17:13
mislim ljudi da se puno toga promjenilo kod svih proizvođača auta,da je sad kod svih puno više plastike,da svi gledaju uštedu i da mnogi dijelove proizvode u jeftinim zemljama pa i kvalitet i djelova a i samih auta je sve sličnija.Imao sam peugeota 307,golfa 2 ,dosta sam probao drugih auta i nema baš puno razlika,svijet je postao manji pa je sve bliže pa i rezervni dijelovi iz drugog kraja svijeta stižu puno prije.Nekad smo mogli auto dizati za blatobran a probajte danas!možda ni taj ssangyong kyron nije toliko loš kako ga ocrnjujete.

matko_gsi
19.05.2011., 17:44
jesi ti nekad bio u italiji??? ako nisi evo ti kompletna lista tih "poluproizvoda " od automobila koja se tamo prodaje:
great wall, gonow, dr motor-chery, martin motors- shuanghuan, chang'an, lifan, victoria giotti- dongfeng, omb bambi- faw....neke manje kompanije su dozvolile da se proizvodi prodaju pod talijanskim nazivima

nazivati te automobile poluproizvodima je totalna glupost, ja sam vidio skoro 36 kineskih tvornica automobila i vozio preko 200 modela...i sad ćeš ti govoriti da oni rade poluproizvode??? istina...od 130 proizvođača ima nekih manje kvalitetnih brandova,više nekih lokalnih produkcija do 10-20.000 vozila godišnje, ali ima i oko 20 tvornica koji prave automobile za respekt i koji proizvode od 200.000 do 500.000 godišnje, a veće joint venture korporacije rade i preko 1.000.000 vozila godišnje

što se tiće samog sangyonga...ljudi pa jel neko od vas ikad vozio taj auto???? ajde idite u bosnu pa pitajte ljude šta znaći ime ssangyong rexton??? nećete naći nikoga ko će vam reći da taj auto ne valja, moj kolega ima ssangyong action pick up, evo već 3 godine svaki dan na gradilištu i auto radi kako treba, bez ikakvih gluposti

zašto uopće komentirate ako niko nikada nije sjeo niti provozao taj automobil, a kamoli ga posjedovali neko vrijeme

a to šta je neko napisao da je ssangyong kineski brand, pa načelno je bio samo u vlasništvu jer ga je u vlasništu imala kineska korporacija SAIC koja ga je nedavno prodala Mahindri,a brand je iz južne koreje

jbmu?? to se sve prodaje u italiji? prolazio sam kroz italiju...nesjećam se da sam vidio nekog kineza tamo...jedino sam za lifan siguran da je smeće...imam njihov skuter...318 km i ode svjećica...poslje je svakih 50-ak km pržio po jednu svjećicu...a kako ti tvrdiš da su kinezi dobri...uredu to je tvoje mišljenje...možda se ne kvare kao rover...ali crash test im je za plakanje

testdriver
19.05.2011., 20:38
jbmu?? to se sve prodaje u italiji? prolazio sam kroz italiju...nesjećam se da sam vidio nekog kineza tamo...jedino sam za lifan siguran da je smeće...imam njihov skuter...318 km i ode svjećica...poslje je svakih 50-ak km pržio po jednu svjećicu...a kako ti tvrdiš da su kinezi dobri...uredu to je tvoje mišljenje...možda se ne kvare kao rover...ali crash test im je za plakanje

zato umjesto rovera kupi roewe...joj da znaš kakav je novi roewe 550!!! brutalan auto, odličan!!! inače novi roewe ( od kad su kinezi kupili rover se tako zove) ti ima 5 euroncap zvijezdica

ja već 5 godina vozim kineskog terenca, great wall hover, 3 nesreće sam imao sa njime, jednu lakšu, druga je bila bočni udar peugeota u mene kad je ženi u peugeotu dijele izletjelo kroz prozor jer nije bilo vezano, a treća je bila najgora kada sam zaspao na autoputu pri brzini 150 i izletio s ceste i razvalio kompetnu desnu stranu automobila, dakle iz osobnog iskustva ti mogu reći da mi je taj automobil spasio glavu

zaboravi ove testove koji su bili prije, prije 6 godina kada je došao landwind terenac u holandiju najveći problem i razlog tog fijaska je bio samo to jer je uvoznik kupio stariju verziju tog terenca(kodne oznake x3), iako se u istoj tvornici nudila novija verzija (kodne oznake x6)

što se tiće testa brilliansa u njemačkoj, adacova farsa, prvo su testirali model bs6 i kao nema nijednu zvijezdicu sa sigurnost da bi se poslje samo 75 dana opet testirao isti model u španjolskom centru idiada i auto bi dobio 3 zvijezdice, e sada ako se razumiješ u automobile znao bi da je nemoguće napraviti tolike preinake na automobilu i to sve homologirati u roku od 75 dana! nemoguće, homologacija automobila je izuzetno zahtjevan posao

što se tiće drugog testa brilliansa bs4, adac je testirao model predstavljen 2007 godine po standardima iz 2009 ili 2010, nisam više siguran, kada je euroncap mijenjao pravilnik, i od redovne 3 zvijezdice koliko je imao naravno da su ga proglasili da ima nulu, đabe se žalio njemački uvoznik, dovoljno štete su napravili i završili na sudu

a osobno ti mogu reći da je brilliance reprezentativna limuzina rađena u tvornici bmw-brilliance u kini, na istom proizvodnom pogonu gdje se u kini proizvode bmw serija 3 i 5, a jedini problem kod adaca je bio to što je glavni inžinjer zadužen za proizvodnju tih svih vozila....švabo, što znači da su praktički populjuvali cijeli kineski bmw, dakle napravili poprilični skandal

što se tiće nekih ostalih automobila iz kine koji imaju 5 zvijezdica na euroncap testu: honqqi hq3, geely panda, chery a3, roewe 350,550, great wall c30, gac trumpchi, tebi sve vjerovatno nepoznate marke, a to su sve uglavnom dosta dobri obiteljski automobili

što se tiće lifana...osim toga što ugrađuju bmw tritec motor kojeg su otkupili, po meni za sada u rangu automobila još nisu vrijedni nekog spomena

što se tiće ssangyonga..kineska grupacija saic koja je bila njegov vlasnik je iskoristila rextona te ga u kini prodaju pod brandom roewe i nazivom W5:
http://www5.picturepush.com/photo/a/5685303/img/5685303.jpg
evo i slike kako taj automobil izgleda, dakle sve je bazirano na rextonu, a imaju 2 motora, 3.2 v6 (dakle taj mercedesov) i domaći kineski 1.8turbo, izuzetno popularan na kineskom tržištu

p.s
ispričavam se na dužem postu

zanny
19.05.2011., 20:56

kakav je kraš test za golf 3 ?
ili za bilo koji auto iz 90tih ?

C2H5OH
19.05.2011., 21:12
testdriver ti prodaje te nove čajnizere i sličnu egzotiku pa se ne treba čuditi njegovoj obrani istih. Ne poznam ga osobno niti mi je tko rekao za njega ali dovoljno je malo prošvljati netom i zbrojiti 2 i 2.

Ali kolega nemoj se naljutiti, ne osuđujem te niti imam nesto protiv tebe, svatko svoj kruh zarađuje.:top:

Neno2
20.05.2011., 07:44
Da Testdiver mi zvuči kao neko ko uvozi ove vrle automobile.

BTW vozio sam Mussa i to po terenu pristojnu kilometražu, onako nije loš terenac ali nije ni tako malo novaca, može se za tu lovu kupiti polovna Toyota LC na primjer.

Ovog Actyona sam vozio jako kratko ima ga susjed i auto je živa katastrofa od dizajna, završne obrade do držanja ceste.

To je prvi put da sam vidio da na terencu doslovno nestane ozubljenja na obodu prednjeg diferencijala a da nikad nije vožen ozbiljnije na terenu.

Materijal valjda isti onaj od kojeg Podravka radi đem :D

Sledge_Hammer
20.05.2011., 09:36
ja već 5 godina vozim kineskog terenca, great wall hover, 3 nesreće sam imao sa njime, jednu lakšu, druga je bila bočni udar peugeota u mene kad je ženi u peugeotu dijele izletjelo kroz prozor jer nije bilo vezano, a treća je bila najgora kada sam zaspao na autoputu pri brzini 150 i izletio s ceste i razvalio kompetnu desnu stranu automobila, dakle iz osobnog iskustva ti mogu reći da mi je taj automobil spasio glavu

isuse moj boze, odi u ameriku propovijedat... :rofl:
(nadam se da ga sad vise ne vozis...mislim, nakon tolikih razbijanja, ti kao poslovni covjek bi trebo znat da se nastala steta ne da izvuc polir pastom):D

a imaju 2 motora, 3.2 v6 (dakle taj mercedesov) i domaći kineski 1.8turbo, izuzetno popularan na kineskom tržištu

znaci imaju jedan ''mercedesov motor'' ravno ispod cekica i sve ostalo kineska smeca...ko da imas jedan rolex i sve ostalo kopije casio-a
:facepalm:

p.s ispričavam se na dužem postu

u redu je:top:

Mahun
20.05.2011., 12:43
hvala testdrivu na ovečem postu gdje se neke stvari demistificiraju....lijepo je ,da konačno iz prve ruke dobijemo uvid razne kineske modele,koji su svakom godinom sve bolji i samo je pitanje trenutka kad će kinezi povesti i postati broj jedan u autoindustriji....

ali ima tu i druga strana,kinezi,tj svaka njihova tvornica radi i dobre i loše aute ,pa sad ti znaj što je što a sve se mijenja iz godine u godinu,od modela pa na dalje....svi smo mi zainteresirani za jeftine kineske aute ,jer ja kao i drugi više od 100 000kn ne bi dao za kineza ,jer za tu lovu ima masu renomiranih firmi i dobrih auta...znači možemo pričati o lovi od 50 000 a za tu lovu ni kinez ne radi dobre aute

mislim da i dalje postoji problem rezervnih dijelova ,jer još uvijek je jako malo kineskih auti na cesti...

testdriver
20.05.2011., 14:02
testdriver ti prodaje te nove čajnizere i sličnu egzotiku pa se ne treba čuditi njegovoj obrani istih. Ne poznam ga osobno niti mi je tko rekao za njega ali dovoljno je malo prošvljati netom i zbrojiti 2 i 2.

Ali kolega nemoj se naljutiti, ne osuđujem te niti imam nesto protiv tebe, svatko svoj kruh zarađuje.:top:

a stvarno se kruha može zaradit na forumima :rolleyes:, meni je više važnije da ljudi znaju da nije sve tako crno kao što mnoge novine pišu, primjer...kad su prije 5 godina testirali mog terenca prije nego su ga vidjeli u jednom članku (neću sad napisati koji magazin) su napisali..."dali će izdržati prvo pranje" i slično, a kada su provozali automobil totalno druga priča

onda događalo se kada smo dali vozilo na test...vrate ga poslje tjedan dana i onda, e sad platite 10.000 kn da vam ne populjemo vozilo jer nismo htjeli uzeti godišnju reklamu u jednom magazinu i slično, bolje da ti ne pričam koliko je bilo takvih sličnih situacija tkz.ucjena

a ako si me pratio na nekim drugim forumima uglavnom ja nikada nisam pisao samo o jednom brandu nego uglavnom o svim kineskim automobilima

testdriver
20.05.2011., 14:06
isuse moj boze, odi u ameriku propovijedat... :rofl:
(nadam se da ga sad vise ne vozis...mislim, nakon tolikih razbijanja, ti kao poslovni covjek bi trebo znat da se nastala steta ne da izvuc polir pastom):D

znaci imaju jedan ''mercedesov motor'' ravno ispod cekica i sve ostalo kineska smeca...ko da imas jedan rolex i sve ostalo kopije casio-a
:facepalm:

u redu je:top:

ma to što ti govoriš samo znači da nikada nisi vidio kinu...a kamoli nešto drugo, neću sad pisati off topic o tome svemu jer mi se jednostavno neda, ja sam o ssangyongu napisao ono što znam, opet da mi ti govoriš dal je moj auto siguran ili nije...pa ja godišnje radim 100.000 km i sigurno nikada zbog sebe nebi sjeo u automobil u kojeg nemam povjerenja,a na tu kilometražu...pa moraš imati neku nesreću

golfigno
20.05.2011., 14:26
zato umjesto rovera kupi roewe...joj da znaš kakav je novi roewe 550!!! brutalan auto, odličan!!! inače novi roewe ( od kad su kinezi kupili rover se tako zove) ti ima 5 euroncap zvijezdica

O kakvim ti to Euro NCAP testovima pričaš? Tamo imaju podatke samo za Landwind

testdriver
20.05.2011., 14:42
O kakvim ti to Euro NCAP testovima pričaš? Tamo imaju podatke samo za Landwind

http://www.c-ncap.org/C-NCAP/index.htm
nema euroncap instituta samo u europi....testovi su rađeni u institutu u kini koji je napravljen nakon svih tih europskih gluposti, verificiran od strane britanskog instituta VCA, i dio grupacije euro-ncap,a-ncap, i svih ostalih u tom sistemu, dosta testova se radilo i u euroncap institutu u rusiji jer se tamo prodaje najviše kineskih automobila, što se tiće landwinda...nikad nisu bili priznat automobil u kini....tako da je bolji rezultat teško i očekivati, to je samo upornost tog holandskog uvoznika, bijeveldsa....bla bla bla, da ti sad ne pišem sve o tome

http://www4.picturepush.com/photo/a/5689332/img/5689332.jpg
ovo je samo dio liste automobila od prošle godine koji su testirani tamo...na listi ima preko 200 auta za sada,neki automobili koje sam naveo nema na ovoj listi jer još nije izašla "update" lista, ali sve ima na web-sajtu (koristi google translate) sve firme koje u kini proizvode automobile tamo testiraju svoja vozila, uglavnom kineski proizvođači su u zadnjih par godina drastično popravili svoje rezultate, a dosta njih je sada u rangu 4 zvijezdice, moram napomenuti da su se testovi do sada radili pri nešto manjoj brzini, 56 km/h umjesto 64, međutim od iduće godine i oni će uvesti iste standarde kao i euroncap, u zadnjih par godina tamo je bilo dosta radikalnih promjena za njih, od naglih uvođena euro-normi (euro 4,euro 5) pa do sigurnosnih testiranja, homologacije, e-oznaka na automobilima....radilo se sustavno zadnjih 5 godina i rezultati su impresivni, ima još jedna zanimljivost...poslje testiranja održava se press dan gdje svi kupci mogu vidjeti razbijene automobile i rezultate te razgovarati sa inžinjerima kompanija o tome, e bilo bi lijepo kada bi se tako nešto napravilo i u europi

mada po meni...to je samo marketing, mislim da je teško očekivati u stvarnom životu da ti se dogodi točno takav test

ajde molim vas vratimo se temi ssangyong...ako koga šta interesira o nekim kineskim automobilima nek me pita na private

Sledge_Hammer
20.05.2011., 14:50
onda događalo se kada smo dali vozilo na test...

nitko te ne prati vec je nevjerojatno da netko moze takvo smece cijenit a da ga ujedno sam i ne prodaje:top:

ma to što ti govoriš samo znači da nikada nisi vidio kinu...a kamoli nešto drugo, neću sad pisati off topic o tome svemu jer mi se jednostavno neda, ja sam o ssangyongu napisao ono što znam, opet da mi ti govoriš dal je moj auto siguran ili nije...pa ja godišnje radim 100.000 km i sigurno nikada zbog sebe nebi sjeo u automobil u kojeg nemam povjerenja,a na tu kilometražu...pa moraš imati neku nesreću

http://www.croline.com/
pogledaj...istina nisam nikad bio u kini ali....(narucivao sam i znam kolko se tvornica mora obic da bi se nasao kakav takav poluproizvod a da bi se na njemu moglo zaradit)

imas atv od 1000dolara pa do 10 000dolara (karikiram)
svi oce zaradit
uzmes od 1000dolara i prodajes ga za 5000dolara
ako uzmes ovog od 10 000dolara nemres ga prodat za 13 000dolara jer vec ulazis u brand yamaha honda polaris kavasaki i sl.:cerek:

a ima jos jedna stvar...uzmes kineza novog i moras promijenit sve sarafe...naravno nije problem, uzmec loctite i svaki saraf...

mora da budes lud kad kupis novi motor i ides mijenjat sve sarafe

da ne pricam o kvaliteti materijala diferencijala, kocnica i ''ostalog'' potrosnog materijala u koji sam se sam uvjerio (cf, yamaha, king(ne suzuki)...ima toga jos...ugl, renome je renome a ostalo su kopije u koje idu jeftini jeftini materijali

ako nesto dode tolko i tolko, onda to dode tolko i tolko...ako oces jeftinije , onda to nije to...

tolko za auto-dzip za 30 000eura koji ti vozis...pa to je glupost ne videna na ovim prostorima....jer realno gledajuci, ti kad ga uvezes i platis sva davanja pa makar ga uzeo i kao dijelove pa ga sastavljas u garazi ti se ne isplati ako to kinesko smece koristi dijelove kakve koriste ostali iz klase u koju to kinesko smece zeli uc:D
jednostavno ne mozes zaradit:kava:

i da, ne pricaju to novine vec sam ja to iskusio na vlastitoj kozi (kao i sa svim ostalim smecem iz kine tipa tenesice, roba, auti, namjestaj, tehnika, rezervni zamjenski dijelovi....bla bla bla)

a to sto kazes da odem u bosnu pa da se sam uvjerim...pa svaka ali bas svaka roba ima kupca tako da o tome ne bi jer cu opet otic u vrijeme rata i inteligencije nasih susjeda

Felicius
20.05.2011., 18:10
a ima jos jedna stvar...uzmes kineza novog i moras promijenit sve sarafe...naravno nije problem, uzmec loctite i svaki saraf...

mora da budes lud kad kupis novi motor i ides mijenjat sve sarafeda ne pricam o kvaliteti materijala diferencijala, kocnica i ''ostalog'' potrosnog materijala u koji sam se sam uvjerio (cf, yamaha, king(ne suzuki)...ima toga jos...ugl, renome je renome a ostalo su kopije u koje idu jeftini jeftini materijali

ako nesto dode tolko i tolko, onda to dode tolko i tolko...ako oces jeftinije , onda to nije to...

tolko za auto-dzip za 30 000eura koji ti vozis...pa to je glupost ne videna na ovim prostorima....jer realno gledajuci, ti kad ga uvezes i platis sva davanja pa makar ga uzeo i kao dijelove pa ga sastavljas u garazi ti se ne isplati ako to kinesko smece koristi dijelove kakve koriste ostali iz klase u koju to kinesko smece zeli uc:D
jednostavno ne mozes zaradit:kava:

i da, ne pricaju to novine vec sam ja to iskusio na vlastitoj kozi (kao i sa svim ostalim smecem iz kine tipa tenesice, roba, auti, namjestaj, tehnika, rezervni zamjenski dijelovi....bla bla bla)

a to sto kazes da odem u bosnu pa da se sam uvjerim...pa svaka ali bas svaka roba ima kupca tako da o tome ne bi jer cu opet otic u vrijeme rata i inteligencije nasih susjeda

čuj, ovo sa šarafima rade skoro svi koji kupuju njive :lol::lol:

ali sve se na kraju svodi na ljubav(osim ako ne kupuješ toyotu ili fauve, pa ima i neke financijske logike) kad treba samome sebi opravdat zašto to radiš...freud je to dobro proučio...

Ako ti se kinez sviđa, kupi. Sigurno je sigurniji od mercedesa ili audija od prije 30 godina, a u tim mercovima su se vozili Tito, Gadafi i sl, ako je njima bilo dobro, bit će i tebi...

Samo nemoj poslije plakat kad se razočaraš. Bolje idi sa realnim očekivanjima, pa se možda i ugodno iznenadiš. Kad preko e-baya kupim china shit za 0.99 $ i crkne mi za 2 tjedna mislim si- koliko para, toliko muzike. Isto i sa yugićima...

tako da npr imaš u rusiji i dalje kupit novu ladu ispod čekića (zahrđalu ispod laka) sa karburatorom, za 3999$. i prodaje se. Isto tako kineza za koju tisuću više. I prodaje se. Svaka roba ima svog kupca. Pa i kinez za 30 000EUR. samo AKO bude shit na kojem je neko okrenuo masnu proviziju požalit ćeš i cijeli forumće znat...a ako bude dobar nitko ti neće vjerovati...

cc18
20.05.2011., 18:32

Ja mu vjerujem isto kao i švabu kada zakuca kineski auto u zid i kaže kakvo smeće je. Pola njemaćke živi od auta, isto kao i testdriver. Samo da jedan testdriver može i francuze prodavat, a švabo ne može ništa drugo preko noči.

johny5
20.05.2011., 18:48
Ja mu vjerujem isto kao i švabu kada zakuca kineski auto u zid i kaže kakvo smeće je. Pola njemaćke živi od auta, isto kao i testdriver. Samo da jedan testdriver može i francuze prodavat, a švabo ne može ništa drugo preko noči.

To baš nije točno... naime da njemci prihoduju nekih 500 milijardi $ na autima što je 7 puta više nego cijela hrvatska ekonomija, no opet cijela njemačka ekonomija prihoduje još 7 puta toliko koliko imaju na autima ... dakle auti čine 1/7 njemačke ekonomije što je izuzetno bitno ali ne presudno jer da ne proizvode toliko auta proizvodili bi nešto drugo i popunili tu prazninu...:top:

Đunđi Bunđi
20.05.2011., 19:02

Sta je ovo? Nacizam, fasizam, netrpeljivost, govor mrznje???

Sledge_Hammer
20.05.2011., 19:44
Sta je ovo? Nacizam, fasizam, netrpeljivost, govor mrznje???
To su cinjenice koje ti ocito, nazalost ne poznajes....

testdriver
20.05.2011., 21:54
nitko te ne prati vec je nevjerojatno da netko moze takvo smece cijenit a da ga ujedno sam i ne prodaje:top:

reply na tvoj cijeli post:
gledaj prijatelju...mi ovdje jednostavno nemožemo raspravljat dalje jer ti kinu nisi vidio, kina nije ono šta ti ovdje prikazuju na televiziji i u nekim "korumpiranim" novinama, ti si ostao šokiran da odeš tamo i vidiš kakva su velesila, opet non stop pišeš kinesko smeće...naravno to je tvoje pravo i mišljenje, ali ti znaš da osim hrt-a i mislav bage nijedan magazin, novinar nije vidio nijednu tvornicu kineskih automobila??? jel ti znaš da je cijela hrvatska olimpijska reprezentacija 2008 godine bila lagano "odj...." od velikog sponzora olimpijade VW-a....nego su molili nas da im sredimo prijevoz što smo i napravili (8 automobila i 4 busa), a za to nismo dobili ni jednu zahvalicu, to naravno ne znaš, jer niko u hrvatskoj nema "muda" da kaže jednu riječ protiv vw-a, ista stvar se dogodila i rumunjskom timu, e to ne znaš sigurno, a naravno to nigdje nisi pročitao

isto tako...nemožeš petljati proizvodnju automobila sa nekim motorima, patikama, odjećom ili tehnikom, jednostavno nemožeš, mada ti mogu reći da u kini ima vrlo kvalitetne opreme, ali tu se vraćamo na ono prvo šta si napisao, dakle nisi bio u kini a naručivao si...znaš koliko ima takvih uvoznika i preprodavača u hrvatskoj? tisuće! pola njih ni ne zna šta kupuje, od koga kupuju, sa kim rade, a znaš šta je za jednog kineza koji živi u gradu od 12 milijona ljudi tamo neka hrvatska? daj...hvala ljepa, idemo lager počistit, pogotvo ako nisi potpisao nikakav ugovor sa njime, ništa, nego ajde idem kupit pa se nadat šta bude...ja nisam dao ni jedan dolar dok ugovor nije bio na stolu, jasan i sve jasno regulirano, tu se ne radi o 10 kuna, nego i znatno većim ciframa, pa ja sam vidio sve kakvi motori, quadovi i ostala roba se uvaža, niko niti ne zna šta kupuje, nego ajde idemo naručit pa ćemo zaradit velike pare u godinu dana, e hoćeš vraga...za ozbiljan posao su potrebne godine i godine napornog rada, ne 2 godine, 5 ili 10....cijeli život ti mora biti posvećen tome da se to napravi kako spada, sve ostalo je čisti gubitak i bacanje vremena,truda i novaca, isto tako ti u kini dogovaraš kvalitetu onoga što si kupio...ali na malu količinu, to je jako teško jer oni proizvode samo velike serije i ako ti ne naručiš veliku količinu, ne napraviš im plan prodaje za narednih nekoliko godina, stvaranja imiđa i prodajne mreže, nema ništa od posla, tako je barem u velikim tvornicama....u malima ti se dešavaju slučaji landwind tj aljkavi uvoznik ili shanghuan(zabranjen u njemačkoj jer liči na x5) a mislim da je glupost uspoređivati tog kineza sa bmw x5

opet zaboravio si da sve vodeće kompanije za proizvodnju dijelova imaju svoje tvornice u kini i svi kineski automobili iz koriste, od abs-a od bosch, zračnih jastuka siemens, elektronike magneti marreli ili već pitaj boga kojeg drugog djela na vozilu, a sigurno i znaš da te sve kineske tvornice te dijelove šibaju u europu i da se ugrađuju na europske aute, na auto sve piše i ako znaš dobro čitati neke certifikate i oznake na vozilu vidjet ćeš sve što trebaš vidjeti

ja ti također nemogu opisati razliku kineskih automobila od 2006 godine do danas, ja sam uglavnom išao na svaki najvažniji sajam automobila u kini, 2 puta peking, 2 puta šangaj....u tih 4 godine i na tim sajmovima koji sam bio, prijatelju...znaš kolika je razlika između tih automobila???!?!? ja ti to nemogu opisati...od nekih jeftinih modela, danas u kini ima automobila koji po mojem mišljenju bez problema mogu stati uz bok bilo kojem drugom europskom proizvođaču, sad odmah, da me sad neko pita dali bi želio novi passat ili roewe 550, pa roewe 550 bi uzeo bez pitanja! zatvorenih očiju bi im ga iskeširao

hyundaiu, kiji...ssangyongu...je trebalo dugo godina da naprave automobil odlične kvalitete, a kinezima će za to trebati puno manje, jer su radišni, brzo uče i organiziraniji su 10 puta bolje od nas europljana, a dokaz tome je da je kina sada najprodavanije tržište automobila, a da svi znaju da je tako...dokaz je i sajam u šangaju 2011 godine, u isto vrijeme je bio sajam u new yorku, šta misliš...jel su veliki europski šefovi išli u new york ili šangaj? u šangaju je ove godine bilo preko 70 novih premijera, ako ne i više,a koliko ih je bilo u new yorku???

jednostavno...mi o tome nemožemo raspravljati, pogotovo mi nemožeš tvrditi da su ti automobili kinesko smeće jer nisi vidio nijednu tvornicu automobila u kini, makar i onu najgoru, slična situacija je i sa ssangyongom, svi mi ovdje nešto tvrdimo a niko od nas ga nije vozio, ako je vozilo propisno održavano i servisirano od će raditi dobro, ako je zanemareno...đaba prijatelju auto i da ga platiš 100.000€, meni su isto govorili da ne kupujem chrysler 300m kada smo ga kupili 2002 godine, ja taj automobil neću zaboravit dok sam živ, dok su mi svi govorili da kupim mercedes, bmw, audi, vw...bilo šta drugo, ja sam kupio chrysler i nisam pogriješio, radio je ko bubica i nikada me nije razočarao a od sve konkurencije je bio jeftiniji duplo

to je to od mene na ovu temu...majke mi ovo mi sve liči ko da gledam sjednicu sabora :D:rofl:,

Sledge_Hammer
20.05.2011., 22:31
puno pricas a malo kazes...bas, ko RH Sabor. Htio bi ti samo ukazat na to da si citiro samo ono nebitno u mom postu. Cinjenica je da grcevito pokusavas opravdat i objasnit kvalitetu kineskih proizvoda, dok se ja gotovo svakodnevno (kad ne radim) susrecem sa tim smecem (jer svi zele veliko i jeftino)...i da, nisam bio u kini (koja je supersonicna ko i moskva di su u centru zlatne pipe a 20km od centra ljudi nemaju grijanje..bio pa vidio), al sam zato ''preprodo'' preko 100 motora(mislim da ti nemoram objasnjavat kolko sam onda tvornic obiso virtualno, kolko sam foruma proso i kolko sam ljudi kontaktiro (a obican sam gradanin)... I cinjenica je (koje si i sam svjestan) da za te novce kinezi (niti itko drugi) ne mogu ponudit nikakav kvalitetan proizvod

yedwy
20.05.2011., 22:57
Što se kineskih auta tiče mene bi više brinula euro/eko standardizacija (to je problem uvoznika a ne korisnika) i servisna mreža (a to je problem korisnika) nego bilo kaj drugo te naravno dostupnost djelova, međutim s obzirom ni za neke europske marke kod nas nema poštenog servisa, a kamoli za američke, japanske, australske, kineske otom potom...

Prema tome ako misliš vozit nešto takvo dobro provjerit kaj je pod haubom tj. od koga je eventualno posuđen motor pa da znaš kod koga se i s kakvim (čijim) djelovima to može servisirat...

Ono kina je bofl roba mislim da je to DANAS besmisleno govoriti, mislim da mi ni ne sanjamo što sve kinezi rade pod licencama i zastupništvima za druge, uostalom ista priča je bila sa koreancima prije toga, pa sa japancima prije koreanaca i eto sad se gro ljudi kune u hyundai, kiu, chevrolet/dawoo a o hodi, suzukuji, toyoti, mazdi, subaruu da i ne pričamo...

Ja osobno nebi kupio kineski auto ali to je čisto osobna preferenca, nikakav kategorički razlog nemam za navest...

Felicius
21.05.2011., 08:49
Čuj, vrijedi i inverzni argument...koliko "china shita" ima danas u fiatu, peugeotu, pa i "uber alles" markama sam bog zna...

Jedino kad staviš računicu na stol vidiš da se kinez ne isplati. Zašto? Nameti od države, carine i sl, što mu diže cijenu 2x. Tj, taj komad lima je inicijalno 2x jeftiniji(a možda i nije 2x lošiji) od renomiranih proizvođača, i onda govorimo o totalno drugom omjeru cijene i kvalitete. Ali nameti to skoro pa izjednače...

Mahun
21.05.2011., 09:35
Čuj, vrijedi i inverzni argument...koliko "china shita" ima danas u fiatu, peugeotu, pa i "uber alles" markama sam bog zna...

Jedino kad staviš računicu na stol vidiš da se kinez ne isplati. Zašto? Nameti od države, carine i sl, što mu diže cijenu 2x. Tj, taj komad lima je inicijalno 2x jeftiniji(a možda i nije 2x lošiji) od renomiranih proizvođača, i onda govorimo o totalno drugom omjeru cijene i kvalitete. Ali nameti to skoro pa izjednače...

malo krivo računaš jer kineski je proizvod ocarinjen isto toliko puta ko i korejski...pa gledano tom logikom ako i30 dođe 84k kn takva klasa kineza bi trebala biti bar 50-60k kn da bi bila konkurentna....tj da bi iko i pogledao a možda i neko kupio takav proizvod....

to je ono najbitnije pitanje ,što kina može nama ponuditi za 50-60k kn...koliko je to dobro ili kvalitetno?

i koliko bi došao taj rowe 550?

cc18
21.05.2011., 10:36
To baš nije točno... naime da njemci prihoduju nekih 500 milijardi $ na autima što je 7 puta više nego cijela hrvatska ekonomija, no opet cijela njemačka ekonomija prihoduje još 7 puta toliko koliko imaju na autima ... dakle auti čine 1/7 njemačke ekonomije što je izuzetno bitno ali ne presudno jer da ne proizvode toliko auta proizvodili bi nešto drugo i popunili tu prazninu...:top:

Da, i što ako nema tih 1/7, sve drugo kolapsira, jer to je konkretan novac, a ne školstvo, državna uprava, frizerija, koji isto zarade, ali zbog njih ne dođe ni jedan euro u državu. I nema veze ako je to 5 ili 50 posto, njemaćka auto industrija je prevelika, da bih samo gledala kako kinezi dolaze...naravno, da će jih usporavati, pošteno ili ne. Zar stvarno netko misli, da su euro norme zbog našeg zdravlja? Zašto onda dozvole dizele, koji su praktički zabranjeni svuda osim u Europi. Koji genialac bi nešto takvo napravio u Europi, kada je jasno, da VW 10 godina nije imao dobrog benzinca. A nije ga imao, jer ga nije trebao, jer je znao, da će dizel još dugo biti dobar za europo, a znao je zato, jer gura eure u prave žepove.

johny5
21.05.2011., 12:30
Da, i što ako nema tih 1/7, sve drugo kolapsira, jer to je konkretan novac, a ne školstvo, državna uprava, frizerija, koji isto zarade, ali zbog njih ne dođe ni jedan euro u državu. I nema veze ako je to 5 ili 50 posto, njemaćka auto industrija je prevelika, da bih samo gledala kako kinezi dolaze...naravno, da će jih usporavati, pošteno ili ne. Zar stvarno netko misli, da su euro norme zbog našeg zdravlja? Zašto onda dozvole dizele, koji su praktički zabranjeni svuda osim u Europi. Koji genialac bi nešto takvo napravio u Europi, kada je jasno, da VW 10 godina nije imao dobrog benzinca. A nije ga imao, jer ga nije trebao, jer je znao, da će dizel još dugo biti dobar za europo, a znao je zato, jer gura eure u prave žepove.

Da ponovim njemačka autoindustrija 500 milijardi, 40 najvećih njemačkih firmi 2 do 2,5 trilijuna $(znači samo u 40 najvećih ima firmi koje stvaraju 4 do 5 put više od auto industrije a tu nema frizera među njima)... za usporedbu najmanja firma u tih 40 je veća nego 40 najvećih hrvatskih firmi zajedno....
Što se tiče zaštite vlastite industrije kroz neke norme, to je odlična stvar jer to je prava konkurencija i to žestoka konkurencija... ameri su sebe pokušali zaštit na drugačiji način od ostalih pa im je gotovo propala cijela njihova domaća autoindustrija... :top:
pogledaj primjer korejaca kako se prilagođavaju svemu i za sve su sposobni, jedino takvi će moći opstati u budućnosti, svi ostali neće...

kkranjc7
21.05.2011., 12:59
Kad smo več kod kineza...evo jednog, skoro pa domaćeg testa: http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/9624/6/1/1/

homosapiens
21.05.2011., 18:16
Kad smo več kod kineza...evo jednog, skoro pa domaćeg testa: http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/9624/6/1/1/

Jap to je to lagano probijanje na ova tržišta...

Sjećam se samo Deawoo ili Kie prije deseteljeća, pa sa Kiom Pride su se isprdavali na tehničkom pregledu kad je jedna žena dovezla novu na registraciju ja sam bio osobno kad su obilazili oko auta i posprdno nazivali svakavim imenima to vozilo, a vidim tih Kia i dan dans voze bez problema i nisu se raspale mašine i karoserija, a danas Ceed ili i30 i slične korenace stavljaju neki ovdje uz bok Golfu dok je to ne baš tako davno bilo nezamislivo...

Vidjet ćemo za tri-četiri godine ovdje tema na pdfu šta mislite novom SSyang vs Tengo vs Das Autoi:D

mustang01
21.05.2011., 18:51

hahaha, 120 ks a 13.6 sekundi do stotke....i zaustavni put od od "samo" 54.5 metara?! :eek: :rofl: taj kineski "auto" se zaustavi tek kad se zabije u nešto.....

sve u svemu,sumirano: lelujavo podvozje,traljav mjenjač,kočnice (ako ih tako uopće možemo nazvat), "odličan" motor..... ma baš super auto....ja bi ga kupio.....punici :lol:

@testdriver: ako je tvoj "kinez" onaj narančasti hover što se vozi po zg,zašto ljudima ne napišeš i drugu stranu medalje: na stranu dizajn (koji kopira honde iz 90-tih) unutrašnjost je blago rečeno smiješna,sve nekakav traljavi pokušaj da vuče na luksuzno,a izgleda tako da je unutrašnjost mazde iz 91. premium prema tome,da ne govorim da auto u cjelini izgleda veoma jeftino i traljavo napravljeno.....

također,za te novce koliko košta taj "proizvod" dodaš još malo i imaš daciu duster koja je prema dotičnom kinezu mercedes s-classe

Nihi
21.05.2011., 19:20

Citam, citam pa se malo vratim pa opet citam temu, i opet se vratim na ovaj post, i boldanu recenicu, i nije mi jasno od kuda je ovaj podatak izvucen, pa ako bi moglo neki link ili nesto slicno jer meni je ovo prvi glas da se negdje brani ugradivati diesel motore? :ne zna:

Lesli Eldridž
22.05.2011., 08:40
Kyron je najružniji i najgadniji auto koji sam ikad vidio. Ali vjerujem da je mehanika ok...

I wonder
22.05.2011., 09:18
Zar stvarno netko misli, da su euro norme zbog našeg zdravlja? Zašto onda dozvole dizele, koji su praktički zabranjeni svuda osim u Europi. Koji genialac bi nešto takvo napravio u Europi, kada je jasno, da VW 10 godina nije imao dobrog benzinca. A nije ga imao, jer ga nije trebao, jer je znao, da će dizel još dugo biti dobar za europo, a znao je zato, jer gura eure u prave žepove.
EURO V i EURO VI norme ispuha su skoro pa izjednačile benzince i dizele.
još uvijek su dizeli nezdraviji, ali je napredak ogroman u usporedbi sa svima starijima od toga koji su doslovno tvornice zagađenja.
sve u svemu,sumirano: lelujavo podvozje,traljav mjenjač,kočnice (ako ih tako uopće možemo nazvat), "odličan" motor..... ma baš super auto....ja bi ga kupio.....punici :lol:

:top:
jebeš izgled i snagu motora ako se voziš u njemu kao u tačkama.
čak ni hyundai još nije napravil dobro podvozje za svoje kompakte, a gdje će ovo čudo.
Kyron je najružniji i najgadniji auto koji sam ikad vidio. Ali vjerujem da je mehanika ok...
nije petak, nije svetak, ali eto...isto mislimo.

od sang jonga nema ružnijih auta kod nas. tolika gadost se rijetko viđa:bljak:

a od kineskih, onaj hoover je jedini koji liči na nešto (da ne razživciram testdrivera, najnovije uradke nisam vidio). ostali su blagi užas već na slikama.

cc18
22.05.2011., 09:35
Citam, citam pa se malo vratim pa opet citam temu, i opet se vratim na ovaj post, i boldanu recenicu, i nije mi jasno od kuda je ovaj podatak izvucen, pa ako bi moglo neki link ili nesto slicno jer meni je ovo prvi glas da se negdje brani ugradivati diesel motore? :ne zna:

Ne brani se jih ugradivat, niti kupit, ali so porezi i norme tako visoki, da nema smisla. U SAD se prodaju (bar prošlo godinu je bilo tako) samo dva TDI (140ks i 3.0), jedan od bmw, i jedan od mercedesa (bluetec 2,2, ili što već je), 4 motori, ostali nemaju homologacije. A i ovi koji imaju niso isti kao kod nas. U Europi svako kinesko dizel smeće dobije homologaciju Nešto imaš ovde o tome: http://www.practicalenvironmentalist.com/automobiles/2010-diesel-automobiles-usa.htm
I koji savezni državi možda ima još koji dizel više, jer nisu svuda iste norme, ali za cijelo SAD važi ovo gore.
Ovde imaš nešto o Japanu: http://www.nytimes.com/2006/03/03/business/worldbusiness/03iht-diesel.html

johny5
22.05.2011., 10:00
Ne brani se jih ugradivat, niti kupit, ali so porezi i norme tako visoki, da nema smisla. U SAD se prodaju (bar prošlo godinu je bilo tako) samo dva TDI (140ks i 3.0), jedan od bmw, i jedan od mercedesa (bluetec 2,2, ili što već je), 4 motori, ostali nemaju homologacije. A i ovi koji imaju niso isti kao kod nas. U Europi svako kinesko dizel smeće dobije homologaciju Nešto imaš ovde o tome: http://www.practicalenvironmentalist.com/automobiles/2010-diesel-automobiles-usa.htm
I koji savezni državi možda ima još koji dizel više, jer nisu svuda iste norme, ali za cijelo SAD važi ovo gore.
Ovde imaš nešto o Japanu: http://www.nytimes.com/2006/03/03/business/worldbusiness/03iht-diesel.html

Kako stoje u engleskoj s porezima?

Diesel car sales overtake petrol in UK for first time
• Cost-efficient diesel cars take 50.6% of market

Sime23
22.05.2011., 10:25
Pogledajte si Actyon, loša kopija Bmw x6.... ili ne!? Actyon je izašao 2 god prije X6

malimrav85
22.05.2011., 12:23
Duramax 6.6L Turbo-Diesel V8 that has an output of 397 max horsepower and 765 lb.-ft. of torque.
:eek:
na istoku nema uopće skoro disela na bezinskama, samo kamioni idu na disel. ja sam bio na 5-6 benzinskih u ny i nj i nisam vidio nigjde disel
ja sam tamo više stekao dojam da ih baš briga za emisije jer nema auta ispod 3.0 bezinaca (vw su 1.8 više manje, merc je 3.0, bmw najviše 335i isto s tim da ni nema ispod 2.8)
honda civic im dolazi ja mislim s 2.4 benzincem koji ima emisiju od nekih 200g/km dok bi disel bio oko 150 ili 170
mazda3 ima samo 2.0 ili 2.5; mazda6 doalzi s 2.5 i 3.7 motorima, siguran sam radi malih emisija pošto diseli imaju 15-20% manje co2
http://www.trucktrend.com/roadtests/suv/163_1003_2010_mazda_cx_7_diesel_first_drive/diesel_in_america.html
About half of all Audi Q7 SUVs and A3 hatches now sold in the U.S. are diesels, for example. Diesels accounted for almost 4 percent of total Mercedes-Benz sales in the U.S. last year, 17 percent of BMW X5 sales, and about 20 percent of total VW sales.
s tim da ne moram govorit da im je 80% auta neko ogromno tele koje radi 10 milja po galonu, ako
a emisije kao takve više nisu nikakav problem radi DPF-a tako da će disel emisije bit i manje od benzinaca

tomogol
22.05.2011., 12:26
Isuse Bože kako je auto ružan, nekakva kombinacija Blanke Vlašić i poziva za vojsku :rigo:

cc18
22.05.2011., 12:44
a emisije kao takve više nisu nikakav problem radi DPF-a tako da će disel emisije bit i manje od benzinaca
CO2 emisije su niže, a sve druge ne baš, ne još. A CO2 nije tako loš kao sve drugo. Mislim da je I Wonder jednom dao link na jednu dobro usporedbu, porsche protiv c1 dizel, ili nešto slično.

yedwy
22.05.2011., 12:58
Dizel nije nigdje zabranjen, ako su takse negdje i veće to je sasvim nešto drugo, isto tako zastupljenost dizela a pogotovo u OSOBNIM vozilima nije mjerilo ničega osim "škrtosti" populacije (dizel=manja potrošnja), a USA nije mjerilo ničega jer dok god je tu USA Army da zaposjedne pokoju državu sa naftnim poljima i ispuma koji miijun barela džabe te u "USA All The Way" galon ima kolko tolko prihvatljivu cjenu - američki V8 će carevat, kad stisne pakšu onda nećeš moć dizel kupit u EU kolko će ih u ameriku slat...

Isto tako te eko ovo ili ono stvari su samo pizdarija za koju nikog zapravo nije briga, EKO norme su način za davanje packi non -EU proizvođačima u EU, isto tako i za non-USA u americi sa njihovim kvazi normama koje se gle slučajnosti promjene s vremena na vrijeme upravo na način da nova serija modela EU tj. al pari USA firme odgovara istima dok svi ostali moraju platiti dodatne poreze, mjenjati parametre itd...

EU auto i USA auti nikad nisu i nikad neće bit isti, počevši od metala od kojeg im se radi karoserija, preko osnovnog koncepta izrade vozila, onog što prosječan kupac od njega očekje itd itd...

Zato ko voli čađu nek ga vozi ko voli plinaš nek vozi njega a ko voli benzinac nek vozi to...

cc18
22.05.2011., 13:03
Da, slažem se totalno. Samo neka daju na benzin (i dizel naravno) PDV kao i na sve drugo, brez trošarina, i onda neka vozi šta ko voli.

Felicius
22.05.2011., 13:45
Čuj, nije mi baš jasno to sa dizelima u usa, ali " light truck" segment:cerek:, koji je u stvari osobno vozilo za redneckove ti je dobro popunjen dizelskim V8micama...koje negdje i toče, zar ne? Valjda za njih ne vrijede te norme...
Inače, to je mit da usa nema dobre dizele. Imaju ih duže nego europa. Ali samo V8, i za kramu od bar 2.5 tone, "cost-efficient mpg" osobni auti su im hibridi...

A kinezi i korejci nisu isto što se tiče carine, jer korejci/japanci imaju tvornice u europi da dobiju povoljniju cijenu na cesti, dok kinezi zasad ne...tako da tu nemaju šanse bit konkurentni cijenom kad im opičiš carinu.

I wonder
22.05.2011., 18:00
Da, slažem se totalno. Samo neka daju na benzin (i dizel naravno) PDV kao i na sve drugo, brez trošarina, i onda neka vozi šta ko voli.
nije isto, troškovi dizela, benzina i ostalih.

npr:
http://img822.imageshack.us/img822/2821/polutatnt.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/822/polutatnt.jpg/)

nemogu veći dio tablice postaviti, ali ostatak je ovdje
http://www.worldlpgas.com/page_attachments/0000/1759/LP_Gas_Healthy_Energy_for_a_Changing_World.pdf

transport je nužno zlo, ali luksuzni auto sa dizel motorom državu košta jako, jako puno. neki to znaju i vide, neki neznaju.
dio se u USA kompenzira visokom potrošnjom benzina zbog velikih auta, ali benzinci nikad ne ispuštaju tako velike količine krutih čestica, a one su najgore jer ulaze direktno u krvotok.

tek su nove EURO V norme poboljšale situaciju sa dizelima.

cc18
22.05.2011., 18:34
Ako bi imali samo PDV i ništa drugo, valda (nadam se) nebi više nitko kupio dizela.

testdriver
23.05.2011., 00:58
EURO V i EURO VI norme ispuha su skoro pa izjednačile benzince i dizele.
još uvijek su dizeli nezdraviji, ali je napredak ogroman u usporedbi sa svima starijima od toga koji su doslovno tvornice zagađenja.

:top:
jebeš izgled i snagu motora ako se voziš u njemu kao u tačkama.
čak ni hyundai još nije napravil dobro podvozje za svoje kompakte, a gdje će ovo čudo.

nije petak, nije svetak, ali eto...isto mislimo.

od sang jonga nema ružnijih auta kod nas. tolika gadost se rijetko viđa:bljak:

a od kineskih, onaj hoover je jedini koji liči na nešto (da ne razživciram testdrivera, najnovije uradke nisam vidio). ostali su blagi užas već na slikama.

:D:D...imam ja već novi hover 5, e to je već sada jedna sasvim druga priča
a ovo za hyundaia...joj prije nego sam kupio hovera s hyundai accentom sam išao do milana i natrag, bože dragi leđa mi otpala, a bome ni santa fe nije bolji.....krut je ko da se voziš u osobnom autu a ne u terencu, možda zbog guma 18 cola koje imao automobil u kojem sam se ja vozio ali svjedno, kao terenac bi trebao biti puno mekši preko rupčaga i neravnina

testdriver
23.05.2011., 01:18
hahaha, 120 ks a 13.6 sekundi do stotke....i zaustavni put od od "samo" 54.5 metara?! :eek: :rofl: taj kineski "auto" se zaustavi tek kad se zabije u nešto.....

@testdriver: ako je tvoj "kinez" onaj narančasti hover što se vozi po zg,zašto ljudima ne napišeš i drugu stranu medalje: na stranu dizajn (koji kopira honde iz 90-tih) unutrašnjost je blago rečeno smiješna,sve nekakav traljavi pokušaj da vuče na luksuzno,a izgleda tako da je unutrašnjost mazde iz 91. premium prema tome,da ne govorim da auto u cjelini izgleda veoma jeftino i traljavo napravljeno.....

također,za te novce koliko košta taj "proizvod" dodaš još malo i imaš daciu duster koja je prema dotičnom kinezu mercedes s-classe

dakle ovako, ajde budem pokušao biti kratak jer sada bi ti napisao 100 stranica! :D

dizajn hovera...gwm je započeo neku ozbiljniju proizvodnju ranih 90-tih godina(otkupio licence za stare toyote), a kasnijih 90-tih i početkom 2000 godine otkupljene su licence za neke popularnije modele (stari hilux, 4 runner i isuzu), hover je nastao na bazi automobila ISUZU AXIOM, za američko tržište, dakle ta unutrašnjost od kojoj ti govoriš je ista u tom modelu isuzu axiom, službeno hover je predstalvljen 2005 godine (verzija km01)

mi smo uvažali verzije km29, identične kao sa italijansko tržište, dakle naši modeli imaju znatne modifikacije od prvih modela, od svih hovera koje sam prodao mogu ti potvrditi da je unutrašnjost tj kvaliteta interijera sasvim dobra, mada ne znam dal si sjeo u njega, vozio se u njemu ili šta ali mi sa interijerom vozila nemamo problema, ništa nam ne puca, ništa ne škirpi, ništa se ne raspada, moj stari hover iz 2006 godine ima takvu identičnu unutrašnjost, evo sad ima cca 150.000 km i sve radi ispravno! nijedna stvar nije pukla nit se pokvarila, a isto mogu reći i za motor(hvala mitsubishi :top:) sa kojim su mi kupci najbolje zadovoljni i ne stvara mi nikakve probleme na plinu (omvl :top:), ja sad imam novi hover 5, 2010 godište, kodne oznake km69, dakle sve što si vidio na starom hoveru...u ovom novijem modelu je sanirano, sve je novo i prepravljeno na automobilu, štoviše ako želiš ja ću te rado provozati gdje god želiš sa njime, samo da ne govoriš da si nešto vidio na buf, inače narađasti hover nije moj...nego od jednog gospodina iz dugog sela

e sad...ne znam dali se opaska za daciu duster odnosila na chery automobile ili na moj hover, ali ako si uspredio mog hovera s daciom odmah ti mogu reći da je ta usporedba više nego smješna jer je hover za daciu tenk! prva je razlika u koncepciji, dimenzijama, samom pojmu kompletnog vozila

dacija je crossover, nema šasiju nego ima samonoseću karoseriju, a 4x4 pogon ti koristi čisto da piše na autu, nemogu ga zamisliti u off road vožnji jer taj automobil nije tako koncepiran, dok hover ima klasičnu šasiju(1900kg), 4x4 pogon sa reduktorom i blokadom diferencijala (dakle ko stara kia soretno, mitsubishi pajero ili neku drugi pravi terenac) iako dizajnom izgleda kao suv, terenske karakteristike hovera....ja sam sa njime vozio nekoliko off road utrka i sličnih stvari a osobno sam ga terao u razne "vukojebine" i znam šta taj automobil može, dakle gdje moj hover prođe dacia nemože ni da se parkira, to ti je jedan kratak zaključak o tome, a bolje da ne govorim o dimenzijama jer je hover skoro 4.7 metara dug, širok cca 1800 i nešto sitno, ima gepek od 810 litara odnosno više od 2000 litara sa preklopljenim sjedalima, tako da nebi nešto slučajno raspravljali o samoj udobnosti, ja sam s hoverom napravio preko 500.000 km....isto tako hover je nastupao na rally-u dakar zadnjih par godina, hover je najprodavaniji kineskih suv u zadnjih 6 godina sa preko 600.000 prodanih primjeraka, hover se prodaje u zemljama australije ili južne afrike (specifična po volanu na desnoj strani) i šećer na kraju, pa hover ima čak i više euroncap zvijezdica od dacie :D, stvarno nemoj uspoređivat hovera s daciom jer se tu radi o totalno dvije drugačije koncepcije automobila, mada moram priznati daciji...svaka čast za napredak i to šta su napravili sa dusterom, koliko sam vidio potražnja za njime je enormna u europi i treba im čestitati, ne kažem da je loš auto da se vlasnici dustera ne uvrijede ali ga se nikako nemože uspoređivati s hoverom jer nisu ista klasa i koncepcija automobila

ako su daciu želio usporediti sa modelom chery...oni nude model tiggo koji je za usporedbu s daciom sasvim prikladam, čak i imam kod kuće jedan test beogradske sat revije o ta 2 modela,www.chery.rs, inače poznat u italiji kao dr motor-dr3 ili dr5, i jedan od zaista dobro prodavanih kineskih suv vozila u italiji, štoviše sklapa se u italiji i isporučuje sa fiatovim 1.6 i 1.9 jtd motorima (u srbiji drugačije), ja bi osobno odabrao tigga jer je baziran na toyoti rav4 :D i usavršen u zadnjih par godina od kada je predstavljen, a ni mali tengo nije loš automobil....pusti ti šta pišu novine, ja znam nekoliko vlasnika iz novog sada i zemuna i auto je sasvim ok, a koristi ga i beogradska komunalna policija

testdriver
23.05.2011., 01:24
Čuj, nije mi baš jasno to sa dizelima u usa, ali " light truck" segment:cerek:, koji je u stvari osobno vozilo za redneckove ti je dobro popunjen dizelskim V8micama...koje negdje i toče, zar ne? Valjda za njih ne vrijede te norme...
Inače, to je mit da usa nema dobre dizele. Imaju ih duže nego europa. Ali samo V8, i za kramu od bar 2.5 tone, "cost-efficient mpg" osobni auti su im hibridi...

A kinezi i korejci nisu isto što se tiče carine, jer korejci/japanci imaju tvornice u europi da dobiju povoljniju cijenu na cesti, dok kinezi zasad ne...tako da tu nemaju šanse bit konkurentni cijenom kad im opičiš carinu.

tvornice su izgradnji....:D, dakle uskoro i na neke kineske brandove više neće biti 8% carine(hr) ne znam kako je u EU
jedina koja radi lokalno i relativno dobro za sada je DR motor u italiji!

Actros1841
23.05.2011., 01:57

Što se kineskih auta tiče mene bi više brinula euro/eko standardizacija (to je problem uvoznika a ne korisnika) i servisna mreža (a to je problem korisnika) nego bilo kaj drugo te naravno dostupnost djelova, međutim s obzirom ni za neke europske marke kod nas nema poštenog servisa, a kamoli za američke, japanske, australske, kineske otom potom...

Prema tome ako misliš vozit nešto takvo dobro provjerit kaj je pod haubom tj. od koga je eventualno posuđen motor pa da znaš kod koga se i s kakvim (čijim) djelovima to može servisirat...

Ono kina je bofl roba mislim da je to DANAS besmisleno govoriti, mislim da mi ni ne sanjamo što sve kinezi rade pod licencama i zastupništvima za druge, uostalom ista priča je bila sa koreancima prije toga, pa sa japancima prije koreanaca i eto sad se gro ljudi kune u hyundai, kiu, chevrolet/dawoo a o hodi, suzukuji, toyoti, mazdi, subaruu da i ne pričamo...

Ja osobno nebi kupio kineski auto ali to je čisto osobna preferenca, nikakav kategorički razlog nemam za navest...

malo krivo računaš jer kineski je proizvod ocarinjen isto toliko puta ko i korejski...pa gledano tom logikom ako i30 dođe 84k kn takva klasa kineza bi trebala biti bar 50-60k kn da bi bila konkurentna....tj da bi iko i pogledao a možda i neko kupio takav proizvod....

to je ono najbitnije pitanje ,što kina može nama ponuditi za 50-60k kn...koliko je to dobro ili kvalitetno?

i koliko bi došao taj rowe 550?

Izdvojio sam neke komentare i jedini realni jeste od Yedwy, pitamse samo
koliko je to predrasuda, omalovažavanja jedne svjetske industrijske sile, koja brzo uči, koja sa joint venture s renomiranim proizvođačima radi i vrlo kvalitetne proizvode....

Vidim samo se spominju neki samostalni pokušaji kineza, a nitko ne obraća pažnju da su i VW i Mercedes već odavno na tom tržištu i proizvode i ssmo je pitanje kada je će se "zapadni" modeli raditi tamo kako bi SNOBOVIMA oteli još više para!

Mislim da protiv ovog kineza na VW platformi PQ34 ( npr G-IV, Octavia , i AUDI) nebi imao ama baš nitko ništa protiv JER ETO IMA VW ZNAK, 160KS i košta samo 14.500€!

Da se vratimo na temu, Kyron za kojeg pitao autor topica jeste rađen na platformi Mercedesa ML, za kojeg nitko sigurno neće reč da je SHIT! Da ima osebujan design to stoji, no ukusi su različiti i o njima se ne raspravlja a i činjenica da je Ssang Yong KOREANAC i da je kao takav prilagođen designom azijatskom pojmu lijepog! Nisu ni svi japanci za zapadno oko "čuda od ljepote" .....svi želite JEFTINO JEFTINO .....počev od taksija do NIKE PATIKE, drlajte se u G1 ....i starim kađama a pljujete po novim autima sa istoka iz zemlje koju biste jedva na zemljopisnoj karti našli!

I autoindustrija nekadašnje države je uz pomoć zapadne pokušavala izgraditi svoju i ponudila domaćem tržištu za ono doba relativno jeftine i moderne aute prihvatljive kvalitete i radila za izvoz na zapadno tržište ( TAS, IDA KIKINDA , CIMOS, IMV-RENAULT) Pogodnost kupovine za domaću valutu za razliku uvoznih koji su bili samo DEVIZE+DINARI! pa nitko nije rekao da je G1 iz TAS-a SHIT! Dapače , G1 Caddy se proizvodio samo u TAS!

Svim kritizerima ovaj VW Lavida je razvijen u VW CHINA.....potpuno tamo ...i da vidim junaka koji će reč da je CHINA SHIT! 160 Konjića kojih većina ovih koji komentiraju ni nesmiju vozit za samo pišljivih 14,500€! Koliko košta Gnojf na HR TRŽIŠTU? Isti su komentari bili i po pitanju DACIA vozila, jer eto to su hebeni rumunji .....na stranu što je iza toga RENAULT I NISSAN jelte?

http://img542.imageshack.us/img542/8735/800pxvolkswagenlavidapg.jpg

http://www.google.de/url?source=imgres&ct=tbn&q=http://www.twardziel.pl/foto/volkswagen-lavida-interior.jpg&sa=X&ei=3LDZTajGGIXwsgaAp434Ag&ved=0CAUQ8wc&usg=AFQjCNGhyGydaJobezcM4drXDXCezRPONQ

http://www.autobild.de/artikel/vw-auf-der-auto-china-2008-673997.html

Neno2
23.05.2011., 07:03
Ako bi imali samo PDV i ništa drugo, valda (nadam se) nebi više nitko kupio dizela.

?! O čem ti pričaš ?!

Neno2
23.05.2011., 07:07
Mislim da protiv ovog kineza na VW platformi PQ34 ( npr G-IV, Octavia , i AUDI) nebi imao ama baš nitko ništa protiv JER ETO IMA VW ZNAK, 160KS i košta samo 14.500€!

l[/url]

Pa ne bih se baš složio, Jetta prošle generacije je stizala iz Meksika pa svi znamo kako se prodavala, osim HEP-a i još nekih institucija gotovo ih nije bilo na cesti a auto je bio skroz OK dizajnerski (ipak dizajn prodaje) jednostavno to nije isti auto kao onaj iz Wolsfburga i ljudima kopka onaj made in Meksiko uz povečanu cijenu zbog carine.

mustang01
23.05.2011., 12:17
@testdriver: ispričavam se,mislio sam da je tvoj taj narančasti hover,zato sam ga i usporedio s dusterom ....bilo bi mi drago ako bi stavio koju sliku svog hovera......

@actros: ja nikad ne popljujem nešto ako nemam dobre argumente za to,a dotični kineski automobil čiji sam test stavio na prethodnim stranicama zaslužuje upravo to,da ga se popljuje,argumenti:
-120 ks,ali motor je bijeda,u relativno laganom autu njemu treba skoro 14s do 100-tke ?!
-čak i srpske kolege su napisali da je ovjes lelujav,mjenjač kao u daleko starijim automobilima
-ako si pročitao test,onda si mogao vidjet da je plastika na nekim mjestima već počela klimati (konkretno plastika na vozačevom airbagu)
-i najvažnije,kakav je to kompaktni automobil kojem je put kočenja 100-0km/h 54.5 metra!!!! i to je još naglašeno da se uzimao najbolji rezultat.....

ja sam svoju tvrdnju potkrijepio argumentima.........

cc18
23.05.2011., 16:12
?! O čem ti pričaš ?!

Jer bi bio benzin pola kune

johny5
23.05.2011., 16:25

Teško jer ipak je ovo Hrvatska a ne neka druga zemlja..:top:

Neno2
24.05.2011., 10:05

Eto šale :D

Actros1841
24.05.2011., 17:22
Pa ne bih se baš složio, Jetta prošle generacije je stizala iz Meksika pa svi znamo kako se prodavala, osim HEP-a i još nekih institucija gotovo ih nije bilo na cesti a auto je bio skroz OK dizajnerski (ipak dizajn prodaje) jednostavno to nije isti auto kao onaj iz Wolsfburga i ljudima kopka onaj made in Meksiko uz povečanu cijenu zbog carine.

Hočeš riječ da BORA ( JETTA je bila samo za USA tržište) koji se radio za cijelu Europu u Meksiku i za tržište SAD-a nije dovoljno kvalitetan auto za Hrvate? Pa taj Bora ( Bura) iliti Jetta, nije prošao nigdje ni na jednom tržištu kako spada, čisto iz razloga jer je VW precjenio, za iste novce se dobivala viša klasa Passat. Ko da Hrvati znaju razliku u Golfu proizvedenom u Wolfsburgu ili Bratislavi ili pogonu Merane u istočnoj Njemačkoj! Nemoj biti smiješan! Ti isti auti ko bajagi uvoz pa carina ...prvo vide neku europsku luku i tu im se uradi neki dio .....i eto labelira ga se odmah kao made in EU! Tako da ni taj argument ne stoji! Da nije tako nebi Mercedes neke modele radio u SAD, jelte? Mislim da pišeš pizdarije! :)

@actros: ja nikad ne popljujem nešto ako nemam dobre argumente za to,a dotični kineski automobil čiji sam test stavio na prethodnim stranicama zaslužuje upravo to,da ga se popljuje,argumenti:
-120 ks,ali motor je bijeda,u relativno laganom autu njemu treba skoro 14s do 100-tke ?!
-čak i srpske kolege su napisali da je ovjes lelujav,mjenjač kao u daleko starijim automobilima
-ako si pročitao test,onda si mogao vidjet da je plastika na nekim mjestima već počela klimati (konkretno plastika na vozačevom airbagu)
-i najvažnije,kakav je to kompaktni automobil kojem je put kočenja 100-0km/h 54.5 metra!!!! i to je još naglašeno da se uzimao najbolji rezultat.....

ja sam svoju tvrdnju potkrijepio argumentima.........

Jaki su ti argumenti! A pogotovo što neki stručnajci testiraju koji i sami nisu uspjeli kao nacija u 35 godina proizvodnje Yuga i Šajkače bre da dostignu nivo zapadne kvalitete proizvodnje! UZ ZDUŠNU POMOĆ FIATA I OPELA!

Ubrzanje nije stvar jačine motora! ( toliko o tvojim argumentima) Već omjera mase i snage kao i prijenosnog omjera! Drugim riječima stvar je kako su složene brzine! Ili zašto se na brdskim trkama uzimaju mjenjači s kraćim odnosom prijenosa????? A na nizinskim i kružnim s dugim brzima dionicama s dugim prijenosom????? ZAUSTAVNI PUT OVISI I O GUMAMA ZAR NE?

Ovjes lelujav? Kakav je u ŠAJKAĆI OVJES? Kakav je u većine koreanaca? Bio u nekih i ostao plivajuči! Jesi vidio ceste po Kini? Zar bi trebao biti ko u gokartu? Pa da izbija bubrege???? Jel se kupuje auto za utrkivanje ili za svakodnevnu uporabu pa da su bitne karakteristike koliko će mu trebat na Street 402?

I za kraj mislim da pljuvat auto samo na osnovi testa nekih "snobova" zvani auto novinari koji zna se pljuju onaj model ovisno o tome koji proizvođač daje više love u "naruđbu promiđbe" u njihovom listu! Koji im daje neka "studijska putovanja" all inclusive ....itd......e sinek daleko si ti još od objetkivnosti realnosti malog čovjeka!

mustang01
24.05.2011., 21:56
ok,jebat ga,pa znam da nisu baš najpametnije bre-narod na svijetu,ali ne možeš me uvjerit da su tak glupi da ne znaju zakočit kak spada?! znam da ubrzanje nije samo stvar motora,ali poanta je u tome da auto nije nešto težak,što znači da je prijenosni omjer slagao totalni debil,jer za nizašta ne služe,koliko vidim po mjerenjima,nit malo troši,nit ide.....
na sve moje argumente si se osvrnuo,pa čak i na ovaj o zaustavnom putu,ali brate mili,pa kakve bi to gume trebale bit da samo one utječu na takav zaustavni put,glavni problem je u bijednim kočnicama

uostalom,tema ovog topica je nešto drugo,a ne kineski prdavci od auta.....

Divus
25.05.2011., 03:21
Većina modernih auta od 100-0 km/h koči ispod 40 metara. Ovo govance nakon 40 metara kočenja još uvik ide brzinom od 50-ak km/h! :cerek:

Actros1841
25.05.2011., 04:30
Većina modernih auta od 100-0 km/h koči ispod 40 metara. Ovo govance nakon 40 metara kočenja još uvik ide brzinom od 50-ak km/h! :cerek:

Govoriš za SSANGYONG KYRON? Mislim da je on bio tema upita!

Neno2
25.05.2011., 07:50
[QUOTE=Actros1841;33848909]Hočeš riječ da BORA ( JETTA je bila samo za USA tržište) koji se radio za cijelu Europu u Meksiku i za tržište SAD-a nije dovoljno kvalitetan auto za Hrvate? Pa taj Bora ( Bura) iliti Jetta, nije prošao nigdje ni na jednom tržištu kako spada, čisto iz razloga jer je VW precjenio, za iste novce se dobivala viša klasa Passat. Ko da Hrvati znaju razliku u Golfu proizvedenom u Wolfsburgu ili Bratislavi ili pogonu Merane u istočnoj Njemačkoj! Nemoj biti smiješan! Ti isti auti ko bajagi uvoz pa carina ...prvo vide neku europsku luku i tu im se uradi neki dio .....i eto labelira ga se odmah kao made in EU! Tako da ni taj argument ne stoji! Da nije tako nebi Mercedes neke modele radio u SAD, jelte? Mislim da pišeš pizdarije! :)

QUOTE]

Da pišem pizdarije.

Majstore Jetta prošle pete generacije daklem 1K 2005-2010 je bila Jetta i u US i u EU, pretprošla generacija 1J je bila Bora u EU, Jetta u US, u US se Jetta pete generacije toliko loše prodavala da je u samo mjesec dana 2008 prodano 2050 komada, tek toliko da vidiš na koje tržište VW cilja s tim modelom.

Inače VW-ljupci jako polažu računa na to da li im u broju šasije piše W kao Wolfsburg ili D kao Bratislava, i u promejtnoj za Jettu piše da je Meksiko porijeklo ipak njemci ne izdaju EUR-1 za sve i svašta.

Actros1841
25.05.2011., 08:16
Da pišem pizdarije.

Majstore Jetta prošle pete generacije daklem 1K 2005-2010 je bila Jetta i u US i u EU, pretprošla generacija 1J je bila Bora u EU, Jetta u US, u US se Jetta pete generacije toliko loše prodavala da je u samo mjesec dana 2008 prodano 2050 komada, tek toliko da vidiš na koje tržište VW cilja s tim modelom.

Inače VW-ljupci jako polažu računa na to da li im u broju šasije piše W kao Wolfsburg ili D kao Bratislava, i u promejtnoj za Jettu piše da je Meksiko porijeklo ipak njemci ne izdaju EUR-1 za sve i svašta.

Da vidiš VW za tržište SAD računa na novi "MIDSIZE SEDAN" koji je veći od pasata i jette ....i koji će amere koštat 16.000€ a bolje opremljen i jači motori, više mjesta nego u pasata koji u EU goli košta 26.000€ pa ti sad vidi kome "svetinja VW" guli kožu da zadovolji amere i kineze! Prošle je godine prodao kroz cijelu gamu 360.000 vozila tamo ...koliko su to EU kupci subvencionirali???? I da jučer su otvorili novi pogon u SAD!

I još uvijek tvrdim da što se kvalitete tiće najzahtjevnije tržište SAD njima je dobra do sada isporučivana kvaliteta i boli ih kurac jel u šasiji piše W i ŽBLJ! A hrvatskim vauvau ljubcima je bitno ...tu se vidi koliki su snobovi!

No i dalje je tema KYRON a ne VAU VAU

Divus
25.05.2011., 09:35
Govoriš za SSANGYONG KYRON? Mislim da je on bio tema upita!
Govorim za trešnjicu sa srpskog testa.

Iako, bilo bi zanimljivo nać i test sa detaljnim opisom voznih osobina Kyrona.

Da ne budem potpuno offtopic, moram kazat da mi je dizajn Kyrona super. Posebno mi se sviđaju svjetlosni sklopovi odzada. Podsjećaju me na srednjovjekovne viteške štitove i vraćaju u neka bolja vremena. Zapravo, kad malo bolje promislim, od Kyrona mi je lipši još samo njegov brat - Actyon. :rolleyes: :rofl:

Neno2
25.05.2011., 09:45
Govorim za trešnjicu sa srpskog testa.

Iako, bilo bi zanimljivo nać i test sa detaljnim opisom voznih osobina Kyrona.

Da ne budem potpuno offtopic, moram kazat da mi je dizajn Kyrona super. Posebno mi se sviđaju svjetlosni sklopovi odzada. Podsjećaju me na srednjovjekovne viteške štitove i vraćaju u neka bolja vremena. Zapravo, kad malo bolje promislim, od Kyrona mi je lipši još samo njegov brat - Actyon. :rolleyes: :rofl:

HEHEHE uljepša mi dan :)

Neno2
25.05.2011., 09:47
Da vidiš VW za tržište SAD računa na novi "MIDSIZE SEDAN" koji je veći od pasata i jette ....i koji će amere koštat 16.000€ a bolje opremljen i jači motori, više mjesta nego u pasata koji u EU goli košta 26.000€ pa ti sad vidi kome "svetinja VW" guli kožu da zadovolji amere i kineze! Prošle je godine prodao kroz cijelu gamu 360.000 vozila tamo ...koliko su to EU kupci subvencionirali???? I da jučer su otvorili novi pogon u SAD!

I još uvijek tvrdim da što se kvalitete tiće najzahtjevnije tržište SAD njima je dobra do sada isporučivana kvaliteta i boli ih kurac jel u šasiji piše W i ŽBLJ! A hrvatskim vauvau ljubcima je bitno ...tu se vidi koliki su snobovi!

No i dalje je tema KYRON a ne VAU VAU

Ebiga tako je sa svom robom nije samo s vauveom.

Idemo na Ssang Yong dok nije admin vidio kud smo odlutali.

Felicius
25.05.2011., 10:41
Čuj, pitam se koliko su kvalitetni "EU marke" koje su proizvedene u zemljama bivše željezne zavjese? Nisam imao nijedno iskustvo dosad osim Toyote Avensis koja se proizvela pitaj boga gdje(u japanu ili Neimačkoj zicer nije:D)

I "China shit" na koji se referiram su komponente koje se danas ugrađuju u 95% automobila, jasno u različitoj mjeri, ali mislim da skoro svu elektroniku i elektriku proizvode "žuti". Ima sigurno tu različitih razina kvalitete. Ali neke stvari su zapanjujuće slične! Možda zato i crkavaju ti senzori isto i u fiatu i u mercu, pa hebeš kaj motor traju milju km ak ta čuda polude:ne zna:

Neno2
25.05.2011., 12:15
Menagment motora i ubrizgavanja je zadnje što če proizvođači poput Siemensa-VDO-a i Boscha prepustiti kinezima, jer bi im time širom otvorili vrata da ispune Euro i ostale norme.

Svi kompovi i injektori koje sam vidio su večinom Germany, France ili nešto unutar EU.

navigator1
09.11.2011., 07:28
Kyron!? Nit smrdi nit mirise. Gotovo da nije ruzan iako dolazi sa istoka. Vidio sam da ima primjeraka sa dobrom opremom ali nigdje podatka o potrosnji za primjer 2.0 crdi automatic ?? Ev' bio sam uvjerenja da je Korejac, potpuno iznenadjenje je da je Kinez! A i ti dizeli su samo po licenci ??? Onda taj auto ne vrijedi 27000eura koliko kosta novi! Jer za tu lovu mos kupiti najnoviji Jeep Kompas Limited. Ili pravog Korejca, Chevrolet Orlando LTZ+ aut... za 21000eura.
Kad bi Kyronu cjena bila nekih 15000eura pod mozda bi bio zanimljiv. Pod mozda.

I ja bi volio cuti misljenje nekog tko je imao taj auto i vozio ga i servisirao ...
Istina najvise videa ima od rusa.

http://www.youtube.com/watch?v=17HzSsX5kzk
http://www.youtube.com/watch?v=wDz_Ief55TQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=tFnptygSHos&feature=related

Neno2
09.11.2011., 07:55
Imao ga je rođak (bratić) i spasio se s danom prodaje (sritan proda , nesritan kupio bila je njegova verzija :D) riknuo u je po redu prednji dif, pa neče pali, pa neče vuče (ovo je bilo lako riješivo ugradili mu vakum aktuator turbine od VW umjesto originalnog) motor 2,7XDI (kao Mercedes u biti nit ne sliči) kad se provao brčiti po terenu riknuli krajnici u mjesec dana, naravno nema nego original krajnik 320,00 Kn komad, nije puno da opet nisu riknuli u šest mjeseci ...

Mahun
09.11.2011., 16:22
27 000e ?????? taj auto ne vrijedi te novce,ma ni pola od toga

navigator1
10.11.2011., 14:13
Uspio sam nac jednog zadovoljnog vlasnika Kyrona. Covjek se bavi gradjevinom i voza ga okolo te tvrdi da nema nikakvih briga s njim osim sto radi redovite servise. Samo mi je odma rekao da zaboravim tvornicko obecanje o potrosnji (6,9) jer da auto trosi 10 i pol litara nafte na 100 km.
Ono sto mene iznenadjuje je cinjenica da su u susjednoj Italiji ti Kyroni iznenadjujuce skupi auti.

I wonder
10.11.2011., 14:44
to ti je zbog zastrajelog motora koji povlači visoka davanja kod uvoza i registracije.

navigator1
10.11.2011., 15:00
to ti je zbog zastrajelog motora koji povlači visoka davanja kod uvoza i registracije.

Govoris vezano za cijenu? ...ili i potrosnju?

Iskreno, kako sam u dilemi isao sam na probnu voznju Captive i Orlanda a onda me je frend provozao u Kyron-u.

I wonder
10.11.2011., 15:35
govorim za ekološku podobnost i s time vezanim troškovima novog auta i registracije.

ako se sjećaš, jedno vrijeme je mazdin DITD motor bio skuplji u njemačkoj nego kod nas. razlog - motor koji je zadovoljavao samo Euro II normu, zato je auto bio skup (viša norma= manja davanja kod uvoza) a sad više s njim ne možeš ući u centar grada jer je preveliki zagađivač.

kakav sistem ima italija, to neznam ali znam da je kironov motor u zadnjoj kategoriji po ekološkom otisku i kao takav skup za vožnju u ekološki normalnim zemljama. takav auto u italiji nema nikakvih popusta kod uvoza, kao što imaju Euro VI mootri ili elektična vozila.

iskreno, i captiva i orlando imaju zastarjele dizelaše, i po normama i po specifikacijama motora. ali neka te to ne obeshrabri ako ti se auto sviđa za voziti.

navigator1
10.11.2011., 19:56
Ispast ce da su ti auti "osudjeni" na šumu. He,he... Salim se malo. Da , vidis o tom aspektu nisam razmisljao, hvala Wonder.

musso
24.02.2012., 15:00
Ispast ce da su ti auti "osudjeni" na šumu. He,he... Salim se malo. Da , vidis o tom aspektu nisam razmisljao, hvala Wonder.

Naime postoji vremenska distanca od zadnjeg komentara i ovoga što ću napisati, a ponukali su me komentari na račun određenih automobila i očito nitko tko je taj automobil koristio ili koristi.

Dakle, vozim Daewoo Musso, a radili su se i kao Chevrolet Musso. Kupio sam ga prije godinu i pol; 1999. godište je. Kupio sam ga sa 232 000 km i svjestan sam bio da nije nov, no ja imam drugačiju logiku valjda od ostalih. Odmah sam mu promijenio sve kugle, spone, uporne štangice i krajnike. Kugle su donje po komadu 240,00 kn, gornje 190,00kn krajnici 68,00 kn, a za uporne štngice i spone se više i ne siječam. Uglavnom sve zajedno nije bilo 1.200,00 kn. Posao cca 500,00 kn. Sva četir amortizera bila su cca 2.200,00 kn, no naletih na akciju plati tri nosi četiri cca 1.600,00 kn; zamjena 300,00 kn.

Dakle dijelovi nisu skupi ako su zamjenski. Nedavno sam promijenio kompletan set kuplunga 1.450,00 kn - zamjena 700,00 kn. (Naravno zamjkena nije bila u ovlaštenom servisu!)

Meni troši 10,5 litara, do Zadra po staroj cesti nakrcan 9,5 litara, nedavno pogon na sva četiri 14 litara.

Problem kod Mussa je taj što ima preslab nosač getribe ne kojoj je i reduktor i treba ugraditi dodatne nosače getribe za što postoje i orginalne rupe na mostu i getribi. Poradi jednog jedinog nosača hoče se dogodit, naročito ako prednji kardan ima lufta i proizvodi vibracije da puknu uha šarafa na spoju getriba-zvono. Dakle obavezno pojačat nosače getribe!

Drugi problem kod Mussa je električno prebacivanje pogona. Ja sam to riješio tako da sam sa elektromotorića izvukao dirktno žice za napajanje i preko dvosmjernog tipkala pokrećeš ga u jednu ili drugu stranu, a vakum ventil koji riješava ukapčanje u prednjim glavčinama isto tako direktno preko jednog prekidača. Dakle to sve skupa nije nikakva nauka.

Ono što mora biti svakom jasno da u taj motor ide 9,5 litara ulja, getribu 3,4 litre ATF-a, reduktor 1, 4 litre ATF-a, prednji i tadnji diferencijal otprilike zajedno 3 litre hipenola, da ima mazalice na kardanima, letvi volana i da to sve skupa nije stojadin pa kupi 4 litre delte, promjeni i vozi.

No, taj auto ima prtljažnik 780 litara, kad se spuste zadnji sicevi 1800 litara, sa dobrim gumama ide gdje god hočeš, sa šperom u petoj ide u uzbrdicu kakvu neki ni sa prvvom ne mogu, ...

Prvi su imali orginal Mercedesov motor, a ovo sad su inačice, no u njega može ići orginal Mercedesov motor. Cijela šasija sa diferencijalima, getribom i reduktorom je preuzeta sa jednog američkog vojnog terenca, ...

Ne radi se o poluproizvodu, jer da je tako ne bi 2000. godine koštao 230.000,00 kn, ali da ima bolesti koje sam naveo - ima.

Navozio sam se svakakvih terenaca, od Lade, Uaza, Rovera, Galopera, Pajera, Cherokee, Isuzu ML-a, ma svašta i mogu konstatirati da je Musso bližii ovima zadnjima nego onima sa početka popisa.

Sve se svodi na staru narodnu: "TKO MAŽE TAJ I VOZI"!

pavle čutura
24.02.2012., 16:57
Vrlo objektivan i realan post. Reci kakva je dobavljivost tih zamjenskih dijelova za Ssangyong-a. Ima li ih na lagerima ili se treba naručivati pa čekati tjednima?

musso
26.02.2012., 12:56
Vrlo objektivan i realan post. Reci kakva je dobavljivost tih zamjenskih dijelova za Ssangyong-a. Ima li ih na lagerima ili se treba naručivati pa čekati tjednima?

Pajo ...
da ne reklamiram tvrtke, reći ću ti samo da uglavnom sve što se tiće zamjenskih dijelova ima u većini trgovina koje se bave prodajom zamjenskih rezervnih dijelova - poglavito japanskih, korejskih. Sve njih treba iznazivati jer postoji razlika u cijeni.
Amortizere sam morao naručiti i čekati mjesec dana, no istovremeno ih je bilo na lageru u firmi koja drži Kayabine amortizere, ali ja sam htio Monroe. Nije mi bilo žao što sam čekao jer je ispalo, kako sam napisao, plati tri nosi četiri.Inače i jedni i drugi po cijeni su tu negdje (550 - 650 kn/kom).

Zaboravih prethodno napisat - donji kuplung cilindar 180,00 kn, gornji čini mi se 320,00, dakle ništa pretjerano.

Uglavnom u klasi to je najjeftiniji terenac - cca 35% je jeftiniji od primjerice Galopera isto godište i kad uložiš tih 35% u njega voziš potpuno pouzdan terenac!

Ajd bok!

alfa146
26.02.2012., 13:06
Ne znam za Mussa,ali glede Kyrona,kakav je prijenos sa diffa na kardane?

musso
26.02.2012., 14:26
Ne znam za Mussa,ali glede Kyrona,kakav je prijenos sa diffa na kardane?

ALFA ...
... koliko sam vidio, a vidi i Ti na http://www.ssangyong.hr/kyron/safety/
Kyron ima identičnu šasiju kao i Musso, sa identičnom getribom i diferencijalom koji su u kompletu. Dakle ima šasiju što terenca čini terencem, a ne SUV-om. Nema samonoseču karoseriju.
Ono što je razlika od Mussa, zadnji kardan mu je iz dva dijela sa jednim pentlagerom što mu daje dodatnu mirnoću i manju mogučnost da vibrira. Musso ima zadnji kardan iz jednog dijela bez pentlagera.
Iz slike ne mogu vidjeti nosač getribe sa diferencijalom, ali to nije greda - ukoliko ima samo jedan ugradi dodatno iza toga još jedan (potrebno je malo improvizacije koja u konačnici postaje standard).

Prebacivanje pogona mu je električno - dakle opet identično kao i kod Mussa.

Razlika je samo u karoseriji, motoru koji je manje kubikaže i veće snage i prema katalogu manje potrošnje.

Zaključak - obzirom da se radi o novijem modelu od Mussa PRETPOSTAVKA JE DA JE U SVAKOM SMISLU DORAĐENIJI I BOLJI!

A to kaj pišu da iza Ssangyonga stoji kineski kapital, to nema nikakve veze! Kapital ne poznaje naciju ni granicu, već samo dobit i obično se ulaže tamo gdje se dobit i očekuje!
U svakom slučaju da ga rade i kinezi postavlja se pitanje bi li EU dozvolila uvoz nekim poluproizvodima?

alfa146
27.02.2012., 06:50
Nama je na kyronu otišao lanac koji prenosi snagu sa diffa na kardane.Dobavljivost-preko mjesec dana čekanja i čini mi se 4500 kuna.
Prodali ga i odahnuli.
Da je Musso dobar ne trebaš mi govoriti,navozao sam se onoga Mussa sport.
Ali tema je Kyron.Ovaj što smo ga imali nije bio dobar.Izuzetak,pravilo, :ne zna:.

navigator1
27.02.2012., 08:56
A, moje misljenje je da je Kiron jedan pravi terenac, mnogo ljepsi od Land Rovera a i jednostavniji za upravljanje ako je dizel automatik. Saznao sam da je problem ako se rijetko ili nikako ne ukljucuju prednji kotacio jer da se niki ventil zna zablokirati... :ne zna: a istina vozio sam ga nekih 200 km i meni se ucinio ne los, za obicnu /nasu/ cestu prilicno poskocan i tvrd, za autoput iznenadjenje, predobar za jednog istinskog terenca ali sto je istina, gdje god sam dosao svi su mi davali prednost iako je nisam imao. :) Ima neki cudan zvuk mjenjaca ili diferencijala a mozda ga stvaraju i gume !?? ne znam... ali sve u svemu , ostavio je dobar dojam na mene.

musso
27.02.2012., 16:17
Nama je na kyronu otišao lanac koji prenosi snagu sa diffa na kardane.Dobavljivost-preko mjesec dana čekanja i čini mi se 4500 kuna.
Prodali ga i odahnuli.
Da je Musso dobar ne trebaš mi govoriti,navozao sam se onoga Mussa sport.
Ali tema je Kyron.Ovaj što smo ga imali nije bio dobar.Izuzetak,pravilo, :ne zna:.

Kod terenaca ti je ko i kod brodica - nije bitno koliko je star, koja je ruka, već tko ga je vozio i kako održavao.

I na kraju, kad kupiš ML, x 5, Cayenna znaš da je održavan i da je vožen samo po cesti, a na terenu samo kad se išlo na skijanje, a kad kupiš SsangYong, Galopera, Ladu,... onda možeš svašta očekivat.

Vjerujem da ti nisi bio prvi vlasnik tog terenca i da te to zadesilo na veliko iznenađenje.

Ja kad ti kupujem neki alat ne gledam marku, gledam koliko traje garancija!

alfa146
27.02.2012., 17:19
Kod terenaca ti je ko i kod brodica - nije bitno koliko je star, koja je ruka, već tko ga je vozio i kako održavao.

I na kraju, kad kupiš ML, x 5, Cayenna znaš da je održavan i da je vožen samo po cesti, a na terenu samo kad se išlo na skijanje, a kad kupiš SsangYong, Galopera, Ladu,... onda možeš svašta očekivat.

Vjerujem da ti nisi bio prvi vlasnik tog terenca i da te to zadesilo na veliko iznenađenje.

Ja kad ti kupujem neki alat ne gledam marku, gledam koliko traje garancija!

Ma nema veze.bio je na firmu,prvi vlasnici,uzeli ga novog.Stalno je nešto odlazilo.S druge strane,prohodnost u blatu je bila dobra,a zato nam je trebao.

musso
28.02.2012., 18:41
Ma nema veze.bio je na firmu,prvi vlasnici,uzeli ga novog.Stalno je nešto odlazilo.S druge strane,prohodnost u blatu je bila dobra,a zato nam je trebao.

Nekad su ti Švabe kupovale aute koji su bili rađeni utorkom, a ako nije bilo tih onda koji je bio rađen u četvrtak, jer kažu ponedjeljkom su još bunovni i rastrešeni od vikenda, srijeda je sredina tjedna kad nakon utorka i ušaltavanja dođu u opuštanje, a petak već svatko razmišlja o vikendu i koncentracija je u banani.

Izgleda da je na tom tvom sve bilo rađeno u petak i to od poslije gableca.

Ajd bok!

damirdestroyer
27.11.2012., 20:37
evo, i ja razmišljam o Ssangyongu Kyronu 2,0 XDi 2007. godište.
Kako je ova tema malo zastarjela, ima li netko novi s nekim iskustvima?
Održavanje, potrošnja kvarovi?