PDA

View Full Version : Gledanje u grah

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

grešnica.
22.05.2011., 01:20
Zanima me imali neko na ovome forumu da zna da gleda u grah. Ja znam da bacim grah, ali ne znam da protumačim dobijene kombinacije.

Hoće li mi se ispuniti želja, ako je grah pao ovako?

I bacanje
2 4 3
1 4 3
4 4 4
444

II bacanje
2 1 1
2 3 3
2 4 2
44444

III bacanje
3 1 1
1 3 4
4 2 2
44444

grešnica.
22.05.2011., 12:44
nije moguće da nezna niko :confused:

dorothea
22.05.2011., 13:11
Zanima me imali neko na ovome forumu da zna da gleda u grah. Ja znam da bacim grah, ali ne znam da protumačim dobijene kombinacije.

Hoće li mi se ispuniti želja, ako je grah pao ovako?

I bacanje
2 4 3
1 4 3
4 4 4
444

II bacanje
2 1 1
2 3 3
2 4 2
44444

III bacanje
3 1 1
1 3 4
4 2 2
44444

Hm... ja cu pokusati, ali zaboravila sam gledati, jer nisam jako dugo....
U proslosti su osjecanja bila na njegovoj strani i falio je glas od tebe da bi se to realizovalo (ili da da dodje do ozbiljnije veze, mozda cak i do braka, ali to se nije desilo). Njemu je zbog toga ostala praznina na srcu, a ti si zadrzala osjecanja u srcu i cini se da su bili neki dobici izmedju vas, ali u svemu tome je bilo veliko razocarenje....
Sadasnjost....
nisi dobro razgrnula prvi red.... tako da ti tu ne mogu nista reci, jer je uvijek gore neparan broj zrna moze biti ili 221 ili 122 ili 212
trenutno su opet osjecanja kod tebe, a kod njega su stope. On je sav u nekim stopama kao da je negdje na putu ili intezivno razmislja o tome i vidi se tvoje razocarenje u svemu tome....
Buducnost
Ti si i dalje razocrana i pod teretom u srcu kroz vas odnos, kod tebe postoje emocije, ali je kod njega praznina, ali na kraju vam ipak stoji neko zadovoljstvo i to brzo. Da nije neki susret u pitanju, jer mi tako nesto vuce i to nesto sto bi ti mogla potencirati????

Toliko od mene.... Ako nije problem prokomentarisi, moze i na pp....

cb3000
24.05.2011., 14:42
Hm... ja cu pokusati, ali zaboravila sam gledati, jer nisam jako dugo....
U proslosti su osjecanja bila na njegovoj strani i falio je glas od tebe da bi se to realizovalo (ili da da dodje do ozbiljnije veze, mozda cak i do braka, ali to se nije desilo). Njemu je zbog toga ostala praznina na srcu, a ti si zadrzala osjecanja u srcu i cini se da su bili neki dobici izmedju vas, ali u svemu tome je bilo veliko razocarenje....
Sadasnjost....
nisi dobro razgrnula prvi red.... tako da ti tu ne mogu nista reci, jer je uvijek gore neparan broj zrna moze biti ili 221 ili 122 ili 212
trenutno su opet osjecanja kod tebe, a kod njega su stope. On je sav u nekim stopama kao da je negdje na putu ili intezivno razmislja o tome i vidi se tvoje razocarenje u svemu tome....
Buducnost
Ti si i dalje razocrana i pod teretom u srcu kroz vas odnos, kod tebe postoje emocije, ali je kod njega praznina, ali na kraju vam ipak stoji neko zadovoljstvo i to brzo. Da nije neki susret u pitanju, jer mi tako nesto vuce i to nesto sto bi ti mogla potencirati????

Toliko od mene.... Ako nije problem prokomentarisi, moze i na pp....
Dobro očitano :top:

grešnica.
24.05.2011., 18:00
Dobro očitano :top:

potpsiujem :top:

Jamshid
31.05.2011., 07:24
U grah je vrlo tesko gledati jer klasicno gatanje u grah dijeli se na različita tumačenja i podtumačenja. Uglavnom, najpoznatija kombinacija u grahu je kada padne 333 što znači ispunjenje želje. Mada vlada misljenje da je 9 četvorki u grahu dobar znak često se zna desiti da baš bude obrnuto.

frontalna
31.05.2011., 11:34
Moja baka je meni davno prije znala bacati grah i gledati u salicu. Bila sam klinka. Prognozirala svasta i ostvaruju se neke stvari i sad. :D Nije njoj trebao grah da bi ona vidjela buducnost. Naslijedila sam od nje vidovitost, ali mi je gledanje u grah i dan danas velika enigma niti imam bas zelju nauciti. Ali, bavila se ona svacim necim jos uz taj grah i zbog nje sam dobila averziju za koristenjem magije u bilo koje svrhe. Pokojna je sad, laka joj zemljica :kava:

blackeyes
01.06.2011., 18:20
Svih 42 zrna stavljaju se u desnu saku, koja se zatim drzi na ustima, kao da zelite u nju da huknete. Za to vrijeme intenzivno mislite na odredenu zelju, problem ili situaciju ciji ishod zelite da odgonetnete. Potom grah spustate na sto ili na neku ravnu plohu i nasumice ga dijelite na – tri hrpe – prvo krajnju desnu, pa srednju, a ono sto vam ostane predstavlja trecu gomilicu.Kada ste to ucinili, desnu hrpu rascinite na po cetiri zrna. Ako vam neko zrno ostane viska, stavite ga dvadesetak centrimetara ispred. Ako, pak, ne ostane, onda cete ispred staviti cetiri zrna. To isto ponovite s srednjom i krajnje lijevom hrpom. Tako cete, zdesna nalijevo, formirati tri hrpe, koje nisu brojnije od cetiri zrna. Ponovo cete potom ostatak graha pomijesati, pa ponovo nasumice podijelite na tri gomile i istim redom ponovo podijeliti na cetiri zran, a sto vam ostane oformirti drugi vodoravni red. Tako jos jednom: sto ostane graha, pomijesati u jednu hrpu, pa podijeli na tri, a onda te tri, zdesna na lijevo, dijeliti na po cetiri zrna. sto ostane formirati treci horizontalni (vodoravno) red. Cetvrti horizontalni red sacinjavaju uvijek - cetiri kucice sa po cetiri zrna.

ja sam uradila kako ovdje piše i dobila :

2 4 3...........4 4 1...........1 4 4
1 1 2...........1 1 2...........1 3 4
4 2 1...........3 3 2...........2 4 2
44444.........44444..........4444

šta to znači ? :ne zna:

izidoraa
01.06.2011., 21:11
Ma molim te šta grah zna :rolleyes:
Ne mogu vjerovati da neko vjeruje u to
Zašto baš grah ,zašto ne kava ,kikiriki ,orasi ....

dorothea
02.06.2011., 07:59

šta to znači ? :ne zna:

Evo ja cu pokusati, mada opet napominjem da nisam dugo gledala i da to vise smatram igrom, nego da sam neki poznavalac.
Proslost
Prvo sto mi upada u oci je da si pogrijesila u razgrtanju 3. reda, ali uzecu da je vjerovatno bilo 2 zrna.
Ono sto se vidi da je kod vas sve bila neka brzina i cak i neko zadovoljstvo kroz tu brzinu. Samo sto su emocije bile kod tebe i ti si o njima razmisljala, dok su ti stope bile i u srcu i vani. Rekla bi da si samo razmisljala o sastancima sa njim, kojih je i bilo, ali je njemu kroz to sve srce bilo prazno i on je imao teret. Cak bi rekla da si ti ta koja je i potencirala tu vezu i ljubav, ali da nije ispalo onako kako si htjela i da ti je ostao teret i kad si uspjela da ga dobijes.

Sadasnjost
Ovdje opet vidim brzinu i zadovoljstvo, mada ne bi rekla da ce to biti kroz neku vezu izmedju vas, jer njemu stoji ljubav vani (postoji li neka druga djevojka), kao i ljubav na kucnom pragu, tako da bi rekla da je moguce da se sretnete negdje i da ti to shvatis kao pozitivno, ali ipak vidim da je njegove misli pod teretom, a srce prazno dok su tebi stope samo na pameti, kao da samo razmisljas o tome kako ga sresti, kako dobiti na sastanak???
Da li postoje neki problemi i u kuci? Ono vidim da se provlaci neki teret, tenzija i kroz proslost i sadasnjost dok bi u buducnosti trebalo da se to popravi.

Buducnost
Zanimljivo....
Rekla bi da ce se ovdje u buducnosti i desiti neki sastanak, neko drustvo, ali da ces ipak cekati na to i da ce se on razocarati kroz to sve. Da li je moguce da kad on shvati neke stvari da se ti ohladis od njega i da ti vise nece biti stalo? Rekla bi da ce ova situacija tebe toliko opterecivati (kao sto te opterecuje i sad) da ce se osjecanja izgubiti pod teretom. Isto vidim da ce i njegovo srce ostati prazno, a nema vise ni tvojih osjecanja kao ni njegovim vani prema toj nekoj osobi, samo teret i praznina....

Ja zelju gledam na drugi nacin jos, pa cu pokusati objasniti. Izvucem 5 zrna koja slozim u jedan red, a ostatak isto razgrnem kao i kod osnovnog gledanja i odvajam po 4. Ostatak slazem na ta izdvojena zrna. Ako mi ostane 1 zrno, slazem ga na prvo, sve dok ne dobijem i gore 4. Ako iz 3 pokusaja popunim taj gornji red sav sa po 4 zrna (da imam gore 5 gomila i dole) zelja ce se ispuniti, ako popunim 4 gore, a imam 6 dole, ima sanse ali uz cekanje, a ako je manje zelja se nece ispuniti.

Ko se razumije u grah, voljela bi da baci komentar da li je dobro ocitan, kao i autorica posta. Hvala

blackeyes
02.06.2011., 11:56
Evo ja cu pokusati, mada opet napominjem da nisam dugo gledala i da to vise smatram igrom, nego da sam neki poznavalac.
Proslost...

...Ko se razumije u grah, voljela bi da baci komentar da li je dobro ocitan, kao i autorica posta. Hvala

Nevjerovatno, sve si pogodila, apsolutno je sve tačno. :)
Kako si to naučila. Imali neka knjiga gdje detaljno opisano kako se gleda u grah?

Nego rekla si da ti gledaš drugačije. Ne mogu nikako da shvatim to što si napisla
Koliko zrna treba (jel isto 41) i onda izvučem bilo kojih 5 zrna i poredam ih ovako 1.....1.....1.....1.....1
Ostatak razgrnem u 3 djela i odvajam po 4. Tako sam uradila i ostatak mi je bio 3..4..1. U srednjoj mi je ostatak 4 pa kad ga dodam gore na 1 bude 5. Ti si rekla da treba biti 4. Kako to? :ne zna:

dorothea
02.06.2011., 13:04
Nevjerovatno, sve si pogodila, apsolutno je sve tačno. :)
Kako si to naučila. Imali neka knjiga gdje detaljno opisano kako se gleda u grah?

Nego rekla si da ti gledaš drugačije. Ne mogu nikako da shvatim to što si napisla
Koliko zrna treba (jel isto 41) i onda izvučem bilo kojih 5 zrna i poredam ih ovako 1.....1.....1.....1.....1
Ostatak razgrnem u 3 djela i odvajam po 4. Tako sam uradila i ostatak mi je bio 3..4..1. U srednjoj mi je ostatak 4 pa kad ga dodam gore na 1 bude 5. Ti si rekla da treba biti 4. Kako to? :ne zna:

Znala sam da ce biti problema sa tim da se vidi zelja, cak sam sad pokusala da objasnim frendici i islo je jako tesko....
Od 41 zrno uzmes 5 i slozim u gornji red, a ostale odvajas po 4. Ti si dobila
3 4 1 ali ova 4 se isto odvaja dole, a preostala 4 zrna slazes na ovo 11111, tako da sad gore imas kombinaciju 42111
Postupak ponovi jos 2 puta i ako gore budes imala 5x4 i jedno zrno viska, a dole isto 5x4 znaci zelja se ispunjava, ako je gore 4x4 i zrno viska, a dole 6x4zelja se ispunjava uz cekanje, a ako je manje nista od zelje...
To uvijek pogledam nakon tumacenja, kao 4 razgrtanje.

Ne znam da li ima knjiga, ja sam skupljala sa svih strana kao klinka, osnove od bake, a ostalo od susjeda, frendica, malo logike, intuicije i to je to....

Jamshid
05.06.2011., 17:16
blackeyes kaže:

šta to znači ?

Ako ti je ovo treći grah sa desne strane onda od ove veze nema nista, ima samo patnja i tuga i tvoje razocaranje. Inace ni u jednoj ti se kombinaciji nije pojavila kombinacija istog razmisljanja (ljubav) tako da sve to ostaje samo vise kao zelja i nadanje nego li stvarna veza ili ljubav.

blackeyes
05.06.2011., 23:48
blackeyes kaže:

šta to znači ?

Ako ti je ovo treći grah sa desne strane onda od ove veze nema nista, ima samo patnja i tuga i tvoje razocaranje. Inace ni u jednoj ti se kombinaciji nije pojavila kombinacija istog razmisljanja (ljubav) tako da sve to ostaje samo vise kao zelja i nadanje nego li stvarna veza ili ljubav.

:( :( :( vjerovatno si u pravu, nego meni se sada sviđa jedan drugi :cerek:, jel moguće da bude nečega između nas:kava:

3 2 3.........2 2 1.........4 1 4
1 1 2.........2 3 3.........3 3 2
2 2 4.........4 2 2.........3 4 1
44444.......44444........4444

Znala sam da ce biti problema sa tim da se vidi zelja, cak sam sad pokusala da objasnim frendici i islo je jako tesko....
Od 41 zrno uzmes 5 i slozim u gornji red, a ostale odvajas po 4. Ti si dobila
3 4 1 ali ova 4 se isto odvaja dole, a preostala 4 zrna slazes na ovo 11111, tako da sad gore imas kombinaciju 42111
Postupak ponovi jos 2 puta i ako gore budes imala 5x4 i jedno zrno viska, a dole isto 5x4 znaci zelja se ispunjava, ako je gore 4x4 i zrno viska, a dole 6x4zelja se ispunjava uz cekanje, a ako je manje nista od zelje...
To uvijek pogledam nakon tumacenja, kao 4 razgrtanje.

Ne znam da li ima knjiga, ja sam skupljala sa svih strana kao klinka, osnove od bake, a ostalo od susjeda, frendica, malo logike, intuicije i to je to....

mislim da sam shvatila :D hvala na objašnjenju. :):)

frontalna
06.06.2011., 10:00
Trudim se, ali stvaaarno se trudim i nikako da skuzim kako da si bacim grah :mama:

Jamshid
06.06.2011., 12:32

Hehehe, ne daš se ti...koliko sam ja upućen u ovu tematiku, bar kako se vjeruje u Bosni, od jednog falanja (gatanja) u grah do drugog treba proći 40 dana inače ti se grah uzlaže pa ništa ne pogađa.
Ni ovaj grah ti nije dobar, ni ovdje nema ljub.kombinacija. Prvi ti red u lijevom redu prvog kupa nije dobro rasporeden.

lost2
06.06.2011., 13:24
Trudim se, ali stvaaarno se trudim i nikako da skuzim kako da si bacim grah :mama:

Ako te to tješi, nisi jedina :D

frontalna
06.06.2011., 13:56
Ako te to tješi, nisi jedina :D

Bit cu ti iskrena, ne, ne tjesi me ni najmanje :p
Koliko puta sam babu svoju gledala kako mi baca grah, al' bilo je to davno. Ne sjecam se sad vise. Je l' mi moze to netko "detaljno" objasniti? Kad idem guglat i citam kako, sva se zbunim od silnih tih hrpica, pa ne znam koliko sta gdje tih grahova, iznad il' ispod.. ajajaj :bonk:

Little Mermaid
06.06.2011., 14:00
Nije li jednostavnije bacati novcice ili prebirati stapice, ima i cijela knjiga koja tumaci dobivene rezultate, metoda se zove i ching. :)

Jamshid
06.06.2011., 16:32
Bit cu ti iskrena, ne, ne tjesi me ni najmanje :p
Koliko puta sam babu svoju gledala kako mi baca grah, al' bilo je to davno. Ne sjecam se sad vise. Je l' mi moze to netko "detaljno" objasniti? Kad idem guglat i citam kako, sva se zbunim od silnih tih hrpica, pa ne znam koliko sta gdje tih grahova, iznad il' ispod.. ajajaj :bonk:

Nemoj onda ni forsirati to učenje graha, očito je da ti ne leži. Ali zato imaš na desetine drugačijih gatanja. Pokušaj sa drugim metodama i vidi koja ti "sjeda".

blackeyes
06.06.2011., 18:00

Hehehe, ne daš se ti...koliko sam ja upućen u ovu tematiku, bar kako se vjeruje u Bosni, od jednog falanja (gatanja) u grah do drugog treba proći 40 dana inače ti se grah uzlaže pa ništa ne pogađa.
Ni ovaj grah ti nije dobar, ni ovdje nema ljub.kombinacija. Prvi ti red u lijevom redu prvog kupa nije dobro rasporeden.

shit :hebemu: ...al život ide dalje :)

dorothea
07.06.2011., 07:02

Ni u sto nije dobro stalno gledati i pitati jer se tako poremeti energija i razvodne se karte ili uzlazu kao i grah. Po, meni, grah ili neki drugi vid proricanja treba koristiti samo onda kad smo u velikoj dilemi i potrebno nam je da nasa podsvijest dodje do izrazaja, a ne za svakog decka koji nam se dopadne pitati hoce li sta biti. Mozda ja to preozbiljno shvatam jer vec dugi niz godina koketiram sa raznim tehnikama, ali za sebe sam pocela pitati tek od skora, jer zaista bas imam problem....

Sto se tice ovog graha, slazem se da u prvom kupu, u prvom redu nedostaje jedno zrno, a ako bi uzeli da je 333 onda bi se moglo reci da je tu i bila neka ljubav u proslosti, ali da je on bio prazan kroz ta osjecanja, dok si ti mislila samo na izlaske. Cak je i bio neki susret vani, ali si ti imala veliki teret kroz njega. I sve je bilo kroz brzinu i tvoje razocarenje ili sto bi rekle stare zene kar.

Sadasnjost
Ti nosis osjecanja u srcu i imas i ljubav kroz kucu, dok on razmislja samo o tome kako bi stopao (isao nekuda). Neki glas je kod tebe i vrlo moguce da se ponovo sretnete negdje vani (da neces ti nesto potencirati), ali sad ce teret biti na njegovoj strani kroz taj susret. Ponovo ti stoji brzina i kar i to upravo bi rekla kroz taj susret.

Buducnost
Kombinacija koja se sad otvorila nije dobra. Govori o teretu izmedju vas kroz glasove. On ima osjecana u srcu i vani, tako da bi rekla da ce se kod njega pojaviti neka druga djevojka sa kojom ce uci u vezu. Ti ces kroz to sve biti pod teretom i nekako ces i dalje u srcu zeljeti sastanak. Imas cekanje kroz to sve, ali ipak i neko zadovoljstvo na kraju.

dorothea
07.06.2011., 07:12
Evo sad i mene da i meni poznavaoci ocitaju grah....
Ja sam malo skicnula jer ne volim sama sebi gledati, a bas me zanimaju druga misljenja?
Juce sam napisala post o tome kako se razgrce grah, ali prije posalji se desio klik (nestalo struje), pa ako ima zainteresovanih javite se da ponovo pokusam napisati.

414..........................................432.. ....................................333
224..........................................323.. ....................................112
413..........................................431.. ....................................422
4444........................................4444.. ...................................44444

Jamshid
07.06.2011., 07:51
Evo sad i mene da i meni poznavaoci ocitaju grah....
Ja sam malo skicnula jer ne volim sama sebi gledati, a bas me zanimaju druga misljenja?
Juce sam napisala post o tome kako se razgrce grah, ali prije posalji se desio klik (nestalo struje), pa ako ima zainteresovanih javite se da ponovo pokusam napisati.

414..........................................432.. ....................................333
224..........................................323.. ....................................112
413..........................................431.. ....................................422
4444........................................4444.. ...................................44444

Oprosti na komentaru ali ovo tvoje "gatanje" ili analiza graha je čista nula. Ti ideš po onom sistemu 1 zrno glas, 2 zrna stope, 3 zrna nesto dobro i 4 zrna teret. To je sve u svemu ništa i nema smisla. Pravo gatanje, kojem sam i sam jednom bio svjedok, jeste analiza svakog zrna pojedinačno tojest ako je okrenuto prema sredini ili van, vodoravno, uspravno, da li se zrna gledaju ili ne itd. Zatim se gleda koliko je izišlo četvorki, koliko trojki, dvojki i jedinica. Onda se iščitavaju kombinacije vodorovno, uspravno i horizontalno itd.
Gledanje u grah je kompleksno i teško ga je savladati zato svakom koga zanima proricanje preporučujem neke jednostavnije metode poput gatanja u karte.

dorothea
07.06.2011., 07:55
Oprosti na komentaru ali ovo tvoje "gatanje" ili analiza graha je čista nula. Ti ideš po onom sistemu 1 zrno glas, 2 zrna stope, 3 zrna nesto dobro i 4 zrna teret. To je sve u svemu ništa i nema smisla. Pravo gatanje, kojem sam i sam jednom bio svjedok, jeste analiza svakog zrna pojedinačno tojest ako je okrenuto prema sredini ili van, vodoravno, uspravno, da li se zrna gledaju ili ne itd. Zatim se gleda koliko je izišlo četvorki, koliko trojki, dvojki i jedinica. Onda se iščitavaju kombinacije vodorovno, uspravno i horizontalno itd.
Gledanje u grah je kompleksno i teško ga je savladati zato svakom koga zanima proricanje preporučujem neke jednostavnije metode poput gatanja u karte.

Pa ja sam i sama napisala da se slabo razumijem u to, da nisam dugo gledala i da nikad nisam bila ekspert i da to vise shvate kao igru, a ne kao ozbiljno tumacenje. :ne zna:

Jamshid
07.06.2011., 08:16

Ma ne razumijem se ni ja u gatanje u grah ali imao sam priliku da prisustvujem dosta puta kada se nekom gatalo a i jedan moj prijatelj je zaista dobro proricao iz graha (naučio je od svoje majke), pa sam nešto malo "pohvatao".
Recimo ako ti je treći grah ovaj koji počinje sa 333 onda sve zavisi od muške osobe, odluka je njegova. No, bez obzira na tu 333 ovaj grah nije pao na spajanje dviju osoba vec na razlaz i žensko bolno srce.

kikač
07.06.2011., 11:57
Mene su za ostvarenje želje učili drugačije, uzima se 41 zrno graha, grah se pokrije dlanom i kao mješa ga se dok se misli na želju, kad si sigurna da si dobro skoncentrirana na želju odvojiš 5 zrna graha i tada onaj ostatak dijeliš na 3 hrpice. Svaku od te 3 hrpice razdvajaš u hatme od 4 zrna, ono što ti ostaje 1,2,ili 3 zrna spajaš onom jednom grahu. Ako nemaš ostatak već samo 4 ne prispajaš ništa, to ponavljaš tri puta, ako u tri ponavljanja popuniš sve kupiće da budu 5x4 u onom kojeg slažeš i onaj koji ti ostaje a sa strane još jedan želja će ti se ispuniti, ako se slože kupčići prije sva tri dijeljenja želja će ti se ispuniti ranije od očekivanog a ako ti se slože u prvom miješanju (upitno) ispunjenje uz ogromno zadovoljstvo. Što se tiče 9 hatmi kod otvaranja graha ako dvije hatme padnu s desne strane jedna ispod druge tada je to kahar devetka, odnosno loše za pitaoca.

frontalna
07.06.2011., 12:13
:mama:
I dalje mi nista nije jasno.

Koliko graha treba biti na vrp'ci 41 ili 42? Kojem onom jednom grahu se pripaja zrno koje ostane? Kojim slijedom? Kako se slazu, gdje pripajaju.
Znam da puno toga znam i mogu razumijeti, ali ovo me tjera na :visi:
Izgleda da cu od sada grah koristiti samo za :klopa:
Odustajem.

Jamshid
07.06.2011., 12:32
Mene su za ostvarenje želje učili drugačije, uzima se 41 zrno graha, grah se pokrije dlanom i kao mješa ga se dok se misli na želju, kad si sigurna da si dobro skoncentrirana na želju odvojiš 5 zrna graha i tada onaj ostatak dijeliš na 3 hrpice. Svaku od te 3 hrpice razdvajaš u hatme od 4 zrna, ono što ti ostaje 1,2,ili 3 zrna spajaš onom jednom grahu. Ako nemaš ostatak već samo 4 ne prispajaš ništa, to ponavljaš tri puta, ako u tri ponavljanja popuniš sve kupiće da budu 5x4 u onom kojeg slažeš i onaj koji ti ostaje a sa strane još jedan želja će ti se ispuniti, ako se slože kupčići prije sva tri dijeljenja želja će ti se ispuniti ranije od očekivanog a ako ti se slože u prvom miješanju (upitno) ispunjenje uz ogromno zadovoljstvo. Što se tiče 9 hatmi kod otvaranja graha ako dvije hatme padnu s desne strane jedna ispod druge tada je to kahar devetka, odnosno loše za pitaoca.

Devet četvorki ili devet hatmi, neko kaže i devet zvijezda, se tumači po sistemu u kojem bacanju padne ili izađe. Ono što sam ja čuo jeste da je najbolja devetka koja padne u trećem grahu. Ovo tvoje sa dvije hatme sa strane može biti samo kombinacija 441 ali nisam čuo da je u tom zbiru nepovoljna. No, svako ima svoje tumačenje.

kikač
07.06.2011., 12:54
Devet četvorki ili devet hatmi, neko kaže i devet zvijezda, se tumači po sistemu u kojem bacanju padne ili izađe. Ono što sam ja čuo jeste da je najbolja devetka koja padne u trećem grahu. Ovo tvoje sa dvije hatme sa strane može biti samo kombinacija 441 ali nisam čuo da je u tom zbiru nepovoljna. No, svako ima svoje tumačenje.

Krivo sam prenijela misao pa je malo nejasno sa devet hatmi zvijeza ili kako već meni su rekli moji koji su se bavili tim gledanjem kada se devetka sastoji od hatmi raspoređenih na sl. način
441
224
224
44444
kada su ove dvije iz drugog i trećeg reda jedna ispod druge a ukupno ih je devet bez obzira na to kako se ostalo posloži. Valjda sam malo jasnija:ne zna:

lejla 25
08.06.2011., 11:10
meni je prijateljica gledala rolleyes:..,mene zanima vece znanje i poznavanje ovoga tumacenja...,stoga vas molim moze li tko pojasniti ovu kombinaciju;
122 131 113
242 233 121
242 332 422

5x4 kućice 5x4kućice 6x4kućice

hvala unaprijed,toliko ne znamo medjutim,veoma smo radoznale:mig:

Tina19801
08.06.2011., 11:46
Dorothea, poštu isprazni!!! :)

lejla 25
08.06.2011., 11:56
;( i......nitko nista nece da mi odgovori???

dorothea
08.06.2011., 12:24
Evo, kako sam obecala da pokusam jasno napisati kako se grah razgrce...
Koristi se 41 zrno u razgrtanju.
Ja ga razgrcem sa lijeve na desnu stranu i lijevo mi je muska strana, sredina je kuca, a desno zenska i tako ga i tumacim, mada mi se cini da ima i obrnutog tumacenja.
41 zrno se mijesa, zamislja se zelja i onda se dijeli na 3 hrpice. Od svake se oduzima -4zrna dok je to moguce. Ako ostanu 4 onda ta 4 idu u gornji red. Zbir zrna u svakom prvom redu moze biti ili 5 ili 9, nema druge kombinacije.
Isti postupak se ponavalja za drugi red, samo sto tu zbir moze biti 4,8 ili 12.
Isto pravilo vazi i za 3. red.
Preostala zrna su hrpice po 4 zrna.

Postupak se ponavlja 3 puta.
Nadam se da je sad jasnije?

Isto mene je baka ucila, a i susjede od kojih sam pokupila nesto da ako padne 4 hatmi ili cetvorki da se vise ne gleda, vec da se prekrije crvenom krpom (moze i neki odjevni predmet) i da tamo malo stoji, a onda se otkrije i pokupi grah bez tumacenja i da to znaci da ce se zelja ispuniti.

Sunčica91
08.06.2011., 12:32
ahaaa.... sad mi je malo jasnije, hvala Dorothea!!!

stella25
08.06.2011., 17:02
Dorothea,ako mi možeš odgovoriti...kad sam bila kod jedne žene koja gleda na grah na kraju se pojavila devetka ili te 4 hatme,neznam točno jer se baš ne razumijem u te stvari ali znam da je rekla da se poslije toga grah više ne gleda,pokrila crvenom krpom i rekla da si po tome pospem malo šećera da mi se ispune želje..moram priznati da me tu malo uhvatila panika..da možda to nije neki magijski ritual..možda zvuči smiješno ali nije mi bilo svejedno..

dorothea
08.06.2011., 17:42
Dorothea,ako mi možeš odgovoriti...kad sam bila kod jedne žene koja gleda na grah na kraju se pojavila devetka ili te 4 hatme,neznam točno jer se baš ne razumijem u te stvari ali znam da je rekla da se poslije toga grah više ne gleda,pokrila crvenom krpom i rekla da si po tome pospem malo šećera da mi se ispune želje..moram priznati da me tu malo uhvatila panika..da možda to nije neki magijski ritual..možda zvuči smiješno ali nije mi bilo svejedno..

Nije to nikakav magijski ritual, mada mi je prvi glas da se posipa secer, ali za crvenu krpu znam i ja to isto radim, samo sto se meni ta 9 rijetko otvori, ali kad je za sebe pokrijem crvenom krpom i ne smatram to magijom, ne treba ni tebe to plasiti.
I u pravu je da se poslije toga vise ne gleda.
Ja bar ne.

Ha Ha Ha
09.06.2011., 20:47
U ovom videu (http://www.youtube.com/watch?v=ajgi4U-iVZk) na Youtube-u je objašnjeno kako se baca grah. Meni je prije gledala komšinica, mamina drugarica, al ona umrla prošle godine. Znam ja bacit grah, ali protumačit nemam pojma. Znam da ako ispadne na 5,7 ili 9 hatmi da je to dobro. A ako ispadne na 4,6 ili 8 da je loše.

Ako ima koja dobra duša molila bi je da mi pogleda za ljubav.

2 4 3________1 4 4________3 1 1
1 2 1________3 2 3________3 1 4
2 4 2________1 1 2________1 4 3
44444_______44444_______44444

Jamshid
11.06.2011., 07:43
U ovom videu (http://www.youtube.com/watch?v=ajgi4U-iVZk) na Youtube-u je objašnjeno kako se baca grah. Meni je prije gledala komšinica, mamina drugarica, al ona umrla prošle godine. Znam ja bacit grah, ali protumačit nemam pojma. Znam da ako ispadne na 5,7 ili 9 hatmi da je to dobro. A ako ispadne na 4,6 ili 8 da je loše.

Ako ima koja dobra duša molila bi je da mi pogleda za ljubav.

2 4 3________1 4 4________3 1 1
1 2 1________3 2 3________3 1 4
2 4 2________1 1 2________1 4 3
44444_______44444_______44444

Ukratko, ako ti je treći grah ovaj koji počinje sa 311 onda od te ljubavi nema ništa, postoji ili treća osoba ili mješanje u ljubav. Traži drugog:)

Ha Ha Ha
11.06.2011., 10:10
Ukratko, ako ti je treći grah ovaj koji počinje sa 311 onda od te ljubavi nema ništa, postoji ili treća osoba ili mješanje u ljubav. Traži drugog:)

što je 3 1 1 tako loša kombinacija ? :confused:

Jamshid
11.06.2011., 10:17
Pa za razliku od prvog i drugog graha treći ti je jako loš i upućuje na pojavu trece osobe ili mjesanje u ljubav koje dovodi do problema i svađe. Mada moje je misljenje da niko ne moze sam sebi gatati pa onda ni ovo sto si ti razgrnula grah ne treba shvatati ozbiljno. Ako zelis neko pravo misljenje i gatanje obrati se nekoj gatari koja je dobra u gledanju u grah.

Ha Ha Ha
11.06.2011., 11:01
Pa za razliku od prvog i drugog graha treći ti je jako loš i upućuje na pojavu trece osobe ili mjesanje u ljubav koje dovodi do problema i svađe. Mada moje je misljenje da niko ne moze sam sebi gatati pa onda ni ovo sto si ti razgrnula grah ne treba shvatati ozbiljno. Ako zelis neko pravo misljenje i gatanje obrati se nekoj gatari koja je dobra u gledanju u grah.

de mi ti pogledaj u grah, koliko vidim ti se baš razumiješ u to :) please

Jamshid
11.06.2011., 12:16
de mi ti pogledaj u grah, koliko vidim ti se baš razumiješ u to :) please

Hehe, da bar ali ne razumijem se ja u gatanje, ponesto pamtim iz onih dana kada sam prisustvovao gatanju kod jedne sada pokojne gatare koja je bila ekspert za grah. Od nje sam zapamtio par tumacenja koja se uglavnom zasnivaju na tome koliko ti izade četvorki i na broju zrna muske i zenske strane. Ali to je nedovoljno da bi se nesto konkretno moglo reci a najzad nije se igrati sa davanjem izjava jer one mogu rezultirati cak i problemima ukoliko neka osoba preozbiljno shvati gatanje.
Zato ja smatram da uvijek treba razlučiti gatanje i realan život. Gatanje treba biti vid zabave a nikako istina koje se treba drzati.

Jamshid
11.06.2011., 12:24
Sjetio sam se jednog tumačenja za želju; u grahu je desna uspravna linija muška, linija u sredini znači kuću a lijeva uspravna linija predstavlja žensko. E sad, ako u kući ispane Fatimin fal tojest 333 onda to znači da ce ti se 100% ispuniti želja. A moze se i nekako ovako reci : "Ako ce mi se zelja ispuniti neka iziđe Fatimin fal". Naravno, prije toga se zamisli zelja, promjesa grah i dijeli u tri reda. I ako u prvom redu ili u kući iziđe Fatimin fal onda se zelja ispunjava. U nasem kraju se vjeruje da onaj grah kojim se gatalo ne valja poslije kuhati jer ce se ukucani svađati.

Ha Ha Ha
11.06.2011., 13:28
evo ja sam malo surfala po netu i našla ovo tumačenje

ako vam je grah pao na :
3x4-je najbolja kombinacija,nije potrebno polagati grah taj dan ili na to pitanje...
4x4-zelja na cekanju
5x4-ubrzo
6x4-zenska tegoba-i ometanje zenske osobe
7x4-isto kao sa 3*4 najbolja kombinacija...
8x4-muska tegoba-medjutim ako je pao na 8 a nju prati gore 444 u jednom od tri reda..to znaci nemogucnost odrzavanja veze ili braka...
9x4-takodjer najbolja kombinacija ili jednostavno receno moze bit najbolje a moze najgore na zelju ili pitanje....ako grah padne na 9...pokrije se crvenim i ne ide se dalje s gledanjem...

Čula sam još da se zrnca mogu pomijerati u prvom redu koji se zova odžak, ali neznam kako i zašto. Neka mi neko to objasni ako zna?

dylla
11.06.2011., 17:00
Pozdrav svima! Nova sam na forumu. I mene zanima ova tema, ali nisam imala bas prilike da saznam puno o bacanju graha. Moze li mi neko, please, probati protumaciti kombinacije? Unaprijed, hvala svima, koji odvoje svoje vrijeme. 2 2 1 1 3 1 2 3 4
3 4 1 4 3 1 4 2 2
4 2 2 2 2 4 3 4 1
4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4

dylla
11.06.2011., 17:03
Ups, izvinjavam se, evo ponovo :
221.....131.....234
341.....431.....422
422.....224.....341
44444..44444..4444

Ha Ha Ha
11.06.2011., 17:08
dobro nam došla dylla :)

dylla
11.06.2011., 17:15
Hvala na dobrodoslici, i bolje vas nasla:)

Jamshid
12.06.2011., 07:33
221.....131.....234
341.....431.....422
422.....224.....341
44444..44444..4444

Ako je ovo grah na ljubav onda nisu lose kombinacije, uspjeh kroz musku osobu koja na momente pokazuje prevrtljivost ali sve u svemu dobro je. Moguce je i da ces imati neki poslova vezanih uz papire (dokumente) a trebalo bi ti doci i nekih novaca ili jednostavnije neki dobitak. Toliko od mene, bar koliko sam uspio ispetljat heheheh

kikač
12.06.2011., 12:48
221.....131.....234
341.....431.....422
422.....224.....341
44444..44444..4444

U gužvi sam ali ovo moram na brzinu prokomentirat, kako su mene učili na poslijetku ako se ovdje radi o vezi ili braku ovo muško će napustiti tu vezu ili brak 234 govori da muškarac ima prepreku za ostvarenje a 422 govori da odlazi i ostaje praznih ruku. izvinjavam se ako nisam u pravu ali tako su me učili i kada bi se uspjelo napraviti u prvom redu 3 3 3 ista stvar nebi bio Bogorodičan grah već ženaska tuga jer ostaje 6 hatmi :confused:

dylla
12.06.2011., 13:55
Hvala Jamshid, hvala Kikac:)
Jamshid, ovo za prevrtljivost si u pravu, a to za dobitak i papire, vidjecemo, javim :)
Kikac, jeste ljubav u pitanju, ali nije veza niti brak. Nije nista licno, ali nadam se da si pogrijesio ovaj put :mig:

Ha Ha Ha
12.06.2011., 13:56
U gužvi sam ali ovo moram na brzinu prokomentirat, kako su mene učili na poslijetku ako se ovdje radi o vezi ili braku ovo muško će napustiti tu vezu ili brak 234 govori da muškarac ima prepreku za ostvarenje a 422 govori da odlazi i ostaje praznih ruku. izvinjavam se ako nisam u pravu ali tako su me učili i kada bi se uspjelo napraviti u prvom redu 3 3 3 ista stvar nebi bio Bogorodičan grah već ženaska tuga jer ostaje 6 hatmi :confused:

Ko je tebe učio.:kava:Ako znaš napiši još neke kombinacije. Meni često padne kombinacija 4 4 4 u drugom redu. Zanima me šta to znači. Po prijašnjim postovima sam zaključila da 4 označava tegobu, razočarenje-u svakom slučaju nešto loše. Jel sam u pravu ? :ne zna:

magyc555
12.06.2011., 20:52
Vidim da se neki razumiju u tumacenje, pa mozete li brzinski baciti pogled na ovo sto je meni ispalo. Naime, grah se odnosi na fakultet, tacnije na jedan ispit, koji mi je jako bitan,pa me zanima da li ima ikakav pozitivan znak?

324_____311_____414
332_____314_____233
413_____422_____211
4444____44444___44444

Jamshid
12.06.2011., 21:13
Vidim da se neki razumiju u tumacenje, pa mozete li brzinski baciti pogled na ovo sto je meni ispalo. Naime, grah se odnosi na fakultet, tacnije na jedan ispit, koji mi je jako bitan,pa me zanima da li ima ikakav pozitivan znak?

324_____311_____414
332_____314_____233
413_____422_____211
4444____44444___44444

Ajoj, tesko pitanje....usuđujem se reći da bi ispit mogao proći povoljno za tebe (častiš pićem heheh), jer bez obzira na onu malo problematicnu 414 vidi se sreća. U prijevodu; trebat ce malo vise truda ali uz uspjeh.

hogi
12.06.2011., 21:19
Hvala Jamshid, hvala Kikac:)
Jamshid, ovo za prevrtljivost si u pravu, a to za dobitak i papire, vidjecemo, javim :)
Kikac, jeste ljubav u pitanju, ali nije veza niti brak. Nije nista licno, ali nadam se da si pogrijesio ovaj put :mig:

Žao mi je ali onda je nemoguća misija ostvariti nesmetanu ljubav.

Ko je tebe učio.:kava:Ako znaš napiši još neke kombinacije. Meni često padne kombinacija 4 4 4 u drugom redu. Zanima me šta to znači. Po prijašnjim postovima sam zaključila da 4 označava tegobu, razočarenje-u svakom slučaju nešto loše. Jel sam u pravu ? :ne zna:

nažalost jesi u pravu si

magyc555
13.06.2011., 16:37
Ajoj, tesko pitanje....usuđujem se reći da bi ispit mogao proći povoljno za tebe (častiš pićem heheh), jer bez obzira na onu malo problematicnu 414 vidi se sreća. U prijevodu; trebat ce malo vise truda ali uz uspjeh.

Zahvaljujem, i castim, kad polozim:mig:

magyc555
19.06.2011., 18:19
Pitanje za ove koji se kontaju u tumacenje... Je li sve stvar intuicije ili postoje neke kombinacije, koje uvijek imaju odredjeno znacenje? Znam da zavisi sve od toga sta je ispalo u kojem redu, ali, da li ima nesto, sto bi mi, obicni laici mogli prepoznati i znati sta znaci?

Jamshid
19.06.2011., 18:33
Gatanje bilo u grah bilo u što drugo najviše zavisi od onog koji gata. Tumačenja su najmanje bitna, ona su samo smjerokaz ali ono pravo proricanje dolazi iz čovjeka. Najbolje gatare su osobe koje imaju izostrenu intuiciju i znanje psihologije. Svaka nova osoba u nama budi neke emocije i neko razmisljanje, upravo na tom dojmu i gatara stvara svoje gatanje.
U mom kraju nekada davno je zivjela jedna zena koja je umijela tumačiti polozaje zrna graha (ne kombinacije vec svako zrno pojedinacno) tako da bi opisala neku osobu, sta ona misli, vidjela niz dogadjaja. To su one rjetke, danas ih vjerovatno i nema, osobe koje su vidovite i koje u grahu vide nesto sto nema veze sa klasicnim tumacenjima.
Svatko tko se počinje bavit gatanjem u grah ili nesto drugo mora biti svjestan da su potrebne godine i godine rada sa ljudima da bi si iznjedrili samo sebi svojstvena znacenja i tumacenja.
Negdje sam citao o jednog gatari iz Turske koja je sama "izmislila" svoja tumacenja na osnovu rada sa strankama. Znači dođe ti netko, gataš mu, zapamtiš neku određenu kombinaciju i pratiš što će se zbit sa tom osobom. Ako se, recimo, desi saobraćajna nesreća, to zapamtiš i kada iziđe ista kombinacija nekoj novoj osobi i isto joj se desi, zapamtiš ili memorišeš taj zbir kao znak nesreće itd. Ali za to je potrebno vremena.

Monique.
22.07.2011., 19:12
Ako se neko razumije, može li mi pogledati za ljubav.

3 4 2__________2 1 2__________2 1 2
1 4 3__________4 4 4__________4 1 3
3 2 3__________3 1 4__________4 4 4
4444__________4444__________4444

Jamshid
23.07.2011., 06:52
Ako se neko razumije, može li mi pogledati za ljubav.

3 4 2__________2 1 2__________2 1 2
1 4 3__________4 4 4__________4 1 3
3 2 3__________3 1 4__________4 4 4
4444__________4444__________4444

Ajoj, ni prvi ni drugi ni treci grah nisu dobri, sve su parne cetvorke tako da ti se u ljubavi ne pise dobro

maitata
30.07.2011., 09:16
Ja sam ovdje nova :mig:, i voljela bih da mi neko protumaci ovu kombinaciju (ljubav)?! :)
122 441 212
112 211 121
422 224 341
444444 44444 444444

Shansel
01.08.2011., 07:46
U sadasnjosti ova ljubav nije u dobroj situaciji jer muskoj osobi nedostaje volje ili inicijative za nesto dalje,nesto se mora mjenjati u ovoj ljubavi ili ce ona nestati, raspasti se.Moraju se desiti bilo kakve promjene,neko osvjezenje. I u buducnosti problemi uzrokovani nesigurnoscu ili sumnjama.Cuvaj se druge zenske osobe,pojavljuje se i suparnica.

Ja sam ovdje nova :mig:, i voljela bih da mi neko protumaci ovu kombinaciju (ljubav)?! :)
122 441 212
112 211 121
422 224 341
444444 44444 444444

jtvatn10
16.08.2011., 03:47
Mogu samo reci da grah zaista pokaze pravo stanje. Ja znam samo tehniku bacanja graha i ocitati po jednom prikazu iz prijasnjeg VIKEND lista, ali ne znam tocno to protumaciti. Tmo je prikaz takav da koliko je hrpica po jedan po dva itd.graha. Ali mogu reci da sto grah ocita to je tako. Zaista sam se uvjerila da pokazuje stavrno to. Ako padne dobro, dobro je, ako padne lose lose je.Neki me put, kad imam problem zaista strah bacati jer znam kako padne tako ce i biti.Samo zbam ocitati u grubo. Hatme po 4 graha. Ako je 6 ili 8 ondah je frka. Ali da je tako ,je , pokaze stvarno stanje. Mada ga ne volim bacati, jer ne vjerujem u vracare i sl. ali grah je zakon.

andja_
16.08.2011., 17:11
Molim nekog da mi protumači ovu kombinaciju...u pitanju je ljubav :)
2 2 4________4 1 4________1 2 2
2 3 4________4 1 3________2 1 1
4 3 1________3 1 4________2 1 1

4444________4444________4444444

Plzzzz :)

Lina1996
22.08.2011., 10:21
može mi netko objasnit kakvo je to bacanje graha? ja bi to naučila... help plizz... :D

Jamshid
22.08.2011., 15:05
Molim nekog da mi protumači ovu kombinaciju...u pitanju je ljubav :)
2 2 4________4 1 4________1 2 2
2 3 4________4 1 3________2 1 1
4 3 1________3 1 4________2 1 1

4444________4444________4444444

Plzzzz :)

jako slabe kombinacije u grahu, pogotovo u drugom bacanju za sadasnjost. U trecem grahu (buducnost) doci ce do promjene na bolje ali sve uz razgovore i rijeci

andja_
23.08.2011., 07:10
jako slabe kombinacije u grahu, pogotovo u drugom bacanju za sadasnjost. U trecem grahu (buducnost) doci ce do promjene na bolje ali sve uz razgovore i rijeci

Hvala :)))

saradj
02.09.2011., 13:50
hello! ja sam nova na forumu... moze li bilo ko da proba da mi protumaci ovo bacanje. ispale su mi sledece kombinacije:

221 423 414
134 242 124
422 233 243
---- ---- ----
44444 4444 4444

inace, ljubav je u pitanju, i po ovim kombinacijama cetvorki znam da nije nesto najsjanije, ali eto ako bi ipak neko mogao malo detaljnije objasnjenje da mi da. hvala unajprijed :)

Jamshid
06.09.2011., 12:26
hello! ja sam nova na forumu... moze li bilo ko da proba da mi protumaci ovo bacanje. ispale su mi sledece kombinacije:

221 423 414
134 242 124
422 233 243
---- ---- ----
44444 4444 4444

inace, ljubav je u pitanju, i po ovim kombinacijama cetvorki znam da nije nesto najsjanije, ali eto ako bi ipak neko mogao malo detaljnije objasnjenje da mi da. hvala unajprijed :)

Ova zadnja treca kombinacija (treci red) nije ispravna tako da ti se ne moze nista reci za buducnost

Aurora205
08.09.2011., 09:31
hej ja imam jednu baku za grah kod koje redovito idem,uvik sve pogodi, i totalno drugacije znacenje imaju, cak grah je 41 a n 42 koliko san svatila(možda krivo),.... ona je ucila od stari muslimanki koje su maherice za to.

kikač
08.09.2011., 20:43
hej ja imam jednu baku za grah kod koje redovito idem,uvik sve pogodi, i totalno drugacije znacenje imaju, cak grah je 41 a n 42 koliko san svatila(možda krivo),.... ona je ucila od stari muslimanki koje su maherice za to.

Grah se gleda sa 41 zrnom ono jedno viška ostaje za promjeniti jedno zrno ako se gleda na više osoba.

glupkosampasta
12.09.2011., 14:30
311 441 324
332 112 444
143 314 331
____ ____ ___
44444 44444 444

Moze li mi neko protumaciti ovo za ljubav? :rolleyes:

saradj
12.09.2011., 15:06
324 131 441
332 431 431
413 143 224
___ ____ ____
4444 44444 4444

moze li neko da mi protumaci ovo? ljubav je u pitanju.... hvala unaprijed

dorothea
13.09.2011., 08:11
324 131 441
332 431 431
413 143 224
___ ____ ____
4444 44444 4444

moze li neko da mi protumaci ovo? ljubav je u pitanju.... hvala unaprijed

odgovorila sam ti na pp :mig:

saradj
13.09.2011., 09:20
eeeee hvala puno, vidjela sam! :)

dorothea
13.09.2011., 10:15
311 441 324
332 112 444
143 314 331
____ ____ ___
44444 44444 444

Moze li mi neko protumaciti ovo za ljubav? :rolleyes:

I ti imas pp i od mene dosta jer ne volim to bas raditi....

jaa_i
19.09.2011., 13:10
Moze li mi neko protumaciti ovu kombinaciju?

2___4___3
2___3___3
4___4___4
4__4___4

Odnosi se na skorasnji, vrlo bitan, ispit. Ovako je ispalo pri prvom bacanju, a znam da kazu, ako padne na tri, dalje se ne gleda, tako da nisam otvarala drugi i treci put.
Ako nisam u pravu, ispravite me.
Neko raspolozen?

Jamshid
20.09.2011., 07:45
Nisam još od nikog čuo da se nakon tri četvorke dalje ne gleda. U Bosni se za dio koji je van redova kaže "tehir" i to područje uglavnom označava brže ili sporije odvijanje predskazanog. Za odgovor na pitanje uvijek se analizira treći grah a ne prvi.

Moze li mi neko protumaciti ovu kombinaciju?

2___4___3
2___3___3
4___4___4
4__4___4

Odnosi se na skorasnji, vrlo bitan, ispit. Ovako je ispalo pri prvom bacanju, a znam da kazu, ako padne na tri, dalje se ne gleda, tako da nisam otvarala drugi i treci put.
Ako nisam u pravu, ispravite me.
Neko raspolozen?

malasampasta
23.09.2011., 10:51
Pozdrav! Moze li neko ko se razumije da mi protumaci ovu kombinaciju? Inace, ljubav je u pitanju...

342 311 342
121 211 121
211 444 242
___ ____ ___
444444 44444 44444

Hvala vam unaprijed!

malasampasta
23.09.2011., 11:45
Pleeeeeeeeeeeease! :ne zna:

Monique.
30.09.2011., 21:04
dobar to je grah :top:

tutlic
03.10.2011., 09:00
POZDRAV DOBRI LJUDI... VIDIM DA OVDE IMA DOSTA VAS KOJI SE RAZUMIJETE U GRAH. UKRATKO, ZNA LI I MOZE LI NEKO RECI NESTO O OVOJ KOMBINACIJI KAD JE U PITANJU LJUBAV? ZAHVALJUJEM

234 122 221
413 431 221
143 143 421
___ ____ ____
4444 44444 44444

Shansel
03.10.2011., 11:53
zar nije malo čudno da oni koji žele da im se tumači grah uvijek budu neki novi članovi sa jednim postom?

dorothea
03.10.2011., 14:15
zar nije malo čudno da oni koji žele da im se tumači grah uvijek budu neki novi članovi sa jednim postom?

I ja sam to primjetila, kao i to i kad im dam svoje skromno tumacenje, da se nikad poslije ne jave da li sam pogodila ili ne.
Obicno kazu proslost je ok, tako je, ali za dalje, ni glasa ne daju od sebe.... :durica

tutlic
03.10.2011., 14:41
I ja sam to primjetila, kao i to i kad im dam svoje skromno tumacenje, da se nikad poslije ne jave da li sam pogodila ili ne.
Obicno kazu proslost je ok, tako je, ali za dalje, ni glasa ne daju od sebe.... :durica

POSTO SI MENI DALA TUMACENJE, EVO OBECAVAM DA CU SE JAVITI DA PROKOMENTARISEMO JE LI BILO TACNO TO STO SI REKLA, ILI NE... JESTE DA SAM MALO POGRIJESILA U BACANJU TRECEG GRAHA, ALI SUSTINA JE ISTA VALJA...

magyc555
03.10.2011., 17:03
moze li meni neko ovo protumaciti? radi se o ljubavi

333_______333_____333
323_______134_____112
323_______314_____413
4444______4444____44444

tutlic
03.10.2011., 21:31
Ja mislim da su Dorothea i Shansel u pravu i da bi stvarno oni koji traze tumacenje trebalo da kasnije nesto prokomentarisu, isto tako mislim da osim u slucaju kada neko zeli suprotno, tumacenja budu javna cisto da bi se i mi koji zelimo da naucmo gledati u grah, a to ne znamo, mogli da hvatamo neke principe i fore gledanja. Jasno mi je da je nemoguce ovako nauciti ali mislim da mala pomoc nije na odmet... Stoga, ako je neko voljan da napise neke kljucne ili cesto ponavljane kombinacije sta znace, npr u zavisnosti od reda u kom se pojave i slicno... Tenks unaprijed i nadam se da se slazete sa mnom ;)

dorothea
04.10.2011., 06:27
moze li meni neko ovo protumaciti? radi se o ljubavi

333_______333_____333
323_______134_____112
323_______314_____413
4444______4444____44444

Ovdje nema mnogo toga da se kaze. Po ovome, ja tu vidim i ljubav i brak i osjecanja. Je, da ima malo cekanja i da muska strana ima nekih sitnih bubica, ali sve ukazuje na to.
U buducnosti bi se nesto trebalo brzo desavati i to kroz teret koji ima taj muskarac, dok si ti stabilna i postojana u svojim osjecanjima.
Rekla bi jos da mozda postoje neki problemcici u kuci i da je mozda upravo to razlog zabrinutosti ovog muskarca.

dorothea
04.10.2011., 06:33
Ja mislim da su Dorothea i Shansel u pravu i da bi stvarno oni koji traze tumacenje trebalo da kasnije nesto prokomentarisu, isto tako mislim da osim u slucaju kada neko zeli suprotno, tumacenja budu javna cisto da bi se i mi koji zelimo da naucmo gledati u grah, a to ne znamo, mogli da hvatamo neke principe i fore gledanja. Jasno mi je da je nemoguce ovako nauciti ali mislim da mala pomoc nije na odmet... Stoga, ako je neko voljan da napise neke kljucne ili cesto ponavljane kombinacije sta znace, npr u zavisnosti od reda u kom se pojave i slicno... Tenks unaprijed i nadam se da se slazete sa mnom ;)

Jako je tesko napisati neke znacenja, bar meni, jer ja posmatram cijelu kombinaciju i na osnovu nje dajem neko tumacenje. Po meni znacenje se mijenja zavisno u kojem je redu i slicno...

recimo 333 je jako pozitivan grah, neko ga zove i Fatimin fol (ne znam zasto, jer sam i sama to procitala na Forumu) i znaci ispunjenje zelje, a ja to tumacim kao ozbiljnu vezu i brak i nakon sto padne, taj red vise ne kupim, nego samo ovaj 2 donja.

isto znacenje ima i 9x4 sto znaci ispunjenje zelje i kazu da tad se prekida gledanje i da se pokrije crvenom tkaninom.

5x4 i 7x4 su takodje pozitivne kombinacije

323 ja gledam kao sastanak ili zelju za sastankom, zavisno od ostalog graha...

to su neka opsta tumacenja, a ostali ako zele neka se nadovezu....

Jamshid
04.10.2011., 07:39
Dorothea nije Fatimin fol nego Fatimin fal. U sustini, gatanje ili falanje u grah se naziva "otvaranje falova" tojest kupova koji nastaju redanjem. Ovo je jedna od najčešćih oblika gatanja u Bosni, posebno među Bošnjakinjama. Smatra se da izvorno proricanje u grah dolazi sa Istoka, Turska, Sirija itd,
Proricati u grah nije lako naučiti i zato bez pokazivanja uživo teško je nekom pojasniti zašto se neka zrna tumače ovako ili onako.

Evo što sam pronašao na jednom sajtu o tumačenju u grah tojest kako se od jedne kombinacije može proizvesti više značanje tojest ovisno na što se gleda.

KAKO SE TUMAČI GRAH?

Ovo su samo neka od tumačenja određenih kombinacija. Treba naglasiti da se jedna kombinacija može tumačiti na više načina (posao, kuća, ljubav, zdravlje...) te da treba pozorno pratiti u kojem se bacanju ona pojavi pošto jedna kombinacija nema isto značenje u prvom, drugom ili trećem bacanju.

2 1 2
3 1 4
3 3 2
5x4

Općenito ovaj grah upozorava na familijarne probleme koji se moraju što prije rješavati ili će u protivnom, produži li se kriza, dovesti do suza i separacije. U kući se neko vrijeme osjeća kriza i nezadovoljstvo.
Za roditelje fal može predskazivati brige ili probleme sa djetetom (djecom). Osim toga falovi proriču dolazak službene vijesti, bolest i pretrage te opasnost od krađe.
Muškoj osobi predviđa se put kroz brigu a ženskoj osobi novčani dobitak.

Ljubavno falanje:

U prvom bacanju ova fal kombinacija otkriva da osoba kojoj se gleda nije bila sretna u ljubavi. Vrlo je vjerovatno da jedan od partnera ima iza sebe brak ili dužu vezu (ili možda oba partnera) koja se raspala.
Krajiške faladžinice ovaj grah u drugom bacanju nazivaju „bismillah fal grah“ i on ponajviše ukazuje kako muškarac i žena razmišljaju jedno o drugom i žele što prije susret (sastanak). Ovdje je riječ o već stvorenim ljubavnim osjećanjima. Za one koji su u braku falovi upozoravaju na prevaru.

tutlic
04.10.2011., 08:58
Dorothea, posto ja neki dan nisam kako treba razgrnula grah, evo opet sam...znam da ne valja cesto ali jbg...

234 333 311
134 314 314
341 242 224
___ ____ _____
4444 4444 44444

Po onom sto sam naucla sa ovog foruma, rekla bih da u sadasnjosti postoji zelja za sastankom, ja patim, a u buducnosti sve zavisi od muske osobe i sa 7x4 moglo bi izaci na radost... E sad, toliko je to sto ja mogu sturo da vidim...ali ja ne znam finese, kakvo protumaciti stanje srca u prvom, drugom i trecem bacanju... Musko-zenska osjecanja i ostalo... Moze li neko pomoci?

Monique.
04.10.2011., 10:56
evo kako moja baba gleda:
9x4 loša kombinacija "devrat" šta god to značilo
5x4 je brzo obeselenje, brzo ćeš se obradovat
7x4 isto pozitivna kobinacija kao i 3x7
6x4 muški kar
8x4 misim da je ženski kar
333 najbolja kombinacija, vijenac
131 isto dobra kombinacija, "krilati se"
242 sastanak
323 ljubav u rukama

ako se još čega sjetim pišem :D

Jamshid
04.10.2011., 12:17
6x4 muški kar
242 sastanak
323 ljubav u rukama

heheeh nije kar nego kahar, to znači briga, tuga, jad, a devrat je dever ili u slobodnom prevodu nesreća, nezgoda, loš period. Izraz "krilati se" znači radovati se, veseliti se.

tutlic
04.10.2011., 14:38
A moze li neko baciti komentar za moj grah?

Shansel
04.10.2011., 16:25
Zna li netko tumačenje za 233 u grahu,što ta kombinacija znači??????

Monique.
04.10.2011., 18:04
heheeh nije kar nego kahar, to znači briga, tuga, jad, a devrat je dever ili u slobodnom prevodu nesreća, nezgoda, loš period. Izraz "krilati se" znači radovati se, veseliti se.

u pravu si :top:

Monique.
05.10.2011., 10:19
Može li mi neko protumačiti, u pitanju je ljubav.

234...............234...............234
431...............211...............134
233...............413...............332
4444.............44444 ............4444

Liburn
05.10.2011., 10:27
a jel se može gledat u gravče na tavče? Z kranjsko klobaso?

magyc555
05.10.2011., 13:31
dorothea, hvala ti za tumacenje! Ovo za bubice i probleme u kuci, si u pravu. Nadam se da ce i ostalo biti, onako kako si rekla :)

maitata
11.10.2011., 14:12
U sadasnjosti ova ljubav nije u dobroj situaciji jer muskoj osobi nedostaje volje ili inicijative za nesto dalje,nesto se mora mjenjati u ovoj ljubavi ili ce ona nestati, raspasti se.Moraju se desiti bilo kakve promjene,neko osvjezenje. I u buducnosti problemi uzrokovani nesigurnoscu ili sumnjama.Cuvaj se druge zenske osobe,pojavljuje se i suparnica.

upravo je tako i bilo... istina ziva :ne zna:

Zna li netko tumačenje za 233 u grahu,što ta kombinacija znači??????

u kojem redu.. ja znam malo ono skolski sto se kaze, al eto usavrsavam :)

6x4 muški kar
242 sastanak
323 ljubav u rukama

323 ljubav u rukama, ako ispadne u drugom redu jel tako? i ako mi mozes objasniti kombinaciju 131 koja ispadne u prvom redu? :rolleyes::rolleyes:

Shansel
11.10.2011., 15:57
u kojem redu.. ja znam malo ono skolski sto se kaze, al eto usavrsavam :)

Pa u bilo kojem redu,koliko kužim 233 može izaći samo u drugom i trećem vodoravnom redu.Koliko znam ta se kombinacija najcesce i ponavlja tako da ne bi trebala imati neko ekstra tumacenje????

maitata
11.10.2011., 16:09
Pa u bilo kojem redu,koliko kužim 233 može izaći samo u drugom i trećem vodoravnom redu.Koliko znam ta se kombinacija najcesce i ponavlja tako da ne bi trebala imati neko ekstra tumacenje????

Da , moze samo u 2 i 3 redu.. pa kazu da je to zenski put..
i moram ti jos jednom reci, sve se desilo onako kako si napisala/o :) sve pohvale.. ja nisam dugo posjecivala postove i danas vidim, bas sam se iznenadila.. :D svaka cast

Shansel
11.10.2011., 16:24
Da , moze samo u 2 i 3 redu.. pa kazu da je to zenski put..
i moram ti jos jednom reci, sve se desilo onako kako si napisala/o :) sve pohvale.. ja nisam dugo posjecivala postove i danas vidim, bas sam se iznenadila.. :D svaka cast

eheh i neka sad netko kaze da ja neznam gatat:durica

maitata
11.10.2011., 16:42
eheh i neka sad netko kaze da ja neznam gatat:durica

hahaha znas znas :D ja danas kad sam procitala ostala sam paf :P hahaha
jer doslovno tako je i bilo..
moras mi otkriti tajnu :D

Shansel
11.10.2011., 20:12
hahaha znas znas :D ja danas kad sam procitala ostala sam paf :P hahaha
jer doslovno tako je i bilo..
moras mi otkriti tajnu :D

poslala sam ti pp

tutlic
18.10.2011., 19:25
u drugom bacanju za ljubav mi je ispalo ovo:

144
134
444
___
444.

jel moze neko da kaze sta to znaci? prekinula sam bacanje zbog 9x4, ali i dalje mi nije jasno jel dobro ili lose kad dodje 9x4?

maitata
18.10.2011., 21:00

144
134
444
___
444.

jel moze neko da kaze sta to znaci? prekinula sam bacanje zbog 9x4, ali i dalje mi nije jasno jel dobro ili lose kad dodje 9x4?

po ovome ispada da ce ti se zelja ispuniti, jer ti se grah zatvorio i ispalo u 3 redu 444.. sto se tice tebe ti si nesto zamisljena i malo tegobna kroz ovog momka, kao i on sto razmislja i tegoban je a sto se tice kuce ok je nema tracanja.. a sto bi jedna moja baba rekla ko da ces dobiti neki glas od ovog momka, pa sad ne znam mozda grijesim, nek me neko ispravi ja sam jos pocetnik sto se tice ovoga.. a sto se tice 9x4 to ne valja, to nije dobro, neka sekiracija nesto.. toliko od mene :) ne znam bas puno

Shansel
19.10.2011., 07:49
Kako ispada po ovom grahu ti bi se mogla udat i to vrlo skoro:))U grahu postoji "dobra devetka" i "losa devetka",tebi je pala ona dobra i najavila ti veliku srecu sa tim tipom.sretno

144
134
444
___
444.

Monique.
19.10.2011., 10:47
Kako ispada po ovom grahu ti bi se mogla udat i to vrlo skoro:))U grahu postoji "dobra devetka" i "losa devetka",tebi je pala ona dobra i najavila ti veliku srecu sa tim tipom.sretno

a kako izgleda grah kada padne na lošu devetku ? :kava:

biliboj
19.10.2011., 12:55
:rolleyes:
Ja sam cula da je devet cetvorki najbolja kombinacija i da se zelja sigurno ispunjava i obavezno se pokriva crvenom krpom da se ne urekne i stvarno je bilo tako kad mi je jedna baka gledala i palo devet cetvorki zelja se ispunila,a sada vidim prvi put to ka nepovoljan znak. Pozdrav svima

biliboj
19.10.2011., 13:01
Kada padne 9 cetvorki to izgleda ovako 4 1 4
4 4 4
4 2 3 i ostatak je isto 4 4 4 eto tako ili neka druga kombinacija ali obavezno ukupno 9 cetvorki

Shansel
19.10.2011., 14:03
a kako izgleda grah kada padne na lošu devetku ? :kava:

Neznam sigurno ali znam da ima devetka koja padne na dever tojest na zlo i devetka koja je dobra i znaci ispunjenje,veliku srecu ili brak.Mislim da je to devetka koja u kombinacijama ima 414 sto je inace znak da od zeljenog nema nista.

maitata
19.10.2011., 14:36
Neznam sigurno ali znam da ima devetka koja padne na dever tojest na zlo i devetka koja je dobra i znaci ispunjenje,veliku srecu ili brak.Mislim da je to devetka koja u kombinacijama ima 414 sto je inace znak da od zeljenog nema nista.

da se nadovezem, ova baba sto je meni gledala, davno kad mi je ko nesto objasnjavala rekla mi je za tu kombinaciju 414 u prvom redu da je to povoljno zato sto pada na 9 hatmi tako ona kaze (sta god to znacilo) i da ova kombinacija predstavlja bracni grah, pobjeda ljubavi, prijateljstva.. pa sad :)

i da, shansel htjela sam te pitam da li znas sta znaci kombinacija u prvom redu 324 i 432, ako nije frka da objasnis

Shansel
19.10.2011., 15:29
Moja tetka Naida je vrlo dobro znala gledati u grah pa smo se onda mi sve kao trpale uz nju da i mi nesto znamo,posebno moja mama.Dok je ona bila ziva ja sam bila vrlo mlada pa sam tek nesto zapamtila od njeni tumacenja.Ni mama se dobro ne sjeca ali mislim da je govorila da sve kombinacije u prvom redu koji ima 9 zrna (upravo te koje si pitala 324 i 432) znace samo dobro ili u prijevodu ono sto zelis moze se dogoditi i realizirati.Ukratko to su dobre kombinacije koje povezuju ljubavni par.
Mene zanima sta znaci broj 413?Da li neko zna????

maitata
19.10.2011., 15:44
Moja tetka Naida je vrlo dobro znala gledati u grah pa smo se onda mi sve kao trpale uz nju da i mi nesto znamo,posebno moja mama.Dok je ona bila ziva ja sam bila vrlo mlada pa sam tek nesto zapamtila od njeni tumacenja.Ni mama se dobro ne sjeca ali mislim da je govorila da sve kombinacije u prvom redu koji ima 9 zrna (upravo te koje si pitala 324 i 432) znace samo dobro ili u prijevodu ono sto zelis moze se dogoditi i realizirati.Ukratko to su dobre kombinacije koje povezuju ljubavni par.
Mene zanima sta znaci broj 413?Da li neko zna????

mislim da je to razocarenje, jos ako je u kuci prati kombinacija 111,neko jako razocarenje, tuga

Shansel
19.10.2011., 16:04
mislim da je to razocarenje, jos ako je u kuci prati kombinacija 111,neko jako razocarenje, tuga

Moguce je mada opet zavisi da li je ta kombinacija u drugom ili trecem redu.Ja sam cula da se ta kombinacija tumaci tako sto se gleda kod koga je cetvorka a kod koga trojka,nesto u stilu "tebi dobro a njemu lose".Ne mogu se sjetit tacno ali mislim da je tako nesto:504:Znam da 111 u kuci ne valja ali neznam zasto.Aha,kada u kucu padne 234 znaci da ce u kucu doci neka mrzovoljna osoba.Znas li ti jos neko tumacenje????

maitata
19.10.2011., 16:24
Moguce je mada opet zavisi da li je ta kombinacija u drugom ili trecem redu.Ja sam cula da se ta kombinacija tumaci tako sto se gleda kod koga je cetvorka a kod koga trojka,nesto u stilu "tebi dobro a njemu lose".Ne mogu se sjetit tacno ali mislim da je tako nesto:504:Znam da 111 u kuci ne valja ali neznam zasto.Aha,kada u kucu padne 234 znaci da ce u kucu doci neka mrzovoljna osoba.Znas li ti jos neko tumacenje????

sto se tice te kombinacije 413 kako je meni ta baba objasnjavala kao da si ti tegobna radi nekog glasa a on je zadovoljan njega ispunjava taj glas, al je nesto mora pratiti kombinacija 121 u 3 redu, a sto se tice kuce kad ispadne 111 to znaci tracanje, neke loshe price, a kada ispadne 311 kroz kucu to znaci da je bilo neke price vezano za vas dvoje tj da je on pricao kao o tebi, al ne tracanje, nego samo prica.. pa sad ja nisam bas najbolje babu tu pohvatala
rekla mi je i za kombinaciju 342 da je to pozitivna kombinacija kao da ce se zenska osoba iznenaditi i obradovati od muske stope(tj kada ispadne u 1 redu)

Monique.
21.10.2011., 11:26
Može li mi neko protumačiti, u pitanju je ljubav.

please :) neka mi netko protumači

maitata
21.10.2011., 18:53

1 bacanje: neko se izmedju vas dvoje mijesa i mislim da ces dobiti glas i da ces se nesto nasekirati od tog glasa.
2 bacanje: ti bi bas da ga vidis, on je nesto ko malo tegoban i nesto je do tebe,neka ponuda za nesto novo sa ovim momkom ali stoji da je do tebe.
3 bacanje: u zadnjem ti ispada 333 kroz kucu i zelja ce se ostvariti, ali ovaj momak ko da ima neku prepreku za ostvarenjem.

toliko od mene, to je ono sto ja znam.. nisam bas strucna, znam otprilike.. mozda grijesim, nek jos neko da svoj koment. :)

tutlic
21.10.2011., 20:23
1 bacanje: neko se izmedju vas dvoje mijesa i mislim da ces dobiti glas i da ces se nesto nasekirati od tog glasa.
2 bacanje: ti bi bas da ga vidis, on je nesto ko malo tegoban i nesto je do tebe,neka ponuda za nesto novo sa ovim momkom ali stoji da je do tebe.
3 bacanje: u zadnjem ti ispada 333 kroz kucu i zelja ce se ostvariti, ali ovaj momak ko da ima neku prepreku za ostvarenjem.

toliko od mene, to je ono sto ja znam.. nisam bas strucna, znam otprilike.. mozda grijesim, nek jos neko da svoj koment. :)

e, a mene zanima gdje odnosno po cemu se u tom grahu vidi da ce zensko dobiti glas i da je muskarac tegoban? mozda je banalno pitanje, ali me zanima da bih mogla i ja nekad da vidim stogod... ;)

Shansel
21.10.2011., 20:48

Prvi grah je nebitan posto je to i tako proslost.Drugi grah je sadasnjost koja ti je u promjeni ali ta promjena je losa za tebe.Ako je ovo grah za ljubav onda ovog tipa gubis zbog mjesanja (nevjere).Treci grah meni bez obzira na fatimin fal u kuci ide na tvoju tugu i rasijanost.No budes li uporna i dosljedna ovog tipa mozes zadrzat ali bez borbe ili truda nema nista.

Monique.
21.10.2011., 22:53
hvala Maitata i Shansel. :top:

maitata
22.10.2011., 07:50

Prvi grah je nebitan posto je to i tako proslost.Drugi grah je sadasnjost koja ti je u promjeni ali ta promjena je losa za tebe.Ako je ovo grah za ljubav onda ovog tipa gubis zbog mjesanja (nevjere).Treci grah meni bez obzira na fatimin fal u kuci ide na tvoju tugu i rasijanost.No budes li uporna i dosljedna ovog tipa mozes zadrzat ali bez borbe ili truda nema nista.

odlicna si :) ! stelis se :)

maitata
22.10.2011., 07:53
e, a mene zanima gdje odnosno po cemu se u tom grahu vidi da ce zensko dobiti glas i da je muskarac tegoban? mozda je banalno pitanje, ali me zanima da bih mogla i ja nekad da vidim stogod... ;)

pa ovako.. on je tegoban i razmislja jer mu je 4 u glavi, a na srcu 1 sto bi trebalo znaciti da ce poslati glas, al to nekako ti ovisi od zenske strane moras gledat sta je njoj u glavi i na srcu

Monique.
22.10.2011., 10:50
Jel prvi red predstavlja glavu? Pošto mislim da drugi predstavlja srce, a treći ruke (ne mislim bukvalno ruke nego kaže se ljubav,novac u rukama...)jesam li u pravu :kava:

maitata
22.10.2011., 12:14
Jel prvi red predstavlja glavu? Pošto mislim da drugi predstavlja srce, a treći ruke (ne mislim bukvalno ruke nego kaže se ljubav,novac u rukama...)jesam li u pravu :kava:

prvi predstavlja glavu( vasa razmishljanja), drugi red predstavlja srce(vasa osjecanja), a treci predstavlja prag(vasa kretanja)

MERIJO
23.10.2011., 02:19
vala nema kombinacije koju ja nisam dobila, i nasla sam nekada na netu kao lista mogucih kombinacija, ali ne znam koliko su tacne jer kad citam pojedinacne one tumace drugacije .. meni evo danas pao grah, mama kaze Hazreti Fatime i da se zatvorio, zelja je vezana za ljubav...

3 3 3
3 2 3
4 4 4
4 4 4

od prilike znam da je dobar grah al jeli neko koze da ga protumaci :).. unaprijed hvala

maitata
23.10.2011., 09:24
s ovim momkom si se nashla, isto razmisljate, i ti se njemu svidjas, imas s njim ljubav u rukama, tvoja zelja ce se ispuniti ispao ti Hazreti Fatimin i zatvorio se grah, lijep grah stvarno ! :)

vala nema kombinacije koju ja nisam dobila, i nasla sam nekada na netu kao lista mogucih kombinacija, ali ne znam koliko su tacne jer kad citam pojedinacne one tumace drugacije .. meni evo danas pao grah, mama kaze Hazreti Fatime i da se zatvorio, zelja je vezana za ljubav...

3 3 3
3 2 3
4 4 4
4 4 4

od prilike znam da je dobar grah al jeli neko koze da ga protumaci :).. unaprijed hvala

manuna
29.10.2011., 09:52
pozdravljam članove foruma i pridružujem se sa jednom molbom(znam,znam reći ćete uvijek nova pita to i to).Ali zaista sam u velikom stresu.Iskreno radi se o braku moje djece koji su trenutno razdvojeni.a baka brine o njima i dvoje prekrasne i meni drage djece.Imaju li budućnost?????????
1 3 1
1 3 4
2 1 1

1 2 2
4 3 1
3 2 3

2 3 4
1 3 4
4 3 1

4 x 4

hvala unaprijed

Shansel
29.10.2011., 13:13
Da li neko zna sta znaci 313 uspravno kada padne na zensku stranu????

la elle
30.10.2011., 19:22
Prvo bacanje

1 1 3
3 4 1
4 3 1
44444

Drugo bacanje

2 3 4
2 3 3
3 3 4
4444

Treće bacanje

3 4 2
3 1 4
2 4 2
4444

Molim vas da mi neko protumači :)

maitata
30.10.2011., 20:22
da li neko zna sta znaci kada u prvom redu ispadne 113 i dijagonalno 343 ?

maitata
30.10.2011., 20:30
Prvo bacanje

1 1 3
3 4 1
4 3 1
44444

Drugo bacanje

2 3 4
2 3 3
3 3 4
4444

Treće bacanje

3 4 2
3 1 4
2 4 2
4444

Molim vas da mi neko protumači :)

u proslosti neko se mijesao, vjerovano s tvoje strane jer je musko bilo tegobno. obradovat ces se od neke njegove stope tj sastanka koji ti stoji i glasa.. stoji ti ko neko simpatisanje s njegove strane...

manuna
30.10.2011., 21:24
pozdravljam članove foruma i pridružujem se sa jednom molbom(znam,znam reći ćete uvijek nova pita to i to).Ali zaista sam u velikom stresu.Iskreno radi se o braku moje djece koji su trenutno razdvojeni.a baka brine o njima i dvoje prekrasne i meni drage djece.Imaju li budućnost?????????
1 3 1
1 3 4
2 1 1

1 2 2
4 3 1
3 2 3

2 3 4
1 3 4
4 3 1

4 x 4

hvala unaprijed
Pliiiiiiiiz ..............molim da neko protumaći

minimalizam
30.10.2011., 22:56
da i ja bi tumacenje ispalo mi na zelji

1 2 2
4 4 4
4 4 4
4 4 4

vise mi nisu hteli gatat

tutlic
31.10.2011., 10:13
a 423 u prvom redu treceg bacanja i 341 u trecem redu isto treceg bacanja? sta znace te kombinacije? znam da se mora gledati u odnosu na ostala zrna, ali ovako inace, jel to pozitivno ili negativno?

la elle
31.10.2011., 16:21
u proslosti neko se mijesao, vjerovano s tvoje strane jer je musko bilo tegobno. obradovat ces se od neke njegove stope tj sastanka koji ti stoji i glasa.. stoji ti ko neko simpatisanje s njegove strane...

Hvala punooo :D:D:D:D:D:D

manuna
01.11.2011., 19:56
hajde, pliz, da mi neko protumaći ovu kombinaciju graha na želju(to je treće bacanje - budućnost)
3 3 3
2 3 3
3 1 4
4x4
moliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim vassssssssssssssss

maitata
02.11.2011., 08:24
hajde, pliz, da mi neko protumaći ovu kombinaciju graha na želju(to je treće bacanje - budućnost)
3 3 3
2 3 3
3 1 4
4x4
moliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim vassssssssssssssss

vasa zelja ce se ispuniti, uz to sto ce se ispuniti i musko i zensko ce imati neki dobitak, na malo cekanje :) pozz

ciganka777
02.11.2011., 10:46
Molim nekog da mi protumači, molim Vas.
prvo bacanje:
4 3 2
2 4 2
4 3 1
4444

drugo:
3 4 2
1 1 2
2 2 4
44444

treće:
3 4 2
1 2 1
3 4 1
44444

manuna
02.11.2011., 12:21
vasa zelja ce se ispuniti, uz to sto ce se ispuniti i musko i zensko ce imati neki dobitak, na malo cekanje :) pozz

hvala maitata,svakako javim...nadam se, nadam se...............

maitata
02.11.2011., 16:17
Molim nekog da mi protumači, molim Vas.
prvo bacanje:
4 3 2
2 4 2
4 3 1
4444

drugo:
3 4 2
1 1 2
2 2 4
44444

treće:
3 4 2
1 2 1
3 4 1
44444

obradovat ces se od njegove stope, imas glas al se mijesa neka osoba.. ti si sve u svemu ok.. al on je nesto teboban.. vi cete se vidjeti stoji vam sastanak, dobit ces neku vijest ko da ces se nasekirati nesto...

ciganka777
03.11.2011., 08:20
ma hvala ti najljepša,od srca, ako mogu ja bi još jednom bacila za par dana pa ako bi mi mogla pročitat,bila bi ti jako zahvalna.

maitata
03.11.2011., 08:48
ma hvala ti najljepša,od srca, ako mogu ja bi još jednom bacila za par dana pa ako bi mi mogla pročitat,bila bi ti jako zahvalna.

:mig::mig::mig::mig:

la elle
03.11.2011., 16:45
Prvo bacanje

3 4 2
3 4 1
4 4 4
4 4 4

Drugo bacanje

1 3 1
3 2 3
2 1 1
444444

Treće

3 4 2
2 2 4
3 4 1
4444

Molim Vas da mi i ovaj grah protumačite

Hvala unaprijed

tutlic
04.11.2011., 15:10
311
431
431
___
44444

trece bacanje za ljubav, sta ovo znaci? buni me ovo 111 na muskoj strani...

maitata
04.11.2011., 17:48
311
431
431
___
44444

trece bacanje za ljubav, sta ovo znaci? buni me ovo 111 na muskoj strani...

ovako... imas neko iznanadjenje od ovog momka, iznenadit ces se i to jako brzoo i ostvarit ce se nesto sto si skontala, a momak je jako iskidan, tegoban, mozda cak i bolestan...

tutlic
05.11.2011., 09:32
ovako... imas neko iznanadjenje od ovog momka, iznenadit ces se i to jako brzoo i ostvarit ce se nesto sto si skontala, a momak je jako iskidan, tegoban, mozda cak i bolestan...

stvarno? ko bi rekao, ja mislila to los grah... hvala ti maitata.

andja_
05.11.2011., 13:54
Jel može meni neko da protumači ove kombinacije molim Vas :)
prvo bacanje
2 3 4
2 2 4
3 4 1
4 4 4 4
drugo bacanje
3 2 4
3 2 3
4 4 4
4 4 4
treće bacanje
1 3 1
3 1 4
2 4 2
4 4 4 4 4

Hvala ;)

ciganka777
07.11.2011., 11:42
Hej evo me opet zamolila bi te za tumačenje,pitala sam dali mogu opet baciti?
prvo bacanje:
441
323
211
44444
drugo:
234
444
211
4444
trece:
311
444
242
4444

hvala unaprijed

miara
07.11.2011., 18:27
Pozdrav svima :)

Mene zanima do kojeg vremenskog perioda se moze vidjeti neki dogadjaj gledanjem u grah? Mislim da li je to unutar godine dana, manje, vise? Znam da je vrijeme tesko odrediti, ali eto, otprilike?

manuna
09.11.2011., 13:49
molim nekog da mi protumaći(ovo vas moli jedna zabrinuta majka)molim....molim vas
sadašnjost
4 1 4
1 3 4
1 3 4

4x4

budućnost
1 1 3
4 3 1
4 4 4

4 x 4
hvala unaprijed

manuna
09.11.2011., 21:28
molim nekog da mi protumaći(ovo vas moli jedna zabrinuta majka)molim....molim vas
sadašnjost
4 1 4
1 3 4
1 3 4

4x4

budućnost
1 1 3
4 3 1
4 4 4

4 x 4
hvala unaprijed

:tuzni::ceka: pa zar niko !!!!!!!!!!!!!!!!

Danicza
10.11.2011., 14:26
Manuna, nije baš nešto sjajno, na žalost. :ne zna:

manuna
10.11.2011., 15:15
Manuna, nije baš nešto sjajno, na žalost. :ne zna:

Hvala Danicza,a šta je tu je nažalost.

Ona007
24.11.2011., 20:25
Primjetila sam dosta pogresaka u odgovorima. Evo napisat cu vam kako se gleda pa se same igrajte. Napominjem da necu odgovarat na privatne poruke, za to stvarno nemam vremena, zao mi je.

Dakle, treba vam 42 graha, jedan za promijenit a sama metoda gledanja koristi 41 grah za jednu osobu, ako se potom gleda nekom drugom, jedan grah se promijeni.

Na pocetku se moze gledati proslost, sadasnjost i buducnost ili 3 zelje. Pitati osobu sta joj vise odgovara.

Dakle, osoba promjesa grah i ili zamisli zelje ili nista ako hoce samo proslost, sadasnjost i buducnost.

Prvo gledanje:

Podijeliti na 3 grupice, iz svake izdvajati po 4 graha, i ostatak staviti na vrh i tako 3 po 3 puta.Ostatak cetvorki poslagati po dnu.

Prvo sto ja gledam je opce raspolozenje. Puno trica ukazuje na jaku ljubavnu situaciju ali i zadovoljnu osobu.Puno dvica ukazuje na akciju, dogadjanja itd, ako je usto i puno cetvorki onda je ovo vise manje poslovno i novcano bogat period, s obavezama radije nego neko ljubavno razdoblje. Ako je puno jedinica onda je ovo manje energetski jak period za ovu osobu i bolje da priceka neke bolje dane prije donosenja nekih vaznih odluka. Ako ima 13 zrna onda je to Sv Ante grah, sto znaci pobrojano 13 zrna na vrhu a ukupno 7x4 cetvorke na dnu
Grah Sv Ante je dobar, sreca u nesreci.. ili mozda ce se osoba razocarat ali prava je sreca za nju da ce se ovo dogodi tj nije joj ovo sudjeno ali nesto puno bolje dolazi nakon razocarenja.

Ostale stvari su standardne. 3 3 3 na vrhu je Fatimin grah, super podloga i sreca, na osobi je kako ce je znat iskoristit. Ako pri prvom ili drugom gledanju na vrhu ispadne 3 3 3 ono se ne kupi s ostalim grahom nego se ostavlja za 2 slijedeca gledanja.

Na pocetku gledanja isto tako, opotreban je mir i tisina, neka vrsta meditacije kad osoba koja gleda dodirne grah i pocne ga rasporedjivati, ovo je potrebno zbog koncentracije osobe koja gleda. Tako da za gledanje graha treba bit povoljno vrijeme i mjesto da bi se osoba koja gleda mogla potrebno koncentrirat.

Ovo sto neki ovdje pisu kombinacije to je na neki nacin iritatantno, izmedju osobe kojoj se gleda i osobe koja gleda treba postojat uzejamna energija, inace nista od gledanja.

Dakle, prvi red je glava, namjere, akcije ali nekad i nepromisljene akcije i neka baza situacije

Drugi red je srce, sta osoba ima pred sobom, sta zeli ali i kako iskoristava svoje ideje, namjere..

Treci red su noge, akcija, slijed dogadjaja, odnos s onom drugom stranom ili drugima.

No ovi su redovi i puno vise od toga, kao da gledate neku scenu iz filma, situacija koju treba osjetit instiktivno, tako da glava, srce, noge itd i nisu bas neke velike pokaznice.

Prvi stupac na lijevo je osoba kojoj se gleda ili zena , drugi - srednji stupac je osobina kuca, bliza okolina, treci stupac je druga strana, muskarac, ili neka druga strana od cijih akcija i postupaka ovisi razvoj situacije.

Opet, ti stupci sami za sebe ne znace nista, bitno ih je osjetit.

Sutra cu napisat ostale kombinacije.

Ona007
25.11.2011., 19:07
Prvi red:

Ovo su osnovna znacenja, naravno ne treba ih gledat crno na bijelo, ovise od polozaja drugih redova, stupaca itd

333 hazreti Fatima najbolji grah, u prvom redu se ostavlja I ne kupi s ostalim grahom tokom 2 iduca bacanja - uvijek jer predstavlja sretne okolnosti. Na kraju gledanja obicno osoba koja gleda stavi jedan od ovih 9 grahova ispod jezika I ceka sto ce netko prvi rec, tv, radio, itd.. to je izvjesna poruka gledanja

311 Tvrdoglava zenska osoba, bit ce kako zena kaze, od nje zavisi I njenog raspolozenja.. odlucnost

113 ovisi od muske ili druge strane, zena je slabija karika

131 predstavlja krilati grah, zaljubljenost, proljece, radost, ali bez neke jake baze, moze znacit obostranu zaludjenost

221 zenska mala pobjeda, proracunata, mozda materijalna, ili interesna, zena ce situaciju probat iskoristit

122 Muskarac ili druga strana ima proracunate namjere da iskoristi osobu kojoj se gleda

212 Mala vaga, manja tegoba, neodlucnost, nenaklonjena situacija, blokada.

414 Velika vaga, veci problem, ne tako dobra baza, problem koji nije tako lako rijesit

441 znaci da zena ima dobitak kroz ideju, rjesenje, ovo nije ljubavni grah I ako padne u ljubavnoj zelji nema tu bas ljubavnih namjera

144 Muski dobitak, proracunatost, ideja, savrsena baze, ovisi od ostalih polazaja kako ce se ta odlicna ideja ostavrit

342 Ovo moze puno toga znacit, ovisi od ostalog polozaja. Moze npr znacit da se muskarac dvoumi zbog necega u kuci zene, moze znacit da nema sanse za komunikacju zbog materijalne prepreke, muska strana nije tako odusevljena I odlucna kao zenska, nema harmonije u odnosima, mislima, zeljama, moze znacit I da ovaj muskarac nema iskrene namjere ka vezi nego vise ka nekoj avanturi

423 Briga u glavi zene koja se moze prebacit, znaci mozda nepotrebna briga, moze znacit umisljene probleme kojih nema ili neke nerecene tajne. Opet ovisi od drugih polozaja

324 Isto kao gore samo za muskarca

Drugi red

323 je najbolja kombinacija, znaci ljubav, slaganje, vezu, sastanak, ovisno od kako ce zavrsit tj zadnjeg reda I prvog reda

121 znaci teske osjecaje, negativan grah na ovom mjestu, gubljenje kontakta, sutnju, nekomunikaciju, iskidana srca I svadje

112 Znaci negativno za zenu, muskarac ce okrenut plocu, ovisno od zadnjeg reda moglo bi znacit da joj okrece ledja, dvoumi se, ima druge kombinacije

211 Isto kao gore samo za zenu

424 znaci da ovdje nema ljubavi nego jako I skladno prijateljstvo, znaci poslovni sastanak, dogovor ili sastanak bez osjecaja koji se sklapa mozgom a ne srcem

224 Moze puno toga znacit, netko ce reci da zenski koraci izazivaju tegobu na muskom srcu ali meni ovo znaci pozitivno rjesenje, koje nije ljubavno nego racionalno

422 isto kao gore ali obrnuto

413 Od zene zavisi ljubav ili sastanak ili sreca ali ona to iz nekog svog razloga ne moze isharmonizirat, ona ima prepreku u svom srcu, ljutnju, tezinu

314 Isto kao gore ali obrnuto

444 na sredini znaci promjenu. Ovisno od zadnjeg reda je kako ce se ta promjena manifestirat

Zadnji red su akcije, noge, ishod, zavrsetak

444 znaci pozitivnu I dobru promjenu, uspjesan ishod

323 Znaci ljubavnu vezu koja ima smisla, dugu, skladnu, Isto tako znaci harmoniziranje situacije, zadovoljstvo, mir, skladnost

112 Zena bi mogla ostat kratkih rukava, nije pravo vrijeme, los trenutak, najbolje se pomirit sa ovim ishodom

211 Zena je ta koja ce otic, odustat, gubitak za muskarca. Napominjem ako se radi o nekoj poslovnoj itd zelji onda ovo npr znaci da ce zena naci rjesenje a druga strana zazalit zbog nekih svojih odluka ili njenih odluka

Meni ovo znaci na neki nacin da sto god da se dogodi da ce zena proci kroz to.. tj da je ovo prolazna situacija

422 je dobitak I sretan ishod za zensko, moglo bi isto tako znacit da je zena ta koja ce “setat” muskarca, zena je jaca karika

224 Isto kao gore samo za musko

134 Ovo je los ishod za zenu ali ona ima ljubav svoje obitelji I prijatelja
431 Isto kao gore samo obrnuto
121 Svadja, krah, kraj situacije, lose
112 Lose po zenu
211 Lose po muskarca

Na pocetku svakog gledanja pobroji se broj cetvorki, koje su ostale nakon sto su se 3 reda postavila.

Na dnu moze biti izmedju 2-7 cetvorki

2 cetvorke na dnu su vrlo rijetke, znace ogromnu promjenu, obicno pozitivnu, sudbinsku, grah se zatvara

3 cetvorke znace promjenu, ispunjenje zelje na najbolji moguci nacin, grah se zatvara

Zatvaranje graha znaci da ga vise nista ne smijete pitat najmanje 3 mjeseca

4 cetvorke znaci cekanje

5 brzina akcija

6 zenska briga pod nogama, ne moze ti nista

7 svetog ante grah, sreca u nesreci, malo ce osoba propatit ali nakon toga sretni dogadjaj

Zatim se broj cetvorki na dnu zbraja s ostalim cetvorkama u gornjoj kombinaciji

Ukupan broj, 5,6,7 znaci isto sto I gore navedeno

9 znaci brak, stalnu vezu, koja se nekad mozda I neplanirano I mirno uvukla u osobin zivot
10 cetvorki znaci ogromnu ogromnu promjenu koja bi mogla bit sokantna po okolinu

Grah se gleda I po stupcima, I krizno, I kako je palo neko zno, ako prilikom gledanja zrno ispadne na pod, to je npr brzi glas.

3 graha npr kako su pali, ako nisu harmonicni onda je ljubav malo zbarusena ili 2 graha kad padnu onda se gleda koliko su stope odlucne I prema kojoj stranu su okrenute.

Danicza
25.11.2011., 20:12
Ona007, odlično, hvala!

manuna
26.11.2011., 12:43
evo danas sam potaknuta postom "Ona007" ponovo bacila grah i pomislila želju da se "ono mojih"dvoje pomire i evo kombinacije;
4 1 4
4 1 3
4 4 4

3x4
prema objašnjenjima gore navedenim teškoće stoje,od ženske strane zavisi konačan ishod i izgleda POMIRENJE.
Jesam li u pravu?
Hvala ti Ona007 na edukativnom postu ,zaista rijetko ko prenese znanje na ovakav način i zato sam ti se još jednom zahvaljujem.

Ona007
26.11.2011., 23:02
Manuna ova je zena previse jaka za ovog muskarca i imaju pogresan pristup domu. Njihova bi djeca i kuca bi patila ako se ne harmoniziraju. Zena se mora smeksat, pogledat sebi u dusu.
Previse je loseg receno, zena je previse okrenuta materijalnom ( mjesec u Jarcu?) da ne kazem proracunata, totalno je zamrznula osjecaje, mozda cak i mrzi i zeli se dokazat na pogresan nacin. A cini mi se da ako i bude s njim da ce uvijek mislit da li je mozda mogla bolje proc

On je jak emotivno, on ju voli. Ali trpit njene napade moci nije lako.
Devet cetvorki je dobro, oni ce bit skupa.

maitata
27.11.2011., 11:56
Manuna ova je zena previse jaka za ovog muskarca i imaju pogresan pristup domu. Njihova bi djeca i kuca bi patila ako se ne harmoniziraju. Zena se mora smeksat, pogledat sebi u dusu.
Previse je loseg receno, zena je previse okrenuta materijalnom ( mjesec u Jarcu?) da ne kazem proracunata, totalno je zamrznula osjecaje, mozda cak i mrzi i zeli se dokazat na pogresan nacin. A cini mi se da ako i bude s njim da ce uvijek mislit da li je mozda mogla bolje proc

Hvala na onom detaljnom objasnjenju, al imam samo jedno pitanje ako nije frka da objasnis sta znaci kombinacija 223 ?

manuna
27.11.2011., 12:14

Bože moj kako je sve tačno.To je ono što sam ja uvijek vidjela,razliku u pristupu domu ,vaspitanju a o materijalnom da ne govorim tu su dva različita svijeta.
Ali ljubav je zaista bila jaka i s njegove i njezine čak do obožavanja i zaista je veliki BUM bila njena odluka "neće dalje".
Hvala na odgovoru svakako javim...............

Shansel
28.11.2011., 07:32
Ona007, tvoja tumačenja su većinom netočna i nemaju veze sa stvanim gledanjem u grah. U mojoj familiji bila je jedna osoba, moja tetka, koja se profesionalno bavila gatanjem u grah tako da znam ocjeniti kada je nečije tumačenje ispravno ili ne. Ona je potjecala iz veoma religiozne familije, njezin otac je bio hadžija, tako da gatanje nije mogla naučiti nego joj je, kako je ona sama pričala, sve došlo na san. Jedne noći sanjala je ženu i muškarca u bijeloj odjeći kako joj dolaze i govore da mora početi gledati u grah kako bi pomogla tako ljudima. Ujutro se probudila i kako je kasnije pričala sve je znala čim bi bacila grah. Njen otac, iako veliki vjernik, pristao je da ona gata ljudima jer je to smatrao Bozijom voljom. Uvijek je govorio da joj to ne bi dopustio jer se gatanjem smatra grijehom ali kad joj je doslo u san onda je to tumacio da ima neki razlog koji zna samo Bog.
Dakle da ne dužim: u grah se može ponovo gatati svakih 40 dana, u grahu nema kombinacije sv.Ante jer se taj svetac nikad nije bavio gatanjem. Bosanska predaja vezuje hazreti Fatimu za metodu gatanja i kombinacija gore 13 zrna i dolje 7x4 smatra se Fatiminim lijepim falom. U grahu nema veliki i mali vagi vec nosila itd. Ti si pomješala nekoliko tumačenja i sve to miksala u jedno. Pravo gatanje u grah postiže se analizom samih zrna, njihovog položaja it. Nije potreban kontakt izmedju gatare i onog kom se gata jer moja tetka je gledala ljudima koji zive u drugoj zemlji preko telefona ili samo ovako, neko dođe iz njegove familije i pita da mu vidi sudbinu bez dodirivanja graha itd.
No treba pohvaliti tvoj trud i zelju da malo pojasniš na svoj način gatanje u grah. Ovdje uglavnom svi žele da im se gata a niko se ne bi potrudio da napiše ono što zna o gatanju pa da se malo razmjene ideje i proširi znanje.

Danicza
28.11.2011., 11:55
Shansel, nema razloga za minoriziranje Oninog upisa, jer ne postoji opće prihvaćen standard 'gledanja' u grah.

Sama metoda divinacije kao takve pripada u geomanciju.

Moja baka se bavila time i ono što ja znam o tome znam preko nje, a ona je naučila od svoje prijateljice. Prilično se podudara, uz nekoliko manjih odstupanja, sa onim što je Ona007 napisala.

Različiti nazivi pojedinih kombinacija nisu problematični, to sve ovisi o sociološkom aspektu, odnosno, gdje živi osoba koja se bavi gatanjem. Značenje je najvažnije, a, koliko mogu primijetiti iz feedbacka, Ona007 odlično 'pogađa'.

:D

Shansel
28.11.2011., 12:30
Nisam podcjenila njen post vec ga i pohvalila ali ne mogu se sloziti sa vecinom njenog tumacenja jer ne spada u ono klasicno gatanje u grah. Dobar dio tog tumacenja vec je tu iznesen i prije a ono sto je drugo navela pod znakom je pitanja. Opet cu reci - potrudila se, napisala i to je za pohvalu. Sad ako je to nekom tačno neka se vodi tim smjernicama, onaj ko je bolje upućen u grah i sam će zaključiti kako iznesena tumacenja nemaju puno dodirnih tacaka sa istinskim gatanjem u grah.

Danicza
28.11.2011., 12:48
A što bi to bilo 'istinsko' gledanje u grah?

Ono što si ti opisala je slučaj prirodno vrlo vidovite osobe koja s grahom i bez graha ima neke uvide u budućnost, da se tako izrazim (mada je neprecizno).

Bilo koja metoda divinacije nije uopće podložna pravilima. Ona su tu samo za orijentaciju, a kako tumač napreduje, tako postaju sve nevidljivija.

To vrijedi za sve, osim za astrologiju, ona je najegzaktnija.

Shansel
28.11.2011., 14:17
Istinsko gledanje u grah je kada se kroz kombinacije kaze recimo da je taj muskarac udovac, vidi se saobracajna nesreca itd.uglavnom konkretna i detaljna tumacenja. Te izjave dvosimislenog sadrzaja nisu nikakvo gatanje vec nešto u čemu se svako može naći i prilagoditi sebi ili nekoj situaciji tu kombinaciju. Moja tetka nije bila vidovita niti se ikad kao mlada interesirala za gatanje. Desio se taj neobicni san i jednostavno otkrila je da nakon njega zna tumaciti kombinacije, polozaje zrna i slicno koje su mene kao malu djevojcicu u to vrijeme impresionirale. Čak sam se cudila zasto ja to nisam vidjela mada su zrna bila okrenuta jedno drugom kao da pricaju i slicno.
Bez graha tetka nije umijela nista reci. Uvijek je govorila "kako padne grah tako ja kazem!". Ona je cak primjerice kada je bila u pitanju ljubav djevojakama govorila zanimljive stvari, ovako nesto: ako se ne bi udala za ovog tipa sa kojim ti ja ne vidim dobar zivot, pricekaj godinu ili dvije vidim ti crno visoko musko sa kojim ces se usreciti i imati dvoje djece....Dok bi to govorila pokazivala je zrna i kombinacije ali vrlo brzo tako da ju je bilo tesko pratiti. Naravno, imala je i ona promasaja ali koji su bili nemjerljivi sa brojem pogodaka, ako se tako mogu izraziti. Sto se tice astrologije i ona je divinacijska metoda koja samo daje smjernice, kroz nju se nista veliko i konkretno ne moze vidjet. Natalna karta je jedna vrsta psihoanalize, analiza nečiji sposobnosti, razmišljanja itd. Njome se ne moze predvidjeti sudbina.

Danicza
28.11.2011., 14:40
I dalje tvrdim da je ovo o čemu ti pričaš jedan izdvojen i atipičan slučaj, nikakvo pravilo.

Divinacija iz graha ima svoje zakone i oni su slični kao i u ostalim metodama divinacije, a korespondiraju sa arhetipovima i kulturološkim odrednicama i specifičnostima.

Što se astrologije tiče, nisi u pravu, to što si rekla se odnosi na zapadnu, koja je tek blijeda slika prave, odnosno, indijske astrologije. Pa, ako te ikada ta tema bude zanimala, prouči malo jyotish.

Treća stvar je da niti jedna metoda divinacije ne može i nema pravo određivati ljudima sudbinu, jer bi to značilo da je naša slobodna volja poništena. U tom smislu, svaka situacija se može tumačiti iz raznih uglova i može imati više posljedica. Odgovorna 'gatara' će znati balansirati svoja tumačenja. A oni koji to ne rade za mene nisu ništa do crnomagijaša i sami će pobrati posljedice svoje neodgovornosti i ego-tripanja, kad-tad.

Postoji, doduše, nešto što se zove nepromjenjiva karma, ali to je jako mali postotak sveukupne karme i smatram neetičnim da itko tko ima uvid u tu karmu na nju upozorava.

Shansel
28.11.2011., 14:51
Nije to izoliran slučaj, znam iz priča frendica da je takvih osoba bilo još. Tu se može zapravo govorit o jednom njegovanom kultu gatanja u grah kada su se takva tumačenja prenosila sa jedne gatare na drugu sa tim da uglavnom nasljednice nisu nikada mogle zasjeniti svoje prethodnice po znanju. Ali su općenito sve znale pogađati konkretne stvari i pojedinosti.
Nisam upućena u indijsku astrologiju i ne mogu ništa komentirat.
Što se tiče divinacije i određivanje sudbine, svi smo mi isključivo odgovorni za sebe i svoj život a hoće li neko poslušati ili neće nekog to je stvar njegove slobodne volje. Ljudi kada se obraćaju gatarama uglavnom i žele čuti što će sa njima biti, naglašavam opet - žele konkretne izjave, a ne da čuju neka nerazumljiva i krajnje dvosmislena proročanstva čime se gatara osigura od neuspjeha a klijenta odvede u propast.
Da li postoji karma, Bog, anđeli, vanzemaljci i ostala čuda o tome ne bi raspravljala jer i to su lična uvjerenja prema kojima se svako od nas ravna i definira.

Danicza
28.11.2011., 15:09
Nije ti to kult, već samo jedan od zilijun oblika divinacije.

Ostalo ne želim komentirati, mislim da nisi dovoljno informirana o mnogim stvarima koje spominješ, samo sam te htjela ispraviti u nekim skroz pogrešnim tumačenjima.

Over and out.

orhideja11
28.11.2011., 16:04
Nova sam međutim,sto se tiče tumacenja ONA OO7..poznavala sam dve bake jedna je umrla i njeno gledanje u grah je posebno dok,ova druga slijedom okolnost daleko je od mene pa je ne mogu pitati za toliko toga a extra zna tu tehniku gl..., njeno tumacenje ima dosta podudarnosti sa navedenim znaci da je dobro...nedostaju neke kombinacije..kao osnova za gledati..,iskustvo i intuicija su nesto sasvim drugo...Zamolila bih za odgovor ONAOO7,da nam predoci neke od kombinacija za vertikale za sva tri stupca Ž.K.M....i dijagonale-sjecam se da ta baka između ostalog je i sabirala zrna kao ako dijagonala ima 7 sa muške strane a takođe 7 sa zenska je dobro,kao i 3,5 i 9..?? Jos u Vasim kombinacijama nedostaje za 1.red 432..,dok mislim da se desio propust u 2.redu ovo 424-treba li 242 jer to nikako ne moze biti dok nedostaju u tome redu -134,341,233..,a za 3.red-143,233,242,314..,molila bi da dopunite ukoliko nije problem,hvala??? Da,jos znam da jer 1. zrno je glas,praznina..,2-stope,odlasci dolasci,3-pozitiva,ljubav,sastanak,a 4-teret,opterecenost mislima,teske misli-riječi..,a kada padne na 8x4-ukopno kućica je muski teret opet ovisno kakve su kombinacije na njegovoj strani i koliko je pod uticajem toga tereta..

Ona007
28.11.2011., 16:15
Mene je ucila gledati u grah osoba koja me cuvala kao dijete, inace Mostarka koja se isto tako ajmorec profesionalno bavila gledanjem. Gledala sam taj proces po 10 puta dnevno, jos kao dijete i slusala njena tumacenja. Ja gledam u grah rijetko ali dogodilo se da imam slonovsku memoriju :))

Svatko tko gleda grah vjerojatno ga osjeca na svoj nacin, interpretacija ovisi od zivotne filozofije osobe koja gleda i kako ona dozivljava svijet oko sebe.

Ne zelim sad nesto filozifirati ali vremena se mijenjaju i interpretacije se mijenjaju i prilagodjavaju modernim zbivanjima.

Sto se tice interpretacije 223 kombinacije, ova kombinacija ne postoji kao red, postoji samo kao stupac a u stupcu ovisno od ostalih kombinacija okolo znaci da osoba ide u bolje sutra, u kojemu ce bit zadovoljnija. Mozda malo i neozbiljno, mozda kako se kaze srlja.. ali nista negativno nema u ovom 'letu' u bolje.

Inace najinteresantnija kombinacija koju sam ikad dobila pala mi je samo jedan put u toku zadnjih 20tak godina i prosto me fascinirala. To je kombinacija

414
444
444

44

Ja bih je nazvala 'trazili ste, gledajte!' :)))

orhideja11
28.11.2011., 16:27
Postoji nekoliko nacina..dok koliko sam upucena ovo je jedan od najcescih..Svakako da se slazem,i uzimajuci u obzir cinjeniccu da si toliko vremena provodila uz doticnu promatzrajuci...zasigurno i uveliko znas...A kombinacija 233,mislim red u drugom ili trecem stupcu ukoliko padne je li za sebe pretstavlja za M. ljubav ispunjenost,zadovoljstvo.. dok Ž.neke dvoumice,rastresenost ili okretanje nekome-nečemu drugom..? hvala jos jednom

Ona007
28.11.2011., 16:31
@ Orhideja

Razliciti ljudi razlicito gledaju. Ja sam gledala jednu ciganku na djelu kako samo baci grah i tumaci tu gomilu.. i bilo je zbilja fascinantno to gledat, bez ikakvih slaganja stupaca i redova, ona je tumacila samo gomile zrna, grupice koje su stvarale slike u njenoj glavi.

Sto se tice kombinacije 432 ja je bas i ne volim. Ona meni znaci stagnaciju, Dosadni perio u kome se nista ne dogadja. Sve poprilicno glatko ali osoba kojoj se gleda hoce puknut, promijenit nesto a ne moze. Ne moze dok ne dodje vrijeme za to. Mene ova kombinacija na neki nacin ljuti i obicno mi nema smisla vise gledat. Savjetujem osobi da se bavi necim kreativnim, da zaboravi na svoju ''opsesiju'' i da priceka bolja vremena.

Sto se tice stupaca, kombinacija u stupcima moze bit jako puno. One meni znace osobu kao jedinku, kako nastupa, sto joj je bitno, kakav joj je period za trenutak gledanja.

Unakrsne kombinacije mi nisu toliko bitne osim ako npr nemam neku ekstremno harmonicnu kombinaciju kao 333. 323 123 234

Npr 123 mi je ispunjenje ljubavne zelje ili neke zelje koju je osoba potajno sanjala 234 to isto ali to mi je vise materijalisticka zelja. 323 unakrsno znaci da oboje zele sastanak ali da li ce do toga doci ovisi od drugih faktora.

Ako npr imam

1 1
1 1

na strani muskoj ili zenskoj meni ovo znaci mentalnu bolest. mozda privremenu kojoj bar trenutno nema pomoci. Ovo zovem 'osoba u magicnom negativnom trokutu ili cetverokutu, cetverokut mi je gori a trokut mi izgleda ovako

1 1

x 1

gdje je x bilo kakav grah u sredini kuce

Za zensko

1 1
1 x
ovo je taj isti los grah za zenu

Ona007
28.11.2011., 16:33
233 postoji i to je lijepa kombinacija. Ali 223 ne postoji, kao sto sam vec rekla

Ona007
28.11.2011., 16:39
POPRAVLJENO !

Prvi red:

Ovo su osnovna znacenja, naravno ne treba ih gledat crno na bijelo, ovise od polozaja drugih redova, stupaca itd

333 hazreti Fatima najbolji grah, u prvom redu se ostavlja I ne kupi s ostalim grahom tokom 2 iduca bacanja - uvijek jer predstavlja sretne okolnosti. Na kraju gledanja obicno osoba koja gleda stavi jedan od ovih 9 grahova ispod jezika I ceka sto ce netko prvi rec, tv, radio, itd.. to je izvjesna poruka gledanja

311 Tvrdoglava zenska osoba, bit ce kako zena kaze, od nje zavisi I njenog raspolozenja.. odlucnost

113 ovisi od muske ili druge strane, zena je slabija karika

131 predstavlja krilati grah, zaljubljenost, proljece, radost, ali bez neke jake baze, moze znacit obostranu zaludjenost

221 zenska mala pobjeda, proracunata, mozda materijalna, ili interesna, zena ce situaciju probat iskoristit

122 Muskarac ili druga strana ima proracunate namjere da iskoristi osobu kojoj se gleda

212 Mala vaga, manja tegoba, neodlucnost, nenaklonjena situacija, blokada.

414 Velika vaga, veci problem, ne tako dobra baza, problem koji nije tako lako rijesit

441 znaci da zena ima dobitak kroz ideju, rjesenje, ovo nije ljubavni grah I ako padne u ljubavnoj zelji nema tu bas ljubavnih namjera

144 Muski dobitak, proracunatost, ideja, savrsena baze, ovisi od ostalih polazaja kako ce se ta odlicna ideja ostavrit

342 Ovo moze puno toga znacit, ovisi od ostalog polozaja. Moze npr znacit da se muskarac dvoumi zbog necega u kuci zene, moze znacit da nema sanse za komunikacju zbog materijalne prepreke, muska strana nije tako odusevljena I odlucna kao zenska, nema harmonije u odnosima, mislima, zeljama, moze znacit I da ovaj muskarac nema iskrene namjere ka vezi nego vise ka nekoj avanturi

423 Briga u glavi zene koja se moze prebacit, znaci mozda nepotrebna briga, moze znacit umisljene probleme kojih nema ili neke nerecene tajne. Opet ovisi od drugih polozaja

324 Isto kao gore samo za muskarca

432 Zena je opsjednuta nekim problemom koji trenutno ne moze rijesiti, nista lose ali njoj se ne podudaraju san i java, muci je njena svakodnevnica koju bi htjela popravit ali joj nema smisla. Cekati bolja vremena

234 Isto kao gore samo za muskarca

Drugi red

323 je najbolja kombinacija, znaci ljubav, slaganje, vezu, sastanak, ovisno od kako ce zavrsit tj zadnjeg reda I prvog reda

332 Ovo je sretna zena muskarac je zeli vidjeti, ili zeli da ucini sve sto ce joj uljepsati zivot, zadovoljiti je, ovdje je muskarac i malo nesiguran, moze raditi nekakve blesave korake ili cak se 'mijenjati' pod utjecajem svojih dvouma i strahova, uglavnom za zenu je ovo dobro

233 Isto kao gore samo obrnuto

121 znaci teske osjecaje, negativan grah na ovom mjestu, gubljenje kontakta, sutnju, nekomunikaciju, iskidana srca I svadje

112 Znaci negativno za zenu, muskarac ce okrenut plocu, ovisno od zadnjeg reda moglo bi znacit da joj okrece ledja, dvoumi se, ima druge kombinacije

211 Isto kao gore samo za zenu

242 znaci da ovdje nema ljubavi nego jako I skladno prijateljstvo, znaci poslovni sastanak, dogovor ili sastanak bez osjecaja koji se sklapa mozgom a ne srcem

224 Moze puno toga znacit, netko ce reci da zenski koraci izazivaju tegobu na muskom srcu ali meni ovo znaci pozitivno rjesenje, koje nije ljubavno nego racionalno

422 isto kao gore ali obrnuto

413 Od zene zavisi ljubav ili sastanak ili sreca ali ona to iz nekog svog razloga ne moze isharmonizirat, ona ima prepreku u svom srcu, ljutnju, tezinu

314 Isto kao gore ali obrnuto

444 na sredini znaci promjenu. Ovisno od zadnjeg reda je kako ce se ta promjena manifestirat

Zadnji red su akcije, noge, ishod, zavrsetak

444 znaci pozitivnu I dobru promjenu, uspjesan ishod

323 Znaci ljubavnu vezu koja ima smisla, dugu, skladnu, Isto tako znaci harmoniziranje situacije, zadovoljstvo, mir, skladnost

112 Zena bi mogla ostat kratkih rukava, nije pravo vrijeme, los trenutak, najbolje se pomirit sa ovim ishodom

211 Zena je ta koja ce otic, odustat, gubitak za muskarca. Napominjem ako se radi o nekoj poslovnoj itd zelji onda ovo npr znaci da ce zena naci rjesenje a druga strana zazalit zbog nekih svojih odluka ili njenih odluka

Meni ovo znaci na neki nacin da sto god da se dogodi da ce zena proci kroz to.. tj da je ovo prolazna situacija

422 je dobitak I sretan ishod za zensko, moglo bi isto tako znacit da je zena ta koja ce “setat” muskarca, zena je jaca karika

224 Isto kao gore samo za musko

134 Ovo je los ishod za zenu ali ona ima ljubav svoje obitelji I prijatelja
431 Isto kao gore samo obrnuto
121 Svadja, krah, kraj situacije, lose
112 Lose po zenu
211 Lose po muskarca

Na pocetku svakog gledanja pobroji se broj cetvorki, koje su ostale nakon sto su se 3 reda postavila.

Na dnu moze biti izmedju 2-7 cetvorki

2 cetvorke na dnu su vrlo rijetke, znace ogromnu promjenu, obicno pozitivnu, sudbinsku, grah se zatvara

3 cetvorke znace promjenu, ispunjenje zelje na najbolji moguci nacin, grah se zatvara

Zatvaranje graha znaci da ga vise nista ne smijete pitat najmanje 3 mjeseca

4 cetvorke znaci cekanje

5 brzina akcija

6 zenska briga pod nogama, ne moze ti nista

7 svetog ante grah, sreca u nesreci, malo ce osoba propatit ali nakon toga sretni dogadjaj

Zatim se broj cetvorki na dnu zbraja s ostalim cetvorkama u gornjoj kombinaciji

Ukupan broj, 5,6,7 znaci isto sto I gore navedeno

9 znaci brak, stalnu vezu, koja se nekad mozda I neplanirano I mirno uvukla u osobin zivot
10 cetvorki znaci ogromnu ogromnu promjenu koja bi mogla bit sokantna po okolinu

Grah se gleda I po stupcima, I krizno, I kako je palo neko zno, ako prilikom gledanja zrno ispadne na pod, to je npr brzi glas.

3 graha npr kako su pali, ako nisu harmonicni onda je ljubav malo zbarusena ili 2 graha kad padnu onda se gleda koliko su stope odlucne I prema kojoj stranu su okrenute.

maitata
28.11.2011., 16:39
da se i ja nadovezem.. meni gleda zena koja je hadzinica i iz Bosne je, ja sam takodjer porjeklom iz Bosne i ona mi cesto gleda i kad gleda ona ima obicaj da nesto prouci i nanijeti na to sto se gleda, uvijek mi sve pogodi bilo vezano proshlost, buducnost, sadasnjost.. nekad mi kaze neke stvrai koje su meni prosto ne moguce ali poslije izvjesnog vremena se uspostavi da je to tako i to vecinom bude kad mi kaze na cekanju je to nesto.. naucila me osnovne neke stvari, mene to bas interesuje i kupim od nje znanje koliko je to moguce.. sto se tice kombinacija i samog gledanja svako to tumaci na svoj nacin kao i npr da su nekom suprotne strane gledanja tj da je muska strana lijeva a zenska desna..

orhideja11
28.11.2011., 16:47
Da,i ja sam jednom prilikom naprrosto ostala bez rijeci "kako netko tko tek tako prospe saku graha čita proslost,sadasnjost i naznake za buduce dane..."s tim da je konacna odluka nasa naravno... Mislila sam na tu 233...,hvala. Svakako te jedinice i aludiraju na takav zakljucak,sam po sebi prazan.....Za unakrsno se takodje slazem dok kao laik,ne znam povezati cjelokupan dojam..tek toliko kako se doticna-i osjeca,ima li sastanka isl...drzim se kombinacija,zbrajanja i svakako na koliko kucica padne g...

orhideja11
28.11.2011., 16:55
E,HVALA ZA DOPUNU ;)

Ona007
28.11.2011., 16:56
Stvari koje ja npr ne znam.. mozda netko drugi zna

Cesto mi se dogodi da kad zgrabim grah iz hrpe rukom s namjerom da gledam da je u toj hrpi tocno 41 grah.. dogodilo mi se par puta ove godine

Zanima me kombinacija 424 u stupcu ili u kuci.. zbunjujuca mi je i ne znam kako bih je prokomentirala

Tj npr nedavno mi je pala ova kombinacija
4 4 x
2 2 x
4 4 x

kao dio ove kombinacije

4 4 1

2 2 4

4 4 4

4 4 4

Pa me zanima ima li tko ovdje tko bi znao ovo prokomentirat

Ona007
28.11.2011., 17:11
da se i ja nadovezem.. meni gleda zena koja je hadzinica i iz Bosne je, ja sam takodjer porjeklom iz Bosne i ona mi cesto gleda i kad gleda ona ima obicaj da nesto prouci i nanijeti na to sto se gleda, uvijek mi sve pogodi bilo vezano proshlost, buducnost, sadasnjost.. nekad mi kaze neke stvrai koje su meni prosto ne moguce ali poslije izvjesnog vremena se uspostavi da je to tako i to vecinom bude kad mi kaze na cekanju je to nesto.. naucila me osnovne neke stvari, mene to bas interesuje i kupim od nje znanje koliko je to moguce.. sto se tice kombinacija i samog gledanja svako to tumaci na svoj nacin kao i npr da su nekom suprotne strane gledanja tj da je muska strana lijeva a zenska desna..

Kao sto sam rekla, sve ovo ovisi od zivotne filozofije osobe koja gleda. Neke faladzije pristupaju gledanje kao religijskom ritualu.
Neke osobe koje se bave gledanjem bilo koje vrste kombiniraju gledanje sa razgovorom sa dusama.. Ja osobno ne vjerujem u zagrobni zivot, stoga ne vjerujem niti u takvo gledanje. Ali kako mi grah padne tako mi je, stoga vjerujem u te kombinacije jer su mi se milion puta pokazale istinitima

orhideja11
28.11.2011., 17:14
To ima neki znak-mozda da se u dogledno vr.profesionalno pocnes time baviti ;))...Ja bi rekla da,s tim da i dijagonalno je isto kod tebe postoji neki teret kroz glavu sto se odrazava direktno i na kucu a vezano je za materijalu stranu...,stavise ukoliko je posao posrijedi to se odrazava i na stranku jer tvoja blizina sama po sebi stvara teret u odnosu ili srcu partnera-dve 4 jedna ispod druge je i time vece opterecenje,pritisak za dr. stranu..da bi 3x4 sto je zbirno na 9 kao sto znas,ukazuje na brzo oporavljanje i izlazak iz te negative kao pobjednik.. Da,tu je i kroz kucu pomirenje,oprost,padanje nekoga "kamena" sa srca- 424..,sto ce zavrsiti sretnim ishodomJesam li fulala ?

Ona007
28.11.2011., 17:21
Istinsko gledanje u grah je kada se kroz kombinacije kaze recimo da je taj muskarac udovac, vidi se saobracajna nesreca itd.uglavnom konkretna i detaljna tumacenja. Te izjave dvosimislenog sadrzaja nisu nikakvo gatanje vec nešto u čemu se svako može naći i prilagoditi sebi ili nekoj situaciji tu kombinaciju. Moja tetka nije bila vidovita niti se ikad kao mlada interesirala za gatanje. Desio se taj neobicni san i jednostavno otkrila je da nakon njega zna tumaciti kombinacije, polozaje zrna i slicno koje su mene kao malu djevojcicu u to vrijeme impresionirale. Čak sam se cudila zasto ja to nisam vidjela mada su zrna bila okrenuta jedno drugom kao da pricaju i slicno.
Bez graha tetka nije umijela nista reci. Uvijek je govorila "kako padne grah tako ja kazem!". Ona je cak primjerice kada je bila u pitanju ljubav djevojakama govorila zanimljive stvari, ovako nesto: ako se ne bi udala za ovog tipa sa kojim ti ja ne vidim dobar zivot, pricekaj godinu ili dvije vidim ti crno visoko musko sa kojim ces se usreciti i imati dvoje djece....Dok bi to govorila pokazivala je zrna i kombinacije ali vrlo brzo tako da ju je bilo tesko pratiti. Naravno, imala je i ona promasaja ali koji su bili nemjerljivi sa brojem pogodaka, ako se tako mogu izraziti. Sto se tice astrologije i ona je divinacijska metoda koja samo daje smjernice, kroz nju se nista veliko i konkretno ne moze vidjet. Natalna karta je jedna vrsta psihoanalize, analiza nečiji sposobnosti, razmišljanja itd. Njome se ne moze predvidjeti sudbina.

Ja mislim da je ovo nesto drugo. Ja sam nesto slicno mogla ranije raditi preko slika. Dakle dok smo bile na faksu prijateljice bi mi donijele sliku ili me 'vodile' da im 'ispricam' za nekog ko bi im se svidjao.

I ja bih tu pocela pricat, ne znam otkud mi to, o povjesti ove osobe, odjednom bi znala sve o njima.. znaci preko pogleda na tu osobu ili slike.

Ja to povezujem s podsvjescu, i rekla bih da to nisu nikakve tajne sile nego memorija.. nekad ste vidjeli nekog 'istog takvog' i dogodilo mu se to i to.. i nekog drugog takvog kome se dogodilo to i to.. I vas mozak najdenom je u stanju pokupiti negdje iz svemira za tu trecu osobu, sto joj se sve moguce dogodilo slicno kao osobi x y z koju vec poznajete.

Pri tom vise se ni ne sjecate tko su bili ti xyz i kad i gdje ste ih vidjeli ali njihove sudbine su ostale zapisane negdje u vasoj podsvjesti..

Rekla bih neka teorija kozmickog ponavljanja ;)

Ona007
28.11.2011., 17:37
To ima neki znak-mozda da se u dogledno vr.profesionalno pocnes time baviti ;))...Ja bi rekla da,s tim da i dijagonalno je isto kod tebe postoji neki teret kroz glavu sto se odrazava direktno i na kucu a vezano je za materijalu stranu...,stavise ukoliko je posao posrijedi to se odrazava i na stranku jer tvoja blizina sama po sebi stvara teret u odnosu ili srcu partnera-dve 4 jedna ispod druge je i time vece opterecenje,pritisak za dr. stranu..da bi 3x4 sto je zbirno na 9 kao sto znas,ukazuje na brzo oporavljanje i izlazak iz te negative kao pobjednik.. Da,tu je i kroz kucu pomirenje,oprost,padanje nekoga "kamena" sa srca- 424..,sto ce zavrsiti sretnim ishodomJesam li fulala ?

Istina, to je neka vrsta vage.. a vage meni uvijek znace tesko donosenje odluke, tj da moras odlucit cega se odrec u korist neceg drugog.

Npr 1 4 4 na drugoj strani mi se ne svidja ovdje.. ovo znaci (u ovom slucaju) beskurpuloznu drugu stranu koja gazi sve ispred sebe, znaci nekakav sebicni karakter, neku osobu koja zeli iskoristit druge

I ova osoba, strana 'iskoristava' i zenu, i njenu kucu za svoj profit.

Moze npr znacit nekakav 'dobar posao' ali u kome moras sve od sebe dati i zanemariti svoje zelje osjecaje, cak i svoju kucu i obitelj a s druge strane cinis to zbog necijeg tudjeg profita

Bar ja to tako vidim jer ovo na zenskoj strani i kuci je svojevrsna zrtva.

E sad 9 cetvorki je nekakav svojstveni profit na zenskoj strani, da li su to neke male pare, velika zivotna lekcija, tesko je rec, ali ova zena ovdje nije pobjednik.. jer se OSJECA kao zrtva.

Npr ovako zamisljam grah osobe koja svjesno ulazi u vezu zbog novaca.. interesa a bez nekih osjecaja i pritom pati zbog toga

Sto se tice profesionalnog bavljenja, takvo sto nije bas lako.. jer nekako zivis za druge, da drugima pomognes a sebe totalno zanemaris, moras bit ekstremno nesebican za takvo nesto i odreci se 'normalnog' zivota. Ja osobno za takvo nesto ne bih bila spremna i uvijek sam to svjesno izbjegavala.

Jer ljudi te pocnu gledat kao neku ekstremno jaku osobu, pocnu uzimat dio tebe... traze od tebe tvoju energiju a za uzvrat ti ostavljaju losu energiju koja pocne utjecat na tvoj zivot.. netko to mozda moze.. ja osobno ne..

Meni se npr dogadjalo da su mi ljudi poceli dolazit samo kad su u komi, zbog gatanja a ne zbog mene.. i meni je to zasmetalo.. pocele su mi falit moje prijateljice s kojima cu caskat, nisam zeljela bit ispovjedaonica. i tu sam stala..

orhideja11
28.11.2011., 17:49
....,uglavnom nije tako sjajno...nazalost...,zbog 3x4 sam pomislila da je pobjednik ukoliko se zeni gleda,pa na 9..ali da,ima zbirno 10 dok on-dr.strana 9 zrna sto muskoj-dr.str. str. ide u prilog na tih 9 kucica..Ti to,znatno opsirnije analiziras,povezujes i konkretiziras na posljetku pohvale.. P.S.Nadam se da nije ovo tvoj gr... Meni je potrebno da mi neko protumaci,jer sam sebi niti je pohvalno niti precizno tumaciti,ali kada sam u "žiži" bar pokusam nazreti ishod...

orhideja11
28.11.2011., 17:58
Istina, to je neka vrsta vage.. a vage meni uvijek znace tesko donosenje odluke, tj da moras odlucit cega se odrec u korist neceg drugog.

Npr 1 4 4 na drugoj strani mi se ne svidja ovdje.. ovo znaci (u ovom slucaju) beskurpuloznu drugu stranu koja gazi sve ispred sebe, znaci nekakav sebicni karakter, neku osobu koja zeli iskoristit druge

I ova osoba, strana 'iskoristava' i zenu, i njenu kucu za svoj profit.

Moze npr znacit nekakav 'dobar posao' ali u kome moras sve od sebe dati i zanemariti svoje zelje osjecaje, cak i svoju kucu i obitelj a s druge strane cinis to zbog necijeg tudjeg profita

Bar ja to tako vidim jer ovo na zenskoj strani i kuci je svojevrsna zrtva.

E sad 9 cetvorki je nekakav svojstveni profit na zenskoj strani, da li su to neke male pare, velika zivotna lekcija, tesko je rec, ali ova zena ovdje nije pobjednik.. jer se OSJECA kao zrtva.

Npr ovako zamisljam grah osobe koja svjesno ulazi u vezu zbog novaca.. interesa a bez nekih osjecaja i pritom pati zbog toga

Sto se tice profesionalnog bavljenja, takvo sto nije bas lako.. jer nekako zivis za druge, da drugima pomognes a sebe totalno zanemaris, moras bit ekstremno nesebican za takvo nesto i odreci se 'normalnog' zivota. Ja osobno za takvo nesto ne bih bila spremna i uvijek sam to svjesno izbjegavala.

Jer ljudi te pocnu gledat kao neku ekstremno jaku osobu, pocnu uzimat dio tebe... traze od tebe tvoju energiju a za uzvrat ti ostavljaju losu energiju koja pocne utjecat na tvoj zivot.. netko to mozda moze.. ja osobno ne..

Meni se npr dogadjalo da su mi ljudi poceli dolazit samo kad su u komi, zbog gatanja a ne zbog mene.. i meni je to zasmetalo.. pocele su mi falit moje prijateljice s kojima cu caskat, nisam zeljela bit ispovjedaonica. i tu sam stala..

Razumijem,sa ljudima je izuzetno tesko i nezhvalno raditi,i ova baka je upravo zbog uticaja negat.ljudi i njihove energije na nju i njene voljene,napravila iskorak iz toga..,koliko znam sada samo za "extremne slucajeve",i one koje postuje,voli hoce pogledati nekada u 3..5..mjeseci...ili ovisno o situaciji..

Shansel
28.11.2011., 18:15
Nije ti to kult, već samo jedan od zilijun oblika divinacije.

Ostalo ne želim komentirati, mislim da nisi dovoljno informirana o mnogim stvarima koje spominješ, samo sam te htjela ispraviti u nekim skroz pogrešnim tumačenjima.

Over and out.

Dovoljno sam informirana i mislim da kada je u pitanju gatanje u grah znam daleko vise od tebe. Za astrologiju se nisam nikad ni zanimala pa ne zelim o njoj ni pricati.

Danicza
28.11.2011., 18:26
Dovoljno sam informirana i mislim da kada je u pitanju gatanje u grah znam daleko vise od tebe. Za astrologiju se nisam nikad ni zanimala pa ne zelim o njoj ni pricati.

Super, onda ne budi škrta i podijeli sa nama svoje znanje :D

Shansel
28.11.2011., 18:37
hehehe a meni se cinilo u tvom zadnjem postu da si ti zavrsila sa svojim mudrostima. Napisat cu, cim iscitam sve postove, prepisem i preoblikujem tumacenja. Tako se to uglavnom ovdje radi, i naglasit cu da mi se niko ne obraca jer nemam vremena za odgovaranje a onda cu odgovarat. To je cijela filozofija "gatalačkog" pristupa. I da, morat cemo vidjet i ta tvoja tumacenja posto toliko znas o grahu, bilo bi steta da nam ne prezentiras bar dio toga.

Danicza
28.11.2011., 19:21
Nemam potrebu za time, s obzirom na to da je Ona007 ispisala tumačenja upravo onako kao što je tumačila i moja baka (koja se bavila time profesionalno, također).

Ali, ja sam, općenito, fan divinacija svih vrsta i uvijek mi je drago kad imam priliku proširiti znanja. Iskustveni dio mi nije toliko napet.

Shansel
28.11.2011., 20:19
Nemam potrebu za time, s obzirom na to da je Ona007 ispisala tumačenja upravo onako kao što je tumačila i moja baka (koja se bavila time profesionalno, također).

Ali, ja sam, općenito, fan divinacija svih vrsta i uvijek mi je drago kad imam priliku proširiti znanja. Iskustveni dio mi nije toliko napet.

Hm, da. I na ovom cemo ocito stati:) Nema veze, nisam nista drugo ni ocekivala. Ja sam svoje misljenje o datim tumacenjima vec rekla i tu nemam sto dodat. Ako neko nekada ovdje napise neko vjerodostojno tumacenje vrlo rado cu ga pohvaliti, jako cijenim narodni oblik gatanja u grah jer je i najpouzdaniji. Sve ove nedorečene i izmisljene kombinacije za mene nemaju nikakvu vrijednost i mogu se koristiti samo za zabavu. Za iole ozbiljniji oblik proricanja u grah ipak treba posegnuti za potpunijim i pouzdanijim tumačenjima.

Danicza
28.11.2011., 20:25
Hm, da. I na ovom cemo ocito stati:) Nema veze, nisam nista drugo ni ocekivala. Ja sam svoje misljenje o datim tumacenjima vec rekla i tu nemam sto dodat. Ako neko nekada ovdje napise neko vjerodostojno tumacenje vrlo rado cu ga pohvaliti, jako cijenim narodni oblik gatanja u grah jer je i najpouzdaniji. Sve ove nedorečene i izmisljene kombinacije za mene nemaju nikakvu vrijednost i mogu se koristiti samo za zabavu. Za iole ozbiljniji oblik proricanja u grah ipak treba posegnuti za potpunijim i pouzdanijim tumačenjima.

:rofl:

Ti znaš bolje, samo nam nećeš reć :top:

Shansel
28.11.2011., 20:30
Ja mislim da je ovo nesto drugo. Ja sam nesto slicno mogla ranije raditi preko slika. Dakle dok smo bile na faksu prijateljice bi mi donijele sliku ili me 'vodile' da im 'ispricam' za nekog ko bi im se svidjao.

I ja bih tu pocela pricat, ne znam otkud mi to, o povjesti ove osobe, odjednom bi znala sve o njima.. znaci preko pogleda na tu osobu ili slike.

Ja to povezujem s podsvjescu, i rekla bih da to nisu nikakve tajne sile nego memorija.. nekad ste vidjeli nekog 'istog takvog' i dogodilo mu se to i to.. i nekog drugog takvog kome se dogodilo to i to.. I vas mozak najdenom je u stanju pokupiti negdje iz svemira za tu trecu osobu, sto joj se sve moguce dogodilo slicno kao osobi x y z koju vec poznajete.

Pri tom vise se ni ne sjecate tko su bili ti xyz i kad i gdje ste ih vidjeli ali njihove sudbine su ostale zapisane negdje u vasoj podsvjesti..

Rekla bih neka teorija kozmickog ponavljanja ;)

Ruku na srce danas je jako malo osoba koje mogu pogoditi 50% sudbine a ostalo da i ne pricam. Meni je ovo sa tetkom jedan od najzanimljivijih slucajeva kada se preko noći njen svijet mjenja, od "obične" žene postaje neko ko tako vješto prebira po zrnima graha i kao da u njemu vidi slike a ne zrna. Poznavala sam jednu staricu koja je takodjer gatala u grah ali njen nacin bacanja i djeljenja graha je nesto sasvim drugacije od ovog o kojem mi pišemo. Ono sto me kod nje najvise dojmilo jeste to da je ona cesto za vrijeme gatanja pogledavala van kroz prozor i pricala. U pocetku sam mislila da pogledom prati nekog vani ili gleda ko to prolazi cestom ali onda sam zapazila da je njen pogled uperen negdje u daljinu. Činilo mi se kao da to nešto o sudbini vidi negdje vani. To je mozda i moj jedini susret sa osobom koja je bila vidovita. Nesto prije smrti izgubila je tu vidovitost i svaki put bi se desilo da ništa ne vidi.

Shansel
28.11.2011., 20:32
:rofl:

Ti znaš bolje, samo nam nećeš reć :top:

Nema svrhe da govorim jer ti sve znaš, imala si baku vidovnjakinju i što tu reći? Od nje si nasljedila tumačenja koja su profesionalna i što drugo reći osim blago tebi:rofl:

Ona007
28.11.2011., 21:47
Totalno je glupo raspravljat se oko metoda kako je netko naucio i kako gleda.

Ako pogledate onaj Bosnic koji ima stranicu za raznorazne vrste proricanja objasnio je metodu sa 42 graha. Ne mozemo reci da je njegova metoda kriva nego je samo to njegova metoda.

http://www.bosnic.com/Bacanje-graha-0505778874.html

Ja npr znam jednu metodu ciganskih karata a ima ih mali milion, nasla sam na netu jako dobro objasnjeno nesto slicno mome gledanju ali neke kombinacije i znacenja su drugaciji, ja ne mogu koristit tu metodu ali je interesantno to pogledat

Shansel
28.11.2011., 22:05
slažem se sa tobom, ja sam samo htjela reći da je jako teško doći do pravih bosanskih tumačenja gatanja u grah koja su prema mom mišljenju najvjerodostojnija kada je u pitanju ova gatalačka disciplina. Znam za Bosnića i sretala sam još neke načine gatanja u grah kroz novine i knjige ali jednostavno to nije to. Bila sam svjedokom kako to izgleda u praksi i voljela bi susresti/upoznati nekog ko zna gledati u grah na taj hajdemo reći stari način. Istina je da svako gata na svoj način ali u grahu ipak postoje one ustaljene kombinacije koje su svim gatarama iste poput fatiminog fala, devet četvorki, nosila, vage, svatova, suda itd.

Ona007
29.11.2011., 15:20
slažem se sa tobom, ja sam samo htjela reći da je jako teško doći do pravih bosanskih tumačenja gatanja u grah koja su prema mom mišljenju najvjerodostojnija kada je u pitanju ova gatalačka disciplina. Znam za Bosnića i sretala sam još neke načine gatanja u grah kroz novine i knjige ali jednostavno to nije to. Bila sam svjedokom kako to izgleda u praksi i voljela bi susresti/upoznati nekog ko zna gledati u grah na taj hajdemo reći stari način. Istina je da svako gata na svoj način ali u grahu ipak postoje one ustaljene kombinacije koje su svim gatarama iste poput fatiminog fala, devet četvorki, nosila, vage, svatova, suda itd.

Upravo ti zelim reci da pravog bosanskog tumacenja nema jer svaka osoba koja gleda i koja je gledala u pravom bosanskom gledanju ima neke svoje osobne ideje i prezentacije. Ono za cim ti zudis ovdje je gledanje jedne osobe, cini se, a to je svojstven nacin samo te osobe. Po mom misljenju ne moze se tvrditi da je jedino taj nacin pravi.

Npr moja mama i ja, obje nas je u isto vrijeme i na isti nacin ucila jedna osoba da gledamo u karte. Bilo je to prije nekih 20 godina. Ista metoda, iste karte.. No mama i ja danas potpuno razlicito gledamo u karte. Kao da nema nikakvih dodirnih tocaka u tome.

Tako npr da je ta tvoja osoba ucila nekoga taj netko bi opet dodao neku svoju primjesu, neki svoj pecat.. i opet to ne bi bio totalno isti nacin gledanja.

Shansel
29.11.2011., 20:34
Pogrešno si me skužila, ova sva tumačenja prezentirana na forumu su krajnje površna i realno govoreći ne mogu ničem poslužiti. Imala sam prilike prisustvovati pravom gatanju u grah u nekoliko navrata i kod neke tri, četiri osobe i sve su one imale taj ispravni način gatanja: kažu ti kakva je osoba koja te zanima (boja kose, visoka niska, deblja, mrsavija...), onda ti opisu ako se neko mjesa izmedju vas, upozore ako se neko protivi iz familije itd. To je naravno samo što se tiče ljubavi a ako te zanima recimo sreća onda ti pričaju na drugačiji način i tako dalje. To je ono što mogu samo pravi znalci gatanjem u grah, zapravo to je ono što ih rangira i distancira od svih oni koji misle da nesto znaju a natucaju neke površne stvari poput "on ima zapreku?", "ona je zamišljena" i slično.
Naravno da svako gata na svoj način ali to je ipak ono što bi ja nazvala davanjem svog pečata no svi se pravi gataoci drže standardnih stvari i pojmova koje sam gore navela. Neki možda u to sve ubace malo više filozofije kroz narodne izreke da ukažu na važnost rečenog ili da usmjere zbunjenog klijenta.

Upravo ti zelim reci da pravog bosanskog tumacenja nema jer svaka osoba koja gleda i koja je gledala u pravom bosanskom gledanju ima neke svoje osobne ideje i prezentacije. Ono za cim ti zudis ovdje je gledanje jedne osobe, cini se, a to je svojstven nacin samo te osobe. Po mom misljenju ne moze se tvrditi da je jedino taj nacin pravi.

Npr moja mama i ja, obje nas je u isto vrijeme i na isti nacin ucila jedna osoba da gledamo u karte. Bilo je to prije nekih 20 godina. Ista metoda, iste karte.. No mama i ja danas potpuno razlicito gledamo u karte. Kao da nema nikakvih dodirnih tocaka u tome.

Tako npr da je ta tvoja osoba ucila nekoga taj netko bi opet dodao neku svoju primjesu, neki svoj pecat.. i opet to ne bi bio totalno isti nacin gledanja.

orhideja11
29.11.2011., 22:33
Zamolila bi za objektivnije tumacenje ovog bacanja,hvala..
342
314
314
4x4

333
413
314
4x4

333
323
233
4x4

Ona007
29.11.2011., 23:31
Zamolila bi za objektivnije tumacenje ovog bacanja,hvala..
342
314
314
4x4

333
413
314
4x4

333
323
233
4x4

Meni je ovo interesantno ! Ne znam koliko imas godina ali ovo mi je kao neka ljubavna prica ljudi u kasnim 20tim do srednjim tridesetim

Scena prva:

342
314
314
4x4

Zenska sva uljuljkana u svojoj sreci u malim stvarima, mozda se bavi umjetnoscu, Jaka Venera, mozda zena iz siromasnije obitelji koja uziva u ljepoti malih stvari. Skromna. Dobra. Njezna ali istrajna

Muskarac, da li ovan u horoskopu..cetvrtaste sake i cetvrtaste tjelesne gradje. opsjednut uspjehom. Nije zainteresiran za ovu zenu jer ima drugog posla koji mu je vazniji. Ali ju PRIMJECUJE ali malo je smotan oko toga da li zeli nesto s njom ili ne.

Znaci oni uzejamno postoje ali oboje gledaju u neku drugu stranu, mozda su se sreli i primjetili ali su nastavili svojim putem mada je neka 'spona' izmedju njih ostala. Oboje zaintrigirani mozda ali ostavljaju ideju o tome da bi mogli biti skupa za neke bolje dane. Muskarac je osoba koja ne ostavlja stvari nezavrsene tako da njemu pada na pamet nesto imati s ovom zenskom osobom ali misli da nije pravi trenutak, par situacija ne iskoristava da ucini nesto vise po pitanju moguce veze?

Scena druga, sadasnjost

333
413
314
4x4

Zena je malcice uvrijedjena jer muskarac nije u proslosti napravio neke korake prema njoj. On ju je najzad primjetio i mozda postoji izvjesna doza njegove opsesivnosti s njom ali nju muci to sto on NIJE UCINIO kad je imao sansu.
Igra macke i misa i nezdrav pristup s obje strane. Moraju popricat ali zena je ta koja komplicira. Mozda cak zbog neke druge zene iz njegove proslosti. Mozda ona nije sigurna da je ta zena proslost. Nervoza pri cekanju da se nesto dogodi.

333
323
233
4x4

Scena 3 - buducnost

Ovo ce dvoje biti skupa u buducnosti. Da li ce veza biti dulja ne znam i ne zelim reci ali mislim da ce se dogoditi kvalitetna veza

Ovaj je muskarac shvatio da je ova zena za njega. Preobrazba muskarca tolika da se pitam da li je to ta ista muska osoba ili mozda neka druga. Stvari sjedaju na svoje mjesto.
4 cetvorke na kraju ukazuju na sporost odvijanja situacije ali svejedno sporost se meni cini ovdje kao da poboljsava kvalitetu, kao neko dobro vino hehe
Cak mi se cini da bi se zena mogla doseliti kod njega.

E sad ovisi kome gledas, ako gledas osobi koja je vec situirana i u braku onda ove stvari mogu znacit i drugo, npr bracne razmjerice i pomirenje..

Danicza
30.11.2011., 00:19
Ona007, voljela bih da baciš pogled i na moj grah :)

Evo, imam samo jednu kombinaciju, zbog trica gore i 5 hatmi (baka nakon toga nikad nije dalje bacala grah).

333
242
332
4x4

Ona007
30.11.2011., 01:20
Ona007, voljela bih da baciš pogled i na moj grah :)

Evo, imam samo jednu kombinaciju, zbog trica gore i 5 hatmi (baka nakon toga nikad nije dalje bacala grah).

333
242
332
4x4

Ja ne bacam vise jedino ako imam tri trice gore i tri cetvorke na dnu, ovo mi nije zatvoren grah niti neka sudbinska kombinacija

Takodje, ovo mi nije ni ljubavni grah, ovo je vise neki super dogovor, mozda super posao za zenu s kojim ce bit jako zadovoljna no isto tako ova firma ili sef nisu bas pouzdani ali to njoj nikako ne moze zasmetati. cak ni se cini da ona ovdje svojim idejama i nacinom razmisljanja moze pomoci harmonizaciji te firme. Njoj osobno stoji i nekakvo ljubavno zadovoljstvo ali ne s muskarcem kojeg ima na umu ;)

Ovdje isto tako osjecam da je druga strana jako brzopleta i brza na reakcijama sto ovoj zeni nije uobicajeno ali ona bi osobno mogla bit zadovoljna s tom brzopletoscu. Ne znam zasto ali na zenskoj strani osjecam znak lava a na muskoj znak blizanca. Ovo ne znaci da je zena lav nego da se stvari kod zene odvijaju na lavovski nacin, glamurozno, detaljno, energicno i s puno sunca tj topline. Druga strana ima vise inteligencije i brzine, i blizanacku brzopletost.

Ines155
30.11.2011., 02:20
haj!!! zanima me ova kombinacija, da li je moguća,ako da, da li bi mi netko mogao protumačiti? radi se u vezi ljubavi.

3 1 1
4 4 4
4 4 4
______
3X4

hmmm.....

Ona007
30.11.2011., 03:16
haj!!! zanima me ova kombinacija, da li je moguća,ako da, da li bi mi netko mogao protumačiti? radi se u vezi ljubavi.

3 1 1
4 4 4
4 4 4
______
3X4

hmmm.....

Ovo je zenska tvrdoglavost koja se isplati.Grah se zatvara. Velika zivotna promjena. Ne smije se vise ni pitat ni gledat za dugo

Ljubomorna sam. Ja bi da meni ovako padne ;)

maitata
30.11.2011., 09:20
Meni je ovo interesantno ! Ne znam koliko imas godina ali ovo mi je kao neka ljubavna prica ljudi u kasnim 20tim do srednjim tridesetim

Scena prva:

342
314
314
4x4

Zenska sva uljuljkana u svojoj sreci u malim stvarima, mozda se bavi umjetnoscu, Jaka Venera, mozda zena iz siromasnije obitelji koja uziva u ljepoti malih stvari. Skromna. Dobra. Njezna ali istrajna

Muskarac, da li ovan u horoskopu..cetvrtaste sake i cetvrtaste tjelesne gradje. opsjednut uspjehom. Nije zainteresiran za ovu zenu jer ima drugog posla koji mu je vazniji. Ali ju PRIMJECUJE ali malo je smotan oko toga da li zeli nesto s njom ili ne.

Znaci oni uzejamno postoje ali oboje gledaju u neku drugu stranu, mozda su se sreli i primjetili ali su nastavili svojim putem mada je neka 'spona' izmedju njih ostala. Oboje zaintrigirani mozda ali ostavljaju ideju o tome da bi mogli biti skupa za neke bolje dane. Muskarac je osoba koja ne ostavlja stvari nezavrsene tako da njemu pada na pamet nesto imati s ovom zenskom osobom ali misli da nije pravi trenutak, par situacija ne iskoristava da ucini nesto vise po pitanju moguce veze?

Scena druga, sadasnjost

333
413
314
4x4

Zena je malcice uvrijedjena jer muskarac nije u proslosti napravio neke korake prema njoj. On ju je najzad primjetio i mozda postoji izvjesna doza njegove opsesivnosti s njom ali nju muci to sto on NIJE UCINIO kad je imao sansu.
Igra macke i misa i nezdrav pristup s obje strane. Moraju popricat ali zena je ta koja komplicira. Mozda cak zbog neke druge zene iz njegove proslosti. Mozda ona nije sigurna da je ta zena proslost. Nervoza pri cekanju da se nesto dogodi.

333
323
233
4x4

Scena 3 - buducnost

Ovo ce dvoje biti skupa u buducnosti. Da li ce veza biti dulja ne znam i ne zelim reci ali mislim da ce se dogoditi kvalitetna veza

Ovaj je muskarac shvatio da je ova zena za njega. Preobrazba muskarca tolika da se pitam da li je to ta ista muska osoba ili mozda neka druga. Stvari sjedaju na svoje mjesto.
4 cetvorke na kraju ukazuju na sporost odvijanja situacije ali svejedno sporost se meni cini ovdje kao da poboljsava kvalitetu, kao neko dobro vino hehe

E sad ovisi kome gledas, ako gledas osobi koja je vec situirana i u braku onda ove stvari mogu znacit i drugo, npr bracne razmjerice i pomirenje..

premocno istumacenoo :)
ako moze i meni isto ovako :)

1 . bacanje :
333
121
431 5x4

2.bacanje:
333
314
422 4x4

3.bacanje:
333
341
134 4x4

:)

Ines155
30.11.2011., 09:34
Ovo je zenska tvrdoglavost koja se isplati.Grah se zatvara. Velika zivotna promjena. Ne smije se vise ni pitat ni gledat za dugo

hvala ti Ona007. :)
e, nadam se da je tako, pošto mi svaki puta tako padne. mislim, ne radim to često, nego tu i tamo nakon nekog vremena. pa zato gledam dal je to moguće ili ja krivo radim :kava:

Ines155
30.11.2011., 09:36

hvala ti Ona007. :)
e, nadam se da je tako, pošto mi svaki puta tako padne. mislim, ne radim to često, nego tu i tamo nakon nekog vremena. pa zato gledam dal je to moguće ili ja krivo radim:D

Danicza
30.11.2011., 10:43
Ja ne bacam vise jedino ako imam tri trice gore i tri cetvorke na dnu, ovo mi nije zatvoren grah niti neka sudbinska kombinacija

Takodje, ovo mi nije ni ljubavni grah, ovo je vise neki super dogovor, mozda super posao za zenu s kojim ce bit jako zadovoljna no isto tako ova firma ili sef nisu bas pouzdani ali to njoj nikako ne moze zasmetati. cak ni se cini da ona ovdje svojim idejama i nacinom razmisljanja moze pomoci harmonizaciji te firme. Njoj osobno stoji i nekakvo ljubavno zadovoljstvo ali ne s muskarcem kojeg ima na umu ;)

Ovdje isto tako osjecam da je druga strana jako brzopleta i brza na reakcijama sto ovoj zeni nije uobicajeno ali ona bi osobno mogla bit zadovoljna s tom brzopletoscu. Ne znam zasto ali na zenskoj strani osjecam znak lava a na muskoj znak blizanca. Ovo ne znaci da je zena lav nego da se stvari kod zene odvijaju na lavovski nacin, glamurozno, detaljno, energicno i s puno sunca tj topline. Druga strana ima vise inteligencije i brzine, i blizanacku brzopletost.

Hah, zanimljivo :) Puno hvala :cerek:

Ona007
30.11.2011., 13:02
premocno istumacenoo :)
ako moze i meni isto ovako :)

1 . bacanje :
333
121
431 5x4

2.bacanje:
333
314
422 4x4

3.bacanje:
333
341
134 4x4

Zao mi je ali ovo ti nije ni neki sudbonosni ni znacajni period sto se tice neke akcije u zivotu.

Ulivanje vode u reseto, sipanje iz punog u prazno.. :) Vidim ovdje formiranje zene kao licnosti. Stavovi joj se mijenjaju. Zelje ideje se mijenjaju. Ali sve nekako ucmalo i sporo. Ovo je kao neki zimski grah. Mislim da treba pricekat proljece i ne insistirat na promjeni, ona ce se dogodit kad za nju bude vrijeme. Umedjuvremenu uzivat u zivotu, malim starima koje cine srecu. Ne znam zasto ali vidim baku koja sjedi, smjesi se dok plete.

Vidim da se zena namjerno omalovazava, kao neka umjetna zrtva da je, kao da se ispricava za nesto za sto nije kriva. Kao kad nekom kazes. Oprosti, nece se ponovit umjesto da kaze 'kretenu, nije moja greska. nosi se, nestani mi iz zivota' dakle vidim izvjesnu dozu laganja sa zenine strane.

Ona007
30.11.2011., 14:35
Ima jos jedna zanimljivost u ovom gore polozaju graha

Ako pratite proslost, imate 5+1 =6 cetvorki i ova zadnja cetvorka je na dnu zenine strane. Dakle ona ima neki problem, neku blokadu

Zatim u sadasnjosti opet imate 4 + 2 cetvorke - no ova zenska tegoba sada pada na musko srce

U buducnosti takodje 4 +2 ali ova zadnja cetvorka sada je muskom pod nogama tj u proslosti.

Pa sada to moze znaciti razlicite stvari ali kako ja ovo osjecam je da zena ima neki problem s ponasanjem mozda tj neku traumu koja ju cini onakvom kakva je

Muskarac pokusava pomoci i na tren je on taj koji preuzima taj problem.

A zatim ga baca pod noge tj odustaje od rjesavanja, rekla bih ova je zena za njega previse delikatna i problematicna i ne zeli se pekljat.

Mislim da je sve to zbog toga jer ova zena nije kristalno jasna u onom sto zeli, cas zeli ovo, cas ono, mozda djetinjasta i nestabilna u stavovima i ovaj ce muskarac to promijenit.

Katkad u zivotu mi se bojimo ishoda istine, tj da kazemo istinu pa onda vrludamo, izmisljamo, pravimo dramu.

I ta nam se nedirektnost i neka vrsta laganja obije o glavu.

No mozda je ovo samo krivi muskarac i krivo vrijeme. Ne bih se cudila da ima i drugu. Nekako mi mirise da on nije potpuno slobodan.

maitata
30.11.2011., 17:15
Ima jos jedna zanimljivost u ovom gore polozaju graha

Ako pratite proslost, imate 5+1 =6 cetvorki i ova zadnja cetvorka je na dnu zenine strane. Dakle ona ima neki problem, neku blokadu

Zatim u sadasnjosti opet imate 4 + 2 cetvorke - no ova zenska tegoba sada pada na musko srce

U buducnosti takodje 4 +2 ali ova zadnja cetvorka sada je muskom pod nogama tj u proslosti.

Pa sada to moze znaciti razlicite stvari ali kako ja ovo osjecam je da zena ima neki problem s ponasanjem mozda tj neku traumu koja ju cini onakvom kakva je

Muskarac pokusava pomoci i na tren je on taj koji preuzima taj problem.

A zatim ga baca pod noge tj odustaje od rjesavanja, rekla bih ova je zena za njega previse delikatna i problematicna i ne zeli se pekljat.

Mislim da je sve to zbog toga jer ova zena nije kristalno jasna u onom sto zeli, cas zeli ovo, cas ono, mozda djetinjasta i nestabilna u stavovima i ovaj ce muskarac to promijenit.

Katkad u zivotu mi se bojimo ishoda istine, tj da kazemo istinu pa onda vrludamo, izmisljamo, pravimo dramu.

I ta nam se nedirektnost i neka vrsta laganja obije o glavu.

No mozda je ovo samo krivi muskarac i krivo vrijeme. Ne bih se cudila da ima i drugu. Nekako mi mirise da on nije potpuno slobodan.

pa upravu si .. on ima neku drugi, ali imam osjecaj i kad je bio samnom da je imao neku drugu.. sve u svemu nishta od ovog lika do proljeca ako sam dobro shvatila.. i hvala punoo u svakom slucaju :)

maitata
30.11.2011., 18:34
Zao mi je ali ovo ti nije ni neki sudbonosni ni znacajni period sto se tice neke akcije u zivotu.

Ulivanje vode u reseto, sipanje iz punog u prazno.. :) Vidim ovdje formiranje zene kao licnosti. Stavovi joj se mijenjaju. Zelje ideje se mijenjaju. Ali sve nekako ucmalo i sporo. Ovo je kao neki zimski grah. Mislim da treba pricekat proljece i ne insistirat na promjeni, ona ce se dogodit kad za nju bude vrijeme. Umedjuvremenu uzivat u zivotu, malim starima koje cine srecu. Ne znam zasto ali vidim baku koja sjedi, smjesi se dok plete.

Vidim da se zena namjerno omalovazava, kao neka umjetna zrtva da je, kao da se ispricava za nesto za sto nije kriva. Kao kad nekom kazes. Oprosti, nece se ponovit umjesto da kaze 'kretenu, nije moja greska. nosi se, nestani mi iz zivota' dakle vidim izvjesnu dozu laganja sa zenine strane.

i da kaj ti znaci ovo baku koja sjedi i plete :D ?

Monique.
30.11.2011., 20:16
Možete li i meni da protumačite sledeće kombinacije. U ptanje je ljubav :)

423.....113.....311
242.....233.....121
422.....112.....431
4x4.....6x4.....6x4

orhideja11
30.11.2011., 22:28

Scena prva:

342
314
314
4x4

Scena druga, sadasnjost

333
413
314
4x4

333
323
233
4x4

Scena 3 - buducnost

Perfektno!!! U pitanju je lj.par i to si prepoznala,bravo.. Osim sto poznajes tu tehniku imas dara..,pravo šesto čulo...
Slijedom-to su te godine..,skromna,dobra,nježna ali istrajna-nevjerojatan opis ;)) zatecena sam...Bilo je tu proslosti,sada je zaledjena situacija vec neko vrijeme ali nedorecena..
ON je vazdusni znak-vodenjak i da apsolutno opsjednut uspjehom...............
Zatim,da postojala je sumnja za drugu zenu mada,sada vec vrlo moguca da i ima neku novu za koju je strasno zainteresiran ;(...
I tacno nije napravi pravi korak na direktni signal,pretpostavljam zbog te OPSJEDNUTOSTI USPJEHOM i stalno je u toku ta igra macka-mis,obostrano...
Za buducnost....do njega je..vidjeti cemo..
HVALA,HVALA.
.

Gabrijela13
30.11.2011., 22:43
Mozete li protumaciti mi ovo, za ljubav?

1 1 3
1 2 1
2 1 1
4 4 4 4 4 4 4

3 4 2
3 2 3
1 3 4
4 4 4 4

1 1 3
1 4 3
2 1 1
4 4 4 4 4 4

Ona007
30.11.2011., 23:45

1 1 3
1 2 1
2 1 1
4 4 4 4 4 4 4

3 4 2
3 2 3
1 3 4
4 4 4 4

1 1 3
1 4 3
2 1 1
4 4 4 4 4 4

Ja vam se ispricavam ali ja stvarno nemam vremena analizirat.Napisala sam vam kombinacije gore pa se igrajte i same bacajte. Nemojte pretjerivat jer se kaze da ako puno bacate da se grah proku***a i onda ne pokazuje tocno

Vezano za ove gore kombinacije reci cu samo malo

Proslost je Sv. Ante grah (gore opisan), sadasnjost i buducnost je ljubavni sastanak ali CORAK na kraju jer ce on imati drugu koja je gora od tebe, pod nogama ti je ali sve je to sreca za tebe sto se to tako zavrsava. Dakle kriva veza.

Ona007
30.11.2011., 23:50
i da kaj ti znaci ovo baku koja sjedi i plete :D ?

Ja imam nekad male vizije prilikom gledanja. Baka koja plete i smedja soba, sve smedje u njoj :) to je figurativno, znaci nesto... kao naucena lekcija, jer baka je smirena i puna znanja i iskustva a tako blago sjedi i plete.. ja bih rekla nekakav odmor tu treba od stresa i stalnog razmisljanja, nesto kreativno radit i opustit se :)

Eto od mene toliko drage moje :hekla::w

ciganka777
01.12.2011., 07:33
Cure pomozite,ona 007 ili maitata,molim vas sve što vidite, koliko god opširno možeš,please
Prvo bacanje:
243
332
242
4444
Drugo:
131
314
242
44444
Treće:
243
422
444
444

Hvala unaprijed

Gabrijela13
01.12.2011., 12:28
Ja vam se ispricavam ali ja stvarno nemam vremena analizirat.Napisala sam vam kombinacije gore pa se igrajte i same bacajte. Nemojte pretjerivat jer se kaze da ako puno bacate da se grah proku***a i onda ne pokazuje tocno

Vezano za ove gore kombinacije reci cu samo malo

Proslost je Sv. Ante grah (gore opisan), sadasnjost i buducnost je ljubavni sastanak ali CORAK na kraju jer ce on imati drugu koja je gora od tebe, pod nogama ti je ali sve je to sreca za tebe sto se to tako zavrsava. Dakle kriva veza.

Hvala puno na odgovoru, probala sam si sama analiziati ali bas mi i ne ide :). A sto znaci to "gora od mene" i da mi je pod nogama, to uopce ne razumijem. Jel to znaci kao neku moju pobijedu ili zadovoljstvo?

ciganka777
02.12.2011., 08:46
Cure pomozite,ona 007 ili maitata,molim vas sve što vidite, koliko god opširno možeš,please
Prvo bacanje:
243
332
242
4444
Drugo:
131
314
242
44444
Treće:
243
422
444
444

Hvala unaprijed

Molim nekoga da mi protumači,malo sam gledala ova značenja one007, pa sam malo zbunjena,npr333 meni kad jedna bakica gleda(inače učena od muslimanki) ona mi kaže rastava,kraj veze,i tako je i bilo... onda 242 kaze najbolja kombinacija,sve dobro, 212 sastanak,vidjeti se s voljenom osobom,..
bas mi je drago da si (ona007) napisala pojašnjenje brojeva, hvala ti i isto bi voljela ako mi može netko opet protumačiti...
malo sam u ljubavnoj komi

tutlic
02.12.2011., 11:11
Molim Vas ako mozete da mi protumacite malo ovu kombinaciju, ljubav je u pitanju, posebno za sadasnost i buducnost...gledala sam ove skorije postove i koliko sam skontala nema nista od ove ljubavi ali ako moze neko da mi malo detaljnije napise...Hvala unaprijed...

212 122 144
341 242 211
413 332 224
____ ____ ____
44444 44444 44444

orhideja11
02.12.2011., 17:03
Molim Vas ako mozete da mi protumacite malo ovu kombinaciju, ljubav je u pitanju, posebno za sadasnost i buducnost...gledala sam ove skorije postove i koliko sam skontala nema nista od ove ljubavi ali ako moze neko da mi malo detaljnije napise...Hvala unaprijed...

212 122 144
341 242 211
413 332 224
____ ____ ____
44444 44444 44444

U pokusaju bi rekla:
P-Postojale su obostrane stope na glas,mada ljubav u srcu si gajila samo ti sto se negativno odrazavalo na dom kroz tvoju nervozu i kahr...Strasno si ljubomorna,sto je na njega dodatno uticalo da primijeti neku u okviru posla,susjeda ili kucnih prijatelja jer mu osjecaji stoje na domu,kroz dom i nevjera..kroz novu ljubav...mada ni sa njom nije bas zadovoljan,neodlucan je..Kroz kucu stajale su teske rijeci,prepirke i teret...sto je cjelokupno kroz sitna zadovoljstva i tvoje inicijative prevazideno no,i dalje ti imas neki nerijesen problem sa sobom.
S-ti si pod teretom i on kroz tebe,na nekom je putu-mozda poslovnom..Sastanak vam predstoji hladan,vise sluzben kroz koji on ide ka nekom boljitku,napretku/nadam se da ne koristi tebe da bi postigao materijalnu satisfakciju...,i dalje ces gajiti osjecaje sto te nece ispuniti kao zenu..
B-nije sjajno,postoje sanse za spas mada,ovdje je on jaci od tebe..,da ne kazem "vuce te za nos" ali da okrutan,hladan i posvećen novcu sto aludira na teret kroz sve to..srce mu je prazo i uzasno je teretan-mozda malo bolestan psihicki....SVE U SVEMU,ILI NIJE DAN ZA GR.ILI OVDJE NEMA LJUBAVI. Zao mi je,nadams e da grijesim u tumacenju ;(.

orhideja11
02.12.2011., 17:35
Prvo bacanje:
243
332
242
4444
Drugo:
131
314
242
44444
Treće:
243
422
444
444

Hvala unaprijed

Sazeto P-sve je ovisilo od muskarca s tim da su ga radovale tvoje stope ali ne i odusevljavale kao tebe...bila si sretnom i spremnom na sve pa i radikalne promjene zbog njega.Simpatican i jako lijep pocetak,malo spontan ali zanimljiv...Smetnja u kuci je postojala.
S-Nije lose. Razmisljanje..obostrano,opsesija,uslijediti ce poziv koji ce tebe ispuniti jer strasno zelis susret..dok ce on biti teretan,mozda se i desi sastanak na pragu ali ne onakav kakav si ocekivala..Budi strpljivom,i drzi jezik pod kontrolim..nastupaj takticnije..Do tebe su nekim posjetom u domu doprle informacije vezane za njega,gdje si bila uzrujanom a on ispunjen jer je zelio da to nesto i saznas..
B-ti ces trazeci izlaz biti preokupirana poslom,teretna ali ces to brzo i prevazici,predstoji dobit... Muskarac ce i dalje uzrokovati tegobu u tvome srcu svojim koracima,izlascima..kroz koje nije sretan,naprotiv...Po ovome ne vrijedi se zrtvovati,osim dobro naoruzati samokontrolom...pomiriti se i pruziti mu "slobodu",dok ta negativa kod njega ne prode. Uglavnom,on drugu ljubav NEMA !

Monique.
02.12.2011., 17:54
Možete li i meni da protumačite sledeće kombinacije. U ptanje je ljubav :)

423.....113.....311
242.....233.....121
422.....112.....431
4x4.....6x4.....6x4

orhideja, možeš li molim te pogledat i meni. Ne čini mi se baš najbolje da je.

orhideja11
02.12.2011., 18:49
Možete li i meni da protumačite sledeće kombinacije. U ptanje je ljubav

423.....113.....311
242.....233.....121
422.....112.....431
4x4.....6x4.....6x4

Molim vas,nemojte to tumacenje drzati zdravo za gotovo,laik sam tek toliko..
P-u vezu si usla sa dozom rezerviranostii naprosto,desila se brza ljubav, ti si obozavala tog muskarca.On tebe voli i vijeran ti je.
S-radost,veselje kroz dom...Predstoji i neki sluzbeni put vezan za glas..,ti si u iscekivanju glasa brzina-desiti ce se..,sada vec situacija ovisi o njemu a ti se tegobis kroz tu sesticu...Malo si nesigurna,duboko analiziras sto te krajnje opterecuje tipa treba li ovo ili pak ono...no,muskarac je sretnim kroz tebe mada i je,zabrinut..Maloo pripazi,nereagiraj afektivno jer mogla bi ostati solo,buran period...
B-Tvrdoglav nastup kroz koji ces osjetiti i posljedice,svađu,nekomunikaciju...s tim da vrlo brzo slijedi lijep period..,sestica kroz kucu-netko smeta..takode,imati ces poziv i nekog dr. muskarca...DO TEBE JE. Ovaj muskarac je prazan u glavi,srcu i sam..loše po njega,s tim da su njegovi prijatelji,obitelj uz njega...,mozda takvo stanje bude posledica nekog tvoga ishitrenoga istupa,nevjere....Nadu netreba gubiti,moguce veselje-velika radost uz pomoc iskrenih prijatelja.

orhideja11
02.12.2011., 21:40
OVO SE ODNOSI ZA Monique.

423.....113.....311
242.....233.....121
422.....112.....431
4x4.....6x4.....6x4

Molim vas,nemojte to tumacenje drzati zdravo za gotovo,laik sam tek toliko..
P-u vezu si usla sa dozom rezerviranostii naprosto,desila se brza ljubav, ti si obozavala tog muskarca.On tebe voli i vijeran ti je.
S-radost,veselje kroz dom...Predstoji i neki sluzbeni put vezan za glas..,ti si u iscekivanju glasa brzina-desiti ce se..,sada vec situacija ovisi o njemu a ti se tegobis kroz tu sesticu...Malo si nesigurna,duboko analiziras sto te krajnje opterecuje tipa treba li ovo ili pak ono...no,muskarac je sretnim kroz tebe mada i je,zabrinut..Maloo pripazi,nereagiraj afektivno jer mogla bi ostati solo,buran period...
B-Tvrdoglav nastup kroz koji ces osjetiti i posljedice,svađu,nekomunikaciju...s tim da vrlo brzo slijedi lijep period..,sestica kroz kucu-netko smeta..takode,imati ces poziv i nekog dr. muskarca...DO TEBE JE. Ovaj muskarac je prazan u glavi,srcu i sam..loše po njega,s tim da su njegovi prijatelji,obitelj uz njega...,mozda takvo stanje bude posledica nekog tvoga ishitrenoga istupa,nevjere....Nadu netreba gubiti,moguce veselje-velika radost uz pomoc iskrenih prijatelja.[/QUOTE]

Monique.
03.12.2011., 00:18
Hvala puno Orhideja, nevjerovatno je koliko si toga pogodila

Gabrijela13
03.12.2011., 13:28

1 1 3
1 2 1
2 1 1
4 4 4 4 4 4 4

3 4 2
3 2 3
1 3 4
4 4 4 4

1 1 3
1 4 3
2 1 1
4 4 4 4 4 4

Orhideja11, molim te mozes li pogledati malo i meni ovu moju situaciju, veoma mi je bitna. Hvala.

tutlic
04.12.2011., 12:50
U pokusaju bi rekla:
P-Postojale su obostrane stope na glas,mada ljubav u srcu si gajila samo ti sto se negativno odrazavalo na dom kroz tvoju nervozu i kahr...Strasno si ljubomorna,sto je na njega dodatno uticalo da primijeti neku u okviru posla,susjeda ili kucnih prijatelja jer mu osjecaji stoje na domu,kroz dom i nevjera..kroz novu ljubav...mada ni sa njom nije bas zadovoljan,neodlucan je..Kroz kucu stajale su teske rijeci,prepirke i teret...sto je cjelokupno kroz sitna zadovoljstva i tvoje inicijative prevazideno no,i dalje ti imas neki nerijesen problem sa sobom.
S-ti si pod teretom i on kroz tebe,na nekom je putu-mozda poslovnom..Sastanak vam predstoji hladan,vise sluzben kroz koji on ide ka nekom boljitku,napretku/nadam se da ne koristi tebe da bi postigao materijalnu satisfakciju...,i dalje ces gajiti osjecaje sto te nece ispuniti kao zenu..
B-nije sjajno,postoje sanse za spas mada,ovdje je on jaci od tebe..,da ne kazem "vuce te za nos" ali da okrutan,hladan i posvećen novcu sto aludira na teret kroz sve to..srce mu je prazo i uzasno je teretan-mozda malo bolestan psihicki....SVE U SVEMU,ILI NIJE DAN ZA GR.ILI OVDJE NEMA LJUBAVI. Zao mi je,nadams e da grijesim u tumacenju ;(.

ej hvala ti puuuno! proslost si pogodila u potpunosti...znaci sve je tacno, sad i bud cemo vidjeti kako ce biti...jel mogu za nekoliko sedmica opet da te zamolim da mi ukratko kazes? jos jednom hvala ti :)

ciganka777
05.12.2011., 08:04
Sazeto P-sve je ovisilo od muskarca s tim da su ga radovale tvoje stope ali ne i odusevljavale kao tebe...bila si sretnom i spremnom na sve pa i radikalne promjene zbog njega.Simpatican i jako lijep pocetak,malo spontan ali zanimljiv...Smetnja u kuci je postojala.
S-Nije lose. Razmisljanje..obostrano,opsesija,uslijediti ce poziv koji ce tebe ispuniti jer strasno zelis susret..dok ce on biti teretan,mozda se i desi sastanak na pragu ali ne onakav kakav si ocekivala..Budi strpljivom,i drzi jezik pod kontrolim..nastupaj takticnije..Do tebe su nekim posjetom u domu doprle informacije vezane za njega,gdje si bila uzrujanom a on ispunjen jer je zelio da to nesto i saznas..
B-ti ces trazeci izlaz biti preokupirana poslom,teretna ali ces to brzo i prevazici,predstoji dobit... Muskarac ce i dalje uzrokovati tegobu u tvome srcu svojim koracima,izlascima..kroz koje nije sretan,naprotiv...Po ovome ne vrijedi se zrtvovati,osim dobro naoruzati samokontrolom...pomiriti se i pruziti mu "slobodu",dok ta negativa kod njega ne prode. Uglavnom,on drugu ljubav NEMA !

Hvala puno, je tako je,bio je poziv trebamo se vidjet ako ja tako odlučim,ali se dvoumim,iako ima neku s kojom se vidja od naseg prekida.Dobro si rekla da držim jezik pod kontrolom,to ga i smeta što zatvorim vrata na prvu.

Kaja 666
05.12.2011., 10:42
vidim da ovdje ima forumaša koji se razumiju u grah bi molila nekog da mi protumači grah. za školu je

333....333.....333
224....143.....121
332....413....143
4x4....4x4......5x4

manuna
05.12.2011., 12:11
jednostavno nemogu sebi pomoć, ali danas sam ponovo pokušala, jer prestoji razgovor ovo dvoje mojih i evo šta je ispalo za sadašnjost.Mislim da se grah zatvorio i nisam išla dalje;
3 2 4
4 4 4
4 4 4

2 x 4

Molim, ako hoće neko da prekomentariše.Hvala unaprijed

Aurora205
05.12.2011., 12:38
Koke moje, iman priju koja je u zadnje vrime sva u gledanju na grah,pa me zainteresirala ali naravno nezna objasnit, bacila ga meni i evo šta mi ispalo, kaže nesmin bacat više jer..... Najlipše molim nku dobru dušu... da mi napiše šta se krije ode.... fala lipa
4..1..4
4..4..4
1..3..4
4..4..4

zna_što_želi
06.12.2011., 13:55
Molim vas ako mi možete protumačiti ovo:

1 4 4........4 4 1........3 2 4
1 1 2........4 4 4........3 2 3
2 4 2........4 2 2........4 3 1
5X4..........3X4..........4X4

Radi se o ljubavnoj situaciji između mene i jednog muškarca, nismo nikada bili zajedno, ali posljednjih dana smo u kontaktu i htjela bih s njim imati vezu, nešto ozbiljno...sviđa mi se!

Hvala puno!

orhideja11
06.12.2011., 20:46
jednostavno nemogu sebi pomoć, ali danas sam ponovo pokušala, jer prestoji razgovor ovo dvoje mojih i evo šta je ispalo za sadašnjost.Mislim da se grah zatvorio i nisam išla dalje;
3 2 4
4 4 4
4 4 4

2 x 4

Molim, ako hoće neko da prekomentariše.Hvala unaprijed

Dobar je,glavom ti je 9 M-malo opterećen reklo bi se i poslom mada mu stoji apsolutan uspjeh 12..,,ti preokupirana razmisljanjem o ljubavi,poklon..moguca vjeridba... ,2+7..je i sama znas velika promjena.STRPLJIVA BUDI I CEKAJ RAZVIJANJE SITUACIJE.... GRAH JE IZVRSTAN.SRETNO...

orhideja11
06.12.2011., 20:52
Koke moje, iman priju koja je u zadnje vrime sva u gledanju na grah,pa me zainteresirala ali naravno nezna objasnit, bacila ga meni i evo šta mi ispalo, kaže nesmin bacat više jer..... Najlipše molim nku dobru dušu... da mi napiše šta se krije ode.... fala lipa
4..1..4
4..4..4
1..3..4
4..4..4

Koke,bas si me nasmijala ;)))).Ovako,zasto prija baca kada se ne trudi bar nesto saznati i objasniti,na forumu divna dama je dala izvrsne kombinacije bar toliko da se zna.. ;)).??!!
Postoji neko opterećenje kroz rijeci ukoliko se ovo odnosi na ljjubav...duboko razmisljanje-obostrano pod dozom tereta..gdje si ti malkice slabijom..usamljenijom sto muskarca ispunjava kao i ovaj posl.uspjeh na nj.strani..Vi stalno razmisljate jedno o drugom i da, sve u svemu na 9 je slijedi neka konkretizacija...koja i ne mora uvijek biti dobrom dapače jer je opterecenje kroz srce..ali takode stoji da ne treba gubiti nadu...,stoga glavu gore ;)... je li ok.?

orhideja11
06.12.2011., 21:01
Molim vas ako mi možete protumačiti ovo:

1 4 4........4 4 1........3 2 4
1 1 2........4 4 4........3 2 3
2 4 2........4 2 2........4 3 1
5X4..........3X4..........4X4

Radi se o ljubavnoj situaciji između mene i jednog muškarca, nismo nikada bili zajedno, ali posljednjih dana smo u kontaktu i htjela bih s njim imati vezu, nešto ozbiljno...sviđa mi se!

Hvala puno!
Sazeto- P- sve je u nekim rijecima,porukama..ravnodusnosti tvojoj sto je teretilo muskarca a imao je ozb.namjere..
S Ti si u ovome iznad njega,jesi kako da kazem skepticna ali nema potrebe on tebeobozava,dok se i ti njemu potajno divis-je li tako? Ima on neki teret,prazninu,ali stope na prijateljsku kafu vam predstoje.Na devet je ok... Treci nisi trebala bacati ali kada vec jesi...Ovdje neko nekoga voli a netko drugi je pak totalno zaljubljen,on razmislja o nekome putovanju skupa,stoji vam brz lj. sastanak..kojim ti neces biti ispunjenom ono bas,a on prazan..ocekuje tvoj potez za nesto vise...jaca si pa se i odvazi..reci sto zelis...Toliko,je li ok.?

orhideja11
06.12.2011., 21:09
vidim da ovdje ima forumaša koji se razumiju u grah bi molila nekog da mi protumači grah. za školu je

333....333.....333
224....143.....121
332....413....143
4x4....4x4......5x4

Fatimin fal...kazes skolu a vise razmisljas o deckima ;))))))
Proslost je ok teze,ali ipak prevaziđena,dok sada malo ima nemara i ljenosti zbog problema internih u domu,mada ces tomalo sporije ali ipak prevazici..i za buduce-max.se potrudi da nesklad doma se ne odrazi na skolu,karijeru..malo ces se ohladiti,ali imas pomoc sa strane tako da....uci i samo uci

Lea Sun
06.12.2011., 21:22
jel ja osobno moram bacati grah ili može to netko umjesto mene?
živo me zanima hoću li do kraja ove godine dobiti ugovor za stalno a nikad nisam bacala grah niti imam pojma?

orhideja11
06.12.2011., 21:57
jel ja osobno moram bacati grah ili može to netko umjesto mene?
živo me zanima hoću li do kraja ove godine dobiti ugovor za stalno a nikad nisam bacala grah niti imam pojma?
SAGLEDAJ OD POCETKA POSTOVE..MOZES SKUZITI STA I KAKO IDE..,PA I MALO PROTUMACITI.POZDRAV

Gabrijela13
06.12.2011., 22:27
[QUOTE=Gabrijela13;37013266]Orhideja11, molim te mozes li pogledati malo i meni ovu moju situaciju, veoma mi je bitna. Hvala.[/Q
Fatimin fal..ljubav postoji..
P-ti si sva opijena ljubavlju,mozda ste iu zivjeli skupa ili si ti to zeljela..zdrava veza...
SLjubav je i dalje tu ali na kusnji....ljubomorna si i previse sto nj. nervira..razmislja o nekome poklonu,vjeridbi..sav je u emocijama iskrenim,odlucnim..Ne znam zastro ti srce imas praznim bolesnim,sto te uznemirava bez razloga,i ova ljub. je neosnovana...Slijedi razum,i sporo ali da tegoba ce ti bitit pod nogama...
B-vec se odigrava ono sto ljubomora.prouzroci...,osnova ljubavi je i dalje tu,teske rijeci i prazno srce,kratka nekomunikacija i ti sama....dok je on i dalje okrenut tebi..Voli te. Malo smanji dozivljaj,i ne slusaj svakoga dakle,ne pricaj okolo o vama "prijateljicama"..razumijes...Postavi se zrelo,momak je dobar..
SADA KOLIKO SAM FULALA,A KOLIKO NE REAGIRAJ..??!
SRETNO!

Nadam se da sam dobro shvatila da je ovaj odgovor za mene :). Ovako, bili smo u vezi, dugo. Dogodio se prekid, iznenada, svadja, poslje koje on kaze da nece vise biti samnom. Od tada sve ide prema dnu, ja ga volim i pokusavala sam se pomiriti ali nista :(. Od prekida se ponasa kao nikada, neznam vise s kojom je curom a s kojom ne, i da, to me strasno cini ljubomornom, nikada mi se ne javlja, ako se ja javim tada se i cujemo ali hladan je prema meni, i imam osjecaj da me zeli samo otjerati od sebe na sve moguce nacine. To je to, ukratko, tako da mislim da ne stoji ono o vjeridbi jer uopce nismo skupa. Ali ovaj savjet na kraju definitivno stoji. Hvala na odgovoru :)!

zna_što_želi
07.12.2011., 00:22
Sazeto- P- sve je u nekim rijecima,porukama..ravnodusnosti tvojoj sto je teretilo muskarca a imao je ozb.namjere..
S Ti si u ovome iznad njega,jesi kako da kazem skepticna ali nema potrebe on tebeobozava,dok se i ti njemu potajno divis-je li tako? Ima on neki teret,prazninu,ali stope na prijateljsku kafu vam predstoje.Na devet je ok... Treci nisi trebala bacati ali kada vec jesi...Ovdje neko nekoga voli a netko drugi je pak totalno zaljubljen,on razmislja o nekome putovanju skupa,stoji vam brz lj. sastanak..kojim ti neces biti ispunjenom ono bas,a on prazan..ocekuje tvoj potez za nesto vise...jaca si pa se i odvazi..reci sto zelis...Toliko,je li ok.?

Ne znam zapravo zašto sam uopće bacala na prošlost kada je ja i on nemamo. :ne zna: Što se tiče sadašnjosti, da skeptična sam i oprezna...da divim mu se potajno :) a što se tiče toga da me on obožava, ne znam baš jer me on zna samo iz viđenja, trebala bi se dogoditi ta prijateljska kava! :mig: Ja se nadam da hoče, ali njemu ću prepustiti to da predloži. Zašto nisam trebala bacati budućnost? Prije ovoga sam bacala samo jednom isto vezano uz ovu situaciju i ispalo mi je:
3 4 2
4 3 1
3 2 3
4X4
Molim te ako mi možeš to protumačiti i reći mi kojim danima je najbolje bacati grah i vremenski svako koliko ga mogu bacati? Hvala tiii :cerek:

orhideja11
07.12.2011., 10:15
Ne znam zapravo zašto sam uopće bacala na prošlost kada je ja i on nemamo. :ne zna: Što se tiče sadašnjosti, da skeptična sam i oprezna...da divim mu se potajno :) a što se tiče toga da me on obožava, ne znam baš jer me on zna samo iz viđenja, trebala bi se dogoditi ta prijateljska kava! :mig: Ja se nadam da hoče, ali njemu ću prepustiti to da predloži. Zašto nisam trebala bacati budućnost? Prije ovoga sam bacala samo jednom isto vezano uz ovu situaciju i ispalo mi je:
3 4 2
4 3 1
3 2 3
4X4
Molim te ako mi možeš to protumačiti i reći mi kojim danima je najbolje bacati grah i vremenski svako koliko ga mogu bacati? Hvala tiii :cerek:

Znas,to obozava-mozr takode znaciti tipa skrivene simpatije,kada te susretne da si mu jako dopadljivom itd....Nisi trebala zato sto se g.zatvorio.
A ovo,glava ti je sva u razmisljanju o ljubavi sta bi bilo kada bi bilo....,pa se i preopteretis time....,ljubav s. na pragu...Daj pokreni se iz učmalosti,daj mu neki signal,pa da znas i ne opterecujes se toliko.On je praznim usrcu,stoji mu neka nova ljubav pa.........

Aurora205
07.12.2011., 11:21
Koke,bas si me nasmijala ;)))).Ovako,zasto prija baca kada se ne trudi bar nesto saznati i objasniti,na forumu divna dama je dala izvrsne kombinacije bar toliko da se zna.. ;)).??!!
Postoji neko opterećenje kroz rijeci ukoliko se ovo odnosi na ljjubav...duboko razmisljanje-obostrano pod dozom tereta..gdje si ti malkice slabijom..usamljenijom sto muskarca ispunjava kao i ovaj posl.uspjeh na nj.strani..Vi stalno razmisljate jedno o drugom i da, sve u svemu na 9 je slijedi neka konkretizacija...koja i ne mora uvijek biti dobrom dapače jer je opterecenje kroz srce..ali takode stoji da ne treba gubiti nadu...,stoga glavu gore ;)... je li ok.?

E pa je koke, bravo, znaš šta neman vrimena sidit i čekat nju da mi čita s papira,triba neka ka ti da zna lipo složit rečenicu jel tako? i šta sad? ta 9 nije dobra jel? konkretizacija šta? odlučit će nešto u vezi mene? Veliko ti fala, a doć ću ja ode opet :mig:

zna_što_želi
07.12.2011., 14:12
Znas,to obozava-mozr takode znaciti tipa skrivene simpatije,kada te susretne da si mu jako dopadljivom itd....Nisi trebala zato sto se g.zatvorio.
A ovo,glava ti je sva u razmisljanju o ljubavi sta bi bilo kada bi bilo....,pa se i preopteretis time....,ljubav s. na pragu...Daj pokreni se iz učmalosti,daj mu neki signal,pa da znas i ne opterecujes se toliko.On je praznim usrcu,stoji mu neka nova ljubav pa.........

Pa mislim da mu se sviđam...da, ja isto osjećam da on ima neku prazninu i bol i da je možda čak i razočaran, ali tu sam ja da mu popunim tu prazninu u srcu :cerek:mislim da sam mu dala signal :ne zna:

Please reci mi kako ću znati da se grah zatvorio? Koliko često mogu bacati grah?

manuna
07.12.2011., 15:58
Dobar je,glavom ti je 9 M-malo opterećen reklo bi se i poslom mada mu stoji apsolutan uspjeh 12..,,ti preokupirana razmisljanjem o ljubavi,poklon..moguca vjeridba... ,2+7..je i sama znas velika promjena.STRPLJIVA BUDI I CEKAJ RAZVIJANJE SITUACIJE.... GRAH JE IZVRSTAN.SRETNO...

Hvala ti od srca.

orhideja11
07.12.2011., 17:07
Pa mislim da mu se sviđam...da, ja isto osjećam da on ima neku prazninu i bol i da je možda čak i razočaran, ali tu sam ja da mu popunim tu prazninu u srcu :cerek:mislim da sam mu dala signal :ne zna:

Please reci mi kako ću znati da se grah zatvorio? Koliko često mogu bacati grah?

Palo ti na kraju 3x4..a gore imas 6x4= 9 kucica od po 4 zrnke..to je to...kada ne treba gledati dalje..Mislim da mjesec dana ne treba nisto dirati,bar dok se sto i ne dogodi zar ne...

orhideja11
07.12.2011., 17:11
E pa je koke, bravo, znaš šta neman vrimena sidit i čekat nju da mi čita s papira,triba neka ka ti da zna lipo složit rečenicu jel tako? i šta sad? ta 9 nije dobra jel? konkretizacija šta? odlučit će nešto u vezi mene? Veliko ti fala, a doć ću ja ode opet :mig:

9 je dobra ali ne uvijek...,recimo kod tebe ukaziva na neku usamljenost tvoju ;(....Ipak ne slusaj ti grah ćuj,biti ce nesto rijeseno u cemu ces ti biti tuznom-solo...podvlacim ovo je gledanje samo..

zna_što_želi
08.12.2011., 14:01
Palo ti na kraju 3x4..a gore imas 6x4= 9 kucica od po 4 zrnke..to je to...kada ne treba gledati dalje..Mislim da mjesec dana ne treba nisto dirati,bar dok se sto i ne dogodi zar ne...

Aha, pomalo kužim kako taj grah funkcionira. mig
Please ako mi možeš protumačiti ovu kombinaciju, vezano uz ljubavnu situaciju...to sam bacala prije nekoliko dana (nema veze s onim kombinacijama, ovo je nešto totalno drugo).

2 1 3
3 1 3
4 2 2
4X5