PDA

View Full Version : Komet Elenin - 26.9.2011

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

webx
06.09.2011., 09:50
4. i 5.9 - proslo - nista :kava:

Sad cekamo famozno malo finale 11.9. :kava:

sto ocekujemo? nije valjda opet neko "obiljezavanje" famoznog broja 11 nakon okruglo deceniju..

Kerefek76
06.09.2011., 10:00
Zemlja je 1910. već prošla kroz Halleyev komet, a putanju Elenina ne siječemo.

Zemlja tada nije prošla kroz rep jer ju je rep promašio. Sada možemo ući direktno u rep i to u trajanju od možda tjedan dana jer su putanje Elenina i Zemlje približno paralelne (pod malim kutom) u tom trenutku. Halley je imao retrogradnu putanju pod velikim kutom.

webx
06.09.2011., 10:12
Zemlja tada nije prošla kroz rep jer ju je rep promašio. Sada možemo ući direktno u rep i to u trajanju od možda tjedan dana jer su putanje Elenina i Zemlje približno paralelne (pod malim kutom) u tom trenutku. Halley je imao retrogradnu putanju pod velikim kutom.
znaci ima da pocrkamo kao misevi

Adama
06.09.2011., 10:18
Prošla je Zemlja 1910. kroz rep, nije dugo trajalo ali je prošla

Indeed, on 19 May, the Earth actually passed through the tail of the comet.[69][70] One of the substances discovered in the tail by spectroscopic analysis was the toxic gas cyanogen,[71] which led astronomer Camille Flammarion to claim that, when Earth passed through the tail, the gas "would impregnate the atmosphere and possibly snuff out all life on the planet."[72] His pronouncement led to panicked buying of gas masks and quack "anti-comet pills" and "anti-comet umbrellas" by the public.[73] In reality, as other astronomers were quick to point out, the gas is so diffuse that the world suffered no ill effects from the passage through the tail.[72]

http://en.wikipedia.org/wiki/Halley%27s_Comet

Veroonika
06.09.2011., 10:19
sto ocekujemo? nije valjda opet neko "obiljezavanje" famoznog broja 11 nakon okruglo deceniju..

Tako je Kostelac u par postova prije objavio :) :kava:

Astrobobo
06.09.2011., 10:57

Through the comet's tail (http://www.ianridpath.com/halley/halley12.htm)

"On May 19, 1910, the Earth passed through the tail of Halley’s Comet." (https://science.pfizer.com/content/this-week-in-science-history-halleys-comet/)

markić
06.09.2011., 11:51
Astrobobo, daj mi reci ima li koji komet u bližoj budućnosti koji će se lijepo moći vidjeti sa Zemlje?
*Pardon na offtopicu

Astrobobo
06.09.2011., 12:31
Astrobobo, daj mi reci ima li koji komet u bližoj budućnosti koji će se lijepo moći vidjeti sa Zemlje?
*Pardon na offtopicu

Trenutno se dobro vidi Garradd (http://cometchasing.skyhound.com/) i još će malo povećati sjaj. Odlično izgleda dalekozorom sa tamnog neba. Ovdje imaš listu budućih kometa (http://www.aerith.net/comet/future-n.html), trenutno nema predviđanja za jako sjajne komete. Svi koji budu ispod 10 magnitude su ok za promatranja teleskopom, od 6-8 su lako vidljivi dalekozorom. Trenutno nema kometa koji bi mogli biti vidljivi golim okom (ispod mag. 6).

deki00
06.09.2011., 14:19
Sudeći po zadnjem tekstu sa bloga IK neki su i dalje uvjereni da je komet Elenin u stvari Nibiru! :ne zna:
Kad će više taj 26.09:503:

Pucko300
06.09.2011., 15:07
Nema nikakvih dokaza da elenin nije nibiru. :ne zna: Ja sam mislio da je nibiru zasebno, ali oni u talu sa sotonom su me uvjerili da nam se nešto gadno sprema i da oni sluge sotone ne žele da mi to znamo. :504:

@demokracija je zahebana stvar. :503:

deki00
06.09.2011., 15:32
da, fakat! Al da je ELENIN veličine 4 Jupitera.... vidio bi se fakin golim okom!:ne zna: A ja sam mislio da je to u stvari bojni svemirski brod:mama:
What's next:confused:

schnitzl
06.09.2011., 15:55
Sudeći po zadnjem tekstu sa bloga IK neki su i dalje uvjereni da je komet Elenin u stvari Nibiru! :ne zna:
Kad će više taj 26.09:503:

Po zadnjem tekstu čini se da počinje opravdavanje. Nibiru se seli iz svemira u glavu, a više nije bitno postoji li ili ne.

Ord Mantel
06.09.2011., 22:51
Za one koje još interesira, položaj Elenina od prije par dana.

Elenin (02.09.)
http://i55.tinypic.com/2ai2bnp.png

http://i54.tinypic.com/23iebo5.png

Ord Mantel
07.09.2011., 17:37
04.09. Elenin je ispao iz vidokruga Stereo B satelita i više nije vidljiv. Ovo je jedan od posljednjih njegovih snimaka toga dana.

Elenin (04.09.)
http://i56.tinypic.com/2uokrq1.png

http://i56.tinypic.com/2iig7bd.png

Približava se perihelu, a njegova putanja do toga dana, viđena sa Stereo B satelitom, kombinirajući sa starijim slikama, je bila ovakva:
http://i55.tinypic.com/2lbkwf6.png

schnitzl
07.09.2011., 18:12
Fino si to ispratio i "Paintao". Od 23.09. bi se trebao vidjeti sa SOHO-a, ako se ne raspadne potpuno.

Pucko300
07.09.2011., 19:15
Dakle:

"kako lukav način zatvaranja INTERNETA, NASA će 7.09.2011 objaviti solarni udar (moš mislit) na zemljine komunikacijske satelite što će dovesti do prekida interneta.Eto sve lijepo legalno i čisto tek toliko da znate da je to zbog SUNCA.na taj način ćemo totalno biti informacijski odsječeni i nećemo znati što se ešava okolo.Moći ćeš samo sjediti i čekati na što god bude se desilo. well good luck!!!"

I ovo proročanstvo, glede Elenina, je izgleda palo u vodu. moj internet, čitav dan, nikad brži, hahah.

Polako se ruše sve teorije i pretpostavke i "gatanja" vezana uz Elenin... kao kula od karata.

Čak ni potresa nema: Vele:

"danas (bar do sada) nema mnogo potresa u svijetu što je vrlo neobično",

pa se zatim broje neki potresi tipa 5 stupnjava po Rihteru u Japanu kao vrlo jaki i razorni. A to je u trusnom Japanu, kao kad prdne kokoš kod nas! Svakodnevne pojave na koje nitko ne obraća pažnju!

Ajde de, bar su stasali novi naraštaji vrlo stručnih geologa, seizmologa, astronoma. :D

Elenin je zbilja doprinio "znanosti" i na tome mu hvala! :rofl:

Vrlo slab interes za ovu temu zadnjih par dana. Što se dogodilo? Jesu li zagovaraoci i ozbiljni pratioci ove teme već u rupi, ili ni oni više nevjeruju u doom učinak ovog strašnog svemirskog broda! :D

Ord Mantel
07.09.2011., 19:20
Ne, sljedećih 15-ak dana smo tek najeb..., kad je izašao iz vidokruga. Sad se Elenin može rastaviti na tri svemirska broda, 10 puta mijenjati pravac, ispuštati otrovne zrake, bilo što, itd... Jer ne možeš opovrgnuti kad nije vidljiv. :D

Pucko300
07.09.2011., 19:24
A i ovi vrlo razorni potresi su trebali napraviti strašni nered!

http://thetruthbehindthescenes.wordpress.com/2011/09/02/global-earthquake-updateoverview-and-predictions-americas-europe-asia-south-pacific-sep-2-2011/

ali, vjerojatno se ova velika formacija letećih tanjura posložila na takav način u kojem su otpustili neku nama nepoznatu vrstu tajnog zračenja što direktno utječe na gibanja u zemljinoj kori, te su spriječili veliku tragediju.

http://thetruthbehindthescenes.wordpress.com/2011/09/06/big-ufos-formation-at-night-over-denver-colorado-sep-5-2011/

Ja mislim da je to jedino logično rješenje. Jer ti "tanjurci" spadaju u dobre vanzemaljce i žele nam pomoći. :kava:

Valencia c.f.
07.09.2011., 21:08
Jednom su sprijecili da komet udari u zemlju ,znamo svi za onaj slucaj u Sibiru. NLO rules Yawn :kava:

Kerefek76
07.09.2011., 21:55
Nemojte se previše cerekati, Elenin još nije prošao. Pametan čovjek bi bar pričekao 27.9. i onda se cerekao. Za mene je Elenin spasitelj koji bi me ako sprži svu elektroniku na Zemlji oslobodio stambenog kredita. :)

Caligula Caesar
08.09.2011., 00:52
Nemojmo zaboraviti ni na onaj ubitačni nebeski cirkus od kojeg nas je prije kojih 15-ak godina spasio dobrotvor Jupiter

haram
08.09.2011., 01:40
Nemojmo zaboraviti ni na onaj ubitačni nebeski cirkus od kojeg nas je prije kojih 15-ak godina spasio dobrotvor Jupiter

... ja sam zaboravio... što je to bilo ?

Adama
08.09.2011., 06:37
A bit će udar Shoemaker-Levy 9 kometa u Jupiter. Samo ne znam kakve to veze ima s Eleninom :ne zna:

SHOGO
08.09.2011., 07:26
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mcyI8heM7Pw#!

I da je baš sve ludost????:ne zna:

KRWiFi
08.09.2011., 07:43
Nije bitno ovo prepucavanje oko X1, nego je mozda bitno slijepo vjerovanje nasih astronomcica jednoj i dumsdejercica drugoj strani...trenutna je situacija ova:

Francis Walsh
I have a new quote from Leonid: (I cannot hold it in, Leonid.) "Hi Francis!

I discussed your images with Dr. Marcus, and we think what nucleus may not disintegrated...

We continue study of your images, I will inform you! Can you shot another images in 4 filters?" ~ Leonid

I'm consulting with other comet's scientists and perhaps Francis will make new images soon.

I tak dalje!

Smijesna je cinjenica da astronom amater ima bolju opremu od NASA -e u koju nasi astronomcici slijepo vjeruju!

Pucko300
08.09.2011., 08:53
Nemojte se previše cerekati, Elenin još nije prošao. Pametan čovjek bi bar pričekao 27.9. i onda se cerekao. Za mene je Elenin spasitelj koji bi me ako sprži svu elektroniku na Zemlji oslobodio stambenog kredita. :)

Me too! :mig:

Scythe
08.09.2011., 09:12
Nije bitno ovo prepucavanje oko X1, nego je mozda bitno slijepo vjerovanje nasih astronomcica jednoj i dumsdejercica drugoj strani...trenutna je situacija ova:

Francis Walsh
I have a new quote from Leonid: (I cannot hold it in, Leonid.) "Hi Francis!

I discussed your images with Dr. Marcus, and we think what nucleus may not disintegrated...

We continue study of your images, I will inform you! Can you shot another images in 4 filters?" ~ Leonid

I'm consulting with other comet's scientists and perhaps Francis will make new images soon.

I tak dalje!

Smijesna je cinjenica da astronom amater ima bolju opremu od NASA -e u koju nasi astronomcici slijepo vjeruju!

Leonid Elenin je isto astronom-amater.

KRWiFi
08.09.2011., 11:55
Leonid Elenin je isto astronom-amater.

Napisao sam "Smijesna je cinjenica da astronom amater ima bolju opremu od NASA -e u koju nasi astronomcici slijepo vjeruju!" i vidim da je potrebno obrazlozenje! Astronom amater ulozi u svoju opremu nekoliko tisuca necega, dok NASA i ostale slicne organizacije ulazu nekoliko milijardi necega, a amateri astronomi otkrivaju near earth objekte u zadnji cas, a ovi sto ulazu milijarde necega ih tada quotaju, copy-pasteaju, odgovaraju na pitanja itakdalje!

Wog Boy
08.09.2011., 15:34
znaju oni sve daleko prije ali samo desetak posto informacija ode u javnost

juggalo
08.09.2011., 15:50
Napisao sam "Smijesna je cinjenica da astronom amater ima bolju opremu od NASA -e u koju nasi astronomcici slijepo vjeruju!" i vidim da je potrebno obrazlozenje! Astronom amater ulozi u svoju opremu nekoliko tisuca necega, dok NASA i ostale slicne organizacije ulazu nekoliko milijardi necega, a amateri astronomi otkrivaju near earth objekte u zadnji cas, a ovi sto ulazu milijarde necega ih tada quotaju, copy-pasteaju, odgovaraju na pitanja itakdalje!
http://en.wikipedia.org/wiki/Amateur_astronomy#Remote_Control_telescopes

možda ovo?

Pucko300
08.09.2011., 18:39
Ma, vidi molim te i ove prasice Zeta Talk kaj sad pere ruke od Elenina! Koja lažljivica i manipulatorica. Prvo oni njeni sveznajući vanzemljani laprdaju o ogromnoj opasnosti za zemlju u vidu Elenina (tj. Nibirua, planeta X što je tim samo njoj vidljivim svemircima potpuno jednako!!!), a sada tuka (oprostite na izrazu) kaže).

Radi se o zastrašujućem prikrivanju istine o Planetu X i njegovom tranzitu. Za sve se moglo okriviti komet Elenin!
No, iznenada – stvari se mijenjaju! Sićušan Elenin, koji nije veći od leda i prašine … dezintegrirao se, kao što je uobičajeno za komete kad se približe Suncu. …

Eto tako sam ja to shvatio, mada je čitavi post sročen kao pisanje proročice Pitije.

http://www.planetxelenin.com/novosti

Valencia c.f.
08.09.2011., 20:16
Fkt je istina ovo za Mjesec,bas neki dan gledam i pricam drugaru jel on vidjao mjesec na tom mjestu te jel mu nekako cudne boje :ne zna:

The White Rabbit
08.09.2011., 23:32
koliko je dana do periheliona? jedan il dva?http://www.thedailyscrapper.com/forum/images/tds/smilies/smiley_emoticons_popcorn_essen.gif
Izgleda da se na kraju frajer baš i nije raspao?:D

bashd
09.09.2011., 01:52
Ma, vidi molim te i ove prasice Zeta Talk kaj sad pere ruke od Elenina! Koja lažljivica i manipulatorica. Prvo oni njeni sveznajući vanzemljani laprdaju o ogromnoj opasnosti za zemlju u vidu Elenina (tj. Nibirua, planeta X što je tim samo njoj vidljivim svemircima potpuno jednako!!!), a sada tuka (oprostite na izrazu) kaže).

Radi se o zastrašujućem prikrivanju istine o Planetu X i njegovom tranzitu. Za sve se moglo okriviti komet Elenin!
No, iznenada – stvari se mijenjaju! Sićušan Elenin, koji nije veći od leda i prašine … dezintegrirao se, kao što je uobičajeno za komete kad se približe Suncu. …

Eto tako sam ja to shvatio, mada je čitavi post sročen kao pisanje proročice Pitije.

http://www.planetxelenin.com/novosti
Zete su već odavno poručile babi Nancy da Elenin ne predstavlja opasnost. Govore oni to već dugo, pratim redovito :D

Baphomet
09.09.2011., 07:34
Jel' još vrijedi taj datum 26.9.2011 ili je nešto u međuvremeno iskrslo? :D

nepoznati87
09.09.2011., 09:22
Jel' još vrijedi taj datum 26.9.2011 ili je nešto u međuvremeno iskrslo? :D

Tko čega više znati sad više nije Elenin opasnost nego Jupiter.:facepalm:

Omega Phoenix
09.09.2011., 09:30
26.9. Ok. Koji je to datum za velike događaje po redu, peti? Šesti? Ako se tada ništa ne desi, jasno da će doći novi datum za velike katastrofe i sve ostalo, garant već sredinom 10. mjeseca. Poslije toga tko zna, možda 11. mjesec, ili velika najava za 1.1., onako čini se kao dobar datum za nešto.

nepoznati87
09.09.2011., 09:55
Za 11.mjesec već postoji teorija o invaziji izvanzemaljaca koji dolaze s tri ogromna broda, a pazi sad ti brodovi su uočeni kod Jupitera.

arna
09.09.2011., 11:35
Pet miliona Amerikanaca ostalo bez struje, vele ljudskom greškom- bilo malo prije na radiu.

Neko je napisao da se Zemlja sve jače ljulja, jel to čovjek može osjetiti? Jer ako ne, onda u zadnje vrijeme povremeno imam problema s tlakom...:ne zna:

apollo.
09.09.2011., 11:58
Pet miliona Amerikanaca ostalo bez struje, vele ljudskom greškom- bilo malo prije na radiu.

Neko je napisao da se Zemlja sve jače ljulja, jel to čovjek može osjetiti? Jer ako ne, onda u zadnje vrijeme povremeno imam problema s tlakom...:ne zna:

Isto problemi s tlakom. Inaće imam visoki, sad mi je stalno niski.

The White Rabbit
09.09.2011., 12:37

a sunčeko:cerek: nam je prilično aktivno.
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=16049:solarna-oluja-e-stvarati-probleme-telekomunikacijama-i-gps-u-&catid=44:znanost&Itemid=154

Kakve će boje biti Elenin ako uopće "preživi"? Za supernovu kažu da će biti plavičasta, pa ako Elenin bude crven neće mi biti svejedno.:o Podsjetilo me nešto na one Hopi indijance i na njihove Kachine:D, crvenu i plavu.

Astrobobo
09.09.2011., 15:12
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=16049:solarna-oluja-e-stvarati-probleme-telekomunikacijama-i-gps-u-&catid=44:znanost&Itemid=154

Kakve će boje biti Elenin ako uopće "preživi"? Za supernovu kažu da će biti plavičasta, pa ako Elenin bude crven neće mi biti svejedno.:o Podsjetilo me nešto na one Hopi indijance i na njihove Kachine:D, crvenu i plavu.

Sunce je normalno aktivno. Aktivnost Sunca nema veze sa nikakvim drugim tijelima već je posljedica isključivo sunčeve aktivnosti. Link koji si dala je BTW mjesec dana star :mig:

Eleni će biti iste boje kao i do sada.

Vicente
09.09.2011., 15:21
za 2.mjesec najavljeno pojavljivanje ogromnog objekta koji se trenutno skriva iza Jupitera,ne zna se o čemu je riječ,no neprijateljski je raspoloženo

haram
09.09.2011., 15:21
...

Isto problemi s tlakom. Inaće imam visoki, sad mi je stalno niski.

... mene nešto probava muči...

za 2.mjesec najavljeno pojavljivanje ogromnog objekta koji se trenutno skriva iza Jupitera,ne zna se o čemu je riječ,no neprijateljski je raspoloženo

ŠTA?!!! JOŠ JEDAN???!

...bring´em hiirrr :clint:, ovđe na Alternativi rasturamo takve ko beba zvečku! :cerek:

Baphomet
09.09.2011., 15:39
Ajd pobogu reci mi po čemu se zna da je neprijateljski raspoloženo? :rofl:

0merta
09.09.2011., 16:33
Fkt je istina ovo za Mjesec,bas neki dan gledam i pricam drugaru jel on vidjao mjesec na tom mjestu te jel mu nekako cudne boje :ne zna:
A ja sam jučer ili prekjučer provirila kroz krovni prozor u sobi oko ponoći i skužila da je mjesec na drugačijem položaju nego inače, tj. mogla sam ga tek malo vidjeti iz tog kuta, iz kojeg se inače ni ne vidi, a iz onog kuta iz kojeg se vidi, sa drugog mi prozora u kupaoni, također se nije vidio, a od tamo je bio vidljiv uvijek. No možda sam i nešto pobrkala, možda to tako mora bit...ne znam. :ne zna:

apollo.
09.09.2011., 17:05
... mene nešto probava muči...

zdravije se hrani i probaj se manje živcirat :D

The White Rabbit
09.09.2011., 19:35
Aktivnost Sunca nema veze sa nikakvim drugim tijelima već je posljedica isključivo sunčeve aktivnosti.
mah, to sa Suncem se odnosilo na onaj arnin post o riknutoj struji.
Link koji si dala je BTW mjesec dana star :mig:

znaaammmm:rofl:

Jel? A kakve je boje sada?:p
Usput, nabila sam si dalekozor na oko i već pola sata buljim gore : vratobolja:, se vidi sada supernova ili ne? Hoću vidjet!:503: Mjesec je zgodan tho.:cerek:

tequila
09.09.2011., 19:48
A ja sam jučer ili prekjučer provirila kroz krovni prozor u sobi oko ponoći i skužila da je mjesec na drugačijem položaju nego inače, tj. mogla sam ga tek malo vidjeti iz tog kuta, iz kojeg se inače ni ne vidi, a iz onog kuta iz kojeg se vidi, sa drugog mi prozora u kupaoni, također se nije vidio, a od tamo je bio vidljiv uvijek. No možda sam i nešto pobrkala, možda to tako mora bit...ne znam. :ne zna:

Ima nesto manje od godine dana kako je nekolicina nas primjetila cudne pozicije mjeseca, tema je otisla u zaborav a mi smo naravno osli k vragu :)
Znaci li to da smo svi mi u krivu? Ne vjerujem ..

Nego da vam se 'pohvalim' sto sam ja sve dozivjela zadnjih mjesec dana.
Prvo je prosli tjedan u 11.15 ujutro totalno nestalo sunce na punih deset minuta :503:
To sam sigurna da nikada niste dozivjeli jer su i stariji susjedi izasli na ulice i vikali da to jos nikada nisu dozivjeli.
Sluzbeno objasnjenje je da su taj dan oblaci bili na 16 km visine, pa eto zato, a kad malo proguglas onda nadjes podatak da se oblaci na toliko visokim altitudima nalaze SAMO na tropima. Ja sam na sjeveru evrope :503:

Ako moze netko tko zna sve o oblacima, da malo pojasni situaciju.

Onda smo jucer imali potres. Nista strasno 4,8 :ne zna: sto ovdje spada u top 3 najveca potresa u zadnjih 100 godina. Kopka me sad to, zasto sve te jednom u sto godina stvari, zasto se dogadjaju bas sad??

Hvala bogu, pa mi je probava ok :rofl:

apollo.
09.09.2011., 19:50
Usput, nabila sam si dalekozor na oko i već pola sata buljim gore : vratobolja:, se vidi sada supernova ili ne? Hoću vidjet!:503: Mjesec je zgodan tho.:cerek:

Nema je T_T
Isto već neko vrijeme tražim.
Probat ću malo kasnije.. al sumnjam :/

The White Rabbit
09.09.2011., 19:55
Nema je T_T
Isto već neko vrijeme tražim.
Probat ću malo kasnije.. al sumnjam :/

mora je bit:mad:
evo dolje filmić, objašnjava kako je naći ako još koga zanima :mig: Mora kod Međeda biti:503:
Čemu ovo "sumnjam"?:( Malo je oblačno jedino.

juggalo
09.09.2011., 20:01
cut

i ja sam na sjeveru i ništa od navedenog nisam doživio... :o

tequila
09.09.2011., 20:04
i ja sam na sjeveru i ništa od navedenog nisam doživio... :o

isuse boze :503: pa citaj vijesti

Dear Prudence
09.09.2011., 20:42
Sunce je normalno aktivno. Aktivnost Sunca nema veze sa nikakvim drugim tijelima već je posljedica isključivo sunčeve aktivnosti. Link koji si dala je BTW mjesec dana star :mig:

:503:
"Bobo, astroo!"
Od tebe nisam očekivao takvu isključivost o stvarima koje još nisu razjašnjene. Neki znanstvenici tvrde da sunčevi ciklusi imaju veze s Jupiterom i Saturnom.

The White Rabbit
09.09.2011., 22:34
mora je bit:mad:
evo dolje filmić, objašnjava kako je naći ako još koga zanima :mig: Mora kod Međeda biti:503:
Čemu ovo "sumnjam"?:( Malo je oblačno jedino.

:facepalm:
zaboravila sam staviti link
http://abcnews.go.com/blogs/technology/2011/09/supernova-near-big-dipper-how-to-watch/
http://www.oneminuteastronomer.com/wp-content/uploads/2011/09/M101.jpg

0merta
09.09.2011., 22:45
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mcyI8heM7Pw#!

I da je baš sve ludost????:ne zna:
Baš se lijepo vidi taj "Jupiter" il što god da je, taman iznad Sljemena...niš drugo se ne vidi osim toga. :p

šmokljanica
10.09.2011., 03:39
Baš se lijepo vidi taj "Jupiter" il što god da je, taman iznad Sljemena...niš drugo se ne vidi osim toga. :p
oču se i ja igrat. :cry:
kod mene nit nestalno sunca, nit se iš vidi iznad sljemena osim par uličnih lampi...
nego, omerta, objasni ti nama ovo: "Jučer, 23:45", (vrijeme tvog zadnje posta), sumnjivo, sumnjivo. :p

Astrobobo
10.09.2011., 07:17

Za pronaći supernovu treba ti dobra karta neba i moraš biti negdje bez Mjeseca i svjetlosnog onečišćenja. Trebala bi prvo moći identificirati galaksiju M101 (http://en.wikipedia.org/wiki/Pinwheel_Galaxy#Supernova) koja je inače vrlo težak objekt za početnike i za dalekozor, a zatim naći supernovu koja je na rubu vidljivosti za dalekozore i u savršenim uvjetima. Trenutno mislim da je 11. magnitude, a to se ne vidi u običnim dalekozorima. Pogledaj kartu ovdje (http://www.popastro.com/news/newsdetail.php?id_nw=67) i ovdje (http://www.frontierastro.co.uk/August/find3.html).

Ima nesto manje od godine dana kako je nekolicina nas primjetila cudne pozicije mjeseca, tema je otisla u zaborav a mi smo naravno osli k vragu :)
Znaci li to da smo svi mi u krivu? Ne vjerujem ..

Mjesec nije u "čudnim pozicijama" :)

Nego da vam se 'pohvalim' sto sam ja sve dozivjela zadnjih mjesec dana.
Prvo je prosli tjedan u 11.15 ujutro totalno nestalo sunce na punih deset minuta :503:
To sam sigurna da nikada niste dozivjeli jer su i stariji susjedi izasli na ulice i vikali da to jos nikada nisu dozivjeli.

kako to da ostatku svijeta nije nestalo Sunce? :mig:

:503:
"Bobo, astroo!"
Od tebe nisam očekivao takvu isključivost o stvarima koje još nisu razjašnjene. Neki znanstvenici tvrde da sunčevi ciklusi imaju veze s Jupiterom i Saturnom.

To nisu znanstvenici već pseudoznanstvenici. Naročito što se tiče sunčevih ciklusa.

kod mene nit nestalno sunca, nit se iš vidi iznad sljemena osim par uličnih lampi...
nego, omerta, objasni ti nama ovo: "Jučer, 23:45", (vrijeme tvog zadnje posta), sumnjivo, sumnjivo. :p

Evo karte neba (http://heavens-above.com/skychart.aspx?SL=1&SN=1&lat=45.800&lng=16.000&loc=Zagreb&alt=131&tz=CET) iznad Zagreba, u 23:30, pa se igrajte :mig:

tequila
10.09.2011., 07:24

Izgleda da meni nitko nis ne vjeruje i mislite da se zezam :503:
Ok, ponekad se volim nasaliti i keljim smajlice ali def. se ne salim kad su ozbiljne stvari u pitanju ::nerd::

Jos jednom molim za pojasnjenje o suncevoj svjetlosti i onim visokim oblacima, evo slike

http://i56.tinypic.com/jhf2c8.jpg

http://i56.tinypic.com/2nbf635.jpg

arna
10.09.2011., 08:18

Heh, znači ako nas ne zadesi ništa ni od Elenina, ni od Nibirua, onda nam 2013.g. slijedi moguća generalna frka od vlastitog sunca. :eek:

Čovječe, netko je rekao da su živjeti sada izabrale avanturistički nastrojene duše .......ma k vrapcu, ja nisam nikakva avanturistica!!! :rolleyes: :503:

arna
10.09.2011., 08:24
Ajd pobogu reci mi po čemu se zna da je neprijateljski raspoloženo? :rofl:

Pa da nije, ne bi se skrivalo. :p

The White Rabbit
10.09.2011., 09:04
a zatim naći supernovu koja je na rubu vidljivosti za dalekozore i u savršenim uvjetima.
:tuzni: Pa šta su onda dizali toliku dreku oko supernove ako ju nitko osim astronoma ne može vidjeti. Drek.:503:

Mjesec nije u "čudnim pozicijama" :)
onda smo možda mi.:D

Jos jednom molim za pojasnjenje o suncevoj svjetlosti i onim visokim oblacima, evo slike

:confused: hm? stvarno, što se ovdje dogodilo?

Astrobobo
10.09.2011., 11:29
Heh, znači ako nas ne zadesi ništa ni od Elenina, ni od Nibirua, onda nam 2013.g. slijedi moguća generalna frka od vlastitog sunca. :eek:

Sunce nije ništa posebno aktivnije nego inače. Čak štoviše, aktivnost je manja od prosjeka.

:tuzni: Pa šta su onda dizali toliku dreku oko supernove ako ju nitko osim astronoma ne može vidjeti. Drek.:503:

Magnituda 11 je lako vidljiva manjim teleskopima. Magnituda 10 bi bila vidljiva i dalekozorom, ali jedva i to u idealnim uvjetima. Pitanje je da li će supernova dostići taj sjaj. Supernova inače izgleda kao bilo koja druga zvijezda, obična točkica. Ova se desila u relativno bliskoj galaksiji i jedna je od najsjajnijih u posljednje vrijeme. Činjenica da ju je moguće vidjeti u malim teleskopima svrstava ju u trenutne nebeske atrakcije. Zar nije očaravajuće da iz svog dvorišta možeš vidjeti eksploziju zvijezde koja se desila prije, štajaznam, 20tak. milijuna godina? Ili je možda zanimljivije maštati o nepostojećim planetima i kometima uništavačima koji se zapravo raspadaju čim ih malo oštrije pogledaš? ;)

0merta
10.09.2011., 11:44
Evo karte neba (http://heavens-above.com/skychart.aspx?SL=1&SN=1&lat=45.800&lng=16.000&loc=Zagreb&alt=131&tz=CET) iznad Zagreba, u 23:30, pa se igrajte :mig:
Treba sam upisat datum i vrijeme i onda se vidi to kaj se treba vidjet. :)
Ne kužim...kaj fali ? :zubo:

The White Rabbit
10.09.2011., 12:40
Zar nije očaravajuće da iz svog dvorišta možeš vidjeti eksploziju zvijezde koja se desila prije, štajaznam, 20tak. milijuna godina?
:azdaja: afkors da je očaravajuće, šta misliš zašto šizim? Ja ju ne vidim iz svog dvorišta.:durica : kivna:

Ili je možda zanimljivije maštati o nepostojećim planetima i kometima uništavačima koji se zapravo raspadaju čim ih malo oštrije pogledaš? ;)

mah. Ako se Elenin raspao, iz kojeg razloga se nastavlja odbrojavati vrijeme do
periheliona?:ne zna:

Astrobobo
10.09.2011., 13:37
:azdaja: afkors da je očaravajuće, šta misliš zašto šizim? Ja ju ne vidim iz svog dvorišta.:durica : kivna:

Za neke stvari se ipak treba malo potruditi :mig:

mah. Ako se Elenin raspao, iz kojeg razloga se nastavlja odbrojavati vrijeme do
periheliona?:ne zna:

Mene pitaš??? :D

The White Rabbit
10.09.2011., 14:54
Za neke stvari se ipak treba malo potruditi :mig:
tsk. Trudim se koliko mogu...i čime moguhttp://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/pfft2-smiley.gif?1292867652

Mene pitaš??? :D
bome. Mislim da je rečeno da će danas? biti najbliži suncu, al ako se raspao kakve to veze više ima?http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/wory-smiley.gif?1292867702

apollo.
10.09.2011., 15:13
bome. Mislim da je rečeno da će danas? biti najbliži suncu, al ako se raspao kakve to veze više ima?http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/wory-smiley.gif?1292867702

ljudi vole dramu.
osobno, krivim sapunice i današnji način života :rofl::rofl::rofl:

The White Rabbit
10.09.2011., 18:46
I da, pitala sam zbog čega se odbrojava zato jer gospon Leonid (glavom) na svom blogu ima counter. Na! http://spaceobs.org/en/2011/09/06/countdown-to-perihelion/

Ord Mantel
10.09.2011., 18:50
Komet i dalje postoji, možda ne u jednom komadu, ali ostaci se i dalje kreću i upravo su (po njemu) prošli perihel.

katrin91
11.09.2011., 03:25
evo sad je 4 : 25 i gledam kroz prozor u nesto jako cudno. ,, zvijezda '' koja jako brzo trperi i cudno i izbacuje nekakvu crvenkasto - plavu svjetlost tj.ne izbacuje nego se tako cini?! ;)

Ord Mantel
11.09.2011., 12:43
A da pojasniš na kojem dijelu neba (istok, zapad, itd...).

katrin91
11.09.2011., 12:51
ajme pardon zaboravila sam napisat...jugo-istok

Ord Mantel
11.09.2011., 13:09
U to vrijeme na jugoistoku je bio Sirius, najsjajnija zvijezda sjevernog neba.

11.09.2011. 04:25
http://i53.tinypic.com/2hd8yfb.gif

Astrobobo
11.09.2011., 19:16
evo sad je 4 : 25 i gledam kroz prozor u nesto jako cudno. ,, zvijezda '' koja jako brzo trperi i cudno i izbacuje nekakvu crvenkasto - plavu svjetlost tj.ne izbacuje nego se tako cini?! ;)

Normalna pojava uzrokovana treperenjem atmosfere.

katrin91
11.09.2011., 21:15
hvala na odgovorima :) nisam nikakav znalac astronomije i neba pa me bas zanimalo bas lijepo i cudno izgleda :)
a u vezi mjeseca, i ja sam primjetila nekako da je drugaciji nego prije.mozda umisljam ali cini mi se da je brzi , nizi, zuci / zut - zuci / ;)

Ord Mantel
11.09.2011., 22:25
...
Je li još postoji ovaj komet elenin ili se potpuno raspao? Ako postoji još u nekom obliku, je li se može astronomski pratiti i ima li igdje dnevna slika tog kometa.

Ili se neće vidjeti do 26. 09. ???

Što je s tim kometom sada? where is it? :confused:
Izašao iz vidokruga Stereo B satelita, a moći će se vidjeti oko 23.09. preko satellita SOHO (http://sohowww.nascom.nasa.gov/data/realtime-images.html), ako je išta ostalo od njega.

tequila
12.09.2011., 07:41
a u kaj očeš gledat? :rofl:

Mala sala, htjela sam vam skrenut pozornost na nesto, ti si vec primjetio to znam :cerek:

@Omerta
@katrin91
@white rabbit

vas prozivam osobno jer znam da ste gledali u nebo i znam sto ste vidjeli
sad mozemo pitati @Astrobobu kada je zapravo pun mjesec ?

The full moon calendar 2011

The next full moon will be:
Monday * 12th September 2011 * 11:26:42 am
Central European Summer Time (CEST)

In other time zones:
SYDNEY = Monday * 12th September 2011 * 07:26:42 pm (AEST)
TOKYO = Monday * 12th September 2011 * 06:26:42 pm (JST)
DELHI = Monday * 12th September 2011 * 02:56:42 pm (IST)
BERLIN = Monday * 12th September 2011 * 11:26:42 am (CEST)
LONDON = Monday * 12th September 2011 * 10:26:42 am (BST)
NEW YORK = Monday * 12th Sept 2011 * 05:26:42 am (EDT)
LOS ANGELES = Monday * 12th Sept 2011 * 02:26:42 am (PDT)

Pucko300
12.09.2011., 08:47
Čudno! Pa sinoć je bio puni mjesec! Moglo se novine vani čitati! Ako ono sinoć nije puni mjesec, a što je? Deca moja, nešto nije u redu! Zemlja se malo nagnula, ja ne vidim drugo rješenje. :ne zna:

The White Rabbit
12.09.2011., 08:56
@Omerta
@katrin91
@white rabbit

aupičku, gdje mi je post.:mad: Izgleda da je malo uranio. U subotu mi je djelovao sasvim pun.:ne zna:
Harvest moon:cerek:

Pucko300
12.09.2011., 09:21
Evo dakle logičnog objašnjenja:

http://earthsky.org/astronomy-essentials/harvest-moon-2

tequila
12.09.2011., 09:27
aupičku, gdje mi je post.:mad: Izgleda da je malo uranio. U subotu mi je djelovao sasvim pun.:ne zna:

moderatori ciste misleci da je off, nije off, nijee :503:

Dakle, nizozemska, u subotu 10.9.11 predvecer oko 19.05 sati vidim kroz prozor predivan sjajan pun mjesec, vani je jos dan pa je prizor zaista divan.
Oko deset uvecer sjedim za kompom, citam alternativu, mjesec mi iznad glave pun puncat, gledam ga djecjim dalekozorom :ne zna: kad nemam nis bolje
Nista cudno ..

Jucer je bilo oblacno, tek oko 21.30 pomalo vidim mjesec, malo poslije se vidi full, opet mi je iznad glave i sad mi je cudno, mislim se pa i jucer sam gledala u pun mjesec, proguglam i vidim da je 'zakazan' za danas

Ostavljam ovdje komentar u nadi da ce i drugi pogledati (nazalost izbrisan je) nisam valjda luda, onda citam dalje po netu

blabla harvest moon
blabla izgledat ce pun i prije
blabla

@white rabbit nije samo djelovao tako nego je i bio :mig: hvala bogu pa je netko i snimio ... subota 10.9.11

http://www.youtube.com/watch?v=CVzxTRPKr3I

@Astrobobo pojasni nam ?

Pucko300
12.09.2011., 09:46
nije samo djelovao tako nego je i bio :mig: hvala bogu pa je netko i snimio ... subota 10.9.11

Ma, taj tip ima hrpetinu svojih videa armagedon tematike. Po njemu nemamo nikakve šanse. Tko zna kad je on to snimao. Mjesec jest sinoć bio blistav, ali nisam baš siguran je li bio ful okruglog oblika. A i da je: Whose care?! :D

The White Rabbit
12.09.2011., 09:54
blabla harvest moon
blabla izgledat ce pun i prije
blabla

@white rabbit nije samo djelovao tako nego je i bio :mig: hvala bogu pa je netko i snimio ... subota 10.9.11

@Astrobobo pojasni nam ?
gle, za jučer nisam sigurna (nekud se skvrčio jučer :zubo:), ali u subotu je stvarno bio prekrasan. Gledala sam ga nekom mrcinom od dalekozora (da, 'vatala sam supernovu..al šit). Okrugliji nije mogo bit.:ne zna: Ili je?:p
Moram primjetiti da sam tek nakon ove teme postala svjesna koliko malo ljudi uopće obraća pažnju na nebo. To mi je nekak tužnjikavo saznanje.:(

Astrobobo
12.09.2011., 09:55
@Astrobobo pojasni nam ?

Mjesec je pun kad piše da je pun, dakle danas. Par dana prije i poslije također može izgledati pun kad se gleda golim okom jer se razlika od par postotaka gotovo ne vidi.

tequila
12.09.2011., 10:02
Ma, taj tip ima hrpetinu svojih videa armagedon tematike. Po njemu nemamo nikakve šanse. Tko zna kad je on to snimao. Mjesec jest sinoć bio blistav, ali nisam baš siguran je li bio ful okruglog oblika. A i da je: Whose care?! :D

ma nemam pojma tko je to, nego sam trazila full moon today, ovo ono, mislim stvarno mi se cini da pomalo gubim razum

a sigurno je snimao ovaj vikend, jer inace mjesec nije tako rano - tako vidljiv samo kad je harvest moon, uostalom vidjela sam isti prizor svojim ocima, a i ti si vidio sinoc zar ne ?

i jos jedna zanimljiva stvar, prije tjedan dana su muslimani slavili ramadan, kraj posta a oni to prate po mjesecevim pozicijama
ne znam tocno kad je trebao biti, ali glavni zaduzeni imami za pracenje mjeseca su im zabranili da slave taj dan, zato sto mjesec jos nije bio tamo gdje treba biti. dakle pomakli su festu ramadana za jedan dan a inace je godinama sve do u minut dogovoreno, kao sto mi vec godinama znamo da pun mjesec pada na 12.9.
ovo mozete potraziti na gugl news

Astrobobo
12.09.2011., 10:23
kao sto mi vec godinama znamo da pun mjesec pada na 12.9.

Mjesečeve faze ne padaju svake godine i svaki mjesec u isti dan jer je razmak između dva puna Mjeseca (http://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_phase) otprilike 29.53 dana.

tequila
12.09.2011., 10:58
Mjesečeve faze ne padaju svake godine i svaki mjesec u isti dan jer je razmak između dva puna Mjeseca (http://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_phase) otprilike 29.53 dana.

Naravno :ne zna:
Potrazim na gugl ako zelim znati 2012/ (http://lunaf.com/english/moon-phases/lunar-calendar-2012/)

edit..tek sad kuzim zasto si mi to napisao. zaboravila sam dodati godinu 12.9.11

bashd
12.09.2011., 17:39
Mjesec je pun kad piše da je pun, dakle danas.
Pa valjda je mjesec pun kad je pun, a ne kad piše da je pun. Treba provjeriti! :mudri:

Nego, što bi sa Eleninom? Znam da se raspao i to, ali izgleda da sam propustio teoriju po kojoj je Elenin u stvari Mjesec :zubo:

Pucko300
12.09.2011., 18:11
ali izgleda da sam propustio teoriju po kojoj je Elenin u stvari Mjesec :zubo:

Hahah, nisi niš propustio. Bar niš pametno. :D:

0merta
12.09.2011., 19:10
Mala sala, htjela sam vam skrenut pozornost na nesto, ti si vec primjetio to znam :cerek:

@Omerta
@katrin91
@white rabbit

I sad je pun i divan. :cerek:
Taman sam izašla u dvorište kad se počeo dizat iznad Medvednice.

Ovakav je bio 10.09. u 19:33 http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/321210_2286486395775_1057361326_2629272_454272396_ n.jpg

schnitzl
13.09.2011., 10:32
Da se vratimo malo na temu i ispratimo taj komet.

American radio astronomers report that did not detect any water coming from any remains of comet Elenin. Amy Lovell observed it for 7 hours on Sept 7 using the Green Bank Telescope (it is not yet in the Arecibo declination window) and did not detect any OH line above the noise level of 2.4 mJy. This puts a limit of a few times 107 molecules/second on the gas production rate, which is about 100 times less than earlier predictions. This data may confirm disintegration proccess in comet’s nucleus which stareted on mid August. The next radio observations may be carry out on October by Arecibo radio observatory, of course if we will see comet Elenin on images from SOHO spacecraft. http://spaceobs.org/en/2011/09/09/the-first-radio-observations-of-comet-elenin/

On the night of August 19th, I estimated the brightness of comet Elenin as magnitude 8.1 and it was on target for naked eye
observability in September. On the following night of the 20th, the comet had faded dramatically by half a magnitude and
appeared more diffuse. This was a sign of impending doom for comet Elenin. It failed to recover and as you can see from my
CCD images below taken between August 19 and Sep 11, the nucleus started to take on an elongated appearance with
progressive fading. The sign of nuclear breakup. http://members.westnet.com.au/mmatti/schp.htm

Ord Mantel
13.09.2011., 11:28
Po zadnjim upisima i slikama, izgleda da je zbilja završio karijeru.

Pucko300
13.09.2011., 19:41
http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/quakes_all.php

Evo, sve utihnulo. Čak ni potresa nema, a elenin i nibura pred vratima. Kako vele naši prikani sa facebooka, zatišje pred buretinu.

Ajd da postavimo brojač do velikog praska 26. 09. I uvedemo klađenje.

Dakle, još 12 dana!!! :kava:

morski1
13.09.2011., 21:33
http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/quakes_all.php
Evo, sve utihnulo. Čak ni potresa nema...
Zato ima trideset i par stupnjeva a listopad će...:mikroval:

schnitzl
13.09.2011., 21:56
Zato ima trideset i par stupnjeva a listopad će...:mikroval:

Pa ljeto je.

Ord Mantel
13.09.2011., 21:58
A i lokalne/regonalne temperature i nisu mjerilo za globalno.

Astrobobo
13.09.2011., 22:12
Ajd da postavimo brojač do velikog praska 26. 09. I uvedemo klađenje.

Dakle, još 12 dana!!! :kava:

Dobro, a 12 dana za kaj točno???

NorthBlue
13.09.2011., 22:20

Hihi, inače nije više 26.09. nego 29.10, malo smo pomaknuli datum :mig:

schnitzl
13.09.2011., 22:28

Misli na poravnanje Zemlje, Sunca i ostataka Elenina (ako stignu).

Hihi, inače nije više 26.09. nego 29.10, malo smo pomaknuli datum :mig:

???

Astrobobo
13.09.2011., 22:35
Misli na poravnanje Zemlje, Sunca i ostataka Elenina (ako stignu).

Aha, dobro, evo ja bi najavio da će za taj datum +/- 2 dana simtam biti jedan potres jači od 5. magnitude. AKo budem u pravu molim doomsayere i vjernike da mi uplate evo barem 50kn na račun, manje je od hopi narukvica, a u debelom sam minusu. Fala :D

grizli
14.09.2011., 07:03

jupiter je jako sjajan zadnje vrijeme hmm

bar je bio prije 2 tjedna predvečer prije izlaska mjeseca

RS 2000
14.09.2011., 07:45
I sinoć sam vidio jupiter,opet je bio sjajan za poludit....

Astrobobo
14.09.2011., 07:49
jupiter je jako sjajan zadnje vrijeme hmm

bar je bio prije 2 tjedna predvečer prije izlaska mjeseca

I sinoć sam vidio jupiter,opet je bio sjajan za poludit....

Jupiter je uvijek sjajan :mig:

grizli
14.09.2011., 07:51
Jupiter je uvijek sjajan :mig:

daj ga fotkaj svojim teleskopom i stavi sliku :D

gledam dalekozorom i trese mi se ruka i nis ne vidim :D

juggalo
14.09.2011., 09:35
daj ga fotkaj svojim teleskopom i stavi sliku :D

pa napravio je to neki dan...

http://www.astrobobo.net/wordpress/wp-content/uploads/2009/11/jup0023-09-08-08-01-31-08_2b.jpg

RS 2000
14.09.2011., 10:04

http://www.astrobobo.net/wordpress/wp-content/uploads/2009/11/jup0023-09-08-08-01-31-08_2b.jpg

Čekaj valjda se ovako vidi na teleskop jupiter??? :eek::eek: Jbt kako se onda vidi tek mjesec koji je puno bliži...Morat ću proć malo u RI do zvjezdarnice:cerek:

Astrobobo
14.09.2011., 10:31

To je stara snimka, ali da, u principu je to to.

Čekaj valjda se ovako vidi na teleskop jupiter??? :eek::eek: Jbt kako se onda vidi tek mjesec koji je puno bliži...Morat ću proć malo u RI do zvjezdarnice:cerek:

Obavezno odi, imaju jako veliki teleskop i Jupiter će biti ekstra sjajan :) Nažalost tako veliki teleskopi su osjetljivi na treperenje atmosfere pa bi slika mogla jaaaako "plivati". Svakako pričekaj par minuta za okularom da uhvatiš trenutke kada se atmosfera smiri. Tada će ti slika možda biti slična ovoj sa snimke. Na mojim slikama je malo povećan kontrast tako da to baš i ne odgovara onome što se vidi golim okom. Treba vremena da se oko navikne na kontrast i sitne detalje..promatranje planeta treba vježbati. Najveća greška je kad početnik stavi oko na okular i odustane za 5 sekundi. Treba pričekati bar minutu, odmoriti se i onda opet. Što dulje gledaš više ćeš vidjeti!

Isprike na off topicu.

The White Rabbit
14.09.2011., 18:36
Tada će ti slika možda biti slična ovoj sa snimke.

mah. A zašto mu se na slici ne vide mjesečići koje ja vidim običnim dalekozorom?:503:

arna
14.09.2011., 18:40
Ako je točno da je neki val s Jupitera raskolio Elenin, sad imamo dva komada za čije putanje više nismo sigurni. :ne zna: Ste vidli filmić? Kaj bi to moglo biti na Jupiteru da može učiniti takvu eksploziju? I Zašto? :confused:

schnitzl
14.09.2011., 18:56
Ako je točno da je neki val s Jupitera raskolio Elenin, sad imamo dva komada za čije putanje više nismo sigurni. :ne zna: Ste vidli filmić? Kaj bi to moglo biti na Jupiteru da može učiniti takvu eksploziju? I Zašto? :confused:

Nije bilo nikakvog udarnog vala s Jupitera. To je lens flare.
Snimak sa Sterea B izgleda ko da je Jupiter odmah desno. Pogledaj malo položaje za 31.08. pa će ti možda biti jasnije. Po vašoj teoriji bi valjda i Zemlju satro "val" s Jupitera.

http://secchi.nrl.navy.mil/STEREOorbit/C2010_X1.html

haram
14.09.2011., 19:00

... nije točno.

Komet se raspao, jer zbog svoje raznolike građe i promjenjivih fizikalnih uvjeta u njihovoj putanji kroz Sunčev sustav katkad i to čine.
Mislim; nisam ni ja išao za doktora znanosti, ali zar je u ovoj eri informatizacije baš toliko teško doći do željenih podataka ?

... i zašto umjesto "lens flare" ne bismo napisali "odbljesak na leći" da bude jasnije ?
ma nisam ja neki grammar nazi :zubo: al ipak-svi smo domaći, ne ?

R I M A C
14.09.2011., 20:23

ako je jupiter plimnom silom raskomadao elenin, ti komadi će nastaviti letjeti na istoj putanji

The White Rabbit
14.09.2011., 20:27
:ne zna: Ste vidli filmić? Kaj bi to moglo biti na Jupiteru da može učiniti takvu eksploziju? I Zašto? :confused:

jep, i ako je to točno nije mi jasno kako bismo mi prošli netaknuti:D, a jesmo, jerbo, ako se ne varam, bili bi točno negdje na putu tom...impulsu:confused:

Pucko300
14.09.2011., 21:06
Ajde astrobobo, ti kutriš te zvjezdurine već dugo vremena. Je li Jupiter uvijek tako bio sjajan ili tek odnedavno. Ajde, rasvijetli nas. :503:

ODBROJAVANJE:

Još 11 dana! I bum!
Podsjetnik: Nabavite crveni šljem, jer vam tako neće biti izbrisana (resetirana) pamet. Poslušajte, jer ćete se 26.-og probuditi glupi i na razini neandertalca! :lol:

Astrobobo
15.09.2011., 00:21
Ajde astrobobo, ti kutriš te zvjezdurine već dugo vremena. Je li Jupiter uvijek tako bio sjajan ili tek odnedavno. Ajde, rasvijetli nas. :503:

Pa napisao sam - Jupiter je ogromna planeturina i nakon Sunca, Mjeseca i Venere najsjajniji objekt na nebu. Samo ponekad ga pretekne Mars ako je u dobroj opoziciji.

Astrobobo
15.09.2011., 05:01
Update o Eleninu (http://www.universetoday.com/88927/comet-elenin-is-now-fading-away/): definitivno se raspada, sve je tamniji i tamniji. U cijelom hypeu oko 27.9. (ili koji je već bio datum) nisam ni shvatio da mu je perihelion bio 10.9. i da je najvjerojatnije to uzrok raspada, kao i kod drugih primjera kometa koji se raspadnu kad se približe Suncu.

Evo i slikice za one kojima se ne da klikati i čitati:

http://www.universetoday.com/wp-content/uploads/2011/09/elenin-sept-11.jpg

grizli
15.09.2011., 06:53
Update o Eleninu (http://www.universetoday.com/88927/comet-elenin-is-now-fading-away/): definitivno se raspada, sve je tamniji i tamniji. U cijelom hypeu oko 27.9. (ili koji je već bio datum) nisam ni shvatio da mu je perihelion bio 10.9. i da je najvjerojatnije to uzrok raspada, kao i kod drugih primjera kometa koji se raspadnu kad se približe Suncu.

Evo i slikice za one kojima se ne da klikati i čitati:

http://www.universetoday.com/wp-content/uploads/2011/09/elenin-sept-11.jpg

hmm , zašto ga sunce tak slabo obasjava?:rolleyes::D

Astrobobo
15.09.2011., 07:03
hmm , zašto ga sunce tak slabo obasjava?:rolleyes::D

Pretvorio se u Nibiru!!! :503:

(sad možemo spojit teme :D )

White Strike
15.09.2011., 07:18
hahahahahahahahhaha

arna
15.09.2011., 09:31
Update o Eleninu (http://www.universetoday.com/88927/comet-elenin-is-now-fading-away/): definitivno se raspada, sve je tamniji i tamniji.

Raspao se, definitivno se raspada....e pa sad, jel se raspal il se tek raspada? :503:

A možda je samo zgasil svjetla pa nam se prikrada ko i Nibiru. :eek:

The White Rabbit
15.09.2011., 12:40
Raspao se, definitivno se raspada....e pa sad, jel se raspal il se tek raspada? :503:

ma koliko se meni čini, pojma nemaju kaj se događa s tim.:kava:
Sve neke teorije, a ništa konkretno. A evo nam još jednog asteroidića
http://spaceobs.org/en/2011/09/13/the-ison-nm-observatorys-second-near-earth-asteroid/

jbt, a jesu se nagurali ove godine.:D

arna
15.09.2011., 12:48
A evo nam još jednog asteroidića

Navodno i dolaze tri... :ne zna:

jbt, a jesu se nagurali ove godine.:D

Pa kad se ne zna kaj bu poslije, bude li ih uopće imao tko gledat. :p

martin polo
15.09.2011., 12:51
'Na nebu iznad jugozapadnog dijela SAD-a sinoć po lokalnom vremenu.. .'

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/panika-u-sad-u-nebo-velikom-brzinom-proparala-misteriozna-svjetlost.html

The White Rabbit
15.09.2011., 12:55
Navodno i dolaze tri... :ne zna:

da, samo ovaj mališa ne spada u ta tri prije navedena.:p
Osim toga, Elenin se uopće nije raspao, niti je itko to sa sigurnošću potvrdio. Pojma ne-ma-ju.

ckone
15.09.2011., 13:01
http://www.4dportal.com/hr/dnevne-vijesti/paranormalno/1954-mjesec-nestaje-poput-holograma-sto-je-tome-uzrok

Omega Phoenix
15.09.2011., 13:23
Ok, tip kaže da na nebu nema oblaka, međutim Mjesec se ponašao kao da ima oblaka koji su ga potom prekrili. Dakle, glavni problem je kako da znamo da na nebu doista nije bilo oblaka.

Astrobobo
15.09.2011., 13:50
Osim toga, Elenin se uopće nije raspao, niti je itko to sa sigurnošću potvrdio. Pojma ne-ma-ju.

Nagli pad magnitude (sjaja) i jezgra koja više nije kondenzirana već se raspršila kao što se vidi na fotografijama znak su raspada. Kriterij kada će netko reći da se nešto raspalo ili je u procesu raspadanja ostavljam subjektivnoj interpretaciji. U svakom slučaju komet više definitivno nema jezgru u jednom komadu. Veći komadi se ne vide (kao kod Shoemaker-Levya), što znali da se raspršio na sitne komadiće. Ne vidim u čemu je problem sa tom tvrdnjom.

martin polo
15.09.2011., 14:03
http://www.youtube.com/watch?v=8Da3xBH4w0E&feature=player_embedded

Ne kuzim sta on vidi??

schnitzl
15.09.2011., 14:13

Ne kuzim sta on vidi??

Ništa čudno. Ni on ne kuži.

The White Rabbit
15.09.2011., 15:12

Ne kuzim sta on vidi??

tvrdi da je iza Elenina Nibiru na toj snimci. Ili čak dva.:facepalm:

Nagli pad magnitude (sjaja) i jezgra koja više nije kondenzirana već se raspršila kao što se vidi na fotografijama znak su raspada.
a jel bi bilo moguće da mu sjaj opadne (iz kojeg bilo razloga), ali da mu jezgra ostane netaknuta?

grizli
15.09.2011., 15:19
Pretvorio se u Nibiru!!! :503:

(sad možemo spojit teme :D )

a da odgovoriš bez zajebancije

naravno ako uopće z naš odgovor :D

haram
15.09.2011., 15:28
a da odgovoriš bez zajebancije

naravno ako uopće z naš odgovor :D

:rolleyes:
... pa već je odgovorio, u postu 1628...

grizli
15.09.2011., 15:36
:rolleyes:
... pa već je odgovorio, u postu 1628...

hmm ,, aha , preskrolao sam slučajno :D

0merta
15.09.2011., 16:08
Ok, tip kaže da na nebu nema oblaka, međutim Mjesec se ponašao kao da ima oblaka koji su ga potom prekrili. Dakle, glavni problem je kako da znamo da na nebu doista nije bilo oblaka.
Pa i ona ženska je snimila, i fkt se ne vide nikakvi oblaci. :ne zna:

The White Rabbit
15.09.2011., 17:54
Pa i ona ženska je snimila, i fkt se ne vide nikakvi oblaci. :ne zna:

Ma baba snimila sunce na zalasku.
a ovo?
http://www.youtube.com/user/tootinas#p/u/5/CZnEQtavDyg
Šta je to iza Mjeseca?:confused::confused:Na 1:44 ?
Onaj natpis "Jupiter" me razvalio:rofl::lol:. Koga vraga ne učvrsti tu kameru.:503:

Ord Mantel
15.09.2011., 18:09
a ovo?
Šta je to iza Mjeseca?:confused::confused:Na 1:44 ?...

Pa, piše ti; Mjesec se posr'o. :D

tequila
15.09.2011., 18:22
a ovo?
Šta je to iza Mjeseca?:confused::confused:Na 1:44 ?
Onaj natpis "Jupiter" me razvalio:rofl::lol:. Koga vraga ne učvrsti tu kameru.:503:

ja pogledala tvoj link i klikam dalje i naidjem na zanimljiv komentar

The moon near GA has been a Full Moon for days.. thats weird. and we have no clouds, also planes fly at night but there fly in the same space seconds after the first...weird its like watching a film...anyone else notice somethingss wrong?

kenbear2725 2 days ago

:kava: ali nista cudno, to je onaj harvest moon kao i svake godine, samo ga mi nikada nismo uocili/proucili

The White Rabbit
15.09.2011., 18:23
Pa, piše ti; Mjesec se posr'o. :D

http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/evil-smiley.gif?1292867590dobro. Onda barem znamo da sigurno nije 'ologram :zubo:

also planes fly at night but there fly in the same space seconds after the first
ha? Bunika alert?http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/nerdy-laff-smiley.gif?1292867642

Wallflower_
15.09.2011., 19:18
'Na nebu iznad jugozapadnog dijela SAD-a sinoć po lokalnom vremenu.. .'

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/panika-u-sad-u-nebo-velikom-brzinom-proparala-misteriozna-svjetlost.html

to i mene zanima.

mislim jel to objašnjenje u članku točno ili ne? i hoće li biti još takvih pojava?

tequila
15.09.2011., 19:29
ha? Bunika alert?http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/nerdy-laff-smiley.gif?1292867642

fakat nemam pojma, i ja bi :D

ali i drugi primjecuju slicne stvari (USA ne ovdje kod mene)

Something is up and Govt knows they have their choppers flying around all this week looking for something. Im in Dinuba CA and at night they are flying and early morning. This has NEVER happened. 2 nights ago for an hour you heard over the mountains rummbling in the sky like a plane going by but it stayed there for 1 hour. Im sure we will find out soon
n01gonzalez1 1 hour ago

to i mene zanima.

mislim jel to objašnjenje u članku točno ili ne? i hoće li biti još takvih pojava?

evo link na usa vijesti o tome

http://www.youtube.com/watch?v=HYKdxbBHcVo&feature=feedf

Adama
15.09.2011., 20:06
Evo nešto slično od 15.4.2010. Mogu si samo misliti kakve bi sad reakcije bile na ovako nešto.

http://www.youtube.com/watch?v=J1vaRHF30xQ&feature=player_embedded

Zašto ja ne mogu jednom doživjeti ovakav prizor :503:

Astrobobo
15.09.2011., 21:42
a jel bi bilo moguće da mu sjaj opadne (iz kojeg bilo razloga), ali da mu jezgra ostane netaknuta?

Moguće je da se kometi "ugase" kad potroše sav materijal koji sublimira pod utjecajem sunčeve svjetlosti. No to se dešava samo sa kratkoperiodičnim kometima koji su dugo i često blizu Sunca. Nisam siguran da je u povijesti astronomije bilo svjedoka takvom slučaju.

martin polo
15.09.2011., 22:00
to i mene zanima.

Sorry Wallflower ameri su se zeznuli bio je to samo IronMan :)

http://www.bamkapow.com/bk_images/2009/07/20/iron-man-2.jpg

The White Rabbit
15.09.2011., 22:08
Moguće je da se kometi "ugase" kad potroše sav materijal koji sublimira pod utjecajem sunčeve svjetlosti. No to se dešava samo sa kratkoperiodičnim kometima koji su dugo i često blizu Sunca. Nisam siguran da je u povijesti astronomije bilo svjedoka takvom slučaju.

hvala.:) Znači da bi zapravo, u teoriji, to ipak moglo biti moguće; dakle da se "ugasio" a da se nije uopće raspao i da fino putuje kao i do sada po planu.
Eh i još jedno pitanje, bi li bilo moguće da se ponovo u nekom trenutku "upali" (u slučaju da je ostao čitav)
disclaimer; ne ispitujem porad' paničarenja i ideje da će mi dvadesetišestoga aterirati na glavu, nego ga želim vidjeti :503:

Astrobobo
15.09.2011., 22:40
hvala.:) Znači da bi zapravo, u teoriji, to ipak moglo biti moguće; dakle da se "ugasio" a da se nije uopće raspao i da fino putuje kao i do sada po planu.
Eh i još jedno pitanje, bi li bilo moguće da se ponovo u nekom trenutku "upali" (u slučaju da je ostao čitav)
disclaimer; ne ispitujem porad' paničarenja i ideje da će mi dvadesetišestoga aterirati na glavu, nego ga želim vidjeti :503:

Nije se ugasio jer je jasno vidljivo da nema kondenzacije jezgre. Komet kojem prestane aktivnost bio bi dalje vidljiv kao bilo koji drugi asteroid, tj. kao točkica koja reflektira sunčevu svjetlost. Kometi su uvijek nepredvidljivi i stvarno mogu naglo povećati sjaj - već sam bio pisao o kometu Holmes. Na žalost, sa Eleninom se to ne bude desilo. Umjesto njega imaš Garradd koji je sad u vrlo povoljnom položaju za promatranje ako možeš otići na neko tamno mjesto. Pričekaj vikend ili sljedeći tjedan kad neće smetati Mjesec.

The White Rabbit
15.09.2011., 22:58
Na žalost, sa Eleninom se to ne bude desilo.
eh.http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/gloomy-smiley.gif?1292867608
Umjesto njega imaš Garradd koji je sad u vrlo povoljnom položaju za promatranje ako možeš otići na neko tamno mjesto. Pričekaj vikend ili sljedeći tjedan kad neće smetati Mjesec.
ok. Barem nešto.:p

zdenkoooo
16.09.2011., 00:53
znači ništa od apokalipse i to? cijeebeš ga..

The White Rabbit
16.09.2011., 07:11
znači ništa od apokalipse i to? cijeebeš ga..

ne brini se, imamo još šanse doživjet koju
http://www.skymania.com/wp/2011/05/giant-asteroid-on-course-for-earth.html
:bicedobro:

zdenkoooo
16.09.2011., 12:57
ne brini se, imamo još šanse doživjet koju
http://www.skymania.com/wp/2011/05/giant-asteroid-on-course-for-earth.html
:bicedobro:

jessss :D

dakle tream ugrabit neki hmm teleskopić. hoce li mi neki bolji dalekozor pomoći?koliko ce dugo biti na vidiku?

Astrobobo
16.09.2011., 15:36
jessss :D

dakle tream ugrabit neki hmm teleskopić. hoce li mi neki bolji dalekozor pomoći?koliko ce dugo biti na vidiku?

Za mag. 11 bi ti trebao 4"-6" teleskop i umjereno tamno nebo.

Uummaa
16.09.2011., 20:44
Je li moguce da mjesec promijeni mjesto?

Svaku vecer mjesec se krece kad pogledam mojom desnom stranom, veceras sam se totalno iznenadila da ga nema na nebu, a on je s moje LIJEVE strane i dosta je nisko i jako svijetli.

Je li ovo moguce?

Pogledajte mjesec.

Ord Mantel
16.09.2011., 20:50
Ujutro će ti biti s desne strane. On orbitira oko Zemlje, a Zemlja rotira, ritam nije sinkroniziran, pa ti svaki dan kasnije "izlazi".
Ne kontam, to se učilo još u osnovnoj školi.

arna
16.09.2011., 20:50
Bome, da! Ja ga uvijek gledam s južne strane, a sad mi je na sjeveru. I svjetli jarko žuto. :confused:

Ord Mantel
16.09.2011., 20:53
Izgubila se orijentacija, Mjesec je sad na istoku (odakle uvijek "izlazi"), a desno dolje pored njega je Jupiter.

Uummaa
16.09.2011., 20:54
Ujutro će ti biti s desne strane. On orbitira oko Zemlje, a Zemlja rotira, ritam nije sinkroniziran, pa ti svaki dan kasnije "izlazi".
Ne kontam, to se učilo još u osnovnoj školi.

Nemam pojma sto se ucilo u osnovnoj skoli.

Ovo nikad nisam vidjela.

edoxy
16.09.2011., 20:58
Mjesec je tačno tamo gdje treba biti, i u kojem vremenu i fazi treba biti.

arna
16.09.2011., 21:07
Jučer u ovo vrijeme sam ga gledala s balkona koji je na južnoj strani, a sad ga gledam iz sobe na sjevrnoj strani stana. Tak da nije isto.

Ord Mantel
16.09.2011., 21:09
Uzmi kompas pa ćeš vidjeti da je trenutno na istoku.

arna
16.09.2011., 21:12
Pa je, na istoku je, ali sjevernije nego inače.

Ord Mantel
16.09.2011., 21:18
Ne vidim onda problem. "Izlazi" na istoku i "kreće se" prema zapadu pod kutem južnom stranom. Normalno je da je "sjevernije" kad "izlazi" i "zalazi".

edoxy
16.09.2011., 21:22
Pa je, na istoku je, ali sjevernije nego inače.

Ne znam zašto bi u Zagrebu bilo drugačije već u Mostaru. Da se Mjesec tako nepredvidivo kreće po nebu, to bi značilo da on ili Zemlja naglo mijenjaju ustaljenu kretnju, a onda bi to jako, jako osjetili.

Baphomet
16.09.2011., 21:24
Khm, nisam siguran je li ovo zezancija ali mjesec je tamo gdje treba biti. Pratim ga redovito.

Ako nije zezancija onda bolje da se ne izjašnjavam o vidiocima da ne bih pokupio karton :D

haram
16.09.2011., 21:29
Nemam pojma sto se ucilo u osnovnoj skoli.
...

... ovo je problem s većinom alternativnih teorija...

juggalo
16.09.2011., 21:39
najnovija vijest vezana za Elenin je da uopće nije ni postojao...

2010 godine Jupiter se nastavlja približavati zemlji (ali i NIbiru) no nigdje to i dalje nije spomenuto u medijima koje prati šira masa ljudi (TV, novine itd.) Prošlo je 5 godina od kako je objavljeno da je Jupiter bio najbliže zemlji, a za 5 godina se je on non stop približavao,..ali i NIBIRU. Kad su stvari izmakle kontroli vidjevši da je to običan čovjek počeo primjećivati – pojavio se naglo komet ELENIN sa kojim je odvučena pažnja od približavanja Jupitera (ali i Nibiru-a) i sa kojim je NASA muljala do prije par dana – a zatim kako ga je stvorila (fiktivno) tako ga je (fiktivno) i uništila.Pojeo vuk magare za sada.
citat s nama dragog blogera... :s
nevezano za temu, Jupiter je izgubio skoro 60 poznatih satelita...

I Nibiru i Jupiter oko sebe imaju satelite, Jupiter ih ima 5, a Nibiru 7, no kod jednog i kod drugog vidljiva su samo 4
:s

Uummaa
16.09.2011., 22:07
... ovo je problem s većinom alternativnih teorija...

Ne znam o kakvim alternativnim teorijama govoris.

Dosla sam ovdje pitati je li to cudno ili ne i nemam nikakav problem s time ako sam rekla glupost ili pokazala svoje neznanje.

Tak da otkaci do mene s ovim jeftinim forama.

haram
16.09.2011., 22:09
Ne znam o kakvim alternativnim teorijama govoris.

Dosla sam ovdje pitati je li to cudno ili ne i nemam nikakav problem s time ako sam rekla glupost ili pokazala svoje neznanje.

Tak da otkaci do mene s ovim jeftinim forama.

... naj se srdit -nije išlo tebe osobno :)

Omega Phoenix
17.09.2011., 10:03
Ne znam šta vama ne štima kod Mjeseca, čini mi se da ni vi sami ne znate. :ne zna:
Mjesec, kao i Sunce, izlazi na istoku i zalazi na zapadu. Tijekom noći mu se zbog rotacije Zemlje mijenja položaj na nebu, na početku je na istoku, nisko na nebu. Potom se penje do određene visine u smjeru juga, da bi se kasnije opet spustio nisko i na zapad.

Da, pogledao sam Mjesec i uredno se nalazi gdje i svaki put. Zato i ne kontam gdje je problem s njegovom putanjom.

A to da Mjesec svijetli žuto, jel se vi možda samo sprdate s time? Pa normalno da svijetli žuto, uvijek je i svijetlio tako. Dok je nisko na nebu, onda je bolje narančast, tako je i sa svim nebeskim tijelima. Nekad bolje vidljivo, nekad manje. Al dok je više na nebu, uvijek je žut. Možda ste vidjeli Mjesec drugačije boje nego žute (bljedunjavo žućkasta nijansa)? Čudite se ko da je to nešto novo :confused:
Kod pomrčine može biti i narančast i crvenkast, no to je druga priča.

benizg
17.09.2011., 12:58
http://www.youtube.com/watch?v=X1QHFCD36K4&feature=player_embedded

i obama čita forum

Astrobobo
17.09.2011., 13:08
A to da Mjesec svijetli žuto, jel se vi možda samo sprdate s time? Pa normalno da svijetli žuto, uvijek je i svijetlio tako.

Mjesec ne svijetli žuto. Boje koje vide su atmosferski efekt, jednako kao kad je Sunce narančasto nisko na horizontu. Kad je Mjesec visoko onda bue siv..barem meni. Inače na fotografijama Mjeseca se može umjetno povećati saturacija i onda se fino vide razlike u bojama (http://www.astrobobo.net/wordpress/wp-content/uploads/2009/11/blue_veliki.jpg), prvenstveno zbog sastava površine.

Jedino što ne razumijem je zašto o tome raspravljamo u temi o Eleninu.

Omega Phoenix
17.09.2011., 15:41
Pa ako već hoćemo biti realni, onda Mjeasec uopće ne svijetli, nego samo reflektira svjetlost.
No to nije ni bitno ovdje, mislio sam na slučaj kada ga mi promatramo golim okom sa Zemlje i jasno da atmosfera igra ulogu pri tome. Možda si mi izvuko post iz konteksta ili nisam dovoljno jasno izrekao na što mislim.
Inače jasno da stoji to što kažeš, a sad boja Mjeseca je valjda individualna stvar. Ima i plavijih i žutijih nijansa, kako kad, recimo meni je gotovo uvijek nekakva žućkasto blijede nijanse. :D

Ne spada to pod ovu temu, samo sam htio prokomentirati neka čuđenja vezano za Mjesec. Ljudi se čude da Mjesec izlazi i zalazi na čudnom mjestu kao i Sunce, a s druge strane ja ga vidim gdje sam ga vidio i prije 10 godina :ne zna:

Astrobobo
17.09.2011., 17:57
Ne spada to pod ovu temu, samo sam htio prokomentirati neka čuđenja vezano za Mjesec. Ljudi se čude da Mjesec izlazi i zalazi na čudnom mjestu kao i Sunce, a s druge strane ja ga vidim gdje sam ga vidio i prije 10 godina :ne zna:

Ma imaš pravo, ja se samo općenito čudim da ljudi ovdje pitaju o Mjesecu umjesto u nekoj temi o astronomiji.

Sargeras
17.09.2011., 18:04
Mislim da je sve ovo prenapuhano... Ljudima je dosadno čekat do 21.12.2012 pa su morali neš izmislit :zubo:

ckone
18.09.2011., 18:52
http://thetruthbehindthescenes.wordpress.com/2011/09/18/comet-elenin-and-the-sign-in-egypt-connection/

Pucko300
18.09.2011., 19:24
http://thetruthbehindthescenes.wordpress.com/2011/09/18/comet-elenin-and-the-sign-in-egypt-connection/

Čak i oni koji su iskomentirali ovu priču ispod članka, iskomentirali su je negativno. Isus pilot svemirskog broda!???

veli dobro jedan ispod:

I am tired from this idiocracy what is filling up all the sources of information! And disinformation….

RIJAMU
18.09.2011., 20:02
http://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=en&tl=hr&u=http%3A%2F%2Fchaukeedaar.wordpress.com%2F2011%2F 08%2F15%2Fzecharia-sitchin-inventing-the-nibiru-and-annunaki-lie-on-behalf-of-the-illuminati%2F&anno=2

Astrobobo
18.09.2011., 20:45
http://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=en&tl=hr&u=http%3A%2F%2Fchaukeedaar.wordpress.com%2F2011%2F 08%2F15%2Fzecharia-sitchin-inventing-the-nibiru-and-annunaki-lie-on-behalf-of-the-illuminati%2F&anno=2

Odličan tekst, hvala!

buckovic
18.09.2011., 20:58
Ma svaka strana danas ima svoju stranu istine, ovo sam očekivao da će Sitchina proglasiti iluminatom (moguće neću ulaziti, jer je njih toliko teško otkriti da bi trebalo odvojiti vremena i vremena...) - najviše odbojno...

Problem su ti potresi magnitude veće od 6 kojih ove godine (i prošle malo manje...) ima puno , puno više od prosjeka. Ovo ne naklapam nego mogu linkati analiza sa službenih američkih stranica koje mjere potrese... (world earthquake us.gov...)

Pošto nema objašnjenja za ovaj fenomen na Zemlji , ja uzimam u obzir i to debelo da se nešto događa u svemiru... Evo imamo primjer zadnjih dana da uzastopno udaraju na različitim dijelovima svijeta potresi magnitude jače od 6...

Ord Mantel
18.09.2011., 21:47
A ja opet ne kontam kakve veze potresi imaju sa Eleninom? Hajde, kad se oni pomenu u temi o Nibiruu, ali ovdje... :ne zna:

VeronikaN
18.09.2011., 23:27
Upravo sam našla da će se Elenin s naših prostora vidjeti tek od 1.10. nisko na istoku oko 05-05.10 min.
I da se konstantno raspada!

No živi bili pa vidjeli!

The White Rabbit
19.09.2011., 07:09
gdje si to pročitala? Ja ne nalazim nikakve nove info o njemu, osim uobičajene panike:kava: Ajde, neka ga vidim. Samo ne u svom dvorištu.:D

JohnDoe-25
19.09.2011., 07:32

Me too! :mig:

Dečki, 27. nije tako daleko, ali je još uvijek dovoljno vremena da riješim papire za kredit. Hoće mi tko od vas dvojice biti jamac, kredit negdje 30000 eura, za novi auto, pa da se vozim k'o gospodin ovo malo vremena? :D

edoxy
19.09.2011., 09:06
A ja opet ne kontam kakve veze potresi imaju sa Eleninom? Hajde, kad se oni pomenu u temi o Nibiruu, ali ovdje... :ne zna:
Ako se potresi i dalje nastave nesumnjivo povećavati po učestalosti i magnitudama, onda je jedna od mogućnosti zašto se to događa ta da magnetizam nepoznatog planetnog objekta narušava tektonsku stabilnost Zemlje, a ako se to i potvrdi kao istinito, onda bi Elenin mogao biti jedno od manjih tijela koji su "pratioci" planeta X. I to bi mogla biti jedna od izvjesnih veza između Elenina i, sad već možemo reći, nešto učestalih i jačih potresa na Zemlji.

Hoću samo da kažem, hipotetički, i to je moguće, a, naravno, uopšte i ne mora biti tako.

Kao što narod kaže: "živi bili pa vidjeli" :kukuc:

White Strike
19.09.2011., 12:32
OMG, koji kretenluk

Caligula Caesar
19.09.2011., 17:39
Pa ima onaj Bosanac što je napravi disertaciju o potresima i Eleninu

edoxy
19.09.2011., 20:58
OMG, koji kretenluk

Ono što sam napisao je zvanično postavljena tema ovog foruma - i predstavio sam je hipotetički, a ne u smislu tvrdnje. Ako si alergičan na ove teme, šta uopšte tražiš ovdje? Ili je dovoljno samo napisati - kretenizam - pa prestati sa svakom diskusijom.

Nekad će nešto uništiti ovaj planet, ili barem većinu ili sve ono što se nađe na njoj u datom trenutku. To se dogodilo stotine puta u 4 milijarde dugoj istoriji Zemlje. Nauka to zna. Kad će se i zašto dogoditi sljedeća mega katastrofa - to nauka ne zna. I vjerovatno će uzrok tog pomora biti nešto za što bi sada kad bi bilo predstavljeno u teorijskom smislu mnogi rekli: "auu, kretenizam!!!"

White Strike
20.09.2011., 09:40
drago mi je da su se našli prozvani, što samo potvrđuje da je bilo dovoljno napisat isto.

arna
20.09.2011., 10:56
No- no, niš još nije gotovo. Sad vele da treba oko ovog datuma pripaziti kud bu pal onaj američki satelit. I on bi mogel svakakva sranja napraviti. :503:

Mislim da se nemremo opustiti sve do dočeka 2013. godine, ako i onda...:kukuc:

White Strike
20.09.2011., 11:12
to sa elenin nema apsolutne veze... osim ako ne postoji neka teorija da se satelit ruši jer ga je zaneo vjetar od elenin-a

arna
20.09.2011., 11:21
Pa elenin ima rep, navodno otrovno plinovit...:Prd:...sve je moguće.

White Strike
20.09.2011., 13:21
:rofl:

edoxy
20.09.2011., 19:58
I sibirski MAMUT je dokolično i mirno pasao svoju travu, kad ...

haram
21.09.2011., 03:32
I sibirski MAMUT je dokolično i mirno pasao svoju travu, kad ...

... :zadržavadah: da ?

Scythe
21.09.2011., 06:38
... :zadržavadah: da ?

Mu je komet Elenin sa svih svojih 472 komada pao na glavu :504:

myforex
21.09.2011., 07:06
Talibani hakirali web stranicu Igora Kostelca.:confused:

myforex
21.09.2011., 07:08
Ili je on sami sebi hakirao. :) :confused:

The White Rabbit
21.09.2011., 07:48
Talibani hakirali web stranicu Igora Kostelca.:confused:

talibani kažeš. Nećemo valjda nasjesti anunnakijevskim smicalicama:o
http://www.4smileys.com/smileys/scifi-fantasy-smileys/alien_043.gif

arna
21.09.2011., 10:41
Bome, nije smicalica da se u petak očekuje pad onog američkog satelita, i to, kak su rekli, negdje nad Evropom. :eek:
Jes da će nešto od njega izgoriti ulaskom u atmosferu, ali predviđaju nekoliko većih dijelova ( sto kila) koji će se ipak negdje prizemljiti. Vele da je do sada samo jedna krava stradala od pada svemirskog smeća, no ak ovo grune na naseljeno mjesto moglo bi biti sranja. :ne zna:

edoxy
21.09.2011., 10:45
Mu je komet Elenin sa svih svojih 472 komada pao na glavu :504:

Ne znam šta je tada prije 15.000 godina gotovo u nekolike sekunde drastično promijenilo klimatske uslove na Zemlji, ali znam da su tom famoznom mamutu dali ime Berezovka. A to da li će se ponovo dogoditi slična katastrofa za Zemljine stanovnike, izlišno je pitanje, samo možemo naglabati gdje, kako i kada. Katastrofa je izvjesna, sudionici u njoj, naravno, nisu. Ko će biti glavni glumac u toj velikoj predstavi: Elenin, Nibiru ili nešto posve drugo, što bi sada zvučalo apsurdno, smiješno, glupo ili neprihvatljivo, sa stajališta kosmičkog dimenzioniranja, potpuno je nebitno.

haram
21.09.2011., 10:57
Bome, nije smicalica da se u petak očekuje pad onog američkog satelita, i to, kak su rekli, negdje nad Evropom. :eek:
Jes da će nešto od njega izgoriti ulaskom u atmosferu, ali predviđaju nekoliko većih dijelova ( sto kila) koji će se ipak negdje prizemljiti. Vele da je do sada samo jedna krava stradala od pada svemirskog smeća, no ak ovo grune na naseljeno mjesto moglo bi biti sranja. :ne zna:

... isto tak je i Skylab opal, ak me DDR memorija služi... pa ?

haram
21.09.2011., 11:03
Ne znam šta je tada prije 15.000 godina gotovo u nekolike sekunde drastično promijenilo klimatske uslove na Zemlji, ali znam da su tom famoznom mamutu dali ime Berezovka. A to da li će se ponovo dogoditi slična katastrofa za Zemljine stanovnike, izlišno je pitanje, samo možemo naglabati gdje, kako i kada. Katastrofa je izvjesna, sudionici u njoj, naravno, nisu. Ko će biti glavni glumac u toj velikoj predstavi: Elenin, Nibiru ili nešto posve drugo, što bi sada zvučalo apsurdno, smiješno, glupo ili neprihvatljivo, sa stajališta kosmičkog dimenzioniranja, potpuno je nebitno.

... to ti baš i nije točno, osim po fanovima onog neznamkakosezvaofilma i lumenima a´la I.K. ...

ako malo potražiš relevantnije izvore o izumiranju mamuta, i sam ćeš se razuvjeriti...

Scythe
21.09.2011., 11:08

Mamuti su već objašnjeni više puta, i zašto i kako. Pročitaj temu iz početka (ili možda Nibiru temu). Stalno se mora jedno te isto objašnjavati.

Ace Ventura
21.09.2011., 12:15
Mamuti su već objašnjeni više puta, i zašto i kako.

Na mamute je utjecao Jupiter, a zaslijepio ih je Lens Flare.

edoxy
21.09.2011., 13:08
Mamuti su već objašnjeni više puta, i zašto i kako. Pročitaj temu iz početka (ili možda Nibiru temu). Stalno se mora jedno te isto objašnjavati.

Stvarno ste, zaista ste. Slijepci pored očiju. Mainstream nauka već odavno razglaba o tomu kako je najvjerovatnije iznenadna katastrofa mega razmjera uzrokovala masovno izumiranje tih životinja. Ne znam otkud tolika energija za pobijanje sad već više-manje prihvaćenih teza u svijetu nauke. Ako nije dovoljno navest cu i linkove sa Nacional Geografije. Sad nemam kad traziti. Jeste van teme, ali u opštem kontekstu neprihvatanja očitih činjenica, dobro će doći.
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:7UL6r-04Yg0J:www.skole.hr/ucenici/os_nizi%3Fnews_id%3D504+hrana+u+stomaku+sibirskog+ mamuta&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=ba

arna
21.09.2011., 15:02
... isto tak je i Skylab opal, ak me DDR memorija služi... pa ?

A ništ, obzirom da mi ni nismo još u Evropi, računam da bu tu informaciju uvažilo i to padajuće gvožđe. :kokice:

Čovječe, kak si ti tak neustrašiv, a čak su se i stari Gali bojali samo toga da im nebo ne padne na glavu....:eek:

Pucko300
21.09.2011., 16:18
Inače, ako se ne varam, pisalo je da će 23. 09. ponovno biti vidljiv komet elenin sa Sohoa ili Sterea, ne mogu se sjetiti, i to ukoliko se ne dezintegrira.

Danas je 21. Jedva čekam 23. pa da vidimo je li što od njega ostalo. Koincidencija je da nam NASA javlja da će upravo toga dana pasti satelit na zemlju. Hmmmm :rolleyes:

heziod
22.09.2011., 06:40

pa ono,objašnjeni jesu....al da je donesen konačan nedvojben zaključak,e s tim se nebih baš složio....osim ako je netko od vas otkrio nešto što još nitko nezna o mamutima i načinu na koji su izumrli,onda zaslužujete nagradu i svjetsku slavu......ipak ima više teorija,a ni jedna nije nedvojbeno dokazana......jedno je kad racionalno razmišljaš,a drugo kad ko ofca bezrezervno prihvatiš sve kaj čuješ od "frikova" il sve kaj piše u "udžbenicima".o izumiranju mamuta se jos nezna dovoljno da bi se mogao donijeti konačan zaključak,imaš brdo teorija i svaka ima jednake šanse da je točna i ispravna.Zasad.

Danas je 21. Jedva čekam 23. pa da vidimo je li što od njega ostalo. Koincidencija je da nam NASA javlja da će upravo toga dana pasti satelit na zemlju. Hmmmm :rolleyes:

puka slučajnost usudio bih se reći :kava:
a i svejedno je dal je to elenin il satelit,na isto ti dođe kaj ne :) (al satelit je,nemojte sad samo počet iznosti teorije da je to elenin il slično.nije.)
btw,koliko je vas gledalo svemirske kauboje?daj zamisli da u stvari taj satelit nosi neke nuklearne glave il slično,a ovi nam naravno neće rec,al bi bilo veselja da rokne,hehe :503:
ne,sad za istač,elenin se najvjerojatnije raspao,ostali su kmadici od njega,a satelit ce gotovo zasigurno past u neko more,male su šanse da padne na kopno,i ktome na neko naseljeno područje.zbilja male.

haram
22.09.2011., 08:28
pa ono,objašnjeni jesu....al da je donesen konačan nedvojben zaključak,e s tim se nebih baš složio....osim ako je netko od vas otkrio nešto što još nitko nezna o mamutima i načinu na koji su izumrli,onda zaslužujete nagradu i svjetsku slavu......ipak ima više teorija,a ni jedna nije nedvojbeno dokazana......jedno je kad racionalno razmišljaš,a drugo kad ko ofca bezrezervno prihvatiš sve kaj čuješ od "frikova" il sve kaj piše u "udžbenicima".o izumiranju mamuta se jos nezna dovoljno da bi se mogao donijeti konačan zaključak,imaš brdo teorija i svaka ima jednake šanse da je točna i ispravna.Zasad.

Ali nema ni jedna ozbiljna teorija koja govori o praktično trenutnom smrzavanju kao uzroku izumiranja megafaune (naravno da će se na -40C tijelo bez neprestanog unutarnjeg oslobađanja topline vrlo brzo zamrznuti). To je krivo intepretirani podatak o ostacima neprobavljene hrane u želucima pojedinih nalaza (među kojima, usput rečeno, postoji razmak i po nekoliko desetaka tisuća godina), i ta teorija je viđena jedino u filmovima katastrofe. To je npr. kao da netko vidi fosil ihtiosaura sa detaljima njegovog zadnjeg obroka u želucu, pa zaključi kako je uzrok izumiranja svih ihtiosaura bio trenutno okamenjivanje - pa dalje razvije neznam kakve nebulozne "teorije"...

Moja poanta je bila da se ljudi trebaju informirati na relevantnim znanstvenim stranicama, umjesto što barataju krivim podacima u uvjerenju da su pravi, i onda im cijeli sistem zaključaka ode u bananu...

... a da još malo silujem temu s mamutima : simptomatično je da su se najduže održali na mjestima do kojih su ljudi najkasnije stigli...

A ništ, obzirom da mi ni nismo još u Evropi, računam da bu tu informaciju uvažilo i to padajuće gvožđe. :kokice:

:lol: ovo ti je dobro...

Čovječe, kak si ti tak neustrašiv, a čak su se i stari Gali bojali samo toga da im nebo ne padne na glavu....:eek:

... pa bojim se ja koječega, samo strah ipak treba biti zasnovan na nekoj realnoj opasnosti, a ne na fantazijama proizašlim iz nečijeg neznanja...

udari većih ili manjih kometa ili asteroida nisu ništa neobično ni novo za naš planet, ali nećemo sad svako takvo uočeno tijelo bez osnove prozivati nositeljem katastrofe, samo zato jer se nekom tako prisnilo... treba u prvom redu prikupiti i logički obraditi neke podatke, a ne odmah trućati neosnovano i držati se toga pod svaku cijenu i razumu usprkos...

pardon na popovanju :zubo:

edoxy
22.09.2011., 08:51
Navod iz pomenutog linka čiji sadržaj očito nije pročitan do kraja. Tekst nije izvađen iz konteksta, već je takav kakav jeste:

"Jedini način da je tako velik broj mamuta mogao uginuti i trenutačno se zamrznuti baš u samom trenutku smrti jer neka velika katastrofa koja je izmijenila klimu u roku od nekoliko dana ili čak sati. Samo su se na takav način ta bića što su se hranila na bogatim travnatim i cvjetnim livadama mogla naglo smrznuti i uginuti. O takvim velikim svjetskim katastrofama postoje mnoge priče, o uzrocima kojih postoje razna nagađanja.
Možda je jedna takva kataklizma prouzročena prolazom i udarom kometa ili kojeg drugog čvršćeg nebeskog tijela, pomaknula svijet od njegove osi. To bi izazvalo oluje i potrese niz godina, pomaknulo tople zone u arktičkim predjelima i izmijenilo položaj polova. Zato, ako je Sibir u vrijeme kad su mamuti doživjeli svoj najveći razvitak imao blagu klimu (poput Europe danas), pa se ona iznenada naglo izmijenila, mamuti su vjerojatno bili uhvaćeni u ledenu stupicu."

Dalje, link je dio informativnog sistema hrvatskih osnovnih i srednjih škola, dakle, potpuno zvaničan, relevantan, naučan - uzmite kako hoćete. O tome zvanično uče djeca u svojim školama. Kud bi više?

I ponavljam, gore navedena teorija samo je jedna od teorija koja itekako igra svoju ulogu u mainstream ozračju. Ali o njoj se itekako raspravlja i vrlo ozbiljno je se uzima u obzir.

haram
22.09.2011., 09:13
Navod iz pomenutog linka čiji sadržaj očito nije pročitan do kraja. Tekst nije izvađen iz konteksta, već je takav kakav jeste:

"Jedini način da je tako velik broj mamuta mogao uginuti i trenutačno se zamrznuti baš u samom trenutku smrti jer neka velika katastrofa koja je izmijenila klimu u roku od nekoliko dana ili čak sati. Samo su se na takav način ta bića što su se hranila na bogatim travnatim i cvjetnim livadama mogla naglo smrznuti i uginuti. O takvim velikim svjetskim katastrofama postoje mnoge priče, o uzrocima kojih postoje razna nagađanja.
Možda je jedna takva kataklizma prouzročena prolazom i udarom kometa ili kojeg drugog čvršćeg nebeskog tijela, pomaknula svijet od njegove osi. To bi izazvalo oluje i potrese niz godina, pomaknulo tople zone u arktičkim predjelima i izmijenilo položaj polova. Zato, ako je Sibir u vrijeme kad su mamuti doživjeli svoj najveći razvitak imao blagu klimu (poput Europe danas), pa se ona iznenada naglo izmijenila, mamuti su vjerojatno bili uhvaćeni u ledenu stupicu."

Dalje, link je dio informativnog sistema hrvatskih osnovnih i srednjih škola, dakle, potpuno zvaničan, relevantan, naučan - uzmite kako hoćete. O tome zvanično uče djeca u svojim školama. Kud bi više?

I ponavljam, gore navedena teorija samo je jedna od teorija koja itekako igra svoju ulogu u mainstream ozračju. Ali o njoj se itekako raspravlja i vrlo ozbiljno je se uzima u obzir.

1.) nigdje ne vidim link :ne zna:

2.) ako tako djecu uče - krivo ih uče

3.) tko točno o toj teoriji raspravlja i ozbiljno ju uzima u obzir ? Daj neke znanstvene studije - samo nemoj spomenuti izvjesnog I.K., Denikena, Šitkina i slično društvo...

4.) planet Zemlja nije ping-pong loptica da mijenja os na svakom povjetarcu

heziod
22.09.2011., 09:22
Ali nema ni jedna ozbiljna teorija koja govori o praktično trenutnom smrzavanju kao uzroku izumiranja megafaune (naravno da će se na -40C tijelo bez neprestanog unutarnjeg oslobađanja topline vrlo brzo zamrznuti). To je krivo intepretirani podatak o ostacima neprobavljene hrane u želucima pojedinih nalaza (među kojima, usput rečeno, postoji razmak i po nekoliko desetaka tisuća godina), i ta teorija je viđena jedino u filmovima katastrofe. To je npr. kao da netko vidi fosil ihtiosaura sa detaljima njegovog zadnjeg obroka u želucu, pa zaključi kako je uzrok izumiranja svih ihtiosaura bio trenutno okamenjivanje - pa dalje razvije neznam kakve nebulozne "teorije"...
pa nema,da,to i govorim...i ne,ja ne zastupam teoriju o "trenutnom smrzavanju" zbog nekog katastrofičnog događaja,samo govorim da jos uvijek nemozemo sa 100% sigurnoscu tvrditi kako su izumrli.ima vise sluzbenih teorija,pa kako kome odgovara

Moja poanta je bila da se ljudi trebaju informirati na relevantnim znanstvenim stranicama, umjesto što barataju krivim podacima u uvjerenju da su pravi, i onda im cijeli sistem zaključaka ode u bananu...
slažem se :top:

... a da još malo silujem temu s mamutima : simptomatično je da su se najduže održali na mjestima do kojih su ljudi najkasnije stigli...
jbg,ipak smo mi najdominantnija vrsta na planeti koja voli papati meseko :)

edoxy
22.09.2011., 09:27

3.) tko točno o toj teoriji raspravlja i ozbiljno ju uzima u obzir ? - samo nemoj spomenuti izvjesnog I.K., Denikena, Šitkina i slično društvo...

1. Portal je www.skole.hr
Pokrovitelj portala je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta republike Hrvatske. Link sa tebi spornim tekstom iz portala je http://www.skole.hr/ucenici/os_nizi?news_id=504

2. Ok. Prijavi se sa "jedinom ispravnom" teorijom, 100% dokazanom pa prosvjetli hrvatski obrazovni sistem, zašto ne i svjetski.

3. Pomenuti tekst je napisao prof. Robert Majetić, član Hrvatske akademske i istraživačke mreže.

Ponavljam, da ne bi bilo zabune, teorija o trenutnom smrzavanju mamuta usljed naglog zahlađenja uzrokovanog isto tako naglom promjenom klime jedna je od mnogih ravnopravnih. Možda nekad neko nedvojbeno dokaže da je to uistinu bilo tako ili da nije bilo tako.

heziod
22.09.2011., 09:28
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:7UL6r-04Yg0J:www.skole.hr/ucenici/os_nizi%3Fnews_id%3D504+hrana+u+stomaku+sibirskog+ mamuta&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=ba eto link :p

nebi bilo jedino kaj ih krivo uče :kava:

3.) tko točno o toj teoriji raspravlja i ozbiljno ju uzima u obzir ? - samo nemoj spomenuti izvjesnog I.K., Denikena, Šitkina i slično društvo...
nope,ekipa koja sastavlja udžbenike...piše lijepo;razredna nastava:Mamuti

4.) planet Zemlja nije ping-pong loptica da mijenja os na svakom povjetarcu

da,nije...Zemlja nije dovoljno okrugla da bude ko ping pong loptica heh :p

edoxy
22.09.2011., 09:38
Uostalom, sve je moguće, a ja vjerujem samo Bud Spancerskom.

Živio Bud!!! :-)

haram
22.09.2011., 10:22
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:7UL6r-04Yg0J:www.skole.hr/ucenici/os_nizi%3Fnews_id%3D504+hrana+u+stomaku+sibirskog+ mamuta&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=ba eto link :p

... ovo kao da je sastavak Malog Ivice iz 5b...

nope,ekipa koja sastavlja udžbenike...piše lijepo;razredna nastava:Mamuti

... e ovo je prava katastrofa ! :facepalm: Onaj/oni koji su to pisali nemaju pojma o mnogočemu...

da,nije...Zemlja nije dovoljno okrugla da bude ko ping pong loptica heh :p

... ne znam točne kalkulacije (Astobobo će možda znati), ali udar tijela mase kometa ili asteroida ne može tek tako izazvati promjenu planetarne osi - planet je milionima puta masivnije tijelo... da bi se to dogodilo, komet/asteroid morao bi imati ogromnu relativnu brzinu/kinetičku energiju (koliko je i to moguće?), i onda bi takav udar ostavio nesumnjive geološke tragove, a promjena klime bi bila samo blaži efekat u usporedbi sa aktualnim nuspojavama (pucanje i taljenje planetarne kore, izbijanje magme, uragani, cunamiji, potresi, otrovni plinovi...)
uglavnom, da se to dogodilo - danas mi ne bi ovdje pisali po forumu...

onda, i ako je došlo do promjene zemljine osi -što i kada bi ju vratilo nazad (očito da više nismo u ledenom dobu) ?

a i fizikalno je prilično nemoguće da dođe do takvog naglog atmosferskog pada temperature (koliko se temperatura spusti noću ?)

RS 2000
22.09.2011., 10:40
Pa neko je bio stavio filmić sa ruskim znanstvenicima gdje se baš to objašnjava za mamuta... Onaj mali mamut što su ga našli čitavog smrznutog sa neprobavljnom travom u želucu... Oni su rekli da mamutu treba 30-ak min ako se ne varam da probavi travu,a ova je bila još neprobavljena... Teorija je bila (sad ću ja to po seljački) da se atmosfera probila na jednom mjestu i da pošto je temperatura u svemiru -300celz da je to trnutno smrznulo mamute:ne zna::ne zna:
Nemojte me sad uzimat za svaku riječ,ali ja sam to objasnio po svome kako sam skužio:mig:

haram
22.09.2011., 10:41
Ponavljam, da ne bi bilo zabune, teorija o trenutnom smrzavanju mamuta usljed naglog zahlađenja uzrokovanog isto tako naglom promjenom klime jedna je od mnogih ravnopravnih. Možda nekad neko nedvojbeno dokaže da je to uistinu bilo tako ili da nije bilo tako.

... već je neko nedvojbeno dokazao da nije bilo tako... potražit ću linkove, koje sam već i prije stavljao...

2. Ok. Prijavi se sa "jedinom ispravnom" teorijom, 100% dokazanom pa prosvjetli hrvatski obrazovni sistem, zašto ne i svjetski.

moja malenkost se samo informira na originalnim paleontološkim sajtovima -što bih svakome preporučio...

Pa neko je bio stavio filmić sa ruskim znanstvenicima gdje se baš to objašnjava za mamuta... Onaj mali mamut što su ga našli čitavog smrznutog sa neprobavljnom travom u želucu... Oni su rekli da mamutu treba 30-ak min ako se ne varam da probavi travu,a ova je bila još neprobavljena... Teorija je bila (sad ću ja to po seljački) da se atmosfera probila na jednom mjestu i da pošto je temperatura u svemiru -300celz da je to trnutno smrznulo mamute:ne zna::ne zna:
Nemojte me sad uzimat za svaku riječ,ali ja sam to objasnio po svome kako sam skužio:mig:

... po varijanti naših vrlih akademika, trenutno smrzavanje je uzrokovano promjenom zemljine osi... a što bi to moglo uzrokovati probijanje atmosfere (dakle vakuumske rupe u kilometrima zračnih slojeva), i koliko dugo bi one mogle postojati (ne valjda za vrijeme čitavog ledenog doba) ?

... temperatura u svemiru (-273C je apsolutna nula) je onolika kolika je temperatura čestica (ili tijela) koje se tamo nalaze i koje primaju neko zračenje sunca...

RS 2000
22.09.2011., 10:59
Pa nisam ni reko da su postojale tijekom čitavog ledenog doba,nego da se atmosfera na jednom mjestu otvorila i da je ta temperatura od -273 ušla i trenutno zamrznula mamute,ne baš istu sekundu,ali velim rekli su da mamutu treba 30min da probavi travu,a ovaj još nije ni probavio travu...Znači unutar pola sata... Mislim zanimljivo je kako je ostao smrznut sa neprobavljenom travom u želucu i to u savršenom stanju... :ne zna:

Scythe
22.09.2011., 11:23
A recimo da je mali mamut propao u ledeno jezero i smrznuo se u roku tih 30 min, zdrava seljačka logika npr. Ili je ipak vjerojatnije da se vakum (ničim izazvan) probio kroz slojeve atmosfere i pogodio jadnog malog mamuta?

buckovic
22.09.2011., 11:59
A recimo da je mali mamut propao u ledeno jezero i smrznuo se u roku tih 30 min, zdrava seljačka logika npr. Ili je ipak vjerojatnije da se vakum (ničim izazvan) probio kroz slojeve atmosfere i pogodio jadnog malog mamuta?

Da li ti to stvarno govoriš ili se zezaš, ako stvarno govoriš onda nemam riječi...:504:

haram
22.09.2011., 12:05
... trenutno nemam više snage, stoga :
http://www.talkorigins.org/faqs/mammoths.html
http://www.answersingenesis.org/articles/fit/mammoth-carcasses-siberia
http://www.answersingenesis.org/articles/fit/siberian-mammoths-frozen
http://www.answersingenesis.org/articles/fit/extinction-woolly-mammoth

edoxy
22.09.2011., 14:29
... trenutno nemam više snage, stoga :
http://www.talkorigins.org/faqs/mammoths.html
http://www.answersingenesis.org/articles/fit/mammoth-carcasses-siberia
http://www.answersingenesis.org/articles/fit/siberian-mammoths-frozen
http://www.answersingenesis.org/articles/fit/extinction-woolly-mammoth

Teorije, i ne jedine kojima se operira u naučnom svijetu. Sad nemam vremena, ali poslije cu postaviti i linkove sa Nacionalne Geografije, jer sam bas u jednoj njihovoj vrlo interesantnoj emisiji prvi put čuo za teoriju trenutnog smrzavanja. I, da, Hrvatska treba mnogo da brine, jer njeno Ministarstvo obrazovanja, kulture i sporta, prema onom što ovdje mogu pročitati, vode jako neobrazovani diletanti, kao i cjelokupan obrazovni sistem. Ne piše vam se dobro.

0merta
22.09.2011., 14:42
Evo još malo čike Von Heltona: http://www.youtube.com/watch?v=V-LdMFHafNQ uh šta je ljut :rofl:

Pacifista
22.09.2011., 15:49
Da malo dodam ulja na vatru, na rogovima bivola i divljih goveda
koi su nađeni na aljasci i u istočnom sibiru nađeni su usječeni komadiči metala. nekoliko takvih rogova se pristojno može pogledat u muzejima
na aljasci i u rusiji.
Jedan podatak, te vrste goveda su izumrle u isto vrjeme kada i mamuti.
još jedan podatak o mamutima, Na aljasci i u sibiru, goniči saonica su znali meso mamuta davat psima.
Što se neprobavljene trave u mamutskim želudcima tiče, i ja sam čitao o tome, al nije toliki bauk to što se mamut tako brzo smrznuo nego to što trava koju su jadni mamuti pasli ne raste uopče u tom djelu sibira več koih 1000kilometara južnije :D
Postoi samo jedan logički zaključak : Sibir je u vrjeme smrti dotičnog mamuta imao puno blažu klimu, ako je imao blažu klimu onda sjeverni pol nije moga bit tamo gdje je sada.
Zaključak je da je zemlju pogodila katastrofa koja je uzrokovala pomicanje polova ili zemljine kore, kako god hočete.
A sada što je to uzrokovalo dogovorite se među sobom:kava:

juggalo
22.09.2011., 17:32
Teorije, i ne jedine kojima se operira u naučnom svijetu. Sad nemam vremena, ali poslije cu postaviti i linkove sa Nacionalne Geografije, jer sam bas u jednoj njihovoj vrlo interesantnoj emisiji prvi put čuo za teoriju trenutnog smrzavanja. I, da, Hrvatska treba mnogo da brine, jer njeno Ministarstvo obrazovanja, kulture i sporta, prema onom što ovdje mogu pročitati, vode jako neobrazovani diletanti, kao i cjelokupan obrazovni sistem. Ne piše vam se dobro.

ovo:
2001: http://news.nationalgeographic.com/news/2001/11/1112_overkill.html
2006: http://news.nationalgeographic.com/news/2006/05/ice-age.html
2008: http://news.nationalgeographic.com/news/2008/04/080401-mammoth-extinction.html

:ne zna:

crazyGauss
22.09.2011., 17:34
hehe, ajmo sad, dosta pricica za malu djecu...
karte na stol!
ko misli da smo u ponediljak peceni ko mamuti, a ko ne? tako da u utorak imamo koga ismijavati citat kako se migolje s nekim poluobjasnjenjima.
"ma nije to bas tako, nije isto elenin, nibiru ono... masoni... nostradamus... reptili, znas ja ono ti si ogranicen... dogme i to... znas gravitacija, homeopatija... lazu nam..."
ja mislim da mene niko nece naci za 10k godina sa neprobavljenom travom u ustima :D

bashd
22.09.2011., 18:43
To je čista izmišljotina, u ponedjeljak se ništa neće dogoditi.

Za utorak i nisam tako siguran :D

Astrobobo
22.09.2011., 19:11
Pa nisam ni reko da su postojale tijekom čitavog ledenog doba,nego da se atmosfera na jednom mjestu otvorila i da je ta temperatura od -273 ušla i trenutno zamrznula mamute,

Ovo je sjajno, ovo moram zapisati :lol: atmosfera se otvorila :mikroval:

martin polo
22.09.2011., 19:13
hehe, ajmo sad, dosta pricica za malu djecu...
karte na stol!
ko misli da smo u ponediljak peceni ko mamuti, a ko ne? tako da u utorak imamo koga ismijavati citat kako se migolje s nekim poluobjasnjenjima.
"ma nije to bas tako, nije isto elenin, nibiru ono... masoni... nostradamus... reptili, znas ja ono ti si ogranicen... dogme i to... znas gravitacija, homeopatija... lazu nam..."
ja mislim da mene niko nece naci za 10k godina sa neprobavljenom travom u ustima :D

Nista u ponedjeljak i isto tako niti u utorak.. .:) do not worry guys!

deki00
22.09.2011., 19:28
Ovo je sjajno, ovo moram zapisati :lol: atmosfera se otvorila :mikroval:
:D ma gledo sam i ja tu emisiju, kao stvorio se tako velik i snažan uragan, da se u njegovom središtu atmosfera isisala, tak neš! Ima taj događaj i u onom filmu DAN POSLIJE SUTRA:)

Astrobobo
22.09.2011., 19:35
:D ma gledo sam i ja tu emisiju, kao stvorio se tako velik i snažan uragan, da se u njegovom središtu atmosfera isisala, tak neš! Ima taj događaj i u onom filmu DAN POSLIJE SUTRA:)

Isisala se atmosfera u središtu uragana (projera koliko 1-2km?) i smrznula mamute??? Gooba. Pa u ameriki bi sve trebalo vrvit smrznutim big macovima, samo dođeš i pokupiš, bilo koji dan jer su - smrznuti!

arna
22.09.2011., 19:46
Nista u ponedjeljak i isto tako niti u utorak.. .:) do not worry guys!

Mda, ali zato sutra! :kava:
Ostaci onog hebenog satelita kaj su mu dali premalo goriva pa sad ne znaju gde bu ateriral. :503:

Kerefek76
22.09.2011., 20:57
Isisala se atmosfera u središtu uragana (projera koliko 1-2km?) i smrznula mamute??? Gooba. Pa u ameriki bi sve trebalo vrvit smrznutim big macovima, samo dođeš i pokupiš, bilo koji dan jer su - smrznuti!

Ne zazivaj nesreću. Nikad nisi doživio pravi uragan, tsunami ili vulkan na svojoj koži pa ne pričaj gluposti. Kakao bi u gaće da si blizu recimo vulkana Tambore koji ponovo oživljava. imaš sreće što živiš kao i ja u Hrvatskoj pa ne znamo za sranja koja mogu izazvati uragan Katrina, vulkan Tambora ili japanski tsunami.

arna
22.09.2011., 21:02
Je, čovječe, sad tajfun roke usmrtio dosta japanaca :eek:
Baš imamo sreću gdje živimo, barem što se tiče tih prirodnih nepogoda.

haram
22.09.2011., 21:39
Ne zazivaj nesreću. Nikad nisi doživio pravi uragan, tsunami ili vulkan na svojoj koži pa ne pričaj gluposti. Kakao bi u gaće da si blizu recimo vulkana Tambore koji ponovo oživljava. imaš sreće što živiš kao i ja u Hrvatskoj pa ne znamo za sranja koja mogu izazvati uragan Katrina, vulkan Tambora ili japanski tsunami.

... i koja od navedenih pojava (ili nekih drugih) izaziva gotovo trenutni pad površinske temperature na -150C ? Tko priča gluposti, kao i obično ?

@edoxy, pročitaj barem odjeljak pod naslovom How are the stomach contents explained? (http://creation.com/the-extinction-of-the-woolly-mammoth-was-it-a-quick-freeze)

... usput rečeno, tzv. Beresovka mamut koji je izložen u muzeju je rekonstruirani primjerak - pravi nalaz je bio u stanju daleko od idealno očuvanog...

...
Postoi samo jedan logički zaključak : Sibir je u vrjeme smrti dotičnog mamuta imao puno blažu klimu, ako je imao blažu klimu onda sjeverni pol nije moga bit tamo gdje je sada.
Zaključak je da je zemlju pogodila katastrofa koja je uzrokovala pomicanje polova ili zemljine kore, kako god hočete.
A sada što je to uzrokovalo dogovorite se među sobom:kava:

... ne valja ti zaključak - promjene klime mogu imati gomilu raznih uzroka, a da je nekim čudom došlo do pomicanja polova (vjerojatno misliš na pomicanje planetarne osi) ili zemljine kore u tako relativno nedavnoj prošlosti, prvi bi to znali geolozi... inače, Antarktik npr. je više puta mijenjao klimu zbog svog vrludanja po Zemljinoj kori, ali to su procesi koji traju milionima godina, a ne sekundama...

The White Rabbit
22.09.2011., 22:06
http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/sheep3-smiley.gif?1292867671
kakvi sad mamuti. alo. Hoću vidjet svježe kometove slije. đe su đe?http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/swear2-smiley.gif?1292867684 Poravnavamo se, a ovi studiraju mamute.:503:

haram
22.09.2011., 22:11
kakvi sad mamuti. alo. Hoću vidjet svježe kometove slije. đe su đe?http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/swear2-smiley.gif?1292867684 Poravnavamo se, a ovi studiraju mamute.:503:

:cerek:
... pa sve je počelo od katastrofičkih najava navodnih posljedica navodnog udara kometa Elenin o Zemlju... :ne zna:

Ord Mantel
22.09.2011., 22:20
Koliko vidim, sa SOHO-a se još ne primjećuje. Treba čekati do sutra, ako je išta ostalo od njega.

Kerefek76
22.09.2011., 22:29
@Astrobobo, Haram, Ord Mantel
Evo vam vaši poznatih fizikalnih zakona i uvjeravanja da se sve zna:
http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it/revolucija-znanstvenici-otkrili-cestice-brze-od-svjetlosti.html

Sad samo recite da je to glupost i da je to normalno i da je do toga trebalo doći. Još jučer bi se smijali da je netko rekao da se može putovati brže od svjetlosti. Smijat ćete se i dalje jer ćete tvrditi da su to samo neke male čestice i da ne vrijedi za moguće svemirske brodove.

A svima koji čitate ovu temu... znanost o svemiru ne zna ništa! Jedno veliko ogromno ništa! I sve što vam kažu za komete, planete, zvijezde i big bang je samo teorija i nagađanje. I onda dođe neko novo otkriće koje sve preokrene naglavačke, poput gore navedenog.

Ovo je samo potvrda o onome što pričam na temi Nibiru i Elenin a to je da je sve moguće.

Ord Mantel
22.09.2011., 22:31
Što je reć', sad se vjeruje službenim podacima? :D Ovo je još veća revolucija od ovog otkrića.

Kerefek76
22.09.2011., 22:33
Što je reć', sad se vjeruje službenim podacima? :D Ovo je još veća revolucija od ovog otkrića.

Znao sam da će se netko početi sarkastično izvrdavati.
A jučer bi mi još priačo da je to ne moguće jer eto tako knjige kažu.

još izvora:
http://www.telegraph.co.uk/science/8782895/CERN-scientists-break-the-speed-of-light.html

Ord Mantel
22.09.2011., 22:37
Ma ne, idem logikom alternativaca. Sad se vjeruje službenim podacima i znanstvenicima, a u većini stvari ne. To se zove selektivno prihvaćanje podataka bez pokrića.
Što se mene tiče, ovo je sjajno otkriće (ako ga potvrde), ali na tome znanost i počiva, na otkrivanju novih stvari.

Kerefek76
22.09.2011., 22:50
Ma ne, idem logikom alternativaca. Sad se vjeruje službenim podacima i znanstvenicima, a u većini stvari ne. To se zove selektivno prihvaćanje podataka bez pokrića.
Što se mene tiče, ovo je sjajno otkriće (ako ga potvrde), ali na tome znanost i počiva, na otkrivanju novih stvari.

Gledaj, to otkriće dokazuje ono što ja uvijek svima tvrdim a to je da je današnja znanost toliko zatvorena da je postala dogmatska kao i crkva na primjer. Ovo otkriće je došlo sasvim slučajno u procesu traženja bozona. Dakle nitko nije uložio niti dolara da bi tražio čestice brže od svjetlosti već je ovo otkriće nusprodukt drugih eksperimenata. Cijelo vrijeme tvrdim da službena znanost onemogućuje traženje novih, fundamentalno drugačijih stvari jer se svaka drugačija ideja sječe odmah u korijenu. Jako mi je drago da se došlo do ovog otkrića jer će to uzdrmati same temelje moderne fizike ali mi je u isto vrijeme jako žalosno da se do tako važnog otkrića došlo sasvim slučajno kao i do svih ostalih najvažnijih otkirća u povijesti. To dokazuje da su ljudi vrlo zatvorena bića koja ne vole stvari izvan njihovog "poznatog svemira".

Ord Mantel
22.09.2011., 22:57
Vidiš, ja opet mislim, da je znanost dogmatska sakrili bi ovo otkriće i mirno more. Ali oni su ga objavili i bez službene potvrde. Isti slučaj, neki dan, i sa otkrićem zvijezde u dijelu svemira u kojem po njima ne bi smjela postojati. Znači, otkrivaju i objavljuju stvari koje ruše njihove zaključke. To ipak nešto govori.

White Strike
23.09.2011., 11:24
pošto sam totalni amater u vezi svega ovog molio bih da ako mi moze astrobobo i neko cije mišljenje se cijeni ovdje kao normalno da mi da link za pogledat to "čudovište" kao što je nedavno bio link pa je elenin izaso iz "range"-a.sa uputama... hvala

schnitzl
23.09.2011., 11:44
pošto sam totalni amater u vezi svega ovog molio bih da ako mi moze astrobobo i neko cije mišljenje se cijeni ovdje kao normalno da mi da link za pogledat to "čudovište" kao što je nedavno bio link pa je elenin izaso iz "range"-a.sa uputama... hvala

http://sohodata.nascom.nasa.gov/cgi-bin/soho_movie_theater

Stavi na Lasco C3 i upiši datum u obliku YYYYMMDD.

Međutim....pitanje je dali će se vidjeti išta...

http://spaceobs.org/en/2011/09/22/will-we-see-a-comet-elenin-on-soho-images/

Uf...snimke su ko lightshow

crazyGauss
23.09.2011., 12:10
Gledaj, to otkriće dokazuje ono što ja uvijek svima tvrdim a to je da je današnja znanost toliko zatvorena da je postala dogmatska kao i crkva na primjer. Ovo otkriće je došlo sasvim slučajno u procesu traženja bozona. Dakle nitko nije uložio niti dolara da bi tražio čestice brže od svjetlosti već je ovo otkriće nusprodukt drugih eksperimenata. Cijelo vrijeme tvrdim da službena znanost onemogućuje traženje novih, fundamentalno drugačijih stvari jer se svaka drugačija ideja sječe odmah u korijenu. Jako mi je drago da se došlo do ovog otkrića jer će to uzdrmati same temelje moderne fizike ali mi je u isto vrijeme jako žalosno da se do tako važnog otkrića došlo sasvim slučajno kao i do svih ostalih najvažnijih otkirća u povijesti. To dokazuje da su ljudi vrlo zatvorena bića koja ne vole stvari izvan njihovog "poznatog svemira".

vidis, ovaj post pokazuje da za raziku od znanosti o svemiru, sve sto ti mislis da znas je jedno veliko nista...

ovo otkrice dakle nije uopce doslo slucajno, ljudi su mjerili brzinu neutrina, ono sto je neocekivano je rezultat. ovaj eksperiment nema veze sa LHC-om i potragom za Higgsom. CERN je velik istrazivacki centar i na njemu se radi na vise nego jednom projektu, samo sto mainstream mediji naravno prate samo onaj najveci i najeksponiraniji. toliko o tome koliko ti znas i pratis događanja... pojma nemas o nicemu

dalje, pogledaj ovo

"We'd be thrilled if it's right because we love something that shakes the foundation of what we believe," said famed Columbia University physicist Brian Greene. "That's what we live for."

na primjer jedan od komentara na ovu objavu.
znanost nije dogmatska, vec ti je neko rekao, da je dogmatska ovo bi se ljepo zataskalo i ignoriralo. ali ne, znanost je takva da ce se ovi rezultati fino provjerit, pa pokusat ponovit, pa ako se zaista potvrdi da je to ono sto se cini da je prihvaca se kao dokazano... sto ti tu smeta? jeli ti to nije logicno ili nesto????

dalje, naravno vjerojatno se ti ne zamaras takvim stvarima kao sto su eksperimenti i sl. ali vjerojatno ni ne kuzis zasto je ovo toliki big deal jelda... e, pa big deal je, ne zato sto je to Einstein reka nego zato sto su dosad i sva mjerenja pokazivala da je tako. ovo je prvo koje kaze ne...
pa sad ti meni reci da je bilo neopravdano smatrat da je zaista c granica.

usto, svaki znanstvenik (bar svaki kojeg sam ja cuo da prica o takvim i slicnim temama) nikad ti nece reci za takve stvari, apsolutno da je tako... svi kazu, cuj, ne poznajemo nijedan fenomen u svemiru koji je brzi od c. a nije da nismo trazili.
"alternativci" i novinari su ti koji uvik znanstvenicima guraju takve rijeci u usta i vicu o nekim dogmama...

i za kraj, mani se ti fino offtopica... jesi pripremija bunker za ponediljak? dakle, jeli se meni cini ili smo malo rastjerali ove koji vjeruju da ce nas elenin udarit ili protrest ili sta...
opet, po naslovu teme. ko ocekuje potres u ponediljak? ili kataklizmu... ili ledeno doba (to bi se Paaru svidilo :P)

Pucko300
23.09.2011., 13:08
Koliko vidim, sa SOHO-a se još ne primjećuje. Treba čekati do sutra, ako je išta ostalo od njega.

I? Jema li Soho kakve nove sličoke? Gdje je taj elenin? :503: Nisam valjda ovoliko vremena iščekivao zaludu? :D

Bat Kol
23.09.2011., 13:49
Ono... Ajmo o Eleninu.. Ako još uopće ima šta.

edoxy
23.09.2011., 15:04
Ono... Ajmo o Eleninu.. Ako još uopće ima šta.

Moji postovi su nestali, baš kao i Elenin. Bud, pomagaj, ruše koncepciju Stvaralačkih Sila Univerzuma!!! :(