PDA

View Full Version : Veliki topik skijaške opreme

stranice : [1] 2

medeja
17.09.2004., 10:06
želim kupiti nove skije ali to više nije uopće jednostavno
previše vrsta, zakrivljenosti,tvrdoća, dužina do brade, nosa ili čela,tehničkih stvari koje ne znam čemu služe i da li mi uopće trebaju
npr.:
FREE ABSORBER, FREE DUALTEC,Freerideproof construction,SHOCKWALLS itd....
pitanje: postoji li neki pristojan dućan, stvarni ili virtualni gdje bi mi neko kvalificiran znao reći što bi bilo najbolje za mene (što se skija tiče), a ne samo prodati nešto što je skupo i što mu prvo padne pod ruku?

sporty
18.09.2004., 07:47
haj,što se tiče kvalificiranih prodavača ne znam stvarno....
a vrstu,model,visinu izaberi na temelju svog skijaškog iskustva.
recimo veliki radijus(znači one jako široke pri vrhu-carving)su odlične za fino uređene staze al kad dođeš na led hmm pa proskližeš lagano ak nisi neki skijaš.puno ljudi mi je reklo da su im puno bolje ravne skije no opet.....ž
Recimo ja isto kupujem nove skije ove god.i mislim da ću uzeti
tzv po naški polucarving skijice...veleslalom(ne ful niske)....
no opet bolje ti je uzeti nekog pod ruku ko se kuži da ne bi bilo nismo znali.......:D

ZAAK
18.09.2004., 08:34
ako si neki rekreativac ili bolji skijaš uzmi nešto što nazivaju polucarving, visoke onako do brade otprilike

nemoj da te prodavač nagovori na neku racing ili sličnu skiju od 3000-5000kn

inače razno razne oznake na njima su patke i služe da ti maznu lovu

osnovno je da ili znaš ili neznaš skijati ,sa nekim tipovima je lakše (npr. polucarving u odnosu na stare "daske") ali unutar tipova ne postoje dan-noć razlike

inače sa full carving skijama tehnika skijanja nije kao na alpskima klasičnima (neznam kada si točno naučila skijati) ali većina nas je naučila na klasičnim skijama i mi se možemo prilagoditi na polucarving i lakše je

smatram se vrlo dobrim skijašem (skijam već 20god) volim i juriti izać u dubok snjeg led mi nije problem,skočiti....... i skijam se na 200eura skiji bez problema

višak love koji ćeš uštediti između modela bolje potroši u teretanu nego u skije jer one idu kamo ih tvoje noge vode

Leda
18.09.2004., 10:17
Nazalost ti ne mogu preporuciti ducan, ali ti mogu reci da dosta pametnih savjeta mozes naci na grupi hr.rec.sport.zimski i takodjer na hr stranicama o skijanju (http://www.skijanje.com.hr)
Uzivaj u shoppingu, a jos vise poslije u skijanju :W

sporty
18.09.2004., 13:12
hej Zaak,da li možda znaš gdje se mogu odfurati stare skije
(ravne)pa da zauzvrat dobijem neku lovu,jer ak ih ovak prodam nemrem dobiti ni 200kn....postoji li neki servis koji to prima ili?

Rita
19.09.2004., 02:54
Razlika je dan i noc i medju carving skijama,vjeruj mi a i oznake znace jako puno. JA ih mejnjam svake sezone i isprobam bar par modela, tak da nije lako odlucit se. JA ih nit ne kupujem nego rentam. Pre skupe su da bi ih mjenjala koliko zelim a novi modeli i raznolikost je uvijek zanimljivija;) Za svakog rekreativca ja bi preporucila kratke carving ,onak do brade. Super su za sve osim za vozit spust;) Prosle zime su mi dosli starci (50god.) oboje skijasi i rekla sam im da ne vuku svoje skije nego smo im rentali ove kratke. Odusevili su se, mama je napokon bez ikakvih problema, umora i straha skijala.Mislim da su u odnosu na one ravne dan i noc i puno lakse za nekog tko ode tjedan dana godisnje. Ja imam par pari i stalno mjenjam u zavisnosti sta hocu taj dan skijat i kakav je snijeg,drustvo i sl. Prema tome za neku univerzalnu skiju i za malo zesce brzine mislim da je veleslalom skija uvijek dobar izbor. Ako imas jos kakvih pitanj,,sam izvoli;)Ja se momentalno palim na one trick skije koje imaju zavinute krajeve na obe strane;) to mi je sad sljedeca zanimacija,hehe.Luda baba. A muz kupije fats,one skroz siroke za duuuuboki snijeg. Jebiga ,mala dijeca samo da su nam igracke;)

Studentica
03.02.2006., 15:17
dakle, kupujem skije, u zagrebu....(i pance).
morim pomoc pri izboru.
uzela bih carving..
skijam dosta dugo, tako da nisam pocetnik.
kako odrediti dobar omjer duzine skija i moje visine?
koji broj pancerica uzeti?
tvrdje ili mekse?
koji model?
kak se krecu cijene?

dakle visoka sam 170, kila oko 65, skijam kojih 10ak godina. eto.
hvalaaaaaaaaaaaa
:cerek:

Ken
03.02.2006., 21:28
Uzmi skije jedno 10-15 cm kraće od tvoje visine. Ako jako dobro skijaš, idi na još kraću varijantu, za carving su odlične, ja koji sam 179 imam od 150 i skijanje je užitak.
Pancerice je čisto svejedno koje ćeš uzeti, uzmi kakve jefine, jedino što je važno je da ti noga kada ih stisneš ne pleše u njima. A za skije, kolko para tolko muzike. :zubo:
Atomic ili Salomon preporučam, nema razlike u cijeni (u skijama u istoj klasi).

s3v3n
03.02.2006., 22:05
dakle, kupujem skije, u zagrebu....(i pance).
morim pomoc pri izboru.
uzela bih carving..
skijam dosta dugo, tako da nisam pocetnik.
kako odrediti dobar omjer duzine skija i moje visine?
koji broj pancerica uzeti?
tvrdje ili mekse?
koji model?
kak se krecu cijene?

dakle visoka sam 170, kila oko 65, skijam kojih 10ak godina. eto.
hvalaaaaaaaaaaaa
:cerek:
pazi kako ces nastimat vezove s obzirom na toliku kilazu

Noemi
03.02.2006., 22:16
PAncerice su jako vazne,ako nogu ne drze kako treba ili ako zuljaju,nisi nista napravila.:nono:

Po meni je to najvazniji dio opreme,imati ces ih najduze vremena pa se isplati potruditi oko izbora.
Ja sam ih mijenjala lani,na pocetku sezone sam probala X-wave i cijelu sezonu sam isprobavala razne modele u nadi da cu proci jeftinije.
NA kraju sam kupila X-wave 9,0 od Salomona.Pasu mi jer imam uski glezanj i jace listove.Uzela sam velicinu tako da su mi taman knap.

Ideja da ces kupiti udobne,vece, i utrpati dva para carapa je u praksi cisti promasaj.Broj koji u ducanu izgleda knap, na snijegu, kada se pancer zakopca i noga se nagne prema napred, bude taman.

Skije imam s radijusom od 14 metara,ok za carving ali i za voznje izvan pista.Uzela sam 10 cm krace od visine.Tako mi najbolje pase, rentala sam krace ali mi nisu odgovarale za prsic.Bacalo me na glavu:zubo:
Zimus sam zapikirala metronke od Atomica:cerek:

Ako mozes rentaj i isprobaj model koji namjeravas kupiti.:)

Uzmi u obzir kod izbora i namjenu-volis li vise karvati,skijati po pistama,izvan pista,prsic... I sa polikarving skijom se da fino otkarvati zavoj ako dosta isforsiras.

Sretno:)

Studentica
09.02.2006., 12:38
hahahahah. ma ja sam mrsaaava..
anyway nasla sam si super carving salomon, visina do mog nosa, slalomske (dakle polumjer je manji)....vezovi isto salomon..sada jos trazim pance :D

Lei
09.02.2006., 14:18
@Studentica:
Sve ti je Noemi tocno napisala :top:

Pazi samo na ovu njenu napomenu da obratis paznju na to za sto ti skija zapravo treba. Ne biras skiju po radijusu, vec po njenoj namjeni, a nakon toga si odaberes i prikladnu velicinu i radijus. Da ti se ne bi desilo da si uzmes skiju s kojom mozes skijati iskljucivo po uredjenim i tvrdim stazama, pa da psujes kad naidjes na hupsere i slicno.

@Noemi: zapikirala si jako dobre skije :cerek: :cerek: :cerek: Meni je samo jako jako zao sto nigdje u prodaji nisam vidjela zensku varijantu, a postoji :(

Lei
10.02.2006., 08:52
E, a da vidis novi SL12 :cerek: Promjenili su joj gabarite, pa sad ima jos manji radijus (11m na 155 cm visine). Jest da ima 7kg skija, al tako ju je gust ganjat po ledu i tvrdim stazama... uffff :cerek:

F.C.B.
10.02.2006., 14:08
moj savjet baci skije i kupi board......

Studentica
14.02.2006., 12:36
evo kupujem ovih dana skije pa vam javim koje sam kupila:)
tnx na savjetima!
mislim da cu uzeti samo skije i vezove jer mi pance ni jedne ne odgovraju, a ove koje su mi oke, zbog raznih isprobavanja u ducanu mi je jedna nestabilna (koliko ih je ljudi samo probalo huh)

dvolični parazit
14.02.2006., 14:18
ima li skija po metropoli za čovičinu od 198 i 105 kila.
po splitu nema viši od 170
još da rečen da sam teški početnik

shurda
26.08.2006., 22:31
Ove zime bih trebao ići prvi put na skijanje, trebao bih kupiti bar osnovnu opremu za tu avanturu, pa me zanima gdje bih mogao povoljno proći a da opet nešto valja! Koliko bi me to otprilike moglo koštati! Ako ima netko tko je malo upučeniji u to neka da koji savijet!

Lei
28.08.2006., 21:01
Odjecu probaj posuditi ako imas od koga ili si nadji nesto jeftino u Metrou ili slicnim ducanima. A skije/pancerice/stapove rentaj na skijalistu ili u mjestu gdje stanujes (ako postoji). Ne isplati ti se kupovati oprema jer sve to zajedno puno kosta... pa prvo vidi kako ce ti se svidjeti, a onda si tek kupi pravu opremu.

Dr.Jean Grey
11.09.2006., 14:15
1. RUKAVICE!!! Obzirom da si početnik, uzmi dva para - znoj s jedne strane i podosta padova s druge strane znače da će ti poprilično brzo biti hladno i mokro, što i nije neki gušt na "minus"-temperaturi. Jedne nosi do pauze za ručak, druge do kraja dana
2. NAOČALE!!! Trebao bi imati prave skijaške ("masku"), dobre su u svim vremenskim uvjetima - početnik si i padat ćeš o odoli napasti da šetaš skupe sunčane cvike sa potpisom. Imaš vremena!
3. ČARAPE - ja mislim da se isplati investirati u čarape s debljim tkanjem sprijeda, za zaštitu prednjeg dijela potkoljenice - noga tako lakše podnosi pancericu
4. skije, štapovi i dr. Slažem se s Lei. Prednost rentanja kod kuće je niža cijena, ali prednost rentanja na skijalištu je mogućnost promjene opreme (recimo, nažulja te pancerica), manji popravci (zatezanje vezova) i izbjegavanje mučenja oko transporta opreme.
Uživaj!

shipka
11.09.2006., 14:22
Rentanje panci na skijalištu preporučam i ja. Hoće li žuljati možeš vidjeti tek nakon nekoliko dana.

F.C.B.
11.09.2006., 15:04
pusti skijanje. predji na board :)

Ken
12.09.2006., 23:42
Planiraš ići redovito na skijanje? Obuća se mora kupit to je jasno. Skije i ostalo iznajmi dok se naučiš bolje, onda ih kupi :mig:

bubica1
13.09.2006., 08:40
ako ti se recimo taj sport svidi i odlučiš krenuti i godinu nakon ove. onda bih ti preporučio prvo investiciju u pancerice..... ipak je lijepo imati svoje u kojima su se znojile i smrdile samo tvoje noge:zubo:

shipka
14.09.2006., 00:51
pusti skijanje. predji na board :)
Na ovakve bogohulnike ćeš često nailaziti, moraš se naučiti ignorirati ih :)

bubica1
14.09.2006., 07:37
priznajem samo bordere koji između ostaloga znaju i skijati.....
inače nažalost većina bordera su uništavaći staza koji se boje strmine i onda na njoj samo bočno odsklizuju..... i gule stazu....
mada pravim igračima - respect!

shipka
14.09.2006., 08:45
priznajem samo bordere koji između ostaloga znaju i skijati.....
inače nažalost većina bordera su uništavaći staza koji se boje strmine i onda na njoj samo bočno odsklizuju..... i gule stazu....
mada pravim igračima - respect!
Sve si rekla, vidi se da si vidjela skijališta :s

Svi početnici idu na bordanje, zato je golema većina bordera loša. Nemaju pojma. Ali kad vidiš dobrog.. Užitak za gledanje.

Makar ni blizu užitka kao kad gledaš dobrog skijaša :romeo: Na žalost nemam ogledalo na skijalištu pa se ne mogu gledat :cool:

shurda
15.09.2006., 21:52
Mislim da ću za prvi put većinu toga posuditi a ako mi se svidi iduće godine ću kupovati!

Ken
15.09.2006., 22:19
Sve si rekla, vidi se da si vidjela skijališta :s

Svi početnici idu na bordanje, zato je golema većina bordera loša. Nemaju pojma. Ali kad vidiš dobrog.. Užitak za gledanje.

Makar ni blizu užitka kao kad gledaš dobrog skijaša :romeo: Na žalost nemam ogledalo na skijalištu pa se ne mogu gledat :cool:
Istina. zato je najbolje na skijanje odmah ujutro, dok jos ti dripci ne unište staze :D

anonymous
18.09.2006., 11:38
Nije ni boardanje lose.Nisam jos probao,ali mi se cini da je teze od skijanja(vjerovatno je bolje prije toga nauciti skijat)...Anywayz,ako budes odlucio kupovat opremu,nadji neku polovnu,posto tu mozes naci dosta dobrih stvari za povoljnu cijenu.

eta*ksi
20.09.2006., 19:01
prva stvar... nikad opremu za skijanje ne kupuj u sezoni...
to napravi najranije negdje u sijecnju/veljaci, kad krenu popusti... (ja sam tak kupila nove salomon pancerice upola jeftinije-kao stari model, a zamisli samo 3tj prije bile in na policama)...ako znas gdje ih ima za nabavit, onda to obavi cak i preko ljeta...iliti moze i sada.

prve skije su me sluzile 3god, i to su bile elan pocetnicke (inace, nemoj se zalijetati s time da kupis/iznajmis neke profi skije jer ces se opako namucit) - pa svakako, ako imas nekoga da ti preporuci neke za tvoj "stupanj" i nemoj bas da budu skroz carving i sa dignutim vezovima.

opremu nikako kupovati profi, metro je cisto savrsen... naci ces ok odijela za do max. 400kn... rukavice isto tamo (50kn)... a naocale, a cuj... mene su za pocetak sluzile i obicne suncane... ali ako hoces, mozes investirat u prave skijaske - "masku", jer neces bas padat na glavu da ces ih nesto unistiti... a ako su kvalitetne, onda takve i traju.

za pancerice je mali problem... dosta su skupe, a jako su vazne... a citala sam da se najvise nesreca na skijalistima dogadja kad ti ne odgovara oprema koju koristis. tako da ne mozes racunati da ce ti iznajmljene pancerice bas odgovarati (pogotovo jer se deformiraju i uniste od tolikog koristenja)...a opet preskupe su da bi se kupile sam tak, pogotovo ako nemas namjeru redovito ici na skijanje.
ja sam probala 100 pari prije nego sam kupila ove koje sad imam, jer se pancerice ne traze po boji, nego po tome koliko ti "sjedaju". inace, kad ces ih kupovat/iznajmljivat obuvaj ih sa carapama koje mislis nositi dok skijas (a one su malo deblje)...

stapovi se probavaju tako da ih okrenes naopako da ti je drska na podu, primis za onaj dio ispod plastike (ona zvjezdica) i ruka treba bit pod kutem od 90stupnjeva.

eto... sve sam ti rekla...
mozda samo da ces ok skije naci i za 700kn, i pancerice za isto toliko.... opet, ovisno o tome kada i gdje kupujes.
i ponavljam, ne kupovati odmah fancy-profi opremu, jer zaboravi uzivanje!
i jos nesto... www.skijanje.hr ti je jako dobra stranica, i tamo mozes naci apsolutno sve sto te zanima.

castanea
21.09.2006., 11:24
ako si početnik skije/pancerice/ štapove rentaj na skijalištu ili u mjestu gdje živiš. za početak ti se takvo nešto ne isplati kupovati. ako ti se svidi, onda za par godina investiraj u nešto kvalitetno.
odijela/rukavice/naočale i ostalo možeš kupiti dosta jeftino izvan sezone. rasprodaje i sniženja znaju bili dosta velika.

shipka
21.09.2006., 14:16
stapovi se probavaju tako da ih okrenes naopako da ti je drska na podu, primis za onaj dio ispod plastike (ona zvjezdica) i ruka treba bit pod kutem od 90stupnjeva.
Ovo ne kužim, zakaj ih ne bi primila za dršku? :D

edit: aa, kužim, ispod plastike.. Kao, vrh će se zabit u snijeg.. Ali ako si već tako precizna, ona bi trebala obući pancerice i skije jer je to još dobrih 7 centimetara.

F.C.B.
01.10.2006., 13:56
uh.... a jesmo staromodni... tokve predrasude prema nama boarderima..... jeste kao penzici na sljemenu koji se cude kad vide board.... bas me zanima zasto svako godine ima sve vise i vise boardera? jos malo i skijasi ce bit u velikoj manjini...... i mislim da ima puno vise skijasa koji neznaju skijati nego boardera koji neznaju... bas me zanima tko ce od vas skijasa moci napraviti trikove koje mozes napraviti s 10 dana na boardu..... :) ajde uzivajte na skijama :) ali zna se sta je cool :cerek:

eh da .... fuckas spustanje dolje, gore po stazi.. rail, box, kicker to je zabava :-)

bubica1
02.10.2006., 10:46
uh.... a jesmo staromodni... tokve predrasude prema nama boarderima..... jeste kao penzici na sljemenu koji se cude kad vide board.... bas me zanima zasto svako godine ima sve vise i vise boardera? jos malo i skijasi ce bit u velikoj manjini...... i mislim da ima puno vise skijasa koji neznaju skijati nego boardera koji neznaju... bas me zanima tko ce od vas skijasa moci napraviti trikove koje mozes napraviti s 10 dana na boardu..... :) ajde uzivajte na skijama :) ali zna se sta je cool :cerek:

eh da .... fuckas spustanje dolje, gore po stazi.. rail, box, kicker to je zabava :-)

uh jesmo pogođeni.......
gledaj nije bitno koliko skijaša ili bordera nezna "skijati-bordati" , ali evidentno je da skijaši koji neznaju skijati se samo polako spuštaju, otvaraju ralicu i sl...... i moram priznati da su u većini slučajeva kulturni i paze na one koji se spuštaju brže od njih
dok borderi koji neznaju bordati samo bočno otklizuju i nepobitno uništavaju stazu, i u većini slučajeva su nažalost nekulturni i boli ih k. za one koji su iza njih....
još nešto rijetko se koji skijaš zaleti na stazu koja je daleko iznad njegovih mogućnosti dok sam primjetio da većina bordera valjda nakon 5 dana vole otići na najtežu stazu-vjerujem da bi onda ispričali svima kako su cool, ludi ili što ja znam već
nemoj me shvatiti da potcjenjujem bordere, a sve ovo što sam gore naveo je iz moga osobnoga iskustva diljem svjetskih skijališta

F.C.B.
02.10.2006., 14:13
uh jesmo pogođeni.......

ok ovo sa bocnim otklizivanjem ti mogu priznat..... to i mene malo smeta.. ali ne pada mi na pamet to koristit kao argument za i protiv boardera... pa kaj ako malo uniste stazu.. pa bolje je vozit po malim hupserima nego po savrseno ispeglanoj stazi... zar ne:) ? a sad malo o skijasima.... da vidis kako i vi nama boarderima smetate.... uzmi npr red za zicu.... stojimo lijepo u redu i onda se pocne neka budala sa sa skijama 190 gurat... prelazi mi preko boarda, zapikne stap u board... tj unist mi cijelu gornju stranu :) a o sljemenu i onim klincima iz zutog macka i ostalih skola nema smisla govorit.... mali se zaleti po spustu i nemoze stat pa se samo vozi i zabije se u red koji ceka zicu..... :) grrrr

bubica1
02.10.2006., 18:26
i meni je x punoljudi sa skijama prošlo preko mojih, ali ne da bih mogao generalizirati stav
inače sam ljubitelj hupsera ali nisu svi, i pogotovo na laganoj stazi ljudima nije do hupsera jer se na laganoj stazi-očekuje lagano

PS-jesi li ti skijao-bordao dalje od sljemena?

F.C.B.
02.10.2006., 19:31
i meni je x punoljudi sa skijama prošlo preko mojih, ali ne da bih mogao generalizirati stav
inače sam ljubitelj hupsera ali nisu svi, i pogotovo na laganoj stazi ljudima nije do hupsera jer se na laganoj stazi-očekuje lagano

PS-jesi li ti skijao-bordao dalje od sljemena?

da....
nek svatko radi sto hoce... tko hoce skijati neka skija, tko hoce na board neka boarda... i bez predrasuda molim :) ali moras priznati da bi zimska industrija totalno drukcije izgledala da nema nas boardera... bas me zanima podatak kolko love okrene ski a kolko board industrija godisnje.. a da ne govorim o atraktivnosti natjecanja... pogledaj samo olimpijske igre.... pipe je gledalo oko 10 000 ljudi i nije bilo karata, a za skijanje nije bila bas takva potraznja... mora se priznati da smo atraktivniji :)

shipka
02.10.2006., 21:13
...pogledaj samo olimpijske igre.... pipe je gledalo oko 10 000 ljudi i nije bilo karata, a za skijanje nije bila bas takva potraznja... mora se priznati da smo atraktivniji :)
Uuuu, zanimljivo. Da je pipe olimpijski sport nisam ni znao, ali da Janičine i Ivičine trke nitko ne gleda.. Ovdje si grdno fulo :s :s

Tko je Herminator zna 99% uživatelja zimskih sportova, a bogme ne znam niti jednog bordera.

Na koju foru bord može biti zanimljiviji od spusta?! :s :s

F.C.B.
02.10.2006., 23:51
Uuuu, zanimljivo. Da je pipe olimpijski sport nisam ni znao, ali da Janičine i Ivičine trke nitko ne gleda.. Ovdje si grdno fulo :s :s

Tko je Herminator zna 99% uživatelja zimskih sportova, a bogme ne znam niti jednog bordera.

Na koju foru bord može biti zanimljiviji od spusta?! :s :s

uuu... govorim ti u globalu... i nemoj mi molim te Hrvatsku za primjer uzimat... uzmi neku zemlju di ima snijega 20 dana na godinu i bar 2 planine:) ... ajde budi iskren i reci jesi znao za sve discipline u skijanju prije janice i ivice? nisi kao ni ja... pogledaj npr neke utrke svjetskog kupa pa ces vidjet da negdje ne skupe ni 1000 ljudi..... Skijanje je vani sve manje i manje posjeceno....

shipka
03.10.2006., 00:10
... ajde budi iskren i reci jesi znao za sve discipline u skijanju prije janice i ivice? nisi kao ni ja...
Bogme jesam.

Al dobro, odustajem od svađe :s

bubica1
03.10.2006., 08:01
@F.C.B. - zašto sve uzimaš osobno i kao napad na bordere, ako ti se bord sviđa i uživaš u-na njemu, što te briga jeli olimpijski sport ili nije?

F.C.B.
03.10.2006., 08:36
Bogme jesam.

:top:

F.C.B.
03.10.2006., 08:38
Bogme jesam.

:top:

kaj je bila svađa? :)

vaci
25.11.2006., 16:32
ovako, uzela bih neko odjelo, ono jeftilen, jerbo ne znam baš skijat :D al bi malo počela.
Sad me zanima jel bolje uzet ono u jednom dijelu ili 2 dijela?

Lei
28.11.2006., 20:34
Zamisli se u nekom wc-u u restoranu/skijalistu kako moras piskit, a imas ovo u jednom dijelu. A ne mozes bas samo slic raskopcat :zubo:

Ili... odes u restoran u kojem je, naravno, grijanje i hoces skinuti barem gornji dio... al ne mozes, pa onda pustis ovog da ti visi onako s rukavima

Ili.. prije/nakon skijanja za vrijeme voznje u autu - il ces se skida kompletno, il ces se vozit u komplet odijelu.

Doduse, ima to jednodjelno i svojih prednosti: kad padnes u duboki snijeg, ne moze ti se zavuc u gace i slicno...

Ja sam ga imala davno i moram priznat da je poprilicno nespretno, iako je u startu mozda jeftinije od dvodjelnog. Al racunaj da ces jaknu od dvodjelnog moci iskoristiti i u nekim drugim prilikama

:w

ena_ri
15.01.2007., 10:31
gdje bi se u hrvatskoj moglao nabaviti natjecateljski kombinezon za skijanje

unaprijed hvala na odgovorima

LAEDNAM C
21.01.2007., 06:16
molim, nema na cemu :zubo:

MisterNo
21.11.2007., 23:33
ja sam skijaš napredni početnik, i do sad sam rentao skije i uvijek me zapadnu razlicite skije (mislim, svaki put druge) i nije bas da sam skuzio razliku, sve mi vise manje leze...
medjutim sad bih kupio skije i bas sam danas bio u InterSportu gdje imaju lanjske modele na 50% off...
i tamo imaju Fischer CX 3.3 u pola cijene - tocnije za 850 kuna sa vezovima!!!
Cini mi se ful jeftino i rado bih ih kupio, medjutim cuo sam da su to losije skije - pa me zanima sto to znaci losije skije - po cemu su te skije lose?
Ili, po cemu su te skije dobre za skijasa mog kalibra??

aj pliz neka konstruktivna misljenja!

thx

moja_plima
14.12.2007., 16:25
Bok svima!

Da li ih je netko vozio? Pitam za model od ove sezone..znaci one plave!
Planiram ih kupiti,pa me zanimaju komentari! Hvala

:)

vanelic
15.01.2008., 10:28
Hej!
Znam da su ovakva pitanja česta, ali stvarno mi treba pomoć: koje skije kupiti? Malo sam gledao okolo i što više gledam, manje znam... Uglavnom, visina 180cm, težina cca 85kg. Početnik sam. Počeo sam pred neka dva tjedna i to me instruktor stavio na polucarving skije od 130cm (:rofl:da, možete se početi smijati! ali meni su super odgovarale. na njima sam bio skroz stabilan, nije bilo padova...). Uglavnom, prošli vikend povisio na 150cm i isto su ok, ali dalje od ove visine NE ŽELIM IĆI. Izgleda da je to teško shvatiti ljudima u trgovini. Pokušao sam i na 170cm, ali uopće nije išlo pa ono 'skija mora biti 10-15 cm manja od vlastite visine' ni ne pokušavajte. Jednostavno volim kraće skije i uživam u vožnji na njima.
E sad pitanje, koje preporučate? Više volim carving i ono klasično skijanje mi baš ne ide, a i ne privlači me. Volim raditi dosta brze zavoje, ali da brzina sve u svemu nije prevelika. onak srednja. da su skije stabilnije i to je to. anyone?

Lei
15.01.2008., 14:37
Pogledaj ako je u ducanima ostalo jos sto stare Atomic Izor serije, recimo model 7:5. On nije top model i nije pretvrd, a za tvoju kilazu i visinu ce biti taman. To su allround skije i lijepo idu po popeglanim stazama, lagano ulaze u carv zavoje i ugodne su za voziti. A s obzirom da je stari model, cijena mu je dosta snizena.

A za izbor visine.... normalno da ti je lakse s kracim skijama jer ih lakse kontroliras... vrhovi i repovi ti se ne preklapaju, lagano se manevrira itd. No, moras racunati na to da ce u nesto dubljem snijegu takva skija donjeti dosta problema, a jos ako ulovis brzinu lako ti se moze dogoditi da preletis preko nosa i napravis kolut naprijed :zubo: Za tvoju visinu bi skija od 165 cm bila taman i bila bi puno stabilnija od krace, a s takvom bis mogao raditi i kratke zavoje i dugacke - pogotvo odaberes li si neki model s nesto manjim radijusom.

vanelic
15.01.2008., 17:11
tanx lei. znam da su kraće opasne, ali s ovim dužim osjećam se kao da imam krakove i oduzimaju mi volju za skijanjem. pokušao sam prošli vikend i na 160cm i išlo je tako-tako pa sam prešao na 150cm.
danas sam opet malo gledao skije po trgovinama ovdje u Zagrebu i dosta su velika sniženja, pogotovo u Turbo Sportu. zapisao sam par modela i sad idem pronaći recenzije na netu. još jednom hvala.

BTW Danas sam u Rost Sportu kupio pancerice Tecnica Rival X7 Ultrafit. Probao sam ih nekoliko i ove su mi se činile ful udobne i nakon 10 minuta hodanja u njima, a i cijena je bila super. Snižene s 1550kn na 775,50kn. Vidjet ćemo kako funkcioniraju na terenu u subotu.

BTW2 Za subotu razmišljam o odlasku na Roglu, Krvavec ili Bad Kleinkirchheim. Preporuka? Volim uređenije staze, srednje teške, ne baš ledene....

Lei
15.01.2008., 18:35
Uvijek ti je najbolje prije kupnje isprobati skije. Tako da ti predlazem da sada, za pocetak, uzmes nesto sto ti cijenom pase i na snizenju je, a da nije neka jaka skija (ipak imaj na umu da se tek ucis). A kad budes uzimao iducu, "pravu", onda svakako isprobaj puno modela prije nego kupis.... jer svaka skija pase drugacije ljudima.. nekima odlicno lezi Voelkl, drugima Atomic, treci ga ne mogu uopce voziti i tako... Razliciti ukusi :zubo:

Za skijalista nisam pametna. Krvavec je definitivno odlicno skijaliste, ali ima dosta strme staze i zna biti i leda i hupsera. Za vjezbat carving u Sloveniji je najbolje Cerkno, ali snjezna situacija i prognoza nisu bas idealne. Za Bad KK ne znam... nisam nikad bila, a komentari koje citam nisu bas tako jako dobri. Zasto ne odes na recimo Gerlitzen? Blize je od Bad KK-a, karta je jeftinija, ima plavo-crvene ne prestrme staze na kojima se mozes vjezbati, zicare su dobre i moderne i da se odlicno naskijati za jedan dan.

vanelic
15.01.2008., 18:59
nemam auto. mislio sam organizirano busom. a nudi se samo rogla, krvavec, BK i Flachau (u ovaj zadnji mi se nekako ne ide, ne znam zašto). nisi ništa komentirala roglu. jesi bila tamo? jer nekako naginjem prema rogli (1 dan) ili krvavecu (2 dana), ali nakon tvojih komentara o krvavecu...-nisam baš oduševljen ledenim stazama. dosta je leda bilo na sljemenu prošlu subotu.

Lei
15.01.2008., 21:47
na rogli nisam bila, to je malo daleko od rijeke :-D flachau ti je super, ima hrpetina staza, definitivno najbolji odabir od svih navedenih (iako je vjerojatno najudaljeniji i najskuplji)

khloe
21.01.2008., 14:51
Da li netko zna di se mogu kupiti ove: rossignol oversize 9xti? I how much?

Lei
22.01.2008., 08:14
Da li netko zna di se mogu kupiti ove: rossignol oversize 9xti? I how much?

Ima ih Experience (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=17992), koji u Hr vjerojatno ima najbolji izbor Rossija jer prodaju iskljucivo njihove skije. Intersport (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=18049) je imao 8x, ali kako oni imaju zbilja strasno velik izbor, moguce da negdje imaju i 9x. Cijena je u sezoni bila oko 4500 kn, sad je vjerojatno na popustu. Web od Experienca je www.experience.hr

khloe
22.01.2008., 16:34
Hvala Lei!
Korisna informcija. :top: Skoknut ću ovih dana do Matulja.

shipka
22.01.2008., 16:41
Ovako, ljudi u dućanima i servisima nemaju pojma!

Njih je netko skupno indoktrinirao da skija mora biti dugačka kolko si visok i to je to. To je glupost! To je možda bila istina prije deset dvadeset godina kad su skije bile daske, ali sada sa carvingom to nema veze sa ničim.

Skija je dugačka ako želiš ići brzo, skijati spustaški, i onda je najveći polumjer carvinga iliti najmanje scarvana skija.

Ako više voliš raditi zavoje, onda si kupiš kratku skiju, jako scarvanu iliti najmanji polumjer carvinga.

Ako si težak kupuješ si tvrđu skiju, ako si lagan onda mekšu. Ako bolje skijaš onda tvrđu, ako lošije mekšu.

I to je to! Moj brat ima skoro 2 metra, skijao je na skiji od 165 cm. Rekao je da ga je savršeno služila, makar kad bi bio na guzici onda mu nije dala mjesta pogrešci pa bi možda i mogla biti malo duža.

Ali opet da kažem, ljudi koji prodaju skije nemaju pojma, svi su mi srali kako meni treba duža skija. I ne samo oni, u Italiji su mi isto srali u ski servisima, ni oni nemaju pojma. Samo ti uzmi kratku skiju.

Jel gledate vi kad Ivica skija slalom (http://www.ivica.kostelic.hr/fotogalerija/2003102914155805-01-03-Kranjska-Gora-(SLO)3-BIG.jpg)? Pa skija mu nije ni do brade. A spustaška (http://www.ivica.kostelic.hr/fotogalerija/20031118160844Ivica_Hint3495-BIG.jpg) mu je preko glave.

shipka
22.01.2008., 17:02
Ja ti savjetujem da prvih par puta iznajmiš skije. Pogotovo ako ćeš skijati tjedan dana na godinu. Ne moraš ih nosit na autu pa je manje prtljage, možeš ih isprobat nekoliko pari, i onda kad vidiš koja dužina ti paše, te uzmeš. Počneš recimo sa srednje scarvanim, kratkim i mekanim. Ne znam koliko dobro skijaš.

trance_energy
01.02.2008., 22:59
nema ti veze...ja sam ove god naucio skijat!!ucio sam na fisheru 155 tjedan dana i preso na atomic 180 bez ikakvog problema!! malo je cudno prvih pol sata skijanja...malo ti se noge pletu al cim skuzis skiju super je. i slazem se s lei sto se tice skijalista i carvinga! cerkno je savrseno skijaliste za ucit carving i usavrsavat tehniku

mašala
25.09.2008., 14:24
Ja ti savjetujem da prvih par puta iznajmiš skije. Pogotovo ako ćeš skijati tjedan dana na godinu. Ne moraš ih nosit na autu pa je manje prtljage, možeš ih isprobat nekoliko pari, i onda kad vidiš koja dužina ti paše, te uzmeš. Počneš recimo sa srednje scarvanim, kratkim i mekanim. Ne znam koliko dobro skijaš.

Ako sam visoka cca 165cm, 20cm gore dole, mogu li mi skije biti dugačke 80cm i je li nužno da su od drveta?? I još nešto je li moraš imat skijaško odijelo ili možeš npr. u ronilačkom?

tomitaho
26.09.2008., 20:07
Tražim kacigu za bord. Zapalio sam se za bord prošlu sezonu sad kompletiram opremu. Fali mi još kaciga. Gdje kupiti neku rabljenu....ima neko za prodat....moja dostava...hvala

Lei
05.10.2008., 17:56
Evo pojavila se jedna u oglasniku, zaviri tu (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/oglasnik.php?a=5&b=9)

pero21
14.10.2008., 14:40
ma možeš i u ronilačkom

croatian6
25.10.2008., 21:22
Neznam jeli pravo mjesto, ako nije molim moderatore da prebace!

Ovako, zanima me vaša preporuka za skije. Imam 84 kg, 1.84 sam visok,u životu nisam stao na skije. Bavim se sportom 15 g (imam 21.), imam kondicije, snage.. i mislim da ću skijati naućiti za 2 dana :kava:, tako da bih uzeo neke skije koje bi mogao koristiti par godina a ne da mi nakon 10 dana skijanja postanu dosadne jer su strogo početnićki model. Možda neke srednje rekreativne ili?

Lei
26.10.2008., 19:47
a da za prvih nekoliko puta iznajmis skije?

uzmi neki allround model srednjeg radijusa, samo pazi da zbog tvoje visine, tezine i snage ne odaberes bas nesto pocetnicko skroz.... biraj sredisnje modele u pojedinoj klasi; sto se visine tice, takodjer odaberi zlatnu sredinu, oko 170-175, nemoj nikako ici na nesto vise od toga jer ce ti biti nespretnije i teze

jednom kad se uhodas onda kreni isprobavat malo razne modele (ima puno besplatnih testiranja, tako da to danas vise nije problem) tako da vidis sto ti vise lezi - manji ili veci radijusi, mozda neke sire skije ili pak jurilice iz cross/race klasa, eksperimentiraj s visinama i proizvodjacima i tako odluci sto ti je najbolje... cisto da ne bacic hrpu novaca na model koji ti nece stimati

*brazilka*
28.11.2008., 23:20
ja cu iduce godine (2009) po prvi puta na skijanje :cerek: pa me zanima preporuka oko skija...
inace imam 163 cm i oko 55 kg., bavim se baletom rekreativno pa se moze reci da sam u formi.

ne bi ih jos kupovala dok ne steknem neko iskustvo a i cula sam da se nakon nekog vremena prelazi na tvrde skije(inace sam potpuni pocetnik pa neka me netko ispravi ako pisem nesto krivo)

opcije su:
A) da skije posudim od prijateljice koja je visa oko 10cm, neznam tocno u cm koliko su joj duge i koje vrste su te njene skije(samo znam da su pocetnicke).

uglavnom, zanima me da li je problem to sto je ona visa i da li bi mi te skije odgovarale?

ili
B) da ih iznajmim? kakve preporucate?

Lei
01.12.2008., 09:31
Iznajmi ih, u servisu/ski-rentu ce ti znati preporuciti sto je najbolje za tebe i nema smisla davati ti preporuke jer svaki rent ima svoje modele i ovisi jako o tome sto ce im biti slobodno kada ces ih iznajmljivati. Obavezno kad ides rentati skije sa sobom uzmi i pancerice, tako da ti odmah postimaju vezove na tvoju kilazu i duzinu vezova.

Ako uzimas od frendice, ako ima dovoljno niske skije, nije bitno sto je visa od tebe (bitno je kolike su joj skije :-), samo pazi da su ti oko 150-160 cm, sve vise od toga ce ti biti teze za voziti. Ako su pocetnicke, bit ce ti ok.

maleckaa
17.12.2008., 20:51
E ovako, pozdrav svima, imam jedan mali problemcic. Za nesto manje od mjesec dana decko me vodi na skijanje. To bi mi bilo prvi put pa neznam sto mi sve treba od opreme, osim skija,pancerica i stapova koje mislim rentat, neznam koliko su bitne naocale iliti maska, jer nosim dioptrijske pa bi mi to trebalo pretstavljat problem, jer bez njih dosta slabo vidim(citaj, corava)i nenosim lece a bit ce padova. neznam ni sta cu s odjelom, dvodjelno ili jednodjelno? di nac najjeftinije? koliko sam vidjela ovdje ima onih koji se razumiju u to pa svaka prijedlog je dobrodosao

Lei
17.12.2008., 21:08
nabavi si ski masku (goggle) koje se mogu staviti iznad dioptrijskih naocala; tesko je skijati (i boraviti na snijegu) bez iceg (ili s obicnim dioptrijskim naocalama) jer snijeg dosta blijesti i tesko je gledati, pogotovo kad je sunce

sto se odijela tice, dvodjelno je bolje i prakticnije (wc-i po skijalistima su obicno mokri od pancerica, ponekad i dosta uski i s jednodjelnim odijelom je cirkus nama curama ici piskit :zubo:) imas jeftinijih odijela u Metrou, Intersportu i Turbosportu pa zaviri... sad pocetkom sijecnja krecu snizenja, pa ce i cijene biti jeftinije

trebaju ti i rukavice skijaske (nepromocive), treba ti kapa za na glavu (ili rentaj kacigu), neki sal za oko vrata kojeg mozes staviti i preko usta ako ce biti hladno, hulakopke, carape i majica neka... racunaj da ce sve to nakon skijanja biti mokro i da ce se morat susit preko noci, pa da imas dovoljno odjece za presvuc

labelo za usta, obavezno

i krema za suncanje za lice, jer se na skijanju moze ful brzo izgoriti :)

cagi
19.12.2008., 11:37
Evo ako nekoga zanima.
Čuo sam za neku povoljnu akciju za ski odjela. Riječ je o odjelima Spyder koji su izuzetno skupa oko cca. 5000kn (bio jučer u turbo sportu), može ih se nabavit za oko 250 - 300 eura u Splitu. Ovisi o količini, ako ima zainteresiranih nek se ovdje jave pa možemo na pm.

4x4
23.12.2008., 12:18
Kupujem skije za curu - početnik/rekreativac, do 1500 kn
Budući da sam i ja početnik - 3x po 4 dana skijanja nemam baš nekog iskustva pri odabiru skija. Molio bih za pomoć u vezi odabira marke. modela te neke dobre trgovine - dobar izbor/uslužno i stručno osoblje.

Pomozite, Božić je za dva dana!

Bezveze1
23.12.2008., 12:51
A joj,joj kasnbo si se sjetio!Iskreno da ti kažem nemam pojma:ne zna:

jpm
23.12.2008., 13:10
http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=12578

Lei
23.12.2008., 15:13
izbjegavaj turbo sport, tamo prodavaci pojma nemaju o nicemu, a i ts ove sezone ima loz izbor

nisi napisao u kojem si gradu, sto je bitan podatak; ako si u zg, odi u cisalfu recimo, tamo su prodavaci potkovani znanjem, a i u intersportu isto prolaze skolovanje; keindl i zuti macak recimo isto imaju prodavace koji znaju sto prodaju

sto se skija tice, odaberi joj neki zenski rekreativni model, srednje jacine; mozes vidjeti ako ima negdje proslogodisnjih modela, pa da su snizeni

proizvodjac nije bitan jer sada sve bolje firme proizvode modele za cure.... Elan, Atomic, Rossignol, Fischer... svi imaju super zenske modele koji su lagani za voznju, a lijepo izgledaju

vitruvijanac
25.12.2008., 16:06
Postoji li još sajam rabljene ski opreme ispred Doma sportova u Zagrebu? Prije se održavao subotom prijepodne...

Berkut
28.12.2008., 23:15
Postoji li još sajam rabljene ski opreme ispred Doma sportova u Zagrebu? Prije se održavao subotom prijepodne...

Je,je....postoji još,dušu dalo za zamijeniti opremu za klince,a nadje se i po koji dobar komad opreme za odrasle...
Ima i rentanje opreme u Rostu samom D sportova...

lelal
29.12.2008., 12:47
može li se na sljemenu unajmit oprema i da neko zna kolko košta.....thx

ivanas12
01.01.2009., 15:42
Dakle, zanima me gdje ima za kupiti bijela skijaska potkapa? Gledala u intersportu, imaju samo crnu jedan model, i iglo šport ima dosta modela al samo crne il tamno sive, hervis, cisalfa i tak to, nigdje nis..

Molim pomoc....imam samo sutra jos vremena za kupit...

Eve*
06.01.2009., 16:37
Mene zanima da li se mora nosit ta potkapa?Mislim,cemu to sluzi,ionako kaciga je potfutrana pa grije :misli: :ne zna:

Eve*
06.01.2009., 16:47
Zanima me kako znamo da li nam odgovara velicina kacige?Pretpostavljam da ako ima imalo lufta-velika je,a ako nam se vidi linija rasta kose na celu-mala je,jesam li u pravu?

Lei
06.01.2009., 17:39
ne smije te nigdje zuljati kad ti sjedne na glavu, a kad je zakopcas i probas trest i mrdat glavom, ne smije plesat

postoje i neke okvirne dimenzije kako izmjeriti glavu i onda "po broju" odabrati kacigu, ali treba uzeti u obzir da ne pasu sve kacige na sve glave

vise informacija o tome imas ovdje:link (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=12895)

Lei
06.01.2009., 17:42
ne mora se nositi potkapa, ali ju je dobro imati ako je vani jako hladno ili ako jako puse

potkape su obicno tanke i nisu velike, tako da ju se vrlo lako moze uvijek imati pri ruci u dzepu

odlicne i jeftine potkape ima u intersportu, od alpine u malim crvenim kutijama.. nekih 70 kn su

bijele nisam vidjela nigdje :(

Eve*
06.01.2009., 17:55
ne smije te nigdje zuljati kad ti sjedne na glavu, a kad je zakopcas i probas trest i mrdat glavom, ne smije plesat

postoje i neke okvirne dimenzije kako izmjeriti glavu i onda "po broju" odabrati kacigu, ali treba uzeti u obzir da ne pasu sve kacige na sve glave

vise informacija o tome imas ovdje:link (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=12895)

istina je ovo boldano..Jel se onda smije vidjet linija rasta kose il to znaci da je kaciga premala?

Eve*
06.01.2009., 17:57
jesu te od alpine pamucne?iritira mi se vlasiste od nepamucnih :(

Lei
06.01.2009., 18:31
nemam pojma (bacila sam kutiju pa nemam gdje pogledati).... vjerojatno je neka kombinacija pamuka s umjetnim materijalima, ali nisu plasticne i sinteticke

Lei
06.01.2009., 18:34
ako ti se vidi linija rasta kose, kako ce ti goggle stajati na to? goggle i kaciga bi trebale biti idealno spojene, da pasu jedne na drugu

meni moja kaciga dodje do jedno pola visine cela

Eve*
06.01.2009., 18:52
tnx

Eve*
06.01.2009., 18:53
tnkju

Thea_333
11.01.2009., 13:23
gdje se u zg mogu iznajmiti skije i po kojoj cijeni?da nisu preskupe, treba mi onako, na jedan dan?
fala fala :)

Znatizeljko11
12.01.2009., 18:18
A na 1000 mista...glupog pitanja...

Premješteno sa Ostalih sportova. Mod.

fjonix
13.01.2009., 07:16
gdje se u zg mogu iznajmiti skije i po kojoj cijeni?da nisu preskupe, treba mi onako, na jedan dan?
fala fala :)

Hrvoje sport ulica grada Vukovara 237 c

Ima svakakvih skija i cijene su dobre

Lei
13.01.2009., 08:40
Ski Frankie, Zuti Macak, Kecerin, Keindl ..... ima ih koliko hoces

tyn@zg
14.01.2009., 23:11
Ima tko kakav prijedlog? da mi noga ne utrne već nakon 100 m... :rolleyes:

fjonix
15.01.2009., 07:25
Ima tko kakav prijedlog? da mi noga ne utrne već nakon 100 m... :rolleyes:

Znam da stari modeli salamon proforma cu jako siroke ali ne zna da li se vise rade ti modeli mekane su pance a jako siroke i svima pasu s debelim listovima

Lei
15.01.2009., 08:46
ja imam dosta siroke i jake listove i vozim vec godinama Salomon i super su mi. Trenutno imam model Rush 9, al njega su isto zamijenili novima.

Proseci malo po trgovinama i probaj razne modele... cim ih vise probas to ces biti pametnija jer ces vidjeti da ti neke uopce ne odgovaraju, dok su druge super. Nitko ti ne moze dati savjet koje bi ti pancerice bile najbolje, jer je to strasno individualno.

Cisalfa ima dobar izbor pancerica i ima prodavace koji znaju sto pricaju.

Pazi samo da ne kupis preveliku pancu i provedi u ducanu barem 45 minuta u njoj i seci se. Peta ti ne smije plesati, ne smijes imati lufta nigdje, a kopce ne smijes moc zakopcati dalje od prvog ili drugog zuba! Ako vec u ducanu zakopcas pancu na zadnji zub, znaci da je presiroka/prevelika.

:W

fjonix
16.01.2009., 07:35
ja imam dosta siroke i jake listove i vozim vec godinama Salomon i super su mi. Trenutno imam model Rush 9, al njega su isto zamijenili novima.

Proseci malo po trgovinama i probaj razne modele... cim ih vise probas to ces biti pametnija jer ces vidjeti da ti neke uopce ne odgovaraju, dok su druge super. Nitko ti ne moze dati savjet koje bi ti pancerice bile najbolje, jer je to strasno individualno.

Cisalfa ima dobar izbor pancerica i ima prodavace koji znaju sto pricaju.

Pazi samo da ne kupis preveliku pancu i provedi u ducanu barem 45 minuta u njoj i seci se. Peta ti ne smije plesati, ne smijes imati lufta nigdje, a kopce ne smijes moc zakopcati dalje od prvog ili drugog zuba! Ako vec u ducanu zakopcas pancu na zadnji zub, znaci da je presiroka/prevelika.

:W

Ovo da prodavaci znaju sta pricaju u cisalfu nemaju pojma isto kao i ja kada sam tamo radio ,naucili smo brbljati i prodavali ljudima spiku u najmanju ruku koda smo ucitelji skijanja i svi veliki skijasi hrvati su to pusili:)

Nemaju trgovci skoro niti u jednom ducanu pojma a u cisalfi osim price nemaju nista niti dana snijega niti dana skijanja da bi ista o tome znali

Eve*
16.01.2009., 22:36
Ja bih ti samo preporucila da u ducan kad dodjes pitas za rekreativne pance,jer one malo nabrijanije su i puuno uze;)

tyn@zg
18.01.2009., 00:02
dođoh-vidjeh-kupih!!!
fala svima...

Eve*
19.01.2009., 17:19
Gdje kupiti ovako nesto:
http://tbn2.google.com/images?q=tbn:F2TWbtl6REFdMM:http://ecx.images-amazon.com/images/I/31UElRN3BCL._AA280_.jpg
Po mogucnosti pamucno i rastezljivo

Lei
19.01.2009., 21:44
Iglu Sport, Intersport

Bilo ih je i u turbo sportu, ali su tamo jako debele i ja imam filing da bi umrla da to stavim ispod kacige :(

Iglu ima raznih varijanti i nesto je skuplji, a Intersport ima od Alpine u malim crvenim kutijama bas tanke i pamucne i odlicne su za navuc ispod kacige kad vani puse ili je jako hladno

Inace, postoji i odlicna stvar, takodjer je ima u Igluu, koja je sve u jednom - i sal i kapa i marama i ninja.... izgleda kao cijev, a postoji u ljetnoj varijanti (sve od tankog materijala) i u zimskoj (jedan dio od flisa, drugi tanki) i super je korisna stvar jer jednim potezom imas pri ruci sve! ako je toplo, imas samo oko vrata, ako je hladno navuces preko usta, ako je ledeno napravis ninju, kad skines kacigu slozis si kapu od toga.... :top:

2xmama
27.01.2009., 13:54
Ima li netko iskustva sa skijama Tecno pro iz Intersporta? Ili konkretno---Safine Savage, ženski model, rekreativno-sportski.
Skije radi Elan, na testu su dobile dobre ocjene. Ne mogu nigdje naći komentare, pa tko zna nešto.....pomagajte

kia pride
04.02.2009., 15:11
Svojevremeno se, doduše vrlo davno, u specijaliziranim trgovinama ski opreme moglo nabaviti umetaka za pancerice. Radi se o samoljepljivim komadima od gume ili sličnih materijala debljine cca 5-7 mm, različitih oblika koji bi, zaljepljeni na "čizmu" omogućavali da se noga bolje fiksira. Sada mi se događa da noga (peta) ima "lufta" a ako pokopčam jače, praktički zaustavljam cirkulaciju u nozi. Kada je staza relativno kratka to nije problem jer stegnem prije spuštanja i otpustim na žičari. Ako je staza duža onda to ne ide. Da ne dužim, pitanje je: Jel netko negdje vidio tako nešto, a da možda nije niti znao čemu služi.

tyn@zg
05.02.2009., 18:14
Imam ih ja i odlične su! Osim ak nisi neotkrivena Janica... Kvalitetne su, ne deru se rubnici i komotno mogu proći dvije sezone bez servisa! Za rekreativno skijanje odličan omjer love i kvalitet!!!

Method
07.02.2009., 20:30
Trebao bih bolju skijašku jaknu, poželjno sa GORE-Tex podstavom. Ne ciljam na Spyder cijenovni rang nego oko cca 1500kn

Gdje bi u zagrebu mogao pogledati za takve jakne?

Allexis
08.02.2009., 11:55
probaj pogledati u Cisalfu, tamo sam vidjela veliko sniženje, pa možda nađeš nešto....

također je veliko sniženje u Intersportu...najveći izbor je u merctaoru na vukovarskoj....na ljubljanskoj je tak-tak, na trgu nema više ničega....

u turbo sportu imaju tako loše stvari, da ne vrijedi ni gledati...

Method
08.02.2009., 11:58
ok hvala

nego, jel mi možete preporučit brand / model koji imate i jeste li zadovoljni s njim?

evo malo sam potražio na netu i jako mi se sviđa od north face jakna

http://tinyurl.com/cn86s7

Allexis
08.02.2009., 12:11
colmar, odličan je :cerek: bolji mi je od spydera....

moja ski jakna --> http://www.en.colmar.it/index.php?page=shop.product_details&category_id=18&flypage=flypage.tpl&product_id=57&option=com_virtuemart&Itemid=218

ski hlače --> http://www.en.colmar.it/index.php?page=shop.product_details&category_id=18&flypage=flypage.tpl&product_id=60&option=com_virtuemart&Itemid=218

moj dečko isto colmar

jakna --> http://www.en.colmar.it/index.php?page=shop.product_details&category_id=9&flypage=flypage.tpl&product_id=18&option=com_virtuemart&Itemid=209

hlače --> http://www.en.colmar.it/index.php?page=shop.product_details&category_id=9&flypage=flypage.tpl&product_id=38&option=com_virtuemart&Itemid=209

cisalfa i intersport drže colmar....sada je sniženje kod njih, pa mislim da sam vidjela da ima jakni oko 1500 - 2000 kn....samo treba dobro pogedati sve što nude u trgovini....jer njihove cijene znaju biti i do 4, 5 tisuća kn....al ne sve, nađe se jeftinijih...

btw. od brandova sam još tamo vidjela:

NES
Spyder
McKinley
Peek Mountain
Salomon

više se ne mogu sjetiti...al ima jako puno toga...za svakoga se nađe nešto...

Lei
09.02.2009., 13:47
komotno mogu proći dvije sezone bez servisa!

:eek: niti jedna skija, ma kakva god bila, ne bi smjela proci niti jednu sezonu bez servisa, a kamoli da stoji netaknuta vise sezona.... :bonk:

skije se servisiraju obavezno nakon sezone (da ne trule pustene preko ljeta, da se saniraju ostecenja kako se ne bi prosirila i kako bi se nanio sloj voska koji se ne skida prije pocetka sezone, kako bi se ocuvala podloga); tijekom sezone skije se servisiraju po potrebi... voskanje cesce, ovisno o uvijetima i tome koliko je snijeg mokar, a rubnici ovisno o tome koliko je tvrda i ledena staza i koliko su se istupili; ne mora uvijek ici veliki servis, jer krpanje vjerojatno nije potrebno, ali mali servis ili jos bolje onaj rucni se moze raditi svakih par skijaskih dana

tyn, ti mozda ne brines o svojim skijama, al nemoj to savjetovati ostalima :mad:

Lei
09.02.2009., 13:49
ja sam umetke za petu dobila zajedno s pancericama... (Salomon Rush 9)

kia pride
13.02.2009., 07:49
ja sam umetke za petu dobila zajedno s pancericama... (Salomon Rush 9)

Ma dobio sam ih i ja uz pancerice, samo mi tada nisu trebali, pa sam ih spremio. Na žalost to sam učinio presavjesno pa ih sada više ne mogu pronaći.

Lei
13.02.2009., 14:36
mozda da probas u nekom dobrom ski servisu, oni znaju imati svega i svacega... npr frenki u samoboru

sara_zg
20.02.2009., 08:25
[QUOTE=Allexis;18686160]colmar, odličan je :cerek: bolji mi je od spydera....

moja ski jakna --> http://www.en.colmar.it/index.php?page=shop.product_details&category_id=18&flypage=flypage.tpl&product_id=57&option=com_virtuemart&Itemid=218

gdje si kupila taj model jakne od colmara i ako nije tajna koliko je koštala?

Allexis
20.02.2009., 12:02
u Intersportu --> 3300 na sniženju

imali su i ovaj model po istoj cijeni --> http://www.en.colmar.it/index.php?page=shop.product_details&category_id=16&flypage=flypage.tpl&product_id=53&option=com_virtuemart&Itemid=216

sara_zg
20.02.2009., 12:19

barrba
04.08.2009., 16:12
Skijaš sam napredniji početnik,dosad sam skijao na unajmljenim skijama pa me zanima koje skije da kupim visok sam 173 i težak 79 kg te ciljam na dužinu 155 ili čak 150,nisam ljubitelj velikih brzina već zavoja,da li te dimenzije odgovaraju mojim proporcijama?

cvor
04.08.2009., 17:57
Skijaš sam napredniji početnik,dosad sam skijao na unajmljenim skijama pa me zanima koje skije da kupim visok sam 173 i težak 79 kg te ciljam na dužinu 155 ili čak 150,nisam ljubitelj velikih brzina već zavoja,da li te dimenzije odgovaraju mojim proporcijama?

Tvoje sam visine i uživam u skijama i imam 162 visinu i mislim da bi ti 150 pa i 155 bile male.

158 mislim da ti je najmanje što bi trebao, jer s tim žćeš imati ok upravljanje, a i donekle dobru stabilnost ako se koji put sjuriš...

I izaberi neki lakši model tipa Salomon pa Streetrace 8 ili novije su sad Aero serija... Osobno sam na Equipe-u ali GC, odličnom jače rekreativnom modelu.

A skijao sam i na Izoru 9:7 i on ti je OK... To su stariji modeli i moj savjet ti je Austrija odmah poslije nove godine. Uplati aranžman i na skijanje. kreni ranije ujutro na put i u Grazu npr. ravno u trgovinu ski opreme u subotu na otvorenje...

Zasigurno ćeš naći povoljno i ono što želiš. Neki lanjski model koji im je zaostano na npr. 50 ili 70% sniženju.

Tako i sam kupujem i mijenjam skije. Nikad ne uzimam nove modele, već one godinu dvije stare na poniženju.

Npr. moj Equipe je bio lanjski model i koštao je 1500 kn, a isto je bilo i sa ženinim streetrace 8w koji je bio čak jeftiniji 70% i koštao je 1000 kn, a samo identični vezovi na tim skijama koji su dolazili su zasebno koštali 200 eura...

I mi smo se čudili tko je tu lud, ali skije su doma:ne zna:

Sinusiproblem
06.09.2009., 21:33
gdje se sada mogu kupiti jeftino skije,vezovi,pancerice? moze i na private...thanx

Lei
08.09.2009., 10:02
u bilo kojem velikom lancu trgovina :zubo:

al tek kad krene malo hladnije vrijeme i kad izvade robu koja im je ostala od proslih godina

0frend0
15.09.2009., 10:36
pozdrav, ove godine idem prvi put na skijanje, apsolutni sam pocetnik, ne znam sto mi sve treba od opreme, a zelim se posavjetovat s nekim iskusnim o tome prije nego krenem u kupovinu da me prodavaci ne preveslaju jer nemam pojma o nicemu. Zanima me koje skije su dobar odabir za pocetnika, i ostala oprema, pancerice itd...i koliko ce me novaca to sve izaci...inace sam visok 188cm i krupnije građe...

Lei
15.09.2009., 13:07
nabavi si samo odjecu, a skije, pancerice i stapove uzmi u rentu. ne isplati se kupovat i trosit novce na to jer je velika sansa da fulas, kupis krivo ili da ti se recimo ne svidi... rent za 7 dana ne kosta puno i za svakog pocetnika je to daleko bolje rjesenje nego da kupuje skupu opremu

kad se malo ufuras u cijelu pricu bit ces i sam pametniji, imat ces vec neko iskustvo, procitat ces u medjuvremenu i ponesto specijaliziranih materijala na temu skijanja i opreme i onda takav odi u kupovinu. prije - ne!

fjonix
15.09.2009., 14:41
Obavezno rent za komplet opremu tko zna sta ces kupiti

Rent mozes dobiti za 100 eura komplet opremu i onda za par godina kupuj svoju opremu do tada nemoj

tinkerbell
21.09.2009., 09:40
defintiivno samo odjeću...tako sam i ja...nakon niza godina sam ponovno skijat i samo sam si odjeću kupila...naočale dobila :P:P:P...ne isplati ti se...nauči skijat....skuži koja ti pancerica,skija,štapovi odgovaraju i onda nakon par zima (npr 2 ) si kupiš ostatak opreme koji ti paše...jer nije baš jeftina da bi si kupovao set za početnika pa rekreativca itd...

ashley
01.10.2009., 14:25
Jel isplativije rentat skije i pancerice kod nas ili na skijalistu?
Postoji li mogucnost rentanja ski odijela?

I ja sam pocetnik i stvarno gotovo nista ne znam! :D

Lei
01.10.2009., 22:05
novcano je isplativije kod nas, ali je fora da ako tek na skijalistu skuzis da ti ne valja nesto od opreme, morat ces i tamo ponovo placati rent; ako pak iznajmis na skijalistu, vecina rentova radi tako da ako ti nesto ne odgovara mozes to i zamijeniti

odijela se mogu iznajmiti na nekim mjestima (npr na Krvavcu imaju par komada u pricuvi), ali to nije pravilo i vise je rijetkost

Method
15.10.2009., 10:16
Pozdrav

Trebao bih neke dobre rukavice za skijanje, toble, udobne i najviše nepromočive.

evo našao sam Mammutove sa GORE-Texom za nekih 500kn

http://www.terrasport.si/izdelki/EclipseSoftShell_bild2.jpg

Jel je to ok ili da nešto drugo gledam?

apić
15.10.2009., 13:20
Pogledaj ponudu Scott http://scottusa.com/gb_en/category/7593/gloves

Ja imam kožene u kombinaciji s Gore-texom, nešto nalik modelu G-32 i prezadovoljan sam.

Method
15.10.2009., 13:44
nisu loše. Koliko si ih platio i gdje?

apić
15.10.2009., 14:50
ako se dobro sjećam Turbosport u Ilici, bile su oko 500kn.Imaju već podosta dana skijanja i još su dobre.

dama32
26.10.2009., 14:02
Pozdrav,
ove godine prvi put idem na skijanje i imam sve osim pancerica (posudila sam). Ne znam koje su skije, pa me zanima je li to bitno kod odabira pancerica.
Također me zanima je li bolje iznajmiti pancerice ili kupiti rabljene pošto to dođe gotovo na isto koliko sam shvatila, što se cijene tiče.
Ako netko zna gdje se mogu iznajmiti ili čak kupiti dobre, ali ne nenormalno skupe pancerice , molim info na pp.
Hvala

Lei
27.10.2009., 10:38
dama, ovako opcenito, nije bitno koje su skije, odnosno sve pancerice pasu u sve vezove na skijama

ono sto je bitno je da ne mozes eto tek tako posudjivati skije. sto ako su to skije za napredije skijase? sto ako ti ne odgovaraju visinom? nisu sve skije iste i ako ti skije ne odgovaraju tesko ces na tome nauciti skijati. procitaj Najcesce greske kod ucenja skijanja (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=21082), tamo se prica tocno o tome sto tebe muci

pancerice nemoj kupovati, radje ih iznajmi, jer su sanse da kupis krivo jako velike. a ako ih iznajmis i shvatis nakon par sati da te zuljaju ili ti nisu dobre uvijek mozes u rentu zamijeniti za drugi model. jednom kad se naucis skijati i kad skuzis kako bi se noga trebala osjecati u panci, tek onda ih odi kupovati

rentova imas puno, svako skijaliste ga ima i tebi je mozda bolje iznajmit opremu na samom skijalistu

nibleri
04.11.2009., 22:28
http://img688.imageshack.us/img688/31/bejzvibgkkgrhqyhc4erfh4.jpg

šta mislite da li može biti dobra spyder jakna za nekih 80 eura?

sinoć odem u jednu trgovinu i nađm tu jaknu na kojoj je tvornički otisnuta cijena skoro 700 dolara

danas odemo muž mi u mene i ja da probamo i vidim da je taj dio etikete otkinut

jakna nije loše kvalitete, čak šta više ali mi to nekako sumnjivo :confused:

Method
05.11.2009., 14:32
80 eura? ako je original...kupuj!!!

nibleri
05.11.2009., 16:41
pa ne znam je li orginal

Method
05.11.2009., 17:15
pa u kojem je dučanu? Malo mi je čudno što je cijena bila 700$ a odjednom 80 eura

nibleri
05.11.2009., 17:24
ma nije cjena bila 700 dolara nego sam vidjela da na etiketi piše skoro 700 dolara a meni je rečena cijena od 80 eura

roba im je tek bila stigla pa valjda ni oni nisu odma vidjeli te su je kasnije uklonili

ma to je jedan dućan koji ima razne odjevne predmete a među njima se našlo i jedna vrsta spyder ski odjela i ova jakna u crvenoj i žutoj boji

ovo je sve u Mostaru (ukoliko nisi primjetio odakle sam :) ) pa kontam je li moguće da je to orginal roba došla ko zna kojim putem iz USA kod nas

Lei
06.11.2009., 08:23
nije to original 100%, bjezi od toga

Hrc
06.11.2009., 08:43
Ne bi se baš složio s time. Znam ih nekoliko koji su kupili originale (ne iz Rost sporta) i masno ih platili te se smrzavali u njima a isto tako znam ih puno koji su kupuli lažnjake pa im je bilo vruće. Svi u Bosni na pijacama imaju te Spyder jakne i to po nekih 500 kuna ako i toliko. A imaju ih janjevci u Zg u Konjšćinskoj po istoj cijeni. Ja sam kupio 10ak Elan jakni kada se je zatvarala trgovina po 250 kuna :rofl: sve su made in Taiwan ili slično. Kao i sve druge.

nibleri
06.11.2009., 11:11
sinoć opet odem da kupim ali se predomislim

bile su dvije kao gore na slici i dvije ovakve

http://img4.imageshack.us/img4/7761/stanton0.jpg

jedna je od tih žuta i na njoj se bolje vide feleri a na jednom djelu je već bio šav puko
vidi se kad se pođe zagledati da nije orginal pa mi se nije dalo rizikovati

nesumnjam ja da je ona dobra za te pare što se tiče topline ali ipak mislim da mi je bolje kupiti "original no name" nego kopiju zvučnog imena

cjena je bila spala na 70 eura

Lei
06.11.2009., 14:23
Znam ih nekoliko koji su kupili originale i masno ih platili te se smrzavali u njima

Skroz tocno :top: Spyder je dosta hladan, meni je isto bilo malo hladnjikavo u njemu, al je zato onima koji nisu zimogrozni to super jer si mogu s razlicitim podslojevima sloziti kombinaciju za sve vremenske uvjete. Kao uciteljsko odjelo je Spyder super jer obicno uvijek mases, hodas, dizes ljude i sl, tako da ti je toplije nego kad samo sjedis na zici i jurcas dolje

@nibleri: dobro si rekla - radje daj novce za neki orginal, pa makar ne toliko razvikanog imena (npr NES), nego da si u fejku

Method
06.11.2009., 15:09
kakve su uopče te spyder jakne, kakvi vanjski shell koriste protiv vjetra i oborina? Mislim da je nekako bolje uzet jaknu tipa mammut, marmot, north face i slične sa gore-texom i unutrašnjom podstavom da te grije , em jakna "diše" em je lagana i nije ti zima. A nema šanse da propusti..

Lei
06.11.2009., 18:04
method, nije ni to losa opcija. cijenom su takodjer skupe tako da ti dodje na isto/slicno, samo je stvar ukusa i osobnih preferenca. a materijali od kojih se rade i jedne i druge su slicni, tako da tu nema neke razlike (naravno ako odaberes proizvodjace istog ranga)

hrc_01
07.11.2009., 20:10
gdje naci ovakvu kapu http://www.chelstondirect.com/images/D/eisbar-cocker-ski-hat-d.jpg

Lei
07.11.2009., 21:22
gdje naci ovakvu kapu http://www.chelstondirect.com/images/D/eisbar-cocker-ski-hat-d.jpg

U bilo kojem ducanu na skijalistu, pogotovo u Austriji

Kod nas mislim da sam vidjela slicnih u Hervisu prosle godine.

hrc_01
07.11.2009., 21:25
gdje se može naći ovakva kapa http://www.chelstondirect.com/images/D/eisbar-cocker-ski-hat-d.jpg

cicko
09.11.2009., 18:12
trebam savjet, više ne nosim kontaktne leće, nego dioptrijske naočale, bez naočala ne mogu dobro vidjeti, znači na skijanju ih trebam nositi. Koje skijaške naočale su dovoljno velike i udobne da ispod njih mogu nositi i dioptrijske naočale,a da ih ski naočale ne pritišću, da li možda postoji neka zaštita i za dioptrijske naočale koja se nekako može 'namontirati'?
Ima li tko iskustva s tim?
Unaprijed hvala..

apić
09.11.2009., 20:46
Nikad nisam probao goggle ispod kojih idu naočale, nekako me strah što bi se dogodilo pri nekakvom nezgodnom padu.
Koristim adidas naočale s dioptrijskom clipom, ovakav model:

http://www.vision3k.com/brands/adidas-sunglasses/elevation-climacool-a136.asp

Pogledaj sljedeće modele:

(http://www.vision3k.com/brands/adidas-ski-goggles/adidas-ski-goggles.asp)

Model ispod kojeg idu naočale:

http://www.vision3k.com/brands/alpina-ski-goggles/opticvision-otg-a7017.asp

malo prosurfaj po dotičnoj stranici i naći ćeš već nešto što će ti bar na prvi pogled odgovarati, ako si iz ZG ima par optika u kojima se takvi modeli mogu i isprobati.

pozdrav

cicko
10.11.2009., 08:25
Nikad nisam probao goggle ispod kojih idu naočale, nekako me strah što bi se dogodilo pri nekakvom nezgodnom padu.

Model ispod kojeg idu naočale:

http://www.vision3k.com/brands/alpina-ski-goggles/opticvision-otg-a7017.asp

malo prosurfaj po dotičnoj stranici i naći ćeš već nešto što će ti bar na prvi pogled odgovarati, ako si iz ZG ima par optika u kojima se takvi modeli mogu i isprobati.

pozdrav

hvala puno na savjetu i linkovima...iz Zg-a sam pa ću potražiti po optikama i obavezno isprobati...

Konj s hvataljkama
15.11.2009., 21:12
kakvo mišljenje imate o marki etirel... kao skijaškoj jakni?

nibleri
28.11.2009., 10:11
da nisam vidila svojim očima ne bih vjerovala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

u Sarajevu ima svih vrsta jakni spyder, colman, atomic, rosingol ........ ali dobrih kopija!!!!!!!!

cjene su od 50 eura pa do nekih 120 eura

kažem dobrih kopija jer stvarno izgledom nisu loše

moj muž je ipak kupio jednu NORD BLANC za 70 eura za koju nam je prodavačica rekla da nema kopija jer su one inaće nešto jeftinije pa im se valjda ne isplati da ih kopiraju

http://img35.imageshack.us/img35/8304/goimage.jpg

dama32
30.11.2009., 12:52
Hvala na odgovoru. Još nešto, naime namjeravam uzeti školu skijanja (austrijsku) pa me zanima trebam li uzimati ski pass, neki su mi spominjali neke točkice :confused:, kao da je to neka jeftinija varijanta. Ski pass je dosta skup a ja ću tek učiti...pa smišljam nešto povoljnije.

Lei
30.11.2009., 13:08
dama, provjeri s uciteljem prije nego kupujes bilo sto

ako nisi nikad skijala, prvi dan vjerojatno uopce neces na zicaru, a isto tako neces vjerojatno koristiti sve zicare pa je mozda bolje uzeti "tockice" (zapravo je rijec o bodovima - kupis recimo 100 bodova, svaki prolaz kroz zicu kosta recimo 10 bodova, znaci sa 100 bodova se mozes koristiti zicu 10 puta); nemaju sva skijalista "tockice"

tockice su nezgodne i ucitelji ih ponekad ne vole, jer puno ljudi voli skijati samostalno i nakon skole... onda se desi da potrosis sve tockice i da ti karta "crkne" usred skolice iduci dan i onda zeznes cijelu grupu, zato su klasicne karte bolje

no kazem... provjeri prvo s uciteljem, vidi kakav je plan i program skolice i neka ti oni kazu koju kartu ti je najbolje kupiti

Lilit
04.12.2009., 21:14
zapocinjem sa pitanjem oko kaciga... jesu li bas sve onako siroke na glavi, ne misli da nisu uz glavu nego da su onako kao napuhane velike i ima li ikoji uzi model? htjela bi neku manju kacigu da mi glava nije ko balon ako je ikako moguce to nac a da je kvalitetom ok...

apić
05.12.2009., 11:51
zapocinjem sa pitanjem oko kaciga... jesu li bas sve onako siroke na glavi, ne misli da nisu uz glavu nego da su onako kao napuhane velike i ima li ikoji uzi model? htjela bi neku manju kacigu da mi glava nije ko balon ako je ikako moguce to nac a da je kvalitetom ok...

Nemoj me krivo shvatiti, ali kaciga nije modni detalj, a ni nešto što se stavlja na glavu da bi se izbjegla kazna.
Više manje koji god model izabereš i isprobaš izgledati će veliko na glavi...i u tome ne vidim problem.
Kaciga glavu čuva, a eventualno možeš kombinirati boje jakne i kacige pa će ti glava izgledati kao manji balon:D

Lilit
05.12.2009., 11:55
ma znam da nije modni detalj sve mi je to jasno ali ipak kad probavam kacigu vidim da ima razlika, recimo jedna uvex (od frenda) mi se cini koda je manje napuhana nekako od recimo druge koju sam probala mislim da neka marka na D
kupit cu ju svakako i nosit (nosila sam posudjenu prosle god) ali bi volila nac neku koja mi se ipak malo vise svidja od neke druge :ne zna:
i jesu sve onako ravno rezane na celu, to je radi toga da maska nasjedne na kacigu jel? mislim da mi moja maska nece pasat na kacigu onda jer je manja (tanja)
jel ima opce marki koje su bolje i koje su losije? jel ima utjecaja ono dal kaciga ima otraga ono za suzit/prosirit unutarnji dio ili nema? i kako da tocno izaberem velicinu, razlika je dal stavim kacigu na kapu ili bez kape
koju ti imas apic?

apić
05.12.2009., 13:26
Po meni nema potrebe stavljati kapu pa kacigu, druga stvar je tanka "fantomka".
U ovom članku je dobro opisano kako odabrati kacigu, a i možeš naći sve ostale korisne info vezane uz ski.

http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=12895

Imam Bolle kacigu.

Lilit
05.12.2009., 13:39
hvala na linku
evo nasla jednu koja mi se dopala i manje je glomazna :top:
jos da ju nadjem u ducanu i isprobam.... vidim ona ima to za zatezanje otraga sta neke imaju a neke nemaju, u cemu je stvar? sto je bolje?
http://www.skijanje.hr/slike/slike_3/r1/g2004/m10/x2059105059407575.jpghttp://www.skijanje.hr/novo/slike/slike_3/r1/g2004/m10/x2059105128689823.jpg
za razliku od recimo ove kacige koja je sva nekako ogromna
http://www.skijanje.hr/slike/slike_3/r1/g2004/m10/x459751740020665.jpg

Lei
05.12.2009., 15:52
Alpina Nuts je lijepa i mala kaciga :zubo: ima ih u intersportu, sad su u modi bijele i izgledaju nesto modernije; ovaj moja ciju sliku si stavila ima vec podosta godina (mislim da ce joj ovo biti 6. sezona... :uffff:)

ovaj kotacic za zatezanje imaju skoro sve kacige, samo u drugacijim izvedbama; to moras imat jer ipak tako mozes fino podesit da ti ne plese.. ili ako stavis potkapu da ti bude malo labavije da stane. ili recimo ako je vani snijeg/kisa ja znam vrh kapuljace podvuc ispod kotacica i onda ga stegnuti, pa mi onda ne pada kisa/snijeg na kosu i vrat :)

Lilit
05.12.2009., 18:47
Imas koju sliku s kacigom na glavi da okacis pliz? :) zamagli lice :mig:
cini mi se da ja manje, manje bumblasta i napuhana, jel je?
koliko dodje cca ako znas?
a vidjala sam i kacige bez tog kotacica otraga :ne zna:

Lei
05.12.2009., 18:59
Lilit, poslat cu ti na PM, cim iskopam.

Cijena u Intersportu je oko 700 i nesto kn, koliko se sjecam.

Nije bumbasta, ali nisu opcenito zenske kacige bumbaste. Mozda da pogledas u nekom stranom ducanu na skijalistu, ima zbilja kraaasnih i malih modela. I Salomon i Rossignol, a i neki drugi proizvodjaci zbilja sada imaju jako lijepe dizajne, s diskretnim cvjeticima ili pahuljicama.. Bas su :cerek:

Lilit
09.12.2009., 22:40
nasla sam ovu ali pise da je unisize na offical webu pa me to malo muci
http://www.keindl-sport.com/upload/tomcat_black_gold_jpg500_small.jpg
i nasla ovu od alpine, jel ju ima ko? vidio di?
http://www.alpina-eyewear.com/images/produktbilder/Skihelme/GRAP_A_9036234_HW10.jpg
a evo i nuts koja mi izgleda ruznije nego ona od Lei :ne zna:
http://www.alpina-eyewear.com/images/produktbilder/Skihelme/NUTS_A_9010320_HW10.jpg

niki500
13.12.2009., 17:43
Visoka sam 164 cm,pašu mi kraće skije.Do sada sam vozila snowblade pa me znaima da li je bolje uzeti skije od 145 cm ili 135 cm

apić
13.12.2009., 18:06
Ovaj članak će ti biti od pomoći.
Zlatno pravilo kupnje skija, ukoliko si u mogućnosti prvo isprobaj pa onda kupi.

pozz

MrSandman
13.12.2009., 20:14
Uzmi 145, to bi ti trebalo biti taman.

apić
14.12.2009., 22:40
Ovaj članak će ti biti od pomoći.
Zlatno pravilo kupnje skija, ukoliko si u mogućnosti prvo isprobaj pa onda kupi.

pozz

http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=12578

sry:zivili:

amėlie
15.12.2009., 13:23
pozdrav!
ove godine idem prvi put na snijeg pa me zanima koje odijelo kupitit?
naime, imam jaketu od northspirita, slicnu kao ovu plavu na dnu slike (http://www.magma.hr/Pages/hr-HR/vijesti/PID-%7B78f253e6-6667-4a11-a6f4-8870398d21dd%7D/Default.aspx), i sad moram kupiti hlace. nasla sam crne isto tako "suskave" slicne ovima (http://www.njuskalo.hr/ski-odjeca/zenske-ski-hlace-br-48-50-oglas-802653), ali su mi draze nekako koje sam vidila crne one kao rastezljive (http://www.njuskalo.hr/image-w450/ski-odjeca/colmar-zenske-hlace-skijanje-slika-1577866.jpg), sta su malo uze. neznam jel se dobro vidi na slici. pa me zanima sto se tice topline i vodo i vjetronepropusnosti koje su bolje, te od kao rastezljivog materijala ili ove suskave, odnosno za koje se vise isplati dat 500 kn koliko dodju i jedne i druge?
dajte pomozite jer ja sam totalna neznalica :ne zna:

Lilit
15.12.2009., 13:52
ne vidim dobro kakve su te hlace na zadnjoj slici ali ako sam te dobro skuzila te su onako rastezljive i kao tanje od ovih suskavih i onako djir tajica, mislim nisu bas tajice ali neznam s cim ih drugo usporedit
takve sam ja imala ko mala i to je prije nekako bilo popularnije ili popularno u jedno vrijeme pa su svi imali takve hlace od odijela, danas ih rijetko di vidim za kupit i vecina ima suskave koliko vidim oko sebe.. ja isto imam te kao fol suskave a i one mogu bit deblje ili tanje ovisi koliko su podstavljene od ispod...
ali neznam jesi slike stavila tako reda radi sa njuskala ili razmisljas kupit s njuskala ali recimo ove na njuskalu su 350kn a za toliko ih mozes nac i u ducanu nove pa ti savjetujem da potrazis po ducanima, pogotovo ako ne ides sad brzo na skijanje jer snizenja vec ima a bit ce ih jos...
super stvar je i ako si niza onda mozes cak mozda i u djecje se uvuc :) moja frendica kupila prosle ili pretposle godine cijelo odjelo i hlace i jakna od UR za 500kn i ful je slatko odijelo i kvalitetom je sasvim oke za tjedan dana skijanje godisnje
a znam da sam gledala u turbo sportu hlace oko 300njak kuna svakakve (gledala sam muske ali sigurno ima i zenskih)
e da ispod suskavih mozes obuc i tajice ako je ful ful hladno ili carape nekakve ili nesto, neznam dal mozes ispod rastezljivih vjerojatno ovisi koliko su ti uz nogu (meni su moje bile ful uz nogu) ali moje suskave su dosta podstavljene pa ne oblacim nista ispod

i sad ja o kacigama :D
gledala sam i probala nuts i uzasno mi stoji :mama: nimalo ko Lei ili je taj njen stariji model bolji od ovog novog
ova alpina lips (moj zadnji post -druga) bolje stoji ali nisam odusevljena
ali sam probala jednu carrera i ta je puno vise na celu, onako do obrva mi skoro dodje dok su ove alpina koje sam probala i salomon i opcenito vecina kaciga onako visoko rezane negdje do pola cela ili jos i manje prekriju pa razmisljam o toj carreri, jel ima kakva razlika do kud je kaciga opce naprijed (znam da otraga ne smije bit preduga)

amėlie
15.12.2009., 14:03
ne vidim dobro kakve su te hlace na zadnjoj slici ali ako sam te dobro skuzila te su onako rastezljive i kao tanje od ovih suskavih i onako djir tajica, mislim nisu bas tajice ali neznam s cim ih drugo usporedit
takve sam ja imala ko mala i to je prije nekako bilo popularnije ili popularno u jedno vrijeme pa su svi imali takve hlace od odijela, danas ih rijetko di vidim za kupit i vecina ima suskave koliko vidim oko sebe.. ja isto imam te kao fol suskave a i one mogu bit deblje ili tanje ovisi koliko su podstavljene od ispod...
ali neznam jesi slike stavila tako reda radi sa njuskala ili razmisljas kupit s njuskala ali recimo ove na njuskalu su 350kn a za toliko ih mozes nac i u ducanu nove pa ti savjetujem da potrazis po ducanima, pogotovo ako ne ides sad brzo na skijanje jer snizenja vec ima a bit ce ih jos...
super stvar je i ako si niza onda mozes cak mozda i u djecje se uvuc :) moja frendica kupila prosle ili pretposle godine cijelo odjelo i hlace i jakna od UR za 500kn i ful je slatko odijelo i kvalitetom je sasvim oke za tjedan dana skijanje godisnje
a znam da sam gledala u turbo sportu hlace oko 300njak kuna svakakve (gledala sam muske ali sigurno ima i zenskih)
e da ispod suskavih mozes obuc i tajice ako je ful ful hladno ili carape nekakve ili nesto, neznam dal mozes ispod rastezljivih vjerojatno ovisi koliko su ti uz nogu (meni su moje bile ful uz nogu) ali moje suskave su dosta podstavljene pa ne oblacim nista ispod

ma slike sam random stavljala sa googla sta je izlistao, ne mislim kupit preko njuskala.
da, to su te kao elasticne. nekako mi izgledaju tanko s obzirom na one suskave, pa mi se pari da cu se smrznit u njima, a posto nikad nisam bila na snijegu znam da je hladno, al neznam sta ocekivat. To su hlace od northspirita iz turbo sporta, i to su jedine ove godine sta san uspila nac. ove dogine u turbo sportu je opcenito :flop: izbor, ia svega 2 zenska odijela, 4-5 muskih i to je to. katastrofa.
i da, ne stoje mi skroz uz nogu, mogu komotno obuc i tajice ispod njih.

sta mi ti preporucas, vidim da imas iskustva na snijegu, koje da uzmem? koje bi ti sebi kupila da ih kupujes? :D

Lilit
15.12.2009., 23:02
ja bi kupila ove sta zoves suskave, neznam zasto, imala sam te uske ko klinka poslje ih nikad bas nisam ni vidjela za kupit, moje suskave ispod imaju kao onaj felpa materijal i ful su tople, mozda sam jednom u zivotu obukla nesto ispod jer mi je bilo zima
oke marka ti je recimo brugi ali neznam di se prodaje, talijanska marka i nije preskupa ali neznam di ima za kupit... po meni je i UR okej marka, mislim normalno da ima kvalitetnih i manje kvalitetnih odijela i hlaca ali ovisi koliko zelis potrosit i mislim da i za malo kuna mozes nac oke hlace koje ce sluzit svrsi i bit tople
pogledaj malo po intersportu ili hervisu, ja sam bas neki dan obilazila te ducane i bilo je hrpe i odijela i hlaca, u intersportu je na odabrane artikle i popust a u hervisu imas akciju 2+1 pa tipa kupis hlace i neku majicu i jos trecu stvar besplatno, mozes uzet recimo felpa majice koje su super za ispod jakne ili onu kao pod odjecu, thermal underwear koja je i dobra radi znojenja jer je dry fit ili kako to vec bude napisano to ti je ovo (http://www.sportsbasement.com/istarimages/p/t/pt-48523!HELLY.jpg) recimo, ja obucem takvu majicu ali na kratki rukav i preko felpu obicno i na to jaknu i nikad mi nije zima, eventualno ako je za smrznut se imam preko felpa majice (na dugi rukav) jos felpa prsluk ili imas kvalitening carapa koje su onako vislje i imaju zadebljana na odredjenim mjestima tipa ovo (http://www.socksfox.co.uk/images/falke_sk1_kids.jpg) ili ovo (http://www.socksfox.co.uk/images/falke_sk1_kids1.jpg) ili kacigu :)
ali i ako ne zelis toliko potrosit mislim da mozes nac neke hlace po tim sportskim ducanima :) treba malo obic, neka snizenja su vec pocela ali nije to kako ce bit, magma je def najjeftinija ali kazes da ima slab izbor, neznam ja sam vidjela odijela i odvojeno hlace/jakna i u toweru u ri i u zg u cc1 ja mislim ali mozda ima takvih hlaca i po nekim bzvz ducanima da tako kazem, onako neki manji ducani po importaneu mozda?
malo sam se raspisala sori :brukica:

tinkerbell
16.12.2009., 09:28
e sada question o kupnji ski underweara...daj mi recite kako se gledaju brojevi?I kaj je bolje uzeti warm ili dry? gledala sam HH u Turbo sportu pa sam mislila kupiti sebi i dragome jer oboje trebamo...

Nameless
16.12.2009., 18:18
Da li netko ima neki popis adresa ili linkova ducana s rabljenom snowboard opremom? Oglasnik je trenutno vrlo siromasan po tom pitanju.

Lilit
16.12.2009., 21:03
sta se tice underweara taj HH bi trebao bit dobar, gledala sam ga i ja u turbo sportu ali nisam isla za brojevima jer sam vidjela sam na dugi rukav a meni je to too much, ispod felpe ne volim jos i dugi rukav pa imam sve na kratke rukave tj imam jednu majicu Falke koja je 51% polypropylen i 39% polyamide i drugu Icebreaker koja je pure merino tj 100% merino wool i ta druga mi je puno puno puno bolja i ugodnija iako je Falke kao more fensy i skuplja marka :ne zna: mozda i zato sta je Icebreaker strukirana pa bolje stoji i ne izvlaci mi se iz hlaca ali zapravo da ne kompliciram ne znam jel bolje dry ili warm :brukica: sad sam malo izguglala i ova sa vunom bi bila warm a ona bez bi bila dry, vuna ju cini toplijom ali meni je i udobnija :ne zna:

sta se tice bord opreme, probaj na skijanje.hr nac info oni imaju popis svih ducana a ne samo onih sa rabljenom opremom

tinkerbell
17.12.2009., 08:14
Icebreaker

Di si našla tu marku?Čak mislim da sam je jučer negdje vidjela u nekom od dućana ali možda sma i zabrijala :ne zna::confused::ne zna:

Lilit
21.12.2009., 14:00
dobila na poklon, iz austrije ja mislim :ne zna:

kupila kacigu ovakvu samo sta moja je iznutra bijela ova "vunica" je isto bijela, kaciga je prepretopla i udobna, odusevljena sam kacigom naspram kapom + sta je i sigurnije
http://www.uvexsports.com/images/products/helmets/2009-10/apache_sx_S56609611.jpg

tinkerbell
21.12.2009., 14:05
koliko te došla kaciga?ja si tražim takvu....i di si je uzela?

Lilit
21.12.2009., 14:23
to ti je uvex apache sx, samo je moja bijela iznutra ali takvu sliku nisam nasla
ja sam ju kupila u austriji u hervisu ali mozda ima i kod nas u hervisu
dosla me 99eura jer nije bila na snizenju, i sve nisam htjela na silt ali na kraju sam uzela tu sa siltom jer koda izgleda nekako manje bumblasto na glavi
probala sam jako ali bas jako puno modela i mogu rec da one koje imaju jos onaj kruzic unutra za stegnut jace ili manje bolje stoje na glavi (meni) nego ove koje su kao iz jednog dijela ali je u ovima kao iz jednog dijela toplije na usi, jos ova moja ima i tu podstavicu toplu a podstava se moze skinut i oprat i ispod ima gumu koja se moze izvadit pa onda kaciga ima kao rupe za zrak ako je vani toplije sve u svemu jako sam zadovoljna
ali treba stvarno puno modela probat jer ovisi i obliku glave koja ce ti pasat jer recimo koje su meni dobro stajale su decku bile lose i obratno

Lei
22.12.2009., 10:26
dry je za toplije vrijeme, a warm je za hladnije

kod mene to ide otprilike ovako:
iznad 0 stupnjeva: HH dry dugih rukava + jakna
-10 do nule: icebreaker merino tanki (od 180) + jakna
ispod -10: hh warm + jakna

tehnicke majice se obavezno nose na golu kozu, ne ide ispod njih nista (osim grudnjaka :zubo:) i nikako se ne smiju prati omeksivacem ili agresivnim detrdzentima. bolje i skuplje varijante (npr icebreaker) imaju bakterijsku zastitu tako da se majica ne moze usmrditi (za razliku od jeftinjara varijanti koje se usmrde za cas) i pranjem se ta zastita moze unistiti

tehnicki ves rulez :cerek:

Lilit
22.12.2009., 10:35
@Lei - ti se tanje od mene obuces :eek: ja uvijek nosim tu dry/warm majicu kratkih rukava i preko tanju felpa majicu dugih + jakna, ak oje jako hladno onda preko felpa majice jos i felpa prsluk a ove godine sam uvela i da ispod hlaca (skijaskih) nosim one kao 3/4 tajice (kupila komplet tajice+majica)

Lei
22.12.2009., 10:40
lilit, stvar je u kvalitetnoj jakni. ja sam inace zbilja jaaako zimogrozna, ali kombinacijom kvalitetnih materijala mogu bez problema skijati i na -23 (isprobano ovaj vikend ;-)) samo u hh warm + jakni. da stavim toliko fliseva ispod ne bi se mogla kretati uopce, bila bi ko medo :zubo: i umrla bi valjda od vrucine

i da, ja isto nosim obavezno i pothlace... isto imam dry i warm varijante u 3/4 i punoj duljini (od falkea), pa variram ovisno kakvo je vrijeme vani

Lilit
22.12.2009., 21:54
ja imam jaknu columbia vec dosta godina i prala sam ju i u vesmasini a ne u onim tekucinama koje cuvaju ali neznam dal bi mogla samo u jakni, ako nista drugo kad dodjes u birc sta se skines samo u tu majicicu? :o
a pothlace nikad prije nisam nosila ali moram priznat da su dobra stvar :)

moj najveci prob su prsti ruku i nogu, doslovno bole koliko se smrznu :horor: za rukavice sam kupila i one podrukavice ali ne pomaze nista, sad sam kupila neki grijac sta se stavi u pancerice (nazalost imam stariji model pa nemam one s grijacem) ugl izgleda ko neki jastucic i drzi se 6h na toplome i onda 6h drzi toplinu i cuva se u nekakvoj vrecici pa ako se cuva u tome moze se opet koristit :ne zna: nisam jos to probala ali planiram... probao neko?

trance_energy
07.01.2010., 16:48
prosle godine je frendica imala pance sa grijacima i kolko sam skuzio nije bas zadovoljna s njim bila...! na snjegu si...mislim da ti ipak nemre bit toplo XD

tajsam
07.01.2010., 20:06
Lp!
Nisam znao gdje postaviti, pa sam ovdije, mislim da je mjesto u redu!

Ovako danas sam kupio pance, fakat mi ih je teško imat na nozi, nije mi ugodan osjecaj i nakon nekog vremena (15tak min osjecam "trnce")

E sad dali to mora tako biti, mislim prosle su mi bile isto tako..

Znam da niti jedne nisu relativno udobne.. Samo neznam, dali sam 2 puta pogrijesio :)

Kakva su vaša iskustva, kako se vi osjecate u svojima..

Dali se osjecate kao da vam je netko svezao jako cvrsto nogu, tipa kao da fali cirkulacije (stvarno neznam kako drukcije objasniti)

Pozdrav!

apić
07.01.2010., 21:42
Postoji bolje mjesto gdje ćeš dobiti sve potrebne info.
odi na skijanje.hr i tamo ćeš pronaći sve potrebne informacije.

Pod broj jedan mislim da si ih pretegnuo i zato osjećaš trnce.
Jesi li ih i koliko dugo imao na nogama u dućanu, te jesi li bio u čarapama u kojima skijaš?Koliko si ih stegnuo, i jesi li ih postepeno stezao?
Kakvu nogu imaš, koliko dugo i kako skijaš, koliko kg imaš itd.
Ima tu dosta finesa, kupnja pancerica je znanost:D

Moja prva kupanja pancerica je bila bačen novac, druga tako-tako i tek treće pance su mi pun pogodak.
Sada skijam na Nordica pancama i prezadovoljan sam, u dućanu su mi bile na nogama oko pola sata, šetao sam, čučao, sjedio....
Sretno u potrazi za novim pancama:top:

tajsam
08.01.2010., 13:22
Postoji bolje mjesto gdje ćeš dobiti sve potrebne info.
odi na skijanje.hr i tamo ćeš pronaći sve potrebne informacije.

Pod broj jedan mislim da si ih pretegnuo i zato osjećaš trnce.
Jesi li ih i koliko dugo imao na nogama u dućanu, te jesi li bio u čarapama u kojima skijaš?Koliko si ih stegnuo, i jesi li ih postepeno stezao?
Kakvu nogu imaš, koliko dugo i kako skijaš, koliko kg imaš itd.
Ima tu dosta finesa, kupnja pancerica je znanost:D

Moja prva kupanja pancerica je bila bačen novac, druga tako-tako i tek treće pance su mi pun pogodak.
Sada skijam na Nordica pancama i prezadovoljan sam, u dućanu su mi bile na nogama oko pola sata, šetao sam, čučao, sjedio....
Sretno u potrazi za novim pancama:top:

uff... mislim da cu ih zamjeniti za druge definitivno... Hvala na info.. ima puno teksta sve sam procitao tamo..

Basta
08.01.2010., 13:23
panca mora čvrsto držat nogu, ali ne smije zaustavljati krvotok...

dobrazena
09.01.2010., 19:07
Tko zna dal na Bjelolasici u Hotelu, tamo gdje je skijalište ima bazen.

Lilit
20.01.2010., 22:13
ja probala te neke vrecice punjene necim kao za grijanje ugl jedan dan mi je bilo bolje s tim, drugi dan se smrznulo i to i noge i sve :lol: mozda sam drugi dan pogrijesila sta nisam odmah stavila u pancericu pa se mozda malo ohladilo dok sam prvi dan stavila odmah po izlasku iz app ugl za par eura nije lose ali i dalje se zanimam za one prave grijace, vidjela sam u hervisu oko 100 eura dodje ali mi nista nije jasno sta ni kako ni jel treba imat pancericu posebnu s onom kao "uticnicom" ili sta a i na kraju krajeva dal djeluje jer nije bas jeftino
btw na tim mojim "vrecicama" je pisalo da ako pece odmah se skine jer moze izazvat opekline :rofl: jea rajt...

Lilit
20.01.2010., 22:14
mislim da bi trebalo spojit ovu temu sa: Veliki topic skijaske opreme (http://www.forum.hr/showthread.php?t=64563) :mig:

Lei
20.01.2010., 22:22
Vise o tome ovdje: http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=13853 ili na http://www.thermic.com/ , to je firma koja proizvodji grijane uloske za pance (i svakakve ostale mrak stvari za susenje pancerica)

sistem je takav da se ulozak (izgleda kao najobicniji ortopedski ulozak) stavi u pancu, iz njega ide mali kabel koji se mora ustekati u bateriju koja se nosi s vanjske strane pancerice. E sad, postoje pancerice (npr atomicove) koje vec imaju u sebi ugradjen ulozak i s vanjske strane pancerice drzac za bateriju, tako da jedino treba dokupiti tu bateriju.

postoji regulator na kojem mozes stimati stupanj na koji ulozak grije i ako stavis na najjace to je zbilja za opekline

uglavnom stvar funkcionira slicno kao grijana sjedala u autu... ukljucis i grije te koliko zelis i dok ti guza/tabani nisu topli. baterije postoje s raznim kapacitetima tako da sigurno mozes odabrati onu koja moze raditi i 10 sati na dan ako treba

Lilit
20.01.2010., 22:45
znaci ipak moze i na pancericu koja nema to vec predvidjeno na sebi :)
vidim link na clanak kaze da je novinarska ekipa testirala to cudo i da djeluje :zubo: sad mi se cini jos privlacnije ali od silnog izbora neznam sta bi izabrala ni dal se isplati kupit nove pancerice koje vec imaju to na sebi ili samo sve to skupa za na svoje stare pancerice
i u clanku pise da su prejako stegnute pancerice uzrok smrzavanju, ali ako ne stegnem jako noga bjezi sta bi moglo bit uzrok slomljenoj nozi :zubo:
inace to sta sam ja probala je heat company (http://www.theheatcompany.com/warmers.html)

Lei
21.01.2010., 07:24
ali ako ne stegnem jako noga bjezi

heeeej, pa ti imas prevelike pance!! panca mora biti ko salivena, ne smije noga u njoj bjezati ni milimetra, a steze se maksimalno na prvi-drugi zubac kad su nove, ili kasnije kad se malo rastegnu na 2-3. Sve iznad toga automatski signalizira da je panca prevelika, a pogotovo ako ju moras stegnut ko konj da ti noga ne bjezi :) Kupuj nove... s ugradjenim grijacima :top:

jos nesto.. kako susis pance po noci? ako ostanu vlazne mozda neces skuziti to kad stavis nogu al kad se ta vlaga pocne smrzavat bit ce ti hladnije. Ove susilice od thermica su zakon! Uguras ih nakon skijanja u pancu, preko noci se sve osusi, a ujutro kad ih ides oblaciti su mmmmmmmm, fine i tople :cerek:

Ja sam inace uzasno zimogrozna, pogotovo na noge, al u pancericama nema sanse da mi se smrznu... imam jedne carape (xsocks) i Salomon Rush pance koje nemaju ni grijace ni bundicu ni nis, al mi bas nikad nije bilo zima u njima

Lilit
21.01.2010., 17:12
ni moje nemaju "bundicu" ali mi je to prekjut :) da kupujem sad takve bi :zubo:
ja imam jako usko stopalo i sve cipele (na petu) mi bjeze tako su mi i pance dobre po duzini ali siroke da tako kazem, kopcam na srednje kopce a poslje na zadnje kopce (zasto postoje zadnje ako se nesmije na njih?)
susim ih na onim "radijatorima" kao onako stegna topla na koju nataknes pance
inace imam salomon my custom fit (comfort) dosta stari model
carape imam te skijaske jedne falke i jos jedne neka druga marka ali isto taj djir
a evo bas sad zadnje na skijanju samnom bila i frendica kojoj su se isto smrzle noge i ruke - meni se ruke isto smrzavaju ali bolje je ako ne skidam rukavice uopce (prije sam ih skidala za mazat se labelom, puhat nos, slikat itd... sad pokusavam sve s rukavicama) a i rukavice sam probala svakakve a imam i podrukavice ali mi s njima tlaka a nista toplije :ne zna:

Lei
21.01.2010., 18:29
(zasto postoje zadnje ako se nesmije na njih?)

smije, ali tek nakon godina i godina nosenja, kad se pance jako rastegnu :) ako u ducanu vec mozes stegnut pancu do kraja... nesto ne stima

moje salomonke su dosle s posebnim plasticnim (hm, fali mi dobra rijec) "uloskom", koji se moze umetnuti na straznji dio pance tako da dodatno suzi prostor za petu i da peta fiksnije stoji

inace, ima modela koji su namijenjeni za siroka stopala i onih koji su za uza.. zato je uzasna muka kupit pance jer bi trebalo prije kupnje isprobati valjda sve moguce modele da vidis koji tocno ti pase

kad budes kupovala nove - ciljaj na one za uza stopala i vidi mozda za ove sa grijacem :top:

Lilit
21.01.2010., 18:34
ja svoje vec imam dosta godina pa su se mozda i rasirile :ne zna: uglavnom su mi oke ali kad malo "jace" ocu skijat ih moram ful ful zakopcat
def cu vidjet za te s grijacem a koji modeli su za uza stopala bas i nisam nasla, ove god smo kupovali pancerice decku pa sam malo gledala te modele i nasla sam samo da attomic ima onu liniju B ili tako nekako za sira stopala ali ovo sta ti imas za petu se cini super :top:

Klokan
25.01.2010., 09:10
Opremu se stvarno može unajmiti na mnogo mjesta, ali trebaš se prije dobro raspitati za cijene. Ja imam jako loša iskustva sa Gigant servisom:flop:. Čak i kad sam zvao prije i pitao za cijenu najma za jednodnevno skijanje u nedjelju i rekli mi da to košta 90 kn, (podizanje skija u subotu i vraćanje u ponedjeljak) za dvoje skija su mi naplatili 320 kn :mad:. Isto je bilo i sa servisom. Pitam koliko košta servis, ostavim skije a kad treba platiti onda kažu dva puta veći iznos:confused:. Sve u svemu, jako nekorektno.
Nakon ovog iskustva počeo sam korisiti usluge Ski servisa Frankie :top: u Samoboru. Ako je dobro Ivici Kosteliću, dobro je i meni. Vrlo su korektni i nikad ne pokušavaju varati klijente.
Bottom line, trošak najma i servisa mi je sada duplo manji :).

Cro2009
30.01.2010., 13:39
Alo,

evo ja i frendovi smo se dogovorili da bi kao sutra na skijanje, no ja nemam opremu. Pa bi pito jel netko ima kontakt broj od nekog ducana bas na sljemenu za rentanje skija. Frendovi su mi rekli kao da ima vise njih a nikako da nadem na netu neki broj.

Fala :)

ricroatia
04.02.2010., 19:40
ovako molio bih vas da mi kazete koje da si skije uzmem za skakanje volio bi da su okretne da mogu radit brze zavoje ali i da su dobre za skakanje po velikim hupserima..naci dobre za voznju i za skakanje.hvala.:)

Lilit
04.02.2010., 21:13
da si malo pogledat ovdje bi vidio savrsen topic za tvoje pitanje - Veliki topic skijaske opreme (http://www.forum.hr/showthread.php?t=64563) :mig:

nosko385
05.02.2010., 07:28
Opremu se stvarno može unajmiti na mnogo mjesta, ali trebaš se prije dobro raspitati za cijene. Ja imam jako loša iskustva sa Gigant servisom:flop:. Čak i kad sam zvao prije i pitao za cijenu najma za jednodnevno skijanje u nedjelju i rekli mi da to košta 90 kn, (podizanje skija u subotu i vraćanje u ponedjeljak) za dvoje skija su mi naplatili 320 kn :mad:. Isto je bilo i sa servisom. Pitam koliko košta servis, ostavim skije a kad treba platiti onda kažu dva puta veći iznos:confused:. Sve u svemu, jako nekorektno.
Nakon ovog iskustva počeo sam korisiti usluge Ski servisa Frankie :top: u Samoboru. Ako je dobro Ivici Kosteliću, dobro je i meni. Vrlo su korektni i nikad ne pokušavaju varati klijente.
Bottom line, trošak najma i servisa mi je sada duplo manji :).

Nisi mi jasan ti da si to platio. Ako si dogovorio jednu cijenu, kako si pristao platiti puno veću.
Ja sam par puta u Gigantu iznajmio skije i sa vlasnikom se sve može dogovoriti, samo se treba cijenkati...

ricroatia
05.02.2010., 12:31
ljenost..hvala.

ricroatia
05.02.2010., 12:53
ljudi molim vas za pomoc trazim freestyle skije ne kuzim se bas u njih tako da molim da mi date savjete ili linkove nekih stranica DUCANA di mogu kupit skije i kao sto rekoh savjet.znam odlicno skijat i volim skakat vozit po velikim hupserima i po dubokom snjegu tako da molim vas da mi preporucite koje skije su mi najbolje za to i naravno da su sto brze..znam za one za 2 vrha i o tome sam mislio ali neznam nis vise nego da su za nazad i naprijed :D..

2powerFULL
10.02.2010., 08:17
Pozdrav!

Ja znam da je od ovog 01.01.2009. g. proslo puno vremena. Ja sad trazim jednu masku. Poželjno je da bude tanka i da je prekriven nos da se samo oći vide. Neznam dali ima u Hervisu i u tim ducanima. Treba mi za maskare... 16.02.2010. g. Ako netko zna di ima za kupit... molimvas napisite

:confused:

9009
11.02.2010., 09:35
pozdrav,

kod skijanja imam bolove u srednjem dijelu oba stopala. Pretpostavljam zbog ravnog stopala i jačeg rista.

Kako se to može rješiti - pravilnim odabirom pancerica ili nekakvim ulošcima?

Frenkyboy
17.02.2010., 17:13
Evo zanimalo bi me otprilike , poceo sam skijati prije 2 godine ali imam 20 skijaskih dana...mlad sam pa sam svladao relativno brzo...svladavam sve staze bez problema dok se sa crnim ako se ledene mucim,,inace sve u redu..kupio sam rabljene skija stare 3 godine blizzard 159 (inace visok 176 )..nikad nisam probao nijedne druge skije, i cini mi se kao da su mi skije prelake tresu se i slicno pri vecoj brzini...interesiralo bi me kupio bih novu opremu jer sam se stvarno zagrijao za skijanje kakve bi skije preporucili i pancerice isto ako vec kupujem skije..tezak 68 kg

hvala unaprijed

cvor
21.02.2010., 07:07
www.skijanje.hr

nisi napisao ništa o tim blizzard skijama koje imaš... Blizzard nije samo jedna skija... već bezbroj modela po godinama... Kažeš tri godine stare, a možda ih je prethodni vlasnik kupio na poniženju u nekom našem supermarketu pa su tu još stajale par godina... itd itd...

Frenkyboy
22.02.2010., 19:09
blizzard xo 4 firebird ...159 cm

Frenkyboy
28.02.2010., 13:33
Evo zanimalo bi me otprilike , poceo sam skijati prije 2 godine ali imam 20 skijaskih dana...mlad sam pa sam svladao relativno brzo...svladavam sve staze bez problema dok se sa crnim ako se ledene malo mucim,,inace sve u redu..kupio sam rabljene skija od prijatelje na kojima je on skijao ja mislim ne vise od 2 sezone blizzard xo 4 firebird ...159 cm (inace visok 176 )..nikad nisam probao nijedne druge skije, i cini mi se kao da su mi skije prelake tresu se i slicno pri vecoj brzini...interesiralo bi me kupio bih novu opremu jer sam se stvarno zagrijao za skijanje kakve bi skije preporucili i pancerice isto ako vec kupujem skije..tezak 67 kg

tuzuki
01.03.2010., 08:09
Bok,

kupujem skije (rekreativne) pa bih trebal preporuke, skije bi trebal biti, srednje tvrde, dužine 160-162 cm, radiusa zakrivljenosti 12-16,
ak netko ima kakav prijedlog glede modela i marki skija i mjesta de se iste more kupiti u HR ili SLO nek se slobodno izrazi,
Hvala.

FED
29.08.2010., 09:01
Ima li ga već negdje za nabaviti?
Volio bih jednostavan, samo "daska" kao ona od Atomica.

velex
04.11.2010., 16:24
Bok,

kupujem skije (rekreativne) pa bih trebal preporuke, skije bi trebal biti, srednje tvrde, dužine 160-162 cm, radiusa zakrivljenosti 12-16,
ak netko ima kakav prijedlog glede modela i marki skija i mjesta de se iste more kupiti u HR ili SLO nek se slobodno izrazi,
Hvala.

Evo ovdje imaš ponudu head i fischer modela

http://www.sport4pro.net/skijanje/skije/
:)

Daisy28
13.11.2010., 16:34
gdje u zg mogu kupiti buce (doposci)? znači ne neke za preseravanje, već što im samo ime kaže "poslije skijanja":cerek:

Lilit
13.11.2010., 17:56
prosle godine je bilo jeftinih (a dobrih, duple sa najlonom izmedju vanjske i unutarnjeg dijela) u francu tj u robertu oko 99kuna su bile ja mislim

Daisy28
13.11.2010., 20:40
Lilit, hvala na odgovoru. Vjerojatno ih sada jos uvijek nemaju, al zaletit cu se jedan dan pronjuskat po tim trgovinama. Ako štogod vidiš vezano uz buce, koju dobru ponudu, pliz javi mi. Thanks!:w

phyzik
17.11.2010., 23:32
Pozdrav ekipa!

Znate li prodaje li netko u Hrvatskoj twin tip skije (npr. K2 ili Salomon)?

Lei
18.11.2010., 09:40
Pozdrav ekipa!

Znate li prodaje li netko u Hrvatskoj twin tip skije (npr. K2 ili Salomon)?

Zna se naci tu i tamo u nekom ducanu, al nema nitko bas specijaliziran za takve skije. U Sloveniiji ces bolje proc. Ili pogledaj ako ima stogod sto te zanima od polovnih u Skijanje.hr oglasniku (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/oglasnik.php?a=1&b=1)

phyzik
18.11.2010., 20:55
Zna se naci tu i tamo u nekom ducanu, al nema nitko bas specijaliziran za takve skije. U Sloveniiji ces bolje proc. Ili pogledaj ako ima stogod sto te zanima od polovnih u Skijanje.hr oglasniku (http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/oglasnik.php?a=1&b=1)

Hvala :mig: Nisam ništa na oglasniku našao. Koji bi to dućani bili? U Splitu sam, tu nema apsolutno ništa, pa ako zapalim za Zagreb da znam di da gledam...

Ali najvjerojatnije ću stat negdi u Italiji na putu za Francusku i pokušati naći ono što tražim...Ili iznajmiti na skijalištu :rolleyes:

Inače, čitam u zadnje vrijeme puno o tim "rocker" skijama. Je li netko već imao iskustva? Ima li razlike?

Lei
18.11.2010., 21:36
Ides u Francusku, a razmisljas kupovati twintip skija kod nas!? Zaboravi odmah, spremi eurice i shopping obavi u Fr, pa nema bolje destinacije od te za kupovinu takvih skija! Jos ako uberes kakav popust i uzmes si nazad povrat poreza... mrak!

Rocker je super sistem, poceli su ga primjenjivati od nedavno i na skijama koje nisu iskljucivo za powder i park i stvar lijepo funkcionira. Imas puno vise o tome u clancima o tehnologijama na Skijanje.hr, stvar nije bas od jucer i primjenjuje se vec dosta dugo, pogotovo u brandovima koji imaju vecu tradiciju off piste modela.

phyzik
20.11.2010., 13:42
Ides u Francusku, a razmisljas kupovati twintip skija kod nas!? Zaboravi odmah, spremi eurice i shopping obavi u Fr, pa nema bolje destinacije od te za kupovinu takvih skija! Jos ako uberes kakav popust i uzmes si nazad povrat poreza... mrak!
Pa to ću i napraviti. I tako idem na skijanje 9. kad su Talijanima (a možda i Francuzima?) popusti.

Rocker je super sistem, poceli su ga primjenjivati od nedavno i na skijama koje nisu iskljucivo za powder i park i stvar lijepo funkcionira. Imas puno vise o tome u clancima o tehnologijama na Skijanje.hr, stvar nije bas od jucer i primjenjuje se vec dosta dugo, pogotovo u brandovima koji imaju vecu tradiciju off piste modela.

Malo ću se uhvatit čitanja tih članaka. Tražim si nekakvu all-mountain skiju jer ipak ću većinu vremena provesti na uređenim stazama, ali volim svako malo poviriti u park a htio bi ove sezone više vremena provesti na powderu...

amėlie
23.11.2010., 13:57
pozdrav! kako sam pocetnik u skijanju (znam skijati ali ne odlicno) i imam neke stare skije koje nisam mislila mijenjati ove godine. ali vidim da su u intersportu snizenja skija te su mi zapela za oko 3 modela.
kako se ja bas previse ne razumijem u vrste i kvalitetu skija molim znalce da mi pomognu da me ne preveslaju u ducanu...
prve su fischerove (http://www.skiessentials.com/browse.cfm/2010-fischer-rx-fire-skis-w-fs10-bindings/4,3994.html)
ovo su druge (http://www.sportabteilung.de/TecnoPro_Carvingski_Alpinski_Flyte_XT_Einsteiger_A llround.htm)
a trece su bas zenske safin (http://www.sportabteilung.de/Carvingski_Alpinski_Safine_Infinity_Damen_Ski.htm)

cijene su im svima li-la, samo me zanima koje su najbolje i sa kojima cu najlakse skretati... odnosno, koje bi vi kupili od ovih troje da kupujete?
hvala :mig:

rango12
27.11.2010., 15:35
[QUOTE=apić;23463240]Nikad nisam probao goggle ispod kojih idu naočale, nekako me strah što bi se dogodilo pri nekakvom nezgodnom padu.

fenomenalno za vidit:cerek:
jel to znači da su sa dioptrijom?Koliko to košta u kunama kod nas u HR?
imam ove ispod kojih idu dioptrijske i kod pada nema problema,osim šta se razlete po glavi svaka na svoju stranu

MCML-MMX
10.12.2010., 19:52
Gdje bih mogao naći skijašku navlaku za vrat(ali onu odrezanu,bez gornjeg dijela za glavu).tražio sam u hervisa i intersporta,međutim nisam našao,pa ako netko zna hvala unaprijed...

Lei
10.12.2010., 20:53
Gdje bih mogao naći skijašku navlaku za vrat(ali onu odrezanu,bez gornjeg dijela za glavu).tražio sam u hervisa i intersporta,međutim nisam našao,pa ako netko zna hvala unaprijed...

pogledaj u planinarsko/alpinistickim ducanima tipa Vrhunac/Iglu Sport

i bolje ti je mozda uzeti neku od varijanti Buffa (http://www.skijanje.hr/ponuda/sponzorirani-clanci/clanak/predstavljamo-buff?id=21384) jer je multifunkcionalna.... zimske verzije imaju pola dijela flis, pola od tankog materijala i onda mozes kombinirati apsolutno sve sto ti treba - od te "cijevi" za vrat koju trazis, preko ninje, kape, marame itd itd itd. Zakon stvar i u ljetnoj i u zimskoj varijanti, za sve moguce sportove, ne samo za skijanje/bordanje :top:

Mojra
15.12.2010., 09:23
Dragi forumaši!!

Dali netko zna dobre outlete ili sniženja za ski opremu u Zagrebu
Konkretno mi tebaju pancerice i ski jakna i hlače.

Hvalalalalala!

:cerek::cerek:

zico_zg
15.12.2010., 15:46
rost sport i top sport

Mojra
16.12.2010., 08:20
Hvala

Shaggy
26.12.2010., 02:29
Ljudi dali netko zna kako se krecu cijene skijaske opreme , konkretno pancerica, u Sloveniji i Austriji , htio bi si piknut sad neke prije 2.1 (kad idem na skijanje) ...pa ak netko okvirno zna kolke su cijene i dali se uopce isplati ici tamo po njih ?

Zekac
29.12.2010., 12:10
pozdrav! kako sam pocetnik u skijanju (znam skijati ali ne odlicno) i imam neke stare skije koje nisam mislila mijenjati ove godine. ali vidim da su u intersportu snizenja skija te su mi zapela za oko 3 modela.
kako se ja bas previse ne razumijem u vrste i kvalitetu skija molim znalce da mi pomognu da me ne preveslaju u ducanu...
prve su fischerove (http://www.skiessentials.com/browse.cfm/2010-fischer-rx-fire-skis-w-fs10-bindings/4,3994.html)
ovo su druge (http://www.sportabteilung.de/TecnoPro_Carvingski_Alpinski_Flyte_XT_Einsteiger_A llround.htm)
a trece su bas zenske safin (http://www.sportabteilung.de/Carvingski_Alpinski_Safine_Infinity_Damen_Ski.htm)

cijene su im svima li-la, samo me zanima koje su najbolje i sa kojima cu najlakse skretati... odnosno, koje bi vi kupili od ovih troje da kupujete?
hvala :mig:

hm.. buduci da si pocetnik, ali imas vec iskustva, i skijat ces i narednih godina, ja bih ti preporucio fischerice.
istina je da su one za malo naprednije skijase, ali za ocekivati je da ces i ti kroz godinu-dvije usavrsit svoje skijanje. dakle nema ti potrebe onda kupovat sad neke pocetnicke, koje ce te ubrzo pocet zivcirati jer ce ti biti prespore, i teze za skretat.
ovaj rx fire model ti je za kratke zavoje, znaci idealne su za slalomsko skijanje.

ove safine su ustvari techno pro, samo zenski model.
techno pro ti se inace radi u elanovoj tvornici, al su kvalitetom daleko losiji od fischera. :mig:
Ljudi dali netko zna kako se krecu cijene skijaske opreme , konkretno pancerica, u Sloveniji i Austriji , htio bi si piknut sad neke prije 2.1 (kad idem na skijanje) ...pa ak netko okvirno zna kolke su cijene i dali se uopce isplati ici tamo po njih ?

sad su cijene uglavnom nabildane. iako, u sloveniji su cijene nize nego kod nas, a buduci da je prosao bozic, moguce je da imaju vec neka snizenja. probaj uzet neke do 1000kn, pa ces dobit jos i povrat poreza, i to bi ti mogla biti win kombinacija! :mig:

Slatky
31.12.2010., 18:46
Jedno pitanje. napravio sam veliku glupost, spustio se niz neku cestu sa malo snijega i uništio doljnji dio skija na kamenčiće. može li se to sredit i dali je isplativo. skije nisu neke najnovije.

Zekac
02.01.2011., 00:37
Jedno pitanje. napravio sam veliku glupost, spustio se niz neku cestu sa malo snijega i uništio doljnji dio skija na kamenčiće. može li se to sredit i dali je isplativo. skije nisu neke najnovije.

ako nisi preduboko zarezao, moze se rjesit brusenjem.
ako je duboko onda to kitaju, i nakon toga bruse. ugl. otidi do nekog ko se bavi brusenjem skija i pitaj kolka bi uopce bila cijena popravka, pa vidi isplati li se uopce popravljati, ili ne.. ;)

ardea79
03.01.2011., 09:07
preporučit mi link gdje mogu pogledati ponudu grijanih uložaka za skijaške cipele

Lilit
03.01.2011., 09:20
Jel ih ima samo Attomic? Gdje je najbolja ponuda? Thx.

Lilit
10.01.2011., 09:25
Jel ih ima samo Attomic? Gdje je najbolja ponuda? Thx.

anyone? :moli:

Allexis
10.01.2011., 20:36
bila sam danas u cisalfi (mandi) s dečkom vidjeti jel imaju colmar na sniženju....na kraju je on kupio sebi sve :), a za mene nije bilo brojeva...

ski jakna --> 1290 kn

ski hlače --> 545 kn

ona majica ispod jakne --> 400 kn

imaju 5, 6 modela muških jakni, 3-4 ski kobinezona, hlača jako puno različitih modela i boja...

cijene jakni su od 1200 - 1800 kn, hlače --> 540 - 1200 kn

ženskih jakni i hlača ima puno manje (samo 2 modela)...cijena jakni je 2300 kn, hlače oko 500 kn

Allexis
10.01.2011., 20:37
bila sam danas u cisalfi (mandi) s dečkom vidjeti jel imaju colmar na sniženju....na kraju je on kupio sebi sve :), a za mene nije bilo brojeva...

ski jakna --> 1290 kn

ski hlače --> 545 kn

ona majica ispod jakne --> 400 kn

imaju 5, 6 modela muških jakni, 3-4 ski kobinezona, hlača jako puno različitih modela i boja...

cijene jakni su od 1200 - 1800 kn, hlače --> 540 - 1200 kn

ženskih jakni i hlača ima puno manje (samo 2 modela)...cijena jakni je 2300 kn, hlače oko 500 kn

Lilit
10.01.2011., 20:46
colmar jakne ispod 2000kn kod nas? :eek:
neki dan u intersportu u toweru colmar muska jakna snizena sa preko 4000kn na 3000 i nesto :flop:
vani ne kostaju bome toliko
te u cisalfi, ih ima puno ili? jel ima huge brojeva? mislim ti se cini da je puno svega ili da vec probrano pa samo ostaci sta se tice brojeva i modela?

Allexis
11.01.2011., 01:04
brojeva je bilo svih veličina, muških 50 - 60, ženskih jakni 42 - 48 (ali samo 2 modela)...muških je bilo tih 5,6 modela jakni svih brojeva...od hlača imaju puno više većih brojeva....teško je bilo naći 50, 52 u crnoj boji...u ostalim bojama je bilo....

od ženskih jakni su imali crnu, strukiranu s remenom oko struka i krznom na kapuljači...druga mi je bila ljepša, tamnosmeđa s krznom na kapuljači, jako topla, paperje iznutra....te se sjećam da je iz kolekcije zima 2008/09

btw. mi smo bili u cisalfi u mandiju...to je outlet...

Lilit
11.01.2011., 15:59
a u mandiju, a jel istina da se taj mandi zatvara?

pinktweety
11.01.2011., 21:35
Da li netko zna koliko koštaju NES Snow Queen Trophy odijela? Da li se uopće mogu negdje kupiti pošto sam vidjela da imaju sponzorske oznake po sebi? Jesu li to možda samo sponzori djelili ili? Unaprijed hvala :mig:

Allexis
11.01.2011., 23:15
a u mandiju, a jel istina da se taj mandi zatvara?

nemam pojma dal se zatvara...cisalfa je bila krcata opremom za sve sportove....

bila danas u Cisalfi u king crossu...ponuda muške opreme ista kao u mandiu, znači tih 6 modela jakni, hlača raznih....cijene iste...

od ženske colmar opreme bilo je ovo na slici dolje i tamnosmeđa jakna od perja s krznenom kapom (44 - 50) za 2300 kn

jakna 1050 kn i hlače iste boje oko 500 kn (veličine 42 - 40)...ljubičasta je uživo jača,tamnija nego na slici

http://www.maxisport.com/immagini/medie/020439901_08.jpg

Allexis
11.01.2011., 23:20
bila danas u Cisalfi u king crossu...ponuda muške opreme ista kao u mandiu, znači tih 6 modela jakni, hlača raznih....cijene iste...

od ženske colmar opreme bilo je ovo na slici dolje i tamnosmeđa jakna od perja s krznenom kapom (44 - 50) za 2300 kn

jakna 1050 kn i hlače iste boje oko 500 kn (veličine 42 - 40)...ljubičasta je uživo jača,tamnija nego na slici

Loui
12.01.2011., 09:29
Trebao bih zeni kupiti skije nije nikad skijala ima 40g 169cm je visoka i mrvu teza , sad koje pocetnicke preporucujete, mozda joj se skijanje ni ne svidi pa mozda jel lakse mozda kupiti one male skije koje se voze bez stapova ali bih joj kupio i stapove.
I sad imaju i one big foot skijice kratke koje su najbolje jel obicne s pancericama ili male skije sa bucama za totalnu pocetnicu da jo bude cim lakse nauciti na blagoj padini

Lilit
12.01.2011., 09:56
mozda joj se skijanje ni ne svidi

a da iznajmite pa vidite oce joj se svidjat?

Allexis
12.01.2011., 11:29

krivo napisah veličine --> 42 - 50

Allexis
21.01.2011., 20:39
Intersport- akcija

20-24.1. na 2 ili više kupljena artikla iz sniženog asortimana, dodatnih 20 % popusta na blagajni

od ženskih colmar jakni ima ova roza za 3500 kn --> http://www.colmar.it/neve/index.php#/?LG=IT&st=MD_2045&id=still&

hlače, ali u crnoj boji za 1200 kn --> http://www.colmar.it/neve/index.php#/?LG=IT&st=MD_489&id=still&

bijela jakna za 4300 kn --> http://www.colmar.it/neve/index.php#/?LG=IT&st=MD_2043&id=still&

crvene hlače za 1500 kn --> http://www.colmar.it/neve/index.php#/?LG=IT&st=MD_487&id=still&

ako se kupi oboje, dobije se 30 % popusta

Allexis
21.01.2011., 20:42
20-24.1. na 2 ili više kupljena artikla iz sniženog asortimana, dodatnih 20 % popusta na blagajni

za one koje zanima colmar...

od ženskih colmar jakni ima ova roza za 3500 kn --> http://www.colmar.it/neve/index.php#/?LG=IT&st=MD_2045&id=still&

hlače, ali u crnoj boji za 1200 kn --> http://www.colmar.it/neve/index.php#/?LG=IT&st=MD_489&id=still&

bijela jakna za 4300 kn --> http://www.colmar.it/neve/index.php#/?LG=IT&st=MD_2043&id=still&

crvene hlače za 1500 kn --> http://www.colmar.it/neve/index.php#/?LG=IT&st=MD_487&id=still&

ako se kupi oboje, dobije se 30 % popusta

Allexis
21.01.2011., 21:29
evo i službeno

http://www.niskecijene.com/images/stories/Snizenja/intersport264.jpg

Allexis
21.01.2011., 21:31
evo i službeno

http://www.niskecijene.com/images/stories/Snizenja/intersport264.jpg

Allexis
21.01.2011., 22:07
gdje u zg kupiti rossignol skijašku jaknu i hlače :ne zna: