PDA

View Full Version : Kakva je vaša koža lica?

stranice : [1] 2

kokakoka
17.09.2004., 18:37
kako vam se osjeća koža lica?

ja dugo vremena nisam bila sigurna. sveznajuće tete po raznim parfumerijama su imale vlastite teorije. svaka svoju. koliko teta, toliko teorija. koža vam je masna - reče jedna samo zato jer sam uletila u muller sva mokra usred ljeta :bljak: ; vi imate kombiniranu kožu - kaže druga sumnjičavo me gledajući dok joj na čelu buja crveni prišt (ona će meni nešto govotiti!!!) ; ne, vi nemate suhu kožu, jer da imate suhu kožu onda vam se ne bi prištevi stvarali...

i tak svašta... dok mi dermatologica onomad davno nije rekla - suha je sestro, suha, al nemoj se ubit zbog toga.

jučer sam to čekirala, jer je znatiželja ubila mačku, pa zato pišem ovaj post. :D

naime - skuzi ako se ovo prema pravilima smatra reklamom, ja mislim da nije - u martićevoj ulici, u drogeriji/apoteci/whatever VAŠE ZDRAVLJE, četvrtkom se radi džabe dijagnoza stanja kože.
teta na 3 mjesta na licu kelji nekakav flaster, onda ga gurne u neki kompjutorčić i on vam izbaci dijagnozu. naravno, ne radi to teta iz čiste filantropije, nego to organizira AVENE pa vam pokušaju uvaliti i par preparata, baš za vas prema komp dijagnozi.
ali, teta to radi vrlo nenametljivo, tako da se ne morate osjećati kao svinja ako ništa ne kupite. ja bih se pak osjećala ko svinja da nisam ništa kupila, pa sam si uzela 2 kremice.

eto, pa vi vidite, a ako je ova tema već bila, skuzi. neka šefica premjesti ili obriše.

pozdrav od
hidrirane (!!!) suhe koze (ili kože ) :W

Karmela
18.09.2004., 15:17
Kazu da suhu kozu u pravilu imaju samo starije zene ( koliko starije nemam pojma), i da je suha koza u mladih zaista rijedak slucaj ( desi se zbog nekih poremecaja ili bolesti; vrlo rijetko genetike jer nije u prirodno da ti zlijezde u mladosti ne rade punom parom).

Kod mene je kombinirana, mastan T, normalni obrazi i sveukupno osjetljiva.

magic
18.09.2004., 15:21
karmela, odakle samo izvlachish te bisere :rolleyes:

kokakoka
18.09.2004., 15:48
baš sam se poveselila da je netko nešto napisao, da ne ostanem s temom na "suhom" (iako bi mi bilo u skladu s kožom), a kad...

suha koža nije privilegija samo postarijih dama, i ne mora joj bolest biti uzrokom. no, karmela, prema tvojim kriterijima, ja sam već davno ocvali cvijetak, uostalom, što drugo može biti netko s 31 godinom? ako te tješi, suho stanje kože mi je prvi put dijagnosticirano s 27, ali i tada sam već bila baka.
:top:

p.s. pazi da te ne sustigne najgora noćna mora, "the curse of the very very dry skin", morat ćeš odmah u bolnicu

sunčica
18.09.2004., 16:12
avene je super kozmetika, vjerojatno se nećeš pokajati

u mene masna dehidrirana :(

zamisli kako je kad ti se koža peruta a ispod probija mast :eek:

Karmela
18.09.2004., 16:26
magic kaže:
karmela, odakle samo izvlachish te bisere :rolleyes:

A zakaj ti samo zachatavas teme :azdaja:? Nije vraga da nemas kaj reci ;) ?

magic
18.09.2004., 16:32
chuj, ti si imala shto za reci sat vremena NAKON shto si napisala bezvezan post :kava:

magic
18.09.2004., 16:35
sunčica kaže:

kod mene je bila takva dok god sam koristila proizvode namijenjene masnoj kozhi.

jednostavno su bili preagresivni za njenu dubinsku dehidriranost.

Shtefitza mi je dala nekoliko izvrsnih savjeta, ne mogu joj se dovoljno zahvaliti :)

Karmela
18.09.2004., 16:35
kokakoka kaže:
baš sam se poveselila da je netko nešto napisao, da ne ostanem s temom na "suhom" (iako bi mi bilo u skladu s kožom), a kad...

suha koža nije privilegija samo postarijih dama, i ne mora joj bolest biti uzrokom.
:

Suha koza je najrijedji tip koze, to sam mislila napisati. Znaci ti si jedna od sretnica koja nikad nije imala pristice.

Najcesci tip je mjesovita.

Znala sam djevojku (19-20god.) koja je "masna" hodala gradom i svima govorila da ima suhu kozu ( a u biti je imala masnu-osjetljivu), ali to su ekstremni slucajevi. Mnogo zena ne razumije potrebe svoje koze, pa se pokusavaju staviti u bilo koju kategoriju, na stetu svoje koze.

sunčica
18.09.2004., 16:59
magic kaže:
kod mene je bila takva dok god sam koristila proizvode namijenjene masnoj kozhi.

jednostavno su bili preagresivni za njenu dubinsku dehidriranost.

ista stvar ... mene SPASIO Avene, posebno termalna voda

i sad moram paziti, ali stanje je puno puno bolje

koji su savjeti, jel to bilo tu negdje na forumu ili .... :moli:

cheghanna
18.09.2004., 19:15
magic kaže:
Shtefitza mi je dala nekoliko izvrsnih savjeta, ne mogu joj se dovoljno zahvaliti :)

ajde ako bi shtefitza mogla ponoviti te savjete ako joj nije tesko ;)
ja isto imam kozu koja se jedan dan masti kao pomahnitala a drugi dan se guli kao blesava..uzas :flop: vise stvarno ne znam sta da s njom radim, jer su joj preparati ili preagresivni ili ne djeluju uopce..

kokakoka
18.09.2004., 20:34
Karmela kaže:Znaci ti si jedna od sretnica koja nikad nije imala pristice. ne baš. štos je u tome da mi je koža suha i osjetljiva ali dovoljno hidratizirana. od tud i te nedoumice oko tipa koža, jer nisam imuna na vulkanske pojave :mad:

što se perutanja kože tiče, moj nos je priča za sebe :eek: valjda će ga avene malo smiriti, jer ću u suprotnom biti prisiljena dati abnormalno puno love za sisley :angeleye: čiji sam tester religiozno trackala :s sad samo čekam da se poklopi neki PMS i opsesivno kompulzivni šoping kada ću dati 750 kuna za jednu kremicu. :D

Lali Puna
18.09.2004., 21:14
moja masna
da masnija ne može biti

o, ne, nema greške oko mog tipa kože
ona se sva ponosno sjaji u bilo koje doba dana noći tjedna mjeseca menstrualnog ciklusa godišnjeg doba

magic
18.09.2004., 21:20
zato ce te kasnije napast bore ;)

Lali Puna
18.09.2004., 21:22
neš ti utjehe....

magic
18.09.2004., 21:24
to sad mislish....pitaj mene ;)

Lali Puna
18.09.2004., 21:38
ma znam...
al sam se napatila i namučila za tu prednost
zato je - zaslužena!

Marija_1963
18.09.2004., 21:53
Što je rekla Štefa? što što što????? ;)

magic
18.09.2004., 21:56
ma nema smisla da preprichavam, vec ce ona ovo vidjeti pa doci ;)

Njeno pisanje o njezi i kozmetici tako je posebno da zaista to treba ona uchiniti :)

Marija_1963
18.09.2004., 22:03
nema neki link? ;) Štefa dođi dođi dođi pliz :moli: :)

magic
18.09.2004., 22:08
izmedju ostalog savjeti su bili na nekom topiku na kojem je i afrodita davala savjete :misli:

Marija_1963
18.09.2004., 22:11
:rofl:

sunčica
18.09.2004., 22:14
magic kaže:
zato ce te kasnije napast bore ;)

ja već vidim razliku s nekim frendicama .. prije je koža išla u njihovu korist, ali mi se čini da se kolo sreće polako okreće :zubo:

i sva ona dugogodišnja njega ... kreme, tonici, losioni, masaže i tretmani ... valjda će se konačno poćeti vraćati :moli:

Štef'ce dolaz vamo !!!!

magic
18.09.2004., 22:20
Najbolji savjet koji mi je dala jest bio da kod moje masne i pronlemaztichne a istovremeno sklone dehidraciji kozhe a u zrelos sam dobi, najbitnije je pratiti stanje kozhe.

Dakle - imati proizvode i za mjeshovitu kozhu ali i one za hidriranje. pa ih koristiti vec prema tome kakvo nam je koji dan ili chak dio dana stanje lica.

vjerovali ili ne, ali obichna nivea krema nekoliko minuta na licu u malo debljem sloju, a onda skinuta namochenom vatom, chuda je proshle zime uchinila za moju kozhu.

A prije ne bih tako masnom kremom ni praznom kutijom prishla licu, od straha :zubo:

shtefa :top:

sunčica
18.09.2004., 22:25
magic kaže:
Najbolji savjet koji mi je dala jest bio da kod moje masne i pronlemaztichne a istovremeno sklone dehidraciji kozhe a u zrelos sam dobi, najbitnije je pratiti stanje kozhe.

Dakle - imati proizvode i za mjeshovitu kozhu ali i one za hidriranje. pa ih koristiti vec prema tome kakvo nam je koji dan ili chak dio dana stanje lica.

ja to radim :o

meni recimo Decleorova ulja korištena povremeno dosta pomažu

i ne stavljati ništa agresivno na kožu jer ćeš napravit vulkansku kontrareakciju :eek: :eek:

Štefiiiiiceeeeee, jaaaaaaaavi seeeeeee

sunčica
18.09.2004., 22:27
magic kaže:

obichna nivea krema nekoliko minuta na licu u malo debljem sloju, a onda skinuta namochenom vatom, chuda je proshle zime uchinila za moju kozhu.

zaboravih reći kako je ona plava obična nivea krema iz neugledne limene kutije jedan od najboljih izuma u povjesti čovječanstva

:top: :top: :top: :top:

:s :s :s :s :s

dora
18.09.2004., 22:27
Ja zapravo ne bi mogla definirati kakva je moja koza. Nekad je suha ko barut, cim god je namazem - suha. Prestrasno. Nekad je masna, tak da na njoj mogu jaja peci. Nekad je pak sva nekakva sjebana, puna nekih sitnih pristisa a nisu pristici... grozna koza :D

Ono cemu ja pribjegavam, imam kremu za svaku vrstu koze, pa onda se ravnam prema njoj. Kad je u "Sahara" fazi, bacim na nju hranjiviju kremu i vlazi. Kad je u "Jaje" fazi, onda imam blaze kremice koje to sranje ublazuju + maske za lice. I taaak. :) Snalazim se. :D

Marija_1963
18.09.2004., 22:48
Stvarno to nisam mislila isprobavati jer mi je ko pasta za cipele, ali, eto, nagovorile ste me! :D Nemam nikakvih probema s kožom općenito, normalna je, ne masti se i to, ali se vide borice dosta i nekad mi bude lice kao umorno, sparušeno, a nije suho. I sad izbjegavam pudere u prahu i kamenu jer mi se čini da djeluju poput bugačice - naime, upiju svu vlagu i lice izgleda starije. Ili ja nisam našla dobar puder :confused:

sunčica
18.09.2004., 23:00
Marija

probaj termalnu vodu ... našpricaš se poslije umivanja lica ili kad god osjetiš da ti treba .. spašava kožu u sezoni grijanja

ja imam od Avenea, znam da je radi i Vichy

Karmela
18.09.2004., 23:22
Jedna od najboljih krema za suhu kozu lica je Lipomoist. Napravilili su je studenti Medicinske skole u Miami-ju. Odlicna je, jer je masna i koza ju upija instantno.
Znaci ne kao obicne masne kreme kaj stoje na povrsini koze, ova se upije i iznutra "poravnava povrsinski sloj. A fakat je velika moze trajati i do 2 mjeseca. Moja mama ju koristi (u kombinaciji sa jos necim) i kaze da bez nje vise ne bi mogla. Kosta sitnicu nekih $12. Evo link:
http://www.dermstore.com/product_Skin+Moisturizer_199.htm

Samantha
18.09.2004., 23:29
kokakoka kaže:
što se perutanja kože tiče, moj nos je priča za sebe :eek: valjda će ga avene malo smiriti, jer ću u suprotnom biti prisiljena dati abnormalno puno love za sisley :angeleye: čiji sam tester religiozno trackala :s sad samo čekam da se poklopi neki PMS i opsesivno kompulzivni šoping kada ću dati 750 kuna za jednu kremicu. :D

pa zasto bas tu preskupu kremu,ima toliko dobrih kvalitetnih krema na trzistu,jeftinijih....sigurno se moze naci za tvoj zahtjevan nos;)

Samantha
18.09.2004., 23:35
sunčica kaže:
zaboravih reći kako je ona plava obična nivea krema iz neugledne limene kutije jedan od najboljih izuma u povjesti čovječanstva

o yes:D

poslije dugog traganja za kremom za okolo ociju,podocnjaka,borica...isprobavsi Chanel,Shiseido...nivea je jedina poslije koje sam se budila ujutro svjeza,manje nabubreni podocnjaci,koza nahranjena,zdrave boje...:top:

kokakoka
19.09.2004., 10:17
dora kaže:
Ja zapravo ne bi mogla definirati kakva je moja koza. Nekad je suha ko barut, cim god je namazem - suha. Prestrasno. Nekad je masna, tak da na njoj mogu jaja peci. Nekad je pak sva nekakva sjebana, puna nekih sitnih pristisa a nisu pristici... grozna koza :D
draga dora, zapravo mi je otvaranjem ove teme bila namjera informirati vas da se četvrtkom u apoteci u mertićevoj (vidi prvi post ;) ) radi besplatno dijagnosticiranje stanja kože, pa sve one koje imaju kakvih nedoumica, mogu se konačno upoznati sa pravim stanjem stvari. :W

p.s. samantha, nije onaj sisley samo za nos, a rezultate - jer mi dotična krema jako odgovara - sam odmah :eek: vidjela. s dva testera sam zaključila da bi to bilo to, ali još uvijek me razum drži podalje od kupovine dotične kreme :D

Claire
19.09.2004., 10:46
magic kaže:

vjerovali ili ne, ali obichna nivea krema nekoliko minuta na licu u malo debljem sloju, a onda skinuta namochenom vatom, chuda je proshle zime uchinila za moju kozhu.

o daaaaa... ja je ponekad izmijesham sa malo maslinovog ulja...
a tu je neko josh spomenuo i decleorova ulja... meni su super...

a sad za pobornike onih voda u spreju... ajde nek mi neko objasni kako voda koju nashpricash na kožu prodire i rehidrira... ako to uspije, dobit ce nobelovu nagradu...

molim samo struchna objashnjenja...

magic
19.09.2004., 11:36
Decleorova ulja su doista super :top:

sve kozmetichke proizvode kupujem u parfumeriji gdje imam karticu 'chlana' :) i onda zhicam testere ulja.

dora
19.09.2004., 12:21
kokakoka kaže:
draga dora, zapravo mi je otvaranjem ove teme bila namjera informirati vas da se četvrtkom u apoteci u mertićevoj (vidi prvi post ;) ) radi besplatno dijagnosticiranje stanja kože, pa sve one koje imaju kakvih nedoumica, mogu se konačno upoznati sa pravim stanjem stvari. :W
Znam, procitala sam ja prvi post ;).

Poanta je u tome da mi se cetvrtkom definitivno nejde u Marticevu da bi mi neka treba (stucna nadasve) temeljem flastera (???) i kompjutera (hm, pa ni ono kompjutersko odredivanje dipotrije je u mom slucaju upitno) navodno rekla kakva je kao moja koza i uvalilia mi par "jako potrebnih" krema i kremica (li to pokusala uciniti). Rade zivim u nedoumici :D pa stoga i moj komentar :) o mojoj svojeglavoj kozi ;)

Lali Puna
19.09.2004., 14:58
Claire kaže:
a sad za pobornike onih voda u spreju... ajde nek mi neko objasni kako voda koju nashpricash na kožu prodire i rehidrira... ako to uspije, dobit ce nobelovu nagradu...

molim samo struchna objashnjenja...
pa sad...nisam stručna...ali koliko sam ja čitala, koža ne 'diše, ali upija
kože je u stanju upiti čak i vlagu iz zraka, kako ne bi onda vodu sa svojoj površini?

no, tako samo čitah.
izvor: cosmetics unmasked, autor zaboravljen

billie
19.09.2004., 15:02
Meni je koža ko i Mariji. Nikad nisam imala prištiće, koža mi je normalna iako u zadnje vrijeme sklona alergijama. Nego što me brine. Već sad, s 25, vidim da mi bore ne ginu!! I to one duboke, ružne. Stara mi ima istu kožu ko ja. Ne znam da li se to uopće može sprjiečiti nekakvim kremicama :misli:

magic
19.09.2004., 16:21
Negdje sam se sprdala nad svemogucnoshcu krema, bez obzira na cijenu i nakon toga dobila par uistinu smislenih postova u kojima su se hvalili retinoli i spominjao Lancaster kao neshto stvarno dobro za podruchje oko ochiju.

Teshka srca 'investirala' sam u tu kremu...koristim ju vec desetak dana i APSOLUTNO NIKAKAV bolji efekt od Balea gela za to podruchje - ne vidim.

Dapache, josh me kad ju namazhem uveche, ujutro peku ochi.

Karmela
19.09.2004., 16:23
billie kaže:
Stara mi ima istu kožu ko ja. Ne znam da li se to uopće može sprjiečiti nekakvim kremicama :misli:

i ja imam mamino lice, sto kaze da mi borice oko ociju ne ginu.
:(Koliko znam protiv genetike ne mozemo nista, ali mozemo ublaziti efekt i usporiti stvaranje bora, standardnim metodama: tjelovjezba, san, ishrana, vitamini i retinolske kremice za podrucja koja ce biti affected.

Karmela
19.09.2004., 16:28
magic kaže:
Negdje sam se sprdala nad svemogucnoshcu krema, bez obzira na cijenu i nakon toga dobila par uistinu smislenih postova u kojima su se hvalili retinoli i spominjao Lancaster kao neshto stvarno dobro za podruchje oko ochiju.

Teshka srca 'investirala' sam u tu kremu...koristim ju vec desetak dana i APSOLUTNO NIKAKAV bolji efekt od Balea gela za to podruchje - ne vidim.

Dapache, josh me kad ju namazhem uveche, ujutro peku ochi.

Jel' se zna koliko % retinola ima ta kremica? Ako si preko 26-27godina rekal bih ti da ne uzimas nikaj manje od 2%. Osim toga rezultate ces vidjeti tek nakon 3-4 tjedna. (kad se obnovi koza).

Ne znam bas da retinolska kremica moze ici na ocne kapke. Mislim da je to prejako za tu njeznu kozicu. Ja nikad nisam tu stavljala, jerr na mojoj kremi pise da ne ide na oci.

magic
19.09.2004., 16:29
retinolske kremice za podrucja koja ce biti affected.

jesi li ti pisala o retinolu :confused:

ajd prochitaj moj prethodni post, pliz.

magic
19.09.2004., 16:32
hvala, pretekla si me :)

na 'bochici' ne pishe koliko posto retinola ima, mozhda da malo prosurfam pa cu naci...

Uglavnom to je kremica koju su nahvalili bash na kozmetici - Lancaster Suractif Retinol Deep lift.

A godina imam 42 :)

Karmela
19.09.2004., 16:35
Sjecam se da je netko "uletio" sa tom lancaster linijom. Ali fakat ja je nikad nisam koristila. Znam da cure od 20-22 vec koriste retinole u malim kolicinama, pa pretpostavljam da je to jedna od tih linija.

Najbolje da ti doktorica propise retinole - to sam pisala ranije. Ali mozes poceti i sa Oil of Olay Total Effects Intensive Restoration Treatment (oko $16-$18). Ali ako od nje ne vidis rezultate u roku od 6 tjedana (mislim), znaci da ti treba jaci retinol.

dora
19.09.2004., 16:36
Retinol je okej ali samo kad ti ga injektira u tkivo (plasticar) pod pretpostavkom da imas dublje bore.

U kremama, meni osobno nema ama bas nikakav ucinak osim sto me koza peeece ko luda nakon tog sranja :rolleyes:

magic
19.09.2004., 16:37
Josh jednom hvala, ali nemam namjeru...

Josh manje da mi lijechnik prepisuje retinole...

Vracam se Balei i prirodnom procesu starenja ;)

U mojoj obitelji svi dobro stare...valjda necu ja biti prva iznimka :D

magic
19.09.2004., 16:39
dora kaže:
Retinol je okej ali samo kad ti ga injektira u tkivo (plasticar) pod pretpostavkom da imas dublje bore.

U kremama, meni osobno nema ama bas nikakav ucinak osim sto me koza peeece ko luda nakon tog sranja :rolleyes:

Dora, 10 godina odoljevala sam besmislenom troshenju na chudotvorne kreme ;)

dobila sam za rodjendan neke novchice pa su svrbjeli...jebiga, jednom na desetljece zajeb, nije neki losh prosjek ;):D

dora
19.09.2004., 16:43
magic kaže:

dobila sam za rodjendan neke novchice pa su svrbjeli...jebiga, jednom na desetljece zajeb, nije neki losh prosjek ;):D
Cuj, nadavala sam se ja na te "cudotvorne" pogotovo za podrucje oko ociju (prve borice stigle jos u pubertetu :misli: :(), uglavnom rezime - Balea nekav novi Aqua gel je :s fenomenalan, a kose (smijesnih) 20ak kuna. Paz' djeluje! Kuzis! Misim okej, nije da je sve glaaatko, al je glade, sto je meni dovoljno i izgleda navlazeno.

Retinol pali jedino ak ti ga injektira plasticar, s rokom trajanja od odprilike 3 mjeseca, nakon toga - sve od pocetka. :D Raspitala se ja ;)

magic
19.09.2004., 16:47
Kupila taj Balein :D 18 kuna :D

Jebiga, ujutro tu preskupu uopce nisam mogla koristit, ochi crvene i suzne.

drzhim se ja Balee do starachkog doma :D

dora
19.09.2004., 16:53
magic kaže:
Kupila taj Balein :D 18 kuna :D

Jebiga, ujutro tu preskupu uopce nisam mogla koristit, ochi crvene i suzne.

drzhim se ja Balee do starachkog doma :D

Hm, vidis meni ostale Baleine stvari nisu bile bas taaak dobre. Imala sam neku kremu za oko ociju, i nije mi bas bila nest. Al ovaj gel :cerek: Prvi koji ima nekakav ucinak (nije cudotvoran, al je vidljiv, sto za ove ostale ne bi mogla reci). A cijena :cerek: ma dala bi ja za njega da kosta 100 kuna :D tak mi je dooobar :cerek:

Upravo to, meni je od tog retinola lice bilo crveno i peklo me. Misim koji je to drek?! Jebes ti "pomladivanje" (pf koje pomladivanje, tlapim :D) koje zahtijeva da me koza lica danima poslje pece ko da sam se sfurila s vodom vrelom. Mdaj...

magic
19.09.2004., 17:05
Karmela kaže:
Sjecam se da je netko "uletio" sa tom lancaster linijom.

Ovo si ti napisala na topiku Kreme za oko ochiju

Dobro je poceti sa nekom kozmetickom linijom (nap. Lancaster, manja kolicina retinola), ali su puno bolji oni kaj ti dermatolog propise, ali i skuplje na zalost, jer imaju veci % retinola u kremi.

ali ok, valjda si zaboravila Lancaster ;)

a i nije vrijedan pamcenja...osim po cijeni :mad: :D

Karmela
19.09.2004., 17:59
Izvadila si to iz konteksta . Bio je to odgovor forumasici koja je postala iznad mene. Trebala si me pitati. Osim toga u post-u vise toga navodim da su (iz moga iskustva) nabolji retinoli na recept.

Ali ja sam 27 tako da ne znam kako ce to izgledati kasnije.

gottcha
19.09.2004., 18:11
sunčica kaže:

nisam jedinaaaa :jumping:

Shtefitza
19.09.2004., 22:19
Rucak mi je na stolu, a muz na telefonu. :mad: Pa da mu ne iskopam oci, zavirih na Kozmetiku.

Magic je prepricala osnovnu stvar.

Vecina zena ima kombiniranu kozu. Negdje suhu, negdje masnu. A i nasa koza se prilagodjava uvjetima. Pa ako je puno rifljamo i izsusujemo, pocne stvarati dodatne masnoce.

Stres dodatno povecava proizvodnju masnoce. Pogledajte se u ogldalu nakon sto ste imale naporan dan. Ili ako ste se lijepo odmarale u hladovini.

Kozmeticka indrustrija nas voli nagovoriti naupotrebu puno vise prozivoda nego sto nam treba.

Trebamo se umiti jednom (ili dvaput) na dan. U ekstremnim slucajevima cesce.
U ekstremnim slucajevima rjedje.

Suha koza je jako osjetljiva na umivanje i odmah je treba pokriti slojem kreme, da se vlaga zadrzi u kozi. Ona masnija takodjer treba sloj zastite, ali mozda bez masnih ulja. Umjesto "isusujucih krema" koje su cesto prenaporne za masnu kozu i dugorocno izazivaju vecu proizvodnju masti, radje staviti neku neutralnu kremu. Trik s Niveom je jako koristan! :)

Kreme za osjetljivu kozu su zapravo marketinski trik. I rijetko sukorisne. Osjetljiva koza bi trebala koristiti kreme sa sto manje sastojaka. Te sa manje sastojaka ne mirise lijepo niti se lijepo razmazuju. Ali su spas.

Eksfoijacija je korisna za kozu koja ima sklonosti ka zatvarnju pora. Ali pretjerana eksfolijacija moze iziritirati kozu, a stres dovodi do povecane prozivodnje masnoce i pristica. Opet zatvoreni krug.

(Eksfolijacija moze biti kemijska, ili mehanicka. Kemijska: AHA = alfa hidroksi kiseline: vocne kiseline i BHA = beta hidroksi kseline: salicilna, glikolna i beta, mehanicka: zrnca u peeliingu)

S eksfolijacijom ne treba pretjerivati. I svakako nakon eksfolijacije koristiti prozivode za zastitu od sunca.

U svakom sluijcau ako zelite napraviti nesto za svoju kozu: nadjite dobar prozivod za zastitu od sunca. Dobar: ne premasan, i ne preskup. I koristite ga svakodnevno.

Cini mi se da sam nesto preskocila. Ako netko ima pitanja...

magic
19.09.2004., 23:07
trenutno samo jedno ~ chitash li peemove ;)

Samantha
19.09.2004., 23:28
Shtefitza kaže:

Cini mi se da sam nesto preskocila. Ako netko ima pitanja...

kakvu kremu izabrati za mjesovito/dehidriranu kozu?

koliko traje krema od datuma otvaranja?(mislim na rok trajanja)

magic
19.09.2004., 23:38
shto mislish o homemade maskama, pilinzima, tonicima i sl?

Shtefitza
19.09.2004., 23:51
Ovisi o godisnjem dobu. I o stanju tvoje koze. Dobro je imati jednu skroz laganu, i neku masniju. Onda mozes ici dva dana s lagaom a treci s masnom. ili deset dana s laganom, a kad pocnes osjecati da ti se koza susi, bora, zateze, mozes staviti noc ili dvije onu masniju. Svakako probaj ovaj trik s Niveom (ili onom originalnom, masnom Eucerin kremom, ona sto dolazi u teglama od pola kile, nisam sigurna da li ih ima u Evropi, trebalo bi jer Eucerin kao i Nivea dolaze iz Beiersdorfa). tu debelu pastu stavis na lice u sloju (nemoj se truditi razmazati, nemoguce je) ostavis dvije tri minute i pokupis vlaznom vaticom ili vlaznom papirnatom maramicom. Ne moras biti jako temeljita sto se tice skidanja. Tek toliko da vise nemas taj masni osjecaj na licu, mali trag masnoce, moze ostati).

Ne bih se upustala u nabrajanje krema za lice, jer ono sto ovdje koristim je dosta nedostupno tamo.
Samo bih htjela reci da je bolje koristiti jednostavnije i jeftinije kreme, prirodnijih sastojaka (glycerin) nego neke skupe sofisticirane kreme mikrotehnologije, koje mogu biti jednako neprikladne, samo ces ih uvjereno nanositi na lice iz razloga sto si dala 45 eura za nju.

Princip je uvijek isti. koza gubi elasticitet starenjem i dehidracijom.

Starrenje = izlozenost UV zrakama, lanci kolagena se lome, nema vise one punoce u kozi (ako u Dalmaciji ili na placu imas priliku vidjeti baku koja nosi maramu, probaj zaviriti pod njenu maramu, usporedit kozu koja je cijeli zivot ostala skrivena suncu - ta je elasticna i puna, ova na licu je tanka izborana, puna smedjih fleka.

Dehidracija: stres, preraspodjela vode, nedovoljna hidracija, i nepokrivanje roznatog sloja koze nakon umivanja.

Roznati sloj koze dok je suh, stiti kozu od gubitka vode. Vlazan, propusta vodu unutra, dok se susi, pusta vlagu van. Ako se namazes masnocom odmah nakon umivanja, zatvaras vodi izlaz, onemugcavas taj gubitak i dodatno zatvaras ovoj dodanoj vodi izlazak.

Masnoca moze biti bilo koja. Nekad su nase bake stavljale putar na usnice, maslinovo ulje na lice. I danas mi je najbolja krema za zanoktice - maslinovo ulje. Malo je neuredno, nezgodno. I zato radje kupujemo kreme koje imaju u sebi dodanu vodu, dodane voskove, uklonjene smradove, dodane mirise. Time krema postaje prihvatljivija za svakodnevnu upotrebu, ali gubi onu provobitnu funkciju.

Kreme bez dodanih konzervansa ne mogu trajati dugo. (maksimalno mjesec, dva, onda pocnu mjenjati boju, miris. ako imaju vise konzervansa, mogu trajati i duze. Pravilo je da godinu dana stara krema ide u smece. Ako je bez konzervansa, ide u smece kad se promijeni ili nakon tri mjeseca.

Kreme sa aktivnim vitaminom c se pakiraju u kapsule za jednokratnu upotrebu, one niti nakon jednog dana ne bi vise imale svoj efekt. (Helena Rubinstein, Elizabeth Arden imaju takve proizvode. Kapsuliranje kreme za jednokratne kolicine jako poskupljuje kremu. Skupu kremu se neces usuditi koristiti svakodnevno, pa niti ucinak nece biti postignut, vise se isplati kupiti onu jeftiniju.

Nekad kreme kupujemo ne iz potrebe moje koze, nego iz osjecaja koji nam pruza taj vecernji ritual. Opustanje, priprema, poistovjecivanje s prekrasnom zenom iz magazina ili iz maste... takav dogadjaj vrijedi platiti, ako ga zelimo. Ali dati se intimidirati od marketinskog odjela kozmetickog svijeta koji nas uvjerava da ako koristimo plavu Niveu, isto je kao da stavljamo kremu za cipele na lice... njima bih samo rekla... jedan zagrebacki postolar me uvjerio da na mojim cipelama Nivea ima bolji ucinak od bilo kojeg proizvoda. Koza je koza.

Samantha
19.09.2004., 23:53
magic,kupila kremu za fleke,sadrzi hidrokinon.u apoteci.

stefitza,sto mislis o hidrokinonu kao rjesenju za fleke po licu(nastale poslije trudnoce)

na nekom sajtu procitah da je hidrokinon u Italiji zakonom zabranjen jer je kancerogen,sad ne znam dal je rijec samo u kozmeticke svrhe il opcenito,jer ne znam u sto se sve koristi.

al procitam da je dozvoljena doza u kremama 2%.

Samantha
19.09.2004., 23:58
hvala na iscrpnom odgovoru:)

Dobro je imati jednu skroz laganu, i neku masniju.

ljeti koristim laganiju,sad sam presla na jacu,masniju

pa zato pitam rok trajanja,ljetnu polupotrosenu spremila za sljedece ljeto.

Shtefitza
20.09.2004., 00:01
magic kaže:
shto mislish o homemade maskama, pilinzima, tonicima i sl?

Mislim da su luksuz koji si rijetko tko moze priustiti. Zbog toga Lush cvjeta.

Ne mozemo si priustiti jer ili nemamo dobre sastojke, ili nemamo znanja da ih pripremimo ili nemamo vremena, vjestine...

negdje je Marija spomenula masku od svjezeg sira i meda.

Med je odlican humektant, koji ima i antibiottsko djelovanje. Dakle med daje vlagu, unistava bakterije, donosi vitamine i antioksidanse. Med je cak u nekim studijama dokazan kao bolji lijek za opekotine nego standardni srebrni sulfadiazin. Ali je nezgodan za namazati, zvuci starinski, ljudi radje vjeruju visokotehnologiziranoj kremi iz uredne tube, nego ljepljivom hranjivom sastojku, neugledne boje.

Svjezi sir (Marija, kako to pripremas) nosi mlijecnu kiselinu koja je beta hidroksi kiselina, eksfolijant. Eksfolijanti (pogotovo kemijski, BHA su najbolji) njezno skidaju gornji sloj koze, dozvoljavaju njeznijoj mladjoj kozi ispod roznatog da dodje do izrazaja, da zamijeni ovaj stariji gornji sloj.

Ja sam nekad stavljala masku od meda i jogurta. Isti princip.

Nase bake su koristile caj od kamilice, kolutove od krastavaca, maslinovo ulje, mlijeko u kadi, zobeno brasno, ruzine vodice... mi se nerado vracamo, cekamo na znanost da pomalo dokaze svaki od tih ucinaka...

A znanost nas svakodnevno "iznenadjuje" i potvrdjuje davno poznate stvari...

Kao npr egipcani koji su ritualno tetovirali svojoj djeci donje kapke (sjecate se onih slikarija, svi Egipcani imaju one prekrasne velike crno uokvirene oci). Danas mi svojoj djeci stavljamo kapljice srebrnog nitrata nakon rodjenja da ne bi dobila trahom i izgubila vid, jer veliki broj zena (danas, kao nekad u Egiptu) u svojoj rodnici nose klamidiju koja na oku izaziva trahom.

Shtefitza
20.09.2004., 00:03
Samantha kaže:
magic,kupila kremu za fleke,sadrzi hidrokinon.u apoteci.

stefitza,sto mislis o hidrokinonu kao rjesenju za fleke po licu(nastale poslije trudnoce)

na nekom sajtu procitah da je hidrokinon u Italiji zakonom zabranjen jer je kancerogen,sad ne znam dal je rijec samo u kozmeticke svrhe il opcenito,jer ne znam u sto se sve koristi.

al procitam da je dozvoljena doza u kremama 2%.

Hidrokinon je dosta popularan, pogotovo u "nebijelim rasama". Ucinkovit je, ali ima i nuspojava. Mozda bi bilo dobro da to radis pod kontrolom dermatologa.

magic
20.09.2004., 00:03
I josh nek netko kazhe da ju nisam s pravom nahvalila :cerek:

Shtefitza :top:

Shtefitza
20.09.2004., 00:06
Hvala, magic!

The feeling is mutual! :cerek:

kokakoka
20.09.2004., 01:12
Shtefitza
:s :s :s

draga Shtefitza,
ajde mi pliz daj savjet što da radim s nosom?
još se nije odlijepio kao majklu đeksonu, nije mu koža tanašna da puca, al se voli crveniti (i bez pomoći alkohola) i guliti. ne znam što da s njim radim! neki kažu da ga okinem s jako masnom kremom, a neki kažu ako ga jako namastim da će se počet više guliti. za sada dobro reagira na AVENE, al ako imaš neki savjet, bit ću zahvalna!
:s

magic
20.09.2004., 07:16
kokakoka,

za pochetak cu ti ja odgovoriti a to je da se prvo obratish lijechniku i to po mogucnosti dermatologu, koji ce eliminirati evenutalu mogucnost excema ili seboreichnih ili psorijatihnih promjena.

jer ljuskavo crvenilo na podrucju nosa vrlo chesto ukazuje bash na to.

sergio
20.09.2004., 07:50
magic kaže:
I josh nek netko kazhe da ju nisam s pravom nahvalila :cerek:

Shtefitza :top:

Jesi, jesi :lux:
Shtefitza :top: :klap:

rachelst
20.09.2004., 07:58
reče netko tu sorry ne zapamtih ko da jako malo ljudi ima suhu kožu...ja npr. (napisala sam već na nekoj temi) sa 17. god. kod moje kozmetičarke i ona mi kaže imaš prekrasan ten, kožu( nikad nemam prištiće nikakve vrste) al suhoća lica ti je ko u žene od 30. e pa vidiš bez ikakvih kožnih oboljenje, poremećaja i sl.....i ja od tada znam da moram mazit i pazit moju kožu...moja rodica sa 26. ima tako duboke bore na licu da ih takve nema ni moja mama sa 50....... mislim da je to ne briga za lice jer kad se umijem ako odmah ne stavim kremu osjećam kako me lice zateže....i nemam nikakvih bora čak dapače lice super ko i sa 17. ....znači da nisam njegovala i ja bi već imala te dubokeeeeeee bore...
e šta ja sad ovde sve nadrobi.....al živa istina matere mi :eek:

rachelst
20.09.2004., 07:59
i sthefitza bravo super savjeti ja ih se odavno držim ;)

Marija_1963
20.09.2004., 14:11
Maska od meda i svježeg sira - pa ništa naročito, čajna žlica svježeg sira i u to čajna žlica meda, dooooobro promiješam, napravim kremu od toga, stavim na facu oko pola sata, isperem toplom vodom i to je to. Čak je i dragec primjetio da mi je koža na licu drugačija...napeta i nije onako kao pofurena, već svijetla i sjajna! A sve te sastojke imam uvijek u kući i super su jeftini. Inače ne koristim skupe kozmetičke proizvode, ne da ponekad ne bih htjela, ali ima toliko potrebnijih stvari, a mislim da je ključ u upornosti i kontinuitetu, nije toliko bitna skupa krema koliko redovno održavanje - svaki dan, bez iznimke. To je moje pravilo.

377chiara
20.09.2004., 15:17
magic kaže:

jel se smi znat kolko otprilike cuna? Kolko ml? 50?
mislim blizi se i moj rodjendan (jos par sedmica) pa da pozelim nesto

Principess@
20.09.2004., 16:41
Marija_1963 kaže:
Maska od meda i svježeg sira - pa ništa naročito, čajna žlica svježeg sira i u to čajna žlica meda, dooooobro promiješam, napravim kremu od toga, stavim na facu oko pola sata, isperem toplom vodom i to je to. Čak je i dragec primjetio da mi je koža na licu drugačija...napeta i nije onako kao pofurena, već svijetla i sjajna! A sve te sastojke imam uvijek u kući i super su jeftini. Inače ne koristim skupe kozmetičke proizvode, ne da ponekad ne bih htjela, ali ima toliko potrebnijih stvari, a mislim da je ključ u upornosti i kontinuitetu, nije toliko bitna skupa krema koliko redovno održavanje - svaki dan, bez iznimke. To je moje pravilo.

Ovo mi zvuci jednostavno i htjela bi probat, samo ovdje ne mogu nabaviti pravi svjezi sir. Kako da tu masku spremim sa jogurtom ili necim drugim?

kokakoka
20.09.2004., 19:02
thanx magic, mislim da mi nos ipak još uvijek nije klinički slučaj :D za sada super reagira na avene, pa bumo vidjeli.
:W
p.s. jedva cekam da probam masku sa sirom i medom. kako se skida? zlicicom prema ustima? :D kidding. bum probala :top:

magic
20.09.2004., 19:16
377chiara kaže:
jel se smi znat kolko otprilike cuna? Kolko ml? 50?
mislim blizi se i moj rodjendan (jos par sedmica) pa da pozelim nesto

15 ml - 50 eura :no:

Ali dobijesh i shpatulicu za nanoshenje :rofl:

meni ju je pas vec progrizao :zubo:

377chiara
20.09.2004., 19:52
magic kaže:

hvala :)

izbor nije lak il cu pozelit to il novi dlakoskidac;)

magic
20.09.2004., 20:01
i od jednog i od drugog garantiram crvene i suzne ochi :rofl:

Shtefitza
21.09.2004., 02:31
kokakoka kaže:
thanx magic, mislim da mi nos ipak još uvijek nije klinički slučaj :D

Ja bih na tvom mjestu poslusala savjet sto ti je magic dala. Zasto da se libis otici kod dermatologa, pogleda te, rijesis taj problem, jos ti mozda preporuci neku kremicu bas za tebe... sjecam se u studentskim danima najjeftiniju i najbolju kremicu dobivala sam kod dermatologice kod dzamije... :top:

Shtefitza
21.09.2004., 02:34
magic kaže:

Jooo, bila neka krema u prekrasnoj smaragdnoj kutijici, sa spatulicom za nanosenje, Guerlain, kako se ono zvala... Odelys... mirisala po algama... jedino sto mi je ostavljala isuseno i upaljeno lice... sve drugo je bilo savrseno!! :D :eek: (naravno i cijena)

maristella69
21.09.2004., 08:35
Inače, ako vam lice ne reagira dobro na med (što lako može biti slučaj) - jednostavno napravite masku samo od propasiranog sira i jogurta! Nema toga kome ne odgovara ova maska a efekt je predivan!:top:

Scorpio babe
21.09.2004., 09:53
Do prije godinu dana sam mislila da imam osjetljivu/suhu kožu jer mi je zimi vrlo osjetljiva, crveni se,zateže,ponekad ljušti.. osjetljiva na mnoge preparate itd., no svjedeno imam masniju T zonu,pojave mi se i prištici svako toliko. Onda sam na forumu pročitala i shvatila da imam MJEŠOVITU DEHIDRIRANU. Hvala vam na tome :top:
No, ja nikako da otkrijem pravilan način njege.Koristim od Loreala kremu za mješovitu kožu, no to mi nikako nije dovoljno.
Evo naprimjer, prije 7 dana sam napravila peling i dva dana je sve bilo ok, sad mi se lice osulo sitnim prištićima i masnije je..to je bilo valjda preagresivno za kožu.

Ako itko ima sličan ten i koji savjet bila bi zahvalna:s .

Kya
21.09.2004., 10:23
Scorpio babe kaže:
Do prije godinu dana sam mislila da imam osjetljivu/suhu kožu jer mi je zimi vrlo osjetljiva, crveni se,zateže,ponekad ljušti.. osjetljiva na mnoge preparate itd., no svjedeno imam masniju T zonu,pojave mi se i prištici svako toliko. Onda sam na forumu pročitala i shvatila da imam MJEŠOVITU DEHIDRIRANU. Hvala vam na tome :top:
No, ja nikako da otkrijem pravilan način njege.Koristim od Loreala kremu za mješovitu kožu, no to mi nikako nije dovoljno.
Evo naprimjer, prije 7 dana sam napravila peling i dva dana je sve bilo ok, sad mi se lice osulo sitnim prištićima i masnije je..to je bilo valjda preagresivno za kožu.

Ako itko ima sličan ten i koji savjet bila bi zahvalna:s .

imam baš takvu kožu kakvu ti opisuješ, prije sam je čistila baby uljem i mazala johnson's kremicom što mi je bilo ok za obraze, ali mi je t-zona ludila :D
onda sam otišla do dermatologa i ona mi je preporučila novaderm losion za čišćenje za t-zonu, a neki blagi tonik za obraze i vrat (ja koristim nive visage za suhu i osjetljivu kožu). t-zonu mažem sa eucerin gel kremom za masnu kožu, a obraze sa vichy thermal s1 i koža mi je sad :cerek: nit se crveni, nit se ljušti, baš mi je fina
i koristim piling od oriflamea sa aloe verom jedanput tjedno
nadam se da ti je ovo pomoglo :W

tilla
21.09.2004., 10:25
isti slucaj je sa mnom, nakon 3 g. kupovanja raznih masti i pomada otisla sam kod dermatologa, to je najbolje sto mozes ucinit a vjeruj mi da ti se odlazak dermatologu visestruko isplati.

naime, vec pola godine ten mi se drasticno poboljsao ( bio je on ok, ali prije nekog vremena je koza doslovno podivljala) s time da ne koristim nikakav peeling ni masku dok sam na terapiji.

od kozmetike koristim avene (po preporuci, a dobro je sto dobijes kod dr. testere) tako da nema vise pogresno kupljenih krema.
lice cistim nekom vodom od vichya (jeftinija verzija ti je nivea) nakon toga tonik pa krema.
i to je to, ja sam prezadovoljna.
s time ako mi se koza pocinje neudobnije osjecat tonik koristim jednom dnevno i to je sva mudrost.

ponavljam, ustedi si vrijeme i novac i investiraj u dermatologa, kud srece da sam ranije otisla k njemu.

Scorpio babe
21.09.2004., 10:40
To je to cure :top: , baš imamo zeznutu dijagnozu.

Johnsons sam probala neki tonik i kremu, to nikako ne mogu jer me užasno peckala koža.

Vichy sam probala prošle zime i nije mi se svidjelo to što mi se sjajila još dugo nakon nanošenja, ali to sve ovisi o "fazi" u kojoj mi je koža..možda bi mi danas bila ok..i to je ono što me živcira..i zato nikako da nađem nešto što će funkcionirati na "duže staze".

U zadnjih pola godine koristim od Rosala ono rozo mlijeko i tonik, ali sad mi ni to više ne odgovara.Maske ne koristim(jer nisam još pronašla neku ok), peling napravim svakih par mjeseci(jer mi češće ne odgovara..po zimi ni u ludilu, ogulilo bi mi se lice;) ).
Ne koristim niti tekući niti nikakav puder, nisam nikada..samo korektor..lice mi je uvijek bilo ok pa nije bilo potrebe.No u zadnje vrijeme sve više mi se "ludira" T zona.

Probat ću sa Avene, ali samo ako dobijem testere jer sam već dovoljno love potrošila na kreme s kojima kasnije mažem ruke:D

Dakle, trebam pronaći odgovarajuću kremu za T zonu ( probat ću eucerin. Kya, ne isušuje ti kožu previše? ) i za osjetljiviji dio.
A čime čistite lice? Samo tonikom? A mlijeko?
Znam da gel ne dolazi u obzir jer mi svi isušuju kožu.

:w

Rhea
21.09.2004., 10:54
Meni je koza izgubila na masnoci.Prije me ta T zona znala izludjivati.Sada sa 32 god.toga vise nema,ali sam primijetila da mi kozi treba vise vlage nego prije.Nedavno sam kupila ulje
od Clarins-a za dehidriranu kozu i to koristim navecer i totalno sam odusevljena:top: Ujutro prvo lice namazem sa ampulicom od diadermin-a(koje nisu skupe a koza bude kao svila)a onda povise toga hidratantnu kremu od Vichy-a.Trenutno imam kremu za umivanje"Mousse Confort"od Lancome i "Mild Clarifying Lotion"od Clinique,to sto se ciscenja tice.Maske koristim 1-2 puta sedmicno a peeling samo ponekad.

377chiara
21.09.2004., 12:15
magic kaže:
i od jednog i od drugog garantiram crvene i suzne ochi :rofl:

:lol:

inace meni je dermatolg ima tome nekoliko godinica preporucio vichy, financijski mu nisam mogla ostat vjerna

onaj savjet da je dobro imat dvi do tri kremice (ne nuzno luksuzne i skupe) u paleti od lagane vlazne do jace masnije i mazat kako koji dan koza trazi je :top:
poslusat cu, ne kosta puno para a necu vjecno tragat za savrsenom kremom koja mi dobro sjeda mjesecima

sunčica
21.09.2004., 13:26
za tonike -- ako osjetiš da ti je preagresivno, jednostavno izbaci jedno mazanje

isto vrijedi za klindamicin (ja koristim 1% otopinu koju stavljam samo na prištiće, povremeno je nanesem na cijelu facu (uglavnom kad se sva raskopam )

često noću ne namažem lice ničim i kako sam počela s tom praksom prije par mjeseci, osjetim kako mi lice "traži" da ga ničim ne mažem ... baš mi godi biti bez ičega (samo s okoloočnom)

Marija_1963
21.09.2004., 14:23
Stvarno je ponuda tih kremica i sredstava da ti se zavrti u glavi, a reklame agresivne, mislim da smo zaboravile poslušati vlastito tijelo, kožu itd. Nekad nam odgovara ovo, nekad ono, a nekad ništa, ostaviti kožu na miru! Znači, slušati samo svoje signale i prema tome postupati. Ja se još učim tome!

sunčica
21.09.2004., 14:25
Marija_1963 kaže:
Znači, slušati samo svoje signale i prema tome postupati.
Ja se još učim tome!

i ja isto :top:

a to je jedini ispravan pristup

maristella69
21.09.2004., 14:53
Mene jedno istinski čudi - čemu tolika poplava svih tih krema za uklanjanje bora? Malo previše toga ima, pretjeruju.

magic
21.09.2004., 14:58
377chiara kaže:
:lol:

onaj savjet da je dobro imat dvi do tri kremice (ne nuzno luksuzne i skupe) u paleti od lagane vlazne do jace masnije i mazat kako koji dan koza trazi je :top:
poslusat cu, ne kosta puno para a necu vjecno tragat za savrsenom kremom koja mi dobro sjeda mjesecima

moj savjet -iskushati Ballea proizvode.

Za cijenu jedne razvikane kreme kupish cijelu kolekciju.

Ja sam pochela na nachin da sam kupila najprije jednu kremu, odnosno fluid - 18 kuna!!!!! pa onda sljedecu i nastavila.

377chiara
21.09.2004., 15:01
magic kaže:

Ja sam pochela na nachin da sam kupila najprije jednu kremu, odnosno fluid - 18 kuna!!!!! pa onda sljedecu i nastavila.

konacno glas razuma u ovoj "koja marka je skuplja trci" :)

ja vec jesam ovisnik balee ali tvoji savjeti su ionako super!
tocno tako sam i ja radila, ko ako se i zajebem, prezalit cu te pare

zadnje sam kupila od njih okoloocnu i ta je isto :top:

sunčica
21.09.2004., 17:04
magic kaže:

Balea :s :s :s

sunčica
21.09.2004., 17:10
maristella69 kaže:
Mene jedno istinski čudi - čemu tolika poplava svih tih krema za uklanjanje bora? Malo previše toga ima, pretjeruju.

mislim da je stvar ju principu jednostavna ...

pogledaj te kreme i tržište kojima su namijenjene -- sve su krasno pakirane, viša srednja klasa do luksuznog pakiranja, sa zlatnim poklopcima & co. Namijenjene ženama koje ili imaju novaca toliko da im kupovina takvih, skupih krema s revolucionarnim tek-izmišljenim-potpuno-prirodnim dodacima (ali koje Indijanci plemena Chiuaua koriste već stoljećima i zato su prve bore vidjeli skupa s plastičnim bocama i mobitelima tek kad je do njih došao bijeli čovjek :lol: ) ne predstavlja značajniji izdatak i koje vole luksuz ili onima koje nemaju toliko love, ali će se ušparati negdje drugo , da bi si priuštile mrvicu luksuza

a ključna riječ je lifestyle

Marija_1963
21.09.2004., 19:57
Evo sjedim za kompom, faca mi prekrivena bijelom pastom za cipele, na vratima sobe piše - NEZAPOSLENIMA ULAZ STROGO ZABRANJEN jer ako me dragec vidi :D .
Ne budem li sutra prelijepa, nastradale ste :zubo:

Samantha
30.12.2005., 23:01
Ljeti muku mucim koliko mi je masna,a zimi koliko je dehidrirana.
Ujutro kad se umijem imam dojam da ce puknuti,sva je tanka,napeta,puna sitnih borica...ma uzas jedan.Natrackam se toliko kremama i nikad nemam osjecaj da sam je u potpunosti nahranila.
Nedavno sam radila test koze u nekoj apoteci,slika na ekranu je bila kao zemlja za vrijeme suse....puna pukotina.A ulazem u preparativu i njegujem kozu...
Ocito negdje grijesim il to nije samo slucaj kod mene?

Dajte preporucite neko sredstvo za umivanje,skidanje sminke...da ne isusuje kozu.
Osim okolocne kremice,jos nesto da spasim tu kriticnu zonu?

Aphex
31.12.2005., 00:38
miroljubiva. fino stane i čeka da je se pomuze pa ode brstit grmlje.

(ispričavam na ovome, malo sam popio) :Pivo:

Karmela
31.12.2005., 00:49
Ujutro kad se umijem imam dojam da ce puknuti,sva je tanka,napeta,puna sitnih borica...ma uzas jedan.Natrackam se toliko kremama i nikad nemam osjecaj da sam je u potpunosti nahranila.

Nemoj se umivati ujutro. Ozbiljno. Koristi mlijeko ili bezalkoholni tonik (http://www.dermstore.com/product_Rose+Visage+Toning+Cleansing+Lotion_316.ht m).
Ili ako se tusiras ujutro samo pusti mlaz mlake vode bez ikakvog sredstva za ciscenje.

Kupi si Biothermovu Hydra Detox masku (meni ulja/masti samo izazivaju pristice, dakle masne kreme kod mene ne prolaze) i koristi je svakodnevno dok ti se ne povrati vlaznost licu. Ne znam sto drugo da ti savjetujem. To je ono sto ja radim.

tough_cookie
31.12.2005., 11:42
avene ima jednu emulziju za ciscenje superosjetljive koze koja se ne mora ispirati vodom (navodno da je kod tih tipova koze voda jedan od glavnih sukrivaca za reakcije). ja ga ispirem, jer mi tako vise pase, a i inace, sve pohvale :top:

http://www.aveneusa.com/consumers/images/cleanser_intolerant_lg.jpg

Lali Puna
31.12.2005., 12:37
k'o bebina guza. e da oće ostat takva cijeli dan.....

mrkvich
31.12.2005., 12:55
ja ujutro nit ne perem lice nek sam prebrisem tonikom,cak i ako idem nekam van.perem ga sam navecer da skinem sminku itd.

club delicious
31.12.2005., 13:11
Toplo preporučam samo ova tri proizvoda:

1. Biotherm Biosource cleansing gel for dry skin
2. Roc gel za umivanje bez sapuna
3. Vichy purethe thermal 3 in 1 za skidanje šminke

Svi drugi losioni/mlijeka/gelovi koje sam probala (a bilo ih je dosta) nisu bili ni približno dobri kao ovo gore navedeno! Sve pohvale :top:

meg
31.12.2005., 17:52
imam isti problem kao i ti. ljeti koza masna, zimi totalno dehidrirana.

inace preko dana koristim carita fluid za dehidriranu kozu, a najvise mi pomaze packanje maskama. toplo preporucam balea maske za lice jer su fakat predobre. a kostaju 10-ak kn sto je fakat smijesna cifra. :)

ljubaznagospodja
01.01.2006., 11:17
vichy 3 u 1 je novo svjetsko čudo, jedini proizvod koji mi ne isušuje lice.
nakon njega se lice osjeća ugodno kao da sam nanijela sloj kreme, a nijem masno nego svježe kao nakon tonika.
inače i meni najviše od svega lice isušuje sama voda, a nezamislivo mi je da se ujutro ne umijem.
ipak, trudim se da ujutro ne koristim ništa osim termalne vode (ali nakon umivanja običnom), pa na to krema i dosta dobro funkcionira, lice mi ne bude premasno.

Cadillac_Tramp
01.01.2006., 12:17
Šminku skidam Johnson's gelom za umivanje (odavno sam prestala koristiti kreme za skidanje šminke i tonike, od kojih oprištavim), Balea dnevnu kremu (ako se sjetim) i to je dovoljno, ostalo je valjda genetski.

res publica
02.01.2006., 00:23
i moja koža je masna,a dehidrirana.
za umivanje mi je super avene gel s cold kremom,koji je inače napravljen za izrazito osjetljivu i atopičnu kožu. kad mi je baš jako suha i nadražena,stavim avene masku koja nije za čišćenje,već za umirivanje i hranjenje kože. oko očiju balea masku:top: .

-Mica-
02.01.2006., 16:29
Ja korisitm dvofazno uljno sredstvo za čišćenje kože, nakon kojeg slijedi njega jutarnja i večernja+ njega područja oko očiju (+naravno jednom jesečno tretman) i nije mi se još dogodilo da mi je koža dehidrirana..
Vidim da vi tu sve isušujete svoju kožu raznim gelovima za pranje a onda vam je čudno što masna koža još jače luči, a vlage niotkuda....

Također važno je uklanjati mrtve stanice s površine kože i nakon toga njegovati kožu... a pazitina godišnje doba i posebne potrebe.

I nema problema, tj neće ih biti!:kiss:

Pozdrav!

ambasadorica
02.01.2006., 21:36
meni je koža normalna,nije ni masna ni suha,osim na prokletom nosu. tu je tolko suha da se konstantno ljuska. probala sam sve i svašta,i ono nekaj kaj se smućka u ljekarni,čak i kremu protiv lišaja,niš nije pomoglo. ujutro mi je to koma (doduše,i ostatak dana je) ali ja sam odustala od svih sranja i sad samo nos namažem sa onom starom niveom. nekad bude bolje,nekad ostane isto... totalno loše:(

-Mica-
02.01.2006., 22:15
Probaj kod dermatologa otići. Da nije neka vrsta dermatitisa...
Ili si sama istiskuješ mitesere pa oštetiš kožu i onda se to stalno ljušti....
Javi kaj si poduzela...
sretno!

Shtefitza
03.01.2006., 07:37

Kao i vecina zena, imas "normalnu" ili "kombiniranu" kozu. Moras promijeniti kremu, ovisno o sezoni.

Nemoj cekati da dobijes dojam da ce koza puknuti. Cim se istusiras i cim umijes lice, vec u tusu mozes nanijeti neku hidratantnu kremu na lice. Vazno je da kremu naneses dok jos imas malo vlaznu kozu lica. Na taj nacin ce se bolje sacuvati vlaga u kozi.

Po zimi si mozes priustiti kremu koja sadrzi ulja, ili barem glicerin i emolijense (tvari koje hidriraju kozu). Ulja mozda nisu dobra na tvojoj kozi svaki dan, ali par puta tjedno si mozes priustiti. :)
Ako nista, barem na pet minuta, pa visak obrises vlaznom maramicom.

Nedavno sam radila test koze u nekoj apoteci,slika na ekranu je bila kao zemlja za vrijeme suse....puna pukotina.A ulazem u preparativu i njegujem kozu...
Ocito negdje grijesim il to nije samo slucaj kod mene?

Da, da, bla, bla... kako bi one inace prodavale svoje proizvode ako te ne uvjere da sve od prapocetka povijesti radis potpuno krivo...

Dajte preporucite neko sredstvo za umivanje,skidanje sminke...da ne isusuje kozu.
Osim okolocne kremice,jos nesto da spasim tu kriticnu zonu?

Dove sapun za osjetljivu kozu.
Nivea krema za ruke. (Ili Eucerin - Beiersdorfova varijanta bez mirisa koji stavljaju u Niveu, Beiersdorfov glavni proizvod)
Bilo koja lagana nemasna krema, koju mozes izmjenjivati s Niveom.

Da... ovako jednostavno i jeftino.
Kad ti se koza smiri mozes preci na skuplje proizvode koji ce te zabavljati. :) :cool:

Shtefitza
03.01.2006., 07:41
Ili ako se tusiras ujutro samo pusti mlaz mlake vode bez ikakvog sredstva za ciscenje.

Ako imas vremena i zivaca... samom vodom stvarno mozes skinuti svu prljavstinu, ne samo ujutro, nego i navecer... doduse dugo traje... :zubo:

Slazem se, ujutro je dovoljno samo se umiti.
Navecer umiti se s laganim sapunom (nakon sto si s ociju skinula sminku).

Tonici i mlijeka su nepotrebni, zapravo cesto iritiraju ili su alergeni.

magic
03.01.2006., 08:36
za one s masnom kozhom (moi) nije dovoljno jutarnje umivanje vodom...jer ja se budim sjajnomasnog lica :rolleyes:

klasichni gelovi za umivanje izazivali su mi perutanje na sushijim dijelovima. no otkad sam probala cleanance (avene), gel bez sapuna, uistinu sam prezadovoljna.

shteta shto je skup :(

-Mica-
03.01.2006., 17:02
Čitam vaše postove i stvarno sve radite krivo, a i prodavačice skupa sa vama...

Ako radite dobro i pravilo zašto onda imate problema sa kožom?!

To je isto kao da ste bolesne i same si propisujete terapiju antibiotika i sl....

Ruku na srce, zar nije tako?!

-Mica-
03.01.2006., 17:06
Samo je važno da bude jeftino i ut je priči kraj....

Pa sretno vam onda sa vašim problemima, kemijanjima i pronalaženju najnajnajnajjeftinije preparative, ali Touche eclat na izboranu kožu, Dior puder na dehiodriranu i tone tone Lancome-a, Shiseido-a, i sl na masnu i jadnu kožu...

A onda sa 40 godina kuku lele...:cerek:

d22
03.01.2006., 17:40
svi govore ''meni je koža ovakva, paše mi ovo...joj znaš i meni je takva, ali paše mi ono...''
svakoj od nas je koža drugačija, što paše jednoj ne paše drugoj...moja frendica i ja imamo osjetljivu kožu, seboroični dermatitis, prištiće tu i tamo, ali to ne znači da koristimo iste kreme. njoj paše avene, ja poludim od iritacije kad koristim njihove proizvode.
najpametnije je otić dermatologu, redovito ga posjećivat i poslušat savjet...znat će što je najbolje.

Shtefitza
03.01.2006., 18:59
(avene), gel bez sapuna, uistinu sam prezadovoljna.

Jesi probala Dove? To je "sapun" bez sapuna.

Shtefitza
03.01.2006., 19:01
Samo je važno da bude jeftino i ut je priči kraj....

Draga Mico, da vidis moji kupaonu ispao bi ti jezik. :rolleyes: :D

Ali imala sam prilike i vremena isprobati sto mi pase.
I cinjenica je da marka ne prodaje aktivne supstance. Marka prodaje image. :cool:

Apoteka prodaje aktivne supstance, ako su potrebne.

Nista nema lose u skupoj marki i prekrasnom image-u. Medjutim, to je, kao i umjetnost, namjenjeno dusi, a ne tijelu. :cerek:

Shtefitza
03.01.2006., 19:03
A onda sa 40 godina kuku lele...:cerek:

Pretpostavljam da si danas u cetrdesetima pa si dokazala svoju teoriju? :E

Ili se obracas nama koje se priblizavamo cetrdesetima i znamo sto govorimo...

Shtefitza
03.01.2006., 19:04
svi govore ''meni je koža ovakva, paše mi ovo...joj znaš i meni je takva, ali paše mi ono...''
svakoj od nas je koža drugačija, što paše jednoj ne paše drugoj...moja frendica i ja imamo osjetljivu kožu, seboroični dermatitis, prištiće tu i tamo, ali to ne znači da koristimo iste kreme. njoj paše avene, ja poludim od iritacije kad koristim njihove proizvode.
najpametnije je otić dermatologu, redovito ga posjećivat i poslušat savjet...znat će što je najbolje.

Isprobavanje po savjetu prijateljice moze biti zabavno, i ponekad pomoci. Ali ako postoje stvarni problemi onda nema zafrkavanja s prodavacicama u parfumerijama (koje se sve drze jako informirano).

Lali Puna
03.01.2006., 20:29
cleanance (avene), gel bez sapuna, uistinu sam prezadovoljna.

cca 80 kuna u ljekarni
uzmimo da ti traje miniminimalno dva mjeseca, to je 40 kuna mjesečno...pa i nije toliko skup...:confused:

Lali Puna
03.01.2006., 20:30

zar nije dove sapun s 1/4 hidratantne kreme?

tilla
03.01.2006., 20:54
koristim isključivo vode za lice.

ljeti vichy, zimi bioderma H20.
po 1x put da me niš živo ne zateže, pecka, svrbi ili ljušti.
vichy 90.ak kn, bioderma mala 50ak, velika bočica 100.ak kn plus koju kn više manje ovisno o ljekarni.

Shtefitza
03.01.2006., 21:39
zar nije dove sapun s 1/4 hidratantne kreme?

Dove je sindetski "sapun". Nema uopce sapuna u njemu. a ima dodataka hidratantnih tvari.

Na trzistu postoje i drugi sindetski "sapuni". Na njemu nece nikad pisati "sapun" nego razni eufemizmi - beauty bar, bath bar, baby soap...

"bebi sapuni" iliti sindetski sapuni su puno neutralniji za kozu. Samo treba paziti da izaberes onog koji ima sto manje boja i mirisa, da tim dodacima ne iritira kozu. Ako ti koza nije tako osjetljiva, onda si mozes priustiti neki od tih "zabavnih" dodataka.

Dove za osjetljivu kozu nema nikakvih dodataka, pa ga osjetljive koze cesto toleriraju. Za jos osjetljivije koze preporuca se Cetaphil tekuci "sapun". Koji takodjer nema sapuna u sebi. U US je jako jeftin. Pola litre se kupi u boci za kojih deset dolara. Jeftinocu spominjem zbog toga sto vjerujem da u Evropi postoji njegov pandan.

Eucerin koji dermatolozi spominju je takodjer uzasno jeftin, jer se radi o ogromnoj kutiji inertnih tvari.

Sminkerska Eucerinova kolekcija za lice je odlicna, ali o njoj se ne radi kad se spominju proizvodi u dermatoloske svrhe.

Obicni Eucerin:
http://froogle.google.com/froogle_cluster?q=Eucerin&pid=2099693203400986871&oid=12884562825381944931&btnG=Search+Froogle&oi=froogler&lmode=&addr=&scoring=p&hl=en

Ovo je jos jedan Eucerinov proizvod kojeg redovito koristim, ali kojemu sigurno postoji pandan na EU trzistu. NEma smisla da placate cijenu prozivoda + porez + prijevoz preko Atlantika za nesto sto gotovo jednako postoji pod imenom Nivea ili L'OReal.

http://froogle.google.com/froogle_cluster?q=Eucerin&pid=4834532080209082999&oid=8386143957826802181&btnG=Search+Froogle&oi=froogler&lmode=&addr=&scoring=p&hl=en

Isto tako se Neutrogena u HR prodaje pod basnoslovne novce, a tu spada u "obicnu" marku koja se prodaje po drogerijama tipa DM-a.

Nisam protiv skupih proizvoda. Ali ne pod "muss". Skup proizvod kupujes ako znas zasto, a ne zato sto ti je tako preporucila prodavacica, koja je time zaradila ekstra deset kuna to popodne.

Crow Jane
03.01.2006., 21:50

A vidiš, vidiš....ja sam uvijek zazirala od sapuna samog po sebi (onak, po obliku sapuna :D ), al isto, nisam zasada našla baš ono THE IT idealno sredstvo za umivanje. Chanel pure s mikrogranulama je blizu tome, no svejedno još osjećam "zatezanje"....:rolleyes:

Ako je ovaj Dove zbilja tak super, Štefice, skidam ti kapu i plaćam pivu. :D

Shtefitza
03.01.2006., 21:54
Moze. :D

A sto ak' ti se ne svidi? :eek: :zubo:

Shtefitza
03.01.2006., 21:56
Chanel pure s mikrogranulama je blizu tome, no svejedno još osjećam "zatezanje"....:rolleyes: :D

(Moras odmah, dok je jos vlazna koza namazat s hidratantnom kremom...)

:confused:

Crow Jane
03.01.2006., 22:12
(Moras odmah, dok je jos vlazna koza namazat s hidratantnom kremom...)

:confused:

OK. Koristim superdefense, i super sam zadovoljna s njom. :D

Zoe
03.01.2006., 23:33
koristim isključivo vode za lice.

ljeti vichy, zimi bioderma H20.
po 1x put da me niš živo ne zateže, pecka, svrbi ili ljušti.
vichy 90.ak kn, bioderma mala 50ak, velika bočica 100.ak kn plus koju kn više manje ovisno o ljekarni.
Meni je ta micelarna od Bioderma pravo otkriće - super, super stvar. I Avene gel za umivanje mi je isto jako dobar.

bliss
04.01.2006., 06:13
Avene ima odličan Cold Cream gel, za suhu i jako osjetljivu kožu. Ne iritira i ne isušuje kožu,a zbog dodatka Cold kreme ju i njeguje. 250 ml košta 72 kn.

Dora K
04.01.2006., 07:23
Moze. :D

A sto ak' ti se ne svidi? :eek: :zubo:

Dobila buš pivu. Dove sapun je dušu dao za skidanje šminke. A poslije kad ispereš, niš ne zateže. :D I onda fino na još malo vlažnu kožu kremica. ;)

Dora K
04.01.2006., 07:31
Mica prodaje. :closed:

Morat ćeš, na žalost, sama otkriti što ti odgovara. Čak i ono što ti preporuči dermatolog ili kozmetičar, ne mora biti nužno ono "pravo" za tebe.
Cijena ne diktira kvalitetu, skupi preparati često naplaćuju ime poznate tvrtke.

Osobno imam vrlo osjetljivu i svijetlu kožu, suhu s klasičnom T zonom. Prve borice sam opazila već s 15 (da, dobro si pročitala) godina. Čista genetika. Na svu sreću, na njima je i stalo.

Preparativnu kozmetiku bi trebalo početi koristiti oko 25. To je pravilo za sve.

Izbjegavanje sunca, solarija, zaštitne kreme s visokim stupnjem hidratacije su obavezne.
Nipošto ne umivaj lice hladnom vodom, dodatno isušuje i zateže kožu. Samo mlakom. Ne trljaj kožu ručnikom, samo potapkaj i ostavi da se ostatak vode upije.
Za skidanje šminke, nakon svih preparata koje sam isprobala, najbolji se pokazao običan Dove sapun.
Eucerin je vrlo kvalitetna, medicinska krema, bez mirisa i svakojakih potencijalno alergenih dodataka, postoje razne inačice (hidratacija, protiv bora, dan, noć), isprobaj. Moja koža, na žalost, nije bila najsretnija s tom kremom.
Nakon isprobavanja svih mogućih i nemogućih kremica, po bajoslovnim cijenama trenutno kombiniram jednu skupu (nakon skidanja šminke prije spavanja) i jednu jeftiniju (kao podlogu za šminku, ujutro).
Sretna sam jer sam napokon pronašla kreme koje čine moju kožu sretnom :)
Kod nekakvih ekcemčića, crvenila, još uvijek najbolje mi pomaže najobičniji Penaten preko noći (pazi, ima cinka, jako isušuje kožu, ja ga natrackam preko kreme za noć).

Također, pripazi što jedeš. Puno voća, povrća, vitamina C, nezačinjena
hrana, puno tekućine. Dovoljno sna. Boravak na svježem zraku. Vidi se na koži.

E da, alkohol i cigarete, a posebno boravak u zadimljenim prostorijama su "smrt" za kožu.
Centralno i klima dodatno isušuju kožu.

honey_b
04.01.2006., 07:43
meni koza zateze i kad se samo s vodom umijem. ali samo odmah nakon umivanja. onda je pustim malo da dodje sebi...
a nekad i ja na jos vlaznu kozu stavim kremu da bolje upije i narocito zimi da me bolje stiti od hladnog zraka, vjetra i tako to.

Lali Puna
04.01.2006., 09:08
Isto tako se Neutrogena u HR prodaje pod basnoslovne novce, a tu spada u "obicnu" marku koja se prodaje po drogerijama tipa DM-a.

ma i ovddje
prodaje se u drogerijama, a u parfumerijama skupa s jeftinijim markama
uopće ne košta basnoslovno, cijene se kreću kao Nivei i L'orealu otprilike

ontopik - ako je topik Dove sapun :D - meni je Dove sapun neprežaljeno, nezamjenjivo, najbolje i najbrže sredstvo za skidanje šminke s očiju....no, kad sam pešla otprilike 25 sam zaključila da je vrag odnio vrijeme za ekspreimentiranje i da nemam šta raditi sa sapunom po koži oko očiju
objektivnom, okoločna koža mi je puno bolje od tada...

Cinnamon Girl
04.01.2006., 11:30
dobra ideja ne prati lice jutrom zimi. ja kad se tusiram npr. i onda cekam 10 min da namazem lice kremom, koza pocne da se guli, uzas jedan.
no sam primijetila da mi dermalogicin daily microfolian pomaze mnogo, ako ga zimi redovno koristim. svako jutro ili npr. svako vece, i onda koristim spray (takodje njihov) i stavim masnu kremu (intensive moisture), umjesto one koju inace koristim ljeti. ovdje su u skandinaviji zime uzasne. temperatura nije tako niska, ali su vjetrovi jaki i to je velika tortura koze.
to sa ciscenjem lica mlijekom ili tonicom umjesto umivanja je odlican savjet.

hana
04.01.2006., 11:34
[QUOTE=Samantha]
Nedavno sam radila test koze u nekoj apoteci,slika na ekranu je bila kao zemlja za vrijeme suse....puna pukotinaQUOTE]

kakav to? di? eu?

Lali Puna
04.01.2006., 11:55
joj, hana, to ti imaju ove veće ljekarne koje drže vichy, avene, biodermu i slične firme....problem je što te testove rade promotorice određene firme i uvijek ti neki k fali za što je baš idealan njihov proizvod...
meni tako uvalili vichy thermal s mat koja mi je bila grrrrozna
najbolje je ić na to testiranje s čvrstom odlukom da se ništa ne kupi

tilla
04.01.2006., 15:38
Meni je ta micelarna od Bioderma pravo otkriće - super, super stvar. I Avene gel za umivanje mi je isto jako dobar.

na mene ne mogu nikakvi gelovi, samo te vode.

ali bioderma je stvarno super
:cerek: dobro da se pojavila jer muku mučim s čišćenjem lica.

Shtefitza
05.01.2006., 01:31
OK. Koristim superdefense, i super sam zadovoljna s njom. :D

Bravo, bravo, tako treba! :D
(I ja sam ga jako voljela dok sam ga koristila)

:cool:

Shtefitza
05.01.2006., 01:32
Dobila buš pivu. Dove sapun je dušu dao za skidanje šminke. A poslije kad ispereš, niš ne zateže. :D I onda fino na još malo vlažnu kožu kremica. ;)

Aha!! :lux:

Vish da radi!! :rofl:

Shtefitza
05.01.2006., 01:35
ja kad se tusiram npr. i onda cekam 10 min da namazem lice kremom, koza pocne da se guli, uzas jedan.

Zasto cekas? Nisam shvatila.

Najvaznije ti je kozu onako vlaznu jos namazati, onda nema guljenja, osim ako se ne radi o nekoj koznoj bolesti... :confused:

res publica
09.01.2006., 00:08
ja isto volim "sapune",ali ih više ne koristim jer nakon nekog vremena imam osjećaj da su puni bakterija. znam da bakterije dospiju i u tubu gela,ali opet...
vi,koje koristite dove,je li to onaj obični ili neki od onih s dodacima? jeste li probale onaj za peeling?

Orlanda
09.01.2006., 08:55
Budući da imam problematičnu kožu /masnu, dehidritanu-ali sama sam si kriva/ navečer je umijem u mlakoj vodi /ujedno i skinem šminku/ sa Shiseido Pure za umivanje i namažem noćnom kremom. Ujutro se ne umivam jer nema potrebe, samo laganim, bezalkoholnim losionom pokupim ostatke noćne kreme i namažem dnevnu. Zasada klapa dosta dobro.

Shtefitza
09.01.2006., 22:15
ja isto volim "sapune",ali ih više ne koristim jer nakon nekog vremena imam osjećaj da su puni bakterija. znam da bakterije dospiju i u tubu gela,ali opet...
:rolleyes: :D

Probaj ne dijelit svoj sapun s lokalnim beskucnicima. A i ne drzat ga u barici vode.
Sapun nije hranjiva podloga za bakterije. Radje se brini da ti kreme za lice, razna dekorativna kozmetika, spuzvice, kistici ne budu rasadnici bakterija. Pusti sapun. :zubo:

vi,koje koristite dove,je li to onaj obični ili neki od onih s dodacima? jeste li probale onaj za peeling?
Ovaj sapun "hvalim" bas zato sto je jednostavan. Pa govorim o onom za osjetljivu kozu, bez dodatka boje i mirisa.

Ali naravno, znam da vecini zena nije privlacno koristiti minimalisticku preparativu. U tom slucaju nabaci peeling, ekstra "aktivne supstance" i ostalo sto raskosno trziste nudi. I uzivaj. :) :cool:

res publica
10.01.2006., 00:45
:rolleyes: :D

Ovaj sapun "hvalim" bas zato sto je jednostavan. Pa govorim o onom za osjetljivu kozu, bez dodatka boje i mirisa.

mislila sam na dodatke poput ulja i aloe vere ili čega već,radi manjeg isušivanja. mislim da je onaj s uljem sensitive. upotrebljavala sam onaj "obični",ali mi je smetao onaj doveovski miris.

Anadiomena
09.04.2007., 11:06
kako se osjećate kada nemate nimalo šminke na licu? Pogotovo cure koje nose jači make up i po danu i naveče, sa jako naglašenim očima itd?

emergence
09.04.2007., 11:08
odlično se osjećam :raspa:

meg
09.04.2007., 11:11
ne nosim niti malo šminke kad sam doma i tijekom ljeta... na plažu uopće niš ne furam, a i kad idem van stavim minimalno make-upa jer imam finu tamnu boju u licu pa mi ni ne treba puno šminke... a osjećam se čist fajn, eventualno ako mi izbije koji prištić onda popizdim, ali zakamufliram ga korektorom pa sam opet čist fajn... :zubo:

patientia
09.04.2007., 12:06
Uglavnom sam bez sminke, pa pitanje vjerojatno i nije za mene. Normalno se osjecam, ne osjecam se golo, cak i ako imam prist i bez korektora sam. Ali bez kreme s UV zastitom ne bih izasla van.

Katrin
09.04.2007., 12:12
bas danas sam bila na kavi bez trunke sminke. inace stavim bar maskaru i korektor na podocnjake da me se ljudi ne uplase. ljeti uglavnom samo maskaru :D

WindOFChange
09.04.2007., 12:20
super se osjecam, zapravo se sminkam samo za izlaske, rijetko za faks kad mi se da, inace sam uvijek bez sminke i na kavama i u trgovini i svagdje, priroda je bila dobra prema meni pa nikad nisam imala pristice :cerek: :cerek: :cerek:

nego..imam rođakinju koja zivi na selu, ima 23 godine i mama joj ne da izac iz kuce ak nije nasminkana :rofl: :rofl: i onda jos mene ogovaraju kak me nije stid hodat ne nasminkana :lol: :lol: :lol:

gica
09.04.2007., 12:57
...prije sam se osjećala grozno bez poprilično puno šminke,al danas mi se šminka za faks i dućan ne razlikuje od one za večernji izlazak...sve je skroz minimalno...
..potpuno nenašminkana sam uglavnom na plaži,a za sve ostalo moram imati bar rumenilo i korektor...za večernji izlazak na to samo nadodam mat puder u prahu i nešto na usne...

Ziki
09.04.2007., 13:08
Kad se sjetim sebe u srednoj školi i dobar dio faksa, opće se čudim kak me mama takvu pustila među ljude. :eek:
Tada sam bila sebi normalna sa tonom napadne šminke, zbog koje danas moram još dobrano spašavati kožu od isušivanja. A kak sam onda bila bez love, pogotovo kao srednjoškolka, tu je bilo svačega.:zubo:
Danas se isto jako volim šminkati, ali to uvijek izgleda ko da sam vrlo malo ili uopće nisam našminkana. Dakle, kvalitetni lagani puder, puder u prahu, maskara, sjenilo bež ili boje breskve i eyeliner - za dnevnu varijantu.
Za navečer - smokey eyes, jači puder.
Bez šminke sam po doma, na bazenu i moru, u prirodi, eventualno skoknem u dućan (ali s malo maskare).
Zapravo, prije se nisam mogla gledati bez šminke, a sad sam si čist ok. Ne smeta mi ni ak mi dođu gosti, a nemam ni trunke šminke.
Ma, sad sam naučila pravilo: manje je više. ;)

Maisie
09.04.2007., 13:18
Ne šminkam se uopće.
Idu mi na živce osobe koje tvrde da žena ne može biti lijepa bez šminke. Isprazno.

Arianne
09.04.2007., 13:25
Ok se osjecam.
Nisam uvijek nasminkana. Kod kuce sam vecinom bez sminke,samo kad negdje idem onda se nasminkam.

Ipak moram priznat da sam si draza kad imam sminku na sebi nego bez nje :D
Bez sminke sam nekako preblijeda izgledam,a to mi se ne svidja :D

patientia
09.04.2007., 13:31
U srednjoj sam imala profesora iz zemljopisa kod kojeg cura nije mogla dobiti 5 ako nije nasminkana (kad bi ju usmeno pitao). Nisam znala kad ce me pitati, pa sam se uvijek sminkala prije sata zemljopisa, na hrvatskom :) Nadam se da nikad necu raditi u firmi u kojoj se od zena zahtijeva da budu nasminkane, da nose spicoke s visokim tankim potpeticama, ili da ne mogu doci u trenerci nego u suknji propisane duzine.

3nina3
09.04.2007., 13:35
volim snažniji make up i jako ga često znam nositi po danu i po noći ali isto tako volim i minimalistički :cerek: to sve ide kako me pukne..u zadnje vrijeme znam furati samo maskaru i rumenilo :D a bez šminke se osjećam super,međutim kada idem negdje stavim barem malo korektorčića i rumenila jer sam zbilja blijeda ko smrt bez toga :D

patientia
09.04.2007., 13:38
Mene krema posvijetli, ako ne stavim puder, izgledam jos bljedja...

SmthSpecial
09.04.2007., 13:39
zahtjevanje da zena bude nasminkana na poslu je suludo, ali bas da ne dolazi u trenerci i nije :confused: hlace ili suknja su mi primjereni za posao, trenerka mi je za po doma i za vjezbanje.

inace.. volim jacu sminku, ali osnova mi je rumenilo. znaci osnova svih osnova. preblijeda sam bez rumenila.. tj. nisam svjetla toliko koliko izgledam izmozdeno bez rumenila. tu onda dolazi i korektor za podocnjake. bez ostalog mogu ako moram. inace se volim namazati :cerek:

patientia
09.04.2007., 13:46
Mnoge zene koje rade u prodavaonicama kojecega moraju biti nasminkane. Ako netko radi sa strankama, primjereno je da ima uniformu, odijelo, kostimic (sto vec zahtijeva njegova firma), ali tad mu firma mora osigurati novac za kupnju da ne bi bio izlozen dodatnim troskovima. No ja koja cu, nazalost, barem 5 godina programirati u nekoj firmi u zabacenom uredu medju gikovima i necu dolaziti u kontakt s ljudima rado bih bila u sto je moguce udobnijoj odjeci (kao i uvijek kad moram razmisljati). Pitali su me kako bih se oblacila da radim u skoli, rekoh, nosila bih bijelu kutu da si kredom ne zaprljam odjecu.

plasibou
09.04.2007., 13:53
po ljeti ne stavljam puder
ovak rijetko kad da odem iz kuće bez pudera
faca mi je u banani, blijeda s crvenim gadovima tak da moram
mislim osjećam se ja super bez šminke s ljudima s kojima sam stalno
al ovak na cugu otiće bože sačuvaj :D

Lela
09.04.2007., 13:56
kako se osjećate kada nemate nimalo šminke na licu? Pogotovo cure koje nose jači make up i po danu i naveče, sa jako naglašenim očima itd?

Nikada se ne šminkam i super se osjećam :) Dva puta godišnje eventualno stavim olovku za oči.

Karmela
09.04.2007., 14:14
Treba definirati "nimalo sminke." :D
Malo dnevne kreme u boji s SPFom po mogunosti, blazam za usnice u rozo ili koralnoj boji, malo korektora i maskare - za mene je to dnevni look. Uzme mi minut da to stavim - ne mislim niti da sam bolja niti losija od oniih koje stave samo kremu za lice bez zastite.
Bez trunka sminke idem u trgovinu weekendom, ali onda nosim suncane naocale koje ne skidam. :zubo:

*shiney*
09.04.2007., 14:22
ok, normalno, kod kuće se ne šminkam, ali kad izlazim imam puder, rumenilo, maskaru, sjajilo- i to samo zato jer izgledam si svježije, normalnije!! :) ne nosim težak make-up. jedino kad idem van navečer, ali ništa pretjerano!

kem
09.04.2007., 14:32
nego..imam rođakinju koja zivi na selu, ima 23 godine i mama joj ne da izac iz kuce ak nije nasminkana :rofl: :rofl:

nikad ne znas kad ce sorom naici seoski bogatas. :mig:

OT: cudnije se osjecam nasminkana. :zubo:

Lela
09.04.2007., 14:54
Kod mene je jedino balzam za usnice uvijek u upotrebi :)

3nina3
09.04.2007., 14:59
Ok se osjecam.
Nisam uvijek nasminkana. Kod kuce sam vecinom bez sminke,samo kad negdje idem onda se nasminkam.

s obzirom koliko si na forumu i msnu,izlaziš kolko?cirka dva put tjedno :rofl: :zubo:

:grli:

castanea
09.04.2007., 15:01
rijetko se šminkam. eventualno maskara i malo sjajila na usne. rumenilo u jako rijetkim prilikama. puder sam stavila jednom u životu (prije 10 godina na maturalnu i osjećala sam se ko da masku imam na licu). imam dosta zahvalnu i dobru kožu.
samo nekoliko puta u životu sam bila našminkana ono skroz i jedva sam čekala da dođem doma i skinem to sve sa sebe.

Anadiomena
09.04.2007., 16:49
Treba definirati "nimalo sminke." :D
Malo dnevne kreme u boji s SPFom po mogunosti, blazam za usnice u rozo ili koralnoj boji, malo korektora i maskare - za mene je to dnevni look. Uzme mi minut da to stavim - ne mislim niti da sam bolja niti losija od oniih koje stave samo kremu za lice bez zastite.
Bez trunka sminke idem u trgovinu weekendom, ali onda nosim suncane naocale koje ne skidam. :zubo:

Nimalo znači baš ništa na licu,dakle 100% bez ičega na kapcima,trepavicama,obrazima,usnama...

patientia
09.04.2007., 18:25
Ako je balzam za usne sminka, sminkam se prije odlaska na spavanje.

Maisha
09.04.2007., 18:36
pošto sam prirodna plavuša i trepavice su mi ful svjetle, bez maskare se osjećam golo, izgladam si kao bljedunjava skandinavka bez trepavica. :rofl: skoro pa nikad ne izlazim van iz kuće bez maskare. za po doma mogu biti bez make-upa. čini mi se da bi za mene bilo dobro otići na bojenje i minival trepavica, samo se mako bojim da ne ostanem bez njih. zna netko stvarno dobar kozmetički salon u metropoli gdje rade i jedno i drugo? :raspa:

Karmela
09.04.2007., 18:43
Nimalo znači baš ništa na licu,dakle 100% bez ičega na kapcima,trepavicama,obrazima,usnama...

i bez dnevne kreme? ili samo bez dnevne kreme u boji?

patientia
09.04.2007., 19:04
Zaboga, pa dnevna krema je preparativa. Cak i dnevna krema u boji je prvenstveno preparativa. Balzam za usne je preparativa.

Sponza ri
09.04.2007., 19:09
bez sminke sam uglavnom doma i bas volim taj filing kad mi koza slobodno dise ...:)

Anadiomena
09.04.2007., 19:12
i bez dnevne kreme? ili samo bez dnevne kreme u boji?

zamisli da se nalaziš negdje gdje nema kozmetike ,ništa, e onda na takvo lice bez preparative i dekorative mislim.
zamislite i da su klimatski uslovi tu savršeni,nema opasnosti od uv zračenja i sl.

jednostavno,lice bez šminke.

patientia
09.04.2007., 19:41
Bez kreme se osjecam lose, koza me zateze, bez sminke se osjecam ok, sa sminkom malo manje ok jer ne smijem trljati oci.

littlefoot78
09.04.2007., 20:57
Ja se nažalost redovito šminkam otkad radim u školi. Naime izgledam jako mladoliko (nije da dajem komplimet sama sebi...;) ) pa se moram bar po nečemu razlikovat od učenica. I tako mi je ušlo u naviku...ali zato po ljetu uživam bez šminke.

iFlora
09.04.2007., 21:19
a predajes engleski? ;)

ja imam nekakve faze, jedno vrijeme sam samo malo oci sminkala, onda sam samo puder stavljala, onda dugo vremena samo ruz, sad sam samo na trepavicama :rolleyes:
jako su kratke a kupila sam si onu maskaru sto produzuje....i svidja mi se

iFlora
09.04.2007., 21:20
joj da, tema je bez sminke na licu...

da mogu, ne bi se ni obukla kad izlazim van, tako da sam bez sminke super udobno

littlefoot78
09.04.2007., 21:30
[QUOTE=iFlora;8049021]a predajes engleski? ;)

Ne, al si blizu...njemački! A osmašice našminkane i sređene...izgledaju starije od nekih profesorica! Nije da se žalim, ali ipak sam ja tam neki autoritet! :E

patientia
09.04.2007., 21:31
Pa valjda si autoritet zbog znanja i polozaja, ne zbog sminke. Nadam se da nemate rigorozan dress code.

AFRODITA69
09.04.2007., 21:32

bas isto kao i sa make upom.to su obicno vikendi,kad ne radim i ako ne idem nikuda.

buca_ljuca
09.04.2007., 22:29
ja se inace slabo sminkam, puder i maskara i to je to. ponekad dodam jos i sjajilo i rumenilo ali rijetko.
tako da mi nije nist neobicno....

Kya
09.04.2007., 22:35
doma sam bez šminke, ali obavezno stavim kremu na lice ujutro jer me inače koža jako zateže.. a i kad idem nekamo stavim maskaru, korektor i rumenilo... ne osjećam se golo bez šminke, odem do dućana nenašminkana, ali se ipak ljepše osjećam kad sam barem malo našminkana

Nina-01
09.04.2007., 23:36
Dok sam bila u srednoj školi-imala sam fakat komplekse,da nisam ni smeće bacala bez šminke.Kad sam išla u dućan, obavezno šminkanje,tak da mi je odlazak po kruh i mlijeko trajao sat vremena:cool: Na faksu ista priča...al u malo blažem obliku.
Sad kad sam ostarila:zubo: ,šminkam se jer radim na takvom mjestu,gdje moram biti našminkana.
Prije sam se osjećala "golo" bez šminke,sada sam napokon došla u fazu da sam se PRIHVATILA takva kakva jesam,i sa problematičnom,i sa masnom kožom, i sa prištevima,i sa ožiljcima...a to je bio dug put,stvarno dug..:cerek:
Probala sam sve i svašta od kremica i vidjela da nema čudotvorne kreme,da nema čudotvornog pudera, da nema nestajanja problema preko noći.
Postoje kreme i puderi da pripomognu.
Više ne gledam reklame koje obećavaju nemoguće!:)

_modesty_blaise_
10.04.2007., 01:56
najbolje se osjećam bez ičega-i to u zadnje vrijeme provodim. i bolje se osjećam jer se ne moram stalno premazivati i podmazivati.

nasty_girl
10.04.2007., 09:00
ja bi jako voljela da mogu bez šminke van ..ali lice mi je toliko grozno .. puno crvenih, ljubičastih mrljica, rupičastih ožiljaka i prištića i akni tako da se bez korektora ili pudera osječam grozno..

Miss Poison A.
10.04.2007., 10:34
Pa sad..:zubo:
Ako idem na kavu ili slično, nanesem sloj maskare, stavim malo korektora i rumenilo pod OBAVEZNO. Lice mi je blijedo jer sam anemična :rolleyes: i rumenilo me stvarno osvježi. Izgledam zdravije. Za večernji look stavim sloj maskare više i puder u kamenu. To je to.
Dakle, BEZ šminke sam samo doma.
Ujutro kad ustanem, ako idem do dečka,( prelijena sam da se šminkam) nabijem sunčane naočale i sve 5.
Ali nisam od onih koji NE BI baš mogli nikud bez imalo šminke. To je meni čista navika.

croft
10.04.2007., 11:06

osjecam se golo :zubo:

asherah
10.04.2007., 11:21
Tek zadnjih par mjeseci počela sam se šminkat za svaki dan. Niš previše, maskara, eventualno lagano neko sjenilo, rumenilo i sjajilo. Sad si već čudno izgledam bez maskare...

bikerica
10.04.2007., 12:09
Odlično se osjećam bez šminke.
Volim ojećaj da mi je koža, fina ,čista, mekana od kreme...
Imam zahvalan ten i važna mi je preparativna kozmetika..

Školjka
10.04.2007., 12:49
Inace se ne sminkam puno - uvijek mrvica pudera, malo crne olovke za oci, maskara i sjajilo za usne....Ali potpuno bez sminke izlazim iz kuce samo do trgovine ujutro i ljeti na plazu. Navika, jednostavno navika, bez to malo sminke se sebi cinim blijeda i drugacija.

*Fenrir*
10.04.2007., 13:48
s obzirom da ni u 'najsvečanijim' prilikama ne nosim ništa više od maskare i eventualno crne olovke (puder na svu sreću nikad ne koristim, priroda je bila dobra prema meni :D ), ne osjećam se nikako drugačije dok sam nenašminkana. čak si i ne izgledam toliko drugačije sa šminkom i bez nje (imam prirodno jako tamne trepavice,). ali iz nekog razloga, ipak ću rijetko kad izaći iz kuće bez maskare. :zubo: valjda stvar navike...

alexxx
10.04.2007., 13:50
zamisli da se nalaziš negdje gdje nema kozmetike ,ništa, e onda na takvo lice bez preparative i dekorative mislim.
zamislite i da su klimatski uslovi tu savršeni,nema opasnosti od uv zračenja i sl.

jednostavno,lice bez šminke.e pa onda ja nikad nisam bez šminke. ujutro kad se dignem, umijem, namažem lice, prije spavanja ista stvar. i imam labelo višemanje stalno. po ljeti imam kremu za sunčanje kad sam vani.

Karmela
10.04.2007., 15:40
Malo je nejasna tema jer danasnja dekorativa i preparativa su malo isprepletene.
Evo na primjeru balzama za usnice - i njega dodaju fine boje, malo da osvjeze usnice, a moze se koristiti i na obrazima i na kapcima.
Pa mineralni SPF - dodaju i u njega malo pigmenta da ne hodas okolo kao da si pala u krech, i slucaj tonirane dnevne kremice. Losioni za tijelo za samotamnjenje.....

Ziki
10.04.2007., 15:49
Mislim da je to šminkanje, i osjećaj sa i bez šminke stvar čiste navike. Cure koje se ne šminkaju osjećaju se čudno sa šminkom (iako sigurno odlično izgledaju s njom), jer nisu naviknute na to.
Mi, cure, koje se svakodnevno šminkamo, izgledamo si čudno bez šminke (iako, nismo strašila bez nje), jer smo naviknute imati puder, maskaru, rumenilo....
Stvar je osobne percepcije nas samih. :cerek:

Billi
10.04.2007., 15:53
danas imam samo maskaru i sjajilo. imam dobra ten , a i posuncana sam pa je dojam dobar. btw, jucer me bas sunce jako ulovilo.
kad izadjem sa tako malo sminke, pazim da mi je kosa super.

Cindy_Lou
10.04.2007., 16:55

Osjećam se užasno. Uvijek moram imati bar rumenilo i maskaru. A ni bez pudera ne mogu, iako mi je ten super.
Ne znam, ja ne mogu bez šminke :D

cinnamoroll
10.04.2007., 20:27
rasterećeno :)

tough_cookie
10.04.2007., 20:36
ajme, isla sam na neko promotivno sminkanje danas. zena bila simpaticna skroz i onak mi sve objasnjava lijepo sto radi.

za napomenut je (za one koji ne znaju) da se ja NIKAD ne sminkam. kupujem razni makeup tu i tamo ne bih li se ohrabrila bar pristeve i podocnjake sakrit al pretesko je meni to sve savladat.

pa eto, rekoh, da me profica nauci.

i tak, lijepo se ja pravim vazna kak me sminkaju. jedino mi malo bed sto mislim da me malo sminkala s probnim olovcicama (:flop: ) a i dvaput me ubola kistom u oko. no, sve u rok sluzbe, velim si ja.

a kad mi je dodala spiglo - jao i pomagaj, dobro da nisam pocela plakat. previse presvijetle podloge, oko ociju sve bijelo a na njima crni okvir i trepe. ruz rozi sjajni skroz okolo usta. izgledala sam si ko kombinacija drakule i ocvale holivudske dive. i jos neceg al strah me pomislit.

ne trebam ni napominjat da sam jedva docekala da izletim van, odjurila u prvi wc na koji sam naisla i potrosila dva paketica papirnatih maramica dok sam to sve skinula - sva sreca te sam imala sa sobom neku kremicu, vise ne idem van bez njih, sva sreca! inace bih valjda morala :brukica: na glavu i doma pognute glave da me nitko ne vidi tak razmazanu (jer, naravno, bez kreme ne bi ni islo).

ukratko: kad sam dosla doma i umila se, bila sam tak sretna da u spiglu vidim svoje lice, da sam zakljucila da sam u stvari jako lijepa takva kakva sam. wake-up call! da, osjecam se super bez sminke ;)

(sorry, nemam stvarno nista protiv sminke i sminkanja; al jos mi je tesko od traume)

Maisie
10.04.2007., 20:41
a kad mi je dodala spiglo - jao i pomagaj, dobro da nisam pocela plakat. previse presvijetle podloge, oko ociju sve bijelo a na njima crni okvir i trepe. ruz rozi sjajni skroz okolo usta. izgledala sam si ko kombinacija drakule i ocvale holivudske dive. i jos neceg al strah me pomislit.
Valjda si tako izgledamo sa šminkom sve mi koje se inače ne šminkamo :D

tough_cookie
10.04.2007., 20:54
Valjda si tako izgledamo sa šminkom sve mi koje se inače ne šminkamo :D

vjeruj mi, ne! bas sam se i u wc-u gledala u ogledalo, jer sam mislila da mozda osvjetljenje nije bilo dobro u "sminkeraju" (ili da ja nemam pojma). ne, suze su mi i dalje samo cekale da se izliju. ne bih takva smjela na danje svjetlo. bojala sam se da bi mi netko mogao ponudit novce. samo ne bih bila sigurna jel za sex ili za psihijatra :rofl:

littlefoot78
10.04.2007., 21:40
Dešava se kad dopadneš u ruke "profesionalcima", ali ne mora ti to baš uvijek biti traumatično iskustvo. Žao mi je kaj si imala peh!

Vekki
10.04.2007., 21:42
moram priznat- nesigurno :o . i ne mogu si pomoć. al tješim se da je to, kako ziki reče, stvar navike.
šminkam se nekih 10 godina i kad imam šminku na licu- to sam si ja! al doma nisam našminkana, a ni na moru.
nije da sad pretjerujem s proizvodima, imam obično toniranu kremu, rumenilo (bez toga sam stvarno preblijeda), tuš (umjesto olovke, olovku ne koristim otkad sam otkrila tuš :cerek: ) i maskaru.

trepavice i ten su mi presvijetli da bi, mom mišljenju, dovoljno dobro izgledali bez malo boje. a jebiga :zubo:

gica
10.04.2007., 22:24
...meni se uvijek diže kosa na glavi kad me neko drugi ide šminkati...ipak ja najbolje poznajem svoje lice...

cap_insanio
11.04.2007., 11:44
bez shminke samo u krevet:D
seriously, tako se volim shminkati da i u najgorim i bolesnijim danima imam bar neki dio shminke. recimo kad idem trchati, imam samo maskaru, ali obavezno ju imam, bez nje ne idem. ljeti na kupanju imam vodootporni camouflage stick na nekoliko kapilarchica oko nosa (nisu veliki, ali su upadljivo crveni, pa lichno meni ide oko uvijek na to) a ja volim kad se pogledam u ogledalo da mi lice izgleda nerealno-iz-novina-retushirano :D i to me drzi vec godinama.
inache uglavnom nikad ne koristim jaku shminku, obrve farbam u svijetlo iako su mi prirodno tamne, linere uopshte ne koristim niti olovke tamnih nijansi, uglavnom furam igru svjetla i sjene i naravno boja na svom licu, oshtre poteze i konture nikako ili jako rijetko. volim eksperimentisati sa svjetloscu, teksturama i nijansama, na licu znam imati po 4 nijanse podloga da bih dobila negdje svjetlije/tamnije/toplije/hladnije nijanse. uglavnom sam samo ja ta koja to sve i primijeti na kraju, al to i je poenta kad se meni svidja taj moj fetish, a inache sam uvjerena da to radim zarad bilo koga drugog da bi me to davnih dana proshlo:zubo:
mada chesto puno ljepshe izgledam kad se ne nashminkam, pogotovo ako sam se shminkala svojim omiljenim svijetlim sjenama koje znaju potpuno deformisati izgled lica:D al ja to tako vooooliiiim:cerek: http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/e035.gif

Ponosna
11.04.2007., 13:28
Ja se sa šminkom osjećam strašno, pogotovo kad pomislim kaj radi mom savršenom tenu...:) Ali bez rumenila i iluminatora za podočnjake preko dana nigdje.

Billi
11.04.2007., 13:32
Ja se sa šminkom osjećam strašno, pogotovo kad pomislim kaj radi mom savršenom tenu...:) Ali bez rumenila i iluminatora za podočnjake preko dana nigdje.

a sto mislis pod tim "sminka"? i sto ona radi licu a rumenilo ne radi? jel to palo napamet da iluminator isusuje njeznu kozu oko ociju?

patientia
11.04.2007., 14:03
Meni isto nije jasno sto to sminka radi njenom savrsenom tenu, mozda je mislila na komedogenost, ali ima dosta nekomedogenih pudera, a rumenilo je jedan od najcescih uzroka acne cosmetica.

cap_insanio
11.04.2007., 15:10

ja se recimo ljeti osjecam strashno pri samoj pomisli na ono shto inache nosim na licu tokom zime, a u mao drugachijoj varijanti i tokom proljeca i li jeseni.
ljeti ne koristim podloge/pudere, mislim uglavnom, mada ima izuzetaka (chim je hladnije vece il sl. onda neshto iskombinujem s malo podloge i bronzerom, ljeti ih najvishe volim u pjeni, il kremi). al zato koristim tu i tamo stick, i ponekad neki sheer, neku slatku toniranu kremicu al sve to zavisi od konkretne situacije.
shto se tiche mene, mislim da u svakom godishnjem dobu (-20 ili +30), ili dobu dana ili prilici (od shetnje u trenirci do neke gotivne vechere il izlaska) postoji adekvatan make up, tj. nachin da ipak koristish make up, a da se super odlichno i ugodno osjecash, tj. da ti taj make up ne smeta, da ne osjecash tezinu, zatvorenost pora (da koza ne moze "disati"), pogotovo danas stvarno postoje razlichiti proizvodi i mislim da svako sigurno moze izabrati dosta po svojim zeljama i prohtjevima.
naravno, ako voli trackanje :) a ako ne i to je u redu.

Ponosna
11.04.2007., 17:38
a sto mislis pod tim "sminka"? i sto ona radi licu a rumenilo ne radi? jel to palo napamet da iluminator isusuje njeznu kozu oko ociju?
Puder tekući ili u kamenu. Rumenilo stavim samo na obraze tako da nema neke štetnosti s obzirom da na obrazima prišteve nikad nisam imala. Moj iluminator ne isušuje kožu niti mrvicu, baš naprotiv.

Ponosna
11.04.2007., 17:41
ja se recimo ljeti osjecam strashno pri samoj pomisli na ono shto inache nosim na licu tokom zime, a u mao drugachijoj varijanti i tokom proljeca i li jeseni.
ljeti ne koristim podloge/pudere, mislim uglavnom, mada ima izuzetaka (chim je hladnije vece il sl. onda neshto iskombinujem s malo podloge i bronzerom, ljeti ih najvishe volim u pjeni, il kremi). al zato koristim tu i tamo stick, i ponekad neki sheer, neku slatku toniranu kremicu al sve to zavisi od konkretne situacije.
shto se tiche mene, mislim da u svakom godishnjem dobu (-20 ili +30), ili dobu dana ili prilici (od shetnje u trenirci do neke gotivne vechere il izlaska) postoji adekvatan make up, tj. nachin da ipak koristish make up, a da se super odlichno i ugodno osjecash, tj. da ti taj make up ne smeta, da ne osjecash tezinu, zatvorenost pora (da koza ne moze "disati"), pogotovo danas stvarno postoje razlichiti proizvodi i mislim da svako sigurno moze izabrati dosta po svojim zeljama i prohtjevima.
naravno, ako voli trackanje :) a ako ne i to je u redu.
Pa naravno, sve to ovisi o tome kako se tko osjeća sa šminkom. Ja se ne osjećam dobro, ten mi mnogo ljepše izgleda bez pudera. Koža na čelu mi je dosta suha, sa puderom se to primjeti, bez njega ne. Stavim samo rumenilo i maskaru ponekad, jednostavno ne volim šminku i nije mi potrebna.

cap_insanio
12.04.2007., 06:51
Moj iluminator ne isušuje kožu niti mrvicu, baš naprotiv.

:D da nije skinlights:D
moju kozu njeguje vrhunski, predobar:D cijeli dan lice mekano, vlazno, barshunasto:cerek:

Hannah
12.04.2007., 07:46
iako kad god mogu ne stavljam nista, po ovom suncu rado nosim puder jer me sunce lose hvata.:rolleyes:

nisam protiv sminke, dapace umjereno moze biti jako ok. ali volim i osjecaj bez sminke.

sanja_volim orhideje
12.04.2007., 07:51
Ne sminkam se puno, al bez malo pudera, rumenila i maskare osjecam se golo. Po ljeti je lakse jer dobijem bojicu pa mogu biti i bez sminke, ali i po ljeti ne izlazim van dok nisam umila lice i stavila dnevnu kremu za UV zastitom.

Tinchi
12.04.2007., 08:07
Uglavnom se diskretno šminkam.
U zadnje vrijeme često izađem bez šminke. Nekad zbog nedostatka vremena a nekad mi jednostavno paše tako.
Osjećam se dobro :)

mouse
18.04.2007., 13:26
Svaki dan se za posao šminkam. Ljeti je ta šminka nešto lakša, glede pudera kojeg zamijenim toniranom kremom. Inače stavljam dnevnu kremu, tekući, sjenilo i maskaru, na usne neki labello. Tako da nije to jaka šminka. Na godišnjem se uopće ne šminkam, na moru isto tako (čak ni kosu ne ravnam).
Ali priznajem da sama sebi ljepše izgledam sa malo šminkice, bez nje sam blijeda i nekakva šarena u licu!

chrissy
18.04.2007., 14:48
Šminkam se samo za izlazak u subotu navečer, a i to nekad preskočim... Puno bolje se osjećam bez šminke... :cerek:
...u biti nikak da se naviknem na šminku; od pudera se uvijek osjećam ko da sam zmazana, maskaru i sjenilo si uvijek razmrljim jer si trljam oči ko da nemam niš gore; ruž/sjajilo pojedem.... :zubo:

ciganche
18.04.2007., 18:59
nema šanse da izađem iz kuće bez šminke i to pudera, sjenila, rumenila, maskare i sjajila. To mi je ono najosnovnije! :zubo: jebiga, navikla:p
Bez šminke samo hodam po kući, a jedino me takvu vide moj dragi i ukućani:cool:

Ponosna
19.04.2007., 11:07
nema šanse da izađem iz kuće bez šminke i to pudera, sjenila, rumenila, maskare i sjajila. To mi je ono najosnovnije! :zubo: jebiga, navikla:p
Bez šminke samo hodam po kući, a jedino me takvu vide moj dragi i ukućani:cool:

Bemti, kaj je onda neosnovno?! Šala mala. Izbor.
Inače, meni je lijepo curke vidjeti sa malo rumenila, maskarom, a nekima nije naodmet ni puder... Šminka zaista poljepša čovjeka ako se ispravno koristi. A bogme sam i svašta nakaradno vidjela, ono rozasto rumenilo koje bode oči, crveni ruž usred bijela dana, slijepljenje trepavice, kriva nijansa pudera, loše nanesen... brr

ciganche
19.04.2007., 15:28
Inače, meni je lijepo curke vidjeti sa malo rumenila, maskarom, a nekima nije naodmet ni puder... Šminka zaista poljepša čovjeka ako se ispravno koristi. A bogme sam i svašta nakaradno vidjela, ono rozasto rumenilo koje bode oči, crveni ruž usred bijela dana, slijepljenje trepavice, kriva nijansa pudera, loše nanesen... brr

he he :D
ma da, slažem se, bitno je da se znaš našminkat i pogodit boje, ja stvarno imam masu šminke na faci ali se to baš i ne primjeti jer koristim uglavnom prirodne boje. U mene nema narančastih sjenila i ljubičastog ruža :bljak:
a još manje lošeg pudera. izučila sam zanat:cerek: to sam pokupila od mame, ista sam ko ona:top:

gica
19.04.2007., 19:41

...ja se na faksu stvarno svega nagledam,a posebno mi upada u oči jedna plavuša svijetlog tena koja si uporno maže tamni puder...eh,pa da si bar namaže i malo vrata,ali ne!...namaže si lice točno do kraja čeljusti i ni milimetra dalje...baš se lijepo fino ističe crta...ja stvarno dobijem poriv da je uhvatim za vrat i dobro joj to razmažem:D

Ponosna
19.04.2007., 20:53
...ja se na faksu stvarno svega nagledam,a posebno mi upada u oči jedna plavuša svijetlog tena koja si uporno maže tamni puder...eh,pa da si bar namaže i malo vrata,ali ne!...namaže si lice točno do kraja čeljusti i ni milimetra dalje...baš se lijepo fino ističe crta...ja stvarno dobijem poriv da je uhvatim za vrat i dobro joj to razmažem:D
Uh, jedna u mojoj srednjoj se isto mazala puderom 5 nijansi tamnijim, al već smo se svi navikli. Izgledala je ko' kuća sa neodgovarajućom fasadom:zubo:

ciganche
19.04.2007., 21:52
Ima i na mom faksu jedna takva :cerek: zovemo je Esmeralda, ko da je sad došla sa seta snimanja meksičke sapunice. Svaki dan natapirane glave 100 boja na faci:eek: užas:flop:

patientia
19.04.2007., 22:09
Na mom faksu su uglavnom decki koji uopce ne paze na izgled, svi se ocito sisaju kod istog frizera, na 3 mm, a nos mi kaze da se mnogi ne peru cesce od jednom tjedno. Radije bih bila na nekom zenskom faksu, pa makar bila okruzena sminkericama.

gilmoregirl
19.04.2007., 23:21
Hehe, i kod mene je slicno, smo sto se niti sisaju niti briju, svi zarasli.:mudri: A sto se mog sminkanja tice...pa uglavnom sam bez. Maskara ponekad, olovka i to je to. Eventualno kad je neki izlazak, inace izbegavam. Imam prirodno jako crvene usne pa mi svaki ruz lose stoji jer mi prirodna boja brzo "probije". Zato sam i odustala od sminkanja usana.

nasty_girl
20.04.2007., 11:56
evo čitala sam vaše postove.. nemojte me kamenovat..
ja imam loš ten (prištići, često upalne akne, mrljice i ožiljci..)

i kad mi koža tako podivlja ja se MORAM našminkat.. (makar korektor, maskara, labello i rumenilo) jer zbilja očajno zna izgledat..

kad sam kod kuće i nikud ne idem, naravno da se neću šminkat ali to je taaaako rijetko da zapravo ispada da nikakve šminke nemam samo kad idem spavat..

znam.. zaslužujem kamenovanje..ali..vjerujte mi.. i vi bi bili takvi da imate takvo lice kao ja..

Ponosna
20.04.2007., 18:28
Ma zakaj?! Pa šminka služi da prekrije nedostatke. Na mom, sada već starom, faksu je bila neka treba ni prištića, ni ničeg, al na faci tona pudera i rozastog rumenila. To ne kužim.

Kya
20.04.2007., 19:23
evo čitala sam vaše postove.. nemojte me kamenovat..
ja imam loš ten (prištići, često upalne akne, mrljice i ožiljci..)

i kad mi koža tako podivlja ja se MORAM našminkat.. (makar korektor, maskara, labello i rumenilo) jer zbilja očajno zna izgledat..

kad sam kod kuće i nikud ne idem, naravno da se neću šminkat ali to je taaaako rijetko da zapravo ispada da nikakve šminke nemam samo kad idem spavat..

znam.. zaslužujem kamenovanje..ali..vjerujte mi.. i vi bi bili takvi da imate takvo lice kao ja..

ma ne bi te kamenovali, bez brige. šta sad, ako se bolje osjećaš sa šminkom zašto ne :)

Shtefitza
21.04.2007., 05:28

Seksi i vulnerabilno.

Shtefitza
21.04.2007., 05:32
Ma zakaj?! Pa šminka služi da prekrije nedostatke. Na mom, sada već starom, faksu je bila neka treba ni prištića, ni ničeg, al na faci tona pudera i rozastog rumenila. To ne kužim.

Eh, da. Tako meni dodju zene pa mi hvale ten. A nemaju pojma koliko je truda, proizvoda, vremena i frustracija (i novca) ulozeno. Dok se nisam toliko trudila, onda su mi dolazili s pitanjima: A zasto si crvena? A zasto si blijeda? A zasto si umorna? A tu imas pristic... :eek: :rolleyes: :zubo:

Pa sad nemaju pojma, a isto propitkuju... :D

Valjda kad imas taj "prozirni" osjetljivi ten, onda ti se vidi svaka promjena. U temperaturi, stresu, gladi, zedji, nespavanju... blago indijkama, imaju tako fino debelu kozu i maslinasti ten, uvijek su svjeze, i kad su neispavane i pod stresom...

nasty_girl
21.04.2007., 10:00
.. da .. moja sestrična izgleda savršeno u svakom trenutku..
ženska ima predivne zelene, mačkaste oči, prelijepe crte lica i dugu crnu kosu,pravilne zube i savršen ten mršava je i ne pazi šta jede, grudi su joj unatoć super liniji velike (ne prevelike) ..

e takva cura kao što je ona izgleda u svakoj situaciji predivno..

nikad nisam doživjela da je prošla gradom a da se netko nije okrenuo za njom bila ona sa šminkom ili bez.. cura je definitivno pojava i nema potrebe za šminkom.. a uz to je pametna i nimalo umišljena ..

da ja tako izgledam..ne bi se nikad šminkala!

nasty_girl
21.04.2007., 10:00
ozbiljno.. mene najviše pati problematičan ten..i da imam super ten sve što bi stavljala je maskara i labello..

emergence
21.04.2007., 10:04
zavidim curkama s orijentalnim maslinastim tenom.

bas sam bila na kavi s jednom takvom kokoškom :cerek: i gledam ja nju kak svjeze izgleda a lumpala noć prije a bez mrvice šminke.
bogte ni maskara joj ne treba jer ima tak tamne trepavice:cerek:

nasty_girl
21.04.2007., 10:28
aha kužim o čem pričaš ..to ti je isto ko i priča s mojom sestričnom..

čovječe.. iz iste smo porodice..hoču i ja takva bit ko i ona..
ma ja bi se zadovoljila i s pola toga..

mrcika
21.04.2007., 21:12
Ja sam iznenadjena koliko puno vas se osjeca ok bez sminke!!!!
Ja se jedva u jutro pogledam u ogledalo prije nego se nasminkam...Imam super ten i sve,ali bez sminke NEMOGU!!!! Svaki dan make up!
Puder ili ton.krema,rumenilo(obavezno),olovka za obrve,sjajilo,maskara.

mrcika
21.04.2007., 21:14
Pardon,sjajilo ne koristim nego sjenilo! :)

Paranoid Sheep
21.04.2007., 22:45
Ja se osjecam normalno bez sminke.Takva sam uglavom.Kom se jos da dizat ranije da se nasminka,ako ne mora?Meni ne.:zubo: Jos je i bolje otkad sam obojala trepavice prije tjedan-dva.:zubo: A ako sam raspolozena za sminkanje ili imam vremena,zasto ne...:zubo:

gnjavež
22.04.2007., 11:03
nego..imam rođakinju koja zivi na selu, ima 23 godine i mama joj ne da izac iz kuce ak nije nasminkana :rofl: :rofl: i onda jos mene ogovaraju kak me nije stid hodat ne nasminkana :lol: :lol: :lol:

to bice da je sta prije neki odvede sebi doma:zubo:

Ponosna
22.04.2007., 11:38
Ja sam jučer vidjela dva našminkana frajera i to relativno zgodna. Jedan je imao prišteve i puder, a drugi sjajilo. Meni malo čudno. A vama?

patientia
22.04.2007., 11:46
Meni je to normalno, nisam seksistica po tom pitanju. Bilo bi super kad bi svi muskarci prikrivali nesavrsenosti kao sto to zene cine. Velike kozmeticke kuce imaju poseban makeup za muskarce.

Kya
22.04.2007., 11:54
meni je to odvratno. možda sam seksistica, ali mi je odvratno vidjeti našminkanog frajera. po meni, to oduzima muškost. a muško treba biti muško.

ice cream girl
22.04.2007., 14:48
Ja san luda za sminkanjem i uvik sam nasminkana.Naravno ne ka strasilo.Recimo, u Japanu je sraamota ako zena nije diskretno nasminkana.To je njima dio opce higijene.Ja isto tako mislin.Al eto svak ima svoje misljenje, jel tako?;)

patientia
19.05.2007., 15:28
Postoje i sekte (ili cak religije, ne znam u sto se ovi pentacostalci ubrajaju) koje zabranjuju make up:
http://thebeautybrains.com/2007/01/30/what-makes-make-up-make-up/

Elektra
19.05.2007., 16:06
Našminkana sam ovisno o tome dal' sam se digla na lijevu ili desnu nogu. :rolleyes: :zubo:

Tri dana u tjednu se dižem u 5 i pol ujutro tako da onda baš i nemam nekakve previše volje za šminkanjem, iako, moram priznati kako ponekad znam staviti samo rumenilo i malo maskare jer sam dosta blijeda u faci.

Već godinama se šminkam više-manje isto: sjenilo, maskara, rumenilo i sjajilo. 5 minuta posla. Ako i toliko. :D

Inače, doma sam obavezno bez šminke, na moru, kad idem u trgovinu, i takve stvari. Za faks opet gledam da barem to prokleto rumenilo stavim jer sam inače k'o zid :zubo:

Ima jedna cura u susjedstvu koja inače nosi jako puno šminke. I vidim ja nju slučajno jednom ujutro bez šminke i nisam mogla doći k sebi. :eek: Ono, totalno drugačija osoba. Užas.

Elektra
19.05.2007., 16:07
Ja sam jučer vidjela dva našminkana frajera i to relativno zgodna. Jedan je imao prišteve i puder, a drugi sjajilo. Meni malo čudno. A vama?

Moj brat stavlja puder na lice s time da ga stavlja samo na prištiće radi isušivanja. Ne ide takav van. :zubo:

Inače, nisam baš za to da se tipovi šminkaju. To mi je ipak too much. Ok nekakvi blazami poslije brijanja, čak i krema za lice ako treba, ali sjajilo?! :eek: :rofl:

Cigarette Smoker Fiona
19.05.2007., 17:50
Moj brat stavlja puder na lice s time da ga stavlja samo na prištiće radi isušivanja. Ne ide takav van. :zubo:

Inače, nisam baš za to da se tipovi šminkaju. To mi je ipak too much. Ok nekakvi blazami poslije brijanja, čak i krema za lice ako treba, ali sjajilo?! :eek: :rofl:

e tocno to. niko ne tvrdi da trebaju hodati okolo ko praljudi i sve sto spada u preparativu mi je manje-vise podnosljivo, al zaboga, sjajilo na tipu je meni :eek: (labelo je recimo sasvim prihvatljivo)
na sto ce preci sa sjajila, na crveni ruz? :rolleyes: :horor:

mouse
09.08.2007., 07:52
Ja ne kužim vas koje se ne umivate ujutro "jer nema potrebe"....Šta ne mislite da treba oprati krmelje iz očiju?
Ili vi to samo iščeprkate?!

missm
09.08.2007., 14:31
To je i meni palo na pamet.
Ne mogu zamisliti da se ne umijem ujutro, makar samo onako ovlaš.
Sama koža lica bi i trebala biti najljepša ujutro - od pravilne i dostatne noćne njege i zbog odmora-sna, ujutro je treba samo osvježiti, skinuti ostatke noćne kreme i dobro zaštiti.

Rock Star
10.08.2007., 07:03
Nezamislivo mi je ne umiti se ujutro i navečer. Ne znam kako bih izdržala dan, kako bi zaspala... To mi je ko da se ne okupam.

Inače, kaj se Dove sapuna tiče, koji se često ovdje spominje, moram reći da sam ga koristila godinama i nedavno tek skužila da baš i nije tako dobar kako sam mislila... Previše je agresivan, vremenom mi je isušio kožu. Prešla sam na blaže preparate.

ljubimteucelo
10.08.2007., 10:21
Koza mi je normalna, i zimi i ljeti. Zato moram koristiti kreme protiv bora.

chichita
10.08.2007., 11:22
pa i umivam se zbog krmelja, što se tena tiče bolji mi je bez umivanja ali ne mogu zamisliti da se ne umijem i ujutro i prije spavanja! :D
ne kužim kako neki mogu reći da si ujutro (navečer) očiste lice mlijekom, tonikom i svakakvim stvarima a ne prije toga vodom i gelom ili nečim drugim za umivanje....:nono: