PDA

View Full Version : Je li islam Anti-Kristova religija?

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Lame Deer
08.11.2006., 20:18
Ima li tko kakvu kanticu da izvuchemo koji dec za bracu muslimane ? :D

Je li kombi dizelash ili benzinac, "Dervishe" ?

kahtani
08.11.2006., 22:07
Il' cete ovdje poducavati vi MAJSTORA, il' ce on poduciti vas.
Pa da vidimo onda ...:

Vec se vidi - Da je On sebe bi opisao vjelikim slovom - ipak je Ivo u pitanju

[QUOTE]Muslimane MAJSTOROV,

Ovo je vec dobro, ako nije u pitanju srđba

oko BOZJIH PITANJA ne moze se INTELIGENTAN biti.

Napokon si nesto shvatio

Il' ZNAS, il' NE ZNAS.

Biti il ne biti pitanje je sad -

VJEROVATI - znaci NE ZNATI, zapamti to za svagda.

Ovo je vec dobro - asocira na IMAN

Tako je sa SVAKOM STVARI, pa i s VJEROM je tako.

Ovde si malo pobrko - stvari su stvorenja - Vjera stvara stvorenja

INTELIGENCIJA covjecja SVEVISNJEGA niti PRIBLIZAVA niti UDALJAVA.

On na nju i ne gleda

INTELIGENCIJA je od OVOGA SVIJETA.

U to smo ubjeđeni ukoliko rjec ''ovoga'' asocira na tebe i hvala Allahu da priznaješ

BOG je iz OVOGA SVIJETA NEDOHVATAN, Muslimane.

Procitaj gornji odgovor

KURAN od ALLAHA nije.

A zašto oni ne razmisle o Kuranu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha sigurno bi u njemu našli mnoge protivurecnosti - En Nisa - 82.

Ovaj Kuran nije izmišljen, od Allaha je i on potvrđuje istinitost prijašnih objava i objašnjava propise; u njega nema sumnje od Gospodara svjetova je - Junus - 37-39 ; Hud - 13;El Isra - 88;El Kesas - 49-51;Et Tur - 33,34;....itd.

Zato vas MAJSTOR i grdi gdje bogohulite i Allaha sramotite, KUR'ANA "SAVRSENIM" zovuchi.

Oni koji ne vjeruju govore: Nslušajte ovaj Kuran, nego pravite buku da bi ste ga nadvikali - Fussilet - 26-27;

Sto je SAVRSENO", Muslimane?

Mi objavljujemo u Kuranu ono što je lijek i milost vjernicima, a nevjernicima on samo povecava propast - El -Isra - 82;

Samo je ALLAH VJECNI SAVRSEN, rechi ces.

Normalno,a ne poput vas za koje Kuran kaže u suri El -Bekare - 90;:''Jadno je to za šta su se oni prodali; da ne vjeruju u ono što Allah objavljuje; samo iz zlobe što Allah, od dobrote Svoje, šalje objavu onome kome hoce od robova Svojih....nevjernike ceka sramna patnja''

Sto se to jos s ALLAHOM SAMIM u "SAVRSENSTVU" moze mjeriti?

NAJGLUPLJE PITANJE KOJE SAM IKADA CUO OD NEKOG NEZNALICE

Izim ALLAHA SAMOGA, kako IJEDNA druga stvar moze biti SAVRSENA?

u pravu si - Nemoguce je

[QUOTE]Kako onda KUR'AN moze biti SAVRSEN?

To trebaš sam da doživiš jer Allah kaže:''Mi cemo uciniti da Knjigu poslije naslede oni naši robovi koje Mi izaberemo;....Fatir - 32;

Sve da je i od ALLAHA SAMOGA, ne bi mogao biti?

Od tebe ovakvog sigurno ne bi moglo što biti - mada si i ti njegovo stvorenje

Je l' ALLAH NESPOZNATLJIV, Muslimane?

Kako kome -

JEST?

Vjerujemo da tebi Ivane nije spoznatljiv

NESPOZNATLJIV je i stoga sto je SAVRSEN, je l' tako?

Ništa ti ne ostaje osim da nagađaš

Oko covjecje SAVRSENSTVA ne RAZAZNAJE, Muslimane.

Ovde si u pravu .Ako su ti data čula: sluha, vida - tj. uši i oci ne znaci da Ga možeš spoznati

Je l' KUR'AN SPOZNATLJIV ili nije?

Ponavljaš se - smiri se

JEST, dakako? Ta, kako li biste ga inace "SAVRSENIM" zvali, a da ga ne SPOZNAJETE i NE RAZUMIJETE?

bilo je i prije tebe ovakvih sa ovakvim pitanjima te je stigao ajet:

''Oni ti nece nijedan prigovor postaviti, a da ti Mi necemo odgovor i najlijepše objašnjenje navesti'' El - Furkan -33;

ako budeš bio dobar navešcemo nešto

ALLAH je znaci, SAVRSEN

Hvala Allahu da si napokon priznao

i stoga sto je NESPOZNATLJIV?

Kada si ti u pitanju DA

Za KUR'AN, opet, tvrdish da je SAVRSHEN sa svoje SPOZNATLJIVOSTI".

nedefinisan si samome sebi - smiri se

Otkud ovo dvoje mozhe skupa biti, Muslimane?

Ivane Razroki poput tebe vide dvoje te se pitaju

Dalje - ako je ALLAH NESPOZNATLJIV, kako li se onda u tome vasem KUR'ANU u isti mah SPOZNATLJIVIM moze NAPRAVIT?

Allah se sa Allahom vidi - Allaha samo Allah poznaje

Je l' Svevishnji NESPOZNATLJIV, Muslimane. JEST,

Za tebe Ivane sada za sada DA

odgovaras.

Samo pred Allahom

Je l' onda tako da sve sto ALLAH REKNE i IZREKNE, NESPOZNATLJIVO mora i da ostane?

Kako za koga - ko ode u neki Grad, taj sazna sve o tom Gradu

Ako je sve sto god ALLAH REKNE I IZREKNE, NESPOZNATLJIVO, otkud vam onda to da KUR'AN moze biti "SAVRSEN"?

Ovo je knjiga u koju nema nikakve sumnje, uputstvo je svima onima koji se budu Allaha bojali, onima koji u nevidljivi svjet budu vjerovali i molitvu obavljali i udjeljivali dio od onoga što im mi budemo davali El Bekare 2-5;

Kako ce insan NESPOZNATLJIVO shvatiti?

To je posao Insani Kamilja što se ti cudiš i pitaš

Kako ces ONO STO NE SHVACAS "SAVRSENIM" zvati.

Ima vremena Ivane saznaceš, još uvjek si zelen i mlad

Po kojem ARSHINU?

Pitaj nekog Geodetu u gradu

Je l' po nekom Adurinom "NEUTRALNOM"?

Drži se sredine što zamjeraš - gledaj sebe

PODVALILI su vam, Muslimane.

Ne osjecaju se svi poput tebe - neki i podvalu vide kao Allahovu Milost- ko zna zašto je to dobro

ALLAH dobro ZNADE da se RAZUMU LJUDSKOM BOZJA OPSTOJNOST ne da DOKAZIVATI.

Allah zna ali ti Ivane znaš li ti

Kako ces ubavu covjeku BESKRAJNOST dokazivati?

Nema potrebe HUbav covjek je Hubav nema tu šta

Kako ces mravu BOZJE RAZLOZE obrazlagati?

Zna mrav ciji je nijet - zato pet para ne da i da ga smrt zatekne na putu za Hadždž

Kako JEDINSTVO SVEVISNJEGA DUALNOSCU uma dunjaluckoga ISKAZATI, Muslimane? Onaj kojemu je to na pamet palo, ZAPASAO je preko svojih mogucnosti.

Prvo ti ovo sam pokušaj shvatiti

Jeziku ljudskome sve BOZJE je NEDOHVATNO, Muslimane.

Jezik je portparol ostalih cula, normalno da mu nije ništa na dohvatu osim što mu ona spuste - ako djeluje sam lažov je

Jezik ljudski u DVOJNOSTI slabe ljudske pameti je nacinjen.

Šta ceš neki jezik bude portir

Jezik ljudski nit' BOGA IZRAZITI umije, nit' VJECNOST dokuciti moze.

Zanemi, a

[QUOTE]Jeziku ljudskome SAVRSENSTVO nije PO MJERI.

Ako sebe smatraš ljudskim bicem onda si u pravu za svoj jezik

Taj koji je KUR'AN vas sastavljao, u GRIJEHU i NEZNANJU ga je sastavljao, Muslimane.

Kakav god da je Ivane voooolimo Ga

ALLAH svoje posle NIKOME ne objavljuje.

Osim svojim vjernim robovima

Ne zato je NEMILOSAN, vec stoga sto STVOROVI LJUDSKI posle BOZJE razaznati ne umiju.

Ako mu nisu robovi u pravu si

Sam ON - ALLAH, tako je to uredio.

Jeste Ivane

Da je NJEMU po volji da GA vi RAZUMIJETE, drugacije bi vas bio gradio i sastavljao.

Kakvim god da nas stvori volimo Ivane - Allah je

Ovako vam je PAMETI taman toliko dao da ne NASJEDATE na "SAVRSENSTVA" LAZNA.

Elhamdullillah - poput tvoja misliš

Da na BAJKE LJUDSKE i KURANSKE ne nasjedate.:

Hvala na opomeni - iz Edeba - Edeba Ja Hu

MAJSTOR Ivan
09.11.2006., 03:16
A zašto oni ne razmisle o Kuranu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha sigurno bi u njemu našli mnoge protivurecnosti - En Nisa - 82.

Samo se bene na nadogradnju lijepe, sugovornice. MAJSTORI temelje mjerkaju najprvo. I eto "protivurecnosti" TEMELJNIH, za zhbuku i fasadu ne mari.

DUALIZAM kuranski je dokaz da je INSAN NEREALIZIRAN Kur'an sastavljao u svrhe fine i prakticne.

IZOSTANAK I TRUNKE ISKUSTVA SAMOSPOZNAJNOGA u toj vashoj citabi LJUDSKU NARAV AUTOROVU JASNO I BJELODANO POTVRDJUJE.

.................................................. ........................................

Itd, itd, itd, itd, itd ..., povrshni subesjednice.

Ovaj Kuran nije izmišljen, od Allaha je i on potvrđuje istinitost prijašnih objava i objašnjava propise; u njega nema sumnje od Gospodara svjetova je - Junus - 37-39 ; Hud - 13;El Isra - 88;El Kesas - 49-51;Et Tur - 33,34;....itd.

"Prijashnje objave" su jednako izmishljene, historicaru dualisticki.
I eto ti i tu DOKAZA da je NEREALIZIRAN INSAN tu vashu rabotu sklapao, i da se jedino u DUALNOSTI snalazio i kretao, i usput bajke osluskivao drevne i daleke. Poput tebe, kahtani, hehe.

Allah se sa Allahom vidi - Allaha samo Allah poznaje

Evo i Allahu samome DUALNOST pripisujes, ne bi li se iz blata izmisljenog kuranskog izvadio. Svoga Svevisnjega ruzhish teshko, a ni svjestan nisi.
Ne da MAJSTOR na Boga tvoga, hehe.

Kako za koga - ko ode u neki Grad, taj sazna sve o tom Gradu

Sto god sazno, nista u tom "gradu" o dushi svojoj saznat nece novoga.
Insan NEOSTVAREN svukud DVOJE vidi, kahtani. Pa je tako i tebi i sam Allah bez SEJTANA u drustvu nemoguc, priznaj.
Sramotis Allaha jadnoga je si l' zinuo, studentu nesvrseni. Sa Sejtanom ga paris, fuj.

Ovo je knjiga u koju nema nikakve sumnje, uputstvo je svima onima koji se budu Allaha bojali, onima koji u nevidljivi svjet budu vjerovali i molitvu obavljali i udjeljivali dio od onoga što im mi budemo davali El Bekare 2-5;

Pravo kazes, nema sumnje da je od INSANA NEOSTVARENA izlagana, al' ti to razaznat ne mozhes, sugovornice. Zato si i pao na fasadu i raspored prostorija. Samo MAJSTOR REALIZIRANI gleda kroz tu vashu zgradicu RENDGENOM organskim.

Nista stoga tebi MAJSTOR ne zamjera, da znas. Ljubi i voli svoje UMISLJAJE jer je to tako zasad u tvojoj glavi, kahtani poshteni. I moli i boj se, bas kako su ti drugi rekli, hehe.

Kad te KOZMOLOGOS ONOGA SINDZIRA kerskoga i Adurina OSLOBODI, noge ces prat MAJSTORU sto strpljenja s tobom imashe ovolko. :top:

kahtani
09.11.2006., 08:02
Samo se bene na nadogradnju lijepe, sugovornice. MAJSTORI temelje mjerkaju najprvo. I eto "protivurecnosti" TEMELJNIH, za zhbuku i fasadu ne mari.

DUALIZAM kuranski je dokaz da je INSAN NEREALIZIRAN Kur'an sastavljao u svrhe fine i prakticne.

IZOSTANAK I TRUNKE ISKUSTVA SAMOSPOZNAJNOGA u toj vashoj citabi LJUDSKU NARAV AUTOROVU JASNO I BJELODANO POTVRDJUJE.

.................................................. ........................................

Itd, itd, itd, itd, itd ..., povrshni subesjednice.

"Prijashnje objave" su jednako izmishljene, historicaru dualisticki.
I eto ti i tu DOKAZA da je NEREALIZIRAN INSAN tu vashu rabotu sklapao, i da se jedino u DUALNOSTI snalazio i kretao, i usput bajke osluskivao drevne i daleke. Poput tebe, kahtani, hehe.

Evo i Allahu samome DUALNOST pripisujes, ne bi li se iz blata izmisljenog kuranskog izvadio. Svoga Svevisnjega ruzhish teshko, a ni svjestan nisi.
Ne da MAJSTOR na Boga tvoga, hehe.

Sto god sazno, nista u tom "gradu" o dushi svojoj saznat nece novoga.
Insan NEOSTVAREN svukud DVOJE vidi, kahtani. Pa je tako i tebi i sam Allah bez SEJTANA u drustvu nemoguc, priznaj.
Sramotis Allaha jadnoga je si l' zinuo, studentu nesvrseni. Sa Sejtanom ga paris, fuj.

Pravo kazes, nema sumnje da je od INSANA NEOSTVARENA izlagana, al' ti to razaznat ne mozhes, sugovornice. Zato si i pao na fasadu i raspored prostorija. Samo MAJSTOR REALIZIRANI gleda kroz tu vashu zgradicu RENDGENOM organskim.

Nista stoga tebi MAJSTOR ne zamjera, da znas. Ljubi i voli svoje UMISLJAJE jer je to tako zasad u tvojoj glavi, kahtani poshteni. I moli i boj se, bas kako su ti drugi rekli, hehe.

Kad te KOZMOLOGOS ONOGA SINDZIRA kerskoga i Adurina OSLOBODI, noge ces prat MAJSTORU sto strpljenja s tobom imashe ovolko. :top:

Osramotio si svoju ''VELIKU - SKOLU'' dobio si sve odgovore a i dalje se koprcaš... sam si upao u sopstvenu zamku.

Mada si poput svih znao da je : on KURAN spomenut u knjigama poslanika prijašnih..... Eš Šuara - 196,199;

Nego razumjem ja tebe, to što ga ne shvataš - ta on Kuran objavljen je vjernicima...

Zendula
09.11.2006., 08:23
Koliko sam u stanju da primjetim .... he,he

Majstorcic Ivan se od muke smije - Kahtani smiluj mu se i ostavi ga tu u vjecnost - kako ono bese odvojeno od islama...ma, nema veze, vežno vjecnost je...

MAJSTOR Ivan
09.11.2006., 14:46
... dobio si sve odgovore a i dalje se koprcaš... sam si upao u sopstvenu zamku...

Hehe, a evo tvoja 3 (tri) koprcanja NEODGOVORENA i tuzhno IRACIONALNA, Zadahtani Zen-Nula.

TAKSTATIVNO - SVA ulema islamska sakupljena jednako NE ZNA sto bi s njima.

"A zašto oni ne razmisle o Kuranu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha sigurno bi u njemu našli mnoge protivurecnosti - En Nisa - 82."

.................................................. ................................................

"Normalno,a ne poput vas za koje Kuran kaže u suri El -Bekare - 90;:''Jadno je to za šta su se oni prodali; da ne vjeruju u ono što Allah objavljuje; samo iz zlobe što Allah, od dobrote Svoje, šalje objavu onome kome hoce od robova Svojih....nevjernike ceka sramna patnja''

.................................................. .................................................. ...

VJERNICKE LAMENTACIJE par excelance, hehe.:top:

NASLANJANJE na shatro (1)PRIJASNJE OBJAVE, na (2)PRODAN MORAL onoga koji Kur'an s lakocom RASKRINKAVA, te na (3)SLABU PAMET onih sto PROTIVURECNOSTI u SAMOM TEMELJU kuranskome jasno vide, i plashe se za vas da vam se FASADA fina ne obrushi na glavu skoro, hehe.

Hajmo Zadahtani, ovdje MAJSTOR ulemu islamsku SVU CEKA. Ti si ono nesvrsen student bugarski - daj kojega profu svoga ovamo, da ga kap spopadne.:top:

kahtani
09.11.2006., 15:24
VJERNICKE LAMENTACIJE par excelance, hehe.:top:

NASLANJANJE na shatro (1)PRIJASNJE OBJAVE, na (2)PRODAN MORAL onoga koji Kur'an s lakocom RASKRINKAVA, te na (3)SLABU PAMET onih sto PROTIVURECNOSTI u SAMOM TEMELJU kuranskome jasno vide, i plashe se za vas da vam se FASADA fina ne obrushi na glavu skoro, hehe.

Hajmo Zadahtani, ovdje MAJSTOR ulemu islamsku SVU CEKA. Ti si ono nesvrsen student bugarski - daj kojega profu svoga ovamo, da ga kap spopadne.:top:

Jado nepismena

El Furkan -4-6;30,31;

E JADNI IVANE pogledaj za one poput tebe

El Ahkaf - 7-12;

kahtani
09.11.2006., 15:26
TKO li te to u razum......

MAJSTOR Ivan
09.11.2006., 15:42
Jado nepismena

El Furkan -4-6;30,31;

E JADNI IVANE pogledaj za one poput tebe

El Ahkaf - 7-12;

CHORBINE CHORBE CHORBA iz tudjeg srca, mozga i namjere.

MAJSTOR Ivan sto ZNA, iz SEBE ZNA.
Tu si MRTAV, Zadahtani, jer nikakvoga svoga znanja sopstvenoga ne pokazujes, vec Svevisnjega svoga prokazujes i sramotis sa Shejtanom ga parechi i spajajuci.

Nije MAJSTOR Ivan ROBOT pa da s tobom preko shifara divani, Zadahtani.

Ko ono u stanovitim Bozjim hramovima gdje samo naslov pjesama stoji istaknut da se zna koje dugme se ima pritisnuti na insanu LAZHI odanu.

MAJSTOR Ivan
09.11.2006., 15:47
TAKSTATIVNO jos jednom:

MAJSTOR je "RAZMISLIO",

MAJSTOR se nije "PRODAO",

MAJSTOR zna da su "PRIJASHNJE OBJAVE" jednako LAZHNE kao i ta vasha.

Zadahtani josh nije duboko mislio i domislio, prodao se dok je majchino mlijeko sisao, i plitko je povjerovao u "prijashnje objave" je l' malo porasto.:top:

MAJSTOR Ivan
09.11.2006., 18:34
Izim ALLAHA SAMOGA, kako IJEDNA druga stvar moze biti SAVRSENA?

u pravu si - Nemoguce je

Otkud onda Kur'an mozhe biti savrshen?

To trebaš sam da doživiš jer Allah kaže:''Mi cemo uciniti da Knjigu poslije naslede oni naši robovi koje Mi izaberemo;....Fatir - 32;

Znachi - samo je ALLAH SAVRSHEN, al' i Kuran MOZHE DA BUDE, hehehehehehehe????!!!!!

TKO li to tebe u razum ...., Kahtani?
Ulemo uchena, DIPLOMU ovome dripcu oduzmite nezasluzhenu!!!:zubo:

kahtani
09.11.2006., 19:45
Znachi - samo je ALLAH SAVRSHEN, al' i Kuran MOZHE DA BUDE, hehehehehehehe????!!!!!

TKO li to tebe u razum ...., Kahtani?
Ulemo uchena, DIPLOMU ovome dripcu oduzmite nezasluzhenu!!!:zubo:

TKO - me ti dripac - Eto, UCITELJSKE PATKE nakon nekoliko tecaja odma DIPLOMA - vjecni san velikog Majstora,

O kojoj to diplomi govoris tek sam prva godina

MAJSTOR Ivan
09.11.2006., 19:56
TKO - me ti dripac - Eto, UCITELJSKE PATKE nakon nekoliko tecaja odma DIPLOMA - vjecni san velikog Majstora,

O kojoj to diplomi govoris tek sam prva godina

Hehe, isto se vadis ko onaj jalijash sarajevski sto ga drugi jedan izazva da se pobiju.

"Nisam treniro ima nekoliko mjeseci, pa ne bi sad", da se izvadio.

Dodji lijepo na MAJSTOROVU SKOLU, brucoshu islamski, DIPLOMA ti ne gine u 3 mjeseca ako ces pametan biti. Pa onda i druge svoje iz LAZHI mozhes izvaditi.

Lame Deer
09.11.2006., 20:13

:rofl: :rofl: :rofl:

kahtani
09.11.2006., 20:32
Hehe, isto se vadis ko onaj jalijash sarajevski sto ga drugi jedan izazva da se pobiju.

Dodji lijepo na MAJSTOROVU SKOLU, brucoshu islamski, DIPLOMA ti ne gine u 3 mjeseca ako ces pametan biti. Pa onda i druge svoje iz LAZHI mozhes izvaditi.

Vidimo mi koliko si ti postigo ..... jeli to za tri... mjeseca... ne moraš me ubjeđivati.... sigurno je to zbog pamjeti...

Kad si bio poslednji put u Crnu Goru - mrcino

MAJSTOR Ivan
26.11.2006., 22:42
Prenosi se od Aise r.a. da je Resulullah s.a.v.s. rekao: "Zaista kabur ima stisak, da je iko bio spasen od njeg bio bi to Sa'd bin Muaz." (hadis prenosi Ahmed [21] , a El Bani je za njega rekao da je sahih [22] )

Rekao je Ibnul Kajjim, neka mu se Allah smiluje: "Duse su nejednake u svom boravistu u Berzahu i medu njima postoje ogromne razlike:
- Jedna skupina dusa zauzima najuzvisenije mjesto koje pripada velikanima, a to su duse vjerovjesnika, neka je salavat i selam na njih, a postoji razlika medu njihovim boravistima, onako kako ih je vidio Resulullah s.a.v.s. u noci Isra'
- U drugu skupinu spadaju duse koje ce kao zelene ptice letiti kuda one hoce, a to su duse sehida, ne svih, duse nekih sehida bice zadrzane na ulasku u dzennet zato sto su umrli pod dugom ili slicno tome, kao sto je u Musnedu Muhammeda bin Abdullaha bin Dzahsa receno kako je dosao neki covjek Resulullahu s.a.v.s. i pitao ga: "O Bozji poslanice, sta ce biti sa mnom ako poginem na Bozijem putu?" Resulullah s.a.v.s. je odgovorio: "Uci ces u dzennet." Potom se okrenuo i dodao je: "Osim ako ostanes pod dugom, upravo mi je to Dzibril prenio."
- Neke duse ce biti zadrzane na vratima dzenneta kao sto stoji u sljedecem hadisu: "Vidio sam vaseg druga zadrzanog na vratima dzenneta."
- Neke ce skupine biti zadrzane u kaburu, kao na primjer: onaj koji je iz oholosti pustao da mu se ogrtac vuce po zemlji, a zatim je poginuo na Bozijem putu, pa su neki ljudi kazali: "Prijatan mu dzennet, a Resulullah s.a.v.s. je na to rekao: "Tako mi onog u cijoj je ruci moja dusa, zaista njegov ogrtac kojeg je oblacio pod njim ce paliti vatru u kaburu."
Neke ce boraviste naci na vratima dzenneta, kao sto stoji u hadisu Ibn Abasa; "Sehidi ce imati boraviste na bljestavoj rijeci, na vratima dzenneta u zelenom dvorcu, i izlazice njihova opskrba iz dzenneta ujutro i uvece." (hadis prenosi Ahmed) To je tako uz izuzetak Dzafera bin Ebi Taliba kome je Allah na mjesto odsjecenih ruku podario krila kojim ce letjeti po dzennetu kuda zeli.
- Medu njima ce biti duse koje ce biti zadrzane na zemlji i nece se popeti do uzvisenog mjesta; to je svaka niska, zemaljska dusa. Zaista se zemaljske duse nece sastati sa nebeskim dusama, kao sto se nisu sastajale na zemlji. Dusa koja nije na dunjaluku postigla da upozna svoga Gospodara, iskaze ljubav prema Njemu, velicanje, podrsku i priblizavanje Njemu je dusa zemaljska i po mjestu i po opredjeljenju i ona ce zbog toga i napustanjem tijela ostati na istom mjestu. A uzvisene duse, koje su na dunjaljuku bile privrzene Allahovoj ljubavi, koje su Ga spominjale , koje su mu se priblizavale i druzile (saosjecale) s Njim bice, kad se rastave od tijela, sa uzvisenim dusama koje su im slicne. Covjek ce biti sa onima koje voli u Berzahu i na Sudnjem danu. Tu ce Allah Uzviseni vjencavati duse i ucinice da duse vjernika budu sa ugodnim, sebi slicnim, dobrim dusama. Takva dusa sastace se sa svojim sestrama, sa vlasnicama dobrih dijela i ostace sa njima.
- Jedne ce biti u plamenu pripremljenom za bludnike i bludnice, neke ce u rijeci krvi plivati a kamenje ce im biti davano u usta zalogaj po zalogaj." Sretne i nesretne duse nece boraviti na istom mjestu nego ce neke biti u uzvisenom boravistu, a neke ce na zemlji ostati i nece se sa nje uzdizati. Potom je dodao: "A ti, ako budes razmisljao o onome sto je rekao Poslanik s.a.v.s. i ashabi njegovi, napravices pravi posao jer ces, interesujuci se o ovome, upoznati istinske dokaze za to. I budi siguran da me|u ovima sahih tragovima nema protivrjecja, i da oni jedan drugog potvr|uju, ali pri tome vodi racuna o tome da dusa ima svoje posebne zakone koji su drugaciji od zakona tijela i da ona, iako je njeno mjesto u dzennetu i na nebesima, doseze do prostora kabura i do tijela u njemu; ona se krece najvecom brzinom, brzo se prenosi, uzdize i spusta. A duse se dijele na: slobodne, neslobodne, nebeske i dunjalucke. One poslije rastanka sa tijelom imaju osobine zdravlja i bolesti, ugodnosti i uzitka i bola mnogo izrazenije nego kad je bila spojena sa tijelom. U njenom svijetu ima hapsenje, bol, patnja, bolest i tuga. Ali, pored toga, postoji i naslada, rahatluk, uzivanje i sloboda. A stanje duse u tijelu mozemo usporediti sa stanjem djeteta u majcinoj utrobi, a njen rastanak sa tijelom mozemo usporediti sa momentom kad dijete napusta majcinu utrobu. Ona ima cetri kuce, a svaka je velicanstvenija od one u kojoj je prije bila.
- Prva kuca u utrobi majke izgleda kao okruzenje, tjesnac , briga i trostruka tmina
- Drugo je boraviste u kojem covjek odraste u ljubavi i njeznosti i u njoj stekne dobro i zlo i uzroke srece i nesrece
- Trece je boraviste kuca u Berzahu koja je prostranija i velicanstvenija od prethodne, a ona na prethodnu lici kao prethodna na prvu
- Cetvrto je boraviste vjecna kuca, a to je dzennet ili dzehennem pa poslije ovoga nema vise kuca, a Allah prenosi dusu iz jednog boravista u drugo, postepeno sve dok je ne smjesti u onu odgovarajucu i nece je zapasti druga do ona koja je za nju stvorena i pripremljena u skladu sa dijelima koja su do nje dovela.

Dervishe Ante, je li ovo ono sto je MAJSTOR Ivan trebao nadmashiti kod onoga tvoga upita sto se zbiva nakon smrti?

Ovo mashtu razbucanu i ustrashenu samo bi budala "nadmashiti" mogla.

Neg' virni ti malo u egipatsku i tibetsku KNJIGU MRTVIH. Tek ces onda vidjet koliko ti onaj teslim Kahtani lupa da su Meka i Medina bile zelene dok je u Indiji bilo tako i tako ...

PS.: Sto je s onom MAJSTOROVOM zamolbom za bjelodano pojashnjenje onih tvojih sedam razina ischitavanja Kur'ana? Sto je, skvrchili smo se neshto?
Moderatori vas vade leva leva.:cool:

MAJSTOR Ivan
26.11.2006., 22:52
nije sramota pitati, sramota je ne znati...

... zato bi i ti pozornije trebao citati postove pojedinaca i uciti, a ne donositi neke konkluzije na svoju ruku misleci da si pokupio svu pamet svijeta...

Je l' to Kicho mislish na ono "IKRE" "uchenje" gdje prvo moras Muslim biti, da bi onda s uchenjem krenuo, hehe?
Kakvo je to uchenje gdje vec unaprijed znash i ko si i sta si?:D

Bosanka
27.11.2006., 06:31
Je l' to Kicho mislish na ono "IKRE" "uchenje" gdje prvo moras Muslim biti, da bi onda s uchenjem krenuo, hehe?

Kroz "Ikre"(ucenje, proucavanje svijeta stvorenog) razUMoM obaderni spoznaje da Univerzum pociva na Islamu( PREDANOSTI STVARAOCU).....

Put Islama je put dovodjenja ljudskog ega(JA-stva) u stanje ( šerijatom Kur'ani Kerima i Sunneta) da spozna

DA SAMO STVORITELJ UNIVERZUMA JESTE......POTPUNI MONOTEIZAM

...sve dok je imalo ega u insanu nema sMIRaja....jer nikako ne mogu biti DVA gospodara u jednom........

ili mogu?:zubo:

Ali je opasno kada ovaj prvidni "Gospodar" umisli da je On jedini gospodar ili da je iznad Apsolutnog Gospodara.....je l' tako Ivek?

.....dok u covjeku imalo tok prividnog gospodara -"ja"/nefsa covjek ce se buniti, i nece biti zadovoljan svojim zivotom....uvijek ce ga nesto kopkati, uvjek ce mu nesto faliti....i tu nema MIRa i rahatluka..... ma,znas po sebi....non stop si ili u Tekiji u ili na ovoj temi.;)

.....a malo je onih koji su spremni umrijeti prije prave smrti, s Bozijom pomoci svog "prividnog" gospodara poslati na ahiret....... je l' tako Dervise?:cool:

Selam:kiss:

Bosanka
27.11.2006., 06:40

Kad zavolis "ikre" onda, s Bozijom pomoci, spoznajes tko si i sta si pod kapom nebeskom....do tada si poput hajvana...;)

....i u dilemi
.... da li ziviš da bi jeo,
.... ili
.... jedeš da bi zivio!:zubo:

MAJSTOR Ivan
27.11.2006., 13:19
Kroz "Ikre"(ucenje, proucavanje svijeta stvorenog) razUMoM obaderni spoznaje da Univerzum pociva na Islamu( PREDANOSTI STVARAOCU).....

I opet te MAJSTOR pita; kakvo je to uchenje gdje sve unaprijed "znash"?
Iz chega ti to taj svijet stvorenog tako proucavas, Bosanko naivna?
Iz kuranske-pavlovljevske refleksologije dakako.
Ono sto s time dobivash je tek potvrdjivanje sanjanoga, i to tudjega SANJANOGA.

Put Islama je put dovodjenja ljudskog ega(JA-stva) u stanje ( sˇerijatom Kur'ani Kerima i Sunneta) da spozna

DA SAMO STVORITELJ UNIVERZUMA JESTE......POTPUNI MONOTEIZAM

Za ovo nije potrebno vishe od dva zrna soli u prirodna covjeka. Je l' to znaci da se Kuran sastavio za one sa manje od ta dva zrna?

...sve dok je imalo ega u insanu nema sMIRaja....jer nikako ne mogu biti DVA gospodara u jednom........

ili mogu?:zubo:

Niti jedan ne mozhe biti, jer i taj jedan sto ostane samo svjedoci da TI sama josh u njega gledash - to jest da ste DVOJE.

Ali je opasno kada ovaj prvidni "Gospodar" umisli da je On jedini gospodar ili da je iznad Apsolutnog Gospodara.....je l' tako Ivek?

Nenadmashivo je opasnije da vishe od milijarde zavedenih umisle da je JEDAN(sic!) "Apsolutni Gospodar", i to josh Allah.

.....dok u covjeku imalo tok prividnog gospodara -"ja"/nefsa covjek ce se buniti, i nece biti zadovoljan svojim zivotom....uvijek ce ga nesto kopkati, uvjek ce mu nesto faliti....i tu nema MIRa i rahatluka..... ma,znas po sebi....non stop si ili u Tekiji u ili na ovoj temi.;)

Djelovanje ISTINSKOG MAJSTORA i jest to bauljanje po vjernichim pijacama i konacima - da vas rastresu i probude, da vam ne daju drugima lagati, nitida se sami daju "za nos vuci", sto velju MAJSTOR Klimakos nekidan.

.....a malo je onih koji su spremni umrijeti prije prave smrti, s Bozijom pomoci svog "prividnog" gospodara poslati na ahiret....... je l' tako Dervise?:cool:

Selam:kiss:

Spremnost na to tvoje "umiranje" ne vrijedi ti ni koliko je crno pod noktom, Bosanko naivna. Zato jer Istina nije na SANJI sazdana, pa se ti onda pod tu SANJU rijesheno bacas kao pod voz.

Druge se stvaru u insanu gledaju je l'mu se hoce duhovna "smrt" uruchiti. Znachi, sto dalje od Kura'na i onoga sto si iz toga Kur'ana nabubao. Pitaj se sto u cijelom Islamu danas NEMA JEDNOG JEDINOG PROBUDJENOG KARAKTERA.
:flop:

MAJSTOR Ivan
27.11.2006., 13:23
Kad zavolis "ikre" onda, s Bozijom pomoci, spoznajes tko si i sta si pod kapom nebeskom....do tada si poput hajvana...;)

....i u dilemi
.... da li zivisˇ da bi jeo,
.... ili
.... jedesˇ da bi zivio!:zubo:

Onaj s "dva zrna soli" u glavi nema ovijeh tvojijeh dilema, Bosanko.
Da bi zhivio - covjek treba da jede;
da bi jeo- covjek trba biti zhiv (nece valjda mrtav jesti).:D

Vojnik Gorčin
27.11.2006., 15:24
I
Pitaj se sto u cijelom Islamu danas NEMA JEDNOG JEDINOG PROBUDJENOG KARAKTERA.

eh nisi svjestan koliko ih ima! ja sam eto godinama prolazio pored njih, a vidi sad znam ih i upoznajem ih.

kad si u društvu takvih ljudi, ne treba ni pitanje da znaš, on ti daje odgovor koji ti treba...

eh pozdravljau me ezani sa munara, pa tako idme da im se odazovem :cerek:

kahtani
27.11.2006., 16:17
[QUOTE]Neg' virni ti malo u egipatsku i tibetsku KNJIGU MRTVIH. Tek ces onda vidjet koliko ti onaj teslim Kahtani lupa da su Meka i Medina bile zelene OAZE dok je Indiji bilo POD LEDOM....................

Ž-ivince... još si pod stresom od Kahtanija....

kahtani
27.11.2006., 16:32
[QUOTE]I opet te MAJSTOR pita; kakvo je to uchenje gdje sve
unaprijed "znash"?

Ž-ivince...ne sumnjamo da znaš da ceš jednoga dana umrijeti.... da znaš, znaš... ali kakvo je to znanje.... sobzirom da ne znaš KAD...

kicho_tz
27.11.2006., 16:50
opet zakljucci na svoju ruku... pa dokle tako Ivane

MAJSTOR Ivan
27.11.2006., 21:59
[QUOTE=MAJSTOR Ivan]

Poštovani MAJSTORE Ivane...ne sumnjamo da znaš da ceš jednoga dana umrijeti.... da znaš, znaš... ali kakvo je to znanje.... sobzirom da ne znaš KAD...

He he, za one sa samo jednim zrncem soli Znanje je isto sto i KALENDAR.
Kahtani, josh ti imash uprijeti za stechi i ono drugo zrnce, pa da budu dva.:top:

MAJSTOR Ivan
27.11.2006., 22:00
opet zakljucci na svoju ruku... pa dokle tako Ivane

Nego na chiju?
Da nije na tvoju, ili na ruku onoga doshaputala Muhamedova, je l' to mislish, Kicho?

MAJSTOR Ivan
27.11.2006., 22:04
eh nisi svjestan koliko ih ima! ja sam eto godinama prolazio pored njih, a vidi sad znam ih i upoznajem ih.

kad si u društvu takvih ljudi, ne treba ni pitanje da znaš, on ti daje odgovor koji ti treba...

eh pozdravljau me ezani sa munara, pa tako idme da im se odazovem :cerek:

Gorchine, ne mashtaj - u dvijeipo godine samo na ovome ovdje mjestu jedan jedini takav se nije pojavio, pa da makar kojemu od vas isturenih stogod vrijednoga doshapne.

U dvanaestipo ljeta kol'ko je MAJSTOR izuchavao smicalice kuranske i islamske, ni na jednoga PROBUDJENOGA Muslimana od sopstvene rijechi i SPOZNAJE nije naishao. Sto se bolan krijete po mishjim rupama; je'l to Muhamedov primjer slijedite?:flop:

kahtani
27.11.2006., 23:53
U dvanaestipo ljeta kol'ko je MAJSTOR izuchavao smicalice kuranske i islamske, ni na jednoga PROBUDJENOGA Muslimana od sopstvene rijechi i SPOZNAJE nije naishao...

Dvanaestipo ljeta........ a spominješ KALENDAR..... vidim ja da si popi.... ali šta ceš... bilo bi bolje... samo da si šutio

kahtani
27.11.2006., 23:56
mAJSTOR Ž-ivance...pozdravlja te ....TVOJA NOCNA MORA

KAHTANI

MAJSTOR Ivan
28.11.2006., 00:34
mAJSTOR Zˇ-ivance...pozdravlja te ....TVOJA NOCNA MORA

KAHTANI

Zhao MAJSTORU Allaha - i Njegova si, ne boj se.:flop:

Bosanka
28.11.2006., 06:39
Pitaj se sto u cijelom Islamu danas NEMA JEDNOG JEDINOG PROBUDJENOG KARAKTERA.

Eto tako mi isto gledamo na takve kao ti...
....zapavo, citajuci tvoje upise zivot TVOJ nam izgleda kao jedna velika NOCNA MORA....
...nejse...
......zasigurno ces se probuditi kada umres...
......al' tad ce biti kasno za snove o ljepsoj buducnosti.;)

He he, za one sa samo jednim zrncem soli Znanje je isto sto i KALENDAR.
Kahtani, josh ti imash uprijeti za stechi i ono drugo zrnce, pa da budu dva.
Ivane dok ovdje uporno pokusavas biti uspjesan "mentalni napasnik"(citaj: silovatelj :zubo: )...
.....u predasima...
.....sjeti se...
... ponekad lijepih zuba i sebe POSTHUMNO.....
..... jer i tu ti je odgovora na pitanje=>

I opet te MAJSTOR pita; kakvo je to uchenje gdje sve
unaprijed "znash"?

Kakav je to zivot bez vjere "kad unaprijed znash" da te zasigurno ceka dva metra po zemljom?:rofl:

Djelovanje ISTINSKOG MAJSTORA i jest to bauljanje po vjernichim pijacama i konacima - da vas rastresu i probude,

Kad nam u buduce krenes u pohode imaj na umu onu narodnu:
"NEZVANom GOSTU MJESTO ZA VRATIMA!":zubo:

Pametnom je i IŠARET DOSTA!:rolleyes:

Derviš
28.11.2006., 11:02
Dervishe Ante, je li ovo ono sto je MAJSTOR Ivan trebao nadmashiti kod onoga tvoga upita sto se zbiva nakon smrti?

Ovo mashtu razbucanu i ustrashenu samo bi budala "nadmashiti" mogla.

Neg' virni ti malo u egipatsku i tibetsku KNJIGU MRTVIH. Tek ces onda vidjet koliko ti onaj teslim Kahtani lupa da su Meka i Medina bile zelene dok je u Indiji bilo tako i tako ...

PS.: Sto je s onom MAJSTOROVOM zamolbom za bjelodano pojashnjenje onih tvojih sedam razina ischitavanja Kur'ana? Sto je, skvrchili smo se neshto?
Moderatori vas vade leva leva.:cool:

Nije majstore,nego nemam vremena.Nisam on line.Stoga pišem samo najnužnije.Ako se strpiš,dobićeš i na to odgovor.Hvala na razumijevanju.

MAJSTOR Ivan
28.11.2006., 13:49
Eto tako mi isto gledamo na takve kao ti...

Otpisivao je i onaj vash "poslanik" u njegovo vrijeme i veche od njega, al' sto cesh kad jadan za njih nije znao, nije bilo aviona u to doba. Eno ga prvi BUDIZAM - rashiruje se na Zapadu brzhe do ijedna druga vjera. A gdje ce mu kraja biti kad se u Kini malo olabavi?

MAJSTOR je poshten - revno rupe i provalije u tom vashem Kura'anu izuchava i kazuje vam za njih, te i vas potiche da i sami nedosljednosti, nedorechenosti, nelogichnosti, shupljine i neistine u toj vashoj chitabi iznadjete.
I kako onda MAJSTOR da se vama privoli kad vi sve to gore kazano nit' vidite, nit'se usudite vidjeti, Bosanko?

....zapavo, citajuci tvoje upise zivot TVOJ nam izgleda kao jedna velika NOCNA MORA....
...nejse...
......zasigurno ces se probuditi kada umres...
......al' tad ce biti kasno za snove o ljepsoj buducnosti.;)

Nikad ne zaboravljaj da je TVOJ dozhivljaj drugih, i onoga kakvi su i sto ih pogoni, tek dramaticni pokazatelj tvoh sopstvenog stanja, Bosanko.

U ovom tvom slucaju tek si iznijela naramak svojih strahova i brdo lakomosti, neka znash.

Ivane dok ovdje uporno pokusavas biti uspjesan "mentalni napasnik"(citaj: silovatelj :zubo: )...
.....u predasima...
.....sjeti se...
... ponekad lijepih zuba i sebe POSTHUMNO.....
..... jer i tu ti je odgovora na pitanje=>

MAJSTOR i mozhe biti samo onaj koji je danomice svjestan da mu "smrt dahce za vratom". Nije TAKAV u Kur'anu opisan, pa onda nije niti moguch, je l' tako, Bosanko.

Vidish li ti zheno da taj tvoj bahati Kur'an chitave ljudske kolektive i kategorije prezire i zazire od njih? Sramota.

Kakav je to zivot bez vjere "kad unaprijed znash" da te zasigurno ceka dva metra po zemljom?:rofl:

Ovo je tvoja BOLESHTINA, Bosanko - strava i uzhas pred NEIZVJESNIM. Za takve je Kur'an i sastavljan - za uztrashene i uzhasnute vec same od sebe.

Znash li ti koja narav ljudska je i ustravljena i ustrashena prije svega. To ti je ona sto dvije chiste nema od sebi, tek se iskrmeljila iz pechine, i stijenke joj pechinske nedostaju da se mozhe orjentisati. Pod vedrim nebom biti za tu je spodobu jamsku od smrti gore, Bosanko.

Sto RAZUM ima trazhiti u VJECHNOSTI?

Kad nam u buduce krenes u pohode imaj na umu onu narodnu:
"NEZVANom GOSTU MJESTO ZA VRATIMA!":zubo:

Pametnom je i ISˇARET DOSTA!:rolleyes:

Vala JES', al'prvo treba da budesh rahatli PAMETNA, zheno.:D

MAJSTOR Ivan
01.12.2006., 20:38
Tko ono upita da ima li ijednoga Muslimana sto je "izhishao" iz Islama?
Na hiljade da ih ima samo na "Internetu, odgovorio je MAJSTOR Ivan.:cool:

Evo vam ovdje jednoga plodnijega, pa se s njim uhvatite bistriti one dunjalucke stvari jednostavnije.
MAJSTOR je za vishe sfere i za profinjenije suzbijanje LAZHI.:D

Dennis Prager, voditelj popularne radio emisije KRLA iz Los Angelesa poznat po svojim desničarskim stavovima, grubo je u kolumni za Townhall napao novoizabranog republikanskog kongresmena Keitha Ellisona, prvu osobu islamske vjeroispovijesti izabranu u američki kongres.

Preger međuostalim tvrdi kako je Ellison "najavio da neće pri preuzimanju dužnosti prisegnuti na Bibliju, već na islamsku bibliju Kur'an" i zaključuje kako bi se "takvim činom poništila američka civilizacija", uspoređujući prisezanje na Kur'an sa prisezanjem na Hitlerov 'Mein Kampf'.

Čak i ako se zanemari teški šovinizam ili neustavnost navedenog, jer sloboda vjeroispovijesti pravo je zajamčeno američkim ustavom, Preagerove tvrdnje potpuno su besmislene već zbog činjenice da američki kongresmeni pri stupanju na dužnost uopće ne prisežu, niti su ikad prisezali, na neki vjerski tekst. Ceremonija se sastoji od podizanja desne ruke i prisezanja na poštivanje Ustava, a SAD su još uvijek sekularna zemlja.

MAJSTOR Ivan
03.12.2006., 00:59
Globalni mediji donijeli su jucer dvije "muslimanske" vijesti usporedno.
MAJSTOR Ivan je u stanovitoj hitnji zamijenio jednu za drugu, pa vam evo vashega konvertita danas,

A nije ni loshe da ste vidjeli kako vas Amerika i MAJSTOROV Zapadni svijet poducavaju demokraciji na najvisoj ravnini. Hehe, kaurin kalif u Jemenu, hehe.:rofl: :flop:

Islamski plan za pokoravanje SAD-a u 20 to?aka

Kako prenosi news portal Joseph Farah's G2 Bulletin, Anis Shorrosh, ameri?ki imigrant arapskog podrijetla koji je pre‰ao na kr‰çanstvu i objavio vi‰e knjiga o Islamu, izradio je "iscrpnu analizu islamske invazije na SAD".

Prema Sharroshovoj analizi, "tajni islamski plan za pokoravanje SAD-a do 2020. sastoji se od 20 to?aka". Neke od osebujnijih su "upotrijebiti crna?ke vo©?e poput Louisa Farrakhana ili Jesseja Jacksona za promociju Islama kao religije afroamerikanaca", "isticati vrline Islama i tvrditi (?) kako je Islam povijesno religija poput kr‰çanstva ili judaizma s istom monoteisti?kom vjerom", "ubrzati demografski rast muslimana u SAD-u i to:

masovnom imigracijom (100,000 ljudi godi‰nje od 1961.),

nekori‰tenjem kontracepcijskih sredstava,

?enidbom i islamizacijom ameri?kih ?ena (nakon 5 godina razvodom i novom ?enidbom),

konvertiranjem otu©?enih crnih zatvorenika",

"podizati interes za Islam na sveu?ili‰tima kroz izborne kolegije i stipendije",

"promovirati mr?nju prema ?idovima, demokraciji i evangeli?kom kr‰?anstvu" itd. itd. itd.

Valja napomenuti kako je autor (Focusing-on-Islam.com) ove nevjerojatne analize ?lan Oxford Society of Scholars, predava? i producent TV dokumentaraca koji je proputovao kroz 76 zemalja.

Njegova knjiga "Razotkriveni Islam" je bestseller s rasprodanih prvih sedam izdanja, a navedena analiza uskoro çe izaçi u njegovoj desetoj knjizi Islam: Prijetnja ili izazov. World Net Daily

MAJSTOR Ivan
06.10.2007., 19:05
Poanta je da si zapravo, jedini ti ubjeđen u potonje teorije. Nemam namjeru iznova te "ubjeđivati" ili bilo ko od "naših". Eventualno ako bude još zainteresiranih strana, može se pokrenuti ponovo to i druga pitanja. Bilo bi poželjno otvoriti i zasebnu temu o tome. Možda čak ići i na forumski duel na filozofiji, tzv. "Formalna debata". Ovako zbrda zdola, nemam volje.:)

A i ak bi ta debata zaživila, ja bi ionako samo pejstao stare tekstove,što moje, što drugih derviša/muslimana...

U tri godine nikad nitko nije odgovorio na MAJSTOROV upit. Da jest, ti bi MAJSTORA s pravom nazvao gluhim i glupim, i iznio taj odgovor jos jednom.
Da svi vide kaji je to traljav MAJSTOR.

Da jest, i ti bi znao sto trebas odgovoriti sam od sebe.

MAJSTOR ovako propitkuje samu srz i odrzivost islamskog ucenja. Je l' zato nigdje nikoga.:s:s

http://www.forum.hr/showpost.php?p=10552734&postcount=4525

Kao kada bi netko napisao židovima. "Pa što se bunite, kada je vaš Jahve dozvolio Aušvic".
Ovakvo smeće, i to na duhovnosti?! :eek: Nadam se da će moderatori reagirati adekvatno.

Ima i bilo je i drugacijih shvacanja medju forumskim muslimima, Shady.:eek:
Jedan, dvojica jesu bila zbrdala s odgovorom, al' su jos brze ZAKOCILA.

Sve sto je MAJSTOR od zivih muslimskih sugovornika dosad dobio jest tvrdnja da se nista ne zbiva BEZ ALLAHOVE DOZVOLE. MAJSTOR znaci s "ovakvim smecem" tek citira VASU VLASTITU prepostavku, polemicki je nadopunjujuci "provokacijom".

Ovo MAJSTOROVO vaganje samih zasada Islama stogaje je LEGITIMNO i posteno. Katkad insana valja politi hladnom vodom ne bi li iz njega iscupao vaznu rijec, Shady.

Maitreya
06.10.2007., 20:16

Sve sto je MAJSTOR od zivih muslimskih sugovornika dosad dobio jest tvrdnja da se nista ne zbiva BEZ ALLAHOVE DOZVOLE. MAJSTOR znaci s "ovakvim smecem" tek citira VASU PRETPOSTAVKU, polemicki je nadopunjujuci "provokacijom".

Ovo MAJSTOROVO vaganje samih zasada Islama stogaje je LEGITIMNO i posteno. Katkad insana valja politi hladnom vodom ne bi li iz njega iscupao vaznu rijec, Shady.

Ivane ovo nema veze s nicim.
Sram te bilo.
Nemoj misliti da sam ovo samo tako rekao.

igod
06.10.2007., 20:23
I mene zanima odgovor na ovo pitanje i mislim da je potpuno legitimno.
Tako i neki kršćani i Židovi spominju da u Bibliji piše da se ni jedna vlat trave ne pomakne bez volje Jahve.
Pa daj se onda izjasnite.

kokobill
06.10.2007., 20:27
Naslov topica nije dobro formulisan,tako sad mislim.:mig:

desetipedeset
06.10.2007., 20:29
sick

PIPBoy 2000
06.10.2007., 20:30
Pitanje je uvijek dobrodošlo, samo mene više zanima što u tom pitanju označava pojam dozvolio?

MAJSTOR Ivan
06.10.2007., 20:35

Zasto?

"Dozvolio" je izricaj muslimskih forumista kad se nadju zapitani "sto to znaci da je sve od Alaha".

Kako bi ti naslovio topic?

MAJSTOR Ivan
06.10.2007., 20:38
Pitanje je uvijek dobrodošlo, samo mene više zanima što u tom pitanju označava pojam dozvolio?

To je tek djelimicna poanta naslova i upita.
Na nju bi takodjer trebali odgovoriti islamski vjernici.
Dosljedan odgovor mogao bi imati bremenite posljedke za jedan broj muslimskih sugovornika.

MAJSTOR Ivan
06.10.2007., 20:39
Sram te bilo.

Nemust si, Maitreya.
Slicih na Raidena kad priziva "prokletstvo na onoga koji ne govori istinu".

MAJSTOR Ivan
06.10.2007., 20:40
sick

Ill?!

Why?

MAJSTOR Ivan
06.10.2007., 20:41
Tako i neki kršćani i Židovi spominju da u Bibliji piše da se ni jedna vlat trave ne pomakne bez volje Jahve.

Ovo je MAJSTOROV upit i krscanima i Zidovima podjednako.
Svatko neka sa svoje svete knjige odgovara.

TanjaOriginal
06.10.2007., 20:42
Nije i s tim tema treba biti završena.

Otvori drugu bez Srebrenice jer s tim nema sprdnje.
Pokoj im duši.

kokobill
06.10.2007., 21:33
Zasto?

"Dozvolio" je izricaj muslimskih forumista kad se nadju zapitani "sto to znaci da je sve od Alaha".

Skakljiva tema,trebao si dobro razmisliti,a onda dat naslov.Ovako bi bilo najbolje izbrisati sve, pa nesto smisliti.:top:

Derviš
06.10.2007., 21:36

Sve sto je MAJSTOR od zivih muslimskih sugovornika dosad dobio jest tvrdnja da se nista ne zbiva BEZ ALLAHOVE DOZVOLE. MAJSTOR znaci s "ovakvim smecem" tek citira VASU VLASTITU prepostavku, polemicki je nadopunjujuci "provokacijom".

Kur an 20.05

" Svemilosni Koji Prijestoljem vlada"

Derviš
06.10.2007., 21:38
Sram te bilo.

Kur an 21.16

"Mi nismo Nebo i Zemlju i ono što je između njih stvorili
da bismo se igrali"

Derviš
06.10.2007., 21:39

Kur an 21.23

" On neće biti pitan za ono što čini, a oni će biti pitani "

Derviš
06.10.2007., 21:41

Kur an 21.27

" Ne preduhitruju Ga riječima i po Njegovoj naredbi sve čine"

MAJSTOR Ivan
06.10.2007., 21:42
Uzivajmo u kur'anskim citatima do daljnjega...
.................................................. ................................................

NIJEDAN drugi "Bog" ne istice "savrsenstvo" svog vlastitog izricaja kao sto to cini "Alah".

MAJSTOROV upit u zbilji je "uvredljiv" radi toga sto bilo koji ODGOVOR na upit "Je li Srebrenicu dozvolio Alah licno" rusi i Ku'ran i Islam kao savrsenu kulu od karata.

Muslimski sugovornici ne dokucuju posljedke svojih mogucih "odgovora", ali intuitivno osjecaju ugrozu njihovih vjernickih pretpostavki u MAJSTOROVU upitu.

Vec tri godine MAJSTOR pokusava iznuditi dosljednu slobodnu rijec na ovom "Forumu", ali ni makac. Dokle se javnost bude bojala KURTOAZNE "politicke korektnosti, Islam ce, NEPROPITAN i SUPRESIVAN krciti svoje puteve u Zapadni svijet.:flop:

Derviš
06.10.2007., 21:44
sick

Kur an 21.29

"A onoga od njih koji bi kazao: Ja sam zbilja bog mimo Boga.!
Mi bismo džehennemom kaznili.!
Jer mnogobošce tako kažnjavamo MI!

desetipedeset
06.10.2007., 21:45
Ill?!

Why?

pa ljudi su doslovno bili poklani. hrpa iracionalnih i sluđenih četnika (da kažem da su na razini životinja,uvrijedila bi životinje) napravila je masakr.
krivnju prebacivat na nekog izmišljenog boga,ovog ili onog? bolesno.

Derviš
06.10.2007., 21:47

Kur an 21.30

" Za ne vide oni koji ne vjeruju da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina,
pa smo ih Mi rastavili?
I da smo sve živo od vode stvorili,
i zar neće vjerovati?"

Derviš
06.10.2007., 21:49
Zasto?

Kur an 21.35

" Svako živo biće smrt iskusiti će, a na kušnju vas i u zlu i u dobru stavljamo Mi
i Nama ćete se vratiti".

Derviš
06.10.2007., 21:50
To je tek djelimicna poanta naslova i upita.
Na nju bi takodjer trebali odgovoriti islamski vjernici.
Dosljedan odgovor mogao bi imati bremenite posljedke za jedan broj muslimskih sugovornika.

Kur an 21.38

" I još vele; Kada će ta Prijetnja, ako istinu govorite?"

kokobill
06.10.2007., 21:51
Kur an 21.27

" Ne preduhitruju Ga riječima i po Njegovoj naredbi sve čine"

Postovani,dal je prije Alaha postojao Bog?:top:

Orah
06.10.2007., 21:53
Svako može napraviti svinjariju i reći da je to učinio u ime Ovog ili Onog.
Kao rasa smo izabrali trnovit put patnje i to nas je izdiglo od drugih bića na ovoj planeti.
Većinu patnji smo sami sebi prouzročili , a sad tražimo odgovornost od Nekoga tko nam je dao odriješene ruke slobodne volje.
Trebamo učiti na posljedicama svojih zabluda da dosadašnje patnje ne budu uzaludne.

igod
06.10.2007., 21:54
Dervišu trolaš i namjerno sabotiraš temu.
Jadno.

Derviš
06.10.2007., 21:55

NIJEDAN drugi "Bog" ne istice "savrsenstvo" svog vlastitog izricaja kao sto to cini "Alah".

MAJSTOROV upit u zbilji je "uvredljiv" radi toga sto bilo koji ODGOVOR na upit "Je li Srebrenicu dozvolio Alah licno" rusi i Ku'ran i Islam kao savrsenu kulu od karata.

Muslimski sugovornici ne dokucuju posljedke svojih mogucih "odgovora", ali intuitivno osjecaju ugrozu njihovih vjernickih pretpostavki u MAJSTOROVU upitu.

Vec tri godine MAJSTOR pokusava iznuditi dosljednu slobodnu rijec na ovom "Forumu", ali ni makac. Dokle se javnost bude bojala KURTOAZNE "politicke korektnosti, Islam ce, NEPROPITAN i SUPRESIVAN krciti svoje puteve u Zapadni svijet.:flop:

Kur an 22.42

" A ako oni tebe smatraju lažnim,
pa već su prije njih poslanike smatrali lažnim
narod Nuhov, i Ad i Semud,"

P.S Donosim Kur anske ajete kao odgovore. Nalazim ih po vremenu upisa posta. Zašto i kako te kako je to povezano s temom, kasnije, InšAllah.

kokobill
06.10.2007., 21:57
Svako može napraviti svinjariju i reći da je to učinio u ime Ovog ili Onog.
Kao rasa smo izabrali trnovit put patnje i to nas je izdiglo od drugih bića na ovoj planeti.
Većinu patnji smo sami sebi prouzročili , a sad tražimo odgovornost od Nekoga tko nam je dao odriješene ruke slobodne volje.
Trebamo učiti na posljedicama svojih zabluda da dosadašnje patnje ne budu uzaludne.

Tako je,nitko nema prava da cini zla pod bilo kojim izgovorom u ime Boga vec samo u svoje ime,ako je vec ucinjn zlocin.:top:

Derviš
06.10.2007., 21:58
Postovani,dal je prije Alaha postojao Bog?:top:

Kur an 22.51

" A koji se trudili budu da Naše znake unaprijed poreknu,
i da Nam umaknu, takvi će biti stanovnici pakla"

Derviš
06.10.2007., 22:01
Tako je,nitko nema prava da cini zla pod bilo kojim izgovorom u ime Boga vec samo u svoje ime,ako je vec ucinjn zlocin.:top:

Kur an 22.57

" A oni koji nisu vjerovali i koji su Znake Naše poricali,
takvima pripada kazna prezrena"

kokobill
06.10.2007., 22:01
Kur an 22.51

Molim pojasnjenj,stvarno ne razumijem poruku.:top:

kokobill
06.10.2007., 22:02
Kur an 22.57

" A oni koji nisu vjerovali i koji su Znake Naše poricali,
takvima pripada kazna prezrena"

Ponova molim pojasnjenje,ako moze.:top:

Derviš
06.10.2007., 22:04
Dervišu trolaš i namjerno sabotiraš temu.
Jadno.

Kur an 22.54

" i da bi znali oni kojima je darovano znanje
da je Kur an Istina od tvoga Gospodara
i da bi vjerovali u njega
pa da srca njihova prema njemu budu naklona!
A doista je Allah na Put Pravi uputitelj vjernika."

Derviš
06.10.2007., 22:11
Ponova molim pojasnjenje,ako moze.:top:

Kur an 23.02

" oni koji su u namazima svojim skrušeni"

Kokobil.

Prati svoje upise i vremena u kojima si ih pisao. Pod tim brojem se nalaze Kur anski ajeti. Ti si postavljao neka pitanja, Kur an ti daje odgovore.

To se inače ne radi tako.Međutim, večeras, došlo nadahnuće da tako uradim. Kako , zašto, Allah zna. A ponukalo me Majstorovo ponavljanje. On naime, prije točno godine dana ( prema Islamskom kalendaru ) postavlja ista pitanja vezana za Srebrenicu. Čudno ili?

Majstor to ne zna, on misli da je on pokretač. :kava:

kokobill
06.10.2007., 22:16
Kur an 23.02

" oni koji su u namazima svojim skrušeni"

Kokobil.

Prati svoje upise i vremena u kojima si ih pisao. Pod tim brojem se nalaze Kur anski ajeti. Ti si postavljao neka pitanja, Kur an ti daje odgovore.

To se inače ne radi tako.Međutim, večeras, došlo nadahnuće da tako uradim. Kako , zašto, Allah zna. A ponukalo me Majstorovo ponavljanje. On naime, prije točno godine dana ( prema Islamskom kalendaru ) postavlja ista pitanja vezana za Srebrenicu. Čudno ili?

Majstor to ne zna, on misli da je on pokretač. :kava:

Postovani,stvarno te pitam ponova,dal je Bog postojao prije Alaha?Sa Majstorom nemam nikakve veze, te stoga mi istoga ne spominji u nasim medjusobnim komunikacijama.:top:

Derviš
06.10.2007., 22:30
Postovani,stvarno te pitam ponova,dal je Bog postojao prije Alaha?Sa Majstorom nemam nikakve veze, te stoga mi istoga ne spominji u nasim medjusobnim komunikacijama.:top:

Na tvoje pitanje donio sam pripadajući Kur anski ajet

http://www.forum.hr/showpost.php?p=10624503&postcount=29

U njemu jasno stoji, Kur an 22.51

ii da Nam umaknu, takvi će biti stanovnici pakla"

Tvoje pitanje je doskočica.

Ja u ovom ajetu vidim jasan odgovor na tvoju "doskočicu". Doskočica je riječ koja svoj korijen vuče iz riječi skok - skočiti. Što aludira na nešto što je unaprijed.
Znači- Kur an te upozorava da sa takvim pitanjem ulaziš u opasno područje negacije Samog Boga.

Jer, postoji hadis koji kaže, "ako vas netko pita šta je bilo prije Boga, ti reci Mi smo Allahovi i Njemu se vraćamo."

Znači na tvoje direktno pitanje, ovaj hadis ti je direktan odgovor. A kur anski ajet te na to upozorava.

Derviš
06.10.2007., 22:47
Za Majstora.

Ti si Majstore prije točno godinu dana,( 25. Ramazan ) postavio isto pitanje o Srebrenici.http://www.forum.hr/showpost.php?p=6252385&postcount=1064

Način na koji si postavio pitanje je izvjestan zločin. Zato ćemo umjesto Srebrenice uzeti tebe kao temu za raspravu.

Prije godnu dana kada si postavio pitanje da li si ga postavio svjesno i samovoljno? Jesi.

Danas ga postavljaš opet svjesno i samovoljno i imaš za to Allahovu dozvolu da bi ispunio želju vlastitog bića. Želja je zlo, ali je tvoja i imaš na nju pravo. Allah te neće zakinuti jer Allah nije nepravedan.

Međutim ono što ti ne znaš i što nisi znao je da ćeš točno za godinu opet postaviti isto pitanje. Time nas Allah sviju upozorava na Sebe, preko tebe. Netko će ovim svoju vjeru učvrstiti a netko će se još više udaljiti.

Pouke iz ovoga su višestruke. Također tu leže odgovori na tvoje upite. Pametan si, pronaći ćeš ih.

dushica
06.10.2007., 23:06
Kur an 22.51

Govor ciste ljubavi. :kava:

dushica
06.10.2007., 23:10
Međutim ono što ti ne znaš i što nisi znao je da ćeš točno za godinu opet postaviti isto pitanje. Time nas Allah sviju upozorava na Sebe, preko tebe. Netko će ovim svoju vjeru učvrstiti a netko će se još više udaljiti.

Hoces reci Allah vas je Srebrenicom podsetio na Sebe tako sto vas jer na smrt preplasio i na taj nacin "opomenuo"?

KObi
06.10.2007., 23:30
Postovani,dal je prije Alaha postojao Bog?
(Kur'an, 112):

Reci: "On je Allah - Jedan!
Allah je Utočište svakom!
Nije rodio i rođen nije,
i niko Mu ravan nije!"

Derviš
06.10.2007., 23:31
Hoces reci Allah vas je Srebrenicom podsetio na Sebe tako sto vas jer na smrt preplasio i na taj nacin "opomenuo"?

Jah, logike:rolleyes:

Vratimo se mi Majstoru.

Da li je Allah ičim podstakao, nagovorio, ubjedio, natjerao...ili poduzeo bilo kakvu akciju da Majstor postavi zlo pitanje? Nije. Samo je pustio da se dogodi. Majstorova djela su prepuštena Majstoru samom. To je FAKT.

Međutim, u pozadini zbivanja se jasno raspoznaje ko je Vladar. Majstor ponavlja pitanje nakon godine, ubjeđen u svoju vladavinu nad samim sobom, a Allah ga ponizuje time što mu dokazuje ko je Istinski Vladar, bez da Sebe upliće u Majstorove radnje ( pitaj Majstora ako meni ne vjeruješ - Ko ga je podstakao da postavi pitanje ) za koje je sam Majstor i nadležan i ogovoran. Time Uzvišeni skreće pažnju na Sebe, ne bi li se i Majstor dozvao pameti.

Uzvišeni Allah je Čist od svega što Mu podmeću.

kam
07.10.2007., 03:48

POzdrav prijatelju, nisi ti ovim nista otkrio sto ce nasteti islamu il nama muslimanima izazvati sumnje u Boziju Rijec , Casni Kur'an....

Iako mi djelujes dosta provokativno pojedinim postovima , odgovorit cu ti kako stoje stvari u islamu , sto se tice Allahovg kadera (odredbe)...
Bazirat cu se na Srebrenicu....
Allah Uzviseni u Kur'anu , obecava muslimanima SIGURNU pomoc, i ponos,pobjedu al kada..onda kada se budu drzali , dva glavna izvora : Kur'ana i sunneta...jedno bez drugog ne ide..
"i Allah će pomoći onima koji su na Pravome putu! .." (19:76)

KAd se desi da muslimani budu trazili ponos u necemu drugom osim islama, zasigurno ce izostati Allahova pomoc...mislim na vrijeme komunizma, kada se islam sastojao od adeta...
Navest cu ti jedan ajet, koji bi bio ti bio dovoljan da nisam nista napisao..

"O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.
Vi njih volite, a oni vas ne vole, a vi vjerujete u sve Knjige. Kad vas sretnu, govore: "Vjerujemo!" - a čim se nađu nasamo, od srdžbe prema vama grizu vrhove prstiju svojih. Reci: "Umrite od muke!" - Allahu su, zaista, dobro poznate misli svačije." (3:118-119)

"a još je gore ono što kriju njihova prsa" - to su nam pokazali....a da su muslimani kojim slucajem citali Kur'an i pridrzavali se, ne bi do ovoga doslo...

Kaze Allah dz.s. : "vjernici, ako Allaha pomognete (Njegovu vjeru), i On će vama pomoći i korake vaše učvrstiti. tj. a oni koji to odbiju bit ce prepusteni sami sebi....

Zato sto ne postoji ni jedan drugi bog osim Allaha...zasto...?

Allah nije uzeo Sebi sina, i s Njim nema drugog boga! Inače, svaki bi bog, s onim što je stvorio - radio što bi htio, i jedan drugog bi pobjeđivao. - Hvaljen neka je Allah koji je daleko od onoga što oni iznose;

Zamislimo da su dvojica...ako bi jedan htio snijeg, drugi kisu (iskljucen kompromis).. cija bi zadnja bila...Jedan bi morao popustiti a onaj koji popusta ne moze biti bog...

dolma
07.10.2007., 05:40

Vratimo se mi Majstoru.

Da li je Allah ičim podstakao, nagovorio, ubjedio, natjerao...ili poduzeo bilo kakvu akciju da Majstor postavi zlo pitanje? Nije. Samo je pustio da se dogodi. Majstorova djela su prepuštena Majstoru samom. To je FAKT.

Međutim, u pozadini zbivanja se jasno raspoznaje ko je Vladar. Majstor ponavlja pitanje nakon godine, ubjeđen u svoju vladavinu nad samim sobom, a Allah ga ponizuje time što mu dokazuje ko je Istinski Vladar, bez da Sebe upliće u Majstorove radnje ( pitaj Majstora ako meni ne vjeruješ - Ko ga je podstakao da postavi pitanje ) za koje je sam Majstor i nadležan i ogovoran. Time Uzvišeni skreće pažnju na Sebe, ne bi li se i Majstor dozvao pameti.

Svaka cast Dervo!
Jedino u cemu se ne slazem s tobom je nazivanje ove spodobe Majstorom.

kokobill
07.10.2007., 09:28
Na tvoje pitanje donio sam pripadajući Kur anski ajet

http://www.forum.hr/showpost.php?p=10624503&postcount=29

U njemu jasno stoji, Kur an 22.51

ii da Nam umaknu, takvi će biti stanovnici pakla"

Tvoje pitanje je doskočica.

Ja u ovom ajetu vidim jasan odgovor na tvoju "doskočicu". Doskočica je riječ koja svoj korijen vuče iz riječi skok - skočiti. Što aludira na nešto što je unaprijed.
Znači- Kur an te upozorava da sa takvim pitanjem ulaziš u opasno područje negacije Samog Boga.

Jer, postoji hadis koji kaže, "ako vas netko pita šta je bilo prije Boga, ti reci Mi smo Allahovi i Njemu se vraćamo."

Znači na tvoje direktno pitanje, ovaj hadis ti je direktan odgovor. A kur anski ajet te na to upozorava.

Ne,nisam te pitao sta je bilo prije Boga,nego:Dal je postojao Bog prije Alaha?
S ovim pitanjem zavrsavam nasu diskusiju.Ostaj mi u miru Bozijem.:top:

satori@sanitarium
07.10.2007., 10:20
Svaka cast Dervo!

Tip bi se trebo zvat Legenda a ne Majstor, jedan je od rjetkih koji ima strpljenja baviti se vasim bajkama iz palestine i konstantno vas pokusava nauciti da razmisljate svojom glavom(bas mu i nejde al nije on kriv:)

kokobill
07.10.2007., 10:43

Vratimo se mi Majstoru.

Postovani,sluzeci se tvojom logikom dajem si za slobodu izraziti svoje misljenje,a ono je sljedece:Bilo sta da napises ili napisem,je po odobrenju Boga.Kazu ovako:Nista ne mozes-mogu uciniti sem onoga sto nam Bog bude dozvolio.Gdje su sad nase slobode,prava i duznosti'Kako sve to uskladiti i biti na pravome putu?:top:

KObi
07.10.2007., 16:27
nego:Dal je postojao Bog prije Alaha?
S ovim pitanjem zavrsavam nasu diskusiju.Ostaj mi u miru Bozijem.:top:

(Kur'an, Al-Ihlas - Iskrenost)
Nije rodio i rođen nije,
i niko Mu ravan nije!"

Koji je broj prije broja jedan??

KObi
07.10.2007., 16:30
Postovani,sluzeci se tvojom logikom dajem si za slobodu izraziti svoje misljenje,a ono je sljedeceilo sta da napises ili napisem,je po odobrenju Boga.Kazu ovako:Nista ne mozes-mogu uciniti sem onoga sto nam Bog bude dozvolio.Gdje su sad nase slobode,prava i duznosti'Kako sve to uskladiti i biti na pravome putu?
Jednostavno, ne znas sta je Bog htjeo i radis onako kako mislis, a sve sto si uradio to je Bog htjeo, i sve sto ces uraditi Bog je htjeo. Tako da tu nema kontradiktornosti, covjek je slobodan jer ne zna sta je Allah htjeo, da zna bio bi masina koja samo radi onako kako je programirana. Ovako covjeku je unaprijed odredjeno sta ce raditi i on ne zna sta, stoga on radi i ne zali za prosloscu jer zna da je Allah tako htjeo!

KObi
07.10.2007., 16:32
Tip bi se trebo zvat Legenda a ne Majstor, jedan je od rjetkih koji ima strpljenja baviti se vasim bajkama iz palestine i konstantno vas pokusava nauciti da razmisljate svojom glavom(bas mu i nejde al nije on kriv
Muhamed, s.a.v.s, palestina? Sta li ti "trabunjas"?

KObi
07.10.2007., 16:34
Svaka cast Dervo!
Zamolio bih te ako ti je vec u potpisu Allah dž.š. daj da to bude sa dva 'l' jer se tako Allah pise. Jednostavno jer u arapskom jeziku tu stoji znak za zadrzavanje (testid)!

satori@sanitarium
07.10.2007., 17:09
Muhamed, s.a.v.s, palestina? Sta li ti "trabunjas"?

muhamed je preradio "svete" knjige zidova i krscana te dodao par svojih gluposti te je tako nastao kuran.

posto su prve dvije knjige iz palestine te su imale velik utjecaj na stvaranje kurana odtud palestina

to sto je on zivio na podrucju danasnje SA nije bitno, bitno je odkud su knjige

KObi
07.10.2007., 17:14
muhamed je preradio "svete" knjige zidova i krscana te dodao par svojih gluposti te je tako nastao kuran.

posto su prve dvije knjige iz palestine te su imale velik utjecaj na stvaranje kurana odtud palestina

to sto je on zivio na podrucju danasnje SA nije bitno, bitno je odkud su knjige
Glupost, siguran sam da nikada nisi procitao Kur'an! Ako je preradio (a nije), navedi mi bar 10 recenica slicnim onima u Bibliji?????
Veliki uticaj, ma daj koje gluposti! Sve su one od Boga, samo jedino je Kur'an sacuvan od iskrivljenja!

Scar
07.10.2007., 17:19
Glupost, siguran sam da nikada nisi procitao Kur'an! Ako je preradio (a nije), navedi mi bar 10 recenica slicnim onima u Bibliji?????
Veliki uticaj, ma daj koje gluposti! Sve su one od Boga, samo jedino je Kur'an sacuvan od iskrivljenja!

a ja mislio da su od nepismenog tipa koji je imao imaginarnog prijatelja:kava:

mora da si ti u pravu:kava:

satori@sanitarium
07.10.2007., 17:29

hrpa istih proroka(istog imena), slicnih pricica.....

odkud je onda izvuko te price i imena ako ne iz starijih knjiga?

ako su sve one od boga zasto ih je tako puno?
sta je bog nesposoban izrazit se u jednoj knjizi pa mu trebaju stotine njih?

kokobill
07.10.2007., 19:14
(Kur'an, Al-Ihlas - Iskrenost)
Nije rodio i rođen nije,
i niko Mu ravan nije!"

Koji je broj prije broja jedan??

Postovani,na tvoj citat odgovaram citatom:

Apostolsko vjerovanje

Vjerujem u Boga, Oca svemogućega,
Stvoritelja neba i zemlje.
I u Isusa Krista, Sina njegova jedinoga,
Gospodina našega,
koji je začet po Duhu Svetom,
rođen od Marije Djevice,
mučen pod Poncijem Pilatom,
raspet umro i pokopan;
sašao nad pakao,
treći dan uskrsnuo od mrtvih;
uzašao na nebesa,
sjedi o desnu Boga Oca svemogućega;
odonud će doći suditi
žive i mrtve.
Vjerujem u Duha Svetoga,
svetu Crkvu katoličku,
općinstvo svetih,
oproštenje grijeha,
uskrsnuće tijela
i život vječni.
Amen.

Sta bi prije napisano?A sto se tice brojeva,brojanje ne pocinje s brojem 1.:top:

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 19:18

Vratimo se mi Majstoru.

Nedorastao si ovom razgovoru, sugovornice.
Stvar doista teche ovako:

Kozmologos licno nasamaruje i Dervisa i Alaha istovremeno.
Uredujuci MAJSTOROVIM chinima tako da Dervo moze iskombinirati kronolosku skasku s kojom ce sveudilj zastupati svoje neosnovane vjernicke pretpostavke.

Zna Kozmologos da Dervis jos nije stasao tako visoko da mu moze uruciti i povjeriti Istinu.
Slava Kozmologosu u Dubini - zbilja je samilosan i prema insanu, i prema insanovu "Uzvisenom".

Derviš
07.10.2007., 19:20
Postovani,na tvoj citat odgovaram citatom:

Apostolsko vjerovanje

Vjerujem u Boga, Oca svemogućega,
Stvoritelja neba i zemlje.
I u Isusa Krista, Sina njegova jedinoga,
Gospodina našega,
koji je začet po Duhu Svetom,
rođen od Marije Djevice,
mučen pod Poncijem Pilatom,
raspet umro i pokopan;
sašao nad pakao,
treći dan uskrsnuo od mrtvih;
uzašao na nebesa,
sjedi o desnu Boga Oca svemogućega;
odonud će doći suditi
žive i mrtve.
Vjerujem u Duha Svetoga,
svetu Crkvu katoličku,
općinstvo svetih,
oproštenje grijeha,
uskrsnuće tijela
i život vječni.
Amen.

Sta bi prije napisano?A sto se tice brojeva,brojanje ne pocinje s brojem 1.:top:

To nije apostolsko ( Havarijuna ) vjerovanje.:kava:

Ali ako ti tako tvrdiš, poštujem:top:

kokobill
07.10.2007., 19:24
To nije apostolsko ( Havarijuna ) vjerovanje.:kava:

Ali ako ti tako tvrdiš, poštujem:top:

Kako mislis da nije apostolsko vjerovanje,na osnovu cega tako zakljuci?

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 19:25
odgovorit cu ti kako stoje stvari u islamu , sto se tice Allahovg kadera (odredbe)...

Bazirat cu se na Srebrenicu....

Allah Uzviseni u Kur'anu , obecava muslimanima SIGURNU pomoc, i ponos,pobjedu al kada..onda kada se budu drzali , dva glavna izvora : Kur'ana i sunneta...jedno bez drugog ne ide..
"i Allah će pomoći onima koji su na Pravome putu! .." (19:76)

KAd se desi da muslimani budu trazili ponos u necemu drugom osim islama, zasigurno ce izostati Allahova pomoc...mislim na vrijeme komunizma, kada se islam sastojao od adeta...
Navest cu ti jedan ajet, koji bi bio ti bio dovoljan da nisam nista napisao..

"O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.
Vi njih volite, a oni vas ne vole, a vi vjerujete u sve Knjige. Kad vas sretnu, govore: "Vjerujemo!" - a čim se nađu nasamo, od srdžbe prema vama grizu vrhove prstiju svojih. Reci: "Umrite od muke!" - Allahu su, zaista, dobro poznate misli svačije." (3:118-119)

"a još je gore ono što kriju njihova prsa" - to su nam pokazali....a da su muslimani kojim slucajem citali Kur'an i pridrzavali se, ne bi do ovoga doslo...

Kaze Allah dz.s. : "vjernici, ako Allaha pomognete (Njegovu vjeru), i On će vama pomoći i korake vaše učvrstiti. tj. a oni koji to odbiju bit ce prepusteni sami sebi....

Zato sto ne postoji ni jedan drugi bog osim Allaha...zasto...?

Allah nije uzeo Sebi sina, i s Njim nema drugog boga! Inače, svaki bi bog, s onim što je stvorio - radio što bi htio, i jedan drugog bi pobjeđivao. - Hvaljen neka je Allah koji je daleko od onoga što oni iznose;

Zamislimo da su dvojica...ako bi jedan htio snijeg, drugi kisu (iskljucen kompromis).. cija bi zadnja bila...Jedan bi morao popustiti a onaj koji popusta ne moze biti bog...

Nisi dorastao upitu, sugovornice.
MAJSTORA ne zanima tvoja "kisha oko Kragujevca", vec odgovor na kratki, jasan i suvisao upit u naslovu "topica".

Prije (ujednacenog) kratkog, jasnog i suvislog muslimskog odgovora svaki daljni upis je tek stvaranje magle i otklona.

Derviš
07.10.2007., 19:29
Kako mislis da nije apostolsko vjerovanje,na osnovu cega tako zakljuci?

Zato što smo Mi obavješteni o načinu na koji su vjerovali lijepi havarijuni, drugovi Isa a.s. A to se ne slaže sa nekim dijelovima teksta koji si postao.

Havarijuni ( apostoli ) su znali da postoji Jedan Bog koji Sebi nije uzeo sina. No , to je sasvim druga tema, svima poznata i nadasve nepoželjna. Poput tog tvoga upisa na ovoj temi:mig:

kokobill
07.10.2007., 19:34
Zato što smo Mi obavješteni o načinu na koji su vjerovali lijepi havarijuni, ovi Isa a.s. A to se ne slaže sa nekim dijelovima teksta koji si postao.

Havarijuni ( apostoli ) su znali da postoji Jedan Bog koji Sebi nije uzeo sina. No , to je sasvim a tema, svima poznata i nadasve nepoželjna. Poput tog tvoga upisa na ovoj temi:mig:

E tako znaci,sad je situacija jasnija.Apostolsko vjerovanje opstalo do medinske deklaracije,jel tako?:top:

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 19:45
Način na koji si postavio pitanje je izvjestan zločin.

Tko to savrsenom moze doskociti, Dervise"

Tko to savrsenom moze nauditi?

Ako je Kur'an doista savrsen, ljudsko propitkivanje nece mu naskoditi.
Ako je Alaha u visini, ljudska znatizelja Ga nece omesti, dapace.

Elem, MAJSTOR je znaci pocinio "zlocin" spram nedoucenih sljednika Islama.
I to samo zato sto je rabio zdravu ljudsku pamet.

Poticuc tako povrsne muslime da se sami ustoboce i glasno svoju vjeru svjedoce.
Ali s RAZUMOM, jednako koliko i sa srcem.
Kako to lijepo istice Sveta Crkva katolicka u njezinu nauku. Amen.

Derviš
07.10.2007., 19:47
E tako znaci,sad je situacija jasnija.Apostolsko vjerovanje opstalo do medinske deklaracije,jel tako?:top:

Kokobile, rano moja ljuta.!:)

Od Ibrahima a.s. ( Abrahama ) dolazi ispravno vjerovanje i ne prekida se nikada i nikako. S koljena na koljeno, sa oca na sina i tako sve do Muhammeda s.a.v.s. Njegovim dolaskom dozvoljeno je da se vjera daje i ljudima koji nisu krvno srodstvo. To je kada je u pitanju Istinska vjera.
Dočim, kada su u pitanju institucijonalne religije i njihova učenja, tu ima svega i svačega i sa takvih izvora si i ti ,nažalost, obavješten.

Znaj da se istinska vjera nikada nije prekinula. Čuvari te vjere su malobrojna skupina ljudi.:mig:

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 19:49

Od Ibrahima a.s. ( Abrahama ) dolazi ispravno vjerovanje i ne prekida se nikada i nikako. S koljena na koljeno, sa oca na sina i tako sve do Muhammeda s.a.v.s. Njegovim dolaskom dozvoljeno je da se vjera daje i ljudima koji nisu krvno srodstvo. To je kada je u pitanju Istinska vjera.
Dočim, kada su u pitanju institucijonalne religije i njihova učenja, tu ima svega i svačega i sa takvih izvora si i ti ,nažalost, obavješten.

Znaj da se istinska vjera nikada nije prekinula. Čuvari te vjere su malobrojna skupina ljudi.:mig:

Ne trolaj SUDBINSKI UPIT ISLAMA, sugovornice.

kokobill
07.10.2007., 19:51

Moram te napomenuti na tvoj br.1,od kada pocinjete s brojanjem.Mi krscani od Adama,do danas bolje receno ovoga trenutka i tako dalje za vjeke vjekova.:top:

Ismail
07.10.2007., 20:20
Ovaj MAJSTOR Ivan se raspricao, mozda smatra da je pokupio svu pamet svijet

MAJSTORE ti mozes nama postavljati pitanja o Islamu kada u Kur'anu nadjes samo jednu jedinu kontradiktornost

Derviš
07.10.2007., 20:24
Tko to savrsenom moze doskociti, Dervise"

Tko to savrsenom moze nauditi?

Ako je Kur'an doista savrsen, ljudsko propitkivanje nece mu naskoditi.
Ako je Alaha u visini, ljudska znatizelja Ga nece omesti, dapace.

Elem, MAJSTOR je znaci pocinio "zlocin" spram nedoucenih sljednika Islama.
I to samo zato sto je rabio zdravu ljudsku pamet.

Poticuc tako povrsne muslime da se sami ustoboce i glasno svoju vjeru svjedoce.
Ali s RAZUMOM, jednako koliko i sa srcem.
Kako to lijepo istice Sveta Crkva katolicka u njezinu nauku. Amen.

Ne ulizuj se majstore:mig:

Ko je govrio o "nauditi"?

Ja sam samo klasificirao i sortirao tvoje djelo. Da se zna u koju skupinu pripada. Također sam objasnio odakle dolazi poticaj za to djelo. Također i da to tvoje djelo nije ostavljeno bez nadzora, dapače, vođeno je bez tvog znanja i bez ikakvog uplitanja. Šta više hoćeš?

Možda Ovo (http://www.forum.hr/showpost.php?p=6290356&postcount=1172)

ili Ovo (http://www.forum.hr/showpost.php?p=5264668&postcount=8)

iliOvo (http://www.forum.hr/showpost.php?p=9445280&postcount=3993)

a ako ti se priča o Srebrenici onda mali Podsjetnik (http://www.forum.hr/showpost.php?p=7684940&postcount=1)

Derviš
07.10.2007., 20:26
Moram te napomenuti na tvoj br.1,od kada pocinjete s brojanjem.Mi krscani od Adama,do danas bolje receno ovoga trenutka i tako dalje za vjeke vjekova.:top:

Samo hrabro:top:

kokobill
07.10.2007., 20:28
Samo hrabro:top:

Trocifreno broj,a mi srednji.Malo matematike nije na odmet.:top:

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 20:34
Ovaj MAJSTOR Ivan se raspricao, mozda smatra da je pokupio svu pamet svijet

MAJSTORE ti mozes nama postavljati pitanja o Islamu kada u Kur'anu nadjes samo jednu jedinu kontradiktornost

Proturjecnosti u duhovnom tekstu izbjeci ce i osrednje nadaren autor.
Dosad su i muslimi i nemuslimi efektno nasamarivani "zatvorenim sistemom" "Kur'ana casnog".

Unutarnje nacelnosti svakog koncepta PROTURIJECIT ce samom ZIVOTU, ako koncept nije savrsen.
Suvemeni religijski komparisti i analiticari moraju se konacno odlijepiti od kur'anskog trika izolirane "perfekcije".

Da je Kur'an savrsen, u njemu bi primjerice, jasno stajalo JE LI ALLAH DOZVOLJAVA ZLOCIN LICNO.

MAJSTOR je nedavno muslimskom sugovorniku iznio kur'ansku PROTURJECNOST koja SEGREGIRA majke nemuslimke.

Sva muslimska "dova" je u ovom smislu jednako upitna.

Derviš
07.10.2007., 20:38
Proturjecnosti u duhovnom tekstu izbjeci ce i osrednje nadaren autor.
Dosad su i muslimi i nemuslimi efektno nasamarivani "zatvorenim sistemom" "Kur'ana casnog".

Unutarnje nacelnosti svakog koncepta PROTURIJECIT ce samom ZIVOTU, ako koncept nije savrsen.
Suvemeni religijski komparisti i analiticari moraju se konacno odlijepiti od kur'anskog trika izolirane "perfekcije".

Da je Kur'an savrsen, u njemu bi primjerice, jasno stajalo JE LI ALLAH DOZVOLJAVA ZLOCIN LICNO.

MAJSTOR je nedavno muslimskom sugovorniku iznio kur'ansku PROTURJECNOST koja SEGREGIRA majke nemuslimke.

Sva muslimska "dova" je u ovom smislu jednako upitna.

Čista laž. Demantirao sam tu tvoju tvrdnju. No, navikli smo mi na tvoja umno/logička ograničenja, jer samo tako mogu protumačiti tvoj sud nakon uvida u argumente. :kava:

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 20:41
Čista laž. Demantirao sam tu tvoju tvrdnju. No, navikli smo mi na tvoja umno/logička ograničenja, jer samo tako mogu protumačiti tvoj sud nakon uvida u argumente. :kava:

Nista te ne kosta taj tvoj sjajni DEMANTI iznijeti pred ljude bistrija uma jos jednom.

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 20:44
Ja sam samo klasificirao i sortirao tvoje djelo.

Je li s ovom vrstom ISLAMSKOG INGENIOZNOG AJNSTAJNIZMA tvoga druga forget-me-not-a"?!

To je objašnjenje kako oko sebe vidiš zlo, a zaista ga nije Allah stvorio.
A opet je On sve stvorio.

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 20:49
Također sam objasnio odakle dolazi poticaj za to djelo. Također i da to tvoje djelo nije ostavljeno bez nadzora, dapače, vođeno je bez tvog znanja i bez ikakvog uplitanja. Šta više hoćeš?

Ne, Dervise.
MAJSTOR ti je objasnio da SUPREMNI KOZMOLOGOS OSOBNO nadzire i upravlja i MAJSTORA samog, i Dervisa i Allaha.

A sto MAJSTOR jos hoce kazano ti je pet puta od jucer.

KRATKI, JASNI i SUVISLI odgovor na upit "Je li Alah dozvoljava zlocin licno".

Derviš
07.10.2007., 20:54
Nista te ne kosta taj tvoj sjajni DEMANTI iznijeti pred ljude bistrija uma jos jednom.

Iznjeto prvi put (http://www.forum.hr/showpost.php?p=10451652&postcount=79)

Uznešeno drugi put (http://www.forum.hr/showpost.php?p=10454429&postcount=4425)

Derviš
07.10.2007., 20:58
Ne, Dervise.
MAJSTOR ti je objasnio da SUPREMNI KOZMOLOGOS OSOBNO nadzire i upravlja i MAJSTORA samog, i Dervisa i Allaha.

A sto MAJSTOR jos hoce kazano ti je pet puta od jucer.

KRATKI, JASNI i SUVISLI odgovor na upit "Je li Alah dozvoljava zlocin licno".

To sam i ja rekao. Samo sam se pobojao za tvoj um, hoće li podnijeti težinu spoznaje da smo na suprotnim putevima od kojih jedan vodi u raj. Zato sam bio pažljiv pa sam okolišao. Dokaz za to je moj upis kojim kazujem da samo Klasificiram (http://www.forum.hr/showpost.php?p=10637884&postcount=67):kava:

Derviš
07.10.2007., 21:08
On topic.

Nije Ga briga za stradanja onih koji Ga zaboraviše.

Kraće i jasnije od ovoga, ja nisam u stanju da sastavim.

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 21:12
Iznjeto prvi put (http://www.forum.hr/showpost.php?p=10451652&postcount=79)

Uznešeno drugi put (http://www.forum.hr/showpost.php?p=10454429&postcount=4425)

Je li ovo:

"Mi smo naredili covjeku da bude poslusan roditeljima svojim."

Otkud "mi" moze "narediti" sto je POSLUSNOST u majke NEMUSLIMKE?

FASHISTOIDNA izjava par excelance.

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 21:15
To sam i ja rekao.

STO to?

Samo sam se pobojao za tvoj um, hoće li podnijeti težinu spoznaje da smo na suprotnim putevima od kojih jedan vodi u raj.

MAJSTOR je vec u raju, izgnati ga ne mozes, muslime.

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 21:23
On topic.

Nije Ga briga za stradanja onih koji Ga zaboraviše.

Kraće i jasnije od ovoga, ja nisam u stanju da sastavim.

KURANSKA PROTURJECNOST - da ne moze krace i jasnije.
Dakako, utvrdjena na srazu hermeticnog koncepta i STVARNOG ZIVOTA.

"Zaboraviti" moze samo onaj tko je znao i upamtio.

Tvoga "Uzvisenoga" vec u "diktirajucoj" pecinskoj fazi NIJE BRIGA ZA STRADANJA onih koji jos nisu nisu niti dospjeli cuti za njega.

Surove li STVARNOSTI.

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 21:26
A sad dosta islamske magle, sugovornice.

Imas upit u naslovu - MAJSTOR iscekuje ulemu da se izjasni.

TI ODGOVORA NE ZNAS. Niti ga zna Kur'an "casni".

Derviš
07.10.2007., 21:35
KURANSKA PROTURJECNOST - da ne moze krace i jasnije.
Dakako, utvrdjena na srazu hermeticnog koncepta i STVARNOG ZIVOTA.

"Zaboraviti" moze samo onaj tko je znao i upamtio.

Tvoga "Uzvisenoga" vec u "diktirajucoj" pecinskoj fazi NIJE BRIGA ZA STRADANJA onih koji jos nisu nisu niti dospjeli cuti za njega.

Surove li STVARNOSTI.

Majstore zaboravni. O tome smo davno zborili.

Baš se u toj "pećini" odvijala glavna radnja. Ovaj život je samo realizacija "pećinskog" odabira svakog insana ponaosob. Još tamo su duše odlučile da Ga zaborave. Ovdje sam pokazuju i dokazuju ko su i šta su. S tim da im je data mogućnost pokajanja i povratak u okrilje Božanske Milosti i Zaštite. Međutim, ti si živi svjedok i primjer ljudi koji uporno odbijaju Njegove pozive.

kam
07.10.2007., 21:37

Previse si se nafurao, pojma ti nemas o zivotu ni vjeri...obican si djecacic koji je zalutao na ovu temu...dobio si odgovore koje nisi zasluzio , i ti bi sad tako da ti se odgovara do beskonacnosti....vrati se svojoj vjeri, i ne gusi ovaj forum nebulozama...

Derviš
07.10.2007., 21:39

Odgovor si dobio ali ga ne želiš prihvatiti. :kava:

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 21:48
Odgovor si dobio ali ga ne želiš prihvatiti. :kava:

Tebi bi najbolje bilo da sprovedes anketu. Pa da vise ovuda ne obezvrijedjujes dostojanstveniju ljudsku pamet od tvoje.

Odgovor moze biti samo "DOZVOLJAVA" ili "NE DOZVOLJAVA".
Sve drugo je magla za pustinjske hanume stoljeca sestog.

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 21:52
Previse si se nafurao, pojma ti nemas o zivotu ni vjeri...obican si djecacic koji je zalutao na ovu temu...dobio si odgovore koje nisi zasluzio , i ti bi sad tako da ti se odgovara do beskonacnosti....vrati se svojoj vjeri, i ne gusi ovaj forum nebulozama...

"DOZVOLJAVA" ili "NE DOZVOLJAVA"?!

Prava MAJSTOROVA grmljavina nailazi odmah po ODGOVORU.

MAJSTOR i mora biti "djecacic".
"Djecacic" iz price dovikuje (islamskom) caru da je gol, Trazitelju Istine.

Derviš
07.10.2007., 21:53
Tebi bi najbolje bilo da sprovedes anketu. Pa da vise ovuda ne obezvrijedjujes dostojanstveniju ljudsku pamet od tvoje.

Odgovor moze biti samo "DOZVOLJAVA" ili "NE DOZVOLJAVA".
Sve drugo je magla za pustinjske hanume stoljeca sestog.

He, he. Može, naravno, ali samo kada si ti u pitanju.

Kada je Uzvišeni u pitanju, onda postoji još opcija. Npr. to je kao da kažeš da On ne može biti istovremeno i prisutan i odsutan, jer ti to ne možeš poimati, međutim On to može i Jest.:kava:

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 21:57
Majstore zaboravni. O tome smo davno zborili.

Baš se u toj "pećini" odvijala glavna radnja. Ovaj život je samo realizacija "pećinskog" odabira svakog insana ponaosob. Još tamo su duše odlučile da Ga zaborave. Ovdje sam pokazuju i dokazuju ko su i šta su. S tim da im je data mogućnost pokajanja i povratak u okrilje Božanske Milosti i Zaštite. Međutim, ti si živi svjedok i primjer ljudi koji uporno odbijaju Njegove pozive.

O-ho-ho!
Pobrkao si "pecine" i razine, Trazitelju Istine.

K tome jos ZABORAVLJAS da "dushe" mogu "odluciti da Ga zaborave" SAMO PO PROVIDNOSTI I NAUMU "UZVISENOG".

Na kome je onda "zaborav"?
A na kome "krivica".

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 21:58
He, he. Može, naravno, ali samo kada si ti u pitanju.

Kada je Uzvišeni u pitanju, onda postoji još opcija. Npr. to je kao da kažeš da On ne može biti istovremeno i prisutan i odsutan, jer ti to ne možeš poimati, međutim On to može i Jest.:kava:

MAJSTOR nije postavio pitanje UTVARI, Trazitelju Istine.

Vec zivim muslimima forumskim.

Derviš
07.10.2007., 22:02
MAJSTOR nije postavio pitanje UTVARI, Trazitelju Istine.

Vec zivim muslimima forumskim.

A gdje ti vidje žive muslimane foruma?

Šta misliš sa kim sada komuniciraš i od koga dobijaš odgovore?

MAJSTOR Ivan
07.10.2007., 22:04
A gdje ti vidje žive muslimane foruma?

Šta misliš sa kim sada komuniciraš i od koga dobijaš odgovore?

"DOZVOLJAVA" ili "NE DOZVOLJAVA"?

TanjaOriginal
07.10.2007., 22:39
Hm, vidim da se tema promijenila.

Kur'an je knjiga ZAKONA, manje duhovna knjiga. I nema odgovore ni na jedno pitanje koje je starije od 5-6 stoljeća.

Nema ni Biblija, ali srećom nije knjiga zakona.

Mene zanima ISSA. Pa rekoh, da nastavim ovdje.

ISSA? Može?

insaninside
07.10.2007., 22:54
"DOZVOLJAVA" ili "NE DOZVOLJAVA"?

Oda Tutanu

U koga je glava tuta
on smradove miriše i guta
a kad usta otvori
atmosferu zagadi

E Tutan-coomon_e, malo prouči kvantnu fiziku (oli mehaniku:D ) pa ce ti se samo kasti, postoji razlika izmedju fizike i metafizike. drugi naputak ti je da proučiš studije Benjamin Libeta.

Tvoje pitanje nije glupo, dočim namjera kao i obično je plod tvoje skučenosti, narodni odgovor koji je doista mjera tvojih iskaza je: PRDE HAŠA MAŠALA! :).

Derviš
07.10.2007., 22:56
E Tutan-coomon_e, malo prouči kvantnu fiziku (oli mehaniku:D ) pa ce ti se samo kasti, postoji razlika izmedju fizike i metafizike. drugi naputak ti je da proučiš studije Benjamin Libeta.

Tvoje pitanje nije glupo, dočim namjera kao i obično je plod tvoje skučenosti, narodni odgovor koji je doista mjera tvojih iskaza je: PRDE HAŠA MAŠALA! :).

:lol: :rofl: :rofl: :rofl: :top:

sjena.
07.10.2007., 22:56
Mene zanima ISSA. Pa rekoh, da nastavim ovdje.

ISSA? Može?
Ne laži.

sjena.
07.10.2007., 23:01

MAJSTORE! :top: :rofl:

Putnick
08.10.2007., 00:24
Ne laži.

Kako li ga samo provali? :lol: :mig:

barmen jitro
08.10.2007., 03:21
E da se i ja naucim nesto od vas :D

TanjaOriginal
08.10.2007., 07:14
Ne laži.

Znači niste ni čuli za to?
A raspravljate o Kur'anu? :kava:

barmen jitro
08.10.2007., 10:09
Može li jedna slađa kava :kava: da predahnemo malo od umnih mislioca

TanjaOriginal
08.10.2007., 10:11
Može li jedna slađa kava :kava: da predahnemo malo od umnih mislioca

A što drugo. :ne zna: :kava:

KObi
08.10.2007., 10:38
a ja mislio da su od nepismenog tipa koji je imao imaginarnog prijatelja

mora da si ti u pravu
Ti mislio, ma daj! Taj prijatelj je melek! :)

KObi
08.10.2007., 10:44
hrpa istih proroka(istog imena), slicnih pricica.....

odkud je onda izvuko te price i imena ako ne iz starijih knjiga?

ako su sve one od boga zasto ih je tako puno?
sta je bog nesposoban izrazit se u jednoj knjizi pa mu trebaju stotine njih?
Zapitaj se sam, sto islam kaze da su ostale vjere dozivjele korekciju?

TanjaOriginal
08.10.2007., 11:19

A ja se pitam ovako: Što islam ima tumačiti druge vjere?
I što druge vjere imaju tumačiti islam?

dushica
08.10.2007., 11:41
A ja se pitam ovako: Što islam ima tumačiti druge vjere?

Da bi muslimani objasnili i sebi i drugima zasto su muslimani, a ne hriscani ili zidovi. zato sto je islam (po njima) savrsena religija, koja navodno daje najvise odgovora (samo ne na ona pitanja koja se postavljaju ovde na forumu :D ). a jedan univerzalni odgovor na sva pitanja (koji muslimani nece priznati ni sebi ni drugima) jeste - zato sto se bojim allaha.

satori@sanitarium
08.10.2007., 11:44

zapitaj se sam, zasto su druge religije dozivjele korekciju?
sta je bog nesposoban od prve napravit nesto kako treba pa treba mjenjat ono sto je vec napravio?

barmen jitro
08.10.2007., 11:50
Zaista koliko muke oko islama i ispravljanja drugih religija.Pa to je zalosno i tragicno.Koga ce islam promjeniti,ova nadmudrivanja nazovi obrazovanih da popuju krscanima,zaista gubljenje vremena sta to cinite i to na skroz pogresan nacin,poput jehovih svjedoka.Onaj koji drugome toliko pametuje zasigurno da nije ucen duhovno i nema silu raspoznavanja dobronamjernog sugovornika i nema u sebi dara.Ja necu nista ruzno reci o islamu ali necu ga sigurno pohvaliti,nije to nikakva vjera koja produhovljuje ili navodi na spasilacki nivo,dapace :kava: :ne zna: ma da .

Torsus
08.10.2007., 11:57
Da bi muslimani objasnili i sebi i drugima zasto su muslimani, a ne hriscani ili zidovi. zato sto je islam (po njima) savrsena religija, koja navodno daje najvise odgovora (samo ne na ona pitanja koja se postavljaju ovde na forumu :D ). a jedan univerzalni odgovor na sva pitanja (koji muslimani nece priznati ni sebi ni drugima) jeste - zato sto se bojim allaha.

Po mom mišljenju Islam je savršenija religija od kršćanstva. Kršćanstvo ionako pada polako u sjenu zbog zapadnjačke kulture koja svjesno zatire kršćanstvo.
Što se tiče Islama, Islamski fundamentalisti kvare dojam o svojoj vjeri jer Islam nije sam po sebi stvoren da bi ratovao u ime Allaha već da bi promovirao ljubav i poštenje i dostojanstven život čovjeka.

barmen jitro
08.10.2007., 12:02
Što se tiče Islama, Islamski fundamentalisti kvare dojam o svojoj vjeri jer Islam nije sam po sebi stvoren da bi ratovao u ime Allaha već da bi promovirao ljubav i poštenje i dostojanstven život čovjeka.

Ma svaka je vjera prvozno formirana radi pomaganja covijeku i snalazenju sa boljim kontaktom prema najuzvisenijem Bogu.Covijek je izokrenio i izopacio smisao vjere i na taj nacin su se omogucili cak i najsuroviji ratovi.To se odnosi i na dijelove kurana i pogresnim ucenjima koja covijeka stvaraju robom a ne slobodnim bicem kao takvim stvorenim od samoga Boga.Ovdje se pokusava reci kako je islam dobar i da ce on sprijeciti krscane u svojim zabludama,no gdje ima vecih zabluda nego u islamu :ne zna:

satori@sanitarium
08.10.2007., 12:04
Po mom mišljenju Islam je savršenija religija od kršćanstva. Kršćanstvo ionako pada polako u sjenu zbog zapadnjačke kulture koja svjesno zatire kršćanstvo.

ti se salis, zar ne?
islam je stvoren da bi muhamed dosao na vlast i da bi njegova porodica bila na vlasti.
ljubav i postenje? gdje je u islamu ljubav, postenje i dostojanstvo? ja vidim samo ugnjetavanje onih koji ne zele zivjeti onako kako kaze kuran.
gdje je dostojanstvo covjeka kojeg smaknu zato jer ne vjeruje u allaha ili zato sto poljubi svoju djevojku na ulici? ili zato sto je gay? ha, gdje?

TanjaOriginal
08.10.2007., 12:16

Ja bih se s ovim složila. I dalje ganjam Muslimane da mi postave temu Issa.

Satori, a tko kaže da je to po Kur'anu? To je običan teror nesekularne države, a znamo da je crkva Zvijer. Crkva nije Islam. Molim-ne miješati Zvijer s Islamom.

satori@sanitarium
08.10.2007., 12:40
Satori, a tko kaže da je to po Kur'anu? To je običan teror nesekularne države, a znamo da je crkva Zvijer. Crkva nije Islam. Molim-ne miješati Zvijer s Islamom.

to kazu oni koji tumace kuran, svakojaki imami u SA i slicnim zemljama
kuran dozvoljava ubojstvo i diskriminaciju nevjernika, robstvo i pedofiliju i do toga mozes sam doc, bez tumacenja imama, samo procitaj kuran
nije crkva zvjer, religija je zvijer, crkva samo iskoristava ono sto religije govore

TanjaOriginal
08.10.2007., 12:41
kuran dozvoljava ubojstvo i diskriminaciju nevjernika, robstvo i pedofiliju i do toga mozes sam doc, bez tumacenja imama, samo procitaj kuran
nije crkva zvjer, religija je zvijer, crkva samo iskoristava ono sto religije govore

Pa znaš što: Može i tako. Crkva je operativni sustav Zvijeri. U svakom slučaju sranje koje treba izbjegavati.

Torsus
08.10.2007., 12:46
ti se salis, zar ne?
islam je stvoren da bi muhamed dosao na vlast i da bi njegova porodica bila na vlasti.
ljubav i postenje? gdje je u islamu ljubav, postenje i dostojanstvo? ja vidim samo ugnjetavanje onih koji ne zele zivjeti onako kako kaze kuran.
gdje je dostojanstvo covjeka kojeg smaknu zato jer ne vjeruje u allaha ili zato sto poljubi svoju djevojku na ulici? ili zato sto je gay? ha, gdje?

Da, ti vidiš samo ugnjetavanje onih koji ne žele živjeti kako kaže Kuran.
Ali Kuran nema nikakve veze s tim, pročitaj ga malo pa ćeš vidjeti. Razlika između Kurana i Biblije je vrlo mala, oboje nose sličnu poruku, a to nije nikakvo ugnjetavanje.
Što se tiče smaknuća u ime Allaha i sličnih događaja koja prate Islam važno je znati da u pozadini toga svega stoji politika a ne vjera. Ista ta politika je stvorila Talibane i Wehabite koji čine razne gadosti kako bi Islam prikazali u najgorem svjetlu i usput zaveli neuku i neobrazovanu masu ljudi koji će se povoditi njihovoj volji i uzet oružje u ruke tobože u slavu Allaha.

Torsus
08.10.2007., 12:50

I tu stoji politika u poleđini. Politika je u stanju od bilo koje religije napravit zlo tj. poslužiti se njome u određene svrhe kao npr. ratovanje.

MAJSTOR Ivan
08.10.2007., 13:37

INSANE INSIDE, plaho ti ime lahko veli sto si to ti proucavo i gdje si s tim stigo.

NE-GLUPI MAJSTOR od tvoje "savrshene" chitabe tek skromno ishte NEUVIJEN odgovor.

Ako ga u Kuranu NEMA, MAJSTOR ima pravo pomisliti da se tu onda radi o NECISTIM NAMJERAMA.

Chuj, "necistim" u chitabi "chasnoj" - sorry, INSANE INSIDE.:flop:

satori@sanitarium
08.10.2007., 13:39
Da, ti vidiš samo ugnjetavanje onih koji ne žele živjeti kako kaže Kuran.
Ali Kuran nema nikakve veze s tim, pročitaj ga malo pa ćeš vidjeti. Razlika između Kurana i Biblije je vrlo mala, oboje nose sličnu poruku, a to nije nikakvo ugnjetavanje.
Što se tiče smaknuća u ime Allaha i sličnih događaja koja prate Islam važno je znati da u pozadini toga svega stoji politika a ne vjera. Ista ta politika je stvorila Talibane i Wehabite koji čine razne gadosti kako bi Islam prikazali u najgorem svjetlu i usput zaveli neuku i neobrazovanu masu ljudi koji će se povoditi njihovoj volji i uzet oružje u ruke tobože u slavu Allaha.

ja gledam lose stvari u religijama jer jedino njih treba mjenjat a sve religije su prepune losih stvari a islam naocito

ta ista politika stvorila je kuran da bi muhamed i njegovi nasljednici kontrolirali ljude

islam, kao i sve druge religije su u globalu slicne, nose poruku da su samo one u pravu a svi ostali su heretici koje je dozvoljeno ubijati. fora je u tome sto se krscanstvo(barem u europi) prilagodilo sekularizmu i vise nema sranja ko u srednjem vjeku kada su palili ljude jer su imali drukcije ideje od njih. ako se isto ne dogodi s islamom i dalje ce se smatrat ratobornim i primitivnom religijom.

MAJSTOR Ivan
08.10.2007., 13:40
Ti mislio, ma daj! Taj prijatelj je melek! :)

Cuj, melek?

A nije znao kasti da je Zemlja okrugla.

A da mu krilca nisu bila potkresana?:flop:

KObi
08.10.2007., 17:08
zapitaj se sam, zasto su druge religije dozivjele korekciju?
sta je bog nesposoban od prve napravit nesto kako treba pa treba mjenjat ono sto je vec napravio?
Ljudi su mijenjali vremenom nije Allah, Allah je ispravljao ljude a ne samog sebe. LJudi se mijenjaju!

KObi
08.10.2007., 17:13
ti se salis, zar ne?
ja vidim samo ugnjetavanje onih koji ne zele zivjeti onako kako kaze kuran.
Koji je to iz Muhamedove porodice bio na vlasti poslije njega. Daj se saberi, Ebu Bekr r.a. nije iz porodice Muhameda s.a.v.s, nije ni Omer r.a. ni Osman r.a. tek Alija r.a. jeste. O cemu ti pricas? Prosipas ovdje ne tacne informacije, gdje si to procitao???

ljubav i postenje? gdje je u islamu ljubav, postenje i dostojanstvo?
U mom potpisu je kur'anski ajet, to je samo jedan primjer ljubavi i postenja. Zbog tvog ne znanja o islamu, dolazi do takvih zakljucaka. Lijepo Kur'an u ruke pa ces vidjeti koliko je pun ljubavi itd.

KObi
08.10.2007., 17:16
Cuj, melek?

A nije znao kasti da je Zemlja okrugla.

A da mu krilca nisu bila potkresana?
Na osnovu cega to zakljucujes ili opet lupetas bez veze???
Nije mi jasno kako dolazis do takvih ne tacnih zakljucaka!!!

MAJSTOR Ivan
08.10.2007., 17:41
Na osnovu cega to zakljucujes ili opet lupetas bez veze???
Nije mi jasno kako dolazis do takvih ne tacnih zakljucaka!!!

Oprosti, znaci znao melek da je Zemlja okrugla, al' zaboravio to oddiktirati "poslaniku", je l' to?:cerek:

KObi
08.10.2007., 18:07
Oprosti, znaci znao melek da je Zemlja okrugla, al' zaboravio to oddiktirati "poslaniku", je l' to?
Na osnovu cega to tvrdis, da mu nije izdiktirao? :D

MAJSTOR Ivan
08.10.2007., 18:10
Nego gdje su umniji eksponenti "savrsenstva"?

A da vam onaj Zajev Zion odgovori u ime Islama?

Onaj sto muslime ovuda nazva "intelektualno zapustenima".

MAJSTOR nije tako tvrd, jos vam daje sansu.

JE L' ALAH DOZVOLJAVA ZLOCIN LICNO?

MAJSTOR Ivan
08.10.2007., 18:11
Na osnovu cega to tvrdis, da mu nije izdiktirao? :D

Vala mu jest izdiktiro, al' ovaj to zaboravio pisaru prenijet.:flop:

KObi
08.10.2007., 18:12
Ja znam da u KUr'anu stoje ajete koji daju naznaku da se sunce krece, da se zemlja krece, da se svemir siri, da je mjesec samo odsjaj. Sto potvrdjuje da je ona od Boga, jer to je Muhamed s.a.v.s rekao vec prije 14 st sto svakako tada nije bilo poznato!!!

KObi
08.10.2007., 18:13

Pitaj Allaha dž.š. veceras je odabrana noc, imas sanse! :)

KObi
08.10.2007., 18:14
Vala mu jest izdiktiro, al' ovaj to zaboravio pisaru prenijet.
Ma daj opet cisto tvoje blebetanje!

MAJSTOR Ivan
08.10.2007., 18:18
Ma daj opet cisto tvoje blebetanje!

Nego sto si htio da kazes?

Da i melek i Muhamed za okruglu Zemlju znaju, al' za raju ne haju?:top:

dzcosmic
08.10.2007., 18:26

Na to tvoje pitanje vec ti je ODGOVORENO
Nemozes od Alahovih sljedbenika a i od Krscana dobiti drukciji odgovor.
Ako uzmemo da je Kuran knjiga zakona diktirana od Boga, covjek samo moze nagadjat i pokusati odgonetnuti odgovor u okviru tog zakona (Kuran) a ti ako si Gnostik kako se prestavljas, nebi trebao ni postavljati takvo pitanje. Jer kako ti sljedbenici Alahovi mogu drukcije odgovoriti osim u okviru onoga sa cim raspolazu a to ja za njih Alahova objava. Prema tome shvati sam ako mozes. Na to ti nemoze odgovoriti ni jedan covjek jer vi ovdje govorite o Bozijoj volji.
Ako znas principe Islama a cini se da znas sam ulazis u kontradikciju postavljajuci takvo pitanje a Dervisu:top: jer je imao s tobom toliko strplenja

KObi
08.10.2007., 18:39
Nego sto si htio da kazes?

Da i melek i Muhamed za okruglu Zemlju znaju, al' za raju ne haju?
Pa jednostavno si ti mashina za trolanje!!! Kakvu raju, sta ne haju?

KObi
08.10.2007., 18:41
Ako znas principe Islama a cini se da znas sam ulazis u kontradikciju postavljajuci takvo pitanje a Dervisu jer je imao s tobom toliko strplenja
Nice, :top:

satori@sanitarium
08.10.2007., 18:43
Koji je to iz Muhamedove porodice bio na vlasti poslije njega. Daj se saberi, Ebu Bekr r.a. nije iz porodice Muhameda s.a.v.s, nije ni Omer r.a. ni Osman r.a. tek Alija r.a. jeste. O cemu ti pricas? Prosipas ovdje ne tacne informacije, gdje si to procitao???

bio je muhamed:rofl: sve je napravio da bi mogao vladat nad par stotina neznalica iz pustinje a kasnije se sve prosirilo a kasnije su se muhamedovi nasljednici postovali i sudjelovali su u vlasti

U mom potpisu je kur'anski ajet, to je samo jedan primjer ljubavi i postenja. Zbog tvog ne znanja o islamu, dolazi do takvih zakljucaka. Lijepo Kur'an u ruke pa ces vidjeti koliko je pun ljubavi itd.

gdje je dostojanstvo covjeka kojeg smaknu zato jer ne vjeruje u allaha ili zato sto poljubi svoju djevojku na ulici? ili zato sto je gay? ha, gdje? gdje je ljubav i postenje prema onima koji misle drugacije?

Ja znam da u KUr'anu stoje ajete koji daju naznaku da se sunce krece, da se zemlja krece, da se svemir siri, da je mjesec samo odsjaj. Sto potvrdjuje da je ona od Boga, jer to je Muhamed s.a.v.s rekao vec prije 14 st sto svakako tada nije bilo poznato!!!

nemoj me nasmijavat, tip nije znao citat i pisat a znao je da se svemir siri:rofl:
daj mi taj ajet

sarmantan_sarlatan
08.10.2007., 18:48
nemoj me nasmijavat, tip nije znao citat i pisat a znao je da se svemir siri:rofl:
daj mi taj ajet

aiii, tu te kobi ceka na ziceru. nasmijanog :D

sjena.
08.10.2007., 18:56

:rofl:

Btw, KObi, kada nekog citiraš, možeš li upotrijebiti funkciju QUOTE toga i toga nicka, lakše je pratiti...?

barmen jitro
08.10.2007., 19:21

Cuj ti i kobi kao neki jaki igraci :rofl: sta se uvlacis :kava:

MAJSTOR Ivan
08.10.2007., 19:24
Na to tvoje pitanje vec ti je ODGOVORENO.

Kad je "ODGOVORENO", a ti lijepo iznesi to pred MAJSTORA i carsiju.

Pa da i druge upitamo je li odgovoreno. Sto je to tako tesko i slozeno u tom vasem "ODGOVORU", da ga ni muslimi sami ne raZumiju.

Nemozes od Alahovih sljedbenika a i od Krscana dobiti drukciji odgovor.
Ako uzmemo da je Kuran knjiga zakona diktirana od Boga, covjek samo moze nagadjat i pokusati odgonetnuti odgovor u okviru tog zakona (Kuran).

To, jaro!
Znaci da ta vasa "knjiga zakona" mulja i ne zna.

Jer kako ti sljedbenici Alahovi mogu drukcije odgovoriti osim u okviru onoga sa cim raspolazu a to ja za njih Alahova objava.

Sljedbenici Alahovi mogu onda fino da kazu da im je zakon" shupalj" i nedorechen.

Eto si prvi muslim koji priznaje da je Kur'an NESAVRSEN.
Way to go!

sarmantan_sarlatan
08.10.2007., 19:31
Cuj ti i kobi kao neki jaki igraci :rofl:

snazni hrmpalijo bez premca
jaci nego skupa sva druga djeca :mig:

dzcosmic
08.10.2007., 20:40
Kad je "ODGOVORENO", a ti lijepo iznesi to pred MAJSTORA i carsiju.

Pa da i druge upitamo je li odgovoreno. Sto je to tako tesko i slozeno u tom vasem "ODGOVORU", da ga ni muslimi sami ne raZumiju.

To, jaro!
Znaci da ta vasa "knjiga zakona" mulja i ne zna.

Sljedbenici Alahovi mogu onda fino da kazu da im je zakon" shupalj" i nedorechen.

Eto si prvi muslim koji priznaje da je Kur'an NESAVRSEN.
Way to go!

Sve je stvar gledista a ti to ocito nerazumijes tvoje pitanje je nerazumno i tesko mozes ocekivati razuman odgovor. Osim toga od svog nasrtanja ne prepoznajes da ti se obracam kao gnostik a ne musliman i ja o Kuranu ne zelim ovdje raspravljat ali si ti pozurio da ponistis Muslimansku objavu i ocito gubis nivoe.
Ponavljam Muslimani ti mogu ponuditi odgovor u skladu sa onim sto oni jesu i to nije neka demagogija a ti kao "trzitelj istine" morao bi imati toliko maste da shvati o cemu se ovdje govori.
Prvo primjeni zakon logike i vidjeces sam da to sto ti ovdje pokusavas je cista nebuloza. I sramota si za svakog covjeka koji razmislja pa makar na koji nacin.

barmen jitro
08.10.2007., 21:31
snazni hrmpalijo bez premca
jaci nego skupa sva druga djeca :mig:

Ako ne prestanes slinaviti,ispalicu te ko i z topa na planetu majmuna :)

sarmantan_sarlatan
08.10.2007., 21:46
Ako ne prestanes slinaviti,ispalicu te ko i z topa na planetu majmuna :)

smrc
slinava si me rastuzio
zato sto si me naruzio :rolleyes:

ipak, oprosticu ti rijeci proste
zato sto me njima pozivas u goste :mig:

barmen jitro
08.10.2007., 21:53
smrc
slinava si me rastuzio
zato sto si me naruzio :rolleyes: ipak, oprosticu ti rijeci proste
zato sto me njima pozivas u goste :mig:

Kuc kuc sta to cinis brate,zar po orasima tuc,znas li da te prate :D ti sto pjesme pisat znades mnoge,odmori si te umorne noge.O pjesnice dragi neshvacena uma,osvrni se oko tebe gusta suma,kud ces taki ti u sumu,ja robijas ponajvise volim Yumu :kava: (citat haklberija od kentakija)

sarmantan_sarlatan
08.10.2007., 21:59
Kuc kuc sta to cinis brate,zar po orasima tuc,znas li da te prate :D ti sto pjesme pisat znades mnoge,odmori si te umorne noge.O pjesnice dragi neshvacena uma,osvrni se oko tebe gusta suma,kud ces taki ti u sumu,ja robijas ponajvise volim Yumu :kava: (citat haklberija od kentakija)
kuc kuc tuc muc
aj, aj, sad i ti slinis, ali barem pijes caj :mig:

barmen jitro
08.10.2007., 22:06
kuc kuc tuc muc
aj, aj, sad i ti slinis, ali barem pijes caj :mig:

Popij caj u miru prije nego sletis na planetu svoju.Ziv mi ostaj :)

sarmantan_sarlatan
08.10.2007., 22:08
Popij caj u miru prije nego sletis na planetu svoju.Ziv mi ostaj :)

poklanjas mi svoju planetu
od tebe nema velikodusnijeg na svijetu
laka noc i tebi ;)

Putnick
09.10.2007., 00:39
daj mi taj ajet

"Mi smo nebo moci Svojoj sazdali, i Mi smo,
uistinu, oni koji ga sire."
(Az-Zariyat, 47)

Rijec "nebo", koja se spominje u aktualnom
ajetu, na mnogo mjesta u Kur'anu koristi se u
znacenjima svemira i vasione. I u ovom slucaju
upotrijebljena je u istom znacenju. Kur'an je,
dakle, vec obznanio da se kosmos siri, a to je
cinjenica do koje je danas dosla i nauka. :mig:

I nije znao on, vec Allah dz.sh. pa mu je to obznanio.

KObi
09.10.2007., 10:53
bio je muhamed:rofl: sve je napravio da bi mogao vladat nad par stotina neznalica iz pustinje a kasnije se sve prosirilo a kasnije su se muhamedovi nasljednici postovali i sudjelovali su u vlasti

Na osnovu cega ovo zakljucujes? Pa to se i u Vatikanu prevazislo, ljudi naucili da to nije islam! :rofl:
gdje je dostojanstvo covjeka kojeg smaknu zato jer ne vjeruje u allaha ili zato sto poljubi svoju djevojku na ulici? ili zato sto je gay? ha, gdje? gdje je ljubav i postenje prema onima koji misle drugacije?
Daj mi samo jedan slucaj takvog smaknuca, pa nemoj nama ovjde maglu prodavati???? gdje su slucajevi da je neko smaknut zbog poljupca??? Zbog nevjerovanja? Sto se tice "toplih momaka" nije mi ih zao i to je jedna od bolesti, zamisli da ti sada zivis u blizini jednog takvog, da li bi mu ledja okretao sigurno? :rofl:

daj mi taj ajet
:rofl: Sa zadovoljstvom ti dajem ajete koji potvrdjuje da je islam prava vjera (Hvala ti Allahu):
"I to što je nebeski svod osiguran Naše je djelo, a oni se ipak okreću od znamenja koja su na njemu."(Kur'an,21:32)
"I noć i dan Njegovo su djelo, i Sunce i Mjesec, i svi oni nebeskim svodom plove"(Kur'an,21:33)
"Nit’ Sunce može Mjesec dostići nit’ noć dan prestići, svi oni u svemiru plove."(Kur'an,36:40)
"Sunce i Mjesec utvrđenim putanjama plove "(Kur'an,55:5)

"Mi ćemo im pružati dokaze Naše u prostranstvima svemirskim, a i u njima samim, dok im ne bude sasvim jasno da je Kur'an istina. A zar nije dovoljno to što je Gospodar tvoj o svemu obaviješten? "(Kur'an,41:53)

"Mi smo nebo moći Svojoj sazdali. Uistinu mi ga širimo." (Kur'an, 51:47)
Zadnji ajet kod Besima Korkuta ne zvuci ovako jer se nije usudio (1978 godine se nije znalo o tome) prevesti ga na taj nacin. Tu zabludu ispravlja Mauricce Bucaille u svojo studiji "Kur'an Biblija i nauka" u kojoj na 156 strani 'O sirenju svemira' govori:
Ono sto smo preveli sa ''MI ga sirimo'' je particip prezenta plurala musi una glagolasama koji znaci: siriti, rastegnuti, uciniti prostranijim, sirim, kada se radi o predmetima.
Neki prevodioc, nesposobni da shvate smisao ove posljednje rijeci, daju znacenja koja mi se cine pogresnim...

Ima jos dosta toga sto potvrdjuje da je Kur'an istina, ja sam ti ovjde dao samo mali pregled. Knjiga od Bucaille-a je odlicna pogotovo jer on nije musliman (bio). T toj knjizi imas detaljno objasnjeno dosta pojmova iz nauke.
Ako neko ima ovu knjigu u elektronskom formatu-neka mi se javi, ja imam samo obicnoj formi knjige!

satori@sanitarium
09.10.2007., 14:12
Na osnovu cega ovo zakljucujes? Pa to se i u Vatikanu prevazislo, ljudi naucili da to nije islam! :rofl:

na osnovi toga da je izmislio islam

Daj mi samo jedan slucaj takvog smaknuca, pa nemoj nama ovjde maglu prodavati???? gdje su slucajevi da je neko smaknut zbog poljupca??? Zbog nevjerovanja? Sto se tice "toplih momaka" nije mi ih zao i to je jedna od bolesti, zamisli da ti sada zivis u blizini jednog takvog, da li bi mu ledja okretao sigurno? :rofl:
kuran je pun slucajeva ubijanja zbog nevjerovanja i krsenja serijatskog zakona, probaj ga sam pricitat a ne slusat tumacenje nekog imama
"topli momci" ,kako ih ti zoves, nisu bolesni, samo vole jedan drugoga. sto je tu lose? ti volis(valjda) svoju zenu/curu(ako ju imas) a oni vole jedan drugoga.
sta se ti imas petljat u njihov zivot i govorit im sta da rade?
i ne, ako je dobra osoba nebi mu okreto leda

:rofl: Sa zadovoljstvom ti dajem ajete koji potvrdjuje da je islam prava vjera (Hvala ti Allahu):
"I to što je nebeski svod osiguran Naše je djelo, a oni se ipak okreću od znamenja koja su na njemu."(Kur'an,21:32)
"I noć i dan Njegovo su djelo, i Sunce i Mjesec, i svi oni nebeskim svodom plove"(Kur'an,21:33)

u prvom kaze da je nebo osigurano? valjda da nece past na zemlju?:lol: :lol:
i kaze da se nebo okrece oko znamenja- valjda zvjezda?:lol: :lol: sto je netocno

kaze da je noc i dan i sunce i mjesec njegovo djelo te da svi putuju nebeskim svodom - odkad dan putuje? noc ne putuje, ono je samo nedostatak svjetla
ovo dokazuje da nije povezo dan sa suncem i noc sa mjesecom, njemu je valjda bilo samo slucajnost sto se sunce pojavjuje danju a mjesec nocu

i zasto ne spominje ostale planete, planetoide, mjesece, asteroide i komete?on ih nije stavio gore???

"Nit’ Sunce može Mjesec dostići nit’ noć dan prestići, svi oni u svemiru plove."(Kur'an,36:40)

kao prvo, i idioti znaju da su san i noc konstantni(osim pokoje pomrcine i povremenog mjenjanja duljine dana i noci zbog rotacije zemlje)
kao drugo, ovo je totalno nedoreceno i krivo:
- gdje su ostali planeti?sta oni putuju u neutvrdenim putanjama?:rofl: :rofl:
- putanje sunca i mjeseca nisu konstantno iste, cak i najmanji komet promjeni putanju sunca(jedva primjetljivo) i ostalih planeta. k tome se mjesec godisnje udaljuje od zemlje za neku malu udaljenost(neda mi se googlat i trazit tocnu udaljenost al ak te zanima google it)

"Mi ćemo im pružati dokaze Naše u prostranstvima svemirskim, a i u njima samim, dok im ne bude sasvim jasno da je Kur'an istina. A zar nije dovoljno to što je Gospodar tvoj o svemu obaviješten? "(Kur'an,41:53)

????sta ovo dokazuje????

Zadnji ajet kod Besima Korkuta ne zvuci ovako jer se nije usudio (1978 godine se nije znalo o tome) prevesti ga na taj nacin. Tu zabludu ispravlja Mauricce Bucaille u svojo studiji "Kur'an Biblija i nauka" u kojoj na 156 strani 'O sirenju svemira' govori:
Ono sto smo preveli sa ''MI ga sirimo'' je particip prezenta plurala musi una glagolasama koji znaci: siriti, rastegnuti, uciniti prostranijim, sirim, kada se radi o predmetima.
Neki prevodioc, nesposobni da shvate smisao ove posljednje rijeci, daju znacenja koja mi se cine pogresnim...

nebo se ne siri, svemir se siri i nemoj govorit da je mislio svemir kad je napiso nebo!!!
ovo mozes svatit ovako: kuda god je muhamed isao nigdje nije nasao kraj svjeta gdje se nebo spaja sa zemljom pa je mislio da se siri unedogled

Ima jos dosta toga sto potvrdjuje da je Kur'an istina, ja sam ti ovjde dao samo mali pregled. Knjiga od Bucaille-a je odlicna pogotovo jer on nije musliman (bio). T toj knjizi imas detaljno objasnjeno dosta pojmova iz nauke.
Ako neko ima ovu knjigu u elektronskom formatu-neka mi se javi, ja imam samo obicnoj formi knjige!

ovo nista ne dokazuje, samo dvosmislene stvari o nebu (ne svemiru)
daj ako dobis knjigu javi pa cu ti dati majl da mi posaljes, bas me zanima

kam
09.10.2007., 14:28
Sve je stvar gledista a ti to ocito nerazumijes tvoje pitanje je nerazumno i tesko mozes ocekivati razuman odgovor. Osim toga od svog nasrtanja ne prepoznajes da ti se obracam kao gnostik a ne musliman i ja o Kuranu ne zelim ovdje raspravljat ali si ti pozurio da ponistis Muslimansku objavu i ocito gubis nivoe.
Ponavljam Muslimani ti mogu ponuditi odgovor u skladu sa onim sto oni jesu i to nije neka demagogija a ti kao "trzitelj istine" morao bi imati toliko maste da shvati o cemu se ovdje govori.
Prvo primjeni zakon logike i vidjeces sam da to sto ti ovdje pokusavas je cista nebuloza. I sramota si za svakog covjeka koji razmislja pa makar na koji nacin.

Svaka cast :top:

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 15:04

Musliman-gnostik, koja je to sekta?

Evo tebi, gnostice, perolako pitanjce?

"Je l' Alah dozvoljava DOBRO licno?"

Uzvratis li na OVO ikako, hitni tu tvoju logiku u smeche.

Logika nije tu da bi se dopala muslimima i glumljenim gnosticima.:flop:

OraoJaviSe
09.10.2007., 15:58
Dajte ovom Majstoru bilo kakav link sa malo duzim tekstom, samo nek ima sta da cita i da prestane da trola. :kava:

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 16:02
Dajte ovom Majstoru bilo kakav link sa malo duzim... :kava:

E, ovo je za BAN?

TanjaOriginal
09.10.2007., 17:36
E, ovo je za BAN?

Jelačić? :rofl:

Ego
09.10.2007., 17:41
:misli:

Veritaserum
09.10.2007., 17:43
netko misli da je smjesan:rolleyes:

KObi
09.10.2007., 18:37

daj mi taj ajet

Dao bih ti cijeli parahraf, ali nemam vremena da ga prekucavam. InsaAllah budem otvorio temu Kur'an i nauka, insaAllah!

dzcosmic
09.10.2007., 18:54
Musliman-gnostik, koja je to sekta?

Evo tebi, gnostice, perolako pitanjce?

"Je l' Alah dozvoljava DOBRO licno?"

Uzvratis li na OVO ikako, hitni tu tvoju logiku u smeche.

Logika nije tu da bi se dopala muslimima i glumljenim gnosticima.:flop:

Ja nisam Musliman i na ti pitanje mogu odgovoriti ali te nezanima sta ja mislim vec da "demantiras" Islam, mi o Islamu mozemo polemizirat ali ne ako je pitanje ovako postavljeno!!! Postavi ga drukcije.
Kako ti ne uvidjas da su ti Muslimani odgovorili, ima za tebe jos jedna opcija: DIVOCIJA
Za predmet svog obozavanja ti uzmi Alaha a literaturu Kuran i klanjaj koliko god mozes.Kad osjetis da je divocija uspjesna postavi sam sebi to pitanje i onda ces uvidjeti da ti je odgovoreno ako ti je to vec tako znacjno. Ne boj se tvoj bog ce bit uz tebe a bit ces obogacen za jos jedno duhovno iskustvo. Vidi se neka posebna veza izmedju tebe i Islama:mig: Pa bujrum i javi nam sta si ti zakljucio.
Ne rugam ti se ako je AC mogao mozes i ti:D

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 19:03
Ja nisam Musliman i na ti pitanje mogu odgovoriti...

Zanimljivo, a muslimi ne mogu.

Na KOJE - ovo o ZLOCINU, ili ovo o DOBROM?

ali te nezanima sta ja mislim vec da "demantiras" Islam,...

Islam PROBUDJENOM "demantira" sam sebe. Lako li onda napravit zaprsku.
[/QUOTE]

mi o Islamu mozemo polemizirat ali ne ako je pitanje ovako postavljeno!!! Postavi ga drukcije.
Kako ti ne uvidjas da su ti Muslimani odgovorili,...

Da su odgovorili svaki bi ovuda toga ODGOVORA znao ...
Al' ne zna nijedan.
"Copy-paste je predskolski uzrast.

Vidi se neka posebna veza izmedju tebe i Islama:mig: Pa bujrum i javi nam sta si ti zakljucio.
:D

Poseba veza je to izmedju MAJSTORA i "savrsenstva". Moras pomoc bliznjem da ne dize ruku na sebe. I na vas ljudski rod u zadnjem posljedku.

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 19:13
"Je l' Alah dozvoljava zlocin licno?"

Elem, vjera savrsena ne zna niti kako dunjaluk funkcionira, a djilita se u sfere "visoke". Ujjjjuuuuujjjjuuuu.:lol:

dzcosmic
09.10.2007., 19:24
majstore ti od bjesa ne vidis nista!!!!
skuliraj a o Islamu i drugim "vazecim" religijama imam ja sta za rec ali ne na mjestu gdje se spominje Srebrnica to nije moralno, po meni. Ja odustajem ti i onako od zudnje za "pobjedom" nerazumijes nista,
Nemora se biti Musliman da bi ti Srebrnica nesto znacila al ti to neshvatas izgleda.

Derviš
09.10.2007., 19:25
"Je l' Alah dozvoljava zlocin licno?"

Elem, vjera savrsena ne zna niti kako dunjaluk funkcionira, a djilita se u sfere "visoke". Ujjjjuuuuujjjjuuuu.:lol:

Majstore. Ti, Nas, pokušavaš natjerati da odstupimo od ljudskosti i dostojanstva i postanemo bezobrazni i neodgojeni, kakvi bi i bili da ti damo explicitan odgovor.

Jer, potraga za smislom i Istinom vodi prvenstveno preko odgoja. Tek tada se otkrivaju Istine koje su umu ostale skrivene. Samo, tada te Istine moraju i ostati skrivene, jer kakva im je inače svrha.

Zato, tvoje inzistiranje na jasnom odgovoru, zapravo predočava samo tvoje stanje.

Maatsya
09.10.2007., 19:26
Neka vjernici nemaju straha kao što nevjernici imaju sumnje.
ALLAH sve dozvoljava lično. Kako pita Ivan.
Ključ je u riječi lično jer asocira na ličnost a Allah druge ličnosti (spoznatljive) nema osim one koje se ogleda u 99 Predivnih Imena.
Stoga nek Ivan dobro prouči 99 Predivnih Imena jer se odgovor u njima krije. Odgovora u ljudima nema.

Derviš
09.10.2007., 19:38
Ključ je u riječi lično jer asocira na ličnost a Allah druge ličnosti (spoznatljive) nema osim one koje se ogleda u 99 Predivnih Imena.
Stoga nek Ivan dobro prouči 99 Predivnih Imena jer se odgovor u njima krije. Odgovora u ljudima nema.

To si ti rekao.:kava:

Takve se stvari inače ne govore.

Zato...jer...

U Islamu , mi smo napravili jedan kao sporazum sa Alahom. Njemu smo dali svoje živote u zamjenu za đennet. Sve loše što prođe preko nas, kao ljudi, mi pripišemo sebi. Kao da smo to mi uradili. Mada nam je poznata suština.
A to radimo iz ljubavi prema Njemu. Jer, kada je netko zaljubljen, on će učiniti sve da sebe žrtvuje za voljeno Biće.

Tome nas je poučio naš praotac Adem a.s. kada je ubrao sa zabranjenog drveta. Kada ga je Uzvišeni upitao " Zašto si to uradio" Adem a.s. je odgovorio " Ja sam pogriješio, Ti mi oprosti".
Allah ga je ponovo upitao " Zašto si Mi tako odgovorio kada si znao da sam Ja odredio da ti zgriješiš?"
Adem odgovara " Bože, bilo me je stid i nisam htio da izgubim vezu sa Tobom"

EDIT; Na identično Božije pitanje o razlogu neposluha, šejtan odgovara " zato što Si odredio pa sam u zabludu pao."

Onog trena kada čovjek optuži Boga, izlazi iz okvira Njegove Milosti i Zaštite.

Zato šuti...

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 19:41

Prenapregnuto, Trazitelju Istine.

Nije moguce da vas "Uzviseni" upucuje kako cak i nuzdu da obavljate, a da je izostavlja dati vam na znanje je li njegova fantazmagoricna supstancijalnost ikako nadlezna i za zlo i zlocine njegova dunjaluka.

Da je MAJSTOR muslim, bogme bi se zamislio sve do Stambola nad ovim mimoilazenjem i "savrsenoscu".:flop:

Derviš
09.10.2007., 19:44

Nije moguce da vas "Uzviseni" upucuje kako cak i nuzdu da obavljate, a da je izostavlja dati vam na znanje je li njegova fantazmagoricna supstancijalnost ikako nadlezna i za zlo i zlocine njegova dunjaluka.

Da je MAJSTOR muslim, bogme bi se zamislio sve do Stambola nad ovim mimoilazenjem i "savrsenoscu".:flop:

Odgovor ti je u mom postu iznad.:kava:

Maatsya
09.10.2007., 20:08
Takve se stvari inače ne govore.

Zato i moj uvod o vjernicima bez straha. Tko obraza nema, drugome ga i ne uzima.

MAJSTORE bez magisterija, zlo i zločine čine ljudi, kako im Allah dopusti, kao što i dobro čine ljudi , kako im Allah dopusti. Nema drugog odgovora na tvoja pitanja.

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 20:11
U Islamu , mi smo napravili jedan kao sporazum sa Alahom. Njemu smo dali svoje živote u zamjenu za đennet. Sve loše što prođe preko nas, kao ljudi, mi pripišemo sebi. Kao da smo to mi uradili. Mada nam je poznata suština.

"Oskara" svima za "Jebo lud zbunjenog".

A to radimo iz ljubavi prema Njemu. Jer, kada je netko zaljubljen, on će učiniti sve da sebe žrtvuje za voljeno Biće.

Jehovinci su Bogu iskreniji nego muslimi Alahu. Jehovinac NECE "UBITI" za "voljeno bice".
Shupalj si momce u komparacijskoj etici. A naso si se da o "moralu" zanovijetas.

Tome nas je poučio naš praotac Adem a.s. kada je ubrao sa zabranjenog drveta. Kada ga je Uzvišeni upitao " Zašto si to uradio" Adem a.s. je odgovorio " Ja sam pogriješio, Ti mi oprosti".

Ako je insan "kao napravio jedan sporazum s Alahom", tad i insan i Alah ZNAJU ko ce kome, i u ime koje "zrtve" i GLUME, sto reci.
Iz koje potrebe i pameti Adem "Uzvisenom" ista kazuje? "Uzviseni" ionako oduvijek sve zna. Adem zna DOVOLJNO po tom vasem "sporazumu".

Allah ga je ponovo upitao " Zašto si Mi tako odgovorio kada si znao da sam Ja odredio da ti zgriješiš?"
Adem odgovara " Bože, bilo me je stid i nisam htio da izgubim vezu sa Tobom"

"Monty Pyton Cirkus" - da nije u sluzbi zasmijavanja meleka - a jesu li meleci bili upoznati s tim vasim "sporazumom"?

Na identično Božije pitanje o razlogu neposluha, šejtan odgovara " zato što Si odredio pa sam u zabludu pao."

Otkud "sejtan" moze "pasti u zabludu" ako mu je "Uzviseni" kismet otprije odredio, i u tom kismetu sejtana "u zabludu" uveo?
Dalje, sejtan nije isti "sporazum" s "Uzvisenim" potpisivo, pa sto taj "Uzviseni" ima gundjati na sejtanov odgovor?

Onog trena kada čovjek optuži Boga, izlazi iz okvira Njegove Milosti i Zaštite.

Dakako, dok taj isti covjek VJERUJE budali koja ga uvjerava da je iz "Milosti" izuzet.
Odje, jarani, trgovacko pravo treba. Nije ni cudo kad vam je trgovac skrojio Islam.

[

Derviš
09.10.2007., 20:14
Neuredni su ti postovi, majstore, jel to drhtiš?

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 20:15
MAJSTORE bez magisterija, zlo i zločine čine ljudi, kako im Allah dopusti, kao što i dobro čine ljudi , kako im Allah dopusti. Nema drugog odgovora na tvoja pitanja.

Hvala Svetoj Nedjelji, Trazitelju Istine.

Sad da vidimo je li OVO suprotivo ono "ODGOVORU" sto ga drugi muslimi dadose MAJSTORU jucer, prekjucer i zakojucer.

Muslimi, zbor - dogovorite se, molim!

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 20:16
Neuredni su ti postovi, majstore, jel to drhtiš?

Ko ne bi drhtao dok GLOBALNU LAZ tako lako raskrinkava?

sjena.
09.10.2007., 20:17
Ko ne bi drhtao dok GLOBALNU LAZ tako lako raskrinkava?
Probuđeni.

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 20:32
Probuđeni.

PROBUDJENI, jezikoslovchice.:)

sjena.
09.10.2007., 20:34
PROBUDJENI, jezikoslovchice.:)
Ajde, Meštre, jesil to smišljao svih ovih minuta? Frrrrrr .....

PROBUĐENI ne drhti, ne raskrinkava... Je li tako, Meštre?

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 20:37
Ajde, Meštre, jesil to smišljao svih ovih minuta? Frrrrrr .....

MAJSTOR jase na laseru i hitriji je od Silver Surfera.:)

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 20:39
Dok stojiš tu na vratima, spusti lice na svojim grudima

Sto ovo hoce tocno reci?

Je li neki ajet - tako je mumuljavo?:lol:

sjena.
09.10.2007., 20:41
Dok stojiš tu na vratima, spusti lice na svojim grudima

Sto ovo hoce tocno reci?

Je li neki ajet - tako je mumuljavo?:lol:
Majstore, to je nešto lijepo.

sjena.
09.10.2007., 20:42
MAJSTOR jase na laseru i hitriji je od Silver Surfera.:)
Opet fejk ilitiga surfanje.

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 20:50
Majstore, to je nešto lijepo.

Lijepo a nezgrapno.

Elem glava tojega sto stoji "tu na vratima" vec je na "grudima mu", je l' da?

Kako ce sad "lice" da "spusti"?

Da se ne radi o nekom insanu pihtijastom?:rolleyes:

sjena.
09.10.2007., 20:56
Lijepo a nezgrapno.

Elem glava tojega sto stoji "tu na vratima" vec je na "grudima mu", je l' da?

Kako ce sad "lice" da "spusti"?

Da se ne radi o nekom insanu pihtijastom?:rolleyes:
Nije za svakoga da razum'je,
nit' je svakom' da umje,
što treba reći - rekoh,
pred svoje dveri dodjoh.

MAJSTOR Ivan
09.10.2007., 20:59
Nije za svakoga da razum'je,
nit' je svakom' da umje,
što treba reći - rekoh,
pred svoje dveri dodjoh.

MAJSTOR je i umjetnik struna tananih.

Katkad logika pojede poetu za uzhinu.

KObi
09.10.2007., 22:45
na osnovi toga da je izmislio islam

Izmislio islam?? Na osnovu cega je ovo tacno? Tvoje rijeci, studija, itd?? Na osnovu cega??

kuran je pun slucajeva ubijanja zbog nevjerovanja i krsenja serijatskog zakona, probaj ga sam pricitat a ne slusat tumacenje nekog imama
Ja tebi savjetujem da otvoris oci, samo razmislis da li je ovo mogao izmisliti neki covjek??? Da li je mogao ovoliko naucnih cinjenica u to vrijeme da izkaze??
"topli momci" ,kako ih ti zoves, nisu bolesni, samo vole jedan drugoga. sto je tu lose? ti volis(valjda) svoju zenu/curu(ako ju imas) a oni vole jedan drugoga.
sta se ti imas petljat u njihov zivot i govorit im sta da rade?
i ne, ako je dobra osoba nebi mu okreto leda
na osnovu cega nisu bolesni?? Sta se ti imas petljati u serijat i o tome sta on govori o njima?? Ti si prvi krenuo, moje je misljenje da to nije uredu, ako je tebi uredu, tvoj problem!
u prvom kaze da je nebo osigurano? valjda da nece past na zemlju?:lol: :lol:
i kaze da se nebo okrece oko znamenja- valjda zvjezda?:lol: :lol: sto je netocno

Znas li ti sta je atmosfera, zemljini omotaci?? gradivo osnovne!!
Treba da shvatis da Kur'an ne postoji na bosanksom ili nekom drugom jeziku, osim arapskog. Kur'an je jedino na arapskom, i sa arapksog je jako tesko prevesti Kur'an bez greske jer nas je jezik siromasan za arapski! Ako budes takva (Ehli-Bukva) i nauka ce ti okrenuti ledja. Sto se tice okretanja opet gradivo iz osnove, ne mislim ti ga ponavljati! Uradi to sam!

kaze da je noc i dan i sunce i mjesec njegovo djelo te da svi putuju nebeskim svodom - odkad dan putuje? noc ne putuje, ono je samo nedostatak svjetla
ovo dokazuje da nije povezo dan sa suncem i noc sa mjesecom, njemu je valjda bilo samo slucajnost sto se sunce pojavjuje danju a mjesec nocu

:lol: :lol: Ja tebe pitam da li se zemlja krece i okrece?? Osnovna skola je to, bolan bolan, zar ti ja to sada moram objasnjnavati! ž

:eek: Slucajno! :lol: Po tebi je Kur'an slucajnost??

i zasto ne spominje ostale planete, planetoide, mjesece, asteroide i komete?on ih nije stavio gore???

Imas to kod Bucaille-a objasnjeno! Ne uzima se bukvalni prevod jer je arapski nemoguce prevesti! navesti cu ti jedan njegov paragraf:
"Mi smo nebo najblize vama oktili planetama"! (Kur'an. 37:6)
Da li bi kur'anski izraz "najblize nebo" mogao oznacavati Suncev sistem?
Zna se da medu nebeskim elementima najblizim nama ne postoje drugi trajni elementi osim planeta: Sunce je jedina zvijezda u sistemu koja nosi njegovo ime! Ne vidimo o kakvim bi se drugim nebeskim tijelima moglo govoriti osim o planetama. Izgleda, dakle, da je dati prevod tacan i da Kur'an evocira postojanje planeta prema modernoj definiciji."
Citavi paragrafi objasnjavaju razne teme ako sto su: Mjesec, Zvijezde, Planete i tamo ti je sve objasnjeno. Nadji knjigu i sam se uvjeri, meni je tesko da tipkam svaki paragraf, nemam vremena i da ti odgovorim kako treba!!!

kao prvo, i idioti znaju da su san i noc konstantni(osim pokoje pomrcine i povremenog mjenjanja duljine dana i noci zbog rotacije zemlje)
kao drugo, ovo je totalno nedoreceno i krivo:
Suvisan je komentar (Kur'an je star preko XIV stoljeca)!!!
- gdje su ostali planeti?sta oni putuju u neutvrdenim putanjama?:rofl: :rofl:
Nemam vremena da ti sada ovjde objasnjavam, Jusuf a.s. spominjenje 11 planeta (po Bucaille-i), i jos mnogo toga! ja mislim da je ova knjiga dostupna u svakoj veceoj biblioteci!

- putanje sunca i mjeseca nisu konstantno iste, cak i najmanji komet promjeni putanju sunca(jedva primjetljivo) i ostalih planeta. k tome se mjesec godisnje udaljuje od zemlje za neku malu udaljenost(neda mi se googlat i trazit tocnu udaljenost al ak te zanima google it)
Pa, gdje to Kur'an spominje??? Opet tvoje nagadanje!
????sta ovo dokazuje????
Samo sam ti naveo ajete o svemiru, ovaj dokazuje da je Allah Bog, time sto ce nama Allah davati dokaze...

nebo se ne siri, svemir se siri i nemoj govorit da je mislio svemir kad je napiso nebo!!!
Siromastvo jezika, arapski to nije, on ima hvala Bogu jako izrazen i bogat izbor rijeci. Stoga je nemoguce prevesti Kur'an! Prenjeo sam ti dio o tumacnjeu "najblizeg neba" nemoj sada biti toliko bukvalan i smatrati da je to Kur'an, Kur'an je na arapskom, samo!!!

ovo mozes svatit ovako: kuda god je muhamed isao nigdje nije nasao kraj svjeta gdje se nebo spaja sa zemljom pa je mislio da se siri unedogled
A kako objasnjavas ove ajete:
"Mi nismo stvorili nebo i Zemlju i ono što je između njih, igrajući se. (Kur'an, 21:16)
"Mi nismo uzalud stvorili nebo i Zemlju i ono što je između njih; tako misle nevjernici, pa teško nevjernicima kad budu u Vatri!" (Kur'an,38:27)
"A zašto ne pogledaju nebo iznad sebe? – kako smo ga sazidali i ukrasili i kako u njemu nema pukotina." (Kur'an,50:6)
Spaja li se nebo sa zemljom po Muhamedu (s.a.v.s)???
Kako tumacis ove ajete:
Pustio je dva mora da se dodiruju,
između njih je pregrada i oni se ne miješaju(Kur'an,55:19,20)
Ni dva mora nisu jednaka: jedno je slatko i prijatno – voda mu se lahko pije, a drugo je slano i gorko; vi iz svakog jedete svježe meso i vadite nakit kojim se kitite; i ti vidiš lađe kako po njemu sijeku vodu da stječete iz obilja Njegova, i da biste bili zahvalni.(Kur'an,35:12)
Isao Muhamed i probao mora??

Ma daj ovo je nisko!

ovo nista ne dokazuje, samo dvosmislene stvari o nebu (ne svemiru)
daj ako dobis knjigu javi pa cu ti dati majl da mi posaljes, bas me zanima
Baska si kompetentan da tumacis Kur'an i pored tolikih naucnika i ucenjaka!
Knjigu mozes i pogledati u biblioteci!
Ima ovoga jos samo nemam vremena i ovo mi je luksus sa vremenom!

KObi
10.10.2007., 09:49
aiii, tu te kobi ceka na ziceru. nasmijanog
Ja bih rekao da cekam na tri poena.:) Interesuje me da li neko ima ovu knjigu u e-book formatu ili ili nekom drugom, mrsko mi je pretipkavati a mislio sam iznjeti misljenje ovog naucnika sto se tice Kur'an, nadam se da cete se i vi uplesti u tu temu sa drugom naucnim cinjenicama iz Kur'ana??

KObi
10.10.2007., 10:01
:rofl:

Btw, KObi, kada nekog citiraš, možeš li upotrijebiti funkciju QUOTE toga i toga nicka, lakše je pratiti...?

Iskreno, nemam vremena bas uvijek to raditi! Zaista nemam vremena, lakse mi je na brzi odgovor.
Truditi cu se! :D

KObi
10.10.2007., 10:04
Cuj ti i kobi kao neki jaki igraci :rofl:
Sta bolan, ja za tri on block i to je to. :rofl:Ja pucam on regulise 'atmosferu' i 'zabavlja' druge igrace, dok meni ostaje samo da poenitram. :rofl::rofl:
Jos, akoBogda krene malo objektivno citati akidu, ma joj bit ce, akoBogda, super! :rofl: :rofl:

satori@sanitarium
10.10.2007., 15:31
Izmislio islam?? Na osnovu cega je ovo tacno? Tvoje rijeci, studija, itd?? Na osnovu cega??

na osnovu cega nije izmislio islam?zato sto tako kaze kuran?:lol:

Ja tebi savjetujem da otvoris oci, samo razmislis da li je ovo mogao izmisliti neki covjek??? Da li je mogao ovoliko naucnih cinjenica u to vrijeme da izkaze??

na osnovu cega nisu bolesni?? Sta se ti imas petljati u serijat i o tome sta on govori o njima?? Ti si prvi krenuo, moje je misljenje da to nije uredu, ako je tebi uredu, tvoj problem!

nista od ovih "cinjenica" ne potvrduje da je znao ista o svemiru, to nisu naucne cinjenice jer su totalno krive

na osnovi toga da nisu niti fizicki ni mentalno bolesni
serijat je primitivan zakon kojem nije mjesto u 21.stoljecu i sta se ti imas petljat u znanost?ocito nemas pojma o njoj

Znas li ti sta je atmosfera, zemljini omotaci?? gradivo osnovne!!
Treba da shvatis da Kur'an ne postoji na bosanksom ili nekom drugom jeziku, osim arapskog. Kur'an je jedino na arapskom, i sa arapksog je jako tesko prevesti Kur'an bez greske jer nas je jezik siromasan za arapski! Ako budes takva (Ehli-Bukva) i nauka ce ti okrenuti ledja. Sto se tice okretanja opet gradivo iz osnove, ne mislim ti ga ponavljati! Uradi to sam!
ovo je tvoj odgovor na ovo?:

u prvom kaze da je nebo osigurano? valjda da nece past na zemlju?
i kaze da se nebo okrece oko znamenja- valjda zvjezda? sto je netocno
sta si ti glup? osiguro je atmosferu?:lol: kako?

sta se tice okretanja on kaze da se nebo okrece oko zvjezda. ti ovdje ne vidis pogresku? ponovi gradivo iz osnovne

:lol: :lol: Ja tebe pitam da li se zemlja krece i okrece?? Osnovna skola je to, bolan bolan, zar ti ja to sada moram objasnjnavati! ž

:eek: Slucajno! :lol: Po tebi je Kur'an slucajnost??

ovo je tvj odgovor na ovo:

tvoj odgovor nema veze s mojim postom

Imas to kod Bucaille-a objasnjeno! Ne uzima se bukvalni prevod jer je arapski nemoguce prevesti! navesti cu ti jedan njegov paragraf:
"Mi smo nebo najblize vama oktili planetama"! (Kur'an. 37:6)
Da li bi kur'anski izraz "najblize nebo" mogao oznacavati Suncev sistem?
Zna se da medu nebeskim elementima najblizim nama ne postoje drugi trajni elementi osim planeta: Sunce je jedina zvijezda u sistemu koja nosi njegovo ime! Ne vidimo o kakvim bi se drugim nebeskim tijelima moglo govoriti osim o planetama. Izgleda, dakle, da je dati prevod tacan i da Kur'an evocira postojanje planeta prema modernoj definiciji."
Citavi paragrafi objasnjavaju razne teme ako sto su: Mjesec, Zvijezde, Planete i tamo ti je sve objasnjeno. Nadji knjigu i sam se uvjeri, meni je tesko da tipkam svaki paragraf, nemam vremena i da ti odgovorim kako treba!!!

Suvisan je komentar (Kur'an je star preko XIV stoljeca)!!!

Nemam vremena da ti sada ovjde objasnjavam, Jusuf a.s. spominjenje 11 planeta (po Bucaille-i), i jos mnogo toga! ja mislim da je ova knjiga dostupna u svakoj veceoj biblioteci!

kao prvo pricamo o kuranu a ne o Bucailleovoj knjizi
kao drugo, tvoj odgovor je da se arapski nemoze prevest

Pa, gdje to Kur'an spominje??? Opet tvoje nagadanje!

kuran to ne spominje ali je znanstvena cinjenica da svako tjelo ima gravitaciju, bez obzira na svoju velicinu i svako tjelo djeluje na neko drugo tjelo svojom gravitacijom bez obzira koliko je udaljeno

Samo sam ti naveo ajete o svemiru, ovaj dokazuje da je Allah Bog, time sto ce nama Allah davati dokaze...
Siromastvo jezika, arapski to nije, on ima hvala Bogu jako izrazen i bogat izbor rijeci. Stoga je nemoguce prevesti Kur'an! Prenjeo sam ti dio o tumacnjeu "najblizeg neba" nemoj sada biti toliko bukvalan i smatrati da je to Kur'an, Kur'an je na arapskom, samo!!!

ne, naveo si ajet o nebu koji nista ne dokazuje
kuran je kuran bez obzira na kojem jeziku

A kako objasnjavas ove ajete:
"Mi nismo stvorili nebo i Zemlju i ono što je između njih, igrajući se. (Kur'an, 21:16)
"Mi nismo uzalud stvorili nebo i Zemlju i ono što je između njih; tako misle nevjernici, pa teško nevjernicima kad budu u Vatri!" (Kur'an,38:27)
"A zašto ne pogledaju nebo iznad sebe? – kako smo ga sazidali i ukrasili i kako u njemu nema pukotina." (Kur'an,50:6)
Spaja li se nebo sa zemljom po Muhamedu (s.a.v.s)???
Kako tumacis ove ajete:
između njih je pregrada i oni se ne miješaju(Kur'an,55:19,20)
Ni dva mora nisu jednaka: jedno je slatko i prijatno – voda mu se lahko pije, a drugo je slano i gorko; vi iz svakog jedete svježe meso i vadite nakit kojim se kitite; i ti vidiš lađe kako po njemu sijeku vodu da stječete iz obilja Njegova, i da biste bili zahvalni.(Kur'an,35:12)
Isao Muhamed i probao mora??

Ma daj ovo je nisko!

u prvom se hvali:rofl:
2.nebo i ono sto je izmedu njih? kojih njih?:rofl:
3.opet se hvali i govori da nema pukotina(wtf?)

između njih je pregrada i oni se ne miješaju(Kur'an,55:19,20)- koja dva mora?:rofl:

Ni dva mora nisu jednaka: jedno je slatko i prijatno – voda mu se lahko pije, a drugo je slano i gorko; vi iz svakog jedete svježe meso i vadite nakit kojim se kitite; i ti vidiš lađe kako po njemu sijeku vodu da stječete iz obilja Njegova, i da biste bili zahvalni.(Kur'an,35:12) - ???????kakve veze ova dva ajeta imaju veze s nebom

k tome su jos i opcenito netocni. dva mora? na zemlji je samo jedna velika, neprekinuta morska povrsina. kakva pregrada? gdje?:rofl:

gdje je to slatko more?

Baska si kompetentan da tumacis Kur'an i pored tolikih naucnika i ucenjaka!
Knjigu mozes i pogledati u biblioteci!
Ima ovoga jos samo nemam vremena i ovo mi je luksus sa vremenom!

luksus ti je sa mozgom, cudno kako svi "naucnici i ucenjaci" koji su muslimani govore o kuranu pozitivno, a ostali negativno.
kuran je knjiga ko i svaka druga, prije cu poslusat tumacenje nekog obrazovanog knjizevnika nego nekog zatupljenog imama koji je bio preglup za ista drugo pa je iso u svecenike

MAJSTOR Ivan
10.10.2007., 18:41
između njih je pregrada i oni se ne miješaju(Kur'an,55:19,20)- koja dva mora?:rofl:

To "mjesanje" za malu djeci je na "Forumu" vec dvanaest puta apsolvirano.

Jos SUMERSKA SPOZNAJA O PRIRODNOM FENOMENU, sto ju je "poslanik" negdje natuknuti nacuo.

Islamska KOZMOLOGIJA jasta sve zna, osim da je Zemlja okrugla, eksplicitno.

Vraski sumnjiva rabota.:lol:

KObi
10.10.2007., 23:59
na osnovu cega nije izmislio islam?zato sto tako kaze kuran?:lol:

CUT

kuran je knjiga ko i svaka druga, prije cu poslusat tumacenje nekog obrazovanog knjizevnika nego nekog zatupljenog imama koji je bio preglup za ista drugo pa je iso u svecenike
:lol: Procitaj sta si sam napisao!

MAJSTOR Ivan
15.10.2007., 16:23
Proso Bajram sa kolacima.

Stigao zeman za tvrd zalogaj opet.

Vako je stanje zasad: Mujo, Haso i Jashar vele da je MAJSTORU na njegov upit vec odgovoreno.

Dervo da se na ovakve stvari niti ne smije odgovarati. Kolko god se jadan prvo bio potrudio zamazati MAJSTORU okice.

Muslim Maatsya opet trece.

Sta je to sa vama, ljudi muslimski - da samo jednu stranu medalje znate?

To je ona laksa dje bi dojedan od vas ruku u vatru stavio da Alah DOBRO licno dozvoljava.

Koja je ovo vrsta "zapustenosti" - intelektualna, koncepcijska, kozmologijska, il' prosto KATASTROFICNA.

Ulema, ZBOR, insani vjernicki vam nista ne znaju.

KObi
15.10.2007., 18:02
blablabla

MAJSTOR Ivan
15.10.2007., 18:22
blablabla

Definicija Kur'ana?

Ikre, Kobi!

adinho
15.10.2007., 18:44
Pa zar vam nije u ime Allaha Svemoguceg dosadno odgovarati na pitanja Ivana, Satorija i ostale kompajine. Pa ljudi zar vi nevidite da je to svijet bez razuma. Pa oni nemaju sto drugo da rade, osim da dolaze ovdje i besmisleno, postaljaju ista pitanja u krug, i raznoraznih neobralozenih argumenata. Pa ja citam evo 8 stranica zaredom i ja nista pametno nisam ovdje procitao. Pa oni ne dolaze da nesto nauce, pitaju itd. Oni samo dolaze da se zabavljaju.

Pa u ime Allaha ovdje ima svijeta koji postavlja logicna pitanja i dolaze da bih nesto naucili, saznali, doznali o Islamu, kao ona cura sto pita o Isa a.s. u Islamu. Pa zar umjesto da smjesno odgovorite na njena pitanja, i pitanja jos par drugih, koji postavljaju fina pitanja, hocete li se vi dokoni ovdje proganjati sa Ivanom, Satarijom i ostalom rajom????

KObi
15.10.2007., 19:37
Definicija Kur'ana?

Ikre, Kobi!

bismi Rabikelezi halek! Ta tvoja pitanja nemaju smisla! Kur'an je za mene najbolja knjiga koja je ikad dosla na Zemlju! Ona je od Allah dž.š. i u to nema sumnje, sve ostalo je suvisno! :D

Derviš
15.10.2007., 19:57
Pa zar vam nije u ime Allaha Svemoguceg dosadno odgovarati na pitanja Ivana, Satorija i ostale kompajine. Pa ljudi zar vi nevidite da je to svijet bez razuma. Pa oni nemaju sto drugo da rade, osim da dolaze ovdje i besmisleno, postaljaju ista pitanja u krug, i raznoraznih neobralozenih argumenata. Pa ja citam evo 8 stranica zaredom i ja nista pametno nisam ovdje procitao. Pa oni ne dolaze da nesto nauce, pitaju itd. Oni samo dolaze da se zabavljaju.

Pa u ime Allaha ovdje ima svijeta koji postavlja logicna pitanja i dolaze da bih nesto naucili, saznali, doznali o Islamu, kao ona cura sto pita o Isa a.s. u Islamu. Pa zar umjesto da smjesno odgovorite na njena pitanja, i pitanja jos par drugih, koji postavljaju fina pitanja, hocete li se vi dokoni ovdje proganjati sa Ivanom, Satarijom i ostalom rajom????

U principu si u pravu. Slažem se. Međutim nismo mi tu samo da bi odgovarali na pitanja. Između ostalog Islam zahtjeva od nas da ga prezentujemo na najljepši način. To radimo svojom pojavom. Ovo je virtualna zajednica i o svakom se nicku u glavama ljudi stvara jedna slika. Truditi nam se da ta slika bude što ljepša, direktna je prezentacija Islama.
Dalje, Majstor Ivan, koliko god svojom napadnom i egoističkom pojavom uznemiruje duhove među nama, on istovremeno ima niz zamjerki na učenja Islama. Neke od tih zamjerki zahtjevaju naš replay. Mada, njega je ponekad vrlo teško razumjeti jer se sam isprepleće i zapleće a nekad i pogodi, a to kad pogodi, pogodi visoko i duboko. Ali , odmahnuti rukom na njegove primjedbe, može značiti samo dvije stvari;

1. Da je on u pravu...
2. Da mu nismo u stanju replicirati...

Luksuz treće opcije ( 3. Da nam se ne da jer je dosadan ) sebi ne bi smjeli priuštiti jer ovaj forum čitaju mnogi ljudi različitih nivoa shvaćanja.
To sve važi za one, naravno, koji promociju Islama shvaćaju kao obavezu.

Oni koji su na forumu iz čiste zabave ili traženja nauke, njih se ovaj upis ne tiče.

I za kraj, pobjednik na ovom forumu je onaj koji ponese veći pljesak publike, a ne onaj koji je u pravu:mig:

Veritaserum
15.10.2007., 20:38
i disagree, tko jebe raju ako si u pravu:kava:

satori@sanitarium
15.10.2007., 20:40

tipicno, kad postavis pitanje na koje ne mogu odgovorit ili kad uvide da su u krivu onda rade ovako nesto
svako pitanje je jednako vrijedno, to sto ti imas problema sto kritiziramo tvoju "svetu knjigu" je tvoj problem

shvati da je svijet razuma onaj koji konstantno postavlja pitanja i trazi razumne, logicne odgovore, a ne kao islamski svjet koji vjeruje da su u kuranu svi odgovori na sva moguca pitanja

Derviš
15.10.2007., 21:07
i disagree, tko jebe raju ako si u pravu:kava:

Biti u pravu na forumu.hr?

Teško. Ovdje će te za sunčana dana ubjedit da pada kiša. Koliko sam samo puta pokisao upravo za takva sunčana dana. :mig:

Forum ti je poput kazališta. Mi smo glumci, oni koji čitaju, publika. Nekad ih inspirira naše znanje, a nekad naša duhovitost, ponekad upornost, a tu je i elemenat iznenađenja , meni osobno, favorit. Elemenat iznenađenja je kada se dva nicka prepucavaju i taman kada pomisliš da je ovaj dobio završni forumski udarac, ovaj dolazi sa odgovorom na koji nikada ne bi pomislio da je moguć. Ili se pojavi treći sa dosjetkom za oscara. To volim, a voli i publika.

Kad se male ruke slože, sve se može...:)

A ko je na kraju u pravu, po meni je najmanje bitno. Dakako, tu je još i izbor trenutka kada se treba biti u pravu. Ako zakasniš, ne valja, ako uraniš , ne valja...

Show must go on...

P.S.Svi smo mi u pravu...

adinho
15.10.2007., 21:15
tipicno, kad postavis pitanje na koje ne mogu odgovorit ili kad uvide da su u krivu onda rade ovako nesto
svako pitanje je jednako vrijedno, to sto ti imas problema sto kritiziramo tvoju "svetu knjigu" je tvoj problem

shvati da je svijet razuma onaj koji konstantno postavlja pitanja i trazi razumne, logicne odgovore, a ne kao islamski svjet koji vjeruje da su u kuranu svi odgovori na sva moguca pitanja

Zar ti nije Kobi lijepo odgovorio na isto pitanje jedno 7-8 puta???
Jeli ti imas neko konkretno pitanje ili ti je jednostavno dosadno???

Evo pitaj mene sta god te zanima o Islamu, i ja cu ti probati odgovoriti i dati moje misljenje u koliko budem u mogucnosti.

Ali kada ti odgovorim a i probacu ti odgovoriti JASNO da bi to razumijo, nemoj onda ko sa kobijem da se ovdje pocnes prepucavati, nije tako sta god ti on odgovori. Ako ti imas misljenje (a imas i pravo na to) u vezi neke stvari, onda uopste nije ni potrebno da pitas ista, a ne ja ako ti odgovorim da onda poces da peglas, nije tako ovako je itd. Ja cu ti odgovoriti sa stanista Kurana i Islama, ako tebi odgovor nelagodi i ti "Moju Svetu Knjigu smatras kao laz, pa zaista ja od toga nemam nikakve ni stete ni koristi".

MAJSTOR Ivan
15.10.2007., 22:30
Evo pitaj mene sta god te zanima o Islamu, i ja cu ti probati odgovoriti i dati moje misljenje u koliko budem u mogucnosti.

Je l' zlocine dozvoljava Alah licno?

MAJSTOR Ivan
16.10.2007., 01:05
Dalje, Majstor Ivan, koliko god svojom napadnom i egoisticˇkom pojavom uznemiruje duhove me?u nama, on istovremeno ima niz zamjerki na ucˇenja Islama.

Preciznije to;
MAJSTOR Ivan ZNA da je taj vash "poslanik" lazhac, al' se s time ne da polemisati.

Pa tako kobajagi "zamjerke na ucenja" ostaju, da bi MAJSTOR muslimima kako tako mast vadio.

I za kraj, pobjednik na ovom forumu je onaj koji ponese vec´i pljesak publike, a ne onaj koji je u pravu:mig:

Kakav pljesak, jaro - pobjednik je onaj koji veci broj dusha PONESE.

Pet stotine muslima se ovuda u "dowi" izredalo u pet godina, a da jednog insana forumskog ne zacharaste da Islam "primi".

MAJSTOR je na svojoj SKOLI dvanaest MAJSTORA i osam DOMAJSTORA u dvije godine podigao. Dvaest insana integrisanih, sto ih dojedan Islam ovoga dunjaluka samo zasmijavati moze. A gdje su jos simpatizeri i fanovi.

Kad moze MAJSTOR sam ovako, sto ce tek cijele vlade i konfesije mochi. Samo da odmandale vrata MAJSTORU - ode Islam preko Romanije.

Dušan
16.10.2007., 01:57

Jesi ti probudjena pa znas sta takav cini?

Krkan
16.10.2007., 08:14
kad sam ja bio mali, mislio sam da oni glumci u filmovima stvarno poginu.
to se nazalost desava, ali ne cesto.

KObi
16.10.2007., 10:21
Je l' zlocine dozvoljava Alah licno?
Ovako, posto zahtjevas odgovor na to pitanje ja tebe pitam sta TACNO SMATRAS pod pojmom 'licno'???
Svaka odluka je vec odredjena od Allaha jer je on iz Svog Svemoguceg znanja znao sta ce se desiti! Stoga sve je vec zapisao u Lehvi-mahfuzu (a posto si ti 'znalac' islama, znas sta je to)!
Dakle, kada nam jasno predstavis svoju viziju pojma 'licno', mi ti, insaAllah, damo odgovor!!!

KObi
16.10.2007., 10:34
Preciznije to;
MAJSTOR Ivan ZNA da je taj vash "poslanik" lazhac, al' se s time ne da polemisati.

Na osnovu cega zna? Zna, al' se ne da polemisati, koji je smisao ove izjave?
Iznesi ti nama lijepo dokaze da on nije Poslanik, s.a.v.s!

Pa tako kobajagi "zamjerke na ucenja" ostaju, da bi MAJSTOR muslimima kako tako mast vadio.

Blablalba

Kakav pljesak, jaro - pobjednik je onaj koji veci broj dusha PONESE.

Pet stotine muslima se ovuda u "dowi" izredalo u pet godina, a da jednog insana forumskog ne zacharaste da Islam "primi".
Allah ne upucuje one koji su oholi i u grijehu ogrijezli (osim onoga koga On hoce)!
I mi ti ne mozesmo pomoci ako Allah to nece, pa bolan majstore to su osnovne stvari islama a ti ih ne znas! Sramota!

MAJSTOR je na svojoj SKOLI dvanaest MAJSTORA i osam DOMAJSTORA u dvije godine podigao. Dvaest insana integrisanih, sto ih dojedan Islam ovoga dunjaluka samo zasmijavati moze. A gdje su jos simpatizeri i fanovi.
Samo mi reci sta tvoja skola izucava i sta je za tebe "pravi put", molim te ne filozofiraj i ne igraj se rijecima nego nam lijepo objasni. Ovo do sada sto si govorio je cista igra jezikom i stilom govora, unutrasnjost je bila cista supljina i ne znanje! Tako se dojmilo, sad ti svojim odgovorom nasu uvjeri da nismo upravu i objasni nam temelje 'svoje' skole, dakle majstore samo tvoje nemoj da bude primjesa iz historije i nekakvih filozofskih nacela, svoju skolu nazivas 'svojom', daj da je vidimo i da cujemo sta je to sto je samo tvoje a da je ispravno!
Mada sumnjam da imas odgovor, osim glupog vrijedjanja i cistog igranja jezikom i nekim islamskim terminima (kao kobajagi dokaz tvog poznavanja islama, a ustvari i laik moze vidjeti koliko si upoznat sa islamom)!!!

Kad moze MAJSTOR sam ovako, sto ce tek cijele vlade i konfesije mochi. Samo da odmandale vrata MAJSTORU - ode Islam preko Romanije.

Romanije? :lol: Da ti pasha moj nisi sa Romanije, blizu Sarajeva, ili mi se cini?
Nego ajd sad ti meni odgovori na pitanja da znam koliko je sati!

KObi
16.10.2007., 10:43
Zar ti stvarno mislis da mi 'dowimo' da tebe Allah uputi i da ti nama smetas! pa ti si samo potvrda da je islam prava vjera i da mi idemo putem istine, a posto si ti 'mozak', ti ces i shvatiti kako ti to nama dokazujes nasu ispravnost!

KObi
16.10.2007., 10:57
U principu si u pravu.

.
Dalje, Majstor Ivan, koliko god svojom napadnom i egoističkom pojavom uznemiruje duhove među nama, on istovremeno ima niz zamjerki na učenja Islama. Neke od tih zamjerki zahtjevaju naš replay. Mada, njega je ponekad vrlo teško razumjeti jer se sam isprepleće i zapleće a nekad i pogodi, a to kad pogodi, pogodi visoko i duboko. Ali , odmahnuti rukom na njegove primjedbe, može značiti samo dvije stvari;

1. Da je on u pravu...
2. Da mu nismo u stanju replicirati...

Luksuz treće opcije ( 3. Da nam se ne da jer je dosadan ) sebi ne bi smjeli priuštiti jer ovaj forum čitaju mnogi ljudi različitih nivoa shvaćanja.
To sve važi za one, naravno, koji promociju Islama shvaćaju kao obavezu.

Bojim se da se radi o samouvjerenosti majstora da je uvijek upravu bez razlike u nasim odgovorima, bili oni pravi ili ne, njemu je svejedno, nekad se cini da on uopste ne cita odgovore i da samo pise onako uvjereno ono sto mu na um padne!

Traziti definicije, od kojih nema koristi, postavljati pitanja koaj imaju za cilj nesto dokazati (a cesto ne bude jasno sta), itd. Sve su to karakteristike samozaljubljenog i samouvjerenog majstora koji cesto praktikuje i samohvalu kao nekakav dokaz, ja ga pitam cega i kome dokaz??? Ali, hajr, na meni je da mu odgovorim kada znam i kada sam u mogucnosti, sve ostalo prepustam vama, meni je i za ovih nekoliko mjeseci zaista dojadio i u njegovim postovima vidim toliko trivijalnosti da je to nemoguce, ali, kazem opet, hajr!!!
Oni koji su na forumu iz čiste zabave ili traženja nauke, njih se ovaj upis ne tiče.
Zavisi, sve na svakog djeluje!
I za kraj, pobjednik na ovom forumu je onaj koji ponese veći pljesak publike, a ne onaj koji je u pravu:mig:
Sa ovim se ne slazem, mozda si upravu prividno ali ta prividnost nestaje iscitavanjem i izucavanjem! Stoga sve takve pobjede su prividnog karaktera i imaju djelovanje obmane (kratkog vremena)!
Istina kad tad dodje na vidjelo za 5 godina, 10 godina ili koliko vec nije bitno, samo znam da ce se neko sjecati foruma i odgovora i nakon dugo dugo vremena! :)

satori@sanitarium
16.10.2007., 13:30
Zar ti nije Kobi lijepo odgovorio na isto pitanje jedno 7-8 puta???
Jeli ti imas neko konkretno pitanje ili ti je jednostavno dosadno???

Ali kada ti odgovorim a i probacu ti odgovoriti JASNO da bi to razumijo, nemoj onda ko sa kobijem da se ovdje pocnes prepucavati, nije tako sta god ti on odgovori. Ako ti imas misljenje (a imas i pravo na to) u vezi neke stvari, onda uopste nije ni potrebno da pitas ista, a ne ja ako ti odgovorim da onda poces da peglas, nije tako ovako je itd. Ja cu ti odgovoriti sa stanista Kurana i Islama, ako tebi odgovor nelagodi i ti "Moju Svetu Knjigu smatras kao laz, pa zaista ja od toga nemam nikakve ni stete ni koristi".

Ne, nije odgovorio, samo je dao par nepovezanih ajeta.
Pitanje: gdje kuran govori o dostignucima moderne znanosti?
(ako kanis odgovorit ucini to na temi Znanost potvrduje istinitost kurana, tako da ne spamamo ovu temu)

Tvoju "svetu" knjigu ne smatram "laznom". Laznim smatram teoriju da je kuran rjec bozja i da se nas zivot mora odvijati na pravilima koje je prije 14.st. dao neki umobolni covjek .Kuran je vrlo zanimljiv kad ga citas kao roman/bajku/basnu... , daje zanimljiv opis ondasnjih obicaja i nacina zivota te uvid u piscevu psihu.

MAJSTOR Ivan
16.10.2007., 21:53
Onda muslimi misleci, sto mislite zasto ni vi ni Kur'an ne znate MAJSTORU odgovoriti.
Sramota sve do "Uzvisenoga".:lol:

adinho
16.10.2007., 22:06
Ne, nije odgovorio, samo je dao par nepovezanih ajeta.
Pitanje: gdje kuran govori o dostignucima moderne znanosti?
(ako kanis odgovorit ucini to na temi Znanost potvrduje istinitost kurana, tako da ne spamamo ovu temu)

Tvoju "svetu" knjigu ne smatram "laznom". Laznim smatram teoriju da je kuran rjec bozja i da se nas zivot mora odvijati na pravilima koje je prije 14.st. dao neki umobolni covjek .Kuran je vrlo zanimljiv kad ga citas kao roman/bajku/basnu... , daje zanimljiv opis ondasnjih obicaja i nacina zivota te uvid u piscevu psihu.

Odgovoricu ti ovdje, jer na onoj temi ima 500-600 odgovora, a vecina su nepotrebni i besmisleni, i naporno je kroz sve ono listati da bih neaso gdje si ti meni najzad odgovorio itd. Ovo je kao da se ljudi takmice ko ce imti vise HILJADA postova.

Kuran kao knjiga je objavljen PRIJE 1400 godina, kada su u Arabija njihova najvisa dostignuca u to doba bila "konjska kocija" tako da Kuran nije objavio cinjenice objasnjene kroz fizicke i hemijske procese za koje mi DANAS znamo.

Nego je vrlo jednostano objasnjen da bi ljudi u to doba imali bar predstavu o tome. Nadalje Kuran se kao knjiga cita kroz linije, znaci svako donosi zakjucke. Vidis ja imam SVOJA LICNA misljenja, i netreba mi doci neki pripadnik Al-Qadije i meni govoriti sta da radim i kako da vjerujem. Ja nisam nepismen, znaci znam citati i donositi zakljucke po mome misljenju. Dalje ja CVRSTO vjerujem u Boga, iako ljudi za to traze dokaze i ovo i ono. Znaci po meni Bog postoji ma sta god drugi rekli i samo kroz ISLAM se ocituje prava slava i predanosti to SVEVISNJEM BICU, nama ne shvatljivom. Naprimjer razlog da ja nisam hriscanin jeste to da ja znam dovoljno o obajema i na osnovu toga svjesno biram Islam. Ja sam mislim da su hriscani u TOTALJON zabludi (ovo od mene zvuci vrlo arogantno, ali to je samo moje misljenje i nemislim nikoga vrijedjati, oni koji vjeruju u to neka slobodno vjeruju.) Znaci ja nevjerujem da su ijadna od 4 evandelja pisana direktno od strane apostola (a ja Pavla nesmatram kao apostola, on Isusa nije ni poznavao, znaci moramo mu vjerovati na rijec tom njegovom nebeskom otkricu). Dalje cak ni u Bibliji ne nalazim nigdje da pise jano da Isus kaze da je on BOG JEDNINI koji je njegova inkarnacija odnosno Sin, znaci ima stavri koje su napisane da bi implicirale na to kao ja i on smo isti, mi smo jedno i tako dalje. To je po mome predstavljanje istine. Znaci posto je Isus duh poslan od Boga i Njegva SVETA rijec, samo znaci jedno njegovo storenje i po nicemu bozanka licnost. To i on sam potvrdjuje ako citas bibliju kroz recenice, znaci OTAC/BOG on jedini sve zna, ON sve moze, sve se desava NJEGOVOM voljom, ja od sebe nista ne mogu itd. Znaci ovdje se vidi ta razlika medju njima, koja pokazuje da su njih dvoje razliciti i nisu od iste Bozanski bit. Znaci Isus govori, ja radim ono sto mi receno, ono sto mi je objavljeno (zar ovo ne podsjeca na poslanika)?. JA u vjeri Ibrahimovoj, ni u Musatovoj, (koja lici na Muhamedovu, a imaju isti koncept Boga) ne nalazim nista spomenuto o ovome Sinu. Znaci ljudi bi od Adema znali za ovoga sina, jer bih se Bog pohvalio njime, a Adam je bio u raju, zasigruno bi reko djeci o trojstvu Boga itd. Ja ni kod jednog poslanika ne vidim predanost Ocu/Sinu a ni Duhu (koji je Gabrijel prema Luci, a dio Boga prema drugima evandjeljema, gledaj ni ovdje se neslazu).

Koristices vjerovatno samo ono iz pjesmih Davidovih da sjedi sa desne strane bozije i tako dalje, a to ti nije potrebno jer mi muslimani smatramo da ce znaci na onome svijetu Muhamed saws biti najblizi Bogu. Muhamed je i pjesmama Sulejmanovim spomenut, cak i imenom ali ovo ne trebam uopste koristi jer nema potrebe ti ces reci da nema dokaza zato. U bibliji ima dalje spomenuto o jednom poslaniku koji ce biti mucen i ubijen i tako, ali ni to nije Isus jer je to vezano za nekog drugog poslanika, ne sjecam se dijela, ali tacno ono sto je opisano NJEMU se desilo a ne Isusu.

U bibliji ima na 100-ine profetija o dolasku ISUSA, ali samo kao Mesiha sinovima Izrailovim, a ne kao neka bozanska figura koja je dosla pokupiti nase grijehe. Znaci ovo je samo vas koncept o njemu.

A za ova naucnim stvarima o kojima pricas, koriste muslimani da bi dokazali autenticnost Kurana, i da je rijec Bozija. Po MENI JE KURAN od slova do slova rijec BOZIJA tako da mi ova "naucna znanja ne trebaju". Ja sta god da ti spomenem ti ces reci da je glupost, da nema osnove za to itd, jer ti porices Kuran. Znaci ja ti ukazati nekoliko mjesta a ti sam donosis odluke kako ces to zakljuciti. Ima mnogo stvari u priorodi ali to necu ni navoditi jer ces samo reci da su o tome znali cak i prije 1400 god. Znaci otisak prstiju. Razvijanje embrija. Spominjane da ON i dan danas stvara zivotinje, znaci evolucija. . Jos mnogo bezbrojnih stvari.

Reci cu ti samo o nekolicini stvari vezanih za univerzum, jer su te po meni naj interesantnije. Plovenje suncea i mjeseca po njihovoj orbti. Da je univerzum u ranom stanju stvranja bio u gsasovitom stanju itd

U Kuranu se spominje nastanak univerza kao fenomen danas poznat kao BIG-Bang, znaci to je teorija, ali iako je samo teorija danas je medju znastvenicima prihvacena kao cinjenica.. Dakle ne direktno od rijec od rijeci i i ne naziva se BIG BENG ali nesto ovako, zvucili tebi ovo slicno.

30. Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smo ih Mi raskomadali, i da Mi od vode sve živo stvaramo? I zar neće vjerovati? 21:30

Danas imaju dvije teorije, jedna da ce se univerz uzrokom Big-Banga vjecito siriti, i druga koja vise prihvacena da ce se jedanput poceti skupljati kao fenomen nazvan Big-Crunch i da ce se razvijati unazad, a takodjer ce biti obrtaj vremena i gravitacije tako da ce se sve odvijati unazad. Primjeti da pise kako smo ga iz nicega stvorili, a tako se i sve odvilo.

104. onoga Dana kada smotamo nebesa kao što se smota list papira za pisanje. Onako kako smo prvi put iz ničega stvorili, tako ćemo ponovo iz ništa stvoriti - to je obećanje Naše, Mi smo doista kadri to učiniti. 21:104

“ I vidjet ćeš svaki ummet - klečat će - svaki ummet će biti pozvan knjizi svojoj: “Danas ćete biti plaćeni za ono šta ste radili.” (Kur’an, 45:28)

“Na Dan kad protiv njih budu svjedočili jezici njihovi i ruke njihove i noge njihove, o onom šta su radili.” (Kur’an, 24:24)

Znaci ljudi sada imaju volju da biraju. Ali kada se vrjeme pocne odvijati unazad, radice sve ono sto su radili nekada, i nista nece moci promijeniti i na taj ce nacin svjedocit sami protiv sebe.

Ima jos slicnih ajeta o univerzu, koji su jednostano objasnjeni a ipak vidis slicnosti sa danasjon naukom samo mi je mrsko traziti.

Kasnije kazes da je Kuran bajka itd, a nisi ga nikad procitao. ja ti mogu obecati da nije bajka, i ne lici na bibliju po mnogim "interesantim pricama/bajkama/dogadjaninjima", nego samo UPOZORUJE nas govoreci sta se desilo sa prijasnjim narastajima i kako su kaznjeni. Znaci daje nam lijpu novost o nagradi koju cemo primiti, a i upozoruje i o kazni ako ne budemo vjerovali. Dalje nam govori o Bogu i na koji cemo ga nacin OBOZAVATI da bi stekli njegovu milost, ljubav. Kasnije kazes da je uvod u piscevu sliku, a procitaj pa vidi kako je je objavljen i vidi da li ono Muhamed govori, i dali uopste govori sam o sebi.

adinho
16.10.2007., 22:21
Muhamed saws

Apsolutna vjera u Boga - čvrsto je vjerovao u jednog Boga i bio je spreman podnositi sva iskušenja zarad svog uvjerenja.

Blagost - bio je veoma blag u komunikaciji s drugima. Govorio bi: “Blagost ne dotakne nijednu stvar, a da je ne ukrasi, a grubost ne dotakne nijednu stvar, a da je ne upropasti.”

Civilizacija - on je začetnik potpuno nove civilizacije koja je procvjetala iz Arabijske pustinje i u svoje okrilje prihvatila ljude najrazličitijih kultura, boja kože, nacija i čovječanstvu podarila izuzetna dostignuća.

Ćudorednost - Kur’an ga opisuje kao čovjeka najsavršenijeg morala kojeg su podjednako cijenili i prijatelji i neprijatelji.

Čovjekoljubivost - prema svima je postupao na temelju jednakosti i bratstva i ljude nije razlikovao prema porijeklu niti boji kože.

Donositelj Objave - odabran je da prenese posljednju Božiju objavu koja objedinjuje učenja svih ranijih poslanika u univerzalnu poruku cijelom čovječanstvu.

Džamija - podigao je prvu džamiju kao mjesto za zajedničku molitvu i okupljanje vjernika.

Edukacija - slijedeći imperativ prve objave - “Uči”, svoje sljedbenike je stalno podsticao na traženje znanja i otvaranje vidika, tako da muslimani nikad nisu osjetili konflikt između nauke i religije.

Fleksibilnost - pri donošenju odluka uvijek se konsultovao sa svojim saradnicima i prihvatao njihove sugestije, čak i ako se nije slagao s njima.

Graditelj mostova među ljudima - gradio je mostove sa svima u svojoj okolini, uspostavljao prijateljske odnose s nemuslimanskim susjedima i izmirivao zavađene.

Humanost - vrhunac njegove humanosti bio je trijumfalni ulazak u rodnu Meku. U trenutku kad su svi očekivali njegovu osvetu za sve godine patnje koje su mu izazvali, on građanima Meke velikodušno oprašta i pruža im ruku pomirenja.

Iskrenost - i prije poslanstva bio je čuven po svom poštenju i iskrenosti. Prezirao je laž i licemjerje. Niko od njegovih savremenika nikad ga nije čuo da je izrekao i najmanju laž.

Jednakost - ljude nije ocjenjivao prema porijeklu, rasi ili naciji i stalno je isticao: “Zaista Bog ne gleda u vaša tijela, niti u vaša lica, nego gleda u vaša srca.”

Kur’an - u toku 23 godine dostavioje posljednju Božiju objavu čovječanstvu kao putokaz, zakon i vodič i pečat svih prethodnih objava.

Lider - uvijek je isticao odgovornost vođe i nastojao je biti svima na usluzi. Ničim se nije uzdizao iznad drugih i govorio bi: “Vođa naroda je onaj koji mu služi.”

Ljubav - svojim primjerom je pokazivao da je islam ljubav - ljubav prema Bogu, prema bližnjima i prema svim Božijim stvorenjima.

Milost svjetovima - Kur`an za njega kaže: ”... a tebe smo (o Muhammede) samo kao milost svjetovima poslali.“

Namaz - njemu i njegovim sljedbenicima propisano je direktno obraćanje Bogu pet puta dnevno. Stalno je isticao vrijednost ovog susreta sa Stvoriteljem i radovao mu se.

Nježnost - pokazivao je veliku nježnost prema slabijima, a posebno prema starim ljudima i djeci. Govorio je: „Bog nikad ne pokazuje milost onima koji ne pokazuju milost prema drugima.

Osmijeh - uvijek je bio vedrog i nasmijanog lica, pa su ga svi voljeli sresti i razgovarati s njim.

Pravednost - i oni koji nisu vjerovali u njegovu poruku prihvatali su ga kao arbitra u svojim sporovima smatrajući ga izuzetno pravednom osobom.

Reforma društva - svojim primjerom i snagom Božije riječi za nekoliko godina uspio je iz temelja preobraziti društvo i u njega usaditi nove, pozitivne vrijednosti umjesto nasilja i destruktivnosti.

Skromnost - u svemu je bio skroman i jednostavan, nije dozvoljavao da se ustaje pred njim ni da mu se ukazuju posebne počasti.

Širokogrudnost - bio je širokogrudan i nesebičan i uvijek je rado pomagao drugima, posebno siromašnima. Opraštao je čak i onima koji bi ga povrijedili.

Tolerancija - u svim njegovim postupcima ogledala se izuzetna tolerancija i strpljivost, nastojao je uvijek postići kompromis, makar on išao na njegovu štetu.

Umjerenost u svemu - zagovarao je umjerenost u ibadetu, kao i u uživanju i uspostavio je potpunu ravnotežu vjere i prakse koja je postala uzor njegovim sljedbenicima.

Vojskovođa - bio je veoma dobar vojni strateg i diplomat. Prije ulaska u vojni sukob nastojao je iscrpiti sve diplomatske mogućnosti. Rat mu je bio samo sredstvo, a ne cilj.

Zagovornik - njegovi sljedbenici bit će počašćeni time što će im on biti zagovornik kod Allaha na Sudnjem danu.

Žene - prema ženama se ophodio kao prema jednakopravnom spolu, koji ima iste vjerske obaveze i odgovornost kao i muškarci. Omogućio im je pravo na imetak, obrazovanje, zapošljavanje i razvod braka, te aktivno učešće u društvenom životu.

Ti ga vidim nazivas umnobolnim.
Svaka odrasla i razumna osoba, bi trebala izkazivati veliko postovanje prema ovome covjeku, vjerovali u njegovo poslanstvo ili ne, kao sto su mogi velikani kroz historiju radili, i hvalili Muhameda na raznorazne nacine, ali mi je mrsko traziti ima jedna stranica sa poznatim qvoutovima o Muhamed a.s.

On je proglasen za najvecu historijsku licnost. Od njega indirektno potice od njegove ideologije (A voljom Allahovom jer se to desilo njegovom odredbom) veliko islamsko carstvo, koje se prostiralo od Kine do Spanije. On je ujedino plemena u Arabija, bio je poslanik, politicar, lider, filozof, ucitelj, i jos mnogo drugih stvari.

MAJSTOR Ivan
17.10.2007., 01:00
[QUOTE=adinho;10796569]Muhamed saws
Apsolutna vjera u Boga - cˇvrsto je vjerovao u jednog Boga i bio je spreman podnositi sva iskusˇenja zarad svog uvjerenja.

Hehe, sto nije tako cvrsto vjerovao prije nego se ustravio od "Dhina" u jami. Kakvu zaslugu on ima za to vjerovanje gdje je za ushi podignut da "Uzvisenog" svjedoci?

Muhamed saws
Blagost - bio je veoma blag u komunikaciji s drugima. Govorio bi: “Blagost ne dotakne nijednu stvar, a da je ne ukrasi, a grubost ne dotakne nijednu stvar, a da je ne upropasti.”

Lako li je blag iz strave biti. Ko zivince kad ga pripitomis.

Muhamed saws
Civilizacija - on je zacˇetnik potpuno nove civilizacije koja je procvjetala iz Arabijske pustinje i u svoje okrilje prihvatila ljude najrazlicˇitijih kultura, boja kozˇe, nacija i cˇovjecˇanstvu podarila izuzetna dostignuc´a.

Hehe, ali samo da su njegovi muslimi - najcisci rasizam i segregacija. "Ustupci" vjernicima bijahu tek zamazivanje ociju kao i danas.

Muhamed saws
C´udorednost - Kur’an ga opisuje kao cˇovjeka najsavrsˇenijeg morala kojeg su podjednako cijenili i prijatelji i neprijatelji.

S jednom je zenom u jamu zasho, sa tri druge pod rukom kuci se vratio. Da mu nije libido u jami proradio - jest. Hatidza ga inace priznala ne bi da ju je postelji zapostavio. Ovako mu i te tri dozvolila.

Muhamed saws
Cˇovjekoljubivost - prema svima je postupao na temelju jednakosti i bratstva i ljude nije razlikovao prema porijeklu niti boji kozˇe.

Segregacionist - razlikovao je vjere i svjetonazore.

Muhamed saws
Donositelj Objave - odabran je da prenese posljednju Bozˇiju objavu koja objedinjuje ucˇenja svih ranijih poslanika u univerzalnu poruku cijelom cˇovjecˇanstvu.

Mentalne "objave" su izmisljotine religijskih prepredenjaka. Univerzalni duhovni principi u insanu ne mogu se ni dohvacati ni poticati nikakvim naklapanjima uma. Stoga niti je moguce da je bio poslanik bozji.

Muhamed saws
Dzˇamija - podigao je prvu dzˇamiju kao mjesto za zajednicˇku molitvu i okupljanje vjernika.

Jaka arhitektura.

Muhamed saws
Edukacija - slijedec´i imperativ prve objave - “Ucˇi”, svoje sljedbenike je stalno podsticao na trazˇenje znanja i otvaranje vidika, tako da muslimani nikad nisu osjetili konflikt izme?u nauke i religije.

Koje cudo gdje insan uci kako mu je receno da uci. Po Kur'anu i "poslaniku".
Veze nema islamsko "ucenje" s potencijalima ljudskog uma.

Muhamed saws
Fleksibilnost - pri donosˇenju odluka uvijek se konsultovao sa svojim saradnicima i prihvatao njihove sugestije, cˇak i ako se nije slagao s njima.

Stovan kao arabijski idol mogao je sebi dozvoliti svasta.

Muhamed saws
Graditelj mostova me?u ljudima - gradio je mostove sa svima u svojoj okolini, uspostavljao prijateljske odnose s nemuslimanskim susjedima i izmirivao zava?ene.

Opasan sabljom samo se gradi da je prijatelj.

Muhamed saws
Humanost - vrhunac njegove humanosti bio je trijumfalni ulazak u rodnu Meku. U trenutku kad su svi ocˇekivali njegovu osvetu za sve godine patnje koje su mu izazvali, on gra?anima Meke velikodusˇno oprasˇta i pruzˇa im ruku pomirenja.

Koliko su tirani u povijesti isto to ucinili. Marsal Tito na primjer kad je zajasio na vlast mnogim je svojim dushmanima iz "ilegale" "oprostio", pisu knjige o tome, ha.

Muhamed saws
Iskrenost - i prije poslanstva bio je cˇuven po svom posˇtenju i iskrenosti. Prezirao je lazˇ i licemjerje. Niko od njegovih savremenika nikad ga nije cˇuo da je izrekao i najmanju lazˇ.

Raskrinkati lazi religijskog prepredenjaka mogu samo iznimno tankocutni. Muhamed laze i kad PRESUCUJE. Nista ne zna o transcedenciji i probudjenosti. Zato je Kur'an gola bajcica bez ozbiljnog sadrzaja i naputka.

Muhamed saws
Jednakost - ljude nije ocjenjivao prema porijeklu, rasi ili naciji i stalno je isticao: “Zaista Bog ne gleda u vasˇa tijela, niti u vasˇa lica, nego gleda u vasˇa srca.”

Samo sto su ta srca morala biti uvita u muslimsku cahuru. "Istocni grijeh" Islama do daske. Je li Bog gleda u "vasa srca", znaci da mu insani nisu dobri takvi kakvi jestu. Ocjenjivanje po poslusnosti, dakako Muhamedovu izmisljenom Alahu i Islamu.

Muhamed saws
Kur’an - u toku 23 godine dostavioje posljednju Bozˇiju objavu cˇovjecˇanstvu kao putokaz, zakon i vodicˇ i pecˇat svih prethodnih objava.

Objava koja izostavlja nagorostasnije dosege ljudske evolucije - SAMOSPOZNAJU i DUHOVNU PROSVIJETLJENOST.

Muhamed saws
Lider - uvijek je isticao odgovornost vo?e i nastojao je biti svima na usluzi. Nicˇim se nije uzdizao iznad drugih i govorio bi: “Vo?a naroda je onaj koji mu sluzˇi.”

Lao Tse je to izrekao hiljadu godina prije Muhameda.

Muhamed saws
Ljubav - svojim primjerom je pokazivao da je islam ljubav - ljubav prema Bogu, prema blizˇnjima i prema svim Bozˇijim stvorenjima.

Na milijune kurban-bajramske zivicadi placa krvlju tu Muhamedovu "ljubav prema svim Bozijim stvorenjima" svake islamske sezone.

Muhamed saws
Milost svjetovima - Kur`an za njega kazˇe: ”... a tebe smo (o Muhammede) samo kao milost svjetovima poslali.“

Kadija te tuzi, kadija te sudi. "Eigenlob stinkt", vele Germani. "Samohvala do neba zaudara."

Muhamed saws
Namaz - njemu i njegovim sljedbenicima propisano je direktno obrac´anje Bogu pet puta dnevno. Stalno je isticao vrijednost ovog susreta sa Stvoriteljem i radovao mu se.

Cisti mesmerizam. MAJSTOR Ivan obecava svakom muslimu otarasivanje od Islama zauvijek, po uvjetom da tri mjeseca ne klanja. Pet puta dnevno usredotocavati se hipnoticki i na pun mjesec, insan postaje ovisnik bez istinskog interesa i za sto drugo. Tako isto i muslimska drustva i zajednice.

Dok je bilo grabljenja, stvar je radila. Kad se ostatak svijeta stao na loptu, ostavio je Islam u prasini za sobom. Prasina sve dublja i deblja, gospodo muslimi.

Muhamed saws
Njezˇnost - pokazivao je veliku njezˇnost prema slabijima, a posebno prema starim ljudima i djeci. Govorio je: „Bog nikad ne pokazuje milost onima koji ne pokazuju milost prema drugima.

Procitati Ajsina kazivanja u kojoj dobi je bila kad ju je Muhamed razdjevicio.

Muhamed saws
Osmijeh - uvijek je bio vedrog i nasmijanog lica, pa su ga svi voljeli sresti i razgovarati s njim.

Jamacmo se cerio i onda kad su njegovi najblizi muslimi suznje klali, pa makar i po odluci "tudjeg zakona".

Muhamed saws
Pravednost - i oni koji nisu vjerovali u njegovu poruku prihvatali su ga kao arbitra u svojim sporovima smatrajuc´i ga izuzetno pravednom osobom.

Pravedan muslimima, uzas nevjernicima. Bog bi se takvog svog poslanika prije postidjeo.

Muhamed saws
Reforma drusˇtva - svojim primjerom i snagom Bozˇije rijecˇi za nekoliko godina uspio je iz temelja preobraziti drusˇtvo i u njega usaditi nove, pozitivne vrijednosti umjesto nasilja i destruktivnosti.

Muhamedova "konstruktivnost" dovukla je Osmanlije na vrata MAJSTOROVA Splita grada. Sto su ti ljubazni nedestruktivni Muhamedovi janjicari trazili pod Becom i u Dalmaciji?

Muhamed saws
Skromnost - u svemu je bio skroman i jednostavan, nije dozvoljavao da se ustaje pred njim ni da mu se ukazuju posebne pocˇasti.

Cetiri hanume je opsluzivao javno.

Muhamed saws
Sˇirokogrudnost - bio je sˇirokogrudan i nesebicˇan i uvijek je rado pomagao drugima, posebno siromasˇnima. Oprasˇtao je cˇak i onima koji bi ga povrijedili.

"Poslaniku" Bozjem vala uzasno bilo s tih "uvreda". Da je istinski Bozji poslanik bio, ne bi bio dao da itko i pomisli kako mali insan "Bozjeg covjeka" "povrijediti" moze.

Muhamed saws
Tolerancija - u svim njegovim postupcima ogledala se izuzetna tolerancija i strpljivost, nastojao je uvijek postic´i kompromis, makar on isˇao na njegovu sˇtetu.

Na stetu je l' da, i tako "od Indije do Spanije".

Muhamed saws
Umjerenost u svemu - zagovarao je umjerenost u ibadetu, kao i u uzˇivanju i uspostavio je potpunu ravnotezˇu vjere i prakse koja je postala uzor njegovim sljedbenicima.

Bogme i umjerenost u pameti?

Muhamed saws
Vojskovo?a - bio je veoma dobar vojni strateg i diplomat. Prije ulaska u vojni sukob nastojao je iscrpiti sve diplomatske moguc´nosti. Rat mu je bio samo sredstvo, a ne cilj.

Boziji poslanik i "rat kao sredstvo", ova perfidnost samo je u Islamu moguca.

Muhamed saws
Zagovornik - njegovi sljedbenici bit c´e pocˇasˇc´eni time sˇto c´e im on biti zagovornik kod Allaha na Sudnjem danu.

Propaganda i preko dunjaluka pali kod duhom sirotih. Sto nizha edukacija, to glasnija ocekivanja.

Muhamed saws
Zˇene - prema zˇenama se ophodio kao prema jednakopravnom spolu, koji ima iste vjerske obaveze i odgovornost kao i musˇkarci. Omoguc´io im je pravo na imetak, obrazovanje, zaposˇljavanje i razvod braka, te aktivno ucˇesˇc´e u drusˇtvenom zˇivotu.

Zasto ke Muhamed svojim cetirima hanumama nalozio nosenje zara, al' uistinu?

KObi
17.10.2007., 09:39
Onda muslimi misleci, sto mislite zasto ni vi ni Kur'an ne znate MAJSTORU odgovoriti.
Sramota sve do "Uzvisenoga".:lol:
Ja cekam odgovor na moja pitanja, ovako samo spamas temu, odgovori na pitanja a ne 'baljezgaj' sada ti nama ovdje! Gdje su odgovori na tolika pitanja?

adinho
17.10.2007., 12:54
Ivanu

Kao prvo uopste nema potrebe da onako odgovaras, jer je naporno citati i dosadno listati dole stranicu po 10-tak minuta.

Ono sto imas da kazes, mozes reci u kratko u par recenica. Nisam ni uspijo procitati sva ona misljenja koja prosipas po stranici, jer mi je jedno od prilike na polovini dosadlio da vucem mis nadolje.

Kao drugo ti si osoba izlozena propasti, ta te tvoja oholost nece daleko odvesti to ti mogu obecati, i zato je vjerovatno ostalima dosadno da ovdje sa tobom diskutuju, jer samo slinis.

Kuran nisi ni procito, najblize sto si priso su par ovih ajeta kojih muslimani postaju po stranici. Citsas na raznoraznim stranicama anti-islamske stvari, od primitivaca i divljaka, i tu se skolujes i ovdje dolazis DA nam pokazes tvoje znanje, a sve ovo negativno sto si reko o svemu tome si samo procitao na drugim stranicama, JER ja sam bio na slicnim stranicama. Kuran, ni Siru (biografiju poslnika) nisi ni okom vidio, a ni sakupljene vjerodostojne hadise, osim ove nekolicine kojih si naso na tim raznim stranicama i, koji su izvadjeni iz konteksta.

To da cinjenice neces da pihvatis jer tvoj problem. Muhamed saws kada mu je objava blia data u Meki, nije nikoga ni natjerao ni prisilio da vjeruje u to, nit je ikome platio, vec su ljudi svojom vjerom sami prihvatili. Dalje je bio protjeran iz Meke, iako nikakve zulume pravio. Probali su a i ubiti iz vise prilika. To kasnije sto je ratovo sa mekancima hoce li reci da nije opravdano?? Zar nisu muslimani muceni, protjerani iz rodnog mjesta, zar im nije bila oteta imovina?? Zar nisu napadnuti u Medini (Bitka na Bedru) od strane mekanaca.

Hoces navesti i jedan boj koji je Muhamed saw predvodio, koji nio bio opravdan???

On je sasvim jednostavno zivio, i nikakvo imucstvo nije imao. On kad bi pljunuo ljudi bi se bili ko ce uhvatiti pljuvacku da snjome potre ruke, zar ovo ne ukazuje sta je on njima znacio??? A nikoga nikad nije silom natjerao da primi Islam.

Poligamija, je islamski dozvoljena, to mi uopste nije jasno o cemu maslas, svi muslimani imaju pravo na 4 zene, pa e mozes razvesti i opet 4, i tako kolko te volja hoce. A za Aisine godine, koje su ti jedini argument protiv njega, i da ga ukazes kao negativnu osobu, uopste nije ni dokazano da joj je bilo 9 (a ima vise argumenata koji ukazuju da je bila starija), a i da je bila 9 godina pa sta. Njegova prva zena je bila 15 godina starija, a kasnije se ozenio sa dvije zene koje su imale preko 60 godina. Kao prvo, u snu mu je pokazano da se ozeni snjome, a to je i ucinio istovremeno da bih ucvrstio veze sa najboljim drugom Ebu Bekrom, kao sto je on sam dao 2 kcerke drugu Osmanu, i jednu Aliji.

To da je tolika razlika medju njima je samo puka slucajnost. Njoj je bilo 9 a njemu 52. Da je ceko da joj bude 18 (kao sto danas radi), on bi imo 60 godina, i uopce nebi imao odnos sa njom u toj starosti, a uz to bih io sa njom u braku samo 2-3 godine. A ovako je sa njom zivio 10-11 godina. To sto ga vi primitivci zovet pedofilom (fenomen koji je u to doba bio nepoznat) je vase misljenje. Jesu li njegove druge zene bile ispod 20-etak godina??? Nego je 11 drugih zene dvadesetak ili vise.

Sta dalje pise, porices da je moguce da neko primi duhovnu objavu. Jeli ovo samo na njega mislis, ili porices generalno poslanstvo svih drugi.

MAJSTOR Ivan
17.10.2007., 13:24
Hoces navesti i jedan boj koji je Muhamed saw predvodio, koji nio bio opravdan???

Istinski bozji covjek ne nasrce na druga bozja bica. Niti onda kad se na njega nasrce.
"Ne ubij" glasi zapovijed.
Muhamed ju je pogazio ko zadnji lump.

Poligamija, je islamski dozvoljena,...

Nashtelio "poslanik" sebi pun krevet.

To da je tolika razlika medju njima je samo puka slucajnost. Njoj je bilo 9 a njemu 52. Da je ceko da joj bude 18 (kao sto danas radi), on bi imo 60 godina, i uopce nebi imao odnos sa njom u toj starosti, a uz to bih io sa njom u braku samo 2-3 godine. A ovako je sa njom zivio 10-11 godina. To sto ga vi primitivci zovet pedofilom (fenomen koji je u to doba bio nepoznat) je vase misljenje. Jesu li njegove druge zene bile ispod 20-etak godina??? Nego je 11 drugih zene dvadesetak ili vise.

"Odnos" - samo hebacko-perverzni s tom razlikom u dobi.
Slijedite pohotnjaka koji bi vam analogno i danas kcerkice guzio.

Sta dalje pise, porices da je moguce da neko primi duhovnu objavu. Jeli ovo samo na njega mislis, ili porices generalno poslanstvo svih drugi.

Objava je uvijek lichna. Ne da se prenositi stoga. Ko je prenosi,niti je nije dobio.
Dvije razine svjesnosti nigdje se ne susrecu do li u "poslanikovoj" lazi.

PS.: Nego nikako ti da odgovori "Je l' Alah dozvoljava zlocin?"

MAJSTOR Ivan
17.10.2007., 13:29
Ja cekam odgovor na moja pitanja, ovako samo spamas temu, odgovori na pitanja a ne 'baljezgaj' sada ti nama ovdje! Gdje su odgovori na tolika pitanja?

Jaci od tebe u islamske misje rupe pred MAJSTOROM bjeze, Kobi.

MAJSTORU nisi ni mrvice dorastao, pa ce ta tvoja pitanja shepava bit odgovorena doraslijim muslimima od tebe.