PDA

View Full Version : Plivanje

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

Dwarf980
17.09.2006., 19:13
Za Trešnjevku ti je najbliže zimsko plivalište Mladost kod Doma sportova. Nisam dugo bila tamo, al se probaj raspitati za termine i cijenu. Mislim da je oko 250 kuna mjesečno.

Dal netko ide na Mladost na Savi. Kakvi su termini i cijena tamo?

Sava je oko 250 kn mjesecno....Termini su jesensko,zimsko proljetni: Pon-pet: 10 -14 i 16-20.Sub:13-17 Ned: 10-14 al nisam sad ziher za nedjelju...

Uglavnom mali hinit izbjegavaj nedjelju krcato je i izbjegavaj popodnevnu šihtu prek tjedna poslije 17h jer je isto guzva. Subota je prazna i na cijelom bazenu nema puno ljudi a ujutro prek tjedna je cist ok. Malo se zaguzva oko 12-13h al je kasnije i prije toga cist ok za plivat....

ygraine
23.09.2006., 15:37
ja ne idem na bazene, nekako imam predrasude prema bazenima u ovom gradu, iako svake godine u ovo vrijeme razmisljam da krenem, jer obozavam plivanje i morsku (ma makar i vodenu :))) ) rekreaciju.
definitivno najbolji i najugodniji oblik rekreacije.
jos traje sezona morskog kupanja, mozda i najbolji dio, no blizi se kraj, i bas mi to tesko pada :( :))))

pez
11.11.2006., 22:40
Jeli netko od vas plivaca ima ikakvo iskustvo vezano za plivanje i skidanje kilaze, tj dali je moguce uz pomoc redovnog plivanja efektivno skinuti kilazu?

Ja redovno plivam vec mjesec dana, cetiri puta tjedno po 45 minuta (bez odmora) i vec osjetim kako me odjeca koja me je do prije mjesec dana stezala :zubo: mi je sada potpuno udobna :cerek:

Dakle osjetim vec vidljivu promjenu na svom izgledu i po odjeci, ali vaga pokazuje gubitak samo jedne kile u roku od mjesec dana :mad:

Ima li netko od vas plivaca koji se bavi redovnim plivanjem vec dugo vremena iskustva sa time kakvim se tempom mogu gubiti kile uz pomoc redovnog plivanja?

Đani Feferoni
12.11.2006., 09:19
Jeli netko od vas plivaca ima ikakvo iskustvo vezano za plivanje i skidanje kilaze, tj dali je moguce uz pomoc redovnog plivanja efektivno skinuti kilazu?

ja san jedan period vremena pokušao skinit višak kila plivanjem, na bazen san iša 3 do 4 puta tjedno i svaki put san nastoja preplivat kilometar/ kilometar i pol. i jok. ćorak...vaga je pokazivala neznatne promjene...kad san vidija da ne uspijeva krenija san u teretanu + dijeta + plivanje. dijeta se uglavnom odnosila na izbjegavanje svega što sadrži bilo brašno, šećer, a udrija san po voću i, kako u zg-u kažu, zelenjavi. u teretani prema mom iskustvu najviše mi je koristila bicikla, svaki put san biciklirao minimum pola sata... i nakon 3 miseca san bija lakši oko 15 kg

pez
12.11.2006., 11:57
Hvala na odgovoru Dani. Pocela sam sa dijetom ovog tjedna (izbaciti sve slatko, masno, alkohol itd) pa cu nakon mjesec dana dijete i plivanja vidjeti kako to napreduje. Razlog zasto trenutno samo plivam je taj sto obozavam plivanje :) i kao sto rekoh kile se veoma polako micu dole ali vidim razliku u svom izgledu sto je stvarno ohrabrujuce. Sad nema druge nego malo i na dijetu pa odlucim sta dalje nakon mjesec dana sto dalje ciniti.

Biserka32
12.11.2006., 12:48
Neće se smršaviti od plivanja. ALI zato plivanje zateže cice bolje od ičega :):)

Antonije
12.11.2006., 13:13
Pozdrav svima na ovoj grupi.
Namjeravam i ja poceti plivati, ali ne dok se dobro ne pripremim.
Sada trcim i kad steknem kakvu-takvu kondiciju onda bih ukljucio i plivanje.
No, stvar je u tome sto ja bas i ne znam narocito plivati, tako da bih volio naci kakvog instruktora-trenera.Pa ak kaj znate i o tome, please napisite.
Nesto sam smisljao, ali mislio sam si postaviti cilj do slijedecega ljeta znaci nekih pola godine treninga, da mogu preplivati 3-4km.To bi mi bilo dosta.

papak
14.11.2006., 18:34
Krenuo sam nedavno, nakon duže pauze, ponovo na plivanje (rekreativno, ali se trudim biti što bolji plivač). Nešto me, međutim, muči.
Kada plivam, previše se trošim, brzo se umaram. To znači da nemam dobru tehniku, položaj tijela, pokrete ruku itd.
Da li netko zna gdje na internetu mogu naći nekakve upute, savjete i sl. vezano uz tehniku plivanja,
položaj tijela i sve ovo što sam gore naveo (ili, ako ima savjete, neka ih napiše)? Isto tako, zanimaju me vježbe istezanja prije i poslije plivanja.
Hvala unaprijed.:top:

Antonije
14.11.2006., 18:54
i mene isto sve ovo zanima ko ovog Papka:zubo:

papak
15.11.2006., 09:02
Pronašao sam par zanimljivih siteova sa informacijama i kratkim filmovima o plivačkoj tehnici pa, ako je netko zainteresiran, evo ih:
http://www.swimmingcyclingrunning.com/SwimVids.asp(Kratki filmovi na kojima se mogu analizirati plivački pokreti poznatih plivača)
http://en.wikipedia.org/wiki/Front_crawl(Wikipedia članak o kraulu)
http://www.swim.ee/models/methods.html(Na dnu stranice nalaze se odlični filmovi o plivačkim tehnikama)
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/other_sports/swimming/4227472.stm(BBC upute za usvršavanje plivačke tehnike)
To je to. Uživajte.
Papak out.

anya
15.11.2006., 10:16
Dobre su stranice ali ja ne mogu pola toga otvoriti.
Čula sam da je leđno plivanje najbolje za kičmu ali meni ta tehnika slabo ide.
Ovo ljeto sam pokušavala ali nije išlo. Inače, prsno plivam bez problema po sat vremena bez prekida ali samo ljeti skoro svakodnevno.

A trčanje nema nikakve veze s plivanjem. Bar tako mislim, jer ja ne mogu pretrčati niti 100 m niti volim to.

6isperadun
15.11.2006., 20:06
tu vidim da je neko napisao da zeli do ljeta biti u mogucnosti preplivati 3-4km. po meni nije bitna distanca vec tempo i vremenska duljina.

za mrsavljenje vam je trcanje daleko ucinkovitije... plivanje za mrsavljenje se koristi jedino ako ste enormno debeli pa trcanjem previse opterecujete zglobove.
za oblikovanje tijela, kondiciju :top:
ma nema do plivanja :) najbolja rekreacija

anya
16.11.2006., 09:49
Pa može se smršaviti i od plivanja ako poslije toga nećeš puno jesti. Kao i u svemu. Kako meni nije cilj da mršavim jedem normalno i nakon tjelesne aktivnosti i kilaža mi je uvijek ista.

6isperadun
16.11.2006., 15:26
Pa može se smršaviti i od plivanja ako poslije toga nećeš puno jesti. Kao i u svemu. Kako meni nije cilj da mršavim jedem normalno i nakon tjelesne aktivnosti i kilaža mi je uvijek ista.

moze al treba se plivati jako jako puno. sa trcanjem je puno lakse. jer cinjenica je da plivaci vaterpolisti i nisu bas izdefiniranog tijela. meni je bf oko 15%... dok npr bilderi,atleticari, nogometasi i sl. imaju body fat oko 10% i manje. to se jos sa sigurnoscu nezna tocno zasto. postoje teorije da tijelo namjerno stvara masno tkivo da se bolje zastiti od vode i da lakse cuva temperaturu. druga teorija da plivaci i vaterpolisti jednostavno zbog takvog treninga imaju veci apetit. uglavnom sa tim ti zelim reci da skidanje kg je dosta sporije sa treningom u vodi...

matematicar
23.11.2006., 06:59
Procitao sam neke od postova. Vecina vas je u zabludi u vezi gubljenja tezine i u poredjenju plivanja i trcanja. Dakle da pocnem.
Slijedece cinjenice su dobivene egzaktnim istrazivanjima:

a) Vrhunski plivaci trose 25% vise kalorija nego vrhunski trkaci. To se objasnjava time sto voda pruza veci otpor nego zrak(zbog gustoce) i sto plivaci koriste vecu grupu misica.
b) Plivaci su obicno tezi od trkaca ne zato jer trose manje kalorija vec zato sto jedu vise.
c) Disperadun je donekle bio u pravu. Naime voda uzima mnogo vise topline iz naseg tijela nego zrak (tu se pretpostavlja da su voda i zrak iste temperature), i nasa tijela reagiraju tako sto formiraju zastitnu (toplotnu) izolaciju, znaci malo masnoce sto pak znaci da je potrebno unjeti tu vrstu hrane u organizam.

Da je a), b) i c) tocno, mozete se lako uvjeriti. Zapitajte se da li ste ikada gladni poslije trcanja. A poslije plivanja? :klopa:

E sad, za one ljude koji zele smrsati evo par stvari:
a) plivanjem se razvija veliki broj misica, a zna se da su misici teski (imaju znatno vecu gustocu nego masno tkivo). Znaci netko moze imati istu kilazu, ali se pritom tijelo moze znatno transformirati.
b) Odmah poslije plivanja preporucuje se popiti dosta vode (zbog moguce dehidracije) i pojesti razumnu kolicinu niskokaloricne hrane (npr. voce, neku zitaricu).
c) nacin plivanja znano utice na smanjenje kilaze ( o tome necu ovom prilikom).
Sve ove stvari sam procitao nedavno u knjizi "Total Immersion" by Terry Laughlin. Taj lik je pravi strucnjak za plivanje.

Elem, ja sam tek skoro poceo plivati redovno. Plivam 2-3 puta tjedno, svaki put plivam 1 milju(1650m) i to kraulom - no polako povecavam normu tako da sam danas preplivao 40 lapova tj. oko 2km.
No ono sto je meni vazno jeste tehnika. Ne zelim da mi tehnika bude savrsena ali zelim da bude dobra. Ono sto ja radim jeste da brojim zaveslaje(potrebnih da prelivam bazen). Kada sam poceo bilo mi je potrebno 19 zaveslaja da preplivam bazen u odmornoj fazi, pri kraju 1. milje trebalo mi je i do 26 zaveslaja.

Sada sam smanjio te brojke na 16 odnosno 23. Osjecaj je fenomenalan.

6isperadun
23.11.2006., 15:48
ja govorim na temelju nekog svog iskustva jer trenirao sam vaterpolo(pauziram sad).

ono sto si naveo da vrhunski plivaci trose 25% vise kalorija je tocno ako sprintaju, al vecina ljudi koji plivaju samo rekreativno rade to sporo, tehnicki nevaljano i nemogu puno izdrzati stoga cisto sumnjam da trose vise kalorija nego kad bi isli na trcanje(gledajuci ukupni trening). u trcanju noge daleko vise rade nego kod plivanja a u nogama su najjaci misici... kod plivanja rade jos ledja,ramena, prsa i tricepsi sto npr kod trcanja ne

ovo je moje misljenje, mozda si ti u pravu.

p_pero
11.01.2007., 20:37
E ljudi ovako imam jedno pitanje za vas!!!
Dajte mi recite gdje je u zg najtoplija voda na bazenu???

RobiKa
14.01.2007., 11:10
Utrine su definitivno najhladnije :flop:

Onak odokativno najtoplija je Daničićeva (jel to zato kaj je najveći dimnjak od svih :zubo:

Al meni pašu mrzli bazeni :mirko: :cerek:

profa
18.01.2007., 18:46
ej, baš tražim na netu malo informaciju o bazenu kad nabasam na ovaj forum.. došla sam do nekih korisnih savjeta. osim što sam se počela malo zabrinjavati kad sam pročitala rečenice tipa- nešto pliva po bazenu...i sl.
pa bi pitala već iskusne bazenaše:
koji bazen je najčišći i koje su šanse da zaradim neku infekciju. zanima me od cura koje idu neko vrijeme da li su imale s tim problema.

thanx.pusa svima

tigar666
19.01.2007., 12:16
Bok ekipa!
Ja na plivanje idem vec 3 mjeseca; idem na Mladost oko 4 sata. Nekakvih zamjerki na bazen nemam, istina kad sam se spremao da krenem na plivanje malo me zabrinjavala cistoca bazena al na kraju je sve ispalo OK. Inace idem 4 puta na tjedan, srijedom nema popodne za gradjanstvo.
Cistoca na mladosti je ok a ionako je voda toliko klorirana da nemres nista pokupiti sto se tice koznih inferkcija. Znam zasto se zene boje, iz istog razloga ni moja frendica ne zeli ici na bazen. Vidim da dost cura tamo trenira plivanje i sinkrono plivanje pa pretpostavljam da nemaju nikakvih problema kad su tamo svaki dan.
Prvih mjesec dana je bilo malo mucenja al sad je stvarno super, osjecam se kao riba u vodi, stvarno mi pase i vise ne mogu bez toga, haha!!
Toplo preporucam!
Sto se tice topline odnosno hladnoce vode ne mogu usporedjivat nijedno drugo plivaliste sa Mladosti al meni je temp. vode taman...oko 27 stupnjeva, a najbolje je ne raditi neke prevelike pauze jer ako previse vremena trosis na odmor smrznes se.

El Pájaro
19.01.2007., 13:01
al meni je temp. vode taman...oko 27 stupnjeva, a najbolje je ne raditi neke prevelike pauze jer ako previse vremena trosis na odmor smrznes se.

Smrznes se na 27 stupnjeva?! Pa to je kao bara, nikad nisam volio plivat kad je tako vruce, sav bi se zajapurio. Sta bi onda rekao da moras 3 sata provest u vodi od oko 18 stupnjeva?! :D

tigar666
19.01.2007., 13:26
Osobno ne volim da mi je voda prehladna, temperatura vode na bazenima nije odredjena prema potrebama nas nekoliko individua nego su je odredili strucnjaci na osnovu nekakvog iskustva u vodenim sportovima. Zato se i ne volim predugo zadrzavati u morskoj vodi, nakon nekih 15, 20 minuta se zaledim, haha!!
Uostalom ne bi uzivao u rekreaciji kad bi se jos morao boriti protiv neugodnog osjecaja hladnoce, nije to vise gust, da stalno mislim na trenutak kad cu izletiti iz vode van.
Meni temp. vode na bazenima od 27 stupnjeva savrseno odgovara.

El Pájaro
19.01.2007., 20:06
Uostalom ne bi uzivao u rekreaciji kad bi se jos morao boriti protiv neugodnog osjecaja hladnoce, nije to vise gust, da stalno mislim na trenutak kad cu izletiti iz vode van.
Meni temp. vode na bazenima od 27 stupnjeva savrseno odgovara.

Da, i ja se volim kupat u toploj vodi. Ali kad moram plivat kilometrima, to bas i nije najljepsi osjecaj. Iako mrzim hladnu vodu, ako mogu birat, prije cu izabrati da mi bude hladno nego vruce kad se rade jaki plivacki treninzi ili igra vaterpolo utakmica. Svejedno, 27 stupnjeva je previse za te olimpijske bazene, obicno budu do 25 stupnjeva max, a oni mali bazencici pored budu vruci. :)

_suRak_
21.01.2007., 11:10
Cak i daje temperatura vode nesto niza...nakon par zaveslaja kad se zagrijes bit ce ti svejedno

6isperadun
22.01.2007., 19:51
Cak i daje temperatura vode nesto niza...nakon par zaveslaja kad se zagrijes bit ce ti svejedno

slazem se... takodjer meni je puno ugodnije plivati u hladnijoj vodi na duze relacije malo jaceg tempa

profa
22.01.2007., 22:30
može li mi tko reci da li na bazenu u utrinama postoje samo one male kabinice za presvlsčenje ili ima i normalnih svlačiona. da li su odvojene muške od ženskih
thanx

tigar666
23.01.2007., 10:01
Da ispravim dezinformaciju koju sam plasirao neki dan u ovaj topic. Temperatura vode na Mladosti iznosi 26 stupnjeva plus minus 1 stupanj.

_suRak_
23.01.2007., 13:43
Nakon godina pauze od treniranja plivanja...planiram pocet ic na bazen onak cisto rekreativno :zubo:...pa ako ima netko tko ide u danicevu bio bih mu zahvalan da baci koji informaciju tipa cistoce bazena, guzve i tako...hvala

Marian29
27.01.2007., 20:32
Nisam sto godina bila na plivanju pa bih zamolila nekoga tko ide na bazen u Sheraton da mi pruzi neke opce informacije kao velicina, cistoca, guzva ev. u jutarnjim terminima. Hvala ljudi

Latenight
30.01.2007., 12:03
Zanima me ako je netko radio ovaj trening, kako je zadovoljan s rezultatima? Ja sam poceo i danas je zadnja serija iz prvog tjedna.

http://www.personal.psu.edu/faculty/e/x/exk7/SwimWorkouts.html/ZeroTo1mile.html

vitruvijanac
05.02.2007., 15:48
Da li netko ima informacije o bazenu koji navodno postoji u jednoj osnovnoj školi u Dubravi, negdje u Trnavi? Postoje li termini za građanstvo i kad, cijene itd.?

clone
06.02.2007., 23:06
taj u dubravi je skroz mali i cist sumnjam da je otvoren za gradjanstvo, i nije trnava nego donja dubrava, blizu okretista. mislim da se skola zvala 8. maj al nebi ruku u vatru stavio

alMAhler1
10.02.2007., 19:47
Pozdrav plivachima i simpatizerima...
Evo da se i ja pridruzim. Uglavnom, nisam bas imala tu zivotnu naviku, ali..snasla me ozljeda koljena (ruptura kriznog, medijalnog, negnjeceni meniskusi) pa cu po svemu sudeci plivanje morat ubacit u moj lifestyle.
I tako, krenem ja danas po prvi put na bazen - Utrine.
Na higijenu i toplinu vode nemam nikakvih primjedbi...a i nije bilo previse ljudi (cak sam neko vrijeme bila sama u traci).
Plivam kraul i leđno (prsno su mi rekli da ne?!). I tako ja gore dole, i sve je bilo super prvih cca 500m (osim sto su mi pushacka pluca htjela izletit, al aj, ocekivano)
A onda nasred staze frka - grch u stopalu (prsti)!
Pa doplutam nekako do ruba, saniram..pa ajmo opet..i opet grch! Za poludit.
Morala sam odustat..jel to mozda znak da sam se preforsirala za prvi put ili sta?
Jos jedno pitanje:
Razmisljam o plivanju s perajama...jel to glupo?

slikarica00
13.02.2007., 08:25
Da li je itko upoznat s informacijama koji sve plivacki klubovi postoje u Zagrebu (i moguce Samoboru)? Ne govorim o rekreacijskom plivanju, vec redovni dnevni dvosatni treninzi za trinaestogodisnjaka. Da li su neki klubovi bolji od drugih i po cemu? Kakva je konkurencija?
Na web siteu od Mladosti vidjela sam da imaju kamp na ljeto u Velom Losinju.
Zna li itko da li je to kamp za ucenje plivanja ili za ozbiljne treninge?
Postoji li ikakav kamp (tjedan dana) na moru za trinaestogodisnjaka koji se ozbiljno bavi plivanjem?
Hvala.

deep dive
13.02.2007., 08:28
Da li je itko upoznat s informacijama koji sve plivacki klubovi postoje u Zagrebu (i moguce Samoboru)? Ne govorim o rekreacijskom plivanju, vec redovni dnevni dvosatni treninzi za trinaestogodisnjaka. Da li su neki klubovi bolji od drugih i po cemu? Kakva je konkurencija?
Na web siteu od Mladosti vidjela sam da imaju kamp na ljeto u Velom Losinju.
Zna li itko da li je to kamp za ucenje plivanja ili za ozbiljne treninge?
Postoji li ikakav kamp (tjedan dana) na moru za trinaestogodisnjaka koji se ozbiljno bavi plivanjem?
Hvala.

Probaj: http://www.swimzg.hr/

tigar666
13.02.2007., 08:36
Pozdrav plivachima i simpatizerima...
Evo da se i ja pridruzim. Uglavnom, nisam bas imala tu zivotnu naviku, ali..snasla me ozljeda koljena (ruptura kriznog, medijalnog, negnjeceni meniskusi) pa cu po svemu sudeci plivanje morat ubacit u moj lifestyle.
I tako, krenem ja danas po prvi put na bazen - Utrine.
Na higijenu i toplinu vode nemam nikakvih primjedbi...a i nije bilo previse ljudi (cak sam neko vrijeme bila sama u traci).
Plivam kraul i leđno (prsno su mi rekli da ne?!). I tako ja gore dole, i sve je bilo super prvih cca 500m (osim sto su mi pushacka pluca htjela izletit, al aj, ocekivano)
A onda nasred staze frka - grch u stopalu (prsti)!
Pa doplutam nekako do ruba, saniram..pa ajmo opet..i opet grch! Za poludit.
Morala sam odustat..jel to mozda znak da sam se preforsirala za prvi put ili sta?
Jos jedno pitanje:
Razmisljam o plivanju s perajama...jel to glupo?

Što se tiče tog grča u stopalu...to ti je normalno....s tim sam i ja muku mučio prva 2-3 puta. Kod mene bi grč nastao kad sam previše koristio noge tih prvih par puta....zato probaj noge opteretiti malo manje...tj. "vuci" ih za sobom. Vjerojatno se zgrče neki mišići ili tetive koje u hodanju ne koristimo dovoljno. Nakon 5-6 treninga grč te više ne bi trebao mučiti. A što se tiče peraja, vidio sam par likova na bazenu da ih koriste i primjetio sam da im peraje daju veći potisak prema naprijed, odnosno plivaju brže. Ako te baš toliko vesele ne vidim razloga da ih ne koristiš.

banky
13.02.2007., 08:44
Kod nekog iznenadnog napora i nedostatka magnezija u krvi lako može doći do grča.
Neki dobri vitamini ili sam magnezij bi to trebali riješit.

thumbelina
14.02.2007., 11:12
jel ide netko u Sheraton na plivanje?

zanima me koja je cijena, jel gužva i kak ste zadovoljni!

Hvala!

:w

alMAhler1
14.02.2007., 12:31
Bazen u Sheratonu je u sklopu welness centra Coner..
http://www.coner.hr/wellness/zagreb.php

Ja sam nedavno zvala..mislim da je 500 kuna mjesecno neograniceni broj dolazaka, 50 kn jednokratno ali nisam sigurna..najbolje da ih nazoves...
Bazen je 17 ili 18 metara...mislim...

alMAhler1
14.02.2007., 12:42
Što se tiče tog grča u stopalu...to ti je normalno....s tim sam i ja muku mučio prva 2-3 puta. Kod mene bi grč nastao kad sam previše koristio noge tih prvih par puta....zato probaj noge opteretiti malo manje...tj. "vuci" ih za sobom. Vjerojatno se zgrče neki mišići ili tetive koje u hodanju ne koristimo dovoljno. Nakon 5-6 treninga grč te više ne bi trebao mučiti. A što se tiče peraja, vidio sam par likova na bazenu da ih koriste i primjetio sam da im peraje daju veći potisak prema naprijed, odnosno plivaju brže. Ako te baš toliko vesele ne vidim razloga da ih ne koristiš.

Meni je poanta tog plivanja povratiti misicni tonus (kvadriceps totalno atrofiran nakon mjesec dana mirovanja i longete) pa sam na tragu toga "sumanuto" klapala nogama...Grc se javlja upravo u stopalu ozljedjene noge (mozda cirkulacija?)...Super vjest da ce proc kad se malo vise utreniram...Hvala tigar666!
Peraje me bas ne vesele pretjerano, ali nekako sam zabrijala (mozda krivo) da je upravo plivanje s perajama to sto mi treba..al' se nekako mislim...peraje na 25 metarskom bazenu ...:misli:
Banky, evo upravo popih Mg ..hvala na savjetu!

tigar666
14.02.2007., 13:15
Meni je poanta tog plivanja povratiti misicni tonus (kvadriceps totalno atrofiran nakon mjesec dana mirovanja i longete) pa sam na tragu toga "sumanuto" klapala nogama...Grc se javlja upravo u stopalu ozljedjene noge (mozda cirkulacija?)...Super vjest da ce proc kad se malo vise utreniram...Hvala tigar666!
Peraje me bas ne vesele pretjerano, ali nekako sam zabrijala (mozda krivo) da je upravo plivanje s perajama to sto mi treba..al' se nekako mislim...peraje na 25 metarskom bazenu ...:misli:
Banky, evo upravo popih Mg ..hvala na savjetu!

Ne znam, nisam stručan što se tiče tih peraja, bilo bi najbolje da da savjet netko tko peraje i koristi. Ali ako ih već imaš, probaj s njima i bez njih pa ćeš vidjeti kakva je reakcija. Ono što mislim da je bitno da ne forsiraš sad tu atrofiranu nogu previše jer će te stalno u početku mučiti taj grč pa ćeš morat odustajat od treninga. Kreni lakše, tj. probaj u prvo vrijeme samo vući noge za sobom, onda ih lagano uključi al ne svom snagom zamahivati. S vremenom će se mišići naviknuti i "probuditi" tako da ćeš doći na prijašnji tonus. Bitno je samo da kontinuirano odlaziš na treninge, bez nekih predugih pauza i sve će sjesti na svoje mjesto s vremenom.

thumbelina
14.02.2007., 13:33
dakle, zvala ja Wellnes u Sheratonu i rekli mi da je mjesečna članarina za bazen 600 kn, a pojedinačan dolazak 70!!!! :horor: :horor: :horor:

ugl., nisu normalni!

mislim da ću probati u Utrinama na bazenu pa me samo zanima kak je radnim danom popodne tamo. Tam negdje oko 4 popodne pa do 6, recimo...

alMAhler1
14.02.2007., 19:20
ugl., nisu normalni!

pa nego sta..pa nece se fina gospoda valjda banjat s obicnim smrtnicima, pa da pokupe bolestine svakojake..oma fino selekcija...
Meni je taj bazen sto se lokacije tice idealan ali...tocanje u sheraton kadici nikako se ne moze nazvat plivanjem...pa zato fino idem u Utrine (70kn..pih, sicha...:zubo: )

clone
15.02.2007., 16:46
dakle, zvala ja Wellnes u Sheratonu i rekli mi da je mjesečna članarina za bazen 600 kn, a pojedinačan dolazak 70!!!! :horor: :horor: :horor:

ugl., nisu normalni!

mislim da ću probati u Utrinama na bazenu pa me samo zanima kak je radnim danom popodne tamo. Tam negdje oko 4 popodne pa do 6, recimo...

guzva, brdo staza je rezervirano za klubove, razne udruge, firme ... bla bla. do tri je ok, poslije tri nastupaju gore navedeni. ostane ti mozda 2-3 trake za pucanstvo. mada opet mozes naletit da vas bude "samo" 3-4 u traci :zubo:

deep dive
16.02.2007., 08:50
guzva, brdo staza je rezervirano za klubove, razne udruge, firme ... bla bla. do tri je ok, poslije tri nastupaju gore navedeni. ostane ti mozda 2-3 trake za pucanstvo. mada opet mozes naletit da vas bude "samo" 3-4 u traci :zubo:

Nije tako strašno od 16h do 17h, a zadnjih pola sata radnog vremena bazena je čista milina.

MIŠICA
16.02.2007., 10:32
pa nego sta..pa nece se fina gospoda valjda banjat s obicnim smrtnicima, pa da pokupe bolestine svakojake..oma fino selekcija...
Meni je taj bazen sto se lokacije tice idealan ali...tocanje u sheraton kadici nikako se ne moze nazvat plivanjem...pa zato fino idem u Utrine (70kn..pih, sicha...:zubo: )

70 kn ,a koliko puta tjedno i u koje doba?
zahvaljujem na informaciji :)

Dekanica
16.02.2007., 21:08
Kape se na bazenima obavezno moraju koristiti, jer nitko ne želi nakon plivanja na sebi imat zakeljene dlake FUUUJ.

Pola sata svaki dan plivanja je super, što više to bolje, ali plivanja a ne brčkanja. I zaboravite dvodjelne badiće, kupite jednodjelni antiklor badić, ima ih do 300kn.

Plivanje je najbolji sport općenito.

alMAhler1
16.02.2007., 23:38
70 kn ,a koliko puta tjedno i u koje doba?
zahvaljujem na informaciji :)

Nesporazumjele smo se. 70 kuna je jedan dolazak na bazen u Sheraton.
A Utrine (ako za taj pitaš):

Bazen Utrina
Balotin prilaz b.b.
01 / 6659-666
radnim danom (mali bazen): od 6:30 do 8 sati (10kn)
ponedjeljak, srijeda i petak: od 9 do 20 sati (20kn)
utorak i četvrtak: od 9 do 19 sati (20kn)
subota: od 13 do 17 sati (25kn)
nedjelja: od 15 do 20 sati (25kn)
NOČNO (30kn)
Petak 22-01
Subota 21-00

MIŠICA
17.02.2007., 09:42
hvala puno...

deep dive
27.02.2007., 09:19
radnim danom (mali bazen): od 6:30 do 8 sati (10kn)
U tom terminu ima par traka za građanstvo i u velikom bazenu.

thumbelina
27.02.2007., 10:16
a zakaj je bolje imati jednodijelni badić??

pliva san
27.02.2007., 10:28
Bok svima!
Volio bih se rekreativno bavit plivanjem, ali u klubu pod stručnim nadzorom. Da li je to moguće s obzirom na moje godine (30 čak!)? Plivam dobro (oko 1,5km za 40ak min), ali neredovito, a s treninzima u klubu bi to sve imalo više smisla.

hostess
27.02.2007., 10:52
evo da vam se i ja uključim u razgovor. ja sam trenirala plivanje 7 god pa kaj vas god zanima pitajte...

valjda ću vam znat pomoći...

hostess
27.02.2007., 10:58
a zakaj je bolje imati jednodijelni badić??

zato što ti on prvenstveno ne kliže s tijela kao dvodijelni. pogotovo kad skočiš u vodu (znaš ono po ljeti ti skočiš u more u dvodijelnom badiću i obavezno ostaneš bez gaća, pa ćak i bez gornjeg dijela ponekad). :eek: jedino su iznimka oni pravi dvodijelni sportski badići koji su dobro zategnuti i nemogu ti padati.

drugo ti je radi otpora. dvodijelni badići pružaju veći otpor u vodi (iako to nije toliko bitno jer se tu radi o sekundama koje su jedino važne za prave sportaše na natjecanjima, a u rekreativnom plivanju i nisu od velike važnosti)...

hostess
27.02.2007., 11:06
Bok svima!
Volio bih se rekreativno bavit plivanjem, ali u klubu pod stručnim nadzorom. Da li je to moguće s obzirom na moje godine (30 čak!)? Plivam dobro (oko 1,5km za 40ak min), ali neredovito, a s treninzima u klubu bi to sve imalo više smisla.

koliko sam ja upućena, klubovi su ti inače pretrpani i treneri jedva da se uspiju posvetiti plivačima natjecateljima, a kamoli nekim drugim rekreativnim plivačima.

u pravilu ja nisam čula da uopće postoje treneri za rekreativce.
to jedino da platiš individualne treninge nekom treneru.

ali zato imaš klubove za daljinsko plivanje, tu su ti većinom stariji ljudi, i oni koji radi obaveza nisu mogli nastaviti aktivno se baviti plivanjem. oni ti treniraju koliko žele, no jedini je problem bio prije nekoliko godina to što nisu imali stalan bazen već su se selili svaki dan iz jednog u drugi. danas je to možda drukčije.

MIŠICA
27.02.2007., 11:15
evo da vam se i ja uključim u razgovor. ja sam trenirala plivanje 7 god pa kaj vas god zanima pitajte...

valjda ću vam znat pomoći...

ja bi rekreativno krenula...prvenstveno zbog linije,malo da me izgradi,rijesi sala i ostalog jel :D ,pa me zanima koliko puta tjedno je dovoljno,kako dugo itd...

hostess
27.02.2007., 14:24
ja bi rekreativno krenula...prvenstveno zbog linije,malo da me izgradi,rijesi sala i ostalog jel :D ,pa me zanima koliko puta tjedno je dovoljno,kako dugo itd...

a gle... inace u bilo kojem sportu vele da ako je pauza između dva treninga veća od dva dana, da nema nikakvih rezultata... po tome bi najmanje 3 puta tjedno (po sat vremena) trebala ići da bi se vidli neki rezultati. a to ti je ono 20 kn ulaz*3= 60 kn tjedno. meni je to malo previše nekak.

najbolje bi bilo kad bi uz plivanje uvrstila i neku drugu aktivnost. jer naime, plivanje, iako se smatra najboljim sportom, nije prvenstveno sport za skidanje kila. to je sport za zdravlje, održavanje rada srca, povećanje kapaciteta pluća, treniranje svih mišića. naravno, možeš ti skinut kile, ali tada bi stvarno trebala ići čak i više od 3 puta tjedno na bazen s time da tih sat vremena fakat onda otplivaš kak se spada.

ja bi ti najbolje preporučila 2x tjedno plivanje, uz svakodnevno malo brže hodanje ili čak ako ti se da trčanje navečer, rolanje sad kad dođe proljeće ili bilo koju drugu anaerobnu aktivnost...

uglavnom... moraš se kretat na bilo koji način (bilo plesanjem po stanu ili bilo čem drugom...) :)

pliva san
27.02.2007., 15:46
koliko sam ja upućena, klubovi su ti inače pretrpani i treneri jedva da se uspiju posvetiti plivačima natjecateljima, a kamoli nekim drugim rekreativnim plivačima.

u pravilu ja nisam čula da uopće postoje treneri za rekreativce.
to jedino da platiš individualne treninge nekom treneru.

ali zato imaš klubove za daljinsko plivanje, tu su ti većinom stariji ljudi, i oni koji radi obaveza nisu mogli nastaviti aktivno se baviti plivanjem. oni ti treniraju koliko žele, no jedini je problem bio prije nekoliko godina to što nisu imali stalan bazen već su se selili svaki dan iz jednog u drugi. danas je to možda drukčije.
Pa jel se isplati uopće bit plivački trener? Mislio sam uz posao upisat i trenersku školu. Onako iz gušta. volim se vuč po bazenu.

MIŠICA
27.02.2007., 17:04
a gle... inace u bilo kojem sportu vele da ako je pauza između dva treninga veća od dva dana, da nema nikakvih rezultata... po tome bi najmanje 3 puta tjedno (po sat vremena) trebala ići da bi se vidli neki rezultati. a to ti je ono 20 kn ulaz*3= 60 kn tjedno. meni je to malo previše nekak.

najbolje bi bilo kad bi uz plivanje uvrstila i neku drugu aktivnost. jer naime, plivanje, iako se smatra najboljim sportom, nije prvenstveno sport za skidanje kila. to je sport za zdravlje, održavanje rada srca, povećanje kapaciteta pluća, treniranje svih mišića. naravno, možeš ti skinut kile, ali tada bi stvarno trebala ići čak i više od 3 puta tjedno na bazen s time da tih sat vremena fakat onda otplivaš kak se spada.

ja bi ti najbolje preporučila 2x tjedno plivanje, uz svakodnevno malo brže hodanje ili čak ako ti se da trčanje navečer, rolanje sad kad dođe proljeće ili bilo koju drugu anaerobnu aktivnost...

uglavnom... moraš se kretat na bilo koji način (bilo plesanjem po stanu ili bilo čem drugom...) :)

ma svaki dan ja odvjezbam sat vremena,ovo sam mislila kao dodatno da me ucvrsti,sta ja znam...hvala na iscrpnom odgovoru :)

hostess
27.02.2007., 23:13
Pa jel se isplati uopće bit plivački trener? Mislio sam uz posao upisat i trenersku školu. Onako iz gušta. volim se vuč po bazenu.

aha... ja sam misla da ti želiš samo plivati...

ha, dal se isplati?... a kajaznam... i ja sam razmišljala o tome... pa sam zaključila da se za ženu definitivno ne isplati (jer nekak nemre uspjet u tom poslu), a za muškog... pa gle, nije loše... moji frendovi koji su trenirali samnom,i koji su sada na dif-u vode male klince i imaju satnicu 30 kn...

to su treneri početnici, koji nemaju ni školu još, a ovi stariji imaju i više...a ak si dobar i proguraš se imaš još više... to se naravno isplati... no treba se progurat, pogotovo ak nisi bivši plivač ili dif-ovac...

hostess
27.02.2007., 23:15
ma svaki dan ja odvjezbam sat vremena,ovo sam mislila kao dodatno da me ucvrsti,sta ja znam...hvala na iscrpnom odgovoru :)

za učvršćivanje... :top:

pliva san
28.02.2007., 13:52
aha... ja sam misla da ti želiš samo plivati...

ha, dal se isplati?... a kajaznam... i ja sam razmišljala o tome... pa sam zaključila da se za ženu definitivno ne isplati (jer nekak nemre uspjet u tom poslu),
Pa nije da nema ženskih trenerica na bazenu. Ima ih tri/četiri na Utrinama gdje ja plivam, a muških nema puno više. Npr. lakše je vama vodit aqua aerobick nego nekom muškom... Ne pitaj me zašto. Valjda jer sam par puta bacio oko na grupaciju koja ide na taj tčaj pa mi se nije svidjelo. Nedjeluje mi interesantno. Plivanje je zakon!
a za muškog... pa gle, nije loše... moji frendovi koji su trenirali samnom,i koji su sada na dif-u vode male klince i imaju satnicu 30 kn...

to su treneri početnici, koji nemaju ni školu još, a ovi stariji imaju i više...a ak si dobar i proguraš se imaš još više... to se naravno isplati... no treba se progurat, pogotovo ak nisi bivši plivač ili dif-ovac...
Vrijedi pokušat. AKo ne ništa, otvoriš vlastiti klub i deri... :)

engelme
08.03.2007., 10:17
Pozdrav svima,
ja sam nova na forumu i bas sam krenula na plivanje u Utrine ali nazalost zbog posla i obaveza ne stignem vise od jednom tjedno mozda bih jos eventualno stigla petkom nekih sat vremena.Inace moram skinuti dosta kilograma, ali prvenstveno idem zbog kicme jer me boli od cjelodnevnevnog sjedenja za kompom. trazila sam negdje usavrsavanje tehnike plivanja ali nazalost nigdje nisam nasla, pa me zanima da li netko od vas zna da li to uopce postoji negdje u Zg za odrasle.

Marrtin
13.03.2007., 19:01
Pozdrav svima,
ja sam nova na forumu i bas sam krenula na plivanje u Utrine ali nazalost zbog posla i obaveza ne stignem vise od jednom tjedno mozda bih jos eventualno stigla petkom nekih sat vremena.Inace moram skinuti dosta kilograma, ali prvenstveno idem zbog kicme jer me boli od cjelodnevnevnog sjedenja za kompom. trazila sam negdje usavrsavanje tehnike plivanja ali nazalost nigdje nisam nasla, pa me zanima da li netko od vas zna da li to uopce postoji negdje u Zg za odrasle.

to ćeš teško naći...jedino ako imaš vezu, pa nađeš nekog trenera da te privatno trenira...naravno ne besplatno...

rabbidtkillah
17.03.2007., 20:31
ja ti dnevno odplivam 10 km. ti otplivaj bar 3 i nakon mjesec dana ces vidjeti rezultate. naravno moras ici na bazen svaki dan...

Marrtin
17.03.2007., 21:53
ja ti dnevno odplivam 10 km. ti otplivaj bar 3 i nakon mjesec dana ces vidjeti rezultate. naravno moras ici na bazen svaki dan...

di treniraš?

homonovus
18.03.2007., 17:16
Pozdrav!
Evo čitam ovu temu (možda žalosno da se na čitavom internetu inforamcije o bazenima u Zagrebu mogu naći samo na ovom forumu) i imam jedno pitanje.
Naime čitajući temu naišao sam negdje prije na post gdje je netko pisao o tome kako mu smetaju plivači početnici.
Budući i sebe nekako nalazim u toj kategoriji molio bih koji savjet.
Naime kao klinac bio sam kod neke rodbine na moru i pokušali su me naučiti plivati metodom puštanja iz čamca u vodu (ne sjećam se detalja), ali od onda mi je ostao veliki strah od vode.
I tako je bilo do prije par godina kad sam bio išao na neki tečaj plivanja i uspio donekle svladati plivanje, ali zbog financijskih okolnosti nisam bio u mogućnosti nastaviti sa plivanjem.
Ali sad bih ponovo htio krenuti pa bih molio neki savjet.
Od toga koji bazen (ne samo ono tipa Utrine, Mladost) nego i ono kad dođem recimo na Utrine koji bazen uzeti i kako se ponašati da ne bih smetao onim iskusnijima dok se ne opustim, dok ne osjetim vodu....

static
19.03.2007., 10:40
Pozdrav
Ako ima netko od vas iz Splita da li zna gdje se još može rekreativno plivati osim bazena u poljudu?

hostess
19.03.2007., 13:59

ti si neki plivac ili?

pa ja dok sam trenirala nismo plivali vise od 5 km po treningu....

6isperadun
21.03.2007., 09:42
ti si neki plivac ili?

pa ja dok sam trenirala nismo plivali vise od 5 km po treningu....

vjerojatno je neki maratonac. takodjer mi smo na vaterpolu plivali ~1.5-2km po treningu(al sprinteva uglavnom) ili max 3km sa majcama kad su kondicioni...

El Pájaro
21.03.2007., 10:35
vjerojatno je neki maratonac. takodjer mi smo na vaterpolu plivali ~1.5-2km po treningu(al sprinteva uglavnom) ili max 3km sa majcama kad su kondicioni...

A to sve ovisi od trenera do trenera. Mi smo znali odradit i vise od 5 km po treningu, a npr. Talijani i Amerikanci pod vodstvom Rudica su orali bazen. Na treningu bi odrađivali i po 7-8 km. Znam da mu je omiljena tura nesto kao 30 x 200 m, sve jako (preko 80% snage). :)

hostess
21.03.2007., 14:40
A to sve ovisi od trenera do trenera. Mi smo znali odradit i vise od 5 km po treningu, a npr. Talijani i Amerikanci pod vodstvom Rudica su orali bazen. Na treningu bi odrađivali i po 7-8 km. Znam da mu je omiljena tura nesto kao 30 x 200 m, sve jako (preko 80% snage). :)

sve to stoji... al 10 km za obicnog covjeka?? ... :confused:
to mi je ipak malo previse...

ma vjerojatno on nije obican covjek... :D ;)

(bez uvrede) :)

pliva san
21.03.2007., 15:58
...
Od toga koji bazen (ne samo ono tipa Utrine, Mladost) nego i ono kad dođem recimo na Utrine koji bazen uzeti i kako se ponašati da ne bih smetao onim iskusnijima dok se ne opustim, dok ne osjetim vodu....
Samim tim što postavljaš ovakvo pitanje mislim da ćeš se dobro snaći u bazenu. U bazenu je najgore kada u traci plivaju pojedinci koji su nesvjesni ostalih plivača u traci. Ima i početnika i profesionalaca u toj kategoriji. Početnici obično zavlače nekoliko plivača iz sebe raznim pokušajima prelaska od jednog ruba bazena do drugog ili ne obračaju pažnju pa ulete u suprotan smjer, a ovi iskusniji mi idu na nerve kada nabriju tempo malžnjaka i kose sve pred sobom ili neizostavno rade manijakalne okrete i utapljaju one koji se odmaraju na rubu bazena.
Pošto ti već pitaš vjerujem da ćeš se obazirat na kolege plivače i da ćeš znat skužit što smije a što ne. :) Uživaj!

engelme
22.03.2007., 09:49
evo ja i dalje idem samo nedjeljom jer kao sto rekoh nijedan drugi dan mi ne odgovara i nakon plivanja se super osjecam, jer je to jedina tjelovjezba koju volim, za sve ostalo bi me neko morao tjerati ili bar mi praviti drustvo.I meno isto smetaju plivaci koji uopce ni najmanje ne obracaju pozornost na druge, posebno kad plivaju ledjno, tad doslovno moras bjezati od njih jer te mlate i rukama i nogama, tako da mislim ako je termin za građanstvo da se ne treba obazirati da li je u bazenu profi- plivač ili početnik jer svi imaju jednako pravo plivati u bazenu.

suzana_kc
22.03.2007., 10:34
LJudi, dođite u Koprivnicu na bazen.Nema gužve, cijena za odrasle je 30kn/dnevna, za djecu do 7 godina je besplatno.Za studente je dnevna ulaznica 20kn. Nije prevelika gužva, ugodan ambijent, čista voda

6isperadun
23.03.2007., 19:13

da ovisu o treneru a i moj klub se ne natjece u prvoj ligi vec u 2 i 1b tako da je i to mozda razlog "slabijih" treninga... a i nisam uracunao nekih 800m rasplivavanja.

poznati su mi rudicevi treninzi jer su reprezetativci cesto sa njim dolazili u nas bazen(u varazdinu) i imali treninge prije nas pa bi ih mi gledali kako se pate:zubo:

pliva san
27.03.2007., 10:30
Kako dobit pravu stvar za svoj potrošeni novac?
Ima li nešto šta valja na tom bazenu? Ove nedjelje sam skoknuo tamo nakon jako dugo vremena da vidim jesam li zakržljao u potpunosti ili skoro u potpunosti. Nakon sat vremena u vodi zaključio sam da definitvno nisam za bacit, ali kada bi se sve ostalo na bazenu moglo (bacit) to bih definitivno učinio. Kako vrijeme prolazi tako i taj bazen propada! Skoro svaki put ne radi jedan od tuševa ili WCeva, kabine se ne mogu zatvorit, osoblje je neljubazno (čast iznimkama) i ne radi ništa, dok se po dnu bazena vuku raznorazne nakupine smeća, dlaka i ostalih gremlina. Najviše me ljuti to što oni kao spasioci/čuvari uopće ne paze da li se netko otuširao prije ulaska u bazen i da li smeta ostalim plivačima u traci. Priznajmo koliko nam je idiota upalo u traku koje smo htjeli potopit k'o staru olupinu jer ne znaju plivat, a čuvari su ih ignorirali.
OK, to su stvari koje su odavno poznate, ali sada sam ostao totalno frapiran kada sam ušao u tuširaonu koja je smrdila po mješavini fekalija i neodržavanja. Kamenac se je mogao skidati špatulom, a o ostalim naslagama ne želim ni razmišljat! Trebalo bi poslat ured za čistoću. majke mi. Skoro sam se izrigao! Jebena državna firma!!! Šteta što jako volim plivanje i znam da ću se vratit, ali mislim da bi definitivno trebalo taj bazen dovest u red. Pa nije nikom u interesu da plati skupi upad u ustanovu koja je leglo bolesti, nemara i kradljivaca WC sanitara. Vrijedi li ovo uopće prijavljivat Bandiću?

MIŠICA
27.03.2007., 11:16
ajme...a ja se taman spremam tamo krenuti na plivanje,najblize mi je...uzas ako je takvo stanje...odmah mi volja pala...:flop:
zasto ne bi prijavili...djubrad...:azdaja:

dookie
29.03.2007., 10:19
Pa ne znam bas... Ja idem na bazen u utrinama vec 9 tjedana svaki radni dan u jutarnjem terminu (onom za mazohiste od 6,30-8)...
Vikendom ne idem tako da nisam previse siguran kakva je tada situacija....
Ali ovim radnim danom, nikad nisam osjetio taj neugodni smrad koji je pliva_san rekao...

istina da poneki tus nekada ne radi ali to nije neki problem - u principu ih ima dovoljno koji rade... cistoca bazena mi se cini full OK i nisam do sada imao nikakve zamjerke na to... doduse, ne gledam na dno, ali....

spasioci/redari su definitivno malo neaktivni sto se tice uvodjenja reda u trakama... recimo, uzasno me zivcira kada netko pliva tako da sprica kao da vodoskok "pluta" po povrsini i na to ne reagiraju a mislim da bi..

ali ono sto me uzasno smeta na tom bazenu jeste konstantni propuh... naravno, njega ne osjecas kada si u bazenu ali cim izadjes iz bazena lagano ga osjecas a najgori je tamo di bi najmanje triba biti - na ulazu/izlazu tuseva i svaki put se sledim kada tu prodjem

pliva san
29.03.2007., 16:39
Pa ne znam bas... Ja idem na bazen u utrinama vec 9 tjedana svaki radni dan u jutarnjem terminu (onom za mazohiste od 6,30-8)...
Ali ovim radnim danom, nikad nisam osjetio taj neugodni smrad koji je pliva_san rekao...
cijele prošle godine sam išao na bazen redovito, gotovo svaki dan i tog smrada nije bilo, ali ove nedjelje je bilo prestrašno... kao da je cijeli dan bilo urinirano po tim tuševima.

istina da poneki tus nekada ne radi ali to nije neki problem - u principu ih ima dovoljno koji rade... cistoca bazena mi se cini full OK i nisam do sada imao nikakve zamjerke na to... doduse, ne gledam na dno, ali....
pogledaj dno! :)

spasioci/redari su definitivno malo neaktivni sto se tice uvodjenja reda u trakama... recimo, uzasno me zivcira kada netko pliva tako da sprica kao da vodoskok "pluta" po povrsini i na to ne reagiraju a mislim da bi..
ajde fala Bogu da to ne vidim samo ja. hehe...

ali ono sto me uzasno smeta na tom bazenu jeste konstantni propuh... naravno, njega ne osjecas kada si u bazenu ali cim izadjes iz bazena lagano ga osjecas a najgori je tamo di bi najmanje triba biti - na ulazu/izlazu tuseva i svaki put se sledim kada tu prodjem
nemoguće izbjeć! ali sad će toplije vrijeme pa neće bit tako strašno. :)
pzdrv.

MIŠICA
29.03.2007., 18:35

kad ima najmanje ljudi? i jel ima neka mjesecna karta ko na mladosti?

hostess
29.03.2007., 21:04
ma zato je mladost zakon. utrine nisam nikad mogla zavoljet. nekak mi je fakat ruzno tamo. i nemrem plivat jer mi je voda pre topla i prerijetka i uopce se ne pomicem.

pliva san
30.03.2007., 08:20
kad ima najmanje ljudi? i jel ima neka mjesecna karta ko na mladosti?
najmanje ljudi je od podne do 16h. Ludnica je do pola sata pred zatvaranje. mjesečna karta je 300,00 kn.

MIŠICA
30.03.2007., 12:02
hvala na informaciji!!

_suRak_
31.03.2007., 21:29
kad su terimi za gradanstvo na mladosti (sava)? hvala :D

slronhill
02.04.2007., 01:05
pozdrav svima.unazad 7 godina imam ozljede oba koljena ali sam do prije 2 godine aktivno i redovite trčala na duze staze.obzirom da su koljena ipak popustila vise ne trcim :cry:
skupilo se ponesto kila i nova ozljeda koljena i fraktura ruke.
e sad buduci da je preporuka fizijatra da plivam sto vise i cesce molim vas da mi odgovorite gdje u zagrebu mogu neometano plivati - pod tim mislim da spadam u grupu VRLO sporih plivača i mislim da obzirom na trenutno stanje nemogu plivati duze od 20-ak minuta.stoga trazim bazene koji su cisti jer ne smijem sad jos i infekciju zaraditi i u kojima nema previse ljudi.
i da li netko ima prijedlog treninga konkretno za slucaj kao sto je moj?

hvala unaprijed

LUKA.
02.04.2007., 12:32
pozdrav svima.unazad 7 godina imam ozljede oba koljena ali sam do prije 2 godine aktivno i redovite trčala na duze staze.obzirom da su koljena ipak popustila vise ne trcim :cry:
skupilo se ponesto kila i nova ozljeda koljena i fraktura ruke.
e sad buduci da je preporuka fizijatra da plivam sto vise i cesce molim vas da mi odgovorite gdje u zagrebu mogu neometano plivati - pod tim mislim da spadam u grupu VRLO sporih plivača i mislim da obzirom na trenutno stanje nemogu plivati duze od 20-ak minuta.stoga trazim bazene koji su cisti jer ne smijem sad jos i infekciju zaraditi i u kojima nema previse ljudi.
i da li netko ima prijedlog treninga konkretno za slucaj kao sto je moj?

hvala unaprijed
Neznam di ćeš naći takav bazen. jako teško. (čisti bazeni ...stvarno neznam) a uvijek u terminima ujutro imas malo gradjanstva, to uzmi u vid..ujutro prije 7h..eto tolko od mene

LUKA.
02.04.2007., 12:37
Pozdrav!
Evo čitam ovu temu (možda žalosno da se na čitavom internetu inforamcije o bazenima u Zagrebu mogu naći samo na ovom forumu) i imam jedno pitanje.
Naime čitajući temu naišao sam negdje prije na post gdje je netko pisao o tome kako mu smetaju plivači početnici.
Budući i sebe nekako nalazim u toj kategoriji molio bih koji savjet.
Naime kao klinac bio sam kod neke rodbine na moru i pokušali su me naučiti plivati metodom puštanja iz čamca u vodu (ne sjećam se detalja), ali od onda mi je ostao veliki strah od vode.
I tako je bilo do prije par godina kad sam bio išao na neki tečaj plivanja i uspio donekle svladati plivanje, ali zbog financijskih okolnosti nisam bio u mogućnosti nastaviti sa plivanjem.

Oprosti e al ja sam se udavio od smijeha...pozdrav

ako imas index u danicicevoj ti je karta mjesečna 120kn ;) a ujutro ima jako malo ljudi ..ali prije 7...eto to ti je najbolji savijet koj mos dobit..i nemoj se zuriti samo polako.. pozdrav

LUKA.
02.04.2007., 12:42
ma zato je mladost zakon. utrine nisam nikad mogla zavoljet. nekak mi je fakat ruzno tamo. i nemrem plivat jer mi je voda pre topla i prerijetka i uopce se ne pomicem.

Jel bi te ja mogo zamoliti da mi pomognes?

Po kakvim programima si plivala?

Pošto ja plivam sam rekreativno, plivao sam 2g pa sam sad na kratko stao...tehniku sam svladao i sumljam da mi tu treba pomoć, nego paš na podrućju koliko plivati

..znaš ono 6x200 ledjno, 5x100 prsno i tako..kako je to vaš trener kombinirao? ledjno,prsno? kraul delfin? mjesovito? po danima?

jel mi moš nekakave programe reći pliz...:kiss:

jesam u pravu ako kažem da se treba zagrijati prije plivanja a rastegnuti poslje ili kako to po pravilu ide?

puno ti hvala:)

Billi
02.04.2007., 14:43
plivanje na savi preko udruge Sport za sve je nedjeljom od 2-4, 4-6 ili 6-8. kosta 100 kn za 2 mjeseca. obicno nema guzve. 2-3 ljudi u traci.
doduse cesto se desi da nema termina kao npr jucer zbog neceg, pa opet nema na Uskrs itd...

slow_cheetah
02.04.2007., 20:36
ej ovak,ja sam trenirala plivanje negdje 7 god i prije 4god sam prestala,u medjuvremenu trenirala nest drugo i sad se mislim vratit plivanju-woohoo.
dakle sad me zanima kak funkcionira sustav ja bi svog trenera??
hihi
mislim,glupo mi je opet se upisivat u klub ko neki potencijalni wannabe ionak me nebi htjeli jerbo imam 18 al da imam svog trenera koji ce me drilat to mi se cini zakon. dakle ak neko ima neke info,pls javite jer bi krenula sto prije.
fala :-)

_suRak_
02.04.2007., 23:02
Pa kreni sama plivat...znas kaj si plivala na treninzima, ili nadi na netu neki trening program

hostess
03.04.2007., 00:20
..znaš ono 6x200 ledjno, 5x100 prsno i tako..kako je to vaš trener kombinirao? ledjno,prsno? kraul delfin? mjesovito? po danima?

jesam u pravu ako kažem da se treba zagrijati prije plivanja a rastegnuti poslje ili kako to po pravilu ide?

a gle... to fakat imas varijanti i varijanti...jedan trening ti je sami sprint, jedan vise plivanje na daljinu gdje se trenira itdrzljivost, jedan je mijesani, jedan je stura na daljinu... uglavnom sve ti se svodi na kao sto si reko zagrijavanje i razgibavanje prije plivanja, rasplivavanje na pocetku (npr. 3x200m, ili 2x400 kombinacija kraula i tvoje omiljene tehnihe i to laganini tempom), pa onda glavni dio fakat moze bit različit... mozes plivat 800m kraul, ili 4x 200 mjesovito, pa 12x 100 samo noge, pa 400 m neceg, pa 8x 50 šprint... po meni bi najbolje bilo kombinacija dugih i kratkih, brzih i sporih serija... na kraju ti je također bitno lagano se odplivat... leđno ili kraul, da ti se opuste misici... i naravno istezanje poslije da ti se misici ne upale...

P.S. dodi na mladost nedjeljom u termin sport za sve, pa ces plivat samnom po mom treningu i radit meni drustvo usput... :) ;)

slronhill
03.04.2007., 01:29
preformulirano pitanje : od svih bazena u zagrebu koji je najčišći a da nije preposjećen??

da li je netko bio na bazenu u hotelu antunović???

Latenight
04.04.2007., 06:21
Jel bi te ja mogo zamoliti da mi pomognes?

Po kakvim programima si plivala?

Pošto ja plivam sam rekreativno, plivao sam 2g pa sam sad na kratko stao...tehniku sam svladao i sumljam da mi tu treba pomoć, nego paš na podrućju koliko plivati

Evo, po ovom programu ja plivam, mozda ti pomogne

pliva san
04.04.2007., 09:08
Evo, po ovom programu ja plivam, mozda ti pomogne

link je mrtav:usama:

MaX InFiX
04.04.2007., 10:44
Mislim da je točan link koji je Latenight želio staviti:
http://www.ruthkazez.com/SwimWorkouts/ZeroTo1mile.html
Ja sam radio po tom programu (malo sam ga modificirao) i vrlo brzo sam došao na 2 km u komadu što mi je prvih dana na bazenu djelovalo skoro pa neostvarivo.

Pogledaj još
http://www.ruthkazez.com/swimming.html
konkretnije
http://www.ruthkazez.com/50swimworkouts.html

Pozdrav

LUKA.
04.04.2007., 10:57
a gle... to fakat imas varijanti i varijanti...jedan trening ti je sami sprint, jedan vise plivanje na daljinu gdje se trenira itdrzljivost, jedan je mijesani, jedan je stura na daljinu... uglavnom sve ti se svodi na kao sto si reko zagrijavanje i razgibavanje prije plivanja, rasplivavanje na pocetku (npr. 3x200m, ili 2x400 kombinacija kraula i tvoje omiljene tehnihe i to laganini tempom), pa onda glavni dio fakat moze bit različit... mozes plivat 800m kraul, ili 4x 200 mjesovito, pa 12x 100 samo noge, pa 400 m neceg, pa 8x 50 šprint... po meni bi najbolje bilo kombinacija dugih i kratkih, brzih i sporih serija... na kraju ti je također bitno lagano se odplivat... leđno ili kraul, da ti se opuste misici... i naravno istezanje poslije da ti se misici ne upale...

P.S. dodi na mladost nedjeljom u termin sport za sve, pa ces plivat samnom po mom treningu i radit meni drustvo usput... :) ;)

E hvala ti na odgovoru:)

ja ću sebi zapisat sve što si rekla, od razgibavanja i rastezanja prije i poslje, uplivavanja i pravog treninga i odplivavanje. pa ću vidjet kolko mogu :cool:

ja nikad nisam plivo na mladosti...ak se dobro sejcam tamo je mjesecna 300kn? iz tog razloga idem u danicicevu jer je vise nego za pola jeftinije ako imas index.pa makar to bio od brata:rolleyes:
hvala na pozivu:p

LUKA.
04.04.2007., 10:59
Hvala vam na linkovima:top:

*klepetalo*
04.04.2007., 19:13
ja nisam znala koliko to zagreb ima bazena :D

ja idem na mladost tu i tamo, imala sam viziju ici redovito, tipa dva put tjedno, ali onda nis :D jer sam se pokusavala uskladiti s frendicom. na kraju sam dva ,tri put otisla bez nje. zapravo ti ni ne treba drustvo jel :D
tam je cijena prijepodne 15 kn, popodne 20, vikendom 25.
imam ja kapicu ( :D) da ne ostavljam kosu + stalno mi se rep raspada kad ga zavažem, a sad sam ju i skratila tako da mislim da ne mogu zavezati lijep rep, te naočale da ne peku oci :cool: :D plivanje je zakon!

Latenight
05.04.2007., 06:17
Ja sam radio po tom programu (malo sam ga modificirao) i vrlo brzo sam došao na 2 km u komadu što mi je prvih dana na bazenu djelovalo skoro pa neostvarivo.

Da, to su ti linkovi. Daj mi reci, kaj si modificirao na onom programu, ja sam bas na zadnjem treningu 3. tjedna

dankešn
05.04.2007., 09:31
Oprostiteee, ali nikad još nisam bila na bazenima, mislim bila sam kad sam bila mala,pitanje; kape su obavezne?

pliva san
05.04.2007., 10:54
Oprostiteee, ali nikad još nisam bila na bazenima, mislim bila sam kad sam bila mala,pitanje; kape su obavezne?

Na Utrinama nisu. Za ostale bazene ne znam.

LUKA.
05.04.2007., 13:04
nisu u daničićevoj (dom sportova):top:

MaX InFiX
05.04.2007., 13:09
Da, to su ti linkovi. Daj mi reci, kaj si modificirao na onom programu, ja sam bas na zadnjem treningu 3. tjedna

Ubrzao sam program i to tako da sam u jednom dolasku na bazen odradio vježbu nekoliko puta. Na taj način sam u 16 posjeta bazenu (u periodu od 11.2.2007 do 4. 3. 2007) došao do 2 km.
Prije toga sam plivao po nekom svom planu (onako iz glave) od 23. 1. 2007. s time da mi je polazna dužina u komadu koju sam mogao preplivati bila 25 m :mad: :flop:

Dakle sve u svemu do 2 km mi je ipak trebalo cca. 6 tjedana.

Ako te baš zanima mogu iskopati bilješke koje sam vodio, pa malo preciznije opisati.

Latenight
06.04.2007., 06:24
Thanx, nema potrebe. Ja laganini idem po programu, trudim se ici 3 puta tjedno, al mi se zna zalomit da bas i ne uspijem pa onda ono sto bi trebalo odradit u jedan tjedan, ja odradim u dva :)

hexy
08.04.2007., 20:23
Moze mi netko napisati termine za gradjane na bazenu u Danicicevoj ? Hvala ! I to Sport za sve, jel se trebam negdje uclaniti ili samo dodjem ?

LUKA.
09.04.2007., 23:23
Moze mi netko napisati termine za gradjane na bazenu u Danicicevoj ? Hvala ! I to Sport za sve, jel se trebam negdje uclaniti ili samo dodjem ?

gle, termini se mjenjaju svako malo, najbolje ti je navrati i uzmi letak na kojem pisu termini..pise i br tel i pise do kojeg datuma vrijede termini.

Luu
12.04.2007., 10:51
Imam jedno pitanje

Uhvatio me išijas, u kicmi i spušta se na nogu. Plivanje mi je jedino rješenje da pocnem hodat bez štaka. Isla bi na bazen u Utrine, u subotu u jutarnjem terminu. No, ima jedna problem, u drugom sam stanju, doktor je rekao da se ne zadrzavam dulje od 30 minuta.

Pa zar je zaista tako zmazano ? I ako mi mozete reci koja je obicno temperatura vode? Moze li se sjedit na tribinama?

Hvala

LUKA.
13.04.2007., 09:50
Ubrzao sam program i to tako da sam u jednom dolasku na bazen odradio vježbu nekoliko puta. Na taj način sam u 16 posjeta bazenu (u periodu od 11.2.2007 do 4. 3. 2007) došao do 2 km.
Prije toga sam plivao po nekom svom planu (onako iz glave) od 23. 1. 2007. s time da mi je polazna dužina u komadu koju sam mogao preplivati bila 25 m :mad: :flop:

Dakle sve u svemu do 2 km mi je ipak trebalo cca. 6 tjedana.

Ako te baš zanima mogu iskopati bilješke koje sam vodio, pa malo preciznije opisati.

ak se mene pita to tam piše katastrofalno loše ja nis ne kuzim.
jebiga..loše je napisano mora se priznat

Latenight
14.04.2007., 06:24

Da je jednostavnije napisano, dobio bi bijeli papir. Probaj razmislit da pocnes skakat gumi gumi :D

MaX InFiX
14.04.2007., 06:51

:confused: :misli:

Dakle:
"WEEK one (Three Days):
100 yards...rest for 12 breaths...repeat 3 times.
50 yards...rest for 8 breaths...repeat 3 times.
25 yards...rest for 4 breaths...repeat 3 times.
total: 700 yards"

bi značilo
1. tjedan (3 dana):
100 m...odmor 12 udaha/izdaha...ponavljanje 3 puta.
50 m...odmor 8 udaha/izdaha...ponavljanje 3 puta.
25 m...odmor 4 udaha/izdaha...ponavljanje 3 puta.
Ukupno: 700 m

Objašnjenje:
Otplivaš 100 metara, zaustaviš se i uzmeš pauzu 12 udaha/izdaha i to ponoviš još 3 puta. (ukupno 400 m). Nakon toga plivaš 50 m, pauza od 8 udaha/izdaha
pa 3 puta tako (ukupno 200 m) i nakon toga 25 m, pauza 4 udaha/izdaha + 3 ponavljanja (ukupno 100 m).
Sveukupno 700 m --> Prvi dan
Poslije toga još 2 dana plivaš tako (700 m), a nakon toga pređeš na program za 2. tjedan.

Razliku između metara i yardi sam zanemario obzirom da to nije pretjerano bitno u ovakvom programu.

Mislim da ipak nije baš tako katastrofalno loše napisano kako ti se učinilo "na prvu" :top:
Probaj sad još jednom, možda bude jasnije... ;)

LUKA.
14.04.2007., 12:15
:confused: :misli:

Dakle:
"WEEK one (Three Days):
100 yards...rest for 12 breaths...repeat 3 times.
50 yards...rest for 8 breaths...repeat 3 times.
25 yards...rest for 4 breaths...repeat 3 times.
total: 700 yards"

bi značilo
1. tjedan (3 dana):
100 m...odmor 12 udaha/izdaha...ponavljanje 3 puta.
50 m...odmor 8 udaha/izdaha...ponavljanje 3 puta.
25 m...odmor 4 udaha/izdaha...ponavljanje 3 puta.
Ukupno: 700 m

Objašnjenje:
Otplivaš 100 metara, zaustaviš se i uzmeš pauzu 12 udaha/izdaha i to ponoviš još 3 puta. (ukupno 400 m). Nakon toga plivaš 50 m, pauza od 8 udaha/izdaha
pa 3 puta tako (ukupno 200 m) i nakon toga 25 m, pauza 4 udaha/izdaha + 3 ponavljanja (ukupno 100 m).
Sveukupno 700 m --> Prvi dan
Poslije toga još 2 dana plivaš tako (700 m), a nakon toga pređeš na program za 2. tjedan.

Razliku između metara i yardi sam zanemario obzirom da to nije pretjerano bitno u ovakvom programu.

Mislim da ipak nije baš tako katastrofalno loše napisano kako ti se učinilo "na prvu" :top:
Probaj sad još jednom, možda bude jasnije... ;)

prvenstveno hvala na potpori i vremenu.. pomogo si
samo da ti kazem zakaj sam ja reko to kaj sam reko..odnosilo se na ovo (bilo je vise linkova)
http://www.ruthkazez.com/50swimworkouts.html
po mom misljenju pre komplicirano je napisano.ko zna kolko je star taj program mogli su malo olakšat i bolje dizajnirat, moje misljenje.

a na ovom linku kaj si ti citiro ne piše koju tehniku treba plivat? ja zato kad sam vidio da ne pise sam iso dalje i naiso na ovaj smučeni link koj mi je otezo stvar.

LUKA.
16.04.2007., 09:03
bio sam danas na treningu nakon preko 12mj pauze :top: :top: :top: :top: i dobro se držim! otplivo sam cca kilometar :zubo:

a jučer sam bio s biciklom 9km...i jos par dana prijne sam po par puta iso sa biciklom po 40min dnevno.

imate možda neki savjet oko prehrane ? koliko da jedem, šta i kada... (cilj mi je bit fit i zdrav) link neki za izračun kolko mi kalorija treba ono po visini i tezini ili nes slicno?

i kak vam se cini kombiniranje bicikla i plivanja- i doma istezanje i rad s bučicama ruke? mozda neki savjet?

Saskei
16.04.2007., 15:25
Hehe i ja san ljubomoran ka vrag! Trenira san 5-6 godina plivanje i bija san skroz zgodan pa kad san odusta udeblja san se. Sad par miseci nemogu trenirat jer iden skinit koji madež. :O
Cijena ti je oko 200 na misec.

LUKA.
16.04.2007., 16:25
Hehe i ja san ljubomoran ka vrag! Trenira san 5-6 godina plivanje i bija san skroz zgodan pa kad san odusta udeblja san se. Sad par miseci nemogu trenirat jer iden skinit koji madež. :O
Cijena ti je oko 200 na misec.

kome to odgovaraš?

ketty
18.04.2007., 15:34
Eto,pitanjce od neupućene...
Jel bitno kojim stilom plivaš ili je bitno da uopće plivaš?
Mislim,mene su uputili na plivanje zbog loše kičme,a ja na svoju sramotu ,uglavnom plivam "po ženski" .. Pa,jel bude i od toga kakve koristi ili moram na neki tečaj prije?
hvala

Latenight
19.04.2007., 06:18
Cini mi se da ti je za kicmu najbolje plivati ledjnim stilom, bar je meni tako reko ortoped

kishobran
19.04.2007., 09:37
Cini mi se da ti je za kicmu najbolje plivati ledjnim stilom, bar je meni tako reko ortoped

To je i meni reko spec. fizikalne medicine. Najnezdraviji je prsni stil (po ženski) jer su kretnje najneprirodnije. Ali mislim da nekakva umjerena količina ne može škodit.

LUKA.
25.04.2007., 08:14
slabo pišete, jel trenirate šta?:flop:

6isperadun
25.04.2007., 19:39
slabo pišete, jel trenirate šta?:flop:

2x tjedno plivanje i 3x teretana. meni dovoljno s obzirom da sad treniram samo rekreativno. za par dan kad malo zatopli ici cu svaki dan al ne u bazen nego u more :D

Latenight
26.04.2007., 06:16
Ja sam nesto slabiji zadnja dva tjedna, cini mi se kao da je veca guzva, a onda mi se ne da gurat u traci s jos 10-tak ljudi... Idem danas pa cu vidit kak ce bit

LUKA.
26.04.2007., 20:51
tako volim..kad pričate a ne kad šutite :kiss:

moj je raspored sljedeći

pon,sri,pet- bazen od 6.30h do 7.30h
plivam po onom gore navedenom programu

prvi tjedan
100m 12 udaha odmora .. x3
50m 8 udaha odmora ... x3
25m 4udaha odmora... x3
(plivam kraul)
sad sam prešo na drugi tjedan vježbe koj je isti ko ovaj samo malo manje odmora i na pocetku je dodan 200m x1
Taj program je za one koji žele izdržljivost i program je iz tjedna u tjedan teži.
Sutra ujutro završavam weekend 2
na kraju si uvijek dodam rasplivavanje po volji kojih 300-400m ...i ronjenje 25m po dužini bazena i na kraju preronim diagonalno.

taj program zapravo traje oko 18min...tak da je to dosta kratko

u nedelju se odmaram, a utorak, četvrtak i subotu doma radim utezima.

evo jučer sam ostavio 800kn u dućanima, kupio sam podesivu klupicu za razne kombinacije vježba sa bučicama i šipkama, a može se podesiti i za trbušne.
uzo sam i šipku za zgibove koja se uglavi medju štokove (dosta je nespretna, al funkcionira)
kupio sam skroz ravnu 1.25m šipku za utege, a od prije imam 1.25m sipku (onu iskrivljenu za triceps i slicno)
uzo sm jos 10kg utega i stalke za šake za radit sklekove (45kn u pevecu) odlična stvar.

malo sam zapostavio bicikl jer treniram plivanje po programu pa nesmijem izostajat, al inace odem 35min 10km ...
takodjer na bazena odem sa biciklom 15min u ovom slučaju ispadne 3.87km (kroz grad) (uračunato i tamo i nazad)

plus proračunata prehrana, proteini i kreatini.

LUKA.
26.04.2007., 20:52
Ja sam nesto slabiji zadnja dva tjedna, cini mi se kao da je veca guzva, a onda mi se ne da gurat u traci s jos 10-tak ljudi... Idem danas pa cu vidit kak ce bit

samo se ti izvlači :)

Latenight
27.04.2007., 06:15
samo se ti izvlači :)

Nisam bio jucer :zzz: excuses, excuses...
Al danas idem 100 %, a uz to svaki dan vozim bicikl do posla cca 25 km. Uz to, iako mrsko i bezvoljno planiram poceti raditi po programu Underground guide to warrior fitness. Radi se o vjezbama koje se rade samo sa vlastitom tezinom, dakle nema smrdljivih teretana nego se moze svugdje vjezbat. To cu od ponedjeljka :)

pliva san
27.04.2007., 11:20
Nisam bio jucer :zzz: excuses, excuses...
Al danas idem 100 %, a uz to svaki dan vozim bicikl do posla cca 25 km. Uz to, iako mrsko i bezvoljno planiram poceti raditi po programu Underground guide to warrior fitness. Radi se o vjezbama koje se rade samo sa vlastitom tezinom, dakle nema smrdljivih teretana nego se moze svugdje vjezbat. To cu od ponedjeljka :)
Ja isto nalazim milijun opravdanja, ali činjenica je da sam od posla preumoran i neispavan.Jedino što mogu vježbat je ispijanje par flaša piva. No. morat ću tome stati na kraj. također od sljedečeg tjedna. Interesantno mi zvuči taj Warrior fitness. Ima li se otkud skinut program? PDF ili sl.? Thnx.

Latenight
27.04.2007., 13:23
Ma taj umor ti je psihicke prirode ako radis neki uredski posao i sjedis cijeli dan pa imas feeling da si za nista. To je ono kad se treba natjerat...

Saljem link za PDF, traje 7 dana i 100 downloada
Underground guide to warrior fitness (PDF) (http://www.yousendit.com/download/TEhYa3NRMm13NUkwTVE9PQ)

pliva san
28.04.2007., 12:42
Ma taj umor ti je psihicke prirode ako radis neki uredski posao i sjedis cijeli dan pa imas feeling da si za nista. To je ono kad se treba natjerat...

Više manje si u pravu! Psiha je opasna. Kad bih poslije posla išao na bazen mislio sam da ću se utopit kad skočim unutra, ali bez problema bih odradio 2km. Umor k'o vodom odnesen. :)
Thnx na pdfu. Skidao sam s neta dosta vježbi, ali nikad nisam bio u potpunosti zadovoljan programom. Ovo izgleda JAKO DOBRO! Počinjem s vježbama danas, a od sljedećeg tjedna skačem ponovno u bazen. Utrine beware!

Big Al
28.04.2007., 15:55
ja svaki petak, bazen(utrine) noćno kupanje od 22 do 13 sati, malo ljudi, zajebavamo se , malo s lopticom, ...

kruzic
07.05.2007., 18:39
ak idem na bazen jel peču oči ful poslje plivanja... jel moram imat one plivačke naočale i dali mi treba ona kapica......zakej oni to uopće nose? kaj klor sj... vlasište?

trebao bi ić leđno plvat zbog kičme.

LUKA.
07.05.2007., 20:17
ak idem na bazen jel peču oči ful poslje plivanja... jel moram imat one plivačke naočale i dali mi treba ona kapica......zakej oni to uopće nose? kaj klor sj... vlasište?

trebao bi ić leđno plvat zbog kičme.

naočale preporučam ...štedi si oči dok ih imas a i ugodnije je plivati i nakon plivanja nemas posljedica žmirkanja i slično

a kapice negdje su obavezne radi toga da u bazen ne ispadaju dlake sa svačijih glava. u danicicevoj nisu, ja ne nosim i nadam se da mi neče kosa otpast radi toga? ..ijako polako celavim

kruzic
08.05.2007., 10:44
a di se mogu kupit naočale i koliko dođu? na jarunu valjda nisu obavezne kapice...

pliva san
09.05.2007., 08:36
a di se mogu kupit naočale i koliko dođu? na jarunu valjda nisu obavezne kapice...

npr. Speedo kiosk kraj bazena na Savi, Inter sport (vrlo dobar izbor).

LUKA.
09.05.2007., 18:15
turbosport u citycentru one.-puno veci izbor nego u kiosku od speeda pred mladosti.

ali i u kiosku se da naći svega i svačega, kvaliteta neupitna na oba mjesta

pliva san
10.05.2007., 10:17
turbosport u citycentru one.-puno veci izbor nego u kiosku od speeda pred mladosti.

ali i u kiosku se da naći svega i svačega, kvaliteta neupitna na oba mjesta
Mislim da su Speedo stvari ipak jeftinije u kiosku nego u Turbo Sportu. Nisam siguran, nisam odavno uspoređivao cijene. :)

LUKA.
10.05.2007., 10:43
Mislim da su Speedo stvari ipak jeftinije u kiosku nego u Turbo Sportu. Nisam siguran, nisam odavno uspoređivao cijene. :)

imaš u kiosku i arena marku.

kupače su oko 230kn
za turbo sport nisam gledo cjene jer kad sam vidio da tamo ima vec sam bio namiren pa me nije zanimalo

relativnost
11.05.2007., 17:47
Saljem link za PDF, traje 7 dana i 100 downloada
Underground guide to warrior fitness (PDF) (http://www.yousendit.com/download/TEhYa3NRMm13NUkwTVE9PQ)

Aj stavi jos jednom jel ovo vise ne radi :zubo:

Latenight
12.05.2007., 12:39
Evo ga, stavljeno, uz dodatak bonus vjezbi. BTW, ako ima netko iz Zg tko misli pocet radit po ovom programu, a pase mu u popodnevnim satima iza 17, javite se na pm. Nekako mi se tesko sam natjerat, a motivacija uvijek dobro dodje...

Underground warrior fitnes + bonus pack (http://download.yousendit.com/FFB55CD148F3C8CB)

murder me, rachel
13.05.2007., 17:22

Pozdrav

redovito bacam oko na ovaj topic jer jako volim plivanje i već dugo imam želju time se rekreativno baviti! čini mi se odličan ovaj program 'zero to 1 mile' i danas sam ga prvi put i isprobala! e sad mene zanima jedna stvar, jel problem ako kombiniramo različite kombinacije plivanja? jer ja danas kombinirah leđno i onaj 'ženski' stil (koji je izraz?!?) - najviše zato što mi je to jednostavnije i lakše!

murder me, rachel
13.05.2007., 17:27
jer ja danas kombinirah leđno i onaj 'ženski' stil (koji je izraz?!?)
HA! sjetih se, prsni stil :o :zubo:

hexy
13.05.2007., 17:39
Konacno sam i ja krenula na plivanje :) Zanima me gdje mogu kupiti mjesecnu kartu za bazen u Domu sportova, jel tamo gdje se kupuje i dnevna ? I koliko kosta ?
Hvala !

Big Al
13.05.2007., 19:38
ide ko u utrine?

pliva san
14.05.2007., 09:15
ide ko u utrine?
Idem ja. Bio i u subotu i nedjelju. Otvorio sam novu sezonu. vjerujem da ću ga pohodit barem 3 X tjedno.

pliva san
14.05.2007., 09:42
Evo ga, stavljeno, uz dodatak bonus vjezbi. BTW, ako ima netko iz Zg tko misli pocet radit po ovom programu, a pase mu u popodnevnim satima iza 17, javite se na pm. Nekako mi se tesko sam natjerat, a motivacija uvijek dobro dodje...
Ja sam već počeo radit po tim vježbama. Nije jednostavno! Vrlo brzo skužiš ako nisi u formi. U svakom slučaju su interesantne i nadam se brzom napretku. Motivacija nije problem kada znaš što hoćeš i vizualiziraš cilj. Početi je teško, ali kad se klada zakotrlja teško se zaustavlja. Ne radim sve vježbe odjednom, ali ih kombiniram s plivanjem i dizanjem utega.

kruzic
14.05.2007., 10:33
230 kuna dođu cvikere za plivanje?!?!
pa to je užasno puno! ja mislio maximum 100 kuna..

kak je u utrinama radno vrijeme? na jarunu? dom sportova?

hexy
14.05.2007., 11:14
Evo rasporeda za Dom sportova, ali meni su rekli tu na forumu da se to cesto mijenja.
ponedjeljak: 6.30 - 7.30; 11.30 - 13.00; 13.00 - 14.30
utorak: 11.30 - 12.30; 12.30 - 14.30
srijeda: 6.30 - 7.30; 11.30 - 13.00;
cetvrtak: 11.30 - 13.00; 13.00 - 14.30;
petak: 6.30 - 7.30; 9.30 - 10.30; 10.30 - 11.30; 11.30 - 12.30; 12.30 - 14.30; 14.30 - 15.30
subota: /
nedjelja: 8.00 - 10.00; 15.00 - 17.00; 17.00 - 19.00

Mozes i nazvat: 3092-567, 3092-572

pliva san
14.05.2007., 13:28

kak je u utrinama radno vrijeme? na jarunu? dom sportova?
Raspored Utrine:
http://www.pk-posejdon.hr/Info%20swim/Bazen%20Utrine.htm (http://www.pk-posejdon.hr/Info%20swim/Bazen%20Utrine.htm)
Raspored ZP Mladost
http://www.pk-posejdon.hr/Info%20swim/ZP%20Mladost.htm
Plivački i vaterpolo centar Mladost (Jarun)
http://www.pk-posejdon.hr/Info%20swim/PVC%20Mladost.htm
PS
Vjeruj mi da se isplati dat više novaca za dobre cvike. Tu se sad može ući u raspru koje su bolje, ali mislim da je osnovna preporuka ne kupuj ništa što košta do cca. 100,00 kn. - ŠROT

kruzic
14.05.2007., 16:11
koliko se često mijenjaju radna vremenana na tim bazenima? svaki tjedan?

ovo vrijeme u utrinama je malo frikovito!

pliva san
15.05.2007., 08:26

Vremenana ;) se uopće ne mijenjanu. Ovaj raspored je konstantan, barem koliko ja znam, više od godinu dana. Ne kužim šta ima bit frikovit? Jesi li vidio raspored na Mladosti? :eek: Utrine rade svaki drugi radni dan do 19, a ostali dani su do 20h. subota od 13-17h, a nedjelja od 15-20h. Baš freaky. Right!:rolleyes: ;)

murder me, rachel
15.05.2007., 08:49
jel ja moram nekog utopit' u bazenu da dobijem odgovor?:rolleyes:

hexy
15.05.2007., 14:33
Ja idem u Dom sportova petkom od 6.30 do 7.30. Nije neka guzva ali nije bas niti da nema nikoga. Moze mi netko reci kakvo je stanje drugim danima ? Hvala !

LUKA.
15.05.2007., 18:39
Ja idem u Dom sportova petkom od 6.30 do 7.30. Nije neka guzva ali nije bas niti da nema nikoga. Moze mi netko reci kakvo je stanje drugim danima ? Hvala !

ja sam iso pon,sri,pet...svaki dan isti kupus.

relativnost
18.05.2007., 00:40
Zadnjih god. dana idem samo popodne. Prijasnjih godina isao sam ujutro i bila je hrpa ljudi. Valjda je tak i danas... znaci manje je ljudi popodne (2, 3 po stazi ...max 4 al to jako rijetko). Ak znas kak se pliva, nebi ti to trebalo pretstavljat problem :zubo:

relativnost
18.05.2007., 00:48

Za mladost, kod doma sportova ti skoro svaki mjesec izlazi novi raspored. Al to su uglavnom male promjene :)

SlaveToTheDark
19.05.2007., 20:01
jel zna iko kada sutra radi bazen mladost

vikica
20.05.2007., 11:41
Od kojeg datuma je otvoren bazen na Salati?

Po zimi sam isla u Utrine, odlicno je tamo. Meni je nauredniji bazen u ZG. Ali kako ide toplije vrijeme, moze se vec i vani plivati, pa ako netko zna ....

Underground King
08.06.2007., 09:47
hm...? kako "izgraditi" trbušne tj. što da činim da postanu vidljivi...

i još jedno pitanje...da li plivanje pomaže pri izgradnji trbušnih mišića, ako ne -čemu pomaže ??

cocoo
08.06.2007., 09:54
plivanje ti je najbolja "vježba" jer plivanjem se pokreće cijelo tijelo, znači plivanje utječe na većinu mišića po cijelom tijelu....

trbušne možeš izgradit kombinacijom trčanja i vježbi za trbuh...

vježbe za trbušne: - imaš puno vrsta trbušnjaka(za bočnje, prednje mišiće ...), objesiš se na šipku i noge dižeš koliko možeš... itd...

p.s. nije dosta 10 min trčanja... nego bar 30 :) nakon 10 se tek tijelo zagrije

cvio14
08.06.2007., 10:09
kao što su naši preci govorili,

"Trbušni se rade u kuhinji"

znači pravilnom prehranom!

cocoo
08.06.2007., 10:48
kao što su naši preci govorili,

"Trbušni se rade u kuhinji"

znači pravilnom prehranom!

ne slažem se... pravilna prehrana je općenito bitna kod vježbanja.. al samo vježbom, radom i naporom može postić ono što želi .. ... a koliko kužim želi da mu se vide trbušni...

Underground King
08.06.2007., 11:00
@ cocoo - tnx ;)

ima li još prijedloga ?

oldschool_zemljanin
08.06.2007., 14:54
plivanje ti je najbolja "vježba" jer plivanjem se pokreće cijelo tijelo, znači plivanje utječe na većinu mišića po cijelom tijelu....

trbušne možeš izgradit kombinacijom trčanja i vježbi za trbuh...

vježbe za trbušne: - imaš puno vrsta trbušnjaka(za bočnje, prednje mišiće ...), objesiš se na šipku i noge dižeš koliko možeš... itd...

nije z atrbušne
zato šta plivanje stvara sloj masnoće oko tijela, čak i ako nemaš prethodno, tako se tijelo štiti da ne bi gubilo toplinu previše.
a ako mršaviš, dođeš do te granice, i ne možeš ispod.
tako da ti s enikad neće pravilno vidit mićiši samo od plivanja.

cvio14
08.06.2007., 17:17
... a koliko kužim želi da mu se vide trbušni...
e pa upravo tu mu prehrana mora biti na prvom mjestu, može on imati jake trbušne ko i neki mr. olimpya ali šta će mu kad ih prekriva sloj sala
pogledaj trbušne builderima kad su na masi

naravno da uz ispravnu prehranu, i trening mora biti jednako kvalitetan:top:

Underground King
08.06.2007., 19:06
e pa upravo tu mu prehrana mora biti na prvom mjestu, može on imati jake trbušne ko i neki mr. olimpya ali šta će mu kad ih prekriva sloj sala
pogledaj trbušne builderima kad su na masi

naravno da uz ispravnu prehranu, i trening mora biti jednako kvalitetan:top:

pa onda mi recite kakvami prehrana treba biti, koji raspored obroka, koje vježbe....

ja imam jake trbušne samo što se ne vide...

cvio14
08.06.2007., 19:53
pa onda mi recite kakvami prehrana treba biti, koji raspored obroka, koje vježbe....

ja imam jake trbušne samo što se ne vide...

http://forum.teretana.net/

ovdje češ naći sve što ti treba, i više od toga, samo budi strpljiv i čitaj

cocoo
08.06.2007., 20:38
ja sam mu sve dobro rekao... plivanje .. je za jačanje cijelog tijela (primjer vaterpolisti, plivači)

al uz to da mora trčat i radit vježbe za trbušnjake... (trčanjem će nestat sloj masnoće od plivanja) to je najednostavnije

a nevjerujem da možeš se prilagodit prehrani kakva bi trebala bit...

znači skupa je a u biti ništa se ne najedeš i imaš po 8-10 obroka na dan.. - a to si malo tko može organizirat dan da toliko puta jede....

oldschool_zemljanin
09.06.2007., 04:36
coco opet tučeš na svoju stranu...
možeš ti trčat i dubit na glavi uz plivanje ali ako je to više od 20 ak min dnevno nećeš skinit onaj sloj sala..
osim toga teško je držat masnoče u tijelu nisko.
ja sam imao prije 2 godine izmjereno 7% masnoče, i uspio to održat tjedan dana. bez kemije. jednostavno tijelo ne funkcionira s toliko malo masnoče

cocoo
09.06.2007., 19:05
coco opet tučeš na svoju stranu...
možeš ti trčat i dubit na glavi uz plivanje ali ako je to više od 20 ak min dnevno nećeš skinit onaj sloj sala..
osim toga teško je držat masnoče u tijelu nisko.
ja sam imao prije 2 godine izmjereno 7% masnoče, i uspio to održat tjedan dana. bez kemije. jednostavno tijelo ne funkcionira s toliko malo masnoče

a onda nek ne pliva hahahaha

6isperadun
09.06.2007., 19:40
cocoo nisi u pravu!
plivanje ne razvija cijelo tijelo jednako! neki misici kao biceps, podlaktica i listovi skoro nista! vecina njih ima dodatne treninge u teretani pa tako nadoknade ostalo.bavio vaterpolom(kao senior) pa znam sto govorim.

za trbusne kao sto je neko vec rekao - jako pazljiva prehrana! trbusnjaci su nepotrebni, dok trcanje puno pomaze. vecina ljudi ima dovoljno jake trbusne (ako izgube dovoljno sala) da se isticu plocice.

His Airness
10.06.2007., 10:47
...trbusnjaci su nepotrebni... so wrong......

evo nešto za početak:
http://www.menshealth.hr/articles/read/152/

http://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbe/Trbuh.aspx

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/474/

kad radiš ove klasične trbušnjake važno je kad se podigneš da se zadržiš tak dvije sekunde, tak pojačavaš intenzitet što vježbu čini puno učunkovitijom...

cocoo
10.06.2007., 16:18
omfg .-.. što ste svi zapeli ... čovjek je pitao na koje mišiće utječe plivanje... i ja sam mu rekao da u nekoj mjeri na većinu mišića na tijelu al uz to da treba vježbat.. u teretani i trčat...

pročitajte još jednom sve ispočetka...

6isperadun
10.06.2007., 23:31
so wrong......

evo nešto za početak:
http://www.menshealth.hr/articles/read/152/

http://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbe/Trbuh.aspx

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/474/

kad radiš ove klasične trbušnjake važno je kad se podigneš da se zadržiš tak dvije sekunde, tak pojačavaš intenzitet što vježbu čini puno učunkovitijom...
:lol: dao si par linkova i glumis pametnjakovica...
naravno da trbusnima jacas i gradis trbusnjake, al radeci trbusnjake puno manje izgaras kalorija nego trcanjem a to je ono najbitnije. trbusne vjezbe su za oblik, al ako stomak nije sredjen uzalud ti sinko.

mogu se kladiti u 1000000eur da ce jedan debeljko ucvrstiti trbuh i izgraditi plocice puno prije pazljivom prehranom i trcanjem nego da radi trbusne!

Mladenac
11.06.2007., 08:49
Leđno ti je najbolje za ispravljanje leđa, i jačanje istihi i noge se jačaju dosta.
Trbušni ti najviše rade kod leđa i kraula.

U jednoj knjizi dam vidio postotak koliko ti rade koji mišić.
Neka o plivanju je bila :cerek:

BTW ak ne znaš dobro plivati, više ćeš raditi anaerobno nego aerobno
jer ćeš previše energije potrošiti na održavanje na površini,
zato prvo u školu plivanja na usavršavanje tehnike.

Prsno ti je najefektivnije kod skidanja kila (najviše energije potrošiš)
ali ipak slobodno je guš, i više srednji dio radi

His Airness
11.06.2007., 14:11
:lol: dao si par linkova i glumis pametnjakovica...
naravno da trbusnima jacas i gradis trbusnjake, al radeci trbusnjake puno manje izgaras kalorija nego trcanjem a to je ono najbitnije. trbusne vjezbe su za oblik, al ako stomak nije sredjen uzalud ti sinko.

mogu se kladiti u 1000000eur da ce jedan debeljko ucvrstiti trbuh i izgraditi plocice puno prije pazljivom prehranom i trcanjem nego da radi trbusne!

a jesi majstor.......kaj se pjeniš odmah! Jesam ja rekao kaj protiv trčanja? Naravno da treba trčat.....to je prva sportska zapovijed... i ne samo to, treba ravnomjerno sve mišiće razvijat..... ali ovo je konkretno tema trbušni mišići (za plivanje su drugi odgovorili) pa sam ostavio par linkova...a ti još kažeš da su trbušnjaci ne potrebni...

strange fruit
15.06.2007., 21:13
kad smo već kod plivanja, da pitam ove šta se razumiju i vaterpoliste (:cerek: )..

je li istina da se plivanjem previše ojača, a ne mršavi? znam da je glupo pitanje, ali ja recimo znam otići jednom- dvaput tjedno po 1 h i preplivam kojih kilometar i pol kraulom. najčešće to radim ujutro. no, nakon toga ne samo da mi se spava cijeli dan (ajd..to se da rješiti), nego imam užasno jak apetiti. vjerojatno se previše iscrpim makar sam inače u solidnoj kondiciji, te nakon plivanja nemam nikakve upale mišića i do kraja s lakoćom otplivam zadanu kvotu. možda je to jer mi tijelo nije dovoljno naviknuto? trebala bih češće odlazit?

inače, to mi je definitivno najbolji sport i osjećaj u tijelu je nakon plivanja nenadmašan. :)

Mladenac
16.06.2007., 12:24
imaš krivu tehniku, previše se iscrpiš

negdje sam čitao da baš zbog krive tehnike, plivanje nije korisno u mršavljenju jer postaje previše anaerobno.

efekt dizanja utega, umjesto trčaranja/hodanja
glavno ti je da ti se mišići učvrste, razviju.

btw plivanjem se dosta smanjuju masnoće oko unutrašnjih organa.

puno toga je napisano oko masnoća

danas pročitao da 2 šake pistacije pomaže kod srca (masnoće)

sve u mjeri :)

cbw
20.06.2007., 10:50
Od kojeg datuma je otvoren bazen na Salati?

Po zimi sam isla u Utrine, odlicno je tamo. Meni je nauredniji bazen u ZG. Ali kako ide toplije vrijeme, moze se vec i vani plivati, pa ako netko zna ....

Bazen na šalati otvoren je za građanstvo od 13:30 do 17:30, cijena 20 kn poslije 16:00 15 kn

cbw
20.06.2007., 10:51
A jel ima koji vanjski bazen u zagrebu osim šalate

plivačica
22.06.2007., 18:09
Vanjski bazen ima osim na šalati i na mladosti.Bazen u Utrinama ima vanjsko sunčalište i unutarnji bazen.

pasiva
24.06.2007., 12:04
bok, koj bi mi bazen preporucili, ne bi veliku guzvu?
a sad vidim na netu ti bazeni ne rade cijeli dan, imaju neko cudno radno vrijeme
ja bi danicicevu, ali tamo piše da je zimski bazen?????

emiliano
28.06.2007., 08:24

Ja sam nedavno kupio naočale za plivanje u Kauflandu za 40 Kn. i vjerujte mi, sasvim su OK !

relativnost
01.07.2007., 20:56
bok, koj bi mi bazen preporucili, ne bi veliku guzvu?
a sad vidim na netu ti bazeni ne rade cijeli dan, imaju neko cudno radno vrijeme
ja bi danicicevu, ali tamo piše da je zimski bazen?????

Pa zimski je da, jer je zatvoren. No sad po ljetu je otvorena jedna strana, a i zid ima veeelike prozore tak da je ok tam. Mozes se i posuncat vani, bacit odbojku ili šicu i kad se oznojis hop u bazen. :top:

Latenight
02.07.2007., 06:10
Otkrio nedavno otvoreni bazen na Salati, milina, poslije 16 ulaz 15 kn. Sad po ljeti, zatvoreni bazen mi ne dolazi u obzir dok god se mogu pod vedrim nebom kupat

aerozg
29.07.2007., 11:08
Pozdrav svima. Čitam malo postove po forumu i vidim da se dosta ekipe bavi plivanjem. Ja imam istu želju ali ne znam gdje bih išao i kako s tim započeti... Mladost, Utrine, Šalata, Sheraton, Dom sportova - mene samo zanima gdje se može ići naučiti dobro plivati?? Pogledao sam stranice od nekih klubova ali nigdje ne postoji nekakva plivačka škola za građanstvo(?) ili tako nešto, ili ja nisam našao... Znači htio bih naučiti plivati, ono, od početka, plutanje i sve ostalo što slijedi..

izgubljena dusa
29.07.2007., 20:29
Pozdrav svima. Čitam malo postove po forumu i vidim da se dosta ekipe bavi plivanjem. Ja imam istu želju ali ne znam gdje bih išao i kako s tim započeti... Mladost, Utrine, Šalata, Sheraton, Dom sportova - mene samo zanima gdje se može ići naučiti dobro plivati?? Pogledao sam stranice od nekih klubova ali nigdje ne postoji nekakva plivačka škola za građanstvo(?) ili tako nešto, ili ja nisam našao... Znači htio bih naučiti plivati, ono, od početka, plutanje i sve ostalo što slijedi..

ja sam upisala skolu plivanja na salati, pocinje sutra od 20-21h, kosta 200 kn, traje dva tjedna od pon-pet. jedva cekam :cerek:

imas i na mladosti i u utrinama, ali je tamo skuplje i kraca je minutaza (cca 45min traje obuka dnevno)

Mad Babble
30.07.2007., 07:45
Ja sam jucer bila u utrinama, i sve pohvale. Stvarno je csto. :top:
Prošlu godinu, sam cijelo vrijeme plivala u Domu sportova, i bilo mi je grozno, voda koda je kaljuža.

LUKA.
30.07.2007., 08:43
Ja sam jucer bila u utrinama, i sve pohvale. Stvarno je csto. :top:
Prošlu godinu, sam cijelo vrijeme plivala u Domu sportova, i bilo mi je grozno, voda koda je kaljuža.

voda u domu spportova stvarno zna bit odvratna..dole naslage po plocicama pa šmrklji plivaju pa se ljdu ne tusiraju neko sav smrad unesu sa sobom u bazen. jednom sam se posvadjo sa likom koj se nije tusiro prije ulaska, to je bilo humoristicno

Mad Babble
31.07.2007., 08:29
Ja cu, i danas do utrina. O da, ima svega. Nije mi jasno, kaj se tako tesko, stat ispod tusa prije ulaska u bazen. Namjeravju li oni preuredit taj dom sportova?

LUKA.
01.08.2007., 21:13
Ja cu, i danas do utrina. O da, ima svega. Nije mi jasno, kaj se tako tesko, stat ispod tusa prije ulaska u bazen. Namjeravju li oni preuredit taj dom sportova?

a šta češ, tako su ljudi- ne razmisljaju. glavno da se oni bučnu a to kaj mi svi moramo pit njuhovu prljavštinu to ih nije briga.

preuredjivali su krov iznad bazena pred neko vrijeme..prije če se izgradit neki novi bazen u komplexu šta planiraju za rukometno nego da če se DS preuredit

banky
06.08.2007., 16:53
Zna netko jel radi unutarnji bazen na Mladosti, sad preko ljeta za gradjanstvo?

LUKA.
15.08.2007., 02:33
Zna netko jel radi unutarnji bazen na Mladosti, sad preko ljeta za gradjanstvo?

nazovi mladost :)

Danchek
16.08.2007., 17:12
ej ljudi!!!!jel zna netko di mogu kupit gumu za naočale....pukla mi guma na speedoju a kod nas(u kc) nema rezervne za kupit.....a neda mi se nove naočale kupovat samo radi toga....thnx

Psychoma
18.08.2007., 10:58
kapa ne služi da bi kosa ostala suha, nego služi da ne ide u oci dok se pliva te da glava lakše klizi u vodi

Littlefoot
19.08.2007., 18:05
Hm, a s kim se ti to, Psychoma, svađaš?

LUKA.
21.08.2007., 09:36
kapa ne služi da bi kosa ostala suha, nego služi da ne ide u oci dok se pliva te da glava lakše klizi u vodi

da ponegdje je i to radi higijene...

sta mislis da babi koja je bila na frizuri a oce se i malo okupati i ojacat svoje tijelo važno da joj glava lakše klizi kroz vodu?

jebemti kapu kog opce briga?

LUKA.
21.08.2007., 09:37
ej ljudi!!!!jel zna netko di mogu kupit gumu za naočale....pukla mi guma na speedoju a kod nas(u kc) nema rezervne za kupit.....a neda mi se nove naočale kupovat samo radi toga....thnx

a imaš tamo na mladosti kiosk koj ima sve za plivanje pa valda ima i gumice...al evo ja imam 2 u ormaru lol
dobio sam sa naocalam

kovja
24.08.2007., 14:44
Moze li mi netko reci sljedece: Je li u redu, kad plivam, plivati samo kraul npr ili moram neku kontru radit, kao npr na suhom kad radis trbusne, moras i leđne jer samo jedno nije zdravo? Na dosat sam mjesta cuo kako se plivanjem razvijaju svi misici podjednako, je li to onda znaci da je svejedno plivam li kraul, ledno...???

LUKA.
25.08.2007., 12:01
Moze li mi netko reci sljedece: Je li u redu, kad plivam, plivati samo kraul npr ili moram neku kontru radit, kao npr na suhom kad radis trbusne, moras i leđne jer samo jedno nije zdravo? Na dosat sam mjesta cuo kako se plivanjem razvijaju svi misici podjednako, je li to onda znaci da je svejedno plivam li kraul, ledno...???

najbolje ti je plivati sve stilove, nisam profesor tjelesnog ili pilates instruktor ali to je moje mišljenje jer onda pokrečeš sve ostle mišiče

kishobran
25.08.2007., 23:31
@kovja:

Prsnim stilom (po ženski) ti nije dobro puno plivat jer se koljena opterećuju neprirodnim pokretima. Naravno, to ne znači da ga treba potpuno izbjegavati.

kovja
27.08.2007., 21:58
Imam malu dilemu. Naime, mislio sam ovu jesen počet plivat, ali nikad nisam tehnički točno učio plivat. Sve je to na laičkoj razini... Da li se moze to negdje naučit, nesto kao treniranje plivanja, ali samo rekreativno pošto imam 20 god a to je malo kasno za bilo sto drugo...?

emiliano
28.08.2007., 06:12
Možda da se upišeš u neki od triatlon klubova ... za triatlon nisi prestar a njihovi treneri si daju dosta truda ...

Bunny
29.08.2007., 10:10
@kovja:

Prsnim stilom (po ženski) ti nije dobro puno plivat jer se koljena opterećuju neprirodnim pokretima. Naravno, to ne znači da ga treba potpuno izbjegavati.

He..?? To nisam nikad cula..

Ja plivam prsno a vracam se ledjno.. :D
Skroz mi je fani kad se npr. priblizavam rubu bazena a sa skakaonice ( one male ) se baci muzjak i zaroni ispod mene..ahhh.. :zubo:

kovja
29.08.2007., 12:30
Što mislite, je li smješno kad čovjek prepliva jednu dužinu bazena pa ga trebaju izvući na nosilima:rofl: :rofl: ?

Malo frustrira pojava kad dodem na bazen pun entuzijazma, razgibavanje, osmjeh na licu, skocim u vodu i krenem plivat i nakon minutu bih najradije otisao u svlacionicu:cool:

Brz sam ko zec:o

Ima li jos tko takva iskustva i ako ima kako je bilo napredovat...?

kruzic
03.09.2007., 20:21
jedno pitanje..što se tiče leđnog plivanja....kad plivam škemba mi mora bit vani, a noge u vodi? molim odgovor ko zna.
zat kaj sam probo na mru da mi obe stvari budu vani al malo se je teško onda koncentrirat na plivanje....plivam zbog kičme i ono moram bit što paralelnji sa površinom vode

Bunny
03.09.2007., 22:20
Meni je samo glava 'vani' tj. lice, usi su mi vec tako reci pod vodom.
A mozda mi i kriomoce pupak virne.. :D

Mladenac
03.09.2007., 22:23
prsno se ne preporuča ljudima koji imaju problema s koljenima jer dolazi do rotacije u koljenu
inače se slobodno pliva prsno

znam lika kojemu se nešto shebalo sa lopatica zbog delfina, ali on je bio profi plivač

Bunny
03.09.2007., 22:28
Sto to znaci da se ne preporuca..??
Dal' uopce ne ili moze mis-mas ( prsno-ledjno )..?

Mladenac
08.09.2007., 01:31
ja ne znam u kakvom su stanju tvoja koljena, pitaj svog liječnika, ortopeda, fizijatra.

Bunny
08.09.2007., 07:35
Pa ortopedin mi je i plivanje preporucila ( inace trcim.. od plivanja sam pauzirala dosta dugo no sad opet idem redovito ) stoga me tvoja izjava zbunila..

Trebala bi jos biciklo da upregnem ( kaze ona ) al se ne mogu nikako nagovoriti.. :rolleyes:

Naja.. koljeno se polako oporavlja ( napokon ) i nakon plivanja ne osjecam nikakve bolove, dok nakon trcanje stecka i pecka.

Mladenac
08.09.2007., 09:57
http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=breastroke+swimiming+knee+injury

pa si malo pogledaj kaj se piše

kod prsnog dolazi do rotacije u koljenu, i kod prsnog je karakterističan izbačaj, trzaj, i tu dolazi do pogoršanja tvog stanja
ako ti je koljeno ozlijeđeno trebaš jačati prvenstveno okolne mišiće, ponajviše kvadriceps da ti "fiksira" kvadriceps.

ma plivaj ti prsno, ali noge kao u kraulu, možeš i peseka :cool:
zgodno ti je primiti se za rub bazena, i simulirati kraul i leđno

i veslanje na ergometru ti je dobro, jer nema udarca, lagano si odrediš težinu, samo pazi da ne ideš previše u dubinu
da ne skvrčiš previše koljena, moraju biti okomita na podlogu, ne preći dalje, pete stalno da "podu"

bazen je dobar, jer ti značajno smanji težinu, osjećaj se lakše, i pokreti ne zahtijevaju puno snage, ali krivi pokreti baš i nisu preporučljivi

valjda sam dobro prenio poantu.

nap. kod leđnog ti je dobro postaviti orijentir da glavom ne pogodiš rub bazena ;)

ovo nađoh
Trpi unutarnji dio koljena, ne razvija m. vastus medialis koji je najvažniji dio kvadricepsa i ključan je za koljeno.

Bunny
08.09.2007., 20:15
valjda sam dobro prenio poantu.

Jesi - hvala.. :)

Mladenac
09.09.2007., 11:58
ak ideš na bicikl, pa i sobni. onda si napravi tak da imaš "puni krug"
tj. da ti radi i zadnja loža (hamstring)

trebala bi doći s dlanovima do poda, ak ne možeš znači da ti je zadnja loža skraćena.
efekt toga ti je da ti težina prelazi na koljeno

2/3 težine drži zadnja loža

(i sam imam problema s koljenima pa znam te sitnice)

evo ti zanimljiv članak s prikazom vježbi:

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1196/

i tu su ti zgodne stranice:

http://www.sportsinjuryclinic.net/cybertherapist/knee_injuries.htm

Bunny
09.09.2007., 22:35
Nece biti nista od bicikla.
Sobnog nemam, u fitness klub ne idem.. a ovaj u podrumu je zimogrozan :D

No svejedno hvala.. :)

kruzic
10.09.2007., 08:15
šta onda kod leđnog kaj treba bit vani osim glave škemba?
a noge u vodi?

Balkanka
12.09.2007., 07:28
ovakoc...pitanjce moje malo...zanimaju me zatvoreni bazeni...znam da ima jedan u domu sportova i mladost..zna li netko kolke su članarine i jel imaju studenti popust kakvi...(samo popuste žicamo :zubo: )

kishobran
12.09.2007., 08:53
ovakoc...pitanjce moje malo...zanimaju me zatvoreni bazeni...znam da ima jedan u domu sportova i mladost..zna li netko kolke su članarine i jel imaju studenti popust kakvi...(samo popuste žicamo :zubo: )

http://www.step.hr/std-info/info/sport-kultura-zabava/zagreb.shtml

Google is your friend! :cool:

LUKA.
12.09.2007., 21:26

u domu sportova jako cesto mjenjaju raspored, najbolje ti je tamo uzet papir.
studenti imaju popust ...150kn mj dana :)
meni se cini solidno ..
jer nebi reko da je na mladosti tak jeftino...

LUKA.
12.09.2007., 21:29
šta onda kod leđnog kaj treba bit vani osim glave škemba?
a noge u vodi?

jel se ti to salis :) ?

samo glava, a noge malo izlaze kad zamahujes.
a slkemba je tako nebitna ..glavno je da se pravilo izvijaš hvatajuci vodu rukama.

Balkanka
12.09.2007., 21:52
http://www.step.hr/std-info/info/sport-kultura-zabava/zagreb.shtml

Google is your friend! :cool:

fala! :kiss:

Balkanka
12.09.2007., 21:52
u domu sportova jako cesto mjenjaju raspored, najbolje ti je tamo uzet papir.
studenti imaju popust ...150kn mj dana :)
meni se cini solidno ..
jer nebi reko da je na mladosti tak jeftino...

:kiss:

Big Al
13.09.2007., 22:49
bazen u Utrinama, petak, noćno , od kad je?

plivačica
14.09.2007., 19:08
bazen u Utrinama, petak, noćno , od kad je?

Petak od 22-01
Subota od 21-00

Dwarf980
15.09.2007., 22:33
mladost je 200 ili 250....mjesecna...

Big Al
19.09.2007., 23:13
Petak od 22-01
Subota od 21-00

da to tak piše da je petak do 22, ja bio u petak i od 22 do 00 je bilo!

emiliano
20.09.2007., 06:15
Koliko vi imate sveukupno tih bazena u ZG ?
Baš ste srećkovići ... mi u RI imamo jedan jedini, na Kantridi pod balonom, jedini slobodni termini su iza 22 h i ujutro od 6-7h ...
U ZG sam bio samo na zimskom kraj hotela Sport (sada Panorama) i ljetnom kraj Save i na Šalati ... za druge uopće ne znam ...

kishobran
20.09.2007., 08:30
U ZG sam bio samo na zimskom kraj hotela Sport (sada Panorama) i ljetnom kraj Save i na Šalati ... za druge uopće ne znam ...

imaš još bazen u Utrinama i to ti je to!
Ima i u Sheratonu ali to ne računamo i možda još koji sličan tome.

emiliano
20.09.2007., 08:57
imaš još bazen u Utrinama i to ti je to!

Stvarno ?
Mene su valjda zbunili različiti nazivi ... bit će da je dom sportova isto što i zatvoreno Mladost, a Mladost isto što i sava zar ne ?

Jedino nisam bio u Utrinama ...

plivačica
20.09.2007., 17:22
Stvarno ?
Mene su valjda zbunili različiti nazivi ... bit će da je dom sportova isto što i zatvoreno Mladost, a Mladost isto što i sava zar ne ?

Jedino nisam bio u Utrinama ...
U ZG ima 4 glavna bazena
1.Šalata -otvoreni,ljetni
2.Daničićeva -zimski ,zatvoreni
3.Mladost na Savi (2 bazena)-otvoreni i zatvoreni
4.Utrine-Zatvoreni i jedini s noćnim kupanjem
... a fale ih još brdo ! :cool:

emiliano
21.09.2007., 06:27
Još malo pa ću naučiti ... na savi sam bio na otvorenom, dakle, ima i zatvoreni ? ni to nisam znao, ne znam kako ga nisam primjetio ...

kishobran
21.09.2007., 09:50
bit će da je dom sportova isto što i zatvoreno Mladost, a Mladost isto što i sava zar ne ?

Mladost=Sava
Dom sportova=Daničićeva (kod hotela "The Four Points Panorama")

emiliano
21.09.2007., 11:02
uskoro ćemo ih imati više od vas ...:zubo:

ali će svi biti na istom mjestu ...:mad:

Žbla
29.09.2007., 10:19
Evo iskreno da kažem nije mi se dalo čitati sve stranice jer sam na prvoj već naletio koliko puta se kosa pere dnevno-tjedno i kak se treba ošišati... Tak da pretpostavljam da nema odg. na moja pitanja...

Evo ovako, ja bih htio ići na plivanje svaki dan po sat vremena poslije posla.. Gledao sam da godišnja karta košta od 700-1000 kn, pa to nije puno kad gledam.. Naime da pojasnim zašto bih htio na plivanje (rekreativno).

Zadnjih godinu i pol sam se toliko udebljao da ne stanem u sav asortiman odjeće koje posjedujem. I sad me zanima jeli plivanje dobro za mršavljenje, i jeli to bolje od teretane i recimo trčanja na traci, pod boljim mislim dali je učinkovitije u mršavljenju...

Eto toliko... Hvala na odgovorima.

Mladenac
29.09.2007., 13:35
Plivanje je dobro, jer ti je manji osjećaj težine i bla...

loše jer većina ljudi ne zna dobro plivati, pa aerobna aktivnost postaje anaerobna.
Dosta ljudi se prenapregne, pa dobe napadaj gladi poslije :D

Samo polagano kreni, razgibaj se prije, istegni poslije (budi smiješan, to je za tvoje dobro) ;)

Prsno troši više kalorija od slobodnog (kraula)
Naočale za plivanje su velika pomoć u plivanju :cool:

UMTS
03.10.2007., 11:41
Nakon godina pauze od treniranja plivanja...planiram pocet ic na bazen onak cisto rekreativno :zubo:...pa ako ima netko tko ide u danicevu bio bih mu zahvalan da baci koji informaciju tipa cistoce bazena, guzve i tako...hvala

Ovako, kaj ti se gužve tiče neznam jer su mi treninzi kasno navečer, kaj se čistoće bazena tiće nemaš kaj pitat, ja dosad nisam vidio bazen koji nije čist, a prošao sam pol europe, tak da je u najmanju ruku jednak gružu ili possilipicu, samo naravno puno manji :)

UMTS
03.10.2007., 11:46
Evo iskreno da kažem nije mi se dalo čitati sve stranice jer sam na prvoj već naletio koliko puta se kosa pere dnevno-tjedno i kak se treba ošišati... Tak da pretpostavljam da nema odg. na moja pitanja...

Evo ovako, ja bih htio ići na plivanje svaki dan po sat vremena poslije posla.. Gledao sam da godišnja karta košta od 700-1000 kn, pa to nije puno kad gledam.. Naime da pojasnim zašto bih htio na plivanje (rekreativno).

Zadnjih godinu i pol sam se toliko udebljao da ne stanem u sav asortiman odjeće koje posjedujem. I sad me zanima jeli plivanje dobro za mršavljenje, i jeli to bolje od teretane i recimo trčanja na traci, pod boljim mislim dali je učinkovitije u mršavljenju...

Eto toliko... Hvala na odgovorima.

Stvar ti je u tome kolko dobro plivaš. Ak ćeš u sat vremena preplivat 200 metara, onda ti je bolje otići trčati na nasip, jarun, bundek. Ako znaš plivat (ne mislim plutat po vodi, nego baš plivat) onda ti je plivanje odlično. Za početak kreneš s nekih 500m , najbolje 2x250 m i između pauza od nekih 20-30 disanja. Al najvažnije je to da ne forsaš nego plivaš nekim umjereno brzim tempom, jer ak forsaš trening će ti iz aerobnog postati anaerobni i nećeš nikaj mršaviti, nego naprotiv dobivati mišićnu masu, s kojom ekvivalentno dolazi i masa.

Saskei
03.10.2007., 21:09
Hi. I ja san nedavno ponovno pocea plivanje. Uglavnon... Mi imamo teretanu na tjedan par puta prije treninga i posli toga imamo plivat oko 4~5 kilometara bar u 1.5~2 sata. Ja mislin da je to solidno. ;P

anardev
04.10.2007., 15:28
Vidim pred nekih dva tjedna je netko spomenu noćno plivanje na bazenu Utrina...
Je li to još uvijek aktualno?
Koji su termini?
Koliko je upad?

Tenks! :)

(Kad će se više ti naši bazenaši spametiti i dati izraditi web stranice?! I ne samo bazenaši...)

plivačica
04.10.2007., 21:17
Noćno plivanje ima petkom od 22h do 01h,a subotom je ukinuto.
30 kunića je upad .

anardev
04.10.2007., 21:36
Ih, baš su neki!
Bolje da se požurim na ovo u petak, prije nego i to ukinu. ;)

Hvala na informaciji! :D

Žbla
04.10.2007., 21:47
Stvar ti je u tome kolko dobro plivaš. Ak ćeš u sat vremena preplivat 200 metara, onda ti je bolje otići trčati na nasip, jarun, bundek. Ako znaš plivat (ne mislim plutat po vodi, nego baš plivat) onda ti je plivanje odlično. Za početak kreneš s nekih 500m , najbolje 2x250 m i između pauza od nekih 20-30 disanja. Al najvažnije je to da ne forsaš nego plivaš nekim umjereno brzim tempom, jer ak forsaš trening će ti iz aerobnog postati anaerobni i nećeš nikaj mršaviti, nego naprotiv dobivati mišićnu masu, s kojom ekvivalentno dolazi i masa.

Kužim da, evo ovako, išao sam u teretanu prije 2 godine, i bio sam u kondiciji jer sam svaki trening trčao po 20 min. prije i poslije treninga, i bio sam jak ko bik, ali meni je od tog svega sad što sam imo mišića nakupilo se salo jer nisam niš radio, stalno auto-motor.. I ništa pješke...Znači totalno sam izgubio kondiciju...
I sad normalno da bih prvih jedno tjedan dana dok ne steknem opet neku, kolko-tolko, kondiciju plivao po 200-300m u tom jednom satu... Ali poslije bih plivao onako da baš probam skinit kile i to sve.. Kak si rekao po 500m minimalno... A plivati znam dosta dobro, čak sam jedno vrijeme i trenirao vaterpolo...

Enigma Gazoo
09.10.2007., 17:36
Da li netko kad je otvoren bazen u Rijeci za građanstvo i koliko košta ulaz na isti? :D

bodro
23.10.2007., 10:00
Od danas krecem na bazen, na plivanje. Zato sto mrzim teretanu. A nije mi drag ni aerobic, tae-bo ili slicne pzdarije. Zato sto cijeli dan sjedim za prokletim kompicem i bole me ledja.

E sad, plivanje se cini kao super rjesenje. Krecem na Mladost i bas sam si hepi zbog tog. Cak sam si kupila i novi badic.

Zanima me, koliko isplivanih metara u nekom odredjenom vremenskom periodu se smatra "solidnim"? Kuzite kaj hocu rec, koliko bih trebala otplivati da bih od toga imala koristi?

ajde, pomagajte i uskacite s bilokakvim savjetima ak idete na plivanje...

hahahahaha,kupila si badić za plivanje?
pa dobro za plivanje ti baš nije pametno badić nosit jer kad skočiš na glavu juriššššš dolje badić!:lol: :lol: :lol:

anardev
23.10.2007., 10:04
hahahahaha,kupila si badić za plivanje?
pa dobro za plivanje ti baš nije pametno badić nosit jer kad skočiš na glavu juriššššš dolje badić!:lol: :lol: :lol:

Nije rekla bikini. :confused:
Badić može biti i jednodjelni. :p

bodro
23.10.2007., 10:11
da, to je i mene malo brinulo, da necu uspjeti dovoljno osusiti kosu pa cu stalno biti bolesna, ali sam poduzela 2 koraka prema sprecavanju tog problema:

osisala se na kratko

uvjerila samu sebe da mom imunitetu nista ne fali i da sa uzimanjem vit. C svaki dan mogu ostat zdrava cijelu zimu. It works!!! :top:

ne trebaš se šišati na muško niti ništa,ja plivanje treniram već 7 godina,ako očeš da ti kosa ostane suha onda recimo mi bar u našem bazenu imamo fen,wc,tuš i ostalo pa lijepo osušiš kosu ako je ne osušiš do kraja staviš zimsku kapu na glavu preko toga još kapu sa jakete i nečeš se razboljeti,a ako se razboliš onda plivanje definitivno nije za tebe!:mig:

bodro
23.10.2007., 10:21
mene su prsno u 7 godina diskvalificirali negdi 20 puta(skoro na svakom natjecanju gdje bih morala plivati prsno)to je sve zbog koljena s kojim imam problema:ne zna:
Ali leđno mi ide puno bolje iz leđnog imam 12 medalja a iz kraula 16,tako da prsno definitivno nije za mene!!!:lol:

anardev
23.10.2007., 10:26
ne trebaš se šišati na muško niti ništa,ja plivanje treniram već 7 godina,ako očeš da ti kosa ostane suha onda recimo mi bar u našem bazenu imamo fen,wc,tuš i ostalo pa lijepo osušiš kosu ako je ne osušiš do kraja staviš zimsku kapu na glavu preko toga još kapu sa jakete i nečeš se razboljeti,a ako se razboliš onda plivanje definitivno nije za tebe!:mig:

I fen, i wc i tuš, sve to u bazenu... :eek:
Hm, koji je to bazen, da znam... rado bih izbjegla elektrokuciju u zagađenoj vodi. :lol: :mig:

bodro
23.10.2007., 12:01
I fen, i wc i tuš, sve to u bazenu... :eek:
Hm, koji je to bazen, da znam... rado bih izbjegla elektrokuciju u zagađenoj vodi. :lol: :mig:

evo samo da znaš to je zadarski bazen,a ako si ti totalni neandertalac i ne znaš za to ja ti to nisam kriva.:eek: :eek:

bodro
23.10.2007., 12:08

najbolji izbor ti je u intersportu,speedove su ti poprilično skupe u odnosu na druge a nisu neka kvaliteta,ja ti preporučam da uzmeš neke arenine,cijena je prihvatljiva,a jako su kvalitetne(ja s jednim plivam već 3 godine)i još su kao nove:ne zna: :ne zna:

anardev
23.10.2007., 13:24
A ježi ga, neki kuže zeku samo na tuđi račun. :p

::barcode
15.11.2007., 15:39
da to tak piše da je petak do 22, ja bio u petak i od 22 do 00 je bilo!

I jel guzva?

Kad ima naaaaajmanje ljudi bazenu Utrina?

Su obavezne kape?