PDA

View Full Version : Tenis i tišina?!

general Martok
27.06.2011., 10:09
Budući me uvijek smetalo ono inzistiranje tenisača i tenisačica na tišini dok oni igraju (pogotovo kad serviraju), pitao sam se zbog čega su dotični takve primadone...

Jer nisam vidio nijedan sport na svijetu u kome igrači ušutkavaju navijače, počevši od nogometa, preko plivanja, pa sve do atletike ili drugih individualnih sportova. Ako netko zna ijedan sport u kome se ušutkava navijače, jer su igrači nježne tratinčice, molio bih da mi ga navede. :zubo:

gelo85
27.06.2011., 10:38
Pa nije tišina cjeli mec.Tišina je samo kod servisa radi koncentracije.Isto kao i u plivanju i u atletici na sprinterskim utrkama,gdje je također tišina radi koncentracije plivaca odnosno atleticara.

katana12
27.06.2011., 10:50
Pa nije tišina cjeli mec.Tišina je samo kod servisa radi koncentracije.Isto kao i u plivanju i u atletici na sprinterskim utrkama,gdje je također tišina radi koncentracije plivaca odnosno atleticara.

tisina je uvijek dok traje igra

gelo85
27.06.2011., 10:54
tisina je uvijek dok traje igra

Kad je takav sport.Poeni vrlo kratko traju,par izmjena,ima tu još dosta aseva,winnera...Kad je malo duži poen ukljuci se i publika,Murray i Ljubo su odigrali sjajan mec gdje je u nekim djelovima i publika bila aktivna u bodrenju jer je bilo odigrano par sjajnih poena.

general Martok
27.06.2011., 11:25
I Šukeru bi godila tišina kad je pucao jedanaesterac protiv Rumunja '98., no nije ju dobio. :D

A što se tiče atletičara, da, šuti se, no nijednom atletskom sucu nije palo na pamet stalno kvocat "quiet, please", a ni atletičarima da pričekaju sa startom dok svi ne umuknu. :zubo:

Sahta
27.06.2011., 14:06
I Šukeru bi godila tišina kad je pucao jedanaesterac protiv Rumunja '98., no nije ju dobio. :D

A što se tiče atletičara, da, šuti se, no nijednom atletskom sucu nije palo na pamet stalno kvocat "quiet, please", a ni atletičarima da pričekaju sa startom dok svi ne umuknu. :zubo:

snooker, pool, umjetničko klizanje. u tenisu mora bit tišina zbog linijskih sudaca, jer na svaki uzvik igrač misli da je sviran aut

Ono
28.06.2011., 21:42
A i tenis mi ne izgleda baš kao sport na koji bi se moglo navijat. Ono, kad je poen onda je i navijač usredotočen na igru, nije to ko nogomet da ne moraš buljit u loptu stalno.

Grupa Queen
29.06.2011., 08:57
Tenis je gospodska igra i na terenima je uglavnom isto pristojna gomila, za razliku od nogometa gdje je na tribinama šljam.

dr. van Nostrand
29.06.2011., 11:13
Tenis je gospodska igra i na terenima je uglavnom isto pristojna gomila, za razliku od nogometa gdje je na tribinama šljam.

:)

teniska publika bi mogla bit na nogometnom stadionu, al nogometna na tenisu ne :):):)

general Martok
30.06.2011., 07:07

Misliš snobovi... :kava:

Sahta
30.06.2011., 07:30
Misliš snobovi... :kava:

tačno to. nitko te ne sili da ga igraš i/ili gledaš

malchik
30.06.2011., 12:52

Kompleksiran malo ha? :rolleyes:

Uostalom, tvoj rasistički razlog uopće ne objašnjava zbog čega se inzistira na tišini na teniskim terenima. Šta gospoda vole tišinu? Na atletici je isto šljam?

Justin Credible
30.06.2011., 13:04

nabijem ja tu tenisku gospodu

Ono
30.06.2011., 13:41
Uostalom, tvoj rasistički razlog uopće ne objašnjava zbog čega se inzistira na tišini na teniskim terenima. Šta gospoda vole tišinu? Na atletici je isto šljam?

Rečeno je već zašto.

9009
30.06.2011., 14:38
samo nogomet ima šljam navijače.

Eventualno i košarka/rukomet ali to je kada se ovi s nogometa prebace.

marq.fcb
30.06.2011., 16:02
daj zamislite nogometnog huligana sa jagodama i šampanjcem :rofl:

Sahta
30.06.2011., 16:30
Kompleksiran malo ha? :rolleyes:

nabijem ja tu tenisku gospodu

vidi se ko je iskompleksiran. jel vama smeta tišina ili? ako vam smeta nemojte pratit i oke

malchik
30.06.2011., 17:09
vidi se ko je iskompleksiran. jel vama smeta tišina ili? ako vam smeta nemojte pratit i oke

Po čemu sam ja iskompleksiran? Apsolutno mi ne smeta, otkud ti to?
Samo mi je zanimljivo kako ispada da isti čovjek ili skupina ljudi ne mogu otići i na nogometnu utakmicu i teniski meč. Jer tenis je kao za gospodu, a nogomet za šljam.

kinfa777
30.06.2011., 17:13
najbolji su mi oni kaj ih sve smeta i živcira, a kladim se da većina ovdje nije odgledala 2 teniska meča ove godine...

Beco
02.07.2011., 20:46
Budući me uvijek smetalo ono inzistiranje tenisača i tenisačica na tišini dok oni igraju (pogotovo kad serviraju), pitao sam se zbog čega su dotični takve primadone...

Jer nisam vidio nijedan sport na svijetu u kome igrači ušutkavaju navijače, počevši od nogometa, preko plivanja, pa sve do atletike ili drugih individualnih sportova. Ako netko zna ijedan sport u kome se ušutkava navijače, jer su igrači nježne tratinčice, molio bih da mi ga navede. :zubo:

Zbog sudaca i izvikivanja faulta i zbog toga što je tenis psihički i fizički jako stresna igra, puno tjelesno i psihički zahtjevnija od bilo kojeg momčadskog sporta.Ako ti na trenutak padne koncentracija nema drugog da ti pomogne i spasi tvoju guzicu, a nemoguće je držati koncentraciju dok netko u pozadini priča, a kamoli da navija usred poena
Još jedna bitna stavka je čuti zvuk reketa pri udarcu što je nemoguće ako se urla u publici.
Kad postavljaš to pitanje sigurno nisi nikad igrao tenis niti te ta igra ustvari zanima.

Justin Credible
03.07.2011., 00:16
, puno tjelesno i psihički zahtjevnija od bilo kojeg momčadskog sporta

dugo nisam pročitao veću glupost

Sahta
03.07.2011., 00:23

ma nogomet je najzahtjevniji

Justin Credible
03.07.2011., 10:21
ma kakav nogomet :kava:

Ono
03.07.2011., 13:47
Iako to ovisi od osobe do osobe, ja bi ipak rekao da je za većinu individualni sport psihički teži od momčadskog, što je i logično.

trinaest i po
13.07.2011., 19:22

Slažem se u potpunosti!

Nevjerovatno iscrpljujuće; toliko da i pedesetogodišnjaci sa ogromnim stomacima mogu igrat sat-dva na rekreaciji.

Nekako ih zamišljam na košarkaškom terenu (dva koša) ili nedaj bože na hokeju.

Veni
13.07.2011., 19:48
Slažem se u potpunosti!

Nevjerovatno iscrpljujuće; toliko da i pedesetogodišnjaci sa ogromnim stomacima mogu igrat sat-dva na rekreaciji.

Koji si ti kralj. Treba pokrenut inicijativu i dat ti Nobelovu za logičko razmišljanje i zaključivanje.

Veni
13.07.2011., 20:00

Nisam ni ja. Igrači ne ušutkavaju navijače. Sudac izgovara "Quiet, please", dakle pristojno se moli da se igrače pušta da se koncentriraju.
Uostalom, kome nije jasno zašto je to tako, neka se malo više posveti tenisu pa će vidjet zašto i kako male stvari mogu smetati.

Linea5
13.07.2011., 20:29
Puuuuu majku mu...što li je i na golfu i snukeru tišina?
Trebali bi da dopuste baklje,topovske udare i trube da koriste navijači :D

Sht
14.07.2011., 10:53
Slažem se u potpunosti!

Iz ovog je očito da u životu nisi igrao tenis, a da ti baš nije ni jasan kao sport.

Meni osobno bi bilo neugodno pisati o nečem što ne razumijem, a kamoli zauzimat tako radikalne stavove. Jednostavno, ne bih volio ispadat kreten, a tebi i ostaloj nogometnoj ekipi s ovog topica, upravo to ide odlično :top:

barhan
16.07.2011., 12:50
ja volim ruknut topovski na bošnjaci openu. iju, kad im se figurice razlete... :usama:

trinaest i po
16.07.2011., 15:27
Iz ovog je očito da u životu nisi igrao tenis, a da ti baš nije ni jasan kao sport.

Meni osobno bi bilo neugodno pisati o nečem što ne razumijem, a kamoli zauzimat tako radikalne stavove. Jednostavno, ne bih volio ispadat kreten, a tebi i ostaloj nogometnoj ekipi s ovog topica, upravo to ide odlično :top:

Nauči me što mi nije jasno!

Naravno, i ostale iz "nogometne" ekipe, koji skupa samnom ispadaju kreteni...

Veni
16.07.2011., 18:44
Quiet, please.

Justin Credible
17.07.2011., 00:24
neshvaćam zasto se ljude koji su protiv svrstava u nogometne fanatike :kava:
a ovima sto pricaju da je tenis naporan nek probaju malo vaterpolo,biciklizam,kosarsku ili hrvanje pa da vas vidim...kakav božji tenis jbt :kava:

soldaaaa
14.08.2011., 13:38
ma nogomet je najzahtjevniji

hahahahaha.....nogomet zahtejvan?...pa kad napadac gostujuce momcadi ima loptu domaci se moze odmarat i obrnuto...a u tenisu nema toga...

i da tisina u tenisu mora bit zbog koncentracije i linijskih sudaca......

Sahta
14.08.2011., 13:44
hahahahaha.....nogomet zahtejvan?...pa kad napadac gostujuce momcadi ima loptu domaci se moze odmarat i obrnuto...a u tenisu nema toga...

feel the sarcasm in my voice

riche
14.08.2011., 15:04
Tenis mi je najdraži individualni sport ali je istina da su tenisači primadone što se toga tiče. Sve na tribinama im smeta, ne može servirati jer netko u 50om redu tribina još nije sjeo na svoje mjesto i slične stvari.

trinaest i po
14.08.2011., 18:19
Bivši vaterpolski reprezentativac Mile Smodlaka je jednom izjavio da bi mogao igrati tenis dvadeset sati bez prestanka.

Naravno, kada se radi o fantastičnoj igri koja nije jako tjelesno zahtjevna.

Inače, tenis mi je drago zaigrat; ali ga u biti ne volim.

Kako se može volit prekid zbog dvije kapi kiše, sjedenje svakih pet minuta; i famozna tišina!

Nekako zamišljam; puni Poljud, Sammir se sprema izvest penal, a službeni spiker kaže "Quiet please!"

Ma popeli bi se gore u on viseće kabine, odnili bi ga i bacili u more!

speed4
14.08.2011., 18:26
Bivši vaterpolski reprezentativac Mile Smodlaka je jednom izjavio da bi mogao igrati tenis dvadeset sati bez prestanka.

Naravno, kada se radi o fantastičnoj igri koja nije jako tjelesno zahtjevna.

Inače, tenis mi je drago zaigrat; ali ga u biti ne volim.

Kako se može volit prekid zbog dvije kapi kiše, sjedenje svakih pet minuta; i famozna tišina!

Nekako zamišljam; puni Poljud, Sammir se sprema izvest penal, a službeni spiker kaže "Quiet please!"

Ma popeli bi se gore u on viseće kabine, odnili bi ga i bacili u more!

Zato sto su seljačine. Na tenisu je drugačije

A i goluza je takođe svašta napricao

billie_piton
15.08.2011., 10:13
Tenis je jedan od najzahtjevnijih sportova što se tjelesne spreme tiče. Puno zahtjevniji od bilo kojeg momčadskog sporta. Stvar je jednostavna.

U košarci, rukometu, vaterpolu, hokeju možeš igrače mijenjati beskonačno u tenisu si sam na terenu. U košarci, ili bilo kojem drugom ekipnom sportu možeš biti kita od igrača pa da budeš svjetski prvak jer igraš sa drugima koji znaju dok u tenisu nema sredine. Ili znaš ili ne znaš.

Mislim ljudi izađu na teren pa prebacuju lopticu po pet sati na temperaturi od 40 stupnjeva. Izvin'te košarka se igra samo 40 minuta.

Justin Credible
15.08.2011., 12:14

nepričaj gluposti
tenis čovjek može igrati i po par sati ako je u dobroj fizičkoj spremi
probaj recimo košarku igrati 2 sata bez prestanka pa se hrvati pod košem protiv momaka od 100-110kg...onda bih te pitao jel imaš poslije toga snage i za prdnit
o vaterpolou da negovorim,biciklizam na velikim usponima da nespominjem...
kakav kurčev (p)tenis

Justin Credible
15.08.2011., 12:16
Tenis je jedan od najzahtjevnijih sportova što se tjelesne spreme tiče. Puno zahtjevniji od bilo kojeg momčadskog sporta. Stvar je jednostavna.

U košarci, rukometu, vaterpolu, hokeju možeš igrače mijenjati beskonačno u tenisu si sam na terenu. U košarci, ili bilo kojem drugom ekipnom sportu možeš biti kita od igrača pa da budeš svjetski prvak jer igraš sa drugima koji znaju dok u tenisu nema sredine. Ili znaš ili ne znaš.

Mislim ljudi izađu na teren pa prebacuju lopticu po pet sati na temperaturi od 40 stupnjeva. Izvin'te košarka se igra samo 40 minuta.

e moj dežurni pljuvaču
savjetovao bih ti da se malo profesionalno počneš baviti košarkom pa bih te vidio kako vrlo brzo mjenjaš film...

NighthawkBlack
16.08.2011., 14:34
Kao prvo, nijedan sport se ne smije potcijenjivati. Dok ne probaš, nikad ne znaš.
Nije ovdje uopće pitanje koji je sport fizički zahtjevniji, nije to bitno. Može li išta nadmašiti triatlon po tome?

Zašto tišina na tenisu? Više razloga. Prvi je taj da uz fizičku komponentu, tenis ima u velikom udjelu i mentalnu komponentu. Koncentracija je strašno bitna. Očima moraš pratit žutu lopticu stalno u toku poena, a i moraš čut zvuk udaranja reketa po loptici. Taj zvuk ti daje dobar feedback, jer i po zvuku, ne samo osjećaju vibracija znaš da li si pogodio pravo mjesto na reketu ili ne.
Nije baš u tradiciji tenisa da gledatelji urlaju za vrijeme boda. I to nije samo radi toga da se ne smeta igrače. Jer i kad kao gledatelj gledaš tenis uživo, želiš čuti zvuk udarca, pogotovo ako profesionalci igraju. Spinovi, ravni udarci, slice, trčanje, nagla promjena smjera, pa sklizanje na zemljanim terenima...svak ima svoj jedinstveni zvuk.
Tenis bi se sigurno mogao igrati i uz najveću buku za vrijeme boda, ali onda to ne bi bio gušt gledati, a i nivo igre bi malo pao sigurno. Izgubila bi se draž. A i publika bi popizdila i izgubila glas...pa tko bi se mogao derati po četiri ili pet sati? :D
Trajanje teniskog meča je nepredvidivo...može i preko 5 sati. Zahtijeva i takvu publiku koja ima takvo strpljenje da sjedi tamo i šuti. Nije za svakoga definitivno. Netko je frik za tim, a netko nije.

milentije43
26.08.2011., 11:34
Pa sto sta ima veze? Tenis se po tome i izdvaja od stalih sportova kao najkulturniji sport. jesi cuo nekad da je izbila tuca u tenisu? To se jako retko desava. Dok evo neki dan u kosarci Ameri i Kinezi se potukli na utakmici i to jos u znak Americko Kineskog prijateljstva. Po tome se tenis znacajno razlikuje.

Logan-tenis
04.12.2011., 20:21
e moj dežurni pljuvaču
savjetovao bih ti da se malo profesionalno počneš baviti košarkom pa bih te vidio kako vrlo brzo mjenjaš film...

Ma kakva košarka ,šta si zapeo za tu košarku toliko,pričaš o tome kao da je to tucanje kamena na pustom otoku... :503:
a ovo što je rekao billie_piton dosta toga je i istinito...a i ne kaže se bezveze da su uvijek teži individualni nego momčadski sportovi ;)

tramak
05.12.2011., 16:56
Pa sto sta ima veze? Tenis se po tome i izdvaja od stalih sportova kao najkulturniji sport. jesi cuo nekad da je izbila tuca u tenisu? To se jako retko desava. Dok evo neki dan u kosarci Ameri i Kinezi se potukli na utakmici i to jos u znak Americko Kineskog prijateljstva. Po tome se tenis znacajno razlikuje.

Australian Open
http://www.youtube.com/watch?v=8D3ZGN9YEjc&feature=related

:rofl: koji debili

meni ne smeta šta je tišina na tenisu jel ga ni ne gledan:D

Sht
05.12.2011., 18:17
e moj dežurni pljuvaču

Savjetovao bih ti da se malo profesionalno počneš baviti tenisom ;)

Kao prvo, nijedan sport se ne smije potcijenjivati. Dok ne probaš, nikad ne znaš.
Nije ovdje uopće pitanje koji je sport fizički zahtjevniji, nije to bitno. Može li išta nadmašiti triatlon po tome?

Zašto tišina na tenisu? Više razloga. Prvi je taj da uz fizičku komponentu, tenis ima u velikom udjelu i mentalnu komponentu. Koncentracija je strašno bitna. Očima moraš pratit žutu lopticu stalno u toku poena, a i moraš čut zvuk udaranja reketa po loptici. Taj zvuk ti daje dobar feedback, jer i po zvuku, ne samo osjećaju vibracija znaš da li si pogodio pravo mjesto na reketu ili ne.
Nije baš u tradiciji tenisa da gledatelji urlaju za vrijeme boda. I to nije samo radi toga da se ne smeta igrače. Jer i kad kao gledatelj gledaš tenis uživo, želiš čuti zvuk udarca, pogotovo ako profesionalci igraju. Spinovi, ravni udarci, slice, trčanje, nagla promjena smjera, pa sklizanje na zemljanim terenima...svak ima svoj jedinstveni zvuk.
Tenis bi se sigurno mogao igrati i uz najveću buku za vrijeme boda, ali onda to ne bi bio gušt gledati, a i nivo igre bi malo pao sigurno. Izgubila bi se draž. A i publika bi popizdila i izgubila glas...pa tko bi se mogao derati po četiri ili pet sati? :D
Trajanje teniskog meča je nepredvidivo...može i preko 5 sati. Zahtijeva i takvu publiku koja ima takvo strpljenje da sjedi tamo i šuti. Nije za svakoga definitivno. Netko je frik za tim, a netko nije.

:s

Dodao bih još da je zvuk udarca reketa vrlo bitan i protivniku, jer tako može odrediti koju vrstu udarca je njegov protivnik izveo (flat, slice i spin udarci razlikuju se po zvuku). Vrlo važan dio anticipacije, jedne od najbitnijih stavki u tenisu (vidi: Andy Murray)

Logan-tenis
05.12.2011., 19:34

Savjetovao bih ti da se malo profesionalno počneš baviti tenisom ;)

:s

Dodao bih još da je zvuk udarca reketa vrlo bitan i protivniku, jer tako može odrediti koju vrstu udarca je njegov protivnik izveo (flat, slice i spin udarci razlikuju se po zvuku). Vrlo važan dio anticipacije, jedne od najbitnijih stavki u tenisu (vidi: Andy Murray)

slažem se s tobom...
a takvi kao "trinaest i po i justin credible" tukavci :503: koji pljuju po ovom sportu a nemaju blage i nikad nisu ni bili na terenu,ili su par puta uhvatili reket u ruke i sad misle da je to to i da je to sva mudrost tog sporta ,bolje da ništa ne pišu na ovu temu ,imate 100drugih tema i pišite tamo gdje se možete uklopiti i gdje se makar malo kužite,jer nije ni malo lijepo srati po drugom sportu svaki je na svoj način dobar tko šta voli(a to da je tenis jedan od najzahtjevnijih fizičkih i psihičkih sportova šta ti tu nije jasno,pa nismo tu nas par koji pišemo po forumu to izmislili...) a i ne kaže se bezveze "o ukusima se ne raspravlja" ......

Sahta
05.12.2011., 19:52
sportovi s reketom su za bogove

Sht
05.12.2011., 20:06
Logan, nije tenis za svakog ;)

Logan-tenis
05.12.2011., 20:43
i ja mislim..... :top:

technotronic
05.12.2011., 21:00
http://www.youtube.com/watch?v=5I4ZxOQBJYU