PDA

View Full Version : Tema za mršavljenje. Misli se na tebe. Da, baš tebe. Kreni od početka. :)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

alek
04.02.2013., 02:40
Bez sredjivanja prehrane nece biti trajnih rezultata. Takodje, taj stav da o normalnoj zdravoj prehrani mislis kao o odricanju takodje nije bas recept za uspeh. Jednostavno ovako - imas cheat day jednom nedeljno za stvari kojih bas ne mozes da se odreknes. Ostale dane kontrolises kalorijski unos, jedes zdravo, unosis dovoljno proteina. Ako si veliki ljubitelj slatkog, probaj bez ikakvih slatkisa mesec dana. Posle toga ce ti puno onog sto si ranije volela jesti biti preslatko, pa ti nece biti nikakvo odricanje ne jesti nesto sto ti vise nije fino.

individualka10
04.02.2013., 09:21
Bez sredjivanja prehrane nece biti trajnih rezultata. Takodje, taj stav da o normalnoj zdravoj prehrani mislis kao o odricanju takodje nije bas recept za uspeh. Jednostavno ovako - imas cheat day jednom nedeljno za stvari kojih bas ne mozes da se odreknes. Ostale dane kontrolises kalorijski unos, jedes zdravo, unosis dovoljno proteina. Ako si veliki ljubitelj slatkog, probaj bez ikakvih slatkisa mesec dana. Posle toga ce ti puno onog sto si ranije volela jesti biti preslatko, pa ti nece biti nikakvo odricanje ne jesti nesto sto ti vise nije fino.

joj al ja sam ti veliki ljubitelj Pringelsa, sendvica s piletinom(narucenog) i tu i tamo slatkog.. Zapravo cipsevi i grickalice su mi najveci problem. Više nego slatko. Ali opcenito uživam u svakakoj hrani i jedem malo ali 10x dnevno..:503::503::503::503: ja se nadam , jako se nadam da ce mi doci neki KLIK u glavi pa da to smanjim sve. Ali se opet pitam.. dok sam prije2-3 godine išla redovito na fitnes i nisam pila antibejbi - jela sam identicno ko i sad i imala sam normalnu kilažu i super tijelo. Sad se odjednom to sve hvata. Šmrc. :503:

Cinnamon Girl
04.02.2013., 09:34
joj al ja sam ti veliki ljubitelj Pringelsa, sendvica s piletinom(narucenog) i tu i tamo slatkog.. Zapravo cipsevi i grickalice su mi najveci problem. Više nego slatko. Ali opcenito uživam u svakakoj hrani i jedem malo ali 10x dnevno..:503::503::503::503: ja se nadam , jako se nadam da ce mi doci neki KLIK u glavi pa da to smanjim sve. Ali se opet pitam.. dok sam prije2-3 godine išla redovito na fitnes i nisam pila antibejbi - jela sam identicno ko i sad i imala sam normalnu kilažu i super tijelo. Sad se odjednom to sve hvata. Šmrc. :503:

Ti spadas onda u moju grupu. Meni slatko nista ne znaci, ali cips, pistaci, kikiriki... Bez tog ne bih mogla.

Inace, grickalice slobodno jedi, ali jedi ih u umjerenim kolicinama i odaberi one zdravije i manje kaloricne. Npr kikiriki u ljusci je bolja opcija od onog u vrecici sto je posoljen i pouljen. Pringles je smece, to cak ne znam ni je li se radi od krumpira. Za razliku od tebe, ja volim samo kvalitetne grickalice. Cips koji jedem je onaj domaci, napravljen od kriski krumpira. A i to u granicama normalne. Pistace, bademe, przene ljuske iz tikve, to sve jedi - zdravo je, ali takodjer u granicama normalnih kolicina.

Sto se tice tog da se sad sve odjednom hvata, bit ce i gore. Ja imam uskoro 40 godina, nisam nikad u zivotu bila debela, najvise sam imala oko 5 kg viska u zivotu, ali vidim da se i manja zapostavljanja vide mnogo brze i lakse. Ako npr odem na put i ne treniram 3 tjedna, a jedem 30% vise dnevno (jer sam npr u Francuskoj, pa navalim kao luda), uvijek dodjem doma s 3 kg viska. Tako prije nije bilo.

Tako da... sto prije pocnes s pravilnim nacinom prehrane i steknes neke nove i zdrave navike, bit ce po tebe bolje.

individualka10
04.02.2013., 11:06
Ti spadas onda u moju grupu. Meni slatko nista ne znaci, ali cips, pistaci, kikiriki... Bez tog ne bih mogla.

Tako da... sto prije pocnes s pravilnim nacinom prehrane i steknes neke nove i zdrave navike, bit ce po tebe bolje.

to nije loše - da grickam zdravije stvari - men je ionako bitno da samo grickam nešto heh :) Ja imam 22 godine i mislim da mi je svakako vrijeme - smatram da sam ipak još premlada da bi bila debela. 2 godine sam se zapustila - treba reci stop ;)
:rozi::rozi:

Gefutko
04.02.2013., 11:08
grickaj mrkvu, bademe, lješnjake....

alek
04.02.2013., 11:17
to nije loše - da grickam zdravije stvari - men je ionako bitno da samo grickam nešto heh :) Ja imam 22 godine i mislim da mi je svakako vrijeme - smatram da sam ipak još premlada da bi bila debela. 2 godine sam se zapustila - treba reci stop ;)
:rozi::rozi:

Zdravo i nisko kaloricno nije isto. Mozes se sasvim solidno udebljati i od same zdrave hrane, samo je pitanje kolicine.

Ogranici kolicinu grickalica, ili se prebaci na niskokaloricne grickalice tipa kale chips.

Cinnamon Girl
04.02.2013., 13:22
grickaj mrkvu, bademe, lješnjake....

Nikad nisam razumjela kad netko kaže da npr kikiriki može zamijeniti mrkvom :ne zna:

_garo_
04.02.2013., 13:25
Pozdrav svima.

Evo došlo vrijeme da se masne naslage "odstrane" iz tijela, premlad sam da se debljam(19god).
Ja sam oduvijek bio sportski tip,igrao sam nogomet, vozio bicikl, išao u teretanu, sve sam to radio rekreacijski i nisam puno mario oko hrane i izgledao sam jako dobro(eh da mi se sad vratiti na tu težinu :D).
No problem se pojavio u zadnjih godinu dana, možda malo i više, kad sam položio za auto te samim tim sam izbacio i pješačenje i bicikl i sve ostalo..
Trenutno studiram, i moj dan izgleda ovako:
ustajanje oko 10h, doručak oko 12h,nekakvi sendvići ili neka loša(masna) hrana
popodne odem na fax(1,5km u jednom smjeru,pješice idem)
kada se vratim sa faxa oko 5-6 onda pojedem ili burek i jogurt, ili nekakvu juhu, ili opet sendviće,u većini slučajeva poslije svakog obroka zasladim s nečim.
I to bi otprilike bilo to, u večini slučajeva jedem dvaput dnevno,ali jedem u večim količinama(nisam gore sve nabrojao šta pojedem).Kada imam predavanja ujutro rano, onda jedem tri put dnevno.
Uglavnom, jedem lošu i masnu hranu, rijetko kad jedem kuhanje(kao i svaki student), voće i povrće uopće nisu u mojoj prehrani, znači dnevno pješačim minimalno 3-4 kilometra, nekad ta brojka ide i do 7-8kilometara..
Visok sam oko 187-8, imam nekih 95+kg.

Evo danas ću recimo pješačiti 7-8kilometara, i večeras počinjem sa trčanjem. Volim sport, volim napore, i trčat ću svaki dan kad god mogu, polako ću nabijati kondiciju. Za nekih 20-ak dana planiram krenuti u teretanu, ne mogu prije iz privatnih razloga..

Vas ljubazno molim za što više savjeta i prijedloga vezano za moju prehranu, uzmite u obzir da sam student koji zna kuhati samo gotova jela :D, živim u gradu koji nema menzu...

Znači planiram trčati najmanje 5x tjedno, uskoro krećem sa teretanom.. znači aktivnosti ima i biti će, samo je potrebno složiti dobru prehranu.

Hvala svima i sorry na dugom postu! :)

Gefutko
04.02.2013., 14:17
Nikad nisam razumjela kad netko kaže da npr kikiriki može zamijeniti mrkvom :ne zna:

pa jel tvoj kikriki iz ljuske ili je prženi slani na ulju, kao i pistacije?

kleica_ri
04.02.2013., 14:19
novi sam...... imam 183 i iman 75,8kg bilo bi dobro kad bi uspio smrsaviti do 70kg,
iman trening nogometa 4 puta tjedno , pon utorak cetvrtak petak , pon i utorak su kondiciski tako da se tamo dosta iztrcim , i u cet i pet trcim ali ne toliko , jos bi lili nedeljom ili subotom trcao ujutro.
sad idem na plan prehrane:
6:45 zobene pahuljice sa milk shakeom od banane i mljeka (bez ikakvoga secera dodanoga)(preporucujete li mi da kupim proteine u prahu pa da malo toga ubacim ujutro)
10:30 nekakva intergralna kifla ili tako nesto
13:30 malo rucka sto majka napravi i nekakvu vocku
15:30 2 jabuke i mozda nekakva naranda
17:00 jos voca :)
18:30 (zadnji obrok) nekakve proteine i ugljikohidrate KUHANO JAJE ???
treninzi u nogometu su mi kasno ( MALI NOGOMET )
dodem doma u 21h popijem dosta vode uvjek i prije kreveta casu jogurta
molim vas da ako mi odgovarate na pitanja da odgovorite na sva pitanja, molio bih kad mi nebi rekli ovo nevelja u 15:30 ( bezveze to vrijeme ) , ako mi kazete da nevalja reci te mi odma sta da ubacim umjesto toga , hvala :)

jel ovo napadostrimilist? nekako mi je slicno :D

Ace of Diamonds
04.02.2013., 14:31
..
Vas ljubazno molim za što više savjeta i prijedloga vezano za moju prehranu, uzmite u obzir da sam student koji zna kuhati samo gotova jela :D, živim u gradu koji nema menzu... :confused: A šta, bojiš se da će ti se nešto loše dogoditi ako naučiš kuhati i negotova jela?

Imaš internet, imaš mamu/tatu/bilokoga tko se snalazi u kuhinji pa potraži, nazovi... Ne moraš znati raditi punjene prepelice, ali ne znati skuhati ili zdinstati povrće, ispeći meso i napraviti neku juhu je na sramotu svakoj odrasloj, samostalnoj osobi.

kleica_ri
04.02.2013., 15:32
:confused: A šta, bojiš se da će ti se nešto loše dogoditi ako naučiš kuhati i negotova jela?

Imaš internet, imaš mamu/tatu/bilokoga tko se snalazi u kuhinji pa potraži, nazovi... Ne moraš znati raditi punjene prepelice, ali ne znati skuhati ili zdinstati povrće, ispeći meso i napraviti neku juhu je na sramotu svakoj odrasloj, samostalnoj osobi.

slazem se,....

_garo_
04.02.2013., 16:44
:confused: A šta, bojiš se da će ti se nešto loše dogoditi ako naučiš kuhati i negotova jela?

Pa upravu si sigurno, slažem se s tobom..ali trenutno ne znam i trebat će mi neko vrijeme dok to sve naučim.

Oim gotovih jela znam skuhati pire krompir, rižu, znam ispeći neko meso, nisam glup i imam volju, ali recite mi šta je zdravo a šta ne.:)

LaPrimavera
04.02.2013., 17:43

'Vako i ja.
Kikirikija u ljusci se nikad ne bi odrekla, a nema ni potrebe.

individualka10, samo pripazi s grickanjem i tih zdravih stvari, malo pogledaj tablice s kalorijama, žlica suncokretovih sjemenki npr. ima oko 100 kcal.

Ako baš ne možeš bez čipsa, probaj radit doma, al nemoj frigat u ulju nego peci u pećnici na papiru za pečenje. Ja ga tu i tamo napravin od batata i bude preukusno.

Cinnamon Girl
04.02.2013., 17:49
pa jel tvoj kikriki iz ljuske ili je prženi slani na ulju, kao i pistacije?

Ne razumijem kakve to veze ima s onim sto sam ja napisala u vezi mrkve :ne zna:
Je li mi moze biti objasnjeno?

kleica_ri
04.02.2013., 19:49

:cerek:

evo ja sam veceras grickala mrkve,... ne znam, al meni su bolje od kikirikija. al samo kad su onako dobre i socne. ima i losih mrkvi, al ove su super :)

dahaka1221
04.02.2013., 19:53
E ovako,trebao mi malu pomoć,naime,nisam početnik što se tiče vježbanja,vjebam dosta,trbusnjake imam,vide se,dosta ih radim 6 mjeseci recimo,al nije to još to,jer imam mali sloj masnog tkiva(sala) e sad,jel bi mogao ja nekom laganom dijetom,jer svarno nema puno sala,ali moram skinuti malo,treniram nogomet 7 godina,tako da trčanje nije problem,e sad,da li mogu u kombinaciji s dijetom i dalje vjezbati trbusnjake,znam sve o onome da dok se vjezba izgladnjivanje ne dolazi u obzir,ali eto ne želim previše gubit vrijeme na mršavljenje,jer onda bi izgubio mjesec,dva vježbe,iako stvarno nema puno masnog tkiva,tako da jeli mogu u kombinaciji vjezbe i dijete i smrsaviti a i definirati trbusnjake i dalje?

kleica_ri
04.02.2013., 19:54
Pa upravu si sigurno, slažem se s tobom..ali trenutno ne znam i trebat će mi neko vrijeme dok to sve naučim.

Oim gotovih jela znam skuhati pire krompir, rižu, znam ispeći neko meso, nisam glup i imam volju, ali recite mi šta je zdravo a šta ne.:)

znas guglat pa prema tome znat ces i kuhat :)

baza za vecinu stvari ti je kapula. sto zelis jest i sto bi volio znat kuhat? imas gore i temu recepti pa pogledaj. a imas i coolinariku :)

kako mislis "zdravo"? pa evo umjesto pire krumpira kuhaj krumpir pod korom ili oguljen. to ti je "zdravija" varijanta. tj s manje kalorija,....

sto te jos zanima?

razer92
04.02.2013., 20:21
neznam

Gedeon
04.02.2013., 21:02
E ovako,trebao mi malu pomoć,naime,nisam početnik što se tiče vježbanja,vjebam dosta,trbusnjake imam,vide se,dosta ih radim 6 mjeseci recimo,al nije to još to,jer imam mali sloj masnog tkiva(sala) e sad,jel bi mogao ja nekom laganom dijetom,jer svarno nema puno sala,ali moram skinuti malo,treniram nogomet 7 godina,tako da trčanje nije problem,e sad,da li mogu u kombinaciji s dijetom i dalje vjezbati trbusnjake,znam sve o onome da dok se vjezba izgladnjivanje ne dolazi u obzir,ali eto ne želim previše gubit vrijeme na mršavljenje,jer onda bi izgubio mjesec,dva vježbe,iako stvarno nema puno masnog tkiva,tako da jeli mogu u kombinaciji vjezbe i dijete i smrsaviti a i definirati trbusnjake i dalje?

Naravno da možeš, samo smanji kalorijski unos ispod onoga što potrošiš-i kile će nestati. 1 kilogram masti je nešto više od 7000 kalorija, smanji dnevno recimo 200-300 kalorija ako si već dosta mršav. Ukoliko smanjiš ugljikohidrate, naučit ćeš tijelo da efikasnije spaljuje masti i proteine kad mu zatreba energija.

Ja sam na "dijeti", a svaki dan naizmjence trčim 30 min. ili sam preko sat vremena u teretani.

Ace of Diamonds
04.02.2013., 21:48

Oim gotovih jela znam skuhati pire krompir, rižu, znam ispeći neko meso, nisam glup i imam volju, ali recite mi šta je zdravo a šta ne.:) Pa super, vidiš da već i znaš nešto.
Onda ćeš znati i u kipuću posoljenu vodu ubaciti karfiol ili brokulu ili prokulice i kuhati 5-10 minuta (pazi samo da ne raskuhaš). Ili u toplu vodu strpati povrće za juhu i, recimo, komad ramsteka u količini koja će ti biti dostatna za dva, tri dana tako da ne moraš kuhati svaki dan.

Lagani čušpajzi bez zaprške su također ful jednostavni za pripraviti.
Ili možeš na malo ulja ili maslaca zdinstati luk pa dodati nasjeckane paprike pa tikvice pa naposlijetku rajčicu i imaš sataraš :cerek: (osobno to obožavam i jedem maltene na kile :klopa:).

Kod mesa se ne moraš ograničiti na piletinu, ali pripazi da su komadi mesa nemasni i da u pečenju ne koristiš puno (neće ti trebati uopće kad se malo ispraksaš u pečenju) masnoća.

Kada ti se neće dati peći meso (ili ribu), možeš posegnuti za svježim sirevima (posnim i sl.), tunom u svom soku, pilećim/purećim prsima u obliku nareska, jajima na sto načina, a povrće može poslužiti i ono ukiseljeno u teglicama, npr. krastavci, cikla, papričice...

Znam da je mnogo jednostavnije na putu do doma svratiti do obližnje pekarnice po burek, ali probaj ne ići linijom manjeg otpora, već si daj malo truda i vidjet ćeš da ti se bude isplatilo :).

kako mislis "zdravo"? pa evo umjesto pire krumpira kuhaj krumpir pod korom ili oguljen. to ti je "zdravija" varijanta. tj s manje kalorija,....

sto te jos zanima? :confused: A što je nezdravo u kuhanom krumpiru pretvorenom u kašu s mlijekom?
Pire može imati jedino manje kalorija budući ih svako mlijeko ima manje od 80 koliko ima krumpir.

kleica_ri
05.02.2013., 06:50
:confused: A što je nezdravo u kuhanom krumpiru pretvorenom u kašu s mlijekom?
Pire može imati jedino manje kalorija budući ih svako mlijeko ima manje od 80 koliko ima krumpir.

ja sam to racunala ovako :) mozda sam u kriivu. ako skuhas 2 krumpira to je xx kcal. ako uzmes ta 2 krumpira i jos dodas maslac i mliko to je xx + xy kcal :)

nisam nigdi ni rekla da je nezdravo. meni je finiji samo skuhan. bez iceg ostalog. a i mislila sam da je manje kcal,...

rebecca1
05.02.2013., 08:00
Pozdrav!
Ja imam jedno pitanje: koliko je učinkovito vježbanje taebo-a kod kuće? Pri tome mislim na program Billy Banksa. S obzirom na to da imam 37 godina, dvoje klinaca, malo vremena, a najbliža teretana je udaljena 20 km, moram vježbati doma pa me zanima jel to ok izbor. Imam nekih 10-12 kg viška, kondicijski ne stojim loše.
Možete mi dati par savjeta kak da se hranim na poslu-radno vrijeme od 8 do 15.

Hilly
05.02.2013., 08:30
pozdravi svima! :D
trebala bi neki savijet..
zadnjih par mjeseci stalno dobivam na težini s tim da ne unosim dnevno preko 2000 kalorija ( a visoka sam preko 175), svakodnevno vozim bicikl 45 minuta ili više, zadnjih mjesec dana sam počela i 2 puta tjedno s pilatesom, nemam nikakvih hormonalnih problema, problema sa štitnjačom ili nešto slično čime bi medicinski objasnila debljanje osim kaj uzimam tablete za cirkulaciju (al nekak mi je nevjerojatno da bi to pridonijelo), ne pijem sokove, slatko jedem u umjerenim količinama (jbg, ne mogu se toga odreć :/ ) i po svemu sudeći trebala bi bar skinut 2/3 kile, a se kontinuirano debljat..

_garo_
05.02.2013., 09:11
Pa super, vidiš da već i znaš nešto.
Onda ćeš znati i u kipuću posoljenu vodu ubaciti karfiol ili brokulu ili prokulice i kuhati 5-10 minuta (pazi samo da ne raskuhaš). Ili u toplu vodu strpati povrće za juhu i, recimo, komad ramsteka u količini koja će ti biti dostatna za dva, tri dana tako da ne moraš kuhati svaki dan.

Lagani čušpajzi bez zaprške su također ful jednostavni za pripraviti.
Ili možeš na malo ulja ili maslaca zdinstati luk pa dodati nasjeckane paprike pa tikvice pa naposlijetku rajčicu i imaš sataraš :cerek: (osobno to obožavam i jedem maltene na kile :klopa:).

Kod mesa se ne moraš ograničiti na piletinu, ali pripazi da su komadi mesa nemasni i da u pečenju ne koristiš puno (neće ti trebati uopće kad se malo ispraksaš u pečenju) masnoća.

Kada ti se neće dati peći meso (ili ribu), možeš posegnuti za svježim sirevima (posnim i sl.), tunom u svom soku, pilećim/purećim prsima u obliku nareska, jajima na sto načina, a povrće može poslužiti i ono ukiseljeno u teglicama, npr. krastavci, cikla, papričice...

Znam da je mnogo jednostavnije na putu do doma svratiti do obližnje pekarnice po burek, ali probaj ne ići linijom manjeg otpora, već si daj malo truda i vidjet ćeš da ti se bude isplatilo :).

:confused: A što je nezdravo u kuhanom krumpiru pretvorenom u kašu s mlijekom?

Ok, hvala ti puno na savjetima. Danas mi je prvi izazov kuhanje ručka. :)

Indigo Girl
05.02.2013., 09:19
zadnjih par mjeseci stalno dobivam na težini s tim da ne unosim dnevno preko 2000 kalorija ( a visoka sam preko 175), svakodnevno vozim bicikl 45 minuta ili više, zadnjih mjesec dana sam počela i 2 puta tjedno s pilatesom, nemam nikakvih hormonalnih problema, problema sa štitnjačom ili nešto slično čime bi medicinski objasnila debljanje osim kaj uzimam tablete za cirkulaciju (al nekak mi je nevjerojatno da bi to pridonijelo), ne pijem sokove, slatko jedem u umjerenim količinama (jbg, ne mogu se toga odreć :/ ) i po svemu sudeći trebala bi bar skinut 2/3 kile, a se kontinuirano debljat..

Očito jedeš previše. Probaj unositi oko 1500kcal pa će kile početi padati.

Cinnamon Girl
05.02.2013., 11:15

Rekla bih da unosis vise nego sto trosis, a mozda ti je i metabolizam malo sporiji. To sto svakodnevno vozis bicikl 45 min ne mora znaciti mnogo, ovisi o intenzitetu/brzini, terenu.

Ja svaki dan vozim bickl isto svuda gdje idem, ali to su voznje normalne brzine, jedva da su otkucaji srca preko 70-80. Slab intenzitet. Od tog se ne mrsavi.

mari_2011
05.02.2013., 12:07
pipl, kaj pijete kroz dan? samo vodu ili (i) neke cajeve-koje...?

Sheeva
05.02.2013., 12:16
I vodu i čajeve... Ono, kamilica, jagoda-vanilija, brusnica... Što je već na raspolaganju, tak svejedno.

Indigo Girl
05.02.2013., 12:27
Vodu i cijeđenu naranču.

Gefutko
05.02.2013., 12:39

ima veze; isto kad netko kaže da ne može bez/obožava meso, pa se ja pitam neka to meso jede bez i jednog začina, ako mu se i onda sviđa onda zaista voli....
tako i kikiriki, čips, i svi ostali snackovi, da su bez začina i aditiva bi li ti pasali,
mrkva, lješnjaci, bademi su bez dodataka

Cinnamon Girl
05.02.2013., 12:47
pipl, kaj pijete kroz dan? samo vodu ili (i) neke cajeve-koje...?

Kavu, cajeve, cijedjene narance + grape, vino, vodu.

Svaki dan pocnem s cijedjenim narancama i grejpom.

Svaki dan popijem po jednu ili dvije kave.

Svaki dan pijem vino.

Par puta tjedno popijem caj.

Svaki dan pijem vodu.

Cinnamon Girl
05.02.2013., 12:49
ima veze; isto kad netko kaže da ne može bez/obožava meso, pa se ja pitam neka to meso jede bez i jednog začina, ako mu se i onda sviđa onda zaista voli....
tako i kikiriki, čips, i svi ostali snackovi, da su bez začina i aditiva bi li ti pasali,
mrkva, lješnjaci, bademi su bez dodataka

Ja ne pricam o dodacima, negose pitam kako bi nekome mogla mrkva zamijeniti kikiriki ili cips. Kakve veze ima bilo kakav kikiriki, bez ulja ili s uljem, bez soli ili sa, sa mrkvom?

Mislim da je malo cudno/blesavno/neadekvatno reci: umjesto kikirikija jedi mrkvu.

Eh sad, cini mi se da ti nisi razumio o cemu ja pricam.

Gefutko
05.02.2013., 13:11
možda i nisam, ali kao što pušaču preporuče lizalicu, tako i ja mislim da je mrkva blaži i manje štetan oblik grickanja od kikirikija, nije kaloričan, slan, neće zadržavati vode u tijelu, i neće imati osječaj trnjena usnice od previše slanog kikrikija..možda samo ja imam ja taj problem, ali poslije pistacija redovito osjetim trnce u jeziku, i na usnama....
P.S nemam se ja namjeru raspravljati s tobom niti "soliti" pamet nekom, ja sam samo dao preporuku, i šta si ulovila za tu mrkvu,
šta fali bademima i lješnjacima?

mari_2011
05.02.2013., 13:12
nitko nije spomenuo iscjedjen limun i vodu..ilitiga zvano limunada (ali bez secera)..
jel pijete to ujutro? ili?

kaj vam je sa mlijekom, kakaom, i sl.?
- znam da treba to izbjegavati
(jedna sam od onih sta bi se prije odrekla mesa nego mlijeka, tj. mlijecnih proizvoda)

Gefutko
05.02.2013., 13:21
ja pijem, kad mi se neda cijediti limun, onda čistu vodu....
najbolja stvar za početak dana...

yuma
05.02.2013., 13:23
Ne znam zašto bi se trebala odricati mlijeka i mliječnih proizvoda? Osim ako ti ne škode za probavu. :D

Indigo Girl
05.02.2013., 13:24
Pijem limunadu kad god nema cijeđene naranče u kafiću.

Mlijeko ne volim, kakao nemam naviku piti, ali ponekad, ako se nađem u kafiću i hladno mi je :)

Cinnamon Girl
05.02.2013., 13:24
i šta si ulovila za tu mrkvu,
šta fali bademima i lješnjacima?

Nisam ja mislila konkretno na tebe, nego cesto citam po casopisima kako ljudima koji zele smrsaviti kazu da jedu npr mrkvu i krastavac umjesto kikirikija i cipsa. I mean, wtf.

Jesti bademe umjesto kikirikija, jos i nekako, ali mrkvu umjesto kikirikija? Ja kikiriki volim zbog ukusa kikirikija, a ne zbog grickanja i zvakanja. Tako mi ne moze nikako zamijeniti kikiriki.

Moze mi jecam ili quinoa zamijniti rizu u jelima, mogu grah zamijeniti slanutkom, ali ovo je toliko drasticno da je smijesno :)

I nema veze s tobom konkretno.

Cinnamon Girl
05.02.2013., 13:26
nitko nije spomenuo iscjedjen limun i vodu..ilitiga zvano limunada (ali bez secera)..

(jedna sam od onih sta bi se prije odrekla mesa nego mlijeka, tj. mlijecnih proizvoda)

Ako ti volis limun s vodom, slobodno pij. Meni su draze moje cijedjene narance i grejp.

Zasto izbjegavati mlijeko? Kao sto je vec receno, to izbaci samo ako ti skodi. I mozda se drzi manje masnog mlijeka. Ja konzumiram bez laktoze 0.5 % masnoce. Imam intoleranciju na laktozu.

Sheeva
05.02.2013., 13:26

Općenito to tvoje pitanje nema nekog prevelikog smisla. Puno je bitnije kako jedeš i kako treniraš od toga da li piješ čaj ili limunadu ili kavu s mlijekom.

mari_2011
05.02.2013., 13:32
pitala sam za mlijeko, zato sta mi sa svih strana govore da ono nije zdravo...
da radi njega imam celulit (konzumiram mljecne proizvode uz svako jelo u danu i u poprilicnim kolicinama
osim uz voce...a nekad i to: banane ft. kakao)
i da sam radi njega anemicna... ne ode mi zeljezo u krv...

pa reko, da cekiram kak stoje stvari kod vas?

Sheeva
05.02.2013., 13:35
Postoje ljudi koji teško probavljaju mliječne proizvode, i oni bi ih trebali izbjegavati. Ako ti nisi kod sebe primjetila neke probleme s time, a primjetila bi da ih imaš, ne moraš.
A uvijek možeš napraviti test, izbaci mlijeko i ml.proizvode na neko vrijeme, mjesec dva tri pa vidi da li ima kakvih promjena s ovime što si nabrojala.

A uvijek će postoji razno razni članci oko toga kako "su ljudi jedini sisavci koji i kao odrasli piju mlijeko i to još tuđe" jada jada...

individualka10
05.02.2013., 13:38
http://static.someecards.com/someecards/usercards/1315866438227_8092719.png nisam mogla odoliti da ovo tu ne zaljepim :)

mari_2011
05.02.2013., 13:39
Postoje ljudi koji teško probavljaju mliječne proizvode, i oni bi ih trebali izbjegavati. Ako ti nisi kod sebe primjetila neke probleme s time, a primjetila bi da ih imaš, ne moraš.
A uvijek možeš napraviti test, izbaci mlijeko i ml.proizvode na neko vrijeme, mjesec dva tri pa vidi da li ima kakvih promjena s ovime što si nabrojala.

jel mi vjerujes da ako to izbacim da ne znam sta bi jela vec nakon par dana :503:
ruku na herc, kod mene je to zbilja kriminalno...

moj meni od jucer:

u 7 h - cokolino
u 11 h- ustipci sa sirom i vrhnjem
u 13 h- varivo(mahune) tek toliko da zameljam tanjur i kruh
u 15 h - naranca
u 17 h- palacinke 3 komada punjene pekmezom
u 20 h- cokolino

izmedju jako malo vode... ali dosta kakaa....

jedno vrijeme dam od mocinica uzimala onaj njegov caj zdravi i vitki..
pa sam se radi toga silila piti po 2-3 litre tekucine kroz zimu...
ALI...

bez mlijeka i sl-NISTA :ne zna:
zbilja se pitam,kaj jesti

Sheeva
05.02.2013., 13:42
Meni ti je vrhunski. :D

Koji su točno tvoji ciljevi?

edit: Ma zapravo, koji god da jesu, mlijeko je tvoj najmanji problem. Jelovnik ti je za kriminalni dosje.
Samo glupi i prazni UH, proteina ni za lijek.

Cinnamon Girl
05.02.2013., 13:44
pitala sam za mlijeko, zato sta mi sa svih strana govore da ono nije zdravo...
da radi njega imam celulit (konzumiram mljecne proizvode uz svako jelo u danu i u poprilicnim kolicinama
osim uz voce...a nekad i to: banane ft. kakao)
i da sam radi njega anemicna... ne ode mi zeljezo u krv...

pa reko, da cekiram kak stoje stvari kod vas?

Kad unosis u sebe hranu bogatu zeljezom, onda se to zeljezo teze absorbira u tijelu ako kratko prije ili poslije njega unosis mlijeko. Iz istog razloga se ne preporuca uzimanje mlijeka dva sata prije i poslije uzimanja tableta sa zeljezom. Suprotno tome, vitamin C pomaze kod absorbiranja zeljeza, pa je povoljno popiti cijedjene narance, limun, pojesti mandarine i sl kad uzimas tablete ili kad jedes obrok bogat zeljezom (npr. jetrice).

Ja sam cijeli zivot zivjela sa slabom tolerancijom laktoze i tek kad se pozabaila tim i prekinula unositi laktozu, osjetila sam koliko mi je od laktoze bilo mucno.

Evo ti cisti primjer: sinoc po povratku doma se sjetim da nemam mlijeka, a nije bilo ovog bezlaktoznom, pa sam uzela obicno. Od jutros sam popila dvije kave s mlijekom, a i slucajno se zadesilo da imam jedan jako dobar svjez francuski sir, pa nisam mogla odoljeti i uzela sam ga za rucak i jela i sad me stomak boli, krci, naduo se kao balon i malo mi je muka.

Mnogo mi je bolje kad se klonim mlijeka s laktozom, svjezih sireva i jogurta. One posve tvrde mogu jesti u manjim kolicinama i rado se namucim nekad zbog mlijecnih proizvoda, ne zelim biti fanatik, jer OBOZAVAM SIR :)

mari_2011
05.02.2013., 13:44
Meni ti je vrhunski. :D

Koji su točno tvoji ciljevi?

znam, sve bolje od boljeg :D

htjela bih očvrsnuti noge i podignuti rit
a noge su mi ful u celulitu -kak to suzbiti?
a da se ne placaju tretmani kod kozmeticarke koja sfuša posao a naplati hiljadu kuna......

savjet?

Indigo Girl
05.02.2013., 13:45
A ja sam taman mislila napisati da je jelovnik kriminalan! Otela si mi riječ s ekrana :D

Sad tek kad vidim ovakve stvari kužim da se nikad nisam loše hranila, a bila sam uvjerena da jako loše jedem. Jela sam sasvim normalno, samo možda malo previše :raspa:

Cinnamon Girl
05.02.2013., 13:45
Mlijeko je tvoj najmanji problem. Jelovnik ti je za kriminalni dosje.

Ote mi rijec iz usta. Zamalo ne ispljunuh caj kad sam ovo procitala :D

Sheeva
05.02.2013., 13:46
znam, sve bolje od boljeg :D

htjela bih očvrsnuti noge i podignuti rit
a noge su mi ful u celulitu -kak to suzbiti?
a da se ne placaju tretmani kod kozmeticarke koja sfuša posao a naplati hiljadu kuna......

savjet?

Počni vježbat.
Sredi prehranu.

I nemoj ići kod kozmetičarke koja sfuša posao i naplati ga hiljadu kuna. :D

Cinnamon Girl
05.02.2013., 13:46
A ja sam taman mislila napisati da je jelovnik kriminalan! Otela si mi riječ s ekrana :D

Sad tek kad vidim ovakve stvari kužim da se nikad nisam loše hranila, a bila sam uvjerena da jako loše jedem. Jela sam sasvim normalno, samo možda malo previše :raspa:

Da, to sam i ja pomislila o tebi. Da ti pretjerujes u svakom pogledu. Suvise samokriticna :cerek:

mari_2011
05.02.2013., 13:53
onda biste me kamenovale da napisem meni od danas?

-keks i mlijeko
-jaja na mučkano, sir i vrhnje i spek
-tri princes krafne
- naranca
- juha, špageti bolonjez,cikla

i tko zna kaj jos slijedi :(

znate kaj je najgore u svemu ovome...
kaj sam visoka 170 i imam manje od 60 kg
variram od 57-59
nemam slaufove i sl. oko struka..
ali noge moram utegnuti i sklesati pod hitno... mlohave su,
nemam druge rijeci za njih...- i za to mi treba preporuka vjezbi..
zna li koja neke ciljane vjezbe? ;)

i znam da mi je prehrana u kikiju krasnom,

al kad cujem vas da pocnete sa.. jedi zdravije... jedi kvalitetnije..
pa kaj da jedem?? kaj?
ideje su mi nula bodova... sta god da zguglam vise ne znam jel je to tak il nije,,.. jel to istina il nije...

suđeščns za izgubljenu dušu?

Cinnamon Girl
05.02.2013., 13:56
al kad cujem vas da pocnete sa.. jedi zdravije... jedi kvalitetnije..
pa kaj da jedem?? kaj?
ideje su mi nula bodova... sta god da zguglam vise ne znam jel je to tak il nije,,.. jel to istina il nije...

suđeščns za izgubljenu dušu?

1. Koliko razlicitog povrca mozes nabrojati, ajd da vidimo za pocetak?
2. Za koje si vrste ribe/mesa cula?
3. Jesi li cula za morske plodove?
4. Jesi li cula da se mogu raditi razna jela koja ukljucuju rizu, pastu itd?

mari_2011
05.02.2013., 13:57
boze, sama sebi sam visinu skresala.. 175.. tipfeler..

mari_2011
05.02.2013., 14:00
1. Koliko razlicitog povrca mozes nabrojati, ajd da vidimo za pocetak?
2. Za koje si vrste ribe/mesa cula?
3. Jesi li cula za morske plodove?
4. Jesi li cula da se mogu raditi razna jela koja ukljucuju rizu, pastu itd?

od povrca sta volim-tikvice
ribe-ne volim (jedino mogu lignje pohane pogledati i salatu od hobotnice)
morski polodovi-nula bodova... te morske stvari riba blitva krompir ne mogu ni primirisati...
nemres nit rizu 7 dana u tjednu jest :mig:

brinu me umaci takodjer... nekad bi eto tak rizu sa nekim umakom i zelenu salatu ili matovilac..
al koji umak a da mi ne izmasakrira sve... obozavam beshamel...
al znamo i sami sastojke za njega... nije niti to rjesenje...

kak me zbedirala ova tema jebeno :D

Cinnamon Girl
05.02.2013., 14:04
morski polodovi-nula bodova... te morske stvari riba blitva krompir ne mogu ni primirisati...

Od povrca si cula samo za tikvice, krumpir i blitvu?

A od tri povrca koje si ikad u zivotu cula, jedes samo tikvice?

Stipe23
05.02.2013., 14:04
Fali čokolina IMO

-Stipe

mari_2011
05.02.2013., 14:09
Od povrca si cula samo za tikvice, krumpir i blitvu?

A od tri povrca koje si ikad u zivotu cula, jedes samo tikvice?

ne jedem krumpir blitve i sl.

vise se koncentriram na salate (paradajz, krastavci, paprike itd.. kak je sezona svega jel) + meso /ili prilog

ali u grubo... ne jedem bas ta varima, mrsko mi ih je i spravljati.. osim graha- to obozavam uz kranjske kobasice i kupus...

Sheeva
05.02.2013., 14:14

brinu me umaci takodjer... nekad bi eto tak rizu sa nekim umakom i zelenu salatu ili matovilac..
al koji umak a da mi ne izmasakrira sve... obozavam beshamel...
al znamo i sami sastojke za njega... nije niti to rjesenje...

:udah: :izdah:

Na dobrom si pdf-u (s obzirom kakvih sve ima na forum.hr i što se sve može uokolo pročitati vezano za prehranu). Tu možeš pronaći pregršt dobrih savjeta i oko prehrane i oko vježbanja. Imaš čitavu top temu s receptima gdje možeš naći inspiraciju. Imaš i top temu s osnovama mršavljenja i treniranja koju doduše slabo punim(o), ali i ono što je tamo je dobro.
Počni čitat. I pitaj konkretna pitanja.
Tijelo da bi izgledalo utegnuto mora imati mišićne mase i manje sala. Bez proteina i treninga nema mišića i čvrstog izgleda, baz regulirane prehrane i treninga nema topljenja masnoće. To što su ti gabariti takvi znači samo da moraš ispeglati navike i sklop u glavi inače nema rezultata ni da piješ na hektolitre čajeva i zelene kave.
I nema toga "hitno trebam riješiti mlohave noge". Hitno ih nisi ni dobila, hitno ih se nećeš ni riješiti. Sklop u glavi ti je trenutno također krivi.
Navike su ti katastrofa i trebat ćeš baby steps, i čim prije to prihvatiš prije ćeš imati rezultate i bit će ti lakše.
Ali razumijem te, kužim da je frustrirajuće stalno nalijetati na nekakve tekstove po netu i na Mila savjete, jedni kontradiktorni drugima. Uglavnom su sve to nebitni detalji jer ljudi nisu informirani ni oko osnova, a onda se uhvate za nekakvo mlijeko, a sve okolo ne štima.

Rezime. Ubaci proteine u svaki obrok. Proteini su: meso, jaja, riba, mliječni proizvodi. Ništa od toga nemaš u svojim obrocima.
Izbaci junk i šećere, ubaci zdrave ugljikohidrate od kojih ćeš imati i neke koristi (sada nemaš ništa ni od toga u obrocima). Ubaci više povrća, voće okej ali naglasak nije na njemu. Nemoj se bojati orašastih plodova, ali vrlo umjereno.

I počni trenirati. Imaš par tema ovdje gdje ljudi vježbaju doma (ako ne misliš ići na nešto van), prate se međusobno, potiču i motiviraju.

Počni čitat.

Gefutko
05.02.2013., 14:25
ma dobra je tebi prehrana, tako se u prosjeku svi, samo sport, bitno je da se mišići na nogama prokrve, isto tako neka masažica na istom djelu tjela, ali ne kod nekih "stručnjaka" koji će ti musti lovu, i probaj se što više izmorit, da jedina hrana na koju ćeš mislit će ti biti voće(banana, naranča...)

Sheeva
05.02.2013., 14:27
A s koje grane si ti pao :confused: :D

Što je u toj prehrani dobro, molim te?

Indigo Girl
05.02.2013., 14:27
Da, to sam i ja pomislila o tebi. Da ti pretjerujes u svakom pogledu. Suvise samokriticna :cerek:

Možda malo i jesam :) Ali dobro, bolje tako, nego da mislim da sam sva super, a nisam. :o

Ja sam ljuta k'o pas što ima ljudi poput mari_2011 koji jedu svakakva sranja i ne jedu ništa što bi se trebalo jesti, a nemaju slauf oko struka :503: Samo ti mari_2011 pričekaj da uđeš u 30tu...doć' će maca na vratanca :E (nadam se :moli: )

mari_2011
05.02.2013., 14:29
sheeva, hvala ti, ali zbilja... mislim da ce mi tvoj post, i postovi unazad stranicu dvije biti kljucni za start...

p.s. gefutko.. kaj nije netko tu napisao u stilu da se ne moze nest postici ako se zivi samo na vocu...
ova tvoja zadnja recenica mi na to vuce... :(

e i poludim od tih ovaj kaze ovako ovaj onako..

Sheeva
05.02.2013., 14:31
Nema na čemu. :top:

A gefutka ignoriraj. :D
S vremenom ćeš naučiti filtrirati sadržaje na netu, kao i informacije koje čuješ kod frizerke, od frendica itd...
Nije lako i taj proces traje dugo, ali s vremenom dođe i do te betmenske sposobnosti. :D

Gefutko
05.02.2013., 14:31
A s koje grane si ti pao :confused: :D

Što je u toj prehrani dobro, molim te?

pretpostavljam, kako će završit nagla promjena, prvih par dana sve novo sve super, a onda će završit prejedanjem i povratak na staro...

mari_2011
05.02.2013., 14:32
Možda malo i jesam :) Ali dobro, bolje tako, nego da mislim da sam sva super, a nisam. :o

Ja sam ljuta k'o pas što ima ljudi poput mari_2011 koji jedu svakakva sranja i ne jedu ništa što bi se trebalo jesti, a nemaju slauf oko struka :503: Samo ti mari_2011 pričekaj da uđeš u 30tu...doć' će maca na vratanca :E (nadam se :moli: )

mačko, nisam mrsava...da se razumijemo- taman sam :D
a kaj tebi fali,molim te lijepo?
nisam u toku bas tko tu koliko kila ima, znam jedino da je Stipe prasić od preko 100 kg ( :D ) i kako kome te kile stoje...

ali... ne znam da li vi to uvazavate.. ali geni kod mene igraju kljucnu ulogu...
mama je nas sve sa kojih 55 kg rodila..a visoka je 170 cm..
dobila je trbuh tek kasnim 40ima ranim 50ima...

al meni osobno nije bitno jel netko mrsav il jaci.. dokle god vjezba kvalitetno i vidi se da se njeguje....

-tak bi i ja... prave adekvatne vjezbe doma isfurala da stešem noge i rit..
jel to moguce?

gdje da pogledam vjezbe tu?

Gefutko
05.02.2013., 14:34
nisam u toku bas tko tu koliko kila ima, znam jedino da je Stipe prasić od preko 100 kg ( :D ) i kako kome te kile stoje...

ali... ne znam da li vi to uvazavate.. ali geni kod mene igraju kljucnu ulogu...
mama je nas sve sa kojih 55 kg rodila..a visoka je 170 cm..
dobila je trbuh tek kasnim 40ima ranim 50ima...

al meni osobno nije bitno jel netko mrsav il jaci.. dokle god vjezba kvalitetno i vidi se da se njeguje....

-tak bi i ja... prave adekvatne vjezbe doma isfurala da stešem noge i rit..
jel to moguce?

gdje da pogledam vjezbe tu?

idi na trampolin

Indigo Girl
05.02.2013., 14:53

Fale mi ćevapi, pizza, pogača, vrhnje...svašta meni fali :D

Stipe je prasić :D Prije bih rekla da je vepar :o

Sheeva
05.02.2013., 14:54
I još raste :mama: :D

coma black!
05.02.2013., 15:01
mislim da ste vi tu dobro upućeni, a stvrno bi mi trebalo mišljenje

znači, malo sam se usvinjila i pokušavam si napraviti nekav plan hranee koju inače jedem ali količinski sređenije:ne zna:,
tj. radi se o ˝dijeti˝ za svaki dan (do kraja mog života :zubo: ) a ne kratkoročno

sastavila sam si nekakav ˝plan˝ prema hrani koju inače konzumiram pa me zanima jel to ok (za dugoročno:ne zna: )

jutar: bademi(20ak) i naranča (ili neko drugo voće)

-jogurt i pol žlice lanenih (ili jaje)

ručak:grašak, jaje i povrće (ili grah/slanutak...nekakvo varivo:ne zna: )

-banana i orasi

večera: posni i žlica lanenog ulja ili jaja i povrće

i još ako budem crkavala u međuobroke ubaciti tvrdi sir i voće neko:ne zna:

jel to ok? meni se to nekako čini ko malo hrane s obzirom na ono što sm do sad jela, ali kad sam ispisala kalorijski izgleda ok

any advice? :zubo:

Sheeva
05.02.2013., 15:04
Do kraja života ćeš jesti bademe i naranču za doručak? :D
Dalje ni neću...

Da li itko tko novi dođe ovdje na temu pročita barem jednu stranicu unatrag?

Ja ne mogu više danas, ispunila sam kvotu. :D

coma black!
05.02.2013., 15:11
dobro nisam mislila baš do kraja života :zubo:,
a i mjenjala bi naranču s drugim voćem ovisno kakva je sezona :D poanta bi bila da ujutro jedem voće (što mi je dosad dobro išlo :zubo : )

dobro, jel taj plan onda ok za neko dulje vrijeme, ne do kraja života?
( isto tako nisam upisala one ˝vanredne ˝ stvari poput slatkiša koje ne moram jesti svaki dan, al mislim da nije potrebno da toliko cjepidlačim i navodim baš sve što mislim stavljati u usta...do kraja života ):zubo:

Sheeva
05.02.2013., 15:12
Aaa, mijenjala bi naranču, onda okej :zubo:

dobro, jel taj plan onda ok za neko dulje vrijeme, ne do kraja života?

Nije, ni za kratko vrijeme.

coma black!
05.02.2013., 15:33
Aaa, mijenjala bi naranču, onda okej :zubo:

Nije, ni za kratko vrijeme.

ok , napredujem :zubo:

al ne kužim što je loše u ovom doručku što sam tu stavila kao primjer:confused:
imas nekakve proteine i masti u bademima, voće je zdravo koliko znam , i jogurt sa sjemenkama ( i još jaje ako mi se jede :confused: ) što još fali ?

ručak ima i proteine i ugljikoh i masti

pošto voće nije međuobrok (:zubo: ) jedem ga s orasima

i večera su proteini, masti i povrće

isto tako sam napisala da za međuobrok uzmem još tvrdi sir i neko voće ili nešto, ovisno o obavezama i sl.

zbog čega ovo ne valja npr za 1 dan ?
i čitala sam i ranije postove, al nekako imam dojam da što više čitam to manje znam :D

Cinnamon Girl
05.02.2013., 15:38
jel to ok?

Nije.

Dorucak mora biti obilan i moras njime osigurati energiju za ostatak dana, a ako od samog jutra dobro krenes, bit ces ostatak dana manje gladna, pa ces time ne samo bolje kontrolirati napadaje gladi, nego ces od samog jutra malo ubrzati metabolizam, jer ce tijelo natjerati na rad. A da bi ga natjerala na rad, bitno je da uneses slozene UH, proteine, vlakna.

Bademe ostavi za poslije, za neki medjuobrok.

Imas li kakih ideja sto volis jesti i sto bi mogla jesti ujutro, a da su proteini i slozeni UH? Ako da, napisi par razlicitih (neces valjda svaki dan jesti isto?).

Nek ti medjuobrok bude npr. jedna vocka ili neko svjeze povrce, npr. mrkva. (Ja osobno ne volim, ali ljudi vole i kazu da zasiti).

Za rucak jedi obilno, ali to sto je obilno nek bude povrce razno. Ima dosta povrca (i salata) koje je niskokaloricno, a uz to jedi neki prilog tipa slanutak, grah, razev integralni kruh, evt. manja porcija integralne rize ili integralne paste, jos bolje quinoe ili jecma.

Slijedeci obrok nek budu orasasti plodovi, ne vise od 10-20. Ili pola avocada. Ili neka fina salata (npr tanke kriske komoraca sa cijedjenim limunom i bobicama iz nara).

Za veceru komad mesa i malo povrca. Piletina/crveno meso/riba + brokoli/prokulice/mahune/karfiol/paprike itd.

Gefutko
05.02.2013., 15:40
ok , napredujem :zubo:

al ne kužim što je loše u ovom doručku što sam tu stavila kao primjer:confused:
imas nekakve proteine i masti u bademima, voće je zdravo koliko znam , i jogurt sa sjemenkama ( i još jaje ako mi se jede :confused: ) što još fali ?

ručak ima i proteine i ugljikoh i masti

pošto voće nije međuobrok (:zubo: ) jedem ga s orasima

i večera su proteini, masti i povrće

isto tako sam napisala da za međuobrok uzmem još tvrdi sir i neko voće ili nešto, ovisno o obavezama i sl.

zbog čega ovo ne valja npr za 1 dan ?
i čitala sam i ranije postove, al nekako imam dojam da što više čitam to manje znam :D

ma nemoj slušat nikog, ne vjeruj nikome :)
probaj to kako si zamislila i ako ide dolje, valja
svako tijelo je individua, i ti sama najbolje sebe poznaš i svoje navike, bitno je sama da budeš ustrajna i da stojiš iza onog što pišeš...
P.S i nemoj zaboravit rekreaciju, bez toga ništa ;)

coma black!
05.02.2013., 15:58
Nije.

Dorucak mora biti obilan i moras njime osigurati energiju za ostatak dana, a ako od samog jutra dobro krenes, bit ces ostatak dana manje gladna, pa ces time ne samo bolje kontrolirati napadaje gladi, nego ces od samog jutra malo ubrzati metabolizam, jer ce tijelo natjerati na rad. A da bi ga natjerala na rad, bitno je da uneses slozene UH, proteine, vlakna.

Bademe ostavi za poslije, za neki medjuobrok.

Imas li kakih ideja sto volis jesti i sto bi mogla jesti ujutro, a da su proteini i slozeni UH? Ako da, napisi par razlicitih (neces valjda svaki dan jesti isto?).

Nek ti medjuobrok bude npr. jedna vocka ili neko svjeze povrce, npr. mrkva. (Ja osobno ne volim, ali ljudi vole i kazu da zasiti).

Za rucak jedi obilno, ali to sto je obilno nek bude povrce razno. Ima dosta povrca (i salata) koje je niskokaloricno, a uz to jedi neki prilog tipa slanutak, grah, razev integralni kruh, evt. manja porcija integralne rize ili integralne paste, jos bolje quinoe ili jecma.

Slijedeci obrok nek budu orasasti plodovi, ne vise od 10-20. Ili pola avocada. Ili neka fina salata (npr tanke kriske komoraca sa cijedjenim limunom i bobicama iz nara).

Za veceru komad mesa i malo povrca. Piletina/crveno meso/riba + brokoli/prokulice/mahune/karfiol/paprike itd.
OK, ovo boldano mi je malo nejasno jer se svugdje pljuje po voću kao međuobroku i uvijek se govori da treba biti nešto konkretnije ili voće s nečim:ne zna:

žitarice ne konzumiram zbog zdrastv.problema, zbog toga ih nisam navela...ali koliko znam, zar ne spada voće pod ugljikohidrate:confused:

znaci voće je ugh i vlakno, bademi su masti i proteini, a i jogurt i jaje su isto proteini... što nije to dovoljno za dorucak?

ručak je otprilike kakav si i napisala, mahunarke povrće i jaja/e :ne zna: (znači sve je tu osim te manje porcije integralnog )

za sljedeći obrok kažeš bademi ili pol avokada... pa napisala sam bananu i orahe:ne zna:

@gefutko-hvala :zubo:

Suntastic
05.02.2013., 16:26
To nije konkretan dorucak.

Konkretan dorucak je najmanje 50 gr zobenih sa mlijekom, jogurtom, i bananom npr.
Nekoliko jaja i posni.
2-3 snite integralnog kruha sa abc-om i purecom sunkom.

Varijacije....

Izracunaj sebi po ovoj formuli http://www.bmi-calculator.net/bmr-calculator/bmr-formula.php koliki ti treba biti unos kalorija i oduzmi od toga 500 i dobit ces broj koji moras unjeti u sebe svaki dan ukoliko zelis mrsa(vi)ti.
Ako je taj broj 1800, onda podijelis tih 1800 u 5-6 obroka dnevno.
Nek ti dorucak bude 400 kcal, a u tom tvom dorucku od malo badema i vocke nema ni priblizno kalorija ni nutritivnih vrijednosti koje ce te zasititi i dati ti snage za ostatak dana.

Ako nemas kuhinjsku vagu, nabavi, i pocni vagati namirnice. Npr jedno jaje ima izmedju 80 i 100 gr u zavisnosti od velicine a 100gr jajeta ima izmedju 150 i 170 kcal (u zavisnosti od kako koje tablice) i znaci ako bi jela sama jaja za dorucak treba ti troje jaja ako ti dorucak iznosi 400 kcal.

Nadam se da shvatas...

rebecca1
05.02.2013., 16:35
Pozdrav!
Ja imam jedno pitanje: koliko je učinkovito vježbanje taebo-a kod kuće? Pri tome mislim na program Billy Banksa. S obzirom na to da imam 37 godina, dvoje klinaca, malo vremena, a najbliža teretana je udaljena 20 km, moram vježbati doma pa me zanima jel to ok izbor. Imam nekih 10-12 kg viška, kondicijski ne stojim loše.
Možete mi dati par savjeta kak da se hranim na poslu-radno vrijeme od 8 do 15.

:503: Itko?

Suntastic
05.02.2013., 16:37
Skuhas sebi rucak i nosis ga od kuce, najjednostavnije. Neko povrce i komad mesa, piletina, puretina, riba...

Mozes ponjeti i tunu, posni, orasaste plodove i voce kao medjuobrok...

rebecca1
05.02.2013., 16:45
Ustvari me više zanima Billy Blanks - učinkovit u količini 4-5 puta tjedno po 40 minuta ili ne?
Normalno, uz sređenu prehranu.

andrea88
05.02.2013., 16:49
:503: Itko?

pa hraniš se onako kako je već nebrojeno puta napisano - više manjih obroka kroz dan (5-6), prvi obrok u danu najobilniji, voditi računa da unosiš sve potrebne nutrijente, itd.. nebitno je da'l si na poslu ili kod kuće, uvijek si na posao možeš donijeti obrok (time si autopmatski eliminirala obližnje pekare)

coma black!
05.02.2013., 16:54
To nije konkretan dorucak.

Konkretan dorucak je najmanje 50 gr zobenih sa mlijekom, jogurtom, i bananom npr.
Nekoliko jaja i posni.
2-3 snite integralnog kruha sa abc-om i purecom sunkom.

Varijacije....

Izracunaj sebi po ovoj formuli http://www.bmi-calculator.net/bmr-calculator/bmr-formula.php koliki ti treba biti unos kalorija i oduzmi od toga 500 i dobit ces broj koji moras unjeti u sebe svaki dan ukoliko zelis mrsa(vi)ti.
Ako je taj broj 1800, onda podijelis tih 1800 u 5-6 obroka dnevno.
Nek ti dorucak bude 400 kcal, a u tom tvom dorucku od malo badema i vocke nema ni priblizno kalorija ni nutritivnih vrijednosti koje ce te zasititi i dati ti snage za ostatak dana.

Ako nemas kuhinjsku vagu, nabavi, i pocni vagati namirnice. Npr jedno jaje ima izmedju 80 i 100 gr u zavisnosti od velicine a 100gr jajeta ima izmedju 150 i 170 kcal (u zavisnosti od kako koje tablice) i znaci ako bi jela sama jaja za dorucak treba ti troje jaja ako ti dorucak iznosi 400 kcal.

Nadam se da shvatas...

OK, hvala vam na volji za pomoć al ja ne kužim jel vi ne čitate što sam napisala ili se ja stvarno jako loše izražavam:ne zna:

1. nigdje nisam napisala da je doručak samo malo badema i naranča, ponovih par puta i jogurt sa sjemenkama i jaje ( mislim da je nekoliko jaja i posni pretjerivanje za mene koja ne treniram:ne zna: )

izračunala sam primjer ovog jelovnika kojeg sam bila navela i ispdne oko 1700 kcal(bez još dodatnog voća i međuobroka koje sam spomenula u slučaju da sam gladna )

isto tako, doručak kojeg sam navela (voćka,bademi, jogurt, sjemenke i jaje ) ima 458 kcal:ne zna:

Cinnamon Girl
05.02.2013., 17:05
OK, ovo boldano mi je malo nejasno jer se svugdje pljuje po voću kao međuobroku i uvijek se govori da treba biti nešto konkretnije ili voće s nečim:ne zna:

žitarice ne konzumiram zbog zdrastv.problema, zbog toga ih nisam navela...ali koliko znam, zar ne spada voće pod ugljikohidrate:confused:

znaci voće je ugh i vlakno, bademi su masti i proteini, a i jogurt i jaje su isto proteini... što nije to dovoljno za dorucak?

ručak je otprilike kakav si i napisala, mahunarke povrće i jaja/e :ne zna: (znači sve je tu osim te manje porcije integralnog )

za sljedeći obrok kažeš bademi ili pol avokada... pa napisala sam bananu i orahe:ne zna:

@gefutko-hvala :zubo:

Ne znam tko pljuje po vocu?! :ne zna:
Voce je veoma vazno i trebalo bi se redovito unositi, ali u cilju mrsavljenja ili odrzavanja tezine UNOSITI GA UMJERENO. Voce je puno vitamina i ne znam koja budala pljuje po vocu. Slobodno pojedi jednu-dvije vocke dnevno. Neke su vise kaloricne od drugih.

Banana isto moze. Kad sam kao primjer navela avocado, a ti ga poredis s bananom, banana ima mnogo glukoze, avocado nema. A i avocado ima veoma zdrave masnoce koje su vazne za tijelo i koje zasite mnogo bolje od banane i glukoze.

UH iz voca ne mozes nikako porediti sa slozenim UH. Slozeni te zasite na brze vrijeme, a nakon vocke opet brzo ogladnih, tako da se npr zobena kasa i jedna banana nikako ne mogu porediti.

coma black!
05.02.2013., 17:30
Ne znam tko pljuje po vocu?! :ne zna:
Voce je veoma vazno i trebalo bi se redovito unositi, ali u cilju mrsavljenja ili odrzavanja tezine UNOSITI GA UMJERENO. Voce je puno vitamina i ne znam koja budala pljuje po vocu. Slobodno pojedi jednu-dvije vocke dnevno. Neke su vise kaloricne od drugih.

Nisam mislila na pljuvanje po voću kao takvom nego sam čula dosta primjedbi na to da se jedna voćka ne smatra međuobrokom zato sam uz nju navela i orahe :)
inače volim
voće i jedem ga čestu, tu sam ga srezala na 2 voćke dnevno zbog šećera :ne zna: da budem umjerena :)

_garo_
05.02.2013., 17:41
Evo nakon što sam izbacio kruh, slatkiše, sokove, ovako izgleda moja prehrana.
1Oh: žitarice
13-14h(ovisno kad mogu) piletina+ malo pire krumpira+ kupus salata, jedna narandža
18h- jedan tanjur juhe+ dvije hrenovke
20-21h trčanje i nakon trčanja pojedem još jednu narandžu
preko dana pješačim oko 6km,plus navečer trčanje isto oko 5-6km, pijem samo vodu

znam da ovaj meni nije baš dobar,ali eto dajte mi savjete, posebno me smetaju ove dvije hrenovke za večeru,a ne znam što bi umjesto njih a da nije piletina. :D

Indigo Girl
05.02.2013., 17:51
Izbaci hrenovke danas vec, ako ih nisi jos pojeo. Zamijeni ih tunom, posnim sirom, mljevenom puretinom, jajima. Toliko opcija. Pojedi nesto nakon tog trcanja, ali ne voce, nesto konkretnije. Radije pojedi posni sir, tunu ili jaja.

Premalo hrane ti je to u danu, zar ne budes gladan navecer?

_garo_
05.02.2013., 18:01
Izbaci hrenovke danas vec, ako ih nisi jos pojeo. Zamijeni ih tunom, posnim sirom, mljevenom puretinom, jajima. Toliko opcija. Pojedi nesto nakon tog trcanja, ali ne voce, nesto konkretnije. Radije pojedi posni sir, tunu ili jaja.

Premalo hrane ti je to u danu, zar ne budes gladan navecer?

Već sam ih pojeo,ali neću više jesti.
Znači smijem nakon trčanja pojesti nekakvo meso ili sir, naravno u malim količinama? Želim smršati zato pitam. :mig:

Iskreno, osjećam se malo gladan i u toku dana,a poslije trčanja pogotovo, tamo negdje oko 23h me uhvati glad, ali popijem dvije tri čaše vode i što prije na spavanje. :zubo:

Suntastic
05.02.2013., 18:06
1. nigdje nisam napisala da je doručak samo malo badema i naranča, ponovih par puta i jogurt sa sjemenkama i jaje ( mislim da je nekoliko jaja i posni pretjerivanje za mene koja ne treniram:ne zna: )

Ja procitah da hoces izgubiti kile pa pretpostavih i da ces vjezbati, no nista, my bad.

I opet, ti tvoji primjerci dorucka nisu dovoljni, jer dorucak treba biti najobilniji i najvazniji obrok u danu. Ali ti znas bolje:ne zna:

Indigo Girl
05.02.2013., 18:12
Već sam ih pojeo,ali neću više jesti.
Znači smijem nakon trčanja pojesti nekakvo meso ili sir, naravno u malim količinama? Želim smršati zato pitam. :mig:

Iskreno, osjećam se malo gladan i u toku dana,a poslije trčanja pogotovo, tamo negdje oko 23h me uhvati glad, ali popijem dvije tri čaše vode i što prije na spavanje. :zubo:

Pozeljno je nakon trcanja nesto pojesti, fokusiraj se na proteine.

Pojacaj si dorucak i rucak. Za dorucak, koje to zitarice jedes? Vecina toga iz ducana je krcato secerom. Probaj zobene s tekucim jogurtom i bananom ili nekim drugim vocem, meni je to odlicna kombinacija, jako fino, i drzi me sitom 3 sata.

_garo_
05.02.2013., 18:18
Pozeljno je nakon trcanja nesto pojesti, fokusiraj se na proteine.

Pojacaj si dorucak i rucak. Za dorucak, koje to zitarice jedes? Vecina toga iz ducana je krcato secerom. Probaj zobene s tekucim jogurtom i bananom ili nekim drugim vocem, meni je to odlicna kombinacija, jako fino, i drzi me sitom 3 sata.

Žitarice- nestle Fitness low fat, 30g ima 112kcal i 5.2g šećera

Dok ne nabavim te namirnice sve, ujutro ću ove žitarice i bananu, ručak ću malo pojačati sa piletinom(:D),a za večeru umjesto hrenovki ide posni sir. Koliko sira smijem pojesti za večeru?

Suntastic
05.02.2013., 18:21
Te "zitarice" mozes odmah u kantu baciti i nikad vise ih ne kupiti.

_garo_
05.02.2013., 18:25

Bacit ću ja njih ako ne odgovaraju za mršanje.
Ali ako može neko objašnjenje zašto ne valjaju?:mig:

kleica_ri
05.02.2013., 18:27

ja sam jedna od onih koji ne vole bacat hranu,... nece mu nis bit ako ih pojede do kraja i onda vise ne kupuje :)

Indigo Girl
05.02.2013., 18:30
Žitarice- nestle Fitness low fat, 30g ima 112kcal i 5.2g šećera

Dok ne nabavim te namirnice sve, ujutro ću ove žitarice i bananu, ručak ću malo pojačati sa piletinom(:D),a za večeru umjesto hrenovki ide posni sir. Koliko sira smijem pojesti za večeru?

Posnog? Koliko hoces. Ja obicno pojedem 200g.

Suntastic
05.02.2013., 18:38
ja sam jedna od onih koji ne vole bacat hranu,... nece mu nis bit ako ih pojede do kraja i onda vise ne kupuje :)
Ma dobro, nisam mislila bukvalno, ali dovoljno da shvati da ih zaobilazi.:)

Bacit ću ja njih ako ne odgovaraju za mršanje.
Ali ako može neko objašnjenje zašto ne valjaju?:mig:
Procitaj fino njihovu nutritivnu vrijednost na kutiji.
U njima nema ni f od fitnesa a ni dijetalno. Krcato secerima i cime sve ne.
Sa njima se mozes jos samo udebljati.

http://www.zdravakrava.hr/clanak/140/dva-lica-zitnih-pahuljica#0

kleica_ri
05.02.2013., 18:43
Ma dobro, nisam mislila bukvalno, ali dovoljno da shvati da ih zaobilazi.:)

Procitaj fino njihovu nutritivnu vrijednost na kutiji.
U njima nema ni f od fitnesa a ni dijetalno. Krcato secerima i cime sve ne.
Sa njima se mozes jos samo udebljati.

hahahah :) ma kuzim :) nego da ih on ne baci :D

a sto se tice debljanja od njih,... pa reci cu ti da je moja frendica lani smrsavila cak i kad je njih jela,... mozda je bila stvar u psihi sto je je vjerovala da su zdrave pa je ostatak dana stvarno zdravo jela. nakon toga je presla na zobene :)

_garo_
05.02.2013., 18:44
Evo nakon što sam izbacio kruh, slatkiše, sokove, ovako izgleda moja prehrana.
1Oh: žitarice
13-14h(ovisno kad mogu) piletina+ malo pire krumpira+ kupus salata, jedna narandža
18h- jedan tanjur juhe+ dvije hrenovke
20-21h trčanje i nakon trčanja pojedem još jednu narandžu
preko dana pješačim oko 6km,plus navečer trčanje isto oko 5-6km, pijem samo vodu

znam da ovaj meni nije baš dobar,ali eto dajte mi savjete, posebno me smetaju ove dvije hrenovke za večeru,a ne znam što bi umjesto njih a da nije piletina. :D

Ukoliko bih ja nastavio ovako i sa prehranom i kretanjem, treningom.. šta bi se dešavalo samnom? Da li bih gubio na težini ili bih ostao na istoj težini, ili ono najgore? :D

kleica_ri
05.02.2013., 18:47
Ukoliko bih ja nastavio ovako i sa prehranom i kretanjem, treningom.. šta bi se dešavalo samnom? Da li bih gubio na težini ili bih ostao na istoj težini, ili ono najgore? :D

to ti moze rec jedino vidoviti milan,... najbolje probaj pa ces sam znat

zasto pitas sto da prominis ako zelis nastavit po istom?

Suntastic
05.02.2013., 18:51
mozda je bila stvar u psihi sto je je vjerovala da su zdrave pa je ostatak dana stvarno zdravo jela. nakon toga je presla na zobene :)
Psiha vjerojatno.:D

Ja sam prije par godina znala jesti Vitalis cokoladne, preliti ih sa meggle vocnim jogurtom od visnje. Kako je to njami:cerek:
Ali ne moze i jare i pare:D sad samo hladno zaobilazim police sa tim mamilicama

Gefutko
05.02.2013., 18:51
Nisam mislila na pljuvanje po voću kao takvom nego sam čula dosta primjedbi na to da se jedna voćka ne smatra međuobrokom zato sam uz nju navela i orahe :)
inače volim
voće i jedem ga čestu, tu sam ga srezala na 2 voćke dnevno zbog šećera :ne zna: da budem umjerena :)

ma možeš ti samo po voću, i pojedo što više možeš voća, tu ti se priroda sama za sebe pobrinula, sama ćeš osjtiti kad je dosta, voće ima ugljikohidrate, da, ali je 90% voda, problemi su koncentrirani ugljihohidrati, poput kruha, žitarica, šečera....oni imaju malen postotak vode....

ja sam po par mjeseci jeo samo sirovo voće i povrće i uopće se nisam loše osjećao, sem prvih tjedan do dva, jer tu nastupaju razne apsitencijske krize, pogotovo ako si navikla unosit eksplozije slatkog(čokolade itd)
ali i to se da riješit žlićicom medom svakih par sati ako se javlja slabost
razliku od meda i šećera je što se šećer kad se unese kao višak sprema odmah kao mast, a višak meda koji se neiskoristi sprema kao glikogen i oslobađa po potrebi.
a možeš i jabuke kao međuobroke, vrlo malo kalorija imaju a održavaju razinu šećera optimalnom na stalnoj razini.....
P.S nemoj mješat banane i orase, tj ne preporučam ti uopće da mješaš voće sa orašasim, jedi posebno u razmacima od 45 min.....

_garo_
05.02.2013., 18:52
to ti moze rec jedino vidoviti milan,... najbolje probaj pa ces sam znat

zasto pitas sto da prominis ako zelis nastavit po istom?

Pitao sam jer me zanima šta bi bilo sa ovakvim načinom prehrane i treninga, ali eto nismo svi isti pa nitko ne može znati šta će biti samnom.

Hvala Vam na savjetima, pomogli ste mi zasad, a sigurno je da ću trebat vašu pomoć i ubuduće! ;)

Ono što ću sad promijeniti zbog vaših savjeta je; izbacit ću ove žitarice, i zamijeniti ih drugima, pojačat ću doručak i ručak, zamijeniti hrenovke sa posnim sirom i poslije treninga nešto malo proteina pojesti da se ne mučim gladan.
Pokušat ću i sa nekim međuobrokom ukoliko budem u mogućnosti zbgo vremena.
Još jednom hvala! :)

kleica_ri
05.02.2013., 18:54
Psiha vjerojatno.:D

Ja sam prije par godina znala jesti Vitalis cokoladne, preliti ih sa meggle vocnim jogurtom od visnje. Kako je to njami:cerek:
Ali ne moze i jare i pare:D sad samo hladno zaobilazim police sa tim mamilicama

e pa da. al ajd, bar je i s njima stekla zdravije navike za ostatak dana, a onda je otkrila zobene :) hahahah

ja si kad uzmem one dm kuponice znam kupit isto mislim neke vitalis (s medom) i te si cuvam za specijalnu prigodu kad me ulovi pms il sto god :D al sam ja uvik vjerna obicnom bioaktivu :) najvise njega volim,.... njami :)

kleica_ri
05.02.2013., 18:56
Pitao sam jer me zanima šta bi bilo sa ovakvim načinom prehrane i treninga, ali eto nismo svi isti pa nitko ne može znati šta će biti samnom.

Hvala Vam na savjetima, pomogli ste mi zasad, a sigurno je da ću trebat vašu pomoć i ubuduće! ;)

Ono što ću sad promijeniti zbog vaših savjeta je; izbacit ću ove žitarice, i zamijeniti ih drugima, pojačat ću doručak i ručak, zamijeniti hrenovke sa posnim sirom i poslije treninga nešto malo proteina pojesti da se ne mučim gladan.

mozes za dorucak i purecu sunku s nekim npr razenim kruhom. kombiniraj si. nemoj da ti svaki dan bude isti :mig:

Gefutko
05.02.2013., 18:58

ako trčiš toliko dugo, debljat se nećeš s ovom prehranom, a gubiti možeš, možda prije ili poslije, budi ustrajan i promjene će biti, ja sam se doslovno obžedaravao a trćao sam isto oko 6,5 km svaki dan i pješačio otrpilike toliko minimalno i gubio sam kile....
i da voće jedi prije jela, nikako poslije da ti ne fermentira bezveze u želucu

Ace of Diamonds
05.02.2013., 20:31

Logiraj se na ovu stranicu http://www.myfitnesspal.com/ i dok s vremenom ne stekneš percepciju koliko otprilike kalorija unosiš, ovdje si bilježi sve što pojedeš kroz dan. S obzirom na tvoju visinu i težinu ako ćeš unositi oko 1700 kcal, mršavit ćeš solidnom brzinom.

Današnji meni ti je preslab, nemoj gladovati i pojačaj meso, tj. proteine ako ne želiš postati mlohavo džemekasti mršavko :zubo:.

Hrenovke si pojedi slobodno tu i tamo ako su ti jako fine (bilokakvo prerogorozno ograničavanje ili potpuno izbacivanje nekih manje zdravih namirnica, a koje volimo djeluje mi psihotično i poprilično nepotrebno) , ali one su nutritivno beskorisne, znaš i sam vjerojatno da se u njih melju svakakvi otpaci od mesa i i trpa hrpa aditiva. Bolje si onda pojedi domaćeg špeka s jajima :D (ali umjereno sa špekom).

Ace of Diamonds
05.02.2013., 20:35
a sto se tice debljanja od njih,... pa reci cu ti da je moja frendica lani smrsavila cak i kad je njih jela,... mozda je bila stvar u psihi sto je je vjerovala da su zdrave pa je ostatak dana stvarno zdravo jela. nakon toga je presla na zobene :) Ne postoji hrana koja će sama po sebi priječiti mršavljenje tako da se ne mora tražiti nikakav poseban razlog u psihi ili čemu već radi kojeg je tvoja frendica uspjela smršaviti jedući te žitarice.
Razlog je apsolutno isti kao i kod svih koji mršave što god jeli; jela je manje kalorija dnevno, nego što ih je trošila. :)

kleica_ri
05.02.2013., 20:50
Ne postoji hrana koja će sama po sebi priječiti mršavljenje tako da se ne mora tražiti nikakav poseban razlog u psihi ili čemu već radi kojeg je tvoja frendica uspjela smršaviti jedući te žitarice.
Razlog je apsolutno isti kao i kod svih koji mršave što god jeli; jela je manje kalorija dnevno, nego što ih je trošila. :)

kazem psiha jer dok nije pocela njih jest, nije pazila ni na druge obroke. tako da mislim da su joj bile kao neka odskocna daska. normalno da kuzim ovo boldano,...
to i je pozadina svega :)

alek
06.02.2013., 00:10
ma možeš ti samo po voću, i pojedo što više možeš voća, tu ti se priroda sama za sebe pobrinula, sama ćeš osjtiti kad je dosta, voće ima ugljikohidrate, da, ali je 90% voda, problemi su koncentrirani ugljihohidrati, poput kruha, žitarica, šečera....oni imaju malen postotak vode....

ja sam po par mjeseci jeo samo sirovo voće i povrće i uopće se nisam loše osjećao, sem prvih tjedan do dva, jer tu nastupaju razne apsitencijske krize, pogotovo ako si navikla unosit eksplozije slatkog(čokolade itd)
ali i to se da riješit žlićicom medom svakih par sati ako se javlja slabost
razliku od meda i šećera je što se šećer kad se unese kao višak sprema odmah kao mast, a višak meda koji se neiskoristi sprema kao glikogen i oslobađa po potrebi.
a možeš i jabuke kao međuobroke, vrlo malo kalorija imaju a održavaju razinu šećera optimalnom na stalnoj razini.....
P.S nemoj mješat banane i orase, tj ne preporučam ti uopće da mješaš voće sa orašasim, jedi posebno u razmacima od 45 min.....

Ovo je totalna glupost i recept za skinny fat. Najbitnija stvar kod mrsavljenja je da unos proteina bude 2g/kg uz kalorijski deficit, da bi se sacuvala misicna masa (koja bi se inace gubila zbog kalorijskog deficita).

Ovo za med je totalno netacno, ne znam odakle ti to. Takodje nebuloza o ne mesanju ove ili one namirnice.

Gefutko
06.02.2013., 00:22
Ovo je totalna glupost i recept za skinny fat. Najbitnija stvar kod mrsavljenja je da unos proteina bude 2g/kg uz kalorijski deficit, da bi se sacuvala misicna masa (koja bi se inace gubila zbog kalorijskog deficita).

Ovo za med je totalno netacno, ne znam odakle ti to. Takodje nebuloza o ne mesanju ove ili one namirnice.

ja se nutricionizmom bavim već 6 godina, prije nego mislim nekog demantirat onda znam šta pričam....više mi se tvoje čini kao nebuloza,
orašasto voće i povrće ima dovljno proteina(esencijalnih), s druge strane jetra sama pravi proteine, a esencijalni se moraju unositi i da tijelo po obroku može preradit 40-50 g sve ostalo ide na štetu bubrega... prije nego nekom kažeš da je nešto "netačno" malo se "vaspitaj"....

BlackWhiteWorld
06.02.2013., 01:14
Daklem,

vježbanje,normalna prehrana, slatko izbacila totalno unatrag mjesec ippo....

2 kg otišla pa-paaaaaaa

još 8 i to je to :cerek:

alek
06.02.2013., 01:35
ja se nutricionizmom bavim već 6 godina, prije nego mislim nekog demantirat onda znam šta pričam....više mi se tvoje čini kao nebuloza,
orašasto voće i povrće ima dovljno proteina(esencijalnih), s druge strane jetra sama pravi proteine, a esencijalni se moraju unositi i da tijelo po obroku može preradit 40-50 g sve ostalo ide na štetu bubrega... prije nego nekom kažeš da je nešto "netačno" malo se "vaspitaj"....

2g/kg je ukupan dnevni unos proteina. Referenca knjiga Power eating by Susan Kleiner, i u njoj citirane studije. Mogu navoditi i pojedinacne studije o unosu proteina i misicnoj masi ako treba.

Koliko se ti "bavis" nutricionizmom je potpuno nebitno u celoj prici, jer ocigledno ne razumes osnove. Kalorijski deficit - gubi se i misicna masa i masno tkivo, programom vezbanja i proporcijom makronutrijenata u ishrani se manipulise da se sacuva lean body mass i da se najvecim delom gubi masno tkivo.

Orasasto voce sadrzi proteine, cinjenica, ali je i jako kaloricno, tako da se ne moze oslanjati na orasasto kao izvor proteina tokom mrsavljenja. A ovo za med je totalna nebuloza. Postoje razlike u metabolizmu glukoze i fruktoze (doduse ne tako kako si ti opisao), a i med i secer sadrze i jedno i drugo.

Gefutko
06.02.2013., 07:37
drugi put, kad ispravljaš mene imaj na umu da ispravljaš diplomirane nutricioniste, pa te molim lijepo napiši im da ne pišu nebuloze
http://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/1808/Med-nektar-bogova.html#2748

alek
06.02.2013., 08:58
Mislis da clanak sa interneta bez ikakvih referenci dokazuje bilo sta?

O razlikama u metabolizmu glukoze i fruktoze i sta se tacno desava mozes vise procitati ovde:
http://weightology.net/?p=434

Za razliku od tvog izvora, tu su navedene reference.

Sto se tice navedenih tvrdnji o insulinu, i to nije bas tacno, ozes procitati o tome u Eur J Clin Nutr. 1998 Dec;52(12):924-8.
Effect of glucose, sucrose and fructose on plasma glucose and insulin responses in normal humans: comparison with white bread.

alek
06.02.2013., 09:03
drugi put, kad ispravljaš mene imaj na umu da ispravljaš diplomirane nutricioniste, pa te molim lijepo napiši im da ne pišu nebuloze
http://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/1808/Med-nektar-bogova.html#2748

Klasicni logical fallacy argument from authority (http://www.theskepticsguide.org/resources/logicalfallacies.aspx).

"The basic structure of such arguments is as follows: Professor X believes A, Professor X speaks from authority, therefore A is true. Often this argument is implied by emphasizing the many years of experience, or the formal degrees held by the individual making a specific claim. The converse of this argument is sometimes used, that someone does not possess authority, and therefore their claims must be false. (This may also be considered an ad-hominen logical fallacy – see below.)

In practice this can be a complex logical fallacy to deal with. It is legitimate to consider the training and experience of an individual when examining their assessment of a particular claim. Also, a consensus of scientific opinion does carry some legitimate authority. But it is still possible for highly educated individuals, and a broad consensus to be wrong – speaking from authority does not make a claim true. "

Stipe23
06.02.2013., 09:45
ja se nutricionizmom bavim već 6 godina

Vidi se da si već velike nutricionističke škole završio.

-Stipe

Cinnamon Girl
06.02.2013., 10:12
ja se nutricionizmom bavim već 6 godina

Ljudi zavrse i osnovnu i srednju skolu (12 godina), pa svejedno nakon zavrsenog obrazovanja i dalje pisu "ja sam zivijo", "neznam" ili "ja bi".

Obzirom na gluposti koje ovdje pises, trebalo bi te biti blam reci kako se nutricionizmom bavis 6 godina. :kava:

Gefutko
06.02.2013., 10:36
Ljudi zavrse i osnovnu i srednju skolu (12 godina), pa svejedno nakon zavrsenog obrazovanja i dalje pisu "ja sam zivijo", "neznam" ili "ja bi".

Obzirom na gluposti koje ovdje pises, trebalo bi te biti blam reci kako se nutricionizmom bavis 6 godina. :kava:

a koju sam ja to glupost napisao???

Stipe23
06.02.2013., 10:37
Da se baviš nutricionizmom. :D

-Stipe

Gefutko
06.02.2013., 10:40
Mislis da clanak sa interneta bez ikakvih referenci dokazuje bilo sta?

O razlikama u metabolizmu glukoze i fruktoze i sta se tacno desava mozes vise procitati ovde:
http://weightology.net/?p=434

Za razliku od tvog izvora, tu su navedene reference.

Sto se tice navedenih tvrdnji o insulinu, i to nije bas tacno, ozes procitati o tome u Eur J Clin Nutr. 1998 Dec;52(12):924-8.
Effect of glucose, sucrose and fructose on plasma glucose and insulin responses in normal humans: comparison with white bread.

jednostavno je samo potrebno priznati da možeš biti u krivu što ti oćito ne želiš, i ti živi u svojoj zabludi, s tvojim se mišljenjem neću složit nikako,ja sam se na svom osobno uvjerio...

Cinnamon Girl
06.02.2013., 10:41
ja sam po par mjeseci jeo samo sirovo voće i povrće i uopće se nisam loše osjećao

Ljudi su zivjeli i od mnogo manje u koncentracionom logoru mnogo duze vremena. Tijelo je fascinantan mehanizam.

No, koliko ce ga taj nacin nepravilne ishrane opteretiti na krace ili duze staze, to je vec druga stvar.

Cinnamon Girl
06.02.2013., 10:43
jednostavno je samo potrebno priznati da možeš biti u krivu što ti oćito ne želiš, i ti živi u svojoj zabludi

Pa isto bi se moglo reci i za tebe :ne zna:

Gefutko
06.02.2013., 10:43

-Stipe

i šta je tu glupost???

Cinnamon Girl
06.02.2013., 10:44

-Stipe

:lol::lol::lol:

alek
06.02.2013., 10:45
jednostavno je samo potrebno priznati da možeš biti u krivu što ti oćito ne želiš, i ti živi u svojoj zabludi, s tvojim se mišljenjem neću složit nikako,ja sam se na svom osobno uvjerio...

Nije mi nikakav problem priznati gresku kada nisam u pravu. Medjutim, nisi dao ama bas nikakav dokaz da nisam u pravu. Za razliku od tebe to sto tvrdim mogu potkrepiti i znanstvenim studijama i knjigama a ne samo linkom na neki random website. To sto je autor clanka nutricionist ne znaci nista niti garantuje da su informacije tacne.

Gefutko
06.02.2013., 10:47
Nije mi nikakav problem priznati gresku kada nisam u pravu. Medjutim, nisi dao ama bas nikakav dokaz da nisam u pravu. Za razliku od tebe to sto tvrdim mogu potkrepiti i znanstvenim studijama i knjigama a ne samo linkom na neki random website. To sto je autor clanka nutricionist ne znaci nista niti garantuje da su informacije tacne.

kao ni tvoja....

alek
06.02.2013., 10:55
kao ni tvoja....

Za razliku od tvog linka, u linku koji sam navela postoje reference. Takodje sam ti navela citat studije koji pokazuje da navedena tvrdnja o insuline response iz clanka koji si naveo nije tacna.

Nisu svi izvori informacija isti. Peer reviewed znanstvene studije su pouzdaniji izvor informacija nego random clanci na netu.

Gefutko
06.02.2013., 11:20
Za razliku od tvog linka, u linku koji sam navela postoje reference. Takodje sam ti navela citat studije koji pokazuje da navedena tvrdnja o insuline response iz clanka koji si naveo nije tacna.

Nisu svi izvori informacija isti. Peer reviewed znanstvene studije su pouzdaniji izvor informacija nego random clanci na netu.

da tvoje je pouzdano,a moje su pisali nadrilječnici itd.
nemam se namjere raspravljat s tobom, vidim da silom zeleni zid pokušavat prikazat plavim....bolje da se ignoriramo, jer ja ga i dalje vidim i dalje plavim

Cinnamon Girl
06.02.2013., 11:24
Alek, zar stvarno misliš da on zna što je referenca?

alek
06.02.2013., 11:25
da tvoje je pouzdano,a moje su pisali nadrilječnici itd.

Ajde da probam jos jednom - nije bitno ko je pisao, ko je pisao ne garantuje tacnost informacije. Razlika izmedju toga sto sam ja stavila su peer reviewed reference, to sto si ti stavio nema nikakvih referenci.

alek
06.02.2013., 11:26
Alek, zar stvarno misliš da on zna što je referenca?

Pa ima google koji valjda zna koristiti, jer je tako valjda dosao do informacija o cudotvornim svojstvima meda :mig:

Cinnamon Girl
06.02.2013., 11:34
Pa ima google koji valjda zna koristiti, jer je tako valjda dosao do informacija o cudotvornim svojstvima meda :mig:

Ne budi naivna, everyone and their grandma koristi google, sto ne mora biti garancija da znaju kako se on u stvari koristi i da znaju sto znaci referenca. :mig:

Podsjetilo me je na pricu kad je sestra dosla iz skole, isla je prvi razred i nije bilo sansi ubijediti je da 5+7 nije 13. Jer "ucitelj" je napisao 13. Ne mozes poreci sto ucitelj napise (pogrijesi). :D

Gefutko
06.02.2013., 12:00
ne znam zašto se uopće trudim...
http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=96
eto sa "referencama"

wand_1
06.02.2013., 12:56
eto sa "referencama"

Kuharska stranica i nije neka znanstvena referenca.

Ono što moraš tražiti je peer review znanstveni rad i metodološki ispravan eksperiment sa kontrolnom grupom koji točno pokazuje koliko je med za koju svrhu bolji od placeba.

Sigurno je da med jest koristan za neke stvari, ali sasvim je druga stvar imati tvrditi da ima neka čudesna svojstva. A čudesne tvrdnje traže čudesne dokaze.

A dokazi nisu anegdote, nego eksperimentalno utvrđene činjenice.

alek
06.02.2013., 13:02
eto sa "referencama"

U navedenom je samo prva referenca (J Med Food 7 (1) 2004, 100–107) relevantna za sporne tvrdnje o medu. Ako cak i zanemarimo da je na malom broju subjects (manji ili jednak 9 u zavisnosti sta se tacno ispitivalo) i da je u pitanju obscure journal (ranking u Nutrition kategoriji mu je 52/74), ta studija ne kaze sto si tvrdio. I ta referenca konkretno kaze:
"Honey caused greater elevation of insulin than sucrose did after 30, 120, and 180 minutes. " sto je u suprotnosti sa nebuloznom tvrdnjom iz linka koji si prethodno naveo "No, za razliku od ostalih namirnica bogatih na šećeru, med sadrži jednostavne ugljikohidrate - glukozu i fruktozu koji su lako iskoristivi za stvaranje energije (manji je i utrošak inzulina),"

U ovome takodje nema tvrdnji o tome da med ide u glikogen, ne u masti, i konkretno kaze "For now, honey appears to be just another source of carbohydrates that can help athletes perform at their best, rather than a superior choice over any other carbohydrate." U tekstu se spominje studija u vezi glikogena (poredjenje meda i drugih oblika secera) ali toga u referencama nema.

Link (http://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/1808/Med-nektar-bogova.html#2748)koga si prvo naveo tvrdi:
"No, za razliku od ostalih namirnica bogatih na šećeru, med sadrži jednostavne ugljikohidrate - glukozu i fruktozu koji su lako iskoristivi za stvaranje energije (manji je i utrošak inzulina), a višak se sprema kao rezerva energije (glikogen).
Za razliku od meda, šećer se u organizmu prethodno razgrađuje do glukoze i fruktoze nakon čega se molekule glukoze i fruktoze iskorištavaju kao pogonsko gorivo, a svaki se višak konvertira u masno tkivo."

To je netacno. Kada se popune zalihe glikogena, preostali visak ide u masno tkivo bez obzira da li glukoza dolazi iz meda ili bilo cega drugog.

Da rezimiramo - nije sporno da med sadrzi jednostavne secere. Sporna je tvrdnja da su seceri iz meda iz nekog razloga superiorni. Nisu. Nema nikakvih znanstvenih dokaza za to. Niti je med znacajan izvor vitamina i minerala kada se trosi u neki normalnim i kalorijski prihvatljivim kolicinama.

Gefutko
06.02.2013., 13:20
Ja sam med usporedio sa šećerom, i da jestemed kao cjeloviti proizviod daleko je superiorniji! Nitko ni nije govorio o tegli meda odjednom, i vidim da se ti hvataš za dlake u jajetu i izvlačiš iz konteksta i zapravo površno uzimaš sve što ja kažem, da ja rezimiram, rasprava s tobom je besmislena!
P.S slobodno preporuči nekom nutellu i snickers za dijetu i kristalni šećer na akciji, i kod svih drugih bolesti...
I još da ima ima tvrdnja da ide u glikogen nego,šta reći, površnost....

alek
06.02.2013., 13:43
Pa da bi dobio znacajniju kolicinu vitamina i minerala iz njega, treba ti tegla meda.

Po nutricionom sastavu kasika meda (USDA database, Cron-ometer):
125 g meda, 380 kcal, 1% RDA vitamina, 2% RDA minerala, sto je zanemarivo malo. Najzastupljeniji su Cu i Mn, sa 5% i 6% RDA (RDA podeseno na moj spol i tezinu, za tezeg muskarca bi procenat bio jos manji)
100 g belog secera, 387 kcal, prakticno nista vitamina i minerala.
100 g smedjeg secera, 380 kcal, 1 % vitamina, 3% minerala RDA, a od minerala imas i Ca (8%), Cu (5%), Fe, Mn (4%), Mg, K 3% etc.

Znaci nutriciono med nije nista superiorniji od smedjeg secera, a akako god okrenes trebas biti blesav da bilo koju formu secera (med ili smedji) smatras znacajnim izvorom vitamina i minerala. Za slicnu kalorijsku vrednost mozes pojesti 3 kg salate (puterica, 390 kcal za 3 kg) od cega ces i biti vise sit i uneces 69% RDA vitamina i 77% RDA minerala. Doduse jednom namirnicom ne mozes uneti sve (falice B12, vit. E, B3, B5 i biotin, Cu, Se i Zn) ali to ti valjda daje primer namirnice koja je zdrava i pozeljna za mrsavljenje, tzv. nutrition dense (puno vitmaina i minerala za malu kalorijsku vrednost), sto med nije.

O glikogenu - bilo koji UH ce se razgraditi na jednostavne secere, delimicno potrositi na energiju, na popunjavanje zaliha glikogena, i na masne zalihe. Med u tom pogledu nije nikako razlicit od drugih UH. Nije sporna tvrdnja da se medom popunjavaju zalihe glikogena - sporna je tvrdnja da med ide za energiju i glikogen, dok secer ide za energiju i visak ide u masno tkivo.

alek
06.02.2013., 13:43
I to "cjeloviti" proizvod, slicno kao i organsko, prirodno, domace =zdravo mozes okaciti macku o rep.

Gefutko
06.02.2013., 14:14
kako god vi kažete miss savršenstva ;)

Stipe23
06.02.2013., 14:40
kako god vi kažete miss savršenstva ;)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NBJpwQ8Hpvk

-Stipe

Frozen fire
06.02.2013., 14:49
@ Gefutko, oprostit ćete mi, ali ponašanje Vam nije primjereno godinama niti statusu akademskog građanina. Niste iznijeli nijedan argument koji bi potkrijepio Vaše tvrdnje, istinu bazirate na autoritetu(dok bi istina trebala biti autoritet); autoritet Vam je također upitan, sudeći po tvrdnjama koje iznosite. Raspravu nadalje vodite u smjeru argumentima ˝djelovalo je na meni˝ i putem argumentum ad hominem; to nije zrela rasprava nego dječja igra. Ljudi bi Vas puno ozbiljnije shvatili da sustavno i argumentirano objasnite svoje tvrdnje i stajališta. Toliko od mene; tema oko koje se raspravlja je trošenje i vremena i živaca ni za što. Svako dobro i sportski pozdrav.

Ingrein
06.02.2013., 17:18
Frozen rispekt :top:
Baš si osvježenje na Rekri.

mari_2011
06.02.2013., 20:05
sluzbeno izbacujem mlijeko

molim mali skromni znak podrske, inace idem radit cokolino o.d.m.a.h. :(

:D

Cinnamon Girl
06.02.2013., 20:36
Zašto izbacuješ mlijeko? To ti je najmanji problem.

Sheeva
06.02.2013., 21:37
Siroto mlijeko :rofl:
Uvijek najebe prvo :D

mari_2011
06.02.2013., 21:47
izbacujem ga na mjesec dana da vidim jel ima kakvih promjena :D

planiram sutra za dorucak ubiti jaje samo ne znam kaj uz to skombinirati a da nije kruh i sir i vrhnje?
prijedlog?

za rucak pohana cvjetaca i piletina

uzina-naranca il banana

vecera... nis? krulj

Cinnamon Girl
06.02.2013., 22:00
izbacujem ga na mjesec dana da vidim jel ima kakvih promjena :D

Nece biti nikakvih ako ne izbacis i jogurt, vrhnje, sireve. Te sve proizvode s laktozom.

Ali ja vjerujem da tebi mlijeko/laktoza nije problem.

yuma
06.02.2013., 22:04
Cinn ja ne podnosim mlijeko, ali jogurte, kefire, kiselo mlijeko i sir mogu jesti. :mig:

mari zašto bi izbacila mlijeko? I ovaj jelovnik ti je bezveze. Ujutro možeš jesti jaja sa nekim punozrnatim kruhom.
Ova pohana vcjetača ti nije baš neki izbor.
Užina isto bezveze.
Bez večere? Aj dobro.

mari_2011
06.02.2013., 22:15
Nece biti nikakvih ako ne izbacis i jogurt, vrnje, sireve. Te sve proizvode s laktozom.

Ali ja vjerujem da tebi mlijeko/laktoza nije problem.
smetalo ili ne, izbacit cu cisto da vidim kako mi organizam funkcionira bez mlijeka... jer naime.. od kad me mater pred o ho ho godina maknula sa cice...
moj dan u pravilu ne prodje ispod litre mlijeka i tih proizvoda...

vuce me nesto prvenstveno kakau (jer samo mlijeko ne mogu piti...-dizanje zeluca u sekundi i na samu pomisao. ali sipam zato kras expressa u to da sam krasu vec tvornicu izgradila kupovannjem kras espressa...)..

iza tanjura graha ubijem koktel casu kaka dok si rekao keks.. ista stvar kao i iza spageti bolonjeza... kao da mi organizam drzi plakat u ruci i vise- POPIJ KAKAO POPIJ KAKAO :kava:
i ja popijem..

u biti, ne sijecam se kad NISAM jela i pila nekaj kaj vuce korjen u mlijeku...
mozda je naprosto doslo vrijeme i za to testirati :ne zna:

i danas ja secem od kaptola prema trgu i to si kaze- od danas mjesec dana nema mlijeka i sl.

pa da vidimo.

jedino me muce ideje sta jesti.. e to me ubije na najjace..a krulji mi vec danas o 6 navecer
jer sam u jutro pojela jaje na muckano, sira i vrhnja, salame 2 snite cajne i snitu kruha...
popila e jebiga..mislim da kakao il mozda cak vodu...
i kasnije caj od borovnice i dva nessa od ljesnjaka.... za veceru ubacila u kljun par pettiet keksa i zalila limunadom i to je to..

al kaj sutra cijeli dan jesti?? :503:

Cinn ja ne podnosim mlijeko, ali jogurte, kefire, kiselo mlijeko i sir mogu jesti. :mig:

mari zašto bi izbacila mlijeko? I ovaj jelovnik ti je bezveze. Ujutro možeš jesti jaja sa nekim punozrnatim kruhom.
Ova pohana vcjetača ti nije baš neki izbor.
Užina isto bezveze.
Bez večere? Aj dobro.

imas neki pametni meni za mene... kak sam rekla iznad...
kad izbacim mlijeko i sl. meni ne preostaje nista za jesti
jer mi je sve zivo popraceno mlijekom i tim proizvodima..
da ti ne nabrajam od cokolina, keks i mlijeka, ustipaka/palacinki/razljevka pa nadalje..

a ideja ni za ljek

Cinnamon Girl
06.02.2013., 22:20
planiram sutra za dorucak ubiti jaje samo ne znam kaj uz to skombinirati a da nije kruh i sir i vrhnje?
prijedlog?

za rucak pohana cvjetaca i piletina

Jaje, kruh, paradajz, krastavci....

Pohana cvjetaca? To je veoma kaloricno.

mari_2011
06.02.2013., 22:25
Jaje, kruh, paradajz, krastavci....

Pohana cvjetaca? To je veoma kaloricno.

ne podrzavam paradajz i krastavce i sl kaj nije zimi u sezoni....

kaj skombinirati a da nisu jaja u jutro?

meni titra mlijeko u glavi kao neonski znak za hotel iznad crnca u new yorku nedaleko od autobusne stanice :503:

naprosto ono.. jedan kvalitetan cijelodnevni meni.... :cerek:

Suntastic
06.02.2013., 22:29
Ja nekad imam osjecaj da se ljudi shegace sa ovom temom:confused:

mari_2011
06.02.2013., 22:31
ja imam dojam da moj celulit pravi šegu svaki dan kad se pogledamo oci u oci

Cinnamon Girl
06.02.2013., 22:54
ja imam dojam da moj celulit pravi šegu svaki dan kad se pogledamo oci u oci

Ne jedes ovo i ne jedes ono.
Ne jedes paradajz i krastavac zimi, a unosis u sebe svakakvo smece, koje ne bi trebala jesti ni u jednom godisnjem dobu.

Spotices se o kamenje koje sama bacas ispred sebe.

Ispod nivoa mi je uputiti ti bilo kakav savjet vise. A kajem i zbog dosadasnjeg vremena i volje, koje sam utrosila na takvu jednu osobu.

yuma
06.02.2013., 22:56
iza tanjura graha ubijem koktel casu kaka dok si rekao keks.. ista stvar kao i iza spageti bolonjeza... kao da mi organizam drzi plakat u ruci i vise- POPIJ KAKAO POPIJ KAKAO :kava:
i ja popijem..

jer sam u jutro pojela jaje na muckano, sira i vrhnja, salame 2 snite cajne i snitu kruha...
popila e jebiga..mislim da kakao il mozda cak vodu...
i kasnije caj od borovnice i dva nessa od ljesnjaka.... za veceru ubacila u kljun par pettiet keksa i zalila limunadom i to je to..

da ti ne nabrajam od cokolina, keks i mlijeka, ustipaka/palacinki/razljevka pa nadalje..

a ideja ni za ljek

Ti si kao kanta za smeće. Nije ni čudo da imaš celulita. :rofl:

I imam jednu pametnu za tebe. Jako si simpatična u nastojanju da saznaš što bi bilo dobro za tebe, ali daj malo pročitaj topic jer zbilja nema smisla da ti ljudi nabrajaju po tisućiti put šta bi se trebalo jesti. A i što god ti se kaže, ti ne jedeš. :D

Ne znam jesi rekla da se baviš nekom aktivnošću jer bez tog se nećeš riješiti celulita? Ali bome i ako ne izbaciš većinu onog što si napisala gore. :mig:

Suntastic i ja imam takav dojam. :D

mari_2011
06.02.2013., 22:56
girl, nisam te mislila povrijediti.. i degradirati tvoje znanje, volju, i tvoju bit kao takvu...

al molim te mi reci, sta ja to dobijem iz paradajza kojeg ured zime kupujem, jel ima on nesto uopce zdravo u sebi?
pa nemojmo se zavaravati....
pa to nije niti p od paradajza...

mari_2011
06.02.2013., 22:58
yuma, a ja se tjesim kako jedem raznovrsno, jebeno, je-be-no :D

Cinnamon Girl
06.02.2013., 23:01
al molim te mi reci, sta ja to dobijem iz paradajza kojeg ured zime kupujem, jel ima on nesto uopce zdravo u sebi?

Ima u svakom slucaju vise nego cokolino.

Sheeva
07.02.2013., 07:21

a ideja ni za ljek

:(
Ako ovo nije za facepalm, onda ne znam što je. Ko da ništa nismo pisali neki dan... Jednog dana ću poludit i zatvorit ovu temu, zgužvat ju i bacit u smeće. :D

Ali glavno da te brine čega zdravoga ima u paradajzu zimi. :rofl:
Ženo draga...

Sve smo ti napisali. SVE. I ništa od toga upila nisi. NIŠTA.

Jedina utjeha mi ostaje da si možda trol. :D

kleica_ri
07.02.2013., 07:34
tako sam imala jednu kolegicu koja je brijala na "pravilno kombiniranje namirnica". kupila si je i knjigu. pa je govorila kako kavu ne bi trebalo pit s mlikom radi ne znam cega vise i tako slicne fore.

a onda za marendu naruci hamburger :eek::eek::eek:
(kod nas u jednom fast foodu je hamburger preogroman) i to bi sve potamanila. toliko o stetnosti mlika u kavi :D

bolje paradajz zimi nego sve ove tvoje kombinacije mari_2011

coma black!
07.02.2013., 18:11
opet ja :zubo:

unaprijed se ispričavam ako nekog naživciram i ako se ponavljam :)

zanima me jel ovo ok (ne za svaki dan do kraja mog života-odustala sam od te ideje :zubo: ),
ovo mi je današnji meni ....inače imam još voća između obroka, smo danas nisam stigla, zbog toga je malo ˝praznije˝
a i nisam pisala količinu pa se možda čini da fali hrane, ali ja imam dosta velike porcije pa uzmite i to u obzir prije nego me počnete gađati nečim :zubo:

jutro:
20g badema(20ak), naranča,
kuhano jaje i jogurt sa sjemenkama (ovo se možda čini mršavo, pa mislim da mogu ubaciti još jedno jaje :zubo: )

* (tu između inače još jedem voća i/ili sir, ali danas nisam stigla)

ručak: quinoa+2vrste graha+kupus i masl.ulje

između: banana i orasi (10-15ak)

večera: ˝ostaci˝ od ručka:D

post-večera: posni sir i lan.ulje ili sjemenke

:) jesam blizu?

P.S.- ne treniram, vježbam svaki dan nešto po doma ali ne bih to baš nazvala treningom :/, i vrtim hula hop (isto bezveze ne kao neki trening) ako je to bitna info
p.s.2- i želim skinuti 3-4 kg dok se ne pretvore u nešto više :zubo:, jer me nervira kad mi traperice postanu preuske

Cinnamon Girl
07.02.2013., 18:16
FALE TI SLOŽENI UH ZA DORUČAK!!!

coma black!
07.02.2013., 18:24
FALE TI SLOŽENI UH ZA DORUČAK!!!

aha ok, kužim...to sam mislila promijeniti...samo mi je mali problem što ne jedem gluten:/ jel ok onda npr. amaranth ili quinoa uz ta jaja ujutro kao prilog :ne zna:

heljdina kaša?

ili nešto od riže ? one stiropor krekere? :zubo:

a ostalo bi bilo ok?

Cinnamon Girl
07.02.2013., 18:46
aha ok, kužim...to sam mislila promijeniti...samo mi je mali problem što ne jedem gluten:/ jel ok onda npr. amaranth ili quinoa uz ta jaja ujutro kao prilog :ne zna:

heljdina kaša?

ili nešto od riže ? one stiropor krekere? :zubo:

a ostalo bi bilo ok?

Mozes quinou, naravno. Zasto ne jedes gluten? Jeli ti ustanovljena celijaklija?

coma black!
07.02.2013., 18:53
Mozes quinou, naravno. Zasto ne jedes gluten? Jeli ti ustanovljena celijaklija?

duga priča i nije za forum :zubo:....
ne, nisam testirana, al sam s izbacivanjem riješila neke druge zdrastv.probleme i to mi je sasvim dovoljno za sada... plus imam hashimota za kojeg se isto preporuča izbacivanje glutena :ne zna: tako da nikako ne namjeravam ˝nazad˝ , i zbog toga želim srediti ostatak prehrane da tim izbacivanjem određenih namirnica ne zeznem ostatak zdravlja

huskybucka
07.02.2013., 18:59
Imam za skinuti puno kg...
Uglavnom krenula sam i za sada sam mrsavija 5kg:-))
Uglavnom, krenula sam s vjezbanjem doma, vjezbam uz seriju 50minuta na orbitreku...
Sta bi jos dodala vjezbe kakve uz orbitrek, jer serija traje skoro sat i pol:-))

Cinnamon Girl
07.02.2013., 19:04
duga priča i nije za forum :zubo:....
ne, nisam testirana, al sam s izbacivanjem riješila neke druge zdrastv.probleme i to mi je sasvim dovoljno za sada... plus imam hashimota za kojeg se isto preporuča izbacivanje glutena :ne zna: tako da nikako ne namjeravam ˝nazad˝ , i zbog toga želim srediti ostatak prehrane da tim izbacivanjem određenih namirnica ne zeznem ostatak zdravlja

Pitam te, jer ja ne podnosim gluten. Medjutim, nakon raznoraznih testiranja i dugotrpnog proceza, na srecu sam skuzila da je dovoljno izbaciti psenicu, u kojoj ima glutena najvise od svih gluten-namirnica. Raz, jecam, cak i zob mi tijelo posve dobro podnosi, dok psenicu nikako.

A ne podnosim ni laktozu. Doktori su mi rekli da nije rijetkost da ljudi imaju problema i sa jednim i sa drugim.

Ali otkako sam izbacila laktozu i psenicu, preporodila sam se.

coma black!
07.02.2013., 19:12
ne znam sigurno ne podnosim li ili sam osjetljiva, al otkad sam ga izbacila fiz. mi je puno bolje... a za laktozu isto nemam pojma, znam da kao mala nisam podnosila mlijeko, sada ga isto ne pijem jer ga ne volim (osim nekad u kavi), ali jedem jogurte i sireve normalno tako da mislim da mi ne smeta :)

a ovih drugih žitarica me strah :zubo:

e, hvala na strpljenju :D

p.s. ako si alergična, mslim da ti je opasno uzimati te žitarice čak i ako nemaš vanjskih simptoma :ne zna:

kleica_ri
07.02.2013., 19:15
a ovih drugih žitarica me strah :zubo:

daj malo pojasni ovo :D

coma black!
07.02.2013., 19:22
daj malo pojasni ovo :D

lol mislila sam na ove druge gluten-žitarice osim pšenice :zubo: ... strah me da će mi se vratiti svo ono zbog čega sam prvotno i krenula s dijetom

Cinnamon Girl
07.02.2013., 19:37
p.s. ako si alergična, mslim da ti je opasno uzimati te žitarice čak i ako nemaš vanjskih simptoma :ne zna:

Nije opasno.
Opasno je biti alergican. Alergija i intolerancija nije isto.
Opasno je imati alergiju na npr kikiriki ili alergiju na ubod pcele. Mozes umrijeti.
Od celijaklije ne mozes.

Mislim da ti nisi dovoljno istrazila sto to znaci ne podnositi dobro gluten. A i cini se da si sama sebi uspostavila dijagnozu, a i malo si hipokonder.

mari_2011
08.02.2013., 10:39
cure moje...
kao prvo, kakvi mrtvi trolovi, dajte si to izbijte iz glave
kao drugo, soping jucer uspjesno obavljen
kupljene: mrkve (klopam ih sirove kad me chopi kriza za mlijekom)
tofu iz dma, cvjetaca, losos, kivi/narance/banane, lješnjaci...

tako da je za dorucak bilo: čaša limuna i vode, 1 naranca
medjuobrok: 2 mrkve i šaka lješnjaka
jucer sam rucala u nokturnu torteline s lososom i gljivama
i zalila to potom neskafeom od lješnjaka
nisam vecerala jer sam krepana bila i srusila se u krevet

danas dorucak: caša limuna i vode, 2 narance,1 banana, saka lješnjaka

medjuobrok: naribana jabuka sa cimetom

ručak...mislila sam nekaj sa tikvicama i tofu, al ne znam koji bih umak skemijala uz to

jel bolje? :cheer:

Urbana
08.02.2013., 10:43
Najbolje da dorucak preskocis kao sto si i veceru, nije zdravo toliko kalorija ujutro.

:504:

walkman800
08.02.2013., 10:48
Ja ne vjerujem. Pa i moj pes tezak 20 kila vise pojede kroz dan.
Trolanje lvl over 9000

kleica_ri
08.02.2013., 10:48
cure moje...

ručak...mislila sam nekaj sa tikvicama i tofu, al ne znam koji bih umak skemijala uz to

nije cudno da si bila krepana od te hrane jucer,....

daj pojedi nesto konkretno za dorucak,... imas izbora. ne moras iz krajnosti u krajnost,....

tiburon
08.02.2013., 11:01
cure moje...

.... ko nisi trol, onda si brate, malo kratka...:kava:

gledas a ne vidis, cujes a ne slusas...:ne zna:

sto trazis savjet kad ga ne zelis primjeniti....:rolleyes:

RavenSquad
08.02.2013., 11:03
Dan:)
novi sam ovde,42-E
e a......
osecam se sad ko metuzalem lol

Cinnamon Girl
08.02.2013., 11:10

Ili si trol ili ti je IQ nizi od broja godina koje imas.

mari_2011
08.02.2013., 11:12
pa kaj niste rekli da ste podforum za vrijedjanje :kava:
a ne pomaganje...

i sad cu ja ispasti bezobrazna i sve kaj ne? :mig:

Cinnamon Girl
08.02.2013., 11:22

Je li vrijedjanje debeloj osobi reci da je debela?
Po meni je to samo iznosenje cinjenica.

alek
08.02.2013., 11:23
a ne pomaganje...

i sad cu ja ispasti bezobrazna i sve kaj ne? :mig:

Ako stvarno hoces pomoc, probaj primeniti sledeca jednostavna pravila, jer to kako jedes ne valja. Ovo navedeno nije bolje.

1. Izracunaj potreban kalorijski unos za svoje godine, tezinu i nivo aktivnosti i od toga oduzmi 500 kcal. Toliko treba da ti je dnevni unos. Nemoj nikako ici ispod 1200 kcal.

2. Unosi dovoljno proteina. Da bi sacuvala misicnu masu u toku mrsavljenja, treba ti oko 2g/kg proteina. U ishrani ti trebaju nisko kaloricni izvori proteina - belanca, posni sir, tuna u vodi.

3. Hrani se zdravo i raznovrsno. Mozes izracunati sta unosis koristeci Cronometer ili my fitness pal. Ako ti necega fali (a po menijima fali puno toga), mozes pogledati koje namirnice su bogate time sto ti nedostaje na http://nutritiondata.self.com.

4. Slatko, pohovano, grickalice i tome slicno moze jednom nedeljno na takozvani cheat day, ne cesce od toga.

5. Izbaci iz ishrane beskorisno smece (nes od ljesnjaka) i prazne kalorije.

6. Vezbaj, kombinacija vezbi snage i cardio.

I nemoj zaboraviti da za trajne rezultate treba promeniti nacin zivota i trajno se pridrzavati umerene i zdrave prehrane.

mari_2011
08.02.2013., 11:39
Ako stvarno hoces pomoc, probaj primeniti sledeca jednostavna pravila, jer to kako jedes ne valja. Ovo navedeno nije bolje.

1. Izracunaj potreban kalorijski unos za svoje godine, tezinu i nivo aktivnosti i od toga oduzmi 500 kcal. Toliko treba da ti je dnevni unos. Nemoj nikako ici ispod 1200 kcal.

2. Unosi dovoljno proteina. Da bi sacuvala misicnu masu u toku mrsavljenja, treba ti oko 2g/kg proteina. U ishrani ti trebaju nisko kaloricni izvori proteina - belanca, posni sir, tuna u vodi.

3. Hrani se zdravo i raznovrsno. Mozes izracunati sta unosis koristeci Cronometer ili my fitness pal. Ako ti necega fali (a po menijima fali puno toga), mozes pogledati koje namirnice su bogate time sto ti nedostaje na http://nutritiondata.self.com.

4. Slatko, pohovano, grickalice i tome slicno moze jednom nedeljno na takozvani cheat day, ne cesce od toga.

5. Izbaci iz ishrane beskorisno smece (nes od ljesnjaka) i prazne kalorije.

6. Vezbaj, kombinacija vezbi snage i cardio.

I nemoj zaboraviti da za trajne rezultate treba promeniti nacin zivota i trajno se pridrzavati umerene i zdrave prehrane.

e lepoto moja, ovo se zove post!! hvala :kiss:

bit ce vise kardia kad mrvu zatopli, za sad sam na home made vjezbama.. kak bi se reklo-onim skolskim vojnickim ;)

idem jos malo recepte čekirati ;)

Suntastic
08.02.2013., 11:42
Alek, ja sam joj to neki dan skoro sve isto napisala:ne zna:

huskybucka
08.02.2013., 11:50
Uglavnom, krenula sam s vjezbanjem doma, vjezbam uz seriju 50minuta na orbitreku...
Sta bi jos dodala vjezbe kakve uz orbitrek, jer serija traje skoro sat i pol:-))

Mislila sam vjezbati s bucicama, samo od koliko kg?
Sad imam od 1 kg, i to mi je nekako malo:ne zna:
Dal imate kakav link za vjezbe s bučicama??

Inace sta procitam kako se ljudi ovdje hrane, pa prevrnula bi se ko kokica da tako malo jedem....:rolleyes:

DustyPink
08.02.2013., 11:56
@Suntastic
To je valjda napisano tisuću i jedan put, ali ljudi bi valjda da im netko svaki dan sastavi svaki zalogaj, možda da im dođe netko i žlicu stavljat u usta... :rolleyes:

Tvrda Stolica
08.02.2013., 20:32

Mislila sam vjezbati s bucicama, samo od koliko kg?
Sad imam od 1 kg, i to mi je nekako malo:ne zna:
Dal imate kakav link za vjezbe s bučicama??

Inace sta procitam kako se ljudi ovdje hrane, pa prevrnula bi se ko kokica da tako malo jedem....:rolleyes:

pa nista drugo ne trebas dodavati, svaki dan sat i pol ti je skroz dovoljno za mrsavljenje, samo se nemoj trpat hranom koja ce te debljat.

ako zelis bucice, od 5kg su ti odlicne za tebe. imas na youtubeu hrpu vjezbi ili posjeti neku stranicu za bildanje, tamo imas primjere vjezbe. sve ovisi sto zelis postici.

ne trebas jesti malo, ali ne trebas jesti niti previse. pokusaj sto vise biti aktivna. to pomaze uvijek.

Sheeva
08.02.2013., 20:35
Nemaš nick Tvrda Stolica :rofl:

Joj, trebam dat sama sebi karton za offtopic. :D

Tvrda Stolica
08.02.2013., 20:36
Nemaš nick Tvrda Stolica :rofl:

Joj, trebam dat sama sebi karton za offtopic. :D

suti tamo :rofl:

amy6
09.02.2013., 08:42
Hej, narode! Ja sam nova :mig:

Sad ću vas malo ugušit svojom tižnom pričom :D
Dakle - uvijek sam se bavila plesom, pretežno akrobatskim rock n rollom tako da sam uvijek bila u formi, malo mišićava, ali ok. Pretpostavljam da sam "teži" tip, što se građe tiče jer i u doba kad sam najbolje izgledala, ono bez viška, sam imala 60kg na 166cm visine. Onda sam otišla na fax. I otišlo sve u q :kava: Popela sam se na 75. Znam zašto i kako, da se ne zavaravamo. I zadnje 2 god radim na skidanju.

Znači, uvela sam vježbanje 3/4 puta tjedno (pilates + aeromix), vožnja biciklom po gradu i sl. Prehrana mi se temelji na voću, povrću, ribi, jogurtu, ponekad meso i ugljikohidrati. Skužila sam da žitarice kod mene baš ne idu - odmah se napuhujem i probava mi ode u q. Ne znam zašto jer to se valjda nikom normalnom ne događa.

E sad, moj problem je u tome što sam pala na 66 prije cca 9 mjeseci i od tada se NE MIČEM!! Nemam pojma u čemu je problem! Prehrana mi nije više baš toliko stroga, ali NEMA prežderavanja, nema utapanja u čevapipa i sl. Kad mi se nešto JAKO jede, pojedem, ali u stvarno malim količinama. Pretpostavljam da mi se formiraju mišići (digla sam vježbanje na 6x tjedno - pole dance, pilates, traka, bicikl i orbitrek u teretani), ali svejedno mi to zvuči puno (66 na 166). Iako ne izgledam isto kao prije 9 mj. Ali svejedno. :503:

Da se razumijemo - idu meni kile dolje ako odlučim šokirat organizam oa jedan dan jedem samo meso, 2 dana samo povrće i sl, ali to se odmah vrati na staro čim počnem 'normalno' jest. A ovo normalno, nije normalno za sve ljude oko mene :mig:

Dakle, ako je netko imao sličan problem, zna rješenje ili me hoće samo popljuvat - samo dajte. jer više i sama sebi idem na živce :kava:

Cinnamon Girl
09.02.2013., 10:04
Unosiš više nego trošiš.
To što jedeš zdravo, ne znači da ne unosiš više kalorija nego što potrošiš. To djeluje puno što si nabrojala da radiš, ali me mora značiti da potrošiš puno kalorija na tim treninzima.

coma black!
09.02.2013., 10:25
Nije opasno.
Opasno je biti alergican. Alergija i intolerancija nije isto.
Opasno je imati alergiju na npr kikiriki ili alergiju na ubod pcele. Mozes umrijeti.
Od celijaklije ne mozes.

Mislim da ti nisi dovoljno istrazila sto to znaci ne podnositi dobro gluten. A i cini se da si sama sebi uspostavila dijagnozu, a i malo si hipokonder.

Kad sam rekla opasno, nisam mislila na anafilaktički šok nego razvijanje drugih autoimunih bolesti tokom vremena (nemam sad linkove, a i ne da mi se tražiti pa nema smisla nastavljati:ne zna: )

a ovo za dijagnozu, ja nisam nigdje rekla da imam nekakvu dijgnozu, niti bi mi ona išta promjenila...ako uz uvođenje i izbacivanje hrane dođem do zaključka da postoji povezanost sa simptomima, normalno da ću izbaciti tu hranu ako loše reagiram na nju:rolleyes:
a da sam hipohondar, probably, ali to je za neki drugi topic:p

da ne spamam više, hvala na savjetima :)

amy6
09.02.2013., 10:32
Kako to mogu računati - koliko potrošim na treningu? Općenito nisam baš s kalorijama - ako krenem brojat kalorije svemu, postanem opsjednuta i onda sam samo ljuta cijelo vrijeme na sebe. Ne znam :503: Čitala sam nešto o tome da si možeš s*ebat bazalni metabolizam kad dugo reduciraš sve. I onda ti tijelu treba sve manje kalorija (što znači da i uz malo hrane, unosiš previše). Dakle, zanima me kako računati koliko kalorija sam POTROŠILA? Jer, rađe ću više potrošit nego manje unosit :mig:

Ace of Diamonds
09.02.2013., 13:15
Kako to mogu računati - koliko potrošim na treningu? Računaj tako da, ukoliko donekle ne središ prehranu, samim treninzima nećeš ili ćeš jaaaako sporo mršaviti. :D

Za nekakve osnovne tipove vježbanja imaš tablica po netu s potrošnjom, ali te brojke uzmi s rezervom.

alek
09.02.2013., 13:57
Računaj tako da, ukoliko donekle ne središ prehranu, samim treninzima nećeš ili ćeš jaaaako sporo mršaviti. :D

Za nekakve osnovne tipove vježbanja imaš tablica po netu s potrošnjom, ali te brojke uzmi s rezervom.

Upravo tako. I jos treba uzeti u obzir da to sto potrosis vezbom, brojka zavisi od broja kg (osoba sa 66 nece potrositi isto kao osoba od 76), i da je ono sto dodatno potrosis vezbom razlika brojke za odredjenu vezbu - brojke za mirno sedenje. Sto je dosta manje od brojki u tabelama, posebno za kratko vreme vezbanja.

Takodje od navedenog tesko da mozes racunati na neko povecanje misicne mase, pole dance i Pilates su donekle neke vexzbe snage, ali ni blizu tako kao kad npr. radis bas bodyweight vezbe snage ili sa slobodnim utezima.

Vezbe snage i HIIT treninzi ti mogu pomoci da vise trosis u toku dana, iako broj kcal potrosenih u toku vezbanja zna biti manji nego npr. 1 sat orbitreka, ali su puno bolji rezultati u pogledu smanjenja masnog tkiva. Ali bi svakako trebala izracunati kalorijski unos i okvirno koliko g proteina po kg, i unos mikronitrjenata ako postoje grupe namirnica koje izbegavas.

To da ako jedes samo meso i nesto povrca izgubis na tezini pa se to odmah vrati - sasvim normalno, to sto gubis u roku od par dana pa se u roku od par dana vrati je uglavnom voda.

amy6
09.02.2013., 14:07
Hvala na pomoći :D ništa, odoh se uhvatit računanja pa će VALJDA biti nekog pomaka. Mora bit! :503: i još jedno pitanje - kako računam postotak masti/mišića u tijelu?

alek
09.02.2013., 15:57
Najbolje izmeriti kaliperom. Mozes i racunati po obimima. One vage i naprave za electrical impedance su bar po mom iskustvu manje pouzdane.

Gedeon
10.02.2013., 00:02
Cilj prvog tjedna postignut. Ako vaga ne laže, smršavio sam nešto više od jednu kilu, usput ne preskačući niti jedan obrok i vježbajući gotovo svaki dan :mirko:

wiggly
10.02.2013., 23:18
Pozdrav!
Iako sam tek registrirana na forumu, vec par mjeseci Vas redovito citam, te upijam Vase savjete o vjezbanju i prehrani.
Zahvaljujuci Vasim upustivma uvela sam dosta zdravih namirnica u svoj zivot (koje naprosto obozavam, sad ni ne mogu zamisliti dan bez posnog sira i cudim se sto sam prije jela umjesto njega :rofl: ) i na tome Vam neizmjerno hvala! :cerek:
Takodjer sam pocela redovito vjezbati, a uz pravilniju prehranu rezultat je jasan - moje tijelo se pocelo mijenjati nabolje :)
Imam ja tu jos posla, ali jako blizu sam svoje idealne kilaze i zeljenog izgleda tijela.
Procitala sam dosta tema i uglavnom znam sto kad trebam jesti, ali jos uvijek mi je problem dorucak, pa Vas molim za pomoc.
Naime, zobene pahuljice ja obozavam, ali ne i moja osjetljiva probava. On njih budem strasno napuhnuta pa ih uglavnom izbjegavam .. Zato sam pronasla integralne pahuljice s dodatkom suhog voca bez dodanog secera. Same po sebi nemaju neki ukus ali pomijesane s jogurtom i 1 bananom su mi odlican dorucak.
Zanima me koliko su one "nutritivno isplative" tj smijem li ih smatrati zdravim i dijetalnim doruckom. sastav im je: zitarice 77% (riza 85%, integralna psenica 15%), psenicni gluten, suseno voce bez dodanog secera (jsgode, tresnje, maline), psenicne klice, obrano mlijeko u prahu, psenicne mekinje, sol, rizin skrob, ekstrakt jecmenog slada, emulgator : sojin lecitin. nutritivna vrijednost na 100 grama - 374 kalorije, 15.3g bjelancevine, 71.3g ugljikohidrati od cega 4.8g secer, 1.8g masti, 5.0g vlakna te 0.7natrijum.
Pa bih Vas molila za misljenje :) Bitno mi je jer ih jedem gotovo svako jutro.
Unaprijed hvala i ispricavam se na poduzem postu! ;)

Cinnamon Girl
10.02.2013., 23:29
Cini mi se kaloricno.

A i ne kuzim kako se napuhujes od zobenih, a ne od psenice?:ne zna:
Obicno je obrnuto.

Inace, ovdje imas dosta rize u ovim pahuljicama, a to bas nisu slozeni UH.

wiggly
10.02.2013., 23:47
Ma ne znam ni ja zbog cega mi tako probava reagira, i inace sam dosta osjetljiva po pitanju hrane :ne zna:
Dosta sam mozgala oko ovih pahuljica al kako me nisu napuhivale ostavila sam ih u svom jelovniku jer nisam imala ideju sto drugo jest, a osim zobenih, sve ostale na koje sam naisla imale su puno vise secera i masnoce a manje vlakana u sebi.
Ali sad kad cujem tvoje misljenje mislim da cu ih morat zamijenit s necim, mislila sam mozda isprovati burgul kao kasu za dorucak. Kako ti se cini ta ideja?
A i jos nisam potpuno odbacila zobene, tj jos se nadam da cu nac nacin da ih konzumiram bez nadutosti hahaha jer su mi bas bas preukusne

Cinnamon Girl
11.02.2013., 00:02
Ja ne volim zobene, a bulgur ti nije ništa drugo no pšenica, pa ti ne preporučam ni to.

wiggly
11.02.2013., 01:03
Hvala na savjetima :mig:
Inace mi je dorucak izuzetno bitan i obavezan svaki dan, kroz jutro sam i najgladnija, i treba mi nesto sto ce me drzat sitom par sati.
Volila bih kad bi uspila uskladit da se sastoji od neceg mlijecnog (jogurt), vocke te slozenih ugljikohidrata. Samo ne znam sto bi mi od slozenih ugljikohidrata bilo preporucljivo? :confused: Bas mi muke zadaje taj dorucak, a najdrazi obrok u danu mi je :(

alek
11.02.2013., 01:46
Probaj kasu od heljde, meni je ona najukusnija. Mada meni je za dorcuak ono sto me najvise drzi sitom jaja (ili belanca+jedno celo)+posni sir+kriska razenog +krastavci +jogurt (ili paradajz+mleko).

Sabaa
11.02.2013., 10:42
Ma ne znam ni ja zbog cega mi tako probava reagira, i inace sam dosta osjetljiva po pitanju hrane :ne zna:
Dosta sam mozgala oko ovih pahuljica al kako me nisu napuhivale ostavila sam ih u svom jelovniku jer nisam imala ideju sto drugo jest, a osim zobenih, sve ostale na koje sam naisla imale su puno vise secera i masnoce a manje vlakana u sebi.
Ali sad kad cujem tvoje misljenje mislim da cu ih morat zamijenit s necim, mislila sam mozda isprovati burgul kao kasu za dorucak. Kako ti se cini ta ideja?
A i jos nisam potpuno odbacila zobene, tj jos se nadam da cu nac nacin da ih konzumiram bez nadutosti hahaha jer su mi bas bas preukusne
Meni su zobene fine, ali sam nedavno kupila kombinaciju zob, ječam, raž i pšenica, i ta mi je kombinacija čak i finija, ima mi nekako puniji okus.
Možda da to probaš?

Cinnamon Girl
11.02.2013., 11:48
Ja sam otprilike kao Alex. Ujutro volim ovaj danski razeni kruh (jako je tezak, sitost dugo traje, pun je i zdravog zrnevlja), te jaja (u njih stavim komadice paradajza, sparoga, paprika, listova svjezeg bosiljka, malo svjezeg kozjeg sira, spinata, ovisi cega vec imam u frizideru, ali uvijek je njam njam).

Ili jedem isti taj kruh od razi i kozice i kuhano jaje.

Ili salatu od graha i povrca koju sam spravila dan ranije.

A ovo je taj kruh od razi (http://www.lagkagehuset.dk/media/2788/nye_rugbr_d.jpg). Mekan je i socan kao kolac.

Hayde
11.02.2013., 15:10
Ubacujem se da pitam Cinammon - gdje kupuješ taj kruh?
U potrazi sam za finim kvalitetnim kruhom a uvjek se ispostavi da ostanem na obojanom bjelom brašnu :mad:

kleica_ri
11.02.2013., 15:16
U potrazi sam za finim kvalitetnim kruhom a uvjek se ispostavi da ostanem na obojanom bjelom brašnu :mad:

mislim da ga ima u mercatoru. i skup je dosta

a najsigurnija si ako napravis svoj :mig:

Cinnamon Girl
11.02.2013., 15:20

Eh, ja živim u Danskoj. Ali često ga pečem sama.

Vespers
Ovo što se kupi u marketima nije 100% tni raženi kruh. Treba dobro pogledat deklaraciju, većina na 1. mjestu ima pšenično brašno a druga brašna su u manjem postotku.

Cinnamon Girl
Ti iz supermarketa su užasni

Suntastic
11.02.2013., 16:27
Ja sam pokusala praviti razev kruh ali to je ispala jedna tvrdna kamena masa kada se ispeklo da mi je doslo da sjednem i placem nad tim:rofl:

I onda sam guglala malo i dosla do zakljucka da ako neces da dodajes bijelo brasno onda ce ono ostati tako tvrdo, a meni tako tvrdo je grozno za jesti:(

wiggly
11.02.2013., 19:02
Hvala na super idejama :cerek:
Jaja volim i ponekad ih jedem za dorucak, ali stalno se vode polemike oko toga smiju li se jesti svaki dan, pa sam se ogranicila na to da mi budu dorucak jednom do dvaput tjedno, no ako smijem i cesce bilo bi super :)
Malo sam istrazila i recepte za heljdinu kasu, cini se interesantno, samo me zanima mogu li je skuhati navecer i ostaviti da prenoci u hladnjaku pa jesti sutra za dorucak ili ju je bolje jesti odmah toplu?
:ne zna:

Sheeva
11.02.2013., 21:11
Ja sam pokusala praviti razev kruh ali to je ispala jedna tvrdna kamena masa kada se ispeklo da mi je doslo da sjednem i placem nad tim:rofl:

I onda sam guglala malo i dosla do zakljucka da ako neces da dodajes bijelo brasno onda ce ono ostati tako tvrdo, a meni tako tvrdo je grozno za jesti:(

Opet keljim odlican kruh s jednog od natjecaja kojeg je radio Solar (http://www.forum.hr/showpost.php?p=35659425&postcount=16).

Ja stavim samo raženo brašno, svo ulje zamijenim mlijekom, parmezan stavim ponekad - nije nužan. I dobiješ prefini sočan kruh, tikvice daju vlažnost. :klopa:

Ima tih recepata za normalan fini raženi kruh a da nije kameni. :D

Vespers
12.02.2013., 06:43
Ima u Plodinama na onoj polici sa "zdravom hranom" neki stranjski bio kruh, od raži i ječma, pun sjemenja, bez konzervansa, nema pšeničnog brašna. 500g za 16,99kn. Dosta skupo. Ali ima 7 ogromnih feta, pola jedne je dovoljno za doručak, od cijele se već napravi solidan sendvič. Moram priznat da je jako ukusan i zasitan.

Sabaa
12.02.2013., 07:21
Ima u Plodinama na onoj polici sa "zdravom hranom" neki stranjski bio kruh, od raži i ječma, pun sjemenja, bez konzervansa, nema pšeničnog brašna. 500g za 16,99kn. Dosta skupo. Ali ima 7 ogromnih feta, pola jedne je dovoljno za doručak, od cijele se već napravi solidan sendvič. Moram priznat da je jako ukusan i zasitan.

Znam taj kruh, prefini je.
Ima ga i u Konzumu i zna se desiti da bude na akciji, pa onda popunim zalihe.

Suntastic
12.02.2013., 08:07
Opet keljim odlican kruh s jednog od natjecaja kojeg je radio Solar (http://www.forum.hr/showpost.php?p=35659425&postcount=16).

Ja stavim samo raženo brašno, svo ulje zamijenim mlijekom, parmezan stavim ponekad - nije nužan. I dobiješ prefini sočan kruh, tikvice daju vlažnost. :klopa:

Ima tih recepata za normalan fini raženi kruh a da nije kameni. :D
Oov izgleda strasno fino:klopa: hvala Sheevo:D

Gedeon
14.02.2013., 13:29
Interesantno pitanje: tko potvrđuje da su oznake kalorija na hrani točne?

U ovom kratkom dokumentarcu testirali su kalorimetrom 5 proizvoda, 4 od njih su sadržavala više kalorija od tvrdnje proizvođača, a veganski "zdravi" sendvič čak dvostruko više od označenog :kava:

Pogledajte :mig: http://www.nytimes.com/2013/02/13/opinion/calorie-detective.html?_r=0

Cinnamon Girl
14.02.2013., 13:36
To je problematicno kod gotove hrane, ja nemam problem s tim, jer hranu sama najcesce pravim, a za ove neke basic namirnice se nekako otprilike zna koliko imaju, pa oscilacije ne mogu biti tolike.

Gedeon
14.02.2013., 13:46
To je problematicno kod gotove hrane, ja nemam problem s tim, jer hranu sama najcesce pravim, a za ove neke basic namirnice se nekako otprilike zna koliko imaju, pa oscilacije ne mogu biti tolike.

Većina proizvođača kalorije izračunava zbrajajući kalorije namirnica od kojih su složeni proizvodi sastavljeni, što može biti problematično jer su podaci često zastarijeli.

S druge strane, moguće je da su na oznakama zbrojene samo "probavljujuće" kalorije koje naše tijelo zaista apsorbira, dok test kalorimetrom pokazuje sve kalorije. Za šećere razlika bi trebala biti gotovo nikakva, ali za zelenu hranu bi mogla biti značajna.

Vespers
14.02.2013., 14:12
Većina proizvođača kalorije izračunava zbrajajući kalorije namirnica od kojih su složeni proizvodi sastavljeni, što može biti problematično jer su podaci često zastarijeli.

Ovo ne bi smjelo biti točno. Kalorijska vrijednost pojedine namirnice se ispituje tako da se reprezentativni uzorak spaljuje u kalorijskoj bombi. Znači, ako se ispituju keksi, onda se usitni uzorak keksa i dalje se analizira. Ne zbrajaju se kalorije brašno+šećer+dodaci itd. ;)

Gedeon
14.02.2013., 14:27
Ovo ne bi smjelo biti točno. Kalorijska vrijednost pojedine namirnice se ispituje tako da se reprezentativni uzorak spaljuje u kalorijskoj bombi. Znači, ako se ispituju keksi, onda se usitni uzorak keksa i dalje se analizira. Ne zbrajaju se kalorije brašno+šećer+dodaci itd. ;)

Tako su odgovorili proizvođači kad su im poslali upit :mig:. U tom slučaju, još više zabrinjavajuće da li se testovi uopće provode ili proizvođači odokativnom metodom odrede kalorije.

Vespers
14.02.2013., 14:56
Tako su odgovorili proizvođači kad su im poslali upit :mig:. U tom slučaju, još više zabrinjavajuće da li se testovi uopće provode ili proizvođači odokativnom metodom odrede kalorije.

U Hrvatskoj je takvo ispitivanje protuzakonito. Točno se zna koji su temeljni zahtjevi za prehrambene proizvode i kako se oni stavljaju na tržište. To je regulirano zakonom koji je usklađen s EU (na žalost).

Gedeon
14.02.2013., 16:47
U Hrvatskoj je takvo ispitivanje protuzakonito. Točno se zna koji su temeljni zahtjevi za prehrambene proizvode i kako se oni stavljaju na tržište. To je regulirano zakonom koji je usklađen s EU (na žalost).

Aha, to je onda super. Zašto na žalost?

P.S. da li postoji i obveza isticanja kalorijskih vrijednosti u restoranima brze prehrane ili su one tablice samo McDonaldsova inicijativa da se prikažu "odgovornima"? :D

alex10
14.02.2013., 17:01
E ovako,treba mi mala pomoc...
Uglavnom odlucija san smrsavit nekih 5 6 kilograma s tim da je najveci problem kako izgubit stomak...
I tako san odlucija da pocnem jest za dorucak jabuku,rucak jedem sta mi bude spremljeno s tim da sam kruh totalno izbacija iz prehrane,za medjuobrok prije vecere pojedem bananu,a za veceru pojedem zobene pahuljice sa tekucim jogurtom s tim da nakon toga prije spavanja dosta ogladnim pa pojedem 2 3 šake kikirikija u ljusci,trcim 2 3 puta tjedno nekih 5 km...
Jeli ovo dobar nacin prehrane za izgubit visak kilograma i stomak ili imate neki dobar savjet za dat?

tiburon
14.02.2013., 17:05
E ovako,treba mi mala pomoc...
Uglavnom odlucija san smrsavit nekih 5 6 kilograma s tim da je najveci problem kako izgubit stomak...
I tako san odlucija da pocnem jest za dorucak jabuku,rucak jedem sta mi bude spremljeno s tim da sam kruh totalno izbacija iz prehrane,za medjuobrok prije vecere pojedem bananu,a za veceru pojedem zobene pahuljice sa tekucim jogurtom s tim da nakon toga prije spavanja dosta ogladnim pa pojedem 2 3 šake kikirikija u ljusci,trcim 2 3 puta tjedno nekih 5 km...
Jeli ovo dobar nacin prehrane za izgubit visak kilograma i stomak ili imate neki dobar savjet za dat?

Nije dobro.....procitaj malo temu, bar zadnjih 15-ak stranica.....:kava:

alex10
14.02.2013., 17:07
Nije dobro.....procitaj malo temu, bar zadnjih 15-ak stranica.....:kava:

jeli moze neki dobar savjet sta trebam promjenit?

Gedeon
14.02.2013., 17:20
jeli moze neki dobar savjet sta trebam promjenit?

Zamijeni doručak i večeru :D

alex10
14.02.2013., 17:22
Zamijeni doručak i večeru :D

nebi izdrza tada od gladi:durica...

Gedeon
14.02.2013., 17:53
nebi izdrza tada od gladi:durica...

Ali doručak ti svakako mora biti obilniji od jedne jabuke... jaja, pahuljice u mlijeku su dobar izbor.

Baviš se nekom tjelesnom aktivnošću?

P.S. ako želiš izgubiti mast na trbuhu, morat ćeš izgubiti po čitavom tijelu. Mast nije moguće gubiti lokalno.

alex10
14.02.2013., 18:00
trcim 2 3 puta tjednom,ne trazi mi tijelo nesto obiljnije za dorucak...

kleica_ri
14.02.2013., 18:15
nadam se da su to nespricane jabuke

tiburon
14.02.2013., 18:18
trcim 2 3 puta tjednom,ne trazi mi tijelo nesto obiljnije za dorucak...

Razumin te da ne mozes obilnije doruckovati, ali morat ces mjenjati te navike i to ce ti biti dobar pocetak, a sto se tice savjeta, ljudi koje se bolje kuze u tematiku su ostavljali primjere i davali savjete na temi, pa je malo procitaj. Ima zanimljivih stvari, a onda ces imati i konkretnija pitanja za postaviti....

kleica_ri
14.02.2013., 18:24
kako vi koji ne jedete dorucak izdrzite na faksu/poslu i slicno???

sto ce ti kikiriki? bolje pojedi nesto konkretno

alex10
14.02.2013., 18:56
za kikiriki san cuja da ne deblja ,a posli 3 šake kikirikija u ljusci osjecam se sito

Gedeon
14.02.2013., 19:08
za kikiriki san cuja da ne deblja ,a posli 3 šake kikirikija u ljusci osjecam se sito

Svaka hrana "deblja" :D

Ne mršaviš iz jednostavnog razloga-unosiš onoliko kalorija koliko potrošiš. Da bi mršavio, moraš unositi manje (i trošiti više).

BTW - 100 grama kikirikija je 650 kcal (četvrtina do trećine dnevne potrebe većine ljudi), 100 grama mesa 100-300 kcal, a 100 grama jogurta 50 kcal. Pa ti vidi dal 3 šake kikirikija ne debljaju :rofl:

Naravno, osim kalorijski ispravnog unosa bitan je i ispravan unos bjelančevina, masti i ugljikohidrata.

P.S. moja večera: 100-tinjak grama posnog sira prelivenog malomasnim jogurtom i začinskom paprikom, te 50 grama pureće salame. Oko 300 kalorija, a osjećam se sit :mig:

Andariel
14.02.2013., 19:34

ja ću krepat..ti si čuja :rofl: a nije ti palo na pamet da provjeriš na internetu koliko kcal ima :mig:

posni sir je zakon za večeru :s

Vespers
14.02.2013., 20:00
Aha, to je onda super. Zašto na žalost?

P.S. da li postoji i obveza isticanja kalorijskih vrijednosti u restoranima brze prehrane ili su one tablice samo McDonaldsova inicijativa da se prikažu "odgovornima"? :D

Zato jer eu propisi nisu bolji od naših (starih) naprotiv, lošiji su ;)

Ne postoji takva obveza za ugostiteljstvo. Samo u prodaji originalno zapakirane hrane (i to ne sve).

Gedeon
14.02.2013., 20:32
Zato jer eu propisi nisu bolji od naših (starih) naprotiv, lošiji su ;)

Ne postoji takva obveza za ugostiteljstvo. Samo u prodaji originalno zapakirane hrane (i to ne sve).

Da, primjetio sam. Vino se vodi kao prehrambeni proizvod, a nema oznaku kalorija :D

Ova američka ideja da lanci restorana s više od 20 prodavaonica moraju označavati kalorije uopće nije loša. S tim da bi limit u Hrvatskoj mogao biti i manji. Također bi uključio i pekare i slastičarnice (isto s većim brojem prodavaonica da se male pekare ne opterećuju s izdatcima za testiranje).

Ace of Diamonds
14.02.2013., 20:38
P.S. da li postoji i obveza isticanja kalorijskih vrijednosti u restoranima brze prehrane ili su one tablice samo McDonaldsova inicijativa da se prikažu "odgovornima"? :D Ne znam postoji li obveza, ali znam da i KFC (a to je valjda jedini fast food lanac uz McDonald's kod nas :misli:) ima isto takvu tablicu, samo je moraš tražiti na kasi jer imaju jedan plastificirani primjerak.

Glupo mi je kaj slastičarnice nemaju te podatke za svoje kolače, a barem bi njima to bilo jednostavno izračunati budući se kolači rade po preciznoj gramaži sastojaka. :ne zna:

Gedeon
14.02.2013., 20:42
Ne znam postoji li obveza, ali znam da i KFC (a to je valjda jedini fast food lanac uz McDonald's kod nas :misli:) ima isto takvu tablicu, samo je moraš tražiti na kasi jer imaju jedan plastificirani primjerak.

Glupo mi je kaj slastičarnice nemaju te podatke za svoje kolače, a barem bi njima to bilo jednostavno izračunati budući se kolači rade po preciznoj gramaži sastojaka. :ne zna:

Možda moraju drugdje, pa im je to dio globalne politike. U McDonaldsu postoji cjelokupna tablica na stražnjoj strani papirnog podmetača, i pakiranje za svaki proizvod ima označenu kalorijsku vrijednost i sadržaj hranjivih namirnica u količini i postotku potrebne dnevne količine. Vrlo pohvalno. :)

Također bi ukinuo restoran brze prehrane u SC-u, zašto bi država sufinancirala tako nezdravu hranu :mad:

kleica_ri
14.02.2013., 20:47
Možda moraju drugdje, pa im je to dio globalne politike. U McDonaldsu postoji cjelokupna tablica na stražnjoj strani papirnog podmetača, i pakiranje za svaki proizvod ima označenu kalorijsku vrijednost i sadržaj hranjivih namirnica u količini i postotku potrebne dnevne količine. Vrlo pohvalno. :)

Također bi ukinuo restoran brze prehrane u SC-u, zašto bi država sufinancirala tako nezdravu hranu :mad:

mozda zato sto je to sto tamo nude najjeftinije,.. nemam drugo objasnjenje

Gedeon
14.02.2013., 20:54
mozda zato sto je to sto tamo nude najjeftinije,.. nemam drugo objasnjenje

SC je ustanova u sastavu Sveučilišta, kojem bi trebalo biti u interesu promicati zdrave prehrambene navike.

A ja se u normalnom restoranu najedem za 4 kune, ako to nije jeftino...

Ace of Diamonds
14.02.2013., 21:01
Možda moraju drugdje, pa im je to dio globalne politike. U McDonaldsu postoji cjelokupna tablica na stražnjoj strani papirnog podmetača, i pakiranje za svaki proizvod ima označenu kalorijsku vrijednost i sadržaj hranjivih namirnica u količini i postotku potrebne dnevne količine. Vrlo pohvalno. :) E, pa na istu takvu foru ima i KFC tablicu, sa svim tim vrijednostima. Ako završiš tam, samo ih zatraži da ti ju daju.
I slažem se da bi za ove velike pekarnice sa puno poslovnica ministarstvo moglo izregulirati da izbace te podatke.

Također bi ukinuo restoran brze prehrane u SC-u, zašto bi država sufinancirala tako nezdravu hranu :mad: Zašto? Nije problem u hrani, problem je u nečijoj neumjerenosti. Baš nikakvo zlo pokoji pohanac i pomfri neće nikome prouzročiti. :ne zna:

Gedeon
14.02.2013., 21:09
E, pa na istu takvu foru ima i KFC tablicu, sa svim tim vrijednostima. Ako završiš tam, samo ih zatraži da ti ju daju.
I slažem se da bi za ove velike pekarnice sa puno poslovnica ministarstvo moglo izregulirati da izbace te podatke.

U Mek i KFC idem nekoliko puta godišnje, nisam kategorički protiv, ukusna je to hrana ali jbg, ima i bolje :D. U Americi sad moraju istaknuti kalorije i na onim pločama iznad pulta, a to je za javnost puno korisnija informacija jer ju dobivaju prije kupnje i teško ju mogu ne uočiti. A istraživanja pokazuju, kad znamo koliko jedemo-jedemo manje.

Zašto? Nije problem u hrani, problem je u nečijoj neumjerenosti. Baš nikakvo zlo pokoji pohanac i pomfri neće nikome prouzročiti. :ne zna:

Zato jer se pohanac i pomfri i one pougljenjene pizze spremaju na takav način da su daleko od zdravih. A dosta ljudi se hrani isključivo u brzim menzama. Ako se ljudi žele šopati svakodnevno takvim smećem-nek čine to na vlastiti račun. Fast fooda u Zagrebu ima sasvim dovoljno.

Vespers
14.02.2013., 21:21
Mislim da nije problem u isticanju odnosno ne isticanju kalorija na pakiranjima hrane, bilo to u trgovini ili u ugostiteljstvu. Problem je što danas ljudi prvenstveno nemaju dovoljno novaca da bi si kupili kvalitetne namirnice, a koje često koštaju puno previše od nekvalitetnih; zatim ne zanima ih da se hrane kvalitetno, nije ih briga što unose u sebe; i ona treća skupina koja se da zbrojit i pod drugu je da im se ne da kuhat/kupovat pa radije odu do pekare a kasnije budu na un dijeti ili jedu samo jabuku za doručak :)

Mene iskreno zanima kad je nekog podatak o kalorijama big mac sendviča ili sl. fast fooda ikad spriječilo da manje jede takvu hranu ili da je uopće ne jede :) Mene sigurno nije ni neće.

Gedeon
14.02.2013., 21:34
Mislim da nije problem u isticanju odnosno ne isticanju kalorija na pakiranjima hrane, bilo to u trgovini ili u ugostiteljstvu. Problem je što danas ljudi prvenstveno nemaju dovoljno novaca da bi si kupili kvalitetne namirnice, a koje često koštaju puno previše od nekvalitetnih; zatim ne zanima ih da se hrane kvalitetno, nije ih briga što unose u sebe; i ona treća skupina koja se da zbrojit i pod drugu je da im se ne da kuhat/kupovat pa radije odu do pekare a kasnije budu na un dijeti ili jedu samo jabuku za doručak :)

Mene iskreno zanima kad je nekog podatak o kalorijama big mac sendviča ili sl. fast fooda ikad spriječilo da manje jede takvu hranu ili da je uopće ne jede :) Mene sigurno nije ni neće.

Eto, mene je :D

Znao sam i prije da je loša i kalorična, ali nisam mislio da je TOLIKO kalorična. Danas jednostavno više ne mogu s guštom smazati Big mac meni kad znam koliko kalorija on ukupno ima. Dakle, spoznaja o kaloričnosti je imala kod mene vrlo pozitivan efekt, dovela je čak do toga da mi se okusom gadi. Kada se ne zna točna informacija, mozak se uvijek ispetlja zavaravanjem "ma nije to sigurno tak puno".

OK hrana nije uopće skupa. Naravno, ako čovjek hoće kupovati "Bio n' stuff" hranu, za to se mora izdvojiti para (a osobno sumnjam u toliku superiornost da bi cijena bila opravdana). Umjeren i uravnotežen unos bilo čega normalnog jamči prilično zdrav život.

Veliki problem s kojim se suočavamo je da kao nacija postajemo sve deblji i deblji. To je problem koji treba prvog napasti, kad se ljudi počnu zanimati za to koliko jedu, dosta će ih se brinuti i o tome što jedu.

I još jedna bitna stavka: podučavanje o zdravom životu, važnosti pravilne prehrane i tjelovježbe je u našim vrtićima i školama katastrofalno. Ne znam da li zdravstveni odgoj ima modul i o tome, ali taj je bome bitniji i od seksualnosti.

Vespers
14.02.2013., 21:37
OK hrana nije uopće skupa. Naravno, ako čovjek hoće kupovati "Bio n' stuff" hranu, za to se mora izdvojiti para (a osobno sumnjam u toliku superiornost da bi cijena bila opravdana). Umjeren i uravnotežen unos bilo čega normalnog jamči prilično zdrav život.

I još jedna bitna stavka: podučavanje o zdravom životu, važnosti pravilne prehrane i tjelovježbe je u našim vrtićima i školama katastrofalno.

A gle, ja sam danas kilu krušaka (iz fakin' uvoza) platila 18kn. Meni je to šokantno skupo.

Ovo dolje te potpisujem od a do ž, baš sam htjela slično komentirati :top:

Gedeon
14.02.2013., 21:47
A gle, ja sam danas kilu krušaka (iz fakin' uvoza) platila 18kn. Meni je to šokantno skupo.

Da, voće je dosta skupo :mad:. Dobro da u vrtu imam nekoliko stabala jabuka i stablo krušaka pa ne moram uvijek kupovati.

LaTiTeA
15.02.2013., 06:03

Nije sprijecio, ali lakse si ga ukomponiras u jelovnik kad znas koliko ima kalorija. :D

Ako bas moram, moram jesti vani, radije odem u Mc za koji znam kalorijske vrijednosti nego u bilo kakvu pekaru po putu za koju samo nagadjam. :D