PDA

View Full Version : HTC Wildfire S

stranice : [1] 2

spužvabob85
07.07.2011., 07:52
dakle, pišite svoja iskustva s baterijom. koliko drži uz određeno korištenje, čitao sam jako loše stvari o bateriji na ovom mobitelu pa me zanima kakva su vaša iskustva. hvala!

banderas
07.07.2011., 10:45
Mene zanima kolika je razlika u odnosu na model Wildfire, dakle bez S, jel razlika samo u nijansama ili je zaista bitna? Jer razlika u cijeni je poprilična.
Također i pitanje usporedbe s Desire modelom, jasno da je Desire bolji, ali koliko :D Tu je razlika preko 2 puta u cijeni.

spužvabob85
07.07.2011., 12:18
wildfire s ti ima bolju rezoluciju ekrana( ova od wildfirea je očajna), ima brži procesor, noviju verziju android sustava, bolje video snimanje, općenito je brži mob... također je nešto manjih dimenzija( s tim da je ekran isti ko i na wildfireu). jedino kolko sam pročitao je lošija baterija pa me upravo to zanima. kolko realno traje??

što se tiče desirea, bolji je po puno stvari, to je kategorija iznad pa mi se neda uspoređivat. usporedi si na gsmareni ako te zanima....

banderas
07.07.2011., 12:50
OK, thanks. Ma S model me košta 1200 kn, a običan Wildfire 800 kn, pa si gledam jel mi isplativo tih 400 kn nadoplaćivati. Ni meni zaista nije jasno da je u novijem i skupljem modelu (još) slabija baterija :ne zna:

Za Desire mi je jasno, ja sam postavio više filozofsko pitanje, jel razlike opravdavaju razliku u cijeni koja je preko 100% :D
Ne mislim uzimati Desire, uzet ću neki od ova dva Wildfirea.

raliSHA
07.07.2011., 14:36
S je puno bolji mobitel od onog bez s :D i razlika je velika u stvari, isplati se dati tu razliku, ali trebaš malo baciti oko i na druge u tom cjenovnom razredu ala galaxy ace ili čak motorola defy.

Puntar07
07.07.2011., 16:05
Imam taj mob 3 dana i s prvim punjenjem mi je izdržao 41 sat od toga je aktivno korišten oko 6 sati a ostalo je stand by. Nakon nekoliko punjenja i kad isprobam sve funkcije mislim da će mi uz normalnu upotrebu (pozivi, sms, internet...) baterija izdražati 2-3 dana što je (u mojem slučaju) zadovoljavajuče.
Općenito, mislim da nije sve tako crno što se baterije tiče jer potnuno istu bateriju ima i htc desire hd koji ima puno veći ekran i jači procesor pa je dakle i puno veći potrošač nego wildfire s. Pa ako tri puta skuplji desire hd može imati takvu bateriju ne vidim zašto bi to bio problem na wildfire-u s.

hellie
08.07.2011., 23:33
jedno pitanje. koliko zapravo dođe sam uređaj. na vipovoj stranici piše 1999 kn, a u vipovoj trgovini 1799kn ko obični wildfire.

banderas
08.07.2011., 23:54
I eto mog prvog konkretnog problema/pitanja :zubo:
Kopiranje kontakata s Nokie 5220 Xpress Music preko Bluetootha. Sve super počne, dođe do kraja, ali umjesto da završi, javi grešku:
"Errors encountered in Contacts. Please try again later."

Doduše, u ponuđenim tipovima Nokie nema 5220 XM, ali ima 5330 XM. Probao sam s njim, a nakon toga probao i s "others". Nijedno ne završi kako treba :(
I prije početka selidbe javlja da "some fields may not be transferred due to lack of full Bluetooth support".

budalo
11.07.2011., 13:32
dakle, pišite svoja iskustva s baterijom. koliko drži uz određeno korištenje, čitao sam jako loše stvari o bateriji na ovom mobitelu pa me zanima kakva su vaša iskustva. hvala!

Meni baterija drži 12 sati. Treba se opskrbiti s 147 kablova i siguran si da te neće izdat. :) Užas, šta da kažem.

Thurgood
11.07.2011., 14:38
I eto mog prvog konkretnog problema/pitanja :zubo:
Kopiranje kontakata s Nokie 5220 Xpress Music preko Bluetootha. Sve super počne, dođe do kraja, ali umjesto da završi, javi grešku:
"Errors encountered in Contacts. Please try again later."

Doduše, u ponuđenim tipovima Nokie nema 5220 XM, ali ima 5330 XM. Probao sam s njim, a nakon toga probao i s "others". Nijedno ne završi kako treba :(
I prije početka selidbe javlja da "some fields may not be transferred due to lack of full Bluetooth support".

imaš smartphone a kontakte prebacuješ na dumb način :p

export kontakata iz Nokije u csv fajl i import istoga u gmail: http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=14024 . središ ih kako treba na kompu, uključiš sync na mobu da ih povuče i to je to. nikad više izgubljeni kontakti :)

banderas
12.07.2011., 00:50
A jel se da gmail kako zaobići? :D U Gmailu imam gomilu drugih podataka i jednostavno ne želim miješati to dvoje.
Exportirao sam u .csv, nažalost izgleda da ne mogu direkt na WFu importirat taj .csv, traži .vcf formate. Jel se može nekako .csv konvertirati u .vcf, a da ostane funkcionalno :D ?

Thurgood
12.07.2011., 07:14
možeš ih sortirati sa tagovima. recimo "friends" listu da synca sa mobom

mislim da ne možeš tako jednostavno konvertirati, vcf je poseban fajl za svaki kontakt a csv je praktički obična excell tablica univerzalno formatirana za kontakte. onda bi to trebao izvesti sa Outlookom. eksportiraš kontakte u Outlook, središ šta treba i onda syncaš mob sa njim preko USB-a. to će biti onda u lokalnoj memoriji telefona

assassin
12.07.2011., 08:31
Mislim da bi opet bilo najjednostavnije preko Gmaila...
Pošto i u njemu možeš napraviti grupe (kontakata)- tako da se ništa neće pomiješati.

banderas
13.07.2011., 08:07
OK, dakle, prebacio sam CSV u novu grupu na Gmail i uredio (600 kontakata :zubo: ). Kako sad dalje tu grupu unesem/sinkroniziram s Wildfire S?

Thurgood
13.07.2011., 08:11
pfffff pa to ti je isto kao i sa svakim androidom :hebemu: :p

settings > accounts > gmail podaci > sync preko internetova

ako si sortirao grupe, npr samo friends listu da ti pokazuje odeš u kontakte, tipka Menu > More > display options

banderas
13.07.2011., 11:57
Pffff, ovo ne da mi je prvi android, nego prvi smartphone koji uopće imam, i nije da to nisam napisao :p

Thurgood
13.07.2011., 14:52
jes. ali pazi vezu, Android je Googletov OS, a Google ima i najpopularniju web tražilicu :eek:. google > "android how to sync contacts with gmail" ;)

debela većina trikova i aplikacija su kompatibilni tako da je skoro uvijek svejedno da li tražiš za WF, Nexus, Droid ili neki Optimus :)

banderas
13.07.2011., 20:34
Samo da se osvrnem malo na bateriju. Šokiran sam vremenom punjenja (od 10ak% do pune baterije), ravno 6 i pol sati :eek:

dajc12
13.07.2011., 21:26
Jesi punio preko računala ili preko punjača?
Ja sam imao Legend preko punjača mi je napuno od zero do 100 kakvih sat i pol,na kompu malo duže....

Juventino85
13.07.2011., 23:05
Identicna stvar se meni sa Nexus S-om desavala, punjenje ravnih 6 sati...

banderas
14.07.2011., 00:32
Jesi punio preko računala ili preko punjača?
Ja sam imao Legend preko punjača mi je napuno od zero do 100 kakvih sat i pol,na kompu malo duže....

Preko računala, USB-microUSB.

raliSHA
14.07.2011., 10:35
Preko kompa je uvijek sporije.

spužvabob85
15.07.2011., 10:17
ma to je glupost da traje baterija samo 12 sati. i još treba paziti kak ga koristiš, savjeti tipa -smanji svjetlinu ekrana, ne koristi 3g, gasi programe. pa mislim onda si tak mogu kupiti i nokiu 3310 jer ovo gubi smisao da sve imaš a moraš paziti. samsung i900 omnia mi traje barem 2 dana uz puno korištenja interneta, slikanje, barem sat i pol razgovora dnevno

banderas
16.07.2011., 11:30
Ma, nije 12 sati, meni traje oko 24 sata, možda koji sat više, a dosta ga koristim.

budalo
25.07.2011., 15:12
Kako rješavate problem jako male memorije? Nemoguće je imati par ozbiljnijih aplikacija i već si potrošio svu memoriju. Da sam ja sad natrpao s ne znam čim ne bi riječ rekao... ali još nisam ni došao do toga da stavim neku navigaciju ili sl. a mjesta nema!!

Google maps - 11,04 MB
Memorija kontakata - 6,56 MB
GO Weather - 4,31 MB
Trambus - 3,21 MB
Večernji list Lite - 3,19 MB
GO SMS Pro - 3,04 MB
Tapatalk - 3,02 MB
AccuWeather.com - 2,85 MB
GO Contacts - 2,74 MB
Docs - 2,67 MB
LinkedIn - 2,58 MB
Sat - 2,56 MB
Gmail - 2,37 MB
Google Reader - 2,33 MB
AndZET - 2,30 MB
eBay - 2,22 MB
SoundHound - 2,21 MB
...
još par od po mega-dva i to je to.

S ovim sam na samo 9 MB sl. memorije. A di bi bilo da sam stavio bilo koju malo veću aplikaciju iznad 10 MB.
Nisam našao kako rootati ovaj mobitel, a na SD je prebačeno sve što se moglo.
Bezeveze!

Metallic Crnac
28.07.2011., 12:16
Zašto se ne mogu spojiti na HTC sense?

Pokušavam s uređaja (Wildfire S) i dobijem poruku: "Nemoguće odrediti vašu regiju / Nemoguće dobiti regiju od poslužitelja"

Uključio sam apsolutno sve što je potrebno za određivanje položaja (gps, preko operatera...)

Napravio sam račun s računala, pod izaberi zemlju nema Hrvatske (možda je u tome problem) pa sam zbog jezika izabrao UK. Ali za završetak registracije me traži da napravim login s mobilnog uređaja, a to ne ide....

hellie
28.07.2011., 21:01
kakve su vam slike i video pri umjetnom svjetlu i noći.

Metallic Crnac
29.07.2011., 19:14
1. puniti preko punjača a ne preko kompa. Punjač ima izlaznu snagu 1A (output 1000 mA) a komp manje (duže traje i dugoročno nije dobro za bateriju). Bateriju puniti kad kapacitet padne na 30%. Većina nas ima naviku od Ni-Mh baterija isprazniti ih do kraja pa onda puniti, LI-ION baterije baš suprotno - kod svakog potpunog pražnjenja izgube djelić kapaciteta.

BTW Preko ebay-a ili dealextreme-a možete naručiti dodatne punjače (cca 2$) i usb to micro usb kablove (cca 1$) pa ih držati na poslu ili gdje već treba. Punjači su univerzalni jer imaju USB izlaz, pazite samo na izlaznu snagu, treba biti output 5V i 1A (1000 mA)

2. usluga lokacije nije neophodna 0-24h a ždere bateriju, isključite ju: Postavke > Lokacija > isključite "koristi bežične mreže" i "koristi GPS satelite". Uključite samo kad treba.

3. pozadinski podaci također gutaju bateriju, isključuje se: Postavke > Računi i Sinkronizacija > Pozadinski podaci.
Ja sam ipak odustao od isključivanja ovoga jer mi je bitnije da se Gmail i dr. redovito ažurira.

4. Instalirajte neki "task killer", automatski gasi aplikacije i štedi bateriju.

5. WI-FI i Bluetooth također držati isključene i uključiti samo kad treba, sekunda posla; spustite "roletu" :) pa u "brzim postavkama" poklikate sve što vam trenutno ne treba.
Roleta ja zovem ovu traku za obavijesti u glavnom ekranu koja se spušta odozgo prema dole.

6. Način rada mreže izaberite "samo GSM", na 3G čak i standby više troši bateriju a razlika se vidi samo kod surfanja (za razgovor je nebitno je li 2G ili 3G). Kad idete surfat uključite "GSM / WCDMA automatski" Postavke > Bežični pristup i mreže > Mobilne mreže

7. instalirajte software s Android Marketa koji brine o trajanju baterije. Kad isprobate koji je koristan - postajte tu na Forum :D

8. svjetlinu ekrana ostavite na "automatski", to je default postavka i ne treba mijenjati.

P.S. znam ja da je ovo sve gnjavaža, i meni je, i rado bih da ne moram voditi računa al što je tu je... Meni sad baterija traje 2 dana, aktivno koristim otprilike 1-2 sata dnevno (razgovor, sms, surfanje, fotoaparat tu i tamo), tj. nakon 2 dana padne na 25-30% kapaciteta pa ga stavim punit. Eto.

assassin
29.07.2011., 19:35
Taks killer je nepotreba ako imate Froyo (2.2).

Situacija je sljedeća:
Pokrenete neku aplikaciju (recimo muziku), jedno vrijeme je koristite, zatim izađete i "dodatno" je "ubijete" task killerom.
Nakon pola sata se sjetite da bi opet slušali muziku- i tada je mobitel ponovno mora "ispočetka" pokretati.

Ako je ne "ubijete" task killerom nakon izlaska (običnog izlaska home ili back tipkom)- ona se "pauzira" i svi potrebni podaci o stanju aplikacije se spremaju.
Kada je ponovno upalite- ona se puno brže "odpauzira" i nastavlja kao da se ništa nije dogodilo.

Osim bržeg pokretanja, ne korištenje task killera je bolje i za bateriju.
Jer, procesor više radi (= troši više baterije) ako treba svaki put iznova pokretati aplikaciju (i učitavati sve podatke) nego kada je pokreće iz stanja mirovanja.

Iznimka je korištenje Watchdoga ili tako neke aplikacije koja nije automatski task killer već vas upozorava i pomaže da ugasite "odbjegle" (loše napisane) aplikacije koje troše bateriju više no što je to uobičajeno.

Toliko o tome.
Imate na internetu jako puno rasprava na tu temu (task killeri na 2.2) ;)

Metallic Crnac
29.07.2011., 20:22
Wildfire S ima Gingerbread (2.3.3)

Znači task killer mogu deinstalirati ? Nisam vidio raspravu ali palo je i meni na pamet isto to. Isto razmišljam za Juice Defender ima li smisla... ?

kyur
01.08.2011., 16:49
Ljudi, vidim imate iskustva s ovim mobom.
Uglavnom, ovo mi je mob sa sekundarnom karticom, hehe, a sa glavnom koristim iPhone i interesira me sljedeće:

1. Isključena je vibra na svim postavkama, a kad unosim web adresu ili pišem SMS i dalje mi se na WildFire S lagano osjeti. Kako to ukloniti?

2. Konkretno, na stranici www.net.hr mi filmiće pušta direktno na toj stranici, što je koma, a na iPhoneu ode na isti taj filmić i pusti ga iz playera sa YouTube-a. Zašto? Jel moguće to isto na HTC-u?

3. Zbog spajanja na ''Market'' me tražio Gmail koji sam unio i sad svi preko aplikacije ''Mail'' mogu ući u taj isti moj mail. Ako uklonim taj račun, kaže da moram resetirati uređaj, bla, bla, pa neću moći na ''Market''. Pitanje je - da li mogu isključiti tu opciju da sam stalno online na Gmailu i da mi svatko tko uzme mob može ući preko aplikacije ''Mail'' u moj Gmail account?

Hvala na pomoći!

kyur
02.08.2011., 12:36
Ljudi, vidim imate iskustva s ovim mobom.
Uglavnom, ovo mi je mob sa sekundarnom karticom, hehe, a sa glavnom koristim iPhone i interesira me sljedeće:

1. Isključena je vibra na svim postavkama, a kad unosim web adresu ili pišem SMS i dalje mi se na WildFire S lagano osjeti. Kako to ukloniti?

2. Konkretno, na stranici www.net.hr mi filmiće pušta direktno na toj stranici, što je koma, a na iPhoneu ode na isti taj filmić i pusti ga iz playera sa YouTube-a. Zašto? Jel moguće to isto na HTC-u?

3. Zbog spajanja na ''Market'' me tražio Gmail koji sam unio i sad svi preko aplikacije ''Mail'' mogu ući u taj isti moj mail. Ako uklonim taj račun, kaže da moram resetirati uređaj, bla, bla, pa neću moći na ''Market''. Pitanje je - da li mogu isključiti tu opciju da sam stalno online na Gmailu i da mi svatko tko uzme mob može ući preko aplikacije ''Mail'' u moj Gmail account?

Hvala na pomoći!

Dakle, četvrto pitanje po redu... :(

Jel moguće ikako na SMS-ovima isključiti predvidljivi unos teksta?? Živo ubojstvo...

Nitko nema WildFire S???? :(

kyur
02.08.2011., 21:45
Ljudi, trgnite se malo, da taj mob ima jabuku umjesto natpisa, već bi sve bilo puno postova, hehe... :)))

Uglavnom, odgovore na prvo i četvrto pitanje sam našao, još mi ostaju drugo i treće... Ima netko ideju???

ivan99cro
03.08.2011., 14:04
jel netko primjetio kako wildfire s dođe u bonbonu 1600 kuna (nikakva pretplata i slično) a kod ovih kriminalaca u oglasnicima 1850 kuna?!!!

assassin
03.08.2011., 14:46
Vjerojatno zato jer je u ograničenim količinama.
Isto kako je bilo i sa X8.

A, i ako ti treba mobitel za Vip/Tele2- trebaš platiti dekodiranje pa te dođe na isto.

kyur
03.08.2011., 16:23
jel netko primjetio kako wildfire s dođe u bonbonu 1600 kuna (nikakva pretplata i slično) a kod ovih kriminalaca u oglasnicima 1850 kuna?!!!

Hehe, je, ja sam ga kupio u Bonbonu za 1600 i mislio sam da je neka akcija, na što mi je rekao čovjek u Algoritmu da će tolika cijena biti dok ih sve ne prodaju...

Da, upravo se to desilo i sa X8, odličnu su stvar napravili, a najbolje od svega je što samo stavim svoju 99 karticu i rokam...

Inače da se nadovežem na prijašnji upit - meni baterija na ovom mobu traje oko tri sata korištenja...malo WiFi, malo 3G, malo messenger i ode...relativno brzo...obzirom da na iPhone-u za isto toliko vremena provedenih na njemu bi ostalo otprilike 30-35% baterije...to je dosta veliki problem s tim mobom, mislio sam da će bar kao na iPhone-u trajati oko kojih cca 5-5 i pol sati...

Živili!

banderas
08.08.2011., 01:22
Kako izbrisati sve kontakte sa SIM kartice? Dok sam selio kontakte sa starog moba prije sinkronizacije s Gmailom, bespotrebno sam ih preselio na SIM karticu, a ne trebaju mi tamo.

kyur
08.08.2011., 07:40
Kako izbrisati sve kontakte sa SIM kartice? Dok sam selio kontakte sa starog moba prije sinkronizacije s Gmailom, bespotrebno sam ih preselio na SIM karticu, a ne trebaju mi tamo.

Prijatelju, otvori app ''Ljudi'' (što su na HTC-ovom kontakti, hehe) i kada se pojave imena stisni onu touch tipku tri vodoravne crtice pokraj kućice i tamo imaš tipku ''Izbriši''. Vidiš po ikonici koja je SIM, a koja je PHONE, staviš kvačicu i brišeš.

Jel zna netko da li se može za Widfire S kupiti bolja tj. jača baterija??

cickova
08.08.2011., 07:55
1. puniti preko punjača a ne preko kompa. Punjač ima izlaznu snagu 1A (output 1000 mA) a komp manje (duže traje i dugoročno nije dobro za bateriju). Bateriju puniti kad kapacitet padne na 30%. Većina nas ima naviku od Ni-Mh baterija isprazniti ih do kraja pa onda puniti, LI-ION baterije baš suprotno - kod svakog potpunog pražnjenja izgube djelić kapaciteta.

USB standard: 500mA. Za kapacitet baterije ti je krivo. Napon Li-ionske baterije NE smije pasti ispod 2,45V, a to nema sanse da napravis s mobitelom (mozes to napravit ak spojis lampu na bateriju). Kad napon padne ispod, bateriju mozes prakticki bacit u smece. Ako se ne varam, kraj baterije je negdje oko 3 volta (po mobitelu), tako da ti to kaj si reko ne drzi vodu

Metallic Crnac
08.08.2011., 17:13
USB standard: 500mA. Za kapacitet baterije ti je krivo. Napon Li-ionske baterije NE smije pasti ispod 2,45V, a to nema sanse da napravis s mobitelom (mozes to napravit ak spojis lampu na bateriju). Kad napon padne ispod, bateriju mozes prakticki bacit u smece. Ako se ne varam, kraj baterije je negdje oko 3 volta (po mobitelu), tako da ti to kaj si reko ne drzi vodu

A gdje sam ja to spominjao namjerno rušenje napona ispod 2,45V ?

Napisao sam da je bateriju bolje puniti preko punjača (nije to tehnički punjač al da se sad ne razvežem...) i da ju nije potrebno prazniti do kraja. I to nisam ja izmislio nego samo napisao ono što će ti u svakom servisu reći i što se može pročitati u uputstvima i sl.

USB standard 500mA očito nije obvezujući za sve proizvođače jer punjenje na različitim računalima različito dugo traje. Evo preko zidnog punjača koji ima output 5V i 500mA baterija se napuni za cca 2.5 sata, i matematički to štima za bateriju 1200mA. Preko računala (kako na kojem) 3-5 sati, na jednom kompu preko 6 sati, a nisam nikad punio preko HUB-a. I opet - nije to moja pamet ni znanje - na više mjesta sam pročitao da kad nije neophodno bateriju ne puniti preko računala.

Nego da pitam nešto jer me interesira, na gsmarena-i sam opazio da baterija (HTC Wildfire S) na standby-u duže traje na 3G nego na 2G, evo:

Stand-by Up to 360 h (2G) / Up to 570 h (3G)

Je li to točno ili je to neka njihova greška?

cickova
08.08.2011., 22:45
"Bateriju puniti kad kapacitet padne na 30%"

na to se odnosio dio. a malo bolje procitaj moj post, pa ce ti bit jasan dio o "rušenju napona". I mene ne moraš učit što se nalazi u toj "crnoj kutijici" kaj ide u zid. Nitko ti nije reko da si ista izmislil, nego sam napisao da je to s 30% netočna tvrdnja!

USB standard je na kompu takav, dakle max 500mA. Zidni punjač može davat i 5A, nikom niš, sustav punjenja baterije će počupat struje kolko treba.

banderas
09.08.2011., 02:21
Prijatelju, otvori app ''Ljudi'' (što su na HTC-ovom kontakti, hehe) i kada se pojave imena stisni onu touch tipku tri vodoravne crtice pokraj kućice i tamo imaš tipku ''Izbriši''. Vidiš po ikonici koja je SIM, a koja je PHONE, staviš kvačicu i brišeš.

Jel zna netko da li se može za Widfire S kupiti bolja tj. jača baterija??

I tako jednog po jednog 200 kontakata?

Bobby1
09.08.2011., 05:54
I tako jednog po jednog 200 kontakata?

People-menu-import/export-stavi kvacicu samo na sim,vrati se nazad,odi u menu-delete-menu-select all-clean/delete...

wildfire via tapatalk

kyur
09.08.2011., 08:16
People-menu-import/export-stavi kvacicu samo na sim,vrati se nazad,odi u menu-delete-menu-select all-clean/delete...

wildfire via tapatalk

Ili poslušaj Bobby-ja ili na moj način, pa selektiraš, tj. staviš kvačice na brojeve koje želiš da ti se izbrišu.
Bobby-jev način ti je jednostavniji...

Živio!

Metallic Crnac
10.08.2011., 08:40
"Bateriju puniti kad kapacitet padne na 30%"

na to se odnosio dio. a malo bolje procitaj moj post, pa ce ti bit jasan dio o "rušenju napona". I mene ne moraš učit što se nalazi u toj "crnoj kutijici" kaj ide u zid. Nitko ti nije reko da si ista izmislil, nego sam napisao da je to s 30% netočna tvrdnja!

USB standard je na kompu takav, dakle max 500mA. Zidni punjač može davat i 5A, nikom niš, sustav punjenja baterije će počupat struje kolko treba.

Nisam te odmah shvatio na što misliš. Da, točno, neće se ništa dogoditi ako se baterija prazni do kraja jer baterija ima elektroniku koja brine da u njoj ostane rezidualni kapacitet, što znači da se normalnim putem ni ne može isprazniti do kraja. Ja imam naviku puniti ju kad padne na 30% kapaciteta jer ne volim hodati okolo s baterijom na izdahu.

Mislim da još nešto u prvom postu nije točno jer sam isprobavao... Probao sam umjesto na 2G na standby-u biti cijelo vrijeme na 3G i ne vidim razliku. Kad je na 2G/3G kombinirano onda se doista brže prazni.

banderas
12.08.2011., 01:04

wildfire via tapatalk

E, hvala, ovo radi :top:
Samo, vjerujem da si mislio na view, a ne na import-export.

Bobby1
12.08.2011., 05:50
E, hvala, ovo radi :top:
Samo, vjerujem da si mislio na view, a ne na import-export.

Da,view...glavno da si skuzio

wildfire via tapatalk

toni612
16.08.2011., 12:02
Zanima me kako se slike sa facebooka i općenito drugih stranica mogu sačuvati na mobitel?
Ako netko može pomoći, bio bih zahvalan!

riot_act
16.08.2011., 12:12
Ako surfaš preko browsera klikni na sliku ili zadrži prst na njoj i pojavit će ti se opcije (view image, save as itd.) - u pravilu, zadržavanje prsta na slici ili linku, tekstu itd u većini aplikacija ima istu funkciju kao i desni klik mišem na kompjuteru.

toni612
16.08.2011., 12:23
e puno ti hvala...nevjerojatno kako jednostavno,a nije mi palo na pamet :)

cickova
16.08.2011., 13:49
Nisam te odmah shvatio na što misliš. Da, točno, neće se ništa dogoditi ako se baterija prazni do kraja jer baterija ima elektroniku koja brine da u njoj ostane rezidualni kapacitet, što znači da se normalnim putem ni ne može isprazniti do kraja. Ja imam naviku puniti ju kad padne na 30% kapaciteta jer ne volim hodati okolo s baterijom na izdahu.

Mislim da još nešto u prvom postu nije točno jer sam isprobavao... Probao sam umjesto na 2G na standby-u biti cijelo vrijeme na 3G i ne vidim razliku. Kad je na 2G/3G kombinirano onda se doista brže prazni.

dakle, u prvom postu si se zaje.. :)

zato kaj ti onda svako malo šifta izmedju 2G i 3G, ovisi kakav je signal pa se trosi vise struje :)

Mrs D
19.08.2011., 16:25
zna li netko SAR vrijednost za ovaj mob? kopala sam po njihovim stranicama i user manualu ali ne mogu pronaći..hvala!

DiAbLeRo
19.08.2011., 17:28
http://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-3777.php

SAR US 0.90 W/kg (head) 1.21 W/kg (body)

Mrs D
19.08.2011., 18:09
uopće se nisam sjetila gsm arene! :rofl: hvala najljepša! :D

DiAbLeRo
19.08.2011., 18:19
uopće se nisam sjetila gsm arene! :rofl: hvala najljepša! :D

Nema na čemu, baš sam ga jučer uspoređivao sa LG P500 i iznenadio se kako ima visok stupanj zračenja u odnosu na LG!

LG P500
SAR US 0.45 W/kg (head) 0.37 W/kg (body)

flaash
27.08.2011., 20:50
Ljudovi ajde pomagajte,cura mi ima neki opasan problem sa baterijom izdrxi joj nekih 13h bez diranja po mb. Kaze da je potrosnja baterije najveca na automatu za biranje nenormalni97% ,meni nikad na sensationu nuje bilo nista ni blizu tome tako da,ko zna neka pomogne

Scept
29.08.2011., 08:27
teško... ako je baterija otišla, onda je otišla. jedino može probat napunit cijelu i cijelu ispraznit dok se ne ugasi (ne traje dugo :P ) i opet tako... možda proradi.. meni se na prošlom mobitelu slično desilo (na noć izgubi 60 %) i tako sam u radio i došla je sebi
ako ništa, onda mora kupit novu ;)

može još probat da vidi koliko je napon (ima aplikacija) ako je prenizak, pomaže jedan "šok" neki desetak sekundi s velikom naponom i trebala bi proraditi, ali ako je to slučaj odnesi električaru/majstoru, tu se ne razumijem.
primjerice ovako nešto: http://www.androidzoom.com/android_applications/tools/wh-battery-manager_yjob.html

BULL7
30.08.2011., 19:01
Ako kupim Wildfire S u Bonbonu, mogu stavit t-mobile sim karticu u njega ili je zakljucan?

assassin
30.08.2011., 19:13
Možeš.
BonBon je T- mobileova mreža.
Tako da u "BonBon mobitel" ide T- mobile kartica i obrnuto.
Kao i Vip i Tomato.

BULL7
30.08.2011., 19:17
Hvala puno na informaciji. Na njuškalu su novi zapakirani 1700, 1800 kako to da je u Bonbonu 1600 kuna? Ima neka fora ili?

budalo
30.08.2011., 21:58
Nema fore, to ti je to. I ja kupio u Bonbonu za 098.

BULL7
30.08.2011., 21:59
Nema fore, to ti je to. I ja kupio u Bonbonu za 098.

Hvala Budalo haha

slavonka101
30.08.2011., 22:42
A ako ga kupim u bonbonu mogu li koristiti karticu i od tele2 ili ga moram otključati na sve mreže.

assassin
30.08.2011., 23:12
Moraš dekodirati.
Taj iz BonBona radi samo na BonBon i T- mobile.

pinktweety
30.08.2011., 23:16
Htjela bi uzet ovaj mobitel, ali po našim forumima, a i na par stranih vidim da se dosta ljudi žali na bateriju. Kakva su vaša iskustva?

budalo
31.08.2011., 11:06
Moja su loša, kao što sam već i rekao. Netko je dobro usporedio s iPhone-om, ova baterija je lošija 20-30%. Ako stalno prčkaš po njemu koristeći što nudi, recimo da je ovdje crknuće baterije za 3-4 sata, na iPhoneu je to >5 sati. Ja bez min. 2 punjenja dnevno ne prolazim. Ako ga nećes uzimati u ruku osim za sms-ove i javljanja poduraće ti dan, ne i više.

Inače mi se mobitel sviđa sada kada sam nekim trikom s neta uspio još većinu aplikacija prebaciti na SD, inače je memorija banana. Moj se rootat još ne može.

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

slavonka101
31.08.2011., 18:03
Mene zanima isplati li se kupit taj mob.Meni treba da mogu sat,dva dnevno bit na internetu i slat par poruka i zvat,uglavnom da ga koristim intenzivno oko otprilike 4 sata dnevno,e zanima me može li izdržati on cijeli dan tako,jer nije mi ga problem punit svake večeri,samo da mi drži cijeli dan i da imam par aplikacija.

Scept
31.08.2011., 18:07
ako dobijes dobru cijenu, sigurno da.

slavonka101
31.08.2011., 18:45
Dobro,al što je s ovim pitanjem o bateriji,samo da mi traje 24 sata uz korištenje.

Metallic Crnac
31.08.2011., 22:14
Pa kako si opisala, trebala bi ti baterija izdržati 24 sata uz korištenje. U biti i ne treba ti 24 sata, nego od jutra do navečer jelda, i onda ga staviš puniti. To bi trebalo bez problema.

A to ti kao i kod npr. auta, isti auto nekom troši 7 L/100km a nekom 11 L/100km. Nije kriv auto nego način vožnje.

Iskustva su različita, poznajem više ljudi koji ga imaju recimo da bih grubo napravio podjelu ovako;
1 - baterija traje sasvim solidno ljudima koji razumiju kako stvari funkcioniraju
2 - baterija ne izdrži ni dan ljudima koji ne razumiju kako stvari funkcioniraju

Objasnit ću ove pod "2" - imaju instalirano više od 100 aplikacija, mnoge rade u pozadini tj. troše procesor i bateriju. GPS non stop uključen a njima sasvim nepotreban, bluetooth također stalno uključen a realno im zatreba 2 put tjedno, WI-FI također stalno uključen jer im se ne da palit gasit ga jednom na dan. U svim aplikacijama sve opcije uključene tako da svako sranje na Facebooku odmah dođe na glavni ekran, isto tako svaki e-mail itd. tj više od 100 notifikacija dnevno. Meni bi to istrošilo živce a ne samo bateriju. Sync također uključen za SVE, čak i dionice koje ne posjeduju, vijesti koje ne čitaju i vremensku prognozu kojoj ne vjeruju.

I onda im je "slaba baterija" jer ne razumiju da ju sve te aktivnosti (od kojih su 99% nepotrebne) troše.

Meni izdrži od 100% do 0% 2 dana, obično punim nakon dan i pol kad padne na 30%. Dnevno slušam mp3 oko pol sata do sat, šaljem poruke, surfam oko pol sata dnevno, razgovaram recimo 10-15 min. Recimo da mi je aktivna uporaba sat do dva dnevno. Nadam se da sam ti bar malo pomogao u procjeni.

Uostalom...

Možeš ga napuniti na sve strane. U autu, na poslu... Naruči si preko eBay-a par punjača i kabela (koštaju 1-2$ skupa s poštarinom), pa drži jedan u autu, jedan na poslu, jedan kod ljubavi... :-)

pinktweety
31.08.2011., 23:23
Meni izdrži od 100% do 0% 2 dana, obično punim nakon dan i pol kad padne na 30%. Dnevno slušam mp3 oko pol sata do sat, šaljem poruke, surfam oko pol sata dnevno, razgovaram recimo 10-15 min. Recimo da mi je aktivna uporaba sat do dva dnevno. Nadam se da sam ti bar malo pomogao u procjeni.

Hvala, ovo je i meni puno pomoglo :top:

I da dodam, jel zaista ne-škodljivo :D puniti bateriju i kada nije do kraja ispražnjena? Kako s prvim punjenjem?

Unaprijed hvala!

assassin
01.09.2011., 00:02
Neškodljivo je. Dapače, to je normalno.
Prvo punjenje je isto kao i svako drugo.
Staviš na punjenje- kada se napuni normalno koristiš i puniš.

budalo
01.09.2011., 08:48
Dobro,al što je s ovim pitanjem o bateriji,samo da mi traje 24 sata uz korištenje.

Ako će ti 4 sata biti upaljen ekran i da se samo sms-aš sve to vrijeme, i sve drugo ti je isključeno, neče ti podurati kroz dan.

Ja se s tim borim tako da sam okružen punjačima, a stižu mi i rez. baterije. :)

budalo
01.09.2011., 21:22
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1218923

jasko1501
01.09.2011., 21:59
pozdrav drustvo,

danas kupio htc wildfire s i kad hocu da pisem sms non stop mi se crasha i tako bez prestanka samo mi nudi zatvori prisilno ili pisi htc-u?? jel imao neko problema s tim :S, pomalo me razocarao jer imam i hd7 i nikakvih problema :(

budalo
02.09.2011., 07:02
Ja nisam, sve ok.

cujopasubojica
04.09.2011., 12:03
ja imam mob par dana tak da nemrem još reć o bateriji nešto dugoročno. za sad ga punim dvaput na dan jer sam cijelo vrijeme na njemu i na netu i u aplikacijama...al mogu reć da mi je mob super.možda zato što sam prije imao neko smeće koje nije imalo ni svjetlo...
imam sam pitanje: kad dobijem poruku od nekog kog imam spremljenog u imenik, ne prikazuje mi ime ni sliku od tog kontakta neg sam broj ko da ga nemam. kad stisnem onda na taj broj i odaberem 'otvori kontakt', otvori mi se imenik s tim brojem gdje uredno piše i ime i ima slika i sve...a neki drugi random kontakt mi se skroz normalno pokazuje u porukama...jel netko imao takav problem il možda zna dal sam neš krivo napravio prilikom spremanja kontakta?probao sam izbrisat kontakt i ponovo sve usnimit.također mi je ta osoba prek poruke poslala onu posjetnicu sa svojim podacima pa sam to spremio i ništa...

assassin
04.09.2011., 12:51
Pogledaj da možda nije drugačije u imeniku upisano.
Prikazuje li ti možda one koji su upisani kao 0912345678, a one koji su upisani kao +385912345678 ne (ili obrnuto).
Također, pogledaj jesu li možda u drugim grupama- tipa da su neki s facebooka, neki s gmail računa, a neki samo u mobitelu.

Ako ne "saznaš" ništa- preporučam da probaš sa nekom drugom SMS aplikacijom (meni je najdraža GO SMS pro).
Sve ostane spremljeno- tako da bez brige možeš isprobati tu aplikaciju (lako je kasnije izbrišeš) ;)

cujopasubojica
04.09.2011., 13:34
Pogledaj da možda nije drugačije u imeniku upisano.
Prikazuje li ti možda one koji su upisani kao 0912345678, a one koji su upisani kao +385912345678 ne (ili obrnuto).
Također, pogledaj jesu li možda u drugim grupama- tipa da su neki s facebooka, neki s gmail računa, a neki samo u mobitelu.

Ako ne "saznaš" ništa- preporučam da probaš sa nekom drugom SMS aplikacijom (meni je najdraža GO SMS pro).
Sve ostane spremljeno- tako da bez brige možeš isprobati tu aplikaciju (lako je kasnije izbrišeš) ;)

ne... :( svi su mi spremljeni sa +385 i u jednoj su grupi...mislim taj koji me zeza ima i google i skype i telefon al sve sam ih povezao u jedan...jedino da sam tu neš zeznuo al fakat nemam pojma kak...ak niš ne uspijem probat ću onda s tim go sms pro :) hvala na savjetu :)

cujopasubojica
04.09.2011., 14:39
evo instalirao sam taj go sms pro i tu mi normalno prikazuje i sliku i ime i sve... :) hvala pomoći :)

duda32
04.09.2011., 20:27
Napokon sam i ja od jučer ponosna vlasnica Wildfire-a. Svi pričate o bateriji pa da i ja kažem svoje iskustvo. Napunila se za 2 sata ( neki pričaju da je pune po 5-6 sati) cijeli dan sam prćkala po mobu, slikala, snimala i sad je baterija već pri kraju. Ali imam jedan problem nemogu naći gdje piše koliko je baterija napunjena, osim ikonice u gornjem desnom kutu.

iForce
04.09.2011., 20:31
Napokon sam i ja od jučer ponosna vlasnica Wildfire-a. Svi pričate o bateriji pa da i ja kažem svoje iskustvo. Napunila se za 2 sata ( neki pričaju da je pune po 5-6 sati) cijeli dan sam prćkala po mobu, slikala, snimala i sad je baterija već pri kraju. Ali imam jedan problem nemogu naći gdje piše koliko je baterija napunjena, osim ikonice u gornjem desnom kutu.

Battery Indicator (https://market.android.com/details?id=com.darshancomputing.BatteryIndicator&feature=search_result)...

duda32
04.09.2011., 20:41
Battery Indicator (https://market.android.com/details?id=com.darshancomputing.BatteryIndicator&feature=search_result)...
HVALA!

envoy
05.09.2011., 16:33
Imam ja jedno dumy pitanje. Kako pobogu ugasim ove ¨prijedloge¨ riječi kad pišem poruku? Hoću da mi da mi ne nudi ništa osim slova koje želim....

Scept
05.09.2011., 17:56
opcije > jezik i tastatura > TalkBack > i onda dolje negdje prikazivanje prijedloga
trebalo bi ti kod wildfireS isto tako bit? =/

Deedy
06.09.2011., 10:06
Sori ako nisam upućen ili dovoljno načitan (nemam vremena svih 65 stranica čitati ovdje)- ili ako ovo (nedobog) nije mjesto za ova pitanja... ali dobio sam na poklon Wildfire S- ali je u Bonbon paketu.
Kako sam ja na Tele2, pitam gdje otići na otključavanje (prijedlog, iskustva). U Tele2 dućanu u Maksimirskoj mi veli frajer oko 200, 250 kn- i da nije niti siguran mogu li taj kao novi S uopće otljučati, da nisu do sad, bla... :rolleyes:
Frajer na Zavrtnici u mob. dućanu veli oko 150-200 kn ako ide preko programa, a ispod 150 kn ako ide po nečemu već ustaljenome (kodovima ili koji vrag).

Vidim da je S- u prednost nad običnim to što ima više RAMa i novi Sense, ima li još nešto u dvitri riči?
(do sad, bajdvej- nisam imao iskustva s Wildfireom, samo sa najjednostavnijim Tattoo-om).
Fala unaprijed :top:

assassin
06.09.2011., 10:18
Osim ovog u servisima, možeš i pogledati na eBayu. Imaš ljudi koji prodaju kodove za 50- 60 kuna (samo pazi na rating i pitaj ih podržava li tvoj mobitel/operatera).

S ima veću rezoluciju, što znači da će na njemu raditi puno više aplikacija (skoro sve) i malo brži procesor (i više RAM- a i Sense, što si napisao).
Ostalo je isto- jer su to bile jedine mane "originalnog" Wildfirea.

Deedy
06.09.2011., 11:04
Hvala ti, ali mi je opcija baš da mi neko to otključa, a ne da se sam s tim zaje*.
A da me ne dođe 250kn. :D
Thnx još jednom za savjete.

assassin
06.09.2011., 11:13
Ovo s kodom je jednostavno.
Najveći problem je naći nekoga tko prodaje kodove koji ti odgovaraju.
Znači, pošalješ IMEI, dobiješ kod, ubaciš u mobitel karticu koja nije bonbon/T- mobile, upišeš kod- mobitel je otključan.

Deedy
06.09.2011., 13:33
Thnx. Zvuci kao dobar deal ako me neko ne odluci zeznuti s tim kodom.
Razmislit cu...

envoy
06.09.2011., 17:02
opcije > jezik i tastatura > TalkBack > i onda dolje negdje prikazivanje prijedloga

Zahvaljujem! :mig:

slavonka101
07.09.2011., 09:33
Mene zanima kako da namjestim email na mobitelu.Koristim msn windowslive.

slavonka101
07.09.2011., 18:59
I kako da isključim vibriranje tipkovnice.

budalo
08.09.2011., 09:34
I kako da isključim vibriranje tipkovnice.

Postavke > Jezik i tipkovnica > Touch Input > Unos teksta > Vibriraj prilikom tipkanja

slavonka101
09.09.2011., 23:14
ok,hvala.A ovo pitanje o mailu,nisam na googleu našla nijedan koristan odgovor.

Scept
10.09.2011., 08:36
@slavonka https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/42322/~/droid---msn-email ;)

sanki97
12.09.2011., 11:26

ja sam kupio aparat prije 3 dana. mobitel je odlican i meni se jako svida ali jedina mana mu je slabiji zvucnik za naprimjer pustat glazbu, a baterija meni traje jedan dan, tj. stavim ga punit preko noci i drzi mi cjeli dan.

Imam ja jedno dumy pitanje. Kako pobogu ugasim ove ¨prijedloge¨ riječi kad pišem poruku? Hoću da mi da mi ne nudi ništa osim slova koje želim....

hahahahahahahahhaha vidis to i mene zanima

Scept
12.09.2011., 12:15

hahahhahahaha pa ima odgovor odmah ispod pitanja.... .-.'

banderas
13.09.2011., 11:46

Dodatno pitanje uz ovo. Naime, predlaganje teksta je vrlo korisno kad pamti svaku novu riječ, tako da ja sad imam popriličan broj hrvatskih riječi memoriran i puno brže mi je sad s prijedlozima. I sad tu dolazi pitanje, jel postoji mogućnost definiranja prioriteta prijedloga?
Npr. kad pišem veznik "i", on naravno ima i, ali ima i engleski I, i taj I ima prednost, pa moram svaki put stiskat na malo i pokraj u prijedlozima.

Scept
13.09.2011., 12:59
evo, sad sam probao sa nekim riječima, primjerice s veznikom "i"
ako staviš na hrvatski jezik, on ti ne nudi ništa englesko (nikakvo "I") ni slično, nego samo hrv i one tvoje riječi
jedostavno: opcije > jezik i tastatura > Touch Input > internationalna tastatura > tu staviti štrihir na hrv (ako već nije)> onda nazad > dvojezični prijedlozi > ne (ovo nisam gledao na Wildifire, već na sensation i na njem jeziku, pa je i prevedno, znači možda se koja opicja drugačije zove)
i kad pišeš sms prebaciš jezik na HR i to bi bilo to

japanec
13.09.2011., 15:19
Pozdrav! Kupio sam novi mobitel prije dva mjeseca nije mi pao a niti sam ga pretjerano koristio niti sam mjenjao bilo koje tvorničke postavke. Problem što aparat jednostavno ne reagira odmah na tač...nekad moram po desetak puta tapkat da bih profunkcionirao jeli to jednostavno tvornička greška i tu nema pomoči ili pak nešto se da popravit...Hvala

assassin
13.09.2011., 17:03
Probaj napraviti reset na tvorničke postavke (u postavkama mobitela).
Ako opet bude isto- nosi na servis.

dajc12
13.09.2011., 19:03
Pozdrav!... ...Hvala

Gdje si ga uzeo? Tele 2?

slavonka101
15.09.2011., 15:01
@slavonka https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/42322/~/droid---msn-email ;)

Javlja mi da je server nedostup:confused:an

Scept
15.09.2011., 15:54
http://www.downforeveryoneorjustme.com/ ;)
al evo screenshot:
http://img6.imagebanana.com/img/q9g9c9su/msn.jpg

slavonka101
16.09.2011., 15:12
Kako to da se preko wildfirea s ne mogu KUPITI aplikacije na marketu s obzirom na to da ima gingerbread ili je to samo meni????

riot_act
16.09.2011., 15:27
Mislim da verzija operativnog sustava nema veze s tim, već ovisi o tvom operateru. Meni na Wildfire vulgaris radi i na froyu i na custom ROM-u, T-mobile operater. Da li ti uopće ne prikazuje aplikacije s cjenom, ili prikazuje ali ih ne možeš kupiti?

slavonka101
16.09.2011., 19:32
Uopće mi neće prikazati appove s cijenom,a mreža mi je tele2.

slavonka101
18.09.2011., 20:21
Prije 2 tjedna sam u bonbonu kupila wildfire s i probala sam kupiti aplikacije i nikako ne mogu,provjerila sam verziju marketa i verzija je 2.3.4.Zar taj mobitel ne bi trebao doći sa najnovijom verzijom?Da reklamiram to ili mogu nekako popraviti?

Scept
18.09.2011., 22:21
market se sam aktualizira...tj. to ti je nova verzija ;) (ima još 3,0 al ako se nevaram nema final?)

iForce
19.09.2011., 03:42
Prije 2 tjedna sam u bonbonu kupila wildfire s i probala sam kupiti aplikacije i nikako ne mogu,provjerila sam verziju marketa i verzija je 2.3.4.Zar taj mobitel ne bi trebao doći sa najnovijom verzijom?Da reklamiram to ili mogu nekako popraviti?

Ako želiš novi Android Market 3.1.3 možeš ga preuzeti na ovom linku. (http://www.multiupload.com/29R5839RPC)

Preuzmeš Market i staviš ga na karticu.
Upali: enable 'Unknown Sources' in the Settings-> Applications menu
I sada ga instaliraš.

riot_act
19.09.2011., 09:45
Mislim da verzija Marketa nema veze s mogućnosti plaćanja jer sam mjenjao s najnovije verzije na stariju i u oba slučaja mi je kupovina aplikacija bila omogućena. Prije bih rekao da je do operatera.

BULL7
21.09.2011., 17:12
Koliko sati ga trebam puniti prvo punjenje?

assassin
21.09.2011., 17:17
Dok se ne napuni.
Ne trebaš ništa posebno puniti pa prazniti 12 sati ili kako je to već prije bilo sa starim mobitelima/baterijama.
Normalno koristi- puni kada hoćeš.
Ne treba baterija doći do 0% (tj. da se ugasi mobitel) da ga tek onda stavljaš puniti.
Štoviše, takvo "potpuno" pražnjenje se ne preporučuje.

BULL7
21.09.2011., 17:39
Sad imam problem sa wi-fi. Idem se spojit sa kucnom mrezom, pita me wep kljuc, napisem ga, prihvati. I onda mi pise pribavljanje IP adrese to traje minutu i samo se ugasi i prestane spajati. Kako rijesiti to?

assassin
21.09.2011., 17:58
Probaj maknuti kljuc i onda se spojiti.
Pa ga kasnije vrati i probaj opet.

BULL7
21.09.2011., 18:19
Upisivao sam krivi wep key. Ucinilo mi se da ga prihvaca pa sam mislio da je dobar, uglavnom sifra je velikim slovima a ja sam pisao mala...

slavonka101
26.09.2011., 15:48
Kako da organiziram glazbu na mobitelu da mi uredno piše ime pjesme i izvodac?Probala sam s nekim programom monkey i pogledala sve mi je bilo uredno napisani i otisla na mobitel i opet je sve bilo u neredu i nepregledno.

riot_act
26.09.2011., 17:03
Ako ti se nitko ne javi s rješenjem probaj skinuti Mort player s Marketa (besplatan je). Mort player čita i prikazuje glazbu po folderima (dakle, onako kako si je ti organizirala) a ne sve odjednom i na jednom mjestu kao stock player.

assassin
26.09.2011., 20:21
Kako da organiziram glazbu na mobitelu da mi uredno piše ime pjesme i izvodac?Probala sam s nekim programom monkey i pogledala sve mi je bilo uredno napisani i otisla na mobitel i opet je sve bilo u neredu i nepregledno.
Ja koristim Tag&Rename i pouzdano radi (samo si još namjestiš da ti album art spremi u file, a ne posebno kao sliku u folderu).
Možda ima još nekih besplatnih programa, ali ovaj meni savršeno radi.

Usput, ako ćeš tražiti neki drugi- to se zove "mp3 tagger" ;)

Sexy__Seka
29.09.2011., 13:37
Ja sinoć kupila preko njuškala svoj wildefire s, kupljen 08.09. za 1000kn na T-mobile :D E sad mene interesira kako da uklonim g-mail račun od ovog momka šta ga je prije mene koristio. Ušla sam postavke-računi i sinkronizacija i tamo klikla na sinkroniziraj Gmail i ukloni račun. I onda mi kaže da ću brisanjem izbrisat sve njegove poruke, kontakte i druge podatke s telefona.Nastaviti? Ja potvrdim da se ukloni, al mi onda piše da je račun potreban nekim aplikacijama i da ga mogu ukloniti samo vraćanjem na tvorničke postavke i da odem u postavke-sd i memorija telefona. E sad jel postoji način uklanjanja tog g-mail računa bez da moram vratiti mob.na tvorničke postavke?:confused:

markolo
29.09.2011., 14:03
Ja sinoć kupila preko njuškala svoj wildefire s, kupljen 08.09. za 1000kn na T-mobile :D E sad mene interesira kako da uklonim g-mail račun od ovog momka šta ga je prije mene koristio. Ušla sam postavke-računi i sinkronizacija i tamo klikla na sinkroniziraj Gmail i ukloni račun. I onda mi kaže da ću brisanjem izbrisat sve njegove poruke, kontakte i druge podatke s telefona.Nastaviti? Ja potvrdim da se ukloni, al mi onda piše da je račun potreban nekim aplikacijama i da ga mogu ukloniti samo vraćanjem na tvorničke postavke i da odem u postavke-sd i memorija telefona. E sad jel postoji način uklanjanja tog g-mail računa bez da moram vratiti mob.na tvorničke postavke?:confused:

A zasto ne bi vratila tvoricke postavke ?
1000 kn za koristeni Wildfire??Ja vidio zapakirani za 1500 kn

Sexy__Seka
29.09.2011., 15:14
Pa onda ću vratit tvorničke postavke.. Mislila sam da se može bez toga. A slušaj, mobitel nema ogrebotine ni jedne, ima garanciju, odgovara mi mreža na koju radi, korišten je dva tjedna, a momak ga je prodao jer on ima mobitel, a ovakav tip mobitela ne preferira. Tako da u pitanju je ušteda od 500kn...

loysyb
01.10.2011., 12:23
Gdje se moze kupit taj mobitel?Mislio sam ga ja uzet u bon bonu i gledam sad ga ocito prije koji dan maknuli iz ponude.Jel ce mozda vratit u ponudu?Jer ne bih preko Vipa ili njuskala htio.

BULL7
01.10.2011., 15:28
Ja sam ga kupio preko njuškala, dosao je sljedeci dan. Nov, neraspakiran, garancija... Nađes sigurnog prodavaca i nemas briga.

dje-CAk
01.10.2011., 22:02
HITNO
Molim za pomoć. Sa sd kartice sam instalirao HTC Sync, ali Wildfire S ga nikako ne prepoznaje. Windows XP. Molim pomoć. Hvala!! ;)

Sexy__Seka
04.10.2011., 11:07
Jel mi neko može reć zašto mi mobitel uzima novce, a na internet ne idem. Sinoć preko noći mi skinulo 6kn.. Šta treba napravit da se to ne dešava?????? :503:

dje-CAk
04.10.2011., 11:11
Jel mi neko može reć zašto mi mobitel uzima novce, a na internet ne idem. Sinoć preko noći mi skinulo 6kn.. Šta treba napravit da se to ne dešava?????? :503:

Povuci statusnu traku i odaberi brze postavke, pa iskljući mobilne mreže.
Ako ti ne ideš na internet, onda ti to roši sinkronizacija za vrijeme i sl.

Sexy__Seka
04.10.2011., 12:11
Isključila sam mobilne mreže.. Sad ću baš vidit oće li opet uzimat kune...

sapun
06.10.2011., 08:15
zna netko dali mozda ima nekakav servis u zg za otkljucati bootloader?

SmAjLiĆ sMajL
07.10.2011., 21:09
Evo ja jučer kupila u T mobilu svoj prvi ovakav mob...do sada sam imala Samsung touch i sada malo "učim" jer se dosta razlikuje, tj ima puuuuno noviteta..ali treba se samo prilagoditi, ne? :D

Nego, lik mi rekao tamo da se moram negdje registrirati u slučaju da ga izgubim ili mi ga netko ukrade, mogu ga naći...ali sam zaboravila koju stranicu je spomenuo....zna tko???

Druga stvar, ne kužim ovo za poruke....nema onog primljene, poslane, skice i sl....sve je nešto zbrda-zdola....jel i za to trebam preuzet neku aplikaciju?? i ima li za ovaj forum neka aplikacija ili neka općenita? i koje bi mi aplikacije preporučili da si skinem? /naravno, besplatne/

hvala :)

slavonka101
07.10.2011., 21:37
Odi na HTC hub i tamo se registriraj a na kraju registriranja neka ti opcija NAĐI MOJ MOBITEL U SLUČAJU KRAĐE bude uključena.Poruke su ti raspoređene tako da svatko kome si poslala poruku dobije jednu svoju mapu,vidiš to odma na početku i uđeš tu i vidiš sve poruke koje si ti njemu poslala i on tebi,a za skice samo stisneš tipku Menu.Za to si možeš skinuti aplikacije ali mislim da nema potrebe,brzo ćeš se snaći.
Za forum imaš Tapatalk aplikaciju,čim u browser ukucaš forum.hr ponudit će ti da ju instaliraš.
Od aplikacija ti svakako treba advanced task killer,uđeš u njega i klikneš kill all inače će ti aplikacije nastavit radit.
Dobar ti je i Shazam,mp3 download,ink pad,avg antivirus,adobe reader i sporty pal.:)

assassin
07.10.2011., 21:39
Da, poruke su u stilu IM- a (MSN i slični).
To je tzv. threaded view.
Poruke su složene po brojevima- znači stisneš na jednu osobu (broj) i vidiš sve poruke koje ste izmijenili.
Ako ti se to ne sviđa (iako se meni čini puno praktičnije)- skini si neku drugu aplikaciju za SMS.

Za forume postoji Tapatalk.

No, ovdje na forumu postoji i podforum o aplikacijama (http://forum.hr/forumdisplay.php?f=290)- pa bih te zamolio da dodatne informacije o aplikacijama potražiš tamo ;)

SmAjLiĆ sMajL
08.10.2011., 19:26
Hvala slavonka101 za ovu registraciju :) složila sam si za poruke aplikaciju Go sms, i već sam se uhodala...treba se samo priviknuti na drugačije....Tapatalk mi ne može naći, ali pitat ću to tamo na podforumu o aplikacijama (hvala assassin)

Nego, sad sam naišla na slijedeće....skužila sam da su mi u imeniku svi brojevi skupa, ovi iz mog imenika i oni koje je povukao sa fejsa od ljudi koji su tamo stavili svoje brojeve....jel mogu to kako "rasortirati"??? da su mi posebno ovi iz mog imenika, a posebno ovi sa fejsa? može i postupak, ako nije bed :D

assassin
08.10.2011., 19:46
Kada uđeš u imenik, menu tipka> Display Options> Only contacts with phones.
A, onda dolje i biraš hoćeš li prikazivati ove s facebooka i ako si od još nekud "povukla".
Ako bi baš uređivala grupe- to ti je (zapravo- meni je :D) najlakše na gmailu razvrstavati.

SmAjLiĆ sMajL
08.10.2011., 20:37
Kada uđeš u imenik, menu tipka> Display Options> Only contacts with phones.
A, onda dolje i biraš hoćeš li prikazivati ove s facebooka i ako si od još nekud "povukla".
Ako bi baš uređivala grupe- to ti je (zapravo- meni je :D) najlakše na gmailu razvrstavati.

Jesam ovako i u kontaktima mi ostali samo oni sa imenika....ali kad u poruci dodajem kome šaljem, opet mi pokazuje sve....:ne zna:

Heather
15.10.2011., 12:26
Pozdrav. Imam htc wildfire S. zanima me kako smanjiti slike da potpuno stanu u onaj mali zeleni kvadratić prije postavljanja na pozadinu? smanjim max. koliko mogu ali slike veličine npr. 320x480 ne mogu nikako smanjiti do kraja, i na kraju mi slika na pozadini bude mutnjikava. jel ima način kako te veće slike skroz minimalizirati ili je to-to?

Ben Marshall
15.10.2011., 13:13
Ne trebaš ništa smanjivati, nego taj zeleni kvadratić povećaj preko cijele slike, i jednostavno postaviš sliku gdje si i mislio - Lock screen/Wallpaper. Ako želiš na pozadinu dio slike, a ne cijelu, samo povučeš taj zeleni kvadratić na taj određeni objek i to je to. Evo, upravo isprobao, ništa mutno niti slično... :p
Jesi li na to mislio?

BULL7
15.10.2011., 18:05
Kako se šalju i kako se brišu pjesme?

Ben Marshall
15.10.2011., 18:41
Kako se šalju i kako se brišu pjesme?

Malo duži dodir prsta na odabranu pjesmu dok se ne otvori Operations - Delete za brisanje ili Share za slanje.

notebookfan1
25.10.2011., 16:05
zanima me wildfire S,koliko je bolji od wildifirea,kakva je kamera,da li vrti najnovije igre (fifa 12,pes),kakav je android 2.3?

miems
26.10.2011., 21:01
muku mučim s unesenim rođendanima ljudi u imeniku. kako namjestiti da me alarmira kad je nekome iz imenika rođendan?

Bobby1
27.10.2011., 15:56
muku mučim s unesenim rođendanima ljudi u imeniku. kako namjestiti da me alarmira kad je nekome iz imenika rođendan?

Napravi dogadjaj u kalendaru ;)

wildfire via tapatalk

777stella1
29.10.2011., 22:55
Bok svima,

zna li netko možda kako postaviti sliku pozivatelja?

Svi kontakti koje imam su mi na kartici.

Hvala.

mrcina 22222
30.10.2011., 14:09
Bok svima,

zna li netko možda kako postaviti sliku pozivatelja?

Svi kontakti koje imam su mi na kartici.

Hvala.

kojoj kartici ??? SD ili telefonskoj.

ako je na telefonskoj neide, ako je na SD neide.

ako imaš kontakte sinkronizirane sa Gmailom onda ide i ako imaš kontakte na mobu ide.

otvori si kontakt kao da ga hočeš editirati stisni sliku i dobit češ soluciju za slikanje ili za sliku sa kartice/mobitela i to je to.

iksde
31.10.2011., 10:24
Kupio bi ovaj mobitel u t-mobile-a,ali tamo imaju samo bijeli :rolleyes: preferiram crne mobitele,ugl. zanima me jel se moze mijenjat maska il tako nesto.:D

777stella1
31.10.2011., 12:56
kojoj kartici ??? SD ili telefonskoj.

ako je na telefonskoj neide, ako je na SD neide.

ako imaš kontakte sinkronizirane sa Gmailom onda ide i ako imaš kontakte na mobu ide.

otvori si kontakt kao da ga hočeš editirati stisni sliku i dobit češ soluciju za slikanje ili za sliku sa kartice/mobitela i to je to.

Svi kontakti su mi na telefonskoj kartici i pokušavala sam ih prebaciti na telefon, ali nigdje ne vidim opciju za to. Dobila sam mob prije nekoliko dana, tak da se ne snalazim baš najbolje na njemu...

Nije valjda da ću morati jedan po jedan sinkronizirati sa Gmailom...?

Hvala na odgovoru.

iForce
31.10.2011., 16:54
Svi kontakti su mi na telefonskoj kartici i pokušavala sam ih prebaciti na telefon, ali nigdje ne vidim opciju za to. Dobila sam mob prije nekoliko dana, tak da se ne snalazim baš najbolje na njemu...

Nije valjda da ću morati jedan po jedan sinkronizirati sa Gmailom...?

Hvala na odgovoru.

Pogledaj ovo..

Video upute.. (http://www.youtube.com/watch?v=cNQ4hEegoXg)

Ako ih želiš na Gmail prebaciti pa da ih uvijek imaš..

Import/Export, potom Export Contacts to SD card
Spoji telefon na komp kao disk
Otvori Gmail
Klik na Kontakti
Sa strane ima More i onda na menu izaberi Import
Nađi datoteku na SD kartici od telefona i kontakti će biti na gmail.

Također na gmail možeš napraviti grupe pa da ti se samo te grupe pojave na telefonu.

Kasnije kad radiš novi kontakt onda dobiješ opciju da se spremi na tvoj gmail račun.

777stella1
02.11.2011., 10:31
Hvala svima na pomoći, problem riješen. ;)

spilice
04.11.2011., 14:32
Je li se ovaj model, dakle Wildfire S uopće može dekodirati ? Na par mjesta dobih odgovor da ne, da može samo Wildfire ( bez S ), a na nekim mjestima su mi rekli da može, cijene od 150-220 kn....

slavonka101
05.11.2011., 20:43
Može za oko 180 kn.

POROTA
14.11.2011., 10:52
Bok svima!

Dobio sam na izbor Samsung Galaxy Mini i HTC Wildfire S.
Buduci da je to sluzbeni mobitel koji bi trebao zamijeniti Blackberry, znaci mora imati mogucnost push poste, zanima me koji je od ova dva bolji.
Isto tako, Galaxy mini ima "ruznu" grafiku, tj. dosta slab ekran u odnosu na Galaxy Ace ili S. Isto tako, Wildfire S ne mogu nigdje isprobati da vidim kako radi. Po centrima imaju jedino Desire. Neki sam dan imao prilike vidjeti obican Wildfire i on takodjer ima slab ekran ko i Galaxy Mini. Pa me zanima dali Wildfire S ima bolji ekran od obicnog Wildfirea?

assassin
14.11.2011., 12:24
Molim te da otvoriš temu u podforumu Mobiteli pod povećalom (ako već ne postoji ista).
Ovo je samo tema o Wildfireu S.

Usput, vidio sam u Vip centru na Iblerovom trgu Wildfire S (sad, je li još uvijek tamo...).

POROTA
16.11.2011., 14:21
Molim te da otvoriš temu u podforumu Mobiteli pod povećalom (ako već ne postoji ista).
Ovo je samo tema o Wildfireu S.

Usput, vidio sam u Vip centru na Iblerovom trgu Wildfire S (sad, je li još uvijek tamo...).

ok, sori na oftopičarenju :)

U međuvremenu sam uspio isprobati Wildfire S i mogu reći da mi se jako sviđa.
Rezolucija ekrana je svemirski bolja nego na običnom Wildfireu, brz je, kolko vidim, manje više može sve što mogu i puno skuplji modeli.

Ono što je meni bitno je push pošta sa što češćim osvježavanjem (maksimalno 5 minuta razmaka), da mi može biti wireless hot spot za laptop kad to trebam i da otvara power point prezentacije, excel i word dokumente.
Pa me zanima dal itko ima iskustva sa ovim svim navedenim?

SmAjLiĆ sMajL
17.11.2011., 13:58
Zanima me kako u galeriji fotografija napraviti novi album, tako da si mogu slike razvrstati?? i jel se može napraviti sa šifrom, kao što to ima kod poruka?

assassin
17.11.2011., 14:44
Mislim da u samoj galeriji ne možeš.
Već moraš preko kompjutera/file explorera na mobitelu.

Postupak je isti:
Napraviš folder, staviš slike u njega i restartaš mobitel (ili unmount/mount SD kartice).
Preko kompjutera je jednostavnije- tj. brže.

Za šifru postoje aplikacije.
Samo napiši "app lock" u Market i biraj koja ti se najviše sviđa.

slavonka101
17.11.2011., 20:02
ok, sori na oftopičarenju :)

U međuvremenu sam uspio isprobati Wildfire S i mogu reći da mi se jako sviđa.
Rezolucija ekrana je svemirski bolja nego na običnom Wildfireu, brz je, kolko vidim, manje više može sve što mogu i puno skuplji modeli.

Ono što je meni bitno je push pošta sa što češćim osvježavanjem (maksimalno 5 minuta razmaka), da mi može biti wireless hot spot za laptop kad to trebam i da otvara power point prezentacije, excel i word dokumente.
Pa me zanima dal itko ima iskustva sa ovim svim navedenim?
Nisam sigurna za push poštu,mislim da može,a ovo ostalo sigurno može.

budalo
22.11.2011., 23:39
Može za oko 180 kn.

Tko to radi. Može PM.

Juventino85
22.11.2011., 23:47
Tko to radi. Može PM.

Puno ti je to.

Realno je do 100kn max...:durica

Oprosty
09.12.2011., 18:16
Stigao update na T-Comu danas.

Stavio i sviđa mi se početni dio kod zaklučanog mobitela s 4 brze kratice, te pokazivanje dolaznih poruka na sredini mobitela u velikom formatu. Ostalo na prvi pogled isto, vidjet ćemo kako će s baterijom

budalo
10.12.2011., 09:43
Što se tiče update-a na 2.3.5.... ako imate malo memorije, PAZITE. Ja sam imao cca 20MB slobodno, pa me upozorio da trebam imati najmanje 25MB. Nakon što sam oslobodio malo mjesta i pustio instalaciju, mobitel mi je bio praktički neupotrebljiv (pri 24MB sl. memorije). Užasno je bio spor i resetirao se stalno. Mislio sam da će ga "ponovno postavljanje tvorničkih podataka" vratiti na stariju verziju Androida, ali NIJE. Međutim, kako mi se ispraznila interna memorija sada je radilo super. Ipak, žao mi je što nisam bio oprezniji jer sam izgubio neke sms-ove.
Uglavnom, moje iskustvo je da 2.3.3 puno bolje radi s malo preostale memorije.

ExZenoXero
10.12.2011., 11:10
Ma najsmiješnije je da ta mobilna mafija radi telefone sa par MB interne memorije a SD kartica od 8 giga košta siću para...
Da se zaključit da nas sve ebu ko mlade majmune :)

Allexis
16.12.2011., 23:24
kupila sam wildfire s....zanima me jel mogu staviti puniti bateriju bez da stavim SIM karticu....jer u uputama samo piše da prvo ubacim sim, pa tek onda punjenje....

assassin
17.12.2011., 13:41
Možeš puniti i bez nje.

Allexis
19.12.2011., 23:59
tnx...već sam ga napunila....sad imam drugi problem...igram igru air penguin...došla sam do 2-9 levela i jednostavno se igra zblokirala i ne mogu ništa s njom..izađem van, al kad ponovno otvorim i dalje stoji na istom mjestu i ne mogu ništa....što da radim...

Romannnnnn
20.12.2011., 19:26
kupio sam wildfire S, s androidom 2.3.3, kad mobitel otključam na onoj gore tipci, ekran kao da se smrzne na 5-10 sec, znači nemogu ga zapravo do kralja otključat, ili ga uspijem otključat, pa je smrznut a početnom zaslonu nekoliko sekundi, ista situacija se događa i recimo nakon razgovora, da nekoliko sekundi ekran ne reagira. zna li neko da li se to softverski može doma riješit ili da nosim uređaj na servis?? već sam 2 puta pokrenuo vraćanje na tvorničke postavke i nije pomoglo...

ConanZg
20.12.2011., 21:41
Koristim VIP mrežu,pa me zanima kako se uključuje ona opcija da se na zaslonu pokazuje naziv/ime određenog područja(ono preko baznih stanica)?

miems
21.12.2011., 22:16
nikako ne mogu "natjerati" GPS da proradi. Stalno mi javlja da GPS nije dostupan na odabranom području. Itko? Ne mogu koristiti nijednu navigaciju, na T-mobile sam.

Infection
21.12.2011., 23:26
Evo kupio sam mobitel prosli tjedan i primjetio sam (neznam dali je to normalno jer ja sam noviji malo sto se tice androida) da kada udjem u neke odredjene programe ili alate (poput alarma i slicnih..) i kasnije stisnem onu kucicu da bih se vratio na pocetak, zamuti se ekran i pise Učitavanje... s tim da se onaj krug vrti ivrati se u niomralnu nakon nekoliko sekundi...
Jeli to normalno?

assassin
22.12.2011., 07:23
nikako ne mogu "natjerati" GPS da proradi. Stalno mi javlja da GPS nije dostupan na odabranom području. Itko? Ne mogu koristiti nijednu navigaciju, na T-mobile sam.
Gdje si pokušavala (u kući, vani...), koliko si čekala i koji si program koristila?

izzy536
22.12.2011., 22:39
Ja sam na vip-u, i dalje nisam dobio update...

mjoxer
23.12.2011., 23:48
bog
moze li mi ko reci gdje ima za kupiti u hrvatskoj ekran za wildfire, nebi uzimo preko e baya. hvala

assassin
24.12.2011., 10:05
Simel je jedan od najpoznatijih prodavača dijelova za mobitele.
Ili uzmeš preko nekog tko ti naruči s eBay- a.

kaka93
27.12.2011., 10:15
Pozdrav ljudi. Imam dilemu između HTC Wildfirea s i HTC Explorera. Zanima me koji je od ta dva bolji. Novi Explorer mogu nabavit za 1300 kn a Wildfire isto tako ili 100 kn jeftinije preko njuškala. Explorer je nov model i nije toliko istestiran pa me zanima šta mislite,jel se isplati dati za to 1300 kn?

Ben Marshall
27.12.2011., 20:40
Pozdrav ljudi. Imam dilemu između HTC Wildfirea s i HTC Explorera. Zanima me koji je od ta dva bolji. Novi Explorer mogu nabavit za 1300 kn a Wildfire isto tako ili 100 kn jeftinije preko njuškala. Explorer je nov model i nije toliko istestiran pa me zanima šta mislite,jel se isplati dati za to 1300 kn?

Inače, imaš podforum za usporedbe mobitela. Ugl. ta dva modela su vrlo slična, ali po nekim karakteristikama Wildfire S je bolji. Tako da po mom mišljenju definitivno Wildifre S. Jedini plus kod Explorera mi je novo sučelje. A što se cijene tiče, postoji puno boljih modela od tog Explorera, a cjenovno su dosta jeftiniji od njega... Veliki minus za cijenu. Neisplativo.

Šlapica
27.12.2011., 21:02
Što se tiče update-a na 2.3.5.... ako imate malo memorije, PAZITE. Ja sam imao cca 20MB slobodno, pa me upozorio da trebam imati najmanje 25MB. Nakon što sam oslobodio malo mjesta i pustio instalaciju, mobitel mi je bio praktički neupotrebljiv (pri 24MB sl. memorije). Užasno je bio spor i resetirao se stalno. Mislio sam da će ga "ponovno postavljanje tvorničkih podataka" vratiti na stariju verziju Androida, ali NIJE. Međutim, kako mi se ispraznila interna memorija sada je radilo super. Ipak, žao mi je što nisam bio oprezniji jer sam izgubio neke sms-ove.
Uglavnom, moje iskustvo je da 2.3.3 puno bolje radi s malo preostale memorije.
Molim te pomozi!!! i ja sam napravila update na 2.3.5. i imam cca 10MB slobodno... znači, nema šanse da išta skinem sa marketa jer za sve mi dolazi obavjest "nemate dovoljno prostora za pohranu"!!! čak ne mogu ni ažurirati whats ap ili sličnu app.. to mi je prvi takav mob i još se baš previše ne kužim,ali kaj nikako nije moguće da on automatski skida na SD?? jer mi je ona gotovo prazna.. više od pola unutarnje memorije mi je popunjeno sa nekim aplikacijama za koje uopće nemam pojma čemu služe a bile su tu odkad sam kupila mob... malo čitam tu i imam osjećaj da jedino ja imam ovakav problem... please daj neki savjet ili ću :504: hahhahahaha :D

budalo
28.12.2011., 15:03
Molim te pomozi!!! i ja sam napravila update na 2.3.5. i imam cca 10MB slobodno... znači, nema šanse da išta skinem sa marketa jer za sve mi dolazi obavjest "nemate dovoljno prostora za pohranu"!!! čak ne mogu ni ažurirati whats ap ili sličnu app.. to mi je prvi takav mob i još se baš previše ne kužim,ali kaj nikako nije moguće da on automatski skida na SD?? jer mi je ona gotovo prazna.. više od pola unutarnje memorije mi je popunjeno sa nekim aplikacijama za koje uopće nemam pojma čemu služe a bile su tu odkad sam kupila mob... malo čitam tu i imam osjećaj da jedino ja imam ovakav problem... please daj neki savjet ili ću :504: hahhahahaha :D

Gdje si kupila Wildfire S, da li znaš je li ti S-ON ili S-OFF? Ako je iz Bonbona kao moj onda ti je vjerojatno S-ON i ne možeš ga još rootati, barem ne for free.
Ovdje (http://www.bongizmo.com/blog/moving-all-android-apps-to-sdcard-apps2sd-froyo/) možeš naći uputu koja će ti pomoći da što više aplikacija prebaciš na SD karticu.

Ovo gore je extra, neke aplikacije i bez toga odmah možeš prebaciti na SD.
Postavke > Aplikacije > Upravljanje aplikacijama > tab Na SD kartici > Stavi kavčicu na aplikaciju koju želiš "prebaciti" na SD card, pod navodnicima jer ti dio aplikacije svejedno ostane u internoj memoriji.

Kambe
29.12.2011., 19:20
Kad se Wildfire 2.3.5 updejta na Ginger koliko ostaje memorije za korisnika?

Šlapica
30.12.2011., 12:49
Gdje si kupila Wildfire S, da li znaš je li ti S-ON ili S-OFF? Ako je iz Bonbona kao moj onda ti je vjerojatno S-ON i ne možeš ga još rootati, barem ne for free.
Ovdje (http://www.bongizmo.com/blog/moving-all-android-apps-to-sdcard-apps2sd-froyo/) možeš naći uputu koja će ti pomoći da što više aplikacija prebaciš na SD karticu.

Ovo gore je extra, neke aplikacije i bez toga odmah možeš prebaciti na SD.
Postavke > Aplikacije > Upravljanje aplikacijama > tab Na SD kartici > Stavi kavčicu na aplikaciju koju želiš "prebaciti" na SD card, pod navodnicima jer ti dio aplikacije svejedno ostane u internoj memoriji.

neznam jel mi S-on ili off... di to mogu vidjeti?? nemam pojma ni kaj to znači... hhahhahahahaha meni ti je ovo prvi ovakav mob i baš se još previše ne kužim...
a kaj se tiče ovog prebacivanja na sd, znam da neke mogu prebaciti... a ovaj link kaj si mi dao, tj. te upute ti meni izgledaju malo prekomplicirano pošto do jednog djela kužim kaj treba a onda se počnu pojavljivati neki izrazi koje ne kužim i brijem da ja to sama nebi mogla napraviti... svejedno tnx...
znači ne postoji neka opcija na mobu di bi se moglo označiti da on automatski sprema aplikacije na sd??

sapun
30.12.2011., 19:51
Kad se Wildfire 2.3.5 updejta na Ginger koliko ostaje memorije za korisnika?

150 MB

Allexis
03.01.2012., 20:31
kupio sam wildfire S, s androidom 2.3.3, kad mobitel otključam na onoj gore tipci, ekran kao da se smrzne na 5-10 sec, znači nemogu ga zapravo do kralja otključat, ili ga uspijem otključat, pa je smrznut a početnom zaslonu nekoliko sekundi, ista situacija se događa i recimo nakon razgovora, da nekoliko sekundi ekran ne reagira. zna li neko da li se to softverski može doma riješit ili da nosim uređaj na servis?? već sam 2 puta pokrenuo vraćanje na tvorničke postavke i nije pomoglo...

i kod mene ista stvar, baš sve isto...bude tako 5 sec i onda sve ok...

dajc12
04.01.2012., 16:39
Je li se ovaj model, dakle Wildfire S uopće može dekodirati ? Na par mjesta dobih odgovor da ne, da može samo Wildfire ( bez S ), a na nekim mjestima su mi rekli da može, cijene od 150-220 kn....

Znači Bootloader se može otključati,i otključati mob da radi na sve mreže, SAMO i isključivo sa XTC Clip-om.
I od samoga HTC je potvrđeno da neće dati otključavanja preko svoga web servisa za otključavanje bootloadera,jedan od razloga jer ih oparateri prodaju ultrajeftino.

Kambe
05.01.2012., 13:00
Na Vipu sam, još nemam dostupan 2.3.5 update. Jel zna netko kada će biti dostupan?

assassin
05.01.2012., 18:05
Nitko ne zna.
(ovo nije ironija- pročitaj Android tutorial u mom potpisu, tamo ti je objašnjeno)

studos
06.01.2012., 18:10
Dolazi li ovaj telefon kod operatera kodiran? Čuo sam da ne kodiraju skuplje modele, a ne bih ga volio kupiti zaključanog...

Juventino85
06.01.2012., 23:13
Budu kodirani, imao sam ja iz BonBona i Tmobilea i oba su bili kodirani.

Wildfire S ne spada bas u skuplje mobitele... :)

ica22-sb
11.01.2012., 12:32
Pozdrav svima :-)
Jucer sam kupio htc wildfire s u Tele2 pa imam problema s postavljenjem igrica na isti, naime skinio sam 10-tak igrica s neta za taj telefon, prebacio ih na njega ali nece ih da ocita, tj vidim da je memorija smanjena za velicinu tih igric ali ih nemogu nigdje naci niti pokrenuti, pa me zanima dali imam kakav program za to ili?
Unaprijed se zahvaljujem i izvinjavam ako je takvo pitanje vec bilo postavljeno :-)

budalo
12.01.2012., 15:10
Znači Bootloader se može otključati,i otključati mob da radi na sve mreže, SAMO i isključivo sa XTC Clip-om.
I od samoga HTC je potvrđeno da neće dati otključavanja preko svoga web servisa za otključavanje bootloadera,jedan od razloga jer ih oparateri prodaju ultrajeftino.

Nije baš tako, od nedavno je na listi (http://www.htcdev.com/bootloader/) i WFS....

budalo
15.01.2012., 20:47
Evo ja sam uspješno napravio unlock bootloadera i rootao mobitel. Napravio sam dvije particije na SD kartici za Link2SD i sada se da živjeti... :)

carrie_
17.01.2012., 11:05
ja sam ga siroče kupila prije 3dana, još mi je kodiran, nikako da ga odnesem. al svejedno stalno prćkam po njemu bez kartice, fotkam, snimam..jčer ujutro mi se napunio za cca sat ipol, i sad mi je na 50% baterija..jedva čekam stavit neke aplikacije (not)! :rolleyes:

ugl, ja ne mogu raširit kvadratić na fotki preko cijelog ekrana da mi bude za pozadinu...mogu do negdje pola.. :503:

carrie_
19.01.2012., 10:31
još nešto: otfurali smo ga na dekodiranje, tam će bit dva dana :eek: i to AKO GA USPIJE odkodirati... u čemu je kvaka?? :confused: s obzirom na to da se samo treba kod utipkat...

iForce
19.01.2012., 13:00
ja sam ga siroče kupila prije 3dana, još mi je kodiran, nikako da ga odnesem. al svejedno stalno prćkam po njemu bez kartice, fotkam, snimam..jčer ujutro mi se napunio za cca sat ipol, i sad mi je na 50% baterija..jedva čekam stavit neke aplikacije (not)! :rolleyes:

ugl, ja ne mogu raširit kvadratić na fotki preko cijelog ekrana da mi bude za pozadinu...mogu do negdje pola.. :503:

A što kao ne može se upaliti Wi-Fi, Market i logiraš se sa svojom gmail adresom i skidaj aplikacije koje želiš. :D

Ne možeš cijelu fotku jer se slika scrolla preko desktopa, moraš skinuti GO Launcher EX sa marketa i onda u njegovim opcijama postavi kako da koristi wallpaper.

još nešto: otfurali smo ga na dekodiranje, tam će bit dva dana :eek: i to AKO GA USPIJE odkodirati... u čemu je kvaka?? :confused: s obzirom na to da se samo treba kod utipkat...

A zar nisi imala nekoga tko se kuži pa da su ti to napravili?

Juventino85
20.01.2012., 08:25

Ne treba se samo kod utipkati nego se preko boxa ide S-off napraviti pa data unlock ocita...

Gotovo za 10 minuta... :)

cro_denno
21.01.2012., 14:52
Cura mi ima ovaj mob, mene zanima na koji bi nacin mogao prosiriti memoriju da moze instalirati puno vise programa, ja sam na svom uspio prije god, dana i nesjecam se vise kako ide, pa ako bi netko mogao staviti tutorial za ovaj mob da se to napravi, nadam se da znate o cem pricam

Ben Marshall
21.01.2012., 15:08
Cura mi ima ovaj mob, mene zanima na koji bi nacin mogao prosiriti memoriju da moze instalirati puno vise programa, ja sam na svom uspio prije god, dana i nesjecam se vise kako ide, pa ako bi netko mogao staviti tutorial za ovaj mob da se to napravi, nadam se da znate o cem pricam

Pa kupiš memorijsku karticu s više kapaciteta, od ne znam, 16 GB i prebacuj programe/aplikacije na nju... Postoje i aplikacije za prebacivanje kao npr. Link2SD ili App2sd...

ludi.dejo
22.01.2012., 11:49
imam ovaj mobitel par mjeseci i sve je radilo normalno,i neki dan mi napravi sam update,novu verziju i od onda mi nece nist skinut sa marketa,onak pise your item will be downloaded,krene i sam nestane odjednom..jel zna itko do ceg bi moglo bit?

carrie_
22.01.2012., 18:43
Ne treba se samo kod utipkati nego se preko boxa ide S-off napraviti pa data unlock ocita...

Gotovo za 10 minuta... :)

kaže striček da je čekao dugo kod....votever, sad ga imam nazad,,

e a sad me muči ovo:
1.skinula sam taskiller, ali mi se u roku 5minuta nabere barem 7 aplikacija, bez da sam dirala telefon, probala sam izgasiti internet-i dalje je takva situacija...pali mi se google karte (??), htc klub (??) facebook app, znači, nemam ga i nema se zašto paliti jer ga ne diram...
2.dal postoji mogućost iz menija (glavnog) maknem app koje mi ne trebaju (facebook, friend stream, peep, latitude??)
3.i još, postoji li nekakav file manager gdje bi mogla sortirati svoj meni? poseban folder za igre, poseban za app vezane uz internet, pa onda "uredske stvari" (kalkulator, kalendar..)?

:misli: :tuzni:

A što kao ne može se upaliti Wi-Fi, Market i logiraš se sa svojom gmail adresom i skidaj aplikacije koje želiš. :D

ovo je bio sarkazam vezan uz ono kak se brzo baterija troši, reko jedva čekam da ih skinem pa da mi još kraće traje.... :rolleyes:

imam i 4.pitanje, dal samo sinkroniziranim kontaktima iz gmaila mogu dodijeliti fotku kad me zovu..? :(

Ben Marshall
22.01.2012., 19:03
2. Ako misliš brisati te sistemske apikacije, onda moraš rootati telefon. (Pročitaj Top temu na ovom pdf-u - Android FAQ)

3. Skini si neki launcher, tipa GO Launcher Ex. Jednostavan, brz i ima jako puno mogućnosti, između ostalog i sortiranje aplikacija :D

carrie_
22.01.2012., 19:15
2. Ako misliš brisati te sistemske apikacije, onda moraš rootati telefon. (Pročitaj Top temu na ovom pdf-u - Android FAQ)

3. Skini si neki launcher, tipa GO Launcher Ex. Jednostavan, brz i ima jako puno mogućnosti, između ostalog i sortiranje aplikacija :D

grasias, :kiss:
sam ću šogora zahaltat da mi to sredi

cro_denno
23.01.2012., 13:23
Pa kupiš memorijsku karticu s više kapaciteta, od ne znam, 16 GB i prebacuj programe/aplikacije na nju... Postoje i aplikacije za prebacivanje kao npr. Link2SD ili App2sd...Joj kako smo pametni, to sve znam, ima dosta programa koji se nemogu instalirati na memorijsku karticu nego samo na mob, a mob nema puno memorije pa se sve napunilo, imao sam na svom isti problem, stavljanjem custom romova i cackanja po njemu sam rjesio tako sto sam povecao internu memoriju(nije ju stvarno povecao nego kao je uzeo dio od kartice) na svom mobu sam imao jedno 50kb mozda sad imam 200mb

MaverickMeho
25.01.2012., 13:30
Pozdrav!
Neki dan sam kupio HTC Wildfire S. Sve je funkcioniralo nekih 5 dana, a onda je pčeo zezati touch screen. Naime, kod otkljucavanja ekran ne reagira. To je ljepo opisano na YouTube-u na sljedećem linku:

http://www.youtube.com/watch?v=mecsz-T0s-0&feature=related

Taj isti lik na tom linku je sredio svoj telefon sa updateom ROM-a naneku verziju koju navodi na ovom videu:

http://www.youtube.com/watch?v=yewVmXqZyP4&feature=related

Jer netko imao takav problem i kako ga je riješio? Mobitel je pod garancijom i kupljen je u VIP-u na ugovor.
Da li sa instalacijom drugog ROM-a gubim garanciju?
Da li je kodiranost mobitela na VIP problem za taj ROM?
Ako se upustim u to, koji je postupak i da li postoji negdje na net-u? Link?
Ako ga odnesem u VIP, koliko traje servis? Obično im treba vječnost da išta naprave.:504:

Thx unaprijed na pomoći!:)

Juventino85
29.01.2012., 00:07
Nije komplicirano ali nije ni lako za pocetnike.

Teoretski, instaliranjem cooked ROM-a gubis jamstvo ali ako najprije napravis backup, lako vratis u pocetno stanje..:)

To sto je kodiran nema veze, to je neka druga prica.

Postupak imas na XDA (http://www.xda-developers.com/).

Moja preporuka je da ga nosis na servis, vec kad imas jamstvo, za 10ak dana ce ti ga vratiti...:)

budalo
31.01.2012., 14:39
Zna li netko kakvo je ovo ažuriranje koje su sada pustili za Wildfire S, ja sam na T-mobile Simpi?
Piše "Update: System enhancement 14.23 MB."
Ja sam ga pustio, ali mi se mobitel onda više nije bootao do kraja nego je na ekranu stajao onaj android robot i žuti trokut s uskličnikom unutra. Ugasio sam ga vađenjem baterije i onda se normalno upalio, ali to ažuriranje nije uspjelo.

Vjerojatno ga i nisam smio raditi jer mi je mobitel rootan?!

dajc12
01.02.2012., 11:26
Nije baš tako, od nedavno je na listi (http://www.htcdev.com/bootloader/) i WFS....

Znam haha,pregrizal sam si jezik kad sma nakon nekolilp dana vidio XD

Zna li netko kakvo je ovo ažuriranje koje su sada pustili za Wildfire S, ja sam na T-mobile Simpi?
Ja sam ga pustio, ali mi se mobitel onda više nije bootao do kraja nego je na ekranu stajao onaj android robot i žuti trokut s uskličnikom unutra. Ugasio sam ga vađenjem baterije i onda se normalno upalio, ali to ažuriranje nije uspjelo.

Heh,to se i meni desilo,ja sam uvjeren da neće instalirati pošto nemamo tvornički recovery nego CWM.
Sad i mene jako zanima što taj update donosi,ako netko zna neka javi.
Inače furam svoj WFS na CM 7.2,ali sam nešto jučer kemijao pa sam i sam vidio taj update.

carrie_
04.02.2012., 09:47

ja bi to htjela nekako maknut jer mi idu na živce gore "i" i ta strelica!! :503:

od sinoć mi se mobitel neće otključat, znači moram dić taj krug barem jedno 10puta da bi "primio" naredbu i otključao se..luda sam :ne zna:

Juventino85
04.02.2012., 11:04
Mozda se je malo zblesirao... :)

Probaj jedan hard reset, zna pomoci... :)

brijo
04.02.2012., 12:05
kako kad otključam mobitel na početnoj stranici kad kliknem na"telefon"(dolje u sredini) mi ne prikazuje kontakte sa facebooka i kako da in ne skida uopče?

carrie_
05.02.2012., 11:57
Mozda se je malo zblesirao... :)

Probaj jedan hard reset, zna pomoci... :)

hard reset? a to je..? kako? :raspa:

danas je već bolje...počeo me doživljavat...idiot :rolleyes:

Juventino85
05.02.2012., 18:42
kako kad otključam mobitel na početnoj stranici kad kliknem na"telefon"(dolje u sredini) mi ne prikazuje kontakte sa facebooka i kako da in ne skida uopče?

Hoces da ti pokazuje kontakte iz Facebooka ili ne !?
Nije bas jasna recenica...

hard reset? a to je..? kako? :raspa:

danas je već bolje...počeo me doživljavat...idiot :rolleyes:

Ides na settings/privacy/reset...:)

Rhaenyss
05.02.2012., 23:20
Meni se pojavilo ovo neko azuriranje. Skinem ga i kad krene s instalacijom, mobitel veli kak je sustav mijenjan i da nemoze azurirati. Mobitel je nov, od t-mobila, nisam nista mijenjala. Ima netko ideju zasto nece, ili pak samo kako ugasit te notifikacije svaki put kad upalim wireless?

budalo
06.02.2012., 00:13
Meni se pojavilo ovo neko azuriranje. Skinem ga i kad krene s instalacijom, mobitel veli kak je sustav mijenjan i da nemoze azurirati. Mobitel je nov, od t-mobila, nisam nista mijenjala. Ima netko ideju zasto nece, ili pak samo kako ugasit te notifikacije svaki put kad upalim wireless?

Jesi na Andoridu 2.3.3 ili 2.3.5?
Ugasiš ih u postavkama "O telefonu" > "Softverska ažuriranja", makni kvačicu.

ja bi to htjela nekako maknut jer mi idu na živce gore "i" i ta strelica!! :503: U postavkama "O telefonu", "Softverska ažuriranja", makni kvačicu. A zašto nisi pustila tu nadogradnju?

od sinoć mi se mobitel neće otključat, znači moram dić taj krug barem jedno 10puta da bi "primio" naredbu i otključao se..luda sam :ne zna:
To i mene nekad zeza.

Las Legolas
06.02.2012., 09:30
Jel itko naručivao bateriju, punjač i silikonsku futrolu preko ebay-a?

Konkretno mislim na:

Baterija (http://www.ebay.com/itm/290634169801?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649), napomena: Don't fit US Version HTC Wildfire S

Punjač (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190588376735)

Silikonska futrola (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140695554591), napomena: Not compatible with T-Mobile version of Wildfire S

Naručio bih dodatnu bateriju (3500mAh), punjač i silikonku al me brine kompatibilnost s mojim mobom (kupljen je preko T-mobile-a)..

Jel tko naručivao išta od navedenog s ebay-a?
Molio bih preporuku il savjet.

budalo
06.02.2012., 14:53
Baterija (http://www.ebay.com/itm/290634169801?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649), napomena: Don't fit US Version HTC Wildfire S
Razmišljao sam o tome ali sam odustao zbog estetike, ali i kad sam na xda forumu pročitao da ljudi baš ne vide neku razliku s obzirom na deklarirani kapacitet baterije. Ja sam to pratio kad je izašao WFS, možda se nešto u međuvremenu promijenilo.

Punjač (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190588376735)
Ja sam uzeo taj punjač u paketu s dvije "normalne" baterije i EU plugom, za cca 10$. Super mi je koristan, koristim ga već dugo kao i baterije. Nisam priomijetio razliku u odnosu na original baterije. Na punjaču je i indikator da je baterija puna (poplavi, a dok se puni svijetli crveno).

Silikonska futrola (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140695554591), napomena: Not compatible with T-Mobile version of Wildfire S
Ovo stvarno ne kužim zašto ne bi bilo kompatibilno.

Las Legolas
06.02.2012., 16:38
Razmišljao sam o tome ali sam odustao zbog estetike, ali i kad sam na xda forumu pročitao da ljudi baš ne vide neku razliku s obzirom na deklarirani kapacitet baterije.

Baterija je veća? Zato se vjerujem i dobije posebna stražnja maska... a i onda silikonska futrola ne bi išla..
Ako punjač s one 2 baterije radi onda je to moj izbor.

Poslao sam mail prodavaču za silikonku..

HTCWF
08.02.2012., 09:56
Pozdrav svima od novog korisnika Wildfirea s, a pošto mi je to prvi HTC i prvi mobitel sa Androidom, nemojte zamjerit na glupim pitanjima :D

1. Kako da zamijenim mjesta y i z na tipkovnici...isključio sam sve one međunarodne tipkovnice, ali i dalje ista stvar.
2. Trebam li na računalo instalirati program za skidanje aplikacija (kao što je itunes kod applea) ili aplikacije mogu dodavati u telefon samo da ga spojim i kopiram ih u neki poseban folder kao slike, muziku i video ili baš moram pomoću programa...ako da, kako se točno zove program?
3. Nakon kupnje mobitela, nadogradio sam software...pa me sad interesira hoću li moći prebacivati aplikacije koje se inače plačaju a ja ih nađem preko ipmarta ili negdje drugdje ili da se pozdravim sa free aplikacijama?
4. Što se tiće GPS karata, preporuka za Hrvatsku i susjedne zemlje, nešto kao adriaroute ako može...i ako nije problem link na PM kako ih nabaviti.
5. Koja je fora sa tom internom memorijom, šta stvarno neke aplikacije nije moguće prebaciti na karticu...dosada sam par aplikacija uspio, al pitam za kasnije

EDIT:
6. Tapatalk aplikacija Convo mi ne radi kako treba, ne prikazuje mi zadnje postove...ona koju sam koristio na iphoneu se naravno plača...preporuka za neku besplatnu ili odgovor na 3. pitanje pa ću dalje sam :)

To bi bilo to zasad, bit će sigurno još :)

Hvala unaprijed

assassin
08.02.2012., 15:54
1. Instaliraj drugu tipkovnicu. Imaš ih brdo na Marketu.
2. Ne trebaš- sve prebacuješ drag'n'dropom (u bilo koji folder).
Ali, imaš HTC Sync ako hoćeš backupirati nešto ili raditi update.
No, prebacivanje ide normalno kopiranjem.
3. Nemaš brige- mogu se normalno instalirati.
4. Pogledaj podforum aplikacije- tamo imaš teme o navigacijama.
5. Da- developeri moraju implementirati tu mogućnost u aplikacije.
Ako ti kasnije ponestane prostora- možeš rootati pa to riješiti na drugi način (o tome imaš na xda forumu).
6. Pogledaj pod 4.- prvi dio :)

HTCWF
08.02.2012., 17:20
1. Instaliraj drugu tipkovnicu. Imaš ih brdo na Marketu.
2. Ne trebaš- sve prebacuješ drag'n'dropom (u bilo koji folder).
Ali, imaš HTC Sync ako hoćeš backupirati nešto ili raditi update.
No, prebacivanje ide normalno kopiranjem.
3. Nemaš brige- mogu se normalno instalirati.
4. Pogledaj podforum aplikacije- tamo imaš teme o navigacijama.
5. Da- developeri moraju implementirati tu mogućnost u aplikacije.
Ako ti kasnije ponestane prostora- možeš rootati pa to riješiti na drugi način (o tome imaš na xda forumu).
6. Pogledaj pod 4.- prvi dio :)

Zahvaljujem na informacijama :kava: :D

HTCWF
08.02.2012., 17:40
Imam još pitanja, naravno :)

Malo me muči to sa prebacivanjem na karticu, popunio sam već dosta memorije, pa me interesira da li je na marketu označena opcija da se aplikacija može preseliti na karticu, ili nemogu znati dok je ne instaliram, recimo, hoću skinuti drugu tipkovnicu, mogu li negdje pogledati koju mogu prebaciti, ili moram ići redom i probavati??

Također, vezano za backup i rootanje...znači moram instalirat taj program...koliko je komplicirano napraviti backup i da li taj backup ostaje stalno na računalu i kako ga vratiti nazad, ima neki link sa uputama? I, koliko je komplicirano rootati mobitel, postoji li ikakav rizik da nešto ne uspije, zahebe se softwareski ili slično? Ukoliko ga rootam, pretpostavljam da više nemogu nadograditi software, trebam li onda vratiti backup, pa nadograditi i onda opet rootati ili kako to ide...ima li pojašnjenje negdje?

I da li je istina da se na marketu može skinuti program pomoću kojeg se aplikacije sa telefona prebacuju na karticu...to bi bilo idealno, da mogu prebacivat aplikacije na karticu bez da gubim garanciju ili da moram skidat program i radit ovo gore navedeno????

miems
09.02.2012., 10:19
Instalirala sam taj update i sad mi radi super! Nakon onog velikog update-a mi je skroz usporio, teško mi je otvarao i imenik, mislila sam da je zbog veličine update-a, ali izgleda da nije :)
Preporučam ovaj update od 14 i kusur mb.

Deedy
09.02.2012., 22:41
Pitanje:

Javlja mi da je dostupno ažuriranje sustava. I onda kad to skinem (neka 3.5 MB) mi kaže kako je ažuriranje sustava spremno, ali kako nemam dovoljno slobodnog prostora u memoriji telefona za to- i da oslobodim minimalno 25 MB.

Nudi mi da idem na Postavke (kako bih upravljao aplikacijama). Kad uđem tu, na Unutarnjoj memoriji je 134MB iskorišteno, a 16MB slobodno.
na SD kartici mi je 0.89GB iskorišteno, a 0.95 GB slobodno.

Od ovog što gledam u popisu, Memorija kontakata mi je najveća sa 53,82MB.
Ne želi pomaknuti na SD karticu, kad probam kliknuti. :ne zna:

Ajte, pliz pomoć neukima. :)

Juventino85
09.02.2012., 22:47
Prebaci koju aplikaciju koja to podrzava... :)

Deedy
09.02.2012., 23:12
I
Mislis neku app koja je vec na unutarnjoj memoriji da probam prebaciti na SD card? Kad idem to raditi (preko Postavki-- Nacini vise prostora-- Brisanje predmemor.prostora , deinstal.ili prebaciv. na Sd card, on kaze da nema sto prebaciti. :misli:

assassin
10.02.2012., 05:44
Sumnjam da se baš niti jedna ne može...
Probaj na "normalan" nači- Postavke> Aplikacije> Upravljanje aplikacijama> tab "Sve aplikacije"> menu tipka> poredaš po veličini> i ideš po redu i na svaku "tapneš" i gledaš možeš li stisnuti "Prebaci na SD" (ako nije zasivljena opcija).

carrie_
10.02.2012., 18:55
ko mi oće rootat telefon? :D
fakat me živciraju ove aplikacije koje se pale svake 2min :tuzni:
imam killer,al čim upalim net mi se sve opet upali, i opet, i opet.....(ne mogu ga držat stalno upaljen jer mi poždere podatkovni paket paljenjem tih aplikacija...) :ne zna:

Juventino85
10.02.2012., 21:27
Malo surfanja na XDA (http://www.xda-developers.com/) i rjesis sama, samo malo strpljenja... :)

Deedy
11.02.2012., 10:10
Sumnjam da se baš niti jedna ne može...
Probaj na "normalan" nači- Postavke> Aplikacije> Upravljanje aplikacijama> tab "Sve aplikacije"> menu tipka> poredaš po veličini> i ideš po redu i na svaku "tapneš" i gledaš možeš li stisnuti "Prebaci na SD" (ako nije zasivljena opcija).

Probao sam i to odavno i ne, ne zeli- zasivljeno je. :/
Samo mi za neke rijetke a la Foursqare daje mogucnost da prevacim na Telefon (jer je na karrici). Djizz....
Sto se postize onim Prisilno zaustavi
i onim Ocisti podatke?

Ako neko ima jos kakvu ideju...
(dodajem da je mob stigo iz Bonbona, a da ga je frajer u servisu na Zavrtnici naknadno otkljucavao za sve mreze- da nije nesto zaje*? Ostalo sve funkcionira, osim sto me zeza s tom Unutarnjom memorijom- zna mi i za pregledfotki ne dati da ih vidim, jer je memorija gotovo popunjena...)

carrie_
11.02.2012., 10:10
Malo surfanja na XDA (http://www.xda-developers.com/) i rjesis sama, samo malo strpljenja... :)

šališ se,jel? :kava:

Juventino85
11.02.2012., 12:37
A sto bi se salio?:D

Ako ti se bas neda / neznas / ne zelis, kesnes nekome 100kn u servisu, pa ce oni lako zaraditi 100kn...:)

makelele
21.02.2012., 12:55
Pozdrav ekipa. Krenuo sam otključati bootloader za svoj WFS i kada dođem do instalacije RUU-a nigdje ne nalazim RUU za T-mobile HR mrežu među ponuđenima na HTC stranici. Pretpostavljam da nešto možda krivo radim ili mogu skinuti neki drugi. Molim za pomoć nekoga tko zna. Thanks. :confused:

budalo
22.02.2012., 00:08
Imaš HTC EU.

Disperadun.
23.02.2012., 16:23
Imam glupi problem na ovom mobu. Nekad iz čistog mira kad me netko zove, šalje onu defaultnu poruku tipa "trenutno sam zauzet, nazvat ću kasnije". Kako to isključiti??

amd_athlon
24.02.2012., 18:52
Pozz
Moze li mi neko reci kako da iskljucim vibraciju prilikom koristenja kalkulatora,hvala.

Juventino85
24.02.2012., 21:30
Settings/ Sound/ Haptic feedback (maknes kvacicu)... :)

carrie_
24.02.2012., 21:43
kesnes nekome 100kn u servisu, pa ce oni lako zaraditi 100kn...:)

kradljiFci! :kava:

amd_athlon
25.02.2012., 00:18
Settings/ Sound/ Haptic feedback (maknes kvacicu)... :) Nema opcija Haptic feedback

Ben Marshall
25.02.2012., 02:26
Nema opcija Haptic feedback

Kako nema? :misli:
Ja je imam, skroz zadnja u Sound postavkama, ali mi je odznačeno i opet vibrira, hmm :misli:
Baš me sad ovo zanima. Inače mi ne smeta to, ali čini mi se kako mi prije nije vibriralo tipkajući po kalkulatoru...

Bobby1
25.02.2012., 13:14
Imam glupi problem na ovom mobu. Nekad iz čistog mira kad me netko zove, šalje onu defaultnu poruku tipa "trenutno sam zauzet, nazvat ću kasnije". Kako to isključiti??

Phone sett-edit default message i izbrisi.koristis li stock phone/dialer?skini sa marketa neki,meni osobno je touch pal dialer najboji i najprecizniji,svi drugi mi se mjesaju sa stockovim.

wildfire via tapatalk

amd_athlon
25.02.2012., 13:58
Kako nema? :misli:
Ja je imam, skroz zadnja u Sound postavkama, ali mi je odznačeno i opet vibrira, hmm :misli:
Baš me sad ovo zanima. Inače mi ne smeta to, ali čini mi se kako mi prije nije vibriralo tipkajući po kalkulatoru...
Ne znam, ali nema :ne zna: , inace u Sound postavkama sam maknuo kvačice na sve osim na Phone ringtone ( Quiet ring on pickup, Pocket mode, Flip for speaker) i vibrira mi samo kad koristim kalkulator

fuzzija
02.03.2012., 21:52
Hej, prije koji dan sam nabavila Wildfire S i sad me zanima da li ja mogu svojevoljno ažurirati softwer, naime, trenutno je na nju inačica 2.3.3 a cilj mi 2.3.5.
Kako da do toga dođem?

fuzzija
03.03.2012., 08:33
Otkrila sam način kako napraviti ažuriranje i javilo mi se ovo: otkriveno je da vaš telefon možda koristi preinačenu verziju sustavskog softvera. Radi vaše zaštite neće biti moguće ažurirati telefon. Za ažuriranje vašeg telefona potrebno je vratiti službeno verziju HTC sustavskog softver ili biste željeli pomoć pri povratku izvornog softvera, obratite se za podršku.

Šta to točno znači? Što mi je raditi? Sva sam smotana i već žalim. :/

84737
03.03.2012., 12:29
Kupila si ga novog ili od nekog iz druge ruke?
Premalo je informacija za bilokakav savjet.

fuzzija
03.03.2012., 13:42
kupila sam rabljeni, datum kupnje je 10.1.2012. prodavač je neki čika koji ga je dobio ful povoljno zbog pretplate i nemam nikakvih tragova korištenja ni ništa.

84737
03.03.2012., 15:21
Hm. Tragovi korištenja, tj nekorištenja ništa ne znače.
Sad govorim napamet...

Postoji mogućnost da imaš neki custom rom na uređaju, a ne službeni.
Da li ti je mob rootan, tj imaš li ikonu "Superuser" ?

fuzzija
03.03.2012., 15:30
Ne,nema te ikone. Gotovo pa sam sigurna da nije bilo nikakvih "makinacija" s njima. A kaj da radim sad? Da ga furam na servis?

84737
03.03.2012., 15:56
Najprije napravi hard reset, a onda idi u Menu / Settings / About Phone / Software Updates. (normalno, mob ti treba biti spojen na wi fi) pa vidi što će ti onda reći. Ako si u blizini servisa, mislim da će ti to i oni uraditi, ali ćeš morati ostaviti uređaj kod njih.

fuzzija
03.03.2012., 16:58
Vratila sam na tvorničke postavke prije nego što sam napravila ovo ažuriranje, tako da sam možda i ja sama zeznula stvar. Nije mi baš u blizini servis. :/

fuzzija
04.03.2012., 08:56
Uspjela sam s ažuriranjem. :cerek:
Dva dana sam potrošila na poigravanje s ovim pametnofonom. :/
Sjećam se kad sam prvi put dobila iPhone, trebalo mi je manje od par sati.
E da, obzirom da imam updejtan softwer, zanima me da li postoji mogućnost prebacivanja određenih aplikacija na karticu ili nema te mogućnosti?
Zanima me da li još postoje kakve cake u štednji baterije?

Juventino85
04.03.2012., 10:51
Mozes prebacivati aplikacije na SD karticu ako to aplikacija podrzava tj ako je developer implementirao tu mogucnost.

To si mogla i na prijasnjem softu... :)

Za vece trajanje baterije skini Juice Defender i tamo si namjestis parametre kako ti najvise odgovaraju... :)

blazze
16.03.2012., 11:28
Evo ovako, kao svjezeg korisnika ovog uredjaja i androiad opcenito, zanima me da li u postavkama aplikacija, pod izbornikom usluge koje se izvode, kad se iste zaustave, da li to pospjesuje rad samog uredjaja?
Naime pored naziva aplikacije stoji obavijest o 1 usluzi i 1 postupku, sa brojcanim oznakama provedenog vremena aktivacije tog postupka i količina MB, pa bih molio one koji znaju sto tocno predstavljaju te brojke, da li je to količina memorije koju ta aplikacija trnutno zauzima ili što?

Hvala

84737
16.03.2012., 13:01
Ako "ubiješ" proces koji je sistemski doći će do rušenja drugih aplikacija.
Kod androida je slobodna memorija neiskorištena memorija i kao takva ne služi ubrzanju mobitela. Android kada treba više memorije sam gasi procese koji trenutno netrebaju biti aktivni,a aplikacije i procesi koji su rezidentni su kako znamo uvijek brži nego oni koje trebamo pozivati. Nasilnim gašenjem mu samo zadaješ probleme jer mora aplikacije opet pozivati i startati ih, a time on troši resurse.