PDA

View Full Version : Knjige koje čitaju vaša djeca

stranice : 1 [2] 3

nosorog
08.03.2012., 23:09
"Ispričat ću ti priču" je izvrsna knjiga :):mig:. Student Demian dolazi svom psihoterapeutu Jorgeu s raznim pitanjima na kojemu Jorge odgovara zanimljivom i poučnom pričom. Kad budeš čitala dijetetu morat ćeš preskočiti neke priče, ali ih poslije obavezno pročitaj. P.S. Pazi da dijetetu ne čitaš riječi s j i s.

wtf?

pa necu joj citat cijelu knjigu, rekla sam da unutra ima zen prica koje su mi super i daju se procitati/prepricati djeci. ne znam koje bih to rijeci trebala ne citat u tim pricicama, a da pocnu sa "s" - sova?, slavuj?ak si mislila na psovke, ja sam sigurna da ih u zen pricama nema, al sutra cu malo prelistati (tj ak ti znas koju, ajde napomeni :D)

HacijendaST
09.03.2012., 06:26
wtf?

pa necu joj citat cijelu knjigu, rekla sam da unutra ima zen prica koje su mi super i daju se procitati/prepricati djeci. ne znam koje bih to rijeci trebala ne citat u tim pricicama, a da pocnu sa "s" - sova?, slavuj?ak si mislila na psovke, ja sam sigurna da ih u zen pricama nema, al sutra cu malo prelistati (tj ak ti znas koju, ajde napomeni :D)

:D Ne znam cijelu knjigu napamet, nama ti baš puno zen priča, ali nekad zna Demian ubaciti neki komentar, nekad i prosti.

nosorog
09.03.2012., 12:32
:D Ne znam cijelu knjigu napamet, nama ti baš puno zen priča, ali nekad zna Demian ubaciti neki komentar, nekad i prosti.

:lol:

nisi ti valjda mislila da cu ja dvoipogodisnjem djetetu citati knjigu u kojoj su opisane psihoterapijske seanse? :confused:
pa nisam bas tolko luda da joj citam kak se lik zali na svoje roditelje kolko su ga sjebali :lol:

valjda nisam bila jasna, svako poglavlje, izmedjuostalog i ima neke pricice, od kojekuda, i zaista se mogu procitati i prepricati djetetu, ili cak i procitati ko zasebne price. :mig:

tihonsee
09.03.2012., 13:10
Koja je psovka sa s? :D nemam mozak danas.

meni jedino na pamet pada - sranje :D
ali to i nije baš neka psovka, bar u mom rječniku prostih riječi.

pa nisam bas tolko luda da joj citam kak se lik zali na svoje roditelje kolko su ga sjebali :lol:

to možemo preporučiti svojoj djeci tamo negdje u adolescenciji... :D

HacijendaST
09.03.2012., 17:36
meni jedino na pamet pada - sranje :D
ali to i nije baš neka psovka, bar u mom rječniku prostih riječi.

Upravo ta riječ. Nije psovka, ali nije baš ni pristojna.

HacijendaST
09.03.2012., 17:39

nisi ti valjda mislila da cu ja dvoipogodisnjem djetetu citati knjigu u kojoj su opisane psihoterapijske seanse? :confused:

valjda nisam bila jasna, svako poglavlje, izmedjuostalog i ima neke pricice, od kojekuda, i zaista se mogu procitati i prepricati djetetu, ili cak i procitati ko zasebne price. :mig:

Mislila sam ako on ubaci koji prosti komentar, a ti ne primjetiš da to nije dio priče.

nosorog
14.03.2012., 01:23
baš smo jutros gledale te kratke i budalaste priče i ja već htjela kupiti, pokažem curki, a ona - neće. pročitala sam joj jednu u dućanu, ali ne. ne sviđa joj se. pretpostavljam da su joj ilustracije nedovoljno šarene (ili je skužila da ja baš bi, pa ona naravno neće).

uzela sam joj priče Buda za laku noć :cerek:

citamo budalaste i kratke price, dijete je odusevljeno :cerek:

meni je najbolja zbirka BIjeli slon

lik je fakat super :s

meni su super ilustracije, i price su fakat neobicne, drukcije od drugih.

kupila sam ih u profilu na sajmu, sa 90 snizene na 69 :top:

hvala Lali :cerek:

no_nic
14.03.2012., 08:33
i ja zahvaljujem lali, mi smo navučeni na budalaste priče. svi troje. :brukica:

ilustracije su odlične, baš kakve ja volim. malcu su najdraža jaja koja bježe. :)

foresst
14.03.2012., 08:37
mislim da ću ih i ja uzeti, baš sam bijelog slona vrtila po rukama opet.

onaj put kad smo zajedno išle, dogovorile smo se da će dobiti neku knjigicu za nagradu jer je bila hrabra i mirna kod doktora, a ona si je, čini mi se, zamislila neku rozu šljokičastu princezastu knjigu, pa ju je ovo što sam ja predlagala malo zateklo :rofl:

tamo sam joj pročitala jednu pričicu o loncima i tavi za palačinke i kako je palačinka završila u juhi (iz budalastih priča, čini mi se), i nešto dana kasnije me je pitala da joj pričam priču o velikom i malom loncu i šašavoj palačinki, tako da sam sigurna da će joj se svidjeti.
ja sam oduševljena tim pričama.

ubijaju me više ove grimmove. sinoć je htjela matovilku. pa zlo mi dođe o tih sranja. jadna trudnica umire za tuđom salatom, budući otac proda nerođeno dijete za šaku matovilca pa sve do rađanja blizanaca..

mi svako veče čitamo obavezno nešto. voli jako životinje pa čitamo i dječje enciklopedije o životinjama i knjige o pasminama pasa i vrstama ptica. to mi je skroz ok, jer usput i nauči svašta

Jelica Izjelica
14.03.2012., 11:59
citamo budalaste i kratke price, dijete je odusevljeno :cerek:

meni je najbolja zbirka BIjeli slon

lik je fakat super :s

meni su super ilustracije, i price su fakat neobicne, drukcije od drugih.

kupila sam ih u profilu na sajmu, sa 90 snizene na 69 :top:

hvala Lali :cerek:

Gotov je djeciji sajam u profilu, vratili su stare cijene :(

nosorog
14.03.2012., 19:27

znam, subota je bila zadnji dan

al te price i sa 90kn su pristojna cijena, a ima ih i u knjiznici :)

tihonsee
22.03.2012., 22:11
samo da se pohvalim, uspjela sam malome pročitati=prepričati priču! :cerek:

par dana nakon što sam se tu jadala, pošlo mi je za rukom da mu pročitam tri praščića i ružno pače, to su one male knjižice za bebe koje imamo doma.

onda smo se učlanili u knjižnicu - hvala leonee na prijedlogu:), i tamo smo s tvog popisa top10 našli najotmjenijeg diva u gradu i pužicu kitovu družicu i to evo čitamo već desetak dana i jako mu se sviđaju. naročito div. uzeli smo i budalaste priče, ali još je on premali za to. tak da idemo uskoro posuditi neke nove slikovnice :cerek:

aniano
23.03.2012., 10:33
moja L se isto navukla na grimm-a, i sve mi se cini da djeca to vide drugacijim ocima. recimo njoj je snjeguljica zakon, meni je lagano morbidna, ali koliko se sjecam ko djetetu mi je bila isto super. prije neku vecer donese mi snjeguljicu u 5 razlicitih izdanja i sve sam joj ih redom morala procitat, a najveci je bed sto se sve lagano razlikuju?! nego sad sam trazila na netu te budalaste price koje se spominju u nekim postovima i nadjem jedan site, cro izdavacka kuca, koja ima i tzv Grubzona. ovdje u de se zove grüfello, neko kao cudoviste, ali moja curka (3 godine ga obozava) zna ga napamet. prica je simpa, tako da ako vam dopadne ruku zavirite unutra. i nesto sto je malac sad dobio za rodjendan (prvi) isto mega simpa slikovnica u originalu The verry hungry caterpillar, mislim da je na hrvatskom nema. Ali skroz zanimljiva slikovnica, i prica i to sto ima rupe. Djir... Sad je citamo po x puta na dan.

nosorog
01.04.2012., 11:57

imas sada u Algoritmu popust (22%), ja vidla da ima u gajevoj, i kratke i budalaste
(bude oko 70kn)

mi ih citamo, svaki dan neku :top:

HacijendaST
17.05.2012., 11:05
Što više vole vaša djeca, hrvatske ili strane knjige? I, tko im je/su narjdraži pisac/pisci?

HacijendaST
17.05.2012., 17:29
Ja sam s 11 gutala Agathu Christie. :D

Moja kćer (11) je pročitala "Božić Herculea Poirota", sad čita "Ubojstvo na igralištu za golf. (I jedno i drugo su romani Agathe Christie)

HacijendaST
17.05.2012., 17:33
Moja voli i domaće i strane pisce, samo da su im romani dobri. Najdraži pisci su joj Sanja Pilić i E. Kastner.

SummerNight
18.05.2012., 12:53
eto, buduci da je tema tu di je, da podjelim s vama nase odusevljenje s malim klokanom koji trazi pustolovinu (http://www.profil.hr/knjiga/mali-klokan-u-potrazi-za-pustolovinom/35179/)
ne znam samo kako cemo ju vratiti u knjiznicu :rofl:

arorua
18.05.2012., 13:47
Super je tema.
Ja sam bila gutac knjiga kao klinac (sad nazalost ne stignem), pa se cisto sebicno nadam da ce i curica mojim stopama. A nije ni tata za baciti po tom pitanju :)
Mi tek pocinjemo sa slikovnicama, ali vas pratim i pisem preporuke :)

tihonsee
18.05.2012., 19:55
mi zadnjih par mjeseci posuđujemo slikovnice iz knjižnice, evo par preporuka mog dvoipolgodišnjaka:

najotmjeniji div u gradu, pužica kitova družica, emilija u zemlji kotača, olivia, dalmi i brojevi

nosorog
18.05.2012., 22:04
eto, buduci da je tema tu di je, da podjelim s vama nase odusevljenje s malim klokanom koji trazi pustolovinu (http://www.profil.hr/knjiga/mali-klokan-u-potrazi-za-pustolovinom/35179/)
ne znam samo kako cemo ju vratiti u knjiznicu :rofl:

hvala na preporuci :cerek:

mi posudjujemo samo miffy, jer se totalno navukla na nju, svaku nakon procitana 3 puta zna napamet.

u knjiznici vracamo tako da ona prvo posudi nove, a onda vraca stare, iako se i doma sjeti neke koju smo vratili...(i da, teta joj mora ponoviti da se smije samo 5 slikovnica posuditi)

Lali Puna
18.05.2012., 22:10
za 2-3-godišnjake su fora i svemirci gaćoljupci

kod nas su hit one iz serije petra, sve dineyeve bajke i princeze :rolleyes:, jakov (slično kao petra, serija o jakovu i njegovim dogodovštinama). potražit ću malog klokana, janosch joj je dobar.

ne voli knjižnicu baš, uvijek hoće da odemo u knjižaru i kupimo, al ja joj uredno posudim knjige pa čitamo. nema problema kod vraćanja.

nosorog
18.05.2012., 22:45
za 2-3-godišnjake su fora i svemirci gaćoljupci

kod nas su hit one iz serije petra, sve dineyeve bajke i princeze :rolleyes:, jakov (slično kao petra, serija o jakovu i njegovim dogodovštinama). potražit ću malog klokana, janosch joj je dobar.

ne voli knjižnicu baš, uvijek hoće da odemo u knjižaru i kupimo, al ja joj uredno posudim knjige pa čitamo. nema problema kod vraćanja.

da, petra nije losa
voli i pikoa
nasli smo neku prastaru (iz 1978) Murko (slicna macka ko miffy)

meni je fakat dosta kupovanja, pretjerala sam i knjige ce me zatrpati :zubo:

za princeze vjerujem da ne zna da postoje:D
(u njenoj grupi su 4 curice i 12 decki:rofl:)

SummerNight
19.05.2012., 08:04
miffy je zec :lol::lol::lol:

e, i super su one slikovnice Sto Ana zna...

'kakvi svemirci gacoljupci? super naslov :D:D

nosorog
19.05.2012., 09:17
miffy je zec :lol::lol::lol:

e, i super su one slikovnice Sto Ana zna...

'kakvi svemirci gacoljupci? super naslov :D:D

al murko je fakat macka :lol:
iako je ista ko miffy:lol:

arorua
19.05.2012., 11:23
al murko je fakat macka :lol:
iako je ista ko miffy:lol:

Joj ja sam obozavala tog Murka dok sam bila mala. Jos sad se sjecam Murka na snijegu. :cerek:
Mislim da je isto od Dick Brune, pa valjda zato izgleda ko Miffy.

SummerNight
19.05.2012., 11:52
ako idemo down the memory lane, najdraze slikovnice iz djetinjstva su mi Bucna druzba (http://a4.ec-images.myspacecdn.com/images01/88/b3caee38e8217c492e79b7800ea88349/l.jpg) :D
jako mi je zao da ih nigdje nema za posuditi ili kupiti

larazg
19.05.2012., 13:30
nama je također Petra favorit i to:
- Petra govori ružne riječi,
- Petra se popiškila u gaće
- Petra je zaboravila Krešu

nadalje, sve je također u princezama (najglupljhe knjige koje postoje pogotovo mene iritira Snjeguljica :D
- i u crtiću i u knjizi obična udavača koja samo sanjari da po nju dođe princ :D
Ajd malo mozga ima ona Bella (bar čita i ima neke stavove bar u priči), a meni je najdraža Zalatokosa (jer je Flin fakin obična klošarčina, lopovčina a ona ipak pri spoznaji da je izgubljena princeza ostaje sa njim, sviđa mi se njezin borben stav kada ga je odvalila tavom po glavi te kako je ipak spretna u priči. Sviđa mi se kraljevski konj Maximus.. ono baš mi je dobra priča :top: ).
Inače, za 2gi rođkas poklonjena nam je najbolja knjiga ikad 'Bonton za najmanje'... :top:
Opisuje u slikama i jadnostavnim rečenicama svakodnevna ponašanja djeteta
- dolazak u vrtić, jedenja, igranje, pozdravljanje teta, dizanje ruke kada se želi nešto reći, ne upadanje u riječ kada mama ili teta u vrtiću nešto priča, pa na ulici, pa sa mamom vani....
i sa lijeve strane je opisana dobra curica/dečko a sa desne zločesta curica/dečko(u istoj situaciji) i na tim usporedbama i u slici i tekstu i 'svakodnjevnim životnim situacijama koje žive u vrtiću van roditeljskog nadzora' - mi smo tako puno toga prošle zajedno i to kada sam van kontrole sa njom (znači u vrtiću)... mi taj Bonton obožavamo :cerek:

Mirotta
19.05.2012., 19:58
Inače, za 2gi rođkas poklonjena nam je najbolja knjiga ikad 'Bonton za najmanje'... :top:
Opisuje u slikama i jadnostavnim rečenicama svakodnevna ponašanja djeteta
- dolazak u vrtić, jedenja, igranje, pozdravljanje teta, dizanje ruke kada se želi nešto reći, ne upadanje u riječ kada mama ili teta u vrtiću nešto priča, pa na ulici, pa sa mamom vani....
i sa lijeve strane je opisana dobra curica/dečko a sa desne zločesta curica/dečko(u istoj situaciji) i na tim usporedbama i u slici i tekstu i 'svakodnjevnim životnim situacijama koje žive u vrtiću van roditeljskog nadzora' - mi smo tako puno toga prošle zajedno i to kada sam van kontrole sa njom (znači u vrtiću)... mi taj Bonton obožavamo :cerek:

Super da si to napisala, baš o tome razmišljam intenzivno zadnjih dana, ne znam uopće u kojoj dobi se podrazumijeva da su neke norme prihvaćene i usvojene od strane djeteta.
A ne znam i kako joj ih nametnuti:D.

Daj molim te neki link na knjigu i autora!

Mi inače više ne kupujemo knjigice, samo iz knjižnice čitamo. Ona se teško odvaja od tih knjiga pa ih držimo baš do isteka roka, a smijemo posuditi samo tri.
I samo te tri čitamo:rofl:, rijetko kad uopće uzme neku koju ima doma.
Od ovih domaćih samo traži da pričamo zajedno Zlatokosu i Snjeguljicu.

Inače je meni puno pomoglo u vezi odabira dječje literature što su nam na radionicama "Rastimo zajedno":D dali "Popis razvojno primjerenih slikovnica za djecu" i objasnili nam što i kako čitati, važnosti ilustracija općenito za slikovnicu i dob djeteta.

I, ne bih se nikad sjetila da mi jedna poznanica nije spomenula da je vrijeme za enciklopedije za najmlađe:brukica:

kajperinja
19.05.2012., 20:42
i sa lijeve strane je opisana dobra curica/dečko a sa desne zločesta curica/dečko(u istoj situaciji)
Super da si to napisala, baš o tome razmišljam intenzivno zadnjih dana, ne znam uopće u kojoj dobi se podrazumijeva da su neke norme prihvaćene i usvojene od strane djeteta.
A ne znam i kako joj ih nametnuti:D.

Daj molim te neki link na knjigu i autora!

Inače je meni puno pomoglo u vezi odabira dječje literature što su nam na radionicama "Rastimo zajedno":D dali "Popis razvojno primjerenih slikovnica za djecu" i objasnili nam što i kako čitati, važnosti ilustracija općenito za slikovnicu i dob djeteta.

Kako to da si zainteresirana za knjigu/slikovnicu u kojoj je neko dijete - zlocesto. Pa nedavno si pisala kako si bas na toj radionici nucila kako to nije ok, da dijete ne moze biti zlocesto, nego da se samo - ponasa zlocesto...tj. da to ne treba tako opisati. Nije mi sad jasno da ti je ovakav dozivljaj djeteta koje se ne ponasa kako treba odjednom u redu i da to kanis svom djetetu pokazivati.
(ok ako nista takvog u stvari ne pise i/ili neces to citati, onda je to nesto drugo, ali zacudilo me)

Mirotta
19.05.2012., 20:48
Pa to je larina interpretacija sadrzaja knjige.
Mislis da je bas tim rijecima napisano:D?

Lali Puna
19.05.2012., 21:54
ja se svojoj stalno 'prijetim' tim bontonom za najmlađe, al ona kaže da njoj to ne treba, da se ona zna ponašati :D
dajte prijedloge za neke enciklopedije za najmanje

SN, svemirici gaćoljupci tu ti izvanzemaljci koji dolaze kod nas jer su ludi za gaćama :D u stihovima je, možda će joj biti nerazumljivo, ali je fini ritam, rima, fora je.

mirotta, kako čitati?

larazg
19.05.2012., 21:55
zove se baš Bonton za najmlađe...
i pardon nije jedna stranica već obije stranice su opisane dobrom curicom emom u vrtiću, a drugi list sa obije stranice opisan je istom pričom ali zločestim dečkom Tomicom...
i tako sve situacije sa kojima se dječica svakodnevno susreću...

Danas bili na jednom dječijem rođkasu.. i bila je kućica (ona plastična) i u njoj djevojčica starija od nas... cca godinu dana (velika je razlika imati 4 godine i niti 3 u tim godinama) i moja dolazi do kuće i curice i čujem ju da pita... 'možem li se igrati sa tobom unutra?'.
zaista sam ostala iznenađena.. i to jako ugodno a baš to poglavlje stalno pred spavanje ponavljamo... da kada se netko drugi igra a i ti bi se igrao, ne možeš kao Tomica doći i uzeti igračku ili doći na romobil ili bicikl i gurnuti dijete već ijepo pitaš da li može ti dati malo da se igraš.

Uglavnom da skratim štiva koja ne mogu po meni škoditi... nikako... i na lošem primjeru treba učiti ako mene pitaš na tim primjerima se najbolje uči ali treba imati ispravan primjer da dijete vidi razliku

jer to je sukus svega, da dijete spozna što je dobro i usvoji obrazac ma kako god ga kasnije interpretirao na svoj način ali obrazac da ostane... ja bar mislim da je to sukus svega :misli:

nosorog
20.05.2012., 07:25
zove se baš Bonton za najmlađe...
i pardon nije jedna stranica već obije stranice su opisane dobrom curicom emom u vrtiću, a drugi list sa obije stranice opisan je istom pričom ali zločestim dečkom Tomicom...
i tako sve situacije sa kojima se dječica svakodnevno susreću...

curice su dobre, a decki zlocesti :misli:

:rigo:

ja djetetu uopce nemam namjeru citati bonton.
djeca ionak najvise uce iskustveno, a ne da joj ja moraliziram
a za citanje, nek ziva u bajkama, stihovima, salama....

larazg
20.05.2012., 07:29
curice su dobre, a decki zlocesti :misli:

:rigo:

ja djetetu uopce nemam namjeru citati bonton.
djeca ionak najvise uce iskustveno, a ne da joj ja moraliziram
a za citanje, nek ziva u bajkama, stihovima, salama....

ne nego tako knjiga počinje...
i priče se izmjenjuju... ima na sredini knjige i zločestih curica a dobrih dečki...
i čemu ovaj :rigo:

pa nemoj ga čitati.. ko te sili.. tvoje dijete tvoja radost/tvoj problem... i koga zabole što ti misliš o tome što ti misliš čitati svom djetetu :misli:

čitaj što oćeš :kava:

chocolatecookie
20.05.2012., 08:44
Što se dogodilo s onim da ne treba lošim prozvati dijete nego ponašanje? :D

nosorog
20.05.2012., 09:12
ne nego tako knjiga počinje...
i priče se izmjenjuju... ima na sredini knjige i zločestih curica a dobrih dečki...
i čemu ovaj :rigo:

pa nemoj ga čitati.. ko te sili.. tvoje dijete tvoja radost/tvoj problem... i koga zabole što ti misliš o tome što ti misliš čitati svom djetetu :misli:

čitaj što oćeš :kava:

knjiga koja govori o tome da su neki dobri, a neki zlocesti je po meni nekvalitetna, bez obzira kojim redom idemo (dal su prvo cure ili decki)

ovo je javni forum, tema sto citaju vasa djeca, pa ljudi iznose svoja misljenja :kava:

tihonsee
20.05.2012., 09:57
možda knjiga govori o tome da se djeca ponekad zločesto ponašaju, i da to nije poželjno i prihvatljivo kao lijepo/dobro/pristojno ponašanje.

mi roditelji smo tu da djecu to učimo, bilo iskustveno, bilo čitanjem knjige.

Mirotta
20.05.2012., 10:18
Lali, to kako čitati većinom svi i znamo, bitnije mi se čini ono što čitati, kakve ilustracije izabrati i da je literatura u skladu sa dobi.

Nosorog, sasvim je moguće da je ova knjiga neprikladna za djecu, ima i takvih;).
O ovoj konkretno ne znam ništa, trebalo bi to pogledati pa zaključiti.
A to da li će netko uopće takvu knjigu koristiti, ovdje nije tema.
Meni se čini kao izvrsna pomoć i priprema za određene situacije, jer očito objašnjava neke stvari na djetetu prilagođen način.

I da, jedno od pravila kod čitanja knjiga je da ih prvo mi pročitamo, i ako primijetimo neke nepoželjne riječi/situacije/događaje, da ih preskočimo ako usprkos tome odlučimo čitati :top:

Za sad bi mi jako dobro došle te ilustracije, da ih sama ne moram crtati:lol:

Jelica Izjelica
20.05.2012., 14:00
sigurno piše da je dijete dobro/zločesto, a ne da je pristojno/nepristojno?
ova prva su po mom mišljenju sasvim neprimjerena etiketiranja i sigurno ne bih učila dijete tome da je zločesta ako ne poštuje neku društvenu normu.

arorua
20.05.2012., 14:18
Ako je larina knjiga suvislo napisana, mislim da uopce ne skodi neke situacije proci s djetetom i imaginarno (tj. citajuci). Ne vidim neke stete u tome ako je ton knjige normalan, cak dapace.

A propos bontona ja sam negdje u prvom razredu dobila Balogov - Kako da ne postanes klipan-ica u sto lekcijica.
I sjecam se da mi je bio bas fora u to doba. Sve nesto kao smijesno i izokrenuto. Npr. (izmisljam) - kad se upoznajes s nekim obavezno svoje ime promumljaj sebi u bradu, nek se onaj tko te zeli upoznati potrudi da sazna tvoje ime! Ili: ni slucajno nemoj staviti ruku pred usta kad kises, zasto drugi ne bi uzivali u tvojim bacilima. Ok malo sam blesavo napisala, ali u tom stilu. Procitala sam ju sto puta.

A btw bili su mi u to doba dobri i (isto njegovi? :brukica:) Misevi i macke naglavacke.

Sad mi je zao da sam poklonila sve svoje stare knjigice :tuzni:

larazg
20.05.2012., 15:20
izdavač je naša djeca a zove se bonton za malene...

koga zanima neka ode u knjižaru pa kupi ili pogleda :kava:

:kava:

Mirotta
20.05.2012., 16:02
izdavač je naša djeca a zove se bonton za malene...

koga zanima neka ode u knjižaru pa kupi ili pogleda :kava:

:kava:

Hvala lara, vidim sad da ju imaju i u našoj knjižnici, odmah sutra idem po nju:lux:

larazg
21.05.2012., 07:29
čini mi se interesantno :)
http://www.harfa.hr/clanak.asp?id=66&n=DJETINJSTVO%20DANAS

ne samo knjiga već cijeli link... :top:

Mirotta
21.05.2012., 08:16
Da, i knjiga i link, i hrpa knjiga na toj stranici:zvrko:

Evo link za popis ovih razvojno primjerenih, ne znam kako staviti direktni pdf link, to je ovaj prvi http://www.google.hr/#hl=hr&sclient=psy-ab&q=popis+razvojno+primjerenih+slikovnica+za+djecu+p df&oq=popis+razvojno+primjerenih+slikovnica+za+djecu+ pdf&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=serp.3...77909.98627.0.99116.97.64.0.4.4.14.2 94.9041.18j32j11.64.0...0.0.k20xSE6Bs1c&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=910a33f088955225&biw=1150&bih=638

larazg
21.05.2012., 08:32
ma knjiga koliko oćeš... stvar je samo stava i interesa roditelja :mig:

Lali Puna
21.05.2012., 09:46
Lali, to kako čitati većinom svi i znamo, bitnije mi se čini ono što čitati, kakve ilustracije izabrati i da je literatura u skladu sa dobi.

pa ne zna,. ja se sjećam da sam negdje čitala da je dobro rukom pokazivati slova koja čitaš i onako kako čitaš tako prstom ići ispod slova, da tako postaju svjesniji slova koja se čitaju. ja to ne radim. a kužim da ona nema pojma što zapravo čitam jer često pokaže na ilustraciju pa pita 'jel ovo čitaš?'

ja ne pročitam ništa unaprijed, ali vješta sam u improvizaciji ako skužim da je neki sadržaj bez veze i ne želim ga pročitati

ma knjiga koliko oćeš... stvar je samo stava i interesa roditelja :mig:

da, i interesa i vremena i svega
ja se svako malo oduševim u knjižnici kakvih sve super knjig(ic)a ima pa mi onda samo bude još više žao kako svi, pa i mi ponekad jer jednostavno nemamo vremena, po inerciji donese/čitaju disneyeve princeze, klišejizirane bajke o princezama patnicama koje čekaju svog princa da ih spasi

Mirotta
21.05.2012., 10:24
pa ne zna,. ja se sjećam da sam negdje čitala da je dobro rukom pokazivati slova koja čitaš i onako kako čitaš tako prstom ići ispod slova, da tako postaju svjesniji slova koja se čitaju. ja to ne radim. a kužim da ona nema pojma što zapravo čitam jer često pokaže na ilustraciju pa pita 'jel ovo čitaš?'

Ovo "kako čitati" se odnosi na ono da dijete sjedi u krilu, da se isključe izvori ometanja:D, da se čita polagano, da dijete samo odabere knjigu, da priča ne bude duga već kratka toliko koliko dijete ima pažnje i da se prekine čitanje ako dijete to odluči, da se knjiga drži spred djeteta da ju vidi i opipa.... zato kažem da to svi znaju:D

Ovo u vezi pokazivanja s prstom spada pod "Deset načina na koji rituali čitanja mogu poticati dijete na kasnije uspješnije učenje".

Time se pomaže usvajati smjer čitanja s lijeva na desno i potiče se fonemska svjesnost.
Ja to još ne radim:brukica:, ne bih niti znala da je bitno.

the redCat
24.05.2012., 22:24
Trenutno moj trogodišnjak jako voli ovu SLIKOVNICU (http://www.profil.hr/knjiga/najotmjeniji-div-u-gradu/1817/) :cerek:

happygoose
25.05.2012., 06:59
nedavno je bio rockas, pa je dobila bonove za knizaru, izabrala je 4 knjige...trenutno cita "War Horse".:)
http://www.amazon.com/War-Horse-Movie-Michael-Morpurgo/dp/0545403359/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1337925464&sr=1-1

U skoli je zavrsila sa citanjem "The Secret Garden"

http://www.amazon.com/gp/product/0763631612/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_1?pf_rd_p=486539851&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=006440188X&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=09Z3AQV5Z6YC4JCJR12Q

nightfall
25.05.2012., 09:25
Kod nas se trenutno čitaju Dva prijatelja, slikovnica (zapravo knjižica, ima dosta teksta ali i dobrih, jasnih slika) o psiću i maci i njihovoj pustolovini.
Sad prolaze slikovnice o životinjama, kukcima, domaćim životinjama, pogotovo o mačkama :rolleyes::D. Ove o djeci (Petra...) nisu joj zanimljive, ne bira ih sama, a ne prolaze ni kad ja nudim. Voli one u kojima se može nešto prebrojati (trenutno je to neka o medi Viktoru) pa brojimo.

Draga joj je i Riba duginih boja ( o ribi koja ne želi podijeliti ni sa kim svoje šarene ljuske), ali mislim da joj je samo priča interesantna, pouku baš nije skužila.
Voli kad su ilustracije velike, šarene, ali jasne (ove moderne su ponekad dosta apstraktne ili sa stajališta likovnosti kvalitetnije, ali njoj su nejasne i nezanimljive).
Htjeli smo posuditi slikovnice i pčelici Maji (ima ih u knjižarama, ali ne i u knjižnici, oni imaju samo knjigu).

Lali Puna
25.05.2012., 09:44
Kod nas se trenutno čitaju Dva prijatelja, slikovnica (zapravo knjižica, ima dosta teksta ali i dobrih, jasnih slika) o psiću i maci i njihovoj pustolovini.

ovo ću potražiti u knjižnici

ja sam skužila na netu priče o vili amalki (http://bibijana-majglad.blogspot.com/2009/11/vila-amalka.html), sviđa joj se vila i ilustracije, a ja malo prilagodim rječnik

aniano
25.05.2012., 09:47
ovo ću potražiti u knjižnici

ja sam skužila na netu priče o vili amalki (http://bibijana-majglad.blogspot.com/2009/11/vila-amalka.html), sviđa joj se vila i ilustracije, a ja malo prilagodim rječnik

nekada davno je amalka isla na tv-u ako crtic...kad sam ja bila mala. sorry na off-u, bas sam nekako postala sentimentalna :)

tihonsee
25.05.2012., 10:27
Trenutno moj trogodišnjak jako voli ovu SLIKOVNICU (http://www.profil.hr/knjiga/najotmjeniji-div-u-gradu/1817/) :cerek:

moj je isto voli, to mu je jedna od najdražih.
juja :cerek:

nightfall
25.05.2012., 10:46
Kad smo već kod čitanja: koliko vaši klinci mogu "izdržati" dok čitate?

Recimo: ja čitam , a ona gleda slike (Ima 4 godine). I sad... ona traži akciju. Ne zanimaju je opisi u nedogled ,važno je da se nešto događa. Ako je ilustracija velika i prati tekst (prikazuje akciju) naravno da joj je zanimljivije nego ako je neka mala ili je nema. Često se uhvatim da kratim priču ili ubacujem detalje koje vidim na ilustraciji. Ne znam koliko je to dobro jer priče ,normalno, imaju i dosadnije (njoj dosadnije) dijelove ili ne tako uzbudljive.
Treba li čitati sve pa nek se navikava :D da nije sva turbo zanimljivo ili je ok kratit (vidim da joj ode pažnja ako je tekst predug, lista dalje, traži drugu ilustraciju, nastavak priče...)?

I da, pošto i ja utječem na to što ćemo posudit u knjižnici (normalno, bira i ona, ali i ja nudim) skužila sam da su joj draže "staromodne" slikovnice jer imaju jasnije ilustracije (dosta detalja, ali jasan crtež, onako...prikazuje radnju na dvorištu pa sad imamo i psa i macu i pijetla, iza drveta viri krava itd.). Kako je kod vaših klinaca? Imate koji prijedlog za kakvu slikovnicu gdje je maca glavni lik?

aniano
25.05.2012., 10:48
Kad smo već kod čitanja: koliko vaši klinci mogu "izdržati" dok čitate?

Recimo: ja čitam , a ona gleda slike (Ima 4 godine). I sad... ona traži akciju. Ne zanimaju je opisi u nedogled ,važno je da se nešto događa. Ako je ilustracija velika i prati tekst (prikazuje akciju) naravno da joj je zanimljivije nego ako je neka mala ili je nema. Često se uhvatim da kratim priču ili ubacujem detalje koje vidim na ilustraciji. Ne znam koliko je to dobro jer priče ,normalno, imaju i dosadnije (njoj dosadnije) dijelove ili ne tako uzbudljive.
Treba li čitati sve pa nek se navikava :D da nije sva turbo zanimljivo ili je ok kratit (vidim da joj ode pažnja ako je tekst predug, lista dalje, traži drugu ilustraciju, nastavak priče...)?

I da, pošto i ja utječem na to što ćemo posudit u knjižnici (normalno, bira i ona, ali i ja nudim) skužila sam da su joj draže "staromodne" slikovnice jer imaju jasnije ilustracije (dosta detalja, ali jasan crtež, onako...prikazuje radnju na dvorištu pa sad imamo i psa i macu i pijetla, iza drveta viri krava itd.). Kako je kod vaših klinaca? Imate koji prijedlog za kakvu slikovnicu gdje je maca glavni lik?

maca papucarica, kod nas je hit

nightfall
25.05.2012., 10:56
maca papucarica, kod nas je hit

Isuse, kako se nisam sjetila! :D Usput, mi imamo Macu čokoladaricu koja odnosi nepospremljene igračke pa bi joj se ova sigurno svidjela (nastala je nakon jednog Uskrsa kad je tonu čokoladica nosala po kuću u vrećici i kojekuda ih rasipavala. Od tad ona odnosi i nepospremljene igračke.)Ima još koja?

aniano
25.05.2012., 11:00
macak u cizmama

Lali Puna
25.05.2012., 11:03
mica poštarica ili tako nešto sam ja jednom bila posudila
moja bi mogla do besvijesti slušati, njoj su priče omiljena zanimacija, stalno traži da joj čitam ili pričam

nightfall
25.05.2012., 11:08
macak u cizmama

NJega smo čitali skupa s Pepeljugom, Crvenkapicom, Ivicom i Maricom.Nije je se baš dojmio: Mislim da joj se trenutno sviđa priča u kojoj je maca baš maca, onak...neka mačja pustolovina :D. Sobodno dajte još prijedloga, Macu papučaricu ćemo sigurno posudit.

I moja voli da joj pričam, najčašće izmišljamo usput, bez knjige pa traži da joj ponavljam tu (izmišljenu ) priču i jao meni ako fulam ili preskočim koji detalj, odmah ispravlja. Ali me zanima kako je to kod čitanja, je li bitno baš čitat sve (pa i dosadne dijelove).

Lali Puna
25.05.2012., 11:11
Ali me zanima kako je to kod čitanja, je li bitno baš čitat sve (pa i dosadne dijelove).

ja često nešto preskočim (u tom sam se istrenirala na tim bajkama, preskakala bih okrutne i seksističke dijelove), parafraziram ako vidim da ima riječi ili fraza koje ona ne bi skužila, zamijenim riječ s nekom koju ona razumije (tipa pročitam 'obukla je haljinu' umjesto 'odjenula je haljinu')...

to uglavnom prije spavanja, kad imamo vremena onda pročitam i te nove riječi pa ju pitam jel zna što to znači i objasnim. isto me morila dvojba jel ja njoj tim pojadnostavljivanjem zapravo umanjujem benefit čitanja (usvajanje novih riječi i fraza, koje onda iz konteksta skuži), ali mislim da je bitnije da ona razumie priču nego da usvoji 12 novih riječi po čitanju. što ionako neće. tako da neke pročitam neke zamijenim razumljivijima. isto tako i dosadne dijelove, neke preskočim, neke ostavim.

aniano
25.05.2012., 11:44
glede maca, macke iz viskog drustva su onako, vrlo mackaste. disney djir.
i baci oko na ovaj link:
http://www.sipar.hr/knjizara.php
autorica Nada Horvat je napisala preko nekoliko slikovnica na temu mace.

aniano
25.05.2012., 11:49
ja često nešto preskočim (u tom sam se istrenirala na tim bajkama, preskakala bih okrutne i seksističke dijelove), parafraziram ako vidim da ima riječi ili fraza koje ona ne bi skužila, zamijenim riječ s nekom koju ona razumije (tipa pročitam 'obukla je haljinu' umjesto 'odjenula je haljinu')...

to uglavnom prije spavanja, kad imamo vremena onda pročitam i te nove riječi pa ju pitam jel zna što to znači i objasnim. isto me morila dvojba jel ja njoj tim pojadnostavljivanjem zapravo umanjujem benefit čitanja (usvajanje novih riječi i fraza, koje onda iz konteksta skuži), ali mislim da je bitnije da ona razumie priču nego da usvoji 12 novih riječi po čitanju. što ionako neće. tako da neke pročitam neke zamijenim razumljivijima. isto tako i dosadne dijelove, neke preskočim, neke ostavim.

kod nas je slicno. ja sam prije neki dan citala 3 prascica i dodjemo do rijeci zajapurio, a mala ?!? ja joj jesam objasnila sto to znaci, ali sumnajm da je skuzila. samo joj je bilo smijesno. iduci dan je trazila da opet to citamo, i vec je znala da ce bit ona smijesna rijec. to definitivno nije rijec koju mi u svakodnevnom govoru koristimo, a pogotovo ne ona. al sad je zna, mislim cula ju je.

Mirotta
26.05.2012., 10:30
Zaboravila sam pohvaliti onaj bonton što je lara preporučila, super su ilustracije i dobro je napisan, usmjeren je na ponašanja:top:

Mala je oduševljena, a mama mi kaže da sam prestrogo krenula s njom:rolleyes: jer joj je mala rekla na hodniku da ne pričaju, da moraju biti tiho:lol:, kao, šta ju zamaram s tim, da je još mala:mad:

I jučer je susjedi, koju smo povezli autom, rekla da se nije vezala:lol:, i to je iz knjigice.

Kažu mi tete da i oni u vrtiću rade po takvim knjigama.

larazg
26.05.2012., 15:44
Zaboravila sam pohvaliti onaj bonton što je lara preporučila, super su ilustracije i dobro je napisan, usmjeren je na ponašanja:top:

Mala je oduševljena, a mama mi kaže da sam prestrogo krenula s njom:rolleyes: jer joj je mala rekla na hodniku da ne pričaju, da moraju biti tiho:lol:, kao, šta ju zamaram s tim, da je još mala:mad:

I jučer je susjedi, koju smo povezli autom, rekla da se nije vezala:lol:, i to je iz knjigice.

Kažu mi tete da i oni u vrtiću rade po takvim knjigama.

jelda :)
bonton je super.. tako ga djeca lijepo prihvate...
meni se najviše sviđaju svakodnevne situacije u vrtiću na koje ja nemam ali definitivno nemam ni uvid a ni kontrolu...
a voljela bih sa njom i te prodiskutirati jer kad počnemo o tome pričati u krevetu e onda se ona počne otvarati ... jer to je njezin svijet... vrtić :top: a treba joj poticaj da priča... pa počne sa kim se slaže, sa kim se igra, tko je ovakav tko je onakav... i lijepo kroz bonton i slike opiše mi svoj dan kako su proveli.. a meni milina :cerek:

ajd baš mi drago da ti se svidio :top:

larazg
26.05.2012., 15:47

.

da i to je iz te knjigice.. danas je moja curici vršnjakinji na ljuljački rekla... čekamo red ljuljati se, molim te nemoj dugo se ljuljati, neću ni ja, iza mene su isto djeca koja čekaju..
mala ju je blijedo pogledala:confused:... njezina mama mene još blijeđe:confused:.. ali ajd mislm si neka ... usvajaš dijete moje ponašanja...

gle, nisu sva djeca ista.. nekima paše jedno a nekima drugo.. ali djeca se vole identificirati pa kada vole drago mi je da smo našli primjer sa kim se i u kojoj situaciji identificirati

kajperinja
26.05.2012., 19:15
da i to je iz te knjigice.. danas je moja curici vršnjakinji na ljuljački rekla... čekamo red ljuljati se, molim te nemoj dugo se ljuljati, neću ni ja, iza mene su isto djeca koja čekaju..
mala ju je blijedo pogledala:confused:... njezina mama mene još blijeđe:confused:.. ali ajd mislm si neka ... usvajaš dijete moje ponašanja...

Neka djeca to od doma nauce i bez tih knjiga/knjigica (hocu reci nije bitno od kuda im to), ali na zalost ispostavi se da ta neka djeca koja su "citala te knjige" strpljivo i kulturno cekaju...a malo je onih koji su citali te iste knjige.:(
I onda jednog dana blijede i zbunjene pglede izmjenjuju takvo dijete i takva mama...a ne vise oni koji nisi citali i ne znaju sto znaci biti strpljiv i kulturan.:(

LaraFabian
29.05.2012., 08:46
Moje djetešce (4 god) čita (tj.sluša kad ja čitam) sve po redu knjige za djecu - sve su joj super, sve ih voli. Ni kad je imala 6 godina, nisam tražila knjige prikladne za njenu dob, pa ono imaju 2 riječi na stranici, već bih joj čitala Pepeljugu, Malu sirenu, Petra Pana itd. I tako satima (!!!!) - bukvalno rečeno! (ubijale nas dalmatinske vrućine na koje nismo navikli, pa se nismo mogli kretati kad je vani preko 30, pa smo kratili vrijeme čitajući; hvala Bogu preselili smo se, pa možemo mirno skakati i trčati, a čitati samo navečer).

Sinoć sam joj pričala Harry Pottera po sjećanju (ali bez dijelova s borbama, krvoločnim prikazima i sl., već samo o košari pred vratima, sobici pod stepenicama, ožiljku na čelu, prijateljima, vlaku, Hogwartsu, metloboju i sl.). Moram vam prenijeti njeno oduševljenje - oči su joj bile širom otvorene, kako ih nikad nisam vidjela... čak i usta. Sva je bila očarana... Ima li negdje Harry Potter ilustriran i prilagođen djeci???

aniano
29.05.2012., 09:04
Ima li negdje Harry Potter ilustriran i prilagođen djeci???

pogledaj ovaj link http://www.amazon.de/harry-potter-romanfigur-bilderbuch-B%C3%BCcher/s?ie=UTF8&page=1&rh=n%3A186606%2Ck%3AHarry%20Potter%20%28Romanfigur %29%3B%20Bilderbuch to su pop up knjizice ali na njemackom, i samo kao second hand. mozda uspijes pronac nesto slicno na engleskom...

korigiram, i ovo bi moglo bit zanimljivo, ali ne znam jel za uzrast 4 godisnjaka http://www.amazon.de/Harry-Potter-Book-Based-Phenomenon/dp/1608870081/ref=cm_cr_pr_product_top

LaraFabian
29.05.2012., 09:14
pogledaj ovaj link http://www.amazon.de/harry-potter-romanfigur-bilderbuch-B%C3%BCcher/s?ie=UTF8&page=1&rh=n%3A186606%2Ck%3AHarry%20Potter%20%28Romanfigur %29%3B%20Bilderbuch to su pop up knjizice ali na njemackom, i samo kao second hand. mozda uspijes pronac nesto slicno na engleskom...

korigiram, i ovo bi moglo bit zanimljivo, ali ne znam jel za uzrast 4 godisnjaka http://www.amazon.de/Harry-Potter-Book-Based-Phenomenon/dp/1608870081/ref=cm_cr_pr_product_top

Hvala puno!!! Improvizirat ću s prijevodom ako mi negdje zapne NjEM. A sigurno je prilagođenije od onoga što ja imam doma ;-)

aniano
29.05.2012., 09:21
jeste li vec "slusali" knjige/price sa svojom djecom, ono tipa s cd-a? mi smo jednom kupili set s nekoliko cd-ova na kojima su price tipa ruzno pace, carevo novo ruho, jer mala (3 godine i nesto sitno) voli slusat pjesme, a i da cuje hrvatski i kad nismo na godisnjem. usput smo nasli i jednu mega staru plocu od mm-a s dvije price Sunacne Skrinjaric (Plesna haljina zutog maslacka i Nezadovoljna bubamara), ali njih vec teze kuzi. meni su sve njene price super. mi to slusamo zajedno i ona gleda ilustracije koje su najcesce uz plocu/cd, ali cim malko duze traje popusti koncentracija/zanimanje. jel ima netko iskustva s tim medijima, dakle da nije uvijek da mama/tata citaju?

larazg
29.05.2012., 09:35
Ima li negdje Harry Potter ilustriran i prilagođen djeci???

ima naravno :mig: Harry Potter 'Kamen mudraca'
Izdanje Algoritam 8 CD-a audio verzija...
Koštalo 149 kuna a ja prije cca mjesec dana platila 9 kuna na akciji

no_nic
29.05.2012., 09:40

moj voli mačka murka.

RazmaŽena
02.06.2012., 09:18
obožava slikovnice i priče i može jako dugo sjediti i slušati kako mu čitamo, a inače je jako živahan

jedna od najdražih slikovnica nam je Polo i Lily (http://www.amazon.com/gp/product/1596434961/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_2?pf_rd_p=1278548962&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=159643189X&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=0WXYE7BW6YAB5SJC52PG), nema teksta već samo jako lijepe ilustracije, nešto kao strip. rado bi da imamo sve te slikovnice o polu :)

lijepo su ilustrirane sve slikovnice od kašmir prometa, janosch nam je drag, petra i jakov, medo tobi, žirafeta i žirafon, ježurka ježić, antuntun, svemirce gaćoljupce je napamet naučio (skroz su šašavi)...

a imamo i ovu knjigu
(http://www.profil.hr/knjiga/citaj-svake-veceri-jednu-od-365-prica-za-laku-noc/25128/) možda sam već prokomentirala ranije, ali moram opet: užasna je. priče su loše prepričane i neprimjerene. osim toga, samo je 30-ak glupih priča koje su podijeljene u 365 poglavlja.

Lali Puna
04.06.2012., 11:29
jeste li vec "slusali" knjige/price sa svojom djecom, ono tipa s cd-a?

da, imamo tri dvd-a s nasnimljenim pričama, to obično sluša prije spavanja, odnosno tako zaspi

mi smo otkrili basne - kratke su, poučne, o životinjama (nema glupih princeza i slično), posudila sam u knjižnici lijepo ilustriranu zbirku la fontaineovih basni od leo commercea

HacijendaST
07.06.2012., 09:44
jeste li vec "slusali" knjige/price sa svojom djecom, ono tipa s cd-a? mi smo jednom kupili set s nekoliko cd-ova na kojima su price tipa ruzno pace, carevo novo ruho, jer mala (3 godine i nesto sitno) voli slusat pjesme, a i da cuje hrvatski i kad nismo na godisnjem. usput smo nasli i jednu mega staru plocu od mm-a s dvije price Sunacne Skrinjaric (Plesna haljina zutog maslacka i Nezadovoljna bubamara), ali njih vec teze kuzi. meni su sve njene price super. mi to slusamo zajedno i ona gleda ilustracije koje su najcesce uz plocu/cd, ali cim malko duze traje popusti koncentracija/zanimanje. jel ima netko iskustva s tim medijima, dakle da nije uvijek da mama/tata citaju?

Mi imamo ježevu kućicu i takve neke stvari na CD-u.

tihonsee
15.06.2012., 20:39
mi smo čitali weachter "ja", prekrasna slikovnica, ja sam oduševljena, a i mali je obožava :D
isto tako i "zmaj gordan" dobro prolazi :)

arorua
21.06.2012., 12:34
mi smo čitali weachter "ja", prekrasna slikovnica, ja sam oduševljena, a i mali je obožava :D

Joj da, i ja obozavam ovu :cerek: jedva cekam da mi mala "doraste" do nje. A jeste li citali "Pogodi koliko te volim"? I ta mi je jako lijepa :)

Sniffy
27.06.2012., 15:16
Moje djetešce (4 god) čita (tj.sluša kad ja čitam) sve po redu knjige za djecu - sve su joj super, sve ih voli. Ni kad je imala 6 godina, nisam tražila knjige prikladne za njenu dob, pa ono imaju 2 riječi na stranici, već bih joj čitala Pepeljugu, Malu sirenu, Petra Pana itd. I tako satima (!!!!) -

daj mi pojasni kak ti dijete sad ima 4 godine, a prije je imala 6 godina ? :ne zna:

piliceva mamica
28.06.2012., 20:14
moja kćer obožava priče, knjige i sve što se može listati. no nikad se nije palila na te cd- priče. kaže da to "bjaco" puno bolje radi. i imao ritual da se braća izmjenjuju u tome da joj ispričaju priči, i kako su već 1001 priču ispričali krenili su na izmišljanje priča, i većina njih nju toliko dojmi da ujutro kad ostanemo same mora prepričati što je sinoć čula.

svaki put kad je neko pita šta da joj kupi ona odgovara priču! nema kod nje barbika lutkica, šminke nego PRIČE. jednom joj je bat za to što je hrabro išla lječniku kupio cd sa snimljenim pričama i kad je vidila reka je "super, al nemoj mislit da mi nećeš i dalje pričati priče" haha

adolescent čita neke svoje krimi priče, i lud je za začetnikom kriminalističkog romana Poe-om i njega guta, uglavnom čita sve što se može čitat osim lektira, najstari sin se okanio čitanja pa čita samo novine. ova dvojima srednjih oni čitaju skripte s faksa, novine, i ponekad forume i ostalo.

nosorog
28.06.2012., 21:39

ajme, ovo je prekrasno :cerek:

moram ju kupiti, ja sam isto odusevljena, i vidim da se njoj svidja :)
hvala na sugestiji
:)

Leonee
29.06.2012., 11:28
mi smo otkrili basne - kratke su, poučne, o životinjama (nema glupih princeza i slično), posudila sam u knjižnici lijepo ilustriranu zbirku la fontaineovih basni od leo commercea

baš i nije lijepo ilustrirana. ok, slika je preko više od pola strane, al je slika.. ajme.
priče su ok i pouke na kraju priča. mi ju imamo odavno i baš sada ovih dana je ponovo na repertoaru (zec i kornjaca i gradski&seoski miš).

isto tako i "zmaj gordan" dobro prolazi :)
zmaj gordan je bio neko vrijeme najdraza slikovnica. i danas ga vole.. ali neko vrijeme smo je morali dnevno 2x pročitati. :o nemoram napominjati da ju znam napamet i da cu je sigurno znati napamet dok sam živa. :D

A jeste li citali "Pogodi koliko te volim"? I ta mi je jako lijepa :)

ta je isto ok, samo je za malene.. :)

Mi ovih dana čitamo:
Figaro mačak koji je hrkao
Kraljevska pusa
Krispin prascic koji je imao sve
proždrlica
priča o jabukama
dječak u zvjezdanim čizmama
pismo iz zelengrada
medvjedići od algoritma (gledaju praviše televizije, medvjedići i neznanci, nezdrava hrana, kod zubara, nevolje s prijateljima,..)

imamo i neke bajke 1 i 2 koje su kao sve ove klasične i pola njih mi se ne svidja.. sve neki roditelji koji ostavljaju svoju djecu.. pa maćehe koje su zločeste, a tate plešu oko njih.. pa stare babe koje jedu djecu,.. i onda objasnjavaj djeci poslije zasto su roditelji svoju djecu ostavili u šumi (od autora je razlog: glad, fkorz) :eek:

nosorog
10.07.2012., 23:55

ove knjige nigdje nema za kupiti :( :( :(
moja ju zna napamet, u knjiznicu ju nije dala vratiti :cerek:

hocu ju kupiti :mama:

sad sam za jedan poklon narucila sa ebaya na njemackom, al zelim na hrvatskom i zelim do kraja 9.mjeseca, iako bih i prije
:moli:

ajde ako netko vidi negdje, nek mi salje pp

(mrzim mozaik, i tolko su me spamali kad sam rodila da mi se gadi poslat im mejl, cak sam i teskom mukom usla u njihovu knjizaru)

no_nic
11.07.2012., 08:33
nosorog, nema nigdje. provjerno u 3 hrvatska grada. zvala sam mozaik da mi nađu još prije 6 mjeseci. i žicala prijatelje da pogledaju u svojim gradovima.

ja sam kupila na amazonu englesku i prepisala prijevod iz knjige iz knjižnice. ako želiš pošaljem ti prijevod. pa možeš nešto iskombinirati, ako ti treba za dijete koje zna čitati, a još ne zna engleski.

i mi smo veeeeliki fanovi :)

kajperinja
11.07.2012., 08:34
ajde ako netko vidi negdje, nek mi salje pp

google kaze:
http://www.knjiga.ba/ja-n1941.html

Salju i u hr. ;)

Edit: http://www.knjigolov.hr/item_y.php?ropduct_id=25027

no_nic
11.07.2012., 08:37
sad kad se nosorog i ja počupamo za zadnji primjerak. :rofl:

edit: evo kupila sam s knjigolova. sad kad mi kao i ovi iz superknjižare nakon 3 dana jave da se nažalost potkrala greška i da knjiga više nije dostupna. valjda neće :moli:

kajperinja
11.07.2012., 08:47
Nema problema, evo nasla sam jos
http://w.mozaik-knjiga.hr/article.aspx?articleid=553

no_nic
11.07.2012., 08:52
kajperinja, hvala. samo što je problem s internet kupovinom što obično piše na zalihama, a onda kupiš pa jave da nema. dogodilo mi se to i s profilom i sa superknjižarom. vidjet ćemo što će biti s knjigolovom.

kajperinja
11.07.2012., 08:59
kajperinja, hvala. samo što je problem s internet kupovinom što obično piše na zalihama, a onda kupiš pa jave da nema. meni se to dogodilo i s profilom i sa superknjižarom. vidjet ćemo što će biti s knjigolovom.
A znam, ali ucinila sam sto sam mogla...malo mi je vruce da vam idem sad traziti okolo.
Nazovite, provjerite. :mig:

nosorog
11.07.2012., 10:04
nosorog, nema nigdje. provjerno u 3 hrvatska grada. zvala sam mozaik da mi nađu još prije 6 mjeseci. i žicala prijatelje da pogledaju u svojim gradovima.

ja sam kupila na amazonu englesku i prepisala prijevod iz knjige iz knjižnice. ako želiš pošaljem ti prijevod. pa možeš nešto iskombinirati, ako ti treba za dijete koje zna čitati, a još ne zna engleski.

i mi smo veeeeliki fanovi :)

ma znam engleski
treba mi za poklon :(
al kupit cu i ja englesku verziju ili cu ukrasti u knjiznici :D

nosorog
11.07.2012., 11:17

edit: evo kupila sam s knjigolova. sad kad mi kao i ovi iz superknjižare nakon 3 dana jave da se nažalost potkrala greška i da knjiga više nije dostupna. valjda neće :moli:

jesi ti njima platila?
ja sma samo narucila, kaj se to placa net bankingom, nema drugih opcija?

ili da cekam da mi potvrde da to imaju pa onda platim, jesi ih zvala?

no_nic
11.07.2012., 12:31
zvat će te da potvrde narudžbu, plaćaš pouzećem.

nosorog
11.07.2012., 13:00
zvat će te da potvrde narudžbu, plaćaš pouzećem.

zvali su me
:jumping:

bas sam sretna :cerek:

no_nic
11.07.2012., 13:13
i ja :), najradije bih pokupovala i djeci prijatelja.

undercover
11.07.2012., 14:03
zvali su me
:jumping:

bas sam sretna :cerek:

gdje si na kraju narucila? i ja bi:D
jel ta knjiga ide i za dijete od 4 godine? za koji je uzrast otprilike?

nosorog
11.07.2012., 14:11
gdje si na kraju narucila? i ja bi:D
jel ta knjiga ide i za dijete od 4 godine? za koji je uzrast otprilike?

naknjigolovu

ma ta knjiga je za sve uzraste (ja ju kupila sestri-na njemackom koja je davno prestala biti adolescent :cerek:)

moja ju zna napamet, srecom da prek ljeta daju knjige od 9.mj, jer smo ju nedavno produzivali, nije ju dala.

kupila bih najradije 10kom za poklone :lol:
al sam htjela vidjet i uslugu ovih, da se bas ne zaletim

a sad vidim da cete mi ih pokupovati :rofl:

undercover
11.07.2012., 14:17
a pise im ispod knjige "nije dobavljivo". jel to znaci da su ih sve prodali ili je i maloprije to pisalo?

jel imate za preporucit neku slikovnicu za polazak u vrtic?

a neku knjigu za curicu od 12 godina?

no_nic
11.07.2012., 14:48
pisalo je "dobavljivo", valjda više nema :(

meni se sviđa i ovaj autor: http://www.knjigolov.hr/item_y.php?ropduct_id=3246 i njegove knjige, pogotovo ova koju sam linkala. pokriva različite uzraste, višeznačna je i da se različito intrepretirati ovisno o stupnju "odraslosti".

RazmaŽena
13.07.2012., 19:57
ove knjige nigdje nema za kupiti :( :( :(
moja ju zna napamet, u knjiznicu ju nije dala vratiti :cerek:

hocu ju kupiti :mama:

ja sam JUČER vidjela jedan pohabani primjerak u mozaiku tj svijetu knjige u cc1

mi smo dobili tu knjižicu, divna je
malog vesele ilustracije, a mene tekst

ja jako volim i janoscha
baš uživam u tim pričama, malo se prepoznajem u malom tigru :zubo: :rofl:
naravno da i mali uživa u pričama :D

a fora su mi i sve ove slikovnice rogera hargreavesa http://www.google.com/search?q=roger+hargreaves&hl=en&client=ubuntu&hs=WJm&channel=fs&prmd=imvnsblo&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=OnAAUJiSFsrb4QS3iYnzBw&ved=0CFoQsAQ&biw=1467&bih=645
zašto ih nema na hrvatskom :tuzni:?

nosorog
14.07.2012., 07:14
ja sam JUČER vidjela jedan pohabani primjerak u mozaiku tj svijetu knjige u cc1

mi smo dobili tu knjižicu, divna je
malog vesele ilustracije, a mene tekst

to su, nakon sto sam ja tam bila, i sto se knjigica trazi, izvadili neku ostecenu u nadi da ce ju prodati nekom ocajniku :lol:

jel bar snizena?:D

btw, meni nije jucer doslo sa knjigovolova, jel nekome doslo? sada moram organizirat za ponedjeljak nekoga da dezura doma :rofl:

RazmaŽena
14.07.2012., 07:31
to su, nakon sto sam ja tam bila, i sto se knjigica trazi, izvadili neku ostecenu u nadi da ce ju prodati nekom ocajniku :lol:

jel bar snizena?:D

haha :rofl:
naravno da nije snižena :rolleyes:

nosorog
19.07.2012., 09:08
imamo doma JA, napokon ju vratili u knjiznicu :cerek:

a posudili smo ovu http://www.djecjaknjiga.hr/medenjak.html

Medenjak, jako je fora, i ilustracije i tekst.

extreme
19.07.2012., 10:37
jel netko zna gdje ima onih Petra slikovnica za kupiti? vidim u katalogu forum-zadra, al ne vidim cijenu. a dostava je valjda nekih 30 kn- rekla bih da je to skuplje od knjige...

gdje to još mogu naći?

mom2be
19.07.2012., 11:09
jel netko zna gdje ima onih Petra slikovnica za kupiti? vidim u katalogu forum-zadra, al ne vidim cijenu. a dostava je valjda nekih 30 kn- rekla bih da je to skuplje od knjige...

gdje to još mogu naći?

mi smo jednu petru (petra slavi rodjendan) kupili u profilu u areni

RazmaŽena
19.07.2012., 12:48

gdje to još mogu naći?

vidjela sam u one2play
i u profilu na cvjetnoma
mislim da ima i u algoritmu

30kn

nightfall
19.07.2012., 13:47
Mi čitamo trenutno "izgubio se jedan zeleni pas", biblioteka "Pričam ti priču".

Gruntamo kak bumo se rastali od nje pošto je iz knjižnice :cerek:.
Čitali smo i njihove "Mačak Keks" i "Oprostite , jeste li vi vještica" i odlične su.

extreme
19.07.2012., 16:49
vidjela sam u one2play
i u profilu na cvjetnoma
mislim da ima i u algoritmu

30kn

mi smo jednu petru (petra slavi rodjendan) kupili u profilu u areni

hvala.. imam te knjižare u blizini, pa ću ići škicnuti..

tihonsee
19.07.2012., 20:08
mi sad čitamo "tigrić jakov i sestrica sunčica", dobro prolazi.
opet smo posudili "ja", i stalno me traži da je čitamo :cerek:
zatim imamo "plašljiva vjeverica traži prijatelja", to je za malo veće kikiće, ali može proći i kod manjih, skroz je fora.
i tu su još svemirci gaćoljupci, oni koji spašavaju zemlju od meteora, tu sam očekivala veće oduševljenje obzirom na pohvale tu na forumu, ali ispočetka je bio dosta nezainteresiran, a sad takotako.

kajperinja
19.07.2012., 23:49
naknjigolovu

imamo doma JA, napokon ju vratili u knjiznicu :cerek:

Ako sam ja imalo zasluzna sto ste ti i no_nic dosle do knjige, sad ima da mi ju posudite. :D

no_nic
20.07.2012., 09:00
dogovoreno. ;)

nosorog
06.08.2012., 16:35
pitali su na kupovini internetom:

moja voli ovaj vlakic (http://www.ebay.com/itm/Early-Learning-123-Numbers-Colour-Shapes-Counting-Books-in-a-pull-along-train-/220984152021?pt=UK_Toys_Creative_Educational_RL&hash=item3373ae8fd5#ht_2037wt_1151)

sastoji se od 25 malih knjigica, sirine i duzine mog palca, 6 stranica, 12 slicica
u raznim bojama, pa prikazuju slova, i razlicite iteme sa tim bojama i brojevima
mislim da je jako puno naucila iz njih

ima isti takav vlak na foru slova (http://www.ebay.com/itm/Early-Learning-ABC-Alphabet-Books-in-pull-along-train-/320803720112?pt=Pre_School_Picture_Books&hash=item4ab1644bb0#ht_1784wt_1151), al sada se malo zbunjjuje, jer su knjizice sa itemima za svako slovo, i kak je na engleskom, najcesce se slovo ne poklapa sa rijeci koju joj ja kazem
al je isto zgodno.

inace, te mini librarije su meni super za klince.
ima ih i u algoritmu za kupiti, ja sam vecinu narucivala sa ebaya
recimo ove: (http://www.ebay.com/itm/Animal-Stories-mini-Library-set-6-story-board-books-/320905204616?pt=Pre_School_Picture_Books&hash=item4ab770d388#ht_1931wt_1141)

i naravno, na peppu, ben&holly, disney itd.

Xen@
08.08.2012., 07:08
pitali su na kupovini internetom:

moja voli ovaj vlakic (http://www.ebay.com/itm/Early-Learning-123-Numbers-Colour-Shapes-Counting-Books-in-a-pull-along-train-/220984152021?pt=UK_Toys_Creative_Educational_RL&hash=item3373ae8fd5#ht_2037wt_1151)

sastoji se od 25 malih knjigica, sirine i duzine mog palca, 6 stranica, 12 slicica
u raznim bojama, pa prikazuju slova, i razlicite iteme sa tim bojama i brojevima
mislim da je jako puno naucila iz njih
.

daj mi molim te reci jel su jeftinije u algoritmu ili na e-bayu, znači ovaj vlakić preporučaš za 3.godišnjake recimo? jel tekst unutra na engleskom ili?

nosorog
08.08.2012., 07:21
daj mi molim te reci jel su jeftinije u algoritmu ili na e-bayu, znači ovaj vlakić preporučaš za 3.godišnjake recimo? jel tekst unutra na engleskom ili?

u algoritmu nisam vidla taj vlakic
tekst je na engl
npr imas knjizicu purple, i onda na svakoj strani imas neki item koji je ljubicast
ili imas broj 5, pa na svakoj stranici imas 5 necega...pataka, bundeva....

u drugom vlakicu, tam di su slova, imas npr slovo H, i onda imas hand, hat, hen....

edit:

pepe sam cini mi se vidla u algoritmu (i uz npr. studentski popust, dodje jeftinije nego ebay)

http://www.ebay.co.uk/itm/Peppa-Pig-...ht_4147wt_1066

http://www.ebay.co.uk/itm/Peppa-Pig-...item4d000d763b

Xen@
08.08.2012., 07:43
u algoritmu nisam vidla taj vlakic
tekst je na engl
npr imas knjizicu purple, i onda na svakoj strani imas neki item koji je ljubicast
ili imas broj 5, pa na svakoj stranici imas 5 necega...pataka, bundeva....

u drugom vlakicu, tam di su slova, imas npr slovo H, i onda imas hand, hat, hen....

edit:

pepe sam cini mi se vidla u algoritmu (i uz npr. studentski popust, dodje jeftinije nego ebay)

http://www.ebay.co.uk/itm/Peppa-Pig-...ht_4147wt_1066

http://www.ebay.co.uk/itm/Peppa-Pig-...item4d000d763b

zvuči simpa, a nije ni preskupo kolko vidim

janaelena
17.08.2012., 19:50
pozz....
vidim da ste pričali o ikovnicama Pepa pig...pa moja curka koja će sada navršiti 3 godine za 3 tjedna obožava pepu...i htjela bih joj kupiti slikovnice....jel ih netko vidio u algoritmu...ja gledala na njihovoj stranici i nema....i gdje bi još mogla pogledati?'

proab
19.08.2012., 08:21
Ja sam starijoj (3 godine) kupila knjigu "Bonton za malene" (Naša djeca) i to je ogroman hit koji skoro svaki dan moram citati. Onda si jos ona uzme sama i zna glumiti i ponavljati neku od nacrtanih situacija (najcesce odabere neku u kojoj lose odgojeno dijete govori mami "necu" i sl, kao da se priprema za nastup :D )
Voli jako i slikovnicu "Laku noć!" (Forum), valjda zato sto niti u jednoj djeca ne zaspu odmah nego se bar jos jednom dignu iz kreveta i igraju i sl...

Mladji je naslijedio od starije onu "Velika Poohova sviralica" (s klavijaturom) i ta nam je isto super vec godinama, i jedan i drugi vole svirati po njoj...

nosorog
29.08.2012., 00:05
pozz....
vidim da ste pričali o ikovnicama Pepa pig...pa moja curka koja će sada navršiti 3 godine za 3 tjedna obožava pepu...i htjela bih joj kupiti slikovnice....jel ih netko vidio u algoritmu...ja gledala na njihovoj stranici i nema....i gdje bi još mogla pogledati?'

ima ih u algoritmu, a inace, algoritam ti moze i naruciti slikovnice/knjige koje zelis (posalji im mejl)

peppe ima i u Profilu, one to play, a znalo se naci i bojanki u Konzumu/intersparu

RazmaŽena
29.08.2012., 14:39
jako nam se sviđa: Karlo, mama, tata i baka Zečić - Razvojne priče za glasno čitanje, knjiga I. (http://www.planetzoe.hr/knjiga.php?id=65&n=Karlo,_mama,_tata_i_baka_Ze%E8i%E6_-_Razvojne_pri%E8e_za_glasno_%E8itanje,_knjiga_I.)
preporučam! pričice su skroz jednostavne, a opet tople i vesele. ilustracije su odlične, poput dječjih crteža, za duuuugooo razgledavanje i proučavanje :).

a sviđa nam se i duhovita Juha od bundeve od Helen cooper (http://www.gmtk.hr/web/index.asp?str=930468)

elly
29.08.2012., 17:58
ovaj Karlo mi se čini ok za ove manje. Baš ću ju potražiti ako ima u kgz.
Kod mene je situacija da K(4g) obavezno traži priču navečer, ali nekako nemam dojam da su joj priče neka špica. Mislim da joj je više do tog večernjeg rituala i druženja s nama jer nikada nisam uočila nikakav pretjerani interes za niti jednu knjigu koju posjeduje. Svejedno joj je što ćemo joj čitati, nikada ne traži određenu priču niti inzistira na ponavljanju neke priče :ne zna:
J (2g) pokazuje daleko veći interes za knjigice i ooooboooožava da mu se po milijun puta priča priča: Petrov traktor i da se s njim lista ona slikovnica: Vozi, leti, plovi, izdavača Naša djeca

elly
23.10.2012., 09:55
Jeste li što čitali u zadnje vrijeme?
Mi prijavljujemo oduševljenje knjigicom: Pogodi koliko te volim (http://tisakmedia.hr/Slike/tisak640x640-6434/pogodi.jpg). To se mali zeko i veliki zeko natječu koji voli više i onda osim što čitamo pričicu, radimo i "igrokaz" tj. pokazujemo ono što pokazuju zeke u knjigici. Najzanimljivije im je kad mali zeko kaže da voli velikog zeku do stražnjih šapica (okrenut je naglavačke), pa ih ja primim za noge i okrenem naopako :D Uglavnom, oboje obožavaju tu priču
Nisam još išla tražiti Karla ali mislim da je krajnje vrijeme. Imate vi još kakvih prijedloga? što vole vaši klinci slušati?

no_nic
23.10.2012., 10:30
novi hitovi kod mog dvogodišnjaka su:

1. svemirci gaćoljupci
2. ovo: http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjige-opsirnije.php?ppar=5835
3. maestro koko (profesor baltazar)
4. pipi duga čarapa

SummerNight
24.10.2012., 07:42
ja trebam preporuku za neku kratku i zanimljivu knjigicu. nesto u stilu Malog klokana (http://http://shop.knjizaranova.hr/products/lektira/Mali-klokan-u-potrazi-za-pustolovinom.html) samo malo duze.
pokusala bi polako na knjigice preci s njom, ali prave su nam malo rpeduge

elly
24.10.2012., 10:45
nije li mali klokan u potrazi za pustolovinom, lektira tj. baš prava knjiga? Imam osjećaj da sam to negdje vidjela i da to nije slikovnica. Ili sam nešto pobrkala?

SummerNight
24.10.2012., 12:47
nije li mali klokan u potrazi za pustolovinom, lektira tj. baš prava knjiga? Imam osjećaj da sam to negdje vidjela i da to nije slikovnica. Ili sam nešto pobrkala?

pa nesto izmedju je. ima 60tak strana krupnih slova i po slicicu dvije na stranici.
nesto tako bi ja, samo malo jos knjigastije :D:D

_Candy Candy_
24.10.2012., 21:35
Ja sam svom petogodišnjaku počela čitati "5 prijatelja". Ali nisam sigurna je li to previše za njega, koliko zapravo kuži radnju i da li može pratiti. Mislite li da je velik zalogaj za dijete od pet godina..? Mislim, nije da sam čita, ali... :ne zna:
On kaže da mu se sviđa i traži da mu čitam.

SummerNight
24.10.2012., 22:01
Zasto mislis prevelik zalogaj?
Pa dijete samo kaze da mu je ok. Meni jemama na veliko carala prave knjige u toj dobi i to su mi mozda i najdraze uspomene.

mandy
25.10.2012., 09:58
candy ja mislim da mu nije previše.
Ako misliš da mu nešto nije jasno stani pa ga pitaj da vidiš je li rzaumio što se dogodilo.
MI već duže čitamo duge priče (lektire za niže razrede, obožava Vlak u snijegu) i sam mi već iznosi zaključke i povezuje priču..

Uz to obožava Mačka u čizmama i dječju enciklopediju o strojevima.

_Candy Candy_
25.10.2012., 11:10
Zasto mislis prevelik zalogaj?
Pa dijete samo kaze da mu je ok. Meni jemama na veliko carala prave knjige u toj dobi i to su mi mozda i najdraze uspomene.

Zato što sam ja to čitala tek u 4. osnovne... meni moji nikad nisu čitali knjige, a i slikovnice jako malo.
To je baš lipo, nadam se da ću i ja kao tvoja mama. :)

Mandy, hoću, i sam komentira dok mu čitam ako mu je nešto zanimljivo ili smiješno. Odlično, daj onda još prijedloga. :D Ja sam obožavala Junake Pavlove ulice. Mislim da su dječacima još zanimljivije priče o dječjim pustolovinama.

Moji vole Tri praščića i sve priče s vukom, Pinokija i Mačka u čizmama.
Mogla bih mu pročitati i knjigu Pinokio. Bolje reći sebi pa usput i njemu. :o Čitala sam je davno i još se sjećam osjećaja tijekom čitanja. Ah, knjige. :cerek:

SummerNight
25.10.2012., 11:29
Zato što sam ja to čitala tek u 4. osnovne... meni moji nikad nisu čitali knjige, a i slikovnice jako malo.

samo ti njemu citaj! sljedi njega, nemoj brinuti jel to ok ili nije za njegovu dob u brojevima, ako dijete oce i zeli samo citaj.
mama mi je procitala kompletnog winnetoua debelo prije skole :D ok, preskakala je uvijek krvave dijelove ali citala mi je i knjige koje uopce nisu za djecu jer smo jednostavno presli na njih nekako prirodno, nakon sto mi je procitala sve djecje iz knjiznice :rofl:
dosta dugo nakon sto sam sama naucila citati mi je i dalje citala navecer prije spavanja. :cerek:

Lali Puna
25.10.2012., 11:49
moja nije za prave knjige jer ne može podnijeti da mora čekati do sutra da se nastavi priča. sve moramo pročitati do kraja, a čitati pa i 50-ak stranica u jednoj večeri em predugo traje em bi si prenapregnula glas.

SummerNight
25.10.2012., 12:01
mi nemamo problem, ovog klokana kaj sam spomenula prekinemo "kod ljenjivca" :rofl: i onda sutra nastavimo.
nekad joj i cijelog procitam.
i bas bi voljela neku malo duzu probati, da vidim jel moze (i hoce) pratiti radnju kroz tri ili cetiri dana.

RazmaŽena
25.10.2012., 12:25
možda winnia pooha? ili su to isto priče :misli:
šegrta hlapića? heidi? pipi? :D

jedva čekam da čitamo 5 prijatelja :cerek:
u potrazi za blagom je prvi roman koju sam sama pročitala, u 1 ili 2 razredu :misli:

elly
25.10.2012., 12:26
Lali, potpisujem te... Ja sam u čudu kad čujem da Candy svom petogodišnjaku čita Pet prijatelja... Mi smo 100 svjetlosnih godina daleko od tog scenarija a imamo 4g. Ja tražim slikovnice koje ne smiju baš biti na previše stranica i s previše teksta jer nema ona živaca da se to razvuče na 5 dana čitanja. Sve mora biti sad i odmah :D

edit: jel' tko čtao svojim princezama "Gdje žive vile i vilenjaci" (http://www.planetopija.hr/data/knjige/images/Gdje_zive_vile_i_vilenjaci.jpg)? Kakva je knjigica?

SummerNight
25.10.2012., 13:01
možda winnia pooha? ili su to isto priče :misli:
šegrta hlapića? heidi? pipi? :D

jedva čekam da čitamo 5 prijatelja :cerek:
u potrazi za blagom je prvi roman koju sam sama pročitala, u 1 ili 2 razredu :misli:

winni su price kratke, a pipi i segrt su mi malo dugi ipak :D ja bi nesto izmedju knjige i slikovnice, bas ko klokan :D

RazmaŽena
25.10.2012., 15:05
winni su price kratke, a pipi i segrt su mi malo dugi ipak :D ja bi nesto izmedju knjige i slikovnice, bas ko klokan :D
pa ne znam, meni je i taj klokan duža slikovnica ili priča kao i pooh, janosch i šta ja znam - andersenove priče

znaš da ima i mali klokan u opasnosti?

SummerNight
25.10.2012., 17:42
pa ne znam, meni je i taj klokan duža slikovnica ili priča kao i pooh, janosch i šta ja znam - andersenove priče

znaš da ima i mali klokan u opasnosti?

znam znam, i ona nam je redovno na repertoaru.:cerek: ja bi duze od klokana, o tome se radi. ali da nije bas ni prava knjiga , nesto sto se u 3-4 dana moze npr procitati

mandy
26.10.2012., 07:46

Mandy, hoću, i sam komentira dok mu čitam ako mu je nešto zanimljivo ili smiješno. Odlično, daj onda još prijedloga. :D Ja sam obožavala Junake Pavlove ulice. Mislim da su dječacima još zanimljivije priče o dječjim pustolovinama.

Moji vole Tri praščića i sve priče s vukom, Pinokija i Mačka u čizmama.
Mogla bih mu pročitati i knjigu Pinokio. Bolje reći sebi pa usput i njemu. :o Čitala sam je davno i još se sjećam osjećaja tijekom čitanja. Ah, knjige. :cerek:

I ja sad opet čitam da se prisjetim :cerek: i gledam neke stare dječje filmove (Duh u močvari smo zadnji gledali) i crtiće :)
Fora je i Grga Čvarak od Ratka Zvrka

Ono što još imam doma ali nismo pročitali
Eko eko - H. Hitrec
Emili detektivi - Erich Kastner
Družba Pere Kvržice - Mato Lovrak
Kraća verzija Knjige o džungli

Sad čekam opet Interliber 13-18.11. da dovučem još knjiga :)

mandy
26.10.2012., 07:47
Lali, potpisujem te... Ja sam u čudu kad čujem da Candy svom petogodišnjaku čita Pet prijatelja... Mi smo 100 svjetlosnih godina daleko od tog scenarija a imamo 4g. Ja tražim slikovnice koje ne smiju baš biti na previše stranica i s previše teksta jer nema ona živaca da se to razvuče na 5 dana čitanja. Sve mora biti sad i odmah :D

edit: jel' tko čtao svojim princezama "Gdje žive vile i vilenjaci" (http://www.planetopija.hr/data/knjige/images/Gdje_zive_vile_i_vilenjaci.jpg)? Kakva je knjigica?

I moj je bio takav sa 4 godine, tamo negdje oko 4,5 je počeo sam tražiti neke duže priče, pa kad je skužio neke priče oduševio se.

mandy
26.10.2012., 07:51
Malo duže ali ne preduge, prve 2 smo čitali, 3. još nismo..
Godspodin Nosko traži prijatelja (http://3mame.com/citaonica/gospodin-nosko-nalazi-prijatelja/)
Velliko putovanje malog globusa (http://3mame.com/citaonica/veliko-putovanje-maloga-globusa/)
Balonijada (http://3mame.com/citaonica/balonijada-superjez/)

SummerNight
26.10.2012., 07:56
Malo duže ali ne preduge, prve 2 smo čitali, 3. još nismo..
Godspodin Nosko traži prijatelja (http://3mame.com/citaonica/gospodin-nosko-nalazi-prijatelja/)
Velliko putovanje malog globusa (http://3mame.com/citaonica/veliko-putovanje-maloga-globusa/)
Balonijada (http://3mame.com/citaonica/balonijada-superjez/)

to su knjige? ili slikovnice?
ako su knjige izgleda d aj eto ono sto trazim :D

edit, sad vidim da su slikovnice :(

Lali Puna
26.10.2012., 11:32
zašto je problem što su slikovnice? mislila sam da je poanta u količini teksta, a ne u tome da baš nikako ne smije biti slika.
ja sam došla predložiti zvončicu (slikovnice, ali su dugačke priče) i andersenove bajke (ja imam neku zbirku, bez slika, u 2-3 večeri se pročitaju dulje bajke, u jednoj večeri kraće)
odi u knjižnicu, sigurno ćeš naći brdo toga što tražiš

SummerNight
26.10.2012., 11:35
zašto je problem što su slikovnice? mislila sam da je poanta u količini teksta, a ne u tome da baš nikako ne smije biti slika.
ja sam došla predložiti zvončicu (slikovnice, ali su dugačke priče) i andersenove bajke (ja imam neku zbirku, bez slika, u 2-3 večeri se pročitaju dulje bajke, u jednoj večeri kraće)
odi u knjižnicu, sigurno ćeš naći brdo toga što tražiš

jer vec dugo citamo duge slikovnice, htjela bi preci na kratke knjige.
sad lupam ali 30-50 strana bez slika, ili 100tinjak sa slikama

u knjiznici nemam vremena traziti, zato pitam ovdje da dodjem i trazim tetu da mi izvadi.

Lali Puna
26.10.2012., 12:20
jer vec dugo citamo duge slikovnice, htjela bi preci na kratke knjige.
sad lupam ali 30-50 strana bez slika, ili 100tinjak sa slikama

pa ako je količina teksta ista, u čemu je ralika ima li ili nema slika?

ne znam kak je u knjižnici/ama u koju ideš, ali takve knjige kod nas obično stoje na policama odvojeno od slikovnica. izvadiš 2-3-4, procjeniš količinu teksta pa odneseš doma i probaš.

SummerNight
26.10.2012., 12:28
pa ako je količina teksta ista, u čemu je ralika ima li ili nema slika?

ne znam kak je u knjižnici/ama u koju ideš, ali takve knjige kod nas obično stoje na policama odvojeno od slikovnica. izvadiš 2-3-4, procjeniš količinu teksta pa odneseš doma i probaš.

aaaaa, nije vazno jel ima slika ili ne nego to sto zelim duze! ovo kaj je mandi stavila je 30tak strana sa slikama, to odavno citamo. ocu duze od toga, vise teksta :D
znaci ako je sa slikama d abude 100tinjak :D:D:D

mandy
26.10.2012., 12:32
Ja isto gledam broj stranica i količinu teksta, materijal na kojem je tiskano mi je nebitan..
Slikovnica mi je ono za jendogodišnjake, slike i možda natpis što je na slici..:)

PS.aaaa, sad te kužim, moram vidjet doma što imamo još, neznam sad napamet što bi odgovaralo tvom opisu.

Jelica Izjelica
26.10.2012., 13:16
Summer, možda bi ti ova knjiga odgovarala:

http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=100032195

To su pustolovine Sovića u pričama.
Moja N ih voli slušati.

SummerNight
26.10.2012., 13:22
pisem!

Dancica
28.10.2012., 13:52
mi smo do sada citali kratke slikovnice tipa pepeljuge, snjeguljice, macak u cizmama, pinokio,... Mlađem je to taman duzine za poslusati i pogledati slikice,a stariji bi mogao i nesto duze.
Ipak, oboje vole (a i ja ;)) da nam prica ima kraj, znaci ne bi opciju da jednu pricu citamo 2 ili 3 veceri...
Pokusali smo sa Juricevim brzim pricama, starijem su super, mladjem preduge :(

Sto bi moglo biti istovremeno za 2ipolgodisnjaka i 4ipolgodisnjaka?

tihonsee
28.10.2012., 19:56
preporučam knjigicu "moja velika knjiga o životinjama", izdanje national geografica.
prekrasne su fotografije životinja, a ima i nekih činjeničnih podataka o njima.
manji mogu samo gledati fotke, a većima se mogu i čitati ti podaci, kako već djetetova pažnja dozvoljava.
moj senior je danas odvalio od smijeha na sliku rakuna kako kopa po smeću :zubo:

dobra nam je i knjiga "najljepše dječje basne", lijepe su ilustracije i priče nisu preduge (što je nama trenutno bitan faktor).

svastamorac
29.10.2012., 08:25
Mi trenutno čitamo Priče iz cijelog svijeta, Heather Amery
http://tisakmedia.hr/Artikl/Knjige-Djecje-knjige-i-slikovnice-Slikovnice-Price-iz-cijelog-svijeta.html?q=cGdcNzIscHJcMTY2MQ%3D%3D

Njemu je bitno da čitamo :cerek: voli kad krenemo da pročitamo od korica do korica

ja njih povedem u knjižnicu pa oni sami izvlače, a ja onda malo profiltriram i dam njima da izaberu :facepalm:

Budalaste priče su bile veliki hit, i ezopove basne. sstariji ima 4 godine, a mlađi
19 mjeseci i on preferira stare slikovnice, nevjerojatno koliko mu se sviđaju one iz 60ih godina :ne zna::confused: naravno, on gleda ilustracije i malo pričamo :D

nightfall
29.10.2012., 09:45
Mi trenutno čitamo Priče iz cijelog svijeta, Heather Ameryhttp://tisakmedia.hr/Artikl/Knjige-Djecje-knjige-i-slikovnice-Slikovnice-Price-iz-cijelog-svijeta.html?q=cGdcNzIscHJcMTY2MQ%3D%3D

Njemu je bitno da čitamo :cerek: voli kad krenemo da pročitamo od korica do korica

ja njih povedem u knjižnicu pa oni sami izvlače, a ja onda malo profiltriram i dam njima da izaberu :facepalm:

Budalaste priče su bile veliki hit, i ezopove basne. sstariji ima 4 godine, a mlađi
19 mjeseci i on preferira stare slikovnice, nevjerojatno koliko mu se sviđaju one iz 60ih godina :ne zna::confused: naravno, on gleda ilustracije i malo pričamo :D

Ova knjiga što si navela je super, ja je čitam klincima u drugom razredu :D, mala mi se još čini premala za njih (iskreno, nisam probala, sad je 4.5 g i jako su joj bitne slike, voli ih proučavat pa opisat što vidi.

I moja je voljela te starije slikovnice, baš sam o tome pisala, ali ih je teško nači u knjižnicama, valjda su se raspale :D pa su ih zamijenile nove. Voljela je što su slike bile jasne, s dosta detalja, ali opet su prikazivale cijelu radnju, znala sam joj po slici pričati, a ne čitati tekst. Valjda si je lake zamišljala radnju. Ove novije slikovnice znaju biti dosta "umjetnički" napravljene, ilustrirane, lijepo je to,ali znaju biti dosta konfuzne i apstraktne. Mojoj maloj to još uvijek nije privlačno.

svastamorac
29.10.2012., 13:36
nightfall, moram ja njemu puno puta pročitati i objasniti, neke riječi izostavim ili mu objasnim značenje pa se odmaknemo od štiva :D i on voli slike, u ovoj mu se sviđaju bordure i neobična imena :cerek:
Ne znam koliko je odbro da mu to čitam već sad ako je to za školski uzrast :ne zna:

U našoj knjižnici ima starih slikovnica i stavrno su divne, čak ima i starih slikopriča ali moj ne pokazuje interes

nightfall
29.10.2012., 18:08
nightfall, moram ja njemu puno puta pročitati i objasniti, neke riječi izostavim ili mu objasnim značenje pa se odmaknemo od štiva :D i on voli slike, u ovoj mu se sviđaju bordure i neobična imena :cerek:
Ne znam koliko je odbro da mu to čitam već sad ako je to za školski uzrast :ne zna:

U našoj knjižnici ima starih slikovnica i stavrno su divne, čak ima i starih slikopriča ali moj ne pokazuje interes

Ma nisu te priče za školsku djecu, ja "svojima" čitam jer im se sviđaju, ne zato kaj su "lektira".Ako su tvom malom zanimljive, zašto ne. Mogla bi i svojoj maloj probat čitat.

Sa slikopričama sam i ja mislila početi, jako su dobre za predčitačke vještine, globalno čitanje (kad se slika "čita" kao riječ). Može klinac čitati paralelno s nama, mojoj bi se svidjelo.Baš ć posudit.

extreme
29.10.2012., 20:49
ja sam nedavno slučajno naletila na knjigu čiji glavni lik (likica) ima ISTO ime i prezime kao moje dijete. al isto... crkla sam od smijeha.. naravno da ju obožava... sva je fascinirana tom knjigom i glavnom junakinjom :D

svastamorac
29.10.2012., 22:20
ja sam nedavno slučajno naletila na knjigu čiji glavni lik (likica) ima ISTO ime i prezime kao moje dijete. al isto... crkla sam od smijeha.. naravno da ju obožava... sva je fascinirana tom knjigom i glavnom junakinjom :D

:D nama se to ne može dogoditi, jedino da ja nešto napišem i obajvim :mig: mogu misliti kako joj je interesantno slušati

Lali Puna
30.10.2012., 10:11
što su slikopriče?

RazmaŽena
30.10.2012., 12:40
što su slikopriče?

možda one u kojima je određena riječ prikazana slikom

a možda one u kojima su samo slike bez teksta (slično stripu) pa se onda djetetu opisuju slike, ili dijete samo opisuje slike

SummerNight
30.10.2012., 12:53
možda one u kojima je određena riječ prikazana slikom

a možda one u kojima su samo slike bez teksta (slično stripu) pa se onda djetetu opisuju slike, ili dijete samo opisuje slike

mislim da je ovo prvo, ko one fore "tvoj krsto iz pariza" :lol:

RazmaŽena
30.10.2012., 16:59
summer možda bi vam Aristotel (http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=644&id=114309) odgovarao?
ima 80 stranica s dosta teksta i ilustracija

SummerNight
30.10.2012., 17:07
dobro zvuci!!

svastamorac
31.10.2012., 13:52
što su slikopriče?

Neke riječi su zamjenje slikom, intersnatne su... starijeg datuma su mi nekako bolje :ne zna: i mislimd ih je prije bilo više nego danas

NikaZg
01.11.2012., 12:08
Apsolutni hit Janosch, sve knjige. Malo smo kasno nabasali na njih, tek prije mjesec-dva i oduševljena je potpuno.
I super su prošle sve priče iz http://www.kupiknjigu.com/p/carobne-svjetiljke/250/.

Inače više voli činjenice od priča.
I ova je isto hit bila prije jedno godinu dana, a sad joj se vratila: http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=16230
i ove su omiljene i ne da ih odnijet u podrum jer im se stalno vraća, svakih pola godine upadnu u fokus:
http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page.asp?cID=predskola&sID=predskola&subcat=slikovnice&skola=0&razred=null&predmet=null&proizvod=59&act=browse

RazmaŽena
02.11.2012., 14:23
dobro zvuci!!

na kraju i nije duža od malog klokana...
možda maša (http://www.klinfo.hr/detaljnije/hr/price-o-masi/24/8684/1/) :D

lola1415
07.11.2012., 10:12
Evo da i ja podjelim iskustva i preferencije svoje male knjigoljupke. Dakle, svaki put drugi put kad odemo u knjižnicu posuđuje se knjiga Zlatna guska. To je priča braće Grimm, glavni lik je Zvekan. Priča je poučna (djeljenje stvari, empatija prema onom koji treba pomoć...). To je ova:
http://www.mozaik-knjiga.hr/knjige/zlatna-guska

Zadnji put si je posudila Emiliju u zemlji kotača i to je novi hit:
http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=33160

Zanimljivo, skužila sam da je obje knjige ilustrirala Pika Vončina. Valjda joj se sviđaju njezine ilustracije.

Na Interliberu ću joj vjerojatno kupiti te dvije, da ima svoje kad joj se već toliko sviđaju i Kako živi Antuntun.

http://www.profil-mozaik.hr/kako-zivi-antuntun-vitez/PR/121886,7101

tihonsee
07.11.2012., 21:39
nama je ovčica emilija bila ultimativni hit :D

tihonsee
20.11.2012., 22:22
što su slikopriče?

bila sam na interliberu pa sam vidjela.
slikopriče su kratke priče u kojima su neke riječi zamijenjene slikom.
dobro je da ih dijete čita u vrijeme kad uči čitati, zaboravila sam zašto.

elly
21.11.2012., 07:04
stalno sam bila u potrazi za nekom dječjom Biblijom, i sad sam na Interliberu uzela knjigicu "Biblija i najmanjima" (http://www.ks.hr/Biblioteke/Kana-klub/Biblija-i-najmanjima.aspx) za 50-ak kn. Uglavnom, curka je oduševljena. Prvi puta da ju je neko štivo potaknulo da postavi 150 pitanja i podpitanja. Jako ju je zainteresirala, pričice su kratke i otprilike svaku večer čitamo dvije.
Uglavnom, me happy :D

edit: a čime ste se počastili na Interliberu?
Ja sam uzela dosta onih zadataka, tipa Patuljkovih učionica (https://www.google.hr/search?q=u%C4%8Dionica&hl=hr&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=JH2sUI3MLorotQbwooCoDA&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=575#hl=hr&tbm=isch&sa=1&q=patuljkova+u%C4%8Dionica&oq=patuljkova+u%C4%8Dionica&gs_l=img.3..0i24.4051.7954.2.8103.19.6.0.13.13.0.1 67.792.0j6.6.0.crnk_timediscounta..0.0...1c.1.dsO-TJMGT6o&pbx=1&fp=1&bpcl=38897761&biw=1280&bih=575&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&cad=b), pa nekih crtančica, rezanki... (ma uglavnom, puno aktivnosti za punjenje adventskog kalendara i za popuniti Božićne blagdane kad budemo doma).
Uzela sam i Pikove priče za laku noć (http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=9911) manjem, onda one knjigice za vježbanje koncentracije kad treba naći sve predmete i vile/princeze na jako zbrčkanoj stranici (ne mogu se sjetiti kako se zove), Disney čitaj i slušaj: Princeza i žabac, Jedna posebna želja (http://tisakmedia.hr/Artikl/Knjige-Djecje-knjige-i-slikovnice-Djecje-knjige-i-slikovnice-ostalo-Jedna-posebna-zelja.html?q=cGdcNzcscHJcNzQ1OA%3D%3D), ovu gore spomenutu Zlatnu gusku za poklon, i Pikov mali orkestar (http://www.profil-mozaik.hr/pikov-mali-orkestar/PR/113972,7106) isto za poklon... A htjela sam još toliko toga

eruditio
21.11.2012., 07:59
interliber..... :cerek: moj najdraži sajam...
uzela svašta (http://stepfordska-supruga.blogspot.com/2012/11/kako-kod-djece-potaknuti-ljubav-prema.html), bilo je onih vježbenica za predškolce po 5kn (Jadranka žderić bojanke i crtanke, u izdanju profila, baš su mi super jer su ono totalno prilagođene za manju djecu. I Egmont ima ono super izdanje 365 dana boje i priča, za svaki dan po jedna vježba.

ugodno me iznenadio časopis Radost, na štandu Naše djece sam dobila gratis jedno izdanje - zbilja ima izvrsne pjesmice i priče, sad mi je žao da nisam uzela više, sestra mi kaže da prodaju stara izdanja, onako lijepo uvezena po nekoj smiješnoj cijeni

Super su i priče o medvjedićima (http://www.algoritam.hr/?m=0&p=proizvodi&Korak=btrazilica&trazi=Berenstain&q=ili), to je novo Algoritmovo izdanje

a i odlična mi je Plašljiva vjeverica (http://nakladanika.hr/biblioteka/plasljiva-vjeverica-12.html) i Što sve Ana zna (http://nakladanika.hr/biblioteka/prvi-pojmovi-5.html), Naklade Nika

ja da imam 1000kn, ne bi mi bilo dosta za potrošiti na knjige :bookworm:

elly
21.11.2012., 08:36
joooj, Eruditio, bacaš me u bed... Ove godine sam otrčala jedno popodne nabrzaka na Interliber i to negdje oko pola 6 a sajam je radio do 7 dok su klinci bili s tatom pa sam baš neplanski obavila shopping :( Žao mi je što nisam potražila zečića Karla, ove Priče s voćne farme, a i ove Božićne aktivnosti mi se čine zanimljive. Još sam mislila pogledati i za Svemirce gaćoljupce ali jednostavno sam trčala po paviljonima i štandovima kao muha bez glave.
I da, imaš pravo... da mi je i 1000kn, bilo bi mi malo.
Jel' možeš reći malo više o ovim Božićnim aktivnostima? Kakvi su projekti?

eruditio
21.11.2012., 09:43
knjiga Božićne aktivnosti mi je najdraži ulov, onak prilagođene su i manjoj djeci (ima svega, i pečenja kolača i izrade borića, poklončića, jaslica i sl.) i knjiga je lijepa, kvalitetna, tvrdih korica, spiralno uvezena, a kostala je samo 50kn
nisam ju bas vidjala po knjizarama, ali kupila sam ju na standu nase djece

Zecic Karlo mi je bio na popisu, al dok sam dosla do njihovog štanda, potrošila sve novce :D

lola1415
21.11.2012., 14:59
Mi se jako lijepo ponovili na Interliberu - Zlatna guska, Ovčica Emilija u zemlji kotača, Antuntun, Ježurka Ježić, Snjeguljica, Božićni dar, Zlatokosa, Abeceda, Grga Čvarak, mislim da je to to. Sad ćemo joj pomalo davati, za Sv. Nikolu, Božić, pa u prvom mjesecu, i tak Od ovih koje smo joj za sad dali oduševljena je Antuntunom i Snjeguljicom, a Ježurka Ježić joj se baš i ne sviđa.

elly
22.11.2012., 08:11
Mi se jako lijepo ponovili na Interliberu - Zlatna guska, Ovčica Emilija u zemlji kotača, Antuntun, Ježurka Ježić, Snjeguljica, Božićni dar, Zlatokosa, Abeceda, Grga Čvarak, mislim da je to to. Sad ćemo joj pomalo davati, za Sv. Nikolu, Božić, pa u prvom mjesecu, i tak Od ovih koje smo joj za sad dali oduševljena je Antuntunom i Snjeguljicom, a Ježurka Ježić joj se baš i ne sviđa.

moja bi se složila s tvojom ženskom :rofl:

lola1415
22.11.2012., 21:13
moja bi se složila s tvojom ženskom :rofl:

:D Ja sam se iznenadila, svi mi kažu da njihovi klinci vole Ježurku. Probat ću joj još koji put čitati, ako joj se ne svidi, poklonit ću nekome.

RazmaŽena
22.11.2012., 22:01
:D Ja sam se iznenadila, svi mi kažu da njihovi klinci vole Ježurku. Probat ću joj još koji put čitati, ako joj se ne svidi, poklonit ću nekome.

pa bolje čuvaj, možda joj tek za godinu dana bude odlična :ne zna:

tihonsee
22.11.2012., 22:48

vole li ježurku čitati ili slušati?

moji vole slušati, čitati nema šanse.
ono, malo si prelista slikovnicu, nešto prokomentira, ali da bi sjedio i slušao mene dok mu to čitam a-a.

mom2be
22.11.2012., 22:56
pa bolje čuvaj, možda joj tek za godinu dana bude odlična :ne zna:

slazem se, cuvaj :)
mojoj je jezurka bio tako-tako dok nismo odgledali predstavu u zkl-u, od tad joj je super :D

zavidim svima na interliber sopingu :tuzni:

nosorog
22.11.2012., 23:25

ta knjiga je zakon
to svaka kuca mora imat :s

ja ju volim sebi procitat :cerek:

ja sam propustila interliber ove godine
u ustedjela novac

knjiznica je zakon! :zubo:

(ionak me doma jedu slikovnice kolko ih ima, a ona voli doci tamo i nesto si odabrati i onda sva ponosna posuditi, pa vratiti)

mom2be
22.11.2012., 23:31
ta knjiga je zakon
to svaka kuca mora imat :s

slazem se, znam pola knjige napamet :zubo:
kupila si tvrdi uvez :D davno prije djeteta, cim su nasi knjizari i izdavaci "rehabilitirali" copica (ulicu koju su mu uzeli pocetkom 90-ih nije dobio natrag)

Saffron08
23.11.2012., 06:37
ježurka je super! mi imamo slikovnicu (tanki uvez) od prošle godine, a ove sam godine na interliberu vidjela i tvrdi. dogodine kupujem nećakinji. ali moj trogodišnjak je doživljava tek odnedavno, iako smo je i prije čitali. a i gledali smo nedavno predstavu, pa možda zato.
ali mi imamo problema s posuđivanjem iz knjižnice. ne da vratiti :rofl: mislila sam da ih kriomice vratim, ali mi glupo, pa smo išli neki dan uz suze i ljutnju. pa jbt mora shvatiti koncept knjižnice i posuđivanja. nije sve njegovo.

SummerNight
23.11.2012., 07:28
jezurka je prilicno dosadan ako ga se cita bez dramatizacije :D
mm kad cita maloj, ja zaspim skoro :rofl: ja se uzivim pa joj je zanimljivo :lol:

eruditio
23.11.2012., 08:15
Ježurka je bio prva stvar koju smo si MM i ja kupili za bebu :rofl: ovo izdanje s cd-om

imate i tu predstavu u kazalištu lutaka, super je!

Lali Puna
23.11.2012., 08:21
meni isto ježurka bez veze za čitanje. ne znam je li dva puta tražila da se to čita, a pjevanu verziju zna napamet praktički.

no_nic
23.11.2012., 09:39
ajme, mi smo veliki obožavatelji ježurke. znamo ga napamet i muž i mali i ja. s njim ga od rođenja uspavljujemo.

nisam mu ga nikad čitala, nego pjevušim. to, i barbaru od ivana slamniga. :brukica:

RazmaŽena
23.11.2012., 17:20
kad već spominjete ježurka predstavu
jel ok za osjetljivog trogodišnjaka? :D

već ga neko vrijeme želim odvesti, ali ne bi voljela da se preplaši

eruditio
25.11.2012., 09:09
nema ništa strašno u predstavi, dok sam recimo suprotno cula za vuk i 7 kozlica u zkl-u

ili pinokio scene gorica - šekrepil od glumca se zaleti medju djecu i nasumce zgrabi jednu curicu i pocne ju tresti "Jesi li mi ti uzela novcic" i onda se cudi da im pol publike ode van usred predstave. ne moram vam ni reci da se mala skroz prestravila, a kako i ne bi. Uf, sto me mogu naljutiti takve stvari. As ti interaktivnosti u predstavi kad ti je jedini rezultat da prestrasis djecu

al da nismo skroz off - sta stavljamo na popis za iduci interliber? :D

RazmaŽena
25.11.2012., 09:34
ok. mislila sam, možda su vuk i divlja svinja malo strašni. :D i kraj. :zubo:

mi volimo i zvrčka i mljaca :cerek:
a najnoviji hit je maca papučarica :zubo:

elly
25.11.2012., 13:13
e vidiš... zaboravila sam na Macu papučaricu... a stvarno bi imalo potrebe čitati joj (šlape i cipele po cijelom stanu)

SummerNight
25.11.2012., 13:34
heh rz, ne mora prica biti strasna, moja je na proljece na onomnajotmjenijem divu u gradu bila na rubu da se rasplace, prvo pocetak u mraku s onom nekakvom pticom, onda svaki cas skacu i glasno progovaraju nesto...
ok, uspjeli smo bez suza i panike odgledati ali nije joj bilo svejedno :rofl:

nosorog
25.11.2012., 14:02
zadnjih par iz knjiznice

juha od bundeve (http://www.gmtk.hr/web/index.asp?str=930468)

elemer i izgubljeni medvjedic (http://www.gmtk.hr/web/index.asp?str=930475)
i jos neka sa Elemerom (imaju super ilustracije)

gospodin nosko nalazi prijatelja (http://www.gmtk.hr/web/index.asp?str=930455) (na preporuku forumasice, super je prica, i iznenadila sam se kolko dugo moze pazljivo slusat :cerek:)

tihonsee
25.11.2012., 15:08
zna li netko, one male enciklopedije larousse od ŠK, za koju je to dob predviđeno?

RazmaŽena
25.11.2012., 17:55
zna li netko, one male enciklopedije larousse od ŠK, za koju je to dob predviđeno?

nemam pojma, ali znam da moj od 3 g voli jako onu laku noć

RazmaŽena
25.11.2012., 17:57
heh rz, ne mora prica biti strasna, moja je na proljece na onomnajotmjenijem divu u gradu bila na rubu da se rasplace, prvo pocetak u mraku s onom nekakvom pticom, onda svaki cas skacu i glasno progovaraju nesto...
ok, uspjeli smo bez suza i panike odgledati ali nije joj bilo svejedno :rofl:

:cerek:
on je i na miffy bio preplašen
a problem je bio u reflektorima i velikim crnim zvučnicima :zubo:

eh da, i u cijevima na wc-u :rofl:

eruditio
25.11.2012., 19:00

Mi smo ju nedavno posudili u knjižnici, curka mi ima 3g3mj. i puno toga joj je bilo zanimljivo, iako naravno ne sve

no_nic
26.11.2012., 08:57

piše od 5-7. po meni, većina može od najranijih dana. moj mali je onu domaće životinje dobio s godinu dana i naučio kako se koja životinja glasa. obožavao je tu knjigu! na morskoj obali, dupini i kitovi su isto dobre.

prolistaj ih malo, ove nabrojane imaju velike i jasne ilustracije, grafički su napravljene baš za jako malu djecu. recimo, ljudsko tijelo ili svemir su po tom pitanju više za starije. ali definitivno za mlađe od 5-7.

nosorog
26.11.2012., 09:14

pa vidi kakve su ilustracije, brijem da moze i za mladje, ja sam masu knjiga posudila koje su za dob 5+

tak npr, onaj mali kolkan trazi avanturu, je navodno za dob 5+ i kad sam ju posudjivala, teta u knjiznici je rekla da to moja nece razumjeti i da je to defintiivno predugo, bla bla bla

i tako, moje dijete par dana nakon procitanog (u komadu) brije da je ona skocimisica :rofl:
cak i danas, par mj nakon sto smo to citale (i jos jednog klokana-mislim da je u opasnosti) prica o klokanu i skocimisici koju su prijatelji :cerek:

SummerNight
26.11.2012., 09:36
:cerek:
mi svaki drugi treci put moramo posuditi klokana :lol:
moram ga kupiti, fakat nema smisla uzorpirat knjigu toliko :lol:

tihonsee
26.11.2012., 19:02
mi imamo tijelo i svemir i neki dijelovi su ipak preveć komplicirani za trogodišnjaka.
zato me zanimalo za koju dob je predviđena.
svejedno, jako su mi lijepe knjigice i čitamo ono što ga zanima i prilagodim mu objašnjenja :)

šlapica
04.12.2012., 11:49
Može neka preporuka za dijete od 2 godine?
Može pratiti priču, recimo Maca papučarica joj je odlična, i priče o zečiću Karlu.

eruditio
04.12.2012., 19:09
Price s vocne farme su super, jer ima varijantu teksta i za vecu i za manju djecu

tihonsee
04.12.2012., 22:37
Može pratiti priču, recimo Maca papučarica joj je odlična, i priče o zečiću Karlu.

najotmjeniji div u gradu, emilija u zemlji kotača, bilo koja o tigriću jakovu, zmaj gordan, ja od weachtera...

eruditio
05.12.2012., 09:59
moje cure obozavaju i one slikovnice "Za djevojčice", a ima i serija za dječake

Dora i njezina beba, Nina se igra doktorice, Tina se igra učiteljice

izdavač Naša djeca

nosorog
05.12.2012., 10:25

moja je tada pratila Petru (ima cca 20 razlicitih slikovnica)
nama su super i MIffy, onak se rimuju, i mislim da je bas obogatila vokabular

Piko - ima zasebnih slikovnica (jos ima i one prozorcice za otvaranje), a ima i Pikove price za laku noc, i Pikove price za igru i zabavu....

svastamorac
05.12.2012., 13:33

Antuntun je predivna slikovica
Pjesmice bake guske, Zoja Kružkova

Trenutno čitamo Fantastične leteće knjige g. Morrisa Lessmorea....
meni jedna od najboljih slikovnica, ilustracija, tekst, poanta.... ma sve je :cerek:

šlapica
05.12.2012., 17:19
super, hvala puno :) moramo ovih dana ponovno u pohod na knjižnicu.
Miffy smo već nekoliko pročitali i zbilja su odlične.

aniano
17.12.2012., 10:30
evo ja bi preporucila ovu knjigu http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=32572 to je bozicni dar od Mate Lovraka. pisana onako po starinski, super radnja, lako se cita i prati, za 3-4 godisnjake, dobre ilustracije. prava blagdanska

Lei
31.01.2013., 09:11
Pomoc :moli: Vidjela sam jucer jednu knjigu u knjizari i htjela bih vidjeti u online katalogu ima li nasa knjiznica mozda tako nesto, a ne mogu se sjetiti tocnog naziva. Google ne pomaze :(

Rijec je o slikovnici u kojoj se curica rjesava dude tako da trazi kome bi sve mogla pokloniti svoju dudu. Na naslovnoj strani je nacrtana curica i visi duda iz slikovnice koja se moze zataknuti curici u usta.

:w

elly
31.01.2013., 09:21
Pomoc :moli: Vidjela sam jucer jednu knjigu u knjizari i htjela bih vidjeti u online katalogu ima li nasa knjiznica mozda tako nesto, a ne mogu se sjetiti tocnog naziva. Google ne pomaze :(

Rijec je o slikovnici u kojoj se curica rjesava dude tako da trazi kome bi sve mogla pokloniti svoju dudu. Na naslovnoj strani je nacrtana curica i visi duda iz slikovnice koja se moze zataknuti curici u usta.

:w

možda ova (http://www.forum-zadar.hr/images/najmladji/2009mia_duda.jpg)?

Lei
31.01.2013., 09:35
daaaaa :) idem vidjet ako ju imaju (edit: imaju, doduse samo jedan primjerak)

u knjizari je zapakirana u najlon pa nemam pojma sto je unutra. ima ju tko, kakva je?

aniano
31.01.2013., 09:49
daaaaa :) idem vidjet ako ju imaju (edit: imaju, doduse samo jedan primjerak)

u knjizari je zapakirana u najlon pa nemam pojma sto je unutra. ima ju tko, kakva je?

vidi tu http://www.kullertrulla.de/neuheiten/coppenrath/coppenrath-9248-mias-schnullerfest/a-130757/, jest link na njemackom ali mozes klikat i vidit neke stranice iznutra
inace kazu na amazon-u da ima 22 stranice, i da je pisana u rimi pa je djeci posebno draga. recenzije kupaca nisu bas nesto, 2 komentara sa 2 i 3 zvjezdice. mame sumnjaju da to moze pomoc u odvikavanju od dude

Lei
31.01.2013., 10:41
vidi tu http://www.kullertrulla.de/neuheiten/coppenrath/coppenrath-9248-mias-schnullerfest/a-130757/, jest link na njemackom ali mozes klikat i vidit neke stranice iznutra
inace kazu na amazon-u da ima 22 stranice, i da je pisana u rimi pa je djeci posebno draga. recenzije kupaca nisu bas nesto, 2 komentara sa 2 i 3 zvjezdice. mame sumnjaju da to moze pomoc u odvikavanju od dude

Super tnx. Izgleda fora.... nisam ni ja sigurna da li zaista moze odviknuti dijete od dude, al ja imam drugaciju ideju u glavi. Pokusavam zainteresirat malca za knjige, nije da nam ide bas nesto uspjesno (tek sad sa 2 godine tu i tamo voli Medota Tobija). S druge strane veeeeliki je ovisnik o dudi i vidim da ju i medotu i slonu i psu sveznalici ponekad daje, pa mi se cini dobra fora da citamo knjigu gdje se nesto desava s dudom i da ju moze stavljati likovima u knjizi :zubo: Al je skupa... 100 kn, a mozda ga nece ni zanimati. Mislila sam pricekati s upisom u knjiznicu dok se kao ne uozbilji, al nekako bi ovo mogao biti dobar prvi korak :zubo: Mozda mu u knjiznici i s ovom knjigom sve to postane zanimljivije, a ako pri tom sam skuzi da treba bacit dudu, onda imamo 2u1 :zubo:

nosorog
31.01.2013., 11:04

nece knjiga napravit cudo, al ce sigunro nekako pomoc
mi smo za ucenje na tutu citali "hocu tutu" (http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-11314-hocu-svoju-tutu)
i znala se ona nekad kasnije sjetiit te knjige :ne zna:

inace, mojoj je ovo (http://www.gmtk.hr/web/index.asp?str=930532) trentuno omiljena knjiga

aniano
31.01.2013., 11:08
nece knjiga napravit cudo, al ce sigunro nekako pomoc
mi smo za ucenje na tutu citali "hocu tutu" (http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-11314-hocu-svoju-tutu)
i znala se ona nekad kasnije sjetiit te knjige :ne zna:

ma imamo i mi jednu slikovnicu na temu tuta, i jednu na temu duda. ova prva je dala rezultate, ova druga jos ne. a obje se rado citaju...
inace su mi te slikovnice na temu "idemo kod zubara", "malog marka nesto boli" (izmisljam naslove, jer imamo samo njemacka izdanja) super, i nama su jako korisne. mala ce sad 4 i neke stvari je na taj nacin lakse objasnit.

tihonsee
03.02.2013., 21:45
inace, mojoj je ovo (http://www.gmtk.hr/web/index.asp?str=930532) trentuno omiljena knjiga

podigli smo je u knjižnici na preporuku, sviđa mu se :D

međutim, i više od te mu se sviđa pogodi koliko te volim (http://tisakmedia.hr/Artikl/Knjige-Djecje-knjige-i-slikovnice-Slikovnice-Hc-Pogodi-koliko-te-volim.html?q=cGdcNzIscHJcNzc1Mw%3D%3D), toplo preporučam, jako lijepa slikovnica :cerek:

nosorog
03.02.2013., 22:19
podigli smo je u knjižnici na preporuku, sviđa mu se :D

međutim, i više od te mu se sviđa pogodi koliko te volim (http://tisakmedia.hr/Artikl/Knjige-Djecje-knjige-i-slikovnice-Slikovnice-Hc-Pogodi-koliko-te-volim.html?q=cGdcNzIscHJcNzc1Mw%3D%3D), toplo preporučam, jako lijepa slikovnica :cerek:

bas mi je drago da mu se svidja
(samo malo upozorenje, mm misli da je to zbog te knjige :zubo:: moja je nedavno na jednom rodjendanu, nakon sto ju je klinac poljubio, zaurlala, mi mislili da joj je uho otkino-jer se drzala za uho kad smo dosli do nje, a ona je samo rekla: nema me on sta ljubiti, necu da me ljubi :o)

pogodi kolko te volim imamo doma, to smo kupili u DMu
moja sestra tvrdi da je jako lose prevedena, nama je super! :cerek:

nekak mi se cini da ima hrpa njemackih slikovica koje su super :ne zna:
moram pocet raditi popise, sad se ne mogu sjetiti niti jedne (osim JA)

no_nic
04.02.2013., 08:36
Mom dječaku je super Kraljevska pusa, autor David Melling.

username1982
04.02.2013., 08:58
Mom dječaku je super Kraljevska pusa, autor David Melling.
je li tko vidio da Kraljevsku pusu ima još gdje za kupiti, bezuspješno ju tražim već mjesecima?
moj klinac inače obožava Ja (ta mu je naj naj draža), Juhu od bundeve, Grubzona, Pogodi koliko te volim i Najotmjenijeg diva u gradu :-)

no_nic
04.02.2013., 14:08
Nemam pojma, ja sam posudila u knjižnici. Moguće da je odavno rasprodano, vidim da je godina izdanja 2002.

username1982
01.03.2013., 15:24
odlična slikovnica u subotu na akciji u Planetopiji, vrijedi i za web shoppere
BUDA ZA LAKU NOĆ - cijena 155,00 kn; akcijska cijena 77,50 kn

arorua
02.03.2013., 04:59
A propos tematskih knjizica - ima li neka o mami koja ide na put? :D

stihaa
02.03.2013., 10:02
odlična slikovnica u subotu na akciji u Planetopiji, vrijedi i za web shoppere
BUDA ZA LAKU NOĆ - cijena 155,00 kn; akcijska cijena 77,50 kn

Baš ti hvala za ovo, već dugo to planiram kupiti:).

username1982
02.03.2013., 10:15
Baš ti hvala za ovo, već dugo to planiram kupiti:).

:top: ja našla prije nekoliko mjeseci u antikvarijatu po otprilike toj cijeni, ovo je super jer je nova....sve razmišljam kupiti još jednu neka se nađe nekome za poklon jer predivna je knjigica :cerek:

RazmaŽena
02.03.2013., 12:49
Nove omiljene:
Zmaj Biljoljub (http://www.biobio.hr/zmaj-biljoljub-15699) i Poznajete li Pipi Dugu Čarapu (http://bop.ba/shoppingcart/product_images/c/poznajete_li_pipi__64999.jpg) :cerek: :cerek:

mandy
04.03.2013., 09:26
Moji su na Bibliji :D, stariji je fasciniram Bogom iako neznam odakle to sad i Grga čvarak je aktualan trenutno

foresst
04.03.2013., 16:09
moja se navukla na barbi i princeze..
svaki tjedan u knjižnici dignemo 4 nove. ništa drugo osim tih barbi ne želi, jedva tu i tamo uguram nešto što nisu ariele, ljepotice, zlatokose i barbi

Mirotta
13.03.2013., 08:25
Ne sjećam se je li tko ovdje spominjao Ovčicu Emiliju (http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjige-opsirnije.php?ppar=5900), mala mi je već tjedan dana u zemlji kotača:rofl:

Nastavak (http://www.ljevak.hr/pretrazivanje/?q=pika+von%C4%8Dina) moramo kupiti jer ga u knjižnici kod nas još nema.

RazmaŽena
13.03.2013., 09:12
Sve od Julije Donaldson i Alexa Scheffera
npr. Mali majmun u velikoj brizi, Grubzonovo dijete, Skučena kuća, Najotmjeniji div u gradu...

tihonsee
13.03.2013., 13:21
Ne sjećam se je li tko ovdje spominjao Ovčicu Emiliju (http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjige-opsirnije.php?ppar=5900), mala mi je već tjedan dana u zemlji kotača:rofl:

Nastavak (http://www.ljevak.hr/pretrazivanje/?q=pika+von%C4%8Dina) moramo kupiti jer ga u knjižnici kod nas još nema.

ja sam je spominjala, emilija je bila veliki hit kod nas :D

moj sad jako voli slikovnicu tko rodi rodu? (http://kucnakolekcija.site50.net/index.php?productID=1394), preporučamo.

lola1415
13.03.2013., 17:08
ja sam je spominjala, emilija je bila veliki hit kod nas :D

moj sad jako voli slikovnicu tko rodi rodu? (http://kucnakolekcija.site50.net/index.php?productID=1394), preporučamo.

I kod nas isto. Planiram kupiti i nastavak, ali malo je skupa knjiga. Ako netko negdje vidi za kupiti knjigu Pobuna u postolarskoj radionici pls javite. nema je nigdje, nije baš izašla nedavno, a curka je oduševljena s tom knjigom. Čak sam pisala i autoru, ali nije se javio...
uglavnom, nova preporuka je Pobuna u postolarskoj radionici.
Evo linka - http://3mame.com/citaonica/pobuna-u-postolarskoj-radionici/

Lei
09.04.2013., 19:53
ne znam dali je netko vec stavio link… ovo je popis hrvatskog knjiznicarskog drustva o preporucenim slikovnicama
http://www.hkdrustvo.hr/datoteke/132

fgzcvijetic
11.04.2013., 13:33
Moji čitaju sve i svašta (uz moj blagoslov) ali se još uvijek se znam iznenaditi kad u rukama svoje 7-godišnjakinje nađem Readers Digest.

Usput, kakva je danas situacijama sa stripovima? U mojoj mladosti to je bila glavna literatura. Danas sam out po tom pitanju i doista ne znam što bi im pomudio. Na moju ogromnu žalost, u napadu ludila, pri jednoj selidbi sam bacio svu svoju strip arhivu.

mandy
12.04.2013., 11:40
Moji vole stripove Tom&Jerry :D
Ostale ni ja neznam, nisam nikada bila fan stripova, to su sami našli na kiosku.

Najotmjeniji div u gradu i
Priča o igračkama 3
su ovotjedni favoriti.

tihonsee
13.04.2013., 20:32
joj, ja sam imala na tone mikijevih zabavnika i mikijevih almanaha :cerek:
šta danas nema takvih stripova za djecu?

Gala
14.04.2013., 00:15
joj, ja sam imala na tone mikijevih zabavnika i mikijevih almanaha :cerek:
šta danas nema takvih stripova za djecu?

I ja :) Zabavnik je izlazio utorkom ili srijedom. Sjećam se s kojim sam nestrpljenjem čekala mamu ujutro da dođe iz dućana i donese novi broj :cerek:

Moj voli slikovnice. Sad nema baš neki hit trenutno, ali prije su bili Psić Bubi i Patkica Slatkica :) - to su one gdje staviš prst sa stražnje strane pa se psić i patkica miču.

Jelica Izjelica
26.04.2013., 07:35
mi imamo jako jako puno dječjih knjiga i slikovnica.
ovo nam je definitivno najdraža knjiga i svima bih je preporučila:

http://www.booksa.hr/knjige/za-djecu/carozapisi

lola1415
10.05.2013., 13:01
Novi hit kod nas doma! Toplo preporučujem Voćnu farmu. Osim samih priča koje su baš lijepe (ima ih nekoliko u knjizi) na svakoj stranici se skriva mala žuta patkica koju moja cura obožava pronalaziti. Jako fora!
Evo linka:
http://tiny.cc/s99uww

tihonsee
10.05.2013., 20:23
kupila bih klincima knjigu s disneyevim pričama i knjigu s klasičnim bajkama.
već prije sam vidjela da ih ima od više izdavača, imate li vi koju i koje su vam dobre?

buditedobro
17.05.2013., 13:13
ne znam dali je netko vec stavio link… ovo je popis hrvatskog knjiznicarskog drustva o preporucenim slikovnicama
http://www.hkdrustvo.hr/datoteke/132

Hvala. Odličan popis.

buditedobro
17.05.2013., 13:26
Moja mlađa ima 5 godina. Uznazad godinu dana imamo sljedeće prijedloge:

Za putovanje: mini slikovnice, imamo ih oko 50, uglavnom Naša djeca i Znanje ima ih u Konzumu po 5 kn

Za večer: čitale smo Pipi Dugu Čarapu A. Lindgren, Z. Krilića: Šaljive priče i priče bez šale (odabrane), Doktor Doliltle, Čudnovate zgode šegrta Hlapića (svaku večer jedno poglavlje), Blizanke E. Kastnera

Ostalo omiljeno: Vještica Winnie, Grubzon, Grubzonova djeca, slikovnice Eve Janikovsky, Janoscheve slikovnice kako je lijepa Panama i ostale...

Za samostalno čitanje, nažalost ne biramo po kvaliteti nego po veličini slova i količini teksta te po tome koja je po riječima i sadržaju primjerena.

lola1415
10.09.2013., 11:03
Radim popis knjiga koje bih htjela uloviti na Interliberu. Curka mi ima tri i pol godine. Imate li kakvih prijedloga? Također, postoje li nekakve enciklopedije prilagođene djeci te dobi? Mislim da bi joj se to svidjelo, a nisam baš viđala neke. Hvala puno na pomoći.

Bibi3456
10.09.2013., 14:50
Moja jako voli Petru i taman mi je zapravo za prije spavanja,nije predugacka a zgodne su pričice:)
I Dora su zgodne knjigice

nosorog
16.09.2013., 10:50
čarapojedac (http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjige-opsirnije.php?ppar=3809)
posudili neki dan u kniznici, naucila cijelu knjigu napamet...odusevljena je
pocela je pospremati ne samo svoje carape u ladice, nego i nase :cerek:

i CD je isto super.

mom2be
16.09.2013., 21:18
znam da nije bas najsretniji topic ali nisam znala gdje pitati...

uclanila bi malu u knjiznicu pa molim info koja od dvije nama najblize je bolja - precko ili staglisce?
vazno mi je da ima dobar djecji odjel, ljubazne knjiznicare, nekakve aktivnosti za djecu (citanje prica i sl)

hvala!

nosorog
16.09.2013., 22:33

uclanila bi malu u knjiznicu pa molim info koja od dvije nama najblize je bolja - precko ili staglisce?
vazno mi je da ima dobar djecji odjel, ljubazne knjiznicare, nekakve aktivnosti za djecu (citanje prica i sl)

hvala!

uclani u oni koja ti je blize :mig:

knjiznicara ima svakakvih, od ljubaznih i kreativnih, do spodoba koje tamo vegetiraju i moleboga da im nitko ne smeta dok broje svojih 6 sati :raspa:

sto se tice aktivnosti, u nasoj knjiznici su one rezervirane za djecu koja "nejdu u vrtic"...i super mi je bilo kad smo se pojavili jednom u tom terminu vracati/posuditi knjige, i teta objasnjava roditeljiam da moraju imati minimalno 3 djece za aktivnost, a tog trenutka ih je bilo dvoje, i kao, ako se jos jedno dijete pojavi, odrzat ce se radionica, ak ne nece....i onda me neka knjiznicarka (brijem da je na strucnom osposobljavanju jer je ful mlada i motivirana) pita bi li se mi pridruzili, i ja kazem da bi al da smo danas bili 8 sati u vrticu i da ne mozemo.
i ona me ko krene nagovarat (vidi dijete prepuno energije), a starija kolegica joj objasni da je to pravilo, da ne mogu na radionicu djeca koja idu u vrtic...
nemam pojma jel se radionica odrzala, al ne bi me cudilo da nije...

i tako...s time da su meni te na djecjem odjelu super, u odnosu na one koje su na odjelu za odrasle (usput, te na odjelu za odrasle svaki put kolutaju ocima kada tamo dodjem sa djetetom, al su mrvicu susretljivije nego kad sam sama)

al meni knjiznica sluzi da posudim masu knjiga za 50 kuna godisnje :o

mom2be
17.09.2013., 06:38
o jebemti nosorog sad kad citam post skoro si me odgovorila od uclanjenja :rofl: :rofl:
obje su nam jednako daleko - tram stanica +/-, mozda se javi koja mama iz kvarta pa napise koja ima bolkji djecji odjel

nisam godinama clan knjiznice (gade mi se knjige koje je listalo milijun ljudi :brukica:) a opisom knjiznicarki si me vratila u djetinjstvo :zubo:
kod mene je bila jedna zlocesta s mikrofonkom i ta se strogo drzala "knjiga-za-uzrast" - uporno mi je gurala slikovnice iako sam vec super citala i htjela kusana :( a druga je bila divna :cerek:, tip bake, koja mi je uvijek dala 4 knjige (sazalila se kad sam joj rekla da dolazim u knjiznicu svaki drugi-treci dan biciklom s drugog kraja grada)

ne kuzim zasto su price i sl iskljucivo za nevrticku djecu :confused:

miss daisy
17.09.2013., 08:58
o jebemti nosorog sad kad citam post skoro si me odgovorila od uclanjenja :rofl: :rofl:

moj je učlanjen od kad ima godinu dana, uživa u knjižnici, i zaista preporučam.
njega baš veseli što sam može birati slikovnice (iako, uvijek bira neku s vozilima, tako da ga moram izmanipulirati da uzemo druge :D )

moram priznati da mi nije palo na pamet razmišljati o ljubaznosti knjižničarka :rofl: pa ne može se derati na tebe niti izbaciti te van, nije li joj posao pozdraviti te i upisati da si posudila/vratila? :D

OT: pred neko vrijeme smo čitali, ali super nam je bila: Zmaj Škakljaj

sad čitamo Winnie Pooha i Grimmove bajke. Tako da nakon medvjedića koji jede med i sve je dobro, slijede sakaćenja, batine i ženidbe :rofl:
(dobio Grimmove na poklon, zove je "velika knjiga", svaka priča ima 30str, mislim da ne konta 2/3, ali uporno ih traži :visi: )

mom2be
17.09.2013., 10:05
moram priznati da mi nije palo na pamet razmišljati o ljubaznosti knjižničarka :rofl: pa ne može se derati na tebe niti izbaciti te van, nije li joj posao pozdraviti te i upisati da si posudila/vratila? :D

imam traume od zle knjiznicarke koja me jedva upisala u knjiznicu (imala sam negdje 3 godine kad me stari doveo (na moje inzistiranje - bila sam ljubomorna sto sestra svaki tjedan dolazi doma s novim knjigama :D)) a poslije je po katalozima gledala sto je ili nije za mene i nista osim toga mi nije htjela dati :( :(
mrziteljica djece a radila je na djecjem odjelu :tuzni:

tihonsee
17.09.2013., 12:19
Radim popis knjiga koje bih htjela uloviti na Interliberu. Curka mi ima tri i pol godine. Imate li kakvih prijedloga? Također, postoje li nekakve enciklopedije prilagođene djeci te dobi? Mislim da bi joj se to svidjelo, a nisam baš viđala neke. Hvala puno na pomoći.
enciklopedije larousse od školske knjige :top:

hvala!
gdjegod da učlaniš dijete, biti će član knjižnica grada zagreba i moći koristiti knjige i prostore i ostale usluge svih knjižnica u sustavu.
i prečko i staglišće, i još masu drugih (zapravo skoro sve zagrebačke) su u sustavu KGZ.
mi uglavnom idemo u staglišće, dječji odjel je ok, ima dosta slikovnica, knjižničarke su ljubazne, a što se tiče nekakvih drugih aktivnosti, nismo ih koristili i ne znam ima li ih.

u par navrata sam išla nešto posuđivati tamo kraj trešnjevačkog placa (knjižnica tina ujevića, čini mi se) i cijela ta knjižnica je ogromna, pa tako i dječji odjel.
vidjela sam da imaju i igračaka dosta i mislim da tamo sigurno ima aktivnosti tipa čitanja priča i sl.

mom2be
17.09.2013., 15:32
hvala tihonsee!

nosorog
17.09.2013., 16:38
obje su nam jednako daleko - tram stanica +/-, mozda se javi koja mama iz kvarta pa napise koja ima bolkji djecji odjel

nisam godinama clan knjiznice (gade mi se knjige koje je listalo milijun ljudi :brukica:) a opisom knjiznicarki si me vratila u djetinjstvo :zubo:
kod mene je bila jedna zlocesta s mikrofonkom i ta se strogo drzala "knjiga-za-uzrast" - uporno mi je gurala slikovnice iako sam vec super citala i htjela kusana :( a druga je bila divna :cerek:, tip bake, koja mi je uvijek dala 4 knjige (sazalila se kad sam joj rekla da dolazim u knjiznicu svaki drugi-treci dan biciklom s drugog kraja grada)

ne kuzim zasto su price i sl iskljucivo za nevrticku djecu :confused:

evo da ti jos jednom naglasim :

al meni knjiznica sluzi da posudim masu knjiga za 50 kuna godisnje :o

ja imam super iskustva sa knjiznicom iz svog starog kvarta kroz cijelu OS i SS, tak da imam vrlo visoke kriterije sto se tice knjiznica.
al opet, izabrala bih onu koja mi je najbliza, jer ionak trebam posuditi 5 knjiga i da ne trebam 3 dana jahanja da ih vratim
(radno vrijeme preko ljeta je isto dobar kriterij, ova moja radi pon i utorak popodne, ostale dane ujutro....pa ak fulamo ta dva dana, onda moramo cekat sl tjedan, eventualno pon)

inace, uzasno mi je smijesno kada posudim neku knjigu koju sam vec imala, a teta mi naglasi "to ste vec imali"
i kao to mi mora reci, jer nekad mama posudi nesto sto je dijete vec citalo sa tatom...pa dijete mora citati isto :lol::rolleyes:

eruditio
19.09.2013., 21:31

joj...interliber san snova... ove godine ga propustam jer mi je termin poroda 8.11. :) al iduce sam godine opet u pohodu:D

evo mog proslogodisnjeg ulova na spomenutom sajmu
http://stepfordska-supruga.blogspot.com/2012/11/kako-kod-djece-potaknuti-ljubav-prema.html

a napravila sam jos jedan popis slikovnica koje moja djeca vole

http://stepfordska-supruga.blogspot.com/2012/11/najbolje-slikovnice-za-djecu.html

ovdje si biljezim one koje bismo jos mogli nabaviti

http://www.pinterest.com/stepfordska/children-books-djecje-knjige/