PDA

View Full Version : Dermatolozi

stranice : 1 [2] 3 4

Tijana
19.01.2009., 15:22
Jasmine, išla sam kod dr. Mirjane Tudorić, na Malešnicu.

jasmine
20.01.2009., 09:39
ok,hvala

y_elli
20.01.2009., 18:51
ei ljudi, ja sam danas bila kod dr.Gregurić-Mateše i oduševljena sam doslovce, stvarno se vidi da žena zna šta radi,a i full je ljubazna i strpljiva, vratila mi je nadu....
ja sam mislila da će mi za ožiljke trebati laser, kad ono kaže ona da samo kreme trebam, kaj je najbolje nije mi čak niti neke fancy kremice od 500 kn preporučila.
A sviđa mi se i ovo čišćenje, 300 kn dođe,ali zapravo za tih 300 kn dvaput ideš tamo....
totalno sam oduševljena :)

a koliko si platila pregled

MeDiOkRiTeT
22.01.2009., 09:34
Cure, jel bio tko kod dr. Jadranke Sokol?
Znam da netko je, ali jos bih htjela cuti misljenja i iskustva.
Dosta je hvale..
Matesica mi je super i najbolja za sada, no treba mi neki back-up kada zagusti i ne moze se doci dugo na red.
Je da neke dvije godine kasnim s odgovorom, al bolje ikad... :D
Ja idem kod dr. Sokol i žena je zakon :s, mene je riješila groznih prišteva i sad samo odem tu i tamo na čišćenje lica kod nje. Super mi je to što tretmane radi baš ona :mig:, nije skupa, izuzetno je draga i ljubazna i prije svega - čovjek. :)

plasibou
22.01.2009., 09:38
a koliko si platila pregled

prvi pregled je 400, kasnije 200

kiddo1989
22.01.2009., 18:09
prvi pregled je 400, kasnije 200

ovo je već drugi post u kojem pišem da su nakon nove godine digli cijene i sad ti je prvi pregled 500 kn :)

btw. netko je prije pitao šta mi je preporučila za mrlje, no ja nemam mrlje,nego nekakve ožiljke napuhnute, dala mi je neki tonik koji se u ljekarni radi, a za lice skinoren i linoladiol h-n....
cijena nekih 220 kn što je olakšanje,jer sam prije plaćala barem 300 kn mjesečno kreme.....

Pegy1805
22.01.2009., 18:25
dr.TAJANA MARINOVIĆ-RAMETIĆ je žena koja treba psihijatra ,a ne da lijeći druge:eek:

polivalent
23.01.2009., 09:02
probaj kod ovog doca..privat, znaci placas, no majstor je. pravi ;)

http://www.zdravstveni-vodic.com/zdravstveni-vodic/oglasi/dermatovenerologija-%11-ko%9Ene-i-spolne-bolesti/ordinacija-za-ko%9Ene-i-spolne-bolesti-prim.mr.sci.dr.-%8Eeljko-pavi%E8i%E6/3407/

sleeping
31.01.2009., 22:23
trebala bi malu pomoć ako je netko imao sličnih iskustava..imam relativno masnu kožu i puno potkožnih akni, no to nisu one krvave, crvene upaljene akne, nego tvrde i bijele od većih do manjih koje se ne daju istisnuti nego se onako ružno nadziru ispod kože i površina nije glatka? upale se jedino kad ih mrcvarim pa ostane i fleka. bila sam i kod dermatologa i kozmetičarke i koristila razne kreme ali se toga nisam riješila nikad. da li je netko od vas imao sličnih problema i kako je s tim izašao na kraj? zahvaljujem na svakom odgovoru.

sowuljaga
05.02.2009., 09:58
moze preporuka dermatologice koja zna sto radi..da je na uputnica,ali da ima i tretmane aha kiselinom(koji se naravno plati)? :moli:zagreb.
mislim da je vrijeme da nakon pet godina odem k nekoj jer me jedna kao izvrsna na dubravi unistila i lice mi je bilo skroz skureno.

Starleta
06.02.2009., 16:00
ja sam nedavno bila kod dr. Mirjane Tudorić sa Malešnice zbog dermatitisa
dotorica je stvarno super
pregled košta 260kn

a od ovih koje idu preko socijalnog je super dr Sokol,dom zdravlja črnomerec (Baruna Filipovića)

samo se klonite dr Novak i još nekako( mislim Gregurović- Novak il tako nekako) iz vinogradske:flop:

dorina_s_keksom
06.02.2009., 16:13
da...ja sam jednom prilikom bila kod te novak-i-još-nekako :zubo:
UŽAS

dilan20
13.02.2009., 00:46
Kaliterna je doba ako mu dobro predstavite problem.a svima preporucam homeopata jos vise nego dermatologa,jer po postovima vidim da je glavni problem to da dermatolozi/doktori ne prilaze pacijentima individualno i s zanimanjem te da pregledi traju po 2 minute,dok homeopati nadu razlog bolesti iznutra i liječe postepeno pacijenta,potpuno individualno.

Kemijske pilinge,dermoabrazije,lasere i ostale agresivne metode definitivno ne preporucujem,jer iako iz prve mogu prividno maknuti simptome bolesti,koza gubi kvalitetu i svoj gornji sloj,tj obrambeni mehanizam,tako da koza postane otvorena za primarne infekcije koze.Najveci problem je u tome da svatko zeli kozu izljeciti na brzinu naravno vecinom zbog samog izgleda koje opterecuje bolesnu osobu,no bolesti koze su kako znamo samo pokazatelji da nesto unutra nije zdravo te se mogu izlijeciti bez posljedica samo neagresivnim preparatima,promjenom ishrane i zivotnih navika.
Preporucujem test intolerancije na hranu.poliklinika nemetova.

twilightx
24.02.2009., 10:06
Upravo se dogodilo nesto sto me strasno razljutilo!! :mad:
Prije vise od mjesec dana sam se narucila kod doktorice Mateše... i sad ih maloprije nazovem da provjerim u koliko sati sam narucena... i kaj se desilo???!!! Nisu me uopce zapisali!! Ne mogu vjerovati!! Nisu imali ni moj termin ni broj mobitela, ma pojma nisu imali! Koji neprofesionalizam!! Ma mislim, bez rijeci sam! Cekam fu**ing mjesec i pol da mi kazu da me nisu zapisali i da moram JOS cekati! Ma ne dolazi u obzir! Da je zenska najbolja na svijetu, ja se tamo vise ne bih narucivala! Katastrofa!! :mad:

Sad razmisljam o poliklinici Nola... ima li tko kakva iskustva?

nev-ena
25.02.2009., 12:48
zanima me jel netko zna koja je cijena kod doktorice Sabljak--i adresa..?
i jel ima stranicu na netu?
thnx unaprijed

Lena Leh
25.02.2009., 17:56
Hello, imam 24 godine i problema s prištićima na leđima i licu. Prije ljeta mi je dermatologica pripisala neku kremu samo za leđa i rekla da mi lice neće dirat. Krema mi je pomogla, a kako su prištići nestali, prestala sam je koristit. Sad su mi se ponovno pojavili i otišla sam opet kod nje. Rekla mi je da mi je sve to na psihičkoj bazi i da se pripremim da ću cijeli život imati problema(?!). Opet mi je pripisala istu kremu - benzaknen 5% i opet rekla da mi lice neće dirat, zašto nemam pojma. Nemam pojma kaj da sad radim. Imate li kakvih savjeta?

Ja bih ovakve doktore tukla, javno, na glavnom gradskom trgu!!! :mad: Kako se samo usudi reći ti da ćeš s time imati cijeli život problema! Pa otkud ona to zna, nije valjda 'fakin' vidovita?! :mad: :rolleyes:

Draga Helena, nemoj slušati takve budale! :) Na žalost ima doktora koji zapravo ne žele liječiti. Da ona misli na tebe i tvoje dobro ne bi ti takve gluposti govorila. Ona u najgorem slučaju može reći da ćeš se dugo liječiti i da će biti teško, ali ocjene u stilu: 'imati ćeš problema cijeli život', ili 'ne može se izliječiti trajno' i sl. nisu ništa drugo doli 'bulšit'!

Stoga, glavu gore i ne daj da te depresija uhvati! :) Stanje uma je prvo najvažnije! Ja duboko vjerujem da se 50% bolesti liječi u glavi. Moraš biti optimistična, sretna, po mogućnosti zaljubljena, zadovoljna s drugim aspektima svoga života, po mogućnosti samouvjerena, imati podršku i razumijevanje okoline te znati što stvarno želiš i što ti pripada. A pripada ti zdravlje, jer zdravlje je sloboda!
Drugih 50% liječiš dobrim tretmanima koji u prvom redu djeluju na izvor problema, tj. bolesti a ne na posljedicu. A za to moraš napraviti brdo pretraga, no važno je i isplati se.

Savjetujem ti da odeš kod drugog doktora. Zatim, da mu/joj odlučno kažeš što te muči i što očekuješ od njega. A to je, ako sam dobro shvatila, zdravo lice prije nego zdrava leđa i to trajno izlječenje. Ako ti on to ne može pružiti otiđi kod drugoga. Tebi u prvom redu treba doktor koji će i sam vjerovati da ti može pomoći, a ne netko tko tvome problemu pristupa sa skepsom i izmotavanjem. Traži da te pošalje na SVE moguće pretrage i to bez iznimke. Pronjuškaj po forumu, naći ćeš sve informacije o pretragama koje ti trebaju. Nemoj se sramiti tražiti sve to od doktora. SRETNO! :)

halugica
03.03.2009., 22:04
Čitam komentare o dr. Sanji Gregurić i jednostavno me uhvati pravi mali napadaj bijesa kad vidim da je ljudi ovako hvale. Ne znam kakva je situacija bila prije par godina al sad se ta ordinacija pretvorila u tvorničku traku. Doktorica ima blagi, široki osmijeh, upotrebljava deminutive za sve moguće stvari, zove vas sunašce, mišiću, dete..iako imate skoro 30 te neprestano ponavlja kako je ličeko dobro. i to je otprilike to. U početku sam je hvatala da je nešto pitam dok se nisam počela osjećat kao da je gnjavim. Više me uopće ni ne prima u ordinaciju nego me samo pošalje kod svojih kozmetičarki tako da zapravo ja vodim računa kad ću doć i na koji tretman. Nikad me ne pita s čim čistim lice, ni što koristim za dnevnu njegu. Ako je ja pitam za preporuku ona mi nešto napiše sa takvim stavom da se svaki put osjećam kao da mi to poklanja, a ne daje recept. Naš kontakt traje max 30 sekundi-doslovno! Tu i tamo dođe u dio ordinacije gdje se nalaze kozmetičarke al uvijek nekim drugim poslom te me nježno potapša i kaže ličeko je dobro. I ode. Čak sam razmišljala da joj predložim da komuniciramo mailom jer ona očito nema vremena dok je u ordinaciji, al jednostavo taj osjećaj da se nikome zapravo neda bavit aknama me uvijek dotuče. Inače meni se stanje smirilo samo dok sam pila yasmin (u tom vremenu sam radila pijeskarenje i IPL-ove-jedino kad sam zapravo bila s njom u kontaktu) a kad sam prestala sve opet isto: nove upale, fleke, ožiljci. Na prvom razgovoru sam je pitala što kad prestanem i kad mi se vrati staro stanje no ona me uvjeravala da nema šanse da mi se to dogodi nakon 2 godine yasmina.Sad idem na čišćenja (što u te dvije god. kod nje nikad nisam). Zanimljivo mi je što kod čišćenja upotrebljavaju iglicu za svaku i najmanju potkožnu nakupinu, tako da izlazite doslovno krvavog lica. Nisam do sada to nigdje vidjela: obično se iglica upotrijebi jednom kad je stvarno nužno.[Jedna od kozmetičarki mi je na kontroli bez parne pripreme rovala po licu- to je bilo prestrasno i poslala me po betrion. U ljekarni su me poslje toga pitali što mi se dogodilo i gdje sam to bila i da mi je najbolje ne izlaziti iz kuće 10 dana. Zamislite situaciju da vam to kaže netko nepoznat iz čistog mira na javnom mjestu. Najgore je što se to događa bez ikakvog doktoričinog nadzora tako da i ne htjeli počnete sumnjat da li one sve to ispravno rade. Doduše, ima tamo i nježnijih ruku al nikad ne znate koja će vas kozmetičarka primit. Uglavnom cure jesu ok al uvijek prebrze i nekako aljkave s obzirom da se bave licem, a ne guzicom. To su mi doma rekli kada su me vidili nakon famozne kontrole.] Do sada sam bila kod dr. Sokol i dr. Tudorić koje su odlične žene maksimalno posvećene svome radu. Ovdje sam došla jer sam se nadala aparativnim tretmanima koje one inače nemaju. Ali sam jednostavno upala u začaran krug nade i razočarenja. Svjesna sam da mi možda nijedan dermatolog ne može pomoć jer i oni kao jedino rješenje nude kontracepcijske pilule al što čovjeku u takvom slučaju najviše znači je da vidi da netko prati njegovu situaciju i spreman je izdvojit vrijeme za njega. A to ovdje nikako nije slučaj. Možda neke druge dijagnoze ili neki drugi pacijenti imaju bolja iskustva.

ivuschka
03.03.2009., 22:20
ja gledam svog brata i njegovo lice, čovjek se preporodio otkad ide kod nje.
očito za svakog dermatologa postoje pohvale i pokude, to je tako ;)

halugica
04.03.2009., 11:02
Mislim da je važno naglasit razliku u liječenju akni kod muškaraca i žena. U mojoj obitelji je bilo puno gorih slučajeva od mene ali kod muškaraca a njima su ove doktorice super pomogle te sad nemaju problema. Jajnici su ipak još uvijek pretvrd orah za dermatologe.

ivuschka
04.03.2009., 13:04
i to je istina, kod muškaraca su rezultati puno brži i vidljiviji, to sam se i sama uvjerila.
( makar eto ja imam akne, a nemam ama baš nikakvih problema s jajnicima )

halugica
04.03.2009., 14:38
Nisam ni ja mislila da ih imam. Godinama idem kod dr. Topalovića i uvijek mi je sve bilo ok, a za jajnike mi je rekao da nisu policistični (mjesečnica uvijek redovita). Doktorica Gregurić me poslala kod neke svoje i ona mi je rekla da imam blago policistični jedan jajnik teško vidljivo skroz al eto ona je uspjela to uočit. Al taj tip akni koji imam-između uha i nosa i na prijelazu prema vratu i inače se povezuje s hormonalnim poremećajem. Ne znam kakav ti oblik imaš..

ivuschka
04.03.2009., 15:06
da, moj nema uopće veze s jajnicima. moje su samo i jedino na obrazima, krug točno na sredini oba obraza. sumnja je na zubima i želucu ;) nisam još išla vaditi helio...bakteriju ili kako se već zove.
bratu je vadili krajnike, ne znam jel mu se zbog toga povuklo ili zbog čišćenja i redovitih tretmana. ali puno mu je bolje,. a i meni. ustvari je gentski skroz, tata je imao velikih problema s licem, a mama nikad u životu ni prištića :D

evo upravo buraz došao s čišćenja, kažu mu da se čude kako su ga uspjele u tako kratko vrijeme srediti. a izgleda :s :s

halugica
04.03.2009., 15:44
Aha ti nemaš dijagnozu. Taj krug koji govoriš na sredini to i je taj krug koji ja mislim. Da teško je bez dijagnoze, koja ti je onda terapija ako smijem pitat. Meni su ti nalazi helio,.....bili uredni. I moj tata je imao gadno lice u mladosti, a i baka s mamine strane. Genetiku ne možeš pobijedit.

plasibou
04.03.2009., 15:53
ja idem kod nje i meni je ona skroz simpatična
istina nije ni meni niš rekla kaj koristim za čiščenje al sam ju fino pitala i žena mi odgovorila
sad sam bila na 2. tretmanu ipl-om i flekice su manje crvene
ginekologica mi dala diane na 6 mj i nadam se kad ih prestanem uzimat da će mi ovak stanje ostat

ivuška, da moguće da mu se povuklo od vađenja krajnika
meni su one isto navodno uzrok, i moram ih što prije izvadit ić, a strah me :(

ivuschka
04.03.2009., 15:54
da ne offtopičarimo, odgovorila sam ti na pm ;)

plasibou, kužim te. on je baš bio jadan nakon operacije, nije tri tjedna išao u školu, sav je bio suh i nervozan jer nije mogao jesti. muka je to :flop:

plasibou
04.03.2009., 15:58
a joj jadan :(
a znam ja to sve zato me frka :D
a u biti još je gore kaj odgađam jer što si stariji oporavak je gori
mislim jesam ja 500 angina preležala i jedva sam gutala al brijem da je ovo još puno puno gore, a ja sam uvijek slaba i nemoćna :( :D

ivuschka
04.03.2009., 16:12
:D
bio je tako suh ajme majko, sav ispucao, nemre gutati, nije mogao pričati tri dana. užasan zadah iz usta ( to mu je najteže palo, jer smo bježali od njega :lol: ) al kad ne može prati zube, pa mljeckava hrana ispočetka, jedva je dočekao dan za tjesteninu :zubo:

lollatutu
08.03.2009., 16:55
Bila sam kod nje neki dan i ostavila je na mene dojam kao rijetko koji doktor, točnije niti jedan u životu.
Već s vrata mi je vidjela nešto što dosad niti jedan dermatolog nije.
Problem s hormonima. Izuzetno draga, s hrpom deminutiva(koje osobno baš i ne volim kod doktora, drugih ljudi jer mi djeluju lažno) koji me kod nje nisu smetali, vremenom za razgovor, pregled...Iznenadila me svojim poznavanjem svih živih pudera, kozmetičkih kuća itd.Poslala me na 1001 pretrage, dala mi skinoren i još nešto za tretiranje do idućeg susreta i ono zaista...nemam nikakvih zamjerki.
Liječenje još nije počelo jer prvo moram doći sa svim živim nalazima, ali ono imam vjeru u bolje sutra koju mi malo kvari halugica sa svojim lošim iskustvom:ne zna:

Eto, javim se kroz koji tjedan:ne zna:

frupy
08.03.2009., 17:48
Bila sam kod nje neki dan i ostavila je na mene dojam kao rijetko koji doktor, točnije niti jedan u životu.
Problem s hormonima. Izuzetno draga, s hrpom deminutiva(koje osobno baš i ne volim kod doktora, drugih ljudi jer mi djeluju lažno) koji me kod nje nisu smetali, vremenom za razgovor, pregled...Iznenadila me svojim poznavanjem svih živih pudera, kozmetičkih kuća itd.Poslala me na 1001 pretrage, dala mi skinoren i još nešto za tretiranje do idućeg susreta i ono zaista...nemam nikakvih zamjerki.
Liječenje još nije počelo jer prvo moram doći sa svim živim nalazima, ali ono imam vjeru u bolje sutra koju mi malo kvari halugica sa svojim lošim iskustvom:ne zna:

Nije ti to nikakav pokazatelj strucnosti dermatologa.. Ja nakon 15 godina borbe s policisticnim jajnicima iz aviona mogu prepoznat simptome kod drugih zena - nije ti to nikakav bauk! A ovo sto ona pozna sve moguce preparate se podrazumijeva - pa to joj je posao. :D
Ali svejedno ti drzim fige da ti pomogne, na bilo koji nacin i sto prije! :top:

-Sunčica-
09.03.2009., 12:02
Nije ti to nikakav pokazatelj strucnosti dermatologa.. Ja nakon 15 godina borbe s policisticnim jajnicima iz aviona mogu prepoznat simptome kod drugih zena - nije ti to nikakav bauk!

A koji su to?

Poduči i nas koji ne znamo.

halugica
09.03.2009., 19:06

Osjećala sam se upravo tako nakon prvog pregleda. Da se naša komunikacija nastavila ne bi ni zavirila na forum a kamoli napisala post-prvi! Doktorica nije čudotvorna i ne očekujem čudotvorne rezultate niti je zbog toga kritiziram al pristup joj je iz mog iskustva prečudan- par sekundi svaki 5-ti put kad dođem- za mene zbilja frustrirajuće. Kako je moguće da jedna takva ordinacija tako funkcionira?
Inače gdje god dođem- od endokrinologa do opće prakse svi mi kažu da su to jajnici i da se to vidi iz aviona-rožnate perlice prema vratu i na sredini obraza.
Ali svejedno ti drzim fige da ti pomogne, na bilo koji nacin i sto prije!
me2!

plasibou
09.03.2009., 19:18
meni odma rekla da su mi to mandule, tog se još niko do sad nije sjetio
čak ni moja doktorica opće prakse mi nikad nije spomenula d abi trebala ić vadit, a moram što prije

frupy
09.03.2009., 20:22
A koji su to?

Poduči i nas koji ne znamo.

Prvenstveno pristici i/ili akne u predjelu brade, ruba celjusti i na vratu. Dlacice na bradi i oko usta (ne moraju nuzno biti crne i guste), kod nekih zena gusci zalisci ispred uha, ponekad prorijedjena kosa popracena sa seboreicnim dermatitisom uz rub vlasista i oko nosa i obrva... - to su simptomi vezani za kozu lica , ali ima i hrpa pokazatelja drugih vrsta (cesta debljina, dlakavost po cijelom tijelu, posebno na dijelovima gdje zena u normalnim okolnostima nije dlakava...)
Ima puno razlicitih varijacija i intenziteta simptoma, sve naravno ovisi o tome u kojoj mjeri je prisutan hormonalni disbalans.

klaunina
14.03.2009., 12:51
Prvenstveno pristici i/ili akne u predjelu brade, ruba celjusti i na vratu. Dlacice na bradi i oko usta (ne moraju nuzno biti crne i guste), kod nekih zena gusci zalisci ispred uha, ponekad prorijedjena kosa popracena sa seboreicnim dermatitisom uz rub vlasista i oko nosa i obrva... - to su simptomi vezani za kozu lica , ali ima i hrpa pokazatelja drugih vrsta (cesta debljina, dlakavost po cijelom tijelu, posebno na dijelovima gdje zena u normalnim okolnostima nije dlakava...)
Ima puno razlicitih varijacija i intenziteta simptoma, sve naravno ovisi o tome u kojoj mjeri je prisutan hormonalni disbalans.

Ajme, to su točno opisani moji simptomi..:eek: Od prištiće po vratu, dijelu oko ključne kosti/brade pa do psorijaze uz rub vlasišta..:( Sad znam da u ponedjeljak pičim kod doktorice da vadim hormone..

Hvala Frupy!

frupy
14.03.2009., 17:11
Ajme, to su točno opisani moji simptomi..:eek: Od prištiće po vratu, dijelu oko ključne kosti/brade pa do psorijaze uz rub vlasišta..:( Sad znam da u ponedjeljak pičim kod doktorice da vadim hormone..

Hvala Frupy!

Nema na cemu! Zao mi je da si se i ti tu prepoznala.. Jos ako imas i problema s neredovitim ciklusom, mogao bi biti pcos. :(
Ali, ajde, necemo dizati paniku prije vremena. Procedura ti je sljedeca: idi do ginekologa po uputnicu za vadjenje hormona. Njih vadis 3-7 dan ciklusa. A kod ginekologa se naruci na ultrazvuk da ti pogleda jajnike.
Sretno!!:top:

luda_bara
18.03.2009., 11:04
Drage cure (i dečki :) ), molim Vas pomoć, imam užasnih problema sa noktima, listaju se i pucaju na polovini nokta, dio koji još nije niti izrastao kako treba. Pročitala sam da bi to mogle biti gljivice, hitno mi treba preporuka za dobrog dermatologa u Zg, i bilo kakav savjet od nekoga tko je ovako nešto proživio. Ne znam više što da radim... :(

--@--
18.03.2009., 17:35
hy...nisam citala postove prije,ali me zanima ima li koji dobar dermatolog na salati,...unaprijed hvala...

gospodar_samoce
20.04.2009., 20:16
molim vas točnu adresuu i broj ako ima tko ???

Starleta
20.04.2009., 20:24
evo (http://www.zdravstveni-vodic.com/zdravstveni-vodic/oglasi/dermatovenerologija-%11-ko%9Ene-i-spolne-bolesti/dr.-sanja-greguri%E6-mate%9Aa/3394/)

LadyMA
20.04.2009., 21:02
Kako da si ja sredim dermatologa tu u Zgu? Inače ga imam u svom gradu, ali pošto sam većinom tu, bolje da mi je tu. Tako sam si i ginicu premjestila u Studentski, ali studentska derma je na porodiljnom. Kud sad??? :(

titty
04.05.2009., 20:03
imam male crvene flekice na nekim mjestima na licu (posljedica upale - tako kaze kozmeticarka) nije ništa strašno nije čak puno ni vidljivo al eto mene nervira.. kozmeticarka mi je predlozila da se to moze rijesiti dermoabrazijom pa me zanima ima li itko kakvih iskustava s tim i koje su prednosti i mane takvog tretmana ? hvala... :mig:

Ipanema
23.05.2009., 10:04
Imam problema sa seboreicnim dermatitisom koji mi se sa vlasista spustio fino na celo :D

rjesavam sad ovo sa vlasistem, ali treba mi preporuka za dermatologa (soc.).
ima li neki u Novom Zagrebu? ili u DZ Centar u Runjaninovoj?

Thx ;)

frupy
23.05.2009., 16:33
Imam problema sa seboreicnim dermatitisom koji mi se sa vlasista spustio fino na celo :D

rjesavam sad ovo sa vlasistem, ali treba mi preporuka za dermatologa (soc.).
ima li neki u Novom Zagrebu? ili u DZ Centar u Runjaninovoj?

Thx ;)

Kako si uspjela srediti vlasiste? Koji sampon koristis?

Ipanema
24.05.2009., 13:24
Kako si uspjela srediti vlasiste? Koji sampon koristis?

nisam jos :zubo:
tek sam krenula.
osla sam na pregled vlasista i dobila odredjene Rougj ampule i pjenu, i rekli su mi da koristim obican sampon za normalnu kosu i tako slj. dva mjeseca, pa u rujnu opet na pregled.

frupy
24.05.2009., 13:31
A jel vidis kakve pomake s tim ampulama i pjenom? Meni se SD vraca periodicki, ali kad ga imam, izludim. :mad::mad::mad:

CocoRocha
24.05.2009., 17:25
Procedura ti je sljedeca: idi do ginekologa po uputnicu za vadjenje hormona. Njih vadis 3-7 dan ciklusa. A kod ginekologa se naruci na ultrazvuk da ti pogleda jajnike.
Sretno!!:top:

2-4 dan i 20-22 dan menstrualnog ciklusa, uvijek je za vjernije rezultate poželjno imati dva hormona, jedan iz 2-4 dana i drugi hormon iz 20-22 dana.

frupy
24.05.2009., 18:24
2-4 dan i 20-22 dan menstrualnog ciklusa, uvijek je za vjernije rezultate poželjno imati dva hormona, jedan iz 2-4 dana i drugi hormon iz 20-22 dana.

Na pocetku ciklusa mozes izvaditi sve hormone, ukljucujuci i hormone stitnjace, dok oko 20. dana vadis samo progesteron. Buduci da vecinu ipak vadis pocetkom ciklusa, vec je iz tih nalaza vidljiva dijagnoza. :mig:

CocoRocha
30.05.2009., 07:39
Ne preporučam IPL u poliklinici Echo, zbog njega sam na novoj terapiji kod nove dermatologice, koju ću spomenuti nakon terapije sa rezultatima.

U poliklinici mi je bilo rečeno da pričekam da se lice smiri, bez ikakvih dodatnih savjeta kako da ubrzamo proces bez 'magičnog štapića'. Svojevoljno sam odustala jer sam na vrijeme shvatila da se kod njih bavim estetikom, a ne problematikom kože. Stanje se pogoršalo 70 %, danas lice liječim od IPL-a.

Anrob
19.08.2009., 22:46
Jel imate iskustva s poliklinikom Nola? Dobila sam preporuku da tamo odem pa prije nego odlucim da cujem komentare.

decec
20.08.2009., 09:44
Nije mi baš nešto bila ta dr. Nola, malo bahata i spiči te van za cca 5 minuta. Samo, reci, ovisi što trebaš??

novabbb
24.08.2009., 12:49
Naručila bih se na pregled kod dr. Lesić. Već desetak dana zovem ali me spaja na govorni automat. Zna li netko da nije možda na godišnjem i ako je kad se vraća, tj. kad se može naručit.

Suzanna
27.08.2009., 11:55
Može li se kod dr. Sokol ići bez uputnice i da l' se to onda plaća? Bila sam kod jedne derm. prošli tjedan i nisam uopće zadovoljna i sad ne znam hoće li mi moja dr. uopće htjeti dati novu uputnicu.

I jeste bile kod nje u ordinaciji na čišćenju lica? Jesu li ok?

daisyx
30.09.2009., 09:49
slučajno sam zavrsila na ovoj stranici,a posto i sama imam problema s licem odlučila sam dati svoje misljenje. ja idem kod dr. ivane nole i mislim da je zena ok. pristojna je i pristupacna, a da ne govorim da zna svoj posao. sve su sestre super i dosad nisam imala neugodnih iskustava. prvi pregled kosta 350kn. znaci pregleda vas, kaze vam sto vam je i preporuci vam kreme koje mozete kupiti kod nje. odmah ce vam naglasiti da je potrebna i kontrola i kako vrijeme prolazi mijenjat ce vam i kreme ovisno o stanju lica. naravno uz to preporucuje i ciscenje lica. radi se o dugotrajnom procesu koji kosta, ali mislim da se isplati. za vise informacija odite na njihovu str. www.poliklinika-nola.hr. eto, nadam se da sam barem nekome pomogla u odabiru dermatologa.

anything but angel
01.10.2009., 10:06
Naručila bih se na pregled kod dr. Lesić. Već desetak dana zovem ali me spaja na govorni automat. Zna li netko da nije možda na godišnjem i ako je kad se vraća, tj. kad se može naručit.

cure koje idete kod doktorice Lesić, ne znam da li ste negdje već napisale tu informaciju, al koliko košta pregled kod nje?
meni ne treba zbog lica, već imam sklerodermiju morpheu na trbuhu, htjela sam to riješiti bolnički, al naručili su me tek 4.11., a ne mogu toliko čekati, pa su mi rekli da je dr. Lesić najbolja kad je ta dijagnoza u pitanju i da odem kod nje.

i kod mene je ista stvar kao i kod novabbb - zvala sam ordinaciju, al javlja mi se sekretarica, pa ne mogu njih pitati koja je cijena ni odmah se naručiti :o

tough_cookie
01.10.2009., 21:07
cure koje idete kod doktorice Lesić, ne znam da li ste negdje već napisale tu informaciju, al koliko košta pregled kod nje?
meni ne treba zbog lica, već imam sklerodermiju morpheu na trbuhu, htjela sam to riješiti bolnički, al naručili su me tek 4.11., a ne mogu toliko čekati, pa su mi rekli da je dr. Lesić najbolja kad je ta dijagnoza u pitanju i da odem kod nje.

i kod mene je ista stvar kao i kod novabbb - zvala sam ordinaciju, al javlja mi se sekretarica, pa ne mogu njih pitati koja je cijena ni odmah se naručiti :o

ostavi podatke i one ce te nazvati. stvarno su brze po tome.

prvi pregled dodje nekih 300 ak se ne varam, a kontrole su 150. stvarno ne znam kakve ce bit cijene u tvom slucaju.

al kad te nazovu natrag, mozes odmah pitati.

anything but angel
01.10.2009., 22:58
ostavi podatke i one ce te nazvati. stvarno su brze po tome.

prvi pregled dodje nekih 300 ak se ne varam, a kontrole su 150. stvarno ne znam kakve ce bit cijene u tvom slucaju.

al kad te nazovu natrag, mozes odmah pitati.

ujutro ću ostaviti poruku onda :)

usporen
02.12.2009., 11:29
danas sam bio kod "hzzo" dermatologa i nakon brzinskog "leteceg" pregleda sam spoznao da se uklanjanje fibroma i kojekakvih tih bradavicica naplacuje. meni je to nevjerovatno, ali ok. e sad, nekoc davno, dok je bilo para (i dok sam radio) islo se kod privatnika cisto jer je bilo preko preporuke i tako je bilo najlakse i brzo (a i bilo se mlado i bahato :D). pitanjce koje imam je da li postoje razlike izmedju nacina uklanjanja tih vragova odnosno da li se isplati vise ici na salatu ili je manje vise svaki dermatolog ok za to? (300kn je cijena za to uklanjanje.. privatno bi me valjda ispalo 1500kn - pregled + lice, vrat, pazuh)

Mopsly
02.12.2009., 15:54
Ovisi na koji način ti "spaljuju" bradavice - ako se spaljuje "zaleđivanjem" to je besplatno ali ako to rade strujom to se naplaćuje :mig:

I ja bi isto trebala ići opet pa ako zna kakvog dobrog dermatologa za riješavanje bradavica na području Zagreba bilo da je preko HZZO bilo da je privatnik ja ću vas moliti podatke na PP :s

remplir
05.12.2009., 10:24
Nego, koliko otprilike koštaju pregledi (konkretno vlasišta, seboreja :/ ) i kontrole kod one dr. Gregurić koja se spominjala ovdje?

Ima netko iskustva s dr. Dijanovićem (http://dermatolog-dijanovic.com/kontakt.html)?

ivuschka
05.12.2009., 15:39
prvi pregled za lice ( akne ) je 500 kuna, za vlasište ne znam točno, ali ima ti web (http://www.dermatolog.com.hr/spec_pregled.htm), nazovi pa pitaj ;)

frupy
05.12.2009., 17:29
prvi pregled za lice ( akne ) je 500 kuna

:eek::eek::eek:
Fakat pretjeruju! Ja sam odustala od dermatologa jer sam skuzila da besramno ubiru dobru lovu, a kao terapiju propisuju kreme i losione koji se mogu bez pol frke dobiti u slobodnoj prodaji, bez recepta, pa ne kuzim cemu vise sluze ti pregledi.:rolleyes:
I meni i mojim frendicama, a i mnogima ovdje na forumu dermatolozi protiv akni uglavnom propisuju LRP i avene proizvode, klindamicin i za teze slucajeve preparate na bazi BP.
Testeri fala bogu postoje pa ne kuzim zasto moram dati 500 kn da bi mi netko rekao da odem u apoteku i pljunem jos 300 kn za effaclar liniju?? Nes ti savjeta za terapiju...:rolleyes:

ivuschka
05.12.2009., 17:42
500 kuna je pregled nakon kojeg krećeš na terapiju kod nje. nije to pregled da ti nakon toga da preparate nego da vidi što ti je, prepiše koje sve preglede moraš obaviti s uputnicama od doktorice opće prakse i onda krećeš kod nje na tretmane.

frupy
05.12.2009., 17:54
Ma znam, ali svejedno...
To su uglavnom uputnice za ginekoloske pretrage, pa ih mogu rijesiti i preko ginekologice, a tretmani znaju biti i jako neucinkoviti, narocito kod nas kojima je uzrok problema hormonalne prirode tako da :flop:.
Samo kazem da osobno imam prelose iskustvo s dermatolozima, a da bi im placala toliku lovu.

snnopy
05.12.2009., 18:01
500 kuna je pregled nakon kojeg krećeš na terapiju kod nje. nije to pregled da ti nakon toga da preparate nego da vidi što ti je, prepiše koje sve preglede moraš obaviti s uputnicama od doktorice opće prakse i onda krećeš kod nje na tretmane.

:eek::eek::eek:to je obična pljačka!
rađe idite na uputnicu kod dermatologa da vam prepiše koje sve preglede treba obaviti. neće ona reći ništa spektakularno, vrijedno tih para. jedino što ljudi vole plaćati pa si umisle da je to nešto puno bolje zato što su toliko para dali....

frupy
05.12.2009., 18:10
neće ona reći ništa spektakularno, vrijedno tih para.

Upravo to je bila moja poanta. Nebitno o kojem se dermatologu radi i koliko naplacuje pregled.
Nama s poremecenim hormonima najcesce ne mogu pomoci ni ginekolozi ni endokrinolozi, a kamoli dermatolozi.
Mozda je nesto drugacija situacija ako netko ima akne iskljucivo zbog masne koze, iako ne poznam nikoga kome je dermatolog nesto bitno pomogao tretmanima ili terapijom u obliku krema. Kad vise nisu znali sta bi, uvalili bi roaccutane i "rijesili" problem.:rolleyes:

ivuschka
05.12.2009., 18:13
nije bitno kaj ona kaže nego što uradi. osobno išla sam kod nje na pregled, obavila pretrage ali ne mogu ništa rješavati dok mi se upale ne riješi a njih ne želim da mi kopa. moja odluka.
dok je bratu sredila facu u roku pola godine. a imao je katastrofu od lica, ono što je ona napravila njemu, vrijedno je svih para. a pošto mi se lice sredilo u zadnje vrijeme, kod nje krećem od nove godine na tretmane uklanjanja ožiljaka, pa ćemo vidjeti je li i u tome tako dobra. nije mi žao tih nvaca, nimalo :ne zna:
naravno d ane može ona riješiti hormonalne poremećaje, želučane probleme i ostalo, ali ona čisti lice. to je njen posao, a za dobro obavljen taj posao ljudima nije žao dati novce.

frupy
05.12.2009., 18:19
Ma sve ok, vjerujem da netko ima i dobra iskustva s dermatolozima.:mig:
Samo kazem da su u dosta slucajeva bespomocni, a svejedno ubiru lovu. Ovo se ne odnosi konkretno na tvoju dermatologicu jer ja nemam pojma kako ona radi, ne znam nikoga tko je bio kod nje.
Ali znam neke druge razvikane dermatologe koji su katastrofa i po pitanju dijagnostike i tretmana, a uzmu ti jos i vise novaca bez da trepnu.:flop:
A na samo ciscenje lica mozes i kozmeticarki. Od doktora ipak ocekujem nesto vise.

momo121
21.12.2009., 15:21
pozz ljudi! :)

zabrinut sam.. doktorica je tvrdila da su ovo bezopasne bradavice (prije 2god-isto je izgledalo kao i danas)

mene to više asocira na maligni melanom

slika: http://i49.tinypic.com/ou8svm.jpg (na trbuhu)

što da radim? :confused:

p.s.

na tom mjestu nisu bili nikakvi madeži..samo se pojavilo..iz cista mira.. imam to vec duze vrijeme.

*soul*mate*
21.12.2009., 16:21
pozz ljudi! :)

zabrinut sam.. doktorica je tvrdila da su ovo bezopasne bradavice (prije 2god-isto je izgledalo kao i danas)

mene to više asocira na maligni melanom

slika: http://i49.tinypic.com/ou8svm.jpg (na trbuhu)

što da radim? :confused:

Pa ideš kod dermatologa, eto što ćeš raditi!

tinaa
11.02.2010., 15:58
Dragi forumaši, prvenstveno oni koji posjećuju dermatologa zbog akni, kao i ja. Evo pa me zanima, dali idete privatnim dermatolozima ili u bolnice, koliko plaćate pregled, koliko često idete..koje su vam kreme preporučili dermatolozi ? I najbitnije jeste li zadovoljni???
Ja idem kod dermatologice godinu dana, prva terapija mi je bila pun pogodak, benzoyt peroksid super mi je sredio lice, bila sam oduševljena, da bi se nakon ljeta, sve vratilo opet na staro. Sad sam bila već 4 puta, svaki pregled 220 kn, kremice, antibiotici.... Nekad mi se učini da je sve to skupa bacanje novca.. Sad bih opet trebala na kontrolu i dvoumim se dal da idem ili da sama uzmem neku kremu u ljekarni, riješila sam prištiće, sad me muče flekice..

mory222
11.02.2010., 16:54
Pa to je super ako si se rješila prištića, a flekice će s vremenom izblijedit, ne brini.... :)

Ja sam par puta bila na čišćenju, i na jednom tretmanu voćnim kiselinama.
Uz to koristim Differin po noći i Bioderm Sebium po danu i mogu reć da se polako rezultati vide, tako da definitivno još idem na te voćne kiseline....
Idem kod privatne dermatologice, a plaćam isto 220kn+ voćne ne znam koliko su točno....:top:

Nastavljam dalje i nadam se da će bit sve bolje i bolje.... :mig:

anavi22
11.02.2010., 18:00
ja idem privatno i svaki put plaćam 250 kn.
prošle godine mi je od prve ppogođena terapija hiramicinom. za 2 mjeseca mi se sve očistilo.
za božić mi se opet vratilo, i sad sam već mjesec dana opet na hiramicinu, ali ne pomaže.
kremu koristim duac gel preko noći i bio drogu za dan. i toniranu kremu od biodroge također.

tinaa
11.02.2010., 18:41
Jest super, samo se nadam da sam ih se sad riješila zauvijek!! Joj kak sam bila sretna prošle godine, nakon samo 2 mjeseca lice mi je bilo super, super!! a onda nakon ljeta katastrofaaaa!!! Ja sam zadovoljna svojom dermatologicom, samo ono malo mi je to sve skupo. Ali mislim si ako sam do sad uspijela, neću sad odustati.. Strah me da se ne vrati sve na staro. Jel ideš možda u VŽ kod dermatologice? Bila sam i ja na aha kiselinama na 3 tretmana kod dr. i meni su super. Ja koristim Benzoyt peroksid i Sebium AI od Bioderme.

mory222
11.02.2010., 18:55
Jest super, samo se nadam da sam ih se sad riješila zauvijek!! Joj kak sam bila sretna prošle godine, nakon samo 2 mjeseca lice mi je bilo super, super!! a onda nakon ljeta katastrofaaaa!!! Ja sam zadovoljna svojom dermatologicom, samo ono malo mi je to sve skupo. Ali mislim si ako sam do sad uspijela, neću sad odustati.. Strah me da se ne vrati sve na staro. Jel ideš možda u VŽ kod dermatologice? Bila sam i ja na aha kiselinama na 3 tretmana kod dr. i meni su super. Ja koristim Benzoyt peroksid i Sebium AI od Bioderme.

Ja ti idem u Rijeku....
Ja isto AI koristim,a koristila sam i AKN i super su mi kremice, pogotovo kao podloga za puder....

tinaa
11.02.2010., 19:08
Mislila sam možda idemo kod iste... I meni je ta kremica super, ovaj benzoyt mi dosta osuši lice, pa mi ona super odgovara. Isto i kao podloga za puder!

malaluda19
12.02.2010., 17:43
Imam pitanje prije par dana su mi se na bradi i vratu pojavile male bijele akne,to me zna cak i cesat.Jel ima ko slican problem i jel znate kako to mogu izljecit?

mory222
12.02.2010., 18:12
Imam pitanje prije par dana su mi se na bradi i vratu pojavile male bijele akne,to me zna cak i cesat.Jel ima ko slican problem i jel znate kako to mogu izljecit?

Dal koristiš kakvu kremu inače??

malaluda19
14.02.2010., 17:38
ne samo koristin garnier tekucinu za ciscenje lica i to dosta dugo

tinaa
15.02.2010., 13:01
A inače nemaš problema s aknama po licu?

malaluda19
18.02.2010., 12:51
inace nikad,samo mi izade jedan na cilo lice i to kad mi treba doc menstruacija

tinaa
18.02.2010., 18:52
Onda neznam, nadam se da će proći sami od sebe kako su se i pojavili:)

dianna
19.02.2010., 09:05
Ja idem u bolnicu kod dermatologa , kako je bilo stanje sad je ajmo reć kolko tolko dobro , koristim effaclar gel, eff.fluid, i klindamicin sol.... e sad , što me čudi, na čelu su mi se akne povukle i ostale samo flekice, ALI na bradi mi nikako ne prolaze , već još uvijek izlaze bolne potkožne i upaljene :mama: kako to??? sve isto radim kao i sa čelom, ne kužim uopće

tajana21
19.02.2010., 11:34
nije bitno kaj ona kaže nego što uradi. osobno išla sam kod nje na pregled, obavila pretrage ali ne mogu ništa rješavati dok mi se upale ne riješi a njih ne želim da mi kopa. moja odluka.
dok je bratu sredila facu u roku pola godine. a imao je katastrofu od lica, ono što je ona napravila njemu, vrijedno je svih para. a pošto mi se lice sredilo u zadnje vrijeme, kod nje krećem od nove godine na tretmane uklanjanja ožiljaka, pa ćemo vidjeti je li i u tome tako dobra. nije mi žao tih nvaca, nimalo :ne zna:
naravno d ane može ona riješiti hormonalne poremećaje, želučane probleme i ostalo, ali ona čisti lice. to je njen posao, a za dobro obavljen taj posao ljudima nije žao dati novce.

Ej,jesi bila na tretmanima uklanjanja ožiljaka? Molim te možeš li mi reći koji su to tretmani,koliko koštaju i jesi li zadovoljna?
Hvala

ivuschka
19.02.2010., 20:36
Ej,jesi bila na tretmanima uklanjanja ožiljaka? Molim te možeš li mi reći koji su to tretmani,koliko koštaju i jesi li zadovoljna?
Hvala

nisam još :)
trenutno skupljam novce za nešto drugo pa ne mogu odvojiti za ovo ;)
žao mi je kaj nisam pomogla

tajana21
20.02.2010., 10:20
nisam još :)
trenutno skupljam novce za nešto drugo pa ne mogu odvojiti za ovo ;)
žao mi je kaj nisam pomogla

Ako budeš išla,molim te javi....:)

ivuschka
20.02.2010., 18:08
budem ;)

tinaa
22.02.2010., 11:56
Danas idem kod dermatologa na kontrolu,riješila sam se prištića, ostale samo fleke i mali ožiljci. baš me zanima kakvu ću sad dobit terapiju za dalje..

dianna
22.02.2010., 13:19
Tinaa što si sve koristila za akne ??

eyedetox
22.02.2010., 13:40
Jel bio tko kod dermatologa na uklanjanju kapilara s lica?

muukigirl
22.02.2010., 14:22
išla sam ja na dvije-tri elektrokoagulacije (jedna puknuta kapilara navrh nosa i jedna koja se vraćala na korijenu nosa, prema oku okrenuta). prva prošla odmah, za ovu drugu trebala dva tretmana, ali sve ok! ;)
bitno je da se ide kad je ružno vrijeme jer da lice poslije ne iziritira sunce/znoj.. pecka malo, ali zbilja ne strašno.

tinaa
22.02.2010., 17:32
Od 10 mj. prošle godine sam koristila Benzoyt peroksid 10%, a za po danu biodermu sebium A.I
Imala sam puno prištića, nakon što sam prestala s Diane 35.
Dermatologica je prezadovoljna, nemam više akni ali puno flekica mi je ostalo.
Dalje trebam koristit benzoyt, a za po danu Biodermu ali AKN pošto nemam više upaljenih akni.
Meni je ova bioderma A.I bila super, ona je baš za upaljene prištiće.
Kaže flekice će nestat same od sebe, možda još ubacim koji piling aha kiselinama kod dermatologice.

tajana21
22.02.2010., 17:34
Danas idem kod dermatologa na kontrolu,riješila sam se prištića, ostale samo fleke i mali ožiljci. baš me zanima kakvu ću sad dobit terapiju za dalje..

Molim te javi koje ti je tretmane preporučio.....Hvala

Drago mi je da si se riješila prištića:):)

tinaa
22.02.2010., 17:52
Evo napisala sam gore i dalje koristiti benzoyt, a za po danu Biodermu AKN, a do prije sam imala bioderma A.I. ta je dakle bila za upaljene prištiće. a kaže flekice će se same povući...Imam doma onu zepter lampu pa njome svijetlim lice svaki dan, kažu da je super za ožiljke

eyedetox
22.02.2010., 18:20
išla sam ja na dvije-tri elektrokoagulacije (jedna puknuta kapilara navrh nosa i jedna koja se vraćala na korijenu nosa, prema oku okrenuta). prva prošla odmah, za ovu drugu trebala dva tretmana, ali sve ok! ;)
bitno je da se ide kad je ružno vrijeme jer da lice poslije ne iziritira sunce/znoj.. pecka malo, ali zbilja ne strašno.

Draga pa ti sve znaš što mene zanima! Jesi išla preko HZZO ili privatno?
Kakva je procedura?

muukigirl
22.02.2010., 18:40
e oko ovog pitanja ti nemrem pomoći jer mi je kuma dermatolog, a ja studentica medicine tako da sam išla.. kad mi se išlo.. :zubo:

dianna
22.02.2010., 22:39
Jel išao tko od vas na krioterapije??? dali vam je pomoglo??

eyedetox
22.02.2010., 23:30
Jel išao tko od vas na krioterapije??? dali vam je pomoglo??

Jel to ono smrzavanje bradavica?

muukigirl
22.02.2010., 23:40
krioterapija za svašta služi, ne samo za bradavice. :D
dosta je dobra za uklanjanje ožiljaka (novijih datuma) i regeneraciju kože..
i ono što sam ja vidjela na vježbama je da zbilja radi to što treba raditi. jedino je malo neugodno (bolno).

eyedetox
22.02.2010., 23:45
krioterapija za svašta služi, ne samo za bradavice. :D
dosta je dobra za uklanjanje ožiljaka (novijih datuma) i regeneraciju kože..
i ono što sam ja vidjela na vježbama je da zbilja radi to što treba raditi. jedino je malo neugodno (bolno).

Moj je brat trebao time uništiti šiljaste kondilome ali ipak nije htio

muukigirl
22.02.2010., 23:56
to je zbilja uspješna terapija, ali mnogi odustanu jer je zbilja neugodno.. daklen, drveni štap čiji je vrh omotan vaticom se stavlja na "hlađenje" u bocu ukapljenog dušika i onda se s tom hladnoćom "pale" promjene. imala sam bradavicu na tabanu i otišla je nakon tri tretmana, ali da sam vidjela sve zvijezde dok me "palila", jesam. doduše, za bradavice je specifično jer ih se baš mora stiskat, dok se preko ožiljaka ili nekih promjena pigmentacije kože samo lagano prelazi pa nije tako bolno.
inače, ako imate bradavice, a idete na npr. bazene, bilo bi vrlo savjesno da ih namažete prozirnim lakom za nokte - tako sprječavate da ih još netko dobije.. ;)

dianna
23.02.2010., 09:26
Molim ??? bolno??? ja danas idem na 2.tretman i uopće nije bolno, samo neki čudan osjećaj i ledeno :cerek: ali nimalo bolno

preko ožiljaka ( na licu u mom slučaju) samo valja taj štap sa vatom na mjestima gdje su ožiljci , nadam se da će pomoći

tinaa
23.02.2010., 12:30
Držim fige da ti pomogne, koliko tretmana treba napraviti da bi se vidjelo poboljšanje? cijena?

dianna
23.02.2010., 14:44
meni je derm. rekla najmanje 4x treba ići , a po potrebi i više.. evo ja danas bila 2x, rekla je da mi se popravilo stanje iako se meni baš ne čini tako, čekam sad da počnem pit diane pa će onda valjda biti bolje..

Tinaa, ne plaćam terapiju jer radim to u bolnici to je medicinska usluga

muukigirl
23.02.2010., 17:03
rekoh da boli samo za bradavice jer se dugo drži stisnuto.. točnije, peče ta hladnoća (a jesam opisala :lol: ).

pomoći će ti za ožiljke sigurno! a diane će pomoći da se akne smire. ;)

frupy
23.02.2010., 17:17
meni je derm. rekla najmanje 4x treba ići , a po potrebi i više.. evo ja danas bila 2x, rekla je da mi se popravilo stanje iako se meni baš ne čini tako, čekam sad da počnem pit diane pa će onda valjda biti bolje..

Tinaa, ne plaćam terapiju jer radim to u bolnici to je medicinska usluga

Kakvo ti je stanje lica neposredno nakon tretmana? Jel sve crveno, nastaju li krastice ili je odmah situacija osjetno bolja? Sto se dogadja s upaljenim aknama, njih uopce ne dira?

dianna
23.02.2010., 22:28
Kakvo ti je stanje lica neposredno nakon tretmana? Jel sve crveno, nastaju li krastice ili je odmah situacija osjetno bolja? Sto se dogadja s upaljenim aknama, njih uopce ne dira?

poslje tretmana budem malo crvena na mjestima gdje prolazi sa tim dušikom , ali to traje jako kratko i povuče se, nema krastica nema ničega nakon toga, barem meni, a nemože ti biti bolje baš ODMAH nakon terapije , treba proći nekoliko terapija da se poboljša...

što se tiče akni, ako su upaljene onda ti ih ne smije dirati, dira samo po ožiljcima...

ja sam se riješila akni na čelu fala bogu ,ALI ne kužim kako su mi na bradi još ostale :ne zna: koristim sve isto i na bradi i čelu a čelo skoro pa čisto, samo ta brada nikako ne prolazi :confused:

frupy
23.02.2010., 22:58
A jesi 100% sigurna da su ti jajnici u redu? Akne na bradi, celjusti i vratu su tipicni primjer hormonalnih akni.

dianna
24.02.2010., 09:13
A jesi 100% sigurna da su ti jajnici u redu? Akne na bradi, celjusti i vratu su tipicni primjer hormonalnih akni.

jesu, bila sam kod ginekologa, kaže sve ok

frupy
24.02.2010., 09:17
Ali cekaj, pisala si na zenskom zdravlju da ti je ginekolog dao diane. Ako nemas problema s jajnicima, to je vrlo losa ideja. Za smirivanje akni ti je mogao dati neku laksu varijantu pilula. diane su udarna terapija za izraziti hormonalni disbalans uzrokovan npr. policisticnim jajnicima.

dianna
24.02.2010., 09:22
pila sam yaz koje su baš lagane al mi nisu odgovarale možda baš zato što imaju malo hormona i preslabe su mi, pa mi je dao diane

frupy
24.02.2010., 09:24
Pored svih pilula kud bas diane?:rolleyes:
Mislim, da se razumijemo, ja sam ih obozavala, ali za nekog tko nema problema s jajnicima to je krivi izbor.:flop:

dianna
24.02.2010., 09:29
Pored svih pilula kud bas diane?:rolleyes:
Mislim, da se razumijemo, ja sam ih obozavala, ali za nekog tko nema problema s jajnicima to je krivi izbor.:flop:

ne znam stvarno :ne zna: vjerujem gin. valjd on zna šta mogu...

koje još pilule djeluju na akne ? yasmin sam pila davno i kad je bila ona afera sam odustala, yaz mi ne paše...vidjet ćemo sa diane :ne zna:

frupy
24.02.2010., 09:35
Ako su ti yasmin odgovarale, mogla si nastaviti s njima.
U debelom smo offu na ovom topicu...:kava:

mehomiha
01.03.2010., 12:14
tetka mi je u teskom stanju ima epidermiju i probali smo u vinogradskoj i nisu je primili.
trazimo jednog dobrog privatnika nekog dobrog dermatologa koji joj moze pomoci.molim vas da mi pomognete jer nije bolest bas lagana.

eyedetox
01.03.2010., 12:27
tetka mi je u teskom stanju ima epidermiju i probali smo u vinogradskoj i nisu je primili.
trazimo jednog dobrog privatnika nekog dobrog dermatologa koji joj moze pomoci.molim vas da mi pomognete jer nije bolest bas lagana.

Čula sam da je klinika Nola i još jedna Pod Zidom u Zagrebu jako nahvaljena.

Ja idem sutra u Orlando da mi sprže kapilare na licu, baš me zanima da li će uspjet

muukigirl
01.03.2010., 17:54
eye, držim fige, javi kak je prošlo! ;)

tough_cookie
01.03.2010., 18:24
Čula sam da je klinika Nola i još jedna Pod Zidom u Zagrebu jako nahvaljena.

Ja idem sutra u Orlando da mi sprže kapilare na licu, baš me zanima da li će uspjet

ova pod zidom ima jako suprotne komentare (cekovic, dermangio mislim).

ja bih se prije javila dr. greguric matesa www.dermolab.hr ili dr. lesic na britanskom trgu.

eyedetox
02.03.2010., 00:03

Thanks, javim kak je prošlo, jedino oni žele to napraviti iako je sunce granulo

eyedetox
02.03.2010., 23:38

Evo, ja bila danas na Veinwaveu uklanjanju kapilara, trajalo je oko pola sata i malo peckalo ali da vidite kako sad izgledam: kao mesni narezak :eek:

Merryn
03.03.2010., 01:46

A šta je to, možeš malo opisati?

Ja sam čula za dr. Lesić kod Britanskog trga i dr. Gregurić da su dobre, kao što je već netko napisao.

mehomiha
03.03.2010., 08:36
ima jako velike rane na nogama i jedva hoda.živi u bosni pa smo je doveli tu na lijecenje.kod svih doktora smo probali. danas opet ide nekom plastičnjaku.
te rane su vec stare godinu dana i najvjerovatnije su nastale zbog reumatskog atritisa.uzima kortikosteroide vec pet godina.ima strasne bolove.
to je sve sto sam mogao napisati.

bejo
03.03.2010., 15:15
ima jako velike rane na nogama i jedva hoda.živi u bosni pa smo je doveli tu na lijecenje.kod svih doktora smo probali. danas opet ide nekom plastičnjaku.
te rane su vec stare godinu dana i najvjerovatnije su nastale zbog reumatskog atritisa.uzima kortikosteroide vec pet godina.ima strasne bolove.
to je sve sto sam mogao napisati.

za nolu samo pohvale, nećakinja ima dosta problema i tamo smo je uvijek vodili, sve su joj riješili i svi su bili izuzetno ljubazni :top:
nadam se da ćete uspjeti riješiti probleme :)

mehomiha
03.03.2010., 19:35
hvala svima koji su obratili pozornost na moj post i preporucili mi nesto za tetku.trebao sam prije napraviti acount na forumu da mi prije odgovorite.
prekasno je za bilo kakav prijedlog jer su odlucili tetki odrezat nogu.
jos se ne zna hoce li odrezat obje ili samo jednu.
jos jedanput hvala svima na pomoci.

frupy
03.03.2010., 20:18
Ajme strasno:eek::eek:, jadna zena.
Drzite se!

bejo
03.03.2010., 21:30
hvala svima koji su obratili pozornost na moj post i preporucili mi nesto za tetku.trebao sam prije napraviti acount na forumu da mi prije odgovorite.
prekasno je za bilo kakav prijedlog jer su odlucili tetki odrezat nogu.
jos se ne zna hoce li odrezat obje ili samo jednu.
jos jedanput hvala svima na pomoci.

žao mi je :(

mehomiha
04.03.2010., 08:42
ah gledajte to se moralo desiti.lutali smo ko idioti iz bosne u zagreb da bi smo saznali da je prva doktorica u bosni, koju smo posjetili bila u pravu, a osim toga tetka nije htjela nista govorit da je boli, stalno je šutila sto znaci da je i ona malo kriva.

jos jednom hvala svima na pomoci i sazaljenju.

evey
08.03.2010., 08:56
Ja sam upravo zvala vinogradsku da se neručim na pregled za seboreični dermatitis i imaju termin u 7 mj:eek: skoro sam u nesvjest pala. Iako prvo pitaju o čemu se radi pa valjda rangiraju sami po hitnosti:ne zna:

U ordinaciji dr.Lesić sam bila jer sam htjela da mi se čelo i nos ne prhutaju da mogu tekući puder staviti ponekad (inače mi je lice bilo ok) i nakon 2 tjedna i 1900kn (dva pregleda + propisani preparati) lice mi je bilo katastrofa, još se nije oporavilo pa sad tražim nekog dematologa koji će mi barem reći hoće li biti bolje ili će ostati ovako.

frupy
08.03.2010., 20:13
Bojim se da ce ti i svi ostali dermatolozi uvaljivati kortikosteroide.:flop::flop::flop:
Ne ocekuj previse od njih, nego sama poduzmi sve sto je u tvojoj moci da stanje bude koliko-toliko normalno. Od dermatologa tu nema prevelike koristi.

evey
09.03.2010., 09:40
Ma svjesna sam ja toga, međutim sad kad znam što su kortikosteroidi i što rade barem mogu reći ne. A u dr.Lesić i dr.Meštrović (zajedno rade) sam imala potpuno povjerenje bez imalo znanja o dermatooškim metodama i tome što je meni. Da ne govorim da imaju "svoju" ljekarnu u koju te šalju i u kojoj me krema koju inače ljekarne smješaju umjesto 40 kn koštala 70 kn.

frupy
09.03.2010., 10:31
Ali tako ce ti biti i s ostalim dermatolozima.
Svi oni za SD propisu kortikosteroide, dok za neke druge probleme imaju "svoj" brend koji forsiraju jer im se to itekako isplati. Ja imam puno problema s kozom, ali pitam se sto ce mi dermatolog koji ce mi za akne propisati klindamicin, effaclar ili avene diacneal kad to mogu kupiti bez recepta ili pak onaj koji mi za SD uvaljuje kortikosteroide za koje znamo kako djeluju.:rolleyes:
Jednostavno sam poucena vlastitim iskustvom odustala od svega toga i mogu reci da nikad nisam ni najmanje pozalila sto vise ne hodocastim dermatolozima.

Merryn
09.03.2010., 12:50
U ordinaciji dr.Lesić sam bila jer sam htjela da mi se čelo i nos ne prhutaju da mogu tekući puder staviti ponekad (inače mi je lice bilo ok) i nakon 2 tjedna i 1900kn (dva pregleda + propisani preparati) lice mi je bilo katastrofa, još se nije oporavilo pa sad tražim nekog dematologa koji će mi barem reći hoće li biti bolje ili će ostati ovako.

:eek: :eek: :eek:
A da? Bogme lijepe cijene imaju!!!!!! :flop: :flop:

evey
10.03.2010., 12:38
Dva pregleda su 1/4 tog iznosa, ali ako ćeš se pridržavati toga što ti kažu i kupiti preparate koje ti propišu onda ćeš kao i ja u roku od 15 dana dati 1900kn. I ne bi ni to bila tolika tragedija kad bi sve to pomoglo, a ne odmoglo.

eyedetox
10.03.2010., 12:40
Dva pregleda su 1/4 tog iznosa, ali ako ćeš se pridržavati toga što ti kažu i kupiti preparate koje ti propišu onda ćeš kao i ja u roku od 15 dana dati 1900kn. I ne bi ni to bila tolika tragedija kad bi sve to pomoglo, a ne odmoglo.

Ja bi im bombu podmetnula :kava:

tinkerbell
10.03.2010., 12:44
curke jer zna koj akako se kreću cijene laserskog skidanja dlaka kod dermatologa?pitam za muškarca...

tina88
10.03.2010., 13:01
Bok svima, evo upravo naletjeh na ovu temu ko naručena budući da mi trebaju preporuke za dermatologa.
Naime, imam strašnih problema s tjemenom :( (pisala sam o tome na topicu Masna kosa). Od kad znam za sebe muči me masna perut koja se noktima trga s glave kao putar :eek: Plus toga, tjeme mi je puno krastica, prištića. Možda je najgore od svega to što mi uslijed ovakvih problema kosa otpada pojačanim intezitetom, čudim se kako je uopće još imam :ne zna: Nedavno sam primjetila da mi je koža oko obrva, na čelu jako suha, ljušti se pa se prema svemu nevdenom ovdje radi o seboreji (mada, naravno, ne mora biti, :ne zna:). Budući da nemam ama baš nikakvih iskustva s dermatolozima, zanima me u koju je bolnicu u Zagrebu najbolje otići, koji je od tih 'državnih' dermatologa na najboljem glasu? I koliko se prosječno čeka na red, da li je osim uputnice dr. opće medicine potrebno išta drugo? Hvala unaprijed :)

zekica21
10.03.2010., 19:56
Meni to zvuči kao seboreični dermatitis iako ne mora značiti, i zato što prije idi svom liječniku opće prakse da ti da uputnicu za dermatologa. Pošto nisam iz Zagreba ne znam ti reć koji su tamo dobri, ali kod nas se ne čeka puno. U svakom slučaju doktor će ti reć dijagnozu kad vidi, ali što prije počneš liječiti kožu, to bolje.. i ja sam jedno vrijeme to bila zanemarila i mislila da je to samo obična prhut koju mi obični šamponi naravno nisu mogli riješiti..

tina88
11.03.2010., 09:58
i ja sam jedno vrijeme to bila zanemarila i mislila da je to samo obična prhut koju mi obični šamponi naravno nisu mogli riješiti..

Tako i ja :(, od šampona ama baš nikakve koristim. Dapače, imam osjećaj da mi je od njih još gore.

evey
11.03.2010., 12:25
Bok svima, evo upravo naletjeh na ovu temu ko naručena budući da mi trebaju preporuke za dermatologa.
Naime, imam strašnih problema s tjemenom :( (pisala sam o tome na topicu Masna kosa). Od kad znam za sebe muči me masna perut koja se noktima trga s glave kao putar :eek: Plus toga, tjeme mi je puno krastica, prištića. Možda je najgore od svega to što mi uslijed ovakvih problema kosa otpada pojačanim intezitetom, čudim se kako je uopće još imam :ne zna: Nedavno sam primjetila da mi je koža oko obrva, na čelu jako suha, ljušti se pa se prema svemu nevdenom ovdje radi o seboreji (mada, naravno, ne mora biti, :ne zna:). Budući da nemam ama baš nikakvih iskustva s dermatolozima, zanima me u koju je bolnicu u Zagrebu najbolje otići, koji je od tih 'državnih' dermatologa na najboljem glasu? I koliko se prosječno čeka na red, da li je osim uputnice dr. opće medicine potrebno išta drugo? Hvala unaprijed :)

Moraš doktoru opće prakse po uputnicu prvo. mislim da će ti najbrže biti da se s tom uputnicom naručiš kod derme u nekom domu zdravlja to ti je otprilike tjedan do dva čekanja, što se bolnica tiče ja sam zvala vinogradsku i termin tek u 7.mj, a za šalatu se čeka mislim mjesec dana.
S obzirom da vrlo vjerojatno imaš seb.dermatitis bojim se da ti dermatolozi neće puno pomoći. U svakom slučaju ako ti daju neke kortikosteroidne losione i kreme dva puta odvaži za i protiv prije korištenja jer se meni lice jako pogoršalo nakon njih.
Što se šampona tiče najbolje ti je da malo prozujiš po temi "seboreja topic".

evey
11.03.2010., 12:42
Ja bi im bombu podmetnula :kava:
Ja sam razmišljala o tome da ih negdje prijavim (pa nisam znala gdje ni kome), pa sam se htjela vratiti tamo i vikati (pa si mislim još će mi i to naplatiti ko pregled) pa sam htjela zvati i telefonski se izvikati, i na kraju nisam ništa jer mi je od muke i jada došlo da plačem. Al evo mogu bar ljudima ispričati svoje iskustvo pa nek sami odluče hoće li otići tamo.

Merryn
11.03.2010., 12:47
Ja sam razmišljala o tome da ih negdje prijavim (pa nisam znala gdje ni kome), pa sam se htjela vratiti tamo i vikati (pa si mislim još će mi i to naplatiti ko pregled) pa sam htjela zvati i telefonski se izvikati, i na kraju nisam ništa jer mi je od muke i jada došlo da plačem. Al evo mogu bar ljudima ispričati svoje iskustvo pa nek sami odluče hoće li otići tamo.

Za dermatologe teško da bi snosili neke posljedice točno da ih prijaviš i Liječničkoj komori, jer su ti dermatolozi u medicini poznati kao specijalnost koja "pipa u mraku", tj. njih onako liječnici drugih specijalnosti znaju malo zezati da ne znaju što rade, nego da isprobavaju na ljudima dok nešto ne upali. :ne zna:

tina88
12.03.2010., 10:28
Moraš doktoru opće prakse po uputnicu prvo. mislim da će ti najbrže biti da se s tom uputnicom naručiš kod derme u nekom domu zdravlja to ti je otprilike tjedan do dva čekanja, što se bolnica tiče ja sam zvala vinogradsku i termin tek u 7.mj, a za šalatu se čeka mislim mjesec dana.
S obzirom da vrlo vjerojatno imaš seb.dermatitis bojim se da ti dermatolozi neće puno pomoći. U svakom slučaju ako ti daju neke kortikosteroidne losione i kreme dva puta odvaži za i protiv prije korištenja jer se meni lice jako pogoršalo nakon njih.
Što se šampona tiče najbolje ti je da malo prozujiš po temi "seboreja topic".

Hvala ti na ovome. Međutim, kome drugome da se obratim ako ne dermatologu? :ne zna: Stvarno mi ponestaje ideja a situacija je sve gora...A ovo što si napisala za kreme, meni je lice ionako u teškoj komi (imam 24 god a lice mi je osuto prištićima i miteserima :eek:)

evey
12.03.2010., 15:27
Hvala ti na ovome. Međutim, kome drugome da se obratim ako ne dermatologu? :ne zna: Stvarno mi ponestaje ideja a situacija je sve gora...A ovo što si napisala za kreme, meni je lice ionako u teškoj komi (imam 24 god a lice mi je osuto prištićima i miteserima :eek:)

Ne kažem ja da ne trebaš potražiti dermatologa, dapače (i ja sam u potrazi za drugim, čisto da mi kaže je li šteta nepovratna), samo nemoj biti blesava kao ja i vjerovati im sljepo i mazati po licu sve što ti daju samo zato jer su oni "the doktori"! Radije 10 puta pitaj i provjeri. I ako ti dermatolog/ica ne predloži potakni sama temu provjere hormona, često su problemi na licu samo simptom nečeg stotog.

marin-12
23.03.2010., 15:46
mene zanima koja ima dermatologica dobra na Šalati jer sam cuo da je puno ljudi koji su išli na Šalatu bili zadovoljni...inače imam problema s prištićima i htjeo bi da mi da neku kremu i to....ne nikakvo skupo čiščenje lica

AMALLIA0508
01.04.2010., 17:55
Bok cure,jučer sam bila kod dermatologa u Zadru,i rekla mi je da mi je najbolje da počnem piti Diane i isotretion kapsule.Ja sam se nadala da će najprije pokušati s nekim drugim antibioticima.Dijagnoza mi je acne vulgaris,jako su mi crvene,i imam ožiljke,molila bih vas da mi kažete vaše mišljenje.I da mi preporučite nekog jako dobrog dermatologa u Zagrebu,jer sam odlučila da dođem gore kod nekog viditi,puno njih mi govori za Šalatu !!??već sam skroz živčana jer imam 28 godina i te akne uhh !!eto nadam se vašoj pomoćo,puno pozdrava curke..

hvala vam..

tinaa
08.04.2010., 21:55
Mislim da bi najprije trebala utvrditi razlog zbog kojeg ti se javljaju akne. Ja sam isto počela piti diane bez ikakvih pretraga hormona i kad sam ih pila lice mi je bilo ok. ali uvijek je tu bio neki prištić, dva. nakon što sam prestala, a pila sam ih malo više od godinu dana, akne su se vratile nakon 2 mjeseca i to mnogo gore nego što su bile.
nakon toga krenula sam koristiti kreme koje mi je rekla dermatologica i lice mi se super očistilo.

frupy
09.04.2010., 21:53
nakon toga krenula sam koristiti kreme koje mi je rekla dermatologica i lice mi se super očistilo.

A koje su to cudotvorne kreme, ako nije tajna? :raspa:

evey
22.04.2010., 11:58
Ima li netko iskustva s dr. Suzanom Ljubojević? Kolko sam skužila radi na Šalati, ali i privatno.

**monika*
22.04.2010., 13:43
Bok...planiram ici kod dermatologa,pa vidim dosta pohvala za dr.sanju greguric...kolika je cijena prvog pregleda i ceka li se puno za pregled,npr ako se danas narucim?:)

plasibou
22.04.2010., 14:13
500 kn je prvi pregled po novom, ja mislim, je skupo za prvi put al ja sam oduševljena njom
a mislim da bi ziher mogla čekat mjesec dana, ovisi, nazovi pa pitaj

tinaa
25.04.2010., 15:20
Koristila sam benzoyt peroxid i biodermu sebium a.i.
Biodermu i dalje koristim, a benzoyt ne.
E sad jel mi to pomoglo, ali lice mi je sad ok.

debra
02.05.2010., 21:19
ej cure, imam pitanje,

jel koja riješila akne, ožiljke i mrlje nakon akni i kako?
Koja je cijena?
Meni je preskupo kad vidim da jedan tretman dođe 3000 :eek: i da trebaju primjerice 3x

a imam grozno lice :(
studentica sam i ne mogu si priuštiti neke poliderme, gdje sam čula da doktor uzima gadne nofce, po 250 kn pregled, pa opet 3500 laser i tako u nedogled... :ne zna:

Znate kakve lokalne preparate ili nekog tko jeftinije napravi kakav tretman ?

Ili kakve kreme za izbjeljivanje koje nisu preskupe? Radi mrljica...

edit: Interesira me jako dal ima kog u Varaždinu tko radi neke tretmane... Al da nisu toliko skupi i da je bar donekle pomoglo nekom...

Jel probao tko Elicinu? Bad mi je kupovati je za 200 kn, a da mi onda na kraju ništ ne pomaže... :(

tinaa
03.05.2010., 12:21
Ej evo ja sam odlazila u Varaždin kod dermatologice na tretmane aha kiselinama 70%. Cijena tretmana je 340 kn. Ja sam zadovoljna i što se tiče rješavanja akni i smanjenje ožiljaka. Bila sam na 4 tretmana.

Suncokret28
03.05.2010., 12:58
Ej evo ja sam odlazila u Varaždin kod dermatologice na tretmane aha kiselinama 70%. Cijena tretmana je 340 kn. Ja sam zadovoljna i što se tiče rješavanja akni i smanjenje ožiljaka. Bila sam na 4 tretmana.

Juhu, ja sam sa glikolim kiselinama se rješila akni i smanjila ožiljke, ali to je u ZGB-u, cijena jednog tretmana je 260kn, ali ja sam uplatila odmah 8 tretmana + dva čišćenja lica za 2000 kn (na rate naravno). JOš imam jedan tretman, i pravi rezultati se vide za mjesec dana od zadnjeg tretmana, ali već sada mi je ten 10000000000000000000000000 puta bolji

debra
03.05.2010., 15:17
Suncokret imaš pp :D

Mopsly
08.06.2010., 14:00
Evo ja samo javljam da sam odustala od odlazaka kod dermatologa po Domovima zdravlja pa sam se naručila kod doktorice Nole za sljedeću srijedu..
Nakon pregleda javim dojmove :mig:

tina88
08.06.2010., 16:59
Hej ljudi, ima li tko od vas iskustva s dr. Milom Gverićem, privatnim dermatovenerologom iz Zadra? Ja ionako moram ovo ljeto k dermatologu a vidim da se u njegovoj ordinaciji s DM Active Beauty karticom na prvi pregled dobiva 25% popusta pa reko zašto ne...Tnx!

bananavk
16.06.2010., 21:45
Dr. Maja Ceković je najveća lopuža i prevarantica u Zagrebu... Nebi preporučio da idete kod nje jer ćete požaliti...ali ako se kojim slučajem odlučite ići na tretmane laserom, obavezno na kraju tražite račun koji van teške ruke daje jer uglavnom radi ,a ne prijavljuje pacijente...

Evo nekih obavjesti koje morate znati:

1. Sestre vam rade tretman( nestručno osoblje)
2. Većina sestara koje rade nisu prijavljene
3. Ne padajte na foru' UKLONIT ĆEMO TRAJNO LASEROM DLAKE' jer laser samo razrijeđuje i to prvenstveno kod žena..a kod muškaraca jako,jako rijeđe..ali to vam neće reći
4. Već je tužena sa strane mnogih stranki...ali joj nitko ništa nemože jer joj je muž poznati doktor-bivši...ali još aktivni zagriženi hdz-ovac, i otvoreno mušterijama kaže da joj nemogu ništa jer ona ima ime
5. Sestre su prisiljene lagati..kaže im ako ljudi pitaju obavezno potvrdite da je istina da laser uklanja sve dlake...-Čulo 4 ljudi na vlastite uši.
6. Ne padajte..ali obavezno ne padajte na foru nakon 4-6 tretmana ...polako ,još moramo nekoliko..besplatno. - godinama ćete ići kod nje i na kraju ćete odustati.
7. KAD TRAŽITE RAČUN OBAVEZNO DATUM,IME I PREZIME, USLUGA KOJA JE OBAVLJENA I POTPIS...JER VAM DAJE RAČUN SAMO PIŠE MEDICINSKA USLUGA..NEMOJTE SE DATI PREVARITI.. i inaće osim papira klijenata na stolu možete pronaći i papire tužbi koje nije stigla sakrit...ali nije bitno

.
CILJ OVOGA OBJAŠNJENJA JE DA NE NASJEDNETE NA ŠARM DR.CEKOVIĆ KAO JA I JOŠ MNOGI I DA NE POTROŠITE 16 000 .. A ONA VAM SE SMIJE U LICE... NEGO MOJ SAVJET JE OTIĐITE BILO GDJE DRUGDJE, PA I NA ŠALATU-BOLNICA-LASERSKI CENTAR...SAMO NE KOD NJE...AKO ODETE KOD NJE..NEMOJTE POSLIJE REĆI DA NIJE NIGDJE PISALO I DA NA SUDU NEMOŽRTE NIŠTA..ZATO EVO NEMOJTE PONOVITi/NAŠU MOJU POGREŠKU....

Potpisujem i ja sve postove na temu dr.Cekovic - zao mi je sto nisam ranije istrazila ovaj forum. Moj slucaj je vrlo svjez - od jucer.
Otisla sam ukloniti obicne virusne bradavice - 2 na desnom dlanu. Pregled trajao kratko ali ajde u mojem slucaju nije toliko potreban detaljan pregled. Onda je radila krioterapiju (smrzavanje bradavica), sto je boljelo ali to sam i ocekivala. Narucila me za tjedan dana na drugu terapiju. Platila sam 450 kuna + mast 50 kuna. Ono sto me iznenadilo i sto nisam ocekivala, (a i dr. Cekovic je mogla bar 3 rijeci reci sto me ocekuje i kakva je reakcija normalna a kakva ne) je da se uz bradavicu pojavio prvo zuti, a kasnije sve veci i veci ljubicasti mjehuric. I bol je bila sve jaca! Odmah danas ujutro nazvala sam ih i pitala da li je to uobicajena reakcija - da je, i da mogu doci danas da mi probusi taj mjehuric. Bila sam, i onda je to i napravila + sto je napravila i ekskohleaciju (odstranjivanje tj. rezanje bradavice), uz uzasno zvakanje zvakace iznad glave. A prvo sto je rekla kad me vidjela danas "jao, bila sam jucer malo zlocesta i htjela da sto prije rijesimo sve...." i lazni smjesak. FUJ! Krv je curila, ne zna zaustaviti, savjetovati sto raditi poslije, niti ranu previti!!! Sama sam se time pozabavila veceras. I trebala bi doci za 2 tjedna, ali nece me tamo vise vidjeti. Nema sanse! I da, i danas sam platila 200 kuna iako su prek telefona rekli da necu nista platiti. Kada rana (rupa) zaraste, idem na Šalatu pregledati i pokusati rijesiti sve bez oziljaka.

Ljudi moji, nemojte ici tamo, treba zatvoriti tu polikliniku (sram ih bilo sto se tako nazivaju)!!!

Mopsly
17.06.2010., 14:15
Dojmovi o dr.Noli - jučer sam bila na pregledau i jako mi se sviđa - osoblje u poliklinici je pristojno, uslužno. Čistoća je na zavidnoj razini. Doktorica Nola je jako draga i sve lijepo objasni; preporučila mi je i kremice i tretmane i dala mi je antibiotike.
Vidjet ćemo kroz par mjeseci kako će napredovati moje ličeko :mig:
Za sada sve pohvale za Nolu! :top:

BlackCandy
17.06.2010., 14:45
mopsly... koliko si platila pregled kod nole?

Mopsly
18.06.2010., 13:39
Prvi pregled 400 kuna :mig:

BlackCandy
18.06.2010., 14:08
tnx, razmisljam si da odem tamo

The_End
18.06.2010., 14:16
Ja idem kod derm.Gregurić Mateša.I iznimno sam zadovljan.

Ako tko ima pitanja za nju,slobodno askajte..pa ja se potrudim da što objektivnije odgovorim.

*Fay*
18.06.2010., 15:12
Potpisujem i ja sve postove na temu dr.Cekovic - zao mi je sto nisam ranije istrazila ovaj forum. Moj slucaj je vrlo svjez - od jucer.
Otisla sam ukloniti obicne virusne bradavice - 2 na desnom dlanu. Pregled trajao kratko ali ajde u mojem slucaju nije toliko potreban detaljan pregled. Onda je radila krioterapiju (smrzavanje bradavica), sto je boljelo ali to sam i ocekivala. Narucila me za tjedan dana na drugu terapiju. Platila sam 450 kuna + mast 50 kuna. Ono sto me iznenadilo i sto nisam ocekivala, (a i dr. Cekovic je mogla bar 3 rijeci reci sto me ocekuje i kakva je reakcija normalna a kakva ne) je da se uz bradavicu pojavio prvo zuti, a kasnije sve veci i veci ljubicasti mjehuric.

...

Ne znam, začuđena sam tvojim iskustvom i tolikim komplikacijama.

Inače, primijetila sam na ovom forumu u nekoliko navrata od osoba koje imaju samo 1 post (odn. izgleda da se upravo zbog toga registriraju) izrazito blaćenje dr. Maje Ceković. Ne mogu ništa reći, možda su zaista imali grozna iskustva, a možda je stvar u nečem drugom.. :ne zna:

Zato ću prenijeti moja iskustva: kod nje sam bila dva put u životu:
jednom sa sinom koji je tada imao 12-ak godina, da mu ukloni virusnu bradavicu s palca na ruci (dakle, kao i tebi) smrzavanjem - krioterapijom. Trajalo je izuzetno kratko, bez kompliciranja, apsolutno ništa ga nije boljelo (to znam, jer kad je bio mlađi bio je picajzla i derao bi se kod doktora čim bi ga nešto dotaklo/upiklo). Cijena je bila neka prosječna za privatnike, ne sjećam se sad više točno koliko, mislim oko 200 kn. Rekla mi je da će mu se drugi dan napraviti mjehur na tom mjestu i da jednostavno u apoteci kupim onu sterilnu iglicu i taj mjehur probušim. Još me bilo malo frka da je to možda nešto komplicirano i da možda bolje da ona to napravi, ali zaista - samo sam dotakla mjehur s tom iglicom i on je nestao, i nije više bilo bradavice, nikakve krvi, nikakvog oštećenja.

I drugo iskustvo: jednom sam ja uklanjala kod nje popucanu kapilaru s nosa, koja je bila dosta velika ( s onom strujom). Cijene se više ne sjećam, jer bilo je prije dosta godina, ali isto je bila neka prosječna cijena kao kod većine privatnika, par stotina kuna mislim...ona je rekla da možda neće sve otići otprve, ali otišlo je SVE od prve i nije se više vratilo, tako da sam bila jako zadovoljna.

To su moja iskustva, dakle nisu loša, to što smo imali bilo je kod nje korektno i uspješno odrađeno i što je najvažnije - s dobrim rezultatom.

Ne kažem da je ona najbolji dermatolog u ZG, sigurno nije, ali s obzirom na moja vrlo korektna iskustva bez ikakvih komplikacija, bezbolna i s dobrim rezultatom, ne mogu vjerovati da se stalno odvijaju takve priče strave na njenoj poliklinici.

tina88
18.06.2010., 17:03
Mopsly, gdje se nalazi ta dr. Nola i da li je cijena ista ako ideš samo zbog jednog problema ili ih imaš više? Zapravo želim pitati znaš li kako otprilike ide sustav plaćanja kod nje? Vidim i čujem da ju/ga mnogi hvale a ja konkretno imam 2 problema, sumnjivi madež i sumnju na seboreju pa bih htjela da mi to pogleda malo...Tnx!

Mopsly
18.06.2010., 23:02
Nola ima svoju polikliniku - imaju i internet stranicu ali je ne smijemo reklamirati pa izgooglaj :mig:
U Folnegovićevoj cesti je - dvije tramvajske stanice prema Žitnjaku od križanja Držićeve i Vukovarske :mig:
Prvi pregled je uvijek 400 kuna neovisno o tome koliko "problema" treba provjeriti - naravno kasnije je terapija skuplja ili jeftinija ovisno o problemu :mig:
Inače žena je u pitanju - Ivana Nola se zove a u toj poliklinici imaju i ginekologiju i svašta nešta osim dermatologije :mig:

tinaa
19.06.2010., 21:48
Mopsly koje kremice ti je preporučila?

Mopsly
20.06.2010., 14:11
Dva puta na dan moram prati lice sa Uriage CU-ZN gel nettoyant - sindentom
Poslije (također dva puta na dan) nanjeti Dr. Murad Hydrating tonik
Ujutro poslije pranja i tonika kremica Uriage CU-ZN krema a navečer Avene Cleanance K gel krema

v1rg1n1a
20.06.2010., 15:17
Dva puta na dan moram prati lice sa Uriage CU-ZN gel nettoyant - sindentom
Poslije (također dva puta na dan) nanjeti Dr. Murad Hydrating tonik
Ujutro poslije pranja i tonika kremica Uriage CU-ZN krema a navečer Avene Cleanance K gel krema

znaci to je jos bar nekih 400 kn investicije? :confused:
ne kuzim te dermatologe, sto nitko nije u stanju prepisati nesto iz ljekarne (po mogucnosti ispod 150 kn) ili iz tvojeg postojeceg ormarica, bozje ljekarne, cega god, nego ovako te stave u neki kvazi rezim da imas dojam da se nesto dogadja i smiruje :rolleyes: pa ljudi i sami vec znaju da postoje svi ti preparati (nes ti Avene i Uriage) koji se mogu kupiti i trackati, kod dermatologa ides da te izlijeci, a ne iznajmi farmaceutima pa dok ide, ide.. :flop:
ljuta sam jer se bas spremam dermatologu i pocet cu bacat stvari ako mi napise nesto ovakvo opet :D

Mopsly
20.06.2010., 18:40
Ja to sve zajedno platila 580 kuna :mig:
+ još 60 kuna antibiotike koje mi je prepisala a uspjela sam ih nabaviti jedino u onoj ljekarni na Dolcu koja naručuje ljekove izvana
I meni je sve to puno novaca ali vidjet ćemo - ako uspije - nitko sretniji od mene :s
Sutra idem kod njih na čišćenje sa enzimskim pilingom pa vam i za to javim dojmove :top:

frupy
20.06.2010., 22:41
znaci to je jos bar nekih 400 kn investicije? :confused:
ne kuzim te dermatologe, sto nitko nije u stanju prepisati nesto iz ljekarne (po mogucnosti ispod 150 kn) ili iz tvojeg postojeceg ormarica, bozje ljekarne, cega god, nego ovako te stave u neki kvazi rezim da imas dojam da se nesto dogadja i smiruje :rolleyes: pa ljudi i sami vec znaju da postoje svi ti preparati (nes ti Avene i Uriage) koji se mogu kupiti i trackati, kod dermatologa ides da te izlijeci, a ne iznajmi farmaceutima pa dok ide, ide.. :flop:
ljuta sam jer se bas spremam dermatologu i pocet cu bacat stvari ako mi napise nesto ovakvo opet :D

Apsolutno potpisujem!:top:
Zato sam ja i odustala od dermatologa, mislim nes ti doktora koji ti nakon pregleda koji platis 400-500 kn "propise" proizvode iz slobodne prodaje i to jos naravno od one firme od koje sa strane dobiva nekakvu provizijicu.:rolleyes:
:flop::flop::flop:

v1rg1n1a
20.06.2010., 23:29
Ja to sve zajedno platila 580 kuna :mig:
+ još 60 kuna antibiotike koje mi je prepisala a uspjela sam ih nabaviti jedino u onoj ljekarni na Dolcu koja naručuje ljekove izvana
I meni je sve to puno novaca ali vidjet ćemo - ako uspije - nitko sretniji od mene :s
Sutra idem kod njih na čišćenje sa enzimskim pilingom pa vam i za to javim dojmove :top:

:( a sretno, bila sam i ja u jednoj uglednoj ordinaciji, ali cinili su mi se jedino sposobni na finjaka izvlaciti lovu i obavljati standardne zahvate, a to nije puno dalje od onog sto ce ti socijalni dermatolog napraviti, bar ces jeftinije proci :rolleyes:
ono sto me razljutilo je to satro prepisivanje 'lijekova' i to iz odredjene ljekarne te davanje antibiotika na coravo, jos mi je receno da bih ih mogla piti mjesecima, a nigdje utvrdjenog razloga za to jos nije bilo, niti su testovi koji su mi preporuceni bili usmjereni na pronalazak bakterije :confused: osim toga, nisu antibiotici bas u kategoriji vitaminskih nadomjestaka da ih pijem za dobro jutro :flop: koje ti je tablete dala? minociklin? ja sam odustala jer sam citala da se uz neke nuspojave, problemi rado vrate.. :ne zna:

Mopsly
21.06.2010., 07:04
Da, Minociklin :mig:
Zapravo tablete same se zovu Minostad 50 mg
Kakve nuspojave?
Pošto su meni uputstva od ljekova na njemačkom kojeg ne govorim ne znam ni sama kaj piše :ne zna:
BTW lice mi je trenutno duplo gore nego prije odlaska kod Nole :(
I da - rekla mi je samo od čega su mi akne ali osip koji me zapravo više muči nitko nije spominjao - moram to danas sve "riješiti" :kava:

Erhard
21.06.2010., 10:04
Pozdrav!

Zanima me zna li tko neku dobru dermatološku polikliniku ili ordinaciju u ZG gdje bih mogao otići na pregled vlasišta. Imam problema s peruti i s, barem se meni čini, seborejom (seborejični deramatitis - na vlasištu)?

Hvala!

TheEmpress
21.06.2010., 13:33
Provjeri po ljekarnama, često znaju imati besplatne preglede vlasišta.

v1rg1n1a
21.06.2010., 15:37
Da, Minociklin :mig:
Zapravo tablete same se zovu Minostad 50 mg
Kakve nuspojave?
Pošto su meni uputstva od ljekova na njemačkom kojeg ne govorim ne znam ni sama kaj piše :ne zna:
BTW lice mi je trenutno duplo gore nego prije odlaska kod Nole :(
I da - rekla mi je samo od čega su mi akne ali osip koji me zapravo više muči nitko nije spominjao - moram to danas sve "riješiti" :kava:

imam doma jos nekoliko kutija tog Minostada, u pocetku sam bila na onima od Dr. Wolfa i te su mi se cinile podnosljivijima, iako je sastojak prakticki isti, pa ne znam u cemu moze biti razlika :ne zna: uglavnom, tamo je pisalo vise toga naravno, ali tek kasnije, kad sam pocela imati problema s ocima (vid mi se poceo kvariti, ali inace sam tu osjetljiva, iako nemam dioptriju) vidjela sam da je i to jedna od nuspojava :( tada sam prestala piti...iako kazu da je minociklin drugaciji tip antibiotika, moze se na duze staze uzimati itd. svima kojima nije bio problem u bakteriji se problem vratio :ne zna: mozda im dam jos jednu sansu, prije Roaccutana, ali nema mi smisla piti nesto za sto ne postoje laboratorijski 'argumenti' :amen:

Erhard
21.06.2010., 15:45
Provjeri po ljekarnama, često znaju imati besplatne preglede vlasišta.

Ma bio sam ali to je uzaludno!!

Dakle: ordinacija ili poliklinika - preporuka?!?

mala_zg23
21.06.2010., 17:14
a probaj prvo neku ordinaciju

Erhard
21.06.2010., 23:00
a probaj prvo neku ordinaciju

Problem je u tome što "probavanje" košta dosta para. Volio bih otići negdje gdje je usluga provjerena!

Mopsly
22.06.2010., 09:36
Evo me s dojmovima od jučer.
Bolilo me užasno - doslovno su mi oči suzile kad mi je stiskala prištiće jer me ionako bole na dodir a kud neće kad se stisnu :ne zna:
Cijelo lice mi je nateklo i bolno je na dodir :(
Rekla mi je cura koja mi je čistila lice i stavila taj piling da dugo nije vidjela kožu kao moju - da nemam tipičan primjer kože s aknama jer je to skoro uvijek masna koža i otporna i "tvrda" a moja je jako tanka i osjetljiva i ni malo masna tako da mi je i sama rekla ne zna baš kako će sve ovo djelovati (misleći na kreme koje moram korisiti) na moju kožu :ne zna:
Iskreno za sada i nisam najbolje ali znam da moram biti strpljiva takod a i dalje pijem antibiotike, mažem se s propisanim kremama pa ćemo vidjeti.
Kontrolu imam tek u krajem sedmog mjeseca.
Nadam se samo da će mi sunce i ljeto odnjeti barem pola problema s licem :(

Nadam se da se meni neće dešavati ovo s vidom jer ja i onako nosim leće i imam dosta veliku dioptriju :(

Martinka
22.06.2010., 10:07
Imam seboroični dermatitis već godinama i perut koja se uvijek vraća, išla sam kod puno dermatologa (nisam iz zg pa ne mogu tamo nekoga preporučiti) ali odmah ti kažem da ti kod tog problema neće puno pomoći doktori. Smanjenje stresa na minimum je obvezno, sd se ne može izliječiti, tako da će ti se problemi uvijek pojavljivati u većim ili manjim vremenskim intervalima, trebaš samo pronaći šampon koji će ti ukloniti perut i povremeno ga koristiti kada se problem vrati. Meni je pomogao vichy šampon više nego svi dermatolozi zajedno. Najbolje ti je otići bilo kojem dermatologu u bolnicu, ne znam zašto ljudi u zg svim liječnicima idu privatno, doktor ti postavi dijagnozu da li se uopće radi o sd ili nečemu drugome i onda good luck sa šamponima :)

ivuschka
22.06.2010., 14:52
Kontrolu imam tek u krajem sedmog mjeseca.

meni se ovo čini jako dugo za nekog tko je na terapiji .:ne zna:

tough_cookie
22.06.2010., 15:26
mopsly, jesi dobila kakvu uputu kako kombinirati ljeto, sunce i terapiju?

mislim, meni se bas i ne svidja koristenje pilinga u sestom mjesecu i antibiotici mjesec dana bez kontrole. :ne zna:

ivuschka
22.06.2010., 15:30
baš sam to htjela nadodati što se tiče ljeta i preparata.

saharasaharović
22.06.2010., 16:51
zanima me kojeg bi mi u, kojoj bolnici preporučili dermatologa u zg-u...radi se o keloidima na ruci koji nisu ničim izazvani,nego sami od sebe mi došli...

Mopsly
22.06.2010., 18:55
Ma ja sam "kriva" za kontrole jer idem na put i nema me do kraja sedmog mjeseca ali pitala sam za sunce i ona kaže da nema nikakvih problema samo da se klonim onog najjačeg sunca u podne i da koristim zaštitni faktor barem 30 što ionako sve radim :mig:
A i inače sam pitala za te voćne kiseline i sunce - ako imaš povrh toga zaštitini faktor možeš normalno ih koristiti i na ljeto :mig:
Naime Dr. Murad ima cijelu liniju proizvoda sa voćnim kiselinama i zaštitnim faktorom 30 i sve je za ljeto i sunce :ne zna:

tinaa
22.06.2010., 19:26
Sunce je najbolje izbjegavati, meni se prošle godine lice super očistilo, nisam više imala akni. i ono idem ja na more i nisam skrivala lice od sunce, mazala sam se kremom sa zaštitnim faktorom i sve super. nego onda na jesen kad su akne buknule... kad sam došla kod dermatologice prvo što me pitala bilo je dali sam bila puno na suncu... Sunce nam nakratko može popraviti stanje, i ok nam izgleda lice, ali dugoročno radi samo štetu.. zato čim dalje od sunca

frupy
22.06.2010., 19:32
Rekla mi je cura koja mi je čistila lice i stavila taj piling da dugo nije vidjela kožu kao moju - da nemam tipičan primjer kože s aknama jer je to skoro uvijek masna koža i otporna i "tvrda" a moja je jako tanka i osjetljiva i ni malo masna tako da mi je i sama rekla ne zna baš kako će sve ovo djelovati (misleći na kreme koje moram korisiti) na moju kožu :ne zna:

Identican problem imam i ja i cijeli zivot se mucim s aknama na suhoj i osjetljivoj kozi.:rolleyes:
Iz iskustva ti mogu reci da su za mene mehanicka ciscenja i agresivni preparati za masnu aknastu kozu apsolutno neprihvatljivi.
Jesi provjerila hormone? U tome je problem.
Ne pomazu tu puno ni antibiotici. Dok ih pijes i 2 tjedna nakon njih sve je super i poslije opet na staro.:(

v1rg1n1a
22.06.2010., 21:27
Ne pomazu tu puno ni antibiotici. Dok ih pijes i 2 tjedna nakon njih sve je super i poslije opet na staro.:(

bas gledam ove svoje minocikline, imam par kutija i rok im istjece ovaj mjesec, a zao mi ih baciti kad sam ih vec platila :( jel bi mi moglo nastetiti da napravim kuru do kraja mjeseca? :ne zna: pocele su mi neke atipicne gromade izbijati (stresna situacija :D) i mozda mi bar privremeno smiri stanje jer cu se samo unakaziti ako krenem 'tretirati' u svojoj ordinaciji :lol:

The_End
22.06.2010., 23:03
Ma ja sam "kriva" za kontrole jer idem na put i nema me do kraja sedmog mjeseca ali pitala sam za sunce i ona kaže da nema nikakvih problema samo da se klonim onog najjačeg sunca u podne i da koristim zaštitni faktor barem 30 što ionako sve radim :mig:
A i inače sam pitala za te voćne kiseline i sunce - ako imaš povrh toga zaštitini faktor možeš normalno ih koristiti i na ljeto :mig:
Naime Dr. Murad ima cijelu liniju proizvoda sa voćnim kiselinama i zaštitnim faktorom 30 i sve je za ljeto i sunce :ne zna:Kloni se sunca.Ne vjerujem da će te kreme zaštiti...djelomično da.I što manje znoja.Meni znoj djeluje jako loše na lice.

@frupy:meni baš samo pomažu mehanička čišćenja...isprobah na ''stotine'' krema,losiona,gelova...i ništa od toga.

Mopsly
23.06.2010., 10:56
Identican problem imam i ja i cijeli zivot se mucim s aknama na suhoj i osjetljivoj kozi.:rolleyes:
Iz iskustva ti mogu reci da su za mene mehanicka ciscenja i agresivni preparati za masnu aknastu kozu apsolutno neprihvatljivi.
Jesi provjerila hormone? U tome je problem.
Napisala sam već da imam problema s hormonima - "skinula" sam se sa antibebi pilula koje sam pila preko 10 godina i sad mi se hormoni trebaju sami regulirati :mig:

frupy
23.06.2010., 13:11
bas gledam ove svoje minocikline, imam par kutija i rok im istjece ovaj mjesec, a zao mi ih baciti kad sam ih vec platila :( jel bi mi moglo nastetiti da napravim kuru do kraja mjeseca? :ne zna: pocele su mi neke atipicne gromade izbijati (stresna situacija :D) i mozda mi bar privremeno smiri stanje jer cu se samo unakaziti ako krenem 'tretirati' u svojoj ordinaciji :lol:
Joj, ne znam sta da ti kazem... Par kutija?:misli: Ne bi li to bilo malo previse?:ne zna:
Ja sam antibiotike pila davno, davno, prije nekih 10-12 godina, mislim da je bio doksiciklin i stvarno je sve bilo super dok sam ih pila, a poslije katastrofa. Zakljucila sam da je stvarno glupo trovati se time ako nema dugorocnijih rezultata.
@frupy:meni baš samo pomažu mehanička čišćenja...isprobah na ''stotine'' krema,losiona,gelova...i ništa od toga.
I ti imas suhu i osjetljivu kozu? Meni su od mehanickih ciscenja ostajali oziljci, kraste koje ne bi prolazile po mjesec dana, koza mi se ljustila...:eek:
Napisala sam već da imam problema s hormonima - "skinula" sam se sa antibebi pilula koje sam pila preko 10 godina i sad mi se hormoni trebaju sami regulirati :mig:

Nadam se da ces imati vise srece od mene.:top:

v1rg1n1a
23.06.2010., 22:02
Joj, ne znam sta da ti kazem... Par kutija?:misli: Ne bi li to bilo malo previse?:ne zna:
Ja sam antibiotike pila davno, davno, prije nekih 10-12 godina, mislim da je bio doksiciklin i stvarno je sve bilo super dok sam ih pila, a poslije katastrofa. Zakljucila sam da je stvarno glupo trovati se time ako nema dugorocnijih rezultata.

pa necu ih eksati! :lol: citala sam da rok lijekovima vrijedi jos i do dvije godine nakon otisnutog, ako nisu otvarani i stoje na hladnom tamnom mjestu :confused: znaci, ima vremena :D
ali bas sma danas kupila onaj KAL-ov Blemish Guard, vitamin A overdose, pa cu vas izvijestiti o napretku :D

saharasaharović
24.06.2010., 08:21
Preporučite mi dobrog dermatologa

zanima me kojeg bi mi u, kojoj bolnici preporučili dermatologa u zg-u...radi se o keloidima na ruci koji nisu ničim izazvani,nego sami od sebe mi došli...

Anirul
01.07.2010., 20:09
MOram se slozit s ovim:

Čitam komentare o dr. Sanji Gregurić i jednostavno me uhvati pravi mali napadaj bijesa kad vidim da je ljudi ovako hvale. Ne znam kakva je situacija bila prije par godina al sad se ta ordinacija pretvorila u tvorničku traku. Doktorica ima blagi, široki osmijeh, upotrebljava deminutive za sve moguće stvari, zove vas sunašce, mišiću, dete..iako imate skoro 30 te neprestano ponavlja kako je ličeko dobro. i to je otprilike to.
Mene je slala na brdo NEPOTREBNIH i slupih pretraga.
Gdje radi dr. Sokol?
Ja sam prosla i Vinogradsku i nisu mi sjeli.
Jos mi ulijeva nadu ta dr. Sokol.

Mopsly
02.07.2010., 10:05
Jel to ona u Domu zdravlja Črnomerac?
Ako je ja sam bila kod nje i žena mi isto apsolutno niš nije pomogla :ne zna:

nescafe
30.07.2010., 15:55
Ja se spremam promijeniti dermatologa i čula sam da je dr. Pavičić izvrstan!

Je. :)

tina88
30.07.2010., 17:58
Molim preporuku za dobrog privatnog dermatologa u Zadru, fkt mi je hitno...tnx:)

Dugonoga
01.08.2010., 11:34
Molim preporuku za dobrog privatnog dermatologa u Zadru, fkt mi je hitno...tnx:)

To i mene zanima jer jos nisam nasla nekog dobrog u Zadru.

tina88
01.08.2010., 12:52
To i mene zanima jer jos nisam nasla nekog dobrog u Zadru.

Znači, bila si kod nekog u Zd? Ako jesi, kod koga? Ja sam u medijima pronašla ime dr. Mile Gverića i dr. Bubičić ali nitko meni znan nema iskustva s njima a želim igrati na sigurno. Razmišljam i o dermatologu/zima u Poliklinici Sunce...:ne zna:

Daisyduck
25.08.2010., 10:20
pa necu ih eksati! :lol: citala sam da rok lijekovima vrijedi jos i do dvije godine nakon otisnutog, ako nisu otvarani i stoje na hladnom tamnom mjestu :confused: znaci, ima vremena :D
ali bas sma danas kupila onaj KAL-ov Blemish Guard, vitamin A overdose, pa cu vas izvijestiti o napretku :D

ima li rezultata sa kalo-om?!

seceruuu
25.08.2010., 10:55
molim vas preporuku za dobrog dermatologa na području istre

Lo La Lo
30.08.2010., 09:24
Preporuku za dermatologa, neprijatelj: kapilare na nogama i nešto strija...

Ako što može preko uputnice odlično! :cerek:

Kalliste
05.09.2010., 16:08
Pretraga ove teme mi tvrdi da nigdje nije spomenut Split, pa nije valjda da nitko nije pitao za dobre dermatologe u Splitu, znate koga? :)

Imam standardnih problema s tenom, komedogeni, akne, fleke, perutanje... a dermatologica preko HZZO do koje sam s uputnicom došla, je bila za vraga...

wilmaaaa
05.09.2010., 20:08
Jel to ona u Domu zdravlja Črnomerac?
Ako je ja sam bila kod nje i žena mi isto apsolutno niš nije pomogla :ne zna:

Da, to je dr.Sokol.

Nije ni meni pomogla! :o
Jedva da me i pogledala s dva metra, propisala mi neki losion. Kad nakon tjedan dana nije pomogao, rekla je da ga koristim još dva tjedna. A kad opet nije pomogao, propisala mi je neku kremu za gljivice, iako sam imala samo nekakvu alergiju na licu. :o
Onda sam promijenila dermatologicu koja mi je pomogla oblozima čaja i Cu-Zn kremicom :s

Lake
06.09.2010., 08:03
Pretraga ove teme mi tvrdi da nigdje nije spomenut Split, pa nije valjda da nitko nije pitao za dobre dermatologe u Splitu, znate koga? :)

Imam standardnih problema s tenom, komedogeni, akne, fleke, perutanje... a dermatologica preko HZZO do koje sam s uputnicom došla, je bila za vraga...

ja sam bila kod Desanke Bakalić na Gripe i mogu reć da sam zadovoljna! nije preskupa šta je najbitnije...

S4sh4nn
21.09.2010., 11:40
eto dragi moji ja vas ljepo molim da mi preporučite dobrog dermatologa za vlasište , u zagrebu .Molim vas da stvarno bude neki normalni kojem nije stalo do love i da ne filozofira nego da zna kaj radi ako ih opce ima :)

puno hvala !

kovrcava_mala
22.09.2010., 12:18
preporuka za vlasište-dr .stanimirovićstvarno je stručan i ima dobar pristup pacijentu.i na najoblji način riješava problem
prvi pregled 250kn.poslije ovisi.

on mi je najbolji a prošla sam više privatnih i šalatu

tina88
22.09.2010., 13:21
preporuka za vlasište-dr .stanimirovićstvarno je stručan i ima dobar pristup pacijentu.i na najoblji način riješava problem
prvi pregled 250kn.poslije ovisi.

on mi je najbolji a prošla sam više privatnih i šalatu

@Kovrčava (ili bilo tko drugi tko zna :D), gdje se taj dr. nalazi? I imaš li njegov broj?

Lorenica
22.09.2010., 14:27
Dr.genije Pero Vržogić u sklopu opće bolnice Dr.Ivo Pedišić Sisak Odjel za kožne i spolne bolesti,zvati informacije za broj.Pitaš kad doktor ima slobodno naručiš se,naravno moraš imati uputnicu od dr.opće prakse.Lijepo mu kažeš sve šta te muči,dođeš bez šminke naravno i čovjek će ti riješit probleme.Inače taj doktor je super,mlad,kuži mlade ljude,radi po mnogim klinikama i u onoj najeminentnijoj "Naftalan"Ivanić Grad gdje se liječe teški slučajevi(opekline,psorijaza...)Totalno cool lik odmah prelazi na stvar neće te davit probaj prvo Vichy,pa Avene,pa ovu kremu pa onu,neg ti daje antibiotik(akne)i rješavaš postupno probleme :top:

ddd100
13.10.2010., 07:52
Hej! Jednostavno ne mogu ne podijeliti svoje ne neugodno već traumatično iskustvo s Majom Ceković, poliklinika Dermangio.

Naime nadobudna i relativno mlada sam išla kod nje na nekoliko tretmana, točnije lasersko uklanjanje dlačica nausnica(koji nisam imala puno, al jednostavno sam ih htjela maknuti), lasersko uklanjanje kapilara i tretiranje 2 ožiljka laserom.
Nakon 7 plaćenih tretmana uklanjanja dlačica nausnica, kad nije bilo NIKAKVIH rezultata, sam poludila i rekla joj da za što točno sam ja platila i da su mi roditelji ludi jer plaćamo to skupo a nema ništa, onda se ona ponudila da će mi raditi još besplatno i da ćemo to riješiti, da ništa ne brinem. Išla sam kod nje još 3 puta gdje mi je na zadnjem tretmanu pojačala laser i napravila ožiljak! Poslala me doma s receptom (da si kupim neku skupu kremu i mažem),i meni je s jedne strane usnice ostala rupa, baš ružan ožiljak jer je ona laserom uništila nešto. Uglavnom, 4 kapilare koje mi je skidala još na početku mi iz 2 puta nije skinula, kao ni ožiljke, ko da nije ništa radila.
Račun nisam nikad dobila, samo pusta obećanja i traumu koju sam platila sve skupa 7000kn!

Od toga su prošle 3 godine, i sad planiram ići kod Nole i iskreno se nadam da će mi bar malo pomoći. Bila sam već na razgovoru i žena nije mogla vjerovati kad je vidjela ožiljak od lasera.

Nije da želim pljuvati po Ceković, ali isto tako je ne mogu i ne želim nikome preporučiti. Jako sam ljuta na sebe što sam bila tako naivna.

Za Nolu su mi svi rekli prekrasne stvari, pa molim ako itko misli da postoji netko još bolji da mi preporuči. Još ovakvih agonija ne bih mogla podnijeti.

hvala :)

ŽabaKrastačaKre
13.10.2010., 07:59
ddd100 - a jesi li razmislila o tome da te dlačice jednostavno obriješ? :eek:
ili pustiš na miru :raspa:
:rofl:

ddd100
13.10.2010., 09:10
Trenutno to i radim, zapravo kao srednjoškolka sam ih i počela brijati. Zašto, ni sama ne znam jer ih uopće nisam imala, i naravno da sam onda morala nastaviti s tim brijanjem. Mladost - ludost! Svejedno to želim pokušati riješiti.

Alana
03.12.2010., 20:20
Preporučite mi dobrog dermatologa

mozda si vec rjesila problem ali evo....
Keloide je tesko odstraniti,a ima nekoliko terapija samo se uvijek mogu vratiti.
no ne zelim te sada razocarati, a mogu ti preporuciti dr.Staneca u Novoj bolnici (on je na plasticnoj kirurgiji)i dr.Nola koja ima privatnu praksu.

pajana
05.12.2010., 19:25
dr. sviben je super

Anson
06.12.2010., 08:46
ima netko iskustva sa dermatolozima u poliklinici nemetova?

brucošica16
28.01.2011., 07:44
Pozdrav :)

Zanima me jesu li prvi pregledi kod dermatologa u bolnicama besplatni ili se svaki put plaćaju?

lida
28.01.2011., 09:48
Pa ako imaš uputnicu i plaćaš dopunsko mislim da je besplatno, a ako nemaš plaćaš pregled.

*NomenEstOmen*
28.01.2011., 23:46
trebam preporuke za dermatologa u zagrebu??? NE-privatnika.....već javnozdravstvenog :D tenkju na informacijama :)

kika zg
29.01.2011., 20:02
trebam preporuke za dermatologa u zagrebu??? NE-privatnika.....već javnozdravstvenog :D tenkju na informacijama :)

e i meni bi trebala ista informacija. ako imam dopunsko ne plaćam ništa jel tako?

Sabačonka
07.02.2011., 13:55
A koje su u prosjeku cijene za pregled kože (lica) kod privatnika?

majica17
07.02.2011., 15:34
Može li mi netko preporučiti dobrog dermatologa u Čakovcu?

Velika_kokos
07.02.2011., 16:00
a može i u varaždinu?

zara01
22.02.2011., 15:10
Dobar dermatolog u Zagrebu a prek uputnice ako je moguće:moli:ak ne može i privatno,u pitanju je prorijeđena kosa.Dobila sam uputnicu danas pa ne znam gdi bi se naručila???

snježana0301
22.02.2011., 18:36
a može i u varaždinu?
Dr.med.specijalist dermatovenerolog Sanja Petek Modrić, Kralja P.Krešimira IV, 41a, Varaždin, 042/302-904.
Provjereno :top:
Nakon nezadovoljstva sa nekim dermatolozima u javnoj zdravstvenoj ustanovi (kod kojih ideš na uputnicu i ne plaćaš ništa), odlučila sam se probati kod nekog privatnika i na preporuku uputila se kod nje.
Ljubazna, strpljiva, stručna, čini mi se da joj nije cilj "uvaliti" samo neke skupe kreme i čini mi se da zna svoj posao. O njoj sam čula sam pohvale a i ja sam zadovoljna njome. Preporučam!

saharasaharović
22.02.2011., 20:12
a koliko otprilike košta pregled kod dermatologa bez dopunskog

Lunitunsa
12.03.2011., 18:51
da li mi netko moze preporuciti dobrog dermatologa u Zagrebu?
Ono, tipa, bili ste kod njega i zadovoljni ste s njim..
pliz

Doktor Kaliterna je strucan i odlican, pomogao je mojoj prijateljici u velikim oziljcima nakon akni a ja idem na kisik i prezadovoljna sam

Velika_kokos
13.03.2011., 08:24
Dr.med.specijalist dermatovenerolog Sanja Petek Modrić, Kralja P.Krešimira IV, 41a, Varaždin, 042/302-904.
Provjereno :top:
Nakon nezadovoljstva sa nekim dermatolozima u javnoj zdravstvenoj ustanovi (kod kojih ideš na uputnicu i ne plaćaš ništa), odlučila sam se probati kod nekog privatnika i na preporuku uputila se kod nje.
Ljubazna, strpljiva, stručna, čini mi se da joj nije cilj "uvaliti" samo neke skupe kreme i čini mi se da zna svoj posao. O njoj sam čula sam pohvale a i ja sam zadovoljna njome. Preporučam!

Tek sad vidi ovaj odgovor! Hvala!!

Dobrica mala
13.03.2011., 15:05
Pozdrav :)

Zanima me jesu li prvi pregledi kod dermatologa u bolnicama besplatni ili se svaki put plaćaju?

Ako je privatnik, uvijek se pregledi placaju. Kao i kod privatnog ginekologa, lijecnika, zubara , kao i kod odvjetnika ajmo reci.

A opca bolnica itd preko uputnice koju ti da doktorica se ne placa :)

TheEmpress
13.03.2011., 19:45
Ako nema dopunsko, svejedno se plaća, čak i preko uputnice. Ja bila, nemam dopunsko, na prvom pregledu sam platila 27kn, a kasnije na kontrolama ništa.

Anipony
14.03.2011., 09:15
Može li mi netko preporučiti dobrog dermatologa u Čakovcu?

Poliklinika Medikol ima dvije izvrsne dermatologice. Ja sam bila kod obje. Vrlo su stručne i profesionalne, a dođeš na uputnicu, ne naručju za pregled jedino taj dan kad dođeš pripremi se na čekanje od nekoliko sati, ali isplati se.

Ibor
17.03.2011., 13:38
Hej! Jednostavno ne mogu ne podijeliti svoje ne neugodno već traumatično iskustvo s Majom Ceković, poliklinika Dermangio.

Naime nadobudna i relativno mlada sam išla kod nje na nekoliko tretmana, točnije lasersko uklanjanje dlačica nausnica(koji nisam imala puno, al jednostavno sam ih htjela maknuti), lasersko uklanjanje kapilara i tretiranje 2 ožiljka laserom.
Nakon 7 plaćenih tretmana uklanjanja dlačica nausnica, kad nije bilo NIKAKVIH rezultata, sam poludila i rekla joj da za što točno sam ja platila i da su mi roditelji ludi jer plaćamo to skupo a nema ništa, onda se ona ponudila da će mi raditi još besplatno i da ćemo to riješiti, da ništa ne brinem. Išla sam kod nje još 3 puta gdje mi je na zadnjem tretmanu pojačala laser i napravila ožiljak! Poslala me doma s receptom (da si kupim neku skupu kremu i mažem),i meni je s jedne strane usnice ostala rupa, baš ružan ožiljak jer je ona laserom uništila nešto. Uglavnom, 4 kapilare koje mi je skidala još na početku mi iz 2 puta nije skinula, kao ni ožiljke, ko da nije ništa radila.
Račun nisam nikad dobila, samo pusta obećanja i traumu koju sam platila sve skupa 7000kn!

Od toga su prošle 3 godine, i sad planiram ići kod Nole i iskreno se nadam da će mi bar malo pomoći. Bila sam već na razgovoru i žena nije mogla vjerovati kad je vidjela ožiljak od lasera.

Nije da želim pljuvati po Ceković, ali isto tako je ne mogu i ne želim nikome preporučiti. Jako sam ljuta na sebe što sam bila tako naivna.

Za Nolu su mi svi rekli prekrasne stvari, pa molim ako itko misli da postoji netko još bolji da mi preporuči. Još ovakvih agonija ne bih mogla podnijeti.

hvala :)

Meni je derma Medikol otkriće!!
Sve ti unaprijed kažu što ti se uz tretman laserom može još dogoditi. TAko da nema iznenađenja.
Zato ne znam šta se Nola čudi na tvoj ožiljak kad i ona sama ima laser i zna koje su moguće popratne pojave. Najbolje je pljuvat po drugima...

Blond_Fairy
17.03.2011., 16:06
Meni je derma Medikol otkriće!!
Sve ti unaprijed kažu što ti se uz tretman laserom može još dogoditi. TAko da nema iznenađenja.
Zato ne znam šta se Nola čudi na tvoj ožiljak kad i ona sama ima laser i zna koje su moguće popratne pojave. Najbolje je pljuvat po drugima...

A može li se taj ožiljak od lasera nekako ispraviti? Meni je isto od tretmana kapilare na licu laserom nešto čudno ostalo, nakon što se dosta dugo crvenilo i baš sam imala neku ludu reakciju.

Ibor
18.03.2011., 22:15
A može li se taj ožiljak od lasera nekako ispraviti? Meni je isto od tretmana kapilare na licu laserom nešto čudno ostalo, nakon što se dosta dugo crvenilo i baš sam imala neku ludu reakciju.

Mislim da se ožiljak ne može ukloniti :ne zna: , možda ti je ostala smećkasta mrlja, meni su rekli da je to moguće i da je prolazno.

Blond_Fairy
19.03.2011., 20:21
Mislim da se ožiljak ne može ukloniti :ne zna: , možda ti je ostala smećkasta mrlja, meni su rekli da je to moguće i da je prolazno.

Da, više je kao neka flekica, mrljica, malo tamnija nego ostala koža. I nisu mi se kapilare makle, nego su na tom mjestu još 2 male popucale - to sve kao reakcija na laser (dugo mi se crvenilo i neki gnojni prištić mi se napravio na tom mjestu tretmana :confused:), tako da normalno da ja to vidim kao neku mrljicu sve skupa.
Ići ću pitati tamo gdje sam radila. I tako sad opet moram maknuti te kapilare (s jedne strane nosa, s druge strane nosa laser ih je uspješno maknuo). :(

S čime je najbolje to mazati nakon tretmana da se smiri? Koju kremu ili gel su vama preporučili?

Ibor
20.03.2011., 14:27
Da, više je kao neka flekica, mrljica, malo tamnija nego ostala koža. I nisu mi se kapilare makle, nego su na tom mjestu još 2 male popucale - to sve kao reakcija na laser (dugo mi se crvenilo i neki gnojni prištić mi se napravio na tom mjestu tretmana :confused:), tako da normalno da ja to vidim kao neku mrljicu sve skupa.
Ići ću pitati tamo gdje sam radila. I tako sad opet moram maknuti te kapilare (s jedne strane nosa, s druge strane nosa laser ih je uspješno maknuo). :(

S čime je najbolje to mazati nakon tretmana da se smiri? Koju kremu ili gel su vama preporučili?

Ja sam imao veliku površinu (leđa) pa sam mazao aloa vera gel.

Blond_Fairy
21.03.2011., 12:45
Ja sam imao veliku površinu (leđa) pa sam mazao aloa vera gel.

Da, i meni su preporučili aloe vera gel. Hvala.

cvarak13
23.03.2011., 12:25
vidim dosta preporuka stiže za dermatologinju dr. mirjanu tudorić, mene zanima ima li ko iskustva kod nje kao dermatovenerologinje, jer je moj problem ipak te prirode??
ili možda preporučujete nekog drugog za takve stvari?
hvala unaprijed na info...

wish_I_wasn't
05.04.2011., 11:12
moje dame,

moze molim vas preporuka za dermatologa u zg, problem je osjetljiva koza (crvenilo, zatezanje, ljustenje..)

hvala! :)

oriđiđi
08.04.2011., 00:24
moje dame,

moze molim vas preporuka za dermatologa u zg, problem je osjetljiva koza (crvenilo, zatezanje, ljustenje..)

hvala! :)

ja preporučam doktora Pavičića, na Kvatriću

envoy
09.04.2011., 11:59
Već sam pitala na drugoj temi, ali ajde da pitam i ovdje. Jel bio netko od vas kod dermatovenerologa Branke Jozić-Rogić koja ima ordinaciju u Sigetu? Kakva su vaša iskustva?
Naime, moj je odličan ten otišao kvragu i hitno trebam pomoć dok ne bude prekasno za sve. Dajte mi savjet kaj da radim.

Rei Ayanami
10.04.2011., 14:53
Već sam pitala na drugoj temi, ali ajde da pitam i ovdje. Jel bio netko od vas kod dermatovenerologa Branke Jozić-Rogić koja ima ordinaciju u Sigetu? Kakva su vaša iskustva?
Naime, moj je odličan ten otišao kvragu i hitno trebam pomoć dok ne bude prekasno za sve. Dajte mi savjet kaj da radim.

Išla sam kod nje, pa mi je radila tretmane AHA kiselinama, uglavnom nakon trećeg tretmana koža mi je bila spaljena i u krastama tjednima, nakon toga sam odustala. Sad, ne znam kakve točno havarije s licem imaš, da bi išta drugo mogla sugerirati. :ne zna:

envoy
10.04.2011., 15:54
Išla sam kod nje, pa mi je radila tretmane AHA kiselinama, uglavnom nakon trećeg tretmana koža mi je bila spaljena i u krastama tjednima, nakon toga sam odustala. Sad, ne znam kakve točno havarije s licem imaš, da bi išta drugo mogla sugerirati. :ne zna:

Šališ se? :eek:

Ne znam kaj mi se događa, ali moje lice je u dramatičnom stanju. Od niti jednog prištića (pa čak i u pubertetu) sam došla na to da mi faca izgleda kao da se osula. Područje lijevog obraza

i brada su mi ajme. Čak brijem da mi je neki kuršlus sa hormonima.

Dovoljno si mi rekla. No way da idem tamo.

Jel imaš nekoga za preporučiti? Više ni sama ne znam trebam li dermatologa ili kozmetičara. :ne zna: Nisam nikad imala problema sa tenom pa sam posve neupućena.

Rei Ayanami
11.04.2011., 09:57
Šališ se? :eek:

Ne znam kaj mi se događa, ali moje lice je u dramatičnom stanju. Od niti jednog prištića (pa čak i u pubertetu) sam došla na to da mi faca izgleda kao da se osula. Područje lijevog obraza

i brada su mi ajme. Čak brijem da mi je neki kuršlus sa hormonima.

Dovoljno si mi rekla. No way da idem tamo.

Jel imaš nekoga za preporučiti? Više ni sama ne znam trebam li dermatologa ili kozmetičara. :ne zna: Nisam nikad imala problema sa tenom pa sam posve neupućena.

To fakat ne mora biti tvoj slučaj, zato ti ja savjetujem da odeš kod nje ili nekog drugog, pročačkaj malo tu po topiku da vidiš koga hvale, čisto da ti pogleda lice i kaže ti da li su to akne kao posljedice nekakvog hormonalnog disbalansa ili prištići kao reakcija na nešto ili neka treća stvar. dakle da te uputi za dalje jer će ti dermatolog to ipak bolje znat reći kad te vidi nego ja ili bilo ko drugi ovak na neviđeno.
I obavezno po uputnicu za vađenje hormona jer džabe ti dermatologija svog svijeta ako ne riješiš uzrok problema.

Ja sam bila kod četiri dermatologa i nisam se baš usrećila niti s jednim od njih tak da nemam nekoga za preporučiti iz prve ruke, ali moja je situacija bitno drugačija, ja imam mješovitu izdehidriranu kožu s proširenim porama koje se nenormalno začepljuju jer mi lojnice rade ko lude i meni jedino što je stvarno pomoglo je redovna njega: kvalitetna kozmetika - obavezno čišćenje lica ujutro i navečer i kvalitetne kremice koje kombiniram ovisno o tome kak mi je koža raspoložena taj dan :cerek: i redovito čišćenje lica kod jako jako dobre kozmetičarke.

Sretno, znam da ti nisam puno pomogla, :zubo: ali nadam se da ćeš brzo riješiti kaos na licu, javi napredak. :)

envoy
11.04.2011., 19:11
To fakat ne mora biti tvoj slučaj, zato ti ja savjetujem da odeš kod nje ili nekog drugog, pročačkaj malo tu po topiku da vidiš koga hvale, čisto da ti pogleda lice i kaže ti da li su to akne kao posljedice nekakvog hormonalnog disbalansa ili prištići kao reakcija na nešto ili neka treća stvar. dakle da te uputi za dalje jer će ti dermatolog to ipak bolje znat reći kad te vidi nego ja ili bilo ko drugi ovak na neviđeno.
I obavezno po uputnicu za vađenje hormona jer džabe ti dermatologija svog svijeta ako ne riješiš uzrok problema.

Ja sam bila kod četiri dermatologa i nisam se baš usrećila niti s jednim od njih tak da nemam nekoga za preporučiti iz prve ruke, ali moja je situacija bitno drugačija, ja imam mješovitu izdehidriranu kožu s proširenim porama koje se nenormalno začepljuju jer mi lojnice rade ko lude i meni jedino što je stvarno pomoglo je redovna njega: kvalitetna kozmetika - obavezno čišćenje lica ujutro i navečer i kvalitetne kremice koje kombiniram ovisno o tome kak mi je koža raspoložena taj dan :cerek: i redovito čišćenje lica kod jako jako dobre kozmetičarke.

Sretno, znam da ti nisam puno pomogla, :zubo: ali nadam se da ćeš brzo riješiti kaos na licu, javi napredak. :)

Hvala ti, svejedno si mi pomogla. Svakako javim kako napreduje. Možda i ja nekome pomognem. :D

Žemska
19.04.2011., 13:56
Imam jako osjetljivu kozu, krcatu madezevima i pristicima, previse iskustva sa losim doktorima i kozmeticarima, trebam nekog jako dobrog da mi napokon pomogne :tuzni:
Procitala sam cijelu temu i sad se dvoumim izmedju Sanje Greguric i Ivane Nola, kome bi vi otisli? :D

hulahoch
19.04.2011., 17:43
hm, moze pitanje, da li itko zna gdje bi se mogla rijesiti/ smanjiti oziljke od vodenih kozica ( dobila sam ih prije mjesec dana!!! grrrrrrrr!!! i licem mi izgleda ko ementaler ) :((((

tajana21
19.04.2011., 18:02
Imam jako osjetljivu kozu, krcatu madezevima i pristicima, previse iskustva sa losim doktorima i kozmeticarima, trebam nekog jako dobrog da mi napokon pomogne :tuzni:
Procitala sam cijelu temu i sad se dvoumim izmedju Sanje Greguric i Ivane Nola, kome bi vi otisli? :D

Ja sam išla kod dr.Greguruć i zadovoljna sam.

*soul*mate*
19.04.2011., 18:33
jel ima kog iz osijeka da je išao kod Ivane Ručević? (privatnik)

Blond_Fairy
25.04.2011., 23:02
Na žalost, ovo što sam gore opisivala kao neku mrljicu na koži, sada kad sam išla otkloniti još jednu malu kapilaricu (ovaj put sam je otklanjala IPL-om), jasno vidim da je to ipak na žalost rupica na koži - ožiljak koji je očito nastao nakon prošlog tretmana (kapilare) laserom. :mad: Nakon tog tretmana koža mi je na tom mjestu dugo bila crvena i upaljena, na kraju je ostala rupica. Zato bih svima preporučila da ne idu na laser tek tako za bilo šta (i ja sam tad htjela da mi doktorica radi IPL-om, ali ona je rekla da je laser za otklanjanje kapilara bolji) - meni bi sad bilo draže da mi je ostala ona kapilarica nego rupica u koži.

Ne znam ima li mogućnosti da se to otkloni.

Doktorica mi je, kad sam joj to pokazala, rekla da "ona ne vidi ništa", valjda ju je bilo strah da ju ne optužim da mi je ona to napravila nestručnim rukovanjem laserom.

cocorina
25.04.2011., 23:35
Pozdrav svima, zamolila bih vas preporuku za dematologa u Zagrebu. Imam problema s ožiljcima i mrljama od akni, užasno mi smetaju, a ne želim otići negdje gdje bi mi još više uništili lice... :(

Hvala na pomoći!