PDA

View Full Version : Dermatolozi

stranice : [1] 2 3 4

aola
27.09.2004., 13:56
da li mi netko moze preporuciti dobrog dermatologa u Zagrebu?
Ono, tipa, bili ste kod njega i zadovoljni ste s njim..
pliz

tilla
27.09.2004., 14:11
dr. tudoric, prezadovoljna sam, zena je odlicna u svom poslu, ukoliko te zanimaju detalji, javi se pm-om.

Tijana
27.09.2004., 14:58
Sanja Gregurić Mateša, tel. 2363-338, 2363-339.

Na početku trudnoće dobila sam neki užasan osip (ma, hrpu ogromnih prišteva) po licu, leđima, vratu i dekolteu. Otišla kod nje na pregled (neka mamina teta je preporučila) i žena mi odmah s vrata skužila da je to od Dabrostona (a glupa ginićka nije ni riječ rekla o popratnim pojavama :rolleyes: ) koji sam morala piti jer sam krvarila. Očistila mi lice, napisala recept za neki tonik i kremicu, preporučila Vichy Normaderm i uzela 300 kn.

Vaservaga
28.09.2004., 07:56
Dr. Višnja Arhanić, Masarykova 21. Tel. 48 55 907

Ali nije problem bio s aknama, nego virusna infekcija lica.
Nije tako "nježna" kao kozmetičarke, ali je svoj posao odlično napravila.

Leona81
28.09.2004., 09:37
....dr. Lesic, Britanski trg4, 5 ili 6...4823-574
...osobno nisam bila kod nje, ali iz videnog na drugim osobama vidim da je zena mrak...kod nje odlaze estradnjaci i glumci (ne kazem da je to bitno i presudno pri izboru, da se razmemo)
...jednoj glumici koju znam na pocetku snjimanja jednog projekta zbog lose sminke lice je bilo blago receno katastrofalno, par mjeseci kasnije ima bebinu guzu kakvu veli nikada nije imala...

Sanja :o)
29.09.2004., 22:19
Dr. Kostović u Centru za lasere na Šalati. Ja sam imala dosta problema i kroz terapiju od par mjeseci mi se jako poboljšalo. Bez ultra skupih kremica i preparata što sam dobivala od jedne druge dermatologice, a od rezultata ništa.

kokakoka
29.09.2004., 22:33
Tijana kaže:

:top:
i ja išla kod dotične da me malo laserom poravna :D vrlo je simpatična, ugodna i okej (bez obzira na muža ;) ) bila je jako pažljiva i s puno razumijevanja za moje muhe u glavi :D
ako ću opet ići, idem kod nje!

Tijana
30.09.2004., 11:19
kokakoka kaže:
i ja išla kod dotične da me malo laserom poravna :D

Daj, pliz, malo objasni kaj ti je to radila laserom? I koliko je koštalo?

kokakoka
30.09.2004., 15:19
Tijana kaže:
Daj, pliz, malo objasni kaj ti je to radila laserom? I koliko je koštalo? ma uklanjanje madeža (ovaj, fibroma? ne znam točno kak se to zove zapravo) s nekih nezgodnih mjesta tipa oko vrata, na kapku, iza uha gdje ih je kosa znala zakačiti.
ništa ne boli, osim što se povremeno osjeća "miris jutarnjeg napalma" ;)
što se cijene tiče, uf, sori, ne sjećam se točno, mislim da je samo uključivanje lasera bilo oko 1000 kuna i to je bilo to, nije mi po količini računala :top:

p.s. sori ak sam te razočarala, i ako si pod onim "lasersko poravnavanje" mislila na nešto drugo. :W

mrkvich
30.09.2004., 17:08
Tijana kaže:

koliko kosta otprilike pregled kod nje?

Tijana
01.10.2004., 09:47
mrkvich kaže:
koliko kosta otprilike pregled kod nje?

Ja platila 300 kn prije nekih 6 mjeseci.

Tijana
01.10.2004., 09:49
kokakoka kaže:

p.s. sori ak sam te razočarala, i ako si pod onim "lasersko poravnavanje" mislila na nešto drugo. :W

Joj, a ja mislila da si išla na nekakvo uklanjanje ožiljaka od prištića... tak nekak. Ono kad ti lice tak fino sredi da izgleda kao bebina guza.

roberta carlos
01.10.2004., 10:16
jel to pokriva addenda?

kuglica
01.10.2004., 10:22
dr. a. stanimirović!!!

kuglica
01.10.2004., 10:22
Tijana kaže:
Joj, a ja mislila da si išla na nekakvo uklanjanje ožiljaka od prištića... tak nekak. Ono kad ti lice tak fino sredi da izgleda kao bebina guza.

tko to radi? gdi?? ja bi to????

kokakoka
01.10.2004., 11:42
Tijana kaže:
Joj, a ja mislila da si išla na nekakvo uklanjanje ožiljaka od prištića... tak nekak. Ono kad ti lice tak fino sredi da izgleda kao bebina guza. jel to kemijski piling? :eek: sjećam se iz serije "holivudske žene" da je koka rekla za taj kemijski piling da je sve super, al kad ga treba skidat da boli u sedam miljardi materina, i da jednostavno poželiš da ti ga ostave na licu do smrti. kao - it's ok, nek ostane, mogu ja živjet s tim na licu :eek:

Lali Puna
01.10.2004., 11:48
ja bi možda išla negdje maknut svoje ožiljke od prčkanja po prištevima....dakle, gdje?

a možda i ne bih....ipak su moji! :cerek:

Zapravo, ako ne košta gadne novce - probala bih, a ako košta pun q - fala lijepa, radije ću živjeti sa svojim ožiljčićima, nisu tak strašni...
Dakle - i cijene na sunce molim!

oftopik:
Kad god netko spomene dr. Sanju Gregurić Mateša ja se sjetim one priče Zorana Ferića!!!!!!:D

aola
01.10.2004., 12:06
goldberry kaže:
ja bi možda išla negdje maknut svoje ožiljke od prčkanja po prištevima....dakle, gdje?

Zapravo, ako ne košta gadne novce - probala bih, a ako košta pun q - fala lijepa, radije ću živjeti sa svojim ožiljčićima, nisu tak strašni...

i ja bi isto cijene :cool:

goldberry kaže:

oftopik:
Kad god netko spomene dr. Sanju Gregurić Mateša ja se sjetim one priče Zorana Ferića!!!!!!:D
ispricaj, ja ne znam

tilla
01.10.2004., 12:19
goldberry kaže:

oftopik:

ako nemas bas puno oziljaka, iznimno su dobri rezultati s kremama s c vitamom. meni je to pomoglo. ali pod dermatoloskim nadzorom.
nikakvi peelinzi i ostale stvari.

offtopic koja prica od z. ferica???

Tijana
01.10.2004., 13:27
Ne sjećam se više kak se skidaju ti ožiljci od prištića. Davno za to čula, al isparilo kroz drugo uho van jer tada još nisam radila pa nisam ni imala love za tak nešto.

Al, zato bi si sad (kad rodim i oporavim se malo) priuštila nekaj takvo. Samo pod uvjetom da ne boli i da nije previše skupo. :D

A oni tretmani nekom kiselinom u kozmetičkim salonima? Jel to kaj šljaka?

Lali Puna
01.10.2004., 15:03
tilla kaže:
offtopic koja prica od z. ferica???

ma neka dva probisvjeta alkića (valjda i PTSP branitelji, ne sjećam se više detalja) se klade tj. jedan drugom predloži okladu u basnoslovne novce, valjda svoju zadnju lovu. Kaže - kladim se u xy tisuća maraka da će premijerova žena imati moj qurac sutra u rukama.

I tak čovjek ode na pregled kod doktorice za dermatološko-venerične bolesti (koje je, jelte premijerova žena - al ne spominje Ferić nigdje točna imena), prikupi lijepo sve dokumente koji dokazuju da je doktorica pregledavala njegovog pišu i s tim papirima sav ponosan dolazi frendu pokupit pare i taman ulazi u birtiju i na upaljenom televizoru vidi vijest da je premijera dan prije smijenilo :D

I izgubi okladu!

Možda sam fulala u detaljima, dvano sam to čitala, ali to je point!

tilla
01.10.2004., 15:08
:eek:

pojma nisam imala.

skuzila sam za tu zenu da je supruga od matese, ali i greguric je bio nekad u vladi, ja sam uvijek mislila da su joj i brat i muz u vladi.

bjezim, politika na kozmetici...:cool:

Claire
02.10.2004., 08:31
Tijana kaže:

i ja ju preporucham...
vise ni ne dajem lice na ciscenje i tretiranje u kozmeticke salone...
ona ima 2 kozmeticarke koje mi ga ociste... povremeno si napravim koji lagani tretman pomladjivanja i to sve pod njenim budnim okom...

kokakoka
02.10.2004., 09:09
Claire kaže:
i ja ju preporucham...
vise ni ne dajem lice na ciscenje i tretiranje u kozmeticke salone...
ona ima 2 kozmeticarke koje mi ga ociste... povremeno si napravim koji lagani tretman pomladjivanja i to sve pod njenim budnim okom... a koliko košta čiščćenje lica tamo?

Claire
03.10.2004., 13:50
kokakoka kaže:
a koliko košta čiščćenje lica tamo?

250 kuna

aola
24.01.2005., 12:35
"Ožiljci nakon akni rješavaju se na više načina ovisno o tipu ožiljka. Bitno je razlikovati tzv. "ice-pick" ožiljke koji su duboki i šiljasti poput vrha sante leda, od "ulegnutih" ožiljaka koji su širi i plići. Šiljasti ožiljci su veći problem jer se njih ne može "izravnati" s okolnom kožom. Zbog toga se nakon upoznavanja pacijenta s procedurom i eventualnim komplikacijama, može pristupiti tzv. "punch elevation" ili "punch grafting" tehnikama koje su kirurške metode, rade se u lokalnoj anesteziji, a princip je taj da se cijeli ožiljak odstrani i rana nakon toga zašije, odnosno da se na to mjesto presadi koža iz neke drugog područja, npr. kože iza uha. Napominjem da se takvi postupci rjeđe izvode radi mogućnosti stvaranja hipertrofičnih ožiljaka i keloida.
Kod širih i plićih ožiljaka postoji više načina kojima se u stvari pokušava okolna koža izravnati s ožiljkom. Od manje invazivnih metoda koriste se kreme koje potiču ljuštenje kože i stvaranje novog kolagena (osnovni strukturalni sastojak dubljeg dijela koze ili dermisa), kao što su npr., kreme s lokalnim retinoidima (tretinoin, adapalen). Slijedeći korak je kemijski peeling koji se može napraviti s raznim kiselinama u raznim postocima, ovisno koju dubinu želimo postići. Npr. trikloroctena kiselina (tzv. TCA) za srednju dubinu peelinga koristi se u koncentraciji od 35%, a glikolnom kiselinom peeling započinje u manjim koncentracijama pa sve do 70%.
Napominjem da takve vrste peelinga smiju obavljati jedino dermatolozi. Dermabrazija je starija metoda koja se danas rijetko koristi a radi se u stvari o mehaničkom brušenju kože do određene dubine nakon čega je koža mehanički "sastrugana" te se ostavlja da spontano cijeli. Danas se ta metoda sve više napušta. Mikrodermabrazija je danas popularna metoda kojom se koža brusi uz pomoć vrlo sitnih krutih čestica te se na taj način odstranjuje njen najpovršniji dio. U današnje doba plitki se ožiljci se rješavaju laserskim peelingom odnosno laserskim resurfacingom (ovisno o tome da li prelazimo preko koze jedan ili više puta). Laseri koji se za to upotrebljavaju su CO2 laser i Erbium laseri. Broj tretmana i način primjene ovise o dubini i broju ožiljaka, tipu koze, prihvaćanju terapije od strane pacijenta itd. Neke od navedenih metoda mogu se i kombinirati, ali samo na način koji odredi dermatolog.
Ako ste sistemski uzimali isotretinoin, niti jedan zahvat na koži ne preporuča se raditi dok ne prođe godina dana od zadnjeg uzimanja lijeka.
Najbitnije je realno postaviti očekivanja da li se i koliko stanje vaše kože može popraviti ako se primjeni bilo koja od navedenih metoda. O tome se najbolje nakon pregleda posavjetovati s vašim dermatologom"
dr. Iva Fattorini spec. za kožne i spolne bolesti

Laser u korektivnoj dermatologiji - detaljnije (http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/278/)

tince
24.02.2006., 20:49
:Zanima me da li postoji neki dermatolog dobar i kvalitetan u Sibenskoj opcini? ja sam iz Vodica, dosla nedavno izvana tako se ne znalazim bas. Puno hvala.
Ne interesiraju ne kozmeticarke jer njih im a mali milion a samo uzimaju pare bezveze
Ps nisam bas pri parama tako da ....:top:

dorchi
25.02.2006., 00:40
moja frendica već godinama ide kod dr. Mateše i lice joj je sve gore. a tolke novce joj je već ostavila...

aktovka
25.02.2006., 01:33
Vrhunska, vrhunska dermatologica je u ulici Pod zidom (to je ono iza Harmice, pod Dolcem). Zaboravila sam kak se zove ženica.

Od lica mi je napravila bebinu guzu. :cerek:

Pregled je 200 kn, cišcenje lica isto 200 kn.

BBlue
26.02.2006., 09:32
:eek:

pojma nisam imala.

skuzila sam za tu zenu da je supruga od matese, ali i greguric je bio nekad u vladi, ja sam uvijek mislila da su joj i brat i muz u vladi.

bjezim, politika na kozmetici...:cool:

Ne brat, već otac...

matsa
26.02.2006., 19:32
Vrhunska, vrhunska dermatologica je u ulici Pod zidom (to je ono iza Harmice, pod Dolcem). Zaboravila sam kak se zove ženica.

Žena se zove dr. Maja Ceković, poliklinika Dermangio.

VanillaS
07.01.2007., 02:23
...ako se tako zove onaj čiko/teta što riješava problematičnu kožu. Help! Trebaju mi neke preporuke.

j.a.
07.01.2007., 02:32
neznam ti dobrog, ali za šta će ti?
nisu ti svi za sve najbolji.

VanillaS
07.01.2007., 03:22
Za fuckin leđa. Imam prištiće. Ni u pubertetu ih nisam imala, na licu i ostalim dijelovima tijela nikadnikadnikad i sad odjednom cijela kolonija malih vragova po leđima.

Kent
07.01.2007., 11:01
Odi na Šalatu ako si iz Zgb

alexxx
07.01.2007., 16:06
možda tu (http://www.google.hr/search?q=dermatolog+site%3Aforum.hr&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official) nađeš neš. :)

nisi napisala u kojem si gradu, btw :)

VanillaS
07.01.2007., 16:34
Ma iz ZG-a. To se nekak podrazumijeva ak ne navedem grad. :) Bila sam na toj temi iz 2004., al rekoh možda neki dermatolozi više nisu u funkciji or somethin.

baby_bitch
07.01.2007., 21:06
Za fuckin leđa. Imam prištiće. Ni u pubertetu ih nisam imala, na licu i ostalim dijelovima tijela nikadnikadnikad i sad odjednom cijela kolonija malih vragova po leđima.
Kao sto je netko spomenuo trk na Šalatu, iznimo sam zadovoljna s njima. Mislim da je (stručno!)čišćenje kod njih 250 kn ali ti prepišu i odgovrajaću terapiju. Meni se u 2 tj lice preporodilo.

ovisnica
08.01.2007., 08:12
Osim Šalate? Bila sam tamo prije 3 godine par puta, al nisam zadovoljna ishodom, dok je recimo čišćenje bilo kao u paklu, al vrijedilo svake kune i kapi znoja ;)

Ja bih vas zamolila da mi preporučite dermatologa u Zagrebu, preko socijalnog, a da nije Šalata i stud. dom zdravlja :)!

Unaprijed hvala!!!

ovisnica
11.01.2007., 22:44
da ponovo aktualiziram temu...
da li netko ima za preporučiti dobrog dermatologa/icu, na uputnicu? Hvala!

lola rose
12.01.2007., 10:23
dom zdravlja tamo kod đamije, na trgu hr. velikana.. doktorica sviben, može na uputnicu.. izvrsna je. jako dobar dijagnostičar, a još bolja u rješavanju problema. toplo preporučam!

ovisnica
13.01.2007., 01:02
hvala! samo slijedeći put pročitaj postove po redu :D
navela sam da upravo toj dermatologici ne želim ;)

martach
13.01.2007., 08:41
...ako se tako zove onaj čiko/teta što riješava problematičnu kožu. Help! Trebaju mi neke preporuke.

Ja sam ti imala ogromnih problema sa kozom. prosla sam sve moguce dermatologe....sve moguce preparate koji su mi preporucili.....prosla sam i neke kozmeticare i na kraju....moj problem je rijesila jedna odlicna kozmeticarka koja je usla u samu srz moga problema....sada je sve odlicno!
Imam problematicnu kozu, sklonu aknama, pristicima, miteserima koji se stalno nakupljaju, ali sve je to sadjako jako jako super!
Cak nisam bila nigdje oko 2 godine, a stanje je i dalje super!

U vrijeme kad sam obilazila dermatologe (da ne govorim da sam bila kod "strucnjaka" na Salati....i to nekoliko godina, bez ikakvih pomaka....

Dakle, ako ti mogu pomoci, posalji mi privatnu poruku...
Mogu ti samo pomoci vlastitim iskustvom!

Pozdrav

znatiželja
17.01.2007., 14:26
imam dobru dermatologinju, ali se treba naručiti mjesec dana unaprijed, što ne mogu čekati kada mi je frka.
imate li preporuku za nekog stvarno dobrog?

lianne
17.01.2007., 16:03
tema za zdravlje.....http://smilies.vidahost.com/otn/angry/1shifty.gif

znatiželja
18.01.2007., 00:49
vjerojatno više žena odavde ide kod dermatologa nego sa zdravlja.

lianne
18.01.2007., 01:09
mozda i da,ali teme se postaju tematski po podforumuma..na zdravlju kolaju i doktori i ljudi koji imaju puno iskustva pa ce ti prije netko nekoga preporuciti..tu dolazimo razglabati o npr.maskarama,a o zdravlju diskutiramo tamo...
mislim mene briga,ali mislim da bi tamo dobila prije odgovor i puno vise odgovora :)

snjoxi
19.01.2007., 10:22
ok, ja znam dvije dermatologice, no morat ces se naruciti tjedan dana unaprijed... ako hoces brojeve dam ti na PM

Ponosna
19.01.2007., 15:39
Poliklinika Harni. Bave se samo dermatologijom, ginekologijom, endrokrinologijom i sve znaju!!!!!!!!!!!!!!! Al neće ti akne nestat od odlaska dermatologu, nisu oni čudotvorni. Ima boljih načina.

znatiželja
19.01.2007., 16:00
Poliklinika Harni. Bave se samo dermatologijom, ginekologijom, endrokrinologijom i sve znaju!!!!!!!!!!!!!!! Al neće ti akne nestat od odlaska dermatologu, nisu oni čudotvorni. Ima boljih načina.

koje akne, gdje to piše? nemam ih.

znatiželja
19.01.2007., 16:01
ok, ja znam dvije dermatologice, no morat ces se naruciti tjedan dana unaprijed... ako hoces brojeve dam ti na PM

tjedan je ok, mjesec mi je previše. jesi li baš jako zadovoljna s njima' može PM. hvala.

snjoxi
22.01.2007., 14:02

od kad se to oni bave dermatolgijom?!
koliko ja znam, bave se iskljucivo ginekologijom, endokrinologijom i onkologijom.

alverde
08.02.2007., 12:37
Može li mi netko preporučiti dobrog dermatologa u zagrebu? imam 22 god. koža mi dehidrirana a opet imam mitesere i prištiće i to najviše po bradi i čelu. već sam probala svašta od kremica i bila na najmanje 5 onih pregleda mikrokamerom. vichy -dobila sam liniju normaderm ali mislim da mi ona još više isušuje kožu. tak da bih htjela otić na pravi pregled kod dermatologa koji ne prodaje nečije proizvode i konačno naći kozmetiku koja mi odgovara jer mi je već dosta trošenja novca na skupe kreme i onda da još naštetim svojoj koži.:o

lianne
08.02.2007., 12:41
jao opet...http://smilies.vidahost.com/contrib/duckman/sick.gif
imas gore u kutu trazilicu(ispod nicka i privatnih poruka)
klikni na nju-upisi dermatolog i uzivaj u brojnim topicima..
inace ova tema je bila na kozmetici bas nedavno-mozda je na 2 stranici(donji desni kut podforuma di su brojkice listas)pa ga jos mozes uloviti..
orginalno ovaj topic bi spadao na podforum zdravlje,jer ovdje pricamo direkt o tracmac pomadicama :zubo:

alverde
08.02.2007., 21:42
pa hvala na uputi. tek sam dosla na forum i nisam bas imala vremena gledati okolo, a nisam vidjela na prvoj stranici. wish me luck:p

ivaiva999
09.02.2007., 15:54
pa znam da je kalinterna dobar...

snjoxi
11.02.2007., 16:32
kaliterna ti je dobar?
bila sam jednom i nekako mi nije ostavio dojam. uzasno brzo me otpravio iz ordinacije, pritom mi je prepisao cca 5 preparata od kojih svaki kosta oko 100kn i narucio me na kisik, a poslije laser (to dvoje cca 1500kn).
jos nisam otisla i svoumim se dal da odem. ne radi para, nego nekako ne ulijeva povjerenje.

ivaiva999
11.02.2007., 20:37
pa meni je sestrična bila kod njega na laserima i koža joj super sad izgleda...
inače ne znam

snjoxi
12.02.2007., 10:34
pa meni je sestrična bila kod njega na laserima i koža joj super sad izgleda...
inače ne znam

hm, ne znam, zbunjena sam, nekima je laser ok, nekima je losije nego prije lasera.
bas sam tu na forumu citala da je bila jedna cura na laseru i da ju je uzasno boljelo + ostali joj oziljci a rezultati nula..

meni je koza uzasno osjetljiva, crvena, pristici i sl.
a koji je bio sestricnin problem?

ivaiva999
12.02.2007., 18:29
hm, ne znam, zbunjena sam, nekima je laser ok, nekima je losije nego prije lasera.
bas sam tu na forumu citala da je bila jedna cura na laseru i da ju je uzasno boljelo + ostali joj oziljci a rezultati nula..

meni je koza uzasno osjetljiva, crvena, pristici i sl.
a koji je bio sestricnin problem?

nisam je nikad točno pitala šta joj je dijagnoza, ali imala ti je crvenkasta područja po čelu i često su joj prištići izlazili, sad joj manje prištića izlazi, a i boja kože joj je ujednačena...
sad, može biti i da svatko drugačije odreagira, a vjerojatno postoje i različite vrste lasera..znam samo da je ona bila zadovoljna

snjoxi
13.02.2007., 08:16
hvala. joj stvaro ne znam sta da radim. ak saznas jos koju pojedinost od sestricne javi molim te!

ivaiva999
13.02.2007., 11:10
znaš šta ti ja preporučam...odi na pregled, vidi šta će ti reći, bilo koji dermatolg općenito, pa ako ti baš ne ulije povjerenje, prošvrljaj malo po netu pa vidi te tretmane za šta se koriste i kakvi su im rezultati...možeš pokušat na medline-u pa provjeri sve šta ti kažu...
sretno...

znatiželja
22.03.2007., 16:32
moram napisati: bila sam kod ivane nole i grozna mi je bila. kao da je jedva čekala da me spraši jer je paralelno imala još nekoliko pacijenata u drugim sobama, sestre su stalno ulazile i izlazile u/iz prostorije u kojoj smo bile, što me nervira, jedva me pogledala, nabrzinu preporučila gomilu krema koje ona PRODAJE u ordinaciji, a pri svemu je bila pretjerano (umjetno) ljubazna s nekim odbojno umiljatim glasom i osmijehom. bačenih 250 kuna.

Tijana
22.03.2007., 19:01
Dr. Mirjana Tudorić, na Malešnici! Žena čini čuda! :cerek:

Sva kozmetika koju sam kupila po njezinoj preporuci mi je savršena. :top:

Tiare Flower
22.03.2007., 19:38
Mogu ti preporučiti dr. Maju Ceković, Pod zidom 10, ali ne znam točno koliko ćeš čekati kad se naručiš. Ja sam bila kod nje nekoliko puta, ali bilo je to prije kojih 5-6 god. Sad se stvarno ne mogu sjetiti koliko sam čekala na termin prije nego sam se naručila, ali čini mi se da ne tako dugo.
Prije par godina bila sam i zbog problema s hiperpigmentacijom (pjege) u Centru Skin na Trešnjevci (Nova cesta) kod dr. Sanje Jeleković, oni ti rješavaju mnoge kozmetičke i kozmetološke probleme, no tek sam kasnije shvatila da žena nije uopće dermatolog nego mislim liječnica opće prakse, no bavi se akupunkturom i još svačim...nabavila je mnoge suvremene aparate, tipa IPL (nešto slično laseru) itd...i tako...ugl. dolaze joj žene zbog najrazličitijih problema vezanim za kožu (i otklanjanje dlačica i sl. stvari).

kokakoka
22.03.2007., 22:21
imam dobru dermatologinju, ali se treba naručiti mjesec dana unaprijed, što ne mogu čekati kada mi je frka.
imate li preporuku za nekog stvarno dobrog?

to mi vonja na gregurić matešu. krajem prošle godine i mene htjela naručiti za mjesec dana - rekoh, no way. i baj d vej, jednom sam bila kod nje, bila je okej, ali nisam imala neke vanzemaljske probleme, dok je jedna moja kolegica s njom imala užasno iskustvo...

elem, odustala od ove i ošla kod lesić na britancu. naručilo me za 5 dana. žena je, kažu mi, "veliki stručnjak" - ma što to značilo, a ja nisam bila nezadovoljna. eto ti. :D

znatiželja
22.03.2007., 23:47
Mogu ti preporučiti dr. Maju Ceković, Pod zidom 10,

hvala, ali bila sam kod nje i ona mi je bila najgora. nije me ni pogledala, a dala višemjesečnu terapiju. nikad više.

znatiželja
22.03.2007., 23:49
to mi vonja na gregurić matešu. krajem prošle godine i mene htjela naručiti za mjesec dana - rekoh, no way. i baj d vej, jednom sam bila kod nje, bila je okej, ali nisam imala neke vanzemaljske probleme, dok je jedna moja kolegica s njom imala užasno iskustvo...

elem, odustala od ove i ošla kod lesić na britancu. naručilo me za 5 dana. žena je, kažu mi, "veliki stručnjak" - ma što to značilo, a ja nisam bila nezadovoljna. eto ti. :D

da, to je gregurić mateša. meni je ona bila daleko najbolja i radi neke stvari koje nitko kod koga sam bila ne radi. npr. 'prepipa te cijelu', ne želi da kažeš prvo tuđu dijagnozu dok ona ne procijeni što je... odgovara na svako pitanje i ne žuri se.
kakvo ti je iskustvo imala kolegica?

Vorivana
23.03.2007., 13:03
Dr. Mirjana Tudorić, na Malešnici! Žena čini čuda! :cerek:

Sva kozmetika koju sam kupila po njezinoj preporuci mi je savršena. :top:

a šta si ti radil kod nje ako se smije znati? jer ima one kamerice i dr aparate s kojima gleda kakva ti je koža? na osnovu čega ti je preporučila kremice?

znam da imam puno pitanja al imam non-stop neka sranjca s kožom pa tražim nekog fakat pouzdanog.

ako može i brojček na pm??

hvala ti unaprijed:kiss:

Vorivana
23.03.2007., 13:05
Prije par godina bila sam i zbog problema s hiperpigmentacijom (pjege) u Centru Skin na Trešnjevci (Nova cesta) kod dr. Sanje Jeleković, oni ti rješavaju mnoge kozmetičke i kozmetološke probleme, .

i ja imam fleke po licu od sunca (melasma) pa me baš znima jesi li se uspjela riješiti i sa čime? ja baš danas bila na šalati i dobila neku izbjeljivačku kremicu, pa će da vidimo..

iva11
23.03.2007., 14:33
Definitivno dr. Jadranka Sokol u Domu zdravlja Črnomerec, fenomenalna, stručna ali prije svega predivna i topla osoba.Za svaku preporuku!!!!!

camundongo
23.03.2007., 17:33
hvala, ali bila sam kod nje i ona mi je bila najgora. nije me ni pogledala, a dala višemjesečnu terapiju. nikad više.

preporucam profesora Skerleva, na Salati :)

Tiare Flower
23.03.2007., 22:22
i ja imam fleke po licu od sunca (melasma) pa me baš znima jesi li se uspjela riješiti i sa čime? ja baš danas bila na šalati i dobila neku izbjeljivačku kremicu, pa će da vidimo..

Ja imam pjege od djetinjstva - to je kod mene genetski i nasljedno ( u obitelji na strani djeda ima dosta crvenokosih i svi su dosta pjegavi), mama mi je prirodna plavuša i zelenooka i bila je dosta pjegava kad je bila mala, kasnije joj je to za čudo prošlo...Ja sam do 16-te bila plava, kasnije malo potamnila u svijetlo smeđu s nešto crvenih pigmenata u kosi...pjegava oduvijek (naime, glupo mi je bilo kaj me nekoliko doktorica znalo pitat "a od kad vam je to?", "a kad vam je to došlo?" - kaj nikad nisu čuli da su neki ljudi pjegavi?).
Kad sam bila mala si su mi govorili "joj, kak je to slatko"...nisam ti ja bila ono užasno pjegava, u biti imam prilično lijepi ten, finu kožu, ali pjegice su se uvijek vidjele, a na suncu bi naprosto eksplodirale...To me nije smetalo tamo negdje do kasnih dvadesetih kada bi na suncu postajale sve veće i brojnije, a nakon 30. me to nekako počelo jako smetati. Meni nikakve kremice za izbjeljivanje nikada nisu pomogle...Neki su mi savjetovali kreme s AHA kiselinama, ali moja koža ih ne podnosi (jako ju isušuju, a i inače mi je koža fina, tanka i dosta suha)...Prošle jeseni mi je jedna kozmetičarka savjetovala da probam serum-gel za izbjeljivanje pjega dr. Murad - kupila sam (oko 300 kn, u bočici s pumpicom), ali totalni shit: 3 mjeseca mazala i ništa... A sad o onome o čemu si me zapravo pitala: bila sam na odstranjivanju hiperpigmentacija s tim IPL (ja sam mislila da je to laser, ali zapravo nije , to je nešto slabije od lasera koliko sam uspjela shvatiti)...Ovak: doktorica ti uperi taj svjetlosni snop u područje koje se tretira, napravi klik, kao kad te fotograf slika, kužiš, samo puno jače (daju ti zaštitne naočale). To svjetlo djeluje samo na područje na kojem ima pojačano pigmenta, dakle samo na mrlju, pjegu, fleku... Nije me ništa naročito zapeklo i odmah nakon toga mi koža nije bila jako crvena...nakon par sati počnu ti te tretirane pjege tamniti. Ako su bile slabije samo malo potamne i za par dana se to povuče, ostane čista koža, ako su bile tamnije (dakle bilo je više pigmenta/melanina unutra) napravi ti se kao mala krastica koja se sve više suši , idućih dana se polako guli i za nekoliko dana se sasvim zguli i nestane. Inače, taj IPL ti bolje djeluje na tamnijim pjegama - njih lakše ostrani nego one koje su jako svijetle i jedva se vide. I najbolje djeluje na koži koja je jako svjetla, navodno na tamnoputoj koži nema efekta...Meni su sve one najgore pjege otišle i bila sam vrlo zadovoljna. U onoj mjeri nije se nikad više vratilo, ali mi se ovog ljeta nakon samo 15-ak min. sunčanja s jako visokim zaštitnim faktorom na obrazima opet napravilo nešto više pjega. Sranje, poludila sam kad sam vidjela...Neću se smjet uopće sunčat...A i nije mi do sunčanja, ne volim se sunčat, ali užasno sam bijela, sram me je skinut se na plaži (a na solarij ne smijem ni pomislit), pa sam mislila samo 10-15 minuta da dobijem bar malo boje...ali ništa od toga... Eto, ne znam baš koliko ćeš to moći riješiti s kremicama...ako riješiš, ako vidiš da pomaže, molim te javi...S IPL kao što vidiš ipak ima rezultata, a tu na forumu su ljudi objašnjavali da je s jačim laserima još bolje... Lasere ima više dermatoloških ordinacija u ZG.

:o :)

edita23
30.05.2007., 07:24
vec sam postavila temu al me samo zanima dal mi mozete reci
da bi koristila neku kremu dal da odem kod dermatologa po savjet
ili kozmeticarke, ko je bolji kad su bobuljice u pitanju?
znaci dal dermatolog il kozmeticarka? pitanje kratko....
thanks!

frayla
30.05.2007., 08:00
Ja bi prvo išla kod dermatologa da ti ustvrdi etiologiju tvojih bubuljica, pa ćeš vidjeti, ako je uzrok bubiljica "medicinski" tipa neke bakterije,hormonski i sl.onda će ti i prepisati preparate za to. Kozmetičarka ti isto može pomoći npr.redovito čišćenje lica:p

Elektra
30.05.2007., 08:35
Bolje ti je otić kod dermatologa prvo. :)

artemis7
05.06.2007., 16:20
Može te mi reći kako to izgleda i mogu li doći s puderom?

MadameD
05.06.2007., 18:19
Iskreno, ne znam... ja sam uvijek išla bez pudera. Dermatolog ti pogleda lice pod jakim svjetlom i ispod povečala, ništa strašno. :) Sretno!

misomorka
05.06.2007., 19:23
zasto s puderom :confused: nije li poanta tog pregleda da deramtolog vidi sve nesavrsenosti tvoje koze e kako bi postavio diagnozu??
zasto bi od njega nesto skrivala??

Lilit
05.06.2007., 21:29
ako vec moras doc s puderom, dodji s puderom, skini ga maramicom za skidanje sminke u wc-u, operi lice vodom i odi na pregled, poslje se opet natafljaj puderom u wc-u i dobro...

Cotton Candy
06.06.2007., 05:45
Iskreno, ne znam... ja sam uvijek išla bez pudera. Dermatolog ti pogleda lice pod jakim svjetlom i ispod povečala, ništa strašno. :) Sretno!Meni dermatologica nije gledala lice pod jakim svjetlom i ispod povećala. Nije mi zapravo ništa posebno ni gledala lice, malo je pričala sa mnom, objesnila mi zađto imam prištiće i postavila dijagnozu i terapiju. Mora da imam neku super dermatologicu.

Lilit
06.06.2007., 12:44
ni moja nije bas previse me gledala kad sam bila (ne za lice ali svejedno) nego mi uvalila extra skupu kremu i nek dodjem za mjesec dana opet, problem i dalje nerijesen... krasno

°~Snoopafella~°
06.06.2007., 13:08
ni moja nije bas previse me gledala kad sam bila (ne za lice ali svejedno) nego mi uvalila extra skupu kremu i nek dodjem za mjesec dana opet, problem i dalje nerijesen... krasno

same here, onda sam promjenila dermatologa, opet ista stvar, dala sam na preglede i kremice brdo love a nikva korist od toga

Cotton Candy
06.06.2007., 14:01
Je i meni je rekla da si kupim skupi gel za umivanje i skupu kremu s 12% AHA kiselina. Prošlo je 2 tjedna. Za sada ništa bolje, s gelom se i dalje umivam, a krema je brzo došla svom skupom kraju (157 kn za 30 ml), pa sam samoinicijativno prešla na blažu kremu s 7% glikolne kiseline, koja je jeftinija i ima je više (115 kn za 50 ml).

pikola
06.06.2007., 15:18
mozes doci i s puderom, ja sam tako. ako je dovoljno iskusan, trebao bi prepoznati o cemu je rijec. ako mu smeta puder, skinut ce ti ga na jednom dijelu lica (moj slucaj). ti ga poslije popravis u wc-u. msilim, pretpostavila sam da te muce pristici. ako je nesto drugo u pitanju (tipa crvenilo), mozda bolje bez pudera u startu.

mikka
01.08.2007., 11:36
Tiare, Koliko je tretmana potrebno (dobro, znam da nije kod svakog isto, ali bar onako okvirno jel se radi o 2 ili 10) i cijena ako se sjećaš?

Tiare Flower
01.08.2007., 13:53
Meni je doktorica radila 2 tretmana s IPL-om (u razmaku od mjesec dana). Posvijetli ti pjege-mrlje definitivno, ali ih sasvim ne odstrani. Moraš se jako štititi od sunca kasnije i u principu uopće ne bi smjela sunčati lice. Ja po ljeti upotrebljavam zaštititni faktor 50, ostale sezone 40. Ako se sunčaš, te pjege, mrlje, fleke će ti se vratiti, a ako si sklona tome mogu biti još i jače. Mogu se vratiti i ovako kad se ne sunčaš namjerno, jer nas sunce ulovi i po gradu, ulovi te i kad je oblačno...Ali uvijek možeš iznova na taj tretman da opet malo izbijeli...Samo ti taj tretman IPL-om doktorica ne želi raditi tamo negdje od 1.5. nadalje kad već dođe jače sunce...pa negdje do 10. mjeseca, do jeseni, kad je opet slabije sunce. Znači, kreni na to na vrijeme, u jesen, zimu ili proljeće, ne u zadnji čas prije ljeta. Tretman me koštao oko 500-600 kuna. Znači za dva puta nešto malo više od 1.000 kuna.

¤¤tina¤¤
01.08.2007., 20:04
Imam srednjih problema s prištićima i koristila sam raznorazne kremice ali ništa nije pomoglo. Sada se dvoumim između odlaska dermatologu ili ipak ne. Zanima me ima li netko od vas iskustva s dermatolozima, je li vam propisao tablete ili kremice i da li vam se stanje s prištićima nakon toga promjenilo? Puno hvala!

artemis7
01.08.2007., 20:35
Mislim da i ne trebaš ići ako nemas većih problema,možda bolje da odes u kozmtičarke na čišćenje i pitas njh ili u ljekarni za savjet(ako ti nisu odgovarali dm-proizvidi i tako nesto)

¤¤tina¤¤
01.08.2007., 21:24
Bila sam kod kozmetičkarke na čišćenju prije dva tjedna i opet sam dobila prištiće. Pitala me čime čistim lice, rekla sam joj proizvodima iz Garnier Pure linije i rekla je da time nastavim čistiti lice. AAli svejedno sam dobila nove prištiće.

artemis7
01.08.2007., 21:57
Jesi li koristila mahattan proizvode ,oni su dosta dobri

tough_cookie
01.08.2007., 22:03
ja bih uvijek otisla dermatologu. nije se s licem za zezati.

dermatologica mi uvijek da neki dobar savjet, plus uvijek cistim lice kod nje. meni to vrijedi tih para.

¤¤tina¤¤
01.08.2007., 22:28
dermatologica mi uvijek da neki dobar savjet, plus uvijek cistim lice kod nje. meni to vrijedi tih para.

Kak to misliš, čistiš lice kod nje? :confused: Kolko to dođe?

¤¤tina¤¤
01.08.2007., 22:32
Jesi li koristila mahattan proizvode ,oni su dosta dobri

Nisam ih koristila, koristila sam neutrogenine, avonove, oriflamove proizvode, klindamicin, clean & clear i sad koristim garnier pure gel za pranje lica, tonik za čišćenje i kremu. i nijedno od toga nije značajno pomoglo. nadala sam se da bi mi dermatolog mogao propisati neke tablete.

artemis7
01.08.2007., 23:48
Nevjerujem da bi ti pripisao neke tablete ,jedino možda vitamin b ili pivski kvasac.

Eric The Half A Bee
02.08.2007., 02:10
Nisam ih koristila, koristila sam neutrogenine, avonove, oriflamove proizvode, klindamicin, clean & clear i sad koristim garnier pure gel za pranje lica, tonik za čišćenje i kremu. i nijedno od toga nije značajno pomoglo. nadala sam se da bi mi dermatolog mogao propisati neke tablete.

Ajo, ti si isto pobacala hrpu love na te kremice. Ko ja! :D
Na kraju sam popizdila i otišla kod dermatologice i žena mi fino napisala receptić za neku kremicu s benzoil peroksidom (ili tak nekak, jebga nisam kemičar :D ) i stanje se dramatično poboljšalo. Ja super zadovoljna, kremica jeftina i još idem svakih par mjeseci na čišćenje lica kod nje, a koža ko bebina guza. A kad se sjetim kaj sam sve izvodila i kupovala, od garniera do cliniquea. :bonk:
Najbolje i najjednostavnije je otić kod dermatologa. Zato su i tu. Mudro, a? :mig:

mikka
02.08.2007., 07:44
Hvala ti Tiare, puno si mi pomogla!!!
Samo još jedna stvar: koju kremu koristiš s tako velikim faktorom? Ja imam biodermu 100 i to je očajno masno i onak bijelo, gusto, tak da uopće nije za svaki dan, a pogotovo ne za posao.
Može se naći nekih prihvatljivo nemasnih,a i samo sa spf 15 (imala sam Eucerin matt spf 15).

anya
02.08.2007., 11:16
Može li mi netko preporučiti dermatologicu koja propisuje kremu sa visokim sadržajem retinola. Afro je to spominjala, ne znam točno sastav i govorila je da pomaže.
Ja nikako da se riješim borica ispod jednog oka na koje slabije vidim, oko očiju ih nemam, pa se nadam da bi mi to pomoglo.

anya
02.08.2007., 11:27
Ja koristim copertone za lice sa spf 30 i super mi je, nemasna je i lako se maže. Unatoč tome lice nikad ne sunčam direktno. Lice mi je tamno od alverde kreme za samotamnjenje koju također pohvaljujem....

Tiare, kod kojeg dermatologa si ti bila? Ja bi te flekice uklanjala sa tijela...
Mene zanima da li postoji neka dermatologica u hr koja propisuje kreme sa visokim sadržajem retinola?

Tiare Flower
02.08.2007., 16:02
mikka: Za lice koristim Lancome Soleil DNA Guard, SPF 50 (to ti je u maloj žutoj bočici, mislim da je tek ove godine izašlo) ili Clarins UV Plus SPF 40 (slična mala bočica). I jedan i drugi su jako dobri, Lancomeova (SPF 50) je nešto gušća od Clarinsove, ali opet se fino razmaže (i ne sjajiš se), a Clarinsova (SPF 40) je skoro pa tekuće konzistencije i stvarno se fino upije (čak još nekako i bolje fiksira makeup)...I jednu i drugu možeš koristiti ili na svoju regularnu, bilo koju, kremu ili same ako ti je koža masnija. Moraš dobro promućkati bočice prije upotrebe.

anya: na IPL sam išla u Skin Centar na Novoj cesti 76, dr. Sanja Jeleković. Za ove kreme s visokim sadržajem retinola ne znam.

peg_bundy_89
02.08.2007., 17:28
Nevjerujem da bi ti pripisao neke tablete ,jedino možda vitamin b ili pivski kvasac.

wrong! meni je zena prepisala tablete - predobro nesto, koza mi se ocistila u roku tjedan dana. mada poblem se vratio zbog moje ljenosti (nisam isla redovito do nje i nastavila piti tablete tako da su se pristici vratili...).

meni je zena inace radila s vocnom kiselinom, imala sam krastice (dvije-tri gdje sam imala vece pristice) dan-dva, kad su nestale koza je bila puno, puno cisca.

u svakom slucaju preporucam odlazak dermatologu, nije se za zezati s tim, ipak ja vise vjerujem doktoru koji se za to skolovao ohoho godina nego kozmeticarkama (koje cesto rade u dosta nehigijenskim uvjetima - frendica ima strasna iskustva...).

jedino moras biti spremna uloziti vremena i truda i ne posustati jer inace sve pada u vodu... good luck :)

¤¤tina¤¤
02.08.2007., 20:13
wrong! meni je zena prepisala tablete - predobro nesto, koza mi se ocistila u roku tjedan dana.

Koje tablete ti je prepisala?

tough_cookie
02.08.2007., 20:50
Kak to misliš, čistiš lice kod nje? :confused: Kolko to dođe?

ona ima 3 svoje kozmeticarke koje rade za nju, cijena je :misli: 250 ili 300 kn (ja uvijek jos nesto nadodam od usluga pa nikad ne znam koliko je tocno) ali zato za tjedan dana imam nesto kao kontrolu - besplatno.

¤¤tina¤¤
02.08.2007., 21:33
ona ima 3 svoje kozmeticarke koje rade za nju, cijena je :misli: 250 ili 300 kn
a otkud si? malo sam se raspitala i rekli su m da dermatologica u mom gradu ne čisti lice, niti nema kozmetičarke. tak sam čula.

mikka
03.08.2007., 06:24
Tiare :kiss:
Mislim da je baš to ono kaj tražim. Ja sam uvijek prije te kreme kupovala u ljekarnama, kao "sigurno je sigurno". Bacanje novca. I Vichy i Avene i sad, eto, Bioderma. Očajne, masne i guste. Sljedeće ljeto kupujem neku od ove dvije tvoje! Na jesen cu laserom srediti melasmu, a onda nikud bez dobre kreme. Javim ti rezultate!

snjoxi
03.08.2007., 08:44
možda bolje da odes u kozmtičarke na čišćenje i pitas njh ili u ljekarni za savjet(ako ti nisu odgovarali dm-proizvidi i tako nesto)

ovo je glupost. sorkač artemis :kiss: nemam niš protiv tebe, ali pitati kozmeticarku da postavlja dijagnoze, daje savjete.. :flop:
ove tete u ljekarnama jos se kuze u sastav prozivoda, kuze kako ce koja krema djelovati na lice, no ja kozmeticaru idem iskljucivo radi ciscenja lica.

imam losa iskustva, kak s kozmeticarima, tak i s dermatolozima. konkretno, promijenila sam 4 dermatologa dok nisam nasla ovu doktoricu i tek sada sam zadovoljna i vjerujem joj i slusam ju. (hvala curkama s foruma, kukici posebno :cerek: )

sto se kozmeticara tice - isto. navikla sam na ruke moje kozmeticarke i kad god sam otisla negdje drugdje jer su hvalili, uvijek mi je bilo zao, lice mi je buknulo jer su bile grube i sl.

evo ti jos jedan argument zasto dermatolog a ne kozmticar:
dermatolog zna sve sto zna kozmeticar + jos puno puno vise, npr uzrok pristica (hormoni, zeludac, stitnjaca isl).
ipak je to tvoje zdravlje.

peg_bundy_89
03.08.2007., 10:34
Koje tablete ti je prepisala?

antibiotike. geomycin cini mi se.

peg_bundy_89
03.08.2007., 10:35
evo ti jos jedan argument zasto dermatolog a ne kozmticar:
dermatolog zna sve sto zna kozmeticar + jos puno puno vise, npr uzrok pristica (hormoni, zeludac, stitnjaca isl).
ipak je to tvoje zdravlje.

Tiare Flower
03.08.2007., 10:46
mikka, i ja sam nekad ugl. kupovala te farmaceutske kreme s visokom zaštitom, po sistemu - te su sigurno bolje, a ove od kozmetičkih brandova možda samo neka šminka i te fore...ali stvarno su mi sve ove iz apoteke bile preguste, premasne, sjajila bih se i osjećala kao neka ludača da s tim na faci hodam okolo (pogotovo po nekoliko mjeseci preko ljeta - ma nema šanse, to mi je bilo preteško na licu). OK da s tim budem dva sata na plaži, ali svaki dan po gradu - nema šanse.
Ove dvije kreme koje sam ti navela su ti novije i stvarno iz godine u godinu usavršavaju teksture tih krema, tako da su sve prihvatljivije - sve su bolje i efikasnije, a sve bolje izgledaš s njima, nisu više onako teške, guste, masne, da se sva sjajiš...Zato ti preporučujem jednu od te dvije ili obadvije: možda ovu Lancome (spf 50) za more, to možeš i za plažu koristiti, a ova Clarins (spf 40) ti je za po gradu. nešto kao "city-block"...možeš si je kupiti i u jesen kad potrošiš ove svoje koje sada imaš, jer tekstura je lagana, a i u jesen i nadalje moraš se štititi. Pogotovo ako ćeš ići na laser ili IPL, imaj na umu da ćeš i nakon toga morati stavljati zaštitini faktor i štititi se.

*minii*
03.08.2007., 10:56
kad sam ušla u pubertet buknuli su mi prištići po cijelom licu, najviše po čelu i nosu..... odlazak dermatologu bio je neizbježan. Kozmetičarku sam posjećivala istovremeno...... čak i ginekologa..... Jer mi je kozmetičarka rekla da najviše prištići dolaze ako imate problema sa zubima ili "onim dolje". Počela sam pit kontracepcijske tablete vrlo rano čisto iz tog razloga da mi se prištići povuku i dan dana sam zadovoljna, jer sam od dermatologice primala samo narudžbe za dnevnu kremu, noćnu kremu, losion, piling, mast, ulje i to je stalnoo izmjenjivala da je više nisam stigla ni pratit, a novaca koliko je otišlo ni ne brojim.....

merilin
03.08.2007., 11:11
[imam losa iskustva, kak s kozmeticarima, tak i s dermatolozima. konkretno, promijenila sam 4 dermatologa dok nisam nasla ovu doktoricu i tek sada sam zadovoljna i vjerujem joj i slusam ju. (hvala curkama s foruma, kukici posebno :cerek: )

jel ta u Zg, gdje se nalazi?

mikka
03.08.2007., 11:56
Thanks, Tiare. I jos jedna stvar: definitivno idem na IPL u 9.mjesecu po tvojoj preporuci, a ne na laser. Laser bi me koštao oko 8000-9000 kn, kaže doktor :eek: Pa da dam tu lovu i da ne bude ok! IPL je jeftinija varijanta, pa mi neće biti žao ako će i trebati ponavljati za godinu dvije. Jer i laser ne daje traje rezultate.
Što se tiče zaštite od sunca, uzet ću nakon IPL-a jednu od tvojih krema :kiss: , a možda i avenov kompaktni sa spf 50,a ko ga još nađem, jer vidim na netu da ga prestaju proizvoditi.

snjoxi
03.08.2007., 14:33
je u zagrebu je. dr matesa.

melisa
05.08.2007., 19:09
e ljudi ja ne mogu izači na kraj s mojim ludim tenom . .. nije problematičan ali vidi se da je nečista koža, baš ona mladenačka zajebana . . .
Na čelu imam uvijek male prišteke i njegujem svoje lice , i ne stavljam više tonu pudera kao nekada, a lice mi nije onakvo kakvo želim da bude
"Bijelo" bez upaljenog dermatitisa kože . . . to vjerovatno kako trljam skidačom šminke lice . . . i ono moram naglasiti da stalno mjenjam preparate za njegu lica , a to se i baš ne preporučuje jer kvari ten . . .. dajte pomozite vi iskusne cure s tom kozmetikom . . .

¤¤tina¤¤
06.08.2007., 23:46
htjela sam ići dermatologici ali je na godišnjem, pa mi je moja doktorica rekla da lice mažem klindamicinom. čula sam da se on nesmije koristiti ljeti. jel ima ko iskustva s tim?

mrkvich
08.08.2007., 16:09
imala sam problema sa cisticnim potkoznim pristevima koji bi se zadrzavali po mjesec i vise na licu.probala masu krema i tonika i utrosila masu para,bila kod dermatologice (fensi zenska nema kaj),ni 5 ni 6 i preporucila mi uzimanje roakutana.
uglavnom da ne duljim jedino sto mi je pomoglo i odkad to koristim nisam imala pristica a kamoli potkoznog cisticnog je zelena glina i ulja.tak da glasam za to vise nek za antibiotike.

snjoxi
20.08.2007., 08:34
mrkvich, kaj si na kraju uzimala R po preporuci dermatlogice?

mrkvich
21.08.2007., 20:38
ne nisam htijela ga uzimat.izbacila sam sve kupovne sapune i tonike i presla na cajeve,domaca ulja,zelenu glinu itd i zalim sto prije nisam to prakticirala nek sam si kozu unistavala raznim "cudotvornim" kremama i kremicama i bacila masu para na nista.

*Inga*
22.08.2007., 18:57
MORAM pohvaliti dr. greguric-matešu :kiss:

imala sam prišteve, probala sve i svašta, potrošila brdo $ uzalud (standard prica)...
naručila se kod nje (čak mislim da sam čekala više od mjesec dana...jer se poklapalo s godišnjima), pregledala me bez žurbe.... odgovorila na sve kaj me zanima...i preporučila mi kaj mi je trebalo....

nakon toga sam išla dugo na laser, ali zato nemam niti traga ožiljcima
vrijedilo je svake kune

ne vjeruju mi kad kažem da sam prije imala problema s prištevima :top:

klaunina
23.08.2007., 10:48
Inga, na koji br se može naručiti? Koliko si dugo išla na laser i koliko kn?:o
Možeš i PM.

*Inga*
23.08.2007., 11:47
imaš pm

snjoxi
23.08.2007., 15:04
inga, i ja sam kod matesice, isto sam zadovoljna.
cime si rijesila pristeve, kaj ti je preporucila, koje preparate?
meni je sad zadnje preporucila da pocnem s Dianama, dobro, doduse moj je prblemcic malo drugaciji, nemam akne vec puno sitnih malih, koji nikak da odu, ono koza mi je tak neravna...

a laser je tek faza kad se pristeva rijesis, zar ne? tak bi bar trebalo biti.

Nina-01
23.08.2007., 23:03
MORAM pohvaliti dr. greguric-matešu :kiss:

imala sam prišteve, probala sve i svašta, potrošila brdo $ uzalud (standard prica)...
naručila se kod nje (čak mislim da sam čekala više od mjesec dana...jer se poklapalo s godišnjima), pregledala me bez žurbe.... odgovorila na sve kaj me zanima...i preporučila mi kaj mi je trebalo....

nakon toga sam išla dugo na laser, ali zato nemam niti traga ožiljcima
vrijedilo je svake kune

ne vjeruju mi kad kažem da sam prije imala problema s prištevima :top:

Jel mi možeš napisati, molim te, kakav je to tretman laserom?
To je baš ciljano za ožiljke ili?
I kak su cijene?
Pretpostavljam da si to radila kod te dermat....
:)

Skočkica
26.08.2007., 09:22
Ej koke!!

Pripremam se posjetiti dermatologa..ne mogu više živjet s ovakvim lošim tenom + ožiljci..:flop:

Zanima me sad kako izgleda prvi posjet..
Koliko posjeta je občino dovoljno "za ozdravljenje" (naravno, kod vas kojima je derm. pomogao..iako znam da zavisi od osobe do osobe, ali ipak..:o )

Da li dermatolog preporuči samo kremice na prvom pregledu ili ti odmah obavlja npr. čišćenja itd..:confused:

Strah me malko svega, ali ne mogu više bez profesionalne pomoći..:tuzni:

LadyZg
26.08.2007., 10:24
Jel ti pričaš o dermatologu ili kozmetičaru???
Dermatolog je liječnik...dođeš kao kod svakog drugog liječnika u ambulantu i sjedneš na stolac. Dobro je da nemaš šminke i pudera da vidi pravo stanje. Onda te ispita sa čime sve mažeš, umivaš se, što jedeš, kakve lijekove piješ, dali još od čega boluješ, koliko dugo imaš tak problem i to je u glavnom to. Onda ti ovisno o statusu prepiše neku kremu i tonik, a ponekad i antibiotik, vitamine, kvasac i sl....većina toga se plaća, a dermatolozi vole preporučiti i stvari koje se naručuju izvana, pa koštaju i 300-tinjak kuna. Dosta njih ti preporuči i čišćenje lica. Broj čišćenja je jako relativan, ovisno kako ti napreduje terapija. Samo čišćenje ti neće puno pomoć bez lokalne terapije i puno discipline. Inače ti ne čisti odmah (to ti radi kozm.tehničar u sklopu ambulante, ali se treba naručiti).
Kod kozmetičara je sasvim drugačije...pita te što koristiš, eventualno ti preporuči neku kremu, masku, tonik i očisti ti lice (skidanje šminke, parenje, tiskanje, peeling, maska, masaža, struja...) i naruči te ponovo.
Budi oprezna kod odabira kozm.salona jer neke kozmetičarke stvarno znaju napraviti "čuda".
Kad sam imala problema išla sam kod dr.Sokol (Prilaz baruna Filipovića), a nekoć davno sam bila i na Šalati i u Vinogradskoj...no sve je relativno što kome odgovara.

*Inga*
26.08.2007., 21:02
inga, i ja sam kod matesice, isto sam zadovoljna.
cime si rijesila pristeve, kaj ti je preporucila, koje preparate?
meni je sad zadnje preporucila da pocnem s Dianama, dobro, doduse moj je prblemcic malo drugaciji, nemam akne vec puno sitnih malih, koji nikak da odu, ono koza mi je tak neravna...

a laser je tek faza kad se pristeva rijesis, zar ne? tak bi bar trebalo biti.

pila sam roaccutan tablete

sada više nemam problema, pa stoga niti potrebe da išta pijem :top:
(naravno, pokvari mi se ten ako se natučem majoneze ili pojedem 2 čokolade u danu, ili svaki dan cijelu čokoladu, pa tako par dana za redom.... :zubo: ali, to sam si sama kriva :zubo: )

meni su odmah na početku sve "spilili" (mislim da se to zove dermoabrazija)
i nakon toga sam krenula s laserom

da, kod njih sam išla na laser :)

*Inga*
26.08.2007., 21:07
Jel mi možeš napisati, molim te, kakav je to tretman laserom?
To je baš ciljano za ožiljke ili?
I kak su cijene?
Pretpostavljam da si to radila kod te dermat....
:)

nisam imala ožiljke, ali sam na laser išla da mi nebi ostali ožiljci
tad sam imala oko 16 god, tako da se koža još lakše mogla oporaviti (po mojoj procjeni)

očisti ti lice i 2 min ti šara laserom po licu...(odnosno di imaš problema)

da, kod nje sam išla na laser

sweet
30.08.2007., 11:59
di je ta tvoja doktorica? jel privatnica?

ja sam pila sve antibiotike, diane... prošle godine i roaccutan i yasmin i očistilo se sve.. nemam primjedbe, no nakon par mjeseci se vratilo i evo sad isto... nemam kao što sam nekad imala, ali ono... zapravo dosta... zna se baš prosut po licu, samo što ih se sad može razabrati, a prije nisi mogao :D

nisam već dosta bila kod dermatologice jer ne znam više šta bi mi mogla dati.. ne želim više piti nikakve lijekove, samo sam si organizam uništila s tim...
koristim prirodnu kozmetiku i stanje je bolje od nje..

al bi svejedno neko rješenje da se zauvijek riješim akni i masne kože...

*Inga*
30.08.2007., 13:11
na kvarticu.... da, privatna je

sweet
30.08.2007., 14:47
na kvarticu.... da, privatna je

hm, a ne znam...
i meni je moja dobra pa ju ne bi baš mijenjala...

šta se tebi nije ništa vratilo nakon roaccutana? jel piješ neke pilule sad?

*Inga*
30.08.2007., 16:25
ništa mi se nije vratilo (kuc-kuc) :)
ništa ne pijem.... :)

_TinkerBell_
02.09.2007., 14:12
vidim da vas dosta tu hvali tu dr. matešu...di se ona nalazi točno na kvatriću? ima neko broj i adresu da mi napiše pa da se naručim?? :)

bila sam prije ljeta kod dr. lesić, al nisam baš zadovoljna bila s rezultatima :flop: preporučila mi je hrpu nekih preskupih kremica, tonika i sl. (od kojih je svaka valjda oko 300kn pa si možete mislit kolko me to koštalo sve skupa) a koje ona naručuje od negdje, i nisu mi baš odgovarale

snjoxi
18.09.2007., 15:05
Cure, jel bio tko kod dr. Jadranke Sokol?
Znam da netko je, ali jos bih htjela cuti misljenja i iskustva.
Dosta je hvale..

Matesica mi je super i najbolja za sada, no treba mi neki back-up kada zagusti i ne moze se doci dugo na red.

mala weimi
07.11.2007., 07:46
Pozdrav svima,

ja ovaj tjedan prvi put idem kod Dr. Lesić, jer ju dosta ljudi urnebesno hvale i navodno da su te osobe za par mjeseci dozivjele promjene tena iz "pristeva posvud" u "bebinu guzu"...

Mene zanima da li je netko bio kod nje.
Koliko kosta pregled?
Koliko kostaju ti tonici i kreme koje ona preporuci i koja je to marka (tocan naziv proizvoda). Cula sam navodno da ih uvozi iz Afrike...

philemon
08.11.2007., 15:12
Pozdrav svima,

ja ovaj tjedan prvi put idem kod Dr. Lesić, jer ju dosta ljudi urnebesno hvale i navodno da su te osobe za par mjeseci dozivjele promjene tena iz "pristeva posvud" u "bebinu guzu"...

Mene zanima da li je netko bio kod nje.
Koliko kosta pregled?
Koliko kostaju ti tonici i kreme koje ona preporuci i koja je to marka (tocan naziv proizvoda). Cula sam navodno da ih uvozi iz Afrike...

Javi kako je prošlo...:cerek:

leagnr
13.11.2007., 17:44
Ja sam isto krenula kod Lesićke... ustvari ne kod nje osobno, već kod njene suradnice ...Još nema nikakvih rezultata...vidjet ću... dobila sam hrpu proizvoda (skupih!!) i moram još obaviti neke pretrage, nadam se da bu mi pomoglo!

ivanz
14.11.2007., 18:38
Prema preporuci sa ovoga foruma otišao sam do gore navedene poliklinike.

Prema mom iskustvu dr. Maja Ceković, poliklinika Derm Angio ne bi preporučio nikome.

Bio sam tamo prije nekoliko dana, radi svraba ruku.

Doslovno je pregled trajao 30 sekundi. Iako je doktorica ustvrdila da ne ne vidi ništa, dala mi je neke kreme (300 kn) i naplatila pregled (400 kn). Te naručila za kontrolu za dva tjedna.

Na kontroli (30 sekundi) nije me ni pitala da li mi je prošlo već je samo pogledala (ono što ni prethodni put nije uspjela vidjeti), rekla to je sada ok i pozdrav (200 kn).

I dalje imam početni problem 900 kn manje i dosta izgubljenog vremena. Da je moj problem riješen ne bi riječ rekao, dapače srdačno bi preporučio polikliniku.

Hvala puno.

To je moje iskustvo nadam se da će nekome pomoći za razliku od mene.

Da li netko zna pravu polikliniku gdje se može napraviti mikrobiološka analiza, a ne vizualni pregled kao kod navedenih?

snjoxi
16.11.2007., 14:31

Prema mom iskustvu dr. Maja Ceković, poliklinika Derm Angio ne bi preporučio nikome.

slazem se s tobom. zenska je koma, pregled se sastoji od blic pogleda, traje doslovce 30 sec. rezultati nula.
vise nikad kod nje.

Merlina
25.11.2007., 17:12

Bio sam tamo prije nekoliko dana, radi svraba ruku.

Doslovno je pregled trajao 30 sekundi. Iako je doktorica ustvrdila da ne ne vidi ništa, dala mi je neke kreme (300 kn) i naplatila pregled (400 kn). Te naručila za kontrolu za dva tjedna.

Na kontroli (30 sekundi) nije me ni pitala da li mi je prošlo već je samo pogledala (ono što ni prethodni put nije uspjela vidjeti), rekla to je sada ok i pozdrav (200 kn).

I dalje imam početni problem 900 kn manje i dosta izgubljenog vremena. Da je moj problem riješen ne bi riječ rekao, dapače srdačno bi preporučio polikliniku.

Hvala puno.

To je moje iskustvo nadam se da će nekome pomoći za razliku od mene.

Da li netko zna pravu polikliniku gdje se može napraviti mikrobiološka analiza, a ne vizualni pregled kao kod navedenih?

:lol: Oprosti, ali ovo me stvarno nasmijalo, iako vjerujem tebi nije lako. Eto, to ja slušam o dermatolozima svakodnevno mislim da mi je netko nešto slično opisao i za dr. Nola. I ja bih rado znala za nekog stvarno dobrog dermatologa :confused:

*ViToNkA*
25.11.2007., 17:35
:lol: Oprosti, ali ovo me stvarno nasmijalo, iako vjerujem tebi nije lako. Eto, to ja slušam o dermatolozima svakodnevno mislim da mi je netko nešto slično opisao i za dr. Nola. I ja bih rado znala za nekog stvarno dobrog dermatologa :confused:

..jedna i jedina Sanja Gregurić Mateša u Fijanovoj kod Kvatrica....the best :top:

Pokradeni
06.12.2007., 23:34
Dr. Maja Ceković je najveća lopuža i prevarantica u Zagrebu... Nebi preporučio da idete kod nje jer ćete požaliti...ali ako se kojim slučajem odlučite ići na tretmane laserom, obavezno na kraju tražite račun koji van teške ruke daje jer uglavnom radi ,a ne prijavljuje pacijente...

Evo nekih obavjesti koje morate znati:

1. Sestre vam rade tretman( nestručno osoblje)
2. Većina sestara koje rade nisu prijavljene
3. Ne padajte na foru' UKLONIT ĆEMO TRAJNO LASEROM DLAKE' jer laser samo razrijeđuje i to prvenstveno kod žena..a kod muškaraca jako,jako rijeđe..ali to vam neće reći
4. Već je tužena sa strane mnogih stranki...ali joj nitko ništa nemože jer joj je muž poznati doktor-bivši...ali još aktivni zagriženi hdz-ovac, i otvoreno mušterijama kaže da joj nemogu ništa jer ona ima ime
5. Sestre su prisiljene lagati..kaže im ako ljudi pitaju obavezno potvrdite da je istina da laser uklanja sve dlake...-Čulo 4 ljudi na vlastite uši.
6. Ne padajte..ali obavezno ne padajte na foru nakon 4-6 tretmana ...polako ,još moramo nekoliko..besplatno. - godinama ćete ići kod nje i na kraju ćete odustati.
7. KAD TRAŽITE RAČUN OBAVEZNO DATUM,IME I PREZIME, USLUGA KOJA JE OBAVLJENA I POTPIS...JER VAM DAJE RAČUN SAMO PIŠE MEDICINSKA USLUGA..NEMOJTE SE DATI PREVARITI.. i inaće osim papira klijenata na stolu možete pronaći i papire tužbi koje nije stigla sakrit...ali nije bitno

.
CILJ OVOGA OBJAŠNJENJA JE DA NE NASJEDNETE NA ŠARM DR.CEKOVIĆ KAO JA I JOŠ MNOGI I DA NE POTROŠITE 16 000 .. A ONA VAM SE SMIJE U LICE... NEGO MOJ SAVJET JE OTIĐITE BILO GDJE DRUGDJE, PA I NA ŠALATU-BOLNICA-LASERSKI CENTAR...SAMO NE KOD NJE...AKO ODETE KOD NJE..NEMOJTE POSLIJE REĆI DA NIJE NIGDJE PISALO I DA NA SUDU NEMOŽRTE NIŠTA..ZATO EVO NEMOJTE PONOVITi/NAŠU MOJU POGREŠKU....

Pokradeni
07.12.2007., 09:41
Zaista nebi znao preporučiti dermatologa, vidim neke hvalite..ali ne bi želio preporučiti. Samo znam da dr. Cekovic Maja u svom poslu radi isključivo,kako ona kaže ' profesionalno' samo ne doda ' profesionalno za svoj đep, pa i kad zna ,a zna da se nemoze riješiti,kaže da se mora)

Nego sve što sam rekao iskljičivo se odnosi na tretmane kod dr. Ceković.

vjerujte mi...nemojte da vam zagorči život...što joj vrlo dobro ide

Pokradeni
07.12.2007., 09:48
Ali ako zaista želite na uklanjanje dlaka putem lasera evo savjet?

Otiđite na Šalatu-bolnica-laserski centar.

Zašto?

1. Imaju isti laser kao dr. Ceković....mislim da jedino oni imaju isti laser,ili troje čak u zg.

2. i najbitnije je ovo- doktorice dermatologinje na Šalati rade za svoju plaću...a ne žive od pacijenata..tako da će vam iskreno reći kakva je situacija..

Jer kako kažem iskrene su, jer bilo 1000 ili 100 pacjenata imaju istu plaću.

A cekovic maja živi od pacjenata i gazi preko njih da bi mogla živjeti na previsokoj nozi.

snjoxi
07.12.2007., 10:00
ajme meni šta je ovo?! :eek:

Malena00000
07.12.2007., 12:05
Joj...evo vidim da nisam jedina... i ja sam bila kod dr. Cekovic u poliklinici dermangio, na laseru nogu,i sestra mi je radila s laserom... ali mi nije ništa napravila i kad sam tražila doktoricu novac rekla je da mi neda ...otišla sam isto gore na Šalatu...tamo mi nisu htjeli raditi jer nisu mi bas dlake bile jako tamne...

Uglavnom i mene je prevarila..i sada se s voskom depiliram jer više nemam u nikoga povjerenja.
I da ja sam cula da neke djevojke koje tamo rade su na crno.

Pusa i pozdrav

Malena00000
07.12.2007., 12:10
I ja sam potrošila više novaca i živaca nego Pokradeni...a nitko me nije pitao, koliko sam radila da bi mogla ukloniti te dlake.

Malena00000
07.12.2007., 12:14
zaboravila sam reći ,bila sam više od 4-6 puta...i nikakvog rezultata

Pokradeni
07.12.2007., 14:45
I ja sam jedan dio nogu jer se bavim plivanjem...pa mi smeta, ali žao mi te je...dobro ja radim vec dosta godina pa sam mogao nekako plaćati...a vidim da ti malo teže.ali dobro nakon dermangio usluga,ja sam počeo koristiti vosak i nejdem više nikome...da pravi budalu od mene. bio sa 10-11 puta mislim...nisam siguran.ali nije važno.

Uostalom pogledajte na netu koje lasere koje ordinacije koriste....tako sam vam i napisao primjere.

pozdrav

Pokradeni
07.12.2007., 14:50
Mrzim te velike dlake...imam ih samo na nogama i nemogu ih se riješiti, strašno puno..neugodno mi je na bazenu....Ali ako ima tko pravu preporuku neka piše..Molim vas,sada vi meni pomognite

Hvala

oštečeni XXX
08.12.2007., 09:28
opa...svašta se može naci na netu..Ja sam isto bio isao kod dr.Cekovic..dosta dugo..nije važan broj..morao sam zbog sporta kojim se bavim. Ali sam odustao jer nisam bio zadovoljan uslugom..ali nažalost nisam imao račun kad sam otišao ...pa nisam mogao ništa poduzeti...

ali sestre su vrlo ugodne i prijateljski raspoložene.

:(:( :( :( :( :( :( :(

Malena00000
08.12.2007., 10:10
Joj...evo vidim da nisam jedina... i ja sam bila kod dr. Cekovic u poliklinici dermangio, na laseru nogu,i sestra mi je radila s laserom... ali mi nije ništa napravila i kad sam tražila doktoricu novac rekla je da mi neda ...otišla sam isto gore na Šalatu...tamo mi nisu htjeli raditi jer nisu mi bas dlake bile jako tamne...

Uglavnom i mene je prevarila..i sada se s voskom depiliram jer više nemam u nikoga povjerenja.
I da ja sam cula da neke djevojke koje tamo rade su na crno.

I vidjela sam na netu isto kao i vi da samo par ordinacija ima isti laser kao i dr.Cekovic....

life is bitch

pusa

patientia
09.12.2007., 12:57
Pobrisala sam vecinu duplih postova, a u preostalima sam slova smanjila na prihvatljivu velicinu. Nemam pojma je li istina to sto pise, ali toliko kloniranja i pljuvanja po jednoj te istoj osobi je vec spamanje i trolanje i zasluzuje ban.

LinaM.
16.01.2008., 18:36
preporuke? trebala bih samo otic na ciscenje lica,pa ako netko zna nekog da je dobar.

evelyn
17.01.2008., 16:57
Mislim da je ok na cišćenju u saloni Slap u Tkalčićevoj,ali ovisi koja kozmetičarka ti čisti...većinom je bilo ok,ali jedna mi je tako "rasčeputala" lice da mi je doslo da ju:Snajper: tako da se još raspitaj

evelyn
17.01.2008., 17:11
E ,da sto se tiče Dr.Ceković,mislim da sam davno bila kod nje...ne sjećam se više prezimena alo je ona ako je njena ordinacija blizu Dolca...mislim da je adresa Pod zidom...uglavnom neću ne znam kako pljuvati...ali žena fakat masno naplaćuje .Bila sam jednom kod nje na pregledu zbog prištića ,još sam imala teen godine i izričito joj rekla da ne zelim da mi propiše kremu sa kortikosteroidima koja steti u tim god.Dr. kaže da naravno neće.Odem isti dan u apoteku po kremu,a kad ono kortikosteroidna krema (piše u sastavu ,a i ljekarnik je potvrdio).Nazovem Dr. Ceković koja je počela tvrditi da ta krema je isključivo antibiotska,nema nikakvih kortikosteroida...:eek:mislim kaj jedna dobra dr. ne zna o kremu koju propiše...naravno nisam više otišla kod nje

RitaHayworth
18.01.2008., 18:20
ima li netko iskustva sa dermatologinjom dr.ivanom nola?

edwind
19.01.2008., 12:58
Prvi put čujem ovako nešto za dr. Ceković, al vjerojatno je tako kad svi kažete. A gdje se onda, osim kod nje, može laserski ukloniti ožiljak, bilo u Zagrebu ili u Osijeku? Ako ne znate za neke bolnice gdje to rade, možete reći i privatno gdje to rade

*cinderella*
19.01.2008., 18:42
uskoro idem u ordinaciju dr. lesić na britanac prvi put zbog akni (pregled). zanimaju me iskustva onih koji su već bili tamo.

evelyn
20.01.2008., 07:33
Ja sam bila...dobra je dermatologica

LinaM.
20.01.2008., 11:30
koliko se otprilike treba cekat da dodes na rad(tj koliko unaprijed se treba naruciti) kod dr. greguric matesa i dr. lesic? dan dva,tjedan,mjesec...

*cinderella*
20.01.2008., 15:15
mene je dr. lesić na prvi pregled (na koji ću uskoro) naručila za tjedan i pol

decec
20.01.2008., 16:12
E ,da sto se tiče Dr.Ceković,mislim da sam davno bila kod nje...ne sjećam se više prezimena alo je ona ako je njena ordinacija blizu Dolca...mislim da je adresa Pod zidom...uglavnom neću ne znam kako pljuvati...ali žena fakat masno naplaćuje .Bila sam jednom kod nje na pregledu zbog prištića ,još sam imala teen godine i izričito joj rekla da ne zelim da mi propiše kremu sa kortikosteroidima koja steti u tim god.Dr. kaže da naravno neće.Odem isti dan u apoteku po kremu,a kad ono kortikosteroidna krema (piše u sastavu ,a i ljekarnik je potvrdio).Nazovem Dr. Ceković koja je počela tvrditi da ta krema je isključivo antibiotska,nema nikakvih kortikosteroida...:eek:mislim kaj jedna dobra dr. ne zna o kremu koju propiše...naravno nisam više otišla kod nje

Ovo što ste napisali za Cekovićku je sve točno. Žena me nije ni pregledala (isto nekih 1 minut) oderala 250 kuna, dala mi neku kremu (sve u roku 10 minuta) i naručila za mjesec dana. Dođem ponovno, ništa se nije popravilo i žena mi kaže da ne zna i da s ničim više ne mažem. I ja sam čak pomislio da je fer od nje da odmah priznaje da ne zna, kad ona meni odere opet 200 kuna. :eek: Platio sam joj da je više nikad ne vidim. Krava pokvarena, lažni osmijeh, a znanje - nula. :flop::flop:

I sad ne znam kod kog da idem, imam nekih kožnih problema na prstima. Sad kad čitam ovoliko raznih mišljenja o meni nepoznatim dermatolozima, ne znam kaj da mislim. :ne zna:

cake
22.01.2008., 12:36
bila sam njena pacijentica skoro 2godine,oderala me do bola,svaki pregled(tocnije njen dobar dan i dovidjenja i 10 sec. sam placala 200kuna),a recepti su uvijek bili u vrijednosti oko 500-700kuna, RACUN naravno da ne ispostavlja.na zadnjem pregledu na kojem sam mislila da cu dobit zivcani slom kad mi je opet po 5.put probala napisat recept,rekla sam joj da nisam njen pokusni kunic i da prekidam lijecenje kod nje,a ona je rekla da sam joj svejedno duzna jos 200kuna i da njeno vrijeme kosta.(vrijeme??? helou 5 put po 30 sec.)
rekla sam joj i da ja svoj novac ne nalazim na cesti.platila tih 200kuna jer nisam takav jad,al vjerujte imala sam puno pravo ne platiti.razmisljala sam i o tuzbi,al znate kako je nema se vremena za dodatne zavrzlame,al voljela bi itekako da se bar mi koje je oderala napisemo peticiju neku i da je prijavimo npr. ljecnickoj komori??ne znam nek se javi netko tko malo vise o tom zna,neki pravnik koji bi se zauzeo.pa ima nas svejdoka do u beskraj.da je ovo u americi,platila bi ona itekako.u svakom slucaju bude li netko htio pozabaviti se tim,ja sam za jer u svakom slucaju treba zastititi buduce zrtve njene pohlepe...

patientia
22.01.2008., 12:56
Probaj nazvati Bijeli telefon i pitati sto mozes poduzeti:
http://www.mzss.hr/hr/programi_i_projekti/bijeli_telefon

Predlazem da svoje iskustvo napises i ovdje:
http://www.doktori.net/

mikka
23.01.2008., 09:00
Imala bih i ja štošta dodati o njoj!!!!
Sva sreća, nanjušila sam kakva je već nakon prve posjete i više nisam išla. Međutim, kreme koje sam ipak kupila po njezinoj preporuci uništile su mi kožu. Doslovno.

LinaM.
23.01.2008., 09:41
koliko dode ciscenje lica kod dr lesic ako netko zna?

*cinderella*
23.01.2008., 17:50
koliko dode ciscenje lica kod dr lesic ako netko zna?

i mene to zanima. i da li ona prodaje "mazarije" (kremice, tonike i sl) kad dođem k njoj koje su "obavezne", ili mi preporuči nešto iz apoteke

evelyn
23.01.2008., 18:07
Prodaje,ali ne moraš uzeti ako ne želiš

red dot
29.01.2008., 20:43
da li netko zna u Rijeci kod koga bi mogla otići maknuti par madeža.bila sam na kirurgiji u Umagu i ostali su mi ožiljci.tako da bi i ožiljke nekako maknula.laserom?i da li ima tko iskustva sa epilacijom?isto u rijeci.čula sam za kliniku zambelli ali kritike nisu bile pozitivne.hvala

SummerSun
04.03.2008., 14:01
Dali je netko išao i kod Dr Mateše i Dr Lesić? Koja je bolja u liječenju akni? Hvala!

nebitno22
13.03.2008., 17:45
potvrdujem sve dosaDAsnje negativne postove o CEKOVIĆKI. svaki njen pregled je otprilike glasio- bit će to ok,, a ni nakon 2 god ne vidim poboljšanje,, već mi je još gore,
da ne govorim o njezinom lažnom smješku, preživanju žvakaće iznad glave,, čekanje i do 3 sata u čekaonici (a naručen u određeno vrijeme), brdo love koju sam joj dao a računa ne vidio niti rezultata, a i kad bi mi radila neki tretman stavila bi me u prostoriju zajedno sa nekim drugim kome bi istovremeno isto radili neki tretman one njene kozmetičarke, a ljudi te izvana gledaju.. privatnost=0!!

komaaaaaaaaa!!

da ne govorim da me je jednom ostavila u prostoriji sa kem pilingom na koži dok je ona pričala na tel, a ja se derem "doktorice"- ne želite niti znati kako mi je kasnije koža izgledala crveno

mikka
14.03.2008., 11:12
Baš tak,
Ja sam isto bila naručena kod nje (imala sam u to vrijeme hrpetinu obaveza i nimalo viška vremena), čekala sam pola sata nakon čega sam rekla ili nek me primi ili odustajem (jer zaista nisam imala vremena). Primila me, odnosno pozvala u sobu gdje se još desetak minuta nije skidala s telefona, da bi mi na kraju rekla da je to bio njezin sin i da se on sad duri na nju jer ga je morala otkantati zbog pacijentice!!!!
Sad se lupam u ludu glavu što nisam odmah otišla nego joj masno platila petosekundni pregled i preporuku krema koje su mi uništile kožu i pogoršale problem koji sam imala na početku.
Ljudi moji, tome treba stati na kraj!

vichyevka
14.03.2008., 14:35
[QUOTE=SummerSun;12926915]Dali je netko išao i kod Dr Mateše i Dr Lesić? Koja je bolja u liječenju akni? Hvala![/QUOTE
meni je dr. matese bila super kad sam imala velikih problema s aknama... i znam jos par ljudi kojima je uspjesno rijesila problem

SummerSun
15.03.2008., 08:35
Hvala :kiss:

bubibuuu
15.03.2008., 08:39
ja sam trenutno stalan klijent dermatologice :) koja mi je riješila jedan od mnogih problema

maja974
16.03.2008., 20:09
Preporučila bih dr mirjanu tudorić na malešnici, koja mi sada liječi akne i to uspješno-ali uvijek trebaju proći cca 2-3 mjeseca da bi se vidjeli neki pomaci. U zadnjih pola godine otišla sam kod nje tri puta, prvi put radi dijagnoze i da mi preporuči što da koristim, a onda još dva puta radi kontrole. Vrlo je korektna, uvijek je na raspolaganju kad je nazovem radi konzultacija i preporučila mi je proizvode koji nisu uopće skupi a učinkoviti su. Svi ti proizvodi kupuju se u ljekarni, a ne kod nje.

Oyster
21.03.2008., 09:46
potvrdujem sve dosadasnje negativne postove o CEKOVIĆKI. svaki njen pregled je otprilike glasio- bit će to ok, a ni nakon 2 god ne vidim poboljšanje, već mi je još gore, da ne govorim o njezinom lažnom smješku, preživanju žvakaće iznad glave, čekanje i do 3 sata u čekaonici (a naručen u određeno vrijeme), brdo love koju sam joj dao, a računa ne vidio niti rezultata, a i kad bi mi radila neki tretman stavila bi me u prostoriju zajedno sa nekim drugim kome bi istovremeno isto radili neki tretman one njene kozmetičarke, a ljudi te izvana gledaju.. privatnost=0!!

komaaaaaaaaa!!

da ne govorim da me je jednom ostavila u prostoriji sa kem pilingom na koži dok je ona pričala na tel, a ja se derem "doktorice"- ne želite niti znati kako mi je kasnije koža izgledala crveno

Potpisujem :top:,

Svaka riječ ti je na mjestu, isto tako sam i ja prošla na kemijskom pelingu, na kojeg je kasnila sat i pol vremena radi gužvi u prometu :eek: , račun koma, a rezultati nikakvi!!! Bit će dobro, to je njena deviza :o

nebitno22
21.03.2008., 09:53
Potpisujem :top:,

Svaka riječ ti je na mjestu, isto tako sam i ja prošla na kemijskom pelingu, na kojeg je kasnila sat i pol vremena radi gužvi u prometu :eek: , račun koma, a rezultati nikakvi!!! Bit će dobro, to je njena deviza :o

za što si ti radila kem piling?

Luciferia
25.03.2008., 09:02
Pa čekajte, vi idete kod nekih privatnika :( ? ili?
Kod nas baš i nema dermatologa koji će ti obavit kemijski piling il nešta tako...
Čovječe...
Oću u Zagreb...

Luciferia
26.03.2008., 15:43
ups, ima...
samo se ja nisam dobro raspitala :rofl:

Jessy05
08.04.2008., 23:06
ups, ima...
samo se ja nisam dobro raspitala :rofl:

koliko je sad cijena kod mateše ili lesić?? naime ja moram dermatologu da mi otkrije tip koze i da kremu jer mi stalno javlja crvenilo, nemogu nac kremu za lice uglavnom problemi sa licem, ko da je neki tip alergije

Hoya
12.04.2008., 19:57
ma kaj..kakvim to vi idete dermatolozima? Čisto za šminku ili zbog problema?
Ja sam išla privatnici u dom zdravlja koja mi nije napravila ništa a imala sam problema strašnih, koža mi se ljuštila i svrbilo me do bola.
Kada mi se to proširilo na cijelo tijelo napravila sam jednostavnu stvar - poslijepodne bolje reći kasno oko 21 h sam se uputila na Šalatu. Na hitno.
ali - nisu mogli ništa napraviti nego su me uputili na ambulantu ujutro. tu sam se odmah obratila i imala sam sreću da je bio primarijus tada i on me vodio. Čovijek je da skidam kapu, sve moguće nalaze me tražio koje sam obavljala dobrih 3mj da se dođe do uzroka.
I kad je potvrdio svoje sumnje ( stres ) dao mi je lijepo tablete i riješen je problem u roku 10 dana.
eto - sve je nestalo kao od ruke.
Kažem opet ako mi se nešto dogodi, crvenilo ili bilo kakvi problemi sa kožom odmah na Šalatu.

lashiel
21.05.2008., 08:17
Ponovno oživljavam temu...
I meni bi trebao dobar dermatolog preko socijalnog, pa bih vas molila da mi samo napišete vaša iskustva, tako da znam koga da odaberem.
Puno hvala!:mig:

-gloria-
21.05.2008., 09:03
Ponovno oživljavam temu...
I meni bi trebao dobar dermatolog preko socijalnog, pa bih vas molila da mi samo napišete vaša iskustva, tako da znam koga da odaberem.
Puno hvala!:mig:

zar ti to ne bi trebao preporučiti tvoj liječnik opće prakse?:confused:

lashiel
21.05.2008., 10:03
zar ti to ne bi trebao preporučiti tvoj liječnik opće prakse?:confused:

Pa...
Recimo da ja nisam iz Zg-a.:mig:

-gloria-
21.05.2008., 10:48
Pa...
Recimo da ja nisam iz Zg-a.:mig:

kakve to veze ima? nemaš svog liječnika ili što? :confused:

nika007
21.05.2008., 12:53
ja bi ti preporučila doktoricu Mirnu Šitum (http://www.forum.hr/%5BURL=http://www.kbsm.hr/klinike_i_zavodi/dermatologija.htm%5DMirnu%20%C5%A0itum%5B/URL%5D) :top:
stvarno je jako stručna i isplati se kod nje otići :mig:

lashiel
21.05.2008., 15:01
kakve to veze ima? nemaš svog liječnika ili što? :confused:

Moj doktor opće prakse je u mom gradu, koji nije Zagreb. A meni treba dermatolog U ZAGREBU. Pa molim vas da mi preporučite.:p

-gloria-
21.05.2008., 15:05
Moj doktor opće prakse je u mom gradu, koji nije Zagreb. A meni treba dermatolog U ZAGREBU. Pa molim vas da mi preporučite.:p

a misliš da tvoj doktor opće prakse ne zna za dobre dermatologe u zagrebu ili ti nisi sad u svom gradu pa ne možeš do svog liječnika opće prakse? jer ako je ovo drugo svejedno moraš do liječnika opće prakse po uputnicu :ne zna::D

lashiel
21.05.2008., 15:08
ja bi ti preporučila doktoricu Mirnu Šitum (http://www.forum.hr/%5BURL=http://www.kbsm.hr/klinike_i_zavodi/dermatologija.htm%5DMirnu%20%C5%A0itum%5B/URL%5D) :top:
stvarno je jako stručna i isplati se kod nje otići :mig:

Hvala ti, srce si! :kiss:
Ali već sam se naručila kod Tajane Marinović Remetić, na Krugama. Pa ćemo vidjeti šta bude! :mig:

lashiel
21.05.2008., 15:12
a misliš da tvoj doktor opće prakse ne zna za dobre dermatologe u zagrebu ili ti nisi sad u svom gradu pa ne možeš do svog liječnika opće prakse? jer ako je ovo drugo svejedno moraš do liječnika opće prakse po uputnicu :ne zna::D

Neumorna si. :lol:
Ovo prvo, samo što ne mislim, nego znam da je tako.
I imam uputnicu.:mig:

Kayla3
14.07.2008., 09:48
imam potkožne prišteve, samo u području brade koji se učahure i treba im oko mjesec dana dok se ne povuku...katastrofa uvijek 1-2, veliki i ružni, jel ima ko kakvih iskustava s tim????

Inače imam policistične jajnike, kad sam pila Yasmin bilo je sve super, sada sam prestala jel bi voljela zatrudniti, ali ne bih htjela hodati po svijetu tako unakažena....;((

limay
12.08.2008., 20:19
a neznam, i ja i sestra smo išle Cekovićki i koža nam je sada super. No slažem se s čekanjem i cijenama, oboje je katastrofično. Samo sam oko sat vremena uvijek čekala u čekaonici, a em sam plaćala 200 kn samo njen pregled (nisam iz Zg pa mi ionako nije problem čekati, no opet... hm.. ) em su mi samo sve žive kreme i kremice koštale ono... da padneš u nesvijest.. no eto, kad bi mi rekla da dođem na kontrolu za mjesec i pol, a vidjela bih i sama da mi je lice ok, došla bih za dva, nekad i tri mjeseca. Mislim sigurno joj neću dolazit da mi kaže samo - ok je, nastavi ovu terapiju (što se događalo), naplati 200 kn i za deset min ja vani. No kako god, žena mi je pomogla :)

plagra
14.08.2008., 20:33
[QUOTE=SummerSun;12926915]Dali je netko išao i kod Dr Mateše i Dr Lesić? Koja je bolja u liječenju akni? Hvala![/QUOTE
meni je dr. matese bila super kad sam imala velikih problema s aknama... i znam jos par ljudi kojima je uspjesno rijesila problem

Ja nisam bila zadovoljna s dr.Matešom iako je bila preporuka,čak mi je lice bilo gore:rolleyes:

plagra
14.08.2008., 20:34
ma kaj..kakvim to vi idete dermatolozima? Čisto za šminku ili zbog problema?
Ja sam išla privatnici u dom zdravlja koja mi nije napravila ništa a imala sam problema strašnih, koža mi se ljuštila i svrbilo me do bola.
Kada mi se to proširilo na cijelo tijelo napravila sam jednostavnu stvar - poslijepodne bolje reći kasno oko 21 h sam se uputila na Šalatu. Na hitno.
ali - nisu mogli ništa napraviti nego su me uputili na ambulantu ujutro. tu sam se odmah obratila i imala sam sreću da je bio primarijus tada i on me vodio. Čovijek je da skidam kapu, sve moguće nalaze me tražio koje sam obavljala dobrih 3mj da se dođe do uzroka.
I kad je potvrdio svoje sumnje ( stres ) dao mi je lijepo tablete i riješen je problem u roku 10 dana.
eto - sve je nestalo kao od ruke.
Kažem opet ako mi se nešto dogodi, crvenilo ili bilo kakvi problemi sa kožom odmah na Šalatu.

Za Šalatu sve najbolje:top:

hlclds
16.08.2008., 19:05
malo skrećem s teme, ali da li je netko probao laserom uklanjati ožiljke od akni? svaka akna koja mi se napravi ostavi mi crveni trag, a imam po obrazima i ožiljke od prijašnjih bitaka. već sam probala sve i sva (kreme, hidrodermoabraziju, kemijski piling...), pa bih rado čula iskustva ako je netko bio na laseru!!:eek:

decec
17.08.2008., 14:54
Dr. sc. Ivana Nola na Bijeničkoj cesti je dosta ok, ali ja sam bio za vitiligo, tak da mi nije mogla puno pomoći. Cijene su joj kao i kod ostalih.
Ima svoj tim ljudi, dosta su ljubazni i ne požuruje te i mulja, kao npr. dr. Ceković koja je grozota od žene, lihvarica.

Tiny dancer
20.08.2008., 23:06
Ja se spremam promijeniti dermatologa i čula sam da je dr. Pavičić izvrstan!

kika123
22.08.2008., 13:05
kojeg dermatologa bi preporučili za probleme s kosom? u zgu

Margita
18.09.2008., 09:20
Je li netko radio nesto na Salati, u Centru za primjenu lasera u korektivnoj dermatologiji? Zanimaju me cijene, okvirno..moze i na PM.

Zenabr1
20.09.2008., 06:40

imaš u albaharijevoj blizu knežije prima na uputnicu

lollatutu
20.10.2008., 10:10
Evo žene na Ženskom zdravlju imaju sličan topic,pa pošto ja takav isti nisam vidjela ovdje odlučila sam ga otvorit kao nekakav pult informacija o dermatolozima, privatnim, bolničkim, njihovim cijenama, terapijama itd:)

Ja sam odustala od toga da po mjesec dana čekam na pregled, pri čemu mi uvijek daju nekakve retardirane kremice koje puno ne pomažu, pa me zanima da li netko iz Zga, zna kakvog dobrog privatnog dermatologa i kakve su cijene?
Mislim, nemam ja ne znam kakvu kožu problematičnu, sve dobar puder prekrije, no jebu:zubo: me oni sitni, sitni prištići koji se i ne vide pod puderom, no svejedno su tu.
Trebala bi možda i testirat hormone, no očajnički želim kakav antibiotik kako bi ih se konačno riješila.
P.S.
Dok sam pila deoksiciklin zbog 15. stvari nestali su i koža mi je bila predivna, ko bebina kojih par mjeseci:(

divna22
20.10.2008., 10:19
hej!
koliko dugo si pila antibiotik?

lollatutu
20.10.2008., 11:22
Mjesec dana, ali zbog ginekoloških problema

Maria22
20.10.2008., 21:57

dr.ceković-dermagio

emergence
20.10.2008., 22:01
dr.ceković-dermagio

kakvo je čišćenje kod nje?

dajte više infosa:mig:

Maria22
20.10.2008., 22:03
Definitivno dr. Jadranka Sokol u Domu zdravlja Črnomerec, fenomenalna, stručna ali prije svega predivna i topla osoba.Za svaku preporuku!!!!!

da....i ČORAVA!

Hard Candy
05.11.2008., 18:57
Hej je l mozes malo pojasniti jer bi trebala ici skoro kod nje prvi put na pregled?

Mopsly
06.11.2008., 20:48
Ja sam se danas htjela naručiti za pregled kod doktorice Lesić u Domu zdravlja Siget ali doktorica je na BO i naručili su me za 04.12. tek...
E sad - nemam problema s kožom, aknama i slično ali sam dobila po vratu par virusnih malih bradavica i hoću to skinuti...
Zvala sam Nolu i aručili su me za kraj mjeseca a kad sam pitala koliko košta otklanjanje rekli su mi od 200 - 1200 kuna!:eek:
Nije baš mala razlika jel... Ako je do 500 išla bi kod njih ali za 1200 nema šanse!
Za tih doslovno 10-ak mini bradavica koje ionak nitko ni ne vidi osim mene..:rolleyes:
Jel ima netko iskustva s tim spaljivanjem virusnih i ako da - gdje ste to radili?

Sponza ri
06.11.2008., 20:49
jel zna tko kakog dobrog i pouzdanog dermatologa u ri? :)

Hard Candy
10.11.2008., 11:28
da....i ČORAVA!
Ovo mi je tak bezveze.. nesto izjaviti bez argumenta i vise se ne pojaviti na topicu, a mi nek si mislimo :flop:

LadyMA
10.11.2008., 14:12
kako se cijene kreću što se tiče čišćenja lica i kako to izgleda?
kao kod kozmetičarke ili?
a tretmani AHA?
baš idem kod kozmetičarke, a kod derme nisam niakd bila pa me baš zanima, vi imate iskustva.

GothicRomance
10.11.2008., 18:51
ja stalno dobivam te virusne po vratu i oko pazduha i bila sam na spaljivanju, ali u ivanic gradu u ljecilistu naftalan. tam se i mjesecima zna cekat na red i svi dermatolzi su tak nezaineresirani da jedva cekaju da te se rijese. i da ja zeni ne pokazem tocno gdje koju mora maknut mislim da bi mi pola ostavila :flop:. a zao mi je davat brdo novaca za privatnika za tak nest sto je gotovo taj cas :(. tak da mi dodje muka kad moram tam ici.
nakon spaljivanja ranice si mazem s kremom cicalfate od avene i super mi je jer nema kasnije oziljaka, a i brze prodje. inace ta krema mi je super i za nakon depilacije i za raskopane pristeve :D.

illumine
26.11.2008., 14:03
Evo, naručila sam se kod doktorice Mateše prema vašim silnim preporukama... bad je jedino što moram čekati svoj termin skroz do 2. mjeseca :(((

Zanima me jedno, možda glupo, pitance:

Idem naime do nje radi virusnih bradavica, no mislila sam ju usput pitati da li se ikako mogu rješititi podočnjaci. (imam odvratne tamne podočnjake)
Probala sam već hrpu kremica ali ništa ne pomaže.. :(((

Da li netko od vas zna da li mi ona uopće može pomoći po pitanju toga...

Hvala

Coco Vanilla
02.12.2008., 14:56
Dobila sam preporuku za Šalatu i Vinogradsku, kao da imaju dobre dermatologe... Inače nisam iz Zg, a i nemam previše love da odlazim privatnicima,pa imate li kakva saznanja kome da se obratim, kako??? hvala...

LadyMA
08.12.2008., 09:38
jel treba uputnica za neki tretman kod dermatologa ili se samo dođe? oO

SocialButterfly
08.12.2008., 09:42
Trebaš uputnicu :)

Mopsly
08.12.2008., 10:09
Bila sam u četvrtak kod doktorice Lesić u Sigetu na spaljivanju..
Imala sam uputnicu ali me i uz nju koštalo 300 kuna jer to navodno nije zdrastveni problem već estetski pa se spaljivanje bradavica ako ih je manje od 20 komada naplaćuje 300 kuna.. :mig:
Skidala mi ih je strujom i bolilo je ali kaj sad..:ne zna:

SocialButterfly
08.12.2008., 10:15
Sve ti oni naplaćuju :o

Meni su naplatile i čišćenje lica i rad s kiselinama...

GothicRomance
08.12.2008., 10:23
Bila sam u četvrtak kod doktorice Lesić u Sigetu na spaljivanju..
Imala sam uputnicu ali me i uz nju koštalo 300 kuna jer to navodno nije zdrastveni problem već estetski pa se spaljivanje bradavica ako ih je manje od 20 komada naplaćuje 300 kuna.. :mig:
Skidala mi ih je strujom i bolilo je ali kaj sad..:ne zna:

ja nisam platila ni kune spaljivanje :ne zna:

Mopsly
08.12.2008., 10:48
Si isto kod nje bila? :eek:

GothicRomance
08.12.2008., 10:57
nisam, bila sam u bolnici za kozne bolesti naftalan u ivanic gradu. nikad nisam platila tamo spaljivanje. ne znam mozda to ovisi od dermatologa ili ustanove.

bedacha
08.12.2008., 10:58
Moja mama ide na Šalatu s uputnicom na spaljivanje i nikada ništa nije platila... :ne zna:

LadyMA
08.12.2008., 13:07
Trebaš uputnicu :)

e hvala. ;)
ma to ću onda kod svog studentskog doktora po uputnicu pa kod derme.

jel to oni određuju kod koje derme idem ili ja?
kad smo već kod toga, ima li koji dobar dermatolog blizu Maksimira, Ravnice, Borongaj i to? :)

Hoya
08.12.2008., 14:32
Ja sam bila na Šalati i fantastičan mi je bio primarijus :top:
Inače dobili smo zamjenu u kvartu - stara dermatologinja je otišla u privatnike i naravno, moj karton si je uzela a nemam namjeru plačati joj :flop: ali ova nova, je fantastična . Meni nije ništa trebalo već sinu i sve je uspjela riješiti :top: morati ču malo više ispitati šta sve radi i koje su joj cijene ovako...inače je kvart d.dubrava

LadyMA
08.12.2008., 15:09
malo sam progooglala i vidim da dosta dobre kritike dobiva Sanja Gregurić Mateša. to mi je čak i blizu, relativno.
ima netko s njom iskustva?
koliko bi me došli tretmani za akne ako netko zna?

frayla
08.12.2008., 17:07
e hvala. ;)
ma to ću onda kod svog studentskog doktora po uputnicu pa kod derme.

jel to oni određuju kod koje derme idem ili ja?
kad smo već kod toga, ima li koji dobar dermatolog blizu Maksimira, Ravnice, Borongaj i to? :)

Odlična ti je dr. Ljiljana Škrinjar u Domu zdravlja Laginjina ako ti se da do tamo prošetati...jako pristupačna doktorica i draga, a povrh svega super kao liječnik:top:

SocialButterfly
08.12.2008., 17:28
Lady računaj si oko 200-300kn :)

LadyMA
08.12.2008., 19:56
Odlična ti je dr. Ljiljana Škrinjar u Domu zdravlja Laginjina ako ti se da do tamo prošetati...jako pristupačna doktorica i draga, a povrh svega super kao liječnik:top:

e vjerovala ili ne, upravo si mi riješila misterij :) znam da sam negdje čula za neku Ljiljanu ŠŠš..... i tipkam po googlu Škarić Škrinjić, Škrinjarić, sve samo ne Škrinjar :) i eto, nakon dana i dana neznanja, prosvijetli me :)
hvala :)

i tebi, Social, hvala! 200-300 čak nije niti previše ako je baš za tretman, i to dermatolog. super!

frayla
08.12.2008., 21:27
e vjerovala ili ne, upravo si mi riješila misterij :) znam da sam negdje čula za neku Ljiljanu ŠŠš..... i tipkam po googlu Škarić Škrinjić, Škrinjarić, sve samo ne Škrinjar :) i eto, nakon dana i dana neznanja, prosvijetli me :)
hvala :)

i tebi, Social, hvala! 200-300 čak nije niti previše ako je baš za tretman, i to dermatolog. super!

telepatija:cerek:drago mi je da sam ti pomogla, a još će mi biti draže ako ti doktorica Škrinjar pomogne:top:sretno!

LadyMA
08.12.2008., 22:28
heh, lijepa zgoda :)
nego, dr. Škrinjar ima sve tretmane?
jel tebi riješila problem, koji god da si imala?

LadyMA
10.12.2008., 13:42
ne mogu više editirati, isprike na duplim postovima.
zanima me jel ima Škrinjar svoje tretmane tamo? čišćenje, glikolne kiseline i to?
išla bih kod nje sad pa je svaka informacija dobrodošla. hvala :)

frayla
10.12.2008., 19:20
ne mogu više editirati, isprike na duplim postovima.
zanima me jel ima Škrinjar svoje tretmane tamo? čišćenje, glikolne kiseline i to?
išla bih kod nje sad pa je svaka informacija dobrodošla. hvala :)

ne znam kakvih problema imaš sa kožom i kaj si mislila raditi od tretmana...dr.Škrinjar je super dijagnostičar, ali ne znam kakve tretmane radi jer ja nisam imala nekih većih problema...odi kod nje pa ćeš vidjeti kaj će ti reći, ništa te ne košta...

LadyMA
10.12.2008., 21:03
ja uvijek mislim kak sam se već dovoljno rapisivala na Kozmetici o svojim problemima s kožom pa mislim da svi već znaju :)
ma imam jako problematičnu kožu, odnosno, imala sam dok nisam krenula kod kozmetičarke. bila sam slučaj za Roaccutane, ali nisam ga htjela.
sad sam išla na tretmane AHA, ali gotova mi prva tura od njih 15.
sad bih se prebacila na tretmane kod dermatologa, recimo kod nje, pa me zanima baš to; čišćenje lica i AHA kiseline.

mogu kod nje sa uputnicom od studentske doktorice na Trgu žrtava fašizma?
ili na informativni dogovor mogu i bez nje?
hvala na odg

frayla
11.12.2008., 06:31
ja uvijek mislim kak sam se već dovoljno rapisivala na Kozmetici o svojim problemima s kožom pa mislim da svi već znaju :)
ma imam jako problematičnu kožu, odnosno, imala sam dok nisam krenula kod kozmetičarke. bila sam slučaj za Roaccutane, ali nisam ga htjela.
sad sam išla na tretmane AHA, ali gotova mi prva tura od njih 15.
sad bih se prebacila na tretmane kod dermatologa, recimo kod nje, pa me zanima baš to; čišćenje lica i AHA kiseline.

mogu kod nje sa uputnicom od studentske doktorice na Trgu žrtava fašizma?
ili na informativni dogovor mogu i bez nje?
hvala na odg

nisam sigurna da li ona radi tretmane, ali ipak odi da ti žena kaže kaj da radiš, jer i ispravna njega je od značaja da ti se problem riješi...

LadyMA
11.12.2008., 08:56
hvala, cure, danas ću ju nazvati da vidim kad mogu doći.:)

elis_07
19.12.2008., 13:27
samo bih se nadovezala na komentare o dr. maji ceković. Moram priznati da sam se prepoznala u većini ovoga što je navedeno. Vrlo je neprofesionalna - pregled traje punih 20 sekundi, nakon čega te uputi na neki od svojih tretmana - ja sam išla na tretmane kemijskim pilingom i ostavila hrpu ali hrpu novaca. Zadnji pregled se sastojao od toga da je ona slučajno prolazila kroz sobu u kojoj se rade ti tretmani (koja je kao hodnik i nema neke privatnosti) i kad joj je sestra rekla da sam završila sa svim tretmanima samo je doslovno "bacila oko" na mene i rekla kako je to sad super! što???? buljila sam poslije u ogledalo da primjetim bilo kakvu promjenu na bolje i evo sad sam opet u potrazi za dermatologom - nadam se nekim tko je stručan...znate li koliko je pregled kod dr. mateše? vidim da je dosta ljudi hvali? a kakva su iskustva sa šalatom??
hvala!

kiddo1989
30.12.2008., 23:40
ispričavam se na novom topicu,ali imam konkretno pitanje koje je hitno!!!!!!
naime dvoumim se između 2 dermatologa dr. gregurić mateša i dr.sabljak.....
imam ožiljke i koma kožu,ožiljci+akne i sad ne znam kod koje da idem,naručila sam se kod obje 16.1. lol tak da mogu izabrat :D
mislim da je kod mateše pregled 500 kn,to je onak malo papreno, nije mi jasno jel mi svaki put kad dođem mazne 500 kn ili samo prvi put tak velka cifra......
ova dr. sabljak je navodno super ali ne znam kak se nosi s ožiljcima to je inače neki bivši kozmetički salon u božidara adžije....
pls ljudi,help :)

...btw prošla sam već previše dermatologa.....

kiddo1989
31.12.2008., 15:36
cure jako bi mi pomoglo kad bi mi dale kakav info :)

kiddo1989
03.01.2009., 14:56
cureeeeeeeee :D

*ViToNkA*
04.01.2009., 15:02
matesa definitivno...400 kn je pregled prvi put ako ti nesto radi inace je 200
ja vec dugo idem kod nje i stvarno je No. 1

kiddo1989
04.01.2009., 15:08
matesa definitivno...400 kn je pregled prvi put ako ti nesto radi inace je 200
ja vec dugo idem kod nje i stvarno je No. 1
navodno dižu cijene od ovog mjeseca...tak su barem meni rekli....a kaj ti radi na prvom pregledu?
mislim jel će mi i leđa pogledat,ona su mi najveći problem zapravo...
jel znaš kolko laser naplaćuje ili kiseline?

ivuschka
11.01.2009., 15:18
malo sam progooglala i vidim da dosta dobre kritike dobiva Sanja Gregurić Mateša. to mi je čak i blizu, relativno.
ima netko s njom iskustva?
koliko bi me došli tretmani za akne ako netko zna?

prvi pregled ti je 500 kuna.
ali žena je divota :cerek::cerek:

nakon što te pregleda i ispiše ti što sve trebaš pregledati i koje pretrage napraviti, ideš svojoj doktorici po uputnice i nalaze opet nosiš njoj. ona ti prepisuje terapiju i onda kreće s čišćenjem nakon što vidi kako se sve kreće.

čišćenja su ti po 200 kuna otprilike, ali to ti tako ovisi o njoj. mom bratu nekad naplati, nekad ne. zavisi koliko ima posla.
a da zna raditi posao, to ti garantiram. buraz mi se preporodio, jedva čeka da ide kod nje :cerek::cerek:

i kao osoba je jako ljubazna i draga i smirena , moje preporuke njoj :top::top:

hellena
14.01.2009., 14:52
Hello, imam 24 godine i problema s prištićima na leđima i licu. Prije ljeta mi je dermatologica pripisala neku kremu samo za leđa i rekla da mi lice neće dirat. Krema mi je pomogla, a kako su prištići nestali, prestala sam je koristit. Sad su mi se ponovno pojavili i otišla sam opet kod nje. Rekla mi je da mi je sve to na psihičkoj bazi i da se pripremim da ću cijeli život imati problema(?!). Opet mi je pripisala istu kremu - benzaknen 5% i opet rekla da mi lice neće dirat, zašto nemam pojma. Nemam pojma kaj da sad radim. Imate li kakvih savjeta?

kiddo1989
16.01.2009., 16:43
ei ljudi, ja sam danas bila kod dr.Gregurić-Mateše i oduševljena sam doslovce, stvarno se vidi da žena zna šta radi,a i full je ljubazna i strpljiva, vratila mi je nadu....
ja sam mislila da će mi za ožiljke trebati laser, kad ono kaže ona da samo kreme trebam, kaj je najbolje nije mi čak niti neke fancy kremice od 500 kn preporučila.
A sviđa mi se i ovo čišćenje, 300 kn dođe,ali zapravo za tih 300 kn dvaput ideš tamo....
totalno sam oduševljena :)

ivuschka
16.01.2009., 19:23
ei ljudi, ja sam danas bila kod dr.Gregurić-Mateše i oduševljena sam doslovce, stvarno se vidi da žena zna šta radi,a i full je ljubazna i strpljiva, vratila mi je nadu....
ja sam mislila da će mi za ožiljke trebati laser, kad ono kaže ona da samo kreme trebam, kaj je najbolje nije mi čak niti neke fancy kremice od 500 kn preporučila.
A sviđa mi se i ovo čišćenje, 300 kn dođe,ali zapravo za tih 300 kn dvaput ideš tamo....

super, vidjet ćeš kako će ti biti bolje, samo strpljenja :mig:

*ViToNkA*
16.01.2009., 19:41

koje kremice ti je dala za flekice
meni kod nje ni laser nije pomogao ne vjerujem da ce kreme
al eto da znam
hvala

plasibou
18.01.2009., 12:07
joj i ja sam oduševljena gregurić matešom
stanje se popravilo al ne znam dal baš od nje, i sad 26, idem na ipl pa ćemo vidjet
al oću reć da je žena jako stručna i elokventna, dosta tog mi je rekla kaj mi još nit jedan doktor nije reko, mislim da dosta stvari zna
a još je tak sva micekasta i dobra i nježna, najrađe bi si ju uzela doma :D

Tijana
18.01.2009., 20:21
Meni se Mateša ne sviđa.

U trudnoći mi je lice podivljalo od lijekova koje sam morala uzimati, naručila se kod nje, kasnila je pa sam sa trbuhom do zuba čekala 2 sata, niš mi nije pomogla. :ne zna:

Onda sam našla drugu dermicu, na prepuruke jedne forumašice i već godinama idem kod nje. Pregled je 200 kn, kontrola 180, žena radi čuda, kćeri mi je sredila neurodermitis kada je nožice imala izgrebane do krvi i sad više nema nikakvih problema.

jasmine
18.01.2009., 21:19
Meni se Mateša ne sviđa.

U trudnoći mi je lice podivljalo od lijekova koje sam morala uzimati, naručila se kod nje, kasnila je pa sam sa trbuhom do zuba čekala 2 sata, niš mi nije pomogla. :ne zna:

Onda sam našla drugu dermicu, na prepuruke jedne forumašice i već godinama idem kod nje. Pregled je 200 kn, kontrola 180, žena radi čuda, kćeri mi je sredila neurodermitis kada je nožice imala izgrebane do krvi i sad više nema nikakvih problema.

kod koje druge si išla,ja trebam negdje otići pa skupljam malo podatke i vaša iskustva jer nisam nikad do sad išla i nemam pojma gdje ići :)