PDA

View Full Version : Daljinski upravljači - zbirna tema

Uncle Sam
29.09.2005., 10:37
Ako netko ima Skymasterov univerzalni daljinski, neka posta kodove za Philips televizore.

sergej
05.10.2005., 18:00
003,026,027,046,073,113,115,155,191,192,193,194,22 3,266,230,242
;)

marijan_e
09.10.2005., 18:50
a zašto ne probaš automatsko

Uncle Sam
10.10.2005., 10:21
Hvala.

kevi
25.08.2006., 15:59
bok drustvo!!
ovako.. nazalost daljinski za ovaj tv Quadro mi se totalno rasuo, i sada postoji problem... isprobao sam 5 vrsta univerzalnih daljinski upravljaca i niti sa jednim nisam uspio prrogramirati, tj. niti jedan od njih nije uspio pokrenuti tv, nema koda..
Svi ovi daljinci otaraju sve druge tv i ostalu tehniku, ali kad je u pitanju rijec quadro.. ne ide..
e sad da li itko ista o tome zna, postoji li kakav kod.. u cemu je fora??
stite li oni svoje proizvode ili sto??
da li je netko imao takvu situaciju??
bilo kakva informacija bi mi dobro dosla....
mozda netko zna marku daljinskoga koji posjeduje cod za quadro??
hvala..
pozdrav

lampion
28.08.2006., 19:33
Pa, stvarno ne more bit jednostavnije: odeš tamo gdje si kupio TV i tražiš novi daljinski za njega...Danas se skoro sve "prodavnice teh. robe" trgaju da bi prodavale Kvadro. To im najbolje ide, valjda ćeš pronaći neku.
Ipak u krajnjem slučaju otići ćeš u njihov veliki originalni servis na šalter "prijem-reklamacije" i naručiti ga! Nemoj zaboraviti odmah kupiti i tekućinu za čišćenje ekrana i daljinskog - mislim da je oko 20tak Kn!

crotomy
28.08.2006., 22:33
radi ti na samsungove daljinske.....

eto ja imam onaj sat koji ima u sebi daljinski upravljac i radi normalno na samsungov kod.....

a prijatelj je uspio sjebati daljinski od svog telkaca quadro i uzeo je od samsunga daljinski i sve normalno radi....:s :s :top:

VvZG
01.09.2006., 08:27
Otiđi ovamo i neće ti trebati nikakav kod - http://www.elmatis.hr/ponuda_upravljaci.html

rustiko
03.01.2009., 10:07
ja sam proba i radi mi na code-u ( 026 ) pritnisnes tipku set i npr. tv2 zajedno, upali ti se lampica i uneses 026 i sve mi radi.:D Meni radi na dva tv-a QUADROVA na jednom NIKOJ i jednom SEG, i jednom PHILIPS. :lol: Usput to vam je od philipsova tv-a, pa ako vam nebude radilo probavajte s nekim drugim mozda upali

amel.a
28.11.2009., 14:05
Trebaju mi kodovi za TV Qvadro ako neko ima SKYMASTEROV univerzalni daljinac

stipest
04.02.2011., 20:23
Kako na daljinskom upravljaču prebaciti se sa tv tunera na vanjski uređaj,te vratiti se na tuner?
Pojašnjenje.Tv(prošlogodišnji Philips serije 5) je spojen na max-tv sa HDMI kabelom i dvd sa SCART kableom.Kako se prebacivati između tih uređaja i samog tv-a(DVB-T tuner)?Na ostalim markama tv-a to obično bude tipka TV/AV,pa onda pod AV bude AV1,AV2 itd.
Hvala

DeeJay Dee
05.02.2011., 00:21
moj je Phićo LCD serije 9 već u petoj godini i na mom daljinskom uredno postoji AV tipka gdje onda imam izbor od hrpetine ulaza, scartovi su mi na EXT1, 2 i 3, a HDMI-ji su na HDMI ulazima. Ima još "side", VGA, TVtuner i kaj ja znam kaj još sve ne..

The Best F1 Driver
05.02.2011., 09:20
ako je ovakav daljinac http://www.njuskalo.hr/image-w450/lcd-plazma-tv/philips-tv-37pfl9603-slika-2471137.jpg

onda ti je to ova tipka "source" odmah ispod tipke za paljenje TV-a:mig:

stipest
05.02.2011., 10:31
ako je ovakav daljinac http://www.njuskalo.hr/image-w450/lcd-plazma-tv/philips-tv-37pfl9603-slika-2471137.jpg

onda ti je to ova tipka "source" odmah ispod tipke za paljenje TV-a:mig:

Nije takav.Evo ovako izgleda(pri dnu stranice lijevi)

http://hdtelevizija.com/2010/09/25/recenzija-lcd-philips-46pfl9705h-46in117cm/2/

The Best F1 Driver
05.02.2011., 10:52
Nije takav.Evo ovako izgleda(pri dnu stranice lijevi)

http://hdtelevizija.com/2010/09/25/recenzija-lcd-philips-46pfl9705h-46in117cm/2/

takav nemam tak da ti nebi mogel pomoć :ne zna:

Imaš upute od tv-a da probaš pogledat u njima ?
Pretpostavljam da im je logika slična pa da moraš pozvat "source" meni pa u njemu strelicama gore-dolje biraš koji ulaz želiš,a pritiskom na tipku ok se prebaciš na taj ulaz:misli:

MytByte
05.02.2011., 11:35
Taj upravljač je grozno neintuitivan, dobar ergonomski ali funkcionalno naporan...na starim klasičnim philipsovim daljincima bila je baš tipka za DVB-T...

stipest
06.02.2011., 14:46
takav nemam tak da ti nebi mogel pomoć :ne zna:

Imaš upute od tv-a da probaš pogledat u njima ?
Pretpostavljam da im je logika slična pa da moraš pozvat "source" meni pa u njemu strelicama gore-dolje biraš koji ulaz želiš,a pritiskom na tipku ok se prebaciš na taj ulaz:misli:

Nemam upute.Kod prijatelja sam to probao namjestit,a on je to zagubio,pa sam zato i pitao ovdje,da mi kaže neko iz prve ruke ko ima tv sa baš tim daljinskim.

olif
06.02.2011., 14:54
http://hdtelevizija.com/2010/04/14/recenzija-lcd-philips-40pfl5605h-102-cm/4/

http://download.p4c.philips.com/files/4/40pfl5605h_12/40pfl5605h_12_dfu_eng.pdf

Možda ovo gore pomogne...

Dragon17
16.02.2011., 09:11
nema pomoći postoji samo ona tipka gore kao kućica i otale mjenjaš av i ostale ulaze...tj. nije kao kod starih tv-a ...ovdje je dve izjednačeno na istu razinu.......tj gledanje DVBT programa nije prioritetno....mala mana dobrog TV-a

k-kekec
17.02.2011., 08:25
zar nema onu tipku sa tri (3) okomite crte i onda se na ekranu pojavi popis svih priključaka i tipkama u krugu odabereš koji ulaz??

Dragon17
21.02.2011., 07:43
zar nema onu tipku sa tri (3) okomite crte i onda se na ekranu pojavi popis svih priključaka i tipkama u krugu odabereš koji ulaz??

da, ima pojavi se popis pa biraš...znaći tipka kučice zatim ljevo,desno gore dolje i OK ...tj... nema ono AV i gledaš av uređaj....nekima je ovo frustrirajuće ...meni nije

mpetro
06.03.2011., 20:08
trebam pomoć, potrgan daljinski za vivax digitalni tv receiver,
postoji li univerzalni daljnski koji može raditi sa digitalnim
receiverima, konkretno sa vivaxom ? neki kažu da univerzalni daljinski
nemogu raditi sa digitalnim tv receiverima :confused: :confused:

spajder
08.03.2011., 01:27
trebam pomoć, potrgan daljinski za vivax digitalni tv receiver,
postoji li univerzalni daljnski koji može raditi sa digitalnim
receiverima, konkretno sa vivaxom ? neki kažu da univerzalni daljinski
nemogu raditi sa digitalnim tv receiverima :confused: :confused:

http://img716.imageshack.us/img716/253/snap1e.png (http://img716.imageshack.us/i/snap1e.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Logitech Harmony 525, kao osnovni model Harmony serije, nudi sve ono što je potrebno da svoju vojsku standardnih upravljača maknete sa stola i počnete uživati u jednostavnosti i lakoći korištenja svih tehničkih proizvoda u vašem dnevnom boravku. Standardnih dimenzija i solidne ergonomije, ovaj upravljač nudi sve potrebne tipke, te LCD zaslon koji dodatno proširuje mogućnosti aktivnostima i dodatnim funkcijama koje možete u potpunosti urediti putem Internet-orijentiranog softvera koji instalirate na vaše računalo. Softver je jednostavan za rukovanje, a glavne su mu prednosti trenutni pristup bazi svih mogućih modela televizora, pojačala,digitalnih resivera, DVD, Blu-ray, HD DVD, CD svirača i ostalih proizvoda čije kontrole tamo možete u trenu "ubaciti" u vašeg malog univerzalca. Ovo je ujedno i negativna karakteristika jer ukoliko ne posjedujete priključak na Internet, tada nećete moći niti podesiti ovaj upravljač s obzirom da sve postavke zahtjevaju loginiranje u Logitech bazu. Drugi minus se odnosi na vijek trajanja baterija koji uz čestu upotrebu pozadinskog osvjetljenja može biti bitno kraći od vijeka trajanja standardnih upravljača bez te funkcije i bez LCD zaslona.Sve u svemu, daljinski upravljač koji će vam vjerno služiti nakon što prođe duže ili kraće vrijeme navikavanja na njegov princip rada.Cijena 400,00 kn.

mpetro
13.03.2011., 00:09
http://img716.imageshack.us/img716/253/snap1e.png (http://img716.imageshack.us/i/snap1e.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Logitech Harmony 525, kao osnovni model Harmony serije, nudi sve ono što je potrebno da svoju vojsku standardnih upravljača maknete sa stola i počnete uživati u jednostavnosti i lakoći korištenja svih tehničkih proizvoda u vašem dnevnom boravku. Standardnih dimenzija i solidne ergonomije, ovaj upravljač nudi sve potrebne tipke, te LCD zaslon koji dodatno proširuje mogućnosti aktivnostima i dodatnim funkcijama koje možete u potpunosti urediti putem Internet-orijentiranog softvera koji instalirate na vaše računalo. Softver je jednostavan za rukovanje, a glavne su mu prednosti trenutni pristup bazi svih mogućih modela televizora, pojačala,digitalnih resivera, DVD, Blu-ray, HD DVD, CD svirača i ostalih proizvoda čije kontrole tamo možete u trenu "ubaciti" u vašeg malog univerzalca. Ovo je ujedno i negativna karakteristika jer ukoliko ne posjedujete priključak na Internet, tada nećete moći niti podesiti ovaj upravljač s obzirom da sve postavke zahtjevaju loginiranje u Logitech bazu. Drugi minus se odnosi na vijek trajanja baterija koji uz čestu upotrebu pozadinskog osvjetljenja može biti bitno kraći od vijeka trajanja standardnih upravljača bez te funkcije i bez LCD zaslona.Sve u svemu, daljinski upravljač koji će vam vjerno služiti nakon što prođe duže ili kraće vrijeme navikavanja na njegov princip rada.Cijena 400,00 kn.

hvala na savjetu, ali radi se o uređaju koji kompletan košta 140 kn, dok
predloženi daljinski stoji 400 kn, dakle nema baš ekonomske opravdanosti

HAL_9000
20.03.2011., 16:58
hvala na savjetu, ali radi se o uređaju koji kompletan košta 140 kn, dok
predloženi daljinski stoji 400 kn, dakle nema baš ekonomske opravdanosti

ima ti jollysat daljinac koji moze ali opet kosta oko 100 kn

Nikica Veliki
20.03.2011., 18:48
U Lidlu sam kupio SilverCrest daljinac, koji se daje isprogramirati, i dao sam 60kn.

SliverCrest SFB 10.1 A1.

(samo ti treba stari daljinac od Vivax-a, da možeš isprogramirati ovaj daljinac, i sve radi)

Pozz

:kava:

MytByte
20.03.2011., 19:10
Pa upravo mu treba univerzalni daljnski da zamijeni potrgani, a kako će naučiti novi daljinski ako mu stari ne radi???? treba mu neki koji ima Vivax kodove...

Mislim da je jednostavnije i na kraju isplativije kupiti novi prijemnik...

Nikica Veliki
20.03.2011., 19:18
da, al ako je to ona jeftina verzija, kod 10 poznanika bu našao 13 daljinskih,
jednog može posuditi..... :D

MytByte
20.03.2011., 19:19
Pa, nek mu je sa srećom...

BeepGirl
14.07.2011., 21:36
Tražim Sony RM-PP412 daljinski za AV pojacalo Sony strdb2000,
drugi univerzalni daljinski nemaju pola funkcija kao ovaj orginalni daljinski stoga mi je potreban.
Ako itko zna gdje ga mogu kupiti ili ako ga netko ima ZA PRODATI neka kaze ili u PM.
Ima li itko iskustva sa ovakvim problemom?

Thurgood
15.07.2011., 10:22
ovlašteni servis (vidi na www.sony.hr), ebay, njuškalo, plavi oglasnik - ali ne bih baš puno računao na pronalazak polovnih daljinskih a da ne idu u kompletu sa recieverom. mada paše i od nekih drugih modela receivera.

frenchkey
15.07.2011., 12:55
upišeš šifru na e-bay i kupiš ga za 15-ak dolara. Tako sam ja za panasonic

BeepGirl
17.07.2011., 15:19
ovlašteni servis (vidi na www.sony.hr), ebay, njuškalo, plavi oglasnik - ali ne bih baš puno računao na pronalazak polovnih daljinskih a da ne idu u kompletu sa recieverom. mada paše i od nekih drugih modela receivera.

probala sve .. nema nigdje
jedino ako nadem stvarno slican .. koja preporuka?

Thurgood
18.07.2011., 08:09
samo sam kopirao model u ebay tražilicu i ima ih dva komada. kak onda nema nigdje? :p
a pretpostavljam i da Sonyjev zastupnik/serviser to može bez problema dobaviti.

sličan model receivera sam mislio. ne samo za DB2000, isti imaju većina iz tog vremena. DB790, 795, 798... vjerojatno i DG500 i ta serija. možda pomogne.

T-R-K
27.07.2011., 11:28
Molio bih pomoć, trebam univerzalni d. za ovaj model Sharpovog tv-a. Imam dva smartvisionova daljinca, al na nijednom tipka menu ne radi, pa ne mogu naći programe. na netu sam našao koji bi bili zamjenski za taj model tv-a (npr. http://www.promocje.abc24.pl/?kat=&pro=260749), ali su to stranice neke poljske trgovine. Hitno mi treba pa ak netko ZNA koji daljinac bi odgovarao nek pomogne.

Hvala

DeeJay Dee
27.07.2011., 15:50
Otvaram zajedničku temu za problematiku daljinaca i nedoumica oko istih.
Pozz.

Cilim
28.07.2011., 16:52
Prije nego problem daljinaca iznesete na ovoj temi, pogledajte ovdje (http://www.elmatis.hr/Articles.aspx#) imaju dosta veliki izbor. :)

Staznjevcanec
08.08.2011., 18:40
Pitao sam već na više mjesta pa da pitam i ovdje:
Zna li netko zašto Sony daljinac s mogućnošću "učenja/pamćenja" kodova drugih daljinaca (mod. RM-VL1400T) ne može reporoducirati kodove daljinca MaxTV receivera? :ne zna:

Ima li tome lijeka?

Cilim
08.08.2011., 19:35
Pitao sam već na više mjesta pa da pitam i ovdje:
Zna li netko zašto Sony daljinac s mogućnošću "učenja/pamćenja" kodova drugih daljinaca (mod. RM-VL1400T) ne može reporoducirati kodove daljinca MaxTV receivera? :ne zna:

Ima li tome lijeka?

Nisu bas ni svi ti zamjenski daljinci s mogucnoscu ucenja/pamcenja bas svemoguci, jedan od boljih je svakako "Oneforall URC 7110 (http://www.oneforall.com/en_UK/overview/1/universal-remotes)", isprobano na LCD i CRT TV-ima razlicitih marki i proizvodjaca, Panasonic, Sony, Philips, Samsung, Toshiba itd i sve funkcije rade.
Dodje od 90 do 99 kn, kako u kojem ducanu. :)

TaraL666
09.08.2011., 11:55
bok, kupila sam u lidlu daljinski koji spominjete silver crest, pa me zanima jel mi može netko reći kji je kod za vivax vcr? hvala :)

ivica 8
09.08.2011., 16:50
bok, kupila sam u lidlu daljinski koji spominjete silver crest, pa me zanima jel mi može netko reći kji je kod za vivax vcr? hvala :)

Uz taj daljinski dolaze vrlo jasno napisane uoute na hrvatskom.Prema tome RTFM.
Najvjerojatnije nema koda za Vivax uređaje ali na tom daljinskom imaš opciju SEARCH prema kojoj bi trebao sam pronaći kod od određenog uređaja.
Ja sam taj daljinski vratio drugi dan jer nije radio u cjelosti s Panasonic tv uređajem(plasma).
Ukoliko nekoga put nanese u Austriju u Mediamarktu postoji daljinski Total Control koji košta cca.45 kn i koji provjereno radi čak i sa B-net prijemnikom.
Pozdrav,

Haver
11.08.2011., 14:11
Trebam pomoc vezanu za kod univerzalnog upravljaca.

Dobio sam neki stari TV marke Standard. Pise da je Švicarski proizvod odakle sam ga i dobio. E sada imam neki kineski upravljac ali nikako ne mogu da nadjem kod za taj TV.

Izgubio sam knjizicu sa kodovima, ali trazi sam preko neta nigdje nisam nasao da ima marka Standard.

Pokusao sam automatsko traznje ali nisam uspio.

Imate li vi kakvu ideju???

miss-rebel
21.08.2011., 17:18
Da li netko zna, ako kupim novi dvb-t prijamnik iste marke, hoće li taj daljinski raditi i na starom?

Naime, imam Quadrov zemaljski prijamnik i strgan je daljinski, a zamjenski košta 100 kn. Više mi se isplati kupit novi cijeli prijamnik, ako radi daljinski i sa starim.

IMP 4167
22.08.2011., 13:39
Da li netko zna, ako kupim novi dvb-t prijamnik iste marke, hoće li taj daljinski raditi i na starom?

Naime, imam Quadrov zemaljski prijamnik i strgan je daljinski, a zamjenski košta 100 kn. Više mi se isplati kupit novi cijeli prijamnik, ako radi daljinski i sa starim.

Svakako će ti raditi samo ako je novi prijemnik ista marka i tip, kao i stari.

ivana.bubalo2
26.08.2011., 12:36
pokvaren mi je strong daljinski za digit.prijamnik. zna li itko gdje ili kako mogu nabaviti novi? :confused: :confused: :confused: :confused:

Cilim
27.08.2011., 11:21
pokvaren mi je strong daljinski za digit.prijamnik. zna li itko gdje ili kako mogu nabaviti novi? :confused: :confused: :confused: :confused:

Tehnocentar u Zagrebu je ovlašteni servis za Strong, kod njih se može kupiti i zamjenski daljinski ako nekome treba. :)

rrrastaman
27.08.2011., 17:28
kako maxtv daljinskim upravljačem upaliti i ugasiti na tv? u modu programiranja sve radi, ali nakon što memoriram kod televizije pritiskom na tipku "OK" na maxtv daljinskom upravljaču to više ne funkiconira. kako prebaciti na maxtv daljinskom upravljaču da upravlja tv-om a ne maxtv uređajem?

MytByte
27.08.2011., 19:53
Prema sjećanju, moraju se zajedno pritisnuti dvije tipke na daljincu od maxtv-a da bi se prebacivalo između kontrole TV-a i kontrola maxtv-a...u uputstvima od maxtva sve piše...

rrrastaman
27.08.2011., 20:39
nemam više maxtv uslugu pa ne mogu pogledati upute, ali mi je ostao daljinski.

spajder
28.08.2011., 02:24
u stupcu maxtv klikni na zadnju točku Upute za programiranje daljinskog upravljača evo link http://www.t-com.hr/privatni/kzona/podrska_savjeti/

rrrastaman
28.08.2011., 03:10
hvala na savjetima. Uspio sam programirati daljinski, sve radi - i paljenje/gašenje tv-a, mijenjanje kanala i pojačavanje/smanjivanje zvuka. Nažalost, sve te kontrole rade samo 10-ak sekundi nakonn što stisnem zajedno plavu i crvenu tipku, a zatim radi samo pojaščavanje/smanjivanje glasnoće. :( Nisam vidio da ima opcija da sve navedene kontrole ostanu trajno aktivne, a ne samo za glasnoću...

aspirin
09.09.2011., 07:39
Zdravo,

jeli ima netko kod skymaster daljinskog za samsung satelitski prijemnik?

Stellich
23.09.2011., 16:05
Ovako, imam SmartVision i "potepla" sam upute.
Treba mi za programiranje Samsung DVD-a, pa mi trebaju kodovi i sažeto objašnjenje.

DeeJay Dee
23.09.2011., 16:11
a smartvižn bi bilo što? daljinski?

Stellich
23.09.2011., 16:31
a smartvižn bi bilo što? daljinski?

Da.

MytByte
23.09.2011., 16:33
A sad da potkurim malo: A KOJI MODEL???? :zubo:

ajde pls budi konkretna premda svi Smartvision daljinci vjerojatno imaju iste kodove za dotični DVD...

P.S: evo probaj ovo: http://rapidshare.com/files/87369037/URC22D-8A.pdf

Cilim
23.09.2011., 17:41
Ovako, imam SmartVision i "potepla" sam upute.
Treba mi za programiranje Samsung DVD-a, pa mi trebaju kodovi i sažeto objašnjenje.

Mozda ti pomogne ovaj link (http://www.kvark.hr/index.cgi?lang_id=1&menu_id=151). :)

pixote
24.11.2011., 10:49
hi imam lcd sharp lc-37gd7e
daljinski upravljac koji koristim za njega mi ne funkcionira vise pa bi htio kupiti novi
zanima me da li ima u zagrebu kakav ducan gjde bi mogo kupiti takav daljinski ili barem neki univerzalni kojeg bi moj lcd podrzavo

EDIT: postoji zbirna tema o daljincima, premještam

nicky2009
24.11.2011., 13:03
mene bi zanimao dalj.upravljač za TV (Matrix)i da ima za HI-FI liniju (Schneider) - ako postoji takav ?

medene
25.11.2011., 13:02
Imam LCD TV Toshiba regza i treba mi daljinski. Zna li tko gdje se mogu naći?

penava
25.11.2011., 16:28
Dobio sam digitalni prijamnik od b.neta i neki novi daljinski koji ima mogućnost par komandi za TV (pojačavanje/stišavanje, gašenje), no nigdje ne mogu naći kodove.

Po nekom njegovom ponašanju zaključio sam da se programira tako da se
pritisnu zajedno donje dvije tipke, i onda unese četveroznamenkasti
kod. Dalje od toga nisam došao.

Jel zna netko nešto više?

MytByte
25.11.2011., 21:58
nema kodova negdje u uputstvima od b.neta? kod max tv-a ih recimo, ima :zubo:

mijalic
23.01.2012., 23:10
http://www.ekran-avc.hr/p573/one-for-all-urc3415-robusto-tv/product_info.html
Isprobao sam susjedu ovaj daljinac na Vivax tv-u i radi odlično.
I na mome Quadro tv-u.
Eh, sad. Susjedu u stvari treba zamjena za daljinski od DVB-T recivera Vivax.
Na automatskom traženju na ovom univerzalnom daljincu sam našao jedan jedini kod koji odgovara tom vivax reciveru ali su komande razbacane posvuda i ne odgovaraju znakovimama na daljincu. Nažalosti niti one najosnovnije za mjenjanje programa sa brojevima ili strelicama. Kod ovakve situacije na tv-u u upustvima predlažu probu sa nekim drugim kodom, ali kod DVB-T jedan jedini sam uspio naći i to nakon dobrih x-min vrtenja. Skoro odustao.

Ima li netko iskustva s ovim modelom daljinskog i da li je uopće namjenjem za išta drugo osim tv-a i dvd-a?Nisam vidio na nnjemu zasebne oznake za druge uređaje pa mi se čini da i ne može za satelitske ili zemaljske recivere.

bdw košta 120 kn a za 169 mogao bi kupiti i novi reciver i daljinski. Mislim da je prodavač krivo razumio kupca i dao mu ga misleći da m treba za tv. Ili moj dobri susjed nije znao dobro objasniti.

MytByte
24.01.2012., 07:17
bdw košta 120 kn a za 169 mogao bi kupiti i novi reciver i daljinski. Mislim da je prodavač krivo razumio kupca i dao mu ga misleći da m treba za tv. Ili moj dobri susjed nije znao dobro objasniti.

Ja ti sumnjam da je prodavač uopće znao što daje...prodavač, kao i bilo tko, može samo pročitati u listi kodova, ne zna on iz iskustva...treba dakle za svaki daljinac uzeti uputstva i potražiti u listi kodova da li postoji Vivax u sekciji "digitalni prijemnici" Najbolje je uzeti daljinski koji "uči" kodove ali to je vjerojatno već van budžeta...a i pretpostavljam da je originalni Vivax daljinac "umro"...

KD electronic
25.01.2012., 07:56
http://www.ekran-avc.hr/p573/one-for-all-urc3415-robusto-tv/product_info.html
Isprobao sam susjedu ovaj daljinac na Vivax tv-u i radi odlično.
I na mome Quadro tv-u.
Eh, sad. Susjedu u stvari treba zamjena za daljinski od DVB-T recivera Vivax

Univerzalni daljinci gotovo u pravilu ne podržavaju dvb-t receivere. Uvoznik i zastupnik za Vivax proizvode ti je M SAN grupa, a daljinski (originalni) možeš naručiti kod MR servisa u Zgb. Proguglaj malo za detaljnije podatke. Cijena ti je 60-ak kn.

100 godina
30.01.2012., 06:59
Iman čudan problem.
Nakon zamjene baterija u daljinskom (gorenje PR 106) ne radi pola funkcija na upravljaču.Mogu micat kanale samo na gori/doli i mogu pojačat i smanjit ton.
Brojevi ne rade,teletekst i još neki botuni ne rade. :503:
Isto tako na ekranu ne piše broj kanala,niti ime programa i nema više prikaza na ekranu kad se smanjuje ili pojačava ton.
Nisan uspija nigdi po internetu nać rješenje.
Unaprid hvala.

KD electronic
01.02.2012., 19:20
...Isto tako na ekranu ne piše broj kanala,niti ime programa i nema više prikaza na ekranu kad se smanjuje ili pojačava ton.

Po ovom što si naveo možda i nije problem u daljinskom. Jesi li nedavno spajao neki od vanjskih uređaja putem scarta? Odspoji sve scart priključke sa tv-a, ugasi ga na mrežnom prekidaču, pa nakon ponovnog uključenja probaj funkcije na daljinskom.

Kikica123
03.02.2012., 06:46
Trebam pomoć, kupila sam Logitech harmony 600 i sve sam namjestila i sve radi osim jedne stvari. Kada palim DVD sa activity ne prebacujemi na AV3 već ostaje na AV1 (max tv). Sve se riješi kada stisnem help ali to nije riješenje. U activity je sve dobro podešeno(Power on TV, Power on DVD, prebaci na AV3)
Ali tu zadnju naredbu nikako da sam izvrši....!
TV Sony
DVD Philips

Kikica123
03.02.2012., 09:34
Trebam pomoć, kupila sam Logitech harmony 600 i sve sam namjestila i sve radi osim jedne stvari. Kada palim DVD sa activity ne prebacujemi TV na AV3 već ostaje na AV1 (max tv). Sve se riješi kada stisnem help ali to nije riješenje. U activity je sve dobro podešeno(Power on TV, Power on DVD, prebaci na AV3)
Ali tu zadnju naredbu nikako da sam izvrši....!
TV Sony
DVD Philips

Imate li koji prijedlog...

KD electronic
03.02.2012., 10:01
Prebaci max na standby pa probaj ponovo (AV1 ti kod telke uvijek ima prioritet).

Orlandica
11.02.2012., 21:15
Pozdrav svima!
ovo mi se učinilo kao naprikladnije mjesto za pitati. Možda je zbilja glupo pitanje, al malac nam se jutros dokopao daljinskog i uspio nekako stavit da onaj prozorčić gore desno u kojem piše broj programa postane nevidljiv :confused: Istiskali smo sve živo, al ne uspijevamo to nikako vratit natrag. Najgore je što nam se zbog toga ni neki meniji ne vide pa ne znamo jel se još nešto može podesit. Imamo Quadro lcd (tft-26_nešto_), al ne mogu nigdje pronać sliku daljinskog.
Ako itko ima kakvu ideju, help please :moli:

Vermox
12.02.2012., 13:24
Pozdrav svima!
ovo mi se učinilo kao naprikladnije mjesto za pitati. Možda je zbilja glupo pitanje, al malac nam se jutros dokopao daljinskog i uspio nekako stavit da onaj prozorčić gore desno u kojem piše broj programa postane nevidljiv :confused: Istiskali smo sve živo, al ne uspijevamo to nikako vratit natrag. Najgore je što nam se zbog toga ni neki meniji ne vide pa ne znamo jel se još nešto može podesit. Imamo Quadro lcd (tft-26_nešto_), al ne mogu nigdje pronać sliku daljinskog.
Ako itko ima kakvu ideju, help please :moli:
prvo sto mi pada na pamet je da je stisnuo zoom ili aspect..najvjerojatnije ima taj gumb na daljinskom pa to stiskat..

Orlandica
13.02.2012., 13:30
prvo sto mi pada na pamet je da je stisnuo zoom ili aspect..najvjerojatnije ima taj gumb na daljinskom pa to stiskat..

Nije, nije, to smo isprobali :mig: Slika je bila poptuno normalna.

Po ovom što si naveo možda i nije problem u daljinskom. Jesi li nedavno spajao neki od vanjskih uređaja putem scarta? Odspoji sve scart priključke sa tv-a, ugasi ga na mrežnom prekidaču, pa nakon ponovnog uključenja probaj funkcije na daljinskom.

Probali smo s ovim savjetom, navečer smo iskopčali DVD, sve isključili iz struje i ujutro je sve bilo OK :s:s

Dejan12
20.04.2012., 20:51
Pre neki dan sam kupio LCD TV Medion MD30048 i uz njega sam dobio Univerzalni daljinski Medion MD81035 , nasao sam kodove na internetu, ali nisam mogao da pronadjem upustvo za koriscenje.

Univerzalni daljinski
http://img829.imageshack.us/img829/4001/7889fe5520944c2e8ac0bc5.png

LCD TV 32"
http://img338.imageshack.us/img338/7622/44d23531cbce46b1b579040.png

Molim vas za pomoc, ukoliko neko ima iskustva. hvala

I zanima me isto, ima opciju 3D, ali nemam naocare, moze li mi neko pojasniti kako radi 3D i sta je to ?

KD electronic
23.04.2012., 18:21
Za upis koda držiš tipku "setup" par sekundi dok ne zasvijetli "source" tipka (nije bitno koja), zatim kratko pritisneš odgovarajuću "source" tipku za koju upisuješ kod (tv, dvd,vcr,...) te na kraju upišeš 3-znamenkasti kod iz kodne tabele (koju već imaš).

Telka sigurno nema 3D, ne znam o čemu pričaš (radi se o hd ready prijemniku iz 2007. ili čak ranije). Možda si u opcijama vidio funkciju redukcije šuma (oznaka je 3D NR). :ne zna:

MytByte
24.04.2012., 06:47
Telka sigurno nema 3D, ne znam o čemu pričaš (radi se o hd ready prijemniku iz 2007. ili čak ranije). Možda si u opcijama vidio funkciju redukcije šuma (oznaka je 3D NR). :ne zna:

:lol: nema sumnje da je to!

Kockar :D
24.04.2012., 12:45
Poludio mi je daljinski za maxtv odnosno šta god stiao prtišću se brojevi 5 i 8 ono svjetlo gore lijevo konstatno bljeska ima li pomoći?

KD electronic
24.04.2012., 13:00
Izvadi baterije na 5 min. pa probaj ponovo,... a možda bi ga trebalo rastaviti i očistiti alkoholom grafitne kontakte.

Kockar :D
24.04.2012., 13:03
Okej hvala pokušati ću oboje pa javim :D

kroono
26.04.2012., 00:32
Pokušavam na univerzalni daljinski upravljač (Remote Control Silvercrest SFB 10.1 A1) programirati kodove s originalnog daljinskog (Technics). Slijedio sam sve upute, otvoriti mod Learning, zatim pritisnuti željenu tipku na koju hoću programirati, nakon čega se na displeju prikazuje Learning, te držati pritisnutu odgovarajuću tipku na originalnom daljinskom. Po uputama, nakon programiranja (pritisnute tipke originalnog upravljača u trajanju 30 sekundi) na originalnom UDU jedino postoje dva odgovora: Success ili Learn Error. No kod mene se ne pojavljuje niti jedan od ta dva odgovora. Umjesto toga, na displeju se ispisuje poruka izbornika kojom se ulazi u postupak programiranja.
Oba upravljača imaju nove baterije, udaljeni su po uputama 20-50 cm, bez ometanja nekog drugog izvora svjetlosti... Što da radim? Upravljač radi jedino unosom odgovarajućih kodova, ali samo uključivanje i isključivanje uređaja i promjena razine zvuka. Ali promjena vrste ulaza nikako (želim ga koristiti za pojačalo). Postoji li neki 'tips & tricks' za programiranje kodova?

KD electronic
26.04.2012., 08:55
...Oba upravljača imaju nove baterije, udaljeni su po uputama 20-50 cm, bez ometanja nekog drugog izvora svjetlosti...

Tu ti je greška. Daljinci moraju biti na udaljenosti do 5 cm. Univerzalac ti ga uopće ne vidi.
Druga stvar, kad dođeš do opcije "learn key" prvo pritisneš tipku na univerzalcu koju ovaj treba naučiti pa tek onda na originalnom. Ak ti se na univerzalcu ne pojavi oznaka "learning" onda si odabral tipku za koju ne može biti naučen tipkovni kod.
Probaj ponovo, al prvo još jednom dobro pročitaj upute. :mig:

kroono
26.04.2012., 09:36
Hvala na odgovoru!

Carpe Diem!!!
29.04.2012., 19:41
Dakle, problem je ovakav: Fabrički daljinski se pokvario od televizora (TV je Vivax sa "guzom" :)), preporuče neki univerzalni, navodno jedini koji podržava tu marku, radi ali samo neke tipke i sve su funkcije pomiješane. Gdje je pojačavanje on reaguje promjenom kanala, gdje je promjena kanala on ulazi u podešavanja itd. Ok, u međuvremenu dolazimo do njegovog drugog originalnog daljinskog, uspijemo naći, međutim on se ponaša kao ovaj univerzalni prethodni. Reaguje potpuno isto. Kako da se TV vrati da reaguje normalno? Ne razumijem se toliko i svaka pomoć bi dobro došla. Hvala unaprijed.

1brato
30.04.2012., 13:22
Trebaju ti kodovi za taj univerzalni daljinac, ukucaj ime i oznaku daljinskog na googlu i probaj pronaći kodove za tvoju marku televizora i način kako ćeš ga podesiti... Možda pomogne.

KD electronic
02.05.2012., 06:57
@Carpe : Univerzalci su uvijek lutrija, tako da preporučam popravak ili nabavku novog originalnog, koji i nije tako skup. Ne znam gdje se nalaziš ali za nabavku u HR treba nazvati uvoznika - MSan grupu u Zagrebu (ili njihov MR servis).

TONI-VU
24.05.2012., 23:09
Daljinski od Pioneer plazme me počeo zezat,pola tipki radi a pola ne. Kod mijenjanja kanala brojke uredno rade ali tipka P radi samo u + dok u - ništa,isto tako tipka Volume može samo pojačavati zvuk dok smanjivati nemože,MUTE isto neradi kao ni kompletan "kursor" u sredini sa svim tipkama okolo uključujući i HOME MENU, dok one obojane tipke za teletekst crvena i zelena ne rade a žuta i plava rade.

Molim pomoć ako se nešto može napravit, a ako ne zna li netko može li se i gdje kupit novi daljinski.

Hvala

IMP 4167
25.05.2012., 08:44
@ Toni-VU, probaj daljinac rastaviti i pobrisati masnoću koja se znutra nakupi na plastičnim kontaktima a i na kontaktima ploće. Ovo mi je više puta pomoglo.

KD electronic
25.05.2012., 09:02
Čišćenje, naravno, ne bu škodilo ali bi po simptomima prije bila u prekidu neka od zajedničkih linija na pločici daljinca. Daj nekom elektroničaru da ti to ispita ak čišćenje ne bu dalo rezultate.

TONI-VU
25.05.2012., 11:34
Hvala na savjetima,danas će mi doći prijatelj koji je po struci RTV mehaničar (iako to ne radi) pa će pogledati,a ja ću mu prenijeti vaše savjete pa bumo vidli.

poslije napišem rezultat

MaliZeleni10
25.05.2012., 22:00
Ponekad su samo potrebne nove bateije da rijese takav problem, ali ciscenje je svakako korisno.

piksi_gradina
26.05.2012., 22:32
Otvorio sam temu na pogresnom mjestu pa eto opet cu isto pitanje staviti ovdje.
Zanima me ako tko zna da li moze koji univerzalni daljinski za moj tv.Marka je gorenje, ali mu je daljinski stradao. inace je daljinski F3094, pa ako tko zna neka napise, ili da li je gdje moguce naci ovakav daljinski.

zelj
26.05.2012., 23:01
http://img593.imageshack.us/img593/9792/59178431.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/593/59178431.jpg/)
ljudi imam ovaj tv daljinski mu odjednom prestao raditi
kupio sam ga polovnog i daljinski koji je tada došao uz njega je bio neki unervizalni i taj mi unervizalni neki dan crkao......
pa ako netko zna koji bi odgovorao za ovaj tv.......

zelj
26.05.2012., 23:03
Dakle, problem je ovakav: Fabrički daljinski se pokvario od televizora (TV je Vivax sa "guzom" :)), preporuče neki univerzalni, navodno jedini koji podržava tu marku, radi ali samo neke tipke i sve su funkcije pomiješane. Gdje je pojačavanje on reaguje promjenom kanala, gdje je promjena kanala on ulazi u podešavanja itd. Ok, u međuvremenu dolazimo do njegovog drugog originalnog daljinskog, uspijemo naći, međutim on se ponaša kao ovaj univerzalni prethodni. Reaguje potpuno isto. Kako da se TV vrati da reaguje normalno? Ne razumijem se toliko i svaka pomoć bi dobro došla. Hvala unaprijed.

uzmi od quadro televizije daljinski meni je daljinski također od tv vivax-a bio crkao polomio sam se tražeći daljinski za njega i čovjek mi rekao da uzmem od quadro televizije i radi

KD electronic
28.05.2012., 08:07
...Zanima me ako tko zna da li moze koji univerzalni daljinski za moj tv.Marka je gorenje, ali mu je daljinski stradao. inace je daljinski F3094, pa ako tko zna neka napise, ili da li je gdje moguce naci ovakav daljinski.

Gorenje ima programabilini daljinski koji pokriva sve njihove modele unazad 20-ak godina. Nazovi Elmatis (http://www.elmatis.hr/Articles.aspx) radi provjere.

@zelj : to je Gorenje televizor pa isto važi i za tebe.

TONI-VU
29.05.2012., 11:09
Ponekad su samo potrebne nove bateije da rijese takav problem, ali ciscenje je svakako korisno.

Upravo tako je i bilo,stavio sam nove baterije ali pola funkcija nije radilo a onaj pajdo Tv mehaničar je došao "veseo" kod mene i nije mu se dalo rastavljati pa sam tako ostavio da bi drugi dan sve proradilo,bez čiščenja...a valjda mu je trebalo dva dana da se privikne na nove baterije ili ima neka caka u daljinskom da mu kod slabljenja baterija funkcije otkazuju selektivno a kod novih baterija se vračaju u funkciju selektivno,tko bi ga znao...:ne zna:,uglavnom sad je sve u redu,hvala svima.

TONI-VU
03.06.2012., 01:37
Prerano sam se obradovao,opet po starom pola radi pola ne.
Izgleda ipak da ću morati dati nekom da ga otvori i pogleda :503:

MaliZeleni10
05.06.2012., 18:42
Otvori ga sam, budi pazljiv, onda dobro operi sve gumene dijelove i ostavi ih da se osuse pa onda opet sve sklopi pa vidi kako ce se ponasati.

slammerinho
14.06.2012., 19:59
isprika moderatorima što dižem temu nakon tri godine

da li netko zna da li elmatis još uvijek radi?

KD electronic
14.06.2012., 20:16
Radi.

TONI-VU
18.06.2012., 19:06
Otvori ga sam, budi pazljiv, onda dobro operi sve gumene dijelove i ostavi ih da se osuse pa onda opet sve sklopi pa vidi kako ce se ponasati.

Otvorio i očistio:confused: sad radi još manje nego prije,prije sam bar imao teletekst,sad je i to riknilo,treba mi servis za daljinski,ima li toga kod nas?

KD electronic
19.06.2012., 06:47
...odnesi daljinski u tv servis.

IMP 4167
19.06.2012., 18:29
I pri meni se pojavil problem z univerzalnim daljincem. nakratko događa se ovak, uz pripomenu da je očišćen, najdem na njemu samo nekoliko funkcija kaj mi je dost za CRT telkač, na terega je priključen SAT rec, ( ton +/-, AV/tv , num. funkcije za analog. prijem ) , to vse šljaka vuru dve i prestane. Da bi ga vrnul k pameti, stisnem tipke SET i TV1 i on pak šljaka. Baterije su sigurno v redu, nek sem skužil da ga morem oživeti i priključenjem na napon 4,5V z adaptera. Potem si mislim da mu je morti riknul kondenzator. Prosim znalce za pomoć.

KD electronic
20.06.2012., 07:06
Morti i je mada bi tada radil daljinac, ali sa puno manje udaljenosti. Sumnjam na hladni lem ili na neispravnost čipa. Ak se radi o nekom kineskom jeftilenu sa zalivenim smd čipom onda tu nema pomoći. No, ak je neki skuplji trebalo bi ga prelemit, za početak. IR dioda se može ohmski ispitat, a kvarc i zamijenit (dođe svega par kn).

IMP 4167
20.06.2012., 12:07
@ KD el..., fala za naputak bum ga probal realizirat i javit efekat od tog. Samo još nekaj, jutros je prošljakal samo s pritiskom gumba Tv1 , jer toje negda bil daljinac za više aparatov dok ga moja vnučica ni pred par let ni potopila v šalicu mljeka i od tada su nastali problemi. Al bumo to zriktali.

KD electronic
20.06.2012., 13:01
... a možda ti samo promijeni "kod" (prebaci se iz nekog razloga na neki drugi uređaj),... ak ga koristiš samo za tv onda za sve modove (tv1, tv2, sat, vcr,...) programiraj isti kod (od tog televizora) i riješil si problem.

IMP 4167
20.06.2012., 17:16
@KD.. .još jenput ti fala, bum i to probal, kajti mi je to najednostavnejše.

IMP 4167
03.07.2012., 21:35
[QUOTE=KD electronic;40074584]
Sumnjam na hladni lem ili na neispravnost čipa. Ak se radi o nekom kineskom jeftilenu sa zalivenim smd čipom onda tu nema pomoći.

KD elec..skoro sam zaboravil javit da si imal prav. Na kin. jeftilenu bil je v pitanju hladni lem na jenom kratkospojniku. To sam prelemil, a mam i se ostale lemne točke, plastiku opral v sapunici i daljinac dela. Da mi je tak sredit rec Opticum to bi bila prava stvar, ali to me zgleda ne će.

-martina
05.07.2012., 10:47
Mozda možeš univerzalnim?
Meni su nakon kvara Sony TVa pocele prestajati raditi tipke 456 na daljinskom, 7 jako slabo hvata, preloš, a preskup TV. Tek sto mu je garancija nedavno istekla, počeli kvarovi, u Svijetu Medija rekli kako one traju jako dugo i da se ništa ne brinemo.:(

Big Joe
11.07.2012., 19:44
Pomoč!

Kupio sam ovaj remote extender

http://www.ebay.com/itm/Wireless-IR-Remote-Extender-Repeater-Infrared-Transmit-Set-Top-Box-200m-Black-/270883805498?pt=US_Remote_Controls&hash=item3f11eed93a

i super radi na svim uređajima koje sam isprobao osim na max tv-u. Imam siemens STB-7710 i pokušao sam sa tri daljinska i nikako neće. Zvao sam podršku od t-coma i rekli su da bi u toriji trebalo raditi ali da za to nedaju tehničku podršku. Pa sada ako ko ima kakav savjet kaj da napravim da to proradio, bio bi mu jako zahvalan.

dario-dsa
15.07.2012., 10:57
Pozdrav,
molio bi Vas da mi objasnite princip rada daljinskog. Točnije ja znam da daljinski rabi infracrveni signal kako bi komunicirao sa aparatom. Pitanje je kako se taj signal razlikuje od na primjer gumba smanji zvuk ili promijeni kanal i kako se razlikuju od aparata do aparata(kako ne mogu upravljati sa 1 daljinskim 2 aparata(ne mislim na univerzalni nego na normalni)).
Hvala puno na odgovoru.

Cilim
15.07.2012., 11:25
Mogel si i malo googlat, klikni (https://www.google.hr/#hl=hr&sclient=psy-ab&q=princip+rada+daljinskog+upravlja%C4%8Da&oq=princip+rada+daljinskog+upravlja%C4%8Da&gs_l=hp.12..0i30.26212.26212.1.28608.1.1.0.0.0.0.1 16.116.0j1.1.0...0.0...1c.wzSJWRPMQaI&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=14db97f76974c87f&biw=1680&bih=855)na prvi link.

KD electronic
16.07.2012., 07:08
... ili pojednostavljeno, pritiskom na različite tipke na daljincu isti odašilje različiti slijed jedinica i nula (tzv. Binarni zapis) koji sklopovlje u prijemniku (mikrokontroler) prepoznaje kao različitu komandu.
U večini slučajeva se ne može jednim originalnim daljinskim upravljati sa više uređaja različitih proizvođača jer koriste različite protokole i formate IR paketa (sa različitim duljinama trajanja logičke nule i jedinice).

Štrikalica
22.07.2012., 10:19
Tehničari moji, pls pomozite dami u nevolji. :D

Dakle, pokušavam Philipsov prestigo univerzalni daljinski povezati sa digitalnim receiverom (točnije "Strong SRT 8110 Digital High Definition Terrestrial Receiver").. problem je u tome što u bazi podataka daljinskog postoji gro mogućih devices za povezivanje, a sve su u kraticama i ja jednostavno ne znam koja bi se od tih kratica odnosila na ovaj receiver.. evo, pišem popis svega što nudi pa molim ako netko zna koja bi odgovarala da mi skrati muke..jer pješke će biti praktički nemoguće naći.

Add device:

DVDR
HTS
VCR
STB
SAT
CABLE
DVB-T
AMP
AUDIO SET
TUNER
CD
MD
TAPE
PVR
DMR
TV-2
VCR-2
TV-VCR
TV-DVD
GAME
PC
DVD-VCR
DVDR-HDD
(možda je taj? jer mi taj receiver i koristi da na njega spojim eksterni hard disk sa video fileovima)

Eto, napisala sam kompletan popis iako za neke čak i ja znam da očito nisu, al neka ih.. :)

Puno hvala unaprijed. :kiss:

Cilim
22.07.2012., 10:31
Nije 23. DVDR-HDD, vec bi trebalo biti 7. DVB-T

Štrikalica
22.07.2012., 10:32
yesss! budem probala. puno ti hvala. :)

Štrikalica
22.07.2012., 12:31
Poopie.. :tuzni:

Cilim, nije DVB-T.. imaš još koju ideju? :(

DeeJay Dee
22.07.2012., 12:36
štriksi, mislim da ti nije dovoljno sam tak odabrat device, neg da tebi ustvari treba popis kodova za taj daljinac, kao i za svaki univerzalni.
ergo, trebaš kod baš za Strong proizvode, a koji ćeš onda ukucati u taj phićin daljinski i voila. :kava: zguglati? :misli:

p.s. pa kaj ni mirrek ni vičan av tehnikalijama? :rolleyes::D

Štrikalica
22.07.2012., 12:40
je, znam, ali ovaj nije nikad ni imao taj popis kodova zato kaj ima ugrađenu bazu svih firmi i šifri. Odabereš koji device spajaš, odabereš tko je proizvođač i on sam traži.. Ali to je stvarno klanje ako ne znaš točno što tražiš jer svaki device ima nekoliko stotina proizvođača i svaki proizvođač nekoliko desetaka opcija.

mirro je u drugom gradu trenutno. :cry:

DeeJay Dee
22.07.2012., 12:46
hmhmm, kužim.. :( a niš, moralo bi bit DVB-T, al ajd probaj još pod 4. STB (to ti je od set-top-box, kaj ustvari svaki digitalni prijemnik, bilo dvb-t (zemaljski), bilo dvb-s ili dvb-c (satelitski, kablovski) ustvari i je).
ak ni to ne ide, onda fakat više nemam ideje, osim da phićo onda nema predukucanu šifru za tog i takvog strongića. :(

p.s. ahh, znači sama.. :cerek:
btw., niste se zjasnili na anketi tam, kaj dolazite? :zubo:

Štrikalica
22.07.2012., 12:50
ok, probam još to pa ak nije, tko ga šiša, thnx dragi :kiss:

p.s. yep..sama..snif :tuzni: Na anketi? huh, nisam ni čitala da ti budem iskrena.. kak obično nismo u Zg, uglavnom mi ni nema smisla čitati.. al bum bacila oko. :)

DeeJay Dee
22.07.2012., 12:53
mah, teoretski ga on možda i pod 5. SAT skonta, al to je onda totalna debilana :504:, neko zajebao jer ovo nije satelitski, već zemaljski prijemnik.. :503:
gud lak! niš, mila. :top:

Štrikalica
22.07.2012., 13:02
čitaš mi misli, to sam sljedeće planirala probati jer nije niti STB niti DMR (taj sam napikla bezveze :zubo:)

a štaš..svejedno ti puno hvala na trudu :)

DeeJay Dee
22.07.2012., 22:12
ma niš. a da probaš sve redom ak ne ide? :rofl:

Štrikalica
23.07.2012., 09:34
Miš da nisam? :ceka:

Čak sam i PC i VCR i GAME mrdala.. :503:

niš :tuzni:

tač skrin pis of krep.. :durica

KD electronic
23.07.2012., 11:20
@ Štrika : radi se o dvb-t uređaju, ak ga pod dvb-t nema onda ga pod drugim uređajima, vrlo vjerojatno, ne buš našla,... btw o kojem se to prestigo modelu radi?,... kaj je sa "learn" opcijom?

Štrikalica
23.07.2012., 11:32
@ Štrika : radi se o dvb-t uređaju, ak ga pod dvb-t nema onda ga pod drugim uređajima, vrlo vjerojatno, ne buš našla,... btw o kojem se to prestigo modelu radi?,... kaj je sa "learn" opcijom?

I bojala sam se da ćeš mi reći nešto slično..baš dvb-t sam probala triput. Ništa. Tak da ću morati odustati.

To ti je Prestigo SRU 9600 i on mi nudi learn opciju, al kak sam ja skužila ona se odnosi na učenje funkcija starog upravljača već instaliranog devicea.. a ja se s ovim i mrcvarim zato kaj sam od doma dofurala i device i eksterni hdd sa desecima GB serija i filmova, da tu ne izhlapim od dosade čuvajući mačke 14 dana, al daljinski sam ostavila doma. :504:

kokoš. :rolleyes:

a na samoj kutiji receivera ne postoji niti jedna komanda tak da bez daljinca nemrem niš.. pa sam se nekako oslonila na ovaj skupi komad ničega nadajući se da ću se moći s njim prištekati i..nastaviti gledati 13-tu sezonu Law and order SVU :mad:

hvala ti na pomoći :kiss:

p.s. ak nije bed - kaj "DVB-T" predstavlja? T je valjda terrestrial.. D bi bio digital.. V - video? B - boom box? :zubo:

DeeJay Dee
23.07.2012., 11:39
"digital video broadcasting - terrestrial" :lol: da bum boks, dobra.. :rofl:

Štrikalica
23.07.2012., 11:46
bila sam blizu.. sort of.. :angel:

KD electronic
23.07.2012., 13:12
B - boom box? :zubo:

Zakon, :lol: :rofl:,... nego, jesi li probala opciju "not in list" pri odabiru marke uređaja?,... navodno da SRU tada pretraži cijelu bazu podataka pa morti najde pravi kod i upali rec (stisni OK ak se to dogodi),... lupam napamet :ne zna:.

Štrikalica
23.07.2012., 13:14
Zakon, :lol: :rofl:,... nego, jesi li probala opciju "not in list" pri odabiru marke uređaja?,... navodno da SRU tada pretraži cijelu bazu podataka pa morti najde pravi kod i upali rec (stisni OK ak se to dogodi),... lupam napamet :ne zna:.

yep - thnx, al probala :kiss:

i držala "OK" dok je on listao "784 options" pa "562 options" i tako redom.. :zubo:

irritating fuck. da nema Strong u bazi podataka, ne bi mi bilo krivo. Al ima dve milijarde Strong opcija i nemre ga spojiti s tim glupim receiverom.. :503:

cherokee
23.07.2012., 16:49
Štrikalica, kad ti dojadi taj SRU 9600 javi, ja imam jedan pokvareni ali još uvijek služi(slomljen gornji LCD).
I čak sam na njega uspio pogonit i klimu, doduše, s "learn" funkcijom.
Mislim da je kod tebe stvar u "STRONG" reciveru........

Štrikalica
23.07.2012., 17:03
Štrikalica, kad ti dojadi taj SRU 9600 javi, ja imam jedan pokvareni ali još uvijek služi(slomljen gornji LCD).
I čak sam na njega uspio pogonit i klimu, doduše, s "learn" funkcijom.
Mislim da je kod tebe stvar u "STRONG" reciveru........

thnx, kompa, al oba svaki sa sebe funkcioniraju sasvim ok.. dok su jedan kod moje mame (SRU - ona ga koristi za tv i dvd), a drugi kod nas doma (Strong - mi ga koristimo za sprečavanje umiranja od Max TV dosade :D).

E, al kad ih spojim, a zaboravim doma daljinski od Stronga, onda nastanu problemi. :angel:

Mislila sam da ću moć isfurati hot hacker momma đir, ali..došlo je do popuša. :(

p.s. ako mami dojadi jednog dana pa si riješi nekaj drugo za daljinskoupravljanje, imat ću te na umu. Nama stvarno nikad nije bio simpa taj daljinac. Bilo bi lijepo da bar tebe usreći. :)

DeeJay Dee
24.07.2012., 08:29
da, i men'se čini da je na kraju to do tog jeftilen kineza.. :rolleyes:

Štrikalica
24.07.2012., 16:53
da, i men'se čini da je na kraju to do tog jeftilen kineza.. :rolleyes:

Naš kaj je najjače? Sad mi je Prestigo popizdio skroz na skroz.. :ceka:

Pali se - gasi se - blesiče.. ko da je na nekakvom prekrasnom techno partyju za koji zna samo on.. :trio:

fuck me. :504:

cherokee
24.07.2012., 19:40
Jesi li probala izvaditi baterije iz njega i ponovo staviti unutra?
Ili izbrisati zadnji dodani uređaj?
Vjerojatno nekakva greška u software-u......

Štrikalica
24.07.2012., 19:49
jesam - i jedno i drugo. :) palo mi je na pamet još jedino da su mu baterije pomalo gecrkt, al moram prvo kupiti baterije da mogu provjeriti tu teoriju.. odlično - ne samo da mi ta prokleta krntija odbija pružiti sate i sate gušta u gledanju omiljenih serija, sad će me još i koštati 50 il takav neki užas kuna.. :503:

cherokee
24.07.2012., 19:55
Ako se, sam od sebe, gasi i pali zaboravi na baterije.
Jedino,kad su baterije krive, je ako ti odbija napraviti nešto što si mu zadala(pritiskom na gumb ili touch screen).
I mislim da prikazuje, na gornjem malom LCD-u, poruku "Low battery".

KD electronic
24.07.2012., 21:04
@Štri : ostavi ga malo dulje bez baterija (cca pol čuke),... nije ni čudo da se zblesiral kolko si toga isprobala.

klikerica
25.07.2012., 22:21
imam problem s daljinskim maxtv-a,lampica mi neprekidno titra na daljinskom i ne reagira na tipke(baterije nove, dugmad se nije zaglavila)

KD electronic
26.07.2012., 07:53
Ak je neka software-ska blokada izvadiš bat. na dulje vrijeme kako bi se elko ispraznio i daljinski resetirao,... ne pomogne li to trebalo bi ga otvorit pa malo očistit kontakte alkoholom,... treća opcija zoveš SZK da ti pošalju drugi.

ziko3
26.07.2012., 20:35
Potreban mi je daljinski za kućno kino LG LH - T250 dali netko zna gdje da ga nabavim :ne zna:

zrixy
27.07.2012., 15:02
Imam jedan problem. Izgleda da mi je riknuo upravljac od dvd playera. Promijenili smo baterije ali ne trza. Zanima me moze li se negdje kupiti zamjenski ili ako netko ima za prodati..radi se o dvd playeru Quadro DVD-955 (tako barem pise na dnu upravljaca sa prednje strane).
Hvala lijepo na odgovoru.

P.S. Ono sto me mici jest to da taj upravljac uopce nije puno koristen kao niti sam player i nije mi jasno u cemu je problem...jedino ako nije kceri pao koji puta, pa da je nekaj riknulo. :(

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Cilim
28.07.2012., 20:24
Pogledaj tu (http://www.elmatis.hr/Articles.aspx#) imaju dosta veliki izbor.

KD electronic
29.07.2012., 16:09
@zrixy: vjerojatno nije ništ riknulo,... uslijed pada se često odlemi IR dioda ili quartz kristal,... trebalo bi ga otvorit pa zalemit ako je potrebno.

zrixy
29.07.2012., 17:04
Jel znas nekoga tko to radi...neki servis gdje to mogu odnijeti da se popravi. Hvala! :top:

Cilim
29.07.2012., 17:07
I uzet ce ti 100 kn, a novi ili zamjenski ce te doci 90 kn, jedino da ti to neko napravi na lijepe oci.

IMP 4167
29.07.2012., 19:43
@zrixy, valda imaš kakvg frendača ki zna delat z lemilicom. Zoveš ga, ponudiš nekaj oštro, skuhaš kavicu i dotlem bu on gotov s poslom oko daljinca.

zrixy
29.07.2012., 20:13
Hmmmm mozda na poslu neki od elekticara....mozda se kuze...anyway...hvala na infou.

Fido-Dido
09.08.2012., 20:50
Naao sam na netu ovo:

Ostaviti uređaj (TV) da radi
1.Pritisnuti S tri sekunde,pojavi se CODE SETUP
2.Pritisnuti OK,pojavi se DEV SEARCH
3.Pritisnuti OK
4.Izabrati uređaj,TV...
5.OK,sad on sam traži,kada isključi uređaj
6.Pritisnuti STOP
7.OK pojavi se SUCCESS
8.EXIT
9.EXIT

I sve radi do koraka kada on isključi Tv i dalje ništa...nemogu ga upaliti
Molim pomoć

Cilim
10.08.2012., 06:40
Jesi probao iskljuciti TV iz struje, izvaditi utikac pricekati malo pa ponovo ukljuciti.

Fido-Dido
10.08.2012., 10:16
Jesam, mogu ga samo ručno upaliti, dok daljinski s njim više neće komunicira, samo ga ugasi i od tada daljinski ništa.

icokt
12.08.2012., 12:48
E ovako imam jedan problema, pa da vidim ako mi netko može pomoći. Imam Philips SRU-9400 univerzalni daljinski i Onkyo TX-DS595 receiver, ali nemam original daljinski od receivera. Uspio sam isprogramirati većinu tipki, ali nikako ne mogu tipku za Stand by dobit. Uglavnom ćini mi se da je jedina mogućnost da ˝naučim˝daljinski tu tipku od original daljinskog (oznaka original daljinskog je: RC-447M). Pa ako netko ima takav daljinski ili zna neko drugo rješenje koje bi mi moglo pomoći, bio bih mu jako zahvalan.
Hvala unaprijed!

Fido-Dido
12.08.2012., 22:18
Naao sam na netu ovo:

Ostaviti uređaj (TV) da radi
1.Pritisnuti S tri sekunde,pojavi se CODE SETUP
2.Pritisnuti OK,pojavi se DEV SEARCH
3.Pritisnuti OK
4.Izabrati uređaj,TV...
5.OK,sad on sam traži,kada isključi uređaj
6.Pritisnuti STOP
7.OK pojavi se SUCCESS
8.EXIT
9.EXIT

I sve radi do koraka kada on isključi Tv i dalje ništa...nemogu ga upaliti
Molim pomoć

Itko?

luka1978
01.09.2012., 10:04
Pozdrav,

Imate li iskustva sa ovim Telefunken baterijama iz Konzuma? Kako su vam se pokazale? Nekako mi jeftino djeluju u odnosu na konkurenciju, valjaju li za daljnske upravljace, satove i takvu elektroniku? Ne mislim na dig. aprate i sl. zahtjevniju elektroniku.

Hvala

one.org
01.09.2012., 13:26
Govorim po sjecanju i ne garantiram da je 100% tocno ali mislim da sam u jednom Bugu procitao da je nebitno koje baterije stavljas u daljinske jer 99% njih se nikada ne potrose nego od starosti izgube mogucnost praznjenja.

Kao napomena je bilo da nije isplativo stavljati skupe (npr. Duracell) u daljinske nego da su takve podobnije za zahtjevniju elektroniku.

Sad...neka me netko demantira, kazem - nisam 100% ziher :)

grundig vision
22.09.2012., 21:48
Pozdrav svima. Vidim da ima stotinu postova ali se nikome nije desilo što i meni. Naime, na tv-u mi je bila isključena opcija da se može tv paliti i gasiti na njegove dugmiće sa strane (djeca su obavezno gasila tv čim ja nešto gledam). Neki dan mi je crko daljinski. Ovlašteni serviser iz mog grada mi kaže da će mu trebati desetak dana da nabavi novi daljinski. Mene zanima je li ima neka fora na koju bi ja mogao upaliti tv i bez daljinskog. On kaže da nema, ali evo da probam, možda netko nešto zna. Unaprijed hvala

KD electronic
23.09.2012., 12:10
Opcija "child lock" blokira tipkovnicu na prijemniku tak da bez daljinskog ništ,... kad već pitaš može li se problem riješiti bez daljinskog - može (pošto je ta informacija pohranjena u epromu zamjenom eproma bi se opet mogao paliti ručno), ali ne vidim smisla u tome, bolje je pričekati novi daljinac.

MaliZeleni10
23.09.2012., 18:23
Pozdrav svima. Vidim da ima stotinu postova ali se nikome nije desilo što i meni. Naime, na tv-u mi je bila isključena opcija da se može tv paliti i gasiti na njegove dugmiće sa strane (djeca su obavezno gasila tv čim ja nešto gledam). Neki dan mi je crko daljinski. Ovlašteni serviser iz mog grada mi kaže da će mu trebati desetak dana da nabavi novi daljinski. Mene zanima je li ima neka fora na koju bi ja mogao upaliti tv i bez daljinskog. On kaže da nema, ali evo da probam, možda netko nešto zna. Unaprijed hvala

Uzmi neki univerzalni, ja sam prije 3 godine u Kauflandu kupio neki za 20 kuna i radio je dobro.

grundig vision
23.09.2012., 20:33
ma probao sam i one jeftine i skupe univerzalne (3 daljinska), reko možda će odmah prepoznati kod. Ali ništa. i kod sviju u uputama piše da tv mora biti upaljen pa da se onda unosi kod za odredjenu marku tv. tako da ja padam odmah na prvom koraku. Ali hvala na odgovoru. Ništa izgleda dok ne dodje drugi daljinski. Fora je jedino što izgleda nitko koga znam nema taj tv pa ne mogu pozajmit daljinski da ga bar upalim i skinem tu blokadu. Svi imaju sony, samsung...samo kod mene jebeni grundig. I ima još jedna stvar. djeca su lupala po ekranu s tim istim daljinskim pa izgleda kao da se neka folija u njemu raskinula, paje na tim djelovima boja skroz slaba. kao rupa na kino platnu. Nije velika ali bode oči. :D Ima li tome lijeka?

KD electronic
23.09.2012., 21:00
... i kod sviju u uputama piše da tv mora biti upaljen pa da se onda unosi kod za odredjenu marku tv. tako da ja padam odmah na prvom koraku.

Zakaj bi tv moral bit upaljen?:ne zna:,... ak imaš popis kodova za tu marku upišeš ga i sa power tipkom probaš upalit telku (ista mora bit upaljena jedino ak se ide na automatsko pretraživanje kodova).

...I ima još jedna stvar. djeca su lupala po ekranu s tim istim daljinskim pa izgleda kao da se neka folija u njemu raskinula, paje na tim djelovima boja skroz slaba. kao rupa na kino platnu. Nije velika ali bode oči. :D Ima li tome lijeka

Ima, zamjena panela :D (pretpostavljam da se radi o lcd-u, na žalost to još uvijek ne znamo iako smo već na 5. postu vezano uz tvoj telkač).

MaliZeleni10
24.09.2012., 15:41
ma probao sam i one jeftine i skupe univerzalne (3 daljinska), reko možda će odmah prepoznati kod. Ali ništa. i kod sviju u uputama piše da tv mora biti upaljen pa da se onda unosi kod za odredjenu marku tv. tako da ja padam odmah na prvom koraku. Ali hvala na odgovoru. Ništa izgleda dok ne dodje drugi daljinski. Fora je jedino što izgleda nitko koga znam nema taj tv pa ne mogu pozajmit daljinski da ga bar upalim i skinem tu blokadu. Svi imaju sony, samsung...samo kod mene jebeni grundig.

Jesi ti probao i neke druge kodove upisati ili samo one za Grundig??

Danasnji Grundig je ustvari Beko (ako se ne varam), probaj i druge kodove upisati, ako upises pravi moci ces upaliti tv sasvim normalno.

P.S. Mislim da Konzum prodaje Grundig tv-e, odi kod njih, objasni problem i ostavi neki polog da ti posude daljinski da rijesis problem.

grundig vision
25.09.2012., 21:32
[QUOTE=KD electronic;41467563]Zakaj bi tv moral bit upaljen?:ne zna:,... ak imaš popis kodova za tu marku upišeš ga i sa power tipkom probaš upalit telku (ista mora bit upaljena jedino ak se ide na automatsko pretraživanje kodova).
KD; možda i ne mora biti upaljen ali očito da ja nisam imao sreće pri odabiru daljinskih. Mogao sam probati Beko kodove, to sam zaboravio, mada znam da su ih kupili. Ali svejedno, sutra stiže original. Vama hvala na odgovorima. Još samo jedno pitanje: mijenjanje panela košta skoro kao i nov tv (tv je LCD, kupljen prije 4 godine)?

P.S
Život bez tv-a uopće nije loš. Tek sad vidiš da je sve ono na programu budaleština. Politika, strančarenje, trač,reprize....

KD electronic
26.09.2012., 07:44
...Još samo jedno pitanje: mijenjanje panela košta skoro kao i nov tv (tv je LCD, kupljen prije 4 godine)?

,... na žalost, tako je :(.

Teeja
27.10.2012., 12:54
Malo dižem temu jer me zanimaju vaša iskustva.

Godinu dana imam tv, ali tek 3 dana imam philipsov usb za wireless pa otkrivam mogućnosti Net Tv-a. Postoji li neka aplikacija/mogućnost da naši portali budu odmah na naslovnoj strani ko i youtube ili vimeo?

Preporučujete li neke aplikacije koje mogu staviti na tv, ovako za razonodu i gledanje, a da su free?

bucka9988
29.10.2012., 12:04
Poštovani forumaši dobar dan
evo ne ide me internet traženje, pa molim za pomoć
Imam "stari" skymaster univerzalni daljinski i sa zadnje dijela je otpala plastificirana naljepnica koji kod utipkati dak se minjaju baterije.
Upomoć - skidala sam upute razno razne nigdi ovog podatka
Ja mislim da je daljinski 7 u 1 2416 ili 2418
Hvala

KD electronic
29.10.2012., 19:57
Vjerojatno je 2416,... user manual imaš ovdje (http://www.bedienungsanleitungfinden.de/Skymaster-2416---7-in-1/preview-bedienungsanleitung-265197.html) pa si pogledaj (skini).

bucka9988
30.10.2012., 13:22
hvala velika, ali nije, već sam skidala user i za ovaj 2416 i za novije verzije ali nigdi tog blentavog koda
ako neko ima baš baš i baš ovaj daljinski može li mi pogledati na poleđini koji je kod kad se promine baterije.
Napominjem ovo je samo kod ovog daljinskog, na novijima se samo tipka po tipkama za resetirati baterije.
hvala onome ko me spasi a i ostalima

KD electronic
30.10.2012., 20:35
Koji televizor imaš?,... ak nema na popisu kodova onaj koji tebi treba tada možeš koristiti opciju automatskog traženja (quick search, str. 3) :

1. Uključiš ručno uređaj za koji tražiš kod (u ovom slučaju tv prijemnik)
2. Na daljinskom pritisneš istovremeno tipke SET i TV i kad led-ica zasvijetli otpustiš tipke
3. Ponovo pritisneš SET (led-ica počinje blinkati)
4. Daljinski usmjeriš ka tv-prijemniku i pritisneš tipku POWER na daljincu svakih 1-2 sekunde
5. Kad ti se telka ugasi odmah pritisneš tipku TV kako bi memorirala odgovarajući kod.
6. Provjeriš osnovne funkcije (vol+-, pr+-, mute, eventualno txt, te ako ti sve tipke pravilno reagiraju to je to.

Kako provjeriti o kojem se to memoriranom kodu radi?

1. Držiš pritisnutom tipku SET i kratko pritisneš brojevnu tipku 1 (broj blinkova ledice označava ti prvu znamenku koda)
2. SET i kratko pritisneš brojevnu tipku 2 (broj blinkova led-ice označava ti drugu znamenku koda)
3. SET i ----------"------------ tipku 3 (----------------"------------ ti treću znamenku koda).

Na kraju, zapišeš negdje taj kod kako bi izbjegla ovu silnu zaj**anciju :kava:.

bucka9988
14.11.2012., 09:41
evo mene opet, sa onim skymasterom.
Ne tribaju mi upute ni kodovi, to imam
NEGO
ovaj daljinski traži kod nakon promjene baterija inače ne radi
na poleđini daljinskog bila je zalipljena folijica di je pisalo - after changin bateries pres NPR 822 ili 282 ili nešto tako

e to mi triba - inače hvala na knjižici sa uputama i potrošenom vremenu na moje probleme
hilfe bitte

KD electronic
14.11.2012., 18:11
...NEGO
ovaj daljinski traži kod nakon promjene baterija inače ne radi...

,... kao i svaki drugi univerzalni daljinski kojem se izvade baterije. :kava:

Ne postoji neki univerzalni "kod" kojim se osposobljavaju univerzalni daljinski upravljači (pa tako i taj tvoj skymaster) već se isti veže uz uređaj kojim će upravljati (u tvom slučaju televizor). Pošto si izgubila naljepnicu sa odgovarajućim kodom, postupak rješavanja enigme o kojem se to kodu kod tvog daljinskog radi, dobila si dosta detaljno opisan u postu iznad,... jesi li uopće pokušala na taj način?

Kao što sam ti već spomenuo, kada otkriješ o kojem se kodu radi, kod buduće zamjene baterija nećeš više imati problema već ćeš isti direktno upisati (po proceduri iz manuala). :mig:

bucka9988
15.11.2012., 08:58
hvala guru, neće, pa neće. kod za majne televiziju je 039, ali ne traži moj prepametni daljinski kod za upravljanje aparatom - u ovom slučaju televizijom, nego...
novije verzije daljinskih skymaster resetiaju daljinski kao aparat - tako da nakon promjene baterija ispritiskaš tipke nasumice kao i šta piše u uputama za serije skymaster 2416/2418 i novije....
Ali moj skymaster koji je serija mislim 2145, traži da bi prihvatio baterije šifru tj kod - e to meni fali 8 bila je kako sam i pisala neka jednostavna ili 252 ili 525 ili 828,...
imam skinutih uputa mali miljun stariji skymasteri funkcioniraju kodovima od tri,a noviji na četiri broja - imam bar pet priručnika ....
ali avaj
hvala inače puno i mnogo

KD electronic
15.11.2012., 09:07
OK, ovo je prvi put da spominješ model 2145, provjerim kad stignem, sad moram na off.

bucka9988
15.11.2012., 09:19
inače bila na stranicama sm-electronic, vidila sve upute za univerzalne daljinske - nigdi moje verzije, najsličnija i kodove prihvaća od verzije 2416 - pisala njima, ali nič...
pa da ga zgazin nogama ili šta da napravin?

MaliZeleni10
16.11.2012., 21:30
posalji mail u taj sm-electronic i objasni sta te muci

bucka9988
19.11.2012., 10:29
evo dragi forumaški puče, javili mi iz sm-electronica , da je za XL55 - kod nakon promjene baterija, da bi daljinski profunkcionirao = 822
Odo probat
Hvala svima i vidimo se drugom zgodom

IMP 4167
19.11.2012., 13:04
@bucka9988, valda buš javila jel daljinec prošljakal!?

bucka9988
21.11.2012., 09:29
ma je, cvrcmilojko.
da mi je šifru koju iman i ja u uputama za korištenje, a to je šifra za TV Skymaster
Dođe mi da vrisnem
Opet sam im pisala mail, pa valjda će neko tamo razumit moj ajme meni njemački

Pa jel ima neko ovaj blentavi daljinski pa da ga okrene i pročita mi šifru sa naljepnice...........

i kako sam bila na njihovim stranicama - skidala upute - nigdi ove serije daljinskog ja mislim da je 2124 - biće da ja neznam vidit koja je serija.....
saga traje dok ne dođe koja akcija u Lidla pa kupim novi za 50,00 kn a ovaj s guštom zgazim nekoliko puta

KD electronic
22.11.2012., 07:44
I dalje sam mišljenja da trebaš probat sa automatskim traženjem (savjet u postu #168),... samo budi uporna jer između točke 4. i 5. može proći i 20-ak min.

acapulcoo
23.11.2012., 12:25
Zna li netko kako isprogramirati daljinac od DM 500HD da radi i za tv (lcd LG).

http://i45.tinypic.com/zc0eb.jpg

Teeja
24.11.2012., 20:18
Imam pitanje i ne znam jesam li na pravoj temi. Jesu li one jeftine bežične tastature na netu ok za philips net tv (37pfl6606)? Ako ne, koje se još preporučuju osim logitech k400?

altruisy
04.12.2012., 09:50
Izgleda da sam nesto kliknuo pa mi se univerzalni daljinski URC48-10E resetirao. Jel zna netko upute/kodove kako ga nastimati za Beko TV ili zna neku drugu marku univerzalaca trenutno u ponudi koje bi radile sigurno za Beko televiziore.

puno pozdrava.

KD electronic
04.12.2012., 12:31
Stisni tipku TV (ili TV1) pa ponovo probaj (ak nisi još vadio baterije).

altruisy
04.12.2012., 14:46
Nazalost, tu opciju sam probao medju prvima :( a i baterije sam vec vadio pa stavljao...tak da po svemu sudeci vise nije u BEKO modu :(

KD electronic
05.12.2012., 08:19
Da, nije sigurno,... na netu ne nalazim nikakav manual za tvoj daljinski,... jesi li probal sa automatskim traženjem opisanim u postu #168?,... isti vrijedi za masu univerzalaca.

altruisy
05.12.2012., 10:24
Pa to je ANTOLOGIJSKO-LEGENDARNI post. USPJELO JE!!!!
Pa tako bih mogao ga sada postavit i za druge uredjaje i konacno otvoriti njegove tajne mogucnosti.
Zanimljivo je sto mi u provjeri koda ispise da je dvoznamenaksti "72", a na trojci i cetvorci ne ispise nista - sada jos moram vidjeti kako se rucno ubacuje 72.
Probao sam zadrzati SET (ledice pocnu blinkati)...tada upisem 7 pa onda 2 i onda TV2. Medjutim, taj dio nije uspio. Jesam li mozda fulao negdje u koracima. Pokusavat cu i dalje.

Post 168 treba BOLDATI :-) Prethanksssssssss

DeeJay Dee
05.12.2012., 11:53
@altruisy
jesam ;)

Rameau
07.12.2012., 08:47
Dragi forumaši,

Ako netko već zna da postoji tema o ovakvim uređajima molio bi ga da mi pošalje link.

Za one koji ne znaju, IR repeater/extender je uređaj koji omogućuje upravljanje AV komponentama preko IR receivera iz druge prostorije ili ormara.
Znači, imate DVD player, PS, AV Receiver i još ponešto ukomponirano u jednu zajedničku i funkcionalnu cjelinu i ne želite da vam to strši u dnevnom boravku pored TV-a kao nekad muzičke linije 80-tih godina već jednostavno upravljate tim istim komponentama, skrivenim od pogleda, iz udobne fotelje dnevnog boravka.

Do sada sam se preko drugih foruma upoznao s nekim proizvođačima ovakvih uređaja te njihovih prednosti i mana kao što su Buffalo, Sewell, Blue Eye, Xantec, Logitech, Niles, Speakercraft, itd.

Ima li netko iskustva s ovim uređajima i postoji li mogućnost nabavke u Hrvatskoj?

detkovac
16.12.2012., 21:30
Pozdrav,

imam univerzalni daljinki ELIT i pokušavam ga kodirati za onaj jeftini DVB Quadro ali nikako ne uspjevam. Ima li itko kodove ili koristan savjet.

http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/daljinski-upravljaci/11332/univerzalni-daljinski-upravljac-elit-10u1/?gclid=CKHaiqvvn7QCFUFb3godfRYAPQ

Hvala

Futurebreeze
18.12.2012., 19:12
Kao što naslov kaže, treba bih kod ili stranicu gdje bi mogao naći kod za univerzalni daljinski koji bi "radio" sa Strong SRT 5200 digitalnim prijemnikom, tj programirao ga ili ako netko za "ispravan" način kako da daljinac manualno nađe signal. Prijemnik radi pošto reagira sa drugim daljincem od istog uređaja. Hvala

KD electronic
18.12.2012., 19:59
@Future: Univerzalni daljinci ti gotovo u pravilu ne pokrivaju dvb-t receivere, no možeš isprobati univerzalni naputak iz posta #168 (na ispravnom pdf-u u koji će te mod ionak promptno prebaciti :D).
Za bilo kakav detaljniji savjet moraš napisati i model univerzalca :mig:.

Futurebreeze
18.12.2012., 20:10
Heitech 10-in-1. I koji bi to pdf bio ? Thx

Cilim
18.12.2012., 22:36
Evo ovaj (http://www.forum.hr/showpost.php?p=42000558&postcount=168).

medozg
26.01.2013., 18:01
Pozdrav neznam gdje bih smjestio ovu temu.Trebam pomoč u vezi univerzalnog daljinskog RC UNIVERS40 trebam kod za panasonic,uputstva koje sam dobio sa njim su se izgubila,molim pomoć,hvala

Cilim
26.01.2013., 22:38
http://regi.hqelektronika.hu/datasheet/20//2092.pdf

medozg
27.01.2013., 18:16
zahvaljujem se na pomoči,ali panasonic je iz 1995 i kodovi koji su tamo navedeni ne pašu daljinski ne reagira niti na jedan cod.

Cilim
27.01.2013., 18:40
A probaj onda u Elmatisu (http://www.elmatis.hr/Products.aspx?categoryId=98) nabaviti odgovarajuci ili zamjenski.

KD electronic
28.01.2013., 07:50
...,ali panasonic je iz 1995 i kodovi koji su tamo navedeni ne pašu daljinski ne reagira niti na jedan cod.

Ne vjerujem da daljinski ne pokriva tu staru telku,...postupak automatske pretrage si isprobal? (opisali smo ga već u ovoj temi a vjerujem da odgovara i za taj).

IMP 4167
28.01.2013., 13:33
Ma kaj Pan ´95-te , sprobal sem ja te kodove, na jenom Gundigu oko ´80-te ( nema ni scart ulaza ) i daljinec šljaka. Probaj još pomalo, od koda do koda, morti buš imal sreće.

markkral
18.02.2013., 17:43
Ljudi pomoć, gdje se može nabaviti daljinski za sony reciever srt445, pas mi je doslovno pojeo starog , a mislim da si neću puno pomoći sa nekom jeftinjolom univerzalnom kojoj pola funkcija neće raditi.
Daljinski ima oznaku RM-U304. U sony sevisu nemaju više , navodno do 5-6 godina starosti uredaja imaju djelove , za starije ne.:(

KD electronic
19.02.2013., 08:00
Teško buš našel originalni, možda preko ebay-a,...daljinski je samo "ružno" deformiran i donekle radi, ili je totalno neupotrebljiv?,... pitam zbog learn opcije koju bolji univerzalci podržavaju (jednostavno presnimiš tipku po tipku).
Druga ti je varijanta univerzalni a trajno programabilni daljinski GBS koji se može programirati za tvoj uređaj ukoliko u svojoj bazi podataka ima kod za RM-U304 (vjerujem da ima pošto se radi o poznatom proizvođaču). Javi se u Elmatis (http://www.elmatis.hr/Products.aspx?categoryId=112).

markkral
19.02.2013., 08:30
Hvala, car si, sve mi mogu riješiti za dva dana i cijena je 95 kn.

sunčica_zg
20.02.2013., 09:50
Pozdrav :)

jel zna netko gdje bi mogla kupiti daljinski za focus ili strong risiver ..pas mi ga popapao neki dan :D ..a da je u dućanu a ne prek njuškala ..može bit i onaj neki univerzalni da lovi ..

DeeJay Dee
20.02.2013., 10:29
popapao?!? pa kaj je bilo s cuckom? prešel u vječna lovišta? :D

univerzalnih imaš posvud, od plac elektroničkih dućančića do velikih čipoteke, hg spota, tehnomarketa i sl. raspon cijena i do 750 ili i više kn za recimo neke logitechove hebačke modele.. :mig:

KD electronic
20.02.2013., 10:58
@sunčica:check this out :

http://www.3mzb.hr/joomla/component/page,shop.browse/category_id,64/option,com_virtuemart/Itemid,26/
http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1113
http://www.elmatis.hr/ProductDetails.aspx?productId=43375

gromko
08.03.2013., 15:09
Naimje kupio sam univerzalni daljinski marke Selectronic i treba mi da si ga kodiram za DVD quadro. Daljinski uza sebe ima tablicu s kodovima ali ne za quadro pa sam htio pitati ima tko kakva iskustva s time ili barem code za to...
hvala

MaliZeleni10
08.03.2013., 18:43
Probaj sa kodovima za lg, sanyo, grundig, beko.

Pregledaj malo pazljivije te kodove i vidit ces da dosta marki ima iste kodove pa kombiniraj.

KD electronic
11.03.2013., 08:21
,... ili aktiviraj automatsko pretraživanje (govorili smo već o tome na ovoj temi),... ako ne nađeš adekvatni kod javi se u Elmatis (http://www.elmatis.hr/Products.aspx?categoryId=98) gdje imaju i nekih originalnih daljinaca za Quadro dvd playere.

marko1583
16.03.2013., 22:09
Pozrdav..imam focus g5112 digitalni tv prijemnik..ali kako ga nisam dugo koristio izgubio sam daljibski...pa me zanima dali postoji kakav univerzalni a ne preskup pa da nemoram kupovat novi prijemnik

IMP 4167
17.03.2013., 10:38
Pogleč post nad tvojim.

KD electronic
18.03.2013., 10:19
Focus-a uvozi Z-el (Chipoteka) pa probaj njih nazvati.

marijo16v
23.10.2013., 07:59
može preporuka za best buy univerzalni,imam vivax dvd i tv obični,oba daljinska riknila :-)
nemojte neki skupi

MaliZeleni10
23.10.2013., 21:02
Daljinski se mogu i poraviti, probaj odnijeti u neki rtv-servis.

Ili ako si vican i imas lemilicu, probaj sam, prvo prelemi sve spojeve a ako imas neke stare daljince, promijeni kvarc (ona zuta kockica), bitan je broj na njemu, slova nisu, a ako nemas starih daljinskih, ima kvarcova za kupiti u chipoteci, kostaju mozda 2-3 kune komad.

štrudlica
22.01.2014., 17:32
Pozdrav.. I meni je pas izgrizao daljinski... a kako naravno ne kuzim sta trebam i gdje kupiti molim za pomoc. Znaci treba mi za Grundig 50VLE931, pa me zanima koliko bi me kostao original a kolko najjeftinije rjesenje i naravno gdje kupiti?

Cilim
22.01.2014., 18:46
Pogledaj ovdje (http://www.elmatis.hr/Products.aspx?categoryId=343).

k-kekec
23.01.2014., 17:23
Pozdrav.. I meni je pas izgrizao daljinski... ?

to je tako kad se daljinac uzima sa masnim rukama od slanine i špeka pa pas to itekako osjeti....i njam! :D

Razer93
21.02.2014., 14:40
Pozdrav,
imam staro kućno kino pioneer xv dv 313, kako sam izgubia originalni daljinski uzeo sam Quadro Universal 4 daljinski za sve uređaje. Uspio sam ga programirat za pioneer kućno kino no problem je što želim aktivirati surround zvučnike na Line modu (koji je spojen na digitalni prijemnik za televiziju i na Line 2 na PS3 preko kojeg gledam filmove).. Pokušao sam doći preko tipaka daljinskog ali sve što sam uspio je podešavanje Bassa i nekih drugih nebitnih modova. Da li postoji neko drugo rješenje da pokušam aktivirati te surrounde (inače oni su namišteni tvornički da se aktiviraju samo u DVD modu ali preko tipaka iz originalnog daljinskog se i to može riješiti..) Od manuala univ. dalj. postoji samo jedan kod za Pioneer kućna kina.

DeeJay Dee
21.02.2014., 18:01
Postoji top-tema, prebaci se.
:closed:

ios / tt

Razer93
21.02.2014., 19:05
Pozdrav,
imam staro kućno kino pioneer xv dv 313, kako sam izgubia originalni daljinski uzeo sam Quadro Universal 4 daljinski za sve uređaje. Uspio sam ga programirat za pioneer kućno kino no problem je što želim aktivirati surround zvučnike na Line modu (koji je spojen na digitalni prijemnik za televiziju i na Line 2 na PS3 preko kojeg gledam filmove).. Pokušao sam doći preko tipaka daljinskog ali sve što sam uspio je podešavanje Bassa i nekih drugih nebitnih modova. Da li postoji neko drugo rješenje da pokušam aktivirati te surrounde (inače oni su namišteni tvornički da se aktiviraju samo u DVD modu ali preko tipaka iz originalnog daljinskog se i to može riješiti..) Od manuala univ. dalj. postoji samo jedan kod za Pioneer kućna kina.

Garbo
27.03.2014., 07:24
Imam Panasonic Vieru GT50.

Njen daljinski (dakle, baš onaj koji dolazi s Vierom) je do sad radio besprijekorno.

Jučer upalim TV na njega. Radi.
Nakon toga dalje - ništa. Što god da pritisnem (pojačavanje/smanjivanje tona, mijenjanje kanala, Internet, Viera Tools, Menu... što god) - nula bodova.
Samo ga pali i gasi.

Kad kliknem neki od ovih drugih gumbića na samom TV-u titra zelena lampica ali reakcije nema.

Odmah da kažem, da, kupila sam baterije i danas ću ih promijeniti kad dođem doma. I moliti Boga da onda radi.

Samo me zanima, čisto informativno, postoji li mogućnost da se daljinski na neki način "zaključao"? Tj. ima li ovaj daljinski takvu nekakvu mogućnost?

Pada mi na pamet zbog toga jer:

a) takvo što se jednom dogodilo s daljinskim od Maranz receivera kojeg imam
b) imam mačku. :D

MytByte
27.03.2014., 09:03
c) TV je riknuo :kava::zubo:...ako ti i dalje ne radi isključi TV iz struje i ponovo uključi nakon pola minute-minutu...

ne znam da li dajinski ima "zaključavanje", ali čitam da se isto to znalo desiti ljudima koji su sjedili na daljincu...

ako imaš mob s fotićem ili fotić odvojeno, usmjeri daljinski u objetiv i pritišći tipke na njemu...ako se IR lampica sprijeda na daljnskom pali kad stisneš tipku i gledaš kroz "fotić" onda je daljnski ok...

Garbo
27.03.2014., 09:25
c) TV je riknuo :kava::zubo:...ako ti i dalje ne radi isključi TV iz struje i ponovo uključi nakon pola minute-minutu...

Mogu probati, zašto ne? Mada ne vjerujem da je TV riknuo jer kad prebacujem kanale i podešavam ton preko Maranzovog daljinca (sve je povezano) - radi. E, sad, ako slijedi pitanje: "Koji će ti onda vrag uopće Vierin daljinac?", odgovor je ovaj: jer mi treba Viera Tools. ;)

ne znam da li dajinski ima "zaključavanje", ali čitam da se isto to znalo desiti ljudima koji su sjedili na daljincu...

Not guilty. Ali velim, imam mačku... :ne zna::D

ako imaš mob s fotićem ili fotić odvojeno, usmjeri daljinski u objetiv i pritišći tipke na njemu...ako se IR lampica sprijeda na daljnskom pali kad stisneš tipku i gledaš kroz "fotić" onda je daljnski ok...

Probat ću, hvala na savjetu. :)

Garbo
27.03.2014., 18:59
Evo, update...

Promijenila baterije u daljincu. I dalje isto. Radi samo paljenje i gašenje TV-a, to je to.

Provjerila svijetli li IR lampica, pomoću fotića. Svjetli

Isključila sve iz struje. Opet uključila nakon par minuta. I dalje ništa. :503:

Napominjem da se kanali normalno mogu prebacivati, ton pojačavati, itd i tome sl. preko daljinskog od Maranzovog televizora (sustav je povezan) ali ne mogu doći do Viera Toolsa koji mi fakat, al' ono fakat trebaju, i to jučer.

MaliZeleni10
27.03.2014., 19:13
Promjeni kvarc u daljincu koji ne radi.

Ako ne znas, odnesi ga u rtv servis, oni ce znati.

Garbo
27.03.2014., 19:20
Uz rizik da se razotkrijem kao prirodna plavuša, priznajem da nemam pojma što je kvarc (što je?).

Ništa... daljinac ide na servis. :ne zna:

Usput, pitanje (za bilo koga). Downloadala sam aplikaciju Panasonic TV Remote 2 na svoj Android smartphone. Kao, za*ebat ću ga tako, doći ću do Viera Toolsa preko aplikacije.

E, drek. Otvorim aplikaciju i veli da ne može naći TV i da TV mora biti spojen na isti LAN. Zna netko kako se to podesi? Slutim da mi treba daljinac od TV-a, što znači da se potom pitanju za sad mogu slikati... iliiiii?

MaliZeleni10
27.03.2014., 21:56
Kvarc je kvarc i ima funkciju u daljincu, u tvom je ocito nesto zbrkano iako pokazuje da odasilja, vrlo vjerojatno je kvarc kriv za to, lako ga prepoznas, zute je boje, na ovoj slici vidis kako izgleda, bitan je broj koji pise na njemu, slova nisu.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTQNhAuxIgNClPLSq62ezJQUeWVb8iGo yQngDVzwrrzLetiNQCl

Postoje i programabilni daljinski upravljaci i mogu se tako programirati da imaju sve funkcije kao i originalni.

Treba ti tocan model tvog televizora (pise na naljepnici odozada) i prodavac takvih daljinski ce ti isprogramirati daljinac i imas novi daljinac sa svim funkcijama kao i original.

Prodaje ih tvrtka Elmatis iz Zagreba (ne znam gdje si ti) a mozda ih ima i lokalna trgovina u tvom mjestu.

MytByte
28.03.2014., 04:35
:

Usput, pitanje (za bilo koga). Downloadala sam aplikaciju Panasonic TV Remote 2 na svoj Android smartphone. Kao, za*ebat ću ga tako, doći ću do Viera Toolsa preko aplikacije.

E, drek. Otvorim aplikaciju i veli da ne može naći TV i da TV mora biti spojen na isti LAN. Zna netko kako se to podesi? Slutim da mi treba daljinac od TV-a, što znači da se potom pitanju za sad mogu slikati... iliiiii?

Upravo to što kaže: i telefon i TV ti moraju biti spojeni na ruter preko wifi ili mrežnog LAN kabela...

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk

Garbo
28.03.2014., 09:14
Sinoć forum na žalost nije bio dostupan (barem ne meni) pa nisam mogla napisati. Daljinac u međuvremenu proradio. Što mu bi, bog zna.

Ako se problem ponovi, uzet ću u obzir ove savjete. Hvala svima. :cerek:

k-kekec
02.04.2014., 08:12
Sinoć forum na žalost nije bio dostupan (barem ne meni) pa nisam mogla napisati. Daljinac u međuvremenu proradio. Što mu bi, bog zna.

Ako se problem ponovi, uzet ću u obzir ove savjete. Hvala svima. :cerek:

ako crkne kvarc il dioda za odašiljanje onda više ne radi ništa...ovo kad ne rade pojedine tipke znači da je grafit na kotaktu potrošen ili ima masti i zmazanoće na njemu...
kod jednog svog daljinca sam na one gume koje daju kontakt zalijepio male komadiće staniol folije (ili o naški folije za zamatanje hrane) i viola - radi ko singerica!!! :D

duncancro
17.04.2014., 19:13
molim vas da li zna netko di mogu nač daljinski za lcd lg. model 32LD320.
hvala:confused:

IMP 4167
17.04.2014., 21:31
Ne moraš iskati daljinac baš za taj tvoj Lg telkač. Naime, znam da njihovi daljinci odgovaraju skoro za cijelu Lg-ovu gamu. Jenput sem imal skupa dva Lg-ja, z velikom razlikom starosti ( oko pet-šest let ), a daljinci su šljakali kak za jenoga tak i drugoga.

duncancro
22.04.2014., 08:09
thanks IMP. znači mogu uzet bilo koji univerzalni ili imaš neku preporuku koji je onak ok.:kava:

IMP 4167
22.04.2014., 09:21
Nisi me dobro razmel. Rekel sem, daljinci raznih tipova LG telkača ti moreju biti od koristi. Kaj se pak tiće univerzalaca, more se vjerojatno najti kakov odgovarajuči. More ti poslužiti čak i programabilni daljinec MaxTv-a, ali samo za menjavu kanalov i ton.

MaliZeleni10
22.04.2014., 13:35
molim vas da li zna netko di mogu nač daljinski za lcd lg. model 32LD320.
hvala:confused:

Imao si odgovor par postova prije, evo da ponovim:

Postoje i programabilni daljinski upravljaci i mogu se tako programirati da imaju sve funkcije kao i originalni.

Treba ti tocan model tvog televizora (pise na naljepnici odozada) i prodavac takvih daljinski ce ti isprogramirati daljinac i imas novi daljinac sa svim funkcijama kao i original.

Prodaje ih tvrtka Elmatis iz Zagreba (ne znam gdje si ti) a mozda ih ima i lokalna trgovina u tvom mjestu.

coollerica
24.07.2014., 16:51
Pozdrav! Znači ovako, riknuo mi daljinski od dvb-t prijamnika (vivax)...Obišla sam par dućana po Splitu i svi kažu da se taj daljinski ne prodaje odvojeno i da moram kupit novi prijamnik; a ja fakat ne dam 200 kuna kad on radi, samo mi treba upravljač. Zna li možda netko gdje se može nabavit novi (ili polovni) mooooolim lijepo nek pomogne :) Ps. univerzalni daljinski nije opcija, imam jednog i jednostavno ga nemam živaca programirati, naštimavati i sl. Šta ću glupa sam za te sprave. Tenks unaprijed

olif
24.07.2014., 17:00
Hmm, teško ćeš naći i polovni daljinski:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xre mote+for+vivax+dvb-t&_nkw=remote+for+vivax+dvb-t&_sacat=0&_from=R40
Tu pogledaj da li je tvoj takav.

grunft
25.07.2014., 09:15
eBay za Vivax :confused:

U popisu nema DVB-T, ali iz možeš probati nazvati obzirom da je Vivax njihova trgovačka marka...
ftp://ftp.mrservis.hr/Servisne_upute/Vivax/Audio_video/Katalog_daljinskih%20upravljaca_VIVAX.xls

Ima i ovdje nešto:
http://elmatis.hr/SearchResults.aspx?searchText=vivax

Samo ako ga i uspiješ naći vjerojatno neće biti puno jeftiniji od novog prijemnika.