PDA

View Full Version : Fakultet strojarstva i brodogradnje - Zagreb

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Muskulus
21.10.2011., 17:57
zna mozda netko kako ove godine funkcioniraju stvari ukoliko sam pao materijale 1? postoji ponovljeni kolokvij ili idem na zimski rok?

mgrci43
21.10.2011., 18:20
A gle, mi to prošle godine nismo pisali, tak da ne znamo. Najbolje ti je da pitaš profesora. Ali nekako sumnjam, nigdje drugdje ne možeš ponavljat pozitivan kolokvij. Uvijek možeš izać na usmeni za višu ocjenu. A i jedna trojka im neće puno značit ako ostalo dobro napraviš

Pa opet se drže srednje ocjene? Nadam se da će sve biti u redu?

zna mozda netko kako ove godine funkcioniraju stvari ukoliko sam pao materijale 1? postoji ponovljeni kolokvij ili idem na zimski rok?

Nikad nisam volio pametovati o tome, ali kako si to uspio. Nije bilo preteško stvarno.... Počeo svašta pisati, a ne napisao ono to sam mislio. Evo sad sam provjerio i iz onoga što piše na stranici materijala trebaš izaći na pismeni ispit... ako sam dobro skužio :( Možda ima što mimopravila da ako imaš samo jedan kolokvij da taj jedan ponavljaš, to sam vidio da se tu pisalo, ali iz ovoga mi to ne izgleda tako....

Ovaj 1. semestar je osim, meni najdražeg RIIG-a gdje sam pokupio 3 ( koja ironija:D) odlično, matr, soc 5 i matematika 5 bar po postocima, ocjene nije bilo....

jackall
21.10.2011., 18:44
Pa opet se drže srednje ocjene? Nadam se da će sve biti u redu?

Mislim da su x puta važnije ocjene iz kolokvija na vježbama i crteži. Nemoj se živcirat.

raisin03
21.10.2011., 19:03
A gle, mi to prošle godine nismo pisali, tak da ne znamo. Najbolje ti je da pitaš profesora. Ali nekako sumnjam, nigdje drugdje ne možeš ponavljat pozitivan kolokvij. Uvijek možeš izać na usmeni za višu ocjenu. A i jedna trojka im neće puno značit ako ostalo dobro napraviš.

Jel bio danas popis iz ek?

da...

he3.14 black
21.10.2011., 20:01
nesto cujem da se singerica opet iskazala sa kolokvijem :D xD

jajcanin
21.10.2011., 20:54
Meni nije jasno kako sam 2 dobio a očekivao sam 3 u najgorem slučaju... Dajte neki link za zadatke iz mehanike1 ako ima gdje.

Gigi06
21.10.2011., 21:29
ovaj iz sociologije mi je uzeo šalabahter...jer sad normalno izlazim na ponovljeni ili? jel se uzima srednja ocjena ili ce mi se gledat samo ponovljeni ?

d._m.
21.10.2011., 22:05
Jel bio danas popis iz ek?
bil je

nesto cujem da se singerica opet iskazala sa kolokvijem :D xD
Itekak :D

I hoda ženska od predavaone do predavaone, sva zapuhana, da napomene da se u jednom zadatku ne treba računati polinom, makar u zadatku to i piše. Očito se uvijek nađe neko pametan ko počinje računati i raspisivati polinoma.

Problem je u tome da na vježbama radimo banalne zadatke di sam treba uvrstiti u formulu, a ona u kolokvij stavi zadatke ko da smo na PMFu :ne zna:
Umjesto da ponedjeljkom 3 sata trkelja o teoriji koju ionak 80% studenata ne uspijeva pratiti, mogli su stavit veću satnicu vježbi.

A vi koji se mučite oko prvog kolokvija iz Materijala 1, ak niste u stanju naučiti tih 30 bijednih stranica skriptice, onda stvarno..... :ne zna:

chibo
21.10.2011., 23:55
EJ moze brzinsko: jel se sljeme odvija bez obzira na uvijete i stanje staze buduci da je vanka blato i to?

city night
22.10.2011., 09:25
ovaj iz sociologije mi je uzeo šalabahter...jer sad normalno izlazim na ponovljeni ili? jel se uzima srednja ocjena ili ce mi se gledat samo ponovljeni ?

hahaha, kad se sjetim kad je meni uzeo šalabahter.. spustio ga je s visine svoje glave i dirao je pod :rofl: ekipa se smije, a ja :brukica: najbolje je kaj sam dobio iz tog kolokvija 3, iako nijedan odgovor na pitanje nisam imao :D
normalno izlaziš na ponovljeni i gleda ti se samo ponovljeni

Gigi06
22.10.2011., 10:00
hahaha, kad se sjetim kad je meni uzeo šalabahter.. spustio ga je s visine svoje glave i dirao je pod :rofl: ekipa se smije, a ja :brukica: najbolje je kaj sam dobio iz tog kolokvija 3, iako nijedan odgovor na pitanje nisam imao :D
normalno izlaziš na ponovljeni i gleda ti se samo ponovljeni

tnx

Doomach777
22.10.2011., 13:04
Ima tko link za nekakve zadatke iz mehanike koji bi se mogli pojavit na prvom kolokviju, al s rješenjima... il ak je netko rješio one zadatke koji su se mogli kupiti dole u kopiraoni nek napiše rješenja.. thanks!

_ares_
22.10.2011., 13:05
do kojeg gradiva se pisu polimeri u utorak?

he3.14 black
22.10.2011., 13:08

sve do prerade

Nem0
22.10.2011., 16:51
Ima li itko da studira zrakoplovstvo (zrakoplovno strojarstvo) ?

RandyRR
22.10.2011., 20:56

Potraži kolegicu sunnybarrett.

denser92
23.10.2011., 11:54
mozda je glupo pitanje il nes..al knjige iz knjiznice.kolko dugo mozemo imat kod sebe?ako je mj dana a mi kasnimo,jel se naplacuje? xD

ivan90
23.10.2011., 14:00
mozda je glupo pitanje il nes..al knjige iz knjiznice.kolko dugo mozemo imat kod sebe?ako je mj dana a mi kasnimo,jel se naplacuje? xD

možeš ih držat kod sebe mjesec dana i onda produžit za još mjesec dana. to je ukupno dva mjeseca od dana kad je posudiš do dana kad je trebaš vratiti. zakasnine se ne naplaćuju, al rekla mi je ženska u knjižnici da će uvest od ove godine zabranu posuđivanja knjiga na onoliko koliko si knjigu kod sebe dugo držao od dana kad si je trebao vratiti. primjerice ak si kasnio mjesec dana, sljedećih mjesec dana nemreš posudit nijednu knjigu.

konig_karl
23.10.2011., 18:32
možeš ih držat kod sebe mjesec dana i onda produžit za još mjesec dana. to je ukupno dva mjeseca od dana kad je posudiš do dana kad je trebaš vratiti. zakasnine se ne naplaćuju, al rekla mi je ženska u knjižnici da će uvest od ove godine zabranu posuđivanja knjiga na onoliko koliko si knjigu kod sebe dugo držao od dana kad si je trebao vratiti. primjerice ak si kasnio mjesec dana, sljedećih mjesec dana nemreš posudit nijednu knjigu.

inace jednom kad sam ucio u knjiznici pojavio se neki fino ulickani momak vratit knjige. razgovor je bio zanimljiv

knjiznicarka: clanska, index, iksica, osobna
frajer: osobna
---jadna zena trazi li trazi i kad nakon 2 minute izvuce iz zadnjeg kuta ladice osobnu---
k: kolega, pa vi ste ostavili osobnu ovdje pred 2 godine (posudio je knjigu na 1 dan, jel)
f: ma da, zaboravio sam na knjigu doma...
k: a sta vam osobna nigdje nije trebala ove 2 godine
f (hladnokrvno): ne

:zubo:

Doomach777
23.10.2011., 19:52
Imam problema s Riigom pa ako je nekom dosadno molio bi da mi ovo nacrta u izometriji, polovičan presjek...
idu tri slike za lakše snalaženje, zahvaljujem :)
http://www.easilysharing.com/images/79094042756989487243_thumb.png (http://www.easilysharing.com/viewer.php?file=79094042756989487243.jpg)
http://www.easilysharing.com/images/75584921027270798863_thumb.png (http://www.easilysharing.com/viewer.php?file=75584921027270798863.jpg)
http://www.easilysharing.com/images/73957168915661287655_thumb.png (http://www.easilysharing.com/viewer.php?file=73957168915661287655.jpg)

Bundesland
23.10.2011., 19:56
Koliko je prag za kolokvij iz mehanike 1, 50% ili?

enedielle
23.10.2011., 22:14
khm. ja sam nekako ne znam kako prijavila neki kolegij na katedri sociologije, ZTD, sad vidim da je to kao za više godine. kako da ja to odjavim, može se preko moodle-a? :zubo:

Mafo888
24.10.2011., 13:24
kakva je kontrola na ponovljenom iz sociologije? isto samo prozivaju ko i na prvom pokušaju? u prijevodu, more bez problema dojti pisat neko umijesto tebe?

The Author
24.10.2011., 14:48
Program za provjeru proračuna Vijčane preše:

Korištenje (http://www.youtube.com/watch?v=l_Of4_1eTQs)
Download (http://www.2shared.com/file/NKhaCW5g/setup16.html)

Muskulus
24.10.2011., 15:28
zna tko gdje se sutra pise ponovljeni kolokvij iz sociologije i kad? ja sam ga trebao pisati prosli tjedan u utorak

he3.14 black
24.10.2011., 16:31

jel znas nekog tko je pisao danas kolokvij pa da stavis pitanja ak si saznao/saznala?

lord_voldemort
24.10.2011., 20:52
koja je nova oznaka za č0645...

chibo
24.10.2011., 20:53
moze mi neko plz rec kolki bi trebal bit prosjek(ects) za upisivanje konstrukcijskog smjera? :confused:

ivan90
24.10.2011., 20:55
koja je nova oznaka za č0645...

prema EN-u: Č0645 = E335

sivi svijet
24.10.2011., 21:48
moze mi neko plz rec kolki bi trebal bit prosjek(ects) za upisivanje konstrukcijskog smjera? :confused:

sa 60 ects zapravo jedino upisujes smjer, a ako ne skupis dovoljno opet mozes upisati barem
predmete sa smjera pa ga iduce godina "upises" kak treba kada rijesis zaostatke
sad ovo govorim iz iskustva mojih kolega i mislim da nisu morali nista naknadno obavljati u smislu administracije

city night
25.10.2011., 12:34
zna li tko ima li kakvih skripti za prvi kolokvij iz razvoja proizvoda? one prezentacije su odvratne kad ih pogledam.. :503:

chibo
25.10.2011., 14:49
sa 60 ects zapravo jedino upisujes smjer, a ako ne skupis dovoljno opet mozes upisati barem
predmete sa smjera pa ga iduce godina "upises" kak treba kada rijesis zaostatke
sad ovo govorim iz iskustva mojih kolega i mislim da nisu morali nista naknadno obavljati u smislu administracije

aj fala ti brate :) znaci netrebam ganjat prosjek nego samo sve dat to mi je drago za cuti :D

Zeleni
25.10.2011., 15:33
Program za provjeru proračuna Vijčane preše:

Korištenje (http://www.youtube.com/watch?v=l_Of4_1eTQs)
Download (http://www.2shared.com/file/NKhaCW5g/setup16.html)

:kiss: :cerek:

RandyRR
25.10.2011., 15:34
zna li tko ima li kakvih skripti za prvi kolokvij iz razvoja proizvoda? one prezentacije su odvratne kad ih pogledam.. :503:

Mislim da na FSB Centru imaš skripte za oba kolokvija. Više se ne sjećam, ali mislim da sam ih ja od tamo skinuo. A ništa te ni ne košta da pogledaš u vanjskoj kopiraoni. To se kopiralo na veliko, tako da to vrlo vjerojatno imaju i tamo.

mgrci43
25.10.2011., 16:18
aj fala ti brate :) znaci netrebam ganjat prosjek nego samo sve dat to mi je drago za cuti :D

Bez uvrede, ali što nisi u ovih mjesec i pol što si na faksu vidio rang listu za drugu godinu. Pogledaš si smjer koji te zanima i prosjeke, uočiš da je broj ECTS-a važniji od prosjeka.....:)

city night
25.10.2011., 16:19
Mislim da na FSB Centru imaš skripte za oba kolokvija. Više se ne sjećam, ali mislim da sam ih ja od tamo skinuo. A ništa te ni ne košta da pogledaš u vanjskoj kopiraoni. To se kopiralo na veliko, tako da to vrlo vjerojatno imaju i tamo.

Jel se sjećaš možda kako je izgledao kolokvij?
Našao sam na FSB Centru! Hvala :Pivo:

galapagos_helop
25.10.2011., 16:57

za razvoj proizvoda, teoriju kontruiranja i ostale Štorgine kolegije samo opširno i smisleno pisati na kolokvijima te povezivati sa danim šprancama iz prezentiranog materijala na predavanjima. Štorga ne pati na egzaknost definicija i bubanje na pamet već mu je bitno razumijevanje građe, što je vrlo korektno.

iz osobne perspektive, Štorga je jedan od kvalitetnijih predavača na FSB-u, ali gradivo ovih kolegija je čista bljuzga. no, iz samih programa se može puno naučiti i opet je činjenica da se može u njih više uložiti nego se traži, čisto radi vlastite edukacije i inženjerske opće kulture. a i korisno je za izradu diplomskog/završnog rada kasnije.

jedne od bitnih stvari koje student tu uči su rad u grupi (pogotovo sa pojedincima sa kojima NIKAD ne bi svojevoljno surađivao, znači simulacija situacije na budućem poslu) i učenje prezentiranja vlastitog rada. popriličan broj studenata strojarstva ne zna sklepati ni dvije-tri smislene rečenice bez poštapalica i zamuckivanja, a dosta ih niti ne zna koristiti tekst procesor ili alate za obradu bitmapiranih slika, ovdje si prisiljen to savladati. naravno, uvijek možeš pustiti da nadobudni kolega iz tvoje grupe odradi taj posao umjesto tebe.

a zamisao učenja iz prezentacija je totalna amerikanizirana ... ne mogu naći sretnu riječ pa ću se suzdržati komentara.

city night
25.10.2011., 17:13
za razvoj proizvoda, teoriju kontruiranja i ostale Štorgine kolegije samo opširno i smisleno pisati na kolokvijima te povezivati sa danim šprancama iz prezentiranog materijala na predavanjima. Štorga ne pati na egzaknost definicija i bubanje na pamet već mu je bitno razumijevanje građe, što je vrlo korektno.

iz osobne perspektive, Štorga je jedan od kvalitetnijih predavača na FSB-u, ali gradivo ovih kolegija je čista bljuzga.

a zamisao učenja iz prezentacija je totalna amerikanizirana ... ne mogu naći sretnu riječ pa ću se suzdržati komentara.

Gradivo je očajno u svakom slučaju.
Koliko sam pogledao ovu skriptu, mišljenja sam da nebi smio to past ako naučim sve što u njoj piše. Ne znam, možda se varam, ali mislim da bi učenje iz prezentacije bio glup i uzaludan potez.

Joe_Blacky
25.10.2011., 17:14
jel imamo produženi vikend s obzirom da u utorak nemamo predavanja zbog blagdana? ili ne ćemo imat samo utorkom? pitam jer na stranici ništa ne vidim kod akademskog kalendara.

d._m.
25.10.2011., 17:34
nema nastave u ponedjeljak

RandyRR
25.10.2011., 17:51

Ako dobro proučiš tu skriptu znat ćeš napisati odgovor na manje-više svako pitanje.
Nažalost konkretnih primjera pitanja se više ne sjećam... :ne zna:

Ali svakako bi ti preporučio da izvježbaš funkcijsku dekompoziciju. Nosi popriličan broj bodova.

iz osobne perspektive, Štorga je jedan od kvalitetnijih predavača na FSB-u, ali gradivo ovih kolegija je čista bljuzga.

S ovim prvim dijelom se slažem. Ali moraš imati sreće jer ako ti kolokvij ispravlja Roda onda je to sasvim druga priča... :kava:

Inače sa Štorgom nisam bio oduševljen. Posebice sa njegovim konzultacijiama - na njima ti kaže jedno (da je sve OK; usput ti da još par sugestija koje ti prihvatiš), a onda ti na ocjenjivanju zadatka kaže nešto drugo (posere te jer navodno to nisi dobro napravio; dakle posere ono za što je ON rekao da je dobro :bonk:).

A zbilja ne znam po čemu je on posebno kvalitetan. :ne zna: IMHO, ono što on radi u sklopu tog kolegija je čisto prodavanje magle.

Recimo dobro se sjećam slajdova sa jednih vježbi koje je on držao. Bilo je nešto o koncipiranju uređaja za odstranjivanje noktiju (za nas smrtnike je to grickalica za nokte :D) Na jednom slajdu piše da tokom određivanja funkcija proizvoda treba biti što apstraktniji - dakle nije nužno da se nokti režu, nego da i bilo koji način odstranjivanja vrha nokta dolazi u obzir. I onda samo par slajdova dalje piše nešto o problemu ostvarivanja velike sile rezanja u odnosu na malu silu koju čovjek prstima može ostvariti! :503:

I uredno je to ispričao, iako sve to skupa nema logike... :facepalm:

Ili kada sam ga pitao da mi objasni jedan slajd s predavanja. Rekao je da on ne zna što taj slajd predstavlja i da bi to trebao pitati profesora. Drugim riječima on ne zna o čemu je riječ na kolegiju kojeg drži. A da se objašnjenje tog slajda pojavilo kao pitanje na kolokviju koje bi on trebao ispraviti... vjerojatno bi bacao grah i na tu foru bodovao.

Toliko o kvaliteti samog kolegija i Štorge kao predavača. :kava:

NixTrT
25.10.2011., 20:05
Jel zna netko da li moramo obavezno kod stomatologa ili je to patka?

RandyRR
25.10.2011., 20:27
Jel zna netko da li moramo obavezno kod stomatologa ili je to patka?

Nije obavezno.

jajcanin
25.10.2011., 21:37
Jel mi može netko ovo nacrtat u izometriji u nekom programu ili kako je već lakše, znam da je vjerojatno lagano ali slabo se snalazim sa riig-om, i sorry što nisam malo bolje slikao al otprilike se može...
http://img812.imageshack.us/img812/314/035oq.jpg

borg991
25.10.2011., 23:34
kakav je kolokvij iz ek?
znam da je ono eliminacijsko s tolerancijama i vjerojatno smith..a ostala su teorijska il se nešto proračunava?

domo_vk
26.10.2011., 01:17
evo ti jajcaninu :) ...tako to treba nekako izgledat...

http://www.easilysharing.com/images/04986412648763872597.png

NixTrT
26.10.2011., 09:57
Nije obavezno.

čuo sam da mi mora lupiti pečat u indeks
jel mogu onda to ko svog zubara ili bude ostalo prazno?

RandyRR
26.10.2011., 15:30
kakav je kolokvij iz ek?
znam da je ono eliminacijsko s tolerancijama i vjerojatno smith..a ostala su teorijska il se nešto proračunava?

Gadan.

Ostala pitanja (dakle osim toleranci) su proračunskog tipa. Traže se skice, proračuni i sve što već tome pripada. Problem je u tome što su kolokviji iz bilo kojeg EK redovito složeni tako da su prezahtjevni u odnosu na raspoloživo vrijeme. Rezultat: mala prolaznost i loše ocjene.

Zato bi svakome preporučio da položi EK preko ispita. Za isti trud i znanje dobiš ocjenu više.

čuo sam da mi mora lupiti pečat u indeks
jel mogu onda to ko svog zubara ili bude ostalo prazno?

Pošto taj pregled nije obavezan ne moraš se uopće oko toga brinuti. Nikad te nitko neće pitati jesi bio na pregledu i jel imaš taj pečat ili ne. Ostat će prazno i ništa se neće dogoditi...

5678
26.10.2011., 18:50
Da li itko zna da li se jedan kolokvij iz Materijala I može ispravljati?
I ima li itko primjer 2.kolokvija iz Materijala I?

jajcanin
26.10.2011., 21:23
Da li itko zna da li se jedan kolokvij iz Materijala I može ispravljati?
I ima li itko primjer 2.kolokvija iz Materijala I?

samo 1 kolokvij smiješ past i taj koji padneš ispravljaš u vrijeme ispitnih rokova...

jajcanin
26.10.2011., 21:24
evo ti jajcaninu :) ...tako to treba nekako izgledat...

http://www.easilysharing.com/images/04986412648763872597.png

e hvala ti puno :D

borg991
26.10.2011., 21:27
Gadan.

Ostala pitanja (dakle osim toleranci) su proračunskog tipa. Traže se skice, proračuni i sve što već tome pripada. Problem je u tome što su kolokviji iz bilo kojeg EK redovito složeni tako da su prezahtjevni u odnosu na raspoloživo vrijeme. Rezultat: mala prolaznost i loše ocjene.

Zato bi svakome preporučio da položi EK preko ispita. Za isti trud i znanje dobiš ocjenu više.

a iz čeg se mogu vježbat ti zadaci? jer mi smo na vježbama radili samo tolerancije i smitha i sumnjam da ćemo još neke zadatke radit:ne zna:

galapagos_helop
26.10.2011., 21:54
Ali svakako bi ti preporučio da izvježbaš funkcijsku dekompoziciju. Nosi popriličan broj bodova.

...a i za konstruktore je mudro da savladaju i počnu baratati tom funkcijskom dekompozicijom što prije jerbo će se još nemali broj puta susretati sa njom tijekom školovanja. u krajnjoj liniji pri izradi završnog, ili diplomskog.

meni je to i dalje bljuzga, ali avaj - dio je ku(ku)rikuluma.

S ovim prvim dijelom se slažem. Ali moraš imati sreće jer ako ti kolokvij ispravlja Roda onda je to sasvim druga priča... :kava:

*snip*

...Toliko o kvaliteti samog kolegija i Štorge kao predavača. :kava:

ma u načelu se i ja slažem sa tobom, sve što si rekao stoji (nisam doživio ovu grickalicu uživo, LOL), i kritičan je ovaj dio da najavi jedno, a očekuje drugo, skupa sa Rodom, ali Štorga mi ima neku simboliku razmetnog sina - nesavršenog i punog mana, ali opet ti je nekako drag. a djeluje i humano/normalno za razliku od popriličnog broja zombija koji kraljuju katedrama.

a Roda je izvan svih komentara, ne znam da li si čuo onu internu pošalicu sa njegovim konstantno otvorenim vratima na tretjem katu.

stranu na šalu, to opet povlači da je gradivo kojim se Štorga bavi većinom bljuzga, no postoji i druga strana medalje - po meni je on bitan kao persona predavača jer se trudi unijeti nešto inovativno u poprilično suhoparan program fakulteta, u skladu sa trenutnim inženjerskim trendovima. meni je to pogotovo zanimljivo jer sam godinama radio profesionalno u sasma drugoj branši pa opet primjećujem da je sam tijek razrade koncepata IRL bio vrlo sličan ovome što se događa na rp, tk, rirp, etc., a samim time mi je izazovan i intrigantan jer na faksu imaš prilike simulirati stvaran tijek događaja koji te očekuju jednog dana na poslu. a bez većih posljedica ako fasuješ.

također, ekipa na FSB-u se trudi malo razbiti koncept isključivo tehnikalija sa nekim alternativnim sadržajima i tu je Štorga opet u funkciji više psihologa nego predavača nekih konkretnih tehničkih znanja.

i stoji to da je Štorga demagog i da ni on ni Roda nisu neki tehničari - više paze na formu nego na sam sadržaj i možeš im prodati muda pod bubrege jednom kad savladaš taktiku na koje su elemente slabi.

ali na koncu konca, većina kolegija je na faksu tako i koncipirana, kao bug u igrici koji tražiš da lakše savladaš level, ne vrednuje se znanje nego snalažljivost i način prezentiranja samog sebe.

kad se sjetim primjerice Sorića i prespavanih predavanja na mke i dalje mi je Štorga jedan od boljih i kvalitetnijih predavača na FSB-u :amen:

btw, nevezano, jel zna neko kako se tehnički korektno kotira i normira dosjed lastinog repa, hm?

5678
27.10.2011., 00:47
samo 1 kolokvij smiješ past i taj koji padneš ispravljaš u vrijeme ispitnih rokova...

A ako ne prođeš sve kolokvije svejedno smiješ pisat završni ispit?

nellchy <3
27.10.2011., 10:08
ima tko kakve primjere pitanja iz ljevarstva il se sjeća od prošlih godina :P

RandyRR
27.10.2011., 10:48
a iz čeg se mogu vježbat ti zadaci? jer mi smo na vježbama radili samo tolerancije i smitha i sumnjam da ćemo još neke zadatke radit:ne zna:

Velim ti - nemoj ići na kolokvije. I to vrijedi za bilo koji EK.

Zadatke možeš vježbati iz Igrecove skripte (potraži u kopiraoni) ili iz starih primjera kolokvija/ispita.

ma u načelu se i ja slažem sa tobom, sve što si rekao stoji (nisam doživio ovu grickalicu uživo, LOL), i kritičan je ovaj dio da najavi jedno, a očekuje drugo, skupa sa Rodom, ali Štorga mi ima neku simboliku razmetnog sina - nesavršenog i punog mana, ali opet ti je nekako drag. a djeluje i humano/normalno za razliku od popriličnog broja zombija koji kraljuju katedrama.

a Roda je izvan svih komentara, ne znam da li si čuo onu internu pošalicu sa njegovim konstantno otvorenim vratima na tretjem katu.

stranu na šalu, to opet povlači da je gradivo kojim se Štorga bavi većinom bljuzga, no postoji i druga strana medalje - po meni je on bitan kao persona predavača jer se trudi unijeti nešto inovativno u poprilično suhoparan program fakulteta, u skladu sa trenutnim inženjerskim trendovima. meni je to pogotovo zanimljivo jer sam godinama radio profesionalno u sasma drugoj branši pa opet primjećujem da je sam tijek razrade koncepata IRL bio vrlo sličan ovome što se događa na rp, tk, rirp, etc., a samim time mi je izazovan i intrigantan jer na faksu imaš prilike simulirati stvaran tijek događaja koji te očekuju jednog dana na poslu. a bez većih posljedica ako fasuješ.

također, ekipa na FSB-u se trudi malo razbiti koncept isključivo tehnikalija sa nekim alternativnim sadržajima i tu je Štorga opet u funkciji više psihologa nego predavača nekih konkretnih tehničkih znanja.

i stoji to da je Štorga demagog i da ni on ni Roda nisu neki tehničari - više paze na formu nego na sam sadržaj i možeš im prodati muda pod bubrege jednom kad savladaš taktiku na koje su elemente slabi.

ali na koncu konca, većina kolegija je na faksu tako i koncipirana, kao bug u igrici koji tražiš da lakše savladaš level, ne vrednuje se znanje nego snalažljivost i način prezentiranja samog sebe.

kad se sjetim primjerice Sorića i prespavanih predavanja na mke i dalje mi je Štorga jedan od boljih i kvalitetnijih predavača na FSB-u :amen:

Ma jasno. Nije baš sve tako crno i ima nešto dobroga od svega toga.

Ali opet kad uzmeš u obzir stisnut program onda nema smisla baviti se i takvim stvarima. Mislim da se vrijeme treba iskoristiti na praktičnije stvari koje su ipak važnije od toga. A, IMHO, Razvoj proizvoda bi mogao biti izborni kolegij, a ne temeljni. Pa koga zanima - nek upiše.

blue12345
27.10.2011., 15:03
jel zna netko kad je teorijski kolokvij iz programiranja i algoritma?

jajcanin
27.10.2011., 22:09
Imam još jednu molbu, frendici mi se svidjelo kako crtate pa me zamolila da postavim ovdje sliku da joj netko nacrta presjek 1/4 al gledan od naprijed i normalno izometriju

http://img854.imageshack.us/img854/4403/fotografija385.jpg

http://img821.imageshack.us/img821/5149/fotografija388z.jpg

domo_vk
28.10.2011., 01:52
evo ga...samo za kolegicu :D

http://www.easilysharing.com/images/04794903006404594276.png

jajcanin
28.10.2011., 09:43
evo ga...samo za kolegicu :D

http://www.easilysharing.com/images/04794903006404594276.png

Kolegica se zahvaljuje, morat ćemo te počastit u menzi :D

prof. Miljenko
28.10.2011., 13:43
Jel zna itko šta trebamo točno napravit da bi dobili onaj zadatak iz uvoda u tehniku? jel tribamo znat šifru kolegija na e-učenju ili kako to ide? hvala.

denser92
28.10.2011., 18:01
jel mi moze netko linkat torrent od solidworksa il taj torrent poslat mejlom.treba mi da mogu nacrtat glupi sklop iz riga kako spada :S

enedielle
28.10.2011., 18:07
ja imam catiu i autocad ako ti to što pomaže. :)

Muskulus
28.10.2011., 18:14
jeli organizirano za sutra sljeme?

Forhiller
28.10.2011., 20:47
jeli organizirano za sutra sljeme?

Organizirano je.

Jel zna tko kad se kreće od tunela i kamo treba ići nakon skidanja s tramvaja u Dolju da se dođe do njega? :ne zna::504:

tssp04
28.10.2011., 21:21
Ima li tko kakva iskustva sa profesorom Karsajem na usmenom ispitu?

d._m.
28.10.2011., 21:41
jel mi moze netko linkat torrent od solidworksa il taj torrent poslat mejlom.treba mi da mogu nacrtat glupi sklop iz riga kako spada :S
torrentz.com, pa traži torrente do mile volje :ne zna:

Muskulus
28.10.2011., 23:12
Organizirano je.

Jel zna tko kad se kreće od tunela i kamo treba ići nakon skidanja s tramvaja u Dolju da se dođe do njega? :ne zna::504:
ako je organizirano onda se ide u 9h kao i uvijek, iako to nije ni vazno jer se potpisuje na vrhu. Izades na zadnjoj stanici i ides sa ostatkom ljudi :) mislim da ides ravno i da se onda dode do nekog birca "pod tunelom" i kod njega skrenes desno.

denser92
29.10.2011., 12:09
ja imam catiu i autocad ako ti to što pomaže. :)

aj posalji u pm :)

BRAB-STON
29.10.2011., 14:15
Ima li tko kakva iskustva sa profesorom Karsajem na usmenom ispitu?

A čuj...zavisi o raspoloženju. Ali primjetio sam da je prema onima koji su preko kolokvija polagali blaži malo s pitanjima. Preko ispita nije strašan al ono..malo duže te ispituje. (pričam o nauci o čvrstoći) treba naučit najčešće spominjane formule i zadatke koje si imao u ispitu treba onak' poznavat da se ne vidi da si baš sve napamet naštrebo.

city night
29.10.2011., 18:10
A čuj...zavisi o raspoloženju. Ali primjetio sam da je prema onima koji su preko kolokvija polagali blaži malo s pitanjima. Preko ispita nije strašan al ono..malo duže te ispituje. (pričam o nauci o čvrstoći) treba naučit najčešće spominjane formule i zadatke koje si imao u ispitu treba onak' poznavat da se ne vidi da si baš sve napamet naštrebo.

Što se tiče mehanike 1, usmeni zna bit zeznut, zna postavit "tricky" pitanje pa se tu vidi da li razumiješ gradivo. Također je nešto blaži ako kolokviraš. Usmeni iz mehanike 1 kod njega je teže proći nego usmeni iz nauke.

sunnybarrett
30.10.2011., 10:42

Potraži kolegicu sunnybarrett.

You rang m'lord? :zubo:

RandyRR
30.10.2011., 14:20
You rang m'lord? :zubo:

Jesam... prije jedno mjesec dana. :ceka:

_ares_
30.10.2011., 17:49
ima koja dobra dusa da mi ukratko objasni fazore iz elektrotehnike? :moli:

nellchy <3
31.10.2011., 08:41

šta ti nije jasno kod fazora?

Gigi06
31.10.2011., 13:06
jel regata vrijedi kao dva plusa iz tjelesnog ili šta? jer neki vele kao da ima 5 odlazaka na sljeme + 2 regate to je onda taman 12? a jel bi to vrijedilo i u kombinaciji dvorana sljeme regata?

anonim_asistent
31.10.2011., 13:08

Ma ja sam fazore uvijek shvacao kao kazaljke ovakve naprave ...

http://static.howstuffworks.com/gif/clock1.jpg

Stvarno, sto to nije jasno kod fazora? Pa cak i google daje suvisle i jasno razumljive odgovore, npr.

http://www.kwantlen.ca/science/physics/faculty/mcoombes/P2421_Notes/Phasors/Phasors.html

MsNarcissa
31.10.2011., 18:47
poštovani kolege, a što je s ljevarstvom (tehnologija 1) ?? imam primjere kolokvija od prije 2 godine i džungla - ništa iz prezentacije s predavanja nije tamo, nego neke komplicirane stvari nemampojma :D jesu možda promijenili profesora ( ja imam Bauera), sjeća li se tko kolokvija od prošle godine ??

ivan90
31.10.2011., 19:44
poštovani kolege, a što je s ljevarstvom (tehnologija 1) ?? imam primjere kolokvija od prije 2 godine i džungla - ništa iz prezentacije s predavanja nije tamo, nego neke komplicirane stvari nemampojma :D jesu možda promijenili profesora ( ja imam Bauera), sjeća li se tko kolokvija od prošle godine ??

je, Bauer je došao na vlast, a time se dosta toga promijenilo.
bila su 4 pitanja i sjećam ih se 3: nacrtati i opisati osnovna obilježja kalupa; nacrtati i opisati greške; jedan od onih tzv. ostalih postupaka lijevanja u jednokratne kalupe - nacrtati i opisati (ne znam više jel sam imo tlačni ili školjkasti lijev).
stvarno mi ne pada na pamet kak je izgledalo to četvrto pitanje, al mislim da u njemu nije trebalo niš nacrtati. kolokvij nije bio težak, sva pitanja su bila iz prezentacija koje je dao, al je bilo puno za crtati i objašnjavati, pa ti savjetujem da budeš brza :top:

Bundesland
31.10.2011., 19:55
Jel ima možda tko primjere 1. kolokvija iz RIIG-a?

MsNarcissa
31.10.2011., 20:09
kolega ivane hvala ti puno :) ti si dobri duh fsbovskog foruma :D

RandyRR
31.10.2011., 21:01
A ja? :durica

ivan90
31.10.2011., 21:32
Jel ima možda tko primjere 1. kolokvija iz RIIG-a?

ovako (http://imageshack.us/photo/my-images/849/newpicture2i.png/) nekako je izgledao kolokvij koji sam ja pisao

kolega ivane hvala ti puno :) ti si dobri duh fsbovskog foruma :D

:)

pa naravno :zivili:

lord_voldemort
31.10.2011., 23:41
kolokvij iz ljevarstva je pljuga....ja sam iso tehnologiju 1 na ispit, na 4 roku sam polozio, al zato sam na svakom ljevarstvo imo 4-5, padao deformiranje ili obradu odvajanjem....

uglavnom imaju oni slajdovi i da se naucit za 3-4 dana ko vodu pit, dosta je lagano...

...znam da je na ispitu uvijek dolazilo ovak...

1. pitanje nes osnovno, o ljevanju, nabrojat vrste za jednokratne kalupe, stalne, karakteristike jednog od dviju vrsta....uglavnom nes osnovno o ljevanju
2. je bilo opisat jedan postupak, vise manje su bili postupci jednokratnih za opisivanje, ja sam na sva 4 roka dobivo samo jednokratne kalupe za opisat
3. ili jedna od peći za skicirat i opisat ili neka greška na odljevcima za skicirat i opisat....

a mislim da je i kolokvij bio sličan, 4 pitanja: prvo nes osnovno, 2 opisat neki postupak s skicom, 3 opisat peć s skicom, 4 jedna od greška s skicom...

Bundesland
01.11.2011., 09:29
ovako (http://imageshack.us/photo/my-images/849/newpicture2i.png/) nekako je izgledao kolokvij koji sam ja pisao

Hvala, ali mislim da baš taj primjer imam.

Jel ima tu tko od konstruktora ili nekog sa solidnim znanjem iz RIIG-a, trebala bi mi mala pomoć. Može na PM.

MsNarcissa
01.11.2011., 10:22

naravno kolega, moje isprike :zubo:

@voldemort: kad si ti to pisao, prošle godine ? nama su olakšali ove godine na način da na ispitu pišemo samo onaj dio koji nismo kolokvirali :P nego, iz te tehnologije nema nikakav usmeni, jelda? :D

raisin03
01.11.2011., 12:47
Pliiiiz što točniji odgovor? Šta se sve dobije na kolokviju iz elektrotehnike...?kao formule neke cemo dobit al sta moram znat napamet?hocemo dobit sve laplasove transformacije? neke oblike diferencijalnih jednadžbi ili? meni je vec tesko zapamtit xC, xL i ono sve kod zavojnica,kondenzatora,izmjenične struje,vremenske konstante itd...stalno gledam formule... :503: past cu taj kolokvij kao ništa dosada,vec vidim :503:

The_End
01.11.2011., 13:08
Hvala, ali mislim da baš taj primjer imam.

Jel ima tu tko od konstruktora ili nekog sa solidnim znanjem iz RIIG-a, trebala bi mi mala pomoć. Može na PM.
Ne treba ti pomoc iz toga...mislim to ti nema tko objasniti,to il'vidis il' ne vidis:D
samo vjezbaj,sjest ce kad tad.

Bundesland
01.11.2011., 14:26
Ne treba ti pomoc iz toga...mislim to ti nema tko objasniti,to il'vidis il' ne vidis:D
samo vjezbaj,sjest ce kad tad.

Znam to, nego da mi samo pogleda kolokvij kad riješim, da nisam nešto zaboravio....

Muskulus
01.11.2011., 14:38
ima tko primjere kolokvija iz riiga od prosle godine?

edit: nasao sam nesto na fsb centru, ako netko mozda ima rjesenja :D

Oberfeldwebel
01.11.2011., 15:40
jel zna netko kad ce rezultati numerike

jajcanin
01.11.2011., 15:41
http://www.cadlab.fsb.hr/download/primjeri_zadataka/3.pdf
evo za riig primjer 1. kolokvija, ako se nekome da nek nacrta samo od svakog 2. zad

nellchy <3
01.11.2011., 15:45
Pliiiiz što točniji odgovor? Šta se sve dobije na kolokviju iz elektrotehnike...?kao formule neke cemo dobit al sta moram znat napamet?hocemo dobit sve laplasove transformacije? neke oblike diferencijalnih jednadžbi ili? meni je vec tesko zapamtit xC, xL i ono sve kod zavojnica,kondenzatora,izmjenične struje,vremenske konstante itd...stalno gledam formule... :503: past cu taj kolokvij kao ništa dosada,vec vidim :503:

meni fakat nije jasno šta ste svi navalili na te formule ko da ih ima ne znam kolko , pa iz elekt trebaš znat par formula napamet za snagu i tak neke sitnice sve ostalo riješavaš iz omovog zakona, ne trebaju ti nikakve formule , samo malo razmišljat

Gigi06
01.11.2011., 20:32
jel regata vrijedi kao dva plusa iz tjelesnog ili šta? jer neki vele kao da ima 5 odlazaka na sljeme + 2 regate to je onda taman 12? a jel bi to vrijedilo i u kombinaciji dvorana sljeme regata?

ajde neko neko odg? pliz?

Bundesland
01.11.2011., 20:34

To isto pitanje postavi na konzultacijama na TZK-u?

enedielle
02.11.2011., 10:42

ja nisam bila na regati i veli asistent da umjesto toga trebam 4-5 pluseva, i to je to. :)

d._m.
02.11.2011., 13:46
Prva regata je obavezna i ne donosi pluseve. Znači, moraš imati 12 pluseva + regata.
Ak postoji još neka regata osim te koja je bila pred nekolko tjedana, onda ti ta donosi 2 plusa

blue12345
02.11.2011., 16:32
jel zna netko kad je teorijski kolokvij iz programiranja i algoritma?

raisin03
02.11.2011., 18:38
Prva regata je obavezna i ne donosi pluseve. Znači, moraš imati 12 pluseva + regata.
Ak postoji još neka regata osim te koja je bila pred nekolko tjedana, onda ti ta donosi 2 plusa

o čem ti? ova koja je bila prije "nekoliko tjedana" je prva i zadnja za akademsku godinu 2011/2012. a dali ona nosi 2 plusa il ne ni ja vise ne znam jer svatko kaze drukcije. otici cu na konzultacije,mora netko :D

enedielle
02.11.2011., 18:41

bila sam ja na konzultacijama, i regata nije obavezna, ali trebaš ju nadoknaditi sa 4-5 odlazaka u dvoranu, dva-tri sljemena ili štoveć. dakle, 12 pluseva + regata, ili 15/16 pluseva bez regate. i to je to. :kava:

borg991
02.11.2011., 19:17
o čem ti? ova koja je bila prije "nekoliko tjedana" je prva i zadnja za akademsku godinu 2011/2012.

nije..ja sam prošle godine bio na toj obaveznoj i još na dvije..te dvije nisu bile od fsb-a ali je profesor bio tamo i dijelili su se papirići s potpisom..
za ostale regate će vjerojatno pisati na oglasnoj ploči tjedan dana prije

d._m.
02.11.2011., 19:53
o čem ti? ova koja je bila prije "nekoliko tjedana" je prva i zadnja za akademsku godinu 2011/2012. a dali ona nosi 2 plusa il ne ni ja vise ne znam jer svatko kaze drukcije. otici cu na konzultacije,mora netko :D
Uvijek je na početku godine jedna koja ne donosi pluseve.
I eto, veli ti kolega da ih ima još. I ja sam bil na jednoj koja je bila pod kraj ljetnog semestra. Dal ovaj semestar ima još koja, neznam.

bila sam ja na konzultacijama, i regata nije obavezna, ali trebaš ju nadoknaditi sa 4-5 odlazaka u dvoranu, dva-tri sljemena ili štoveć. dakle, 12 pluseva + regata, ili 15/16 pluseva bez regate. i to je to. :kava:
Znam ja sve to, bez brige. Pod "obavezno" mislim na to da ne moraš skupljat nikakve dodatne pluseve. Imaš standardnih 12 i gotovo.

RandyRR
03.11.2011., 12:25
Karting vam se isto računa. Ako se dobro sjećam dolazak vrijedi 2 plusa.

Uglavnom tako je svejedno kako ćete skupiti plusiće - Martinovka, regata, Mladost, Sljeme, karting, treptanje okicama, razne kombinacije svega navedenoga, ... Bitno je samo da ih skupite onoliko koliko je potrebno za potpis, a to je 16 komada.

Kao što kolegica enedielle kaže: 12 plusića s regatom (koja vrijedi 4) ili 16 čistih plusića (bez regate) - whatever.

Gigi06
03.11.2011., 17:33
Karting vam se isto računa. Ako se dobro sjećam dolazak vrijedi 2 plusa.

Uglavnom tako je svejedno kako ćete skupiti plusiće - Martinovka, regata, Mladost, Sljeme, karting, treptanje okicama, razne kombinacije svega navedenoga, ... Bitno je samo da ih skupite onoliko koliko je potrebno za potpis, a to je 16 komada.

Kao što kolegica enedielle kaže: 12 plusića s regatom (koja vrijedi 4) ili 16 čistih plusića (bez regate) - whatever.

di se vozi karting?

RandyRR
03.11.2011., 18:01
di se vozi karting?

Na karting stazi u Španskom.

S tim da nije sigurno hoće li se karting održati i ove godine. U svakom slučaju biti će obavjest o tome.

MaturantSB
03.11.2011., 19:42
Jel bi mogao netko i meni za RIIG nacrtati sta trebam za ovo?!
Bio bih jako zahvalan!!

http://imageshack.us/photo/my-images/836/imag0726g.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/804/imag0727.jpg/

PLIZ :)

sum41
03.11.2011., 21:23
ljudi kakav je asistent mile miokovic prilikom predaje programa iz ek? cujem od ostalih da su im se asistenti cinili ok a na kraju puštali po 5 ljudi iz grupe na kolokvij... pa pitam :ne zna:

sivi svijet
03.11.2011., 22:07
ljudi kakav je asistent mile miokovic prilikom predaje programa iz ek? cujem od ostalih da su im se asistenti cinili ok a na kraju puštali po 5 ljudi iz grupe na kolokvij... pa pitam :ne zna:

moj savjet
nemoj se uopce zamarati s tim dal bu te pustio da izades na kolokvij jer po meni je lakse dati EK prek ispita nego preko kolokvija
dobro moras ici na onu teoriju al to je pisanija :kava:
sad nemoj misliti da te odgovaram od rada i izlaska na kolokvij :)
druga je stvar zasto asistent ne pusta na kolokvij, ako mu ne znas rjiesiti dosjed ili proracun naprezanja koj je svrha da te pusti na kolokvij :ne zna: jer ionako preko kolokvija EK da 15-20% studenata uvrh glave
prvi program je "stezni i zavareni spoj" skriptica od desetak strana i savjetujem da to savladas od A do Ž i malo zdrave pameti i ne bi trebalo biti problema

sum41
04.11.2011., 10:42
aha ma zanimalo me cisto kakav je miokovic...sumnjam da cu proc kolokvij iducu sub jer u pon imam 3 kolokvija i ne znam dal se stigne bas za tako kratko vrijeme al eto ako budem jednog dana ponavljač da mi se bar priznaju programi :D

RandyRR
04.11.2011., 13:57
aha ma zanimalo me cisto kakav je miokovic...sumnjam da cu proc kolokvij iducu sub jer u pon imam 3 kolokvija i ne znam dal se stigne bas za tako kratko vrijeme al eto ako budem jednog dana ponavljač da mi se bar priznaju programi :D

IMHO, zaboravi na kolokvij iz EK. Nemoj se uopće truditi. Em je glupo složen (ispit je normalniji), em ćeš bezveze pogubiti vrijeme jer realno ne stigneš naučiti. Koncentriraj se na ostale stvari.

jackall
04.11.2011., 19:14

Kakva 3 kolokvija? :eek:

MaturantSB
05.11.2011., 12:39
Jel bi mogao netko i meni za RIIG nacrtati sta trebam za ovo?!
Bio bih jako zahvalan!!

http://imageshack.us/photo/my-images/836/imag0726g.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/804/imag0727.jpg/

PLIZ :)

Dajte ljudi pomagajte :) Ako je ikako moguce :rolleyes:

Zeleni
05.11.2011., 13:59
Kakva 3 kolokvija? :eek:

Vjerojatno ljevarstvo i toplinska obrada iz PP-a, za treći možemo otvoriti nagradnu igru pa tko pogodi dobije nešto :D

jackall
05.11.2011., 15:24
Vjerojatno ljevarstvo i toplinska obrada iz PP-a, za treći možemo otvoriti nagradnu igru pa tko pogodi dobije nešto :D

Excuse me, to je jedan kolokvij :raspa:

Pa ne pišemo niš više ovaj pon. Terma je tek 26., statistiku nema... šta sam propustila?? :confused:

Ima netko lozinku za toplinsku obradu na e-ucenju? Pitanja iz kolokvija? Materijale? Help?

sum41
05.11.2011., 17:59
Mir, treći je njemački!
a PP su dva kako god okreneš,nije jedan, brijem da cu ljevarstvo naucit al toplinsku cu jednostavno pustit,nisam robot,jucer sam struju pisala,ovaj 3.sem je doslovno potop!!! :503:

The_End
05.11.2011., 19:41
Mir, treći je njemački!
a PP su dva kako god okreneš,nije jedan, brijem da cu ljevarstvo naucit al toplinsku cu jednostavno pustit,nisam robot,jucer sam struju pisala,ovaj 3.sem je doslovno potop!!! :503:
A gle,smjer na kojem si govori drugačije:zubo:

domo_vk
05.11.2011., 21:12
Dajte ljudi pomagajte :) Ako je ikako moguce :rolleyes:

http://www.easilysharing.com/images/79349152561081841415.png
eto ti...si sretan??? :D :504:

Zeleni
05.11.2011., 21:54
Excuse me, to je jedan kolokvij :raspa:
Ovisi o percepciji :zubo:

_ares_
06.11.2011., 00:52
postoji kakva skripta iz EK da imam po cemu uciti za kolokvij?

RandyRR
06.11.2011., 09:46
postoji kakva skripta iz EK da imam po cemu uciti za kolokvij?

Pogledaj u kopiraonama. Mislim da će ti općenito najkorisnija biti Igrecova skripta.

Warning:
pretpostavljam da je forma kolokvija ostala manje-više ista kao što je i prije bila.

BRAB-STON
06.11.2011., 11:08
A postoji li "igrecova skripta" za EK2 ?

raisin03
06.11.2011., 13:24
kad se već spominje njemački. kak to izgleda,koliko pitanja,jel vise bude gramatike ili vise ovih tehnickih rijeci za prevest? i s hrv na njem ili s njem na hrv? u principu,jel tesko?

RandyRR
06.11.2011., 14:20
A postoji li "igrecova skripta" za EK2 ?

Ne da postoji, nego je vjerojatno i najbolji način da se spremiš za numerički dio ispita.

d._m.
06.11.2011., 15:53
ko je taj Igrec? :D

RandyRR
06.11.2011., 17:36
Who cares... :ne zna:

Ja sam nekoć čuo da je asistent, ali onda se dosta ljudi javilo da je neki stariji kolega... Never mind. Skripte su solidne i iz njih se nešto može naučiti.

Recimo, veliki problem kod pripremanja ispita iz EK3 je upravo nedostatak neke dobre zbirke zadataka (ne postoji Igrecova skripta za EK3) po kojoj bi studenti mogli vježbati. Ima riješenih primjera ispita po kopiraonama, ali svi od reda imaju popriličnu količinu grešaka. I onda se snalaziš kako znaš...

A bar bi se ekipa s 3. kata mogla potruditi i napraviti official zbirku zadataka umjesto da seru kako studenti niš ne znaju. Ali ne... :kava:

MaturantSB
06.11.2011., 22:24
@domo_vk HVALA PUUUUUUUUUUUUUUUUNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jajcanin
07.11.2011., 08:48
Može li netko napisati ponešto o smjerovima u drugoj godini, koji je najteži, najlakši, koji je najtraženiji..ja sam trenutno na brodogradnji a mislio sam računalno inenjerstvo u 2. uzet a čuo sam da je to preloš smjer...

RandyRR
07.11.2011., 09:45
A reci ti nama jel te konkretno nešto privlači/odbija?

IMHO, nema smisla da ti pišemo romane o smjerovima s druge godine. Bilo bi puno lakše i bolje da ti postaviš neke smjernice za odabir.

d._m.
07.11.2011., 09:56
Lijepo odeš na stranicu fakulteta, otvoriš si studijske programe pojedinih smjerova, ispišeš si to sve lijepo u excelu usporedno jedno pored drugog pa gledaš i usput razmišljaš kaj tebe najviše zanima i privlači

raisin03
07.11.2011., 16:32
Može i tako ( to je najbolje i najsigurnije) al čula sam da je neki lik išao doslovno kod dekana na "konzultacije" šta da radi i dekan mu je iskreno preporuco procesno energetski. a naravno sta ces tamo ak te terma ne zanima...struja bi te trebala zanimat na mehatronici, programiranje na racunalnom, na proizvodnom ima malo vise predmeta koji se kao štrebaju...ne znam zasto bi racunalno bio preloš smjer :ne zna: nešto sto je mozda "jače" u tom pogledu, su simulacije.al sve ovisi o tebi. meni je isto glupo sto su si mnogi studenti utuvili da zele ic na "jak" smjer i osobno takve poznajem i vidim kak im je sad. sve je to isto na kraju...

leptir1234
07.11.2011., 17:10
Jel ima netko prošlogodišnji kolokvij iz EK? il da se bar sjeća kaj je otprilike bilo? :moli:

nabavila sam stare kolokvije iz vanjske kopiraone, al to su "stari" kolokviji. od prošle godine su navodno uveli novu formu kolokvija... i ne znam što da učim, osim dosjeda za koje sam sigurna da će doći. :/ molim za pomoć! :)

medik
07.11.2011., 17:20
Kad smo vec kod opisa smjerova na godinama koje slijede, molio bih osobne dozivljaje studenata sa konstrukcijskog smjera. Procitao sam na stranici sto se procitat dalo, no malo ljudskog dodira nece smetati :) Hvala

RandyRR
07.11.2011., 18:34
Kad smo vec kod opisa smjerova na godinama koje slijede, molio bih osobne dozivljaje studenata sa konstrukcijskog smjera. Procitao sam na stranici sto se procitat dalo, no malo ljudskog dodira nece smetati :) Hvala

A koji te to osobni doživljaji konkretno zanimaju? :confused:

Ne znam kaj da ti kažem... svake godine me ganjaju s nečim novim i svake godine se dobro snađem jer imam volje da se svega riješim čim prije. :D

jajcanin
07.11.2011., 19:20
Zanimaju me jedino računalno inženjerstvo i brodogradnja... Za ovo rač in sam čuo da bi ga mogli ukinuti pa ono...

Muskulus
07.11.2011., 19:28
znali tko jeli potrebna kakva iskaznica (ako ću samo učiti unutra) za onu knjiznicu na filozofskom i gdje je ulaz??

ivan90
07.11.2011., 19:30
Može i tako ( to je najbolje i najsigurnije) al čula sam da je neki lik išao doslovno kod dekana na "konzultacije" šta da radi i dekan mu je iskreno preporuco procesno energetski. a naravno sta ces tamo ak te terma ne zanima...struja bi te trebala zanimat na mehatronici, programiranje na racunalnom, na proizvodnom ima malo vise predmeta koji se kao štrebaju...ne znam zasto bi racunalno bio preloš smjer :ne zna: nešto sto je mozda "jače" u tom pogledu, su simulacije.al sve ovisi o tebi. meni je isto glupo sto su si mnogi studenti utuvili da zele ic na "jak" smjer i osobno takve poznajem i vidim kak im je sad. sve je to isto na kraju...

dekan (il ko već) se malo, da prostite na izrazu, posro.
simulacije i računalo su totalno različiti smjerovi i ne može ih se uopće uspoređivat.
kak je stvarno sve isto na kraju u 99 % slučajeva, treba bit pametan i ić linijom manjeg otpora :)

RandyRR
07.11.2011., 19:53
znali tko jeli potrebna kakva iskaznica (ako ću samo učiti unutra) za onu knjiznicu na filozofskom i gdje je ulaz??

Ništa ti nije potrebno.

Uđeš u filozofski na glavni ulaz i onda oda skreneš desno. Pičiš hodnikom i nakon 17m ćeš sa svoje lijeve strane vidjeti novi dio, odnosno ulaz u knjižnicu.
I tamo nemaš niš drugo za posuditi osim japanistike i ostalih đinđa. Kraut i Decker je tamo tabu tema, zato pripazi da budeš tiho.

medik
07.11.2011., 19:56
@RandyRR

Mozda los izraz, taj osobni dozivljaji :)

Zanima me ponajviše opis posla nakon završenog tog smjera, i mozda poneka riječ o podsmjerovima na 3. god - toga na stranicama fakulteta nema, a ako ima u iznimno je ogranicenim kolicinama.

RandyRR
07.11.2011., 21:15
@RandyRR

Mozda los izraz, taj osobni dozivljaji :)

Zanima me ponajviše opis posla nakon završenog tog smjera, i mozda poneka riječ o podsmjerovima na 3. god - toga na stranicama fakulteta nema, a ako ima u iznimno je ogranicenim kolicinama.

Ti si brucoš (njub), jel tak? I zašto se već sada opterećuješ sa odabirom smjera, podsmjera, posla, žene, kredita, ... :ne zna:

Daj prvo završi 1. godinu pa ću ti sve u detalje ispričati... što god te zanima. Ako oćeš i u 4 oka na pivčugi u Kezlu (kolega The End plaća; nemoj mu reći :D). Jednostavno mi je besmisleno pričati o takvim temama kad znam da nemaš položen niti jedan ispit i da se još uvijek pokušavaš snaći u novoj okloni.

medik
07.11.2011., 21:30
@RandyRR

Ne vidim razloga zasto sam ostao uskracen odgovora, i uz to sam umjesto njega dobio zivotnu lekciju. Ne smatram se njubom ali da, brucoš jesam. I ne opterecujem se sa smjerovima, nego istrazujem sa odredjenom znatizeljom.

Ne bi trebao smatrati ljude koji su mladji od tebe inferiornijima, nego ravnopravnim kolegama :)

RandyRR
07.11.2011., 21:56
@RandyRR

Ne vidim razloga zasto sam ostao uskracen odgovora, i uz to sam umjesto njega dobio zivotnu lekciju. Ne smatram se njubom ali da, brucoš jesam. I ne opterecujem se sa smjerovima, nego istrazujem sa odredjenom znatizeljom.

Ne bi trebao smatrati ljude koji su mladji od tebe inferiornijima, nego ravnopravnim kolegama :)

Dobro...

Ja ću se potruditi i napisat ću svoje dojmove i sve što te zanima... Kako god hoćeš.
Ja ti pokušavam reći da ti je rano za to, ali me očito ne razumiješ. Čak i za istraživanje sa određenom znatiželjom.

Zeleni
07.11.2011., 22:09
(kolega The End plaća)
Jea, gud lak vit det, ja ga nisam uspio uvući u birtiju :zubo:

enedielle
07.11.2011., 22:23
a ako i mene zanima isto što i kolegu medika pa vam se priključim (makar me nitko nije zvao :zubo:)? onda ima šanse?

RandyRR
08.11.2011., 13:26
Jea, gud lak vit det, ja ga nisam uspio uvući u birtiju :zubo:

Platit će na blagajni faxa. :D Meni je svejedno. :kava:

@medik & enedielle:

Evo vam par riječi o konstrukcijskom smjeru:

Prije svega smjer je zahtjevan. Kolegiji nisu toliko teški sami po sebi (manje-više sve se da naučiti i shvatiti u razumnom periodu), ali svake godine će vas ganjati sa raznih strana (2. godina: Terma, EK1, EK2, Fluidi, Tehnologija I & II, Struja, ... 3. godina: EK3, UUČK, Transportni, Vibracije, Razvoj proizvoda, ...) tak da budite svjesni da ćete se morati ozbiljno primiti posla. Nije jako strašno, ali ako zabušavate - bit će.

2 stvari će biti najvažnije:

Puno dobre volje (jer lako je popizditi i odustati od svega)

Informacije o tome kako što položiti (jakoooo pomaže; oni koji ne komuniciraju sa starijim ili upućenijim kolegama će se bezveze namučiti ko Isus na križu)

Dobra strana priče je da ćete nekog vraga i naučiti, odnosno da sva muka neće biti uzalud (jerbo postoje kolegiji koji su naporni i nekvalitetni pa nikakva korist od njih).

IMHO, ako ćete imati velikih problema sa kolegijima tipa NOČ, Materijali II i/ili Meha II savjetujem vam da zaobiđete konstrukcijski smjer jer će vam biti pretežak.

jajcanin
08.11.2011., 15:31
I što se tiče prosjeka jel bitan u vezi viših godina, jer vidim da za upis u 2. je bitnije imat što više ects-a tj svi iznad 42 su upisali što su hjeli

RandyRR
08.11.2011., 16:02
I što se tiče prosjeka jel bitan u vezi viših godina, jer vidim da za upis u 2. je bitnije imat što više ects-a tj svi iznad 42 su upisali što su hjeli

Nije. Na višim godinama nema gužve tak da praktički možeš di oćeš.

Ali prvo se rangira po ECTS-ima, a tek onda po ocjenama.

galapagos_helop
08.11.2011., 16:36
Recimo, veliki problem kod pripremanja ispita iz EK3 je upravo nedostatak neke dobre zbirke zadataka (ne postoji Igrecova skripta za EK3) po kojoj bi studenti mogli vježbati. Ima riješenih primjera ispita po kopiraonama, ali svi od reda imaju popriličnu količinu grešaka. I onda se snalaziš kako znaš...

A bar bi se ekipa s 3. kata mogla potruditi i napraviti official zbirku zadataka umjesto da seru kako studenti niš ne znaju. Ali ne... :kava:

slažem se da je ekipa gore poprilično lijena napraviti neki koncizni materijal za EKIII, ali nije da materijala nema - samo se treba snaći iz alternativnih izvora :mudri:

zbirke zadataka:

http://www.scribd.com/doc/38907255/Masinski-Elementi-Zbirka-Rijeseni-Ispitni-Zadataka

onda "Oberšmit, Krasnik - Prijenosnici snage - zbirka riješenih zadataka iz elemenata strojeva - 1981", mislim da ima na fsb centru.

za konkretne riješene ispitne zadatke primjerice splitski FESB i odlični materijali Srđana Podruga:

http://www.fesb.hr/~spodrug/Elementi-2-auditorne/zadaci-zupcanici.pdf

http://www.fesb.hr/~spodrug/Elementi-2-auditorne/zadaci-zupcanici-kosi_zubi.pdf (prostorna shema rasporeda sila na kosim zubima - to nigdje nema u Oberšmitu tako fino složeno)

http://www.fesb.hr/~spodrug/Elementi-2-auditorne/ispitni-zadatak-1.pdf

http://www.fesb.hr/~spodrug/Elementi-2-auditorne/ispitni-zadatak-2.pdf

http://www.fesb.hr/~spodrug/Elementi-2-auditorne/zadaci-puzevi.pdf

ovo su krasno vizualno i računski složeni zadaci i puno se da naučiti iz njih. za EKIII su doduše preopsežni, jer sadržavaju gradivo i iz EKI i EKII, no ovo su elementi strojeva gdje ekipa iz splita sluša sve odjednom, tako da zanemariti ostatak i samo pogledati zupčanike.

ja sam doduše spremao ispit na blickrig (cca tjedan i po laganini rada bez ikakvog predznanja osim izrađenog reduktora) ispit pa nisam toliko radio po onim zbirkama, jer nisam stigao, već samo porješavao ove gornje zadatke + ona dva sa katedre (http://www.fsb.unizg.hr/elemstroj/pdf/ek3/) te sa kolegom tražio silne greške u riješenim zadacima iz kopiraone i prošao bez problema iz prve.

RandyRR
08.11.2011., 17:08
Pa nisam ja ni reko da materijala nema. Čak naprotiv - materijala ima koliko hoćeš, ali je problem što je većina tog materijala loša. Tako da se u ponudi treba snaći i odabrati ono što je kvalitetno i iz čega se da nešto naučiti.

Inače svaka čast na linkovima. :top: Ja bi te zamolio da to zakačiš na FSB Centar. Nekome će sigurno biti od koristi.

sum41
08.11.2011., 21:09
Jel ima netko prošlogodišnji kolokvij iz EK? il da se bar sjeća kaj je otprilike bilo? :moli:

nabavila sam stare kolokvije iz vanjske kopiraone, al to su "stari" kolokviji. od prošle godine su navodno uveli novu formu kolokvija... i ne znam što da učim, osim dosjeda za koje sam sigurna da će doći. :/ molim za pomoć! :)

imam ja,tj imat cu sutra, vidjela sam ga danas kad sam s frendom učila al sutra cu si ga bas kopirat. na prvi pogled nisam bila vidjela nista cudno :kava:

jackall
09.11.2011., 01:50
Ovo što je bila obavijest iz mat3 da svi dođemo jučer... šta je bilo jučer? :zubo:

borg991
09.11.2011., 17:41
jedan sat predavanja i 2 sata vježbi..stavila je obavjest vjerojatno zato jer su inače utorkom vježbe u A i B pa da nebi neki otišli u B

d._m.
10.11.2011., 13:09
kolko vremena imamo na raspolaganju na prvom kolokviju iz uvoda u termu?

Danx
10.11.2011., 14:39
Jel ima ko prošlogodišnji kolokvij od Elemenata konstrukcija/strojeva?, Dakle Zrakoplovci /materijalisti, ak može da posta.

hyacintha
11.11.2011., 16:38
Jel ima ko prošlogodišnji kolokvij od Elemenata konstrukcija/strojeva?, Dakle Zrakoplovci /materijalisti, ak može da posta.

Zrakoplovci....nemrem nać konkretni kol, al ovo je čega se sjećam,
1. dosjed neki fi, izvest u sustavu jedinstvenog provrta kvalitete npr 7, a osovinu u npr 6, i poznato je npr donje odstupanje od +30mikrometara, pa onda nacrtaš dijagram; odrediš ES, EI, es,ei, zg, zd, zm, pg, pd, pm,t0, tp, td;odredit vrstu dosjeda; oznaka dosjeda
2. neka teška debilana u smislu zadani osn parametri iz steznog spoja, pa sad tu cijeli onaj izračun blabla, ugl, ekipa se tu zbrejkala jer je ispalo da treba to iz programa sve znat napamet il tak neš,
3. smithov dijagram, ak su poznate značajke din. naprezanja, sigma_m i_d, pa Re, Rm i sigma_sDN

ima u kopiraonama hrpa raznoraznih starih kol pa ak se kome da čeprkat kroz to, naići će na hrpu materijala za vježbat zadatke, bar za prolaz.

raisin03
11.11.2011., 17:24
jel ovo sa smithovim dijagramom bilo na elementima konstrukcija ili strojeva??

hyacintha
11.11.2011., 17:58
jel ovo sa smithovim dijagramom bilo na elementima konstrukcija ili strojeva??

strojeva

borg991
11.11.2011., 19:47
1. dosjed neki fi, izvest u sustavu jedinstvenog provrta kvalitete npr 7, a osovinu u npr 6, i poznato je npr donje odstupanje od +30mikrometara, pa onda nacrtaš dijagram; odrediš ES, EI, es,ei, zg, zd, zm, pg, pd, pm,t0, tp, td;odredit vrstu dosjeda; oznaka dosjeda

kako odredit koje slovo uzet za osovinu ako nesmijemo imati tablice?

RandyRR
11.11.2011., 20:04
Tko kaže da ne smijete imati tablice? To je apsurdno...

borg991
11.11.2011., 20:11
ek1, ek1a i ek1b smiju sve imat..ek i strojevi navodno da nesmijemo ništa imat

Poison Candy
11.11.2011., 21:03
*možeš imat sve osim rješenih zadataka :ne zna:

RandyRR
11.11.2011., 22:36
ek1, ek1a i ek1b smiju sve imat..ek i strojevi navodno da nesmijemo ništa imat

Ako morate odabrati neko tolerancijsko polje, onda će vam tablice biti sigurno dozvoljene. Nisu tako ludi da vas tjeraju da učite tolerancijska polja napamet.

A ko što Poison Candy kaže - možete imati sve osim riješenih zadataka. Jedino na teoretskom dijelu ispita ne smijete imati ništa (i to vrijedi za sve), ali tamo će vam sve što je potrebno biti zadano (iznimka je faktor trenja čelik-čelik kojeg bi trebali znati).

raisin03
12.11.2011., 09:46
U pravu su bili oni koji govore da na kol iz ek1 ne treba izlazit :D svi smo izgubili cijeli tjedan a ovo danas je bilo prepresmiješno, neviđeno i neopisivo,sve u jednom hahahahahha i zasigurno daleko najteže u zadnje 3,4 godine :kava:

meth001
12.11.2011., 12:56
Doživljaji nakon prvog kolokvija iz EK1A? XD
Čak je i asistentu koji nas je čuvao bilo presmiješno vrijeme riješavanja od 1 sat i 45 min.

RandyRR
12.11.2011., 13:36
A šta san vam ja reka... :kava: Ista stvar će vam biti i sa EK2 i EK3. Eto, sad ste i na vlastitioj koži osjetili da nema smisla ići na kolokvije iz EK.

A to sve pogotovo vrijedi za EK2 - ne samo da je preopsežan, nego se obično dogodi da se preklopi s još nekim drugim kolokvijem (pa onda zabrljate i taj drugi). A ispit je milina - razumno težak numerički dio i poprilično jednostavan teoretski (ukoliko nisu mjenjali pitanja koja već godinama vrte). Zato nemojte ponoviti istu grešku 2 puta.

kalibr234
12.11.2011., 14:15
Iz čeg učiti za automatiku smjer rač inž? Imam neku knjigu od Šurine al se čini preopširna

Horki
13.11.2011., 19:49
idem u srednju školu smjer tehničar za računalstvo...i evo trenutno nemam nikakvu volju za učenjem ovog polugodišta...ali inače imam vrlo dobre navike učenja...i zanima me sad...da li da idem na FSB ili ne...i da li je faks onakav kakvog ga predstavljaju na stranicama ili ima mnogo više iza toga...:S...

Punish3r
14.11.2011., 12:08
Pozdrav...ima li itko primjer proračuna vratila...Programski broj 4 ili 5???
LP.

5678
14.11.2011., 12:38
Ima li netko primjer 2. kolokvija iz Materijala I?

galapagos_helop
14.11.2011., 15:24
Pa nisam ja ni reko da materijala nema. Čak naprotiv - materijala ima koliko hoćeš, ali je problem što je većina tog materijala loša. Tako da se u ponudi treba snaći i odabrati ono što je kvalitetno i iz čega se da nešto naučiti.

nije li to i draž studiranja! :jumping:

Inače svaka čast na linkovima. :top: Ja bi te zamolio da to zakačiš na FSB Centar. Nekome će sigurno biti od koristi.

jesam već prije, al niko nije baš pao u nesvjest :D

ali opet, poanta je da se sve ovo može naći guglanjem, bar ja jesam.

a i čak dok radiš ozbiljan posao, dogodi se da ti nedostaje ključni dio dokumentacije pa snađi se sine. tako sam dizao jedan periferni sustav na unixu jedne velike hrvatske korporacije oboružan pdf-om od 5-6 strana, trima boot disketama (od koje je jedna bila preformatirani driveri za miš iz '96 i još je dobila bad sector na putu do korisnika) i guglom. a nikad unixa do tada vidio. do ponoći je proradilo :lol:

baš kao što bi i svaki studentski reduktor :eek:

jajcanin
16.11.2011., 20:45
Može li netko nacrtati ovo za kolegicu? zamolila me je da postavim tu pa ako netko ima par minuta posla tko se bolje snalazi u crtanju

http://imageshack.us/photo/my-images/189/fotografija0026001.jpg/]

d._m.
16.11.2011., 22:20
preporuka kolegici je da sama nauči to crtati
Još mi je razumljivo da neki imaju problema s crtanjem izometrije tak nekih zaobljenih predmeta, al je sramota ak nezna projekcije ovog nacrtati :ne zna:

Evo, na ovoj fotografiji već ima nacrt svakog od predmeta. Sam nek "precrta" bridove koje vidi. Onda nek okrene te predmete u bokocrt i tlocrt, uslikne ih tak, pa opet precrta, ak nejde drugačije :ne zna:

Jeremus
17.11.2011., 01:06
Dobio sam isto to iz RiIG-a za sklop, ni ja se prije mjesec dana nisam snalazio u projekcijama i presjecima(gimnazijalac), ali sam pokušao sam uradit i shvatio i ovo što si ti postao za kolegicu je fakat prelagano. Ovo prvo uradiš samo u nacrtu, polovičnom presjeku, druge dvije stvari u nacrtu s četvrtinskim presjekom i tlocrtu.

James_23
17.11.2011., 03:16
Moja vam je preporuka da pohadjate kolokvije samo da si zapisete zadatke koje su na njima. To vam moze pomoci kasnije kod pripreme za ispit.

Kada sam ja to slusao konkrento iz EK2 sam imao polozeni prvi kolokvij a drugi sam pao, pa sam isao na ispit. I onda sam 4 puta prosao pismeni a svaki put na usmenom, koji je pismeni, nisam zadovoljio.

Istina ja sam zavrsio faks davajuci kolegije preko ispita a ne preko kolokvija. Meni osobno tako je bilo lakse.

Pozdrav,

J.

A šta san vam ja reka... :kava: Ista stvar će vam biti i sa EK2 i EK3. Eto, sad ste i na vlastitioj koži osjetili da nema smisla ići na kolokvije iz EK.

A to sve pogotovo vrijedi za EK2 - ne samo da je preopsežan, nego se obično dogodi da se preklopi s još nekim drugim kolokvijem (pa onda zabrljate i taj drugi). A ispit je milina - razumno težak numerički dio i poprilično jednostavan teoretski (ukoliko nisu mjenjali pitanja koja već godinama vrte). Zato nemojte ponoviti istu grešku 2 puta.

nellchy <3
17.11.2011., 15:25
idem u srednju školu smjer tehničar za računalstvo...i evo trenutno nemam nikakvu volju za učenjem ovog polugodišta...ali inače imam vrlo dobre navike učenja...i zanima me sad...da li da idem na FSB ili ne...i da li je faks onakav kakvog ga predstavljaju na stranicama ili ima mnogo više iza toga...:S...

dođi na FSB :cerek:

Zeleni
17.11.2011., 23:27
MiR-ovci, jel imate labos iz programiranja na SR-u?

jackall
18.11.2011., 02:03
MiR-ovci, jel imate labos iz programiranja na SR-u?

Pa nema, imali smo actual labos u srijedu. I iduci isto nece bit preko racunala... zajeb? http://www.millan.net/minimations/smileys/consoling2.gif (http://www.millan.net)

Zeleni
18.11.2011., 03:12
Pa nema, imali smo actual labos u srijedu. I iduci isto nece bit preko racunala... zajeb? http://www.millan.net/minimations/smileys/consoling2.gif (http://www.millan.net)
Šit :503: Totalno sam zaboravio kaj je Essert zadnji puta pričao... Danas sam poljubio vrata u 13h, pa mi je tek onda došlo u glavu :bonk:

-nexus-
18.11.2011., 17:29
Jel se sjeca netko od starijih studenata koja pitanja su mu bila u kolokviju iz oblikovanja deformiranjem ?
Iz ceg bi bilo najbolje ucit? Izgleda mi da prezentacije nisu dovoljne.

ivan90
18.11.2011., 18:08
Jel se sjeca netko od starijih studenata koja pitanja su mu bila u kolokviju iz oblikovanja deformiranjem ?

Ako misliš na Tehnologiju 1 - OD, najbolje ti je učit po Mathovoj knjizi. Ja se sjećam da sam trebo opisati načine pristupa obradi deformiranjem i navesti metode rješavanja problema u OD, grafički prikazati normu DIN (neki broj) - to ti je jedina norma u knjizi grafički prikazana tak da nemreš fulat. Ostalih pitanja koja sam imo se ne sjećam. Znam još da je kolega do mene imo bilancu plastičnog rada.
Sva 4 pitanja su mi bila iz prvog dijela knjige, onog prije neg počne opisivat postupke oblikovanja deformiranjem. Nekak mi se čini da taj dio voli više ispitivat, pa sam to naučio dost dobro, a postupke sam pratio samo na vježbama kaj su nam pričali i jednom ih proletio u knjizi.

RandyRR
18.11.2011., 22:23

Korak broj 1 - pogledaj po kopiraonama. Ziher ćeš naći nešto korisno.

raisin03
19.11.2011., 10:42
ja sam prije mjesec dana taj dio pisala u proizvodnim postupcima i isla sam na mathova predavanja i sve zapisivala tak da se komotno moglo proci ako znas to iz biljeznice, takoder sam to isla malo prosirit kroz njegovu knjigu al mislim da kod nas nitko nije dobio pitanje o postupcima,ono s kraja knjige...zajeb tog kolokvija je sto ce te sigurno zateć pitanje koje moras sam zakljucit,ja sam imala nesto s nekim naprezanjima,zasto se nesto radi tako i tako a to nigdje nije pisalo.i moras znat crtat one brzine deformiranja kod bata,preša,tih se grafova sjećam da su bili :D i one formule s onim FI, kak se izvode i to...

Muskulus
20.11.2011., 13:30
moze mi netko opisati kakav je prosle godine bio ovaj teorijski kolokvij iz riiga i kakva su im se pitanja pojavljivala. hvala

chibo
20.11.2011., 14:10
moze mi netko opisati kakav je prosle godine bio ovaj teorijski kolokvij iz riiga i kakva su im se pitanja pojavljivala. hvala

evo i ja bi se nadovezal na pitanje...sta uopce mogu pitati u tome 5-minutnom i kolko ga uopce i gledaju na kraju?

jajcanin
20.11.2011., 15:32
evo i ja bi se nadovezal na pitanje...sta uopce mogu pitati u tome 5-minutnom i kolko ga uopce i gledaju na kraju?

to nije petminutni kao onaj sto smo pisali, ovo je 2. kolokvij koliko sam ja skužio

chibo
20.11.2011., 15:54
2. kolokvij sastoji se od kotiranja vratila i prirubnice,a ovo sutra je teorija... 2. kolokvij je u četvrtak...
dajte ljudi plz nesto :503::503:

TUKI!! dobro zboris! a ovi nam tu nemogu ni pomoc jer oni to nisu imali... :S

raisin03
20.11.2011., 18:31
tako je,nismo imali. a onaj jedan sto smo mi (također prvi) pisali negdje u 12.mjesecu se na kraju nije uopće gledao...

city night
21.11.2011., 09:22
vidim da se ljudi ne sjećaju baš pitanja iz oblikovanja deformiranjem, al jel se tko sjeća jel su pitanja kolokvija bila ista ko ona pitanja iz mathove knjige na kraju svake cijeline?

Scandinavian
21.11.2011., 18:44
Pozdrav.
Ima li itko od vas iskustva sa nastavkom studija strojarstva (diplomski) u inozemstvu? (posebno me zanima Švedska, Norveška, Danska)

RandyRR
22.11.2011., 14:51
Pozdrav.
Ima li itko od vas iskustva sa nastavkom studija strojarstva (diplomski) u inozemstvu? (posebno me zanima Švedska, Norveška, Danska)

Čisto sumnjam da je moguće govoriti o nekakvom nastavku jer su programi vani bitno različiti od našeg.

Morao polagati razliku, ali što, kako, zašto, ... :ne zna: Ipak bi bilo najbolje da se sam raspitaš za konkretni fax vani jer ovako generalno pričati o tome je besmisleno.

Scandinavian
22.11.2011., 15:17
Čisto sumnjam da je moguće govoriti o nekakvom nastavku jer su programi vani bitno različiti od našeg.

Morao polagati razliku, ali što, kako, zašto, ... :ne zna: Ipak bi bilo najbolje da se sam raspitaš za konkretni fax vani jer ovako generalno pričati o tome je besmisleno.

Hvala za odgovor. :)

Joint
22.11.2011., 19:02
Pozdrav, naime zanima me kriterij za upis na fsb, čitam na stranici fsb-a o nekakvom razredbenom ispitu, dal je to sad jedan od novih termina za maturu ili? Jer nema smisla polagat maturu iz mat i fiz ako fsb traži polaganje svog prijemnog. Hvala na odgovorima, nadam se da pitanje nije glupo buduči da mi se odgovor čini jako banalan.

jackall
22.11.2011., 19:48

Po čemu su tolko različiti? U principu bi po bolonji trebao moći upisat diplomski vani.

RandyRR
22.11.2011., 20:15
Po čemu su tolko različiti? U principu bi po bolonji trebao moći upisat diplomski vani.

Po puno toga. Kaj misliš da je jedina razlika u jeziku na kojem se predaje? :rolleyes:

Koncept je full drugačiji i zato se gotovo ništa ne priznaje. Pa kad kod nas promjeniš smjer moraš položiti često popriličnu razliku u kolegijima (za ilustraciju si uzmi prijelaz proizvodni - konstrukcijski smjer) jer ti pola toga neće priznati, a onda moš mislit kako je kad odeš na fax u inozemstvo.

To što ti po bolonji možeš otići van je jedna stvar, a to što ti to (u slučaju da se vratiš) neće priznati je drugo. Vjeruj mi... znam za slučajeve ne priznavanja doktorata. I to doktorata napravljenog u BMW-ovom razvojnom centru.

raisin03
22.11.2011., 20:53
Pozdrav, naime zanima me kriterij za upis na fsb, čitam na stranici fsb-a o nekakvom razredbenom ispitu, dal je to sad jedan od novih termina za maturu ili? Jer nema smisla polagat maturu iz mat i fiz ako fsb traži polaganje svog prijemnog. Hvala na odgovorima, nadam se da pitanje nije glupo buduči da mi se odgovor čini jako banalan.

nemaš ništa dodatno osim DM, to oni na stranici još nisu promijenili a kad dođe obavijest o dolasku na upise (za one koji su preko postani-student upali na fsb) obavijest ce doci pod tu rubriku razredbeni postupak...

jackall
22.11.2011., 21:10
Po puno toga. Kaj misliš da je jedina razlika u jeziku na kojem se predaje? :rolleyes:

Koncept je full drugačiji i zato se gotovo ništa ne priznaje. Pa kad kod nas promjeniš smjer moraš položiti često popriličnu razliku u kolegijima (za ilustraciju si uzmi prijelaz proizvodni - konstrukcijski smjer) jer ti pola toga neće priznati, a onda moš mislit kako je kad odeš na fax u inozemstvo.

To što ti po bolonji možeš otići van je jedna stvar, a to što ti to (u slučaju da se vratiš) neće priznati je drugo. Vjeruj mi... znam za slučajeve ne priznavanja doktorata. I to doktorata napravljenog u BMW-ovom razvojnom centru.

Jedno je mijenjanje smjera a drugo upis diplomskog drugog smjera. Ne znam, kak ljudi onda uopće uspiju otić van ak im se ništa ne priznaje?

I ko bi se vraćao da ode van?

jajcanin
23.11.2011., 15:29
Kolegica me opet zamolila, kaže da joj treba u izometriji ovo
http://i42.tinypic.com/11uyi6r.jpg
http://i39.tinypic.com/121pesl.jpg

RandyRR
23.11.2011., 16:21
Jedno je mijenjanje smjera a drugo upis diplomskog drugog smjera. Ne znam, kak ljudi onda uopće uspiju otić van ak im se ništa ne priznaje?

I ko bi se vraćao da ode van?

Možeš otići van sa završenim faksom i teoretski nećeš imati nikakvih problema, pod uvjetom da zbilja imaš potrebnu razinu znanja ili si neki expert.
Ista stvar vrijedi i za nekakve dodatne stvarčice (razna usavršavanja, stažiranja, ...)

Ali ako nastavljaš studij... e onda je problem. Studiji vani i ovdje nisu uopće kompatibilni i od tud proizlaze razni problemi.

Da, nebi vjerovala, ali neki se zbilja vrate. Vani nije sve tako bajno i krasno, a kada si autsajder onda su za tebe kriteriji strožiji nego inače.

enedielle
23.11.2011., 17:30
o jbt. jeste naporni s tim crtanjem više. zakaj sam ja uspjela skužiti kako se nacrta nacrt, tlocrt, presjek, anything, a iz gimnazije sam? zakaj mi nije onda tak teško iz toga napraviti izometriju? :kava:

Pro Balcanum
23.11.2011., 18:26
Mene bi, cijenjenje kolega zanimalo ovo:

Kako izgleda ispit iz Mehe1 kod I. Karsaja (asistent na vjezbama T. Lesicar), naravno okin'o sam prvi kolokvij... :D

Zekac
23.11.2011., 19:43
daj naporni ste vise s tim riigom, pa ako ne znate izometriju nacrtati, ispisite se s faksa odma! nema vam smisla dalje ni biti na faksu, ako ne znate nacrtati fakin navoj i maticu.. :eek:

i jajcanin, daj smanji ove slike malo, tj. stavi link. ustvari, izbrisi post..:kava:

z0r0
23.11.2011., 20:08
o jbt. jeste naporni s tim crtanjem više. zakaj sam ja uspjela skužiti kako se nacrta nacrt, tlocrt, presjek, anything, a iz gimnazije sam? zakaj mi nije onda tak teško iz toga napraviti izometriju? :kava:

i šta, hoćeš ovacije sad ? ako si izabro tehnički faks, onda se podrazumijeva da imaš bar trunku interesa ili smisla za stvari koje se rade na riigu i sl. nije to nikakva mudrost.

kako izgleda usmeni kod singer?

city night
23.11.2011., 20:44
Kolegica me opet zamolila, kaže da joj treba u izometriji ovo
http://i42.tinypic.com/11uyi6r.jpg
http://i39.tinypic.com/121pesl.jpg

dobro kolega, pa stvarno više ne razumijem vaša stalna dosađivanja prisutnih na forumu s tim riigom, koji je najjednostavniji kolegij u prvom semestru! uz dužno poštovanje, jel ćete tak i na kolokviju iz riiga slikat i postat slike na forum i čekat da vam netko to nacrta?? primite se konačno posla i nećete imat problema! vi niste glupi, nego ne želite mućnut malo glavom već čekate da vam sve bude servirano! pritom mislim na sve vas brucoše, ne samo na tebe konkretno..

city night
23.11.2011., 20:51
Mene bi, cijenjenje kolega zanimalo ovo:

Kako izgleda ispit iz Mehe1 kod I. Karsaja (asistent na vjezbama T. Lesicar), naravno okin'o sam prvi kolokvij... :D

ispit kod karšaja je ispit kao kod svakog drugog profesora - svi studenti pišu isti ispit, samo je pitanje tko ga slaže! za usmeni trebaš znat aksiome, newtonove zakone, trenje, unutrašnje sile u nosačima! najčešće pita grafičko crtanje i ono zadnje gradivo sa steinerovim dodacima, težištima i slično. sve u svemu ništa strašno, ali nećeš proći na lijepe oči. :)

enedielle
23.11.2011., 20:58
i šta, hoćeš ovacije sad ? ako si izabro tehnički faks, onda se podrazumijeva da imaš bar trunku interesa ili smisla za stvari koje se rade na riigu i sl. nije to nikakva mudrost.

kako izgleda usmeni kod singer?

izabraLA sam tehnički faks jer me to zanima i jer od 1.srednje znam da ću na motore i vozila. toliko o tome.
ovaj moj post se odnosio na one koji nemaju pojma što se radi na riigu i očekuju da im se tu sve servira. ja kad nisam nešto znala, pitala sam starije studente koju su mi falabogu to dobro objasnili da znam sama napraviti, ne da mi oni crtaju.
to je i preporuka kolegici. nek se pokrene malo, a ne da za svaki j* predmet koji treba nacrtati ona traži gotovo rješenje na forumu.
-.-

BRAB-STON
23.11.2011., 21:33
Čuj,ženska na motorima :D :cerek: Uglavnom,stariji netko ako zna kakav je drugi kolokvij teorije mehanizama??

Rektum
23.11.2011., 21:35

ne mora znaciti

Pro Balcanum
23.11.2011., 21:35
ispit kod karšaja je ispit kao kod svakog drugog profesora - svi studenti pišu isti ispit, samo je pitanje tko ga slaže! za usmeni trebaš znat aksiome, newtonove zakone, trenje, unutrašnje sile u nosačima! najčešće pita grafičko crtanje i ono zadnje gradivo sa steinerovim dodacima, težištima i slično. sve u svemu ništa strašno, ali nećeš proći na lijepe oči. :)Hvala kolega (pretpostavljam) :mig: !
Nego, vidim da netko trazi pomoc u RiiGu, pa eto to mi ide onako od ruke, sto bi se reklo :D pa neka posalje PP ako tko treba neki help, advice i sl.

@city night/ostali
- da li mozda postoje neke pripreme za Ispit... Te neke smjernice za Usmeni (kao sto si rekao, za Karasaja - a Ispit je svima isti)...
Jer sam cuo price, mozda su i lazne haha, al u stilu da je Karsaj dosta zajebaniji od drugih, pa ono da znam sto me ceka :ne zna: ...

city night
23.11.2011., 21:53
Hvala kolega (pretpostavljam) :mig: !
Nego, vidim da netko trazi pomoc u RiiGu, pa eto to mi ide onako od ruke, sto bi se reklo :D pa neka posalje PP ako tko treba neki help, advice i sl.

@city night/ostali
- da li mozda postoje neke pripreme za Ispit... Te neke smjernice za Usmeni (kao sto si rekao, za Karasaja - a Ispit je svima isti)...
Jer sam cuo price, mozda su i lazne haha, al u stilu da je Karsaj dosta zajebaniji od drugih, pa ono da znam sto me ceka :ne zna: ...

dobro pretpostavljaš, mužjak sam :D
za ispit iz mehanike 1 ti je dovoljno razumijeti sve zadatke iz sauchine skripte, eventualno za vježbu proć poneki ispit sa zadnjih ispitnih rokova. karšaj daje zeznutije kolokvije, a na usmenom je dosta strog jer želi da studenti nauče upravo kolegij koji je temelj za dalje. na usmenom iz nauke je blaži, ali su kolokviji isto zeznuti, a o ispitu da ne pričam..
kaže mi jedan kolega ponavljač da će nešto izmijeniti sada drugi kolokvij: da će biti nekih 7 jednostavnih kraćih zadataka gdje svaki moraš točno riješit da bi dobio bodove, nema polovičnih bodova i slično. sad koliko je to točno ne bih znao :)

z0r0
23.11.2011., 21:54
Čuj,ženska na motorima :D :cerek: ...

previše Transformersa :lol:

enedielle
23.11.2011., 21:57
Čuj,ženska na motorima :D :cerek: Uglavnom,stariji netko ako zna kakav je drugi kolokvij teorije mehanizama??
pa da. :D naravno, treba prvo imati neki dobar prosjek i tako to... :zubo:

@city night/ostali
i ja sam čula iste priče, pa se nadovezujem na pitanje. postavlja li onako, deset potpitanja i ispituje neke detalje? i otkud vadi zadatke za kolokvije? ja sam prvi taman prošla :raspa:

city night
23.11.2011., 22:06
pa da. :D naravno, treba prvo imati neki dobar prosjek i tako to... :zubo:

i ja sam čula iste priče, pa se nadovezujem na pitanje. postavlja li onako, deset potpitanja i ispituje neke detalje? i otkud vadi zadatke za kolokvije? ja sam prvi taman prošla :raspa:

a ovisi koliko precizno odgovoriš na zadano pitanje i kakve si sreće jer nekoga pita 2-3 pitanja, a one koji mu se čine da bi mogli izvuć prolaz pita malo više :D
dosta je bitna ocjena koju dobiješ na pismenom dijelu ispita jer na usmenom u većini slučajeva spusti za jednu ocjenu.
recimo ekipa masovno nije znala objasniti konus trenja onako kako je on to ispredavao pa je znao postavljat potpitanja :)

sparina123
23.11.2011., 22:12
bok, evo padobranca s pitanjem ako mi tko od vas može pomoć

trebam hitno formulu za oplošje krnjeg stošca, vidim da tu ima aktivnih pa možda dobijem odgovor

prepirka oko toga je malo:503:, pa ako ima voljnih

Pro Balcanum
23.11.2011., 22:26
kaže mi jedan kolega ponavljač da će nešto izmijeniti sada drugi kolokvij: da će biti nekih 7 jednostavnih kraćih zadataka gdje svaki moraš točno riješit da bi dobio bodove, nema polovičnih bodova i slično. sad koliko je to točno ne bih znao :)Tocno je, al to mi ne igra ulogu jer sam okino kolokvij #1 :rofl:
Cak se i pricalo o 10ak jednostavnijih zadataka... :D

Pro Balcanum
23.11.2011., 22:37
ja sam prvi taman prošla :raspa::s :s :s

sparina123
23.11.2011., 22:56
pa kaj neće nitko odgovorit:503:

enedielle
23.11.2011., 23:04
:s :s :s
hvala hvala. you're making me blush.
pa baza 1 + baza 2 + plašt ako ne znaš napamet.
ilitiga.
pi × [R^2 + r^2 + (R+r)s]

sparina123
23.11.2011., 23:20
hvala hvala. you're making me blush.

pa baza 1 + baza 2 + plašt ako ne znaš napamet.
ilitiga.
pi × [R^2 + r^2 + (R+r)s]

hvala, ispalo nam je nešto jakooooooo puno, pa je bilo nedoumice oko formule

idemo opet:504:

RandyRR
24.11.2011., 10:35

A jesi neki seksist. "Čuj, ženska na motorima. Čuj, ženska na FSB-u. Čuj ženska u autu"... Ko da ne smiju dalje iz kuhinje. :rolleyes:

Ma ti mehanizmi su toliko lagani da se za 2 dana možeš kompletno spremiti za ispit. Ako se dobro sjećam 2. kolokvij su krivuljni mehanizmi, jel tak? Inače sve kaj ti treba za mehanizme su par primjera iz kopiraone i Husnjakova skripta Teorija Mehanizama (http://www.scribd.com/doc/39278440/biljeske-mehanizmi-1).

Uglavnom ako nebudeš zadovoljan s ocjenom iz kolokvija odi na ispit jer se zbilja isplati.

Btw. jel to još uvijek predaje Husnjak?

jajcanin
24.11.2011., 12:01
dobro kolega, pa stvarno više ne razumijem vaša stalna dosađivanja prisutnih na forumu s tim riigom, koji je najjednostavniji kolegij u prvom semestru! uz dužno poštovanje, jel ćete tak i na kolokviju iz riiga slikat i postat slike na forum i čekat da vam netko to nacrta?? primite se konačno posla i nećete imat problema! vi niste glupi, nego ne želite mućnut malo glavom već čekate da vam sve bude servirano! pritom mislim na sve vas brucoše, ne samo na tebe konkretno..

Gle to nije za mene nego za kolegicu kako sam već napomenuo, meni je samo jednom tu na forumu netko nacrtao i to je bilo to.. Njoj sam to pokazao i zamolila me da postavim ovdje sliku pa da joj netko nacrta, gle ako necete nije moj problem uopce tak da... i da slažem se da je riig jednostavan i da je bolje da sve sam radis :D

BRAB-STON
24.11.2011., 12:28
A jesi neki seksist. "Čuj, ženska na motorima. Čuj, ženska na FSB-u. Čuj ženska u autu"... Ko da ne smiju dalje iz kuhinje. :rolleyes:

Ma ti mehanizmi su toliko lagani da se za 2 dana možeš kompletno spremiti za ispit. Ako se dobro sjećam 2. kolokvij su krivuljni mehanizmi, jel tak? Inače sve kaj ti treba za mehanizme su par primjera iz kopiraone i Husnjakova skripta Teorija Mehanizama (http://www.scribd.com/doc/39278440/biljeske-mehanizmi-1).

Uglavnom ako nebudeš zadovoljan s ocjenom iz kolokvija odi na ispit jer se zbilja isplati.

Btw. jel to još uvijek predaje Husnjak?

Nije to bio seksizam,više jer je simpatično :D (pa vidiš smajliće ).
Jesu,krivuljni su ,skriptu imam. Moguće da i poslušam savjet ako bude loše na kolokviju.
Još uvijek predaje Husnjak koji nam je vrlo direktno dao do znanja da mu se više ne da predavat :D

RandyRR
24.11.2011., 17:11
Nije to bio seksizam,više jer je simpatično :D (pa vidiš smajliće ).
Jesu,krivuljni su ,skriptu imam. Moguće da i poslušam savjet ako bude loše na kolokviju.
Još uvijek predaje Husnjak koji nam je vrlo direktno dao do znanja da mu se više ne da predavat :D

Sram te bilo. Tako se uvaljivati kolegici... :D

Budeš vidio da kolokvij neće biti težak. Imat ćeš zadan dijagram ubrzanja (ekšli d2q/dt2) i iz njega ćeš integriranjem dobiti funkciju podizaja u ovisnosti o zakretu. I onda ćeš trebati još odrediti (računski ili grafički) minimalni promjer temeljne kružnice. Ja sam imao problema sa tim Husovim krivuljnim mehanizmima jer je lik 2 puta krivo zadao zadatak (riješenje je bilo nefizikalno - prvi put je podizač prodirao u greben, a drugi put je ostao lebdjeti :rolleyes:). Prvi put nas je sve (ne samo mene) odbrusio, ali drugi puta samo se žalili Wolfu tako da mu je konačno došlo iz guzice u glavu da je ipak on napravio grešku, a ne mi.

Velim ti - nauči to jer fakat nije teško. A ako nebudeš dobio ono kaj oćeš odi na ispit. Huso je malo zajeban lik, al je kraljina. Nama je jednom rekao da ako nam neš nije jasno da pitamo Avu Karabatić. :zubo: Sve u svemu jedan od najlakših kolegija.

enedielle
24.11.2011., 18:25
ne vrijeđati avu, ona ipak ima aj-kju dvestopedesetosam. :kava:

RandyRR
24.11.2011., 19:03
Pa niko ju ne vrijeđa. Ja samo prenosim ono što je nama poštovani prof. Husnjak poručio ako naiđemo na kakvu nedoumicu.

Ko zna... možda ima i neke konzultacije. :misli:

d._m.
24.11.2011., 19:08
dva kruga + pravokutnik :ne zna:
Ne treba ti nikakva formula ak malo mućneš glavom. Počni se polako odvikavat od gotovih formula za sve i svašta :)

RandyRR
24.11.2011., 20:00
dva kruga + pravokutnik :ne zna:
Ne treba ti nikakva formula ak malo mućneš glavom. Počni se polako odvikavat od gotovih formula za sve i svašta :)

Pravokutnik u stošcu? :rofl:

mgrci43
24.11.2011., 20:25

Dobra mu je taktika, mućnuo je glavom :D (ali čini se da nije imao što mućkati).

Baš obožavam takve likove, koji se prave najpametniji na svijetu ( a ti to d.m. ovdje radiš) , stalno nešto komentira, netko nešto pita, pogotovo brucoši, a on će, pa kako to neznaš, pitaj profesora, što se bojiš pitat...

I onda dođe prije 2 tjedna i pita koliko se terma dugo piše.... što si se uplašio pitat profesora ili asistenta???

Evo, malo moje impresije, stvarno te je nakaradno za čitati, čovjek koji se pravi pametan a ne teži ničemu....

lijep pozdrav.

sivi svijet
24.11.2011., 20:27

partybreaker :flop:

nisi trebao uopce komentirati

d._m.
24.11.2011., 20:33
fak :brukica:
meni valjak bil u glavi :brukica:

MaturantSB
25.11.2011., 11:28
Molim vas moze li tko nacrtati ovo u 3D ? PLIZ :)
http://imageshack.us/photo/my-images/38/imag0885u.jpg/

enedielle
25.11.2011., 11:49
to isto i ja imam :zubo: samo još nisam došla do sklopa, tek crtam dijelove.

RandyRR
25.11.2011., 16:34
partybreaker :flop:

nisi trebao uopce komentirati

Partibrejker? :eek: Pa ja sam partistarter... :headbang:

d._m.
25.11.2011., 17:02
neg, ko je onaj lik koji u onom stražnjem hodniku iza A dvorane puši, pije pivo i žica kunu? :ne zna:

i zakaj me u faci i po frizuri jebeno podsjeća na asistenta Perića iz EK? :misli:

Poison Candy
25.11.2011., 17:18
*jel bio netko tko piše termu sutra, danas popodne na faksu možda?

eddy1990
25.11.2011., 18:28
neg, ko je onaj lik koji u onom stražnjem hodniku iza A dvorane puši, pije pivo i žica kunu? :ne zna:

i zakaj me u faci i po frizuri jebeno podsjeća na asistenta Perića iz EK? :misli:
To ti je sigurno Marko, danas je u knjižnici tražio 150kn za put do šibenika :)

d._m.
25.11.2011., 19:54
*jel bio netko tko piše termu sutra, danas popodne na faksu možda?
ak pitaš radi razmještaja po dvoranama, ima ga na oglasnoj ploči
Jedan kolega je uslikal i stavil u grupu na fejsu, ak još nisi vidla :)

d._m.
25.11.2011., 19:55
To ti je sigurno Marko, danas je u knjižnici tražio 150kn za put do šibenika :)
Kaj je on student ili kaj?

jajcanin
26.11.2011., 09:38
Kaj je on student ili kaj?

hahah lik se zove mrko vlahov ili tako nešto, neki dan nas je zaustavio na hodniku, bio je pijan i dao nam životopis i kao traži posao, ludnica
par tjedana prije toga uletio u knjinicu i tražio od knjižničarke telefon da zove svećenika, lik nije baš čist...

jajcanin
26.11.2011., 09:42
neki dan je ovo nosio po faksu, naravno imao je tu neku košuljicu http://img522.imageshack.us/img522/891/photo1wmt.jpg

d._m.
26.11.2011., 16:08
nekaj mi govori da je on taj koji je prošle godine po faksu polijepil one papire da ga mama truje i slične pizdarije :misli:

MaturantSB
26.11.2011., 18:59
Molim vas moze li tko nacrtati ovo u 3D ? PLIZ :)

Moze li tko pomoci??
PLIZZZZZ :(

Pro Balcanum
26.11.2011., 19:59
Moze li tko pomoci??
PLIZZZZZ :(
Skoro pa ti stoji "kao" u izometriji (a ne 3D)... samo uzmi papir, sliku pred sebe i crtaj sto vidis, lijevu stranu malo spusti, a desnu podigni, tj. da bude 30 stupnjeva = IZOMETRIJA :mig: .

:504:

RandyRR
26.11.2011., 20:01
nekaj mi govori da je on taj koji je prošle godine po faksu polijepil one papire da ga mama truje i slične pizdarije :misli:

Da, da... Rukopis je isti, kao i stil pisanja.

Pa zakaj to radi na FSB-u? Em što na taj način neće riješiti svoje probleme, em što će nekome dopiziti pa će ga izbaciti van ili će zvati MUP-iće da ga deložiraju. A ako želi napraviti show nek ode preko puta na filozofski.

MaturantSB
27.11.2011., 08:50
Skoro pa ti stoji "kao" u izometriji (a ne 3D)... samo uzmi papir, sliku pred sebe i crtaj sto vidis, lijevu stranu malo spusti, a desnu podigni, tj. da bude 30 stupnjeva = IZOMETRIJA :mig: .

:504:

Da ali puno bolje bude kad bi netko u AutoCad-u napravio ili nekom sl programu pa da onda sve pogledam.

Ako bi se našla neka dobra duša ..

city night
27.11.2011., 09:50
Da ali puno bolje bude kad bi netko u AutoCad-u napravio ili nekom sl programu pa da onda sve pogledam.

Ako bi se našla neka dobra duša ..

vi brucoši ne shvaćate da bi to trebali sami crtat da vam asistenti na vježbama pokažu di griješite i da na taj način naučite neke stvari koje će vam kasnije koristit! :504: ovo kad ti netko drugi nacrta i ti asistentu pokažeš u potpunosti točan crtež ti ne koristi ni najmanje kad si samo pokazao sposobnost precrtavanja! uostalom asistenti su tam da vam pokažu (znam da ih ima svakakvih, al zato pacijenta studaka više nema), a ako ne oni sigurno netko od kolega iz tvoje grupe to zna! :kava:

MaturantSB
27.11.2011., 12:17
vi brucoši ne shvaćate da bi to trebali sami crtat da vam asistenti na vježbama pokažu di griješite i da na taj način naučite neke stvari koje će vam kasnije koristit! :504: ovo kad ti netko drugi nacrta i ti asistentu pokažeš u potpunosti točan crtež ti ne koristi ni najmanje kad si samo pokazao sposobnost precrtavanja! uostalom asistenti su tam da vam pokažu (znam da ih ima svakakvih, al zato pacijenta studaka više nema), a ako ne oni sigurno netko od kolega iz tvoje grupe to zna! :kava:

Sve je to meni jasno :)
Ipak ako netko napravi ja bi bio zahvalan haha :D

Poison Candy
27.11.2011., 12:21
ak pitaš radi razmještaja po dvoranama, ima ga na oglasnoj ploči
Jedan kolega je uslikal i stavil u grupu na fejsu, ak još nisi vidla :)

hvala :zubo:

srećom, javili su mi.

ili možda nesrećom :rolleyes: :D

RandyRR
27.11.2011., 12:53
vi brucoši ne shvaćate da bi to trebali sami crtat da vam asistenti na vježbama pokažu di griješite i da na taj način naučite neke stvari koje će vam kasnije koristit! :504: ovo kad ti netko drugi nacrta i ti asistentu pokažeš u potpunosti točan crtež ti ne koristi ni najmanje kad si samo pokazao sposobnost precrtavanja!

Potpis.

Sve je to meni jasno :)
Ipak ako netko napravi ja bi bio zahvalan haha :D

Sve ti je to jasno, ali ipak bi da ti to neko servira...:rofl: Like a boss! :D

Bez uvrede, ali ako ti se već sada ne da uložiti par sati truda da to samostalno nacrtaš, onda zbilja ne znam kako ćeš funkcionirati za koju godinu kada stvari budu bile puno ozbiljnije (tipa programi iz EK). :ne zna:

MaturantSB
27.11.2011., 13:30
Potpis.

Sve ti je to jasno, ali ipak bi da ti to neko servira...:rofl: Like a boss! :D

Bez uvrede, ali ako ti se već sada ne da uložiti par sati truda da to samostalno nacrtaš, onda zbilja ne znam kako ćeš funkcionirati za koju godinu kada stvari budu bile puno ozbiljnije (tipa programi iz EK). :ne zna:

Sve u svoje vrijeme :D

budem žicao još jednom hahaha
Hvala :)

city night
27.11.2011., 13:51
jel se sjeća tko prošlogodišnjeg teoretskog kolokvija iz PiA? zanima me kako je glasio programski zadatak na teoriji.

konig_karl
27.11.2011., 14:18
Sve u svoje vrijeme :D

budem žicao još jednom hahaha
Hvala :)

momak olovku u ruke i crtaj. ovakvim stavom nes daleko dogurati...

PS ti ozbiljno mislis da se nekome da potrositi 1-2 sata modeliranja da bi gospodin samo precrtao, ajd da si ponudio neko pivce al ovako...

PPS prestani bumpati svoj "oglas"