PDA

View Full Version : Lesnina

stranice : [1] 2 3

Direktor1
01.10.2004., 08:58
Dakle, ovo šta oni tamo stvaraju je teži oblik idiotizma.

Neki dan nadjem ormar a nakon toga i krevet. Nisam uspio ništa kupiti.... Zašto?? Iako su izloženi , trenutno se ne naručuju pa ih ne mozete dobiti, a "iz prostora se ne smije micati ništa" hahahah!?!?

Ukoliko Vam se ide u Muzej ili galeriju, mozete besplatno prošetati do Lesnine na Slavonskoj, ne plaćaju se ulaznice, a i vecinu izlozenog ne mozete kupiti jer se "ne naručuje trenutno",
no zato mozete pogledati komade namještaja, strukturu drveta, i tak....:B

Slovenci su se pokazali kao smeće po xy-ti put,a i djelatnici im svi odredi imaju neki blazi oblik retardacije, ne znam zašto sam uopće ulazio tamo, pogotovo jer mi nije prvo loše iskustvo s njima..

Preporučujem svima da zaobidju Lesninu u širokom luku..:flop:

Naslov editiran od strane moderatora!

duda
01.10.2004., 09:16
Moja su iskustva različita; sa dječjom sobom nisam imala problema, naručena, isporučena u dan i montirana ali trosjed je sasvim druga priča. Vidjela sam trosjed koji mi se svidio, cijena je bila OK i željela sam ga kupiti ali odgovor je bio da ga nemaju na lageru. Dobro, nije mi bilo frka pa sam rekla da ću pričekati kada ga budu imali, čovjek je uzeo moje podatke, boju i vrstu presvlake i rekao da će me nazvati kada stigne. Od tada je prošlo više od godine dana a od njih niti slova a ja sam od tada kupila druga 2 trosjeda na drugom mjestu.

chiquita
01.10.2004., 09:27
shvaćam tvoju ljutnju, bijes i frustraciju ali naslov ti je zbilja za :bljak: .
mogao si ga i drugačije sročiti, bez vrijeđanja.

Direktor1
01.10.2004., 09:34
Mogao sam i gore :)) Nakon duzeg razmatranja došao sam do zaključka da je ovo prava mjera za njihovu poslovnost :W

Prolaznica
01.10.2004., 09:43
chiquita kaže:
shvaćam tvoju ljutnju, bijes i frustraciju ali naslov ti je zbilja za :bljak: .
mogao si ga i drugačije sročiti, bez vrijeđanja.

potpisujem

violent_femmes9
01.10.2004., 10:50
Direktor1 kaže:
Mogao sam i gore :)) Nakon duzeg razmatranja došao sam do zaključka da je ovo prava mjera za njihovu poslovnost :W

razmisli malo, ti nisi naslovom uvrijedio radnike u Lesnini, nego... ajd razmisli, molim te.

chiquita
01.10.2004., 11:11
Direktor1 kaže:
gle, ako ti kažem da mi se jebe za lesninu jel ti onda kliker u glavi što poručuje?

Cats
01.10.2004., 11:17
Ne mogu vjerovati da ovaj topic još nije zatvoren.

Netko je zaslužio ban. O, da.

tilla
01.10.2004., 12:54
Direktor1 kaže:
D
Slovenci su se pokazali kao smeće po xy-ti put,a i djelatnici im svi odredi imaju neki blazi oblik retardacije, ne znam zašto sam uopće ulazio tamo, pogotovo jer mi nije prvo loše iskustvo s njima..

[/B]

ne da nisi normalan, nego jedino kome fali daska u glavi si ti!

Annette
01.10.2004., 19:26
de mi recite kako je glasio naslov... please!!! baš me zanima!

zdenkomagic
01.10.2004., 22:29
Da,stvarno,kako je bio originalan naslov?Sad i mene jako zanima!
Btw. s njima nismo uopće imali problema,a dosta smo kupovali tamo.

dreamer~dreams
02.10.2004., 09:15
i mene i mene :D

SETRA Samoborček
02.10.2004., 09:57
Ja sam kupio 3 ona kožna stolca na akciji :D

Sve OK, pitao za 3 ormara, sve sam mogo dobit (svi 3 na šibanje)

Mrtva mrkva
02.12.2005., 10:02
Narucili smo kauc 3.10. i platili puni iznos na licu mjesta. Receno nam je da cemo morati cekati nekih mjesec i po dana na isporuku. Sredinom proslog mjeseca pogledam na racun i vidim da im je datum za dostavu u Zagreb iz Slovenije 20.11. Okej, kazem, dat cu im jos par dana pa cu oda nazvat da vidim je li stigao. Nazovem, kaze covjek da nije jos doslo. Zovem danas opet (dakle, dva mjeseca od kupnje) i ispadne da je moj kauc jos uvijek u Sloveniji i da imaju problema sa stofom. Znaci, nije jos ni presvucen! :mad:

Ljubazno su me obavijestili da ce biti isporucen u sijecnju. Ne bi da sam ga narucila iz Juzne Amerike. Picka im materina.

sara4
02.12.2005., 10:28
Mrtva_mrkva kaže:
Narucili smo kauc 3.10. i platili puni iznos na licu mjesta. Receno nam je da cemo morati cekati nekih mjesec i po dana na isporuku. Sredinom proslog mjeseca pogledam na racun i vidim da im je datum za dostavu u Zagreb iz Slovenije 20.11. Okej, kazem, dat cu im jos par dana pa cu oda nazvat da vidim je li stigao. Nazovem, kaze covjek da nije jos doslo. Zovem danas opet (dakle, dva mjeseca od kupnje) i ispadne da je moj kauc jos uvijek u Sloveniji i da imaju problema sa stofom. Znaci, nije jos ni presvucen! :mad:

Ljubazno su me obavijestili da ce biti isporucen u sijecnju. Ne bi da sam ga narucila iz Juzne Amerike. Picka im materina.

Netko je vec spomenuo da je imao lose iskustvo s Lesninom u Zagrebu, ali da nije problem u SLovencima nego u Lesnini koja ne placa kako treba, a 'izvlace' se na Slovence.

sara4
02.12.2005., 10:31
Evo, nasla sam, citat...

Upozorili su me da Lesnina Zg ima nekih problema s placanjem
pa kuhije jako kasne.
Ti im platis ali oni ne plate Svei pa se vade na slovence znate imaju problema u produkciji pa zato kasni itd....

Nije kauc, ali mi se cini da je fora ista?!
:bljak:

Lei
02.12.2005., 10:34
Obavezno trazi kamate! Imas na njih potpuno pravo, pogledaj malo zakon o potrosacima.

Naime, na svaki dan koliko roba kasni imas pravo na povrat kamata na iznos kojeg si dala unaprijed.

Imam primjer frendice kojoj je tako kasnio stolic i dobila je sasvim pristojnu svotu nazad. A da ne pricam da joj je i stolic brze dosao kad se pocela prijetiti :)

Lei
02.12.2005., 10:45
Evo, nasla sam nesto (Zakon o potrosacima (http://www.potrosac.org/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=4)):

GLAVA 5.
PLAĆANJE PREDUJMOM
Kamate na predujam
Članak 28.
(1) Ako trgovac zahtijeva ili izričito uvjetuje kupnju proizvoda ili pružanje usluge s djelomičnim ili ukupnim jednokratnim ili obročnim predujmom i isporuči proizvod ili obavi uslugu nakon primitka predujma, dužan je potrošaču prigodom isporuke proizvoda ili pružene usluge obračunati i isplatiti kamate po kamatnjaku poslovne banke trgovca za oročene štedne uloge na tri mjeseca za cijelo razdoblje računajući od dana primljenog predujma do dana isporuke proizvoda, ako je rok isporuke proizvoda ili usluge dulji od jednog mjeseca.
(2) Odredba stavka 1. primjenjuje se i u slučaju kad trgovac ne može isporučiti ugovoreni proizvod ili uslugu.

Dakle, ti cekas vise od mjesec dana. Imas pravo na kamate.

Savjetujem ti da probas prvo to na lijepi nacin reci Lesnini, pa ako ne ide ili se tvrdoglave, fino odi do Potrosaca (www.potrosac.org). Tamo su jako ljubazni, imaju puno iskustva, rijesit ce stvar pogotovo ako je ovako jasna, njihove usluge su besplatne i uglavnom... sve :top:

Mrtva mrkva
02.12.2005., 10:55
Hvala vam puno :top:

Almir
02.12.2005., 11:52
Ok ja sam za svoju kuću u Bosni, čekao iz Slovenske lesnine namještaj od 4 do 1 mjeseca. Jal razumiješ. Narućio sam cijeli namještaj, od stolica do kuhinje (sve kaj ide u kuću). Istina, i mis mismo bili živćani ali kaj se može.

Prekučer smo naručili kuhinju za HOTO i moramo je čekati 3 mjeseca (znači tek za tri mjeseca se mogu uselit...)

chucha1
02.12.2005., 11:54
Lesnina je katastrofa!!! Mi smo kuhinju uzimali od njih. Kasnila je više od mjesec dana, a kad je došla veselje! Kraća 30tak cm od naručene, i puna fuševa kao npr. na rubnom kosom kutnom elementu, daska koja je odrezana pod pravim kutem isl...
Užasno su neprofesionalni i bezobrazni... Pokušavali smo dobiti ono što smo naručili na sve moguće načine i ništa.
Nikad više ništa iz Lesnine!
:mad:

prle69
02.12.2005., 12:18
Nekako mi se čini da su svi trgovci namještajem takvi...
Ja sam imao jako loše iskustvo s
FinvesCorp - kasnili preko mjesec dana (bio dosadan - zvao ih svaki dan i dobio dodatnih 10% popusta)
Lesnina - još uvijek kasne
Meblo - tražili rok isporuke 4 mjeseca (nisu normalni!!!)
Zapravo jedino dobro iskustvo je sa salonom stolica u Lučkom koji je isporučio par dana prije nego su rekli...

vinova lozinka
02.12.2005., 16:46
Zašto ljudi iz ZG kupuju slovenski namještaj u Zagrebu (svejedno u kojem dućanu) nikako se ne mogu dovoljno načuditi!!! :confused:
Na maloj granici iza Bregane (Slovenska vas) imate dućan namještaja Maros u kojem su slovenski proizvodi jeftiniji bar 20-30% nego u HR, i još ih vam dostave doma u zamjenu za Mehrw.

www.maros.si/si/saloni/slovenska_vas/

zlocestoca
02.12.2005., 19:00
prle69 kaže:
Nekako mi se čini da su svi trgovci namještajem takvi...

nisu
ja sam najvise problema imala s gorenjem (par kupaonskih ormarica sam cekala nekoliko mjeseci - stigli osteceni, pa dok su stigli novi, pa montaza... - katastrofa)
s druge strane, svi ostali namjestajci su bili super (bez ostecenja, krivih isporuka i sl) i na vrijeme!

magriz
02.12.2005., 19:18
chucha1 kaže:
Lesnina je katastrofa!!! Mi smo kuhinju uzimali od njih. Kasnila je više od mjesec dana, a kad je došla veselje! Kraća 30tak cm od naručene, i puna fuševa kao npr. na rubnom kosom kutnom elementu, daska koja je odrezana pod pravim kutem isl...
Užasno su neprofesionalni i bezobrazni... Pokušavali smo dobiti ono što smo naručili na sve moguće načine i ništa.
Nikad više ništa iz Lesnine!
:mad:

ja sam uzela lani u lesnini spavaću i dnevnu sobu. kasnili su tjedan dana s isporukom (još su me i obavijestili da će kasniti) i isplatili mi zatezne kamate! :top:
ali sam zato kuhinju iz jstrebarskog čekala 20 dana duže i budući da je jedno staklo bilo razbijeno na njega čekala još mjesec dana. bez isprike, a o kamatama da ni ne govorim. po sistemu - budi sretan da si dobio :flop:

Dijete Cvijeća
08.12.2005., 17:31
sara4 kaže:
Netko je vec spomenuo da je imao lose iskustvo s Lesninom u Zagrebu, ali da nije problem u SLovencima nego u Lesnini koja ne placa kako treba, a 'izvlace' se na Slovence.

Pa Lesnina i jest slovenska firma. ;)

chani
08.12.2005., 18:30
vinova lozinka kaže:
Zašto ljudi iz ZG kupuju slovenski namještaj u Zagrebu (svejedno u kojem dućanu) nikako se ne mogu dovoljno načuditi!!! :confused:
Na maloj granici iza Bregane (Slovenska vas) imate dućan namještaja Maros u kojem su slovenski proizvodi jeftiniji bar 20-30% nego u HR, i još ih vam dostave doma u zamjenu za Mehrw.

www.maros.si/si/saloni/slovenska_vas/
heh,dostave, malo im ta dostava zna bit zeznuta
ak si npr. na 4. katu pa ti sve istumbaju ispred ulaza,a ti tegli,nosi snalazi se kud koji mili moji
koliko sam cula da ne rade montazu,a sad jel to pozitivno il negativno ne bih znala.pa kad ti dostave krivi dio pa sta onda, natrag u SLO?

vinova lozinka
09.12.2005., 07:22
Naša su iskustva s njima ipak pozitivna. Prvo smo bili naručili namještaj Mebla, ali tada je M. tvornica spavaćeg programa bila u problemima, pa smo čekali 4 mjeseca (ja zapela baš za u sobu :rolleyes:) . Iz Marosa su nam javili da tvornica ima zastoj u radu i da ukoliko ne želimo više čekati da izaberemo nešto drugo. Uzeli smo Alples, stiglo je u rekordnom roku, a Maros nam je od cijene odbio kamatu za avans neisporučenog Mebla.
Dostavili su mi u stan na 1. kat, u vrijeme van radnog vremena (koje je meni odgovaralo), montažu ne rade, ali daju ti telefon suradnika u ZG koji ti uzme 5% od cijene.

chiquita
09.12.2005., 09:05
ovo sve lijepoga što ste napisali za lesninu sam i ja očekivala kada sam došla tamo kupiti trosjed.
dobro sam se nabrijala i nadrilala i narogušila i bila spremna za svađu kad sam naručila trosjed.
pitat ćete zašto sam tamo uopće išla kupovati trosjed, jebiga, našla sam baš takav kakav želim na još jednom mjestu ali 800 kn skuplji pa sam se svejedno odlučila za lesninu, naravno uzimajući u obzir njihovu neprofesionalnost i nestručnost.
i došla ja s lovom, cijelom cifrom zbog popusta i kaže mi frajer da ću ćekati cca 3 mjeseca. ja rekoh dobro, recite mi točan datum, nije mi problem čekati ali recite točan datum kad bi to trebalo doći. onda je počelo izmotavanje da to ne mogu reći i sl.
onda sam lijepo pitala, ok, uzmimo u obzir da čekamo maksimalno 3 mjeseca ako prođe ta tri mjeseca i još uvijek ne dođe trosjed šta onda? frajer zove šeficu, šefica negoduje i veli da u tom slučaju nismo imali sreće ?!?!
ja se nasmijem i kažem da želim trosjed ali i popust ako ne ostvare dostavu kako su napisali i potpisali na račun.
e onda su okrenuli ploču. da se sve možemo dogovoriti, da ću dobiti popust ako kasne i slično. odjedanput su se smekšali.
otišla sam zadovoljna kući doma i za TJEDAN DANA zvoni telefon, halo trosjed vam je stigao kada možemo doći.
ja ono?!?!?!?! šta je sad?!?!
i nisam bila mirna i zadovoljna dok mi ga nisu raspakirali u dnevnom boravku i dok nisam sjela i pregledala svaki centimetar na njemu.
začudo prezadovoljna sam bila.

još mi uvijek nije jasno na koju foru sam imala toliko sreće u lesnini.

chiquita
09.12.2005., 09:10
e da, a dostava je druga priča.

ne znam jeste li skužili kad naručujete namještaj frajer u lesnini vas uredno obavijesti da ekipa nosi namještaj do ulaza u stan, po jednoj cijeni, po katu zaračunava dodatnu cijenu i ako želiš račun moraš platiti pdv.
?!
što znači da ako ne želiš račun, nećeš platiti pdv i dečki si to lijepo spreme u đep.

:top:

Bang
09.12.2005., 19:26
Sorry svima , pitanje nevezano za ovu temu!

CHIQUITA !!!!!!!
Molim te mozes li pogledati post na TV grupi , nisam rijesio onaj problem sa Sony tv-om!
Hvala

te@
12.12.2005., 09:09
Neću iz principa slovneski namještaj naručivat! :D

A taj je princip rezultat činjenice da čekaš ko Sahara kišu da ga dostave i u konačnici ništa jeftinije ne prođeš.

Ovo malo namještaja kojeg imam sam kupovala u Domi i Pevecu - i skroz sam zadovoljna. I što se tiče cijene i što se tiče kvalitete.

Doduše, iz Dome sam čekala klik-klak jedno 12 dana (kao - besplatne dostava :rolleyes: ) ali vidim da to nije ništa u usporedbi sa gornjim postovima.

spy
13.12.2005., 08:03
U lesnini su sr... pod normalno.
Kupio sam kuhinju, koju "imaju" na skladištu i trebala je stići za nekoliko dana.... čekao sam 3 mjeseca, jer su navodno radne ploče oštećene u transportu pa trebaju stići nove:buum:

xara
20.12.2005., 11:07
Nije mi sam jasno kolika budala netko mora biti da pri kupnji namjestaja prihvati ideju da mora za dostavau cekati mjesec pa i vise dana.
Od takvih trgovaca se ne kupuje.
Ako nema namjestaj vec gotov i na skladistu kojeg mozes na licu mjesta uzeti ako imas prijevoz i radnu snagu onda kod takvih ne treba ni kupovati.
Davno je proslo vrijeme kad je postojala samo jedna fabrika namjestaja i kad se moglo na taj nacin praviti budale od ljudi.

Naya
20.12.2005., 11:36
Ja sam imala super iskustva s njima. Došla, platila i dostavili mi za cca tjedan dana, sve uredno na 9ti kat :D
Samo sam im mahnula s slovenskim pasošem pred nosom i da vidiš. Ustrčali se ko pilići. Mora da su mislili da ću ih tužit glavnom Janezu :D

EXcommunicator
20.12.2005., 15:58
Moja iskustva s njima su isto katastrofa.:( Supruga i ja smo prošli cijeli Zagreb u potrazi za poštenim kutnim ormarom. Napokon smo našli u Lesnini ono kaj smo tražili, platili i rekli su nam da je rok isporuke 90 dana uz napomenu da će nas lik iz Lesnine zvati ako dođe ranije (ostavili smo mu brojeve mobitela, kućni, od posla.... ma cijelo more brojeva) :zubo: . Ok, fuck it.... pričekat ćemo toliko.... ipak je to ormar kakav smo željeli. Nakon 93 dana odlučio sam nazvati da bi meni neka ženska rekla da je naš ormar već dva tjedna kod njih u skladištu. Popizdio sam :2up:

Ali, nakon toga sam ponovno išao u lesninu, ovog puta po stolicu. Koštala je 500 (400 i kusur), a ženska meni vratila kusur, da me na kraju stolica koštala 133 kune :lol: Barem sam si malo kompenzirao trauem izazvane kašnjenjem ormara :)

xara
21.12.2005., 07:14
Napokon smo našli u Lesnini ono kaj smo tražili, platili i rekli su nam da je rok isporuke 90 dana .....

90 dana....
To je tako neprofesionalno pa cak da se i radi o jednom elitnom dizajneru namjestaja ili stolaru umjetniku koji sam radi unikatni manjestaj po mjeri pa od prevelike potraznje ne stignete na red.

Pa danas kucu dobijes u kracem roku nego nekakav glupi ormar ili kauc.

xara
21.12.2005., 07:18
A sto mislite zasto je Ikea toliko popularna.....
Nije sigurno zbog kvalitete ili cijene namjestaja, nego zbog principa:
Sto vidis....uzmi i vozi doma .....ODMAH.

sunshine
22.12.2005., 11:39
mi smo skoro sav namjestaj kupili u lesnini

sve smo i vozili sami kuci tako da smo sve dobili taj tren u skladistu i odvezli doma, taj dan kada smo i kupili

jedino sjedecu garnituru za dnevni boravak smo cekali, receno je da cemo cekati najvise dva mjeseca, i stigla je tjedan dana prije isteka tih dva mjeseca, zena nas je uredno nazvala i rekla da je stiglo

a te fore da ne kupujete kod nekoga gdje se mora cekati ne kuzim, zar su oni trebali od 50 vrsta stofova, koza i umjetnih koza imati bas sve na skladistu i cekati samo mene da to dodjem kupiti?

mi smo narucili boju, stof i sve kako mi je pasalo i eto doma je

lesninom sam zadovoljna
nikada nitko nije bio neljubazan
sav je namjestaj bio dobar i ispravan
i svi zadovoljni

te@
22.12.2005., 11:57
a te fore da ne kupujete kod nekoga gdje se mora cekati ne kuzim, zar su oni trebali od 50 vrsta stofova, koza i umjetnih koza imati bas sve na skladistu i cekati samo mene da to dodjem kupiti?

mi smo narucili boju, stof i sve kako mi je pasalo i eto doma je

Ma daj molim te bogom - pa za dva mjeseca se danas kuće grade, o čem ti pričaš?
Jebate, dva mjeseca se ne može sklepat kutna garnitura, ono to je fakat za popizdit zahtjevan posao - šta imaju ono dva potplaćena radnika, sa kuglom oko noge, koji samo te stvari rade i čitavo vrijeme sabotiraju!? Jel ta tvoja kutna garnitura ono - umjetničko djelo? Jebate, Džamonja bi ti prije isporučio tu garnituru da ste kod njega naručili... :rolleyes:

Zmijica
22.12.2005., 12:33
Ja cula (ne od prodavaca namjestaja :zubo: ) da je carina uzasno spora... da ti kamion i po 7 dana znaju drzat. A ako jedan jedini komad nema Ok papire, skinu cijelu posiljku u skladiste i nemos dalje.
Ne znam jel to istina...

BTW, meni je OK cekat. Mislim, namjestaj kupujem jednom u 10 godina. I hocu da sve bude pizzicato: boja, oblik, materijal. Ma cekat cu i 3 mjeseca, ak je to The Komad koji sam si zamislila :zubo:
Ali ni da probaju nest krivo isporucit... ak je samo ogreban, vracam u skladiste i bude :2up: :rospija: :ceka:

Kad sam na Velesajmu (firmu necu spominjat jer je kauc super) kupovala, sve ok i vrijeme i dostava, jedino sto su mi 3 put racun printali. Placali smo kesem pa smo dobili dosta popusta i to im je bilo "nemoguce" za izracunat.
Dva puta je bilo 500 i 200 kn vise (u njihovu korist, naravno :zubo: )
Tak da... cetvere oci otvorit.

koka007
31.12.2005., 10:03
Nije mi sam jasno kolika budala netko mora biti da pri kupnji namjestaja prihvati ideju da mora za dostavau cekati mjesec pa i vise dana.
Od takvih trgovaca se ne kupuje.
Ako nema namjestaj vec gotov i na skladistu kojeg mozes na licu mjesta uzeti ako imas prijevoz i radnu snagu onda kod takvih ne treba ni kupovati.
Davno je proslo vrijeme kad je postojala samo jedna fabrika namjestaja i kad se moglo na taj nacin praviti budale od ljudi.
Potpisujem ovaj stav... Inače sam za Lesninu u RL čula samo horror priče od poznatih, ali ja sam osobno imala dobra iskustva, ali nisam kupovala namještaj nego tanjure i slične stvari.

ambasadorica
31.12.2005., 10:38
ja osobno nemam iskustva s njima,al dečko od frendice je tam kupio krevet i došo mu je (neznam nakon kolko) sa potpuno izlomljenom pločom sastrane. ne zna se dal je polomljena u prijevozu il je prije bila polomljena. al to je bilo ko da je karatist tresnuo nogom u sredinu-rupa. bezveze....

supertruper
08.09.2006., 08:10
Zanimaju me vaša iskustva s Lesninom!¨Gledam neke stare teme i vidim da su prije dosta kasnili s isporukom. Naime, kupila bih neki namjestaj za dnevnu sobu za koji se ceka isporuka DO 60 dana! Nama je useljenje za 3 mjeseca pa nemam pojma da li je prerano to narucit ako dodje na vrijeme (za 60 dana), a opet ne da mi se zeznut i cekat mjesec dana pa onda narucit, pa mi onda kasni i ne dobijem to na vrijeme za useljenje!!! pomagajte!
tnx

krokodajl
08.09.2006., 08:51
Moji starci su naručili neki kauč u Lesnini i vele da su ih nakon nekog vremena (3-4 tjedna) nazvali i rekli da dolaze sutra. I mama ih čekala cijeli dan, nisu došli, ali su rekli da će doći sutra. Ni sutra nisu pa je treći dan gospođa otišla na posao i kažu da su bili taj dan, ali nikog nije bilo doma. I još nekoliko dana su ih starci čekali, oni nisu dolazili, a navodno su isto par puta došli, a da nikoga nije bilo doma. Bez najave, naravno.

I onda je stari zvao svog bratića koji ima kombi i otišli su po kauč. :cerek:

bassoon
08.09.2006., 08:59
ja sam kupio nedavno neke stvari u lesnini
(regal, stol i stolice, stolić)
ali su sve imali na zalihama
i sve sam odmah strpao u auto i na prikolicu

no od kuhinje sam odustao zbog predugog roka
također od spavaće sobe
(kažu da proizvođač ima godišnje odmore
pa zbog njih treba čekati 2 mjeseca)

bila je u igri hespova spavaća soba
otišao sam u hespo (Prelog)
i dobio istu sobu za dva tjedna
(nema nikakvih godišnjih odmora)

malo skuplje sam platio, nego bi to u Lesnini,
ali zanemarivo u odnosu na rok isporuke

Mr_Orang3
08.09.2006., 11:15
hej supertruper i meni je rok useljenja za tri mjeseca.... da necemo mozda bit susjedi? :)) Nego... cemu panika da odma imas regal cim se uselis? Ja cu dati radit samo kuhinju i kupit krevet za spavanje. Eventualno i neki kauc, ali me uopce ne brine kad ce to bit. Idem polako i ne kupujem nista dok ne naidjem na nesto da mi se apsolutno svidja u smislu "ocu to i nis drugo!" :)

mfcc
08.09.2006., 12:38
hej supertruper i meni je rok useljenja za tri mjeseca.... da necemo mozda bit susjedi? :)) Nego... cemu panika da odma imas regal cim se uselis? Ja cu dati radit samo kuhinju i kupit krevet za spavanje. Eventualno i neki kauc, ali me uopce ne brine kad ce to bit. Idem polako i ne kupujem nista dok ne naidjem na nesto da mi se apsolutno svidja u smislu "ocu to i nis drugo!" :)

Hey Mr Orange si nasolio janjca? Kazu da je najbolji kad se nasoli barem tri mjeseca prije gozbe. :)

Mr_Orang3
08.09.2006., 15:14
Ma hranim ga samo sa shunkom u zadnje vrijeme da bude slan i iznutra. A i na more sam ga vodio ovo ljeto... da se malo paca.... jadan sav sretan, a ni ne zna sta ga ceka! :zubo:

Kretzy
11.09.2006., 18:37
Moj je tata krajem 6. mjeseca ove godine naručio i platio odmah u gotovini trosjed. Rečeno mu je da će isporuka biti drugom polovicom 7. mjeseca.

Danas je 11.09. Trosjeda još uvijek nema. Povrat novca je nemoguć. Obećavaju u Lesnini da će trosjed stići ovaj tjedan, no nitko od nas u to ne vjeruje dok ne vidi.

Sigurni smo samo da nitko od nas nikada više ništa neće kupiti u Lesnini.
A i trudit ćemo se da nikome ne preporučimo Lesninu. Ma koliko povoljne cijene imali, traume koje moraš proživljavati dok ih moljakaš da ti dostave ono što si im na vrijeme platio - nije toga vrijedno.

SETRA Samoborček
11.09.2006., 19:00
Povoljne?

Komoda trodjelna iz Alples Regina bez montaže skuplja s dostavom (koja nije besplatna) 700 kn od istog tog u Marosu u SLO (di je dostava besplatna)

Ormar Balada 2,5m s kliznim vratima 450 kn skuplji bez montaže od istog tog u Marosu s montažom.

supertruper
03.11.2006., 13:38

ma ja ti se selim u one stanove za najam:)) ono kaj je gradio grawe u vukovarskoj.....:)) brijem da necemo bit susjedi:)

Mr_Orang3
03.11.2006., 14:15
Imas pravo!

rocco-spalato
03.11.2006., 15:14
Zanimaju me vaša iskustva s Lesninom!¨Gledam neke stare teme i vidim da su prije dosta kasnili s isporukom. Naime, kupila bih neki namjestaj za dnevnu sobu za koji se ceka isporuka DO 60 dana! Nama je useljenje za 3 mjeseca pa nemam pojma da li je prerano to narucit ako dodje na vrijeme (za 60 dana), a opet ne da mi se zeznut i cekat mjesec dana pa onda narucit, pa mi onda kasni i ne dobijem to na vrijeme za useljenje!!! pomagajte!
tnx

moji su kupili sobu u lesnine i nije bilo nikakva problema sa isporukom

Kruska
03.11.2006., 15:20
tri mjeseca smo čekali kauč.
uredno su nam isplatili to kašnjenje. ali tri mjeseca(!) mogu samo misliti što bi bilo da je bila cijela soba

Ivson
03.11.2006., 15:32
Moja frendica je cekala radne stolove za djecju sobu 9 (DEVET) mjeseci..... da iz Lesnine.

Beetlejuice
05.11.2006., 16:12
Moja frendica je cekala radne stolove za djecju sobu 9 (DEVET) mjeseci..... da iz Lesnine.

Slicnog sam iskustva. Nisu nimalo profesionalni. :Snajper:

Mirko_M
06.11.2006., 06:52
Meni je kuhinja naručena krajem sedmog, došla je krajem osmog :D Iste godine, naravno, hehe. Sad smo prije dva tjedna naručili sjedeću garnituru i trebala bi doć do Božića, pa javim :)

yass
19.11.2006., 21:52
vidim da neke ljude zanimaju iskustva sa lesninom, pa evo mojeg!
kupovali smo kuhinju, talijansku, u lesnini (37.000kn-s aparatima i 30% popusta)
naručili je u 4.mjesecu i uplatili akontaciju, ostatak uplatili u 7. mjesecu
isporuka i montaža: trebala je doć 07.08. ponedjeljak-i čekala sam taj dan i nije došla,zvala sam i rekli su mi da ja uopće nisam na popisu za dostavu. ipak je došla u četvrtak popodne i čekali smo montere,ali su javili u 9 navečer da neće doć danas. došli su u petak popodne i montirali do jedan sat u noć i u subotu od 8 do 17h (inače kuhinja ima 4 kvadrata-11 elemenata)
sad dolazi najbolji dio
jedan element potpuno strgan, vrata ispala
na drugome lak izgreban
sve ladice i još 2 fronte nisu dobro polakirane-izbočene na laku
jedna fronta je sa strane bila polakirana do pola, a pola mat
obje radne plohe oštečene na nekoliko mjesta
na jedan gornji element nisu mogli stavit ručkicu jer bi udarala u element od frižidera pa bi se to oštetilo
došle su krive ručkice za 3 elementa
jedna radna ploha prekratka
frižider neispravan
nisu došli stoperi ni za jedan element
-od prilike 70% kuhinje oštečeno!
reklamacija 16.08. i reklamacijski rok je 45 dana, ali zbog ponovnog lakiranja dulji i to smo prihvatili da neće doć u roku
u 9. mjesecu dolaze iz italije da vide kuhinju jer nisu mogli vjerovati da se to moglo dogoditi i uzimaju 2 fronte da pokažu u tvornici
u 10. mjesecu dolazim u lesninu da pitam kad će doć kuhinja, to ne znaju, ipak za 2 dana mi javljaju da bi mogla doć početkom 11.mjeseca
16.11. odlazim u lesninu da pitam kad će doć kuhinja jer se ne javljaju na telefon-odgovor je sljedeći: pa, ne znamo, niste na popisu za utovar. zovu talijane i ovi njima govore da su poslali kuhinju već prije 2 tjedna, u lesnini provjeravaju na skladištu i kuhinje naravno nema.
sutradan nam javljaju da su talijani rekli da će kuhinja bit gotova 12.12. + isporuka najmanje 10 dana, pa demontaža, dostava i montaža, sve u svemu, ne bi bilo gotovo prije nove godine!
tada pucamo po šavovima i gubimo svo strpljenje, odlazimo u lesninu i zahtjevamo razgovor sa jednim od direktora i nakon 20 minuta dobivamo novac nazad, a oni će dobit tu prekrasnu kuhinju nazad, ne zanmo kada, nek sad oni malo čekaju dok nama dođe nova!

Balea
13.12.2006., 09:16
ima li lesnina kakvo veliko božićno sniženje?

plimpi
13.12.2006., 09:55
ima li lesnina kakvo veliko božićno sniženje?

Zar nakon svih ovih komentara :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Balea
13.12.2006., 14:21
a eto, kod njih sam našla nešto što mi se jaaako svidjelo i ne mogu to naći nigdje drugdje, nažalost. ali čini mi se da ništa od sniženja jer sam danas dobila njihov letak koji "vrijedi" do kraja godine...

zenn
13.12.2006., 18:44
nevjerovatno.......:o :o :o :eek: :eek: nakon one priče o kuhinji...

kosta
14.12.2006., 22:47
zašto jednostavno ne poslikate u lesnini šta hoćete i naručite kod nekog majstora i dobit ćete sigurno prije jer koliko vidim stvarno se dugo čeka isporuka

Lei
15.12.2006., 13:00
Otvara se iduci tjedan (20.12. mislim) i Lesnina u Rijeci... bas me zanima hoce li imati iste "simptome" ko i ova Zagrebacka :tuzni:

gcestar
16.12.2006., 17:48
mi smo kupili spavaču sobu u lesnini za 4999 kuna. nakon ovih komentara me čudi kako su nama dostavili za niti dva tjedna:eek:

ali isto sve shebano! vrata na ormaru sva izgrebena, ormar je kutni i onaj koji je u kutu koji se koso spaja, nema šanse da na njega stavim vrata jer odmah ispadaju van šarafi :mad:

a jel neko kupio šta u phoenix lifestyle dućanima? kakva su iskustva s njima?

kosta
17.12.2006., 07:48
ali isto sve shebano! vrata na ormaru sva izgrebena, ormar je kutni i onaj koji je u kutu koji se koso spaja, nema šanse da na njega stavim vrata jer odmah ispadaju van šarafi :?

To Vam je zato jer nitko ne gleda kod kupnje gotovog namještaja koja je debljina iverala što je vrlo važno.Naravno da dulji šeraf bolje drži ali ne i u lesnininom namještaju jer su tamo ako se ne varam iverali u većini slučajeva debljine 15 ili 16 mm.Moje mišljenje je da kvalitetan namještaj nebi smio imati iveral tanji od 18 mm

Vemapa
14.02.2007., 14:02
Povijest moje muke sa Lesninom u ZG seže još iz 8 mjeseca prošle godine. Tada smo naručili i kaparili kutnu garnituru. Ona stiže početkom 10. mj. - ali - kriva.
I kriva isporuka se nastavila sve do kraja 1. mjeseca (tri puta je poslana desna umjesto lijeve, i jednom kriva boja - uglavnom 4 krive isporuke) - kada smo odlučili zatražiti novce natrag sa pripadajućom kamatom po zakonu o zaštiti potrošača. Kamata na predujam iz 8mj. te na ostatak koji smo uplatili prije prve krive isporuke u 10 mj. iznosi cca. 80-tak kuna. (ukupan iznos garniture je 6.500 kn). Nije mi do novaca nego do načina kako smo tretirani od strane Lesnine, i činjenice da sam izgubio 6 mjeseci da kupim stvar koju nemam, plus 2-3 mjeseca čekanja na neku drugu, iz sigurno ne Lesnine.
Ovaj moj post je samo pokušaj da upozorim javnost na ovom forumu, što mogu očekivati ako se odluče na kupovinu iz Lesnine!:mad:

winnerica
14.02.2007., 17:26
Tužite ih i više ne slijediti žutu liniju do Lesnine (šala mala);)

Renata
14.02.2007., 18:15
kako samo možeš reći da ti nije do novaca!!!!!!6500 kn bačenih u prazno!

kawa
14.02.2007., 20:31
3 puta sam bio u Lesnini i uvijek mi govore da roba dolazi za 10-tak dana
nakon 2 mjeseca navlacenja sa tim amaterima sam ih poslao lijepo u rodno mjesto i otisao u PRIMU i kupio namjestaj
navali narode i bogati Slovensku drzavu ali ja više nikada:) :)

SETRA Samoborček
14.02.2007., 22:50
Ja sam kupio nesto u Marosu u SI, sve bilo ok i došlo u roku, tj. došlo je malo prije kod njih u Slo + par dana zbog crnog posla kojeg je potrebno obavit da roba dođe u HR...

Zanimljivo je da mi je Lesnina za istu stvar rekla skoro isti rok dobave mada je svakom jasno da to tak nebu išlo, ne kužim zakaj lažu u startu :confused:

Ivsha
15.02.2007., 08:57
Povijest moje muke sa Lesninom u ZG seže još iz 8 mjeseca prošle godine. Tada smo naručili i kaparili kutnu garnituru. Ona stiže početkom 10. mj. - ali - kriva.
I kriva isporuka se nastavila sve do kraja 1. mjeseca (tri puta je poslana desna umjesto lijeve, i jednom kriva boja - uglavnom 4 krive isporuke) - kada smo odlučili zatražiti novce natrag sa pripadajućom kamatom po zakonu o zaštiti potrošača. Kamata na predujam iz 8mj. te na ostatak koji smo uplatili prije prve krive isporuke u 10 mj. iznosi cca. 80-tak kuna. (ukupan iznos garniture je 6.500 kn). Nije mi do novaca nego do načina kako smo tretirani od strane Lesnine, i činjenice da sam izgubio 6 mjeseci da kupim stvar koju nemam, plus 2-3 mjeseca čekanja na neku drugu, iz sigurno ne Lesnine.
Ovaj moj post je samo pokušaj da upozorim javnost na ovom forumu, što mogu očekivati ako se odluče na kupovinu iz Lesnine!:mad:

I mi smo sve ovo doživjeli ali od KIKE. Lesnina nam je bila super. Izgleda da je to kakvu sreću imaš....

SunceZarko
15.02.2007., 09:03
Nikad više u Lesninu. Bili smo naivni pa nekoliko puta od njih naručivali (kuhinja, ladičar, kompjutorski stol). Nikad ništa nije došlo ok. Najveći je bio biser kad su monteri nakon montiranja kuhinje čija je montaža morala biti besplatna (na čemu su zaradili postotak koji nije bio malen s obzirom na vrijednost) tražili još da im platimo neko "pripasivanje", jer nam zid nije bio ravan... Totalno sam popizdio, više se nisu pojavljivali... Više ni bakšiše nikom ne dam... Sve je uredno i preuredno plaćeno u tim napuhanim cijenama.

sijamac
15.02.2007., 21:03
lesnina je sto se toga tice u k.... masa ljudi se zalila na njih od mojih poznanika,susjeda itd.... a i za kiku sam svasta cula... vise covjek ne zna di da kupuje:rolleyes:

katty
27.03.2007., 14:39
mi smo kupili spavaču sobu u lesnini za 4999 kuna. nakon ovih komentara me čudi kako su nama dostavili za niti dva tjedna:eek:

ali isto sve shebano! vrata na ormaru sva izgrebena, ormar je kutni i onaj koji je u kutu koji se koso spaja, nema šanse da na njega stavim vrata jer odmah ispadaju van šarafi :mad:

a jel neko kupio šta u phoenix lifestyle dućanima? kakva su iskustva s njima?

E ponovo pišem jer ne znam je l' uhvatilo , radije kupi u lesnini nego u Phoenix life stylu jer je sve tamo a znam iz iskustva i to jako dobro da je sve KINESKO a što je najbolje oni to prodaju kao da je talijansko a dobiješ u pravom smislu šit dakle pevec i celofan papiru, izbjegavaj Phoenix za živu glavu , lesnina radi sa poljacima , taliljanima , slovencima tamo se može naći dobrog namještaj drugi problem je njihova profesionalsnost a šta ćeš kad su potukli svu konkurenciju i sad mogu drkat kurac boli ih briga .

lonicera
29.03.2007., 12:33
E ponovo pišem jer ne znam je l' uhvatilo , radije kupi u lesnini nego u Phoenix life stylu jer je sve tamo a znam iz iskustva i to jako dobro da je sve KINESKO a što je najbolje oni to prodaju kao da je talijansko a dobiješ u pravom smislu šit dakle pevec i celofan papiru, izbjegavaj Phoenix za živu glavu , lesnina radi sa poljacima , taliljanima , slovencima tamo se može naći dobrog namještaj drugi problem je njihova profesionalsnost a šta ćeš kad su potukli svu konkurenciju i sad mogu drkat kurac boli ih briga .

mi u phoenix lifestyleu kupovali neke ortopedske madrace prije 10 dana i još nisu stigli.
zato krevet iz mercatone-a kupili u ponedjeljak, dovezli ga u srijedu :top:

ivyyy
30.03.2007., 09:04
Lesnina - više ništa neću kupiti - od onoga što se treba montirati.

Mi smo useljavali u novi stan i kupili namještaj za dnevnu sobu, spavaću - dokupili Alplesovu sobu, naručili garnituru i krevet.
Sve je stiglo u roku, na cash smo dobili popust.

No sve što se trebalo montirati - kutni i još jedno krilo ormara u spavaćoj sobi sastavljeno je da mi se i danas plače nad tim - naime već je sam prodavač naručio krivu stranicu tako da ni ne može biti bolje priljubljeno. Ukrasne bočne lajsne na gornjem dijelu ormara su razvalili i nakraju zakrpali kitom. No to me ne muči toliko jer se stvarno ne vidi osim kada dođem na lojtru da počistim to.
Namještaj za dnevnu sobu - bio monitran isti dan no kada su zabijali zadnju stranicu, probili su ivericu na svim policama. Nisam to kužila isti dan jer su završili u 10 navečer i bilo mi je dosta. No ujutro sam se doslovno rasplakala. Usto su donje ukrasne lajsne stavili kao da ih je donjela poplava. Odmah sam nazvala našeg prodavača i sve to lijepo izreklamirala. Došli su oni za cca 3 tjedna i riješili zadnju stranicu i zamijenili police koje su probili. Za lajsnu su mi rekli da je krivi pod - nemoguće jer tik do te krive lajsne je završetak jednog elementa kojemu je lajsna stajala upravo kako treba. Za spavaću sobu su rekli da im nije rečeno i otišli su. Opet sam nazvala prodavača i dobro ga našpotala za spavaću sobu. Opet su došli i popravili nam lajsnu u nevjerici da je netko mogao tako nešto složiti. Spavaću sobu su pokitali tako da je sada stvarno nevidljivo. No moram priznati da je spavaća soba - dio koji imamo otprije bolje složena nego ovaj novi dio.

Ja sam svoj inat uspjela istjerati jer smo im za sve to ostavili oko 30.000 kn, no zasigurno više ništa za što mi trebaju montažeri neću kupiti kod njih. Možda sam imala lošu sreću s montažnom ekipom / ekipama do one zadnje, no zamjerilo mi se.

SunceZarko
31.03.2007., 01:08
Lesnina? Noćne more... Čovječe, naručivali smo od njih u nekoliko navrata - jednom bilo ok, drugi put zamijenjene daske u ormaru (višetjedna okapanja i obilasci), treći put - htjeli monteri još naplatiti montiranje kuhinje (tzv. pripasavanje), iako su dobili masni postotak za montiranje. E pa tad sam stvarno pop---dio. Rekoh, ponovo u Lesninu ako se baš mora.
Inače, kuhinja koju smo od njih naručili bila je talijanska, i ona je - kao takva - ok, ali to nije neka Lesninina zasluga.

Mene bi više zanimala recimo iskustva iz Kike... Jesu li s njima iskustva bolja?

TheVeka
03.04.2007., 10:35
Evo da i ja svoj Lesnina biser javno priopčim. Tražim već neko vrjeme kuhinjski stol i napokon pronađem jedan koji mi odgovara. izloženi je bio naranđaste boje a kažu da postoji još zeleni i crveni. Super, dajte mi da vidim crveni i to je to. Nažalost nemožemo vam pokazati crveni. Kako to mslite? pa eto tako, naranđasti je izložen i to je to. Hm? pa zar nemate nekakav katalog ili nešto da vidim kakva je to crvena boja. na to dobijem odgovor: nevidim razlog zašto komplicirate, pa crvena boja je crvena boja. Hm?! ja nosim naočale al još uvijek razlikujem crveno od crvenoga. Ok?! pitam ja jel mogu barem u skladištu pokazti taj stol? nažalost ni to ne. Ako želim mogu ga platiti i onda vidjeti prilikom isporuke.na moje pitanje ako mi ta crvena ne odgovara? dobijem odgovor: žao mi je ja vam tu ne mogu pomoći, novac van ne mogu vratiti, možete si jedino izabrati nešto drugo. Istog trenutka sam si poželio da sam onaj sljemenski piroman pa bi samo noćas bilo puf i još veće gužve na ulasku u ZG u jutarnjoj špici. i da, stol nije bio ni blizu tome da je jeftin.
naravno na netu nema ništa, ili barem ja nemogu pronaći neki mail kome da se u firmi, kvazi firmi kak mi se čini; obratim. Nevjerovatno mi je što si neki ljudi dopuštaju. Da stvar bude bolja odem ja do drugog djelatnika i dobijem iste odgovore samo drugačije formulirane.

Tashi
04.04.2007., 21:45
mi smo u lesnini naručili tv bank, vetrinu i policu. čekali smo skoro mjesec dana duže nego što je bilo navedeno u zaključnici. kad je kooonačno namještaj došao - bilo je povuci potegni - oko dostave i montaže. naime, jedan dan dostavljaju, drugi dan montiraju...s tim da sam ostala paf na cijene njihovih usluga..oni lift u mojoj vlastitoj zgradi - naplaćuju...halo!!!! pa to ni gsg ne radi!!!mi smo pravocrtan dovoz do stana platili 150 kn, i to samo zato jer nam djelatnik nije znao objesniti kako taj namještaj dolazi - on nam je rekao polusložen, pa smo uzeli njihov prijevoz - a došle 3 uske kutijice, sve je u dijelovima!!!! za montažu su nas tražili 450 kn, pa smo odbili - ali nas je veselje dočekalo kad smo kutije otvorili - neke stranice su bile oštećene vlagom i lošim transportom. e, onda kad smo dignuli frku - i napravili reklamaciju - novi dijelovi su došli u roku i na njihov trošak. i još jedan biser iz lesnine - daaanima se nitko ne javlja na telefon (kad zovete pitati kad bi namještaj mogao doći ili u kojoj su fazi...)

carica2
06.07.2007., 13:19
evo jos malo o lesnini Dugopolje

prije neki dan u dugopolju (split) bila velika rasprodaja. i nadjemo mi sjedecu garnituru koju vec dugo gledamo.i cijena prihvatljiva (cca 11.000 kn) i napravi nam frajer racun i odemo na kasu.tu je bila ogromna guzva.na 4 kase preko 100 ljudi je cekalo i guzvalo se u redu.i kad smo dosli na red prvo iznenadjenje.ne moze na 24 rate na american express bez kamata????'a na predracunu nam lijepo pisalo da je placanje AMEX-om na 24 rate bez kamata.i pod tim uvjetima smo dogovorili kupnju.odemo traziti objasnjenje od sefa prodaje a frajer mrtav hladan kaze da nam on ne moze pomoci !!!!(zamisli ti sefa).moj dragi poludio na njega i nakon malo galame i vike nazovi ga sef kaze da moze dati dodatnih 5% popusta ali na 12 rata.kako nam ni to nije odgovaralo dogovorili smo se da cemo doci sutradan sa 24 ceka i da uzmemo po dogovorenim uvjetima.naknadno se telefonski dogovorimo s njima da bi mi uzeli na 12 rata na karticu i jos 10 cekova (naglaseno im je da su to onda 22 rate).prodavac i nazovi sef se konzultiraju medjusobno i kazu da nema veze.....i mi za sat vremena dodjemo gore i njih obojice nema nego nam cura koja radi kaze da je to nemoguce za izvesti i da joj nije jasno kako su njih dvojica to mogla uopce reci!!!!!!

da skratim pricu.....IZBJEGAVAJTE TE LOPOVE I PREVARANTE:flop:

carica2
06.07.2007., 16:15
jel se ko zalio slovencima na rad nasih ducana i jel uopce postoji takva mogucnost.ima li ko kakvih iskustava

caterina
06.07.2007., 19:25
meni nikad nije bilo jasno zašto se montaža naplaćuje u postotku od cijene sobe, koja je to logika? npr. kupim jeftinu sobu sa brdo ormara ili skupu od neke marke a ima samo jedan ormar i isto platim montažu?

mojkarma
06.07.2007., 20:44
Kratko:
ja u Lesnini za novu kuću kupio dječju i spavaću sobu.
Bočna letva od kreveta je bila oštećena pa nismo mogli montirati krevet (stari i ja) i ne možeš se uselit.
Čeka mjesec dana da dođe zamjena.
Dječja soba:
došla greškom dva ista paketa pa nismo mogli smontirati ormar jer je falio još jedan paket.
Isto čekali mjesec dana i naravno, ne možeš se useliti.

Ja od njih više namještaj ne kupujem.

Ne mislim da je to do Slovenaca, nekulturno je ovdje potezati nacionalne aspekte.
Siguran sam da Lesnina u Sloveniji radi na puno višem nivou. Kod nas je prije problem što zaštita potrošača ne funkcionira ni 5% onako kako funkcionira npr. u zemljama europske unije. Pa je normalno da roba kasni, da popravak u garantnom roku traje mjesec i pol, da se ne plaća zatezna kamata, da ne možeš vratiti robu i puno toga.

košarka
16.08.2007., 16:04
Ljudi moji!
Ja sam u Lesnine naručila sudoper. Naručila i zakaparila 3.7.2007. Sudoper Franke, ogroman, upravo ono što sam tražila. Moju narudžbu je zaprimio i odradio referent ... koji mi je čak savjetovao da mi je bolje naručiti Franke sudoper nego od Tehnokovine jer se zna dogoditi da se sudoper od Tehnokovine čeka po mjesec i pol dana, dok Franke stiže za cca 2 tjedna!
Super!
Ja potpisala i dala kaparu.

Kad je već prošlo laganih mjesec dana od moje narudžbe, počela sam nazivati i raspitivati se di je moj sudoper!!!
Da bi se netko uopće javio na njihove telefone trebalo je više sreće nego pameti, ali ja pametna došla nekako do tih brojeva kao i od broja referenta ... . Koji se nikad nije javio.
Dva se puta javila njegova kolegica s odjela kuhinja i uzela moj kontakt telefon da me dotični refernt nazove (ona ne može provjeriti di mi je sudoper).
Nitko se nikad nije javio.
Dat ću ih u novine jer su stvarno neprofesionalni i bezobrazni!
Gnjevna sam toliko da bih ih polila petruljem i užgala!
Sve u pepel!:mad:

ZABRANJENO ispisivanje imena.

Marja
17.08.2007., 12:24
Ljudi moji!
Ja sam u Lesnine naručila sudoper. Naručila i zakaparila 3.7.2007.

A meni su prošli tjedan rekli da sudoper Schock (koji je ujedno odmah i plaćen) imaju na lageru i da ga očekujem oko četvrtka, tj. jučer. Nitko se nije javio. Vidjet ću što će smisliti idući tjedan.

Marja
17.08.2007., 13:56
A meni su prošli tjedan rekli da sudoper Schock (koji je ujedno odmah i plaćen) imaju na lageru i da ga očekujem oko četvrtka, tj. jučer. Nitko se nije javio. Vidjet ću što će smisliti idući tjedan.

Evo, posipam se pepelom ... čovjek iz Lesnine upravo zove, javlja da je sudoper kod njih i da se može doći po njega

:no:

obrtnik
17.08.2007., 19:42
evo i moje iskustvo. jednog dana dođe mi letak na kućnu adresu i odmah sam u njemu snimio krevetu za dvije osobe. cijena prava sitnica 1300 kn. odmah sam gaotišao kupiti i sve 5 dostava već sljedećeg dana. nema beda šta nema onaj sanduk ispod za posteljinu - kažu to je samo na slici u RL tako nešto ne proizvode (a samo sam i taj sanduk htio:). i... pa prva podnica je pukla nakon mjesec dana... i nakon 5 mjeseci krevet je imao 4 polomljene podnice i rasturen madrac.da, nećete vjerovat zove se express (simolike li).

*minii*
20.08.2007., 17:35
Ajme tako ste me sad zastrašili.... moji su naručili u Lesnini kožni kut, fotelju i tabure..... čeka se mjesec i pol.... tako da nam treba stić sredinom rujna, nadam se da će sve bit ok...... inače,, javim vam....

polly
20.08.2007., 18:13
da opišem i ja svoje iskustvo s lesninom

u zagrebu kupljena 3 ormara pred kraj prošle godine
1 imali na lageru i odvezli smo odmah
druga dva (različiti proizvođači) su naručena s rokom isporuke 45 dana, nazvali dva tjedna prije roka jel bi mogli dostaviti
zabunom dostavili umjesto jednog paketa ormara, paket od jednog regala
nisu oni zeznuli nego Aples, drugi tjedan dostavili još i ispravan paket, daklem sve prije roka
u znak isprike vratili novac za prijevoz i ponudili badave montažu, no kak smo picajzlasti to smo odbili

prije mjesec i pol naručili dvije spavaće sobe u lesnini u oroslavju
obzirom na cifru dostava zabadav i montaža, koju smo opet ljubazno otklonili
do sada po planu dostavljena jedna soba, madraci i podnice, ostatak se čeka

dakle moje iskustvo je pozitivno
osim malo gnjavaže u zimu, ali sam zašparala novce za dostavu :D

soulshak3r
18.09.2007., 20:21
Citao sam neka iskustva o kupovanju u lesnini i uglavnom su ljudi nezadovoljni rokovima isporuke i usluznosti osoblja. Imam i ja jedan slucaj. Prije dva tjedna dodjemo u Lesninu i razgledavamo spavace sobe. Svidi nam se soba Aida od Hespa i doleti nam referent i pita kako nam moze pomoci i sve super. Kod narucivanja mu detaljno kazemo sta od elemenata sobe zelimo, radilo se o krevetu, ormaru, komodi i jednom nocnom ormaricu. Tip napravi ponudu i ponovimo sve stavke i sve je bilo u redu. Odemo do blagajne i normalno platimo. Rekli su nam da je rok isporuke 2-4 tjedna. Jos smo imali preurediti tu sobu u koju dolazi namjestaj i mislili da imamo dovoljno vremena. Nakon tjedan dana javlja se doticni referent i kaze soba je stigla i trebali bi je sto prije isporuciti a mi usred radova, ali ajde, dogovorili smo se da je isporuce za 5 dana, ponedjeljak, u 9h. I tako zurili se da stignemo sve sredit prije nego stigne soba. Sve je tad bilo OK. U ponedjeljak dok smo iscekivali majstore u 9h, oni oko 9.40 nazovu da ce tek sad krenut. Ali dobro, tu je vec pocelo nezadovoljstvo ali sat vremena kasnjenja ne igra veliku ulogu. Ali poslije toga, totalno razocaranje. Monteri su bili OK, ne bas prestrucni ali uglavnom sve su sastavili i jos je ostalo viska djelova. I sad dok su oni jos bili tu gledamo i primjecujemo da nesto fali, nocnog ormarica uopce nema. Gledamo na racun pise soba Aida i jos neke sifre, sto nama nista ne govori. Zovemo referenta tocno 8 puta i ne javlja se. Monteri naprave reklamacijski zapisnik da fali element i moraju ici dalje. Sa zapisnikom odemo u Lesninu i trazimo tog referenta i nakon toliko napora ga nadjemo i on provjerava narudzbu i kaze da je ormaric narucen i da je placen ali da je doslo negdje do greske, ili na njihovom skladistu ili pri isporuci iz Hespa. I jos obeca da ce nam se javiti slijedeci dan do 15h da nam javi kakva je situacija. Cekamo cijeli dan i NISTA, ni traga ni glasa od njega. Zovemo mi njega navecer oko 20.30h i izvlaci se uz ispriku kako nisu mogli zvati, da nisu imali vanjsku liniju ili slicno. Ali onda kap koja je prelila casu. Kaze: "Taj ormaric zapravo nije narucen i nije placen, izgleda da je meni tad promaknulo, ako hocete mogu vam ga narucit po toj cijeni..." bez i jedne isprike zbog njegove pogreske on zeli da ga narucimo ponovo i cekamo 3 tjedna i jos da platimo!!! pa tko koga tu zajebava???
jedan dan je narucen, drugi dan nije, ajd da je odmah reko da nije uopce narucen i sve u redu, grijesi se... u zivotu nisam vidio toliko bezobraznog ponasanja i neodgovornosti. iz principa im necu naruciti ormaric i nema sanse da im platim taj. sad me samo zanima dali postoji sansa da ga ipak dobijem jer se ipak radi o njihovoj pogresci pa bi bilo fer od njih u znak isprike da to na neki nacin poprave. ako treba i tuzit cu ih da se tome stane na kraj, poslovnost i usluga im je na totalnoj 0, nemogu tako zajebavat ljude!!!

kisikana
18.09.2007., 20:36
Jednom sam bila u lesnini kad smo tražili ormar, nit nas je itko pitao može li nam pomoći a da ne pričam o tome da su im samo kosturi od ormara koštali bolesno puno, više nego ormar sa punom "opremom", ogledalom, rasvjetom i dimenzijama kakve smo sami zadali i kakav nam se radi po narudžbi u drugoj firmi...

sly47
18.09.2007., 20:54
hm da lesnina...mi kupili hespo krevet iz aide kod njih...i podnice i madrace...sve je došlo prije vremena al su uspjeli zaj...sa madracima i tvrdoćom...ponovila bi priču al više nemam pojma kak je išlo..na kraju je ispalo da smo dobili madrace koje smo i htjeli al su na računu bili krivi pa je trebalo nadoplait...muž se htio svađat a meni je bilo samo da pokupimo naš krevet i bježimo glavom bez obzira...razlika je bila nekih 200 kna pa mi se nije dalo svađati...montažu nismo uzeli jer u novi stan još nismo uselili tak o da je krevet još u kutijama al moram priznati da strahujem dali imamo sve dijelove...al zasada još optimistićno vjerujem da je sve ok....
al čula sam koma priča o njima...a jbg kad imaju neke stvari jeftinije...hespo krevet je bio (sa madracima) 1500 kn jeftiniji nego u domi..+ bez kamata na master na 1g...što u domi nemaju...tako da smo išli na rizik...
a ovo sa zvanjem...pa ja kad su javiili za tu grešku sa tvrdoćom madraca zvala jedno 100 000 puta i nitko nije ni podignuo slušalicu a kamoli šta drugo...
shvačam te al bojim se da ni ispriku nećeš dobit a kamoli ormarić...a referent su im komaaaa... nama je radio neki lik koj je baš prije toga bio na čevapima pa se još time i pohvalio ...kao da nismo osjetili...a ni ona plavuša nije ništa puno bolja...ajme koja ekipa...

elegant
18.09.2007., 21:02
:rofl: sva sreća da principjelno izbjegavam slovenske dućane :rofl:

fonemf
18.09.2007., 21:49
Ali onda kap koja je prelila casu. Kaze: "Taj ormaric zapravo nije narucen i nije placen, izgleda da je meni tad promaknulo, ako hocete mogu vam ga narucit po toj cijeni..." bez i jedne isprike zbog njegove pogreske on zeli da ga narucimo ponovo i cekamo 3 tjedna i jos da platimo!!! pa tko koga tu zajebava???
jedan dan je narucen, drugi dan nije, ajd da je odmah reko da nije uopce narucen i sve u redu, grijesi se... u zivotu nisam vidio toliko bezobraznog ponasanja i neodgovornosti. iz principa im necu naruciti ormaric i nema sanse da im platim taj. sad me samo zanima dali postoji sansa da ga ipak dobijem jer se ipak radi o njihovoj pogresci pa bi bilo fer od njih u znak isprike da to na neki nacin poprave. ako treba i tuzit cu ih da se tome stane na kraj, poslovnost i usluga im je na totalnoj 0, nemogu tako zajebavat ljude!!!

ukratko: ti imas ugovor i oni su duzni ispostovati ga.
odmah kreni ostro. zelis svoj ormaric, platio si ga i MORAS ga dobiti, ili dobiti nazad novac. (sto nije opcija).
osim toga, ako namjestaj kasni duzni su ti isplatiti kamate po danima kako kasni. (to obicno pise malim slovima na ugovoru.)
znam da Lesnina to ima u ugovorima jer mi je frendica tamo radila.
preporucam ti da prvo kontaktiras drzavni inspektorat. vec je bilo rijeci o tome pa proguglaj malo. evo jednog od topica

http://www.forum.hr/showthread.php?t=225057

obzirom da su bili jako bezobrazni, nazovi ih i kazi da ces svakako kontaktirati drzavni inspektorat. onda moze pricekati reakciju. i ako ne bude povoljna, kontaktiraj drzavni inspektorat jer su uglavnom ucinkoviti.

sretno!

[evo jos jedan topic
http://www.forum.hr/showthread.php?t=226328&page=3
ljudi preporucaju kontaktiranje medija, i udruge potrosaca. dobar savjet. al mislim da ti drzavni inspektorat nakon sto napises prijavu moze najbrze i efikasnije pomoci]

rushinbrain
19.09.2007., 05:56
onaj ko kupuje jeftino uvijek prodje skuplje

soulshak3r
19.09.2007., 08:46
@ rushinbrain: radi se o nimalo jeftinoj kupnji

@ fonemf: to sam i ja razmisljao, pisati inspektoratu, ali sto ako je stvarno lik pogrijesio i nije stavio u ponudu tu stavku i da nije placen. uglavnom mi smo ga trazili, ocekivali da je placen a mozda i nije jer je on pogrijesio. iz racuna se nevidi sto je sve naruceno jer je pisano po siframa. kakve su sanse u tom slucaju?

fonemf
19.09.2007., 10:14
@ fonemf: to sam i ja razmisljao, pisati inspektoratu, ali sto ako je stvarno lik pogrijesio i nije stavio u ponudu tu stavku i da nije placen. uglavnom mi smo ga trazili, ocekivali da je placen a mozda i nije jer je on pogrijesio. iz racuna se nevidi sto je sve naruceno jer je pisano po siframa. kakve su sanse u tom slucaju?

Ne znam. Moraš provjeriti. Uopće ne možeš dokučiti šta je šta na tom računu (obično svaka šifra je jedan predmet pa po cijeni nekako dokučiš, ili znaš koliko je otprilike što došlo)?
Odi u Lesninu i traži da ti pokažu tu ponudu (svakako spomeni državni inspektorat), a uostalom nisu li monteri potpisali da nešto nije stiglo?

Kako bilo, ako ne dobiješ odgovore koji ćete zadovoljiti, neka inspektorat provjerava što je istina i jesi li oštećen.

(napišeš kao i ovdje, sve po stavkama. tad i tad sastavili ponudu koja je uključivala to i to, tad i tad došli montažeri, ustanovili da nema ormarića, montažeri potpisali, čovjek se nije javljao, prvo je rekao da to kasni, a zatim da to nije naručeno i da nije u ponudi)

vocni_jogurt
22.09.2007., 11:22
Nama su isporucili krevet, zapravo dijelove dva ista kreveta ali u razlicitim bojama!!??? Zvao nakon toga hrpetinu puta i rijetko kad sam ih uspio dobit, ali nisam nista postigao tako da su dijelovi zavrsili na farbanju :)

fonemf
22.09.2007., 11:51
Nama su isporucili krevet, zapravo dijelove dva ista kreveta ali u razlicitim bojama!!??? Zvao nakon toga hrpetinu puta i rijetko kad sam ih uspio dobit, ali nisam nista postigao tako da su dijelovi zavrsili na farbanju :)

ne razumijem zasto si ljudi to dopustaju :eek: :(
trebao si zvati drzavni inspektorat. probati sve, a onda lako farbas ako nista ne upali...

vocni_jogurt
22.09.2007., 14:20
ne razumijem zasto si ljudi to dopustaju :eek: :(
trebao si zvati drzavni inspektorat. probati sve, a onda lako farbas ako nista ne upali...

Zato kaj nam trebao krevet a nisam imao vremena natezati se s njima. A to je bilo dovoljno da vise nikad tamo ne krocimo...

ri-watch
22.09.2007., 18:08
Pitam ženu prodavačicu-savjetnika u Lesnini kako to da nemaju svoju internet stranicu,a ona..:eek: pita,pa gdje to ima? Kažem: "U vašoj konkurenciji." Ona:"Zaista? Ja internet koristim za druge stvari,ha,ha..."

Elana
24.09.2007., 11:13
soulshak3r Preporučam ti da pogledaš malo na internetu ili još bolje ako imaš kući katalog spavaće sobe Aida. Uz svaki artikal ti piše šifra po kojoj se isti naručuje. Ja sam nedavno kupila spavaću sobu u Lesnini i čekam dostavu. Uzela sam od Alplesa Harmoniju. Na računu, kao i u katalogu sobe koji sam pokupila u prodavaonici, kao i na internetu.... pišu šifre artikala. Moje su NH1, NH2...etc. i točno te šifre su mi na računu. Vidim da za tvoju pišu art.br.XXXX. Pogledaj na računu i usporedi. Tako ćeš točno znati što je na računu i što si na kraju i platio. Nije teško, samo zahtjeva malo mozganja.

miljenko.delija@zg.t
09.10.2007., 16:55
tnx

tri mjeseca je najbolje vrijeme za naručiti, u stvari krajnji rok imate li problema sa povjerenjem razmislite o drugim opcijama

crna pantera
10.10.2007., 10:30
Ja sam dosad kupila nekoliko sitnica u lensini u rijeci i nisam imala problema jer se sve odmah natovarilo na auto i bjezi kuci, ali sudjeci po ovim pricama, ljudi svasta prozive s tim monterskim ekipama.
Kad bi bas svaki covjek napravio frku kad ne dobije sve na vrijeme, mislim da bi se drukcije postavili.
Moji roditelji su skoro sav namještaj naručili u Istra domu i sve je bilo ok, samo je jedna daska falila u kutnom ormaru ali čim smo nazvali, cura je to zabiljžila i dobili smo je u roku 4 dana iako nam je rekla da ćemo je čekati 7 dana. Kulturno su se ispričali i sve je bilo ok.
S njima smo definitivno zadovoljni:kava:

Elana
11.10.2007., 09:04
U Lesnini Dugopolje smo kupili kut za dnevni boravak i spavaću sobu Alples. Imamo samo pozitivna iskustva. Kut je bio zadnji komad pa smo ga kupili da ne nestane. Izašli su nam u susret i čuvali ga zapakiranog na skladištu mjesec dana, dok nam građevinski radovi ne budu gotovi. Kad smo bili spremni samo smo nazvali. Dostavljen je u roku odmah.
Spavaća soba dostavljena i montirana u obećanom roku. (manje od mjesec dana) Nema nikakvih oštećenja, ni nedostataka. Svi djelovi na broju. Montirano bez greške.
Ukupan dojam za nas izuzetno pozitivan.

mare74
13.10.2007., 15:11
sve pohvale za lesninu...jučer sam bila u dugopolju, kupila sam trosjed DEBORA, proizvođač-MALAGIĆ, bijele boje, cijena 3400,00 za gotovinu popust tako da me došlo 3000,00 kn amex na 12 rata...super, super...interesira me da li netko ima kakva iskustva s tim trosjedom...i da li netko ima iskustva s trosjedom INGA LUX, proizvođač MALAGIĆ....super bi bilo ako bi stavili slikice:)

simplemind
15.10.2007., 08:55
Ja sam ljetos opremala stan i krenula u pohod po salonima.

Prije negoli sam uopće kročila u Lesninu, u izlogu skontam prekrasan stol + 6 stolica, uđem, pogledam cijenu (1.200 kuna)!=?!
DA 1.200,00 kuna.:top:

Na upit jel to cijena samo stola(:ne zna: ) dobijem odgovor da je to akcijska cijena kompleta.
Pitam da li je slobodan, kažu - je.
Platim, i istog trena mi momci utovare kutije u auto.

Tkogod bio skeptičan na ev. kvalitetu, odmah da ga razočaram.
Stabilno, kvalitetno, prelijepo, i što je najbolje, svatko tko uđe u stan pita koliko sam morala iskešitrati za tako šta...i ostanu naravno paf:eek:

anything but angel
16.10.2007., 11:53
ista situacija i kod nas. sa zadarskom lisninom smo uvijek imali samo dobra iskustva. imamo više njihovih komada namještaja, a upravo jučer smo ušli tamo i vidjeli prekrasan, velik, dinamičan regal koji nam se super uklapa u prostor, za samo 1600kn! odmah smo ga naručili i sad ga radosno očekujemo.:D sve što smo dosad kupili je kvalitetno, izdržljivo i čvrsto. doduše, nismo plaćali montiranje jer je moj otac više nego sposoban to obaviti sam, pa s tim nemamo iskstva. ovo ostalo je sve :top:

mrrrnjao
16.10.2007., 23:05
danas nam je trebao stići stol iz lesnine stakleni prozirni, divan i prekrasan. i baš velim mami, pročitavši ovdje kaj sve rade, da će sigurno doć do nekog scenarija a la razbijeno staklo, krivi stol ili da uopće neće doći do scenarija jer dostava neće ni doći.
i došli momci (kupili smo stol prije dva dana), velim mami bit će dobro, vade nogice od stola, one sjajne inox, velim isto super, nisu pogriješili pa donijeli mat....vade oni glavni dio stola....a ono - narančasti:eek: :bonk:
a kuhinja crvena.
kad smo bili u dućanu rekli su da je dostava 80kuna za više od 15km. danas su izvukli od nas 170. raazlog - 3.kat, kao na svaki kat ide više para. a imamo uredno ogroman lift i nije da su se pretrgli.
reklamacija je za sutra i očekujemo što će biti. baš me zanima koju će nam boju poslat ovaj put. i hočće li nam uopće poslat:moli:

sve me strah jer od njih imamo naručenu i kožnu garnituru iz poljske...:usama:

al opet, ako moram birat između svih gungula ovih s njima i kupnje u pavlosu, mimi i ostalim smećarima, radije ću pretrpit pa imat namještaj koji lijepo izgleda. makar ako dotad i ostarim heh

olimpia
19.10.2007., 12:11
Ja kupila prije tjedan dana kutni kauč "simpo " rekli su 2 do 2 i po miseca, toliko sam i očekivala....sad ćemo viditi koliko su pouzdani....molim boga samo da dođu do Božića....

Ivančica12
20.10.2007., 09:44
Bas mi je drago da sam pretrazujuci net, naisla na ovaj forum i ovu temu jer naime, vec dva mjeseca bitku voidim s Lesninom i epopeja jos nije zavrsena. 18. 8. smo tamo kupili (i platili!!!) krevet te stol i stolice. Receno nam je da cemo krevet cekati 3-4 tjedna, a stol i stolice do 60 dana. (Boze dragi, pa odakle dolaze te stolice? Zar kad ih ja narucim oni tek po drvo u sumu idu?! :confused: )
Mislim si ja: ok. Krevet je zaista povoljan, a stol i stolicve mi se uistinu svidjaju i pricekat cemo. :p
Prodje tredan, dva, tri i sjetim se ja kako nisam ostavila broj mobitela, vec fiksnog pa pomislim kako me moj prodajni referent vec naziva da je krevet tamo, a ja nemam ni pojma. Nazovem ih i ostavim broj mobitela. Prodje tjedan , dva, tri... (Znaci, rok za krevet je vec prosao! :mad: ) a mene nitko ne zove! Opet zovem ja. LJUBAZNO se raspitujem sto je s mojim krevetom, a oni me JOS LJUBAZNIJE saltaju s linije na liniju... Odgovora nema. ¨Cim saznamo, nazvat cemo vas.¨ Ne zovu... Ja cekam...
Dolazi 59. dan! E, sad mi je dosta! Zovem i zahtjevam svoj namjestaj! (Ako sam ga platila, MOJ JE! :mig: ) Oho - ho! sva sreca da sam nazvala jer krevet je tamo! :s Jos samo moram nazvati nekog tipa (nemam pojma kojeg ni zasto, no zovem jer mi je tako receno) i krevet je kod mene. Tip se ne javlja.
Pomislim: pa, cekajte malo, ja kod vas kupim (I PLATIM!!!) krevet i onda JA vas nazivam da bih ga dobila i sad jos zovem nekog tipa, a da pojma nemam ni zasto. Pa sto ga vi ne zovete?! :ne zna: Nazvala sam ponovno Lesninu i objasnila im da me se uopce ne tice tko je taj tip i neka ga zovu sami. I, vidi, vidi, sutradan je krevet kod mene! :s
Stola jos nema! Roki je prosao prije 2 dana... Zovem i kazem kako su neprofesionalni (A JESU!!!!) i zahtjevam svioj stol, a kad ono - stol je tamo! A mene nitko ne zove! Opet sam, dakle, ja njih nazvala da bi mi oni rekli da je stol tamo. :mad:
Odemo po stol. Ljudi ljubazni da ljubazniji ne mogu biti, deodjemo kuci, raspakiravamo stolice i uocim ja da je jedna ostecena na dnu noge... (Ma, toliko sam se vec nazivcirala oko njih, ne pada mi napamet da vise uopce imam posla s Lesninom. Odlucim ignurirati to ostecenje!) A kad ono - to uopce nisu zelene stolice koje sam ja narucila, vec bez! :mad: :eek:
OPET zovem Lesninu. ¨Zelim svoje zelene stolice sutra i uopce me ne zanima kako cete to izvesti! Ja sam svoja dugovanja podmirila u roku, a vi me varate i zavlacite vec 2 mjeseca!¨ Zelenih stolica nema i moram cekati. OPET!!!! Dozvolili mi da koristim ove dok zelene ne stignu.
Jesam li zadovoljna? naravno da nisam. Osjecam se prevarenom!!! NIKAD VISE U LESNINU!!!

PS. Znaju li Slovenci da se u Lesnini radi na ovaj nacin?:confused:

Nick Fallin
20.10.2007., 12:18
PS. Znaju li Slovenci da se u Lesnini radi na ovaj nacin?:confused:

Pošalji link na ovaj forum na slovensku centralu, no imam osjećaj da već znaju pošto je ovaj topic 2. na listi rezultata kad upišeš "lesnina" u google :D .

Crimson Petal
20.10.2007., 12:50
sve smo i vozili sami kuci tako da smo sve dobili taj tren u skladistu i odvezli doma

mi smo jednom isli kupiti najobicniji stol za komp u lesninu pa ga nismo dobili. :zubo:

dosli tamo, nasli stol, otisli na blagajnu, platili, dobili racun i rekli nam oni da odemo van do skladista da ga preuzmemo. mislis si, okej to je 5 minuta posla. aha. :D odes tamo na neki ulaz, prvo te nitko ni ne pogleda, onda kad napokon pogleda i kazes im da trebas samo taj stol preuzeti, onda opet nista ne znaju, kao nesto istovaraju trenutno, ne moze sad, blablabla (a vani vec pada mrak) i onda stojis kao kreten vani, pa se vratis unutra da pitas u cemu je problem, pa te vozaju... ne kuzim uopce u cemu je bio toliko problem? :ne zna:

buduci da nam se bas dalo cekati 2 sata tamo, na kraju smo se vratili u trgovinu, trazili lovu nazad i otisli kuci.

svi su bili krajnje neljubazni. stav "bas nas briga hocete li nesto kupiti ili ne" + "bas nas briga sto sad kad ste vec nesto kupili ne mozete doci do toga jer kod nas rade nesposobni kreteni."

sad kad citam ovo, mislim si - sva sreca da nismo isli kupiti nesto vece tamo. :kava:

Maxica
20.10.2007., 13:15
prije više od mjesec dana vidjela sam u Lesnini stolce za blagavaonu ali zbog raznih priča s ovog foruma nisam se osudila uzeti ih odmah već sam odlučila pogledati u drugim dućanima.i takav model ima u skoro svim salonima namještaja ali najjeftinije gdje sam našla je duplo skuplje nego u lesnini.i kaj sad, kupiti u lesnini i izgubiti živaca i vremena ili kupiti znatno skuplje nrgdje drugdje???

chemical brother
20.10.2007., 19:58
Ja kupila prije tjedan dana kutni kauč "simpo " rekli su 2 do 2 i po miseca, toliko sam i očekivala....sad ćemo viditi koliko su pouzdani....molim boga samo da dođu do Božića....

Možda će te ovo utješiti : i nama je za simpo trosjed rok isporuke bio 2 i po mjeseca i stigao je dva tjedna prije deadlinea. :kava:

Maxica
20.10.2007., 21:49
nakon dugo vaganja da li kupiti stolce u Lesnini ili ne ipak smo ih kupili jer su duplo jeftiniji od svih drugih dućana gdje smo ih našli.ali rekli smo da ćemo sami doći po njih.pitamo žensku da li je 10 dana predugo da stoje stolci na skladištu.kaže,ma nema problema.da ona nama papiriće s kojima moramo na blagajnu.čekajući u redu pred blagajnom preletim pogledom po računu kad tamo piše:

kod osobnog preuzimanja robe Kupac je dužan preuzeti robu u roku 3 dana.Potom za svaki dan zaračunavamo ležarinu 1% od iznosa računa.

kažemo ženi na blagajni da ne želimo kupiti robu ako moramo platiti ležarinu jer nam stan još nije gotov i nemamo kamo sa stvarima.kaže ona da to ne vrijedi,da su to samo tak napisali.ok,mi platili robu i sad čekamo da vidimo da li će napraviti majmune od nas.javim se za 10 dana

Ivančica12
21.10.2007., 21:19
Maxica, naravno da ti je u interesu kupiti sto jeftinije! :) provjeri ima li tih stolica vec u skladisu, a ako nema - bjez glavom bez obzira! :D Ja se jos nisam smirila od pogleda na krive stolice koje gledam u blagavaonici i s nestrpljenjem cekam sutrašnji dan da vidim hoće li me uistinu nazvati moj referent. :ne zna:
A ozbiljno razmišlja i o tome da ih prijavim Društvu za zaštitu potrošača!

Maxica
21.10.2007., 21:29
kupili smo stolce,referentica je rekla da ih ima.rekli smo da ćemo sami doći po stolce tako da ne trebamo mjesecima čekati dostavu,da možemo odmah provjeriti svaki stolac i zamijeniti ako treba i da eventualno možemo dići galamu i pobrati novce natrag ako počnu zaje....

štemajzl
22.10.2007., 12:04
Pitam se što će imati veću težinu? Crno-na-bijelo disklejmer ili ali-rekla-nam-je-teta-na-blagajni...?

fonemf
22.10.2007., 12:17

i nama je dosao ranije.

*minii*
23.10.2007., 17:21
moji su prije mjesec i pol kupili kožni dvosjed, kut i jednosjed...... čekali smo to

oko 6 tjedana, i naručili smo tabure. Nažalost bio nam je tabure premali pa smo

ga mjenjali za većeg i nije bilo nikakvih problema, naravno uz nadoplatu..... ali

stvarno smo se iznenadilli pa nas nisu potjerali kući s rečenicom "a šta mi tu

možemo", tako da Lesnina :top:

mrrrnjao
23.10.2007., 20:13
evo i ja moram pohvaliti lesninu, reklamirani stolci stvarno su došli 2 dana nakon reklamacije.

doduše nisam napomenula da su rekli da će doći u pola 3, a došli su u pola 7...al ima i većih zala, i suppose

chemical brother
24.10.2007., 18:20

Ko što sam već rekao , simpo trosjed stigao ranije i to je bilo ok. Malo manje ok je bilo sljedeće: kad smo kupovali taj trosjed izabrali smo bolju, čvršću i naravno :rolleyes: dosta skuplju kožu od one koja je bila na trosjedu koji smo vidjeli u salonu budući da trosjed ima dosta velike, ravne površine i htjeli smo da koža bude napeta i da se ne nabire. Već prvi dan nakon što je stigao sa radošću smo primjetili da koža ne samo da nije napeta kako smo željeli, nego je onaj jeftiniji model u salonu bio bolji nego naš. Druga primjedba je - nije sva koža na trosjedu jednake kvalitete. Sjedište, nasloni i nasloni za ruke su super - od mekane fine kože, međutim bočne strane i zaleđe trosjeda je od dosta grublje i kruće kože. Nije da to baš nešto bode oči , ali ako sam platio skuplju varijantu, onda želim da to i dobijem a ne da još malo ušićare na moj račun.:mad:

Maxica
26.10.2007., 22:49
nakon dugo vaganja da li kupiti stolce u Lesnini ili ne ipak smo ih kupili jer su duplo jeftiniji od svih drugih dućana gdje smo ih našli.ali rekli smo da ćemo sami doći po njih.pitamo žensku da li je 10 dana predugo da stoje stolci na skladištu.kaže,ma nema problema.da ona nama papiriće s kojima moramo na blagajnu.čekajući u redu pred blagajnom preletim pogledom po računu kad tamo piše:

kod osobnog preuzimanja robe Kupac je dužan preuzeti robu u roku 3 dana.Potom za svaki dan zaračunavamo ležarinu 1% od iznosa računa.

kažemo ženi na blagajni da ne želimo kupiti robu ako moramo platiti ležarinu jer nam stan još nije gotov i nemamo kamo sa stvarima.kaže ona da to ne vrijedi,da su to samo tak napisali.ok,mi platili robu i sad čekamo da vidimo da li će napraviti majmune od nas.javim se za 10 dana

eto,preuzeli mi stolce,nisu napravili majmune od nas ali...

prvo su MM skoro pregazili nogu sa viličarem,tip ga je nabio da je moj dragi završio na podu.jedva da je rekao oprostite.nakon podosta čekanja napokon zovu oni da preuzmemo robu.dolazi čovjek sa dvije kartonske kutije,kažemo da smo kupili šest stolaca a ne ormar.kaže ovaj da ga ne zaje...(nije baš tako rekao ali je mislio)i da su to stolci,svih šest u dvije kutije.:confused: stolci su rastavljeni u najmanje dijelove koji mogu biti.i tako.... sad imamo kaj raditi preko vikenda.:rolleyes:

Goleo
29.10.2007., 00:49
Čitam i sve koma do kome:eek: !

Kod mene ipak pozitivno iskustvo: sav namještaj za kuću kupili u Lesnine Dugopolje, platili AMEX-om, 12 rata bez kamata i naknade, a amex cijene kao gotovinu, pa smo dobili gotovinski popust, pa popust na Hespov madrac, pa kada smo dogovarali kuhinju, uspjeli iskemijati još 5 % popusta na sobu, za kuhinju također dobili dodatni popust (ako se uzmu 4 aparata gorenje), stol i stolci savršeni, također dodatni popust, ...
Ušparali malo više od 1000 eura, dostavili i prije nego su najavili, i to sve, nije bilo oštećenih komada.

U više navrata smo dolazili u Dugopolje i uvijek je sve osoblje bilo izrazito ljubazno i uslužno, ne vjerujem da imaju neku bijesnu plaću, ali svaka im čast:top: !

E da, sifon u kuhinji je malo kapio, pa je muž otišao reklamirati, u roku keks su naručili novi iz Italije, uz bezbroj isprika.

meri79
30.10.2007., 12:10
evo još negativnog iskustva iz lesnine

kupili smo kutnu garnituru kod njih čekali sto gladnih godina da nam je dopreme,okrenula valjda milion puta njihov broj,normalno uvijek zauzeto,ili se niko ne javlja...konačno eto njih s garniturom naravno dopremili krivu,s nastavkom na desnu stranu umjesto na lijevu:eek: ja ispalila,ovi je vrnuli natrag i za par dana donesli novu naravno ne u naručenoj boji nego krivoj:flop:

8255
31.10.2007., 20:49
svašta sam ovdje pročitao. uglavnom radim kao monter za lesninu i od svega ovog kaj ste vi tu ispričali, mislim na negativne stvari, ja nisam doživio. desi se da fali ručkica da dođe nekaj strgano ili da nekaj fali al to se dešava tu i tamo. no kaj je najbitnije sve se može složit da funkcionira dok ne dođe ispravno, barem ja uspijem. ako kupujete jeftilenu nemojte ni očekivat da bude sve super no to bi trebalo bit normalna stvar. sad sam se sjetio kaj mi je bio najveći zajeb, došla je prekratka ploča za kuhinju za 1m, al opet se složi, urežeš sudoper i ploču i funkcionira i to je to. sve se da riješiti ništa nije neriješivo. ugodna vam kupovima možda se sretnemo.
:) SVI PO NAMJEŠTAJ U LESNINU:)

ri-watch
01.11.2007., 11:12
svašta sam ovdje pročitao. uglavnom radim kao monter za lesninu i od svega ovog kaj ste vi tu ispričali, mislim na negativne stvari, ja nisam doživio. desi se da fali ručkica da dođe nekaj strgano ili da nekaj fali al to se dešava tu i tamo. no kaj je najbitnije sve se može složit da funkcionira dok ne dođe ispravno, barem ja uspijem. ako kupujete jeftilenu nemojte ni očekivat da bude sve super no to bi trebalo bit normalna stvar. sad sam se sjetio kaj mi je bio najveći zajeb, došla je prekratka ploča za kuhinju za 1m, al opet se složi, urežeš sudoper i ploču i funkcionira i to je to. sve se da riješiti ništa nije neriješivo. ugodna vam kupovima možda se sretnemo.

O vama i kvaliteti namještaja sve najbolje.Samo mislim da bi prodavači trebali biti profesionalni.Čak i prodavačica na placi će ti reći koji je npr,pomidor za salatu a koji za kuhanje.Ovi u Lesnini te uglavnom gledaju i čekaju,bez savjeta.Možda se tek uče?:ne zna:

chemical brother
01.11.2007., 14:33

E vidiš, ja sa samom Lesninom i nisam imao neka jako loša iskustva , ali zato sa njihovim monterima (kooperantima, pretpostavljam) jesam. Čovo mi je jedan elemenat kod montaže doslovno izmasakrirao. Naravno, odmah smo napravili zapisnik i dobio sam novi , ali morao sam ga čekati dodatnih mjesec i pol. Uglavnom kroz stan su mi prodefilirala 4 montera i većinom su se češkali po glavi ali nijedan nije htio ni pogledati nacrt i uputstvo za slaganje nego su radili po svome što me je koštalo ukupno preko 3 mjeseca čekanja da se sve kompletira.
I ne razumijem ono što kažeš : "došla je 1m prekratka ploča za kuhinju, ali urežeš ploču pa nekako funcionira". Ja ako platim kuhinju brdo para, onda ne želim da to "nekako funkcionira" nego hoću da sve bude besprijekorno.

8255
02.11.2007., 19:02
E vidiš, ja sa samom Lesninom i nisam imao neka jako loša iskustva , ali zato sa njihovim monterima (kooperantima, pretpostavljam) jesam. Čovo mi je jedan elemenat kod montaže doslovno izmasakrirao. Naravno, odmah smo napravili zapisnik i dobio sam novi , ali morao sam ga čekati dodatnih mjesec i pol. Uglavnom kroz stan su mi prodefilirala 4 montera i većinom su se češkali po glavi ali nijedan nije htio ni pogledati nacrt i uputstvo za slaganje nego su radili po svome što me je koštalo ukupno preko 3 mjeseca čekanja da se sve kompletira.
I ne razumijem ono što kažeš : "došla je 1m prekratka ploča za kuhinju, ali urežeš ploču pa nekako funcionira". Ja ako platim kuhinju brdo para, onda ne želim da to "nekako funkcionira" nego hoću da sve bude besprijekorno.

funkcionira dok ne dođe druga. bilo bi najbolje zaletit se u sloveniju po to i riješi se u jednom danu no ko i kod svega reklamacije se čekaju mjesec dana:ne zna:

štemajzl
02.11.2007., 19:57
Koji će nam Q onda ta tvoja smiješna firma ako je najbolje da se sami zaletimo u Sloveniju? Super savjet...

shaahab
03.11.2007., 18:21
funkcionira dok ne dođe druga. bilo bi najbolje zaletit se u sloveniju po to i riješi se u jednom danu no ko i kod svega reklamacije se čekaju mjesec dana:ne zna:

Hehe... al te ekipa prokužila u startu koji si fušer...nebih te uzeo da ljuske sa jaja oguliš ,a kamoli da montiraš kuhinju od 30 000 kuna.To isto vrijedi i za tvoje sve kolege montere svi ste isti.... kao znate a nemate blage.

Isto se pridružujem nezadovoljnim kupcima ,mene su zahebali za 10 000 kuna,Otišo tamo ,digo frku, vratili mi pare i prijavio sam ih inspekciji.

Odgovorio sam dvoje prijatelje (mladi bračni parovi) ,da ne kupuju tamo,da sačuvaju živce.

P.s. Pričao mi frend, bio jučer u Lesnini, primjetio je da se nešto promjenilo, sada je ekipica počela nositi blokiće i trčkara oko svih kupaca:lol: :lol: ...
Kaže odzravio sam im 12 puta i 12 puta sam rekao ne hvala netreba, samo gledam :lol: :lol:

jesi jadna Lesnina :lol: :lol:

Damjan_sesvete
03.11.2007., 18:43
lesnina sucks

chemical brother
03.11.2007., 19:41

A ne misliš da je Lesnina trebala poslati nekoga da se zaleti do Slovenije? Ili da se zaletio taj monter koji je zajebo stvar? Da sam se ja mislio zaletati nebi ni ulazio u Lesninu nego bi sve kupio u Sloveniji i vjerojatno bolje montirao od njihovih "stručnjaka".

8255
04.11.2007., 19:52
Koji će nam Q onda ta tvoja smiješna firma ako je najbolje da se sami zaletimo u Sloveniju? Super savjet...

''bilo bi najbolje zaletit se u sloveniju po to i riješi se u jednom danu''
da malo detaljnije napišem: bilo bi najlakše da se netko iz lesnine zaleti u slo jer mu treba neka 2 sata autoputom da uzme ploču dobaci ju do kupca i reklamacija se riješi u jednom danu ''no ko i kod svega reklamacije se čekaju mjesec dana''

8255
04.11.2007., 20:08
[QUOTE=shaahab;11082906]Hehe... al te ekipa prokužila u startu koji si fušer...nebih te uzeo da ljuske sa jaja oguliš ,a kamoli da montiraš kuhinju od 30 000 kuna.To isto vrijedi i za tvoje sve kolege montere svi ste isti.... kao znate a nemate blage.

da sam rekao da im samo nosim poštu bila bi ista stvar. ovo s jajima me nasmijalo sigurno si dugo čekao da ovo negdje iskoristiš?:)

štemajzl
06.11.2007., 08:14
''bilo bi najbolje zaletit se u sloveniju po to i riješi se u jednom danu''
da malo detaljnije napišem: bilo bi najlakše da se netko iz lesnine zaleti u slo jer mu treba neka 2 sata autoputom da uzme ploču dobaci ju do kupca i reklamacija se riješi u jednom danu ''no ko i kod svega reklamacije se čekaju mjesec dana''

Dakle znate, ali nećete.

... i zato ostajete šufterska firma u koju ne mogu ući ni slučajno.

suseda
07.11.2007., 10:21
eto, baš sam čitala ova svakojaka strahotna svjedočanstva o lesnini..
ali ima i svjetla na kraju tunela:)
naime, pred 2 mjeseca ili malo manje naručili smo u Lesnini krevet. i morala je biti lesnina, jer smo tražili krevet bračni sa 2 kištre za pospremanje suvišnih stvati i posteljine ispod madraca.. a dimenzije su trebale biti 180x200..
gledali smo svugdje i svagdje i nigdje nije bilo kreveta tih dimenzija..svi talijanski kreveti su 160x200.. valjda jer su mali i pukljavi..
i tako mi naručili krevet, ja strahovala i grickala nokte:p
i fakat sam čekala da se posvađam sa svima u Lesnini i da se dođem ovdje jadati..:mad:
a kad ono..krevet trebao doći 19.11, zvali su u subotu 3.11.da je krevet stigao, jučer smo ga pokupili, namontirali..
sve ok, boja ok, ništa zgrebano, strgano..
il sam imala sreće il nije baš sve tak užasno kak se priča:confused: :confused:

štemajzl
07.11.2007., 11:17
Suseda, koliko novaca je došao taj krevet?

suseda
07.11.2007., 12:19
Suseda, koliko novaca je došao taj krevet?

sad me upucaj, al nekih 4.500 kuna, al ima podnice(naravno 2) al nema uključene madrace(naravno, tko danas prodaje cijeli krevet)
Krevet mi je fakat ok, možeš birati boju tapecirunga(mi smo zeli tamnosivu-skoro crnu kožu)..
Ali dobili smo 10 il 15% popust na keš..
nadam se da sam pomogla..
:W

štemajzl
07.11.2007., 12:24
Jesi, hvala. Ovo mi ne zvuči baš povoljno (iako je najvažnije da vama odgovara i da ste vi zadovoljni), a mene si učvrstila si u odluci da krevet naručim kod stolara.

suseda
07.11.2007., 12:31
Jesi, hvala. Ovo mi ne zvuči baš povoljno (iako je najvažnije da vama odgovara i da ste vi zadovoljni), a mene si učvrstila si u odluci da krevet naručim kod stolara.

i mi smo si to mislili, al su moji frendovi kupili kod stolara krevet(samo okvir po mjeri, doduše od tikovine,perverznjaci..) i to ih je koštalo puno, a još podnice pa madrac..uglavnom ,kažu da su iskašljali cca 1100 jureka za to..
mada je njihov krevet 200X200..

sve ti je to tak relativno..ovisi o ukusima..
a ja sam bila prelijena za tražit majstore..još nisam počistila okvire prozora od kreča..a krečili smo u 9. mjesecu..ne stignem..
tak da ak je po tome suditi krevet bi imala 2028 godine..
kupila bih ja i drugdje al kao što rekoh, te mjere a da imaju kištru ispod je bilo nemoguće naći..il nisam dovoljno tražila..

Pozdraf,:top:

Ivančica12
12.11.2007., 16:25
Haj, ljudi!
Eto, ja još čekam svoje stolice... 1.12. će biti 45 dana od reklamacije, a to je zakonski rok pa... nadam se!
Najzalosnije je to što smo moj mužić i ja odlučili prošvrljat po metropoli i pronaći neki drugi salon namještaja u kojiem ćemo birarti namještaj za stan..
Ipak ispada da je u Lesnini najveći izbor. HELP!!! Zar će naš stan ostati nenamješten jer ja u Lesninu ne idem!!!!
Ima tko kakvu dobru preporuku? Mi bili u Mandiju i Domi i poprilično se razočarali...:(

mrrrnjao
12.11.2007., 21:35
Mi bili u Mandiju i Domi i poprilično se razočarali...:(

ma daj pa to je najgori skart taj mandi, kvaliteta se zagubila u prijevodu. a doma ima one ratne komode i divovske fotelje. ak ikako mozes cekat, lesnina od tih jeftinijih, cijenom prihvatljivijih ducana daje ljepse stvari, naravno ak znas izabrat. a i nisu sva iskustva s njima losa, kad smo kupili jedan stol stakleni, mi narucili prozirni a oni dopeljali narancasti. i odmah reklamirali i rijeseno je u roku od par dana. a recimo dvosjed i trosjed smo narucili i trebalo ga je cekat 2 mjeseca i prekrsili su rok za nekih 2 tjedna i zato nam nece naplatit dostavu. tak da, ja si mislim bolje imat ljepsu stvar pa malo i zivaca pogubit al na kraju da izgleda lijepo neg da kupis bilokaj:)

ps kaj se tice preporuke, bo concept u ilici i sveprisutni kare su mi jedni od boljih:top:

štemajzl
12.11.2007., 22:35
Ljudi dragi, fascinira me kako rokove dostave od mjesec dva prihvaćate kao normalne. Još me više fascinira kako mrtvi-hladni pišete da su takav rok prebacili za još mjesec dva "i sad konačno imamo kuhinju/garnituru/votever kakvu smo htjeli".

Pa jebemu, još malo i vrijeme će joj biti za zamjenu. Kužim da se radi o nekom dizajnerskom komadu u maloj seriji ali nekak mislm da toga u lesnini baš i nema.

Možda otvorim novi topic na tu temu...

mrrrnjao
12.11.2007., 22:51
Ljudi dragi, fascinira me kako rokove dostave od mjesec dva prihvaćate kao normalne. Još me više fascinira kako mrtvi-hladni pišete da su takav rok prebacili za još mjesec dva "i sad konačno imamo kuhinju/garnituru/votever kakvu smo htjeli".

Pa jebemu, još malo i vrijeme će joj biti za zamjenu. Kužim da se radi o nekom dizajnerskom komadu u maloj seriji ali nekak mislm da toga u lesnini baš i nema.

joj kaj pretjerujes. prvo kaj se garnitura mijenja nakon par mjeseci? :rolleyes:

a drugo, nije da su rokovi normalni neg se jednostavno prilagodis. mi smo na vrijeme otisli dva mjeseca prije i narucili i sad kad smo se preselili nije nam ostalo jos dugo cekat da stigne. neznam, ja cu radije bit neko vrijeme bez necega pa kupit ono kaj mi se svida neg kupit bezveze samo da se ima. a u lesnini jest da nije vrhunac kvalitete i elegancije al se nade ak imas ukusa. daleko od toga da ja ne bi kauc od 50, 60 tisuca koji mi je ono kaj sam oduvijek htjela, al kad budem imala plateznih prilika bum si nabavila.

evo mojeg dvosjeda i trosjeda na koje sam cekala, pazi sad skoro 3, slovima: tri, mjeseca:kava:

http://img68.imageshack.us/img68/6577/fragment407at3.th.jpg (http://img68.imageshack.us/my.php?image=fragment407at3.jpg)

http://img248.imageshack.us/img248/418/fragment405nn6.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=fragment405nn6.jpg)

štemajzl
12.11.2007., 22:57
joj kaj pretjerujes. prvo kaj se garnitura mijenja nakon par mjeseci? :rolleyes:

Ne moraš odmah rolajz stavit, malo karikiram. :p

Usput, otvorio sam raspravu. :)

may@
13.11.2007., 07:53

a drugo, nije da su rokovi normalni neg se jednostavno prilagodis. mi smo na vrijeme otisli dva mjeseca prije i narucili i sad kad smo se preselili nije nam ostalo jos dugo cekat da stigne. neznam, ja cu radije bit neko vrijeme bez necega pa kupit ono kaj mi se svida neg kupit bezveze samo da se ima. a u lesnini jest da nije vrhunac kvalitete i elegancije al se nade ak imas ukusa. daleko od toga da ja ne bi kauc od 50, 60 tisuca koji mi je ono kaj sam oduvijek htjela, al kad budem imala plateznih prilika bum si nabavila.

evo mojeg dvosjeda i trosjeda na koje sam cekala, pazi sad skoro 3, slovima: tri, mjeseca:kava:

http://img68.imageshack.us/img68/6577/fragment407at3.th.jpg (http://img68.imageshack.us/my.php?image=fragment407at3.jpg)

http://img248.imageshack.us/img248/418/fragment405nn6.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=fragment405nn6.jpg)

ovo mi se jako svidja
smije li se znati koliko para?
moze i na pm

mrrrnjao
13.11.2007., 10:40
ovo mi se jako svidja
smije li se znati koliko para?
moze i na pm

jelda da je:cerek:
za tocnu cijenu neznam jer sam ja samo birala a moji su plateze:D , negdje oko 15 tisuca, koja vise koja manje, nemoj me za rijec uzeti. obadvoje naravno, trosjed i dvosjed

mare74
13.11.2007., 12:25
jupiiiiiiiiiiiiiii meni danas stigao kauč iz lesnine, a rok dostave je bio 27.11:)

Isa
15.11.2007., 14:58
Lesnina je najgora tvrtka u Hrvatskoj! Moju zbrčkanu kuhinju žele pod normalno prodati.Monteri su izjavili da je sve uredu. Doći će na uvid nakon 1,5 mjeseca a "objektivni" promatrači će biti monteri moje kuhinje. Pa tko je tu lud???? Greške na radnoj ploči (krivo odrezano) je kod njih "znanje na vrhuncu" (njihove riječi!!!). Evo ja ću ih sada prijaviti Državnom inspektoratu, ali svima savjetuje neka se drže podalje od takve "profesionalne" tvrtke.
Prijateljica je dobila stol sa rupom i dva mjeseca čeka na zamjenu, a još ništa (naravno!).

Ivančica12
15.11.2007., 19:26
Mrrrrnjaooo (ili kako već), ja već neko vrijeme liječim svoje frustracije s lesninom na ovom forumu.:mad:

I DEFINITIVNO se slažem da je ponekad puno bolje pričekati neki dobar komad namještaja, nego kupiti nešto samo zato što je na ¨lageru¨ ,ALI - ZAISTA NIJE NORMALNO jedan običan stol čekati 3 mjeseca!!!! :mad: I onda dobiti uz njega krive stolice! :eek:

I btw, čitam kak stalno lesnina nekome daje neki popust u stilu - ne morate platit dostavu. MENI NISU NIST PONUDILI, a ZIVKALA SAM IH NON STOP ... tak da mi te priče baš ne leže! Ok, NITKO još nije napisao da je tak susretljiva bila Lesnina u ZG. :mig:

PS. Hvala na savjetu za dobre salone namještaja! :top:

štemajzl
15.11.2007., 21:10
I DEFINITIVNO se slažem da je ponekad puno bolje pričekati neki dobar komad namještaja, nego kupiti nešto samo zato što je na ¨lageru¨ ,ALI - ZAISTA NIJE NORMALNO jedan običan stol čekati 3 mjeseca!!!! :mad: I onda dobiti uz njega krive stolice! :eek:

Ne misliš li da su ti zbrčkali narudžbu baš zato što NISU imali na lageru?

mrrrnjao
17.11.2007., 11:23
evo upravo nam dosla dugoocekivana garnitura. fenomenalno izgleda u prostoru, jos bolje neg u ducanu. dosla u pravoj boji, neostecena, mi zadovoljni:top:

mrrrnjao
17.11.2007., 11:27
I btw, čitam kak stalno lesnina nekome daje neki popust u stilu - ne morate platit dostavu. MENI NISU NIST PONUDILI, a ZIVKALA SAM IH NON STOP ... tak da mi te priče baš ne leže! Ok, NITKO još nije napisao da je tak susretljiva bila Lesnina u ZG. :mig:

PS. Hvala na savjetu za dobre salone namještaja! :top:

na kraju smo ipak platili 100kn dostavu al snijeg je, ljudi su jedva dopeljali trosjed na treci kat jer nije stao u lif, dvosjed jos nekako....

btw moja iskustva su za lesninu u zagrebu vezana, neznam ni gdje je jos ima

Ivančica12
17.11.2007., 11:46
Ne misliš li da su ti zbrčkali narudžbu baš zato što NISU imali na lageru?

Da, svjesna sam toga! Ipak, to nije opravdanje... Naime, kad sam dobila krive stolice i nazvala ih, zena mi je rekla: To nije naša grška, već dobavljača!
Ajd zamislite!!! Pa ja sam to kupila u Lesnini!!!! I uopće me ne zanima tko su dobavljači i kako oni to rade! Ako plaćam Lesnini, onda i očekujem da se oni bave svim tim formalnostima, a ja samo primim proizvod koji sam naručila.

Btw, još čekam...

Mrrrnjao, drago mi je da je sve stiglo... u roku i kako treba! Zaista lijepo izgleda na fotkama... Uživaj!

mrrrnjao
17.11.2007., 14:11
Da, svjesna sam toga! Ipak, to nije opravdanje... Naime, kad sam dobila krive stolice i nazvala ih, zena mi je rekla: To nije naša grška, već dobavljača!
Ajd zamislite!!! Pa ja sam to kupila u Lesnini!!!! I uopće me ne zanima tko su dobavljači i kako oni to rade! Ako plaćam Lesnini, onda i očekujem da se oni bave svim tim formalnostima, a ja samo primim proizvod koji sam naručila.

Btw, još čekam...

Mrrrnjao, drago mi je da je sve stiglo... u roku i kako treba! Zaista lijepo izgleda na fotkama... Uživaj!

jos samo da nadodam nekaj, nevezano uz lesninu neg za kiku gdje smo kupili nekakav ormaric za kupaonu i moji to uredno platili i dofurali doma. ispostavilo se da je ostecen iza i moji su nazvali i trazili novi. medjutim ovi iz kike su rekli da to kao nije njihova greska, da se mozda ostetio nama u transportu i da smo mi potpisali(?!) da smo preuzeli citavi. onda se moj otac doslovce izderao na njih i zaprijetio i da vidis kak su pristali dat novi.

poanta svega-eto kako stvari funkcioniraju kod nas. a isto su nas savjetovali decki koji su nam iz lesnine dofurali stol krive boje- budite ostri s njima kad budete radili reklamaciju...eto kaj da covjek veli nego proud to be balkan heh:rolleyes:

Ivančica12
18.11.2007., 16:56
Još čekam... Danas je 92. dan otkako sam PLATILA stolice koje još nisam dobila ... :(

-mobyXXL-
18.11.2007., 20:29
Ma daj molim te bogom - pa za dva mjeseca se danas kuće grade, o čem ti pričaš?

je a kvaliteta im je ko u vile propuh... tih što se sklepaju začas mislim ono

siljo
09.12.2007., 08:00
svašta sam ovdje pročitao. uglavnom radim kao monter za lesninu i od svega ovog kaj ste vi tu ispričali, mislim na negativne stvari, ja nisam doživio.
ugodna vam kupovima možda se sretnemo.

hm, krenuo sam pisati pm pa postao ovdje... obrisao pa ide pm... :)

Edit: ali zasto ne bi pitao ovdje? :)

dakle, da li se u Lesnini montaza narucuje posebno ili se podrazumijeva da sa dostavom ide i montaza isti dan? naime, cekam nesto namjestaja i dogovorio sam besplatnu dostavu i montazu... nisam pitao da li to ide skupa ili moram sam prije još nazvati i dogovoriti montazu... hm... sad imam dosta upitnika iznad glave citajuci vasa iskustva :D

inace, prije 2 godine sam u Lesnini kupio ponesto elemenata za dnevnu sobu od gorenja i sve je ispalo ok... isporuceno prije roka... montirao sam sam tako da ne znam odgovor na svoje pitanje ;)

siljo
09.12.2007., 10:19

mislim da sam rok isporuke od mjesec dana i nije tako tragican... u lesnini se prodaje namještaj od više proizvođača kao i u drugim salonima namještaja... narudžbe dolaze sa više strana i jasno mi je da nitko ne želi štancati namještaj unaprijed i negdje to skladištiti jer skladištenje košta...

e sad, prebacivanje roka od mjesec ili više dana je druga priča... tu treba ići džonom... bezobrazluk kakvog nema...

8255
10.12.2007., 20:57
hm, krenuo sam pisati pm pa postao ovdje... obrisao pa ide pm... :)

Edit: ali zasto ne bi pitao ovdje? :)

dakle, da li se u Lesnini montaza narucuje posebno ili se podrazumijeva da sa dostavom ide i montaza isti dan? naime, cekam nesto namjestaja i dogovorio sam besplatnu dostavu i montazu... nisam pitao da li to ide skupa ili moram sam prije još nazvati i dogovoriti montazu... hm... sad imam dosta upitnika iznad glave citajuci vasa iskustva :D

inace, prije 2 godine sam u Lesnini kupio ponesto elemenata za dnevnu sobu od gorenja i sve je ispalo ok... isporuceno prije roka... montirao sam sam tako da ne znam odgovor na svoje pitanje ;)

sve ovisi ako je toga puno obično isti dan da vam ne smeta a ako je velika gužva za dan dva. najbolje ti je reči kad ti paše pa oni to sve organiziraju

CI10
21.12.2007., 17:51
Kao prvo mislim da nema razloga slati ih u materinu, kao drugo da si pametna otisla bi i trazila povrat novca ako vec ne mozes toliko cekati svoj "kauc" ili trosjed, kao trece nije sva roba iz slovenije, od tolikog asortimana imaju samo 2 slovenska proizvodaca, a to je nekih par komodica i koji ormar.
Ja sam namjestio 3 apartmana s njihovim namjestajem i nije mi ni vijak falio, tako da pretjerujete s tim glupostima, ja bar nigdje u zg-u nisam naisao na ljubaznije prodavace od lesninih!!

Denis&Denis
06.01.2008., 23:13
bili smo u subotu u lesnini jedan i pol sat sve smo dobro gledali i gledali i gledali i gledali i gledali i gledali i nakraju i odlucili sto bi mo kupili ali nazalost u tih jedan i pol sat nitko od prodavaca nas nije niti pozdravio a kamo li upitao da li nam sto treba pomoci pa cak ni na izlazu na blagajni osim cuvara ili zastitara koji nam je prisapnuo da slijedecu subotu slave godinu dana u rijeci pa ce mozda biti kakvih dodanih popusta......i gledali i gledali mi valjda zbog gledanja necemo s njima imati velika i losa iskustva osim ovog.:) :mig: :ne zna: :s :kava:

Provincijalkaa
07.01.2008., 10:47
NI malo pozitivna iskustva. Soba nije kasnila,(iako su mi svi govorili da ćemo čekati minimum 3 mj.) ali došla s tvorničkim greškama, majstori u procesu rastavljanja pola obili :hebemu: ništa u ravnini. Nakon reklamacije čekali :ceka: zamijenu 4 mjeseca.:mad: I to s DOOOSTA, natezanja, zvanja, dolazaka u salon. A oni nas MULJAJU i muljaju reklamirali smo, čekamo, stigla je, ne možemo ju naći, monteri na godišnjem samo 2 radi, reklami rali ZG, kod njih zapelo, sad ćemo direkt u tvornicu reklamirati i tralalalalal..... :no:. I napokon kad je stiglo 3x su dolazili :tuctuc: svaki put bi po 1-2 dijela zamijenili. KATASTOFA. Što moj dragi kaže da postoje samo oni i još jedan salon makar u Dubrovniku tamo bi išli kupiti, a kodnjih još jedino mogu otići vidjeti što imaju i ako mi se svidi negdje drugdje naručiti. Nas su kao kupce definitivno izgubili!

A to što nismo čekali :eek: (mi smo iznimka koja potvrđuje pravil)me dovodi do sljedećeg (njihova logika): reci da je hitno i da ti gori pod nogam, oni će reći da će stići brzo, ALI NEĆE i čekaj 3mj kao većina naših prijatelja, poznanika koji su tamo 1 kupili i ne više! Reci da ti nije hitno jer još sređuješ, krečiš itd. (kako smo mi rekli) i stigne ti za manje od 10 dana! da nema veze s logikom!

Što je najgore soba nije bila jeftina, a došla je katasrofa. Jedna komoda je došla u rastavljenoj kutiji, nosili su dio po dio. E sad jesu je oni rastavili pa brljali i nešto mjenjali. No toj je komodi od 5 ladica 1 valjala i bočne strane, a gornja izgrebana. Moguće da su drugi reklamirali, a oni s našom mijenjali. :horor: Jer sobu nismo odmah "podigli"! Sve mi je sad sumnjivo kod njih!:Snajper:
Ovo njima treba :zmaj: i :closed:

NoCocosh
07.01.2008., 13:24
Hm, lesnina...
Otvorila se nedavno lesnina u Vz, i moj muz i ja nadobudno otisli da malo pogledamo namjestaj za nas novi dom. Nakon poduzeg razgledavanja i vaganja za i protiv, odlucismo se mi konacno za garnituru za tv u dnevnoj sobi. Lijepa, taman dovoljno velika, oboma se svidja, cijena OK... Prolazi prodavacica i pita moze li nam pomoci, mozete, evo mi bi ovu tu garnituru tu izlozenu... Nema vise te, mozda druga boja idem vidjet jel te ima... Naravno da nema ni te! Mi onako u cudu - vidi se da nemamo bas neka iskustva s namjestajem, a ova izlozena? A ne tu vam ne mozemo prodati ona mora na zalihu prvo, ne znam vise sto je izbrljala...:ne zna:
Ajd dobro, nemamo srece. Pitamo za susjednu jel imate tu? Nema ni te, nudi nam program koji se sastavlja, naravno tri puta skuplji od izlozenog kojeg smo mi htjeli.
Idemo mi dalje, hajde da kupimo komodu. Nadjemo ponovo neku koja nam se svidja. Da ne bi bilo zabune, odmah do nje izaberemo jos 4 za svaki slucaj da ne bi bilo da nema ove prve. I pogadjate? Nema niti jedne komode koju smo izabrali. Iznervirani odlazimo van, psujuci lesninu i njezino poslovanje.
Zakaj imaju izlozene primjerke koje ne prodaju? Kaj ne mogu prek njuh zakeljit RASPRODANO, ili nema vise? Za koje budale oni nas smatraju? Srecom, muz i ja nismo jedni od onih koji budu kupili bilo kaj ak izabranog nema, jer nam nije tolko sila, ali kad trebas nest sad i odmah, cesto upravo tak reagiras.
Htjela sam ja njih prijaviti inspektoratu i potrosacu, procitala Zakon o zastiti potrosaca i nasla clanak koji se odnosi upravo na moj slucaj, prodavanje onog cega nemas :top: Ali znate kaj pise u na kraju tog zakona? Odredjen broj clanaka pocet ce se primjenjivati tek kad udjemo u EU? Naravno da je i moj clanak medju njima.:mad:

Ivančica12
12.01.2008., 12:13
Ja dobila svoje stolce 21. 12., a kupila ih 18.8.! Dobila sam ih nakon kontaktiranja Udruge za zastitu potosaca, proucavanja Zakona o zastiti potrosaca, slanja zalbe Lesnini i nakon sto sam sama uspjela doci do voditelja smjene odjela na kojem sam kupila stolice.
Ljudi, drzite se ovog clanka iz Zakona o zasttiti potrosaca i NE ODUSTAJTE, jer na to imate pravo!

PLAĆANJE PREDUJMOM

Kamate na predujam

Članak 29.
(1) Ako trgovac zahtijeva ili izričito uvjetuje kupnju proizvoda ili pružanje usluge djelomičnim ili ukupnim jednokratnim ili obročnim predujmom i isporuči proizvod ili obavi uslugu nakon primitka predujma, dužan je potrošaču prigodom isporuke proizvoda ili pružene usluge obračunati i isplatiti kamate po kamatnoj stopi poslovne banke trgovca za oročene štedne uloge na tri mjeseca za cijelo razdoblje, računajući od dana primljenog predujma do dana isporuke proizvoda, ako je rok isporuke proizvoda ili usluge dulji od jednog mjeseca.
(2) Odredba stavka 1. ovoga članka primjenjuje se i u slučaju kad trgovac ne može isporučiti ugovoreni proizvod ili obaviti uslugu.

Ja im danas odnijela i drugu zalbu i necu odustat dok se neispostuje taj clanak jer stolice sam cekala 125 dana, a platila sam ih ODMAH!!!!

štemajzl
12.01.2008., 20:34
Ja im danas odnijela i drugu zalbu i necu odustat dok se neispostuje taj clanak jer stolice sam cekala 125 dana, a platila sam ih ODMAH!!!!

Ovo kod mene nema TE-O-RI-JE, pa taman da je to zadnji komad namještaja na svijetu.

amarin49
14.01.2008., 10:52
kupili smo namještaj u lesnine i lijepo se (neugodno) iznenadili ...
naime kod ugovaranja montaže je cijena 350 kuna a kad dođe
majstor ta cijena je 500 kuna ...naravno bez izdavanja računa...
nadalje namještaj je sastavljen sa manjim greškama...ZNANJE JE KRHKO..

dr evil
16.01.2008., 13:56
Pozz svima! Moje iskustvo s Lesninom je odlično!
Mi smo kupili kožnu garnituru sniženu sa 20000 na 13000, stol + 6 stolica i ormare za dnevni boravak. Dostavljeni su u perfektnom stanju u roku od 2 dana, a prijevoz je privatnik naplatio točno onoliko koliko su nam i rekli u salonu. Montirali smo sami jer nije bilo ništa zahtjevno i uglavnom ja sam jako zadovoljna!!

jojne
16.01.2008., 20:08
Mislim da je Lesnina u Čakovcu sad malo ažurnija od kako sam im poslala gospodarsku inspekciju :lol:
Uglavnom, naručila kuhinju, čekala 3 mjeseca i to je ok, to su mi i rekli.
Oštećena radna ploha, ok, zamijenili oni brzo.
Zabavnija stvar, na mom nacrtu docrtan zid kemijskom jer je očigledno netko pogrešno naručio, i onda rasprava, pitam ljude jel vide negdje taj zid, pa ono ne, ali kao mi ga imamo na nacrtu. Pa rekoh ljudi, kemijksom je docrtan, da ali je tamo. Sreća ja na mailu original nacrte imala pa isprintam, ali jos navlačenje neko vrijeme da neće priznati reklamaciju jer je njima to eto ipak docrtano na nacrt.
Uspijem ja to reklamirati, 6 mjeseci sam zvala svaki tjedan, kao dolaze sljedeći i onda nikoga. Kad mi je pukao film nazovem gospodarskui inspekciju. osim što su riješili moj slučaj, stisli su ih još i za sve ostalo. Onda su oni mene zvali moliti jel mi mogu doći srediti taj kut kuhinje :)

inra
13.02.2008., 20:03
evo upravo stigli iz lesnine dugopolje. nedavno su je malo renovirali i mogu reći da je na splitskom području to dućan s najvećim izborom kutnih garnitura, a i ostalih. za svakog ponešto.

izabrali smo jednu, poljsku, meblpast, prekrasnog dizajna, čvrstu. još nismo naručili jer se ne možemo dogovoriti oko boje. uglavnom kut 315x165 + tabure 70 x115 koji se uklapa u kut oko 12.000kn

šinjorina koja je s nama radila je oličenje nenametljive ljubaznosti. sve nam je objasnila potanko. napravila nam 'skicu' narudžbe, tako da ako se odlučimo ne moramo dolaziti nego samo nazvati, jer smo stotinjak km od dugopolja.

čekanje 2-2,5 mjeseca, dostava besplatna do trogira, a slijedećih deset km do nas košta 50 kuna. unošenje u kuću ili do lifta 80, svaki kat nošenja 'na ramenima' 30 ......

najvjerovatnije je idemo sutra naručiti jer useljavamo za 3 mjeseca. nikada nismo imali problema s lesninom dugopolje, a kupovali smo kod njih dosta toga. doduše nikada nam nisu ništa montirali jer nam je kum stolar, ali dostava i ostalo sve 5.

Ullus
15.02.2008., 23:16
Dakle, ovo šta oni tamo stvaraju je teži oblik idiotizma.

Neki dan nadjem ormar a nakon toga i krevet. Nisam uspio ništa kupiti.... Zašto?? Iako su izloženi , trenutno se ne naručuju pa ih ne mozete dobiti, a "iz prostora se ne smije micati ništa" hahahah!?!?

Ukoliko Vam se ide u Muzej ili galeriju, mozete besplatno prošetati do Lesnine na Slavonskoj, ne plaćaju se ulaznice, a i vecinu izlozenog ne mozete kupiti jer se "ne naručuje trenutno",
no zato mozete pogledati komade namještaja, strukturu drveta, i tak....:B

Naslov editiran od strane moderatora!

Došo vidjet dal da idem u lesninu ili da dam majstoru da mi napravi spavaču sobu po mjeri nisam mislio ostavit post ali nakon ovog moram.
ak su te zajebali prvi put zaš si išo drugi put? priznaj imaju niske cijene i škrt si i neda ti se odvojit neš više para za neš kvalitetno. I ti se javljaš o idiotizmu rofl. Što se tiče prodavača ja kao trgovac (dobro u auto salonu ne sa namještajem ali je slično) valjda znaš da oni imaju šefa i govore što im je rečeno. pa se svađaj ti sa prodavačem samo češ njega iživcirati i sebe a neki slovenac broji pare i nezna da si opče bio tamo. I daj malo razmisli molim te dal znaš koliko bi skladište neko trebo imat da ima svaki proizvod u svim bojama i veličinama. Ajmo reč Bandiću da pretvori zagreb u jedno veliko skladište samo za tebe. Vidio reklamu od lesnine i ljudi molim vas što vi očekujete od uredske stolice za 299 ili ormara za kojih 500 ili 400 kn? WTF?
Za mene idioti su ljudi poput tebe neko ih zezne jednom a ti se vračaš po još!!! ALO!!!!!

(i da znam da mu je post iz 2004 ali sam moro to reč)

malimate007
16.02.2008., 10:48
cujte ljudi,nemoguce je imati sve na skladistu,zamisli kuhinje,svatko ima razlicite mjere,moras imati imilijun komada za jednu vrstu kuhinja,pa imas 20 razlicitih modela,to je samo za kuhinje,a di su ostale stvari,dalje,stvarno se moze dogoditi da salon nije kriv za kasnjenje,ali povremeno,ne uvijek,neke neplanirane situacije se mogu dogoditi,npr.sada pred bozic strajk prijevoznika u italiji,ajd na to utjeci,nikako,ima takvih hrpa situacija,za osteceni namjestaj isto tako,znaju poslati iz tvornice tako samo kako nebi radnik bio kriv,on je poslao a ti se kasnije je.... sa njim,zaboli onog sljakera sto ces ti imati problema sa kupcom,kao da on to razumije,bitno je da njemu ne ide od place,ima takvih situacija puno,istina ovo je previse sto ste pisali i nije mi jasno zasto ih ljudi ne kaznjavaju tako sto jednostavno njih bojkotiraju. pozdrav,i da nisu jedini salon u zg ima ih hrpa

vw71
16.02.2008., 11:30
platio sam garnituru kesom stigla je za 3 mjeseca, a raspala se za 1 mjesec i sad cekam drugu. mislim da su izlozene stvari puno kvalitetnije od onih koje kupac na kraju dobije

inra
17.02.2008., 00:17
danas u lesnini naručili kutnu garnituru ( najljepšu na svijetu:cerek:) imaju zaista ogroman izbor i cijena i modela i boja ...... drugo osoblje jako, jako ljubazno a nenametljivo. danas je subota i bila je prilična gužva, a prodavačica nam je došla nakon minutu i pol sjedenja na 'našem' kutu. i sve nam potanko objasnila. znači dostava besplatna nekih 80km, nakon toga 5 kuna po km. negdje sam pročitala i da je netko morao platiti ležarinu za namještaj koji nije odmah preuzet i pitala za to prodavačicu. ne plaća se! kada nazovu da je stigao namještaj, dođe se, uplati cijeli iznos i onda kod njih na skladištu stoji dok ne bude spreman za isporuku. objasnila nam kako ide s unošenjem u lift, na kat i sve do detalja, napisala sve to na narudžbu. rok isporuke 9-11 tjedana ( što nam odgovara).

i ovo nije prvi put da smo kupovali kod njih. i svaki put bez čekanja, bez problema s kupljenim.

dakle što se tiče lesnine u dugopolju, s moje strane samo pozitivna iskustva. višestruka.

yass
17.02.2008., 16:12
vec sam prije pisala na tu temu na forumu, pa ponavljam-godina radnje 2006.

vidim da neke ljude zanimaju iskustva sa lesninom, pa evo mojeg!
kupovali smo kuhinju, talijansku, u lesnini (37.000kn-s aparatima i 30% popusta)
naručili je u 4.mjesecu i uplatili akontaciju, ostatak uplatili u 7. mjesecu
isporuka i montaža: trebala je doć 07.08. ponedjeljak-i čekala sam taj dan i nije došla,zvala sam i rekli su mi da ja uopće nisam na popisu za dostavu. ipak je došla u četvrtak popodne i čekali smo montere,ali su javili u 9 navečer da neće doć danas. došli su u petak popodne i montirali do jedan sat u noć i u subotu od 8 do 17h (inače kuhinja ima 4 kvadrata-11 elemenata)
sad dolazi najbolji dio
jedan element potpuno strgan, vrata ispala
na drugome lak izgreban
sve ladice i još 2 fronte nisu dobro polakirane-izbočene na laku
jedna fronta je sa strane bila polakirana do pola, a pola mat
obje radne plohe oštečene na nekoliko mjesta
na jedan gornji element nisu mogli stavit ručkicu jer bi udarala u element od frižidera pa bi se to oštetilo
došle su krive ručkice za 3 elementa
jedna radna ploha prekratka
frižider neispravan
nisu došli stoperi ni za jedan element
-od prilike 70% kuhinje oštečeno!
reklamacija 16.08. i reklamacijski rok je 45 dana, ali zbog ponovnog lakiranja dulji i to smo prihvatili da neće doć u roku
u 9. mjesecu dolaze iz italije da vide kuhinju jer nisu mogli vjerovati da se to moglo dogoditi i uzimaju 2 fronte da pokažu u tvornici
u 10. mjesecu dolazim u lesninu da pitam kad će doć kuhinja, to ne znaju, ipak za 2 dana mi javljaju da bi mogla doć početkom 11.mjeseca
16.11. odlazim u lesninu da pitam kad će doć kuhinja jer se ne javljaju na telefon-odgovor je sljedeći: pa, ne znamo, niste na popisu za utovar. zovu talijane i ovi njima govore da su poslali kuhinju već prije 2 tjedna, u lesnini provjeravaju na skladištu i kuhinje naravno nema.
sutradan nam javljaju da su talijani rekli da će kuhinja bit gotova 12.12. + isporuka najmanje 10 dana, pa demontaža, dostava i montaža, sve u svemu, ne bi bilo gotovo prije nove godine!
tada pucamo po šavovima i gubimo svo strpljenje, odlazimo u lesninu i zahtjevamo razgovor sa jednim od direktora i nakon 20 minuta dobivamo novac nazad, a oni sutu prekrasnu kuhinju dobili nakon 2 tjedna nazad, jer se malo ja nisam javljala na telefon!

flakey
22.02.2008., 16:21
yass tvoja priča je zbilja horor, ja bi odavno pukla po šavovima, nisi se trebala javljat na telefon bar mjesec dana :)

rushinbrain
24.02.2008., 08:47
TKO KUPUJE JEFTINO PROĐE NAJSKUPLJE :d :top:

Zvrksa
24.02.2008., 10:48
ne znam samo otkad je 37.000 kuna jeftino:eek:

inra
24.02.2008., 21:08
ne znam uopće od kud ta ideja da je lesnina jeftina. takvi vjerovatno nisu bili u pavlosa, mimi, doma nutjak i ostalima. nije art interijeri, ali da je jeftino nije.

perla
25.02.2008., 08:16
danas u lesnini naručili kutnu garnituru ( najljepšu na svijetu:cerek:) imaju zaista ogroman izbor i cijena i modela i boja ...... drugo osoblje jako, jako ljubazno a nenametljivo. danas je subota i bila je prilična gužva, a prodavačica nam je došla nakon minutu i pol sjedenja na 'našem' kutu. i sve nam potanko objasnila. znači dostava besplatna nekih 80km, nakon toga 5 kuna po km. negdje sam pročitala i da je netko morao platiti ležarinu za namještaj koji nije odmah preuzet i pitala za to prodavačicu. ne plaća se! kada nazovu da je stigao namještaj, dođe se, uplati cijeli iznos i onda kod njih na skladištu stoji dok ne bude spreman za isporuku. objasnila nam kako ide s unošenjem u lift, na kat i sve do detalja, napisala sve to na narudžbu. rok isporuke 9-11 tjedana ( što nam odgovara).

i ovo nije prvi put da smo kupovali kod njih. i svaki put bez čekanja, bez problema s kupljenim.

dakle što se tiče lesnine u dugopolju, s moje strane samo pozitivna iskustva. višestruka.

aposlutno potpisujem za Dugopolje!:top:
Mi>smo narucili garnituru, cak smo nakon 10 dana zvali radi promjene boje,odmah su nam izasli u susret,zvali nas,sve sredili za tren :top:
Garnitura je stigla prije planiranog datuma ,tako da smo prezadovoljni :top:

a sto se tice usluznosti, stvarno :s
Nikad nismo cekali da nam dodje prodavac,odmah se pojave, ma odlicni su!

Myra
15.03.2008., 16:20
Uskoro počinjem kupovati namještaj za stan.
Čitala sam (za sada) o Lesnini samo kao lošem iskustvu, a nekako sam si baš izabrala njih kao salon namještaja u kojem ću nabaviti sve. :confused:
Ovako, površinski, izgledali mi dosta povoljni, veliki izbor, itd. ali eto sad sam zabrinuta, da li uopće trošiti vrijeme, novac i živce na njih?
Čujem i da su užaaasno usporeni kad treba dovesti robu.
Ima li ovdje netko pozitivnih iskustva? Možda je netko od njih isto čitao forum, pa se možda promijenilo nešto s godinama...:lol:
Zatim, možete li mi preporučiti neki drugi salon namještaja?
I treće, kakav je to salon namještaja kao Lesnina, a da nema svoju web stranicu (neka me netko ispravi ako griješim)?

mimimimi
15.03.2008., 17:05
ja imam super iskustvo sa lesninom...dječja soba je došla mjesec dana prije roka..
dostavljači su im malo lošija strana priče, ali su montažeri bili super...
uglavnom, moje iskustvo je odlično.

Peppa Pig
15.03.2008., 17:12
ja cu nastaviti s losim :zubo:

kolegi su kasnili s dostavom kuhinje i kad ih je xti put nazvao da pita sto je s tim (lik je inace skroz smiren) tip iz lesnine ga je sterao u picku materinu i spustio mu slusalicu :zubo:

Myra
15.03.2008., 17:33
ja cu nastaviti s losim :zubo:

kolegi su kasnili s dostavom kuhinje i kad ih je xti put nazvao da pita sto je s tim (lik je inace skroz smiren) tip iz lesnine ga je sterao u picku materinu i spustio mu slusalicu :zubo:

Pa ne mogu vjerovati! Pa dal to nitko od tih njihovih direktora i šefova ne vidi niti ne čuje?! Pa onda nećemo k njima!
Ja to ne mogu razumjeti....
A koju alternativu preporučujete, što kažete na Mandi?

laella
15.03.2008., 18:44
Pa ne mogu vjerovati! Pa dal to nitko od tih njihovih direktora i šefova ne vidi niti ne čuje?! Pa onda nećemo k njima!
Ja to ne mogu razumjeti....
A koju alternativu preporučujete, što kažete na Mandi?
Mislim da si odabrala najgoru moguću alternativu :kava:.
Evo tu na ovim temama imaš malo o tome gdje ljudi kupuju namještaj (neka te ne zavaraju nazivi topic-a)
http://www.forum.hr/showthread.php?t=263988
http://www.forum.hr/showthread.php?t=245120

polly
15.03.2008., 19:11
moje iskustvo je super sa zagrebačkom i podružnicom u oroslavju
ali ja sam uzimala slovenski namještaj (alples i novales) i s tim nije bilo problema, znam neke koji su imali puno problema ali ti su uzimali talijanski sa dugim rokom isporuke
vjerojatno je stvar i u tome čiji namještaj uzimaš :ne zna:

inra
15.03.2008., 23:42
moje iskustvo isključivo pozitvno. radi se o lesnini dugopolje. od izbora, prodavača, kvalitete.... tu moram napomenuti da nismo uzimali jeftiniji namještaj i da se do sada cijena pokazala sukladna kvaliteti. i sada čekamo jedan kut za dnevni boravak.

što se tiče problema, kako sam uspjela zaključiti uvijek ima netko tko je imao problema s nekim. ovog su oženili u lesnini, drugog i razveli u domi, treći proklinje pavlos.....tako sam ja odlučila kupiti po svom nahođenju jer ništa nije idealno. tako je bilo i s prozorima i namještajem.... i nisam pogriješila.

mali miš
17.03.2008., 12:06
moj frend je kupio krevet u lesnini i dogovorio se da ce ih nazvati od određenog datuma da se dogovore za isporuku. kad je nazvao javio mu se neki covjek s kojim se dogovorio koji dan i u kolko sati stize krevet...i tako moj frend ne ode na posao nego ceka krevet, a krevetu ni traga ni glasa... zove on tog covjeka, ovaj se ne javlja, zove u ducan nitko se ne javlja... uglavnom onda je otisao do ducana i rekao sta se dogadja a oni nisu imali pojma da je dogovoreno da mu dostave krevet i na kraju krajeva ponovo se dogovorio za dostavu i tad su stvarno isporucili krevet :)
ali cemu sve te komplikacije i zivciranja...ja bi poludila da izostanem s posla jedan dan uzalud :ne zna:

bubamarica
19.03.2008., 10:44
Evo mene s iskustvima iz Lesnine-Zagreb (slavonska avenija).
Prica pocinje ljetos, kada smo vidjeli jedan sjedez kod njih, izi-n jedne slovenske firme. Jako nam se svidio i htjeli smo njega. Raspitali se o svim detaljima i sacekali malo da vidim s obzirom na renoviranje stana koje mjere ce nam odgovarati. Sjedez kada smo ga prvi put vidjeli je bio nov, tek dosao u salon. Receno je da se ceka neka 2mj,pa smo se uskoro vratili, kad on sav zguzvan. Ukratko to je takva koza koja se sva razvukla i tako je stravicno izgledao. Odustali od njega i krenuli dalje u potragu. 4mj nakon mi opet u lesninu jer nismo nista nasli, kad tamo akcija caliaitalia, sjedeza kojeg smo gledali ali nam je bi preskup. Sada snizen skoro 50%. Dosla je posiljka od 20kom. 10CNI-10BIJLI imaju ih na lageru,palti i nosi.
Tako je i bilo vratili se sutra s novcima kad ostala smao jedna....zamalo.
Dogovorili isporuku, decki dosli na vrijeme, donjeli ga gore. Sve ok, na sjedezu, no nema nogica. No nesto mi je bilo sumnjivo pa sam na kraju pronasla patentni ztvarac na dnu sjedeza u kojem su bile nogice,zaklamane u drvenoj kutiji. Ah smjesno...no sve zajeno sasvim zadovoljavajuce.
Prvi sjedez koji nam se svidio:
Samo smo mi htjeli kosu i da bude bijeli.Cijena Oko 13 000,00
[img=http://img530.imageshack.us/img530/5973/izi6lne9.th.jpg] (http://img530.imageshack.us/my.php?image=izi6lne9.jpg)
Nas sjedez sadasnji:
Samo je crni jer se bijeli rasprodao...malo mi je krivo,ali opet svi su rekli uzmi tamni...pa valjda ce biti zahvalniji za odrzavanje.
Realna cijena 15 000,00 na akciji 8 000,00:cerek:
[img=http://img172.imageshack.us/img172/6465/sjedezue8.th.jpg] (http://img172.imageshack.us/my.php?image=sjedezue8.jpg)

Druga prica vezana je za rasvjetna tijela. I ona ima happy end,ali malo duzi epilog.
Vidjela sam rasvjetno tijelo u lesnini u dugopolju,ali posto sam na odmoru kupit cu je u zagrebu. Dodem tu,kad oni nikad culi za to. Ispostavi se da lesnina u dugopolju ima talijanske dobavljace rasvjete,a zagrebacka njemacke. Gospodin koji me je usluzio u lesnini zg mi je rekao :
pa zasto niste kupili tamo gdje ste je vidjeli.....:confused:
No dobro,angazirala sam neke prijatelje i nabavila je u lesnioni-dugopolje,jer sam trazila da je lesnina dugopolje posalje u zagreb,pa da je tu dignem (pa jedna su firma),ali to se naplacuje tako da bi me ta "postarina" kostala kao lampa koja je skupocjena....
Nastavak slijedi s podnom lampom koju sam isto vidjela u dugopolju,a poslije i u zagrebu. No bila je samo crvena,a ja sam vidjela i bijelu i crnu i zutu. Kad pitam ja tog decka u zagrebu da li imaju bijelu, kaze on da ce provjerit i vraca se s potvrdnom informacijom. Ja pitam da li ima zaobljeni rub, kaze on ne ta je ista kao crvena,ali to je puhano staklo pa svaka ima svoj poseban oblik, to ovisi....
Ma znam to ,ali to su modeli malo razliciti s obzirom na boju...Htjela sam otici,no moj muz ga zamoli da je donese. Mi je raspakirali kad ona s zaobljenim rubom...jeeeee
Pa valjda znam sta sam vidjela. Onda su je stvarno dobro zamotali i donjeli nam je do kase.
To je kao bila isprika, a ja sam je prihvatila.:)
Nadam se da ce svi imati vise srece.
Model lampe za koju su tvrdili da su sve iste:
[img=http://img187.imageshack.us/img187/8827/030706074748hc2.th.jpg] (http://img187.imageshack.us/my.php?image=030706074748hc2.jpg)
Model nase lampel:
[img=http://img237.imageshack.us/img237/5310/200606061920rg4.th.jpg] (http://img237.imageshack.us/my.php?image=200606061920rg4.jpg)
Pa nije ista,ali eto to je meni smao bitno, ocito...njima se i dalje cinilo da je to isto.:ne zna:

inra
22.03.2008., 22:46
ja, evo, opet moram pohvaliti dugopolje. naručili smo prije nekih mjesec dana kutnu garnituru s rokom isporuke 2,5 mjeseca što mi savršeno odgovara jer stan nije gotov. i danas, dakle mjesec i pol ranije, me zove šinjorina iz lesnine da je došla garnitura, da dođem uplatiti kada stignem do kraja mjeseca, a oni će mi je skladištiti bez naknade dok ja ne budem spremna za nju.

idEalnoLosA
23.03.2008., 21:04
ja kupila kutnu garnituru i krevet tamo, kutna je stigla u roku 7 dana ali su mi je ostavili na skladistenju kod njih (po mom zahtjevu) i tamo je vec 3mj. krevet narucila, stigao za 3mj kak su mi i rekli da ce doci (jer sam narucila vece mjere od onih koje su imali tamo) i takodjer je kod njih na skladistenju. stvarno okej iskustva sada. prije godinu dana sam kupila tamo krevet, rekli su mi da ce isporuka biti za par dana i na kraju su ga, citiram: zaboravili dostaviti. trazila sam lovu nazad i dobila.

imam frenda koji radi tamo pa nemam nikakvih problema vise :) :)

mali miš
25.03.2008., 13:24
bez obzira na sva losa iskustva o kojima slusam ja bi svejedno kupila u lesnini namjestaj - ionako je tesko naci nesto da mi pase u stan i jos ako je uz to cijena povoljna, a u lesnini ima stvarno ok namjestaja po ok cijeni tako da me nicije lose iskustvo ne bi moglo zaustaviti :kava:

vivien79
16.04.2008., 16:24
Kupila u Lesnini spavacu sobu (slovenski proizvođač) - soba je došla puno ranije nego što je bilo rečeno, rekli su mjesec i pol, bili su fleksibilni za dogovor oko dostave, točni na dostavi, namještaj stigao neoštećen, montažeri izvrsni, profesionalni, brzi. Sto se mene tice sve 5!! Dok sam s jednim renomiranim Berlonijem (tj.firmom koja ih zastupa, u Rijeci, na Školjiću) prošla najgora iskustva-kupila kuhinju (koja mi je :cerek:, nije do kuhinje) al o njima samo :flop::flop::flop:

rebecca brandon
18.04.2008., 00:02
:flop::flop::flop::flop::flop::flop::flop::flop::f lop::flop:
najtraumatičnije iskustvo.

2lava
23.04.2008., 15:51
spremam se kupiti Hespov madrac (Viscostar) u Lesnini. Jeftiniji je u Lesnini nego direktno u Hespovom ducanu u Prelogu??!!
Lesnina jos ima 10% na gotovinu i besplatan prijevoz.

Nije mi hitno, jer imam nadrac, pa mogu cekati. Ali moram priznati da me je frka koliko ljudi sam cula da im roba nije dosla, da je ostecena, da ekipu nije briga.

E sad, ici u Prelog i kupiti za skuplje ili uzeti jeftinije pa se misliti??!!

Utpala
23.04.2008., 17:04
I u Prelogu imaš 10% popusta na gotovinu (ali to im vrijedi za sve oblike plaćanja)

blue.eye
23.04.2008., 17:41
ja sam u lesnini dugopolje kupila djecju sobu flexa, rok je bio 3 mj toliko sam i cekala, sa njima nije bilo problema ko sa nekim drugim firmama jedino sta soba nije bas kvalitetna s obzirom na cijenu

sly47
23.04.2008., 19:17
ja sam uzela madrace,krevet i naknadno noćni ormarić preko lesnine...krevet i madraci su došli prije vremena i sve je bilo ok jedino nam je kokoš koja radi tam neš zbrljala s tvrdoćom...tamo smo isprobavali tvrđi misleći da je mekši i bio nam ok pa smo se odlučili za mekši pa kad je sve stiglo su nam javili da su im krivo oznaćeni izložbeni primjerci i da smo zapravo probavali trvđe i ti su nam i došli al na računu su bili mekši pa je trebalo platit razliku...ionako smo tjeli taj tvrđi tak da...a noćni ormarić je došao sa greškom al mislim da je to isključivo krivica od hespa :rolleyes: krivo su bile izbušene rupe za ladicu ali iznutra...al nije mi se dalo natezati s vraćanjem i procedurom pa mi je stolar samo izbušio dvije nove rupe i namontirao ladicu kako treba...
isto sam strahovala od lesnine al ajd nije bilo tako strašno :)

2lava
24.04.2008., 08:57
I u Prelogu imaš 10% popusta na gotovinu (ali to im vrijedi za sve oblike plaćanja)

I opet je u Lesnini jeftinije. I imam besplatan prijevoz.

Hvala sly.

sunnyah
25.04.2008., 19:38
U Lesnini ne vrijedi da je istaknuta cijena i prodajna cijena!
Danas sam nasla jedan komad namjestaja koji mi se cinio relativno povoljan. Uz njega sam jos nasla neke stvari koje sam mogla dobro iskombinirati i bas sam bila vesela. No onda je neka krestava lajavica od prodavacice rekla da to nije prava cijena i na kraju je onaj prvi komad namjestaja ispao dva puta skuplji nego sto je pisalo!
Mislim, kakav je to nacin? Ocito je da kupce drze za budale!

polly
25.04.2008., 19:43
No onda je neka krestava lajavica od prodavacice rekla da to nije prava cijena i na kraju je onaj prvi komad namjestaja ispao dva puta skuplji nego sto je pisalo!
Mislim, kakav je to nacin? Ocito je da kupce drze za budale!

pozoveš poslovođu i napraviš cirkus sa spominjanjem inspekcije, društva z zaštitu potrošaća,....
moraju ti prodati proizvod po istaknutoj cijeni, jedino ako nije netko slučajno stavio cijenu od drugog artikla a da je to jasno na obavijesti označeno

sunnyah
26.04.2008., 11:18
Jasno je pisalo o kojem proizvodu se radi i koja je cijena. Navodno je netko napisao krivu cijenu.
Nisam se htjela svadjati iako znam da sam u pravu.
Ali isto tako znam da me vise nece vidjeti. A, imam za opremiti cijelu kucu...

gogo_2006
28.04.2008., 18:48
Kupili garnituru na akciji, bilo na skladištu. :top:

Dovezli za 2 dana, besplatno, unijeli u kuću besplatno (prizemlje).

Sve je bilo fino zapakirano i za sada su utisci:top::D

Torcidas
20.05.2008., 09:16
kad tamo akcija caliaitalia, sjedeza kojeg smo gledali ali nam je bi preskup. Sada snizen skoro 50%. Dosla je posiljka od 20kom. 10CNI-10BIJLI imaju ih na lageru,palti i nosi.

Imam jedno pitanje. Žena i ja smo išli u Lesnine prije par mjeseci našli jednu garnituru Calitalie koja nam se izrazito svidio (upravo ono što smo zamišljali) ali cijena je bila 19500 kn, a pošto stan nije bio još gotov nismo niti gledali uzet ga. Jučer otišli opet sa planom da skoknemo u Lesnine i onda da idemo u ostale trgovine pogledat stol i stolice za blagovaonu, i nevjerojatno ali taj isti set sada se nalazi na akciji mjeseca svibnja i košta 10989,90 kn.

Sad me zanima kakva se Calitalia pokazala po kvaliteti. Inaće set je EST 071 (trosjed + 1 stolica + 1 stolica relax). Imaju ih na lageru a ja sam svoga rezervirao te rezervacija traje 6 dana.

Inaće oko uslužnosti u Lesnine sam malo podjeljen. kad smo gledali stolove i stolice pitamo jednog momka neku pomoć, a ono namrgođena faca samo šta nas nije pita "šta me pilate", ok nakon toga pozovemo drugog momka koji je bio više nego uslužan, sve što smo pitali znao je napamet bez da uopće pogleda u prospekte te nam je pomogao da izaberemo stol i stolice.

Posli toga otišli smo gledati sjedeče garniture vidimo jednu koja nam se svidi (kasnije smo svatili da je to ustvari srpska kopia Calitalie) sjednemo tamo kad do nas dolazi zamjenik voditelja odjela koji je odvojio pola sata za nas pokazao nam garniture koje su nas zanimale, malo govorio o kvaliteti i svemu ostalome te je bio super uslužan.

-mobyXXL-
11.06.2008., 20:26
Vidio reklamu od lesnine i ljudi molim vas što vi očekujete od uredske stolice za 299 ili ormara za kojih 500 ili 400 kn? WTF?
Za mene idioti su ljudi poput tebe neko ih zezne jednom a ti se vračaš po još!!! ALO!!!!!

(i da znam da mu je post iz 2004 ali sam moro to reč)

pa fora je u tome da ni za 10 000 neš dobit pošten ormar od xxxxx lesnine. Ak imaju nešto tako skupo, obično se radi o jeftinjavi i nemreš dobit nešto pošteno i kvalitetno ni za puno veće sume. I ne samo kod ovih xxxxx nego i u Domi, Kiki i još hrpi drugih smeće salona. A kupit uredski stolac npr da nekaj valja a da nije Aeron ili nešto slično bolesno skupo je maltene nemoguće. Bar u Lesnini. Mislim uvijek takvim majmunima možeš ostavit po soma eura za komad namještaja a dobiješ drek od nekakvog iverala ili medijapana :rofl: iz kineske vukojebine :rofl:

Torcidas
12.06.2008., 10:51
Evo da i ovdi napišem moje iskustvo iz Lesnine u Dugopolju. Prije 20ak dana žena i ja smo otišli u Lesninu pronač namještaj za dnevni boravak. Momak nas je poslužio savršeno i kad bi tako bilo svugdi uživa bi ić kupovat. Sve u svemu izabrali smo stol i stolice te sjedeču garnituru koju smo platili odma. Stol i stolice smo kaparirali te su nam rekli kako je stadardan rok isporuke 30-45 dana. Zove mene momak u subotu (16 dana nakon kapariranja) i kaže dobar dan evo da vas objavjestim da su stol i stolice došle te da su vam od danas na raspolaganju.. Iznenadio sam se brzinom. Svaka čast. Isto tako pitao sam ga pošto mi stan još nije skroz gotov da mi zadrže koji dan namještaj na njihovom skladištu te je reka da nema problema isto ostavit do 30 dana i nakon toga nam dostavit. Sada o kvaliteti, oštečenju ili tako nešto nemam pojma vidit ću kad dođe, ali sa uslugom više nego zadovoljan...

štemajzl
12.06.2008., 13:58
Iz svih ovih postova može se iščitati da je Lesnina u Dugopolju više nego okej, a da je ova u Zagrebu katastrofa. Razlozi za to očito ne leže ni u Sloveniji ni kod bilo kojeg drugog dobavljača, nego isključivo u te dvije kuće. Pa nek si oni misle....

spaljena
13.06.2008., 11:46
Radila sam neko vrijeme u Domi i mogu reći da niste u pravu kada kažete da uimaju lošu robu.Imaju svega od škarta do kvalitetnih stvari.
Sve ovisi što je nekome škart.Nekome može garnitura od 7000 kuna biti škart a drugome i ona od 30 000.
Stvari koje imaju brži rok isporuke su stolice,refužo taburei,vreće za sjednje i tako sitinije stvari.
Za robu s izloga vrijede posebna pravila.Osoba koja kupui takav namještaj mora znati da nema opravo reklamiranja.
A one gluposti da bi se garniture, kuhinje i ostalo trebalo isporučivati odah neću komentirati.Doduše garniture se mogu dobiti odmah ako doslovce imaš sreće.One se naručuju po dva tri komada u bojama na blef pa ko pogodi...A to se radi zbog njihove veličine.

inra
15.06.2008., 06:27
mi smo nasu garnituru cuvali u lesnini tri cetiri mjeseca bez problema. uplatili smo je i kako nije spremno useljenje ostala je kod njih u skladistu. i tako mjesecima. nitko nas nije zvao niti pitao kada cete doci. mi smo dva puta zvali da pitamo je li problem ako ostane jos koji tjedan i nije bio problem.

i neki dan smo je konacno dovezli. tj. dovezli su je oni. nazvali smo ujutro, popdne je bila kod nas.

lesnina dugopolje je u pitanju i moja iskustva s njima su samo pozitivna.

jamie84
17.06.2008., 21:09
Ne mogu vjerovati kakvih sve iskustava ima... Da sam znao prije za ovaj topic, vjerojatno ne bih išao u Lesninu, al na sreću nisam :)
Mislim, očito sam imao puno sreće, al kod mene je prošlo sve super.

Naručio sam Nolte kuhinju (poznati Njemački proizvođač), došla je u besprijekornom stanju, majstori su ju zaista profesionalno ugradili dva dana nakon što je došla u Hrvatsku i ja sam prezadovoljan :)

Jedini minus u svemu bio je taj što je arhitektica kod koje smo (besplatno) projektirali kuhinju nekim čudom "zaboravila" na našu narudžbu i poslala ju tek mjesec dana nakon što smo platili predujam. Zbog toga smo kuhinju čekali 3 mjeseca umjesto 2, al u kompenzaciju smo dobili 10% popusta. Pošteno.

Od Talijana ne bih nikad ništa kupio (nisam nacističan, al o njima slušam samo u kontekstu prevara). I ako me Talijan sjebe, neću Lesninu za to okriviti. Barem dok i ja (nedajbože) jednog dana ne nastradam :) Lesnina možda jest odgovorna, al treba paziti tko je izvođač i od koga naručujete.

Živjele Švabe! :D

p.s. Kuhinja je koštala oko 50 000 kn, al došla mi je u obzir samo zato jer mi je stvarno bila prelijepa, jer je turbo-kvalitetna i najvažnije - bio je neki popust od 40%. Pa mi je onda nenadano došlo još onih 10% i na kraju me ispala oko 27 000 kn. Kuš bolje :D

Mirella
18.06.2008., 08:03
Jamie , Lesnina je na te Nolte kuchen imala popust od 40 % i još 10 % na gotovinu. I moja (buduća) kuhinja kod njih je koštala nekih 60.000 kn,a s tim popustima izašla bi oko 30.000 kn. No kako se Lesnine bojimo zbog negativnih iskustava, otišli smo u Kiku i tamo nam je čovjek istu tu Nolte kuhinju izračunao za 26.000 kn :eek: s time da je u gornje elemente još stavio i rasvjetu, što u Lesnini nije bio slučaj. Napominjem da u Kiki nisu imali nikakvu akciju to je regularna cijena s gotovinskim popustom. Tako da Jamie da si otišao u Kiku, možda si mogao proći još koju tisuću kuna jeftinije.

jamie84
18.06.2008., 16:34
Jamie , Lesnina je na te Nolte kuchen imala popust od 40 % i još 10 % na gotovinu. I moja (buduća) kuhinja kod njih je koštala nekih 60.000 kn,a s tim popustima izašla bi oko 30.000 kn. No kako se Lesnine bojimo zbog negativnih iskustava, otišli smo u Kiku i tamo nam je čovjek istu tu Nolte kuhinju izračunao za 26.000 kn :eek: s time da je u gornje elemente još stavio i rasvjetu, što u Lesnini nije bio slučaj. Napominjem da u Kiki nisu imali nikakvu akciju to je regularna cijena s gotovinskim popustom. Tako da Jamie da si otišao u Kiku, možda si mogao proći još koju tisuću kuna jeftinije.

Moguće... Al nisam imao ni snage ni vremena tražiti dalje - kad sam ju ugledao, morala je biti moja! :) Sad je sigurno za još koju tisuću jeftinija, al to je ona koju treba čekati dva mjeseca, a moja me već neko vrijeme blještavo dočekuje kad god otvorim vrata ;)

Mirella
19.06.2008., 07:42
Ma Jamie sve ja to shvaćam i dobro mi je poznat ushit kad vidiš kuhinju snova . :mig: Ja sam samo napisala to kao obavijest i upozorenje za sve one koji će se odlučiti za Nolte kuhinje, da ne nasjedaju basnoslovnim popustima, jer možda ima drugdje još jeftinije bez takvih friziranih cijena i popusta. Meni je drago da su me već jučer neke osobe kontaktirale na pp i zahvalile na ovoj obavijesti. :)

Kayla3
19.06.2008., 15:02
jučer sam bila u Kiki...grrrrrr kako sam ljuta, došla sam i oni rade cijeli program na katu za kuhinje i sve je zatvoreno...čekam ja čekam da mi naprave ponudu za kuhinju i konačno se pojavi ženska s drugog kraja i ja ju pitam i ona me prvo odmjeri (inače zgledam ko da mi je 17 i pol, a imam 27) i kaže mi ne ne ne mogu sada, dođite za 7 dana kad bude sve posloženo...a da ne pričam da je u to vrijeme kad smo pričale išla na razglas reklama da imaju 70% popusta na njemačke kuhinje i da slobodno tražimo ponudu...za poluditi

Mirella
20.06.2008., 07:46
Kyla baš mi je žao da su te tako otpilili :(, ali ja bih se žalila ako su već pozivali kupce da im se napravi ponuda za kuhinju.

Kayla3
20.06.2008., 09:07
jesam, žalila sam se...rekla sam ženskoj da kaj se reklamiraju ako nemaju gdje napraviti ponudu...na to se ona počela mahati i kao pa kaj ne vidite nemam kompjuter, nemam kompjuter...ja dođem do stola i vidim komp, ja reko a kaj vam je ovo pisaća mašina...ženska je pozelenila, dala mi vizitku i rekla mi non šalantno da dođem za 7 dana...nisam na to navikla iz Kike...jer oni inače rade na proviziju od prodanog i uvijek su extra ljubazni...hehehe

Mirella
20.06.2008., 14:28
Onda drugi puta nećeš ići k njoj, nego će proviziju zaraditi netko drugi.:D

chemical brother
24.06.2008., 21:36
Od Talijana ne bih nikad ništa kupio (nisam nacističan, al o njima slušam samo u kontekstu prevara).
Živjele Švabe! :D

Joj kad pročitam neku ovakvu budalaštinu, dobijem ospice. Bože mili.:bonk:

Majra
26.08.2008., 15:59
evo i ja moram pohvalit osoblje Lesnine u Dugopolju premda sam sa strahom (upravo zbog ovog topica) ipak odlučila tamo kupiti krevet. Prije svega me oduševilo ljubazno osoblje, a budući sam kupovala madrac i krevet bila sam u Lesnini skoro pet puta dok sam se odlučila. Dakle, osoblje - najviša moguća ocjena, jako ljubazni, realni, ne nagovaraju, ističu i dobre i loše strane proizvoda, pomažu u odabiru, dosta stručni. Isporuka u dogovorenom roku, krevet bez problema i naknade ostao dulje kod njih jer sam bila na ljetovanju. Krevet upravo one boje koju sam naručila, neoštećen. Toplo preporučam svakom - čista petica!

setnjica
28.08.2008., 22:14
Joj kad pročitam neku ovakvu budalaštinu, dobijem ospice. Bože mili.:bonk:

Nije baš budalaština, kupili talijansku garnituru baš u Lesnini i to skuplju, čitaj: kvalitetniju, valjda:confused: Imali reklamaciju na materijal presvlake koji se izlizao na sjedačim mjestima nakon 3 mjeseca, a oni nam rekli između redaka "kaj ste kupili talijansko"... pa sad misli..

Limačica.
22.10.2008., 12:34
Je l' mi možete reći do kad ovo čudo radi radnim danom ? hvala :D

okram30
24.10.2008., 20:36
jučer sam bila u Kiki...grrrrrr kako sam ljuta, došla sam i oni rade cijeli program na katu za kuhinje i sve je zatvoreno...čekam ja čekam da mi naprave ponudu za kuhinju i konačno se pojavi ženska s drugog kraja i ja ju pitam i ona me prvo odmjeri (inače zgledam ko da mi je 17 i pol, a imam 27) i kaže mi ne ne ne mogu sada, dođite za 7 dana kad bude sve posloženo...a da ne pričam da je u to vrijeme kad smo pričale išla na razglas reklama da imaju 70% popusta na njemačke kuhinje i da slobodno tražimo ponudu...za poluditi

da, imas pravo, dosli ja i žena s lovom i namjerom da upiknemo kuhinju, nije im to bilo dosta, prvo na šalteru neki dečec, veli sad će gospođa sa kuhinja, kad nema nje jedno 10 minuta, stojiš i čekaš ko idiot.:ne zna:
kad evo ti nje, odmah bez dobar dan ili bem ti mater, "nemam ja sad vremena", za pola sata kreće pauza od još pola sata, za koju na pultu nema nikakve obavijesti, te da se moramo naručiti jer ona za sat vremena ima naručene druge ljude. naravno budući da smo s drugog kraja grada, nedamo se, pa u namjeri da riješimo osnovne stvari, jer znamo bitne stavke, marku i model kuhinje, dužinu,visinu, širinu, marku i tipove aparata, koje smo tjedan dana prije odabrali, napomenemo da ćemo biti kratki, samo nas upišite, uzmite osnovne reference pa onda se naručimo za drugi put.
ali ne, ona ima pauzu, a vi ljudi čekajte, kao da smo mi krivi što se oni nemogu organizirat pa naći zamjenu za 10 minuta razgovora sa strankama,ozbiljnim strankama, a možda su nas i odmjerili pa krivo procijenili kako ti veliš.
inače radi se o gospođi 40-45 godina, smeđe tamne kose, po priči hercegovka, što mi osobno nije bitno, ali možda bude bitno upravi kike radi lakšeg raspoznavanja. ponašala se u najmanju ruku kao razjarena vlasnica kike u onim danima u mjesecu.
i nismo se dali i do pauze ju udavili, reko ili ona ili mi.
i na kraju veli ona, sad mi se ni ne isplati na pauzu, jer nije štipnula sat vremena na poslu već samo predviđenih pola sata.
katastrofa, i odosmo mi u lesninu, gđica Snježana Perić na kuhinjama, svaka preporuka:top:, kuhinja uplaćena pa ćemo javiti iskustva kad se postavi.

sretna beba
26.10.2008., 00:13
lesnina dostava sve 5 ,roba još u paketima,valjda je sve ok,javim se za par dana kad sve bude monirano

Kayla3
27.10.2008., 09:47
došla mi je kuhinja iz lesnine, predivna je, naravno kako sam se i pripremala (dobro da jesam), ima reklamacija, ali sva sreća samo je mala, jer je došla prekratka lajsna 10-tak cm, što će dostaviti naknadno. Monteri su sve u svemu ok. odradili posao, zašto kažem samo ok., iz razloga što su mi montirali staklokeramičku ploču za kuhanje, malo 1cm od sredine gdje je pećnica, to je jedina zamjerka, ali da mi nije dragi rekao nebi ni skužila...uglavnom sreća i veselje s majstorima uvijek ;)

PLAVI GOLUB
27.10.2008., 11:56
došla mi je kuhinja iz lesnine, predivna je, naravno kako sam se i pripremala (dobro da jesam), ima reklamacija, ali sva sreća samo je mala, jer je došla prekratka lajsna 10-tak cm, što će dostaviti naknadno. Monteri su sve u svemu ok. odradili posao, zašto kažem samo ok., iz razloga što su mi montirali staklokeramičku ploču za kuhanje, malo 1cm od sredine gdje je pećnica, to je jedina zamjerka, ali da mi nije dragi rekao nebi ni skužila...uglavnom sreća i veselje s majstorima uvijek ;)

hoćemo slikicu na "kuhinjama"..da mi vidimo da li se kuži taj cm..:raspa:

mayam
30.10.2008., 17:44
i mi smo kupili kuhinju prošle godine u 12. mjesecu i pogodite......još nisu došli svi dijelovi!! Prvo smo kuhinju čekali 4 mjeseca(a rekli su 2) i kad je konačno stigla falila je jedna ručka za element! mislimo si ajd ok greške se događaju, to je samo ručka......al na kraju je ispalo da više nemaju takvih ručki i da će nam poslati nova vrata za element s pripadajučom ručkom! i tako mi opet strpljivo čekali i čekali da bi nam prije 3 tjedna javili da je konačno sve stglo i da će nam doći kroz 2 dana namontirati! Normalno tih 2 dana se rasteglo do danas(jer im je navodno crko kombi za dostavu) kad nam je montažer došao u stan s PLAVIM vratima od elementa, a nama je cijela kuhinja NARANĐASTA! eto! debili! nemam druge riječi! u lesninu više nikad!!!!

rob roy
01.11.2008., 13:54
moje iskustvo potvrđuje da je i kika smeće
samo da se zna, ako artikl nije na akciji marže su im gromne.
kolega mi se hvalio da je sav sretan našao kutiju za igračke po cijeni od 175,00 kn, a onda je vidio da i moji klinci imaju takve samo što sam ih ja platio u getrou 50 kn.:lol:

Nabhan
01.11.2008., 15:51
mi smo bili u Lesnini kod Slavonske (preko puta ulaza u Sesvete). Kupili smo odličan Malagićev trosjed koji je kopirani talijanski dizajn ali za duplo manje love (11000kn)....Osoblje je jako ljubazno i profesionalno, pogotovo g. Marko koji nas je posluživao. ALI....dostavna služba im je KRIMINALNA...zvali su me pola sata prije i rekli da dođem s nekim prijateljem jer njih dvojica (dostavljača) ne mogu sami nositi trosjed...a plaćam im na licu mjesta 70kn za nošenje u stan (dostava od skladišta do stana je besplatna, odn. plaća ju Lesnina)...Uglavnom dočekao me jedan mladi i jedan primitivni stariji čovjek koji se derao i prijetio da će mi trosjed ostaviti ispred zgrade....na kraju sam ipak nosio s njima a ovaj stariji je padao po trosjedu dok smo ga nosili do stana....uzeo je novce i izletio....ulgavnom sve sam prijavio Lesnini i sad je pitanje što je s time....ako drže do sebe....ja više tamo nikad...

Utpala
01.11.2008., 16:53
Mi isto naručili malagićev dvosjed + trosjed + tabure iz druge garniture ali u istoj ekokoži. Rok isporuke bio 40 dana, zvali da je sve stiglo 10-ak dana prije roka. Isporučili u minutu.
Lesnina je u Varaždinu.

okram30
02.11.2008., 11:33
evo kuhinja stigla, sve 5, došli svi dijelovi.monteri su bili odlični, sve su sami donijeli na 2 kat i bez žurbe sve složili. inače to nisu lesninini monteri već vanjski suradnici, a valjda treba i malo sreće na koga ćete naletiti.velim ovi su bili ok, pazili su na svaki milimetar ili da nešto ne oštete.

Laf
02.11.2008., 12:26
evo kuhinja stigla, sve 5, došli svi dijelovi.monteri su bili odlični, sve su sami donijeli na 2 kat i bez žurbe sve složili. inače to nisu lesninini monteri već vanjski suradnici, a valjda treba i malo sreće na koga ćete naletiti.velim ovi su bili ok, pazili su na svaki milimetar ili da nešto ne oštete.

Eto vidis, ustedio 140 kn koliko bi ti uzela dostava za ta dva kata..
Btw, lesnina nema svojih motazera, kao ni svoje dostave - sve su to kooperanti po ugovoru...

Malo sam samo preletio nekoliko stranica i gledam na sto se zalite i inace znam gdje su problemi...

Jednu stvar morate shvatiti...
Drzat cu se primjera Rijeke jer sam s tim upoznat..

Lesnina je najveca trgovina, daleko veca od svih konkurenata - 24k kvadrata je izlozbeni prostor sto omogucava stvarno veliki broj izlozenih kuhinja i ostalih proizvoda..

Dani kupnje na nevidjeno su odavno prosli, tu lesnina ima ogromnu prednost.
Posto je velika, sa strahovitim obrtajem robe, mogu konkurirati cijenama, odnosno postavljati uvijete ostalim trgovinama..
Istina, tu i tamo znaju neke "lude" trgovine ic sebi u manjak isplativosti kako bi samo prodali sto vise robe, a bez ostvarenog profita..
tako su nedavno prima i doma (spojile se trgovine) dale strasne popuste na kuhinje svea pa su za isti sustav kuhinje bile i do 4000 kn jeftinije..

I gdje dolazi do poteskoca... Na dan u lesninino skladiste dodje zaista veliki broj slepera sa novom robom i kamiona koji kupe robu za dostave..
Sasvim je normalna stvar (nazalost) da se dogadjaju greske sa tolikom kolicinom robe. Kontrola je preslaba. Sve vise i vise dostavljaci zaista vode racuna i postaju vrlo odgovorni. Ali sirok je krug ljudi koji ne smiju progrijesiti ni u jednom dijelu da sve prodje na broju i bez reklamacija... od cure koja crta i narucuje, do tvornice koja po narudbi izradjuje i pakira sve narucene dijelove, do kotrole u tvornici, do prijevoza iz tvornice, do skladista lesnine, do dostavljaca lesnine..

Najveci problem stvaraju "nasi njemci" etc... koji zive vani i navikli su na drukcije nacine rada gdje se pogreske jednostavno ne dogadjaju ili se dogadjaju vrlo rijetko, pa ne mogu shvatiti da smo mi tako banana zemlja, dakako usput potpuno zaboravljajuci iz koje zemlje oni dolaze i kojoj kulturi pripadaju, ali vani je puno snaznija kontrola i ljudi skupo odgovaraju za svoje pogreske...

Razlika je i izmedju proizvodjaca, dok slovenci imaju najbolje zapakirane kuhinje, austrijanci ih pakiraju najjednostavnije (povrsina radne ploce primjerice nije zapakirana niti presvucena folijom) i zacudjujuce imaju najmanji broj ostecenja (rekao bi da je to stvar sa ljudskom psihom, jer kad vidis neku osjetljivu, vaznu i skupu stvar vise pazis)..

I mogu vam dati jos jedan vazan primjer - kako na nasem zapadnom dijelu (Istra, Krk..) najvise objekata kupuju i opremaju nasi dragi susjedi slovenci mogu vam dati realan podatak da kada se radi o slovenskim kuhinjama (gorenje, svea..) slovenskom kupcu dodje sve na broju, dok kada se salje za nase kupce sve je lutrija... Slucajno ili ne, znate svi vi...

Zakljucak - mi smo jos uvijek daleki istok, kako za nase prve zapadne susjede slovencice tako i za ostale... zato nemojte odmah skakati na telefon i biti bezobrazni prema prodavacicama jer su one zaista najmanje krive, a sve se svali na njih...

štemajzl
02.11.2008., 16:48
Ali sirok je krug ljudi koji ne smiju progrijesiti ni u jednom dijelu da sve prodje na broju i bez reklamacija...
....
Najveci problem stvaraju "nasi njemci" etc... koji zive vani i navikli su na drukcije nacine rada gdje se pogreske jednostavno ne dogadjaju ili se dogadjaju vrlo rijetko
.....
Zakljucak - mi smo jos uvijek daleki istok, kako za nase prve zapadne susjede slovencice tako i za ostale... zato nemojte odmah skakati na telefon i biti bezobrazni prema prodavacicama jer su one zaista najmanje krive, a sve se svali na njih...

Ali sve to mene UOPĆE ne zanima niti ne treba zanimati.

Ne moram ja biti gastarbajter ni bilo tko drugi. Ako kaparim kuhinju ili bilo što drugo s 20% unaprijed, ako platim sve dan prije dostave, onda želim da mi na dan dostave sve funkcionira kako treba, a ne za još dva tjedna ili dva mjeseca kad njima stiže sljedeća dostava.

Po Švabiji se vidi da se može, samo kad se hoće. E pa molim, u tom slučaju NEMA razumijevanja prema osoblju Lesnine. Ako su nadležni kad treba uzeti novac, zašto peru ruke kad uslugu treba dotjerati do kraja???

Laf
03.11.2008., 18:11
Ali sve to mene UOPĆE ne zanima niti ne treba zanimati.

Naravno da se slazem s tobom, ali...

Ne moram ja biti gastarbajter ni bilo tko drugi. Ako kaparim kuhinju ili bilo što drugo s 20% unaprijed, ako platim sve dan prije dostave, onda želim da mi na dan dostave sve funkcionira kako treba, a ne za još dva tjedna ili dva mjeseca kad njima stiže sljedeća dostava.

Po Švabiji se vidi da se može, samo kad se hoće. E pa molim, u tom slučaju NEMA razumijevanja prema osoblju Lesnine. Ako su nadležni kad treba uzeti novac, zašto peru ruke kad uslugu treba dotjerati do kraja???

Tocno, al ponavljam - mi smo Hrvatska, neki srednje zapadni balkan, vrlo daleko od onog zapada i primjerice svabije...

Mi smo ljudi drukcijeg mentaliteta i drukcijih radnih navika...
jos je gore kada se stariji ljudi nadju za pizdarit, a svi znamo kako se prije radilo i kako su oni radili, vjerojatno i danas...
Zato - ruzno je drugima trkeljat minuse i propuste na poslu kad svi znamo koliko ih radimo...

Ja se slazem s tobom i da to sve moze drukcije funkcionirat, al jedini nacin tome je da se za pogreske odgovara iz novcanika, odnosno sa place, al di vise skidat sa nasih placa, tako da je postenije ovako...

Jer na kraju svima dodje sve montirano kako treba...

Vidim da nitko ovdje ne govori o propustima ljudi, pogresnim mjerama, zaboravljanje istaknuti štokove, prozore i slicno i onda se monteri itekako na*ebu da sve prilagode i sloze da covjek bude zadovoljan...

PIKA 24
18.11.2008., 10:15
Čitala sam u novinama da u ovu nedjelju (23.11.) od 09-19 sati povodom svojeg 1 rođendana u Lesnini u Varaždinu bude veliki program i što je najvažnije, VELIKI POPUSTI! čak do 80% :eek:
Ja trenutačno tražim novi krevet i tako neke sitnice a baš mi se neće puno love potrošiti...
A pošto mi se nejde bezveze u Varaždin, a nikad nisam tamo u lesnini bila, kakva su vaša iskustva sa njima?

darija161
20.11.2008., 20:45
evo mi kupili kompletnu dnevnu sobu u lesnini u Varaždinu prošli tjedan (sjedeća garnitura i regal). u životu nisam srela toliko ljubazne prodavače!! stvarno bez svake zamjerke. :top: sve je stiglo na sekundu točno na vrijeme, naravno neoštećeno (što mi je uopće suvišno spominjati)! a i žena na odjelu sa zavjesama je genijalna, a o izboru da ne pričam...ono, ima ih tolko da je teško odlučiti se koje su ljepše! :ne zna: :D
preporučam lesninu u Varaždinu definitivno! :top::top::top:

Kayla3
21.11.2008., 12:30
evo mi kupili kompletnu dnevnu sobu u lesnini u Varaždinu prošli tjedan (sjedeća garnitura i regal). u životu nisam srela toliko ljubazne prodavače!! stvarno bez svake zamjerke. :top: sve je stiglo na sekundu točno na vrijeme, naravno neoštećeno (što mi je uopće suvišno spominjati)! a i žena na odjelu sa zavjesama je genijalna, a o izboru da ne pričam...ono, ima ih tolko da je teško odlučiti se koje su ljepše! :ne zna: :D
preporučam lesninu u Varaždinu definitivno! :top::top::top:

Slažem se s ovim, u Varaždinu su prodavači fenomenalni, eh sad malo o reklamacijama...
Pisala sam već ranije da sam kuhinju kupila u Varaždinu, koja je već montirana, odlična je i nemam na nju zamjerki, sa Zagrebom druga priča...prodavači su neljubazni (rade svoj posao tek toliko, zapravo se prave da rade, preko one stvari). Naručili smo kutnu garnituru i fotelju od njemačkog ARTE-M i fotelja je na metalnom postolju koje se vrti, toliko škripi kao da je stara 33 godine, katastrofa, naravno još da i ne pričam o neljubaznosti osoblja i nemogućnosti uopće bilo kakvog telefonskog razgovora, sad se moram naoružati s debelim živcima i ići tamo...

Isa
04.02.2009., 14:56
Evo ja imam samo loša iskustva sa Lesninom u Zagrebu. To sve ide više od godinu dana. Sve fronte kod kuhinje oštećene itd.itd., par se zamijenilo, za ostalo sam trebala dobiti odštetu, još uvijek ništa, direktori se prave ludi. Glavno da su otvorili drugu poslovnicu!!!Prestrašno!:flop:

b@y@
05.02.2009., 11:22
Lesnina Osijek. Osoblje mlado i ljubazno.Naručena garnitura dostavljena prije dogovorenog roka. Dostava i istovar 5+. Eto moja iskustva.

Michaell
06.02.2009., 17:47
Koliko vidim Vi ste svi iz Lesnine, pa i nije čudo da ovako lijepo pišete o njoj.

JustForFun
07.02.2009., 23:11
mi smo u lesnini uzimali opremu za ured, stolove, ormariće i uredske stolice, rekli nam jedno 15 tak dana da trebamo čekati, to se odvuklo na preko dva mjeseca, zivkali ih i poludjeli više, ali kad je došlo bar nešto pozitivno - isporučili su nam greškom skuplje uredske stolice, koje su nam se bile jako svidjele, ali su nam se učinile preskupe, naravno prešutjeli smo njihovu grešku
nama je u cijenu bila uračunata i montaža

da ponovno kupujem, tamo ne bih išla jer ima i na drugim mjestima finih stvari, a ne volim da me netko tako pravi budalom, daš lovu unaprijed pa se onda slikaj, :rolleyes:

Marantlu
09.02.2009., 15:34
Mi smo naručili u Lesnini u Dugopolju kuhinju i dječiju sobu.
Kuhinju nam je crtao ljubazan momak Saša H. i imao je volje i pustio nam je crteže mailom, što mi je bilo super. Kuhinja je stigla na vrijeme i on je preporučio dobre montažere koji su se namučili s krivim zidovima i sl....
Sve u svemu za kuhinju samo pohvale.
A sad soba. Htjela sam Flexi sobu i gospođa nije imala volje ni nacrtati sobu.
Prvo sam tražila gdje još mogu kupiti ali na kraju sam se opet vratila u Lesninu, jer nigdje nisam našla. Malo sam se potrudila i sama nacrtala što želim.
Ko za vraga došla sam u smjenu crvenokose trgovkinje, linčine, ali sam joj rekla da kad je ona kilava sam si sama nacrtala sobu i da molim za izračun.
:lol: Bilo joj je bed. Vjerovatno je mislila da i nećemo kupiti tako skupu sobu....

crna_ovca
17.02.2009., 09:46
Mi smo naručili kuhinju u Lesnini u prosincu (Dan Kuchen). Lijepo su nam sve nacrtali prema željama i rekli da moramo čekati do 60 dana. Kuhinja je stigla za 40, montazu smo čekali 7 dana po dogovoru. Monteri su bili izvrsni - pedantni i pažljivi. Problem je bio što smo mi htjeli kuhinju u dvije boje, a stigla je jednobojna kuhinja. No to smo riješili reklamacijom i sada čekamo da nam donesu 5 fronti koje bi trebale biti u drugoj boji.
Jako smo zadovoljni kvalitetom kuhinje i montažom, a ako nam ove fronte dođu do kraja mjeseca sreći neće biti kraja :)

Isa
19.02.2009., 15:15
crna ovca

Mi isto imamo DanKuchen i više od godinu dana sami problemi. Reklamacije još uvijek nisu riješene! Mi uopće nismo zadovoljni kvalitetom kuhinje, očito je da je 2. ili 3. kategorija. I to smo puno platili. Jedino što je kod nas bilo kako treba to je boja. Možda ste vi dobili jedinu kuhinju, koja vrijedi od Lesnine:rofl: Kod njih više ne bih kupila ni čačkalicu.

moriban
21.02.2009., 11:09
Jučer bili tamo, tražili dvosjed i trosjed, kožni... moja ima posebne zahtjeve :mig: ... čini mi se jer smo obišli zaista sve dućane u Zg i okolici da su za nijansu skuplji u rangu kvalitete od većine.

ono što je jeftinije najčešće je šrot ko i u ostalim te kategorije

Isa
27.02.2009., 15:04
Ovo još moram mojoj priči nešto dodati, šlag na kraju:D:
dobili smo pismo od glavnog direktora i direktora kuhinje (ekipa njegovog brata je nama montirala kuhinju)da smo dobili VRLO POVOLJNO kuhniju (20.000kn za malu kuhinju bez bijele tehnike-očito su njihove plaće astronomske:eek:, za nas je to puno novaca) i što se uopće žalimo. Od odštete ni o:D, sudoper njihovi monteri nisu smjeli montirati (nije tobože u njihovom opisu posla), pa smo sami krivi, ako su ga oni izgrebali itd.
Evo to je ozbiljnost rada ove tvrtke.

Mi smo doživjeli i jako pozitivne stvari s drugim tvrtkama, morati ću otvoriti novi thread za njih, stvarno su zaslužili.

štemajzl
28.02.2009., 22:49
Taj njihov odgovor :rofl: zvuči mi kao super materijal za prosljeđivanje novinama.