PDA

View Full Version : Život na popust

glora's bastard
11.08.2011., 14:06
Evo, zanima me živite li na popust i što mislite, koliko ljudi živi na popust? Smatrate li da ljudi danas taje koliko imaju popusta u životu? :zubo:

Pod životom na popust mislim na sve ono što dobivate u životu besplatno ili s popustom, a ostala većina plaća punu cijenu. Npr. imate besplatan ulaz u zoološki ili botanički jer vam tamo radi tetka, ili vam mama radi u krašu pa imate dosta besplatnih slatkiša, ili redovito dobivate besplatna domaća jaja jer vam baka ima kokoške, imate popust na bijelu tehniku jer vam kum radi tamo, otac vam proizvodi namještaj... i tako, valjda ste shvatili :D

I da, koliko vam ti popusti olakšavaju život i koliko vam znače u životu? Jel' vam krivo kad čujete da tamo netko drugi ima mnogo popusta... i tako to... :zubo:

kukuriku
11.08.2011., 14:15
ja dobijem od mame paradajza i luka.
i kumpira.
i blitve i graška i raštike.i poriluka.šljiva, rakije i vina.
grožđe isto. i smokve.
od buraza gljiva i srnetine, vepretine i jelenovine. sumnjam da katkad bude i bambijetine, al pravim se da ne znam.

inače popusta nemam. niđe.
moji nažalost razmnoženi rođaci su po amerikama, a prijatelji po uredima. tražila bi ih spajalica, al to ijonako imam.

chocolatecookie
11.08.2011., 14:18
ili vam mama radi u krašu pa imate dosta besplatnih slatkišaSuza mi je krenula na oko.

Mislim da neću čitat ovaj topik da se ne javi netko s besplatnim slatkišima.

kukuriku
11.08.2011., 14:21
Jel' vam krivo kad čujete da tamo netko drugi ima mnogo popusta... i tako to... :zubo:

zaboravla odgovorit na ovo.
normalno da mi je krivo.
nek im crkne konj ili nešto. krava. patuljasti kunić. štajaznam.

glora's bastard
11.08.2011., 14:23
zaboravla odgovorit na ovo.
normalno da mi je krivo.
nek im crkne konj ili nešto. krava. patuljasti kunić. štajaznam.

dobro da nisam rekla kako se ne sjećam kad sam za nešto platila punu cijenu :o :zubo: ali mi je kunić ionako dojadio. :o :rofl:

chocolatecookie
11.08.2011., 14:24
dobro da nisam rekla kako se ne sjećam kad sam za nešto platila punu cijenu :o :zubo: ali mi je kunić ionako dojadio. :o :rofl:
Šta, rentaš djecu u zamjenu za popuste?

glora's bastard
11.08.2011., 14:26
Šta, rentaš djecu u zamjenu za popuste?

ne, na konto djece imam besplatnih slatkiša svih vrsta :zubo:

a ovo sve drugo je što sam 'vako dobro socijalno povezata :raspa:

:D

sunshine-girl
11.08.2011., 14:29
pa sad, popust u pravom smislu riječi ne. ali štela svakakvih da.:D i to je zapravo, u širem smislu, "popust":ne zna:

glora's bastard
11.08.2011., 14:31
pa sad, popust u pravom smislu riječi ne. ali štela svakakvih da.:D i to je zapravo, u širem smislu, "popust":ne zna:

ma totij to. kakvih štela? :kokice:

Pješčani sat
11.08.2011., 14:33
Suza mi je krenula na oko.

Mislim da neću čitat ovaj topik da se ne javi netko s besplatnim slatkišima.
dao bi sto amerika, sve na svijetu ja bi daaooo

ne. povrće imam iz vrta, i tu povlačim crtu.
imam frenda programera pa mi on besplatno popravlja, instalira, slaže, bira, što već..
imam par frendova koji imaju kuće na moru, tako da sam valjda dva put u cijelom životu plaćala smještaj na moru.
što se tiče veza, nemam ih.
najviše što odgovara tome bi bio krug prijatelja/kolega koji mi malo mogu pomoći ili me uputiti. ja tek stvaram veze koje vrijede :D

kukuriku
11.08.2011., 14:34

i mene zanima.
đe se kupuju štele? :kokice:
nema veze, platit ću i punu cijenu ako treba, takva mi je sudba kleta.

sunshine-girl
11.08.2011., 14:36

pa po bolnicama i fakultetima, uglavnom.:D
te su mi najvažnije.:mudri:

a sjetila sm se popusta! moja baka "proizvodi" razne vrste povrća i voća. prije je imala i životinje, pa je bilo besplatnih janjaca, pršuta, teletine...itd.:rofl:

Perzefon@
11.08.2011., 14:44
Jao, mrzit ćete me kad napišem da imam besplatne sve kozmetičke tretmane, masaže i tako... Da vam bude lakše, reći ću da od svega imam samo francusku manikuru na nožnim noktima. Što onda dođe francuska pedikura, valjda. :misli:

I čak sam dvaput bila na masaži. Ni to ne bih da mi se nije vrat ukočio.

Morticia Addams
11.08.2011., 14:45
Ne dobijam ništa. :tuzni:

Al' ukoliko mi bude trebalo imam besplatnu odvjetničku (svekrva) i psihijatrijsku :rofl: (teta) uslugu.
Također, za sve što se tiče računala i sličnih (meni potpuno bespotrebnih :zubo:) stvari imam muža.

JPK
11.08.2011., 14:45
Evo, zanima me živite li na popust i što mislite, koliko ljudi živi na popust? Smatrate li da ljudi danas taje koliko imaju popusta u životu? :zubo:

Pod životom na popust mislim na sve ono što dobivate u životu besplatno ili s popustom, a ostala većina plaća punu cijenu. Npr. imate besplatan ulaz u zoološki ili botanički jer vam tamo radi tetka, ili vam mama radi u krašu pa imate dosta besplatnih slatkiša, ili redovito dobivate besplatna domaća jaja jer vam baka ima kokoške, imate popust na bijelu tehniku jer vam kum radi tamo, otac vam proizvodi namještaj... i tako, valjda ste shvatili :D

I da, koliko vam ti popusti olakšavaju život i koliko vam znače u životu? Jel' vam krivo kad čujete da tamo netko drugi ima mnogo popusta... i tako to... :zubo:
Nedavno sam kupio deset pari bokserica na popustu u H&M-u, bile su po 2.5 CHF par. Kamo sreće da mi je prodavačica bila još i tetka, možda bi mi dala da joj dodirnem onu prekrasnu sisu. :cerek:

ruzy
11.08.2011., 14:50
ma nemam nista i nikog, samo sogora koji se razumije u racunala pa mi on sredi ak nest treba i baku koja uvijek nesto posalje kad idem od nje... od paradajza, krastavaca, tikvica, jagoda, ribizli, krusaka, jabuka, kobarica, slanine, ma svega ima i uvijek nesebicno daje :)

i da, imam jednog frenda koji nesebicno trosi svoje slobodno vrijeme da bi mene naucio jedan strani jezik :)

kukuriku
11.08.2011., 14:51
Nedavno sam kupio deset pari bokserica na popustu u H&M-u, bile su po 2.5 CHF par. Kamo sreće da mi je prodavačica bila još i tetka, možda bi mi dala da joj dodirnem onu prekrasnu sisu. :cerek:

Tetki bi dirao sise? :eek:
Neki stvarno nemaju morala. Ni obraza. A ni u crkvu ne idu, očito.:Pop:

MelodyNine
11.08.2011., 15:19

Jok, gloro, ja nigdje nemam popust, mene moja zemlja mrzi, a bogme i poslodavci :D
Mrzi me i familija, ili me makar ne voli. Što je u redu, jer ni ja ne volim njih :D
Imam par prijatelja koji su mi spremni napraviti uslugu (tipa, osigurati mi karte za neki koncert da mi se ne rasprodaju, ali ih obično platim :D), ne zato što me ne vole, nego zato što nisu u mogućnosti nabaviti mi ih besplatno i sl.
Za skoro sve u životu, od jaja i mesa, pa do bijele tehnike i putovanja, sve sam platila :o
A nisam nikad u životu čak ni dobila na nagradnoj igri.

Isus me mrzi. I Muhamed. I Mojsije isto. :D

JPK
11.08.2011., 15:19
Tetki bi dirao sise? :eek:
Neki stvarno nemaju morala. Ni obraza. A ni u crkvu ne idu, očito.:Pop:
Pa, da izgleda kao dotična prodavačica, dobro bih razmislio... :rofl:

kukuriku
11.08.2011., 15:23
Pa, da izgleda kao dotična prodavačica, dobro bih razmislio... :rofl:

Ma imaš pravo.
Neš ti, tetka. Ćaćina sestra. Koda je to neki rod.A neb ni djecu pravili.
A dobrih sisa nema na bacanje. Ni pratećih detalja uz sisu. I samo bi malo. Možda jednom....:rolleyes:

Toj otprilike i moj tok misli kad na čokoladu pomislim.:cheer:

Pješčani sat
11.08.2011., 15:24
ok, sjetila sam se dvije stvari: kao čkanica HAKa imala sam jedno vrijeme popust na gorivo na Tifonu i
dobila sam od šefa često karte za kino. jel to taj popust?

dijetesjene
11.08.2011., 15:31
Čitam uvodni post i prva mi asocijacija oni popusti u trgovinama...pa si mislim to ne može biti to,jer je ta vrsta popusta dostupna svakome.
Pa mislim i mislim.

Zaključak-ljubomorna sam na sve koji imaju popust,jer ja imam samo onaj dm-ov koji imam kao redoviti kupac.:durica

MelodyNine
11.08.2011., 15:37
I ja sam se sjetila da sam jednom dobila... kako se zove ono govno na koje staviš noge kad sjediš na fotelji? Taburet? :o
E, to sam dobila, jer sam nazvala umjesto mame radio da zaželim nekakvu pjesmu, koja je kasnije pobijedila na glasanju za pjesmu dana :rofl:

Pješčani sat
11.08.2011., 15:40
I ja sam se sjetila da sam jednom dobila... kako se zove ono govno na koje staviš noge kad sjediš na fotelji? Taburet? :o
E, to sam dobila, jer sam nazvala umjesto mame radio da zaželim nekakvu pjesmu, koja je kasnije pobijedila na glasanju za pjesmu dana :rofl:

to nije popust.
to je nagradna igra :D
jedino ako svaki tjedan dobivaš novi tabure, koji ti jako treba

kukuriku
11.08.2011., 15:44

je.

~hellena~
11.08.2011., 15:45

ovisi, jes' išla sa šefom u kino? :kokice:

MelodyNine
11.08.2011., 15:45
to nije popust.
to je nagradna igra :D
jedino ako svaki tjedan dobivaš novi tabure, koji ti jako treba

Njah :tuzni:

Pješčani sat
11.08.2011., 15:54
je.

ovisi, jes' išla sa šefom u kino? :kokice:

hmm :misli:
dao mi je i sat i neke darove i neke narukvice i vina..

zašto mi nije dao povišicu? :rolleyes:

Miss Snješko
11.08.2011., 21:18
Jok, gloro, ja nigdje nemam popust, mene moja zemlja mrzi, a bogme i poslodavci :D
Mrzi me i familija, ili me makar ne voli. Što je u redu, jer ni ja ne volim njih :D
Imam par prijatelja koji su mi spremni napraviti uslugu (tipa, osigurati mi karte za neki koncert da mi se ne rasprodaju, ali ih obično platim :D), ne zato što me ne vole, nego zato što nisu u mogućnosti nabaviti mi ih besplatno i sl.
Za skoro sve u životu, od jaja i mesa, pa do bijele tehnike i putovanja, sve sam platila :o
A nisam nikad u životu čak ni dobila na nagradnoj igri.

Isus me mrzi. I Muhamed. I Mojsije isto. :D

:s potpisujem!!!

i nadodajem da sam bas ovih dana komentirala kako svi imaju neku rodbinu po vani, rodbinu koja ima neke vikse na moru, il bar prijatelje koji imaju vikse na moru... e pa ja nemam nista ni od toga :kava: :durica

jedino sto eto ako idem vadit neke papire u muriju nazovem strica da ne cekam red ako mi se bas bas zuri i ako idem u hzzo odem kod tetke pa mi ona rijesi, a i svi me tamo znaju pa uvijek upadnem preko reda i kad nema tetke... :) a koliko mi to cesto treba u zadnje vrijeme, ko da i nemam vezica :durica

Nica
11.08.2011., 21:22
Dobivam neke stvarčice besplatno. :lux: Ništa jako skupo, ali neke namirnice i tako to. :o Klinci su mi ove zime dobili nekoliko kutija onog monte čuda ili kako li se zovu oni preskupi pudingići i tamanili su ih masovno. :cerek: I maslinovo ulje povremeno dobijem besplatno, što mi je posebno drago. :D Istina, u manjoj količini nego što bih ga trošila, ali to je manje bitno. Ne žalim se. :D

EDIT: I med. Iz Gorskog kotara. :D

Pješčani sat
11.08.2011., 21:29
bok Nica, dobila si vidim i internet:)
zaboravila sam da od sestre dobivam najbolje maslinovo ulje i domaće vino :cerek:
i ponekad rakiju i prošek.
hvala ti sister što ne piješ alkohol i ne voliš ulje

cubagirl
11.08.2011., 21:35
blaženi Dido, besplatno povrće i maslinovo ulje.
E da i par puta sam dobila neke sitnice na nagradnim igrama-ulaznice, poklon pakete itd
Imam priju odvjetnicu... uvik dobro dođe ( i ko prijateljica i ko odvjetnica)
Bilo bi dobro imat prijatelje- frizerka, mehaničar, zubar, itd. Ali moji prijatelji su uglavnom nezaposleni

lordy
11.08.2011., 21:58
Besplatni smještaj na moru,i gomila stolnjaka i tabletića koje moja susjeda neumorno hekla od jeseni do proljeća:rofl::hekla:

witch666
11.08.2011., 22:16
besplatan odmor na moru (uz pijenje zivaca na slamku od strane mojih dragih roditelja :D)

besplatni servisi na autu i dijelovi za sicu ili mukte
1-2 puta na mjesec pun tank od sefa
voce svake vrste za marmeladu (stas familija lijena pravit pa onda mi)
besplatna riba, povrce i maslinovo ulje :klopa:
ogromni popusti na komp. i druge pi*darije
i jos kojekakve sitnice

:eek: dobro mi je ne zalim se

Gilda.
11.08.2011., 22:33
Povrće iz maminog vrta, tu i tam maslinovo i kantarionovo ulje od frendova iz Istre...:misli: i to je to.
Sve drugo plaćamo. I čekamo.Iako poznajemo sto milijuna ljudi. Pokazalo se preskupo dobivat s pospustom, a kamoli badava:D

ruzy
11.08.2011., 22:36
sad ste me sjetili... imam sestricnu koja ima jednog jako dobrog prijatelja koji je vlasnik jedne malo fensi smensi trgovine i preko nje cu dobit george gina & lucy torbu za kikiriki cijenu :o

Pješčani sat
11.08.2011., 22:46
Sve drugo plaćamo. I čekamo.Iako poznajemo sto milijuna ljudi. Pokazalo se preskupo dobivat s pospustom, a kamoli badava:D

kužim :D
postoji darivanje i darivanje

miss burleska
11.08.2011., 23:15
dao bi sto amerika, sve na svijetu ja bi daaooo

ne. povrće imam iz vrta, i tu povlačim crtu.
imam frenda programera pa mi on besplatno popravlja, instalira, slaže, bira, što već..
imam par frendova koji imaju kuće na moru, tako da sam valjda dva put u cijelom životu plaćala smještaj na moru.
što se tiče veza, nemam ih.
najviše što odgovara tome bi bio krug prijatelja/kolega koji mi malo mogu pomoći ili me uputiti. ja tek stvaram veze koje vrijede :D

:lol:
ovo mi je predobro :rofl:
nažalost ja nemam nijednog prijatelja kojem bih se prikrpala na moru ni na vikend, obični ne produženi:D kad ovo pričam, ljudi mi stvarno ne vjeruju jer znam hrpu ljudi al eto nitko nema ništa, tako da bih i ja rado stvarala veze i upoznala se s ljudima koji imaju nekretnine na moru, u planinama i europskim velegradima:zubo: samo jednom sam bila kod nekoga na moru džabe i to kod bratove bivše cure za vikend al samo zato jer mi je to bila usputna destinacija prema otoku, inače ne bih.
što se tiče popusta, par puta sam imala neke osnovne stomatološke radove džabe i mislim da će toga još biti :D par puta sam se ogrebala za besplatan upad na koncert al i to jedva iako sam znala nekoga iz predgrupe, organizacije i slično. čak iako ljudi imaju dobru namjeru, zapiju se pa zaborave :cerek: jednom sam dobila nagradne milje za besplatnu avionsku kartu, to mi je valjda jedan od dražih poklona ikad :rofl: to je manje više to, ako ne računam poneki poklon što dobijem od nekih dragih ljudi. kad sve zbrojim, jedini popust koji imam je onaj koji si sama na neki način osiguram :raspa:

Zaključak-ljubomorna sam na sve koji imaju popust,jer ja imam samo onaj dm-ov koji imam kao redoviti kupac.:durica

Maca.
11.08.2011., 23:18
Dobili od muževih roditelja trosoban stan.:)
Mužev zet radi u bolnici,moja sestra je poslom vezana sa dosta zdravstvenih radnika,tako da nigdje ne čekam nikakvo snimanje,pregled i sl.,ako zatreba.:s
Radim blizu banje,mup-a,suda i opštine,tako da svugdje od navedenog imam vezu,jer mi većina dolaze u radnju.:D
Dok mi je mama bila živa,slala mi je sve iz vrta,domaća jaja i voće.:(
Iz Slavonije dobijemo domaći paradajz sos,orahe,vino,kad odemo tamo,il nam dođu u posjet.
Imamo prijatelje koji imaju vikendicu na Vlašiću,i dobijemo popust svake zime.

I da,jesenas sam dobila besplatnu avio kartu za London,zvala me rodica k sebi,da joj pomognem oko tek rođene bebe.

Pješčani sat
11.08.2011., 23:31
šta je banja?
u ovom konkretnom primjeru?

Hekatonhir
11.08.2011., 23:49
Valjda kupalište.

OT: Išao sam na Poguese besplatno. I Shane je bio trijezan. Dvostruka rijetkost. :cerek:

*jezebel*
11.08.2011., 23:51
veze i vezice nemam i ne trazim. ne volim se gurati preko reda. nisam to radila ni kao mladja. to mi je posebno ruzno ako je rijec o medicinskim uslugama.

ako ljetujemo, onda odemo u kucu od njega i njegove rodbine, ali u principu idemo rijetko i najmanje je koristimo od sve rodbine. ne promatram to kao neki veliki popust, nitko tamo nama ne nosi ciste rucnike i dorucak u sobu, niti ikome uzurpiramo prostor.

tu i tamo moj dragi dobije testni auto iz redakcije (automobilisticki casopisi) pa bude i besplatno gorivo, ali to je rijetko, sad svi rezu troskove pa tako i redakcije dobivaju manje auta. tu iskoristimo priliku da otputujemo bez da razmisljamo o tome koliko ce nas kostati put. no ne idemo predaleko, auto na raspolaganju bude uglavnom svega 2-3 dana. nije da na taj nacin mozemo proputovati cijelu europu.

hranu svu kupujemo sami. ponesto (gljive, sumsko voce, medvjedji luk...) uberemo sami, ali ne mnogo i ne cesto. ako mi netko nekad pokloni bocu ulja, nesto povrca, kobasicu od divljaci, susene jabuke ili domaci sok, to ne racunam kao popust jer ne dobivam nista u velikim kolicinama i na redovnoj bazi. to jednostavno promatram kao poklon, bas kao kad mi netko pokloni bombonijeru, pisaci pribor ili nesto od kozmetike. nije nesto sto mozes ocekivati svaki cas i na sto se mozes osloniti. vrt nemam. od roditelja imamo samo moju mamu koja bas i nema vremena i mogucnosti da radi vrt.

za razne popravke i poducavanja se ne volim previse oslanjati na prijatelje i rodbinu. normalno mi je pitati za nesto sitno, ali u vecini slucajeva samo pitam za savjet ili jednokratnu pomoc. uzajamno pomaganje jest normalno, ali sve ima svoje granice. ne bih mogla od nekoga traziti da mi besplatno daje instrukcije ili da mi konstantno vrsi popravke samo zato sto mi je rod, to mi je malo bezobrazno jer te stvari ipak zahtijevaju trud i vrijeme, a ljudi ih inace rade za novac. oni koji traze takve usluge i misle da je to tebi ''cas posla'' mi znaju djelovati kao da zapravo ne cijene ni tebe, ni tvoj trud. kao kad te netko zamoli da mu ''nesto sitno'' prevedes, ti pristanes, a onda skuzis da to bas i nije ''sitno'' i krepas od posla, al' glavno da oni znaju da je to tebi piece of cake. jos ti kazu ''ma smuljaj ti to, ne mora to bit' super''... :bang: nisam cesto bila u takvim situacijama, ali uvijek mi je bilo glupo ili neugodno naplatit'. ako cu i prihvatiti novac, a necu sama postavljati cijenu, onda se uvijek potrefi neki majmun koji misli da je posteno da ti da dvije kune po kartici ili pedeset kuna za vise sati. drugi pak daju previse i toliko ti tutkaju da se jedva uspijevas obranit' pa ti opet bude neugodno... ne znam. nazovite me sebicnom, ali nekako mi je pametnije sto vise izbjegavati odradjivanje takvih poslova prijateljima i rodbini.

Pješčani sat
11.08.2011., 23:59
ne znam kako je glora smislila temu, ali nitko još nije spomenuo kako ti popusti idu u ciklusima.
to što ja dobijem nešto(ne baš popust, više dar/uslugu), ja to vratim.
tu je ona ljepota u odnosima. ja napravim nešto, ti napraviš nešto drugo, oboje profitiramo, svi sretni.
ja sam sretna kad dobijem bocu vina od frenda jer ima vinograd. baš mi je drago jer se mene sjetio, a ja eto vino baš volim.
ja volim peć kolače a on ne i onda mu dođem s tortom, on sretan, ja vesela koliko mi se on veseli :D
i još brdo takvih primjera

*jezebel*
12.08.2011., 01:16
ne znam kako je glora smislila temu, ali nitko još nije spomenuo kako ti popusti idu u ciklusima.
to što ja dobijem nešto(ne baš popust, više dar/uslugu), ja to vratim.
tu je ona ljepota u odnosima. ja napravim nešto, ti napraviš nešto drugo, oboje profitiramo, svi sretni.
ja sam sretna kad dobijem bocu vina od frenda jer ima vinograd. baš mi je drago jer se mene sjetio, a ja eto vino baš volim.
ja volim peć kolače a on ne i onda mu dođem s tortom, on sretan, ja vesela koliko mi se on veseli :D
i još brdo takvih primjera

valjda je namijenjena tome da ljudi jednostavno navedu ono cime su blagoslovljeni, a za sto bi inace morali izdvojiti vise novca, truda ili vremena.

naravno da se ti ''popusti'' i toplina o kojoj govoris nerijetko mijesaju (npr. deda ti ima vocnjak pa si opskrbljena hrpom jabuka koje em su zdrave, em ti za njih ne treba kes. a mog'o je bit' proklet i te jabuke prodat' ili napunit' samo svoju guzicu.). i naravno da se mnoge stvari ne mogu svesti na pluseve i minuse i ne ocekuju neko konkretno poravnavanje racuna. tu nema mjesta vaganju i stvari jednostavno idu prirodno, a razne usluge i stvari nas ne kostaju, bas kao kad si ti u plusu cim vidis prijateljevo ozareno lice.
ali jedno su ti izrazi topline i normalno pomaganje, a drugo kad se jedna strana pocne osjecati lose i kad ne dobiva postovanje, tu je vec teze biti ''topao'' (npr. kad ti ulijecu oni primjerci koji se javljaju samo kad nesto trebaju, a onda ponovo okrenu guzicu).

inace, naravno da je ovaj moj post inicijalno bio duzi, ali sam skuzila da mi se gotovo svi primjeri svode na hranu :D pa sam ih malo reducirala. :o

Elöise
12.08.2011., 07:41
Mama me snabdijeva povrćem iz vrta, tata ponekim voćem, orahe u životu nisam kupila, bratu se obraćam kad trebam bilo što oko tehnike (kupnje, prodaje, savjeta u izboru). Šogorica me šišala i bojala kosu dok sam bila mlađa i nezahtjevnija. :cerek: Imam nećaka koji bi me naučio plesati, samo da hoću. :zlato tetkino:
Kod njegovih roditelja imamo smještaj na moru pa ne plaćamo (zato si i možemo priuštiti odlazak na more dva puta godišnje). :D
Bratić nam je radio keramičke radove u stanu i na selu i nije htio da mu platimo (iako smo ga mi tražili zato da bi nešto zaradio, a i stručnjak je pravi).
Imam prijatelja koji me snabdijeva dobrim filmovima, serijama i daje dobre preporuke za glazbu.

Nemam rodbinu ni prijatelje na dobrim i važnim funkcijama, tako da nemam štele kod zapošljavanja, dobivanja kredita, odobravanja većeg limita na karticama :zubo:, dobivanja popusta kod kupnje i sl. Ali, zadovoljna sam jer znam da nikome ništa ne dugujem, i da je ovo gore spomenuto i te kako vrijedno.

glora's bastard
12.08.2011., 08:24
Jao, mrzit ćete me...
ja neću :D

:rofl: jel vake?

http://lp.hm.com/hmprod?set=key[source],value[/model/2011/C01%2093126%2072004%2099%209999%200.jpg]&set=key[rotate],value[]&set=key[width],value[]&set=key[height],value[]&set=key[x],value[]&set=key[y],value[]&call=url[file:/product/large]

ok, sjetila sam se dvije stvari: kao čkanica HAKa imala sam jedno vrijeme popust na gorivo na Tifonu i
jeste :D

valjda je namijenjena tome da ljudi jednostavno navedu ono cime su blagoslovljeni, a za sto bi inace morali izdvojiti vise novca, truda ili vremena.

tako je

kukuriku
12.08.2011., 08:50
sjetila sam se još.

imam frendicu koja u dućanu kozmetike ima zaposlenički popust.
pa ga dade i meni, kad dođem, rijetko nažalost.
trebala bih kupovati više kozmetike.:rolleyes:

a i frend nam je za đaba sastavljao namještaj i montirao rasvjetu.
drugi nam je sredijo kupnju kompjutera za sitne pare i na njega natrkeljao svakakih zgodnih softvera.
netko je spomenuo pougse. i ja sam bila na pougsima besplatno. i na još nekim koncertima. i utakmicama.
i teniske terene koristimo zabađaba.

gloro, hvala ti!:mig:

natjerala si me da osvijestim koliko sam blagoslovljena!!! :jumping:

bellevue
12.08.2011., 08:59
Muž ima službeni auto na korištenje i benzin.
Nije nešto lijep ni udoban (auto, ne muž) ali vrijedi zlata:s.
35 vikenda u godini smo na nekakvim izletima, pretresli smo Hrvatsku i Sloveniju uzduž i popreko a širimo se i na Italiju.
I još jedna stvar,najbojli prijatelj u Parizu a avonske karte jeftine!10 dana svake godine!Ljubomorna sam sama na sebe zbog toga:cerek:

Perzefon@
12.08.2011., 08:59
ja neću :D

Pametna žena. :)

Ja bih se instant mijenjala za besplatno maslinovo ulje i svježe domaće povrće.

Jao, ne smijem ni pomisliti. Raspametim se kad mi bivša svekrva povremeno pošalje paradajza, luka, blitve, mahuna, cikle, patlidžana, zelja...

Tupelo
12.08.2011., 09:32
OT: Išao sam na Poguese besplatno. I Shane je bio trijezan. Dvostruka rijetkost. :cerek:

Nisam išla :mama:
Iako, drago mi je što ga nisam vidjela trijeznog. :o

Eh, da...mrzim Perzefonu. :raspa:

glora's bastard
12.08.2011., 09:38
gloro, hvala ti!:mig:

natjerala si me da osvijestim koliko sam blagoslovljena!!! :jumping:
:cerek:

Pametna žena. :)

nisam pametna, nego imam i ja podosta besplatnih kozmetičkih usluga :D

edit: e da, sjetih se nešto, imate li koga tko vam sređuje kazne za prometne prekršaje? :rofl:

Pješčani sat
12.08.2011., 09:40
ma da, super je obilje kojim te drugi darivaju :)
mada, ja sam jednako ili barem tu negdje sretna kad ja mogu nekom drugom tako nešto napraviti.
znate kad nešto radite lako, bez puno truda a s guštom, pa razveselite nekog kom je to iznimno važno bilo

kukuriku
12.08.2011., 09:42
ma da, super je obilje kojim te drugi darivaju :)
mada, ja sam jednako ili barem tu negdje sretna kad ja mogu nekom drugom tako nešto napraviti.
znate kad nešto radite lako, bez puno truda a s guštom, pa razveselite nekog kom je to iznimno važno bilo

moja mater uvijek govori da ne može ona toliko nadavat, koliko joj se vraća.
kozmička pravda i te fore.:ne zna:

glora's bastard
12.08.2011., 09:47

e, tako je i meni. bože, što je ovo blagoslovljen topic! :D

Pješčani sat
12.08.2011., 09:54
baš to :)
samo treba krenut i počet davat

e, tako je i meni. bože, što je ovo blagoslovljen topic! :D

miss burleska
12.08.2011., 10:03

i moji imaju istu filozofiju :D nego otkad znam za sebe, moji starci redovito familiji i bližim prijateljima nešto doniraju, ovisno o godišnjem dobu tako će dobiti rakiju, vino, orahovac, višnjevac, lavandu, voće i povrće, kulen i šunku, ... al iskreno ja baš i nemam neki osjećaj da tu postoji reciprocitet u materijalnom ili uslužnom smislu, možda jedino u kozmičkom :cerek:

kukuriku
12.08.2011., 10:05
i moji imaju istu filozofiju :D nego otkad znam za sebe, moji starci redovito familiji i bližim prijateljima nešto doniraju, ovisno o godišnjem dobu tako će dobiti rakiju, vino, orahovac, višnjevac, lavandu, voće i povrće, kulen i šunku, ... al iskreno ja baš i nemam neki osjećaj da tu postoji reciprocitet u materijalnom ili uslužnom smislu, možda jedino u kozmičkom :cerek:

pa da.
ne dobiš od tih kojima si dao, nego od nekih šestih.
inače bi se radilo tek o trgovini.
ovako je romantičnije, ne?

Hekatonhir
12.08.2011., 11:44
Nisam išla :mama:
Iako, drago mi je što ga nisam vidjela trijeznog. :o

Meni jest. Koncert je bio solidan, lijepo ih je bilo vidjeti u originalnoj postavi. Trajao je sat i pol, pretpostavljam da Shane nije mogao izdržati dulje s obzirom na krvnu sliku. :D

No bio pijan ili trijezan - jednako je nerazumljiv. Najavljivao je svaku pjesmu, nešto i govorio - no od svega toga uspijevao sam razumjeti samo fuckin'. Ne treba njemu bočica nego vrhunski zubar protetičar. :zubo:

I da, ima čovjek sluha, nijednom nije pogriješio u intonaciji. Podsjetio me na Satchma - imaš dojam da mu je raspon glasa pet tonova, ali ne falša.

A ostatak benda... Eh, da sam prije tridesetak godina znao da se na harmonici može svirati i pank, gdje bi mi bio kraj. :cerek:

Ruralna
12.08.2011., 11:52
Svašta nešto dobijem. Od domaćeg povrća, sireva, čajeva do kozmetike i odjeće, usluga :brukica:
Sram me pisati sve :o

Veza nemam.

baja
12.08.2011., 12:19
:cerek::cerek::cerek:
tako je i meni :o
imam popusta na sve strane

ovo mi je,kao čkanici HAKa :D, ipak uspjelo promaknuti :mad: :D
kao čkanica HAKa imala sam jedno vrijeme popust na gorivo na Tifonu

Pješčani sat
12.08.2011., 12:59
pa da.

kukuriku, izađi mi iz glave!
:D:cerek:

nikad ne znaš iz kojeg smjera će ti se vratiti.
kad se sjetim koliko puta mi se desilo da mi je nepoznata osoba, ili barem netko od kog nisma očekivala, uskočila i pomogla :)
da, sve se vraća (u mom svemiru)
:cerek:
tako je i meni :o
imam popusta na sve strane

ovo mi je,kao čkanici HAKa :D, ipak uspjelo promaknuti :mad: :D

hah, netko čita i sitna slova :D
imaš btw. popuste i na HŽ karte

Tupelo
12.08.2011., 13:00
Ne treba njemu bočica nego vrhunski zubar protetičar. :zubo:

:rofl::rofl:

I da, ima čovjek sluha, nijednom nije pogriješio u intonaciji. Podsjetio me na Satchma - imaš dojam da mu je raspon glasa pet tonova, ali ne falša.

Ovo me je uvijek fasciniralo kod njega.
Gledala sam nedavno jedan dokumentarac o njemu i ima scena u kojoj on, baš onako opako sašiven, sjedi za šankom i pjeva sebi u čašu :D.
Oči mu idu svako na svoju stranu :cerek:, glava mu se njiše k'o da nije dobro pričvršćena, ali pjesmu je otpjevao savršeno od početka do kraja.

Hekatonhir
12.08.2011., 13:07
Eh, to. I glas mu je prodoran, misliš da mu je duša u nosu pa ga treći red neće čuti, ali onda osjetiš kako ti ošit vibrira od basa. :cerek:

Teško je to objasniti, ali i Knopfler slično pjeva. Jest, to je stvar i razglasa, ali zapravo obojica imaju dobar glas. :)

*jezebel*
12.08.2011., 13:46
samo da diskretno napomenem da cu rado napraviti veliki fini skupi kolac onome tko mi pokloni dvije karte za dzordza majkla. :D

(jbg, vrijedilo je pokusati. :cry:)

---

e, a jel' netko od vas mozda krade struju? :rofl:

Pješčani sat
12.08.2011., 13:54
ja sam mislila da je on već bio u zagrebu :D

kukuriku
12.08.2011., 14:21
e, a jel' netko od vas mozda krade struju? :rofl:

ja znam ljude koji kradu struju. čula sam da ju odnose u amperima.
al sama ne kradem. ne znam.:tuzni:

kukuriku
12.08.2011., 14:23
Teško je to objasniti, ali i Knopfler slično pjeva. Jest, to je stvar i razglasa, ali zapravo obojica imaju dobar glas. :)

pijandura nema dobar plas. on ima najbolji glas ikad.
:ježi se:

tilla
12.08.2011., 14:43
gomilu toga. ne plaćam koncerte, upade, evente, nekad ni hotele. :cerek:

klopu u restoranu isto jako rijetko plaćam. jednostavno, sam si tako organizirala život. :zubo: zapravo, koristim i uzimam sve što mogu dobit. :zubo:

SamoMaloSebe
12.08.2011., 15:46
Imam besplatan smještaj u jednom planinarskom domu u Hr. :zubo: Upravo sam to otkrila i nije puno, ali ženu veseli... :klap:

Maca.
12.08.2011., 16:25
šta je banja?
u ovom konkretnom primjeru?

Sorry,htjela sam napisati "banke",ali bilo je jako kasno,očito su mi se kapci već sklapali.:rofl:

future
12.08.2011., 17:16
Rođak ima ekipu s kojom kopa grobove kad netko umre, pa ću valjda dobit neki popust kad umrem :)

Nego imam puno frendica koje bi mi mogle sredit uredan sexualni život, ali ne žele :o

kukuriku
12.08.2011., 17:19
Rođak ima ekipu s kojom kopa grobove kad netko umre, pa ću valjda dobit neki popust kad umrem :)

Nego imam puno frendica koje bi mi mogle sredit uredan sexualni život, ali ne žele :o

Pošalji ih na LJES da nauče malo više o FF aranžmanima. Možda misle da se to s prijateljima ne radi.:ne zna:

Vodenna
12.08.2011., 17:21
Imam ja kolegu. Nije izbirljiv. :raspa:

Ruralna
12.08.2011., 17:30
Imam besplatan smještaj u jednom planinarskom domu u Hr. :zubo: Upravo sam to otkrila i nije puno, ali ženu veseli... :klap:
A jel? Šta i toga ima?

Imam ja kolegu. Nije izbirljiv. :raspa:Jel ti to za futura ili onako općenito nutkaš kolegu okolo? :zubo:

kukuriku
12.08.2011., 17:39
Imam ja kolegu. Nije izbirljiv. :raspa:

Da, i ja sam zbunjena.
Kako bi tvoj kolega točno poboljšao futurićev seksualitetni život?:rolleyes:

future
12.08.2011., 17:52
Pošalji ih na LJES da nauče malo više o FF aranžmanima. Možda misle da se to s prijateljima ne radi.:ne zna:

Ma ne misle one ništa, neke kažu da će nam to uništit prijateljstvo:confused:, neke misle da se zajebavam iako im uporno govorim da se ne šalim, par ih je jednostavno ostalo u šoku i još se zgražavaju nad mojom ponudom. A jedna za koju sam mislio da nismo tako dobri je lijepo rekla"što nisi prije pito?":cerek: Ali ona živi daleko:tuzni:

Kako su vas frendovi zbarili? Možda ja imam krivi pristup:ne zna:

miss burleska
12.08.2011., 23:42
pa da.

:rofl:
a što ako ne dobiješ ni od tih nekih šestih, gdje je tu romantika? :zubo:

nego sad bez zezancije, koliko vam je važan neki reciprocitet u svim ti malim gestama koje život čine ljepšim? evo Pješčani sat je lijepo napisala da ju veseli kad dobije od frenda bocu vina al je i ona sretna kad mu napravi tortu jer on voli torte:cerek: sitnice al čovjeka vesele. stvarno nisam materijalist i možemo danima raspravljati kako se dobro dobrim vraća i o karmi, al iz osobnog iskustva tvrdim da mora postojati neki reciprocitet u svim tim gestama/popustima/poklonima jer zaista je glupo i nerealno očekivati da ti netko bezbroj puta izlazi u susret a ti njemu nijednom i obrnuto :raspa:

MelodyNine
12.08.2011., 23:53
Jebote, moram se sjetiti šta dobivam besplatno, ovo me počinje deprimirat'.

E, a ako ovako nastavim dobivati sve uz šesterostruku naplatu, dobit ću besplatan smještaj od mame, i to uz moj i njen prigovor! :cerek:

Oh, no... wait.

To nije džaba :zubo:

glora's bastard
13.08.2011., 00:25
nego sad bez zezancije, koliko vam je važan neki reciprocitet u svim ti malim gestama koje život čine ljepšim?

nimalo mi nije važno da mi se vrati kad nešto dam od bubrega. :cerek: dovoljna mi je satisfakcija što će taj netko mi drag uživati u tome pruženom. to uglavnom završava tako da se natječemo tko će kome više dati. unutar užeg kruga, naravno.

kad dajem nešto da bi mi se vratilo, to obično i definiram prilikom davanja. isto i kad primam :zubo:

miss burleska
13.08.2011., 00:57
:rofl:
onda je čini se problem u nedostatku definicije kod različitih vrsta davanja i primanja :zubo:

divno je kad je čovjek nesebičan al ljudi su ponekad takvi da iskušavaju svoje i tuđe granice te iz nekoliko dobronamjernih gesti postanu proračunati i počnu očekivati da ćeš ih stalno šlepati, biti im na raspolaganju i sređivati im popuste:D
radila sam na dva radna mjesta gdje sam mogla ostvariti značajne popuste kao zaposlenik i uvijek sam svima izašla susret tko god me pitao al u jednom trenutku to je poprimilo neopisive razmjere bezobrazluka:o znači od njih ne tražiš ništa zauzvrat osim da poštuju dogovor i plate svoje. počelo je kao satisfakcija a završilo kao frustracija:rofl:

glora's bastard
13.08.2011., 01:00
shvaćam što govoriš. imala sam sličnih iskustava kao mlađa, zato sad i definiram sve :D i zaustavljam pri prevelikom približavanju granice. moje, jelte :zubo:

miss burleska
13.08.2011., 01:12
sad sam nešto starija i pametnija, valjda :misli: :D

glora's bastard
13.08.2011., 01:16
sad sam nešto starija i pametnija, valjda :misli: :D

to ćeš vidjeti s vremenom. :D

Perzefon@
13.08.2011., 10:43
pa da.

Moja je kolegica odlučila otrgnuti od svog odmora nekoliko dana i poučavati moju lijenu bitangu matematiku za popravak. Rekla sam joj da joj platit neću iz principa, jer sam lijenoj bitangi rekla da mu instrukcije plaćam isključivo za trajanja nastave. Nije htio. Za popravak ne dam.

Ali ona se zaljubila u mog razbojnika i divno su surađivali i on je položio i to sa zavidnim postotkom riješenosti.

Onda me ipak uhvatila pristojnost pa sam pitala kako ću joj se odužiti. A ona krenula nabrajati silnu neku djecu iz naše škole kojima sam ja pomogla i kaže da to tako ide: ti pomogneš nekome, netko treći vrati tebi.

Baš me dirnula, a ja nisam nešto sentimentalna. :)

zLo_kRme
14.08.2011., 22:58
Radim u optici i imam 30% sniženja na cvike. Nisam još kupila nijedne. Svako malo stignu neke nove u koje se zaljubim, pa se ne mogu odlučiti. A iskreno i sa 30% su preskupe :D
Inače nemam nikakve popuste. U jednom baru imam besplatnu kafu ako i ručam tu...
Zamislite koliko učiteljice nadobijaju bombonijera u životu... :kava: :D Npr. moja sestra. Uf.

Herp
23.08.2011., 17:27

Kad bih napisala gdje sve ulazim mukte, znalo bi se gdje radim i gdje mi partner radi, pa neću :D ali uštedjela sam dosta tokom života, da. :D

E da, i frizuru imam đabe. :hekla:

Gzena
23.08.2011., 17:42
Nemam niš džabe..:(
Tamo gdje i imam, dio je posla, pa ne računam..:ne zna:

Nekad sam dobivala i pršut iz onijeh krajeva, a onda nas i četnici opljačkali. :ne zna:
Danas eventualno nešto iz vrta iz mamine i tatine vikendice... i da, sok od bazge. :D

JPK
23.08.2011., 22:19
Jedino pičke dobivam mukte u značajnijim količinama. :tuzni:

atlantis
23.08.2011., 22:26
džabe imamo kod staraca povrće i voće iz vrta. no, spotčitnu mi li to još jednom dobit će pare za povrće pa nek se, da prostite, jebu s njima

drugo niš :/

mavita
23.08.2011., 22:28
Imam besplatno ljetovanje na Braču,ali odem svake
2-3 godine.Trajekt je preskup za auto,a i sve ostalo.
Jedino kad imam 7-10 dana godišnjeg odem,tad se
relativno isplati.
Povrće i voće dobijem svaku nedjelju od tate,Ferrero
proizvode 3-4 puta godišnje od rođakinje.I to je to.

Natch
23.08.2011., 22:31
imam besplatan ulaz u vecinu muzeja, popust na brodske karte, to me veseli.

simply_black
23.08.2011., 22:36
Imam popust na frizerske, kozmetičke i usluge masaža. Ove posljednje su mi bitne, ostale... i ne toliko. :D
Takođe imam popust na kompjutersku opremu. Radije bih to mijenjala za, recimo, popust na cipele :zubo:

Pješčani sat
24.08.2011., 09:25
da dodam:
imam besplatne savjetnike za šivanje, pravljenje rakija i džemova, besplatne prevoditelje na nekoliko jezika
ma imam u biti dosta :cerek:
baš mi je lijepo

shtefy
24.08.2011., 09:57
Nemam džabe gotovo ništa što mi koristi. Imam popust na bazenima koji su predaleko i preskupi su i sa popustom. I preko dragog imamo nešto jeftinije neke usluge njegove firme (cca 50-100 kn mjesečno). Stara mi povremeno donira neku stvar koju si sama ne bih kupila ili bih kupila jeftinije pod izgovorom rođendana, Božića, Majmunova i čiste inatljive dobre volje. Mogla bih se udati u vjenčanici po izboru džabe jer imam štelu u salonu vjenčanica. Ali se ne udajem, a i mrzim vjenčanice. Ima i štelu u servisu tahografa, ali još nisam naučila voziti kamion. :tuzni:

Što se ostalog tiče, rodbina mi je vani, a prijatelji su mi uglavnom ljudi kao i ja - sve bijeda koja negdje šljaka za crkavicu.

Nisam zavidna. Volim plaćati ono što potrošim, mrzim se osjećati dužna za bilo šta jer sam društveno smotana i nikad ne znam kako bih se zahvalila, odužila i sl. Ovako je jednostavnije.

Pixie777
24.08.2011., 10:17
Dobijem rakije, maslinovo, voće i povrće gratis. ponekad i kakav dobar komad mesa ili ribe. Ponekad i ogromne količine Jacobsice.

Nekad sam ulazila bespla na koncerte, razne evente i sl. Više ne toliko.

Imam i besplatne savjete vezane za tehniku, programiranje, računovodstvo, aute, motore, ljekovito bilje... :rofl:

No, rijetko (osim onog prvog) to koristim. Uglavnom danas sve plaćamo, i to ponekad dosta masno. :D

ilea avis
24.08.2011., 10:57
Besplatno ljetovanje :cheer:
Dalje, nedjeljni ručak kod mojih, crno i bijelo vino, malo povrća, ajvar... to je to valjda. Meni dovoljno.

shtefy
24.08.2011., 11:04
Eh, da...

Imamo frenda informatičara koji nam je uskakao sa pomoći. Ali otkako su mi jednom prilikom on i dragi (povezane struke) ostavili komp rastavljen na mikročipove na podu dnevne sobe, otišli u kuhinju i oblizali se k'o stoka (komp je ostao rastavljen dok se obadva kretena nisu oporavila dovoljno da ga sastave - tri dana), potrudila sam se naučiti ono najosnovnije, dovoljno za kućnu upotrebu...

Ako zariba iznad mog znanja, ide u servis... :kava:

Afrika paprika
24.08.2011., 11:58
Nemam blage veze šta imam na popust.
Pokušat ću slijedit tok misli.
Hm.
Imam besplatan (ili vrlo jeftin) prijevoz u većinu dijelova kontinentalne Hrvacke uglavnom često.
Imam popust na HŽ 33% jer imam manje od 26 :zubo:
Kad sam pri roditeljima, uzmem si paradajz, papriku i to. Ponekad ukradem hranu koju su oni kupili isto negdje u trgovini :no:
Isto pojedini muzejski ulazi poradi struke.
Eventualno penis.
That's it :cry:

Vanna.J
24.08.2011., 13:16
Imam popust na HŽ 33% jer imam manje od 26 :zubo:

Ja za ovo nisam znala :durica
Ako je tako, i to ću uskoro imat. :D

Inače, besplatno ljetujem (ne, ne guzim se rodbini da me ne šutnete na onu temu :o).

To je to, jadna sam s popustima :tuzni:

mad cat
25.08.2011., 08:30
Pod besplatno podrazumijevam stvari ili usluge koje nikada ne moraš vratiti.
Da li oni koji besplatno ljetuju kod prijatelja, nikad tim prijateljima ne vrate uslugu u nekom drugom obliku. Makar se ostavi simbolična svota za režije? To bi mi se činilo u redu...
Imam prijatelja odvjetnika koji mi naplaćuje manje nego neki nepoznati odvjetnik, ne radi za mene besplatno, niti bih se ja osjećala u redu sama sa sobom da radi besplatno. Također, prijatelje doktore koji nas zguraju preko reda na preglede, ali im se također odužimo makar simbolično... bocom domaćeg maslinovog ulja i sl. To je znak da se ljude ne uzima zdravo za gotovo. Eto to je moj život s popustom. Besplatno ljetovanje - imam kuću na moru. Ijopet jednom godišnje platim smještaj negdje drugdje :)

Sashica
26.08.2011., 10:07
Hmm, od popusta imam jedino to da mi teta ima viksu na moru pa kod nje provedem oko 10 dana (naravno, pokrijem režije i kupim hranu, ali ne plaćam smještaj) i to da mi je šogor električar pa mi besplatno popravi struju doma ako nešto rikne :D

Drugo nemam ništa, sve plaćam i kupujem si sama, nemam nikakve ''štele'' u zdravstvu, odvjetništvu, školstvu, itd.

Njezna
27.08.2011., 02:34
Placam letove samo ca. 10% karte ali svo zato sam Stand by i zna se destiti da dodem u zracnu Luku i nema vise mjesta jer je netko platio regularnu cijenu!
Ali zato lipo pitas koliko ima jos slobodni mista i koliko na stand by pa letis sutra ili prekosutra!