PDA

View Full Version : Da li je Papa ikada ovo izjavio?

srbinxp
04.10.2004., 15:35
Čuo sam po nekim novinama da je za vreme rata 91-95 Papa izjavio "Srbe treba bombardovati"

Malo mi je čudno da jedan vjerski poglavar takvo šta kaže,pa sam sa nevjericom primio vjest.Da li ste vi išta čuli o tome,imate li neke informacije??

pozdrav

Blaise
04.10.2004., 17:03
Nije.
Ali je kardinal Kuharić 1991. izjavio ovo: "Ako je moj protivnik spalio moju kuću, ja neću zapaliti njegovu! Ako je razorio moju crkvu, ja neću ni dirnuti njegovu, dapače, čuvat ću je. Ako je napustio svoj dom, ja neću ni igle uzeti iz njegova! Ako je ubio moga oca, brata, sestru, ja neću vratiti istom mjerom nego ću poštivati život njegova oca, brata, sina, sestre! To je Evanđelje, možda teško razumljivo pogaženom i poniženom čovjeku, pogaženom i poniženom narodu, ali to je Evanđelje zalog pobjede. To moraju biti naša načela. To moraju biti naši postupci jer u protivnom i mi bismo bili žrtve Zmaja."

ravana
04.10.2004., 17:25
srbinxp kaže:
Čuo sam po nekim novinama da je za vreme rata 91-95 Papa izjavio "Srbe treba bombardovati"

Malo mi je čudno da jedan vjerski poglavar takvo šta kaže,pa sam sa nevjericom primio vjest.Da li ste vi išta čuli o tome,imate li neke informacije??

pozdrav

Vjerojatno nije al trebao je, korov treba unistavat. Milosrdje nesmije ic na ustrb necije vece patnje. Da se srbe na vrijeme zbombalo napravili bi manje sranja i na kraju bi to rezultiralo majom stetom. Da su ih potpuno izbrisali s lica planete bila bi ona ljepse mjesto za zivot pa bi to u stvari tek bila prava krscanska ljubav i milosrdje prema cijelom ostatku covjecanstva.

swaschta
04.10.2004., 17:27
Sta ti radis na religiji?
A ono, ljubiti svoje neprijatelje?

ravana
04.10.2004., 17:31
swaschta kaže:
Sta ti radis na religiji?
A ono, ljubiti svoje neprijatelje?

Pa ljubim ja njih. A ljubim i ostatak covjecanstva. Posto oni, ostatak covjecanstva i ljubav ne idu zajedno onda ostaje ili oni ili ostatak covjecanstva da bi bila ljubav. Kako je ostatak covjeanstva ipak puno veci (i bolji) iz ljubavi ih je bolje eliminirat. Nista osobno.

swaschta
04.10.2004., 17:37
A sto da ti kazem a da se ne ponavljam?
Hvala Bogu da On nije takve ljubavi poput tebe!

Elysium
04.10.2004., 17:38
ravana kaže:
Nista osobno.

:rigo: :flop:
Ništa osobno?
Daj molim te..
Pa ti si Sazdan od osobnog
(čitaj se malo bolje, kad već ne znaš pisati)

ravana
04.10.2004., 17:41
swaschta kaže:
A sto da ti kazem a da se ne ponavljam?
Hvala Bogu da On nije takve ljubavi poput tebe!

Si siguran da nije? Procitaj malo bibliju, sto taj nije sve pobio nema mu ravne :D

E faca je to, nema s njim zafrkancije ko s nama rvatima koji svakog pustimo da nas prca u mozak. Ko ovi slovenci. I jos se nesto raspravljamo i cmarimo EU. "vidi kako smo dobri, primite nas mooolimo vaaas". I popnemo se na straznje nogice sa vlaznjikavim pogledom i brzomasucim repicem. To se zove bit glup a ne dobar. Vojski im poslat i opalit ih po toj umisljenoj slovenskoj njuski, pa da visis kako se i ta beskorisna evropa pocet postovat.

ravana
04.10.2004., 17:43
Elysium kaže:
:rigo: :flop:
Ništa osobno?
Daj molim te..
Pa ti si Sazdan od osobnog
(čitaj se malo bolje, kad već ne znaš pisati)

E na to mislim. Zbog takvih emotivnih bljuvatora koji svoju slabost i kukavicluk maskiraju dobrotom i duhovnoscu nam se sranja i dogadjaju. Spusti se na zemlju, nije ti ovo bajka o crvenkapici ni pamflet jehovinih svjedoka.

swaschta
04.10.2004., 17:44
Da gubim vrijeme na tebe ili ne, pitanje je sad?
Ma, mozda neki drugi put. Mozda netko ima vise vremena na bacanje.

ravana
04.10.2004., 17:51
Da, kad ne postoje argumenti, a krutost napamet naucenih ideoloskih postavki ne ostvlja mogucnost prihvacanja logicne i ocite istine, obicno stizu ovakve izjave.

swaschta
04.10.2004., 17:55
Da, protiv tvog stava zbilja nema argumenata. Mislim, sto da ti sada kazem? Citiram Bibliju? Ne zanima te. Nesto drugo? Fucka ti se.

Srecom pa ti nisam susjed. Da ti se ne svidjam, mozda bi i mene rado koknuo, jer ti je ima vise onih koje volis.

Ako netko pati od nedostataka argumentacije onda si to definitivno ti. Jer, za argumente protiv tvog stava nije potreban nikakav dodatka do li zdrav razum.

ravana
04.10.2004., 17:57
swaschta kaže:
Da, protiv tvog stava zbilja nema argumenata. Mislim, sto da ti sada kazem? Citiram Bibliju? Ne zanima te. Nesto drugo? Fucka ti se.

Srecom pa ti nisam susjed. Da ti se ne svidjam, mozda bi i mene rado koknuo, jer ti je ima vise onih koje volis.

Ako netko pati od nedostataka argumentacije onda si to definitivno ti. Jer, za argumente protiv tvog stava nije potreban nikakav dodatka do li zdrav razum.

Ne ako se ti meni ne svidjas nego ako ugrozavas vecinu oko sebe. A to je sasvim dobar argument. I da mi je do tebe vise stalo nego do te vecine bilo bi podlo i nehumano od mene da zbog svoje sklonosti/ljubavi zrtvujem vecinu radi jedne budale koja to ne zasluzuje.

swaschta
04.10.2004., 18:06
Dakle, za tebe su svi Srbi smece koje treba pobiti?

ravana
04.10.2004., 18:09
Uvijek postoji kolateralna steta.

Ako je neko napravio neki zlocin treba ga zatvorit, smaknut ili sto vec. Ponekad se osude nevini al da bi ljudsko drustvo opstalo treba postajat sistem "ugovorne represije" koji se sprjecavat pojedince da uniste drustvo i stete mu. Zasto ti je onda nelogicno da se sankcionira u globalu narod koji je napravio i vjerojatno ce i delje radit tolko problema?

Elysium
04.10.2004., 18:22
ravana kaže:
Uvijek postoji kolateralna steta.

Takvi poput tebe su puno više od kolateralne štete..
Obožavam mudre tupavce koji s vremena na vrijeme nauče kakvu učenu riječ, shvate kako im savršeno ide na mlin (a o logici tog "savršenstva" ni ne želim trošiti riječi) i potom razvijaju teoriju kojoj bi i Hitler dignuo s ponosom zdravicu..

ravana
04.10.2004., 18:23
a sto se Biblije tice (bar S.Z.), no ofens al to je najgora klaonica u nekom duhovnom spisu. Po njoj je svaki narod koji je zasmetao zidovima Bog uklonio. Ali to je ionako jedna obicna plemenska religija, nist posebno, samo se prenapuhalo (dobrim djelom zaslugom krscanstva).

ravana
04.10.2004., 18:25
Elysium kaže:
Takvi poput tebe su puno više od kolateralne štete..
Obožavam mudre tupavce koji s vremena na vrijeme nauče kakvu učenu riječ, shvate kako im savršeno ide na mlin (a o logici tog "savršenstva" ni ne želim trošiti riječi) i potom razvijaju teoriju kojoj bi i Hitler dignuo s ponosom zdravicu..

ja naucila lijepa rijec ja jako pametna da da. Ja imati velika mambo - djambo.
:rolleyes:

Nista konkretno nisi odgovorio osim osobnog napada.

A Hitler je imao dobre ideje, da je zadrzao hladnu glavu i nije se zaletavao (npr s Rusijom) iz nekih neracionalnih ufura mogo je napravit dobar posao. U svakom slucaju komunjare su bile puno gori izbor od fasista, satrli su svaku duhovnost i onostranost sto ovi nisu radili, a to je najgore.

Elysium
04.10.2004., 18:27
ravana kaže:
E na to mislim. Zbog takvih emotivnih bljuvatora koji svoju slabost i kukavicluk maskiraju dobrotom i duhovnoscu nam se sranja i dogadjaju. Spusti se na zemlju, nije ti ovo bajka o crvenkapici ni pamflet jehovinih svjedoka.

To što si osoba s desničarskim duševnim pečatom, ipak mi nije dovoljno da mi mažeš oči svojim proklamatorskim stavovima i pozivima na uređenje.
Sit sam tih koji "uređuju.."
Ma, svi vi prvo sebi uredite šupak, hranite sami svoju glad za opijenu egoizmom, a tek onda pogledate na nekog pored sebe..

Elysium
04.10.2004., 18:30
ravana kaže:

Nista konkretno nisi odgovorio osim osobnog napada.

Da se razumijemo, proziran si čovječe!
Daj, jebote, rasplači se! Jel sam te jako povrijedio? :(

Pišeš takve monstruozne gluposti, a onda cmizdriš..

swaschta
04.10.2004., 18:32
ravana kaže:
A Hitler je imao dobre ideje

:bljak:

Sto se mene tice, ovim je rasprava zavrsena, ma sto ti rekao, ukljucujuci nekakav kukavicluk, nedostatak argumenata i ostalo.

Elysium
04.10.2004., 18:37
swaschta kaže:

Sto se mene tice, ovim je rasprava zavrsena, ma sto ti rekao, ukljucujuci nekakav kukavicluk, nedostatak argumenata i ostalo.

To da je Hitler bio iznimno inteligentan uz svoju bolest, to ne bih smio osporiti..
ALI..

Kad napišeš ono što je i swaschta citirao, hvala na razgovoru..
I činjenici da bar znam kakve misli, ideje i djela stoje iza Ravane..

:flop:

ravana
04.10.2004., 18:40
Elysium kaže:
To što si osoba s desničarskim duševnim pečatom, ipak mi nije dovoljno da mi mažeš oči svojim proklamatorskim stavovima i pozivima na uređenje.
Sit sam tih koji "uređuju.."
Ma, svi vi prvo sebi uredite šupak, hranite sami svoju glad za opijenu egoizmom, a tek onda pogledate na nekog pored sebe..
Moji proklamatorski stavovi imaju logiku u sebi, ti samo sibas "ljubavne" parole naucene napamet bez ikakvih argumenata usim u stilu "to je tako jer je tako". Jos nisam cuo razlog osporavanju nit opovrgavanje smisleno onog sto sam rekao.

To sto si ti sit je tvoj problem, ili sad i ti zagovaras da ono sto se tebi ne svidja ne valja? Vidis sad dokazujes soju sebicnost jer ja zagovaram da ne valja ono sto steti drustvu, a ne meni.

Cimi dolazimo do zadnjeg odgovora. Uz srbe i slovence ni hrvati nisu bas divna nacija. A ako ja nekog ubijem slazem se sa tim da me se smakne. Ne trazim za sebe nista drukciji tretman nego za druge. Al ako covjek ne radi sranja nema se cega bojat ne? Ako te ovo tako dira vjerojatno nemas cistu savjest.

ravana
04.10.2004., 18:41
Samo utvrdjujem cinjenice. Nisi dovoljno inteligentan da bi me uvrijedio, ne vidim da se iko ode zapalio i rascmizdrio osim tebe, a i dalje samo bljuvas uvrede i fraze bez ikakvih obrazlozenja svojih stavova.

ravana
04.10.2004., 18:43
swaschta kaže:

Jos jedan primjer. Opceprihvacen pomodni stav da je Hitler "utjelovljenje zla". I sad je za tebe ovo il ono gotovo a da po svom obicaju nisi onudio nikakav argument. Kreten.

Elysium
04.10.2004., 18:47
ravana kaže:
A ako ja nekog ubijem slazem se sa tim da me se smakne. Ne trazim za sebe nista drukciji tretman nego za druge.
Ako te ovo tako dira vjerojatno nemas cistu savjest.

Vidiš, nitko nikog ne bi trebao smaknuti..
I što ćemo sad?
Ja romatičar, ti gorljivi patriota..

NITKO se ne bi trebao smaknuti.
To je moj stav, argument, kojeg toliko vadiš i tražiš..

Svoje zakone životinja ostavi za neke druge sljedbenike, mirnije mašte, i ne toliko željne krvi
(ono s Hitlerom ti doista nije trebalo, ali barem znam kakav si)

Elysium
04.10.2004., 18:50
ravana kaže:
Jos jedan primjer. Opceprihvacen pomodni stav da je Hitler "utjelovljenje zla". I sad je za tebe ovo il ono gotovo a da po svom obicaju nisi onudio nikakav argument. Kreten.

*zadnja riječ* - prekrasno, vidim da nisi izdržao, jače je od tebe, ha?
i onda da vjerujem da "svašta" ne bi bio u stanju..

i još nešto..
to što swaschta kaže, tj "ne kaže" po tebi..
I to je stav..
Ali to je tebi preteško vidjeti, zar ne..?

ravana
04.10.2004., 18:53
Elysium kaže:
Vidiš, nitko nikog ne bi trebao smaknuti..
I što ćemo sad?
Ja romatičar, ti gorljivi patriota..

NITKO se ne bi trebao smaknuti.
To je moj stav, argument, kojeg toliko vadiš i tražiš..

Svoje zakone životinja ostavi za neke druge sljedbenike, mirnije mašte, i ne toliko željne krvi
(ono s Hitlerom ti doista nije trebalo, ali barem znam kakav si)

To je mozda tvoj stav, nije nikakav argumen. Uopce jos nisi dao nikakav argument.

A smaknuce...

Jel ti mislis da je ispravno krast, ubijat itd (osim recimo u samoobrani ili nekom slicnom opravdanom razlogu)?
Ako nije cemu strah od smaknuca? Znaci zalis sankcionirat ali prihvacas da je to dovoljno normalno ponasanje da ne trebaju drasticne mjere.

E sad to govori dvije stvari. Prvo da ti sa sobom nisi na cisto, da nisi siguran u vlastite vrijednosti i postupke pa se bojis takvih kazni. Drugo da si jako vezan za tijelo pa smrt smatras necim drasticnim. A mislim da je recimo dozivotni zatvor gora stvar, a puno neprakticnija i po troskove drzavi i po problemima koje ta osoba moze napravit eventualnim izlaskom ili cak u samom zatvoru. I po tome sto svojim prsustvom truje drustvo. Zar smrtna kazna nije daleko logicnija?

ravana
04.10.2004., 18:57
Elysium kaže:
*zadnja riječ* - prekrasno, vidim da nisi izdržao, jače je od tebe, ha?
i onda da vjerujem da "svašta" ne bi bio u stanju..

i još nešto..
to što swaschta kaže, tj "ne kaže" po tebi..
I to je stav..
Ali to je tebi preteško vidjeti, zar ne..?

Sta ti znaci ovo sa +zadnjom rijeci*, sta to nisam izdrzao? I to je vrlo argumentirano. Iako se lijepo izrazavas u cijeloj ovoj citabi si ponudio samo fraze i niti jedan argument za svoje stavove sto me vodi zakljucku da si osoba slabijih intelektualnih sposobnosti, drugim rijecima kreten. A sta ti znaci da bi svasta bio u stanju? To sto si npr kreten nije razlog da se bil sto napravi (dok ne napravis sranje). Samo se ne treba dozvolit tolku slobodu izrazavanja onima koji nemaju sposobnosti za isto.

Pa i tvrdim da su to sve stavovi. Ali nema nigdje argumenata. I ja mogu imat stav a je paprika ljek za AIDS al sumnjam da ce se to tako lako dokazat :rolleyes:

Elysium
04.10.2004., 18:58
ravana kaže:
A smaknuce...

Jel ti mislis da je ispravno krast, ubijat itd (osim recimo u samoobrani ili nekom slicnom opravdanom razlogu)?
Ako nije cemu strah od smaknuca? Znaci zalis sankcionirat ali prihvacas da je to dovoljno normalno ponasanje da ne trebaju drasticne mjere.

E sad to govori dvije stvari. Prvo da ti sa sobom nisi na cisto, da nisi siguran u vlastite vrijednosti i postupke pa se bojis takvih kazni. Drugo da si jako vezan za tijelo pa smrt smatras necim drasticnim.

Pa ti si legenda čovječe!!
Pa tebi ni ne treba sugovornik. Ti SVE zaš o svakom.
Evo, ti si mene izpsihologizirao u 2 minute, a da ništa ne znaš.
Ti si stvoren za političara i manipulatora.

A logika će samo biti karta na koju ćeš se vječno izvlačiti..
Katastrofa si..
(uzgred rečeno, mislio sam da si pametniji po postovima koje sam prije znao čitati od tebe)

Elysium
04.10.2004., 19:02
ravana kaže:
Zar smrtna kazna nije daleko logicnija?

Gle prijatelju, nas dvoje bi mogli jako na široko i jako dugo.
Upravo ZBOG TOGA ne iznosim argumente..
Jer to te pali, a ja ipak ne razgovaram takvim načinima koji u svojem intelektu i izražavanju imaju rečenice poput ove gore citirane..

Rasprave trebaju biti vođene argumentima, to je jasno i u tome se slažemo.
"Zar smrtna kazna nije daleko logičnija?" za mene je opus tvoje siromašenosti i zgaženosti..
O kakvim argumentima da nas dvoje diskutiramo, kada živiš s ovako nakaradnim mislima??!!

ravana
04.10.2004., 19:05
Elysium kaže:
Pa ti si legenda čovječe!!
Pa tebi ni ne treba sugovornik. Ti SVE zaš o svakom.
Evo, ti si mene izpsihologizirao u 2 minute, a da ništa ne znaš.
Ti si stvoren za političara i manipulatora.

A logika će samo biti karta na koju ćeš se vječno izvlačiti..
Katastrofa si..
(uzgred rečeno, mislio sam da si pametniji po postovima koje sam prije znao čitati od tebe)

Opet pricas a da nista ne kazes o temi i razlozima prihvacanja odredjenih stavova.

ravana
04.10.2004., 19:07
Elysium kaže:
Gle prijatelju, nas dvoje bi mogli jako na široko i jako dugo.
Upravo ZBOG TOGA ne iznosim argumente..
Jer to te pali, a ja ipak ne razgovaram takvim načinima koji u svojem intelektu i izražavanju imaju rečenice poput ove gore citirane..

Rasprave trebaju biti vođene argumentima, to je jasno i u tome se slažemo.
"Zar smrtna kazna nije daleko logičnija?" za mene je opus tvoje siromašenosti i zgaženosti..
O kakvim argumentima da nas dvoje diskutiramo, kada živiš s ovako nakaradnim mislima??!!

Smrtna kazna je logicnija je zakljucak izveden iz odredjenih premisa i sve je lijepo obrazlozeno. S druge strane ti se i dalje zalis na neke "nakaradne" misli, tj palis se samo jer se moji stavovi s tvojima ne slazu bez iceg dubljeg i konkretnijeg. Al zato druge olako optuzujes za napaljivanje sto je skroz netocno u ovom slucaju.

Elysium
04.10.2004., 19:10
srbinxp kaže:

Nije

Elysium
04.10.2004., 19:15
ravana kaže:
Smrtna kazna je logicnija je zakljucak izveden iz odredjenih premisa i sve je lijepo obrazlozeno.

Ravana, daj lijepo ne seri!
I ti i tvoji argumetni..

Smrtna kazne je logičnija, kažeš.. Potkrijepljena i obrazložena slijedećim rečenicama: "A mislim da je recimo dozivotni zatvor gora stvar, a puno neprakticnija i po troskove drzavi i po problemima koje ta osoba moze napravit eventualnim izlaskom ili cak u samom zatvoru. I po tome sto svojim prsustvom truje drustvo. Zar smrtna kazna nije daleko logicnija?"
I TO JE TVOJ ARGUMENT U KORIST smrtne kazne? :s :s

Ti u dvije izjavne rečenice i jednu upitnu obrazložiš uvođenje smrtne kazne.
I to još nazoveš argumentom????
Jebote Ravana, glup si.
Shvaćaš li?

Elysium
04.10.2004., 19:16
I oprosti za ovo "glup si."

Od mene toliko, ti slobodno dovrši razgovor..

ravana
04.10.2004., 19:23
ah ah malo smo se napalili ;)

Hvala na komplimentu, od takve budaletine ne bi ni zelio nista ljepse cut.

Argument je vrlo logican, a ti se povodis samo za emocijama i njih predstavljas kao argumente. A emocije i uvjerenja su vrlo varljiva stvar. Sto je bilo opceprihvaceno prije 1000 godina danas je nezamislivio i obratno. Isto ce bit i za tisucu godina. Razum je pouzdanije mjerilo od takvih u biti mejnstrim uvjerenja. To je MTV sistem. STo ponavljau TV i novine masa prihvati ko opcevazece vrijednosti i zgraza se i cudi nad vremenima kad se mislilo drugacije. Al se sto ti pricas je tipicno sektasko ponasanje. Prihvati se odredjeni set uvjerenja i to postane tolko normalno da je sve razlicito od toga po svojoj prirodi automatski nakaradno. Samo sto je to dovoljno asireno da se smatra normalnim a ne sektaskim. U biti ista stvar, nema tu nikakve logike, samo majmunsko oponasanje drugih ljudi.

ezra
04.10.2004., 21:29
no,no....

zapravo...SAMO DAJTE

ajde malo žestice

ezra
04.10.2004., 21:38
ravana, proždrljivo pseto, kažeš? :) nice....jedi samo govna i dalje :)

tebe su sigurno tukli u osnovnoj školi a u srednjoj ti gazili naočale i pljuvali po masnoj kosi jer drkao na profesoricu iz kemije dok je pričala o vodiku :)

ezri
04.10.2004., 22:48
Bez obzira što ja mislim o temi, nitko još nije dokazima i logikom opovrgao Ravaninu tezu. Samo se zgražate i optužujete čovjeka, dokazujući da se ljudi mjenjaju kad su napadnuti. A ni ne znate tko je, što je, ni što radi(s vama) i zašto :p :D
A Zločestoj Djeci se smijete ;)

swaschta
04.10.2004., 22:52
Pa cuj, ako nekome trebaju dokazi protiv teze da treba pobiti susjede kako bi steta bila manja - onda tu nema komentara.

U ostalom, koji su to argumenti koje takav um moze prihvatiti? Hitler je isto imao svoje argumente zasto je pobio tolike Zidove. Gledajuci povijest, cini se da cu bili jaci od protuargumenata. Sto ne znaci da su bili normalni.

Pored toga, kakve to veze ima s topicom? Covjek je pitao je li papa nesto izjavio, neki rekose ne i gotovo.

ezri
04.10.2004., 23:09
swaschta kaže:
Pa cuj, ako nekome trebaju dokazi protiv teze da treba pobiti susjede kako bi steta bila manja - onda tu nema komentara.

U ostalom, koji su to argumenti koje takav um moze prihvatiti? Hitler je isto imao svoje argumente zasto je pobio tolike Zidove. Gledajuci povijest, cini se da cu bili jaci od protuargumenata. Sto ne znaci da su bili normalni.

Pored toga, kakve to veze ima s topicom? Covjek je pitao je li papa nesto izjavio, neki rekose ne i gotovo.

Neću ulaziti u moguće ratne strategije, i naravno i ja sam za mir, razumjevanje, red.:)
Samo mi je zanimljivo kako ne vidite da vas ravana zaj..... i namjerno vam prkosi :D

zagor
05.10.2004., 00:15
Blaise kaže:
Nije.
Ali je kardinal Kuharić 1991. izjavio ovo: "Ako je moj protivnik spalio moju kuću, ja neću zapaliti njegovu! Ako je razorio moju crkvu, ja neću ni dirnuti njegovu, dapače, čuvat ću je. Ako je napustio svoj dom, ja neću ni igle uzeti iz njegova! Ako je ubio moga oca, brata, sestru, ja neću vratiti istom mjerom nego ću poštivati život njegova oca, brata, sina, sestre! To je Evanđelje, možda teško razumljivo pogaženom i poniženom čovjeku, pogaženom i poniženom narodu, ali to je Evanđelje zalog pobjede. To moraju biti naša načela. To moraju biti naši postupci jer u protivnom i mi bismo bili žrtve Zmaja."

Kao i političar, lijepo govori, ali ga je gadno slušati.:bljak:

Dunj@
05.10.2004., 13:12
srbinxp kaže:
Nije!

Tko god je to rekao nema pojma ni o RKC ni o ovom papi! Ili je to namjerno rečeno iz čistih politikantskih razloga. Ono, za sve su krivi (prokleti) Latini. :D

Blaise
05.10.2004., 18:54
zagor kaže:

Istina je da - kad citiraju taj poznati govor - izbace obično zadnje tri rečenice.
Ja sam ih namjerno stavila - baš da vidim reakciju.:D

Btw, mislim da to nije za povraćanje, to su lijepe riječi.
Jesu li samo to ili ne, to je drugo pitanje.

Dunj@
05.10.2004., 19:33
zagor kaže:

Pokojni Kuharić nije bio političar. I nije to ni mogao biti. Po zakonu države i crkve.

U svakom slučaju, jest to rekao i kao netko tko je nešto značio u RKC.

Nisam nikog čula od SPC da je nešto slično rekao, ali se dobro sjećam nosanja kostiju Cara Lazara, po zamišljenim granicama Velike Srbije. Takvima je sigurno bilo Kuharića gadno slušati.:rolleyes:

orthodoxos
07.10.2004., 16:19
Ne. Episkop Rimski (u odjeljenju) NIKADA NIJE OVO IZJAVIO. Lično vjerujem da nikada to nije ni pomislio.

Jovan Pavle Drugi je prvi slovenski Episkop Rima i kao takav je mnogo više radio na Ekumenskoj misiji sa Pravoslavnom Crkvom. Upravo jer je većina slovena u Pravoslavnoj Crkvi.

Neka ga Bog poživi i blagosilja.

zagor
07.10.2004., 18:16
Blaise kaže:
Istina je da - kad citiraju taj poznati govor - izbace obično zadnje tri rečenice.
Ja sam ih namjerno stavila - baš da vidim reakciju.:D

Btw, mislim da to nije za povraćanje, to su lijepe riječi.
Jesu li samo to ili ne, to je drugo pitanje.

Ma ne kažem da nisu lijepe riječi - to su prekrasne riječi, ali sumnjam da ga je ko slušao ili da je on to sprovodio u djelo.
Isto tako kad slušaš pravoslavnog poglavara pavla, čovjek se topi od miline, ali malo su vjerski poglavari učinili - odnosno činili su suprotnog od onoga što su javno govorili, kad se uzme koliki su uticaj imali na politiku i narod.
Resultati govore za sebe, odnosno govore da su jedno govorili a drugo radili.

Blaise
08.10.2004., 18:45
zagor kaže:
...ali malo su vjerski poglavari učinili - odnosno činili su suprotnog od onoga što su javno govorili, kad se uzme koliki su uticaj imali na politiku i narod.
Resultati govore za sebe, odnosno govore da su jedno govorili a drugo radili.

Svakodnevni (da, baš svakodnevni) život potvrđuje ono što govoriš. Možemo raspravljati o tome koliki je utjecaj vjerskih vođa na politiku, ali na običnog čovjeka koji se ne bavi politikom:D - taj obični čovjek je onaj koji je i egzekutor i žrtva u najširem smislu te riječi - negdje postoji kratki spoj, trebalo bi biti očito. I sve je dobro dok mi zatvaramo oči ili dok nas direktno ne pogodi.
:(