PDA

View Full Version : Roaccutane (izotretinoin)

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

rafaela
04.03.2003., 09:47
Čitajući topic 'Diane 35', vidim da dosta cura ima problema s tenom (tko zna kako stoje muškarci u tom pogledu, ništa se ne izjašnjavaju).

Nikad u životu nisam imala toliko problema s kožom (gadne, čvoraste, bolne akne po licu, vratu, leđima).
Policistični jajnici dijagnosticirani su mi prije nekih 10-ak godina.
U par navrata pila sam Diane 35 i sve se povuklo, koža perfektna i sve super. Svaki put nakon prestanka uzimanja Diana bilo je sve gore i gore.

Išla sam raditi krvnu sliku i hormonalne pretrage i sve je ok unatoč policističnim jajnicima (dakle, mogu se imati policistični jajnici, a da je s hormonima sve u redu). Menge redovite, opće zdravstveno stanje super, ali ova moja koža.. za popizdit.

I tako ja odoh kod liječnika i dobim Roaccutane (lijek, u stvari velike količine A vitamina u kombinaciji s još nečim, isključivo se koristi u liječenju težih oblika akni))

Roaccutane je izrazito jak lijek, teratogen (zabranjeno uzimanje trudnicama i onima koje to planiraju postati, čak i nekoliko mjeseci nakon prestanka uzimanja lijeka, mogu se javiti teška oštećenja ploda).
Krvne pretrage radim svaka 3 tjedna (uključujući i jetrene probe)
Većina nuspojava koja se može javiti trenutno mi se dešava: suha sluznica očiju, suha usta, koža lica mi se ljušti abnormalno. Oči me peku užasno, usta kao da mi je netko nešto ubrizgao, krv mi ide iz nosa. Jednom riječju, sva se sušim.
Znam da je to normalno za ovaj lijek, znam da sam pod kontrolom i ukoliko nešto ne bude u redu s krvnim nalazima , mogu lijek prestati koristiti.

Inače, učinkovitost ovog lijeka je oko 90 % (navodno). U ovo sam se imala priliku uvjeriti osobno upoznavši dečka koji se liječio Roaccutanom. Fantastičan rezultat. Samo što je on muško, a ja ne. Ne znam kako kod žena ovo reagira.

Inače, propisana mi je terpija od 4 mjeseca.
Došla sam do pola i ten mi je nešto bolji (premda teško baš i uočavam jer mi je lice suho i ljuskavo, najbolje ću vidjeti par mjeseci nakon korištenja lijeka).

Je li netko oda vas koristio ovaj lijek i kakvi su bili rezultati? Jesu li rezultati bili trajni?
Ili je sve u glavi/psihi (kod mene vrlo moguće) kako mi reče apotekarka, koja me pokušala nagovoriti da ne koristim Roaccutane jer je to čisti otrov.

da vas čujem..

iggix
04.03.2003., 10:02
Koristila sam ga. Suha sluznica, ljustenje koze, jezik mi je cijelo vrijeme bio smedj i zadebljao, problemi s stolicom......Bilo je toga josh, u ovom trenutku se vishe ne mogu sjetiti.Akne su nestale, ali nakon prestanka i dalje sam imala problema s malim, sitnim bijelim aknicama i necistim tenom. Dakle, rezultati nisu bili bash perfektni.
Kod decki su rezultati malo bolji, ali taj lijek se ne preporuca mladima koji jos uvijek rastu - sin od moje poznanice je s sesnaest prestao rasti zbog toga. Nepaznja lijecnika, proces koji se je dugo vukao po sudu, ali decku vishe nitko nije mogao pomoci po tom pitanju.....

:(

U svakom slucaju ja spadam u onih 10%. Mozda se jave neki s dobrim iskustvima.

iggix
04.03.2003., 10:03
Sjetila sam se josh neceg: ooooobilne menstruacije. Bljak!

luca
04.03.2003., 10:20
rafaela kaže:
Je li netko oda vas koristio ovaj lijek i kakvi su bili rezultati? Jesu li rezultati bili trajni?
Ili je sve u glavi/psihi (kod mene vrlo moguće) kako mi reče apotekarka, koja me pokušala nagovoriti da ne koristim Roaccutane jer je to čisti otrov.

da vas čujem..

moja jako dobra prijateljica je koristila; rezultati su divni: porculanski bijeli ten :) (i inace je imala takav ali u jednom trenu joj je uletilo nesto pa je imala problema. lijecnik joj je dao Roaccutane). koliko vidim trajno je, ali ne znam koliko dugo je bila na terapiji i ne znam da li je to od samo jedne terapije.

nije imala niti jedan od simptoma koje ti navodis (iako su navedene kao moguci sekundarni efekti). koliko sam ja citala, to je cisti otrov. ali to mozes reci za sve efikasne kemikalije. mene osobno smeta s tim lijekom sto se ne zna tocno djelovanje (utjece na keratinizaciju koze) i sto je izotretionin vjerojatno ukljucen u gensku regulaciju...

koliko vidim, ti si na stalno kontrolirana tako da mislim da ce sve biti ok. pazi jetru, ne imaj bebu i streno lijecenje :)

blondie_30
04.03.2003., 12:04
Sigurno nemaju isto djelovanje; ali ovo mi se cini tako jaki lijek da bih vam preporucila (ukoliko nije stvarno koma) da probate sa Eudyna gelom :confused: Moja frendica si je sredila akne samo s njim. Ima ga u Austriji i Njemackoj i jako je dobar. Ja nisam nikada imala akne, ali kad mi tu i tamo iskoci kakav gadan potkozni hormonalni, navecer namazem i do ujutro je OK.

Kiki
04.03.2003., 14:40
Nisam koristila Roaccutane i ne zelim te preplasiti, al ovdje (UK) se digla ogromna prasina oko toga i svako malo bude nesto u novinama jer navodno uzrokuje tesku depresiju kod nekih ljudi i bilo je par suicide slucajeva koje su povezali s koristenjem tog lijeka i sad se njihove obitelji povlace po sudu. :(
Citala sam isto tako u novinama bas ovaj vikend da postoji neki laser koji se koristi u lijecenju akni (jos uvijek je u probnoj fazi) i navodno da daje izvanredne rezultate.
Mozda da se o tome raspitas?

@ngel
04.03.2003., 18:37
i ja i buraz smo koristili roaccutane skoro godinu dana, koza nam je bila u slicnom stanju kao sto ga i ti opisujes....s time da niti on (;)) nismo imali policisticne jajnike....

nama se to pojavilo poslje puberteta kod mene cak dosta nakon puberteta.
ja sam probala sve i svasta i roaccutane mi je bio zadnja solucija, posto sam znala da je prilicno otrovan. s time da sam razgovarala s jednim prijateljem, koji je dr. farmaceut i on mi je rekao da nema frke, da slobodno to uzimam.....
meni su simptomi dok sam uzimala lijek bili slicni kao sto ih ti opisujes, s time da mogu potvrditi lagane depresije, no tada nisam znala da mi je to od toga.
ten mi je dvije godine bio super, sada mi se narocito pred menstruaciju stvore pristici na istim mjestima kao i prije....znaci nije me bas izljecilo!! a kod mog buraza je cak isto kao i prije!!

ja sam uglavnom jedno tri godine nakon uzimanja roaccutane-a promijenila doktora opce prakse i kada sam mu rekla da sam pila roaccutane on je popizdio:eek: :eek: rekao mi je da je to nesto najgore sto mozes napraviti.....rekao mi je da ima dosta ljudi koji su imali duboke depresije, takodjer je spomenuo samoubijstva!! kaze da te depresije znaju ostati i nakon toga sto prekines trositi lijek!!! osim toga je izgleda bilo nekoliko slucajeva gdje se pojavila neka ultra-agresivna vrsta leukemije!!!!!:eek: :eek:

on je uglavnom rekao da bi svim doktorima koji ga prepisuju oduzeo radnu dozvolu:mad: :mad:
sto da ti kazem covjek je bio bijesan kao ris!!!!
a i ja sam poludila na ljecnicu koja mi je to prepisala, a bome i na frenda, koji mi je rekao da je full bezopasno!!

svatko treba sam odluciti, sto ce unijeti u sebe..... ja uglavnom nebi preporucila!!

blondie, hvala za preporuku, bas cu si to nabaviti!!!

Gazda
04.03.2003., 20:52
Ja sam ga uzeo i jos sam ziv. Al moram rec da je djelovo do negdje 6 mjeseci nakon sta sam ga presto uzimat, a onda su mi se opet pojavile akne po licu. Nije da nije pomogo, jer sad su mi ledja, vrat i prsa skroz cisti (nije ni prije bilo strasno, ali je bilo tu i tamo), a i na licu je pojava rjedja i slabija. Al nisam uvjeren u djelotvornost. Jedina nuspojava su bila grozno suha usta.

rafaela
05.03.2003., 08:24
Hvala svima na odgovorima.
Dakle, niti ovim se ne postižu definitivni rezulati. Toga sam se i bojala; sve dobro kratko traje, zar ne? Sad si razmišljam jel ovo uopće vrijedno patnje ako će mi nakon prestanka uzimanja lijeka(otrova?)biti isto. Ali sad mi je stvarno dosta gadno. Oči su mi se osušile (kapljem umjetne suze svakih sat vremena), mažem usta labellom svaka pol sata, lice peče i ljušti se).

Koliko sam ja uspjela skužiti oko ovog lijeka, on djeluje na principu da ti 'suši' lojne žlijezde, tj. one luče manje sebuma za nekih 70-80 % i logično da se tako spriječava stvaranje akni.
A kad se lijek prestane koristiti?

I jo nešto. Baš jučer sam našla na webu neku studiju o učinkovitosti vitamina B5 u većim količinama (kao ne šteti organizmu, višak se izlučuje mokraćom, a navodno je i djelotvorniji od Roacutana), jer " ...akne su posljedica poremećaja metabolizma masti u organizmu koji se dešava zbog manjka koenzima-A, a koenzim-A se satoji od od ovog vitamina, pa će njegovo uzimanje u većim količina potaknuti stvaranje koenzima-A, te potaknuti metabolizam masti i riješiti problem akni (završen citat)"
Na početku se preporučuju doze od 10 g dnevno(?), zatim se postepeno doze smanjuju, da bi se na kraju završilo sa trajnjijim uzimanjem doze od oko 3 g dnevno.

Luca, vidim da se razumiješ u materiju. Je li vitamin B5 stvarno tako neškodljiv i ima li ovo gore napisano smisla?

Ne znam više kaj da radim. Mislim, ljudi idu na Mjesec i stvaraju nuklearne bombe, a nisu uspjeli naći rješenje za akne.
pozdrav.

luca
05.03.2003., 10:01
rafaela kaže:
I jo nešto. Baš jučer sam našla na webu neku studiju o učinkovitosti vitamina B5 u većim količinama (kao ne šteti organizmu, višak se izlučuje mokraćom, a navodno je i djelotvorniji od Roacutana), jer " ...akne su posljedica poremećaja metabolizma masti u organizmu koji se dešava zbog manjka koenzima-A, a koenzim-A se satoji od od ovog vitamina, pa će njegovo uzimanje u većim količina potaknuti stvaranje koenzima-A, te potaknuti metabolizam masti i riješiti problem akni (završen citat)"
Na početku se preporučuju doze od 10 g dnevno(?), zatim se postepeno doze smanjuju, da bi se na kraju završilo sa trajnjijim uzimanjem doze od oko 3 g dnevno.

Luca, vidim da se razumiješ u materiju. Je li vitamin B5 stvarno tako neškodljiv i ima li ovo gore napisano smisla?

ne znam da li je efikasno. akne su samo vidljiv fenomen a uzroci su zapravo razliciti...

kad zavrsis s R (svakako ne prije jer vidim da si u prilicno losem stanju. moja frendica je normalno to podnosila. da li si mozda na prevelikoj dozi?), preporucavam ti njegu sa preparatima koji sadraze salicilnu kiselinu (clinique i l'oreal imaju preparate s tim). probaj i benzoil-peroksid (neutrogena radi neke preparate s tim).

ja bih a tvom mjestu probala s B5. uglavnom ces ga izluciti mokracom i kroz duze te kolicine nisu bas super za bubrege. ali probaj jednom tretman kako je preporucen. ne znam koliko akni nastane zbog manjka CoA... ako je tvoj slucaj takav, mozda ti bude korisno. ali ako je tvoj uzrok drugo, onda nista...

sretno!

rafaela
05.03.2003., 11:02
Uobičajene doze su između 0.5-1 mg/kg dnevno. Dakle, ja sam onda na manjoj dozi (0.5 mg/kg), tj. na 30 mg dnevno (3 kapsule po 10 mg). Svejedno, to su ipak strašno velike doze u normalnim okolnostima.
Više uopće nisam sigurna trebam li nastaviti s tim jer ga ne podnosim lako. osim onog što sam nabrojala, magli mi se vid, lice mi je nekako tamnije (pitaju me ljudi da kaj sam se sunčala?).
Sutra idem ponovo vaditi krv, nadam se da nalazi neće biti loši.

Luca:
ne znam koliko akni nastane zbog manjka CoA... ako je tvoj slucaj takav, mozda ti bude korisno. ali ako je tvoj uzrok drugo, onda nista...

pa problem je u tom što nitko ne zna uzrok (meni je krvna i horonska slika u redu, što će reći na cistični jajnici nemaju veze s ovim).
Inače, meni je ginekolog rekao da oko 10 % žena ima policistične jajnike, ali većina njih nema nikakvih kožnih problema zbog toga.

Možda ovaj bezopasni vitamin B5 pomogne.
pozdrav.

luca
05.03.2003., 12:16
rafaela kaže:

1. na 30 mg dnevno (3 kapsule po 10 mg).
2. pa problem je u tom što nitko ne zna uzrok (meni je krvna i horonska slika u redu, što će reći na cistični jajnici nemaju veze s ovim).
Inače, meni je ginekolog rekao da oko 10 % žena ima policistične jajnike, ali većina njih nema nikakvih kožnih problema zbog toga.

3. Možda ovaj bezopasni vitamin B5 pomogne.
pozdrav.

1. pitaj lijecnika da li bi smjela smanjiti na 1 kapsulu dnevno. mislim da bi to moglo olaksati simptome koji su ti stvarno nezgodni...
2. zapravo je nekoliko znanih uzroka, a najcesce djeluju svi skupa sinergetski. naravno, zasto biti jednostavno kad moaze komplicirano. naravno da jajnici nemaju nuzno veze s tim jer i muski imaju akne ;)
3. probaj s vitaminom B. ja bih ipak prije zavrsila s R (vidi da li mozes smanjiti dozu). sklanjaj se od sunca, i za kasnije vidi da li su ti korisni oni preparati koje sam predlozila.

tikvica
30.11.2003., 23:17
već tri tjedna sam na roaccutane tabletama i nevidim nikakve promjene...derm mi je propisao 30mg na dan i ja mislim da je to mala doza...dali ste koristili roaccutane? kakvi su bili rezultati? koliko dugo?dali ste imali neke nuspojave?

unaprijed zahvaljujem

rafaela
01.12.2003., 10:40
ovaj topic ti je već bio. potraži ga, negdje 3. mjesec ove godine.

samo jedan "ja"
01.12.2003., 20:10
ja sam to koristio ima već vremena ali vjeruj izgubio sam živaca ko nikad s time i nuspojavama(više od straha) i na kraju se isplatilo.ne sjećam se sad kolko je trajalo ali na kraju lice ko dječja(čista) guza. znači strpljenja a to s dozom sam i ja sumnjao ali nije trebalo povećavat,treba vremena(i vremena) da počne djelovati al se isplati(barem meni je)

luca
01.12.2003., 21:48
jedna dobra prijateljica je pila: trebalo je vise mjeseci da se primjete rezultati, nije imala nus-pojava, apsolutno joj je bilo efikasno, ali koliko znam ona je stvarno pazila da slusa lijecnicke savjete, radila kontrole itd...
ne znam koliko dugo je sve skupa koristila i da li je imala jedan ili vise tretmana, ali u svakom slucaju ona je vec godinama ponovo prekrasna (ten joj je u jednom trenu otisao k vragu a inace stvarno nije imala nikakvih problema. valjda nista drugo nije pomoglo pa ju je zato lijecnik stavio na na taj lijek).
slusaj svog doktora, jer koliko znam, to je ozbiljan lijek i nije za igru.
samo polako i strpljivo :)

tikvica
03.12.2003., 13:22
Hvala na savjetu:)

willy
27.10.2005., 12:44
Namjeravam prijeci na terapiju gore navedenih tableta,imam problema s aknama,bio na ciscenjima i raznoraznim terapijama kod dermatologa,ali nista pretjerano ne pomaza...

Interesira me ima li tko iskustava s gore navedenom drogom?:D

Koliko sam cuo,dosta su jaki,suhe i crvene usne,da dosta lose utjece na jetru...Uglavnom,imaju dosta negativnim nuspojava na organizam,ali da su jako djelotvorne.

Somebody?:w

pepsi
27.10.2005., 13:02
I moja kćer je imala problema sa aknama i kad smo čule za roaccutan konzultirale smo lječnicu i saznanja su bila zastrašujuća uz sugestiju lječnice da ni slučajno ne uzima taj ljek jer su posljedice velike. Zato ti savjetujem da se također konzultiraš sa lječnikom.
A mogu ti preporučiti kozmetiku Avene ( kupuje se samo u ljekarnama i super je.:W

Taroth
28.10.2005., 06:58
bilo je starih tema o tome... i uglavnom je sve bilo :flop:

sto se tice akni koristi ti:
- crna rotkva (neda mi se pisati, pitaj tigricu o tome)
- fitness (aerobne vjezbe)
- promjeni ishranu (manje rafiniranih ugljikohidrata)

LadyInRed
28.10.2005., 09:02
točno, imaš već temu, pronađi je. Roaccutane je lijek koji uzimaš ako više ništa ništa ništa ne postoji kao drugo rješenje i ako su ti akne takve da te ljudi na cesti gledaju kao NLO. u suprotnom, nemoj. Taroth ti je dao dobar savjet plus imaj na umu da borba s aknama traje jako dugo i nema rješenja za "preko noći".

magic
28.10.2005., 10:31
o Roaccutane se neshto pisalo ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?s=&postid=1652849#post1652849) , a o nekim drugim sredstvima ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?s=&postid=1986477#post1986477) , ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?s=&postid=348497#post348497) , ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?s=&postid=883151#post883151) ...i na josh puno topika, al ovo j za pochetak dovoljno . nadam se da sam ti pomogla :W

Hrvach
28.10.2005., 11:47
moja frendica je to pila po preporuci dermatologa
imala je užasnih problema i zaista je izgledala kao #alien#
naravno da je ženi to grozno smetalo tko ne bi
ona se nije konzultirala recimo sa kozmetičarkom jer njoj je čini mi se za bilo kakve druge tretmane bilo bez veze dati lovu
išla je na varijantu odmah sada
istina je da je sada totalno drugačija, tj. prošlo je sve, nema više onih upaljenih niti bilo kakvih akni
tu i tamo koji miteser ( koji ona nažalost ne tretira ni sa čim) pa se to opet malo upali
istina je i to da su joj brkovi narasli od toga i da joj je u tretmanu sa samim lijekovima često znalo biti jako loše
padao joj tlak, totalna iznemoglost, umor.....
iako ja mislim da se ona uopće nije sa tim pozabavila da joj je to od tih lijekova
stalno je morala na pretrage krvi.....ali .....eto....prošlo joj je.....

ne znam kako će biti dalje jer terapija joj je trajala 6 mjeseci i sada je već nekih 6 mir od svega toga......

iskreno, nakon svega pročitanog ja to ne bih gutala....

ja dajem lovu kozmetičarki svakih mjesec dana

Taroth
28.10.2005., 14:03
ja sam imao problema s tim... i obisao doktore i sl...
tako da ako treba neki kao savjet ili pomoc, nije bed...

kozmeticar moze dosta pomoci jer se akne (potkozne) sire limfnim cvorovima, pa ih treba malo drasticnim metodama ukloniti nekada... ali i dobra prehrana puno vise moze uciniti

dodouprolazu
28.10.2005., 14:52
Zene pazite da niste slucajno trudne kad to uzimate...ostalo cu presutjeti jer je vrijeme rucka pa da si ne zgadim

willy
28.10.2005., 16:50
Sve mi se vise cini da cu malo zaboraviti na taj otrov,hvala na pomoci i na korisnim linkovima,probat cu homepatski kod jedne zene,koja sudeci po tudjim iskustvima ima vrlo dobre rezultate!:W

mitzy
01.11.2005., 20:42
Meni je dermatolog dao Roaccutan, čekam nalaze krvi...

Upozorila me o svemu... :(

Ja ću pokušati, jer mi je dosadilo, imam jednu cistu sebaceu na vratu veličine niti 1cm i ima veze sa aknama. Na preponama imam akne i kirurg mi vadio uraslu dlaku...meni je dosta tih pizdarija.

Ako ne budem mogla podnositi, uvijek mogu odustati... :cool:

vitaka
05.11.2005., 21:43
koristila sam roaccutane prosle godine. kod mene se desilo to da su mi akne doslovce poludile, na desnom obrazu su narasle toliko da sam ih morala incizirati. danas imam dva oziljka. uglavnom, po hitnom postupku sam ih pocela uzimati po preporuci dermatolginje, ginekologinje i dr. opce prakse, usporedo sa dianama 35. terapija mi je jako puno pomogla, doslovce nova struktura i kvaliteta koze nakon 4 mjeseca. sluznica usana se jako susi, ali to je sve od nuspojava koje sam osobno iskusila. mogu ti samo opisati beskrajnu srecu kad je sve polako nestajalo, koza cijelog tijela se preporodila, masna kosa nestala...prije toga sam pokusavala sa raznim kremama i antibioticima i nista...valjda kad se netko rodi sa takvom kozom nista specijalno ne pomaze. osim roaccutana. stoga ti ga preporucam, ali uz nadzor lijecnika jer nije bas bezopasan. ali ne treba ga se niti tako bojati jer nemaju svi nuspojave, no nikako se ne smije zanijeti ili davati krv tijekom uzimanja roaccutana, te mjesec dana nakon jer uzrokuje deformitete ploda.
po prestanku uzimanja, ostala sam na dianama jos godinu dana i fino su odrzavale kozu u postojecem stanju. medjutim, kada sam napravila pauzu od par mjeseci, najprije 2 mj. na logestu, a potom bez icega, dio toga se vratio natrag i sad su mi ponovo prepisali diane. i eto, sve ispocetka...

4nn
20.03.2006., 18:10
Što se tiče doze, ona mora iznositi 0,5 mg po kilogramu - dakle, vaša doza ovisi o vašoj težini. Znam da ovaj lijek pomaže, poznem ljude koji danas, zahvaljujući njemu, izgledaju super. Ja sam stvarno hepi što pijem taj lijek iako ga pijem tek par dana. Sad ulazim u vrijeme pogoršanja (koje nastupa pri početku uzimanja lijeka), ali znam da će mi biti bolje...

P.S. Za više informacija pročitajte priloženu uputu u kutiji s lijekom...

willy
31.03.2006., 21:31
Evo mislim da bi bilo ok da i ja iznesem svoja iskustva posto je stvarno malo ljudi koji piju taj lijek :)

Meni ce sutra biti 12. dan da ga pijem,usnice su mi se pocele susit malo ozbiljnije tek pred 2-3 dana,takodjer i lice...lice mi je prakticki do jucer bilo masno ko kobasica :D Sav sam se poceo sushit...Mislim da sam osjetio pogorsanje prije 3-4 dana,ali sada se smiruje...

Inace od nuspojava ne osjecam bas nesto pretjerano,glavobolja mi je sastavni dio zivota svaku vecer jer radim po cijele dane tako da to eliminiram kao neku nuspojavu,prestanak glavobolje bi za mene bila (nus)pojava :D

Kao jednu nuspojavu,iako nisam siguran jeli to do roaccutana,ali mislim da sam negdje procitao da se dogadja...tvrda stolica,vec cca 3 dana...eto,to je jedina "nuspojava" (za sad?) ...

Inace i meni je prepisana terapija od 30mg iako imam 76kg,jednu ujutro,drugu oko 17h i zadnju popijem oko 23h :)

Selfridge girl
07.04.2006., 13:20
I ja sam pila :) 30mg dnevno...3 mjeseca i od onda imam porculanski ten :) Bilo je to prije 3 godine,imala sam velikih problema odjednom,a u ta 3 mjeseca sve rijesila,sada iskoce samo "pred one dane" ali inace lice mi nikad nije bilo ljepse :cerek: Nisam imala nikakve simptome osim suhoce usana,lijek sam odlicno podnosila,inace 30mg dnevno je mala doza...meni je prijatelj pio 50mg dnevno na svojih 70kg ali on je imao malo jace akne,i nije imao neke izrazenije simptome osim suhoce sluznica,i nalazi su mu bili ok :top:

@Willy...djelujes mi poznato,da nisi mozda ti na crovortex forumu?Tocnije car tuning...iz pule i vozis sredjenu bijelu ibizu?Gotovo sam sigurna da jesi jer ti je i datum rodjenja isti :cerek: I pricali smo o tome neki dan :D :D (petra:cerek: )

Dadli
10.04.2006., 23:05
Hej ljudi!Ja eto,nisam pila Roaccutane,pa me čisto zanima da li vi mislite da bih trebala(naravno pitam samo vaše mišljenje,bez doktora ništa).Naime,imam loš ten,al ni približno prave akne,već hrpu mitasera i bijelih prišteva koji se upale pa to mjesecima treba da se oporavi,pa ostaju crvene fleke...sve u svemu-ten mi je koma!!!:cry: Nemogu više tako...pila sam antibejbi pilule baš zbog toga i izvrsno su mi pomogle,baš razlika 100%,al kad to sranje djeluje samo dok ih piješ,čim se skineš s njih-sve se vrati(šta navodno kod R.nije slučaj)!!
Ispada da mi ten nije dovoljno grozan za R.a bome ni dovoljno dobar da se pomirim s njim:(
HELP

blondie_30
12.04.2006., 08:56
pa me čisto zanima da li vi mislite da bih trebalaHELP

mislim da ne bi jer je Roaccutane dosta jak i on je bas za akne, ovo kaj ti velis - miteseri se mogu dosta dobro srediti sa pilingom, a ovi bijeli pristici su mozda zacepljene i upaljene lojnice koje zeznes sa prckanjem - probaj kakve vitamine (+ cink zna dosta pomoci) - btw. ja za lokalne probleme koristim Eudyna gel (iako ni njega ne vole dat bez recepta) ili Dalacin (to je tekucina u bocici s jastucicem na vrhu - onak natapkas na pristic)

radije probaj lokalno, ja bih Roaccutane zadnji probala jer fakat nije "light", osim toga, ako su ti kontracepcijske pomogle zasto ih ne nastavis piti (ima skroz laganih) + ovo kaj opisujes je vjerojatno hormonalno + mozda malo prehranu srediti ?

lucky-strike
19.04.2006., 18:02
Konkretno nakon kolko mjeseci se vidi poboljšanje, ja pijem oko 15 dansi sad mi se lagano pogoršava stanje.očekujem brzo odgovor da znamm na čemu sam:confused:

lucky-strike
21.04.2006., 10:44
Brže odgovor, dok se ne ubijem :brukica:

lucky-strike
21.04.2006., 20:07
konkretno zašto neželito odgovorit, počet ču plakat

lucky-strike
30.04.2006., 19:26
jel se smije pit alkohol dok se pije roccutane, želim brzi odgovor ubit ču se od dosade, alkohol je ejdini izlaz

Nanna
30.04.2006., 19:36
jel se smije pit alkohol dok se pije roccutane, želim brzi odgovor ubit ču se od dosade

Roaccutane je lijek koji sa sobom nosi i niz nuspojava. Među ostalom kod primjene lijeka ne smije se izlagati suncu. Lijek se ne smije primijeniti u trudnoći, kod osoba koja se liječe tricikičkim antidepresivima te onih alergičnih na soju i kikiriki. Također treba izbjegavati primjenu Roaccutane u žena koje planiraju trudnoću, kod osoba sa šećernom bolesti, oštećenjem jetre te kod težih poremećaja masnoća u krvi. Primjenjeni lijek može izazvati porast jetrenih enzima, glukoze i lipida u krvi te promjene raspoloženja. Budući da se i alkohol metabolizira putem jetre, jetru već opterećenu ovim lijekom nikako nije poželjno opterećivati alkoholom.

alkohol nikada nije izlaz, bar ne u pravome smjeru.

lucky-strike
30.04.2006., 21:41
za kolko se vide pozitivni rezultati,ja ga pijem mjesecm
dana

pat
02.05.2006., 00:00
ja sam ga danas prvi dan popila i užasno me strah nuspojava,kako je tebi sad i koliko pijes tableta,ovo je pitanje za samo jedan ja

lucky-strike
04.05.2006., 19:20
daje tink od tog straog topica za roccutane nemogu nač, pošto ovdje očito niko ne želi pomoč!

Nanna
04.05.2006., 20:01
probaj ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?s=&postid=1652849#post1652849)

mitzy
07.05.2006., 16:07
Pila sam roaccutane 5 mjeseci sa dnevnom dozom 50mg -jednokratno.
Usne su bile abnormalno suhe, do krasta na kutevima da su me pitali dali imam herpes!!!:confused:
Jetrene probe nisu bile povišene, ali chol i tg su otišli u nebesa, pa sam dobila statex. Prištevi su nestali, ali tek nakon tri mjeseca.
Koža mi je 15 dana nakon prestanka korištenja još uvijek suha kao bakalar, ali usne barem nisu ispucane, imam neke sitne prištice, ne akne. :rolleyes:
Roaccutane se daje isključivo za kasne akne; dakle kod ljudi iznad 25, prije toga se daju antibiotici po nekoj posebnoj shemi.

lada13
19.09.2006., 20:32
probaj s clear complexion tabletama. jedna poznanica se pomoću njih riješila problematiče kože. ja ih pijem 2 - 2,5 mjeseca i mogu reći da se stanje dosta poboljšalo. biljne su i kupuju se u ljekarni (ali ih nema baš u svakoj, uvoz iz britanije). još uvijek mi akne osciliraju prema ciklusu ali ne odustajem jer mi nikakve kreme, gelovi i sl. nisu dosad pomogli.

mrkvich
19.09.2006., 22:56
meni dermatologica preporucila taj roakutan jer sam imala bash ciste od pristeva.po celjusti ili nasred lica s obje strane bi mi znalo izbiti 4-5 potkoznih koji bi trajali tjednima,a oziljci mjesecima.
uz roakutan mi je preporucila koristenje nekih kremica i avene cold creme gela.
nakon sta sam procitala puno iskustava, i cula posljedice, pozitivne i negativne ipak sam se odlucila da ne uzimam to.
kupila sam kremice,iako sam ih koristila kad bi se sjetila, pila sam punooo zelenog i bijelog caja,navecer bi stavljala samo domace nevenovo ulje na lice.lice mi je 1000 puta bolje nego sto je bilo,ma zapravo savrseno.da pokucam o drvo, ne sjecam se zadnji put kada sam imala neki potkozni pristic,ako koj izadje prek noci stavim aknemyycin i to je to.uopce se vise ne zamaram licem,ne gledam dal je koj prist izaso il ne.ja sretna.

brainiac
20.09.2006., 09:00
netko diže stare postove,no svejedno ću reći NE uzimati Roaccutane.
Mislim da bi vam svima vama pomogao 10%-tni Benzoyl Peroxide.

Princeza protuha
20.09.2006., 10:28
Pila sam R. 8 mjeseci tokom 2004 godine. Danas mi se nakon 2 godine pojavi neki sitni pristic, ali to je nista, prema starom stanju.
Sreca koju osjecas svako jutro kada se pogledas u ogledalo, dok sam bila na terapiji pomogla mi je izdurat cijelu terapiju. Za usta sam koristila melem, za ruke neutrogenu, za intimnu njegu hygeui, a za lice nekakvu medicinsku.
Ako si u glavi odlucio da ces se jednom zauvijek rijesiti tog problema samo naprijed, ako si i inace sklon depresijama i losim raspolozenjima, onda mozda bolje ne uzimati.
Redovito, svaka 3 tjedna kontroliraj kolesterol, NEMOJ OSTAT U DRUGOM STANJU, barem još 6 mjeseci nakon toga i vjeruj mi prepordit ces se.
Ja jos uvijek nakon 2 godine ne mogu vjerovat da mi se lice ocistilo i da mogu bez pudera izaci van i da svi ne zure u mene. Sreca me jos uvijek drzi vjerovali ili ne.

brainiac
20.09.2006., 13:07
Tvojoj sreći nema kraja.

A djevojkama koje ne mogu zatrudniti od Roaccutane-a,njihova nesreća nema kraja.

Također ni muškarcima koji su od njega očelavili.imaju problema s jetrom...
Suha usta,mutan vid,razdražljivost,ljuštenje kože...to su samo neke bezazlene nuspojave za vrijeme ciklusa uzimanja. Ono što se kasnije zna dogoditi je problem.

snoopy_dc
20.09.2006., 13:58
slučajno sam naišao na ovaj topic,nisam znao da postoji! ja od negdje 25.05.2006. koristim Roaccutane...ok pročitao sam sve što je na ovoj stranici napisano,ja nemam takve akne već one "podkožne" s crvenilom možda je bila koja površinska,ali odkako pijem te tablete osjećam se ok,nema depresije,ni nikakvih štetnih djelovanja kod mene često vadim krv i sve je ok... počeo sam također postepeno kako bi danas uzimao 4 tablete dnevno (2+0+2 ili 2 ujutro i 2 navečer)...zasad nemam nikakvih problema,osim onog što je već ovdje navedeno (suhoća kože-al za to je hidrantantna krema,usnice labello...) e da i moram se mazati nekavim gelom od vichi-a i mazati tom hidrantantnom kremom...i to je to! preporučio bi dotične tablete ali ja nisam doktor pa nuspojave kod nekog mogu biti kak je navedeno depresija samoubojstvo itd. najbolje se konzultirajte sa svojim doktorom!!! e da rezultati se naočigled vide što je najvažnije,po mom mišljenju još nekih 2 mjeseca i terapija će biti prošlost! ok možda će se dalje nešto od krema koristiti to neznam,živi bili pa vidjeli! :top: :)

snoopy_dc
20.09.2006., 14:02
ukoliko ima tko kakvo pitanje vezano uz roaccutane slobodno me kontaktira preko privatne poruke,jer možda neću često dolaziti na ovaj topic...a i sigurnije je preko privatnih poruka,mislim sigurnije je u toj mjeri da ću pročitati upite! lijep pozdrav

illegale
20.09.2006., 14:05
Link ne forum o lijekovima, gdje cete naci misljenje par farmaceuta:

http://www.farmakologija.com/forum/viewtopic.php?t=37

snoopy_dc
21.09.2006., 09:31
HVALA NA LINKU odlična stranica.Reci još uvijek je u funkciji forum,mislim može se registrirati?

Princeza protuha
21.09.2006., 10:01
Tvojoj sreći nema kraja.

A djevojkama koje ne mogu zatrudniti od Roaccutane-a,njihova nesreća nema kraja.

Jel mi mozes poslati link gdje je to dokazano.
Da zene koje su uzimale R. ne mogu zatrudnit, ili da je povezan s neplodnoscu, tj. da je bas R. kriv za neplodnost, te da su ostali faktori iskljuceni.

brainiac
21.09.2006., 11:23
štoviše,imao sam negdje studiju,ali ju trenutno ne mogu naći.Potražit ću ju...

Evo ovo sam prvo našao,a i dosta je zanimljivo: http://www.medsafe.govt.nz/Consumers/cmi/r/Roaccutane.htm

''When you must not take it

Do not take ROACCUTANE if:

1. you are pregnant, or you intend to become pregnant
If you fall pregnant while taking ROACCUTANE there is an extremely high risk of having a baby that is severely deformed. You must use effective birth control for one month before treatment, during treatment and one month after treatment with ROACCUTANE.''

Isotretinoin je baš fora,a?

Princeza protuha
21.09.2006., 12:44
Slazem se sa svime sta je napisano na linku.
Slazem se sa svim tegobama koje se javljaju kod uzimanja toga ljeka.
I sama sam napislala i to velikim slovioma da se ne smije ostati u drugom stanju za vrijemem uzimanja, te kasnije 6 mjeseci minimalno preporuceno godinu dana.
Nigdje nije specificirano i navedeno da je povezan s neplodnoscu, tj. da nakon uzimanja i ciscenja organizma ne mozes ostat u drugom stanju.
Cure koje zele ostat trudne paze i na coca colu, a da ne govorimo o ostalim ljekovima.
To se nemre samo tako kupiti u ljekarni jer trebas sifru dermatologa, i recept od dr. opce prakse.
Ne uzima se za pubertetske akne, negi za teze slucajeve. Sta je tezi slucaj odlucit ce dermatolog.

Htjela sam pitati kako se uzima 10%-tni Benzoyl Peroxide?

brainiac
21.09.2006., 15:18
A,sad sam skužio da si postala ono prije mene...

Benzoyl Peroxide se nalazi u kremama. Postoji uglavnom 5 i 10%-tni .
Namaže se na probematična mjesta (ne po cijelom licu) i ostavi preko noći.
Jedina posljedica od toga može biti,u početku,lagano crvenilo i blago ljuštenje kože.Ako dođe do toga,ne mažeš dan-dva i zatim opet nastaviš.

znatiželja
29.09.2006., 02:12
pila sam r. na savjet dermatologa iako uopce nemam problema s aknama, pogrešna terapija, ali dobro. nikakvih problema nisam imala.

illegale
29.09.2006., 03:25
HVALA NA LINKU odlična stranica.Reci još uvijek je u funkciji forum,mislim može se registrirati?

Radi, radi:)

nero81
03.10.2006., 19:28
citam vashe postove i strah me tog "lijeka".
evo ja uzimam roaccutane 3 dana. imam po ledjima akne koje znaju boljet kad sam naslonjen na stolicu. a i mrzim kad po ljetim ne mogu sa drustvom na plazu zbog tih akni. ali citam o svim tim nuspojavama i pitam se da li je sve to vrijedno tog cilja. a mozda mi i ne pomogne. doktor mi je prepisao 2 kaspule ujutro i 2 navecer. znaci 40mg dnevno. zanima me shta bi bilo kad bi prekinuo terapiju ili prepolovio na 20mg dnevno. i nakon koliko vremena ste uocili prve nuspojave?

Chokolino
26.01.2007., 14:37
hej! imam jedan problem liječnik mi je propisao lijek rocutan koji bi trebao riješiti moje dugogodišnje probleme s aknama i prištićima, ali mi je nabrojao i 100 nekih kontraindikacija i komplikacija vezanih uz njega, pa me zanima da li ga je netko već koristio,kako brzo djeluje,zapravo, djeluje li uopće?
Hvala.:)

Piggy
26.01.2007., 19:14
Da, koristi ga kolegica s mog faksa koja ima mega probleme s aknama, i u roku od neka 2 tjedna vidjeo se ogromni napredak. Samo pazi da ne zatrudniš dok si pod terapijom i sljedećih pola godine od prestanka terapije.

snjoxi
27.01.2007., 19:29
joj ja sam svasta cula, citala... bilo je vec na forumu govora o tome, probaj naci u trazilici.
koliko miligrama dnevno uzimas? koliko sam cula, prvo slijedi pogorsanje, pa onda se tek lice ocisti.
nazalost, nekima se to sve vrati nakon terapije, no mislim da je ucinkovitost 80%.
dobro se informiraj o svemu, kontroliraj krv redovito, pazi malo na prehranu itd.

javljaj nam kakvo je stanje! :)

novozelanđanka
30.01.2007., 01:01
ja sam ga pila i to dobrih 6 mjeseci, pocevsi sa 3 na dan, pa na kraju je bila jedna pilula na dan.
slobodno si procitaj sve moguce komplikacije vezane iz roac. ali nedaj se previse zbuniti - mene je stvarno izljecio, ja sam bila gadan slucaj; povisena razina prolaktina (hormon u glavi heh), i rekli su mi roaccutane ti je zadnji korak, ak ti to ne pomogne "ne znamo sta cemo s tobom"...
uglavnom pila sam ga preko zime, dakle kada vani u principu nema sunca. ne bi se smjela izlagati suncu, pogotovo ne solarij da fleke po licu ne dobijes.
od nuspojava dobila sam perut i to dosta jaku, i usta su mi bila suha do neba i stalno su pucala, a posto nosim lece i oci su mi bile jako suhe.... i opcenito mi se koza gulila nonstop.
sve u svemu isplatilo se, i iako akne su jebeno komplicirane za izljecit, sve se da.... ja eto sada kod svoje dermatologice radim samo redovite pilinge i koza mi je dosta dobra - jer mene moja dermatologica nije htjela na laser i zagladit kozu jer sam jos dosta mlada pa je najbolji (ali i najdulji) nacin samoregeneracija ubrzana nekim metodama ili preparatima...
ja se nadam se ce ti roaccutane pomoci!
sretno! :top:

snjoxi
30.01.2007., 13:30
kolika ti je bila dnevna doza (u miligramima ako se sjecas)?
na koje pilinge sada ides, i zasto ne laser?!

novozelanđanka
30.01.2007., 23:09
e u miligramima se fakat ne sjecam, samo znam da sam prvo pila 3 na dan, pa nakon nekog vremena 2 na dan, i onda na kraju (mozda zadnjih mjesec dana recimo) samo jednu na dan.

pilinge kaj sad radim, su u biti one tzv. "hidrice" (ja mislim da je to hidrodermoabrazija.... imas jos onda sa kristalima medotu, to mi je frendica radila ali to je agresivno). dakle zenska meni s nekom lopaticom struze po licu, i postupak je mogu rec vrlo ugodan i traje cca 15 minuta.... i isto taj piling radim samo u zimskim mjesecima (ok, provuce se i koji jesenski ili proljetni mjesec kada nema puno sunca).
dakle sa tim pilingom zena meni potice jace guljenje koze i brze skidanje prvog sloja koze kako bi mi se lice potpuno zagladilo (nije da imam oziljke ali akne su ucinile svoje rovanje ipak). i tak, taj postupak traje ali je prirodniji nekak i daje kozi da se sama obnavlja - jer naravno ja sam odma htjela na laser i sve to uredit a to je bilo prije mozda godinu ili 2 i zena mi nije dala, rekoše da sam premlada (sad imam 21. god).

eto :)

snjoxi
31.01.2007., 09:35
a gdje to ides, koji je to dermatolog?

novozelanđanka
31.01.2007., 12:59
u fijanovoj ulici, kod kvatrica, dermatoloska ordinacija sanja greguric - matesa

ak oces bum ti poslala broj na PM pa uvijek mozes nazvat i pitat kaj oces

snjoxi
31.01.2007., 14:25
aha, vec sam dobila njen broj od jedne cure s foruma :) znaci dobra ti je doktorica i zadovoljna si?
ja sam jucer prvi put bila kod kaliterne. ici cu na laser, ali prvo na tretman kisikom.
nisam znala da jos netko ima lasere i te stvari osim njega i na salati...

novozelanđanka
31.01.2007., 14:31
mene je ta zena izljecila, kod nje sam zadnje dosla i dan danas ostala :)
e sad za laser oops nadam se da ti nisam rekla krivo, ali ja mislim da moja doktorica isto ima - jer kad me odgovorila od toga (to jest moje fix-ideje da se "odma sve makne") ja vise nisam bila znatizeljna pa nisam pitala, mozda ima neku "vrstu" lasera - anyway, pitaj.
e, a ovo sa kisikom radis samo na licu? (heh cula sam da je to super za celulit :D )

snjoxi
01.02.2007., 08:01
ovo s kisikom cu tek ici... pa da, to je nesto kao mikroabrazija kisikom za lice. vec su ljudi pisali tu na forumu o tome. mislim da nema nekih sprektakularnih rezultata, nego je vise za osvjezenje koze, eventualno se malo pocisti lice.
idem za 2 tjedna pa ti javim kak je :)

novozelanđanka
01.02.2007., 13:14
hehe ajde super, tnx :)
(ma moram jos tak i tak kopat po forumu, ima prevec tema a ne stignem sve odjednom :D )

fic1984hr
02.02.2007., 00:06
@novozelanđanka

Nakon koliko mjeseci po prestanku terapije Roaccutanom si pocela sa tim tretmanima?!

novozelanđanka
03.02.2007., 01:59
pa... po prilici odma
roaccutane sam pila od negdje desetog mjeseca, pa do travnja.... onda se sjecam da je doslo ljeto i toplo vrijeme i rekli su mi da te pilinge pocnem radit kad se vratim s mora.... znaci par mjeseci poslje...
inace, dok sam bila na roaccutane-u, isla sam dosta cesto (po prilici 2 put tjedno) na ciscenje lica i to je bolilo do neba....
ne znam dal i ti isto ides na ciscenja?

Mentorica
09.02.2007., 14:34
Ja sam poceO uzimat R prije nekih tjedan dana, usne su mi spucale, lice je skroz crveno.... Nakon koliko ce barem to crvenilo proci? Da li se simptomi smanjuju nakon nekog vremena??

;)

Netzach
09.02.2007., 15:03
Ja sam pio 6 mjeseci prije par godina. Mislim da je 60 mg bila doza, ali situacije je bila JAKO losa s licem. Sto se tice nuspojava, bilo ih je dosta. Od ispucalih usana, crvenih ociju (izgledao sam kao da sam konstantno napusen), do krvarenja iz nosa (to je bilo dosta ektremno, 2-3 puta dnevno, ali sam to rijesio ispiranjem, zaboravio sa cime, ali doktorica mi je to dala). Takodjer sam bio nekako umoran cijelo vrijeme...

Nakon prvih mjesec dana se situacija jos i pogorsala, ali nakon toga je polako bilo sve bolje. Nakon 4 ili 5 mjeseci mi je lice bilo gotovo cisto. Meni se definitvno isplatilo, jer dan danas (nekoliko godina kasnije) nemam vise nikakvih problema s pristicima...

P.S.
Sto se tice alkohola, ja sam ga pio, ali vrlo malo. Mislim da sam se mozda jednom, dvaput napio tijekom tih 6 mjeseci. Kad bih izasao, pivo dva, ili jedna, dvije zestice mi je bio limit...

Mentorica
10.02.2007., 14:15
hvala na odg. samo se nadam da ce mi za mjesec dana prestat pucat usne, ljustenje koze i crvenilo, barem do umjerene granice...

snjoxi
11.02.2007., 16:27
hvala na odg. samo se nadam da ce mi za mjesec dana prestat pucat usne, ljustenje koze i crvenilo, barem do umjerene granice...

koja ti je dnevna doza?

Mentorica
11.02.2007., 22:48
snjoxi koja ti je dnevna doza?

uzimam prva 2 tjedna 2x10mg poslije dorucka, pa opet 2x10 poslije rucka. nakon dva tjedna 3 tablete poslije dorucka tijekom 4 tjedna i nakon toga 2 tablete iza dorucka. sad sam jos par dana na 2x10mg + 2x10mg, dakle 40mg (imam oko 65kg)

:cool:

snjoxi
12.02.2007., 07:41
drzim fige da prodje bez groznih nuspojava :)
javi nam dojmove i kako prolazi crvenilo.

Mentorica
13.02.2007., 10:25
malo je bolje crvenilo, koristim kremu belobazu. usne naravno labellom mazem, kapam oci i jedino mi je jos malo crvenila ostalo. cak se i akne povlace...vec

_modesty_blaise_
18.02.2007., 00:56
nažalost, imala sam gadnih nuspojava s roaccutaneom. do toga je došlo jer mi je dermatologica u isto vrijeme davala i peniciline i amoksicikline (oralno i injekcije) i retinoide. nešto se smućkalo što nije smjelo. imala sam akne cystica. neko vrijeme nisam mogla hodati jer se sve nekako odrazilo na mišiće natkoljenice. nisu znali od čega je. prošla sam 3 bolnice i sve pretrage koje se u RH mogu obaviti. čak i genetsku analizu. nisu mogli ustanoviti što mi je. onda je netko povezao da retinoidi ne smiju ići s amoksiciklinom. prepisali su mi lubor i vježbanje i sve je onda krenulo na bolje.

lice su mi sredili kemijskim pilingom i jako je dobra situacija danas. nitko ni ne primjećuje dok ne spomenem što mi se dogodilo. sigurna sam da je roaccutane jako dobar onima kojima paše. znam dosta ljudi kojima je pomogao. meni je žao što je sve tako ispalo. nadam se da se neće nikome ponoviti ono što se meni dogodilo.

svima koji kreću s njime: dobro se raspitajte o kombinacijama s kojima retinoidi ne idu. i naravno, sretno!

trogir
27.02.2007., 21:18
može li mi tko reći nakon koliko vremena se može ić na mikrodermoambraziju, kad se prestane piti roaccutan

Mentorica
02.03.2007., 19:43
Hej, kolko je ozbiljno ono sto pise kao nuspojave, da te tablete mogu odgoditi ili cak prekinuti rast kostiju? Ja jos rastem, 17 god imam...?

vedra
15.03.2007., 00:01
nema šanse da tebi sa 17 daju da to piješ!!!!!!
frendica ih pila,lice se popravilo,a onda ona nešto sjebala,prestala ih pit pa opet sve po starom..bilo je to prije godinu dve..i kaže joj doktorica da tek sad smije razmišljati o trudnoći..inače sam za sve tablete, al treba se zbilja pridržavati liječničkih uputa

fic1984hr
15.03.2007., 00:43
Kako ti ne bi dali?!
17 godina nije ni priblizno doljnjoj granici ispod koje se ne bi smjelo prepisati lijek.
Zene trebaju ozbiljno razmisljati i uskladiti svoje planove sto se tice obitelji dok su na tim tabletama i krajnje odgovorno se ponasati.
Svi trebaju krenuti sa malo dozom i tokom vremena ce dermatolog procijeniti nastaviti s terapijom ili ne.
Osobno mi je puuuno pomogao Roaccutan.
Da li ce tako ostati, vidjet cemo?!

Izokron
28.03.2007., 10:17
Pozdrav ljudi!
Ja sam odlucio pocet uzimat roaccutane, posto apsolutno nist drugo ne pomaze, pa me zanima koliko kosta cijeli tretman opce, ako se ide privatnom dermatologu? Jer nebi htio ulazit u to ak necu dovoljno love imat...
Koliko cesto se ide na kontrole?

Levitra
28.03.2007., 15:44
Imala sam problema sa aknama jos od puberteta.....
sve sam probala, od kemijskih pilinga, antibiotika (minociklina), raznih krema i.t.d.
U 20g sam rekla dermaologici (privatnoj, nisam nikad isla socijalnoj) da mi je dosta, hocu se toga rijesiti i gotovo i da vise ne zelim piti antibiotike (em su skupi, em su antibiotici, em ne daju izljecenje).
Buduci da su mi kreme pomogle kod masnoce lica i onih povrsinskih pristeva, ali duboke (potkozne akne) su bile imune na antibiotike i stanje se je stalno pogorsavalo........

Pila sam roaccuaten oko 4mjeseca pocevsi od 4 tablete na dan do 1 tablete na dan. Na kraju sam imala lice ko bebina guza, lijek je prilicno djelotvoran, samo se treba biti strpljiv....

Svatko tko misli pocet terapiju sa roaccutanom mora znati:
1. Ako ti to ne pomogne, neznam sto ce ti pomoc....
2. Prvih mjesec dana stanje u licu se pogorsava (pojavljuju se jake, nove potkozne akne).....
3. Nakon par mjeseci stanje ce biti osjetno bolje......
4. STROGO se pridrzavati uputa.....NE piti alkohol, i NIKAD ne piti tablete na
prazan zeludac.....
5. Moguce su psiholoske smetnje (depresija), postoje slucajevi gdje su neki
ljudi napravili samoubojstvo.....
6. Provjeravati krv (ja sam svaka 4 tjedna)

Dobra vijest je da se roaccutane izdaje na recept, i zbog toga to nije
veliki trosak....osim izdataka za privatnu dermatologicu.

Konkretno ja sam dermatologici po pregledu ostavljala po 150kn,
a ona je napisala papir koji sam dao doktoru opce prakse (kod koga ti je karton) i on je napisao recept......

Nakon terapije nemojte se opustiti, sada ste se rijesili potkoznih akni,
ali za stvarno lijepo lice koristite neku od krema sa AHA kiselinama
poput URIAGE soin actif aux AHA (ima u ljekarana) cca 110Kn
na svakodnevoj bazi.....

P.S. Svi vi koji imate masnu kozu, jeste li znali da masna koza sporije stari...

Izokron
28.03.2007., 18:29
Tnx na pomoci

Zanima me jos samo koliko cesto se mora dolazit dermatologu na preglede?

Vjerojatno cu ga pocet uzimat pocetkom 6. mjeseca, iako ljetna sezona nije bas najsretnija zbog vece izlozenosti suncu. Al prednost je opet sto nema skole, pa nece pol kugle zemaljske vidjeti moje krasne (pocetne) negativne efekte roaccutana...

Inace, mislim da bi to konacno moglo biti to, posto ne poznam niti jednu (al stvarno) osobu koja ima masniju kozu od mene. Operem si lice, i vec nakon sat, maksimalno dva, vec se sjajim ko da sam se namazao uljem. Cak me vise iritira ta masnoca, nego same akne. A posto roaccutane smanjuje stvaranje sebuma, nadam se da ce moj problem biti rijesen...

Levitra
29.03.2007., 08:44
Nemoj se toliko preplasiti "negativnih efekata" nije ti to tako strasno......ja sam dobila tek 3 ili 4 potkozna (a morala sam hodati na predavanja).....stisni zube i pocni sto prije (da preko ljeta imas nice ten)......
Mene nisu uopce mogli prepoznati kada sam se vratila na fax u 9 mjesecu (ja sam pocela terapiju pocetkom 4 mjeseca)....

Inace ako imas masnu kozu.....evo ti rjesenja (dermatologica je to meni preporucila).....
Naravno govorim o kremama koje ces koristiti nakon terapije roakutanom..
Na vecer koristi (Akneroxid 5% gel......cca 28kn u ljekarnama, meni traje oko mjesec dana)
A ujutro koristi neku od sljedecih URIAGE (soin actif aux aha) cca 110kn traje oko 2mjeseca ili BOREADE (takoder aha), meni osobno je URIAGE bolja krema, ali oba dvije imaju matirajuci efekt (na njih cak mozes staviti sminku)......

Kod dermatologice sam isla svakih 4 tjedna......sve to kosta, ali isplati se imati konacno cistolice, a ne buditi se svako jutro ocekujuci gdje ce se sada prist pojaviti.....

Neznaju ljudi koji to nisu prosli, kakva je to tortura......

odsutna
01.04.2007., 15:27
Veliki pozdrav svima....
uistinu šokirana sam...danas sam iz čiste znatiželje ušla na internet jer sam se tek prije par dana počela liječiti od akna i da malo istražim, kad imam šta vidjeti....(vezano za roaccutane)
Naime, u svojih dvadeset i kusur godina u životu nisam imala akne pogotovo ne u pubertetu da bi mi se sada odjednom prije točnije dvije god. pojavile nesnosno...Sada imam 25 god.
Sve je počelo u sitnoj dozi a naravno ja sam najviše zabrljala jer sam sve to dirala prstima i cijedila pa su mi sada na licu ostale mrlje ali dobro ajde proće i to nadam se...Najsmješnije od svega je što ih na čelu i bradi nemam, nego mi znaju osim onih sitnih koje se još mogu i iscjediti izlaziti doslovno potkožne piramide na području jagodica, tu se one lijepo gnijezde kako nikne jedna, tako se lančano do nje širi druga...evo sad sam ih upravo izbrojila ajde ni nije toliko strašno ima ih četiri.
Dermatologu sam bila prije par dana i prepisala mi je Eucerin i tekućinu sa eritromicinom i ilrido gel prilikom izlaska na sunce.
Sviđa mi se ta kombinacija jer mi lice nije toliko bolno, a u ovih šest dana koliko koristim nije mi izašla još nijedna pufica a ove nabuhle se smanjuju.
Međutim, dermatologinja mi je rekla da napravim i pretrage krvi i tjelesnu težinu pa da vidi hoće li mi prepisati roacutane. Odmah isti dan sam to i napravila, imam 66 kg a nalaze krvi još čekam.
Pijem Diana 35. pa me zanima da li se one smiju kombinirati uopće sa roacutanom tj. da li netko ima slično iskustvo.
Nakon svega što sam ja sada ovdje i drugdje pročitala moram priznati da umirem od straha...
...Hvala svakome tko mi pokuša odgovoriti...
Puno vas pozdravljam ;))

jelena666
02.04.2007., 14:04
mislim da bi trebala i ja nesto reci na ovu temu posto imam iskustva sa roaccutanom i da odmah na pocetku kazem, vrlo ugodnog iskustva. imam 20 godina i ulaskom u pubertet poceli su mi izbijati sitni pristici, miteseri, ten mi se nesto malo pogorsao ali nista strasno i nista cudno za te godine. puder sam pocela koristiti sa 16 i to svakodnevno i vjerojatno je to i razlog zasto mi se s godinama ten podosta pokvario. naime prije neke 2 godine na desnoj strani lica su mi se pojavile cisticne akne, jedna po jedna, nakupilo ih se tako nekoliko pa su se gadno upalile. bilo je uzasno crveno, bolilo je i svrbilo i da ne pricam o tome koliko je bilo psihicki frustrirajuce, bedirajuce i zamorno. prije neke dvije godine kada se to dogodilo odmah sam odlucila posjetiti dermatologa te sam otisla u bolnicu na kozni odjel i prepisana mi je terapija nekim tabletama,iskreno ni nesjecam se kako su se zvale. uz to, morala sam sto puta dnevno nanositi razlicite kreme i kremice, losione, piti neke kapi, mazati se nekim uljima....ma, morala sam si sve to pisati da nesto nebi propustila. no, posto mi je do moga lica jako stalo, terapiju sam izdrzala i izgurala do kraja. akne su nestale, crvenilo je ostalo, i ten mi je jos uvijek bio poprilicno los. no bila sam zadovoljna dok god nije nista upaljeno. no medjutim u 7. mjesecu prosle godine problem se vratio. stanje je ponovno bilo gadno. ovoga puta odlucila sam se za privatnog dermatologa koji mi je propisao terapiju roaccutanom. za te sam tablete cula i prije iz bliskih izvora i rezultati su bili odlicni. dakle, sa roaccutanom sam pocela negdje polovicom 7. mjeseca, prvo 3 tablete dnevno dva tjedna, zatim 2 dnevno neka 3 mjeseca a onda sam dosla do jedne tablete dnevno. terapija mi je trajala 24 tjedna. uz tablete lokalno mi je prepisan novaderm losion i skinoren krema. sto drugo da kazem nego da je roaccutan definitivno nesto najbolje sto mi se dogodilo u zivotu! vrlo brzo akne i pristici su totalno nestali, ostalo je crvenilo, ali to je nuspojava roaccutana. za vrijeme terapije u ta 24 tjedna mi se nije pojavio niti jedan pristic a kamoli nesta vece, koza mi je bila glatka, pore mi nisu bile toliko prosirene, ma savrseno. trenutno nisam na roaccutanu vec neka 3 i pol mjeseca. da ne ureknem, lice mi je jos uvijek u odlicnom stanju, crvenilo je izbljedilo nakon sto sam se skinula s tableta, a poneki minijaturni pristic izbije tek za vrijeme pms-a. mislim da je sva ta pompa oko roaccutana stvarno nepotrebna. nisam imala nikakve promijene raspolozenja, nisam pala u depresiju niti sam se pokusala ubiti. jedina nuspojava su mi bila suha usta i u ta 24 tjedna sam potrosila negdje 20ak labella, nepretjerujem. kod dermatologa sam redovito, na kontrolama, krioterapijama i kozmetickim tretmanima. trenutno na lice stavljam samo novaderm losion i cleanance k kremu. ukoliko bi mi se akne, nedaj boze vratile, bez razmisljanja bih zapocela jos jednu terapiju. iskreno, bilo mi je toliko tesko prestati piti tablete, navikla sam se na njih i nikada mi u zivotu nije bilo ljepse. lijepo i zdravo lice je neprocijenjivo a to pogotovo znaju oni koji s licem imaju problema. nadam se da sam ovime nekome pomogla. ucinite nesto za sebe, neka vas nebude strah.

veliki pozdrav

edding
12.04.2007., 12:08
ovih dana cu izgleda poceti uzimati R.,pa sam se odlucio malo informirati bolje jer onako kad razgovaras s dr ona ti kaze dosta toga no to nekako uvijek ispari (bar meni)
i nikad se ne sjetis postaviti neka pitanja
tako je to
podrska svima koji imaju isti problem i poruka da se jave..kao i ja..
update stize brzo..
peace&out

lucky-strike
12.04.2007., 18:27
Imala sam problema sa aknama jos od puberteta.....
sve sam probala, od kemijskih pilinga, antibiotika (minociklina), raznih krema i.t.d.
U 20g sam rekla dermaologici (privatnoj, nisam nikad isla socijalnoj) da mi je dosta, hocu se toga rijesiti i gotovo i da vise ne zelim piti antibiotike (em su skupi, em su antibiotici, em ne daju izljecenje).
Buduci da su mi kreme pomogle kod masnoce lica i onih povrsinskih pristeva, ali duboke (potkozne akne) su bile imune na antibiotike i stanje se je stalno pogorsavalo........

Pila sam roaccuaten oko 4mjeseca pocevsi od 4 tablete na dan do 1 tablete na dan. Na kraju sam imala lice ko bebina guza, lijek je prilicno djelotvoran, samo se treba biti strpljiv....

Svatko tko misli pocet terapiju sa roaccutanom mora znati:
1. Ako ti to ne pomogne, neznam sto ce ti pomoc....
2. Prvih mjesec dana stanje u licu se pogorsava (pojavljuju se jake, nove potkozne akne).....
3. Nakon par mjeseci stanje ce biti osjetno bolje......
4. STROGO se pridrzavati uputa.....NE piti alkohol, i NIKAD ne piti tablete na
prazan zeludac.....
5. Moguce su psiholoske smetnje (depresija), postoje slucajevi gdje su neki
ljudi napravili samoubojstvo.....
6. Provjeravati krv (ja sam svaka 4 tjedna)

Dobra vijest je da se roaccutane izdaje na recept, i zbog toga to nije
veliki trosak....osim izdataka za privatnu dermatologicu.

Konkretno ja sam dermatologici po pregledu ostavljala po 150kn,
a ona je napisala papir koji sam dao doktoru opce prakse (kod koga ti je karton) i on je napisao recept......

Nakon terapije nemojte se opustiti, sada ste se rijesili potkoznih akni,
ali za stvarno lijepo lice koristite neku od krema sa AHA kiselinama
poput URIAGE soin actif aux AHA (ima u ljekarana) cca 110Kn
na svakodnevoj bazi.....

P.S. Svi vi koji imate masnu kozu, jeste li znali da masna koza sporije stari...

Ja sam pio alkohol i pio na prazan želudac, sad ga nepijem več 6 mj i nevidim baš neke posljedice, jel je moguče da mi se nešta poremetilo u organizmu i te šeme, ne bi htio da pstanem bez jetre pucam čorke ili tako nešta

Emma22
17.04.2007., 18:22
Uzimam Roaccutan evo već više od 4 mjeseca, 5 kapsula dnevno
i ten mi je porculan.

Ove strahote koje neki pišu su mi strane.
Evo baš sam jutros dobila zadnji nalaz krvi koji je savršen.

Suhoća kože, kose, usana nije ništa strašno.
Kremica za lice, balzam za usne i neki preparat za kosu i stvar riješena.
To su sasvim uobičajeni simptomi.

Emma22
17.04.2007., 18:23
može li mi tko reći nakon koliko vremena se može ić na mikrodermoambraziju, kad se prestane piti roaccutan

nakon oko 6 mjeseci

SPOT
17.04.2007., 21:34
Ja sam uzimala Roaccutane od 8 mjeseci (05/2006 - 01/2007). Redovito sam kontrolirala krv i sve je uvijek bilo ok. Rezultat je fantastičan već nakon 3 tjedna stanje se osjetno popravlja. A suhoću sam rješavala na licu Apaisac kremom i Melemom za usnice 8te mjestimično na licu gdje se jače sušila. Kosa mi je bila ok jer mi se do tada užasno mastila pa sam bila sretna što je više ne moram prati svaki drugi dan. Kad nastupe topiji dani nije preporučljivo izlagati se suncu, ja sam povremeno dobivala neki osip po rukama ali povukao bi se uvijek brzo. Za sunce krema Hyseke s faktorom 25. I sve mi je to baš tako preporučila dermatologica. Sad je prošlo cca 3 mjeseca od kada sam prestala uzimati tablete, lice ok, malo se koža brže zamasti a kosa se vratila na staro. Dok sam uzimala tablete nisam imala nikakvih problema s kožom tijela, i inače se mažem losionom poslije tuširanja. Treba piti puno vode. Jedini problem mi je bila povremena usporena probava. Najveća doza mi je bila 5 kapsula dnevno.

SPOT
17.04.2007., 21:44
BTW Inače nosim meke leće i nikad mi nisu smetale zbog roaccutanea. Depresije i poriva na samoubojstvo ni u naznakama. To je sve od osobe do osobe.

Red Bull
01.05.2007., 14:23
evo ja sam na tim tabletama vec 3mj, i mogu rec da mi se stanje popravilo za jedno 15%,,, kako na licu tak i na ramenima,,, kod dermatologa na kontrolu idem svaki mj, i svaki put kaze da mi je stanje bolje, na analizu krvi takodjer idem svaki mjesec, i nalazi odnosno krvna slika mi je dosada uvijek bila odlicna, sto se tice nuspojava, kod mene za sada jedino ispucane usne (svaki dan) za usne mi je dermatolog prepiso PANTEXOL KREMU (ali to je shit, barem meni, uopce nedjeljuje) zato bolje koristim labello, preporucujem onaj zeleni SENSITIVE,,, nakon 3mj terapije roaccutanom osobno nisam zadovoljan, bar ne za sada, zviciraju me te usne i sto se slabo vidi neki popravak, pijem 30mg na dan, imam 78kg, pijem 1 nakon dorucka i 2 nakon rucka, dakle za sada nisam zadovoljan, javit cu se kad bude bilo bolje nadam se da hoce

Aberzeiah
01.05.2007., 14:33
već tri tjedna sam na roaccutane tabletama i nevidim nikakve promjene...derm mi je propisao 30mg na dan i ja mislim da je to mala doza...dali ste koristili roaccutane? kakvi su bili rezultati? koliko dugo?dali ste imali neke nuspojave?

unaprijed zahvaljujem

roaccutan ima kancerogeno djelovanje! i u mnogim zemljama je zabranjen..:flop:

Izokron
01.05.2007., 20:51
Kao prvo, potkrijepi tvrdnju nekim vjerodostojim izvorom, jer prvi put čujem da roaccutane ima kancerogena svojstva.

Kao drugo, da imas dovoljno tezak primjer akni, sopala bi se s bilo cim samo da se rijesis toga. Akne u tezim slucajevima cesto nisu samo kozna bolest, nego i psihicka (Acne dysmorphia)

Smokey
02.05.2007., 08:51
Koristio sam Roaccutane stvarno dugo i mogu reći sve najbolje za taj lijek osim naravno već poznatih problema - suhoća kože, usana... i to stvarno jako al sve se riješi s malo melema... Uglavnom najbolje i jedino rješenje za teže akne. I strpljenja jer neće odmah počet djelovati. Moja doza je bila 60mg(cause I'm a big motherf...) dnevno jedno vrijeme pa onda 40. I sad sam zadovoljan nakon terapije jer mi stvarno ništa nije moglo pomoći. Vidjet ćemo koliko će potrajat idila, ali dermatolog mi je propisao efektnu obranu ako nešto opet počne izbijat...

A o djelovanju tog jakog lijeka na jetru... To je individualno. Obavezno napravit kontrolu nakon prve kutije i svakih mjesec dana. Konzultirat se redovno sa svojim dermatologom i sve će bit ok.

edding
05.05.2007., 19:03

ovakve dezinformacije su lose..nedavno sam tek poceo uzimati roaccutan i procitao sam vec dosta materijala o tome i stvarno se ima svega za procitat..ok, svi nismo isti i svako ima određene nuspojave(neko ih uopce niti nema) koje su ovisno o osobi manje ili vise izrazene,,ali nigdje;BAS NIGDJE nisam naisao na informaciju slicnu ovoj..znaci, ono sto vise manje svi znaju - najcesce je to suhoca usnica, lica opcenito, kod nekih i ruku sto se sve moze rijesiti pronalazenjem dobre hidratantne kreme, labela, melema itd itd, druge moguce nuspojave su navedene na onom malom papiricu koji prate sve lijekove u unutrasnjosti kutije..
btw, kad sam se vec raspisao, da prijavim svoje stanje - nakon 20ak dana lice mi je vidljivo bolje, imao sam ono pocetno pogorsanje koje se nekome ne mora niti pojaviti (opet je stvar individualna), ali je trajalo 7,8 dana..ukratko, vidim da lijek djeluje :) jedino mi se usnice suse zbilja jako pa eto vec mi je prvi labelo pri kraju.. a i nakratko mi se pojavila perut sto sam rijesio oronazolom..za deset dana idem po nalaze krvi i valjda ce sve biti ok
ok
peace&out.

SuZi KjU
26.06.2007., 22:59
zbog policisticnih jajnika uskoro pocinjem piti kontracepcijske pilule. Ten mi je grozan (lice, ramena, leđa) al svi mi govore da ce se to popraviti s pilulama.
Je li istina da pilule nisu trajno rjesenje, i da ce se pristici opet vratiti?
I ja sam isprobala sve i svasta, do sad sam mislila da je stvar u "pubertetu". ali u 23-oj godini mi je malo tesko u to i dalje vjerovati.
Tog vaseg Roaccutane-a me iskreno strah, al bila bih spremna pokusati ako nema smisla ovo s kontracepcijskim. Što mislite?

fic1984hr
28.06.2007., 00:51
Sve mi je jasno kako ti je...
Mene je to spasilo!
Nista drugo osim toga mi nije pomoglo...s obzirom da si zensko, moras se striktno pridrzavati svih uputa!

moremal
28.06.2007., 17:18

Vjerojatno ste nešto pomješali, jer retinoična kiselina koju sadržavaju roaccutan pilule ima iznimno djelovanje na tumorske stanice.
Sastavni je dio lječenja Neuroblastoma (Tumor u dječijoj dobi). Počinje se piti po završetku s kemoterapijama, ili u našem slučaju poslje transplatacije matičnih stanica. Moja kčer (3,5 g) pije 100 mg dnevno 14 dana i 14 dana pauza, tako 6 mjeseci- pa pauza 3 mjeseca i onda još jedna runda od 3 mjeseca.

Djeluje na način da sprečava hranjenje tumorskih stanica neuroblastoma.

moremal
28.06.2007., 17:27
Retinoična kiselina je derivat vitamina A. Nama je preporučeno NE uzimati druge vitamine (mislim na umjetne dodatke, ne na voće i povrće i meso) tokom uzimanja Roaccutana da nebi došlo do hipervitaminoze.
Također postoje pretpostavke da u Skandinavskim zemljama nema Neuroblastoma upravo zbog ogromnog konzumiranja plave ribe, riblje jetre i ribljeg ulja. S druge strane ogromno konzumiranje vitamina A uzrokuje osteoporozu i nesmije se ni u kojem neprirodnom obliku uzimati u trudnoći. Tako da treba paziti na razne sastojke u vitaminskim dodacima za trudnice.

moremal
28.06.2007., 17:31
I nemojte se bojati dok idete na redovite kontrole krvi.

moremal
29.06.2007., 18:25
Nisam htjela nikoga prestrašiti.
Roaccutane je lijek koji ima djelovanje širokog spektra.

Gadurica
07.11.2007., 13:26
Pozdrav svima, evo ja sam u svojoj 27. godini dobila akne na području brade i čeljusnih kostiju, imala sam ih prije nekih 4 godine ali uz diane 35 su nestale, nakon toga sam ostala i trudna pa mi je i to vjerojatno pomoglo da mi se sve to izbalansira.
I eve ga, problem se opet vratio, dobila sam potkožne akne koje su moram naglasiti vrlo bolne, nije to problem koji se javio prije par dana,traje to već par mjeseci.
Naime čvrsto sam odlučila posjetiti svoju dermatologicu i reći joj da želim terapiju roaccutanom jer ove akne ubijaju psihički, znam da mi ništa drugo od inih tretmana neće pomoći.
Kakva su vaša iskustva oko pristanka derm. ili liječnika opće prakse da vam uopće prepiše taj lijek i koliko se plaća lijek u ljekarni?Hvala

nightman29292
07.11.2007., 23:24
evo ja imam pitanje, smije li se uz roaccutane piti alkohoh, pritom mislim na 1 pivo subotom navečer, eventualno 2???

snjoxi
08.11.2007., 11:11
mislim da ti od jedne pive tjedno, uz uredne krvne nalaze nece biti bas nista :)

philemon
08.11.2007., 14:39
zbog policisticnih jajnika uskoro pocinjem piti kontracepcijske pilule. Ten mi je grozan (lice, ramena, leđa) al svi mi govore da ce se to popraviti s pilulama.
Je li istina da pilule nisu trajno rjesenje, i da ce se pristici opet vratiti?
I ja sam isprobala sve i svasta, do sad sam mislila da je stvar u "pubertetu". ali u 23-oj godini mi je malo tesko u to i dalje vjerovati.
Tog vaseg Roaccutane-a me iskreno strah, al bila bih spremna pokusati ako nema smisla ovo s kontracepcijskim. Što mislite?

Kako su ti policisticni jajnici uzrok prištića oni će se povuć kad ih izliječiš. Tako je bilo i mojoj frendici. U roku par mjeseci imala je ogroman napredak u borbi protiv akni.:mig:

Ako ti nakon toga akne još budu stvarale problem razmisli o daljnjem liječenju, i Roaccutanu:kava: .

snjoxi
09.11.2007., 09:53
policisticni jajnici se u dosta slucajeva ne mogu izlijeciti.
mnoge zene ih imaju do kraja zivota, a simpotmi se mogu ublaziti kontracepcijom.

13Lilly13
16.11.2007., 02:11
ljudovi moji ne znam kako je zivit s aknama al znam koji je osjecaj gledati svoju najmiliju kako se pati s tim problemom i kako joj TO oduzima dostojan zivot...
jos jedna depresija....
pa uz to i sve drugo, naravno tako oce kad si ranjiv...
lezi u krevet, placi i....ma ne moram pisat vi znate kako je to...
ne vjerujem da se moze rijecima opisat....

moja seka je naravno prosla sve sto i vi....
pa skoro bi se moglo napisat kronoloskim redom i sigurna sam da bi se sve liste podudarale kad bi ih isli slozit...

e sad razmisljala je o uzimanju roaccutana al ja sam ju odgovorila em iz nedovoljnog znanja o tom lijeku i straha je sam bas malo prije nego je ona dobila tu ideju ucila nest malo o svemu tome i povezala dal na realnoj osnovi ili ne nije sad ni bitno...

ja ju ne mogu vise ovakvu tuznu gledat...:( :cry: :tuzni:
i ne zelim vise pustat aknama da diktiraju njen zivot ako se uopce moze tako nazvat....
ona ima 23 god i kako sam procitala neke postove na slicnoj temi to nece proci nikada jer su uvjetovane hormonalnim poremecajem..

odlucila sam da cu je potaknut da uzima roaccutane ako svi nalazi budu to dopustali....

zanima me ima li ovdje itko tko je uzimao roaccutane i nakon nekog vremena bio trudan, dobio dijete i to sve....
jeli bilo ikakvih komlpikacija za koje bi roaccutan mogao bit zasluzan....????

znam da kazu da ne bi smjelo bit problema ako se pridrzava svih propisa i sve al ja sam ko nevjerni toma....imam osjecaj da ce se dogodit neko sranje i za par god istrazivaci odjednom kliknit a pa to je od roaccutana....
ko slucaj s fokomeliom i druge neke velke 'afere'

nemojte me samo napasti da sam neuka (i jesam u podrucju farmacije i medicine) al samo se jako bojim za seku ako ga pocme uzimat a jos vise ako ne....ubija ju lagano...

veliki pozdrav i nadam se da cete svi koji ste poceli terapiju uspjesno zavrsit i napokon se rijesit tog zla i bit sretni...

stellesel
16.11.2007., 18:00
Pozdrav svima, evo ja sam u svojoj 27. godini dobila akne na području brade i čeljusnih kostiju, imala sam ih prije nekih 4 godine ali uz diane 35 su nestale, nakon toga sam ostala i trudna pa mi je i to vjerojatno pomoglo da mi se sve to izbalansira.
I eve ga, problem se opet vratio, dobila sam potkožne akne koje su moram naglasiti vrlo bolne, nije to problem koji se javio prije par dana,traje to već par mjeseci.
Naime čvrsto sam odlučila posjetiti svoju dermatologicu i reći joj da želim terapiju roaccutanom jer ove akne ubijaju psihički, znam da mi ništa drugo od inih tretmana neće pomoći.
Kakva su vaša iskustva oko pristanka derm. ili liječnika opće prakse da vam uopće prepiše taj lijek i koliko se plaća lijek u ljekarni?Hvala

Počni sto prije jer ti to dermatolozi prepisuju uglavnom zimi, već u 4. ,5. mjesec će ti kazat da dođeš iza ljeta, jer sunce suši kožu, a Roaccutane to radi iznutra pa tolika sušenja kože ipak nisu preporučljiva. Privatni dermatolog će ti to prepisat bez problema naravno ako ti to stanje kože zahtjeva. Poslat će te tek na vađenje jetrenih enzima. Liječnik opće prakse se uglavnom buni ako još nisi rodila ili ako je neki stariji zatucani koji nije upoznat sa napretkom u toj sferi Roaccutana pa je uvjeren da treba proći 2 godine ako zeliš ponovo zatrudnit, u svakom slučaju donesi nalaz od specijalista i on će ti to prepisat. Ako nemaš participaciju plaćaš 29 kn za jednu kutiju, jedna kutija sadrži 30 tableta, tokom terapije smiješ popit najviše 24 kutije.

stellesel
16.11.2007., 18:22
ljudovi moji ne znam kako je zivit s aknama al znam koji je osjecaj gledati svoju najmiliju kako se pati s tim problemom i kako joj TO oduzima dostojan zivot...
jos jedna depresija....
pa uz to i sve drugo, naravno tako oce kad si ranjiv...
lezi u krevet, placi i....ma ne moram pisat vi znate kako je to...
ne vjerujem da se moze rijecima opisat....

moja seka je naravno prosla sve sto i vi....
pa skoro bi se moglo napisat kronoloskim redom i sigurna sam da bi se sve liste podudarale kad bi ih isli slozit...

e sad razmisljala je o uzimanju roaccutana al ja sam ju odgovorila em iz nedovoljnog znanja o tom lijeku i straha je sam bas malo prije nego je ona dobila tu ideju ucila nest malo o svemu tome i povezala dal na realnoj osnovi ili ne nije sad ni bitno...

ja ju ne mogu vise ovakvu tuznu gledat...:( :cry: :tuzni:
i ne zelim vise pustat aknama da diktiraju njen zivot ako se uopce moze tako nazvat....
ona ima 23 god i kako sam procitala neke postove na slicnoj temi to nece proci nikada jer su uvjetovane hormonalnim poremecajem..

odlucila sam da cu je potaknut da uzima roaccutane ako svi nalazi budu to dopustali....

zanima me ima li ovdje itko tko je uzimao roaccutane i nakon nekog vremena bio trudan, dobio dijete i to sve....
jeli bilo ikakvih komlpikacija za koje bi roaccutan mogao bit zasluzan....????

znam da kazu da ne bi smjelo bit problema ako se pridrzava svih propisa i sve al ja sam ko nevjerni toma....imam osjecaj da ce se dogodit neko sranje i za par god istrazivaci odjednom kliknit a pa to je od roaccutana....
ko slucaj s fokomeliom i druge neke velke 'afere'

nemojte me samo napasti da sam neuka (i jesam u podrucju farmacije i medicine) al samo se jako bojim za seku ako ga pocme uzimat a jos vise ako ne....ubija ju lagano...

veliki pozdrav i nadam se da cete svi koji ste poceli terapiju uspjesno zavrsit i napokon se rijesit tog zla i bit sretni...

Procitas onu malu uputicu (tj. povecu u ovom slucaju) koju dobiješ u kutiji Roaccutanea i uhvati te gora depresija nego od iti jedne najgore moguće akne ma i skupine njih. Onda samo moras pozitivno razmišljat i ne mislit na ista od toga. Pocetkom terapija samo sam osluškivala tijelo i čekala i najsitniju nuspojavu. To me izluđivalo...Onda sam prestala sa tim pizadrijama i danas živim od tablete do tablete...sve je o.k., osim uobičajne suhoće sveg i svačeg , al to se da rješit s balzamima itd. Naime činjenica je da su se pojavljivale svakakve nuspojave i svakakve bolesti koje su dobivali korisnici Roaccutanea, međutim ništa od toga nije direktno vezano. Mislim, oni tamo pišu u rijetkim slučajevima događalo se to i to, ali niko od tih istraživaća ne govori 100 posto da je to vezano isključivo uz Roaccutane, tj. ko kaže da ta osoba to ne bi dobila i da nije konzumirala Roaccutane. I mene je toga bilo strah...Moguće posljedice na trudonoću jednog dana bla bla bla. Onda mi je dermatologica lijepo objasnila. Zašto je zabranjeno ostat trudan dok piješ Roaccutan. Naime,
vjerovala ili ne to je tek vitamin A, ali vitamin A u ogromnim količinama. Ne znam koliko točno puta više nego je potrebno dnevnoj dozi organizma. Naime i male bebe primaju vitamin A, u nekim sitnim količinama da im se razviju kosti. Kad bi ti bila trudna u to vrijeme dok piješ Roaccutan, dijete bi posredstvom krvi primilo tu veliku količinu vitamina A i njemu bi se, za razliku normalne djece kojoj se kosti razvijaju i rastežu tijekom života, kosti razvile odmah i rodio bi se patuljak. Ništa drugo osim toga, zato je potrebno isključivo se pridržavati savjeta dermatologa i ni pod koju cijenu ostati trudan. Danas fala Bogu postoji toliko načina zaštite. Roaccutane inače utjeće na lojne žljezde. Mi nesretnici s aknama, imamo taj problem da lojne žljezde luče loj u većim količinama nego je to potrebno. Roaccutane ih regulira isto kao što tablete za štitnjaču reguliraju rad štitnjaće. Nakon mjesec dana od završetka terapija, vrijednosti se vraćaju u normalu i nema traga u organizmu da si pio taj lijek. Osim ako ti nije stradala jetra, jer vitamin A je ujedno i riblje ulje, tako da svaka ta tableta unosi dosta masti u jetru, ali jetra se regenerira pa ako gentski nema kakvih problema treba redovito kontrolirati. Uvijek se može balansirati količina. Treba malo pripaziti na hranu izbjegavati majonezu, pršut, zešći sir, jaja i sve će bit o.k.

Dora07
20.11.2007., 23:04
POVIJEST BOLESTI MI JE SLIJEDEĆA:
Unazad 20-tak g. nakon poroda, po koži lica povremeno izbijaju pojedinačne papulozne akne, te manje subakutne cistične promjene, slične ateromima. Promjene slične ateromima izbijaju i retoaurikalno, obostrano aksilarno, ingvinalno i sternalno. Nakon ekspresije navedenih promjena zaostaju atrofični, "kraterasti" cikatritisi.
Dg: ACNE INVERSA
SEBORRHOEA
DERMATITIS ATOPICA
Ovo je pisala liječnica 2005. Savjetovala mi je R. no nije se bilo lako odlučiti, kako sam u međuvremenu imala nekoliko upaljenih ateroma od kojih su mu mi ostale rupe i bila na terapiji jakih antibiotika, puko mi je film, jer štete i oni kad ih se prečesto uzima. Odlučila sam se za R.

41 mi je godina, Roaccutan pijem 1 mjesec (3 tablete jednokratno nakon jela, imam 60 kg.). Nalazi krvi ok, suhe usne ali stalno ih mažem(svakih pola sata) balzamom za usne Alverde, najmasniji je, uvijek imam jedan u torbici, jedan u džepu, u kući na nekoliko mjesta, da mi je uvijek pri ruci, tako da nemam one grube ljuskice na usnama koje sam vidjela kod dr. pacijentica na istoj terapiji.Kosa mi je konacno normalna perem je jednom tjedno, a prije R. sam je prala svaki drugi dan, prskam kosu svaki drugi dan hranjivom maglicom u spreju da mi ne bude presuha. Koža mi je postala normalna, više kad se dirnem po prsima ili leđima prsti mi nisu masni, mažem se koncentriranim mlijekom za tijelo,to prije ni u ludilu nisam mogla, o sjaju lica da ne govorim, nestao je nakon 1. tjedna, sada osjećam laganu suhoću kože lice. Nosnice su mi suhe i stalno, a to znači do 7-8 puta dnevno ispirem nos sprejevima za nos. Uz R. mi je propisan Yasmin, od kojeg su mi menstrualni izljevi gotovo neznatni i to mi se bas ne sviđa. Pred menstruaciju sam osjećala bol u leđima i bolio me je kuk, je li to od R. ne znam ali nisam nikada prije imala bolove u kuku, dva dana sam jedva podizala lijevu nogu, no to mi je prošlo. U deklaraciji o lijeku piše da se ne preporučuje fizička aktivnost no doktorica mi je rekla da pijem malu dozu i da mogu na aerobik. Zanimljivo je kako mi brojni ateromi iz ušiju i između dojki nestaju, kao i na leđima, pod prstima ih osjećam manjim i manjim, to mi je ravno čudu! Zasada sam vrlo zadovoljna i nadam se da će tako ostati za ubuduće jer imam informacije da je navodno učinak lijeka trajan. Beskrajno mi je žao što sam se toliko bojala uzeti lijek, a za njega sam znala dok još nije bio u Hrvatskoj i naručila ga da bih ga na kraju bacila i prošle su toliki godine dobila sam toliko rupa na licu, popila toliko klindamicina, a ponekad sam ih dobivla i intravenozno, želudac bi me bolio danima, koliko puta su mi iza ušiju rezali upaljene aterome, ovo ljeto između očiji, kao i ispod pazuha, inače sam ih 20 izvadila ispod oba pazuha 2004. g.s tim da ih još imam nekoliko ali sada se smanjuju prije dvije g. uradila sam dermoabraziju, na kreme potrošila toliko novaca, toliko se napatila s dermatolozima i kozmetičarkama a rezultat uvijek nezadovoljavajući. Izgleda mi da je R. po prvi puta nešto što mi stvarno pomaže i ovim pismo želim potaknuti sve mlade kojima je propisan R. da se odluče, ali da se svakako drže uputa i da se pristanu gnjaviti s balzamima, sprejevima, kremama, da paze na ishranu ukratko da budu disciplinirani i strpljivi.

@call
21.11.2007., 00:29
očito je moderator izbrisao moj post u kojem govorim o štetnosti roaccutana.
Žalosno

metix
21.11.2007., 01:43
očito je moderator izbrisao moj post u kojem govorim o štetnosti roaccutana.
Žalosno

ma nije ti izbrisao nego si ga pustio na krivoj temi (homeopatija-začeće...)

metix
21.11.2007., 01:45
Dora..
Jadna tvoja jetra.... napala si je svim raspoloživim sredstvima. Čisto da spomenem. Ja od Jasmynki (6 mjeseci korištenja) imam blago povišene jetrene enzim. Ma zaboravi:rofl:

Gadurica
21.11.2007., 12:15
Izgleda mi da je R. po prvi puta nešto što mi stvarno pomaže i ovim pismo želim potaknuti sve mlade kojima je propisan R. da se odluče, ali da se svakako drže uputa i da se pristanu gnjaviti s balzamima, sprejevima, kremama, da paze na ishranu ukratko da budu disciplinirani i strpljivi.[/QUOTE]

Draga pozdrav, evo ja sutra idem po svoje nalaze i ako budu svi u redu a nadam se da hoće, dr. će mi propisati Roaccutane.
Sada mi se stanje sa licem dosta smirilo i od zadnjeg posjeta derm. prije 12 dana nije mi izbila niti jedna akna a ove koje mi je očistila su se osušile.
E sad, ja čekam da mi ona propiše lijek, a čekat ću i da li će mi izbiti koja akna u narednom vremenu,jer ne vjerujem da se stanje sad samo od sebe stabiliziralo i da neće biti više prišteva i potrebe da pijem R.
A o ovoj štetnosti bi se dalo pisati, mislim kad pročitate upute u običnom andolu ili aspirinu, lekadolu i sl. zabrinete se zbog svih navedenih nuspojava, a ovdje se samo priča o štetnosti R.
Odluka o uzimanju lijeka je na liječniku koji će naravno procijeniti potrebu uzimanja lijeka i na samoj osobi koja ima problema.Nisu problem samo akne nego kako je i Dora navela potkožne lojne nakupine iza uha, pazuha i sl. koje R može izliječiti sa sgurnošću.

kolikotoliko123
21.11.2007., 12:21
Ja sam pio Roaccutane preko godinu dana.

Da moram opet, ne bih. :D

Ako se držiš uputa, ništa ti loše vjerojatno neće biti, samo ćeš imati više komplikacija u životu i ljepše lice.

Ukratko, jednako je grozno piti Roaccutane i imati užasan ten. :D

Edit: Još nešto: Ne očekujte da će vam Roaccutane riješiti sve kožne probleme. ;) Ja i dalje imam *dosta* problema s kožom. Ipak, bolje je nego prije Roaccutanea. Doduše, ako nemate velike probleme, Roaccutane bi mogao riješiti sve, ali mislim da ga onda (ako nemate velike probleme) nije ni vrijedno piti... ;)

BigBoy21
22.11.2007., 19:09
Yo, evo danas san dobia Roaccutane na preporuku privatnog dermatologa i nakon šta san ovo sve pročita sto posto ću ga počet uzimat. Zašto?
Kao prvo, ne mogu ostat trudan, tako da ništa od rađanja patuljaka i sl.
Nadalje, vrlo sam aktivan sportaš (iako ću sad morat u penziju zbog Roaccutanea :flop: ), nikad bolestan i sl., a nalazi jetre koje san prije 2 dana napravia su navodno rekordno dobri :eek: .
Doktorica mi je propisala malo manju dozu (40g dnevno na 90ak kila), a šta se tiče mojih famoznih akni, nisu toliko velike koliko su brojne. Osim toga, najviše me nervira crvenilo na obrazima koje je posljedica epskih bitaka odigranih na dotičnim područjima.
Anyway, za one koji nisu pročitali uputstva, iman za vas skraćenu verziju : "AKO ŽELITE ZDRAVO LICE, A BOLESNO SVE OSTALO, NAVALITE".
Ukratko, plašljivu osobu će uputstva odgovorit od uporabe :lol: .
Ako mene pitate (a naravno, ne pitate jer nisan nikad proba ovaj lijek), svak bi triba probat bar misec dana, naravno uz provjeru jetre. Nećete umrit niti će vam jetra postat pašteta. Ja osobno smatran da se nema šta puno izgubit, a uvjeren sam da će mi pomoć. Šta se tiče psihičkih nuspojava, baš me zanima na koji način će mene natirat u depresiju (čitaj: nema šanse) :o
Jedino šta me smeta je početno pogoršanje, znači vraćanje na staro nakon nedavnog poboljšanja sa hiramicinom :mad: , al preživit ću, ima i gorih stvari u životu..
Ništa, javim vam se nakon šta snimin reklamu za niveu sa svojim novim prekrasnim licem. Do tipkanja~

metix
23.11.2007., 00:52
ja samo kopiram budući da moderatori nisu prenjeli...

Roaccutane odnosno izotretinoin-derivat vitamina A je jako opasan lijek.
Roaccutane (Roche) je lijek koji u največem broju slučajeva izaziva ozbiljne psihičke smetnje (teške endogene depresije,poremečaje ličnosti,shizofreniju).Takvi učinci lijeka se pojavljuju najčešće pri kraju ili 1-2 godine nakon prestanka uzimanja lijeka (lijek se akumulira u organizmu,u masnom tkivu jer se derivati vitamina a jako teško izlučuju iz organizma)Vitamin a i njegovi derivati u večim dozama (doze roaccutana od 0.5mg/1kg je astronomska) ima razarajuć učinak na neurotransmisiju u mozgu.
Mnogi ljudi su počinili suicid nakon primjene lijeka (znatno veći broj u odnosu na normalan prosjek).
Štete koje taj lijek napravi u organizmu su nepovratne.
Ovo što ja tvrdim nisu nikakve bezrazložne uzbune nego činjenica koji je potvrdio i časopis Nature (i prije njih mnogi drugi časopisi) o čemu ste mogli čuti ovih dana na tv-u i po nekim drugim sredstvima oglašavanja.
Ako si vi želite uništiti život pijeće taj lijek da biste sutradan imali baby face,onda mi vas je žao (da ne kažem neki drugi izraz).
Živio Roaccutane!:kava:

BigBoy21
23.11.2007., 07:42
Mnogi ljudi počine samoubojstvo za vrijeme punog mjeseca :kava:
O ne, moram se zavezati lancima na sljedeći pun mjesec da mi se ne dogodi isto... :ne zna:

snjoxi
23.11.2007., 08:34
i mnogi pocine samoubojstvo a uzimali su aspirin. samo mi nije jasno kako to nitko nije uocio :usama: :Snajper: :bonk: :visi:

sims
23.11.2007., 22:48

unaprijed zahvaljujem

Koristio godinu i pol. u početku se pogoršalo. i odjednom, samo odjednom su mi se cistične akne počele povlačiti. Roaccutane je jedini djelotvoran lijek protiv toga. Imaj strpljenja samo. Joj kakav sam ja bio kad se sjetim, sav crven i nabubren, prije nekih 8 godina je to bilo.

stellesel
27.11.2007., 19:03

Roaccutane (Roche) je lijek koji u največem broju slučajeva izaziva ozbiljne psihičke smetnje (teške endogene depresije,poremečaje ličnosti,shizofreniju).Takvi učinci lijeka se pojavljuju najčešće pri kraju ili 1-2 godine nakon prestanka uzimanja lijeka (lijek se akumulira u organizmu,u masnom tkivu jer se derivati vitamina a jako teško izlučuju iz organizma)Vitamin a i njegovi derivati u večim dozama (doze roaccutana od 0.5mg/1kg je astronomska) ima razarajuć učinak na neurotransmisiju u mozgu.
Mnogi ljudi su počinili suicid nakon primjene lijeka (znatno veći broj u odnosu na normalan prosjek).
Ovo što ja tvrdim nisu nikakve bezrazložne uzbune nego činjenica koji je potvrdio i časopis Nature (i prije njih mnogi drugi časopisi) o čemu ste mogli čuti ovih dana na tv-u i po nekim drugim sredstvima oglašavanja.
Ako si vi želite uništiti život pijeće taj lijek da biste sutradan imali baby face,onda mi vas je žao (da ne kažem neki drugi izraz).

Sta si ti, farmaceut? Lijek je vec 25 godina na trzistu, trenutno ga konzumira oko 13 milijuna ljudi, a ovdje pricamo o mogucih 25 ubojstva. Nuspojava ima i svi smo na to upozoreni. Znas li mozda da od andola mozes dobit leukemiju? U vrlo rijetkim slucajevima, ali da. I nije stvar nikakvog baby face, stvar je u tome da smo mi nekim cudnim nasljednim ili cudnim poremecajem u organizmu zapravo bolesni. Samo sta se ta nasa bolest reflektira na licu, ledjima ili vec gdje. Treba je liječit. A mi to dragi moj ne radimo iz objesti. Nego potrebe. Volila bih da iman tu srecu da ovo nikad nisam morala pit, ali eto neman isto kao sto invalid bez noge nema srecu sto nikad nece moci hodat, seceras sto nece moc zivit bez inzulina. Tesko je to usporedjivati, ali cinjenica je jedna sve su to bolesti, trajne, privremene kako god....Uostalom jos nesto da se Roaccutane tj. Vitamin A tako sporo izlucuje iz organizma, a testovi
su dokazali da nakon 2 mjeseca po ni cemu u organizmu naravno ako nije izazvao kakve posljedice
koje mozes povezat s tim, ne mozes dokazat da ga je osoba konzumirala, mislis da bi ti dali dopustenje da dobrovoljno das krv. Ne bi se oni s tim igrali. Iz tvoje krvi nakon 2 mjeseca ne mogu vidjet nista!!!Uglavnom ne znam nikoga ko je imao nekih vecih problema tijekom i poslje konzumiranja Roaccutana s organizmom!

metix
27.11.2007., 21:14

Napominjem... ovo je napisao @call ! ! ! !

BuBuBubiiiii
28.11.2007., 09:42
evo da se i ja priključim temi..nažalost :(
imam 21 god i do 18,5 god nisam imal apsolutno ništa problema s prištićima, aknama pogotovo (tek koji pred stvari i to na čelu i bradi)
Pred kraj srednje škole na obrazima su mi se počeli pojavljivat prištići koji su prerasli u prave akne, ono svi su me s čudom gledali kao šta je to??
išla sam u derm koji mi je dao neku skupu kremicu koja mi je totalno spržila kožu na bradi a antib uopće nisu pomogli.
tada sam otišla u ginek koji je otkrio da ima sitmocistične jajnike i da su oni uzrok aknama i pripisao mi Yasmin na 6mj koje sam i pila toliko i sve se popravilo i bila sam presretna čak mi ni rupe nisu ostale jer nisam ništa dirala..
ali na moju žalost točno 6mj nakon šta sam ih prestala pit, sve se u roku 3 dana vratilo gore nego ikad...:(
i evo sad pijem diane35 od 2.mj i potpuno sam nezadovoljna jer čim akne nestanu s obraza pojave se na bradi i ne miču se mjesec dana i tako sve u krug!!
tako da sam odlučila otići u derm da mi da roaccutane jer sam stvarno dosta pročitala o njemu i stvarno nemam više snage za borbu s tim čudovištima!!
ne želim se cijeli život boriti s tim i s 30 izgledat ko da sam u pubertru.
ali odlučila sam ih pitat to poslije nove godine jer za novu idem na putovanje pa ne želim da me te nuspojavice tamo smetaju!!
pozdrav svima s ovim užaassnnim problemom, rješit ćemo mi to!:mig:

dada7
30.11.2007., 19:49
Koristio godinu i pol. u početku se pogoršalo. i odjednom, samo odjednom su mi se cistične akne počele povlačiti. Roaccutane je jedini djelotvoran lijek protiv toga. Imaj strpljenja samo. Joj kakav sam ja bio kad se sjetim, sav crven i nabubren, prije nekih 8 godina je to bilo.

je li se vratilo ili si upotrebljvao samo tada?
koliki je trošak?

BigBoy21
01.12.2007., 14:07
Bok, evo nakon desetak dana javljam se s idealnim rezultatima. Akni i svih vrsta slične gamadi vise skoro pa i nema (jos jedna se hrabro drzi na bradi, al izgleda da nece jos dugo :rofl: ). Na njih me sad podjeca samo lagano crvenilo na obrazima. Pogoršanje je trajalo nekih 5-6 dana, a onda naglo poboljsanje. Jedine not-cool nuspojave su lagano ljustenje koze i naravno suhe usnice. Ni traga nikakvim gore navedenim nuspojavama, a rezultati su vec nevjerojatni. Definitivno bi preporucio ovaj lijek svima koji su dobrog zdravlja, a imaju problema s aknama.

BigBoy21
08.12.2007., 19:09
Koristim Roaccutane 3 tjedna i rezultati su fenomenalni. Ljudi se čude kad me vide jer se na mom licu skoro pa ne vidi da sam ikad imao problema s aknama. Koristim 40mg dnevnu dozu i nemam nikakvih nuspojava osim suhih usta. U svakom slučaju preporučio bi lijek svima dobroga zdravlja (uz redovite kontrole) jer je jedini učinkovit način rješavanja težih (ali i lakših) oblika akni. Vjerujte mi, probao sam sve, a jedino što mi je izazivalo depresiju su loši rezultati. Trenutačno se osjećam bolje nego ikad (u psihičkom smislu :mig: ), a također bi želio reći da su učinci lijeka stvarno povećali moje samopouzdanje.
Ljudi, ne vjerujte lažima raznih kvaziistraživanja i g33kova koji samo znaju copy/pasteat krive sadržaje po forumima, konzultirajte se s dermatologom i s ljudima koji su koristili lijek (ne onima s interneta, nego oči u oči). Ja imam par poznanika koji su prije više godina koristili lijek i rezultat se nije promijenio do danas.
Anyway, ppl, just go for it.. ^,^

BigBoy21
11.12.2007., 16:58
Pijem roaccutane mjesec dana i rezultati su fenomenalni. Jedina nuspojava su suhe usnice. Preporučio bi ga svakome dobroga zdravlja uz redovite kontrole. Ne vjerujte raznim neprovjerenim studijama nego se konzultirajte s ljudima koji su lijek koristili i dermatologom. Meni osobno lijek je promijenio život 100% na bolje. Ako netko ima bilo kakvih pitanja, rado odgovorim ( na PM ako može) .

coeurdeloupe
14.12.2007., 15:59
Do not take ROACCUTANE if:

1. you are pregnant, or you intend to become pregnant
If you fall pregnant while taking ROACCUTANE there is an extremely high risk of having a baby that is severely deformed. You must use effective birth control for one month before treatment, during treatment and one month after treatment with ROACCUTANE.''

Isotretinoin je baš fora,a?

Isotretinoin je derivat vitamina A, zbog toga se ne smije davati trudnicama. NE uzrokuje neplodnost. Prije nego sto plasis zene s takvim izjavama, provjeri prvo svoje 'cinjenice'.

Studiram medicinu i znam ponesto o embrionalnom razvitku djeteta. Derivati vitamina A su vrlo važni u normalnom razvitku i potrebna je *točno* određena koncentracija u organizmu. Ako zena uzima nadomjesne vitamine A ili, u ovom slucaju, izotretinoin, ta se ravnoteza u organizmu poremeti. Dolazi do 'kratkog spoja' u razvoju djeteta, a to uzrokuje razlicite malformacije.

Dakle, nije problem u njegovoj toksicnosti, nego u njegovoj koncentraciji u organizmu.

A sto se tice nuspojava, razliciti ljudi reagiraju razlicito na terapiju. Zato je potrebna redovita kontrola krvne slike i odlazak dermatologu. I na penicilin ljudi razvijaju strasne alergijske reakcije, no to nije razlog da se najbolji antibiotik kojeg imamo zabrani ili izbaci iz redovne terapije.

Ja osobno uzimam roaccutane vec tri mjeseca i jedini problem koji imam jesu suhe usnice. Za to koristim melem i opet mi je sve u redu. Koza mi se strasno brzo popravila i super sam zadovoljna. Krvna slika mi je savrsena. Plus, koristim jos i Diane 35, te mi ni one ne izazivaju nikakve nuspojave.

Pretpostavljam da hocu reci da je roaccutane trenutno najbolji lijek za akne, te ako zelite stvarno izljecenje, pokusajte s njim. Ako su nuspojave ipak prestrasne, uvijek se moze prekinuti s njim i pokusati nesto novo. Ja sam se s aknama borila gotovo dvije godine i potrosila pare i pare na svakakve kremice i gluposti koje mi nista nisu pomogle. A s ovime sam izgledala bolje vec nakon mjesec dana.

RawShark
15.12.2007., 23:30
Roaccutane se daje isključivo za kasne akne; dakle kod ljudi iznad 25, prije toga se daju antibiotici po nekoj posebnoj shemi.

Ako je problem hormonski, onda ti antibiotici apsolutno nikako ne pomazu.

stellesel
18.12.2007., 19:24
Evo jos koji komentar od mene...na zalost, ne bas pozitivan....prije nego sam krenila s terapijom lice je bilo kako tako...zapravo jako dobro....sad je puno losije...doktorica kaze da je to zbog sto se sve mora iscistit, a i tek sam na 2 pilule a iman nekih 63 kila. I tako vec dva mjeseca....Na zalost izgleda da sam među onim vrlo rijetkim slucajevima koji imaju problema s malo jačim nuspojavama Roaccutana. Osim standardnog predoziranja Vitaminom A u obliku
sušenja usnica, nosa, ociju, ja imala i probleme s centrom za ravnotežu. Naravno ne sad na dvije, ali kad sam probala sa tri tablete konstanto sam se osjećala kada plovim po moru...grubi osjećaj....nije vrtoglavica, ali tako nešto, čak i poremečaj s percepcijom,imala sam osjećaj dok pišem kao da mi se redovi kreću, nešto vrlo čudno...Vratila sam se na dvije i sad je sve to nestalo, činilo mi se na momente da će mi oci i usta izgorit. Nije bilo ni malo ugodno....Ako ima tko ko je provodio ljecenje sa 3 put manjom dozom od maksimalne, bila bih vrlo zahvalna na koji komentar o trajanju liječenja i uspješnosti.

UFO_DNA
21.12.2007., 21:30
Zdravo!Naisao sam na ovu temu na netu,i kako sam i sam jedan od onih koji konzumiraju roaccutane odlucio sam podijelit svoje iskustvo...Naime...Moje nevolje s tenom pocele su u 8.razredu osnovne skole i to se ocitovalo kao par benignih pristica na celu...s vremenom do 2 srednje stanje se malo pogorsalo i na bradu..Medutim to su sve bili oni obicni mali pristici...Ne trebam ni govoriti da sam cijelo vrijeme njegovao lice raznim tonicima,kremama,jedan dulji period differin gelom,nekakvom otopinom cinka,skinorenom i inim stvarima.Sve se to nastavilo i u 3 srednje s time da su pristici polako postajali ozbljniji i brojniji,i prosirili su se i na obraze...Preparati koje sam koristio imali su vrlo slab efekt na cijelokupno stanje,a ja sve nezadovoljniji...Onda mi je jednom na nosu izbio jedan abnormalno velik prist...ko drugi nos:D I to je bila svojevrsna prekretnica od kuda je stanje stvarno bilo lose...Dosao ja opet kod dermatilogice i preporucala ona meni antibiotik...Hmm...Samo da vas odmah upozorim...antibiotik ubija bakterije u tijelu...kako dobre,tako i lose...I da super,nakon mjesec dana pristevi nestali,morao sam prestat to pit,i gle cuda vratili se...Antibiotik je gubljenje vremena,jer bakterije nisu IZVOR akna,vec samo tome pripomazu...Onda mi je derm prepisala benzoid peroksid 5% i to sam koristio,al sve je to lokalno,i jednostavno ne riješava izvor problema,vec PRIVREMENO POBOLJSAVA STANJE OSTAVLJAJUCI STETU NA LICU.Meni je puko film i reko ja derm daj ti meni roaccutane...Inace i moja seka ga je pila,nikakvih nus pojava nije imala,proslo je vec 4 godine od onda ,ima savrsen ten,samo tu i tamo prije menge izbije koji,i bez brige...sve daske su joj na broju,nikakve depresije ili neki trajni ucinci...I takooo...ja se na to dolucio iako mi je derm rekla da mi nije u potpunosti ten za roacc.,al kao ocito imam rezistentne akne(a tko nema...)pa ajde...Poceo sam pit 20.08.ove godine,i sada je moj ten bez ijednog jedinog pristica,samo malo flekica,i to je to,ja sam savrseno zadovoljan...jos imam 10 dana do kraja terapije...Sto se tice doze...prva 2 mjeseca iznosila je 30 mg na dan,imam inace 58 kg(mrsav ja;p),i onda mi je doslo do pogorsanja...da meni je to kasnije nastupilo,pa sam taj mjesec povisio dozu na 40 mg,i onda opet mjesec na 30,i sad pijem po 20 mg ovih zadnjih 10 dana...Nus pojava je bilo par,al to je stvarno za prezivit, ,vjerujte mi imat prisurine na faci 1000 puta je gore nego imat ove nuspojavice.Usta su mi malo suha,i prvih mjesec dana su bila jako jako suha,probao sam i alverde,labello,belobazu,al najbolje mi je odgovarala BEPANTEN MAST...uvijek to imajte kraj sebe,da nesto cesce se treba mazat(svakih 1 sat,pa i cesce),al onda nece ni osjetit da vam se s ustima ista dogada...Lice se malo ljusti,u jednom momentu mi se to bilo malo jace izrazeno(onda kada mi je nastupilo pogorsanje),al redovito ciscenje(2 puta na dan,ujutro i navecer) rijese stvar vrlo vrlo dobro.Osobno koristim tonik od ALVERDEA,od ruže,i istu kremu,vrlo njezno,hidratantno,zahvalno.Osim tih nuspojava,malo mi se nos 'iznutra susio',al ful malo(a i bio sam prehladen tak da..),kupio si aquamaris (ili sterimar) i sve super.Nikad mi nije curila krv iz nosa,samo malo ,al full malo mi se znalo pojavit odmah uz rub nosa isusenje koje bi bilo mlacice krvavo kao krastica,al to je kao i kad ste prehladeni..I jos jedino sam sam skuzio sad pred kraj je da nisam toliko gibak,malo sam ukocen,al to je normalno,jer vam se roacc.malcice sjebe kalcij u kostima(npr.meni su znali kukovi bit malo ukoceni,al nista strasnoo),al opet NISTA STRASNOOO,sve su to PRIVREMENE NUSPOJAVE..Sad ima tu i korisnih nuspojava...kosu ne trebate uopce prat,koza na tijelu savrsena,ni najmanje masna,ponekad se namazem s losionom kada je malo suha,al rijetko..I to je to:) Depresije nikakve,i ,molim vas da ne iznosite neprovjerene stvari kao cinjenice,to sto se od ne znam koliko milijuna ljudi koji su imali akne i pili roacc ubilo 25 nista ne znaci.Same akne najveci su izvor depresije i vlastita frustracija i izrugivanje drugih prije su izvor samoubojstva i depresije ,nego derivat vitamina a(ne kazem da to nije moguce..),a inace..zakljucak da roacc.uzrukuje depresiju dolazi i od pokusa s misevima koji kada su ga konzumirali smanjili su kretanje,vise su mirovali,pa je kao moguce da su depresivni,jer su kao manje zivlji...Iz vlastitog iskustva znam da uz roaccutan kosti nisu bas 'podmazane' kao obicno,i to je vjerovatno uzrok...Ne poticem ovdje nikoga da nesto uzme ili slicno,samo iznosim vlastita iskustva i misljenja zasnovana na temelju razgovora s lijecnicima,derm,podacima o tom lijeku,i na kraju krajeva vlastitom iskustvu..Nus pojava inace ima svaki lijek 10000,no njih nitko nikad ne naglasava,mozda,ne kazem sigurno,al mozda je i razlog u tome sto kada bi se roacc koristio cesce sve bi kozemticke kompanije,farmaceutske tvrtke propale,jer ovo je ,kakve god bile nuspojave i price,uistinu lijek koji radi cuda,koji je meni prist velicine lubenice sam od sebe zaustavio i pomogao mom tijelu da se to resorbira...E da jos jedna vazna stvar je barem meni bila moja kozmeticarka.Ona je jako ubrzala proces,jer meni je u 2. mjesecu nastupilo malo gadnije pogosanje i sve se to nakupilo prist na prist,sav sam bio u papulama,i siguran sam da bi to raocc rijesio,al trebalo bi vremena,a ako tu intervenira DOBAR KOZEMTICAR stvar moze jako akcelerirati.Mislim da je netko i napisao da je u 3.mjesecu vidio tek 15% poboljasanja...mozda bi bilo pametno da ode istisnut taj gnoj van,jer roacc to radi malo sporije..Inace jos samo nesto...imam dojam da je roacc natjerao sav gnoj koji je bio u meni na povrsinu i time ubrzao process koji bi trajao godinama,i kao sto znate on smanjuje velicinu zlijezda lojnica tijekom terapije jako,no i nakon one trajno ostaju malo smanjene i njihov rad je harmonicniji.U svakom slucaju...ako imate pitanja pitajte,zelim vas puno srece,i znajte da je meni roacc poboljsao zivot ,i da svatko zasluzuje zivjeti bez akna,ne samo iz etstetkih razloga,nego i boli i vremena koje morate trpiti!

UFO_DNA
21.12.2007., 21:38
I da,za utjecaj roacc na kalcij u kostima nisam siguran..samo nagađam iz iskustva!

Johnyzg
21.12.2007., 23:21
Bas zujim po netu i eto,naletim na ovog vrageca roaccutane-a:D . Citam i citam, i vidim da svima dermatolozi lupaju po 30 mg , neki cak i 50mg po danu. To su stvarno uzasno velike doze. Osobno bi sve to odbio, jer mislim da ne te doze stvarno nisu potrebne.

Toliko sam toga citao da sam vise sam svoj dermatolog.:D . Moja terapija je trajala prilicno 'dugo' al mi je totalno promjenila zivot, moglo bi se reci. Kad se ujutro probudis i nema onog peckanja kad zjevas ili kad si slobodno mozes proci rukom po licu a da se ne bojis da ne preneses pristice na neko drugo mjesto, to je jedan od najljepsih osjecaja. U 10 mjesecu sam se zaletio kod dermatologa jer je vrag odnio salu. Prvo sto mi je rekla derm. da sam gotov za godinu dana s terapijom......ja ono, :confused: :confused: DAMN. Prepisala mi je Geomycin tablete i pio sam ih na pocetku da mi se lice, ajmo rec, pripremi za roaccutane. Kad bi odmah poceo sa roaccutane-om imao bi stanje pogorsavanja, no kako sam upalu smirio sa geomycinom, o pogorsavanju nije bilo ni rjeci. I tako pijuckao roaccutane i to jednostavno, 10 mg dnevno iliti 1 tableta i to je to. Zadnjih 2 mj. sam pio po 2 da prije zavrsim sa terapijom. Lice mi se ocistilo , pristic izleti tu i tamo ali ode u roku od 1 dana, nije ko prije da 'traje' tjedan dana. Fleke skinuo pomocu tih raznih kremica koje su mi skresale novcanik ludo:mad:, ali neka. Nuspojave prakticki nisam niti imao, a jos sam se 'ubijao' vikendom ko kreten, alkoholom, i unatoc tome su mi nalazi bili super. Mislim da nema straha zbog tog lijeka. Popricas s derm. detaljno o tome pa razmislis.

Ako imas pitanja, slobodno pitas......Pozdrav.:top:

Hrc11111
22.12.2007., 08:45
E ovako! Jučer sam otišao kod dermatologice i žena mi je prepisala roaccutane. Inače nemam nekih strašnih problema sa aknama, ali hoću ih se riješiti. Pa me zanima, kod pogoršanja, kad uslijedi i kolko dugo traje! Unaprijed hvala! I imam 17 god. a negdje sam pročitao da je to prerano za taj lijek pa me zanima i to. Unaprijed hvala!!!

Hrc11111
22.12.2007., 21:26
Dajte ljudi javljajte se! Trebem pomoć onih koji su pili taj lijek!!!

UFO_DNA
23.12.2007., 12:39
Ja lijepo napisem opsezno o roaccutaneu i svemu,i onda ti pitas...Procitaj si gore napisan text ,pa ces vidjet!

Johnyzg
23.12.2007., 15:44
Ja sam ga rokao s 17. Nije nikakva frka. Ja ne razumijem zasto vam se odmah daje roaccutane? Mislim, nije lose ali zbog toga upravo i dolazi do tog 'pogorsanja'. Prije treba upalu rjesit, i onda rokas po roaccutaneu. Lijek se pije 6-8 mjeseci, mislim bar.Sve u svemu ROACC. JE CAR.!!huhu

sweet
23.12.2007., 22:22
hola ljudi, ovako... ja sam pila sve i svašta... roaccutane u srednjoj školi, mala doza, 4mj ništa nije pomoglo... onda prije 2 godine, 40mg i pola godine, i stvarno se očistilo-no, pila sam i yasmin uz to...lice mi se očistilo i otada više nemam onih starih gadnih problema...NO, kad sam prestala piti pilule, lice se polako ali sigurno počelo pogoršavati, iz mjeseca u mjesec sve više...

tako da sam vadila nalaz hormona i kaže da nisu uredni, što se jedino rješava pilulama...pijem ih 3mj i opet imam čisto lice...dakle, nije roaccutane jedino rješenje, pogotovo ne za cure...ja sam imala gadne nuspojave, iako ih nisam htjela priznat.... užasne migrene i glavobolje, vid mi je oslabio malo, i bila sam isto jako depresivna i bezvoljna...

bilo kako bilo...pilule su daleko bezbolnija varijanta :top:

chimavizza
24.12.2007., 16:31
Mislim da nema straha zbog tog lijeka. Popricas s derm. detaljno o tome pa razmislis.

Ako imas pitanja, slobodno pitas......Pozdrav.:top:

zenama su nuspojave mnogo izraženije, tako da za žene i nije baš najbolje rješenje.
i jos ovo, kojim kremama si rješio flekice pliz???:)

chimavizza
24.12.2007., 16:32
bilo kako bilo...pilule su daleko bezbolnija varijanta :top:

da, ali nije lako čitav život ovisiti o tabletama, kojim god. sigurno ne mogu mnogo dobra učiniti nakon jako dugotrajnog korištenja, čak štoviše...
i nije u svakog uzrok akni hormonski poremećaj

Johnyzg
28.12.2007., 22:44
zenama su nuspojave mnogo izraženije, tako da za žene i nije baš najbolje rješenje.
i jos ovo, kojim kremama si rješio flekice pliz???:)

Uriage kremice..........:top:

UFO_DNA
03.01.2008., 01:39
Zdravo!
Imam jedno pitanje za one koji su već završili s terapijom roaccutanea...
Kolika je bila vasa doza(po kg),i da li su vam se akne,miteseri,masnoca vratili i u kojoj mjeri?
Koliko dugo iza tretmana?

Ja imam 57 kg i pio sam 3 mjeseca 30 mg denvno,1 mjesec 40 mh dnevno,i za sada 13 dana 20 mg dnevno i sad ne znam kak da se dogovorim s dermatologicom...Savjet?:confused:

Johnyzg
03.01.2008., 22:24
Bemti sve coece, pa vas stvarno kljukaju s tim konjsim dozama....ja sam imao 70 kila i doza mi je bila jedna tableta dnevno, znaci 10mg. Masnoca se vratila, ali mitiseri i pristici ne.....huhu, ma roaccutane je odlican...:D

UFO_DNA
03.01.2008., 23:43
A koliko dugo si pio 10 mg na dan?
I da ... Cime si skinuo flekice...znam da s uriage kremama,ali s kojim:confused: ?
Ja sam danas isao u apoteku i neka rekao da trazim nesto od uriagea za skidanje flekica i meni kuja dala neku URIAGE HYSEAC koja bas i nije za to,a lijepo mi naplatila 130 kn!:mad:
Koju si ti koristio,i dal se to smije koristit za vrijeme koristenja roaccut?
Hvala na odgovoru:s :s

Johnyzg
04.01.2008., 00:26
I da ... Cime si skinuo flekice...znam da s uriage kremama,ali s kojim:confused: ?
Ja sam danas isao u apoteku i neka rekao da trazim nesto od uriagea za skidanje flekica i meni kuja dala neku URIAGE HYSEAC koja bas i nije za to,a lijepo mi naplatila 130 kn!:mad:

10 mg sam pio od pocetka koristenja roaccutane-a do 6. ili 7. mjeseca koristenja. Samo mj. dana sam bio na 20 mg i to samo zato sto sam htio da brze prode sve to, ali 10 mg je sasvim dovoljna doza......

Hmmm, evo odoh po kutijice pa da vidim koje su to kremice.......Uh, imam tolko tih kutijica da ne znam koja je bila za sta. Znam da je bila krema, a ne emulzija kao to sto si ti kupio...URIAGE HYSEAC. Ta emulzija je meni bila dana da sto prije rjesim pristica, jer ih emulzija isusuje.....

A cuj, sto se tice cijena kremica i tih pizdraija....uh, preskupo.....mislim da sam pljunuo jedno 1000 kn sve ukupno, ako ne i vise.....:mad:

Ja sam koristio te kremice protiv fleka za vrijeme koristenja roaccutane-a, tako da mislim da mozes i ti, ali bolje se savjetuj s dermatologom. Zelim ti brz oporavak:top: , jer znam da je muka imat akne....

Dorée
04.01.2008., 00:39

jeli s aha

UFO_DNA
04.01.2008., 01:49
----->Johnyzg,Hvala!,potrazit cu onda kremu i to u nekoj boljoj apoteci!:) :)

------>Dorée-->Da ima AHA kiseline i znam da one izbjeljuju fleke,ali je problem u tome sto u toj emulziji ima i nekih sastojaka koje ful isusuju kozu(pa tako i pristice),i suzavaju pore,a ja sam na roaccutaneu i koza mi je vec sama po sebi vrlo suha i pomalo:) se peruta,tako da mislim da bi ovo bilo dosta agresivno s obzirom da ni nemam vise pristice...Hvala na pitanju:)
Imas neki savjet sto da umjesto toga uzmem?:)

chimavizza
05.01.2008., 20:21
I da ... Cime si skinuo flekice..

probaj sa uriage cicactive, to je neki fluid, kažu da je dobar, ja nisam još probala ali namjeravam.
da, i skup je :)

chimavizza
05.01.2008., 20:26
Da ima AHA kiseline i znam da one izbjeljuju fleke,ali je problem u tome sto u toj emulziji ima i nekih sastojaka koje ful isusuju kozu(pa tako i pristice),i suzavaju pore,a ja sam na roaccutaneu i koza mi je vec sama po sebi vrlo suha i pomalo:) se peruta,tako da mislim da bi ovo bilo dosta agresivno s obzirom da ni nemam vise pristice...Hvala na pitanju:)
Imas neki savjet sto da umjesto toga uzmem?:)

jel se ovo odnosi na uriage hyseac? jel piše na njoj da je s aha kiselinama?:)

zašto nemogu stavit sliku?

UFO_DNA
07.01.2008., 01:01
Da,to se odnosi na uriage hyseac emulziju:)

Dorée
07.01.2008., 01:17
uzmi neku hidratntnu umirujuću koja potiče obnavljanje kože,(na nekim baš piše-dok ste pod derm. tretmanom)npr. avene cicaflate,avene skin recovery,roc purif-ac umirujuću kremu,takvog tipa:mig:

stellesel
13.01.2008., 18:16
Strasno sam nezadovoljna učincima Roacutana, em mi sredio zdravlje em ostale samo rupe koje prije toga skoro pa nisam ni imala. Prelazim na nekakav alternativni način lječenja, jer ko ikad bio uspješno u travara?

xy992
22.01.2008., 21:07
Ja imam 15 godina i bio sam u dvije bolnice u Dubrovniku i Splitu i svugdje su mi prepisali roacutanne. I to 4 tablete dnevno i moram vršit jetrene probe svaka 3 tjedna. Dobio sam još neku kremu Eucerin. I rekli su mi da moram koristiti labello ili ceralip koji je napravljen baš u vezi roacutannea.

Hrc11111
31.01.2008., 18:53
Evo javljam se nakon mjesec dana terapije roaccutaneom i mogu reći da lijek stvarno ima efekta. Vidljive su promjene (ne bogzna kakve ) ali zasad sam zadovoljan. Jedino što ne valja su strašne nuspojave. Usne su suhe 0-24 bez obzira čim ih mažem i tu stvarno nema pomoći. Što se kože općenito tiče isto se suši ali ukoliko se redovno maže kremom u redu je. Meni je pogoršanje uslijedilo tek treći tjedan, ali sad se smirilo i ide na bolje. I imam još jedno pitanje. Za mjesec dana navršavam 17 godina, još rastem, a čuo sam da se može i prestati rast, pa molim ljude koji su pili roaccutan da mi kažu nešto više o tome. Zadnjih 10 dana me bole i leđa pa me zanima dal to ima nekakve veze s lijekom. Unaprijed hvala i svima koji se dvoume dal da uzmu lijek neka slobodno uzmu.

nisamlu
31.01.2008., 20:25
Evo javljam se nakon mjesec dana terapije roaccutaneom i mogu reći da lijek stvarno ima efekta. Vidljive su promjene (ne bogzna kakve ) ali zasad sam zadovoljan. Jedino što ne valja su strašne nuspojave. Usne su suhe 0-24 bez obzira čim ih mažem i tu stvarno nema pomoći. Što se kože općenito tiče isto se suši ali ukoliko se redovno maže kremom u redu je. Meni je pogoršanje uslijedilo tek treći tjedan, ali sad se smirilo i ide na bolje. I imam još jedno pitanje. Za mjesec dana navršavam 17 godina, još rastem, a čuo sam da se može i prestati rast, pa molim ljude koji su pili roaccutan da mi kažu nešto više o tome. Zadnjih 10 dana me bole i leđa pa me zanima dal to ima nekakve veze s lijekom. Unaprijed hvala i svima koji se dvoume dal da uzmu lijek neka slobodno uzmu.

bolovi u ledjima su moguca nus pojava leka. mozes uzeti neki brufen ili diklofenak duo ukoliko lekovi postanu jaci. sto se tice prestanka rasta, to ne bi trebalo da te brine. nije dokazano da roaccutane izaziva prestanak rasta. da je tako, ne bi se davao momcima u tvojim godinama sigurno :top:

Hrc11111
31.01.2008., 20:57
Puno hvala... Mada sam ja u početku bio protiv toga jer stvarno nemam nekih strašnih problema... ali stari zapeo da odem pa ja pristao i tako... inače to za rast mi je bitno jer igram košarku pa ne bi volio ostat na sadašnjih 194...

serenity
01.02.2008., 02:25
Samo vi pijte roaccutane, ali budite spremni na SVE!
Ja sam ga pio 5 mjeseci, i u zadnjem mjesecu, u tih mjesec dana otpala mi je kosa, i to je otpadala u pramenovima. Postala je uzasno suha a tad je i otpala.
Imao sam i sve ove simptome koje spominjete, suhocu lica i usnica, krvarenje iz nosa i sve je bilo ok, sve pretrage su bile ok, jetrene probe, sve, i sve do jednog dana kada si peruci kosu nisam rukom poskido pramenove s glave i polako bye bye kosica.
Uglavnom, nikog ne zelim plasit, sve je to individualno kako ce ko to prihvatit, ali neka se zna. Mislio sam i ja da nece meni,ali eto je. Roaccutane pomaze, itekako pomaze za akne, ali i debelo odmaze a ovo vam je igra na srecu, mozete se samo molit da vas nece opalit.
Pijte to s oprezom i samo, ali samo ako bas morate, dakle ako imate bas cisticne akne i velike kvrge i ako vam nista drugo ne pomaze. Jer iskreno, radje bih danas natrag te akne a da mi je kosa ipak ostala.

nisamlu
01.02.2008., 02:45
:horor:

prvi put cujem za tako nesto

jel sigurno roaccutane uzrok?

ja stvarno nikakvih problema nisam imala a pila sam ga zbog dermatitisa prosle godine...

serenity
01.02.2008., 04:34
roaccutane, da.
imas u nuspojavama navedeno akutno opadanje kose.

Hrc11111
02.02.2008., 16:33
Što se tiče padanja kose, to je također jedna od mogućih nuspojava ali veoma rijeka. Isto tako postoji mogućnost pretjeranog rasta kose ali koliko ja znam nakon prestanka terapije stvari bi se trebale vratiti u normalu... Jel zna neko kakav primjer kod prestanka rasta jer me to najviše muči...

argentina
06.02.2008., 09:27
pijem R tri i pol mjeseca. zadnjih tjedana, cak mjesec dana, stanje je losije. opet izbijaju sitni po obrazima i pore su sire.
nisam imala acne conglobata, niti cisticne akne, vec je problem bio puno sitnih koji se nisu dali istisnuti - papule koje su bile razasute po cijelom licu.
tu su vec i rupice na obrazima od takvog stanja koje straje 3 godine. tako da je koza dosta rošava, reljefna.

ne znam sta da radim, dermatolog me salje na sve zive pretrage, iako sam ih radila prije 6 mj i sve je bilo ok i preporucuje mi da prestanem s uzimanjem R.

doza mi je 20mg dnevno.

nisamlu
06.02.2008., 18:58
koliko si do sada kumulativno roaccutana uzela?

Hrc11111
06.02.2008., 21:35
pijem R tri i pol mjeseca. zadnjih tjedana, cak mjesec dana, stanje je losije. opet izbijaju sitni po obrazima i pore su sire.
nisam imala acne conglobata, niti cisticne akne, vec je problem bio puno sitnih koji se nisu dali istisnuti - papule koje su bile razasute po cijelom licu.
tu su vec i rupice na obrazima od takvog stanja koje straje 3 godine. tako da je koza dosta rošava, reljefna.

ne znam sta da radim, dermatolog me salje na sve zive pretrage, iako sam ih radila prije 6 mj i sve je bilo ok i preporucuje mi da prestanem s uzimanjem R.

doza mi je 20mg dnevno.

Hmmm... Bojim se da si ti u onom malom postotku kojem ni roaccutane ne pomaže. Mada nemoj ovo uzet za ozbiljno jer ga ja pijem tek mjesec i neš sitno pa nemam nekih iskustava...

UFO_DNA
07.02.2008., 00:52
Argentina----->Nemoj paničarit....Recimo meni se ten procistio tek nakon 3 mjeseca roaccutanea(a doza mi je bila 30 mg na 58 kg),a najgore pogorsanje mi je bilo nakon 2 i nesto malo mjeseca,tak da je sasvim lako moguce da je on kod tebe jos uvijek u fazi 'pogorsavanja'...Pa minimalna doza uzimanja roacc. i je negdje 4-6 mjeseca,jer reakcije na njega stvarno jesu individualne...Lijepo se savjetuj sa dermatologom i ne brini se,siguran sam da ti treba jos malo vremena...Ja znam da se meni nakon 2 i pol mjeseca u 2 tjedna sve ocistilo(ali uz pomoc kozmeticarke kod koje sam bio svaki tjedan kada je bilo najgore,pa mozda trebas tu potraziti pomoc...):)

argentina
07.02.2008., 08:39
koliko si do sada kumulativno roaccutana uzela?

doza mi je prva 2 tjedna bila 30mg, kasnije 20mg. (imam 57kg)
sada sam presla 3,5 mjeseca i ne mogu vjerovati da je stanje tako lose..

dermatologica mi je savjetovala da prestanem uzimati R, jer sto je napravio - napravio je.
ipak, potrazit cu drugo misljenje u vec u ponedjeljak, kod drugog dermatologa.

inace, ja nisam nikada ni imala acne conglobata niti cisticne akne, za koje je R navodno ipak najprimjereniji lijek.

uglavnom- nesretna sam i strasno razocarana :(

argentina
07.02.2008., 08:43
Argentina----->Nemoj paničarit....Recimo meni se ten procistio tek nakon 3 mjeseca roaccutanea(a doza mi je bila 30 mg na 58 kg),a najgore pogorsanje mi je bilo nakon 2 i nesto malo mjeseca,tak da je sasvim lako moguce da je on kod tebe jos uvijek u fazi 'pogorsavanja'...Pa minimalna doza uzimanja roacc. i je negdje 4-6 mjeseca,jer reakcije na njega stvarno jesu individualne...Lijepo se savjetuj sa dermatologom i ne brini se,siguran sam da ti treba jos malo vremena...Ja znam da se meni nakon 2 i pol mjeseca u 2 tjedna sve ocistilo(ali uz pomoc kozmeticarke kod koje sam bio svaki tjedan kada je bilo najgore,pa mozda trebas tu potraziti pomoc...):)

hm, tesko mi je vjerovati da sam u fazi pogorsanja, jer je sve odmah krenulo na bolje. nakon 2 tjedna se sve super ocistilo, pore stisnule, bilo je jos pristica ali su bili manji i rijeđi...

uz to sve sam jos i na Dianama 6 mjeseci, pa me cudi da i unatoc tome imam sada problema.

nisamlu
07.02.2008., 09:19
doza mi je prva 2 tjedna bila 30mg, kasnije 20mg. (imam 57kg)
sada sam presla 3,5 mjeseca i ne mogu vjerovati da je stanje tako lose..

dermatologica mi je savjetovala da prestanem uzimati R, jer sto je napravio - napravio je.
ipak, potrazit cu drugo misljenje u vec u ponedjeljak, kod drugog dermatologa.

inace, ja nisam nikada ni imala acne conglobata niti cisticne akne, za koje je R navodno ipak najprimjereniji lijek.

uglavnom- nesretna sam i strasno razocarana :(

ja sam na 57kg bila na dozi od 30 mg na pocetku da bi se sve sredilo tek kada sam bila na 80mg (u trajanju od 4 meseca). posavetuj se oko povecanja doze

Johnyzg
07.02.2008., 09:36
ja sam na 57kg bila na dozi od 30 mg na pocetku da bi se sve sredilo tek kada sam bila na 80mg (u trajanju od 4 meseca). posavetuj se oko povecanja doze

80 mg:eek::eek::eek::eek::eek:

Stari mojjjjj, pa to su ogromne kolicine i to jos na 58 kila. Svaka cast sto si tolko toga pila.....Ja sam imao 10 mg na 70 kila.

nisamlu
07.02.2008., 13:42
80 mg:eek::eek::eek::eek::eek:

Stari mojjjjj, pa to su ogromne kolicine i to jos na 58 kila. Svaka cast sto si tolko toga pila.....Ja sam imao 10 mg na 70 kila.

:D u principu se pije do 1mg/tt, ja sam pila `malo` vise :D hvala bogu pa su rezultati odlicni :D

argentina
08.02.2008., 19:33
Evo moj update.
Vratila sam se od ginekologa i vijesti nisu dobre.
Unatoc tome sto pijem Diane 35 vec 6 mj (prije toga Yasmin 2 god), imam cistu na jajniku, te upalu, sto vjerujem da je uzrok mojem pogorsanju lica.
Ginekolog kaze da prestanem piti Diane, napravim detaljnije pretrage i da cemo vidjeti kako ce biti. S druge strane, dermatolog kaze da prestanem piti Roac. a nastavim Diane jos barem 6 mj, te da nikako ne prekidam oboje istovremeno.

Sad sam ful zbunjena, ne samo time sto mi razliciti doktori razlicito govore i ni sama ne znam kako i sto dalje, vec me muci sto Roac u kombinaciji s Diane tabletama nije smirio stanje na licu.

Tu je netko od cura pisao da su se akne vratile jer je stavr bila u jajnicima i hormonima, te R nije nista pomogao...

Ajme strahe me je i luda sam vec od svega toga, stvarno ne znam sto cu!

Ostaje mi jos pregled kod drugog dermatologa, da mi kaze drugo misljenje, iako nisam pametna ima li smisla.

argentina
12.02.2008., 08:47
gdje ste ljudi? nema nikoga da dijeli iskustva sa monom?! :confused: :(

jucer sam bila drugog doktora, po drugo misljenje.
slusajte sad ovo..!
za razliku od mog derm. ovaj je rekao da ne bi sada prestao sa R, vec bi mi povecao dozu s obzirom da nsiam zadovoljna i na to da lijek dobro podnosim.
sada ce 4 mj kako ga pijem, a on kaze da nastavim jos 2 mj, i da ga malo cudi da sam na tako maloj dozi unatoc sto nisam imala acne conglobatae niti cisticne akne.
kaze i da je bolje da ga sad - kada ga vec pijem - popijem kako treba, da povecamo dozu, kako bi mogucnost da ponavljam terapiju iducu zimu bila sto manja.

naravno, ne moze mi on garantirati da ce lice nakon prestanka uzimanja R ostati u stanju koje bi trebalo postici... ali se moramo nadati.

dakle, sada cu piti 30mg umjesto 20 na dan, a to je malo vise od 0.5mg/kg.

strahe me je jedino da mi kosa ne otpadne (kako je onaj decko opisao tu na threadu).

ljudi, kolike su bile vase doze?

Hrc11111
16.02.2008., 11:45
To što se tiče kose nemoj uzimat kao opasnost, jer to je prvi put da sam čuo i na internetu pročitao tako nešto. I btw. meni je zasad super lijek stvarno djeluje i sve mi se očistilo, a pijem mjesec i pol...

nisamlu
18.02.2008., 16:18
ja sam imala prilicno gustu kosu do struka pre pocetka roaccutana. sada je proslo vise od godinu dana i kosa mi je i dalje iste duzine :confused: samo sto je pola nema :ne zna: ne vidi se da mi je kosa opala ali se nekako istanjila. moguce da je dosta i opalo ali se ne primecuje posto sam ranije imala bas mnogo kose. sreca da su tu ekstenzije :D
i sada, posle toliko vremena su mi usne jako suve. ne bas kao na terapiji ali su suve. cim par sati ne stavim labelo mogu skidati ljuspe sa usana. inace se svaki dan sminkam pa nemam tih problema jer uvek imam sjaj na usnama, cak i kada sam u kuci. ako se ne sminkam dva dana, usne mi od suvoce nekad i prokrvare. koza na rukama mi je isto jako suva ali se to redovnim mackanjem dovede u red. nemam nameru nikoga da plasim i svi ovde znaju da sam ja 100% za roaccutane.. ali da ima posledice - ima

argentina
19.02.2008., 09:43
sto se kose tice, citala sam da dosta ljudi ima problema jer im se kosa stanjila.
meni je inace tanka, zato se i bojim. a sada dok sam na R mi je bas suha i slaba. ni sama ne znam cime da je mazem i hranim i sprijecim ostecenja.
nadam se da ce se oporaviti barem malo kad prestanem s R.

nisam luda, jesi li probala uzimati neki kompleks za kosu? postoje vitamini bas ciljano za to..
ti si draga, bila na jako jako velikoj dozi :kiss: pa je valjda i zato kosa sad slabija.

evo mali update, sada zavrsavam 4. mjesec, i zadnjih tjedan dana sam na 30mg.
mrvicu je ipak bolje lice, no jos ima onih sitnih ruzicastih papulica, a ja zelim skroz cisto lice. da li previse trazim?! :ne zna:
kako je derm rekao - sto su vece doze, to su bolji rezultati, ali i veci rizici.

nisamlu
19.02.2008., 22:39
trenutno koristim neki smuckani prirodni sampon u koji se stavljaju ampule vitamina, ricinusovo ulje, sampon od koprive i svasta jos nesto. ne predstavlja mi to neki veliki problem. tanka jeste u odnosu na ono kakva je bila, ali jos uvek je ok. ima tu jos dosta kose :zubo: inace kad ubacim ekstenzije imam kose za sva coveka :rofl:
ne trazis previse sto zelis cisto lice, ja sada imam potpuno cisto lice (ako izuzmemo nesto oziljaka od akni koje svaki mesec sredjujem TCA pilingom)

X_Ray
21.02.2008., 19:55
nisam_luda-Roaccutane isusuje kosu,kao i sve ostalo,i iako je meni kosa ostala kao i prije,ipak sam prevencije radi koristio CICKOVO ULJE,to je fakat super za kosu,radi cuda,umasiraj si u vlasite 1-2 sata prije pranja i super:)
Znam da meni vlasiste nije bilo suho,ali nekako me znao boljet korjen kose,i cim bi stavio cickovo ulje i oprao kosu sve bi bilo super,tak da mozda probaj jos i to koristit,to ti sigurno nije stetno,a zdravo je i prirodno:)

E sad...ja imam jedno pitanje za vas koji ste zavrsili s roaccutaneom...Naime...Ja sa prestao s terapijom prekjucer,pio sam ga 6 mjeseci :1 mjesec 40 mg,3 mjeseca 30 mg,1 mjesec 20 mg,i sad zadnji 10 mg....
Lice mi je savrseno cisto,leda takoder,i to vec dulje vrijeme,nikakav pristic nije izbio vec..um...sigurno 2 mjeseca...I sada me jako strah....Imam par pitanja...Nakon koliko vremena se lice ponovno pocne mastiti i da li se masti isto kao i prije?Isto pitanje i za kosu?Hoce li mi se statisticki gledano vratiti pristevi/miteseri i u kojoj mjesri?
Naravno sve je to individualno,ali bio bih zahvalan kada biste podijelili svoja iskustva!

Hvala!

nisamlu
21.02.2008., 23:19
meni se lice vise ne masti. normalno je ako ne i suvo :ne zna:
nijedan mitiser nisam dobila vec godinu i po dana, ako ne i vise. cak ih ni na nosu nemam :zubo:
obzirom da si musko, ne verujem da ce ti se ikada vise pojaviti bilo kakva bubuljica. ja ponekad dobijem neku mikroskopsku pred ciklus i ona mi traje jedan dan i povuce se sama. to su te hormonalne, drugo nista nemam :zubo:

nisamlu
21.02.2008., 23:20
koliko znam, nekih 5% ljudi mora ponovo na terapiju posto im se vrate problemi sa licem. nadajmo se da si ti u onih 95% uspesnih :top:

argentina
22.02.2008., 08:54
joj meni je opet izbilo jedno 5 pristica na jednom obrazu, drugi je cisci, samo dva :mad::mad::mad::mad:
sto je najbolje, pore su stisnute cijelo vrijeme, lice mi ima neki lijepi glow, opci dojam je zapravo dosta dobar u odnosu na kako je bilo, tako da ne mogu reci da ne pomaze.
ali kvragu, zasto mi se lice nije ful ocistilo?!?! :cry:

nisamlu
22.02.2008., 09:04
polako, ocistice ti se :zubo:

Luna16
24.02.2008., 14:36
Koliko dugo ste pili svoju dozu i po kojem rezimu? Je li to individualno?

Johnyzg
24.02.2008., 15:53
6 mjeseci , i to svaki dan po 10 mg.

Hrc11111
25.02.2008., 22:13
Molim one koji imaju iskustva ili koji znaju dosta o tome da mi kažu da li roacuttane utječe na rast. Još rastem pa mi je to jako bitno... I htio bi napomenuti da pijem već 2 mjeseca (malo manje) i rezultati su odlični, osim naravno grozne suhoće i ostalih nuspojava. I da imam 17 godina ( to je vezano za rast )

THE_BEATLES
26.02.2008., 00:19

unaprijed zahvaljujem

onda uzmi accutane!

nisamlu
26.02.2008., 11:10
Molim one koji imaju iskustva ili koji znaju dosta o tome da mi kažu da li roacuttane utječe na rast. Još rastem pa mi je to jako bitno... I htio bi napomenuti da pijem već 2 mjeseca (malo manje) i rezultati su odlični, osim naravno grozne suhoće i ostalih nuspojava. I da imam 17 godina ( to je vezano za rast )

cim ti ga je doktor prepisao dok si jos u fazi rasta, mislim da je ok da ga uzimas. cula sam za slucajeve da prestane rast od R, ali su jako retki. jesi li porastao sta za ova dva meseca? koliko si visok?

Hrc11111
26.02.2008., 17:19
Visok sam 191. Ali doktorica mi je to prepisala al me nije pitala o rastu a ja tada nisam ni čuo za to tako da joj nisam ni rekao. Najveći razlog zašto se tog bojim je velika bol u leđima pa zato mislim da je to povezano s rastom...

nisamlu
26.02.2008., 17:58
bol u ledjima i kostima je jedna od nus pojava roaccutana. dermatolog bi svakako decake u tvom uzrastu morao da pita da li jos uvek rastu pre prepisivanja roaccutana. nisi mi odgovorio da li si u ova dva meseca dobio koji cm. inace, 191 cm je i vise nego dovoljno tako da i nije neki problem da prestanes da rastes :mig:

Hrc11111
26.02.2008., 20:55
Ma znam ali igram košarku pa mi je ipak važno a što se tiče toga jesam li narasto u zadnja dva ne ali od 9 mjeseca 2 cm. Al daj mi reci šta ti znaš točno o prestanku rasta...

nisamlu
26.02.2008., 21:08
znam da se ne daje muskarcima koji su jos uvek u fazi rasta. samo to. verovatno je doktorka videla da si visok pa te zato nije pitala rastes li i dalje :ne zna: kad ides na sledecu kontrolu?

UFO_DNA
26.02.2008., 22:11
Ja sam roaccutane pio 6 mjeseci,također sam imao bol u leđima,pred kraj malo i u kukovima,i nisam prestao rasti.Imam 18 godina,i iako sam koristio roacc narastao sam u međuvremenu 1,5 cm,tak da bol u leđima ne znači prestanak rasta.Mislim da je to vrlo rijetka nus-pojava koja je stvarno extremna tak da mislim da se ne trebas brinut,ali ako te brine svakako popricaj sa doktorom
:)

argentina
27.02.2008., 13:20
6 mjeseci , i to svaki dan po 10 mg.

jao, blago tebi...! ja sam na 30mg, i lice mi nije cisto, a nisam uopce imala one velike potkozne akne.

imberlan
27.02.2008., 14:19
Pozdrav svima!

Zanima me da li se taj roaccutane može kupiti bez recepta?

Luna16
27.02.2008., 19:03
koliko se dugo smije piti 30 mg? Nisam bila kod derma otkad sam pocela terapiju(4 mj pijem), pa neznam, bojim se da bi me popljuvo zbog nemarnosti, ugl. necu ic kod njega. inace sam krv vadila redovito i sve je bilo u redu, a htjela bi prestati na svoju ruku, al neznam kada.

Hrc11111
27.02.2008., 20:00
Ja sam roaccutane pio 6 mjeseci,također sam imao bol u leđima,pred kraj malo i u kukovima,i nisam prestao rasti.Imam 18 godina,i iako sam koristio roacc narastao sam u međuvremenu 1,5 cm,tak da bol u leđima ne znači prestanak rasta.Mislim da je to vrlo rijetka nus-pojava koja je stvarno extremna tak da mislim da se ne trebas brinut,ali ako te brine svakako popricaj sa doktorom
:)

Aj nadat ću se da je tako... :mig: A što se tiče rezultata stvarno su odlični i ja sam prezadovoljan ( mada ja nisam bio neki strašan slučaj, čak sam se dvoumio oko toga dal da uopće počnem piti ) stoga svi koji se dvoumite ja preporučam lijek samo ima stvarno groznih nuspojava od kojih je najgora (bar meni) suhoća kože a pogotovo usana te bol u leđima. Što se tiče krvarenja iz nosa to mi se nije dogodilo još ni jednom a čitao sam da je to vrlo čest slučaj. I pogoršanje mi je uslijedilo tek nakon mjesec dana i trajalo je negdje tjedan dana al tada sve nestalo...

nisamlu
27.02.2008., 22:55
koliko se dugo smije piti 30 mg? Nisam bila kod derma otkad sam pocela terapiju(4 mj pijem), pa neznam, bojim se da bi me popljuvo zbog nemarnosti, ugl. necu ic kod njega. inace sam krv vadila redovito i sve je bilo u redu, a htjela bi prestati na svoju ruku, al neznam kada.

:tuctuc:

reci mi koliko imas kilograma pa cu ti reci kad ispunjavas kumulativnu dozu

nisamlu
27.02.2008., 22:55
Pozdrav svima!

Zanima me da li se taj roaccutane može kupiti bez recepta?

moze ali nije preporucljivo da ga pijes na svoju ruku :mig:

Luna16
28.02.2008., 07:08

pa imam negdje oko 52 kg, ajd fala :D

argentina
28.02.2008., 08:38

ajd i meni pliz :kiss: imam 55 kg.

nisamlu
28.02.2008., 21:21
pa imam negdje oko 52 kg, ajd fala :D

kumulativna doza koju treba popiti (zbir svih miligrama koje popijes) je izmedju 120 i 150 u zavisnosti od `tezine` slucaja.

ti bi trebala ukupno da uzmes oko 7800 mg, sto je sa 30 mg dnevno ukupno 260 dana uzimanja.

ukoliko bi isla na kumulativnu dozu od 120mg/tt to je cum 3240mg, sto je 208 dana uzimanja po 30 mg.

ne zelim da izigravam doktora na forumu, da se razumemo. ovo sto sam ti rekla bi ti svaki dermatolog rekao. retko kome je tokom terapije ista doza ali ako ti je ok sa 30 mg, onda nastavi tako. to je malo vise od 0.5mg/tt, sto je neka sasvim ok doza. (hocu reci da ti svakako nije previse, tako da nema bojazni sve dok su ti rezultati krvi ok).
obavezno redovno kontrolisi krv!
ja kao tebi :tuctuc: a istu stvar sam i ja uradila. jako je bitno da budes disciplinovana i obavestena sto se tice roaccutana. ukoliko ti rezultati krvi slucajno ne budu ok (nadam se da se to nece desiti ukoliko redovno uzimas omegu 3,6,9, vitamin e i cink) i pazis na ishranu.

preporucujem ti da prekines negde oko 230-240. dana

ukoliko imas bilo kakva pitanja, slobodno pitaj

nisamlu
28.02.2008., 21:29
ajd i meni pliz :kiss: imam 55 kg.

ako sam dobro zapamtila i ti si na 30 mg

kumulativna za 120mg/tt ti je 6600 sto je 220 dana po 30 mg
kumulativna za 150mg/tt ti je 8250 sto je 275 dana po 30 mg

ukoliko ti doza ostane ista kroz celu terapiju, trebala bi da prekines izmedju 240. i 250. dana... kad pogledam to je vise od 8 meseci. uglavnom terapija traje oko 6 meseci. mislim da ce ti dermatolog povecati dozu

X_Ray
28.02.2008., 22:16
Umm...Ja sam pio 1 mjesec 40 mg,3 mjeseca 30 mg,1 mjesec 20 mg i jedan mjesec 10 mg,a imam 57 kg...Znaci minimalna doza koju sam trebao popiti bila je 120×57=6840...a ja sam popio...umm...4800 mg...Znaci da nisam ispunio minimalnu'kumulativnu dozu'...Trebam li se brinuti? Moja dermatologica je rekla da sam pio i previse i da sve slucajeve koje je ona imala na roaccutaneu,da su se svi trajno rješili akni i uz manje doze...Moja seka je imala grozan ten,uzasne ciste,i pila je roacc. 3 mjeseca po 30 mg na 60-ak kg,i sve joj je nestalo...Jel ta kumulativna doza neki stvarno dokazani znanstveni faktor ili?jer ja za to nisam nigdje cuo osim ovdje na forumima...

nisamlu
29.02.2008., 00:27
ne znam sta bih ti rekla... po onome sto sam ja cula kumulativna doza je bitna da ti se akne ne bi vratile. pre koliko si zavrsio terapiju? :misli:

X_Ray
29.02.2008., 00:32
Prije tjedan dana....Savjet?

Luna16
29.02.2008., 08:41
Hvala ti! A ipak cu ja otic jos jednom kod derma, kad ce to toliko trajat, i odnjet mu nalaze da vidi da sam redovito vadila krv :D

argentina
29.02.2008., 09:29
ako sam dobro zapamtila i ti si na 30 mg

kumulativna za 120mg/tt ti je 6600 sto je 220 dana po 30 mg
kumulativna za 150mg/tt ti je 8250 sto je 275 dana po 30 mg

ukoliko ti doza ostane ista kroz celu terapiju, trebala bi da prekines izmedju 240. i 250. dana... kad pogledam to je vise od 8 meseci. uglavnom terapija traje oko 6 meseci. mislim da ce ti dermatolog povecati dozu

nisam_luda :kiss: hvala draga na trudu. ja sam onda koliko vidim dosta ispod tog nivoa, tri sam mjeseca bila na 20mg, a na 30 mg cu ukupno biti 3 mj.

to bi bilo 180 dana, ukupno 4500 mg.

derm mi nece povecati dozu, stovise, kaze da mogu prestati piti i kad zavrsim 5. mjesec.
( da ne kazem da je dermatologica prije ovog doktora, me htjela skinuti nakon 3 mj a o povecanju doze nije htjela ni cuti!)

mozda na svoju ruku pojacam pred kraj...

nisamlu
29.02.2008., 10:44
Prije tjedan dana....Savjet?

ako dermatolog smatra da je to ok, onda je ok :mig:

nisamlu
29.02.2008., 10:45
Hvala ti! A ipak cu ja otic jos jednom kod derma, kad ce to toliko trajat, i odnjet mu nalaze da vidi da sam redovito vadila krv :D

e to sam htela da cujem :zubo: izgleda da je upalilo ono :tuctuc:

mozda i nece trajati toliko, vidim da kod vas dermatolozi ne postuju bas kumulativnu dozu.

javi kako je proslo kod dermatologa :mig:

argentina
03.03.2008., 09:05
cure, jeste li pile kontracepciju uz R?

nekako mi se cini da ju vecina dermatologa prepisuje kao obaveznu.
ja sam naime na kontracepciji bila i prije R, no sada se priblizavam kraju terapije, pa bih se voljela skinuti i sa kontracepcije.
kada ste prestajale sa kontracepcijom?

ima iskustava...?

X_Ray
04.03.2008., 23:35
Um...jedno pitanje...Meni je sad mjesec dana od kada sam prestao sa roacc.,i u zadnjih me par dana koza i na licu i po tijelu onak...svrbi,a po licu mi se pojavljuju sitni sitni pristici,mykroskopske velicine,koji brzo nestaju...Ima tko iskustva?

nisamlu
04.03.2008., 23:39
to sto te svrbi je verovatno zbog suvoce koze. na ta mesta namazi apaisac i termalnu vodu vise puta na dan. sto se tice tih pristica koji ti izlaze... to ne bi trebalo... nisi valjda u onih 2% kojima se akne vrate... :ne zna: verovatno da nisi uneo kumulativnu dozu

X_Ray
05.03.2008., 00:15
Hm...Koza mi vise nije suha,onak lijepo je normalna,tak da ne vjerujem da me svrbi zbog suhoce..Naaaaah,nisam ja u onih 2%;) Ma nisu ovo pristici,to je nesto zbilja sitno,i ima ih par 2-3,al bas je cudno vidi se da nije nesto samo od sebe,mora bit nesto povezano s roacc!

argentina
05.03.2008., 08:41
Um...jedno pitanje...Meni je sad mjesec dana od kada sam prestao sa roacc.,i u zadnjih me par dana koza i na licu i po tijelu onak...svrbi,a po licu mi se pojavljuju sitni sitni pristici,mykroskopske velicine,koji brzo nestaju...Ima tko iskustva?

imam ja iskusta. identicna.

mene koza tijela svrbila za poludit jedno mjesec dva, a pocelo je iza 2. mjeseca pijenja R.
dermatologica mi je rekla da mi je to radi zeluca :confused: kao, izlucuje se zucna sol, dok mi je dr opce prakse rekla da misli da je posljedica R (suhoca koze).

sitni pristici su kod mene jos prisutni, posebno oko nosa, prema ustima, i prolaze, ali novi se i stvaraju.
to nisu pristevi niti akne niti nista, to je neki vid ostecenja koze, i takdjer je posljedica R.
nadajmo se da ce proci kada prestanemo piti lijek.

argentina
05.03.2008., 08:43
aha, sad vidim da si ti prestao piti... :misli:

X_Ray
05.03.2008., 21:58
argentina---->Imao sam ja i par tih pristica pred kraj terapije(onako mjesec,mjesec i pol pred kraj),i sada,ali mislim to je stvarno jako malo,i i dalje brzo nestane,al skroz se slazem da se radi o nekakvom malom ostecenju koze...Jer to su bas oni pristici koji obicno izlaze na kronicno suhim kozama,tak da mislim da ce to porc...Danas mi se recimo nijedan nije pojavio,a sve je nestalo(nadajmo se da je to to;))
Sto se tice svrbeza...wtf:D??
Ja sam to sebi objasnio,sto naravno ne mora biti tocno,ali ja tak osjecam,da sad kad sam prestao piti roacc(ili kad smanjis dozu),ti lojnice polako pocinju raditi,ali treba im vremena da profunkcioniraju,pa to svrbi,tocno onak kao sitni svrbez...Mozda grijesim,ali nije ni bitno,sigurno ce prestat!

Svejedno thnx na odgovoru;)

argentina
06.03.2008., 09:01
mislim da si si barem donekle tocno protumacio svrbez :zubo:
mene to recimo nije brinulo, proslo je brzo samo od sebe.
uvijek mi je bilo lakse podnositi sve nuspojave, samo da mi lice bude sto bolje.

X_Ray
06.03.2008., 21:16
Ja se skroz slažem...Nikad nisam požalio što sam uzimao roacc.,sve nus-pojave koje sam imao,taman da ih imam jos godinama nisu ništa u usporedbi sa bolnim,frustrirajućim i ruznim aknama koje ti fakat mogu narušit kvalitetu života!

Roaccutane rules!;)

argentina
07.03.2008., 08:49
ljudi kako ste uzimali doze od 40mg dnevno, i/ili vece?
moze li se 40 mg poslije dorucka jednokratno ili ide 2 ujutro 2 navecer?

razmisljam da zadnji tjedan pojacam na 40 mg (sada sam na 30), da bih dobila jos bolje rezultate.

nisamlu
07.03.2008., 11:22
ja sam dozu od 80 mg uzimala iz dva puta dnevno. kada sam pila 60 mg, pila sam sve odjednom ili ujutru 20 a uvece 40 ili obrnuto ili 30/30 kad sam imala kapsule od 10 mg:zubo:
totalno je nebitno, bitna je kumulativna doza. mozes uzimati iz jednog puta, dva ili cetiri samo je bitno da prethodno bilo sta pojedes :top:

X_Ray
07.03.2008., 15:54
Izgleda da moja dermatologica bas i nije upucena u terapiju roaccutanea,jer ja recimo nisam zadovoljio kumulativnu dozu,ali i ona i moj liječnik su mi rekli da je roacc.preporučljivo imati na istoj dozi do kraja terapije(naravno uz povecanje ili snizavanje ako nije djelotvoran,ili ima jake nus pojave,no kad se odredi doza da se drzi),i na kraju postupno smanjivati,jer znaju kao biti jake nus pojave kad se naglo prekine,tak da ti ja savjetujem da popricas s dermatologom!

argentina
10.03.2008., 09:09
mah...:rolleyes: nema kaj pricati s dermatologom..!
znam da glupo zvuci, i da cete svi reci da trebam slusati doktore bez obzira na sve jer nije se za igrati s tim stavrima.
no ja sam bila kod dermatologice koja mi je prepisala R i kontrolirala me je. krenula sam sa 30mg dva tjedna, a onda je trebalo biti do kraja 20 mg.
nakon 3 mj kad je doslo do pogorsanja, sam popizdila i otisla k njoj, s nadom da ce mi povecati dozu, a ona mi kaze da prestanem piti lijek!!! jer - "sto je Roaccutan napravio - napravio je".

potrazila sam misljenje drugog lijecnika, on je rekao nek povecam dozu na 30mg i pijem punih 6 mj. Nakon povecanja doze - poboljsalo se (iako mi se koza nikad nije potpuno ocistila)!
sad mi je ostalo mjesec dana i gotova sam. otisla sam k njemu ali je rekao da ne treba povecavati dozu, da ok izgledam, i da mogu i prestati ranije, cim zavrsim 5 mj.

sve je ovo daleko daleko ispod kumulativne doze...
moja koza izgleda jako jako dobro, no ima tu jos pokoja sitna ruzicasta papulica koje bih se voljela rijesiti - no doktori tu ne vide problem, to nisu akne, tako kazu, to je takva koza.

eto...ukratko moja prica - jos jednom :zubo:

sad mozda kuzite zasto bih sama na svoju ruku povecala dozu pred kraj, ako uopce uspijem doci do lijeka bez recepta (a to ide jako jako tesko kod nas).

sto se tice nuspojava nakon prestanka uzimanja lijepa - prvi put cujem :confused:

teowa
10.03.2008., 15:13
e sad, molim Vas da mi kažete nekog dobrog dermatologa koji Vas je vodio kroz cijeli proces "Roaccutane". Kontakt i ime, Hvala

X_Ray
10.03.2008., 20:40
teowa--------->Ja ti svoju derm ne savjetujem,a i mislim da ces tesko nac nekog dobrog jer svi su ti jebeni dermatolozi zavrsili medicinu gdje ocito nemaju kemije koliko bi trebali ili sve zaborave!Mene fakat to zivcira sa doktorima sto sve koje sam susreo uopce ne znaju tocno sta koja stvar,kako i zasto,cak ni otprilike...Samo znaj da sto god ljudi srali,roaccutane je fakat efikasan i savrsen...:s

A sada moja trenutna briga....Evo proslo je 17 dana od kada sam zavrsio s roaccutaneom...koza mi se malo masti i dalje,iako je sad lijepa i normalna...imam pokoji sitni pristic na celu,vrlo mali,ali postojec...Sve me strah da se ne pocne gamad ogabna vracat!Uglavnom...danas mi se pocela mastit kosa :hebemu: :mama:
Ba sam ljut i razocaran...bilo je tako divno prati kosa svakih 6 dana i to iz ciste obveze,a sada izleda opet svaki 2,3 u vrh glave...Kakva su vasa iskustva s kosom?Gadura se pocne normalno mastit s vremenom jelda?:usama:
Oh well...sta ces...
Da i sad kljucno pitanje!
Ako se meni teoretski stanje malo pogorsa opet...Koliko se uzima pauza do slijedeceg tretmala s roacc?Cuo sam i da neki derm koriste i neku kratku terapiju nedugo nakon sto se prekine s roacc...?
Ima li netko iskustva?

UFO_DNA
11.03.2008., 00:36
Zdravo ljudi!
U ove kasne sate malo sam odlucio prozujat stranim forumima da vidim sta svijet pise o roaccutaneu...

http://www.xsorbit1.com/users/davec//index.cgi

To sto oni pisu je prestrasno:eek:
Javljaju se ljudi nakon 10-ak godina uzimanja roacc. sa cudnim zdravstvenim problemima,a vecina ima iste,poneki su obolili od ne znam...nekakvog psudotumora,sto sam provjerio i pise da ga moze uzrokovati vitamin a kojeg u roacc.ima tone,depresije su prisutne,ma svasta,uglavnom pisu da roacc.uvelike utjece na nase mozdane receptore,tijelo opcenito....

Ja osobno nisam primjetio nikakve cudne mentalne pojave...jos...niti depresije,niti sam se promijenio kao osoba,niti sam kronicno umoran i sl.

Kakva su vasa iskustva?
Zasto po stranim forumima ima toliko negativnih stvari,a kod nas recimo toliko malo...jel to mozda zato sto njih ima vise,pa automatski ima i vise onih koji su imali negativne nus pojave,ili zato jer se recimo nama na forumu nitko nije javio da je pio roacc.prije 10-ak godina(ako u hrvatskoj uopce postoji netko takav)?

malo sam zabrinut....:(

argentina
11.03.2008., 08:46
X Ray - normalno je da ti se kosa pocne mastiti, mislim da nisi iznimka, vec je svima tako (koliko sam ja cula). i bolje da je tako, jer je zdravije imati masnu kosu nego suhu; masnoca je ipak zastitni sloj koji cuva tjeme i vlasiste, dok suhoca kose moze dovesti samo do opadanja.
citala sam dosta toga vezano za kosu i R jer me bilo frka da ne ostanem bez kose uslijed tolike suhoce.
cak su i kod nas u Hr neki pisali, pa i na ovom threadu, o gubitku kose.
zato, ne brini o kosi, masna je, da, pa sta, prat ces ju sada 2x tjedno i sve kul :mig:

sto se nastavka terpaije tice, u uputi lijeka pise slijedece: "Poboljsanje stanja akni trebalo bi trajati i do 8 tjedana nakon zavrsetka lijecejna. Stoga nastavak lijecenja ne bi trebao zapoceti barem dok to razdoblje ne prodje."

iako sumnjam da ce ti ikoji dermic dati lijek sada kada dolazi proljece i ljeto.
strpi se malo i pricekaj, mislim da realno svi mozemo ocekivati da ce nam se dio toga vratiti, barem su meni tako rekli.

isto tako meni je derm rekao da se R po prestanku uzimanja izlucuje u roku od 2 tjedna iz tijela, tada se tijelo ocisti od lijeka (naravno da to ne vrijedi za zene koje zele trudnocu, one se moraju jos dugo dugo cuvati), ali moguce da to ima veze kod tebe s pojavim sitnih sada nakon 17 dana.

argentina
11.03.2008., 08:50
UFO DNA, daj nemoj citati te stvari... mislim da ti to nece u nicemu pomoci. barem sam ja odustala od istrazivanja tih nuspojava i strasnih prica...
lijek je opasan i treba s njim oprezno, rizik postoji za sve, ali nije li tako sa svime u zivotu :mig:
uzivaj u lijepoj kozi koju ces imati zahvaljujuci R :)

argentina
11.03.2008., 08:50
UFO DNA, daj nemoj citati te stvari... mislim da ti to nece u nicemu pomoci. barem sam ja odustala od istrazivanja tih nuspojava i strasnih prica...
lijek je opasan i treba s njim oprezno, rizik postoji za sve, ali nije li tako sa svime u zivotu :mig:
uzivaj u lijepoj kozi koju ces imati zahvaljujuci R :)

clia
11.03.2008., 09:56
Pozdrav svima dragi moji:mig:
Već nekih desetak godina mumu mučim s aknama, za popiz...:mad::flop::bonk:
Dovodile su me do ruba očaja, jer sam imala apsolutno sve vrste: od potkožnih, velikih kao Himalaje, pa do sitnih sa raznoraznim bojama vrha...Nekad ne bi ni mogla spavati koliko me bolilo lice od ležanja na jastuku...
Pokušala sam sve: od 1001 kozmetičkog čišćenja lica (poslije kojega bih bila nateknuta i svakakva), raznoraznih kozmetičkih preparata svih brandova, za kožu sklonu aknama, antibiotika, da bih mi dermatologinja napokon propisala roaccutane. Sada ga pijem nekih tjedan dana - 20 mg na dan, što bi trebala činiti kroz 4 mj.
Neko poboljšanje dosada i nisam primjetila.
Zanima me:
1. Koliko je vama vremena lijek trebao djelovati da Vam se lice značajno pročisti, odnosno nakon koliko vremena se to dogodilo?
2. Što s ožiljcima, kako ih ukloniti? (osim tekućim dušikom) I kolika je cijena toga? Tnx:D

teowa
11.03.2008., 10:07
Hvala. jel mi netko drugi može reć za svog dermatologa. Moj nije baš naj, pa bi htio kod nekog drugog da me vodi kroz sam proces. Molim Vas za pomoć. Hvala.

argentina
12.03.2008., 08:47
Hvala. jel mi netko drugi može reć za svog dermatologa. Moj nije baš naj, pa bi htio kod nekog drugog da me vodi kroz sam proces. Molim Vas za pomoć. Hvala.

ha gle, ja nisam bas odusevljena niti jednim dermatologom kod kojeg sam bila (a dosta sam ih promijenila).
pristupi su im razliciti, ali nitko se nije zadubio u moj problem malo vise, bez da je razmisljao o novcima koje ce dobiti.

mozda bih ti za pocetak predlozila jednu od najboljih socijalnih dermatologica, dr. sokol - da barem ne gubis lovu.

ako te zanima, broj sljem na pm :mig:

Hrc11111
14.03.2008., 18:23
Pozdrav svima dragi moji:mig:
Već nekih desetak godina mumu mučim s aknama, za popiz...:mad::flop::bonk:
Dovodile su me do ruba očaja, jer sam imala apsolutno sve vrste: od potkožnih, velikih kao Himalaje, pa do sitnih sa raznoraznim bojama vrha...Nekad ne bi ni mogla spavati koliko me bolilo lice od ležanja na jastuku...
Pokušala sam sve: od 1001 kozmetičkog čišćenja lica (poslije kojega bih bila nateknuta i svakakva), raznoraznih kozmetičkih preparata svih brandova, za kožu sklonu aknama, antibiotika, da bih mi dermatologinja napokon propisala roaccutane. Sada ga pijem nekih tjedan dana - 20 mg na dan, što bi trebala činiti kroz 4 mj.
Neko poboljšanje dosada i nisam primjetila.
Zanima me:
1. Koliko je vama vremena lijek trebao djelovati da Vam se lice značajno pročisti, odnosno nakon koliko vremena se to dogodilo?
2. Što s ožiljcima, kako ih ukloniti? (osim tekućim dušikom) I kolika je cijena toga? Tnx:D

Ovako... Meni ti je nakon dva tjedna došlo do malog poboljšanja ali iduća dva tjedna mi je došlo pogoršanje a najgore je bilo nakon jedno mjesec dana od početka pijenja. Ali nakon mjesec dana odjednom u roku dva tjedna sve se povuklo (ali doslovno sve) i nemam sad nijedan prištić. Ja sam počeo pit 02.01. znači jedno dva i pol mjeseca do skroz čistog lica. Pio sam 40 mg a prije par dana je smanjeno na 20 mg. Riješio sam problem s aknama ali sad imam "problem" s crvenim mrljicama ali sad sam u toj fazi kad se i to rješava (dobio sam neki program za prolazak mrljica neke losione i kreme) stoga bi za jedno mjesec dana i to trebalo proć. Znači do skroz čistog lica, bar u mom slučaju, je potrebno 4-5 mjeseci. Šteta što nisi prije počela jer roacutanne nije dobro piti za vrijeme ljeta (zbog sunca) a vjerojatno će ti terapija trajat i za vrijeme ljeta. Sretno i nemoj poludit kad dođe pogoršanje jer ja sam bio lud, nisam išao tjedan dana u školu (kao bolestan sam) ali sad jedva čekam da idem van jer mi je lice skroz čisto.

trabant5
18.03.2008., 19:51
Ovako, prije par godina sam pio roacc, dobro mi je bilo do nedavno, ako je nekome ostala koja tableta viška ili može preko recepta izmamiti koju kutiju viška, molio bi da mi se jave kako bi kupio vaše, novac šaljem preko pošte na adresu.

*mademoiselle*
19.03.2008., 00:08
hej ljudi pitanje!
znaci kad se pije rocc.dolazi do velikog isusivanja koze i sluznice, a ja nosim lece i ne mogu bez njih! znaci pocnem li uzimati rocc.hoce li mi isusiti oci u toj mjeri da necu moci nositi lece!?

argentina
19.03.2008., 11:21
trabant5, zasto ne odes dermatologu da ti ponovo prepise lijek?!

mademoiselle, meni su oci bile prilicno osjetljive, crvene i suhe, ali samo na pcoetku koristenja lijeka.
u uputi pise sve o tome, cak i to da se preporuca nosenje naocala tijekom terapije.

trabant5
19.03.2008., 11:42
nemogu zato šta, nemam vremena za to dođi pođi pa u moje dkotorice vadit krv i to, dal s emože kako to kupit bez recepta?

UFO_DNA
19.03.2008., 21:50
*mademoiselle*--------->Ja nosim leće(polutvrde koje malo vise isusuju oci,nego meke),i cijelo vrijeme dok sam pio roaccutane sam ih nosio,nikakvih problema nije bilo.Mislim pise da se moze pojaviti isusenost ociju,i da se onda ne nose lece,al meni se nikakve promjene kod ociju nisu dogodile,tak da...vidjet ces kak ce ti bit,al nije sad bas ultra cesto da ti se oci isusuju bas toliko da lece ne mozes nosit,ali moras pazit,jer ak ce ti bit suhe,i nosit ces lece moze ti doc do ostecenja roznice,tak da ono..pripazi,redovito kod dermatologa odi,i prati kak ce ti bit:mig:

argentina
26.03.2008., 11:46
eto vidis kak smo svi razliciti. ja sam imala upalu ociju, konstantno crvene oci dok mi se organizam nije navikao na R. a uopce ne nosim lece.

vrag mali
29.03.2008., 14:01
ja se još uvijek dvoumim dali da počnem piti ili ne.

imala sam savršeno lice do prije 2-3 godine (sada imam 22). odjednom, u roku od tjedan dana lice mi je počelo ličiti na kašu!
kreme, gelovi, kozmetičarke, Diane, klindamicin.. sve je to potrošilo jako puno mog vremena i jaaaako puno novca. jer, kad vide da si u depresiji zbog svog izgleda, svi će na sve načine izvući novac od tebe... kao, znam jednu savršenu kremu za tebe, izljećit će te u tjedan dana, ali znaš, malo je skupa... i tako ja pljunem 500kn za jednu, pa 600 za drugu kremu.. i tako isprobala 30ak kremica...

čula sam od sestrične za Roaccutane, jer je neka njezina kolegica na poslu pila to, i bila oduševljena promjenom.
inače, imam policistične jajnike, i hormonska terapija nije ništa pomogla, tako da mislim da mi je roaccutane zadnja šansa, jer imam toliko malo samopouzdanja, da mi je društveni život otišao u k..., jer danima ne izlazim iz kuće jer me sram mog lica, i imam osjećaj da svi gledaju u mene.

jedino me naravno strah nspojava. ne suhoće i tih stvari, nego gubitka kose i nemogućnošću kasnje trudnoće.

pročitala sam na site-u Zdravlje da ne preporučuju ženama trudnoću 2 godine nakon roaccutane-a. a da neke ni nakon toga nemogu zatrudniti.

osim toga, opće poznato je da pušači nesmiju uzimati veće količine vitamina A, jer vit A u kombinaciji sa pušenjem 300% povećava šanse za dobitak raka pluća (što je inače vrrrrrrlllloooo često u mojoj obitelji),
znaći, vjerovatno bi trebala kombinirati Roaccutane, prestanak pušenja i Anti-baby...

iskreno, željela bih čuti vaše mišljenje... dali da počnem sa roaccutaneom ili ne...

vrag mali
29.03.2008., 14:03
ispravak, site je : http://www.medicina.hr/clanci/acne_vulgaris_akne.htm

argentina
31.03.2008., 09:26
preporucam ti posjet dobrom deramtologu kojem ces ponijeti sve povijesti bolesti ukljucujuci ginekoloske.
ako imas policisticne jajnike Diane su ti trebale pomoci. koliko dugo si ih pila?
mozda ti R nece pomoci ako je stvar u jajnicima, ili ce ti pomoci samo dok si na terapiji - to ti nazalost nitko ne moze reci.
i ja sama sam slican slucaj.

Roaccutan se obicno prepisuje u jesen i pije se tijekom zimskih mjeseci, tako da imas jos vremena razlisliti i osluciti hoces li poceti s njim, a i probati neke druge metode do tada (antibiotike nisi spominjala).

sto se nuspojava tice, ne trebas se bojati ako si pod lijecnickom kontrolom.
a sad cigarete i prica oko raka pluca - ne kuzim opce zakaj pusis ako je rak pluca obiteljska bolest, bez obzira na R.

bossy_kt
31.03.2008., 09:51
Eo ovako, ja sam sad opet pocela piti R (kazem opet jer sam ga pila prije dvije godine neka 3,4 mjeseca, malo se povuklo i sve se vratilo), i sad me novi dermatolog stavio na R i to najvjerojatnije slijedecih 8mjeseci. Prvi mjesec dvije dnevno, dalje po jednu. Pitala sam dermatloga o svim tim nuspojavama sto se prica, i on mi je reko kolko sam skuzila da je on radio na nekim studijama o R, i da je to sve od strane dermatologa davno odbaceno. Jos sam ga pitala smijem li ici u saunu i solarij, i on mi je rekao da mogu! Ja sad pijem nekih 5 dana, i sad sam u fazi kad mi se polako pocelo ljuskati podrucje oko nosa i usta. Prosli puta kad sam pila R, isto mi se susila koza, rijeeeetkooo da onak malo krv iz nosa i usta, ali sve je to zanemarivo s obzirom na to koliko me akne muce. Tako da ja nekako mislim da se mozda cak i previse dize hajka oko tog R, sto mi je i dermatolog objasnio. Naravno, nije za zanemriti neke stvari! Kolko sam skuzila citajuci sto ste napisali da je nekoj curi kosa otpadala.. Al ono, upravo zbog takvih nuspoojava redovito se mora na preglede, vadjenja krvi i sve ostalo. I jedno pitanje, ako mi neko moze odg. iz iskustva, jel moguce da sam se ja sad nakon 5 dana vec osula!? Kao ono pogorsanje koze? Jer kao da mi se jos vise pogorsalo. Citam tu nekima tek nakon dva tjedna, mjesec dana..a ja vec sad imam novee akne, al sad ne znam jel od R jer ionak nonszop dobivam neke nove pristice :bonk: samo me strah jer kolko sam skuzila uglavnom ste se osuli nakon 2 tjedna..taman mi fali da se osujem i sad, i nakon dva tjedna, i mjesec dana..pih, kakav sam ja baksuz nebi se ni cudila..
hvalla

Hrc11111
31.03.2008., 20:09
ja se još uvijek dvoumim dali da počnem piti ili ne.

imala sam savršeno lice do prije 2-3 godine (sada imam 22). odjednom, u roku od tjedan dana lice mi je počelo ličiti na kašu!
kreme, gelovi, kozmetičarke, Diane, klindamicin.. sve je to potrošilo jako puno mog vremena i jaaaako puno novca. jer, kad vide da si u depresiji zbog svog izgleda, svi će na sve načine izvući novac od tebe... kao, znam jednu savršenu kremu za tebe, izljećit će te u tjedan dana, ali znaš, malo je skupa... i tako ja pljunem 500kn za jednu, pa 600 za drugu kremu.. i tako isprobala 30ak kremica...

čula sam od sestrične za Roaccutane, jer je neka njezina kolegica na poslu pila to, i bila oduševljena promjenom.
inače, imam policistične jajnike, i hormonska terapija nije ništa pomogla, tako da mislim da mi je roaccutane zadnja šansa, jer imam toliko malo samopouzdanja, da mi je društveni život otišao u k..., jer danima ne izlazim iz kuće jer me sram mog lica, i imam osjećaj da svi gledaju u mene.

jedino me naravno strah nspojava. ne suhoće i tih stvari, nego gubitka kose i nemogućnošću kasnje trudnoće.

pročitala sam na site-u Zdravlje da ne preporučuju ženama trudnoću 2 godine nakon roaccutane-a. a da neke ni nakon toga nemogu zatrudniti.

osim toga, opće poznato je da pušači nesmiju uzimati veće količine vitamina A, jer vit A u kombinaciji sa pušenjem 300% povećava šanse za dobitak raka pluća (što je inače vrrrrrrlllloooo često u mojoj obitelji),
znaći, vjerovatno bi trebala kombinirati Roaccutane, prestanak pušenja i Anti-baby...

iskreno, željela bih čuti vaše mišljenje... dali da počnem sa roaccutaneom ili ne...

Prvo prestani pušiti, potom odi na konzultacije dermatologu, onda obavi pretrage krvi i počni pit jer su rezultati sjajni. Meni je nakon 2 mjeseca pijenja lijeka lice čisto bez ijednog prištića. A što se tiče trudnoće ti ćeš kombinirat Diane i roacutanne tak da nemaš strah od trudnoće, a za djecu to pitaj dermatologa. Ali s pušenjem (cigareta naravno) prestani, ne samo zbog roacutanna, nego i zbog očito genetike u tvojoj obitelji a i općenito pušenje je užas a kamoli kod cura...

Zujoo
31.03.2008., 20:20
meni se čini da je to ono... otrov koji pojede trup podmornice i ona potone... ajde imam i ja prišteva, svaki tjedan mi dođe neki kapitalni, pa ga ja razrujem, ostane rana, i nakon toga fleka koja traje... već mi se čini da je za čitav život. Spremam se otić do dermatologa i nadam se da neće bit taj R... ali ako bude... bolje da mi to rješi sve za uvjek i da se nevraća više ništa. Već 6 godina imam problema s tim, i pun mi ih je kufer već!

argentina
01.04.2008., 10:02
Eo ovako, ja sam sad opet pocela piti R (kazem opet jer sam ga pila prije dvije godine neka 3,4 mjeseca, malo se povuklo i sve se vratilo), i sad me novi dermatolog stavio na R i to najvjerojatnije slijedecih 8mjeseci. Prvi mjesec dvije dnevno, dalje po jednu. Pitala sam dermatloga o svim tim nuspojavama sto se prica, i on mi je reko kolko sam skuzila da je on radio na nekim studijama o R, i da je to sve od strane dermatologa davno odbaceno. Jos sam ga pitala smijem li ici u saunu i solarij, i on mi je rekao da mogu! Ja sad pijem nekih 5 dana, i sad sam u fazi kad mi se polako pocelo ljuskati podrucje oko nosa i usta. Prosli puta kad sam pila R, isto mi se susila koza, rijeeeetkooo da onak malo krv iz nosa i usta, ali sve je to zanemarivo s obzirom na to koliko me akne muce. Tako da ja nekako mislim da se mozda cak i previse dize hajka oko tog R, sto mi je i dermatolog objasnio. Naravno, nije za zanemriti neke stvari! Kolko sam skuzila citajuci sto ste napisali da je nekoj curi kosa otpadala.. Al ono, upravo zbog takvih nuspoojava redovito se mora na preglede, vadjenja krvi i sve ostalo. I jedno pitanje, ako mi neko moze odg. iz iskustva, jel moguce da sam se ja sad nakon 5 dana vec osula!? Kao ono pogorsanje koze? Jer kao da mi se jos vise pogorsalo. Citam tu nekima tek nakon dva tjedna, mjesec dana..a ja vec sad imam novee akne, al sad ne znam jel od R jer ionak nonszop dobivam neke nove pristice :bonk: samo me strah jer kolko sam skuzila uglavnom ste se osuli nakon 2 tjedna..taman mi fali da se osujem i sad, i nakon dva tjedna, i mjesec dana..pih, kakav sam ja baksuz nebi se ni cudila..
hvalla

nemrem vjerovat da ti je derm sada u ovim suncanim danima prepisao R i da ces ga piti cijelo ljeto :eek:
se smije znat koji je to doktor?

evo ja jos tri tjedna i gotova sam. totalno me frka kaj ce biti poslije, ali nemrem rec da mi nije drago da se skidam s ovog otrova.