PDA

View Full Version : Postavite pitanje 2011./2012. (nakon čitanja prvog posta!)

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7

DarkGirl
16.06.2012., 11:51
Mene zanima, imaju oni igdje određeno u roku koliko dana nam moraju uvest rezultate "Dodatne provjere znanja" u bazu postani-student? Rezultate smo vec dobili, ali nam nisu na postani student.. :ne zna:

I zanima me, nas je tu provjeru znanja pisalo oko 60ak, a na popisu prijavljenih je 200 i nesto.. Dal oni sami moraju maknut taj fakultet s liste pa su svi lijeni micat, ili ce se njima to automatski maknut ako ne zadovolje uvjete?

juretherebel
16.06.2012., 19:44
Mislim da se nece uopce micati sa popisa,nego ce samo biti "nezadovoljavajuci".
Oni teoretski mogu sa sa nekim drugim rokom zadovoljiti uvjet.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

(-.-)
17.06.2012., 17:34
Mene zanima, imaju oni igdje određeno u roku koliko dana nam moraju uvest rezultate "Dodatne provjere znanja" u bazu postani-student? Rezultate smo vec dobili, ali nam nisu na postani student.. :ne zna:

I zanima me, nas je tu provjeru znanja pisalo oko 60ak, a na popisu prijavljenih je 200 i nesto.. Dal oni sami moraju maknut taj fakultet s liste pa su svi lijeni micat, ili ce se njima to automatski maknut ako ne zadovolje uvjete?

dodatne provjere unose sami fakulteti (osim onih provjera koje provodi ncvvo, za medicinu, pravo i uciteljski u zagrebu). bitno je da reultati budu uneseni prije konacnih rang lista. tko nije zadovoljio preduvijet bit ce eliminiran s rang liste.

teaa0612
21.06.2012., 12:57
meni je 2. ibor biotehnologija ri, i pogledam listu i nema me nigdje, pise da sam 18.ta al kad pogledm na rang listi to nisam ja, i pogledala na abecednoj listi isto nema nigdje… da se kome obratim ili je to normalna pojava?

(-.-)
21.06.2012., 14:22
meni je 2. ibor biotehnologija ri, i pogledam listu i nema me nigdje, pise da sam 18.ta al kad pogledm na rang listi to nisam ja, i pogledala na abecednoj listi isto nema nigdje… da se kome obratim ili je to normalna pojava?

pretpostavljam da si upala na svoj prvi izbor? ako je tako onda si obrisana sa rang lista svih ostalih studijskih programa

dbezj
22.06.2012., 15:42
Ja ne kužim kako se mogu svakih sat vremena pomicati za dva-tri mjesta gore dolje kad se fakulteti ne mogu dodavati više?????

borntobewinner
22.06.2012., 17:48
Ja ne kužim kako se mogu svakih sat vremena pomicati za dva-tri mjesta gore dolje kad se fakulteti ne mogu dodavati više?????

Možda su ljudima uračunane ocjene iz 4. srednje pa imaju koji bod više?

evomene
22.06.2012., 19:24

Fakulteti se mogu dodavati do 16.7., osim nekolicine fakulteta koji su odredili raniji datum prijava. Do 16.7. se također mogu mijenjati liste prioriteta tako da ako netko pomakne tvoj fakultet na 1. mjesto i ima više bodova od tebe, ti padneš za jedno mjesto. Ili pak ako je nekome tvoj fakultet na 2. mjestu, a ispadne iz kvote na fakultetu koji mu je prvi izbor, pojavi se na listi fakulteta koji mu je na 2. mjestu.

dbezj
23.06.2012., 00:15
hvala na odgovoru :)

eseper
23.06.2012., 13:10
Kada će biti objavljeni pragovi za ocjene?

dbezj
24.06.2012., 00:47
Kada će biti objavljeni pragovi za ocjene?

vjerovatno kad i testovi

DarkGirl
25.06.2012., 10:42
Da se nadovezem na ovo gore, kod nas se nesto spekulira da bi prijevremeni rezultati trebali bit 1.7. i da onda do 9.7. imamo vremena za zalbe i to.. Jel to istina? Govorimo o ocjenama.
Ili ce sve bit 9.7. pa su zalbe do kojeg vec.. :ne zna:

awesome43
25.06.2012., 11:21
Da se nadovezem na ovo gore, kod nas se nesto spekulira da bi prijevremeni rezultati trebali bit 1.7. i da onda do 9.7. imamo vremena za zalbe i to.. Jel to istina? Govorimo o ocjenama.
Ili ce sve bit 9.7. pa su zalbe do kojeg vec.. :ne zna:

Ma tko ti je to rekao da bi 1.7 trebali biti prijevremeni rezultati? Iz službenih izvora, prijevremeni rezultati dolaze 9.7. :ne zna:

DT.T
25.06.2012., 20:20
Zna li netko stranicu na kojoj po studijima u raznim gradovima možemo pregledati podatke o tome koliko je ljudi stavilo taj studij na prvo mjesto, koliko ih se prijavilo itd?
Znam da sam gledao tako nešto prošle godine, ali ne mogu naći tu stranicu...

Alpagueur
25.06.2012., 20:33
http://www.studij.hr/

Jedino što ne znam koliko je ovo točno, odnosno pouzdano.

Soziopath
25.06.2012., 22:01
Meni nije jasno sljedeće. Primjerice mef u Osijeku traži BBB iz osnovnih predmeta. Primjerice ja polažem BBB (koji donose po 10% bodova). Je li ja sada sa 100 hrvatskog na primjer imam 100 bodova. To mi je logično. Ali kako onda profitira onaj koji je uzeo A razinu iz hrvatskog. Onda on dobije na hrvatske više od 100 bodova ako je primjerice dobio 80% na višoj?

Alpagueur
25.06.2012., 22:06
Meni nije jasno sljedeće. Primjerice mef u Osijeku traži BBB iz osnovnih predmeta. Primjerice ja polažem BBB (koji donose po 10% bodova). Je li ja sada sa 100 hrvatskog na primjer imam 100 bodova. To mi je logično. Ali kako onda profitira onaj koji je uzeo A razinu iz hrvatskog. Onda on dobije na hrvatske više od 100 bodova ako je primjerice dobio 80% na višoj?

Najveći mogući broj bodova možeš dobiti samo, jedino i isključivo sa A razinom. Dakle, 100% na A razini jednako maksimum bodova. 100% na B razini jednako 62,5% najvećeg mogućeg broja bodova na A razini. Odnosno, svatko tko na A razini ostvari 62,5% ili bolji rezultat, ima više bodova od onoga tko ima 100% na B razini.

Logično ili ne, tako je.

DT.T
25.06.2012., 23:31
http://www.studij.hr/

Jedino što ne znam koliko je ovo točno, odnosno pouzdano.

Hvala, to je to.
Čini mi se pouzdano pošto se sjećam nečega od prošlih godina, ali neki podaci su beskorisni.
Ne znam zašto svi podaci ne postoje.

sez
26.06.2012., 07:49
pretpostavljam da si upala na svoj prvi izbor? ako je tako onda si obrisana sa rang lista svih ostalih studijskih programa

Ma da? A što ako želimo upisati dva fakulteta? Ja sam na popis stavila dva izvanredna i na prvom me ima na popisu, na drugom ne. Dobro, još ovisi sve i o rezultatima, ali ako budem u konkurenciji za oba, hoću moći upisati?

Štreberica
26.06.2012., 09:41
Ma da? A što ako želimo upisati dva fakulteta? Ja sam na popis stavila dva izvanredna i na prvom me ima na popisu, na drugom ne. Dobro, još ovisi sve i o rezultatima, ali ako budem u konkurenciji za oba, hoću moći upisati?
Možeš upisati dva fakulteta ako imaš uvjete (ako je drugi izvanredni, 2 redovna u pravilu i ne možeš odmah od 1. god., premda vjerojatno postoji način za zaobići i to), ali to ne možeš preko postani-student, nego se trebaš posebno javiti tom drugom fakultetu, ne znam detalje.

sunset_
26.06.2012., 19:16
Do kada se mora poslati svjedodžba 4. raz i završna svjedodžba? Ja ne mogu upisati ocjene 4.raz, ima li itko isti problem :S

borntobewinner
26.06.2012., 19:32
Do kada se mora poslati svjedodžba 4. raz i završna svjedodžba? Ja ne mogu upisati ocjene 4.raz, ima li itko isti problem :S

Do 2.7.
Imaju svi isti problem, oni u centru će nam upisati ocjene kad stignu svjedodžbe :mig:

sunset_
26.06.2012., 22:54
Hvala ti puno :)

awesome43
27.06.2012., 12:08
Znači, koliko sam shvatio zimski rok je samo za gimnazijalce koji ne uspiju položiti nešto u prethodna dva roka dok za nas strukovnjake je samo ljetni i jesenski rok. Neki su mi rekli da se mora pričekati sljedeća godina da bi strukovnjaci mogli opet na maturu, naravno uz plaćanje.. No, postoji li opcija izlaska na zimski rok za nas strukovnjake naravno uz plaćanje?

yiazmat
27.06.2012., 15:31

Vjerojatno budem ispao glup što ću ovo pitat, ali kakvo slanje svjedodžbi do 2.7. i kamo? To ona potvrda ocjena na postani student ili? :confused:

pita-od-jabuke
27.06.2012., 16:27
Treba još i nostrifikacija svih svjedodžbi (I guess) i to poslati u AZOO. Bez toga, nećete se moći upisati na faks bez obzira što ste poslali već zadnji razred i završnu u NCVVO.

borntobewinner
27.06.2012., 16:46
Vjerojatno budem ispao glup što ću ovo pitat, ali kakvo slanje svjedodžbi do 2.7. i kamo? To ona potvrda ocjena na postani student ili? :confused:

U NCVVO treba poslati ovjene kopije svjedodžbe 4. razreda i maturalne svjedodžbe.

yiazmat
27.06.2012., 16:59
To vrijedi za sve ili samo za one koji su završili obrazovanje u RH prije 2010. ili izvan RH kao što piše na NCVVO?

borntobewinner
27.06.2012., 17:10
To vrijedi za sve ili samo za one koji su završili obrazovanje u RH prije 2010. ili izvan RH kao što piše na NCVVO?

Kao što piše na NCVVO. Vama ostalima su ocjene unešene, ako se ne varam :)

yiazmat
27.06.2012., 17:13
Super onda. Već sam se prestrašio, ipak sam završio ove godine u RH :D

sunset_
27.06.2012., 18:21
A ta nostrifikacija diploma može se uraditi poslije 16-og ili mora do ponedjeljka? Malo sad gledala na netu, nisam to nigdje našla...

borntobewinner
27.06.2012., 18:23
A ta nostrifikacija diploma može se uraditi poslije 16-og ili mora do ponedjeljka? Malo sad gledala na netu, nisam to nigdje našla...

Do ponedjeljka se mora poslati ovo u NCVVO, nostrifikaciju možeš i kasnije. Ne znam postoji li točan rok :ne zna:

pita-od-jabuke
27.06.2012., 19:16
Mislim da se mora do 16. jer se onda ne bi trebala moći preuzeti završna.

awesome43
28.06.2012., 13:07
Znači, koliko sam shvatio zimski rok je samo za gimnazijalce koji ne uspiju položiti nešto u prethodna dva roka dok za nas strukovnjake je samo ljetni i jesenski rok. Neki su mi rekli da se mora pričekati sljedeća godina da bi strukovnjaci mogli opet na maturu, naravno uz plaćanje.. No, postoji li opcija izlaska na zimski rok za nas strukovnjake naravno uz plaćanje?

So? :rolleyes:

evomene
28.06.2012., 15:02
Pa nauči za jesenski rok ako sad padneš i problem riješen, zašto bi još dva puta pisao.
Uostalom, na zimskom roku se pišu samo obavezni predmeti i ionako možeš upisati faks tek sljedeće godine.
:D

EDIT:

Našao sam ovo: do uključivo 30. listopada za zimski ispitni rok (namijenjen gimnazijalcima koji nisu maturirali)

Znači samo gimnazijalci mogu pristupiti zimskom roku.

awesome43
28.06.2012., 15:29
Pa nauči za jesenski rok ako sad padneš i problem riješen, zašto bi još dva puta pisao.
Uostalom, na zimskom roku se pišu samo obavezni predmeti i ionako možeš upisati faks tek sljedeće godine.
:D

EDIT:

Našao sam ovo:

Znači samo gimnazijalci mogu pristupiti zimskom roku.

Pitam za svaki slučaj. Better safe than sorry, jel tako? :)

ok, hvala..

amp100
28.06.2012., 22:18
Glupo pitanje, ali za svaki slučaj.
Moramo li imati unešen broj putovnice na postani-student, meni nije unešen(prazan je red u kojem bi trebao bit upisan)?

tetaivana
28.06.2012., 23:52
Nova sam na forumu! :) Imam velikih problema...Položila sam državnu maturu 2010. godine i upala na pravo izvanredno...no, bilo mi preteško pa sam odustala, ali nisam se još ispisala...odlučila sam se ponovno aktivirati ove godine, dobila nove podatke...zanima me dali imam besplatno studiranje ukoliko upadnem na željeni faks? i da li se moram ispisati sa izvanrednog faksa?? I da, svi podaci su mi točni ali crvenim slovima mi piše "Obrati se nadležnoj službi da ti unesu: državu, mjesto, poštanski broj.Javi se razredniku ili ispitnome koordinatoru da ti odverificira podatke." Kome da se javim? Ajdeee help me! :))))

dbezj
29.06.2012., 01:26
:503: imam problem u svezi za dodatna dostignuća koja boduje fax.sve potrebne svjedodžbe za muzičku školu sam predao,ali nisu mi dali tih nekoliko dodatnih bodova:( piše na njihovim stranicama (ufzg) da se može podnjeti žalba u roku 48 sati! e,sad me zanima kako se to radi??? piše da se obrazac za žalbe nalazi na Postani student,ali nema ništa :ne zna::confused: pomagajteeee please

imbatr0n
29.06.2012., 08:37
Kakva je sad ovo potpuna dokumentacija,školovanje sam završio prije 2010 i pisao sam drž. maturu.

Što bi im trebo sad opet poslat?

v4tra
29.06.2012., 10:41
Da to i mene zanima, pisao sam DM sad u petom mjesecu, kaj je sad ovo opet za slanje dokumentacije? Pa već sam valjda poslao sve kaj im treba :ne zna:

borntobewinner
29.06.2012., 10:59
Moramo li imati unešen broj putovnice na postani-student, meni nije unešen(prazan je red u kojem bi trebao bit upisan)?
To treba biti unešeno onima koji su se prijavili kao strani državljani :mig:

Nova sam na forumu! :) Imam velikih problema...Položila sam državnu maturu 2010. godine i upala na pravo izvanredno...no, bilo mi preteško pa sam odustala, ali nisam se još ispisala...odlučila sam se ponovno aktivirati ove godine, dobila nove podatke...zanima me dali imam besplatno studiranje ukoliko upadnem na željeni faks? i da li se moram ispisati sa izvanrednog faksa?? I da, svi podaci su mi točni ali crvenim slovima mi piše "Obrati se nadležnoj službi da ti unesu: državu, mjesto, poštanski broj.Javi se razredniku ili ispitnome koordinatoru da ti odverificira podatke." Kome da se javim? Ajdeee help me! :))))
Nisam sigurna, al moguće je da imaš pravo besplatno jer ti je prvi faks bio vanredan.
Što se tiče podataka, zovi NCVVO na 01 4501 899.

:503: imam problem u svezi za dodatna dostignuća koja boduje fax.sve potrebne svjedodžbe za muzičku školu sam predao,ali nisu mi dali tih nekoliko dodatnih bodova:( piše na njihovim stranicama (ufzg) da se može podnjeti žalba u roku 48 sati! e,sad me zanima kako se to radi??? piše da se obrazac za žalbe nalazi na Postani student,ali nema ništa :ne zna::confused: pomagajteeee please
Probaj nazvati faks pa pitati što točno trebaš.

Kakva je sad ovo potpuna dokumentacija,školovanje sam završio prije 2010 i pisao sam drž. maturu.

Što bi im trebo sad opet poslat?

Da to i mene zanima, pisao sam DM sad u petom mjesecu, kaj je sad ovo opet za slanje dokumentacije? Pa već sam valjda poslao sve kaj im treba :ne zna:

Piše li vam što fali od dokumentacije? :ne zna:

v4tra
29.06.2012., 11:05
Piše li vam što fali od dokumentacije? :ne zna:

Pa ne, pa morao sam valjda sve poslati da bi uopće mogao pisati sad u 5. mjesecu, tj. svjedodžbe sva 4 razreda, završna svjedodžba, potvrda o državljansvu i prijavnica. Kad kliknem na ono "zaprimljeni dokumenti" na svima mi je kvačica.

Da nije ovo za one koji se prijavljuju na jesenski rok? :ne zna:

borntobewinner
29.06.2012., 11:11
Pa ne, pa morao sam valjda sve poslati da bi uopće mogao pisati sad u 5. mjesecu, tj. svjedodžbe sva 4 razreda, završna svjedodžba, potvrda o državljansvu i prijavnica. Kad kliknem na ono "zaprimljeni dokumenti" na svima mi je kvačica.

Da nije ovo za one koji se prijavljuju na jesenski rok? :ne zna:

To je za one koji sad maturiraju u inozemstvu pa nisu dosad mogli poslati svjedodžbu od 4. i završnu svjedodžbu, ako si sve poslao, nemaš brige.

Madsen
29.06.2012., 12:01
Ovo pitanje stavio sam i na jednu drugu temu, sad sam tek vidio ovu, pa ću samo copy-paste -

Gdje mogu vidjeti trenutačni poredak, tj. upadam li ili ne na neki fakultet. Recimo, prijatelj mi govori da je on sada 800 i neki :D na medicini i da je očito da neće upasti, drugi da je 80 i neki na FER-u i da će vjerojatno tamo ići itd., a ja nisam u mogućnosti kontaktirati ih i pitati ih u vezi toga trenutno, a važno mi je.

Znam, glupo pitanje, a odgovor vjerojatno zna više od 90% maturanata, ali ja nigdje ne mogu naći tu rang listu s mojim trenutnim položajem za upis na određeni fakultet.

Unaprijed hvala na odgovoru (ako će kojeg biti :D )

borntobewinner
29.06.2012., 12:16
Ovo pitanje stavio sam i na jednu drugu temu, sad sam tek vidio ovu, pa ću samo copy-paste -

Gdje mogu vidjeti trenutačni poredak, tj. upadam li ili ne na neki fakultet. Recimo, prijatelj mi govori da je on sada 800 i neki :D na medicini i da je očito da neće upasti, drugi da je 80 i neki na FER-u i da će vjerojatno tamo ići itd., a ja nisam u mogućnosti kontaktirati ih i pitati ih u vezi toga trenutno, a važno mi je.

Znam, glupo pitanje, a odgovor vjerojatno zna više od 90% maturanata, ali ja nigdje ne mogu naći tu rang listu s mojim trenutnim položajem za upis na određeni fakultet.

Unaprijed hvala na odgovoru (ako će kojeg biti :D )

https://www.postani-student.hr/Ucilista/Default.aspx -> Moji rezultati -> Rezultati po prijavljenim studijskim programima.

Madsen
29.06.2012., 12:24
https://www.postani-student.hr/Ucilista/Default.aspx -> Moji rezultati -> Rezultati po prijavljenim studijskim programima.

E hvala puno!

exception
29.06.2012., 13:17
Kad ce ovi iz ncvvo nama slati svjedozbe ili u kojem vremenu ih mozemo preuzeti?
Jos jedno pitanje, do kojeg se datuma mogu mijenjati prioriteti i ako hocemo izbrisati sve za fax? Da znm jer necu na fax ove godine ali zelim vidjet koji bi otprilike bio pa da ne fulam datum a budem morao na upis.

dbezj
29.06.2012., 17:32
gdje da nađem OBRAZAC ZA ŽALBE/prigivore??????

a7x
29.06.2012., 17:57
jel zna netko koliko košta ovjera preslika svjedođbi i domovnice?

dbezj
30.06.2012., 11:12
[QUOTE=a7x;40218961]jel zna netko koliko košta ovjera preslika svjedođbi i domovnice?

mislim da ti je u školi besplatno

LadyM*
30.06.2012., 12:42
Kada nam se zaključava lista prioriteta/fakseva? Znači, do kada možemo mijenjati?

ami33
30.06.2012., 17:36
Zna li netko je li rezultate prijemnih ispita (dodatne provjere znanja) upisuju prije rezultata državne mature ili sve upisu odjednom? Kako je bilo prijašnjih godina?:)

Mrs.Botox
30.06.2012., 18:06
gdje da nađem OBRAZAC ZA ŽALBE/prigivore??????

e to i mene zanima,i kamo to treba slati?

Kada nam se zaključava lista prioriteta/fakseva? Znači, do kada možemo mijenjati?

16.je konačna lista,znači da 15.7. još možeš mijenjati,do ponoći
Zna li netko je li rezultate prijemnih ispita (dodatne provjere znanja) upisuju prije rezultata državne mature ili sve upisu odjednom? Kako je bilo prijašnjih godina?:)
kako koji faks,ako se ne varam obično objave čim isprave,isti dan ili neki određeni dan pa se pribroji dosadašnjim bodovima

borntobewinner
30.06.2012., 18:16
jel zna netko koliko košta ovjera preslika svjedođbi i domovnice?

Mene je u BiH koštalo 12 kuna svaka.

Kako koji faks :)

ami33
01.07.2012., 01:24
Kako koji faks :)[/QUOTE]

Zanimalo me za arhitektonski fakultet....rezultati dodatnih testova su objavljeni ali nisu upisani na postani-student :ne zna:

awesome43
01.07.2012., 14:38
Kako se slobodna mjesta na jesenskom roku za upise na fakultete formiraju?

Npr., netko tko je npr u 45 mjesta upisne kvote i ostvari mogućnost za upis a ne ode se upisati i onda je to jedno mjesto na jesenskom roku?

Nadam se da ste me shvatili :D

nowhere_fast
01.07.2012., 16:08
za jesenski rok - u brošuri o državnoj maturi piše da dokumentacija poslana ncvvou za prijavu ispita vrijedi i za prijavu u sustav, a onda na http://drzavnamatura.skole.hr/TdM/kalendar piše da je rok za dostavu dokumentacije ncvvou 20.7., a za prijavu studijskih programa 10.9. - jel ovaj drugi rok naznačen za one koji se trebaju samo prijaviti u sustav ili?

borntobewinner
01.07.2012., 18:45
Kako se slobodna mjesta na jesenskom roku za upise na fakultete formiraju?

Npr., netko tko je npr u 45 mjesta upisne kvote i ostvari mogućnost za upis a ne ode se upisati i onda je to jedno mjesto na jesenskom roku?

Nadam se da ste me shvatili :D
Ili tako, ili se jednostavno ne prijavi dovoljan broj ljudi da popuni kvotu :ne zna:
Neki faksevi, unatoč slobodnim mjestima, nikad nemaju jesenski rok. FFZG, na primjer.

Kako koji faks :)

Zanimalo me za arhitektonski fakultet....rezultati dodatnih testova su objavljeni ali nisu upisani na postani-student :ne zna:[/QUOTE]

Vjerojatno će ih upisati ovih dana, neovisni su o državnoj maturi :)
Meni su za ERF upisali nakon nekoliko dana u postani-student, ali samo su pribrojani bodovima od ocjena, nisu se pojavili u 'Moji rezultati'.

za jesenski rok - u brošuri o državnoj maturi piše da dokumentacija poslana ncvvou za prijavu ispita vrijedi i za prijavu u sustav, a onda na http://drzavnamatura.skole.hr/TdM/kalendar piše da je rok za dostavu dokumentacije ncvvou 20.7., a za prijavu studijskih programa 10.9. - jel ovaj drugi rok naznačen za one koji se trebaju samo prijaviti u sustav ili?

Ovaj datum 10. rujna je za ekipu koja neće prije toga dobiti maturalnu svjedodžbu (tipa, bili su na drugom roku popravnog). Ako si završio srednju školu, za tebe vrijedi ovaj datum 20.7.

tetaivana
01.07.2012., 22:53
A zaprimljeni dokumenti? Ja nisam ništa slala...završila sam školu 2009/2010. god i svi su mi podaci i ocjene verificirane još 2010 godine kad sam polagala DM! ;)))) malo sam izgubljena!!

borntobewinner
01.07.2012., 23:02
A zaprimljeni dokumenti? Ja nisam ništa slala...završila sam školu 2009/2010. god i svi su mi podaci i ocjene verificirane još 2010 godine kad sam polagala DM! ;)))) malo sam izgubljena!!

Onda, u čemu je problem? :)

pita-od-jabuke
02.07.2012., 00:18
Jel tko ovdje slao dokumente u AZOO ili kako vec, a da je iz BiH? Rekli su mi da moram do tamo otici prije preuzimanja svjedodzbe i preuzeti da su mi ocjene nostrificirane ili sta vec. Jel tko ima iskustva s ovim?

tetaivana
02.07.2012., 13:20
joooj ma totalno me buni ovo JAVI SE RAZREDNIKU ILI ISPITNOM KOORDINATORU da ti odverificira podatke...zvala sam u školu i ta teta iz referade me tako drsko odbila i rekla da oni s tim nemaju ništa....zvala sam ncvvo i unijet će mi državu i poštanski br...tnx na inf! ;)

borntobewinner
02.07.2012., 13:54
Jel tko ovdje slao dokumente u AZOO ili kako vec, a da je iz BiH? Rekli su mi da moram do tamo otici prije preuzimanja svjedodzbe i preuzeti da su mi ocjene nostrificirane ili sta vec. Jel tko ima iskustva s ovim?

Ja danas nosila dokumente tamo. Što te zanima?

pita-od-jabuke
02.07.2012., 17:59
Napisala sam vec. Jel trebam preuzeti prvo kod njih pa tek onda ici po svjedodzbu drzavne ili kako?

borntobewinner
02.07.2012., 18:17
Napisala sam vec. Jel trebam preuzeti prvo kod njih pa tek onda ici po svjedodzbu drzavne ili kako?

Koliko znam, neovisno je to. Potvrdu o nostrifikaciji će ti samo tražiti faks pri upisu.

pita-od-jabuke
02.07.2012., 19:39
Znači, ipak je trebam kupiti.

Hunny
02.07.2012., 20:27

Meni je isto prazno, čudno.:ne zna:

sesve
03.07.2012., 02:16
jel ima neko stariji da ukratko napiše koja je procedura kod žalbi, kak to sve funkcionira? :ne zna:

Hollow Moon
03.07.2012., 09:28
ima li koja dobra duša koja bi mi pomogla poredati listu prioriteta? može na pp ako ima itko :)

dbezj
03.07.2012., 09:32
Meni je isto prazno, čudno.:ne zna:

nije potreban broj putovnice,glavno je da piše JMBG i OIB

borntobewinner
03.07.2012., 09:34
ima li koja dobra duša koja bi mi pomogla poredati listu prioriteta? može na pp ako ima itko :)

Šalji, nije da imam pametnijeg posla :D

Kao što rekoh, broj putovnice treba pisati onima koji su se prijavili kao strani državljani.

nowhere_fast
03.07.2012., 09:41
hvala na prošlom odgovoru! imam još jedno pitanje, zasad: ako sam trenutno student na nekom fakultetu, ali imam namjeru ispisat se, je li bitno navest ga kod prijave u sustav? hvala.

Hunny
03.07.2012., 11:44

Ma i mislila sam da je nešto nevažno.:D

Mrs.Botox
03.07.2012., 14:09
što mislite koliko su pouzdani ovi podaci sa 'studij.hr'? kad sam računala okvirno bodove za jedan faks imala sam solidan broj bodova i upala bih kao prema prošlogodišnjoj ljestvici,a kad sam računala za drugi koji ima slične kriterije ispalo mi je skoro nemoguće malo bodova,a dvaput sam računala :confused:

Hollow Moon
03.07.2012., 19:07
zna netko kakvo je radno vrijeme call centra ncvvo-a?
skužila sam da me nema na rang listi 6 studijskih programa iako uredno piše broj rang liste, a kad odem na plasman s desne strane, osoba pod tim brojem uopće nisam ja :ne zna: ni broj učenika nije isti ni moj broj bodova koji mi piše kraj studijskog programa na rang listi nije taj. na ostalim odabranim studijima se normalno nalazim na broju rang liste koji mi piše kraj studija. ne kužim u čemu je stvar :ne zna:
jel ima netko sa sličnim iskustvom?

dualSIM
03.07.2012., 19:17
zna netko kakvo je radno vrijeme call centra ncvvo-a?
skužila sam da me nema na rang listi 6 studijskih programa iako uredno piše broj rang liste, a kad odem na plasman s desne strane, osoba pod tim brojem uopće nisam ja :ne zna: ni broj učenika nije isti ni moj broj bodova koji mi piše kraj studijskog programa na rang listi nije taj. na ostalim odabranim studijima se normalno nalazim na broju rang liste koji mi piše kraj studija. ne kužim u čemu je stvar :ne zna:
jel ima netko sa sličnim iskustvom?

Vjerojatno je tvoja situacija, kao i tisuće drugih koji su ovo pitali.
Ti si vjerojatno upala unutar kvote 4og izbora pa se nalaziš na svim listama iznad, a ispod 4og se ne nalaziš jer po trenutnim bodovima upadaš na viši prioritet.

Hollow Moon
03.07.2012., 20:25
Vjerojatno je tvoja situacija, kao i tisuće drugih koji su ovo pitali.
Ti si vjerojatno upala unutar kvote 4og izbora pa se nalaziš na svim listama iznad, a ispod 4og se ne nalaziš jer po trenutnim bodovima upadaš na viši prioritet.

ok, hvala, ispričavam se na glupom pitanju.
danas sam micala prioritete gore/dolje pa mi se sve pomiješalo i valjda još nije bilo ažurirano kad sam gledala

HRJAX
03.07.2012., 22:06
Zavrsavam prvu godinu redovno, mogu li upisati jos jedan fakultet redovno? znam da mogu izvanredno, ali zanima me mogu li redovno, pod uvjetom da zadovoljim uvjete za upis.

borntobewinner
03.07.2012., 22:51
Zavrsavam prvu godinu redovno, mogu li upisati jos jedan fakultet redovno? znam da mogu izvanredno, ali zanima me mogu li redovno, pod uvjetom da zadovoljim uvjete za upis.

Za paralelno studiranje treba imati 4,0 prosjek na prvom faksu i pisati neku molbu. Ima na forumu i tema o tome :)

M-A-M
04.07.2012., 10:30
Imam glupo pitanje :D Dakle 9.7. kad dođu rezultati mature i kad se to pokaže na listama, možemo li mi odmah to zaključati pinom i tanom i to je to? Ili moramo čekati neko vrijeme? I ako npr studijski program prima 50, a mi smo 49 i zaključamo to mjesto. Može li se ikako desiti da ispadnemo iz kvote ili nešto sl pije zaključavanja ako odugovlačimo ili nakon?

ag007
04.07.2012., 11:22
Kakvo zaključavanje, o čemu ti...
Ništa nije završeno do 16.7. kada se lista prioriteta "zaključava" automatski i sve je gotovo.
Naime do tog roka se mogu mijenjati prioriteti, uenik može dodavati fakultete itd. i očekuj pomak od +-10 mjesta u tom razdbolju.

borntobewinner
04.07.2012., 11:50
Imam glupo pitanje :D Dakle 9.7. kad dođu rezultati mature i kad se to pokaže na listama, možemo li mi odmah to zaključati pinom i tanom i to je to? Ili moramo čekati neko vrijeme? I ako npr studijski program prima 50, a mi smo 49 i zaključamo to mjesto. Može li se ikako desiti da ispadnemo iz kvote ili nešto sl pije zaključavanja ako odugovlačimo ili nakon?

Ti ne zaključavaš svoje mjesto na listi. Ti zaključavaš svoju listu prioriteta, tj. potvrđuješ da ti više nećeš mijenjati listu. Dakle, da, možeš ispasti iz kvote ako je netko drugi promijeni.

bubbly*
04.07.2012., 16:35
16.je konačna lista,znači da 15.7. još možeš mijenjati,do ponoći

jel to znači da nam konačan broj bodova iz mature dolazi 9.7., a mi imamo do 16.7. mogućnost mijenjanja prioriteta i gledanja kako napredujemo ili padamo na listama? :503:

Mrs.Botox
04.07.2012., 17:06
jel to znači da nam konačan broj bodova iz mature dolazi 9.7., a mi imamo do 16.7. mogućnost mijenjanja prioriteta i gledanja kako napredujemo ili padamo na listama? :503:

da nažalost, srećom ja ću bit na moru za to vrijeme da se ne živciram :D

evomene
04.07.2012., 17:17
Tih tjedan dana razlike je zbog toga što je od 9.7. do 11.7. razdoblje za žalbe pa im onda treba još par dana da razmotre žalbe. 16.7. u podne dolaze konačni rezultati mature i mislim da mi još do ponoći možemo mijenjati liste prioriteta, jer se konačne liste objavljuju 17.7.

M-A-M
04.07.2012., 18:11
jesu još kome stigli rezultati mature? doduše samo hj i mat?

evomene
04.07.2012., 18:50
Ugodno su me iznenadili. Objavljeni su i pragovi prolaznosti za sve predmete http://www.ncvvo.hr/drzavnamatura/web/public/dm12ljeto

GeC666
04.07.2012., 19:18
mene zanima ako netko zna, dal je moguce npr ako upisem ekonomiju u rijeci/osjeku slusat predavanja u zagrebu i onda samo ic u rijeku/osjek na ispite?

miss scream
04.07.2012., 19:21
meni jedino nije jasno... npr mi se nalazimo unutar kvote na npr. 1.,2. i 3. izboru,jel moramo onda ak oćemo upisat 3. stavit njega na 1. mjesto ili može ostat tak??

Shab
04.07.2012., 19:25
meni jedino nije jasno... npr mi se nalazimo unutar kvote na npr. 1.,2. i 3. izboru,jel moramo onda ak oćemo upisat 3. stavit njega na 1. mjesto ili može ostat tak??

Moraš ga stavit na prvo. Sustav te upisuje na najviši izbor na koji si upao.

thunderTW
04.07.2012., 19:25
je il i kod vas situacija da rezultati vise razine nisu pomnozeni s 1.6 ili ce to kasnije napraviti?

Gatita
04.07.2012., 19:28
Niža se dijeli, s višom se ništa ne događa. :mig:

thunderTW
04.07.2012., 19:30
Bodovi na ispitima Matematika - A razina * 160,00 360,00 66,67 150,01 0,00

* Visoko učilište vrjednuje obje razine. Rezultat ispita na razini A pomnožen je s 1,6.

edit: ok nema veze pricekati cu jos par dana

miss scream
04.07.2012., 19:56
Moraš ga stavit na prvo. Sustav te upisuje na najviši izbor na koji si upao.

hvala :)

LadyM*
04.07.2012., 21:35
Hoće se ukupan broj bodova s državne mature (to što nam sada pribrajaju kako dolaze rezultati privremeni) još mijenjati ili će tako ostati u slučaju da nema nikakve greške u ispitu,ocjenjivanju?

awesome43
04.07.2012., 22:12
Znači, ako se tek odlučim za upis na fakultet sljedeće godine onda što se tiče ponovnog dobivanja podataka, ovdje ću morat ići?

Završio/la sam srednje obrazovanje u redovitome sustavu obrazovanja u RH 2012. ili 2013. godine i želim se aktivirati ??

Shab
04.07.2012., 22:27
Gdje mogu poslati žalbu?

mjau mjau
04.07.2012., 22:57
Sranje.
Na likovnoj jebenoj umjetnosti nisam prepisao pol zadataka na list za odgovore.
Jel ima šanse da mi se to prizna? ( Označio sam u knjižici)
:503:
Nešto se spominjalo da će se na hrvatskom uvažavati odgovori iz knjižice :rolleyes:

borntobewinner
04.07.2012., 23:25
Znači, ako se tek odlučim za upis na fakultet sljedeće godine onda što se tiče ponovnog dobivanja podataka, ovdje ću morat ići?

Završio/la sam srednje obrazovanje u redovitome sustavu obrazovanja u RH 2012. ili 2013. godine i želim se aktivirati ??

Da :)

jasame
04.07.2012., 23:25
e ako mi neko može pomoć. dobio sam rezultate i kad sam ih otvorio pisalo mi je nedovoljan uspjeh na kraju godine i za svaki predmet tako, to piše tamo ispod status pristupanja ispitu. A nisam pao ni jedan predmet.

awesome43
04.07.2012., 23:42
Da :)

Hvala ti :D

Alice_05
05.07.2012., 01:02
Ocjenjivač iz sociologije mi je ukrao 2 boda, ali doslovno. Napisala sam točno onako kako je napisano i u ispitnoj knjižici s odgovorima, a nisam dobila ni jedan bod. :facepalm: Gdje bi ja poslije 9.7. trebala slat prigovor? Jel to spada u onu skupinu na postani student gdje piše "moji prigovori"?

dbezj
05.07.2012., 01:27
e ako mi neko može pomoć. dobio sam rezultate i kad sam ih otvorio pisalo mi je nedovoljan uspjeh na kraju godine i za svaki predmet tako, to piše tamo ispod status pristupanja ispitu. A nisam pao ni jedan predmet.

javi se koordinatoru,ili šalji mail u NCVVO

Hedonistkinja
05.07.2012., 07:22
Ocjenjivač iz sociologije mi je ukrao 2 boda, ali doslovno. Napisala sam točno onako kako je napisano i u ispitnoj knjižici s odgovorima, a nisam dobila ni jedan bod. :facepalm: Gdje bi ja poslije 9.7. trebala slat prigovor? Jel to spada u onu skupinu na postani student gdje piše "moji prigovori"?

nama je ispitna koordinatorica rekla da treba žalbe predati u školu, školskom ispitnom povjerenstvu :ne zna:

mjau mjau
05.07.2012., 09:03
Jel se na kraju priznavalo na hrvatskom onima koji nisu prepisali sve odgovore na list za odgvore?

Wolowitz
05.07.2012., 09:13
Na jednom faksu sam 8/10, ali kad odem na "plasman" tamo me nema. Ni na 8. mjestu ni oko njega. :ne zna:
Zasto je to tako? Znam da ovo nije nista sluzbeno, ali svejedno...

Sadie Borge
05.07.2012., 09:14
Vjerovatno zato što si "upao" na faks koji ti je prije toga po prioritetu.

Shab
05.07.2012., 09:15
Na jednom faksu sam 8/10, ali kad odem na "plasman" tamo me nema. Ni na 8. mjestu ni oko njega. :ne zna:
Zasto je to tako? Znam da ovo nije nista sluzbeno, ali svejedno...

Ti si upisan samo na onom koji ti je najviši prioritet na koji si upao. Sa ostalih se lista onda brišeš.

justmeandyou
05.07.2012., 10:52
Imam jedno pitanje pa ako netko zna..

Imala sam smrtni slucaj u obitelji, za vrijeme pisanja drzavne mature. I nisam prosla jedan predmet na maturi. Pa postoji li neko rjesenje s kojim mozda ne bi trebala ic polagat opet na jesen? Jer mi fale 2 boda do 2... :(

mjau mjau
05.07.2012., 10:57
Imam jedno pitanje pa ako netko zna..

Imala sam smrtni slucaj u obitelji, za vrijeme pisanja drzavne mature. I nisam prosla jedan predmet na maturi. Pa postoji li neko rjesenje s kojim mozda ne bi trebala ic polagat opet na jesen? Jer mi fale 2 boda do 2... :(

Žao mi je za smrtni slučaj, al mislim da ti njih to nije briga :ne zna:
Vjerojatno moraš ponovo na ispit.

pita-od-jabuke
05.07.2012., 11:27
Trebala si im onda odmah javiti da se dogodio smrtni slučaj i da ne možeš prisustvovati pisanju. Ne znam kako to ide, ali mislim da se u tom slučaju onda ne ide na jesenjski rok :/

M-A-M
05.07.2012., 11:36
Zanima me jesu li nam bodovi, ako smo pisali A razinu, a fakultet zahtjeva B, već pomnoženi sa 1.6 ili još ne? Jer ja imam rezultat iz hj 123, broj bodova piše 192,12.. Pisala sam A, a uvjet je B

borntobewinner
05.07.2012., 11:41
Zanima me jesu li nam bodovi, ako smo pisali A razinu, a fakultet zahtjeva B, već pomnoženi sa 1.6 ili još ne? Jer ja imam rezultat iz hj 123, broj bodova piše 192,12.. Pisala sam A, a uvjet je B

A razina ostaje kakva je, B razina se dijeli. Da, na postani studentu piše da se množi, ali zapravo nije. Uglavnom, sadašnji broj bodova ti je točan :D

M-A-M
05.07.2012., 11:43
A razina ostaje kakva je, B razina se dijeli. Da, na postani studentu piše da se množi, ali zapravo nije. Uglavnom, sadašnji broj bodova ti je točan :D

ali i koordinatorica i sviiiiii su rekli da se množi xD jer je uvjet mog faksa BBB, a ja sam pisala ABA, dakle hj i eng bi se trebali množit. wtf is this sh*t :503:

Mrs.Botox
05.07.2012., 11:44

da,odn.općenito vrijedi da se automatski računa za višu razinu kolko ja znam,npr.ako neki faks hrvatski B razinu vrednuje 10% onda 100 bodova dobiva onaj tko ima maksimalan br.bodova na višoj,a onaj tko na nižoj ima max.br.bodova dobiva 62.5 bodova ili koliko to već ispadne

evomene
05.07.2012., 11:45
Dakle još jednom. A razina se množi s 1,6 što znači da je maksimalan rezultat 160, a s B razinom je najveći mogući rezultat 100. Ako si pisala višu razinu postotak ti se množi s 1,6 i dijeli sa 160 dok se onima koji su pisali B razinu postotak ne množi, ali se svejedno dijeli sa 160 jer ne to najveći mogući rezultat. Pogledaj malo po listi i vidjet ćeš da imaš više bodova od nekoga tko ima isti postotak, ali B razinu.

borntobewinner
05.07.2012., 11:49
ali i koordinatorica i sviiiiii su rekli da se množi xD jer je uvjet mog faksa BBB, a ja sam pisala ABA, dakle hj i eng bi se trebali množit. wtf is this sh*t :503:

Dakle:
Pisala si A, traži se B:
(tvoj postotak*1,6)/160 = broj bodova

Pisala si B, traži se B:
tvoj postotak/160 = broj bodova

Kao što vidiš, da, A razina se množi, ali efektivno ispada da se niža dijeli.

justmeandyou
05.07.2012., 11:55
Trebala si im onda odmah javiti da se dogodio smrtni slučaj i da ne možeš prisustvovati pisanju. Ne znam kako to ide, ali mislim da se u tom slučaju onda ne ide na jesenjski rok :/

Ja sam izasla na sve ispite, al eto rezultati su bili za ocekivat. nadala sam se barem dvojci :ne zna:

awesome43
05.07.2012., 13:01
znači ako ja odem na jesenski rok iz svih predmeta opet, onda će mi SIGURNO gledati bolji rezultat? Moram biti siguran :D

Desert_rose
05.07.2012., 13:46
Zna tko kada će doći Engleski?

awesome43
05.07.2012., 14:22
Zna tko kada će doći Engleski?

Tijekom današnjeg dana, valjda.

thunderTW
05.07.2012., 14:40
Jos ne kuzim sto se događa s bodovima kad fakultet vrednuje obe razine.
imam 41.67% s matematike A. 360 je najveci moguci broj bodova.
bez ikakvog preracunavanja to je 0.4167*360=150 bodova

fakultet vrednuje obe razine i onda je 41.67*1.6= 66.67%

po tome je 0.6667*360=240 bodova.

zasto mi onda stoji 150?

borntobewinner
05.07.2012., 14:42
Jos ne kuzim sto se događa s bodovima kad fakultet vrednuje obe razine.
imam 41.67% s matematike A. 360 je najveci moguci broj bodova.
bez ikakvog preracunavanja to je 0.4167*360=150 bodova

fakultet vrednuje obe razine i onda je 41.67*1.6= 66.67%

po tome je 0.6667*360=240 bodova.

zasto mi onda stoji 150?

Prethodna stranica.

Sadie Borge
05.07.2012., 14:43
Već je objašnjeno to preračunavanje.

360 bodova je maksimum za A razinu. Ti si riješio 41% i sukladno tome imaš 150 bodova.

Osoba koja je imala B razinu sa 100% ne može imati 360 bodova, nego 225.

party rock
05.07.2012., 15:39
ugl.tribaju mi iz ncvvo-a poslat duplikat potvrde za polozene ispite od prosle godine jer san to sve izgubio i sad mi e problme sta su mi rekli da prvo triban dat oglas u narodne novine pa da ce mi tek onda poslat duplikat.i sad,jel netko od vas zna kako se daje oglas u narod.novine,jer ja to ne razumin nikako niti san ikad taj oglas dava,..jbg.znam da e pitane glupo,al ako je neko dava oglas u narod.novine,jel mi moze rec kako se to radi.

giovannininho
05.07.2012., 18:31
http://s16.postimage.org/6vcfk1m85/spremnj.png

jel ovo neka greška?

čitanje i esej mi je 82,86 - slušanje 85,00 - a srednja vrijendost mi je 58,00 i ocjena dobar

Sadie Borge
05.07.2012., 18:38
Vidiš da ti nije zbrojen ukupan broj bodova ispravno.

Nisu zbrojili 37,70 i 16,58 nego samo prepisali 37,70 i tako ispada 37,7/65=58%

Samo im javi za grešku da isprave.

kockica7
05.07.2012., 19:02
znam da je puno puta bilo postavljeno pitanje ali ne mogu nigdje naći. Zanima me ako smo pali na maturi jedan predmet i ako ne odemo na jesenski i zimski rok, dali se iduce godine matura plaća ukoliko ju želimo ponovno položiti?

awesome43
05.07.2012., 19:07
Može li mi netko reći kada počinju prijave za upis na jesenski rok? Hvala

awesome43
05.07.2012., 19:27
i još jedno pitanje.. hoće li pragovi prolaznosti s ljetnog roka vrijediti i za jesenski rok ili se rade novi?

kockica7
05.07.2012., 19:36
još nešto i od mene... :) ako bih prosla maturu na jesenskom roku, da li se sljedece godine mogu normalno prijaviti na redovne fakultete ili cu upis na fakultet morati platiti?

borntobewinner
05.07.2012., 20:06
još nešto i od mene... :) ako bih prosla maturu na jesenskom roku, da li se sljedece godine mogu normalno prijaviti na redovne fakultete ili cu upis na fakultet morati platiti?

Prijaviti se možeš, a upis na fakultet se svugdje plaća :D

Effy
05.07.2012., 20:21
Ispravite me ako sam u krivu, ali ako si stariji maturant i jedan od predmeta ne ˝položiš˝, tj.piše nedovoljan, zašto se ti bodovi ne zbrajaju sa ostalima? Koliko znam, za starije maturante prolaznost nije bitna jer ne dobivamo svjedodžbu, nego bi se bodovi trebali pribrojiti, makar bio jedan bod...po principu, koliko dobiješ-dobiješ...zar ne? Meni nisu uračunali matematiku, ali možda nisu sve sredili pa ako piše ˝nedovoljan", automatski ne pribrajaju.....da im pošaljem upit ili da pričekam još malo dok ažuriraju i srede sve?

tnx :mig:

DOWNSIDEUP_
05.07.2012., 20:23
Ako za jesenski rok (ako je to uopće moguće) prijavim predmet koji sam prošao (za poboljšanje rezultata), ali ne poboljšam rezultat već dobijem lošiji rezultat... Koji se rezultat uzima u obzir, onaj bolji, ili onaj noviji?

:ne zna:

borntobewinner
05.07.2012., 20:25
Ako za jesenski rok (ako je to uopće moguće) prijavim predmet koji sam prošao (za poboljšanje rezultata), ali ne poboljšam rezultat već dobijem lošiji rezultat... Koji se rezultat uzima u obzir, onaj bolji, ili onaj noviji?

:ne zna:

Onaj bolji, ako polažeš u istoj školskoj godini.

LadyM*
05.07.2012., 22:32
Liste se zaključavaju same ili ih mi zaključavamo? I još nešto, do 16.7 trebamo maknuti sve fakultete s liste, znači obrisati ih, osim onog koji želimo upisati ili ih sustav automatski miče kad upadnemo na prvi fakultet s liste?

aktion
05.07.2012., 22:55
iman jednan problem...kada stisnem "Moj odabir" na stranici postani student...prikaze mi se prazna stranica...a sve druge opcije kada stisnem radi...ono moji rezultati,raspored i to
jel tko imao slican problem...moze li pomoci?

kuštrava kokoš
05.07.2012., 23:09
gdje mogu vidjeti raspon ocjena? (od koliko do koliko posto je dovoljan, dobar, vrlo dobar i odličan za pojedine ispite?

evomene
05.07.2012., 23:16
iman jednan problem...kada stisnem "Moj odabir" na stranici postani student...prikaze mi se prazna stranica...a sve druge opcije kada stisnem radi...ono moji rezultati,raspored i to

meni je isto prazno, samo što su meni nestale i ocjene :ne zna:

gdje mogu vidjeti raspon ocjena? (od koliko do koliko posto je dovoljan, dobar, vrlo dobar i odličan za pojedine ispite?

http://www.ncvvo.hr/drzavnamatura/web/public/dm12ljeto

aktion
05.07.2012., 23:20
meni je isto prazno, samo što su meni nestale i ocjene :ne zna:

i meni su nestale ocjene...sada su neka polja kao da ih sam mogu njeti :503:

Zodi
05.07.2012., 23:34
Jesu možda još nekom ko je prijavio pmf (istraživačku) matematiku dva puta zaračunati dodatni bodovi? Ja dobila 5 iz engleskog i stavili su mi normalno engleski 20 bodova i engleski izborni 20. Poslat ću im mail ak ne isprave to do ponedjeljka. :/

Dorée
06.07.2012., 01:08
je li se kome drastično mijenjaju liste? bila sam 45 prije sat vremena i sad sam 125:ne zna:

sesve
06.07.2012., 01:46
i još jedno pitanje.. hoće li pragovi prolaznosti s ljetnog roka vrijediti i za jesenski rok ili se rade novi?

pa ak se rade novi ispiti za jesenski rok, onda se rade i novi pragovi :mig:

bubyca21
06.07.2012., 07:11
Dal si ljudi još uvijek mogu dodavat nove fakseve pod odabir i do kad?

awesome43
06.07.2012., 07:23
je li se kome drastično mijenjaju liste? bila sam 45 prije sat vremena i sad sam 125:ne zna:

O da.. panika me hvata :rofl:

djzuza
06.07.2012., 08:07
Imam jedno sasvim bezazleno pitanje, ali bolje se što prije informirati pa biti siguran..

Ja sam inače ove godine odlučio izaći na jesenski rok mature iz svih predmeta da si poboljšam rezultat a fakultet upisati sljedeće godine.

Što znači da ću ja sljedeće godine za ponovnu registraciju morat kliknuti ovdje ako se ne varam?

Završio/la sam srednje obrazovanje u redovitome sustavu obrazovanja u RH 2012. ili 2013. godine i želim se aktivirati

I još jedno pitanje.. Znači, kada onda mi maturanti gubimo naš da se tako izrazim 'account' na stranici? Znam da gimnazijalci idu na zimski rok ako nešto u prethodna dva roka nisu položili, ali ja sam inače strukovnjak pa je za nas samo jesenski..

Znači, da ponovim.. Kada se gubi pristup stranici stranici da se moram ponovno aktivirati? Hvala..

elodiexx
06.07.2012., 09:59
Imam pitanje. Dakle, stigli su svi (privremeni) rezultati, i trenutno sam na listi 9. Primaju ih 45. Pošto se radi o faksu na kojem je uvjet prolaznosti između ostalog i prijemni, pretpostavljam da se rang lista ne bi trebala tako drastično mijenjati (nitko novi ne može prijaviti taj studij jer nije pisao). Jesam li u pravu, ili postoji šansa da ipak ne upadnem? :/ Hvala!

dukeofearl89
06.07.2012., 10:00
Na upis na faks trebam donijeti original svjedodžbu o državnoj maturi, jel zna netko gdje to podižemo mi koji smo stari maturanti ? Nešto sam čitao da nam šalju na kućnu adresu :ne zna:

elodiexx
06.07.2012., 10:01
Imam pitanje. Dakle, stigli su svi (privremeni) rezultati, i trenutno sam na listi 9. Primaju ih 45. Pošto se radi o faksu na kojem je uvjet prolaznosti između ostalog i prijemni, pretpostavljam da se rang lista ne bi trebala tako drastično mijenjati (nitko novi ne može prijaviti taj studij jer nije pristupio prijemnom). Jesam li u pravu, ili postoji šansa da ipak ne upadnem? :/ Hvala!

aktion
06.07.2012., 10:12
Ma jel jos netko ima problem kada ide stisnuti "Moj odabir"...dali mu se pokaze prazna stranica kao meni...

@evomene jeli ti proradilo...jesi ih kontaktira?

Ikstomi
06.07.2012., 10:23
znam da je puno puta bilo postavljeno pitanje ali ne mogu nigdje naći. Zanima me ako smo pali na maturi jedan predmet i ako ne odemo na jesenski i zimski rok, dali se iduce godine matura plaća ukoliko ju želimo ponovno položiti?
plaća
Liste se zaključavaju same ili ih mi zaključavamo? I još nešto, do 16.7 trebamo maknuti sve fakultete s liste, znači obrisati ih, osim onog koji želimo upisati ili ih sustav automatski miče kad upadnemo na prvi fakultet s liste?
ništa se ne zaključaje, taj određeni datum kad je sve gotovo upadaš na najbolji izbor i to je to.

probaj na drugom browseru, i ja sam imao problema na mozilli, probaj sa operom ili choromom.

Imam pitanje. Dakle, stigli su svi (privremeni) rezultati, i trenutno sam na listi 9. Primaju ih 45. Pošto se radi o faksu na kojem je uvjet prolaznosti između ostalog i prijemni, pretpostavljam da se rang lista ne bi trebala tako drastično mijenjati (nitko novi ne može prijaviti taj studij jer nije pisao). Jesam li u pravu, ili postoji šansa da ipak ne upadnem? :/ Hvala!
ne bi se trebali puno micati, eventualno par mjesta +/-
Ma jel jos netko ima problem kada ide stisnuti "Moj odabir"...dali mu se pokaze prazna stranica kao meni...

@evomene jeli ti proradilo...jesi ih kontaktira?

probaj preko drugog internet browsera.

aktion
06.07.2012., 10:52
probaj na drugom browseru, i ja sam imao problema na mozilli, probaj sa operom ili choromom.

spasio si :D

evomene
06.07.2012., 11:51
spasio si :D

+1
hvala

LadyM*
06.07.2012., 12:04
@Ikstomi - znači ništa ne moramo potvrđivat pinom, tanom čime već? Sve samo ide? Oprosti ako je glupo pitanje, zbunjola sam :D

Ikstomi
06.07.2012., 12:08
@Ikstomi - znači ništa ne moramo potvrđivat pinom, tanom čime već? Sve samo ide? Oprosti ako je glupo pitanje, zbunjola sam :D

pinom upadaš u sustav, a tan služi za neko ajmo reć "zaključavanje", koje prošle godine nije uopće trebalo, tj. postojala je opcija zaključaj ali onda ne možeš više mijenjati prioritete na Moji odabir, a oni ti sami to zaključaju kad prođe rok mijenjanja, znači to ti samo može bit zajeb ako se predomisliš slučajno u zadnjim trenucima.

sjećam se da su prošle godine ljudi pozaključavali sve kad je došlo, i onda su se neki i predomislili ( :facepalm: ) i onda dižu paniku.

yiazmat
06.07.2012., 12:09
Jedno jednostavno pitanje. Od kojeg do kojeg datuma traju upisi? Da si znam organizirati putovanje.

LadyM*
06.07.2012., 12:09
Hvala :)

Ikstomi
06.07.2012., 12:11
Jedno jednostavno pitanje. Od kojeg do kojeg datuma traju upisi? Da si znam organizirati putovanje.
probaj na ovom linku
www. stranice-odabranog-fakulteta-u-sustavu-postanistudent.hr

Ramona Wolf
06.07.2012., 12:23
svi govore da se moze po 10 fakulteta staviti,kako onda vidim na listi (za moj zeljeni fakultet za koji mi triba samo 2 jebena mista da upadnem) da je njima to 15 izbor???

Hedonistkinja
06.07.2012., 12:24
svi govore da se moze po 10 fakulteta staviti,kako onda vidim na listi (za moj zeljeni fakultet za koji mi triba samo 2 jebena mista da upadnem) da je njima to 15 izbor???

dvopredmetni studiji. npr. ako imaš 9 izabranih fakulteta normalnih i zadnji uzmeš npr na ffzg engleski i njemački - dvopredmetni studij, pisat će ti da imaš 11 fakulteta.

Zla majkee
06.07.2012., 12:30
Ljudi koji biraju dvopredmetne smjerove mogu brijem neograničeno stavljati jer su im kombinacije bezbrojne.
Ja imam 19 odabira.

edit: preduhitrila me. :)

strangerica
06.07.2012., 12:38
Jel zna netko kako bi trebala izgledat zalba, sto trebam tocno napisat?

-april-
06.07.2012., 12:41

to i mene zanima. jel pise na postani student, kak to da ne vidim nis? :ne zna:

il te sustav automatski upise na prvi odabir ak upadnes kad se oformi konacna lista?

Ikstomi
06.07.2012., 12:42
to i mene zanima. jel pise na postani student, kak to da ne vidim nis? :ne zna:

il te sustav automatski upise na prvi odabir ak upadnes kad se oformi konacna lista?

pa vidi na stranici fakulteta kad traju upisi :facepalm: ti upadnes na studijski program ali i dalje moraš ić na upise fizički na fakultet znači

Aese
06.07.2012., 13:06
Počet ću dijeti kartone za pitanja na koja su odgovori na istoj ili drugoj stranici :facepalm:

-april-
06.07.2012., 14:09
pa vidi na stranici fakulteta kad traju upisi :facepalm:

pa ne pise.

nis, hvala kolege :mig:

adrianadior
06.07.2012., 15:02
pitanje za dvopredmetne. ima li kakav poseban postupak kod njih i treba li na sto posebno paziti da ne zafrknemo kod njih posebice kod potvrdivanja. dakle npr. stavim anglistiku dvopredmetni kao prvi izbor a na drugo drugi koji sam izabrala koji ide s time i to je to ili kako?

borntobewinner
06.07.2012., 15:10
pitanje za dvopredmetne. ima li kakav poseban postupak kod njih i treba li na sto posebno paziti da ne zafrknemo kod njih posebice kod potvrdivanja. dakle npr. stavim anglistiku dvopredmetni kao prvi izbor a na drugo drugi koji sam izabrala koji ide s time i to je to ili kako?

To je to :)

tony1992
06.07.2012., 15:38
jedno pitanje koliki je postotak za prolaznost iz engleskog na A razini??????????

Hunny
06.07.2012., 15:41
jedno pitanje koliki je postotak za prolaznost iz engleskog na A razini??????????

piše na NCVVOu nije teško pogledati!!!!!

Ivek1103
06.07.2012., 17:57
Ne shvaćam nikoga tko odabere 1000 fakulteta, time zauzima mjesto nekima kojima je to potrebno. Bilo bi ljepo da maknu sve fakseve koji su od 10 na dalje :)

borntobewinner
06.07.2012., 18:03
Ne shvaćam nikoga tko odabere 1000 fakulteta, time zauzima mjesto nekima kojima je to potrebno. Bilo bi ljepo da maknu sve fakseve koji su od 10 na dalje :)

Po 338. put. Nitko nikom ne zauzima mjesto jer je svatko samo na jednoj listi, i to listi najvišeg prioriteta na koji upada.

Ivek1103
06.07.2012., 18:05
Po 338. put. Nitko nikom ne zauzima mjesto jer je svatko samo na jednoj listi, i to listi najvišeg prioriteta na koji upada.
Očito sam ja onda jako glupa osoba, jer na samoj listi piše da je nekome to 19,15, 10 itd. odabir
Jer bi se uopće trebala ustručavati, jer još sve nije zicer. ???:rolleyes::eek:

borntobewinner
06.07.2012., 18:07
Očito sam ja onda jako glupa osoba, jer na samoj listi piše da je nekome to 19,15, 10 itd. odabir

To onda znači da nisu upali ni na jedan izbor prije toga.

kuštrava kokoš
06.07.2012., 18:09

ne kužim kaj pitaš. jer= je li?

pogledaj si na drugi izbor na mjesto za koje piše da si ti na njemu i vidjet ćeš da te nema.

edit: pod drugi mislim na drugi nakon onoga na koji si upala.

Ramona Wolf
06.07.2012., 18:13
zasto je tek u ponediljak to sve (ne)sluzbeno?sto ce se minjat do tada?

kuštrava kokoš
06.07.2012., 22:24
hrvatski(A razina, test bez eseja) imam 54 točna odgovora kaj ispada da je 67.50 % riješenog testa. kako mi je onda centil 58.95?

sesve
06.07.2012., 22:30
tako jer centil ≠ postotak riješenosti :mig:

kuštrava kokoš
06.07.2012., 22:34
sorry, ali ne kužim :( : srami se :

ak sam ispit(bez eseja) riješila 67.50 %, kak je centil(bez eseja) manji? jer ih je puno riješilo bolje?
mislila sam da se to računa prema najboljem i da bi onda ako je netko riješio 100% postoci bili kako i jesu, a ako je najbolji riješio manje od 100% da se rade prema tom rezultatu i sada mi nije jasno kako onda pravi postotak može biti veći od tog centila. ali ne gleda se to tak, a?

bubyca21
06.07.2012., 23:19
To onda znači da nisu upali ni na jedan izbor prije toga.

Ne vjerujem, pa to je samo privremeno i ne znači da nisu upali na prioritete prije toga. Jednostavno tako sad piše jer još mogu mijenjati itd, a promijenit će se do 16. kad će svaki morat odabrati svoj prioritet. To što nekome piše 15. odabir ne znači da na 14 fakseva prije toga nije upao, osim ako su nešto novo uveli?! A mi sami sebe ne vidimo na listi drugih prioriteta, al nas drugi vide.

sesve
06.07.2012., 23:33
sorry, ali ne kužim :( : srami se :

ak sam ispit(bez eseja) riješila 67.50 %, kak je centil(bez eseja) manji? jer ih je puno riješilo bolje?
mislila sam da se to računa prema najboljem i da bi onda ako je netko riješio 100% postoci bili kako i jesu, a ako je najbolji riješio manje od 100% da se rade prema tom rezultatu i sada mi nije jasno kako onda pravi postotak može biti veći od tog centila. ali ne gleda se to tak, a?

ukratko, centil je postotak ljudi koji imaju manje bodova od tebe :mig:

eto recimo, ja sam Geografiju riješio 65%, a centil mi je 94.85%, dakle, kao što vidiš, centil i postotak riješenosti nisu u korelaciji

bar ja tako mislim, ako sam u krivu, nek me netko ispravi :)

tin_vk
07.07.2012., 00:41
oprostite ako je vec pitanje bilo ali moram pitati: tek sam sad potvrdio ocjene iz 4 razreda... pa jel su mi se te ocjene zbrojile vec ili ce se tek zbrojiti te ocjene iz 4 razreda kad ih sustav azurira ?

tony1992
07.07.2012., 01:07
Jedno pitanje fax mi trazi engleski A razinu ja sam pisao A razinu zanima me da li se moj postotak množi sa 1,60 ili????

tin_vk
07.07.2012., 01:23
ne

kemičar_93
07.07.2012., 07:28
Ja mislim da će bit drastične promjene na rang listama, ali oni koji su unutar upisne kvote a da im je 1. izbor, neće biti ugroženi, jer stvarno koliko samo ljudi ispred nas ima sa 2. ili 10. izborom, a to se još može maknuti, jer će vjerojatno oni od 4.-10. izbora vjerojatno upast negdje prije jel, a ovi sa 2. i 3. će većina upasti na prvi izbor. Tako da ljudi sve će biti ok, ja se nadam :)

bubyca21
07.07.2012., 07:39
Ja mislim da će bit drastične promjene na rang listama, ali oni koji su unutar upisne kvote a da im je 1. izbor, neće biti ugroženi, jer stvarno koliko samo ljudi ispred nas ima sa 2. ili 10. izborom, a to se još može maknuti, jer će vjerojatno oni od 4.-10. izbora vjerojatno upast negdje prije jel, a ovi sa 2. i 3. će većina upasti na prvi izbor. Tako da ljudi sve će biti ok, ja se nadam :)

Znači to ne znači kao što je ovdje spomenuo borntobewinner da ti ljudi koji su ispred nas sa 3., 4. itd izborom da nisu upali na fakseve prije tih izbora???

Sadie Borge
07.07.2012., 08:33
Postoji još nekoliko fakulteta kojima nisu upisani rezultati prijemnog ili im se prijemni tek sada održava (MEFZG) tako da će zbog toga i biti pomicanja. Ali ne vjerujem da će bit neka veća pomicanja.

kemičar_93, da su ti ljudi mogli upast na svoj 1. izbor upali bi, zašto misliš da će sada odjednom upasti?
Shvaćaš li da ako se za faks prijavi 600 ljudi, a prima ih se 200, da tih 400 više ne upadaju na svoj prvi izbor nego na drugi, treći i sl...

bubyca21, ako se osoba nalazi ispred tebe na listi i piše joj 5. izbor, da, to znači da na prva četiri nije upala. Jer da je upala tebi ne bi bila vidljiva.
Kao što rekoh, postoji mogućnost da neke od tih osoba još nemaju sve bodove upisane (rezultati prijemnog) pa će možda upasti i onda će ti nestati sa liste.

Mislim da će lista u ponedjeljak/utorak, kad se svi bodovi upišu, biti 99% konačna.

borntobewinner
07.07.2012., 10:02
Mislim da će lista u ponedjeljak/utorak, kad se svi bodovi upišu, biti 99% konačna.

Eventualno se nakon toga može očekivati pomicanje za mjesto-dva, ako nekom uvaže žalbu na državnu maturu.

exception
07.07.2012., 12:45
Ljudi kako se odjavit da necu na nijedan fax? Samo da obrisem one izbore ili?
Da li se mogu zaliti na ispit slusanja iz engleskog jer nisam nista razumio od sustanja?

PoisonIvy1990
07.07.2012., 14:05
Kako napisati žalbu? Imam prigovor na par pitanja iz pig-a za koja mislim da su mi točna, ali nisu mi ih priznali, jel tu samo treba napisati pitanja na koja se žališ ili treba i neka detaljna objašnjenja zašto mislim da su mi to trebali priznati??'

I jel se itko ikada žalio na esej, mene konkretno muči engleski, ocjenjivač mi je svegdje dao 4, a objašnjenje je svegdje isto good i sad piše koja kategorija (kohezija, gramatika, vokabular ...)? Gledala sam kod frendice i njoj je objašnjeno što joj je krivo, a meni ne piše zašto sam izgubila te bodove?

Ikstomi
07.07.2012., 14:15
Ne vjerujem, pa to je samo privremeno i ne znači da nisu upali na prioritete prije toga. Jednostavno tako sad piše jer još mogu mijenjati itd, a promijenit će se do 16. kad će svaki morat odabrati svoj prioritet. To što nekome piše 15. odabir ne znači da na 14 fakseva prije toga nije upao, osim ako su nešto novo uveli?! A mi sami sebe ne vidimo na listi drugih prioriteta, al nas drugi vide.

nije istina, ljudi pa vi za par mjesec idete na fakultet!! a tamo je neorganizacija na svakom koraku, a vi toliko tih brošura, foruma, ncvvo, ma svega... i dalje ne znate sistem!

NE NALAZIŠ se na rang listama nižih prioriteta ako su upao na više, i DA znači ako nekome piše 77. izbor, i nalazi se na rang listi to znači da nije upao na prethodnih 76. i zbog toga velikih mijenjanja prioriteta neće bit, eventualno kad sustav izbriše ostale kandidate koji nisu zadovolji sve preduvjete, ili na nekim fakultetima gdje je bio prijemni itd.

Kako napisati žalbu? Imam prigovor na par pitanja iz pig-a za koja mislim da su mi točna, ali nisu mi ih priznali, jel tu samo treba napisati pitanja na koja se žališ ili treba i neka detaljna objašnjenja zašto mislim da su mi to trebali priznati??'

I jel se itko ikada žalio na esej, mene konkretno muči engleski, ocjenjivač mi je svegdje dao 4, a objašnjenje je svegdje isto good i sad piše koja kategorija (kohezija, gramatika, vokabular ...)? Gledala sam kod frendice i njoj je objašnjeno što joj je krivo, a meni ne piše zašto sam izgubila te bodove?

kontaktiraj ispitnog koordinatora.

PoisonIvy1990
07.07.2012., 14:24
kontaktiraj ispitnog koordinatora.

Stariji sam maturant.

Mopsi 7
07.07.2012., 21:18
ima li itko ovdje probleme s ažuriranjem lista na postani student? naime, meni je posljednji put danas ažuriralo u 16:20 sati i od tada više nije pa me malo zbunjuje.

Ikstomi
07.07.2012., 21:33
ima li itko ovdje probleme s ažuriranjem lista na postani student? naime, meni je posljednji put danas ažuriralo u 16:20 sati i od tada više nije pa me malo zbunjuje.

nema te šta zbunjivati, moraju i oni malo odspavat :zubo:

Mopsi 7
07.07.2012., 22:03
nema te šta zbunjivati, moraju i oni malo odspavat :zubo:

aha, subota je pa da :D
ma mislim visim na tome svakih sat vremena ko psihopat pa me zbunilo malo jer mi se nikad to nije dogodilo još :D

dbezj
07.07.2012., 23:09

u ponoć se ažurira stalno,a preko dana kad požele:lol:

pita-od-jabuke
07.07.2012., 23:22
Vec 2-3 dana ne mogu poslati prigovor jer mi uvijek pise da je stranica u azuriranju i da ce se problem rijesiti tijekom dana. Jesam jedina ili ima jos slicnih slucsjeva? :confused:

ag007
08.07.2012., 08:29
MOžda moraš u školi napisati prigovor a ne tamo?

The_count
08.07.2012., 09:27
Vec 2-3 dana ne mogu poslati prigovor jer mi uvijek pise da je stranica u azuriranju i da ce se problem rijesiti tijekom dana. Jesam jedina ili ima jos slicnih slucsjeva? :confused:

Riješanje za svaki problem sa NISpVU-om ti je:

maturant - obrati se ispitnom koordinatoru
stari maturant - zovi ncvvo ili šalji mail
:mig:

Btw, ovogodišnji maturanti prigovore šalju pisanim putem školskom ispitnom povjerenstvu svoje škole. (ispitni koordinator)

improvizator
08.07.2012., 13:49
jesu li objevljeni svi privremeni rezultati? sad sam vidio da na rang-listama na posljednjim stranicama ima dosta onih kojima pise za bodove sa mature - 0 .

Sadie Borge
08.07.2012., 14:17
Koliko sam vidjela to su ljudi koji su pali neki od predmeta s DM i time nisu maturirali pa im se piše nula.

Ikstomi
08.07.2012., 14:38
jesu li objevljeni svi privremeni rezultati? sad sam vidio da na rang-listama na posljednjim stranicama ima dosta onih kojima pise za bodove sa mature - 0 .

kad se ulogiraš u sustav na postani-student, lijepo piše objavljeni svi privremeni rezultati.

LowHaze
08.07.2012., 15:09
Ispravite me ako sam u krivu, ali ako si stariji maturant i jedan od predmeta ne ˝položiš˝, tj.piše nedovoljan, zašto se ti bodovi ne zbrajaju sa ostalima? Koliko znam, za starije maturante prolaznost nije bitna jer ne dobivamo svjedodžbu, nego bi se bodovi trebali pribrojiti, makar bio jedan bod...po principu, koliko dobiješ-dobiješ...zar ne? Meni nisu uračunali matematiku, ali možda nisu sve sredili pa ako piše ˝nedovoljan", automatski ne pribrajaju.....da im pošaljem upit ili da pričekam još malo dok ažuriraju i srede sve?

tnx :mig:

Ovo i mene zanima. Vidim da nitko nije još odgovorio, pa ponavljam pitanje..
EDIT: I svi na listi koju su ispred mene, a nisu zadovoljili preduvjete se brišu sutra i mi se pomičemo onda gore na ta mjesta, jel?

Sadie Borge
08.07.2012., 15:50
Ako nisi zadovoljio prag bodovi se ne priznaju.
Stari maturanti imaju položenu maturu, stoga imaju mogućnost pada ispita, ali ako prag nije zadovoljen onda to nije prolaz i nema se što zbrajat.

edit: Osobe koje nisu zadovoljile preduvjet se moraju izbrisati, tako da ako su prisutni na listi sigurno će biti izbrisani, ako već nisu.

Fabijana
08.07.2012., 15:52
Ovo i mene zanima. Vidim da nitko nije još odgovorio, pa ponavljam pitanje..
EDIT: I svi na listi koju su ispred mene, a nisu zadovoljili preduvjete se brišu sutra i mi se pomičemo onda gore na ta mjesta, jel?

Ovo piše na postani student-
Još jednom naglašavamo da se trenutačno "unutar upisne kvote" može biti i bez zadovoljenih preduvjeta, što u fazi privremenih i konačnih rang-lista neće biti slučaj. Detaljnije objašnjenje generiranja rang-lista može se pročitati ovdje.
Službeni rezultati ispita državne mature bit će objavljeni, sukladno Kalendaru polaganja ispita državne mature, u ponedjeljak, 9. srpnja 2012. godine. Nakon službene objave rezultata počinje teći službeni rok za prigovore od 48 sati. Nakon obrade prigovora, 16. srpnja 2012. godine objavit će se konačni rezultati ispita državne mature u ljetnomu roku.

Nadam se

Sadie Borge
08.07.2012., 15:55
Ovo piše na postani student-

Eto, objašnjeno je. Trenutno su to neslužbeni rezultati, sutra će postat službeni i automatski će se kandidati bez zadovoljenih uvjeta maknuti s liste.
Ako takvih ima na vašim listama, sutra očekujte pomak.

improvizator
08.07.2012., 16:01
@ikstomi -upravo zbog toga sam i pitao.

@Sadie Borge -hvala na odg :mig:

dbezj
08.07.2012., 16:05
Eto, objašnjeno je. Trenutno su to neslužbeni rezultati, sutra će postat službeni i automatski će se kandidati bez zadovoljenih uvjeta maknuti s liste.

:jumping::lux::headbang::tulum:

LowHaze
08.07.2012., 16:24
Ako nisi zadovoljio prag bodovi se ne priznaju.
Stari maturanti imaju položenu maturu, stoga imaju mogućnost pada ispita, ali ako prag nije zadovoljen onda to nije prolaz i nema se što zbrajat.

To me zanimalo, hvala. Čitam različite izjave po netu, pa nisam znala sa sigurnošću. Druge godine bi im trebalo reći da i starim maturantima napišu jednu malenu brošuru s pravilima.

I još jedno pitanje.. Znači, ako pišem B razinu, faks traži A - ja nemam pravo upisa na taj faks. Pisala sam razinu B hrvatskog, jedan od smjerova na faksu traži A. Na smjeru mi piše da je preduvjet zadovoljen, no nisam dobila bodove sa B razine u ukupne bodove. Jel ovo s ne imanjem prava na upis s nižom razinom vrijedi samo za nove maturante ili su se zeznuli pa mi upisali da je preduvjet zadovoljen? :misli:

borntobewinner
08.07.2012., 16:24
To me zanimalo, hvala. Čitam različite izjave po netu, pa nisam znala sa sigurnošću. Druge godine bi im trebalo reći da i starim maturantima napišu jednu malenu brošuru s pravilima.

I još jedno pitanje.. Znači, ako pišem B razinu, faks traži A - ja nemam pravo upisa na taj faks. Pisala sam razinu B hrvatskog, jedan od smjerova na faksu traži A. Na smjeru mi piše da je preduvjet zadovoljen, no nisam dobila bodove sa B razine u ukupne bodove. Jel ovo s ne imanjem prava na upis s nižom razinom vrijedi samo za nove maturante ili su se zeznuli pa mi upisali da je preduvjet zadovoljen? :misli:

Stari si maturant, možeš i s nižom razinom. Samo ne dobivaš bodove.

LowHaze
08.07.2012., 16:28
Stari si maturant, možeš i s nižom razinom. Samo ne dobivaš bodove.
Pišem prije nego što čitam, evo pisalo mi je i na FAQu. :o

Kakve su to razine ispita? Sto kada fakultet trazi odredeni predmet na odredenoj razini?
A - visa razina (teza razina ispita). B - niza razina (laksa razina ispita). Ako fakultet koji ste odabrali u svojim uvjetima navodi, npr. Hrvatski, A razina - onda odabirete polaganje Hrvatskog jezika na visoj (A) razini.
Ako ste odabrali/polozili nizu razinu ovog predmeta, fakultet vam nece bodovati taj ispit. Za starije maturante se ispit nece bodovati i ako nisu pristupili ispitu.

:cheer: :cheer:

ivana611
08.07.2012., 16:29
Može li mi netko objasniti zašto na Postani student na linku Rezultati po prijavljenim studijskim programima, dok otvorim link pored bilo kojeg fakulteta ono gdi piše "plasman abecedno", ja ne nalazim pod brojem koji mi piše tamo u tablici pod rang prema bodovima? Da li je to neka greška? Koji god plasman ja otvorim, nigdje se ne nalazi moj broj koji piše uz moje ime tamo na tim rezultatima, onaj deseteroznamenkasti? Znači ja sam na nekom faksu 25/40 i mene pod brojem 25 nema? Dapače, ima više osoba pod brojem 25 vjerojatno zato jer imaju isti broj bodova, no ja i dalje nisam jedna od njih?

cranberry_juice
08.07.2012., 17:03
Može li mi netko objasniti zašto na Postani student na linku Rezultati po prijavljenim studijskim programima, dok otvorim link pored bilo kojeg fakulteta ono gdi piše "plasman abecedno", ja ne nalazim pod brojem koji mi piše tamo u tablici pod rang prema bodovima? Da li je to neka greška? Koji god plasman ja otvorim, nigdje se ne nalazi moj broj koji piše uz moje ime tamo na tim rezultatima, onaj deseteroznamenkasti? Znači ja sam na nekom faksu 25/40 i mene pod brojem 25 nema? Dapače, ima više osoba pod brojem 25 vjerojatno zato jer imaju isti broj bodova, no ja i dalje nisam jedna od njih?

Zato što možda otvaraš abecedno, tamo možeš biti npr. pod brojem 300, ovisno o prezimenu, a plasman je po bodovima, tamo si onda recimo 25. Dakle, plasman i abecedno su odvojeni, klikni na plasman. Osim ako te ne zanima baš abecedno, ali to nije ni bitno,ne? :)

borntobewinner
08.07.2012., 17:30

Zato što se nalaziš na listi samo najvišeg prioriteta na koji si upala, tj, na onoj listi pokraj koje ti piše DA.

mjau mjau
08.07.2012., 18:17
Do kad se može mijenjati prioritet? :503:

borntobewinner
08.07.2012., 18:19
Do kad se može mijenjati prioritet? :503:

Dok se liste ne zaključaju, dakle, do 16.

Mopsi 7
08.07.2012., 18:25
Dok se liste ne zaključaju, dakle, do 16.

znači to bi bilo do 15.7. u 00:00 jer neki su spominjali 17.7. a to je onda 16.7. u 00:00 :zvrko:

PoisonIvy1990
08.07.2012., 18:25
Do kad bi se trebali riješiti prigovori??? Nije valjda da će to biti tek 11. kad se zaključavaju liste???

Sadie Borge
08.07.2012., 18:54
Do kad bi se trebali riješiti prigovori??? Nije valjda da će to biti tek 11. kad se zaključavaju liste???

Nakon službene objave rezultata (09.07.) počinje teći službeni rok za prigovore od 48 sati.

Nakon obrade prigovora, 16. srpnja 2012. godine objavit će se konačni rezultati ispita državne mature u ljetnomu roku.

Pretpostavljam da će kandidatima ranije doći izvješće o njihovom prigovoru odnosno konačnoj obradi istoga.

mjau mjau
08.07.2012., 19:16
Poserem se na njihov sustav, 10 gladnih godina dok se završi to govno. Lako se njima zajebavat s našim živcima. :503:

jelenaaa3
08.07.2012., 20:20
Što se tiče ovih svjedodžbi s mature.. Oće li nama bit upisani samo ocjene ovih glavnih predmeta na tu svjedodžbu ili i ovi izborni predmeti ? Hvala :)

Ikstomi
08.07.2012., 20:21
Što se tiče ovih svjedodžbi s mature.. Oće li nama bit upisani samo ocjene ovih glavnih predmeta na tu svjedodžbu ili i ovi izborni predmeti ? Hvala :)

prošle godine su se dobivale dvije, jedna za obavezne, jedna za izborne

jelenaaa3
08.07.2012., 20:36
prošle godine su se dobivale dvije, jedna za obavezne, jedna za izborne

Hahahha.. O Bože :D.. Hvala :)

Medlino
08.07.2012., 23:14
imam jedno vazno pitanje

2 osobe koje su upale na akademiju .... jedna je 2 na listi druga je cetvrta

problem? pali su matematiku ..... ostlao sve polozili,izrazito daroviti .... mozda bih ja cak mogao rec da su trenutacno najdarovitije mlade osobe,ogromni potencijali...

I sad psie da nisu preduvjet maturu polozili a prijemni je plus.......

sta sad nemogu upsiat studij zbog jebene matematike koja nema nikakve veze s likovnom akademijom???

smijesno!

Alice_05
08.07.2012., 23:22
imam jedno vazno pitanje

2 osobe koje su upale na akademiju .... jedna je 2 na listi druga je cetvrta

problem? pali su matematiku ..... ostlao sve polozili,izrazito daroviti .... mozda bih ja cak mogao rec da su trenutacno najdarovitije mlade osobe,ogromni potencijali...

I sad psie da nisu preduvjet maturu polozili a prijemni je plus.......

sta sad nemogu upsiat studij zbog jebene matematike koja nema nikakve veze s likovnom akademijom???

smijesno!

Upravo tako. Ne mogu upisat. Nisu jedine koje je mat sjebala jer ima ih puno koji su rasturili prijemne i upali na željeni faks, a pali matišu.

Ikstomi
09.07.2012., 01:46
ne znam o kojoj je akademiji riječ, ali kao što gledam na postani-student, sve traže B razinu matematike te ju vrednuju 0%, a za past osnovnu razinu na matematici koliko god talentiran u nekom području bio, zaslužuješ facepalm :facepalm:

angel of harlem
09.07.2012., 08:20
Je l' zna netko kada i gdje se izdaju (tj. gdje se podižu) potvrde o položenoj maturi za nas koji imamo položenu staru maturu, a ove godine smo polagali državnu?
I plaća li se to? Koliko?
Ili bar gdje da sama nađem podatke o tome jer nisam to primijetila u onoj brošuri...

dalma92
09.07.2012., 09:12
hey hey ljudi... evo mene sa par pitanja...danas sam vec 3 puta zvala ncvvo ali mi nitko ne odgovara na pozive...pa bi vas molila ako znate nesto vezano za moja pitanja da mi odgovorite...unaprijed hvala...
da skratin pricu...znaci bila sam ucenica obrazovanja odraslih...prijavila sam polaganje drzavne mature za ljetni rok(poslala sve potrebne dokumente osim svjedodžbe 4 razreda i potvrdu o zavrsnom radu) ali nisam uplatila novac za niti jedan ispit dm niti sam pristupila ispitima..pitanje: da li se to racuna kao da sam pala te ispite? i kako cu sad prijavit jesenski rok? na postani student nigdje ne pise to niti iman opciju prijave jesenskoga roka

2. pitanje: moze li se promijeniti razina? kad sam prijavljivala ljetni rok stavila sam hrv i eng visu razinu...al buduci da nisam uspjela izaci na ljetni rok onda bih stavila nizu razinu da to sta bolje napisem jer mi je svaki bod bitan a nezelim riskirat sa visim razinama (je li je to bolje?)..
3. pitanje: buduci da sam ucenica obrazovanja odraslih da li moji ispiti dolaze u skolu koju sam navela da sam pohadala? ili je drugacija procedura? trebam li obavijestiti skolu ili?
4. pitanje: ljecnicka potvrda..neki fakulteti mi zahtjevaju lijecnicku potvrdu da imam sve predispozicije i sposobnosti bla bla...di moram izvuc tu lijecnicku potvrdu? kod svoje doktorice ili? i da li je nosim sa sobom na fakultet kad budu bili upisi ili je saljem u ncvvo skupa sa svjedodzbom 4. razreda i zavrsnim radom?

ako netko nesto zna zahvalna sam na odgovoru :)

borntobewinner
09.07.2012., 10:12
hey hey ljudi... evo mene sa par pitanja...danas sam vec 3 puta zvala ncvvo ali mi nitko ne odgovara na pozive...pa bi vas molila ako znate nesto vezano za moja pitanja da mi odgovorite...unaprijed hvala...
da skratin pricu...znaci bila sam ucenica obrazovanja odraslih...prijavila sam polaganje drzavne mature za ljetni rok(poslala sve potrebne dokumente osim svjedodžbe 4 razreda i potvrdu o zavrsnom radu) ali nisam uplatila novac za niti jedan ispit dm niti sam pristupila ispitima..pitanje: da li se to racuna kao da sam pala te ispite? i kako cu sad prijavit jesenski rok? na postani student nigdje ne pise to niti iman opciju prijave jesenskoga roka

2. pitanje: moze li se promijeniti razina? kad sam prijavljivala ljetni rok stavila sam hrv i eng visu razinu...al buduci da nisam uspjela izaci na ljetni rok onda bih stavila nizu razinu da to sta bolje napisem jer mi je svaki bod bitan a nezelim riskirat sa visim razinama (je li je to bolje?)..
3. pitanje: buduci da sam ucenica obrazovanja odraslih da li moji ispiti dolaze u skolu koju sam navela da sam pohadala? ili je drugacija procedura? trebam li obavijestiti skolu ili?
4. pitanje: ljecnicka potvrda..neki fakulteti mi zahtjevaju lijecnicku potvrdu da imam sve predispozicije i sposobnosti bla bla...di moram izvuc tu lijecnicku potvrdu? kod svoje doktorice ili? i da li je nosim sa sobom na fakultet kad budu bili upisi ili je saljem u ncvvo skupa sa svjedodzbom 4. razreda i zavrsnim radom?

ako netko nesto zna zahvalna sam na odgovoru :)

Nisi pala, ispiti koje nisi platila su ti jednostavno bili odjavljeni. Što znači da za jesenski rok možeš prijaviti druge predmete i razine. Prijave za jesenski rok će biti kad završi ljetni, tj. uskoro :D
Liječničku potvrdu mislim da možeš kod svoje liječnice i šalješ je faksu.

mynah
09.07.2012., 10:19
:brukica: može mi netko stavit srce na mjesto i odgovoriti: plaćam li ja kao kandidat koji je već studirao, ali je sada prvi put izašao na državnu maturu, školarinu? (hrvatski studiji konkretno :D ) dakle maturirala sam 2008. studirala 2 godine i sada bih opet upisala faks "preko" državne mature. Buni me što neki napominju da to vrijedi samo ako prvi put upisujemo faks...odnosi li se to na prvi put "preko" državne mature ili općenito prvi put?
ak netko kuži kaj pitam :rofl:

LowHaze
09.07.2012., 10:27
:brukica: može mi netko stavit srce na mjesto i odgovoriti: plaćam li ja kao kandidat koji je već studirao, ali je sada prvi put izašao na državnu maturu, školarinu? (hrvatski studiji konkretno :D ) dakle maturirala sam 2008. studirala 2 godine i sada bih opet upisala faks "preko" državne mature. Buni me što neki napominju da to vrijedi samo ako prvi put upisujemo faks...odnosi li se to na prvi put "preko" državne mature ili općenito prvi put?

:rofl: Isto pitanje sam postavila maloprije ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=238327&page=30).

Ikstomi
09.07.2012., 11:08

ako si već studirala potporom ministarstva, više nemaš pravo na besplatnu godinu.

mynah
09.07.2012., 11:20
i dalje niš ne znam :503: nisam bila upala besplatno, ali nisam bila ni plaćala punu školarinu (prve godine) već oko 2k kuna ( radilo se o pravnom faksu di se školarina povećavala s obzirom na rang....do maksimalne)

Ikstomi
09.07.2012., 11:23
i dalje niš ne znam :503: nisam bila upala besplatno, ali nisam bila ni plaćala punu školarinu (prve godine) već oko 2k kuna ( radilo se o pravnom faksu di se školarina povećavala s obzirom na rang....do maksimalne)

e to ti ne znam, ali da si prije plaćala punu školarinu, sad bi imala siguro pravo na besplatnu prvu godinu, za ovo ne znam, :ne zna:

Hollow Moon
09.07.2012., 12:13
ima li negdje popis fakulteta koji traže plaćanje 1.godine?
ja sam prije studirala drugi fakultet ali bez potpore ministarstva i sad me zanima konkretno ekonomija i učiteljski, kako to ide s plaćanjem? na ekonomiji se nalazim unutar kvote koja plaća punu cijenu školarine, a za učiteljski uopće nisam uspjela naći nikakve podatke.. imam li ja sad neko pravo na besplatnu 1.godinu ili ne?

Ikstomi
09.07.2012., 12:17
ima li negdje popis fakulteta koji traže plaćanje 1.godine?
ja sam prije studirala drugi fakultet ali bez potpore ministarstva i sad me zanima konkretno ekonomija i učiteljski, kako to ide s plaćanjem? na ekonomiji se nalazim unutar kvote koja plaća punu cijenu školarine, a za učiteljski uopće nisam uspjela naći nikakve podatke.. imam li ja sad neko pravo na besplatnu 1.godinu ili ne?

prva godina ti je besplatna.

Hollow Moon
09.07.2012., 12:20
prva godina ti je besplatna.

hvala ti!

Danaida
09.07.2012., 12:26
Imam vazno pitanje, vjerojatno ce izgledati kao da padam s Marsa, ali moze li mi netko reci kada ce se moci potvrditi fakultet koji zelimo upisati? Kad pocinju upisi? I, kada ce biti konacne liste da znamo jesmo li upali na taj fakultet, odnosno, hoce li se mijenjati ove liste koje sada imamo, jesu li na tim listama jos svi ljudi koji su stavili takj fakultet kao bilo koji izbor, ili samo oni kojima je to prioritet? Zvala sam ove iz ncvvo, al nitko se ne javlja!

Ikstomi
09.07.2012., 12:31
Imam vazno pitanje, vjerojatno ce izgledati kao da padam s Marsa, ali moze li mi netko reci kada ce se moci potvrditi fakultet koji zelimo upisati? Kad pocinju upisi? I, kada ce biti konacne liste da znamo jesmo li upali na taj fakultet, odnosno, hoce li se mijenjati ove liste koje sada imamo, jesu li na tim listama jos svi ljudi koji su stavili takj fakultet kao bilo koji izbor, ili samo oni kojima je to prioritet? Zvala sam ove iz ncvvo, al nitko se ne javlja!

opet to stoti put, nećeš ništa morat potvrđivat automatski će ti se potvrdit 16.7 na najviši prioritet na koji si upala. upisi počinju - pogledaj na stranicama fakulteta, ako ne piše, pisat će ti na postani student kad budu konačne rang liste. konačne liste će bi 16.7, zavisi, mogu se mijenjati, ali sumnjam da će biti drastičnih promjena. na rang listama su samo oni kojima je to najviši prioritet na koji su upali.

Fanhp
09.07.2012., 12:50
Piše da nisam zavodoljila uvjet pohađanja bio, kem, fiz, lat najmanje 2 godine, a jesam i to bi trebalo pisat. Jesam ja nešto zezla ili oni? Da zovem, uložim žalbu?

yiazmat
09.07.2012., 13:07
Sad mi više ništa nije jasno.

"Podsjećamo kandidate na opće uvjete korištenja sustava Postani student koje su prihvatili na početku postupka, a u skladu s kojima su dužni sa svojih lista prioriteta obrisati studije na kojima ne namjeravaju studirati. Ako u trenutku objave konačnih rang-lista ostvare pravo upisa na neki studijski program, a ne upišu se, visoko učilište zaračunat će im značajne troškove."

S obzirom da sam upao na svih 10 fakseva, ja bih trebao ostaviti samo prvi i ostale izbrisati? Jer naravno da mislim samo jedan studirati. Ali ako sve ostale izbrišem i dogodi mi se na primjer da 5 minuta prije zaključavanja rang lista ispadnem iz prvog, tada sam izvisio. Ili kako?

borntobewinner
09.07.2012., 13:07
Piše da nisam zavodoljila uvjet pohađanja bio, kem, fiz, lat najmanje 2 godine, a jesam i to bi trebalo pisat. Jesam ja nešto zezla ili oni? Da zovem, uložim žalbu?
Naravno.

Sad mi više ništa nije jasno.

"Podsjećamo kandidate na opće uvjete korištenja sustava Postani student koje su prihvatili na početku postupka, a u skladu s kojima su dužni sa svojih lista prioriteta obrisati studije na kojima ne namjeravaju studirati. Ako u trenutku objave konačnih rang-lista ostvare pravo upisa na neki studijski program, a ne upišu se, visoko učilište zaračunat će im značajne troškove."

S obzirom da sam upao na svih 10 fakseva, ja bih trebao ostaviti samo prvi i ostale izbrisati? Jer naravno da mislim samo jedan studirati. Ali ako sve ostale izbrišem i dogodi mi se na primjer da 5 minuta prije zaključavanja rang lista ispadnem iz prvog, tada sam izvisio. Ili kako?
Ako si upao na prvi, mirne duše ostavi i ostale na listi.

Triple H
09.07.2012., 13:34
da li se i vama ne otvaraju sve stranice na postani-student?
kad uđem u ocjene (iz srednje škole) sve je prazno; ne želi mi tražiti fakultete, i otvara mi praznu stranicu tamo di mogu slagati fakultete po prioritetu. dakle, trenutno ne mogu ni dodavati nove faksove niti ih preslagivati... imate li i vi isti problem ili je to samo meni???

Fanhp
09.07.2012., 13:35
Naravno.

Moram zvat ncvvo?

ag007
09.07.2012., 13:36
Uh, malo sam skočio za koje mjesto, ali nažalsot prema dolje...
No dobro, još 10 mjesta sam do ispada... Čini se da se počelo uklanjati ove koji npr. nemaju na feru zboj 7 ili slične uvjete pa sada oni odlaze na sljedeći prioritet.

borntobewinner
09.07.2012., 13:37
kad uđem u ocjene (iz srednje škole) sve je prazno; ne želi mi tražiti fakultete, i otvara mi praznu stranicu tamo di mogu slagati fakultete po prioritetu. dakle, trenutno ne mogu ni dodavati nove faksove niti ih preslagivati... imate li i vi isti problem ili je to samo meni???

Probaj u drugom browseru, meni također ne radi na Mozilli.

Moram zvat ncvvo?

Zovi, ili šalji mail na matura@skole.hr. Ili gnjavi koordinatora.

Ikstomi
09.07.2012., 13:37

drugi internet browser probaj

Triple H
09.07.2012., 13:42
hvala vam :top:
od sad moram koristiti govnasti IE :503:

Ikstomi
09.07.2012., 13:44
hvala vam :top:
od sad moram koristiti govnasti IE :503:

opera, google chrome, safari...