PDA

View Full Version : Postavite pitanje 2011./2012. (nakon čitanja prvog posta!)

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7

Triple H
09.07.2012., 13:49
opera, google chrome, safari...

ma ne da mi se skidati :rofl:

Hollow Moon
09.07.2012., 14:14
ma ne da mi se skidati :rofl:

skidanje google chroma traje doslovno minutu

awesome43
09.07.2012., 15:42
Hoće li ovogodišnji maturanti prilikom prijave na fakultet sljedeće godine morati slati nekakvu dodatnu dokumentaciju ili?
Zanima me radi sebe.. Idem na jesenski rok pošto nisam upao na fakultet pa bolje da što prije znam za sljedeću godinu.

v4tra
09.07.2012., 15:56
Jel sam ja lud ili šta.. Ispada da nebreš nikak sigurno znat da li si upao nekamo ili ne do 17. sad, jer prvo čekaš kao privremene rezultate. Ok, upao si. Onda čekaš službene rezultate. Ok, još uvijek si upao, ali sad si pomaknut za par mjesta niže. Sad moramo čekati ove koji se žale, pa jebote patak do 17. će se cijela jebena lista promijeniti i na kraju nećemo upasti nikamo. :504:

To oni namjerno treniraju živce? :mad:

Jel moguće da si sad tamo neki prdonja može dodavat nove fakseve kao "odabir" ili je to zaključano? Nema skakanja kako si ko zamisli?

Juuuuj lud sam

šarkopirkasta
09.07.2012., 16:24
Sad mi više ništa nije jasno.

"Podsjećamo kandidate na opće uvjete korištenja sustava Postani student koje su prihvatili na početku postupka, a u skladu s kojima su dužni sa svojih lista prioriteta obrisati studije na kojima ne namjeravaju studirati. Ako u trenutku objave konačnih rang-lista ostvare pravo upisa na neki studijski program, a ne upišu se, visoko učilište zaračunat će im značajne troškove."

S obzirom da sam upao na svih 10 fakseva, ja bih trebao ostaviti samo prvi i ostale izbrisati? Jer naravno da mislim samo jedan studirati. Ali ako sve ostale izbrišem i dogodi mi se na primjer da 5 minuta prije zaključavanja rang lista ispadnem iz prvog, tada sam izvisio. Ili kako?

Jednostavno izbriši samo one na koje se nemaš namjeru ići upisivati, ako upadneš.
Može ti se dogoditi da upadneš samo na taj neki faks koji ti je npr. 7. na listi prioriteta, a koji nemaš namjeru upisivati. Sustav će te tada ostaviti samo na listi za taj fakultet i imat ćeš ga obvezu upisati, jer ti u protivnom faks može naplatiti neku kaznu, jer nisi došao na upis, negdje sam pročitala da je u igri 15000 kuna. Uglavnom, pogledaj do kojeg datuma smiješ mijenjati listu prioriteta i sredi si to. Ove godine su uveli to sa plaćanjem kazna i mislim da bi mogli primjenjivati kazne, makar samo da uvedu ljudima strah u kosti i da naprave primjer od ljudi koji ne poštuju pravila.

borntobewinner
09.07.2012., 16:27
Jel sam ja lud ili šta.. Ispada da nebreš nikak sigurno znat da li si upao nekamo ili ne do 17. sad, jer prvo čekaš kao privremene rezultate. Ok, upao si. Onda čekaš službene rezultate. Ok, još uvijek si upao, ali sad si pomaknut za par mjesta niže. Sad moramo čekati ove koji se žale, pa jebote patak do 17. će se cijela jebena lista promijeniti i na kraju nećemo upasti nikamo. :504:

Jel moguće da si sad tamo neki prdonja može dodavat nove fakseve kao "odabir" ili je to zaključano? Nema skakanja kako si ko zamisli?

Juuuuj lud sam

Može se dodavati.

yiazmat
09.07.2012., 16:33
Hvala na objašnjenju šarkopirkasta. Mislim da je čak i pametan taj potez kažnjavanja jer ipak time što ne dođemo na upis smo nekome uzeli mogučnost studiranja željenog faksa.

Još jedno pitanje jer mi nitko u temi Medicinskog fakulteta u Zagrebu ne želi odgovoriti. Jesu li upisali rezultate prijemnog tog faksa u sustav postanistudent? Da konačno znam dal' su i oni riješeni na rang listama.

borntobewinner
09.07.2012., 16:34
Hvala na objašnjenju šarkopirkasta. Mislim da je čak i pametan taj potez kažnjavanja jer ipak time što ne dođemo na upis smo nekome uzeli mogučnost studiranja željenog faksa.

Još jedno pitanje jer mi nitko u temi Medicinskog fakulteta u Zagrebu ne želi odgovoriti. Jesu li upisali rezultate prijemnog tog faksa u sustav postanistudent? Da konačno znam dal' su i oni riješeni na rang listama.

Jesu, još u subotu.

šarkopirkasta
09.07.2012., 16:41
Čini mi se dosta ljudi ne zna za to da bi mogli bit kažnjeni. Pa dajte izbacite te studije koje stvarno nemate nikakve namjere upisivati. Pročitajte ovdje malo više o tome https://www.postani-student.hr/Ucenici/OpciUvjeti.aspx

yiazmat
09.07.2012., 16:46
Jesu, još u subotu.

Super, znači teško da me sad ima tko izgurati s farmacije pošto sam 96. Hvala.

U vezi tih rang lista i kažnjavanja, ovdje (https://admin.postani-student.hr/Docs/PomaciListe_2012.pdf) piše poprilično opsežno, iako nisam sve pročitao.

MrsMeGusta
09.07.2012., 16:52

Juuuuj lud sam

Mene će srce izdati do 16. :503:

tako sam ja na zdravstvu pomaknuta desetak mjesta iako se zdravstveno ne može više dodavati na rang listu :503:

evomene
09.07.2012., 18:21
Na zdravstvenom će se još mijenjati liste jer još traje rok za slanje dokumentacije. Oni koji do kraja roka pošalju dokumentaciju će biti dodani na liste, a sada ih nema jer nemaju ispunjen uvjet. Isto tako će se onda oslobađati mjesta na fakultetima na koje su zasad upali, ako upadnu na zdravstveno.

Ghostsong
09.07.2012., 22:33
Mene zanima sljedeće. Naime upisao sam treću (kao i sve dosadašnje godine) godinu uz plaćanje, te trenutno mi je ostao samo završni rad za obraniti, a obrana završnog je u 9. mjesecu, znači poslje upisa na fakultete. Sad mene zanima ako ja moram platiti fakultet koji upisujem ili sam oslobođen plaćanja?

Casper555
09.07.2012., 22:43
Tražio sam po netu i nigdje ne mogu naći odgovor. Dakle,prošao sam sve predmete. Ispravio bih matematiku,ali tek iduče godine. Pa me zanima,dal' će mi ostati rezultati iz ove godine tj dal će mi biti priznati,ili ću sve morati pisati ispočetka?
*Pitanje i uključuje izborne predmete koje sam isto prošao.

Ghostsong
09.07.2012., 22:47
pišeš samo ono šta si pao :) rezultati ostaju isti

Animamundi
09.07.2012., 22:48
Zasto nam sluze svjedođbe o položenim ispitima? Nisam imao pojma da cemo ih dobivati...

Zla majkee
09.07.2012., 22:51
Za upis na faks. :)

Animamundi
09.07.2012., 22:59

ahaaaa :D

mislio sam da je preko interneta vec sve rijeseno pa da se samo moram tamo pojavit sa osobnom :rofl: ipak moram dakle preuzet, tenkju :D

miss scream
09.07.2012., 23:25
Tražio sam po netu i nigdje ne mogu naći odgovor. Dakle,prošao sam sve predmete. Ispravio bih matematiku,ali tek iduče godine. Pa me zanima,dal' će mi ostati rezultati iz ove godine tj dal će mi biti priznati,ili ću sve morati pisati ispočetka?
*Pitanje i uključuje izborne predmete koje sam isto prošao.

možeš pisat samo matematiku :)

ALI ako pišeš na jesenskom roku ove godine gledat će ti se bolji rezultat,a ak pišeš sljedeće godine stari rezultat ti više ne vrijedi

Casper555
09.07.2012., 23:38
...

Iduče godine je jedna razina matike,zato mi to više odgovara. Hvala na odgovoru. :)

sesve
09.07.2012., 23:47
Ako si upao na prvi, mirne duše ostavi i ostale na listi.

zajebi ti to, ja to ipak brišem, nisu kazne male :rofl:

scarlett0112
10.07.2012., 07:12
ako odi ima neko ko je stavija upravno pravo a nenamjerava ic na to molin ga da izbrise taj faks :P maknite faks na koji necete ic

angel of harlem
10.07.2012., 07:24
Mene zanima sljedeće. Naime upisao sam treću (kao i sve dosadašnje godine) godinu uz plaćanje, te trenutno mi je ostao samo završni rad za obraniti, a obrana završnog je u 9. mjesecu, znači poslje upisa na fakultete. Sad mene zanima ako ja moram platiti fakultet koji upisujem ili sam oslobođen plaćanja?

Meni se čini da ne bi trebao plaćati jer nisi studirao na račun ministarstva.

Nešto me zanima jer sam u sličnoj situaciji... jesi ti provjerio možeš li upisati novi faks dok još nisi ispisan sa starog? Jer ja sam nekako zaključila da ne pa sad žurim riješiti završni prije upisa, a ne znam uopće moram li ga hitno riješiti?

Shaggy
10.07.2012., 09:43
Kad ce bit konacno stanje tj kada ce se morat kliknut na konacni odabir koji mozemo upisat ?

Ghostsong
10.07.2012., 09:58
Meni se čini da ne bi trebao plaćati jer nisi studirao na račun ministarstva.

Nešto me zanima jer sam u sličnoj situaciji... jesi ti provjerio možeš li upisati novi faks dok još nisi ispisan sa starog? Jer ja sam nekako zaključila da ne pa sad žurim riješiti završni prije upisa, a ne znam uopće moram li ga hitno riješiti?

ja sam pitao u referadi i oni su mi rekli da mogu. Također sam pitao ovdje na forumu i su mi rekli da mogu upisati novi faks. Sad ako lažu oni, lažem i ja :)

usput @Scarlet0112 - upravno pravo u rijeci ili?

borntobewinner
10.07.2012., 10:04
Kad ce bit konacno stanje tj kada ce se morat kliknut na konacni odabir koji mozemo upisat ?

Nećeš uopće morat kliknut, a konačno stanje je 16.

imbatr0n
10.07.2012., 10:21

Mislim da bi se to onda izričito navelo u obavijesti, i mislim da nema smisla ni drugio dio obavijesti koji se odnosi na pick up u kolovozu.

Tina 0311
10.07.2012., 10:27
S obzirom da sam se od jucer pomakla na svom prvom prioritetu za 3 mjesta, a još mi fale 23 da uđem u kvotu..mislim da je to sve izgubljeno..upali su ljudi sa 3, 4, 5, 6, 10 prioritetom :(..i to mi je glupo sto ce na kraju oni upasti na moj fax a ja izvisit godinu..sta je ljudima tako svejedno di upadnu? ja sam sve svoje pobrisala jer me nista drugo ne zanima osim ovog..nadam se da ce bit velike kazne za osobe koje upadnu na najmanje željeni fakultet a ne upišu se!

Zla majkee
10.07.2012., 10:28
Pa ako vam ne treba svjedodžba za ništa, nitko vas ne tjera da ju podignete. Ali provjerite na željenom fakultetu dal vam treba za upis.
NCVVO nema ništa s tim kaj ćete vi kasnije s njom.

A i u kolovozu opet možete podići za recimo jesenski rok.

@Sesvečan - pobriši samo ako si siguran da ćeš upasti da trenutne izbore i/ili ako ne želiš upisati to kaj ti je niže rangirani izbor.
Pa nisu kazne ako ostavite 20 smjerova na listi, nego ako vas sustav upiše na neki od njih, a vi odlučite ipak ga ne studirati.

Zla majkee
10.07.2012., 10:30
S obzirom da sam se od jucer pomakla na svom prvom prioritetu za 3 mjesta, a još mi fale 23 da uđem u kvotu..mislim da je to sve izgubljeno..upali su ljudi sa 3, 4, 5, 6, 10 prioritetom :(..i to mi je glupo sto ce na kraju oni upasti na moj fax a ja izvisit godinu..sta je ljudima tako svejedno di upadnu? ja sam sve svoje pobrisala jer me nista drugo ne zanima osim ovog..nadam se da ce bit velike kazne za osobe koje upadnu na najmanje željeni fakultet a ne upišu se!

A tko je reko da se oni neće upisati jer im je to 3,4,17...izbor? To samo znači da nisu upali na ništa prije toga.
I ne vidim zašto to ne bi bilo fer. Da si više učila ne bi izvisila godinu.

Fanhp
10.07.2012., 10:38
Pa ako vam ne treba svjedodžba za ništa, nitko vas ne tjera da ju podignete. Ali provjerite na željenom fakultetu dal vam treba za upis.
NCVVO nema ništa s tim kaj ćete vi kasnije s njom.

A i u kolovozu opet možete podići za recimo jesenski rok.

Aha, ja idem na jesenski popravit predmete, ja ne moram uzeti ovu svjedodžbu?

Zla majkee
10.07.2012., 11:00
Nemam pojma. :zubo:

Tina 0311
10.07.2012., 11:08
A tko je reko da se oni neće upisati jer im je to 3,4,17...izbor? To samo znači da nisu upali na ništa prije toga.
I ne vidim zašto to ne bi bilo fer. Da si više učila ne bi izvisila godinu.

nisam rekla da nije fer, nego da mi je glupo ici studirat nesto na zadnjem izboru samo da studiram jer nisam nigdje drugdje upao..1, 2, 3 jos da ali 4,5,10,15 je bezveze.. a po rang listama koji su upali od prosle godine su samo 1, 2, 3. prioritet. zato ne pametuj jer ima nas dosta koji smo u ovakvoj situaciji ko ja, a razlika je u 20.ak bodova.. zato ne pametuj! :)

kuštrava kokoš
10.07.2012., 11:35
nisam rekla da nije fer, nego da mi je glupo ici studirat nesto na zadnjem izboru samo da studiram jer nisam nigdje drugdje upao..1, 2, 3 jos da ali 4,5,10,15 je bezveze.. a po rang listama koji su upali od prosle godine su samo 1, 2, 3. prioritet. zato ne pametuj jer ima nas dosta koji smo u ovakvoj situaciji ko ja, a razlika je u 20.ak bodova.. zato ne pametuj! :)

i sto posto su u pitanju ti glupi gimnazijalci, kaj ne? :rolleyes:

prestanite kriviti druge za vlastiti neuspjeh. ne tiče te se hoće li on upisati nešto kaj ga zapravo ne zanima, a tebi je to san.
potrudi se da iduće godine bolje napišeš maturu i gotovo. nikakvo narikanje ti neće pomoći. samo je iritantno.

awesome43
10.07.2012., 11:41
Aha, ja idem na jesenski popravit predmete, ja ne moram uzeti ovu svjedodžbu?

Idem i ja na jesenki, rekao mi je koordinator da dođem preuzeti. A onda kasnije opet uzeti kad položiš na jesenskom roku. A kad se na fakultet budeš upisivao, priložiš onu s jesenskog roka, naravno.

Tina 0311
10.07.2012., 11:52
i sto posto su u pitanju ti glupi gimnazijalci, kaj ne? :rolleyes:

prestanite kriviti druge za vlastiti neuspjeh. ne tiče te se hoće li on upisati nešto kaj ga zapravo ne zanima, a tebi je to san.
potrudi se da iduće godine bolje napišeš maturu i gotovo. nikakvo narikanje ti neće pomoći. samo je iritantno.

vjerojatno jesu gimnazijalci jer je vecina sa A razinom a treba B, nadam se samo da ako i upisu to da nece nakon prve godine odustat..i da želim samo to, drugo sam sve pobrisala.. dogodine onda idem i ja na A razinu da mi se mnozi sa 1.6 pa sam sigurna da cu odmah upast u tu kvotu 30 :)

evomene
10.07.2012., 11:53
malo mi kasni objava, a napisao sam nešto slično što u kuštrava kokoš pa može delete ovoga posta :p

Fanhp
10.07.2012., 12:02
Idem i ja na jesenki, rekao mi je koordinator da dođem preuzeti. A onda kasnije opet uzeti kad položiš na jesenskom roku. A kad se na fakultet budeš upisivao, priložiš onu s jesenskog roka, naravno.

Hvala na dogovoru.:D

Zla majkee
10.07.2012., 12:11

Pametujem zato jer i na mene netko sigurno pizdi kad vidi da sam popunila kvotu s nečim kaj je meni bilo možda 5. ili 6. izbor. A možda se još i predomislim, pa uzmem nešto kaj mi je sad 15.
Ljudi imaju različite kriterije po kojima sastavljaju prioritete. Ljudi uzimaju puno dvopredmetnih smjerova pa imaju puno izbora. Uostalom, ako netko ima širok spektar interesa, zašto ne bi birao kad može. :ne zna:

Tim više što te zanimala samo jedna stvar trebala si se bolje pripremiti.
Zapravo je onda tužno da te rasturio netko kome je to zadnja rupa na svirali. :p

cranberry_juice
10.07.2012., 12:22
Što se tiče ovih svjedodžbi, nisam iz Zg i poslat ću zamolbu da mi šalju poštom. Starija sam maturantica i zanima me šta ako mi to ne stigne do upisa? :ne zna:
Ponijet ću svoju staru iz srednje, ali vjerojatno im treba i ova.
Ima li netko tko je već prošle godine polagao i da su mu slali poštom, kad to stigne?

pop-rock
10.07.2012., 12:47
Prigovori traju do sutra u 12 koliko sam shvatila. Danas sam išla u školu po ispitnog koordinatora, ali naravno njega nije bilo i neće doći do kraja dana :504:

Zanima me da li ja moram njemu nosit neki obrazac za ispunjavanje prigovora ili će mi on dati taj obrazac?

ag007
10.07.2012., 13:03
Moj kooridnator je bio u školi. U tajništvu sam se svađao jer mi je gospođa rekla da moram pritužbe iz sva tri predmeta napisati na jedan papir a meni jedva stane u tri reda objašnjenje što i zašto se žalim iz jednog predmeta.
Kasnije je naletio kooridnatoru koji je pregledao pritužbe i samo rekao, ok, ovih dana ćeš vidjeti odgovor na stranici postani student. Da on nije bio, vjerojatno bi mu sutra dali papir.
Zašto nisi samo pitala papir i popunila?
Popunjavaš maleni obrazac u kojem navodiš iz kojeg predmeta na kojem pitanju i zašto se žališ.

exception
10.07.2012., 13:06
Ovo za slanje svjedozbi jel trebamo onaj obrazac ispunit p poslat mailim kao att. ili samo da onako prepiaem na mail poruku i posaljem??

cranberry_juice
10.07.2012., 13:16
Ja ću kao att., jednostavnije je. :kava:

borntobewinner
10.07.2012., 13:18
Što se tiče ovih svjedodžbi, nisam iz Zg i poslat ću zamolbu da mi šalju poštom. Starija sam maturantica i zanima me šta ako mi to ne stigne do upisa? :ne zna:
Ponijet ću svoju staru iz srednje, ali vjerojatno im treba i ova.
Ima li netko tko je već prošle godine polagao i da su mu slali poštom, kad to stigne?

Donijet ćeš je naknadno i onda ćeš tek dobiti indeks :)

Tina 0311
10.07.2012., 13:18
Pametujem zato jer i na mene netko sigurno pizdi kad vidi da sam popunila kvotu s nečim kaj je meni bilo možda 5. ili 6. izbor. A možda se još i predomislim, pa uzmem nešto kaj mi je sad 15.
Ljudi imaju različite kriterije po kojima sastavljaju prioritete. Ljudi uzimaju puno dvopredmetnih smjerova pa imaju puno izbora. Uostalom, ako netko ima širok spektar interesa, zašto ne bi birao kad može. :ne zna:

Tim više što te zanimala samo jedna stvar trebala si se bolje pripremiti.
Zapravo je onda tužno da te rasturio netko kome je to zadnja rupa na svirali. :p

prešišali su me jer imaju A razinu..sve predmete ili barem jedan..a ja sa B sam dobro napisala..no evo sad sve znam za nagodinu, da sam od početka znala onda bi i ja uzela A, barem jedan predmet no nisam.. sta je tu je, mzda se sve to promijeni do 16.og a mozda i ne..vidit cemo.. sretno svima da upadnete na željeni fax

cranberry_juice
10.07.2012., 13:33
Donijet ćeš je naknadno i onda ćeš tek dobiti indeks :)

Znači nije uvjet za upis, hvala. :)

Neodlucna_zg
10.07.2012., 15:05
Tina koj to faks?

Madsen
10.07.2012., 15:07
Znam da ovisi od škole, ali zna li se okvirno koji su datumi za podizanje svjedožbi (odnosno potvrda) o položenim predmetima na državnoj maturi za ovogodišnje maturante? Jeste li vi ostali maturanti dobili informacije kada ćete doći (ili ste već otišli :eek:) po svoje potvrde?

borntobewinner
10.07.2012., 15:23
Znam da ovisi od škole, ali zna li se okvirno koji su datumi za podizanje svjedožbi (odnosno potvrda) o položenim predmetima na državnoj maturi za ovogodišnje maturante? Jeste li vi ostali maturanti dobili informacije kada ćete doći (ili ste već otišli :eek:) po svoje potvrde?

Od 16. nadalje, sumnjam da će i vama biti prije ;)

Alice_05
10.07.2012., 15:25
Zanima me da li ja moram njemu nosit neki obrazac za ispunjavanje prigovora ili će mi on dati taj obrazac?

On ti mora dati obrazac i kad ga ispuniš opet ga moraš njemu vratiti. A pogledaj si i na stranicu svoje škole je li objavila obrazac, pa si ga samo isprintaš.

Oko 16. Neki već znaju, ja ne znam kad trebam doći, ali ima vremena.

Ghostsong
10.07.2012., 15:50
jučer su mi negdje oko 4 sata poslali odgovor da prihvaćaju moj prigovor. Ugl, znam da mi neće odmah staviti novi broj bodova, već da trebam čekati pol noći (tj. u 13:14 su tek osvježili bodove), no oni mi nisu objavili novi rezultat. Kad se to objavljuje? Ako ne objave do sutra, trebam poslat prigovor ili?

angel of harlem
10.07.2012., 16:16
ja sam pitao u referadi i oni su mi rekli da mogu. Također sam pitao ovdje na forumu i su mi rekli da mogu upisati novi faks. Sad ako lažu oni, lažem i ja :)

Meni su danas na filozofskom rekli da se moram ispisati prvo :ne zna:

Ghostsong
10.07.2012., 16:21
ma ja neznam ko tu koga više je*e. Svaki svoje tjera. Meni su na referadi pravnog u rijeci rekli da mogu bez problema upisati drugi faks, ali samo da to trebam napraviti putem postani student stranice.

Alice_05
10.07.2012., 16:30
jučer su mi negdje oko 4 sata poslali odgovor da prihvaćaju moj prigovor. Ugl, znam da mi neće odmah staviti novi broj bodova, već da trebam čekati pol noći (tj. u 13:14 su tek osvježili bodove), no oni mi nisu objavili novi rezultat. Kad se to objavljuje? Ako ne objave do sutra, trebam poslat prigovor ili?

Gdje to pošalju?

Ghostsong
10.07.2012., 16:35
na prigovorima bude njihov odgovor te ako je tvoja žalba prihvaćena ili odbijena.

principessssa
10.07.2012., 16:44
fax mi zahtijeva potvrdu o upisnom broju....gdje to možemo nabaviti? :)

miss scream
10.07.2012., 16:52
fax mi zahtijeva potvrdu o upisnom broju....gdje to možemo nabaviti? :)

kad se zaključaju liste i bude sve gotovo imaš onaj stupac di ti ljepim velikim slovima piše upisni broj :)

angel of harlem
10.07.2012., 16:56
ma ja neznam ko tu koga više je*e. Svaki svoje tjera. Meni su na referadi pravnog u rijeci rekli da mogu bez problema upisati drugi faks, ali samo da to trebam napraviti putem postani student stranice.

A na pravni se sad želiš upisati ili se s njega ispisuješ?

Ghostsong
10.07.2012., 17:12
ja pravni završavam u 9. mjesecu, znači kad obranim završni rad.

principessssa
10.07.2012., 18:04
kad se zaključaju liste i bude sve gotovo imaš onaj stupac di ti ljepim velikim slovima piše upisni broj :)

znam ja di on piše al mi treba potvrda za njega :D

Ghostsong
11.07.2012., 08:32
su ažurirali kome ocjene ako su im potvrdili prigovor?

awesome43
11.07.2012., 09:01
Piše da od danas traju prijave za jesenski rok mature.. Sad sam otišao na postani-student, još ničeg nema tamo :ne zna:

Hollow Moon
11.07.2012., 11:07

možda postoji mogućnost da se prebaciš u izvanredne studente na pravnom a onda drugi faks upišeš redovno? :ne zna:

Toodoom
11.07.2012., 12:11
Je li sluzbeni rok za zalbe zavrsio danas u podne?

Na jednom mjestu pise da je i tako stoji u sluzbenom vremeniku a na nekim mjestima pise skroz dvosmisleno i ne mogu shvatit je li ili nije. Nasao sam potencijalnu stvar za prigovor u jednom zadatku pa da znam ima li smisla slati ili nema. Na svojim stranicama i na posrani student ne pise nikakva obavijest.

Totalno su sloppy!!!:D

evomene
11.07.2012., 13:08
Je li sluzbeni rok za zalbe zavrsio danas u podne?

Na jednom mjestu pise da je i tako stoji u sluzbenom vremeniku a na nekim mjestima pise skroz dvosmisleno i ne mogu shvatit je li ili nije. Nasao sam potencijalnu stvar za prigovor u jednom zadatku pa da znam ima li smisla slati ili nema. Na svojim stranicama i na posrani student ne pise nikakva obavijest.

Totalno su sloppy!!!:D

kako nema? evo copy-paste s posranog studenta
Prigovori na ocjene mogu se podnositi odmah nakon privremene objave rezultata, a najkasnije do 11. srpnja 2012. u 12.00 sati na sljedeći način:...

Ghostsong
11.07.2012., 13:09
možda postoji mogućnost da se prebaciš u izvanredne studente na pravnom a onda drugi faks upišeš redovno? :ne zna:

to nema smisla, zašto se prebaciti u vanredne i opet plaćati 5500kn radi završnog koji mi je u 9. mjesecu.

Toodoom
11.07.2012., 14:12
kako nema? evo copy-paste s posranog studenta

Hvala...tu sam i ja to procitao, ali kasnije se prestalo to spominjati.
Nevermind, poslao sam taj jedan prigovor i neslavno mi je odbijen. Hahaha...kako su me fino odjebali. :D

U svakom slucaju...to je zadnje sto sam imao uciniti u vezi svega ovoga, sad se ide na more. :)

ag007
11.07.2012., 14:17
Btw jesu li se kome profesori iz škole zauzeli za prigovor.
Mogli su napisati nešto kao "Mislimo da je učenik u pravu i da biste mu trebali dodijeliti bod".
A umjesto toga, ovo su napisali;
MIŠLJENJE ŠIP-a:
ŠIP se ne smatra nadležnim za tumačenje odgovora na navedeno pitanje.

Alice_05
11.07.2012., 15:12
Btw jesu li se kome profesori iz škole zauzeli za prigovor.
Mogli su napisati nešto kao "Mislimo da je učenik u pravu i da biste mu trebali dodijeliti bod".
A umjesto toga, ovo su napisali;
MIŠLJENJE ŠIP-a:
ŠIP se ne smatra nadležnim za tumačenje odgovora na navedeno pitanje.

Meni su napisali da smatraju da je prigovor opravdan. :)

Sad ne znam jel to zbog mog prigovora (koji je zaista opravdan) ili su drugima možda napisali kao i tebi.

Hollow Moon
11.07.2012., 15:41
to nema smisla, zašto se prebaciti u vanredne i opet plaćati 5500kn radi završnog koji mi je u 9. mjesecu.

pa ako si već platio ovu godinu studiranja onda nećeš morati platiti opet samo zbog promjene statusa. nazovi faks i pitaj postoji li ta mogućnost :ne zna:

upravo se posvadih s majkom oko domovnice i rodnog lista :D koji od ta 2 dokumenta ne smije biti stariji od 6 mjeseci?

awesome43
11.07.2012., 16:10
Zašto odjednom mi učitava praznu stranicu kad kliknem na Moj Odabir a na ocjene nema ništa???? :503:

Učenik sam iz redovnog sustava, maturu sam položio.. Zašto više nema ničega ovdje :ne zna:

liquid_ice
11.07.2012., 16:15
upravo se posvadih s majkom oko domovnice i rodnog lista :D koji od ta 2 dokumenta ne smije biti stariji od 6 mjeseci?

Vrijedi za oba dokumenta :)

Hollow Moon
11.07.2012., 16:28
Vrijedi za oba dokumenta :)

hvala... uvjeravala me da se domovnicu ima jednu jedinu i da ideš vadit tek kad izgubiš... oh well.. sad idem likovat :D

Alice_05
11.07.2012., 16:40
su ažurirali kome ocjene ako su im potvrdili prigovor?

Meni isto još nisu ažurirali. Čini se da se to mora čekat.

ag007
11.07.2012., 16:41
Meni su napisali da smatraju da je prigovor opravdan. :)

Sad ne znam jel to zbog mog prigovora (koji je zaista opravdan) ili su drugima možda napisali kao i tebi.

Bravo za tebe. A si se ti na neki zadatak žalila ili na što otprilike?
Ja sam napisao 2 prigovora-jedan iz fizike gdje je tako očit jedan bod. Upotrijevio forumulu a nisu dali bod. Drugi u nadi da će priznati zadarak- nedostaje bod za 5. :rofl:

borntobewinner
11.07.2012., 16:48
hvala... uvjeravala me da se domovnicu ima jednu jedinu i da ideš vadit tek kad izgubiš... oh well.. sad idem likovat :D

Ona je u pravu. :mig:

Alice_05
11.07.2012., 16:55
Bravo za tebe. A si se ti na neki zadatak žalila ili na što otprilike?
Ja sam napisao 2 prigovora-jedan iz fizike gdje je tako očit jedan bod. Upotrijevio forumulu a nisu dali bod. Drugi u nadi da će priznati zadarak- nedostaje bod za 5. :rofl:

Baš na zadatak jer mi je odgovor bio točan, a od bodova ni b. :D

Fabijana
11.07.2012., 17:03

Domovnicu imaš jednu i ona nema roka trajanja a rodni list traje 6 mjeseci. Mame su uvijek u pravu :D:D:D:D:D

cranberry_juice
11.07.2012., 17:37
Jesu vama koji ste slali odgovorili na prigovore? Meni još ništa pa pitam čisto da znam dokad to može potrajat, ili će danas odgovoriti?

angel of harlem
11.07.2012., 17:38

Provjeri na faksu na koji se upisuješ za svaki slučaj moraš li biti ispisan sa starog faksa jer ti ovo ispada da ćeš samo tako biti upisan na dva faksa redovno. Meni su rekli da ponesem i staru svjedodžbu o maturi, a koliko znam na njoj je žig od faksa na koji si upisan.

Hollow Moon
11.07.2012., 17:54

uf...na vrijeme sam ovo vidjela :D
znači onda samo rodni list mora biti novi

awesome43
11.07.2012., 20:24
Zašto na stranici još uvijek se nije pojavila opcija za prijavljivanje jesenskog roka???

Questionnaire10
11.07.2012., 21:11
"Za svakoga kandidata pronalazi se studij najvišega prioriteta na kojemu, sukladno ostvarenim bodovima, ulazi u upisnu kvotu te ga se briše sa svih ostalih rang-lista nižega prioriteta na kojima bi, sukladno ostvarenim bodovima, također ušao u upisnu kvotu. Zadržava ga se na svim listama na kojima ne ulazi u upisnu kvotu jer time ne ugrožava pravo upisa drugim kandidatima."

Podebljano i podcrtano: Radi li to računalni algoritam sam i ako da, kojeg će datuma to biti odrađeno?

Ghostsong
11.07.2012., 21:23
u ponoć 16. na 17.7.

Questionnaire10
11.07.2012., 21:48
u ponoć 16. na 17.7.

Nakon toga više neće biti moguće mijenjati listu prioriteta ili se varam?
Šteta, bilo bi bolje da se to ranije uradi, ali s tim da se do 16.7. još uvijek može mijenjati lista prioriteta. Imali bi realnije stanje pred sobom. Makar mislim da bi bilo bolje.

borntobewinner
11.07.2012., 21:57
Nakon toga više neće biti moguće mijenjati listu prioriteta ili se varam?
Šteta, bilo bi bolje da se to ranije uradi, ali s tim da se do 16.7. još uvijek može mijenjati lista prioriteta. Imali bi realnije stanje pred sobom. Makar mislim da bi bilo bolje.

To već jest urađeno, ako si upao na prvi izbor, nema te na onim nižima ;)

deathinjuly
12.07.2012., 00:14
Upravo sam otišla provjerit moje podatke na postani-student i vidim da mi je pod ocjene sve prazno?! iako sam upala na faks svoj i donedavno kad sam gledala sve su ocjene još bile tamo, verificirane.... zna li netko nešto o tome? događa li se to svima, radi li se o greški? ili da im se javim pa da provjere? :S

(-.-)
12.07.2012., 00:42
svi koji imaju problema s tim da im se ne vide ocjene / odabiri/ podatci... vjerojatno je problem u tome sto koristitie mozillu firefox... u ostalim preglednicima ne bi trebalo biti problema...

awesome43
12.07.2012., 07:16
svi koji imaju problema s tim da im se ne vide ocjene / odabiri/ podatci... vjerojatno je problem u tome sto koristitie mozillu firefox... u ostalim preglednicima ne bi trebalo biti problema...

Istina.. Do prije par dana koristio sam stariju verziju mozille i sve je savršeno radilo ali nakon updejta više se nije to vidjelo.. Ah

perinjo
12.07.2012., 12:31
Pozdrav svima! Imam pitanje u ime jedne frendice: do kojeg se točno datuma treba opredijeliti za fax? Fali joj par mjesta za upad na prvi odabir pa da znamo koliko još moramo nestrpljivo čekati :eek::eek: Hvala svima!! :cerek::cerek::cerek:

plemeniti konj
12.07.2012., 14:33
Pozdrav svima! Imam pitanje u ime jedne frendice: do kojeg se točno datuma treba opredijeliti za fax? Fali joj par mjesta za upad na prvi odabir pa da znamo koliko još moramo nestrpljivo čekati Hvala svima!! do 16.7. do 23:59

Zna neko gdje preuzet potvrdu o upisnom broju? Treba mi za filozofski u Rijeci.
Ja znam da upisni broj dobis nakon zaključivanja rang lista, ali o potvrdi nemam pojma. Molim vas, vec ludim zbog svega :503:

Fabijana
12.07.2012., 15:26
do 16.7. do 23:59

Zna neko gdje preuzet potvrdu o upisnom broju? Treba mi za filozofski u Rijeci.
Ja znam da upisni broj dobis nakon zaključivanja rang lista, ali o potvrdi nemam pojma. Molim vas, vec ludim zbog svega :503:

Ne treba ti nikakva potvrda o upisnom broju nego ga samo zapiši i kad dođeš na upis u referadu to im trebaš dati i one u sustavu provjere da li odgovara to tvojim podacima.

yiazmat
12.07.2012., 16:56

Ispričavam se što opet započinjem ovu temu, ali svatko mi drugačije govori. Može mi tko sa sigurnoscu reči koji dokument mora biti novi? Tj. jesi li ti sigurna da samo rodni list mora biti novi? :)

borntobewinner
12.07.2012., 17:07
Ispričavam se što opet započinjem ovu temu, ali svatko mi drugačije govori. Može mi tko sa sigurnoscu reči koji dokument mora biti novi? Tj. jesi li ti sigurna da samo rodni list mora biti novi? :)

Domovnica sasvim sigurno ne mora biti nova. :)

yiazmat
12.07.2012., 17:31
Super, hvala :D

Ghostsong
12.07.2012., 17:52
uf, ja moram nekako nagovoriti tete iz referade na pravnom da mi zamjene orginal svjedožbe za ovjerene kopije -.- Je moguće to uopće? makar da mi ih posude na neko vrijeme :D

iworld
12.07.2012., 18:50
Kaj ak smo par mjesta iznad liste, jel mislite da jos uvijek postoji sansa da upadnemo? :504:

3000
12.07.2012., 19:13
Jedno pitanje samo. Dakle, ove godine nema zaključavanja liste fakulteta, nego automatski u ponoć se samo to zatvara i upadamo na najbolji odabir?

Ghostsong
12.07.2012., 19:24
Kaj ak smo par mjesta iznad liste, jel mislite da jos uvijek postoji sansa da upadnemo? :504:

koliko je njih iznad tebe kojimaj e to npr. 3 ili viši izbor? Ako ih ima, ona postoje šanse :D

iworld
12.07.2012., 19:34
koliko je njih iznad tebe kojimaj e to npr. 3 ili viši izbor? Ako ih ima, ona postoje šanse :D

Ima ih 15, daj boze da bude dosta.

Ghostsong
12.07.2012., 19:40
a na kojem si ti mjestu i koliko ih primaju?

kuštrava kokoš
12.07.2012., 19:52

to nema veze. ako piše da im je taj fakultet treći izbor, to samo znači da na prva dva nisu upali.

ako te buni zašto onda tebi piše koja si na listama fakulteta koji su ti drugi, treći.. izbor, pogledaj na to mjesto za koje piše da je tvoje i nećeš se naći. bila bi ta po redu da ti je taj fakultet prvi izbor ili prvi po prioritetu na koji si upala.

iworld
12.07.2012., 19:52
a na kojem si ti mjestu i koliko ih primaju?

63/60

Ghostsong
12.07.2012., 19:53
pih, upao si :D osim ako nisi podložen murfijevim zakonima :D

iworld
12.07.2012., 20:09

Kolki sam baksuz vise me nista ne moze iznenaditi. :usama:

drzite mi fige! (i ja cu vama) :D

Ghostsong
12.07.2012., 20:10
i know that feel bro :D I ja sam u sličnoj poziciji, tako da :D sretno!

ag007
12.07.2012., 20:13
I ovima kojima su uvaženi prigovori, jesu li vam dodali bodove na rezultatima?
Dobio sam bod a još uvijek mi nije dodan...

Hedonistkinja
12.07.2012., 20:22

kojom to točno logikom je upao? oni kojima piše da je to treći, osmi ili stoti izbor samo znači da ni na prvi ni na drugi izbor nisu upali pa će najvjerojatnije upisati taj treći izbor jer je prvi na koji upadaju.

kuštrava kokoš
12.07.2012., 20:22
Kolki sam baksuz vise me nista ne moze iznenaditi. :usama:

drzite mi fige! (i ja cu vama) :D

ne znam o kojem je fakultetu riječ, ali ako su došli svi rezultati prijemnih, prigovori su više manje obrađeni i ne treba slati nikakvu dokumentaciju za uvjet, nemoj se nadati da će ljudi odjednom skroz promijeniti prioritete.

ne znam, možda ja i krivo govorim, ali uvjerena sam da na listama nije nitko tko tamo ne želi biti i kome to nije općenito prvi izbor ili prvi na koji su upali.

edit: ok, kaže i hedonistkinja da je tako. i u onim njihovim obavijestima tak piše pa ne kužim zakaj ljudi uporno tvrde suprotno.

Ghostsong
12.07.2012., 20:32
ili su ljudi jednostavno stavili to kao 3 ili veći izbor za svaki slučaj? Onako, samo da napune listu prioriteta?

kuštrava kokoš
12.07.2012., 20:37
i?

na taj treći su jedino upali. maknuli bi ga da ne žele studirati taj treći izbor jer upisom gube pravo da iduće godine upišu neki novi fakultet besplatno. a ako ga ostave i ne dođu na upis, platit će kaznu. :ne zna:
i dalje tebi za pomak ništa ne znači.

Hedonistkinja
12.07.2012., 20:37
ili su ljudi jednostavno stavili to kao 3 ili veći izbor za svaki slučaj? Onako, samo da napune listu prioriteta?

ne kontam te. i dalje upadaju na taj faks koji će najvjerojatnije upisati jer nisu upali ni na prvi ni na drugi izbor. ako im je to treći izbor, a ne mogu ni na prvi ni na drugi, neće valjda odjednom otići na deseti izbor ili što? :ne zna: može se dogoditi da upadnu, a ne upišu i onda će biti kažnjeni jer su nekome drugom uzeli mjesto. zato i je bila obavijest da se obrišu sa liste prioriteta faksevi koji se ne misle studirati.

Ghostsong
12.07.2012., 20:51
kako si sigurna da su samo na taj treći upali? Možda (vjerojatno) i oni poput nas čekaju taj prokleti 17.7. da upadnu na svoj prvi izbor. Mislim, ja sam spomenuo treći izbor bezveze, čisto sam tako mogo spomenuti šta ja znam 5 ili 6 izbor kojeg ljudi doslovno uzimaju kao rezervu, kao zadnju rupu na svirali. Mislim, ja ne kužim 100% kako taj sistem funkcionira tako da nemojte uzet za zlo ovo šta pišem.

lee lo
12.07.2012., 21:24
Je li netko zna kako se na trazilici postani student moze naci ekonomija u koprivnici? Znam da je prijasnjih godina postojala ta opcija da se upise ekonomija u koprivnici jer je lakse upasti a predavanja i ispiti se mogu obaviti u zg-u? Nikako ne mogu nac, pa ako moze pomoc?? :)

Hedonistkinja
12.07.2012., 21:33
kako si sigurna da su samo na taj treći upali? Možda (vjerojatno) i oni poput nas čekaju taj prokleti 17.7. da upadnu na svoj prvi izbor. Mislim, ja sam spomenuo treći izbor bezveze, čisto sam tako mogo spomenuti šta ja znam 5 ili 6 izbor kojeg ljudi doslovno uzimaju kao rezervu, kao zadnju rupu na svirali. Mislim, ja ne kužim 100% kako taj sistem funkcionira tako da nemojte uzet za zlo ovo šta pišem.

zato što te algoritam stavlja na listu onog faksa koji ti je najviši prioritet na koji su upao. dakle ako ja imam sad npr. 1) mefzg 2) mefos 3)mefri i ne upadnem na medicinski faks ni u zagreb ni u osijek pojavit ću se samo na listi medicinskog faksa u rijeci unutar kvote. ako i tu ispadnem iz kvote, idemo na četvrti izbor koji je možda stomatologija u zg i eto tamo sam na listi.

iworld
12.07.2012., 21:47
nista, molit se Bogu i to je to.

LowHaze
12.07.2012., 21:48
:503:

Ajmo ovak, možda bude jasnije.

http://i45.tinypic.com/u7l10.jpg

Znači, imamo 6 fakulteta. Recimo da smo upali na 3.,4. i 5.
1. -
2. -
3. DA
4. DA
5. DA
6. -

Dakle, kandidat se BRIŠE sa svih rang lista fakulteta koji se na listi prioriteta nalaze NIŽE od PRVOG FAKULTETA NA KOJEG JE UPAO.
Znači, vi ste upali na 3.,4. i 5. fakultet, ali vam je 3. prvi na rang listi na koji ste upali, znači da na 4. i 5. ne postojite (osim ako npr. 5. ne stavite na 3. mjesto, čime on postaje prvi na listi fakulteta na koje ste upali). Prema tome, ako nekome tko je skupio više bodova od vas, te se nalazi više na rang listi, piše da mu je taj fax na 3. mjestu, to ne znači da je upao na 1.,2. i 3., nego da NIJE upao na nijedan fax do tog mjesta koje mu piše!

Isto piše i ovdje:

http://i50.tinypic.com/ac3bxd.jpg

http://i45.tinypic.com/34hz1ja.jpg

Sad preostaje samo čekati da si svi odrede prioritete, možda se netko odluči za fakultet koji mu je niže na listi, pa time oslobodi mjesto vama.
Nema svrhe gledati na listi tko ima koji broj pored izbora.

malena-p91
13.07.2012., 10:03
Imam jedno pitanje, ako sam ja državnu maturu pisala 2010. i tada upisala faks sa kojeg sam se 2012.ispisala te sa istim rezultatima prijavila sada na novi i upala, jel meni i dalje besplatna prva godina studija? :503:

Hedonistkinja
13.07.2012., 10:22
Imam jedno pitanje, ako sam ja državnu maturu pisala 2010. i tada upisala faks sa kojeg sam se 2012.ispisala te sa istim rezultatima prijavila sada na novi i upala, jel meni i dalje besplatna prva godina studija? :503:

mislim da ako si već studirala na teret minstarstva da ti nije besplatno :ne zna:

ImInMiamiBeach
13.07.2012., 10:30
moja prijateljica je prosla maturu i upisat ce faks,ali ne onaj kojeg je imala na 1.mjestu,zato ce na jesen ponovno pisat maturu kako bi mogla dogodine opet prijavit taj faks. zvala je onaj help desk i rekli su joj da moze samo 2 predmeta popravljat. kako to? al ne bi mogla sve ? :confused::confused:

borntobewinner
13.07.2012., 10:39
moja prijateljica je prosla maturu i upisat ce faks,ali ne onaj kojeg je imala na 1.mjestu,zato ce na jesen ponovno pisat maturu kako bi mogla dogodine opet prijavit taj faks. zvala je onaj help desk i rekli su joj da moze samo 2 predmeta popravljat. kako to? al ne bi mogla sve ? :confused::confused:

2 predmeta besplatno. Inače koliko hoće.

kuštrava kokoš
13.07.2012., 10:41
zakaj to radite? upisujete faks za koji znate da ćete ispisati iduće godine kako bi opet probali ono kaj želite kad tak gubite pravo na besplatan studij?
sumnjam da upisujete izvanredno ili redovni s plaćanjem ako ga planirate ispisati.
dajte si pročitajte brošure jer vam sve piše. ovak ćete iduće godine opet kriviti državu/ministra/profesore, a nisu vam oni krivi kaj se ne informirate.

LowHaze
13.07.2012., 10:44
upisujete faks za koji znate da ćete ispisati iduće godine kako bi opet probali ono kaj želite kad tak gubite pravo na besplatan studij?

A o tome da uzimate mjesto nekome kome je taj fakultet 1. izbor da niti ne pričam.

kuštrava kokoš
13.07.2012., 10:50
a to me se ne tiče, ako imaju pravo, neka se upišu. to kaj netko nije dobro napisao, a prvi mu je izbor, nije ničiji problem.
ali vidim da masa to radi da ne pauzira godinu, a ne znaju da tak gube pravo besplatnog studiranja.
zeznut će sami sebe, a samo zato jer nisu informirani.

Least123
13.07.2012., 11:11
Brat je na prometu oko 190, upisuje ih se 280 tak nesto. Moslite da postoje sanse da se spusti toliko mjesta da ne upadne?
Dal ima besplatno pravo studiranja bez obzira na kojem je mjestu?

Hunny
13.07.2012., 11:15
a to me se ne tiče, ako imaju pravo, neka se upišu. to kaj netko nije dobro napisao, a prvi mu je izbor, nije ničiji problem.
ali vidim da masa to radi da ne pauzira godinu, a ne znaju da tak gube pravo besplatnog studiranja.
zeznut će sami sebe, a samo zato jer nisu informirani.

To me što nekome fali jedno mjesto za upis i neće se moći upisati zbog toga jer jedan pauzira godinu, a može biti da je taj, koji pauzira, zadnji upao i razlika između toga zadnjeg i prvog sljedećeg je 0,1. Da, naravno to nije ničiji problem.

Hedonistkinja
13.07.2012., 11:38
To me što nekome fali jedno mjesto za upis i neće se moći upisati zbog toga jer jedan pauzira godinu, a može biti da je taj, koji pauzira, zadnji upao i razlika između toga zadnjeg i prvog sljedećeg je 0,1. Da, naravno to nije ničiji problem.

pa naravno da je problem. ja nikad ne bi mogla upisati nešto samo da se ispišem iduće godine, a netko bi baš volio to studirati pa mu ja uzmem mjesto bezveze :ne zna: ne razumijem takve ljude :misli:

Alice_05
13.07.2012., 11:49
zakaj to radite? upisujete faks za koji znate da ćete ispisati iduće godine kako bi opet probali ono kaj želite kad tak gubite pravo na besplatan studij?
sumnjam da upisujete izvanredno ili redovni s plaćanjem ako ga planirate ispisati.
dajte si pročitajte brošure jer vam sve piše. ovak ćete iduće godine opet kriviti državu/ministra/profesore, a nisu vam oni krivi kaj se ne informirate.

Pa ali ako pauziraju godinu svejedno nemaju sljedeće godine opet pravo na besplatno. Ili imaju? A i ako imaju tko garantira da će sljedeće godine ministarstvo opet dati besplatnu prvu godinu... :ne zna:

A isto tako može biti da upišu nešto što ne žele, ali im se tijekom godine svidi i na tome ostanu. Ima takvih slučajeva.

kuštrava kokoš
13.07.2012., 11:51
meni to ne smeta i uopće se ne zamaram tim ljudima. ne volim jedino kaj se svi uvijek žale i krive druge, a u većini slučajeva su sami krivi.
jbg, netko će upisati iako ne želi. ako ima više bodova od tebe, pa makar to bio jedan bod, ima pravo na to i nije on kriv što ti je uzeo mjesto.
tebe se ne tiče želi li upisati ili upisuje reda radi.
samo neka znaju da time gube pravo da na drugom fakultetu upisuju godinu besplatno kako se ne bi kasnije žalili na ncvvo, državu i slično.

Hunny
13.07.2012., 12:00
pa naravno da je problem. ja nikad ne bi mogla upisati nešto samo da se ispišem iduće godine, a netko bi baš volio to studirati pa mu ja uzmem mjesto bezveze :ne zna: ne razumijem takve ljude :misli:

ma bila sam sarkastična u zadnjoj rečenici :Đ,naravno da mislim da je to problem..

awesome43
13.07.2012., 12:55
Kada mi dobijemo upisni broj, potvrđujemo li mi njime upis ili ga samo nosimo na upis?

CBGB
13.07.2012., 13:05
Treba li se TANOM potvrđivati namjera upisa na neki faks ili se to automatski radi?
Ako da,dokad treba potvrdit to tanom?

borntobewinner
13.07.2012., 13:09
Kada mi dobijemo upisni broj, potvrđujemo li mi njime upis ili ga samo nosimo na upis?
Zapišeš ga na papirić i nosiš na faks.

Treba li se TANOM potvrđivati namjera upisa na neki faks ili se to automatski radi?
Ako da,dokad treba potvrdit to tanom?

Automatski.

miss scream
13.07.2012., 13:15

gle ja sam prošle godine završila srednju,nisam opće išla na mautru i ove godine sam morala SVE predmete platit

možeš ti svake godine ić ponovno ma maturu kolko puta očeš al moraš plačat

CBGB
13.07.2012., 13:21
Zašto smo dobili tan ako ga nećemo koristiti na stranici postani student?

Ikstomi
13.07.2012., 13:37

Možeš ga koristiti, ako želiš zaključati listu prioriteta, ali i ako ne zaključaš oni će sami to zaključati kad dođe vrijeme, jedino sam sebe možeš zajebati ako se predomisliš u zadnji tren.

borntobewinner
13.07.2012., 13:53

TAN smo koristili kad smo prijavljivali predmete.

Lily Potter
13.07.2012., 15:42

TAN smo koristili kad smo prijavljivali predmete.
To, a služi i za brisanje nekog fakulteta s liste koji je imao raniji rok prijave zbog prijemnog ili sličnog.

perinjo
13.07.2012., 16:14
Kako se mijenjaju fakulteti na listi prioriteta? Može li se uopće? Npr. neki fax koji sam stavio na 3. mjesto, stavio bih sad na 1.? Moguće ikako? :ceka::ceka::ceka:

awesome43
13.07.2012., 16:36
ste stavili slike za iksicu?

evomene
13.07.2012., 16:41
Kako se mijenjaju fakulteti na listi prioriteta? Može li se uopće? Npr. neki fax koji sam stavio na 3. mjesto, stavio bih sad na 1.? Moguće ikako? :ceka::ceka::ceka:

Moj odabir i onda imaš strelice pored broja izbora. :rolleyes:

ste stavili slike za iksicu?

ja nisam, to obavezno moramo staviti? meni piše da moram na upis donijeti slike.

perinjo
13.07.2012., 16:44
[QUOTE=evomene;40403768]Moj odabir i onda imaš strelice pored broja izbora. :rolleyes:

Hvala! Upalilo je :top::trio::lux:

Kvija
13.07.2012., 16:47
Ja sam prijavila 16 fakulteta i sad znam da moram izbrisati one koje ne namjeravam studirati ili ću u protivnom morati platiti.Mene zanima do kada ja moram izbrisati ostale fakultete i što ako npr meni je dvopredmetni njemački 1,drugi mi je francuski,a treći španjolski.Na njemački i španjolski sam unutar upisne kvote ,a iz francuskog sam 53,a kvota je 50 i što ako ja ostavim ta 3 studija jer se nadam da ću upasti na francuski.Što će biti ako ne izbrišem španjolski dok ne saznam jesam li upala na francuski,hoću li morati plaćati?Ovi dvopredmetni studiji me zbunjuju:504:,može li mi netko molim vas objasniti to:cerek:

evomene
13.07.2012., 17:01
od zadnjih 10 stranica, na svakoj su barem 2 takva pitanja :503:

Ne moraš ništa brisati, trebaš jedino fakultete poredati po prioritetima. Znači ako ti je prvi izbor njemački, drugi francuski, treći španjolski i ako si upala na njemački nema te na listama ostalih fakulteta, nikome ne zauzimaš mjesto, ne ćeš morati platiti nikakvu kaznu i samo pored njemačkog ti piše DA u stupcu najbolji odabir. Ako ispadneš iz kvote na njemačkom, onda će sustav gledati što ti je 2. izbor i tamo te smjestiti na listu, ako ni tamo ne upadaš onda te stavlja na 3. izbor i tako dalje.
Znači svatko na listi može ostaviti sve studijske programe koje želi studirati ukoliko ne upadne na nešto drugo. Ona obavijest da izbrišemo sve što ne želimo studirati je zbog toga da se ne dogodi da netko npr. na 4. mjesto stavi nešto bezveze, unutar kvote je na 3. izboru i onda ga malo prije zaključavanja lista netko izgura s 3. izbora i on upadne na 4. izbor. Ako se ta osoba tada odluči da ne želi na taj fakultet koji mu je na 4. mjestu i ne pojavi se na upisima morat će platiti kaznu.
A mislim da ti čak kad dođu konačne liste sustav sam izbriše sve fakultete koji su ti niže na listi prioriteta od onoga na koji si upala

Ivek1103
13.07.2012., 19:19
Evo ovako, ja sam 31/70 na jednom studiji i 11/50 na drugom, to su dvopredmetni. Zanima me dali treba divljat i ubijat se da nebum upala? :S

Ivek1103
13.07.2012., 19:20
od zadnjih 10 stranica, na svakoj su barem 2 takva pitanja :503:

Ne moraš ništa brisati, trebaš jedino fakultete poredati po prioritetima. Znači ako ti je prvi izbor njemački, drugi francuski, treći španjolski i ako si upala na njemački nema te na listama ostalih fakulteta, nikome ne zauzimaš mjesto, ne ćeš morati platiti nikakvu kaznu i samo pored njemačkog ti piše DA u stupcu najbolji odabir. Ako ispadneš iz kvote na njemačkom, onda će sustav gledati što ti je 2. izbor i tamo te smjestiti na listu, ako ni tamo ne upadaš onda te stavlja na 3. izbor i tako dalje.
Znači svatko na listi može ostaviti sve studijske programe koje želi studirati ukoliko ne upadne na nešto drugo. Ona obavijest da izbrišemo sve što ne želimo studirati je zbog toga da se ne dogodi da netko npr. na 4. mjesto stavi nešto bezveze, unutar kvote je na 3. izboru i onda ga malo prije zaključavanja lista netko izgura s 3. izbora i on upadne na 4. izbor. Ako se ta osoba tada odluči da ne želi na taj fakultet koji mu je na 4. mjestu i ne pojavi se na upisima morat će platiti kaznu.
A mislim da ti čak kad dođu konačne liste sustav sam izbriše sve fakultete koji su ti niže na listi prioriteta od onoga na koji si upala
U pravu si, znači to se odnosi na one koji upadnu negdje, dobiju upisni broj i ne dođu na upise!

Alice_05
13.07.2012., 19:31
Evo ovako, ja sam 31/70 na jednom studiji i 11/50 na drugom, to su dvopredmetni. Zanima me dali treba divljat i ubijat se da nebum upala? :S

Zdrav razum bi trebao biti dovoljan za odgovor na ovo pitanje. :kava:

tin_vk
13.07.2012., 20:00
hvala vam znaci ne treba mi nikakav tan i ja vise ne moram vise nista dirati sustav ce sve sam odraditi (poredao sam fakultete po prioritetima)?
hvala puno

Ivek1103
13.07.2012., 21:32
Zdrav razum bi trebao biti dovoljan za odgovor na ovo pitanje. :kava:

trenutno mi je razum u karanteni :504::):):)

N-dizajn
13.07.2012., 21:47
Da li netko zna ima li u antikvarijatima priručnika za maturu, budući da bih kupio više njih, a neki su poprilično skupi?

deathinjuly
13.07.2012., 22:56
meni se promijenio rezultat iz hrvatskog! (nisam pisala nikakav prigovor)
iz testa sam dobila 75 %, a iz eseja 72 % i piše da je ukupan postotak 36, 25 % ?!!! wtf? piše mi da sam 2 dobila. jutros je bilo sve u redu još. mislila sam da je možda opet mozilla u pitanju, al kad probam iz drugog browsera, ne promijeni se ništa. jel se to još nekom dogodilo?

a kad odem na rang liste i detaljno pogledam rezultate, piše mi za hrvatski 73 %, nigdje 36. nemoguce da je 36!

bubyca21
13.07.2012., 23:24
Odkud vama da ako je netko prošle god upisao na teret ministarstva prvu godinu da ove godine prvu god mora plaćat??? Moj frend 2 god za redom upisuje drugi faks i prvu god nije platio 2 god..

dbezj
13.07.2012., 23:32
:503: :503: :503: :503: kad otvorim liste,piše mi "preduvijet nije zadovoljen" državna matura nije položena!! :503: jel' još nekom tako????(btw-položio sam maturu)
ubit će me ova matura:mad:

mucija
13.07.2012., 23:38
:503: :503: :503: :503: kad otvorim liste,piše mi "preduvijet nije zadovoljen" državna matura nije položena!! :503: jel' još nekom tako????(btw-položio sam maturu)
ubit će me ova matura:mad:

kod mene ista takva situacija :503: :503: :503:
prokleti bili, koda mi matura nije prouzrocila dovoljno stresa :mad:
htjela sam odmah javiti koordinatoru al rekoh cekat cu dok se algoritam ponovno ne refresha oko jedan pa cemo vidit.

dbezj
13.07.2012., 23:43
kod mene ista takva situacija :503: :503: :503:
prokleti bili, koda mi matura nije prouzrocila dovoljno stresa :mad:
htjela sam odmah javiti koordinatoru al rekoh cekat cu dok se algoritam ponovno ne refresha oko jedan pa cemo vidit.

ma katastrofa..u nedjelju će se srušit server :503:

malo mi je čudan broj pristupnika koji sad piše za hrvatski(oko 30 000) ja mislim da je pisalo oko 21 000

Alice_05
13.07.2012., 23:46
Svima je tako, kaj se živcirate. Sad je opet sve u redu. :D

pop-rock
14.07.2012., 00:59
Odkud vama da ako je netko prošle god upisao na teret ministarstva prvu godinu da ove godine prvu god mora plaćat??? Moj frend 2 god za redom upisuje drugi faks i prvu god nije platio 2 god..

I mene ovo zanima. Ako ove godine upišem faks i odlučim se sljedeće godine upisati drugi, da li ću sljedeće godine morati plaćati 1. godinu ili ne (naravno, ako ministarstvo odluči da je prva godina fakulteta besplatna)?

bubyca21
14.07.2012., 01:27
I mene ovo zanima. Ako ove godine upišem faks i odlučim se sljedeće godine upisati drugi, da li ću sljedeće godine morati plaćati 1. godinu ili ne (naravno, ako ministarstvo odluči da je prva godina fakulteta besplatna)?

Ministarstvo je donijelo odluku da je prva godina za SVE besplatna, pa tako i za one koji su već prije upisivali prvu godinu besplatno, ako naravno upišu na drugom faksu tu prvu godinu. Ne širite dezinformacije

deathinjuly
14.07.2012., 09:48
Ministarstvo je donijelo odluku da je prva godina za SVE besplatna, pa tako i za one koji su već prije upisivali prvu godinu besplatno, ako naravno upišu na drugom faksu tu prvu godinu. Ne širite dezinformacije

To ovisi o faksu. Ja sam već bila upisana redovno na drugom faksu, i zato ću sad morat platit školarinu 5500 kn za upis redovno na filozofski u Osijeku.

Osim toga, zna li netko kada će ncvvo starijim maturantima koji su poslali zamolbu za slanje potvrde kući slati potvrde? Piše mi na stranicama faksa da trebam donijeti završnu svjedodžbu na upis, upisi su 20.7., a ne znam što ako mi dotad ne pošalju. :confused: može li se naknadno to donijeti?

iworld
14.07.2012., 10:29
Jel zna netko kakav je princip ako se opet piše DM sljedeće godine?

Jel mogu sad upisat neki faks, a zatim opet polagati drzavnu maturu, pa promijeniti fakultet?

bubyca21
14.07.2012., 12:04
Jel zna netko kakav je princip ako se opet piše DM sljedeće godine?

Jel mogu sad upisat neki faks, a zatim opet polagati drzavnu maturu, pa promijeniti fakultet?

Možeš

Fanhp
14.07.2012., 20:11
Samo da budem sigurna; ako ja sad potvrdim upis na željeni faks i odem tamo prijaviti se i sve, ja svejedno na postnistudent mogu prijaviti predmete za jesenski rok i polagati ih iako bi mi trebali tek za upise sljedeće godine?

Ikstomi
15.07.2012., 12:00
možeš

malena-p91
15.07.2012., 13:02

Ja cu isto morati placati jer je ministarstvo odlucilo da samo jednom možeš biti redovni student na teret ministarstva bez obzira sto sam prije bila na Sveucilistu u Zagrebu, a sada u Zadru :(

LowHaze
15.07.2012., 13:38
Evo za nevjernike službeni dokument Vlade RH: pdf (www.unizg.hr/fileadmin/rektorat/dokumenti/rektorski_zbor/NATJECAJ_2012._2013/Odluka_Vlade_RH_subvenicja_troskova_studija_17._sv ibnja_2012.pdf)

strangerica
15.07.2012., 14:59
Jel ima netko da jos uvijek ceka odgovor na zalbu? Ja sam u utorak koordinatorici predala, zajedno samnom su jos dvoje njih iz razreda i njima je odgovor stigao odma sljedeci dan,a meni jos nista :/

dualSIM
15.07.2012., 15:07
Jel ima netko da jos uvijek ceka odgovor na zalbu? Ja sam u utorak koordinatorici predala, zajedno samnom su jos dvoje njih iz razreda i njima je odgovor stigao odma sljedeci dan,a meni jos nista :/

Jel su ti ga stavili na postani-student pod 'moji prigovori'? Ako tamo nema ništa najbolje da ih nazoveš.

Sadie Borge
15.07.2012., 15:17
Evo za nevjernike službeni dokument Vlade RH: pdf (www.unizg.hr/fileadmin/rektorat/dokumenti/rektorski_zbor/NATJECAJ_2012._2013/Odluka_Vlade_RH_subvenicja_troskova_studija_17._sv ibnja_2012.pdf)

Neki fakulteti ipak traže plaćanje od ovih koji su već studirali na teret ministarstva.
Rekla je već jedna cura, za Filozofski fakultet, Osijek, evo što piše:

"Pristupnici koji su već jednom upisali prvu godinu preddiplomskoga studija u statusu redovitog studenta na nekom visokom učilištu u Republici Hrvatskoj, a žele ponovo upisati prvu godinu na Filozofskom fakultetu Osijek, dužni su platiti školarinu u iznosu od 5500,00 kn. Studenti koji su studirali u statusu izvanrednog studenta, dužni su pri upisu predočiti potvrdu prethodnog fakulteta o istom."

A onda opet, drugi fakulteti nemaju tu obavijest. Što bi značilo da ovisi o faksu. Postavlja se pitanje koliko je to legitimno ako je odluka Vlade RH da je svima besplatno. :ne zna:

strangerica
15.07.2012., 15:20
Jel su ti ga stavili na postani-student pod 'moji prigovori'? Ako tamo nema ništa najbolje da ih nazoveš.

Nisu, pise "Nemam niti jedan prigovor" :ne zna:
Ujutro cu onda nazvat, nesto mi tu ne stima :(

Chloe_
15.07.2012., 15:27
Da li netko zna ima li u antikvarijatima priručnika za maturu, budući da bih kupio više njih, a neki su poprilično skupi?

Ne znam za antikvarijate, ali ja ti mogu prodat svoje iz matematike i hrvatskog, praktički netaknute. Javi se na PM ;)

Lily Potter
15.07.2012., 16:52
Na postani studentu, među 'Mojim podatcima' tamo ispod adrese i svega onoga stoji mi 'Verificirani osobni podatci - NE'
Gdje da ja to potvrdim i treba li se išta tu potvrđivati? :/

P.S. Nisam kandidat već redovan maturant (ne znam znači li to išta, ali eto).

The_count
15.07.2012., 17:21
Nije vezano striktno uz DM, ali jest uz upis na faks:

S obzirom da sam prošle godine upisao FFZG, i nakon nekog vremena ispisao s namjerom da upišem nešto drugo, smatrao sam da ću ove akademske godine morati plaćati prva dva semestra.
Ove godine upisujem TVZ u čijem natječaju za upis stoji:
1. Svi studenti koji prema rang listi utvrđenoj od strane AZVO-a po prvi puta upisuju stručne studije u akademskoj godini 2012/13 oslobođeni su plaćanja školarine u toj akademskoj godini. Primjena ove odredbe ovisi o odlukama i naputcima Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta.
S obzirom da su Bohemistika i IZ (što sam studirao) na FFZG-u sveučilišni, a ne stručni studiji, tehnički gledano ne bih trebao plaćati školarinu?

borntobewinner
15.07.2012., 18:14
142. sam na listi 120 ih primaju. da li postoji mogucnost da upadnem?

Vrlo mala, nažalost.

evomene
Na postani studentu, među 'Mojim podatcima' tamo ispod adrese i svega onoga stoji mi 'Verificirani osobni podatci - NE'
Gdje da ja to potvrdim i treba li se išta tu potvrđivati? :/

P.S. Nisam kandidat već redovan maturant (ne znam znači li to išta, ali eto).

Ja sam to potvrdio još u drugom mjesecu. Bila je opcija za potvrditi isto kao i kod ocjena. :confused:

majchy252
142. sam na listi 120 ih primaju. da li postoji mogucnost da upadnem?

LowHaze
15.07.2012., 18:19
Nažalost jako mala, pa skoro nikakva.

A onda opet, drugi fakulteti nemaju tu obavijest. Što bi značilo da ovisi o faksu. Postavlja se pitanje koliko je to legitimno ako je odluka Vlade RH da je svima besplatno. :ne zna:

Jeb*** država u kojoj si svak kroji pravila i zakone po svome. :top:

Lily Potter
15.07.2012., 18:28
Ja sam to potvrdio još u drugom mjesecu. Bila je opcija za potvrditi isto kao i kod ocjena. :confused:
Ajme, ja sam mislila da se to mora potvrditi tek nakon rezultata mature haha.xD
Evo potvrdih sada, hvala. :)

Madsen
15.07.2012., 18:34

Od 16. nadalje, sumnjam da će i vama biti prije ;)

On ti mora dati obrazac i kad ga ispuniš opet ga moraš njemu vratiti. A pogledaj si i na stranicu svoje škole je li objavila obrazac, pa si ga samo isprintaš.

Oko 16. Neki već znaju, ja ne znam kad trebam doći, ali ima vremena.

Hvala na odgovorima! Ja još nisam saznao kad trebam podići svoju potvrdu, ali s obzirom da ionako ne ću moći prije utorka, onda ću ići.

dbezj
15.07.2012., 19:27
•Malo iza ponoći s ponedjeljka na utorak bit ćete s nekom vjerojatnošću konačno raspoređeni na onaj studij/studije uz koje trenutno piše Najbolji odabir: DA. Vjerojatnost za to raste s razlikom između upisne kvote i trenutnoga ranga. Što ste dalje od "crte" na studiju koji je trenutno najbolji odabir, vjerojatnost je veća. Naravno, uz pretpostavku da tome studiju ne promijenite prioritet

:503: :confused: :ne zna: :confused: :confused: :confused:
ja ovo ništa ne razumijem :confused:

evomene
15.07.2012., 19:34
To znači da oni koji su trenutno npr. 10./50 imaju veću vjerojatnost da će ostati unutar kvote i da će im da pisati pored fakulteta pored kojeg im piše i sada, od onih koji su npr. 50./50, ti će morati strepiti do sutra u ponoć.

deathinjuly
15.07.2012., 21:24
Neki fakulteti ipak traže plaćanje od ovih koji su već studirali na teret ministarstva.
Rekla je već jedna cura, za Filozofski fakultet, Osijek, evo što piše:

"Pristupnici koji su već jednom upisali prvu godinu preddiplomskoga studija u statusu redovitog studenta na nekom visokom učilištu u Republici Hrvatskoj, a žele ponovo upisati prvu godinu na Filozofskom fakultetu Osijek, dužni su platiti školarinu u iznosu od 5500,00 kn. Studenti koji su studirali u statusu izvanrednog studenta, dužni su pri upisu predočiti potvrdu prethodnog fakulteta o istom."

U tom PDF-u piše "...po prvi puta upisuju prvu godinu". Što znači da je ipak u skladu sa zakonom (tj. odredbom vlade) da fakultet odredi da se ipak plača ukoliko drugi puta upisujemo prvu godinu, na novom faksu.

A ti isto upisuješ filozofski u os? jel znaš jel se može taj iznos školarine platit u dvije rate?

Chloe_
15.07.2012., 23:25
moze netko što prije na pisati na kojim fakultetima zasad ostaje mjesta za jesen :) :) :) znam da se jos ne zna ali što prije dodjem do neke info, to bolje. pogotovo ako ima ikakvih 'iznenađenja' u vezi ffzg, hrstud i sličnih društvenih faksića:P

evomene
15.07.2012., 23:46
moze netko što prije na pisati na kojim fakultetima zasad ostaje mjesta za jesen :) :) :) znam da se jos ne zna ali što prije dodjem do neke info, to bolje. pogotovo ako ima ikakvih 'iznenađenja' u vezi ffzg, hrstud i sličnih društvenih faksića:P

Pretpostavljam da će se to točno znati tek kad završe upisi. Možeš jedino provjetiti za fakultete za koje te zanima tako da ga dodaš na listu i vidiš je li popunjena kvota za upis. Ako nije onda bi trebalo biti mjesta za jesenski rok, a ako je, onda je jedini način da bude jesenskog roka da određen broj ljudi ne dođe na upis pa se onda oslobodi toliko mjesta za jesen. A za filozofski mislim da sam negdje pročitao da nikad do sad nije bilo jesenskog roka čak i ako su ostala prazna mjesta.

Jedino što znam je da na FER-u ostaje dosta praznih mjesta, na PMF-fizici na nekim smjerovima i desetak mjesta na FOI-ju u VŽ-u.

Sadie Borge
16.07.2012., 08:08
U tom PDF-u piše "...po prvi puta upisuju prvu godinu". Što znači da je ipak u skladu sa zakonom (tj. odredbom vlade) da fakultet odredi da se ipak plača ukoliko drugi puta upisujemo prvu godinu, na novom faksu.

A ti isto upisuješ filozofski u os? jel znaš jel se može taj iznos školarine platit u dvije rate?

Ne upisujem, studiram već neko vrijeme, ali sam upućena u problematiku zbog mlađe sestre.

U teoriji bi svi fakulteti trebali dozvoliti semestralno plaćanje, znači dvije rate.

-april-
16.07.2012., 08:38
aj nemojte me zbanat odmah ak pitam na krivom mjestu :D
jel mogu proc ovjerene svjedodzbe kod upisa na faks il bas moraju bit original?
originali su mi vec na drugom faksu.:ne zna:

deathinjuly
16.07.2012., 08:45
Ne upisujem, studiram već neko vrijeme, ali sam upućena u problematiku zbog mlađe sestre.

U teoriji bi svi fakulteti trebali dozvoliti semestralno plaćanje, znači dvije rate.

Nadam se, zvat ću danas pa ću pitati. Studiraš na ffos? jel znaš nešto o smjeru hrv-njem? dvoumim se između njega i njem jednopredmetno, a draže bi prvi upisala, ali sam čula da je jako teško, neki ljudi su mi rekli da je čak nemoguće. :confused: :(

borntobewinner
16.07.2012., 10:00
aj nemojte me zbanat odmah ak pitam na krivom mjestu :D
jel mogu proc ovjerene svjedodzbe kod upisa na faks il bas moraju bit original?
originali su mi vec na drugom faksu.:ne zna:

Pa moraš se ispisati s drugog faksa :confused:

-april-
16.07.2012., 10:43
Pa moraš se ispisati s drugog faksa :confused:

ne moram ak sam vanredno.

ce mi primit ovjere?

Kvija
16.07.2012., 15:35
IMAM PROBLEM.Kad se prijavim na postani student i otiđem na moj odabir,stranica je prazna,nema fakulteta koje sam prijavila,a problem je što trebam promijeniti raspored studija koje bih željela upisati.Ovo mi se već događalo i sve je bilo u redu dan poslije,ali problem je što danas do ponoći moram promijeniti raspored.Što da radim?

perinjo
16.07.2012., 15:37
Pozdrav! Znači i ako smo upali na neki fax, treba samo čekati ponoć da oni zatvore te liste i to je to? Ništa mi ne moramo, pitam za frendicu: upala je po prvom izboru i sad joj piše da kod najboljeg odabira. Ona sad ništa ne treba? Tj. samo pričekati ponoć da se lista zaključa. Hvala!

evomene
16.07.2012., 16:10
IMAM PROBLEM.Kad se prijavim na postani student i otiđem na moj odabir,stranica je prazna,nema fakulteta koje sam prijavila,a problem je što trebam promijeniti raspored studija koje bih željela upisati.Ovo mi se već događalo i sve je bilo u redu dan poslije,ali problem je što danas do ponoći moram promijeniti raspored.Što da radim?

probaj drugi browser

Casper555
16.07.2012., 22:51
možeš pisat samo matematiku :)

ALI ako pišeš na jesenskom roku ove godine gledat će ti se bolji rezultat,a ak pišeš sljedeće godine stari rezultat ti više ne vrijedi

I još jedno pitanje. :D

Ako ove godine upišem faks. I iduče godine pišem opet maturu,i ako padnem tu matematiku,jel mi to utjeće na faks ili?

Ikstomi
16.07.2012., 22:52
I još jedno pitanje. :D

Ako ove godine upišem faks. I iduče godine pišem opet maturu,i ako padnem tu matematiku,jel mi to utjeće na faks ili?

da, izbacujute sa faksa zbog toga :facepalm::facepalm:

ag007
16.07.2012., 22:55
IduČe ćeš pasti i hrvatski, esej lol
Da, jer se gleda sljedeće g. samo ta godina i ako padneš obv. mat, nećeš moć na ni jedan faks

diogena
16.07.2012., 23:43
Mene zanima jedna stvar.
Upala sam na ekonomiju (prvi izbor) a budući da sam 2007/2008 upisala faks prvi put bez potpore ministarstva, a državnu maturu sam polagala 2011 (dakle prošle godine i nisam se uopće prijavljivala u sustav tada) sad mogu upisat besplatno ili? Mogu li predat samo potvrdu o maturu bez završne svjedodžbe na kojoj mi je udaren žig ili mogu li odnijeti ovjerenu kopiju na kojoj nema žiga s prvog faksa? vidim da neke ljude nisu skužili da su upisani na dva fakulteta,zato pitam :)

v4tra
16.07.2012., 23:51
Mene zanima jedna stvar.
Upala sam na ekonomiju (prvi izbor) a budući da sam 2007/2008 upisala faks prvi put bez potpore ministarstva, a državnu maturu sam polagala 2011 (dakle prošle godine i nisam se uopće prijavljivala u sustav tada) sad mogu upisat besplatno ili? Mogu li predat samo potvrdu o maturu bez završne svjedodžbe na kojoj mi je udaren žig ili mogu li odnijeti ovjerenu kopiju na kojoj nema žiga s prvog faksa? vidim da neke ljude nisu skužili da su upisani na dva fakulteta,zato pitam :)

Ja sam slično ko i ti (isto nisam trenutno nigdje upisan, bio sam upisao neki faks prije više od godinu dana pa sam odustao) i nosit ću im na upis samo ove nove svjedodžbe s ovogodišnje mature, ne vjerujem da ću imat problema.

pop-rock
16.07.2012., 23:55
"Kandidati koji su ostvarili pravo upisa trebaju zapisati svoj upisni broj i upisati se na visoko učilište u terminima naznačenima uz upisni broj."

Šta bi ovo trebalo značit? Meni piše taj broj, i kraj toga upis i ništa više :503:

diogena
16.07.2012., 23:57
Ja sam slično ko i ti (isto nisam trenutno nigdje upisan, bio sam upisao neki faks prije više od godinu dana pa sam odustao) i nosit ću im na upis samo ove nove svjedodžbe s ovogodišnje mature, ne vjerujem da ću imat problema.

kako misliš - nosit ćeš im na upis samo ove nove svjedodžbe? Misliš na ovu potvrdu samo? Jer meni piše između ostalog Završnu (maturalnu) svjedodžbu (originalnu i presliku) - to misle na potvrdu ili baš na onu maturalnu što sam dobila 2007? Ne znam kako to sad po novom ide :P

v4tra
17.07.2012., 00:03
kako misliš - nosit ćeš im na upis samo ove nove svjedodžbe? Misliš na ovu potvrdu samo? Jer meni piše između ostalog Završnu (maturalnu) svjedodžbu (originalnu i presliku) - to misle na potvrdu ili baš na onu maturalnu što sam dobila 2007? Ne znam kako to sad po novom ide :P

Mislim na ono kaj ću si podignut sutra ili preksutra u ncvvo-u, ja sam ove godine pisao DM pa te dokumente još nemam kod sebe ali valjda će to biti dosta :ne zna:

A šta ćemo tj. koje dokumente bi sutra uopće trebali dobiti?

Dorée
17.07.2012., 00:08
Mislim na ono kaj ću si podignut sutra ili preksutra u ncvvo-u, ja sam ove godine pisao DM pa te dokumente još nemam kod sebe ali valjda će to biti dosta :ne zna:

šta ćemo mi koji ne možemo po te dokumente, a ne šalju ih na kućnu adresu prije 23.7?:ne zna:

diogena
17.07.2012., 00:10

sutra ćeš dobiti potvrdu o položenoj državnoj maturi (jedan list). Ja sam to već lani dobila, al se ne sjećam gdje su mi svjedodžbe i ona završna svjedodžba iz 2007. Jesmo mi to predavali u ncvvo?

v4tra
17.07.2012., 00:13
šta ćemo mi koji ne možemo po te dokumente, a ne šalju ih na kućnu adresu prije 23.7?:ne zna:

Neznam koja je procedura, mislim da moraš pitati na faksu na koji se misliš upisati :ne zna:

sutra ćeš dobiti potvrdu o položenoj državnoj maturi (jedan list). Ja sam to već lani dobila, al se ne sjećam gdje su mi svjedodžbe i ona završna svjedodžba iz 2007. Jesmo mi to predavali u ncvvo?

S tom potvrdom ću na upis pa kaj bude bude, sumnjam da će im trebat i ona stara završna. A ja sam u ncvvo slao samo ovjerene kopije svih tih svjedodžbi, originali su kod mene doma, valjda ih i ti imaš doma negdje.

diogena
17.07.2012., 00:15
Neznam koja je procedura, mislim da moraš pitati na faksu na koji se misliš upisati :ne zna:

S tom potvrdom ću na upis pa kaj bude bude, sumnjam da će im trebat i ona stara završna. A ja sam u ncvvo slao samo ovjerene kopije svih tih svjedodžbi, originali su kod mene doma, valjda ih i ti imaš doma negdje.

joj da, sad sam se sjetila da su mi doma jer sam ih posudila s faksa kako bih ove mogla kopirati i ovjeriti. Da nam bar prođe to samo s tom potvrdom:mig:

Dorée
17.07.2012., 00:24

.

aha, nazvat ću, ali u svakom slučaju, ja im nisam u mogućnosti donit tu potvrdu, pa valjda će bit dovoljne one stare:ne zna:

alien51-THR
17.07.2012., 00:31
e amigos nekužim ovo... na 1. prioritetu sam izvan rang liste i sad mi fali 14 mjesta da budem u toj upisnoj kvoti, a ispred mene ih je više od 14 kojima nije to prvi prioritet i sad logički - ti kojima nije prvi prioritet i upali su na faks na kojima imaju bodova i kojima je na višem prioritetu, zauzimaju mjesto onima koji su stavili 1. prioritet al nisu u upisnoj kvoti, i sad nekužim zašto te skripta nije pobrisala sa rang liste ako su upali na neki faks da ostave prostor ovima kojima je to 1. prioritet a nisu u upisnoj kvoti???

diogena
17.07.2012., 00:37
e amigos nekužim ovo... na 1. prioritetu sam izvan rang liste i sad mi fali 14 mjesta da budem u toj upisnoj kvoti, a ispred mene ih je više od 14 kojima nije to prvi prioritet i sad logički - ti kojima nije prvi prioritet i upali su na faks na kojima imaju bodova i kojima je na višem prioritetu, zauzimaju mjesto onima koji su stavili 1. prioritet al nisu u upisnoj kvoti, i sad nekužim zašto te skripta nije pobrisala sa rang liste ako su upali na neki faks da ostave prostor ovima kojima je to 1. prioritet a nisu u upisnoj kvoti???

ovo i mene buni. Vjerojatno će to ostat za jesenske rokove

Dorée
17.07.2012., 00:38

vjerojatno nisu upali na druge fakultete, pa su potvrdili taj:ne zna:

ni meni faks koji ću upisat, nije na prvom nego 5.mjestu, jer nisam upala na prva 4 izbora

alien51-THR
17.07.2012., 00:51
meni taj faks na koji sam upao je na 4. mjestu :/

evomene
17.07.2012., 00:53
Ajde shvatite. Liste su konačne, svatko je upao samo na jedan faks i to onaj koji mu je bio najviši na listi prioriteta, a na koji je ostvario pravo upisa. Nitko nije ništa trebao brisati niti će se više išta brisati, nema više pomaka. Tko je upao je upao, tko nije nije i amen.

-april-
17.07.2012., 08:02
joj da, sad sam se sjetila da su mi doma jer sam ih posudila s faksa kako bih ove mogla kopirati i ovjeriti. Da nam bar prođe to samo s tom potvrdom:mig:

sta bas trebaju originali, pa kaj ne valja s ovjerenim kopijama?

deathinjuly
17.07.2012., 08:41

gdje si vidjela da ne šalju prije 23. 7.? mene to isto brine, upisi su mi 20. i piše da trebam donijeti potvrdu o završnom ispitu (ja imam sa stare mature, al vjerujem da misle na potvrdu o državnoj maturi jer koliko sam shvatila maturanti sad samo to dobivaju?) Ponijet ću staru ako ova ne stigne pa ću valjda moć naknadno donijet...

Anavi=)
17.07.2012., 09:31
Ej, jel' mi može netko reći jer je ono u ponoć što je objavljeno to? kraj? nema više promjene? pitam za sestru, maksimalno je ne upućena!

borntobewinner
17.07.2012., 09:48
Ej, jel' mi može netko reći jer je ono u ponoć što je objavljeno to? kraj? nema više promjene? pitam za sestru, maksimalno je ne upućena!

To je to. :)

Anavi=)
17.07.2012., 09:51
To je to. :)

hvala :cerek:

Apple Pie
17.07.2012., 16:46
Helpajte, piplz.

Dakle, pala sam matematiku na ljetnom. Sad znači prijavljujem matišu, ispisujem prijavnicu i šaljem?

A što s plaćanjem?

Gatita
17.07.2012., 21:26
Ako si redovni maturant, imaš pravo na 2 besplatna polaganja, znači ovaj rok koji si pala i sada jesenski. :) Ako si stariji maturant, plaćaš kao što si plaćala i prvi put :)

valentina17
17.07.2012., 22:15
jel netko prijavljuje ispite za jesenski rok? ne mogu nikako ispisati tu prijavnicu...probala sam i preko drugog kompjutera ali ni tamo ne valja pa sad ne znam jel problem u tome ili je i kod vas tako!? :S

Dzeko2701
17.07.2012., 23:50
jel netko prijavljuje ispite za jesenski rok? ne mogu nikako ispisati tu prijavnicu...probala sam i preko drugog kompjutera ali ni tamo ne valja pa sad ne znam jel problem u tome ili je i kod vas tako!? :S

meni slično, nemogu uopče prijavit ništa za jesenski rok.. stisnem moj odabir izbaci sve prazno :503:

http://i47.tinypic.com/1rq63k.jpg

smičiklas
18.07.2012., 00:19
Ajde shvatite. Liste su konačne, svatko je upao samo na jedan faks i to onaj koji mu je bio najviši na listi prioriteta, a na koji je ostvario pravo upisa. Nitko nije ništa trebao brisati niti će se više išta brisati, nema više pomaka. Tko je upao je upao, tko nije nije i amen.

Iako konačne liste to u svom nazivu "konačne" pretpostavljaju i svima nam je to jasno, ljude buni jedna stvar- ako se ne popune sva mjesta, kako osobe koje su mjesto, dva ispod crte mogu upisati taj fakultet budući da je svima jasno da na toj konačnoj listi ima ljudi kojima je sustav automatski predvidio upis za taj fakultet, iako ga možda neće upisati. Jesu li one pozvane slijedece za upis na ovom ljetnom roku, ili moraju čekati jesenski?

evomene
18.07.2012., 00:36
Onih koji se ne će upisati bi trebalo biti malo, jer je više puta naglašeno da će ti koji su ostvarili pravo upisa, a ne pojave se na njemu, plaćati kazne. Ne postoji mogućnost da netko tko je ispod crte upiše fakultet na koji nije upao, a isto tako većina tih koji su odmah ispod crte je upala na neki drugi fakultet i ima obavezu otići na upis na taj fakultet. Konačne liste znače konačne. Nema više pomicanja ni u kojem slučaju, tko je kamo upao je upao i to je konačno.

Mislim da sam negdje pročitao da se jesenski rok mora organizirati ako ostane slobodno više od 10% mjesta, a ako je manje onda odlučuje fakultet. Ne znam baš isplati li se fakultetima organizirati upise u jesenskom roku za nekoliko studenata.

Znači oni koji su dobili upisni broj moraju se pojaviti na upisima za taj fakultet, a za one koji nisu upali ni na jedan faks ostaje jesenski rok ili pak sljedeća godina...

aktion
18.07.2012., 01:31
meni slično, nemogu uopče prijavit ništa za jesenski rok.. stisnem moj odabir izbaci sve prazno :503:

http://i47.tinypic.com/1rq63k.jpg

Provaj s drugim browserom...

natty_dread
18.07.2012., 14:40
Prijava studijskih programa za jesenski rok jos nije moguca... -.- Ja prvi puta idem na maturu, stariji sam maturant i malo se gubim :S

Do 20.07. je rok predaje papira, ja bi trebala s dokumentima poslat i prijavnicu koju ne mogu ispisati jer je NEMA NIGDJEEE... a to bi trebala najkasnije sutra ako sam dobro shvatila.

Prijavila sam obvezne predmete, no studijski program jos ne mogu.

Ima li jos netko takvih problema s prijavnicom? :mad:

Alice_05
18.07.2012., 14:51
Prijava studijskih programa je od 22.7., zar nije?

hiphopmaniac
18.07.2012., 15:14
također imam problema s prijavnicom, kada se potvrdi odabir ispita državne mature navodono bi se trebao pojaviti link za tu prijavnicu, al naravno ja toga nemam... do prije 2 sata nisam mogao potvrditi uopće te ispite, sad sam uspio ali ni traga prijavnici :mad:

flakey foont
18.07.2012., 15:15
Prijava studijskih programa za jesenski rok jos nije moguca... -.- Ja prvi puta idem na maturu, stariji sam maturant i malo se gubim :S

Do 20.07. je rok predaje papira, ja bi trebala s dokumentima poslat i prijavnicu koju ne mogu ispisati jer je NEMA NIGDJEEE... a to bi trebala najkasnije sutra ako sam dobro shvatila.

Prijavila sam obvezne predmete, no studijski program jos ne mogu.

Ima li jos netko takvih problema s prijavnicom? :mad:

da, kažu da će problem s prijavnicama biti riješen do kraja dana.

natty_dread
18.07.2012., 15:15
Ja sam uspjela potvrditi predmete i to je to :D cijeli dan gledam u tu stranicu no nista se ne dešavaaaaa:504:

natty_dread
18.07.2012., 15:17
da, kažu da će problem s prijavnicama biti riješen do kraja dana.

pa to bi bilo super, da ju sutra mogu poslat

natty_dread
18.07.2012., 15:43
evo je :D
pojavila seee

iworld
18.07.2012., 15:48
Sto se dogodi ako upisem faks koji mi nije najbolji izbor, ali upao sam na njega?

Jel moguce to?

borntobewinner
18.07.2012., 16:09
Sto se dogodi ako upisem faks koji mi nije najbolji izbor, ali upao sam na njega?

Jel moguce to?

Ovaj, upišeš se i studiraš ga, ako ti je to onaj faks pokraj kojeg ti piše upisni broj.

cranberry_juice
18.07.2012., 16:10
gdje si vidjela da ne šalju prije 23. 7.? mene to isto brine, upisi su mi 20. i piše da trebam donijeti potvrdu o završnom ispitu (ja imam sa stare mature, al vjerujem da misle na potvrdu o državnoj maturi jer koliko sam shvatila maturanti sad samo to dobivaju?) Ponijet ću staru ako ova ne stigne pa ću valjda moć naknadno donijet...

Meni je danas stiglo, al opet nije na vrijeme jer sam već bila na upisima dok je došlo. Nema ti to veze, možeš se upisat, a ovo im doneseš naknadno. ;)

iworld
18.07.2012., 16:34
Ovaj, upišeš se i studiraš ga, ako ti je to onaj faks pokraj kojeg ti piše upisni broj.

Da, ali problem je u tome kaj ja ocu upisat faks kraj kojeg nema upisnog broja, a na listi je i upao sam na njega.

borntobewinner
18.07.2012., 16:47
Da, ali problem je u tome kaj ja ocu upisat faks kraj kojeg nema upisnog broja, a na listi je i upao sam na njega.

Ne možeš, nisi na toj rang-listi.

iworld
18.07.2012., 17:22
Ne možeš, nisi na toj rang-listi.

Još jednom podsjećamo da su kandidati dužni upisati se na studijski program na kojemu su ostvarili pravo upisa, a ako to ne učine, tada visoko učilište ima mogućnost zaračunati im oportunitetne troškove koji mogu iznositi i do iznosa jednogodišnje školarine.

Mogu.

borntobewinner
18.07.2012., 17:26
Još jednom podsjećamo da su kandidati dužni upisati se na studijski program na kojemu su ostvarili pravo upisa, a ako to ne učine, tada visoko učilište ima mogućnost zaračunati im oportunitetne troškove koji mogu iznositi i do iznosa jednogodišnje školarine.

Mogu.

Ne možeš. Pravo upisa si ostvario samo i jedino na onaj fakultet pokraj kojeg ti piše DA i upisni broj.

valentina17
18.07.2012., 18:34
meni na prijavnici piše da polažem hrvatski i matematiku 2. put, a engleski 1., a slala sam tu prijavnicu i za ljetni rok al nisam izašla pisat....ne kužim :ne zna:

hiphopmaniac
18.07.2012., 20:08
Danas sam potvrdio ispite i napokon dobio tu prijavnicu i na njoj piše da je za ljetni ispitni rok, a trebao bi biti jesenski :503: više ću poludit s tom maturom:mad:

hiphopmaniac
19.07.2012., 09:25
Danas sam potvrdio ispite i napokon dobio tu prijavnicu i na njoj piše da je za ljetni ispitni rok, a trebao bi biti jesenski :503: više ću poludit s tom maturom:mad:

ugl. ako neko ima problem kao ja ovo u vezi prijavnice, samo pošaljite jer će primit i prijavnicu di piše da je za ljetni rok... tako su mi poslali mail iz help deska:

Postovani,
Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, kojem morate poslati navedenu prijavnicu, ce prihvacati prijavnice iako je na njima naveden ljetni rok umjesto jesenskog.
Za dodatne upite stojimo Vam na raspolaganju.
Srdacan pozdrav,

Fanhp
19.07.2012., 10:25
Dodala sam predmete za jesenski rok, ali nigdje mi ne piše da potvrdim niti ne mogu naći prijavnicu. Da im pošaljem mail ili će oni to naknadno sredit?:(

hiphopmaniac
19.07.2012., 10:29
Dodala sam predmete za jesenski rok, ali nigdje mi ne piše da potvrdim niti ne mogu naći prijavnicu. Da im pošaljem mail ili će oni to naknadno sredit?:(

to je i meni bilo jučer pa sam im posalo mail i odgovorili su mi u roku od pola sata i riješili sve :)

M-A-M
19.07.2012., 13:20
E ljudi, imam pitanje vezano uz faks, ne maturu.

Dakle jučer sam bila na upisima i dobili smo papir s kodom za studomat. I rekli su da je to to, ciao ciao. No jedan moj prijatelj je na istom tom faksu išao tamo odmah na studomat i morao je nešto potvrđivati, nešto u vezi potvrda za smještaj u dom, hranu i sl. :O I da je sastrane baš bio link POTVRDE, a toga ja nemam ( nema ni on više )

jesam li nešto zeznula?

ag007
19.07.2012., 14:30
Dobiješ papir za studomat, prijaviš se, potvrdiš upis. Odeš na potvrde, ispintaš ih i odeš po njih u sobu predviđenu za potvrde.

evomene
19.07.2012., 16:45
E ljudi, imam pitanje vezano uz faks, ne maturu.

Dakle jučer sam bila na upisima i dobili smo papir s kodom za studomat. I rekli su da je to to, ciao ciao. No jedan moj prijatelj je na istom tom faksu išao tamo odmah na studomat i morao je nešto potvrđivati, nešto u vezi potvrda za smještaj u dom, hranu i sl. :O I da je sastrane baš bio link POTVRDE, a toga ja nemam ( nema ni on više )

jesam li nešto zeznula?

Na mom faksu smo se isto odmah tamo prijavljivali na studomat. Trebalo je neke osobne podatke unijeti, odabrati predmete za 1. semestar i onda si imao opciju potvrde pa si odabrao što ti treba i to podigao u referadi. Negdje sam pročitao da opcija potvrde postoji samo na studomatu na faksu. Odabereš koje potvrde hoćeš i to ti se onda odmah printa i podiže.

M-A-M
19.07.2012., 17:42
Na mom faksu smo se isto odmah tamo prijavljivali na studomat. Trebalo je neke osobne podatke unijeti, odabrati predmete za 1. semestar i onda si imao opciju potvrde pa si odabrao što ti treba i to podigao u referadi. Negdje sam pročitao da opcija potvrde postoji samo na studomatu na faksu. Odabereš koje potvrde hoćeš i to ti se onda odmah printa i podiže.

ja imam unesene sve podatke i sve predmete :/ valjda su oni u referadi to unijeli sami, ne znam.

a potvrde mozemo podici npr na pocetku godine ako nismo to sad obavili?

Panklex
19.07.2012., 18:53
Pitanje hitno...cura mi je upala na Filozofski osijek,eng-madjarski,i odjednom sad kaze da je ona ocekivala da se moze platiti na rate,mora platiti jer ponovo upisuje prvu godinu,samo drugi fax....a sutra upisi,nemamo dovoljan iznos...jel itko zna dali je to moguce sutra tamo rijesiti ikako,citam neke molbe se trebale pisati,mislim kako pisati kad tek neki dan objavili konace liste,prije par dana i cijenu od 5500,mislim smijesno...ima itko kakve informacije?

Sadie Borge
19.07.2012., 19:26
Znam da se i na nekim drugim fakultetima tražilo sve odjednom, ali rok nije odmah na dan upisa nego do 01.10. ako se ne varam.
I također je potrebno pisati molbu da se dopusti semestralno plaćanje.

Preporučam da napišete molbu i sutra ju predate kod upisa pa što bude.
Ne znam zaista ništa više, siva zona, većina fakulteta rade kako žele. :ne zna:

deathinjuly
19.07.2012., 22:39
Pitanje hitno...cura mi je upala na Filozofski osijek,eng-madjarski,i odjednom sad kaze da je ona ocekivala da se moze platiti na rate,mora platiti jer ponovo upisuje prvu godinu,samo drugi fax....a sutra upisi,nemamo dovoljan iznos...jel itko zna dali je to moguce sutra tamo rijesiti ikako,citam neke molbe se trebale pisati,mislim kako pisati kad tek neki dan objavili konace liste,prije par dana i cijenu od 5500,mislim smijesno...ima itko kakve informacije?

Ja isto plaćam, ali sam zvala referadu prekjučer i rekli su da mogu platit u dvije rate, jedna pri upisu sad, druga pri upisu u ljetni semestar... Ja sam prvu već platila, sam sutra ponesem uplatnicu i to je to, pa onda valjda i tvoja cura može tako. :)

exception
20.07.2012., 14:51
Da li je netko dobio potvrdu o polozenim ispitima drzavne mature na adresu?
Ja jesam ali sam dobio samo tu potvrdu, sto je sa svjedozbom?

borntobewinner
20.07.2012., 17:13
Da li je netko dobio potvrdu o polozenim ispitima drzavne mature na adresu?
Ja jesam ali sam dobio samo tu potvrdu, sto je sa svjedozbom?

Pa to je to. Kandidati i strukovnjaci dobivaju potvrdu, a gimnazijalci svjedodžbu. Isti vrag :D