PDA

View Full Version : Izborna komisija

stranice : [1] 2 3

registriran_clan
15.10.2011., 12:41
Uskoro će nam izbori. Zna li tko se, gdje se, i kako se može prijaviti za člana izborne komisije?

Flipi
15.10.2011., 15:35
Uskoro će nam izbori. Zna li tko se, gdje se, i kako se može prijaviti za člana izborne komisije?

Treba se raspitati u gradu i općini i oni znaju više

Smotani2
16.10.2011., 16:24

Nikako.
Ti "poslovi" već su odavno rezervirani.
Evo, kod nas su danas bili izvanredni izbori za gradonačelnika.
U izbornoj komisiji, 3 dobrostojeća penzića. Jedna od njih i dementna.

Ne 3 nezaposlena, ili 3 studenta, već 3 dobrostojeća penzića...

Flipi
16.10.2011., 20:16
Nikako.
Ti "poslovi" već su odavno rezervirani.
Evo, kod nas su danas bili izvanredni izbori za gradonačelnika.
U izbornoj komisiji, 3 dobrostojeća penzića. Jedna od njih i dementna.

Ne 3 nezaposlena, ili 3 studenta, već 3 dobrostojeća penzića...

Trebalo bi dati prenost nezaposlenima mladima ,a ne dobrostojećim penzićima .
Onako sad svi dobivaju isto novaca tako da se predsjednik ni ne ispalati biti jer imaš više troškova od ostalih

Sigurna
16.10.2011., 20:25
Za predsjedničkih izbora, na izbornom mjestu na kojem sam ja bila u "komisiji" bili SMO (priznajem) samo djeca/braća nekog tko radi na općini ili je barem u neku odboru u općini ili slično. Ja sam, od svih, bila jedina nezaposlena.

x-type
16.10.2011., 20:32
kod nas redovito predsjednik i zamjenik budu osobe koje već imaju iskustva, a članovi i zamjenici budu sa strane osobe i tu je mješung - ima i nezaposlenih, i zaposlenih, i poznanika i svega.
i to je ok da bude netko s iskustvom jer sam znao bit u odboru u kojem su ljudi čuda radili od onih statistika.

Doll House
17.10.2011., 08:24
sve su ti dobro rekli.:D
rezervirano unaprijed.

Log-in
17.10.2011., 12:38
Ne znam za druge stranke, no na prošlim parlamentarnim i lokalnim izborima SDP mi je ponudio mjesto u njihovoj komisiji.. Odgovarala sam na njihovu telefonsku anketu i na kraju su me pitali jesam li zainteresirana. Ja sam odbila. Bila sam u komisiji za stranku DC, u to vrijeme su još bili u Saboru :D I nisam imala nikakvu veliku vezu, susjeda od člana DC-a me je pitala znam li koga tko bi htio.. Može se ubosti.. :)

Ali predsjednik komisije sigurno ne možeš postati bez štele.. A najbolje bi vam bilo kad bi uboli za HDZ, moja frendica je bila u komisiji preko HDZ-a već 2 puta,, i oni onda zovu stalno,. Zvali su ju čak i na skupove, mislim da su joj nudili oko 400 kn za taj jedan dan u kojem je trebala urlikati, pljeskati itd.... To je bilo na onom zadnjem , kad ih je bilo jako puno. Sve novine su pisale o tome.. Ali stvarno se ne mogu sjetiti kako je ona uspjela ući u tu komisiju preko njih..

Flipi
17.10.2011., 15:52
Od predsjedničkih izbora kolko znam ne može se više biti u izbornoj komisiji ako si član neke stranke već samo promatrač od te stranke koja te angažira

Solarna lampa
17.10.2011., 20:13
Ne smiješ biti član stranke da bi bio u izbornoj komisiji odavno, ali zato možeš biti v.d. pročelnika u Gradu Osijeku i biti u izbornoj komisiji. 100ka!

Flipi
17.10.2011., 22:47
Ne smiješ biti član stranke da bi bio u izbornoj komisiji odavno, ali zato možeš biti v.d. pročelnika u Gradu Osijeku i biti u izbornoj komisiji. 100ka!

bilo ih je prije a na prošim izborima su ih pročistili poslije parlamentarnih

zlocka
18.10.2011., 08:52
moj muž se dva puta prijavio za predsjednika i kako nije ni u jednoj stranci izabrali su ga oba puta u zgradi preko puta njegove. treba se prijaviti (za zgb u poglavarstvu) i može se dobiti. i ako nemate iskustva kao predsjednik i zamjenik, prijavite se, nije imao ni on i dobio je to mjesto iz prve. bez ikakvih veza.

marali78
18.10.2011., 20:22
I ja sam nezaposlena i htjela bih se prijaviti za rad na predstoječim izborima...znači, otići u poglavarstvo i tamo pitati ili?

Flipi
18.10.2011., 20:59
I ja sam nezaposlena i htjela bih se prijaviti za rad na predstoječim izborima...znači, otići u poglavarstvo i tamo pitati ili?

Da

revolution
20.10.2011., 20:57
nezaposlenost nema veze .. u praksi, upada se preko stranki koje to službeno šalju u gradsko izborno povjerenstvo

članovi izborne komisije mogu biti bez iskustva, ali bi bilo poželjno da doista znaju svoja "prava i obaveze":D (u vezi pripreme biračkog mjesta ujutro prije početka glasanja, zatim ponašanja prema biračima, promatračima, medijima itd)

predsjednik i zamjenik izborne komisije se dogovaraju o rasporedu dežurstva na biračkom mjestu, jer ne moraju svi biti cijelo vrijeme, i na jednim prošlim izborima sam nekako ja upala na to mjesto, imala sam strašnih problema sa tipom iz HDZ..morala sam zvati DIP :rofl:

zaključak, nezgodno je ak je mlada ekipa, studentarija, u pravilu nisu baš zainteresirani, uglavnom se jave zbog love, a ak je starija ekipa tu ima svakojakih biljčica ono :rolleyes:

Loreanna
03.11.2011., 11:50
Ako sam bila u biračkom odboru na predsjedničkim izborima, kakve su šanse da me zovu i sada? :D

Sigurna
03.11.2011., 12:29
Ako sam bila u biračkom odboru na predsjedničkim izborima, kakve su šanse da me zovu i sada? :D

Nikakve ako nisi bila predsjednik, a i onda se moraš sama javiti, neće te zvati....ja sam bila uvijek član....naime, evo, najfriškija informacija...primaju prijave samo bivših predsjednika tih odbora, a ostale članove biračkog odbora moraju stranke predložiti. Tak bu mene susjed koji je stranka umirovljenika....bilo je tak i za zadnjih izbora....barem kod mene....

Loreanna
03.11.2011., 17:57
Nikakve ako nisi bila predsjednik, a i onda se moraš sama javiti, neće te zvati....ja sam bila uvijek član....naime, evo, najfriškija informacija...primaju prijave samo bivših predsjednika tih odbora, a ostale članove biračkog odbora moraju stranke predložiti. Tak bu mene susjed koji je stranka umirovljenika....bilo je tak i za zadnjih izbora....barem kod mene....

Bila sam predsjednica odbora :)
Ali danas sam zvala i pitala jel se mogu prijavit jer sam već radila na izborima, kažu mi da će me zvat ako budem izabrana. Ja pitam ali kako kad se nisam ni predstavila ni ostavila podatke, žena mi govori da će u registru svih onih koji su bili na dosadašnjim izborima odabrat ljude za ove izbore :eek:
Ovako nešto prvi put čujem, pa sad ne znam jel dotična nema pojma o čemu govori ili je to stvarno tako :ne zna:

zlocka
03.11.2011., 18:38
to je priča za javnost, a zapravo se čeka da stranke prijave svoje kandidate, pa će ostalo popunjavat kak im treba :(

Loza
03.11.2011., 18:58
Ja sam bila već par puta predsjednica kad sam studirala i svaki put su me zvali. imam osjećaj da me ovaj put neće zvati. maknuli su jednu sutkinju koja je bila glavna, čist super žena. a i rekli su mi u lice da će se uzimati nezaposlene osobe. ma nek uzimaju, ali znam da neće. ima guzonja koje mlate tu pare na izborima a zaposleni su i zarađuju 5-6000 kn. uzimaju tih 200-300 kn ljudima iz ruke, kojima je potrebnije. kako im se da sjediti za tako male pare?? :503:
jedna žena je komentirala, kako neće valjda onda skidati ljude s burze zbog tog jednog dana? meni se sve čini da će i ići na to. tako da se pokaže da je sve manje ljudi nezaposleno. jadnooo

Sigurna
03.11.2011., 20:42
Ajd sad ne kakaj - ne mogu te skinuti s burze za rad neradnim danom. :rolleyes:

KILLERDOG
03.11.2011., 21:29
a čuj ko ima vezu bu radil, tak je to

Loreanna
03.11.2011., 22:03
a čuj ko ima vezu bu radil, tak je to

Nije istina, evo ja nisam imala nikakvu vezu pa sam zadnji put radila, i to kao predsjednica :mig:

KILLERDOG
03.11.2011., 22:23
svaka čast

radilo je nas par (ne kao predsjednici ali kod mene je i predsjednik bio stranački ) i apsolutno svi smo došli tako da nas je neko iz neke stranke morao predložiti

Loreanna
03.11.2011., 22:42
A očito se razlikuju kriteriji izbora između biračkih odbora.. Samo se nadam da će zvat ponovno one koji su već radili.. I kvalitetno odradili.. :mig:

KILLERDOG
03.11.2011., 23:10
sretno :mig:

mene srećom neće biti u RH tad

Flipi
03.11.2011., 23:56
Ne briše se nikog iz evidencije nezaposlenih tko je prijavljen . Posao je honoraran i isplata je na vlastiti žiro račun

zlocka
04.11.2011., 07:45
nema veze što je posao honoraran. i što se radi nedjeljom. ako se uplati X novaca na žirac skidaju te sa burze. moju seku su skinuli kada je prešla 1300kn, a čujem da je sada cifra 2600kn mjesečno. ne znam jel istina, al za 300-500kn sa izbora nitko vas neće skinut sa burze.

Sigurna
04.11.2011., 12:12
Ma kakav žiro račun, pa kuda ste vi svi krenuli? Pa na ruke se plaća od izbora....još se dobije i povrat poreza na to....dajte se skockajte malo...i nikad nije to imalo veze sa burzom....pa ne radi se o popisivačima - popisivače se je skidalo s burze jer se smatra da za vrijeme popisivanja nisu raspoloživi za rad. Ako sudjeluješ jedan neradni dan na izborima, nema to veze.

KILLERDOG
04.11.2011., 15:20
ja sam isto bio plaćen preko žiro računa, to je i obvezno zbog propisa :ne zna:
lova sjela mislim 2 tjedna nakon izbora

kako pravdati isplatu nekome na ruke i tko bi se mučio s blagajnom ?

Sigurna
04.11.2011., 15:46
Nit znam nit me je briga....svake godine do sad mi je predsjednica odbora donijela doma lovu i isti dan nakon što su predani listići na općini....i još sam dobila povrat poreza na to (nemaju svi pravo na povrat, ja sam spadala u kategoriju koja ima).

Kakav žiro-račun, pa kaj, sad bi za to trebalo otvarati i žiro-račun? A kak si to oni na općini "vode" - mene stvarno nije briga.

zlocka
04.11.2011., 16:01
zadnji puta su sjedali na žirac, prije toga na ruke. sječam se jer je mama godinama radila, a dragi na zadnja dva.

Loza
04.11.2011., 18:21
Ajd sad ne kakaj - ne mogu te skinuti s burze za rad neradnim danom. :rolleyes:

Neznam. ja sam tako čula. uostalom zašto nebi skinuli? da se pokaže kolko malo ljudi ima na burzi.
dečkovu mamu su skinuli jer nije došla na neki sastanak, a umrla joj je svekrva. i ona je morala donjeti ispričnicu. zaboravila je i skinuli su je s burze.
ovi kod nas su nemogući. skidaju sve s burze samo da ih se riješe. tak da mislim da bi bilo lako moguće da se neki skinu jer su se kao "zaposlili" :rolleyes:

ja sam uvijek dobivala novce na ruke, za sve nas. i podjelila novce. nikad nismo trebali pisati br računa.

zlocka
04.11.2011., 18:33
počeli su zvat.evo jedne korisne informacije za sve koji se nadaju raditi na izborima.

Flipi
05.11.2011., 01:30
počeli su zvat.evo jedne korisne informacije za sve koji se nadaju raditi na izborima.

Treba u Zagrebu nazvati oko 3600 ljudi

laaraa
05.11.2011., 19:05
ja sam radila na zadnjih 4-5 izbora, nikada preko veze,nego bi se uvijek telefonski prijavila u gradsko poglavarstvo..danas su me zvali iz dipa i ponudili mjesto predsj biračkog odbora jer sam zadnja dva puta bila predsjednik..također sam nekoliko puta bila član, nisam član stranke, ni tada bila, ni sada...za ove izbore mi je gđa rekla da članove postavljaju stranke, a predsj i potpredsj dip...
tako da iz prve ruke znam da nije potrebna veza...
što se tiče isplate, do sada je išlo preko pošte, sad su mi rekli da donesem broj tekućeg ili žiro, nisam sigurna...jedino nisam uspjela pitati koliko plaćaju?? :cerek:

Sigurna
05.11.2011., 19:48
zadnji puta su sjedali na žirac, prije toga na ruke. sječam se jer je mama godinama radila, a dragi na zadnja dva.

Valjda znam kak sam dobila plaćeno, jel. I ne vjerujem da su svi išli otvarati žiro-račun :rolleyes:. Može biti da su uplaćivali na tekući, očito je od općine do općine.

A ti Loza nemoj pričati gluposti. Tebi je sve isto. Malo se informiraj, ako se dobro sjećam ti nisi niti znala kako ti ide zdravstveno kad radiš na način na koji ti sad radiš, pa me ne čudi da ne znaš ni druge stvari. Čudi me kaj su te i uzeli prema toj mjeri bez zasnivanja radnog odnosa, a nisi ni znala kaj radiš, da se čovjek zapita kak biraju kandidate....Imaš na stranicama HZZ-a kad se netko skida iz evidencije, sve ti piše u navedenim Zakonima, pa ono, nisam ni ja oduševljena kaj nemam posel, ali nije mi to opravdanje da budem ignorant.

Naravno da su tvoju....koga već...skinuli s burze jer se nije pojavila na sastanku. Skidaju svakog, ako ne opravda izostanak na vrijeme. Kaj, oni trebaju znati zašto? Zvati nju da ju pitaju zašto nije došla? Mogla je javiti, ne bi imala problema. I kakvu je to ona donijela ispričnicu? Od koga? Roditelja? Isuse, kaj sve neću pročitati...a kad drugi čitaju, nije ni čudo da misle da smo svi nezaposleni glupi.

curva-tamburello
06.11.2011., 11:19
Ma kakav žiro račun, pa kuda ste vi svi krenuli? Pa na ruke se plaća od izbora....još se dobije i povrat poreza na to....dajte se skockajte malo...i nikad nije to imalo veze sa burzom....pa ne radi se o popisivačima - popisivače se je skidalo s burze jer se smatra da za vrijeme popisivanja nisu raspoloživi za rad. Ako sudjeluješ jedan neradni dan na izborima, nema to veze.

koje se to popisivace skinilo? :ne zna: mene nitko nije skinio...

a glede izbora... barem ovih parlamentarnih...

Mora Vas stranka predloziti da bi sjedili tamo, jer ovdje nema promatraca i oborba ima pravo na 2 mjesta kao i vladajuci... tako da ce na ovim mjestima svugdje sjediti predstavnici stranaka :rolleyes:

zlocka
06.11.2011., 11:55
osim predsjednika i dopredsjednika, oni ne smiju biti u strankama.

Loza
06.11.2011., 20:23
A ti Loza nemoj pričati gluposti. Tebi je sve isto. Malo se informiraj, ako se dobro sjećam ti nisi niti znala kako ti ide zdravstveno kad radiš na način na koji ti sad radiš, pa me ne čudi da ne znaš ni druge stvari. Čudi me kaj su te i uzeli prema toj mjeri bez zasnivanja radnog odnosa, a nisi ni znala kaj radiš, da se čovjek zapita kak biraju kandidate....Imaš na stranicama HZZ-a kad se netko skida iz evidencije, sve ti piše u navedenim Zakonima, pa ono, nisam ni ja oduševljena kaj nemam posel, ali nije mi to opravdanje da budem ignorant.

Naravno da su tvoju....koga već...skinuli s burze jer se nije pojavila na sastanku. Skidaju svakog, ako ne opravda izostanak na vrijeme. Kaj, oni trebaju znati zašto? Zvati nju da ju pitaju zašto nije došla? Mogla je javiti, ne bi imala problema. I kakvu je to ona donijela ispričnicu? Od koga? Roditelja? Isuse, kaj sve neću pročitati...a kad drugi čitaju, nije ni čudo da misle da smo svi nezaposleni glupi.

Da, meni je sve isto. prvi put radim i nemam pojma.:rofl: prvi put se sad uvelo to stručno osposobljavanje pa bi ja trebala znati sve. blago meni. očito je danas sramota pitati, jer svi sve znaju. hvala na kritici! :)
a "ispričnica" je bila- smrtovnica!
baš lijepo kad ti netko umre pa moraš misliti na dobar stari hzz.

ajd baš mi je drago čuti da su počeli zvati za izbore.

Flipi
08.11.2011., 17:07
Saznao sam da po zakonu na izborima za sabor nema promatrača već stranke predlažu dvoje iz oporbe i dvoje iz vladajućih članove + gradsko izborno povjerenstvo predsjednika i 1.zamjenika koji su nestranački

Anita2507
08.11.2011., 21:30
Kako se to radi, od 7 do 7h, i još poslije prebrojavanje??

revolution
08.11.2011., 21:34
Kako se to radi, od 7 do 7h, i još poslije prebrojavanje??

da, to je radno vrijeme biračkog mjesta, a među vama je da se dogovorite o "smjenama" tj kad će tko biti ondje, u svakom trenutku moraju biti 3 člana izborne komisije....ovisi na vama kak će te složiti:)

poslije zatvaranja birališta, svi moraju biti prisutni kod prebrojavanja listića, a isto je stvar dogovora potom tko će to nositi u izborno povjerenstvo

tko nije bio, predlažem i odlazak u IP:D, zna biti zanimljivo, bar u Zagrebu, gužva, stajanje u redovima, hrpa teta na računalima koje utipkavaju podatke...fora je, osim naravno ako niste samo došli zaraditi dnevnicu pa vam je sve to dosadno

edit: vidim opet ista spika, Izbori nemaju veze s nezaposlenošću, skidanjem s burze, isplatama na žiro račun i slično...ok? već su vam to rekli, pa da ne bi bilo zabune ...nema! ;)

Flipi
08.11.2011., 23:52
S tim da predsjednik i zamjenik jedno od njih uvijek mora biti prisutan, a ostali kako se dogovore s tim kako je gore napisano uvijek najmanje tri osobe moraju biti prisutne

Didulina
09.11.2011., 00:42
Koliko se plaća rad u komisiji i jel svi prime isto, i predsjednik i članovi?

zlocka
09.11.2011., 08:29
oni dobiju nešto više.

Loreanna
09.11.2011., 13:16
Na posljednjim izborima svi smo dobili isto - 350 kn za svaki krug :ne zna:

Flipi
09.11.2011., 13:33
Na posljednjim izborima svi smo dobili isto - 350 kn za svaki krug :ne zna:

Tako će biti valjda i za ove neće biti sigurno više . Kolko znam na izborima za manjine je bilo 350 isto

zlocka
15.11.2011., 19:39
načula sam da će sada biti više za predsjednike i dopredsjednike, no eto to ne mora biti istina. treba pričekati sastanak na koji su pozvani. valjda će im tamo reći.

laaraa
16.11.2011., 09:24
na prošlim izborima kad smo bili na sastanku tražili smo više za predsj, jbg ipak treba ići po izborne materijale, skoro cijeli dan si na biračkom mjestu, kasnije prebrojavanje pa odnijet rezultate u grads poglavarstvo...bar nek daju 100 kn više, za gorivo :cerek:

.:Bambi:.
16.11.2011., 10:14
Okej. Mene su zvali iz opcine i pitali da li zelim bit u izbornom povjerenstvu otisao sam u opcinu popunio prijavnicu i to je to nema nikakve obuke osim za predsjednika/dopredsjednika. Placa je 350 KN i dobije se na ruke to je sigurno ako ste stranacki clan komisije u mom slucaju ja sam ispred HDZ-a. Dode se tamo prije 7 i sve se medusobno dogovori kad tko radi jedni druge mijenjate tako da možete otici nesto pojest. Posao se sastoji od toga da svakoga identificirate i zaokruzite na popisu da je glasao. Može vam naiči netko iz gonga ili neke druge organizacije da provjere kako radite. I naravno nakon sto se biralista zatvore morate ostat prebrojat glasove i nitko ne ide doma dok sve nije gotova i moraju se pisat izvjesca ako nesto nije u redu najgore sta se može dogodit je visak listica u kutiji e onda su procedure jebene :P

laaraa
16.11.2011., 11:14
meni je svaki puta do sada poštar donio lovu :ne zna:
najbolje je radit u nekoj selendri sa 200 birača, njih 50 dođe glasati, i za čas je gotovo prebrojavanje...:cerek:

zlocka
16.11.2011., 13:46
zašto traže onda broj računa, mene osobno i kopiju bankovne kartice ako je isplata na ruke?

16.11.2011., 14:20
Mene nisu trazili broj racuna samo sam popunio papir sa svojim podacima (ime, prezime, OIB, broj osbne za koje se mjesto prijavljujem) i to je to budi na dan izbora u 6:45 na izbornom mjestu.

Faptastic
16.11.2011., 14:41
Još jedno sranje gdje se lova podijeli stanačkom kadru. U Americi 12 random ljudi donosi presudu za ubojstvo, a kod nas moraš imati stranačku izskaznicu da paziš na kartonsku kutiju.

16.11.2011., 15:45
Zapravo to je prilicno elegantan sistem koji funkcionira imas u komisiji 2 hdz-ova 2 spd-ova i 2 ostalih stranaka i na taj nacin ovi iz hdz-a paze na sdp-e da ne mulljaju sa glasovima i obrnuto sdp-e pazi da hdz ne mulja. Da se ide na nestranacke moglo bi se dogodit da se potrefe primjerice 6 hdz-ova biraca i da se napravi muljaza (mrtvi glasaju). E sad nemam blage jel predsjednik komisije nestranacki. I koliko sam primjetio nas su zvali da budemo u komisiji koji smo nezaposleni

zlocka
16.11.2011., 16:55
krivo si napisao, pročitaj prvi post s ove stranice
2 hdz, 2 ostale stranke, 2 nestranačka

exception
16.11.2011., 19:06
Kome se treba javiti? Koga pitati? Jer bi htio to raditi. Imam li ikakve sanse kao 18-godisnjak??

Lindissima
16.11.2011., 19:44
nema veze što je posao honoraran. i što se radi nedjeljom. ako se uplati X novaca na žirac skidaju te sa burze. moju seku su skinuli kada je prešla 1300kn, a čujem da je sada cifra 2600kn mjesečno. ne znam jel istina, al za 300-500kn sa izbora nitko vas neće skinut sa burze.

isplata je u kešu, a ne na žiroraču. Kada se zbroje glasovi i birački odbor ide predati rezultate i izborno povjerensvo predsjednik članovima biračkog odbora daje u kovertama novce koje je dobio na obuci.

Lindissima
16.11.2011., 19:52
Kome se treba javiti? Koga pitati? Jer bi htio to raditi. Imam li ikakve sanse kao 18-godisnjak??

možeš raditi s 18 godina, zašto ne
vjerojatno nisi nikada radio pa bi bilo dobro da te preko neke stranke netko ubaci, jer stranke predlažu članove, a predsjednike i zamjenike postavlja grad/općina

exception
16.11.2011., 21:23
možeš raditi s 18 godina, zašto ne
vjerojatno nisi nikada radio pa bi bilo dobro da te preko neke stranke netko ubaci, jer stranke predlažu članove, a predsjednike i zamjenike postavlja grad/općina

Hvala na odgovoru. Ako ide preko stranaka onda mislim da je to vec zauzeto, sigurno ce opet raditi babe i stricevi.

Loreanna
16.11.2011., 22:01
Mene još nisu zvali, ali sam čula da će ponovno bit isto plaćeni svi, što ipak nije pošteno jer predsjednik i potpredsjednik imaju znatno više obaveza i odgovornosti nego ostali, ali eto..

zlocka
17.11.2011., 08:02
isplata je u kešu, a ne na žiroraču. Kada se zbroje glasovi i birački odbor ide predati rezultate i izborno povjerensvo predsjednik članovima biračkog odbora daje u kovertama novce koje je dobio na obuci.

bzvz. jučer sam produživala karticu na brzinu jer sam skužila da istiće ovaj mjesec, išla sve kopirati, da na kraju to uopće ne treba? tko je lud u ovoj državi?doduše, ja idem preko stranke, jedino ako nas oni neće platiti ekstra :D. čisto sumnjam :durica

Lindissima
17.11.2011., 08:51
bzvz. jučer sam produživala karticu na brzinu jer sam skužila da istiće ovaj mjesec, išla sve kopirati, da na kraju to uopće ne treba? tko je lud u ovoj državi?doduše, ja idem preko stranke, jedino ako nas oni neće platiti ekstra :D. čisto sumnjam :durica

hahaha, samo se ti nadaj :p

icarusST
17.11.2011., 17:18
Mene još nisu zvali, ali sam čula da će ponovno bit isto plaćeni svi, što ipak nije pošteno jer predsjednik i potpredsjednik imaju znatno više obaveza i odgovornosti nego ostali, ali eto..

mene samo zanima di si se ti prijavila jer ovde niko nista negovori...nigdi nista nema di se prijavit.......
do sad sam radia na svim izborima...a nisam ima nikakve veze.....a sad izgleda nista kad niko ne govori di se prijavit
a dobro bi doslo tih 200 KN....jos sam na zadnjim izborima bia predsjednik

Loreanna
17.11.2011., 22:05
mene samo zanima di si se ti prijavila jer ovde niko nista negovori...nigdi nista nema di se prijavit.......
do sad sam radia na svim izborima...a nisam ima nikakve veze.....a sad izgleda nista kad niko ne govori di se prijavit
a dobro bi doslo tih 200 KN....jos sam na zadnjim izborima bia predsjednik

350 KN :mig:
Nazovi DIP i pitaj tko je nadležan za sastavljanje liste članove biračkog odbora u tvom gradu. Oni ti daju ime osobe i broj, ti nazoveš i prijaviš se.

5rich
17.11.2011., 22:08
Jel' vama itko išta javio za seminar? :misli:
Nisam članica biračkog odbora već zamjenica predsjednika. Čula sam da su članovima biračkih odbora stranke javile kad je taj seminar. Ali nama(meni) iz DIPa nitko nije javio ništa :ne zna:

Anita2507
17.11.2011., 22:09
Seminar???

5rich
17.11.2011., 22:15
Da. Iako ne vidim čemu seminar,ali rekli su mi da moram na seminar kad sam se prijavljivala. Možda jer prvi put ovo radim :ne zna:

zlocka
17.11.2011., 23:44
traje od 28.-30.11. to je moj muž dobio u poglavarstvu kada se išao potpisati.

Allexis
17.11.2011., 23:50
meni ntiko ništa nie rekao za seminar...al još ni ne znam na koje sam biračko mjesto raspoređena....što se tiče plaćanja, rekli su mi 340 kn...i to ide na tekući račun, morala sam kopirati karticu....

zlocka
18.11.2011., 00:32
ipak...eto.valjda će vam reći na kojem ste izbornom mjestu, a onda i za sastanak. muž i ja znamo svoja mjesta, a on i za sastanak, ima papirić koji su mu dali sa obavijesti.

Njezna
18.11.2011., 02:50

Placa se svugdje isto! Evo i mi sta obavljamo taj posao u konzulatima u diaspori dobivamo taj novac, sve jedno koliki je standart ili placa veca nego u HR ili mozda manja. Samo evo mi to dobivamo cak za 2 dana! jer u Konzulatima i Ambsadama su izbori u subotu i nedilju jer je prostor ogranicen a izvan toga nije moguce provoditi izbore bez dozvole njemacke vlade odnosno bi se trebal nabaviti i plaiti prostorije.

Samo da pojasnim jos nednom, mi dobivam ti 40 i nesto Eura za Subotu i nedilju skupa ne 40 po danu!
Ali evo ja to radim vise cisto kao neku obavezu, ako se ne prijavu svi sa strane stranaka bit ce mi ovo 5 izbori i do sada smo evo osim na zadnjima uvik donirali taj novac nekoj uduzi ili djecijem domu! Samo svo prezadnji put je izgleda ta novac (Ca. 500 Eura) bio jedno vrime nestao i nastala je takva frka da se jednostalno prislo na to, da ko hoce neka donira privatno, ali ne zeli konzulat vise da se to u njihovim prostorijama radi i da se prica okolo "novac u konzulatu skupljen nestao" a oni nisu nista imali s tim nego samo su ga izplaitili!

Flipi
18.11.2011., 23:07
traje od 28.-30.11. to je moj muž dobio u poglavarstvu kada se išao potpisati.

Između tih dana će biti jedan dan edukacija za predsjednika i zamjenike

hcerinski
19.11.2011., 08:36
prvi glas da ima edukacija... što znači za predsjednika i zamjenike... znači članovi i zamjenik predsjednika ne trebaju ići na edukaciju??? ili si se malo krivo iztazio?

zlocka
19.11.2011., 13:06
piše na papiru ovako:

Edukacija za predsjednike i zamjenike predsjednika biračkih odbora odžrati će se od 28. do 30. studenog 2011. O mjestu i vremenu održavanja edukacije biti ćete obaviješteni smsom. Ako do 26. studenoga 2011. ne primite obavijest o edukaciji, molimo vas da se javite izbornom povjerenstvu na telefone 616-6051 ili 616-6055

meemoo
22.11.2011., 11:57
ovako, ja jedino sto znam znam da cu biti predsjednica izbornog povjerenstva, zar se stvarno to ne placa vise? a obuka? bude li to placeno? ipak cu trositi svoje vrijeme tamo.

marlasr
22.11.2011., 12:16
ovako, ja jedino sto znam znam da cu biti predsjednica izbornog povjerenstva, zar se stvarno to ne placa vise? a obuka? bude li to placeno? ipak cu trositi svoje vrijeme tamo.

Vise od 350 kuna za sto?!?!?! Ovo bi trebala ekipa volonterski raditi, a ne za nofce. Ako svoje vrijeme mozes bolje prodati, cemu si se uopce prijavila za taj posao?!??! :ne zna:

Loreanna
22.11.2011., 13:47
Danas su zvali mene i moju frendicu.. Obe smo predsjednice odbora :jumping:

Loreanna
22.11.2011., 13:49
Vise od 350 kuna za sto?!?!?! Ovo bi trebala ekipa volonterski raditi, a ne za nofce. Ako svoje vrijeme mozes bolje prodati, cemu si se uopce prijavila za taj posao?!??! :ne zna:

Hahahaaha, daaa sigurno bi bila navala :rofl:

marlasr
22.11.2011., 15:14
Hahahaaha, daaa sigurno bi bila navala :rofl:

A ono, 300k+ na birou... fino izaberes bistrije i lagano da to odvolontiraju i da im se broji u staz... ili da se fino brisu sa liste HZZ-a i sa liste osiguranika HZZO-a.

Anita2507
22.11.2011., 17:26
Ja sam danas dobila sms za edukaciju, iako u sms-u piše na drugu edukaciju, a na prvu nisam ni bila pozvana. Možda je prva bila za predsjednike.

Loreanna
22.11.2011., 21:02
A ono, 300k+ na birou... fino izaberes bistrije i lagano da to odvolontiraju i da im se broji u staz... ili da se fino brisu sa liste HZZ-a i sa liste osiguranika HZZO-a.

Većina ljudi koji rade na izborima ionako nije nezaposlena

laaraa
22.11.2011., 22:09
Ja sam danas dobila sms za edukaciju, iako u sms-u piše na drugu edukaciju, a na prvu nisam ni bila pozvana. Možda je prva bila za predsjednike.

i kada će biti edukacija? ja nisam još ništa dobila, a predsjednik sam..2 izb jedinica :kava:

marlasr
22.11.2011., 22:20
Većina ljudi koji rade na izborima ionako nije nezaposlena

Jos jedan paradoks ove nesretne drzave...

5rich
22.11.2011., 22:46
i kada će biti edukacija? ja nisam još ništa dobila, a predsjednik sam..2 izb jedinica :kava:
također 2 izborna jedinica i nitko mi nije javio ništa :503:
Sutra zovem :ceka:

KILLERDOG
23.11.2011., 06:37
Jos jedan paradoks ove nesretne drzave...

po čemu kad većina ide po stranačkom ključu

zato im i ne bi trebalo platiti

Anita2507
23.11.2011., 08:39

Sutra

zlocka
23.11.2011., 09:12
sutra je tek 24i, rečeno je od 28. do 30. jel ide to po izbornim jedinicama? :ne zna:

5rich
23.11.2011., 13:38
Zvali me :zubo: Nama je ta edukacija/sastanak 2.12.

laaraa
23.11.2011., 15:36
da se mene pita predsjednik bi trebao dobiti 350, zamjenik 300, a ovi članovi stranaka bi to trebali volonterski odradit :cerek:

Loreanna
23.11.2011., 16:33
da se mene pita predsjednik bi trebao dobiti 350, zamjenik 300, a ovi članovi stranaka bi to trebali volonterski odradit :cerek:

:rofl:
Slažem se s tim za članove, samo bih ja predsjedniku dala 550, zamjeniku 450 :D

Flipi
24.11.2011., 20:28
Najveća nepravda je što predsjednik ako se ne dogovori s zamjenikom oko obavješanja ostalih troši više , a pogotovo kad su sada stranački 4 člana

Anita2507
24.11.2011., 21:17
Ajme, pa već se u 6h mora biti na biračkom mjestu.

laaraa
25.11.2011., 11:19
Ajme, pa već se u 6h mora biti na biračkom mjestu. da da, i računaj da prije 10, 11 navečer nećeš biti doma, na mom biračkom mjestu ima preko 1500 ljudi, treba to sve prebrojit i nosit u grad poglavarstvo :cerek:
nekako imam filing sa će ovaj put jako puno ljudi izaći na izbore :rolleyes::D

Anita2507
25.11.2011., 12:46
Ma ja ću biti do 20h gotova, u selu nema ni 100 ljudi.

laaraa
25.11.2011., 21:31
Ma ja ću biti do 20h gotova, u selu nema ni 100 ljudi. sad sam već ljubomorna :ban::cerek:

kaktus13
26.11.2011., 10:01
meni su jutros javili da sam izabrana za predsjednicu, ali nikakvu edukaciju nisu spominjali... zna li netko koliko predsjednici dobivaju? za članove znam sigurno da će dobit 350kn.

zlocka
26.11.2011., 17:08
trebali su ti javiti za edukaciju. muž ide u ponedjeljak.

kaktus13
28.11.2011., 13:13
evo javili, sutra je taj sastanak...
zna li netko dali predsjednici dobivaju isto novaca kao i članovi ili nešto više?

5rich
28.11.2011., 13:35
evo javili, sutra je taj sastanak...
zna li netko dali predsjednici dobivaju isto novaca kao i članovi ili nešto više?

Napisano je par puta na temi. Ukoliko se ništa nije promijenilo, svi dobivaju isto.

Pablo_!
29.11.2011., 19:12
eto baš u mojoj izbornoj jedinici ima više birača nego stanovnika,mogu li imat problema oko toga??

Loreanna
29.11.2011., 21:48
eto baš u mojoj izbornoj jedinici ima više birača nego stanovnika,mogu li imat problema oko toga??

Broj birača i stanovnika nema veze s tobom kao (pot)predsjednikom biračkog odbora.
Ti možeš imati problema jedino ako u kutiji bude više listića negoli je zaokruženo glasača. Naravno, nije zgodno ni ako je u kutiji manje listića, ali to je manji problem nego prvonavedeni slučaj.

zlocka
30.11.2011., 08:37
ne vidim problem ako je u kutiji manji broj listića. svaki glasač si ga može odnjeti doma, tj ne mora glasati. on je nevažeći i kao takav se broji, ili sam u krivu? bila sam par puta promatrač i ljudi su ih masovno nosili doma kako se ne bi mogli iskoristiti za manipulacije, pa nisam vidjela da komisija radi problem oko toga.

Pablo_!
30.11.2011., 13:12
Broj birača i stanovnika nema veze s tobom kao (pot)predsjednikom biračkog odbora.
Ti možeš imati problema jedino ako u kutiji bude više listića negoli je zaokruženo glasača. Naravno, nije zgodno ni ako je u kutiji manje listića, ali to je manji problem nego prvonavedeni slučaj.

ok, hvala!

Loreanna
30.11.2011., 14:41
ne vidim problem ako je u kutiji manji broj listića. svaki glasač si ga može odnjeti doma, tj ne mora glasati. on je nevažeći i kao takav se broji, ili sam u krivu? bila sam par puta promatrač i ljudi su ih masovno nosili doma kako se ne bi mogli iskoristiti za manipulacije, pa nisam vidjela da komisija radi problem oko toga.

Prvi put čujem da je netko odnio listić doma, i to uz blagonaklone poglede komisije. :ne zna:
Da to netko napravi pod mojim predsjedništvom ja bih odmah zvala policiju i izborno povjerenstvo. Da netko spriječi eventualne manipulacije svojim listićem, lijepo ga poništi - prekriži, išara, napiše nešto uvredljivo, zaokruži svih i sl. - i ''osigurao se'', ali da ga ponese sa sobom ja mu ne bi dala. Ako su se od prošlih predsjedničkih izbora neka pravila promijenila, to ne znam.

Inače jedan lik je došao prošli put, ubacio listić u kutiju i počeo je trest da se bolje promiješaju glasovi da ne bi mi vidjeli za koga je on zaokružio.. :D

zlocka
30.11.2011., 15:03
baš ću pitati, mislim da ima pravilnik na izbornom mjestu, bar bi svako izborno mjesto trebalo imati jedan. možda unutra piše. meni je prvi glas da netko iz komisije brani da se listić uzme, ionako neće biti u kutiji i neće se brojat. ako to negdje piše, drage volje ću pročitati.

Loreanna
30.11.2011., 22:00
baš ću pitati, mislim da ima pravilnik na izbornom mjestu, bar bi svako izborno mjesto trebalo imati jedan. možda unutra piše. meni je prvi glas da netko iz komisije brani da se listić uzme, ionako neće biti u kutiji i neće se brojat. ako to negdje piše, drage volje ću pročitati.

Evo baš sam čitala zakon, tamo se ništa ne spominje o odnošenju listića. Petpostavka je da je onda dozvoljeno, ako nije izričito zabranjeno. A nije.

Inače, na predsjedničkim je bilo 6 ljudi u odboru, sad ih je 10 ak se ne varam?

zlocka
01.12.2011., 08:28
tak sam i ja čula.
danas bi trebala na edukaciju, jel obavezna? radim, a ne znam da li ću moći pobječ.

laaraa
01.12.2011., 11:58
naravno da nije zabranjeno odnijeti listić..mene brinu oni izvaci za manjince pa žute i plave potvrde, već vidim da ćemo se negdje u tome sjebati :lol:

lee lee
01.12.2011., 14:20
priznajem, malo sam sjedila na ušima na predavanju pa moram pitat- kakve plave potvrde?

laaraa
01.12.2011., 21:27
ma te plave potvrde imaju oni kojih nema u izvadcima popisa birača, pa naknadno u općini dobiju dopuštenje za glasovanje...žutu imaju oni koji su trebali glasovati izvan mjesta prebivališta, pa ih onda treba dopisivati na A izvadak...ma sve je zbrkano...još ako bude dosta nacion manjina, pogubit ću se...:503::D

malisha
01.12.2011., 23:16
da li netko zna: ako je netko predložen za člana izbornog povjerenstva od strane stranke: mora li ta osoba nosit nekakvu oznaku stranke koja ju je predložila ili?

Allexis
01.12.2011., 23:32
svi su stranački...na biralištima i u krugu 50 m od birališta ne smije imati nikakvih stranačkih simbola...na biračkom mjestu je dopušteno imati grb, zastavu hrv/grada/županije....

ma te plave potvrde imaju oni kojih nema u izvadcima popisa birača, pa naknadno u općini dobiju dopuštenje za glasovanje...žutu imaju oni koji su trebali glasovati izvan mjesta prebivališta, pa ih onda treba dopisivati na A izvadak...ma sve je zbrkano...još ako bude dosta nacion manjina, pogubit ću se...:503::D

žutu imaju oni koji su trebali glasati drugdje, ali ipak glasaju na svom biračkom mjestu....njih se ne dopisuje u A, već ih treba potražiti na popisu B...

u A se nadopisuje samo birač manjine koji odluči glasati za listu, a ne manjinskog kandidata...

što se tiče odnošenja listića, svaki birač na to ima pravo...rekao je danas sudac sessan na predavanju...i vi kao članovi odbora nemate pravo tu ništa reći ni napraviti....to je njegovo biračko pravo...

Anita2507
02.12.2011., 08:58
Jel moramo tamo stvarno biti u 6h?

hcerinski
02.12.2011., 09:37
što se tiče odnošenja listića, svaki birač na to ima pravo...rekao je danas sudac sessan na predavanju...i vi kao članovi odbora nemate pravo tu ništa reći ni napraviti....to je njegovo biračko pravo...[/QUOTE]

a što onda kada ti na kraju fali listića? kako ćeš to opravdati jer se listići broje na početku ujutro i na kraju na večer i broj praznih i odglassanih se mora poklapati!!!

zlocka
02.12.2011., 09:48
onda ti neće štimati. kažeš da su ih ljudi odnjeli. ne smije biti više listića koji su u kutiji nego što ste ih podjelili.

Allexis
02.12.2011., 10:26
broj nevažećih, važećih i nestalih listića se mora poklapati s brojem osoba koji su zaokruženi da su došli glasati, a ne s brojem listića koje si dobio/la....bitno je samo da nemaš više takvih listića od broja zaokruženih glasača....

tek onda tome pridodaš broj listića koji su ti ostali i sve zajedno mora činiti broj listića koji si dobio/la...

jeste vi bili na predavanju :confused: stvarno je tamo sve bilo objašnjeno što treba znati :top:

Anita2507
02.12.2011., 11:30
Ja nisam imala predavanja.

volume3d
02.12.2011., 13:19
kako bi trebali mi, koji cemo raditi, glasati?

grgaldinho
02.12.2011., 13:27
Pa svatko ode na pola sata ili sat na gablec i glasati, nije to problem nikakav...A ovo za višak i manjak listića...Ubacite jedan dok nitko ne gleda viška i onda se ponavljaju izbori na tom mjestu i još jednom 300kn...Šalim se naravno, mislim da bi drugi ljudi bili tada u komisiji!

volume3d
02.12.2011., 13:35
Ma meni je kao receno da odem glasati ujutro kod sebe u 7 sati, pa onda na biračko:) a sluzbeno kao trebas biti vec u 6 na birackom mjesti gdje radis...
ne pada mi na pamet kasnije se vracati sa drugog kraja grada kod sebe na glasanje, al naravno oni to mogu provjeriti ?haha da li sam glasao ili ne.....

Anita2507
02.12.2011., 13:48
Pa svatko ode na pola sata ili sat na gablec i glasati, nije to problem nikakav...A ovo za višak i manjak listića...Ubacite jedan dok nitko ne gleda viška i onda se ponavljaju izbori na tom mjestu i još jednom 300kn...Šalim se naravno, mislim da bi drugi ljudi bili tada u komisiji!

Na ponovljenim izborima koliko sam ja čula nema naknade.

Anita2507
02.12.2011., 13:49
Ma meni je kao receno da odem glasati ujutro kod sebe u 7 sati, pa onda na biračko:) a sluzbeno kao trebas biti vec u 6 na birackom mjesti gdje radis...
ne pada mi na pamet kasnije se vracati sa drugog kraja grada kod sebe na glasanje, al naravno oni to mogu provjeriti ?haha da li sam glasao ili ne.....

Pa nećeš cijeli dan biti na biračkom mjestu, imaš pravo na pauzu od ne znam, 1-2h, ručak i to, i tada odeš glasovat i vraćaš se na biralište.

laaraa
02.12.2011., 18:44
svi su stranački...na biralištima i u krugu 50 m od birališta ne smije imati nikakvih stranačkih simbola...na biračkom mjestu je dopušteno imati grb, zastavu hrv/grada/županije....

žutu imaju oni koji su trebali glasati drugdje, ali ipak glasaju na svom biračkom mjestu....njih se ne dopisuje u A, već ih treba potražiti na popisu B...

u A se nadopisuje samo birač manjine koji odluči glasati za listu, a ne manjinskog kandidata...

što se tiče odnošenja listića, svaki birač na to ima pravo...rekao je danas sudac sessan na predavanju...i vi kao članovi odbora nemate pravo tu ništa reći ni napraviti....to je njegovo biračko pravo... da da, žute potvrde se dopisuju na A izvadak samo ako je manjinac :D

Allexis
02.12.2011., 23:43
manjinci nemaju žute potvrde....manjinci se upisuju na A popis samo ako ne žele glasati za kandidata svoje manjine....tada ih križaš na manjinskom popisu i upisuješ na A popis....

žute potvrde imaju samo oni koji su se prijavili da će glasati negdje drugdje, ali ipak glasaju na svom biračkom mjestu....njih tražiš isključivo na B popisu...ako ih tamo nema, ne mogu glasati....i nemoj im zaboraviti uzeti potvrdu...na B popisu mora biti zaokruženo onoliko glasača koliko imaš žutih potvrda...u protivnom imaš problem.....

postupak kad dođe birač ide ovako:

1. uzmeš osobnu - ime, prezime, adresa, broj osobne se trebaju podudarati s podacima na popisu....uvijek treba pregledati sve podatke...

2. tražiš birača na A popisu

3. ako ga nema tamo, tražiš ga na B popisu
ako je na B popisu, tražiš ga žutu potvrdu
bez žute potvrde ne može glasati ni u kojem slučaju

4. ako ga nema na B popisu, pitaš jel pripadnik manjine
ako potvrdi da je, onda ga tražiš na jednom od 6 manjinskih popisa
tada ga pitaš jel želi glasati za manjinskog kandidata ili za listu

a) ako glasa za manjinskog kandidata, zaokružiš ga na manjinskom popisu
pripadnike srpske manjine treba upozoriti da mogu zaokružiti min 1, a max 3 kandidata
svi ostali zaokružuju samo jednog

b) ako glasa za listu, tada ga prekrižiš na manjinskom popisu i upisuješ na popis A

5. ako birača nema na popisu A, B niti je pripadnik manjine, tada može glasati samo ako ima plavu potvrdu
takvom biraču treba uzeti plavu potvrdu i tek tada može glasati
njega se ne upisuje ni na jedan popis, već se plava potvrda umetne u popis A

ako nema plavu potvrdu, a tvrdi da je to njegovo biračko mjesto, uputite ga da ide u općinu po plavu potvrdu
bez plave potvrde, ne može pristupiti glasanju

laaraa
03.12.2011., 18:27
ugl danas kad sam otišla po materijale kad nisam pala u nesvijest, 2000 birača i 5 različitih izvadaka za manjine :eek::eek:

loony87
03.12.2011., 19:48
ja imam nešto manje od 600 birača i 4 izvatka za manjine, trebalo bi biti ok.

Flipi
03.12.2011., 22:13
Nekima zadaju probleme što danas nisu mogli ući u prostore pa moraju sutra poraniti kako bi sve namjestili

Mireille22
03.12.2011., 22:35
Na ponovljenim izborima koliko sam ja čula nema naknade.

Ima, govorim iz iskustva.

Ako se ponavljaju izbori, komisija ostaje ista.

Loreanna
03.12.2011., 22:41
Mi isto nismo mogli danas namjestiti, nego sutra u 6.. :rolleyes:

Inače, ja ću se sa svojima podijelit da nas 5 radi ujutro, 5 popodne, a u 18:30 se okupljamo svi, tako da nitko ne gubi baš cijeli dan.. :kava:

Ljudi, sretno nam svima i da sve štima.. :)

zlocka
04.12.2011., 07:33
sretno. mi smo se isto našli u 15 do 6 da smo sve stigli pripremiti

Anita2507
04.12.2011., 21:56
Kad možemo očekivat isplatu??

5rich
05.12.2011., 11:40
Kad možemo očekivat isplatu??

Nama su jučer na ruke dali :ne zna:

zlocka
05.12.2011., 12:01
valjda će nama sjest na račune, valjda su zato tražili kopije istih. kad? nije mi poznato.

zaboravljena_25
05.12.2011., 12:23
U mojoj opcini samo dobili novce odmah kad su nam pregledali listice i zapisnike..
Posto smo mi mala opcina i moje izborno mjesto nema ni 300 ljudi, ni manjina, nije bilo ljudi s potvrdama, mi smo to smo to brzo obavili i vec prije 9 smo bili doma..
Sad citam ovu temu, vec sam par godina predsjednik ili zamjenik predsjednik, mi nismo imali nikakvih seminara, samo smo malo ponovili sto se smije, sto se ne smije i prosli kako pupunit zapisnik, to nije trajalo ni pol sata..
I jos mi nije jasno, kaj ste vi u odboru niste podjelili da vas bude 5 ujutro i 5 popodne? Mi se uvijek podjelimo i poslije u pola 7 dodu ovi iz jutarnje smjene..
Mislim kaj bi nas 10 radilo cijeli dan ;)

Anita2507
05.12.2011., 12:24
Da, ja sam isto dala br.računa.

Ja sam isto bila u selu s manje od 100 stanovnika, nije cijeli dan nitko spominjao isplatu, također smo podijeljeni bili u 2 smjene.

zlocka
05.12.2011., 12:34
pa i mi smo se tako podjelili. iako smo imali više glasača koji su došli glasat od vaših na popisu, sve smo brzo rješili i bila sam doma u pola 9.ma kad novci sjednu, sjednu, dobro će doći.

zaboravljena_25
05.12.2011., 12:40
Vidim da tu neki pisu za stanku za rucak od sat -dva, pa mi to nije bilo jasno..
Mi smo novce cekali duze u opcini nego smo zbrajali listice
:)

volume3d
05.12.2011., 12:49
nama nitko nije ni spominjao ni dao novce :) prije 2 dana me zvala neka zena i provjeravala jesam dao tocnu adresu, samo mi je rekla da novci ne idu
na racun pa mora provjeriti...ocito ce onda stici doma ili ?:)

Loreanna
05.12.2011., 13:29
Nama nitko nije pitao ni broj računa, niti su nam isplatili jučer.. Tako da pretpostavljam da će bit isto kao i prošli put, nakon tjedan dana su nas zvali i rekli da dođemo u poglavarstvo po novac.

Inače, ja sam se ubila od posla jučer, ovo mi je zadnji put :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Izašlo nam je 1143 birača skupa s 15-ak manjinaca (naravno, svih različitih manjina), u poglavarstvo smo stigli tek u 21, a doma u 23.30! :504:
Grozota :503:

ivys
05.12.2011., 13:35
koliko ćemo dobit uopće? kod mene iako je mala općina tu ide preko tekućeg računa..isto smo u smjenama radili od 7-13 i 13-19. ne znaš kud ćeš sa sobom od dosade,a glasove smo prebrojali za 20min..čak 148 birača od 254,hhh :D milina od posla

zlocka
05.12.2011., 14:02
Inače, ja sam se ubila od posla jučer, ovo mi je zadnji put :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Izašlo nam je 1143 birača skupa s 15-ak manjinaca (naravno, svih različitih manjina), u poglavarstvo smo stigli tek u 21, a doma u 23.30! :504:
Grozota :503:

:eek: nama izašlo više od pola, a bilo ih je oko 500 sa manjinama

Anita2507
05.12.2011., 14:06
Mi sm bili gotovi 15 do 20h.

volume3d
05.12.2011., 14:14
Mi bili gotovi u 21:00...skoro 800 ljudi je glasalo

mojca1
05.12.2011., 15:04
Mi danas dobili svi novce na ruke zvali nas da dođemo u gradsko poglavarstvo po njih.

Allexis
05.12.2011., 21:23
mi smo bili gotovi u 19:45 i ja lijepo u 20 bila doma :)

od tisuću birača izašlo nam 700...manjinci su svi glsali za liste, pa je njihova kutija bila prazna....

laaraa
05.12.2011., 21:56
mi smo ispred poglavarstva u zg došli oko pola 10 i kad sam vidjela red uslijedilo je :eek::eek:
u zgradu smo ušli oko 1.15, a izašli u 2 ujutro iako je svih 8 zapisnika bilo točno bez ispravaka...smrzli smo se vani i osjećala sam se ko da čekam u redu za pučku kuhinju...da sve bude divno, radila sam danas od 7.30...strava...za novce nam nisu ništa rekli...

Inconnu
05.12.2011., 22:05
Hoho, kod nas isto preko tisuću birača izašlo. birački odbor se bome izmučio s manjinama, onda još ljudi urlaju jer se stvara gužva, a nemaš kako drukčije nego na licu mjesta prepisat manjinskog birača u izvadak iz popisa birača.

Doduše, ja sam samo posmatrala :D ali rado bih se ubacila u odbor sljedeći put, bar mi neće bit tako dosadno.

Loreanna
06.12.2011., 00:40
smrzli smo se vani i osjećala sam se ko da čekam u redu za pučku kuhinju...

Razumijem te potpuno :grli:
U više navrata se zapitah što je meni ovo trebalo, mogla sam biti u toplom stanu, ispred tv-a s kokicama i chococinom čekat izlazne ankete.. :503:

sanja....
07.12.2011., 10:06
Jel zna netko kad se očekuje isplata za Grad Zagreb?

MučkoĐubre
07.12.2011., 12:22
Jel zna netko kad se očekuje isplata za Grad Zagreb?

Evo danas stiglo. Bar meni. Na zirac. 340 kn.

sanja....
07.12.2011., 12:36
znači, isplate su krenule..
hvala

deemuša
07.12.2011., 18:28
Zna netko možda kolika je naknada za članove proširenog sastava izbornog povjerenstva?

Loreanna
07.12.2011., 21:45
Zna netko možda kolika je naknada za članove proširenog sastava izbornog povjerenstva?

Ja sam čula par tisuća (koliko je točno to ''par'' ne znam :zubo:)

Mene zanima kako doć do povjerenstva :misli:

magic potion
07.12.2011., 21:48

Ako se dobro sjećam, to bi trebale biti 3 000.:rofl:

magic potion
07.12.2011., 22:00
koliko ćemo dobit uopće? kod mene iako je mala općina tu ide preko tekućeg računa..isto smo u smjenama radili od 7-13 i 13-19. ne znaš kud ćeš sa sobom od dosade,a glasove smo prebrojali za 20min..čak 148 birača od 254,hhh :D milina od posla

Ovako se i moj brat uvalio u totalnu pripizdinu (izašlo ih oko 100):D

volume3d
07.12.2011., 22:51
meni danas dosla lova, postar donio XD, iz zagreba sam....

deemuša
08.12.2011., 11:07

Mene zanima kako doć do povjerenstva :misli:

Ja sam prvi put preko veze upala u povjerenstvo na izborima za lokalne odbore i sad su me opet zvali. Tad smo dobili 3000 kn a sad neki kažu da će biti manje a neki više. Ja sam si malo nestrpljiva pa zato pitam

nata2907
08.12.2011., 13:09
Ja sam prvi put preko veze upala u povjerenstvo na izborima za lokalne odbore i sad su me opet zvali. Tad smo dobili 3000 kn a sad neki kažu da će biti manje a neki više. Ja sam si malo nestrpljiva pa zato pitam

I ja sam nestrpljiva i mene to isto zanima, i jel će članovi proširenog sastava dobit isto ko i stalni članovi ili upola manje s obzirom da smo radili svi zajedno??!

deemuša
08.12.2011., 13:27
I ja sam nestrpljiva i mene to isto zanima, i jel će članovi proširenog sastava dobit isto ko i stalni članovi ili upola manje s obzirom da smo radili svi zajedno??!

Evo baš sam danas srela poznanicu koja radi u poglavarstvu a član je povjerenstva pa mi je rekla da je to na državnoj razini i da ni ona još ništa nezna. Raspitat će se pa će mi javiti. Ja sam prošli put bila član stalnog sastava jer tad nije bio uvijet da svi članovi moraju bit pravne struke a sad sam bila u proširenom al sam radila isto što i stalni i bila sam s njima do 3 ujutro dok se nije sve pregledalo i potpisalo. Mislim da će stalni članovi dobit puuuno vise od nas. Čim saznam nešto javim....

Anita2507
08.12.2011., 17:38
Jeste dobili 340kn???

zlocka
08.12.2011., 18:32
moj muž je dobio, ja još ne znam, nemrem na internet bankarstvo

Loreanna
12.12.2011., 21:47
Kome se prijavljuje za rad u povjerenstvu? Gradskom poglavarstvu kao i za odbore ili DIP-u?

I koliko prije održavanja izbora se treba prijavit?

deemuša
12.12.2011., 22:35
Jel zna netko kada će biti isplata za članove izbornog povjerenstva?

Allexis
15.12.2011., 18:27
meni je sjelo na račun odmah dan nakon izbora...

jel zna tko što treba, kome se javiti za rad u povjerenstvu za EU refrendum

Anita2507
15.12.2011., 19:53
Kako će to biti organizirano, stranački ili??

Allexis
15.12.2011., 20:11
ne bi trebalo stranački, nisu to izbori :confused:

Anita2507
15.12.2011., 21:26
Ne znam, pitam samo, kako će se onda određivati.

Allexis
15.12.2011., 23:17
treba se prijaviti gdje si se prijavila za izbore, pa možda oni što znaju kako to dobiti....

Loreanna
15.12.2011., 23:58
@Allexis, ti bi isto ovaj put u povjerenstvo? :D

Allexis
16.12.2011., 01:11
:D

ovaj put bih radije povjerenstvo nego odbor :)

majaa0406
16.12.2011., 09:24
Da li su nekome tko je bio član izbornog povjerenstva isplaćeni novci na račun?

laaraa
17.12.2011., 22:26
meni još nije isplaćeno 340 kn, grad zagreb, budem u poned nazvala :ne zna:
odmah ću pitati i za referendum i za povjerenstvo( šta oni uopće rade? :cerek:)

bazziiinga
21.12.2011., 13:48
Je li svima plaćeno 340-350 kn? Meni nikako da uplate. Država nema novaca pa razvlači s uplatom?

zlocka
21.12.2011., 21:46
još u srijedu poslije izbora

nata2907
22.12.2011., 12:32
Da li su nekome tko je bio član izbornog povjerenstva isplaćeni novci na račun?

Meni još ništa, jel kome već jesu??

deemuša
22.12.2011., 12:58
Meni još ništa, jel kome već jesu??

Meni jesu, još u petak

hrvatina_i_po
22.12.2011., 23:21
Meni jesu, još u petak

Jel se može znati koliko dobija član proširenog izbornog povjerenstva ako nije tajna:D:D ?

deemuša
26.12.2011., 10:38
Jel se može znati koliko dobija član proširenog izbornog povjerenstva ako nije tajna:D:D ?

1500 kn

NećešRazbojniče
27.12.2011., 18:40
Da li se može i na referendumu o ulasku u EU prijaviti za biračke odbore? Da li je sve identično kao i kod izbora?

hrvatina_i_po
27.12.2011., 20:27
1500 kn

Kako je onda meni sjelo na račun 1000 kn ? :mad::mad:

Loreanna
27.12.2011., 23:21
Kako je onda meni sjelo na račun 1000 kn ? :mad::mad:

Zar netko nije bio napisao na ovoj temi da članovi povjerenstva dobivaju 3000 kn? :confused:

hrvatina_i_po
27.12.2011., 23:27
Zar netko nije bio napisao na ovoj temi da članovi povjerenstva dobivaju 3000 kn? :confused:

Možda članovi izbornog povjerenstva,ali ne i članovi proširenog izbornog povjerenstva.Jel ima netko pouzdan info koliko su dobijali članovi proširenog izbornog povjerenstva na ovim izborima ? Članovi izbornog povjerenstva su pravnici dok su članovi proširenog povjerenstva pripadnici ili većinske koalicije ili dolaze iz oporbenih stranaka.

nata2907
28.12.2011., 09:49
Meni još uvijek nije sjelo na račun 1500kn....:tuzni:

deemuša
28.12.2011., 10:47
Možda članovi izbornog povjerenstva,ali ne i članovi proširenog izbornog povjerenstva.Jel ima netko pouzdan info koliko su dobijali članovi proširenog izbornog povjerenstva na ovim izborima ? Članovi izbornog povjerenstva su pravnici dok su članovi proširenog povjerenstva pripadnici ili većinske koalicije ili dolaze iz oporbenih stranaka.

Kao što sam već napisala ja sam dobila 1500 kn i bila sam član proširenog izbornog povjerenstva.

deemuša
28.12.2011., 10:49

ja sam 3000 kn dobila na izborima za lokalne odbore i tad sam bila član povjerenstva jer uvijet nije bila pravna struka

Loreanna
28.12.2011., 13:29
ja sam 3000 kn dobila na izborima za lokalne odbore i tad sam bila član povjerenstva jer uvijet nije bila pravna struka

Ja sam pravne struke, kome se mogu javit za rad u povjerenstvu na referendumu?

deemuša
28.12.2011., 13:44
Ja sam pravne struke, kome se mogu javit za rad u povjerenstvu na referendumu?

http://www.izbori.hr

http://www.izbori.hr/izbori/dip_ws.nsf/0/5B5D973C96DC9DD2C125797300569105/$File/Priopcenje_u_svezi_bo.pdf

evo pa prouči

Loreanna
28.12.2011., 13:52
http://www.izbori.hr

http://www.izbori.hr/izbori/dip_ws.nsf/0/5B5D973C96DC9DD2C125797300569105/$File/Priopcenje_u_svezi_bo.pdf

evo pa prouči

Ma čitala sam to već.. Piše da se javiš povjerenstvu za rad u odboru, ne piše kako doć do povjerenstva

hrvatina_i_po
28.12.2011., 14:43
Ma čitala sam to već.. Piše da se javiš povjerenstvu za rad u odboru, ne piše kako doć do povjerenstva

Pa preko veze,kako to obično ide kod nas.

Loreanna
28.12.2011., 16:48
Pa preko veze,kako to obično ide kod nas.

E vidiš, ja do sada ništa nisam dobila prek veze.. Ni posao ni mjesto u odboru na izborima.. Nije da se hvalim, jel :D, al imam stvarno dobar životopis tak da je to možda utjecalo. Ovaj put me samo zanima kome da se upute prijave, bilo telefonom, bilo mailom, bilo osobno..

Allexis
28.12.2011., 18:20
i mene to isto zanima :)

Allexis
28.12.2011., 19:56
izgleda da na referendumu nema proširenog izbornog povjerenstva (http://www.izbori.hr/izbori/dip_ws.nsf/0/5B5D973C96DC9DD2C125797300569105/$File/Priopcenje_u_svezi_bo.pdf) :ne zna:

povjerenstvo za grad zagreb (http://www.izbori.hr/izbori/dip_ws.nsf/0/9B8D485A654F1436C1257973003925AE/$file/21_Grad_Zagreb.pdf)je već izabrano, što znači da preostaje jedino odbor :(

s tim da na ovom prvom linku piše da se povjerenstvu treba javiti za sudjelovanje u odborima te da će na stranicama biti objavljene adrese, telefoni, kontakti čim se povjerenstvo imenuje, ali zasad nikakvih kontakata nema, iako je povjerenstvo već imenovano :(

Loreanna
28.12.2011., 20:25
s tim da na ovom prvom linku piše da se povjerenstvu treba javiti za sudjelovanje u odborima te da će na stranicama biti objavljene adrese, telefoni, kontakti čim se povjerenstvo imenuje, ali zasad nikakvih kontakata nema, iako je povjerenstvo već imenovano :(

DIP imenuje županijska izborna povjerenstva, a oni imenuju gradska izborna povjerenstva, koji imenuju članove odbora za provedbu referenduma. Članovi županijskih mogu po zakonu biti isključivo suci. Članovi gradskih mogu biti svi.
E sad, gdje nastaje problem?!? Nema nigdje podataka o tome koga nazvati u kojoj županiji i na koji način se prijaviti za rad u gradskom.

Allexis
28.12.2011., 20:44
upravo to...objavili su povjerenstva na razini županije....i to je to...

za grad zg su već objavili, ali kako se javiti tim ljudima...vidim dosta poznatih sudaca na toj listi :D

ako za gradska ne treba biti pravnik (studiram pravo i novinarstvo :D), pretpostavljam kako su ta mjesta u mom gradu već zauzeta, kao i prošli put...

puno lakše mi je bilo za dobiti u zg gdje studiram i imam boravište, nego u vlastitom gradu...tamo su i odbori bili zauzeti već mjesec i pol dana prije izbora :D

Loreanna
28.12.2011., 20:54
ako za gradska ne treba biti pravnik (studiram pravo i novinarstvo :D), pretpostavljam kako su ta mjesta u mom gradu već zauzeta, kao i prošli put...

puno lakše mi je bilo za dobiti u zg gdje studiram i imam boravište, nego u vlastitom gradu...tamo su i odbori bili zauzeti već mjesec i pol dana prije izbora :D

A ne znam što da ti kažem, mene su zadnji put zvali za rad u odboru, vrlo vjerojatno će i ovaj put.. Ali, ovaj put ja želim bit ona žena što zove i obavještava članove odbora. Jel tak da ne tražim puno? :zubo:

Allexis
28.12.2011., 21:25
ne tražimo puno :D

al me stvarno živcira to što ne znaš kome se javiti, sve je nekako tajno :503: i onda kad napokon saznaš kome se javiti, nema mjesta :503:

probat ću se raspitati kod mene u gradu sutra, pa javim ako što saznam :)

Loreanna
28.12.2011., 23:01
al me stvarno živcira to što ne znaš kome se javiti, sve je nekako tajno :503: i onda kad napokon saznaš kome se javiti, nema mjesta :503:

Ovo si tako lijepo napisala, slažem se u potpunosti :503:

nata2907
02.01.2012., 11:08
Kakva je situacija s referendumom, pretpostavljam da je manje posla pa se vjerojatno i manje plaća??!

mojca1
03.01.2012., 14:05
Kod nas su počeli zvati,ali neznam po kojem kriteriju jer ne zovu sve

Allexis
03.01.2012., 20:59
kod mene u gradu nitko ništa ne zna :503:

danas sam cijeli dan pokušavala dobiti onaj broj za zg koji je objavljen na stranici dip-a i nitko mi se ne javlja :503:

kog da još zovem za stavljanje u odbor zg-a...

Loreanna
04.01.2012., 00:00
kog da još zovem za stavljanje u odbor zg-a...

DIP pitaj kontakt osobu i broj telefona

Allexis
04.01.2012., 00:16
njih sam i zvala, rekli su da su to ona 3 broja objavljena na njihovoj stranici....cijeli dan sam zivkala, to zvoni i zvoni dok ne odzvoni :503:

jesi ti što uspjela s povjerenstvom...

Loreanna
04.01.2012., 13:58
njih sam i zvala, rekli su da su to ona 3 broja objavljena na njihovoj stranici....cijeli dan sam zivkala, to zvoni i zvoni dok ne odzvoni :503:

jesi ti što uspjela s povjerenstvom...

Nažalost ne, rečeno mi je da sve već gotovo.. Znači točno ono što si ti napisala, prvo je sve nekak tajno, nitko navodno ništa ne zna, a onda je odjednom sve gotovo :rolleyes:

Meni su zadnji put u DIP-u bili dali drugačiji broj i tu su mi se odmah javili..
Znaš što pokušaj.. Nazovi županijski sud županije gdje želiš radit i traži na telefon nekog od kontakt osoba sa stranice DIP-a :mig:

mojca1
04.01.2012., 15:46
I kod nas je nažalost sve gotovo i prije nego je i započelo,ispalo je da su zvali samo one koji su i onako imali protekciju po nekom ključu.Tako ovaj puta ništa.

Allexis
04.01.2012., 15:48
nevjerojatno, da mi je znati kako se došlo do tih mjesta u povjerenstvu :503:

koja država :504:

danas sam opet zvala ona 3 broja, ništa :mad:

sutra opet zovem DIP...

btw. jesi bar dobila odbor...

Loreanna
04.01.2012., 20:04
sutra opet zovem DIP...

btw. jesi bar dobila odbor...

Nemoj zvat ponovno DIP, nego sud.. Radim na jednom i znam da su još neki tako zvali i dobili su mjesto u odboru.. :mig:

Prijavila sam se za odbor, nisam bog zna kako oduševljena, ali eto računam bolje išta nego ništa, a i ovaj bi put trebalo biti znatno manje posla nego na parlamentarnim izborima..

Allexis
04.01.2012., 22:21
kao kontaktisu mi navedeni ovi brojevi -->http://www.izbori.hr/2012Referendum/izbpov/sjedista/zupanija021.html

al se nitko ne javlja, samo zvoni...misliš da zovem županijski sud pa tražim ovog suca sessu ili :ne zna:

Loreanna
04.01.2012., 22:41
misliš da zovem županijski sud pa tražim ovog suca sessu ili :ne zna:

Traži njega ili zamjenika

Allexis
04.01.2012., 23:51
probat ću i to isto :)

Anita2507
05.01.2012., 09:33
Koliko se plaća referendum???

beca5
05.01.2012., 13:02
ja sam zvao konkretno za Đakovo i telefon zvoni,ali se nitko ne javlja...sutra ću probati ponovo zvati,ako ne dobijem nikoga idem osobno do općine raspitati se...
Hoće to isto opet biti po selima kao i na parlamentarnim izborima?

Allexis
05.01.2012., 13:44
napokon jutros dobila isprve...i nema više mjesta...svi odbori u zg zauzeti :503:

Loreanna
05.01.2012., 13:55
napokon jutros dobila isprve...i nema više mjesta...svi odbori u zg zauzeti :503:

Koga si zvala?

Allexis
05.01.2012., 14:51
zvala županijski sud i tražila tog suca, žena me pitala zašto, objasnila da je za odbor za referendum i dala mi broj na koji zovem...to je bio onaj s neta...tamo mi rekli da nema mjesta :503:

Anita2507
05.01.2012., 14:54
Kojoj se znači ustanovi obratit za referendum i mjesto, županiji???

Allexis
05.01.2012., 15:07
prvo probaj onaj kontakt na stranici DIP-a, ima za svaku županiju broj telefona...

Anita2507
05.01.2012., 15:21
I zovem predsjednika povjerenstva??

Allexis
05.01.2012., 15:30
piše ti pored broja tko je kontakt osoba...

Didulina
05.01.2012., 18:17
Koliko se plaća rad u odboru? Isto kao i na parlamentarnim?

Flipi
07.01.2012., 21:43
Ne vjerujem da je sigurno više plaća

Loreanna
08.01.2012., 01:04
Ne vjerujem da je sigurno više plaća

Ja voljela znati objasniti piše ovdje :zubo:

beca5
16.01.2012., 16:34
mene danas zvali,jel zna tko koliko se plaća?

fairy_dea
16.01.2012., 16:38
Ja sam cula oko 500 kn :ne zna:

Loreanna
16.01.2012., 19:40
Ja sam cula oko 500 kn :ne zna:

Za povjerenstvo - možda, za odbor - čisto sumnjam da će biti više od 340

beca5
17.01.2012., 10:09
biti će super i ako bude 340kn...

lukarak
21.01.2012., 19:48
Upravo mi je doslo ovo potvrda o isplacenom dohotku za naknadu sa parlamentarnih. Uplaceno je i 140 kuna poreza i prireza, tak da si to mogu pokupit jos na poreznu prijavu, znaci efektivno 480 kn, stvarno nije lose :D

Sretno sutra.

Bundesland
21.01.2012., 20:07
može mi netko reći koji su uvjeti, za buduće izbore, za biti u tom odboru....

jel treba recimo biti redovni glasač....

lukarak
21.01.2012., 21:15
može mi netko reći koji su uvjeti, za buduće izbore, za biti u tom odboru....

jel treba recimo biti redovni glasač....

Ma nista nije uvjet. Nazoves i prijavis se. Nakon prvih izbora zovu te sami, barem su mene. Falilo im je predsjednika glasackih odbora. Ljudi se ocito prvo uguraju kao clanovi, jer je ista lova, a manje posla.

janis2102
23.01.2012., 07:38
Da li ste jučer dobili lovu? Nama su rekli da grad nema love i da će biti za tjedan dana

Kuzerica
23.01.2012., 09:11
ne jucer nego jos u subotu.
isli su na povjerenje

janis2102
23.01.2012., 13:54
ne jucer nego jos u subotu.
isli su na povjerenje

Koji je to krasan grad, na povjerenje dati nekom lovu.

5rich
23.01.2012., 13:55
Da li ste jučer dobili lovu? Nama su rekli da grad nema love i da će biti za tjedan dana

Nope. Nama rekli da dip nije isplatio gradu i da će biti tokom ovog tjedna.

Edit:
Na parlamentarnim su nam dali još u petak prije izbora (znači na edukaciji su dali uz materijale lovu zamjenicima i predsjednicima), ali smo kolega i ja odlučili da ćemo podijeliti lovu tek nakon brojenja.

curva-tamburello
24.01.2012., 14:35

kod mene ista stuacija :rolleyes: ko zna mozda smo i volontirali!

janis2102
27.01.2012., 07:23
Danas isplata. Nitko ne zna koliko. Kao da je u pitanju neka državna tajna.

Anita2507
27.01.2012., 09:18
Pa 340 kao i za izbore.

janis2102
27.01.2012., 12:32
Pa 340 kao i za izbore.

Bilo je nagađanja da će biti manje. Ja sam zadovoljna.

my fair lady
08.01.2013., 21:35
Ljudeki kak se to prijavi?

Didulina
06.03.2013., 15:36
Jel se za europske izbore isto plaća 340 kn?

ghost
06.03.2013., 16:10
Jel se za europske izbore isto plaća 340 kn?

A svi zadnji izbori su bili po 340 netto + 125,75 poreza i prireza. Ispada 20kn po satu, tj. ukupno 17sati. 2h obuka (koja u praksi traje puno manje) + 15h na dan izbora (računa se da dođete sat prije otvaranja birališta i ostanete sat nakon izbrojiti glasove).

S obzirom koliko će kandidata biti i kakve će liste biti, unaprijed se veselim brojenju glasova i pisanju zapisnika :rolleyes:

Da me ovog puta bar stave negdi u pripizdinu di ima manje od 1000 glasača...

hcerinski
06.03.2013., 18:51
birališta rade od 07 - 19 što je 12 sati i sat prije i poslije je ukupno 14 sati...

Didulina
06.03.2013., 21:21
A svi zadnji izbori su bili po 340 netto + 125,75 poreza i prireza. Ispada 20kn po satu, tj. ukupno 17sati. 2h obuka (koja u praksi traje puno manje) + 15h na dan izbora (računa se da dođete sat prije otvaranja birališta i ostanete sat nakon izbrojiti glasove).

S obzirom koliko će kandidata biti i kakve će liste biti, unaprijed se veselim brojenju glasova i pisanju zapisnika :rolleyes:

Da me ovog puta bar stave negdi u pripizdinu di ima manje od 1000 glasača...

Mi se uvijek podijelimo u 2 grupe, jedna ujutro, druga popodne. Na brojanje glasova dođemo svi :ne zna:

ghost
06.03.2013., 22:12
birališta rade od 07 - 19 što je 12 sati i sat prije i poslije je ukupno 14 sati...

Preračunah se :D

Mi se uvijek podijelimo u 2 grupe, jedna ujutro, druga popodne. Na brojanje glasova dođemo svi :ne zna:

To je moguće kad je birača malo i izbori jednostavni. Ja sam takav slučaj imao samo za izbore nacionalnih manjina. Pogotovo na lokalnim je to nemoguće, pa imaš samo 4 izvoda i 4 listića, a di su još popodnevne kućne posjete, na parlamentarnim smo 2 sata bili na terenu, svi nisu ni mogli stati u zapisnik... Na ovim sad bi isto moglo biti zeznuto jer su ovo prvi izbori ovakve vrste, pa će dosta ljudi biti zbunjeno i moraš objašnjavati.

Također to s grupama dosta ovisi o predsjedniku/potpredsjedniku komisije, jer ipak su oni pod kaznenom i materijalnom odgovornošću. A iskreno nagledao sam se svega, ljudi su dolazili s Titom na reveru, neki su po izbornom mjestu kukurikali, kandidati na lokalnim izborima su dolazili u izviđanje, neke je tribalo pod prijetnjom policije udaljavati, a na referendumu smo i u novinama izašli... :rolleyes:

inepcija
07.03.2013., 00:59
gdje se treba prijaviti za ovakav rad na dan izbora?

lukarak
07.03.2013., 08:02
Bilo je nagađanja da će biti manje. Ja sam zadovoljna.

Bit ce manje jer su smanjene dnevnice sa 170 na 150 kn ako se dobro sjecam. A za izbore se dobijalo 2 dnevnice, odnosno 340 kn.

Sto se tice rada na izborima, ni u kojem slucaju nije potrebno da svi budu stalno tamo, upravo zato i postoje zamjenici.

Biranje traje od 7 do 19, i recimo da treba ostati sat vremena poslije, ja sam vec par puta bio, rasporedio sam ljude u dvije grupe. Prva, bez mene, dolazi ujutro, i bude do 12h. Druga dolazi u 12h i bude do kraja, cca 20h (to je cca 8 sati). Ova prva, koja je bila do 12h (dakle 5 sati) dolazi oko 17h i ide okolo u 'posjete'. Na prebrojavanju smo svi, tako da je dakle svatko odradio nekih 8h u prosjeku.

Najmanje posla je naravno bilo na referendumu, ali je bilo i manje ljudi, 1+2 po smjeni a ne 1+4.

Ja odem po materijale dan prije, uzmem kljuc birackog mjesta u opcini i u subotu odmah postavim sve plakate i kutije, a listice i kljuc preuzme moj zamjenik jer je on prva smjena.

Obicno vidimo tko je stariji pa da oni ne moraju okolo nego to obavimo mi mladji, nekad neki imaju jos neke obaveze pa i to ukalkuliramo.

Na kraju ja i jos dvoje mladjih idemo odnijeti listice i materijale u poglavarstvo, a ostali su slobodni.

Loreanna
07.03.2013., 18:41
gdje se treba prijaviti za ovakav rad na dan izbora?

Na stranici Državnog izbornog povjerenstva http://www.izbori.hr/izbori/dip_ws.nsf/public/index?openform imaš popis članova županijskih i gradskih povjerenstava pa nazoveš nekoga od njih i prijaviš se ili osobno odneseš molbu.

ghost
07.03.2013., 22:05
Bit ce manje jer su smanjene dnevnice sa 170 na 150 kn ako se dobro sjecam. A za izbore se dobijalo 2 dnevnice, odnosno 340 kn.

Sto se tice rada na izborima, ni u kojem slucaju nije potrebno da svi budu stalno tamo, upravo zato i postoje zamjenici.

Biranje traje od 7 do 19, i recimo da treba ostati sat vremena poslije, ja sam vec par puta bio, rasporedio sam ljude u dvije grupe. Prva, bez mene, dolazi ujutro, i bude do 12h. Druga dolazi u 12h i bude do kraja, cca 20h (to je cca 8 sati). Ova prva, koja je bila do 12h (dakle 5 sati) dolazi oko 17h i ide okolo u 'posjete'. Na prebrojavanju smo svi, tako da je dakle svatko odradio nekih 8h u prosjeku.

Najmanje posla je naravno bilo na referendumu, ali je bilo i manje ljudi, 1+2 po smjeni a ne 1+4.

Ja odem po materijale dan prije, uzmem kljuc birackog mjesta u opcini i u subotu odmah postavim sve plakate i kutije, a listice i kljuc preuzme moj zamjenik jer je on prva smjena.

Obicno vidimo tko je stariji pa da oni ne moraju okolo nego to obavimo mi mladji, nekad neki imaju jos neke obaveze pa i to ukalkuliramo.

Na kraju ja i jos dvoje mladjih idemo odnijeti listice i materijale u poglavarstvo, a ostali su slobodni.

Ovo nikako nije po pravilima. Kad se postavlja i pečati kutija SVI moraju biti prisutni. To se radi da bi se svi uvjerili da je kutija zaista prazna. Ako se od komisije do 7:00 netko ne pojavi na izbornom mjestu, zove se GIP, uredno prijavi, i oni pošalju zamjenu. U svakom trenutku moraju biti prisutna min 2 člana/zamjenika +predsjednik/zamjenik. Također je naputak da se vodi računa od koga su članovi predloženi, da se slučajno ne bi dogodilo da 2 hdzova ili sdpova člana idu skupa na teren.

BTW kad su to smanjene dnevnice?

lukarak
08.03.2013., 05:32
Ovo nikako nije po pravilima. Kad se postavlja i pečati kutija SVI moraju biti prisutni. To se radi da bi se svi uvjerili da je kutija zaista prazna. Ako se od komisije do 7:00 netko ne pojavi na izbornom mjestu, zove se GIP, uredno prijavi, i oni pošalju zamjenu. U svakom trenutku moraju biti prisutna min 2 člana/zamjenika +predsjednik/zamjenik. Također je naputak da se vodi računa od koga su članovi predloženi, da se slučajno ne bi dogodilo da 2 hdzova ili sdpova člana idu skupa na teren.

BTW kad su to smanjene dnevnice?

Nisam ja rekao da to radim sam, rekao sam da postavljam. Pecati ih biracki odbor ujutro. Zasto bi bas svi morali biti prisutni, to ne pise ni u provedbenoj uputi, a i nama su na onom grupnom predavanju rekli da ne moraju biti svi svi, dakle svih 10 ljudi.

Dnevnice su smanjene prosle godine, kad su i javne i drzavne sluzbe ostale bez bozicnica regresa i slicno.

Flipi
09.03.2013., 10:56
Nisam ja rekao da to radim sam, rekao sam da postavljam. Pecati ih biracki odbor ujutro. Zasto bi bas svi morali biti prisutni, to ne pise ni u provedbenoj uputi, a i nama su na onom grupnom predavanju rekli da ne moraju biti svi svi, dakle svih 10 ljudi.

Dnevnice su smanjene prosle godine, kad su i javne i drzavne sluzbe ostale bez bozicnica regresa i slicno.

Nije deset ljudi nego 6 . Od toga su predsjednik i zamjenik nestranački , a ostala 4 mjesta popunjavaju stranački po dva iz oporbe i vladajućih . Oni po meni ne bi trebali biti plaćeni jer njima je u interesu stranka kojoj moraju isto odnijeti rezultate i ne žele ići nositi listiće i ostalo ako se dogovori da trebaju ići .