PDA

View Full Version : Alcatel OT-990

stranice : [1] 2

izbojan
16.10.2011., 10:24
Eto, vidim da nema topic-a o tom mobitelu pa me zanimaju vasa iskustva...

Planiram kupiti mobitel i u nedoumici sam izmedju ovog i Huawei-a u8650, o potonjem imam povratne informacije s foruma, no o ovom nemam... vjerujem da ce topic koristiti svima koji razmisljaju o ovom mobitelu...

Ponuda je iz Tele2! (http://www.tele2.hr/cps/rde/xchg/www_tele2_hr/stylesheet/hs.xsl/-/mobilna_telefonija/mobilni_telefoni.html/-/papp/phones_application_hr/http://mobiles.web.tele2.hr/telefon.aspx?mobitel=Alcatel-OT-990-black&ponuda=start-paket-na-bonove&mode=prepaid&mobile=274)

A ovo je stranica s detaljim specifikacijama i prvim komentarima GSMArena! (http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_990-3799.php)

Biljeze ga solidne karakteristike po jako dobroj cijeni, od kojih isticem, naravno, Android OS (na zalost verzija Froyo, no negdje procitah da ce biti moguci upgrade u 2.3), solidan ekran, sjajan design (po reakciji korisnika s GSMArene), solidna kamera s blicom i autofokusom, prednja VGA kamera,...

Za sad od nedostataka se najvise istice jako kratak vijek baterije (1dan - sto mi se cini prosjek kod vecine smartphone-ova pa ga i ne smatram nedostatkom), i prosla verzija OS-a...

Eto, jedva cekam vase reakcije pa da skoknem iduci tjedan u ducan! :)

POZ

Lady_Tila
16.10.2011., 11:18
Malo mi je neobično što su ta dva mobitela u istom cjenovnom rangu a alcatel ima bolju kameru od 5mp.Baš me zanima kava je ta kamera naspram huaweia.

Android-split
16.10.2011., 12:44
Kad je huawei radija smartphonove alcatel nije ni postoja. Al to netreba ništa znacit. Mislim da je huawei ko firma, bolji. Al treba vidit šta kažu korisnici. Jesi pogleda na youtubu koji video, tamo imaš ljepih testova.

izbojan
16.10.2011., 13:08
sto se youtube video-a tice... mobiteli su u egalu... jako puno pozitivnih dojmova, malo losih... najvazniji los dojam kod huawei-a je to sto je kamera losa, kod alcatel-a je bolja no ne i jako dobra, najlosije sto se istice je baterija kod alcatel-a, no ni kod huawei-a nije bog zna kako bolja....

o huawei-u imam vise podataka, valjda zato jer je taj model dulje na trzistu, a o alcatel-u malo iako su dojmovi izuzetno povoljni.

ni huawei nema bas neku povijest proizvodnje (ili mozda bolje receno sastavljanja) smartphone-a takodjer, kao ni alcatel, no, s druge strane Alcatel slovi kao jedan od proizvodjaca najpouzdanijih mobitela... iako nije ni izbliza razvikan kao neke druge marke... btw.- alcatel jako dugo postoji kao proizvodjac mobitela, huawei tek godinu, cini mi se...

mislim da je hardware-ska osnova vrlo slicna (i procesor i unutarnja memorija) no volio bih cuti korisnike....

eto... za sad, cujemo se...

exception
16.10.2011., 15:14
Mobitel izgleda super ima bolju kameru od Huawei-a (bljeskalica, autofocus) u paketu dobijes i micro sd karticu od 2 gb a kod Huawei-a nista. Mislim da opravdava visu cijenu od ovog U8650 i definitivno je best buy. Sto se tice Alcatela kao proizvodaca, ja ga imam vec godinu dana ali ne smartphone i sve pohvale, rade jako dobre mobitele za malu cijenu. Mislim da ce ovaj OT-990 biti moj iduci mob.

izbojan
16.10.2011., 20:30
Mobitel izgleda super ima bolju kameru od Huawei-a (bljeskalica, autofocus) u paketu dobijes i micro sd karticu od 2 gb a kod Huawei-a nista. Mislim da opravdava visu cijenu od ovog U8650 i definitivno je best buy. Sto se tice Alcatela kao proizvodaca, ja ga imam vec godinu dana ali ne smartphone i sve pohvale, rade jako dobre mobitele za malu cijenu. Mislim da ce ovaj OT-990 biti moj iduci mob.

mobitel zaista i izgleda super, bio sam na prodajnom mjestu i drzao ga u ruci, na zalost nije bio upaljen... malo djeluje krupniji, u usporedbi s hueawei-em, no nacelno, u brojkama, i nije - par milimetara je razlika... djeluje robusnije i solidnije napravljen, huawei pak djeluje kao stari iphone 3-ca.. alcatel bas nekako ostavlja dojam kao mali pda... onako s onom tipkom ispod... ma lijep mobitel.. nema sto...

izbojan
17.10.2011., 14:04
vidim da nema jos korisnika koji posjeduju Alcatel... ok, idem danas usporediti ta dva modela (nadam se uljucena) pa cu odluciti.... i prenijeti dojmove... POzdrav

xyxyxyxy
18.10.2011., 10:56
Kad je huawei radija smartphonove alcatel nije ni postoja. Al to netreba ništa znacit. Mislim da je huawei ko firma, bolji. Al treba vidit šta kažu korisnici. Jesi pogleda na youtubu koji video, tamo imaš ljepih testova.

Ti ne znas sto pricas, alcatel je barem deset godina prije huawei-a proizvodio mobitele, i može se pohvaliti da jemeđu prvima napravio full touch mobitel, deset godina prije iphone-a i dobro se razumiju u taj posao. radili su izradom jedne od kvalitetniojih mobitela, jedino se do sada nisu uključivali u smartphonove.

exception
18.10.2011., 15:46
vidim da nema jos korisnika koji posjeduju Alcatel... ok, idem danas usporediti ta dva modela (nadam se uljucena) pa cu odluciti.... i prenijeti dojmove... POzdrav

Vidim da si iz Zadra, da li ima uljucenih Alcatela u onom Tele2 centru na Relji?

davidoff_lights_1
18.10.2011., 18:31
btw.- alcatel jako dugo postoji kao proizvodjac mobitela, huawei tek godinu, cini mi se...

alcatel je prvi gsm predstavio 1997. a huawei 2008. ali je alcatel tek ove godine poceo sa androidom dok je huawei na androidu od 2009. (informacije radi ;) )

Android-split
18.10.2011., 19:25
alcatel je prvi gsm predstavio 1997. a huawei 2008. ali je alcatel tek ove godine poceo sa androidom dok je huawei na androidu od 2009. (informacije radi ;) )

Prvi mobitel huawei je predstavio 1997 godine.
In 1997, Huawei, launched first wireless GSM-based products

izbojan
19.10.2011., 08:49
Prvi mobitel huawei je predstavio 1997 godine.
In 1997, Huawei, launched first wireless GSM-based products

ok ekipa, ajmo smiriti strasti.. nebitno za temu nii samsung u elektronici nije postojao prije 20-tak godina pa je nekako za dlaku bolji od grundiga u elektronici koji postoji xyz godina... nebitno....

@exception- 'uljucenih' (wtf) - ako je ukljucenih (nema), uljućenih (svi ljuto drobro izgledaju - pa dakle ima), uljuđenih (svi su za covika napravljeni - dakle ima)....

No, ono sto je vazno za ovaj topic jest da je jedan od Alcatel-a ot-990 udomljen u mojem toplom domu i upravo prolazi hard test sastavljen od cjelodnevnog davljenja uredjaja, instaliranjja, deinstaliranja, prckanja po ovom i onom...

Prvi dojmovi?

Izdržava! :)

Mobitel je prilicno velik, dobro lezi u ruci, odaziv s ekrana je sjajan, cak i kad se koristi onscreen tipkovnica, vrlo je precizna, kamera bolja nego sto sam ocekivao, zoom, white balance, led bljeskalica, ovo i ono.... fotografije snimljene u zatvorenom prostoru osvjetljenom lowcost stednom zaruljom, ispale prilicno gledljive.... O aplikacijama necu puno jer to smatram besmislenim kad se pogleda ponuda na Android marketu (https://market.android.com/), dizajn - to, naravno, ovisi o ukusu, no stvarno je lijep mobitel, meni je ugodniji huawei (samo zbog grafickog sucelja), no ponekad mi treba 'oslonca' pri koristenju jer je cijeli obal i 'klizav', taj problem ne postoji kod Alcatela, u dlanu je 'ko doma' - ako je dlan veci... :D

Dakle, kao sto ste vec i skontali, svi ovi pozitivni dojmovi usporedjeni sa Huaweiem U8650 jer imam srecu prtljati oko oba mobitela u isto vrijeme!

Negativno.... Pa ima i toga... mobitel je stvarno krupan (opet u usporedbi s Huawei-em), tezi, ima onu, meni pomalo iritantnu, neujednacenost u osvijetljenju u donjem dijelu ekrana - ne bas primjetno kad se gleda pod 'normanim' kutom, ali malo vamo-malo tamo i vidi se, baterija traje i dulje nego Huawei-eva, barem po mojim iskustvima, no ne i znacajno da bi bilo pozitivno, i jos o bateriji, nakon prvog praznjenja, pri punjenju, i nakon vise od 5 sati punjenja, baterija nije isla (software-ski) preko 95% - nadam se da ce se to unormaliti u slijedecim punjenjima.... I da, Froyo je milju dalje od Androida 2.3 i po intuitivnosti i po ljepoti i, konacno, po prijevodu na hrvatski (iako ni 2.3 u tome ne blista).

Eto, za sad...

Kučak
19.10.2011., 15:18
peti dan dođe do 100%. ma mob e ludilo! tiekom studenog pustit će gingerbread za nega..

izbojan
21.10.2011., 09:08
peti dan dođe do 100%. ma mob e ludilo! tiekom studenog pustit će gingerbread za nega..

to bi bilo sjajno.... super sto si se javio.... Android 2.3 je znatno bolji od starije inacice!!

imam jos jedan problem koji sam htio sa svima podijeliti, koji je mozda bas posljedica starijeg OS-a....

Naime, poecetne stranice su sa kraticama i widgetima koji se jednostavno na njih postavljaju... to sve funkcionira... no problem nastaje kad se mobitel ugasi i opet upali, vecina kratica i widget-a nestane i onda ih moram opet postavljati na pocetne ekrane....

Da li i ti imas taj problem ili mi je put pod noge i u tele2 poslovnicu??

satamadeus
21.10.2011., 10:19
to bi bilo sjajno.... super sto si se javio.... Android 2.3 je znatno bolji od starije inacice!!

imam jos jedan problem koji sam htio sa svima podijeliti, koji je mozda bas posljedica starijeg OS-a....

Naime, poecetne stranice su sa kraticama i widgetima koji se jednostavno na njih postavljaju... to sve funkcionira... no problem nastaje kad se mobitel ugasi i opet upali, vecina kratica i widget-a nestane i onda ih moram opet postavljati na pocetne ekrane....

Da li i ti imas taj problem ili mi je put pod noge i u tele2 poslovnicu??

isti problem i kod mene...
s tim da se i ugasi iz nepoznatog razloga i neće da se upali dok ne izvadim i ponovno stavim bateriju...
jesi li ga rootao i koje dodatne programe imaš instalirane?

izbojan
21.10.2011., 10:29
isti problem i kod mene...
s tim da se i ugasi iz nepoznatog razloga i neće da se upali dok ne izvadim i ponovno stavim bateriju...
jesi li ga rootao i koje dodatne programe imaš instalirane?

ne, nisam ga rootao... ne znam gubim li time prava iz garancije?? no... dodatnih programa ima hrpu... ima li smisla nabrajati?? :)

drago mi je, i nije mi drago sto imas isti problem, to pokazuje da je problem u seriji.... mozda upgrade OS-a pomogne....

to sa gasenjem iz cista mira nisam primjetio, ali sam primjetio kad se ugasi u slucaju da je baterija prazna, da se ne moze upaliti kad je na punjacu! :( vrlo iritantno, onda ga moram neko kratko vrijeme puniti, cisto da se moze upaliti, skinem ga s punjaca, upalim i onda vratim na punjac! totalno bezveze....

Kučak
23.10.2011., 21:10
bijo na putu.

kako dobro vrti navigaciju to mi je sjajno! HVALA assassin!
nemam gorespomenutih problema. sve pepsi.

izbojan
24.10.2011., 12:49
bijo na putu.

kako dobro vrti navigaciju to mi je sjajno! HVALA assassin!
nemam gorespomenutih problema. sve pepsi.

ponovit cu kucak....
1) znaci sve NOVO postavljene precice (widgeti) na pocetnim ekranima ti i dalje stoje bez obzira sto si ugasio pa upalio mob?

2) mozes li ugasen mob dok je na punjacu upaliti??

Ponavljam jer i o tvojim odgovorima ovisi hocu li reklamirati mobitel...

POzdrav

Fahy
24.10.2011., 22:58
evo još jednog zadovoljnog korisnika ot-990 :)
mob kupljen u četvrtak...i fenomenalan je(ne dižem ga u nebesa) ali za te novce odličan...nakon lg-a gt540 i xperie x8 razlika ogromna...milina za pisati poruke sad...laga gotovo da i nema..tu i tamo se pojavi,zbog slabijeg procesora sam(multitasking kad je u pitanju) radne memorije ima na pretek(512 mb) tako da o usporenosti nema ni rijeci

zasad nisam nikakvu manu našao...kamera je jedino loša,jest da ima 5mp-a, ali je u rangu neke od 2-3.2mp drugog proizvodjaca...za moje potrebe i vise nego dovoljna

sto se tice widgeta na homescreenu ja nisam imao problema ili ga nisam ni primjetio,a i napravio sam firmware update,pa mozda i zato , uostalom ja sam si stavio launcherpro(brzi mi je od onog koji je u mobu a i bolji po dodatnim opcijama)

jos da dodje i taj update na 2.3...ima da leti xD i nadam se da ce pokrenuti nesto na xda forumu i za ovaj mob :/

Kučak
24.10.2011., 23:26
ponovit cu kucak....
1) znaci sve NOVO postavljene precice (widgeti) na pocetnim ekranima ti i dalje stoje bez obzira sto si ugasio pa upalio mob?

2) mozes li ugasen mob dok je na punjacu upaliti??

Ponavljam jer i o tvojim odgovorima ovisi hocu li reklamirati mobitel...

POzdrav

1) da, widgeti stoje

2) istina; kad ga pališ na punjacu pokaze animaciju baterije, al tad ga startaj opet i upalit će se:mig:

pozdrav

izbojan
25.10.2011., 18:15
...
zasad nisam nikakvu manu našao...kamera je jedino loša,jest da ima 5mp-a, ali je u rangu neke od 2-3.2mp drugog proizvodjaca...za moje potrebe i vise nego dovoljna

sto se tice widgeta na homescreenu ja nisam imao problema ili ga nisam ni primjetio,a i napravio sam firmware update,pa mozda i zato , uostalom ja sam si stavio launcherpro(brzi mi je od onog koji je u mobu a i bolji po dodatnim opcijama)...

pa kamera je cisto solidna.... tu ne usporedjujem Nokie i SE, ni IPhone... ali usporedivo s Huawei-em u8650, definitivno se vidi razlika tih alcatelovih 5mpx i huaweievih 3.2mpx (e sad da li je u pitanju komatozna kamera Huaweia ili solidna kamera alcatela, pitanje je...)....

launcherpro, morat cu probati.... a to s firmware-om, molim te mozes li napisati proceduru... ide li to preko onog 'one touch upgrade' ili? i znas li ima li to utjecaja na jamstvo?

1) da, widgeti stoje

2) istina; kad ga pališ na punjacu pokaze animaciju baterije, al tad ga startaj opet i upalit će se:mig:

pozdrav

widgeti stoje... mrmljljmr... cini se da cu morati u poslovnicu.... pih... ti nisi slucajno napravio update firmware-a?? ili imas launcherpro?? - zadnja nada...

a i to sa baterijom.. ne ide... pojavi se animacija baterije (koja btw. bez obzira na stupanj napunjenosti pokazuje cijeli put punjenja u prikazu), ni opetovano stiskanje power dugma nema utjecaja... :(

Kučak
25.10.2011., 19:01
pa kamera je cisto solidna.... tu ne usporedjujem Nokie i SE, ni IPhone... ali usporedivo s Huawei-em u8650, definitivno se vidi razlika tih alcatelovih 5mpx i huaweievih 3.2mpx (e sad da li je u pitanju komatozna kamera Huaweia ili solidna kamera alcatela, pitanje je...)....

launcherpro, morat cu probati.... a to s firmware-om, molim te mozes li napisati proceduru... ide li to preko onog 'one touch upgrade' ili? i znas li ima li to utjecaja na jamstvo?

widgeti stoje... mrmljljmr... cini se da cu morati u poslovnicu.... pih... ti nisi slucajno napravio update firmware-a?? ili imas launcherpro?? - zadnja nada...

a i to sa baterijom.. ne ide... pojavi se animacija baterije (koja btw. bez obzira na stupanj napunjenosti pokazuje cijeli put punjenja u prikazu), ni opetovano stiskanje power dugma nema utjecaja... :(

ne, nisam ništa čačkao po njemu...
ovaj drugi put treba dosta dugo držat on/off tipku ( valjda 4 sek )

ali gledaj.. to sa widgetima i paljenjem su zapravo sitnice (ako dopuštaš) zbog kojih ja ne bi dao telefon serviseru da prčka po njemu..

uostalom, telefon ti radi, zar ne?

poz:)

izbojan
25.10.2011., 19:46
ne, nisam ništa čačkao po njemu...
ovaj drugi put treba dosta dugo držat on/off tipku ( valjda 4 sek )

ali gledaj.. to sa widgetima i paljenjem su zapravo sitnice (ako dopuštaš) zbog kojih ja ne bi dao telefon serviseru da prčka po njemu..

uostalom, telefon ti radi, zar ne?

poz:)

ma u pravu si... ;)

...pogotovo i stoga sto je launcherpro rijesio problem widgeta i shorcutcut-eva... :) hvala fahy...

Fahy
25.10.2011., 22:04

da, htio sam se ispraviti u vezi kamere...krivo sam se izrazio...nisam mislio loša, sasvim je solidna kamerica sa led bljeskalicom i autofokusom za jedan mobitel od 890 kn i bilo koje osnovne potrebe, ali ono netko vidi :eek: 5mp, pa misli da ce dobit neznam što u rangu htc-ovih 5mp, a da nepricamo o xperijinih 8mp...sve ima svoju cijenu :)...o huaweiu ne mogu govorit jer ga nisam probao

firmware...ukratko instalirao usb drivere, i pokrenio samo onetouch upgrade...i sam mi odmah poceo skidat i instalirat...nekih 30 min...trenutno je gore 2.2.2
inacica baze 60501005
inacica kernel-a 2.6.32.9
treba provjeriti samo prije toga da li su usb driveri dobro instalirani u device manager-u!!!

koliko ja znam ne bi trebalo utjecati na jamstvo,jer je to službeni alcatelov program i nadogradnja...preko istog cemo morati i raditi nadogradnju na 2.3 android kad izadje i ako izadje...ili preko programa ili slat u servis da oni to naprave. ko zna,trebalo bi procitati jamstvene uvjete i uputstva, no meni se to neda :mig:

ovo sa baterijom...meni se sasvim normalno pali na punjacu kako je reko i kučak...slazem se s njim, to su sitnice da bi slao na servis...probaj eventualno napraviti hard restart moba, no onda ces izgubiti sve aplikacije,imenik,slike itd, osim ak imas backup na google accountu

ja sam na svom recimo primijetio da mi ne radi kak treba automatsko podesavanje osvjetljenja ekrana...kad je mrak...pocne mi svakih 1-2 sec pojacat pa smanjit osvjetljenje i uopce se ne zamaram time...(rjeseno u 3 sec iskljucenjem automatskog osvjetljenja :D) no mislim da je to zbog folije na ekranu...procitao sam negdje da zbog te folije znaju zezati senzori za svijetlo i blizinu,a opet ne zelim je skinut da mi se ne ogrebe ekran

toliko o tome :P

izbojan
26.10.2011., 19:35
...firmware...ukratko instalirao usb drivere, i pokrenio samo onetouch upgrade...i sam mi odmah poceo skidat i instalirat...nekih 30 min...trenutno je gore 2.2.2
inacica baze 60501005
inacica kernel-a 2.6.32.9
treba provjeriti samo prije toga da li su usb driveri dobro instalirani u device manager-u!!!...
...
ja sam na svom recimo primijetio da mi ne radi kak treba automatsko podesavanje osvjetljenja ekrana...kad je mrak...pocne mi svakih 1-2 sec pojacat pa smanjit osvjetljenje i uopce se ne zamaram time...(rjeseno u 3 sec iskljucenjem automatskog osvjetljenja :D) no mislim da je to zbog folije na ekranu...procitao sam negdje da zbog te folije znaju zezati senzori za svijetlo i blizinu,a opet ne zelim je skinut da mi se ne ogrebe ekran

toliko o tome :P

Hvala na uputama.... probat cu napraviti update, no, iskreno, sad sam nekako miran, najvise me nerviralo to sto poslije svakog gasenja moram ikonice namjestati nanovo, a to je rijeseno... ovo s baterijom i 4 sekunde jos nisam probao, ali hocu.... no to je sve - no problem!

ovo sa osvjetljenjem ekrana je istina, originalna folija zna smetati senzoru, a nove su punih 6 kuna (6 komada) preko ebaya, nesto su tanje pa valjda zato ne smetaju....

POzdrav

Bly Bly
27.10.2011., 17:05
@izbojan
Dvoumim se između u8650 i alcatela 990. Razlika u cijeni je 100-150kn pa me zanima kakvi su dojmovi sada nakon tjedan dana... Alcatel ima više rama i bolju kameru, huawei navodno ima bolju bateriju (ti si mislim prvi napisao da baterija traje duže kod alcatela) pa me zanima je li se što promijenilo u potrošnji.

Jedna od najbitnijih stavki je ekran koji je po specifikacijama isti na oba modela, no naveo si da: "meni je ugodniji huawei (samo zbog grafickog sucelja)" te
"neujednacenost u osvijetljenju u donjem dijelu ekrana - ne bas primjetno kad se gleda pod 'normanim' kutom".

Ako možeš prokomentirati još malo... uzeo bih alcatel ali me muči to s ekranom.

Što preporučaš?

izbojan
28.10.2011., 13:38
@izbojan
Dvoumim se između u8650 i alcatela 990. Razlika u cijeni je 100-150kn pa me zanima kakvi su dojmovi sada nakon tjedan dana... Alcatel ima više rama i bolju kameru, huawei navodno ima bolju bateriju (ti si mislim prvi napisao da baterija traje duže kod alcatela) pa me zanima je li se što promijenilo u potrošnji.

Jedna od najbitnijih stavki je ekran koji je po specifikacijama isti na oba modela, no naveo si da: "meni je ugodniji huawei (samo zbog grafickog sucelja)" te
"neujednacenost u osvijetljenju u donjem dijelu ekrana - ne bas primjetno kad se gleda pod 'normanim' kutom".

Ako možeš prokomentirati još malo... uzeo bih alcatel ali me muči to s ekranom.

Što preporučaš?

i jedno i drugo... kao ja... :) naravno, sala... supruga i ja imamo po jedan... alcatel u onoj crvenoj nijanski - pun pogodak za zenu, huawei (crni) - pun pogodak za muskarca! :)

zaboravi ekran... sasvim je u redu. direktna usporedba sa huaweiem daje prednost potonjem, no to zaista spada u subjektivni dozivljaj pa se ne bih na tvom mjestu opterecivao s tim. rezolucija je ista, citljvost ista, a ta neujednacenost je zaista cjepidlacenje s moje strane, ali je tu huawei bolji i tocka.

problem alcatel-a jest, po mom misljenju, operativni sustav. kako imam iskustva s huaweiem pa time i s androidom 2.3, taj ej os znastno intuitivniji, bolje preveden na hrvatski i opcenito bolji.

ali to ce se, izgleda rijesiti nadogradnjom alcatela u studenom... ako uspijes pravilno instalirati driver-e za njega na, u slucaju da koristis kao ja xp windowse, racunalu.

i jedan i drugi imaju premalo memorije na uredjaju (i rom i ram) pa ne ocekuj brdo aplikacija - pogotovo ako su zahtjevnije sto se rama tice - imam problem na alcatelu sto ne mogu instalirati navigaciju copilot jer nema dovoljno resursa.... pa eto razmisljaj i o tome... no smatram da je i razlog tome sto jos uvijek dosta aplikacija nije programirano da se moze prebaciti na sd karticu na os-u 2.2. (opet, cekamo studeni...)

Dakle:

Huawei: Alcatel:
-bolji OS -isti dolazi uskoro
-bolji prikaz na ekranu -mozda se i to rijesi OS-om ...
-losa kamera -nebo-zemlja u odnosu na Huawei
-lijep dizajn, slim, lagan -takodjer vrlo lijep, ali veci, tezi od H.
-FM radio -FM radio s RDS-om
....

i taako...

-

Bly Bly
29.10.2011., 17:40
hm... dakle ostajem neodlučan :D ... što prvo naleti.

puno ti hvala na odgovoru :)

p.s....malo me više vuče alcatel.... ima ga i u crnoj boji :D

izbojan
30.10.2011., 14:44

sto jest jest,,, fin stroj, pogotovo u toj boji.... :) - ja imam priliku koristiti onaj crvenkasti ili vec i, moram priznati, i on izgleda jako dobro!

mislim da ga treba root-ati... ima dosta nepotrebnih aplikacija po default-u kojih se treba rijesiti jer mu zauzimaju previse memorije kojom ne obiluje... i onda je sve pet...

np

izbojan
03.11.2011., 08:44
problemi se nastavljaju...

problem s operativnom memrijom.... pri instalaciji playera i codec-a javlja nedostatna memorija....

zasto je to problem? zato sto nista posebno nije instalirano na njemu osim predinstaliranih programa kojih je hrpu, a mnogi od njih su nepotrebni.... javlja da mi je memorija telefona na 16mb od, koliko ono, 160mb ukupno....

od mojih aplikaciju su tu: sci kalkulator, timer, fitness software, mahjong game, weather widget, launcher pro, i mozda jos neka nebitna mala aplikacija.... to navodim cisto da bi vidjeli da tu nema nekih posebno memorijski zahtjevnih aplikacija....

tu nesto ne valja... ima li tko jos slicnih memorijskih problema??

moj prijedlog (zbog osobnih iskustava) Huawei je bolji izbor, Alcatel mozda bolje i robusnije izgleda (diskutabilno, naravno), no zaista s Huaweiem nikakvih software-skih problema nisam imao, ali ni hardware-skim (mozda je rijec o starijoj inacici OS-a kod Alcatela), ostaje problem lose kamere, ali ako ti to nije prioritet, Huawei!

i sve to, naravno, ako vec nisi kupio mob.... :)

Bly Bly
03.11.2011., 11:31
nisam još ali i dalje gledam taj alcatel... ne mogu si pomoći :D

dakle želim vjerovati da će novi android donekle popraviti situaciju

Fahy
03.11.2011., 16:19
problemi se nastavljaju...

problem s operativnom memrijom.... pri instalaciji playera i codec-a javlja nedostatna memorija....

problem nije s mobitelom naravno...nego s froyom i njegovim app2sd....neznam hoce li biti ista bolje sa 2.3...mislim da nece...naime problem je sto se sve sprema na mob...eventualno se neka aplikacija moze prebacit na karticu ako to ona dozvoljava(a dosta ih se ne moze), no i tada ona sprema svoje podatke u mobitel i plus naravno sto si i ti reko hrpetina beskorisnih aplikacija

ja sam imao isto 17 mb samo slobodno...uspio sam pobrisat cache,medjuspremnike, podatke aplikacija i oslobodit si jos nekih 12mb

no jedinim rjesenjem vidim rootanje moba, jer se tada mogu obrisati defaultne aplikacije ili ih prebacit na karticu, a tu je odlican program link2sd za koji isto naravno treba root :/

nisam još ali i dalje gledam taj alcatel... ne mogu si pomoći :D

dakle želim vjerovati da će novi android donekle popraviti situaciju

izbor je na tebi...ne znam za huawei, ali vjerujem da koji god odaberes da ces biti zadavoljan za te novce :)

ja sam dao prednost alcatelu bio, jer mi je ljepsi, elegantniji, robusniji, bolje mi lezi u ruci, te zbog kamere s bljeskalicom i ono meni najbitnije zbog 512mb ram-a, da nema tih 512 sumnjam da bi sad imao slobodnih 200mb ram-a

izbojan
04.11.2011., 18:17
... i ono meni najbitnije zbog 512mb ram-a, da nema tih 512 sumnjam da bi sad imao slobodnih 200mb ram-a

gdje da tocno provjerim koliko memorije ima na telefonu??

otorio sam, naknadno instalirani, Super Tool Box, i pod Memory/CPU stoji slijedece:
dva 'kejka' - jedan od memory, drugi cpu
prvi kaze: Free 244mb total:402mb
drugi kejk kaze (od cpu-a): used 4%

u one donje tri 'kobasice', prva od sd kartice - nije bitno,
druga je phone (ta mi je sumnjiva): available 21mb total 158mb
treca kobasa je stanje baterije, takodjer nebitno....

da li stanje memorije ima smisla u usporedbi s tvojom? pogotovo phone memory... i u slobodnom i u totalu??

tnx

Fahy
04.11.2011., 22:04
hehehehe
ma sve je u redu... i moj ima samo 158 MB ROM memorije i slobodnog svega 22MB (dakle za aplikacije) i 402MB RAM memorije iliti 200MB i 512 MB kako proizvodjac kaze :)

svi proizvodjaci ce zaokruziti vrijednost memorije na okruglu vrijednost, jer oni racunaju po SI sustavu dakle 1 MB = mega(10^6 B) dok je u binarnom sustavu (računalima) mega(2^20 B), dakle kad proizvodjac napise 512 MB po SI sustavu, ono sto racunalo (mobitel) pokaze je tih 402 stvarnih (iskoristivih) MB po binarnom sustavu. ista stvar je i kod hard diskova...recimo hard od 320 GB ima zapravo 300GB... ali sve je to tu :mig:

goranszd
25.11.2011., 15:12
želim uzet ovaj mob kakva su iskustva s njim, koliko je sigurna nadogradnja na GB, i vidio sam da se dosta ljudi na sztranim forumima zali kako im neradi onaj 3.5mm jack el utor za slusalice.. pls odgovorite

Avantgarde
25.11.2011., 17:25
ja sam totalni laik i prije dva dana sam dobio ovaj telefon i mučim se sa instalacijom na win 7 x64..instalirao sam i pda i svasta nesto al nikako da se uspostavi veza između njih dvoje..pa ako mi netko možda može korak po korak to objasniti pa da mi to proradi.
Vidim da bi bilo korisno napraviti i root-ovanje iako sada još ne osječam probleme vjerujem da brzo hoću :) kada jednom kreneš memorije nikad dosta :D
Hvala ako se nađe netko i pomogne!
Meni sluše rade odlično!

viking
26.11.2011., 15:56
i jedno i drugo... kao ja... :) naravno, sala... supruga i ja imamo po jedan... alcatel u onoj crvenoj nijanski - pun pogodak za zenu, huawei (crni) - pun pogodak za muskarca! :)

Huawei: Alcatel:
-bolji OS -isti dolazi uskoro
-bolji prikaz na ekranu -mozda se i to rijesi OS-om ...
-losa kamera -nebo-zemlja u odnosu na Huawei
-lijep dizajn, slim, lagan -takodjer vrlo lijep, ali veci, tezi od H.
-FM radio -FM radio s RDS-om
....
-

pozz!
samo dva pitanja-s obzirom da imaš dva mobitela, da li si probao video komunikaciju mob<->mob? skype, tango, fring ili neki takav program, i drugo, da li radio radi BEZ uštekanih slušalica?

thx!

Fahy
26.11.2011., 20:04
želim uzet ovaj mob kakva su iskustva s njim, koliko je sigurna nadogradnja na GB, i vidio sam da se dosta ljudi na sztranim forumima zali kako im neradi onaj 3.5mm jack el utor za slusalice.. pls odgovorite

ja ga imam vec oko mjesec-dva i zadovoljan sam...ima svoje mušice nekad ko i svaki, al dosad koje sam mobitele sve imao od jeftinijih...ovaj ne moze bit bolji nikako....sa slusalicama nisam imao nikakih problema takodjer....jedino sto sam imao od problema je senzor osvjetljenja zbog folije i od nedavno isti problem koji ima i izbojan( kad se isprazni baterija i stavim ga na punjac, nemogu ga upalit osim da sacekam 20 sec da se mal napuni i onda moram istekat punjac upalit ga i ponovo ustekat :/) zvuci komlicirano,al nije i ne zamaram se time :)...baterija sljaka po 2 dana bez problema

@aventgarde
skini si sa alcatelove stranice one touch upgrade, kad ga instaliras odi u folder gdje si ga instalirao, zatim -> usb_driver i tu ces pronaci OTUAlcatelUSBDriverInstallUserGuide u pdf-u, tu su ti sve upute sta trebas napraviti; na engleskom, ak zapnes pitaj

goranszd
26.11.2011., 21:26
ja ga imam vec oko mjesec-dva i zadovoljan sam...ima svoje mušice nekad ko i svaki, al dosad koje sam mobitele sve imao od jeftinijih...ovaj ne moze bit bolji nikako....sa slusalicama nisam imao nikakih problema takodjer....jedino sto sam imao od problema je senzor osvjetljenja zbog folije i od nedavno isti problem koji ima i izbojan( kad se isprazni baterija i stavim ga na punjac, nemogu ga upalit osim da sacekam 20 sec da se mal napuni i onda moram istekat punjac upalit ga i ponovo ustekat :/) zvuci komlicirano,al nije i ne zamaram se time :)...baterija sljaka po 2 dana bez problema

@aventgarde
skini si sa alcatelove stranice one touch upgrade, kad ga instaliras odi u folder gdje si ga instalirao, zatim -> usb_driver i tu ces pronaci OTUAlcatelUSBDriverInstallUserGuide u pdf-u, tu su ti sve upute sta trebas napraviti; na engleskom, ak zapnes pitaj

jos me zanima samo, kakva je ta neujednačenost osvjetljenja na dnu ekrana , nekuzim , jel se to primjeti, to mi je jako vazno, jer su mi na garanciji rekli da mi stari mob huawei u8650 neradi pa sad mogu izabratt novi pa neznam bili opet huawei ili alcatel, bitno mi je samo to jos kod ekrana osvjetljenje

Fahy
27.11.2011., 13:05
ja tu neujednačenost uopce ne vidim, neka to izbojan odgovori...al da je to izrazeno vjerujem da bi i ja primijetio:)

izbojan
29.11.2011., 21:32
jos me zanima samo, kakva je ta neujednačenost osvjetljenja na dnu ekrana , nekuzim , jel se to primjeti, to mi je jako vazno, jer su mi na garanciji rekli da mi stari mob huawei u8650 neradi pa sad mogu izabratt novi pa neznam bili opet huawei ili alcatel, bitno mi je samo to jos kod ekrana osvjetljenje

ja tu neujednačenost uopce ne vidim, neka to izbojan odgovori...al da je to izrazeno vjerujem da bi i ja primijetio:)

dakle, meni izgleda kao da, u dijelu ekrana uz navigacijske tipke, svijetlost dolazi iz tri izvora.... nije primjetno do te mjere da se sad tu nesto mora panicariti, no nije lijepo i ujednaceno kao sto je npr. kod huaweia...

pozz!
samo dva pitanja-s obzirom da imaš dva mobitela, da li si probao video komunikaciju mob<->mob? skype, tango, fring ili neki takav program, i drugo, da li radio radi BEZ uštekanih slušalica?

thx!

probao viber, skype, sve radi ok! naravno ovisi o tome koliko ti je kvalitetna veza na net... primjetih da viber prilicno guta bateriju, pa ga redovito iskljucujem i ukljucujem po potrebi... slusalice rade sasvim dobro i nuzne su za FM radio...

ja sam totalni laik i prije dva dana sam dobio ovaj telefon i mučim se sa instalacijom na win 7 x64..instalirao sam i pda i svasta nesto al nikako da se uspostavi veza između njih dvoje..pa ako mi netko možda može korak po korak to objasniti pa da mi to proradi.
Vidim da bi bilo korisno napraviti i root-ovanje iako sada još ne osječam probleme vjerujem da brzo hoću :) kada jednom kreneš memorije nikad dosta :D
Hvala ako se nađe netko i pomogne!
Meni sluše rade odlično!

slican problem imam i sam, no s windowsim-a xp... nisam gubio sate zbog toga, no slijedeci uputstva, svejedno nisam uspio ostvariti kontakt preko data kabela...
pozabavit cu se time vise kad bude pustena GB verzija za Alcatel...

viking
30.11.2011., 14:50
probao viber, skype, sve radi ok! naravno ovisi o tome koliko ti je kvalitetna veza na net... primjetih da viber prilicno guta bateriju, pa ga redovito iskljucujem i ukljucujem po potrebi... slusalice rade sasvim dobro i nuzne su za FM radio...

za radio sam i pretpostavio, a za chat je lijepo čuti da radi i da ga skype podržava.
THX!

izbojan
02.12.2011., 15:47
za radio sam i pretpostavio, a za chat je lijepo čuti da radi i da ga skype podržava.
THX!

sad sam skuzio da ti mozda trebas info o video chatu na skype-u... to ne ide... ne znam zasto, no android skype nema tu mogucnost poziva na alcatel-u... iako se aplikacija na marketu reklamira kao aplikacija za video pozive... Eto... oprosti ako sam te krivo uputio... dakle, chat i audio pozivi rade bez greske, video chat ne.

poz

User441
02.12.2011., 21:11
Ima li tko kakve slike ako može da ubaci, da vidimo kakva je kvaliteta kamere?

viking
03.12.2011., 15:54
sad sam skuzio da ti mozda trebas info o video chatu na skype-u... to ne ide... ne znam zasto, no android skype nema tu mogucnost poziva na alcatel-u... iako se aplikacija na marketu reklamira kao aplikacija za video pozive... Eto... oprosti ako sam te krivo uputio... dakle, chat i audio pozivi rade bez greske, video chat ne.

poz

:-( da, da, na video chat sam mislio. upravo jer je to prvi ili jedan od rijetkih jeftinih aparata koji ima i prednju kameru.

e, sad. skype ionako po malo uvodi nove modele mobitela sa prednjom kamerom u aplikaciju. zato sam se i iznenadio kad si rekao da skype radi.
no, kako to nije preveliko iznenađenje, zato sam upravo i naveo one ostale video-chat programe- fring, oovoo, tango.
pa, ako nije problem... ;-)
THX!

izbojan
04.12.2011., 08:53
:-( da, da, na video chat sam mislio. upravo jer je to prvi ili jedan od rijetkih jeftinih aparata koji ima i prednju kameru.

e, sad. skype ionako po malo uvodi nove modele mobitela sa prednjom kamerom u aplikaciju. zato sam se i iznenadio kad si rekao da skype radi.
no, kako to nije preveliko iznenađenje, zato sam upravo i naveo one ostale video-chat programe- fring, oovoo, tango.
pa, ako nije problem... ;-)
THX!

Dakle... potvrda, radi! Probao fring (ostale nisam, ali ako radi na jednom onda drugi, u slucaju da ne radi, imaju tehnickih problema... :) ).

Malo krzavo istina, no naglasavam da nisam imao bas punu wifi vezu i moram naglasiti da korisnik mora biti u prilicno dobro osvijetljenom prostoru da bi mu se fejs lijepo vidio, nije bas nesto foto osjetljiva ta prednja kamera.... Sto i nije lose u nekim slucajevima... :)

I jos nesto naglasavam, probao sam fring samo u test video call-u...

eto... za tako malo para, ovaj mob nudi pregrst mogucnosti...

I jedan debeli bed koji se ponavlja, zbog neznam vise cega. Nevjerovatno je da taj mobitel nikad nema dovoljno prostora na memoriji telefona i to radnoj... pa budi oprezan pri instalaciji programa i gledaj da to budu verzije koje mozes poslati (djelomicno istina) na sd card...

evo ja bih stavio koju na net, ali je to tako jako tesko izvesti s obzirom na cinjenicu da mi se supruga totalno posesivno odnosi prema tom mobitelu (to je valjda jos jedan + za njegov izgled) :)

Probah bluetoothati nekoliko njih jutros no moj xp s njegovim bluetooth mogucnostima i taj mob nikako da se sprijatelje....

No, trust me... sasvim solidna kamera! (nije SE 5mpx ili Nikonovih 5mpx - takav digitalac imam, ali nije ni daleko)...

cim uspijem, uploadat cu...

EDIT (assassin): Molim te, koristi tipku Edit ili Multiquote.

viking
04.12.2011., 15:55
Dakle... potvrda, radi! Probao fring (ostale nisam, ali ako radi na jednom onda drugi, u slucaju da ne radi, imaju tehnickih problema... :) ).

Malo krzavo istina, no naglasavam da nisam imao bas punu wifi vezu i moram naglasiti da korisnik mora biti u prilicno dobro osvijetljenom prostoru da bi mu se fejs lijepo vidio, nije bas nesto foto osjetljiva ta prednja kamera.... Sto i nije lose u nekim slucajevima... :)

I jedan debeli bed koji se ponavlja, zbog neznam vise cega. Nevjerovatno je da taj mobitel nikad nema dovoljno prostora na memoriji telefona i to radnoj... pa budi oprezan pri instalaciji programa i gledaj da to budu verzije koje mozes poslati (djelomicno istina) na sd card...

Probah bluetoothati nekoliko njih jutros no moj xp s njegovim bluetooth mogucnostima i taj mob nikako da se sprijatelje....

EDIT (assassin): Molim te, koristi tipku Edit ili Multiquote.

e, TO je vijest! ;-) bravo. što se trzavosti tiče, je, ovisi o mreži i kvaliteti signala, ali to je manje bitno. ne zanosim se da će biti razgovor kao u kostima ili csi-ju! kad vidim kako to ide kod njih, a svi se spajaju bežično...:503: smiješno!

za memoriju, nisi jedini. ni ja na lg p500 nemam neku raskoš. no, jučer mi je počeo javljati da ispraznim karticu jer je puna. sad mu/mi nije dosta 4gb, sad ću morati na 8gb.

a za bt-na telefonu instaliraj "bluetooth file transfer" meni bez toga prebacivanje fajlova pc<->mob nije radilo, a bez dodatka za file manager astroBT za razmjenu fajlova između dva telefona isto tako nije radilo. ostalo-slušalica, spajanje u lokalnu mrežu da, ali za fajlove moraš doinstalirati taj program. kada ga startaš, pronađi mobitel, (u postavkama postavi da je vidljiv drugim korisnicima, najčešće je to isključeno), pitat će te za potvrdu brojčanog koda i želiš li dozvoliti spajanje. nakon toga, uređaji će biti umreženi, no, ne i spojeni. spajat' će ti se po potrebi. da te to ne buni.

hvala još jednom za ono gore!
pozz!

tomisličak
04.12.2011., 16:06
...dozvoljena rezolucija slika na forumu je 640 x 480
i ne mislim da se jasno može iščitati kvalitata slike...

assassin
04.12.2011., 16:28
Budu stavili link na sliku u punoj veličini ;)

Fahy
04.12.2011., 20:53
decki da napomenem sam, ovo sa memorijom je problem vecine mobitela sa malo unutarnje memorije, i kad se aplikacija prebaci na karticu i dalje svi kasniji podaci(cache) se spremaju u memoriju mobitela, osim instalacije aplikacije....i problem se rjesava jedino root-om i instalacijom link2sd ili slicnog prog...sad mi apsolutno sve stavlja na karticu,a telefon i dalje ima svojih slobodnih bijednih 50Mb koliko je imao i napocetku :)

izbojan
05.12.2011., 22:04
decki da napomenem sam, ovo sa memorijom je problem vecine mobitela sa malo unutarnje memorije, i kad se aplikacija prebaci na karticu i dalje svi kasniji podaci(cache) se spremaju u memoriju mobitela, osim instalacije aplikacije....i problem se rjesava jedino root-om i instalacijom link2sd ili slicnog prog...sad mi apsolutno sve stavlja na karticu,a telefon i dalje ima svojih slobodnih bijednih 50Mb koliko je imao i napocetku :)

ma mobitel je jos dobar u internoj memoriji.... 402mb (512mb - official), problem je radna memorija 158mb (200mb - official - dakle 4x vise od gore spomenutih 50mb) koja je 'pojedena' od strane predinstaliranih programa koji, iako su neki ok, nisu obicno ono sto korisnik treba pa problem nastaje pri instalaciji potrebnih, s tim da nepotrebne ne mozes deinstalirati bez, gore spomenutog, rootanja... a rootanje... posebna prica, gubitak garancije, ovo i ono... btw- ima tko kakvu info o rootanju ovog alcatela, a da je safe?

e, TO je vijest! ;-) bravo. što se trzavosti tiče, je, ovisi o mreži i kvaliteti signala, ali to je manje bitno. ne zanosim se da će biti razgovor kao u kostima ili csi-ju! kad vidim kako to ide kod njih, a svi se spajaju bežično...:503: smiješno!

za memoriju, nisi jedini. ni ja na lg p500 nemam neku raskoš. no, jučer mi je počeo javljati da ispraznim karticu jer je puna. sad mu/mi nije dosta 4gb, sad ću morati na 8gb.

a za bt-na telefonu instaliraj "bluetooth file transfer" meni bez toga prebacivanje fajlova pc<->mob nije radilo, a bez dodatka za file manager astroBT za razmjenu fajlova između dva telefona isto tako nije radilo. ostalo-slušalica, spajanje u lokalnu mrežu da, ali za fajlove moraš doinstalirati taj program. kada ga startaš, pronađi mobitel, (u postavkama postavi da je vidljiv drugim korisnicima, najčešće je to isključeno), pitat će te za potvrdu brojčanog koda i želiš li dozvoliti spajanje. nakon toga, uređaji će biti umreženi, no, ne i spojeni. spajat' će ti se po potrebi. da te to ne buni.

hvala još jednom za ono gore!
pozz!

memorija mi nije problem jer imam karticu od 8gb na njemu, ni unutarnja memorija nije problem s obzirom da mi je slobodno oko 280mb od 402mb... problem je ta radna memorija...

ma prokljuvit cu taj data transfer preko bluetootha, ionako mi ponekad radi, ponekad ne, no razmisljam o wi-fi data transferu, ako uspijem ftp program instalirati s obzirom na nedostatak memorije... tako bi sve brze islo, ubija me sporost bluetooth-a...

viking
06.12.2011., 19:10
ma mobitel je jos dobar u internoj memoriji.... 402mb (512mb - official), problem je radna memorija 158mb (200mb - official - dakle 4x vise od gore spomenutih 50mb) koja je 'pojedena' od strane predinstaliranih programa koji, iako su neki ok, nisu obicno ono sto korisnik treba pa problem nastaje pri instalaciji potrebnih, s tim da nepotrebne ne mozes deinstalirati bez, gore spomenutog, rootanja... a rootanje... posebna prica, gubitak garancije, ovo i ono... btw- ima tko kakvu info o rootanju ovog alcatela, a da je safe?

memorija mi nije problem jer imam karticu od 8gb na njemu, ni unutarnja memorija nije problem s obzirom da mi je slobodno oko 280mb od 402mb... problem je ta radna memorija...

ma prokljuvit cu taj data transfer preko bluetootha, ionako mi ponekad radi, ponekad ne, no razmisljam o wi-fi data transferu, ako uspijem ftp program instalirati s obzirom na nedostatak memorije... tako bi sve brze islo, ubija me sporost bluetooth-a...
za radnu memoriju-što je tu je. eventualno da instlairaš "fast reboot (pro)" i da narihtaš da se sa svakim gašenjem ekrana "ubiju" aplikacije koje su u memoriji. no, tada se dešava drugo problem-veći dio aplikacija se nakon ubijanja sam podigne. i to su uglavnom one koje ovise o data prometu. a opet, te aplikacije (mail, internert, face, tviter, 4sq...) su i glavni razlog kupovine takvih telefona. tako da se tim ubijanjem sa bilo kojim task killerom nepotrebno troši memorija i zauzima procesor na par sekundi dok se dignu iz nule. tako da na kraju nisi ništa napravio. dakle, freeze ili potpuni uninstall nepotrebnih aplikacija uz root.
e, sad. root i lakši rad ili garancija... hm... :ne zna: ja sam do sada uvijek sve svoje mobitele otključao i rootao bez obzira na garanciju. jednostavno iz razloga što čak da sam primoran odnesti ga na servis, oni će ionako prvo probati reflashati mobitel ili najčešće samo zamjeniti matičnu ploču i bogteveseli. tako da podatak o rootu i/ili otključanom mobitelu teško biva otkriven.
ono što ti još ostaje ti je napraviti root, maknuti sve što ti ne treba i nakon toga napraviti un-root sa onim istim programom s kojim si ga rootao. pa kasnije glumiti gljivu i čuditi se na spomen nekakvog "kopanja po OS-u mobitela".

što se wifija tiče, možeš napraviti ftp server, i to šljaka. ali cucla bateriju da je milina.

legica21
06.12.2011., 21:19
danas sam kupila ovaj mob, i prvi dojam je čist ok...

e,sad...problem je što ja do sada nisam nikada imala android..i pokušavam se naviknuti, skužiti sve... Zanima me kako mogu posložiti one ikonice na ekranu... slučajno sam, ne znam ni ja kako, dovukla neke bez veze ikone na ekran...i sad mi samo smetaju :rolleyes:
isto tako, gdje mogu pronaći neke korisne programe...vidjela sam da ima jako puno programa i igrica koji nisu do kraja instalirani...pa me zanima jel se to može obrisati..
Ono što mi je najviše diglo tlak...je to što su mi se sve mail adrese na koje sam slala mail sa gmaila prebacile u kontakte :rolleyes: Kak da ih maknem?

Ukratko, jel postoje upute za korištenje ovog moba? :zubo: :neznalica:

Hvala :D

assassin
07.12.2011., 07:40
Dugi pritisak na ikonu i onda je mičeš (ili odvučeš na vrh/dno ekrana- za brisanje).
O aplikacijama postoji podforum Aplikacije.

Uđeš u imenik> menu tipka> Display options> Show only contacts with numbers.

Službeni priručnik (http://www.alcatelonetouch.com/global-en/downloads/manual/Onetouch%20990%20-%20User%20Manual%20-%20Croatian.pdf).

A, u Android tutorialu u mom potpisu imaš objašnjene neke najbitnije stvari (između ostalog- i kako brisati aplikacije).

legica21
07.12.2011., 22:24
hvala :mig:

i još jedno pitanje... jel se može skidati sa marketa na komp, pa preko usb-a prebaciti na mob? da mi ne troši promet koji imam u paketu..

assassin
07.12.2011., 22:30
S Marketa ne.
Samo preko mobilism- a ili tako neke stranice.
Ali ti se te aplikacije ne pokazuju u Marketu i ne možeš ih od tamo updateati.

legica21
07.12.2011., 23:24
a kad skinem neku app preko kompa...u koji folder na mobu ju moram spremiti?

assassin
07.12.2011., 23:47
Pogledaj Android tutorial u potpisu ;)

izbojan
08.12.2011., 08:23
a kad skinem neku app preko kompa...u koji folder na mobu ju moram spremiti?

Mislim da ti je to nebitno, manageri prepoznaju aplikaciju po tipu, a ne lokaciji... manager tipa Super tool box ili vec neki...

Sent from my U8650 using Tapatalk

legica21
08.12.2011., 20:23
hvala :D

imam ja još pitanja...

kako ugasiti onaj iritirajući zvuk kamere...odnosno fotića...da ne škljocne svaki put kad slikam...tražila sam i ne mogu naći :facepalm:

:zubo:

assassin
08.12.2011., 20:57
Osim nekog prčkanja za što treba root, ja sam na Milestoneu shvatio da je jedini način smanjiti zvuk mobitela prije slikanja.
Ili skineš neku aplikaciju za kameru s Marketa (upišeš silent camera i biraj :)).

Doduše, mislim da sa 2.3.4. dođe opcija gašenja zvuka kamere u samoj stock aplikaciji.
Ali, pošto je to neki zakon- da se mora čuti, da ne bi ljudi potajno slikali...
Ne znam- moguće da je samo u nekim državama.

legica21
08.12.2011., 21:12
na starom mobu se nije čuo zvuk...
probat ću onda sa tom silent cam :D

legica21
09.12.2011., 17:49
ovaaaj...kak da dođem do fotki koje sam slikala sa mobitelom...kad ga spojim na laptop pronađem samo one fotke koje sam ja prebacila..al ovih od fotića nema :o

assassin
09.12.2011., 18:51
Gdje si gledala?
Inače su na Androidu kamere uslikane kamerom u DCIM folderu (na memorijskoj kartici).

legica21
09.12.2011., 20:50
to je bilo ključno :D

hvala :kiss:

izbojan
10.12.2011., 07:47
Imam potrebu jos malo hvaliti ovaj mobitel i to u isporedbi s mojim huawei-em sonic-om. Naime, jucer sam ga neko vrijeme 'ukrao' supruzi ne bih li instaliravao, deinstaliravao neke aplikacije (browsere, managere, navigacije,...) i, bez obzira sto mob kronicno pati od nedostatka radne memorije, rad s njim je i vise nego ugodan. Brzo surfanje, brz odaziv instaliranih aplikacija... mislim da ce ovaj mobitel nekon roota biti bomba!
Totalno je glupo da pokraj preinstaliranih aplikacija korisnik moze instalirari jos navigaciju, digitron, konverter, alternativni browser, neku low memory igricu i onda gotovo.

Jedva cekam info o rootu ovog moba..

maddex
10.12.2011., 15:51
Evo i ja kupio mob, sviđa mi se full.
Još da ga uspijem poštelati i sve bu 5.
E ljudi skroz mi se topi lova s računa, sad me zanima di da pogasim taj net da mi ne sisa pare.

Kako spojiti mob sa kompom da mogu prebaciti neke filmeke na njega (u kojem formatu moraju biti?)
Instalirao sam Alcatel Android Manager (Win XP SP1) i sad neznam u koji file na memorijskoj da stavljam filmove.

izbojan
10.12.2011., 16:15
S pocetnog ekrana stisnes izbornik, ona tipke s 4 crte - podesenja - wifi i network - zadnje u izboru su ti mreze ako se dobro sjecam i tamo odklikaj prve dvije stavke
A mozes jos i postaviti 2g mreze za svaki slucaj...
Sto se filmova tice, bilo gdje na sd karticu stavis, player ce ih po tipu skontati, ali zbog urednosti mozes otvoriti Video folder pa u njega paste-as...

maddex
10.12.2011., 19:12
hvala! novci više ne cure.
Koji format filmova podržava ovaj mob? konvertirao avi u MP4 i zvuk imam ali sliku ne.

izbojan
10.12.2011., 20:58
U startu nije nesto posebno bogat reprodukciom raznih formata, no preporucam mobo video player ili bsplayer i s njima u vezi kodeke... njih ce ti traziti nakon instalacije i pokretanja i odmah linkati na market..
Inace, ovaj moj ima problema s mkv reprodukijom, zvuk kasni, ostale standardne formate reproducira uredno...

zoran68
11.12.2011., 11:01
Ja na svome mogu gledati videa u mp4/x264. Pored već instaliranog playera koristim i Real Player za kojeg mi nisu trebali dodatni kodeci. Na sajtu mobile9.com možete besplatno skinuti Mobo, Real, BS i Winamp player. Vidite nick ghost love score.

mitsulancer
11.12.2011., 16:09
jedno pitanje za sve koji posjeduju mobitel, posto se isti ne moze isprobavati u ducanu (imaju ga u skladistu, bar na mjestu gdje sam ja bio): na vise mjesta sam procitao da response (odgovor) na dodir nije na razini drugih mobitelnih kapacitativnih ekrana (kapacitativni ekrani poput ovog na ovom mobitelu puno bi bolje trebali reagirati na dodir od onih resistivnih, poput jako loseg cookija po tom pitanju). istina ili? mozda su testirali dodir sa folijom na ekranu, ali da se napisano primijetiti na nekim testnim youtube clipovima - primjerice treba i po nekoliko puta napraviti pokret palcem lijevo-desno kako bi se mijenjali oni desktopi. ako je to istina, to je zesci fail, jer sam koristio neke jeftine kineske "igracke", sto mobitele sto tablete i odlicno su reagirali na dodir (kapacitativni jasno)...

izbojan
11.12.2011., 17:17
Usporedba s huaewei-em u8650, bolje! :)

Originalno instalirana tipkovnica, alcatel ima bolji i precizniji odaziv... imam jos nesto iskustva s iphoneom 4, koji je precizniji no ne i do te mjere da to opravdava razliku u cijeni... druge stvari ju opravdavaju :cool:, no ovaj mob je jako dobar omjer dobiveno za ulozeno. Ima mana, o njima sam u prethodnim postovima, no znacajnija je nedostatak operativne memorije pri instalaciji novih aplikacija, ostalo je prva liga za kolicinu novaca, ne trebas se zamarati s odazivom...

zoran68
11.12.2011., 19:22
Imam 17 dodatno instaliranih aplikacija i ostalo mi je još 60MB na memoriji telefona.
One aplikacije koje mi dopuste prebacim iz memorije telefona na SD karticu.
One koje često ne koristiim ugasim task killerom da mi ne troše bateriju uzalud.

izbojan
11.12.2011., 19:44
To je najvjerovatnije rom o kojem govoris, njega i ja imam oko 200mb-a, od ukupno 500mb. O ramu govorim, dakle o onom kojeg ukupno ima 200mb-a, a ja muku mucim s preostalih 15-20 mb-a...

zoran68
12.12.2011., 10:50
Što se tiče root-anja Alcatela OT 990 našao sam na xda-developers.com kako to učiniti u 8 koraka. Nisam to nikad radio, pa me malo strah.

izbojan
12.12.2011., 14:08
Što se tiče root-anja Alcatela OT 990 našao sam na xda-developers.com kako to učiniti u 8 koraka. Nisam to nikad radio, pa me malo strah.

Ista stvar je i sa mnom, :), cekam iskusnije po tom pitanju od mene s rezultatima i misljenjima...

zoran68
12.12.2011., 16:45
Instalirana tipkovnica je kvalitetom dosta dobra, možda malo preuska u slovima, pa malo malo pa promašim slovo. Ali možda je i do mene. :D Ipak instalirao sam si tipkovnicu s većim slovima i sad je OK. Evo njenih slika!

http://img842.imageshack.us/img842/1187/1322391940.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/842/1322391940.jpg/)http://img710.imageshack.us/img710/8868/1322391941.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/710/1322391941.jpg/) http://img189.imageshack.us/img189/9688/1322391943.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/1322391943.jpg/)

Zove se Big Buttons Keyboard Deluxe!

ooo maja
24.12.2011., 19:13
evo, da i ja prenesem svoja iskustva sa alcatelom ot 990. kupila sam ga u nedjelju u tele2 centru, a u srijedu sam ga već vraćala natrag u dućan... mobitel, od kad sam ga uključila, je imao grešku za greškom... osvjetljenje ekrana koje se nasumično pali gasi, ikone koje se stalno premještaju (vidjela sam da gore spominjete taj problem), zvučnik koji malo radi malo ne radi pa malo čujem osobu s kojm razgovaram, malo ju ne čujem, MMS postavke nije moguće instalirati pa ne mogu ni primati ni slati MMS poruke. u svakom slučaju, ili loša serija, ili moj peh.

road_rider
26.12.2011., 12:06
evo, da i ja prenesem svoja iskustva sa alcatelom ot 990. kupila sam ga u nedjelju u tele2 centru, a u srijedu sam ga već vraćala natrag u dućan... mobitel, od kad sam ga uključila, je imao grešku za greškom... osvjetljenje ekrana koje se nasumično pali gasi, ikone koje se stalno premještaju (vidjela sam da gore spominjete taj problem), zvučnik koji malo radi malo ne radi pa malo čujem osobu s kojm razgovaram, malo ju ne čujem, MMS postavke nije moguće instalirati pa ne mogu ni primati ni slati MMS poruke. u svakom slučaju, ili loša serija, ili moj peh.

-prije bi rekao da je tvoj peh nego loša serija
-ja ga imam vec tjedan dana i gotovo da nemam pritužbi
-nisam čitao sve postove u ovoj temi ali da i ja nadodam meni glavne mane u usporedbi sa nokiom 5800xm koju sam do sad koristio

Malo mi se teže priviknuti na kapacitivni screen jer imam deblje prste, kamera ima jako loš software pa je prespora, u idealnim uvjetima ima super sliku ali ako se nešto kreće ili fali svjetla onda je katastrofa.
Sam ekran je super i dobro odgovara na zadane operacije tj sve hvata od prve ali je zamjerka za malo lošiju rezoluciju i boje. Nema 16m boja što je danas već standard pa se u usporedbi sa drugim mobitelima vidi razlika, ali ako niste cjepidlaka bit će vam ok.
Isto tako mob je došao sa dosta programčića što mi se sviđalo ali opet par neizostavnih nisu ubacili, npr nisam mogao bluetoothom primiti ništa dok nisam instalirao dodatne programe za to. Isto tako nisam mogao ni vlastitu melodiju poruke izabrati (osim par koje su vec bile u telefnu) dok nisam skinuo program za to.
Sve u svemu mob je brz, jednostavan i pregledan a za te pare je best buy!

Veedran
26.12.2011., 16:26
To je najvjerovatnije rom o kojem govoris, njega i ja imam oko 200mb-a, od ukupno 500mb. O ramu govorim, dakle o onom kojeg ukupno ima 200mb-a, a ja muku mucim s preostalih 15-20 mb-a...

Ne znam jesam li dobro shvatio pa mi pomozite...

Znači mobitel ima 512 MB RAMa - na toj memoriji su pohranjeni procesi koji se trenutno izvode(programi) i tu se spremaju za kasnije brže pokretanje.

ROM - memorija podijeljena na dvije particije,na prvoj se pohranjuje operativni sustav, postavke itd. Druga particija služi za pohranu aplikacija instaliranih na telefon. Koliko je te memorije dostupno i koliko je ima sveukupno?

Hvala na odgovorima.

Fahy
26.12.2011., 16:35
da, dobro si objasnio...
i da RAM-a ima 512MB, a ROM-a 200MB...neznam tocno...napisao sam negdje prije vec...i kad dobijes mobitel iz trgovine, zbog svih tih aplikacija natrpanih na njega ostane ti svega 55-60 mb za tvoje aplikacije...no instaliras si link2sd ko ja(nefunkcionira bez root-a),...mozes stavit koliko god oces...ja sad imam nekih 110mb (svojih!!) aplikacija...

Veedran
27.12.2011., 11:04
Hvala Fahy, ako ga kupim napravit cu root sigurno

polukrug
28.12.2011., 14:42
-prije bi rekao da je tvoj peh nego loša serija
-ja ga imam vec tjedan dana i gotovo da nemam pritužbi
-nisam čitao sve postove u ovoj temi ali da i ja nadodam meni glavne mane u usporedbi sa nokiom 5800xm koju sam do sad koristio

Malo mi se teže priviknuti na kapacitivni screen jer imam deblje prste, kamera ima jako loš software pa je prespora, u idealnim uvjetima ima super sliku ali ako se nešto kreće ili fali svjetla onda je katastrofa.
Sam ekran je super i dobro odgovara na zadane operacije tj sve hvata od prve ali je zamjerka za malo lošiju rezoluciju i boje. Nema 16m boja što je danas već standard pa se u usporedbi sa drugim mobitelima vidi razlika, ali ako niste cjepidlaka bit će vam ok.
Isto tako mob je došao sa dosta programčića što mi se sviđalo ali opet par neizostavnih nisu ubacili, npr nisam mogao bluetoothom primiti ništa dok nisam instalirao dodatne programe za to. Isto tako nisam mogao ni vlastitu melodiju poruke izabrati (osim par koje su vec bile u telefnu) dok nisam skinuo program za to.
Sve u svemu mob je brz, jednostavan i pregledan a za te pare je best buy!

Nisam ni ja odmah skužio kako namjestiti melodije - treba ići među MP3ce i neku od njih izabrati za zvuk zvona, a nakon toga se ona nađe u popisu melodija pa ju možeš izabrati i za zvuk alarma ili sms-a. Tako se može dodati više melodija, malo blesavo...

Što se tiče debelih prstiju - imaš za kupiti olovke koje to rješavaju recimo u HAMA (http://www.hama.hr/hr/mobitel_oprema/apple_iphone_oprema-12100/stylus_olovke_i_zastitne_folije-12102) trgovinama. Ima i skroz malih pa stanu u svaki džep.

Skroz sam zadovoljan s mobitelom osim što baterija kratko traje.

Imam i pitanje - ne da mi instalirati firefox - kaže da nije kompatibilan s uređajem. Je li ga tko instalirao?

polukrug
29.12.2011., 19:02
Evo Alcatelovog odgovora na pitanje o nadogradnji na android 2.3

Now we have developed software to upgrade one touch 990 from Android 2.2 to android 2.3, but not all one touch 990 can be upgraded; it depends on requirement from service provider.
You can try to use one touch upgrade at that moment. If your phone Android version isn't update after the upgrade, then it means your phone doesn't support: http://www.alcatelonetouch.com/support/download/ot-990.html

Nisam uspio s upgradeom :(
Možda ima veze s Tele2???

road_rider
30.12.2011., 15:22
Evo Alcatelovog odgovora na pitanje o nadogradnji na android 2.3

Now we have developed software to upgrade one touch 990 from Android 2.2 to android 2.3, but not all one touch 990 can be upgraded; it depends on requirement from service provider.
You can try to use one touch upgrade at that moment. If your phone Android version isn't update after the upgrade, then it means your phone doesn't support: http://www.alcatelonetouch.com/support/download/ot-990.html

Nisam uspio s upgradeom :(
Možda ima veze s Tele2???

-evo i ja maloprije probao update, proslo je tek od trece ali ostao sam isto ko i ti kratkih rukava jer ocito tele2 to zasad ne podrzava
-nazvat cu ih ovih dana da pitam bas zasto zakidaju svoje korisnike :)
-osim toga obrisali mi se SVI kontakti iz imenika i SVI programi koje sam do sad instalirao (moja greska jer nisam znao da to tako mora biti) :P
-ako to radite samo da si znate backup napraviti

..Mr..
30.12.2011., 15:44
ni meni nije uspilo :(

polukrug
30.12.2011., 16:36
E, da backup prije upgradea - ima Alcatel android manager za to na njihovom sajtu.
Možda bi uspjelo na otključanom mobitelu?

zoran68
30.12.2011., 23:13
da, dobro si objasnio...
i da RAM-a ima 512MB, a ROM-a 200MB...neznam tocno...napisao sam negdje prije vec...i kad dobijes mobitel iz trgovine, zbog svih tih aplikacija natrpanih na njega ostane ti svega 55-60 mb za tvoje aplikacije...no instaliras si link2sd ko ja(nefunkcionira bez root-a),...mozes stavit koliko god oces...ja sad imam nekih 110mb (svojih!!) aplikacija...

A kako napraviti root svog A990 kupljenog u tele2? Molim, tko zna i hoće da objasni u obliku upute. Hvala!

Tommy21
01.01.2012., 22:30
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1387054
54 Evo ovdi imas upute,ja san pokusa ali ocigledno radin nesto krivo.
Moze bit da je to rađeno na xp a ja san na sedmici,zapravo nikad nisan
radija root,ali zbog borbe s memorijom telefona mi se ovo cini
neizbježno!

MaxisCro
05.01.2012., 14:00
molim vas treba mi pomoc oko novog mobitela
kupio sam danas, Alcatel OT990
i odma uzea sa njom sdhc od 16gb
i kad nesto skidam uvijek mi ima malo interne memorije
kako da sve sto skinem prebaciva na sd karticu a ne na sam uredaj
ima li koji tutorial za root ovog uredaja
pls link il nes..thx svima:kava::ne zna:

Marl
05.01.2012., 14:46
How to root Alcatel OT 990 easy way (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1387054)

Alcatel OT-990 root and rom development (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1164391)

zoran68
06.01.2012., 16:15
napomena: ovo radiš na vlastitu odgovornost!

1. dio: početak rootanja sa SuperOneClickom

- preuzmi ''Alcatel990'' mapu i raspakiraj je na PC-u Alcatel990.rar (http://www.4shared.com/rar/c52RqAuu/Alcatel990.html)

- poveži mobitel s PC-om pomoću njegovog USB kabla

- ako PC u Device Manageru vidi drivere kao USB Qualcomm instaliraj ih iz mape ''Root_for_2.2 [OT 990]''/ ''Drivers''/ ''usb_drivers_OT_990_V2.0.6.8''

- na mobitelu dozvoli instalaciju aplikacija iz nepoznatih izvora: ''Izbornik''/ ''Postavke''/ ''Aplikacije''/ ''Nepoznati izvori''

- ako ti treba USB Android Composite ADB driver instaliraj ga iz mape ''Root_for_2.2 [OT-990]''/ ''Drivers''/ ''usb_drivers_Android_ADB_Interface''

- pokreni iz mape ''Root_for_2.2[OT-990]'' aplikaciju ''SuperOneClick'', klikni na ''Root'' i malo pričekaj

- mobitel je rootan, odspoji ga od PC-a i restartaj

2. dio: dovršetak rootanja s Recovery Managerom

- poveži mobitel na PC pomoću njegovog USB kabla, nađi u mapi ''recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990-update_signed'' recovery image file ''recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990.img'' te ga kopiraj na root SD kartice mobitela

- nađi u početnoj mapi aplikaciju Recovery Manager 0.37, kopiraj je na SD karticu i instaliraj je na mobitel, pokreni je, izaberi ''Recovery'', zatim ''Install Recovery'' i izaberi ''recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990.img'', završi s restartom mobitela i odveži ga od PC

- ponovo pokreni aplikaciju Recovery Manager, izaberi ''Recovery'', zatim ''Reboot Into Recovery''

- čestitam, sad si u reboot modu :)

- kroz kretanje u reboot modu koristi tipke za glasnoću mobitela, a za potvrđivanje neke stavke koristi ''Home'' tipku, pazi što radiš! :503:

- ako želiš napraviti backup izaberi ''backup and restore''/ ''backup''

- završi s ''reboot system now''

Sada možeš koristiti prednosti rootanog mobitela. Odi na net, nađi aplikacije ROM Manager, Link2SD, Root Explorer ili njima slične pomoću kojih ćeš moći raditi razne operacije. Pazi što radiš! :504:

Nađi si i dobar antivirusni program, jer je rootani mobitel podložniji virusima od unrootanog. :mig:

By GhostLoveScore

izbojan
06.01.2012., 18:46
Ovaj drugi dio je zbog backupa originalnog rom-a, da bi se vratio ako nesto zeznemo, ili?

zoran68
06.01.2012., 22:41
Koliko sam ja shvatio drugi dio je da se uspješno dovrši root, odnosno da ne bude goli root. Beckup je samo jedna od opcija koju će ti R.M. ponuditi, da i služi za vraćanje originalnog roma.

izbojan
06.01.2012., 23:47
Tnx

Fahy
07.01.2012., 20:15
evo dobrih vijesti...koliko vidim po fejsu i netu, izgleda da je danas pustena nadogradnja na 2.3.4 android za ot-990...e sad pitanje vremena kada ce doci do nas u hrvatskoj odnosno iz tele2, kada probam preko moba i dalje javlja da nema nadogradnje, a preko one touch upgrade nezelim ni pokusavat, jer ce mi unrootat mob i pobrisat sve. toliko od mene pozz :)

izbojan
10.01.2012., 10:14
evo dobrih vijesti...koliko vidim po fejsu i netu, izgleda da je danas pustena nadogradnja na 2.3.4 android za ot-990...e sad pitanje vremena kada ce doci do nas u hrvatskoj odnosno iz tele2, kada probam preko moba i dalje javlja da nema nadogradnje, a preko one touch upgrade nezelim ni pokusavat, jer ce mi unrootat mob i pobrisat sve. toliko od mene pozz :)

Jupi, e sad je pitanje koliko brzo tele2 reagira, isto sam nestrpljiv i za huawei, a pogotovo za alcatel, imam osjecaj da ce to za njega biti pun pogodak!

kramo_17
11.01.2012., 13:47
pozdrav svima!
evo danas sam kupio ovaj mobitel al pošto sam prije bio na symbian uređaju sada sam totalno izgubljen... za početak bih imao nekoliko pitanja, dali je moguće složit da me prije spajanja na internet s bilo kojom aplikacijom uređaj pita kako želim na internet, preko WLANa ili preko mreže jer mi se na fejs bez ikakvog pitanja počeo spajati preko mreže, isto tako ovdje vidim da se spominje nekakvo rootanje i neke nepotrebne aplikacije koje dolaze s mobitelom... volio bih da mi netko malo pomogne jer sam totalno izgubljen u svemu tome

isto tak me zanima kak formatirati memorijsku karticu jer mi je ta opcija isključena, a trenutno koristim memory card od starog mobitela koja ima 8 gb a ova s alcatelom ima samo 2... pa bih htio sve obrisat što je od prije bilo gore

izbojan
11.01.2012., 14:17
pozdrav svima!
evo danas sam kupio ovaj mobitel al pošto sam prije bio na symbian uređaju sada sam totalno izgubljen... za početak bih imao nekoliko pitanja, dali je moguće složit da me prije spajanja na internet s bilo kojom aplikacijom uređaj pita kako želim na internet, preko WLANa ili preko mreže jer mi se na fejs bez ikakvog pitanja počeo spajati preko mreže, isto tako ovdje vidim da se spominje nekakvo rootanje i neke nepotrebne aplikacije koje dolaze s mobitelom... volio bih da mi netko malo pomogne jer sam totalno izgubljen u svemu tome

isto tak me zanima kak formatirati memorijsku karticu jer mi je ta opcija isključena, a trenutno koristim memory card od starog mobitela koja ima 8 gb a ova s alcatelom ima samo 2... pa bih htio sve obrisat što je od prije bilo gore

U osnovi prioritet ima wifi konekcija!
Sad zasto ti se to dogodilo ne znam, ali mozda ima veze s naprednim postavkama wifi-ja. Postavke - mreze - wifi postavke - meni tipka pa vidi sto ti je pod prvom opcijom aktivirano, trebalo bi biti 'nikad ako je ukljucen'...

kramo_17
11.01.2012., 14:37
U osnovi prioritet ima wifi konekcija!
Sad zasto ti se to dogodilo ne znam, ali mozda ima veze s naprednim postavkama wifi-ja. Postavke - mreze - wifi postavke - meni tipka pa vidi sto ti je pod prvom opcijom aktivirano, trebalo bi biti 'nikad ako je ukljucen'...

hvala, sad me samo još zanima to s formatiranjem memory kartice :503:

assassin
11.01.2012., 15:43
Probaj je prvo "unmountati".
Ili jednostavno formatiraj preko kompjutera.

kramo_17
11.01.2012., 16:27
molio bi još samo nekog da mi objasni što je rootanje, čemu služi i kako se radi, molio bih isto tako ako bi mi netko mogao reć gdje nabvit igre i aplikacije? hvala unaprijed
:)

assassin
11.01.2012., 17:52
Pročitaj Android tutorial (prva tema u Android podforumu).

zoran68
11.01.2012., 22:53
pozdrav svima!
za početak bih imao nekoliko pitanja, dali je moguće složit da me prije spajanja na internet s bilo kojom aplikacijom uređaj pita kako želim na internet, preko WLANa ili preko mreže jer mi se na fejs bez ikakvog pitanja počeo spajati preko mreže

Ako ne želiš da se neka aplikacija bez tvog znanja spaja na net probaj s postavkama:

Izbornik/ Postavke/ Računi& sinkronizacija/ i deaktiviraj ''Podaci u pozadini'' i ''Auto-sinkronizacija'', ako su aktivni, produžuje trajanje baterije.

ili

Izbornik/ Postavke/ WiFi& mreže/ Mobilne mreže/ i deaktiviraj ''Omogućen prijenos podataka'', ako je aktivan.

Pod drugim ostat ćeš bez 3G mreže. Također vidi da li tvoja face aplikacija u postavci ima aktivno za samo spajanje na net.

Santoman
13.01.2012., 13:05
Bok,zanima me kako da otkljucam Alcatel OT-990 da ide na sve kartice (naravno ne platit 100kn u servisu...),kupljen je u Tele2 start paketu?
I da meni se isto desava to da stalno gubi icone i widgete na pocetnoj strani...toliko za info drugima!
Mislim da je problem u Androidu Froyo 2.2
Pozz!!

kramo_17
13.01.2012., 13:54
ljudi dajte probajte tipkat po tipkovnici kad se mobitel puni, nadam se da nisam jedini s ovim problemom, jer moj mobitel je neupotrebljiv kada je priključen na punjač, nemogu ništa pisat na tipkovnici, meniji se otvaraju sami od sebe, i kad pritisnem uskličnik ko da sam pritisnuo broj 3, kao da pritisnem nešto drugo na ekranu...

izbojan
13.01.2012., 14:40
I da meni se isto desava to da stalno gubi icone i widgete na pocetnoj strani...toliko za info drugima!
Mislim da je problem u Androidu Froyo 2.2
Pozz!!

Isti sam problem i sam imao, a rjesio sam ga instalaciom Launcherpro aplikacije... i ja mislim da taj mobitel nije dobro optimiziran u startu s Froyom...

zoran68
13.01.2012., 17:13
ljudi dajte probajte tipkat po tipkovnici kad se mobitel puni, nadam se da nisam jedini s ovim problemom, jer moj mobitel je neupotrebljiv kada je priključen na punjač, nemogu ništa pisat na tipkovnici, meniji se otvaraju sami od sebe, i kad pritisnem uskličnik ko da sam pritisnuo broj 3, kao da pritisnem nešto drugo na ekranu...

Zna se dogoditi da mobitel ne može startati, ako je s praznom baterijom stavljen na punjenje, pričekaj da se malo napuni i ne bi trebao imati problema. Što se tiče tipkovnice probaj instalirati Big Buttons Deluxe Keyboard. Naći ćeš je na mobile9.

kramo_17
13.01.2012., 18:04
Zna se dogoditi da mobitel ne može startati, ako je s praznom baterijom stavljen na punjenje, pričekaj da se malo napuni i ne bi trebao imati problema. Što se tiče tipkovnice probaj instalirati Big Buttons Deluxe Keyboard. Naći ćeš je na mobile9.

tnx zoki, budem ja to isprobal :mig:

Santoman
14.01.2012., 12:33
Isti sam problem i sam imao, a rjesio sam ga instalaciom Launcherpro aplikacije... i ja mislim da taj mobitel nije dobro optimiziran u startu s Froyom...

Ok probat cu sa Launcherpro apk. mislim da je vec imam skinitu ali je nisam jos instalirao.
Definitivno za taj mob nije Froyo 2.2...,cekamo Gingera. 2.3... !!:kava:

kramo_17
14.01.2012., 12:37
big buttons deluxe mi se sviđa zbog velikih tipki ali nema hrvatskih slova tak da neće mi baš pomoć

e1zemun
14.01.2012., 13:48
da se ne bi gubile i setale ikonice ostavite pet pocetnih ekrana. svaki drugi broj ekrana setaju ikonice s ekarana na ekran.
telefon je odlican . napravio sam tutorijal za rutovanje, kreiranje ext2 particije,kalibriranje baterije, neka ubrzavanja da se ostali ne bi mucili kao ja :504:,
ko zeli moze pogledati na http://e1zemun.blogspot.com/2012/01/alcatel-ot-990-rutovanje-i-kreiranje.html

zoran68
14.01.2012., 17:34
big buttons deluxe mi se sviđa zbog velikih tipki ali nema hrvatskih slova tak da neće mi baš pomoć

Hrvatska slova imaju Smart i SlideIT keyboard-i, ali im tipke nisu kao u BB keyboard-u.

Santoman
15.01.2012., 10:07
da se ne bi gubile i setale ikonice ostavite pet pocetnih ekrana. svaki drugi broj ekrana setaju ikonice s ekarana na ekran.
telefon je odlican . napravio sam tutorijal za rutovanje, kreiranje ext2 particije,kalibriranje baterije, neka ubrzavanja da se ostali ne bi mucili kao ja :504:,
ko zeli moze pogledati na http://e1zemun.blogspot.com/2012/01/alcatel-ot-990-rutovanje-i-kreiranje.html

Odlicno,pohvale za trud,stvarno je pomoglo...!! :klap::top:

zoran68
15.01.2012., 21:53
Nakon rootanja nije potrebno instalirati posebnu aplikaciju za particiju SD-a, posebnu za kalibriranje baterije i ostalo, sve se to može odjednom s ClockworkMod Recovery Managerom, vidi prethodnu stranicu.

e1zemun
16.01.2012., 01:52
Odlicno,pohvale za trud,stvarno je pomoglo...!! :klap::top:

drago mi je. hvala

Santoman
17.01.2012., 19:11
Nakon rootanja nije potrebno instalirati posebnu aplikaciju za particiju SD-a, posebnu za kalibriranje baterije i ostalo, sve se to može odjednom s ClockworkMod Recovery Managerom, vidi prethodnu stranicu.

Istina,upravo sam i sam probo napravit particiju SD kartice (imam od 4Gb) sa Recovery Managerom nakon rootanja i naravno da radi samo mi nije jasno zasto prvo trazi velicinu koju zelim dodijelit (stavio 512Mb) i nakon toga trazi drugi dio SWAP SD kartice (stavio 256Mb) o cemu je tocno rijec,zasto te dvije postavke i dali sam to dobro odradio...?
Moram napomenit da tih 512Mb na kartici sada vise ne vidim kad ocitam karticu preko USB-a na kompu,znaci li to da sad moj mob koristi to kao virtualnu memoriju ili sam nesto zeznio...pucajte...pomagajte...! :ne zna:

zoran68
17.01.2012., 20:58
Istina,upravo sam i sam probo napravit particiju SD kartice (imam od 4Gb) sa Recovery Managerom nakon rootanja i naravno da radi samo mi nije jasno zasto prvo trazi velicinu koju zelim dodijelit (stavio 512Mb) i nakon toga trazi drugi dio SWAP SD kartice (stavio 256Mb) o cemu je tocno rijec,zasto te dvije postavke i dali sam to dobro odradio...?
Moram napomenit da tih 512Mb na kartici sada vise ne vidim kad ocitam karticu preko USB-a na kompu,znaci li to da sad moj mob koristi to kao virtualnu memoriju ili sam nesto zeznio...pucajte...pomagajte...! :ne zna:

Dobro si uradio. Za prvu stavku se preporučuje od 256Mb do 1024Mb, druga može i na ''max allowed'' ali i na 0. Stavke služe za ext particiju, ona je produžetak memorije sistema. Ne znam da li komp može vidjeti particiju, ali ju zato može vidjeti Link2SD Android aplikacija. Klikne se na ''Storage Info'' Evo slike:

http://img692.imageshack.us/img692/9682/screenshot0117214053.png (http://imageshack.us/photo/my-images/692/screenshot0117214053.png/) http://img835.imageshack.us/img835/8760/screenshot0117214109.png (http://imageshack.us/photo/my-images/835/screenshot0117214109.png/)

Nadam se da ti je bilo od pomoći! :)

Fahy
17.01.2012., 21:06
...

ako si zeznio nesto sa particijama na kartici ima program za racunalo koji se zove minitool partition wizard...nije kompliciran za koristit i ako si zeznio nesto s tim ces sigurno uspjet ispravit i napravit prave particije

xdirt
18.01.2012., 12:02
mene zanima da li je netko upoznat s nadogradnjom ot990 na android 2.3.4? negdje na android srbija forumu i na xda developers sam procitao da postoji, ali namijenjen za hrvatsko i rusko trziste te da nema market i da postoji dosta bugova u samom OSu, update je radjen preko OTU. Jel netko probao ?

Santoman
18.01.2012., 17:39
Dobro si uradio. Za prvu stavku se preporučuje od 256Mb do 1024Mb, druga može i na ''max allowed'' ali i na 0. Stavke služe za ext particiju, ona je produžetak memorije sistema. Ne znam da li komp može vidjeti particiju, ali ju zato može vidjeti Link2SD Android aplikacija. Klikne se na ''Storage Info'' Evo slike:

Nadam se da ti je bilo od pomoći! :)

Hvala na detaljnom opisu,to me samo zanimalo dali sam nesto zeznio ili ne,znaci to je ok.
Instalirat cu Link2SD pa da vidim sta sam i koliko napravio...:D
Pozz!!

ako si zeznio nesto sa particijama na kartici ima program za racunalo koji se zove minitool partition wizard...nije kompliciran za koristit i ako si zeznio nesto s tim ces sigurno uspjet ispravit i napravit prave particije

Ok,tu aplikaciju negdje imam skinitu pa cu je isprobat i popravit ako sam nesto zbrljo ili ako mi nesto nepase...:mig:
Pozz!!

mene zanima da li je netko upoznat s nadogradnjom ot990 na android 2.3.4? negdje na android srbija forumu i na xda developers sam procitao da postoji, ali namijenjen za hrvatsko i rusko trziste te da nema market i da postoji dosta bugova u samom OSu, update je radjen preko OTU. Jel netko probao ?

Za info,jucer sam skinio tu nadogradnju za Alcatel OT-990 Android 2.3.4 (ALRU-2.3.4-v5GX-0-romdump) ovo u zagradi je puni naziv sa te ruske stranice ali nisam jos uhvatio vremena isprobat,javim kad isprobam i kazem rezultate...:)
-73!-

Zaboravio sam rec da je velicina 188Mb te nadogradnje na Android 2.3.4... ako nekoga zanima pa da zna,hi...!! :)

xdirt
19.01.2012., 11:13
Hvala na detaljnom opisu,to me samo zanimalo dali sam nesto zeznio ili ne,znaci to je ok.
Instalirat cu Link2SD pa da vidim sta sam i koliko napravio...:D
Pozz!!

Ok,tu aplikaciju negdje imam skinitu pa cu je isprobat i popravit ako sam nesto zbrljo ili ako mi nesto nepase...:mig:
Pozz!!

Za info,jucer sam skinio tu nadogradnju za Alcatel OT-990 Android 2.3.4 (ALRU-2.3.4-v5GX-0-romdump) ovo u zagradi je puni naziv sa te ruske stranice ali nisam jos uhvatio vremena isprobat,javim kad isprobam i kazem rezultate...:)
-73!-

Zaboravio sam rec da je velicina 188Mb te nadogradnje na Android 2.3.4... ako nekoga zanima pa da zna,hi...!! :)

super bas ti hvala, cekam rezultat
:) btw izguglao sam da navodno kad jednom napravis update nema vise povratka na froyo, odnosno ako to pokusas da se mobitel moze zbrickati. razlog tome su ti navodni bugovi, a nije jasno da li je ta ruska verzija ispravljena. pozz

Santoman
20.01.2012., 20:30
super bas ti hvala, cekam rezultat
:) btw izguglao sam da navodno kad jednom napravis update nema vise povratka na froyo, odnosno ako to pokusas da se mobitel moze zbrickati. razlog tome su ti navodni bugovi, a nije jasno da li je ta ruska verzija ispravljena. pozz

Jooooj meni,sta mi to netko nije prije rekao,ja sam prije par dana radio neke update i sve proslo ok ali jucer odnesem serviseru da mi ga otkljuca na sve mreze (uredno platio 150kn) a ono zaj..,nije primio ni jedan kod od 2 moguca koji je dobiven putem neta i sada mi se fino mob zaljucao na sve mreze ,nema uopce signala cak ni sa original Tele2 karticom koju sam dobio u paketu sa Alcatelom.:504::503:
Osobno sam to povezo sa tim update sto sam radio da je u tom caka i da zbog toga nesto ne prihvaca taj kod za otkjucavanje,jel to problem ili ne ja neznam...:ne zna:
A ovaj iz servisa mi je reko da mu se to jos nije dogodilo da neki mobitel nece prihvatit kod sa neta taj sto ga on kupi a kasnije sam pronjusko po netu da je dosta problematican taj Alcatel OT-990 sto se tice tih kodova.
Sad mene zanima jel ima kakvog tu rijesenja i spasa posto mi je mob skroz novi i nema ni minute razgovora,stvarno mi je steta da mi stoji samo tako i pocne skupljat prasinu...
Ljudi pomagajte kako god i tko mi ponudi neko ucinkovito rijesenje nudim novcanu nagradu kao zahvalu za rijesen problem...stojim iza svoje rijeci...!!
Cekam nestrpljivo iz minute u minutu... :tuzni:

dijabola86
20.01.2012., 20:53
Jooooj meni,sta mi to netko nije prije rekao,ja sam prije par dana radio neke update i sve proslo ok ali jucer odnesem serviseru da mi ga otkljuca na sve mreze (uredno platio 150kn) a ono zaj..,nije primio ni jedan kod od 2 moguca koji je dobiven putem neta i sada mi se fino mob zaljucao na sve mreze ,nema uopce signala cak ni sa original Tele2 karticom koju sam dobio u paketu sa Alcatelom.:504::503:
Osobno sam to povezo sa tim update sto sam radio da je u tom caka i da zbog toga nesto ne prihvaca taj kod za otkjucavanje,jel to problem ili ne ja neznam...:ne zna:
A ovaj iz servisa mi je reko da mu se to jos nije dogodilo da neki mobitel nece prihvatit kod sa neta taj sto ga on kupi a kasnije sam pronjusko po netu da je dosta problematican taj Alcatel OT-990 sto se tice tih kodova.
Sad mene zanima jel ima kakvog tu rijesenja i spasa posto mi je mob skroz novi i nema ni minute razgovora,stvarno mi je steta da mi stoji samo tako i pocne skupljat prasinu...
Ljudi pomagajte kako god i tko mi ponudi neko ucinkovito rijesenje nudim novcanu nagradu kao zahvalu za rijesen problem...stojim iza svoje rijeci...!!
Evo probaj imas neko uputsvo
http://forum.androidsrbija.com/viewtopic.php?f=165&t=2262&start=30

zoran68
20.01.2012., 21:59
6 koraka da na svom Alcatelu OT-990 imaš i iGO 8.4.3 i Navteq 2011Q3

1. Preuzmi iGO 8.4.3, link (http://dopeshare.com/0geg3l99k58w), i ekstraktaj ga

2. Mapu iGO kopiraj na SDcard

3. Instaliraj iGO aplikaciju na mob

4. Preuzmi Navteq Europe 2011Q3, link (http://www.filesonic.com/file/RvbiwZ3/Nav.N.Go.iGO8.R3.Europe.NAVTEQ.2011.Q3.Map.Update-GAY.part1.rar), link (http://www.filesonic.com/file/Gj5288L/Nav.N.Go.iGO8.R3.Europe.NAVTEQ.2011.Q3.Map.Update-GAY.part2.rar), i ekstraktaj ga

5. Mape kopiraj u /iGO/content/

6. Restartaj mobitel i pokreni iGO

napomene
- ako ne želiš sve zemlje onda u mape building, map,
phoneme i poi prebaci samo ono što želiš imati
- cro language i cro voice nađi na mobil.hr forumu pod temom
[iGO MyWay 8.4.3] aplikacija, karte, dodaci; sve rezolucije
- ovo je moj post s mobil.hr foruma ;)

Santoman, žao mi je što ti se to dogodilo.
Pokušaj problem reći dečkima s xda-developers.com-a,
ako oni neće znati, onda u ovlašteni Alcatelov servis.

xdirt
21.01.2012., 09:08

mislim da te je serviser zajebao, ti kodovi koje on kupi nisu 100 posto sigurni tj jos nisam cuo da ih je moguce tako kupiti za ot 990 (osim ako su fejk :-D) jer se otkljucavanje trenutno vrsi iskljucivo preko kabla. informacija je provjerena jer sam i sam dao svoj mob na otkljucavanje i imas samo jedan kod i naravno nisi trebao platiti dok ti ga nije dao otkljucanog u ruke :)

Santoman
21.01.2012., 19:39
mislim da te je serviser zajebao, ti kodovi koje on kupi nisu 100 posto sigurni tj jos nisam cuo da ih je moguce tako kupiti za ot 990 (osim ako su fejk :-D) jer se otkljucavanje trenutno vrsi iskljucivo preko kabla. informacija je provjerena jer sam i sam dao svoj mob na otkljucavanje i imas samo jedan kod i naravno nisi trebao platiti dok ti ga nije dao otkljucanog u ruke :)

I ja sam to skonto kad sam dosao doma i isprobao te kodove a sta da sad radim mogu se samo zalit upravi vodovoda,kako to vec ide kod nas...
Naravno da me je trebo obavijestit o toj mogucnosti zakljucavanja,to svakako!!
Ali ja sad trebam nekakvo alternativno rijesenje za otkljucavanje signala na mom mobu...
Pozz!

Evo probaj imas neko uputsvo
http://forum.androidsrbija.com/viewtopic.php?f=165&t=2262&start=30

Hvala na upucenom linku ali ne pali kod mog moba,isprobao sam sve verzije sto su tamo objasnjene i dobijem novi ROM ali normalno da mi ne prima Tele2 sim karticu kad se s tim flesanjem dobije originalan TELENOROV rom,i tako da ja sad imam to na svom mobu i opet nista od toga...
Trebo bih takav rom ali da je od Tele2,ima li toga gdje kod nas za skinit...mislim da bi mi to rijesilo problem,makar ostao zakljucan na Tele2 ali samo da radi da dobije taj signal na mobu...
Ima li neko ideju neka samo napise ovdje,sve cu probat jer sad me nemoze vise nista kostat...
Hvala svima za sada na ovim prijedlozima...!!

zoran68
21.01.2012., 20:36
kako si rootovao mobitel? mislim da je rješenje pomoću recovery managera. ako se mobitel rootovao s njime i napravio beckup roma, onda ima opcija za restore, e sad kak se to radi neznam, nije mi još trebalo, a nadam se i da neće.

Badpixie
22.01.2012., 00:54
Ima li nekih informacija o 2.3 updejtu za OT-990, kada bi se mogao ocekivati ?

legica21
22.01.2012., 02:39
jel podrzava mob neki flash player? :confused:

Sent from my one_touch_990 using Tapatalk

xdirt
22.01.2012., 09:46

nema podrsku za adobe flash u browseru zbog arm v6 proca. postoji skyfire browser koji ima mogucnost otvaranja flasha unutar samog sebe no moras ga platiti ili naci crackiranu verziju na netu s time da uzmes u obzir da crackirani nosi moguce posljedice da tvoji podaci budu ugrozeni.

zoran68
22.01.2012., 10:00

Probaj ovaj flash s lite verzijom!

http://www.mobyware.net/alcatel-one-touch-ot-990-device-2156/flash-player-lite-get-free-34172.html

Santoman
22.01.2012., 10:37
kako si rootovao mobitel? mislim da je rješenje pomoću recovery managera. ako se mobitel rootovao s njime i napravio beckup roma, onda ima opcija za restore, e sad kak se to radi neznam, nije mi još trebalo, a nadam se i da neće.

Mobitel sam rootavao sa SuperOneClick i recovery managerom na mobu,zatim skinio recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990.img i taj file prebacio na SD karticu,instalirao taj file u recovery manageru i zatim rebootu unutar njega...uglavnom sve sam radio kako su drugi opisali i sve to sljaka.
Ja sam dobio rootan mob i mogu sve na njega stavljat od aplikacija do kojekakvih podesenja na njemu.
I onda sam isprobavao razne ROMove,prvo onaj sluzbeni STOCK ROM s Alcatelove stranice a poslje i druge koje sam naso...npr.Telenorov rom pa cak i onaj rom sa ruske stranice (ALRU-2.3.4-v5GX-0) ali taj mi nije prihvatio...:(
Uglavnom dosta sam stvari isprobao kako bi mob nadoso s tim signalom ali nista od toga,meni vise nista ne pada napamet sta da probam kako bi ga natero da radi,odnosno da dobije signal na bilo koju mrezu...!?!:ne zna:
PS: restore nemogu odradit jel nisam prije napravio backup,moj propust... (znam kako se to radi).
Pozdrav ekipi... :kava:

Tommy21
22.01.2012., 15:04

Evo ovako,ja sam imao isti problem,mobitel mi je jedno 10 dana bio zaključan na sve mreže,sve sam mogao s njim osim onog za što je mobitel namijenjen,znači nemam signala,poruka i poziva:)
Kodove za otključavanje sam kupio sa e-baya,oko 20kn me došlo,upisao sam ih previše puta,naravno nijedan nije pomogao.

Otišao sam u prvi servis,nisam uopće pokušavao preko garancije,čovjek mi iz prve kaže da ga mogu slobodno bacit u smeće,da je on čitao o tome da je to nemoguće riješit.
Odem u drugi servis,ostavim mu ga na 2-3 dana,čekam i čekam da mi kaže da je odusta od servisa,znači nije mu se dalo zajebavat s mojim mobitelom jer me neće moć oderat.
Treći servis,jedan moj poznanik,kaže mi da će pokušat i nakon nekoliko dana me zove,dođi po njega.
Uglavnom mi je reka da se izludija,da mi nebi to ni radio da me ne zna,da je brisa njegov softver i nanovo stavlja novi,a što je najbolje još mi ga je i otključa:)

Reka mi je ono šta ću ja vama reć,ne kupujte ni slučajno nikakve kodove,ne pokušavajte s njima.
Priča nije skroz ista,jer si ga ti odnija serviseru i on ti ga je zajeba,al je bit da je obojici brikan telefon,oću ti samo reć da se taj problem može riješit,nemoj ga bacat u smeće ka šta je meni ovi "ekspert" predložija.

Mobitel sad ponovo uredno radi,jesan malo upila s pričom al ti oću reć da znan kako ti je,al vjeruj mi da riješenje postoji,morat ćeš dat još koju kunu više i nać pravog servisera:)

polukrug
22.01.2012., 17:37
Rješenje neuspješnog otključavanja je odnijeti ga u ovlašteni servis http://www.mesc.hr/. Tamo će ti ga srediti bez troška ako je u garantnom roku - uzmi garanciju i račun. Ili ga odfuraš u tele2 ako nisi u Zagrebu pa ga oni pošalju tamo, pretpostavljam.

zoran68
24.01.2012., 13:02
Neće ga srediti bez troška jer je rootan.
Rootan mobitel gubi garanciju.

Santoman
25.01.2012., 19:31
Neće ga srediti bez troška jer je rootan.
Rootan mobitel gubi garanciju.

S istim programom s kojim se roota mob (npr; SuperOneClick) takodjer se moze i unrootat i tako mob ostaje bez tragova i posljedica po garanciju...isprobao i radi,samo radi info drugima...:p
Usput hvala svima na jos dodatnim rijesenjima i odgovorima,probat cu neke stvari pa javim rezultate,a tek za kraj (kad isprobam sve) odlazim na reklamaciju u Tele2.:D
Pozz!!

Tommy21
25.01.2012., 20:38
Je li tko od vas pokušavao updejtat mobitel preko one touch upgrade zadnjih dana,jer sam čitao da je i hrvatska dobila gingerbread a ono ažuriranje softvera mi ne pokazuje ništa?Čini mi se da je na xda pisalo da su rusija i hrvatska dobile ginger,ali pretpostavljam da bi mi mobitel onda našao da smo dobili!

Tommy21
25.01.2012., 20:56
S istim programom s kojim se roota mob (npr; SuperOneClick) takodjer se moze i unrootat i tako mob ostaje bez tragova i posljedica po garanciju...isprobao i radi,samo radi info drugima...:p
Usput hvala svima na jos dodatnim rijesenjima i odgovorima,probat cu neke stvari pa javim rezultate,a tek za kraj (kad isprobam sve) odlazim na reklamaciju u Tele2.:D
Pozz!!

Sritno i viruj mi bez obzira što ti netko kaže ne odustaj!

zoran68
26.01.2012., 14:47

Neće biti bez tragova ako je obrisana i jedna jedina aplikacija u originalnom ROMU-u, npr. Fotoaparat, Galerija, Kalkulator. Ja imam već neke obrisane i nikakav unroot mi ne bi pomogao.

polukrug
26.01.2012., 20:00
Neće biti bez tragova ako je obrisana i jedna jedina aplikacija u originalnom ROMU-u, npr. Fotoaparat, Galerija, Kalkulator. Ja imam već neke obrisane i nikakav unroot mi ne bi pomogao.
Pa sa OTU se vrati originalni sadržaj tele2 instalacije?

zoran68
27.01.2012., 11:33
Pa sa OTU se vrati originalni sadržaj tele2 instalacije?

S OTU se vrati nazad ili se nadogradi inačica i broj izrade ROMa, ali ne i ono što je neki operator napravio posebno za njega.

Santoman
27.01.2012., 13:11
Evo samo da javim da mi nista nije pomoglo od trikova i caka u vezi odblokiranja mreze i postavljanja originalnog roma (nista mi nije upalilo) pa sam ga ipak jucer odnio u Tele2 centar na garanciju i sad cekam sta ce bit.:ne zna:
Kazu otprilike za 10-tak dana ce mi se netko javit...
Javim detalje sta su napravili illi ne s mobom...pozz!:kava:

legica21
28.01.2012., 19:26
danas mi je mob odlučio ne reagirati na usb :503:

spojim ga na laptop i ništa... samo se puni... prije mi se pokazivalo da je spojen :503:

šta da radim:ne zna:

zoran68
29.01.2012., 12:37
danas mi je mob odlučio ne reagirati na usb :503:

spojim ga na laptop i ništa... samo se puni... prije mi se pokazivalo da je spojen :503:

šta da radim:ne zna:

Da li se to dešava na uključen mobitel?
Da nije bila izvađena SD kartica?
Da li u quick launchu imaš potvrdu da je USB spojen?

http://img836.imageshack.us/img836/9439/screenshot0129130733.png (http://imageshack.us/photo/my-images/836/screenshot0129130733.png/) http://img696.imageshack.us/img696/3708/screenshot0129130700.png (http://imageshack.us/photo/my-images/696/screenshot0129130700.png/)

legica21
29.01.2012., 18:55
1. da, bio je upaljen

2. nije izvađena sd kartica

3. nema tog znaka gore...

:( :503:

zoran68
29.01.2012., 20:57
Da li si odznačila potvrdu za USB otklananje grešaka na mobitelu Izbornik > Postavke > Aplikacije > Razvoj, deinstalirala PC Android Manager i Sync Manager na mobitelu, mijenjala ili brisala neke drivere pomoću Device Managera, koristiš li neoriginalni USB kabel za spajanje i trgnula mobitel i kabel dok je bio spojen? Ak je odgovor da- onda je problem tu negdje, ak je odgovor ne- onda da se probaš spojiti na neki drugi komp da budeš sigurna kako je u pitanju tvoj komp, a ne mobitel!

legica21
29.01.2012., 21:34
Da li si odznačila potvrdu za USB otklananje grešaka na mobitelu Izbornik > Postavke > Aplikacije > Razvoj

tu je označena samo prva stavka

deinstalirala PC Android Manager i Sync Manager na mobitelu, mijenjala ili brisala neke drivere pomoću Device Managera, koristiš li neoriginalni USB kabel za spajanje i trgnula mobitel i kabel dok je bio spojen? Ak je odgovor da- onda je problem tu negdje

hmm...pa nisam ni imala pc android manager :confused:
drivere nisam mijenjala... usb je oriđiđi... e, sad....

trgnula mobitel i kabel dok je bio spojen? Ak je odgovor da- onda je problem tu negdje

ne kužim na što točno misliš... :ne zna: ako misliš da sam slučajno izvukla usb dok je mob bio spojen, da...dogodilo mi se to :(

zoran68
30.01.2012., 09:28
OK! Treba biti označeno USB ispravljanje. Preporučam da si instaliraš neki PC Android Manager. Dolje ću ti dati screenove od njih dva- Android Sync i Wondershare MobileGo. Free su! Dovoljan je jedan Manager. On je dobar alat za sinkronizaciju podataka između mobitela i kompa. S njime možeš instalirati i deinstalirati aplikacije, kopirati slike, muziku i video i napraviti beckup mobitela. Možeš s njime probati riješiti i problem spajanja.

Izvlačenje USB dok je bio spojen je mogući uzrok neuspješnog spajanja. Probaj restartati mobitel! Ili ugasi mobitel, izvuci bateriju na kratko, vrati je nazad i upali ga. Ako imaš čitač SD kartice, možeš izvaditi karticu iz mobitela staviti je u čitač i pomoću njega vidjeti što je ili nije na kartici. Također dok je kartica u čitaču možeš napraviti njenu provjeru pomoću kompa Moje računalo > Izmjenjivi disk > Alati > Provjera grešaka.

http://img528.imageshack.us/img528/2944/syncmanager.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/528/syncmanager.jpg/)

http://img841.imageshack.us/img841/6053/mobilego.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/841/mobilego.jpg/)

legica21
30.01.2012., 10:57
:cry: :cry:

probala sam sve ovo što si rekao... i neeeeeće :( jedino nisam probala vaditi mem. jer nemam ovdje čitać kartica :503:

stalno piše disconnected :504:

SaleFFS
30.01.2012., 12:30
Pozdrav forumaši, nov sam na forumu i posjedujem dotični mobitel a i dosta dugo pratim android scenu.

Zanima me da li je netko uspio nadograditi 2.3.4 verziju na mobitel ovih dana? Pokušavao sam ali mi se aplikacija smrzne na oko 60 posto downloada i nisam našao nikakvo riješenje.

zoran68
30.01.2012., 13:24
:cry: :cry:

probala sam sve ovo što si rekao... i neeeeeće :( jedino nisam probala vaditi mem. jer nemam ovdje čitać kartica :503:

stalno piše disconnected :504:

Da li si probala instalirati koji PC Android Manager te s pomoću njega koristeći USB pokušala spojiti da vidiš što će ti reći? Mogla bi još otići u Device Manager i vidjeti da li imaš neke upitnike ili križiće nad nekim USB driverima? Moje računalo (otvori ga) > (1 desni klik za naći) Svojstva > Hardware > Device Manager > USB controlles

Ak ih imaš znači da im se dogodila neka greška zbog nepravilnog rukovanja te ih treba reinstalirati ili napraviti update. Poplavi takav driver lijevim klikom miša te desnim klikom nađi update i uradi ga.

legica21
30.01.2012., 15:47
probala sam ovaj mobilego

gore, gdje bi trebalo pisati ime moba piše disconnected (http://i40.tinypic.com/x0pmiq.png) :rolleyes: probalaa sam i ručno unijeti koji je mob i model... i piše da je uspjelo.. no, kad kliknem OK isti klinac ko i prije...
a čudno mi je jer na mobu ne mogu kliknuti na opciju usb spajanja... jer je siva.. dok wi fi može... al se tako ne mogu spojiti jer idem na net preko usb sticka.

U device manageru je sve ok.. nema upitnika.. probala sam za svaki slučaj provjeriti i portove.. i na svakom sam se bez problema spojila na net.. (stick)

zoran68
30.01.2012., 16:47
Dobro i meni je na mobu opcija za USB siva. To je OK. Zadrži si MobileGo. On je dobar Manager. Da li si u njegovim postavkama mislim na MobileGo na kompu (gore desno ikona slična zupčaniku) izabrala opciju da ti MobileGo automatski starta kad je mobitel povezan s kompom preko USB-a kabla? Ako nisi napravi tako. Ugasi MobileGo, spoji se na net i spoji mobitel s kompom preko USB-a kabla i vidi što će MobileGo reći. Ako i tada ne ide onda da se probaš spojiti na neki drugi komp kako bi bila sigurna da je problem u mobitelu a ne kompu. Probaj i s drugom SD karticom, možda je i ona neispravna.

Santoman
02.02.2012., 21:14
Pozdrav ekipi,evo samo da javim kako mi je mob doso sa servisa,bio na reklamaciji kako sam i reko,ceko 8 dana i danas doso direktno meni doma kako sam i zamolio u servisu. Znaci mob mi je bio skroz zablokiro ne samo signal da nisam imo od sim kartice vec i sustav vise nije htjeo podic,stajao na logu androida i nista dalje.:(
U servisu su ga sredili onak cakum-pakum,sad je ko i prvi dan kad je izaso iz kutije,znaci ima signala,radi android,sve leti i sljaka.
...ipak ne vrijedi ono "sad ga mozes bacit u smece,nema mu spasa "...
Mogu samo rec da sam jako zadovoljan i najbitnije to je sve proslo bez ijedne kunice naplate pa cak nisam dao ni za CityEx dostavu,samo sam dao potpis na papir i to je bilo to...:D
Evo mogu rec da sam isprobavao sve moguce kako bi sam to sredio ali nista od toga,svakojake romove stavljao i flesanja provlacio ali nista...:ne zna:
Sad sam miran i hvala jos jednom ekipi i svima koji su mi pokusali pomoc oko rijesavanja problema...Pozz!! :kava:

zoran68
03.02.2012., 13:08
To je servis! Hvala na javljanju!

Tommy21
03.02.2012., 14:07
Pozdrav ekipi,evo samo da javim kako mi je mob doso sa servisa,bio na reklamaciji kako sam i reko,ceko 8 dana i danas doso direktno meni doma kako sam i zamolio u servisu. Znaci mob mi je bio skroz zablokiro ne samo signal da nisam imo od sim kartice vec i sustav vise nije htjeo podic,stajao na logu androida i nista dalje.:(
U servisu su ga sredili onak cakum-pakum,sad je ko i prvi dan kad je izaso iz kutije,znaci ima signala,radi android,sve leti i sljaka.
...ipak ne vrijedi ono "sad ga mozes bacit u smece,nema mu spasa "...
Mogu samo rec da sam jako zadovoljan i najbitnije to je sve proslo bez ijedne kunice naplate pa cak nisam dao ni za CityEx dostavu,samo sam dao potpis na papir i to je bilo to...:D
Evo mogu rec da sam isprobavao sve moguce kako bi sam to sredio ali nista od toga,svakojake romove stavljao i flesanja provlacio ali nista...:ne zna:
Sad sam miran i hvala jos jednom ekipi i svima koji su mi pokusali pomoc oko rijesavanja problema...Pozz!! :kava:

Vidiš da se i to da riješit,da san ja sluša onog eksperta iz servisa sad bi mi mobitel služija ka tablet:)).Neka baš mi je drago da si riješija,znan kako si se osjeća kroz to vrime dok je alcatel bija u banani,još si proša jeftinije od mene:D

kramo_17
03.02.2012., 23:46
trebao bi nešto pitat, dali vi možete normalno radit na svojem alcatelu kada se puni? (pisat poruke, surfat, biti na fejsu, telefonirat)
probajte svi i odgovorite mi, molim vas! :504:

legica21
04.02.2012., 12:19
ja mogu... ali ako je recimo isključen, ne mogu ga uključiti dok je na punjaču :rolleyes:

Tommy21
04.02.2012., 14:00
trebao bi nešto pitat, dali vi možete normalno radit na svojem alcatelu kada se puni? (pisat poruke, surfat, biti na fejsu, telefonirat)
probajte svi i odgovorite mi, molim vas! :504:

Ja mogu sve ali kad se isključi sam zbog prazne baterije treba čekat nekoliko minuta da ga mogu ponovo upalit!

zoran68
07.02.2012., 12:12
Dobra aplikacija za backup, restore i više.
Beckup se sprema u posebnom folderu na SD kartici.
Nije bloatware tzv. napuhana aplikacija- ne zahtijeva veći prostor na memoriji.
Ne radi dupli beckup nego nadopunjuje podatke već urađenog backupa.
Može iz beckupa obrisati ono što je deinstalirano.
Potreban je root.

http://img832.imageshack.us/img832/801/screenshot1wh.png (http://imageshack.us/photo/my-images/832/screenshot1wh.png/) http://img256.imageshack.us/img256/2687/screenshot2bj.png (http://imageshack.us/photo/my-images/256/screenshot2bj.png/) http://img823.imageshack.us/img823/760/screenshot3pr.png (http://imageshack.us/photo/my-images/823/screenshot3pr.png/)
http://img263.imageshack.us/img263/2996/screenshot4aa.png (http://imageshack.us/photo/my-images/263/screenshot4aa.png/) http://img850.imageshack.us/img850/2950/screenshot5vs.png (http://imageshack.us/photo/my-images/850/screenshot5vs.png/) http://img37.imageshack.us/img37/7388/screenshot6jn.png (http://imageshack.us/photo/my-images/37/screenshot6jn.png/)

http://www.4shared.com/android/gcaIVdER/Delta_Backup_06.html

TheAngelLory
10.02.2012., 15:51
Dvoumim se izmedu Alcatela ot-990 i Samsung Galaxy s5670 galaxy fit. Oba su iz Tele 2 ponude. Cini mi se Alcatel bolji, primjerice zbog bljeskalice, ali rijetko ljudi imaju Alcatel pa sto vi mislite? :D

assassin
10.02.2012., 16:21
Postoji podforum za usporedbe mobitela (http://forum.hr/forumdisplay.php?f=182)- pa bih te molio da tamo postaš.
I bilo bi zgodno kad bi prije otvaranja teme tamo pročitala pravila tog podforuma- da brže dobiješ preporuku.

Ova tema je isključivo o Alcatelu :)
(pa će i vjerojatnos mala da će netko napisati da je njegov mobitel lošiji od Samsunga, u ovom slučaju :D)

84737
10.02.2012., 16:23
Dvoumim se izmedu Alcatela ot-990 i Samsung Galaxy s5670 galaxy fit. Oba su iz Tele 2 ponude. Cini mi se Alcatel bolji, primjerice zbog bljeskalice, ali rijetko ljudi imaju Alcatel pa sto vi mislite? :D
Postaviš pitanje u temi za alcatela i očekuješ da "glasaju" za samsunga?:p
Zapravo promašen je cijeli podforum - ovdje (http://www.forum.hr
/forumdisplay.php?forumid=182) se je trebalo otvoriti temu ako želiš da mišljenja ne budu subjektivna.
Pogledaj usporedbu (http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3799&idPhone2=3726) i odluči.
Ja nemam ni jedan uređaj, ali gledajući specifikacije nebih se dvoumio uopće. Iako je Alcatel slabije zastupljen i pamtimo ga po onim jeftikanerima od prije 10 godina.
No, samsung ti ima loš ekran (rezolucija od 240x320 je katastrofa), a još ako pogledaš da je na 3,3" vidjeti ćeš da je ekran jako zrnat. Imaš li prilike pogledaj Wildfire koji ima manju dijagonalu ekrana, a istu rezoluciju - kako se fino vide pikseli. Baš bode u oči. :(

Edit:Assassin me preduhitrio, ali ostaviti ću svoj post jer kao što rekoh nemam niti jedan od ta dva uređaja i mišljenje mi nije subjektivno, a preporuka je za Alcatela.

zposlon3
11.02.2012., 20:05
Pozdrav forumašima.

Opisat ću ukratko problem sa svojim Alcatelom.
Uređaj sam kupio u TELE2 paketu, te ga dao otključat na sve mreže.
Nakon nekog vremena uređaj se izblokirao (setup wizard neočekivano prekinut),
a nisam ga mogao ni resetirati(POWER + VOLUME UP).
Odnio sam ga u ovlašteni servis jer je bio pod garancijom.
Ubacili su mi novi software, bez da su me išta pitali, te je opet bio zaključan na TELE2.
Nakon mog traženja da mi ga vrate u otključano stanje (ako prođe-prođe),
rekli su mi da se ubacivanjem službenog softwarea uređaj zaključava na TELE2.
Naravno, opet sam ga dao otključati za 150 kn :-( , jer mi treba za VIP.

Zanima me, da li će mi se uređaj ponovo zaključat ako ga nadogradim na GB?
BTW, jel ima kakvih novosti o spomenutoj nadogradnji (guglao sam, ali nisam
naišao na niš konkretno).

Inače, uređaj je odličan.
Od svih problema opisanih na ovom forumu, jedino me muči
nedostatak memorije. Ostalo, bez greške.

Hvala

84737
11.02.2012., 21:16
Nakon nekog vremena uređaj se izblokirao (setup wizard neočekivano prekinut),
a nisam ga mogao ni resetirati(POWER + VOLUME UP).
Odnio sam ga u ovlašteni servis jer je bio pod garancijom.
Ubacili su mi novi software, bez da su me išta pitali, te je opet bio zaključan na TELE2.

Ovo mi nije jasno... kako si mislio da ti "ožive" brickan mob a da ga ne preflashaju?
I zašto bi to morali pitati? :rolleyes:
Pa ti si donio neispravan uređaj i oni su ti ga popravili.

Nakon mog traženja da mi ga vrate u otključano stanje (ako prođe-prođe),
rekli su mi da se ubacivanjem službenog softwarea uređaj zaključava na TELE2.

A jesi kralj! :top:
Ljudi se boje da im servis ne poništi garanciju jer imaju unlockan uređaj, a ti još servsere "nasvinjiš" jer su ti vratili zaključanog :rofl:

zoran68
11.02.2012., 22:49
:rofl: :rofl: :rofl: legenda si!
Nedostatak memorije možeš riješiti aplikacijom app2sd.apk ili još bolje particijom SD kartice, potreban root. Od ĐiBija ništa za sada službeno, ne bi bio ponovo zaključan.

zposlon3
12.02.2012., 05:44
Ma niste vi mene shvatili na pravi način.

Mobitel se nije zbrikal prilikom otkodiravanja, već nakon mjesec-dva.
Vjerojatno ga je neka aplikacija s...... Toliko o brikanju.

Druga stvar:
Budući da mi je mobitel bio otkodiran, ja sam očekivao da
će me zajebavat, te da mi neče priznat garanciju.
Kako me niš nisu pitali, napravio sam sa glup, pa ih pitao za otključavanje (niš me ne košta pitat, jel tako? ;))
Nije mi prošlo i sve o.k.
Osim toga, nisam znao za ovo službeno zaključavanje ma TELE2.
Možda će nekog zanimati.

Ovo sa memorijom sam napravio i prije. Root + link2sd, ali se aplikacije
ne premještaju u potpunosti na sd.
Nakon nekog vremena opet se zakrči memorija.
No to je manje više problem ne samo ovog uređaja, tak da mogu živjet s tim.

JBT, koja sam ja legenda ;).

Pozdrav

zoran68
12.02.2012., 11:39
Da li koristiš android sync manager? Njegov data zna zauzeti veći prostor na memoriji telefona, te ga povremeno treba čistiti. Što se tiče roota i link2sd-a, nekad zna da fajlove aplikacije automatski ne prebaci na sd zato ih se prebaci ručno. Ja na svome imam instalirano 60 aplikacija i slobodne memorije telefona 90mb od 158mb, a particije 216mb od 457mb, pokazuje link2sd.

zposlon3
12.02.2012., 13:06
Moguće da je u tome kvaka.
Morat ću se malo poigrat oko toga.
U svakom slučaju - imaš pivu :)

ili još bolje particijom SD kartice.
Ovo je bilo ključno

Tommy21
12.02.2012., 16:44
Kako ocistit taj android sync manager data na memoriji telefona?

Sent from my ALCATEL_one_touch_990 using Tapatalk

zoran68
12.02.2012., 21:32
jednostavno ;) nađi sync manager u postavci za upravljanje aplikacijama, klikni ga i izaberi čišćenje podataka.
postoje i razne aplikacije za održavanje interne i externe memorije čistom, nađi si jednu ili dvije i koristi ih.

Tommy21
12.02.2012., 22:32
jednostavno ;) nađi sync manager u postavci za upravljanje aplikacijama, klikni ga i izaberi čišćenje podataka.
postoje i razne aplikacije za održavanje interne i externe memorije čistom, nađi si jednu ili dvije i koristi ih.

Je fala,posto san relativno nov sa androidom,zaboravija da se sve pa tako i android manager vodi ka aplikacija.Sve san rijesia,rootao ga,napravio drugu particiju,instalira link2sd,izbrisa gluposti,cistin dalvik cache....
Oslobodija san si prostora poprilicno,ali memorija telefona ce se kad tad napunit do granice da mi nista nece pomoc,tako da je to u biti velik i ozbiljan nedostatak androida sto dio aplikacije uvijek ostane na telefonu.
Pretpostavljam i nadam se da ce se to rijesavati kroz updatove iducih verzija androida il nek svaki telefon ima min. 8 gige interne:)

delboy 1990
14.02.2012., 19:44
Pozdrav, imam Alcatel OT 990 i zadovoljan sam s njim, samo me zanima zasto npr. kada unesem novi kontakt, taj broj nemogu pronaci u kontaktima, vec samo pri slanju sms-a?! pozz

assassin
15.02.2012., 07:10
Poigraj se postavkama prikaza.
Znači- uđi u imenik> menu tipka> opcije prikaza i tamo pogledaš što sve imaš. Pa uključuj/isključuj dok ne dobiješ kako treba- ne možeš ništa pokvariti pa slobodno probavaj sve :D

zoran68
16.02.2012., 09:23
Pozdrav, imam Alcatel OT 990 i zadovoljan sam s njim, samo me zanima zasto npr. kada unesem novi kontakt, taj broj nemogu pronaci u kontaktima, vec samo pri slanju sms-a?! pozz

Si brisao neke sistemske aplikacije? Si instalirao neku novu kontakt aplikaciju? Itd. Može biti bilo što. Stavi mobitel na tvorničke postavke!

debeli102
19.02.2012., 09:06
Poigraj se postavkama prikaza.
Znači- uđi u imenik> menu tipka> opcije prikaza i tamo pogledaš što sve imaš. Pa uključuj/isključuj dok ne dobiješ kako treba- ne možeš ništa pokvariti pa slobodno probavaj sve :D

Planiram kupiti ovaj mob pa me zanima jel on može čitati Wordi Exel doc.te Pdf doc.Molim što prije odgovor sutra idem u kupovinu pozzz

84737
19.02.2012., 09:15
Planiram kupiti ovaj mob pa me zanima jel on može čitati Wordi Exel doc.te Pdf doc.Molim što prije odgovor sutra idem u kupovinu pozzz

Ne samo da ih može čitati, nego ih možeš i stvarati, editirati...
Normalno potrebna ti je određena aplikacija za to. Recimo OfficeSuite (https://market.android.com/details?id=com.mobisystems.editor.office_registere d) .

debeli102
19.02.2012., 11:02
Svaka čast sutra ga kupujem pa će mo o dojmovima...

debeli102
19.02.2012., 11:37
E da može pitanje ako se mob rota ili kako se već kaže,jel se na njega mogu stavljati krekirane aplikacije,kao kod iphona kad se napravi jilbreak onda se ubacuju krekirane aplikacije?

84737
19.02.2012., 11:52
Nije ti to jojfon. :)
Netrebaš ga rootati da bi stavljao aplikacije koje nisu skinute sa marketa.
Rootanje je samo administratorska ovlast da možeš mjenjati sistemske parametre. Samim time dobivaš mogućnost promjene roma (kompletnog operativnog sustava itd, itd...) no ukoliko to ne želiš, i ukoliko ne želiš prčkati po sistemu, onda ti root i nije obavezan. Sve programe instaliraš bez problema.

assassin
19.02.2012., 11:53
Možeš i bez rootanja.
Pročitaj Android tutorial- prva tema u podforumu.
Tamo imaš odgovoreno većinu takvih pitanja.

EDIT: 84737 me opet prestigao :D
Uglavnom- druge dvije rečenice još stoje. :)

debeli102
19.02.2012., 12:22
Dečki moja isprika vidim da je tema o ovoma mobiteli pa sam mislio da treba postaviti ovdje pitanje jer me zanima za konkretni mobitel.Hvala!

84737
19.02.2012., 12:38
EDIT: 84737 me opet prestigao :D
Uglavnom- druge dvije rečenice još stoje. :)
Ovih dana imam malo više vremena, pa ono... usput bacim oko na koji novi post i da ljudima odgovorim ako znam. Hehe. No, ti imaš asa u rukavu (tj. potpisu) pa tvoj post nikad nije na odmet :)

@debeli102 nemaš frke, android ti se razlikuje od uređaja do uređaja samo u sitnicama (ono čime su proizvođači nadopunili osnovni android koji im je stigao iz googla) Po meni, je 90% tih njihovih dopuna bloatware (programi koji nemaju neku bitnu svrhu, već su manje više nepotrebni gutači resursa) Tako da čitajući bilo koju temu u ovom podforumu o androidu stječeš općenito znanje i pojam kako uređaji na toj platformi funkcioniraju.

FU T
19.02.2012., 23:53
Rootao, sredio i onda se sjetio ajmo ga otključati.

Kodovi nisu uspjeli, ali uspio sam kod resetiranja brojača neuspješnih pokušaja nešto zafrknuti, tako da pokazuje da nema SIM-a.

Tko ima kod nas Furios box ili slično da mi to fix-a i otključa SIM lock.

Hvala

Lokacija ZG

Kučak
20.02.2012., 13:24
Pozdrav

Zna li netko zašto mms na svom alcatelu mogu primit tek kad čekiram "omogućen prijenos podataka", dakle stavku koja mi omogućuje surfanje kad nema wifija (nisam lud to držat upaljeno). Tele2 je paket i kod prvog paljenja su postavke instalirane uredno (auto sms od tele2). sve ostalo ok. hvala

84737
20.02.2012., 14:06
Zato jer se MMS sastoji od podataka koji zahtjevaju prijenos podataka. Pogledaj da li imaš još jedan APN samo za mms, ako nemaš možeš ga sam napraviti. Pa ostaviš njega uključenim, a ovaj za internet bude neaktivan.

Kučak
20.02.2012., 16:22
ja mora da sam retardiran jer ne mogu nać di napravit novi APN..:(

assassin
20.02.2012., 17:26
Pogledaj ovdje (http://forum.hr/showthread.php?p=32021134#post32021134).

Kučak
20.02.2012., 18:27
assassin- tvoj mi je post referentna točka za sve što radim na mobu. Baza je u tome da u Settings> Wireless & network> Mobile networks> Access Point Names (APN)> menu tipka> New APN nakon Mobile networks nema opcije Access Point Names. jbg... :(

assassin
20.02.2012., 18:53
Aha, oprosti- izgleda da je na njemu drugačije.
Gledajući upute (http://www.alcatelonetouch.com/global-en/support/faq/ot-990.html)- APN- ovi bi trebali biti u Settings> Wireless & network> Mobile networks> GSM/UMTS options.

Kučak
20.02.2012., 20:00
TO te ja pitam! Bravo Assassin :s hvala ti! A sad igranje s postavkama..

Tommy21
20.02.2012., 20:53
Here is Alcatel OT-990 firmware 2.3.4 with superuser permissions download the archive. Instructions for installation are inside.

This is a working firmware as we tested on our devices.

Keep in mind that Rooting n Updating ROMs can crash ur phone.

Do on ur own risk.

This is only for Helping purpose.

Link 1: http://depositfiles.com/files/qqc5kjy05

Link 2: http://dollarupload.com/download.php?file=13229

Sa xda preuzeto,sad je pitanje jel ovo neka muljaža ili je pravi firmware!

Kučak
20.02.2012., 21:55
TO te ja pitam! Bravo Assassin :s hvala ti! A sad igranje s postavkama..

bez uspjeha. Možda sutra do barbe i tete u servis pitat šta oni misle:ne zna:

assassin
20.02.2012., 22:12
Što si točno napravio?
Što točno ne radi?

Detalji, detalji...? :D

Ja sam to ovako zamislio (ne koristim MMS pa nisam isprobao):
Imaš APN za internet i poseban za MMS.
E sad...
Data widget (to upišeš u Market i biraš) radi na principu da "preimenuje" APN tako da mobitel ne može na internet- samo ne znam preimenuje li samo ovaj za internet ili ih sve preimenuje...

Ili ti ručno "strgaj" APN za internet (tipa umjesto "internet.tele2.hr" napiši Ainternet.tele2.hr") pa ga, kad ti treba, vratiš na normalno i surfaš. A ovaj za MSN ostaviš kakav je.

Opet- tako bih ja probao.
Vjerojatno postoji netko tko koristi MMS i tako da ne koristi internet APN- pa će valjda javiti ovdje :)

backtothesleep
20.02.2012., 22:13
Sa xda preuzeto,sad je pitanje jel ovo neka muljaža ili je pravi firmware!

daj ti radije link od topica da ljudi mogu vidjet komentare i reakcije drugih

zoran68
21.02.2012., 09:35
Pozdrav

Zna li netko zašto mms na svom alcatelu mogu primit tek kad čekiram "omogućen prijenos podataka", dakle stavku koja mi omogućuje surfanje kad nema wifija (nisam lud to držat upaljeno). Tele2 je paket i kod prvog paljenja su postavke instalirane uredno (auto sms od tele2). sve ostalo ok. hvala

Kad ta opcija nije čekirana tada mobitel radi na GSM-u koji nema mogućnost slanja i primanja MMS-a. Za MMS treba GPRS ili EDGE, dobije se onim čekiranjem i uredne postavke koje dobiješ SMS-om od Tele2 tehničke službe.

Kučak
21.02.2012., 10:48
al to je onda falinga telefona!? dakle ipak treba skinut data widget kako je assassin objasnio?

surovina
21.02.2012., 11:15
Koliko točno dođe danas ovaj alcatel,uzeo bih čisti smart paket na bonove? jel to 845kn ili više?

zoran68
21.02.2012., 13:56
Da li je falinga ili ne, ne znam, ne koristim MMS, ona opcija mi je cijelo vrijeme čekirana. Za data widget ne znam. Mobitel dođe između 800-900 kn, na proljeće bi trebao izaći novi model OT-995, cijena 1400-1500 kuna, ako izvor ne griješi.

Tommy21
21.02.2012., 14:47
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1164391&page=23

Evo ovdi link,javilo se par ljudi i kažu da je to ruski gb i da ga nije pametno probavat ako ti mobitel službeno još ne podržava gb!

kramo_17
23.02.2012., 17:07
dal tko zna kako blokirati oglase u aplikacijama skinutim iz Marketa?

assassin
23.02.2012., 18:26
Jedino rootanjem i instalacijom AdFree (https://market.android.com/details?id=com.bigtincan.android.adfree&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ia Wd0aW5jYW4uYW5kcm9pZC5hZGZyZWUiXQ..) aplikacije.

hajduk28
24.02.2012., 11:09
Zna li netko koliko košta ovaj mobitel ako se uzme u Tele2 na produženje pretplate od 100 kuna? Na njihovoj stranici piše samo cijena za novu pretplatu - 295 kn za 100 kn mjesečno na 2 godine.

zoran68
24.02.2012., 11:24
dal tko zna kako blokirati oglase u aplikacijama skinutim iz Marketa?

Te oglase imaju free, demo ili lite aplikacije. Takvu aplikaciju zamijeni s full ili pro verzijom i bit će bez oglasa.

spaljeni
24.02.2012., 12:35
Prešao sam sa T Mobile-a na TELE2 i danas očekujem prijenos!!!!!Rezervirao sam si OT990!!!!S nestrpljenjem čekam da me ovi ugase!!!pa da odem po mobitel!Ne daju mi ga dok ne uđem u sustav TELE 2.To će se dogoditi danas između 13.00 i 18.00 sati!!!Nervozan sam!!!!

frulex
24.02.2012., 14:18
Pozdrav svima, imam par pitanja u vezi ovog moba (u originalnom je stanju kupljen u Tele2):
1) Vidio sam da je izasao na Alcetelovim stranicama OTU 1.8.8, jel netko isprobao i jel se updatea mob na GB u tom slucaju?
2) Koliko sam uspio procitati, ako se mob updatea na 2.3, nije jos moguc Root sa Superoneclickom - jel pametnije onda rootat na Froyu pa update na GB (ili se onda gubi root kao na nekim ostalim Androidima)?
3) Na ovom originalnom Froyu ponekad se desi da Statusbar nestane s desktopa, ali je vidljiv kada se udje u meni ili postavke te povratkom na Home opet nestane. Restartom se stvar rijesi, ali za cca par dana zna opet nestati, tj. ponasa se kao da je nekakav Auto-hide ukljucen...

Imam nesto iskustva s rootanjem, recoveryem i custom romovima na HTC Desireu, ali ne bih htio zeznut zenin Alcatel :-)

Hvala na odgovorima...

FU T
24.02.2012., 17:03
Opet ja pošto me nitko ne doživljava, zna li netko neki servis u Zagrebu koji može uspješno brojač pokušaja unosa koda za SIMLOCK vratiti na početno stanje.
Za sada jedino riješenje se nudi jako skuipa opcija, vani navodno furious box to radi dok to ovdje iz nekog razloga ne radi.
Vidio sam i GB-key nudi jednostavno resetiranje preko USB kabela, ali tko ga od naših unlockera ima.
Ajde malo empatije ;)

zoran68
24.02.2012., 18:51
Pozdrav svima, imam par pitanja u vezi ovog moba (u originalnom je stanju kupljen u Tele2):
1) Vidio sam da je izasao na Alcetelovim stranicama OTU 1.8.8, jel netko isprobao i jel se updatea mob na GB u tom slucaju?
2) Koliko sam uspio procitati, ako se mob updatea na 2.3, nije jos moguc Root sa Superoneclickom - jel pametnije onda rootat na Froyu pa update na GB (ili se onda gubi root kao na nekim ostalim Androidima)?
3) Na ovom originalnom Froyu ponekad se desi da Statusbar nestane s desktopa, ali je vidljiv kada se udje u meni ili postavke te povratkom na Home opet nestane. Restartom se stvar rijesi, ali za cca par dana zna opet nestati, tj. ponasa se kao da je nekakav Auto-hide ukljucen...

Imam nesto iskustva s rootanjem, recoveryem i custom romovima na HTC Desireu, ali ne bih htio zeznut zenin Alcatel :-)

Hvala na odgovorima...

- ja sam danas probao putem mobitela, ništa, ostaje na 2.2.2
- da, gubi se onda root i sve instalirano
- probaj s tvorničkom postavkom, prije toga napravi managerom backup

FU T odi u tele2 servis, neki s ovog foruma imaju pozitivna iskustva s njime.

Tommy21
24.02.2012., 21:44
Kakva su vasa iskustva s baterijom,jel samo meni ovako ocajno malo traje?Ponekad mi se desi da ga skinem s punjaca u 7 ujutro,popodne,a vec u 5 popodne je na jednoj crti.Ukljucen mu bude 3g ili wifi,ali ga skoro pa i ne koristin kroz jutro,tako da prepremalo traje bez obzira na sve,a i osvijetljenje mu je na pola.Proba san sa onom juice defender aplikacijom,no zasad nema razlike!

anaconda1
24.02.2012., 23:47
bok, i ja sam si kupila taj alcatel ot 990 i nije mi jasno zašto ne mogu poslati pjesmu putem bluetootha na drugi uređaj, možete li mi to objasniti ili toga na mom telefonu nema, stvarno mi nije jasno??? hvala :)

Ben Marshall
25.02.2012., 02:46
bok, i ja sam si kupila taj alcatel ot 990 i nije mi jasno zašto ne mogu poslati pjesmu putem bluetootha na drugi uređaj, možete li mi to objasniti ili toga na mom telefonu nema, stvarno mi nije jasno??? hvala :)

Kako misliš da ne možeš? U File Manageru, izaberi bilo koju pjesmu, duži pritisak na nju, imaš opciju Send/Share - Bluetooth...

zoran68
25.02.2012., 09:54
Kakva su vasa iskustva s baterijom,jel samo meni ovako ocajno malo traje?Ponekad mi se desi da ga skinem s punjaca u 7 ujutro,popodne,a vec u 5 popodne je na jednoj crti.Ukljucen mu bude 3g ili wifi,ali ga skoro pa i ne koristin kroz jutro,tako da prepremalo traje bez obzira na sve,a i osvijetljenje mu je na pola.Proba san sa onom juice defender aplikacijom,no zasad nema razlike!

Meni traje do dva dana, i ne može više jer ga često koristim. Da li si nakon rootanja ili stavljana novog ROM-a bateriju kalibrirao. To je potrebno kako bi se stari podaci oko stanja baterije uklonili i dobili novi i ispravni u battery stats file-u. Ako nisi vjerovatno je u tome stvar. Ja sam to napravio s aplikacijom battery calibration. Stvar provjereno radi.

https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration

frulex
25.02.2012., 12:31
Kakva su vasa iskustva s baterijom

Identicna kao i tvoja - wi-fi ili 3G je ukljucen cijelo vrijeme, a uz cca sat vremena igranja i malo telefoniranja nekad ne izdrzi ni cijeli dan ili jedva do navecer... Nije rootan pa ni kalibracija nejde...

Tommy21
25.02.2012., 13:08
Probat cu kalibrirat bateriju,ali ona i prije rootanja nije puno vise trajala!

polukrug
25.02.2012., 16:50
Opet ja pošto me nitko ne doživljava, zna li netko neki servis u Zagrebu koji može uspješno brojač pokušaja unosa koda za SIMLOCK vratiti na početno stanje.
Za sada jedino riješenje se nudi jako skuipa opcija, vani navodno furious box to radi dok to ovdje iz nekog razloga ne radi.
Vidio sam i GB-key nudi jednostavno resetiranje preko USB kabela, ali tko ga od naših unlockera ima.
Ajde malo empatije ;)

Ovlašteni servis ti vrati to u normalu, ali traje nekoliko dana. Ništa ne košta ako je pod garancijom. http://www.mesc.hr/
Koliko sam shvatio unlock kodovi ne rade za taj mobitel.

polukrug
25.02.2012., 16:53
Identicna kao i tvoja - wi-fi ili 3G je ukljucen cijelo vrijeme, a uz cca sat vremena igranja i malo telefoniranja nekad ne izdrzi ni cijeli dan ili jedva do navecer... Nije rootan pa ni kalibracija nejde...

Isključite wifi i 3g kad vam ne treba, to štedi bateriju.
A brzo se troši, istina je :503:

anaconda1
25.02.2012., 19:59
Kako misliš da ne možeš? U File Manageru, izaberi bilo koju pjesmu, duži pritisak na nju, imaš opciju Send/Share - Bluetooth...

da, našla sam, hvala puno :)

još nešto da pitam dali se vama okrece ekran, a da mob.niste okrenuli, to mi isto nije jasno..haalooo

zoran68
25.02.2012., 22:53
Ako se to događa kad otvoriš neku aplikaciju, a mobitel ti je u vodoravnom položaju, odnosno leži na nekoj površini i imaš čekiranu orijentaciju u postavkama, ništa čudno.

spaljeni
25.02.2012., 23:04
Nakon prvog dana korištenja mobitel mi je odličan!!!Jedini problem mi je taj što nemam hrvatska slova č,ć,š,ž,đ kod unosa kontakta ili pisanja sms-a?U postavkama mi je sve namješteno na Hrvatski jezik?

Ben Marshall
26.02.2012., 03:37
Nakon prvog dana korištenja mobitel mi je odličan!!!Jedini problem mi je taj što nemam hrvatska slova č,ć,š,ž,đ kod unosa kontakta ili pisanja sms-a?U postavkama mi je sve namješteno na Hrvatski jezik?

Možeš skinuti neku aplikaciju za to koja podržava hrvatsku tipkovnicu :)
Click (https://market.android.com/search?q=keyboards+for+android&c=apps)

zoran68
26.02.2012., 08:31
Ne mora skidati. Android i TouchPal tipkovnica u Alcatelu podržavaju hrvatska slova, odnosno imaju croatian pack. Kolega nešto ne radi dobro.

izbojan
26.02.2012., 08:42

A stisnes dugo c, s i z!? Moralo bi biti... nakon duzeg pritiska pojave se u opcijama...

Cćč sš dđ zž :)

spaljeni
26.02.2012., 09:05
Skinuo hr tipkovnivu i sve šljaka...šćčžđ.Ovu poruku pišem s moba!Telefon je Čudo!!!

Tommy21
26.02.2012., 13:42
Evo sam kalibrirao bateriju,vidit ćemo ima li kakve promjene!:kava:

Ben Marshall
26.02.2012., 14:04
Ne mora skidati. Android i TouchPal tipkovnica u Alcatelu podržavaju hrvatska slova, odnosno imaju croatian pack. Kolega nešto ne radi dobro.

Ma znam da, ali nisam rekao da mora nego da može, ako hoće :p
Jer nekad bez obzira što je sve namješteno i naštimano kako treba, ipak neće da radi. Bug

ancilla
28.02.2012., 00:53
Kakva su vasa iskustva s baterijom,jel samo meni ovako ocajno malo traje?

OT990 kod Tele2 dolazi sa uključenim performance scaling governorom, koji drži procesor na 600MHz cijelo vrijeme, iako proc podržava druge scaling governore. Je li i Vaš OT990 cijelo vrijeme na 600MHz, možete provjeriti s aplikacijom Android System Info. A ako nije, dobro je napraviti malu skripticu za scaling governor da bude conservative ili ondemand.

zoran68
28.02.2012., 19:09
Hvala na korisnoj informaciji. Instalirao sam Android Info i gle skala cijelo vrijeme na 600, kao što si rekla.
Instalirao sam Set CPU i sad mi skala šeta od 122 do 600, zavisno od otvorenih aplikacija u userspace-u.

http://img545.imageshack.us/img545/7291/androidinfo.png http://img341.imageshack.us/img341/705/cpuj.png

https://market.android.com/details?id=com.electricsheep.asi

https://market.android.com/details?id=com.mhuang.overclocking

Sara Wild
28.02.2012., 22:40
meni je danas pao prvi put i razbio mu se ekran :503:

suba
01.03.2012., 15:10
Pozdrav, tetak ima ovaj mobitel, i nikako se ne može spojiti na kućni wireless. Router je od Siemensa (mogu saznati točan model ako baš puno znači). Moj HTC se spoji bez problema, laptopi isto tako vide mrežu. Navedeni alcatel inače isto nema problema sa wirelessom, uredno se spaja na sve mreže, jedino ova ne radi.
Pretpostavljam da je netko već imao sličnih problema, pa ako ima nekakav savjet za rješavanje toga.
Hvala

84737
01.03.2012., 17:31
Neki android uređaji imaju problema sa wpa2-psk enkripcijom.
Probajte staviti samo wep enkripciju pa onda spojiti mobitel, ili je najprije čak skroz maknuti.

suba
01.03.2012., 17:38
Zaboravio sam napisati, wep enkripcija je na routeru, pokušao sam i ručno unijeti mrežu u mobitel, ali ništa. Pokušao sam isto tako i sa skroz isključenom zaštitom i opet ništa. Mobitel uopće ne vidi mrežu

84737
01.03.2012., 19:44
Pa to nisi prije naveo.
Probajte napraviti hard reset uređaja.

zoran68
01.03.2012., 21:23
meni je danas pao prvi put i razbio mu se ekran :503:

U servis na zamjenu displaya ili preko njuškala.hr kupiš polovni za 500 kn, te ti jedan bude za rezervne dijelove! ;)

sparuga
04.03.2012., 10:23
imam ovaj mob par dana i djeluje mi ok,sad me zanima dali je moguče napraviti grupe u imeniku,naprimjer imam 2-3 grupe kontakata kojima mogu odjedanput poslati poruku,a ne da svakome posebno moram pisati,nadam se da sam dobro objasnio

TheAngelLory
04.03.2012., 18:31
Zna netko kako da iskljucim zvuk fotoaparata? :S

84737
04.03.2012., 20:01
imam ovaj mob par dana i djeluje mi ok,sad me zanima dali je moguče napraviti grupe u imeniku,naprimjer imam 2-3 grupe kontakata kojima mogu odjedanput poslati poruku,a ne da svakome posebno moram pisati,nadam se da sam dobro objasnio
Kada ideš pisati poruku, dodirneš "add recipient" (po naški bi bilo mislim - dodaj primatelja) otvori ti se imenik, a sa strane imaš kvačice za markiranje. Označiš sve kojima želiš poslati određenu poruku i to je to :)

Na marketu možeš naći nekih apliakcija koje bi ti pomogle da kontakte organiziraš po grupama.. Evo primjerice Group Contact (https://market.android.com/details?id=com.groupcontact&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nc m91cGNvbnRhY3QiXQ..)

zoran68
04.03.2012., 21:03
Zna netko kako da iskljucim zvuk fotoaparata? :S

Instalacijom Silent Camera by yagni ili nekom njoj sličnoj :durica

sparuga
05.03.2012., 11:46
Kada ideš pisati poruku, dodirneš "add recipient" (po naški bi bilo mislim - dodaj primatelja) otvori ti se imenik, a sa strane imaš kvačice za markiranje. Označiš sve kojima želiš poslati određenu poruku i to je to :)

Na marketu možeš naći nekih apliakcija koje bi ti pomogle da kontakte organiziraš po grupama.. Evo primjerice Group Contact (https://market.android.com/details?id=com.groupcontact&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nc m91cGNvbnRhY3QiXQ..)

nisam još probao ali ubrzo ču,ali svejedno najljepše zahvaljujem :Pivo:

legica21
06.03.2012., 23:49
jel vi imate problema sa punjenjem mobitela :eek: danas sam ga stavila puniti...i kad sam spremila sobu...pogledam ga..kad ono ništa... ni za 1% se bat. nije pomaknula... :rolleyes::rolleyes: pokušala sam mrdati malo kabl...i onda proradi...pa kad ga opet ostavim na stol..opet neće...pa mrdaj ponovno.. kao da negdje gubi kontakt :ne zna:

sparuga
07.03.2012., 09:45
evo mene opet,instalirao sam group manager free,uspio sam sortirati kontakte po grupama kako meni treba ,e sad napišem poruku i nevidim opciju gdje mogu izabrati grupu da pošaljem cijeloj grupi istu poruku,našao sam opciju da stavljam one oznake za svaki kontakt posebno ali za cijelu grupu da odaberem nemogu nači :503::503::ne zna:

84737
07.03.2012., 10:06
Za sva pitanja o aplikacijama i njihovome radu ćeš morati postaviti pitanje u ovom (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=290) podforumu.

sparuga
07.03.2012., 12:06
Za sva pitanja o aplikacijama i njihovome radu ćeš morati postaviti pitanje u ovom (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=290) podforumu.

sorry ali ovdje nisam postavio pitanje o aplikaciji več tražim pomoč kako da pošaljem poruku cijeloj grupi ,pa sam dobio savjet da probam s tom aplikacijom,što mi nije pomoglo.znači i dalje tražim pomoč kako da određenoj grupi odjednom pošaljem poruku bez da idem u imenik i klikčem kontak po kontakt,jer ako imaš u imeniku 400-500 kontakata nije baš jednostavno

84737
07.03.2012., 12:15
Jasno mi je :)
Međutim to što pitaš nije vezano uz Alcatel, pa ni uz android OS već uz aplikaciju "group manager free" koju si instalirao (vidi svoj post iznad). A kroz koju bi onda valjda morao (ako se dade) poslati sms određenoj grupi ljudi koju izabereš.

Zato sam te uputio u drugi podforum jer će ti admini obrisati postove (obzirom da isti uopće nemaju veze sa alcatelom)
A tamo će i veći krug ljudi vidjeti to što pitaš - ne prate svi sve teme

Edit: a možda netko zna neku aplikaciju koja može rukovati sa grupama ljudi i slati im grupne sms-poruke. Uglavnom sve se ipak vrti oko aplikacija. :mig:

izbojan
07.03.2012., 12:51
@legica

Cuj zaista zvuci kao da gubi kontakt... ili je do kabela tj. Vjerovatnije do spoja kabela i microusb jacka ili je do prikljucka na samom mobu...
Postoji i problem s navlakom ako ju koristis, ona zna zasmetati prikljucku, a tu pomaze kontrolirana sila! :o

rap_boy
07.03.2012., 16:16
Jel dostupan Gingerbread? Na mobitelu imam 2.2.2, mob mi nepokazuje da je dostupan ikakav noviji softver.

zoran68
07.03.2012., 17:30
evo mene opet,instalirao sam group manager free,uspio sam sortirati kontakte po grupama kako meni treba ,e sad napišem poruku i nevidim opciju gdje mogu izabrati grupu da pošaljem cijeloj grupi istu poruku,našao sam opciju da stavljam one oznake za svaki kontakt posebno ali za cijelu grupu da odaberem nemogu nači :503::503::ne zna:

To što tražiš ima aplikacija GO Contacts EX. Možeš je skinuti free na mobile9, potraži nick ghost love score.

sparuga
07.03.2012., 18:55
To što tražiš ima aplikacija GO Contacts EX. Možeš je skinuti free na mobile9, potraži nick ghost love score.

hvalaaaaaaaaaaa,riješilo mi je problem

Sara Wild
10.03.2012., 13:11
U servis na zamjenu displaya ili preko njuškala.hr kupiš polovni za 500 kn, te ti jedan bude za rezervne dijelove! ;)

ma vec je 11 dana u mobisu i nikak da ga poprave :hebemu: