PDA

View Full Version : E-Fina, e- porezna

stranice : 1 [2] 3 4 5

vlado3
18.12.2012., 22:57
...ju uputio... :D

što se članka tiče, da, malo sam tražila dok nisam našla, no bitno je da mi odredba nije promakla :)
nije bilo sa zlom namjerom, sorry Lady

vitas
19.12.2012., 07:09
Ma da, najbolje da se svi vratimo na 98-icu jer nam je PU softverski zastarjela... :503:

Gledam izvode iz Fine, štampaju ih u dos-u, kao da su još u kamenom dobu... totalno nepregledno, bez mjesta za perforaciju, tako da kad izbušim rupe na izvodu obično uništim neki važan broj ili prijašnji saldo :503:

Užasno me ljuti ta diktatura, tako lako je silom nametnuti ono što MI moramo.... a nitko ne pita imaju li poduzetnici dovoljno novaca da se informatiziraju, uvedu internet itd itd.... i onda još uvjetuju neke stare programe koje je gotovo nemoguće nabaviti... užas.... :503:

Vitas, izuzetno cijenim tvoje postove i vrlo veliko znanje koje posjeduješ, sigurna sam da i tebe ljuti sve ovo gore navedeno, ne moraš to čak ni priznati :mig::)

Iskreno ne zamaram se puno time. Osobno nisam zagovornik najnovijih aplikacija i jedva sam se dala nagovoriti na wind 7 :) ali da smatram da općenito treba pratiti novitete na području informatike treba..ali ne smatram da treba srljati.. Sustavi su veliki i mislim da treba vremena da se prilagode novitetima.. Ne mislim tu na dos..on je stvarno stvar prošlosti.. već na npr finine aplikacije za koje je preporuka na određene aplikacije kako bi dobili na vremenu da se prilagode novima.. Meni je čovjek iz fine došao sa svojim cd-om i podesio sve što koristim.. tako da stvarno za sada nemam problema..

GricGric
19.12.2012., 16:08
Iskreno ne zamaram se puno time. Osobno nisam zagovornik najnovijih aplikacija i jedva sam se dala nagovoriti na wind 7 :) ali da smatram da općenito treba pratiti novitete na području informatike treba..ali ne smatram da treba srljati.. Sustavi su veliki i mislim da treba vremena da se prilagode novitetima.. Ne mislim tu na dos..on je stvarno stvar prošlosti.. već na npr finine aplikacije za koje je preporuka na određene aplikacije kako bi dobili na vremenu da se prilagode novima.. Meni je čovjek iz fine došao sa svojim cd-om i podesio sve što koristim.. tako da stvarno za sada nemam problema..

potpisujem sve što si napisala, ali ipak me ljuti njihova bahatost...

GricGric
19.12.2012., 16:09
nije bilo sa zlom namjerom, sorry Lady

Nisam ni mislila da je :mig: :)

ajnat
02.01.2013., 17:35
Molila bih pomoć. Nisam do sad upoznata s e-poreznom, da bih slala obrasce u poreznu moram li na ime svog obrta zatražiti certifikat u fini ili moji klijenti svaki za sebe uzima certifikat, kako u tom slučaju za nijh poslati pdv obrazac.:p:p

nedica
02.01.2013., 18:07
Molila bih pomoć. Nisam do sad upoznata s e-poreznom, da bih slala obrasce u poreznu moram li na ime svog obrta zatražiti certifikat u fini ili moji klijenti svaki za sebe uzima certifikat, kako u tom slučaju za nijh poslati pdv obrazac.:p:p

da, zatraži certifikat, a onda ti klijenti daju punomoć da možeš za njih slati obrasce u poreznu

ajnat
04.01.2013., 21:31
da, zatraži certifikat, a onda ti klijenti daju punomoć da možeš za njih slati obrasce u poreznu

Nedice hvala na odgovoru.
Zvala sam Finu jučer pa mi je ženska rekla da pošto imam samo 3 klijenta koji su u sustavu pdv-a da mi se ne isplati uzimat certifikat na svoj obrt (ja nisam u sustavu pdv-a) pa nek oni uzmu svaki za sebe, a onda meni daju svoje čitače pa ja u njihovo ime šaljem obrasce u poreznu.

vlado3
05.01.2013., 13:33
ako ga uzmeš na sebe košta te 65,00 kn mjesečno, a ako oni uzmu svaki za sebe svakoga košta 50,00 kn, a to je 150,00 kn mjesečno.
pa ti vidi :rolleyes:

nedica
06.01.2013., 00:01
ako ga uzmeš na sebe košta te 65,00 kn mjesečno

i za svakog dodatnog 12,50kn, zar ne?

vlado3
06.01.2013., 17:47
za e-poreznu nema dodatnog troška :rolleyes:

lili p.
06.01.2013., 17:56
Kako misliš nema? Za svako ovlaštenje ide 10,00 kn + PDV :ne zna:

vlado3
06.01.2013., 22:35
Kako misliš nema? Za svako ovlaštenje ide 10,00 kn + PDV :ne zna:

Porezna uprava ne naplaćuje korištenje usluge ePorezna

ako pričamo o predavanju obrazaca u PU onda je dovoljan jedan certifikat, a svi ostali daju samo punomoć.

Dodatni trošak po klijentu je ako koristiš usluge Fine

nedica
07.01.2013., 07:45
Porezna uprava ne naplaćuje korištenje usluge ePorezna

ako pričamo o predavanju obrazaca u PU onda je dovoljan jedan certifikat, a svi ostali daju samo punomoć.

Dodatni trošak po klijentu je ako koristiš usluge Fine

aha to je to.....jedna moja kolegica koristi dodatno ne samo e-porezna nego i e-fina pa zato ima dodatnu naknadu od 12,50kn...

.keskin.
07.01.2013., 12:23
mogu pitati kako to da određena firma (koja mi duguje novac) nema objavljene podatke o prihodima na fini za 2012?

je stvar u ažuriranju ili?

lulallay
07.01.2013., 13:53
Pozdrav Vitasici i ostalima....hvala bogu ne gnjavim vas više često na ovom forumu.Ali ,naravno ne lezi vraže----Htio sam pitati sljedeće: Kako imam kada se radi o novčanim transakcijama vrlo skromne komitente predavao sam za prošlu godinu IP-ove ručno na papiru ..i uz gunđanje u poreznoj prihvatili su .Nešto se šuška da je ove godine obavezno u excelu na mediju. Sad da pitam .1.To je li istina ...2. Ukoliko jeste , ne kužim baš ove obrasce na stranici porezne...zna li o tome netko nešto...ili ...
(možete li kratko da vam ne uzmem odveć vremena )
Poštovanje!

Hvala!

vlado3
07.01.2013., 16:35
mogu pitati kako to da određena firma (koja mi duguje novac) nema objavljene podatke o prihodima na fini za 2012?

je stvar u ažuriranju ili?
Ako misliš na javnu objavu onda je prerano za podatke o poslovanju 2012. Biti će po predaji na finu, a to može do 30.06.

bensa
08.01.2013., 08:31
Htjela sam ovih dana provjeriti PKK i ne prikaže mi nikakvo stanje, s datumom iz ove godine, dok na 31.12.2012. uredno izbaci stanje koje je bilo. Jel to riječ o nekakvom njihovom ažuriranju na početku godine ili šta? Prošle godine u ovo doba još nismo imali e-poreznu, pa ne znam kako to inače bude na početku godine. Kartica na današnji dan, npr., je apsolutno prazna, niti ikakvih šifri doprinosa niti iznosa. Jel još kome tako ili smo mi nešto zbrljali

crnjak_xrace
08.01.2013., 08:43
Moze pomoc oko te eporezne, dobio sam od fine onaj stick i vracen ugovor o certifikaciji i na poreznu
sam odnio onaj obrazac Eporezna.. koja je daljnja procedura. Sa stickom nije dosao nikakav cd ??
Moze neka pomoc ?

knjiza
08.01.2013., 08:57
Htjela sam ovih dana provjeriti PKK i ne prikaže mi nikakvo stanje, s datumom iz ove godine, dok na 31.12.2012. uredno izbaci stanje koje je bilo. Jel to riječ o nekakvom njihovom ažuriranju na početku godine ili šta? Prošle godine u ovo doba još nismo imali e-poreznu, pa ne znam kako to inače bude na početku godine. Kartica na današnji dan, npr., je apsolutno prazna, niti ikakvih šifri doprinosa niti iznosa. Jel još kome tako ili smo mi nešto zbrljali

to je normalno
treba njima neko vrijeme dok prebace početno stanje na početku godine

nedica
08.01.2013., 09:56
Moze pomoc oko te eporezne, dobio sam od fine onaj stick i vracen ugovor o certifikaciji i na poreznu
sam odnio onaj obrazac Eporezna.. koja je daljnja procedura. Sa stickom nije dosao nikakav cd ??
Moze neka pomoc ?

pitaj Finu 0800 0080 nek ti oni pomognu oko toga...

GricGric
08.01.2013., 18:24

Tek negdje oko 20.siječnja prebacuju početno stanje u novu godinu, tako da do tada nema pravih podataka o dugovanjima....
Tako je svake godine...

BlindDog
14.01.2013., 11:35
Prilikom prijave na e-porezna referentica me traži da donesem karticu da bi je una učitala. Ako je na Fina kartici moj digitalni potpis, da li to znači da onda je i na njenom računalu moj digitalni potpis?
Mislim si, ako je tako, ja noj ne dam karticu! U tom slučaju može umjesto mene potpisivati što god želi.
Ajde nek mi neko tu materiju razjasni.
Fala lipa

Nata07
14.01.2013., 16:32
nisam točno sve čitala pa samo da pitam ....
jel može punomoć u poreznoj bez punomoći u FINI jer za korisnika netrebam regos ?

knjiza
14.01.2013., 16:39
Prilikom prijave na e-porezna referentica me traži da donesem karticu da bi je una učitala. Ako je na Fina kartici moj digitalni potpis, da li to znači da onda je i na njenom računalu moj digitalni potpis?
Mislim si, ako je tako, ja noj ne dam karticu! U tom slučaju može umjesto mene potpisivati što god želi.
Ajde nek mi neko tu materiju razjasni.
Fala lipa

:D paranoja
nisam znalac, mislim da ne može porezna uprava potpisivati tvojim digitalnim certifikatom, ovo im služi da na neki način "upare" certifikat i obveznika

nisam točno sve čitala pa samo da pitam ....
jel može punomoć u poreznoj bez punomoći u FINI jer za korisnika netrebam regos ?

može ( i onda nema dodatno troška na fini )

BlindDog
14.01.2013., 17:14
:D paranoja
nisam znalac, mislim da ne može porezna uprava potpisivati tvojim digitalnim certifikatom, ovo im služi da na neki način "upare" certifikat i obveznika

može ( i onda nema dodatno troška na fini )

Naravno da je paranoja! Ako ima na svom računalu snimljen moj certifikat onda može i potpisivati s njim. E sad da li je referent sposoban isčitati PIN koji je spremljen na kartici, to je drugo pitanje. Ali uopće ne želim isprobavati takvo nešto. Nek meni neko da svoju karticu od tekućeg da uparim podatke. PIN mi nije potreban jer se može isčitati s kartice naknadno i relativno jednostavno.

eura
14.01.2013., 18:23
molim vas, dala mi je šefica u knjigovodstvu u kojem radim ugovor o obavljanju usluga certificiranja i onaj neki stick, i ne znam odakle krenuti. Tj.uspjesno sam instalirala koliko mi se cini e poreznu,i vidim gdje moram upisati osnovne podatke o vlasniku,adresi itd ali kada zelim poslati taj zahtjev poreznoj ,ne ide..Vidim da nemam certifikata za to,očito, kako to instalirati,je li komplicirano? Već sam instalirala prije pola godine za jednu stranku našu koja ima zasebnu,vlastitu e poreznu, i mislila sam da bi sada trebalo ici jednostavnije posto nesto ipak imamo,ali izgleda da zapinje na ovim certifikatima..Da li sam trebala dobiti jos nesto osim tog ugovora potpisanog sa finom i tog sticka? (zasto stick, prije smo dobili onaj čitač i karticu za tu stranku za koju smo već instalirali) I dobili smo e mailom poruku u kojoj je broj uređaja i onaj kod za enkriptiranje..sta li je već..)

eura
14.01.2013., 18:28
Moze neka pomoc ?

imam isti problem,samo sam to dobila.Odakle krenuti sa time? Mislim da sam uspjela preko neta instalirati e poreznu na nekoj adresi,ali dalje od toga ne ide...:(

eura
14.01.2013., 20:15
opet moram udaviti sa pitanjem: da li je dovoljan taj stick samo koji sam dobila za obavljanje e porezne? nekako mi je cudno jer se svugdje spominje neka kartica i čitač u uputama..više mi ništa nije jasno..Ovo bismo instalirali sami za sebe za svoje knjigovodstvo a poslije bismo predali ovlaštenja za stranke.. čitam guglam ali što više čitam manje mi je jasno:(((

kanj
14.01.2013., 21:00
Svejedno Vam je imali stick ili karticu. Stick je puno praktičniji jer ne morate imati i čitač. A što se e-porezne tiče morate popuniti punomoć i za sebe. Znači da bi mogli koristiti aplikaciju e-porezna, morate stick (koji ste dobili u FINI) odnijeti u Poreznu upravu zajedno sa ovjerenom punomoći (punomoć dajete sami sebi). To je potrebno samo prvi puta. Kasnije, za korisnike koji će Vas opunomoćiti za e-poreznu predajete u Poreznu upravu samo punomoć (u tri primjerka), bez sticka.

Ukoliko Vam nešto ne funkcionira nazovite za e-Poreznu tel.0800 66 99 33, a za e-FINU 0800-0080, slijedite njihove upute i sve će biti jednostavno.

Ugodan Vam rad!

vitas
15.01.2013., 06:53
Pozdrav Vitasici i ostalima....hvala bogu ne gnjavim vas više često na ovom forumu.Ali ,naravno ne lezi vraže----Htio sam pitati sljedeće: Kako imam kada se radi o novčanim transakcijama vrlo skromne komitente predavao sam za prošlu godinu IP-ove ručno na papiru ..i uz gunđanje u poreznoj prihvatili su .Nešto se šuška da je ove godine obavezno u excelu na mediju. Sad da pitam .1.To je li istina ...2. Ukoliko jeste , ne kužim baš ove obrasce na stranici porezne...zna li o tome netko nešto...ili ...
(možete li kratko da vam ne uzmem odveć vremena )
Poštovanje!

Hvala!

Pozdrav:) Ne u excelu veu u xml formatu. Prvo pitaj referenta pa ako ti neće prihvatiti na papiru onda možeš ovako... Ako nemaš mogućnost iz programa u kojem vodiš knjigovodstvo kreirati datoteku onda sa stranice porezne http://www.porezna-uprava.hr/e-Porezna/e-ip.asp?id=b03d5 među Datotekama za preuzimanje skini " IP Obrazac s mogućnočću izvoza u zadani XML format" . U taj obrazac možeš unijeti ručno sve podatke. Podaci su sa IP kartica samo što su za jednog djelatnika za cijelu godinu iskazani u jednom rednu. Obrazac se sastoji od dva radna lista. Prvo popuniš podatke o djelatnicima a onda o obvezniku za kojeg predaješ (obrt..firma). I kad sve uneseš prema zadanim formama (malo prouči upute) kreiraš xml datoteku koju spremiš na cd ili stick ili kako već hoćeš..priložiš popratni list i tako nosiš na poreznu. Možeš još skinuti IP VAlidator pa provjeriti kreiranu xml datoteku ali i ne moraš..Validator ne provjerava ispravnost unesenih podataka već samo datoteku. Ispravnost unesenih podataka provjerava porezna uprava kod unosa..

izbor
15.01.2013., 08:42
Pozdrav svima, naravno zanima me nešto u vezi certifikata e-porezne... Do sada sam PDV obrazac jednom mjesečno
osobno predavao u Poreznoj upravi, imam nekih 5 minuta hoda do nje.. E, sad znam da ga moram od 01.01. predavati
elektronski, a to mi je samo dodatni trošak (kao i mnogima od nas), s obzirom da si sam vodim knjige i jedini sam u svom obrtu,
sva elektronska plaćanja radim preko PBZ-a..Neki dan su mi u Fini rekli da bi morao još i njima plaćati 50 kn mjesečno za tu
karticu, nekako mi je to puno, samo za jedan obrazac mjesečno (trebam sam e-PDV, i ništa drugo) budući da već plaćam naknadu
i PBZ-u, na koji je način onda ova e-porezna besplatna kada se skine s njihove stranice? Dal mi se onda više isplati imati sva plaćanja preko FINE?

vitas
15.01.2013., 09:31
Pozdrav svima, naravno zanima me nešto u vezi certifikata e-porezne... Do sada sam PDV obrazac jednom mjesečno
osobno predavao u Poreznoj upravi, imam nekih 5 minuta hoda do nje.. E, sad znam da ga moram od 01.01. predavati
elektronski, a to mi je samo dodatni trošak (kao i mnogima od nas), s obzirom da si sam vodim knjige i jedini sam u svom obrtu,
sva elektronska plaćanja radim preko PBZ-a..Neki dan su mi u Fini rekli da bi morao još i njima plaćati 50 kn mjesečno za tu
karticu, nekako mi je to puno, samo za jedan obrazac mjesečno (trebam sam e-PDV, i ništa drugo) budući da već plaćam naknadu
i PBZ-u, na koji je način onda ova e-porezna besplatna kada se skine s njihove stranice? Dal mi se onda više isplati imati sva plaćanja preko FINE?

U pravilu se plaća fini korištenje kartice ili sticka.. Fina omogućava korištenje servisa e-fina za predaju godišnjih financijskih i kvartalnih statističkih izvještaja; E-regos za predaju rsm obrazaca..Tako da se i od fine ima itekakve koristi.. Ostali servisi e-porezna, e-mirovinsko i e-zdravstveno su uz plaćanje finine kartice apsolutno besplatni.. Tako da se ta kartica može itekako dobro iskoristiti i smatram da se isplati imati ju..

izbor
15.01.2013., 10:04
[QUOTE=vitas;43127238]U pravilu se plaća fini korištenje kartice ili sticka.. Fina omogućava korištenje servisa e-fina za predaju godišnjih financijskih i kvartalnih statističkih izvještaja; E-regos za predaju rsm obrazaca..Tako da se i od fine ima itekakve koristi.. Ostali servisi e-porezna, e-mirovinsko i e-zdravstveno su uz plaćanje finine kartice apsolutno besplatni.. Tako da se ta kartica može itekako dobro iskoristiti i smatram da se isplati imati ju..[/QUO

Potpuno si u pravu, nekima se isplati imati ju, odnosno, hoćeš-nećeš moraš ju imati, al recimo nekima kao meni, to se ne isplati...jer..ne predajem nikakve godišnje financijske i kvartalne izvještaje, ne predajem rsm obrasce (nemam zaposlenih..), ne trebam ni e-poreznu, ni e-mirovinsko ni e-zdravstveno..ja trebam samo taj e-PDV i na kraju godine PDV-K. Da imam knjigovođu, onda bi mi on predavao obrasce, uz nekakvu sitnu naknadu jer njima je ipak lakše plaćati Fini mjesečnu naknadu ako imaju 50-tak, 100-tinjak obrta i firmi kojima vode knjige, a
ja si sam vodim knjige.
U današnje vrijeme kad moramo gledati gdje da uštedimo, ovakvi nameti su itekako skupi...(ako su nepotrebni), ne bih se čudio-za par godina će nam uvesti da ne smijemo osobno nositi utrške u banke, već ćemo morati plaćati Fininim zaštitarima da nam dođu po novce na vrata..

eura
15.01.2013., 19:54
Svejedno Vam je imali stick ili karticu. Stick je puno praktičniji jer ne morate imati i čitač. A što se e-porezne tiče morate popuniti punomoć i za sebe. Znači da bi mogli koristiti aplikaciju e-porezna, morate stick (koji ste dobili u FINI) odnijeti u Poreznu upravu zajedno sa ovjerenom punomoći (punomoć dajete sami sebi). To je potrebno samo prvi puta. Kasnije, za korisnike koji će Vas opunomoćiti za e-poreznu predajete u Poreznu upravu samo punomoć (u tri primjerka), bez sticka.

Ukoliko Vam nešto ne funkcionira nazovite za e-Poreznu tel.0800 66 99 33, a za e-FINU 0800-0080, slijedite njihove upute i sve će biti jednostavno.

Ugodan Vam rad!

hvala puno,vaš odgovor je bio veoma koristan,uspješno instalirana e porezna:)
SLužbenica na E -fina je bila preljubazna ,a na e-porezna,katastrofa.Svi koji imaju stick neka zovu prvo e finu jer nema šanse sam skužiti cijeli postupak,iako je mene gđa čak i pohvalila da sam odlična u odnosu na druge koje vode kroz postupak ,da se pohvalim malo:)

i samo još dodatno pitanje:treba li ikakve punomoći od klijenata kojima ćemo preko naše kartice voditi e -poreznu, i za E-finu,ili samo za e-poreznu?!

kanj
15.01.2013., 20:48
Baš mi je drago, svaka čast!

Za one klijente za koje ćete predavati samo dokumente u Poreznu upravu, trebate samo punomoć za e-Poreznu (u FINU ne treba tada ništa predavati), a za one klijente za koje ćete predavati i izvještaje u FINU, trebate i punomoć za e-FINU. U Poreznu upravu dostavljate sada samo punomoć u po tri primjerka (bez sticka), a u FINU uz punomoć treba priložiti presliku osobne iskaznice osobe ovlaštene za zastupanje opunomoćitelja. Niti u FINU sada više ne trebate dostavljati stick, već pričekati da se punomoći provedu.

eura
15.01.2013., 21:03
Hvala hvala hvala naaajljepša, zašto nisu ovako i na dežurnim telefonim uvijek ljubazni svi:) Eto sada mi je sve puuno jasnije!

lady G
15.01.2013., 21:37

Ako si obrt i imaš netbanking uzmi samo certifikat od Fine 470,00 kn jednokratno godišnje. Kad dobiješ karticu, imaš besplatno eporeznu, emirovinsko i ezdravstveno a eFina ti nije potrebna jer RSm može i dalje papirnato a ove ostale Fina usluge ti kao obrtu ne trebaju. :cool:

BlindDog
16.01.2013., 10:04
Evo da odgovorim sam sebi a možda će i nekom na forumu zatrebati

Fina kartica se ne nosi u Poreznu prilikom aktivacije e-porezna.
"Referent vas nije smio tražiti karticu jer su certifikati dostupni na intranetu ali se njima ne može nitko služiti bez ispravnog PIN-a."

Dakle, vašu Fina karticu s digitalnim potpisom ne dajte referentu ako je zatraži.

vitas
16.01.2013., 13:56

"Referent vas nije smio tražiti karticu jer su certifikati dostupni na intranetu ali se njima ne može nitko služiti bez ispravnog PIN-a."

Dakle, vašu Fina karticu s digitalnim potpisom ne dajte referentu ako je zatraži.

Ovo je nešto novo?? Ja sam do sada za svakog novog klijenta nosila karticu i punomoć..jer su mi rekli da mi bez kartice ne mogu dodijeliti ovlaštenje.. Donesem im karticu, oni odrade i ja u roku 24 sata mogu normalno raditi i tog klijenta.. Ne vidim u tome problem

knjiza
16.01.2013., 15:30
Ovo je nešto novo?? Ja sam do sada za svakog novog klijenta nosila karticu i punomoć..jer su mi rekli da mi bez kartice ne mogu dodijeliti ovlaštenje.. Donesem im karticu, oni odrade i ja u roku 24 sata mogu normalno raditi i tog klijenta.. Ne vidim u tome problem

potpis pod ovo
za sigurno 60+ stranki dosad smo uzeli punomoć, svaki put nosili karticu
dapače, bilo je situacija kad je osoba ovlaštena po kartici zaboravila ponijeti karticu u poreznu, i unatoč što ju već dobro poznaju tamo, rekli su da bez kartice jednostavno tehnički ne mogu dodijeliti ovlaštenje :ne zna:

eura
16.01.2013., 19:16
mi smo dobili onaj omnikey (stick-umjesto kartice i čitača,praktičnije je,to možda sada po novome dodjeljuju)i rekla je na poreznoj da ga ne moramo nositi u poreznu,sve je riješeno kada oni odobore e mailom onaj zahtjev koji se pošalje njima elektronski sa aplikacije e -porezna u poreznu. Ali prvo zovete e-fina za svu pripremu i instalacije.

i prije nego zovete e -fina broj ,koji vas definitivno moraju voditi uz sve korake,otvorite si onu stranicu od fine: http://rdc.fina.hr/ gdje cete preuzeti certifikate i inastalacije-uz njihovu pomoć,naravno (ako dobijete stick nema cd-a ni nicega uz to više,sam stick je dovoljan)
i stranicu https://mojcert.fina.hr/finacms .da se što bolje pripremite za službenike pa da ne gube i oni živce dok se snalazite:)
ovaj zadnji link bi mogao izgledati kao da ne radi,ali onda kliknete dolje na -continue to this website)iako je not reccomended)

lili p.
16.01.2013., 21:14
potpis pod ovo

:rofl:

Ja nisam nikad nosila karticu u poreznu. Ovo je zabavno :rofl:

vlado3
17.01.2013., 00:01

Ja samo prvi puta, a posije više ne, i isti mi je dan novi klijent bio aktivan; mogao sam gledati njegovu PKK.
Danas nosim još dvije punomoći, pa ću vidjeti ima li promjena

knjiza
17.01.2013., 04:35
čini mi se da ću radnici s porezne koja mi to odrađuje trebati poslati link na ovo mjesto :ne zna:

nedica
17.01.2013., 07:59
moje iskustvo od prije godinu dana kad sam prolazila ovo sve što sada vi pišete je takvo da mi je za jednu firmu uz punomoć tražila karticu (zaba-fina), dok za drugu firmu koja ima od RBA (B2G) nije trebalo, dovoljna je bila punomoć, a spadaju u istu PU i to kod istog referenta...baš zanimljivo...

vlado3
17.01.2013., 21:25
E nisam stigao na Poreznu danas, ali sam otišao do Fine jer je trebalo obnoviti certifikat. A tamo teta traži i osobnu i karticu i PIN.
Dobro je, nije tražila rješenje TS-a, izvod iz statistike i bilancu zadnjih 10 godina :lol::lol:

vitas
18.01.2013., 10:27

Oet fascinantno!! Meni je u početku rečeno da nosim samo prvi puta onda su nakon nekog vremena opet počeli svaki puta tražiti.. Više mi se stvarno ne da zamarati..pošaljem po kolegi punomoć i karticu (ne moram ja osobno ići) oni odrade i mirna ja, mirni oni.. zamaraju me strašno sa tim svojim kontradiktornim izjavama, zahtjevima itd.. Već dugo radije pošaljem koji papir više nego da ih slušam onako "pametne"

babicana4
18.01.2013., 17:01

ja sam ziheraški prvo otišla u Poreznu pitati kaj da donesem i rečeno mi je: 3 kopije punomoći. na moj upit: a stik? odgovor je bio: kaj će meni vaš stik.

lili p.
18.01.2013., 18:12
3 kopije punomoći.

3? :confused:

Svašta ću još čut i saznat :rofl:

babicana4
19.01.2013., 22:27
3? :confused:

Svašta ću još čut i saznat :rofl:

pa da, jednu su zadržali, a dvije mi (s onim svojim zelenim pečatom požigali) vratili (jedna meni, jedna komitentu)

lulallay
20.01.2013., 15:26
Bok!!! Jeli netko imao problema sa instalacijom e-porezne aplikacije online . Meni javlja da nisu istalirani svi pretprogrami FINE (ono..unknown publisher)a instalirao sam sve . Dekritptirao sam certifikate na tokenu i instalirao sve sa CD a i sve dodatno sa pomoćne stranice FINE. i opet javlja isto. Možda je bolje po CD u poreznu ? Ustvari taj dio sa poreznom nisam proučio.Da li zbog toga što nisam dobio sve iz porezne ne mogu instalirati aplikaciju . Kako sa elektronskim potpisom .O tome nigdje nema..... može li koja "uputnica"?

vlado3
21.01.2013., 09:19
Za prvi puta moraš u Poreznu sa karticom - stikom da te "zateftere". Tek nakon toga možeš koristiti eporeznu

vlado3
21.01.2013., 09:22
Oet fascinantno!! Meni je u početku rečeno da nosim samo prvi puta onda su nakon nekog vremena opet počeli svaki puta tražiti.. Više mi se stvarno ne da zamarati..pošaljem po kolegi punomoć i karticu (ne moram ja osobno ići) oni odrade i mirna ja, mirni oni.. zamaraju me strašno sa tim svojim kontradiktornim izjavama, zahtjevima itd.. Već dugo radije pošaljem koji papir više nego da ih slušam onako "pametne"
Eto, tako sam i ja jutros poslao kolegu sa punomoćima i karticom v žepu.
Punomoći (3 kom, Lili ...) su pečatirali i vratili, a karticu nisu tražili :rolleyes:

curki89
22.01.2013., 20:39
Pozdrav,

zanima me jedna stvar. Instalirao sam aplikaciju ActivClient i sve radio po uputstvima za CD preuzet s FINA-e, i sada kad sam instalirao aplikaciju e-Porezna i trebao odabrati postavke, na onom dijelu gdje se odabiru postojeći certifikati ne prikaze se nijedan. U pdf uputstvima piše da treba pokrenuti ActivCard Gold i registrirati certifikate,međutim ja taj program nisam dobio na instalacijskom cd-u, a kako vidim nema ga ni po internetu za downloadati. Moze li mi netko od vas reci gdje mogu skinuti ovaj program, izludilo me trazenje...

hvala unaprijed ;)

vlado3
22.01.2013., 23:21
Probaj ovdje:
http://rdc.fina.hr/

curki89
23.01.2013., 13:08
Probaj ovdje:

rijeseno na drugi nacin, hvala :)

lulallay
24.01.2013., 11:17
Halo svima!!!

Evo nešto vrlo korisno za one nove u pristupu e-servisima .Radi se o preprekama prilikom instalacije aplikacije e-porezna.:

1.
Ukoliko prilikom instalacije aplikacije e-porezna sa stranica porezne.hr a sa uključenim tokenom ili karticom na prozorčiću namjesto "Publisher: e-porezna.porezna uprava.hr" .... stoji "Publisher:uknown publisher" imate problem sa instalacijom RDC korijenskog certifikata:

Napravite sljedeće
Otvorite stranicu: http://rdc.fina.hr/

Spustite se na dio stranice : RDC CA root certifikat | Preuzimanje certifikata | Pretraživanje javnog imenika. Odaberite Verifikacijski/root (samopotpisani) certifikat za RDC CA

Odaberite Open. Potom "Install Certifikate" -> "Next" -> "Place All certifikates in the Following Store ". Odaberite Browse. Uključite Show physical stores.

Odaberite "Trusted Root Certification Authorities" te "Local Computer"

Napomena: ukoliko ne možete vidjeti Local Computer odaberite samo Trusted root Certification Authorities. Potvrdite sa "Ok", zatim "Next" -> "Finish"
-------------------------------------------------------------------------------------------------

2.Ukoliko i poslije sređivanja problema "uknown publisher" ne možete instalirati e-poreznu ,već se pojavljuje prozorčić sljedećeg sadržaja:

"unable to install or run the application.the application requires that assembly microsoft web.services3 version 3.0.0.0. be installed in the global assembly cache (GAC) first"

Pokrenite instalaciju Microsoft WSE 3.0 Runtime sa web stranice

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9e59c3fb-e7bc-4d91-908e-411a8d329f3d&displaylang=en

Kliknite DOWNLOAD i pratite upute za instalaciju.

Nakon instalacije ponovo pokušajte instalirati ePoreznu.

Nadam se da će nekome pomoći .Sve dobro

josip yyyy
24.01.2013., 15:03
Probaj ovdje:

Vidim da su sada obveznici slanja elektronskim putem sada postali i oni koji imaju manje od 800.000 kuna, da li će to slati računovođe za svakog pojedinog klijenta ili će vlasnici morati sami to raditi svaki mjesec?

Vidim da su klijenti počeli predavati pojedinačno zahtjeve u FINU te neku punomoć u Poreznu, koliki će biti trošak za svakog pojedinog klijenta ukoliko računovođe budu slale svakog pojeinačno? Koji su rokovi za predaju elektonskim putem za tekući mjesec u narednom mjesecu?

captiva
24.01.2013., 15:54
Vidim da su sada obveznici slanja elektronskim putem sada postali i oni koji imaju manje od 800.000 kuna, da li će to slati računovođe za svakog pojedinog klijenta ili će vlasnici morati sami to raditi svaki mjesec?

Vidim da su klijenti počeli predavati pojedinačno zahtjeve u FINU te neku punomoć u Poreznu, koliki će biti trošak za svakog pojedinog klijenta ukoliko računovođe budu slale svakog pojeinačno? Koji su rokovi za predaju elektonskim putem za tekući mjesec u narednom mjesecu?
obvezni su slati obrasce elektronskim putem veliki i srednji poduzetnici te svi obveznici pdv-a. Klijent može nabaviti svoj vlastiti certifikat ali može i ovlastiti bilo koju drugu osobu koja ima certifikat (primjerice knjigovođu) da u njihovo ime šalju obrasce. u tom slučaju ispunjavaju obrazac punomoći u 3 primjerka(koji se skine sa službenih stranica Porezne uprave) te ga zajedno s certifikatom odnese u najbližu Poreznu upravu. U ovom slučaju klijent nema nikakvo financijsko opterećenje ali ga ima vlasnik certifikata (knjigovodstvo) koji je isti platio Fini. Hoće li i koliko knjigovodstvo naplatiti klijentu za ovu uslugu, ovisi o njima samima.

captiva
24.01.2013., 16:00

aha.. a što da ti imaš 5 certifikata na svoje ime? kako će referent znati koji certifikat treba ovlastiti?!!! Ili ti znaš sve brojeve svojih certifikata???
događa se da referenti ne traže certifikat ali se, bogme, događa da ovlaste potpuno pogrešan certifikat.
Uvijek nositi certifikat sa sobom.

BlindDog
25.01.2013., 10:46
aha.. a što da ti imaš 5 certifikata na svoje ime? kako će referent znati koji certifikat treba ovlastiti?!!! Ili ti znaš sve brojeve svojih certifikata???
događa se da referenti ne traže certifikat ali se, bogme, događa da ovlaste potpuno pogrešan certifikat.
Uvijek nositi certifikat sa sobom.
Kako su mi telefonom objasnili samo je jedan certifikat moguć po jednom OIB-u. Kako imaju iz punomoći podatak o mom OIB-u tako će i taj certifikat učitati. Certifikat je moj osobni potpis a ne žig trg.društa gdje radim.

josip yyyy
25.01.2013., 12:46
obvezni su slati obrasce elektronskim putem veliki i srednji poduzetnici te svi obveznici pdv-a. Klijent može nabaviti svoj vlastiti certifikat ali može i ovlastiti bilo koju drugu osobu koja ima certifikat (primjerice knjigovođu) da u njihovo ime šalju obrasce.

Zahvaljujem na odgovoru.

Situacija je da knjigovođa je sve klijente poslao da uzmu vlastiti certifikat, navodno će samo pomoći klijentima sa uporabom(instaliranjem, spajanjem) i slanjem obrazaca. Koliko će to na godišnjoj razini odnosno mjesečnoj pogoditi male poduzetnike odnosno obrtnike obveznike PDV-a ?

BlindDog
25.01.2013., 19:04
Zahvaljujem na odgovoru.

Situacija je da knjigovođa je sve klijente poslao da uzmu vlastiti certifikat, navodno će samo pomoći klijentima sa uporabom(instaliranjem, spajanjem) i slanjem obrazaca. Koliko će to na godišnjoj razini odnosno mjesečnoj pogoditi male poduzetnike odnosno obrtnike obveznike PDV-a ?

50 kuna mjesečno + PDV

vlado3
25.01.2013., 23:44
Zahvaljujem na odgovoru.

To znači da ako ima 50 klijenata da će imati i 50 kartica ili će klijenti dolaziti kod njega svaki sa svojom karticom svaki puta kada treba poslati neki dokument putem eporezne.
Ne izgleda mi praktično, a bogme ni ekonomično: 50 klijenata * 12 mjeseci * 50 kn = 30.000 nepotrebnog troška

nedica
26.01.2013., 10:56
nepotreban trošak

josip yyyy
26.01.2013., 11:33
To znači da ako ima 50 klijenata da će imati i 50 kartica ili će klijenti dolaziti kod njega svaki sa svojom karticom svaki puta kada treba poslati neki dokument putem eporezne.
Ne izgleda mi praktično, a bogme ni ekonomično: 50 klijenata * 12 mjeseci * 50 kn = 30.000 nepotrebnog troška

Da, nažalost je tako, puno toga mi nema logike, uvijek me "nešto novo iznenadi".

Navodno se radi o odgovornosti, tijekom razgovora sa radnikom u poreznoj sam shvatio da računovođe nisu sigurne u svoje klijente(možda stanje nije realno,rad na crno...), zato traže da svaki ima svoju karticu(stick iz FINA) te da ti šalješ osobno elektronski dokumente("brigo moja pređi na drugoga"). Mijenjali su zakone, računovodstva moraju procjenjivati klijente("rizične skupine" ili..), pokušavaju smanjiti odgovornost, dosta klijenata su mali obrtnici koji i nisu u sustavu PDV-a pa broj klijenata nije 50 već 20-etak koji mora proći ovu proceduru koja nije ekonomična ni praktična. Lani su ovo prošli oni koji imaju više od 800.000 kuna navodno.

Ne znam gdje bi ovo pitao ali vezano je za izlazak iz sustava PDV-a zbog promjene PDV-a(230.000 kuna osnovica plus PDV) jer ima manje od 270.000 kuna prometa. Tvrtke je ulagala u dug.imovinu 2006. godine, 3 godine je imovina bila u pripremi(nije amortizirano), sada izalazi iz sustava PDV-a, kako obračunati pretporez? Da li za samo za 3 godine ili...?

captiva
27.01.2013., 08:50
Kako su mi telefonom objasnili samo je jedan certifikat moguć po jednom OIB-u. Kako imaju iz punomoći podatak o mom OIB-u tako će i taj certifikat učitati. Certifikat je moj osobni potpis a ne žig trg.društa gdje radim.
Od početka ove godine izdaju certifikate koji su vezani uz oib ali oni do tada izdani su glasili na ime i prezime osobe (bilo odgovorne ili neke treće osobe), a bili su vezani uz oib poslovnog subkjekta.

captiva
27.01.2013., 09:02
[QUOTE=josip yyyy;43318542]Da, nažalost je tako, puno toga mi nema logike, uvijek me "nešto novo iznenadi".

Navodno se radi o odgovornosti, tijekom razgovora sa radnikom u poreznoj sam shvatio da računovođe nisu sigurne u svoje klijente(možda stanje nije realno,rad na crno...), zato traže da svaki ima svoju karticu(stick iz FINA) te da ti šalješ osobno elektronski dokumente("brigo moja pređi na drugoga"). Mijenjali su zakone, računovodstva moraju procjenjivati klijente("rizične skupine" ili..), pokušavaju smanjiti odgovornost, dosta klijenata su mali obrtnici koji i nisu u sustavu PDV-a pa broj klijenata nije 50 već 20-etak koji mora proći ovu proceduru koja nije ekonomična ni praktična. Lani su ovo prošli oni koji imaju više od 800.000 kuna navodno.

Molim te, objasni mi logiku. ako je knjigovođa do sada slao obrasce za svoje klijente, što se mijenja sad kad će ih slati elektronski? ŠTO? ako je netko varao, varat će i ubuduće neovisno na koji način se obrasci predavali! A knjigovođa koji želi imati kod sebe 50 digitalnih certifikata sebi će zakomplicirati poslovanje i onda će mu svi biti krivi, i Fina, i Porezna kad te iste obrasce bude potpisivao svaki sa svojim certifikatom, a oni fizički izgledaju isto i nemaju na sebi oznaku klijenta! ogromne su šanse da će te pomiješati certifikate. A klijent koji plaća knjigovođu htjet će dolaziti i nositi mu certifikat svaki put kad treba slati obrasce?! Kako da ne.... Svrha elektronskog slanja obrazaca jest da olakša poslovanje, štedi vrijeme i trošak (papira, benzina..), a ovaj knjigovođa će postati rob svog posla!

kanj
27.01.2013., 19:00
Vlado3 je lijepo napisao: "Ne izgleda mi praktično, a bogme ni ekonomično: 50 klijenata * 12 mjeseci * 50 kn = 30.000 nepotrebnog troška"

A što se opreza tiče, klijenti daju punomoć knjigovođi samo za predaju obrasca elektronskim putem, a ne i za stvarno potpisivanje obrazaca. Prije slanja obrazaca elektornskim putem svakako treba zatražiti potpis tog obrasca na papiru. I nema straha.

BlindDog
28.01.2013., 11:39
Od početka ove godine izdaju certifikate koji su vezani uz oib ali oni do tada izdani su glasili na ime i prezime osobe (bilo odgovorne ili neke treće osobe), a bili su vezani uz oib poslovnog subkjekta.
Nisu bili vezani uz poslovni subjekt već uz OIB osobe koja je na punomoći navedena. Znam da je tako jer sam prvo napravio punomoć na OIB tvrtke pa mi nije primljeno u poreznoj. Morao sam promijeniti na moj OIB.

captiva
28.01.2013., 12:29
Nisu bili vezani uz poslovni subjekt već uz OIB osobe koja je na punomoći navedena. Znam da je tako jer sam prvo napravio punomoć na OIB tvrtke pa mi nije primljeno u poreznoj. Morao sam promijeniti na moj OIB.
Ne govorimo o punomoći u Poreznoj upravi. Poslovni certifikat je vlasništvo tvrtke koja je zatražila njegovo izdavanje, a imenom i prezimenom može glasiti ili na odgovornu osobu ili na treću osobu (zaposlenika, knjigovođu..). Znači, UVIJEK glasi na nečije ime i prezime!
Kod predaje punomoći u Poreznu upravu opunomoćitelj je IMENOM I PREZIMENOM osoba na koju glasi certifikat, a OIB upisuješ poslovnog subjekta u čijem je vlasništvu certifikat. Koliko mi je poznato, a poznato mi je IZVRSNO, još uvijek nisu prilagođeni obrasci punomoći na način da se zahtjeva upisivanje oib-a osobe na koju glasi certifikat. Obrasce tek treba prilagoditi.
sadašnji podaci o opunomoćitelju sadrže:
Za opunomoćenika navodi se:
-ime i prezime opunomoćenika i naziv poslovnog subjekta,
-porezni broj poslovnog subjekta opunomoćenika – OIB (na koji je izdan certifikat)
-zanimanje,
-poslovna adresa opunomoćenika,
-telefon ili mobitel,
-e-mail.(kopirano iz Uputa za ispunjavanje obrasca Punomoći koji se službeno i koristi)

bekem32
03.02.2013., 13:21
E ovako, sve sam instalirao i kada dođem do situacije da ubacim certifikate, ne prikaže se nijedan iako je usb token ukopčan u računalo. Jel netko ima koji savjet, šta treba napraviti?

Anson
04.02.2013., 10:28
Pozdrav,

trebala bi prebaciti e-karticu (tj. sve njene postavke) na drugo računalo. Znači imam sve certifikate (već 2 godine radim s e-karticom, e-poreznom, regosom,...) ali ne znam kako sad to sve prebaciti na drugi komp.?

Zovem finu ali nitko se ne javlja već 2 sata :rolleyes:

vejanka
04.02.2013., 10:45
Pozdrav,

trebala bi prebaciti e-karticu (tj. sve njene postavke) na drugo računalo. Znači imam sve certifikate (već 2 godine radim s e-karticom, e-poreznom, regosom,...) ali ne znam kako sad to sve prebaciti na drugi komp.?

Zovem finu ali nitko se ne javlja već 2 sata :rolleyes:

da se nadovežem: može li certifikat biti instaliran istovremeno na 2 računala?

vlado3
04.02.2013., 11:01
Može, broj računala nije limitiran.
Probaj: Start - svi programi - Activ identity - activ client - user console
onda u ekranu označi my certificates i klikni na tools - make certificate available to win

Max Rockatansky
04.02.2013., 17:24
Kao što je već napisano u postovima prije, nikad kraja ugodnim iznenađenjima :mad:.
U mom slučaju, mali obrt, samozaposlen, u sustavu PDV-a, sa kvartalnim obračunom PDV-a, to konkretno znači da umjesto 40-tak Kn poštanskih troškova godišnje (za slanje papirnatih obrazaca) sad trebam plaćati 720 Kn za predaju 5 obrazaca (4 x PDV i jedan PDV-K). Vodim knjige sam pa trebam savjet što je najbezbolnije napraviti:

a) uzeti vlastiti certifikat
- a.1) imam eZaBa stick - da li se na njega može vezati certifikat i tu nešto uštediti ?
- a.2) u jednom postu se spominje 470 Kn jednokratno ali nisam razumio što to konkretno znači, odnosno što se time dobija.

b) naći nekog sa certifikatom i uz punomoć i prikladnu naknadnu dati njemu da to preda ? - iskreno, radije bi platio nekom malom obrtniku knjigovođi nego ovim lihvarima iz Fine (60 Kn za certifikat mjesečno !? :503:). Koliki su troškovi u tom slučaju ? (punomoć)

c) nešto treće ?

U 10 godina urednog poslovanja e-bankingom, jedini trn u oku mi je bilo primitivno predavanje PDV obrasca na papiru ... i konačno su mi to ispunili. Stvarno treba biti oprezan što poželiš :504:

vejanka
04.02.2013., 17:44
Kao što je već napisano u postovima prije, nikad kraja ugodnim iznenađenjima :mad:.
U mom slučaju, mali obrt, samozaposlen, u sustavu PDV-a, sa kvartalnim obračunom PDV-a, to konkretno znači da umjesto 40-tak Kn poštanskih troškova godišnje (za slanje papirnatih obrazaca) sad trebam plaćati 720 Kn za predaju 5 obrazaca (4 x PDV i jedan PDV-K). Vodim knjige sam pa trebam savjet što je najbezbolnije napraviti:

- a.1) imam eZaBa stick - da li se na njega može vezati certifikat i tu nešto uštediti ?
- a.2) u jednom postu se spominje 470 Kn jednokratno ali nisam razumio što to konkretno znači, odnosno što se time dobija.

prilikom prvog uzimanja certifikata plaća se 390kn+80 kn za prvu aktivaciju certifikata a poslije 390kn godišnje obnova certifikata.

mi imamo pbz i hypo net banking. šta smo mogli i jeftinije proći koristeći neki od tih nek bankinga i kako?

Max Rockatansky
04.02.2013., 18:02
prilikom prvog uzimanja certifikata plaća se 390kn+80 kn za prvu aktivaciju certifikata a poslije 390kn godišnje obnova certifikata.

To je cijena bez čitača/sticka ? ili je ovih 80 Kn za uređaj ?

mi imamo pbz i hypo net banking. šta smo mogli i jeftinije proći koristeći neki od tih nek bankinga i kako?

Ne znam, pitam jer su prije čitači bili univerzalni ... npr. u čitač od ZaBe se mogla staviti i kartica od PBZ-a i normalno raditi.

vejanka
04.02.2013., 18:15
To je cijena bez čitača/sticka ? ili je ovih 80 Kn za uređaj ?

Ne znam, pitam jer su prije čitači bili univerzalni ... npr. u čitač od ZaBe se mogla staviti i kartica od PBZ-a i normalno raditi.

da, i mi možemo preko čitača od pbz otvarati hypo. nije mi to uopće palo na pamet.

a za cijenu, rekli su mi u fini da se plaća prva aktivacija certifikata 80,00kn a potom svake godine izdavanje 390kn. nisu spominjali uređaj. dobila sam obavijest da mi je certifikat izrađe, ići ću ga sutra prekosutra podignuti pa ću znati više.

Max Rockatansky
04.02.2013., 18:36
da, i mi možemo preko čitača od pbz otvarati hypo. nije mi to uopće palo na pamet.

a za cijenu, rekli su mi u fini da se plaća prva aktivacija certifikata 80,00kn a potom svake godine izdavanje 390kn. nisu spominjali uređaj. dobila sam obavijest da mi je certifikat izrađe, ići ću ga sutra prekosutra podignuti pa ću znati više.

A nekakav kriptografski uređaj u lancu mora biti ... čitač/stick + certifikat u browseru + šifra(lozinka) za pristup ... tako bar funkcionira e-banking.
Eto, ako uloviš vremena bilo bi super da podijeliš iskustva :)

Iako je cifra malo manja, smatram da je to i dalje bezobrazno skupo ... taj certifikat bi trebao biti kao OIB, a ne da izgleda kao da ti svaku godinu naplaćuju domovnicu. :rolleyes:

lulallay
05.02.2013., 10:44
Dobro.....na kraju krajeva ,a pošto sam upravo u tome ,kada u poreznoj Moj servis za knjig.odnosno moja firma pravi punomoć sa nekim komitentom tko je onda zapravo opunomočitelj ..Moj servis odnosno tvrtka/ obrt ili ja sam ? Čiji se OIB upisuje? Jer Na Prvoj tzv.Vlastitoj punomoći kod Porezne dakle moja firma je opunomočitelj ,a ja sam opunomočenik.Dakle ukoliko sam dobro shvatio CAPTIVU kako nisu prilagođeni obrasci punomoći (naravno ...ovo je Hrvatska pa nikad ne štima iz prve) prilikom sklapanja Punomoći sa drugim komitentom ,pod opunomočitelj ide moje ime i prezime ,ali ne i moj OIB već OIB moje firme . Ili?

lulallay
05.02.2013., 16:42
E ovako, sve sam instalirao i kada dođem do situacije da ubacim certifikate, ne prikaže se nijedan iako je usb token ukopčan u računalo. Jel netko ima koji savjet, šta treba napraviti?

A da probaš onu radnju br.2 na mom postu na prethodnoj stranici .Možda je to ,jer to je jedan od najčešćih problema

lulallay
05.02.2013., 16:45
ZA BEKEM32 Ne,ne,ne..ISPRIKA broj 1

CLUBNN
05.02.2013., 16:49
NIJE MI JASAN ID OBRAZAC KOJI SE ŠALJE PREKO E POREZNE.TAMO POD RAZDOBLJE SAM UPISALA 12 MJESEC JER SE ODNOSILO NA PLAĆU KOJA IDE ZA 12 MJESEC A ISPLATA U PRVOM POPUNIM SVE PODATKE KAD SAM POSLALA SKUZIM DA NA PRVOJ STRANICI PIŠE 12 MJESEC I SAD IMAM DVA OBRASCA U 12 MJESECU SA RAZLIČITIM IZNOSIMA KAKO TO ISPRAVITI HVALA

konto12345
05.02.2013., 18:57
NIJE MI JASAN ID OBRAZAC KOJI SE ŠALJE PREKO E POREZNE.TAMO POD RAZDOBLJE SAM UPISALA 12 MJESEC JER SE ODNOSILO NA PLAĆU KOJA IDE ZA 12 MJESEC A ISPLATA U PRVOM POPUNIM SVE PODATKE KAD SAM POSLALA SKUZIM DA NA PRVOJ STRANICI PIŠE 12 MJESEC I SAD IMAM DVA OBRASCA U 12 MJESECU SA RAZLIČITIM IZNOSIMA KAKO TO ISPRAVITI HVALA

U startu si napisala krivo razdoblje jer plaća za 12.mjesec je isplaćena u 1.mjesecu i na prvoj stranici ti mora pisati 1.mjesec,a predaje se do 15.02.
Napravi ponovno obrazac ispravno,pošalji ga e-poreznom ponovno,ali nazovi referenta u poreznu upravu da povuče ispravljeni obrazac. I taj novi će ti "pregaziti" onaj neispravni. Samo kažem,preporuka je da nazoveš referenta da ti odmah povuče taj ispravni obrazac.

vejanka
06.02.2013., 12:01
A nekakav kriptografski uređaj u lancu mora biti ... čitač/stick + certifikat u browseru + šifra(lozinka) za pristup ... tako bar funkcionira e-banking.
Eto, ako uloviš vremena bilo bi super da podijeliš iskustva :)

Iako je cifra malo manja, smatram da je to i dalje bezobrazno skupo ... taj certifikat bi trebao biti kao OIB, a ne da izgleda kao da ti svaku godinu naplaćuju domovnicu. :rolleyes:

bili sam u FINA i dobila sam kovertu u kojoj se nalazi stick. mailom smo dobili inicijalni pin za dekripciju uređaja, sad to moram malo proučiti i moram valjda s tim stickom najprije na poreznu, prije prve predaje e-poreznoj da ga oni tamo nešto nisam zapamtila šta.

captiva
06.02.2013., 13:56
Dobro.....na kraju krajeva ,a pošto sam upravo u tome ,kada u poreznoj Moj servis za knjig.odnosno moja firma pravi punomoć sa nekim komitentom tko je onda zapravo opunomočitelj ..Moj servis odnosno tvrtka/ obrt ili ja sam ? Čiji se OIB upisuje? Jer Na Prvoj tzv.Vlastitoj punomoći kod Porezne dakle moja firma je opunomočitelj ,a ja sam opunomočenik.Dakle ukoliko sam dobro shvatio CAPTIVU kako nisu prilagođeni obrasci punomoći (naravno ...ovo je Hrvatska pa nikad ne štima iz prve) prilikom sklapanja Punomoći sa drugim komitentom ,pod opunomočitelj ide moje ime i prezime ,ali ne i moj OIB već OIB moje firme . Ili?

Uvijek se upisuje OIB poslovnog subjekta, a ne fizičke osobe, osim ako se radi o obrtu, onda je oib obrta i fizičke osobe isti.
Detalji na linku..
http://www.porezna-uprava.hr/e-Porezna/Datoteke/Uputa%20za%20ispunjavanje%20obrazaca%20punomoći%20 i%20opoziva%20punomoći.pdf

lulallay
08.02.2013., 10:49
Uvijek se upisuje OIB poslovnog subjekta, a ne fizičke osobe, osim ako se radi o obrtu, onda je oib obrta i fizičke osobe isti.
Detalji na linku..
http://www.porezna-uprava.hr/e-Porezna/Datoteke/Uputa%20za%20ispunjavanje%20obrazaca%20punomoći%20 i%20opoziva%20punomoći.pdf

Captiva Hvala na susretljivosti i mišljenju!!

captiva
11.02.2013., 06:32
bili sam u FINA i dobila sam kovertu u kojoj se nalazi stick. mailom smo dobili inicijalni pin za dekripciju uređaja, sad to moram malo proučiti i moram valjda s tim stickom najprije na poreznu, prije prve predaje e-poreznoj da ga oni tamo nešto nisam zapamtila šta.Ako u međuvremenu niste došli do rješenja..
Prvo što trebate napraviti jest instalizirati aplikaciju e-porezna. Na linku:
http://www.porezna-uprava.hr/e-porezna/ePorezna2006.asp?id=b03d9
Nakon toga ispuniti Postavke unutar aplikacije.
Slijedeći korak jest ovlastiti se za rad. Ovlaštenja se provode ovisno na koga je izdan certifikat.
Ako certifikat glasi na odgovornu osobu, ovlašćujete se putem aplikacije slanjem obrasca Zahtjev za elektroničko poslovanje (nalazi se pod Ovlaštenjima). Porezna uprava vas ovlašćuje i o tome obavještava putem vaše e-pošte koju ste upisali u elektronski obrazac.
Ako je certifikat izdan na drugu osobu, koja nije odgovorna, ispunjava se Obrazac punomoći u 3 primjerka i zajedno s certifikatom nosi u najbližu Poreznu upravu da se dodjele ovlaštenja za rad. sve vezano za punomoć možete pronaći na linku:
http://www.porezna-uprava.hr/e-Porezna/kakoPostatiKorisnik.asp?id=b03d2

ceha
11.02.2013., 09:59

b) naći nekog sa certifikatom i uz punomoć i prikladnu naknadnu dati njemu da to preda ? - iskreno, radije bi platio nekom malom obrtniku knjigovođi nego ovim lihvarima iz Fine (60 Kn za certifikat mjesečno !? :503:). Koliki su troškovi u tom slučaju ? (punomoć)

c) nešto treće ?

U 10 godina urednog poslovanja e-bankingom, jedini trn u oku mi je bilo primitivno predavanje PDV obrasca na papiru ... i konačno su mi to ispunili. Stvarno treba biti oprezan što poželiš :504:

nakon uvođenje ovog jedinstvenog obrasca za sve isplate radnicima, honorarcima itd. (oporezive i neoporezive) imat ćeš daleko više obrazaca za slati. :zubo:, jer koliko vidim može ih biti 365(366) u godini dana.

Max Rockatansky
11.02.2013., 12:17
nakon uvođenje ovog jedinstvenog obrasca za sve isplate radnicima, honorarcima itd. (oporezive i neoporezive) imat ćeš daleko više obrazaca za slati. :zubo:, jer koliko vidim može ih biti 365(366) u godini dana.

Jasno da će u buduće to biti sve korisnije, ali trenutno trebam samo PDV i zato me smeta da nema neke jednostavnije i jeftinije varijante.
A to da će jednom biti i 365 obrazaca - u to uopće ne sumnjam :cerek:.

Ontopic... već nekoliko dana pokušavam dobit Fina help desk (prevelika gužva) i lokalnu podružnicu (njih je pak strah podići slušalicu :)).
Popunjavam Zahtjev za izdavanje poslovnih certifikata pa pod točkom 3.
- razina sigurnosti - biram "Srednja" ?
- odabir certifikata - biram "Cert. za aut., el.potpis i enkripciju" ?
Pod točkom 4., "USB port" - to se i dalje misli na klasični čitač ? (ja bi usb stick)

Ako sam dobro shvatio prema njihovu cjeniku, to bi ukupno trebalo biti:
registracija 80 Kn, + poslovni certifikat 278,00 + čitač (usb stick) 90,00 Kn ?

Za mali obrt, sve funkcije su u istoj osobi pa pretpostavljam da ne treba dodatnih punomoći ... točno ?

Max Rockatansky
12.02.2013., 14:08
Da ne idete dva puta u Finu kao ja :) ... uz sami zahtjev za certifikat, treba još:
- popunjen Ugovor o obavljanju usluga certificiranja (2 primjerka) - može se skinuti na rdc.fina.hr
- Rješenje o upisu u sudski registar - može se koristiti ispis sa Registra obrtnika
http://or.mingorp.hr/pretraga.htm
- preslika osobne iskaznice, dopisati OIB i JMBG
- preslika potpisnog kartona - iz banke gdje je otvoren žiro-račun obrta

Za par dana dolazi pin na mail (ako se tako označi na Zahtjevu) i zatim se može otići po certifikat.

igorche
12.02.2013., 18:44
Ontopic... već nekoliko dana pokušavam dobit Fina help desk (prevelika gužva) i lokalnu podružnicu (njih je pak strah podići slušalicu :)).
Popunjavam Zahtjev za izdavanje poslovnih certifikata pa pod točkom 3.
- razina sigurnosti - biram "Srednja" ?
- odabir certifikata - biram "Cert. za aut., el.potpis i enkripciju" ?
Pod točkom 4., "USB port" - to se i dalje misli na klasični čitač ? (ja bi usb stick)

I od banalnog obrasca za prijavu uspjeli su zakomplicirati stvari. I mene je tih par odgovora mučilo prije mjesec dana. Zvao sam bezuspješno, i slao mailove, ali od njih niti traga niti glasa. Na kraju kako god da sam ispunio bilo je, vidi vraga, totalno svejedno. Samo sam gubio vrjeme na zvanje, čekanje i pisanje poruka.

A sad baš gledam, na stranice su stavili novi obrazac za prijavu.
http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=941
... koji već ima oznake na razini sigurnosti na "srednja" a na odabiru certifikata i na jednom i drugom certifikatu, znači tako bi trebalo biti.

A za gospodu iz fine i porezne (moooožda netko i čita ovo): ako žele općenito manje pitanja, mailova (na koje ionako ne odgovaraju) i telefonskih poziva, neka se sjednu i napišu jednostavne upute korak po korak, točno po redu kako ih svaki novi korisnik mora obavljati. Neka OBAVEZNO maknu sa službenih stranica stare upute koje ljude samo zbunjuju i dovode u konfuziju, te kad se desi neka promjena u postupku odmah to zamjene ili dodaju u uputama.

vejanka
13.02.2013., 22:47
Ako u međuvremenu niste došli do rješenja..
Prvo što trebate napraviti jest instalizirati aplikaciju e-porezna. Na linku:
http://www.porezna-uprava.hr/e-porezna/ePorezna2006.asp?id=b03d9
Nakon toga ispuniti Postavke unutar aplikacije.
Slijedeći korak jest ovlastiti se za rad. Ovlaštenja se provode ovisno na koga je izdan certifikat.
Ako certifikat glasi na odgovornu osobu, ovlašćujete se putem aplikacije slanjem obrasca Zahtjev za elektroničko poslovanje (nalazi se pod Ovlaštenjima). Porezna uprava vas ovlašćuje i o tome obavještava putem vaše e-pošte koju ste upisali u elektronski obrazac.
Ako je certifikat izdan na drugu osobu, koja nije odgovorna, ispunjava se Obrazac punomoći u 3 primjerka i zajedno s certifikatom nosi u najbližu Poreznu upravu da se dodjele ovlaštenja za rad. sve vezano za punomoć možete pronaći na linku:
http://www.porezna-uprava.hr/e-Porezna/kakoPostatiKorisnik.asp?id=b03d2

uzeli smo program synesis sa modulom e-porezna. da li mi onda ne treba ta aplikacija e-porezna?

EDIT: hm, ne kužim baš dobro, ali izgleda da mi treba.
i sad ne znam šta napraviti i kojim koracima.
najprije dekriptirati pin na sticku? i onda? :ne zna: probala sam i ne uspijevam... ne kužim niš :504: :503: :504:

vejanka
14.02.2013., 01:10
hm, pa možda sam i uspjela :zubo:

vejanka
14.02.2013., 17:02
Gdje naći "šifre porezna uprave" koje traži program kod formiranja obrazaca? to bi trebalo upisati šifru porezne ispostave u kojoj su se inače predavali obrasci?

nedica
15.02.2013., 07:35
Gdje naći "šifre porezna uprave" koje traži program kod formiranja obrazaca? to bi trebalo upisati šifru porezne ispostave u kojoj su se inače predavali obrasci?

di te to traži, kod kojeg obrasca?

konto12345
15.02.2013., 09:06

To su šifre poreznih ispostava u koje si inače nosila obrasce. A te šifre možeš naći ovako: Otvoriš e poreznu i klikneš na pdv obrazac kao da ga ideš unositi ručno,a ne da ga povlačiš iz programa. Izabereš u zaglavlju područni ured i ispostavu i samo klikni na "ispis" i vidjet ćeš šifru.

CLUBNN
15.02.2013., 14:15
MOLIM POMOĆ KAJ SE TIĆE PDV-K ŠALJEM PREKO E-POREZNE I NE RAZUMIJEM KAKO MI STALNO IZBACUJE GREŠKU DA VI. NIJE JEDNAKO IV.+V.
IV.UKUPNA POREZNA OBVEZA ZA POREZNO RAZDOBLJE JE 38125,47
V.UPLAĆENO DO DANA PODNOŠELJA OVE PRIJAVE 38125,47
VI.UKUPNO RAZLIKA:ZA UPLATU/ZA POVRAT 0,00KN JA SAM NAPISALA 0,00 KUNA I JEDNOSTAVNO MI NIJE JASNO ŠTA JE KRIVO AKO JE SVE PLAĆENO ZAŠTO JAVLJA GREŠKU.PUNO HVALA NA POMOĆI

vejanka
15.02.2013., 14:30
di te to traži, kod kojeg obrasca?

kod dizanja parametara za e-ID u synesisu me traži da upišem šifru porezne uprave

To su šifre poreznih ispostava u koje si inače nosila obrasce. A te šifre možeš naći ovako: Otvoriš e poreznu i klikneš na pdv obrazac kao da ga ideš unositi ručno,a ne da ga povlačiš iz programa. Izabereš u zaglavlju područni ured i ispostavu i samo klikni na "ispis" i vidjet ćeš šifru.

ok, hvala, idem pokušati to!

EDIT: pronašla sam, hvala!

vlado3
15.02.2013., 14:59
MOLIM POMOĆ
Probaj V sa "-"

ceha
15.02.2013., 15:08
evo ovdje ima
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<LookupTable>
<Entry Value="PodrucniUredi" Name="Područni uredi">
<Entry Value="Zagreb" Name="Zagreb">
<Entry Value="3389" Name="Velika Gorica" />
<Entry Value="3412" Name="Zaprešić" />
<Entry Value="3374" Name="Samobor" />
<Entry Value="3394" Name="Vrbovec" />
<Entry Value="3333" Name="Jastrebarsko" />
<Entry Value="3413" Name="Sveti Ivan Zelina" />
<Entry Value="3332" Name="Ivanić-grad" />
<Entry Value="3401" Name="Zagreb - Cijeli" />
<Entry Value="3402" Name="Zagreb - Centar" />
<Entry Value="3406" Name="Zagreb - Medveščak" />
<Entry Value="3410" Name="Zagreb - Trešnjevka" />
<Entry Value="3411" Name="Zagreb - Trnje" />
<Entry Value="3404" Name="Zagreb - Dubrava" />
<Entry Value="3405" Name="Zagreb - Maksimir" />
<Entry Value="3409" Name="Zagreb - Susedgrad" />
<Entry Value="3403" Name="Zagreb - Črnomerec" />
<Entry Value="3407" Name="Zagreb - Novi Zagreb" />
<Entry Value="3408" Name="Zagreb - Pešćenica" />
<Entry Value="3428" Name="Zagreb - Za velike porezne obveznike" />
<Entry Value="3376" Name="Sesvete" />
<Entry Value="3320" Name="Dugo Selo" />
</Entry>
<Entry Value="Krapina" Name="Krapina">
<Entry Value="3314" Name="Donja Stubica" />
<Entry Value="3335" Name="Klanjec" />
<Entry Value="3340" Name="Krapina" />
<Entry Value="3417" Name="Pregrada" />
<Entry Value="3399" Name="Zabok" />
<Entry Value="3414" Name="Zlatar" />
</Entry>
<Entry Value="Sisak" Name="Sisak">
<Entry Value="3378" Name="Sisak" />
<Entry Value="3343" Name="Kutina" />
<Entry Value="3354" Name="Novska" />
<Entry Value="3366" Name="Petrinja" />
<Entry Value="3325" Name="Glina" />
<Entry Value="3396" Name="Gvozd" />
<Entry Value="3339" Name="Hrvatska Kostajnica" />
<Entry Value="3321" Name="Dvor" />
</Entry>
<Entry Value="Karlovac" Name="Karlovac">
<Entry Value="3319" Name="Duga Resa" />
<Entry Value="3334" Name="Karlovac" />
<Entry Value="3356" Name="Ogulin" />
<Entry Value="3362" Name="Ozalj" />
<Entry Value="3381" Name="Slunj" />
<Entry Value="3393" Name="Vojnić" />
</Entry>
<Entry Value="Varaždin" Name="Varaždin">
<Entry Value="3388" Name="Varaždin" />
<Entry Value="3331" Name="Ivanec" />
<Entry Value="3346" Name="Ludbreg" />
<Entry Value="3353" Name="Novi Marof" />
</Entry>
<Entry Value="Koprivnica" Name="Koprivnica">
<Entry Value="3323" Name="Đurđevac" />
<Entry Value="3337" Name="Koprivnica" />
<Entry Value="3341" Name="Križevci" />
</Entry>
<Entry Value="Bjelovar" Name="Bjelovar">
<Entry Value="3311" Name="Čazma" />
<Entry Value="3312" Name="Daruvar" />
<Entry Value="3324" Name="Garešnica" />
<Entry Value="3328" Name="Grubišno polje" />
<Entry Value="3304" Name="Bjelovar" />
</Entry>
<Entry Value="Rijeka" Name="Rijeka">
<Entry Value="3308" Name="Crikvenica" />
<Entry Value="3309" Name="Čabar" />
<Entry Value="3313" Name="Delnice" />
<Entry Value="3342" Name="Krk" />
<Entry Value="3416" Name="Mali Lošinj" />
<Entry Value="3358" Name="Opatija" />
<Entry Value="3371" Name="Rab" />
<Entry Value="3372" Name="Rijeka" />
<Entry Value="3395" Name="Vrbovsko" />
</Entry>
<Entry Value="Gospić" Name="Gospić">
<Entry Value="3326" Name="Gospić" />
<Entry Value="3315" Name="Donji Lapac" />
<Entry Value="3384" Name="Korenica" />
<Entry Value="3361" Name="Otočac" />
<Entry Value="3375" Name="Senj" />
</Entry>
<Entry Value="Virovitica" Name="Virovitica">
<Entry Value="3391" Name="Virovitica" />
<Entry Value="3368" Name="Slatina" />
<Entry Value="3359" Name="Orahovica" />
</Entry>
<Entry Value="Požega" Name="Požega">
<Entry Value="3364" Name="Pakrac" />
<Entry Value="3379" Name="Požega" />
</Entry>
<Entry Value="Slavonski Brod" Name="Slavonski Brod">
<Entry Value="3351" Name="Nova Gradiška" />
<Entry Value="3424" Name="Okučani" />
<Entry Value="3380" Name="Slavonski Brod" />
</Entry>
<Entry Value="Zadar" Name="Zadar">
<Entry Value="3303" Name="Biograd ma moru" />
<Entry Value="3302" Name="Benkovac" />
<Entry Value="3327" Name="Gračac" />
<Entry Value="3355" Name="Obrovac" />
<Entry Value="3363" Name="Pag" />
<Entry Value="3400" Name="Zadar" />
</Entry>
<Entry Value="Osijek" Name="Osijek">
<Entry Value="3360" Name="Osijek" />
<Entry Value="3301" Name="Beli Manastir" />
<Entry Value="3350" Name="Našice" />
<Entry Value="3316" Name="Donji Miholjac" />
<Entry Value="3387" Name="Valpovo" />
<Entry Value="3322" Name="Đakovo" />
</Entry>
<Entry Value="Šibenik" Name="Šibenik">
<Entry Value="3383" Name="Šibenik" />
<Entry Value="3317" Name="Drniš" />
<Entry Value="3336" Name="Knin" />
</Entry>
<Entry Value="Vukovar" Name="Vukovar">
<Entry Value="3398" Name="Vukovar" />
<Entry Value="3390" Name="Vinkovci" />
<Entry Value="3425" Name="Ilok" />
<Entry Value="3415" Name="Županja" />
</Entry>
<Entry Value="Split" Name="Split">
<Entry Value="3305" Name="Supetar" />
<Entry Value="3329" Name="Hvar" />
<Entry Value="3330" Name="Imotski" />
<Entry Value="3347" Name="Makarska" />
<Entry Value="3357" Name="Omiš" />
<Entry Value="3377" Name="Sinj" />
<Entry Value="3385" Name="Trogir" />
<Entry Value="3392" Name="Vis" />
<Entry Value="3397" Name="Vrgorac" />
<Entry Value="3419" Name="Kaštela" />
<Entry Value="3420" Name="Solin" />
<Entry Value="3421" Name="Split" />
</Entry>
<Entry Value="Pazin" Name="Pazin">
<Entry Value="3307" Name="Buzet" />
<Entry Value="3344" Name="Labin" />
<Entry Value="3365" Name="Pazin" />
<Entry Value="3369" Name="Poreč" />
<Entry Value="3370" Name="Pula" />
<Entry Value="3373" Name="Rovinj" />
<Entry Value="3306" Name="Umag" />
</Entry>
<Entry Value="Dubrovnik" Name="Dubrovnik">
<Entry Value="3318" Name="Dubrovnik" />
<Entry Value="3349" Name="Metković" />
<Entry Value="3418" Name="Ploče" />
<Entry Value="3338" Name="Korčula" />
<Entry Value="3345" Name="Lastovo" />
</Entry>
<Entry Value="Čakovec" Name="Čakovec">
<Entry Value="3310" Name="Čakovec" />
<Entry Value="3423" Name="Prelog" />
<Entry Value="3422" Name="Mursko Središće" />
</Entry>
</Entry>
</LookupTable>

vejanka
15.02.2013., 16:36
hvala!

Galinica
15.02.2013., 18:42
Hvala i od mene.

apis16268
16.02.2013., 16:04
Na e-poreznoj, kod provjere statusa obrazaca, stalno mi pokazuje da su obrasci još za studeni u obradi i naredni također. (ID; IDD; PDV).
Da li je i vama tako ili ?

lili p.
16.02.2013., 16:34
Kad ja provjeravam status obrazaca redovito mi piše da su obrađeni točno u trenutku kad sam pogledala status.
Istini za volju ne opterećujem se time jer imam potvrdu o predavanju i do sad ni jednom nisam printala status nekog obrasca kao obrađenog.

apis16268
16.02.2013., 16:49
To sam isto i ja ranije primijetila, ali sad više nije tako, piše samo da su u obradi.
Obavezno provjerim status i stavim potvrdu uz obrazac.

U petak mi je referentica u poreznoj rekla da joj donesem zadnja dva PDV obrasca, jer ih ne vidi na ekranu. Sad mi baš nije svejedno,...imam toga ...:zvrko:

lili p.
16.02.2013., 17:12
Ja isprintam na poleđini obrasca potvrdu o predavanju, daljnja obrada je na njima i ako im to šteka neću se zamarati printanjem dodatnih potvrda :ne zna:
Ja bi odnijela PDV samo sa potvrdom o predavanju. Nemoj se previše mučiti :kiss:

vlado3
17.02.2013., 02:23
Ja isprintam na poleđini obrasca potvrdu o predavanju, daljnja obrada je na njima i ako im to šteka neću se zamarati printanjem dodatnih potvrda :ne zna:
Ja bi odnijela PDV samo sa potvrdom o predavanju. Nemoj se previše mučiti :kiss:
Slažem se, nikad nisam ni gledao status nakon predaje. Ja imam potvrdu da sam predao, a na njima je slijedeći korak.
Ako nemaju, ja imam potvrdu da sam predao, pa neka me "zamole" da im opet pošaljem :mig:

apis16268
17.02.2013., 10:02
U konačnici, ta "zamolba" ipak mi donosi dodatni posao, a nemam vremena na pretek. Ljuta sam! :503:

kleo_07
17.02.2013., 11:06
Dobar dan!
Lijepo bih vas molila za pomoć.
Tek sam ovih dana odlučila krenuti sa e-porezna načinom poslovanja.
Od fine sam dobila usb i enkriptiran pin, no imam poteškoća s instaliranjem.

Sa stranica fine sam skinula program porezne. No unutar tog programa mi ne priznaje certifikat tj. kada idem na to da mi učita certifikat uopće ga niti ne prikazuje.
Osim toga, kada idem na dekriptaciju pina javlja mi da "podrška za kriptografski uređaj nije instalirana".
Pokušavam ovo već 2 dana i toliko me zeza da ne znam više šta da radim.
Također, u uputama piše da ukoliko ne prepoznaje certifikat da se pokrene aplikacija "activcard gold utilities". Gdje se skida taj program?

pomozite, pliz.

vejanka
17.02.2013., 19:29
Dobar dan!

Sa stranica fine sam skinula program porezne. No unutar tog programa mi ne priznaje certifikat tj. kada idem na to da mi učita certifikat uopće ga niti ne prikazuje.
Osim toga, kada idem na dekriptaciju pina javlja mi da "podrška za kriptografski uređaj nije instalirana".
Također, u uputama piše da ukoliko ne prepoznaje certifikat da se pokrene aplikacija "activcard gold utilities". Gdje se skida taj program?

pomozite, pliz.

ja imam net banking tako da imamod ranije intaliran activcard. s tim dijelom nisam imala problema, jedino. vidi tu http://rdc.fina.hr/
a aplikaciju e-porezna nemoj pokretat dok ne dekriptiraš pin i dok u certifikatima ne vidiš da su ti instalirani RDC certifikati (internet explorer-tools-internet options-kartica content gumb certificates)

jele0108
17.02.2013., 19:50
Dobar dan!

pomozite, pliz.

Najjednostavnije i bez puno muke je da nazoveš FINA-in besplatni tel: 0800 0080 i tamo će ti sve objasniti i polako te voditi. Kroz nekih 15 min biti će sve instalirano.
:)

kleo_07
17.02.2013., 21:37
jele hvala ti! to sam i planirala! tnx

vejanka
17.02.2013., 23:05
Najjednostavnije i bez puno muke je da nazoveš FINA-in besplatni tel: 0800 0080 i tamo će ti sve objasniti i polako te voditi. Kroz nekih 15 min biti će sve instalirano.
:)

:lol: zašto se ja toga nisam sjetila, a baš sam se napatila bila :504:

astrid7887
18.02.2013., 14:57
ja sam ih nazvala i jedino šta su mi uspjeli objasniti je da mi mogu poslati terensku da mi to napravi i da to košta 200kn :504: i i dalje se nisam maknula od početka, znači sve sam instalirala, ali kad uđem u activ client ne prepoznaje mi karticu :503:

marijankr
18.02.2013., 15:28
pozdrav. molio bih da mi netko objasni što trebam napraviti da mogu elektronski poslati godišnji obrazac poreznoj upravi? obrtnik sam i u poreznoj su mi rekli da to ide sada elektronski. dođem u finu i tamo vele da ima na stranici od fine sve napisano..ja se ne snalazim baš po toj stranici..rekli su mi da ne trebam nešto za fiskalizaciju nego nešto drugo, nisam zapamtio..uglavnom, da trebam prikupiti nekakve papire, nešto sprintati i podnijeti zahtjev i trebam nešto platiti za nekakav certifikat..molim vas ako je netko obrtnik, da mi veli korake koje trebam napraviti da to riješim da mogu poslati elektronski prijavu poreznoj upravi. Hvala!

Max Rockatansky
18.02.2013., 15:32
ja sam ih nazvala i jedino šta su mi uspjeli objasniti je da mi mogu poslati terensku da mi to napravi i da to košta 200kn :504: i i dalje se nisam maknula od početka, znači sve sam instalirala, ali kad uđem u activ client ne prepoznaje mi karticu :503:

Za početak, koje Windowse imaš ?
Npr. za Win 7 x64 se mora još čačkati po PATH sistemskoj varijabli.
(ovo je totalna katastrofa s njihove strane ... kao da kupiš auto pa ti veli da si sam rastaviš glavu i podesiš ventile da bi se uopće mogao voziti).

Pod karticu misliš na USB key ?

Max Rockatansky
18.02.2013., 15:48
pozdrav. molio bih da mi netko objasni što trebam napraviti da mogu elektronski poslati godišnji obrazac poreznoj upravi? obrtnik sam i u poreznoj su mi rekli da to ide sada elektronski. dođem u finu i tamo vele da ima na stranici od fine sve napisano..ja se ne snalazim baš po toj stranici..rekli su mi da ne trebam nešto za fiskalizaciju nego nešto drugo, nisam zapamtio..uglavnom, da trebam prikupiti nekakve papire, nešto sprintati i podnijeti zahtjev i trebam nešto platiti za nekakav certifikat..molim vas ako je netko obrtnik, da mi veli korake koje trebam napraviti da to riješim da mogu poslati elektronski prijavu poreznoj upravi. Hvala!

Trebaš USB stick sa certifikatom da bi njime mogao pristupiti e-Poreznoj i predavati obrasce.

Krećeš sa podnošenjem zahtjeva za cerifikat u Fini, a za to ti treba:
- Zahtjev (http://rdc.fina.hr/obrasci/obrazac1.pdf)
- Ugovor (http://rdc.fina.hr/obrasci/RDC-ugovor1.pdf) x 2
- Rješenje o upisu u sudski registar - može se koristiti ispis sa Registra obrtnika
http://or.mingorp.hr/pretraga.htm
- preslika osobne iskaznice, dopisati OIB i JMBG
- preslika potpisnog kartona - iz banke gdje je otvoren žiro-račun obrta

Za par dana, dobit ćeš obavijest na mail da možeš doći po USB stick, pa onda možeš dalje ... kao što vidiš baš se priča u instalaciji, koja je sve samo ne jednostavna.

Usput, pitanje za ostale ... kad se dobije račun ?
Danas sam uzeo stick, nasmiješio se teti i zbrisao ne pitavši kad se i kako to plaća :)

astrid7887
18.02.2013., 15:58
xp imam, a u četvrtak ću dobit 8.cu tako da me sve strah kak ću tek na nju instalirat kad tu nisam uspjela, da, da usb omnikey sa karticom unutra... ma prestrašno kako su zakomplicirali, ja sam mislila da će to biti nešto tipa plug&play i gotovo, ali ovo je užas već se 4 dana borim s tim i ništa :(

astrid7887
18.02.2013., 16:00
za račun, pošalju ti ga na adresu firme, ne znam u kojem periodu mi smo uzeli pred tjedan i pol i još ga nema ;) kad dođe dođe hehe

Max Rockatansky
18.02.2013., 16:08
xp imam, a u četvrtak ću dobit 8.cu tako da me sve strah kak ću tek na nju instalirat kad tu nisam uspjela, da, da usb omnikey sa karticom unutra... ma prestrašno kako su zakomplicirali, ja sam mislila da će to biti nešto tipa plug&play i gotovo, ali ovo je užas već se 4 dana borim s tim i ništa :(

Ja sam na Win 7 x64, pa ne znam za XP ... jel nešto od ovih problema ? ( http://rdc.fina.hr/upute/pristup.pdf ). U prošlom postu si napisala da ti ne prepoznaje uređaj ... driveri su instalirani ? Spominješ OmniKey i karticu unutra ... pa ne kužim. Na njihovim stranicama trenutno postoje driveri samo za USB stickove (Omnikey ili ActivKey).

Za Win 8 bolje pitaj unaprijed kako radi ... a ako bude x64 (64-bit) verzija, onda vjerojatno ide ovo sa PATH varijablom što sam već spomenuo).

astrid7887
18.02.2013., 16:35
mislim da nije ni jedan od tih problema s linka, jer sam certifikate instalirala, kao i omnikey, kao i gempc - za čitač kartice, kao i activ client, znači sve i po redu kako je u uputama, i bez usb-a pa restartala sa njim itd itd. i kad otvorim activ client dobijem http://upload.slike.com/slike/xBFVn.jpg

pa mislim da mi ne valja nešto sa tim gempc za čitanje kartice jer mi je jedno vrijeme svaki put kad bi restartala laptop izbacilo ovo http://upload.slike.com/slike/jEnwX.jpg,

a kad bi otišla na gemstart kao za provjeru statusa tako nešto onda mi izbaci ovo... http://upload.slike.com/slike/kONc.jpg]

a kupujem novi laptop jer je ovaj u komi i jako je spor pa mi dodatno otežava instalaciju, na kojem je win 8... iako mi se sve čini da ću morati uzeti neku stručnu osobu da mi to napravi ili preko teamviwera ili ovako, jer su meni živci na rezervi od silnog pokušavanja:rofl:

a da ne kažem koliko su im nestručne službe za korisnike to je strašno... prvo nisam vidjela broj od e porezne pa sam baš u poreznu nazvala, javi mi se lik i kao odgovor na moje pitanje veli- a baš si se sad sjetila nazvati... sad ja dalje objašnjavam kako mi je hitno jer je zanji rok za id-e, a on će a ti fax pokušavaš poslati? :confused: hehehhe koma

dalje zovem e poreznu na njihov broj, kažem im problem, a ne ne to ćete morati napisati e mail sa točnim problemom, oke napišem ja mejl, odgovor je da obrišem activ client i skinem neki s pbz linka kaj mi ga je poslao, sve ja to napravim i opet ne radi, kaže on morat ćete kontaktirati poreznu to nije do nas...

zovem poreznu čekam pol sata da se netko javi i na moj problem dobijem odgovor to mi ne znamo, ako želite možemo vam poslati terensku i to vam je 200 kn..

zaključak :504::504::504:

Huda baba
19.02.2013., 12:28
Molim vas za pomoć. Imam usb stick od RBA za internet bankarstvo i dobila sam informaciju da preko toga mogu slati obrasce preko e-porezna aplikacije. No, kad instaliram aplikaciju i gurnem taj usb stick i želim poslati poreznoj upravi Zahtjev za elektroničkim poslovanjem, ne mogu potpisati taj zahtjev jer mi kaže: Keyset does not exist! Zovem banku i oni mi kažu da to mora raditi jer je na usb sticku instaliran finin certifikat. Zovem poreznu oni kažu zovite banku, to morate s njima riješiti. Ima li netko da koristi e-poreznu sa RBA stickom i kako je to riješio? Hvala na odgovorima

captiva
19.02.2013., 16:30
mislim da nije ni jedan od tih problema s linka, jer sam certifikate instalirala, kao i omnikey, kao i gempc - za čitač kartice, kao i activ client, znači sve i po redu kako je u uputama, i bez usb-a pa restartala sa njim itd itd. i kad otvorim activ client dobijem http://upload.slike.com/slike/xBFVn.jpg

pa mislim da mi ne valja nešto sa tim gempc za čitanje kartice jer mi je jedno vrijeme svaki put kad bi restartala laptop izbacilo ovo http://upload.slike.com/slike/jEnwX.jpg,

a kad bi otišla na gemstart kao za provjeru statusa tako nešto onda mi izbaci ovo... http://upload.slike.com/slike/kONc.jpg]

a kupujem novi laptop jer je ovaj u komi i jako je spor pa mi dodatno otežava instalaciju, na kojem je win 8... iako mi se sve čini da ću morati uzeti neku stručnu osobu da mi to napravi ili preko teamviwera ili ovako, jer su meni živci na rezervi od silnog pokušavanja:rofl:

a da ne kažem koliko su im nestručne službe za korisnike to je strašno... prvo nisam vidjela broj od e porezne pa sam baš u poreznu nazvala, javi mi se lik i kao odgovor na moje pitanje veli- a baš si se sad sjetila nazvati... sad ja dalje objašnjavam kako mi je hitno jer je zanji rok za id-e, a on će a ti fax pokušavaš poslati? :confused: hehehhe koma

dalje zovem e poreznu na njihov broj, kažem im problem, a ne ne to ćete morati napisati e mail sa točnim problemom, oke napišem ja mejl, odgovor je da obrišem activ client i skinem neki s pbz linka kaj mi ga je poslao, sve ja to napravim i opet ne radi, kaže on morat ćete kontaktirati poreznu to nije do nas...

zovem poreznu čekam pol sata da se netko javi i na moj problem dobijem odgovor to mi ne znamo, ako želite možemo vam poslati terensku i to vam je 200 kn..

zaključak :504::504::504:
Odgovor s toliko kontradiktornosti. Ti nemaš problema s aplikacijom e-porezna već sa certifikatima. Neće ti porezna uprava rješavati probleme s certifikatima već Fina (ili ako si nabavila certifikat od banke, onda banka ukoliko ima službu za korisnike).
Prvo napišeš da si kontaktirala e poreznu(?!!!) pa da ti je tip rekao da ćeš morati kontaktirati poreznu upravu???!!! i još, k tome, da je tip iz porezne rekao da će poslati terensku za 200 kuna??????!!! Porezna uprava ne izlazi na teren. Koga si ti uopće zvala??? i imaš li problema s aplikacijom e-porezna (a ne mogu zaključiti iz napisanog da imaš) ili problema s certifikatima? moraš se odlučiti...

captiva
19.02.2013., 16:43
Molim vas za pomoć. Imam usb stick od RBA za internet bankarstvo i dobila sam informaciju da preko toga mogu slati obrasce preko e-porezna aplikacije. No, kad instaliram aplikaciju i gurnem taj usb stick i želim poslati poreznoj upravi Zahtjev za elektroničkim poslovanjem, ne mogu potpisati taj zahtjev jer mi kaže: Keyset does not exist! Zovem banku i oni mi kažu da to mora raditi jer je na usb sticku instaliran finin certifikat. Zovem poreznu oni kažu zovite banku, to morate s njima riješiti. Ima li netko da koristi e-poreznu sa RBA stickom i kako je to riješio? Hvala na odgovorima
Prije slanja Zahtjeva za elektroničkim poslovanjem provjerite Postavke u aplikaciji e-porezna. Unutar kartice Digitalni certifikati podesite certifikate (na ikonu Odaberite certifikat/Instalirani certifikat treba se prikazati vaš certifikat), ukoliko se ne prikazuje, sa fininih stranica http://fina.rdc.hr (http://rdc.fina.hr) instalirajte Verifikacijski root (samopotpisani) - slijedite upute.
nakon toga odaberite na vašem računalu Start/Svi programi/Activ identity/Activ client/User consol (zatražit će vas vjerovatno pin) odaberite My certificates unutar kojih se nalazi par (dva) certifikata, desnimm klikom odaberite Make avaliable potvdite s OK.
nakon toga ponovno pokrenite aplikaciju e-porezna, otvorite Postavke/Digitalni certifikati, ponovno Odaberite certifikat/Instalirani certifikat trebali bi certifikati biti vidljivi.
Također provjerite prilikom potpisivanja zahtjeva da li je usb (ili kartica) pravilno umetnuta u računalo (odnosno čitač kartice). pravilno je umetnuta ako svjetli bez treperenja.

Huda baba
19.02.2013., 21:07
Prije slanja Zahtjeva za elektroničkim poslovanjem provjerite Postavke u aplikaciji e-porezna. Unutar kartice Digitalni certifikati podesite certifikate (na ikonu Odaberite certifikat/Instalirani certifikat treba se prikazati vaš certifikat), ukoliko se ne prikazuje, sa fininih stranica http://fina.rdc.hr (http://rdc.fina.hr) instalirajte Verifikacijski root (samopotpisani) - slijedite upute.
nakon toga odaberite na vašem računalu Start/Svi programi/Activ identity/Activ client/User consol (zatražit će vas vjerovatno pin) odaberite My certificates unutar kojih se nalazi par (dva) certifikata, desnimm klikom odaberite Make avaliable potvdite s OK.
nakon toga ponovno pokrenite aplikaciju e-porezna, otvorite Postavke/Digitalni certifikati, ponovno Odaberite certifikat/Instalirani certifikat trebali bi certifikati biti vidljivi.
Također provjerite prilikom potpisivanja zahtjeva da li je usb (ili kartica) pravilno umetnuta u računalo (odnosno čitač kartice). pravilno je umetnuta ako svjetli bez treperenja.

Evo samo da potvrdim da ste mi pomogli i ovo funkcionira. Problem je bio u ovom dijelu gdje se treba instalirati Verifikacijski root. To nisam bila napravila. Ako netko još bude imao problema nek slijedi ove upute, samo da naglasim da nakon Start/Svi programi/Activ identity/Activ client/User consol imaju dva foldera (My certificates i CA certificates). Treba otvoriti oba foldera i na sva tri certifikata desnim klikom označiti Make avaliable. Hvala vam captiva na trudu koji ste uložili da mi sve pojasnite

astrid7887
19.02.2013., 22:25
Da sorry tek sam sad vidjela sta sam napisala, brzina i 4 dana pokusavanja i staliranja su me dotukli, ovo zadnje s terenskom i 200 kn sam zvala finu a ne poreznu :/ krivo sam napisala. Poanta je da ni jedni ni drugi nisu od pomoci di god problem bio.

astrid7887
20.02.2013., 00:32
Odgovor s toliko kontradiktornosti. Ti nemaš problema s aplikacijom e-porezna već sa certifikatima. Neće ti porezna uprava rješavati probleme s certifikatima već Fina (ili ako si nabavila certifikat od banke, onda banka ukoliko ima službu za korisnike).
Prvo napišeš da si kontaktirala e poreznu(?!!!) pa da ti je tip rekao da ćeš morati kontaktirati poreznu upravu???!!! i još, k tome, da je tip iz porezne rekao da će poslati terensku za 200 kuna??????!!! Porezna uprava ne izlazi na teren. Koga si ti uopće zvala??? i imaš li problema s aplikacijom e-porezna (a ne mogu zaključiti iz napisanog da imaš) ili problema s certifikatima? moraš se odlučiti...

I btw ne znam cemu toliki napadi, smanji dozivljaj... Uostalom da si procitao moje postove na ovoj str skuzio bi da se ovo za terensku odnosi na finu i da sam se zabunila...takoder bi skuzio da nigdje nisam napisala da imam problema s eporeznom jer nisam ni uspjela doc do nje posto mi ne ocitava karticu, i otkud bi morala znat da se to odnosi na finu prije nego su me oni uputili, radi se o eporeznoj pa sam mislila da bi oni trebali bit upuceni u cijelu proceduru a ne da samo sjede tamo upucuju na finu i zato dobivaju placu....i ne znam gdje ti vidis tolike kontradiktornosti osim pemca s poreznom u zadnjem odlomku...

captiva
20.02.2013., 08:14
I btw ne znam cemu toliki napadi, smanji dozivljaj... Uostalom da si procitao moje postove na ovoj str skuzio bi da se ovo za terensku odnosi na finu i da sam se zabunila...takoder bi skuzio da nigdje nisam napisala da imam problema s eporeznom jer nisam ni uspjela doc do nje posto mi ne ocitava karticu, i otkud bi morala znat da se to odnosi na finu prije nego su me oni uputili, radi se o eporeznoj pa sam mislila da bi oni trebali bit upuceni u cijelu proceduru a ne da samo sjede tamo upucuju na finu i zato dobivaju placu....i ne znam gdje ti vidis tolike kontradiktornosti osim pemca s poreznom u zadnjem odlomku...
najdublje isprike jer sam i sama, nakon napisanog posta, shvatila da sam pisala sasvim pogrešnim tonom ali obaveze su tražile svoje i nisam imala kad ispraviti grešku. Iako sam u trenutku čitanja posta razmišljala zar bi jedan službenik Porezne uprave, u službi građana, usudio se naplatiti instalaciju? Uglavnom, ljutnja je prevladala i vi ste stradali nedužni. još jednom, isprike.
A od vas je, umjesto fine, jezikovu juhu dobila Porezna uprava ni kriva ni dužna.

bubamara1205
21.02.2013., 09:08
zbilja sam i sama ssebi dosadna, ali lako mi je bilo predati pdv papirnato, sad je već problem, a referent ili ne kuži šta pitam ili sam ja tuka do daske.

dakle, godišnji suma sumarum na pdv k je npr. 2900 kuna za povrat- a kada sam imala obvezu za plaćanje, plaćala sam, ono što bi bio kaofol povrat mi je referent preknjižavao svojevoljno na druga konta gdje je falilo. pa sam išla po sistemu da predajem sa nulama kolonu v. i vi.

međutim, e-porezna me otkantala zbog logičke neispravnosti.

šta da ja radim- mislila sam na ovaj način, a da bi bilo ispravno, ako je:

IV. -2900,00 (kada oduzmem iru od ure)

V. 3000,00

VI. (UKUPNO RAZLIKA) 0,00 -ta nula je zato što sam povrat praktički "dobila" kroz referentovo preknjižavanje. sram me zvati poreznu više, voljela bih kada bi me netko ispravio,molim.

lili p.
21.02.2013., 10:16
Upiši točno stanje zbroja u obrazac ne obazirući se na stanje na kontu PDV-a u poreznoj.
Kasnije ćeš rješavati preknjiženja sa referentom u poreznoj.
Porezne kartice sama isprintaš i uštimaš preknjiženja.

lulallay
22.02.2013., 11:58
Dobar dan!

pomozite, pliz.

Sad nemam vremena dobro proučiti problem ali ovo svakome dobro dođe jer se ovi problemi u početku vrlo često pojavljuju:
1.
Ukoliko prilikom instalacije aplikacije e-porezna sa stranica porezne.hr a sa uključenim tokenom ili karticom na prozorčiću namjesto "Publisher: e-porezna.porezna uprava.hr" .... stoji "Publisher:uknown publisher" imate problem sa instalacijom RDC korijenskog certifikata:

Napravite sljedeće
Otvorite stranicu: http://rdc.fina.hr/

Spustite se na dio stranice : RDC CA root certifikat | Preuzimanje certifikata | Pretraživanje javnog imenika. Odaberite Verifikacijski/root (samopotpisani) certifikat za RDC CA

Odaberite Open. Potom "Install Certifikate" -> "Next" -> "Place All certifikates in the Following Store ". Odaberite Browse. Uključite Show physical stores.

Odaberite "Trusted Root Certification Authorities" te "Local Computer"

Napomena: ukoliko ne možete vidjeti Local Computer odaberite samo Trusted root Certification Authorities. Potvrdite sa "Ok", zatim "Next" -> "Finish"
-------------------------------------------------------------------------------------------------

2.Ukoliko i poslije sređivanja problema "uknown publisher" ne možete instalirati e-poreznu ,već se pojavljuje prozorčić sljedećeg sadržaja:

"unable to install or run the application.the application requires that assembly microsoft web.services3 version 3.0.0.0. be installed in the global assembly cache (GAC) first"

Pokrenite instalaciju Microsoft WSE 3.0 Runtime sa web stranice

http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

Kliknite DOWNLOAD i pratite upute za instalaciju.

Nakon instalacije ponovo pokušajte instalirati ePoreznu.

lulallay
22.02.2013., 12:57
Uspješno sam preko e-porezne predao svoj ID i PDV obrazac za 01/2013. Kao Servis imam nekoliko komitenata koji su nedavno predali punomoći u Poreznu tako da sam ja sad ovlašten. Jel mi može samo netko reći koji je sad 1.korak ovaj put kod predaje obrazaca za te komitente. Da li samo jednostavno npr. otvorim PDV i sad u istom Zaglavlju brišem moj OIB i Naziv i upisujem OIB i naziv komitenta ,pa sljedom i podatke ?Ili počinjem prvo neku drugu radnju?Nemam pojma.... hvala unaprijed

captiva
22.02.2013., 14:11
Uspješno sam preko e-porezne predao svoj ID i PDV obrazac za 01/2013. Kao Servis imam nekoliko komitenata koji su nedavno predali punomoći u Poreznu tako da sam ja sad ovlašten. Jel mi može samo netko reći koji je sad 1.korak ovaj put kod predaje obrazaca za te komitente. Da li samo jednostavno npr. otvorim PDV i sad u istom Zaglavlju brišem moj OIB i Naziv i upisujem OIB i naziv komitenta ,pa sljedom i podatke ?Ili počinjem prvo neku drugu radnju?Nemam pojma.... hvala unaprijed
Dobro ste shvatili. samo ispunjavate podatke u obrascima o komitentu koji vas je ovlastio. nikakve predradnje nisu potrebne.

lulallay
22.02.2013., 14:52
Captiva..hvala na uputi puno!! Isto tako Hvala i Vitasici za ono sa IP.xml .Što bi ja bez Vas.

ceha
22.02.2013., 15:10
ne-porezna eće raditi od 1.3 do 4.3 valjda zbog ovog jedinstvenog obrasca.

lili p.
22.02.2013., 15:53
ne-porezna eće raditi od 1.3 do 4.3 valjda zbog ovog jedinstvenog obrasca.

:rofl: Hvala na info :mig:

apis16268
22.02.2013., 15:53
Mislim da nije zbog novog obrasca :moli:, nego su im obrasci od studenog u statusu u obradi. Nešto im je "zaštekalo" pa referenti ne vide obrasce u obradi na svom ekranu.

lili p.
22.02.2013., 15:55
Mislim da nije zbog novog obrasca :moli:, nego su im obrasci od studenog u statusu u obradi. Nešto im je "zaštekalo" pa referenti ne vide obrasce u obradi na svom ekranu.

:facepalm: divno :facepalm:

bubamara1205
22.02.2013., 16:01
:lol: onda vaša ne-porezna ne valja- meni "sjelo" na svoje i nakon studenog.

btw, hvala lili, sad sam vidjela tvoj odgovor. predala sam danas poreznu i sve i boli me đon do idućeg pdv-a. :cerek:

apis16268
22.02.2013., 16:42
Blago tebi! Ustupi mi tvoju ne-poreznu! :)

captiva
22.02.2013., 18:31
Vaša/naša e-porezna neće raditi zbog prelaska na novu web aplikaciju, a ne zbog novog obrasca. Više o tome:
http://www.porezna-uprava.hr/contentData/pdf%20datoteke/eporezna/eporezna-%20sto%20bi%20trebali%20znati.pdf

GricGric
22.02.2013., 23:33

Tako je, sve si dobro rekao... I kad sve ukucaš, pospremi, tako da idući puta ne moraš opet ukucavati generalije poduzetnika već ih učitaš iz pospremljenog dokumenta.

mariokive
25.02.2013., 19:59
pozdrav.....evo pročitao sam mnoge postove iznad i ništa mi nije pomoglo...dakle imam problem kod potpisivanja zahtjeva za el. poslovanjem......sve radi i svi certifikati su uredu ali kad pritisnem na potpis mi se javlja poruka "Dogodila se pogreška prilikom potpisivanja obrasca. The action was cancelled by the user.".....pa ako je imao ko kakav takav problem pomagajte....ineče koristim win 7.....hvala

vlado3
26.02.2013., 15:11
Probaj najjednostavnije, izvadi i ponovno umetni karticu, a prije toga zatvori IE ili što koristiš.
Probaj pobrisati i temp file

lealea2706
26.02.2013., 15:27
ili nazovi podrsku u fini...to je meni uvijek najlaksa solucija

rusha
26.02.2013., 17:00
Dakle, ja ću podemoniti. Sve sam instalirala, obavila... Ali kada otvorim e-poreznu i treba upisati podatke obrta pod certifikatima mi je prazno polje. Nema ničega :(

mr_freez
27.02.2013., 19:12
Tek smo jucer saznali da treba po novome mjesecni pdv slati e-poreznom, pa smo danas dobili USB od fine i linkove od kud skinuti program.
Programe sam skinuo, ali mi nece nikako da instalira gemPCtwin program.
Da li mozda znate u cemu je problem?

Normalno sam instalirao activIdentity, ali ovaj prvi ne.
Takodjer sam normalno instalirao aplikaciju od porezne.

Cijeli dan zovem finu na besplatni broj, ali niti ''a'' od njih.
Hvala unaprijed na odgovoru.

BUFFET
28.02.2013., 17:00
Danas cijeli dan ne mogu prijaviti PDV stalno mi javlja grešku OBJECT REFERENCE NOT SET TO AN INSTANCE OF AN OBJECT - bilo koji drugi obrazac mogu potpisat.
O čemu se radi?

neva nevicica
28.02.2013., 21:40
mozda zato sto aplikacija u samoj pu ne radi od jucer :ne zna: iako obrasci danas jos prolaze ali s mukom.
jel imao netko slucaj da je predao obrasce na papiru? punomoci ce biti sredjene iduci tjedan, valjda nece odmah s kaznama.

mr_freez
01.03.2013., 19:19
mozda zato sto aplikacija u samoj pu ne radi od jucer :ne zna: iako obrasci danas jos prolaze ali s mukom.
jel imao netko slucaj da je predao obrasce na papiru? punomoci ce biti sredjene iduci tjedan, valjda nece odmah s kaznama.

Meni nije radila registracija aplikacije jucer, jer od prekjucer se nije moglo registrirati aplikaciju, ali se moglo slati obrasce dok od danas nikako ne radi aplikacija.
Meni je zenska iz PU uzela obrazac na papiru jucer.

kritičnatočka
05.03.2013., 08:07
Službu za korisnike se naravno ne može dobiti, pa molim ako mi netko može reći što znači: greška prilikom slanja obrasca. Nije moguće pohraniti potvrdu zaprimanja obrasca u bazu podataka. Tu grešku mi javlja nakon što uspješno potpišem i kliknem na slanje.

Nika111
05.03.2013., 13:07
Imam problem prilikom registracije, instalirala sam taj certifikat, kad stisnem registriraj se izbaci mi unesi pin, unesem inicijalni pin što sam dobila mailom (iako dobila sam još nekakav enkriptirani pin u drugom mailu), izbaci mi: S izabranim certifikatom nije moguće izvršiti registraciju, pomagajteeee :503:

vejanka
05.03.2013., 22:24
Imam problem prilikom registracije, instalirala sam taj certifikat, kad stisnem registriraj se izbaci mi unesi pin, unesem inicijalni pin što sam dobila mailom (iako dobila sam još nekakav enkriptirani pin u drugom mailu), izbaci mi: S izabranim certifikatom nije moguće izvršiti registraciju, pomagajteeee :503:

ako sam dobro shvatila problem, radi se o tome da taj inicijalni pin koji dobiješ mailom služi samo za dekripciju pina, najprije ga dakle tim pinom iz maila dekriptiraš pa ti se dodijeli pin koji ćeš ukucati kada te pita da uneseš pin, obavezno si ga negdje zapiši jer ga poslije više ne vidiš.... imaš upute kako izvršiti dekripciju pina, dobila si link u mailu

GricGric
06.03.2013., 05:08
Novi izgled aplikacije mi uopće nije simpatičan.... :503:

stela5
06.03.2013., 08:03
kako doći do nove aplikacije? Šta trebam napraviti?:503:

konto12345
06.03.2013., 08:17
Da li vam radi uvid u PPK kartice za sve subjekte (pitam one koji imaju ovlaštenje za više stranaka)? Naime,meni za pola radi,za pola njih mi piše da je pogreška i da pokušam ponovno. Slala sam poreznoj upit na mail i prvo su mi odgovorili da zbog velikog unosa podataka nisu dodijelili svima sva ovlaštenja i ajde to mi je bilo raznumljivo prvi dan. Ali danas je šesti. Na mail od prekjučer mi nisu ni odgovorili,sad sam uporno opet slala jer ih telefonski ne možeš dobiti. Pa me zanima da li itko ima s tim problema?

konto12345
06.03.2013., 08:18
kako doći do nove aplikacije? Šta trebam napraviti?:503:

Samo uđeš u stranicu e-porezne i stavili su ti link preko kojeg uđeš u sustav.

stela5
06.03.2013., 09:20
hvala, evo sve mi radi.

dobro, i nije tak komplicirano kak sam si na početku mislila.:)

MDamir
06.03.2013., 10:57
Da li vam radi uvid u PPK kartice za sve subjekte (pitam one koji imaju ovlaštenje za više stranaka)? Naime,meni za pola radi,za pola njih mi piše da je pogreška i da pokušam ponovno. Slala sam poreznoj upit na mail i prvo su mi odgovorili da zbog velikog unosa podataka nisu dodijelili svima sva ovlaštenja i ajde to mi je bilo raznumljivo prvi dan. Ali danas je šesti. Na mail od prekjučer mi nisu ni odgovorili,sad sam uporno opet slala jer ih telefonski ne možeš dobiti. Pa me zanima da li itko ima s tim problema?

Meni prvi dan nije radilo za par klijenata, drugi dan proradilo
Doduse nisam ih bas sve provjerio, ali nadam se da rade :D

MDamir
06.03.2013., 11:00
Novi izgled aplikacije mi uopće nije simpatičan.... :503:

Ali je zato funkcionalniji , ali bez brige sjest će ti :)

filiptg
06.03.2013., 11:02
Da li vam radi uvid u PPK kartice za sve subjekte (pitam one koji imaju ovlaštenje za više stranaka)?

Ne radi. Ne radi niti dodjela novih ovlaštenja. Ne može se spremiti PKK lokalno (osim u PDF) pa pregledavati naknadno (obzirom da ne nemaju svi radno vrijeme isto kao Porezna uprava). Ne može se iz predanog obrasca izvući podaci u novi.

Sve u svemu poprilični šlamperaj za nešto su proglasili obaveznim za većinu firmi.

Ali ajde, bar se mogu predati prilozi uz obrazac PD, pa neće biti kao prošle godine - prijavu predaji elektronski, a ostale ostale papire nosi referentici.

nedica
06.03.2013., 11:06
Ne radi. Ne radi niti dodjela novih ovlaštenja. Ne može se spremiti PKK lokalno (osim u PDF) pa pregledavati naknadno (obzirom da ne nemaju svi radno vrijeme isto kao Porezna uprava). Ne može se iz predanog obrasca izvući podaci u novi.

Sve u svemu poprilični šlamperaj za nešto su proglasili obaveznim za većinu firmi.

Ali ajde, bar se mogu predati prilozi uz obrazac PD, pa neće biti kao prošle godine - prijavu predaji elektronski, a ostale ostale papire nosi referentici.

koje si ti priloge morao nositi referentici prošle godine?

konto12345
06.03.2013., 11:25
koje si ti priloge morao nositi referentici prošle godine?

Bilance,račun dobiti i gubitka,ugovore o pozajmicama ukoliko su tražili (kako koji referent) i sl.

filiptg
06.03.2013., 11:45
Bilance,račun dobiti i gubitka,ugovore o pozajmicama ukoliko su tražili (kako koji referent) i sl.

Pa još recimo i pregled poreznih gubitaka, izjava o korištenju plaćenog poreza, potvrde o plaćenom inozemnom porezu, i tako, nakupi se.

nedica
06.03.2013., 12:01
Bilance,račun dobiti i gubitka,....

svašta?
pa zar to nisu mogli pokupiti od FINE....

meni su jedino negdje u ljeto za jednu firmu tražili bruto bilancu, a za drugu ni to a kod iste referentice su obje firme

bubamara1205
06.03.2013., 13:04
danas sam se logirala prvi put na ovu novu poreznu, čudnovata. ko fejs. još samo fale statusi. ja sam mislila da će bit tko zna što, a to je baš onako trendovski složeno, baš me zanima kako će funkcionirati sa obrascima.

Z3k013
07.03.2013., 10:00
.... Ne može se iz predanog obrasca izvući podaci u novi.

....

Može. Otvoriš predani obrazac, ukloniš potpis, promjeniš šta treba i predaš ga kao novi obrazac.

pozz

filiptg
07.03.2013., 10:15
Može. Otvoriš predani obrazac, ukloniš potpis, promjeniš šta treba i predaš ga kao novi obrazac.

pozz

Nisam probao, ali zvuči nepraktično - brže ga popunim od nule.

Može se nešto dobiti sa radnom verzijom obrasca, samo ga treba snimiti prije potpisivanja. Vidjet ću u narednim mjesecima što je praktičnije.

Ali to me ne muči toliko koliko nemogućnost pohrane PKK pa onda listanje offline (ili pregledavanje starih PKK na prijašnji datum) :mad:

vitas
07.03.2013., 10:21
Meni e-porezna ne radi kak treba. Ne mogu poslati obrasce niti za neke klijente izvući pkk karticu. Jučer sam razgovarala sa jednom gospođom na poreznoj i ona veli da se puno stranki tužilo sa sustav ne radi kak spada i da ga VJEROVATNO još uhodavaju i da se strpimo još ovaj tjedan da se i ona nada da će od slijedećeg tjedna sve proraditi. tehničku podršku nikako nisam uspjela dobiti, na mailove ne odgovaraju..

Linia
07.03.2013., 10:38
meni radi ko vurica :top:

Ne znam da li znaš da ima promjena i da se sad spajaš ovdje:
https://e-porezna.porezna-uprava.hr/Prijava.aspx

konto12345
07.03.2013., 10:45
Meni e-porezna ne radi kak treba. Ne mogu poslati obrasce niti za neke klijente izvući pkk karticu. Jučer sam razgovarala sa jednom gospođom na poreznoj i ona veli da se puno stranki tužilo sa sustav ne radi kak spada i da ga VJEROVATNO još uhodavaju i da se strpimo još ovaj tjedan da se i ona nada da će od slijedećeg tjedna sve proraditi. tehničku podršku nikako nisam uspjela dobiti, na mailove ne odgovaraju..

Vitas, u pravu ste,ni ne radi kak treba sve. Dva dana mogu preuzeti ppk kartice,pa onda opet ne mogu,pa za pola stranaka mogu,pa opet idući dan ne mogu. Pdv-k sam probala poslati danas,pa nije prošlo,veli da je greška prilikom slanja. Meni su odgovorili na drugi mail u nizu da je veliki opseg unosa podataka u sistem,pa da se strpimo. Isto kako je vama rekla gđa da porezne. Niš,ne preostaje nam nego da budemo strpljivi kao i uvijek. Ali da je šlampavo,to je.

Darsey
07.03.2013., 11:20
I meni je danas sve radilo. Valjda sam imala sreće :ne zna:

kritičnatočka
07.03.2013., 12:17

Kod mene ista situacija. Služba za korisnike se ne javlja na telefon, kolegica u Poreznoj je rekla da su im na seminaru rekli da se ni neće javljati na telefon, savjete daju isključivo putem maila. Na mailove mi odgovaraju u roku nekih dvanaestak sati. Kad sam im napisala da javlja grešku da se potvrda o zaprimanju obrasca ne može pohraniti u bazu podataka, dva dana su me uvjeravali da je greška kod mene, da sam krivo kopirala, da moram pretvoriti podatke u UTF-8.... Evo sada sam im napisala da mi neki klijenti prolaze, a neki ne, baš me zanima što će mi odgovoriti. Već sam mislila da nisam normalna...

babicana4
07.03.2013., 12:55
meni sinoć nisu IDi prolazili, a PKK sam otvarala bez problema...hajde, sad mi je lakše kad vidim da i drugi imaju probleme s e-poreznom :rolleyes:

mr_freez
07.03.2013., 13:05
Stara aplikacija koju ste instalirali na komp vise ne vrijedi.
Sad se mora logirati na stranicu:
https://e-porezna.porezna-uprava.hr/

Ukoliko vam kaze na prijavi da nemate ovlastenje onda probajte se registirirati.
Ukoliko vam ni tad ne funkcijonira, tj. kaze da certifikat ne vrijedi onda morate zvati sluzbu za korisnike, koja je danas pocela raditi tek od 13h. :rolleyes:

Ali posto se meni javila trebate sljedece napraviti:
na njihov mail eporezna@porezna-uprava.hr
poslati sljedece podatke:
- naziv certifika, npr. pero peric xxxxx.x.x. (onaj id)
- ime poslovnog subjekta
- oib
- kontakt broj
- da trazite ovlastenje

Jednostavnije receno, ja sam iz one prethodne aplikacije poslao sve vazne podatke.
naziv certifikata: pero peric xxxxx.x.x
ime poslovnog subjekta:
korisnik aplikacije:
oib poslovnog subjekta:
adresa:
mail:
podrucni ured:
tel. broj

Sad cekam da me nazovu da je sve proslo kako treba.

goranbo
07.03.2013., 20:10
JA nemrem preć dalje od "nije odabran ceritifikat" i to je to, a one nikakve dodatne aplikacije nemam i ne znam dal mi trebaju uopće. Evo već par sati ludim oko tog a pšto je najgore radim to praktički besplatno za nekog drugog.

A treba mi to samo za prijavu fakin PDV-a dakle epdv. Ima netko kakav savjet??

(Inače informatički sam dosta pismen, imam sve podržane browsere sve probao, instalirao root cerifikat, windows 7 OS smartreader instaliran uredno, najnovija verzija Jave i tak dalje i tak dalje)
Nemrem nac niti nikakve pametne upute za to ()znam sve ono s porezne valjda sam naucio napamet te FAQ, alis ad ovdje citam da te aplikacije ne trebaju, ja nisam dobio nikakav CD-rom sa stickom, nit vidim da se negdje aplikacije mogu skinut)

I jso edna "misterija": samo jednmsam bio , porezna ili fina, na stranici di i je nudilo 1)pokrenu aplikaciju 2) isntaliraj aplikaciju

I sad ka je to dugo trajalo, nemam pojma kka se zavrsilo, ali nije mi se nista pojavilo u programima.

POMOĆ PLS

apis16268
07.03.2013., 20:31
Vidi da nije nešto jako banalno.
Da li si namjestio onu stiliziranu tipkicu gore-dolje u desnom gornjem uglu, gdje daje podatak o korisniku (autorizirani certifikat) i OIB-u poreznog obveznika (nisam je odmah primijetila zbog širine ekrana).
Probala sam poslati ID, javio je da je sve u redu, ali se zblesao kod potpisivanja, pustio maglicu po ekranu i usplesala se ona tri kvadratića.
Tek sam tada primijetila da OIB poreznog obveznika u gornjem desnom uglu nije jednak onom kojeg trenutno šaljem (imam više punomoći).

goranbo
07.03.2013., 20:42
Ne znam, ja nisma doso do toga gdje si ti (ili sam previdio)

ALi ja cim stisnem rijava ili registracija, svejedno, mi se javi ta greška "certifikat nje odabran".

Ali ovi personal certifikati mi nisu instalirani, e sad ne znam zašto...

A onaj RDC root certifikat mi je instaliran

(i nemma nikakve softverske podrške - middleware - za smartcard reader)

goranbo
07.03.2013., 20:53
ZNaci, koliko ja sad kuzim (i AKO dobro kuzim; prema ovome na forumu), sad je taman krenula ta web aplikacija (koja vjerojatno masi ljudi ne radi), a ne treba vise instalirati onu Activ Gold aplikaciju itd

goranbo
07.03.2013., 21:02
A ja nemma korisničke te certifikate (to su oni pod personal) na računalu, koji se instaliraju ovako (kako piše u uputama na stranici porezne:

"Instalacija korisničkih certifikata na računalo
Slijedite proceduru opisanu za softversku komponentu koju koristite za čitač čip kartice, USB-token ili dr. Navedene
su upute za Active Card Gold, Active Client, Safenet Authentication Client, eToken PKI Client : "

A nisma napravio taj dio iz uputa jer nemam nijednu od tih aplikacija...

I ako je sta bitno, taj stikc kojeg sam dobio, kad ga ustekam, desetak sekundi svijetli zeleno, pase upali crveno, ne znam jel to ok)

apis16268
07.03.2013., 21:18
Aplikacija je krenula 04.03.2013. , na novoj je adresi (objavljeno na stranici PU) i koji smo koristili staru nismo trebali ništa posebno napraviti (nadam se da me sjećanje ne vara).
Prijavila sam se na tipku prijava i preko certifikata (finina kartica) mogla dohvatiti sve OIB-e čije punomoći imam.
Jedino me zbunilo ono što sam već opisala u ranijem postu.

nedica
07.03.2013., 21:20
goranbo, jel koristiš e-regos? jel imaš instalirane certifikate

goranbo
07.03.2013., 22:01
Ne koristim e-regos.

Prema uputam aza e-poreznu sam samo skinuo onaj finin root certifikat

moira_67
08.03.2013., 07:29
Vitas, u pravu ste,ni ne radi kak treba sve. Dva dana mogu preuzeti ppk kartice,pa onda opet ne mogu,pa za pola stranaka mogu,pa opet idući dan ne mogu.

Ne znam da li je to bio samo kod mene problem, ali možda nekom pomogne, pkk se javlja kao "skočni prozor" i ako ste to blokirali u internet postavkama, nećete moći vidjeti karticu. Kad mu dozvolite da ih otvara, biti će sve ok, barem je tako meni bilo.

nedica
08.03.2013., 08:11
ja upravo uspješno poslala ID obrazac
PKK se isto vide kao što je bilo i prije

mr_freez
08.03.2013., 08:48
....

Jesi dobio file od Fine naziv ''novi cd''? (bar je meni takav naziv bio)
Ako jesi pokrenes ga i ides skroz do kraja sa njim, tj. na kraju ce ti pisati da trebas resetirati komp.

Moras instalirati podrsku za onaj sivi stick.
Prethodni cd ga nije imao, dok ovaj novi ga ima.

Moras sva 3 certifikata instalirati u jedan folder:
Trusted Root Certification Authorities
Kad zavrsis sa svim tim onda probaj otici na stranicu porezne i logirati se.
Ako ne uspije onda procitaj moj prethodni post u kojem pisem o trazenju povlastenja preko maila porezne.

vitas
08.03.2013., 09:14
Stara aplikacija koju ste instalirali na komp vise ne vrijedi.
Sad se mora logirati na stranicu:
https://e-porezna.porezna-uprava.hr/

Ukoliko vam kaze na prijavi da nemate ovlastenje onda probajte se registirirati.
Ukoliko vam ni tad ne funkcijonira, tj. kaze da certifikat ne vrijedi onda morate zvati sluzbu za korisnike, koja je danas pocela raditi tek od 13h. :rolleyes:

Ali posto se meni javila trebate sljedece napraviti:
na njihov mail eporezna@porezna-uprava.hr
poslati sljedece podatke:
- naziv certifika, npr. pero peric xxxxx.x.x. (onaj id)
- ime poslovnog subjekta
- oib
- kontakt broj
- da trazite ovlastenje

Jednostavnije receno, ja sam iz one prethodne aplikacije poslao sve vazne podatke.
naziv certifikata: pero peric xxxxx.x.x
ime poslovnog subjekta:
korisnik aplikacije:
oib poslovnog subjekta:
adresa:
mail:
podrucni ured:
tel. broj

Sad cekam da me nazovu da je sve proslo kako treba.

Sve znam sve sam napravila, odgovor nisam dobila.. Danas ću probati slati obrasce pa ću vidjeti. Znam da se ne ide preko stare aplikacije već preko tog linka.. Valjda će na vrijeme sve proraditi

lulallay
08.03.2013., 09:26
Pozdrav.Je li u ovoj novoj "online" aplikaciji netko (poput mene) prilikom potpisa imao problema . Mislim ..hoću potpisati ID obrazac a ovaj mi uporno izbacije "nije potpisan" ...Zna li tko u čemu je kvaka da ne listam one PDF priručnike i ne šaljem mailove u poreznu .Unaprijed zahvalan

nedica
08.03.2013., 09:58
Pozdrav.Je li u ovoj novoj "online" aplikaciji netko (poput mene) prilikom potpisa imao problema . Mislim ..hoću potpisati ID obrazac a ovaj mi uporno izbacije "nije potpisan" ...Zna li tko u čemu je kvaka da ne listam one PDF priručnike i ne šaljem mailove u poreznu .Unaprijed zahvalan

e zašto te to zeza ne bi ti znala reći...evo ja sam upravo išla poslati ID za drugu firmu, drugi certifikat i prošlo je...

jesi odabrao pravi certifikat na samom početku, ako imaš više toga na računalu možda mu se pomješalo, bilo bi dobro sve drugo izvaditi iz čitača da samo ostane taj koji treba....

obratite pažnju kod unosa "PODACI O OBR.POREZA I PRIREZA PREMA OPĆINAMA /GRADOVIMA" na onu zelenu kvačicu

lulallay
08.03.2013., 11:32
Hvala na savjetu ...da... i vrlo je korisno ovo sa zelenom kvačicom .Ja nisam skužio od prve da ju je neophodno kliknuti

vlado3
08.03.2013., 11:38
Pridružujem se problemu !!!
Ne ide ID (nije potpisan), ne ide PKK, jedino uvid u poslane obrasce imam, WTF :ne zna:

filiptg
08.03.2013., 11:45
Ne ide ID (nije potpisan), ne ide PKK, jedino uvid u poslane obrasce imam, WTF :ne zna:

Dogodilo mi se jednom - vađenje usb-keya, restart browsera i ponovno stavljanje usb-keya je pomoglo.

btw. za potpisivanje certifikata se učitava aplikacija u javi, za koju neki browseri traže dopuštenje. Trebalo bi dozvoliti pokretanje tih aplikacija (postoji skrivena opcija da se uvijek dozvoljava pokretanje) ili staviti adresu e-porezne u "trusted sites".

vejanka
08.03.2013., 11:58
i meni je tražilo pokretanje aplikacija i stavljanje e-porezne u trusted sites prilikom prvog logiranja, sve sam potvrdila i radi bez problema, čak mi nije javljao ništa za te potpise na ID, sve uredno prošlo nisam klikala nikakve zelene kvačice :)

vlado3
08.03.2013., 12:05
Novo, pokupio sam PKK i to za sve klijente, ali ID ne ide, kada mu dam potpiši krenu oni plavkasti kvadratići u krug, skoro mi se zavrtilo u glavi. I još čekam ....

E da, ono prije sam radio u chromi, a sada u IE

nedica
08.03.2013., 12:25
Novo, pokupio sam PKK i to za sve klijente, ali ID ne ide, kada mu dam potpiši krenu oni plavkasti kvadratići u krug, skoro mi se zavrtilo u glavi. I još čekam ....

E da, ono prije sam radio u chromi, a sada u IE

mogu se oni vrtit do sutra....ništa od toga ne bude.....nešto je preskočeno....jesu popunjene postavke ono iza OIBa.....oni svi podaci o firmi

jesi stavio onu kvačicu "provjerio sam sadržaj prije potpisivanja...." pa tek onda ono "potpiši obrazac"

vitas
08.03.2013., 12:48

Mene muči potpis.. Kad kliknem da potpiše vrti one kućice do besvijesti.. Na kraju ga prekinem jer to ziher nije dobro..
Ne znam više šta radim.. pkk kartice vidim ali hoću poslati pdv-k i pd i nema teoretske šanse.. Ne znam šta već sve nisam isprobala. I preko mozile i google chroma.. i vadit karticu..i provjeravati certifikate.. ma čuda.. i ništa:504:

vlado3
08.03.2013., 12:56
Isti problem :504:

vlado3
08.03.2013., 13:20
Nakon puno muke prošao prvi ID, ali sada opet vrti, vrti, vrti, vrti, vrti ...

kanj
08.03.2013., 13:21
Ja sam predala ID-e obrasce prije dva dana i nisam imala problema, jedino potpisivanje sada malo duže traje nego što je to bilo ranije.

Možda se danas radi o problemu tehničke prirode kod njih.:)

vlado3
08.03.2013., 13:31
I meni se čini da je problem sa one strane "žice", jer ako je prošao jedan, nema razloga da i slijedeći ne prođe, osim ako nije neko "usko grlo" u PU

apis16268
08.03.2013., 14:59
Da nije dugme u desnom gornjem uglu, gdje se vidi podatak o korisniku (autorizirani certifikat) i OIB-u poreznog obveznika?
OIB treba biti jednak onom kojeg se šalje.

vlado3
08.03.2013., 17:42
Probao i to, još mi se vrti u glavi od kvadratića :503::503::503:

n@opak@_bajk@
08.03.2013., 18:37
Jeste li pokusali updateat javu? Meni nije dobro funkcioniralo dok to nisam napravila.

vlado3
08.03.2013., 18:40
Ma jesam, imam 7U17, još jedino nisam iskopao kanal do PU

n@opak@_bajk@
08.03.2013., 19:31
ja sam ih jučer 30-ak ko od šale poslala nakon java updatea. Očito je u njima problem.... Mogu mislit kako nerviraju plave kockice po ekranu koje nikako da odu :D

mr_freez
08.03.2013., 19:45
Sve znam sve sam napravila, odgovor nisam dobila.. Danas ću probati slati obrasce pa ću vidjeti. Znam da se ne ide preko stare aplikacije već preko tog linka.. Valjda će na vrijeme sve proraditi

Meni su tek danas odgovorili mailom da je obrada u tijeku.
Bas i nisu brzi. :rolleyes:

apis16268
09.03.2013., 12:12
Možda će nekima ovaj tekst u nastavku biti od koristi:

Koristite li Zagrebačku banku?

Problem u tome što se ActiveClient i zabin eToken PKI Client(aplikacije koje služe za provjeru certifikata na kartici) nešto ne podržavaju međusobno.

Možete li pokušati s reinstalacijom eToken PKI clienta. Imali smo korisnika kojima se navedeni problem riješio nakon te radnje.

Ukoliko se ne riješi problem. Postoji li mogućnost da koristite ZABA-u na drugom računalu a ePorezna na ovom ili bilo koja druga kombinacija samo da te dvije aplikacije zajedno nisu instalirane na računalu?

BlindDog
09.03.2013., 12:21
Hoće li u e-porezna kod predaje PD obrazca dugme PRILOZI i dalje biti onemogućeno? Zar ćemo i ove godine predati obrazac i onda priloge nositi pješke referentima?

I sad kad sad sam malo protrčao po uputama vidim da se i prilozi mogu poslati uz PD. Bogu fala

nedica
09.03.2013., 14:38
Hoće li u e-porezna kod predaje PD obrazca dugme PRILOZI i dalje biti onemogućeno? Zar ćemo i ove godine predati obrazac i onda priloge nositi pješke referentima?

I sad kad sad sam malo protrčao po uputama vidim da se i prilozi mogu poslati uz PD. Bogu fala

pa mogli su i prošle godine, sad ništa nije prošireno.....sve je po starome

ja sam sinoć iza 20.00h sa druge lokacije od one prije podne bez imalo zastoja poslala ID obrazac....eto moje iskustvo da je s PU cijeli dan bilo sve OK

captiva
09.03.2013., 14:46
Možda će nekima ovaj tekst u nastavku biti od koristi:

Koristite li Zagrebačku banku?

Problem u tome što se ActiveClient i zabin eToken PKI Client(aplikacije koje služe za provjeru certifikata na kartici) nešto ne podržavaju međusobno.

Možete li pokušati s reinstalacijom eToken PKI clienta. Imali smo korisnika kojima se navedeni problem riješio nakon te radnje.

Ukoliko se ne riješi problem. Postoji li mogućnost da koristite ZABA-u na drugom računalu a ePorezna na ovom ili bilo koja druga kombinacija samo da te dvije aplikacije zajedno nisu instalirane na računalu?
To znači da ako korisnik ima samo jedno računalo i koristi usluge zagrebačke banke, svaki puta kada želi koristiti e-poreznu mora reinstalirati eToken PKI Client, odnosno instalirati isti ako želi koristiti Zg banku?

apis16268
09.03.2013., 15:46
Upravo tako sam shvatila tekst! Ako se aplikacije koje služe za provjeru certifikata ne podržavaju međusobno, mogu dovesti do vrtnje kvadratića u krug u nedogled. :zvrko:
Tekst je (dio) obrazloženje djelatnika PU o mogućem uzroku vrtnje kvadratića.

konto12345
09.03.2013., 16:54

Evo iz prve ruke da vam odgovorim na ovo. Mi smo u petak predavali jedan završni (ah malo uranili,hehe) i PRILOZI uz Pd funkcioniraju. Bitno je priloge staviti u pdf format i kad se pošalju piše da su dostavljeni i sve ok. Jedini problem je što živimo gdje živimo,pa neka gospoda sa poreznih uprava (referenti) pojma nemaju da se može predavati sve putem e-porezne. Kad smo poslali taj završni,nazvala sam referenticu da ju pitam da li može to sve vidjeti i rekla da smo i priloge poslali,a ona se čudila jer pojma nema da se prilozi mogu slati u pdf. PD nije mogla preuzeti jer nemaju još aplikaciju u poreznoj za Pd 2012. ,pa nije ništa mogla provjeriti. Ali je onda uzela Upute i pročitala da će se sve slati E-poreznom. Mi smo poslali i brutto bilancu i obrazloženje razlike PD i PDV-k obrasca,sve u pdf-u. E sad,tek u 4.mj. ću od nje čuti da li je sve preuzela.

BlindDog
09.03.2013., 18:32
konto12345
Jesu li prilozi u PDF formatu bili potpisani? Pitam jer prošle godine mi referentiva nije htjela primiti jedan prilog jer nije bio potpisan i ovjeren žigom. Ovaj vikend ću probati istražiti na koji način potpisati PDF dokument kad već imam Fina karticu i Acrobat. Po nekim uputama na Adobe stranicama i Acrobat Reader bi trebao imati mogućnost potpisivanja ali ja to nikako nisam mogao upogoniti.
I, da, ako bi dokumenti bili potpisani Fina karticom ne bi trebalo plaćati ni javnu objavu (tak sam pročitao na BilješkeNet)?

konto12345
09.03.2013., 20:00
konto12345
Jesu li prilozi u PDF formatu bili potpisani? Pitam jer prošle godine mi referentiva nije htjela primiti jedan prilog jer nije bio potpisan i ovjeren žigom. Ovaj vikend ću probati istražiti na koji način potpisati PDF dokument kad već imam Fina karticu i Acrobat. Po nekim uputama na Adobe stranicama i Acrobat Reader bi trebao imati mogućnost potpisivanja ali ja to nikako nisam mogao upogoniti.
I, da, ako bi dokumenti bili potpisani Fina karticom ne bi trebalo plaćati ni javnu objavu (tak sam pročitao na BilješkeNet)?

Što se tiče GFI-POD za Finu,već sam slala i prošle godine one bilješke,odluke itd. putem Finine kartice i nisu trebali biti potpisani jer automatski čim imate ovlaštenje njima je to jednako kao da je potpisano. Isto kao i kad šaljete Rs-m, potpisujete svaki put da se slažete s onim kaj šaljete. Tako ni priloge nije potrebno posebno potpisivati. Samo pretvorite u Pdf i klik-klik. :) To je što se tiče Fine i GFI.
A što se tiče porezne...također mislim da neće trebati,ali neću tvrditi jer je to novina kod njih. Logično mi je da ne treba. Meni su svi prilozi normalno prošli na E-poreznoj i nigdje nije obustavljeno zato što prilog nije bio potpisan posebno. Ali kako će to ići kod Porezno još ćemo vidjeti.

Javna objava se ne plaća za korisnike koji šalju GFI za javnu objavu preko E-Fine. Znači,ako ste knjig.servis i imate ovlaštenja za više subjekata,nitko od njih ništa ne plaća jer koristite E-Finu. Plaćaju oni koji nose u Finu na CD-u ili sticku.

vitas
10.03.2013., 12:02
Upravo tako sam shvatila tekst! Ako se aplikacije koje služe za provjeru certifikata ne podržavaju međusobno, mogu dovesti do vrtnje kvadratića u krug u nedogled. :zvrko:

Ajde bas cu jos i to probati. Koristim svasta i svakave kartice i stickove i do sada je sve radilo na istom kompu.. Ali bas cu sutra probati e- poreznu odraditi na drugom pa cu vidjeti jer mi se bas to dogada, kvadratici se vrte za poludit

MDamir
10.03.2013., 12:29
Što se tiče GFI-POD za Finu,već sam slala i prošle godine one bilješke,odluke itd. putem Finine kartice i nisu trebali biti potpisani jer automatski čim imate ovlaštenje njima je to jednako kao da je potpisano. Isto kao i kad šaljete Rs-m, potpisujete svaki put da se slažete s onim kaj šaljete. Tako ni priloge nije potrebno posebno potpisivati. Samo pretvorite u Pdf i klik-klik. :) To je što se tiče Fine i GFI.
A što se tiče porezne...također mislim da neće trebati,ali neću tvrditi jer je to novina kod njih. Logično mi je da ne treba. Meni su svi prilozi normalno prošli na E-poreznoj i nigdje nije obustavljeno zato što prilog nije bio potpisan posebno. Ali kako će to ići kod Porezno još ćemo vidjeti.

Javna objava se ne plaća za korisnike koji šalju GFI za javnu objavu preko E-Fine. Znači,ako ste knjig.servis i imate ovlaštenja za više subjekata,nitko od njih ništa ne plaća jer koristite E-Finu. Plaćaju oni koji nose u Finu na CD-u ili sticku.

Nije ti odbijen jer e-porezna nema mogucnost kontrole da li je sto potpisano i pečatirano.
Pretpostavljam da je to osobni dojam svakog referenta kad priloge odlaze u arhivu, nekome je to nebitno , a netko zeli imati sve potpisano i pečatirano.
Ja cu slati bez potpisa i pečata da ustedim vrijeme na skeniranju, ako tko bude trazio posaljem klijenta :D
Slazem se s tobom da je potpis i pečat suvišan

nedica
10.03.2013., 19:08
......a netko zeli imati sve potpisano i pečatirano.
Ja cu slati bez potpisa i pečata da ustedim vrijeme na skeniranju, ako tko bude trazio posaljem klijenta :D
Slazem se s tobom da je potpis i pečat suvišan

daj molim te nije valjda da stvarno misliš da ručno potpisano i skenirano vjerodostojnije od elektroničkog potpisa.....ovako nešto prvi put čujem

MDamir
10.03.2013., 19:48
daj molim te nije valjda da stvarno misliš da ručno potpisano i skenirano vjerodostojnije od elektroničkog potpisa.....ovako nešto prvi put čujem

Ne mislim, ali tu se ne radi o vjerodostojnosti vec o zeljama referenata
A oni su za mene svetinja , jerbo ako im ispunim zelju manje ce me boljeti glava :D

nedica
10.03.2013., 22:02
Ne mislim, ali tu se ne radi o vjerodostojnosti vec o zeljama referenata
A oni su za mene svetinja , jerbo ako im ispunim zelju manje ce me boljeti glava :D

o kojim referentima ti tipkaš....
kad si spominjao skenirane dokumente, mislila sam da je je riječ o nestandardnim dokumentima koje šaljemo putem web servisa i koji trebaju biti u PDF formatu

MDamir
10.03.2013., 22:11
o kojim referentima ti tipkaš....
kad si spominjao skenirane dokumente, mislila sam da je je riječ o nestandardnim dokumentima koje šaljemo putem web servisa i koji trebaju biti u PDF formatu

O referentu kojeg spominje BlindDog u postu 465 :)

nedica
11.03.2013., 08:14
Evo iz prve ruke da vam odgovorim na ovo. Mi smo u petak predavali jedan završni (ah malo uranili,hehe) i PRILOZI uz Pd funkcioniraju. Bitno je priloge staviti u pdf format i kad se pošalju piše da su dostavljeni i sve ok....

molim te hoćeš malo pojasnti ovo boldano, kako si došla do toga jer evo malo gledam tu na e-porezna i kod Obrasca PD ono di piše Prilozi meni je to onak "sivo, zasjenjeno" ne reagira, što se mora napraviti da bi mogla učitati dokument.....nije da bi ja slala završni (nije ni napravljen) ali eto zanima me....

MDamir
11.03.2013., 08:38

Instalirajte ActivClinet Agent ver. 6.2 i proradit će

kleo_07
11.03.2013., 09:01
Ne funkcionira mi ova eporezna preko neta. Jel mi može tko napisati njihov broj telefona? Pokušavam na onaj 0800 66 99 33, ali mi se nitko ne javlja. Ima li tko neki drugi broj?

vitas
11.03.2013., 10:05
Ajde bas cu jos i to probati. Koristim svasta i svakave kartice i stickove i do sada je sve radilo na istom kompu.. Ali bas cu sutra probati e- poreznu odraditi na drugom pa cu vidjeti jer mi se bas to dogada, kvadratici se vrte za poludit

Na drugom kompu radiii!!!! Apis:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: spasila si mi živce

kritičnatočka
11.03.2013., 10:07
Ne funkcionira mi ova eporezna preko neta. Jel mi može tko napisati njihov broj telefona? Pokušavam na onaj 0800 66 99 33, ali mi se nitko ne javlja. Ima li tko neki drugi broj?

Jako ih je teško dobiti na telefon, pošalji im opis problema na mail. Meni su do sada na svaki odgovorili.

kritičnatočka
11.03.2013., 10:11
Vjerujem da je svima koji su imali problema Porezna poslala mail u kojem kaže da je sada sve ok. Napisali su da zanemarim sve prethodne upute, jer riješili su sve probleme (moš¨ mislit¨).
Svi obrasci za sve klijente prolaze kako treba, osim PDV-K. Javlja pogrešku prilikom slanja, nije moguće zaprimiti obrasce u bazu podataka. Čudno mi je što za neke klijente prolazi PDV-K, a za neke ne.

Ima li tko kakvih ideja kako da riješim problem. Već sam sva sluđena.

vlado3
11.03.2013., 11:20
Na drugom kompu radiii!!!! Apis:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: spasila si mi živce

I meni je na drugom kompu sve prošlo u roku od odmah

Vjerujem da je svima koji su imali problema Porezna poslala mail u kojem kaže da je sada sve ok. Napisali su da zanemarim sve prethodne upute, jer riješili su sve probleme (moš¨ mislit¨).

Ja nisam probao slati danas sa "starog" kompa, ali zvala me je kolegica koja je pokušala poslati i zavrtilo joj se u glavi ...

konto12345
11.03.2013., 11:33
molim te hoćeš malo pojasnti ovo boldano, kako si došla do toga jer evo malo gledam tu na e-porezna i kod Obrasca PD ono di piše Prilozi meni je to onak "sivo, zasjenjeno" ne reagira, što se mora napraviti da bi mogla učitati dokument.....nije da bi ja slala završni (nije ni napravljen) ali eto zanima me....

Da bi mogla poslati priloge prvo moraš poslati PD. Kad je PD poslan odeš u Pregled poslanih obrazaca i izabereš Pd koji si poslala. Kraj njega klikneš onu malu strelicu i otvore se radnje koje želiš (otvori,prikaži,preuzmi itd...). Izabereš "Prilozi" i tek onda možeš dodavati priloge u pdf-u i slati ih. Znači,bez poslanog PD ništa od priloga.

konto12345
11.03.2013., 13:53
Da li netko ima problema sa E-finom zbog Jave 1.7. Naime, e-porezna neće raditi bez Jave 1.7 i uz tu verziju sve radi ok. Ali tada mi na E-fini (regos) neće provesti potpis na Rs-m obrascu i ne mogu ga poslati. Kad skinem Javu 1.6 onda mi E-fina radi super,sve ide bez problema,ali onda mi ne radi E-porezna jer oni pak traže verziju 1.7.
Da li je netko imao taj problem i kak ga je riješio? Pokušavam dobiti E-finu,ali evo čekam već 20 min na liniji. :)

kritičnatočka
11.03.2013., 13:56
Evo primila sam mail gdje se traži strpljenje jer se čeka ažuriranje sustava. Svi problemi će biti riješeni. Ajd dobro, poznata sam po strpljivosti :rofl:

vlado3
11.03.2013., 18:29
Ajde javite kada proradi, jer me je strah da će moje računalo završiti kroz prozor u suprotnom :503::503::503:

MDamir
11.03.2013., 18:32
Ajde javite kada proradi, jer me je strah da će moje računalo završiti kroz prozor u suprotnom :503::503::503:

Jesi li probao instalirati ActivClinet Agent ver. 6.2 ?

vlado3
11.03.2013., 19:01
Daj neki link gdje da to nađem :ne zna:

vlado3
11.03.2013., 19:10
Ustvari imam verziju 6.2.0.138

E da, i ona priča da ne radi u paraleli za eZabom ne stoji.
Drugo računalo sa kojeg sam poslao IDeove bez problema koristi eZabu i prije i poslije.
A na ovom sam sve skidao i sve ponovno instalirao, ali neće, pa neće

kanj
11.03.2013., 21:43
Ja sam večeras poslala jedan PDV-K, uredno je zaprimljen, ali je potpisivanje trajalo malo duže, nego što je to bilo u ranijoj aplikaciji ePorezne.

Kad već spominjete ActivClient Agent, da iznesem problem koji ja imam. Od kada sam instalirala eFinu i ePoreznu na računalu koje najviše koristim, prilikom uključivanja računala pojavljuje mi se upozorenje u prozorčiću ActivClient Agent, sa slijedećim tekstom "This program is already running". Ja si uredno kliknem OK i nastavljam dalje, sve ostalo radi uredno.

Da li vi možda znate što bih trebala napraviti da mi se više ne pojavljuje ovo upozorenje?

vlado3
11.03.2013., 22:18
Nisam imao više IDea, pa sam probao sa pdv-k, još se vrti :mad:

vejanka
11.03.2013., 22:40
ja ću morat sutra do porezne, 26.2. sam slala obračun članarine TZ u staroj aplikaciji, dao potvrdu da je zaprimljen ali nigdje ga nema?! menije već stara verzija štekala, šta će tek bit s novom :lol:

vlado3
11.03.2013., 22:47
probaj pogledati pod obrasce za prošlu godinu, možda ga tamo nađeš

apis16268
11.03.2013., 23:30
Nisam imao više IDea, pa sam probao sa pdv-k, još se vrti :mad:

Je li računalo još u sobi ili je prošetalo kroz prozor? :ceka:

vejanka
11.03.2013., 23:35
probaj pogledati pod obrasce za prošlu godinu, možda ga tamo nađeš

probala i ne,nema ga. ma ne vidi se ni na PKK karticama. vidi se ID poslan 14.2. i PDV poslan 1.3. ali od ovog TZ od 26.2. ni traga ni glasa :ne zna: ipak ću šetat :rofl:

računovođa 101
12.03.2013., 11:06
Poštovani,
Molim Vas da mi netko odgovori na slijedeće pitanje u vezi fiskalizacije

Da li u maloj poslovnici gdje radi dvoje zaposlenika i kada dođe do promjene radnog vremena ( skraĆivanja zbog korištenja godišnjeg odmora ili zbog bolovanja ) da li promjenu treba prijaviti bez obzira što će ona trajati dva do tri tjedna a onda se opet vratiti na prije prijavljeno?

Unaprijed hvala na odgovoru,

misty marie
12.03.2013., 11:22
Poštovani,

Da li u maloj poslovnici gdje radi dvoje zaposlenika i kada dođe do promjene radnog vremena ( skraĆivanja zbog korištenja godišnjeg odmora ili zbog bolovanja ) da li promjenu treba prijaviti bez obzira što će ona trajati dva do tri tjedna a onda se opet vratiti na prije prijavljeno?

ja sam imala prije slučaj gdje samo kuhinja nije radila zbog godišnjeg i gospodarstvena je inspektorica napisala kaznu jer nismo obavijestili ured za gospodarstvo. bolje prijavi pa mirno :hrk:

misty marie
12.03.2013., 11:33
ja sam imala prije slučaj gdje samo kuhinja nije radila zbog godišnjeg i gospodarstvena je inspektorica napisala kaznu jer nismo obavijestili ured za gospodarstvo. bolje prijavi pa mirno :hrk:

sorry, sad sam skužila da je tvoje pitanje bilo u vezi s fiskalizacijom.:ne zna:

captiva
12.03.2013., 12:35
Poštovani,

Pitanje ste trebali postaviti na temi Fiskalizacija ali da odgovorimo:
da, morate izmjeniti podatke o radnom vremenu i poslati ih kroz Vaš naplatni uređaj. I onog dana kad se vratite na uobičajeno radno vrijeme opet ćete dostaviti podatke o radnom vremenu preko naplatnog uređaja.

računovođa 101
12.03.2013., 12:49
Pitanje ste trebali postaviti na temi Fiskalizacija ali da odgovorimo:
da, morate izmjeniti podatke o radnom vremenu i poslati ih kroz Vaš naplatni uređaj. I onog dana kad se vratite na uobičajeno radno vrijeme opet ćete dostaviti podatke o radnom vremenu preko naplatnog uređaja.

Puno hvala na odgovoru i ispričavam se što sam postavila pitanje na krivom mjestu.

Tintinila79
12.03.2013., 16:28
danas smo probali poslati ID obrazac preko ove nove izmijenjene e-porezne i javlja nam grešku pri slanju obrasca..lijepo smo ga potpisali i kliknuli šalji i odmah javlja grešku. U starom obliku e porezne nam je sve super radilo.
Ima li jos neki novi korak prije slanja koji treba napraviti? (prihvatili smo i one uvjete koje se mora,onaj klik na kvadratić..i neće..)
Dajete li vi jos uvijek na potpis ID-ove svojim klijentima u papirnatom obliku ili je dovoljno sto ih se salje..pa se zaprimi potvrda?

vlado3
12.03.2013., 21:09
"Obrazac je potpisan i ne može se uređivati" :):):)

A lijepo mi je mama govorila čitaj redak po redak, nemoj preskakati
E sada može :tulum: :Pivo:

vejanka
12.03.2013., 21:44
Dajete li vi jos uvijek na potpis ID-ove svojim klijentima u papirnatom obliku ili je dovoljno sto ih se salje..pa se zaprimi potvrda?

ja dajem da se potpiše i uz to priložim potvrdu od e-porezne umjesto njihovog potpisa