PDA

View Full Version : E-Fina, e- porezna

stranice : 1 2 [3] 4 5

BlindDog
13.03.2013., 11:56
Da li netko ima problema sa E-finom zbog Jave 1.7. Naime, e-porezna neće raditi bez Jave 1.7 i uz tu verziju sve radi ok. Ali tada mi na E-fini (regos) neće provesti potpis na Rs-m obrascu i ne mogu ga poslati. Kad skinem Javu 1.6 onda mi E-fina radi super,sve ide bez problema,ali onda mi ne radi E-porezna jer oni pak traže verziju 1.7.
Da li je netko imao taj problem i kak ga je riješio? Pokušavam dobiti E-finu,ali evo čekam već 20 min na liniji. :)

I, jel stigao odgovor? Što kaže FINA?
Meni se Java ruši nakon potpisivanja obrasca, prije preuzimanja protokola. Kliknem na Close, ponovno pokrenem REGOS i opet pada na istom mjestu. Obrasce predaje točno i ispravno, samo me zahebava ovaj prozor od Jave.
WIN7 64bit

Tintinila79
13.03.2013., 12:45
"Obrazac je potpisan i ne može se uređivati" :):):)

A lijepo mi je mama govorila čitaj redak po redak, nemoj preskakati
E sada može :tulum: :Pivo:

vlado3, ne kužim tvoj komentar:) i meni pise isto obrazac "je potpisan i ne može se uređivati " i dalje ni makac.Nema potvrde da je zaprimljeno ni ništa..Zvali onaj bespl.broj,zena zivcana i kaze da aplikacija u biti ne radi i da nismo mi nista krivo nego da im zapinje,da pola toga na radi.Pa kako sad to poslati? Ništa nije falilo staroj aplikaciji,sve je radilo ko po loju!

imali OVDJE ITKO da je uspješno posalo ID obrazac u ovom novom promijenom prgramu?!

kritičnatočka
ja dajem da se potpiše i uz to priložim potvrdu od e-porezne umjesto njihovog potpisa

Moji ništa ne potpisuju, i dok se išlo pješke u PU obrasce ID I PDV sam im ja potpisivala. Možda i nije jako pametno, ali je jednostavnije.

konto12345
I, jel stigao odgovor? Što kaže FINA?
Meni se Java ruši nakon potpisivanja obrasca, prije preuzimanja protokola. Kliknem na Close, ponovno pokrenem REGOS i opet pada na istom mjestu. Obrasce predaje točno i ispravno, samo me zahebava ovaj prozor od Jave.
WIN7 64bit

Blind,imamo problem,ali nije do nas. Fina kaže da ne može raditi na Javi 1.7 i upoznati su s tim da pak E-porezna ne može raditi na 1.6. To će oni riješavati sad,pa će valjda nekako uštimati da E-fina proradi na Javi 1.7. I ja ih na to pitam da kaj bi mi sad trebali, stalno skidat i brisat Jave kako kojim modulima paše i kažu da nema druge. Kažu da neki sad rade tako da na jednom kompu imaju Javu 1.6 i tamo koriste E-finu,a na drugom Javu 1.7 i tamo koriste E-poreznu. Rekoh,smiješno jer ima nas koji imamo jedan komp. Sve su upoznati i riješavat će. Za sada jedino kaj mogu je kad koristim Regos skinem Javu 1.6 i ok. A kad koristim E-poreznu skinem 1.7 i maknem 1.6. Nema mi druge dok to ne uštimaju. I tako su mi i rekli.
Ovo što si opisao točno na tim mjestima meni padne obrazac. Traži potpis i kad idem potpisati error. Tak da eto,to su rekla gospoda s Fine.

kritičnatočka
13.03.2013., 12:46
PDV-K još uvijek ne prolazi za neke klijente, ne znam što da više kažem. Idem probati ID, pa javim kako je prošlo (sve me strah)

konto12345
13.03.2013., 12:51
vlado3, ne kužim tvoj komentar:) i meni pise isto obrazac "je potpisan i ne može se uređivati " i dalje ni makac.Nema potvrde da je zaprimljeno ni ništa..Zvali onaj bespl.broj,zena zivcana i kaze da aplikacija u biti ne radi i da nismo mi nista krivo nego da im zapinje,da pola toga na radi.Pa kako sad to poslati? Ništa nije falilo staroj aplikaciji,sve je radilo ko po loju!

imali OVDJE ITKO da je uspješno posalo ID obrazac u ovom novom promijenom prgramu?!

Potvrdu si sami morate preuzeti,nema više da vam automatski piše. Kad potpišete obrazac i kaže da je potpisan i da se ne može uređivati,onda ga tek šaljete jer ima rubriku Pošalji. Kad ste poslali idete u Poslane obrasce,izaberete obrazac koji ste slali i uz njega vam stoji jedna kvačica koju kad kliknete prikaže opcije koje vam mogu trebati. Tamo imate Preuzmi potvrdu zaprimanja.
To objašnjavam u slučaju da niste sigurni kako uopće doći do potvrde da je obrazac poslan. Ako je do njih i ako šteka općenito sve,onda zanemarite moje objašnjenje. :)

MDamir
13.03.2013., 13:00
Blind,imamo problem,ali nije do nas. Fina kaže da ne može raditi na Javi 1.7 i upoznati su s tim da pak E-porezna ne može raditi na 1.6. To će oni riješavati sad,pa će valjda nekako uštimati da E-fina proradi na Javi 1.7. I ja ih na to pitam da kaj bi mi sad trebali, stalno skidat i brisat Jave kako kojim modulima paše i kažu da nema druge. Kažu da neki sad rade tako da na jednom kompu imaju Javu 1.6 i tamo koriste E-finu,a na drugom Javu 1.7 i tamo koriste E-poreznu. Rekoh,smiješno jer ima nas koji imamo jedan komp. Sve su upoznati i riješavat će. Za sada jedino kaj mogu je kad koristim Regos skinem Javu 1.6 i ok. A kad koristim E-poreznu skinem 1.7 i maknem 1.6. Nema mi druge dok to ne uštimaju. I tako su mi i rekli.
Ovo što si opisao točno na tim mjestima meni padne obrazac. Traži potpis i kad idem potpisati error. Tak da eto,to su rekla gospoda s Fine.

Imam javu 1.7 uredno radi e-fina (predao gfi) i radi e-porezna

kritičnatočka
13.03.2013., 13:07
ID Otišao kao podmazan. Ja sebi kopiram i isprintam onu potvrdu gdje piše da je ID uspješno zaprimljen i čeka obradu. Mislim da mi je to dovoljno. Kasnije ću provjeriti da li je obrađen.

vejanka
13.03.2013., 13:31

ja za divno čudo, nemam pojma kako ali prošao bez problema i sad kad sam to rekla na glas vjerojatno ću imati problema :zubo:

vejanka
13.03.2013., 13:32
Moji ništa ne potpisuju, i dok se išlo pješke u PU obrasce ID I PDV sam im ja potpisivala. Možda i nije jako pametno, ali je jednostavnije.

e ali ti ih imaš više a ja 1 :zubo: :rofl:

vejanka
13.03.2013., 13:37

E-Fina je za R-Sm slati? :ne zna: ja sam si uzela samo osnovni paket, za slati obrazce poreznoj pa mi valjda zato funkcionira....

ali taj problem imam ja s net bankingom; kad se pristupa netbankingu preko čitača kartice, ako je oper.sustav win7, PBZ traži aktiv card client 6.2 a HYPO 6.3 pa moram birati ili pbz ili hypo dok na xp operativnom sustavu sve štima ko urica, rade oba istovremeno....rekli su mi u hypu da oni znaju za to da su nepodudarni i da nek si uzmem stick za net banking hypo jer da stick radi bez activ card clienta i da, naravno plaća ga se 350,00kn, pa zašto bi se oni uskladili kad su ponudili alternativu za pobrat pare :503:

BlindDog
13.03.2013., 13:40
Kad smo se već dotakli GFI-POD, gdje mogu naći primjer virmana za uplatu pri predaji obrasca. Na Fina stranicama ima cjenik ali nisam uspio naći poziv na broj i broj računa. Ili sam stvarno BlindDog (stara ćorava džukela)?

vejanka
13.03.2013., 13:41
Imam javu 1.7 uredno radi e-fina (predao gfi) i radi e-porezna

ja nemam pojma koju na kraju imam, nešto mi je bilo se javilo da trebam update-at javu možda čak i kad sam prvi put otvarala novu e - poreznu ja sam samo nešto klikala i nisam baš obraćala pozornost tako da sad ne znam šta imam.....

BlindDog
13.03.2013., 13:52
Kad smo se već dotakli GFI-POD, gdje mogu naći primjer virmana za uplatu pri predaji obrasca. Na Fina stranicama ima cjenik ali nisam uspio naći poziv na broj i broj računa. Ili sam stvarno BlindDog (stara ćorava džukela)?

Evo da odgovorim sam sebi (ćoravac jedan)

Račun 2390001-1100017042
poziv na broj 05 7543000-OIB

To sam iskopao iz pravilnika iz 2007 godine.

konto12345
13.03.2013., 13:55
Evo,opet sam zvala Finu i oni me uvjeravaju da se Rs-m obrasci ne mogu popisati i slati na Javi 1.7. već samo na Java 1.6.
GFI može jer je jači modul,ali Rs-m ne može,odnosno da neke stvari preko E-fine funkcioniraju na 1.7,ali neke ne. Pa sad više ne sama na znam. Ali da oni na višoj razini rade na tome,da surađuju sa Poreznom jer porezna je sve postavila na bazi Jave 1.7 ,a Fina nije i sad je i kod njih to problem. Ma nemam pojma više tko koga,ali budu oni to već uskladili nekak. Možda postoji neka opcija u postavkama ako kod nekih prolazi,a kod nekih ne.

captiva
13.03.2013., 14:10

Ako ste došli do dijela "Obrazac je potpisan i ne može se uređivati" potrebno je s lijeve strane ekrana odabrati "Pošalji".

captiva
13.03.2013., 14:14
danas smo probali poslati ID obrazac preko ove nove izmijenjene e-porezne i javlja nam grešku pri slanju obrasca..lijepo smo ga potpisali i kliknuli šalji i odmah javlja grešku. U starom obliku e porezne nam je sve super radilo.
Ima li jos neki novi korak prije slanja koji treba napraviti? (prihvatili smo i one uvjete koje se mora,onaj klik na kvadratić..i neće..)
Dajete li vi jos uvijek na potpis ID-ove svojim klijentima u papirnatom obliku ili je dovoljno sto ih se salje..pa se zaprimi potvrda?

Kakvu grešku? I da li je kod potpisivanja ili slanja?

kritičnatočka
13.03.2013., 14:15
Captiva, "Pošaljem" ja njima, ali oni ne mogu pohraniti potvrdu zaprimanja...

vlado3
13.03.2013., 20:46

Predao ja ID i PDVK. Kako je neko već komentirao, nakon boldane poruke ide sa lijeve strane "potpiši" i onda se pojavi onaj "zeleni" obrazac.
Nakon toga ja idem sa opcijom "izvezi" i odaberem spremanje u pdf-u, a jednu si kopiju i isprintam.

Moram se "pohvaliti" gdje sam brljao. Lijepo je pisalo u nekom od ranijih komentara da treba pobrisati Activ client ako postoji, ali ja sam bio siguran da toga nema na mom računalu, a kad ono ima (jednom sam ga instalirao da nekom klijentu pokažem kako radi netbanking). Kada sam to pometlao, prošlo sve.
Za sada me eregos još ne muči jer mi je jednostavnije nositi ga "pješke"

vejanka
13.03.2013., 22:26
ajde super da si riješio! pa i ja imam activ client od prije i nisam ga sada niti instaliravala ponovo :ne zna:

nedica
14.03.2013., 08:35
za sada e-porezna i e-regos (jučer poslala RSm) kod mene prošlo bez ikakvi zastoja, e sad koju javu imama, nemam pojma, valjda onu što mi je prije nekoliko dana e-porezna ponudila....samo nek tako ostane

misty marie
14.03.2013., 08:59

ja sam poslala uspješno 2 IDa. samo me JAKO živcira što pri ispunjavanju moraš ciljati svaki redak mišem jer neće prebaciti u novi redak enterom :503:

ako netko mjerodavan ovo čita, :moli: ispraviti taj bug

MDamir
14.03.2013., 09:14
ja sam poslala uspješno 2 IDa. samo me JAKO živcira što pri ispunjavanju moraš ciljati svaki redak mišem jer neće prebaciti u novi redak enterom :503:

ako netko mjerodavan ovo čita, :moli: ispraviti taj bug

Za prijelaz u drugi red koristi tipku TAB
Iznad tipke Caps Lock :)

GAyam
14.03.2013., 09:17
Meni nije radila niti porezna niti fina (regos ). Jućer sam razgovarala sa referenticom u fini i napravila ovo : trebate prvo deinstalirati postojeću javu i sa linka http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jre7-downloads-1880261.html
prvo odabrati Accept License Agreement i preuzeti datoteku Windows x86 Offline jre-7u17-windows-i586.exe.
I u IE -tools-internet options-security-trusted sites upisati adresu regosa.
To je nova Java koja podržava porezna i fina.
Nadam se da sam pomogla nekome..

misty marie
14.03.2013., 09:37
Za prijelaz u drugi red koristi tipku TAB
Iznad tipke Caps Lock :)

hvala:brukica:

bubamara1205
14.03.2013., 09:48
treba se naviknuti na tab! ;)

moja iskustva- sve šljaka k'o podmazano, šalje, a kockice koje toliko nerviraju bljeskaju cca 4-5 sekundi. nego, meni isprva nije htjelo uopće pokrenuti aplikaciju, upozoravalo me da ne postoji certifikat ili tako nešto. izluđivalo me cijeli dan, nisam baš na "ti" sa javama i ostalim informatičkim daunloudanjem i to sve...i onda mi je kliknulo- usb od zagrebačke ne radi preko mozille (a ja nekako baš volim mozillu), nego samo explorer. i onda sam skužila da čitač od fine također ne voli taj browser. i kad ono- preko explorera sve šljaka. e sad, slučajno ili ne, ja odoh preko explorera, vadi karticu, šalje, otvara...bez greške.

konto12345
14.03.2013., 12:19
Meni nije radila niti porezna niti fina (regos ). Jućer sam razgovarala sa referenticom u fini i napravila ovo : trebate prvo deinstalirati postojeću javu i sa linka http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jre7-downloads-1880261.html
prvo odabrati Accept License Agreement i preuzeti datoteku Windows x86 Offline jre-7u17-windows-i586.exe.
I u IE -tools-internet options-security-trusted sites upisati adresu regosa.
To je nova Java koja podržava porezna i fina.
Nadam se da sam pomogla nekome..

GAyam, puno hvala. Nakon x dana mrljanja po tome da mi radi sve odjednom,zivkanja Fine itd.,evo radi po tvom uputstvu. :mig:

latica7
14.03.2013., 13:06
da li mogu isti certifikat od e-porezne koristiti za 2 firme?
da li u tom slucaju moram za svaku posebno tražiti fina certifikat ? ili ??

bubamara1205
14.03.2013., 13:11
da li mogu isti certifikat od e-porezne koristiti za 2 firme?
da li u tom slucaju moram za svaku posebno tražiti fina certifikat ? ili ??

ne vidim razlog zašto ne? ako sam dobro shvatila, samo trebaš "provući" punomoć za ovlaštenja na poreznoj pa vodiš kome god hoćeš?

lili p.
14.03.2013., 13:15
Predala prve statistike, PD, PDV-K i TZ i prošlo je :lux:

Napilala sam se sa GFI-POD jer imam open office i blesavi kontrolni broj mi je mijenjao. Naravno na tel. ih dobiti je nemoguća misija :(

latica7
14.03.2013., 13:23
ne vidim razlog zašto ne? ako sam dobro shvatila, samo trebaš "provući" punomoć za ovlaštenja na poreznoj pa vodiš kome god hoćeš?

i e- porezna ne vuće podatke direktno iz knjig. programa?
Pitam jer sam do sada za jednu malu tvrtku pdv,rsm i id pisala po propisanim obrascima u excelu- bez knjig.programa, pa me zanima da li može i sada bez programa???

bubamara1205
14.03.2013., 14:03
i e- porezna ne vuće podatke direktno iz knjig. programa?
Pitam jer sam do sada za jednu malu tvrtku pdv,rsm i id pisala po propisanim obrascima u excelu- bez knjig.programa, pa me zanima da li može i sada bez programa???

koliko sam upoznata, može i sada, razlika je samo u načinu na koji predaješ obrazac, a da li ćeš kolone popunjavati ručno ili ne- to nam još uvijek nitko nije zabranio, što ne znači da neće. šalim se, samo ti prepisuj. (iako je ljepše jednim klikom popuniti cijeli obrazac :) )

Medo_74
14.03.2013., 14:19
Zna li netko sto napraviti ako se javlja greska prilikom potpisivanja "nepostoji niti jedan aktivni citac". Inace koristim usb stick i za poreznu i za regos.

Medo_74
14.03.2013., 14:32
I onda dolje na dnu pise crvenim slovima, cetifikat za potpisivanje nije postavljen.

eetee
14.03.2013., 15:32
Trebaš skinuti novu verziju ActivClienta 6.2 sa rdc.fina.hr/download/fina_install.zip i onda još hotfix koji je negdje na rdc.fina.hr (pretopstavljam da imaš activclient 6.1 ili imaš 6.2 ali nisi skinuo hotfix)

eetee
14.03.2013., 15:33
U biti sad tek vidim da koristiš usb a ne karticu. Ne znam ima i za USB softver za skinut na rdc.fina.hr pa probaj s tim.

Medo_74
15.03.2013., 07:15
Da, tocno je ovo sto si mi rekla.
Isto su mi rekli i porezna. Imala sam staru verziju ActivCliente.

lili p.
15.03.2013., 21:28
Zašto ne mogu poslati PDV-K za firme koje su otvorile tijekom prošle godine? Šta krivo radim?
Probala sam mijenjati datume, kontrolirati obrazac i kaže da je sve u redu, ali kad ga pošaljem javi mi poruku da ne može zaprimiti obrazac i upisati ga u bazu zbog grešaka u podacima. Help :(

Medo_74
16.03.2013., 09:39
Lili , napisi poreznoj mail, pa pitaj, oni ce sigurno znati. Meni su odgovorili isti dan kad sam im poslala. I to opsirno i lijepo objasnjeno.
Ja mislim da vise vole mail, nego da ih se zove na telefon.
Napisi im o kokoj se tvrtki radi, javice ti sigurno gdje je greska.

babicana4
17.03.2013., 09:53
hoću pogledati PKK i izađe mi obavijest da PKK servis radi radnim danima od 7 - 20 i subotom od 7 do 15 :504: a ja radim doma i nemam radno vrijeme i koji put mi je baš gušt raditi nedjeljom...svašta :mad:

BlindDog
17.03.2013., 18:09
Pa moraju se i oni mali elektroni u internetu i kompjutoru odmoriti, nisu prijavljeni da rade od 0-24!

kanj
17.03.2013., 20:42
A bilo bi dobro da se može uvid u podatke napraviti u bilo koje doba.
Ja sam mislila da će tu mogućnost imati ova nova aplikacija, ali nema.

kritičnatočka
18.03.2013., 07:20
Zašto ne mogu poslati PDV-K za firme koje su otvorile tijekom prošle godine? Šta krivo radim?
Probala sam mijenjati datume, kontrolirati obrazac i kaže da je sve u redu, ali kad ga pošaljem javi mi poruku da ne može zaprimiti obrazac i upisati ga u bazu zbog grešaka u podacima. Help :(

Da li si uspjela, mene muči isti problem, ostalo mi je par klijenata koje ne mogu poslati. Zadnja poruka od porezne mi je bila da se strpim jer rješavaju problem.

lili p.
18.03.2013., 07:42
Da li si uspjela, mene muči isti problem, ostalo mi je par klijenata koje ne mogu poslati. Zadnja poruka od porezne mi je bila da se strpim jer rješavaju problem.

Uspjela sam poslati.
Morala sam ih ručno upisati i prošlo je.
Radila sam grešku da sam na onoj maloj strelici u desnom gornjem kutku odabirala obrazac za period od 01.01.2012.-31.12.2012., a trebalo je samo kliknuti na pločicu od PDV-K.

Iskreno istu proceduru sam ponavljala par puta. Jedan obrazac bi prošao, a drugi nikako, pa sam ponavljala dok nije prošao :o

kritičnatočka
18.03.2013., 11:41
Uspjela sam poslati.
Radila sam grešku da sam na onoj maloj strelici u desnom gornjem kutku odabirala obrazac za period od 01.01.2012.-31.12.2012., a trebalo je samo kliknuti na pločicu od PDV-K.

Iskreno istu proceduru sam ponavljala par puta. Jedan obrazac bi prošao, a drugi nikako, pa sam ponavljala dok nije prošao :o

Gdje u gornjem desnom kutu? Tamo samo vidim naziv korisnika i i oib poreznog obveznika. U sredini desno popunjavam razdoblje, probala sam to preskočiti, ali, naravno, javlja grešku. Sve ručno popunjavam.

kritičnatočka
18.03.2013., 12:06
Da li ima smisla da im šaljem oibe obveznika kod kojih ne prolazi

lili p.
18.03.2013., 13:05
Gdje u gornjem desnom kutu? Tamo samo vidim naziv korisnika i i oib poreznog obveznika. U sredini desno popunjavam razdoblje, probala sam to preskočiti, ali, naravno, javlja grešku. Sve ručno popunjavam.

Ma na onoj pločici gdje piše PDV-K, ako nju pogledaš ima u gornjem desnom kutku jedan kružić i kad se na to klikne otvara se padajući izbornik gdje možeš izabrati koji PDV-K žališ posleti.
Bilo kako bilo tu ne kliktati :lol:

Da li ima smisla da im šaljem oibe obveznika kod kojih ne prolazi

Piši im na mail. Zaista brzo i detaljno odgovaraju.

moira_67
19.03.2013., 10:34
Uz slanje PD obrasca el.putem, možemo slati i priloge u PDF-u.
E sad, u uputama kod slanja priloga uz GFI-POD u FINA-i kaže da to moraju biti PDF-i napravljeni direktno iz worda ili sl, dakle NE SMIJE biti print, potpis, scan pa onda u PDf jer se elektronički potpisuje.
Zanima me da li to vrijedi i za priloge uz PD? Znači, napravim doc. ili xls. datoteku u kojoj je navedeno tko je odgovorna osoba, spremim kao PDf i budući da imam ovlaštenje, stavim svoj el. potpis i šaljem?

Nata07
19.03.2013., 19:11
Trebaš skinuti novu verziju ActivClienta 6.2 sa rdc.fina.hr/download/fina_install.zip i onda još hotfix koji je negdje na rdc.fina.hr (pretopstavljam da imaš activclient 6.1 ili imaš 6.2 ali nisi skinuo hotfix)

skinula sam novu verziju ActivClienta al ga neznam otpakirat :504:
a ovi na fini samo nude da mi doma pošalju tehničku podršku ....
jel mi može neko pomoć kak to otpakirati ?

MDamir
19.03.2013., 19:42
skinula sam novu verziju ActivClienta al ga neznam otpakirat :504:
a ovi na fini samo nude da mi doma pošalju tehničku podršku ....
jel mi može neko pomoć kak to otpakirati ?

moras instalirati program za sazimanje, otpakiravanje, imas ih brdo free
upisi u google free zip

Nata07
19.03.2013., 20:30
hvala Mdamire, ali ne kužim se u te stvari .....
kad sam u startu to postavljaja žena s fine me sve navodila a sad nikako ih dobiti, ostavljam poruke, šaljem meilove ...

konto12345
20.03.2013., 16:37
Uz slanje PD obrasca el.putem, možemo slati i priloge u PDF-u.
E sad, u uputama kod slanja priloga uz GFI-POD u FINA-i kaže da to moraju biti PDF-i napravljeni direktno iz worda ili sl, dakle NE SMIJE biti print, potpis, scan pa onda u PDf jer se elektronički potpisuje.
Zanima me da li to vrijedi i za priloge uz PD? Znači, napravim doc. ili xls. datoteku u kojoj je navedeno tko je odgovorna osoba, spremim kao PDf i budući da imam ovlaštenje, stavim svoj el. potpis i šaljem?

Točno tako Moira. Napraviš najnormalnije sve u pdf-u i bez ikakvih skeniranih potpisa i sličnih procedura šalješ. Što se tiče GFI-POD mi smo i prošle godine tako slali i sve je bilo ispravno,a što se tiče E-porezne ove godine smo isto tako poslali sve priloge samo u pdf formatu bez ikakvih posebnih potpisa jer je logično ako imate ovlaštenje za PD i slanje putem E porezne,da imate ovlaštenje i za priloge.

moira_67
20.03.2013., 16:39
Hvala na odgovoru konto12345 :mig:

lealea2706
21.03.2013., 04:17
i ja imam problema sa slanjem pdv-k. Za jednu firmu sam poslala bez problema a za drugu firmu ne mogu. Sve je ok sa obrascem ali poslati ga nece. Onaj broj podrake je nemoguce dobiti. Probati cu danas ujutro.

lealea2706
21.03.2013., 04:18
i sad citam da nisam poslala priloge sa PD obrascem. Prekrasno.
:504:

rossonero_Zg
21.03.2013., 06:29
mozes ih poslati naknadno

moira_67
21.03.2013., 06:53
i sad citam da nisam poslala priloge sa PD obrascem. Prekrasno.
:504:

Prema uputama i tako se mora prvo poslati PD obrazac. Nakon toga ideš na poslane obrasce, otvoriš poslani PD i dolje lijevo u izborniku imaš "prilozi". To otvoriš i učitaš priloge

lealea2706
21.03.2013., 09:47
o bravoooo....puno hvala

eura
21.03.2013., 10:39
zna li netko gdje u ovoj novoj e poreznoj šaljem ovlaštenja..znači mi kao kjnig.servis imamo svoju e poreznu i vodimo puno klijenata preko naše e porezne..gdje točno upišem oib od još 1 stranke kojoj ćemo voditi e poreznu ? nekako mi se čini da je kompliciranije nego prije u staroj aplikaciji?

MDamir
21.03.2013., 10:52
zna li netko gdje u ovoj novoj e poreznoj šaljem ovlaštenja..znači mi kao kjnig.servis imamo svoju e poreznu i vodimo puno klijenata preko naše e porezne..gdje točno upišem oib od još 1 stranke kojoj ćemo voditi e poreznu ? nekako mi se čini da je kompliciranije nego prije u staroj aplikaciji?

Punomoc moras odnijeti na PU i oni upisuju oib tvog novog klijenta

eura
21.03.2013., 10:56
Punomoc moras odnijeti na PU i oni upisuju oib tvog novog klijenta

to smo obavili papirnato,znači ne moramao mi sada sami ništa upisivati u aplikaciji ? Jer nema njihovog Oib-a među svim onima koje imamo ,koje već vodimo preko e porezne..
hvala ti puno na odgovoru..

MDamir
21.03.2013., 11:11
to smo obavili papirnato,znači ne moramao mi sada sami ništa upisivati u aplikaciji ? Jer nema njihovog Oib-a među svim onima koje imamo ,koje već vodimo preko e porezne..
hvala ti puno na odgovoru..

Imali smo u firmi jedan takav slucaj, ne moras nista upisivati u aplikaciju.
Nazovi referenata koji je zaduzen za e-poreznu i pitaj ga u cemu je problem
Na PU centru odmah upisuju i klijent je vidljiv nakon 5 minuta

moira_67
21.03.2013., 11:19
Javlja porezna da je obrazac neispravan jer su mi predujmovi za 2013. =0,00kn?!

Imam, preneseni porezni gubitak, nema obveze za ovu godinu i logički izračun predujmova bi bio 0,00kn.
Šta da mu samo upišem 1,00 da me pusti na miru ili?

moira_67
21.03.2013., 11:38
Javlja porezna da je obrazac neispravan jer su mi predujmovi za 2013. =0,00kn?!
Imam, preneseni porezni gubitak, nema obveze za ovu godinu i logički izračun predujmova bi bio 0,00kn.
Šta da mu samo upišem 1,00 da me pusti na miru ili?

Ne valja mu ni kad upišem 1 (jer mu naravno ne valja matematika onda) :504:

Ma, kako bilo, ja ga poslala s nulom ...

Jet_man
21.03.2013., 12:22

Ja isto poslao sa nulom.
Nema logike da je predujam ako je gubitak. Malo se bunio ali je primio :)

Nego PDVK nikako ne prolazi.
Pokušao sam napraviti od početka na njihovoj aplikaciji ali ništa :mad:
Slao mail prošli tjedan , prvo mi odgovorili da nešto kao fali, ali
kad sam im drugi put poslao mail sa obrascima predanim preko stare aplikacije, odgovor nisam dobio.

bubamara1205
21.03.2013., 13:18
meni neće poslat pdv, kao- nema dig. certifikata, ne da mi potpis. pkk daje, pdv ne. zovem, finu, poreznu, odgovora nema. očajna sam. šta da radim. nisam informatički genije. upomoć. i hvala.

Jet_man
21.03.2013., 13:36
Uspjela sam poslati.

Inače kad se klikne na tu pločicu Razdoblje prijave poreza je od 01.02.2013. - 28.02.2013. što je glupost.
Ako se odabere obrazac za preriod od 01.01.2012.-31.12.2012 Razdoblje prijave poreza svejedno ostaje 01.02.2013. - 28.02.2013 :504:

Ako se pritisne gumb u donjem desnim uglu (pretvori u PDVk 2013) razdoblje
opet ostaje isto.
Moglo bi se zaključiti da njihov PDVk obrazac ne valja.

lealea2706
21.03.2013., 15:27
meni neće poslat pdv, kao- nema dig. certifikata, ne da mi potpis. pkk daje, pdv ne. zovem, finu, poreznu, odgovora nema. očajna sam. šta da radim. nisam informatički genije. upomoć. i hvala.

posalji im mail...meni su rekli da im posaljem u xml formatu. Izgleda da imaju problema sa programom

lili p.
21.03.2013., 17:31
Moglo bi se zaključiti da njihov PDVk obrazac ne valja.

Valja im obrazac, samo ne petljajte sa padajućim izbornikom, nego kliknite na pločicu PDV-K.
Padajući izbornik je tu da nas zbuni :rofl:

E da, provjerite da li vam paše iznos PDV-a i osnovice. Meni je tu kod jednog bila greška i nije mi prihvaćao obrazac. Ispravila sam osnovicu i obrazac je sretno krenuo na put u poreznu :o

Jet_man
21.03.2013., 20:56
E da, provjerite da li vam paše iznos PDV-a i osnovice. Meni je tu kod jednog bila greška i nije mi prihvaćao obrazac. Ispravila sam osnovicu i obrazac je sretno krenuo na put u poreznu :o

Postoji gumb Provjeri.
Svaki put mi je bilo sve ispravno tj. prikazala se ona poruka "Podaci obrasca su ispravni.".
No, unatoč tome uvijek se javlja ona greška.

Ne znam, a tako je krenulo dobro. Sve to tih PDVk. Čak sam predao i hrpu PDVa za veljaču i ID obrazaca. Sve bez problema, a sad ovo :confused:

vlado3
21.03.2013., 22:45

A kako je i meni davao takvu poruku ja sam stavio 0,01 kn i prošao. tu ga matematika nije bunila. A onda sam probao staviti 100, eee tu nije prošao

kanj
22.03.2013., 07:38
Vlado3, svaka čast, mudro!

Kopirati ću i ja ovakav način sa 0,01 kn.

Jet_man
22.03.2013., 20:52
Ako netko još uvijek ima problema sa PDVk
ovo mi je odgovoreno na mail i radi :)
"...molimo pokušajte u aplikaciji ePorezna otvoriti XML datoteku obrasca kojeg šaljete te upišite vrijednost "-" (crtica ili minus, molimo unesite bez navodnika) u polje "Napomena".

Ako se ponovno dogodi ista pogreška, prijavite nam problem odgovorom na ovaj mail. ..."

goranbo
22.03.2013., 21:50
Ja sam konačno dobio ispis onog emaila s linkovima za skinuti drivere (pogonske programe) itd
(jer taj ne zna ni da ima email)

e sad, izgleda da mi opet nest flai ili nesto.

A link iz maila http://rdc.fina.hr/download/fina_install.zip mi javlja grešku "not found"

S tog linka bi kao trebao skinuti ekakav iisntalacijski CD.

Dakle, opet sma na prvom koraku, nemogu dekripitirati PIN. Moze pomoc, trebam do ponedjeljka to sredit :o

KAd oću dekripitrat pin javlja mi "podrška za kripto uređaje nije spremna"

Ne znam sad dal da s emučiim s tim il mi fali taj instalacijski CD?

goranbo
22.03.2013., 22:12
I još jedan update, jos mi se nisu instalirali oni osobni certifikati, ne znam kak to ide...

goranbo
22.03.2013., 22:19
Ja ne mogu vjerovat kak ja zapnem tu na bas svakom koraku

Ima ko kakav drugi link http://rdc.fina.hr/download/fina_install.zip jer taj evo sada nae radi... :)

lealea2706
23.03.2013., 05:10
ma kaj se mucis...nazovi njihovu podrsku da te vodi

goranbo
23.03.2013., 08:23
Poslo sam im mail al to ce mi tek u pondjelak odgovorit (i u fina podrsku i u e-porezna).

NO jel zna ko ovdje sta je s tim da link ne radi, i kak da si sredim te privatne certifikate?

bubamara1205
23.03.2013., 09:03
@lealea

hvala, poslala sam im mail, samo su mi dali link na korisničke upute, i dalje znam što i prije :zubo:

imam instaliran finin certifikat i usb key od zabe- a to sam uz korisničku instalirala prije godinu dana. ako to sad odinstaliram, ne znam hoću li znati to opet instalirati jer sve one kodove što sam imala pri prvoj instalaciji su boktepitajdi. šta ću onda? da ne napominjem da na telefon nisam uspjela dobiti nikog. i da, ostavila sam poruke.

i tako, kada si duduk za informatiku, duduk si i to je to. ja to bar priznajem. kriptografski ključ mi je jednako poznata riječ kao i započeti konverzaciju na mandarinski. valjda ću nešto riješiti idući tjedan, vikendom sam mama. hvala na pomoći u svakom slučaju.

p.s. ipak mrzim novu e-poreznu. :)

goranbo
23.03.2013., 10:09
Ja nisam duduk za informatiku, daleko do toga, pa opet imam problema, da te malo utješim :)
(Ljudi čitajte gore i pomagajte ak možete )

goranbo
23.03.2013., 10:23
Dobio odgovor od podrške, u mailu su krivo naisali fina_install.zip mjesto fina-install.zip

nedica
23.03.2013., 11:16
ajme koliko problema ove godine s e-porezna, e-fina.....ja sam to prošle godine započela raditi i nije bilo ama baš nikakvih problema (a informatika i ja smo na Vi)....

imam jedno pitanje, naime poznanica mi ima jedne koji nisu u sustavu PDVa, ne podnosi Obrazac PDV tako da ni nema e-porezna, jel će ona moći Obrazac PD i ostale obrasce za 2012. predati na papiru ili mora radi toga imati e-porezna za njih.....što vi mislite?

lealea2706
23.03.2013., 11:35
mislim da mora imati e poreznu

BlindDog
23.03.2013., 11:53
Danas, subota, 12 sati 30 minute....
Pokušavam pristupiti e-poreznoj no ne ide. Nakon upisa pasworda mi se vrati početna stranica. Da li ima još neko problema? Koristim Explorer 10.

captiva
23.03.2013., 14:34
Danas, subota, 12 sati 30 minute....
Pokušavam pristupiti e-poreznoj no ne ide. Nakon upisa pasworda mi se vrati početna stranica. Da li ima još neko problema? Koristim Explorer 10.
Probajte odabrati Tools/Compatibillity view pa se ponovno probati prijaviti ili se pokušajte prijaviti preko drugog pretraživača.

lili p.
23.03.2013., 15:22
ajme koliko problema ove godine s e-porezna, e-fina.....ja sam to prošle godine započela raditi i nije bilo ama baš nikakvih problema (a informatika i ja smo na Vi)....

imam jedno pitanje, naime poznanica mi ima jedne koji nisu u sustavu PDVa, ne podnosi Obrazac PDV tako da ni nema e-porezna, jel će ona moći Obrazac PD i ostale obrasce za 2012. predati na papiru ili mora radi toga imati e-porezna za njih.....što vi mislite?

Moze na papiru :mig:
Samo koji su u sustavu PDV-a trebaju preko e-porezne.

kritičnatočka
25.03.2013., 10:15
Ako netko još uvijek ima problema sa PDVk
ovo mi je odgovoreno na mail i radi :)
"...molimo pokušajte u aplikaciji ePorezna otvoriti XML datoteku obrasca kojeg šaljete te upišite vrijednost "-" (crtica ili minus, molimo unesite bez navodnika) u polje "Napomena".

Ako se ponovno dogodi ista pogreška, prijavite nam problem odgovorom na ovaj mail. ..."

Kako dođeš do polja "Napomena" Probala sam Izvezi-otvori xml i nisam nigdje našla "Napomenu". Ovo je već za poludjeti. Stalno se vraćam na isto. Ako je moguće da mi objasniš korake kao malom djetetu....

vejanka
25.03.2013., 10:37
da li se za e-poreznu i fiskalizaciju koristi isti certifikat ili treba kupiti 2 certifikata?

lady G
25.03.2013., 11:15
da li se za e-poreznu i fiskalizaciju koristi isti certifikat ili treba kupiti 2 certifikata?
Trebaju 2, različiti su

bubamara1205
25.03.2013., 11:25
uspjela sam sama, moram se pohvaliti. poslala sam pdv.

inače, što ukoliko se upišu podaci, ali ne potpuno, primjerice, ne upiše se mail adresa, ili ime i prezime umjesto naziva obrta (tek baratam sa postavkama).

to ne bi trebalo bit frka, kada se ionako jednim certifikatom šalju podaci za obveznika gdje je ustvari bitan oib? jesam ga spetljala? :zubo:

Jet_man
25.03.2013., 11:34
Kako dođeš do polja "Napomena" Probala sam Izvezi-otvori xml i nisam nigdje našla "Napomenu". Ovo je već za poludjeti. Stalno se vraćam na isto. Ako je moguće da mi objasniš korake kao malom djetetu....

Pretpostavimo da imamo otvorenu ePoreznu i kliknuli smo na PDVK obrasce.
Dobijemo obrazac PDVk gdje je s lijeve strane meni sa gumbima, a desno su podaci koje šaljemo.

Moj postupak je slijedeći.
1. Pritisnem gumb "Uvezi" (kaže da će obrisati postojeći obrazac "U redu")
2. Nakon tog pojavljuje se putanja do obrasca ,
3. Stisnem "Browse" i odaberem obrazac koji je već ranije snimljen u xml formatu.
4. Pritisnem "Učitaj" - obrazac se učita u ePoreznu.
5. U polje gdje je Napomena upišem crticu "-" bez navodnika. Polje napomena nalazi se
dolje desno kod početne stranice PDVk (zaglavlje) i najveće je polje za unos u dokumentu
Ispod toga se nalazi gumb "Pretvori u PDV-k 2013"

6. Nakon toga pritisnem gumb "Provjeri" (trebalo bi gore pisati "Podaci obrasca su ispravni" uokvireno zelenom crtom)
7. Pritisni gumb "Potpiši" , dolje se pojavi potvrdni okvir kojeg treba stisnuti.
8. Pritisni gumb "Potpiši obrazac" - gore bi se trebalo pojaviti "Obrazac je potipsan i ne može se uređivati"
9. Pritisni gumb "Pošalji".
i to bi bilo to.
Nakon toga ePorezna vraća potvrdu o zaprimanju koju otvaram kad pritisnem "Izvezi" , pa "Preuzmi PDF".

Danas sam opet probao poslati bez te crtice i nije prošlo.
Nakon toga sam primjenio opisani postupak prošlo bez problema.
Probao sam umjesto koraka 1-4 sam ispuniti obrazac, ali svejedno nije išlo bez crtice.
Ne znam u čemu je fora ali sad funkcionira.

goranbo
25.03.2013., 12:41
Sad sam počeo popunjavati obrazac za PDV. Za prvi mjesec vjerojanto ne trebam ako su ga već zaprimili u poreznoj.

Evo prvo št me muči je šifra djelatnosti - za odvjetnika.

Nalazim na internetu da bi to bilo 74.11, ali na padajućem meniju ne nalazim tu šifru, tj tamo je nema...

A u kućici ispod ne dopusta da se upiše točka.

Zna netko?

vejanka
25.03.2013., 12:54
uspjela sam sama, moram se pohvaliti. poslala sam pdv.

inače, što ukoliko se upišu podaci, ali ne potpuno, primjerice, ne upiše se mail adresa, ili ime i prezime umjesto naziva obrta (tek baratam sa postavkama).

to ne bi trebalo bit frka, kada se ionako jednim certifikatom šalju podaci za obveznika gdje je ustvari bitan oib? jesam ga spetljala? :zubo:

pa i ja sam upisala ime i prezime prilikom slanja pdv-a a ne naziv obrta, i prije sam tako radila :ne zna: zar treba pisati naziv obrta u rubrici porezni obveznik?

kritičnatočka
25.03.2013., 13:22
Kod nas u poreznoj traže da se upiše naziv obrta, a pokraj ime vlasnika

kritičnatočka
25.03.2013., 13:23
Pretpostavimo da imamo otvorenu ePoreznu i kliknuli smo na PDVK obrasce.
Dobijemo obrazac PDVk gdje je s lijeve strane meni sa gumbima, a desno su podaci koje šaljemo.

Moj postupak je slijedeći.
1. Pritisnem gumb "Uvezi" (kaže da će obrisati postojeći obrazac "U redu")
2. Nakon tog pojavljuje se putanja do obrasca ,
3. Stisnem "Browse" i odaberem obrazac koji je već ranije snimljen u xml formatu.
4. Pritisnem "Učitaj" - obrazac se učita u ePoreznu.
5. U polje gdje je Napomena upišem crticu "-" bez navodnika. Polje napomena nalazi se
dolje desno kod početne stranice PDVk (zaglavlje) i najveće je polje za unos u dokumentu
Ispod toga se nalazi gumb "Pretvori u PDV-k 2013"

6. Nakon toga pritisnem gumb "Provjeri" (trebalo bi gore pisati "Podaci obrasca su ispravni" uokvireno zelenom crtom)
7. Pritisni gumb "Potpiši" , dolje se pojavi potvrdni okvir kojeg treba stisnuti.
8. Pritisni gumb "Potpiši obrazac" - gore bi se trebalo pojaviti "Obrazac je potipsan i ne može se uređivati"
9. Pritisni gumb "Pošalji".
i to bi bilo to.
Nakon toga ePorezna vraća potvrdu o zaprimanju koju otvaram kad pritisnem "Izvezi" , pa "Preuzmi PDF".

Danas sam opet probao poslati bez te crtice i nije prošlo.
Nakon toga sam primjenio opisani postupak prošlo bez problema.
Probao sam umjesto koraka 1-4 sam ispuniti obrazac, ali svejedno nije išlo bez crtice.
Ne znam u čemu je fora ali sad funkcionira.

Hvala, idem si skuhati kavu (da smirim živce) pa idem probati.

vejanka
25.03.2013., 13:32

može skraćeni naziv obrta ili mora biti puni naziv?

kritičnatočka
25.03.2013., 13:38
Za nevjerovati, jedna crtica čini čuda, upravo obrazac otišao bez problema. Najveće čudo mi je što na obrascu nisam vidjela gdje je polje "Napomena" :lol:
Još jednom, puno hvala.

kritičnatočka
25.03.2013., 13:39
može skraćeni naziv obrta ili mora biti puni naziv?

Skraćeni.

bubamara1205
25.03.2013., 13:45
ja sam također pisala skraćeni naziv+ime vlasnika.

ovaj put mi je pobjeglo, nisam valjda dobro upisala u automatskim postavkama. sa slijedećim pdv-om nastavljam po starom. ma nisu ni oni toliko rigorozni, pa bar im sada sve ide crno na bijelo.

@vejanka- hoćeš ti pustiti sa imenom taj pdv ili...?

vejanka
25.03.2013., 15:57
ja sam također pisala skraćeni naziv+ime vlasnika.

ovaj put mi je pobjeglo, nisam valjda dobro upisala u automatskim postavkama. sa slijedećim pdv-om nastavljam po starom. ma nisu ni oni toliko rigorozni, pa bar im sada sve ide crno na bijelo.

@vejanka- hoćeš ti pustiti sa imenom taj pdv ili...?

ma već sam ga poslala tako za veljaču :lol: a da stvar bude bolja i u synesisu kad sam listala mi je pisalo samo ime i prezime vlasnika i nitko mi nikad nije ništa prigovorio :lol:

nedica
25.03.2013., 20:29
Moze na papiru :mig:
Samo koji su u sustavu PDV-a trebaju preko e-porezne.

hvala

vlado3
25.03.2013., 21:20
Na r.b. 39 stoji u zagradi (r.br.4-26+35) što bi značilo da se gubitak umanjuje za stavke 5-25, te ako je r.b.4 veći od umanjenja trebao bi biti pozitivan broj, ali ne prolazi.
Kada sam upisao "-" onda je OK.
Ne ide im ta matematika :p

vlado3
25.03.2013., 21:22
Obrtnik je fizička osoba, pa ne treba upisati naziv Obrta.
Sve obaveze (npr. neplaćeni prekršajni nalog MUP-a) dolaze na OIB obrtnika iako nemaju veze sa samim obrtom

vlado3
25.03.2013., 21:25
I naravno, kao što sam pisao na pdfu Računovodstvo, iako je obveznik ostvario gubitak u polje predujma za slijedeće porezno razdoblje treba upisati broj koji je različit od "0", pa ide 0,01 :504:
To je kad se informatičari "zaigraju"

kritičnatočka
26.03.2013., 09:36
Obrtnik je fizička osoba, pa ne treba upisati naziv Obrta.
Sve obaveze (npr. neplaćeni prekršajni nalog MUP-a) dolaze na OIB obrtnika iako nemaju veze sa samim obrtom

E, Vlado, znam ja da je to tako, ali kad mi teta u Poreznoj kaže kako da napišem, nemam hrabrosti napraviti drugačije :rolleyes:

lili p.
26.03.2013., 10:22
I naravno, kao što sam pisao na pdfu Računovodstvo, iako je obveznik ostvario gubitak u polje predujma za slijedeće porezno razdoblje treba upisati broj koji je različit od "0", pa ide 0,01 :504:
To je kad se informatičari "zaigraju"

Ja ostavim 0 i samo imam upozorenje kad printam potvrdu da je moguće da je tu 0 ako je bla, bla...
Ne sekira me upozorenje jer obrazac prolazi, a stavila sam realno stanje, pa kome pravo kome krivo :D

lili p.
26.03.2013., 10:23
E, Vlado, znam ja da je to tako, ali kad mi teta u Poreznoj kaže kako da napišem, nemam hrabrosti napraviti drugačije :rolleyes:

Ja stavim naziv obrta - ime vlasnika. :mig:

vejanka
26.03.2013., 11:21
ali gledam sada na e-poreznoj, kvačica može stajati ili kraj naziva ili kraj ime i prezime. ne može oboje istovremeno. ja okvačim ime i prezime popunim i pošaljem :ne zna:

Jessica
26.03.2013., 11:50
Na e-porezna nema obrazac za doprinos HGK.
Sta se to vise nesalje, odnosno neplaca?

vlado3
26.03.2013., 12:38
Nemaš ni obrazac za šume, pa ih plaćaš :mig:

Jessica
26.03.2013., 13:12
Da, ali obrazac za sume nismo nikad ni predavali u PU.
A za HGK jesmo, jeli tako?
Kako ce oni znati koliki je predujam za ovu godinu? Moram im nesto dostaviti. Ali kako i gdje.
Na staroj e-porezna stranici je to bilo, zar se nesijecas?

bensa
26.03.2013., 13:37
U isto vrijeme razmišljam o doprinosu HGK kao i Jessica.

Doprinos u 2012. se plaća prema prihodu iz 2010., zar ne? A to porezna ima iz predane prijave PD za 2010. Nas je teta u poreznoj uredno dužila za doprinos svaki mjesec u 2012. na temelju prihoda iz 2010. (za 1. i 2.mj po jednoj stopi, a za ostale mjesece po drugoj) kad zna koliko on treba biti. Ali me isto zanima, da li ipak postoji obrazac koji se predaje na kraju godine , razmišljam da nema logike da bi se predavao, kad tu nema šta biti neizvjesno, prihodi iz 2010. su već davno poznati, nigdje ni ne nađem neki obrazac, niti gdje bi pisao rok za predaju. I da kažete da postoji, koja bi bila godišnja preračunata stopa s obzirom da se mijenjala stopa u toku godine?
Pitanja nisu za ovu temu, ali tu ste započeli, pa i ja nastavljam u revijalnom tonu, sorry.

Jessica
26.03.2013., 14:11
Nevjerujem da ce oni sami obracunavati doprinose HGK.

lealea2706
26.03.2013., 14:58
ja ne predajem nikakav obracun za hgk pu...sama izracunam i placam...a sume isto racunam i saljem...inace pdv-k sam konacno poslala nakon sto su mi iz podrske javili da u napomenu stavim crticu.

lili p.
26.03.2013., 19:09
Koju crticu? :misli:

devilgirl
26.03.2013., 19:15
Koju crticu? :misli:

U polje Napomena se stavi - (crtica iliti minus) i onda prolazi, :)

lili p.
26.03.2013., 19:27
Nisam to skuzila. Srecom svi obrasci su mi prosli kad sam prestala prckati po padajucem izborniku :zubo:
Eto znam jednu vise. Hvala :)

casody
27.03.2013., 10:46
na koji mail mogu dobiti tehnicku podrsku?

edit: evo sad san pronasla, u uputama su vlastiti mail pogresno napisali... stavili su e-porezna@porezna-uprava.hr umjesto eporezna@...

tonka99
27.03.2013., 10:50
casody
0800 0080
info.rdc@fina.hr

lealea2706
27.03.2013., 12:38
eto danas saznala da mogu i bilancu i rdg poslati e poreznom...zvala sam pu da pitam jel mogu poslati obrasce fine iako oni nemaju lipe..a da mogu..da nisu dobili upute da to ne smiju zaprimiti ali da njima to i tak nije vazno nego im je vazna trocifrena...eto

nedica
27.03.2013., 13:05
eto danas saznala da mogu i bilancu i rdg poslati e poreznom...zvala sam pu da pitam jel mogu poslati obrasce fine iako oni nemaju lipe..a da mogu..da nisu dobili upute da to ne smiju zaprimiti ali da njima to i tak nije vazno nego im je vazna trocifrena...eto

mogu te nešto pitat, a zašto u PU šalješ bilancu i RDG?

lili p.
27.03.2013., 13:42
U polje Napomena se stavi - (crtica iliti minus) i onda prolazi, :)

Danas mi nije prošao PDV-K i sjetila sam se ovoga i prolazi. Hvala :o
Zašto su mi oni prije prošli bez toga nemam pojma i nije me briga, glavno da su prošli :rofl:

BlindDog
27.03.2013., 16:38
Danas pokušavam predati jedan Rs obrazac i nakon potpisivanja mi jednostavno izbaci početnu masku na Regosu. Obrazac nije obrađen i nije na popisu predanih. Na Fina helpdesku se nitko ne javlja jer su sve linije zauzete. Neki dan sam im poslao mail i odmah drugi dan zvali da im pošaljem ispis iz Java konzole. I od tada ni zuc .........

casody
27.03.2013., 17:28
gdje mogu vidjeti naziv certifikata s kojim se prijavljujem na eporeznu? pise u uputama da je to npr. Pero Perić 1234.1.1.5, ali meni pise samo Ime Prezime :504:

latica7
27.03.2013., 17:49
jel mi netko može u kratkim koracima napisati kako aktivirati e-finu/e-poreznu?????

Dobila sam od fine samo sivi usb stick i nista više i mail sa nekim pinom kojeg je poTrebno dekriptirati- NIŠTA NE KUŽIM A NA 0800 NE MOGU NIKOG DOBITI!!!

Sa maila koji su mi poslali sam skinula certifikate i to je sve jer nisam dobila instalacijski cd, isla sam po koracima kako su me vodile strelice ono -provjera vindovsa ok, jave ok,
DALJE NE ZNAM NISTA:ne zna:
-Da li moram prije u poreznu da se prijavim ili mogu i preko neta samo na e-porezna prijava?
KOJI PIN upisujem?? na mail sam dobila jedan , a sa stikom od fine drugi pin!
-i da li je bitno preko kojeg izbornika ulazit u E-fina a kojeg u e - porezna???
i molim nekog za postupak po koracima, nista ne kuzim...

lealea2706
27.03.2013., 18:01
mogu te nešto pitat, a zašto u PU šalješ bilancu i RDG?

pa zato sto moram. Do 30.4. jel.

lealea2706
27.03.2013., 18:03
Danas mi nije prošao PDV-K i sjetila sam se ovoga i prolazi. Hvala :o
Zašto su mi oni prije prošli bez toga nemam pojma i nije me briga, glavno da su prošli :rofl:

eto covjek ovdje svasta dobroga cuje :D

vlado3
27.03.2013., 19:59

Pa ne moraš ako si predala u Finu GFI-POD

nedica
27.03.2013., 20:01

ej pa di ti živiš, ni prošle godine se nije slalo u PU ni bilanca ni RDG.....oni to preuzmu od fine, GFI-POD se predaje i to je dovoljno.....a ako malo bolje pogledaš na e-porezna, nije ni predviđeno, što bzvze slati ono što se ne traži, nije ni čudo da ih se ne može dobiti kad ih trebamo, kad ljudi zovu za kojekave bezvezarije....oprosti al ovo sam morala, makar me moderatori ukorili

nepta
27.03.2013., 20:22
e-porezna ne radi nedjeljom!
ja naivac išla nešto pogledat al niš od tog
poruka da ne rade nedjeljom

Jet_man
27.03.2013., 20:37
ej pa di ti živiš, ni prošle godine se nije slalo u PU ni bilanca ni RDG.....oni to preuzmu od fine, GFI-POD se predaje i to je dovoljno.....a ako malo bolje pogledaš na e-porezna, nije ni predviđeno, što bzvze slati ono što se ne traži, nije ni čudo da ih se ne može dobiti kad ih trebamo, kad ljudi zovu za kojekave bezvezarije....oprosti al ovo sam morala, makar me moderatori ukorili

Piše u uputama za PD da BIL i RDG ne treba slati ako je predano na FINU u zakonskom roku, ali problem je što ni referenti to ne čitaju.
Očekujem da će negdje u svibnju pola njih zvati da im pošaljem BIL i RDG iako imaju na FINI.
Također će me ljutito tražiti bruto bilancu, iako u uputstvima piše da se bruto bilanca predaje na zahtjev porezne uprave.
Malo OT
Prije dva tjedna imao sam slučaj da se referent čudio kako se ne može odbiti PDV za osobna vozila. Pojma nije imao o godinu dana starim promjenama.

latica7
27.03.2013., 20:44
instalirala sam certifikate, i preko eksplorera ušla u e-fina ali ne znam koji pin trebam unjeti, jedan sam dobila u mailu a drugi na kuverti zajedno sa stikom????

vejanka
27.03.2013., 20:57
ako govorimo o pinu za e-porezna onda na ovoj stranici (https://mojcert.fina.hr/finacms/) 1. dekriptirati pin, u maliu ste dobili kriptirani pin koji služi za prvi ulazak sa uputama kako to učiniti:dole lijevo gumb alati-dekriptiraj pin,otvara se novi prozor, u gornjem dijelu u padajućem izborniku povucite vaš usb stick-neki veliki broj kojeg će sa ponuditi-nek vam bude samo taj usb ukopčan pa će ići lakše,a dole se unese onaj pin koji ste dobili mailom pa klik na gumb dekriptiraj pin i potom sustav kreira 6-roznamenkasti pin koji obavezno negdje zapišite jer će vas uvijek tražiti da ga pri ulasku unesete.

nedica
27.03.2013., 21:01
na ovoj stranici (https://mojcert.fina.hr/finacms/) 1. dekriptirati pin, u maliu ste dobili kriptirani pin koji služi za prvi ulazak sa uputama kako to učiniti i potom sustav kreira 6-roznamenkasti pin koji obavezno negdje zapišite jer će vas uvijek tražiti da ga pri ulasku unesete.

ili sama si upiši pin koji želiš

vejanka
27.03.2013., 21:03
ozbilnj? meni nije to ponudio ili sam previdila tu mogućnost :ne zna:

se može nekako naknadno promijeniti pin?

nedica
27.03.2013., 21:06
ozbilnj? meni nije to ponudio ili sam previdila tu mogućnost :ne zna:

se može nekako naknadno promijeniti pin?

ja sam to sve odradila početkom 2012 god i sad se više ne sjećam koji je postupak

vejanka
27.03.2013., 21:09
ja sam to sve odradila početkom 2012 god i sad se više ne sjećam koji je postupak

ja sam sada i sada nije dozvoljavao da se kreira svojevoljno pin već ga sustav sam dodjeljuje u slučaju pin-a za e-porezna dok sam kod pina za fiskalizaciju mogla sama odabrati pin :ne zna:

latica7
27.03.2013., 22:21
ili sama si upiši pin koji želiš

jesam, ali mi piše da trebam javu,
ne znam kaj sad ne štima instalirala sam javu jre7
piše da instaliram potrebnu verziju, već sam ih instalirala i ništa.
ne mogu dekriptirati pin, jel netko imao sličan problem???
jel taj isti pin, novi koji cu dobiti dekriptiranjem koristim i u e-porezna ??

vejanka
27.03.2013., 22:36
jesam, ali mi piše da trebam javu,
ne znam kaj sad ne štima instalirala sam javu jre7
piše da instaliram potrebnu verziju, već sam ih instalirala i ništa.
ne mogu dekriptirati pin, jel netko imao sličan problem???
jel taj isti pin, novi koji cu dobiti dekriptiranjem koristim i u e-porezna ??

da, to će ti biti pin za e-porezna.
probaj restartat komp.
imaš instalirane čitače za usb, prepoznaje ti ga? radije to radi preko interner explorera. provjeri u tools-internet options-kartica content-certificates pa tu provjeri da li ti kod trusted root certification authorities izlistan RDC. ako nije skini si sa stranica fine verificirani RDC

kad dekriptiraš pin on ti se mora viditi na istom gore opisanom mjestu u tools u certifikatima pod personal (viditi ćeš dva koja glase na tvoje ime)

goranbo
27.03.2013., 23:25
Latice valjda si instalirala aplikacije s onih linkova u emailu?

Ak imas problema s javom probaj deinstalirat (add remove programs u control panelu) sve verzije jave koje imas, jer mozda se tu nakupilo svega, pa nanovo instaliraju zadnju verziju jave)

latica7
27.03.2013., 23:28
da, to će ti biti pin za e-porezna.
probaj restartat komp.
imaš instalirane čitače za usb, prepoznaje ti ga? radije to radi preko interner explorera. provjeri u tools-internet options-kartica content-certificates pa tu provjeri da li ti kod trusted root certification authorities izlistan RDC. ako nije skini si sa stranica fine verificirani RDC

kad dekriptiraš pin on ti se mora viditi na istom gore opisanom mjestu u tools u certifikatima pod personal (viditi ćeš dva koja glase na tvoje ime)

sve mi je tako kako ste naveli, ali preko mozile kaže da treba javu instalirati iako ju imam a
u internet eksploreru točno kako ste naveli, dva certifikata s mojim imenom i datumom ali i dalje ne ide od:
učitavanje aplikacijskog sučenja i ništa drugo:ne zna:

goranbo
28.03.2013., 00:55
MEni u IE-u nije radilo a u MOzzili mi sad radi.
Dal ti je ukjucen Javascript u MOzzili - ne sjecam se ni ja vise jesam li kakve postavke u Mozzili posebno podesavao.

Takodjer, iskljuci u IE-u blokiranje pop-up prozora, mozda pomogne.

lealea2706
28.03.2013., 03:11

moram jel me traze. Bolje mi je to nego da me dodju cesljati. Svake godine imam neke ispravke u 13. o.r. a ove godine strasno veliku preplatu pd-a. Nece mi dati poreznu potvrdu dok im to ne predam. Cesljaju mi kto 7 prihoda , 24, 14 i 0 svake godine.

lealea2706
28.03.2013., 03:17

ma ja ih ne zovem...zovem svoje referente u pu a imam ih komada dva. Ali oni nista ne preuzmu...ustvari se ne bi cudila da nisu niti upoznati sa cinjenicom da mogu to preuzeti a osim toga ja sam u uputstvima od e porezne nasla da se rdg i bilanca moze slati putem e porezne ....a kad sam ih nazvala jucer referentica mi nije rekla da to ne saljem a i treba mi za javna nadmetanja. Sto da ti kazem. I na nadmetanjima me traze bilancu i rdg ovjerene od pu i sad ces ti meni reci da to ne treba i vjerojatno si u pravu a ako ja predam fininu onda me mogu diskvalificirati , protuzakonito ? mozda ali se mogu navlaciti tuziti ih komisiji i cijeli postupak prolomgirati za iduca 3 -4 mj ....a posao ceka.

MDamir
28.03.2013., 07:06

Ocito ne zivite u PU :D
I nije mi jasno zasto se stalno cudis, jer je dobro poznato da pojedini referenti imaju posebne zelje i pozdrave
Mene je prosle godine 10 refereneta trazilo isprintanu bilancu, RDG i bruto bilancu, a posto je meni jako stalo do mog duševnog mira dobiju sve sto traze
Ne zelim si praviti probleme zbog par izlistanih stranica

vlado3
28.03.2013., 07:41
ma ja ih ne zovem...zovem svoje referente u pu a imam ih komada dva. Ali oni nista ne preuzmu...ustvari se ne bi cudila da nisu niti upoznati sa cinjenicom da mogu to preuzeti a osim toga ja sam u uputstvima od e porezne nasla da se rdg i bilanca moze slati putem e porezne ....a kad sam ih nazvala jucer referentica mi nije rekla da to ne saljem a i treba mi za javna nadmetanja. Sto da ti kazem. I na nadmetanjima me traze bilancu i rdg ovjerene od pu i sad ces ti meni reci da to ne treba i vjerojatno si u pravu a ako ja predam fininu onda me mogu diskvalificirati , protuzakonito ? mozda ali se mogu navlaciti tuziti ih komisiji i cijeli postupak prolomgirati za iduca 3 -4 mj ....a posao ceka.
Malo je off topic, ali ako se radi o nadmetanjima temeljem ZOJN, dokument kojeg naručitelj mora tražiti od PU je Potvrda PU o stanju poreznog duga, a za dokazivanje financijske sposobnosti (ne postoji obaveza prema citiranom zakonu, ali naručitelj može tražiti), mogu se tražiti BON-1, BON-2 ili sl., a to su dokumenti koje ti izdaje poslovna banka ili fina.
Ali kako kaže MDamir, a to smo već u više navrata zaključili na ovom forumu, puno toga ovisi od referenta do referenta i o PU.
Ja posljednje dvije godine niti za jednog klijenta nisam dostavio u PU niti bilancu, niti rdg.

vlado3
28.03.2013., 07:45
sve mi je tako kako ste naveli, ali preko mozile kaže da treba javu instalirati iako ju imam a
u internet eksploreru točno kako ste naveli, dva certifikata s mojim imenom i datumom ali i dalje ne ide od:
učitavanje aplikacijskog sučenja i ništa drugo:ne zna:
Možda još i ovo:
Start-Programs-Activ identity-Activ client-User console i kada sa pojave certifikati sa tvojim imenom desnom tipkom miša na jednog, pa drugog i kliknuti na "make available" :ne zna:

latica7
28.03.2013., 08:35
Latice valjda si instalirala aplikacije s onih linkova u emailu?

Ak imas problema s javom probaj deinstalirat (add remove programs u control panelu) sve verzije jave koje imas, jer mozda se tu nakupilo svega, pa nanovo instaliraju zadnju verziju jave)

ma instalirala sam s maila, imam sada folder FINA INSTAL sa certifikatima,active client,bin,drivers, launch exe,launch ini,restart itd,

otvorila mi se fininina poč.str. O NAMA, pratila strelice, odabrala usb stick jer nemem karticu, prošla kontrolu windovsa ok, i java ok, itd,

to sve jošjučer, i sad uključila java skript u mozili u ieksploreru isključila blokiranje pop-up prozora, updatala javu i opet nista.

u mozili dodjem do gumba dekriptiranje pin-a i javlja da java nije osigurana...
a preko IE SAMO UČITAVANJE APLIKACIJSKOG SUČELJA I NI MAKAC DALJE!!!
:ne zna:

latica7
28.03.2013., 08:55
Možda još i ovo:
Start-Programs-Activ identity-Activ client-User console i kada sa pojave certifikati sa tvojim imenom desnom tipkom miša na jednog, pa drugog i kliknuti na "make available" :ne zna:

Kad kliknem desnom tipkom na certifikate s mojim imenom nudi mi se
view this certif.
export this certif.
set this as default certif.

Make available -ne nudi mi tu opciju

latica7
28.03.2013., 09:27
eto, uspjela sam preko internet eksplorera, nudi mi opcije unosa R-Sm obrasca itd, ali kad sam ušla na str. e-porezna i registracija crvanim slovima obavijest,
poštovani, uvidom u podatke nadležnog registra utvrđeno je da certifikat mojim imenom nije izdan osobi koja zastupa poslovni subjekt

kaj pak sada :ne zna::ne zna:
poludit cu s ovim!!

goranbo
28.03.2013., 09:52
Nista salji odma tu gresku (a mozes i screenshot napraviti pa poslati u oprivitku) na mail korisnicke sluzbe eporezne.
I provjeri da nisi sta krivo okčila prije nego sto si do toga doslo...

latica7
28.03.2013., 10:27
Nista salji odma tu gresku (a mozes i screenshot napraviti pa poslati u oprivitku) na mail korisnicke sluzbe eporezne.
I provjeri da nisi sta krivo okčila prije nego sto si do toga doslo...

PA SAMO SAM KLIKNULA NA REGISTRACIJU, TRAŽILO ME PIN, PIN JE OK, A ZATIM OVA PORUKA, TO JE SVE.
poslat cu im odmah mail jer ne znam kako cu poslati pdv u protivnom!

lealea2706
28.03.2013., 12:26
Malo je off topic, ali ako se radi o nadmetanjima temeljem ZOJN, dokument kojeg naručitelj mora tražiti od PU je Potvrda PU o stanju poreznog duga, a za dokazivanje financijske sposobnosti (ne postoji obaveza prema citiranom zakonu, ali naručitelj može tražiti), mogu se tražiti BON-1, BON-2 ili sl., a to su dokumenti koje ti izdaje poslovna banka ili fina.
Ali kako kaže MDamir, a to smo već u više navrata zaključili na ovom forumu, puno toga ovisi od referenta do referenta i o PU.
Ja posljednje dvije godine niti za jednog klijenta nisam dostavio u PU niti bilancu, niti rdg.

mogu traziti sto hoce a ti se mozes poslije zaliti...i ne malo broj puta su trazili bilancu i rdg ..sad vise ne postoji obveza da si im duzan to dostaviti u orginalu pri prijavi na javno nadmetanje ali si duzan svakako kada dobijes posao.

vlado3
28.03.2013., 13:54
mogu traziti sto hoce a ti se mozes poslije zaliti...i ne malo broj puta su trazili bilancu i rdg ..sad vise ne postoji obveza da si im duzan to dostaviti u orginalu pri prijavi na javno nadmetanje ali si duzan svakako kada dobijes posao.
Ajde mi daj link na neko JN gdje su tražili bilancu i rdg, može i na PP.
Ovo drugo stoji, od donošenja novog ZOJN naručitelj ne smije tražiti odmah originale, jedino od subjekta koji je odabran naknadno traži dostavu originala (ne moraju čak biti originali onih koje si ranije poslala, ali moraju imati jednakovrijedni učinak)

lealea2706
28.03.2013., 16:04
hajde sutra pitam tajnicu da mi nadje. Nije da se sjecam ali znam da ih je prosle godine bilo. Nisam doduse sigurna za ovu. Mi stvarno idemo na jako puno nadmetanja pa niti ne pratim za koji se sto trazi

Jessica
29.03.2013., 09:13
PA SAMO SAM KLIKNULA NA REGISTRACIJU, TRAŽILO ME PIN, PIN JE OK, A ZATIM OVA PORUKA, TO JE SVE.

Provjeri ove opcije. Odi u internet explorer, pa onda ovim redom ukljucuj ove opcije:

-tools
-internet opcije
-security
-custom level - download - ukljuci enable
-trusted sits - download -ukljuci enable
-trusted sites - sites - upisi regos adresu

https://eregos.fina.hr/rs

captiva
29.03.2013., 11:32
A na čije ime i prezime je izdan certifikat? Odgovornu osobu ili nekog trećeg (zaposlenika, knjigovođu..)? Ako je certifikat u vlasništvu poslovnog subjekta, a osoba na koju je izdan certifikat nije odgovorna osoba (u trgovačkom sudu ili obrtnom registru) onda se ovlastiti možete jedino putem punomoći koju je potrebno odnijeti u PU.

vitas
29.03.2013., 13:02

Ali gfi-pod ZA JAVNU OBJAVU. Osim naravno ako su referenti sa porezne lijeni pa neće gledati u javnu objavu nego zatraže da im se ipak donese..što je moguće..

latica7
29.03.2013., 14:01
A na čije ime i prezime je izdan certifikat? Odgovornu osobu ili nekog trećeg (zaposlenika, knjigovođu..)? Ako je certifikat u vlasništvu poslovnog subjekta, a osoba na koju je izdan certifikat nije odgovorna osoba (u trgovačkom sudu ili obrtnom registru) onda se ovlastiti možete jedino putem punomoći koju je potrebno odnijeti u PU.

certifikat glasi na jednu osobu, vlasnika
kod njih je bila neka greška.
sad sve normalno funkcionira.
hvala svima na odgovorima
:)

OSPER
29.03.2013., 14:32
Pokušao sam danas ući u e-poreznu ( oko 14 h ) ali nakon unosa pina ništa se ne događa. Da li je još neko imao problema?

lealea2706
29.03.2013., 16:16
i naravno da sam zaboravila :504:

latica7
29.03.2013., 19:31
Pokušao sam danas ući u e-poreznu ( oko 14 h ) ali nakon unosa pina ništa se ne događa. Da li je još neko imao problema?

POŠALJI MAIL NA E-POREZNA
s opisom greške!!
ja se mučim več danima, instaliram pa brišem i tako sto puta a na kraju kod njih greška, riješili čim sam poslala mail.
a imaš i priručnik za e-poreznu sa detaljnim opisom problema-i rješenjem istog.

jassy00
30.03.2013., 09:34
Narode , dali je i vama eporezna užasno, užasno, užasno spora? u sat i pol sam uspjela poslati tek 6 obrazaca!!! dali postoji kakvo rješenje za to?:503:

captiva
30.03.2013., 13:35
Narode , dali je i vama eporezna užasno, užasno, užasno spora? u sat i pol sam uspjela poslati tek 6 obrazaca!!! dali postoji kakvo rješenje za to?:503:
Preko istog racunala mozda koristite internet bankarstvo? Ako da, probajte prije koristenja aplikacije umetnuti oba dva uredjaja s certifikatima u racunalo.

Biancca
30.03.2013., 14:40
Poštovani forumaši, evo pročitala sam skoro sve postove ali nikako si ne mogu pomoć sa ulaskom u aplikaciju e-porezna, tj. stalno mi javlja da "nemam pravo uređivati ovlaštenja na ovom poreznom obvezniku".
Vlasnik sam i korisnik certifikata, dakle radim sama. Certifikati su instalirani i na staru aplikaciju e-porezna sam se uspješno prijavila i čak odradila PDV obrazac, potpisala ga ali ga ne mogu poslati jer ta aplikacija više ne radi.
Na omotnici Fine u kojoj je došao stick piše ID HR111111111.1, ali sam tijekom instalacije certifikata uočila da na više mjesta stoji ID HR1111111111.2
dakle iza točke nije 1 nego 2. Dali bi to mogao biti problem pa se moram obratiti Fini za pomoć ili Poreznoj ili neznam....:ne zna:

goran44
31.03.2013., 13:33
Molim vas pomoć!
Imam firmu koja je već 4 godine u blokadi, a svaki mjesec predajem obrazac PDV-a na šalteru porezne, promet i PDV je nula! Firma ne radi, a PDV i statistika se predaje na vrijeme. Prošli mjesec sam saznao da treba predavati PDV u elektronskom obliku putem FINA-e! Moje pitanje je,da li treba i statistiku predavati ovim putem ili mogu kao i prije donijeti na sticku? Koliko košta token i kartica FINA-e? Jel mogu koristiti token od kolege koji ima Finin token, a da uzmem samo karticu FINA-e?
Jel mi itko može reći koji je postupak ili što trebam od sveg ovog navedenog pribaviti? Hvala!

konto12345
02.04.2013., 12:00
Danas pokušavam predati jedan Rs obrazac i nakon potpisivanja mi jednostavno izbaci početnu masku na Regosu. Obrazac nije obrađen i nije na popisu predanih. Na Fina helpdesku se nitko ne javlja jer su sve linije zauzete. Neki dan sam im poslao mail i odmah drugi dan zvali da im pošaljem ispis iz Java konzole. I od tada ni zuc .........

Blind Dog, kak ste riješili ovaj problem? Da li su vas zvali? Meni se to danas događa. Povučem Rs obrazac, potpišem,sve krene normalno i kad se treba poslati ništa... samo stane na onom dijelu kad vučem obrazac i na moj desktop mi stavi feli gdje je opisana valjda greška sa brdo nekakvih oznaka. Sve drugo radi (pregled prijašnjih poslanih obrazaca,pregled nepovezanih,blabla),samo slanje nakon potpisa mi ne radi. Znači,radi se o eFini (ePorezna mi radi bez problema).

Jessica
02.04.2013., 14:21
Ja mislim da vam je problem u Java. Imate li novu verziju? Ili vam je Java iskljucena u internet opcijama.

Ili mozda niste upisali adresu u Internet opcijama

konto12345
02.04.2013., 14:36
Ja mislim da vam je problem u Java. Imate li novu verziju? Ili vam je Java iskljucena u internet opcijama.

Ili mozda niste upisali adresu u Internet opcijama

I meni se čini da nekaj s Javom šteka,ali mi je čudno kako mi sve drugo savršeno radi osim slanja Rs obrasca. Eporezna radi s tom istom Javom bez greške. I u eFinu i ePoreznu idem preko Internet Explorera (u biti taj preglednik samo koristim za to) i malo mi je čudno da mi ePorezna radi,a eFina djelomično. U trusted sites imam upisanu regos adresu, Java mi je uključena jer inače ne bih mogla slati obrasce putem ePorezne. Niš,probat ću ih dobiti jer na mail ne odgovaraju,na telefon ih je dobiti nemoguće,tak da...

Jessica
02.04.2013., 14:45
Provjeri si jos koji explorer imas. Mozda imas staru verziju. E-porezna i Regos su ti razlicite stranice, nefunkcioniraju na isti nacin. Ja sam s Regos uvjek imala vise problema, na samom pocetku, jos prije 3 godine.

Ja imam internet explorer 9.
Ako ga nemas, probaj jos to instalirati. http://www.microsoft.com/en-us/download/ie.aspx?q=internet+explorer

konto12345
02.04.2013., 14:51
Provjeri si jos koji explorer imas. Mozda imas staru verziju. E-porezna i Regos su ti razlicite stranice, nefunkcioniraju na isti nacin. Ja sam s Regos uvjek imala vise problema, na samom pocetku, jos prije 3 godine.

Ja imam internet explorer 9.
Ako ga nemas, probaj jos to instalirati. http://www.microsoft.com/en-us/download/ie.aspx?q=internet+explorer

Hvala Jessica,probat ću još i to. Do danas je sve ok funkcioniralo, nije bilo nikakvih većih problema,ali od danas mi eto taj Rs radi problem. Imam Regos dvije godine i radilo je,ali nekaj ga sad ždere. :) Niš,probat ću još i ovaj tvoj savjet,pa kud puklo. ;)

Evo,proradilo bez mog kemijanja po exploreru. Izgleda da je bilo i do njih povremeno jer mi je stvarno bilo čudno da odjednom ne radi Rs koji je radio do prije neki dan i da ne radi samo jedna funkcija na toj eFini. Ili se kod mene nekaj odblesiralo samo od sebe. Danas je i zadnji dan tko nije predao GFI,pa možda i malo sustav bukiran,nemam pojma kaj da kažem. Svejedno hvala na savjetima, dobro će doći ak se zakomplicira nekaj.

latica7
02.04.2013., 22:07
Molim vas pomoć!
Imam firmu koja je već 4 godine u blokadi, a svaki mjesec predajem obrazac PDV-a na šalteru porezne, promet i PDV je nula! Firma ne radi, a PDV i statistika se predaje na vrijeme. Prošli mjesec sam saznao da treba predavati PDV u elektronskom obliku putem FINA-e! Moje pitanje je,da li treba i statistiku predavati ovim putem ili mogu kao i prije donijeti na sticku? Koliko košta token i kartica FINA-e? Jel mogu koristiti token od kolege koji ima Finin token, a da uzmem samo karticu FINA-e?
Jel mi itko može reći koji je postupak ili što trebam od sveg ovog navedenog pribaviti? Hvala!

Otiđite u Finu i ispunite zahtjev za izdavanje fina certifikata, instalirate na računalo e-fina i e-porezna aplikacije preko kojih šaljete obrasce u finu i u poreznu.

ILI ako imate prijatelja ili drugu firmu, jednostavno otiđite u poreznu upravu ispunite obrazac punomoći i tada vam taj prijatelj preko svoje firme šalje obrasce i za vas. ne uzimate njegov token niti sklapate ugovor sa finom.
putem punomoći, preko svog usb stika ili kartice on šalje obrasce i za vas.

BlindDog
02.04.2013., 22:16
Nije problem u Javi već i Internet exploreru. Imao sam instaliranu verziju 10 (autoupdate!) i sad sam je skinuo s računala po preporuci iz Fine. Nisam predavao još RS tako da ne znam da li će raditi. U razgovoru s Podrškom u Fini (oko nekoliko puta) sam saznao da se i oni jako ljute na poreznu jer nisu bili u dogovoru s njima pri postavljanju nove e-porezne. Tako da se Fina našla u problemima.
U međuvremenu sam poslao još jedan mail u kojem tražim da mi za mjesec ožujak ne fakturiraju punomoći na karticu jer nisam uslugu mogao koristiti pa ću vidjeti hoće li uvažiti prigovor.
Inače, izgleda da i e-porezna ima neke bugove. Jedan PDV obrazac mi je sjeo dva puta a samo jednom je predan. Njihova korisnička podrška nije nešto ažurna s odgovorima ali mi je referentica rekla da ona to može srediti.

Nata07
03.04.2013., 09:26
a jel tko putem e-porezne slao bilanci i RDG ?
informacija iz porezne da se može iako baš ne vidim obrasce ...

moira_67
03.04.2013., 10:11
Ja ću doslovno pop.... od ovih e-sranja!
Tako je lijepo sve šljakalo prošle godine a od 1.1. sve šteka i banka i fina i porezna!!!
Pa nikad nije toliko trebalo da se stranice učitaju a svako toliko čist polude i blokiraju, tvrde da nemam certifikat...
Mogli su se malo bolje pripremiti za toliko e obveznika! :503: :503:

konto12345
03.04.2013., 11:09
a jel tko putem e-porezne slao bilanci i RDG ?
informacija iz porezne da se može iako baš ne vidim obrasce ...

Može se. Ali nemaš njihove obrasce nego moraš svoje prebaciti u pdf format i poslati kao priloge tek kad pošalješ pd obrazac.

lealea2706
03.04.2013., 11:25
Ja ću doslovno pop.... od ovih e-sranja!
Tako je lijepo sve šljakalo prošle godine a od 1.1. sve šteka i banka i fina i porezna!!!
Pa nikad nije toliko trebalo da se stranice učitaju a svako toliko čist polude i blokiraju, tvrde da nemam certifikat...
Mogli su se malo bolje pripremiti za toliko e obveznika! :503: :503:

ma je...još najbolje..mozda da zivimo svedskoj :rofl:

OSPER
03.04.2013., 19:09
POŠALJI MAIL NA E-POREZNA
s opisom greške!!
ja se mučim več danima, instaliram pa brišem i tako sto puta a na kraju kod njih greška, riješili čim sam poslala mail.
a imaš i priručnik za e-poreznu sa detaljnim opisom problema-i rješenjem istog.

Preglednik Internet Explorer 10

Pretpostavljam da je ipak problem bio kod mene pa ako neko bude imao sličan problem neka pokuša:
https://e-porezna.porezna-uprava.hr/

Pritisnuti tipku ALT na tipkovnici da bi se pojavio Menu bar (File izbornik).
Nakon toga Tools ( alati ) te staviti kvačicu na Compatibility View
(Gumb za kompatibilnost pregleda web stranice) i to je to

Nata07
04.04.2013., 06:08
Može se. Ali nemaš njihove obrasce nego moraš svoje prebaciti u pdf format i poslati kao priloge tek kad pošalješ pd obrazac.

ali nemam ni svoje, jedino taj GFI u exelu ..
a kak njega prebacit u PDF? jel može nečija pomoć ...

moira_67
04.04.2013., 08:01
ali nemam ni svoje, jedino taj GFI u exelu ..
a kak njega prebacit u PDF? jel može nečija pomoć ...

Iz word ili excela se dokumenti prebacuju u PDF tako da dok si u dokumkentu ideš na "save as" ili "spremi kao" i u padajućem izborniku izabereš PDF i to je sva mudrost.
Ako nemaš tu opciju, microsoft to ima na svojoj stranici za preuzeti besplatno, naravno ako je original MS office

goranbo
04.04.2013., 09:42
Googlaj "convert to PDF", "PDF printer" i slično.
Instaliras taj printer recimo i on ti se us vakom programu pokaze kao printer - samo sto printa u PDF dokument.

Gill01
04.04.2013., 21:23

A kako ih poslati kao priloge kada prebacim gfi u .pdf ekstenziju, ima li kakva opcija u e-poreznoj ili... pd sam poslao a kako ovo rijesiti da gospoda prime?

Edit: pronasao, pisu prilozi u pd .doc, ali mi je poveznica "Prilozi" siva (ne mogu koristiti tu opciju) kako ju aktivirati da posaljem GFI?

kanj
04.04.2013., 21:50
Ako mogu pomoći, ide ovako:
- pregled poslanih obrazaca, - odaberete OIB, - tražilica, - poslani PD obrazac za 2012. godinu, - pojave se podaci o PD obrascu (vrijeme slanja itd.), - kliknete na sstrelicu kod PD dokumenta, - pojavi se padajući izbornik i na kraju njega prilozi, kliknete na priloge i dalje Vas vodi program, odaberte vrstu prilogu: bilanca, itd., priložite iz svoje arhive i klik na "dostavi".

Tako ponoviti za sve dokumente koje prilažete.

Gill01
04.04.2013., 22:01
Ako mogu pomoći, ide ovako:
- pregled poslanih obrazaca, - odaberete OIB, - tražilica, - poslani PD obrazac za 2012. godinu, - pojave se podaci o PD obrascu (vrijeme slanja itd.), - kliknete na sstrelicu kod PD dokumenta, - pojavi se padajući izbornik i na kraju njega prilozi, kliknete na priloge i dalje Vas vodi program, odaberte vrstu prilogu: bilanca, itd., priložite iz svoje arhive i klik na "dostavi".

Tako ponoviti za sve dokumente koje prilažete.

Hvala, da jos pitam da li izričito treba napraviti convert to .pdf (pretvoriti file iz .xls u .pdf) ili se moze dokument poslati u obliku.xls (excel ekstenzija)?

cura na zadatku
04.04.2013., 22:04
Ja upravo pokušavam poslati PD obrazac, ali mi javlja da nije u dozvoljenom formatu, mora biti XML datoteka. Kako sad da taj PD pretvorim u XML??? Molim pomoć!

Gill01
04.04.2013., 22:09
Ja upravo pokušavam poslati PD obrazac, ali mi javlja da nije u dozvoljenom formatu, mora biti XML datoteka. Kako sad da taj PD pretvorim u XML??? Molim pomoć!

Mislis kako Bilancu i RDG poslati... zar nije napisano gore da se salje u .pdf?

Ali dobro, odes opet na taj dokument kojega si spremila na hdd, odes na opciju file-save as-save as type-word xml Document, nadam se da sam pomogao

kanj
04.04.2013., 22:26
Da, priloge obavezno treba pretvoriti u pdf format. Ne znam da li imate ovaj program. Ja imam jedan jednostavan besplatan program CutePDF Writer. Možete ga potražiti na Internetu i presnimiti u svoje računalo (ako nemate).
Nakon toga jednostavno u obrascu GFI-POD otvorite bilancu, idete na ispis, odaberete ovaj printer (CutePDF), pojavi se prozor za odabir mape u koju ćete pohraniti ovaj dokument i to je to.

Kod priloga u ePorezna pozovete iz svoje arhive dokument u pdf formatu i sve je jednostavno.

Sam PD obrazac može se unijeti u ponuđeni predložak ili poslati iz knjigovodstvenog programa, ako imate ovu opciju.

cura na zadatku
04.04.2013., 22:27
Mislis kako Bilancu i RDG poslati... zar nije napisano gore da se salje u .pdf?

Ali dobro, odes opet na taj dokument kojega si spremila na hdd, odes na opciju file-save as-save as type-word xml Document, nadam se da sam pomogao

Mislim baš na PD (moja referentica zahtijeva da joj na ruke donesem Bilancu i RDG i HGK i TZ i Tablicu za amortizaciju...). Hvala na pomoći, ali iz nekog razloga kada ja taj PD koji je u excelu pokušam spremiti kao XML ništa se ne dogodi i opet mi porezna javi grešku, tak da nemam pojma što da napravim.

Gill01
04.04.2013., 22:33
Da, priloge obavezno treba pretvoriti u pdf format. Ne znam da li imate ovaj program. Ja imam jedan jednostavan besplatan program CutePDF Writer. Možete ga potražiti na Internetu i presnimiti u svoje računalo (ako nemate).
Nakon toga jednostavno u obrascu GFI-POD otvorite bilancu, idete na ispis, odaberete ovaj printer (CutePDF), pojavi se prozor za odabir mape u koju ćete pohraniti ovaj dokument i to je to.

Kod priloga u ePorezna pozovete iz svoje arhive dokument u pdf formatu i sve je jednostavno.

Sam PD obrazac može se unijeti u ponuđeni predložak ili poslati iz knjigovodstvenog programa, ako imate ovu opciju.

To mi se opcija prilozi aktivira po potrebi (vidim sada kada sam radio pdv obrazac) da u opce nemam u padajucem meniu prilozi... to automatski sustav prepozanje kada treba ili ne treba aktivirati tu opciju ili... :ne zna:

Slika za pdv obrazac bez opcije prilozi

http://i45.tinypic.com/20p82kg.jpg

kanj
04.04.2013., 22:58
Da, prilozi se pojavljuju samo uz PD obrazac.

U ranijoj aplikaciji se nisu mogli dostavljati, samo TZ i SR, a u ovoj je omogućeno sve što treba u pdf formatu.

kanj
04.04.2013., 23:04
Mislim baš na PD (moja referentica zahtijeva da joj na ruke donesem Bilancu i RDG i HGK i TZ i Tablicu za amortizaciju...). Hvala na pomoći, ali iz nekog razloga kada ja taj PD koji je u excelu pokušam spremiti kao XML ništa se ne dogodi i opet mi porezna javi grešku, tak da nemam pojma što da napravim.

Moj savjet je da si lijepo sada unesete podatke iz PD obrasca u PD obrazac na ePorezna. Nije to tako strašno, nema puno podataka za unos. Kad to obavite potražite obrazac u predanima, iz padajućeg izbornika odaberite potvrdu koju možete spremiti, isprintati, kao i sam obrazac.

A što se referenta tiče, tu je najbolje postupiti kako traži. I mirni ste.

Gill01
04.04.2013., 23:06
Da, prilozi se pojavljuju samo uz PD obrazac.

U ranijoj aplikaciji se nisu mogli dostavljati, samo TZ i SR, a u ovoj je omogućeno sve što treba u pdf formatu.

Hvala na odg. puno si mi pomogao, evo malo cas posalo... pravi strucnjak nema sto...

Inace imam zanimljivo opazanje, preko chroma prepoznaje certifikat a preko IE (verzija 10.0) ne prepoznaje certifikat... jednostavno na IE izbaci da certifikata nema, ne ponudi mi certifikat sa imenom i prezimenom nego samo baci na aplikaciju pa mi javlja niste odabrali certifikat

cura na zadatku
04.04.2013., 23:19
Moj savjet je da si lijepo sada unesete podatke iz PD obrasca u PD obrazac na ePorezna. Nije to tako strašno, nema puno podataka za unos. Kad to obavite potražite obrazac u predanima, iz padajućeg izbornika odaberite potvrdu koju možete spremiti, isprintati, kao i sam obrazac.

A što se referenta tiče, tu je najbolje postupiti kako traži. I mirni ste.

Tako ću i napraviti, hvala i laku noć.

ATOMIX
09.04.2013., 14:52
Poslala sam PD i sve ostalo još 15.03. Referentica mi je rekla da još nemaju aplikaciju i da ona to ne može vidjeti. Da li je nekom od vas pregledan PD, PDV-K, TZ...? Obrasci su stalno u obradi.

vlovrec
09.04.2013., 15:12
Imam pitanje vezano za obrazac TZ

Uglavnom imam više vrsta prihoda i samim time više vrsta postotaka izračuna, kako da to izvedem u e poreznoj?

Inače prošle godine sam slala referentu poštom samo taj obrazac, jer sam imala isti taj slučaj, proknjižio ga je tek ove godine i to nakon što sam ga upozorila da nema na kartici obračuna. Ove godine bi to izbjegla.

Poslala sam mail na poreznu ali nitko ne odgovara.

konto12345
09.04.2013., 17:45
Imam pitanje vezano za obrazac TZ

Uglavnom imam više vrsta prihoda i samim time više vrsta postotaka izračuna, kako da to izvedem u e poreznoj?

Inače prošle godine sam slala referentu poštom samo taj obrazac, jer sam imala isti taj slučaj, proknjižio ga je tek ove godine i to nakon što sam ga upozorila da nema na kartici obračuna. Ove godine bi to izbjegla.

Poslala sam mail na poreznu ali nitko ne odgovara.

Stopa za obračun se gleda prema glavnoj djelatnosti (odnosno pretežita djelatnost) koja vam piše na obavijesti o razvrstavanju sa Drž.zavoda za statistiku. Znači, u obrascu niti nemate mogućnost odvajanja za svaku djelatnost po drugoj stopi (jer mnogi imaju više djelatnosti u jednoj firmi) već se računa na osnovu glave djelatnosti koju ste naveli kad ste otvarali poduzeće.

vlado3
09.04.2013., 22:33
Stopa za obračun se gleda prema glavnoj djelatnosti (odnosno pretežita djelatnost) koja vam piše na obavijesti o razvrstavanju sa Drž.zavoda za statistiku. Znači, u obrascu niti nemate mogućnost odvajanja za svaku djelatnost po drugoj stopi (jer mnogi imaju više djelatnosti u jednoj firmi) već se računa na osnovu glave djelatnosti koju ste naveli kad ste otvarali poduzeće.
Ja bih rekao na osnovu one djelatnosti temeljem koje je ostvaren najveći prihod.
Kod osnivanja firme poduzetnik je mogao imati jednu ideju i to staviti kao osnovnu djelatnost, a kasnije život donese sasvim drugo.

apis16268
09.04.2013., 23:33
Ja bih obračun odnijela referentu prije krajnjeg roka predaje, kada bih obračunavala na način, striktno prateći vrstu realizacije i primjenjujući različite stope.
Dosad sam malo puta imala priliku vidjeti da to netko radi, češće samo "razgledavala" primjere u časopisima, međutim, trebalo bi moći i to predati.

konto12345
10.04.2013., 08:25
Ja bih rekao na osnovu one djelatnosti temeljem koje je ostvaren najveći prihod.
Kod osnivanja firme poduzetnik je mogao imati jednu ideju i to staviti kao osnovnu djelatnost, a kasnije život donese sasvim drugo.

U pravu ste Vlado3. Baš čitam u RRIF-u "Prema čl.3.st.4, obveznici,pravne i fizičke osobe mogu obračunavati članarinu i platiti primjenom stope propisane za djelatnost koju obveznici obavljaju u većem obujmu u odnosu na ostale djelatnosti za koje je upisana u upisnik trgovačkog suda. Budući da Zakon više ne predviđa mogućnost plaćanja tur.član. po prosjećnoj stopi,to znači da će obveznici ibračunavati tur.član. po jednoj stopi koja se odnosi na pretežitu djelatnost".

Znači,Vlado me ispravio u redu (ispričavam se na krivoj informaciji),a onaj dio sam dobro rekla da se uzme jedna stopa i po njoj se obračuna,a ne po više stopa u jednom obračunu.

vlovrec
10.04.2013., 17:44
Samo da javim da sam riješila problem, zvala sam svog referenta u poreznu, odmah je znao u čemu je problem, uglavnom poslala sam mu poštom ispunjeni obrazac skupa sa obračunom gdje je navedeno šta je i kako obračunato i to je to.
A tako sam napravila i prošle godine inače, pa sam mislila da su ove godine to riješili.

I ovi sa e porezne su mi čak odgovorili na mail, da su oni isključivo za tehničke probleme, a ne za probleme obračuna, tako da se s njima nisam baš usrećila.

Eshyy
12.04.2013., 12:37
Imam jedno pitanje vezano za ID obrazac.
Naime, ja moram poslati dva ID obrasca za 3 mjesec, jedan sa identifikatorom 1, a drugi sa identifikatorom 11.
Jeli moguće e-poreznom poslati dva ID obrasca za isti mjesec?
Drugo pitanje vezano za elektronički potpis. Koga potpisati ja (imam punomoć) ili ovlaštena osoba za zastupanje?
Prvi put ovo radim, pa volim pitati. :)

apis16268
12.04.2013., 16:24
Imam jedno pitanje vezano za ID obrazac.
Naime, ja moram poslati dva ID obrasca za 3 mjesec, jedan sa identifikatorom 1, a drugi sa identifikatorom 11.
Jeli moguće e-poreznom poslati dva ID obrasca za isti mjesec?
Drugo pitanje vezano za elektronički potpis. Koga potpisati ja (imam punomoć) ili ovlaštena osoba za zastupanje?
Prvi put ovo radim, pa volim pitati. :)

Mozes poslati vise razlicitih ID obrazaca. Potpisuje onaj na koga glasi punomoc. :)

Eshyy
15.04.2013., 10:23
Koliko treba da vam se učita elektronski potpis?
Evo, meni već par minuta stoji: Molim pričekajte...
:confused:

captiva
15.04.2013., 11:03
Koliko treba da vam se učita elektronski potpis?
Evo, meni već par minuta stoji: Molim pričekajte...
:confused:
Ukoliko posjedujete još jedan digitalni certifikat na drugom uređaju (primjerice, za bankarske usluge) koji je umetnut u računalo, izvadite ga. nakon toga otvorite web aplikaciju ePorezna i probajte potpisat obrazac.
Ukoliko nemate drugih certifikata, zatvorite aplikaciju. Izvadite certifikat iz računala, ponovno ga umetnite u računalo, otvorite aplikaciju i probajte potpisati obrazac.

Eshyy
15.04.2013., 11:25
Sad je sve OK.
Pokrenula ponovo, ispunila obrasce i poslala.
Nešto zapelo kod potpisivanja, ispravila i sve OK.

Hvala na odgovoru :)

Gill01
18.04.2013., 11:48
Zasto id obrazac vec tri dana kao status "dokument u obradi" koliko njima treba da obrade taj obrazac :rofl:

kanj
19.04.2013., 18:46
Pogledajte karticu, najvjerojatnije je dokument obrađen. Koliko vidim taj status "u obradi" piše svim dokumentima i onima koji su obrađeni i koji nisu.

filiptg
20.04.2013., 12:24
Pogledajte karticu, najvjerojatnije je dokument obrađen. Koliko vidim taj status "u obradi" piše svim dokumentima i onima koji su obrađeni i koji nisu.

Klikni na ikonicu statusa (desno u tablici s dokumentima) pa će povući novi status.

A što se tiče vremena obrade, nekim referentima treba i mjesec dana :)

A negdje je bilo i pitanje u vezi statusa PD obrasca - status "obrađen" će dobiti tek po verifikaciji porezne prijave, a to je u redovnim okolnostima nakon 9. mjeseca.

latica7
21.04.2013., 20:21
Samo da mi netko potvrdi, kako stoji na str,fine- više nema obveze podnošenja statističkih izvještaja za d.o.o. (1-3mj, 1-6 i 1-9mj) ?
hvala

apis16268
21.04.2013., 23:29
:s Nema više obveze predavati, ali može kome je to od važnosti za poslovanje.

Da li je netko pokušao predati?
Putem finine kartice? Ili se mora predavati na mediju noseći u Finu?

Ja sam pokušala putem finine kartice, ali javlja da potpis nije u redu. Poslije sam malo "premetala" po stranicama fine i nekako zaključila da se on uopće neće moći predavati putem finine kartice.
Je li to stvarno tako ili sam "pomiješala lončiće"?
Iskreno se nadam da jesam! :)

Rosalita
22.04.2013., 09:18
Moram nešto pitati i komentirati. Možda sam ja pobrkala lončiće. Zvala sa poreznu u vezi preknjiženja pretplate poreza na dobit na PDV i pitaju me da li sam im predala izjavu o načinu korištenja više uplaćenog poreza na dobit. Predala sam ju elektronički kao prilog PD obrascu, a one meni sve tvrde da se to nije moglo predati internetom i da im to donesem.

Nera010
22.04.2013., 12:21
:s Nema više obveze predavati, ali može kome je to od važnosti za poslovanje.

Da li je netko pokušao predati?
Putem finine kartice? Ili se mora predavati na mediju noseći u Finu?

Ja sam pokušala putem finine kartice, ali javlja da potpis nije u redu. Poslije sam malo "premetala" po stranicama fine i nekako zaključila da se on uopće neće moći predavati putem finine kartice.
Je li to stvarno tako ili sam "pomiješala lončiće"?
Iskreno se nadam da jesam! :)

Evo ja sam predala u petak.Prije sam zvala u Finu kako da predam. Predaje se isto kao i TSI obrazac-znači preko kartice.Sve je prošlo u redu i dobila sam odmah potvrdu.

lili p.
22.04.2013., 12:51
Moram nešto pitati i komentirati. Možda sam ja pobrkala lončiće. Zvala sa poreznu u vezi preknjiženja pretplate poreza na dobit na PDV i pitaju me da li sam im predala izjavu o načinu korištenja više uplaćenog poreza na dobit. Predala sam ju elektronički kao prilog PD obrascu, a one meni sve tvrde da se to nije moglo predati internetom i da im to donesem.

Moglo se predati internetom, ali oni imaju problema prilikom preuzimanja tih obrazaca, pa traže u papirnatom obliku.

Corney
22.04.2013., 22:04
Koji je postupak ako sam preko e-porezna predala pdv-k obrazac s pogrešnim brojkama? Zamijenila sam dva reda...logički je sve u redu i obrazac je zato prošao ali nije točan...mogu li samo poslati novi ili ih moram zvati da storniraju ovaj krivi? Na rednom broju V. piše jedan tekst (kad ispunjavate na monitoru) a kad ga isprintate piše sasvim drugo i to me navelo na grešku...Naime, radi se samo o tome da sam pod "uplaćeno do dana podnošenja ove prijave" napisala 0,00 a trebala sam prepisati iznos s pozicije IV. Sad ispada da mi je razlika za uplatu cjelokupan pdv koji sam već platila. Jel će to biti problem, neće me valjda sad zadužiti za taj iznos iako je sve plaćeno u lipu točno?

vlado3
22.04.2013., 22:40
ako je pdv-k obrađen vidjeti ćeš ga na svojoj pkk kartici. Mislim da u tom djelu (koliko je uplaćeno/koliko treba uplatiti), bez obzira što ti upišeš oni zaduže/razduže temeljem svoje evidencije.

Rosalita
23.04.2013., 06:15
Moglo se predati internetom, ali oni imaju problema prilikom preuzimanja tih obrazaca, pa traže u papirnatom obliku.

Malo je sve to blesavo, mi šaljemo, ali oni to ne mogu nikako preuzeti. Uglavnom, sve sam im odnijela, već mi je nedostajala šetnja do porezne.

kanj
23.04.2013., 13:59
Dosta toga ovisi i o pojedinom referentu, još se sve uhodava. Ja se nadam da će za godinu dana to sve dobro funkcionirati.

apis16268
23.04.2013., 21:30
Evo ja sam predala u petak.Prije sam zvala u Finu kako da predam. Predaje se isto kao i TSI obrazac-znači preko kartice.Sve je prošlo u redu i dobila sam odmah potvrdu.

Ja probala danas, sve isto napravila i prošlo u redu. :)

Satene
24.04.2013., 17:58
Ako je za vašu firmu, ne treba ići u poreznu.
Preko aplikacije e-porezna treba poslati zahtjev za el. poslovanjem.
Nakon što mailom dođe obavijest, pristup bi trebao biti omogućen.

jel ovo istina, niko nije komentirao?

uzela sam nekidan certifikat od FINE tj. USB stick

još ga nisam instalirala, sad ću:D

jel moram u poreznu da bih imala i e-poreznu ili je ovo kaj sam kvotala točno?

captiva
24.04.2013., 20:23
jel ovo istina, niko nije komentirao?

uzela sam nekidan certifikat od FINE tj. USB stick

još ga nisam instalirala, sad ću:D

jel moram u poreznu da bih imala i e-poreznu ili je ovo kaj sam kvotala točno?
Ako je nositelj certifikata odgovorna osoba poslovnog subjekta za koji je izdan certifikat onda se samo registrirate u alikaciji e-porezna.
Ako certifikat nije izdan na odgovornu osobu poslovnog subjekta (već na knjigovođu, zaposlenika ili bilo koga drugoga..) onda morate u Poreznu upravu odnijeti obrasce punomoći kako bi se ovlastili za rad.

Satene
25.04.2013., 09:39
Ako je nositelj certifikata odgovorna osoba poslovnog subjekta za koji je izdan certifikat onda se samo registrirate u alikaciji e-porezna.
Ako certifikat nije izdan na odgovornu osobu poslovnog subjekta (već na knjigovođu, zaposlenika ili bilo koga drugoga..) onda morate u Poreznu upravu odnijeti obrasce punomoći kako bi se ovlastili za rad.

odlično,hvala:D

pero288
25.04.2013., 13:25
molim vas,
što sve mogu predati od završnog računa putem ovog sustava,

znam da mogu pdvk, pd obrazac, obrazci članarina...
a dali mogu bilancu i rgd, pregled gubitaka po godinama i izjavu o predujmovima?
ili moram u šetnju do teta na šalterima...

vlado3
25.04.2013., 14:32
Možeš sve predati perice, ne mora više šetnja do teta iz PU, pisali smo već tu negdje. Prvi je uvjet da predaš PD, a onda ti se otvara mogućnost da predaš i priloge uz PD kao što su pregled gubitaka po godinama, izjava o predujmovima, a za one koje posebno traže rdg i bilancu (a mogu je preuzeti iz fine, ali eto ...) mislim da je i to moguće.
Jedino čokoladicu ne možeš poslati eputem, to ćeš morati pješke :mig:

Nata07
25.04.2013., 17:17
preuzela sam novu verziju jave i sad mi ne potpisuje obrasce .....
jel se još nekom pojavljuje to ?
sa e-porezne od jučer ne odgovaraju - neznam kaj je sad ???

Gill01
25.04.2013., 18:43
Ispunio sam PDV obrazac i javlja da je sve ispravno ali prilikom potpisa javlja da obrazac nije digitalno potpisan :ne zna:

BlindDog
25.04.2013., 19:00
preuzela sam novu verziju jave i sad mi ne potpisuje obrasce .....
jel se još nekom pojavljuje to ?
sa e-porezne od jučer ne odgovaraju - neznam kaj je sad ???

U napomenu na PDV obrascu treba staviti minus (-).
Meni je predavao obrasce za klijente s punomoći a svoj nisam mogao potpisati. Nakon dosta neugodnog telefonskog razgovora s help deskom e-porezne, sugerirano mi je da postupim kao gore. i onda sam uspio obrazac potpisati i poslati. Naravno, u očima neugodne operaterke iz help deska, krivnja je u nama.

Gill01
25.04.2013., 19:20
U napomenu na PDV obrascu treba staviti minus (-).
Meni je predavao obrasce za klijente s punomoći a svoj nisam mogao potpisati. Nakon dosta neugodnog telefonskog razgovora s help deskom e-porezne, sugerirano mi je da postupim kao gore. i onda sam uspio obrazac potpisati i poslati. Naravno, u očima neugodne operaterke iz help deska, krivnja je u nama.

Pa zasto oni rade... oni bi igrali belu i ispijali kavu od 07 do 15 sati i otisli kuci, brigo pređi na drugoga :rofl:

Edit: Riješio problem zbog nedostupnosti e potpisa, problem je taj što sam se zeznuo kod dijaloskog prozorcica gdje su bile mogucnosti block i dont block, ja otisao na block i tu je nastao belaj :rofl:

Nata07
25.04.2013., 19:37
ja uporno kucam dont block ali neće potpisati .....

Satene
25.04.2013., 20:20
eto, dobila certifikate od fine, instalirala USB, registrirala se na e-poreznu, sve...

vidim na e-poreznoj sve obrasce kako ispuniti i kako predati, nema dileme

ali kaj je s GFI?
na Fininoj aplikaciji ne vidim kak ispuniti i predati elektronski to izvješće :misli:
... tu je "Moj profil" ("Korisnički podaci", "Izdavanje", "Reizdavanje"....) i to je sve kaj imam.

ne kužim gdje je GFI, trebalo bi biti jednostavno :rofl:

lili p.
25.04.2013., 21:06
Nata i ja sam imala danas problema sa Javom i potpisivanjem obrazaca. Deinstaliraj javu i stavi novu. Update Jave koji je dala porezna javlja gresku. Obrasce sam potpisala na nacin da mi je Java javljala gresku, ali sam ignorirala upozorenje, odnosno kliknula na - ne, kad bi upozorenje trazilo da se Java zaustavi :zubo:

Sretno i javi kako je proslo.

Satene, stranica Fine, poslovni subjekti, lijevo dolje RGFI :mig:

captiva
25.04.2013., 21:16
Nata i ja sam imala danas problema sa Javom i potpisivanjem obrazaca. Deinstaliraj javu i stavi novu. Update Jave koji je dala porezna javlja gresku. Obrasce sam potpisala na nacin da mi je Java javljala gresku, ali sam ignorirala upozorenje, odnosno kliknula na - ne, kad bi upozorenje trazilo da se Java zaustavi :zubo:

Sretno i javi kako je proslo.
Ne treba ponovno instalirati najnoviju Javu. Samo deinstalirajte najnoviju verziju (7V21 koja je sigurno instalirana s greškom) i ostanite na ovoj sadašnjoj (7V17). Restartajte računalo i ne prihvaćajte ponovn Update nove Jave. Osim ako baš želite novu Javu..

Gill01
25.04.2013., 21:53
ja uporno kucam dont block ali neće potpisati .....

To je do Jave, ova novija verzija izgleda je kao neki trojanac, windows javlja da je veliki rizik ako se pokrene java, a na prijasnjoj verziji jave to nije bio slucaj :rofl:

S tom poreznom nikada na kraj :kava:

lili p.
25.04.2013., 21:56
Osim ako baš želite novu Javu..

Vickasta si :o

Di si bila dok sam se ja mučila? :503:

Znači sutra trebam ipak srediti Javu kako spada? :tuzni:

Ko zna šta sam sve sprčkala danas :rofl:

walter wingfield
26.04.2013., 10:01
Podaci obrasca su mi ispravni i kad kliknem POTPIŠI, dobijem poruku : Failed to validate certificate. The application will not be executed.
Jel zna netko što to znači, na telefonskoj podršci nemaju pojma. Java je deinstalirana i instalirana (7/21 verzija), jedino sam primjetio da kod verifikacije jave opet dobijem istu poruku: Failed to validate certificate.

Sorry, tek sad vidim gornji post. Vratio sam prijašnju verziju Jave (7/17) i sve sam uspio poslati

Nata07
26.04.2013., 10:57
maknula novu verziju ali sad nemogu nać ovu 7V17 ....
jel mi može netko staviti link, molim lijepo ....

captiva
26.04.2013., 12:02
maknula novu verziju ali sad nemogu nać ovu 7V17 ....
jel mi može netko staviti link, molim lijepo ....

možda ovaj:

http://www.oldapps.com/java.php?old_java=11930

luccy
28.04.2013., 08:56
procitala sam sve stranice vasih problema ali mene muci nesto drugo

uporno mi na stranicama e porezne nakon klika na prijava javlja
stranica se ne moze prikazati
•Provjerite je li web-adresa https://e-porezna.porezna-uprava.hr točna.
•Potražite stranicu pomoću tražilice.
•Osvježite stranicu za nekoliko minuta.
•Provjerite jesu li protokoli TLS i SSL omogućeni. Otvorite Alati > Internetske mogućnosti > Dodatno > Postavke > Sigurnost

da li je netko imao takav problem i kako ga rijesiti

jos u petak sam poslala mail poreznoj ali tek popodne pa nista nisu odgovorili, valjda zbog svog radnog vremena

da li postoji mogucnost ako se to ne rijesi ipak predati pdv (prvi put tromjesecni obveznik i obrt) direktno u poreznoj na papiru

nedica
28.04.2013., 09:27
klikni na tu www. što si postavila i kad ti se otvori prozor klikni na ono u sredini...

ina13
28.04.2013., 10:12
Vlasnica sam društva u mirovanju.Kad sam pokušala predati PD za 2012. rečeno mi je da,budući da mi je tvrtka u sustavu PDV-a da nisu u mogučnosti zaprimiti dokumente u papirnom obliku.Budući da će ishodovanje certifikata potrajati,najvjerojatnije da neću moći predati PD u roku.Svakako planiram izaći iz sustava PDv-a ali ne prije 01/2013.Ima li netko neki savjet što je moguće učiniti?

nedica
28.04.2013., 11:33
Vlasnica sam društva u mirovanju.

društvo ne može biti u mirovanju

...
Svakako planiram izaći iz sustava PDv-a ali ne prije 01/2013.
...

ej danas je 28.04.2013...debelo kasniš:lol::lol::lol:

....Ima li netko neki savjet što je moguće učiniti?
ako imaš nekoga tko ima certifikat daš mu punomoć (sutra 29.04.) i taj ti 30.04. preda PD i sve što treba pa ne kasniš

luccy
28.04.2013., 11:39
klikni na tu www. što si postavila i kad ti se otvori prozor klikni na ono u sredini...

oprosti ali koje u sredini
kada kliknem na prijava opet mi izbaci istu gresku, stranica se ne moze prikazati

nedica
28.04.2013., 11:49
oprosti ali koje u sredini
kada kliknem na prijava opet mi izbaci istu gresku, stranica se ne moze prikazati

zar ti nije izbacilo ovo

"There is a problem with this website's security certificate.

The security certificate presented by this website was not issued by a trusted certificate authority.

Security certificate problems may indicate an attempt to fool you or intercept any data you send to the server.
We recommend that you close this webpage and do not continue to this website.
Click here to close this webpage.

Continue to this website (not recommended).

More information "

onda klikneš na ovo što sam stavila boldano

luccy
28.04.2013., 12:39
ne samo mi izbaci isto da se ne moze prikazati

ina13
28.04.2013., 12:40
društvo ne može biti u mirovan

ej danas je 28.04.2013...debelo kasniš:lol::lol::lol:

ako imaš nekoga tko ima certifikat daš mu punomoć (sutra 29.04.) i taj ti 30.04. preda PD i sve što treba pa ne kasniš

Baš i nemam nekog sa certifikatom :( Pod "mirovanjem" sam mislila da nema zaposlenih niti nikakvih aktivnosti...

kanj
28.04.2013., 13:46
A to Vam sve ovisi o referentu, uvijek se može napraviti iznimka. Ali kad je tako i kad Vam odbija primiti, Vi se potrudite, sutra osobno odnesite u FINU zahtjev za e-karticu. Možda i uspijete do 30.4. aktivirati ePoreznu.

U svakom slučaju bolje je predati i sa zakašnjenjem nego nikako.

ina13
28.04.2013., 14:23
A to Vam sve ovisi o referentu, uvijek se može napraviti iznimka. Ali kad je tako i kad Vam odbija primiti, Vi se potrudite, sutra osobno odnesite u FINU zahtjev za e-karticu. Možda i uspijete do 30.4. aktivirati ePoreznu.

Slažem se,a i nema mi druge :) S obzirom da mi je referentica pristala zaprimiti priloge uz PD,nadam se da neće previše cjepidlačiti zbog tih nekoliko dana zakašnjenja . U svakom slučaju,zahvaljujem na pomoći.

vlado3
28.04.2013., 15:12

Čini mi se da nemaju otvorenu aplikaciju za zaprimanje obrazaca za poduzetnike u sustavu PDV-a. Moguća je predaja jedino preko eporezne. Ako je netko imao drugačiji slučaj neka podjeli tu sa nama.

captiva
28.04.2013., 19:07
ne samo mi izbaci isto da se ne moze prikazati
Kad odaberete Prijava, prikaže se certifikat i nakon unosa PIN-a javlja poruku? Probajte slijedeće:
-prijaviti se preko drugog pretraživača ili
-na stranici, prije nego odaberete Prijava, odaberite Tools(Alati) i označite Compatibillity view(Prikaz za kompatibilnost). Prijavite se.
Vjerojatno koristite IE 10?

captiva
28.04.2013., 19:16
Čini mi se da nemaju otvorenu aplikaciju za zaprimanje obrazaca za poduzetnike u sustavu PDV-a. Moguća je predaja jedino preko eporezne. Ako je netko imao drugačiji slučaj neka podjeli tu sa nama.
???
Jedini i obvezujući način za poduzetnike u sustavu PDV-a za slanje obrazaca jest web aplikacija e-porezna.

Nata07
29.04.2013., 06:15
možda ovaj:

http://www.oldapps.com/java.php?old_java=11930

Hvala na linku i na onaj stari način sve radi .....
Inače sa orezne odgovorili da je s njehove strane sve u redu (kao i uvijek, naravno) i da je do mojeg račuala....