PDA

View Full Version : E-Fina, e- porezna

stranice : [1] 2 3 4 5

VTi underhood
23.10.2011., 16:04
Budući da postoji interes za ovu temu, odvojila sam postove i tu možemo dalje nastaviti. Ovako će nam biti jednostavnije.

Moderator lili p.

Jel zna netko jel se može preko E-POREZNE predavat DOH obrazac tj. bilo koji završni obrazac za obrtnike?

u iščekivanju da mi stigne usb od fine, čitao sam malo upute od e-porezne i nigdje ne vidim opciju podnošenja porezne prijave za obrtnike...

Da li od 01.01.2012. svi preko 800.000 prihoda idu preko e-porezne ili samo obveznici poreza na dobit?

vitas
24.10.2011., 09:20
Jel zna netko jel se može preko E-POREZNE predavat DOH obrazac tj. bilo koji završni obrazac za obrtnike?

u iščekivanju da mi stigne usb od fine, čitao sam malo upute od e-porezne i nigdje ne vidim opciju podnošenja porezne prijave za obrtnike...

Da li od 01.01.2012. svi preko 800.000 prihoda idu preko e-porezne ili samo obveznici poreza na dobit?

Doh za sada ne ide preko e-porezne.. preko e-porezne možeš predati pdv, pdv-k, pd, tz, sr, id i idd...Osim ako još nešto ubace..

VTi underhood
24.10.2011., 12:21
Doh za sada ne ide preko e-porezne.. preko e-porezne možeš predati pdv, pdv-k, pd, tz, sr, id i idd...Osim ako još nešto ubace..

valjda će ga onda uvest do kraja godine kad se traži da svi koji imaju preko 800.000 moraju predavat elektronskim putem...

vlado3
24.10.2011., 21:44
Da li od 01.01.2012. svi preko 800.000 prihoda idu preko e-porezne ili samo obveznici poreza na dobit?Zakon kaže obveznici PDV-a, što znači da su i dohodaši uključeni - ali treba čekati pravilnike i upute, pa ima još više od 60 dana do primjene :mig:

VTi underhood
24.10.2011., 23:02
Zakon kaže obveznici PDV-a, što znači da su i dohodaši uključeni - ali treba čekati pravilnike i upute, pa ima još više od 60 dana do primjene :mig:

još cijelih 60 dana do primjene, a pravilnik će donjet 59. dan u 23.45 :503:

i jel mi može neko reć do koliko unatrag je moguće otvoriti karticu po pojedinom poreznom računu? samo do 01.01. tekuće godine ili se mogu prethodne godine gledat?

vitas
25.10.2011., 06:32
još cijelih 60 dana do primjene, a pravilnik će donjet 59. dan u 23.45 :503:

i jel mi može neko reć do koliko unatrag je moguće otvoriti karticu po pojedinom poreznom računu? samo do 01.01. tekuće godine ili se mogu prethodne godine gledat?

Ja sam gledala za svoje klijente najviše u rikverc ove godine za period od 01.01.2010. prije toga mi nije dalo..ali možeš probati..

rossonero_Zg
25.10.2011., 06:43
Ja sam gledala za svoje klijente najviše u rikverc ove godine za period od 01.01.2010. prije toga mi nije dalo..ali možeš probati..

ja bas jucer probao i nece dalje od 2010.g.

VTi underhood
25.10.2011., 12:09
ja bas jucer probao i nece dalje od 2010.g.

Hvala puno...

Još uvijek iščekujem usb stick i nikak da dođe, pa sad skupljam informacije tak da kad ga dobijem odma počnem prčkat ko veliki:D

rossonero_Zg
25.10.2011., 14:18
Hvala puno...

Još uvijek iščekujem usb stick i nikak da dođe, pa sad skupljam informacije tak da kad ga dobijem odma počnem prčkat ko veliki:D

ja isto koristim tek nekih 20 dana...
ima dobrih i losih strana...
predao sam ID obrazac za 09/2011 nakon predaje dobijes potvrdu da je to zaprimljeno, ali pise dole da kasnije provijeris jel proknjizeno... ja 17.10. idem viditi jel proknjizeno kad ono nista (inace predano 30.09.):504: zovem referenticu, a ona da, da nisam stavila kvacicu :rofl: znaci opet sve ovisi o referentu... isto tako sad sam predavao PDV obrasce i pise obradeno, ali kada odem na kartice jos nema zaduzenja :ne zna:
dobro je sto je sve puno brze gotovo i program je jednostavan i pregledan (bar meni)... jos kad nam programer omoguci da samo kopiramo obrasce u e-poreznu, a ne da se mora prepisivati biti ce odlicno...

VTi underhood
25.10.2011., 14:32
dobro je sto je sve puno brze gotovo i program je jednostavan i pregledan (bar meni)... jos kad nam programer omoguci da samo kopiramo obrasce u e-poreznu, a ne da se mora prepisivati biti ce odlicno...

ja za sve obrasce imam opciju da kreira XML za e-poreznu...

vlado3
26.10.2011., 12:05
... zovem referenticu, a ona da, da nisam stavila kvacicu :rofl: znaci opet sve ovisi o referentu... isto tako sad sam predavao PDV obrasce i pise obradeno, ali kada odem na kartice jos nema zaduzenja :ne zna:...
Ovo je istina, dok referentica ne preuzme nema ništa, a čini mi se da ako ne preuzme u nekom roku kasnije više ne može, pa treba ponavljati.
U karticama se vidi tek kada referent "proknjiži". Ja sam tako čekao PD više od mjesec dana.

vitas
26.10.2011., 12:29
Ovo je istina, dok referentica ne preuzme nema ništa, a čini mi se da ako ne preuzme u nekom roku kasnije više ne može, pa treba ponavljati.
U karticama se vidi tek kada referent "proknjiži". Ja sam tako čekao PD više od mjesec dana.

Ja imam situaciju da referentica nije proknjižila TZ obrazac od 2009 i 2010 i turistička im je u pretplati jer su platili i obveze i akontacije a zaduženja nema..jednom prilikom smo odnijeli fizički tz obrasce i potvrde da "čekaju obradu" sa e-porezne i ženska je rekla..Ma ne trebate to predavati..to je uredu..samo kolegica još nije skinula obrasce..i šta da im ja radim? I nije htjela uzeti one koje smo donesli..Napominjem da smo ih išli podsjetiti ove godine prije par mjeseci..

rossonero_Zg
26.10.2011., 14:16
ako dode neka kontrola sta je meni dovoljno kao dokaz da sam predao neki obrazac kada predajem putem e-porezne ??? potvrda o zaprimanju koju dobijem cim predam ili moram cekati da obrazac bude obraden... jel vi printate potvrde o zaprimanju ili ne :confused:

vlado3
26.10.2011., 14:19
ja printam - kada su me u banci tražili potvrdu predaje PD dao sam im taj papir (a drugi niti nemam)

vitas
27.10.2011., 06:46
ako dode neka kontrola sta je meni dovoljno kao dokaz da sam predao neki obrazac kada predajem putem e-porezne ??? potvrda o zaprimanju koju dobijem cim predam ili moram cekati da obrazac bude obraden... jel vi printate potvrde o zaprimanju ili ne :confused:

Ja isto printam potvrde o zaprimanju i to mi je uvijek bilo dovoljno..u pravilu svi obrasci budu i obrađeni i proknjiženi ali ne znam zašto mi taj tz još uvijek stoji.. Baš sam jučer opet pogledala..jedan je "u obradi od 27.04.2010. a drugi je isto "u obradi" od 29.04.2011...Neću se zamarati s tim..imam potvrdu da je predan..plaćene su obveze a i akontacije pa mislim da ih nitko ne može kazniti

vlado3
28.10.2011., 11:16
Zamoli referenta u PU da povuče obrasce kako bi mogla imati čistu sliku

IPS SERVIS
28.10.2011., 16:43
ja koristim e - poreznu već 3 godine i stvarno se nadam da će ove godine uvesti još neke obrasce....
ove godine su osim ID obrasca uveli i IDD obrazac (napokon)... a jedino što im po mome mišljenju još nedostaje je PPMIPO obrazac za ugostitelje kojega zasada moram nositi ručno u poreznu.
Inaće sve ostalo šaljem putem interneta i potvrda koju dobijem je svugdje prihvaćena.

vitas
31.10.2011., 07:50
Zamoli referenta u PU da povuče obrasce kako bi mogla imati čistu sliku

Bili smo i tražili ali su nas otpilili da je to ok i da će kolegica povući..Bumo opet kad bumo zbog nečeg išli..

Mali_Ahilej
31.10.2011., 19:16
Da bi izlistali porezne kartice za prethodne godine morate zadati izlistanje kartica s 31.12.2oXX. godine. Znači npr.31.12.2010. 31.12.2009. i sl. Sve prethodne godine se sa 01.01. zaključuju i prenose kao dugovi ili preplate, zato je potrebno izlistanje na taj način. E-porezna je dobra zato što se obrasci mogu direktno generirani u nekom knjigovodstvenom programu uvesti u e-poreznu i poslati. Također jedno knjigovodstvo s jednim fininim certifikatom može opsluživati sve svoje klijente na e-poreznoj, jedino što je potrebno priložiti poreznoj je punomoć klijenta i zahtjev za e-poreznu za tog klijenta. :kava:

knjiza
01.11.2011., 05:43
Da bi izlistali porezne kartice za prethodne godine morate zadati izlistanje kartica s 31.12.2oXX. godine. Znači npr.31.12.2010. 31.12.2009. i sl. Sve prethodne godine se sa 01.01. zaključuju i prenose kao dugovi ili preplate...

mislim da ovo djelomično nije točno, kako i piše na stranicama porezne, kartica se može uzeti za tekuću, i za prošlu godinu ( sa datumom 31.12.2010.), 2009. ne dolazi u obzir.
vidim da su novi korisnici primjetili kašnjenje u knjiženju, iz mog iskustva-treba referenta nazvati prvi mjesec korištenja i reći mu/joj da ubuduće povlači e-obrasce. meni je sve knjiženo na vrijeme, jer su referenti već navikli (koristim od 2008.g)

@vlado3
predaješ PD internetom? a bilancu i rdg (+ još pokoji dokument) nosiš ručno/šalješ poštom, ili kako?

i stvarno im je glupo što ppmipo nemaju na e-poreznoj :mad:

vlado3
01.11.2011., 20:35
Da, PD, TZ, SR internetom, a bilancu i RDG u Finu prije PD, pa ne treba dodatno u PU. Ako ima još nešto to nosim; prava prilika da pozdravim curke u PU :)

vitas
02.11.2011., 07:25
Da bi izlistali porezne kartice za prethodne godine morate zadati izlistanje kartica s 31.12.2oXX. godine. :kava:

Ne može.. Upravo sam to opet pokušala ali ne može..lijepo piše da :
"PKK nije moguće tražiti za navedeni period. Moguće je tražiti PKK samo za trenutnu ili prethodnu godinu"

Tako da nište od toga..

VTi underhood
02.11.2011., 09:48
Pitanje u vezi punomoći...

certifikat od FINA-e glasi na mene kao ovlaštenu osobu za zastupanje moje firme... e sad, pošto budem ja predavao za svoje klijente obrasce, da li u onom obrascu punomoći u opunomoćenika upisujem svoju firmu i njezin OIB ili sebe kao ovlaštenu osobu i svoj OIB???

Molim pomoć jer mi preljubazna gospođa na info telefonu od e-porezne nije imala vremena pomoći...

vitas
02.11.2011., 10:52
Pitanje u vezi punomoći...

certifikat od FINA-e glasi na mene kao ovlaštenu osobu za zastupanje moje firme... e sad, pošto budem ja predavao za svoje klijente obrasce, da li u onom obrascu punomoći u opunomoćenika upisujem svoju firmu i njezin OIB ili sebe kao ovlaštenu osobu i svoj OIB???

Molim pomoć jer mi preljubazna gospođa na info telefonu od e-porezne nije imala vremena pomoći...

Opunomoćenik si TI pa upisuješ svoje podatke jer ti potpisuješ sve elektronski.. Možeš u nastavku svog imena jedino napisati ime svoje firme (tako mi radimo) i prolazi svaki put

VTi underhood
02.11.2011., 11:48
Opunomoćenik si TI pa upisuješ svoje podatke jer ti potpisuješ sve elektronski.. Možeš u nastavku svog imena jedino napisati ime svoje firme (tako mi radimo) i prolazi svaki put

E hvala puno... znači ime prezime pa ime firme i upisujem svoj osobni OIB

Thank you... sad idem obasipat poreznu s obrascima...:lol:

vitas
02.11.2011., 12:10
E hvala puno... znači ime prezime pa ime firme i upisujem svoj osobni OIB

Thank you... sad idem obasipat poreznu s obrascima...:lol:

I regos si pročačkaj..imaš mogućnost vidjeti nepovezane obrasce..dušu dalo za usklađenja:mig:

VTi underhood
02.11.2011., 12:57
I regos si pročačkaj..imaš mogućnost vidjeti nepovezane obrasce..dušu dalo za usklađenja:mig:

zasad neću uzimat regos... to druge godine...

nego daj mi reci, kad predam papirnatu punomoć na poreznu, onda još preko e-porezne moram poslat onaj zahtjev za elektroničkim poslovanjem za te klijente za koje sam donio punomoć?

rossonero_Zg
02.11.2011., 14:34
zasad neću uzimat regos... to druge godine...

nego daj mi reci, kad predam papirnatu punomoć na poreznu, onda još preko e-porezne moram poslat onaj zahtjev za elektroničkim poslovanjem za te klijente za koje sam donio punomoć?

ne trebas slati preko e-porezne... odmah mozes slati obrasce

VTi underhood
02.11.2011., 17:03
ne trebas slati preko e-porezne... odmah mozes slati obrasce

Hvala:)

vlado3
03.11.2011., 04:15
Nemoj zaboravit punomoć i za svoju firmu - ja sam fino napravio za svih i sve radi, a za sebe ne mogu otvoriti e-poreznu :lol:

Nata07
03.11.2011., 11:57
ne koristim e-poreznu, a sad ću morat ......
a koja je procedura? kod koga tražim?

lili p.
03.11.2011., 12:04
http://www.porezna-uprava.hr/e-porezna/kakoPostatiKorisnik.asp?id=b03d3

http://www.porezna-uprava.hr/e-Porezna/Datoteke/ePorezna-Korisnicki-Prirucnik.pdf

VTi underhood
03.11.2011., 13:37
Nemoj zaboravit punomoć i za svoju firmu - ja sam fino napravio za svih i sve radi, a za sebe ne mogu otvoriti e-poreznu :lol:

:lol::lol::lol: meni isto nije htjelo od prve... pa sam onda slao mail i onda su mi odobrili...

moira_67
04.11.2011., 09:50
Kud svi tu i mali Mujo pa i ja planiram započeti sa tim "e-akcijama". Željela bih dakle predavati izveštaje u Finu (regos, statistika) i poreznu.
Prvi korak je izrada one finine kartice,jel? Zanima me koliko bi bilo početno ulaganje (i kakve vrste potpisa i certifikata moram imati) i kasniji mjesečni trošak. Koliko sam shvatila po onome na Fininim stranicama, mjesečna naknada za korištenje e-servisa je 50kn i obuhvaća predaju R-Sm obrasca, godišnjih financijskih izvještaja, statisičkih izvještaja, pa kaže još i ovjeru elekrtoničkog potpisa i mjesečno korištenje servisa e-plaćanja. E sad, što to točno u praksi znači, kolike bih ja još imala dodatne troškove i koliko bi bilo još dodatno ako bih predavala obrasce i u poreznu??
Možda blesavo pitanje, ali dok nemam ovu obaveza, ne bih se upuštala u posao ako bi mjesečni trošak bio prevelik.
TNX

knjiza
04.11.2011., 10:04
Kud svi tu i mali Mujo pa i ja planiram započeti sa tim "e-akcijama". Željela bih dakle predavati izveštaje u Finu (regos, statistika) i poreznu.
Prvi korak je izrada one finine kartice,jel? Zanima me koliko bi bilo početno ulaganje (i kakve vrste potpisa i certifikata moram imati) i kasniji mjesečni trošak. Koliko sam shvatila po onome na Fininim stranicama, mjesečna naknada za korištenje e-servisa je 50kn i obuhvaća predaju R-Sm obrasca, godišnjih financijskih izvještaja, statisičkih izvještaja, pa kaže još i ovjeru elekrtoničkog potpisa i mjesečno korištenje servisa e-plaćanja. E sad, što to točno u praksi znači, kolike bih ja još imala dodatne troškove i koliko bi bilo još dodatno ako bih predavala obrasce i u poreznu??
Možda blesavo pitanje, ali dok nemam ovu obaveza, ne bih se upuštala u posao ako bi mjesečni trošak bio prevelik.
TNX

e-porezna ( i e-mirovinsko i zdravstveno) su potpuno besplatni. znači trošak je neki jednokratni za karticu fini + 50 kn mjesečno za jednu firmu. ukoliko se po istoj kartici radi za više firmi ( sa punomoći) onda se za svaku punomoć plaća dodatnih 2,5-12 kn /po punomoći- cifra ovisi o ukupnom broju punomoći-što više to jeftinije. i opet ova plaćanja su samo za servise fine (regos, statistički, fina plaćanje), a punomoći porezne (i mio i hzzo) su besplatne.

u praksi jedna firma 50 kn mjesečno, 3 firme 86 kn, 101 firma 302,5 kn . taj račun može biti veći samo ako se taj mjesec uzima bon-1, prijepis statističkog, ili tako nešto što se inače plaća fini ( a opet povoljnije nego na šalteru)

moira_67
04.11.2011., 10:09
Hvala puno! Onda mislim da se nema o čemu puno razmišljati. Treba se polako "osuvremeniti".;)

ninaada
04.11.2011., 22:25
ja isto koristim tek nekih 20 dana...
ima dobrih i losih strana...
predao sam ID obrazac za 09/2011 nakon predaje dobijes potvrdu da je to zaprimljeno, ali pise dole da kasnije provijeris jel proknjizeno... ja 17.10. idem viditi jel proknjizeno kad ono nista (inace predano 30.09.):504: zovem referenticu, a ona da, da nisam stavila kvacicu :rofl: znaci opet sve ovisi o referentu... isto tako sad sam predavao PDV obrasce i pise obradeno, ali kada odem na kartice jos nema zaduzenja :ne zna:

Još čekam USB, pa nemam ideju kako to funkcionira... Jel se to preko inetrneta nešto upisuje? Jel se kopira obrazac? Jel šalje XML document ili PDF? Moj knjigovodstveni program ne exportira XML document što sam čitala da treba za e-poreznu? Da li mi je taj XML neophodan ili mogu i na drugi način poslati/popuniti obrasce?

rossonero_Zg
05.11.2011., 12:09
Još čekam USB, pa nemam ideju kako to funkcionira... Jel se to preko inetrneta nešto upisuje? Jel se kopira obrazac? Jel šalje XML document ili PDF? Moj knjigovodstveni program ne exportira XML document što sam čitala da treba za e-poreznu? Da li mi je taj XML neophodan ili mogu i na drugi način poslati/popuniti obrasce?

upisujes u program e-porezne koji skines sa stranica porezne uprave... obrazac saljes preko njihovog programa... ako nemas mogucnos da ti tvoj knj.program napravi XML onda sve to mozes upisati rucno... isto tako imas mogucnost pohraniti podatke, pa ne moras svaki mjesec tipkati ime firme, oib itd... kad dobijes usb i skines program sve ce ti biti jasnije :mig:

ninaada
06.11.2011., 11:51
upisujes u program e-porezne koji skines sa stranica porezne uprave... obrazac saljes preko njihovog programa... ako nemas mogucnos da ti tvoj knj.program napravi XML onda sve to mozes upisati rucno... isto tako imas mogucnost pohraniti podatke, pa ne moras svaki mjesec tipkati ime firme, oib itd... kad dobijes usb i skines program sve ce ti biti jasnije :mig:

Isprintala sam onih 71 stranu Korisničkog priručnika i 15 strana Često postavljanih pitanja, ali iz svega toga nisam shvatila da li se preko njihovog programa podaci mogu direktno upisivati, ili se oni šalju u formi XML dokumenta za koji imaju primjere kako trebaju izgledati (ali, to je valjda za programere)... Tako da mi je ovaj tvoj odgovor puno korisniji od njihovih uputa! Puno hvala na odgovoru! :)

Medo_74
06.11.2011., 14:13
ali iz svega toga nisam shvatila da li se preko njihovog programa podaci mogu direktno upisivati

Mogu se direktno upisivati.

moira_67
10.11.2011., 09:09
Gdje naći "šifre porezna uprave" koje traži program kod formiranja obrazaca?

vlado3
11.11.2011., 09:05
Na PM :)

kakodane
16.11.2011., 09:25
Jel smo onda svi obveznici PDV-obvezni imati e-poreznu ili samo firme koje imaju preko 800.000 kn prihoda?
Da li je izglasan taj zakon ili se još čeka?

Medo_74
16.11.2011., 09:56
Jeste citali .....

FINA naplaćuje javnu objavu godišnjih financijskih izvješća !

vlado3
16.11.2011., 10:27
Jel smo onda svi obveznici PDV-obvezni imati e-poreznu ili samo firme koje imaju preko 800.000 kn prihoda?
Da li je izglasan taj zakon ili se još čeka?

Obveznici su veliki i srednji poduzetnici, te od malih oni sa UP preko 800.000 i stupa na snagu 01.01.

vlado3
16.11.2011., 10:44
Jeste citali .....

FINA naplaćuje javnu objavu godišnjih financijskih izvješća !
Katastrofa :flop:
valjda sada slijedi i naputak na koji način elektroničkim putem predavati nestandardnu dokumentaciju (bilješke i odluku o raspodjeli), a možda neće ni biti obavezna :lol:
Ali sada naplaćuju i gledanje javnih podataka kao da idemo u kino :rofl:

vitas
16.11.2011., 11:11
Katastrofa :flop:
valjda sada slijedi i naputak na koji način elektroničkim putem predavati nestandardnu dokumentaciju (bilješke i odluku o raspodjeli), a možda neće ni biti obavezna :lol:
Ali sada naplaćuju i gledanje javnih podataka kao da idemo u kino :rofl:

Ja sam do sada sve predalavala preko e-fine, i bilješke i sve što je trebalo..A kako naplaćuju gledanje javnih podataka?
Evo članak:
" FINA naplaćuje javnu objavu godišnjih financijskih izvješća

Ponedjeljak, 14.11.2011.

Prema Pravilniku o vrstama i visini naknada Financijskoj agenciji za usluge javne objave godišnjih financijskih izvještaja i izdavanja dokumentacije iz Registra godišnjih financijskih izvještaja (Nar. nov., br. 126/11.), Financijska će agencija od 1. siječnja 2012. naplaćivati naknade za javnu objavu godišnjih financijskih izvješća.

Prema čl. 2. toč. 1. i čl. 3. st. 2. navedenoga Pravilnika, naplaćuju se naknade poduzetnicima za javnu objavu dokumentacije za financijska izvješća zaprimljene u Registru i to one dokumentacije koja se dostavlja na papiru ili u elektroničkom obliku na nekom od nositelja podataka.

Naknade za uslugu javne objave dokumentacije za javnu objavu financijskih izvješća zaprimljene u Registru putem internetskog servisa naplaćuju se iz državnog proračuna u skladu s čl. 2. toč. 1. i čl. 3. st. 1. Pravilnika.

Zanimljivo je da se u dosadašnjoj praksi objave godišnjih financijskih izvješća nisu naplaćivale naknade od poduzetnika nego se takva naknada prema Pravilniku iz 2009. (Nar. nov., br. 12/09.) financirala iz državnog proračuna bez obzira na način dostave ili na nositelje podataka. "

Ha!! Znači da se mojim firmama neće naplaćivati jer ja sve šibam preko e-finine kartice..Blagoslovljena bila :-)

vlado3
16.11.2011., 11:39
Ja sam do sada sve predalavala preko e-fine, i bilješke i sve što je trebalo..A kako naplaćuju gledanje javnih podataka?
....... Znači da se mojim firmama neće naplaćivati jer ja sve šibam preko e-finine kartice..Blagoslovljena bila :-)Ima cjenik za gledanje ...
A reci mi, ti imaš fininu karticu i ovlasti za sve klijente? Koliko je mjesečna naknada po klijentu?
Ja je koristim samo za e-poreznu do sada

moira_67
16.11.2011., 11:46
Ja sam do sada sve predalavala preko e-fine, i bilješke i sve što je trebalo..

Bilješke i odluke si skenirala pa poslala s dokumentacijom ili kako?

moira_67
16.11.2011., 11:52
Evo da citiram prijašnji post, o cijeni dodatnih ovlaštenja na fina kartici: "... ukoliko se po istoj kartici radi za više firmi ( sa punomoći) onda se za svaku punomoć plaća dodatnih 2,5-12 kn /po punomoći- cifra ovisi o ukupnom broju punomoći-što više to jeftinije. i opet ova plaćanja su samo za servise fine (regos, statistički, fina plaćanje),...u praksi jedna firma 50 kn mjesečno, 3 firme 86 kn, 101 firma 302,5 kn . taj račun može biti veći samo ako se taj mjesec uzima bon-1, prijepis statističkog, ili tako nešto što se inače plaća fini ( a opet povoljnije nego na šalteru)"

vitas
16.11.2011., 12:30
Ima cjenik za gledanje ...
A reci mi, ti imaš fininu karticu i ovlasti za sve klijente? Koliko je mjesečna naknada po klijentu?
Ja je koristim samo za e-poreznu do sada

"Dodatna ovlaštenja naplaćuju se prema sljedećoj skali:
FINA e-kartica - dodatna ovlaštenja*
do 10 ovlaštenja
12,00 kn/ovlaštenje
od 11 do 30 ovlaštenja
10,00 kn/ovlaštenje
od 31 do 50 ovlaštenja
7,00 kn/ovlaštenje
51 do 100 ovlaštenja
5,00 kn/ovlaštenje
101 i više ovlaštenja
2,50 kn/ovlaštenje
Primjer obračuna: Ako imate ukupno 35 ovlaštenja obračun naknade bit će sljedeći: 35 korisnika x 7,00 kn što ukupno iznosi 245,00 kn. "

A di ti je taj cijenik za gledanje? Ja gledam javnu objavu tak da se ulogiram sa korisničkim imenom i lozinkom i gledam kaj hoću..Ajme, pa neće mi valjda sad poslati neki račun za to? Mislim, tak gledam već godinu dana sigurno pa nikad nisu niš naplatitli

vitas
16.11.2011., 12:32
Bilješke i odluke si skenirala pa poslala s dokumentacijom ili kako?

Možeš skenirati ili samo prebaciti u pdf format..Uglavnom mora biti u pdf-u..dovoljan je digitalni potpis kojim potpišeš kad šalješ dokumentaciju pa sam žig i potpis nije bio potreban..barem do sada nije bio potreban

vitas
16.11.2011., 12:34
Evo da citiram prijašnji post, o cijeni dodatnih ovlaštenja na fina kartici: "... ukoliko se po istoj kartici radi za više firmi ( sa punomoći) onda se za svaku punomoć plaća dodatnih 2,5-12 kn /po punomoći- cifra ovisi o ukupnom broju punomoći-što više to jeftinije. i opet ova plaćanja su samo za servise fine (regos, statistički, fina plaćanje),...u praksi jedna firma 50 kn mjesečno, 3 firme 86 kn, 101 firma 302,5 kn . taj račun može biti veći samo ako se taj mjesec uzima bon-1, prijepis statističkog, ili tako nešto što se inače plaća fini ( a opet povoljnije nego na šalteru)"

Svakako je povoljnije..samo treba izračunati koliko se vremena uštedi a da ne govorim ako nešto ne štima na obrascu pa moraš ponovno nositi.. A prijave na zdravstveno i mirovinsko..Ta kartica je stvarno u svakom pogledu prava stvar..koristim ju valjda već 4 godine i još joj nisam našla manu..

VTi underhood
16.11.2011., 14:10
Svakako je povoljnije..samo treba izračunati koliko se vremena uštedi a da ne govorim ako nešto ne štima na obrascu pa moraš ponovno nositi.. A prijave na zdravstveno i mirovinsko..Ta kartica je stvarno u svakom pogledu prava stvar..koristim ju valjda već 4 godine i još joj nisam našla manu..

Opet moji problemi s ePoreznom... u poreznoj je predana i obrađena punomoć za klijenta, ali ja još uvijek nemogu do PKK za njegov OIB... gospon na poreznoj kaže da su kod njih ovlaštenja dodjeljena i da nebi trebalo biti problema, ali ja nemogu ništa za taj OIB raditi...

Jel moram ja slati preko ePorezne još kakav zahtjev??? ili je dovoljno samo predati punomoć?

jer su ovlaštenja dodjeljena prije 2 dana, ali ja nemogu ništa...

vlado3
16.11.2011., 19:41
Koliko se ja sjećam dok sam se vratio iz porezne već je šljakalo. Da li ne možeš otvoriti nekog od klijenata ili nisi niti jednog uspio otvoriti?

VTi underhood
16.11.2011., 19:55
Koliko se ja sjećam dok sam se vratio iz porezne već je šljakalo. Da li ne možeš otvoriti nekog od klijenata ili nisi niti jednog uspio otvoriti?

sebe mogu, a za dvojicu za koje sam predao punomoći nemogu uopće otvoriti... tj. neznam uopće kak bi to trebalo izgledati... jel bi njihovi OIB-i trebali biti negdje navedeni - recimo u ovlaštenjima ili sl.

Znam samo kad tražim PKK, nemogu je dobiti... kaže da nemam ovlaštenje

a lik u poreznoj kaže da imam ovlaštenje...

Jel bi na ono ekranu "ovlaštenja poslovnog subjekta" trebali biti izlistani OIB-i svih klijnata za koje imam ovlaštenje ili....???

vlado3
16.11.2011., 22:07
ja samo upišem OIB klijenta za kojeg tražim PKK, pa potpis itd....,
ne mogu pomoći :ne zna:, sorry

VTi underhood
16.11.2011., 23:59
ja samo upišem OIB klijenta za kojeg tražim PKK, pa potpis itd....,
ne mogu pomoći :ne zna:, sorry

hvala, i ja tako upišem pa neće... budem sutra zvao ponovno da vidim u čemu je problem...

rossonero_Zg
17.11.2011., 06:47
odes na pkk, uneses oib, potpis, posalji i onda bi se trebala pojaviti pkk...
tako je barem kod mene
jel ti izbaci neku poruku ili se nista ne dogada??

vitas
17.11.2011., 07:29
Opet moji problemi s ePoreznom... u poreznoj je predana i obrađena punomoć za klijenta, ali ja još uvijek nemogu do PKK za njegov OIB... gospon na poreznoj kaže da su kod njih ovlaštenja dodjeljena i da nebi trebalo biti problema, ali ja nemogu ništa za taj OIB raditi...

Jel moram ja slati preko ePorezne još kakav zahtjev??? ili je dovoljno samo predati punomoć?

jer su ovlaštenja dodjeljena prije 2 dana, ali ja nemogu ništa...

E, meni je ženska prije parm mjeseci rekla da svaki put kad nosim punomoć moram donijeti i karticu i onda ju ona pikne kod sebe u čitač i sve sredi..u roku 24 sata sve radi..
E, sad baš gledam..imaš dolje ovlaštenja poslovnog subjekta..pa tamo ukucaj oib za te klijente kod kojih šteka, pošalji i onda ćeš dobiti popis za šta si sve ti sa svojom karticom ovlašten..ja kod svih imam sva ovlaštenja..možda si posebno navodio pa si nešto izostavio na punomoći.. Ja označim DA kod upravljanja ovlaštenjima i to znači da možeš sve neograničeno vrijeme pa i otkazati uslugu

VTi underhood
17.11.2011., 12:59
E, meni je ženska prije parm mjeseci rekla da svaki put kad nosim punomoć moram donijeti i karticu i onda ju ona pikne kod sebe u čitač i sve sredi..u roku 24 sata sve radi..
E, sad baš gledam..imaš dolje ovlaštenja poslovnog subjekta..pa tamo ukucaj oib za te klijente kod kojih šteka, pošalji i onda ćeš dobiti popis za šta si sve ti sa svojom karticom ovlašten..ja kod svih imam sva ovlaštenja..možda si posebno navodio pa si nešto izostavio na punomoći.. Ja označim DA kod upravljanja ovlaštenjima i to znači da možeš sve neograničeno vrijeme pa i otkazati uslugu

za sad sam za početak predao 2 punomoći i na obje je označeno upravljanje svim ovlaštenjima...

2 rossonero

za 1. klijenta mi aže da nisam ovlašten da dobijem PKK
za 2 klijenta mi kod traženja PKK nakon nekih minutu što stoji na dijelu "slanje poruke u poreznu upravu" napiše DESTINATION UNREACHABLE

evo sad sam za ovog drugog klijenta (destination unreachable) zatražio ovlaštenja i dobio popis gdje lijepo piše da sam neograničeno ovlašten za sve navedene radnje...

a za ovog 1. mi odmah kod slanja kaže da nisam ovlašten potpisivati zahtjev

rossonero_Zg
17.11.2011., 14:50
ne znam di je problem :confused: ja sam napravio 10 punomoci i za sve mi je radilo najkasnije 2 dana od predaje punomoci...
mozda je ovaj u poreznoj nesto krivo stavio :ne zna:

VTi underhood
17.11.2011., 15:47
ne znam di je problem :confused: ja sam napravio 10 punomoci i za sve mi je radilo najkasnije 2 dana od predaje punomoci...
mozda je ovaj u poreznoj nesto krivo stavio :ne zna:

uspio sam pronać problem za drugog klijenta za kojeg javlja da je unreachable... nekakav dodatni certifikat ili dio certifikata u banci je trebao biti automatski dodjeljen, ali iz nekog razloga nije bio... čovjek tamo kliknuo 2 klika i sad je sve OK...

a za drugog za kojeg nemam ovlasti kaže da vjerovatno u poreznoj nisu unjeli jer ponekad im treba i po 4-5 dana da unesu ovlasti - pogotovo iz razloga što nisam predavao USB prilikom predaje punomoći nego je samo odnesena papirna punomoć...

vidićemo kroz par dana...

VTi underhood
18.11.2011., 08:52
Evo jedna nova informacija (možda nekome stara ali nek se nađe)...

Pisane punomoći za svoje klijente možete predati u bilo kojoj ispostavi porezne uprave bez obzira na to koje je sjedište klijenta...

Npr. ako je knjigovodstvo u Zagrebu, a sjedište klijenta i matična ispostava u Rijeci, punomoć se može bez problema predati u Zagrebu...

Treba ispuniti 3 primjerka punomoći...

VTi underhood
18.11.2011., 09:15
evo sad sam za ovog drugog klijenta (destination unreachable) zatražio ovlaštenja i dobio popis gdje lijepo piše da sam neograničeno ovlašten za sve navedene radnje...

a za ovog 1. mi odmah kod slanja kaže da nisam ovlašten potpisivati zahtjev

Evo i ovaj dio riješio... gospoda u PU Dubrovnik su zametnula dokumentaciju i nisu proveli punomoć...

vlado3
18.11.2011., 09:52
Npr. ako je knjigovodstvo u Zagrebu, a sjedište klijenta i matična ispostava u Rijeci, punomoć se može bez problema predati u Zagrebu...Tako je, ne treba više trošiti na poštarinu, a i ne treba zvati tete u poreznu da pogledaš karticu.
A evo i jedan primjer, kada mi je e-porezna dobro došla: Kod jednog klijenta, obrtnika, pojavila se nova stavka - prisilne kazne MUP-a; dao sam mu informaciju i ustanovio je da je to plaćeno, a u MUP-u nisu zatvorili uplatu. Bez toga bi bilo došlo do ovrhe, a onda bi put bio duži za "dokazivanje tko je u pravu"

BlindDog
29.11.2011., 11:03
Kako rješavate problem dostave dokumentacije kod povrata PDV?
Naime, moje referentice u mojoj vukojebini su tražile da svi moraju prijeći na e-porezna i da više ne mogu davati na kraju godine kartice za usklađenje. Sad sam sve prebacio na e-porezna i kod prvog povrata me zvali da dostavim kopije URA, Knjige URA i HUB-1 da se može vratiti PDV.
Koji će mi vrag e-porezna ako opet moram ići k njima i donositi im podatke i jedan HUB-1 da mi se vrati PDV. Na ovo pitanje nisu znale odgovor.
Naravno, kod mene uvije pali Murphy-ev zakon pa sam punomoći znao raditi i po tri puta. Prvo mi kaže da stavim sebe, pa onda društvo u kojem radim pa na kraju obadvoje. Help desk telefonom mi nije znao odgovoriti.

VTi underhood
29.11.2011., 11:08
Naime, moje referentice u mojoj vukojebini su tražile da svi moraju prijeći na e-porezna i da više ne mogu davati na kraju godine kartice za usklađenje. Sad sam sve prebacio na e-porezna i kod prvog povrata me zvali da dostavim kopije URA, Knjige URA i HUB-1 da se može vratiti PDV.
Koji će mi vrag e-porezna ako opet moram ići k njima i donositi im podatke i jedan HUB-1 da mi se vrati PDV. Na ovo pitanje nisu znale odgovor.
Naravno, kod mene uvije pali Murphy-ev zakon pa sam punomoći znao raditi i po tri puta. Prvo mi kaže da stavim sebe, pa onda društvo u kojem radim pa na kraju obadvoje. Help desk telefonom mi nije znao odgovoriti.

pa i ovak moraš zahtjev za povrat u papirnom obliku dat...

klasični idiotizam naših ustanova... isto ko i kod fine... doneseš izvještaj u elektronskom obliku, ali još uvijek moraš imat PAPIRNATU potvrdu da je primljen... ono wtf... ili je elektronski ili je papirnato... odlučite se...

kakodane
30.11.2011., 07:57
S obzirom da moram uzeti e-poreznu, samo me zanima jel jako komplicirana ta sva procedura, koliko dugo mi treba da sve to predam, dobijem?..čisto da se znam pripremit!

VTi underhood
30.11.2011., 11:29
S obzirom da moram uzeti e-poreznu, samo me zanima jel jako komplicirana ta sva procedura, koliko dugo mi treba da sve to predam, dobijem?..čisto da se znam pripremit!

ma nije komplicirano... traje tjedan do dva dok sve ne dobiješ

rossonero_Zg
30.11.2011., 13:36
napravio mi programer da mogu iz svog programa kopirati u e-poreznu putem xml datoteke
ja probam slati i javlja mi da mi obrazac ne moze proci i da probam kasnije...
rekao idem probat rucno, jer ne bi bilo prvi put da programer nesto krivo napravi... nisam uspio ni sve ispuniti rucno kad zove gospon iz porezne da su primjetili da mi nece proci obrazac i neka im posaljem na mail obrazac da vide zasto nece... stvarno su me iznenadili brzinom, svaka im cast... sad necu morat jos i programeru objasnjavat sta ne valja nego ću mu samo poslao mail od e-porezne...

vlado3
30.11.2011., 20:31
Vjerovali ili ne, ja predao e-PDV sa povratom i stiglo bez dodatnih pitanja. Slijedeći mjesec opet imam povrat, pa ću javiti rezultat.
Kod drugog klijenta imao preknjiženje sa PDV na PND i prošlo (naravno uz zahtjev i HUB).
Vjerujem da je u ovim slučajevima "ključ uspjeha" referent-ica

VTi underhood
30.11.2011., 23:22
Vjerovali ili ne, ja predao e-PDV sa povratom i stiglo bez dodatnih pitanja. Slijedeći mjesec opet imam povrat, pa ću javiti rezultat.
Kod drugog klijenta imao preknjiženje sa PDV na PND i prošlo (naravno uz zahtjev i HUB).

da si na fjesu, sad bi ti stisnul lajk :D

ja se isto moram pohvalit da referenti i općenito cijela porezna uprava u mojem mjestu ozbiljno shvaća e-poreznu i sve se u najkraćem roku rješava ako dođe do problema...

vitas
01.12.2011., 07:04
Vjerovali ili ne, ja predao e-PDV sa povratom i stiglo bez dodatnih pitanja. Vjerujem da je u ovim slučajevima "ključ uspjeha" referent-ica

Kad kažeš bez dodatnih pitanja hoćeš reći da si tražio povrat i da su vratili novce a da nisu zvali i tražili knjige na kontrolu?

Što se referenata tiče tu se slažem.. Imam par klijenata koji vuku dugovanja i dobivaju samo opomene po kojima tu i tamo nešto plate pa nova opomena i tako već godinu dana.. dok imam drugog koji sve redovno plaća i jednom mu se desi da zakasni sa pdv-om SAMO 3 DANA i dobije opomenu pred tužbu... Totalno nelogično tako da je zaista samo stvar referenta

VTi underhood
01.12.2011., 14:34
Kad kažeš bez dodatnih pitanja hoćeš reći da si tražio povrat i da su vratili novce a da nisu zvali i tražili knjige na kontrolu?

Što se referenata tiče tu se slažem.. Imam par klijenata koji vuku dugovanja i dobivaju samo opomene po kojima tu i tamo nešto plate pa nova opomena i tako već godinu dana.. dok imam drugog koji sve redovno plaća i jednom mu se desi da zakasni sa pdv-om SAMO 3 DANA i dobije opomenu pred tužbu... Totalno nelogično tako da je zaista samo stvar referenta

porezna ti se na urednost plaćanja navikne ko magarac na batine... kad si uredan, svako zakašnjenje rezultira automatskim slanjem opomene... isto kak je magarcu totalno čudno ak jedan dan ne dobije batine... :lol:

vitas
16.12.2011., 12:22
Da li je netko preko e-porezne predavao id obrazac u slučaju kada nije bila isplaćena plaća?
Naime.. na seminaru rrif-a su govorili o popunjavanju id obrasca u sluačju neisplate plaće i tada se dio pod II treba ostaviti prazan..no, to kroz aplikaciju e-porezna izgleda nije moguće.. jedino što je moguće jest ostaviti prazno pod II 7. UPLAĆEN POREZ NA DOHODAK I PRIREZ..
Ili ja radim nešto krivo? Ima netko takvu situaciju?

jorgovanka
19.12.2011., 12:26
pozdrav svima!

imam pitanje, da li ste vi, kada ste dobili Fininu karticu i USB čitač, dobili i instalacijski CD? :confused:
sktoz sam bedasta za ovakve stvari...:504:

vitas
19.12.2011., 12:46
pozdrav svima!

imam pitanje, da li ste vi, kada ste dobili Fininu karticu i USB čitač, dobili i instalacijski CD? :confused:
sktoz sam bedasta za ovakve stvari...:504:

Ako prvi puta instalirate e-finu imate pravo pozvati njihovog informatičara da Vam sve podesi (prvi puta besplatno).. tako Vam je najsigurnije.. Meni je bio..

jorgovanka
19.12.2011., 12:55
Ako prvi puta instalirate e-finu imate pravo pozvati njihovog informatičara da Vam sve podesi (prvi puta besplatno).. tako Vam je najsigurnije.. Meni je bio..

mislim da i hoću, nazvat ću ih sutra. Hvala :)

mazziz
20.12.2011., 06:42
Kada se dobije kartica od Fine, treba li se javiti u Poreznu upravu prije instalacije?

jorgovanka
20.12.2011., 08:03
ne, prvo treba instalirati Fininu karticu na svom računalo, i zatim sa punomoćima, ako Vam treba za druge klijente, i karticom otići u Poreznu

mazziz
20.12.2011., 08:26
ne, prvo treba instalirati Fininu karticu na svom računalo, i zatim sa punomoćima, ako Vam treba za druge klijente, i karticom otići u Poreznu

Mora li baš otići odgovorna osoba ili?

vitas
20.12.2011., 08:50
Mora li baš otići odgovorna osoba ili?

Ne mora.. bitno da im se odnesu punomoći i kartica, može odnesti čak i slučajni prolaznik :)

mazziz
20.12.2011., 09:20
Ne mora.. bitno da im se odnesu punomoći i kartica, može odnesti čak i slučajni prolaznik :)

Pa mi nemamo druge klijente, to je kartica samo za našu firmu, znači otići samo sa karticom?

moira_67
20.12.2011., 09:34
Pa mi nemamo druge klijente, to je kartica samo za našu firmu, znači otići samo sa karticom?

Kartica, potpisana punomoć, a meni su tražili još i kopiju osobne direktora (budući da sam samo zaposlenik a ne ovlaštena osoba) i kopiju rješenja iz sudskog registra za poduzeće. Ponesi pečat za svaki slučaj, nikad se ne zna ;)
Naravno, kartica mora biti prvo ispravno instalirana, imaju detaljne upute na instalacijskom CD Fina-e tako da nije teško.

vlado3
20.12.2011., 10:14
Vjerojatno opet ovisi od PU do PU, ja sam prije par dana dodao još jednog klijenta i otišla je kolegica sa karticom i punomoći (u 3 primjerka) i sve je bilo OK.
Istina kada sam radio punomoć za sebe za svoju firmu isti postupak kao kad radiš punomoć za drugog.
U stvari po firmi opunomoćena osoba (direktor, vl. obrta ...) daje punomoć OSOBI (zaposleniku tog ili drugog subjekta) da vrši usluge e-porezne

cvrcak7
22.12.2011., 08:26

Ako je za vašu firmu, ne treba ići u poreznu.
Preko aplikacije e-porezna treba poslati zahtjev za el. poslovanjem.
Nakon što mailom dođe obavijest, pristup bi trebao biti omogućen.

vlado3
30.12.2011., 08:54
Kao što rekoh, jučer sjeo povrat bez dodatnih pitanja, bez zahtjeva, bez virmana ... :rolleyes:

VTi underhood
30.12.2011., 13:56
Kao što rekoh, jučer sjeo povrat bez dodatnih pitanja, bez zahtjeva, bez virmana ... :rolleyes:

bez dokumentacije na uvid?:503: :top:

vitas
31.12.2011., 17:10

Definitivno je referentica zaslužna za to...

vlado3
01.01.2012., 21:03
bez dokumentacije na uvid?:503: :top:
bez, a budem je išao posjetiti ovih dana - bio bi red :mig:

VTi underhood
02.01.2012., 00:06
bez, a budem je išao posjetiti ovih dana - bio bi red :mig:

kremšnite ili švarcvald torta bi bilo very apropriejt ;)

VTi underhood
02.01.2012., 13:11
Da li ste probali predati preko e-porezne ID obrazac sa negativnom vrijednosti obračunatog poreza na dohodak (konačni obračun plaće)??? Ja sam probao i ne dozvoljava mi... morat ću predat u papirnom obliku...

vlado3
02.01.2012., 15:19
mene to čeka ovih dana, pa ti javim.
Kako i plaće dajem preko net-bankinga onda mi je davalo grešku, pa sam skuzio da moj vrli program priprema i virmane sa minusom :504:

rossonero_Zg
03.01.2012., 12:02
ja sam danas poslao dva ID sa minusom poreza i prireza i normalno mi je proslo...

posto ti vuce virmane sa iznosom u minus mozda ti je onda i kod ID povukao minus iznos pod II.7 UPLACENI POREZ NA DOHODAK I PRIREZ, a tu bi trebala biti nula

VTi underhood
04.01.2012., 07:56
ja sam danas poslao dva ID sa minusom poreza i prireza i normalno mi je proslo...

posto ti vuce virmane sa iznosom u minus mozda ti je onda i kod ID povukao minus iznos pod II.7 UPLACENI POREZ NA DOHODAK I PRIREZ, a tu bi trebala biti nula

moguće :top: provjerit ću... hvala puno

vlado3
04.01.2012., 09:21
prošlo i meni sa minusom :top:

VTi underhood
04.01.2012., 13:57

prošlo i meni, nije bio stvar u minusu nego valjda puko fajl kod prebacivanja... danas za isti ID obrazac ponovno kreiram XML i prođe od prve...

moira_67
12.01.2012., 10:18
U 12. mjesecu smo napravili ( i dobili) fininu karticu pa me zanima kad možemo očekivati račune?

Whity
12.01.2012., 17:16
Je li moguće da se IP kartice ne mogu predati putem E-porezne ?

rossonero_Zg
12.01.2012., 18:23
Je li moguće da se IP kartice ne mogu predati putem E-porezne ?

sigurno se ne mogu predati putem e-porezne :503: moras nositi u poreznu kao i do sada

Whity
12.01.2012., 20:14
bzv. Donijeli su zakon o obveznom podnošenju prijava putem interneta, a nisu razvili programska rješenja za njegovu provedbu. Osim IP kartica, ne prolazi ID sa negativnim predznakom, a zahtjeve i virmane opet moram nositi u poreznu.
I čemu taj ugovor sa finom na 2 god.

lili p.
12.01.2012., 20:22
Negativni ID prolazi :ne zna:

Kao i sve u nas i ovo su bezprijekorno odradili :kava:

lili p.
12.01.2012., 20:22

vlado3
12.01.2012., 20:23
U 12. mjesecu smo napravili ( i dobili) fininu karticu pa me zanima kad možemo očekivati račune?
Po mom iskustvu između 17. i 20. u mjesecu. Definitivno zadnji račun u mjesecu koji stigne

Whity
12.01.2012., 20:30

Meni nije prošao i referentica mi je objasnila da je to zbog negativnog predznaka.
:ne zna:

lili p.
12.01.2012., 20:35

prošlo i meni, nije bio stvar u minusu nego valjda puko fajl kod prebacivanja... danas za isti ID obrazac ponovno kreiram XML i prođe od prve...

:ne zna:

AURELISS
20.01.2012., 11:22
Pitanjce....imam RS-m obrazac na stiku, kako ga mogu prebaciti u e-regos?

Medo_74
20.01.2012., 12:16
Pitanjce....imam RS-m obrazac na stiku, kako ga mogu prebaciti u e-regos?

U kojem formatu je obrazac. To je vazno, jer na regos stranici ti nece prihvatiti nikakv drugi format nego samo njihov.
Znaci, trebas na njihovoj stranici napraviti unos podataka i zamemorirati ga u odgovarajuci format i tek onda slati.

fairy wings
23.01.2012., 12:58
ok, kako se na fininom telefonu niko ne javlja da probam ovdje...

dakle, dobili smo fininu e-karticu, ubacili smo je u citac i sve ok, radi.
ali sta dalje?? moramo negdje pruzet neki program ili sta?? uopce mi nije
jasno di se ubacuju bilo kakvi podaci, ili da postoje negdje neki obrasci,
nigdje to ne vidim :ne zna::ne zna:

aj nek mi neka dobra dusa pomogne :)

vitas
23.01.2012., 13:55
ok, kako se na fininom telefonu niko ne javlja da probam ovdje...

dakle, dobili smo fininu e-karticu, ubacili smo je u citac i sve ok, radi.
ali sta dalje?? moramo negdje pruzet neki program ili sta?? uopce mi nije
jasno di se ubacuju bilo kakvi podaci, ili da postoje negdje neki obrasci,
nigdje to ne vidim :ne zna::ne zna:

aj nek mi neka dobra dusa pomogne :)

Zavisi šta sve planirate koristiti preko te kartice..
Možete koristiti e-regos, RGFI http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=940 to ti je na lijevoj strani pri dnu ovog linka.. Za te aplikacije ne trebaš ništa instalirati jedino ako će nešto u exploreru trebati podesiti zoveš finu..
Možeš ugovoriti e- poreznu http://www.porezna-uprava.hr/e-porezna/ePorezna2006.asp?id=b03d9 više o tome na ovom linku..sve ti piše..
Dalje možeš koristiti e-hzzo http://www.hzzo-net.hr/07_01_01.php
i e-hzmo http://e-prijave.mirovinsko.hr/ep-prijave/

Nadam se da nisam ništa zaboravila.. Svaki servis je odličan, ja ih korstim sve već godinama i zadovoljna sam..

pero288
23.01.2012., 17:35
jel ovo sa e poreznom zakonska obveza za sve ili samo za one koji imaju prihod veći od 800.000 kn?

lili p.
23.01.2012., 18:23
Nije još za sve :mig:

kattya
24.01.2012., 09:42
moja firma spada u grupu malih poduzetnika i ima godišnje isporuke manje od 800.000 kn, jeli mi što moramo putem interneta slati državnim institucijama ili i dalje možemo nositi tetama papire?.
Pitam, jer sam sasvim slučajno jučer saznala da je propisano da se obrasci moraju slati putem neta, pa velim da provjerim...

moira_67
24.01.2012., 09:47
moja firma spada u grupu malih poduzetnika i ima godišnje isporuke manje od 800.000 kn, jeli mi što moramo putem interneta slati državnim institucijama ili i dalje možemo nositi tetama papire?.
Pitam, jer sam sasvim slučajno jučer saznala da je propisano da se obrasci moraju slati putem neta, pa velim da provjerim...

Ne morate elektronički, možete i dalje na papiru :mig:

Simple Fille
24.01.2012., 13:41
Piše na fininoj stranici za instalaciju e-kartice:
Podržani operativni sustavi: Windows 98 SE, Windows ME (Millenium Edition), Windows 2000 (minimalno SP2) i Windows XP (SP1 i SP2).

Nemojte mi samo reći da na widowsima 'sedmici' to neću moći instalirati? :(
Pa gdje da sada nađem računalo sa starijim windowsima?
Mi se u firmi potrudili biti u korak sa vremenom,a još će ispasti da trebamo biti nazadni. :ne zna:

Iskustva sa 'sedmicom' ima netko? :)

vitas
24.01.2012., 14:11
Piše na fininoj stranici za instalaciju e-kartice:
Podržani operativni sustavi: Windows 98 SE, Windows ME (Millenium Edition), Windows 2000 (minimalno SP2) i Windows XP (SP1 i SP2).

Nemojte mi samo reći da na widowsima 'sedmici' to neću moći instalirati? :(
Pa gdje da sada nađem računalo sa starijim windowsima?
Mi se u firmi potrudili biti u korak sa vremenom,a još će ispasti da trebamo biti nazadni. :ne zna:

Iskustva sa 'sedmicom' ima netko? :)

Ide na sedmicu bez problema.. Ja imam na sedmici.. Te sve aplikacije jedino "ne vole" baš najnovije verzije explorera, adobe readera, jave i slično..Iako i na njima rade samo što znaju malo štekati jer ih nisu baš u potpunosti još prilagodili..ali radi uglavnom bez problema..

Medo_74
24.01.2012., 14:13
Može , može, neboj se.
Ide i na win Vista i win 7. Provjereno kod mene.
to kad su oni pisali, biće nije bilo ni viste i 7 :D

Samo pazi da imas ovo:
Internet Explorer 7 (ili višu verziju),
Acrobat Reader 6.0.2 CE (ili višu verziju),
JAVA 1.5.0_02 (ili 1.6.0_22 ili viša verzija)

Simple Fille
24.01.2012., 14:32
Ide na sedmicu bez problema.. Ja imam na sedmici.. Te sve aplikacije jedino "ne vole" baš najnovije verzije explorera, adobe readera, jave i slično..Iako i na njima rade samo što znaju malo štekati jer ih nisu baš u potpunosti još prilagodili..ali radi uglavnom bez problema..

Može , može, neboj se.
Ide i na win Vista i win 7. Provjereno kod mene.
to kad su oni pisali, biće nije bilo ni viste i 7 :D

Samo pazi da imas ovo:
Internet Explorer 7 (ili višu verziju),
Acrobat Reader 6.0.2 CE (ili višu verziju),
JAVA 1.5.0_02 (ili 1.6.0_22 ili viša verzija)

Baš vam fala na informaciji. :Pivo:
:briše znoj sa čela:

Imam novo računalo tek 10-tak dana i još bi mi samo trebalo da ne mogu sa njim na e-poreznu. :rofl:

sora
01.02.2012., 15:42
Zavisi šta sve planirate koristiti preko te kartice..
Možete koristiti e-regos, RGFI http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=940 to ti je na lijevoj strani pri dnu ovog linka.. Za te aplikacije ne trebaš ništa instalirati jedino ako će nešto u exploreru trebati podesiti zoveš finu..
Možeš ugovoriti e- poreznu http://www.porezna-uprava.hr/e-porezna/ePorezna2006.asp?id=b03d9 više o tome na ovom linku..sve ti piše..
Dalje možeš koristiti e-hzzo http://www.hzzo-net.hr/07_01_01.php
i e-hzmo http://e-prijave.mirovinsko.hr/ep-prijave/

Nadam se da nisam ništa zaboravila.. Svaki servis je odličan, ja ih korstim sve već godinama i zadovoljna sam..

Ok. To su opcije koje su nudili prilikom predaje dokumentacije, odnosno zahtjeva za fininom karticom. Osim onih 50 kn+PDV koji se placa za finu, placaju li se dodatno ove druge usluge ili to sve ulazi u to?

vlado3
01.02.2012., 15:49
sve ulazi u tu cjenu

jorgovanka
02.02.2012., 10:37
pozdrav svima!

jel ima tko informaciju što sa DU obrascem (Izvještaj o isplatama udjela u dobiti)? U e-poreznoj nema tog obrasca koliko vidim, pa sam pitala tetu u poreznoj dal to moram nositi papirnato iako imam e-poreznu, na što me je ona u čudu pitala da koji je to obrazac, popis dugotrajne imovine (DI)?...:rolleyes:

VTi underhood
02.02.2012., 14:40
pozdrav svima!

jel ima tko informaciju što sa DU obrascem (Izvještaj o isplatama udjela u dobiti)? U e-poreznoj nema tog obrasca koliko vidim, pa sam pitala tetu u poreznoj dal to moram nositi papirnato iako imam e-poreznu, na što me je ona u čudu pitala da koji je to obrazac, popis dugotrajne imovine (DI)?...:rolleyes:

sve što nemaš na e-poreznoj, nosiš u papirnom obliku...

Obrzac DU se mora predati do 15.2. za isplate dobiti u siječnju...

VTi underhood
02.02.2012., 14:44
evo jedan problemčić kod predaje ID obrasca za obrtnika dobitaša za 01-2012...

u 1. mjesecu 2012. obračunata je i isplaćena plaća za 12. mjesec 2011. kad su na snazi bile stare osnovice za obračun doprinosa...

Kod predaje ID obrasca za tu plaću, e-porezna mi javlja da su određene pozicije na ID obrascu manje od minimalno dozvoljenih... jer su vjerovatno već ubacili kontrole po osnovici 8531,60...

sami ID obrazac je prošao i čeka obradu pa ću vidjet šta će tete u poreznoj reć na to...

apis16268
02.02.2012., 19:07
evo jedan problemčić kod predaje ID obrasca za obrtnika dobitaša za 01-2012...

u 1. mjesecu 2012. obračunata je i isplaćena plaća za 12. mjesec 2011. kad su na snazi bile stare osnovice za obračun doprinosa...

Kod predaje ID obrasca za tu plaću, e-porezna mi javlja da su određene pozicije na ID obrascu manje od minimalno dozvoljenih... jer su vjerovatno već ubacili kontrole po osnovici 8531,60...

sami ID obrazac je prošao i čeka obradu pa ću vidjet šta će tete u poreznoj reć na to...

Imam isti slučaj i upravo sam pisala u e-Poreznu da mi jave što ne valja, odnosno što trebam napraviti.
Pretpostavljam da neki ljudi već isplaćuju poduzetničku plaću za siječanj u siječnju i da je poruka (upozorenje) o osnovicama samo informativne prirode, više kao podsjetnik.

VTi underhood
02.02.2012., 19:45
Imam isti slučaj i upravo sam pisala u e-Poreznu da mi jave što ne valja, odnosno što trebam napraviti.
Pretpostavljam da neki ljudi već isplaćuju poduzetničku plaću za siječanj u siječnju i da je poruka (upozorenje) o osnovicama samo informativne prirode, više kao podsjetnik.

i meni se tako čini pošto mi je ID obrazac ipak prošao ali uz ta upozorenja... sutra ću vidjet sa tetom iz porezne... danas sam već zvao ali će im dokument bit tek sutra dostupan pa ću vidjet

moira_67
07.02.2012., 08:11
Da Vas pitam, na moje ime je napravljene Fina e-kartica, međutim, ja sam samo zaposleniki poduezća dok je suprug ovlaštena osoba. Kod izrade i predaje GFI-ja, ukoliko obrasci budu potpisani el.potpisom (dakle osobe koja nije ovlaštena za zastupanje oliti direktor) to je u redu? Ili bih i sebe trebala upisati u Trg. sud kao ovlaštenu osobu?

vitas
07.02.2012., 09:04
Da Vas pitam, na moje ime je napravljene Fina e-kartica, međutim, ja sam samo zaposleniki poduezća dok je suprug ovlaštena osoba. Kod izrade i predaje GFI-ja, ukoliko obrasci budu potpisani el.potpisom (dakle osobe koja nije ovlaštena za zastupanje oliti direktor) to je u redu? Ili bih i sebe trebala upisati u Trg. sud kao ovlaštenu osobu?

Odgovorna osoba je dala punomoć Vama za potpisivanje svega samim time što je kartica na Vaše ime a mislim da ste predali obrazac punomoći uz svu dokumentaciju na finu.. Pa bez brige..ne morate mijenjati ništa na trg.sudu..

moira_67
07.02.2012., 09:42
TNX, predane su sve tražene punomoći.

Maana
12.02.2012., 20:03
Na granici sam ovih 800.000,00 kn, odnosno 31.12.2010. sam bila daleko ispod, a 31.12.2011. prelazim par tisuća, ukupne isporuke s pdv-om. Trebam li sada izvješća za 2012.predavati putem e-porezne ili se ovih 800 000,00 odnosi na isporuke bez pdv-a? (u tom slučaju bih bila ispod 800 000,00) Koliko otprilike dana traje cijeli postupak da se može koristiti sustav?
Hvala!

lili p.
12.02.2012., 20:39
Bez PDV-a.
Meni je sve bilo gotovo u cca 10 dana:)

Maana
12.02.2012., 21:51
Bez PDV-a.
Meni je sve bilo gotovo u cca 10 dana:)

Lili hvala na odgovoru po već ne znam koji put:)
Ipak mi je lakše ako nisam ograničena rokom na 15 dana da sve sredim.

moira_67
16.02.2012., 10:43
Pitanje u vezi predaje nestandardne dokumentacije u FINA-u: Kad sastavim bilješke i odluke uz GFI-POD, da bi ih predala preko e-fine, trebam li ih dati direktoru/članu uprave na potpis pa onda skenirati i u PDF ili mogu ići nepotpisani papiri u PDF formatu (naravno uz ime i prezime osobe koja mora potpisati dokumente) pa ih potpišemo prilikom predaje (dakle bude elektronički potpis)?

vitas
17.02.2012., 13:20
mogu ići nepotpisani papiri u PDF formatu (naravno uz ime i prezime osobe koja mora potpisati dokumente) pa ih potpišemo prilikom predaje (dakle bude elektronički potpis)?

Tako je...elektronički potpis je važeći

marija29
24.02.2012., 12:09
ako PD , tz, sr pošeljem u PU putem e-porezne da li RDG i Bilancu nosim u papirnatom obliku ili postoji drugi način. Unaprijed hvala na odgovoru

vlado3
24.02.2012., 14:10
Ako predaš GFI na Finu prije predaje PD, onda PU "posudi" od Fine bilancu i rdg i eventualno dop ako im treba.

bubamara1205
25.02.2012., 16:44
malo sam pogubljena sa uslugom e regos- unijela rsm, poslala ga, ali je vraćen kao neispravan. pa sam ga unijela ponovno(je li to velika greška), obrađen je i ispravan. na 08000080 nisam uspjela nikog dobiti da mi pomogne. pa ako netko može reći je li to ok ili ne?

marija29
26.02.2012., 09:43
Ako predaš GFI na Finu prije predaje PD, onda PU "posudi" od Fine bilancu i rdg i eventualno dop ako im treba.

Hvala lijepo na odgovoru.

marija29
28.02.2012., 09:11
molim pomoć........za e-poreznu sam predala punomoći od svojih klijenata i to je sve ok.........a što je sa e-regosom da li isto treba punomoć od klijenata , gdje ju mogu naći (nemam fina-e karticu negu uslugu b2g i usb kay od zgb banke.

lori meyers
28.02.2012., 09:17
meni je u zg banci rečeno da oni nisu razvili rješenje za takve vrste punomoći vezano za uslugu b2g-što se regosa tiče, jer navodno bi svatko trebao imati svoju karticu (???!!!) i zato je moj izbor pao na fininu karticu- to je bilo prije 3 mjeseca. možda se štogod promijenilo ili je moj bankar bio neupućen,a meni se žurilo pa nisam puno pitala i jednostavno otišla pravac fina. što se tiče punomoći, otišla sam direktno u finu i od njih tražila obrasce, popunila i predala.

marija29
28.02.2012., 09:46
meni je u zg banci rečeno da oni nisu razvili rješenje za takve vrste punomoći vezano za uslugu b2g-što se regosa tiče, jer navodno bi svatko trebao imati svoju karticu (???!!!) i zato je moj izbor pao na fininu karticu- to je bilo prije 3 mjeseca. možda se štogod promijenilo ili je moj bankar bio neupućen,a meni se žurilo pa nisam puno pitala i jednostavno otišla pravac fina. što se tiče punomoći, otišla sam direktno u finu i od njih tražila obrasce, popunila i predala.

hvala...........bilo bi mi normalno da imaju riješenje i za e-regos ako ga imaju za e-poreznu , vjerojatno se nije ništa promijenilo za ova tri mjeseca

pepka
28.02.2012., 12:54
poštovanje,

pošto kao firma - mali poduzetnici moramo prijeći na e poreznu imam pitanje.
dati ćemo ovlaštenje, punomoć knjigovotkinji koja će se baviti time.
nemamo fininu karticu, nego ćemo ići preko zabe jer već imamo e zabu.
da li će zaba nama dati karticu /usb koji ćemo mi onda dati knjigovotkinji ili se ona sama time bavi?
vidim da tu svi spominju klijente, pa sam pomislila da možda knjigovotkinja to sama organizira (certifikat, karticu) a mi samo damo punomoć?

hvala unaprijed

moira_67
28.02.2012., 13:04
poštovanje,

vidim da tu svi spominju klijente, pa sam pomislila da možda knjigovotkinja to sama organizira (certifikat, karticu) a mi samo damo punomoć?

Knjigovođa bi trebao imati fininu karticu, a vi mu dajete punomoć za fininu karticu i e-poreznu

vlado3
28.02.2012., 15:08
molim pomoć........za e-poreznu sam predala punomoći od svojih klijenata i to je sve ok.........a što je sa e-regosom da li isto treba punomoć od klijenata , gdje ju mogu naći (nemam fina-e karticu negu uslugu b2g i usb kay od zgb banke.
Za e-regos i za e-finu treba punomoć klijenata, a obrazac punomoći nalazi se na stranicama fine.
Mislim da je moguće i na karticu zabe dodati punomoći. Vi na kartici zabe imate instalirane certifikate (jedan za e-zabu i dva od fine), a punomoći vam dodaju na certifikat.
Ovo nije provjereno, ali mislim da je tako

Operativci zabe se ne žele mješati u ovaj dio koji je vezan uz finu, poreznu i sl., tako sam i ja problem sa zaba karticom i b2g uslugom, a koji se je odnosio na finu rješavao sa podrškom fine.

poštovanje,

pošto kao firma - mali poduzetnici moramo prijeći na e poreznu imam pitanje.
dati ćemo ovlaštenje, punomoć knjigovotkinji koja će se baviti time.
nemamo fininu karticu, nego ćemo ići preko zabe jer već imamo e zabu.
da li će zaba nama dati karticu /usb koji ćemo mi onda dati knjigovotkinji ili se ona sama time bavi?

hvala unaprijed
Ako vi nemate potrebu da sami imate uvid u podatke, onda je ekonomski isplativije da to napravi knjigovotkinja. Vas kartica košta 50 kn mjesečno, a knjigovotkinju njena osnovna košta 50, a za svaku punomoć za finu, regos 12 kn mjesečno, odnosno bez naknade za e-poreznu

miba
28.02.2012., 20:45
Ja sam knjigovođa jednoj firmi koja je počela koristiti e-poreznu. Oni posjeduju cetrifikat. Ja im fino pošaljem obrazac. Oni ga šalju na e-poreznu, mene navode kao osobu koja je ispunjavala obrazac i ne prolazi jer npotpis nije odobren. Pitanje: jeli to zbog toga što su mene upisali kao osobu koja je ispunjavala obrazac (ja nemam punomoć) ili je stvar u nećem sasvim drugom?

vlado3
28.02.2012., 21:02
Biti će da je to razlog, ako tamo popune kućicu da je zaposlenik drugog subjekta, a na njega ne glasi certifikat (kartica) onda vjerojatno ne prolazi

BUBAMARA22
29.02.2012., 06:21
Ja sam knjigovođa jednoj firmi koja je počela koristiti e-poreznu. Oni posjeduju cetrifikat. Ja im fino pošaljem obrazac. Oni ga šalju na e-poreznu, mene navode kao osobu koja je ispunjavala obrazac i ne prolazi jer npotpis nije odobren. Pitanje: jeli to zbog toga što su mene upisali kao osobu koja je ispunjavala obrazac (ja nemam punomoć) ili je stvar u nećem sasvim drugom?

zovi njihov call centar i pogledaj u čemu je problem,znaju i oni zabrljati
meni su sada zapisali jedno poduzeće na certifikat koji ja nevidim na kartici, a od jedno poduzeće mi uopće nisu proveli

miba
29.02.2012., 09:29
Biti će da je to razlog, ako tamo popune kućicu da je zaposlenik drugog subjekta, a na njega ne glasi certifikat (kartica) onda vjerojatno ne prolazi

Što onda napraviti ako direktor želi da je kod njega certifikat (u njegovoj firmi), a ja kao drugi subjekt koji vodim knjige, nemam punomoć i neću je dobiti? Jel moram ja prolazit neku proceduru da bi obrasci mogli prolaziti?

miba
29.02.2012., 09:43
zovi njihov call centar i pogledaj u čemu je problem,znaju i oni zabrljati
meni su sada zapisali jedno poduzeće na certifikat koji ja nevidim na kartici, a od jedno poduzeće mi uopće nisu proveli

Istina, u ovome je bio problem! Hvala ljudi!

mateja 33
02.03.2012., 08:41
Dobar dan, trebala bi mi brza pomoć....
Obrtnik je prešao 800 000 kn i 20.01.2012. je predan zahtjev za Fininu karticu,a tek danas su nas zvali da je gotova.Sva sreća da smo poreznu prijavu,id,i pdv predali na papiru kao i ranije.molila bi ako mi netko moze dati savjet kako da se zaštitimo u slučaju inspekcije. Jer prilikom predaje zahtjeva u Finu obećali su da najkasnije do 15.02. će certifikati biti gotovi,ali dobro su kasnili. Naravno nemoram niti pisati da smo ih zvali 100 puta ali bez uspjeha....Svaki savjet je dobrodošao...Hvala unaprijed !

marija29
05.03.2012., 12:53
Imam novog klijenta u ovoj godini i ustanovila sam da im je u 2011 godin za 10 mjesec predan neispravan ID obrazac.........da li se može napraviti ispravak ID obrasca putem e porezne ili ću ga morati napraviti u papirnatom obliku i da li je to moguće napraviti za prošlu godinu

vlado3
05.03.2012., 19:44
Mislim da je to moguće i preko e-porezne, ali ja sam radije odnio pješke uz kratak komentar, zašto novi ID. Moguće je i za prošlu godinu ispraviti

marija29
06.03.2012., 06:44
Mislim da je to moguće i preko e-porezne, ali ja sam radije odnio pješke uz kratak komentar, zašto novi ID. Moguće je i za prošlu godinu ispraviti

Hvala Vlado, možda je ipak bolje odnijeti osobno jer na obrazac moram naznačiti da je ispravak a ako šaljem preko e-porezne to ne mogu

vitas
06.03.2012., 06:49
Imam novog klijenta u ovoj godini i ustanovila sam da im je u 2011 godin za 10 mjesec predan neispravan ID obrazac.........da li se može napraviti ispravak ID obrasca putem e porezne ili ću ga morati napraviti u papirnatom obliku i da li je to moguće napraviti za prošlu godinu

Moguće je samo prije zvrcnite svog referenta da zna zašto šaljete ponovno isti ID. Ja sam tako već slala ispravke..onda oni storninraju stari i zaknjiže novi..

marija29
06.03.2012., 10:42
Moguće je samo prije zvrcnite svog referenta da zna zašto šaljete ponovno isti ID. Ja sam tako već slala ispravke..onda oni storninraju stari i zaknjiže novi..

hvala lijepo...........

moira_67
14.03.2012., 07:17
Koliko inače traje obrada prijave poreza na dobit i priloga? OD 21.2 su mi obrasci "u obradi" , pa šta ih toliko obrađuju :503:

vlado3
14.03.2012., 15:19
Sumnjam prije 02.05.

vitas
15.03.2012., 06:54
Koliko inače traje obrada prijave poreza na dobit i priloga? OD 21.2 su mi obrasci "u obradi" , pa šta ih toliko obrađuju :503:

Mislim da ih neće niti gledati prije roka za predaju..tako barem rade kod predaje id i pdv obrasca preko e.porezne.. mogu predati koliko hoću ranije ali knjiže dan-dva nakon roka za predaju..

VTi underhood
15.03.2012., 08:32
Mislim da ih neće niti gledati prije roka za predaju..tako barem rade kod predaje id i pdv obrasca preko e.porezne.. mogu predati koliko hoću ranije ali knjiže dan-dva nakon roka za predaju..

meni obrade odmah čim predam PDV i ID obrasce... neke PD-e su mi već obradili... tak da mislim da je stvar od porezne do porezne...

moira_67
15.03.2012., 08:46
Uvode e-poslovanje radi ubrzanja procesa obrade i sl. a onda čekam svaki obrazac (mislim na ove mjesečne) par dana, a ove godišnje... dok ne bude 5 do podne ...Mislim da nije u redu. Ali, kako kolega VTI kaže, sve opet ovisi od ispostave do ispostave

cura na zadatku
15.03.2012., 14:51
Molim vas da mi objasnite u kojem formatu mora biti PD obrazac da bi ga preko e-porezne mogla učitati i koje sve obrasce predajem preko e-kartice a koje nosim ?

vlado3
15.03.2012., 15:03
sa "e"-karticom u finu se može predati GFI i sva nestandardna dokumentacija u pdf-u (ne treba ići posebno zbog toga u finu, i nema dodatnog troška), a u poreznu se mogu predati PD, PDV-k, TZ, SR, ali nema mogućnosti predaje nestandardne dokumentacije (pregled poreznih gubitaka i sl.). Ovi su obrasci u .xml formatu

cura na zadatku
15.03.2012., 15:20
Moj PD obrazac je u xls formatu i kako da ga prebacim u xml? Sorry što gnjavim, ali ja sam za to tudum teški! i još, pokušala sam na e-regos povući GFI POD i sve je bilo ok, ali imam kvačice kod nestandardne dokumentacije,a ja je još nisam prebacila u pdf pa ne kužim zašto su tamo kvačice?? Nadam se da nisam to pislala jer sam samo isprobavala hoće li mi povući dokument i nisam ništa potvrđivala pa mi valjda nije poslan taj GFI?

vitas
16.03.2012., 06:51
Da li je moguće preko e-porezne predati ID obrazac ako nije bilo isplate plaće? Jel netko tako predavao?

VTi underhood
16.03.2012., 08:17
Moj PD obrazac je u xls formatu i kako da ga prebacim u xml?

nikako... isprintaj si taj excel dokument i ručno unesi/prepiši sve pozicije na e-poreznoj

tockica na i
16.03.2012., 09:13
Pozdrav!
Imam pitanje vezano za predaju PD obrasca na e-poreznu. Listala sam malo unatrag pa nisam vidjela da je itko o tome pisao.
Lako mi je unijeti PD, TZ I PDV-K. Ali što je s prilozima (bilanca, rdg, izajava o korištenju preplaćenog poreza na dobit, bruto bilanca)? Kako im to dostaviti?
Nigdje na e-poreznoj ne vidim mogućnost predaje priloga, niti upute o tome.
Probali smo predati ručno na PU, ali nas je referentica glatko otpilila da sve treba ići elektronski. :ne zna:

VTi underhood
16.03.2012., 09:25
Pozdrav!
Imam pitanje vezano za predaju PD obrasca na e-poreznu. Listala sam malo unatrag pa nisam vidjela da je itko o tome pisao.
Lako mi je unijeti PD, TZ I PDV-K. Ali što je s prilozima (bilanca, rdg, izajava o korištenju preplaćenog poreza na dobit, bruto bilanca)? Kako im to dostaviti?
Probali smo predati ručno na PU, ali nas je referentica glatko otpilila da sve treba ići elektronski. :ne zna:

a kako predat elektronski kad nema opcije??? šta se radi pametna... jeste joj probali objasniti da nema opcije za predaju elektronskim putem???

isto tako, kako predati DOH obrazac i KD obrazac za obrtnike elektronski kad ne postoji opcija???

Ovako ja predajem:
1. PDV-K, PD, SR, i TZ predajem preko ePorezne
2. GFI-POD predajem na CD/USB a odluke i bilješke na papiru u FINU
3. bruto bilancu, eventualni pregled gubitaka i izjavu o korištenju preplaćenih predujmova na papiru u poreznu upravu
4. dodatno ispišem cijeli GFI-POD i to priložim uz bruto bilancu da nemoram dvaput za istu stvar u poreznu putovat, jer se ponekad dogodi da porezna nemože preuzeti predani izvještaj s FINE pa im treba "papirni"

Za obrtnike obveznike predaje elektronskim putem (preko 800.000) predajem:
1. PDV-K, SR, i TZ predajem preko ePorezne
2. KD obrazac, poreznu prijavu (DOH i DOH-Z), obrazloženja uz PDV-K, blablabla papirno u poreznu

tockica na i
16.03.2012., 09:33
a kako predat elektronski kad nema opcije??? šta se radi pametna... jeste joj probali objasniti da nema opcije za predaju elektronskim putem???

isto tako, kako predati DOH obrazac i KD obrazac za obrtnike elektronski kad ne postoji opcija???

Ovako ja predajem:
1. PDV-K, PD, SR, i TZ predajem preko ePorezne
3. bruto bilancu, eventualni pregled gubitaka i izjavu o korištenju preplaćenih predujmova na papiru u poreznu upravu
4. dodatno ispišem cijeli GFI-POD i to priložim uz bruto bilancu da nemoram dvaput za istu stvar u poreznu putovat, jer se ponekad dogodi da porezna nemože preuzeti predani izvještaj s FINE pa im treba "papirni"

Za obrtnike obveznike predaje elektronskim putem (preko 800.000) predajem:
1. PDV-K, SR, i TZ predajem preko ePorezne
2. KD obrazac, poreznu prijavu (DOH i DOH-Z), obrazloženja uz PDV-K, blablabla papirno u poreznu

Hvala na odgovoru!

Ma to ti je samovolja pojedinih referentića u Pu očito na djelu, jer sam sada zvala drugu poreznu upravu radi druge firme, i rekla mi je da sve mogu donijeti u papirnatom formatu.
Mislim, nije mi problem unijeti ona tri obrasca (PD, TZ I PDV-K) :rolleyes:, čas posla, ali svejedno moraš šetat do PU pa onda čemu to rastezanje posla?
GFI-POD je već predan zajedno s CD-om, na Fini nikad nema problema, ali ovi s Porezne se fakat ponekad bahate....:rolleyes:

bubamara1205
16.03.2012., 20:18
molim za pomoć one koji znaju. koristim e karticu od fine za predavanje izvještaja, inače sam obrtnik. gdje moram čuvati te izvještaje, spominju se neki cd-i i usb-i na forumu, što to točno znači? ja si svaki mjesec isprintam ono što predam, ovaj mjesec sam predala i na regos rsm obrazac i prošao mi je, no ne mogu naći taj isti obrazac da si isprintam i priložim, u biti, sačuvala ga jesam u mapi u kompjutoru, no kada kliknem na njega piše da nije u ispravnom formatu- na koju foru je onda prošao...totalno sam zbunjena, na fininom telefonu se nitko ne javlja,tj. svi agenti zauzeti, a ja sam očito informatički duduk- umjesto da si olakšam, sad bi radije papire na tačkama nosila na regos i poreznu. :)

bubamara1205
17.03.2012., 20:06
[QUOTE=bubamara1205;38517353] ...zar nitko?:s

vitas
17.03.2012., 20:13
molim za pomoć one koji znaju. koristim e karticu od fine za predavanje izvještaja, inače sam obrtnik. gdje moram čuvati te izvještaje, spominju se neki cd-i i usb-i na forumu, što to točno znači? ja si svaki mjesec isprintam ono što predam, ovaj mjesec sam predala i na regos rsm obrazac i prošao mi je, no ne mogu naći taj isti obrazac da si isprintam i priložim, u biti, sačuvala ga jesam u mapi u kompjutoru, no kada kliknem na njega piše da nije u ispravnom formatu- na koju foru je onda prošao...totalno sam zbunjena, na fininom telefonu se nitko ne javlja,tj. svi agenti zauzeti, a ja sam očito informatički duduk- umjesto da si olakšam, sad bi radije papire na tačkama nosila na regos i poreznu. :)

Ja sve rsm obrasce imam spremljene u formatu u kojem ih šaljem ali taj dokument mogu otvoriti samo kroz notepad.. Original obrasca koji šaljem isprintak iz programa a nakon što pošaljem rsm i na pregledu poslanog obrasca vidim da je ispravan onda opet preko pregleda ideš na preuzimanje datoteke i preuzmeš jednu datoteku jad+ko dugačkog naziva..nakon toga ideš na provjeru potpisane datoteke i povučeš tu datoteku sa dugim nazivom koju si prethodno samo spremila na komp.. Nakon što si ju povukla ideš na provojeru i onda će ti se otvoriti A stranica na kojoj na dnu piše kad je zaprimljena na regos i to isprintam i prilažem obrascu iz programa. To mi služi umjesto žiga sa Regosa.. B stranicu sa aplikacije ne možeš skinuti da izgleda kao ona na obrascu..

bubamara1205
17.03.2012., 20:18
hvala ti puno, puno!

vlado3
19.03.2012., 17:27
Jel' netko koristio usluge e-porezne danas, ja probao 10-ak puta i ne ide :ne zna:

apis16268
19.03.2012., 17:54
Jel' netko koristio usluge e-porezne danas, ja probao 10-ak puta i ne ide :ne zna:

Probala sam samo porezno knjigovodstvo. Prijepodne je malo blokiralo, ali uglavnom ide. Sad sam isto probala i ide. Nisam slala obrasce pa ne mogu ništa reći o tome.

vlado3
19.03.2012., 21:38
Ma probavao sam povući PKK ali nikako - davalo mi je poruku "destination unreachable"

apis16268
19.03.2012., 21:46
Ma probavao sam povući PKK ali nikako - davalo mi je poruku "destination unreachable"

Istu takvu je i meni znao napisati (ako dobro pamtim, crvenim slovima).
Probaj prvo tražiti kartice za tekuću godinu pa tek onda za prethodnu. Možda prođe. Meni je, ali ne znam da li slučajno ili ne.

vlado3
19.03.2012., 22:00
je, u crveno
sutra je novi dan, budem probao :lol:

BlindDog
20.03.2012., 08:11
Ni danas ne radi. Jučer sam pokušavao cijeli dan i uspijem dobiti PKK samo za sebe ali ne i za partner za koje imam ovlaštenje i punomoć. Zvao telefonom i reklamirao, dobio odgovor da im reklamiram mailom. Reklamaciju poslao sinoć oko 18 sati i danas stigao slijedeći odgovor:

Poštovani,

Zbog velike količine zahtjeva privremeno je otežan pristup usluzi dohvata PKK.
Molimo pokušajte ponovo kroz nekoliko minuta. Nakon nekoliko uzastopnih pokušaja trebalo bih Vam otvoriti PKK.

Srdačan pozdrav,
Administrator sustava ePorezna

Ni riječi o tome da svoju PKK dobijem odmah ali PKK za partnere ne. Ako već imaju nekih problema, mogli su lijepo to napisati na web stranice Ministarstva pa bi i mi znali na čemu smo. Ovako cijelo jutro pokušavam doći do PKK umjesto da nešto korisno radim.

apis16268
20.03.2012., 10:26
je, u crveno
sutra je novi dan, budem probao :lol:

He-he, slova u crveno! :lol:

Danas sam uspjela samo jednom doći do kartica.

vlado3
20.03.2012., 23:50
pa nisi ni mogla od mene, ja sam cjeli dan kopao po poreznoj i išlo je :rofl:

vitas
21.03.2012., 06:44
Da li je moguće preko e-porezne predati ID obrazac ako nije bilo isplate plaće? Jel netko tako predavao?

Nitko ??? :503:

tockica na i
22.03.2012., 11:38
Nitko ??? :503:

Može, naravno!
Samo ne popunjavaš onaj dio o uplaćenom porezu i prirezu, već samo dio za obračun.

vitas
23.03.2012., 06:37
Može, naravno!
Samo ne popunjavaš onaj dio o uplaćenom porezu i prirezu, već samo dio za obračun.

Da ali u situaciji cak nije bilo isplate plaće ID obrazac u dijelu pod II. PODACI O ISPLAĆENIM PRIMICIMA I OBRAČUNU POREZA znači sve od točke 1. do 8. bi trebao biti prazan.. Treba popuniti samo III. OBRAČUNATI DOPRINOSI.. a ako tako popunim... ne prolazi.. Ja jesam poslala sve popunjeno osim što sam pod uplaćeni porez stavila 0,00 ali mislim da to nije ispravno.. jer isplate nije bilo.. Referentica od tog klijenta mi je neka grda baba pa mi je ona zadnja sloucija za savjet:D

tockica na i
23.03.2012., 07:41
Da ali u situaciji cak nije bilo isplate plaće ID obrazac u dijelu pod II. PODACI O ISPLAĆENIM PRIMICIMA I OBRAČUNU POREZA znači sve od točke 1. do 8. bi trebao biti prazan.. Treba popuniti samo III. OBRAČUNATI DOPRINOSI.. a ako tako popunim... ne prolazi.. Ja jesam poslala sve popunjeno osim što sam pod uplaćeni porez stavila 0,00 ali mislim da to nije ispravno.. jer isplate nije bilo.. Referentica od tog klijenta mi je neka grda baba pa mi je ona zadnja sloucija za savjet:D

I treba popuniti samo III. OBRAČUNATI DOPRINOSI i ništa, baš ništa drugo, i tad prolazi 100%. Meni je tako prošlo. :mig:

vitas
23.03.2012., 10:05
I treba popuniti samo III. OBRAČUNATI DOPRINOSI i ništa, baš ništa drugo, i tad prolazi 100%. Meni je tako prošlo. :mig:

a ništa..onda ću probati još jednom..ali tako mi je izbacivalo greške da fali ovdje podatak pa ondje itd..
idem baš probati..

vitas
23.03.2012., 10:10
Prošlo:).. da mi netko drugi tvrdi ovo što sam ja maloprije rekla rekla bih da laže.. Mislim da mi je prije ostao broj radnika u onom dijelu pod II i da mi je zato izbacivao greške.. nema šta drugo biti..
Hvala..

Big D Cro
26.03.2012., 19:06

Zar ti nije jednostavnije i jeftinije predati ga preko neta u xls obliku?

VTi underhood
27.03.2012., 00:42
Zar ti nije jednostavnije i jeftinije predati ga preko neta u xls obliku?

nije :mig:

imocan
28.03.2012., 14:50
Ovako
Instalira sam eporeznu, certifikati sve u redu, i skinuo program ovlaštenja(za dodjelu potpisivanja)međutim kada popunjavam podatke i stisnem pošalji odbija mi token.
Radi se preko usb-a od zaba.

što bi to moglo biti?

Big D Cro
28.03.2012., 16:29
Ajmo po redu. pod usb od zaba podrazumijevaš usb čitač za kartice, jel tak? Dok si prošao upisivanje korisničkih podataka, došao si do certifikata i potegnuo ti je certifikat na oba mjesta? Dolje u desnom kutu imaš Activ Client/Card. Kad imaš umetnutu karticu u čitač i klikneš na Activ Client ikonu, možeš li pristupiti podacima na kartici, traži li te pin i znaš li koji je pin?

imocan
28.03.2012., 16:53
U mene je USB token i preko njega se može obavljati eporezna.
Sve napravljeno znači instaliran program eporezna i certifikati odabrati.
Sljedeći korak je aplikacija ovlaštenja( oko 57MB ) instalirano i idem na dodjelu ovlaštenja. Ispunim podatke ime prezime itd. i odabire se certifikat i upisiva se MB poslovnog subjekta...treba se poslat.. i kad stisnem za slanje zatraži mi šifru i upišem ju(točnu)...međutim ne želi da pošalje prikaže grešku...
do čega je :ne zna:

Big D Cro
28.03.2012., 19:37
Moram priznati da mi nije poznata ta aplikacija ovlaštenja. Koliko sam upoznat, za izdavanje certifikata koji glasi na tvoje ime moraš biti ili odgovorna osoba u firmi, ili imati ovlaštenje za koje se uzme obrazac sa eporezne, popuni se u firmi, s tim obrazcem i fina karticom se ide u poreznu i tam se to sredi.

imocan
28.03.2012., 21:50
Ne postoji nikakva fina kartica, jer može se to i sa nekom od poslovni banaka koju propisuje PU. A među tim bankama spada i ZABA.
Nema veze, svejedno hvala.
Sutra zovem PU da vidim što oni kažu.

A aplikacija ovlaštenja o kojoj pričam je ova:

http://www.porezna-uprava.hr/pretrazivanje/resultsOpen.asp?id=i&file=/public/ovlastenjafull.htm

Big D Cro
29.03.2012., 08:26
Hm, moram priznati da mi je to prvi glas, pošto mi svi korisnici (neki od njih imaju i Zabu) imaju Fina karticu, a mogu koristiti čitač od bilo koje banke.

bubamara1205
29.03.2012., 08:44
jel može meni netko seljačkim riječnikom objasniti- fina kartica je nepotrebna i bacanje para???? ispravak- za one koje koriste usluge porezne, a ne regosa? i mogu predavati izvještaje poreznoj za sebe i za druge (ukoliko imam punomoć) sa zabinim usb key-om?

moira_67
29.03.2012., 09:55
jel može meni netko seljačkim riječnikom objasniti- fina kartica je nepotrebna i bacanje para???? ispravak- za one koje koriste usluge porezne, a ne regosa? i mogu predavati izvještaje poreznoj za sebe i za druge (ukoliko imam punomoć) sa zabinim usb key-om?

Ako ćeš koristiti ZABA USB kay za poreznu, platiti češ 50 kn mjesečno.
Ako češ uzeti FINA e- karticu platiti češ 50 kn mjesečno i koristiti e-poreznu i e-regos.
Stavi si na papir pa vidi je li bacanje para

bubamara1205
29.03.2012., 10:13
Hvala, moira, nije baš teško izračunati... krivo sam shvatila, zato i pitam jer mi je bilo čudno. :-)

eura
30.03.2012., 13:29
mooolim vas,kako se predaje GFI preko e porezne?koji su koraci? ispunim GFI sa fininih stranica, i sta dalje??? upomoc

lili p.
30.03.2012., 13:56
Ideš na RGFI i tamo imaš upload obrasca, pa ked to prođe ti otvori da uploadaš bilješke i odluke i potpišeš. Sam program te vodi.

Server im je crko, pa meni ne prolaze. Na rubu sloma živaca sam :)

eura
30.03.2012., 14:03
KATA HEBENA STROFA! a ja mislila da ja ne znam uci u to ,a u sla sam s oibom i sve ok i dalje nece nista! shit! javi kad uspijes Lili p.!!!

lili p.
30.03.2012., 15:48
Fina proradila, izvještaji poslani :lux:

eura
31.03.2012., 15:59
bravo svaka cast,a mi odustali i saljemo starim dobrim nacinom,izgubili zivce!;)

Jessica
31.03.2012., 18:40
mooolim vas,kako se predaje GFI preko e porezne?koji su koraci? ispunim GFI sa fininih stranica, i sta dalje??? upomoc

Preko e_porezna nemozes poslati GFI.
To samo ide preko fininiog servera.

VTi underhood
31.03.2012., 21:07
Evo samo da upozorim sve koji nešto u FINU predaju na USB sticku... obavezno proskenirajte USB stick antivirusnim programom nakon donošenja iz FINE

Prošli tjedan sam u dva navrata kod predaje GFI-POD-ova na sticku dobio i "poklončić" u vidu trojanca... prvo sam mislio da sam ga pokupio negdje drugdje ali kod slijedećeg predavanja podataka sa sticka sam se uvjerio da je sa FINE... stick je bio čist od virusa, odnio ga u FINU, oni skinuli GFI-POD-ove, vratim se doma, ubacim stick kad opet isti trojanac...

neki kolege koji predaju u druge poslovnice FINE su imali isti slučaj... e sad, da li je vezano samo za neke poslovnice ili im je cijeli sustav "zaražen", neznam, ali nije naodmet proskenirat stick...

od mene će odsad sve dobivat na CD-ima...

knjiza
19.04.2012., 08:01
Pozdrav!

uhvatila sam vremena pročitati zakon i pravilnik koji reguliraju obavezu podnošenja obrazaca u e-obliku.
i jasno kaže da je tockicina referentica u pravu, za elektronske prijave i prilozi moraju biti elektronski. a znam i da je VTi u u pravu jer tehničke mogućnosti za predaju priloga internetom nema :504:
ja sam već par komada predala po principu što može na e-poreznu ide, a ostalo papirnato poštom. no prilično sam sigurna da će mi naknadno tražiti da pošaljem priloge elektronski, jer ovako jednostavno nije po zakonu.
ima li netko kakvu svježu info? kad će porezna tehnički rješiti stvar?
ne da mi se duplirati posao

cura na zadatku
19.04.2012., 09:44
Ako napravim statistiku sa 31.03.2012. u Synesysu i pošaljem ga preko e-fina kartice moram li im još nositi referentnu stranicu ili ne?

Što se tiče završnog računa, preko e-porezne poslala sam ono što mogu, a ostatak dokumentacije pješke kod referenta u poreznu, mislim da zasad nema drugog načina:ne zna:

knjiza
19.04.2012., 11:28
ne trebaš nositi referentnu :)

VTi underhood
20.04.2012., 19:13
uhvatila sam vremena pročitati zakon i pravilnik koji reguliraju obavezu podnošenja obrazaca u e-obliku.
i jasno kaže da je tockicina referentica u pravu, za elektronske prijave i prilozi moraju biti elektronski. a znam i da je VTi u u pravu jer tehničke mogućnosti za predaju priloga internetom nema :504:
ja sam već par komada predala po principu što može na e-poreznu ide, a ostalo papirnato poštom. no prilično sam sigurna da će mi naknadno tražiti da pošaljem priloge elektronski, jer ovako jednostavno nije po zakonu.
ima li netko kakvu svježu info? kad će porezna tehnički rješiti stvar?
ne da mi se duplirati posao

provjereno na PU u više općina... ono za što ima mogućnost predaje se elektronski... on zašto nema mogućnost predaje se papirnato, jer ako nema mogućnosti, KAKO ONDA TO PREDAT?

Kako predat recimo KD obrazac za obrtnika ili DOH obrazac za obrtnika kad nema opcije za to... šta da im ja smišljam format u kojem da im predam? ili da se napravim glup pa snimim sve na CD i kažem da im je to elektronski oblik...

mene su čak zvali za neke elektronski predane obrasce da im donesem i papirnate (pogotovo SR) jer im sustav nešto šteka pa ga nemogu "skinut"...

knjiza
20.04.2012., 23:26
... jer ako nema mogućnosti, KAKO ONDA TO PREDAT?
sve se nešto bojim da ćemo sad predati papirnato, a 30.04. će porezna konačno tehnički riješiti i elektronsku prijavu-pa ćemo slati opet :ne zna:

VTi underhood
21.04.2012., 10:50
sve se nešto bojim da ćemo sad predati papirnato, a 30.04. će porezna konačno tehnički riješiti i elektronsku prijavu-pa ćemo slati opet :ne zna:

čisto sumnjam, ako nisu dosad riješili, neće to bit ni do kraja ovog mjeseca... jednostavno je e-porezna zasad okrenuta prema predaji obrazaca za pravne osobe, a zakonom propisuju predaju i za fizičke... po neznam koji put nebuloza i oluje u glavama naših zakonodavaca...

mazziz
23.04.2012., 06:56
Kako se predaje Obrazac PD ako predajemo od ove godine elektroničkim putem? Predati Obrazac PD, TZ, konačni obračun PDV-a elektronski a dodatnu dokumentaciju papirnato ili?

apis16268
23.04.2012., 16:08
Kako se predaje Obrazac PD ako predajemo od ove godine elektroničkim putem? Predati Obrazac PD, TZ, konačni obračun PDV-a elektronski a dodatnu dokumentaciju papirnato ili?

Ja sam predala elektroničkim putem, što se dalo predati, a ostalo odnijela papirnato.

vitas
25.04.2012., 07:17
Ja sam za nekoliko njih sve predala elektronski.. pd, tz, sr, pdv-k.. Gfi za javnu objavu sam poslala prije pa tako da bil i rdg nisam niti slala na poreznu, ako će tražiti budem im poslala.. Tako sam i prošle godine i nitko nije ništa niti pitao niti zvao..

lili p.
25.04.2012., 11:58
Mene uvijek traže bilancu, pa sam im danas odnijela za sve. To i pregled prenešenih gubitaka i obračun HGK.

kroko-dil
28.04.2012., 14:15
na novom PDV obrascu (od 01.03->) pojavila se nova kolona uz stavke vezane uz plaćen pretporez na ino usluge (III.5-III.7.). Sada su tamo tri kolone. Da li netko zna kaj bi se trebalo upisivati u ovu novu koja je dodana?

rootaccount
28.04.2012., 14:28
Prema novom pravilniku:
U posebno označeno polje porezni obveznici koji su obvezni dijeliti pretporez upisuju iznos poreza na dodanu vrijednost koji ne mogu odbiti.

moira_67
06.07.2012., 12:26
Ako za klijenta nema potrebe za e-regosom, tj. niti jednom e-uslugom koju pruža FINA, trebam li raditi punomoć na svoju katicu u fini ili mogu samo ići na poreznu sa punomoći za e-poreznu, bez da ikakve ovlasti dodajem na katicu u fini?

kanj
06.07.2012., 14:16
Ne, samo napravite punomoć za ePoreznu. Ja sam upravo ovih dana napravila punomoći za sve obrte koje vodim. FINA karticu nije potrebno nositi u Poreznu upravu, kod aktiviranja dodatnih punomoći, već samo potpisane i ovjerene obrasce punomoći u po tri primjerka.

Jessica
09.07.2012., 14:08
Kakva je procedura kad istice FINA kartica?
Istice mi za mjesec dana.
Jeli tko to vec to radio. Moze savjet!?

Nata07
10.07.2012., 20:08
dal je netko imao da mu je na e-regosu javljalo :
Forbidden
You don't have permission to access /rs on this server.

--------------------------------------------------------------------------------

IBM_HTTP_Server Server at eregos.fina.hr Port 443

apis16268
18.07.2012., 19:23
Pokušala sam slati Statistički izvještaj putem Fina web-servisa i ne pušta me na stranicu. Ima li netko sličnu poteškoću?
Ovo mi je danas već drugi pokušaj. Prvo me pustilo predati, ali sam trebala nešto nadograditi, što nikako nisam uspijevala.
Sad ne mogu doći niti na stranicu. :confused:

vlovrec
21.07.2012., 19:02
Pokušala sam slati Statistički izvještaj putem Fina web-servisa i ne pušta me na stranicu. Ima li netko sličnu poteškoću?
Ovo mi je danas već drugi pokušaj. Prvo me pustilo predati, ali sam trebala nešto nadograditi, što nikako nisam uspijevala.
Sad ne mogu doći niti na stranicu. :confused:

U četvrtak mi pojelo živce, zvala sam ih na 0800 broj, ženska tamo me držala pola sata na liniji i vodila me po kompu gdje moram šta odklikati ili zaklikati da bi na kraju utvrdila da je to do naše internet veze. Bahatost i osorno ponašanje neću niti komentirati, kao da sam ja informatičke struke pa moram znati gdje je nešto na kompjuteru šta ona sipa iz rukava.

Onda sam u 3 popodne poslala izvještaj jer je stranica proradila, a u petak me zvala da je ipak bila njihova greška, kao da to odmah od početka nije bilo jasno, halo, pa nije si moj komp sam od sebe odjednom sve postavke koje smetaju fininim stranicama odjednom promijenio.

Mislim, 4 dana u godini moraju normalno raditi i to mi zaštekava.

vlovrec
21.07.2012., 19:09
Hm, moram priznati da mi je to prvi glas, pošto mi svi korisnici (neki od njih imaju i Zabu) imaju Fina karticu, a mogu koristiti čitač od bilo koje banke.

Meni inače ne radi niti Fina niti Zaba ako imam uštekanu i Zabu i Finu u isto vrijeme. To su me odmah upozorili da Zaba smeta i da to moram odštekati. Znači ako imam oba čitača uštekana.
Sa Zabom inače imam konstantne probleme...

Nisam probala kartice mijenjati pa to ne znam da li to stvara probleme.

anna paulla24
27.08.2012., 13:28
molim vas za pomoć, glupasto je pitanje
bas sam preko e porezne predala id za plaću isplaćenu u ovom mjesecu (id-8), kad sam išla poslati aplikacija mi kaže kao obrazac nije za prvo porezno razdoblje, sugerirajući valjda na onaj za plaću puštenu u mjesecu srpnju. Zar nije rok za predaju tog prošlog obrasca 15.08, a ovog što sam ja poslala 15.09? nadam se da netko razumije pitanje, molimm za pomoć jer od ovih vrućina više mi mozak ne radi...hvala

apis16268
27.08.2012., 15:22
molim vas za pomoć, glupasto je pitanje
bas sam preko e porezne predala id za plaću isplaćenu u ovom mjesecu (id-8), kad sam išla poslati aplikacija mi kaže kao obrazac nije za prvo porezno razdoblje, sugerirajući valjda na onaj za plaću puštenu u mjesecu srpnju. Zar nije rok za predaju tog prošlog obrasca 15.08, a ovog što sam ja poslala 15.09? nadam se da netko razumije pitanje, molimm za pomoć jer od ovih vrućina više mi mozak ne radi...hvala

To je poruka kada šalješ obrazac za mjesec koji još nije istekao. Sve OK.

anna paulla24
27.08.2012., 20:42
To je poruka kada šalješ obrazac za mjesec koji još nije istekao. Sve OK.

ok, apis :)

snoopy07
19.10.2012., 14:37
pitanje: greskom smo slucajno preskocili predati ID obrazac za 6. mj, a nastavili smo dalje predavati ID za sljedece mjesece. Dakle svi ID obrasci do 6. mj su predani (ID 1-6) te je tada predan ID-07 ali umjesto za 6. mjesec to je bio za 7. mjesec.

Tu grešku smo sada vidjeli. Kako i pod kojim brojem sada unijeti ID obrazac za 6. mjesec? Ili se mora sve prepravljati? :504:

BlindDog
23.10.2012., 10:22
Već nas nekoliko puta iz porezne usmeno referenti obavještavaju da svi moramo prijeći na e-poreznu. Kako ja to nisam pronašao u zakonu, molim da mi cijenjeni puk objasni slijedeće. Da li svi porezni obveznici moraju prijeći na e-porezna ili ne?
Znam da je lakše i njima i nama no postoje poduzetnici koji ne žele prijeći na e-porezna, imaju mali promet ili se boje "da im neko ne ukrade novce". Znam da je ova zadnja tvrdnja glupa ali postoje i takvi poduzetnici koji jednostavno ne vjeruju internetu i ja tu ništa ne mogu.
Na upit referentu da mi da u kojem to članku zakona piše, nema odgovora.

knjiza
23.10.2012., 10:27
@BlindDog
Sukladno Zakonu o izmjenama i dopunama Općeg poreznog zakona (Narodne novine broj 18/11) od 1. siječnja 2012. godine, sve vrste poreznih prijava i izvješća koja podržava sustav elektroničkog servisa ePorezna, elektroničkim su putem obvezni podnositi Poreznoj upravi:
- srednji i veliki poduzetnici u smislu odredaba Zakona o računovodstvu (Narodne novine broj 109/07),
- obveznici poreza na dodanu vrijednost čija je godišnja vrijednost isporuka dobara i obavljenih usluga (oporezive i izvozne isporuke) veća od 800.000,00 kuna.
U smislu pozitivnih propisa o porezu na dohodak, od 1. siječnja 2012. godine, obvezni su podnositi podatke iz Obrasca IP elektroničkim putem:
- poslodavci ili isplatitelji plaće i mirovine koji imaju više od 100 radnika, umirovljenika i osoba koje ostvaruju primitke (plaću) iz članka 14. Zakona o porezu na dohodak (Narodne novine broj 177/04, 73/08 i 80/10).
...

BlindDog
23.10.2012., 11:04
@knjiza
OK, ovo vrijedi od 01.01.12. Međutim, sad nas tiskaju da od 01.01.2013. svi moramo prijeći na e-porezna bez obzira na vrijednost isporuka dobara i obavljenih usluga (znači i oni ispod 800.000 kunića). Nadam se da sam sad bi malo jasniji. Jegiba, ubi me prehlada :503:

knjiza
23.10.2012., 11:19
za takav propis ne znam :ne zna:
al' opet, kako je trenutno baš živo sa izmjenom propisa, moguće da mi je i promaklo,
na tvom mjestu ja bi išla na prosljeđivanje blefa-kažeš strankama da su rekli u poreznoj da se mora, pa 'ko ne pristane-sam snosi odgovornost :rofl:
a to opet zato što volim e poreznu i sve druge druge e -ove, i sve su mi stranke tu još od 2008.g, pa se ne zamaram time mora li se , ili ne

mazziz
24.10.2012., 11:10
[QUOTE=snoopy07;41844679]pitanje: greskom smo slucajno preskocili predati ID obrazac za 6. mj, a nastavili smo dalje predavati ID za sljedece mjesece. Dakle svi ID obrasci do 6. mj su predani (ID 1-6) te je tada predan ID-07 ali umjesto za 6. mjesec to je bio za 7. mjesec.

Tu grešku smo sada vidjeli. Kako i pod kojim brojem sada unijeti ID obrazac za 6. mjesec? Ili se mora sve prepravljati? :504:[/QUOTE

Bitni su iznosi u ID obrascima, dakle provjeri iznose i predaj ponovno ID obrasce za one mjesece koji nisu ispravni i napišti kratko obrazloženje uz to. Referent će stornirati stare iznose i unijeti nove.

BlindDog
25.10.2012., 09:02
Nazvao voditelja ispostave porezne uprave i od nje dobio informaciju koju sam već i sam znao. Lakše je i njima i nama pa nas sve nagovaraju. Ja nemam ništa protiv e-porezne ali imam klijenta koji ne vjeruje u elektroničko poslovanje.
Neš ti bizmimena :503:

vlado3
25.10.2012., 13:00
Samo mu kaži da ćeš mu u tom slučaju morati naplatiti odlaske u poreznu, jer da je on jedini za kojeg to radiš pješke, pa vjerujem da će se predomisliti

snoopy07
29.10.2012., 08:07
[QUOTE=snoopy07;41844679]pitanje: greskom smo slucajno preskocili predati ID obrazac za 6. mj, a nastavili smo dalje predavati ID za sljedece mjesece. Dakle svi ID obrasci do 6. mj su predani (ID 1-6) te je tada predan ID-07 ali umjesto za 6. mjesec to je bio za 7. mjesec.

Tu grešku smo sada vidjeli. Kako i pod kojim brojem sada unijeti ID obrazac za 6. mjesec? Ili se mora sve prepravljati? :504:[/QUOTE

Bitni su iznosi u ID obrascima, dakle provjeri iznose i predaj ponovno ID obrasce za one mjesece koji nisu ispravni i napišti kratko obrazloženje uz to. Referent će stornirati stare iznose i unijeti nove.

to sam predavala preko e-porezne. znaci sad bi trebala ispraviti sve ID obrasce i fizicki ih ici predati kod svoje referentice? htjela sam preko interneta ali se bojim da ce mi onda ostati i krivi i pravi pa cu imati visak ID obrazaca...

moira_67
29.10.2012., 08:21
znaci sad bi trebala ispraviti sve ID obrasce i fizicki ih ici predati kod svoje referentice?

Ja sam imala ispravke ID-a za ranije godine i nosila sam ih osobno, tako mi je rečeno, a isto predajem e-putem sve

gogz316
29.10.2012., 10:41
Pozdrav svima!

Nisam uspjela naći odgovor na forumu, pa da vas pitam... Imam nekoliko klijenata koji imaju (svaki svoju) FINA e-porezna karticu. Zanima me da li postoji jedostavniji način promjene podataka u Postavkama (odgovorna osoba, firma...), a da ne moram za svaku karticu ponovno kucati podatke (mislila sam da će biti dovoljno odabrati točan certifikat, ali treba upisivati i podatke).

Hvala unaprijed!

GoGz

apis16268
29.10.2012., 18:48
Ne treba stalno upisivati, dovoljno je izvaditi iz čitača jednu, staviti drugu, provjeriti da li je taj kojeg se želi koristiti aktivno postavljen pa birati potpisivanje: drugim certifikatom i odabrati ga.
Sama to nisam namještala, nego sam pozvala informatičara da postavi kako treba.

captiva
30.10.2012., 10:14
Pozdrav svima!

Nisam uspjela naći odgovor na forumu, pa da vas pitam... Imam nekoliko klijenata koji imaju (svaki svoju) FINA e-porezna karticu. Zanima me da li postoji jedostavniji način promjene podataka u Postavkama (odgovorna osoba, firma...), a da ne moram za svaku karticu ponovno kucati podatke (mislila sam da će biti dovoljno odabrati točan certifikat, ali treba upisivati i podatke).

Hvala unaprijed!

GoGz
U Postavkama pod korisnik aplikacije i poslovni subjekt ukloniti kvačicu "koristiti na obrascima".
Bilo bi vam jednostavnije da ovlastite samo jedan certifikat za slanje obrazaca za sve ostale poslovne subjekte. Izbjegli bi odabiranje certifikata prilikom svakog slanja obrazaca.

imaja
14.12.2012., 08:57
Elektroničke prijave za sve obveznike PDV-a

Četvrtak, 13.12.2012.

Do sada se to odnosilo samo na one poduzetnike, obveznike poreza na dodanu vrijednost, koji su imali oporezive isporuke veće od 800.000,00 kn, a od 15. XII. 2012. ta se obveza proširuje na sve obveznike poreza na dodanu vrijednost. Izdavanje kvalificiranih certifikata obavlja se putem poslovnice FINA-e, a potom se uspostavlja veza sa Poreznom upravom. Kako zakon nije propisao rok za uvođenje elektroničke prijave za sve porezne obveznike, proizlazi da ta obveza nastupa "odmah", tj. mali poduzetnici koji su u 2012. ostvarili promet (prodaju dobara i uslugu) u svoti većoj od 230.000,00 kn (razumljivo, bez PDV-a), a tako zadržavaju ili stječu status obveznika PDV-a, u obvezi su najkraćeg roka pribaviti certifikat za elektronsku predaju obrazaca.

Očekujemo od Porezne uprave tolerantan pristup, odnosno barem mjesec, dva potrebnog vremena u kojem će se taj zahtjev moći ispuniti.

Korisni linkovi:
Kako postati korisnik ePorezna može se vidjeti ovdje.
Kako do e-kartice može se vidjeti ovdje.
Aplikacija ePorezna može se preuzeti ovdje.
Primjeri i dodatna pojašnjenja za ePorezna mogu se vidjeti ovdje.

GricGric
14.12.2012., 21:12
Elektroničke prijave za sve obveznike PDV-a

Četvrtak, 13.12.2012.

Gdje to piše? Koliko ja znam to je bio samo prijedlog?

BUFFET
15.12.2012., 15:21
Zašto nemogu potpisati ID obrazac na ePoreznoj, svi certifikati su instalitrani i vidljivi. To se događa otkad koristim WIN 8. kod pokušaja potpisivanja i slanja obrazca piše THE KEYSET IS NOT DEFINED. Naravno niti na fini niti na poreznoj njihove "informatičke " službe nemogu riješiti problem.

vlado3
16.12.2012., 00:31
Gdje to piše? Koliko ja znam to je bio samo prijedlog?

NN 136, izmjene općeg poreznog zakona (čl.4.)

GricGric
16.12.2012., 20:58

Hvala :)

captiva
17.12.2012., 10:17
Članak 63, stavak 6.!!!

vlado3
17.12.2012., 21:05
Članak 63, stavak 6.!!!
Taj članak je promjenjen, ali ja sam ga uputio u kojem članku u Zakonu o izmjenama zakona ... u NN 136 se vidi ta promjena :mig:

GricGric
18.12.2012., 05:22
Taj članak je promjenjen, ali ja sam ga uputio u kojem članku u Zakonu o izmjenama zakona ... u NN 136 se vidi ta promjena :mig:

...ju uputio... :D

što se članka tiče, da, malo sam tražila dok nisam našla, no bitno je da mi odredba nije promakla :)

vitas
18.12.2012., 07:01
Zašto nemogu potpisati ID obrazac na ePoreznoj, svi certifikati su instalitrani i vidljivi. To se događa otkad koristim WIN 8. kod pokušaja potpisivanja i slanja obrazca piše THE KEYSET IS NOT DEFINED. Naravno niti na fini niti na poreznoj njihove "informatičke " službe nemogu riješiti problem.

Koliko znam za korištenje svih tih "e" aplikacija ne preporuča se korištenje najnovijih wind, explorera, adobea itd... To su mi već nekoliko puta rekli na fini i ja to štreberski izbjegavam i nemam nikakvih problema..

GricGric
18.12.2012., 16:50
Koliko znam za korištenje svih tih "e" aplikacija ne preporuča se korištenje najnovijih wind, explorera, adobea itd... To su mi već nekoliko puta rekli na fini i ja to štreberski izbjegavam i nemam nikakvih problema..

Ma da, najbolje da se svi vratimo na 98-icu jer nam je PU softverski zastarjela... :503:

Gledam izvode iz Fine, štampaju ih u dos-u, kao da su još u kamenom dobu... totalno nepregledno, bez mjesta za perforaciju, tako da kad izbušim rupe na izvodu obično uništim neki važan broj ili prijašnji saldo :503:

Užasno me ljuti ta diktatura, tako lako je silom nametnuti ono što MI moramo.... a nitko ne pita imaju li poduzetnici dovoljno novaca da se informatiziraju, uvedu internet itd itd.... i onda još uvjetuju neke stare programe koje je gotovo nemoguće nabaviti... užas.... :503:

Vitas, izuzetno cijenim tvoje postove i vrlo veliko znanje koje posjeduješ, sigurna sam da i tebe ljuti sve ovo gore navedeno, ne moraš to čak ni priznati :mig::)

leonarda26
18.12.2012., 19:19
recite mi, hoće li mi klepit kaznu ako predam pdv obrazac papirnato za 11 mjesec?
čim sam pročitala da je gospoda uvela obvezu predaje obrazaca elektronski odjurila sam u finu i predala zahtjev za karticom,teta mi je rekla da su sve kolegice na godišnjem i da ne zna kada ću dobiti karticu. E pa i ja idem na godišnji u pon i trebala bi sve to predati ovaj tjedan.