PDA

View Full Version : Skuter Baotian BT50QT-9

duda
21.10.2004., 09:55
Specifications:
1) Engine: single cylinder, 4 stroke, air cooled
2) Cylinder capacity: 49.5cc
3) Power rating: 2.2kw/7,500rpm
4) Torque: 2.2kw/8,000rpm
5) Max speed: 50km/h
6) Starter: electric / kick
7) Brakes (F/R): disk / drum
8) Weight: 85kg
9) Fuel consumption: <1.91L
10) EC approval: e4*2002/24*0328*00

U mpc cijenu od cca 6.000,00 kn uključena metalic boja, kofer i ljevane alu-felge
Što mislite da li vrijedi te novce (treba mi samo za povremenu vožnju po gradu) :confused:

Brock
21.10.2004., 11:09
http://www.alibaba.com/photo/50181096/50cc_Scooter.jpg

To je to?

Pa, di toga ima za 6000kn?

ROAD RUNNER
21.10.2004., 11:13
Ma vrijedi...kad vidiš da jedan Thomos automatic košta više, a ovo ga pojede...

Samo...nije li to onaj XYZ proizvođač za koji je servis malo škakljiv?

Raspitaj se o mogućnostima servisiranja, dijelovima itd... :kiss:

duda
21.10.2004., 11:38
Brock kaže:
http://www.alibaba.com/photo/50181096/50cc_Scooter.jpg

To je to?

Pa, di toga ima za 6000kn?
To, to je... a što mi daš ako ti kažem :D

alfred stokes
21.10.2004., 11:40
Za razliku od ovog na slici još ima i kofer koji ulazi u cijenu
Vozio sam jednog ovo ljeto. Pošto je 4-taktni jako je slabašan, ne izgleda mi previše kvalitetno(nakon 2mj. je neč štekao alnaser). Ostalo je bilo OK al imao je samo 2 mjeseca
Ako ne bude problema s rezervnim djelovima i servisiranjem onda 5750 kn i nije puno. S druge strane ako ga budeš morala bacit nakon 2 godine ako krepa uvoznik i servisna mreža onda je opet pizdarija
Daklem :ziba:

Kolko para tolko muzike sa velikim ako
Ja bi radije išao na provjerenu marku jer za razliku od auta koji imaju jače motore 50 ccm jednostavno ne može trajat jako dugo bez da ga moraš reparirat. Ako ne možeš nać djelove onda te prvotna niska cijena izađe poprilično visoka na kraju
Nikad nisam čuo za baotian, a vjerujem ni itko drugi na ovom forumu tako da tu vidim mogućih problema.

duda
21.10.2004., 11:46
Ionako ne planiram uzimati ništa više od 50 ccm jer mi je to dovoljno (a i ne planiram polagati vozački) za otići na tržnicu, do Jaruna i sl.
Dijelovi bi mogli biti problem :( a što se tiče nekih sitnih mehaničkih popravaka otac mi je u mladosti bio biker (tako da nema frke ;) )

Captain James Cook
22.10.2004., 06:01
duda kaže:
Specifications:
1) Engine: single cylinder, 4 stroke, air cooled
2) Cylinder capacity: 49.5cc
3) Power rating: 2.2kw/7,500rpm
4) Torque: 2.2kw/8,000rpm
5) Max speed: 50km/h
6) Starter: electric / kick
7) Brakes (F/R): disk / drum
8) Weight: 85kg
9) Fuel consumption: <1.91L
10) EC approval: e4*2002/24*0328*00

U mpc cijenu od cca 6.000,00 kn uključena metalic boja, kofer i ljevane alu-felge
Što mislite da li vrijedi te novce (treba mi samo za povremenu vožnju po gradu) :confused:

je li to novo ? ako DA onda definitivno vrijedi. pa to je USD 1,000. ipak je 4 takta, nadam se da je zracno hladjenje uredno rjeseno.
da li ima prinudno hladjenje preko bocnog ventilatora ili se hladi direktnom zracnom strujom???

Captain James Cook
22.10.2004., 06:04
duda kaže:
Ionako ne planiram uzimati ništa više od 50 ccm jer mi je to dovoljno (a i ne planiram polagati vozački) za otići na tržnicu, do Jaruna i sl.
Dijelovi bi mogli biti problem :( a što se tiče nekih sitnih mehaničkih popravaka otac mi je u mladosti bio biker (tako da nema frke ;) )

dudo ja Vam mogu mjenjati svjecice :)

duda
22.10.2004., 07:38
Captain James Cook kaže:
je li to novo ? ako DA onda definitivno vrijedi. pa to je USD 1,000. ipak je 4 takta, nadam se da je zracno hladjenje uredno rjeseno.
da li ima prinudno hladjenje preko bocnog ventilatora ili se hladi direktnom zracnom strujom???
Novo, još toplo ;)
Za prinudno hlađenje pojma nemam nit što bi to trebalo biti (prinudno baš i ne zvuči lijepo) a kamoli da li to ima ali mogu pitati !

duda
22.10.2004., 07:40
Captain James Cook kaže:
dudo ja Vam mogu mjenjati svjecice :)
Ako mi budeš persirao ništa od toga ;)

SURLA
22.10.2004., 07:46
duda kaže:

E vidis to bi bio veliki problem, jer ni jedan pravi biker ne zeli prckat po mlincu za kvau :D

Ima frenda taj skuter (BTW uzeo ga je za 8 000 kn, a 15 dana nakin toga cjena je pala na 4 999,99 KN pa je popizdio) napravio je cca 1500 km bez ikakvih kvarova i kaze da skutercic vredi te novce.

duda
22.10.2004., 08:01
SURLA kaže:
E vidis to bi bio veliki problem, jer ni jedan pravi biker ne zeli prckat po mlincu za kvau :D

Ima frenda taj skuter (BTW uzeo ga je za 8 000 kn, a 15 dana nakin toga cjena je pala na 4 999,99 KN pa je popizdio) napravio je cca 1500 km bez ikakvih kvarova i kaze da skutercic vredi te novce.
Pa gdje si ga ti našao za te novce ? Može i na PM ;)
On je bio pravi biker ali je on i moj otac a nema toga što on za mene ne bi napravio :kiss:

El Bradbury
22.10.2004., 08:57
Ja ga ne bi uzeo ni da je 8.000 jer postoji razlog da je tako jeftin. Iako ih je prodano dosta... Radije bih si uzeo polovni ZIP ili liberty i znao što vozim. Osim toga, ako ti nešto rikne uvijek imaš koga pitat a dijelovi su jeftini. Ne vidim neke svrhe od jeftinih kineskh dijelova ako ih nemaš od koga kupit.

Inače u HR se uvoze kao BAotian i kao Tin MAtteo...:flop:

duda
22.10.2004., 10:00
Vidim da su mišljenja podijeljena pa ispada da se i nisam puno pomogla tj. još uvijek ne znam da li ga uzeti ili ne :confused:
Kažu mi da je garancija na motor godinu dana a na ostalo 3 godine. što spada pod to ostalo ?

Spinnaker
22.10.2004., 10:08
prijatelj mi radi u Piaggia u Splitu.
Kaze da mu svako malo dolaze ljudi pitat za djelove za te istocnjacke skutere.
Dakle,otides u ducan di mislis kupuit skutercic,i pitaj covjeka,ima li djelova na lageru,ili se tribaju narucit,ili ih uopce nema kad toliko ljudi trazi u drugim ducanima.
Ako ti on garantira da ces imat djelove,onda super,sa tu cijenu neces nac nista bolje.
A ako ne.......hebiga,uzmi nesto polovno.
Za 5-6-7 k kn se da nac dosta toga 3-4 godine staro(Speedfight,SR,mozda i NRG koji.....)

Captain James Cook
22.10.2004., 19:26
duda kaže:
Novo, još toplo ;)
Za prinudno hlađenje pojma nemam nit što bi to trebalo biti (prinudno baš i ne zvuči lijepo) a kamoli da li to ima ali mogu pitati !

izvini i ja pitam -izdarije, sto ima veze, uglavnom nesto hladi mada je to bitna stvar. ako ljeti dugo stojis sa upaljenim motorom na semaforima i sl moze se masinica pregrijati ako se hladi protokom prirodnog strujanja zraka u voznji, ok, zaboravi samo kao pravi primjer navodim vespe piaggio. to je zakon. milsim na zracno hladjenje a i inace su zakon

El Bradbury
22.10.2004., 20:04
Prinudno hlađenje je hlađenje ventilatorom koji je spregnut sa radilicom tako da uvijek postoji struja zraka, čak i kad skuter stoji.

Lazzi
23.10.2004., 01:04
Problem s djelovima rješiš tak da kupiš dva primjerka...s jednim se voziš a s drugog skidaš dijelove. Voila:D

Heart of darkness
24.10.2004., 11:10
Pa normalno da vridi te novce, jebote ja skoro da san biciklu kupia za malo manju cijenu.

Mislim da bi ga najpametnije bilo uzet na dvogodisnji kredit, pa ako ti rikne u medjuvremenu onda jednostavno ne vracaj kredu a ekipa nek si dolazi po motor.

Ako izdrzi dvi godine vridija je svake utrosene lipe i to je win-win situacija.

El Bradbury
24.10.2004., 15:43
Je ali na kredu neće koštat 6 nego 7,5 a kredu ćeš već nekako morat vratit ili ga nećeš moć niti uzet.

Partfiš
25.10.2004., 10:29
Ima ga prijatelj 6 mjeseci, za sada vozi bez problema. Mislim da je suvisno raspravljati o tome da li se isplati kada za cijenu jednog Peugeota ili Gilere mozes kupiti 3 komada i jednog imati za dijelove...
Ako ti se svidja, go for it:top: Jednog zutog, jednog plavog i jednog crvenog tak da ga svako jutro mozes pripasati uz cipele;)

alfred stokes
25.10.2004., 22:33
Možda možeš kupit tri komada, al za razliku od cvajtakta ovaj jedva miče s mjesta, a znamo kakve su općenito 50-ke(dvotaktne naravno) po tom pitanju.

El Bradbury
25.10.2004., 22:36
Al zato ima "super zvuk" :D

Ljudi nikako da shvate: POSTOJI razlog zašto taj skuter košta toliko novaca. Zatvaranje očiju pred istinom radi takve cijene je samo šoping manija - kupovanje sto kila margarina "jer je sniženje".

Skuter izgleda jezivo krhko a i materijali su jadni. Blago rečeno.
Stroj je vjerojatno 40 godina stara licenca vijetnamske pumpe za vodu.

alfred stokes
25.10.2004., 22:38
El Bradbury kaže:
...Stroj je vjerojatno 40 godina stara licenca vijetnamske pumpe za vodu.

:lol: :lol:
Al je zato džabe :D

husky
26.10.2004., 07:57
Bio sam gledt taj skuter, u Buzinu. A pazite ko ih nabavlja: dobavljaci vode. Imaju vodu na galone i skutere. :rolleyes: Servis ima - jedan tip okolo hoda po praznom hangaru (rez. dijelova 0 komada) sa sarafcigerom. :rolleyes: Skuter je krhak i slab. Nosi 150 kg samo. Dakle 2 muska gore nikako. :rolleyes: Gledo sam malo na netu (pise na oglasu u novinama da je najprodavaniji u Europi) pa gotovo nista nisam nasao. :rolleyes: Par dana poslije, vidio sam tipa na svom faksu.... ja idem do svog bicikla, a ono trrrrr, trrrrr, trrrr (psovke), trrrrr (psovke), trrrrr brm brm.... uglavnom nije mogo upalit 4-5 puta. A nov skuter. :rolleyes: Tih je, tu nema dvojbe. Tih je i moj toster doma. :rolleyes:

Sve u svemu fakat sam se nabrijo, i brzo se ohladio. I jos, u novimama pise 5750kn, a to je bez PDV-a. Dakle ispadne osjetno vise. Za 10-11 tisuca se da nac kvalitetnih Europskih skutera. Previse je i muljaze ovdje od strane prodavaca - servis, cijena, uvjeti, prodajni prostor.

Baotian :flop:

duda
26.10.2004., 08:22
Hvala Husky na iscrpnom izvješću sa terena :)
Ja sam se baš spremala ovih dana otići ga vidjeti.
Kako to da je to cijena bez PDV-a kad u oglasu piše da je to maloprodajna cijena (VPC+PDV) ?
Što se tiče nosivost to me ne zabrinjava jer bi ga ja vozila (60 kg) i još uvijek mogu voziti frajera do 90 kg ;)

Partfiš
26.10.2004., 09:00
husky kaže:
..... pazite ko ih nabavlja: dobavljaci vode. Imaju vodu na galone i skutere. :rolleyes:

Kakve veze ima sto se tvrtka bavi prodajom vode:confused:
Yamaha radi bubnjeve sto ne znaci da su im motori losi zar ne?

husky kaže:
..servis ima - jedan tip okolo hoda po praznom hangaru (rez. dijelova 0 komada) sa sarafcigerom. :rolleyes:

Kao sto je netko rekao, treba provjeriti servisnu mrezu a to se ne radi tako da se pogleda u hangar i po tome sta netko hoda sa "sarafcigerom" zakljuci da je ona losa....

husky kaže:
Skuter je krhak i slab. Nosi 150 kg samo. Dakle 2 muska gore nikako. :rolleyes:

Post je otvoren pitanjem zenske osobe da li da kupi taj skuter, pa je za pretpostaviti da ce ga koristiti za ono za sto je primarno napravljen a to je da bi se lakse probila kroz guzvu do posla i natrag, obavljajuci poslove po gradu i sl. i takav nacin voznje ne podrazumijeva dva odrasla muskarca na njemu i spolegavanje u zavoju ili luda ubrzanja, bolju max. brzinu od pubertetskog prijatelja koji ima skuter druge marke...

husky kaže:
I jos, u novimama pise 5750kn, a to je bez PDV-a. Dakle ispadne osjetno vise..

Skuter kosta 5.750,00 SA PDVom dakle ne ispadne osjetno vise...

husky kaže:
..Tih je, tu nema dvojbe. Tih je i moj toster doma. :rolleyes:

No comment, pokazuje koliko si objektivan u cijeloj prici...

husky kaže:
..Gledo sam malo na netu (pise na oglasu u novinama da je najprodavaniji u Europi) pa gotovo nista nisam nasao. :rolleyes:

To sto ti nisi nasao gotovo nista znaci da nije tako?

By the way, nemam nikakve veze sa zastupnikom, ne vozim takav skuter i nemam nista osobno protiv tebe ali neargumentirano pljuvanje mi je malo diglo tlak..

:w

husky
26.10.2004., 09:16
Kakve veze ima sto se tvrtka bavi prodajom vode:confused:

**** Ne govorim o proizvodjacu, nego o dobavljacu. Jedan Peugeot, Aprillia.... mreza servisera, trgovaca, dijelova.... Ovo je covjek naletio na jeftine skutere, narucio kontejner i krenuo s prodajom. Bio sam kod njih i to ti je hala, sa kutijama skutera i jednim tipom koji ih sklapa. I prodaju. A sve okolo voda. Mogli su bar neki ducan otvorit, poseban prostor barem. I ljubaznost im nje na visini. Stajali cura i ja 5 min nitko nas nije ni pogledo, dok nismo prakticki sjeli na skuter.

Kao sto je netko rekao, treba provjeriti servisnu mrezu a to se ne radi tako da se pogleda u hangar i po tome sta netko hoda sa "sarafcigerom" zakljuci da je ona losa....

**** Nema je. Taj tip sa sarafcigerom je servisna mreza. Pitao. "Samo ga dovezes njima na servis."

Post je otvoren pitanjem zenske osobe da li da kupi taj skuter, pa je za pretpostaviti da ce ga koristiti za ono za sto je primarno napravljen a to je da bi se lakse probila kroz guzvu do posla i natrag, obavljajuci poslove po gradu i sl. i takav nacin voznje ne podrazumijeva dva odrasla muskarca na njemu i spolegavanje u zavoju ili luda ubrzanja, bolju max. brzinu od pubertetskog prijatelja koji ima skuter druge marke...

**** Moze on potegnuti, ali je slab i krhak. Kotaci su mali sto znaci - nestabilnost. Plastika od koje je napravljen je uzasna. Bas na visini plastike za kucanske aparate. Sjedio sam, davao gasa, pipkao.... znam, ne laprdam bezveze.

Skuter kosta 5.750,00 SA PDVom dakle ne ispadne osjetno vise...

**** Takodjer pitao. Ispadne 7 000 kn. Bio sam tamo prije mjesec dana, a oglas u novinama je bio isti. Ne bih rekao da se nesto promijenilo.

No comment, pokazuje koliko si objektivan u cijeloj prici...

**** Nemam previse iskustva sa skuterima, ali znam da onaj toster ne bi sjeo.

To sto ti nisi nasao gotovo nista znaci da nije tako?

By the way, nemam nikakve veze sa zastupnikom, ne vozim takav skuter i nemam nista osobno protiv tebe ali neargumentirano pljuvanje mi je malo diglo tlak..

**** I jos jedna stvar, sa tom "firmom" i skuterom. U novinama pise, cini mi se.... 3 godine garancije na skuter. Pitam ja "servisnu mrezu" na sta je ta garancija. Kaze on:
- NE ZNAM. Na karoseriju valjda. Na motor je godinu dana. :rolleyes:

Nemam ni ja nista protiv njih ni protiv skutera, ali vlastiti zivot riskirate na njemu. :W

mil
26.10.2004., 09:35
SONIC 50 AC 2004 10,980.00 kn

www.aprilia.hr

Mislim da je ovo, iako skuplje, puno sretnija opcija. Ili neki Kymco, i oni imaju akcije: http://www.kymco-hr.com/zx_50.htm (9.984,00 KN)

El Bradbury
26.10.2004., 10:19
Kakve veze ima sto se tvrtka bavi prodajom vode

Čekaj, ti zbilja uspoređuješ Yamahu i neki Baotian skuter?!
Možda zbilja zaslužuješ kupit Baotian :mad:
A još spočitavaš drugima objektivnost...

Servisna mreža NE postoji, kao što ne postoji ni ovlašteni distributer. Inače se ne bi prodavali pod dva različita imena na tržištu. Takvi se kineski proizvodi kupuju na kilograme i prodaju isto tako...

Gledaj, kad uspoređuješ bilo koji Peugeot, Aprilia, Piaggio, CPI, TGO, Yamaha, Honda, Suzuki, nije bitno koji skuter sa Baotian SUper Turbo Power skuterom, ispadaš smiješan. Tehnologija kojom je Baotian proizveden je recimo na razini Yamahine tehnologije iz kraja sedamdesetih, s time da je Yamaha i onda koristila puno puno kvalitetnije materijale. Ergo, pljuvanje je krajnje argumentirano.

Partfiš
26.10.2004., 10:58
El Bradbury kaže:
Čekaj, ti zbilja uspoređuješ Yamahu i neki Baotian skuter?!
Možda zbilja zaslužuješ kupit Baotian :mad:
A još spočitavaš drugima objektivnost...

Servisna mreža NE postoji, kao što ne postoji ni ovlašteni distributer. Inače se ne bi prodavali pod dva različita imena na tržištu. Takvi se kineski proizvodi kupuju na kilograme i prodaju isto tako...

Gledaj, kad uspoređuješ bilo koji Peugeot, Aprilia, Piaggio, CPI, TGO, Yamaha, Honda, Suzuki, nije bitno koji skuter sa Baotian SUper Turbo Power skuterom, ispadaš smiješan. Tehnologija kojom je Baotian proizveden je recimo na razini Yamahine tehnologije iz kraja sedamdesetih, s time da je Yamaha i onda koristila puno puno kvalitetnije materijale. Ergo, pljuvanje je krajnje argumentirano.

A sada lijepo sjedni, skoncentriraj se i procitaj ponovno moj post pa mozda skuzis problematiku ;)

1.O nikakvom pljuvanju Yamahe se ne radi nego je pjesnik htio reci da ne moze negativna strana nekog skutera biti to sto uvoznik, izmedju ostalih njegovih aktivnosti, prodaje i pitku vodu.

2. Naravno da usporedjujem sve te motore koje navodis sa Baotianom jer svi spadaju u istu vrstu proizvoda pod imenom "Skuter". A sa cim bi ih trebao usporedjivati? Ja nisam ni rekao da je kvaliteta na istoj razini kao kod skupljih i poznatijih skutera niti je to tema ovog posta. Ovdje raspravljamo o isplativosti kupnje skutera koji je 2-3 PUTA jeftiniji od razvikanih. Znaci, kada usporedjujes skutere usporedjuj sve parametre a jedan od njih je i CIJENA. Kuzs?
Kvaliteta i trajnost sigurno nije kao kod npr. Gilere Runner ali pitanje je da li je ona tri puta bolja jer je i cijena tri puta visa. Ili je mozda ipak kvaliteta duplo bolja a cijena tri puta veca pa se ipak isplati kupiti Baotiana (Naravno, ja sam sada stvar skroz pojednostavnio ne bi li ti skuzio o cemu je rijec i treba sagledati puno vise stvari osim cijene i kvalitete)..

3. Ja o servisnoj mrezi znam samo ono sto je husky napisao u svom postu i u skladu s tim sam i odgovorio. Iz njegovog posta se vidjelo samo da je usao u hangar i vidio covjeka sa srafcigerom i prazne police. Iz toga nitko ziv ne moze zakljuciti kako je organizirana njihova servisna mreza pa prema tome u tom trenutku to je bio logican odgovor.

Kuzis? Ma nis ti ne kuzis:rolleyes:

alfred stokes
26.10.2004., 11:56
Partfiš kaže:
......
2. Naravno da usporedjujem sve te motore koje navodis sa Baotianom jer svi spadaju u istu vrstu proizvoda pod imenom "Skuter". A sa cim bi ih trebao usporedjivati? Ja nisam ni rekao da je kvaliteta na istoj razini kao kod skupljih i poznatijih skutera niti je to tema ovog posta. Ovdje raspravljamo o isplativosti kupnje skutera koji je 2-3 PUTA jeftiniji od razvikanih. Znaci, kada usporedjujes skutere usporedjuj sve parametre a jedan od njih je i CIJENA. Kuzs?
Kvaliteta i trajnost sigurno nije kao kod npr. Gilere Runner ali pitanje je da li je ona tri puta bolja jer je i cijena tri puta visa. Ili je mozda ipak kvaliteta duplo bolja a cijena tri puta veca pa se ipak isplati kupiti Baotiana (Naravno, ja sam sada stvar skroz pojednostavnio ne bi li ti skuzio o cemu je rijec i treba sagledati puno vise stvari osim cijene i kvalitete)..

Partfiš si siguran da nisi zastupnik ???? :D
Il se samo voliš neargumentirano svađat :zubo:
Skuteri su jeftinjara. Imao sam priliku vozit ovo ljeto i nisam zadovoljan. Inače vozim skutere i motoriće već 10-ak godina i znam o čemu pričam.
I ti pišeš komad gluposti bome.
Uspoređuješ ovo drndalo sa npr. runnerom, a ne s apriliom sonic, kymcom i sličnim jeftinim i kvalitetnim brand name skuterima koji nisu duplo skuplji nego umjesto 7000 ( kako na kraju izgleda da ispadne cijena ) koštaju 9000-10000 kn i dobiješ pravi skuter sa normalnom servisnom i prodajnom mrežom.

Ti ga usporedi s najskupljim u klasi i onda prigovaraš argumentima :rolleyes:
Baš si objektivan. :top:
Još bolje - usporedi ga s nexusom 500 koji košta 500000 kn al je u krajnjoj liniji i dalje skuter pa možeš zaključit da je 10 put jeftiniji za istu namjenu

novaboy
26.10.2004., 12:00
ne isplati se..ak ti slucajno padne, raspasti ce se :W

El Bradbury
26.10.2004., 12:30
Partfiš kaže:
A sada lijepo sjedni, skoncentriraj se i procitaj ponovno moj post pa mozda skuzis problematiku ;)

1.O nikakvom pljuvanju Yamahe se ne radi nego je pjesnik htio reci da ne moze negativna strana nekog skutera biti to sto uvoznik, izmedju ostalih njegovih aktivnosti, prodaje i pitku vodu.

3. Ja o servisnoj mrezi znam samo ono sto je husky napisao u svom postu i u skladu s tim sam i odgovorio. Iz njegovog posta se vidjelo samo da je usao u hangar i vidio covjeka sa srafcigerom i prazne police. Iz toga nitko ziv ne moze zakljuciti kako je organizirana njihova servisna mreza pa prema tome u tom trenutku to je bio logican odgovor.

Kuzis? Ma nis ti ne kuzis:rolleyes:

Slušaj, ne možeš stavit Baotian i Yamahu u istu rečenicu nikako, kužiš? Nisi dobro shvatio; to što Yamaha radi klavijature i motore izvrsno nije nikakva potvrda tvoje teze da neki tamo uvoznici vode iz Hrvatske prodaju dobre skutere. Te dvije činjenice APSOLUTNO nemaju nikakve veze. Yamaha je Yamaha, a Baotian je Baotian.
Nadalje, Baotian NIJE 2-3 puta skuplji od razvikanih. Top-end 50 cc skuteri koštaju 20.000 kuna. Ali Piaggio ZIP košta 15, a Peugeot Ludix negdje oko 11.000. Ima dosta CPI, TGO i Kymco skutera koji su još jeftiniji. Dakle, ne razgovaramo uopće u tim razmjerima. A dilema je sljedeća:

-platiti skut 11.000 (recimo) kuna i moći se voziti ILI
-kupiti superjeftini Baotian koji će MOŽDA voziti.

Ti uspoređuješ najbolje skutere od 50 cc i Baotian. I onda ja ništa ne razumijem ?

El Bradbury
26.10.2004., 12:31
Uh, alfred me pretekao ... :) :w

mrcina 22222
26.10.2004., 12:50
za raspravu:( a za temu :top: ali svi vi gunđate vezano uz temu skuter za jeftine pare .dali se itko pitao čiju mašinu ima taj skuter.ja sam bio i vidio mašine,je plastika je jeftina i kia je jeftina jamaha skupa i mercedes je skup a sve se svodi na istu kvalitetu i prodaju imena kao što kaže boris u armagedonu da sva elektronika potječe sa tajvana :W

Trillian
26.10.2004., 12:51
Jedan frend je kupio taj slabiji model prije par mjeseci, i prilično je zadovoljan, samo što na uzbrdici nije baš brz.
Drugi frend je kupio prije kojih mjesec dana onaj jači model (ubite me, ne znam specifikacije) i oduševljen je! Inače se kuži u aute, motore i tako to, odmah je sve živo rastavio da vidi kaj je nutra i rekao je da je ok. Znam da je prije toga temeljito čačkao po gradu i pogledao sve moguće skutere, i zaključio da je ovo najbolja stvar koja se može dobit za te novce (oko 13 000 kn).

El Bradbury
26.10.2004., 13:00
mrcina 22222 kaže:
za raspravu:( a za temu :top: ali svi vi gunđate vezano uz temu skuter za jeftine pare .dali se itko pitao čiju mašinu ima taj skuter.ja sam bio i vidio mašine,je plastika je jeftina i kia je jeftina jamaha skupa i mercedes je skup a sve se svodi na istu kvalitetu i prodaju imena kao što kaže boris u armagedonu da sva elektronika potječe sa tajvana :W

Aha, baš :rolleyes:

Zapravo se Baotian i Yamaha prave u dvije susjedne garaže na Tajvanu :)
(disclaimer: nadam se da kužiš da se zajebavam, jer se na Tajvanu pravi puno kvalitetnih skutera , a Baotian je KINESKI proizvod)

mrcina 22222
26.10.2004., 13:02
Jedan frend je kupio taj slabiji model prije par mjeseci, i prilično je zadovoljan, samo što na uzbrdici nije baš brz.
Drugi frend je kupio prije kojih mjesec dana onaj jači model (ubite me, ne znam specifikacije) i oduševljen je! Inače se kuži u aute, motore i tako to, odmah je sve živo rastavio da vidi kaj je nutra i rekao je da je ok. Znam da je prije toga temeljito čačkao po gradu i pogledao sve moguće skutere, i zaključio da je ovo najbolja stvar koja se može dobit za te novce (oko 13 000 kn).
------------------------------------------------------
Bravo dobro si rekao kia ima japansku mašinu koje frca od kvalitete pa je jeftinia ,baotian ima yamahinu mašinu pa je jeftiniji nemorate brinuti za dijelove samo se trebaraspitati na pravim mjestima.Četverotaktni skuteri od 50 ccm je novost samo se sjetite kako je išlo sa dvotaktnima jad i bijeda jedva su se vukli pa su ljudi kupovalu mašine(motocikle) a vi sad radite nekakve disertacije na temelju teme skuteri .Tko ima novaca nek kupi skuterčinu od 1000000 kn a oni koji nemaju nek kupe skuter koji im i priliči od par tisuča kuna.nism zastupnik ali nisam cinik.

El Bradbury
26.10.2004., 13:07
Trillian kaže:

Super, sigurno je reko da će dijelova bit ko u priči kad bude trebalo, isto kao što ih je lako nać za Fiata Uno Dizela 1.3 :D:D:D

Je li oduševljen gumama na 55 cc modelu i plastici ko od čašice jogurta?

Bottom line: kupite si Baotian ako želite biti roadkill (tj ako želite da vas bakice u šoping kolicima prestižu). Malo karikiram, ali max brzina od 50 km/h koju dostiže nakon pola sata je strašan rizik na našim cestama.

mrcina 22222
26.10.2004., 13:09
El Bradbury

Aha, baš

Zapravo se Baotian i Yamaha prave u dvije susjedne garaže na Tajvanu
(disclaimer: nadam se da kužiš da se zajebavam, jer se na Tajvanu pravi puno kvalitetnih skutera , a Baotian je KINESKI proizvod)

:o da samo te garaže su udaljene kojih par tisuča kilometara i dijeli ih kinesko more

mrcina 22222
26.10.2004., 13:21
El Bradbury

Super, sigurno je reko da će dijelova bit ko u priči kad bude trebalo, isto kao što ih je lako nać za Fiata Uno Dizela 1.3

Je li oduševljen gumama na 55 cc modelu i plastici ko od čašice jogurta?

Bottom line: kupite si Baotian ako želite biti roadkill (tj ako želite da vas bakice u šoping kolicima prestižu). Malo karikiram, ali max brzina od 50 km/h koju dostiže nakon pola sata je strašan rizik na našim cestama.

Nitko ne preferira loš materijal u autima i na skuterima ali (opet onaj ali) cijena od 6000kn za skuter pa on bio i baotian ili tinmateo je velika prednost dok ne prođe neko vrijeme i oni dostignu dvotaktne skutere. na isti način su se probijali korejski auti i ljudi su ih kupovali jeftine ali srce auta je mašina (prije doba kompjutera) i položili su.S vremenom su se poboljšali ali cijene su stigle evropska vozila a i japanska.pogledaj primjer accenta prije si ga mogao kupiti za red veličine par tisuča eura a sad prešli su cifru od 10000 tisuča eura .pa o čemu mi to razglabamo .svijet ide naprijed a i mi s njim ako nečeš kupiti baotian kupi onaj drugi od 150ccm 13000kn svi skuteri se mogu sakriti jer su svi oko 30000kn a po kvaliteti su slični mikro razlike utječu samo kod onih koji traže iglu u plast sijena a za to treba vremena pa i kad ju nađeš ona je prastara i treba joj zamjena zato jeftino ne treba i značiti nekvalitetno jar se možeš i zaje....

alfred stokes
26.10.2004., 13:27
mrcina 22222 kaže:
......

Ajd se lijepo saberi pa pročitaj topic.
Poslije toga pokušaj smisleno napisat post sa razumijevanjem :D

Da pokušam po zadnji put objasnit njjednostavnije šta se može.

Imaš normalan brand name kvalitetan skuter – 9-10000 kn
S druge strane no-name bez servisne podrške i upitne kvalitete – 7000kn

Gdje je tu ultraturbo velika razlika u cijeni :misli:
2000 kn plaćaš podršku i kvalitetu izrade, a ne zrak.

Dakle taj Baotian u krajnjoj liniji uopće nije strašno jeftin i mega-povoljan

Partfiš
26.10.2004., 13:38
alfred stokes kaže:
Partfiš si siguran da nisi zastupnik ???? :D
Il se samo voliš neargumentirano svađat :zubo:
Skuteri su jeftinjara. Imao sam priliku vozit ovo ljeto i nisam zadovoljan. Inače vozim skutere i motoriće već 10-ak godina i znam o čemu pričam.
I ti pišeš komad gluposti bome.
Uspoređuješ ovo drndalo sa npr. runnerom, a ne s apriliom sonic, kymcom i sličnim jeftinim i kvalitetnim brand name skuterima koji nisu duplo skuplji nego umjesto 7000 ( kako na kraju izgleda da ispadne cijena ) koštaju 9000-10000 kn i dobiješ pravi skuter sa normalnom servisnom i prodajnom mrežom.

Ti ga usporedi s najskupljim u klasi i onda prigovaraš argumentima :rolleyes:
Baš si objektivan. :top:
Još bolje - usporedi ga s nexusom 500 koji košta 500000 kn al je u krajnjoj liniji i dalje skuter pa možeš zaključit da je 10 put jeftiniji za istu namjenu

Nisam imao pojma da je Runner najskuplji...ajde neka bude po tvom:

Sonic 50............ 10.980,00 HRK
Kymco ??..............9,984,00
Banyan................ 5,750,00 HRK (upravo provjerio)

Znaci duplo (cirka koma).

E sada da se priupitamo tko ce skuter voziti:
Netko ko ce iz njega izvlaciti apsolutni minimum onoga sto skuter pruza znaci; vozacica od 60 kg koja se nece natjeravati, spolegavati, izvlaciti maksimum iz motora, sarafiti po njemu i sl.

I da slazem se sa tvrdnjom da je jeftinjara, zato je i interesantan za kupnju.
Naravno da ti, koji vozis razne motore 10 godina nisi zadovoljan s njim. Ni ja koji sam ih vozio par vjerojatno ne bih bio ali cura koja mozda nije vozila motor i jedina bitna stvar joj je da je taj motor odveze s posla i nazad mozda upravo to treba a ne duplo skuplji (makar je kvalitetniji) Ima ljudi koje uopce ne zanima kako motor izgleda (krajnosti su naravno iskljucene), kako ubrzava i ide li 67 ili 75 na sat. Njima je to prevozno sredstvo od tocke a do tocke b i bitno je da vozi. U ovom slucaju vozi duplo jeftinije. Ima ljudi kojima je i to jedva dokucivo pa ce im to biti najbolji skuter koji ce ikada imati a ima ljudi koji ne zele bacati novac na "ime" pa ce ga kupiti da bi ustedjeli.
Naravno, argumentirani razlozi protiv su o.k. ali to kaj si ti vozio puno motora i nisi zadovoljan ovime i nije neki argument. Ima ljudi koji su vozili GSX-R pa nisu zadovoljni FZRom (sada ce me opet El Bradbury napasti)..
Argument je da nema servisne mreze, da su kocnice lose, da motor rikne za 6 mjeseci, da otpada gepufna nakon 100km i sl. a ne da je tih ko toster, da firma prodaje vodu i da nosi samo 150 kg.... od toga je krenuo moj bunt jer smatram da je takva ocjena motora smijesna.

Zaista nemam veze s tim motorom osim sto sam vidio reklamu u novinama koja me zainteresirala kao i svaku drugu osobu koja zna da takvi skuteri kostaju puno vise.

mrcina 22222
26.10.2004., 13:43
alfred stokes pazi ja ne forsam baotiana ali svi ste malo na strani branda dali znate koliko bi koštao peugeot da je on novi proizvođač skutera na tržištu i da mu je to jedina aktivnost isto toliko koliko i baotian.na isti način su ti u hr došli kia,hyundai daewoo i druge firme,servisi su bili van hr i bivše yu u austriji i onda tko govori o skuliravanju. dečki to je nova firma,novi proizvod,još su zeleni vezano uz skutere.nemojt ih odmah na križ.pitaj oca kuda mu je kolega sa posla išao na servis sa hyundai pony za yuge(austrija).znam mi nismo yuga svijet je napredovao ali mi zaostajemo pogledaj malo realno hr i kaži da nije tako.ako trebaš jeftin motor to je italskuter,ako trebaš skuter sa imenom imas ih na tržištu kupi ali cijena 9000-10000kn nije realna nego je 15000kn za mene ludix nije skuter več sranje na koje nebih sjeo ni da mi ga pokloniš.skuter je mini motocikl i to mora biti (lijep izgled,kvaliteta izrade,kvalitetni dijelovi) i kod yamahe možeš naletjeti na skuter sa greškom pa ga nakon dva mjeseca moraš gurat na servis ili ako imaš prikolicu dovuči.servis imaju na način da naručuju dijelove iz eu gdje postoji mreža servisa inače nebi prodavali jeftino.

El Bradbury
26.10.2004., 14:09
mrcina 22222 kaže:

Nitko ne preferira loš materijal u autima i na skuterima ali (opet onaj ali) cijena od 6000kn za skuter pa on bio i baotian ili tinmateo je velika prednost dok ne prođe neko vrijeme i oni dostignu dvotaktne skutere. na isti način su se probijali korejski auti i ljudi su ih kupovali jeftine ali srce auta je mašina (prije doba kompjutera) i položili su.S vremenom su se poboljšali ali cijene su stigle evropska vozila a i japanska.pogledaj primjer accenta prije si ga mogao kupiti za red veličine par tisuča eura a sad prešli su cifru od 10000 tisuča eura .pa o čemu mi to razglabamo .svijet ide naprijed a i mi s njim ako nečeš kupiti baotian kupi onaj drugi od 150ccm 13000kn svi skuteri se mogu sakriti jer su svi oko 30000kn a po kvaliteti su slični mikro razlike utječu samo kod onih koji traže iglu u plast sijena a za to treba vremena pa i kad ju nađeš ona je prastara i treba joj zamjena zato jeftino ne treba i značiti nekvalitetno jar se možeš i zaje....

Nauči se kvotati. Baotian (tj. Asia motors) postoji od 1994. godine, a ne radi se o sustizanju "dvotaktnih" skutera, nego o ogromnoj razlici kvalitete. Ne znam je li ti tko rekao, ali u Kini se prodaje strašno puno stvari, slično kao što su se u ex-Yu izvrsno prodavale Borolete ili EI-Niš televizije.

Dalje si sam sebi odgovorio: kad Baotian bude približno kvalitetan kao Honda (jednako kvalitetan neće biti NIKAD jer japance ni europski proizvođači sa stogodišnjom tradicijom ne mogu sustići), onda budi uvjeren da će koštati isto ili i više. Za sada je jeftin i NEKVALITETAN.

Skuteri od 30.000 kn (na koje očito nikad nisi sjeo) su razlika od Baotiana NEBO i ZEMLJA. Pogotovo na onim dijelovima koje ne vidiš - šasiji i motoru. Ne vjeruj meni nego potraži specifikacije Asia motor proizvoda i nekog japanca. Preporučujem Honda Silver Wing (koja košta preko 60,000 kuna) pa usporedi.

El Bradbury
26.10.2004., 14:11
Partfiš kaže:
Nisam imao pojma da je Runner najskuplji...ajde neka bude po tvom:

Sonic 50............ 10.980,00 HRK
Kymco ??..............9,984,00
Banyan................ 5,750,00 HRK (upravo provjerio)

Znaci duplo (cirka koma).

Netko ko ce iz njega izvlaciti apsolutni minimum onoga sto skuter pruza znaci; vozacica od 60 kg koja se nece natjeravati, spolegavati, izvlaciti maksimum iz motora, sarafiti po njemu i sl.

Naravno da ti, koji vozis razne motore 10 godina nisi zadovoljan s njim. Ni ja koji sam ih vozio par vjerojatno ne bih bio ali cura koja mozda nije vozila motor i jedina bitna stvar joj je da je taj motor odveze s posla i nazad mozda upravo to treba a ne duplo skuplji (makar je kvalitetniji) Ima ljudi koje uopce ne zanima kako motor izgleda (krajnosti su naravno iskljucene), kako ubrzava i ide li 67 ili 75 na sat. Njima je to prevozno sredstvo od tocke a do tocke b i bitno je da vozi. U ovom slucaju vozi duplo jeftinije. Ima ljudi kojima je i to jedva dokucivo pa ce im to biti najbolji skuter koji ce ikada imati a ima ljudi koji ne zele bacati novac na "ime" pa ce ga kupiti da bi ustedjeli.
Naravno, argumentirani razlozi protiv su o.k. ali to kaj si ti vozio puno motora i nisi zadovoljan ovime i nije neki argument. Ima ljudi koji su vozili GSX-R pa nisu zadovoljni FZRom (sada ce me opet El Bradbury napasti)...

:) Ma neću te napasti, nisam ja tako opasan :)

Poanta je da će se Baotianom voziti tri mjeseca dok ne crkne pa će opet na bus... a sve za razliku od 2-3 soma kuna. Znaš kako kažu englezi, "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari". Ima smisla ;)

Spinnaker
26.10.2004., 14:42
:D :D :D

alfred stokes
26.10.2004., 17:56
El Bradbury kaže:
:) Ma neću te napasti, nisam ja tako opasan :)

Poanta je da će se Baotianom voziti tri mjeseca dok ne crkne pa će opet na bus... a sve za razliku od 2-3 soma kuna. Znaš kako kažu englezi, "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari". Ima smisla ;)

:top:

Pogotovo stvari kojima je pod normalno da se trebaju održavat i ne traju zauvijek.

husky
26.10.2004., 19:30
Partfiš kaže:
....

....

Dakle, ti bi jednom slabijem korisniku racunala, koji ce recimo surfati internetom i pisati u wordu preporucio kupnju nekoliko puta jeftiniju 486-icu, ili Pentium I na 166 MHz, umjesto prosjecne konfiguracije koja se danas prodaje.

To je korisnik koji izvlaci minimum od onoga sto kompjuter pruza, neuka osoba (koja ce to i dalje ostati), a ne sarafiti po kompu u nadi da bi dobila brzinu i sigurnost. Jeftino je do jaja i interesantno za kupnju.... :rolleyes:

mrcina 22222
26.10.2004., 20:58
hej dečki što blatite kineze nisu oni za to krivi što ih je komunizam spustio na nivo kamenog doba pa tek sada počinju dolaziti u doba kompjutera. ako kinezima paše takva kvaliteta a ima ih najviše na planeti što im onda znači par hrvata.a pogotovo naše cinično traganje za kvalitetom.što vi mislite da su skuteri koji dolaze u hr 100% ispravni.a tek auti? pežo pa nakon par dana u servis,merđo povlači par stotina tisuča u servis ,bmw isto,a kia ????,kad crkne baci je u smeče ali kupit češ novu jer je ova stara desetak godina.kompjuteri mijenjaju se kao gače svakih par godina a tako i auti,skuteri na zapadu jer oni prate trend,kod nas to može samo vrhuška i gdje je tu pamet.ja još uvijek gledam iz novčanika i kupujem što kupiti mogu a to je možda baotian a nadam se kojem pežou ili piaggu bez greške.sve je to relativno i ovo je razlog za raspravu a ne cijena.ideš na put i crkne novo vozilo(fiat,pežo,bmw,merđo) prođe koreanac ko avion i što radiš pizdiš ko furija.pa zaključiš zašto da kupujem skupo koje se kvari kad za isto mogu proči i jeftino.baotian =yamaha - cijena za ime (80%).zašto ? zato što ima njezinu mašinu,što je jedino kvalitetno a ostalo ? plastika je super po toj cijeni,kočnice isto,sve u svojoj klasi a to je kineska ili korejska klasa.sve firme prelaze u kinu ili koreju pa je to razlog za blačenje ,ne, nego obratno.imamo tin matea skuter sa hrvatskim logotipom a iz iste firme .o njemu niste do sada komentirali,zašto.cinično je komentirati jedan proizvod i u njemu pronalaziti mane ,kad takve mane posjeduju i brand skuteri ali sa večom posledicom po vaš novčanik.prvo kreni od onoga što imaš u lisnici pa onda od želje i razmisli dali si to možeš priuštiti.servis je u zaprešiču ako niste znali,i to onaj isti koji servisira tinmatea jer to su isti skuteri.jeste li možda vidjeli tinmatea 125ccm ili ne ? sranje .150cccm od italskutera je ljepši,kvalitetniji,jeftiniji od mnogih skutera u hr i prema džepu hr a ne nekim vanzemaljcima i gastarbajterima koji prodaju maglu jer bi ga i oni kupili jer zašto više kad može manje. :bljak: :flop: :confused:

Partfiš
26.10.2004., 21:23
husky kaže:
Dakle, ti bi jednom slabijem korisniku racunala, koji ce recimo surfati internetom i pisati u wordu preporucio kupnju nekoliko puta jeftiniju 486-icu, ili Pentium I na 166 MHz, umjesto prosjecne konfiguracije koja se danas prodaje.

To je korisnik koji izvlaci minimum od onoga sto kompjuter pruza, neuka osoba (koja ce to i dalje ostati), a ne sarafiti po kompu u nadi da bi dobila brzinu i sigurnost. Jeftino je do jaja i interesantno za kupnju.... :rolleyes:

Ja ne kupujem P I na 166 jer ovaj skuter ima 4-taktni motor, disk kocnicu , Al felge i prisilno hladjenje zrakom sto je danas jedna prosjecna konfiguracija jeftinijeg skutera.

A sto se tice korisnika racunala, P I na 166 mu bas ne bih preporucio zbog kompatibilnosti sa danasnjim programima ali jedan zastarjeli PIII na 800 sa dosta RAMa bih. Moze ga kupiti za 200 EUR i bio bi mu vise nego dovoljan jer moze staviti zadnju verziju Officea i surfati netom a bogme i nauciti sve sto i na novom kompu. A za ostatak love neka si kupi recimo digitalni fotic...

E sad, imas i drugu varijantu a to je da si kupi novu konfiguraciju, zaboravi fotic i ima zmaja na stolu cije performanse ce iskoristiti navise 20%...
Ali, ima zmaja na stolu i guba si je sa ostalim frendovima sa zmajevima i traze zrtvu koja je isla onim prvim putem da ju pokusaju uvjeriti da je njihov put pravi jer im je to jedini nacin da si u glavi pomognu opravdati potrosenu lovu i to sto ni oni ne iskoristavaju svog zmaja vise od 20%...

Ja sam osoba koja ce prvo sve napraviti da provjeri zadovoljava li PIII na 800 moje potrebe prije nego li kupim zmaja kojeg necu iskoristiti a fotic necu imati...

Spinnaker
26.10.2004., 23:01
vec sam i prije reka,ako ima djelova,zasto ne?
Ali,ako ce sa tim bit problema....hebiga onda.
Za 1000 eura se nade solidan skuter star cca 2 godine.
A bilo tko ako se imalo razumije u skutere ce u pola sata vidit jeli sve u redu sa skuterom.

Svaka cast kinezima,ali ipak je to jos prenov proizvod da bi mogli o njemu rec ista konkretno.....
Zasto bit pokusni kunic?

El Bradbury
27.10.2004., 07:41
Partfiš kaže:
Ja ne kupujem P I na 166 jer ovaj skuter ima 4-taktni motor, disk kocnicu , Al felge i prisilno hladjenje zrakom sto je danas jedna prosjecna konfiguracija jeftinijeg skutera.
A sto se tice korisnika racunala, P I na 166 mu bas ne bih preporucio zbog kompatibilnosti sa danasnjim programima ali jedan zastarjeli PIII na 800 sa dosta RAMa bih. Moze ga kupiti za 200 EUR i bio bi mu vise nego dovoljan jer moze staviti zadnju verziju Officea i surfati netom a bogme i nauciti sve sto i na novom kompu. A za ostatak love neka si kupi recimo digitalni fotic...
E sad, imas i drugu varijantu a to je da si kupi novu konfiguraciju, zaboravi fotic i ima zmaja na stolu cije performanse ce iskoristiti navise 20%...
Ali, ima zmaja na stolu i guba si je sa ostalim frendovima sa zmajevima i traze zrtvu koja je isla onim prvim putem da ju pokusaju uvjeriti da je njihov put pravi jer im je to jedini nacin da si u glavi pomognu opravdati potrosenu lovu i to sto ni oni ne iskoristavaju svog zmaja vise od 20%...

Ja sam osoba koja ce prvo sve napraviti da provjeri zadovoljava li PIII na 800 moje potrebe prije nego li kupim zmaja kojeg necu iskoristiti a fotic necu imati...

Sve je to divno i krasno, ali Baotian ipak nije P III 800EB nego Cyrix 486 BLC. 4-taktni motor, disk kocnicu , Alu felge i prisilno hladjenje zrakom nije prosječni skuter danas. Prvo, koncepcija motora je straaaašno zastarjela (konstrukcijski), a disk kočnice su standard na skuterima već 10-15 godina.
Alu felge Baotian NEMA nego neko govno od prešanog lima (ili sivog lijeva, nisam siguran). Ako su japanci na supersport modele od 600 kubika stavljali čelične felge do sredine devedesetih onda budi siguran da jedan Baotian iz Kine još NEMA nikakve alu-felge.

Danas se svi moderni skuteri hlade vodom (2T i 4T) iako još ima primjera (Zip, Liberty, Skipper) da se koristi zračno hlađenje. Ipak, budi uvjeren da Piaggiov Leader motor nema NIŠTA zajedničko sa Baotian agegatom. Leader je projektiran prije nekoliko godina a ne 1980. Načelno govoreći, ti si u pravu ali zapravo nisi jer vučeš krive usporedbe.

Spin ti je dobro rekao, ako za soma eura možeš kupit brand name skuter star 2 godine onda je glupo kupit ovo. Isto kao što je glupo kupit novi Yugo koji košta kao i Mazda/Honda/Toyota stara 7 godina :D.

SURLA
27.10.2004., 07:59
Gdje god da Duda otvori topic ispod 7 stranica ne prolazi :D

El Bradbury
27.10.2004., 08:02
mrcina 22222 kaže:
hej dečki što blatite kineze nisu oni za to krivi što ih je komunizam spustio na nivo kamenog doba pa tek sada počinju dolaziti u doba kompjutera. ako kinezima paše takva kvaliteta a ima ih najviše na planeti što im onda znači par hrvata.a pogotovo naše cinično traganje za kvalitetom.što vi mislite da su skuteri koji dolaze u hr 100% ispravni.a tek auti? pežo pa nakon par dana u servis,merđo povlači par stotina tisuča u servis ,bmw isto,a kia ????,kad crkne baci je u smeče ali kupit češ novu jer je ova stara desetak godina.kompjuteri mijenjaju se kao gače svakih par godina a tako i auti,skuteri na zapadu jer oni prate trend,kod nas to može samo vrhuška i gdje je tu pamet.ja još uvijek gledam iz novčanika i kupujem što kupiti mogu a to je možda baotian a nadam se kojem pežou ili piaggu bez greške.sve je to relativno i ovo je razlog za raspravu a ne cijena.ideš na put i crkne novo vozilo(fiat,pežo,bmw,merđo) prođe koreanac ko avion i što radiš pizdiš ko furija.pa zaključiš zašto da kupujem skupo koje se kvari kad za isto mogu proči i jeftino.baotian =yamaha - cijena za ime (80%).zašto ? zato što ima njezinu mašinu,što je jedino kvalitetno a ostalo ? plastika je super po toj cijeni,kočnice isto,sve u svojoj klasi a to je kineska ili korejska klasa.sve firme prelaze u kinu ili koreju pa je to razlog za blačenje ,ne, nego obratno.imamo tin matea skuter sa hrvatskim logotipom a iz iste firme .o njemu niste do sada komentirali,zašto.cinično je komentirati jedan proizvod i u njemu pronalaziti mane ,kad takve mane posjeduju i brand skuteri ali sa večom posledicom po vaš novčanik.prvo kreni od onoga što imaš u lisnici pa onda od želje i razmisli dali si to možeš priuštiti.servis je u zaprešiču ako niste znali,i to onaj isti koji servisira tinmatea jer to su isti skuteri.jeste li možda vidjeli tinmatea 125ccm ili ne ? sranje .150cccm od italskutera je ljepši,kvalitetniji,jeftiniji od mnogih skutera u hr i prema džepu hr a ne nekim vanzemaljcima i gastarbajterima koji prodaju maglu jer bi ga i oni kupili jer zašto više kad može manje. :bljak: :flop: :confused:

Kinezi su sa kompjuterima došli prilično daleko. Neki najbolji i najtraženiji svjetski programeri su kinezi. I griješiš opet: uopće nije u pitanju paše li kinezima ta kvaliteta. MORA im pasati jer su prisiljeni na nju, jer ne mogu kupovati i voziti Honde CBR 1000 RR.

Vani ljudi kupuju i mijenjaju auta jer je odnos prema autima (i svemu ostalome) drugačiji. Ljudi više paze na svoje stvari, pa kad kupiš novo auto i prodaš ga za 2 godine opet možeš kupit novo. Nijedan proizvod nije savršen, to nitko i ne tvrdi ali Baotian je ipak samo Baotian...

duda
27.10.2004., 08:06
SURLA kaže:
Gdje god da Duda otvori topic ispod 7 stranica ne prolazi :D
...pa čak i na automobilima ;)
Ja pomno pratim diskusiju i čekam rezultat :top:

ROAD RUNNER
27.10.2004., 08:08
duda kaže:
...pa čak i na automobilima ;)
Ja pomno pratim diskusiju i čekam rezultat :top:

Je, :rolleyes: , ljudi se obično doslovno pokolju na njenim topicima :D:D:D

alfred stokes
27.10.2004., 17:53
El Bradbury kaže:
...... Isto kao što je glupo kupit novi Yugo koji košta kao i Mazda/Honda/Toyota stara 7 godina :D.

Evo da podebljam za Vojkija ako mu je promaklo

kad je već topic u svađalačkom tonu nek tako i nastavi :D

duda
28.10.2004., 14:37
I što da ja sad radim :confused:
U subotu bih trebala otići pogledati i eventualno odlučiti se za kupnju a ovdje su razlozi pro et contra negdje izjednačeni :(

husky
28.10.2004., 18:59
Ne znam jel to psiholoski ili sto.... ali uocio sam jucer i danas gro Baotiana po gradu (zg). Mozda da smo pricali o Skodama Favorit, vjerojatno bi njih vise uocio.... :D ....ali ima ih. Izgleda da ljudi grizu na low cost. I kineski u Hebrangovoj ima ga za dostavu, vidio sam sparkiranog ispred. :rolleyes:

Yebo.... mislim d je zakljucak: kupuj ako bas moras. Ako ne moras, ili imas vise love, uzmi jace i kvalitetnije. Snizenja su po svuda jer nije sezona. Ja ga ne bi uzeo. :W

P.S. Ideja: imas u Buzinu tamo di se prodaje i jedan model za isprobat. Odvoji 1 h i rentaj, posudi ili isprobaj u salonu neki normalni skuter na pol sat ako se vec nisi vozila na nekom, prouci kvalitetu, dijelove, brzinu.... pa probaj Baotiana na pol sata, isto tako, kvaliteta, brzina.... Ako ne vidis razliku, jebiga, kupi. Ako vidis, pristedi jos mjesec-dva-tri. Sezona skutera je daleko. Stize zima, led i nije preporucljivo se sada voziti. :W

mrcina 22222
28.10.2004., 20:52
husky Ne znam jel to psiholoski ili sto.... ali uocio sam jucer i danas gro Baotiana po gradu (zg). Mozda da smo pricali o Skodama Favorit, vjerojatno bi njih vise uocio.... ....ali ima ih. Izgleda da ljudi grizu na low cost. I kineski u Hebrangovoj ima ga za dostavu, vidio sam sparkiranog ispred.

Yebo.... mislim d je zakljucak: kupuj ako bas moras. Ako ne moras, ili imas vise love, uzmi jace i kvalitetnije. Snizenja su po svuda jer nije sezona. Ja ga ne bi uzeo.

P.S. Ideja: imas u Buzinu tamo di se prodaje i jedan model za isprobat. Odvoji 1 h i rentaj, posudi ili isprobaj u salonu neki normalni skuter na pol sat ako se vec nisi vozila na nekom, prouci kvalitetu, dijelove, brzinu.... pa probaj Baotiana na pol sata, isto tako, kvaliteta, brzina.... Ako ne vidis razliku, jebiga, kupi. Ako vidis, pristedi jos mjesec-dva-tri. Sezona skutera je daleko. Stize zima, led i nije preporucljivo se sada voziti.
-.------------------------------------------------

Ma konačno nešto pametnog u ovoj diskusiji.Tako je ako hočeš kupi jeftino ako nečeš kupi skupo,ja kažem da mi nismo daleko od kineza po financijama pa se tako i ponašamo ali neki tvrdolinijaši i dalj tvrde da se mora kupiti brand.ako je tako neka mi pošalju novce jer za brand od 15000kn gdje se kreču 100-125ccm nemam.Moj izbor je možda baotian ili onaj jači jer je tu u igri cijena a servis u pozadini.ima ih na tržištu puno i voze se .neka se jave oni koji imaju problema sa skuterima otvorite taj topic pa da vidimo kakav če tek onda biti odaziv kladim se jači nego sad.baotian za ili ne po ovoj cijeni ,ja kažem za jer novo je novo i znam da sam ga ja sjebao a ne neki vozač prije mene i onda ga skrpao za prodaju.toliko o skuterima.ugodna vožnja svima na baotianu ili ne.:w

Partfiš
28.10.2004., 21:26
Usprkos nasim postovima, samo ti znas koliko love mozes/zelis izdvojiti, jesi li od onih kojima je novo-novo, ili ti je draze provjereno ali polovno a i estetika je takodjer subjektivna stvar. Kako se stvari razvijaju za ocekivati je da ce se servisi za taj skuter namnoziti jer ne sumnjam da ce ih se dosta prodati, pogotovo klincima kojima je par somova do neke Gilere ili Piaggia nedostizna razlika. Ista je prica bila i kada su korejski auti poceli dolaziti u Hrvatsku. 50% ljudi je tvrdilo da treba kupiti novog korejca koji je kostao 30% manje od "svabe" iste klase, a drugih 50% je podrzavala tezu da je isplativije za tu lovu kupiti 2-3 godine starog "svabu".

Anyway, u cijeloj prici je najvaznije da se ne das nagovoriti nego da doneses vlastitu odluku prema tudjim saznanjima. Onda ces sigurno biti zadovoljna jer si sama dosla do toga da je tvoja opcija najbolja. Ako se das nagovoriti, desit ce ti se "kaj sam ga slusala, trebala sam......" a onda je to :(

I najvaznije od svega, KUPI NAJBOLJU KACIGU I UVIJEK JU IMAJ NA GLAVI (naravno dok vozis skuter, doma ju mozes skinut';))

Sretno sa skutercicem ma koji bio.

Spinnaker
28.10.2004., 23:07
Duda.....dodas jos malo para i uzmes ovo;

http://www.motosvet.com/galerija/bejba/208.jpg

I gustas ka teta na slici.....

alfred stokes
28.10.2004., 23:14
Ma jebeš tetu :D

Ovo mi je san snova :s
Još da se može zvuk dočarat ovako na slici
:ahsavsamsitužanisjetankadnemamparazanjega: :cry:

Spinnaker
28.10.2004., 23:17
San snova........heba mamu alfred,isto to sam mislija napisat ispod slike ove zviri....
Plasis me pomalo covjece :D

husky
29.10.2004., 00:57
Spinnaker kaže:
I gustas ka teta na slici.....

Nemoj mi rec da se tak gola vozi. Ne zanimaju me prehladjene zene. :zubo:

ROAD RUNNER
29.10.2004., 07:56
alfred stokes kaže:
Ma jebeš tetu :D

Mogu ja, mogu ja??? :klopa::klopa::klopa:

novaboy
02.11.2004., 22:08
Taj Baotian nesto je smece :kava:

SURLA
03.11.2004., 09:24
duda kaže:
I što da ja sad radim :confused:
U subotu bih trebala otići pogledati i eventualno odlučiti se za kupnju a ovdje su razlozi pro et contra negdje izjednačeni :(

Jesi kupila ili.....?

duda
04.11.2004., 07:28
Još nisam, bila sam bolesna ovaj vikend :(
Idem u ovu subotu :)

mystik4l
04.11.2004., 12:13
mislim da je garancija na taj skuter 3 god.

husky
04.11.2004., 14:27
Mystikal kaže:
mislim da je garancija na taj skuter 3 god.

Aha, aha, aha.... Na motor je godinu dana, na "ostalo" je 3 godine. A ostalo je? :misli:

VUKI
09.11.2004., 07:52
Bilo bi dobro da se jave oni koji ovaj skuter posjeduju pa da čujemo njihovo mišljenje! Ja sam kupio jednog i za sada sam vrlo zadovoljan i čak ugodno iznenađen (uloženo-dobiveno). Bilo bi mi drago kad bi se javio netko tko ima taj skuter duže vrijeme pa da čujemo koje su mu mane- za sada neznam nijednu-ISKRENO!!!, osim što nije, recimo, Yamaha...

medek20
09.11.2004., 13:47
frend mi ima taj skuter...kupio ga nema dugo..negdje mjesec dana..i preso je oko 400km...bez ikakvih kvarova...i nakon servisa i kilometara da sad ide 70kmh....i da je ok...sam kaj je maliiii:flop:

mrcina 22222
10.11.2004., 22:44
halo evo mene opet.
vidim da rasprava ide dalje ali u pravcu u kojemu sam VAS HTIO UPUTITI.dakle sve ono što sam bio rekao stoji za ovako malu cijenu nemreš dobiti novi brand skuter ali i ovo što prodaju nemora biti smeče kakvim ste ga vi iskompleksirali. mala cijena i za to dobiješ i takvu kvalitetu ali to kod nas može biti i super kvaliteta koja traje ,vidjet čemo tko je bio u pravu vi ili ja nakon godinu dana dali če se kvariti baotiani kao yugiči ili če prtiti svoju veliku braču iz koreje na četiri kotača i iznenaditi nas kvalitetom.strpljiv pa spašen od utapanja.nedajte da ovaj post utihne javljajte se sa svojim zapažanjima jer samo tako možemo dokazati da i jeftino može biti kvalitetno.

alfred stokes
10.11.2004., 23:26
medek20 kaže:
frend mi ima taj skuter...kupio ga nema dugo..negdje mjesec dana..i preso je oko 400km.. bez ikakvih kvarova...i nakon servisa i kilometara da sad ide 70kmh....i da je ok...sam kaj je maliiii:flop:

Prava kilometraža za ocijenit izdržljivost :D
Ovih 70 km/h je totalna glupost.
Bolji 2-taktni skuteri bez friziranja to mogu uhvatit nakon dobrog zaleta. Ovaj jedino ako ga baciš iz aviona. Sad-druga je stvar jel mu kilometar sat laže ko pas :zubo:
I da - vozio sam ga i ne pričam napamet
I na ovom šta sam vozio je nakon mjesec i pol štekao alnaser i plastika je bila slabašna.

husky
11.11.2004., 00:02
mrcina 22222 kaže:
jer samo tako možemo dokazati da i jeftino može biti kvalitetno.

Khm.... jedno ovak dubokomisaono pitanjce.... Je li moguce napraviti skuter JEFTINIJI nego sto je Baotian, koji bi zadovoljavao minimalne uvjete za biti skuterom? :confused: Jer meni se cini da je to dno dna sa cijenom. E, u tih 5750 kn je:

- dijelovi
- radna snaga
- marza proizvodjaca
- marza uvoznika
- cijena transporta par tisuca km brodom il cim vec, + do skladista
- carine, trosarine i st li vec
- PDV
- jos i kofer dobijes otraga :rolleyes:

Peugeot je htio napraviti skuter za manje od 1000 € pa je na kraju stao na 10tak tisuca kuna. Jer nije moguce.... a da ne trpi nesto. E sad, na ovom topicu raspravljamo sto to trpi. Vec smo usuglasili:

- plastika casice jogurta
- problemi s paljenjem nakon kratkog vremena
- dimenzije bicikla (ne mogu dva muska gore sjest jer je nosivost 150 kg)
- uvozi firma koja se uopce time ne bavi (dal bi kupovao vodu od firme koja je specijalizirana za skutere? Npr. udjes u zastupnistvo Yamahe i trazis galon ciste izvoske vode....)

itd.

medek20
11.11.2004., 12:20
uvjek je bilo koliko love toliko muzike...ja ga nisam vozio sam mi je pricano tak o njemu...

VUKI
11.11.2004., 12:54
Ma kaj vi drobite?!? Kakva čašica jogurta?! Plastika ko na svakom

drugom! Kao što rekoh, neka se jave oni koji taj skuter imaju pa

da njih čujemo! Ja sam i prezadovoljan za te pare. Kaj možeš sa

5000 kn? Možeš kupiti Yamahu staru nekoliko godina koju je već

neki klinac podrapal i, priznajmo, izgleda zastarjelo... Ja sam

vozio nekoliko različitih skutera i ne osjetih neku razliku osim u

buci. Ali to su bili uglavnom skuterčići od nekih 10 000 kn

vrijednosti- sitnica... Jeste li vidjeli najjeftiniju Yamahu (10- 12

000 kn)?- pa izgleda ko romobil! Kaj mislite da mi koji smo kupili

Baotiana nismo prije tražili po raznim dućanima, oglasnicima,

prospektima najbolju ponudu. Vrijeme će pokazati dal se isplatilo

ili ne- bez brige, javit ću se sa prvim problemima i zato molim (po

zadnji put) one koji također imaju taj skuter da se jave..
:B

Da Kang
05.03.2005., 23:16
duda kaže:

kupi si matika ( Tomos automatic ), đedo oko 7 soma a bar za njega ima dijelova i servisa kolko oš ( i matik definitivno najmanje troši )

mrcina 22222
06.03.2005., 09:55
ma o čamu vi razglabate sjetite se malo hyundaia kad je krenuo i na koji način je istisnuo nečiji ponos u hr iz usa.

nek me netko pobije u argumentima da jeftino nemere biti i dobro.

sjetite se koliko je koštao yugič kod nas najjeftiniji autič a pony koji mu je došao glave bio je još jeftiniji i kao proizvod kvalitetniji,dugotrajniji,sa vrlo malo kvarova,a što je kod nas i njavažnije jeftin pa gdje vam je sad pamet .da vidimo sad vaše argumente.

baotian i onaj drugi jači imaju yamahine mašine ako nevjerujete posudite neku yamahu rastavite joj mašinu i usporedite sa baotianom ako imate muda i love ili probajte zamijeniti mašinu na baotianu sa yamahinom pa onda se sprdajte jer ovako dalje neide.ja sam rekao za 6000kn motor te kvalitete,snage,brzine nema na našem tržištu a tomosi nisu skuteri nego bicikli sa pomočnim motorom i nisu in ako baratate činjenicama pojasnite zašto je taj skuter najprodavaniji u inostranstvu (njemačka) podatak sa orginalne stranice u njemačkoj. da ne duljim koliko se kvare najslabiji brand skuteri to provjerite u servisima a kod ovih nema ih od par komada u sevisu garancijski servis,ako ima toliko kvarova i ako su u garanciji zašto je servis prazan a kod yamahe pun (informacija iz prve ruke) itd. da vidim vaše argumente.od mene toliko.

Spinnaker
06.03.2005., 10:16
mrcina 22222 kaže:
.......baotian i onaj drugi jači imaju yamahine mašine...

Yamaha ne radi masine za svoje skutere,radi ih Minarelli.
A minarelli koliko ja znam nema 4-t 50 ccm motor.
Tako da ti ovo bas i ne stoji.

A za ostatak,dobra uspredba,Hyundai.
Lako moguce da ispadnu vise nego solidni skuteri,za tih 6 k kn.
Vrime ce pokazat.

opcc
06.03.2005., 11:59
na podrucju Splita imas dva ovlastena servisa sa svim djelovima na lageru, u valpovackoj i u velebitskoj i stvarno su jeftini a u Zagrebu ih ima kod uvoznika bionatura motor, www.itlscooter.com i kod firme lupa pet koja ih takodjer prodaje. za djelove stvarno nema frke jer ih ima koliko zelis i u skoro svim gradovima, pitaj uvoznika za adrese na tel 01/6671599

opcc
06.03.2005., 12:00
ispravak: www.italscooter.com

opcc
06.03.2005., 12:30
imam pet baotiana za rentavanje i kvaliteta je zaista provjerena. jedino sto im snaga nije najjaca strana al isto potegne 70 km/h sto je zadovoljavajuce. imam i rannera koji ide 85 i platio sam ga 20000 avjerujte da ne vrijedi toliko. servis za baotiana je ok bar u splitu. to sto pricaju da je losa plastika mislim da nema smisla. ne puca, ok je vidit, i jeftina je ako padnes, pet do deset puta jeftinija nego za talijene. ja sam baotiane platio 8000kn, i svugdje u europi su toliko. ovo je sad odlicna prilika, za te pare ge mena nigdje jer je ovo promotivna cjena, teko kazu. u nizozemskoj kosta 1399eura

juve4ever
06.03.2005., 19:23
vozim baotian godinu dana i zaista samo pohvale mogu reci za njega. bez ikakvog kvara sam presao 3500km. :W

VUKI
08.03.2005., 13:46
Baotian je zakon!!!
Kad malo uštedim kupit ću i Geely-a 150 T- ZAKON!!!:top:

hacim
08.03.2005., 20:29
Dobro ljudi, može li taj Baotian BT50QT-9 povesti čovjeka od 100 kg i 180 cm visine koji nema prevelikih zahtjeva za utrkivanje i želi se voziti do marketa i obližnjeg kafića? Molim da mi netko konkretno odgovori.

alfred stokes
08.03.2005., 22:20
Može

mrcina 22222
09.03.2005., 06:23
isto bu te prevezao do kuda ti hočeš kao i da si kupio 10x skuplji skuter ali za manje novaca i manje opreme jer ipak on dođe 6000kn

opcc
09.03.2005., 10:25
ja sam negdje takvih proporcija i s baotianom idem 60 km/h putne brzine po ravnom a uz malo duze forsiranje natjerem ga na 70 i to mu je maksimum. nije za utrke ali za svakodnevne potrebe odlicno sluzi. sto se tice kvalitete vec sam rekao da se iskazao rentavanjem ljeti u najtezim uvjetima. stvarno me iznenadio

VUKI
10.03.2005., 10:51
moj još nije odblokiran... nadam se da će ići 65-70...

juve4ever
10.03.2005., 23:08
ici ce sigurno 70. samo pazi s gumama koje su dosle na njemu po kisi jer nisu bas najbolje na mokrom. na suhom su ok.

juve4ever
10.03.2005., 23:10
probao san vozit geely 150t. svidja mi se skroz. kakva su iskustva s njim? ovaj momak cijeg sam vozio ga hvali i kaze da je prezadovoljan.

VUKI
11.03.2005., 06:50
Ja sam odlučio kupiti Geely-a nagodinu... Možda će bit i jeftiniji...
Da sam znao da ću moći kupio bi Geely a ne Baotiana. Sad mi ga je žao dat nekom ispod cijene a nema još ni 200km. Uživat ću ove sezone na baotianu pa kad skupim lovu kupit ću Gelly i zadržat Baotiana( ili ga prodat sestri):D

VUKI
11.03.2005., 07:29
zašto ne mogu postat sliku? Imam jednog opakog Geely-a.

VUKI
11.03.2005., 08:47
http://img137.exs.cx/img137/6515/jl150t616em.th.jpg (http://img137.exs.cx/my.php?loc=img137&image=jl150t616em.jpg)

Kaj nije opak?!
To je 150t6,a onaj što ga prodaju u Buzinu je 150t2.
Nadam se da će ovaj doći na naše tržište...

mrcina 22222
11.03.2005., 10:05
mrak ja mislim da je i galy na sniženju moraš nazvati buzin inače cijena je oko 13000 ili 15000 kn a na sniženju ispod 10000kn i tko kaže da se ne isplati, po izgledu činimi se da je karoserija ista a razlika možda samo u mašini ispravi me ako sam u krivu

VUKI
11.03.2005., 10:47
Cijena je mislim još uvijek 12 999 kn(onog u buzinu). Mašina je ista(150ccm)
al razlika je u maskama. Neznam ništa o sniženju. Inače imam još fotki od drugih modela al ovaj mi je nekak upal u oči. U Buzinu prodaju ovaj model:[img=http://img99.exs.cx/img99/8572/geelyjl150t236pd.th.jpg] (http://img99.exs.cx/my.php?loc=img99&image=geelyjl150t236pd.jpg)
Imaju još samo u crvenoj boji pa smatram da su to zalihe pa kad ih potroše možda dofuraju i nove modele.

@Purger@
11.03.2005., 15:52
Geely JL150T-2

http://www.geely.com/moto/jlmtshow.asp?name=&ID=28

mrcina 22222
11.03.2005., 17:38
vuki imaš praf karoserija je drukčija ali nekak mi se više sviđa ova dvojka od šestice valjda zbog duplog fara i što se okreče staklo zajedno sa governalom a šestica mi nekak podsječa na ove brand vespe(piago) modele sa fiksnom šajbom ispravi me ak sam u krivu i činimi se daon ima yamahinu mašinu zarazliku od baotiana jel tako

mrcina 22222
11.03.2005., 19:09
gospodo od skutera i motora imam jako lošu vijest za sve one koji kažu da baotian nije brand skuter evo i dokaza za moje tvrdnje ovo vam je stranica poznate firme u kini suv automobila,skutera,motora i ostale tehnike na kotačima http://www.sym.com.tw/eng/product/index.php

gledajte i plačite za jeftine pare brand skuter.
inače navedenu tvornicu preuzela je jedna još poznatija auto kuča ali ime je ostalo.

da vidim sada argumente. nisam ni ja znao za ovo ali eto naišao na stranicu i odmah proslijedio na forum. da vidim i čujem sada komentare.

juve4ever
11.03.2005., 20:00
jedina mana geely-a jl 150t je malo nejaci motor u odnosu na konkurenciju. moze ici 105km/h maksimalno

opcc
12.03.2005., 22:02
vidio sam friziranog baotiana u splitu koji ide 95km/h. zna li itko postoji li nekakav kit za njega?:eek:

Spinnaker
12.03.2005., 23:29
Mislim da nitko ne radi kiteve za 4t 50 ccm masine.
U biti,jedini 4-t kit na trzistu je Malossi 209 ccm.

Mogguce je da je veci karb na njemu,novi variomat i drugi prijenosi.
95 km/h bi se nekako moglo razvuc sa tim,ali ubrzanje bas i ne bi bilo fenomenalno.

Spinnaker
12.03.2005., 23:36
mrcina 22222 kaže:
gospodo od skutera i motora imam jako lošu vijest za sve one koji kažu da baotian nije brand skuter evo i dokaza za moje tvrdnje ovo vam je stranica poznate firme u kini suv automobila,skutera,motora i ostale tehnike na kotačima http://www.sym.com.tw/eng/product/index.php

gledajte i plačite za jeftine pare brand skuter.
inače navedenu tvornicu preuzela je jedna još poznatija auto kuča ali ime je ostalo.

da vidim sada argumente. nisam ni ja znao za ovo ali eto naišao na stranicu i odmah proslijedio na forum. da vidim i čujem sada komentare.

Majstore,ovo bas i nije neka potvrda kvalitete.
Sym Jet se u Hrvatskoj moga nabavit davno,za cca 12 k kn.
I prodavali su se relativno dobro......sad ih bas i nema previse na cestama.
Za njih se nije moglo nigdi nabavit djelove.
E da,i iako su bili 2-t,bili su osjetno slabiji od konkurencije.

opcc kaze da se sad za baotiana moze nabavit sve,mozda imaju i za Sym-ove djelove.
U Piaggiovom servisu u Splitu vec dobrih godinu dana stoje 2 Jet-a.

mrcina 22222
13.03.2005., 05:38
ako je sanyong suv priznat kao kvalitetni automobil a zbog kvalitete ga je preuzela druga autofirma o čemu mi to govorimo.krenimo od malih stvari pa prema večim.ne govorim ja o kvaliteti pa da se niti jedan ne kvari,ma usporedite ga sa drugim skuterima koji nakon par stotina kilometara moraju u servis zbog kvarova na mašini.znam da uvjeti vožnje imaju tu svoje prste ali kad naši dečki od 50ccm misle izvuči i najmanji atom snage i voziti skutere kao velike motore o čemu mi to pričamo.kupiti tako razjeban skuter za iste pare ili kupiti novi skuter birajte,ja bi uzeo novi baotian jer znam da neču u servis osim redovitih kontrola i zamjene ulja sa filterom.ovo što sam napisao ide onima mimo mlina koji furaju samo brand motore(skutere) i samo njih bi kupovali jer vjeruju da su oni bezgrešni ma od kuda im to gledajte što se događa sa nama bezgrešnim mercedesima,bmw i drugim limuzinama te klase zovu se u servise radi popravaka,ašto kad bi to počeli raditi i sa skuterima posao bi im otišao u vjetar i više nebi imali naivne kupce da kupuju njihove bezgrešne skutere za 10x veču cijenu u kojoj samo ime na suteru košta min 50% cijene skutera a ostalo su prava cijena+porez+provizija ,ali zato postoje servisi.ako korejski ili kineski skuteri mogu zadovoljavati njihovu populaciju što nije mala populacija a što nebi i nas nismo mi daleko od njih po plačama ali standardom jesmo jer cijene su nam svemirske zato ovakvi proboji na naše tržište nek vas na čude na isti način probila sa i kia,hyundai,daewo i druge firme pa im sad vozila imaju iste cijene kao europska vozila znači skuplja su od cijena na samim početcima prodaje.

alfred stokes
13.03.2005., 11:04
Ti noname skuteri zasada imaju dosta lošije performanse, ovjes, a i izgled im nije bogznašta

Znam da npr. jedan runner ne vrijedi 20000 kn, al se odličan polovni da nać za 8000-9000 kn
Da se nać i jeftinijih i mašina mu se dovede u odlično stanje za 1500-2000 kn i imam odličan, vozan, lijep skuter za koji ako ne kod nas onda u Italiji imam djelova koliko god treba

Neka ovih jeftinih dalekoistočnjaka, ali zasada ne mogu konkurirat ničim osim cijenom, a za mene je to JOŠ UVIJEK slaba konkurencija

I ne bubam ništa napamet
Vozim motorine već 10+ godina. Trenutno imam SR 50 ,a vozio sam bome baotiana 50 ccm 4T i znam da nije razlika SAMO u imenu.
Jednog dana možda baotian pregazi brand name skutere i performansama i dizajnom , al tada će zasigurno imat i svoji cijenu baš kao i korejski auti danas u odnosu na one s početaka priče

Spinnaker
13.03.2005., 12:10
Stokes,moram te malo ispravit,Runner nije vozan :D
Bez zahebancije,tvoj SR je bar duplo bolji za vozit.
Runner puca na izgled,i to mu dobro ide,ali je pretezak,ima dosta kila u nosu,jedini od ovih skupljih skutera nema ABS plastike,dakle pucaju pri osjetno manjim udarima.
Na svim,ali bas svim malo ozbiljnijim skuter forumima,se u prvu klasu stavljaju SR,NRG i Dragster.

Mrcina,svaka cast Daewoo-u,pokazao se kao nelos auto za relativno male novce.

Baotian to jos mora napravit.
opcc je vec reka da ih ima za iznajmljivanje,i da su mu se pokazali dobrima.
To im je vec jedan plus,i ako takvi iostanu,ja cu ih prvi pocet preporucivat ljudima kojima skuter treba za otic do ducana ljeti i slicno.
Treba proc jos malo vremena da bi se oni dokazali.

mrcina 22222
13.03.2005., 17:47
tako je Spinnaker tako se govori a ne oni koji odmah blate sve što im ne paše a vjerujem da barem 10% tih ljudi radi u dučanima koji prodaju te proizvode pa je normalno da ih uveličavaju. sym skuteri su inače proizvodi nadaleko poznate kineske automobilske firme ssangyong koji se na naše tržište probio sa suv autom korando,nastavio sa musso i rexton a imaju ugovore sa vw,mercedes o ugradnji mašina tako da nije čudno ako u skuterima imamo mašine suzukija,yamahe,honde,peugeota ili neke druge firme jer se sada neisplati konstruirati novu mašinu kad za jeftinije pare odkupe licencu za proizvodnju več konstruirane mašine i tako dolaze do jeftinijih skutera i konkurentnijih na tržištu od firmi koje konstruiraju nove i nove mašine jer za konstrukciju potroše par milijardi a za licencu par miliona i tu je razlika u cijeni.kako kaže
Spinnaker
ima skutera sa brand imenima koji imaju istu kvalitetu oklopa a to je ako padneš ode oklop u komadiče zato ima skutera koji nemaju prednji oklop več vidiš čeličnu konstrukciju zato toliko o tome nije samo baotian na tapeti več i tinmateo tzv.HRVATSKI proizvod koji se proizvodi u kini a sastavlja u zaprešiču,samo pogledajte kolika mu je cijena duploveča od cijene baotiana a slični su ko jaje jajetu osim boje sve je isto.neznam kada su se u hr prodavali sym skuteri i za koliko i dali ih još ima ali bilo bi dobro da ih usporedimo sa brand skuterima i da vidimo kakvi su jer potječu iz iste firme iz koje je iscurio baotian i tinmateo.zato ja ču ponoviti vladinu uzrečicu .kupujte hrvatsko .a ja ču to preformulirati VOZITE HRVATSKO pa makar se to zvalo i baotian jer je pljunuti tinmateo HRVATSKI proizvod.nije fora promovirati proizvode iz eu a koja ucijenjuje jednu samostalnu (pod navodnicima) državu več je čast uzdizati domače i toga bi se trebali držati.što kažete na novost o toyoti u vukovaru da o tome otvorimo novi forum kao i novosti iz domena osiguranja. javite svoja zapažanja o tome.

alfred stokes
13.03.2005., 17:58
Mrcino pišeš puno, možda čak i OK , al nepregledno skroz :D
Izgubi se nit i koncentracija nakon 3 reda ;)

mrcina 22222
13.03.2005., 21:57
imaš prav ali kad krenu neče da stanu prsti da tipkaju

wings
26.03.2005., 10:40
vidjeh motor prije nekoliko dana,zbilja izgleda ko igračka;ali za tu lovu i ne mozes dobiti bogznasto!:D

alfred stokes
26.03.2005., 15:11
Sad su u Metrou (naravno pod nekim ludim imenom) 5100 kn :eek:

@Purger@
02.04.2005., 23:15
alfred stokes kaže:
Sad su u Metrou (naravno pod nekim ludim imenom) 5100 kn :eek:

S registracijom i kacigom ispadne 1000 Eura. Ni to si ne mogu priuštiti.

morgi
07.04.2005., 18:17
Da li netko zna- da li je ova cijena od 4999 kn stalna ili akcijska? Da ne bi 'poskocili' taman kad se odlucim kupit...

opcc
07.04.2005., 19:31
to ti je stalna cjena al mislim da nece jos dugo ostati tolika jar jer svugdje u zapadnoj europi od 1000 do 1400 eura. kod nas je prva godina prodaje pa uvoznik ima promocijski rabat

Lorelai
20.04.2005., 15:48
Je li netko moze napisat di se moze kupit za tih 4999kn?

Hvala.:)

Spinnaker
20.04.2005., 19:53
Pa iz aviona na nesto ovako sporo? :D

Ispod 600 kubika se tebi nista ne priznaje.

Lorelai
21.04.2005., 08:02
Spinnaker,znam,ali dok se ne zaposlim nista skuplje ne dolazi u obzir.

A onda:
kawasaki desetka
ili honda vtr sp1

Zasad samo pitam za ovako nesto,posli ce bit druga prica.:D

finta
01.05.2005., 19:26
Isti problem me muči već par tjedana od kada mi je pukao film, tražeći parking pol sata u pregrijanom autu. Kad sam vidio te baotiane popalio sam se na ideju kupovine na brzaka, da se ne pacam u znoju, ali kako volim sve provjeriti ipak sam stao i zadržao karticu u džepu. Plastika je fakat slaba, na novom iz kutije vire dijelovi, žice izviruju iz onih proreza u maski. Malo je kratak za mojih 180, ali u vožnji to i nije problem, samo sam par puta zviznuo koljenom tamo gdje ne bih smio. I onda sam krenuo ozbiljno tražiti, do prve vespe, kad sam pronašao nešto za što nemam para, ali mi je pokazala što na baotianu ne valja. Sad ću se strpiti, izdržati još ovo ljeto u autu s otvorenim prozorima i čekati prvi popust na vespu, gdje god je našao.

Spinnaker
01.05.2005., 20:29
A da kupis polovnu Vespu,talijanku naravno?
Vjeruj mi,kvalitetnije su od ovih novih.nedavno sam vidija jednu 2000.god. rastavljenu zbog pituranja nakon manjeg klizanja.
Na podnicama se vec ruzina lipo uvatila,a ni blatobran nije nista bolji.
One 94-5 godiste cak imaju i misalicu ulja,pa se ne moras zajebavat sa tim svaki put kad tankas.
A da ih se nac za skroz ok novce.

finta
02.05.2005., 07:24
Nije li LX neki novi model - star tek par godina, ili je to ET preimenovan? - budući da nisam pratio što se u tom području događa, meni je sve apsolutno novo osim dva kotača i pedeset kubika .)

Spinnaker
02.05.2005., 08:29
Aha,ti mislis na skuter Vespu.
Zanemari onda moj gornji post.

jezdimir14
04.03.2007., 13:35
Dobro ljudi, može li taj Baotian BT50QT-9 povesti čovjeka od 100 kg i 180 cm visine koji nema prevelikih zahtjeva za utrkivanje i želi se voziti do marketa i obližnjeg kafića? Molim da mi netko konkretno odgovori.

moze moze i tekako ..frend mi ga je kupio ljetos ...on ima oko 120 kila i ide ne pretjerano brzo ali ide

snake
21.03.2007., 15:30
pitanje za vlasnike baotina...kako je sa servisom kod nas?

zloca87
16.06.2007., 17:00
Ljudi,sad cu vam ispricati moj slucaj. Kupio sam baotian bt50qt-9. Kad sam prvi put seo na njega,sa svim blokadama,nije hteo da krene. I prodje par dana,pocne da se razradjuje masina polako. Svaki dan sve bolje i bolje. I skinem ja blokade i tad sam nagurao 75 km/h. Ali ubrzanje slabo. I raspitam se malo,nadjem servis za tuning skutera. Inace,ja sam iz beograda. Kupio sam set:rolnice 4 g(njegove su 6.5g),veliku oprugu kvacila,kao i malu oprugu kvacila,i KN filter,i sve me izaslo 55e. Sada,dize se na zadnji tocak. Izazivam bilo koga sa nekim drugim skuterom na crtu. Prezadovoljan sam. I nista mi nije crklo niti se raspalo. Kako neki ovde pisu.

razoyn
17.06.2007., 12:19

i THOMOS se ne piše "Thomos", nego TOMOS!, i ovo govno ne dođe 6t kuna ne go 4!al nea veze:D

occasional
17.06.2007., 12:49
sad sam dao za servis auta na 60.000 skoro tolko love kolko dodje predivan novi baotian.

Je.at ga . auto mi ipak treba vise , cesce i vazno mi je da ga imam sto dulje.

GoldenSurferFromCRO
18.06.2007., 14:10
Sada u Pevcu prodaju skutere 50ccm i to sa popustom (od kojih 6900kn) na 3990kn! Samo ne mogu se sjetiti kak se zovu skuteri...mozda Spinrunner? Tako nekako. Kaj velite? Moja zenica navalila na to i trazi da to kupim za nju, hm, hm...

GoldenSurferFromCRO
18.06.2007., 20:39
Evo slike>http://i57.photobucket.com/albums/g209/GSFC/img011.jpg?t=1182195516 Onda, jel dobar?

duba_39
18.06.2007., 22:23
Evo slike>http://i57.photobucket.com/albums/g209/GSFC/img011.jpg?t=1182195516 Onda, jel dobar?

sniženo je s 4900, ne sa 6900 :rolleyes:
osobno nisam fan tog dizajna, a ni kineskih motora. tko voli nek izvoli. u svakom slučaju - da je jeftino, jeftino je. pa ako je navalila, kupi joj ga ;)

GoldenSurferFromCRO
19.06.2007., 08:02
A sto ako ispadne: vozi i baci ga?

moses
19.06.2007., 10:14
dragi ga vozi. nedavno se prasnuo s nekim autom u zavoju....srecom nisu isli brzo....na autu ni ogrebotine, a na baotianu nema komada maske koji nije pukao. cak i gizana ruckica od kocnice. a jebiga, koliko para toliko muzike. bar su popravci jeftini.
ali vozi, ide. sjednes, palis i vozis. za nezahtjevne vozace pristojno vozilo. i jednom mjesecno natanka ful rezervar, 3.5. litre :rofl: :rofl:

ja bih rado zujala s tim okolo sad kad su ljetne guzve tu po moru, ali nekako me prpa, jer ak me netko zvizne s tog cuda mislim da mi nema spasa....a nisam bas jako iskusna na skuteru....osobno ne bih preporucila za zemske pocetnike - nekako mi je jako klimav sa tim malim kotacicima

occasional
19.06.2007., 14:45
na baotianu ili ovom iz Peveca? jel iako je masina od Baotiana menis e cini da to nije isto. U pevecu sam vidio na njima potrgane kocnice jos u ducanu....

dragi ga vozi. nedavno se prasnuo s nekim autom u zavoju....srecom nisu isli brzo....na autu ni ogrebotine, a na baotianu nema komada maske koji nije pukao. cak i gizana ruckica od kocnice. a jebiga, koliko para toliko muzike. bar su popravci jeftini.
ali vozi, ide. sjednes, palis i vozis. za nezahtjevne vozace pristojno vozilo. i jednom mjesecno natanka ful rezervar, 3.5. litre :rofl: :rofl:

ja bih rado zujala s tim okolo sad kad su ljetne guzve tu po moru, ali nekako me prpa, jer ak me netko zvizne s tog cuda mislim da mi nema spasa....a nisam bas jako iskusna na skuteru....osobno ne bih preporucila za zemske pocetnike - nekako mi je jako klimav sa tim malim kotacicima

Pugsley Adams
19.06.2007., 23:06
Danas sam u Mercatoneu vidio neki novi Baotian 50cc 4takta, 12" felge i slici CPI-u Oliver.
Zna netko nesto vise?

GoldenSurferFromCRO
20.06.2007., 07:26
A kolik to kosta ak si to zapamtio...

Belthazor
20.06.2007., 14:02

Nije greda za rezervne dijelove, bar u Vinkovcima, oni su obavezni par godina drzat rezervne dijelove... Znam dečka koji ih radi kaže da se ovaj noviji Baotian manje kvari od onih starijih modela ital-scooter. Bio sam kod njih i ima novih dijelova na bacanje...:klap:
Moja sestra je s takvim prešla zasad 700 km i dobro se drži...:top:

Belthazor
20.06.2007., 14:05
Sada u Pevcu prodaju skutere 50ccm i to sa popustom (od kojih 6900kn) na 3990kn! Samo ne mogu se sjetiti kak se zovu skuteri...mozda Spinrunner? Tako nekako. Kaj velite? Moja zenica navalila na to i trazi da to kupim za nju, hm, hm...

Pa dobar je ako očekuješ skroz mali potrošnju i neočekuješ velike brzine i da nešto posebno vuče...
To ti je isti ko i ovi baotiani...

snjoxi
20.06.2007., 14:27
kakav skuter biste preporucili curi koja nikad nije vozila skuter niti motor, za voznju po gradu ( i da li biste joj opce preporucili to :zubo:)

banana23
20.06.2007., 14:28
kakav skuter biste preporucili curi koja nikad nije vozila skuter niti motor, za voznju po gradu ( i da li biste joj opce preporucili to :zubo:)

Piaggio ZIP 50

rondomilk
20.06.2007., 15:08
sad sam dao za servis auta na 60.000 skoro tolko love kolko dodje predivan novi baotian.

Je.at ga . auto mi ipak treba vise , cesce i vazno mi je da ga imam sto dulje.

Skuter je dobar u gradskim gužvama kao u Zagrebu po ljeti,kad je lijepo vrijeme.
Inače je dosta opasan.

rondomilk
20.06.2007., 15:11
Pa dobar je ako očekuješ skroz mali potrošnju i neočekuješ velike brzine i da nešto posebno vuče...
To ti je isti ko i ovi baotiani...

Brzina je recimo 52km/h što je više od dopuštene kako kažu u
stanici za tehnički pregled.
U knjižici vozila navedeno je 45km.
Potrošnja je mala,uzbrdo vuče 30km/h,a nizbrdo može i 60km/h.
Glavno da je četverotaktni motor,da ne moraš stalno stiskati kočnicu
i točiti ulje u gorivo.

rondomilk
20.06.2007., 15:12

Ne preporučujem niti jedan.
Ako kojim slučajem uzimaš skuter ili motor svakako kupi i lijes!:rofl: :D

TheBili
20.06.2007., 18:56
Hehehehe :p

Pugsley Adams
20.06.2007., 22:58
A kolik to kosta ak si to zapamtio...

Mislim da je bilo 7500kn

snjoxi
21.06.2007., 12:47
Ne preporučujem niti jedan.
Ako kojim slučajem uzimaš skuter ili motor svakako kupi i lijes!:rofl: :D

e lako se tebi zajebavat, al ja sam stvarno na mukama.
predugo razmisljam i sad moram odluciti - ili cu ga kupiti - i voziti - ili ne!

rondomilk
21.06.2007., 13:16
:gitara: e lako se tebi zajebavat, al ja sam stvarno na mukama.
predugo razmisljam i sad moram odluciti - ili cu ga kupiti - i voziti - ili ne!

Nemoj više biti na mukama,daj se više odluči!

http://www.ital-scooter.hr/bt_49qt-9.html

Biraj, hoćeš li 49 ili 125ccm3.
Cijena je povoljna,kvaliteta dobra.
Samo za ovog 125 ti treba A kategorija.
Servis je osiguran,a dijelova ima.
Prvih 300km je relativno spor jer se motor razrađuje.
Nakon 300km i prvog servisa pila zbilja ide bolje i uglađenije.
:kada: :Snajper:

DarkiX
23.06.2007., 21:57
Jel netko zan di je točno u buzinu yamahin servis?
Adresa bi mi trebala?
ty

dino_sk
23.10.2007., 20:52
Stokes,moram te malo ispravit,Runner nije vozan :D

Runner puca na izgled,i to mu dobro ide,ali je pretezak,ima dosta kila u nosu,jedini od ovih skupljih skutera nema ABS plastike,dakle pucaju pri osjetno manjim udarima.
Na svim,ali bas svim malo ozbiljnijim skuter forumima,se u prvu klasu stavljaju SR,NRG i Dragster.

:top: :top:

ryder on the storm
23.10.2007., 21:16
:top: :top:

jedan moj frend ima sr-a, super je skut i sva, al je 10 kg teži od runnera, a nrg nije tako sportski

mkranjc
26.10.2007., 15:50
ja si namjeravam uzet baotiana jel bi mi mogao netko pokazat koje tuning dijelove bi mogao stavit na njega i ako mozete stranicu gdje se to nalazi zato što nemam zivaca vise trazit...:ne zna:

Maxum
26.10.2007., 18:00
ja si namjeravam uzet baotiana jel bi mi mogao netko pokazat koje tuning dijelove bi mogao stavit na njega i ako mozete stranicu gdje se to nalazi zato što nemam zivaca vise trazit...:ne zna:

http://www.malossi.com/Catalogo/Cata_Main.asp?Marca=27&Famiglia=0&Modello=MO/BAEC50&LastCod=undefined&LastMod=undefined

mesko
27.01.2008., 10:32
hmm ajmo ovako.

kupio sam doticni Baoitan. sa time sto sam uzeo ovakav http://www.sikombi.nl/Baotian%20QT%2018.jpg

dakle kopija pezoovog vivacity modela.

takodjer Peugeot Forticar je postao zastupnik za njih i on obavlja i sve popravke.

za taj novac (6k kuna) ja vjerujem da se isplati jer jedan speedfight kosta 13k kuna a ukoliko ti treba skuter za do posla i nazad je ok.

ja sam ga uzeo samo zato da si smanjim potrosnju (vozim auto koji dosta trosi) i izracunao sam da bi mi se skuter isplatio nakon 3k km. vjerujem da ce skuter toliku kilometrazu izdrzati a onda mi je totalno svejedno dal ce riknut ili ne :)

nisam neki bajker, ovo sam uzeo samo zato jer je prakticnije se voziti sa time po gradu nego sa autom, a da ne pricam o parkingu koji se sad placa svugdje :(

naravno kao sto sam rekao meni ne treba skuter da hvatam curice po jarunu, da se ganjam sa kitanim pezojima, aprilijama i slicnim skuterima (za ganjacinu mi sluzi auto). tako da ako treba prijevoz od tocke a do toccke b onda je super.

ima problema sa elektronskim paljenjem, ja ga kresem stalno na kurblu, ali godina dana je garancija pa vjerujem da ce se to srediti na sljedecem servisu.

isprike svima sto osvjezavam malo stariju temu ali evo ovo je misljenje iz prve ruke.

xDomagojX
27.01.2008., 22:12
http://www.malossi.com/Catalogo/Cata_Main.asp?Marca=27&Famiglia=0&Modello=MO/BAEC50&LastCod=undefined&LastMod=undefined

ma samo mu izvadiš blokadu i ide 75 bez problema

provjereno!!!

mesko
28.01.2008., 00:18
ok a sad jos daj preporuku kam da odem u Zg da mi se skine blokada i koliko kosta :)

igor.sb
28.01.2008., 01:14
ok a sad jos daj preporuku kam da odem u Zg da mi se skine blokada i koliko kosta :)

ovlasteni servis

hm.ako je noviji baotijan, mislim da ima blokiranu struju odnosno cdi...

ne znam odakle mi al ostalo mi u sjecanju, da se bas ti noviji cdi i ne daju odblokirat, te moras kupovati novi odblokirani ako on uopće postoji

al mislim da ti ne gine max brzina od 50 na sat

po meni bolje vozit bicikl

ryder on the storm
28.01.2008., 09:28
ovlasteni servis

hm.ako je noviji baotijan, mislim da ima blokiranu struju odnosno cdi...

ne znam odakle mi al ostalo mi u sjecanju, da se bas ti noviji cdi i ne daju odblokirat, te moras kupovati novi odblokirani ako on uopće postoji

al mislim da ti ne gine max brzina od 50 na sat

po meni bolje vozit bicikl

dobar bicikl je skuplji

another
28.01.2008., 12:38
Jel se moze u taj baotian spremit kaciga ispod sjedala i u taj kofer?Jel taj baotian manji od ostalih skutera,vidio sam u raznim trgovackim centrima te jeftine skutere i svi su malo manji od ostalih skupljih.

igor.sb
28.01.2008., 14:32
Jel se moze u taj baotian spremit kaciga ispod sjedala i u taj kofer?Jel taj baotian manji od ostalih skutera,vidio sam u raznim trgovackim centrima te jeftine skutere i svi su malo manji od ostalih skupljih.

za tvoje dobro nemoj ni pomisljat kupovati te jeftinjare kineske ili one otvorene, ak ne mislis dati min 700-1000kn za kacigu nemoj se ni vozit

vecina gleda samo da ima bilo kakvu kacigu kako ne bi pobrali kaznu, al kad otreses od pod....:flop:

xDomagojX
28.01.2008., 19:39

pa to sam napraviš doma, ali moraš imati zračni pištolj.

igor.sb
28.01.2008., 20:19
pa to sam napraviš doma, ali moraš imati zračni pištolj.

zasto zracni?

btw...nek skida sam blokade i moze se pozdravit s garancijom

xDomagojX
28.01.2008., 21:23
zato jer s drugim kolko ja znam ne možeš izvadit

igor.sb
28.01.2008., 22:08
zato jer s drugim kolko ja znam ne možeš izvadit

izvadit sta?

budi malo precizniji, ili ni sam ne znas?

another
29.01.2008., 12:18
za tvoje dobro nemoj ni pomisljat kupovati te jeftinjare kineske ili one otvorene, ak ne mislis dati min 700-1000kn za kacigu nemoj se ni vozit

vecina gleda samo da ima bilo kakvu kacigu kako ne bi pobrali kaznu, al kad otreses od pod....:flop:

Ja pitam dal stane ispod sjedala kaciga ,a ti odgovaras sasvim nesto drugo uopce ne razumijem.Ne vozim motor prvi put i kolko cu ja dat za kacigu je moja stvar.Meni je moja sigurnost na prvom mjestu ak te bas zanima.

igor.sb
29.01.2008., 12:33
Ja pitam dal stane ispod sjedala kaciga ,a ti odgovaras sasvim nesto drugo uopce ne razumijem.Ne vozim motor prvi put i kolko cu ja dat za kacigu je moja stvar.Meni je moja sigurnost na prvom mjestu ak te bas zanima.

sorry nisam skuzio

ponesi neku kacigu i probaj utrpat ispod sica

another
29.01.2008., 12:39
Bas i tog razloga da sad ne kupujem kacigu,da ne lutam gradom u potrazi za baotianom i gubim sate vremena koje nemam sam pitao ovdje na forumu.

Scaras
30.01.2008., 09:38
Stane kaciga ispod sica i u kofer. Integralna. Ja imam opseg glave 59/60 i stala je taman.

buba_anna
28.05.2009., 15:13
zanima me je li netko od vas kupio SKUTER BAOTIAN 50CCM: BT50 QT9 ( 3.699 kn ) i da li netko zna di ga mogu kupiti a da je prodavaonica u istri ili negdje u blizini (rijeka)...hvala...