PDA

View Full Version : ATP/WTA tenis 2012

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Jacob J. Harper
29.11.2011., 17:11
ATP/WTA tenis 2012

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3e/Tennis_Racket_and_Balls.jpg/220px-Tennis_Racket_and_Balls.jpg

Obzirom da je za samo godinu dana ispisano vise od 10.000 postova (na temi 2010/2011) ovu, trecu po redu, temu o tenisu u nazivu dodah godinu 2012 obzirom da u 2011 vise nema turnira.

[I]Došla naredba s vrha da se ključaju sve teme s više od 10000 postova, a pošto smo mi davno to prešli, evo nove teme za kraj tekuće i iduću sezonu. (Link na stari topic (http://www.forum.hr/showthread.php?p=29644260#post29644260))

Ovo gore je obavestenje o pravilu 10.000 postova i link do teme koja je bila aktivna od 2005 do 2010.

A evo linka od doskorasnje, sada vec stare, teme: ATP/WTA tenis 2010/2011 (http://www.forum.hr/showthread.php?t=591941)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ed/US_Open_2007%2C_Maria_Sharapova_serving.jpg/300px-US_Open_2007%2C_Maria_Sharapova_serving.jpg

Ovu godinu definitivno je obelezio Novak "No1e" Djokovic koji je pored velikog broja pobeda konacno uspeo da postane broj 1.
Rodzer Federer je na kraju preuzeo poziciju tri od Endija. Fantasticna godina je za nama kada je tenis u pitanju a kakva ce biti sledeca ostaje da se vidi.

Evo, u nastavku teksta, trenutne ATP i WTA liste deset najboljih tenisera i teniserki na kraju sezone 2011.

ATP LISTA (Top 10):

1. Djokovic, Novak (SRB) 13.675
2. Nadal, Rafael (ESP) 9.575
3. Federer, Roger (SUI) 8.170
4. Murray, Andy (GBR) 7.380
5. Ferrer, David (ESP) 4.880
6. Tsonga, Jo-Wilfried (FRA) 4.335
7. Berdych, Tomas (CZE) 3.700
8. Fish, Mardy (USA) 2.965
9. Tipsarevic, Janko (SRB) 2.595
10. Almagro, Nicolas (ESP) 2.380

ATP lista Top 100: ATP Rankings (http://www.atpworldtour.com/Rankings/Singles.aspx)
---

WTA LISTA (Top 10):

1. Wozniacki, Caroline (DEN) 7.485
2. Kvitova, Petra (CZE) 7.370
3. Azarenka, Victoria (BLR) 6.520
4. Sharapova, Maria (RUS) 6.510
5. Li, Na (CHN) 5.720
6. Stosur, Samantha (AUS) 5.585
7. Zvonareva, Vera (RUS) 5.435
8. Radwanska, Agnieszka (POL) 5.250
9. Bartoli, Marion (FRA) 4.710
10. Petkovic, Andrea (GER) 4.580

WTA lista Top 100: WTA Singles Rankings (http://www.wtatennis.com/page/RankingsSingles/0,,12781~0~1~100,00.html)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/15/Tim_Henman_Wimbledon_2005_1.jpg/225px-Tim_Henman_Wimbledon_2005_1.jpg

Jacob J. Harper
29.11.2011., 17:29
Caroline Wozniacki and Dominika Cibulkova dancing (http://www.youtube.com/watch?v=qrfGHwPnG2U&feature=player_embedded)

Svecano otvaranje teme uz sexy dance prelepe Karoline :top:

Lepota na stranu ja obozavam da gledam Wozniacki koja mi je uz "vristolinu" Sarapovu najomiljenija teniserka.

Ranije sam isto tako obozavao ne tako lepu ali meni simpaticnu Dzenifer Kapriati.

Greco
01.01.2012., 17:31
I Veic i Tomljanovic i Lucic ispali iz kvalifikacija :kava:

Dijete Kreten
01.01.2012., 18:12

Katastrofa :504:

Allen-Iverson
01.01.2012., 18:24
......... Fantasticna godina je za nama kada je tenis u pitanju a kakva ce biti sledeca ostaje da se vidi.

dosadna godina je za nama, a po svemu sudeći ova će bit još dosadnija. iznenađenje će bit ako sin hrvatske majke ne uzme 4 + 1.:(

Sahta
01.01.2012., 18:38
dosadna godina je za nama, a po svemu sudeći ova će bit još dosadnija. iznenađenje će bit ako sin hrvatske majke ne uzme 4 + 1.:(

tolko dominantan neće bit. skršit će ga neki inspirirani udarač u nekom QFu

Dijete Kreten
01.01.2012., 18:44

ako poprimi dobre osobine svog trenera, Skot ce uzet AO. 10 novaca cu stavit u tu tvrdnju petnaestog ovog mjeseca pa sta bude

Greco
01.01.2012., 19:06

Ako budu igrali kao u Abu Dabiju, tvoje rjeci ce se pokazat kao tocne

Kiseli
01.01.2012., 19:45
ako poprimi dobre osobine svog trenera, Skot ce uzet AO. 10 novaca cu stavit u tu tvrdnju petnaestog ovog mjeseca pa sta bude

On može samo poprimiti još histeričnih osobina svoje mame...

Greco
02.01.2012., 15:35
Dodig :facepalm:

Na kraju ce pobjedit, ali neki jaci tenisac ce ga rastavit

Sportivo24
02.01.2012., 15:55
Tek je početak sezone, domaci igrac, ovono. Bitno da se prode dalje

tin_vk
02.01.2012., 16:10
dodig spasio 6 meč lopti u 2 setu a 3 set je bio samo formalnost

SOBA 39
02.01.2012., 22:04
Očekujem teror broja 1 :kava:

tin_vk
02.01.2012., 22:09

ajla nije ni nastupila jer ima mononukleozu i vec se vratila u ameriku nista od ao
petra odustala od nastupa u glavnom turniru zbog problema s lijevim ramenom tesko da ce nastupit na ao
mikica prica se da i onda ima nekih sitnih problema
cilic odustao od ao prvi nastup tek u zg
:503:

Uncle Jonny
03.01.2012., 00:09
Mi tu cekamo AO, najljepsi turnir godine i jedini koji pratim s gustom :kava:

Sahta
03.01.2012., 07:35

također

Kockar :D
03.01.2012., 08:22

+1
Lažno bolovanje + nba + AO :D

mmario
03.01.2012., 10:15
ajme sta bartoli napravila gajdosovoj.60 60 uz 12 aseva:eek:
ovakvo serviranje u wta sam vidio jedino kod serene u wimbledonu 2010-te.

tin_vk
03.01.2012., 12:05

:top: :s

Mario0o0
03.01.2012., 12:35

neodlucan sam izmedu FO i AO. :ne zna:

bezveze bi bilo ista prognozirat na osnovi one egzibicije,ali cini mi se da bi nole mogao osvojit opet.

mmario
03.01.2012., 13:13
doktor 5 4 uz 1 as.retardirani su ti tereni u dohi

nar.kO
03.01.2012., 13:23
Nadal i Federer igrali na onom ultra wodafak kvazikoznaštajeto terenu.
Zašto nije Nole igrao?
On je trenutno bog,ne vidim zašto su Nadala tutnuli tu,iako ga simpatiziram.

ManijakIzraziti
03.01.2012., 13:23
Iako je livescore napravio brejk Ivi, isto nije pošlo za rukom Ukrajincu. 6:5 za Doktora.

Luyindula
03.01.2012., 13:26
TB, Stahouškij za sada bolje djeluje.

mmario
03.01.2012., 13:35
tek sam sad skuzio sta je.ovaj stari na es je rekao da na glavnom terenu dosta puse, a da je vani jos gore.oba 2 sigurno ubacuju nekakve polovne 1.servise sta je ukrajincu dovoljno, a doktoru nije.

Luyindula
03.01.2012., 13:36
Izgubit ce on ovo izgleda

EDIT: Napravio je brejk odmah naravno.

ManijakIzraziti
03.01.2012., 13:42
JEDAN JE KARLOVIĆ IVO, KARLOVIĆ IVOOOOOO

ManijakIzraziti
03.01.2012., 14:01
Demonstracija moći u drugom setu!

mmario
03.01.2012., 14:10
tek sam sad skuzio sta je.ovaj stari na es je rekao da na glavnom terenu dosta puse, a da je vani jos gore.oba 2 sigurno ubacuju nekakve polovne 1.servise sta je ukrajincu dovoljno, a doktoru nije.

kaj god:rofl:

Dijete Kreten
03.01.2012., 14:35
Nadal i Federer igrali na onom ultra wodafak kvazikoznaštajeto terenu.
Zašto nije Nole igrao?
On je trenutno bog,ne vidim zašto su Nadala tutnuli tu,iako ga simpatiziram.

zato sto nisu svi zaljubljeni u njega ko ti. Nadal i Federer predstavljaju najveci rivalitet zadnjih 8 godina u svijetu sporta.

Luyindula
03.01.2012., 14:40
Jaziri uzeo set Tsongi :s

Kiseli
03.01.2012., 14:41
Pitaju se ovi komentatori na ovom meču di je Tsonga di je bio ovaj Al-Jazzera svih ovih godina...

Doktor je imao dobrih prilika za završit ovo, šteta...

mmario
03.01.2012., 14:43
al jaziri ima sve udarce.jos jedan u nizu propalih talenta.

Kiseli
03.01.2012., 14:46
Šta čovjek radi Tsongi :rofl: Zanimljivo zanimljivo...

ManijakIzraziti
03.01.2012., 14:47
Uz tebe su i planine i more,
hajde sad g.uzi Doktore!

ManijakIzraziti
03.01.2012., 14:54
Ja imam svoga Boga,
živim za Doktora jednoga!

Hajmo svi na noge, da vas pitam koji je to ritam
http://www.youtube.com/watch?v=KrlgOYCsUjg

Kiseli
03.01.2012., 14:55
Doktor

mmario
03.01.2012., 14:58
pocela nova sezona, a sa samim time i karlovicevo trollanje.jedva boga, ali pobjeda je pobjeda.

decent young player
03.01.2012., 15:28
Prenijeti ću ovdje raspravu sa zaključanog topika. Mislim da nije bio offtopic već teniska rasprava koja zaslužuje moj odgovor, eto čak se neću obazirati i na Allenovu provokaciju. :)

ovo fakat nema smisla :mig:
po toj logici možemo raspravaljati da li samprasovih 14 vrijedi više od federerovih 16, da li borgovih 11 vrijedi više od samprasovih 14 itd.
svaki je gs jednako vrijedan, sve ostalo je mlaćenje prazne slame :D

Ne, ne mogu se složiti s ovim.

Odnosno, statistički si u pravu, svaki slam je jednako vrijedan, međutim, to je statistički. Pak, ako ćemo raspravljati o Lendlu i njegovoj podbačenoj karijeri, treba reći okolnosti koje su tome prethodile.
Nadala i Đokovića uzimam kao primjer zato jer su, prema mojem mišljenju, uz Agassia, najbolji baselineri koji su se pojavili nakon Ivana.

U košarci ne možemo Wiltovih 100 poena pretpostavljati Shaqovoj statistici, u atletici ne možemo rekord Kratochvilove smatrati ultimativnim savršenstvom, itd. Sport, kao i sve na ovom svijetu, evoluira.

Lendl je bio power baseliner u razdoblju volej igre. Lendl je i na Wimbledonu ušao u dva finala, tako što se prilagodio volej igri. Ušao u dva finala igrajući S&V nakon što bi dva tjedna prije osvojio RG s baseline igrom.
Kako piše i u linku od našeg Lendla, bio je prvi igrač koji je počeo s teretanom, prvi igrač koji je upotrebljavao personalizirane žice na reketu, prvi koji zamjenjivao rekete na izmjeni, ukratko - prvi koji je "produbljivao" skromnu tehnologiju reketa za to vrijeme.

Možemo samo pretpostaviti koliko bi koristi imao od sadašnje tehnologije budući da ondašnji reketi nisu odgovarali njegovom stilu igre. Možemo samo zamisliti koliko bi profitirao od današnjih treninga kad se ionako sve bazira na fizičkoj snazi.

Zbog svih okolnosti, uistinu mislim da sve buduće fenomenalne baselinere ne smijemo pretpostavljati Lendlu, što dakako ne umanjuje njihov uspjeh.

U današnje će vrijeme Đoković osvojiti Wimbledon što spada u apsurd apsurda budući da se lik i ne zna pravilno kretati po travi.
I kako će to napraviti? Samo tako što će slati duboke i precizne lopte a protivnik će mu vraćati malo kraće i nepreciznije lopte.
Pitam se kako bi završio da mu na jednu dublju loptu na mrežu izađe ogromni, dlakavi, masivni i krakati Boris Becker. Ali, jebiga, to nikad neće pisati u statistici.

ps
Da, naravno, da možemo diskutirati i o Borgovih 11, Samprasovih 14 ili Federerovih 16. Iako, svi su oni imali razne pogodnosti u svojoj karijeri, mislim da nitko, poput Lendla, nije bio tolika žrtva raznih okolnosti.

Rogerer
03.01.2012., 15:50
Prenijeti ću ovdje raspravu sa zaključanog topika. Mislim da nije bio offtopic već teniska rasprava koja zaslužuje moj odgovor, eto čak se neću obazirati i na Allenovu provokaciju. :)

Odnosno, statistički si u pravu, svaki slam je jednako vrijedan, međutim, to je statistički. Pak, ako ćemo raspravljati o Lendlu i njegovoj podbačenoj karijeri, treba reći okolnosti koje su tome prethodile.
Nadala i Đokovića uzimam kao primjer zato jer su, prema mojem mišljenju, uz Agassia, najbolji baselineri koji su se pojavili nakon Ivana.

U košarci ne možemo Wiltovih 100 poena pretpostavljati Shaqovoj statistici, u atletici ne možemo rekord Kratochvilove smatrati ultimativnim savršenstvom, itd. Sport, kao i sve na ovom svijetu, evoluira.

Lendl je bio power baseliner u razdoblju volej igre. Lendl je i na Wimbledonu ušao u dva finala, tako što se prilagodio volej igri. Ušao u dva finala igrajući S&V nakon što bi dva tjedna prije osvojio RG s baseline igrom.
Kako piše i u linku od našeg Lendla, bio je prvi igrač koji je počeo s teretanom, prvi igrač koji je upotrebljavao personalizirane žice na reketu, prvi koji zamjenjivao rekete na izmjeni, ukratko - prvi koji je "produbljivao" skromnu tehnologiju reketa za to vrijeme.

Možemo samo pretpostaviti koliko bi koristi imao od sadašnje tehnologije budući da ondašnji reketi nisu odgovarali njegovom stilu igre. Možemo samo zamisliti koliko bi profitirao od današnjih treninga kad se ionako sve bazira na fizičkoj snazi.

Zbog svih okolnosti, uistinu mislim da sve buduće fenomenalne baselinere ne smijemo pretpostavljati Lendlu, što dakako ne umanjuje njihov uspjeh.

U današnje će vrijeme Đoković osvojiti Wimbledon što spada u apsurd apsurda budući da se lik i ne zna pravilno kretati po travi.
I kako će to napraviti? Samo tako što će slati duboke i precizne lopte a protivnik će mu vraćati malo kraće i nepreciznije lopte.
Pitam se kako bi završio da mu na jednu dublju loptu na mrežu izađe ogromni, dlakavi, masivni i krakati Boris Becker. Ali, jebiga, to nikad neće pisati u statistici.

ps
Da, naravno, da možemo diskutirati i o Borgovih 11, Samprasovih 14 ili Federerovih 16. Iako, svi su oni imali razne pogodnosti u svojoj karijeri, mislim da nitko, poput Lendla, nije bio tolika žrtva raznih okolnosti.

da, možemo samo pretpostaviti koliko bi koristi imao...
i možemo samo zamisliti koliko bi profitirao...
i apsurd je apsurda da đoković osvoji vimbldon budući da je više nego očito da se lik totalno nepravilno kreće po travi...
i kako bi završio da mu na mrežu izađe ogromni, dlakavi, masivni i krakati...

kao što rekoh, mlaćenje prazne slame :D

decent young player
03.01.2012., 16:01
da, možemo samo pretpostaviti koliko bi koristi imao...
i možemo samo zamisliti koliko bi profitirao...
i apsurd je apsurda da đoković osvoji vimbldon budući da je više nego očito da se lik totalno nepravilno kreće po travi...
i kako bi završio da mu na mrežu izađe ogromni, dlakavi, masivni i krakati...

kao što rekoh, mlaćenje prazne slame :D

Onda možemo samo zaključati topik, obrisati sve postove i staviti ovo kao opening post--->

http://en.wikipedia.org/wiki/ATP_World_Tour_records

Međutim, mislim da se i s raspravom, vaganjem okolnosti i usporedbom igre, a ne samo pukom statistikom, neke stvari mogu predočiti.
A da se rasprava pritom ne pretvori u flame war. :ne zna:

Ali, to sam samo ja. :)

ivan lendl
03.01.2012., 16:14

ps

Da i ja završim s tim. O tome i pričam već godinu dana. O različitosti podloga i igrača.Zato sam i rekao neka netko procita onaj link. Tamo ima takvih rekorda da ti srce stane. Osam finala zaredom na Us openu. Imao sam sreću da sam ga pratio ko klinac jedno 5 godina. On je i sa 33. godine osvajao turnire, samo mu je teška ozljeda leđa završila karijeru. Ono po čemu se razlikovao je privatni život. Nikad se nije previše pojavljivao u medijima i davao intervjue.Znaci automatsli da je dosadan. Nitko mu sliku skoro nije vidio 14 godina. Nakon što se povukao igrao je profesionalno golf jako dugo da bi se prošle godine konačno vratio.Barem kao veteran. ALi bio je poseban, za onim znojnicima velikim kao cijela ruka,njegovo čupanje obrva. Igaro je sa najmanjom glavom reketa u 90-im i prije. I nije imao lošeg udarca.

Pogledaj ove prolaze protiv S&V igrača bekendom

http://www.youtube.com/watch?v=vXlH73PxVBg

A ovo je što misli o današnjoj tehnologiji u tenisu

http://www.youtube.com/watch?v=qWF60JRYNNw

P.S Iako me Murray nervira baš me zanima jel ce se promijenit nešto s njim sad kad mu je LEndl trener

Rogerer
03.01.2012., 16:18
Onda možemo samo zaključati topik, obrisati sve postove i staviti ovo kao opening post--->

http://en.wikipedia.org/wiki/ATP_World_Tour_records

Međutim, mislim da se i s raspravom, vaganjem okolnosti i usporedbom igre, a ne samo pukom statistikom, neke stvari mogu predočiti.
A da se rasprava pritom ne pretvori u flame war. :ne zna:

Ali, to sam samo ja. :)

ma može se raspravljati o puno stvari u tenisu, o prekrasnim bekhendima i forhendima, slajsovima i dropšotovima, ko ima bolji servis, može se raspravljati o aktualnim i dolazećim turnirima, prognozama i ko je u boljoj formi, ali kad se počne diskutirati o tome da li je 8 više od 10 i bi li dlakavi beker naguzio nježnog đokovića na vimbldonskoj travi, onda to više nema veze s ničim :)

nar.kO
03.01.2012., 16:19
zato sto nisu svi zaljubljeni u njega ko ti. Nadal i Federer predstavljaju najveci rivalitet zadnjih 8 godina u svijetu sporta.

čitanje sa razumijevanjem. :s

Dijete Kreten
03.01.2012., 16:42
Da i ja završim s tim. O tome i pričam već godinu dana. O različitosti podloga i igrača.Zato sam i rekao neka netko procita onaj link. Tamo ima takvih rekorda da ti srce stane. Osam finala zaredom na Us openu. Imao sam sreću da sam ga pratio ko klinac jedno 5 godina. On je i sa 33. godine osvajao turnire, samo mu je teška ozljeda leđa završila karijeru. Ono po čemu se razlikovao je privatni život. Nikad se nije previše pojavljivao u medijima i davao intervjue.Znaci automatsli da je dosadan. Nitko mu sliku skoro nije vidio 14 godina. Nakon što se povukao igrao je profesionalno golf jako dugo da bi se prošle godine konačno vratio.Barem kao veteran. ALi bio je poseban, za onim znojnicima velikim kao cijela ruka,njegovo čupanje obrva. Igaro je sa najmanjom glavom reketa u 90-im i prije. I nije imao lošeg udarca.

Pogledaj ove prolaze protiv S&V igrača bekendom

http://www.youtube.com/watch?v=vXlH73PxVBg

A ovo je što misli o današnjoj tehnologiji u tenisu

http://www.youtube.com/watch?v=qWF60JRYNNw

P.S Iako me Murray nervira baš me zanima jel ce se promijenit nešto s njim sad kad mu je LEndl trener

Lendl je prvi znao udarit pravi jednorucni bekend, ono sto je Borg udarao je nest izmedu jednorucnog i dvorucnog. Vama jos nije jasno da bi Becker s ovim danasnjim igracima igro na osnovnoj jer jednostavno ne bi imo tolko sanse doc na mrezu. Igraci su brzi, eksplozivniji, tehnicki jaci nego Beckerova generacija. Podloge su usporene dosta, al ovi drugi segmenti su cak i vazniji od same brzine podloge.

Da je ostala ona brzina podloge i loptica iz doba Beckera Federer bi osvojio 10 Wimbledona za redom.

decent young player
03.01.2012., 16:48
ma može se raspravljati o puno stvari u tenisu, o prekrasnim bekhendima i forhendima, slajsovima i dropšotovima, ko ima bolji servis, može se raspravljati o aktualnim i dolazećim turnirima, prognozama i ko je u boljoj formi, ali kad se počne diskutirati o tome da li je 8 više od 10 i bi li dlakavi beker naguzio nježnog đokovića na vimbldonskoj travi, onda to više nema veze s ničim :)

Osam je više od deset samo ako izvlačiš iz konteksta, a ti, unatoč ljubavi koju gajiš prema brojkama, možeš bolje od toga. ;)

Rasprava se povela o tome da li je Lendl underachiever, da bi se objasnilo, potrebno je spomenuti i okolnosti vremena u kojemu je igrao, i u kojemu je osvojio tih osam naslova i zbog čega igrače novog vala ne smijemo pretpostavljati Lendlu, budući da im je posao itekako olakšan.
Nije sve u brojkama i GS naslovima.

@lendl
I mislio sam da bi takvo nešto rekao o žicama.
Što se tiče ovih bekenda, prebolesno, naročito zadnji poen.

ivan lendl
03.01.2012., 16:57
Lendl je prvi znao udarit pravi jednorucni bekend, ono sto je Borg udarao je nest izmedu jednorucnog i dvorucnog. Vama jos nije jasno da bi Becker s ovim danasnjim igracima igro na osnovnoj jer jednostavno ne bi imo tolko sanse doc na mrezu. Igraci su brzi, eksplozivniji, tehnicki jaci nego Beckerova generacija. Podloge su usporene dosta, al ovi drugi segmenti su cak i vazniji od same brzine podloge.

Da je ostala ona brzina podloge i loptica iz doba Beckera Federer bi osvojio 10 Wimbledona za redom.

Jedine podloge koje su donekle ostale brze su u dvorani. Samodgovor koliko je Nadal osvojio turnira u dvorani ti sve govori. Zato ti još jednom evo link od Ančića. Podloge su stvarno bile pre-pre-prebrze ali su sad dovele do toga da se odgajaju jednomenzionalni igrači.

"Malo prije nego što sam ja počeo igrati, igrači su se tužili da su podloge prebrze. Govorili su kako su igrači u generaciji Gorana, Samprasa, Beckera, Krajiceka, Sticha servirali bombe i da tu nije bilo puno igre. Onda su počeli usporavati podloge. U osnovi, to je bio proces u zadnjih 15 godina u kojem ste od jednih uvjeta stigli do sasvim drugih. Mislim da to nije dobro za tenis, jer se danas odgajaju jednodimenzionalni igrači. Svaki dio sezone u tenisu je specifičan. Praktički u jednoj sezoni imate četiri različite sezone. Zemlja, beton, trava, dvorana. Mislim da bi svaki dio sezone trebao imati svoje prednosti i posebnosti", zaključio je Ančić

Posljednji mohikanac sa tom igrom je Dr.Ivo

Allen-Iverson
03.01.2012., 17:07

:s:s da se nadovežem - nešto je i u konkurenciji

Rogerer
03.01.2012., 17:14
Osam je više od deset samo ako izvlačiš iz konteksta, a ti, unatoč ljubavi koju gajiš prema brojkama, možeš bolje od toga. ;)

Rasprava se povela o tome da li je Lendl underachiever, da bi se objasnilo, potrebno je spomenuti i okolnosti vremena u kojemu je igrao, i u kojemu je osvojio tih osam naslova i zbog čega igrače novog vala ne smijemo pretpostavljati Lendlu, budući da im je posao itekako olakšan.

Međutim, njegovih je osam titula možda i vrijednije od nekih igrača koji imaju više, i nekih koji bi mogli imati više, konkretno, mislim na Nadala i Đokovića.

tu jasno piše da 8 možda više vrijedi od 10, bez izvlačenja iz konteksta :mig:

ja se s tim ne mogu složiti, bez obzira na bilo kakve okolnosti, jer možda bi se nadal bolje snašao u lendlovim okolnostima, a možda bi se lendl bolje snašao u nadalovim okolnostima. a možda bi se možda desilo i obrunto od ovoga :D

ljubav koju gajim prema brojkama ipak je jača :cerek:

Allen-Iverson
03.01.2012., 17:24
vamos kohliiiii

decent young player
03.01.2012., 17:28
tu jasno piše da 8 možda više vrijedi od 10, bez izvlačenja iz konteksta :mig:

Pisao sam i ovo.

Zato ih jednostavno nije pošteno pretpostavljati Lendlu

Dakle, nije baš da to izričito kažem. Govorim o pretpostavljanju Lendlu.

ja se s tim ne mogu složiti, bez obzira na bilo kakve okolnosti, jer možda bi se nadal bolje snašao u lendlovim okolnostima, a možda bi se lendl bolje snašao u nadalovim okolnostima. a možda bi se možda desilo i obrunto od ovoga :D

Mislim da se o tome može itekako raspravljati da se neke stvari ne umanjuju. :ne zna:
Tehnologija i tereni su stvar egzaktne prirode.

ljubav koju gajim prema brojkama ipak je jača :cerek:

Onda obrati pozornost na Max Decugisa, koji je FO osvojio 1903., 1904., 1907., 1908., 1909., 1912., 1913. i 1914.

Ili je ipak nešto i u okolnostima? :cerek:

Rogerer
03.01.2012., 17:38
Onda obrati pozornost na Max Decugisa, koji je FO osvojio 1903., 1904., 1907., 1908., 1909., 1912., 1913. i 1914.

Ili je ipak nešto i u okolnostima?

:rofl:
open era je nešto drugo :mig:
kruške i jabuke se ne uspoređuju, ne možeš uspoređivati dosege tenisača s početka prošlog stoljeća s onima u open eri. radi se o sasvim drugom sistemu natjecanja, što dakako ne znači da je decugis manje vrijedan :ne zna:

Allen-Iverson
03.01.2012., 17:49
ma lik već po običaju ne zna što priča. onda se ide vadit iz govana pa tone još dublje.

decent young player
03.01.2012., 19:43
ma lik već po običaju ne zna što priča. onda se ide vadit iz govana pa tone još dublje.

Mora da ove misli mnogo znače kad dolaze od ovjekovječenog retarda ovog podforuma.

open era je nešto drugo :mig:
kruške i jabuke se ne uspoređuju, ne možeš uspoređivati dosege tenisača s početka prošlog stoljeća s onima u open eri. radi se o sasvim drugom sistemu natjecanja, što dakako ne znači da je decugis manje vrijedan :ne zna:

Hmm krivo, krivo si me shvatio. :mig:

Elem, upravo s kruškama i jabukama želim dokazati kako su okolnosti itekako važne, nerijetko važnije od brojki.

Decugis je osvajao FO kad je turnir trajao jedan dan, kad open era nije postojala. Shodno tome, zasluženo ga se ne uzima ozbiljno u raspravama.

Pobogu, nisam velikog Maxa spomenuo jer mislim da je goat ili jer ga želim uspoređivati s Lendlom, Nadalom ili dlakavim Nijemcem! ;)
Spomenuo sam ga jer je živi dokaz kako ne možemo gledati isključivo brojke, jer upravo činjenica da je osvajao početkom XX. stoljeća postaje okolnost koja isključuje brojke.
A ti kažeš kako je ljubav koju gajiš prema brojkama jača od stvari koje ne možemo tako lako izmjeriti, s Decugisom sam dokazao da ne može uvijek biti tako.

Lendl je osvajao među volejašima s igrom neprilagođenom tadašnjim reketima, na podlogama koje mu nisu pasale.
Dakle, osvojio ih je osam iz 19 finala u okolnostima koje mu nisu odgovarale.

Prema mojem mišljenju, brojke zahtijevaju da proanaliziramo okolnosti koje ti startno, a prema mojem mišljenju, nepravedno - isključuješ. Okolnosti koje si upotrijebio za Decugisa, odbijaš upotrijebiti za Lendla, slažem se da razlike nisu tolike, ali su ipak značajne.

Zašto uostalom Rockya Marciana ne smatramo najvećim boksačem ikad?
Čovjek nikad nije izgubio meč. Međutim, ima nešto u tehnici, načinu pobjeđivanja, dominiranja i okolnostima, tj. činjenicama da mu je svaki drugi meč bio pod sumnjom da je namješten od strane talijanske mafije.

Nećemo se nikad dogovoriti, što je apsolutno okej, moje mišljenje je samo to da ovdje itekako ima štofa za raspravu koja se ne temelji na -tardskom ratu s argumentima poput "moj tata je jači od tvog".

I moje mišljenje se temelji na tome da nije sve u brojkama. U svijetu koji se temelji na brojkama a ne okolnostima, Kina bi bila zemlja s najvišim životnim standardom, Rocky Marciano najveći boksač ikad, Decugis neprikosnoveni clay goat, a Tomo Horvatinčić okrunjeni humanist zbog novca koje donira humanitarnim udrugama. :p

Ne ide tako.

Rogerer
03.01.2012., 20:15
Mora da ove misli mnogo znače kad dolaze od ovjekovječenog retarda ovog podforuma.

Hmm krivo, krivo si me shvatio. :mig:

Elem, upravo s kruškama i jabukama želim dokazati kako su okolnosti itekako važne, nerijetko važnije od brojki.

Decugis je osvajao FO kad je turnir trajao jedan dan, kad open era nije postojala. Shodno tome, zasluženo ga se ne uzima ozbiljno u raspravama.

Pobogu, nisam velikog Maxa spomenuo jer mislim da je goat ili jer ga želim uspoređivati s Lendlom, Nadalom ili dlakavim Nijemcem! ;)
Spomenuo sam ga jer je živi dokaz kako ne možemo gledati isključivo brojke, jer upravo činjenica da je osvajao početkom stoljeća postaje okolnost koja isključuje brojke.
A ti kažeš kako je ljubav koju gajiš prema brojkama jača od stvari koje ne možemo tako lako izmjeriti, s Decugisom sam dokazao da ne može uvijek biti tako.

Lendl je osvajao među volejašima s igrom neprilagođenom tadašnjim reketima, na podlogama koje mu nisu pasale.
Dakle, osvojio ih je osam iz 19 finala u okolnostima koje mu nisu odgovarale.

Prema mojem mišljenju, brojke zahtijevaju da proanaliziramo okolnosti koje ti startno, a prema mojem mišljenju, nepravedno - isključuješ.

Zašto uostalom Rockya Marciana ne smatramo najvećim boksačem ikad?
Čovjek nikad nije izgubio meč. Međutim, ima nešto u tehnici, načinu pobjeđivanja, dominiranja i okolnostima, tj. činjenicama da mu je svaki drugi meč bio pod sumnjom da je namješten od strane talijanske mafije.

Nećemo se nikad dogovoriti, što je apsolutno okej, moje mišljenje je samo to da ovdje itekako ima štofa za raspravu koja se ne temelji na -tardskom ratu s argumentima poput "moj tata je jači od tvog".

I moje mišljenje se temelji na tome da nije sve u brojkama. U svijetu koji se temelji na brojkama a ne okolnostima, Kina bi bila zemlja s najvišim životnim standardom, Rocky Marciano najveći boksač ikad, Decugis neprikosnoveni clay goat, a Tomo Horvatinčić okrunjeni humanist zbog novca koje donira humanitarnim udrugama. :p

Ne ide tako.

:s :)
ok, predajem se http://img543.imageshack.us/img543/3562/surrender.gif

decent young player
03.01.2012., 20:24
:s :)
ok, predajem se http://img543.imageshack.us/img543/3562/surrender.gif

Da, sad ja ispadam internet upeglavač. :)
I zlostavljač. :nono:

Moram se objasniti zašto Decugisa spominjem i zašto mi je važno da upravo nije igrao u open eri. :ne zna:

I nije da moram biti u pravu, ili da mislim kako jesam u pravu, dapače.
Samo tvrdim da stvar oko Ivana Groznog nije bespredmetna, upravo naprotiv.

cola3
03.01.2012., 20:29
Petica za ulizivanje lendlovcima. Ispraksirao se čovjek, zna kako se to radi. :s

Ova tema, kao i uvijek, genijalna. :)

Darkhero
03.01.2012., 20:35
Feđa se vratio starim navikama nakon onog treninga prošli tjedan:kava:

Ono
03.01.2012., 20:37
U svijetu koji se temelji na brojkama a ne okolnostima, Kina bi bila zemlja s najvišim životnim standardom

Ne.

decent young player
03.01.2012., 20:42
Ne.

Skoro pa da. Ali, nije u tome bit.

Petica za ulizivanje lendlovcima. Ispraksirao se čovjek, zna kako se to radi. :s

Ova tema, kao i uvijek, genijalna. :)

Au contraire, Cola, au contraire. :grli:

ps
ulizivanje? lendlovci? jel ovo 1988.? :confused:

Darkhero
03.01.2012., 20:47
Lendl će samo gubiti živce s murrayom, poanta priče je da murray neće nikad promijeniti svoju pushersku mućku igru i to je to, ni 3 lendla mu nemogu pomoći u tome

Darkhero
03.01.2012., 20:53
Ja imam svoga Boga,
živim za Doktora jednoga!

[/url]
teniski bandito moja lopta piči drito, u miami baracku obami, boris becker dođi da ti stisnem bekend.... :rofl:

ManijakIzraziti
03.01.2012., 21:34
Kakva gamad u Dohi. Doktor na drugom terenu:mad:
E zbog takvog tretmana nemoj im ni osvojiti turnir.

Greco
03.01.2012., 21:42
Kakva gamad u Dohi. Doktor na drugom terenu:mad:
E zbog takvog tretmana nemoj im ni osvojiti turnir.

I jos kladionice favoriziraju Rusa.
Sramota :rigo:

Allen-Iverson
03.01.2012., 22:06
lujice, fortalezice, oćemo kartonirat "pristojnog"? čisto da se vidi da i na forumu postoji nekakva demokracija

u protivnom bi moglo bit jebavanja mrtve ustaške majke:kava:

aspirin.500
03.01.2012., 22:15
lujice, fortalezice, oćemo kartonirat "pristojnog"? čisto da se vidi da i na forumu postoji nekakva demokracija

video si kako Dr. Ukara to rešava....preciznim udarcem cinkanja iz forhenda

Allen-Iverson
03.01.2012., 22:28
http://sportski.net.hr/tenis/page/2012/01/03/0824006.html

čitam ovo i slučajno vidim anketu. naravno glasam za nitko i pogledam rezultate ono federer i nitko gotovo jednako.
i sad ti uzmi njegove retardirane simpatizere zaozbiljno! kako? kako?

decent young player
03.01.2012., 22:34

u protivnom bi moglo bit jebavanja mrtve ustaške majke:kava:

Podsjećaš me na Ronalda kad je cinkao Rooneya na svjetskom 2006. godine. :mama:

A i ništa strašno nisam napravio, onakve šamarelice ćeš uvijek dobiti kad u svojoj bolesnoj glavi pomisliš da sam na konopcima, pa se uključiš iz čista mira u raspravu te tobože ideš zabiti posljednji čavao u lijes. :kava:

Ne, fakat mrzim to.

Sem toga, znaš da ja tebe volim. :mig:

decent young player
03.01.2012., 22:36

čitam ovo i slučajno vidim anketu. naravno glasam za nitko i pogledam rezultate ono federer i nitko gotovo jednako.

Unatoč tome što je, ruku na srce, nerealno, još ne možeš shvatiti koliko to govori o Fedovom legacyu?

Allen-Iverson
03.01.2012., 22:53
Unatoč tome što je, ruku na srce, nerealno, još ne možeš shvatiti koliko to govori o Fedovom legacyu?

u16

to mi je jasno

Dijete Kreten
03.01.2012., 23:05
Pravoslovno predbozicno vrijeme je, a vi se prepirete.

Allen-Iverson
03.01.2012., 23:09
režem vene

decent young player
03.01.2012., 23:24
u16

to mi je jasno

u16 je mes que un club, u16 je freedom is just another word for nothing to lose, u16 su 2pac shakur majice, under 16 su takve pizdarije što klincima moćno zvuče.

kad prosječni upotrebljavač interneta naleti na članak o tenisu, i zaokruži federera, to nije u16, to je, na određeni način, civilizacijska tekovina. ;)

federer & sampras, sve drugo u tenisu nije takvog kova.

Ono
03.01.2012., 23:29
Skoro pa da. Ali, nije u tome bit.

Ok. Iako ne vidin kako skoro pa da. Neke krive brojke očito uzimaš u obzir :kava:

decent young player
03.01.2012., 23:41
Ok. Iako ne vidin kako skoro pa da. Neke krive brojke očito uzimaš u obzir :kava:

rast ovaj, rast onaj, bdp, gdp, kurac palac, rezerve ove, rezerve one.

kad bi gledali samo te brojke, pomislili bi, jebote, što kinezi dobro žive. kad ono, pola države skapava od gladi. isto možemo reći i za brazilsko ili indijsko gospodarstvo koja su sad rastuća.

a sad samo počni raščlanjivati te gdp-e i bdpe, :p

cola3
03.01.2012., 23:43
Au contraire, Cola, au contraire. :grli:

ps
ulizivanje? lendlovci? jel ovo 1988.? :confused:

Tko te ne zna skupo bi te platio. :mig: Ali, ti znaš i ja znam. :)

Ono
03.01.2012., 23:52
rast ovaj, rast onaj, bdp, gdp, kurac palac, rezerve ove, rezerve one.

kad bi gledali samo te brojke, pomislili bi, jebote, što kinezi dobro žive. kad ono, pola države skapava od gladi. isto možemo reći i za brazilsko ili indijsko gospodarstvo koja su sad rastuća.

a sad samo počni raščlanjivati te gdp-e i bdpe, :p

Istina, istina. Al i neke druge brojke tu ulaze u obzir, ka ona da se 100tinjak milijuna Kineza vodi siromašnim, a da ta granica siromaštva iznosi 1 dolar dnevno. Mislin, vjerojatno si na ovo i mislia onda, al jebiga :D

Greco
03.01.2012., 23:53
Bartoli nakon meca

"Žao mi je što sam pobijedila Jarmilu na ovaj način. No, ja sam se samo koncentrirala na svoju igru, nisam puno ni gledala semafor. Kada sam vidjela moju suparnicu u suzama, baš mi je bilo krivo. Jarmila je vrlo talentirana i dražesna dama. Pred njom je velika budućnost", pokušala se Bartoli ispričati za neugodnost koju je priredila domaćoj predstavnici.

:misli::bonk:
Laze

decent young player
03.01.2012., 23:54
Tko te ne zna skupo bi te platio. :mig: Ali, ti znaš i ja znam. :)

A zadnji put smo se tako lijepo rastali, skoro i do razmjene slika došlo. Ma koje slike, zamalo i video chat! :p

Neka tebe ovdje, a ne da tvoje bistroumnice moram tražiti po skijanju. :)

stevo 61
03.01.2012., 23:56

mi ovdje znamo za koga si glasovao :kava:

Allen-Iverson
03.01.2012., 23:59
pa za darinka kosora

decent young player
03.01.2012., 23:59
Istina, istina. Al i neke druge brojke tu ulaze u obzir, ka ona da se 100tinjak milijuna Kineza vodi siromašnim, a da ta granica siromaštva iznosi 1 dolar dnevno. Mislin, vjerojatno si na ovo i mislia onda, al jebiga :D

A nemam pojma, ali uglavnom sam htio povući paralelu s Lendlom :rofl:, usporedba brojki, okolnosti i toga. Trebao sam reći "jedna od" pa zabune ne bi bilo. A mogao sam ostati na Horvatinčiću samo. :D

Općenito me smeta kad se priča o bogastvu Indije, Kine, Brazila. :ne zna:

Bogata zemlja je ona koja ima srednji sloj, a srednji sloj nije adsl internet ili pun tanjur već je srednji sloj zimovanje, ljetovanje i školovanje djece + još ušteđevine.

Međutim, zašao sam s teme. :)

cola3
04.01.2012., 00:03
A zadnji put smo se tako lijepo rastali, skoro i do razmjene slika došlo. Ma koje slike, zamalo i video chat! :p

Neka tebe ovdje, a ne da tvoje bistroumnice moram tražiti po skijanju. :)

Prefrigani. :)

Zabranjeni
04.01.2012., 00:08
Oprostite što uskačem u ovu višegodišnju jednoličnu diskusiju samo da priupitam nešto::rofl:

Evo vidim na programu Eurosporta da piše za ponedjeljak 16.1. i to od ponoći- Live Tennis: Australian Open - Day 1

Jel to znači da za razliku od prijašnjih godina program neće početi u 1 iza ponoći već sat ranije??:ne zna:
Ako je tako, onda je to odlična vijest za nas, gledatelje u Europi.:)
Ako netko zna nešto više o ovome?

Dijete Kreten
04.01.2012., 00:10
Oprostite što uskačem u ovu višegodišnju jednoličnu diskusiju samo da priupitam nešto::rofl:

Evo vidim na programu Eurosporta da piše za ponedjeljak 16.1. i to od ponoći- Live Tennis: Australian Open - Day 1

Jel to znači da za razliku od prijašnjih godina program neće početi u 1 iza ponoći već sat ranije??:ne zna:

Reko bi da ce to bit za prva i druga kola...

lezerni88
04.01.2012., 07:31
di je čile, osim kaj je u južnoj americi? je l igra kojeg mm-a il preskače ovaj put?

Sahta
04.01.2012., 08:58
u16 je freedom is just another word for nothing to lose

ovo je moćno svima, a ne samo klinčudiji. kris kristoferson (ne znam kak se piše) je bog i molim da ga se ne svrstava u koš s ostalim stvarima ovdje

Darkhero
04.01.2012., 09:47
đokovićev krvnik glatko ispao

Darkhero
04.01.2012., 09:48
di je čile, osim kaj je u južnoj americi? je l igra kojeg mm-a il preskače ovaj put?

Polako, imao obveza, sređuje drugaru moćnu poziciju----

Darkhero
04.01.2012., 09:53
ovo je moćno svima, a ne samo klinčudiji. kris kristoferson (ne znam kak se piše) je bog i molim da ga se ne svrstava u koš s ostalim stvarima ovdje
Moćno je, ali bilo bi još moćnije da nije ona kreštavica obradila pjesmu...:kava:

Darkhero
04.01.2012., 09:56
Neka Đoković osvoji što više ove godine jer uskoro neće moći prdnuti protiv ovakvog Tomića.

mmario
04.01.2012., 10:41
dobar je brnard.jos mi je drazi jer mi je bio zadnji na listicu.

Dijete Kreten
04.01.2012., 12:00
Neka Đoković osvoji što više ove godine jer uskoro neće moći prdnuti protiv ovakvog Tomića.

Jedino ak budu igrali badminton :504:

tin_vk
04.01.2012., 12:14

sumnjam :ne zna: to je onda ipak u 10 ujutro u melbourneu... mozda ce biti neko uzivo javljanje iz melbourne parka ili tako nesta :confused:

Mario0o0
04.01.2012., 13:15
sumnjam :ne zna: to je onda ipak u 10 ujutro u melbourneu... mozda ce biti neko uzivo javljanje iz melbourne parka ili tako nesta :confused:

u 11 se igra od prvog kola nadalje, kvale ce pocinjat u 10

decent young player
04.01.2012., 14:08
Prefrigani. :)

Mislim da me malkice precjenjuješ. :)

pa za darinka kosora

Mi smo ovdje za Abecedu Demokracije. :kava:

Moćno, ali toliko izlizano i dekontekstualizirano da najčešće djeca upotrebljavaju taj stih.

ManijakIzraziti
04.01.2012., 14:37
Naprijed Ivo!

S'Sungassi
04.01.2012., 14:48
Vidim..iskompleksirani AI ponovo u formi.. :rofl:

Uncle Jonny
04.01.2012., 14:49
Da, ocito Ivo sabotira turnir zbog nepostavljanja na prvi teren.

ManijakIzraziti
04.01.2012., 14:50
Da, ocito Ivo sabotira turnir zbog nepostavljanja na prvi teren.

Ako je stvarno tako, onda u potpunosti opravdavam sabotiranje! Organizatori nisu ni zaslužili da Ivo osvoji turnir.

mmario
04.01.2012., 15:04
nije mi jasno kako je uspio spusit 2 servisa, a ima 75% prvog.

Sht
04.01.2012., 15:22
nije mi jasno kako je uspio spusit 2 servisa, a ima 75% prvog.

Jan 14 2008 Australian Open GS (AUS)
Hard Court, R32 (14)Youzhny(14,3.60) d
(20)Karlovic(24,2.92) 6-2 6-4 6-2

Nije slučajno :ne zna:

mmario
04.01.2012., 15:26
Jan 14 2008 Australian Open GS (AUS)
Hard Court, R32 (14)Youzhny(14,3.60) d
(20)Karlovic(24,2.92) 6-2 6-4 6-2

Nije slučajno :ne zna:

znam znam gledo sam taj mec i sjecam ga se dobro.nije se mogao sastat sa volejom cijeli mec, ali eto vratio break.

mmario
04.01.2012., 15:28
i evo odmah prvi normalni servis gem.sve ovisi o njemu kako se cini.

Sht
04.01.2012., 15:28
znam znam gledo sam taj mec i sjecam ga se dobro.nije se mogao sastat sa volejom cijeli mec, ali eto vratio break.

Da, al očito Južni ima neki prilično dobar recept za Karlove serve. 52% poena nakon prvog servisa, wtf? :rolleyes:
edit: sad je naraslo na 58

tin_vk
04.01.2012., 15:33
jel gleda tko dodiga?
prvo opsuje boga i nakon slijedeceg poena kaze: vise mi je pun k... indije hahaah

gonzalez66
04.01.2012., 15:46
jel gleda tko dodiga?
prvo opsuje boga i nakon slijedeceg poena kaze: vise mi je pun k... indije hahaah

ahahah lol

šta je ovaj južnij uspio prosuti u 2. setu :s

E ako sad ovo karlovic ne kazni,onda stvarno ..

Greco
04.01.2012., 15:46
jel gleda tko dodiga?

Ma Dodig po malo tone.
Od challangera u Zagrebu (12.5) nije ni na jednom turniru upisao dvije vezane pobjede osim u Hertogenboshu (4) i Montrealu (2)

Greco
04.01.2012., 16:02
Karlovic :lux:

Sad rutinski odradit III set :kava:

mmario
04.01.2012., 16:23
gotovo je ovo.sad ce na servis od juznog max do 15 doc dalje ne

gonzalez66
04.01.2012., 16:24
gotovo je ovo.sad ce na servis od juznog max do 15 doc dalje ne

0:40 na servis Južnog.

ovdje u ovom mecu se ne zna tko pije a tko placa ..:rofl:

mmario
04.01.2012., 16:33
sta je ovo serviranje silic style:504:
nije nas tako naucio jebemu

Luyindula
04.01.2012., 17:22
Dodiž :facepalm:

Ovakvi se moraju pobjeđivat.

ManijakIzraziti
04.01.2012., 17:46
Odličan početak sezone za Doktora. U Australiji može do kraja sigurno.

Allen-Iverson
04.01.2012., 18:07
dyp skoro dobio karton. krašno.

luckyhappy
04.01.2012., 18:12
Jedine podloge koje su donekle ostale brze su u dvorani. Samodgovor koliko je Nadal osvojio turnira u dvorani ti sve govori. Zato ti još jednom evo link od Ančića. Podloge su stvarno bile pre-pre-prebrze ali su sad dovele do toga da se odgajaju jednomenzionalni igrači.

"Malo prije nego što sam ja počeo igrati, igrači su se tužili da su podloge prebrze. Govorili su kako su igrači u generaciji Gorana, Samprasa, Beckera, Krajiceka, Sticha servirali bombe i da tu nije bilo puno igre. Onda su počeli usporavati podloge. U osnovi, to je bio proces u zadnjih 15 godina u kojem ste od jednih uvjeta stigli do sasvim drugih. Mislim da to nije dobro za tenis, jer se danas odgajaju jednodimenzionalni igrači. Svaki dio sezone u tenisu je specifičan. Praktički u jednoj sezoni imate četiri različite sezone. Zemlja, beton, trava, dvorana. Mislim da bi svaki dio sezone trebao imati svoje prednosti i posebnosti", zaključio je Ančić

Posljednji mohikanac sa tom igrom je Dr.Ivo

Kao klinac sam navijao za Edberga i preferirao sam volej igrače. Međutim,danas, kao nekadašnji šahist, baš uživam gledati Noleta i Rafu (jedino je problem što nije bilo rezultatske neizvjestnosti).
Zapravo svaki stil je interesantan za gledati ako ga igra velemajstor tog stila.

Brze podloge su favorizirale velike servere koji nisu morali biti naročito tehnički potkovani npr. Živojinović (bilo me sramota ko klinca kad bi Životinja pokušao bekend spin pa to završi na tribinama) a i takvi bi bili pri vrhu.

Meni osobno je interesantniji današnji tenis nego onaj bum-bum "opali i izađi na mrežu pa šta bude". Puno više igre, promjena, prelaza iz odbrane u napad itd.

A Lendla pamtim po strašnoj forhend paraleli iz trka kao na kraju ovog videa:

http://www.youtube.com/watch?v=5gfMYu87GbA&feature=related

Zeleni89
04.01.2012., 20:09
dao 100 eura...za 4 igre tennisa....a zbog Dodiga izgubio...mogao sam imati 305 eura...jaoooooo lekcija...sljedeci mjesec opet

mmario
04.01.2012., 22:00
dao 100 eura...za 4 igre tennisa....a zbog Dodiga izgubio...mogao sam imati 305 eura...jaoooooo lekcija...sljedeci mjesec opet

tolke pare na dodica.sta si ti jucer poceo tenis pratit:p
ja sam razmisljo da ga stavim na listic za 10kn pa sam preskocio

Dijete Kreten
05.01.2012., 01:07

Stavljam cenera na njegovo osvajanje AO. To je moj plan bogacenja, zajebi skolu

Sportivo24
05.01.2012., 01:12

Prava gospoda se koncentriraju samo na bitne turnire, koga boli kita za ove miki mausiće :durica

Dijete Kreten
05.01.2012., 01:14
Prava gospoda se koncentriraju samo na bitne turnire, koga boli kita za ove miki mausiće :durica

al jedino je Doktor u stanju igrat i miki-maus turnire i one vazne na vrhunskoj razini. Dobar rezultat na AO je neupitan

ManijakIzraziti
05.01.2012., 01:58
Dobar rezultat na AO je neupitan

DOBAR REZULTAT NA AO JE NEMINOVNOST...

...A dobar rezultat je osvajanje turnira...

... I u singlu i u dublu!

Kiseli
05.01.2012., 02:15
Zaboravio si mješovite parove, uzima i njih sa autoritetom. :kava:

ivan lendl
05.01.2012., 09:38
Kao klinac sam navijao za Edberga i preferirao sam volej igrače. Međutim,danas, kao nekadašnji šahist, baš uživam gledati Noleta i Rafu (jedino je problem što nije bilo rezultatske neizvjestnosti).
Zapravo svaki stil je interesantan za gledati ako ga igra velemajstor tog stila.

Brze podloge su favorizirale velike servere koji nisu morali biti naročito tehnički potkovani npr. Živojinović (bilo me sramota ko klinca kad bi Životinja pokušao bekend spin pa to završi na tribinama) a i takvi bi bili pri vrhu.

Meni osobno je interesantniji današnji tenis nego onaj bum-bum "opali i izađi na mrežu pa šta bude". Puno više igre, promjena, prelaza iz odbrane u napad itd.

A Lendla pamtim po strašnoj forhend paraleli iz trka kao na kraju ovog videa:

http://www.youtube.com/watch?v=5gfMYu87GbA&feature=related

Prihvaćam da je nekome bolje i ovo danas. Sve 5. Meni nije. Da završim više sa podlogama jel je sve rečeno. Objasnit cu ti razliku. Istina je da su brze podloge favorizirale velike servere, ali ti veliki serveri kada su došli na zemljanu sezonu nisu imali grama šanse protiv pravog zemljenog igrača. Samo cu ti reci podatak da Boris Becker nije nikad osvojio turnir na zemlji. E sad, ja sam volio igrače sa osnovne linije uvijek,ali sam uživao kad je igrao npr. Edberg - Lendl, Agassi - Sampras,Becker-Agassi itd.. samo zbog razlike stilova.Meni je jednostavno smješno danas kad gledam da je Ferreru,Nadalu,itd. isti k... igrat na zemlji ili na travi. O tome se radi. Naravno da smo pizdili i u eri bum-bum tenisa.As,as i as. I to je bilo dosadno. I kada su napokon odlučili nešto poduzet,odoše oni u krajnost. I onda se sve okrene. Onda i meni (zagriženom baselineru) fale igrači kao Edberg;Sampras,Becker,Stich, Krajicek itd. ljudi sa jebenim voleyom. I mislim da zato ljudi svršavaju kad vide više od 20 voleya po meču. Ali okej, zasad se tješim sa 10. turnira u dvorani godišnje :)

Allen-Iverson
05.01.2012., 11:15
5.25 na južnog u lutriji

poklonČINA

vitamin D
05.01.2012., 11:29
Kad smo kod 2012. šta će sve Nole imat branit. Uf.:(

Allen-Iverson
05.01.2012., 11:55
zašto hewitt nije prekinuo karijeru tamo negdje prije 7-8 godina?

Greco
05.01.2012., 12:54

Evo nakon 6 mjeseci je napokon pobjedio :cerek:

ivan lendl
05.01.2012., 13:39

Zato!!!

Allen-Iverson
05.01.2012., 13:51
Zato!!!

hoće te sad onaj glupan pristojni esat pošto je odgovor u stilu onog retardiranog ne seri?

a inače pitanje je retoričko, majmune:)

luckyhappy
05.01.2012., 15:16
Prihvaćam da je nekome bolje i ovo danas. Sve 5. Meni nije. Da završim više sa podlogama jel je sve rečeno. Objasnit cu ti razliku. Istina je da su brze podloge favorizirale velike servere, ali ti veliki serveri kada su došli na zemljanu sezonu nisu imali grama šanse protiv pravog zemljenog igrača. Samo cu ti reci podatak da Boris Becker nije nikad osvojio turnir na zemlji. E sad, ja sam volio igrače sa osnovne linije uvijek,ali sam uživao kad je igrao npr. Edberg - Lendl, Agassi - Sampras,Becker-Agassi itd.. samo zbog razlike stilova.Meni je jednostavno smješno danas kad gledam da je Ferreru,Nadalu,itd. isti k... igrat na zemlji ili na travi. O tome se radi. Naravno da smo pizdili i u eri bum-bum tenisa.As,as i as. I to je bilo dosadno. I kada su napokon odlučili nešto poduzet,odoše oni u krajnost. I onda se sve okrene. Onda i meni (zagriženom baselineru) fale igrači kao Edberg;Sampras,Becker,Stich, Krajicek itd. ljudi sa jebenim voleyom. I mislim da zato ljudi svršavaju kad vide više od 20 voleya po meču. Ali okej, zasad se tješim sa 10. turnira u dvorani godišnje :)

Današnja oprema čini još veću razliku nego podloga. Lendl u onom tvom linku govori da današnje žice omogućuju više spina i da bi on danas igrao više crossova - što je smrt za onog koji izlazi na mrežu.
A to je ono što je Rafa radio Fedu i zbog čega treba dobro izgraditi poen pre nego se izađe na mrežu.

Travu kao podlogu "baš ne mirišem" jer je kliska i teren se ošteti od wear and tear tako da do finala postane kao zemlja plus loptica zna nepravilno odskočiti što direktno utječe na ishod poena. A ne volim kad igrač dobije poen na sreću nego na vještinu.
Zato su djelomično i promijenili sastav trave da bi bila otpornija a ne sporija. Ali je ispala i malo sporija.
Bilo bi interesantno da npr Rafa i Tzonga igraju u prvom kolu Vimbija dok je trava čitava. Ili još bolje: Fed i Rafa.

decent young player
05.01.2012., 15:47
hoće te sad onaj glupan pristojni esat pošto je odgovor u stilu onog retardiranog ne seri?

Super mi je kad si povrijeđen pa se duriš i samo tražiš gdje ćeš uzvratiti, nekako je dječji simpatično. :)

decent young player
05.01.2012., 15:51
Interviewer: Who are the three best players in tennis history?

Safin: Borg, Sampras and Nadal.

Interviewer: Federer?

Safin: I thought you said players from planet Earth.

:)

edit:

fed s ovom pobjedom ima niz od 20 pobjeda zaredom, njegov sedmi niz s 20 ili više pobjeda zaredom.

Fapmaster
05.01.2012., 16:08
Seppi stvorio neočekivano mnogo problema Fedu. Jasno nije pomoglo što je u drugom setu pa nadalje igrao zli dvojnik Federror.
Sada idu Nadal i Youzhny. Gledao sam ga nešto malo u trećem setu prvog kola. U drugom je sudeći prema rezultatu digao igru. Valjda će biti nešto od meča, ipak je 4-4 na hardu.
Inače nakon što su prošle godine oborili rekord s 8 susreta unutar sezone Fed i Tsonga se opet sreću :mljacko:.

ursamajor
05.01.2012., 16:18
Kad smo kod 2012. šta će sve Nole imat branit. Uf.:(

nek ne obrani ništa i opet može imat sezonu za pamćenje uz osvojeni RG ili još zlatnu medaljicu kojom bi pozlatio taj karijerski GS, a i neki od tri mastersa koja još nema ne bi bio za bacit.

praktički može dignut sve četiri u zrak poslije australije i odmarat do pariza i opet imat godinu koja će se pamtit poput ove ako osvoji RG i jedan od wimbledona, us opena ili olimpijade.

znači od 27.5 i početka pariza do 27.8 kad počinje new york trebat će mu i svjetlo oružje i srce u junaka.

ako u ta tri i pol mjeseca napravi posao onda može poslije new yorka opet na zasluženi odmor kao i ove godine.

ivanptr
05.01.2012., 17:32
ovaj Južni bi bio konstanta u top 5 da ima nesto u tvoj svojoj glavi .

Fapmaster
05.01.2012., 18:13
ovaj Južni bi bio konstanta u top 5 da ima nesto u tvoj svojoj glavi .

I da drži ili je barem blizu svoje top igre tijekom cijelog turnira/sezone. I da se zna izvući i kada mu ne ide. Da, na taj način bi mnogi bili u top 5.
Odličan meč.

Allen-Iverson
05.01.2012., 18:44
Interviewer: Who are the three best players in tennis history?

Safin: Borg, Sampras and Nadal.

Interviewer: Federer?

Safin: I thought you said players from planet Earth.

edit:

fed s ovom pobjedom ima niz od 20 pobjeda zaredom, njegov sedmi niz s 20 ili više pobjeda zaredom.

http://www.e-tenis.org/2011/11/federer-sampras-i-lendl-su-najbolji.html

decent young player
05.01.2012., 18:47
http://www.e-tenis.org/2011/11/federer-sampras-i-lendl-su-najbolji.html

Zato ga i volimo. :)

Nego, dobra stranica, jebo sebe.

Što ovaj Monfils radi... :503:

decent young player
05.01.2012., 19:48
Razbio ga je Monfils po svim postulatima teniske igre. Što se tiče kladionice, stvarno nerealan koeficijent.
Što je najjače, zapanjio me u nekoliko navrata koliko je inteligentno odigrao, iako mi je na početku meča izgledao tišično monfilsovski rastrojen.

Inače, što se tiče WTA, mislim da bi ovu godinu Bartoli mogla izdominirati.
Ne kao Serena nekad, ali kad Stosur ili Li Na osvajaju slamove, mogla bi i Marion uzeti 1-2.

Kad je zdrava strašno je opasna, a sad izgleda kao da puca od snage, zdravlja i samopouzdanja. Dobra je na svim podlogama, valjda nitko osim Serene nema snažnije udarce s BH-a i FH-a na touru, dobro pokriva mrežu i ima sjajan servis.

Postavlja se pitanje zašto prije nije ništa značajnije osvojila, ali eto, problemi s ozljedama i sazrijevanjem. Podsjeća me na Mauresmo koja također nije eksplodirala u ranijoj dobi (što je u ženskom tenisu 17-19), no kasnije je sve nadoknadila.

Svakako znam da ću navijati za Marion, nema sve ono što imaju konfekcijske, unificirane tenisačice istočnog bloka.

bezimeni11
05.01.2012., 20:27
Di si Bartoli izvuko , muka mi gledat ju , em je gadna , pa onaj dvorucni forhend pa ono retardirano skakutanje , užas fuj :facepalm:

vitamin D
05.01.2012., 20:30
nek ne obrani ništa i opet može imat sezonu za pamćenje uz osvojeni RG ili još zlatnu medaljicu kojom bi pozlatio taj karijerski GS, a i neki od tri mastersa koja još nema ne bi bio za bacit.

praktički može dignut sve četiri u zrak poslije australije i odmarat do pariza i opet imat godinu koja će se pamtit poput ove ako osvoji RG i jedan od wimbledona, us opena ili olimpijade.

znači od 27.5 i početka pariza do 27.8 kad počinje new york trebat će mu i svjetlo oružje i srce u junaka.

ako u ta tri i pol mjeseca napravi posao onda može poslije new yorka opet na zasluženi odmor kao i ove godine.

Istina, ali što s onom ozljedom ramena?

A i mislim da ako krene dobro u ovoj sezoni da će biti dobro tamo do Wimbledona možda, a čim bude ona ljetna pauza malo duža i dođe na Američki kontinent nekako imam dojam da popušta. E sad... vidjet ćemo ove godine.

ursamajor
05.01.2012., 20:57
Istina, ali što s onom ozljedom ramena?

A i mislim da ako krene dobro u ovoj sezoni da će biti dobro tamo do Wimbledona možda, a čim bude ona ljetna pauza malo duža i dođe na Američki kontinent nekako imam dojam da popušta. E sad... vidjet ćemo ove godine.

zato treba preskočit i dubai i beograd i monte carlo i davis cup i odmora ima ko u priči.
ako negdje baš mora igrat zbog ugovora, nek izgubi u prvom il drugom kolu.

što njemu znači branjenje bodova i zemljani mastersi ako zbog umora ili ozljede ne osvoji ni jednu titulu od pariza do new yorka, kao kad se već umorni rafa borio iz petnih žila da ga dobije pred svojima u polufinalu madrida i onda izgubio ostatak godine.

Artois
06.01.2012., 06:15
wozniacki :facepalm:

aj mozda se vrati,ali ovakvom igrom no way

EDiT: uzme 5 gemova za redom i onda u odlucujucem trecem setu pukne prva dva gema i game over :hebemu::hebemu::hebemu:

Darkhero
06.01.2012., 09:16
Di si Bartoli izvuko , muka mi gledat ju , em je gadna , pa onaj dvorucni forhend pa ono retardirano skakutanje , užas fuj :facepalm:

Nezna se ni oprat, zmazana je, prljava, smdi, neškolovana,laže i ima dvoručni forhend i mora netko stati takvima na kraj:rofl:

blentavi
06.01.2012., 11:36
Razbio ga je Monfils po svim postulatima teniske igre. Što se tiče kladionice, stvarno nerealan koeficijent.
Što je najjače, zapanjio me u nekoliko navrata koliko je inteligentno odigrao, iako mi je na početku meča izgledao tišično monfilsovski rastrojen.

Ne kao Serena nekad, ali kad Stosur ili Li Na osvajaju slamove, mogla bi i Marion uzeti 1-2.

Kad je zdrava strašno je opasna, a sad izgleda kao da puca od snage, zdravlja i samopouzdanja. Dobra je na svim podlogama, valjda nitko osim Serene nema snažnije udarce s BH-a i FH-a na touru, dobro pokriva mrežu i ima sjajan servis.

Postavlja se pitanje zašto prije nije ništa značajnije osvojila, ali eto, problemi s ozljedama i sazrijevanjem. Podsjeća me na Mauresmo koja također nije eksplodirala u ranijoj dobi (što je u ženskom tenisu 17-19), no kasnije je sve nadoknadila.

Svakako znam da ću navijati za Marion, nema sve ono što imaju konfekcijske, unificirane tenisačice istočnog bloka.

Kvitova :confused:

Hiperaktivo
06.01.2012., 13:10
Pennetta - Cirstea 64 76
Pennetta - Baltacha 64 62
Pennetta - Vesnina 62 61
Pennetta - Kerber 61 62
Pennetta - Zheng (Finale, Danas)

Very nice :D

http://ist1-1.filesor.com/pimpandhost.com/5/7/6/6/57663/L/V/l/Z/LVlZ/ffzj.gif

mmario
06.01.2012., 13:51
ko je predo tsonga il fed?

Fapmaster
06.01.2012., 13:59
Fed zbog ozljede leđa. Već je u drugom kolu imao dvojbe da li da izađe protiv slovenca a sada je odlučio da ne vrijedi ništa riskrirati pred AO. Šteta, no valjda on najbolje zna što radi. Mislim da mu je ovo tek drugo odustajanje (prije meča mislim, započeti nikad nije predao).

Kažu na Eurosportu da će Tsonga ipak na teren. U 17h igra egzibiciju s Edbergom. Sat kasnije kreću Monfils i Nadal.

decent young player
06.01.2012., 14:01
Federer odustao od turnira zbog problema s leđima.

Kvitova :confused:

Prijo Blentavi, ne vjerujem joj.

Ne možeš nakon što osvojiš W ispasti u prvom kolu USO-a.
Igrački je opasna s obadva krila (FH, BH), ima puno toga u svojoj igri, ali koliko se god igrački razlikovala od ostalih igračica istočnog bloka, para mi da je mentalno na njihovom nivou. Ali, ajde, imala je strašnu dvoransku sezonu, solidno započela ovu, počinje stvarati šampionsku auru, ima sve potrebno da gazi u 2012., no, moje mišljenje je da to nije to. Budemo vidjeli.
Da sam odabrao nju u prethodnom postu, bilo bi igra na sigurno budući da bi ona i trebala biti ta, ali ako idemo na faktor iznenađenja - Bartoli izgleda jako, jako dobro, i to ne samo zbog pobjede nad nesretnom Gajdosovom.

stevo 61
06.01.2012., 14:02
Fed zbog ozljede leđa. Već je u drugom kolu imao dvojbe da li da izađe protiv slovenca a sada je odlučio da ne vrijedi ništa riskrirati pred AO. Šteta, no valjda on najbolje zna što radi. Mislim da mu je ovo tek drugo odustajanje.

ja se sjećam samo u parizu kad je trebao protiv blakea igrat QF, isto zbog ozljede leđa nije izašao na teren. tako da je drugo vjerovatno.

Luyindula
06.01.2012., 14:04
ja se sjećam samo u parizu kad je trebao protiv blakea igrat QF, isto zbog ozljede leđa nije izašao na teren. tako da je drugo vjerovatno.

Moguće, znam da u seniorskoj karijeri nikad nije prekinuo započeti meč.

ManijakIzraziti
06.01.2012., 17:06
Monfils ubio Rafu

decent young player
06.01.2012., 17:19
Ovaj Monfils je neki drugi Monfils. Ne zato jer je dobio Nadala na Mickey Mouse turniru, uostalom dobio ga je ovdje i prije tri godine, već zato što drugačije bira udarce. Čini se da bi konačno ogroman potencijal ove godine mogao izraziti ako nastavi na ovom nivou. Jednostavno drugačije miksa igru s bekendom (način na koji traži kut pa pošalje kraću laganu spin dijagonalu da protivnik vrlo teško može ići na winner), fizikalije i razoran forehand su tu što ga čine tempiranom opasnošću u svakoj izmjeni.

Sve dobro što je Nadal radio protiv Youzhnog ovdje nije štimalo, jednostavno se ne snalazi kad ga se pritisne po bekend dijagonali. Odreagirao je kao protiv Đokovića, kratke lopte na pola terena, automatski slabiji servis, negativan govor tijela.

Okej, može gubiti od Mayera, Federera kad su ovi inspirirani, ili od Tsonge kad mu prolazi bum-bum tenis, ali više zabrinjava koliko je inferioran igračima svog tipa (Novak, Monfils, Murray u Tokyu) kad ga pritisnu po bekendu, niti slika onog igrača od jučer. Đoković je pokazao put, čini se.
Opet, treba pričekati do AO-a naravski, međutim, nije problem što je bio loš na WTF-u ili u Dohi, nije problem što je izgubio od Murraya u Tokyu, problem je način na koji ne može preuzeti inicijativu u poenu kad ga se pritisne u određenim segmentima igre, više nema onu kontru s kojom može zaprijetiti.

herostat
06.01.2012., 18:39
Menjali su mu gramazu glave reketa, pa se nije jos navikao.

krox
06.01.2012., 20:09
Stoje obadava posta ali DYP jr pogodio bit problema!Rafa se stisne na dijagonali, biraj oces forhend ili bekend, bolje bekend jer stoji daleko u terenu i manje je opasan sa bekenda i tesko je dati odatle dobru loptu, spin rafi na bekend je jos uvijek najbolja taktika za sve protiv njega(mada djiokovic to radi na forehandu, forsirajuci beked dijagonalu svoju, alsamo on i murray jer niko nema tako dobar i jak bekend osim djokovica i murraya da to rade na forehandu)

blentavi
06.01.2012., 20:42

Igrački je opasna s obadva krila (FH, BH), ima puno toga u svojoj igri, ali koliko se god igrački razlikovala od ostalih igračica istočnog bloka, para mi da je mentalno na njihovom nivou. Ali, ajde, imala je strašnu dvoransku sezonu, solidno započela ovu, počinje stvarati šampionsku auru, ima sve potrebno da gazi u 2012., no, moje mišljenje je da to nije to. Budemo vidjeli.
Da sam odabrao nju u prethodnom postu, bilo bi igra na sigurno budući da bi ona i trebala biti ta, ali ako idemo na faktor iznenađenja - Bartoli izgleda jako, jako dobro, i to ne samo zbog pobjede nad nesretnom Gajdosovom.

pogledaj bold jos jednom :kava: kvitova udara snaznije od bartoli u glavi je jaka pokazala nebrojeno puta

decent young player
06.01.2012., 21:06
Menjali su mu gramazu glave reketa, pa se nije jos navikao.

Protiv Rusa se jučer nije primjetilo. :ne zna:

Stoje obadava posta ali DYP jr pogodio bit problema!Rafa se stisne na dijagonali, biraj oces forhend ili bekend, bolje bekend jer stoji daleko u terenu i manje je opasan sa bekenda i tesko je dati odatle dobru loptu, spin rafi na bekend je jos uvijek najbolja taktika za sve protiv njega(mada djiokovic to radi na forehandu, forsirajuci beked dijagonalu svoju, alsamo on i murray jer niko nema tako dobar i jak bekend osim djokovica i murraya da to rade na forehandu)

Ludo me zanima kako će to sve skupa izgledati na AO-u...

pogledaj bold jos jednom :kava: kvitova udara snaznije od bartoli u glavi je jaka pokazala nebrojeno puta

Kvitova jače završava i udara jače kad napadne iz čistog mira, Kvitova i ljepše udara, Bartoli one "srednje" udarce, udarce s kojima kao pimpla udara poprilično jako, slabije samo od Serene.

Je li gledao tko Sugita-Almagro u Madrasu?

Sad bila snimka, strašnooo kakav meč, vrhunski baš. Kao neki hollywoodski film gdje igrač koji nema što izgubiti daje bukvalno svaki atom snage protiv etabliranog protivnika, ali na kraju ne uspijeva. :(
Veoma zanimljiv meč.

Allen-Iverson
06.01.2012., 22:02
Hristos se rodi!

mom legi claymu:kava:

i aspirinu:kava:

uvijek sam bio gospodin:kava:

Allen-Iverson
07.01.2012., 10:53
kad je ždrijeb? jedva čekam. nadam se da će nadal konačno imat sreće pa u svom dijelu dobit rođu. bilo bi lijepo da se i ferrer izbjegne. tsonga i slične drkađije su uvijek poželjni.

Sahta
07.01.2012., 11:07

ajd ne filozofirajte tolko o badmintonu :)

Sahta
07.01.2012., 11:09
Hristos se rodi

Luyindula
07.01.2012., 14:17
Usran ždrijeb za Dodiča u Sidneyu.

First Round
(1)Juan Martin Del Potro (ARG) bye
Ivan Dodig (CRO) vs Lukasz Kubot (POL)
Dmitry Tursunov (RUS) vs Marcos Baghdatis (CYP)
(WC)Matthew Ebden (AUS) vs (7)Marcel Granollers (ESP)

Fapmaster
07.01.2012., 15:20
Ajmo Tsongić :lux:

U Brisbaneu sutra Murray - Dolgopolov. Nadam se da će trijumfirati osvajač Umaga.
Također se nadam da će gore navedene želje nakon realizacije ukazati na budućnost u kojoj će Tsonga osvojiti GS prije Murraya. Kamo sreće već ove godine. Ajmooo..

Odgođeno finale jer momcima smeta vlaga. Što da organizatori sada rade? Možda da po linijama montiraju one kutije sa kristalima koji upijaju vlagu? Znam da je moja stara nekoć to stavljala u podrum i kaže da je donekle funkcioniralo.

kinfa777
07.01.2012., 15:45
Sad sam se uključil, zna li netko zašto je suspendiran meč Tsonga-Monfils?

Artois
07.01.2012., 16:08
Sad sam se uključil, zna li netko zašto je suspendiran meč Tsonga-Monfils?

evo igra se monfils vodi 2:0 u prvom setu

Hildegard
07.01.2012., 16:08
Zašto Čiletina nije nastupao u svom dragom Chennaiju?:(

bezimeni11
07.01.2012., 16:09
2:0 u gemovima i 45min traje meč !?

jel to bila neka pauza il su im izmjene 100 udaraca

edit:

aha ipak pise 15min na terenu.....

Fapmaster
07.01.2012., 16:45
Žo ubio završnicu prvog.

Sportivo24
07.01.2012., 16:46
Otiso je Monfils u kurac.

od zadnja 23 poena 20 je dobio Tsonga

Fapmaster
07.01.2012., 16:53
Evo ga i reket bacio ali bez stila. Pravi muškarci ga skrše o pod i s novim krenu u pobjedu. Kao Safin ili Ivanizevic recimo.

luckyhappy
07.01.2012., 18:55

Kad gledam njen servis i skakutanje izgleda mi kao da je iskočila iz skeča Monti Pajtona.
:lol: :)

http://www.youtube.com/watch?v=wippooDL6WE

http://www.youtube.com/watch?v=dmyz_f8Sx14&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=25Qhbdijv5Y&feature=fvwrel

Luyindula
07.01.2012., 19:05
Zašto Čiletina nije nastupao u svom dragom Chennaiju?:(

Ozlijeda, propusta i AO.

Darkhero
07.01.2012., 20:37
Usran ždrijeb za Dodiča u Sidneyu.

First Round
(1)Juan Martin Del Potro (ARG) bye
Ivan Dodig (CRO) vs Lukasz Kubot (POL)
Dmitry Tursunov (RUS) vs Marcos Baghdatis (CYP)
(WC)Matthew Ebden (AUS) vs (7)Marcel Granollers (ESP)

Nakon što izgubiš od soede možeš svaki ždrijeb smatrati usranim

mmario
08.01.2012., 13:18
kako volim ove servere.tolka dominacije na servisu i uspije spusit set

mmario
08.01.2012., 14:44
tomicev servis+harrisonov+dimitrovljev(wtf:rofl:)=raonicev 2.servis

Luyindula
08.01.2012., 14:49
Nakon što izgubiš od soede možeš svaki ždrijeb smatrati usranim

Ima i tome nesta. Bolje da se ne trosi na ovom turniru i cuva za AO pa tamo proba doci do pravih bodova.

Greco
08.01.2012., 19:55
Ima i tome nesta. Bolje da se ne trosi na ovom turniru i cuva za AO pa tamo proba doci do pravih bodova.

Problem je jer Dodig svugdje igra 100%, a ako ponovi igru iz Indije, nece se nesto nakupit bodova na AP-u :durica

Evo sta nasi brane u AO

M. CILIC - 4th Round ( vs. Nadal 26/46/36)
I. LJUBICIC - 3rd Round (vs. Almagro 46/67/36)
I. DODIG - 2nd Round (vs. Djokovic 57/76/06/26)
I. KARLOVIC - 1st Round (vs. Dodig 46/63/76/46/46)
P. MARTIC - 2nd Round (vs A. Radwanska 36/46)
M. LUCIC 1st Round (vs. Cirstea 46/26)

Darkhero
08.01.2012., 22:03
kako volim ove servere.tolka dominacije na servisu i uspije spusit set

Mislim da bih raonica smjestio u neku posebnu kategoriju servera, evo u 1. setu je imao 80% ubačenog 1.servisa i izgubio je jedan poen na njemu, kasnije oko 70% i to mu je neki prosjek, znači nema trenutaka kao doktor ili muller gdje imaju 40-50% pa nastane pravo mučenje, a tome treba dobati da ima razorni forhend i vrhunski volej pa čak i solidno kretanje, mislim da tipsa nije mogao vjerovati što ga je snašlo u par navrata, bolesno....:). Ko njega uspije dobiti u 3. seta ove godine svaka mu čast

Sportivo24
08.01.2012., 22:08
dobit ce ga fed,rafa i nole redovito a i velika vecina iz top 10 vrlo često

tnt_tunja
08.01.2012., 23:04
koliko je ozbiljna povreda ledja u Federer-a?

Darkhero
09.01.2012., 00:16

Sad ispada da je frajer neki retard :-), ajde ova trojica budu, ali ostali malo teže

Sportivo24
09.01.2012., 00:21
Sad ispada da je frajer neki retard :-), ajde ova trojica budu, ali ostali malo teže

ma ne mislim da je retard, ni priblizno. samo kazem da jos nije dorastao da se prica kak ce ga ovi s vrha tesko dobit.
pa fiksarevic ga je danas lako mogao dobit, tri seta koja odu u tie break nisu neka dominacija. Nije to neka preporuka da ce razbijat bilo kog iz top 10. zar ne?

Darkhero
09.01.2012., 00:27
Polako, dečko rapidno napreduje, samo se sjeti di je bio prije godinu i par mjeseci, ima hladnu glavu, možda ne ove godine.., ali za dvije godine računaj da je fed u penziji, nadal u kolicima, nole ??, ostaju ti murray i tsonga i od mlađih Tomić i Dimitrov.

Luyindula
09.01.2012., 00:58
Počeo Dodig, 5-5 u prvom setu za sada.

Luyindula
09.01.2012., 02:43
Dodač izgubio 2-0 u setovima a ukupno gledano je osvojio vise poena. MOzda i bolje, ionako bi stradao od Del Potra a ovako ima dan dva vise za odmor i pripremu uoci AO-a.

udine94
09.01.2012., 10:17
moj dodig koji perfektan ulazak u sezonu

codname
09.01.2012., 13:12

ne bih se niti malo sa tobom slozia oko ove izjave i velika vecina iz top 10, mislim da samo sa prvom trojicom ne bih imao nekih veci sansi, a sa ostalima to bi sve bili mecevi 50-50, pogotovo sa npr. roddickom, fishom, soderlingom, berdychom, od kojih svih ima definitivno bolji servis puno, a bome i forehand, osim mozda od berdycha ne, volej skoro da moze mirit sa fishom, definitivno milos ove godine kuca na vrata top 10

ursamajor
09.01.2012., 13:18
Polako, dečko rapidno napreduje, samo se sjeti di je bio prije godinu i par mjeseci, ima hladnu glavu, možda ne ove godine.., ali za dvije godine računaj da je fed u penziji, nadal u kolicima, nole ??, ostaju ti murray i tsonga i od mlađih Tomić i Dimitrov.

možda za tri ili četiri godine fed i bude u penziji a nadal u kolicima al atp, itf, nike i uncle tony će umjesto riktanja rasporeda na slamovima omogućit rafi nastupanje u kolicima a to znači još par slamova i mastersa za rafu, barem na zemlji, a onda početkom 2015. i dalje u igru za slamove mogu napokon uć i raonić, tomić, dimitrov, harrison i ekipa.
tomić možda i 2014.

teniski fanatik poput federera će sigurno bit motiviran za osvajanje slamova i u 2013. i 2014. a uz potpuno reducirane nastupe samo na par turnira i mastersa izvan slamova on će i dalje bit veći favorit za osvajanje slama nego bilo tko od mlađarije, taman ako bude tih godina i atp no. 7 ili 8.

dvije zadnje samprasove godine izgledale su ovako u slamovima.

AO FO W USO
4R 2R 4R F 2001
4R 1R 2R W 2002

što će reć osim USO ni četvrtfinale na ostalim slamovima.
federeru je najlošiji plasman zadnjih sedam godina jedno četvrtfinale ove godine (nakon 2:0 vodstva protiv tsonge) i dva četvrtfinala prošle.

uz murraya koji će sigurno uć u mnoga finala i đokovića koji se također može od 2013. posvetit samo slamovima kao i federer i rafa, teško će mlađarija do polufinala a kamoli pobjede na slamu sljedeće tri godine.

njihova prilika su mastersi.

Allen-Iverson
09.01.2012., 14:17
dvije zadnje samprasove godine izgledale su ovako u slamovima.

AO FO W USO
4R 2R 4R F 2001
4R 1R 2R W 2002

što će reć osim USO ni četvrtfinale na ostalim slamovima.
federeru je najlošiji plasman zadnjih sedam godina jedno četvrtfinale ove godine (nakon 2:0 vodstva protiv tsonge) i dva četvrtfinala prošle.

onda moraš i gledat kakve su bile prve samprasove godine i kakve su bile prve federerove:mig:
tko je osvajao, a tko je pušio od ančića i sličnih?

sampras je na najbolji mogući način završio karijeru, bumo vidili što će bit sa fedom

ursamajor
09.01.2012., 14:30
onda moraš i gledat kakve su bile prve samprasove godine i kakve su bile prve federerove:mig:

sampras je na najbolji mogući način završio karijeru, bumo vidili što će bit sa fedom

nije mi namjera uspoređivat uspjehe te dvojice velikana već samo upozorit da federer može također kao i sampras počet ispadat u prvim kolima slamova i opet osvojit još neki.

npr. mislim da bi bilo prilično ludo s oldererove strane da zaista pokuša ponovo postat broj jedan ove godine, jer to znači gubit fokus na slamove zbog mastersa i ostalih turnira i zbog iscrpljenosti mogućnost manje ili veće ozljede kad ju najmanje želiš.
možda mu je ovisno o situaciji (npr. dal je rafa oran i spreman) pametnije žrtvovat čak i RG da bude potpuno spreman i odmoran za dva wimbledona i new york ove godine.
da li bi federer izgubio vodstvo 2:0 protiv tsonge da nije igrao iscrpljujuće mečeve protiv đokovića i nadala u parizu već izgubio u prvom tjednu?
da li bi sampras osvojio toliko wimbledona da nije mahom bio samo turist u parizu i potpuno odmoran za london?

koliko god federer imao nevjerojatni fizikus i fanatičnu volju, 30 banki na leđima ipak jasno kaže: posveti se samo osvajanju slamova a ostale turnire odradi samo kao pripremu, pogotovo one od IW do RG koje može iskoristit za potpuni odmor i pripremu za RG,W, olimpijadu i USO koji su u razmaku od tri mjeseca i na koje se opet uz AO sve svodi kada govorimo o federeru a i ostaloj trojki ove godine.

nek se rafa, đoko i škot dokazuju i ubijaju na mastersima prije RG jer federer ima popriličnu zalihu bodova s kraja ove godine da ostane top 4.

decent young player
09.01.2012., 15:20

Sampras je 1990. izgubio u prvom kolu Wimbledona od "čuvenog" Christa van Rensburga, to je bilo nakon breakthrougha 1989. i pobjede nad Wilanderom na USO, dakle ekvivalent Fedovom porazu od Ančića, odnosno, nije ni ekvivalent jer Ančić, IMO, spada u top 5 igrača na travi u nultima.

Istina, te godine je osvojio USO, ali njegov pravi uspon nastupa 1993. godine s opadanjem Couriera (post 1993. - 0 slamova), Edberga (post 1993. - 0 slamova) i Beckera (post 1993. - 1 slam).
Slično kao što Fedov nastupa s opadanjem Safina, Roddicka, Hewitta.

Vječno je pitanje koliko je do stvarnog opadanja tih igrača, a koliko je do nevjerojatne igre koju su pružali Sampras i Federer, svaki u svoje doba.

Allen-Iverson
09.01.2012., 15:48
...već samo upozorit da federer može također kao i sampras počet ispadat u prvim kolima slamova i opet osvojit još neki.

može, al ja sam uvjeren u suprotno, tj. neće nikad ispast u prvim kolima, ali neće ni osvojit GS

decent young player
09.01.2012., 16:36
koliko je ozbiljna povreda ledja u Federer-a?

Ne baš ozbiljna. :ne zna:
Više kao da ga je uhvatio spazam, budući da je oznojan igrao na svježem i vjetrovitom zraku u Kataru. Što bi rekli naši stari: "od propuha je". :)

Trebao bi biti 100% spreman za AO.

Iako, povijest nas uči da Fedovi problemi s leđima nikad nisu jednostavni. Kraj 2008., daje w.o. u Parizu i zatim na WTF-u ispada u skupini, Wimbledon 2010. gubi od Berdycha. :ne zna:

Recimo da ovaj put nije ozbiljno, iako, ako bude malo ispod 100% nema nikakve šanse na AO.

mmario
09.01.2012., 17:08
raonic je moderna verzija karlovica.znaci ima sanse protiv svakog.naravno bice tu pusione protiv ajmo rec drugoligasa, ali definitivno manje od doktora zbog boljeg kretanja i dvorucnog bekenda.top 10 do kraja godine to uopce nije pitanje.samo valjda nece bit ozljeda.

Allen-Iverson
09.01.2012., 18:36
Recimo da ovaj put nije ozbiljno, iako, ako bude malo ispod 100% nema nikakve šanse na AO.

a kolike su mu šanse ako je 100% spreman?

Rogerer
09.01.2012., 19:39
nije mi namjera uspoređivat uspjehe te dvojice velikana već samo upozorit da federer može također kao i sampras počet ispadat u prvim kolima slamova i opet osvojit još neki.
da pokušamo uspoređivat :D
ako računamo sve značajnije rezultate (Q,S,F,W), kad bismo uspjehe na gs turnirima pretvorili u bodove po današnjem sistemu računanja, poredak najboljih grendslemaša izgledao bi ovako (pazi dyp, open era! :mig:):

Federer 92720
Sampras 76600
Lendl 71200
Connors 71080
Agassi 65680
Borg 61000
Nadal 56600
McEnroe 50240
Edberg 48240
Becker 33240
Wilander 27200

na žalost mnogih dominacija federera je očita, bez obzira na, je li, nesretne ili kakve već okolnosti, a na kraju karijere mogla bi biti još i veća

Rogerer
09.01.2012., 19:51

ja bi reko do 20%, što je sasvim pristojan postotak :p

Allen-Iverson
09.01.2012., 20:10
ja bi reko do 20%, što je sasvim pristojan postotak :p

hmm, puno previše po meni. ako uzmemo u obzir da je protiv noleta i rafe gotovo pa autsajder, a morat će ih dobit obojicu da osvoji gs.......

kao što sam i prije tri godine rekao, njegova najveća i zapravo jedina prava šansa da uzme gs je ozljeda nekog od te dvojice.

prošle godine su ga brutalno izdominirali, ove godine samo može bit još gore.
federetardi neka i dalje misle da završni masters nešto znači, već za 15ak dana će se ispostavit da je odraz snaga na tom turniru bio kurčev kurac.

Darkhero
09.01.2012., 21:12
hmm, puno previše po meni. ako uzmemo u obzir da je protiv noleta i rafe gotovo pa autsajder, a morat će ih dobit obojicu da osvoji gs.......

kao što sam i prije tri godine rekao, njegova najveća i zapravo jedina prava šansa da uzme gs je ozljeda nekog od te dvojice.

federetardi neka i dalje misle da završni masters nešto znači, već za 15ak dana će se ispostavit da je odraz snaga na tom turniru bio kurčev kurac.

Ma daj, ajde Nole ali Rafa po meni nema šanse osvojiti, u velikoj je gubitničkoj formi, gubi setove i mečeve od prosječnih igrača, nema od njega ništa na ovom AO-u. Smiješno je koliko je Murray bolje servirao ovaj tjedan, neznam da li je do Lenda ili jadne konkurencije, puno puta su ga proglašavali nekakvim favoritom a uvijek je glatko gubio od goaterera i rafe, vidjet ćemo da li mu je 2012. sretna ili se luzerstvo produbljuje do neslućenih razmjera.
Mogao bi i Tsonga biti opasan, barem po rafu i muraja, uskoro ćemo sve znati....

Sportivo24
09.01.2012., 23:02

federer autsajder u mecu protiv nekoga ?
pricamo li mi o istoj osobi. znas li ti sto znaci autsajder ?
tvojom logikom je onda i rafa totalni autsajder u odnosu na noleta.

Evo, uzeo sam za primjer bwin koji ima poznato dobre i precizne bookere sto se tenisa tice.
Daklem

2.15 Nole
5.50 Murray
5.50 Federer
7.00 Nadal

Znas li iscitati koeficijente buduci se vec toliko kladis ?
Ili si ti ipak pametniji od ponajboljih svjetskih bookmakera i mislis da FED ima 0% sanse a autsajder je u mecu s nadalom i noletom, to znaci da bi u tim mecevima teorijski koef na feda bio iznad 3.5. Znas i sam da teko nece biti.
Sad se pitam sljedece, poznajes li ti uopce pojam autsajdera i znas li sto on predstavlja :nezna:

Darkhero
09.01.2012., 23:06
poruka za murraya:http://www.youtube.com/watch?v=9nL9oV90q8M

:-))))))))))

Dijete Kreten
09.01.2012., 23:29

davno sam te presto shvacat ozbiljno, al sad mi se vec place od tebe :504: svaka cast care, nenadmasiv si u lupetanjima gluposti kakva ne znaju ni 8-godisnje dijete koje igra tenis godinu dana

Dijete Kreten
09.01.2012., 23:30

Evo, uzeo sam za primjer bwin koji ima poznato dobre i precizne bookere sto se tenisa tice.
Daklem

2.15 Nole
5.50 Murray
5.50 Federer
7.00 Nadal

Ili si ti ipak pametniji od ponajboljih svjetskih bookmakera i mislis da FED ima 0% sanse a autsajder je u mecu s nadalom i noletom, to znaci da bi u tim mecevima teorijski koef na feda bio iznad 3.5. Znas i sam da teko nece biti.
Sad se pitam sljedece, poznajes li ti uopce pojam autsajdera i znas li sto on predstavlja :nezna:

sve oke, al mi nije jasno zas se trudis ist mu objasnit :rolleyes:

Allen-Iverson
10.01.2012., 00:17

Daklem

2.15 Nole
5.50 Murray
5.50 Federer
7.00 Nadal

pa tu negdje je i bio koef u RGu i US openu

nisam rekao da je totalni autsajder nego gotovo pa autsajder. ako dobije tek svaki šesti meč onda sam potpuno u pravu. bezveze se pjeniš.

Sportivo24
10.01.2012., 00:19
Ma ne pjenim se samo mi je nonsense reci da ce biti autsajder, mozemo se sloziti da je Nole favorit protiv njega u svakom narednom mecu ali ovakav nadal kakvog smo gledali u Dohi to sigurno nije, bez obzira na povijest bolesti njih dvojice. IMHO

Ono
10.01.2012., 00:22
Federer protiv Đokovića nikad nije autsajder. Dapače.

Allen-Iverson
10.01.2012., 00:23
http://tennis.matchstat.com/Compare/19/5992/8053

evo neki koefi - 3.55 na RGu, 2.64 na US openu:ne zna:

Sportivo24
10.01.2012., 00:28
Kevin Anderson :503:

Allen-Iverson
10.01.2012., 00:28
pričate kao da je zadnjih 6 mečeva 3-3, a ne 5-1

nije da federer nema nikakve šanse jer i ta jedna pobjeda nešto govori, ali da je đoković debeli favorit, jest. veći nego prošle godine. i kad uzmemo u obzir da je i nadal veliki favorit protiv feđe dolazimo do zaključka da je osvajanje GS preko njih dvojice nemoguća misija.

Sportivo24
10.01.2012., 00:32
nadal nije veliki favorit protiv feđe u ovim trenucima, čak štoviše, prije bi se to reklo za drugu stranu

Ono
10.01.2012., 00:32
Đoković nikad nije debeli favorit protiv Federera. Dapače.

Allen-Iverson
10.01.2012., 00:39
okej, predajem se. federer je favorit. još tamo od 2004. ih gazi bez milosti, a di neće sada kad je turboiskusan.

Ono
10.01.2012., 00:54
Nema potrebe za takvim tonom.

Sahta
10.01.2012., 08:54
Đokan je favorit, sigurno na njega neće bit više od 1,45 ni u kojem meču, i to je oke. Ja bum hvatal iznenađenja :)

tnt_tunja
10.01.2012., 11:03
pa tu negdje je i bio koef u RGu i US openu

nisam rekao da je totalni autsajder nego gotovo pa autsajder. ako dobije tek svaki šesti meč onda sam potpuno u pravu. bezveze se pjeniš.

Ma ti si jarane jedan veliki pacijent,bez uvrede,ali ko moze rec da je RF outsider taj nije bas cist!!!

Kazes da konkurencija na zavrsnom nije toliko velika??? Pogledaj malo koliko se dobija bodova,koliko se dobija novca,na kraju pogledaj ko samo tu igra, igra 8najboljih iz te godine....
Jedan Nadal to nikada nije uspio osvojiti (ja iskreno mislim da je to radi povreda).
Na AO mene samo zanima u kakvom je izdanju Djokovic,a u kakvom Federer zbog ledja. Ostali mogu samo gledati njima u ledja.

Zar mislis da je problem Federeru pobijediti Djokovica??? Dobio ga je na RG kada je ovaj bio daleko najjaci u karijeri,a Federer pa i ne bas toliko!!!
Djokovic i Federer apsolutni favoriti za osvajanje AO,poslije njih odma Tsonga pa Nadal i Murray!!!

decent young player
10.01.2012., 12:24

Ovisi o milijun faktora. I faktorčića. :)
Ispred Nadala i Murraya, samim tim što protiv Đokovića ima više šanse od ove dvojice, međutim u okršaju s Nadalom - nije, niti će ikad biti, ako nije dvorana, u driver's seatu.

Međutim, jednu stvar zaboravljamo.

Federer je valjda najbolji igrač svih vremena, međutim, naročito je najbolji kad zna da je favorit, onda i bekend ne šteka, onda gledamo njegovu najbolju igru.
S današnjim Nadalom koji od svakoga može izgubiti, s Murrayem koji se ne pojavljuje u finalima, s Đokovićem iz dvoranske sezone - Federer je favorit i to će znati iskoristiti, unatoč tome što mu Nadal toliko ne paše.
Međutim, Abu Dhabi sugerira drugačijeg Đokovića, Đokovića koji je u elementu od lanjske godine, i opet kažem - Fedove šanse ovise o milijun faktora.

Sad si dobio i tezu od mene kako Fed igra dobro kad konkurencija igra lošije. Uzdam se u tvoju, često podcijenjenu mudrost, i vjerujem da stvari nećeš shvatiti tako crno-bijelim, jer i nisu takve.
Samo tvrdim da Federer igra najbolje kad ga se smatra prvim favoritom za naslov, o tome koliki je favorit ćemo saznati nakon prva dva kola.

decent young player
10.01.2012., 12:35
(pazi dyp, open era! :mig:)

To mi je poslužilo u druge svrhe. :mudri:

Federer 92720
Sampras 76600
Lendl 71200
Connors 71080
Agassi 65680
Borg 61000
Nadal 56600
McEnroe 50240
Edberg 48240
Becker 33240
Wilander 27200

Svaka čast na izračunu. :top:

na žalost mnogih dominacija federera je očita, bez obzira na, je li, nesretne ili kakve već okolnosti, a na kraju karijere mogla bi biti još i veća

Ma nema što sretno-nesretno. Svaki all time great se pojavio, izdominirao 4-5 godina starije, izdominirao svoju generaciju, i počeo opadati kad su se pojavili pet godina mlađi, u teniskom smislu - evolucijski jači igrači. Tako je bilo i sa Samprasom, i s Federerom, i s ovima prije njih.
Kod Nadala nije tako jer njegov "pet godina mlađi" biva Đoković, kojega je ownao ranije, ali ajde, to najbolje govori o tome koliko je današnja mlada generacija, IMO, loša.

Oni se jednostavno ovima ne mogu približiti. Becker je kao teenager osvajao tri turnira na tri kontinenta u par tjedana (i Wimbledon tu spada), Federer je kao teen dobio Samprasa na Central Courtu u Wimbledonu, Nadal je, kako Sahta kaže, dok mu dlake ispod pazuha nisu počele rasti, osvojio RG.
Ne vidim niti Raonića, niti Tomića, niti Harrisona da mogu uraditi nešto slično, ne vidim ih kako se mogu približiti Noletu, spremnom Rafi, Fedu ili Murrayu, koji naročito ima antidot igru za Tomića, Dolga što smo i vidjeli u Brisbaneu.

Dijete Kreten
10.01.2012., 12:39
pričate kao da je zadnjih 6 mečeva 3-3, a ne 5-1

nije da federer nema nikakve šanse jer i ta jedna pobjeda nešto govori, ali da je đoković debeli favorit, jest. veći nego prošle godine. i kad uzmemo u obzir da je i nadal veliki favorit protiv feđe dolazimo do zaključka da je osvajanje GS preko njih dvojice nemoguća misija.

H2H djokovic od prosle godine ima takav jer nije dospio do finala pariza, basela i mastersa...tad bi bilo 5-4...igro je s fedom kad je bio u zivotnoj formi, dok je ovaj bio na pola snage...

Ako djokica bude isla na feda, rafajlo na murraya rođer ima itekakve sanse...jasno ja da mu nadal jednostavno ne pase..

Allen-Iverson
10.01.2012., 13:39
H2H djokovic od prosle godine ima takav jer nije dospio do finala pariza, basela i mastersa...tad bi bilo 5-4...igro je s fedom kad je bio u zivotnoj formi, dok je ovaj bio na pola snage...

Ako djokica bude isla na feda, rafajlo na murraya rođer ima itekakve sanse...jasno ja da mu nadal jednostavno ne pase..

tako je, da. federera logično ne zanimaju grand slamovi, a retardirani đoković se baš pali na grand slamove, a za završni masters ga bole kuratz. kakav kreten taj sin hrvatske majke.

Allen-Iverson
10.01.2012., 13:45
Ovisi o milijun faktora. I faktorčića. :)
Ispred Nadala i Murraya, samim tim što protiv Đokovića ima više šanse od ove dvojice, međutim u okršaju s Nadalom - nije, niti će ikad biti, ako nije dvorana, u driver's seatu.

Međutim, jednu stvar zaboravljamo.

Federer je valjda najbolji igrač svih vremena, međutim, naročito je najbolji kad zna da je favorit, onda i bekend ne šteka, onda gledamo njegovu najbolju igru.
S današnjim Nadalom koji od svakoga može izgubiti, s Murrayem koji se ne pojavljuje u finalima, s Đokovićem iz dvoranske sezone - Federer je favorit i to će znati iskoristiti, unatoč tome što mu Nadal toliko ne paše.
Međutim, Abu Dhabi sugerira drugačijeg Đokovića, Đokovića koji je u elementu od lanjske godine, i opet kažem - Fedove šanse ovise o milijun faktora.

Sad si dobio i tezu od mene kako Fed igra dobro kad konkurencija igra lošije. Uzdam se u tvoju, često podcijenjenu mudrost, i vjerujem da stvari nećeš shvatiti tako crno-bijelim, jer i nisu takve.
Samo tvrdim da Federer igra najbolje kad ga se smatra prvim favoritom za naslov, o tome koliki je favorit ćemo saznati nakon prva dva kola.

ja ću počet vjerovat da vi stvarno mislite kako su završni masters i slični turnirčeki bitniji od GSa

kad nadal izgubi od svakog na GSu onda ta vaša laprdanja će možda vrijedit. do tada nadal je iza đokovića daleko najveći favorit za osvajanje GSa.

ivan lendl
10.01.2012., 14:20
tako je, da. federera logično ne zanimaju grand slamovi, a retardirani đoković se baš pali na grand slamove, a za završni masters ga bole kuratz. kakav kreten taj sin hrvatske majke.

Laprdaš kao i obično. Ti jednostavno uživaš u ovakvom debilnom piskaranju. Da je barem nešto konstruktivno izašlo iz tvojeg pisanja. Kakvo objašnjenje.Nevjerojatno.
Neki od najvecih velikana u povjesti su osvajali turnire u Stockholmu, Baselu,Bercyu, Beču, prije u Antwerpenu i završnom mastersu...Sampras,Becker,Edberg,Agassi,Ivanišević itd.,Nitko se nikad nije žalio na njih i apsolutno
smo svi uživali u kraju sezone. Gle začudo ona je u dvorani i takva je vec 20-tak godina.Očito ti smeta što neki igrači nisu nikad osvojili završni turnir sezone.Jednio o cemu znaš pisati je o jebenoj kladi (po tome ti i mjeriš igrače) i po djetinjastom pljuvanju Federera.Tvoje pisanje predstavlja sve suprotno od onoga što je ovu igru učinilo tako lijepom za gledanje i komentiranje.

decent young player
10.01.2012., 14:22
ja ću počet vjerovat da vi stvarno mislite kako su završni masters i slični turnirčeki bitniji od GSa

kad nadal izgubi od svakog na GSu onda ta vaša laprdanja će možda vrijedit. do tada nadal je iza đokovića daleko najveći favorit za osvajanje GSa.

Naravno da nisu bitniji, ali nisu nebitni, a i govore o formi.

Ako se Nole tempira za AO, svaka čast, no, ne možeš reći da smišljeno spusti formu za vrijeme WTF-a budući da je isti itekako bitan faktor u određivanju nečije sezone.

Što se tiče Nadala, jest, nominalno je tako. :ne zna:
Međutim, postoje jasni razlozi zašto je na njega na bwinu koeficijent preko 7.00.

tnt_tunja
10.01.2012., 14:27
Nole i Ferdo prvi favoriti za AO. Nadam se da nije neki veci problem sa Federerovim ledjima.
Cojk ima 30banki na ledjima negdje sam procitao. Daj nemojte me nasmijavati, to je profesionalac uostalom vidili smo da ima snage za 5setova protiv Noleta u polufinalu (ono je cista NESRECA)....

Evo jos jedan primjer David Ferrer ima blizu 30 ak ne i vise i pusi 2kutije dnevno!!!

Allen-Iverson
10.01.2012., 14:28
rado bi vas šamaro, al sutra 3 kolokvija, 2 seminara...drama

sve u svemu, nećemo još dugo čekat na potvrdu da sam po 101. put bio u pravu

Allen-Iverson
10.01.2012., 14:30
Nole i Ferdo prvi favoriti za AO. Nadam se da nije neki veci problem sa Federerovim ledjima.
Cojk ima 30banki na ledjima negdje sam procitao. Daj nemojte me nasmijavati, to je profesionalac uostalom vidili smo da ima snage za 5setova protiv Noleta u polufinalu (ono je cista NESRECA)....

Evo jos jedan primjer David Ferrer ima blizu 30 ak ne i vise i pusi 2kutije dnevno!!!

:lol::rofl:

dumitru mitu čiči mi na nogu

tnt_tunja
10.01.2012., 14:39
Bit ce to sve dobro!

decent young player
10.01.2012., 14:40

Ne radi se o tome jesi li u pravu, radi se o mržnji i jednoj potpuno čudnoj, površnoj logici koju upotrebljavaš da bi diskutirao o sportu.

tnt_tunja
10.01.2012., 14:48
Je li ima vec kostur za AO? Zanima me da li se Roger i Nadal sastaju ili Roger i Djokovic?
Vise bi volio Nadal-a jer on nece 100% stici do finala!!!

XXX007
10.01.2012., 14:53
po meni AO uzima nole bez previše problema. očito je opet u odličnoj formi a ostali se muče

Luyindula
10.01.2012., 14:55
U Sidneyu Dodig i Stakhovsky svladali Lindstedta i Tecaua 2-1 u setovima. U drugom kolu ih cekaju Fleming i Hutchins, a ako to prodju onda vjerojatno braća B.

Sahta
10.01.2012., 15:08

nemoj bit tolko skroman. bio si ti i više puta u pravu

mmario
10.01.2012., 15:21

da kao i na wtf-u kad si rekao da ce fed jedva dobit nadala(ako ce ga dobit uopce) i onda da ce ga tsonga razvalit ko i fed.to je samo sa zadnjeg turnira.hvala kristu da te nitko ozbiljno ne shvaca.
evo ti jos malo.sa strane ti pise ako nisi vec vidio
http://www.atpworldtour.com/Scores/Tournament-Draws.aspx

decent young player
10.01.2012., 15:33
da kao i na wtf-u kad si rekao da ce fed jedva dobit nadala(ako ce ga dobit uopce) i onda da ce ga tsonga razvalit ko i fed.to je samo sa zadnjeg turnira.hvala kristu da te nitko ozbiljno ne shvaca.
evo ti jos malo.sa strane ti pise ako nisi vec vidio
http://www.atpworldtour.com/Scores/Tournament-Draws.aspx

Who would you choose to play for your life in a final?

16% - Novak Djokovic
25% - Rafael Nadal
59% - Roger Federer

Nikad nisam tako razmišljao, uvijek bi mi palo napamet koga bi poslao da predstavlja planetu Zemlju u meču s vanzemaljcem.
Federer. :ne zna:
Ovisno o tome kakav je spin svemircu. :rofl:

Ali, neću više, ovo podiže ŠBBKBB na jednu potpuno novu razinu. :)

Fapmaster
10.01.2012., 15:44
Je li ima vec kostur za AO? Zanima me da li se Roger i Nadal sastaju ili Roger i Djokovic?

Đoković - Federer
Nadal - Murray

Đoković - Berdych
Federer - Tsonga
Nadal - Ferrer
Murray - Lendl

po meni AO uzima nole bez previše problema. očito je opet u odličnoj formi a ostali se muče

Tako nekako no vidjeti ćemo u prvih par kola kako zapravo tko stoji što opet ne mora puno značiti u eventualnim okršajima četvorke gdje bi moglo biti krša. Oni bwin koeficijenti mi se čine vrlo objektivni.

Luyindula
10.01.2012., 16:25
Dobar ždrijeb za Veju u kvalsima, prvo Farah, pa onda Lajović/Viola. Ako to prodje onda Dustov/Smith/De Voest ili Authom.

ursamajor
10.01.2012., 17:07
Vise bi volio Nadal-a jer on nece 100% stici do finala!!!

kostur sa svim kostima izlazi za tri dana u petak 13. kad budeš spavao.

jedina mogućnost ove godine da federer napokon ode u nadalovu polovicu je baš ovdje u melbourneu i to zbog nedavnih sumnji u namještanje.

u parizu, londonu i new yorku gdje je federer još uvijek svjetlosnu godinu i pol ispred murraya to je praktički nemoguće, ta nisu nike i uncle tony sisle veslali.

Gilles Louis
10.01.2012., 18:03
Dobar ždrijeb za Veju u kvalsima, prvo Farah, pa onda Lajović/Viola. Ako to prodje onda Dustov/Smith/De Voest ili Authom.

Ma riješit će ga Lajović bez muke

Darkhero
10.01.2012., 18:16
Ne mogu smatrati Noleta favoritom za naslov pogotovo nakon što je u Londonu bio laughing stock i što nije odigrao ozbiljan meč već skoro 2 mjeseca, veliko je pitanje u kakvoj je formi...

mmario
10.01.2012., 18:24

16% - Novak Djokovic
25% - Rafael Nadal
59% - Roger Federer

Nikad nisam tako razmišljao, uvijek bi mi palo napamet koga bi poslao da predstavlja planetu Zemlju u meču s vanzemaljcem.

debilana teska, ali pokazuje kolko je pedov fan base veci od drugih

Greco
10.01.2012., 22:34
Jeli samo Veic u kvalifikacijama od nasih :confused:

Mario0o0
11.01.2012., 02:21
svaka mi cast na kako ocajno losem streamu se ja u 3ujutro mucim gledat del potra.

Ono
11.01.2012., 08:11

16% - Novak Djokovic
25% - Rafael Nadal
59% - Roger Federer

Hm. Toliko toga ostavljeno imaginaciji.
Finalu čega? Tko je protivnik? Jesam li ja igra ostatak turnira i sad trebam nekome prepustit reket ili je netko drugi igrao? Tko? Ako sam ja igra, koga sam dobia prije finala? Kurac, možda sam bolji od sve ove trojice skupa.
Hm.

Allen-Iverson
11.01.2012., 09:18
da, a pogotovo bi se usrećio kad bi ti život bio na federeru a s druge strane mreže nadal, pa ti plačipička promaši loptu na meč poen

blentavi
11.01.2012., 11:54

na ove gluposti niko ne reaguje samo mene napadate :503:

Dijete Kreten
11.01.2012., 12:07

Jos jedan u nizu Noletarda :)

decent young player
11.01.2012., 14:02
Hm. Toliko toga ostavljeno imaginaciji.
Finalu čega? Tko je protivnik? Jesam li ja igra ostatak turnira i sad trebam nekome prepustit reket ili je netko drugi igrao? Tko? Ako sam ja igra, koga sam dobia prije finala? Kurac, možda sam bolji od sve ove trojice skupa.
Hm.

Dobio si Go Soedu. :)

Počele kvalifikacije.
Zna li tko što o brzini podloge? Sporije nego lani, brže? Bar ovi sporedni tereni... Ursa?

Ono
11.01.2012., 14:04
Onda predajen finale. Piši WO.

Allen-Iverson
11.01.2012., 14:11

odgovorio sam ja. ali nisam morao, naši igrači sami daju odgovore na terenu. na grand slamovima.
a njihov miljenik hm........njihov miljenik, kao i oni sami, vjerovatno traži takve neke blesave ankete koje mu pričinjavaju zadovoljstvo. al ne krivim ih. ni njega, ni njih, to im je ionako jedino i ostalo.

Dijete Kreten
11.01.2012., 14:41
odgovorio sam ja. ali nisam morao, naši igrači sami daju odgovore na terenu. na grand slamovima.
a njihov miljenik hm........njihov miljenik, kao i oni sami, vjerovatno traži takve neke blesave ankete koje mu pričinjavaju zadovoljstvo. al ne krivim ih. ni njega, ni njih, to im je ionako jedino i ostalo.

Pa ne bi ovaj forum bio zanimljiv da nema okorjelih Rafatarda, Noletarda i Fedtarda :ne zna: