PDA

View Full Version : Kampiranje (zbirna tema)

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

zendramax
22.07.2009., 15:29
konkretno, model koji me zanima je libeccio 4

yvanna
22.07.2009., 19:47
postoje li neki premazi/sprejevi za šatore, da se spriječi ulaz raznoraznih gamadi?

strma
22.07.2009., 20:55
konkretno, model koji me zanima je libeccio 4

Nikad čuo prije, ali prijatelj Google kaže ovo:
http://www.novaoutdoor.com/asp/main.asp?art=83

Koliko kužim talijanski (a slabo kužim inače), šator je čisto pristojan.
Radi se o klasičnom tunel šatoru sa dvije spavaone za po 2 osobe (svaka pristojne širine po 140cm), s dosta velikim predprostorom stajaće visine, ima bočna i prednja vrata (koja se mogu podići u tendu). Produljene stranice do poda, što je super za kišu i podignute prema gore omogućuju ventilaciju. Dobro je prozračen sa svih strana. Ostalo klasika, mreže protiv komaraca i ostale sitnice. Ima fiberglas štange za tunel, ulazna tenda metalne.
Materijali koji navode su ok za tu vrstu šatora i mislim da je to dobar izbor za ljetni šator (a mogao bi služiti i za proljeće i jesen).
Pripazi malo gdje ga slažeš, tuneli su dosta slabi na jak vjetar (za razliku od iglu šatora koji imaju čvršću konstrukciju). Također, treba ga dobro uzdužno zategnut (prednja i zadnja strana) jer tunel se vješa uglavnom na špage.
Za ocjenu tehničku izvedbu i kvalitetu izrade bi ga trebao vidjeti uživo, no čini se sasvim ok po slikama.
Gdje si ga našao i po kojoj cijeni?
Za orijentaciju, slični (kvalitetni) šatori su negdje po cca 200€.

strma
22.07.2009., 20:59
postoje li neki premazi/sprejevi za šatore, da se spriječi ulaz raznoraznih gamadi?

Koliko ja znam, ne postoje jer šator ne smiješ tretirati nikakvim agresivnim sredstvima. Ono što pomaže je pošpricati okolno područje nekim anti-gamad sprejem, ako je baš nužno (tu metodu smo samo jednom koristili).
Raznorazna gamad inače ne može u šator, jer ga uvijek zatvaraš mrežom (koje skoro pa svi noviji šatori imaju), pa ga bez problema prozračiš. :)

strma
22.07.2009., 21:01
Jel netko zna ima li kakav javni prijevoz po Mljetu??

Ima, iznajmiš peglicu kabrio (firma "Mini Brum") pa se vozikaš okolo :)
Mislim da ima neka lokalna mini-bus linija, ali ne drži me za riječ.
Najbolje da nazoveš tamo u lokalni turist office ili hotel. :)

zendramax
22.07.2009., 22:06
Nikad čuo prije, ali prijatelj Google kaže ovo:
http://www.novaoutdoor.com/asp/main.asp?art=83

Koliko kužim talijanski (a slabo kužim inače), šator je čisto pristojan.
Radi se o klasičnom tunel šatoru sa dvije spavaone za po 2 osobe (svaka pristojne širine po 140cm), s dosta velikim predprostorom stajaće visine, ima bočna i prednja vrata (koja se mogu podići u tendu). Produljene stranice do poda, što je super za kišu i podignute prema gore omogućuju ventilaciju. Dobro je prozračen sa svih strana. Ostalo klasika, mreže protiv komaraca i ostale sitnice. Ima fiberglas štange za tunel, ulazna tenda metalne.
Materijali koji navode su ok za tu vrstu šatora i mislim da je to dobar izbor za ljetni šator (a mogao bi služiti i za proljeće i jesen).
Pripazi malo gdje ga slažeš, tuneli su dosta slabi na jak vjetar (za razliku od iglu šatora koji imaju čvršću konstrukciju). Također, treba ga dobro uzdužno zategnut (prednja i zadnja strana) jer tunel se vješa uglavnom na špage.
Za ocjenu tehničku izvedbu i kvalitetu izrade bi ga trebao vidjeti uživo, no čini se sasvim ok po slikama.
Gdje si ga našao i po kojoj cijeni?
Za orijentaciju, slični (kvalitetni) šatori su negdje po cca 200€.

pa zamijetio sam ga na zl.medvj. kao artikl i cijena je cca 3000 kn ...na nekoj drugoj sam stranici vidio da je cijena 300-tinjak eura i to s popustom kakti:confused:
a pretpostavljao sam da ćeš mi ti odgovoriti...hvala na odgovoru

kopao sam i ja malo i sve me to zadovoljava, ali zapravo sam htio pitati kolika bi trebala biti vrijednost u milimetrima vodenog stupa kod poda šatora jer čini mi se da je ta vrijednost kod većine šatora veća za podni dio u odnosu na krov tj pokrivni dio il sam si malo zabrijal?
taj podatak nisam pronašao u svojoj istrazi pa pitam ovdje

Damned
22.07.2009., 22:32
Kao prvo hvala na pomoći pri odabiru šatora, kupio sam Atol3, super je, mislim da će bit baš dobar.

Uglavnom, jedno pitanjce... Uspješno sam ga podigao, osim onog završnog djela, a to su konopci. Dakle ima neka špaga, sa nečim plastičnim na jednom kraju. Na uputama nema slika kako se to zaveže za šator i pričvrsti klinom na tlo. Samo piše konopom i klinom zavezati šator za pod.

Nisam uspio skužit kako bi to trebalo ić, al sam skužio gdje bi se to trebalo na šatoru povezat (ima nekakve viseće djelove na pet mjesta, a tolko ima i konopa i klinova na kraju), tako da me zanima kolko je to bitno napraviti i u konačnici kako se taj konop s tom malom plastikom na jednom kraju zaveže za šator i pod?

strma
22.07.2009., 23:01
Uglavnom, jedno pitanjce... Uspješno sam ga podigao, osim onog završnog djela, a to su konopci. Dakle ima neka špaga, sa nečim plastičnim na jednom kraju. Na uputama nema slika kako se to zaveže za šator i pričvrsti klinom na tlo. Samo piše konopom i klinom zavezati šator za pod.

Nisam uspio skužit kako bi to trebalo ić, al sam skužio gdje bi se to trebalo na šatoru povezat (ima nekakve viseće djelove na pet mjesta, a tolko ima i konopa i klinova na kraju), tako da me zanima kolko je to bitno napraviti i u konačnici kako se taj konop s tom malom plastikom na jednom kraju zaveže za šator i pod?

Ajde drago mi je da si zadovoljan :)

Prije početka, pažljivo sa svim dijelovima šatora da ti traje čim dulje. :mig:
Znam što pitaš i dobro si skužio da svaka špaga ide na svoju alku. Slobodni dio svake špage (onaj kraj na kojem nije ta plastika) zaveži za po jednu alku na fly-sheetu (vanjski šator) na predviđenim mjestima koje si pronašao. U principu nije bitno kakav je čvor, pazi da nije preslabo vezano ali nemoj pretjerat :) Kad pakiraš šator kasnije, to nemoj odvezivat nego ostavi tako špage zavezane i sve skupa spakiraj - možeš ih eventualno povezat u uredni "buntić" da se ne pletu.
Drugi kraj (taj s plastikom) ide prema klinu. E sad je to malo teže opisom objasnit kako :) Moj prijatelj Google kaže (upit sam stavio "tent piching") da ima jedan dokument koji opisuje manipulaciju šatorom (hvala autorima):
www.scoutbase.org.uk/library/hqdocs/facts/pdfs/fs315085.pdf
Zapravo sam skužio da je super pdf i ima puno pametnoga u njemu :)
Na 6-toj stranici tog pdf-a (gore desno) ima sličica točno kako se to slaže. Obrati pažnju na kuteve (špage bi trebale ići na oko 45 stupnjeva prema zemlji). Prvo zabijaš klinove (bez špage) isto na 45 stupnjeva prema podlozi. Možeš ih zabiti skoro pa cijele u podlogu, tako da im okrugli završetak ostane viriti van toliko da možeš provući špagu. Kad zabiješ klin, dovuci špagu do njegovog vrha (okrugli završetak), natakni dok je špaga labava i onda tom plastikom reguliraš zategnutost do željene (ni preslabo, ni prejako). Zateži postepeno svaku špagu po malo (a ne prvu divljački pa ostale nakon nje) i tako ukrug nekoliko puta. Ide iz par pokušaja, bez brige. (Nadam se da si uspio skužit iz ove brzinske upute).
Zapamti, ništa na silu :mig:
Ako ne ide, pitaj tu opet :) Al je fakat jednostavno. :top:

Damned
23.07.2009., 18:17
Ajde drago mi je da si zadovoljan :)

Prije početka, pažljivo sa svim dijelovima šatora da ti traje čim dulje. :mig:
....
Ako ne ide, pitaj tu opet :) Al je fakat jednostavno. :top:

Aaaaaaaaaaaaaahhhh! Znaći tako se to postavlja. :s mnogo hvala!

Zapravo je dosta jednostavno, mislim da neće bit problema drugi put.

Sad kad si već spomenuo dugotrajnost svih djelova šatora, kad sam ga neki dan pospremao, primjetio sam da su se komponente šipke od fiberglasa (one bliže vrhu šatora) savinule na krajevima. Jasno mi je da je to zbog sile koju ima to napinjanje šatora, al zanima me kolko je to normalno i do koje mjere to fiberglas podnosi. Riječ je o malom savijanju, nekih možda nekih 5-7 stupnjeva. Nekako imam osjećaj da se to tako prvi put dogodi i onda šipke ostanu kasnije tako savinute čisto jer su u takvoj poziciji kad se šator postavi, al svejedno me zanima jel to inaće tako?

strma
23.07.2009., 18:55
primjetio sam da su se komponente šipke od fiberglasa (one bliže vrhu šatora) savinule na krajevima. Riječ je o malom savijanju, nekih možda nekih 5-7 stupnjeva.

To ti je sve normalno i ne brini. Isprave se kad stoje ravno (mada ne skroz). Ako i pukne (a meni nije nijedna nikad), možeš kupit elemente po presjeku i duljini kao rezervni dio (znači kupiš samo jedan element i povežeš opet onu elastičnu špagu unutra).

perich
23.07.2009., 22:25
Pozdrav,

dva pitanja.

Jel tko bio u kampu Kanun na bracu? kakvi su dojmovi?

drugo, ima li igdje osim u iglu-sportu za kupit malo debljih klinova? oni koje sam dobio uz sator mogu jednom rukom saviti pa ono... a malo mi je nekako previse 50 kn za 6 komada jer mi ih treba malo vise...

nicola
24.07.2009., 10:03
ima li igdje osim u iglu-sportu za kupit malo debljih klinova? oni koje sam dobio uz sator mogu jednom rukom saviti pa ono... a malo mi je nekako previse 50 kn za 6 komada jer mi ih treba malo vise...

....ma koja kupovina, snađi se, dobri klinovi mogu se napravit od građevinskog željeza, narežeš šipku 6-8 mm pa se gore navari komadić tak da sve izgleda kao slovo "T", a dobro mogu poslužit i obični veliki čavli od 20-25 cm...

jaandooo
24.07.2009., 10:10
Pitanjce:
Gdje ima za kupiti kakav sklopivi stolic za kampiranje, a normalno da nije skup ko hrastovi?

Skura
24.07.2009., 11:20
Joj i meni su stolice problem :(

One Crespo iz Iglu športa su nam se prodale ispred nosa...

Imate kakve ideje gdje da pogledam?

I hvala :)

jaandooo
24.07.2009., 11:28
Imas u Ipercoop-u u Mercatone-u kamperske stolice na akciji po 50kn :)
Nisu top kvalitete, ali za toliko love, valjda ce izdrzat godisnje 10 dana koristenja.

yvanna
24.07.2009., 16:03
Koliko ja znam, ne postoje jer šator ne smiješ tretirati nikakvim agresivnim sredstvima. Ono što pomaže je pošpricati okolno područje nekim anti-gamad sprejem, ako je baš nužno (tu metodu smo samo jednom koristili).
Raznorazna gamad inače ne može u šator, jer ga uvijek zatvaraš mrežom (koje skoro pa svi noviji šatori imaju), pa ga bez problema prozračiš. :)

thanx!! da, ovaj moj šator je poderan pa je vjerovatno kroz tu rupu ušao ogroman pauk (zbilja ogroman:eek:). tak da ću vjerovatno u nabavku šatora..

krokodil
25.07.2009., 01:44
Joj i meni su stolice problem :(

One Crespo iz Iglu športa su nam se prodale ispred nosa...

Imate kakve ideje gdje da pogledam?

I hvala :)

Sjecam se da je prosle godine bile slicnih u Mercuru - bile su jefitinije, ali se ne sjecam proizvođaca

Prolaznica
25.07.2009., 09:28
Mi smo nase kupili u Intersparu za 50 kn/komad.

Da li znate gdje mogu naci jeftine sklopive tronozce? :s

lunalu
25.07.2009., 15:37
Mi smo nase kupili u Intersparu za 50 kn/komad.

Da li znate gdje mogu naci jeftine sklopive tronozce? :s

Ja samih jucer vidila u kauflandu za 18 kn:cerek: ili 13 kn..Hmm, sad se eto ne sjecam tocno...

Prolaznica
25.07.2009., 22:33
hvala, sutra sam u kauflandu :trk:

Apache Rose
26.07.2009., 00:31
ne pratim ovaj pdf inače, nadam se da sam na dobrom mjestu.
može li mi netko preporučit neki jeftin kamp u istarskim priobalnim gradovima i njihovoj okolici?

perich
26.07.2009., 13:06
dakle, ima se ovakav sator...

http://img187.imageshack.us/img187/5342/sator.th.jpg (http://img187.imageshack.us/i/sator.jpg/)

mene zanima jel mi mozete pomoc malo u vezi sastavljanja, jer mi je trebalo pol sata da sklopim samo taj vanjski dio, a jos nisam stavio "sobe" unutra...

dakle, postoji li za ovakav sator posebna procedura sastavljanja? koje sipke idu prvo, kad se sobe stavljaju, sta se prvo zateze sa spagama itd?

mislim, nije nekih sat vremena previse za sastavit sator, al bi svejedno htio da to bude napravljeno kako treba...

strma
26.07.2009., 15:25
dakle, postoji li za ovakav sator posebna procedura sastavljanja? koje sipke idu prvo, kad se sobe stavljaju, sta se prvo zateze sa spagama itd?

Za svaki tip šatora postoji "njegova" procedura sastavljanja (tj. podizanja), no neke upute su općenite. Obično upute koje dođu sa šatorom opisuju osnovne korake, ali su prilično šture (naročito ako nemaš iskustva od prije). Kad kupuješ "brend" šator, onda proizvođač ima na svom webu detaljnu uputu za podizanje svakog modela (a često i video kako se to radi).
No, nije bitno
Ovo je "hibridni iglu" model šatora, s osnovnom kupolom i dodacima sa strane. Štange su na vanjskom šatoru, što znači da se prvo podiže taj vanjski, a zatim se na njega vješaju spavaone iznutra.
Prvo pravilo: sva vrata i prozori trebaju biti zatvoreni kod podizanja!
Prvo provlačiš ove dvije najdulje šipke koje obikuju kupolu (i zavežeš trakicama ili kopčama s unutrašnje strane). Zatim ostale dvije na bočnim produžecima. Kad ga uspraviš, popravi sa svih strana donje dijelove, da je šator simetričan (pazi, tu još nisi zabio niti jedan klin).
Zatim klinovima učvrščuješ pod šatora na svim predviđenim mjestima (i to tako da se ravnomjerno rastegne čitavom površinom poda - ako negdje previše zateže, vadiš taj klin i popravljaš).
Tek kad to napraviš, ide postavljanje špaga (na ovoj tvojoj slici ne vidim niti jednu). Špage se sve montiraju na predviđena mjesta vanjskog šatora (tako da vise sa svih strana) i onda se fiksiraju klinovima sljedećim redom: od onih koje nose najveće opterećenje (znači "glavnije") prema onima manje bitnima ("sporedne"). U ovoj fazi fiksiranja na klinove, špage trebaju biti malo popuštene (nikako ih još zatezati). To koja je koja trebaš procijeniti sam :mig: ali generalno je pravilo da obično 4 - 6 špaga najviše pridonose stabilnosti šatora. Ja bi na ovom tvom rekao da su to špage koje idu u pravcu izduženosti šatora (drže ona dva bočna produžetka), jer te dvije štange nemaju na gornjoj strani čvrstu vezu prema kupoli (koja ionako stoji sama radi dvije povezane štange). Dakle, kad se sve špage (ili one glavne) spoje s klinovima, imaš vanjski šator podignut (učvrčen za podlogu) i relativno labave špage okolo zakačene na klinove.
U ovom trenutku ja bih objesio spavaone iznutra (da se vanjski šator ne iskrivi ako bi prije zatezao špage izvana).
Kad povješaš spavaone, zateži jednu po jednu vanjsku špagu, opet redom važnosti opterećenja (i opet sa zatvorenim ulazima).
I btw, mislim da je sat vremena za ovakav šator prilično dobar rezultat :)
Imaš par postova prije link na jedan pdf koji sam postao, ima jako korisnih stvari pa si pročitaj.
Sretno i pozdrav. :top:

Skura
26.07.2009., 16:58
hvala, sutra sam u kauflandu :trk:

Samo mi reci za što će ti tronošci?
Užasno su neudobni za sjedanje (bar meni). Ali su mi zao tako slatki da bi ih voljela imati :zubo:

mislim, nije nekih sat vremena previse za sastavit sator, al bi svejedno htio da to bude napravljeno kako treba...

Sat vremena je full brzo :zubo:

Lani smo MM i ja 2-3 sata sastavljali šator... Lako je bilo sastaviti šator - ali klinove zabiti u kamenu zemlju :eek::eek::eek:

Ali eto - nakon masu mučenja i uz pomoć Nijemca koji je imao čelični šarafciger koji je doslovno drobio kamen uspjeli smo sve klinove pozabijati :cerek:

Btw, maloprije smo išli na generalnu probu :zubo: i u sat ipo i sastavili i rastavili šator. S tim da nismo sve klinove pozabijali jer smo opet naletili na kamenu žilu, nego samo 6 glavnih i male unutarnje... Čisto da drži šator...

Ove godine idemo full opremljeni za razbijenje kamenih žila :rofl:

Prolaznica
26.07.2009., 21:38
Samo mi reci za što će ti tronošci?
Užasno su neudobni za sjedanje (bar meni). Ali su mi zao tako slatki da bi ih voljela imati :zubo:

za goste :cerek:

perich
27.07.2009., 08:08
Za svaki tip šatora postoji "njegova" procedura sastavljanja (tj. podizanja), no neke upute su općenite. Obično upute koje dođu sa šatorom opisuju osnovne korake, ali su prilično šture (naročito ako nemaš iskustva od prije). Kad kupuješ "brend" šator, onda proizvođač ima na svom webu detaljnu uputu za podizanje svakog modela (a često i video kako se to radi).
No, nije bitno
Ovo je "hibridni iglu" model šatora, s osnovnom kupolom i dodacima sa strane. Štange su na vanjskom šatoru, što znači da se prvo podiže taj vanjski, a zatim se na njega vješaju spavaone iznutra.
Prvo pravilo: sva vrata i prozori trebaju biti zatvoreni kod podizanja!
Prvo provlačiš ove dvije najdulje šipke koje obikuju kupolu (i zavežeš trakicama ili kopčama s unutrašnje strane). Zatim ostale dvije na bočnim produžecima. Kad ga uspraviš, popravi sa svih strana donje dijelove, da je šator simetričan (pazi, tu još nisi zabio niti jedan klin).
Zatim klinovima učvrščuješ pod šatora na svim predviđenim mjestima (i to tako da se ravnomjerno rastegne čitavom površinom poda - ako negdje previše zateže, vadiš taj klin i popravljaš).
Tek kad to napraviš, ide postavljanje špaga (na ovoj tvojoj slici ne vidim niti jednu). Špage se sve montiraju na predviđena mjesta vanjskog šatora (tako da vise sa svih strana) i onda se fiksiraju klinovima sljedećim redom: od onih koje nose najveće opterećenje (znači "glavnije") prema onima manje bitnima ("sporedne"). U ovoj fazi fiksiranja na klinove, špage trebaju biti malo popuštene (nikako ih još zatezati). To koja je koja trebaš procijeniti sam :mig: ali generalno je pravilo da obično 4 - 6 špaga najviše pridonose stabilnosti šatora. Ja bi na ovom tvom rekao da su to špage koje idu u pravcu izduženosti šatora (drže ona dva bočna produžetka), jer te dvije štange nemaju na gornjoj strani čvrstu vezu prema kupoli (koja ionako stoji sama radi dvije povezane štange). Dakle, kad se sve špage (ili one glavne) spoje s klinovima, imaš vanjski šator podignut (učvrčen za podlogu) i relativno labave špage okolo zakačene na klinove.
U ovom trenutku ja bih objesio spavaone iznutra (da se vanjski šator ne iskrivi ako bi prije zatezao špage izvana).
Kad povješaš spavaone, zateži jednu po jednu vanjsku špagu, opet redom važnosti opterećenja (i opet sa zatvorenim ulazima).
I btw, mislim da je sat vremena za ovakav šator prilično dobar rezultat :)
Imaš par postova prije link na jedan pdf koji sam postao, ima jako korisnih stvari pa si pročitaj.
Sretno i pozdrav. :top:

eto hvalal na ovom postu, isprintacu si to da imam... ja sam malo bojao, dobio sam sa satorom ukupno 26 klinova... pobrojao sam rupe/omce/coskove na satoru i ima ih ukupno 12 i jos ima 10 kom spaga... e sad, jel sam ja dobio 4 klina za rezervu ili nesto jos treba ucvrstit (iznutra mozda) na sto nisam obratio paznju...

strma
27.07.2009., 10:47
eto hvalal na ovom postu, isprintacu si to da imam... ja sam malo bojao, dobio sam sa satorom ukupno 26 klinova... pobrojao sam rupe/omce/coskove na satoru i ima ih ukupno 12 i jos ima 10 kom spaga... e sad, jel sam ja dobio 4 klina za rezervu ili nesto jos treba ucvrstit (iznutra mozda) na sto nisam obratio paznju...

Nije isključeno da su rezerva, ali...
Hm, ovih 12 unutarnjih mi je malo. Trebalo bi biti: 2 spavaone - pod, po 4 komada je 8, vanjski krajevi spavaona na vanjskom šatoru 4 (2 s po svake strane) i donji spojevi svih štange s prednje i zadnje strane (to bi mogla bit ta 4).
Daj provjeri taj donji spoj parova štangi gdje se spajaju, tamo treba biti jedan veliki prsten (kao onaj na privjesku za ključeve), e njega zakucaš drito klinom u podlogu i obično na njemu nema nikakve gume / špage za povezivanje (jer mora biti na fiksnom mjestu).

Skura
27.07.2009., 12:30
za goste :cerek:

:)

Ja za jednu najavljenu gošću nosim ovaj put pravu stolicu... prošle godine sam manirima prave domačice prepustila svoju stolicu gošći, a ja se žuljala na tronošcu dva dana :rofl:

Al mislim da ću ipak uzet jedan da sjedim kraj kuhala na njemu :rofl:

A možda će biti dobar za držanje noga :misli: :D

Skura
27.07.2009., 12:32
Strma,

reci mi koliko su veliki ti čavli u Baumaxu ili Bauhausu koji bi mogli zamijeniti klinove koje dobiješ sa šatorom? I koliko dođu? (ako znaš naravno :))

Velike glavne smo napravili čelične - la još uvijek mi trebaju 4 unutarnja klina manja - jer one koji su došli sa šatorom jedino u smeće mogu baciti...

Prolaznica
27.07.2009., 15:20
Kako ste zadovoljni/e s tim čavlima? Mi smo kupili one klinove iz Iglušporta i pokazali su se jako dobri. Ima 6 komada i dođu oko 50kn.

Za sve ljubitelje kampiranja, nemojte zaboraviti da uz šator, stol, stoličiće i ostale đinđe obavezno ide i hammock :cerek:. Bit će ga u Lidlu ovog četvrtka za 77 kn. Mi smo taj hammock lani upikli i odličan je :cerek::cerek:

vikica
27.07.2009., 15:23
A koji će biti u lidlu? Onaj od punog platna ili mreže? Imaš neke specifikacije (veličina i sl)?

Skura
27.07.2009., 15:33
Kako ste zadovoljni/e s tim čavlima? Mi smo kupili one klinove iz Iglušporta i pokazali su se jako dobri. Ima 6 komada i dođu oko 50kn.

Mi imamo one velike iz iglu športa, a male smo zaboravili uzeti... Pa pošto nam je bliže Bauhaus :zubo:

(iako mi se para da je bolje poći u Iglu šport i uzeti već gotov klin, a ne spajati čavle i ono nešto gore što će glumiti glavu klina... al eto u kroničnom nedostatku vremena i to je opcija :zubo:)

Prolaznica
27.07.2009., 15:36
A koji će biti u lidlu? Onaj od punog platna ili mreže? Imaš neke specifikacije (veličina i sl)?

Pamučni, puno platno. One od mreže ne volim zbog buđola efekta, a i žuljaju.

Evo, ima ga i na webu (http://www.lidl.hr/cro/home.nsf/pages/c.o.20090730.p.Viseca_lezaljka)

strma
27.07.2009., 15:37
Strma,

reci mi koliko su veliki ti čavli u Baumaxu ili Bauhausu koji bi mogli zamijeniti klinove koje dobiješ sa šatorom? I koliko dođu? (ako znaš naravno :))

Velike glavne smo napravili čelične - la još uvijek mi trebaju 4 unutarnja klina manja - jer one koji su došli sa šatorom jedino u smeće mogu baciti...

Ja sam ti prelijen da se zafrkavam s tim čavlima :D i koristim one "skupe" klinove iz Iglu-a. I ne moraš ih imat toliko koliko inače imaš klinova. Za "sporedne" klinove, s tim jakim probušiš rupu, pa u nju zapikneš slabiji i eventualno dodatno učvrtiš (zakopaš).
A ne znam pošto su ti velki čavli, to prodaju na kg, valjda par kn komad (i, ako misliš uštedit, odi rađe u lokalnu željezariju a ne u BH ili BM).

strma
27.07.2009., 15:39

Evo, ima ga i na webu (http://www.lidl.hr/cro/home.nsf/pages/c.o.20090730.p.Viseca_lezaljka)

LOL "buđola efekt" hehe
Pih, nosivost 110kg :D

perich
27.07.2009., 20:54
evo ja sebi rijesio klinove, vise manje... cekam da stigne... uglavnom, 2 kom sipki po 3 metra dugackih 6mm rosfraj... pa cu narezat na po 30 cm fleksom i u skripcu popigat gornjih 3-4 cm svakog klina pod 90 stupnjeva... onda jos flekspom pobrusim spice i to je to...

alaskagirl
27.07.2009., 21:22
kamperi, pozdrav svima !

ova tema je pravo blago i čitam je je već danima, međutim, totalno sam se pogubila pa sam se registrirala, da mi malo pomognete ;-)

ovo ljeto prvi put idemo na "šatorovanje", kupili smo skoro sve (fale nam neke sitnice, al ne brigam, sve znam gdje ću, šta ću, kako ću i po kojoj cijeni); ALIII...muku mučim sa kupovinom kuhala:ne zna:

nemam blagog pojma o NIČEMU, niš ne kužim- plinska boca (gdje kupiti, cijena, šta onda na nju našrafim, koliko koštaju ti rešoići koji bi valjda trebali ići gore:confused: ??!)

kartuša- ?! kako to uopće funkcionira, kakvu da kupim, koliko mi toga treba, koliko traje, kao da to uopće tražim u dućanu- dobar dan, molim vas jednu kartušu ? i to je to ? ili trebam još nešto uz to:confused: ?

gledam po katalogu iglu športa i ne razumijem pod milim bogom ni-šta !

panika me hvata; trebam to sve sama sredit (čitaj pokupovat) do petka, ni okvirno ne znam koliko mi novaca za to treba, ni što mi točno treba ni što točno trebam tražit po dućanima

ono, objasnite mi ko totalnom idotu, molim vas

inače- namjeravam svaki dan kuhati (jednostavan ručak, jer ništa drugo ni ne znam:D) pošto idem sa petipolgodišnjim sinom, namjeravamo ostati 12ak dana, ovisi o vremenu

evo, sjela sam sad pred komp i točno mi je došlo da plačem, panika me uhvatila, hoću li znat to sve kupit, koliko novaca mi treba, pa ne mogu djetetu davat svaki dan da pizzu za ručak jede:rolleyes:

hvala vam unaprijed i isprike jer znam da se o svemu tome pisalo već na ovoj temi, al kako sam rekla, pogubila sam se, ne znam uopće od kuda da krenem

:)

Prolaznica
28.07.2009., 06:33
Kao prvo, dobro dosla u kamperski svijet :cerek:.
Mi koristimo Primusovo kuhalo (u Igluovom katalogu gore desno na str. 66). Na kuhalo ne mozes nasarafiti bilo koju kartusu. Konkretno, na ovu idu Primusove (isto Iglu). Ako u ducanu trazis kartusu, nece te nitko blijedo pogledati. Najbolje ti je kupiti 2 od 450g (ja samo trazim "onu vecu"). Pogledaj da li bi ti odgovaralo mozda i ono duplo kuhalo (str 64, br 8).

Sto se cijena tice, basic kuhalo je 150kn plus daljnjih 50kn po kartusi. Ako imas planinarsku iskaznicu dobijes dodatnih 10% popusta. Ako nemas, mogu ti ja posuditi moju :mig:

Eto, to su moja iskustva, nadam se da ce ti i ostali forumasi iznijeti svoja. :w

vikica
28.07.2009., 07:30

:top: Izvrsno! Još mi samo to treba ove godine za kamping :)

LOL "buđola efekt" hehe
Pih, nosivost 110kg :D
Strma, puno plivati na moru da možeš stat u ležaljku :D

alaskagirl
28.07.2009., 08:41
Kao prvo, dobro dosla u kamperski svijet :cerek:.
Mi koristimo Primusovo kuhalo (u Igluovom katalogu gore desno na str. 66). Na kuhalo ne mozes nasarafiti bilo koju kartusu. Konkretno, na ovu idu Primusove (isto Iglu). Ako u ducanu trazis kartusu, nece te nitko blijedo pogledati. Najbolje ti je kupiti 2 od 450g (ja samo trazim "onu vecu"). Pogledaj da li bi ti odgovaralo mozda i ono duplo kuhalo (str 64, br 8).

Sto se cijena tice, basic kuhalo je 150kn plus daljnjih 50kn po kartusi. Ako imas planinarsku iskaznicu dobijes dodatnih 10% popusta. Ako nemas, mogu ti ja posuditi moju :mig:

Eto, to su moja iskustva, nadam se da ce ti i ostali forumasi iznijeti svoja. :w

prolaznice, puno ti hvala !

ovo twin kuhalo mi se čini da bi mi bilo najbolje, samo ne kužim ono s otvaranjem/zatvaranjem kartuše ? jel to moram nešto još posebno kupit da bi ih zatvorila i koliko to cca stoji ?

i primusove kartuše kupujem samo u igluu ? ja sam totalno drugi kraj grada, na par minuta od metroa, pa sam mislila tamo pogledat jel ima šta ?

btw, cijelu noć nisam spavala, samo sam o kuhalima gruntala :D

strma
28.07.2009., 12:17

ovo twin kuhalo mi se čini da bi mi bilo najbolje, samo ne kužim ono s otvaranjem/zatvaranjem kartuše ? jel to moram nešto još posebno kupit da bi ih zatvorila i koliko to cca stoji ?

i primusove kartuše kupujem samo u igluu ? ja sam totalno drugi kraj grada, na par minuta od metroa, pa sam mislila tamo pogledat jel ima šta ?

Cura s Aljaske, welcome :)
Evo moje mišljenje o kuhalima.
Mada Primus izuzetno cijenim (i mislim da su jedni od najkvalitetnijih proizvođača opreme, pa i profesionalne), njihove kartuše i dijelovi nisu široko rasprostranjeni.
Ja koristim Campingaz, jer te kartuše možeš kupiti na puno više mjesta (a i nešto su jeftiniji). Kvaliteta je isto neosporna.
Moj savjet je da ipak odeš do Metro-a i pogledaš tamo Campingaz kuhala i kartuše, oni ih imaju i tamo su najbolje cijene.
Na pitanje o zatvaranju kartuše, ne trebaš ništa dodatno. Ove nove kartuše imaju svoje automatske ventile na vrhu, pa ona "zna" kad si skinula trošilo (kuhalo ili lampu) i automatski zatvara ventil (to je zapravo kuglica), pa kartušu možeš prebacivati s jednog trošila na drugo.
Prije su se koristile "kartuše na probijanje", gdje je montažom kartuše na trošilo kartuša bila probijena iglom i morala se cijela na tom trošilu ispraznit. Hvala na pitanju, te stare su koštale 3-4 puta manje od ovih novih (cca 10-15kn).
Dalje, pazi na to da na kuhalo koje je montirano na kartušu ne smiješ stavljati teške i velike lonce (npr. kod kuhanja tjestenine), tj. pazi da kuhalo ima potrebnu nosivost.
Ako misliš pripremati nešto za što ti trebaju dva ringa plina, razmisli o "rešou" isto na plin. Najbolje ga je napajati malom kamp-bocom. Ovaj Primus Duo mi izgleda odlična stvar (možda i najbolje rješenje), ali opet ide na kartuše.
Usporedba cijene plina kartuša - boca: kartuša 1kg plina cca 100kn, punjenje boce 1kg cca 10kn :)
Znam da ti ove sve sad zvuči ko SF, ali tak ti je to kad uđeš u ovaj svijet kampinga, uvijek ima bolje (i skuplje) :)
Mi smo konačno ove godine kupili (Campingaz) kombinaciju rešo-roštilj, na nogama (koje se btw podešavaju po visini), koji se spaja na plinsku bocu, ali nije zanemariva investicija (Campingaz Kitchen Extra + crijevo s regulatorom 1200kn Bauhaus, kamp boca 2kg s ventilom i punjenjem cca 300kn Proplin).
http://campingaz.com/c-549-camping-kitchen.aspx
Mislim da je odluka na tebi, da li ideš na dugoročnu investiciju ili nešto priručno za prvu ruku :mig:
Ako mogu još kako pomoći, tu smo. :top:

strma
28.07.2009., 12:22

Mada Primus izuzetno cijenim (i mislim da su jedni od najkvalitetnijih proizvođača opreme, pa i profesionalne), njihove kartuše i dijelovi nisu široko rasprostranjeni.
Ja koristim Campingaz, jer te kartuše možeš kupiti na puno više mjesta (a i nešto su jeftiniji). Kvaliteta je isto neosporna.
Moj savjet je da ipak odeš do Metro-a i pogledaš tamo Campingaz kuhala i kartuše, oni ih imaju i tamo su najbolje cijene.
Na pitanje o zatvaranju kartuše, ne trebaš ništa dodatno. Ove nove kartuše imaju svoje automatske ventile na vrhu, pa ona "zna" kad si skinula trošilo (kuhalo ili lampu) i automatski zatvara ventil (to je zapravo kuglica), pa kartušu možeš prebacivati s jednog trošila na drugo.
Prije su se koristile "kartuše na probijanje", gdje je montažom kartuše na trošilo kartuša bila probijena iglom i morala se cijela na tom trošilu ispraznit. Hvala na pitanju, te stare su koštale 3-4 puta manje od ovih novih (cca 10-15kn).
Dalje, pazi na to da na kuhalo koje je montirano na kartušu ne smiješ stavljati teške i velike lonce (npr. kod kuhanja tjestenine), tj. pazi da kuhalo ima potrebnu nosivost.
Ako misliš pripremati nešto za što ti trebaju dva ringa plina, razmisli o "rešou" isto na plin. Najbolje ga je napajati malom kamp-bocom. Ovaj Primus Duo mi izgleda odlična stvar (možda i najbolje rješenje), ali opet ide na kartuše.
Usporedba cijene plina kartuša - boca: kartuša 1kg plina cca 100kn, punjenje boce 1kg cca 10kn :)
Znam da ti ove sve sad zvuči ko SF, ali tak ti je to kad uđeš u ovaj svijet kampinga, uvijek ima bolje (i skuplje) :)
Mi smo konačno ove godine kupili (Campingaz) kombinaciju rešo-roštilj, na nogama (koje se btw podešavaju po visini), koji se spaja na plinsku bocu, ali nije zanemariva investicija (Campingaz Kitchen Extra + crijevo s regulatorom 1200kn Bauhaus, kamp boca 2kg s ventilom i punjenjem cca 300kn Proplin).
Mislim da je odluka na tebi, da li ideš na dugoročnu investiciju ili nešto priručno za prvu ruku :mig:

Skura
28.07.2009., 12:54
A ne znam pošto su ti velki čavli, to prodaju na kg, valjda par kn komad (i, ako misliš uštedit, odi rađe u lokalnu željezariju a ne u BH ili BM).

Nije mi do štednje - nego ne stignem dalje od mjesta stanovanja ;)
Al imam blizu neku lokalnu željezariju pa ću pogledati tamo. Hvala :)

ovo ljeto prvi put idemo na "šatorovanje", kupili smo skoro sve (fale nam neke sitnice, al ne brigam, sve znam gdje ću, šta ću, kako ću i po kojoj cijeni); ALIII...muku mučim sa kupovinom kuhala:ne zna:

Ja sam jednostavno lani kupila kuhalo na struju sa 2 ringa od Beka. I super je... Ovo sa plinom mi je sve bilo malo prekomplicirano... :zubo:

strma
28.07.2009., 13:04

alaskagirl
28.07.2009., 13:32
strma, hvala ti najljepše :s (btw, pratim tvoj pregenijalni blog:mig:)

bila sam danas u metrou i baš gledala campinaz kartuše, kuhala i lampe

najvjerojatnije će mi frendica dat svoju plinsku bocu, pa me zanima kolika je otprilike cijena tih plinskih kuhala, sa dva kola ? jel može bit da su oko 300 kuna il sam ja nešto pobrkala ? ta varijanta bi mi bila oke, čini mi se jednostavnije nego sa kartušama, radi prevrtanja, težine posude i sl , ili sam u krivu ?

eh, da, još jedno pitanje; gdje da kupim štapove od 2m, gledam po iglu-katalogu, ne vidim ništa takvoga, sve nešto kraće :-/

strma
28.07.2009., 13:40
najvjerojatnije će mi frendica dat svoju plinsku bocu, pa me zanima kolika je otprilike cijena tih plinskih kuhala, sa dva kola ? jel može bit da su oko 300 kuna il sam ja nešto pobrkala ? ta varijanta bi mi bila oke, čini mi se jednostavnije nego sa kartušama, radi prevrtanja, težine posude i sl , ili sam u krivu ?

Mislim da sam vidio po cca 300-400kn, da. Pogledaj i u Merkuru, imaju veliki izbor kuhala, ALI i više cijene od BH i naročito Metro-a.
Ovaj nije loš:
http://campingaz.com/c-551-lagon8482.aspx

eh, da, još jedno pitanje; gdje da kupim štapove od 2m, gledam po iglu-katalogu, ne vidim ništa takvoga, sve nešto kraće :-/

Misliš na alu štange za tendu? Bilo ih je od 2m u Intersportu u Mercatoru (Vukovarska ili Samobor).

goga_25
29.07.2009., 10:16
2 alaska,

mi inače u kampu kuhamo na struju, međutim ove godine imamo malo drugačije kampiranje nego inače, tako da smo si kupili ovo:

plinska boca 2 kg - cijena 250 kn + 16 kn za 2 kg plina - kupljeno u proplin-u

http://img196.imageshack.us/img196/6760/plinskaboca.png (http://img196.imageshack.us/i/plinskaboca.png/)

plinsko kuhalo - cijen 120 kn - također kupljeno u proplin-u

http://img269.imageshack.us/img269/6128/kuhalo.png (http://img269.imageshack.us/i/kuhalo.png/)

plinski roštilj Končar sa pločom od gusa - cijena 500 kn - kupljeno u lokalnom trgovačkom lancu Radioton

http://img44.imageshack.us/img44/29/plinrotilj.jpg (http://img44.imageshack.us/i/plinrotilj.jpg/)

još plus nekih 100 kn za regulator plina, ventil za bocu i plinsko crijevo

panties
29.07.2009., 10:18
goga, ovo isto i mi imamo vec nekih 10tak godina. najbolja kombinacija, boca kad se isprazni samo je napunis (za neki smijesni 1 euro) i to je to.

zadar3000
29.07.2009., 10:31
Bok,

ima li netko iskustva s kampiranjem na Molatu, Istu, Silbi, Olibu...
Znam da nema kampova, a jako bi ih htjela malo obić. Ne znam ni za neki drugi smještaj.
Osim toga, vidim u ovom nekom novom zakonu ili pravilniku da su postrožili kazne za divlje kampiranje i da mogu na licu mjesta oduzeti svu kamping opremu...znate li nešto više o tome?

Tnx

cvor
29.07.2009., 12:03
KAMP ČIKAT

Evo da ne pišem dva put... Onaj forum mi je draži... Jer je rašireniji, ali nažalost kamperi ga malo koriste. Ne znam zašto.

http://forum.camping-croatia.com/viewtopic.php?f=19&t=203

Usput Strma, što je s tvojim blogom? Gdje je zapelo? Ili još nisi na Jadranu završio?

:

Čavli na kile su najbolji (naravno u željeznariji), ne zaboravite uz njih i zidarski čekić - onaj s ušicom za vađenje čavala. I to je to.

strma
29.07.2009., 12:04
plinska boca 2 kg - cijena 250 kn + 16 kn za 2 kg plina - kupljeno u proplin-u
plinsko kuhalo - cijen 120 kn - također kupljeno u proplin-u
plinski roštilj Končar sa pločom od gusa - cijena 500 kn - kupljeno u lokalnom trgovačkom lancu Radioton
još plus nekih 100 kn za regulator plina, ventil za bocu i plinsko crijevo
Goga,
Ovo je super, vidio sam neke od tih dodataka u Proplinu. Imaju i razne plinske lampe za bocu. Pogledati ću u još jednom plinskom dućanu, imam jednog na putu do posla.
Mi smo do sad koristili svu opremu na kartuše, ali smo sad kupili Campingaz kamp kuhinju (2 ringa i roštilj ploča) na bocu, koja se složi u mali paket.
Problem je zapravo u veličini / težini, ako sve voziš u autu, jer nam šator i ostalo zauzima puno mjesta. Koliko je velik taj roštilj i da li se može sklopiti?

cvor
29.07.2009., 12:09
Goga,
...i smo sad kupili Campingaz kamp kuhinju (2 ringa i roštilj ploča) na bocu, koja se složi u mali paket.
Problem je zapravo u veličini / težini, ako sve voziš u autu, jer nam šator i ostalo zauzima puno mjesta. Koliko je velik taj roštilj i da li se može sklopiti?

Ja imam mjesta u kućici jedno 5 m2 između ležajeva, pa ne moram kupovati te sport bily stvari:rofl:

Ali ako je to to što mislim da je onda je to genijalna stvar. Gore su dva plinska kuhala, a ispod kad upališ vatricu složi se roštilj i peče se u biti s gornje strane... A može se čak staviti i nekakav mali ražanj u sredini i okretati. To dosta imaju stranaca.:top:

A moj roštilj na lava kamenje za 600 kn iz Kauflanda skoro pa svaki dan je bio u pogonu. Položio je, ali je velik za transport ako nemaš kućicu.

goga_25
29.07.2009., 12:52
cvor, odličan report o čikatu, bili prije 4-5 god. i idemo ponovo tamo za nešto više od 48 sati :)
i meni je žao što camping-croatia forum nije aktivniji, daljni komentar o čikatu ću napisati na tom forumu

strma, ja se iskreno nadam da smo dobro pazarili :), vidjet ćemo za koji dan,
ploča roštilja je jedno 50x50 cm, a tolika je i kutija, debljine možda 15-20 cm

lunalu
29.07.2009., 12:54
Pozdrav kamperima:cerek:

Ima li netko od prisutnih dobrih duša da mi da kratku recenziju kampa Kanun na Bolu? Sve su neke šture informacije koje nalazim...:s:s:s

strma
29.07.2009., 13:00
Usput Strma, što je s tvojim blogom? Gdje je zapelo? Ili još nisi na Jadranu završio?

Još ništa od Jadrana ovo ljeto, nažalost. Ekspedicija lipanj 2009 (tri familije sa šatorima i hrpa početnika) propala, okrenuli se na peti nazad u Zg (kaljuža i potop), čeka se sljedeća prilika. :top:

cvor
29.07.2009., 14:06
cvor, odličan report o čikatu, bili prije 4-5 god. i idemo ponovo tamo za nešto više od 48 sati :)
i meni je žao što camping-croatia forum nije aktivniji, daljni komentar o čikatu ću napisati na tom forumu

strma, ja se iskreno nadam da smo dobro pazarili :), vidjet ćemo za koji dan,
ploča roštilja je jedno 50x50 cm, a tolika je i kutija, debljine možda 15-20 cm

Ja samo ne bih htio da me netko krivo shvati, ali admini ovdje pod turizmom bi mogli napraviti malo proširenu temu kampiranje da ju razvrstaju kao što je turizam jer ovdje pod ovom jednom temom ima svega i svačega i ako te nešto zanima specifično teško je to i pronaći ili ti treba par dana da čitaš sve po redu što sam ja radio... Da se uvijek naći hrpa zanimljivih tema i naučiti sve i svašta... A i tuđa iskustva su strašno bitna.

I sam sam tako probao, neke stvari profulao, neke mi se mijenjaju iz godine u godinu. Eto prodao proljetos stariju kućicu, kupio skoro pa novu, sad ju već prodajem i ipak bih uzeo kamper. Da sam tako razmišljao proljetos to sam odmah mogao napraviti.

U Čikatu ti želim lijepo vrijeme kakvo smo i mi imali punih 17 dana. Jedan dan samo je bilo bure, ali gore na parcelama to nismo osjetili. Tako za 4-5 godina i ja mislim da ćemo se tamo vratiti. Nagodinu već sad znam da je ili Pag ili južnije od Splita...

cvor
29.07.2009., 14:08
Još ništa od Jadrana ovo ljeto, nažalost. Ekspedicija lipanj 2009 (tri familije sa šatorima i hrpa početnika) propala, okrenuli se na peti nazad u Zg (kaljuža i potop), čeka se sljedeća prilika. :top:

E, nadam se samo da ti tvoji početnici sad neće dignut nos na kampiranje:ne zna:

Znamo svi dobro koji je to bio peh. I mene je u Mađarskoj na Balatonu pralo, samo ne izgleda tako kao vas tu na Jadranu.:(

Prolaznica
29.07.2009., 15:57
Bok,

ima li netko iskustva s kampiranjem na Molatu, Istu, Silbi, Olibu...
Znam da nema kampova, a jako bi ih htjela malo obić. Ne znam ni za neki drugi smještaj.
Osim toga, vidim u ovom nekom novom zakonu ili pravilniku da su postrožili kazne za divlje kampiranje i da mogu na licu mjesta oduzeti svu kamping opremu...znate li nešto više o tome?

Tnx

Bila na svima. Svi ti otoci imaju samo jedno malo selo i ostatak je nenaseljen. Po meni, nije nikakav problem tamo kampirati na divljaka. Mi se u rujnu spremamo na jedan produženi divlji vikend na Olib :cerek: (meni je taj otok najljepši od ovih koje si nabrojala).
Baci oko na Google Earth, pa ćeš najbolje vidjeti gdje je sve nenaseljeno.

Pred 2 godine smo 5 dana kampirali na divljaka na Susku, Prošli vikend na Pagu. Nije to neki problem, treba samo znati gdje se može :mig:

Ako ti se ipak neda "divljati", na svim tim otocima ćeš naći privatni smještaj :top:

Planinarka
29.07.2009., 17:09
Pozdrav kamperima:)

vratila se s kampiranja pa da podjelim dojmove..
Dakle bila sam u Baškom polju.

Pozitivne stvari: kamp je predivan, kao nekada, puno prirode, mjesta, nitko se ne gura na šatore, cvrčci..pravo kampiranje..a i cijena je okej..Obala predivna, more predivno, vrijeme sunčano, Biokovo moćno..

Loše strane: predaleko more ( za kamp) ali fakat predaleko..dućan u kampu :bljak:..u njemu rade lopovi (doslovno ) i dućan smrdi i jako je neuredan..nema ničeg u njemu za kupiti..
Uglavnom ili moraš za svaku stvar do Baške vode pješačiti ili paliti auto do Makarske ( ustvari prođe se Makarska i tamo je veliki normalan Konzum..ali dosadno je stalno paliti auto da bi imao za jesti..

Neznam što vi mislite, ali mene je neka tuga uhvatila kad se maknem dalje od Baškog polja (jedino što vrijedi je kamp i more) sve ostalo je ružno i betonirano..Mislim da je makarska jedno od meni najružnijih mjesta koje sam ikada vidjela..sve beton, gužva, ma zbilja ružno.
Od turizma najpametnije što su se sjetili domaći, osim betona je i prodavanje kukuruze i palačinki po plaži ( na + 40 stupnjeva) i preprodavanje krafni u zmazanim prijenosnim frižiderima..tužno.

Također da li ste primjetili kako malo domaćih turista ima i kako su nas prešišali što se tiće standarda Poljaci, o Česima da ne pričam..mi smo zbilja postali sirotinja prema njima..tužno.

E da, cijeli kamp Baško polje su skoro pa preuzeli Česi, njihova agencija je zakupila večinu kampa i turis. naselja i prodaje aranžmne..jedino što hr ima je valjda pristojba..kad neznaju domaći, iskoristit će stranci.

Vidjela sam neki kamp na cesti prema Makarskoj ( kad se ide prema konzumu ) da li netko zna jeli on možda bliži obali? vidjela sam da je isto u borovoj šumi..

Inače Baško polje je predivno jedino što bi išla ili početkom 7 meseca ili devetog..jer je PREVRUĆE..pakleno..za krepat. I da je more bliže, bilo bi divno.

I komarci me ubili..

Najodvarniji kamp u kojem sam zavirila samo je Zaton kod Zadra..ljudi moji šta je ono???? da li netko zna zbog čega ljudi tamo idu? Baško polje je jeftinije i milijardu puta lijepše od tog betonitranog parkirališta sa milion ljudi!! užas!! izbjegavati.

Uglavnom, bila sam i na proputovanju pa bili par dana u Boriku opet..nemože se usporediti sa Baškom p. ali dućan u kampu je čist, uredan i opskrbljen..ima i mali vlakić do Zadra tko želi šetati u gomili..ali nemora se paliti auto a to mi je bitno.

Sad znam recept za kampiranje, otoci i neki nepoznati, mali kamp uz more..hrpa hrane iz Zg, samo dolje hladnu pivu, i voće i povrće..ove gužve i mase ljudi koji neznaju za pristonost i nemaju potrebu za intimnim prostorom oko sebe (nabiju ti noge uz glavu jer si u hladu a oni došli kasnije- je naporno i dosadno).ako netko zna za takav kampić molim na PM, dečko i ja smo fini, tihi pristojni kamperi i nećemo nikome otkriti vaš mali raj :mig:..ali stvarno!

Tražili smo od Makaske kampiće uz obalu, gdje nema glasnih turista, ali nažalst nismo našli..možda na otocima..:ne zna:

Prolaznica
29.07.2009., 22:04
Planinarka, dobro nam se vratila :)
mi vec godinama kampiramo po otocima i nismo ni jednom pozalili.
Lani smo obisli Ugljan i Pasman. Tamo su ti mali kampovi (Tkon, Pasman) i Ceprljanda (Ugljan) i bili smo jako zadovoljni s njima. Drag mi je i kamp u Osoru na Cresu.

Problem udaljenosti trgovine od kampa rjesavamo biciklima, jer ionako te trgovine u kampovima rade s najvecim marzama u zemlji a, s druge strane, furamo dosta hrane sa sobom i jos dodatno unajmimo frizider u kampu.

slon
30.07.2009., 00:08
Pozdrav kamperima:)

vratila se s kampiranja pa da podjelim dojmove..
Dakle bila sam u Baškom polju.

Pozitivne stvari: kamp je predivan, kao nekada, puno prirode, mjesta, nitko se ne gura na šatore, cvrčci..pravo kampiranje..a i cijena je okej..Obala predivna, more predivno, vrijeme sunčano, Biokovo moćno..

Loše strane: predaleko more ( za kamp) ali fakat predaleko..dućan u kampu :bljak:..u njemu rade lopovi (doslovno ) i dućan smrdi i jako je neuredan..nema ničeg u njemu za kupiti..
Uglavnom ili moraš za svaku stvar do Baške vode pješačiti ili paliti auto do Makarske ( ustvari prođe se Makarska i tamo je veliki normalan Konzum..ali dosadno je stalno paliti auto da bi imao za jesti..

Neznam što vi mislite, ali mene je neka tuga uhvatila kad se maknem dalje od Baškog polja (jedino što vrijedi je kamp i more) sve ostalo je ružno i betonirano..Mislim da je makarska jedno od meni najružnijih mjesta koje sam ikada vidjela..sve beton, gužva, ma zbilja ružno.
Od turizma najpametnije što su se sjetili domaći, osim betona je i prodavanje kukuruze i palačinki po plaži ( na + 40 stupnjeva) i preprodavanje krafni u zmazanim prijenosnim frižiderima..tužno.

Također da li ste primjetili kako malo domaćih turista ima i kako su nas prešišali što se tiće standarda Poljaci, o Česima da ne pričam..mi smo zbilja postali sirotinja prema njima..tužno.

E da, cijeli kamp Baško polje su skoro pa preuzeli Česi, njihova agencija je zakupila večinu kampa i turis. naselja i prodaje aranžmne..jedino što hr ima je valjda pristojba..kad neznaju domaći, iskoristit će stranci.

Vidjela sam neki kamp na cesti prema Makarskoj ( kad se ide prema konzumu ) da li netko zna jeli on možda bliži obali? vidjela sam da je isto u borovoj šumi..

Inače Baško polje je predivno jedino što bi išla ili početkom 7 meseca ili devetog..jer je PREVRUĆE..pakleno..za krepat. I da je more bliže, bilo bi divno.

I komarci me ubili..

Najodvarniji kamp u kojem sam zavirila samo je Zaton kod Zadra..ljudi moji šta je ono???? da li netko zna zbog čega ljudi tamo idu? Baško polje je jeftinije i milijardu puta lijepše od tog betonitranog parkirališta sa milion ljudi!! užas!! izbjegavati.

Uglavnom, bila sam i na proputovanju pa bili par dana u Boriku opet..nemože se usporediti sa Baškom p. ali dućan u kampu je čist, uredan i opskrbljen..ima i mali vlakić do Zadra tko želi šetati u gomili..ali nemora se paliti auto a to mi je bitno.

Sad znam recept za kampiranje, otoci i neki nepoznati, mali kamp uz more..hrpa hrane iz Zg, samo dolje hladnu pivu, i voće i povrće..ove gužve i mase ljudi koji neznaju za pristonost i nemaju potrebu za intimnim prostorom oko sebe (nabiju ti noge uz glavu jer si u hladu a oni došli kasnije- je naporno i dosadno).ako netko zna za takav kampić molim na PM, dečko i ja smo fini, tihi pristojni kamperi i nećemo nikome otkriti vaš mali raj :mig:..ali stvarno!

Tražili smo od Makaske kampiće uz obalu, gdje nema glasnih turista, ali nažalst nismo našli..možda na otocima..:ne zna:

Za par sati putujemo na kampiranje, a ti mi sada uletiš sa ovakvim postom :confused: Naime, skoro smo bili sigurnida idemo u Baško Polje, al tek sada vidim da ću malo bolje razmislit.. ne sviđa mi se ovo da nema normalne trgovine u kampu,, daj mi reci molim te jel si ima išta za pojest u restoranu i po kojoj cjeni? također me zanima cijena npr.pive u bircu? tnx :mig:

cvor
30.07.2009., 07:34
Planinarka, dobro nam se vratila :)
mi vec godinama kampiramo po otocima i nismo ni jednom pozalili.
Lani smo obisli Ugljan i Pasman. Tamo su ti mali kampovi (Tkon, Pasman) i Ceprljanda (Ugljan) i bili smo jako zadovoljni s njima. Drag mi je i kamp u Osoru na Cresu.

Problem udaljenosti trgovine od kampa rjesavamo biciklima, jer ionako te trgovine u kampovima rade s najvecim marzama u zemlji a, s druge strane, furamo dosta hrane sa sobom i jos dodatno unajmimo frizider u kampu.

Koji - Bijar, Lopari ili Preko mosta?
Nama se ni jedan nije previše svidio - nažalost. Bijar je pretrpan i preokomit, Preko mosta nemaš neku lijepu plažu za kupanje, a Lopari mi je kao šikara...
Cijena u Loparima i u Bijaru je skoro identična kao u Čikatu, a Preko mosta je nešto jeftiniji, ali ili si uz cestu ili si na suncu...

I mene si spuntala s tim Baškim Poljem jer smo i mi to već gledali za neku budućnost... kao južnije od Splita... Ali eto, tome i služe ovakvi forumi da se kaže sva pozitiva i sva negativa. I nikad ne mora biti svima isto. Nekome paše tišina i mir i samo more i sunce, a netko traži sve ostalo.

Ja isto iz principa ne idem u birtije i nedam im 20 kn za pivu ili 10 za kavu, a kad realno pogledam dam 3 eura za kuhano vino u Austriji... Tamo je i piva na skijalištu 3-4 eura pa nitko na to ne gleda.... Mene ljuti kad dođu talijani, njemci i austrijanci i onda se oni ljute kako je sve skupo, a zimi kod njih je vanpansionska potrošnja još 3x skuplja nego li kod nas.

Mene ljuti što su u Lošinju na tržnici lignje po 150 kn/kg, škampi 230 kn/kg i najbezveznija salpa po 80 kn/kg. Čovjek bi i kupio ribe ali kad za kilu salpi dobiješ 3 kg mariniranog raznovrsnog mesa za roštilj u konzumu onda poludiš... (evo prošli vikend na akciji po nekom sjećanju je bilo carsko 26 kn, vratina 36 kn, ćevapi 30 kn)

Planinarka
30.07.2009., 08:10
Za par sati putujemo na kampiranje, a ti mi sada uletiš sa ovakvim postom :confused: Naime, skoro smo bili sigurnida idemo u Baško Polje, al tek sada vidim da ću malo bolje razmislit.. ne sviđa mi se ovo da nema normalne trgovine u kampu,, daj mi reci molim te jel si ima išta za pojest u restoranu i po kojoj cjeni? također me zanima cijena npr.pive u bircu? tnx :mig:

a joj:mig:

ma Baško polje je predivno, nečeš požaliti!

Pješke imaš do malog konzuma u Baškoj vodi cca 15-20 minuta hoda..u kampu imaš za ujutro mali kiosk sa krafnama i sl..
Piva u bircevima nije skupa ali imaš taj dućan u kampu za pive (hladne) a mi navečer sjedimo ispred šatora i pijuckamo..birceve ne volimo.

Nadam se da si ipak otišla da vidiš jer ipak ima puno više dobrog nego lošeg:)! a probaj prvo proći kamp Baško polje i pogledati jedan kamp dalje od njega..čini se okej, puno šume ali neznam kako je u njemu.

Nadam se da se ne ljutite št sam napisala i dobro i loše, to isto i ja od vas očekujem;) , a onda vi procijenite što je dobro za vas a što nije-tako bi i ja.

Dakle bitno je da ima ogroman Konzum po glavnoj cesti, dalje od Makarske cca vožnje oko 15 minuta, i manji Konzum 15 min hoda do baške vode.

Ima restorančić ispred kampa, cijene su npr mali pomfri ( masni ) oko 18,00 kn, no u Baškoj vodi ima jako puno malih lijepih restorančića..predposlavljam da je jeftinije jer ih ima puno!
No tamo sam jedva izdržala kad smo išli u mali konzum-kao da uđeš u vašar ili ludaru -gužventara, svaki štand svoju muziku, gužva, gužva gužva..kad se vraćaš prema kampu - umreš od sreće..jer u kampu je predivna tišina i cvrćci! a tek zvijezde! ah..kao nekada;)

U baškoj vodi ima ZABA bankomat. U makarskoj ima svega..(ali opet-gužva!)

I obavezno nešto protiv komaraca jer grizu dole ko ludi!!

Prolaznica
30.07.2009., 08:55
Koji - Bijar, Lopari ili Preko mosta?
Nama se ni jedan nije previše svidio - nažalost. Bijar je pretrpan i preokomit, Preko mosta nemaš neku lijepu plažu za kupanje, a Lopari mi je kao šikara...
Cijena u Loparima i u Bijaru je skoro identična kao u Čikatu, a Preko mosta je nešto jeftiniji, ali ili si uz cestu ili si na suncu...

Bijar nam je bio čist oke, ali mi smo bili tamo u lipnju, kad ni gužve nisu prevelike.

Skura
30.07.2009., 09:38
Ja sam ti prelijen da se zafrkavam s tim čavlima :D i koristim one "skupe" klinove iz Iglu-a. I ne moraš ih imat toliko koliko inače imaš klinova. Za "sporedne" klinove, s tim jakim probušiš rupu, pa u nju zapikneš slabiji i eventualno dodatno učvrtiš (zakopaš).

Jučer nas je svekar lijepo iznenadio :cerek::cerek::cerek:

Napravio nam je 12 komada malih klinova - od onih čeličnih šipki - i sad smo mirni :)

Inače svekar je bivši kamper (koji nažalost više ne može voziti tako daleko, al zato nas stalno iznenađuje s nekim praktičnim stvarčicama za kampiranje :cerek::cerek::cerek:)

nasmijanonebo
30.07.2009., 10:58
ne znam, meni nikad nije bio minus sto je u kampu basko polje more 5 min hoda od satora jer nikad nisam patila da budem prvi red do mora..boze moj, pa kad zivim u zagrebu i idem na posao javnim prijevozom ili pjeske 45 min (kao ja) ili rolama 20 min ili biciklom 15 min itd sto onda meni tu predstavlja 5 min hoda (bez auta) ili 15 min hoda do baske vode?nista, turbo laganica..meni je ipak najbitnije da je kamp u hladu i da je neko mjesto blizu na domet pjesaka i da ima super plazu, pa makr ne bila 1.red do mora (i to nikad nisam iskusila hehe, al ne patim)..asto se tice makarske, bas je lijep grad, ima jednu od najljepsih riva u hrvatskoj i bezbroj gradica..glupo je suditi makarsku po guzvi auta i betoniranosti predgrađa, jer makarska ima jako lijepu staru kamenu jezgru a plaza koliko hoces..ne mislim na onu glavnu di je krcato itd..ako se sudi po guzvi u prometu i betoniranosti predgrađa mogli bi isto tako zg proglasiti najruznijim gradom:D..samo sam htjela reci da mi je zao da se olako nesto osudjuje a da se nije sve temeljito vidjelo.btw, osim konzuma ima u makarskoj jos raznih velikih supermarketa..

amyy
30.07.2009., 15:37

ako volis mir i tisinu da se dobro odmoris produzi u ston kamp prapratno i ja krecem veceras

Skura
30.07.2009., 18:01
ako volis mir i tisinu da se dobro odmoris produzi u ston kamp prapratno i ja krecem veceras

Mi smo isto na Pelješcu :cerek: ali u Orebiću :)

I namjeravamo svratiti i vidjeti kamp u Prapratnom :)

Očekujem poduži post kad se vratiš :)

Planinarka
31.07.2009., 07:54
ne znam, meni nikad nije bio minus sto je u kampu basko polje more 5 min hoda od satora jer nikad nisam patila da budem prvi red do mora..boze moj, pa kad zivim u zagrebu i idem na posao javnim prijevozom ili pjeske 45 min (kao ja) ili rolama 20 min ili biciklom 15 min itd sto onda meni tu predstavlja 5 min hoda (bez auta) ili 15 min hoda do baske vode?nista, turbo laganica..meni je ipak najbitnije da je kamp u hladu i da je neko mjesto blizu na domet pjesaka i da ima super plazu, pa makr ne bila 1.red do mora (i to nikad nisam iskusila hehe, al ne patim)..asto se tice makarske, bas je lijep grad, ima jednu od najljepsih riva u hrvatskoj i bezbroj gradica..glupo je suditi makarsku po guzvi auta i betoniranosti predgrađa, jer makarska ima jako lijepu staru kamenu jezgru a plaza koliko hoces..ne mislim na onu glavnu di je krcato itd..ako se sudi po guzvi u prometu i betoniranosti predgrađa mogli bi isto tako zg proglasiti najruznijim gradom:D..samo sam htjela reci da mi je zao da se olako nesto osudjuje a da se nije sve temeljito vidjelo.btw, osim konzuma ima u makarskoj jos raznih velikih supermarketa..

pročitaj još jednom moj post, više je dobrih stvari nego loših.
Meni je betona i gužvi dosta..grad Zg i gradovi općenito meni nisu lijepi, oni su mi potreba, u njima radimo, trebaju biti funkcionalni, ali da su mi lijepi - nisu..pa ni Zg.
Rođena sam u gradu, ali živim za prirodu..to sam ja. Prihvaćam da ima ljudi koji vole buku, gužvu, ljude - paše im živost..ja volim prirodu i mir.

Što se tiće prvog reda do mora netrebam ga ni ja, da je lijepo- je..probaj jednom..ali trebam mi da se spustim na plažu samo sa ručnikom, isplivam i vratim pred šator..ako još gledam iz šatora u more, predobro..

Uglavnom, Baško polje je predivno, i išla bi tamo opet, ali možda u podsezoni, manje je vruće:mig:

pikica_24
31.07.2009., 09:02
Ja sam proslo ljeto bila u AC Šimuni i unatoč svom užasu u tom luksuznom kampu, o čemu sam pisala i ne da mi se ponavljati, ostali smo jer smo bili smjesteni na parceli koja je bila za šatore i kampere i to tik do mora. Dakle gledali u more, okupali se i vratili sjediti ispred šatora više puta dnevno, općenito meni je to smisao kampa da je na moru al naravno da ne očekujem da ću bit smještena u prvom redu. Ovo je bila sreća :-)
Bit u kampu a ne bit na moru nego u sumi 15 minuta do plaze mi je ko da nisam na moru.

Libero1911
31.07.2009., 09:20
Jel ima ko kakvu preporuku za kamp na korculi, blizu brne mozda?

nasmijanonebo
31.07.2009., 11:44
Ja sam proslo ljeto bila u AC Šimuni i unatoč svom užasu u tom luksuznom kampu, o čemu sam pisala i ne da mi se ponavljati, ostali smo jer smo bili smjesteni na parceli koja je bila za šatore i kampere i to tik do mora. Dakle gledali u more, okupali se i vratili sjediti ispred šatora više puta dnevno, općenito meni je to smisao kampa da je na moru al naravno da ne očekujem da ću bit smještena u prvom redu. Ovo je bila sreća :-)
Bit u kampu a ne bit na moru nego u sumi 15 minuta do plaze mi je ko da nisam na moru.

budem drugom prilikom procitala o tm kampu, al ja se obavezno par puta okupam unutar kampa simuni na njihovoj plazi (evo prije par dana se tamo okupala i pojedem nesto i popijem cugu..al koliko vidim, kamp je prekrasno uredjen (jedan od najljepsih kampova u hrv.) ..jest da je jedan od najskupljih u hrv..a potrazit cu tvoj post da vidim o cemu se radi..
za planinarku:
kuzim te..sto se tice peljesca, nije prapratno the best kamp..ima i vise lijepih malih kampova na peljescu, npr. u mokalu kamp..i u zuljani ima neka 2 mala kampica al nisu neke vece kvalitete al je plaza super tamo i priroda i mir bozji!

Lilit
31.07.2009., 11:46
jel zna neko ikakve info o kampovi na rabu? nasla sam san marino i padova 3 (banjol) ali oboje su autokampovi opremljeni svime... jel bio tko? jel se moze kapirat tamo na dan/dva sa samo sa satorom?

lunalu
31.07.2009., 13:07
Zar nitko nije bio u kampu Kanun:confused:

pikica_24
31.07.2009., 13:48
budem drugom prilikom procitala o tm kampu, al ja se obavezno par puta okupam unutar kampa simuni na njihovoj plazi (evo prije par dana se tamo okupala i pojedem nesto i popijem cugu..al koliko vidim, kamp je prekrasno uredjen (jedan od najljepsih kampova u hrv.) ..jest da je jedan od najskupljih u hrv..a potrazit cu tvoj post da vidim o cemu se radi..
za planinarku:
kuzim te..sto se tice peljesca, nije prapratno the best kamp..ima i vise lijepih malih kampova na peljescu, npr. u mokalu kamp..i u zuljani ima neka 2 mala kampica al nisu neke vece kvalitete al je plaza super tamo i priroda i mir bozji!

Evo tu je link
http://www.forum.hr/showthread.php?t=97022&page=11

Nazalost kazem, jedino lijepo i pozitivno je bilo more, stvarno čisto i toplo, dobro vrijeme, puno hladovine i smjestaj uz more. A to je i neka bit kampiranja. Sve ostalo što se tiče kampa :flop:

cvor
31.07.2009., 14:06
Evo tu je link
http://www.forum.hr/showthread.php?t=97022&page=11

Nazalost kazem, jedino lijepo i pozitivno je bilo more, stvarno čisto i toplo, dobro vrijeme, puno hladovine i smjestaj uz more. A to je i neka bit kampiranja. Sve ostalo što se tiče kampa :flop:

A moji klinci oće nagodinu na Pag... joj... ovo ću im sad pokazati...:rofl:
Ovo je čista suprotnost od Lošinja...

Lei
31.07.2009., 22:05
mi krecemo iduci tjedan... zell am see :cerek: papa temperature od 30+ :cerek: :w

zadar3000
31.07.2009., 22:54
jel zna neko ikakve info o kampovi na rabu? nasla sam san marino i padova 3 (banjol) ali oboje su autokampovi opremljeni svime... jel bio tko? jel se moze kapirat tamo na dan/dva sa samo sa satorom?

Mi smo bili u Padovi prosle godine i bilo je zakon, ima sa sjevene strane dio gdje je ful mirno i iako je bila sezona nije bila neka velika guzva, bilo je super. Bili smo samo sa satorom, nikakav problem, wc-a dosta i previše, more predobro, ima taxi brodic preko do raba tj. nazad kad vise nemozes hodat... ma predobro jednostvano...i cijene su bile ok koliko se sjecam :-)

Inace, totalno sam se zaljubila u Rab, najbolji otok na svitu :-) iako tek sad krecem u istrazivanje ovih svojih :-)

cvor
01.08.2009., 07:02
mi krecemo iduci tjedan... zell am see :cerek: papa temperature od 30+ :cerek: :w

Jel nešto organizirano ili? Vidio sam komentar na najboljoj stranici da se ide šatorom:top:

Nego Lei, ima li tamo oko Moell-a kakvih kampova, to stvarno nisam nikad tražio niti zagledao... A kućica mi još nije spakovana za zimu... a dolaze nekakvi produženi vikendi...

Znam u Neustiftu kod Innsbrucka ima prekrasan kamp u centru grada a do Stubaia nije daleko... ali to mi je daleko za vući kućicu samo na dva-tri dana.

ribi toplic
01.08.2009., 08:46
Pozdrav! Zanima me da li je netko bio u kampu "Skriveni" na Lastovu. Imaju web stranicu ali im ne radi. Zanima me otprilike koje je veličine kamp i da li ima hlada. Hvala!!

zadar3000
01.08.2009., 15:03
Pozdrav! Zanima me da li je netko bio u kampu "Skriveni" na Lastovu. Imaju web stranicu ali im ne radi. Zanima me otprilike koje je veličine kamp i da li ima hlada. Hvala!!

Hej,

za Skriveni svaka pohvala, kamp je srednje veličine, dio je u maloj borovoj šumici a ostatak je u masliniku, dakle hlada ima na pretek. Stvarno je super...ima doduše samo 3 tuša i 3 wc-a za svaki spol :-) , ali domaćini su predivni ljudi, ugodni, veseli, gostoljubljivi. U tom kampu sam 2007 organizirala istraživački kamp za studente biologije, bilo nas je oko 100 i bilo nam je zaaaakon. Lastovo je predivno, a Skrivena luka zakon mjesto za odmor...obavezno prošetati do svjetionika Struga!

ribi toplic
01.08.2009., 20:43
Hvala!

ivana-mostar
02.08.2009., 15:20
Bok forumasi, da samo javim da sam upravo stigla s kampiranja. Kada smo krenuli pojma nismo imali gdje idemo i zavrsili smo u Tisnom prema otoku Murteru u nekom malom privatnom kampu. Savrseno nam je bilo.
More lijepo toplo odmah do kampa a tu je i susjedni kamp s boljom plazom gdje smo se kupali. Cijena je minimalna, opet idemo u 9 mjesecu na odmor :).
Moj savjet je da ponesete malo novca, malo hrane i primus, sator, dusek za spavanje i dobru volju a ostalo cete u kampu imati :)

Lei
03.08.2009., 10:57
Jel nešto organizirano ili? Vidio sam komentar na najboljoj stranici da se ide šatorom:top:

organizirano za dvoje :zubo: satorom, pa di nas volja odvede... vidjet cemo

Nego Lei, ima li tamo oko Moell-a kakvih kampova, to stvarno nisam nikad tražio niti zagledao... A kućica mi još nije spakovana za zimu... a dolaze nekakvi produženi vikendi...

Ima, potrazi na stranici od turisticke zajednice Flattacha. Nisu neki veliki i woow, ali ih ima.

cvor
03.08.2009., 11:07
organizirano za dvoje :zubo: satorom, pa di nas volja odvede... vidjet cemo
Ima, potrazi na stranici od turisticke zajednice Flattacha. Nisu neki veliki i woow, ali ih ima.

a skijice na krovu usred ljeta:rofl: nadam se da ih sakrivate u kutiju:lol:

e da mi je vidjet carinike ako su samo u krovnim nosačima, a i ostale sve na nekom odmoristu tamo oko Rijeke...:rofl:

Lei
03.08.2009., 18:03
a skijice na krovu usred ljeta:rofl: nadam se da ih sakrivate u kutiju:lol:

e da mi je vidjet carinike ako su samo u krovnim nosačima, a i ostale sve na nekom odmoristu tamo oko Rijeke...:rofl:

Carinici malo zuje, al nis prestrasno :) imamo natpise na autu, pa im je valjda jasno o cemu je rijec ;-) kutija ovaj put ostaje doma, jer ne stane i ona i nosaci za bicikle na krov

nego, duzim osvrt na kamp u Umagu, al cu to stavit u poseban post

Lei
03.08.2009., 18:15
eh, dakle Umag.... joj, joj, ne znam ni sama di bi pocela

ako ste pratili temu, onda znate da u Umagu nema jeftinijih kampova, samo ultra skupih. Bili smo u jednom takvom od 4-5 zvjezdica proslo ljeto, u Rovinju, i kamp je bio prefantastican! Zbilja vrijedan tih novaca

u Umagu smo bili u Stella Maris kampu, odmah preko puta velikog teniskog centra. Kamp ima odlicu poziciju i strasno zahvalnu lokaciju je je sav u sumi, pa je hlad cijeli dan. Cijene - paprene. Nema nikakve veze da li imas ogromnu parcelu za kamp kucicu ili si nadjes mjesto pod drvom za par kvadrata satora. Struja / ne struja, isto nije bitno. Za jednu osobu po danu i sator cijena je 180 kn dan! E sad, bilo bi sve ok da je i usluga na tom nivou, kao sto je recimo u Rovinju, al ovdje je to bilo prestrasno. Sanitarni cvorovi novi i moderni, ali s puno premalo mjesta unutra. Tek 3 zenska wc-a u kojima se konstantno cekalo na red, tri lavandina od kojih je tek jedan citav itd. Higijena prestrasna... wc-i konstantno prljavi, s gomilom papira i blata po podu, blato cak i u lavandinima (!?), a wc-papira nigdje.

Kako se brinu o sanitarijama, tako se izgleda brinu i o redu u kampu. Apsolutno nikog nije briga ako su tulumi po kampu svaku noc. A kako je kamp pun mladih gostiju, to izgleda otprilike tako da je prvo dernjava i pijanka prije izlaska van (oko ponoc ili 1 ujutro), onda jedno sat mira, a onda dernjava, pijanka, rigoleto, zaplitanje u tudje satore i konope itd od jedno 3 pa do 6 ujutro. Wc ujutro bolje ne gledat.

O postavljanju satora da ne pricam... cijeli dio sume prazan, a ekipa ti slozi sator na 20 cm od tvojeg i to tako da ti fino gledaju ravno u ulaz. A par metara dalje imaju ogroman prazan dio gdje su mogli sasvim normalno postavit satore.

Na recepciji - kaos. Jedna cura radi samo "check-in", druga samo "check-out". Kod ove druge red od valjda 20 ljudi, kod prve nitko. Pitaju Slovenci, pa dajte mozemo kod vas i ova im odrzi lekciju "vidite da i ostali cekaju, cekajte i vi u redu". Kod placanja hrpa svadje, jer strancima nije bas jasno kako imaju tako visoke cijene i puno njih uopce ne zeli platiti.

Jedina dobra stvar u kampu je ta da se rampa na ulazu podize automatski i nitko ne kontrolira tko ulazi i izlazi, pa se mozete fino napravit bedasti uci unutra, dignut sator i isto tako otici ca - bez da vas itko primjeti i bez da platite itijednu lipu.

:w

laci71
03.08.2009., 21:00
Dal je ko bio u kampu Tomas kod Primoštena, kakva su vaša viđenja i doživljeno, uskoro bi išli i mi malo uživat. Javite ako kaj znate!!!

cvor
04.08.2009., 06:02
Dal je ko bio u kampu Tomas kod Primoštena, kakva su vaša viđenja i doživljeno, uskoro bi išli i mi malo uživat. Javite ako kaj znate!!!

Mi prolazili uz njega cestom i morem... U samom kampu nisam bio.

To ti je uz samu glavnu cestu i to ti je mali kamp. Sanitarni čvorovi ne znam kakvi su iznutra, ali izvana nisu bog zna što čim vidiš crne bačve na krovu...
Zato i nema nigdje nikakvih slika sanitarnih čvorova... Nažalost s druge strane ceste je pred 2 godine bio požar pa sad je to ružno i sablasno.

Spust djeluje dosta okomito, ali u kampu ima i kampera i kamp prikolica ali najviše šatora i djeluje mi više kao usputan, nego li kao nekakav kamp u koji bi otišao na 2-3 tjedna u komadu. Sve djeluje kao u nivoima, kao u parcelama i s mora je pogled na kamp lijep, ali još vjerojatno ljepši iz kampa na more. To je već na ulazu u uvalu i vjerojatno je mirnije more nego li u Adriaticu...

Opskrba, hm hm... ne znam da li imaju kakvu trgovinicu i cijene, ali do Primoštena je 8-10 km, a do šibenika 15-20 km. Preporuka Šibenik i mislim da je Konzum na samom ulasku odmah kod benzinske Ine... U Primoštenu je lani Konzum bio 20% skuplji od tog, čak u kampu Adriatic mala trgovinica je bila u nekim stvarima jeftinija od Konzuma u Primoštenu.

voznikvozniku
04.08.2009., 09:30
Evo još nešto od mene. Ove godine ja i djevojka vidjeli smo oko 40 hrvatskih kampova (Hvar, put od Drvenika do Šibenika, Krk, Rab, Umag, Novigrad, Pula i Premantura). Do kraja godine idemo još na Cres, Mali Lošinj, možda još nešto oko Poreča i Rovinja. Tako popunjavamo informacije o kampovima za web stranicu http://www.avtokampi.si

Rezultat je dosta različit, nekima se j... za kampove kako je to u kampovima od firme Arena u Premanturi. U nekim njihovim kampovima samo su postavili nekoliko mobilnih kučica, a sve ostalo je kao da bi prije 10-15 godina zaustavio sat.

A ona ima par zaista lijepih kampova npr. Adriatic Primošten, Vira na Hvaru, Glavotok na Krku, Park Umag...ali odmah kada se kamp malo sredi, cijene ide u nebo. Tako je u svim boljim kampovima cijena za 2 osobe, auto i šator negdje oko 30 EUR. U kampovima gdje su cijeli prostor napravili u parcelama, sada je teško naći slobodan prostor. Tako je u Ježevcu, pa u Finidi i još u nekim kampovima.

Na Rabu u kampu Padova III ove godine napravili su mobilne kučice i mali prostor za šatore, sve ostalo je u parcelama, pa je teško naći jeftin prostor za šator. Samo jedan wc čvor je renoviran, a ostala dva nisu baš nešto. Kamp San Marino je puno bolji, novi wc-ji, više ima prostora, ali nije ovaj kampa za one, koji ne vole pijesak, jer ga ima puno po cijelom kampu. Napravili smo i kratak pregled kampova na Rabu ali je samo na Slovenskom :(http://www.avtokampi.si/novica.asp?drzava=2&ID=145

A možete pogledati i opis putovanja po Hvaru http://www.avtokampi.si/novica.asp?drzava=0&ID=136, gdje smo dodali i video sa novog puta od Hvara prema Svetoj Nedjelji.

cvor
04.08.2009., 17:00
Nadam se da danas na Peljescu nije nitko nadrapao pod nevremenom od vas sa foruma!!

Planinarka
05.08.2009., 08:35
voznikvozniku svaka čast na opisima, i često se služim sa tom stranicom.. zanimljivo je da informacije o Hr kampovima možemo dobiti na slovenskoj stranici..zašto je to tako? zašto u Hr nema takvih info? :confused:

djevica
05.08.2009., 09:36
decko i ja bih stvarno rado vidjeli dugi otok, no apsolutno si ne mozemo priustiti iznajmljivanje sobe za 40-60 eura/noc (kako sam procitala na internetu) :((

inace kampiramo no cula sam da na dugom otoku jos nije otvoren kamp.

moze li se na ikoji nacin negdje kampirati-u vrtu kod nekoga u nekoj sumici?

mi smo spremni platiti ukoliko bih nam netko ponudio komad zemlje...

bojim se kampirati na divlje jer sam zadnje cula strasne price u italiji gdje su bracni par nizozemskih kampera opljackali, a zenu silovali i prebili; a da ne kazem da mozda ima divljih zvijeri?
molim za savijet!
stvarno nam je stalo do dugog otoka; koje su nam opcije?

djevica
05.08.2009., 09:53
ima li netko za preporuciti kamp u ZADRU ili okolici? da nije preskup, a opet ne prljav! hvala!

voznikvozniku
05.08.2009., 13:57
Zadar baš nema ništa posebno..ne znam kako je sa kampom Borik.Kako znam tamo je sve kupio Falkensteiner te napravio turističko naselje.
Malo više je kamp Zaton, a to nije više onaj kamp kojeg mi želimo.
Ako ideš prema Biogradu imaš puno kampova sve od Sukošana pa do Biograda. Neki kažu da su kampi Soline i Biograd dosta dobari...

voznikvozniku
05.08.2009., 14:30
voznikvozniku svaka čast na opisima, i često se služim sa tom stranicom.. zanimljivo je da informacije o Hr kampovima možemo dobiti na slovenskoj stranici..zašto je to tako? zašto u Hr nema takvih info? :confused:

Nije to tako lako napraviti ovakvu stranicu. I u Sloveniji nije bilo ovakve stranice, pa smo se našli prijatelj, moja djevojka i ja te napravili nešto novo. Ove godine već nas je netko kopirao ali još uvijek ja mislim, da ljudi vide naš rad. Svaki vikend idemo naokolo i pravimo oglede kampova. Tako smo samo u posljednjem vikendu vidjeli sve kampove u Puli i Premanturi. Možete pogledati kako onda napravimo za neki kamp npr. Puntižela (hvala Valamaru za popust :top:) http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=2&ID=39 . Kamp ima negdje od 10-15 slika, kratak video i detaljan opis. to znači, da treba za svaki kamp i doma raditi još najmanje pola sata. Znamo, da ima na stranici još puno pogreška, puno toga još moramo napraviti, ali morate znati, da svi mi radimo od 8 - 16h na poslu, koji nema veze sa kampovima i da to sve nastaje nakon toga. Tako smo zaista sretni ako nam netko pošalje neku novu informaciju o nekom kampu ili slike, možda video.

Kada idemo po kampovima svi nas pitaju, da li treba platiti nešto da dođe kamp na stranicu i kad jim kažemo, da je sve besplatno oni se onesvijeste. Za sada radimo na tome, da je stranica zaista dobra i da imamo kvalitetne podatke. A o novcu ne brinemo toliko, nešto dobijemo od reklama ali to ne pokriva ni benzina, kamo li troškove noćenja, večere, cestarina, trajekta. Samo putovanje po Hvaru je koštalo 500 EUR. Neki kampovi daju nam popust, neki 15, drugi 30%, a ostalo ide iz našeg novčanika.

Tako da bi bili zaista sretni ako nam pošaljete neke pogreške, koje ste vidjeli na stranici.
Već unaprijed hvala i ako će biti dosta zainteresiranih ljudi, možemo napraviti stranicu i na Hrvatskom jeziku (moje znanje Hrvatskoj jezika je loše ali trudim se).

Planinarka
05.08.2009., 14:40
Zadar baš nema ništa posebno..ne znam kako je sa kampom Borik.Kako znam tamo je sve kupio Falkensteiner te napravio turističko naselje.
Malo više je kamp Zaton, a to nije više onaj kamp kojeg mi želimo.
Ako ideš prema Biogradu imaš puno kampova sve od Sukošana pa do Biograda. Neki kažu da su kampi Soline i Biograd dosta dobari...

Borik je dobar, dobro opskrbljen dućan, uredan, nije preskup, a maltene si u centru grada..plaža je tak ali nije loše obzirom da je otvorena za sve ( nije samo od kampa), ima mali vlakić turistički koji vozi do centra Zadra, u kampu je okej..meni se svidjelo ( to je onak urbano kampiranje, ne očekujte previše prirode a opet ima borova, cvrćaka, pristojni ljudi..nije loše.
A u kamp Zaton ni da Vam plate :rigo:

Voznikvozniku ja sam baš razmišljala o tako nekoj stranici i dečko mi je tada rekao danetko sigurno već radi na toj ideji, i eto..fakat:mig:

Ma čudno je za turističku zemlju kao što je HRv da za info o HR kampovima ide na slo stranice ili češke..toliko o nama. Tužno je to.:kava:

Pošto dečko i ja dosta idemo po kampovima, a spremamo se na jesen i do dežele, mogu li ti poslati neke slike i dojmove o kampovima, ali na hr..neznam slovenski..bilo bi ok imati istinite info o kampovima jer je stvarno frustrirajuće kada tražiš o nekom kampu slike ili informacije..slikaju iz zraka, a sami kamp i plažu ono najbitnije - ne!

cvor
05.08.2009., 17:44
Tako da bi bili zaista sretni ako nam pošaljete neke pogreške, koje ste vidjeli na stranici.
Već unaprijed hvala i ako će biti dosta zainteresiranih ljudi, možemo napraviti stranicu i na Hrvatskom jeziku (moje znanje Hrvatskoj jezika je loše ali trudim se).

Nisam nikad o tome tako razmišljao ali od sada svaki kamp koji posjetim desetak slika ti šaljem...

A ove godine obišli smo ih nekoliko i ne bi bio problem napraviti koju slikicu... a još krajem 8 mjeseca idemo oko Nina.

ima li netko za preporuciti kamp u ZADRU ili okolici? da nije preskup, a opet ne prljav! hvala!

Maritime u Privlaci... Kamp je OK a nije baš preskup. Jedino što mi se lani dok smo obilazili nije svidjelo je to što imaju nekakve žetone za tuširanje...

voznikvozniku
06.08.2009., 08:51
Evo, samo sam napisao nešto o moji stranici na forum...našao se netko i srušio nam stranicu, tako da preko noći nije radila...sada rješavamo podatke...

Svi mi možete poslati informacije o kampovima i slike...može i na Hrvatskom jeziku (pa u 5. razredu učio sam sve jezike bivše YU, tako da nije problema). Tako da sve informacije su dobre, samo šaljite na naš mail: avtokampi@gmail.com

Liuch
06.08.2009., 15:19

I mi smo došli iz Baškog polja, za kojeg smo se odlučili uz pomoč članice Nasmijanonebo - HVALA JOŠ JEDNOM!
Kamp nam je baš odgovarao. Hlad, tišina i cvrčci....divota. Istina je, da infrastruktura propada i da sve nije baš uređeno ali... da bi bilo sve tip-top, takva bi bila i cijena. Tu se može vidjet kakvi su nam bili marketi u socializmu :) ...osnovne stvari ipak se dobiju, a kruh i pecivo može se dobit u ličnoj pekari pored marketa. Za ostalo - malo šetnjice ;) . Prijatno nas je iznenadilo, da su wc-ji bili dobro čisti.I nama nije smetalo cca. 5min hoda do plaže.
Ukratko...kamp nas je prijatno iznenadio, u kojeg čemo sigurno još navratiti.
Pozdrav svima iz Slovenije!
L.

faceša
06.08.2009., 15:55
Prošla sam cijeli podforum i nije bilo slične teme...dakle, kampiranje.
Prvi put ove godine planiram na kampiranje od cca tjedan dana, destinacija, zadar i okolica...
Ja bih vas molila za korisne savjete, iskustva, doživljaje, upozorenja, bilo što vezano uz temu, sve je korisno..
od nabavke šatora, opreme, hrane, pakiranja, cijena, obaveza, neugodnosti...
:five:

a to jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

del23
06.08.2009., 18:50
Pozdrav, planiram kupit campingazov kitchen grill, pa piše da koristi boce 907 i 904 čini mi se! pitanje je gdje ima za kupit te boce?
Pošto u metrou nema ( ili nisam vidio)!

I može li se spojit taj roštilj na one klasične boce koje se kupuju na benzinskim postajama?

Hvala unaprijed!

Liuch
06.08.2009., 21:26
Pozdrav, planiram kupit campingazov kitchen grill, pa piše da koristi boce 907 i 904 čini mi se! pitanje je gdje ima za kupit te boce?
Pošto u metrou nema ( ili nisam vidio)!

I može li se spojit taj roštilj na one klasične boce koje se kupuju na benzinskim postajama?

Hvala unaprijed!

Da, može i na klasične boce.

*darcy*
07.08.2009., 10:36
KAMP ČIKAT

Evo da ne pišem dva put... Onaj forum mi je draži... Jer je rašireniji, ali nažalost kamperi ga malo koriste. Ne znam zašto.

http://forum.camping-croatia.com/viewtopic.php?f=19&t=203

I mi smo se vratili iz Čikata prije par dana. Da sad ne ponavljam, uglavnom se slažem sa tvojim viđenjem i opisom kampa. Što se tiče loše ceste, vjerojatno si mislio na Cres. Iako su jednu dionicu iznad Vranskog jezera sredili, ono ostalo je koma. Imamo monovolumen, pa smo imalo par iznenadnih susreta sa onim širokim kampicama. Nakon Loparija ima još jedan kamp, Rapoća, jesi li zavirio u njega? Ja sam bila par puta u njemu i nije loš. Na dobrom položaju,ima dosta hlada, a ni plaža nije loša. Samo ove godine su dosta podigli cijene.
U kampu smo bili okruženi Slovencima, tako da smo imali osjećaj da kampiramo kod njih. Mislim, oni fakat puno kampiraju i uvijek ih svugdje ima, ali ovo još nismo doživjeli. Naših si mogao na prste nabrojati.
Što se tiče plaže u kampu,moram priznati da nismo ni prste tamo umočili.
Imamo malog klinca i te plaže nam nikako nisu odgovarale. Uglavnom smo svaki dan bili negdje drugdje i usput upoznavali otok:mig:
Našli smo stvarno prekrasne plaže i uvale sa par ljudi. Na jednoj smo bili samo mi i koze:lol:
Na Susku na žalost nismo bili,to ostavljamo za sljedeću godinu. Mi inače nikad ne ponavljamo mjesto kampiranja, ali Lošinj nas je toliko očarao da ne možemo dočekati sljedeće ljeto:)

strma
07.08.2009., 12:04
Da, može i na klasične boce.

Treba kupit Campingazovo (narančasto) crijevo s regulatorom, a s bocom i ventil (na koji se našarafi matica s regulatora), i sve radi. Isprobano s normalnom (kuhinjskom) bocom i malom camp bocom (2kg). :)

cvor
07.08.2009., 12:47
I mi smo se vratili iz Čikata prije par dana. Da sad ne ponavljam, uglavnom se slažem sa tvojim viđenjem i opisom kampa... Imamo monovolumen, pa smo imalo par iznenadnih susreta sa onim širokim kampicama.

I moja je takva, samo 2,30 u širinu... Nije teško za vući kad se navikneš, ali kad si u kampu onda se to jako, jako vidi... :rofl:

Vjerojatno si mislio na Cres. Iako su jednu dionicu iznad Vranskog jezera sredili

Da, tridesetak km po Cresu u dva dijela...

U kampu smo bili okruženi Slovencima, tako da smo imali osjećaj da kampiramo kod njih. Mislim, oni fakat puno kampiraju i uvijek ih svugdje ima, ali ovo još nismo doživjeli.

Ovdje bi nešto politički odgovorio, ali imam previše prijatelja preko granice i to pravih, i kampera, da bi ove vladajuće budale to mogle pokvariti ...:kava:

Nakon Loparija ima još jedan kamp, Rapoća, jesi li zavirio u njega? Ja sam bila par puta u njemu i nije loš. Na dobrom položaju,ima dosta hlada, a ni plaža nije loša. Samo ove godine su dosta podigli cijene.

Nažalost, ne... i ne znam kako sam ga profulao onda...:ne zna: Ali, po slikama... je i više nego li OK. Sviđa mi se jer nije toliko parceliran... To je ono što osobno volim. Ali, cijene mi se čine nešto skuplje nego li i Čikat, da li to zavrijeđuje?

http://losinj-camping.com/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=27

Na Susku na žalost nismo bili,to ostavljamo za sljedeću godinu. Mi inače nikad ne ponavljamo mjesto kampiranja, ali Lošinj nas je toliko očarao da ne možemo dočekati sljedeće ljeto

Upravo zbog "malog klinca" ste sve profulali... Susak je baš za takve, vruća voda, pješčana plaža... :rofl:
A za vas kava za 4 kn..:top:

Ali, kampiranje i je da se promijene destinacije, nikako ne mogu shvatiti ove koji su nagužvani po paušalima... Upravo zbog toga sam i pobjegao starcima iz vikendice.
Još pravo ni ne dođem na more, tek dignem bunker, a on već s plota: - Bok, susjed, ste stigli! I pravac na vrata...:mad:

...i malom camp bocom (2kg).

Strma, a tebe molim da izbjegavaš riječi: mali, malo, mala, malenom, malom... jer dok to netko drugi napiše pređem preko toga, ali kad ti to napišeš onda se sjetim naše konverzacije i izgledam kao ovaj -->:lol: :lol:

Evo usput, prodajem i kampicu ako koga zanima...
http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/cristall-moorea-530-db-kamp-prikolica-oglas-553808

Smilovala mi se žena:cerek: pa mi napokon odobrila prodaju i kupnju kampera... btw. to sam htio i prije kupnje ove prikolice...

Liuch
07.08.2009., 14:09
U kampu smo bili okruženi Slovencima, tako da smo imali osjećaj da kampiramo kod njih. Mislim, oni fakat puno kampiraju i uvijek ih svugdje ima, ali ovo još nismo doživjeli.
To je istina.Skoro svi moji prijatelji idu na Lošinj.Mislim,da je tako bilo več u Jugi... A nama se desilo, da je bilo u Baškom Polju više čeha nego u Češkoj :D .
Lp L.

vrabec-te-dal
07.08.2009., 15:08
bok
ako netko želi kampirati u divljini. npr negdje na planini ili uz neku rijeku, da ne bude blizu ljudi, gužve... jel se to može ili se baš mora ići negdje gdje ima šatora...
i ako na tom mjestu nema kampa, npr. velebit, ili središnja hrvatska, što onda,
jel se plaćaju kazne, jel se smije, ako smije, pod kojim uvjetima...
:confused:

:mig:

strma
07.08.2009., 17:33
bok
ako netko želi kampirati u divljini. npr negdje na planini ili uz neku rijeku, da ne bude blizu ljudi, gužve... jel se to može ili se baš mora ići negdje gdje ima šatora...
i ako na tom mjestu nema kampa, npr. velebit, ili središnja hrvatska, što onda,
jel se plaćaju kazne, jel se smije, ako smije, pod kojim uvjetima...

Nazivno (po zakonu) "se ne bi smjelo". Ali, u razgovoru s ljudima koji hodaju po planinama i rangerima, nitko te ne će pitati za zdravlje (pa čak da te i nađu). Ako predvečer digneš mali šator, prenoćiš i ujutro kreneš dalje, to može. Naravno, to isključuje podizanje velikog šatora, cijelog logora i kampiranje na 5 dana :mig:

strma
07.08.2009., 17:44
Strma, a tebe molim da izbjegavaš riječi: mali, malo, mala, malenom, malom... jer dok to netko drugi napiše pređem preko toga, ali kad ti to napišeš onda se sjetim naše konverzacije i izgledam kao ovaj -->:lol: :lol:

Vrag jedan :D
Evo, nema više malih "Sport Billy-ja" :mig: Kupio sam oooogromu kamp bocu od 2kg (pa barem je 4 puta veća od najveće kartuše). :p

Kaj, sviđa ti se Klub iseljenika na Susku? Btw, zadnjih 2x godina tam pijem kavu (i ostalo) :mig:

cvor
07.08.2009., 18:30
Evo, nema više malih "Sport Billy-ja" :mig: Kupio sam oooogromu kamp bocu od 2kg (pa barem je 4 puta veća od najveće kartuše). :p

Kaj, sviđa ti se Klub iseljenika na Susku? Btw, zadnjih 2x godina tam pijem kavu (i ostalo) :mig:

Prvo tu ogromnu bocu veličinu nogometne lopte nadam se da nećeš staviti ženi pod noge u autu kad kreneš na put... :ne zna:

A drugo, skoro sam se srušio kad nam je konobarica donijela račun za produženu kavu i dvije kave s mlijekom - 14 kuna... Nisam mogao vjerovati da na plaži toliko mogu platiti piće...

Eto, to je čisti dokaz. Ma svaka im čast... kapu im skidam:top::top::top::top:

I ako završim na Lošinju opet ću na Susak... i to samo zbog:kava::kava:

*darcy*
07.08.2009., 22:18
Nažalost, ne... i ne znam kako sam ga profulao onda...:ne zna: Ali, po slikama... je i više nego li OK. Sviđa mi se jer nije toliko parceliran... To je ono što osobno volim. Ali, cijene mi se čine nešto skuplje nego li i Čikat, da li to zavrijeđuje?

http://losinj-camping.com/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=27

Da, kamp je lako fulati jer nikada nije bio posebno označen, a sada naročito jer su napravili obilaznicu iznad Nerezina, pa se ni ne prolazi kraj njega. Znači moraš ići kroz Nerezine i on se nalazi na samom ulazu u mjesto.
Da li vrijedi tih para, fakat ne znam. I zašto su toliko digli cijene:ne zna:
Vjerojatno da nemaju preveliku gužvu...

Upravo zbog "malog klinca" ste sve profulali... Susak je baš za takve, vruća voda, pješčana plaža... :rofl:
A za vas kava za 4 kn..:top:

Ma znam, ali jednostavno ga nismo mogli ugurati u naš natrpani raspored.
Premalo je to vremena za sve obići, i zato moramo doći na godinu.

Evo usput, prodajem i kampicu ako koga zanima...
http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/cristall-moorea-530-db-kamp-prikolica-oglas-553808

Smilovala mi se žena:cerek: pa mi napokon odobrila prodaju i kupnju kampera... btw. to sam htio i prije kupnje ove prikolice...

Kampica je krasna. I mi svake godine razmišljamo o kupnji jedne, ali manje i starije. Naravno, kamper bi bio ispunjenje i mojih snova da se mene pita, ali...money,money,money...

pikastar
08.08.2009., 19:19
Da li tko ima iskustva o spavanju u šatoru? Da li će mi biti zima ako ne ponesem zračni madrac? Ako uzmem npr.dvije deke... hoće li mi biti zima? I da li je tko vidio te madrace, a da nisu po 300kn (za dvije osobe) ???

Grga-os
08.08.2009., 19:51
Da li tko ima iskustva o spavanju u šatoru? Da li će mi biti zima ako ne ponesem zračni madrac? Ako uzmem npr.dvije deke... hoće li mi biti zima? I da li je tko vidio te madrace, a da nisu po 300kn (za dvije osobe) ???

Ljeti će ti jako rijetko biti hladno, i podloga (madrac) ti je potreban prije svega zbog udobnosti.
Kao improvizacija može poslužiti i običan madrac za kupanje i sve moguće vrste spužvastih podloga.

panties
08.08.2009., 19:56
bas tako, nece ti biti hladno (iako meni je, ali ja sam inace takva da mi je uvijek zima) bez madraca, samo jako neudobno.

dobre su one "samonapuhljive" podloge...ona od 5cm je meni cist oke.

pikastar
09.08.2009., 09:34
bas tako, nece ti biti hladno (iako meni je, ali ja sam inace takva da mi je uvijek zima) bez madraca, samo jako neudobno.

dobre su one "samonapuhljive" podloge...ona od 5cm je meni cist oke.

Da vidjela sam tu od 5cm.u Lidlu... za 150kn. Ali mi se cinila tankom...
A frendica je bila samo u vreći i bilo joj je ok. Ali htjela sam čut i dr.iskustva :)
Misla sam staviti dvije deke i pokrit se trećom...
One veće madrace nisam našla nigdje ispod 350kn. A idem na tri dana, pa mi se to ne isplati davat.

nicola
09.08.2009., 10:35
Za dan, dva, a i više kao privremeno i jeftino rješenje poslužit će i obični luftić sa akcije za desetak kuna, lakše ga je napuhat, možeš se s njim kupat, a bit će ti sigurno udobnije i mekše spavat nego na dvije deke...

cvor
10.08.2009., 07:12
Da vidjela sam tu od 5cm.u Lidlu... za 150kn. Ali mi se cinila tankom...
A frendica je bila samo u vreći i bilo joj je ok. Ali htjela sam čut i dr.iskustva :)
Misla sam staviti dvije deke i pokrit se trećom...
One veće madrace nisam našla nigdje ispod 350kn. A idem na tri dana, pa mi se to ne isplati davat.

Mislim da sam to jucer vidio, sad je ta samonapuhujuća u Lidlu na nekom poniženju...

Ima opet par stvari za kamp - tamo iskoristivih na poniženju...

vrabec-te-dal
10.08.2009., 11:04
a kampiranje u središnjoj hrv. kod mrežnice je bio neki kamp prije? ima li još neki kod rijeka.

del23
10.08.2009., 12:49
Treba kupit Campingazovo (narančasto) crijevo s regulatorom, a s bocom i ventil (na koji se našarafi matica s regulatora), i sve radi. Isprobano s normalnom (kuhinjskom) bocom i malom camp bocom (2kg). :)

Hvala na odgovoru, ali to mi je ajmo reć zadnja opcija ako nema za nabavit 907-icu!
Gdje ima za nabavit (koliko para) 907 ili 904 i kako kod nas funkcionira
zamjena istih?

Ili je pametnije teglit ovu klasičnu bocu?

Prolaznica
10.08.2009., 12:53
a kampiranje u središnjoj hrv. kod mrežnice je bio neki kamp prije? ima li još neki kod rijeka.

Na Mrežnici je odličan kamp, Slapić :top:. Od kontinentalnih imaš još i kamp Korana kod Plitvičkih jezera.

strma
10.08.2009., 15:51
Gdje ima za nabavit (koliko para) 907 ili 904 i kako kod nas funkcionira zamjena istih?
Ili je pametnije teglit ovu klasičnu bocu?

Koliko sam ja vidio (ispravite me ako griješim), kod nas nema nigdje za kupit nove Campingaz spremnike (niti bilo koje uvozne). Možda ima veze s problemima oko uvoza, atestima i sličnom. Ako hoćeš baš R904 / 907, nazovi distributera i pitaj.
Kamp boce koje prodaje Proplin su proizvodnja "Đuro Đaković", postoje dvije veličine: 2kg i 3kg. Cijene su oko 250-270 kn za novu bocu, uz koju treba još kupiti i ventil (cca 40kn).
Te male boce se ne zamjenjuju, nego se pune na licu mjesta. Priključe je adapterom na pumpu za auto-plin i napune za minutu.

vrabec-te-dal
10.08.2009., 15:58
Na Mrežnici je odličan kamp, Slapić :top:. Od kontinentalnih imaš još i kamp Korana kod Plitvičkih jezera.

a koje su cijene, za šator,

cvor
10.08.2009., 19:17
a koje su cijene, za šator,

cijene kampa, pa imaš vjerojatno na internetu, ako ne imaš nešto tu...

http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=2&ID=328

http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=2&ID=251

http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=2&ID=252

http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=2&ID=253

Fala voznik vozniku na ovim stranicama...

Te male boce se ne zamjenjuju, nego se pune na licu mjesta. Priključe je adapterom na pumpu za auto-plin i napune za minutu.

Kakve boce??

Ja nađoh u podrumu bocu, još YU proiyvodnje, narančastu, mislim 3 kg i nađoh rešo za kuhanje i nađoh nekakvu lampu. To je stari kupio pred 25 godina. Mislim da još u ona vremena redukcije struje, a to smo onda i u kampu koristili. Izgleda kao iz dućana.

Na boci je samo šaraf. Da li tu bocu i gdje bi bilo dobro dati pregledati prije nekog punjenja i gdje ima za kupiti nastavak za normalno crijevo. Jer kad već ima zašto to ne koristiti.

panties
10.08.2009., 19:20
od 2l i 5l boce, mada meni nisu htjeli puniti na pumpi...vec samo u pravoj punionici.

Lei
10.08.2009., 20:01
Ne znam hoce li kome koristiti jer vidim da svi vise volite more i sparine, al evo kratkog opisa kampiranja u alpskim predjelima od kud smo se vratili jucer

Cilj nam je bio Zell am See, a na popis sam stavila nekoliko kampova, za slucaj da negdje ne bude mjesta. Na samom jezeru postoje dva kampa - jedan moderniji i veci, bolje i luksuznije uredjen (Seecamp) i drugi manji i s ne toliko popratnih aktivnosti. U ovom prvom nije bilo mjesta ni za stolicu postavit, a kamoli mali sator, pa smo onda silom prilike zavrsili u manjem. Sto se pokazalo na kraju boljom varijantom. Kamp (http://www.camping-suedufer.at/) je smjesten na strani jezera koja je puno bliza glavnim cestovnim pravcima, pa je puno bolje strateski postavljen za izlete (za razliku od ovog veceg koji je na suprotnoj strani). Kamp je zbilja mali (ako se usporedjuje s hrvatskim gigant-kampovima), ali je jako lijepo uredjen i tip-top. Livada za satore je ogrooomna i s fino pokosenom i mekanom, zelenom travom, a gazda kampa svaki novopridosli sator rasporedjuje tako da nitko nikome ne smeta, a da opet svi stanu. Postoji jedan sanitarni cvor u kojem nije velika guzva. Nije jako moderan, ali se brizno cisti i sve je uredno i lijepo. Na samoj recepciji ujutro se mogu kupiti peciva, kroasani, marmelade i jaja (svjeza ili kuhana) po skroz ok cijenama. I gazda moze skuhat kavu :) Nema marketa, bazena i ostalih stvari koje samo poskupljuju cijenu, a veliki shopping poligon s nekoliko ogromnih centara je smjesten na nekih par minuta voznje - biciklom :) Struju mozete i ne morate uzeti (za razliku od nasih kampova), a svaki prikljucak ima svoje brojilo i na kraju platite koliko potrosite (ili ako potrosite malo, oproste vam). Cijena za dvoje + mali sator + auto je bila 24,40 Eura po danu.

U okolici inace ima jos kampova, skoro da su na svakom koraku, tako da zbilja nije problem ako se ne nadje mjesta u jednom.. par km dalje sigurno postoji jos koji. I svi su na prvi pogled lijepi i fino uredjeni. Cijene su, barem po onome sto sam prije puta iskopala, tu negdje od 25 - 30 Eura po danu, ali vjerujem da su ovi manji kojih ima dosta jos i jeftiniji.

Problem s kampiranjem u Alpama je jedino u dvije stvari: preko noci temperature padnu i po 15-tak i vise stupnjeva pa je kolicina rose ogromna. Toliko da ako slucajno nesto ostavite vani, ujutro ce biti u potpunosti mokro. Isto tako, za nocenje na niskim temperaturama (nama je sada nocu bilo oko 13 stupnjeva u satoru, vani vjerojatno i hladnije) treba imati dobru vrecu (ja sam spavala u zimskoj i bilo je taman :cerek:).

Po danu je inace i do 30 stupnjeva, sunce pici ko ludo tako da se treba mazati, kupati se moze i u jezerima, a aktivnosti, znamenitosti, prirodnih ljepota i zanimljivosti je toliko da bi valjda trebalo jedno barem mjesec dana tamo kampirati :zubo:

strma
10.08.2009., 20:42
Kakve boce??
Ja nađoh u podrumu bocu, još YU proiyvodnje, narančastu, mislim 3 kg i nađoh rešo za kuhanje i nađoh nekakvu lampu. To je stari kupio pred 25 godina. Mislim da još u ona vremena redukcije struje, a to smo onda i u kampu koristili. Izgleda kao iz dućana.
Na boci je samo šaraf. Da li tu bocu i gdje bi bilo dobro dati pregledati prije nekog punjenja i gdje ima za kupiti nastavak za normalno crijevo. Jer kad već ima zašto to ne koristiti.

Pogledaj ovaj post:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=21769381&postcount=909
Na gornjoj slici ti je ta boca (takve "male" boce zovu još i "kamp boca", i to je takva kakvu i ti spominješ (i mi smo 70-tih i 80-tih takve koristili u vikendici za kuhanje i svjetlo).
Ovaj ventil koji je na nju našarafljen (vidi se na slici desno odvojeno) omogućava da spojiš crijevo preko regulatora za odvojeni rešo / roštilj, ili druge uređaje koji idu na bocu (kuhalo ili lampu). Moguće je i da kuhalo / lampa imaju svoj ventil za podešavanje.
Odnesi to što imaš u punionicu plina i pitaj ih da li to vrijedi (ili pitaj nekog plinskog majstora). Vjerojatno se boce trebaju u nekom periodu atestirati, kao i sva druga plinska oprema. Svakako zamijeni bilo kakva crijeva, regulator i sve brtve.

strma
10.08.2009., 20:45
od 2l i 5l boce, mada meni nisu htjeli puniti na pumpi...vec samo u pravoj punionici.

U Zg na Žitnjaku je punionica (tamo tada nije bilo boca za kupit), a u Prečkom auto-plin pumpa na kojoj sam kupio bocu i ventil i napunio bocu na pumpi. Tada mi je gospon rekao da ne pune na svim pumpama jer nemaju svi taj adapter za boce.

hanami
10.08.2009., 22:30
Kada sam zadnji put postavljala šator vidjela sam da ima rupu veličine palca. Budući da je šator prilično solidan, a bojim se da će se rupa povećati korištenjem, stvarno bih ga voljela nekako popraviti, pa bih molila savjet ako netko zna kako se "krpaju" poliesterski šatori, ili kome ga odnjeti na popravak.

Hvala unaprijed

nicola
11.08.2009., 06:27
Odnesi to što imaš u punionicu plina i pitaj ih da li to vrijedi (ili pitaj nekog plinskog majstora). Vjerojatno se boce trebaju u nekom periodu atestirati, kao i sva druga plinska oprema. Svakako zamijeni bilo kakva crijeva, regulator i sve brtve.

Boce je potrebno atestirati svakih pet godina, ako je starija od 30 godina možeš je bacit, neće ti je ni punit niti atestirat.

cvor
11.08.2009., 08:11
"male" boce zovu još i "kamp boca", i to je takva kakvu i ti spominješ (i mi smo 70-tih i 80-tih takve koristili)

Dobro, ja ju preimenovah u SB boca, ali... :lol:

Da to je čak mislim ista takva boca, ali je na njoj samo čep. Tu gdje bi se nešto dalo ušarafit. Pretpostavljam da to što se mijenjalo i šarafilo, da boca unutra ima sigurnosni ventil. I to mi izgleda genijalno, samo ne da mi se probavat, jer ja imam za auto taj nastavak za točenje (iliti adapter - jer ugrađeno mi je točenje kod rezervara pa je mali ulaz i uvijek moram našarafit adapter da točim plin u auto), a identično izgleda taj dio koji se šarafi u bocu na tom mom nastavku i na plinskoj lampi... Tako da bi vjerojatno se na pumpi mogla natočit boca... ak bi dali, što teško :cerek:

"Kamp" bocu sam i išao tražiti u podrum kad sam vidio taj post, a imam i to plinsko kuhalo i tu lampu.

Ali u BJ nažalost nema niti punjenja niti atestiranja. Trebam vidjet gdje to u ZG rade.

A ne vjerujem da se ta boca mora baciti. Pa nije joj ništa što je stajala u suhom, prozračnom i mračnom prostoru, vjerojatno... Rekoh, oprao sam ju i izgleda kao iz dućana, ni trunke hrđe iliti ogrebotine na njoj. Tako da bi trebao kupiti regulator i ventil vjerojatno.

Imam i neku švapsku što sam dobio u kampici od 5 kg, na njoj je nastavak isti kao i na velikoj boci, a na roštilju sam dobio sve OK novo crijevo i novi regulator, te sam to onda i koristio u kampu... I tu bi bocu dao onda isto pregledati.

A ovaj roštilj, da sam ga bar prije vidio nego što sam kupio moj, jer mi sviđa... možeš peći i šampinjone što ja na svom ne mogu jer je samo rešetka...:mad:

Mislim da je Goga napravila dobar posao...:top:

Prolaznica
11.08.2009., 09:15
Mi smo na rupu zalijepili duct tape (iznutra i izvana) i ne propušta.

nicola
11.08.2009., 17:53
Čvor,

propisi su propisi :D ja samo iznosim vlastito iskustvo, isto tako neće ti punit ni tu njemačku, nit slovesku il poljsku bocu, svejedno ih nisam bacio jer ih možeš napunit sam iz velike standardne boce kaj baš nije preporučljivo, al eto, može se....za ateste se raspitaj kod lokalnog servisera vatrogasnih aparata, njih je sad ko pljeve, a ako ga baš i nema trk u lokalno vatrogasno društvo :mig:

strma
11.08.2009., 18:29
isto tako neće ti punit ni tu njemačku, nit slovesku il poljsku bocu. za ateste se raspitaj kod lokalnog servisera vatrogasnih aparata, njih je sad ko pljeve, a ako ga baš i nema trk u lokalno vatrogasno društvo :mig:

Aha, sad je i meni jasnije zašto nema stranih boca za kupit kod nas. Očito našima ne vrijede strani atesti (sličan problem imamo i u drugim branšama). :(

cvor
11.08.2009., 21:41
Aha, sad je i meni jasnije zašto nema stranih boca za kupit kod nas. Očito našima ne vrijede strani atesti (sličan problem imamo i u drugim branšama). :(

Da, što onda u kampu švabama ne pune boce?

Osuđeni su na 5kg što napune vani?

nicola
11.08.2009., 21:58
Nisam baš bio precizan, govoreći o punjenju boca i atestima mislio sam na punionicu plina u Zg na Žitnjaku, dakle bez atesta i proplinove boce uglavnom nebuš obavil ništ :D neznam kako je u kampovima jer se uvjek osiguram jer nemaju svi kampovi punionicu, pretpostavljam da kućni majstor pretače iz boce, briga njega kakva je boca i jel ima atest.

cvor
12.08.2009., 10:08
U Čikatu imaju punionicu i nisam vidio da nešto traže specijalno.

Ali kupio sam kampicu i dobio njemačku bocu. Kad sam ju stavio na vagu između bruto i tara mase djelovalo mi je kao da ima i nešto netta :cerek:

I na kraju sam cijeli godišnji imao za desetak roštilja... pekli smo i kuruze... (ove naše po 1 kn, a kod njih su pečeni 12 kn ?!?!)

Tako da ću sad to ostavit na miru.

vrabec-te-dal
12.08.2009., 10:24
hvala na odgovoru :)

nenek
12.08.2009., 10:51
Ne znam hoce li kome koristiti jer vidim da svi vise volite more i sparine, al evo kratkog opisa kampiranja u alpskim predjelima od kud smo se vratili jucer

Cilj nam je bio Zell am See, a na popis sam stavila nekoliko kampova, za slucaj da negdje ne bude mjesta. Na samom jezeru postoje dva kampa - jedan moderniji i veci, bolje i luksuznije uredjen (Seecamp) i drugi manji i s ne toliko popratnih aktivnosti. U ovom prvom nije bilo mjesta ni za stolicu postavit, a kamoli mali sator, pa smo onda silom prilike zavrsili u manjem. Sto se pokazalo na kraju boljom varijantom. Kamp (http://www.camping-suedufer.at/) je smjesten na strani jezera koja je puno bliza glavnim cestovnim pravcima, pa je puno bolje strateski postavljen za izlete (za razliku od ovog veceg koji je na suprotnoj strani). Kamp je zbilja mali (ako se usporedjuje s hrvatskim gigant-kampovima), ali je jako lijepo uredjen i tip-top. Livada za satore je ogrooomna i s fino pokosenom i mekanom, zelenom travom, a gazda kampa svaki novopridosli sator rasporedjuje tako da nitko nikome ne smeta, a da opet svi stanu. Postoji jedan sanitarni cvor u kojem nije velika guzva. Nije jako moderan, ali se brizno cisti i sve je uredno i lijepo. Na samoj recepciji ujutro se mogu kupiti peciva, kroasani, marmelade i jaja (svjeza ili kuhana) po skroz ok cijenama. I gazda moze skuhat kavu :) Nema marketa, bazena i ostalih stvari koje samo poskupljuju cijenu, a veliki shopping poligon s nekoliko ogromnih centara je smjesten na nekih par minuta voznje - biciklom :) Struju mozete i ne morate uzeti (za razliku od nasih kampova), a svaki prikljucak ima svoje brojilo i na kraju platite koliko potrosite (ili ako potrosite malo, oproste vam). Cijena za dvoje + mali sator + auto je bila 24,40 Eura po danu.

U okolici inace ima jos kampova, skoro da su na svakom koraku, tako da zbilja nije problem ako se ne nadje mjesta u jednom.. par km dalje sigurno postoji jos koji. I svi su na prvi pogled lijepi i fino uredjeni. Cijene su, barem po onome sto sam prije puta iskopala, tu negdje od 25 - 30 Eura po danu, ali vjerujem da su ovi manji kojih ima dosta jos i jeftiniji.

Problem s kampiranjem u Alpama je jedino u dvije stvari: preko noci temperature padnu i po 15-tak i vise stupnjeva pa je kolicina rose ogromna. Toliko da ako slucajno nesto ostavite vani, ujutro ce biti u potpunosti mokro. Isto tako, za nocenje na niskim temperaturama (nama je sada nocu bilo oko 13 stupnjeva u satoru, vani vjerojatno i hladnije) treba imati dobru vrecu (ja sam spavala u zimskoj i bilo je taman :cerek:).

Po danu je inace i do 30 stupnjeva, sunce pici ko ludo tako da se treba mazati, kupati se moze i u jezerima, a aktivnosti, znamenitosti, prirodnih ljepota i zanimljivosti je toliko da bi valjda trebalo jedno barem mjesec dana tamo kampirati :zubo:

I mi smo bili u Zell am See-u od 13-21.7. (254 eura)

Šator smo postavili u Seecampu, jedva smo našli mjesto. Taj kamp je u biti prolazni kamp i svaki dan se dosta mjesta isprazni. Kamp je inače uredan, sanitarni čvorovi ok, ima mali dućančić u kojem su cijene x3 u odnosu na shoping centre koji se nalaze na ulazu u mjesto. Vlaga je velika, a jedan dan se temperatura spustila i na 7 stupnjeva, a na okolnim brdima pao je friški snijeg. Kao gosti kampa imali smo badava ulaz na gradsko kupalište i zatvoreni bazen na kojem smo se svaki dan kupali.
Inače obišli smo cijelu Salzburšku pokrajinu. Kupili smo Salzburgerland Card pomoću koje smo ostvarili badava ulaz na mnoga interesantna mjesta, muzeje, žičare, bazene i sl. Platili smo ih 107 eura (a vrijednost ulaznica na mjesta koja smo posjetili bila je 450 eura). Tak da preporučam svakom ko ide u tom smjeru. U tu cijenu je uračunato i 24 sata grada Salzburga (većina mjesta i muzeja koja svakako treba obići) Vidi www.salzburgerlandcard.com
Kampiranje u Zell am See-u bilo je jedan odlično proveden godišnji odmor.:top::):):)

nasmijanonebo
12.08.2009., 11:14
wow za ove austrijske kampove, to mislim iduce ljeto ali kak sam jos na godisnjem na moru i upravo sam u mjesnoj knjiznici, o detaljima cu pitati iduci tjedan:mig:..
ja se prekjucer vratila iz italije i bila tjedan dana tamo u kampovima -1 noc u kampu veneciji/mestrama i 5 noci u kampovima na samoj obali lago di garda..detaljan izvjestaj o kampovima tamo i sto se sve ima obici i o cijenama te ostalim detaljoma iduci tjedan,tj. kad se vratim sa godisnjeg..uglavnom, bilo je sve super i preporucam..

voznikvozniku
13.08.2009., 07:50

Evo vam nekoliko hrvatskih kontinentalnih kampova, 3 su kod Plitvičkih jezera,a jedan kod Duge Rese
www.avtokampi.si (http://www.avtokampi.si/search.asp?drzava=2&obmocje=25&mesto=&otok=&vrsta=&ch1=&ch2=&ch3=&ch4=&ch5=&ch6=&ch7=&ch8=&ch9=&ch10=&ch11=&ch12=&ch13=&ch14=&ch15=&ch16=&ch17=&ch18=&ch19=&video=&order=ime)

voznikvozniku
13.08.2009., 08:11
wow za ove austrijske kampove, to mislim iduce ljeto ali kak sam jos na godisnjem na moru i upravo sam u mjesnoj knjiznici, o detaljima cu pitati iduci tjedan:mig:..
ja se prekjucer vratila iz italije i bila tjedan dana tamo u kampovima -1 noc u kampu veneciji/mestrama i 5 noci u kampovima na samoj obali lago di garda..detaljan izvjestaj o kampovima tamo i sto se sve ima obici i o cijenama te ostalim detaljoma iduci tjedan,tj. kad se vratim sa godisnjeg..uglavnom, bilo je sve super i preporucam..

Imamo i u Deželi nekoliko ovakvih autokampova, osobito na području reke Soče (Kobarid, Bovec, Trenta). A tamo nećeš vidjeti puno Slovenaca, ima više Nizozemaca, Nijemaca, Čeha i Slovaka. Svi kampi su lijepo sređeni, a većina ljudi ide svaki dan na neku sportsku aktivnost: rafting, kajak, canyoning ili sa biciklima naokolo. Preko dana dosta je toplo, voda ima negdje od 10 do 12C :D, a preko noći je malo hladnije, a još uvijek nekih 14C, tako da se može normalno preživjeti noć u šatoru

www.avtokampi.si (http://www.avtokampi.si/search.asp?drzava=1&obmocje=26&mesto=&otok=&vrsta=&ch1=&ch2=&ch3=&ch4=&ch5=&ch6=&ch7=&ch8=&ch9=&ch10=&ch11=&ch12=&ch13=&ch14=&ch15=&ch16=&ch17=&ch18=&ch19=&video=&order=SLO_KRAJ,ime)

cvor
13.08.2009., 15:42
Imamo i u Deželi nekoliko ovakvih autokampova, osobito na području reke Soče (Kobarid, Bovec, Trenta). A tamo nećeš vidjeti puno Slovenaca...

Normalno da nećemo kad ste svi kod nas na Jadranu...:lol::lol::lol:

vjeketa
13.08.2009., 19:18
E ovako moram priznati da sam tek danas našao ovaj topic i stvarno mi se neda ćitati od poćetka redom.Kako u zadnjih nekoliko post-ova pišete o vlastitim iskustvima malo ću se i ja raspisati.

Ove godine sam kampirao u Selcu autokamp Selce. Što se kampa tiće malo je zastario tj. trebalo bi ga obnoviti sanitarni čvorovi iako su iz prošlog stoljeća jako su ćisti i uredni. Čistaćice su svakih nekoliko minuta na mjestu i savršeno obavljaju svoj dio posla.
U samom kampu nema trgovine al nema veze konzum je na "nekoliko" minuta hoda al smo ionako svaku većer auto išli u Crikvenicu po ono kaj nam fali za drugi dan.
Smjestili smo se red do mora BTW svidjelo mi se posebno što su oni koji drže kampice po cijelu godinu dalje od obale.
Cijena umjerena dakle auto+šator+struja+dvoje odraslih+dvoje dijece 7 dana = 1400kuna

Prošle godine smo bili u Glavotoku na Krku čista suprotnost modernizirane sanitarije (čitaj tuširanje na žetone svaki 2kn) istina bog čisto je al moraš stajat u redu, prvi red do mora i hladovina rezervirani za redovne tj. stacionirane kampice a ostali na roštilj ima dućan u kampu, al pol sata autom do krka kava u istom špeceraj i pol sata autom natrag je još uvijek jeftinije od istog. Moram još naglasiti da je okus vode ODVRATAN ni psi je nisu htjeli piti znaći i vodu smo kupovali.

Od opreme koristim Ferinov Posijedon 2+2 Šator(kupljen u iglo-sportu) je bio skup ako ga usporedite s ostalom ponudom al vrijedi svaku lipu. Imam sklopive stolice iz Kauflanda nisu bog zna kaj al podurat će još malo. Madraci su na napuhavanje i pušem ih el.pumpom. Hladnjak (2 kom.) su oni prijenosni iz Lidla 12/220V. Lani samo kuhali na kartušama a ove godine na struju tak i onak je plaćam pa zašto se zamarat plinom. Umjesto radia i Tv-a koristim laptop s USB stickom i obićnu sobnu antenu hvata ludilo. Kupio sam ove god. kamp-kuhinjice jednu u iglu-sportu a drugu u Kauflandu, ova iz kauflanda ide u smeće.

Da na koncu zbrojim ko nije nikad kampirao kao npr. moja supruga nezna koji je to gušt i kad jednom probaš ostaješ kamper. Oprema je nešto gdje se netreba pretjerano štediti a ako nešto zaboraviš ove godine slijedeće nećeš.

Sad mi treba savjet onih s kućicama kako ide registracija kućice s stranim papirima, našim podhvatom su oduševljeni starci i moji i ženini te šogori i šogorice pa planiramo kupiti kampicu i koristiti je jedan za drugim, i trebalo bi mi par savjeta što obavzno provjriti prilikom kupnje iste koji su modeli bolji gdje tražiti rabljenu, u oglasu su ili groblja ili preskupe (iako će se svi koristiti kućicom ja je kupujem jer ne vjerujem u zajednićko vlasništvo) red velićine bi trebao biti 2+2 s WC-om klinci znaju biti naporni s nuždom u komad noći, i trebala bi me podurat nekoliko godina.

nenek
14.08.2009., 10:42

Jedva čekam tvoj izvještaj, jer se mi iduće godine spremamo u neki kamp na Lago di Garda.

cvor
14.08.2009., 19:25
Jedva čekam tvoj izvještaj, jer se mi iduće godine spremamo u neki kamp na Lago di Garda.

Nenek, bilo bi dobro da organiziraš da napravimo hrvatski kamp pohod u taj neki kamp na Lago di Garda nagodinu... npr. u 6. mjesecu preko onih praznika...

Možda ima još zainteresiranih za posjet Gardalandu i odmor s bazom kampom...

Zbog klinaca, druženja, jezika, igre, a i :kava::Pivo::klopa:

Istina, oni koji šatoruju su brži i pokretniji od mene sa kampicom, a i kampera...:driver:

strma
15.08.2009., 10:25
Nenek, bilo bi dobro da organiziraš da napravimo hrvatski kamp pohod u taj neki kamp na Lago di Garda nagodinu... npr. u 6. mjesecu preko onih praznika...

Možda ima još zainteresiranih za posjet Gardalandu i odmor s bazom kampom...
:

O daaaa, ima još zainteresiranih :s
Već vidim transparent :"Forum.hr kamperska karavana 2010" :mig:

Gustavo
15.08.2009., 10:40
I mi smo bili u Selcu, nije mi se svidjelo što je autokamp otvoren prema gradu, dakle u njega može ući tko hoće, noću se vozi kampom i oko 01 sati, cijene u trgovini su katastrofa, sve je skuplje 30-50 posto, bolje nije ni u gradu. Pozitivne stvari su par lijepih plaža i ono što je navedeno gore. Iako se čini da kampiranje nije preskupo, 1500 kuna za 7 dana samo za komadić zemlje, wc i tuširanje meni se čini preskupo.

cvor
15.08.2009., 11:33
O daaaa, ima još zainteresiranih :s
Već vidim transparent :"Forum.hr kamperska karavana 2010" :mig:

Dogovoreno, ja ću napraviti taj i transparent... to smatrajte riješenim i naljepnice za kućice i šatore...:top:

22. 6. 2010 je utorak, 25. 6 je petak... znači 3 radna dana godišnjeg ako se koristi cijeli tjedan...

A ovo je nešto što sam prije gledao jer sam razmišljao o Gardalandu ove godine... naravno kampicom...

http://www.canvasholidays.co.uk/canvas-experience/whats-on/gardaland-867-0.aspx

Skura
16.08.2009., 19:52

Prapretno na kraju nismo posjetili, ali čekam slike sanitarnih čvorova. Rekli su da kamp nije baš preloš, ali nije parceliziran...

A što se Mokala tiče - ja sam JAKO željela lani tamo... I nismo pošli - ali smo ga posjetili i nimalo mi se nije svidjelo to što sam vidjela.
Prvo se ne može autom unutra, a drugo - sve je šator na šatoru doslovno. Tako da tvoj prvi susjed kad ispruži noge - njegove noge završe pod tvojom stolicom :rofl:
A to ne bi hvala :zubo:

Inače je kamp na prekrasnom mjestu :cerek: i hlada za moj ukus, čak i previše - tako da mi je izgledalo totalno mračno :)

Nadam se da danas na Peljescu nije nitko nadrapao pod nevremenom od vas sa foruma!!

Nismo nadrapali jer nam je šator predobar :s
Al naši jadni susjedi Poljaci su sekavali šator nakon što se nevrijeme smirilo.

Ovo nam je bila prva velika kiša u šatoru i moram reći da sam jednu brigu skinula s glave - šator je ovo izdržao tako da više ne moram misliti što bi bilo kad bi bilo :top:

nasmijanonebo
17.08.2009., 10:28
evo mene sa izvjestajom o lago di garda :D..bili smo tamo od 3.8. do 9.8., dakle u spici sezone (tako je ekipi odgovarao termin za godisnji odmor)
bilo nas je 8 plus jedan trogodisnjak 2 auta i 3 satora (1 veliki i 2 mini satora)-prava karavana hehe..
prvi dan smo na putu za veneciju isli magistralom uz more od trsta i stali u duino-tamo je prekrasan veliki dvorac sa velikim vrtom na samoj stijeni iznad mora a ispod plaza (kao u lubenicama)-to smo razgledavali pa smo nastavili magistralnom cestom prema veneciji jer nam je dosadno ici autoputom.
Smjestili smo se u kamp koji je najblizi Veneciji, jer nam je bila namjera da samo 1 noc prespavamo u kampu pa sam preko neta izabrala kamp koji je stvarno najblizi Veneciji da ne gubimo vrijeme na tranzit od kampa do Venecije i natrag.. Oko Venecije ima bezbroj kampova ali vecina su smjestena na Lidu i na vanjskom rubu lagune-i dobri su i svi imaju pristup Veneciji putem trajekta.
Nas kamp je smjesten na aveniji između Mestre i Venecije, tj. tik neposredno prije onog ogromnog mosta koji vodi u Veneciju.Kod kampa je busna stanica s koje svakih 15 min vozi bus do same Venecije i voznja busom traje samo 5 minuta (tj. samo jedna stanica se vozi).

nasmijanonebo
17.08.2009., 10:29
Kamp nije veliki, ima dio za kampere i dio za satore (manji dio)..a imali smo peh da je tu noc pao dugi pljusak pa nam je to umanjilo dozivljaj kampa. Nije bas dobar kamp, cini mi se da je to u biti tranzitni kamp, za one koji zele vidjeti veneciju na dan-dva i onda ciao..ima sanitarne cvorove koje pokusavaju odrzavati cistim, al "na nesrecu" (nisam rasist)najcesci gosti kampa su mladi Francuzi koji uopce ne paze na red/higijenu. i osoblje kampa se zalilo da su oni definitivno najgori gosti sto se tice higijene.(btw, i nasi kampovi se isto zale na njih).cak je na ulazu u sanitarni cvor bio istaknut natpis prvo na franc. a onda na engl, tal. :"civilizirani ljudi ostavljaju cistim wc i kupaonu" :lol:..ali bilo je izdrzljivo za 1 noc :-), nismo mi tako razmaženi:D i bilo nam je samo bitno da spavamo negdje kod venecije za male novce....ima u istoj aveniji jos jedan kamp "Rialto" i cini se da je veci i cistiji od ovog..al kao sto rekoh, nama to nije bilo bitno za 1 noc, samo da imamo krov/platno nad glavom.
sutradan nakon obilaska Venecije smo isli autoputom do Lago di Garda. Na samom Lago di Garda ima preko 20 gradica i preko 50 kampova tako da sam imala kod sebe popis svih kampova i jos sam napravila selekciju jeftinijih kampova..izabrali smo mjesto koje je najblize Gardalandu i Aqualand/Movielandu-mjesto Lazise. Dosli smo popodne. Iako Lazise ima bezbroj kampova, svi su kampovi bili puni. Obisli smo jos neka mjesta (peschiera, sirmione) ali su nam rekli da istocna obala Lago di Garda sigurno puna jer je relativno blizu Njemacke pa se svi Nijemci spustaju preko Lago di Garda..Otisli smo onda na zapadnu obalu Lago di Garda i opet je bilo sve puno u vecini kampova koje smo obisli i nasli smo konacno mjesto u kampu u mjestu Manerba del Garda. Inace, u Manerbi je najveci broj kampova i to vecih i tamo se uvijek moze naci kad se nigdje drugdje ne moze naci. Iducih dana smo napravili puni krug oko cijelog Lago di Garda (145 km je puni krug) i svuda ima bezbroj kampova..na jugu su uglavnom puni i veci a sto je sjevernije su manji kampovi..
Vecina kampova su na samoj obali jezera, tik uz jezero. Mi smo potrefili super mjesto, 10 m od plaze, s pogledom na jezero i planine:cerek:..Nas kamp je kao imao 2 zvjezdice, vlasnik kampa je njemacka firma ali je stvarno dobar. Ima i bazen veliki, i djecji i jacuzzi bazencic:D, sanitarni cvorovi jako cisti, vecina kampova je u hladu, sve puno cvijeca itd....Opcenito, razgledali smo vecinu kampova na Lago di Garda i svi su jako uredni, cisti i mogu slobodno preporuciti.

nasmijanonebo
17.08.2009., 10:29
Inace, na Lago di Garda 90% gosti kampova a i hotelasu Nijemci i Nizozemci tako da je sve dvojeznicno tamo-talijanski i njemacki jezik.
Kamp je nas kostao jeftino (npr.osoba 6.30 eura, mjesto 6 eura, auto 6 eura)..cijene kampova na Lago di Garda se krecu od 6 do 10 eura za osobu, za dijete do 3 godine od besplatno do 5 eura, mjesto (sator+auto) od 12 do 25 eura - sve ovisno o kvaliteti kampa.Svi veci kampovi imaju bazen ili vise njih bazena (to im je tzv. serijska oprema:D) i sve te kerefeke.
Inace, Lago di garda se ispalti obici cijelog. Juzna strana lago di garda pocinje u nizini a onda se pocinju nizati visoke planine i strme obale. Mjesta na obali su raznolika-neka su tipicni srednjevjekovni gradici sa kaštelima, a neki su kao recimo Opatija-luksuzne vile i palace sa vrtovima a ima i kombinacija jednog i drugog.Uglanvom, cijelim putem (tzv. cesta "Gardesana" koja prati obalu jezera) se nizu borovi, cempresi, bezbroj cvijeca, limuni, masline itd..Sto se ide sjevernije, to je vjetrovitije. Bili smo i na vrhu planine Monte Baldo (cca 1800 m visine) (najvisa planina koja se nadvija nad Lago di Garda) do koje se ide zicarom a voznja traje 10 min..u kabinu zicare stane 50 ljudi i tokom voznje se kabina rotira 360 stupnjeva tako da se sve vidi panoramski. A pogled sa vrha je :top:-obuhvaca sa 1 strane cijeli Lago di Garda a s druge strane planine Dolomita i u daljini Alpe..ma treba to vidjeti.
Meni se svako mjesto svidjelo (Salo, Gardone di Riviera, Gargnone, Limone sul garda-poznato po limunima, Riva del Garda-meka za glazbenike, Torbole-meka za surfere, surfera ima vise nego kod nas na Bolu i Peljescu, Malcesine, Garda, Bardolino, Lazise, Sirmione-najluksuznije mjesto, Desenzano, Peschiera, Moniga itd itd..). U svakom mjestu se ima sto vidjeti-od arheoloske bastine, preko tvrđava i kulturnih znamenitosti i srednjevjekovnih gradica do prirodnih znamenitosti (npr. spilje kod Riva del Garda-tj. tamo su 2 spilje jedna iznad druge a u svakoj spilji je vodopad) itd..pa aktivni sportovi itd..ma nema sto nema.Ljudi biraju mjesta za ljetovanje po vlastitim interesima (npr. koga zanima Gardaland ici ce npr, u Lazise,koga zanima surfanje ici ce gore u Torbole, koga zanimaju eksluzivne terme/toplice koje su bajne ici ce u Sirmione itd..ali u biti je nama bilo svejedno jer je sve blizu i odlicna cestovna povezanost ..
Hrana u supermarketima je do 20% jeftinija nego u Hrvatskoj, soping centara koliko hoces i outlet centara u blizini takodjer koliko hoces sa dobrim ducanim (mi nismo stigli bas puno sopingirati)..uglavnom je u Italiji skuplja samo kava (npr. u Sirmione na glavnom trgu na spici je 2,50 eura), sladoled (kugla 2 eura, 2 kugle 2.5 eura i 3 kugle 3 eura) a klopa u restoranima : pizza od 6.5 do 8 eura, paste isto tako itd..ima i McDonalds:D, cijene negdje kao kod nas..

nasmijanonebo
17.08.2009., 10:30
Bili smo i u Vicenzi i Veroni i Soave.Preporucam da se i to vidi. Vicenza nije velika, obidje je se za 2h..parking u samom centru je 1 euro/h. Nema bas turista tamo al je se isplati vidjeti, pogotovo za one koji znaju za Palladia (tal.arhitekt iz 16.st.)-to je njegov grad. Soave je na putu između Verone i Vicenze-srednjevjekovni gradic koji je skroz opasan zidinama-ima vise glavnih ulaza i 24 kule! Veronu ne moram ni spominjati. Parking nije skup,mi se sparkali nekih 300 m od Arene i prvih sat smo placali 0.50 eura a iduci sat 1euro.Od Verone do najblizeg mjesta na Lago di Garda je nekih 20 km.Inace, oko Lago di Garda ima puno tih mjesta za obici-npr. Mantova (50 km) itd a neki iz nase grupe su otisli na 1 dan i do Milana obici grad.
U Gardalandu nije bila velika guzva za divno iznenadjenje (nisam ja bila, al bili ostali iz ekipe)-samo se za Blue tornado cekalo nekih pola sata, ostalo skoro nista..bio je radni dan i vruce pa mozda zato nije bilo guzve

Uglavnom, previse sam se raspisala al ima toliko toga za vidjeti i pricati..pa najbolje da ako nesto nekog zanima neki detalj da me pita pa cu odgovoriti a ne da gnjavim sa ovim putopisom..
sorry na dugim postovima!

nasmijanonebo
17.08.2009., 10:43
e da, zaboravih dodati sto se tice kupanja u lago di garda..imate osjecaj kao da se kupate u moru..svuda su sljuncane plaze, i nemate dojam da ste u jezeru..na juznoj strani jezera voda nije kristalno cista kao npr. kod nas na peljescu ali je cista i dobra i bila je topla kao nase more i vidljivo je dno..ma kao na moru..na sjeveru je vec kristalno cisto..tako da preporucam da bi bio dobar izbor biti tjedan dana tamo-em obici te zabavne parkove, em te gradice, em mjesta u okolici (npr. Verona) em prirodu itd..jer je stvarno sve prekrasno i toliko toga za vidjeti i dozivjeti a isto novaca se potrosi kao i u hrv.

goga_25
17.08.2009., 11:48
Nismo nadrapali jer nam je šator predobar :s
Al naši jadni susjedi Poljaci su sekavali šator nakon što se nevrijeme smirilo.

Ovo nam je bila prva velika kiša u šatoru i moram reći da sam jednu brigu skinula s glave - šator je ovo izdržao tako da više ne moram misliti što bi bilo kad bi bilo :top:

tražila sam, al nigdje ne nađoh kakav imate šator,
ono proizvođač, model, veličina,
može malo reklame sada kad ste se uvjerili da je otporan, da nam olakšate izbor pri kupnji,
a možda ima i kakva sličica

pozdrav

cvor
17.08.2009., 13:23
eto, nasmijano nebo nam se vratilo iz Italije... kako zanimljivo...

možda zna kako je tamo u 6. mjesecu.... tj. kako je vući npr. kampicu po Italiji krajem 6. mjeseca

nasmijanonebo
17.08.2009., 15:28
pricala sam sa osobljem kampova (razumijem talijanski a natucam ga kad treba pitati nesto:D) pa vele da im je spica kao i nama-negdje od 15.7. do 20.8. a 6. i 9.mj. nema bas puno turista, tj. imaju al ne previse. Dakle, kao kod nas.
Vremenske prilike su jako slicne nasem na moru.
Sto se tice cesta, nema nikakve frke! imaju autoput sa 3 trake za svaki smjer a negdje od vicenze do lago di garda cak imaju magistralni put koja ide paralelno uz autput i to sa 2 trake za svaki smjer a ne placa se nista:mig:..Od Verone do Trsta je cestarina za auto 12.90 eura. Mislim da do Lago di garda jos 2 eura vise.
btw, u talijanskim kampovima su skoro svi kamperima ili ogromnim prikolicama dolazili, tj. mi sa satorima smo bili debelo debela manjina:D

cvor
17.08.2009., 16:20
pricala sam sa osobljem kampova (razumijem talijanski a natucam ga kad treba pitati nesto:D) pa vele da im je spica kao i nama-negdje od 15.7. do 20.8. a 6. i 9.mj. nema bas puno turista, tj. imaju al ne previse. Dakle, kao kod nas.
Vremenske prilike su jako slicne nasem na moru.
Sto se tice cesta, nema nikakve frke! imaju autoput sa 3 trake za svaki smjer a negdje od vicenze do lago di garda cak imaju magistralni put koja ide paralelno uz autput i to sa 2 trake za svaki smjer a ne placa se nista:mig:..Od Verone do Trsta je cestarina za auto 12.90 eura. Mislim da do Lago di garda jos 2 eura vise.
btw, u talijanskim kampovima su skoro svi kamperima ili ogromnim prikolicama dolazili, tj. mi sa satorima smo bili debelo debela manjina:D

meni je put dooobro poznat... uskoro će opet snježne radosti i Francuska najvjerojatnije... A i te njihove cestarine. Još do Torina i OK, ali onda kad počnu skidanja, pa prestrojavanja - tangencijala ova, tangencijala ona pa 1 euro, pa 5 minuta vožnje, pa opet 1 euro, pa poludis od tih 5x po 1 euro, a nisi prošao ništa...

Najbolja fora mi je bila kad sam u Trstu ušao na autocestu a javi se plavuša iz navigacije... za 600 i nešt kilometara skrenite desno:lol:

Pa reko... baš me utješi...
Tako, da ona Lago di Garda je tu -iza čoška...:cerek:

Znači, možemo i mi prikolicaši... nije kao u zimi kad oko Vipave i Sežane puše ko blesavo...

blackbetty82
17.08.2009., 22:54
evo i ja sam se vratila s ljetovanja - svog prvog kampiranja, pa da podijelim iskustvo s ostalima (makar kad citam ovo o italiji, onak, malo mi bed :p).

mi smo bili u kampu lučina na otoku pašmanu. iako to nije neki moderni kamp, bilo nam je divno. to je mali privatni kamp, nije natrpan, vrlo blizu plaže - 2 min do pješčane, i odmah do mola. lijepo za djecu, mogu se igrati u pjesku, a opet nije plitko do ne-znam-kud, tako da ipak možeš i zaplivati. more čisto i toplo (jedan dan smo bili na murteru pa smo se zaledili, razlika u temp ogromna). sanitarni čvorovi stvarno iznimno čisti. na raspolaganju je i veš mašina :s. ima kampice za iznajmljivanje jako jeftino.
teta vesna koja to vodi je stvarno odlična, brine o svemu, uvijek na raspolaganju, ljubazna. kad je bilo nevrijeme, došla je usred noći provjeriti jel sve ok.

unutar kampa nema dućana, ali se može kupiti nešto povrća i voća. dućan je 5 min hoda, u samom mjestu. u kampu je zato nekakav restorančić, ništa ekskluzivno, ali je klopa skroz ok. a i cijene. npr pizza je bila 30 kn, čevapi 35 kn. :top:

uglavnom, mirno, ugodno i lijepo ljetovanje.

Grga-os
17.08.2009., 23:59
... , al "na nesrecu" (nisam rasist)najcesci gosti kampa su mladi Francuzi koji uopce ne paze na red/higijenu. i osoblje kampa se zalilo da su oni definitivno najgori gosti sto se tice higijene.(btw, i nasi kampovi se isto zale na njih)...

Potpisujem.
Prošle godine jedna nas je horda usrećila svojim gostovanjem u kampu na jedan dan i noć. Ne ponovilo se.

Skura
18.08.2009., 20:01
tražila sam, al nigdje ne nađoh kakav imate šator,
ono proizvođač, model, veličina,
može malo reklame sada kad ste se uvjerili da je otporan, da nam olakšate izbor pri kupnji,
a možda ima i kakva sličica

pozdrav

Šator je Ferrino Poseidon 2+2

http://www.ferrino.it/upload.2009/prodotti/regular/POSEIDON%202%202_92109_1.png

Kupili smo ga lani i ovo nam je drugo ljetovanje s njim. Ogroman je - ima dvije spavaonice i dosta veliko predsoblje. :cerek:

I sad slijedi ali... :zubo:

Jako se teško sastavlja, ima unutarnje šipke i potrebno je dvoje ljudi da ga sastavi i to s velikim naporom...
Druga stvar je - loša izvedba vrata koja se podignu - tj. loša izvedba prozora - kad je mala kiša moraš zatvoriti šator jer se sva voda slijeva u prozor koji ima mrežicu i na kraju sve to procuri u predprostor kad ne očekuješ.
Znači predobar je za veliku kišu - neće promočiti - al ne možeš sjedati ispod vrata/tende kad je mala kiša i uživati u svježini jer će te okupati.

Najviše zbog prvog razloga MM i ja razmišljamo da slijedeće godine kupimo novi šator :)

(a još kad smo vidjeli Francuze i ine s kojom lakoćom sastavljaju svoje ogromne šatore :zubo: - žena je sama sastavila cijelu konstrukciju bez imalo truda! Ovaj naš nema šanse da MM sam sastavi - a kamoli ja :zubo:)

littlefoot78
18.08.2009., 20:16
I mi smo bili u Selcu, nije mi se svidjelo što je autokamp otvoren prema gradu, dakle u njega može ući tko hoće, noću se vozi kampom i oko 01 sati, cijene u trgovini su katastrofa, sve je skuplje 30-50 posto, bolje nije ni u gradu. Pozitivne stvari su par lijepih plaža i ono što je navedeno gore. Iako se čini da kampiranje nije preskupo, 1500 kuna za 7 dana samo za komadić zemlje, wc i tuširanje meni se čini preskupo.

Moram nadodat da su sanitarni čvorovi napravljeni 1972. i od tada se, rekla bih, nisu puno promijenili, a tople vode za tuširanje nema baš u svako doba dana. :flop:

panties
18.08.2009., 20:35
(a još kad smo vidjeli Francuze i ine s kojom lakoćom sastavljaju svoje ogromne šatore :zubo: - žena je sama sastavila cijelu konstrukciju bez imalo truda! Ovaj naš nema šanse da MM sam sastavi - a kamoli ja :zubo:)

ne pikaju se francuzi ako je ovaj sator u pitanju (vidjela sam ih tonu ove godine s tim - i neke poljake)
http://www.decathlon.co.uk/products-pictures/gd-asset_16318266.jpg

ferrino satori su jako dobri.

edit: dobih poruku na pp.

za one koje zanima, radi se o quechua base 2 seconds...znaci onaj sator sto se samo baci. e sad su oni smislili (unaprijed se izvinjavam ako je neko smislio to prije njih) accessories, iliti kupis sobu i zakacis na bazu, kupis drugu sobu zakacis s druge strane, kupis dvije baze i 4 sobe i tak...ima raznih kombinacija. (mada ovaj na slici je iz jednog komada...)

goga_25
18.08.2009., 22:59
Šator je Ferrino Poseidon 2+2

http://www.ferrino.it/upload.2009/prodotti/regular/POSEIDON%202%202_92109_1.png

Kupili smo ga lani i ovo nam je drugo ljetovanje s njim. Ogroman je - ima dvije spavaonice i dosta veliko predsoblje. :cerek:

I sad slijedi ali...

Jako se teško sastavlja, ima unutarnje šipke i potrebno je dvoje ljudi da ga sastavi i to s velikim naporom...
Druga stvar je - loša izvedba vrata koja se podignu - tj. loša izvedba prozora - kad je mala kiša moraš zatvoriti šator jer se sva voda slijeva u prozor koji ima mrežicu i na kraju sve to procuri u predprostor kad ne očekuješ.
Znači predobar je za veliku kišu - neće promočiti - al ne možeš sjedati ispod vrata/tende kad je mala kiša i uživati u svježini jer će te okupati.

Najviše zbog prvog razloga MM i ja razmišljamo da slijedeće godine kupimo novi šator :)

e, super

hvala ti :s

baš sam se iskreno nadala da ćeš reći da je jedan od Ferrino šatora, jer je nama zapeo za oko Ferrino shuttle 4, nekako nam se čini da nam više odgovara šator sa jednom spavaonicom,
sad gledam ovaj vaš :) i vidim da ima pod u predprostoru, a naš :mig: nema, i ovaj vaš je nekako ljepši, ljepših je boja, što ga više gledam sve mi se više sviđa (moram prestati gledat, jer je i malo skuplji, a buđet nam je oštro ograničen)

evo naš
http://img197.imageshack.us/img197/4323/ferrino4.jpg (http://img197.imageshack.us/i/ferrino4.jpg/)
probajte malo preko godine vježbati postavljanje šatora, možda vam samo nedostaje malo rutine :)

jel ima netko iskustva sa online trgovinom outdooreshop.net

pozdrav

pikica_24
19.08.2009., 05:55
Mi smo kupili ferinno shuttle 4 i odlično je podnio buru na Pagu, kišu, predprostor je odlično poslužio kad je bilo hladnije, čak dovoljno prostora za kuhanje, sjedenje dvije osobe i dva psa. Spavaonica dovoljna za madrac veliki i drzanje nešto robe i osobnih stvari, i cak kad se psi uspiju uvaliti :-)
Jedini problem je bio sastavljanje. I to onaj dio kada treba šipke upiknuti u stranice. Katastrofa. Ako bi počeli od najnižeg dijela, koji još nije bio pričvršćen na zemlju, rušilo se, jedva bi upiknuli ovaj srednji. Uglavnom, šator nikako nije htio samostalno stajati, eventualno da su bile 4 osobe pa da je podignut odjednom :ne zna: Kad smo gledali susjede koji su imali šator koji se slaže u križ, činilo mi se da smo trebali kupiti taj (kao što je Poseidon) jer mi se čini stabilniji.
Uglavnom muka živa. A drugo je što pruža maksimalnu komociju za 2 tjedna ljetovanja, ukoliko se ne poželite selit u drugi kamp. Pomisao na ponovno rastavljanje i sastavljanje... :flop:

I još nešto. Ima ovdje filmić http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/family_118/SHUTTLE_1788 i ja mogu reći da je tu puno stavki izostavljeno :-)

goga_25
19.08.2009., 07:15
hvala na ovom iscrpnom izvještaju iz prve ruke :top:

vidim muke po šatorima i kod vas, nismo nikad kampirali u šatoru, a ni sastavljali ga, tako da ćemo i mi sigurno imati taj problem, al glavno da ga je moguće sastaviti :)

znam da su se ljudi znali žaliti, jer ne mogu rastavljeni šator složiti da ponovo stane u original torbu (i tu ćemo sigurno imati problem :))

nama također treba poslužiti za dva tjedna ljetovanja, nažalost bez pasa, nemamo se namjeru seliti u pola godišnjeg u drugi kamp, tako da kad ga jednom sastavimo ne rastavljamo ga dok ne krenemo kući

glavno da ima dovoljno prostora i da je izdržao pašku buru i kišu (znam kako to zna biti),

mislim da je odluka pala i da ga kupujemo, jel bude sada kakvih popusta za kupnju opreme

Lei
19.08.2009., 07:49
mi isto imamo ferrina, skyline trosezonski

http://www.ferrino.it/upload.2009/prodotti/large/SKYLINE_1065_1_pic.jpg

za ono sto nama treba je ooodlican! lagano i brzo se postavlja - dovoljna je jedna osoba, moze i "plavusa", jer zbilja nema apsolutno nikakve zavrzlame, ima tri sipke s tim da se samo ona prednja provlaci kroz platno i tu treba bit oprezan, a one koje idu u "x" se samo poklikaju s kopcama. spagice su samozatezljive i to je to. u 15 minuta je sator postavljen.

cvrst, odoljeva nevremenu, ne zauzima puno prostora u prtljagi, a iznutra je sasvim dovoljan i komotan za 2 osobe.

nije za obiteljsko kampiranje jer nije predvidjen za to. nema prostor za igranje, citanje, boravak i sl. sluzi samo za prespavat i eventualno malo procakulat prije spavanja i nakon budjenja i to je to. isto tako, nije predvidjen za slaganje po kisi, jer prvo treba dignuti unutrasnji dio, a onda tek staviti vanjski

jedino su klinovi koji dolaze s njim tanki i nikakvi.... hrvatski kamenjar-kampovi su ih rasturili za cas, tako da imamo set rezervnih jumbo klinova koje ne bi ni bager izvukao van :zubo:

pikica_24
19.08.2009., 07:51
hvala na ovom iscrpnom izvještaju iz prve ruke :top:

vidim muke po šatorima i kod vas, nismo nikad kampirali u šatoru, a ni sastavljali ga, tako da ćemo i mi sigurno imati taj problem, al glavno da ga je moguće sastaviti :)

znam da su se ljudi znali žaliti, jer ne mogu rastavljeni šator složiti da ponovo stane u original torbu (i tu ćemo sigurno imati problem :))

nama također treba poslužiti za dva tjedna ljetovanja, nažalost bez pasa, nemamo se namjeru seliti u pola godišnjeg u drugi kamp, tako da kad ga jednom sastavimo ne rastavljamo ga dok ne krenemo kući

glavno da ima dovoljno prostora i da je izdržao pašku buru i kišu (znam kako to zna biti),

mislim da je odluka pala i da ga kupujemo, jel bude sada kakvih popusta za kupnju opreme

Pa pomoglo je i što smo se pripremili za nevrijeme jer smo stvarno bili na vjetrometini. A što se tiče kiše pokazalo se da je vrijedilo novaca. :top:

nenek
19.08.2009., 10:44
Hvala nasmijanomnebu na odličnom izvještaju s Lago di Garda:mig:

nenek
19.08.2009., 10:46
Evo za sve zainteresirane jedan link. Šatora i opreme ko u priči.

http://www.outdoorworld.co.uk/

Skura
20.08.2009., 10:02
ne pikaju se francuzi ako je ovaj sator u pitanju (vidjela sam ih tonu ove godine s tim - i neke poljake)
http://www.decathlon.co.uk/products-pictures/gd-asset_16318266.jpg

ferrino satori su jako dobri.

edit: dobih poruku na pp.

za one koje zanima, radi se o quechua base 2 seconds...znaci onaj sator sto se samo baci. e sad su oni smislili (unaprijed se izvinjavam ako je neko smislio to prije njih) accessories, iliti kupis sobu i zakacis na bazu, kupis drugu sobu zakacis s druge strane, kupis dvije baze i 4 sobe i tak...ima raznih kombinacija. (mada ovaj na slici je iz jednog komada...)

Nije bio Quechua u pitanju ;)

probajte malo preko godine vježbati postavljanje šatora, možda vam samo nedostaje malo rutine :)

4 puta smo ga sastavili i rastavili!
Nije stvar u rutini - nego je šator jednostavno takav - dosta težak za sastaviti... Trebaš paziti na svaki detalj...

Prvi put smo ga sastavljali 3 sata, sad ga za sat ipo sastavimo - ali moramo biti dobro koncentrirani... Jer kažem - ako samo centimetar više napnemo šipku, šator se ulekne na jednoj strani - pa onda mići klin i idemo ponovo...

Nije da ga ne volim, ali eto to nas je zadnji put izludilo - to sastavljanje :)

Crux'An
20.08.2009., 12:28
mi isto imamo ferrina, skyline trosezonski

http://www.ferrino.it/upload.2009/prodotti/large/SKYLINE_1065_1_pic.jpg

za ono sto nama treba je ooodlican! lagano i brzo se postavlja - dovoljna je jedna osoba, moze i "plavusa", jer zbilja nema apsolutno nikakve zavrzlame, ima tri sipke s tim da se samo ona prednja provlaci kroz platno i tu treba bit oprezan, a one koje idu u "x" se samo poklikaju s kopcama. spagice su samozatezljive i to je to. u 15 minuta je sator postavljen.

cvrst, odoljeva nevremenu, ne zauzima puno prostora u prtljagi, a iznutra je sasvim dovoljan i komotan za 2 osobe.

nije za obiteljsko kampiranje jer nije predvidjen za to. nema prostor za igranje, citanje, boravak i sl. sluzi samo za prespavat i eventualno malo procakulat prije spavanja i nakon budjenja i to je to. isto tako, nije predvidjen za slaganje po kisi, jer prvo treba dignuti unutrasnji dio, a onda tek staviti vanjski

jedino su klinovi koji dolaze s njim tanki i nikakvi.... hrvatski kamenjar-kampovi su ih rasturili za cas, tako da imamo set rezervnih jumbo klinova koje ne bi ni bager izvukao van :zubo:

gdje si kupila šator... ja sam inače iz pule, a vidim da si ti iz rijeke pa me zanima da li si ga kupila u rijeci jer ako jesi, bez problema ga dođem tamo kupiti... baš bih taj šator htio... :D

Lei
20.08.2009., 12:33
gdje si kupila šator... ja sam inače iz pule, a vidim da si ti iz rijeke pa me zanima da li si ga kupila u rijeci jer ako jesi, bez problema ga dođem tamo kupiti... baš bih taj šator htio... :D

ima moj sator vec dosta godina, tako da ti nece bit od pomoci jer mislim da ih Iglu Sport gdje je kupljen vise nema u ponudi

Crux'An
20.08.2009., 13:30
da, znam, gledao sam tamo i više ih nemaju... hvala svejedno...

strma
20.08.2009., 15:12
ima moj sator vec dosta godina, tako da ti nece bit od pomoci jer mislim da ih Iglu Sport gdje je kupljen vise nema u ponudi

Ima Iglu Sport Slo trenutno debelu akciju (šatori -20 do -40%), i još minus DDV. :mig:
http://www.iglusport.si/razprodaja/razprodaja.html
Npr Geo3 ti je vrlo sličan Skyline-u 3 (imam oba) samo ima još i mali predprostor.
Geo3 Alu (s aluminijskim palicama) je 120€, šator je savršen. :)

cvor
20.08.2009., 16:04
... ne zauzima puno prostora u prtljagi, a iznutra je sasvim dovoljan i komotan za 2 osobe....

stane u SB torbu, to je svim tim šatorima najbitnija stavka...

Lei
20.08.2009., 18:40
stane u SB torbu, to je svim tim šatorima najbitnija stavka...

sto je SB torba :confused:

nama je bila bitna stvaka da stane na ruksak i da nije toliko pretezak za nosenje, a da je opet dovoljno cvrst i siguran te da ipak imamo neki komfor i kada idemo i "normalno" - autom.

*darcy*
20.08.2009., 18:50
Da nije možda to Sport Billy torba:mig:

cvor
20.08.2009., 19:11
Da, Sport Billy ruksak... ideš u kamp i sve trpaš unutra, stolce, stolove, lonce, tanjure, suđe i bešteke, deke i vreće za spavanje, podloške, šator, rezervni šator i tak jedno 5 za svaki slučaj, pa roštilj plinski, plinsku bocu, paviljon za nad stolom, odjeću, opremu za ronjenje i plivanje, čamac i motor i sve što se na brzinu nisam sjetio... i onda ruksak staviš na leđa i to je to :rofl:

kad dođeš u kamp ono što ti taman treba - gurneš ruku i izvadiš... i čak ne moraš ni prebirat po ruksaku... odma ti prvo stane u ruke... :lol:

joj, lei, toliko čekam da te negdje pod pahuljicama sretnem i upoznam, ali čini mi se da si ti stvarno mlada kad nisi gledala Sport Billy-ja... :kava:

Evo pojašnjenje za pogledat: :cerek:
http://www.youtube.com/watch?v=huJlDsfXf5U

a ova druga je za lei, zimska - snježna... pažljivo gledaj oko 7:45 minute što će jedan zloćo izvadit... u dva djela je crtić ak nastaviš gledat vidjet ćeš što je to SB torba...
šteta što nije na HR da ga staviš na meni dragu stranicu :p

http://www.youtube.com/watch?v=18_gGV8jJxQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_d6QsUuBDR0&feature=related

Skura
20.08.2009., 19:21
Jedini problem je bio sastavljanje. I to onaj dio kada treba šipke upiknuti u stranice. Katastrofa. Ako bi počeli od najnižeg dijela, koji još nije bio pričvršćen na zemlju, rušilo se, jedva bi upiknuli ovaj srednji. Uglavnom, šator nikako nije htio samostalno stajati, eventualno da su bile 4 osobe pa da je podignut odjednom :ne zna: Kad smo gledali susjede koji su imali šator koji se slaže u križ, činilo mi se da smo trebali kupiti taj (kao što je Poseidon) jer mi se čini stabilniji.
Uglavnom muka živa. A drugo je što pruža maksimalnu komociju za 2 tjedna ljetovanja, ukoliko se ne poželite selit u drugi kamp. Pomisao na ponovno rastavljanje i sastavljanje... :flop:

I još nešto. Ima ovdje filmić http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/family_118/SHUTTLE_1788 i ja mogu reći da je tu puno stavki izostavljeno :-)

Točno to sam i mislila :top:

Izgleda da svaki veći Ferrino ima isti problem :(

Naš je u križ - lako se dignu spavaonice al isto tako lako se i ulegnu na kutovima - i ako si već stavila gornji dio - imaš problem... Moraš vaditi i vanjske klinove i unutarnje, natezat, namještat... :rolleyes:

A pomisao o seljenju :nono: Toga kod Ferrina nema :rofl:

Lei
20.08.2009., 20:27
kako ne bi znala za sport bilija, omiljeni crtic ekipe u mojoj Maloj skoli :zubo:

jedino sto me sb prije nekako na snowboard asociralo... profesionalna deformacija valjda :D

goga_25
20.08.2009., 21:46
Ima Iglu Sport Slo trenutno debelu akciju (šatori -20 do -40%), i još minus DDV. :mig:
http://www.iglusport.si/razprodaja/razprodaja.html
Npr Geo3 ti je vrlo sličan Skyline-u 3 (imam oba) samo ima još i mali predprostor.
Geo3 Alu (s aluminijskim palicama) je 120€, šator je savršen. :)

koji slovenski Iglusport je najopremljeniji, u kojem ste kupovali?
kakva je stvar na granici sa porezom, kod njih dobijemo povrat (na granici ili u trgovini?), a kod nas ne moramo platit :confused::confused:?

Da, Sport Billy ruksak... ideš u kamp i sve trpaš unutra, stolce, stolove, lonce, tanjure, suđe i bešteke, deke i vreće za spavanje, podloške, šator, rezervni šator i tak jedno 5 za svaki slučaj, pa roštilj plinski, plinsku bocu, paviljon za nad stolom, odjeću, opremu za ronjenje i plivanje, čamac i motor i sve što se na brzinu nisam sjetio... i onda ruksak staviš na leđa i to je to :rofl:

kad dođeš u kamp ono što ti taman treba - gurneš ruku i izvadiš... i čak ne moraš ni prebirat po ruksaku... odma ti prvo stane u ruke... :lol:

promjena plana, ne kupujemo ferrino shuttle nego sport billy ruksak, naravno pun :)

jaandooo
20.08.2009., 22:14
Zanima me gdje bi se mogle nabaviti šipke/cijevi (slične onima koje su se prije koristile kao centrale u "trokutastim" šatorima, ali veće), kako bi si mogao skombinirati tendu u kombinaciji tih šipki i cerade.
Fala

strma
20.08.2009., 23:43
Zanima me gdje bi se mogle nabaviti šipke/cijevi (slične onima koje su se prije koristile kao centrale u "trokutastim" šatorima, ali veće), kako bi si mogao skombinirati tendu u kombinaciji tih šipki i cerade.
Fala

Intersport u Mercatoru, Iglu sport - 2 metra štange (4 elementa), cca 50 - 60 kn komad. Imaju i tendu, može se fino iskombinirat.

strma
20.08.2009., 23:45
koji slovenski Iglusport je najopremljeniji, u kojem ste kupovali?
kakva je stvar na granici sa porezom, kod njih dobijemo povrat (na granici ili u trgovini?), a kod nas ne moramo platit :confused::confused:?

BTC u Ljubljani. Potvrdiš na Slo izlazu formular, povrat sljedeći put u dućanu (puni povrat DDV-a).

Gac
21.08.2009., 00:28
Evo upravo smo se vratili sa 40 dnevnog kampiranja po sjevernom i srednjem Jadranu, pa da podijelim svoje dojmove sa ostalim forumašima, možda nekome i pomognu u odabiru za slijedeće kampiranje, iako je sve individualno.
Kampiranje za ovu godinu smo neslavno započeli zadnji tjedan u 6. mj. u kampu Straško na otoku Pagu. Krenuli smo na put sa 32 C, da bi drugi dan temp. pala na 17 C te se tako i dalje nastavilo, sjećate se i sami. Nije nam ništa drugo preostalo nego ostaviti prikolicu na čuvanju sa svim inventarom, u vrtu privatne kuće na tri tjedna, (imali rezervaciju parcele u istom kampu tri tjedna poslije) te vratiti se kući.
Drugi dio kampiranja opet započinje u istom kampu, ali na drugoj parceli. Naravno vrijeme je bilo odlično.
Sam kamp mi je jedan od najboljih u kojima sam bio. U cijenu je uključena Sat TV, Wireless, kamp je opskrbljen sa dva velika Konzuma u kojima su primjerene cijene, te nekoliko manjih butiga sa pekarskim proizvodima, voćem i povrćem, dvije slastičarnice te zamislite trgovinom kamperske opreme.
Sanitarni čvorovi novi i čisti. Kamp sadrži farmu domaćih životinja te vlastiti turistički vlakić. Dječja igrališta nova, velika i lijepo uređena, slično kao na Bundeku. Plaža, kameni oblutci, u moru kameni i pijesak.
E sad ono negativno po meni, te proklete rezervacije, u 4. mjesecu sam uspio rezervirati parcelu na 9 dana 5-ti red od mora. Misli smo da ćemo uspjeti naći neku drugu parcelu prije isteka tih 9 dana, međutim krivo smo mislili, gotovo sve je bilo zauzeto osim nekih rubnih parcela koje nam nisu bile zanimljive zbog svog položaja. Parcele se rezerviraju do dvije godine unaprijed tako da je gotovo nemoguće dobiti parcelu uz more i u hladu na duži period. Druga po meni negativna stvar sastav gostiju. U kampu sam se osjećao kao stranac svega nekoliko domaćih ljudi, sve ostalo su Slovenci te nešto Nijemci.
Takvu hladnoću Slovenaca kao prvih susjeda u kampu nisam nigdje osjetio, ono ni dobro jutro. Da zaboravih reći bitnu stvar kamp je relativno jeftin, djeca do 7 godina gratis.

Suočeni sa nemogućnošću produženja boravka, razmišljamo o Rabu, dopisujem se sa Čvorom o Čikatu, ali rezervacije su uzele danak nigdje ne pronalazimo mjesta.
Zovemo kamp Soline u Biogradu da nas obavijeste kada se netko digne sa parcela uz more.
U Solinama nema rezervacija parcela tako da su me nazvali isti dan te rekli da im se oslobodila jedna parcela drugi red od mora. Dižemo iz Straška prije reda i odlazimo drugi dan u kamp Soline.

Kamp Soline komercijaliziran kamp do posljednje sitnice, dosta skup kamp uz šturu opremljenost. Plaža gradska, prenapučena, dosta bučan kamp, nema Sat TV, nema Interneta iako ga na webu reklamiraju, sanitarni čvorovi prosječni. Ima par novih, ali i nekoliko socijalističkih. Kamp naplaćuje boravak djece od dvije godine, a nema niti jedno igralište, niti jedan tobogan, ljuljačku.
Jedina po meni dobra strana kampa je njegov položaj, ravne i velike parcele, debela hladovina, te geografski položaj. Sa čamcem se da dosta toga obići, sve je jako blizu, Pašman sa jako puno uvala, Pakoštane, Vrgada, Crvena luka, klub Mediterano te jako puno malih otočića oko Biograda. U kampu u Solinama smo ostali 15 dana.
Dan prije dizanja sidra odlazimo u izvidnicu u kamp Solaris u Šibeniku i kamp Jezera na Murteru. Iako sam bio naklonjen Jezerima odluka pada na kamp Solaris. Kamp u Jezerima je dosta na nizbrdici, nema parcelizacije i ono najvažnije nama jako je slabo sjenovit, uz to, ovo ljeto su imali problema sa tekućom vodom.

Kamp Solaris, uz nekakve ranije predrasude, nas oduševio. U njihovoj priči u odnosu na prošlu i pretprošlu godinu napravljeni su veliki pomaci tako da pobijaju argumente pojedinih forumaša od prošle godine.
Kamp je u debeloj hladovini, djelomično parceliran, sa šetnicom uz more u kompleksu 5-6 hotela te sa iznimnim sadržajima.
Niti u jednom kampu nisam doživio da me čovjek sa recepcije povede na lice mjesta i pokaže koji prostori su slobodni, te gdje bih i kako mogao postaviti svoju kampicu. Uspjeli smo dobiti prostor uz samo more, ove godine su otvorili nove bazene sa morskom vodom, sredili plažu sa sitnim šljunkom, otvorili prostor prema hotelima te njihovim sadržajima za sve goste naselja. Sadržaja zaista na pretek, ne znam kako bih ga opisao, uz šetnicu kojom svakih nekoliko minuta vozi gotovo besplatni vlakić nižu se Marina, Dalmatinsko selo, Kuća kolača i slastica, Mini golf na 300 tinjak kvadrata, sa gusarskim brodovima, raznim kućicama, stilski sređenim trgovinicama i restoranima itd.
Dječja igrališta su prava zdanja, nekoliko animacijskih prostora sa različitim sadržajima, maskote koje se gibaju šetnicom ....
Kamp u cijeni nudi isto kao i Straško struja, voda, odvod, TV i Internet.
Plaža se rasprostire na 1-2 km. Uz sam kamp je navoženi šljunak.

Sanitarni čvorovi, eh tu hvala staje, bili smo uz jedan iz davnih vremena, iako ima i novijih. Međutim problem nije u neredovitom čišćenju nego o izboru materijala kod građenja. Na podu sanitarnog bloka su svijetle glatke (klizave) pločice, tako čim jedna osoba prođe iza nje ostaje trag, drugi i po meni najveći problem su gosti kampa, nigdje nisam vidio takvu destrukciju, wc daske se kidaju, po vratima se šara, pale se plastični nosači papira, strašno. O urednosti i navikama pojedinih gostiju da ne govorim. Inače u kampu su Talijani, Česi Slovaci, te nešto malo Hrvata i Nijemaca.
U blizini kampa su otoci Zlarin, Prvić, Krapanj te jako puno malih otočića tako da za čamcanje ima jako puno destinacija.
U kampu Solaris smo ostali 15 dana. Uz najjeftiniji smještaj te uz 20 % popusta, 10 % na boravak duži od 14 dana i drugih 10% kao članovi kampa Solaris koji smo postali nekoliko minuta prije plaćanja računa popunjavajući nekakav anketni listić.

Bili smo u izvidnici za slijedeću godinu u kampu Adriatic u Primoštenu. Kamp je izrazito skup, po meni na dosta velikoj nizbrdici te uz dosta loše uređene plaže. Nisam ga baš detaljno pregledavao, čim sam vidio parcele sa nivoima i nizbrdicu odmah sam odustao, tako da ne znam na čemu temelje svoje cijene.

Zadnje planirano odredište i odmorište prema kući, kamp Korana kod Plitvičkih jezera smo morali odgoditi jer nas je uhvatila prehlada tako da smo krenuli direktno kući, te se sigurno i sretno sinoć vratili.

cvor
21.08.2009., 07:08
Evo upravo smo se vratili sa 40 dnevnog kampiranja po sjevernom i srednjem Jadranu, pa da podijelim svoje dojmove sa ostalim forumašima, možda nekome i pomognu u odabiru za slijedeće kampiranje, iako je sve individualno....

Vratija se Šime... prelistaj forum par stranica u rikverc, da vidiš kud idemo u 6 mjesecu nagodinu... pripremi svoj micubuši za italiju, da se pridružiš karavani...:Pivo: :zivili: :klopa: :W

... tako da pobijaju argumente pojedinih forumaša od prošle godine.
... Niti u jednom kampu nisam doživio da me čovjek sa recepcije povede na lice mjesta i pokaže koji prostori su slobodni, te gdje bih i kako mogao postaviti svoju kampicu. Uspjeli smo dobiti prostor uz samo more...

Čista suprotnost od lani, koja pobija mene, i drago mi je da se to promijenilo... ali mene Solaris više neće vidjeti nikad... ja sam ga duboko pokopo pod zemlju za sva vremena :pop:

Istina ovaj osvrt je na drugom forumu, ne da mi se prekucavati, a da pojasnim to...
http://forum.camping-croatia.com/viewtopic.php?f=19&t=168

Bili smo u izvidnici za slijedeću godinu...
Ko živ ko mrtav do tad, ali od 9-27. 7. nagodinu si u Strašku :top:

goga_25
21.08.2009., 07:40
BTC u Ljubljani. Potvrdiš na Slo izlazu formular, povrat sljedeći put u dućanu (puni povrat DDV-a).

a pdv na ulazu u hrv., znam da se plaća na stvari preko 300,00 kn ili tako neki iznos,
ima neka priča da slovenci automatski šalju našima popis onih koji tamo traže povrat, pa naši zaračunavaju pdv

Gac odličan izvještaj :s
nama si malo olakšao izbor, za sljedeće ljeto smo planirali Solaris, ali nas je kolega Cvor malo udaljio od toga :mig:, sad vidim da ima značajnih poboljšanja od lani tako da je vjerojatno Solaris naš sljedeće ljeto

Lei
21.08.2009., 07:57
a pdv na ulazu u hrv., znam da se plaća na stvari preko 300,00 kn ili tako neki iznos,
ima neka priča da slovenci automatski šalju našima popis onih koji tamo traže povrat, pa naši zaračunavaju pdv

Slovenci moraju dojavljivati nasima samo vece iznose, tako da sator od kojih 100 eura moze proci bez ikakvog problema. Treba samo paziti da nisu granice blizu, jer onda nasi vide da si izlazio iz auta kod Slovenaca i isao nesto potvrdjivati :)

Iglu nema one standardne obrasce za povrat poreza (od Globalrefunda, koji se mogu podignuti i u nasim postama), vec ima tax free od INSA-e (http://www.insa.si/sl/tax_free/). Problem s dizanjem je taj sto INSA ima svoje urede jedino na potezu prema Mariboru (pise na webu sve), tako da je nama kojima sjever nije blizu to jako komplicirano dignuti. Jednom sam ih kontaktirala jer nisam planirala ici do Iglua u BTC tako skoro (a bome ni prema Mariboru), pa su mi rekli da mogu bez problema poslati postom ovjeren obrazac i da ce mi poslat novce.

Jedini koji imaju kompliciraniji povrat pdv-a su Francuzi..... e to ne zelite ni cut ni dozivjet :bonk:

cvor
21.08.2009., 11:06
za sljedeće ljeto smo planirali Solaris, ali nas je kolega Cvor malo udaljio od toga :mig:,

po njegovome je tako, ali to ćemo saznati uskoro iz prve ruke :klopa: ili kod njega u ili kod mene ... :lol:

jer čuli smo se porukama skoro svaki pa drugi-treći dan, ni ja mu na lošinju nisam mogao naći adekvatno mjesto za smještaj a i trajekt bi ga skupo koštao...

Nažalost, mi smo lani s rezervacijom katastrofalno prošli i to tamo u Solarisu, da ove godine nisam htio nigdje rezervirati...
Noćas jašemo nazad na more prema Zadru, pa jedan dan planiramo skočiti do Šimuna i do Straška... Ako nam se što svidi možda i rezervirati za nagodinu...

Moja žena "šizi" na pomisao rezervacije upravo zbog Solarisa, ali to je izgleda taj način ako želiš biti bliže moru...

Jedini koji imaju kompliciraniji povrat pdv-a su Francuzi..... e to ne zelite ni cut ni dozivjet :bonk:

Kolega je zimus zaboravio klincima ski-naočale, pa je tamo im išao kupiti (srećom samo troje djece ima :lol:), te naletio na akciji na Salice naočale po nekim nama nevjerojatnim cijenama te je onda kupio i sebi i ženi i to je bilo nekih 100-tinjak eura... Ali su ga upravo na taj povratak novca upozorili oni koji godinama idu u Francusku na skijanje da je to čista zavrzlama, tako da nije to ni pokušavao, a kad mi je to naveče za kuhancem prepričavao nisam ga baš puno ni razumio - što od vina što od nezanimanja... :rofl:

specijals
21.08.2009., 19:49
Ljudi,

Dali netko zna gdje mogu kupiti veliki prozor za Hobby 420? Može biti novi ili rabljeni.

Puno vam hvala!

Lei
22.08.2009., 18:13
Apropo Skylinea, provjerila sam sad doma nas katalog Iglu Sporta i u katalogu jos uvijek imaju i tocno taj model :) Ne znam zasto ga online slovenski katalog vise nema....

Cvor, kad te bude zanimao francuski povrat poreza, znas koga pitati... ja sam se patila jedno par mjeseci s njima, al na kraju su novci ipak stigli :zubo:

cvor
24.08.2009., 09:46
Apropo Skylinea, provjerila sam sad doma nas katalog Iglu Sporta i u katalogu jos uvijek imaju i tocno taj model :) Ne znam zasto ga online slovenski katalog vise nema....

Cvor, kad te bude zanimao francuski povrat poreza, znas koga pitati... ja sam se patila jedno par mjeseci s njima, al na kraju su novci ipak stigli :zubo:

Hvala, Lei, ali kolega nije ni uzeo racun i papire za povrat....

Lijep pozdrav iz okolice Zadra.

alaskagirl
24.08.2009., 21:47
kampoznalci, idem (neplanirano) na još tjedan dana u kamp, međutim, ovaj put neću imat plinsku bocu, nego ću na kartušu morat kuhat- campingaz -oznaka C 206

vidla sam u intersportu da takva, od, mislim, 240 grama, dođe 49 kuna; e, sad, zanima me koliko mi toga treba, jedna, dvije ...koliko ?

tnnnxxxx :)

Lei
24.08.2009., 21:54
kampoznalci, idem (neplanirano) na još tjedan dana u kamp, međutim, ovaj put neću imat plinsku bocu, nego ću na kartušu morat kuhat- campingaz -oznaka C 206

vidla sam u intersportu da takva, od, mislim, 240 grama, dođe 49 kuna; e, sad, zanima me koliko mi toga treba, jedna, dvije ...koliko ?

tnnnxxxx :)

a koliko mislis kuhati? meni jedna takva traje vec o-ho-ho, al kuhanje se svodi na kavu ujutro i navecer pastu/umak/podgrijavanje ili nesto slicno.

alaskagirl
24.08.2009., 22:01
paaa, jedno dvije kave dnevno i ručak, koji je fakat brzo gotov, jer će bit slanutak, leća, grah, mahune, grašak- sve već kuhano - iz konzerve, samo ću zgotovit malo, čas posla

mislim, zbunila me cura od koje sam posudila to kuhalo- ona kaže da je njoj jedna kartušica trajala jedan, eventualno dva dana :confused: (a kuharica je sličnog profila ko ja hahaha, znači sve u tom stilu)

pa si mislim kakve je to ona kartuše stavljala i koliko će me onda to koštat ak će mi ova za 50 kuna eventualno dva dana trajat:confused:

rekla mi prodavačica u intersportu da je ta jedna, od 240g, za cca 6 sati kuhanja (il ćega već), pa sam si ja onda mislila da su mi dvije i prekodovoljno ?

Lei
24.08.2009., 22:07
svasta.. ja imam uvijek te male, jer su mi spretnije, a imaju i klik sistem, pa sto ne potrosis zacepis i onda stoji i ceka iduce kampiranje. doduse, mi zbilja ne kuhamo puno, vec imamo "podgrijavanje" sistem, al meni se cini da bi za tjedan dana dvije trebale biti skroz dosta?

vjerojatno i velicina kuhala dosta utjece... ja imam mini mini kuhalo, takvo da stane u dzep bilo koji (lagano se prenosi kad se ide planinarit, al nije vrlo stabilno.... i kuha ko zmaj, voda zakipi brze nego doma na stednjaku :zubo: )

alaskagirl
24.08.2009., 22:12
kako začepim; samo zavrnem onaj ventilić na koji puštam plin ?

ma i meni se to činilo too much, dobro da nisam nakupovala 7 kartuša:D; kad si sračunam, pa kartuša dnevno bi me izašla ko kamp mjesto u ovo doba :rolleyes:

Lei
24.08.2009., 22:17
ma ja mogu bas cijelo kuhalo skinut i vratit plasticni cep na kartusu; to je super stvar jer sto ne potrosis mozes pohranit bez da je kuhalo zakvaceno gore (ovaj zeleni cep: http://www.campingaz.com/p-23004-cv-270-plus.aspx)

edit: ovo je kuhalo koje koristim -> http://www.campingaz.com/p-23781-twister174-270.aspx

alaskagirl
24.08.2009., 22:27
hm, ovo koje sam ja dobila se kao umetne od dole u neku plastičnu kao posudicu, zaokrene i kad klikne onda kao šljaka

ovako nešto http://www.campingaz.com/p-23695-super-carena-r.aspx

kartuše isto imaju taj zeleni čep, samo ne znam jel to onda trebam vadit van i stavljat natrag čep il je dovoljno za zavrnem ventil za plin :confused:

yvanna
25.08.2009., 10:10
.................

ja sam bila u primoštenu u kampu adriatic, i da, osim što je skup, na popriličnoj je nizbrdici/uzbrdici. isti dan, kad smo trebali ići, sam zvala da pitam jel ima mjesta, žena je rekla - iiiiimaaaaaa! i mi došli, i sat vremena hodali kampom ne bi li pronašli neki komadičak za auto i šator. i našli komadičak, na nizbrdici - teško je spavati tako, al ajde. sanitarni čvor je novi i ok. no ono što nam se nije svidjelo, a to je nedostatak mladih u kampu. nismo uspjeli nikoga pronaći za priču, druženje :ne zna:. plaža mi je super jer nema gužve (ima 2 (il 3?) normalne plažice sa šljunkom, a ostalo je stjenovito, pa ko što voli), more je jako čisto, tako da za to same pohvale.

sad pitanje za sve iskusne kampaše - koji kamp nam preporučate a da ima puno mladih, i da se može iznajmiti u kampu kamp kućica (ili kamp prikolica, kak se to već kaže). naime, dosta nam je šatora, jer imamo mali, pa bismo probali iznajmiti to. vidjela sam u kampu straško, na pagu, da najam košta 777kn. jel to za jedan dan ili?! ne kužim se baš u to.. svaka preporuka je dobro došla.. e da, zanimaju nas kampovi negdje od šibenika pa na jug..

nasmijanonebo
25.08.2009., 11:44
frendica mi se netom vratila iz straska a ja bila 1 dan u posjeti u tom kampu..
i stvarno tamo ima jako jako puno mladih (zrce je blizu pa..)..a cijena najma bungalova ti je po noci al je ukljucen smjestaj za 4 osobe...
jest da je skupo.
ostali kampovi za mlade hm hm, tesko je to reci.u hrv. nema toliko puno kampova da bi se izdvojili neki di ima jako puno mladih..a i sad je prosla spica sezone pa vise nema toliko mladih na moru..
najljepse ti se kupati u kampovima makarske rivijere i kampovima peljesca.evo npr. kamp basko polje ima bungalove za 39 eura po noci..nije puno..plaza je predivna, blizu je baska voda di je djir itd..
ovo ne reklamiram, nego sam samo navela primjer kak se mogu naci povoljniji bungalovi od straska. Strasko je jedan od najskupljih kampova u hrvatskoj, inace.

yvanna
25.08.2009., 12:23
frendica mi se netom vratila iz straska a ja bila 1 dan u posjeti u tom kampu..
i stvarno tamo ima jako jako puno mladih (zrce je blizu pa..)..a cijena najma bungalova ti je po noci al je ukljucen smjestaj za 4 osobe...
jest da je skupo.
ostali kampovi za mlade hm hm, tesko je to reci.u hrv. nema toliko puno kampova da bi se izdvojili neki di ima jako puno mladih..a i sad je prosla spica sezone pa vise nema toliko mladih na moru..
najljepse ti se kupati u kampovima makarske rivijere i kampovima peljesca.evo npr. kamp basko polje ima bungalove za 39 eura po noci..nije puno..plaza je predivna, blizu je baska voda di je djir itd..
ovo ne reklamiram, nego sam samo navela primjer kak se mogu naci povoljniji bungalovi od straska. Strasko je jedan od najskupljih kampova u hrvatskoj, inace.

ma to se ja raspitujem za sljedeće ljeto već :D.. bila sam u tom kampu u baškoj, i ok je bilo, samo što se sjećam da ima dosta hodat do plaže, da je kamp na podosta povišen djelu :rofl:.. ah, stignem još razmislit.. hvala!:)

nasmijanonebo
25.08.2009., 12:41
jest, to je taj..
au di je iduce ljeto..tko ziv, tko mrtav :D...šalu na stranu.
a ovisi sto ti je vazno u kampu i sto trazis od ljetovanja..

Skura
25.08.2009., 13:19
U našem kampu ne da nema mladih, nego nema ni Hrvata :rofl:

nasmijanonebo
25.08.2009., 13:22
hehe, i to je tocno!

panties
25.08.2009., 13:22
U našem kampu ne da nema mladih, nego nema ni Hrvata :rofl:

a i kad ima mladih to su obicno neki koji nemaju sekunde kamperske kulture...pa do nekih doba vriste i slusaju glasnu muziku, smece ostavljaju svukud iza sebe i slicno....

cast izuzecima, koje sam i upoznala.

cvor
25.08.2009., 17:26
Fala

Zlatni medvjed na Šalati....

Ima i šipki raznih duljina i raznih nastavaka, i sam sam kombinirao nešto za predšator na kućici, cijene sasvim OK...

A evo bijah danas i u Zatonu.

Kamp je velik i trenutno ima mjesta gdje god hoćete, u debeloj hladovini, na suncu, do plaže u prvom redu... Ali za kraj 8. mjeseca mogu reći da je popunjenost dosta velika... Stranci 99,9% Kućice i kamperi 90%
Sanitarni čvorovi čisti i uredni, sasvim OK, ali koliko košta kampiranje takvi i moraju biti. Mana tuševa je što su montažni ne mogu se skinuti već voda curi samo odozgo.

Mi smo došli gliserom s vanjske strane inače u kamp se ne može samo tako ući, a koliko sam vidio na motoriću se non stop vozi i "security"...

Eto... sutra ću malo da Maritimea da vidim kako tamo izgleda...

Planinarka
25.08.2009., 19:42
Zlatni medvjed na Šalati....

Ima i šipki raznih duljina i raznih nastavaka, i sam sam kombinirao nešto za predšator na kućici, cijene sasvim OK...

A evo bijah danas i u Zatonu.

Kamp je velik i trenutno ima mjesta gdje god hoćete, u debeloj hladovini, na suncu, do plaže u prvom redu... Ali za kraj 8. mjeseca mogu reći da je popunjenost dosta velika... Stranci 99,9% Kućice i kamperi 90%
Sanitarni čvorovi čisti i uredni, sasvim OK, ali koliko košta kampiranje takvi i moraju biti. Mana tuševa je što su montažni ne mogu se skinuti već voda curi samo odozgo.

Mi smo došli gliserom s vanjske strane inače u kamp se ne može samo tako ući, a koliko sam vidio na motoriću se non stop vozi i "security"...

Eto... sutra ću malo da Maritimea da vidim kako tamo izgleda...

uf, kamp u zatonu je nešto najružnije što sam vidjela..ljudi su doslovno jedni na drugima, nema mira, nema mirisa borova, cvrči pobjegli..ma užas živi..kao veliki parking sa satelitskim antenama..:flop:

Skura
25.08.2009., 20:56
a i kad ima mladih to su obicno neki koji nemaju sekunde kamperske kulture...pa do nekih doba vriste i slusaju glasnu muziku, smece ostavljaju svukud iza sebe i slicno....

cast izuzecima, koje sam i upoznala.

Ja na takve još nisam naletile - na ove vrišteće mislim :zubo: (osim Talijana svih dobi :rofl:)

U biti u mom kampu najviše ima obitelji sa malom djecom. Al koliko god djeca bila mala, primjetila sam da MM i ja od svih u kampu prvi idemo na spavanje :rofl:

pikica_24
26.08.2009., 06:14
Hej znalci,

Pogotovo oni sa kamp kućicama, za sljedeće ljeto bi htjela malo investirati, pa me zanima što kupiti, što je povoljnije...
Kamp kućica-vidim da ima po Istri i drugdje zemljišta sa kamp kućicama, koja čak imaju i struju i vodu?Da li kupiti kućicu pa plaćati stacionar u kampu ili je voziti svako ljeto? Koju kućicu za recimo 4 osobe?
Inače one stacionirane kućice u kampovima koje su ljudi dogradili da su već kuće lijepo izgledaju, ali zar onda nije bolje investirati u vlastito zemljište?
Ljetujući u kampovima nagledala sam se turista koji dodju s kućicama i onda imaju problema ugurat ih izmedju borova, dakle ne na parceli nego na neparceliranom mjestu. A parcele često znaju biti na suncu...
Ako se ima potreba ići s mjesta na mjesto, zar nije onda bolje kupiti kamper? :ne zna::top:

Gac
26.08.2009., 13:26
Strasko je jedan od najskupljih kampova u hrvatskoj, inace.

Ne bih se složio sa ovom tvrdnjom. Iz prve ruke je ovog ljeta bilo ovako: dvoje odraslih i dvoje djece od 4 i 5 godina, kampica i auto u I zoni uz more:
kamp Straško 263,8 kn/dan
kamp Soline 370,9 kn/dan
kamp Solaris 221,2 kn/dan
Drugi kampovi ove kategorije i veličine su daleko skuplji. Zaton se kreće oko 500 kn/danu, Adriatic oko 400 kn/danu, Kozarica oko 300 kn/danu s tim da uplaćena rezervacija ne ulazi u cijenu, dok u Strašku to nije slučaj.
Kampovi su postali bezobrazno skupi, u nekim kampovima je to djelomično opravdano dok je u drugim kampovima cijena stvarno neopravdana.

Gac
26.08.2009., 13:41
Hej znalci,

Pogotovo oni sa kamp kućicama, za sljedeće ljeto bi htjela malo investirati, pa me zanima što kupiti, što je povoljnije...
Kamp kućica-vidim da ima po Istri i drugdje zemljišta sa kamp kućicama, koja čak imaju i struju i vodu?Da li kupiti kućicu pa plaćati stacionar u kampu ili je voziti svako ljeto? Koju kućicu za recimo 4 osobe?
Inače one stacionirane kućice u kampovima koje su ljudi dogradili da su već kuće lijepo izgledaju, ali zar onda nije bolje investirati u vlastito zemljište?
Ljetujući u kampovima nagledala sam se turista koji dodju s kućicama i onda imaju problema ugurat ih izmedju borova, dakle ne na parceli nego na neparceliranom mjestu. A parcele često znaju biti na suncu...
Ako se ima potreba ići s mjesta na mjesto, zar nije onda bolje kupiti kamper? :ne zna::top:

Za mene kampiranje osim boravka na otvorenom i neopterečenošću znači i mobilnost, tako da sam ja svakako za mobilne i registrirane kampice. Svako ljeto promijenim po nekoliko kampova, te pogledam nekoliko drugih za iduće ljeto. Stacioniranje starih i neregistriranih prikolica mi uglavnom djeluje monotono.
Što se tiče kupovine prikolice ja sam svakako za novije prikolice sa sanitarnim blokom, tekućom vodom i po mogućnosti klimom. Osobno imam veliku prikolicu i do sada nisam imao problema oko smještanja na parcelu. Manje-više parcele su oko 80 - 100 m2 tako da do sada nije bilo problema. Što se tiče izbora, ovisi kakvo vučno vozilo se posjeduje, ali svakako prikolica oko 5 m za 4-5 osoba.
Što se tiče izbora između kampera i kamp prikolice, ovisi koja im je namjena, ako je namjena samo ljetovanje, onda je izbor po meni svakako prikolica. Prednost prikolice je u tome što ti je auto uvijek slobodan, tako da u slučaju kiše, lošeg vremena, liječnićkih intervencija uvijek imas slobodan auto.
Bicikli ili skuteri koji se uglavnom voze uz kampere su ipak za jednu, dvije osobe, auto je auto.

panties
26.08.2009., 14:53
sta mislite koliku bi kampicu mogao povuci audi a3 1.6 (100 ks)?
sve se igram sa ovom idejom da uzmemo sebi kamp kucicu...al mi se nekako cini da bi jedva povukao to moj autic. a nama cak i ne treba velika ima nas 4 i cuke.

nasmijanonebo
26.08.2009., 15:04
Ne bih se složio sa ovom tvrdnjom. Iz prve ruke je ovog ljeta bilo ovako: dvoje odraslih i dvoje djece od 4 i 5 godina, kampica i auto u I zoni uz more:
kamp Straško 263,8 kn/dan
kamp Soline 370,9 kn/dan
kamp Solaris 221,2 kn/dan
Drugi kampovi ove kategorije i veličine su daleko skuplji. Zaton se kreće oko 500 kn/danu, Adriatic oko 400 kn/danu, Kozarica oko 300 kn/danu s tim da uplaćena rezervacija ne ulazi u cijenu, dok u Strašku to nije slučaj.
Kampovi su postali bezobrazno skupi, u nekim kampovima je to djelomično opravdano dok je u drugim kampovima cijena stvarno neopravdana.

imam cjenik svih kampova u hrvatskoj (tiskani) i strasko spada u 10 najskupljih kampova..jest da je jako kvalitetan kamp itd, uvjerila sam se osobno i ajmo reci da je cijena ok s obzirom na ponudu.
ali zalosti me, nakon sto sam vidjela talijanske kampove, koliko mi u biti imamo skupe kampove. u italiji je dosta veliki raskorak između ljetovanja u kampovima i privatnom smjestaju (hostele ne ubrajam, to je jos uvijek povoljno:D), pa se stvarno jako isplati vani ljetovati u kampovima (gledala sam cijene kampova po europi) a u hrvatskoj je skoro izjednaceno kamp/privatni smjestaj.npr. cijene kampova u italiji i hrvatskoj skoro da su izjednacene, mozda je razlika par eura plus sveukupno (ako gledamo po kvaliteti i broju zvjezdica kampova, samo sto je npr. u italiji kamp sa 2 zvjezdice opremljen bazenima itd itd..) znam, mnogi kampiraju ne zbog cijene nego zbog boravka na otvorenom i zbog nacina zivota itd. i znam,reci ce mnogi: "imamo najljepse more" itd., a vani nemaju:D

cvor
26.08.2009., 19:02
pikica24
pogledaj si nešto poput ove moje kućice... to ti je ono što trebaš... optimum o kojem ti i gac govori.... sve ispod toga ti je malo. Ne želim da ispadne da je odgovor zato što mi prodajemo, ali tako nešto veliko si potraži.

Mi smo prije imali Adria 440 koja je skoro pa 2 metra kraća i tu ti fali mjesta. Što se tiče smještaja u kampu i sam sam mišljenja da mi je svejedno bila kućica 4,5 metra ili 6 metara. Ista stvar ti je i kod vuče, ali tu je najbitnije da imaš ipak dovoljno teško i dovoljno jako vozilo.

Kako kupiti? Mi smo gledali što novije i što jače sačuvano ako se kupuje rabljeno, ali to je valjda i logično... a najveća stvar je koliko ste novca odlučili dati za tako nešto. Isto tako slažem se sa gacom oko mobilnosti. Ako su ti djeca manja uvijek je bolje da ti je auto slobodan i tako možeđ više vidjeti...

Ako imaš godišnjeg više u komadu bolja je kampica jer je komfornija, ako imaš više puta po sitno onda je bolji kamper. Kod kampera ne treba zaboraviti na skupu registraciju i ako je u korištenju samo tih 20 dana godišnje onda je to bezveze, a kod kampice i što ona jeftinija bila to nije slučaj.
Ali kampica se kupuje da bi se dugogodišnje koristila i što se duže ima to je isplativija, zato je kod nje bitno kupiti što noviju i naravno sa HR papirima da bi to moglo potrajati.

Ako misliš na paušal u kampu to je čista glupost jer za 5-10 godina korištenja paušala u kampu (15-20-tak tisućica godišnje) kupiš vlastito zemljište negdje uz more i staviš kućicu gore, npr. Duga Uvala, Kavran... (cca 10.000 eura)...

panties
Bez problema vučeš kućicu 4 ležaja, ali kod kupnje gledaj da je lakša do 750 kg, jedino to ti je sve starije od 20 godina jer novije sada su daleko teže i te manjeg formata su ti već preko 850-900 kg... (prazne)...
Ali Adria 430, 440 - 4 ležaja je za tvoj Audi OK kućica.
Od novijih Hobby DeLuxe 400, 440, ali npr. novije od 1997. su ti u inozemstvu 7-8000 tisuća eura + davanja kod nas... nažalost ali jako skupo...

I novi kamperi tj. budući kamperi s prikolicama - koji o tome trenutno razmišljate - nije to nikakvo kino vući kampicu. Malo više pažnje, ali postepeno ćete shvatiti. Ona je uvijek tu iza vas...

Kamp Tomi Povljana Pag
Danas malo čamcom do Povljane na Pagu. Naravno i šetnja dok ne nađosmo neki kamp.
Tomi. WC-i katastrofa, nema papira, nema sapuna, zasra....e školjke... tuš kabine s platnenim prekrivkama... sanitarni čvor: ocjena -2
Kamp je prekoputa lučice, šetnja 5 minuta do plaže koja je lijepa, pješčana i čista...
U kampu trenutno par kućica i čudo je da su sanitarni čvorovi u tako lošem stanju...

Sutra nekud čamcom dalje... moram ga iskoristit dok ga ne prodam :rofl:

pikica_24
26.08.2009., 19:26
pikica24

Ako misliš na paušal u kampu to je čista glupost jer za 5-10 godina korištenja paušala u kampu (15-20-tak tisućica godišnje) kupiš vlastito zemljište negdje uz more i staviš kućicu gore, npr. Duga Uvala, Kavran... (cca 10.000 eura)...

Danas malo čamcom do Povljane na Pagu. Naravno i šetnja dok ne nađosmo neki kamp.
Tomi. WC-i katastrofa, nema papira, nema sapuna, zasra....e školjke... tuš kabine s platnenim prekrivkama... sanitarni čvor: ocjena -2
Kamp je prekoputa lučice, šetnja 5 minuta do plaže koja je lijepa, pješčana i čista...
U kampu trenutno par kućica i čudo je da su sanitarni čvorovi u tako lošem stanju...

Da to s paušalom mi je uvijek bilo pitanje kako se ljudima isplati.
Duga uvala i Kavran - stvarno ima toga tamo puno :-)

A nakon Šimuna na Pagu prošle godine i katastrofe od sanitarija izgleda da je na Pagu malo češće :-)

panties
26.08.2009., 19:31
panties
Bez problema vučeš kućicu 4 ležaja, ali kod kupnje gledaj da je lakša do 750 kg, jedino to ti je sve starije od 20 godina jer novije sada su daleko teže i te manjeg formata su ti već preko 850-900 kg... (prazne)...
Ali Adria 430, 440 - 4 ležaja je za tvoj Audi OK kućica.
Od novijih Hobby DeLuxe 400, 440, ali npr. novije od 1997. su ti u inozemstvu 7-8000 tisuća eura + davanja kod nas... nažalost ali jako skupo...

I novi kamperi tj. budući kamperi s prikolicama - koji o tome trenutno razmišljate - nije to nikakvo kino vući kampicu. Malo više pažnje, ali postepeno ćete shvatiti. Ona je uvijek tu iza vas...

a ja bas htjela nesto novije da mi duze traje....jer mislim kupovat bilo sta starije se nekako ne isplati ako to mislim koristiti narednih xxy godina bez mijenjanja...ja sam kontala najstarije gledat 2000. god a i to mi prestaro vec...

a sto se voznje tice...niko ne vjeruje da bi ja to znala osim mene :D ja brate fino vozim i pazljivo, kampica bi mi bila isto nista...ali kao sto rekoh, svi ostali su pomalo skepticni.

uglavnom, hvala puno. vidjecu jos...ne znam isplati li se ako je situacija takva.

cvor
28.08.2009., 17:12
Maritime Privlaka
Lijep privatni kamp. Mjesta sada ima dovoljno. Jedan sanitarni čvor. Čist, uredan, a tuširanje na žetone ili po 5 kn...
Mana - čamci su preblizu mjestu za kupanje, tako ako se ode do mola velika je šansa da vi smetate čamcima ili čamci vama...
Isto tako pristup kampu je OK i nije ga teško pronaći jer se nalazi na glavnoj cesti Nin- Vir. A u kampu je i trgovinica i ostalo, a na 50-100 m od kampa nalazi se i Konzum.
Pokraj kampa je bjelovarski lunapark, a i šetnica do centra mjesta... (sela...)...

Šećer sam si ostavio za kraj, ali to je zbog hebene rezervacije parcele za nagodinu... Straško ili Šimuni... Oba ću obići u nedjelju... Najavljuju buru tako da vjerojatno cestom... Ne znam da li se plaća ulazak u kamp ako se dođe autom, za razliku od sadašnjih pristajanja u lučice kada me nitko ništa ne pita.

BTW u Sabunikama na plaži ima nekoliko divljaka... i to Austrijanaca, Slovaka i Njemaca...
Lijepo su si raširili šatorčiće na plaži, paviljone uz kombije, i kampiraju na 3 metra do obale. I nikome ništa. Niti ih tko što pita, niti ih tko smeta... i tako već par dana jer tu dolje dolazim i spuštam čamac i dižem ga svakodnevno...

goga_25
28.08.2009., 20:20
u Straško ne možeš ući autom ako nisi prijavljen, svatko tko prijavi auto na recepciji dobije karticu kojom otvara rampu i koju vraća prilikom odjave,

pješice se može ući dolje na "maloj rampi" (na prilazu kampu ne pratiš tablu recepcija - lijevo, nego produžiš ravno na parking) tako da se plati dnevna karta za kupanje (mislim 15,00 kn po osobi)

jel netko kampirao na Korčuli, kakve su plaže, jel ima hlada......

cvor
29.08.2009., 09:18
Ništa, ne mislim se kupati već potražiti mjesto za sljedeću sezonu... djeca žele u Straško jer na Pagu još nismo ljetovali...

A još i Privlaka i kamp Maritime

Jedan OT na ovoj stranici... onako povezan s kampom (izdaleka)...
Na 50 m od kampa nalazi se slastičarnica Donat - takav sladoled još nisam jeo... Isti je kao u Donatu u Zadru, ali ovdje su kuglice - one prave... Cijena 6 kn po kuglici...
Okus fantastičan... bilo koje vrste....

Tko odsjedne u Maritimeu teško da se svaki dan ne bude prošetao do slastičarnice... ionako je na pol puta do centra Privlake...

nasmijanonebo
31.08.2009., 07:50
jel netko kampirao na Korčuli, kakve su plaže, jel ima hlada......[/QUOTE]

evo, na korculi imas jedan veliki kamp "Kalac" u samoj Korculi a ostali kampovi su ti u Lumbardi i to su ti bas mali privatni kampovi.
Kamp "Kalac" u Korculi je sav u hladu i plaza je takodjer u hladu. Do samog centra Korcule ima lagane lijepe setnje uz more nekih 15-20 min. Kamp je uredan, cist, ima ducana itd itd i ostalih sadrzaja a plaza je raznolika-imas stijene, betonski mol (idealno za skakanje na glavu:cerek:), nesto malo pjescanih plazica i sljuncanih plazica..sto reci, taj kamp je za preporuku.

cvor
31.08.2009., 17:28
u Straško ne možeš ući autom ako nisi prijavljen, svatko tko prijavi auto na recepciji dobije karticu kojom otvara rampu i koju vraća prilikom odjave,pješice se može ući dolje na "maloj rampi" (na prilazu kampu ne pratiš tablu recepcija - lijevo, nego produžiš ravno na parking) tako da se plati dnevna karta za kupanje (mislim 15,00 kn po osobi)
jel netko kampirao na Korčuli, kakve su plaže, jel ima hlada......

Uđoh po recepciji, još nas vozali i onim "kolicima" do slobodnih parcela... pala je jedna rezervacija za 7. mjesec nagodinu... ogromna velika, istina uz cestu, ali zbog prilaska s mojom kampicom (ako ju ne prodamo) i bolje...

Šimuni su OK, ali tamo se ne rezervira direktno parcela, već zona... Kako ima u svakoj zoni po nekoliko prekrasnih hladovitih parcela i po nekoliko prekojako osunčanih.... mi bi vjerojatno bili te sreće i dobili tu osunčanu... zato smo izabrali Straško....

btw. goge, jel ono tvoja "makina od kampera" parkirana poviše ponića?

goga_25
31.08.2009., 21:52
naasmijanonebo

hvala za opis kampa na korčuli, bilježimo preporuke za sljedeće ljeto :mig:

cvor,

ja i zaboravila na te njihove vlakiće i vozila, je sa tim čudima razvoze ljude po kampu i pomažu pri odabiru parcela (i nas su prije koju godinu)

još sam te mislila pitat da baciš oko, pa da vidiš jel nam pila još tamo (kao netko bi ju odvezao :rofl:),
to je naša makina :), svima nam je žao al dolazi kući krajem ovog ljeta :(

kakvi su dojmovi za Straško, gdje je parcela koju ste rezervirali?

cvor
31.08.2009., 23:07
Što ti se Korčule bio, šetao sam kampom u samom gradu Korčuli pred par godina... terasasti kamp po sjećanju i činio mi se vrlo simpatičan iako tad previše druge stvari nisam zagledao...
Mana tih kampova južno je za doći, tj. nikad doći i dokoturati se do dolje, a onda još i jeftini trajekt... ili još bolje okolo-naokolo.

A Straško - makina je parkirana - nekoliko sumnjivih crnih tipova sa šrafcigerima i kablovima za paljenje su tamo oko nje... :rofl: (šala) :lol:

Ima još slobodnih parcela u prvom dijelu. Veće su nažalost do prvog asfalta tj. ulaz je s asfalta, a ima i par do same plaže, ali imaju drveće na sebi i moja "mala" kućica s predšatorom ne može stati gore...

goge, ostalo ti poslah na privatnu...

goga_25
02.09.2009., 08:31
sad si malo računam cestarinu i trajekt do Korčule i mislim da će Korčula pričekat neka bolja vremena, put nas košta koliko i godišnji u kampu :confused:

Ne može našoj makini ništa par šarafcigera i koji metar kabla :mig:
Svake godine padaju opkalde hoće li upaliti ili ne, skupi se pozamašna svotica ljudi i već smo postali tradicionalana atrakcija :) i naravno upali na zub svake godine :cerek:

Lei
02.09.2009., 08:43
Da ne prekopavam..... ima netko preporuku za Porec sad za 9. mjesec? Treba mi za dva nocenja, nesto uredno i jeftino i po mogucnosti da se eventualno moze s autom unutra i iza 22h

cvor
04.09.2009., 11:53
ma ja samo onak... da nam kampiranje ne ode na petu stranicu :lol:

nasmijanonebo
04.09.2009., 12:16
je l tko bio u kampovima na obali crne gore?znam da je uzasna guzva usred sezone al pitam za predsezonu..
ozbach me zanima, al i da ozivim temu:D

voznikvozniku
08.09.2009., 08:29
Da ne prekopavam..... ima netko preporuku za Porec sad za 9. mjesec? Treba mi za dva nocenja, nesto uredno i jeftino i po mogucnosti da se eventualno moze s autom unutra i iza 22h

Valamar ti ima sada u svojim kampovima (Lanterna, Solaris, Istra, Orsera, Ježevac, Politin...) kasni check out do 22h..sve to važi ako dođeš u petak ili subotu i onda odeš u subotu ili nedjelju. Nešto više ima i na http://www.avtokampi.si/novica.asp?drzava=0&ID=156

Lei
08.09.2009., 10:11
ma ne treba mi za check out vec da mogu doc do postavljenog satora autom i u ponoc recimo.... :zubo:

cvor
08.09.2009., 15:02
Ovo tu pripada...

http://i570.photobucket.com/albums/ss148/cvor1234/beetle.jpg

goga_25
09.09.2009., 07:37
odlična kompozicija :top:

edifice
09.09.2009., 08:16
Živim blizu kampa i s prozora vidim ekipu, jadna im majka! Evo prikjučer došli neki austrijanci (muž, žena i dvoje dice) sa nekakvim kombijem. Ajde, izvadili oni šatore slaže se to pola dana natežu se konopi, kopaju jarci slaže prislaguje. Ja pijem karlovačku i zanimljivo mi gledati. Nakon ne znam kojeg vrimena slože oni dva šatora i gledaju u njih ko da su kuću napravili. Vadi se rešo, stol, stolice ležaljke i ne znam koje sve pm., mislim lito je i godišnji, ALI nije im bilo ni na kraj pameti da bi možda bura mogla počet puhati. Vade se jakne, cipele, čarape, deke jebote ljudima ledeno a triba ići spavati i šta sad, pa ništa svi u kombi na spavanac a šatore ostavili, ne znam, za vjeverice!?!?!

cvor
09.09.2009., 08:47
Pa vjeverice su najzastupljenije "domaće" životinje u kampu, odmah poslije pasa....

A, evo mojih prijateljica iz Adriatica u Primoštenu lani... :rofl:

Štefica i...
http://i570.photobucket.com/albums/ss148/cvor1234/P7160076-1.jpg

Barica...
http://i570.photobucket.com/albums/ss148/cvor1234/P7160077.jpg

i ovogodišnja Marica iz Čikata na Lošinju :lol:
http://i570.photobucket.com/albums/ss148/cvor1234/P7160074.jpg

btw.... da nam ne zamre tema :p

goga_25
09.09.2009., 12:05
Štefica pozira kao prava,

koja je brža Marica ili Barica :mig:

cvor
09.09.2009., 19:24
Štefica pozira kao prava,

koja je brža Marica ili Barica :mig:

Dragica, nju sam jedva uhvatio u objektiv...:jumping:

http://i570.photobucket.com/albums/ss148/cvor1234/P7240142.jpg

voznikvozniku
10.09.2009., 11:45
Evo padla je odluka, danas popodne ide ekipa web stranice http://www.avtokampi.si na još jednu ophodnju hrvatskih kampova. Ovaj put idemo po kampovima u Zadar, Sukošanj, Biograd i Pakoštane.

Za spavanje odabrali smo kamp Park Soline http://www.campsoline.com, gdje ovih dana čekaju na rekord od 200.00 noćenja samo u ovoj godini.

A sljedeći tjedan napravimo nove opise i video snimke za 10 kampova na tom području.

nasmijanonebo
10.09.2009., 15:13
u koji super posao imate:s..
a je l vi to volontirate, to vam je hobi ili pak pravi posao? cisto da rezem vene iz zavisti:D

Lei
10.09.2009., 20:19
uz dovoljno truda svaki hobi moze postat i posao :mig: samo sto to ne mora uvijek biti gust

:zubo:

cvor
11.09.2009., 10:15
uz dovoljno truda svaki hobi moze postat i posao :mig: samo sto to ne mora uvijek biti gust

:zubo:

I ja bi isto radio bilo koji posao vezan uz kampiranje i skijanje... i vjerujte mi bio bi mi gušt... :lol:

Ne znam što više volim - ljeti sjedit pod tendom i gledat valiće ili zimi sjedit na terasi i gledat pahuljice...

Radije nego sjedit za računalom 10-tak sati dnevno... :kava:

I zato svaki vikend najradije bježim nekud... ako ništa drugo pratim djecu po natjecanjima... samo da nisam pred ekranom bilo računalnim ili od tv-a...:bang:

goga_25
11.09.2009., 10:37
mislim da sam pročitala negdje da im je to hobi i da nemaju baš neku zaradu

goga_25
11.09.2009., 10:38
Nije to tako lako napraviti ovakvu stranicu. I u Sloveniji nije bilo ovakve stranice, pa smo se našli prijatelj, moja djevojka i ja te napravili nešto novo. Ove godine već nas je netko kopirao ali još uvijek ja mislim, da ljudi vide naš rad. Svaki vikend idemo naokolo i pravimo oglede kampova. Tako smo samo u posljednjem vikendu vidjeli sve kampove u Puli i Premanturi. Možete pogledati kako onda napravimo za neki kamp npr. Puntižela (hvala Valamaru za popust :top:) http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=2&ID=39 . Kamp ima negdje od 10-15 slika, kratak video i detaljan opis. to znači, da treba za svaki kamp i doma raditi još najmanje pola sata. Znamo, da ima na stranici još puno pogreška, puno toga još moramo napraviti, ali morate znati, da svi mi radimo od 8 - 16h na poslu, koji nema veze sa kampovima i da to sve nastaje nakon toga. Tako smo zaista sretni ako nam netko pošalje neku novu informaciju o nekom kampu ili slike, možda video.

Kada idemo po kampovima svi nas pitaju, da li treba platiti nešto da dođe kamp na stranicu i kad jim kažemo, da je sve besplatno oni se onesvijeste. Za sada radimo na tome, da je stranica zaista dobra i da imamo kvalitetne podatke. A o novcu ne brinemo toliko, nešto dobijemo od reklama ali to ne pokriva ni benzina, kamo li troškove noćenja, večere, cestarina, trajekta. Samo putovanje po Hvaru je koštalo 500 EUR. Neki kampovi daju nam popust, neki 15, drugi 30%, a ostalo ide iz našeg novčanika.

evo u ovom postu

nasmijanonebo
11.09.2009., 10:54
skidam kapu voznikvozniku:s!
Svaka vam cast na trudu i volji!
a kampovi bi vam trebali dati bar besplatno nocenje..jer imate odlicnu stranicu!
samo ne bi bilo lose da ljudi tamo u svojim komentarima detaljnije objasne svoju ocjenu kampa..ali nije to do vas...

cvor
14.09.2009., 07:23
voznik vozniku...
mogao bi nam predstaviti malo slo kampove... onaj dio Bled i nešto što bi se u 11. mjesecu moglo povezati s kakvim odmorom i skijanjem ili nešto oko nekih toplica...

Usput pitanje, a i da nam ne zamre tema... :)

voznikvozniku
15.09.2009., 23:17
Evo nas doma, došli u nedjelju navečer i Biograd je bio odličan odabir, jer je bilo kiše samo pola sata u posljednjoj noći, a sve ostalo sunce i samo malo oblačno. A voda još uvijek ima 22C :).

Još jednom hvala Danijelu, šefu recepcije u kampu Soline, na pozivu u njihov kamp. Nekako smo se našli na facebooku (tamo imamo i svoju stranicu:http://www.facebook.com/pages/Avtokampisi/90841120635) i dogovorili se za posjet Biogradu.

Od petka do nedjelje ja i moja cura vidjeli smo 15 kampova na tom području (Soline, Kozarica, Diana&Josip, Biograd, Đardin, Oaza Mira, Borik, Zaton, Ninska Laguna, Maritime, Peroš, Crkvine i još neki manji kampovi), opet smo puno radili i nešto manje spavali..zbog diskoteke u blizini našeg kampa i narodnjaka do 4 ujutro...nisam znao, da se sluša takva muzika i po diskotekama :). A sada moram sve informacije, slike i video snimke nekako pripremit, da jih mogu staviti i na web stranicu.

Što se tiče slovenskih kampova, koji rade preko zime, još je to slabo kod nas ali do zime ja ću pripremiti neku vijest ili ću pripremiti specijalnu rubriku o zimskim kampovima u blizini skijaških terena u Sloveniji, Austriji i Italiji. Ja mislim, da ću naći nekih 15-20 terena i kampova, koja su interesantna za nas, pa tako i za vas, da možete ići preko vikenda na skijanje.

A što se tiče stranice, za sada je to više ljubav do kampova i ovakvog provoda godišnjeg...ako vam kažem, da imaju moji starci već 25 godina kućicu na Krku, onda i meni nije jasno zašto toliko guram po kampovima. Pa znate da smo Slovenci malo čudni, e pa tako sam i ja. Imamo nekoliko manjih sponzora - HVALA VALAMARU (jedini veliki sponzor)!!! - a ako bi sakupio sve troškove za benzin, hranu, noćenja, gprs internet u Hrvatskoj, mobiteli, a kamo li još sve sati rada doma, onda je to volonterski rad i najviše promocija ovog tipa turizma. U ovoj godini do sada smo vidjeli oko 70-75 kampova,od toga samo u Hrvatskoj oko 50, tako da mislim, da će i sami kampovi vidjeti, da se isplati imati oglas na našoj stranici, jer smo imali npr. samo u sedmom mjesecu 52.000 posjetitelja.

voznikvozniku
15.09.2009., 23:23
voznik vozniku...
mogao bi nam predstaviti malo slo kampove... onaj dio Bled i nešto što bi se u 11. mjesecu moglo povezati s kakvim odmorom i skijanjem ili nešto oko nekih toplica...

Usput pitanje, a i da nam ne zamre tema... :)

Baš sam sada dobio informaciju putem facebooka...u kampu Bled još danas imaju 200 gostiju..vjerojatno nekih Skandinavaca, koji uživaju u šatorima i na 10C preko noći.

cvor
16.09.2009., 07:17
Baš sam sada dobio informaciju putem facebooka...u kampu Bled još danas imaju 200 gostiju..vjerojatno nekih Skandinavaca, koji uživaju u šatorima i na 10C preko noći.

Lijepo im bilo :lol:

Moja kampica ima grijanje...:kokice:

nasmijanonebo
16.09.2009., 08:41
voznikkvozniku,
i moji imaju kucu na moru a i jos iz moje najblize obitelji jedna osoba ima stan na moru di odem jako jako cesto...pa sam kao ti, opet landram po cijelom jadranu i obavezno pronjuskam svaki kamp kraj kojeg prolazim i u svim mjestima da vidim kakav je (cesto i prespavam u kampu a nekad se samo okupam, izvidim kakav je kamp-sadrzaji, hlad, cijene, urednost, cistoca)..
samo vam dajem podrsku i svakako treba pokazati kampovima vasu stranicu, malo sarmirajte i bit ce dobro :mig:, a jos jednom:s vama jer ova vasa volonterska stranica bolje promovira nase kampove od nasih ljudi!