PDA

View Full Version : Kampiranje (zbirna tema)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

nasmijanonebo
06.07.2010., 19:27
Nasmijanonebo hvala na odgovoru..I mi bi rado u oba kampa ali imamo frendove koji nikada nisu kampirali pa ih možda uspijemo nagovoriti..
Znači ok su kampovi..Koliko sam čula u baš.polju ima hlada (nije bitno šta je 100m do plaže a duge šetnje obožavamo) a kako je u Vali na Pelješcu? Mislili smo uzeti šatorsko krilo (zbog prošlogodišnjeg lošeg iskustva) samo nam malo dosta skupo..

cijeli kamp basko polje je u debelom hladu..i vala isto.
basko polje je u jugi bio najveci kamp-moglo je stati 5000 ljudi (i tada najbolji jer je bio vlasnistvo JNA pa su ga tip top odrzavali)..ali od rata nema uopce guzve pa se moze dogoditi da ti susjedni sator bude cak 50 m dalje..puno manje ljudi dolazi nego prije rata. pristojno je i cisto (sanitarni cvorovi), nije neki luksuz kao neki kampovi sa 4 zvjezdice i sto ja znam, ali ok je. plaza, tj. plaze su :top:..i jeftin je kamp.uvijek je bio i ostao:mig:
kamp vala je isto u hladu, ali znatno manji od b.polja. inace, peljesac ima dosta kampova, pretezno su manji i privatni.
nadam se da cete uspjeti uvjeriti frendove..ja uspjela preobratiti neke ljude koji su ljetovali samo po hotelima ili obiteljskim kucama :D (iako ljetujem u svim vrstama smjestaja-hoteli, privatno, kamp..ovisno di sam i o prilici)

Leon/Liuch
06.07.2010., 22:05
Šta kažete na kamp Nevio na Pelješcu? Ima li nešto hlada?

strma
06.07.2010., 23:32
Pozdrav!

Pukle su mi šipke od šatora, pa me zanima gdje bih moga nabaviti zamjenske? Šipke su bile od fiberglasa povezane špagom iznutra.

Iglusport

YoungMummy
06.07.2010., 23:39
Bilosto, mozda se i sretnemo tamo onda! Ovaj kamp mi je bas simpatican, sad sam ga malo bolje proucila.
Mi jos nemamo fiksne datume, pa nista nismo ni rezervirali, a i planiramo nekako sto spontanije putovati uz okvirni plan koji ce biti sklon promjenama.
Sto se tice Makedonije kad skupim jos koje pitanje posaljem ti jedan pp :-).
Hvala ti puno!!!

mrf
07.07.2010., 01:07
Bok svima
Ovo ljeto nakon nekih 15 godina konacno ponovno u kamp.Uspio sam nabrijati zenu na ljeto u kampu i bas smo si narucili sator i dvije vrece za spavanje.To mi je bila najveca stavka do sada kada mi pada jos nekih milijon stvari koje bi mi mogle zatrebati. Nego bi ja vas iskusne kampere priupitao kako se vi hranite u kampu, kako/gdje drzite, spremate hranu, kuhalo??? Kaj je sa strujom, kako to dobijes struju mislim gdje se upiknes i kako blizu su te stanice? E da i jos nesto..da li je netko kampirao negdje u unutrasnjosti Crne Gore, Durmitor, Zabljak, Skadarsko Jezero....?
Nisam dugo bio ovak uzbudjen zbog godisnjeg. Super je ovo kampiranje s obzirom da ni sator jos nemam.
Fala

Irenica_
07.07.2010., 08:07
Nije me se dojmio kamp. Videl sam i boljih. Nema veze bar sam utržio nofce od kamperista.

Hvala na slikama i moram priznati da kamp baš i nije nešto. Tako su mi ga frendovi nahvalili, a slike govore nešto drugo. Malo sam i razočarana.

Irenica_
07.07.2010., 08:09
Jel' bio tko u zadnje vrijeme na kampiranju u Gorskom Kotaru? Prvenstveno me zanima situacija s krpeljima. :zubo:

Imam kuću u Gorskom kotaru i znamo preko ljeta dosta boraviti tamo i baš nisam zamjetila krpelje. A ni komarce!!:top:

nasmijanonebo
07.07.2010., 09:26
Šta kažete na kamp Nevio na Pelješcu? Ima li nešto hlada?

dok je kamp bio manji, cijeli je bio u hladu. nije bas borova suma kao u b.polju:D ali ipak je drvece. prosirili su kamp, pa su sad neke parcele i na suncu.vrlo kvalitetan kamp.
kamp se nalazi na samom ulazu u orebicu i kod najvece orebicke plaze (sljunak plus fini pijesak:cerek:), a do centra je vrlo blizu pjeske, uz more (na toj ruti imas prekrasne vrtove kapetanskih kuca, malo su zapustene kuce ali svejedno).

Perazg
07.07.2010., 10:42
Nasmijanonebo pa ti sve znaš, pravi neprasušivi izvor informacija! :mig:
Izgleda da uspjeli nagovoriti..Idemo prvo dragi i ja solo u Valu pa svi zajedno u Baško polje, mislim da će njima više pasati malo privatnosti.

unit731
07.07.2010., 14:09
Imam kuću u Gorskom kotaru i znamo preko ljeta dosta boraviti tamo i baš nisam zamjetila krpelje. A ni komarce!!:top:

:top::top:
Samo da je i sad tako i super!

Leon/Liuch
07.07.2010., 18:00
Nasmijanonebo = Wikipedia :top:
Hvala. Eto, kontaktirao Nevio i sad samo još brojimo sitno do godišnjeg.
Ako budeš u "prolazu" svrati na :Pivo:
Lp L.

A kad idete na g.o.?

mrf
07.07.2010., 18:50
Vidio par postova gdje se spominju rezervacije kampa.
Dali je uobicajeno da dodjes do kampa nenajavljen i da nema mjesta.
Recimo negdje oko 10.08.
Fala

cvor
07.07.2010., 20:07
Recimo negdje oko 10.08.
Fala

da... velika mogućnost u boljim kampovima... tipa Ježevac Krk, Adriatic Primošten... da su popunjeni 100% i da ne možeš dobiti slobodnu parcelu na period duži od 5-6 dana... :flop:

evo lani nije bilo mjesta u Ježevcu, Kovačinama i još nekim krčkim i creskim kampovima...

npr. u Čikatu ćeš uvijek naći mjesto, ali 500 m od obale i slično...:confused:

i vrlo ti je bitno... koliko ti treba mjesta... za šator se uvijek nađe... dok je prikoličarima to malo teže...:mig:

mrf
07.07.2010., 21:57
Nemam zacrtanu destinaciju ali mislim da ce biti ili b.Polje ili nesto na Peljescu posto nasmijanonebo to jako hvali a ja joj slijepo vjerujem.U svakom slucaju juzno od Zadra.Ja nisam bio u kampu 100 godina,a zeni ce biti prvi puta.Ona nikada nije prespavala noc izvan kreveta pa moram to dobro odraditi ne bi li ju dobio opet u kamp nakon ovoga ljeta. Nego, velika hvala svima na informacijama koje sam pokupio ovdije i nadam se buducem druzenju.

cvor
08.07.2010., 06:00
Nemam zacrtanu destinaciju ali mislim da ce biti ili b.Polje ili nesto na Peljescu posto nasmijanonebo to jako hvali a ja joj slijepo vjerujem.U svakom slucaju juzno od Zadra.Ja nisam bio u kampu 100 godina,a zeni ce biti prvi puta.Ona nikada nije prespavala noc izvan kreveta pa moram to dobro odraditi ne bi li ju dobio opet u kamp nakon ovoga ljeta. Nego, velika hvala svima na informacijama koje sam pokupio ovdije i nadam se buducem druzenju.

moram ti priznati da taj jug ne poznam u pogledu kampova... bio, ali ne i kampirao... tu su nasmijano nebo doma, pa koliko sam skužio i skura...:top:

Iako upravo ako hoćeš odraditi kamp prvi put da nekome pokažeš kako to je to mislim da nisu kampovi za to... gledaj što jače "zvjezdast" kamp... južnije npr. Primošten... gdje će sanitarci biti kao doma, plaža prekrasno plava, debelo debelo u hladu, bez gužve na plaži, ako ideš šatorom - slobodna zona u kampu je do plaže, a tek iznad su parcele (za šator ti uvijek ima mjesta), grad ti je pod nosom s puno događanja (skup za opskrbu), veliki grad Šibenik za opskrbu pod nosom, ako zapuše tu je izlet na Slapove Krke...:ne zna:

I ja sam kampirao s mojim starcima godinama i trebalo je nagovoriti ženu i dvoje teenagera na kamp. To je bio moj izbor, eto i nisam pogriješio... :mig:

I svi koji počinju kampirati bi trebali znati da kampiranje nije "jeftinjak" godišnji - već je to stil i način života!

nasmijanonebo
08.07.2010., 08:34
Recimo negdje oko 10.08.
Fala

ako si sa osnovnim satorom za 2-3 ljudi(kao sto imam ja):D, uvijek ces svugdje naci mjesta..ako si sa prikolicom ili kamperom, u boljim kampovima tesko da ces naci mjesta, iako se moze naci.
i ovisi di biste isli..na jugu je lakse naci mjesta.
sto se tice kampova, ako zenu moras nagovoriti,slazem se sa cvorom da je bolje da je odvedes u kamp koji je bolji i sredjeniji i sa vise sadrzaja.ovisi kakav je tip tvoja zena i koliko pati za komoditetom.
ako je npr. planinarka i neizbirljiva onda je mozes voditi svugdje..ako pati za nekim sadrzajima, komforima onda pak treba suziti izbor.
ja ti idem i u tip top uredjene kampove i u neke "divlje" di je do 1.ducana 10 km itd.. :mig: znaci, sve ovisi sto ocekujes od kampa.

gde_idemo
08.07.2010., 10:23
Zdravo drugari!
Djevojka i ja smo studenti iz Srbije i planiramo da ove godine kampujemo u Hrvatskoj (negde oko 15-20. jula) a to ce nam biti i prvo kampovanje i ujedno prvi boravak u Hrvatskoj, nosimo samo dva ranca napunjena nekim osnovnim stvarima i sator.
Mnogo bi nam znacilo da cujemo preporuku za neko dobro kamp mjesto gde mozemo samo doci platiti, i postaviti sator bez da se unapred rezervisemo pa da li imate neku ideju? :ne zna:

Uzgred, unapred zahvalni na bilo kakvom savjetu!:)

*darcy*
08.07.2010., 10:42
Ako ste sa šatorom, možete ići u bilo koji kamp,gdje vas volja:)

Moja obitelj i ja smo godinama tako kampirali. Odabrali smo si kamp, otišli tamo bez ikakve najave, našli mjesto za šator i nikada nije bilo problema.
I još smo bili sa većim šatorom i sjenicom te autom:mig:

Dakle, preko interneta si izaberite mjesto gdje biste voljeli otići, koje vam odgovara možda za noćne izlaske ili pak za mirniji odmor, odete tamo i to je to.

nasmijanonebo
08.07.2010., 10:53
Zdravo drugari!
Djevojka i ja smo studenti iz Srbije i planiramo da ove godine kampujemo u Hrvatskoj (negde oko 15-20. jula) a to ce nam biti i prvo kampovanje i ujedno prvi boravak u Hrvatskoj, nosimo samo dva ranca napunjena nekim osnovnim stvarima i sator.
Mnogo bi nam znacilo da cujemo preporuku za neko dobro kamp mjesto gde mozemo samo doci platiti, i postaviti sator bez da se unapred rezervisemo pa da li imate neku ideju? :ne zna:

Uzgred, unapred zahvalni na bilo kakvom savjetu!:)

ma bez brige budite..u koji god kamp da dodjete, mozete ga postaviti i platiti kad odete bez ikakve rezervacije..
ja cijeli zivot tako (kao mala sa starcima i kasnije samostalno sa drustvom, dragim itd)..i do prije par ljeta nisam imala ni pojma da postoje rezervacije za kamp:rofl: (i te rezervacije su samo za odredjene parcele i to za kampere ili prikolice..ljudi obicno rezerviraju samo ako zele neku odredjenu parcelu, npr. do mora, i sto ja znam)..ali za sator nemas nikakve potrebe za rezervacijom.

Leon/Liuch
08.07.2010., 13:09
Nasmijanonebo = Wikipedia :top:
Hvala. Eto, kontaktirao Nevio i sad samo još brojimo sitno do godišnjeg.
Ako budeš u "prolazu" svrati na :Pivo:
Lp L.

A kad idete na g.o.?

18. - 31.7.

slon
08.07.2010., 13:27
Nasmijanonebo hvala na odgovoru..I mi bi rado u oba kampa ali imamo frendove koji nikada nisu kampirali pa ih možda uspijemo nagovoriti..
Znači ok su kampovi..Koliko sam čula u baš.polju ima hlada (nije bitno šta je 100m do plaže a duge šetnje obožavamo) a kako je u Vali na Pelješcu? Mislili smo uzeti šatorsko krilo (zbog prošlogodišnjeg lošeg iskustva) samo nam malo dosta skupo..

Bio ja prošle godine sa ekipom u Baškom polju. ajde poašljem ti slike na mail ako hoćeš. daj mail na PM :)

gde_idemo
08.07.2010., 15:46
ma bez brige budite..u koji god kamp da dodjete, mozete ga postaviti i platiti kad odete bez ikakve rezervacije..
ja cijeli zivot tako (kao mala sa starcima i kasnije samostalno sa drustvom, dragim itd)..i do prije par ljeta nisam imala ni pojma da postoje rezervacije za kamp:rofl: (i te rezervacije su samo za odredjene parcele i to za kampere ili prikolice..ljudi obicno rezerviraju samo ako zele neku odredjenu parcelu, npr. do mora, i sto ja znam)..ali za sator nemas nikakve potrebe za rezervacijom.

Hvala nasmijanonebo i hvala *darcy* na korisnim informacijama. :top:

Jos jedno pitanje moram postaviti posto sam pregledao par zadnjih strana ove teme i slabo sam sta pronasao, kako se krecu cene za kampovanje 2 osobe pod satorom?
Na primer na mjestima poput b. polja ili primostena, da li se moze naci nesta za do 10 eura po osobi (skupa 20e) ? :)

nasmijanonebo
08.07.2010., 16:01
ima dosta kampova di mozete proci do 20 eura sveukupno (2 osobe, sator, auto, bor.taksa).basko polje bi vam bilo 20 eura sveukupno za vas dvoje (a ako ste bez auta, 4 eura manje).
kampovi sa vise zvjezdica (sa 4 zvjezdice npr.)su skuplji..
a mozete proci i za manje od 20 eura:mig:..isto ovisi u koji kamp idete.
koja regija jadrana vas zanima i sto trazite od kampa i kakve plaze vas zanimaju? jeste s autom ili bez? koliko je vama vazno da je pjeske blizu nekog mjesta, nocni zivot itd..ima puno faktora pa ne mogu sad preporuciti dok ne znam sto tocno ocekujete od ljetovanja..tj. kakvi ste tipovi:mig:

gde_idemo
08.07.2010., 16:29
ima dosta kampova di mozete proci do 20 eura sveukupno (2 osobe, sator, auto, bor.taksa).basko polje bi vam bilo 20 eura sveukupno za vas dvoje (a ako ste bez auta, 4 eura manje).
kampovi sa vise zvjezdica (sa 4 zvjezdice npr.)su skuplji..
a mozete proci i za manje od 20 eura:mig:..isto ovisi u koji kamp idete.
koja regija jadrana vas zanima i sto trazite od kampa i kakve plaze vas zanimaju? jeste s autom ili bez? koliko je vama vazno da je pjeske blizu nekog mjesta, nocni zivot itd..ima puno faktora pa ne mogu sad preporuciti dok ne znam sto tocno ocekujete od ljetovanja..tj. kakvi ste tipovi:mig:
To mi je trebalo, cjene za basko polje zvuce potpuno prihvatljivo. :top:

Idemo verovatno vozom, tako da smo bez auta, draga mi trenutno nije ovde ali mislim da se ne varam ako kazem da nas mnogo manje zanima nocni zivot a mnogo vise neko uzivanje u prirodi, moru, mesto bez previse buke gde mozemo citati skupa i slicno.
U principu nismo previse zahtevni i imam osecaj da cemo uzivati gde god da odemo. :)

Imas li drugarice jos neku preporuku za dobar kamp?:)

nasmijanonebo
08.07.2010., 20:26
onda je b.polje dobar izbor..jer je velik kamp, u hladu,mirno, cijeli kamp je stvarno u debelom hladu, idealno za citanje (i ja volim puno citati:mig:)...imate se di prosetati uz more a ako zelite nesto življe, mozete pjeske do baske vode za 10 minuta.
na plazi ima dosta ljudi ali tamo ima plaza koliko hoces uz setnicu i lijevo i desno od kampa..(u smjeru splita od kampa su b.voda i prekrasna brela, sve se to moze laganini pjeske obici, a u smjeru juga ka makarskoj imate nekadasnje djecje selo, promajna-velika guzva, odamh iza promajne mali prekrasan bratuš:cerek: i krvavice..i onda makarska..ali do makarske ima sat i pol hoda, ali uz more i veci dio u debelom hladu).. prekrasna je priroda, jer je kamp u podnozju prekrasne planine biokova, a obala je sve samo zelenilo (borovi..na cijelom jadranu ne mirisu tako jako borovi kao na makarskoj rivijeri) a turbo cisto more.plaze su sljuncane.
cijene su prihvatljive i za plitke dzepove:mig:
a prometno je dobro povezan (tj. baska voda i makarska)-mozete do splita na izlet obicnim busom (sat vremena voznje, idu cesto), mozete i do dubrovnika u 1 danu (odete putnickim busom ujutro, vratite se navecer) itd..
primosten je skup (tj. kampovi a i kamp je daleko od grada).
povoljni kampovi su i na peljescu..posto ste bz auta, onda je orebic najbolji izbor, jer je najvece mjesto pa je prometno ok povezan..ima bus do duborvnika (1x tjedno)..preko puta je grad korcula gdje mozete privatnim brodicima (lokalni voze, velika je konkurencija, pa se nadje i jeftini prijevoz ili pak trajektom (najjeftinije) na 1 dan do grada korcule..preko peljesca je i mljet di se isto moze brodom (samo turistickim).ali je skuplje.
gradic orebic je mirno mjesto, ima veliku pjescanu plazu (ali fini pijesak,koji prelazi u sitni sljunak) i dosta sljuncanih plaza..mjesto je razvuceno uz obalu pa se mozete prosetati uz more, i prolazite kraj kapetanskih kuca..mozete se i popeti pjeske do groblja sa crkvom (nema puno penjanja) odakle puca predivan panoramski pogled na korculu, peljeski kanal,mljet..orebic je isto ok po cijenama (sokovi, i sl.) i isto puno zelenila.peljesac i makarska rivijera su jos povoljni:mig:..
ima vise kampova u orebicu, uglavnom su mali i svi su uz more..npr. kamp "glavna plaza" je na glavnoj plazi :D(onoj najvecoj pjescanoj), vidim da bi cijena ukupno za 2 bila cca 14 eura (plus struja cca 4eura)..ali je mali,
ima i kamp Perna (u istom vlasnistvu kao i Basko polje),cijena bi bila ista kao i za B.Polje.
Perna je 3 km od Orebica, ja sam tamo bila jos sa starcima, lijepa plaza i sjecam se da nam nije bilo tesko pjesaciti do orebica (3 km prevalis za 45 min laganini).
mozda onda bolje za 1.put basko polje jer je prakticnije (manje cete platiti za prijevoz do tamo, jako veliki kamp itd) ali necete pogrijesiti ni sa orebicem (jer su isto lijepe plaze i krasna priroda) posto se moze do korcule (korcula je stvarno doslovno preko puta orebica, a krasan je grad).
e da, ima i kamp u kuparima (to ti je 7 km od dubrovnika)-isto vlasnistvo kao i b.polje i perna. ok kamp, u hladu, svi ti kampovi su ista cijena..kupari su jako mirno mjesto, a povezano je sa srebrenom i mlinima setalistem..plaza ima vise, pretezno sljuncane, s hladom i bez hlada, isto lijepa priroda, sve puno zelenila..ima redoviti prigradski bus do dubrovnika ako hocete dubrovnik vidjeti.

Skura
08.07.2010., 20:30

Ja sam bila kao tvoja žena ;)

Cura s mora koja nikad nije nogom kročila u kamp niti je znala što je to :rofl:
Jedva da sam znala da kampovi uopće postoje :brukica:...

I onda smo prije par godina odlučili umjesto kod nas, poći na ljetovanje u kamp.

MM se bojao isto kao i ti - ja volim komoditet... Bio je uvjeren da ja to neću moći (usput sam i gadljiva :rofl:)

Zato smo birali kampove po dva kriterija. Prvi je da imaju savršeno čist sanitarni čvor, a drugi je da nisu masovnjaci...

I da, nakon toga više ne idemo doma na ljetovanje nego u kamp :cerek:

A što se Peljašca tiče naš prvi je izbor je bio Adriatic Mokalo... Drugi izbor je bio Nevio koji je imao na slikama kampa savršeno čiste wc-ima :cerek: Kad sam to vidjela - sve drugo je palo u zadnji plan :rofl:

U svakom slučaju, Nevio nema baš nekog hlada... A Mokalo ga ima i previše - totalno je mračan i unutra je masa ljudi jedan do drugog - doslovno se dodiruju... U Neviu su parcele razdvojene i imaš privatnost i mir ako želiš (mir samo u slučaju da do tebe ne kampira konvoj Talijana :rofl:)
Još jedan kamp na Pelješcu koji ja osobno nisam vidjela, ali sam rodicu poslala u izviđanje je Prapratno. Nije loše samo je na plaži velika gužva. Naime Prapratno je najbliže kupalište za sve u okolici (pritom mislim na Neum i dio BiH)...
Još jedan mali kamp na prekrasnoj plaži je Divna... Međutim - kamp je totalno neuređen :(. Nadam se da će se i to urediti jer je tamo uistinu prekrasno, jedino što na plaži nema hlada...

Od velikih kampova me privlaći jedino Adriatic Primošten - bila sam u njemu u izvidnici i jako mi se svidjelo što vidim - samo nisam ulazila dublje u kamp ali sudeći po iskustvima ovdje dobar je...

Kamp koji me totalno razočarao je Soline. Prvo zbog gužve svuda - al dobro ja sam tip koji mrzi ljetne gužve i gužve općenito... Nisu loše sanitarije ali mi se ne sviđa što su wc-i uglavnom otvoreni dole kraj nogu i što su doslovno ko kutija šibica...

Skura
08.07.2010., 20:40
I da, meni hlad u kampu nije kriterij, nego hlad na plaži :top:

Ujutro se dignemo, doručkujemo, napravim sendviće i na plažu u hlad - cijeli dan se izležavamo, spavamo, kupamo i negdje navečer se vratimo u kamp, napravimo večeru, popijemo po čašu vina, malo pričamo i na spavanje...

MM i ja uvijek prvi u kampu zaspimo :rofl:

No dobro, samo je jedan razlog - totalno smo neispavani tokom godine i sve to nadoknadimo u kampu :cerek:

I da, već od travnja slažem literaturu za čitanje - ne idem bez bar 3 knjige :cerek:
(za sad imam samo jednu, ali imam 20 dana se smisliti koje još dvije nosim :rofl:)

nasmijanonebo
08.07.2010., 21:41
Skura,prapratno-ja bila..lijepa pjescana plaza, kamp uredjen i cist, ali nema previse hlada..mene nije nesto extra odusevilo kako su ga nahvalili (jest da je kamp dobar)..
biti u kampu bez hlada je ubojstvo..pogotovo ako si sa satorom, iskusila ja to jednom..mi jednom kasno po noci dosli pa uboli prvo mjesto i ujutro vec u 7h je tako pripeklo da sam mislila da cemo izgoriti, uzas...srecom nasli smo mjesto u hladu pa preselili sator...odonda nikad vise bez hlada u sator:D..za plazu lako istrpim ak nema hlada, suncobran ili ne ides na jako sunce (iako preferiram plaze sa hladom ali ako nema, opet nije bed, bitno da je lijepa plaza i kamp u hladu)
ako ti se svidio Adriatic Primosten, svidio bi ti se i kamp Simuni:D (kamp je u borovoj sumi, plaza fini sljunak sa hladom, uredjenost kampa:top:(istarske necu ni spominjati:D)..
ma ima puno kampova sa cistim sanitarnim cvorovima u hrv.jako se situacija popravila zadnjih godina :s(ja puno kampirala kao dijete u jugi pa sam svasta tada vidjela:rofl:,danas su kampovi turbo luksuzni naspram ondasnjih hehe)

krokodil
08.07.2010., 23:51
Ljudi, ima kakav kamp u Istri a da:
- je manji, npr. do oko 500 ljudi
- nije nabrijan s nekakvim aerobik animacijama, disneyland sadržajima, ni zapadnjačkim komforom (čistoća sanitarija se podrazumijeva i ne smatram ju komforom:confused:)
- je u debelom hladu
- ima šljunčanu ili pješčanu plažu na par metara (za klince)

Na net-u nalazim sve neka ludila, a meni se samo uživa u kampu naturalis. Bacite kakav prijedlog, ali onak, iz vlasitog iskustva (po mogućnosti kampiranja, a ne samo razgledavanja)

nasmijanonebo
09.07.2010., 08:26
prvo sto mi je palo na um su kamp san polo i kamp colone, kod mjesta Bale.
oba kampa su medjusobno blizu (tj. u 2 susjedne uvale, ali cestom ima par km, jer se iz jedne uvale ide u unutrasnjost da bi se ponovno islo na obalu do druge uvale). kampovi su totalno u prirodi, nisu u naselju niti kraj naselja.
najblize naseljeno mjesto od kampa su Bale, nekih 4-5 km.
Sljuncane su plaze, gusta suma, mir i tisina.
Kampovi su cisti, uredni,. Neki mali ducancic, restorancic i to je to.Naravno, cisti sanitarni cvorovi (meni je to komfor, s obzirom na stara iskustva a i proslogodisnje s jednim kampom u veneciji:D)
Priroda je prekrasna. A kod tih uvala su pronadjeni i stope dinosaura na stijenama (ako pazljivo gledas, mozes skuziti da su to dinosauri..mi slucajno to skuzili dok jos nismo ni znali da je uopce to tamo otkriveno).

onda kod rovinja kamp "mon paradis". kamp je privatan, mali (kraj tog kampa je jedan drugi veci uredjeniji), mon paradis ima samo osnovne sadrzaje, cisto ,uredno.cak se ne sjecam da je bilo ducana, nego smo u rovinju kupovali.nalazi se isto u uvali (uz jos jedan kamp),u hladu a plaza je pjeskovita.
najblize naseljeno mjesto je rovinj, ima cca 5 km do rovinja..ne moze se pjeske do rovinja (moze se biciklom, ima uredjena bike staza)

ima jos par kampova ala naturalis u istri, pogotovo oko premanture, ali meni se nije dopalo..ti kampovi ala naturalis su u hladu, ali plaze nisu pogodne za djecu.

istra ti inace ima najuredjenije kampove u hrv pa je teze naci kamp bez animacijskih fora:rofl:
ovo sto ti zelis-idealan je peljesac:mig:

redchilli
09.07.2010., 08:58
planiram sa prijateljima u kamp Straško u Novalji, ali ovaj njihov cjenik ništa ne kužim. Išlo bi nas četvero + 1 šator + 1 automobil. Ne kužim koliko plaćamo za šator, a koliko za auto. Evo cjenika pa ako netko zna dešifrirat :mig: http://www.kampstrasko.com/cijene-kampiranja.html

Ingrid P
09.07.2010., 09:28
planiram sa prijateljima u kamp Straško u Novalji, ali ovaj njihov cjenik ništa ne kužim. Išlo bi nas četvero + 1 šator + 1 automobil. Ne kužim koliko plaćamo za šator, a koliko za auto. Evo cjenika pa ako netko zna dešifrirat :mig: http://www.kampstrasko.com/cijene-kampiranja.html

Dnevno:
55,50*4 (po osobi)
133,20 (parcela) ili 107,30 (kamp mjesto)
4*7 (boravišna pristojba)

bar kako sam ja shvatila, dnevno dakle : 383,2kn s parcelom...ili 357,3 kamp mjesto.

mislim da je jedan auto uključen u ovu cijenu parcele i to a dodatni auto se plaća...

nasmijanonebo
09.07.2010., 09:35
Ingrid P je dobro rekla.
parcela znaci da je ogradjeno itd..vi uzmite kamp mjesto, jeftinije je. Auto je ukljucen u cijeni kamp mjesta.
dakle (4*55.50 kn= 4 osoba) + (107.30= kamp mjesto) + (4*7 = boravisne takse) = 357 kn
saljem ti pm.
btw, kamp strasko je medju najskupljim u hrvatskoj.

krokodil
09.07.2010., 11:24
@nasmijano nebo
tnx za odgovor, znala sam da ćeš se javiti s ova dva kampa u Balama:mig:
Ali u oba kampa ona mjesta koja su u hladovini su zauzeli paušalci, ostalo je na suncu. Šteta, kad se samo sjetim kako je to nekad izgledalo... raj na zemlji.
Pelješac dobro poznajem, ne da mi se više tamo. Ali otprilike, Divna mi je bila zakon dok se nije pretvorila u mravinjak - sad klinove zabijaš susjedu u spavaoni. Da bar makne aute iz kampa na onaj parking koji je i tak njegov...

Ovaj Mon Paradis mi je zapeo za oko. Pogledala sam što voznikvozniku ima, ali po fotkama mi se čini da je više čelav, nego u hladu. Si bila tamo?

Ima još netko neke informacije o normalnijim (prirodnijim) istarskim kampovima? Strma? Skura?

nasmijanonebo
09.07.2010., 11:54
eh, pausalci i te glupe rezervacije..ja bih u kampovima to ukinula.mos mislit, stil zivota je kampiranje a ono moras rezervirati (ja ne, ja imam samo sator za dvoje pa svugdje stanem:D), pa se furaju pola kuce sa sobom i sto ja znam.i ja volim na divljaka, meni je to pojam pravog kampiranja. i to kad ne planiras unaprijed previse.
bila sam u mon paradisu.manji kamp.
ima hlada ali ajmo reci pola kampa.nije borova suma, nego maslinik. plaza je stvarno pogodna za djecu, pijesak itd..idealno za picigin itd... sama plaza nema hlada, tj. ima nesto drveca (mi bili pod jednim drvecem stalno).
premantura ima kampove kao tašalera, stupnik i runke..i debeli hlad je u svim kampovima..
npr. kamp tašalera: veci dio kampa je u hladu, krasna borova suma,mirise kao na jugu dalmacije (kod premanture i rapca mi najljepse mirisu sum u istri )(samo je mali dio kampa na suncu, obicno kamperi su na tom dijelu)-plaza uglavnom stijene i vrlo mala sljuncana plazica. premantura je 10-15 min hoda, ali za kupanje je prekrasan rt kamenjak (park prirode u koji se ulazi odmah iz premanture, moze se i autom, po autu se placa dnevno 20 kn)-e rt kamenjak je raj! (priroda, bezbroj plaze itd).
kamp nije velik.
u premanturi ima i kamp runke, isto osnovni sadrzaji, cisto..isto cijeli u hladu,borova suma, ali plaze su stijene..isto se ide na premanturu na kupanje (tj. tko ima manju djecu)..
ostali kampovi u istri ako imaju lijepu plazu i debeli hlad, imaju i animacijske fore i sl.sadrzaje a to ne zelis..a ako to nemaju, onda ili nemaju hlada ili im je plaza neprikladna za djecu.
eh..sto ces, u biti ima malo kampova po hrv. koji bi zadovoljili sve tvoje kriterije (ne mislim nista lose, dapace)..eto, b.polje npr. ali to je makarska rivijera..to si ziher vec isprobala.

redchilli
09.07.2010., 13:21
Hvala cure na informacijama :grli: to mi je svakako malo preskupo. Za tu cijenu nas 4 bi mogli i u apartman, mada to ne želim jer mi je u kampu ljepše, ali ipak bi trebao bit jeftiniji u odnosu na apartmane :D Ima tu još nekakvih solucija i prijedloga, pa ćemo nešto iskombinirati :D

Perazg
09.07.2010., 16:04
Hvala cure na informacijama :grli: to mi je svakako malo preskupo. Za tu cijenu nas 4 bi mogli i u apartman, mada to ne želim jer mi je u kampu ljepše, ali ipak bi trebao bit jeftiniji u odnosu na apartmane :D Ima tu još nekakvih solucija i prijedloga, pa ćemo nešto iskombinirati :D

Straško je strašno skupi kamp i ima puuuunooo jeftinijih, bar ja takve tražim. Ali isto tako računaj da si u kampu 100-500m od mora, takve apartmane masno naplaćuju.

cvor
10.07.2010., 14:59
Straško je strašno skupi kamp i ima puuuunooo jeftinijih, bar ja takve tražim. Ali isto tako računaj da si u kampu 100-500m od mora, takve apartmane masno naplaćuju.

Istina, ali Straško i puno nudi - od parcele sa strujom, vodom i antenskim priključkom do toga da je formiran uz more tako da si sa svih parcela blizu obale...

evo jedna jutrošnja - kavena - kad ga već spominješ :top:

http://img16.imageshack.us/img16/7161/dsc00862ms.jpg (http://img16.imageshack.us/i/dsc00862ms.jpg/)

*darcy*
10.07.2010., 15:14
Super vam je u Strašku:)

Naročito mi se sviđa ovaj strujni priključak u kamenu:cerek:
Stvarno inovativno.
Kad se već ima kamenja na bacanje, zašto ga korisno ne iskoristiti:D

Nego, do kad ostajete?

cvor
10.07.2010., 15:32
Super vam je u Strašku:)

evo popodnevno kafenisanje... dok znam da neki tvrdo rade i šminkaju kampicu za godišnji :lol:

Naročito mi se sviđa ovaj strujni priključak u kamenu:cerek:
Stvarno inovativno.
Kad se već ima kamenja na bacanje, zašto ga korisno ne iskoristiti:D

A tek priključak za odvod - mi ne koristimo jer ne peremo suđe u kampici...

Ali zato koristimo priključak za vodu koji se nalazi na međi svake 4 parcele.... :top:

http://img210.imageshack.us/img210/636/dsc00868mz.jpg (http://img210.imageshack.us/i/dsc00868mz.jpg/)

Nego, do kad ostajete?

do kraja srpnja... i Gac je evo isto jučer stigao...

*darcy*
10.07.2010., 16:16
evo popodnevno kafenisanje... dok znam da neki tvrdo rade i šminkaju kampicu za godišnji :lol:...

Upravo tako:D Kad je sredimo, ni sami je nećemo prepoznati:mig:

A i priključak za odvod ne izgleda loše:cerek:

mrf
10.07.2010., 22:51
Cure, decki fala puno vam fala, super ste mi i bas ste mi pomogli, nadam se da ce MZ uzivati.
Ako je netko na Peljescu sredinom Kolovoza piva na mene.

Skura
11.07.2010., 11:00
Mrf, javi u kojem ste kampu ;)

Iako mislim da ćemo mi ići ča taman kad vi budete došli...

@krokodil - ja sam kampirala samo u jednom kampu, ostale smo samo razgledavali... Lijepo smo se stacionirali i ne da nam se mijenjati :rofl:

cvor
11.07.2010., 14:36
Ljudi, ima kakav kamp u Istri a da:
- je manji, npr. do oko 500 ljudi
- nije nabrijan s nekakvim aerobik animacijama, disneyland sadržajima, ni zapadnjačkim komforom (čistoća sanitarija se podrazumijeva i ne smatram ju komforom:confused:)
- je u debelom hladu
- ima šljunčanu ili pješčanu plažu na par metara (za klince)

Na net-u nalazim sve neka ludila, a meni se samo uživa u kampu naturalis. Bacite kakav prijedlog, ali onak, iz vlasitog iskustva (po mogućnosti kampiranja, a ne samo razgledavanja)

Ja se sjećam ljepote od kampa u Savudriji - Pineta... kak je to danas - nemam pojma... ali nekad je bio fest OK.

goga_25
11.07.2010., 15:26
[QUOTE=cvor;27724277]

http://img16.imageshack.us/img16/7161/dsc00862ms.jpg

vidi ti te ljepote :cerek:

uživajte i brčnite noge koji put i za nas koji smo na kontinentu :D

*Cookie*
11.07.2010., 17:38
Nadam se da će se ovdje naći neka dobra duša da mi pomogne.
Želim ljetovati u kampu ovog ljeta, ali u gotovim kućicama. Sutra ću zvati da se raspitam za termine, ali kako se uopće nazivaju te kućice u kampovima? :ne zna:
Nemam kampera, ali svejedno volim kampove. Koliko god hoteli i apartmani bili fancy i udobni, meni nema ljepšeg nego ljeti se probuditi i popiti kavu vani na suncu u prirodi, čuti ljude kako se kupaju u bazenu i brodove s mora. Faktički sve viće - moooore, ljetovanjeee... Dok mi apartmani totalno ubiju doživljaj.

Gledala sam malo slike drugih kampova, ali nisam još ugledala ljepši od Bijele Uvale, pa ako netko zna ljepši i bolji kamp nek samo predloži :)

*darcy*
11.07.2010., 19:50
Stavljam slikicu naše uljepšane kampice da vidite da se i stara kampica može pomladiti :cerek:

Naravno uz malo truda, volje i "with little help from my frend" :top:

A Sossa nas sada može lako pronači u kampu :mig:

nasmijanonebo
11.07.2010., 20:37
Nadam se da će se ovdje naći neka dobra duša da mi pomogne.
Želim ljetovati u kampu ovog ljeta, ali u gotovim kućicama. Sutra ću zvati da se raspitam za termine, ali kako se uopće nazivaju te kućice u kampovima? :ne zna:
Nemam kampera, ali svejedno volim kampove. Koliko god hoteli i apartmani bili fancy i udobni, meni nema ljepšeg nego ljeti se probuditi i popiti kavu vani na suncu u prirodi, čuti ljude kako se kupaju u bazenu i brodove s mora. Faktički sve viće - moooore, ljetovanjeee... Dok mi apartmani totalno ubiju doživljaj.

Gledala sam malo slike drugih kampova, ali nisam još ugledala ljepši od Bijele Uvale, pa ako netko zna ljepši i bolji kamp nek samo predloži :)

ako ti nije vazno da li kamp ima bazen, onda ti preporucujem kamp Šimuni..bila prije 10 dana i :top: (svake godine prosiruju ponudu itd, plaza je prekrasna i priroda, meni osobno ljepsa nego u kampu bijela uvala.mir i tisina..razlika od bijele uvale je sto nema bazen ali plaza je krasna.kamp je stvarno bogat sadrzajima. i sve od prirodnog materijala..ima bungalova i mobilnih kucica za iznajmljivanje (sa krasnim terasama ispred)..e da i taj kamp je jedan od najskupljih :D--gosti kampa su dobra ekipa (pretezno nijemci, nizozemci, slovaci i dosta slovenaca)
i pkamp je na pagu, izmedju novalje i grada paga (do grada paga ima manje od 10 km)..

bajki
12.07.2010., 07:08
Stavljam slikicu naše uljepšane kampice da vidite da se i stara kampica može pomladiti :cerek:

Stavi malo veću sliku. Na ovoj se ništa nemože vidjeti!

krokodil
12.07.2010., 07:48
hvala@nasmijanonebo, skura, cvor
ako otkrijem nesto prirodno u Istri, javim :rofl:

cvor
12.07.2010., 08:07
uživajte i brčnite noge koji put i za nas koji smo na kontinentu :D

evo još malo jutarnje ljepote: forum, kava i pogled na mirno suncem okupano more:mig:

http://img338.imageshack.us/img338/1237/forumaz.jpg (http://img338.imageshack.us/i/forumaz.jpg/)

*darcy*
12.07.2010., 08:27
Evo velike slike...
Malo je potrajalo dok nisam ukontala kako da to napravim:s

http://i746.photobucket.com/albums/xx103/DorDam/P7110212.jpg

goga_25
12.07.2010., 09:13
evo još malo jutarnje ljepote: forum, kava i pogled na mirno suncem okupano more:mig:

:top:

goga_25
12.07.2010., 09:16
:)Evo velike slike...

darcy, kampica vam je kao šećer,
hoćete li ju uskoro staviti u funkciju, negdje u hladovinu borova i blizinu mora :)

bajki
12.07.2010., 10:15
[QUOTE=*darcy*;27749074]Evo velike slike...

http://i746.photobucket.com/albums/xx103/DorDam/P7110212.jpg

Odlična je, slična mojoj!:top:

nasmijanonebo
12.07.2010., 11:05
dakle, cvor, si zadovoljan straskom?

*darcy*
12.07.2010., 13:47
:)

darcy, kampica vam je kao šećer,
hoćete li ju uskoro staviti u funkciju, negdje u hladovinu borova i blizinu mora :)

O da...Uskoro putuje na Lošinj u poluhladovinu visokih borova, ali nam more i nije nešto jako blizu.
Ali ne smeta,možemo mi i prošetati 5 minuta do plaže:mig:

Bajki, drago mi je da se i tebi sviđa :)

cvor
12.07.2010., 15:38
dakle, cvor, si zadovoljan straskom?

jesam... prvo free wireless jer eto me i sad s vama... to je dio koji vrijedi sam po sebi...

sad najbitnija stvar svakog kampa -sanitarije: uredne su, čiste i čiste se cijeli dan... topla voda je onak topla... htjela bi bit topla ali joj stalno malo bježe celzijusi...

opskrbljen je dobro, ali danas sam jedva uspio naći jedan jedini limun u tri trgovine... jer smo malo roštiljali lignjice...

gac nas je poslije toga počastio dagnjama na buzaru... fala gac :top:

e sad... ljudi uglavnom stranci i tek nešto malo nas hrvata... sinak je non stop u nekom junior klubu i to je ono zbog čega i tražim veći kamp...

more, plaža i sunce je svud isto - uglavnom čisto je i bistro, osobno ne volim ovakve ulaske u vodu, ali pređe se preko kamenja i dođe se do pijeska...

kad sam stigao parcela mi je bila zauzeta ali su se njemci požurili i otišli, a susjedi isto njemci odmah priskočili da prikolicu namijestimo iako je moja sa HR tablicama... živoo kamperski duh... zato smo poslje kad sam sve namjestio mi "šnapsnuli" jednu....

NOT TV je jučer otkazao u signalu taman na pol prvog poluvremena finala... ali nije nas mogao zbuniti jer kod gaca je tv spojen na antenski priključak pa samo potiho zaružili i do danas u jutarnjim satima...

za sada sam i više nego zadovoljan, ali kad bi se još ti stranci malo priklonili nama hrvatima i rekli nam u našoj državi "jutro" umjesto morgen... e tad bi to bilo to...:kava:

nasmijanonebo
12.07.2010., 16:18
nisam ni sumnjala da ce ti se svidjeti..meni tamo plaza ne lezi, malo me razocarala (u usporedbi sa ostalim paskim plazama)..ali dobro, bitno da je vama ok:top:!

bajki
12.07.2010., 19:47
jesam... prvo free wireless jer eto me i sad s vama... to je dio koji vrijedi sam po sebi...

za sada sam i više nego zadovoljan, ali kad bi se još ti stranci malo priklonili nama hrvatima i rekli nam u našoj državi "jutro" umjesto morgen... e tad bi to bilo to...:kava:

kak je krenulo još malo pa ćemo i mi njima govoriti morgen!

goga_25
12.07.2010., 23:35
... osobno ne volim ovakve ulaske u vodu, ali pređe se preko kamenja i dođe se do pijeska...

jel ne postoje napravljene stazice, od oblica kakve su na obali, kroz veliko kamenje, pa do pijeska?

na onom dijelu plaže gdje su sada paušalne parcele, "kod male rampe", uvijek su bile napravljene stazice, u to sam sigurna,
ali i na čitavoj plaži, kroz cijeli kamp ih ima samo su izgleda slabo vidljive

te stazice su se obnavljale svake godine, dodavao se novi kamen sa obale,

nema mi logike da idu sa ogromnim investicijama ne bi li dobili još koju zvjezdicu, a da ovako malo posla i ulaganja, a koje puno znači kupačima, ne održavaju :ne zna:

Vanchilica
13.07.2010., 01:58
Uzmete taj svoj šator, vreće za spavanje ili nešto s čim se mislite pokriti i kupite karte za prvi brod koji ide na neki manji otok. Kad siđete sa broda odmah krenite istraživati okolicu (prvo si kupite vodu) tj. hodajte uz obalu dok ne postane dovoljno pusto. Onda nađite negdje neki mali borik ili šumarak i tamo sakrijte stvari. Slijedi kupanje i ostalo što već radite, jel. Predvečer do trgovine po hranu i vodu, pa nazad do šatora i tek onda se diže šator. Ujutro samo spustite šator tako da se ne vidi sa puta.
Ovo nije možda "najkomotnija" varijanta ljetovanja, ali ako želite ljetovati za 0 kuna a pritom živjeti u kontaktu sa prirodom onda je to možda najbolja varijanta.
(Isprobano nekoliko ljeta za redom :))
PA da odlično slažem se sa time

Cupka
13.07.2010., 07:04
evo nekoliko fotki iz Kampa Klenovice (između Novog Vinodolskog i Senja):

http://img571.imageshack.us/img571/7739/bl17.jpg (http://img571.imageshack.us/i/bl17.jpg/)

http://img25.imageshack.us/img25/5950/bl12l.jpg (http://img25.imageshack.us/i/bl12l.jpg/)
mobilne kućice

http://img821.imageshack.us/img821/9605/bl19.jpg (http://img821.imageshack.us/i/bl19.jpg/)

http://img203.imageshack.us/img203/4624/ljet.jpg (http://img203.imageshack.us/i/ljet.jpg/)

http://img208.imageshack.us/img208/2921/ljeee.jpg (http://img208.imageshack.us/i/ljeee.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img401.imageshack.us/img401/1797/49356424.jpg (http://img401.imageshack.us/i/49356424.jpg/)

http://img535.imageshack.us/img535/492/car2i.jpg (http://img535.imageshack.us/i/car2i.jpg/)

ulaz u kamp, prekrasan pogled

goga_25
13.07.2010., 07:32
... ali nam more i nije nešto jako blizu.
Ali ne smeta,možemo mi i prošetati 5 minuta do plaže:mig:

javi na kojem ste dijelu kampa, ako ste tamo iza igrališta mogu ti odati tajnu za jednu bližu, prekrasnu uvalu :mig:

tek sad vidim da nije napisan koji kamp, jel Čikat?

nasmijanonebo
13.07.2010., 08:10
jel ne postoje napravljene stazice, od oblica kakve su na obali, kroz veliko kamenje, pa do pijeska?

na onom dijelu plaže gdje su sada paušalne parcele, "kod male rampe", uvijek su bile napravljene stazice, u to sam sigurna,
ali i na čitavoj plaži, kroz cijeli kamp ih ima samo su izgleda slabo vidljive

te stazice su se obnavljale svake godine, dodavao se novi kamen sa obale,

nema mi logike da idu sa ogromnim investicijama ne bi li dobili još koju zvjezdicu, a da ovako malo posla i ulaganja, a koje puno znači kupačima, ne održavaju :ne zna:

ima duz plaza neke stazice, napravili su to..ali treba ih naci..i ja se jako cudim da nisu uredili ulaz u more (meni je to tamo jako zasmetalo, ali sam ionako bila samo jednodnevni gost u kampu vise puta..jer mi je za kamp prvi kriterij dobra i lijepa plaza, za sve ostalo lako:D)..za takav kamp bi cijena bila sitnica:D (s obzirom da su vlasnici kampa bogati, pa im lova ne predstavlja problem, stoga se jako jako cudim).
u kampu simuni su tip top sredili plazu (a jako je dugacka)..i to fini sitni sljunak. ove godine su produzili plazu za jos 300 m i isto normalan sljunak da se oze uci u more..a nije puno kostalo to vlasnika kampa :mig: (kaze vlasnik da je to vrlo jeftina investicija).
cak je i opcina simuni posljuncala plazu kraj kampa.ja bila na toj plazi kad je bilo ogromno kamenje i vrlo tezak ulaz u more, a sad je sve fino sitni sljunak (necu sad ulaziti u rasprave je li to ekocid ili nije, to je za drugi podforum).

cvor
13.07.2010., 08:22

ma daleko je to od finog ulaska u vodu bez papuča za kupanje... koje mi osobno nitko ne volimo, te tako ni nemamo....:kava:

a ti puteljci se naziru, ali nisu zasigurno obnovljeni... :confused:

ja ionak bućnem na glavu s mola - dok me herc jednom ne strefi...:mig:

ma bitno da je klincima ok.... i da je sunce, mir i cvrčci da pjevaju oko mene...

*darcy*
13.07.2010., 09:18
javi na kojem ste dijelu kampa, ako ste tamo iza igrališta mogu ti odati tajnu za jednu bližu, prekrasnu uvalu :mig:

tek sad vidim da nije napisan koji kamp, jel Čikat?

Je, Čikat iza igrališta.
A na koju plažu/uvalu misliš? Jel na ovu:

http://i746.photobucket.com/albums/xx103/DorDam/P5090346.jpg

goga_25
13.07.2010., 10:11
nije ta,

ova je malo krupniji šljunak, onako veće oblice na plaži i na ulazu u more, a malo dalje je pijesak, a okolo sve borova šuma, možda nije baš puno bliže, al je prekrasno tako da se isplati malo prošetat

slike plaže postam večeras, jer su mi na drugom računalu, a sad stavljam kartu,

znači to je plaža u uvali slatina

http://img94.imageshack.us/img94/1350/loinjkarta121600x1200.jpg (http://img94.imageshack.us/i/loinjkarta121600x1200.jpg/)

nasmijanonebo
13.07.2010., 10:40
goga25, znam na koju plazi mislis..pa nije bas tako skrivena uvala:mig:..ali srecom, tamo nema nikad guzve.

nasmijanonebo
13.07.2010., 10:42
ma daleko je to od finog ulaska u vodu bez papuča za kupanje... koje mi osobno nitko ne volimo, te tako ni nemamo....:kava:

a ti puteljci se naziru, ali nisu zasigurno obnovljeni... :confused:

ja ionak bućnem na glavu s mola - dok me herc jednom ne strefi...:mig:

ma bitno da je klincima ok.... i da je sunce, mir i cvrčci da pjevaju oko mene...

u kampu strasko imas lijep fini ulaz u more (bez tih papuca:rofl:) na rubnom dijelu kampa (tj. najistocni dio kampa, prema nudistickom dijelu kampa).

goga_25
13.07.2010., 12:04
goga25, znam na koju plazi mislis..pa nije bas tako skrivena uvala:mig:..ali srecom, tamo nema nikad guzve.

a one "skrivene" se ne odaju ovako javno preko foruma :rofl:

nego, i mislila sam to da puno ljudi ne zna za nju, pa zato kao tajna :mig:, jer tamo stvarno nikad nije gužva

nasmijanonebo
13.07.2010., 12:21
eh, slazem se da se ne prica javno o skrivenim plazama i sl.
tako ja nisam nikad odala neka svoja mjesta:mig:..cak ni na panoramio.com nema fotki tih mjesta (ja ne stavljam tamo fotke, bas zato da ostanu tajna)..a onda naletim na poljski sajt zaljubljenika u hrvatsku (forum Poljaka fanatika specijaliziran samo za hrvatsku, ej!) i tamo su nakeljili fotke svih tih "tajnih" mjesta i jos su nakeljili detaljne karte i sami ucrtavali puteve kako doci do njih..ja sam ostala:eek:, kako su uspjeli otkriti ta mjesta jer stvarno moras puno istraziti a oni samo po tjedan dana na moru. i onda jos sve pisu o tome.grrrr...
nema mjesta koje nisu pokrili (i zadnju pripizdrinu).a fotke su im:s..ali dobro, znaci da su ludi za hrvatskom, dobra reklama za nas. i svaka cast sto potegnu iz poljske do nas.
(btw, poljakinje koje tamo postaju su zgodne:mig:)

goga_25
13.07.2010., 12:46
uopće ne znaju čuvati tajne :mad:

vole naše more skoro jednako kao i mi,
tako da, vjerojatno, koriste svaku slobodnu minutu na istraživanje i razgledavanje mjesta u kojem borave,

i u potpunosti se slažem sa tobom da je to odličan način reklame lijepe naše, ako ne i najbolji

*darcy*
13.07.2010., 14:39
nije ta,

ova je malo krupniji šljunak, onako veće oblice na plaži i na ulazu u more, a malo dalje je pijesak, a okolo sve borova šuma, možda nije baš puno bliže, al je prekrasno tako da se isplati malo prošetat

slike plaže postam večeras, jer su mi na drugom računalu, a sad stavljam kartu,

znači to je plaža u uvali slatina

A da Slatina kod Petrokemijinog kampa. Jednom sam prošetala do nje u predvečerje pa nisam uočila da je unutra pijesak.
A i izvana mi je nekako djelovala neugledno. No to je vjerojatno bilo zbog sumraka. Baš se veselim tvojim fotkama večeras :)

Inače i meni je bed kad negdje javno vidim svoje tajne plažice i uvale. Ali moramo se pomiriti s činjenicom kako ništa ne može dugo ostati skriveno, a kamo li naše ljepote od pustolovnih Poljaka. Ali sad sam fakat znatiželjna; nasmijanonebo, koji je to forum. Može i pp:mig:

peero
13.07.2010., 17:25
Ljudi dvoumim se između tri šatora: Marmat Ocean 4 (4osobe) 500 kn Iglusport, McKinley Oregon 4 (4 osobe) 439 kn intersport i trail liberty 5 (5 osoba) 500 kn Interspar, molio bih savjete i mišljenja!!!

mrf
13.07.2010., 18:52
[QUOTE=*darcy*;27775616]A da Slatina kod Petrokemijinog kampa.

Evo probudila si mi sjecanje na djetinjstvo....dijete radnika Petrokemije...
Sjecam se da smo mi tamo svrljali po poluotoku odnosno stijenama oko njega i bilo je ljepih ravnih platoa na drugoj strani, strana do grada preko puta kampa.

Kymatica
13.07.2010., 19:10
Ljudi dvoumim se između tri šatora: Marmat Ocean 4 (4osobe) 500 kn Iglusport, McKinley Oregon 4 (4 osobe) 439 kn intersport i trail liberty 5 (5 osoba) 500 kn Interspar, molio bih savjete i mišljenja!!!

ja ti imam Marmat Ocean 4 - i da ponovo kupujem šator kupila bi neki koji se otvara sa dvije strane tako da struji zrak..ovo je prevruće..pogotovo ako ideš u Dalmaciju..u Baškom polju je bilo za pop****. Tako da su oni koji su imali šatore koji se otvore sa dvije stane i ostavi se samo ona mreža protiv buba pa struji zrak..neprocijenjivo:s

Neznam kakva su ova druga dva šatora..mislim ovaj šator nije loš ( ja sam ga platila jeftinije - isto u intersportu ) ali ja bi drugačiji.

pikica_24
14.07.2010., 06:44
Ljudi, treba mi hitno inormacija ako netko zna gdje ima za kupiti jednodijelnih šatora onih koji se u minuti rastegnu, ali marke Quechua!

Thanks!

cvor
14.07.2010., 08:34
..a onda naletim na poljski sajt zaljubljenika u hrvatsku (forum Poljaka fanatika specijaliziran samo za hrvatsku, ej!)...
(btw, poljakinje koje tamo postaju su zgodne:mig:)

može li stvarno na pp link tog foruma...

ma ni gacu, ni meni, a vjerujem da je tako i s klinom i bajkijem... nisu uopće bitne te tajne uvale... već te zgodnje poljakinje koje postaju:lol::lol:

A da Slatina kod Petrokemijinog kampa

mi smo tamo stavljali malu vršicu, jer tamo u Petrokemiji je bio ženin bratić s obitelji, pa nam je u vršu ušao i mali ugor... izgleda ko zmijica :rofl:

tu ljudi vežu i čamce, pa moram proznati da ni ja nisam primjetio da je to pješčana uvala...

po onome što si rekla darcy, vidim da si smještena iznad gebetsroithera kod onog najnovijeg i najčišćeg i moram priznati najljepše uređenog sanitarnog čvora... pa ti je svejedno na koju stranu se zaputiš.... možda ujutro na Slatinu, a popodne na glavnu plažu - zbog sunca...

*darcy*
14.07.2010., 09:24

ma ni gacu, ni meni, a vjerujem da je tako i s klinom i bajkijem... nisu uopće bitne te tajne uvale... već te zgodnje poljakinje koje postaju:lol::lol:

Ovo postaje sve popularniji linkić :D
Nekima zbog prirode, a nekima zbog društva :rofl:

mi smo tamo stavljali malu vršicu, jer tamo u Petrokemiji je bio ženin bratić s obitelji, pa nam je u vršu ušao i mali ugor... izgleda ko zmijica :rofl:

tu ljudi vežu i čamce, pa moram proznati da ni ja nisam primjetio da je to pješčana uvala...

Sad mi se više i ne ide na tu Slatinu :lol: Ne podnosim zmije ni u kakvom obliku:eek:

po onome što si rekla darcy, vidim da si smještena iznad gebetsroithera kod onog najnovijeg i najčišćeg i moram priznati najljepše uređenog sanitarnog čvora... pa ti je svejedno na koju stranu se zaputiš.... možda ujutro na Slatinu, a popodne na glavnu plažu - zbog sunca...

Da, baš smo u neposrednoj blizini tog sanitarnog čvora:top:
Tako da nam je svejedno na koju čemo plažu.
Samo, ja još uvijek čekam gogine fotke sa Slatine koje je obećala staviti :ceka:

goga_25
14.07.2010., 09:52
Samo, ja još uvijek čekam gogine fotke sa Slatine koje je obećala staviti :ceka:

evo krivac se javlja sa opravdanjem (dobar izgovor zlata vrijedi) :rofl:

tražila sam sinoć slike i ne mogu ih naći, al sam zato našla video od nekih 3-4 minute na kojem smo snimali baš uvalu i plažu i to sam mislila uplodat jučer, ali to neki oblik videa koji se ne može uplodat nego se mora prebaciti u drugi oblik, tako da to nisam stigla sinoć, al obečavam da danas ne idem u krpe dok to ne stavim :D

cvor, nisam ja rekla da je to pješčana uvala nego da malo dalje od obale ima i pijeska

voznikvozniku
14.07.2010., 11:07
Najprije pozdrav svima i izvinite jer me nekoliko dana nije bilo na forumu ali imali smo goste iz Hollandije i vozili jih malo naokolo po Sloveniji.

Cvor baš sam sretan, da si zadovoljan sa Straškom i da nismo pogriješili kada smo ti ga prošle godine preporučili.

Šator Quechua može se dobiti kod jednog dečka u Mariboru http://quechua.50webs.com/ponudba.html (http://quechua.50webs.com) a inače imaju to u Decathlon trgovinama po Evropi - http://www.decathlon.it.

A u međuvremenu bili smo u kampovima na Bledu, tamo imate kamp Šobec i Bled, koja sta zaista lijepa i omogućavati aktivan odmor: http://www.avtokampi.si/novica.asp?drzava=0&ID=285

nasmijanonebo
14.07.2010., 11:09

i mislila sam da je zbog poljakinja:rofl:
saljem na pp

cvor
14.07.2010., 11:10
cvor, nisam ja rekla da je to pješčana uvala nego da malo dalje od obale ima i pijeska

ma nisam ni ja mislio da je pješčana obala, već kad smo ronili tud postavljali vršu, nisam baš vidio taj pijesak... mort nisam pogodio isto mjesto... mislim na uvalicu kad uđeš u petrokemijin kamp pa desno...

Ovo postaje sve popularniji linkić :D
Nekima zbog prirode, a nekima zbog društva :rofl:

i meni je to isto drago... stvarno skupina ljudi sličnog mišljenja i ljubavi usmjerene prema sličnoj stvari :top: :top:

Sad mi se više i ne ide na tu Slatinu :lol: Ne podnosim zmije ni u kakvom obliku:eek:

ma daj... nemoj zezat :lol:

evo ti sličica ugora iz Čikata
http://a.imageshack.us/img535/7623/p7200213.jpg (http://img535.imageshack.us/i/p7200213.jpg/)

I na kraju - poz svima s plaže u Novalji... sa +35 C

*darcy*
14.07.2010., 12:14
Ma krasan ti je taj ugor ili što već... Meni je to zmija i gotovo:lol:

Da se s njim sretnem kad ronim, mislim da bi infarkt strefil:eek:

Skura
14.07.2010., 12:48
Ljudi, treba mi hitno inormacija ako netko zna gdje ima za kupiti jednodijelnih šatora onih koji se u minuti rastegnu, ali marke Quechua!

Thanks!

Nema ih u Hrvatskoj ;)

Ugora neću komentirati :raspa:

Al mislim da bi se meni Šimuni svidjeli - od velikih kampova :)

nasmijanonebo
14.07.2010., 13:39
Skura, simuni su veliki ali je puno puno intimnija atmosfera nego u Straskom (Strasko je dosta veci od Simuna). plaza je neusporedivo ljepsa (plaza kampa i plaza do kampa):cerek:.
mir i tisina. ima animacija i tih kerefeka, ali samo u "najstrozem centru" kampa, tj. centralnom dijelu plaze, a plaza je dugackaa.ove godine su jos prosirili kamp i sredili i plazu ispod novog dijela kampa.
hehe, nek mi plate sto ih reklamiram.

Skura
14.07.2010., 14:07
Hehehe

Meni je trebalo dugo da uopće rečem koji je moj kamp da svi ne navale :rofl:

I pretpostavljala - odnosno vidjela - da su Šimuni dobri i da imaš tišinu i mir :cerek:

To je sve od GO što želim :cerek:

A što se animacija tiče, ja nemam ništa protiv njih osim ako mi nisu na glavi :rofl:
I takve stvari su super za djecu :cerek:

Jednog dana kad budemo imali djecu ćemo ići i na takve varijante i vjerovatno biti malo bliže žiži, ovako želim samo što dalje i što manje ljudi vidjeti :rofl:

Nisam nedruželjubiva, dapače, ali moram imati stanku... Kad stvarno nikoga ne želim vidjeti... :)

nasmijanonebo
14.07.2010., 15:33
Šimuni nisu "moj" kamp..svoj kamp drzim u tajnosti:D..ali stvarno je kamp Š.:top: i svake godine sve bolji i bolji..taman mislis da nemaju vise sto dotjerivati iznenadis se. mogu nakeljiti sutra neke fotke od ovog ljeta (6.mj.)
u simune odemo na kupanje, na kavu (happy hour od 15 do 20h 5 kn makijato :D uz samo more na krasnim udobniiiiiiiim lezaljkama, cisti hedonizam,nije bitna cijena, nego pogled sa birca) i na veceru kad mi se ne da kuhati a bas smo gladnii (svedski stol od 10 eura) (ove godine su imali i tajlandsku i tog tipa egzoticne hrane)
a animaciju ne osjetis ako nisi na tom dijelu plaze, opcenito je mirno, gosti su mirni.za djecu je raj jedini minus je sto ako hoces navecer otici u neko vece mjesto za djir, moras autom (do paga je znatno blize nego do novalje)
a blizu simuna plaza za istrazivati koliko hoces..i to je tajna hehe

zaja
14.07.2010., 15:46

Thanks!

Ja ti prodam potpuno novi Quechua 2 Seconds Air III (http://tente.quechua.com/en/tent/r-8,a-61,tente-2-seconds-air-iii.html). Radi se o šatoru za 3 osobe, a ima i sistem ventilacije (ovo AIR u nazivu znači da ima duple stijenke i ova bočna sjenila za otvore, a sve to služi za cirkulaciju zraka izvan unutarnjeg prostora).
Potpuno je nov, kupljen prije 10 dana, i po svemu sudeći neće mi trebat ove godine pa ako te interesira javi se na PM.
Link: http://tente.quechua.com/en/tent/r-8,a-61,tente-2-seconds-air-iii.html

klin
14.07.2010., 16:19
[QUOTE=cvor;27789061]može li stvarno na pp link tog foruma...

kakve uvale... ma daj :)

goga_25
14.07.2010., 16:33
evo dužnik se javlja :mig:

video uvala slatina, snimano prošlo ljeto

http://yfrog.com/jaslatina1z

nama je ova uvala prekrasna, zadovoljava sve naše uvijete, znači nikad nije prevelika gužva, uvijek ima hladovine i pristup u more je dobar, može se bez onih gumenjaka na nogama :)

*darcy*
14.07.2010., 16:45
Hvala ti goga na filmiću :)

Da, sjećam se te uvale i staze te zidića.
Ali moram priznati da voda ima ljepšu boju kad sija sunce.
Zato me se i nije dojmila prošlo ljeto jer je sunce već bilo na zalasku :mig:
Vjerojatno ćemo otići koji put tamo na kupanje.
Nego, da li ima koji prečac iz kampa, jer mi se čini put uz obalu malo dugačak?

goga_25
14.07.2010., 17:44
ima prečac kroz kamp,

znači, kad uđeš u kamp ideš ravno do igrališta, tu ideš desno i samo ravno dok ne dođeš do makadama (put za petrokemiju) i onda imaš možda nekih 200m (ne mogu točno procijenit, al nije daleko) do spuštanja (desno dolje), ima dva spusta, prvi je od drugog udaljen 20-tak metara, jedan je strmiji i više onako planinarski, a drugi je ok

http://img248.imageshack.us/img248/6707/cikat.th.jpg (http://img248.imageshack.us/i/cikat.jpg/)

*darcy*
14.07.2010., 18:29
Aha, to je put koji ide uz "naš kvart" :D
Samo mi nije jasno da li tim putem idu i automobili do Petrokemijinog kampa:confused:
Jer kažeš da je put strmi i planinarski...
A mi smo sa kikačem od 2 i pol godine, pa da li bi to bio OK put sa njim?

cvor
14.07.2010., 18:31
to darcy: samo makadamom ravno i dolaziš do petrokemije.... nikud ne skrećeš...

imam ja galeba snimljenog u gro planu na tom zidiću, pozirao... ništ mu nije smetalo :)

a i šetnja uz obalu nije daleko... upravo to mi se najviše tamo i sviđa - ta duga šetnica uz more...

*darcy*
14.07.2010., 18:42
to cvor : Znači samo ravno i nemrem fulati :top:
Hvala :)

Nego, što još radiš na Pagu osim ispijanja kavica i lješkarenja u kampu?

Da li si odveo family van kampa na neke lijepe osamljene plažice ( no, ne baš osamljene ali znaš što mislim) ?

nasmijanonebo
14.07.2010., 19:08
kakve uvale... ma daj :)

klin,evo i tebi na pm..ali ima uzasno puno tema i treba puno toga izlistati i citati da bi se svasta otkrilo..ja vec danima gledam:D (nije da sam otkrila nesto sto ne znam, ali se jos ne mogu nacuditi njihovom entuzijazmu:mig:)..i da, dijelim s njima ukus za plaze:cerek:, znaju oni:top: (pogotovo tema najljepse plaze jadrana, ako cete razumijeti poljski:D, ja ga vec kuzim koliko ih citam:rofl:

a uvala slatina je ok, normalan ulaz u more, ali nije kao suncana uvala.ali je priroda krasna i uvijek mi je bilo cudno da tamo nema bas ljudi:confused:

i da, cvor, grijehota je da ste stalno u straskom, kraj svih onih krasnih plaza po otoku pagu:mig:
ako jti je gliser pri ruci, bar juznu stranu otoka obidji, ima i tamo plaza...ili do otocica mauna (zapadni rt), to vam je prekoputa kampa a mogu ti reci za jos neke plaze.

cvor
14.07.2010., 19:33
to cvor : Znači samo ravno i nemrem fulati :top:
Hvala :)

Nego, što još radiš na Pagu osim ispijanja kavica i lješkarenja u kampu?

Da li si odveo family van kampa na neke lijepe osamljene plažice ( no, ne baš osamljene ali znaš što mislim) ?

ljenčarim... a sutra (četvrtak) ću za ZG poslom...

gliser je u oglasu i nije u novalji.... :confused:

meni osim hlada i malo mora, koja ladna pivica, ništa drugo ni ne treba...

goga_25
14.07.2010., 22:10
Aha, to je put koji ide uz "naš kvart" :D
Samo mi nije jasno da li tim putem idu i automobili do Petrokemijinog kampa:confused:
Jer kažeš da je put strmi i planinarski...
A mi smo sa kikačem od 2 i pol godine, pa da li bi to bio OK put sa njim?

kao što cvor kaže, makadam vodi do petrokemijinog kampa, a sa tog makadama, možda nekih 50-tak metara prije ulaza u kamp, se skrene dolje na plažu

jedan od ta dva puta je malo nepristupačniji, al drugi je ok, dolazili i ljudi sa klincima i hrpom luftića i kojekakvih aždaha

Sossa
15.07.2010., 12:03

Divna vam je kampica :cerek:
Nadam se da cemo i mi takvu jednu skrojiti za par godina. Sad vas, sa slikom kampice i otprilike mestom parcele, sigurno pronalazimo :)

Neko je pitao za predlog manjeg kampa u Istri. Mene se posebno svideo kamp Draga, u Moscenickoj Dragi. Jedino sto nije na plazi, vec u mestu, plaza (sljunak) je dosta blizu, sanitarni cvorovi super cisti, deo za satore nije parcelisan, nemaju animatore i slicne aktivnosti. Veci deo kampa je pod pausalom ali deo koji je slobodan je isto kvalitetan.

Jedno pitanje za iskusnije. Gledam sajt Jadrolinije i nesto mi nije jasno. Idemo autom (hatchback), nazad kacimo bajseve i tada nismo dugacki vise od 5m. Da li automatski, sa bajsevima nazad, ipak upadamo u tu skuplju grupu?

*darcy*
15.07.2010., 14:08
Divna vam je kampica :cerek:
Nadam se da cemo i mi takvu jednu skrojiti za par godina. Sad vas, sa slikom kampice i otprilike mestom parcele, sigurno pronalazimo :)

Drago mi je da ti se dopada kampica:) A bit će mi još draže da se vidimo u kampu :mig:
Parcela je dakle iza igrališta, ne može se fulati.

Jedno pitanje za iskusnije. Gledam sajt Jadrolinije i nesto mi nije jasno. Idemo autom (hatchback), nazad kacimo bajseve i tada nismo dugacki vise od 5m. Da li automatski, sa bajsevima nazad, ipak upadamo u tu skuplju grupu?

Nema veze ako iza vozite bicikle, važno je samo da ukupna dužina ne iznosi više od 5 metara :top:

ribi toplic
15.07.2010., 14:32
molim vas, ako netko zna da li postoji ijedan kamp na dugom otoku?

nasmijanonebo
15.07.2010., 15:11
na dugom otoku nema nijednog kampa.
u planu je izgradnja kampa ali tko zna sto ce biti.
:kava:

kopneni02
15.07.2010., 17:32
Da li netko zna koliki je porez na polovne kamp kućice? Ova je starija od 20 godina, ali nisam siguran da li su pravila ista kao za automobile.

cvor
16.07.2010., 09:59
Da li netko zna koliki je porez na polovne kamp kućice? Ova je starija od 20 godina, ali nisam siguran da li su pravila ista kao za automobile.

Nikakav. Ako je registrirana u Hrvatskoj samo odeš sa kupoprodajnim ugovorom na MUP i prebaciš tablicu na sebe...

Ako ti nije registrirana onda kad napraviš ugovor moj savjet ti je da ju registriraš, jer tim činom automatski sve papire prebacuješ na sebe i važeći dokument ti postaje prometna dozvola.

Ako ti je prikolica koja pripada u skupinu lakih prikolica (registracija na tri godine) a imaš tablicu koja ti ne odgovara (npr. drugo mjesto) onda tu tablicu i odjavu radiš u stanici za tehnički pregled gdje je ista registrirana i nove pločice i sve papire rješavaš u svojoj stanici za tehnički pregled...

Ako je priključno vozilo teže od 750 kg, sve ti je isto kao i za osobni automobil (osim što nema nikakvog poreza na poreznoj upravi)...

:mig:

voznikvozniku
16.07.2010., 11:09
Zvao sam na Mljet u kamp Mungos, gdje su mi rekli, da ni ove godine neće otvoriti kamp Mungos Stumiholjska jer cesta do kampa nije još napravljena:rofl:, a ni ne znaju kada će biti. Tako sam sada izbacio ovaj kamp sa stranice.

Na našoj facebook stranici prešli smo broj 1.000 frendova i tako napravili nagradnu anketu u kojoj možete sudjelovati i vi (samo zbog vas forumaša izbrisao sam, da mogu sudjelovati samo ljudi iz Slovenije).

Tako imamo zaista lijepe nagrade od kampiranja u kampovima Bled, Šobec i Kanu, najma mobilne kučice Campiente (Zadar, Austrija, Italija) do kamping i ostalih vodiča, a ima i nešto od opreme.

Što morate napraviti, samo idite na www.facebook.com/avtokampi.si (http://www.facebook.com/avtokampi.si) i tamo ima link na nagradnu anketu koju treba popuniti dva pitanja...ja mislim da ne bi smjeli imati problema sa jezikom, a ako imate onda google translate :top:

kopneni02
16.07.2010., 12:07
Nikakav. Ako je registrirana u Hrvatskoj samo odeš sa kupoprodajnim ugovorom na MUP i prebaciš tablicu na sebe...

Ako ti nije registrirana onda kad napraviš ugovor moj savjet ti je da ju registriraš, jer tim činom automatski sve papire prebacuješ na sebe i važeći dokument ti postaje prometna dozvola.

:mig:

Hvala na odgovoru. Nije registrirana, ali je plaćena carina. Prikolica je bila prvo na paušalu kod Nijemaca (u Istri), onda su paušalci istjerani i ovi su prodali nama. Mi smo platili carinu i prikolica je stajala u depou. Zanimalo me da li imamo obavezu plaćanja i poreza, osim već plaćene carine, ili ako bismo je prodavali drugome da li kupac ima kakve porezne obaveze (kao što je kod automobila, da se prijavljuje porez na starija vozila, ali porez službeno iznosi nula kuna).

mish mali
16.07.2010., 12:22
Hvala na odgovoru. Nije registrirana, ali je plaćena carina. Prikolica je bila prvo na paušalu kod Nijemaca (u Istri), onda su paušalci istjerani i ovi su prodali nama. Mi smo platili carinu i prikolica je stajala u depou. Zanimalo me da li imamo obavezu plaćanja i poreza, osim već plaćene carine, ili ako bismo je prodavali drugome da li kupac ima kakve porezne obaveze (kao što je kod automobila, da se prijavljuje porez na starija vozila, ali porez službeno iznosi nula kuna).

Koliko je carina na uvoz kampice? I jel ima ograničenje na godine tj starost

cvor
16.07.2010., 12:58

Nažalost u tvom slučaju ne znam ti odgovoriti. Jer mislim da moraš platiti i carinu i porez. Čak i obaviti i homologaciju da ju registriraš na HR tablice i to bez obzira o godištu kampice.

Ono je odgovor kada dolazi do kupoprodaje kampica s papirima u Hrvatskoj....

goga_25
16.07.2010., 13:13
cvor,

ajd baci još koju slikicu iz straška :),

za nas koji ove godine ne kampiramo, pa da kamp vidimo barem na ovaj način :D

cvor
16.07.2010., 17:48
cvor,
ajd baci još koju slikicu iz straška :),
za nas koji ove godine ne kampiramo, pa da kamp vidimo barem na ovaj način :D

mjesta u predšatoru ima... madrace isto imam... piva se ladi... straško znaš gdje je... :rofl:

a evo... ispunjavam i specijalne želje:top:

http://img594.imageshack.us/img594/565/strasko5.jpg
http://img203.imageshack.us/img203/9310/strasko1.jpg
http://img408.imageshack.us/img408/9448/strasko2.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/7384/strasko3.jpg

klin
16.07.2010., 19:59
pozdrav svima iz solarisa - šibenik.

goga_25
17.07.2010., 00:19
mjesta u predšatoru ima... madrace isto imam... piva se ladi... straško znaš gdje je... :rofl:

a evo... ispunjavam i specijalne želje:top:...

hvala cvor :s:s

hvala na slikicama, ovo mi je odmah napunilo baterije i vratilo neka lijepa sjećanja,

a što se tiče dolaska do straška, to bi znali i povezanih očiju :D, slobodnih dana za sada nemamo, a vikendi su radni tako da poziv i pivicu ostavljamo za neki drugi put

cvor
17.07.2010., 10:35
hvala cvor :s:s
hvala na slikicama, ovo mi je odmah napunilo baterije i vratilo neka lijepa sjećanja,

evo goge da ti vratim još lijepih sjećanja, s još jednom "jugonostalgičarskom", rano jutros friško slikanom...

takvi smo eto i mi bili sredinom 80-tih...:top:

ovi su malo moderniji, jer za škrinje od 50 litara imaju ceradu, a mi smo to pokrivali šatorskim krilom :rofl:

naravno, tu je i najbitniji rezervni kotač za "trkaću kokoš":lol:

http://img683.imageshack.us/img683/6303/straskobrako.jpg (http://img683.imageshack.us/i/straskobrako.jpg/)

PS. jutros u 6 su došli nam susjedi sa Zrća, navili glazbu vika, piva :( svu djecu okolo su probudili... Zato i je ova slika od 6:30 ujutro!

bajki
17.07.2010., 11:47
pozdrav svima iz solarisa - šibenik.

Pa daj koju sliku iz Solarisa! Šta se stidiš!:rofl:

goga_25
17.07.2010., 13:54
evo goge da ti vratim još lijepih sjećanja, s još jednom "jugonostalgičarskom", rano jutros friško slikanom...

takvi smo eto i mi bili sredinom 80-tih...:top:

ovi su malo moderniji, jer za škrinje od 50 litara imaju ceradu, a mi smo to pokrivali šatorskim krilom :rofl:

naravno, tu je i najbitniji rezervni kotač za "trkaću kokoš":lol:....

...PS. jutros u 6 su došli nam susjedi sa Zrća, navili glazbu vika, piva :( svu djecu okolo su probudili... Zato i je ova slika od 6:30 ujutro!

hvala cvor :s

imali mi jedne godine stvarno neku spaljenu ekipu zrčaroša, odlazili iz kampa oko 11 pola 12 u noći, kada je već dobar dio komšiluka spavao, tako da su i na odlasku budili, a dolazili ujutro oko 6-7 (možda i ranije, ali ih zaštitari na maloj rampi nisu prije puštali u kamp, jer su bili pod gasom) i naravno onda opet sve budili i tako je to išlo 5-6 dana, sve dok jedan dedek od 70-tak godina nije jedan dan oko 10-11 ujutro, taman kada su zaspali, vikao pored šatora dok se nisu probudili i izašli i onda nudio ih rakijom, to je on ponovio 2-3 dana i bome se omladina popravila, postali su tiši :rofl:

brakice meni izgledaju kao dobra stvar za kampiranje, ne spavaš na podu kao u šatoru, lakši si i okretniji nego sa kampicom, iako se ne može uspoređivat sa kampicom ipak je u njoj veći komfor, ali mi se nekako čini bolji izbor nego bilo koji šator ili ...:ne zna:

čak se dvoumimo da li da kupimo malo kvalitetniji šator ili brakicu staru 20-tak godina (jako malo korištena, rođak prodaje), dok ne skupimo malo više para za neku kampicu,
nismo kampirali u brakici tako da ne mogu uspoređivat, pa molim ako neko može reći koji su plusevi, a koji minusi u ondosu šator-brakica

cvor, a i ostali koji ste online u kampovima slobodno vi nastavite postavljat slikice mislim da se neće nitko ljutit :)

da i svima koji su na kampiranju želim ugodan odmora i lijepo vrijeme

cvor
17.07.2010., 16:15
brakice meni izgledaju kao dobra stvar za kampiranje, ne spavaš na podu kao u šatoru, lakši si i okretniji nego sa kampicom, iako se ne može uspoređivat sa kampicom ipak je u njoj veći komfor, ali mi se nekako čini bolji izbor nego bilo koji šator ili ...:ne zna:
čak se dvoumimo da li da kupimo malo kvalitetniji šator ili brakicu staru 20-tak godina (jako malo korištena, rođak prodaje), dok ne skupimo malo više para za neku kampicu,
nismo kampirali u brakici tako da ne mogu uspoređivat, pa molim ako neko može reći koji su plusevi, a koji minusi u ondosu šator-brakica

gle, nakon jedno desetak godina kampiranja s brakicom možda mogu reći koju :lol:

starci su moji kupili isto rabljenu, nemam više pojma koliko je tad bila stara. Uglavnom starije su bile naprijed debeljuškaste i nije se moglo stavljati ništa u te trbuhe iz vana, a novije su bile s kosim prednjim dijelom koji se otvarao...

kao prvo to je laka prikolica koja se regala svake tri godine i to je bila velika prednost... a bila je i lagana za vuču, te su ju vukli mnogi i sa stojadinima, renolčekima 4 ili jugićima (među njima i moj ujak i to s jugom 45)...

u podu je imala dovoljno prostora da se posloži kompletna odjeća i nešto posuđa i suđa, te ljetni rekviziti i slično, kod pakovanja se na krevet još mogao staviti i rastavljeni plastični stol, poneka sklopiva stolica i nešto široko a nisko... i onda se zaklapala...

odostraga je imala kakti neku kuhinju, tj. trbuh koji se za 90 stupnjeva otvorio i u njemu je imala dva pregratka koji su bili na rubu u predšatoru...

na gornjem dijelu bio je pak-treger u kojem se obično vozila škrinjica 50 litara koja je bila napunjena i uštekana u struju do 5 minuta pred polazak, a mi smo još gore transportirali i gumenjak i tomos 4 :rofl:

u kampu kao što si i rekla bilo ju je lako namjestiti i raširiti, čvrsto je odoljevala vjetru i nije se isticala jer su sve bile u narančasto plavoj boji...

a i transportne su bile najčešće bijele, gdje koja narančasta i tamno plava :kava:

e, sad ne znam kako je danas s njima kad platno ostari, ali koliko vidim u kampovima neki kompletnu kampicu natkrivaju s ceradama, a hrpa njih i ne, znači da ako su korištene i katkad i malo provjetrene, te tijekom godine adekvatno spremljene i skladištene traju godinama...

eto i tu je njezina prednost jer mi smo našu držali okrenutu na kant tijekom godine u garaži...

kod pakovanja pred more otvarala se tjedan dana ranije da se izlufta i mi smo pakovali i nosili stvari u nju što ide na more... naravno i igrali se i uživali... koji je to bio dernek kad se rastavila kampica pred more...

opasnosti: gume... sjećam se da je naša imala male kotačiće koji su se zagrijavali... mi smo u tih desetak godina imali dva gumidefekta s njom i obavezno na nju, ako ju i kupite stavite sve nove gume...

inače bilo je ljudi koji su skidali osovinu, malo ju spuštali i stavljali felge od 12 coli (s fiće)... a tad je brakica izgledala kao "trkaća kokoš", ali oni uglavnom više nikad nisu imali problema s gumama...

moj ujak je kupio početkom 90-tih zadnju generaciju koja je dobila nešto čvršće gume i on s njom nije nikad imao problema u transportu iako je uvijek nosio i rezervni kotač....

eto... moja priča sa takvom šatorašicvom završava kada je naša završila negdje na prostoru bivše YU, a starci su 1989. kupili brako kućicu - koja se ne otvara u šator već je imala tvrde stranice koje su se spuštale do pola... :top:

zaja
17.07.2010., 17:15
Ljudi, nije baš totalno vezano za temu ali da pitam, ima li netko da bi iznajmio postavljenu kampicu(uključujući predšator i dodatnu opremu) na 10-15 dana?
Ima nas dvoje odraslih i troje patuljaka (supruga, ja i troje klinaca od dvije i pol godine).
Može kontakt na PM ili 091 1757575. Hvala.

klin
17.07.2010., 19:47
Ako je priključno vozilo teže od 750 kg, sve ti je isto kao i za osobni automobil (osim što nema nikakvog poreza na poreznoj upravi)...

:mig:[/QUOTE]

I u tom slučaju moraš imati vozačku kategoriju B+E, ja sam morao prošle godine polagat:mad:

sunčica_zg
17.07.2010., 22:00
Evo, mene bi zanimalo gdje ima neki dobar, jeftiniji kamp a da je u nekoj ajmo reć blizini Zadra ..i da nije neš preskupo i da je more blizu jel..

Jasna 1963
17.07.2010., 22:29
Evo, mene bi zanimalo gdje ima neki dobar, jeftiniji kamp a da je u nekoj ajmo reć blizini Zadra ..i da nije neš preskupo i da je more blizu jel..

pogledaj kamp Maritime ( Privlaka) kraj Zadra

cvor
18.07.2010., 09:13
Ljudi, nije baš totalno vezano za temu ali da pitam, ima li netko da bi iznajmio postavljenu kampicu(uključujući predšator i dodatnu opremu) na 10-15 dana?
Ima nas dvoje odraslih i troje patuljaka (supruga, ja i troje klinaca od dvije i pol godine).
Može kontakt na PM ili 091 1757575. Hvala.

Imaš ovdje na forumu kod nas dečka.... prolistaj par stranica u rikverc.... to ti je Hotimir.... ima krasnu kućicu i komplet te čeka u kampu po tvojem izboru...

klin
18.07.2010., 09:55
STRMAAA GDJE SI ???????????

klin
18.07.2010., 10:47
Pa daj koju sliku iz Solarisa! Šta se stidiš!:rofl:

pa kad navaljuješ :rofl:

http://i905.photobucket.com/albums/ac254/klin2209/Kamp%20Solaris/IMAG0001_2.jpg

ova kampica ti je poznata ?

http://i905.photobucket.com/albums/ac254/klin2209/Kamp%20Solaris/IMAG0003_2.jpg

dučan u kampu je dobro opskrbljen

http://i905.photobucket.com/albums/ac254/klin2209/Kamp%20Solaris/IMAG0004_2.jpg

http://i905.photobucket.com/albums/ac254/klin2209/Kamp%20Solaris/IMAG0005_2.jpg

priključak na struju, kabelsku tv, internet, vodu i odvod

http://i905.photobucket.com/albums/ac254/klin2209/Kamp%20Solaris/IMAG0008_2.jpg

sanitarije su kolko tolko čiste ( do navečer ) umjesto da urede sanitarije oni uvode internet :bang:

http://i905.photobucket.com/albums/ac254/klin2209/Kamp%20Solaris/IMAG0011_2.jpg

bazen na plaži

a ostalo, plaže i sl. slikano iz čamca stiže....

cvor
18.07.2010., 15:29
klin, a što će ti bazen uz more?

a jel imaš ti vaki pogled? jutros otišla kampica i evo sad pogleda:

http://img27.imageshack.us/img27/8766/pogled.jpg (http://img27.imageshack.us/i/pogled.jpg/)

a jutros su se odselile i slovenske galamdžije, ali da ne spavate preko 9 sati tu je Tomica i njegov Zečić na zvučnicima do kraja... ako nije Zeko ponekad je to i Mišo :lol:

http://img695.imageshack.us/img695/1761/tomicag.jpg (http://img695.imageshack.us/i/tomicag.jpg/)

bajki
18.07.2010., 17:13
pa kad navaljuješ :rofl:

http://i905.photobucket.com/albums/ac254/klin2209/Kamp%20Solaris/IMAG0001_2.jpg

ova kampica ti je poznata ?

a ostalo, plaže i sl. slikano iz čamca stiže....

Da, da poznata kampica! Dobro da nemaš predšator, jer bi ti trebala i Stihlovka da ga možeš postaviti!:rofl:
Hvala za ove slikice, čekamo i ostale!

Hotimir
18.07.2010., 18:19

Na kamp prikollice koje su uvezene ne plaća se carina, nego jedino porez koji iznosi 22 posto. Ne plaća se dodatni porez prilikom prodaje ako je registrirana u HR, odnosno ako bi je vi nekom prodali,kupac ne plaća porez. Na carinskoj upravi mora se izvaditi potvrda da prikolica ne podliježe homologaciji, a u poreznoj da je oslobođena posebnog poreza na promet, to ne košta ništa. Godine starosti nemaju veze.
Ako nema prijenosa od strane vlasnika prikolice na kupca, tj kupoprodajni ugovor bilo hrvatski bilo iz koje druge zemlje, prikolicu je nemoguće legalizirati, tj prenjeti u vlasništvo, bez obzira na plaćena davanja. Također prikolica mora imati carinsku deklaraciju o ulasku u Republiku Hrvatsku, i knjižicu vozila odnosno prometnu dozvolu iz koje se vidi tko je vlasnik.
Ako su vama ovi sa depoa prodali kampicu bez kupoprodajnog ugovora iz kojeg je vidljivo da su onii legalno kupili prikolicu od dotičnog Nijemca,
nećete je moći registrirati u Hrvatskoj.

goga_25
18.07.2010., 18:42
slikice su odlične :top: samo naprijed

nego cvor, jel postoji i crveni vlakić, taj je bio za pola ture brži od plavog i ležeći policajci u gradu njemu nisu značili ništa :rofl: i fala za detaljni opis kampiranja sa brakicom

strma
18.07.2010., 22:29
STRMAAA GDJE SI ???????????

Tu sam, kaj vičeš :mig:

Evo nas u Zg, nakon vikend kampiranja u Glavotoku na Krku.
Frendovi i mi, bez djece i pasa, studentska varijanta - dva mala šatora i niš drugo od stvari, i mozak na pašu ;)

Inače, plan je bio da odemo u kamp Ježevac u Krku. Krenuli oko 17:15 iz Zg, uspjeli proći Lučko i autoput do Vukove Gorice sasvim ok. Stigli oko 20:30 u Ježevac, 15 ljudi na check-inu. Malo bacili pogled (jelte, pada mrak, naravno), šatorsko područje krcato - igla ne stane. Nude nam neku zadnju parcelu za kampice kraj sanitarnog čvora, ali odustajemo. Odemo do Glavotoka, tamo smo znali uletit u zadnji čas i nešto naći. I bi tako, dobili parcelu na dvije noći ne baš blizu mora, ali za 2 noći nema veze.

Evo kako je otprilike izgledalo postavljanje šatora oko 23 sata :lol:
http://img827.imageshack.us/img827/121/img3163.jpg
http://img830.imageshack.us/img830/2821/img3164.jpg

Inače, kamp je čisto pristojan, ima neki "hipi" duh, nije preformalno i uštogljeno, malo više slobodno, ali niti neuredno. Cesta do kampa je na mjestima uska, prolazi kroz nekoliko naselja, mogu misliti kako je vama s kampicama proći tamo.. E, da, vodio sam nekog Belgijanca s kamperom do kampa, koji se bio pogubio.

Evo slika plaže iz birtije:

http://img257.imageshack.us/img257/7715/img0274ul.jpg

Dalje se, naravno, nastavilo ovako:

http://img641.imageshack.us/img641/3884/img0276u.jpg

Sve u svemu, super vikend :)

Pozdrav svima, naročito vama koji ste na godišnjem sada po kampovima! :top:

trula jabucica
18.07.2010., 22:52
bok svima!
unaprijed se ispricavam sto samo uletavam bez citanja svih postova :mig: dakle,za tjedan i pol namjeravam sa dragim na kampiranje.prosle smo godine bili u kacjaku kraj dramlja i bilo je ok.ne trazimo puno,da se mozemo ko ljudi otusirat i obavit sve vrste nuzdi i podrpat bez da nam neki partijaneri vise kraj satora :D a sad trazimo nesto u istri,eventualno kvarner..bitne su samo dvije stvari,da nije preskupo i da ima hlada!! prosle smo godine nakon par dana premjestali sator jer je bilo nemoguce izdrzat u njemu od vrucine...i da,ako koga zanima,kupili smo u turbo sportu sator za 6 osoba, 250kn...

bajki
19.07.2010., 06:31
Na kamp prikollice koje su uvezene ne plaća se carina, nego jedino porez koji iznosi 22 posto. Ne plaća se dodatni porez prilikom prodaje ako je registrirana u HR, odnosno ako bi je vi nekom prodali,kupac ne plaća porez. Na carinskoj upravi mora se izvaditi potvrda da prikolica ne podliježe homologaciji, a u poreznoj da je oslobođena posebnog poreza na promet, to ne košta ništa. Godine starosti nemaju veze.
Ako nema prijenosa od strane vlasnika prikolice na kupca, tj kupoprodajni ugovor bilo hrvatski bilo iz koje druge zemlje, prikolicu je nemoguće legalizirati, tj prenjeti u vlasništvo, bez obzira na plaćena davanja. Također prikolica mora imati carinsku deklaraciju o ulasku u Republiku Hrvatsku, i knjižicu vozila odnosno prometnu dozvolu iz koje se vidi tko je vlasnik.
Ako su vama ovi sa depoa prodali kampicu bez kupoprodajnog ugovora iz kojeg je vidljivo da su onii legalno kupili prikolicu od dotičnog Nijemca,
nećete je moći registrirati u Hrvatskoj.

Znači nema nikakvih davanja osim poreza! Jel se to odnosi i na nove kampice ili samo na rabljene?

nasmijanonebo
19.07.2010., 08:45
bok svima!
unaprijed se ispricavam sto samo uletavam bez citanja svih postova :mig: dakle,za tjedan i pol namjeravam sa dragim na kampiranje.prosle smo godine bili u kacjaku kraj dramlja i bilo je ok.ne trazimo puno,da se mozemo ko ljudi otusirat i obavit sve vrste nuzdi i podrpat bez da nam neki partijaneri vise kraj satora :D a sad trazimo nesto u istri,eventualno kvarner..bitne su samo dvije stvari,da nije preskupo i da ima hlada!! prosle smo godine nakon par dana premjestali sator jer je bilo nemoguce izdrzat u njemu od vrucine...i da,ako koga zanima,kupili smo u turbo sportu sator za 6 osoba, 250kn...

U Istri iams kamp San Polo i Colone, nisu preskupi, kampovi su u hladu (ta 2 kampa su u 2 susjedne uvale, ali cesta izmedju 2 kampa nije uz more, nego se iz jedne uvale udje u kopno pa se opet udje u drugu uvalu..ali mozete po stijenama uz more.
Ta 2 kampa su izolirana od naselja, najblize mjesto su Bale. do prije par godina su to bili "divlji" kampovi, hipijevska atmosfera a onda su prodani i sad su uredjeni ali i dalje je "au naturalis" atmosfera.cisto, uredno, priroda je jako lijepa, puno zelenila, ..plaze su sljuncane i onda stijene. apsolutni mir, tisina, ima ducancic u kampu. inace tamo kod tih kampova su pronadjeni otisci dinosaura na stijenama uz more:mig:.i mogucnosti za izlete okolo u blizini ima bezbroj (inace, blizu ovih kampova je i ornitoloski rezervat palud, s mocvarom i kanalom iz movare u more).
kod premanture ima par kampova.evo, kamp tašalera, isto u hladu, borova suma, nema partijanera heh, 2 km od premanture. plaza su uglanvom stijene, ali blizu je predivan rt kamenjak za istrazivanje (bezbroj uvala i plaza od stijena predivnih, sljuncanih te pjescanih plaza, blizu je i pula autom..ma imas mogucnosti za izlete bezbroj..ima jos par kampova u premanturi, manjih i vecih..dobri su kao baza za rt kamenjakk (vecinom zbog toga idu u te kampove ekipa).

nasmijanonebo
19.07.2010., 09:11
Strma :s za satore..i mi imamo takve za 2 osobe-.fala bogu da nisam jedina na ovoj temi sa takvim malim satorima:rofl:

klin
19.07.2010., 09:46
[QUOTE=strma;27872455]Tu sam, kaj vičeš :mig:

Evo nas u Zg, nakon vikend kampiranja u Glavotoku na Krku.
Frendovi i mi, bez djece i pasa, studentska varijanta - dva mala šatora i niš drugo od stvari, i mozak na pašu ;)

Evo kako je otprilike izgledalo postavljanje šatora oko 23 sata :lol:

Pa sjetio sam se tebe pa da ne prođe ljeto a tebe ni čut:) ovo sa postavljanjem vidim to ti prelazi u naviku:lol: pa nabavi nekakavi reflektor bit će ti lakše:lol:
pozdrav iz šibenika

cvor
19.07.2010., 10:31
Strma :s za satore..i mi imamo takve za 2 osobe-.fala bogu da nisam jedina na ovoj temi sa takvim malim satorima:rofl:

nisi, nisi s najmanjim - ima strma i manjeg... vidjeli smo to svi mi na susretima :lol:

http://img843.imageshack.us/img843/6144/36866892.jpg

2 strma: daj malo složi te slike u normalnu rezoluciju, ne stanu mi u 17" laptop... cijelu stranicu si mi zbuco.... pa nemamo svi laptop s ekranom 30" :rofl:

btw. strma: jel ti u glavotoku palio das auto? :p

nasmijanonebo
19.07.2010., 13:14
btw, kad se vec prica o postavljanju satora po noci..mi cesce to radimo po mrklom mraku nego po danu :rofl:
objasnjenje za znatizeljne: nikad ne idemo drito od tocke a do tocke b, uvijek negdje skrenemo usput ili na kupanjac ili nekome u vizitu ili u obilazak necega ..a i vrlo cesto smo zavrsili u kampovima a da nismo znali da cemo biti bas u tom kampu (di te noc uhvati pa ajd tamo):D..

Perazg
19.07.2010., 13:42
Pozdrav! Evo mene opet..Jedno pitanjce..Fali nam još: klinovi, plastični ili metalni tanjuri i čaše i još jedan stolić na sklapanje. Najbitnije KLINOVI..Gdje ih ima za kupiti?

gervasius
19.07.2010., 15:05
Pozdrav,

ima li netko iskustva, da li to može netko učiniti za vas (neki od auto dealera) i gdje gledati (Slovenija, Austrija), ima li netko nekakav link, ili da je možda kupio van Hrvatske??

Čuo sam da je vani bolji izbor i novija godišta.

Zanima me kamp kućica od cca 5-6 metara.

Hvala na odgovorima

*darcy*
19.07.2010., 17:33
Ovdje imaš najveći izbor kampica:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?scopeId=MH&lang=en

http://www.avto.net/

klin
19.07.2010., 18:04
Pozdrav! Evo mene opet..Jedno pitanjce..Fali nam još: klinovi, plastični ili metalni tanjuri i čaše i još jedan stolić na sklapanje. Najbitnije KLINOVI..Gdje ih ima za kupiti?

Gle, najbolji klin za teren na moru je obični čaval 10-12. ovi ostali kad dođu na kamen ne drže, ovo ti je zakon :top:

strma
19.07.2010., 18:45
2 strma: daj malo složi te slike u normalnu rezoluciju, ne stanu mi u 17" laptop... cijelu stranicu si mi zbuco.... pa nemamo svi laptop s ekranom 30" :rofl:

btw. strma: jel ti u glavotoku palio das auto? :p

ups sorry, sad i ja vidim, moš mislit kak je meni na 12 cola :D
ma to sam uploadao na brzinu sinoć, praktično kad smo stigli doma, s vrata :lol:
hehe nisam ga palio na svu sreću, naučio sam lekciju.. a i nije bilo klina u blizini s onim "divajsom" za paljenje :mig:

@klin: pa imam reflektor, kaj ne vidiš plinski kandelaber od 80W iznad, a frendu na čelenki speleološka (kamperska) lampa :lol:

Skura
19.07.2010., 19:28

Draga ja ne znam kako bi u malome :rofl:

Al sam sigurna da bi tebi bilo prekrasno u mom velikom :cerek: (osim pri slaganju :o)

Hotimir
19.07.2010., 20:31
Znači nema nikakvih davanja osim poreza! Jel se to odnosi i na nove kampice ili samo na rabljene?

I za nove i za stare.

Hotimir
19.07.2010., 20:43
Pozdrav,

ima li netko iskustva, da li to može netko učiniti za vas (neki od auto dealera) i gdje gledati (Slovenija, Austrija), ima li netko nekakav link, ili da je možda kupio van Hrvatske??

Čuo sam da je vani bolji izbor i novija godišta.

Zanima me kamp kućica od cca 5-6 metara.

Hvala na odgovorima
Ne isplati ti se za 300 eura kolko bi profitirao tjerat auto 2500 km i ići van po rabljenu kampicu. A čisto sumnjam da su u boljem stanju nego ove što se prodaju kod nas. Pogledaj po oglasnicima cijene i godišta i vidjet ćeš da ništa ne profitiraš ako ideš van po nju.
Ako ti treba kampica za stacionirat na jednom mjestu, toga ima za jeftine novce kod nas, ali su bez papira. Ja osobno znam za jednu 6 m 1000 eura,
a kampica pravi bombon. Čak je planiram kupit.

nasmijanonebo
19.07.2010., 21:20
Draga ja ne znam kako bi u malome :rofl:

Al sam sigurna da bi tebi bilo prekrasno u mom velikom :cerek: (osim pri slaganju :o)

pa moja iskustva s kampiranjem su iz veceg u manji:D..kad smo kao djeca kampirali sa starcima, imali smo veliki sator sa 2 "sobe" i hodnikom izmedju..pun komfor, mama teglila cak i pravu mini pecnicu
a jedno ljeto (prvo zajednicko) smo iz nuzde mm i ja za svaki slucaj uzeli neki prastari vojnicki za jednu osobu i zatrebalo nam je (noc nas uhvatila itd) pa nam je i to posluzilo:rofl: (a nismo imali ni stol ni stolice, sjedili na kamenu,sanduk od pive nam bio stol itd itd..
sto manje, to sladje:mig: (ionako nismo ni u jednom kampu vise od par dana zaredom) (ali imamo stol, stolice, lampu, reso itd , lani i samonapuhavajuce madrace slucajno usput kupili)

krush
19.07.2010., 21:21
nakon iscrpnog proucavanja teme i vasih iskustava :s , slozila se lista, napravio poveci salabahter, volja i zelja su vec tu.....S obzirom da smo pocetnici i da na zalost ne mozemo potrositi na svu opremu onoliko koliko bismo zeljeli, zanima me kakva su iskustva sa mckinley šatorima. To je marka Interspara ako se ne varam. Sad imaju neek akcije pa me zanima jesu li satori ok? Nas je dvoje odraslih + 2 djece u dobi od 6 i 8 godina. Sator koji smo gledali bio je za 6 osoba, cijena 1500 kuna, ali je jos na to 30 % popusta.
fala :)

Skura
19.07.2010., 21:30
pa moja iskustva s kampiranjem su iz veceg u manji:D..kad smo kao djeca kampirali sa starcima, imali smo veliki sator sa 2 "sobe" i hodnikom izmedju..pun komfor, mama teglila cak i pravu mini pecnicu
a jedno ljeto (prvo zajednicko) smo iz nuzde mm i ja za svaki slucaj uzeli neki prastari vojnicki za jednu osobu i zatrebalo nam je (noc nas uhvatila itd) pa nam je i to posluzilo:rofl: (a nismo imali ni stol ni stolice, sjedili na kamenu,sanduk od pive nam bio stol itd itd..
sto manje, to sladje:mig: (ionako nismo ni u jednom kampu vise od par dana zaredom) (ali imamo stol, stolice, lampu, reso itd , lani i samonapuhavajuce madrace slucajno usput kupili)

I mi planiramo uzeti jedan manji za kraće ture ;)

Samo što smo mi željeli veliki jer smo stacionirani 2 tjedna na istom mjestu bez ikakve želje za promjenom :rofl:
(ajme ja sam ko tvoja mama :rofl::cerek:)

nakon iscrpnog proucavanja teme i vasih iskustava :s , slozila se lista, napravio poveci salabahter, volja i zelja su vec tu.....S obzirom da smo pocetnici i da na zalost ne mozemo potrositi na svu opremu onoliko koliko bismo zeljeli, zanima me kakva su iskustva sa mckinley šatorima. To je marka Interspara ako se ne varam. Sad imaju neek akcije pa me zanima jesu li satori ok? Nas je dvoje odraslih + 2 djece u dobi od 6 i 8 godina. Sator koji smo gledali bio je za 6 osoba, cijena 1500 kuna, ali je jos na to 30 % popusta.
fala :)

Ne moraš uložiti u dodatnu opremu prvih godina, ali trebaš u šator...
Prošle godine su susjedi Poljaci ostali bez svog - prvo je poplutao a onda se malo i podigao... Slijedeći dan su ga učvrstili, ali su stvari sušili još dugo nakon toga...

Koliki vodeni stup ima taj McKinley? Kakve šipke? Koji uopće model? :)

(Uff, Strma nam je sa onim ogromnim fotkama poremetio cijeli forum...)

strma
19.07.2010., 21:33
Koliki vodeni stup ima taj McKinley? Kakve šipke? Koji uopće model? :)

(Uff, Strma nam je sa onim ogromnim fotkama poremetio cijeli forum...)

:s mea maxima culpa (vidim da ću se još jedno 50 puta ispričavat)
ili nek moderator to pobriše ;)

krush
19.07.2010., 21:52
ne mogu se sjetit kako se zove model, ali mislim da je to onaj sa 19. strane na ovom topicu.

http://http://i44.tinypic.com/20hko53.jpg

http://i44.tinypic.com/20hko53.jpg

nasmijanonebo
19.07.2010., 21:53
strma, don't worry, be happy:D..ostavila sam linkove na tvoje fotke, tako je najbolje.

Skura
19.07.2010., 22:08
: s mea maxima culpa (vidim da ću se još jedno 50 puta ispričavat)
ili nek moderator to pobriše ;-)

strma, don't worry, be happy :-D..ostavila sam linkove na tvoje fotke, tako je najbolje.

Ma mislila sam ti poslati pm da to učiniš - tj. da slike pretvoriš u linkove :)

Strma - slike su predobre :)

Mi idemo za dva tjedna i ovaj put idemo sa internetom, tako da možda i ja postam nešto iz svog kampa ;) ako ne budem prelijena i preokupirana spavanjem u hladu :o :rofl:

@Krush - to je vis-a-vis šator, dobro mi izgleda :)
Samo ja ne znam kakve su kvalitete ti McKinley šatori nažalost :ne zna:
Možda će netko drugi znati...

Inače takvu vrstu šatora sam lani vidjela u svom kampu pa sam ih guglala jer me zanimalo...

Btw, mi smo ovu subotu imali generalnu probu našeg novog velikog šatora :cerek:
I prezadovoljna sam - slaže se puuuuuuno lakše nego stari i ima fluorescentnu užad (nema više padanja po i oko šatora :rofl:)
Složili smo ga full brzo - jest da je bilo +35 uopće nam nije bilo teško... Čak smo i klinove pozabijali :cerek:

krush
19.07.2010., 22:20
nasla. dakle mckinley samos 6. Imaju neki novi model, ali kosta oko 2700, stari je sad na akciji i njega bismo uzeli. Ne znam u cemu je razlika.

mckINLEY Samos
Izduženi šator sa dvije spavaonice i manjim središnjim predprostorom za 4 i 6 osoba. Vanjski sloj: 190 t
polyester. Unutrašnji šator: polyester. Pod: pe +dodatni pe tla. Vodopropusnost: vanjski sloj 2.000 mm
(4) Ili 3.000 mm (6) pod – 10.000 mm. Ima odličan sistem prozračivanja. Pretinci za odlaganje manjih
stvari u unutarnjem dijelu, lijepljeni glavni šavovi. Manja nadstrešnica kod ulaza. Štapovi 9 mm od
staklenih vlakana, čelični klinovi. Povećana torba za lakše spremanje.
opremu

http://www.mckinley.eu/website/var/tmp/thumb_259__auto_2afd76787af8efe69b30c1b481c3cba2.p ng

strma
19.07.2010., 22:51
@Krush - to je vis-a-vis šator, dobro mi izgleda :)
Samo ja ne znam kakve su kvalitete ti McKinley šatori nažalost :ne zna:
Možda će netko drugi znati...

Btw, mi smo ovu subotu imali generalnu probu našeg novog velikog šatora :cerek:
I prezadovoljna sam - slaže se puuuuuuno lakše nego stari i ima fluorescentnu užad (nema više padanja po i oko šatora :rofl:)
Složili smo ga full brzo - jest da je bilo +35 uopće nam nije bilo teško... Čak smo i klinove pozabijali :cerek:

McKinley nije loš (čak su se i poboljšali od prije par godina), ali ima dosta boljih... To je nekakva srednja budget klasa (neusporedivo bolji od npr onih Adventure od Fižulića). To su šatori uglavnom od ok materijala (s ne baš prejakim vodenim stupom), bez nekih puno tehničkih noviteta, dizajn im je malo staromodan. Vareni šavovi su ipak dobra stvar, štange su obično malo tanje nego kod onih boljih. Ja ih smatram ok ljetnim šatorima. Imam jednu iglu četvorku od prije par sezona (koja je čisto ok), nemam iskustva s ovim velikima.

Skura, daj pls reci koji je to novi šator, nije valjda Outwell (oni imaju fluo špage), već mi sline cure. :mig:

vrcki
19.07.2010., 23:10
pozdrav svima!
zanimaju me vaša mišljenja o ova dva kampa. idem slijedeći tjedan s klincem od 2.5 god. kampirala sam dosta nekad, ali ta dva kampa nisam vidjela. njih sam navela jer mi je bitno slijedeće:
1. blizina zg jer će nas vjerojatno muž voziti do tamo
2. plaža šljunčana ili pješćana
3. hlad
4. poželjan neki manji restorančić da ne moram svaki dan malcu kuhat

i naravno, ako imate bolji prijedlog od ova dva koja sam ja navela, slušam!
hvala!

schiber
20.07.2010., 06:52
[QUOTE=krush;27890900]nasla. dakle mckinley samos 6. Imaju neki novi model, ali kosta oko 2700, stari je sad na akciji i njega bismo uzeli. Ne znam u cemu je razlika.

mckINLEY Samos
Izduženi šator sa dvije spavaonice i manjim središnjim predprostorom za 4 i 6 osoba. Vanjski sloj: 190 t
polyester. Unutrašnji šator: polyester. Pod: pe +dodatni pe tla. Vodopropusnost: vanjski sloj 2.000 mm
(4) Ili 3.000 mm (6) pod – 10.000 mm. Ima odličan sistem prozračivanja. Pretinci za odlaganje manjih
stvari u unutarnjem dijelu, lijepljeni glavni šavovi. Manja nadstrešnica kod ulaza. Štapovi 9 mm od
opremu

Mi već dvije sezone kampiramo u Samosu 6 i zadovoljni smo odnosom uloženo-dobiveno. Ovo je šator za 6 osoba. Dvoje klinaca od 3 i 5 godina i nas dvoje spavamo u većoj spavaonici, a u manjoj držimo stvari. Dva zračna madraca ukupne širine 2,60m su nam sasvim dovoljna da se ne moramo gurati.
Prošle godine, a pogotovo ove je bez problema odolio naletima bure i jakoj kiši. Ove godine smo 2 dana imali jaku kišu nošenu burom i nigdje nije propustio ni kapi. Čak smo za vrijeme nevremena bez problema u predprostoru mogli smjestiti stol i 4 stolice. Ima ulaze s obje strane tako da je vrlo prozračan.

Mislim da je za ljetno kampiranje s obitelji ovo optimalan šator.

krush
20.07.2010., 08:02
ako strma daje prolaznu ocjenu :), a vidim da imate i dobrih isustava ( shiber :w), mogli bi skocit do ducana. Znaci dodatni klinovi ne bi bili losi.

I jos nesto, jel vi sve te stvari vozite u prikolici, na krovu...kako? Mislim, sator ne zauzima puno mjesta, ali ako jos uzmemo sklopivi stol i stolice, zracne madrace, sve sto nam treba...nema sanse da nam to sve stane u bunker.
I gdje u ZG mozemo najpovoljnije (i na jednom mjestu) nabavit campingazove stvari - frizder, kartuse i ostalo?

cvor
20.07.2010., 08:08

evo u kampu u Strašku imaš u Konzumu kompletan izbor čaša od melamina... za vino, za pivo, za bambus (3,5 dcl) i slično... iako čaše možeš uzeti i obične i često su i najbolji izbor... čuvaš kutiju i u tome transportiraš u kampici...

klinovi... kao što ti je "klin" i rekao i moj izbor su debeli čavli koje lako zabijem i u kamen, a ako se koji i svine nije mi panika... iako sam ove godine vidio kod "gaca" dobru ideju od L profila željeza odrezano 20-tak cm i dolje zašiljeno i na vrhu navaren dio za držanje i rupica... to isto ide i drito u kamenčugu, a mislim da svežeš kampicu da bi nju držalo da ne odleti u zrak :top:

stolić na sklapanje... preporuka ti je originalni stolić aluminijski - imaš za nabaviti u svakom specijaliziranom dućanu.... tipa Petroni, Zlatni medvjed... zbog laganini konstrukcije jer nažalost na sve treba gledati kroz kilograme :kava:

cvor
20.07.2010., 08:14
I gdje u ZG mozemo najpovoljnije (i na jednom mjestu) nabavit campingazove stvari - frizder, kartuse i ostalo?

ajmo, šetnja po svim mogućim shopping centrima... svud sveg ili smo nečeg ima i cijene su li-la... negdje nešto jeftinije, negdje nešto skuplje, negdje ima samo jednog, negdje drugog:kava:

kreni npr. od metroa - tamo često ima sve na jednom mjestu po prosječnoj cijeni... siguran sam za frižider, kuhalo, kartuše...

strma
20.07.2010., 08:37
ajmo, šetnja po svim mogućim shopping centrima... svud sveg ili smo nečeg ima i cijene su li-la... negdje nešto jeftinije, negdje nešto skuplje, negdje ima samo jednog, negdje drugog:kava:

kreni npr. od metroa - tamo često ima sve na jednom mjestu po prosječnoj cijeni... siguran sam za frižider, kuhalo, kartuše...

Šta god nađeš u Metro-u od Campingaza, sigurno je najjeftinije, pa svakako od tamo kreni. Eventualno Emezzeta, ako su ostavili išta od Campingaza. Bauhaus ima dobar izbor, ali skuplje od Metroa. Mislim da je najskuplji Merkur.

strma
20.07.2010., 09:49
I jos nesto, jel vi sve te stvari vozite u prikolici, na krovu...kako? Mislim, sator ne zauzima puno mjesta, ali ako jos uzmemo sklopivi stol i stolice, zracne madrace, sve sto nam treba...nema sanse da nam to sve stane u bunker.

Ovo je majka svih pitanja i razlog zašto se svi trudimo popakirati sve što nam treba u čim manji volumen. S vremenom skužiš da je najbolji setup ipak staviti kutiju na krov, u koju stane većina kamp opreme.

Ja preporučam da svakako popišete sve što nosite, dva dana prije polaska pokušate popakirati sve to u auto, a ako ne stane - reducirati stvari, ili razmisliti o alternativi (eventualno posuditi drugi auto, krovna kutija, nosači itd...)

krush
20.07.2010., 09:59
hvala strma :s
I mislili smo da necemo uspjet bez krovne kutije....

Jel netko bio nedavno u Metrou? Ima li ovoga:
http://www.campingaz.com/p-22946-camping-kitchen-extra.aspx
i po kojoj cijeni? Ili bilo sto slicno.....
hvala puno :)

Perazg
20.07.2010., 10:10
ne mogu se sjetit kako se zove model, ali mislim da je to onaj sa 19. strane na ovom topicu.

http://http://i44.tinypic.com/20hko53.jpg

http://i44.tinypic.com/20hko53.jpg

Mi imamo isti takav..:cerek: Nama je odličan!

nasmijanonebo
20.07.2010., 10:19
pozdrav svima!
zanimaju me vaša mišljenja o ova dva kampa. idem slijedeći tjedan s klincem od 2.5 god. kampirala sam dosta nekad, ali ta dva kampa nisam vidjela. njih sam navela jer mi je bitno slijedeće:
1. blizina zg jer će nas vjerojatno muž voziti do tamo
2. plaža šljunčana ili pješćana
3. hlad
4. poželjan neki manji restorančić da ne moram svaki dan malcu kuhat

i naravno, ako imate bolji prijedlog od ova dva koja sam ja navela, slušam!
hvala!

medveja i mosc.draga su medjusobno jako blizu (5 km udaljene).
plaza u medveji je sljuncana i ima hlada. izmedju plaze i kampa je samo cesta ali nije problem proci.
plaza u mosc.dragi je dosta veca, cijela je sljuncana,tj. ima vise plaza. nema hlada.
e sad:
medveja:
hlad na plazi (ima drveca, ne po cijeloj plazi ali se uvijek nadje mjesta, ja nadjem i kad je guzva), mir i tisina u kampu i po noci.
plaza medveje je pod koncesijom pa je pola plaze pod lezaljkama i suncobranima (koje se placaju) ali ima mjesta i za one koji nisu na lezaljkama ali "prva tri reda" uz more su same lezaljke. ima i dosta mjesta na plazi uz samo more bez lezaljki ali vise na rubnim dijelovima plaze. ima kafica, restorana itd. ima i na samoj plazi ugostiteljskih objekata. ima i na kraju plaze konoba "Spajza", u sumi s prekransim pogledom na plazu. ima se svasta za jesti.
a ima i konoba/restoran kraj kampa, odmah do plaze.
od ducana ima konzum.
za setnju nemate bas nesto u medveji jer je to uvala sa plazom, kampom, 1 hotelom i nesto kuca (i todorovicev dvorac:D)
e da, sunce pada na plazi ovisno na kojem dijelu plaze..moze vec oko 16h a drugdje tek oko 18,30h.

mosc.draga:
to je ribarsko mjesto, a ima i setnica uz more uz plaze, dugacko je preko 1 km.
uz setnicu su plaze ali bez hlada. uz plazu su kafici, slasticarnice. ima dosta restorana, a od ducana ima konzum. kamp nije na samoj plazi, ima od kampa 5 minuta hoda.
ako hocete zivlje mjesto, da se imate di prosetati nesto malo predvecer, onda mosc. draga. ima znatno vise ljudi, jer je to ipak pravo naselje/mjesto di ljudi i zive. u medveju ljudi dolaze najcesce samo na kupanje i nema klasicnog mjesta (kamp,hotel i nesto kuca).
e da, i u mosc.dragi isto ranije pada sunce, negdje oko 18h.

iznad mosc.drage ima moscenice (ima se dosta penjati uzbrdo, bolje autom) i odatle puca super pogled na kvarner.

Perazg
20.07.2010., 10:19
evo u kampu u Strašku imaš u Konzumu kompletan izbor čaša od melamina... za vino, za pivo, za bambus (3,5 dcl) i slično... iako čaše možeš uzeti i obične i često su i najbolji izbor... čuvaš kutiju i u tome transportiraš u kampici...

klinovi... kao što ti je "klin" i rekao i moj izbor su debeli čavli koje lako zabijem i u kamen, a ako se koji i svine nije mi panika... iako sam ove godine vidio kod "gaca" dobru ideju od L profila željeza odrezano 20-tak cm i dolje zašiljeno i na vrhu navaren dio za držanje i rupica... to isto ide i drito u kamenčugu, a mislim da svežeš kampicu da bi nju držalo da ne odleti u zrak :top:

stolić na sklapanje... preporuka ti je originalni stolić aluminijski - imaš za nabaviti u svakom specijaliziranom dućanu.... tipa Petroni, Zlatni medvjed... zbog laganini konstrukcije jer nažalost na sve treba gledati kroz kilograme :kava:

U Zg-u u konzumu nema čaša a i imaš pravo, ljepše je piti pivicu iz prave.
To sa čavlima nam je i bila opcija ako ne nađemo klinove ali ako kažeš da su i čvršći nećemo ni tražiti više.:top:
Nikada čula za ove dućane :ne zna:, mladi kamperi kaj ćeš..Mi našli u bauhausu prošle godine dobar stolić i sad bi još jedan takav ali nema više.

Perazg
20.07.2010., 10:22
[QUOTE=krush;27890900]nasla. dakle mckinley samos 6. Imaju neki novi model, ali kosta oko 2700, stari je sad na akciji i njega bismo uzeli. Ne znam u cemu je razlika.

mckINLEY Samos
opremu

Mi već dvije sezone kampiramo u Samosu 6 i zadovoljni smo odnosom uloženo-dobiveno. Ovo je šator za 6 osoba. Dvoje klinaca od 3 i 5 godina i nas dvoje spavamo u većoj spavaonici, a u manjoj držimo stvari. Dva zračna madraca ukupne širine 2,60m su nam sasvim dovoljna da se ne moramo gurati.
Prošle godine, a pogotovo ove je bez problema odolio naletima bure i jakoj kiši. Ove godine smo 2 dana imali jaku kišu nošenu burom i nigdje nije propustio ni kapi. Čak smo za vrijeme nevremena bez problema u predprostoru mogli smjestiti stol i 4 stolice. Ima ulaze s obje strane tako da je vrlo prozračan.

Mislim da je za ljetno kampiranje s obitelji ovo optimalan šator.

Sve navedeno potvrđujemo..Izdržao žešću buru i kišu!

cvor
20.07.2010., 10:30
I jos nesto, jel vi sve te stvari vozite u prikolici, na krovu...kako?

ma to ti je jednostavno - i strma i ja, ma mi svi stari kamperi ti imamo Sport Billy torbe

sve gurneš unutra i smanji ti se, a poslije gurneš ruku unutra i izvučeš van... a poslije ti se i ta torbica smanji i stane u džep :rofl:

http://www.youtube.com/watch?v=huJlDsfXf5U

http://3.bp.blogspot.com/_X6hjqcC5DCQ/ReR5LMP0QaI/AAAAAAAABgQ/QD0sRTs5vo0/s320/sportbilly.jpg

Nikada čula za ove dućane :ne zna:, mladi kamperi kaj ćeš...

www.petroni.hr

www.zlatnimedvjed.com.hr

a ovdje možeš download-ati katalog od Movere - kompletna kamperska oprema i onda to naručiti u Petroniju po tim cijenama i dolazi za par dana :top:

www.movera.com

Ima li ovoga:
http://www.campingaz.com/p-22946-camping-kitchen-extra.aspx
hvala puno :)

kuhinja imaš u Zlatnom medvjedu, manjih - većih po izbru, cijene oko 500 kn...

prije godinu dvije bilo je za dvjestotinjak kuna slično tvojoj sličici u Kauflandu... evo mi kupili i super je već nekoliko kampiranja.... kao prvi dan... a neka je "no name"...

Prolaznica
20.07.2010., 10:42
Da li je netko već bio ove godine u kampu Skriveni na Lastovu? Mi odosmo tamo u kolovozu :cerek:

Perazg
20.07.2010., 11:19
www.petroni.hr

www.zlatnimedvjed.com.hr

a ovdje možeš download-ati katalog od Movere - kompletna kamperska oprema i onda to naručiti u Petroniju po tim cijenama i dolazi za par dana :top:

www.movera.com

Hvala Cvor! :top:

Sossa
20.07.2010., 12:11
medveja i mosc.draga su medjusobno jako blizu (5 km udaljene).
plaza u medveji je sljuncana i ima hlada. izmedju plaze i kampa je samo cesta ali nije problem proci.
plaza u mosc.dragi je dosta veca, cijela je sljuncana,tj. ima vise plaza. nema hlada.
e sad:
medveja:
hlad na plazi (ima drveca, ne po cijeloj plazi ali se uvijek nadje mjesta, ja nadjem i kad je guzva), mir i tisina u kampu i po noci.
plaza medveje je pod koncesijom pa je pola plaze pod lezaljkama i suncobranima (koje se placaju) ali ima mjesta i za one koji nisu na lezaljkama ali "prva tri reda" uz more su same lezaljke. ima i dosta mjesta na plazi uz samo more bez lezaljki ali vise na rubnim dijelovima plaze. ima kafica, restorana itd. ima i na samoj plazi ugostiteljskih objekata. ima i na kraju plaze konoba "Spajza", u sumi s prekransim pogledom na plazu. ima se svasta za jesti.
a ima i konoba/restoran kraj kampa, odmah do plaze.
od ducana ima konzum.
za setnju nemate bas nesto u medveji jer je to uvala sa plazom, kampom, 1 hotelom i nesto kuca (i todorovicev dvorac:D)
e da, sunce pada na plazi ovisno na kojem dijelu plaze..moze vec oko 16h a drugdje tek oko 18,30h.

mosc.draga:
to je ribarsko mjesto, a ima i setnica uz more uz plaze, dugacko je preko 1 km.
uz setnicu su plaze ali bez hlada. uz plazu su kafici, slasticarnice. ima dosta restorana, a od ducana ima konzum. kamp nije na samoj plazi, ima od kampa 5 minuta hoda.
ako hocete zivlje mjesto, da se imate di prosetati nesto malo predvecer, onda mosc. draga. ima znatno vise ljudi, jer je to ipak pravo naselje/mjesto di ljudi i zive. u medveju ljudi dolaze najcesce samo na kupanje i nema klasicnog mjesta (kamp,hotel i nesto kuca).
e da, i u mosc.dragi isto ranije pada sunce, negdje oko 18h.

iznad mosc.drage ima moscenice (ima se dosta penjati uzbrdo, bolje autom) i odatle puca super pogled na kvarner.

Nekih 750 skalina uzbrdo, ali kroz sumu i hlad, nije ni tesko ni lako ali se zbog pogleda(ili medovace :)) sve isplati.

Elem, samo da se nadovezem u vezi kampa u Dragi. U kampu deo za satore nije parcelisan, nalazi se uz rub kampa pored sume. U tom delu nema drveca ali ako nadjete mesto uz taj rub odnosno ogradu, onda suma pravi odlicnu hladovinu. Sanitarije su u kampu jako ciste, odlicno su uredjene, plaza je na par minuta hoda.

Moscenicka Draga je dosta mirno mesto, sredjeno, odlicnu za porodice sa manjom decom. Po meni je veliki minus sto poslepodne sunce ima jako malo.

zaja
20.07.2010., 16:52
evo u kampu u Strašku ...

CVOR, vidim da si u Strašku pa me interesira nešto u vezi parcela, danas sam ih zvao i kažu da nema niti jedna slobodna parcela, eventualno kamp mjesto.
Jel odlaze ljud ikad iz tog kampa? :) Mislim kako uletiti na mjesto nekog ko odlazi, to je već unapred rezervirano ili treba biti tamo i čekati....kak to funkcionira?

mrf
20.07.2010., 20:04
Kada sam se odlucio na kampiranje kupio sam sator i vrece i mislio kako sam odradio 90%, a sada nakon mjesec dana provedenih s vama na forumu si vec razmisljam kako be i auto mogao zamijeniti za neki karavan.:rofl:

Nego kako rjesavate hladenje pive ak sam u kampu sa manjim satorom.Iamju li kampovi neki besplatni ledomat? Kako to iznamljivanje frigibox funkcionira?
M

Ereshkigal
20.07.2010., 20:27
Kada sam se odlucio na kampiranje kupio sam sator i vrece i mislio kako sam odradio 90%, a sada nakon mjesec dana provedenih s vama na forumu si vec razmisljam kako be i auto mogao zamijeniti za neki karavan.:rofl:

:rofl: Ista stvar i kod mene. Samo što ja i muž već godinama kampiramo na taj način i nikada nam ništa nije falilo. Dapače ove ćemo godine prvi puta u kamp s autom. I sad, malo po malo, sve mi nešto kao fali....:rofl:
A da vidite šator, bi pukli od smijeha. Sve ove godine imamo isti i to onaj kao što se u crtićima crta, šator, ne ove vaše suvremene šatore. I uvijek je jedini takav u kampu. :rofl: A prošao je i jugo i buru i kišu....
Dobrih 10-ak godina kampiramo po sistemu: šator, vreće i put pod noge i svaki puta nam je bilo odlično!:D
Meni je to nekako i pojam kampa: priroda (hlad, more), mir, tišina, izležavanje, čitanje knjige- isključivanje od svih blagodati suvremenoga života.

Skura
20.07.2010., 21:06
Bog draga :cerek:
Ne mogu vjerovati da se susrećemo i na ovoj temi :cerek:

Skura, daj pls reci koji je to novi šator, nije valjda Outwell (oni imaju fluo špage), već mi sline cure. :mig:

Nije Outwell nego Brunner Vertical PT.
Stavit ću slike sutra, naravno morali smo ga poslikati da pokažemo svekru koji je godinama kampirao :cerek:

I šator me oduševio :). Detalje koji su me oduševili ću napisati kad stavim slikice...

Mi smo se ove godine ponovili, osim šatora smo kupili i alu stol sklopivi :cerek: i nema više potezanja plastičnog stola sa balkona koji nam je oduzeo pola mjesta u autu!

Svekar nam je prošle godine napravio super klinove, ali smo uzeli još par čeličnih klinova da se nađe - ipak idemo ponovo bušiti pelješki kamen :cerek:

nasmijanonebo
20.07.2010., 21:33

Nego kako rjesavate hladenje pive ak sam u kampu sa manjim satorom.Iamju li kampovi neki besplatni ledomat? Kako to iznamljivanje frigibox funkcionira?
M

mrf, ne brini..ja kao i ereshkigal tako kampiram na najjednostavniji nacin..2 ljeta mm i ja imali priprosti prastari sator, u koje jedva 2 osobe stane, madrac nam se ispuhao, pumpa ona za 15 kn (ali uvijek netko u kampu uskace sa pumpom, cekicem i sl. kamperi su uvijek na raspolaganju za pomoci "kamperska solidarnost"..onda kupili sator za 2 negdje usput, mislim da je kostao 100-200 kn:D, i dan danas nas sluzi (isto prezivio buru, potop itd..)..naravno, pravu pumpu kupili, stolice, stol itd itd..mic po mic.
uopce se ne kuzim u ove marke satora i ostale preferencije:rofl:.
bitno ti je da kamp ima dobar hlad (to je jako jako vazno).
sto se tice rentanja frizidera, neki kampovi imaju rentanje fridge box-a, neki nemaju..

Ereshkigal
20.07.2010., 21:39
Skura - :cerek:, vidiš koliko sličnosti!:D

nasmijanonebo - u potpunosti se slažem sa svime. Hlad je najvažniji! I ja nemam pojma o tim markama šatora, ja mislim da smo mi naš kupili u Getrou (ako me sjećanje dobro služi) za 200-300 kn. Prije ljetovanja ga složimo kod mojih u vrtu, operemo, vidmo da li fali koji klin i sl. i tako nas služi godinama ( :kucaudrvo: )

nasmijanonebo
20.07.2010., 22:15
mi cak i ne provjeravamo sator prije nego odemo na more:rofl:..prelijeni smo ili ne stignemo, jer uvijek u zadnji cas znamo kad cemo na more.

trula jabucica
20.07.2010., 22:32
hvala na odgovoru za kampove u istri! odlucili smo se nekako za kamp marina u rabcu. jel netko bio tamo? da podijeli iskustva...

nasmijanonebo
20.07.2010., 23:20
bila ja:D, javim ti sutra..oci mi se sad sklapaju

mrf
21.07.2010., 03:08
Uf, ja jedvam cekam da stignemo doma i dignemo nas Guinness.Stigao je prije par dana i samo ga gledam a nemam ga gdje podici.
Mislim da cu i madrac/luftic preskociti, sator,vreca,kuhalo,knjiga i laptop=nirvana.

cvor
21.07.2010., 08:32
CVOR, vidim da si u Strašku pa me interesira nešto u vezi parcela, danas sam ih zvao i kažu da nema niti jedna slobodna parcela, eventualno kamp mjesto.
Jel odlaze ljud ikad iz tog kampa? :) Mislim kako uletiti na mjesto nekog ko odlazi, to je već unapred rezervirano ili treba biti tamo i čekati....kak to funkcionira?

sad rezerviraš za nagodinu... :(

i mi smo parcelu rezervirali lani krajem 8. mjeseca :kava:

to je glupost i to tvrdim i potpisujem pet puta za redom, jer oko mene uvijek ima slobodnih parcela po 3-5 dana koje su kakti rezervirane, evo i mi odlazimo 27. 7, a na našu dolaze novi 31. 7.... u tom periodu se na nju naparkiraju kamperi koji su mobilni i ima ih ovdje par koji su već i 10-tak dana ali na 3 parcele...

Ali imaš mjesta u slobodnoj zoni koja inače nije uopće namijenjena kampiranju iza glavne pozornice i u biti je na super mjestu i tu je prvo stao jedan šatorčić, pa drugi, sad ima i kućica i uz parcele su stali kamperi i to se mijenja uglavnom svakodnevno...

a ostalo, ako tu ne uloviš mjesto onda si po mom mišljenju daleko, daleko od mora...

nasmijanonebo
21.07.2010., 08:41
hvala na odgovoru za kampove u istri! odlucili smo se nekako za kamp marina u rabcu. jel netko bio tamo? da podijeli iskustva...

evo me sa izvjestajem o kampu marina:D
kamp marina se ne nalazi u rapcu (znam da na netu tako pise i da ga tako oglasavaju i to je stvarno sramota-marketinski trik).
u rapcu se nalazi kamp oliva.
a kamp marina se nalazi u mjestu sv. marina. to je udaljeno cca 10 km od labina. (npr. iz rapca do sv. marine se mora ici preko labina, dakle ima 15 km od rapca). voznja od labina do sv.marine prolazi kroz bas lijep krajolik i puca super panoramski pogled.
sv. marina je jako malo mjesto, uglavnom nove kuce i kamp. ima dosta zelenila u mjestu (suma)
najveci dio kampa nema hlada:eek: (fotka kaze drugo, znam znam), ali sam kamp je cist, uredan itd. bila sam sokirana kako je taj kamp prekrcat i da je tako popularan, sami strendzeri. onda smo skuzili da tamo svi dolaze zbog ronjenja, jer tamo ima tecajeva ronjenja i najvise gostiju u kampu ide zbog toga. uglavnom, kamp je skoro cijeli na suncu.
plaze kampa su hm hm hm..uglavnom stijene, ima 2 male sljuncane plazice sirokih par m izmedju stijena ali se toliko ljudi nagomila da je to :eek:..
kraj kampa je i glavna "gradska" plaza, sljuncana je, meni nista extra. nema hlada na toj plazi.
ali zato na kraju mjesta sv. marina se dodje do jedne lijepe sumovite uvale, sa lijepom sljuncanom plazom (domaci je zovu "Duboka").
ta plaza izgleda ovako:
http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/6914488.jpg
e sad, mi kad smo se kupali na plazi, vidjeli smo cijev (vidi se i na slici)..vjerojatno je to kanalizacijska cijev:D, ali ide duboko u more..ali plaza je stvarno prekrasna...e sad, mi se kupali tamo i nista nam nije bilo:rofl: a i drugi se tam kupaju.
samo mjesto ima ducana, ima restorana (mi jeli u jednom uz kamp a s pogledom na "glavnu" plazu, bilo je ok, ne sjecam se sto smo jeli) a navecer je mrtvo.

krush
21.07.2010., 08:41
kakva je situacija sa temperaturom u satoru? jel se to da prozracit? jel bude jako vruce?

nasmijanonebo
21.07.2010., 08:51
jako je vazno da sator bude cijeli u hladu. borova suma daje najbolji hlad, a maslina i sl. je vec slabiji hlad.
za prozracivanje ce ti ostali reci. moj je mali, pa nemam sto zraciti:D

Skura
21.07.2010., 09:09
kakva je situacija sa temperaturom u satoru? jel se to da prozracit? jel bude jako vruce?

Naš šator (i stari i novi) ima prednja, stražnja i vrata sa strane i još dva prozora - sve rastvorim i bude ugodno :)

S tim da preko dana i nismo puno u šatoru...

Al hlad je najvažniji, što jest jest... Samo nažalost naš šator i nije u nekom hladu, djelomično...

Kymatica
21.07.2010., 09:14
:rofl: Ista stvar i kod mene. Samo što ja i muž već godinama kampiramo na taj način i nikada nam ništa nije falilo. Dapače ove ćemo godine prvi puta u kamp s autom. I sad, malo po malo, sve mi nešto kao fali....:rofl:
A da vidite šator, bi pukli od smijeha. Sve ove godine imamo isti i to onaj kao što se u crtićima crta, šator, ne ove vaše suvremene šatore. I uvijek je jedini takav u kampu. :rofl: A prošao je i jugo i buru i kišu....
Dobrih 10-ak godina kampiramo po sistemu: šator, vreće i put pod noge i svaki puta nam je bilo odlično!:D
Meni je to nekako i pojam kampa: priroda (hlad, more), mir, tišina, izležavanje, čitanje knjige- isključivanje od svih blagodati suvremenoga života.

isto kao i mi!:D

Dečko i ja uvijek umremo od sreće kad vidimo u kampu da netko ima šator "Lolek i Bolek":)..bude nam drago..

Danas u kampovima većina samo misli da kampira..ustvari su u pokretnim vikendicama..mislim na one sa cijelom kuhinjom, satelitskim antenama, televizorima, i kompom..
Najljepše je sa malim šatorom, malo stvari..vrati te na osnove života i zbilja se tek tada odmoriš..isključiš.

nasmijanonebo
21.07.2010., 09:19
takvih sa satorom "lolek i bolek" ima sve manje i manje.
u skupljim kampovima skoro da i vise nema satora. ali u jeftinijim i manje razvikanim ih ima jos koliko hoces:mig:

cvor
21.07.2010., 10:08
takvih sa satorom "lolek i bolek" ima sve manje i manje.
u skupljim kampovima skoro da i vise nema satora. ali u jeftinijim i manje razvikanim ih ima jos koliko hoces:mig:

prošle godine u Bijaru sam naletio na skupinu mladih s takvim šatorima... ali tamo ionako su većinom šatori zbog položaja kampa i manjih parcela... pa veće kamp prikolice i kamperi ionako teško ulaze u njega...:kava:

a evo u Strašku ima jedna "Bolek i Lolek" kamp prikolica koja ne samo da je simpatična već je i vrlo praktična za 3 osobe... išao sam gledati cijene i mogu reći da sam ostao zapanjen - košto skoro kao i "prava"....:rofl:

http://img121.imageshack.us/img121/3689/malafg.jpg (http://img121.imageshack.us/i/malafg.jpg/)

Skura
21.07.2010., 10:53
Najljepše je sa malim šatorom, malo stvari..vrati te na osnove života i zbilja se tek tada odmoriš..isključiš.

Ovisi... Ako si kao ja onda je takvo ljetovanje katastrofa ;)

Ja se mogu isključiti samo ako ne moram misliti jeli sve u redu i hoće li nam što faliti...
Zato imam spisak i sve što mi je potrebno nosim sa sobom.

I tek onda se mogu vratiti osnovama života ;) i bit mirna kad znam da moram misliti na ništa - jer mi je sve tu ;)

nasmijanonebo
21.07.2010., 12:11
hehe, kao moja mama dok je kampirala:D
nama uvijek nesto fali u kampu ali onda postupimo po partizanskom "snadji se druze" (plus kamperska solidarnost :s)

zaja
21.07.2010., 12:28
sad rezerviraš za nagodinu... :(

i mi smo parcelu rezervirali lani krajem 8. mjeseca :kava:

to je glupost i to tvrdim i potpisujem pet puta za redom, jer oko mene uvijek ima slobodnih parcela po 3-5 dana koje su kakti rezervirane, evo i mi odlazimo 27. 7, a na našu dolaze novi 31. 7.... u tom periodu se na nju naparkiraju kamperi koji su mobilni i ima ih ovdje par koji su već i 10-tak dana ali na 3 parcele...

Ali imaš mjesta u slobodnoj zoni koja inače nije uopće namijenjena kampiranju iza glavne pozornice i u biti je na super mjestu i tu je prvo stao jedan šatorčić, pa drugi, sad ima i kućica i uz parcele su stali kamperi i to se mijenja uglavnom svakodnevno...

a ostalo, ako tu ne uloviš mjesto onda si po mom mišljenju daleko, daleko od mora...

Ok, hvala ti.
Daj ako ti nije problem do kraja ljeta nabaci neki review Straška, u čemu je fora da je tak skupo? Danas sam zvao za paušal i imaju nevjerojatne cijene, od 2800 do 3500 eura. :eek: Zvao sam dosta kampova i ovo je apsolutni rekord.
Specijalno me zanima neka komparacija sa npr. kampom Čikat, Šimunima ili San Marino - Pag.

trula jabucica
21.07.2010., 12:38
evo me sa izvjestajem o kampu marina:D
kamp marina se ne nalazi u rapcu (znam da na netu tako pise i da ga tako oglasavaju i to je stvarno sramota-marketinski trik).
u rapcu se nalazi kamp oliva.
a kamp marina se nalazi u mjestu sv. marina. to je udaljeno cca 10 km od labina. (npr. iz rapca do sv. marine se mora ici preko labina, dakle ima 15 km od rapca). voznja od labina do sv.marine prolazi kroz bas lijep krajolik i puca super panoramski pogled.
sv. marina je jako malo mjesto, uglavnom nove kuce i kamp. ima dosta zelenila u mjestu (suma)
najveci dio kampa nema hlada:eek: (fotka kaze drugo, znam znam), ali sam kamp je cist, uredan itd. bila sam sokirana kako je taj kamp prekrcat i da je tako popularan, sami strendzeri. onda smo skuzili da tamo svi dolaze zbog ronjenja, jer tamo ima tecajeva ronjenja i najvise gostiju u kampu ide zbog toga. uglavnom, kamp je skoro cijeli na suncu.
plaze kampa su hm hm hm..uglavnom stijene, ima 2 male sljuncane plazice sirokih par m izmedju stijena ali se toliko ljudi nagomila da je to :eek:..
kraj kampa je i glavna "gradska" plaza, sljuncana je, meni nista extra. nema hlada na toj plazi.
ali zato na kraju mjesta sv. marina se dodje do jedne lijepe sumovite uvale, sa lijepom sljuncanom plazom (domaci je zovu "Duboka").
ta plaza izgleda ovako:
http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/6914488.jpg
e sad, mi kad smo se kupali na plazi, vidjeli smo cijev (vidi se i na slici)..vjerojatno je to kanalizacijska cijev:D, ali ide duboko u more..ali plaza je stvarno prekrasna...e sad, mi se kupali tamo i nista nam nije bilo:rofl: a i drugi se tam kupaju.
samo mjesto ima ducana, ima restorana (mi jeli u jednom uz kamp a s pogledom na "glavnu" plazu, bilo je ok, ne sjecam se sto smo jeli) a navecer je mrtvo.

o boze...kako mi se cini, opet cemo mijenjat mjesto :eek: a kakav je taj oliva kamp? kako sam ljuta pa zasto nigdje nema hlada?? sad sam se vec ogranicila na jedan jedini uvijek;hlad. mogu mi i partijaneri plesat po glavi samo da smo u hladuuu. onaj u premanturi mi se cini ok jedino kaj je vecina plaza na stjenama al dobro,radije to nego da sunce pici po satoru cijeli dan... i sto se tice satora "lolek i bolek" :D i mi smo prosle godine isli sa takvim i bilo je bas fino stiskat se :D samo imamo za 6 osoba iako nam je nepotreban takav ali je jeftino uletio... samo imamo problem strpat ga u original torbu nakon isprobavanja :D jos uvijek pokusavamo nakon tjedan dana :D

nasmijanonebo
21.07.2010., 12:44
trula jabucica, koja regija dolazi u obzir za kampiranje?
ne sekiraj se, ima puno kampova sa hladom i sa lijepom plazom..samo mi reci koje podrucje jadrana da ne bih sad isla nabrajati redom:mig:

trula jabucica
21.07.2010., 12:49
trula jabucica, koja regija dolazi u obzir za kampiranje?
ne sekiraj se, ima puno kampova sa hladom i sa lijepom plazom..samo mi reci koje podrucje jadrana da ne bih sad isla nabrajati redom:mig:

istra, kvarner. ali putujemo autobusom i pjesice... :D covjece kako ti puno znas o kampovima :eek: :s

nasmijanonebo
21.07.2010., 12:53
Ok, hvala ti.
Daj ako ti nije problem do kraja ljeta nabaci neki review Straška, u čemu je fora da je tak skupo? Danas sam zvao za paušal i imaju nevjerojatne cijene, od 2800 do 3500 eura. :eek: Zvao sam dosta kampova i ovo je apsolutni rekord.
Specijalno me zanima neka komparacija sa npr. kampom Čikat, Šimunima ili San Marino - Pag.

kamp simuni su manji od kampa strasko iako je isto velik. cijeli kamp je u hladu, plaza je prekrasna, sitni sljunak. sadrzaja ima bezbroj, za djecu i za odrasle. jao cisto i uredno. za djecu ima vise igralista, a ima i bezbroj programa na plazi za djecu, zene, muske itd (npr. aerobic u vodi za zene) itd..disco vecer, djecja predstava (gosti sudjeluju itd).
od ducana ima konzum, a ima pizzeria, riblji restoran, fast food, i restoran a la carte, a svaki dan taj restac a la carte od 18h ima buffet stol za 70 kn (dakle,svedski stol, uzmi koliko mozes). budu dani egzoticne kuhinje (npr. tajlandska kuhinja itd).
(a morat cu postati fotke od tog kampa veceras ili sutra ,a mogu i od kampa san marino).
kamp strasko isto ima sve to, samo sto je jos veci od simuna i zna biti buka ovisno o parceli (gosti iz zrca). iz straska vozi vlakic do novalje a kamp simuni ako hocete u grad navecer morate autom do grada paga (cca 5-7km) ili do novalje. ali priroda je prekrasna. e da, plaza u simunima je puno bolja nego u straskom, u straskom nije fini ulaz u more, a u simunima je. sitni sljunak a dno je pjeskovito.ove godine su prosirili plazu pa ima i dio plaze samo za djecu (pjescanici, plicina itd).
na zalost, kamp simuni je isto skup.
e da, wifi u simunima ima samo kod "glavnog" restorana..pa svi dodju sa laptopima i surfaju se..(ja sam preko moba) ali se tako skompaju ljudi :mig: itd..
vlasnici straska su samoborci, a šimuna pazanin:mig: (nije bitno)
kamp san marino- isto velik kamp, cijeli je u hladu. ali cijelo tlo je pjeskovito pa ti pijesak udje u sator:D. plaza je pjescana, idealna za djecu, pogotovo malu djecu..moras hodati 100 m da dodjes do duboke vode.
kamp je jako cist, uredan, ima sve sadrzaje, nista ne fali.

kamp cikat je u sumi, borovoj. isto cisto, uredno..jedini minus je mozda plaza, ima malu uvalicu pjescanu pa bude ogromna guzva, a sve ostalo su stijene.

nekako je najmirnije u simunima. i ekoloski je, objekti imaju fasadu od eko materijala (kamen) , koristeni su drvo i kamenje za uredjenje kampa (npr. ograde parcela, zidici itd itd malo). nema uopce buno betona. to mi se jako svidjelo.
ma postat cu fotke simuna i san marina (kamp) pa da malo vidis.

Skura
21.07.2010., 12:57
samo imamo problem strpat ga u original torbu nakon isprobavanja :D jos uvijek pokusavamo nakon tjedan dana :D

Strpaj koliko ti stane a onda zaveži torbu špagom :rofl:
Tako smo mi radili sa Poseidonom :rofl:

Za divno čudo ovaj novi ima lufta koliko hoćeš u torbi :cerek:
Čak se nismo ni pretjerano trudili složiti na što manje - jer je stao u original torbu bez beda i još sam u nju uspjela ubaciti i dodatne klinove i zatvorit je bez problema :cerek:

trula jabucica
21.07.2010., 13:10
Strpaj koliko ti stane a onda zaveži torbu špagom :rofl:
Tako smo mi radili sa Poseidonom :rofl:

Za divno čudo ovaj novi ima lufta koliko hoćeš u torbi :cerek:
Čak se nismo ni pretjerano trudili složiti na što manje - jer je stao u original torbu bez beda i još sam u nju uspjela ubaciti i dodatne klinove i zatvorit je bez problema :cerek:

a nema nam druge nego vezat i tako vuć sa sobom :D

nasmijanonebo
21.07.2010., 13:26
istra, kvarner. ali putujemo autobusom i pjesice... :D covjece kako ti puno znas o kampovima :eek: :s

a cuj, kampirala sa starcima (to bilo najjeftinije:D)..pa tako se i nastavilo (iako sad slabije kampiram)..ali ako ne nocim u odredjenom kampu, obavezno udjem u svaki kamp, budem bar cijeli dan tamo i obidjem sve u kampu, provjerim sve (cistocu, sadrzaje, plazu, popricam s ljudima itd..(a nisam inspektor:rofl:)..sto ces, znatizelja..

oko rovinja ima dosta sumovitih kampova sa lijepim plazama, ali je bed bez auta (da ne pjesacite toliko do kampa od busa)
kamp oliva u samom rapcu nije u hladu. steta, jer rabac ima krasne plaze.
pula-kamp stoja je uglavnom u hladu, ali sama plaza kod kampa su stijene ali je kraj kampa lijepa sljuncana plaza .
ima busna stanica blizu (iako ima za hodati ali izdrzi se)..
premantura ima kamp stupice, cijeli je u hladu, borova suma.plaza ispod kampa -ima sljunak,stijene, nesto pijeska.meni je veliki plus tog kampa sto je kod rta kamenjak a rt kamenjak skriva bezbroj krasnih plaza kakvih god hoces(mozete pjeske istrazivati:cerek:)..
mosc.draga ima lijepu plazu bez hlada, ali kamp nema bas previse hlada.
medveja ima dosta hlada i lijepu plazu (pola plaze je zauzeto lezaljkama koje se placaju :eek:)ali navecer moras negdje van medveje ak necete dosadu.
cres - kamp slatina u martinscici, cijeli kamp je u hladu, ima i stijena i jako lijepu sljuncanu plazu (a blizu kampa vise tih krasnih plazica). do martinscice ima katamaran iz rijeke.
valun ima kamp ali je jako mali i pola je u hladu a pola na suncu.
kamp u samom cresu je u hladu, plaza je manje vise ok (sitni sljunak sa stijenama, ali je uska plaza) ali je i skup.
osor ima kamp sav u hladu, ali plaza bas nije nesto, stijene.

rab- kamp san marino je sav u hladu, ali je tlo pjeskovito i plaza je pijesak.
kamp padova u rabu isto hlad, i pjescana plaza, blizu je grad rab pjeske.
otok krk -kampovi koji imaju lijepu plazu: baška nema hlada a kamp u krku "jezevac" pola kampa je na suncu.

a da nabrojis jos neke kriterije..sad skuzila da sam pocela piskarati:D

carrera_verde
21.07.2010., 14:16
kampiram uglavnom po kojekakvim festivalima, nigdje nisam dulje od 2-3 dana. uglavnom je lijepo, no ljepše mi je kampirati na kontinentu nego na moru. nekako mi je temperatura gore taman, dok je na moru vruće, a u 6 ujutro spavanje je gotovo zbog sunca i zagušljivosti. idući tjedan opet pakujem šator i idem na more, jedva čekam...:top:

zaja
21.07.2010., 14:19
....CUT.....ma postat cu fotke simuna i san marina (kamp) pa da malo vidis.

Super, hvala ti na informacijama, daj slike. :)

BTW. Ima li južnije u dalmaciji kampova kvalitete Straška, ali da su jeftiniji. Izbaci one sa stjenovitim plažama, imam klince od dve i pol godine pa za sada jedino sitni šljunak dolazi u obzir.

nasmijanonebo
21.07.2010., 14:49
postat cu fotke onda.
na jugu je tesko naci nesto ala Strasko jer je Strasko ogorman kamp a dole toga nema..pa su ti kampovi siromasniji sadrzajem. Bas mora biti tako "bogat" kamp? npr. wi fi, animacije za djecu, sat TV i sto ja znam?
sto se tice plaza, dole je dosta veci izbor kampova sa plazom idealne za klince i jos sa hladom.

zaja
21.07.2010., 15:01
postat cu fotke onda.
na jugu je tesko naci nesto ala Strasko jer je Strasko ogorman kamp a dole toga nema..pa su ti kampovi siromasniji sadrzajem. Bas mora biti tako "bogat" kamp? npr. wi fi, animacije za djecu, sat TV i sto ja znam?
sto se tice plaza, dole je dosta veci izbor kampova sa plazom idealne za klince i jos sa hladom.

Ne mislim na veličinu, mislim sa kvalitetno uređenim parcelama sa strujom i vodom, sitni šljunak plaža, pristojan sanitarni čvor, dobar hlad, trgovina i ne preskupi restoran u sklopu kampa. Blizina nekog mjestašca je dodatni plus.
(Satelitski programi mi znače nula bodova, a internet mogu i preko mobilne mreže.)

cvor
21.07.2010., 16:50
Jučer su familije "gac" i "cvor" skoknule do Šimuna... i.... najiskrenije i blago smo ostali zatečeni...

kamp ima neku dušu u sebi, ali strmina, smiješni sanitarni čvorovi za patuljke - u kojima se pravo ne možeš ni okrenuti, minijaturne parcele za "bolek i lolek" šatore, skuteri piče po kampu sve u šesnaest, ali da je piva na terasi 15 kn točeno pola litre - što jest jest...

plaža je ok, ali gužva do bola... u vodi slična priča... još u samu plažu među djecu uletaju kojekakvi daskaši, a ni brodice baš nešto nisu izdvojene...

konzum je bačen gore u čošak kampa i osim pjehaka ili auta ne znam tko i koliko može tjerati bicikl...

sve u svemu... ne znam gdje bih i kako smjestio moju kampicu, jer takvih baš parcela previše nisam ni vidio...

i dodatni minus je upravo nedostatak te šetnice, koja se može dobro nadomjestiti Pagom i šetnjom tim gradom...

biser oko slobodne parcele za "gaca" za osmi mjesec ove godine, ali to neka on sam dopiše :kava:

Hotimir
21.07.2010., 18:37
Meni se u Šimunima najviše sviđa što ne moraš napelavat kampicu na parcelu. Dođe bager i napela ti ju na tvoju parcelu. Ako ovom na bageru daš za pivu kampica ti je napelana na milimetar, ako mu ne daš onda čekaš dok će moći. Idem 2. tamo, a nešto drugo da bi mi se svidjelo i nemam za istaknuti.

nasmijanonebo
21.07.2010., 20:32
a eto..meni je sa satorom puno puno ljepse u simunima.
strasko mi je nekako preumjetan.
meni je bitnije da kamp ima dušu. i da ima lijepu plazu a plaza u simunima je visestruko bolja od straska (ulaz u more, pa za ronjenje itd). moji su isto odusevljeni simunima a strasko im se nije dopalo. i mojoj best frendici (imaju satore pa nemaju frke s parcelima).
al ok, sto ljudi, sto ćudi:D
ma nek fotke sve govore.
(sad idem na net frknuti, moram se pokrenuti)

RakSamac
21.07.2010., 20:48
a eto..meni je sa satorom puno puno ljepse u simunima.
strasko mi je nekako preumjetan.
meni je bitnije da kamp ima dušu. i da ima lijepu plazu a plaza u simunima je visestruko bolja od straska (ulaz u more, pa za ronjenje itd). moji su isto odusevljeni simunima a strasko im se nije dopalo. i mojoj best frendici (imaju satore pa nemaju frke s parcelima).
al ok, sto ljudi, sto ćudi:D
ma nek fotke sve govore.
(sad idem na net frknuti, moram se pokrenuti)

obzirom da znamo tko je glavni za dojmove o kampovima, evo da se i ja bezobrazno ubacim:)

pitanje je kakvo je stanje sa hladom i plazama u kampu baska voda ili basko polje, ne znam sad napamet:)

primjetio sam da je relativno povoljan pa da provjerim jel ima kakva caka u vezi toga...

unaprijed hvala! :)

nasmijanonebo
21.07.2010., 21:12
vec sam dosta pisala o tom kampu..basko polje.
cijeli kamp je u debelom hladu, borova suma..kamp je jako velik.
caka povoljne cijene je u tome da je to bio u jugi najveci vojni kamp i jedan od najboljih u jugi (i u ono vrijeme vrlo vrlo jeftin) a sad su svi vojni kampovi i odmaralista pod nekom firmom privremeno dok se ne rijesi sto dalje sa vojnom imovinom. hotel alem je bio legendaran u ono vrijeme i izvrstan, bilo je ljetno kino:cerek: disco i svasta.. ali zbog nerijesenog statusa toga sada nema. steta. inace se vodi bitka tko bi kupio basko polje jer ta zemlja i lokacija vrijedi milijuneeeeeeeee..(skupa sa plazama).
ima ducan, restoran, sanit.cvorovi cisti i uredni..plaza je sljuncana, hlada ima koliko hoces.bilo je i sportskih terena.
sa lijeve i desne plaze od kampa ima setnica uz more i plaza koliko hoces a sve krasne.
e da, do baske vode ima 15 min laganini hoda setnicom uz more.
jedini minus je da nema onih animacijskih fora ako je to nekome bitno i da nema parcela uz more.
odmah iza plaze je hotel Alem a onda iza hotela bungalovi za rentanje i onda kamp mjesta..ali kamp je toliko velik (primao prije do 5000 ljudi, sad do 2500 ljudi) da mjesta oko satora ili sto vec ima koliko god hoces.
od parcela do plaze ima 5 min hoda pa ako to nekome smeta:ne zna:..
meni je tamo dobro jer je odlican hlad, super mirisu borovi, plaza je super (skupa sa susjednim plazama)..cisto, uredno..

nasmijanonebo
21.07.2010., 21:18
fotke kampa simuni (ovo ljeto, poc.7.mj.)
http://img638.imageshack.us/img638/7303/dsc08796z.th.jpg (http://img638.imageshack.us/i/dsc08796z.jpg/)

http://img191.imageshack.us/img191/4564/dsc08756z.th.jpg (http://img191.imageshack.us/i/dsc08756z.jpg/)

http://img146.imageshack.us/img146/1205/dsc08708.th.jpg (http://img146.imageshack.us/i/dsc08708.jpg/)

http://img843.imageshack.us/img843/4165/dsc08699.th.jpg (http://img843.imageshack.us/i/dsc08699.jpg/)

http://img830.imageshack.us/img830/3821/dsc08685.th.jpg (http://img830.imageshack.us/i/dsc08685.jpg/)

http://img814.imageshack.us/img814/3730/dsc08755.th.jpg (http://img814.imageshack.us/i/dsc08755.jpg/)

goga_25
21.07.2010., 21:29
Meni se u Šimunima najviše sviđa što ne moraš napelavat kampicu na parcelu. Dođe bager i napela ti ju na tvoju parcelu. Ako ovom na bageru daš za pivu kampica ti je napelana na milimetar, ako mu ne daš onda čekaš dok će moći. Idem 2. tamo, a nešto drugo da bi mi se svidjelo i nemam za istaknuti.

ima to i u strašku, samo ti ne dođe bager, nego Đimi sa malim "tomom vinkovićem" i ulazi u cijenu kampiranja :top:

pozdrav Đimiju :s

cvor
22.07.2010., 08:47
meni je dolaskom u kamp želja da mjesto gdje se složimo ima pogled na more, hlad, i dovoljno prostora oko kampice, da mi nisu tuđi otvoreni prozori na našima ili još više šator pod samim prozorom...

evo dvije sličice iz Šimuna....

plaža i prilaz moru s prve ceste uz veće parcele koje bi nama eventualno odgovarale...

http://img153.imageshack.us/img153/5893/simuni2.jpg

http://img3.imageshack.us/img3/4513/simuni1.jpg

nasmijanonebo
22.07.2010., 09:39
prva slika ti je malo previse isrkivljena..nije takva strmina:mig:
a guzva na plazi, boze moj..nakelji fotku iz straskog pa ce ispasti da je i u straskom isto toliko ljudi:D
vidim da je ova fotka plaze slikano u kasno popodne kad je najvise ljudi.
btw, ste bili u prosirenom dijelu kampa simuni..tam je puno prostranije.ovaj pocetak kampa je uvijek najkrcatiji..
nema smisla se prepucavati koji je kamp bolji, strasko ili simuni..:rofl:, svatko ima svoje interese..meni je plaza jako bitna (i ulaz u more), tebi nije..tebi je bitan pogled na more, meni nije itd itd.
svatko ima svoj ukus:top:

cvor
22.07.2010., 10:04
prva slika ti je malo previse isrkivljena..nije takva strmina:mig:
a guzva na plazi, boze moj..

a slika? takva je iz aparata, morti samo slučajno "spretno" pogođen kut ili mućka mog aparata :D

a tko se prepucava.... ako je tako izgledalo :moli: molim oprost....

a Straško - o i on ima svojih mana...

evo jučer - ljudi došli na rezerviranu parcelu, a netko samo onako, parkirao i ostavio auto na njoj i cijeli dan stoji... išli na recepciju, a ovi kažu da ništa ne mogu... pa postoji pauk u novalji... nazovu, dignu i to je to... :mad:

Skura
22.07.2010., 10:06
Mi namjeravamo slijedeće ljeto u Šimune - i to u onaj dalji dio kampa nenaseljeni :rofl:

nasmijanonebo
22.07.2010., 10:50
skura, kamp simuni je stvarno velik kamp (strasko jos veciii)..
nakon peljeskih kampova ce ti tamo biti:eek:

e da, skura, mogu ti na mail poslati dosta fotografija iz kampa pa da dobijes neki uvid..
ako si za, posalji mi na pm tvoju mail adresu pa ti posaljem.

nasmijanonebo
22.07.2010., 10:57
a slika? takva je iz aparata, morti samo slučajno "spretno" pogođen kut ili mućka mog aparata :D

a tko se prepucava.... ako je tako izgledalo :moli: molim oprost....

a Straško - o i on ima svojih mana...

evo jučer - ljudi došli na rezerviranu parcelu, a netko samo onako, parkirao i ostavio auto na njoj i cijeli dan stoji... išli na recepciju, a ovi kažu da ništa ne mogu... pa postoji pauk u novalji... nazovu, dignu i to je to... :mad:

ma da, svaki kamp ima prednost i mana..bilo je malo smijesno ovo nase "prepucavanje" s fotkama u stilu "moj je tata jaci"..moramo malo baciti akciju na forum :mig:
ja vec rekla minuse za šimune (da se mora autom do grada).
osobno preferiram manje kampove sa sto manje sadrzaja ali volim otici i u ovakve uredjene kampve jer volim raznolikost a volim isprobati i minimalnost i luksuz:mig:
a ne mogu vjerovati da ovi u kampu nisu mogli intervenirati za auto na rezerviranoj parceli..
nemam djece, pa mi je lako jer sam em sa satorom em ne moram rezervirati mjesto pa se nemam sa cime opterecivati:mig:..znam da je skroz druga prica sa djecom..zato skidam kapu svojoj mami sa nas 3 djece u kampu :s

krush
22.07.2010., 12:12
nasmijanonebo - upravo sam o tome razmisljala. Kad su tu djeca, onda se neke stvari trebaju unaprijed dobro pripremiti, isplanirati i sl.
Imamo dvoje djece i sljedece ljeto cemo najvjerojatnije rezervirati mjesto u nekom kampu s debelom hladovinom zbog satora i plazom koja ce klincima bit ok (imate nadam se kakav dobar prijedlog? jos da je manji kamp....:) ) .....

Skura
22.07.2010., 12:22
skura, kamp simuni je stvarno velik kamp (strasko jos veciii)..
nakon peljeskih kampova ce ti tamo biti:eek:

e da, skura, mogu ti na mail poslati dosta fotografija iz kampa pa da dobijes neki uvid..
ako si za, posalji mi na pm tvoju mail adresu pa ti posaljem.

Šaljem ti pm :)

Hvala draga...

Ono što me privuklo je onaj zabačeni dio - i te plaže tamo :)
Da nisi o tome pričala, ne bi MM i ja ni išli gledati njihov web ;)

nasmijanonebo
22.07.2010., 13:09
plaza od kampa je stvarno krasna..ali meni je jako lijepo kupati se i na plazi kraj kampa, borova suma, nema objekata na tom dijelu, fina sljuncana plaza.. (ograda dijeli te dvije plaze ali je se lako opkoraci u moru,more je do koljena kod te ograde)..
samo, vec od 20.6. je kamp pun (ove godine sam bila 4-5x na kupanju jer je muski dio ekipe htio gledati tekme SP na Tv uz plazu a u hladu, dok se mi cure kupamo ,pa je simuni bio najbolji izbor :rofl:) ..bili izmedju 20.6. i 30.6. i bogami sve je bilo puno..bilo je jos nesto mjesta za sator..nije ono nagurano, sve fino,kulturno :mig:
ali krajem 8.mj. je vec manje ljudi, a 9.mj. dosta manji.
primjetila sam da po jadranu svugdje ima vise ljudi u 2.polovici 6.mj. nego krajem 8 i poc.9..

sad cu ti fotke slati na mail.

cvor
22.07.2010., 16:06
znam da je skroz druga prica sa djecom..zato skidam kapu svojoj mami sa nas 3 djece u kampu :s

a tati ništ? :lol:

a što kažeš kad je treće dijete beba od 2 mjeseca? :eek::eek:

Skura
22.07.2010., 21:14
Obećala sam slike našeg novog Brunner Verticala :) iz svih kutova :)

Prvi kriterij nam je bio vanjske šipke - zbog lakšeg slaganja, s tim da je ovome dodatan plus što su vanjske šipke metalne pa su otpornije na vjetar, pogotovo na pelješki vjetar...

Velika torba, flourescentne špage (lani sam par puta imala urušiti šator zbog smotanosti :brukica:), dupla spavaonica sa pregradom da i dalje možemo primati goste...

Al ono što me najviše oduševilo je pod pričvršćen za šator :cerek:

http://img685.imageshack.us/img685/9836/sator4.jpg (http://img685.imageshack.us/i/sator4.jpg/)

http://img293.imageshack.us/img293/1808/sator1.jpg (http://img293.imageshack.us/i/sator1.jpg/)

http://img28.imageshack.us/img28/5608/sator3.jpg (http://img28.imageshack.us/i/sator3.jpg/)

http://img694.imageshack.us/img694/550/sator2.jpg (http://img694.imageshack.us/i/sator2.jpg/)

http://img27.imageshack.us/img27/7475/sator5.jpg (http://img27.imageshack.us/i/sator5.jpg/)

strma
23.07.2010., 00:13
Obećala sam slike našeg novog Brunner Verticala :) iz svih kutova :)

Prvi kriterij nam je bio vanjske šipke - zbog lakšeg slaganja, s tim da je ovome dodatan plus što su vanjske šipke metalne pa su otpornije na vjetar, pogotovo na pelješki vjetar...

Velika torba, flourescentne špage (lani sam par puta imala urušiti šator zbog smotanosti :brukica:), dupla spavaonica sa pregradom da i dalje možemo primati goste...

Al ono što me najviše oduševilo je pod pričvršćen za šator :cerek:

Prekrasan šator, ostao sam bez teksta i cure mi sline! :s

Želim vam puno uživanja i lijepih trenutaka s njim :top:

nasmijanonebo
23.07.2010., 09:04
a tati ništ? :lol:

a što kažeš kad je treće dijete beba od 2 mjeseca? :eek::eek:

ma i tati isto:s sto nas je "digao na noge"..ali on je jednostaviji tip, njemu bio dovoljan sator, kruh, jogurt..i spavati na golom podu..ali mami je bilo jako vazno da se udobno spava, da se ima skuhano svaki dan (3 obroka dnevno, uvijek u isto vrijeme..tad mi je to bila tlaka, ali sad vidim da je to najzdraviji nacin zivota), u kampu vise ona trudila oko odrzavanja reda itd., voli red..a tata nas je vodio svugdje, aktivnosti i tak to....
ma za oboje :top: (dobar tandem je to)

a tako malu bebu ne bih vodila u kamp..ne prije 3.godine..ma ne bih prije 6.godine.

*darcy*
23.07.2010., 09:22
...a tako malu bebu ne bih vodila u kamp..ne prije 3.godine..ma ne bih prije 6.godine.

Dok smo bili sa šatorom, ni mi nismo ni pomišljali sa bebačem ići na kampiranje.

Mi smo sa svojim kikićima išli kampirati dok su bili godinu i pol - dvije :)

Ali sa kampicom je već neka druga priča...
Mislim da je to puno bolji komfor od šatora pa ne vidim zašto se ne bi kampirali sa manjom bebom. Ionako svako ljeto vidim po kampovima sve više malih bebica:)

Treba ih naučiti na kamperski život što ranije :D

nasmijanonebo
23.07.2010., 11:01
pa pricam o satorima..
kamp prikolica je meni "de luxe" smjestaj:mig: to je vec pokretna vikendica pa je druga prica.

voznikvozniku
23.07.2010., 21:42
Mi idemo u nedjelju sa bebom starom 10 tjedna na Krk, a bili smo tamo već krajem šestog mjeseca. Za sada još u kučicu ali krajem osmog mjeseca već idemo na prvo kampiranje. U planu nam je ili Mali Lošinj ili Šibenik.

Samo mi još treba da nabavim Quechua šator, tako da ga mogu brzo postaviti i brzo sklopiti. Baš sada sam gledao trgovinu Decatlon u Udinama, pa kako vidim nemaju više model šatora za 4 osobe...tražim dalje :)

Gustavo
24.07.2010., 20:59
Mi bi išli negdje od Novog Vinodolskog do Crikvenice, prošle godine smo bili u Selcu i bilo je dobro, jel zna netko za dobar kamp da ima lijepe plaže za djecu od 6-12 godina?

Cupka
25.07.2010., 09:14
Od Crikvenice 15min. u smjeru Senja ima kamp Klenovica

http://img812.imageshack.us/img812/4977/plaa2.jpg (http://img812.imageshack.us/i/plaa2.jpg/)
evo ovo je pogled na kamp s plaže

http://img828.imageshack.us/img828/3020/plaa.jpg (http://img828.imageshack.us/i/plaa.jpg/)
ova plaža je također minutu od kampa i tu ima dovoljno hlada iako je meni draža ova tik ispred kampa jer je manja gužva...

Bedexx
25.07.2010., 10:27
Daklem...
Malo vidim po forumu da se ljudi odlučuju/ne odlučuju na kampiranje, a mene raduje to što nemam nikakvih problematičnih mišljenja ni stavova o tome i još me više raduje što i moja cura tako razmišlja. Tako da svima koji se premišljaju o tome da li da prvi put krenu na kamp ili ne, predlažem da krenu. Svakako. I to po mogućnosti u mini kampove.

E sad. Mene zanimaju ti, mini kampovi. Bio sam već u par navrata na Cresu u Valunu gdje je jedan mali, prekrasan mini kamp. Nema auti, nema onih ogromnih kampera sa čoporom djece unutra, pogled na uvalu s terasa kampa je odličan. Također, bili smo i na Lastovu, u Skrivenoj Luci... Još jedan kamp za svaku pohvalu.
Ove godine idemo ponovo na Lastovo, ali me zanima da li ima još ljudi koji vole mini kampove i ako znaju gdje ih se može naći. Problem je sa hrvatskim internetskim prostorom taj što se mini kampovi jako slabo (ili nikako) ne oglašavaju na netu, pa smatram da je usmena predaja bolja od toga.

Znači, zanimaju me mini kampovi po otocima (Šolta, Mljet, Pelješac, Brač, Vis, ...), iskustva onih koji su bili tamo, eventualne internetske stranice istih... Dobro smo opremljeni opremom, tako da u tom pogledu nismo pretjerano zahtjevni.
Zahvaljujem svima na odgovorima!

plavetnilo100
25.07.2010., 10:49
Znači, zanimaju me mini kampovi po otocima (Šolta, Mljet, Pelješac, Brač, Vis, ...), iskustva onih koji su bili tamo, eventualne internetske stranice istih... Dobro smo opremljeni opremom, tako da u tom pogledu nismo pretjerano zahtjevni.
Zahvaljujem svima na odgovorima!

Na Visu imaš (ilegalni) kamp u Komiži, poviše plaže Kamenica... ljudi druželjubivi, puno hlada... jedino se pomiri s tim da je ispod klub Aquarius, muzika (mada meni nije smetala, bez problema zaspem :D )...

Btw, postoji poduža tema o kampiranju ovdi na forumu, malo pročačkaj... ;)

Bedexx
25.07.2010., 13:00
Btw, postoji poduža tema o kampiranju ovdi na forumu, malo pročačkaj... ;)

ma, jesam, čačkao već podosta, pa zato i postam posebnu temu jerbo me zanimaju samo mini kampovi, a ne savjeti kako dobro kampirati, što sve ponijeti, što kupiti, što jesti, ...
a što se tvoga odgovora tiče :)
super zvuči, pogledao i lokaciju, samo me taj aquarius malo trza po oku :)
ipak, ljeto je vrijeme odmora od napornog rada tijekom godine, pa bih se volio kvalitetno odmoriti... hvala još jednom na postu

klin
25.07.2010., 20:37
Mi idemo u nedjelju sa bebom starom 10 tjedna na Krk, a bili smo tamo već krajem šestog mjeseca. Za sada još u kučicu ali krajem osmog mjeseca već idemo na prvo kampiranje. U planu nam je ili Mali Lošinj ili Šibenik.

Navrati u Solaris :) ja sam do 5.8. tamo ako trebaš mjesto javi da ti čuvam.

panties
26.07.2010., 12:17
eto, ove godine slomio nam se sator od bure u proslu nedjelju...znala sam ja da ga nismo dobro pricvrstili ali kasno je sada plakati za tim.

najvise volim kamp jer su ljudi uvijek happy-go-lucky. pola se kampa slomili satori, tende, navecer je bio cirkus kod kontejnera koliko konstrukcija, stolica polomljenih. a svi opet kez od uha do uha i prepricavaju kako su spasavali kafu da se ne prospe na onom vjetru :D.

bice novih satora :D bitan je cejf.

zole car
26.07.2010., 14:29
Pozdrav. Htio bih samo malo iskomentirati kamp Borik kraj Zadra iz kojeg sam se vratio prije par dana. KATASTROFA! Cijena od 243 kn za šator, 2 osobe i struju ne opravdava apsolutno ništa. Nikada nisam bio u kampu s lošijim sanitarom od ovoga. Glavni kolodvor Tirane ima bolje sanitarne uvjete 100%. Nema tople vode, zahrđale pipe pune kamenca, ma uglavnom raspad sistema. Svi stupovi za struju ne rade pa sam morao još kupiti kabla i tu pljunuo 120 kn. Uf
Uglavnom Borik je totalna banana!

Tina_K
27.07.2010., 10:53
Jel zna netko divlje mjesto ili plažu za kampiranje na Cresu?

Yvancheen
27.07.2010., 13:15
Prije par godina sam na parkingu svog faxa u Iki (kod Opatije) preko ljeta vidio talijane koji su kampirali :lol:

Tempion
27.07.2010., 14:07
Jel zna netko divlje mjesto ili plažu za kampiranje na Cresu?

Osor - prođeš kamp i zaputiš se malom stazicom kroz šumu. Ima predivnih mjesta u šumi gdje te nitko ne vidi, a more je 10 metara od šatora....Kampirala sam tamo par godina zaredom....:top:

goga_25
28.07.2010., 06:24
pa znam kamperaši gdje ste? :D

jel svi negdje točate noge i briga Vas za nas na forumu :rofl:, ajde bacite nam koju slikicu iz kampa, gdje god bili! :mig:

cvor
28.07.2010., 06:33
neki su jučer stigli doma :(

i sad slijedi najgori dio kampiranja - raspremiti se i sve oprati :(

goga_25
28.07.2010., 06:38
ajde pa barem ste se malo odmorili, valjda će biti toliko snage za raspremiti kućicu, to neka bude zagrijavanje za početak rada na poslu :D

kako je vrijeme dolje, jel ima bure

starky20
28.07.2010., 11:45
Cijeli život ljetujem u kampu, otpočetka sa starcima u brakici, onda u kamperici, a sada u šatoru zajedno s njima se utaborimo otkad sam se udala i dobila dijete.
Nema ljepšeg odmora nego u kampu, imam staž od 20 godina u kampu i to istom svake godine, tamo sam već ko doma, obožavam ga!

zadnje četiri godine otkad sam se udala moj mužić i ja smo odlučili kupiti ovaj šator i vidim da nismo pogriješili, baš mi je to drago!
ferrino poseidon 5 alu
http://www.snowleader.com/medias/products_tree/picture_star_2589.jpg

prekrasan je, prostran, prozračan, jednostavan za složiti (ima se staža, ne :mig:)

"moj" kamp je San Marino u Loparu na otoku Rabu, eto već dvadeset godina, i od tamo se ne mičem, ponajprije zbog predivne plaže uzduž kampa kilometar pijeska i plićaka nema bez razloga ime Rajska plaža, evo malo slikica kampa i plaže:
http://apartmani-katica-lopar.com/Rajska%20plaza.jpg
http://apartmani-lopar.net/slike/lopar01.jpg
http://www.p-langer.de/fotos/lopar.jpg
http://www.destinacije.com/Slike/Hrvatska/MoraiOtoci/Auto_Kamp_San_Marino.jpg

evo malo slikica da se i ja podsjetim, bili smo samo tjedan dana ove godine :(

baš mi je drago zbog ove teme! pozdrav i puse svima! :cerek:

Perazg
28.07.2010., 20:50
Pozdrav iz kampa Vala (Pelješac). Nama je predivno, priroda prekrasna, kamp miran,u hladu i čist. To je ono kaj sam i tražila.:rofl::top:
Inače bura nam malo oštetila šator (jedno šivanje je palo)ali stvarno je opako puhalo, danas se tek smirilo.
Pozdrav svima, uživajte gdje god da ste!

cvor
28.07.2010., 21:55
Pozdrav iz kampa Vala (Pelješac). Nama je predivno, priroda prekrasna, kamp miran,u hladu i čist. To je ono kaj sam i tražila.:rofl::top:
Inače bura nam malo oštetila šator (jedno šivanje je palo)ali stvarno je opako puhalo, danas se tek smirilo.
Pozdrav svima, uživajte gdje god da ste!

slobodno ti nama stisni još koju slikicu kampa i okolice:s

nat13
29.07.2010., 08:21
Slučajno smo uletjeli na ovu temu na forumu i mogu vam reć ljudi da ste nas oduševili. :lol:

Tako ste jednostavni, prijateljski raspoloženi, uvijek spremni dat savjet, skidam kapu na tome :top:

Zbog takvog vašeg pozitivnog stava mi dugi tjedan idemo 4 dana u Istru kampirati!!!!! :D

Nabavili šator (akcija u Intersportu 30% -), madrace na napuhavanje (183x203x22 = 83 kune na akciji u Metrou), plinsko kuhalo, lampu, stol i stolice sklopive naravno, još u nabavku popratnih sitnica poput plastičnih tanjura, čaša... i avantura može početi :s :)

Nemate pojma koliko se veselimo joj 34 g. u guzici, a mi gori nego naš klinac od 10!!!!! :lol:

nat13
29.07.2010., 08:24
E, da i auto-frižider (24 l. 199 kuna u Bauhausu), ne znam koja mu je svrha jer radi samo kad radi i auto, ali moj je muž zaključio da nam i on treba :ne zna:

Kako to rješavate?

Nisam pročitala, valjda mi je promaklo, šta sa stvarima kojima je potreban frižider, kako to rješavate?

klin
29.07.2010., 09:07
Kako da očistim kampicu od smole ( borove )?

Perazg
29.07.2010., 09:40
Dobrodošla Nat13! Nadam se da će vam odlično biti, nama uvijek i je, potpuno novo iskustvo zasigurno. Što se tiče frižidera, mi ga vlastitog nemamo ali u većini kampova imaš na korištenje (samo stavi sve u jednu vrećicu) dok čemo u baškom polju iznajmiti tam frižider (više će nas biti). Idu još četvero koji nisu nikada kampirali :rofl:
Čvor imam problema sa slikama ali da probamo..

Evo slika na slijedećem linku:

http://s218.photobucket.com/albums/cc52/iceberg10000/

cvor
29.07.2010., 10:21
Slučajno smo uletjeli na ovu temu na forumu i mogu vam reć ljudi da ste nas oduševili.
Tako ste jednostavni, prijateljski raspoloženi, uvijek spremni dat savjet, skidam kapu na tome :top:
Zbog takvog vašeg pozitivnog stava mi dugi tjedan idemo 4 dana u Istru kampirati!!!!!
Nabavili šator (akcija u Intersportu 30% -), madrace na napuhavanje (183x203x22 = 83 kune na akciji u Metrou), plinsko kuhalo, lampu, stol i stolice sklopive naravno, još u nabavku popratnih sitnica poput plastičnih tanjura, čaša... i avantura može početi
Nemate pojma koliko se veselimo joj 34 g. u guzici, a mi gori nego naš klinac od 10!!!!!

Joj, tak se kreće....:rofl:

Nagodinu će vući kampicu na more :lol:

PS. plastični tanjuri trebaju biti od melamina, ne običnog PVC-a - pogledaj u Zlatnom medvjedu - komplet plitki duboki mali i 4 šalice su oko 200 kn...

A čaše - uzmi normalne... ljepši je okus....:top:

PS. ovdje nas ima malo starijih od vas, ali smo gori od djece od 5 godina kad je kampiranje u pitanju:cerek::cerek::cerek:

Nat13 - ma samo krenite i vidjet ćete što je to kampiranje... a oprema će lagano dolaziti sama po sebi... Ona je doslovce svud oko vas, samo na nju treba tako gledati...

šta sa stvarima kojima je potreban frižider, kako to rješavate?

Taj frižiderčić ti može spustiti samo 10-15 stupnjeva temperaturu i nije baš nešto... Trebao bi imati i priključak za struju, ako nema onda treba kupiti onaj pretvarač u koji se on ušteka, a s druge strane ide u strujnu utičnicu... Nažalost to je prinudno zlo i ne savjetujem nikakve mlječne i mesnate proizvode ostavljati unutra...

Ovisi u koji kamp idete u nekim kampovima ima frižidera za najam, pa neko i tim načinom rješava, ali ljudi u šatorima imaju obično jače i kvalitetnije frižidere koji su kompaktnih dimenzija za transport... ali nažalost u startu nisu 200 kn...

Kamp prikolice imaju svoje frižidere, čak i s malim ledenicama pa je to manji problem... ali su isto uglavnom nedostatni za duži period... pa vozimo i dodatne velike frižidere - širine 50 cm kako bi išli u kampicu prilikom transporta...

cvor
29.07.2010., 11:41
Kako da očistim kampicu od smole ( borove )?

stari savjet: odstranjivač laka za nokte bez acetona!!! To koristim i za predšator... stavim malo na krpu na prst i lagano pritisnem i držim i onda lako protrljam... i uglavnom ostane smola na krpi...

ne znam kako se ponašaju industrijski sprejevi za odstranjivanje smole na kampicama...

schiber
29.07.2010., 12:10
E, da i auto-frižider (24 l. 199 kuna u Bauhausu), ne znam koja mu je svrha jer radi samo kad radi i auto, ali moj je muž zaključio da nam i on treba :ne zna:

Kako to rješavate?

Nisam pročitala, valjda mi je promaklo, šta sa stvarima kojima je potreban frižider, kako to rješavate?

Mi u šatoru koristimo sličan hladnjak, samo što naš ima i priključak na 220V. Kupljen je u Intersparu. Nama je taj hladnjak i više nego dovoljan. Piće se orosi kad se izvadi van. :Pivo: Bitno je da stoji u što većem hladu i držat će namirnice dovoljno hladnim. Radi bez prestanka po 15 dana i odradio je dvije sezone odlično.

Perazg
30.07.2010., 08:11
stari savjet: odstranjivač laka za nokte bez acetona!!! To koristim i za predšator... stavim malo na krpu na prst i lagano pritisnem i držim i onda lako protrljam... i uglavnom ostane smola na krpi...

ne znam kako se ponašaju industrijski sprejevi za odstranjivanje smole na kampicama...

I mene to zanima..Kakav je to odstranjivač bez acetona?