PDA

View Full Version : Android Viber

dexdox
24.01.2012., 19:15
Pozdrav,zanima me kako vam radi viber?Meni uopće ne zvoni,tj.zvoni samo dok je pozivatelj blizu mog telefona :-) I jel se može promjeniti ton zvona?

Ciuc
25.01.2012., 10:18
Meni radi dobro. Poruke dolaze. Sa pozivima je takodjer sve u redu.
U postavkama ne vidim mogucnost promjene zvuka.

thumb
27.01.2012., 10:41
deinstaliraj ga i ponovo instaliraj.... taj viber je odličan... imam preko 50 sati međunarodnih poziva u 6 mjeseci... :)

dexdox
28.01.2012., 21:29
moram probati,tnx ljudi .-)

petra_wb
30.01.2012., 19:32
Viber mi je uvjerljivo najbolja skinuta aplikacija :cerek:
Koristim ga svakodnevno, i bilo je do sada par štekanja samo.
Imam mjesecni podatkovni paket od 1gb,
i nikada ga ne stignem ispucat do kraja,
tako da brijem da ovo skoro pa nista ne cucla net.
Otkad imam viber drasticno mi se smanjila potrosnja kunelica s racuna :cerek:
Preko vibera i sms-am i telefoniram. Savrseno!

kajperinja
04.02.2012., 22:41
Viber mi je uvjerljivo najbolja skinuta aplikacija :cerek:
Koristim ga svakodnevno, i bilo je do sada par štekanja samo.
Imam mjesecni podatkovni paket od 1gb,
i nikada ga ne stignem ispucat do kraja,
tako da brijem da ovo skoro pa nista ne cucla net.
Otkad imam viber drasticno mi se smanjila potrosnja kunelica s racuna :cerek:
Preko vibera i sms-am i telefoniram. Savrseno!
Koliko sam shvatila (pocetnik sam s androidom) to radi samo kad je taj viber na oba telefona...i pozivatelja i onog kog pozivas, ne? A jel' moze i s telefona (androida) na komp, kao skype?
Pitanje je u stvari, koja je razlika toga i skypa?

Ciuc
05.02.2012., 08:45
Koliko sam shvatila (pocetnik sam s androidom) to radi samo kad je taj viber na oba telefona...i pozivatelja i onog kog pozivas, ne? A jel' moze i s telefona (androida) na komp, kao skype?
Pitanje je u stvari, koja je razlika toga i skypa?

Oba korisnika moraju imati instaliran viber.
S vibera ne mozes zvati na racunalo, samo na telefon tj. mobitel.
Nek te ne brine razlika, sve je u svrhu 'besplatne' komunikacije. Ako imas skype od prije i ovisno u koju svrhu ga koristis tad ces shvatiti koje su bitne razlike izmedju njega i viber-a. :mig:

thumb
06.02.2012., 18:46
Osobno mkslim da ce Viber vrlo uskoro popisat skype...

Ako vec i nije...

Nqkon koristenja Vibera,sumnjam da se itko vratio na skype.

chillout23
07.02.2012., 10:32
Meni osobno za Viber palac dolje. Jako loša kvaliteta zvuak u slušalici. Nema postavki zvona...imal sam ga na telefonu ravno 10 minuta.
Skype još lošije.
Za sms-chat mi je daleko najjača aplikacija Whatsapp :top:

modroplavooki
20.02.2012., 22:10
deinstaliraj ga i ponovo instaliraj.... taj viber je odličan... imam preko 50 sati međunarodnih poziva u 6 mjeseci... :)
Ja sam instalirao viber i isao zvati frendicu 75 km od mene i cuo sam ju super.kad sam poslije isao gledat stanje racuna skinul mi je sa racuna.koliko sam shvatio to je program preko kojeg netom mozes besplatno telefonirat,nije li tako il se varam.aj mi odgovor posalji u inbox i kakav je to u stvari program i cemu sluzi.jebe me neznanje jezika hvala ti unaprijed

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

assassin
20.02.2012., 22:39
Možeš- ali se internet plaća ako nisi na WiFi- u i nemaš neki paket (ili ako izađeš iz tok paketa).
Inače je besplatno.

Java Junkie
20.02.2012., 22:53
20.2.2012 - Danas je izašao update za Ice Cream Sandwich :D

Sad napokon, opet mogu porukati i ne skidati se sa linije besplatno.

Figo_zg
21.02.2012., 00:24
Kad?Ja sam prije cca 5,6 sati baš reko idem instalirat opet...i naravno opet fail,ne radi...morat ću sad opet probat,nadam se si u pravu :)

da000
23.02.2012., 21:20
Meni radi dobro jer ga koristim samo na wifi-u

Sent from my LG-P350 using Tapatalk

Blentava
24.02.2012., 09:13
drugi ne cuju zvono kad ja zovem. al to se lako rijesi. siknes prije viber sms da ces zvat u roku 3 sec. divna divna divna app. :cerek:

thumb
24.02.2012., 15:52
drugi ne cuju zvono kad ja zovem. al to se lako rijesi. siknes prije viber sms da ces zvat u roku 3 sec. divna divna divna app. :cerek:

Nisam cuo gluplju aplikaciju :D

Ko stigne izvadit mob i procitat poruku za manje od 3 sec? :zubo:

bubyca21
28.02.2012., 14:10
Ciao, zanima me ako preko vibera nekog zovem il šaljem poruku, a ta osoba koju zovem nije na net spojena jel ipak dobije nekakvu obavijest?

assassin
28.02.2012., 15:47
Dobije tek kad se spoji na internet.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Ciuc
28.02.2012., 15:51
@bubyca21
Ako ta osoba nije spojena na net u trenutku kada joj saljes poruku, tada bi poruka trebala biti dostavljena kad se ta osoba ponovo spoji na internet. Iako aplikacija ponekad 'poludi' pa se zna dogoditi da poruka ne bude dostavljena. Vrlo rijetko, ali se zna dogoditi (pogotvo zbog update-a koji se pojavio ovih dana). To je moje iskustvo. Svaki update (uglavnom) donosi neke probleme za pojedine korisnike, kao i kod vecine aplikacija.
Svakako, Viber je odlicna aplikacija.

bushido
02.04.2012., 20:30
Kako se ponasaju vasi uredjaji, tj baterija otkad je Viber instaliran? Meni se "izdrzljivost"(vrijeme trajanja) bitno smanjila...

Marl
03.04.2012., 12:31
Kako se ponasaju vasi uredjaji, tj baterija otkad je Viber instaliran? Meni se "izdrzljivost"(vrijeme trajanja) bitno smanjila...

Pa logično. Ovisi sad koji mob imaš, na nekima se primjeti više, na nekima manje

Makyme
19.04.2012., 20:06
zašto mi viber ne salje poruke ako je na 3g/edge? na wlanu radi normališ no ak se spojim preko t-mobilea na net ni poruku ne želi poslat kamoli nazvat.... ista stvar i sa fringom.... :ne zna:

venerka
27.04.2012., 14:31
zna li netko, da li negdje na net se registruju pozivi i poruke sto su napraveni preko viber-a? kao npr, voipcheap aplikacija registrira sve aktivnosti na voipcheap.com pod vlastiti profil.

Marl
28.04.2012., 16:57
zna li netko, da li negdje na net se registruju pozivi i poruke sto su napraveni preko viber-a? kao npr, voipcheap aplikacija registrira sve aktivnosti na voipcheap.com pod vlastiti profil.

Ne.

Jedino ako Viber na svojim serverima drži ali tome nemaš pristup.

MEP
10.05.2012., 11:42
Viber radi na ICSu? (mob SGS)

Čitam okolo radi-ne radi-radi-ne radi, kao Mujo i žmigavac jebote:rolleyes:
Vama vjerujem, pa molim konkretan odgovor jer sam se mislio upustit u avanturu istraživanja ICS ROMova (drugi put:D), a to sve skupa ne bi radio ako Viber ne radi jer bi mi računi porasli sigurno 50-75 kn mjesečno, a to mi je bitnija stavka od toga jel mi mob na v.4. ili na v.2.3.6.

tulay
10.05.2012., 22:49
Bok jel netko zna šta ukucat kao kod prilikom registracije broja? Meni piše da će poslat taj kod od 4 cifre u sms poruci al nije stiglo.Pokusala sam par puta al nista. Sta da radim?

Mamica4
18.06.2012., 06:09
Imala sam viber app sa marketa,klinčadija mi ga je deinstalirala,stavila sam ga ponovo ali ne radi
upišem broj i ne dobijem povratni sms sa codom,do čega je to

u mobu mi je 97kartica
ako netko može pomóć,fala

sory modovi ak tema postoji,na mobu sam:-)

budalo
18.06.2012., 12:49
Imala sam viber app sa marketa,klinčadija mi ga je deinstalirala,stavila sam ga ponovo ali ne radi
upišem broj i ne dobijem povratni sms sa codom,do čega je to

u mobu mi je 97kartica
ako netko može pomóć,fala

sory modovi ak tema postoji,na mobu sam:-)

Možda ako si 2x probala moraš pričekati 24h da možeš opet ili nešto slično, znam da je meni tako bilo.

Vidi i ovo (http://www.viberfaq.com/i-did-not-get-my-access-code-what-can-i-do/).

Mamica4
20.06.2012., 12:46
Možda ako si 2x probala moraš pričekati 24h da možeš opet ili nešto slično, znam da je meni tako bilo.

Vidi i ovo (http://www.viberfaq.com/i-did-not-get-my-access-code-what-can-i-do/).

je je,upalilo je sutradan,fala...

a kad smo kod toga,di i kako se vrati opet na funkciju da me se pita na koji nacin zelim obaviti poziv?
jer mi se zna zblokirati:504: ako mi namjeste da je prvi viber

Josip4
24.06.2012., 20:49
Zna li netko zašto mi ne nalazi u marketu Viber, imam tablet 2.3 android, mislim da bi 2.3 trebao imati viber, za htc tatto 1.6 znam da ne može.

Ako idem preko google računa sa kompom na market onda ga nađem, ali mi ne dopušta da ga instaliram u tablet ili telefon.

nesss
26.07.2012., 20:17
Imam jedan problemčić :)
Kupila sam jučer Samsung galaxy s7500. Inače bi trebao podržavati viber i ostale slične aplikacije, tako mi je i rečeno u poslovnici. No prilikom pokušaja instaliranja javlja mi se poruka: Vaš uređaj nije kompatibilan s ovom verzijom. Zna li netko u čemu je problem?

Um
26.07.2012., 21:05
Kupila sam jučer Samsung galaxy s7500. Inače bi trebao podržavati viber i ostale slične aplikacije, tako mi je i rečeno u poslovnici. No prilikom pokušaja instaliranja javlja mi se poruka: Vaš uređaj nije kompatibilan s ovom verzijom. Zna li netko u čemu je problem?

Probaj pogledati dali imaš zadnju verziju software-a (Androida) na telefonu, ako da, proguglaj malo za starijim verzijama, jer neke nove verzije aplikacija podržavaju samo novije verzije OS-a. Ako tvoj koristi OS od prošle godine koji se ne može nadograditi (što je često kod Android OS-a), onda moraš tražiti i Viber za taj OS.

Eppur si muove
27.07.2012., 07:22

Ako se ne varam sad nakon nadogradnje na 2.2 verziju vibera vidio sam obavijest na FB da ta verzija nije kompatibilna s OS 4+ ili tako nekako ali da će to riješiti uskoro, pa pokušaj skiniti stariju verziju vibera

SrebrnaRibica
27.07.2012., 08:35
Radi na iOS5 ali nece ponekad refreshat popis poruka, pa vidim samo bijeli zaslon.

Na Androidu 2.3 jako lose radi od zadnjeg updatea.

SrebrnaRibica
01.08.2012., 07:32
Danas je stigao update na Androidu.

Dorita
06.09.2012., 10:26
Imam novu XPERIU S, ali kad instaliram Viber i zovem nekoga iz KONTAKTI uvijek me pita hoću li ga zvati preko telefona ili vibera. Čak i za one koji nemaju viber. Radi mi problem u autu,gdje mi je instaliran Bluetooth, jer kad automatski zovem neki kontakt iz imenika ne može nazvati, jer telefon traži da se potvrdi,hoćeš li zvati preko telefona ili vibera. Kad deinstaliram Viber sve radi ok.

be.redy
06.09.2012., 11:36
Imam novu XPERIU S, ali kad instaliram Viber i zovem nekoga iz KONTAKTI uvijek me pita hoću li ga zvati preko telefona ili vibera. Čak i za one koji nemaju viber. Radi mi problem u autu,gdje mi je instaliran Bluetooth, jer kad automatski zovem neki kontakt iz imenika ne može nazvati, jer telefon traži da se potvrdi,hoćeš li zvati preko telefona ili vibera. Kad deinstaliram Viber sve radi ok.

To nije problem, to je takav sustav, a rješenje je lagano, samo da je bilo čitat što piše sve na ekranu. Ubuduće kad zoveš iz imenika onda kad te upita prije nego stisnes Phone, stisni kvačicu dolje na Use by defualt for this action. Tako će ti iz imenika uvijek zvati telefon, a ako hoćeš zvat preko Vibera ideš na Viber i to ti je to.

crnasplicanka
08.09.2012., 18:47
Zna li netko u čemu bi mogao biti problem.... Poruke mogu slati, ali razgovore nemogu uspostaviti sa brojem u inozemstvu (ako je BiH inozemstvo :-) ). Uspostavi se poziv, ali me ne cuju... Jeli to do kvalitete njihove mreze, nekog od aparata (ja imam Iphone4, sestra HTC) :ne zna:
Txs unaprijed!!!

Violently happy
09.09.2012., 18:11
Zna li netko u čemu bi mogao biti problem.... Poruke mogu slati, ali razgovore nemogu uspostaviti sa brojem u inozemstvu (ako je BiH inozemstvo :-) ). Uspostavi se poziv, ali me ne cuju... Jeli to do kvalitete njihove mreze, nekog od aparata (ja imam Iphone4, sestra HTC) :ne zna:
Txs unaprijed!!!

Viber je sranje što se tiče poziva. I skype šteka ponekad, ali ne toliko koliko viber. Postoji delay od nekoliko sekundi koji me užasno živicira i veza je isprekidana.

Inače, za poruke mi je super.

fairy feller
09.09.2012., 19:50
Ima netko link za stariju verziju vibera jer kod zadnja 2 azuriranja mi stalno steka, uopce nisam na viberu a on mi zamrzne mobitel na nekih 5 sekundi i pise da je neka greska u aplikaciji. Imam 2.3.3 verziju androida i ne mislim se prebacivat na ics. Mislim da se radi o tome sto se viber azurirao jer prije je sve normalno radilo.

zorzi1
16.09.2012., 13:57
Imam Tele2fon i instaliran Viber aplikaciju ali imam problem što kad uspostavim poziv zvuk se čuje kao da svemirci pričaju tj. mislim da se stvara mikrofonija iz ne znam vanjskog zvučnika a ne znam ga isključiti ili je nešta drugo u pitanju.
Molim pomoć...
Hvalasvima unaprijed

t.d.
17.09.2012., 09:25
to ti je "pod normalno" za viber

zorzi1
17.09.2012., 11:20
to ti je "pod normalno" za viber

da ali kod ostala dva telefona lg i Samsung sasvim ok čak sam ga instalirao i na laptop i sve radi savršeno

pin23hole
22.09.2012., 21:28
Meni radi sasvim normalno :)

Lilit
31.10.2012., 17:03
sta se dogodi ako dekativiram viber? kao add/remove program na kompu ili?

MEP
31.10.2012., 19:16
sta se dogodi ako dekativiram viber? kao add/remove program na kompu ili?

Kad ga samo izbrišeš svim kontaktima ostaješ aktivan, samo njihove poruke i pozivi tebi nikad neće doć jer nemaju na šta doć pošto nemaš aplikaciju. Kad ga deaktiviraš radiš istu stvar kao kad otkažeš broj mobitela npr, briše se tvoj broj iz vibera i više nikome nisi dostupan preko njega...

Lilit
31.10.2012., 19:35
Thx... A jel se viber veze na mob kao aparat ili na sim karticu? Naime primjer imam viber na 098 broju, u isti mob stavim 091 broj ali sam ljudima i dalje prikazala kao da sam na viberu sa 098

Eppur si muove
01.11.2012., 07:12
Thx... A jel se viber veze na mob kao aparat ili na sim karticu? Naime primjer imam viber na 098 broju, u isti mob stavim 091 broj ali sam ljudima i dalje prikazala kao da sam na viberu sa 098

Kad si se registrirala na Viber prvi podatak koji si tribala dati je tvoj telefonski broj, znači da se Viber veže na tvoj telefonski broj a ne na smartphone. Nakon šta si aplikaciji dopustila pristup tvojim kontaktima ona pregleda sve telefonske brojeve u tvojim kontaktima i u posebnu grupu (u aplikaciji) izdvoji telefonske brojeve, tvojih kontakata, koji su registrirani kod Viber servera.

Lilit
01.11.2012., 11:46
Zasto onda i kad promjenim karticu u mob viber prijateljima ostajem dostupna pod starim brojem?

Eppur si muove
01.11.2012., 18:01
Zasto onda i kad promjenim karticu u mob viber prijateljima ostajem dostupna pod starim brojem?

Zato jer si se prijavila s tim starim brojem a nisi se odjavila, odnosno deaktivirala, s tim brojem s Viber servera. Dok god taj stari broj ne odjaviš a frendovi ti imaju u kontaktima tvoj stari broj do tada će tvoj stari broj bit aktivan u Viber aplikaciji. Aktiviraj novi broj u Viberu i ako više ne želiš koristiti stari broj onda ga deaktiviraj s Vibera.

leon23
10.11.2012., 16:44
pozz ekipa...zanima me da li se moze Viber instalirati na komp....??? znaci..ja sa kompa zovem nekoga na mob..ili posaljem sms...i obrnuto....???

R1982
10.11.2012., 17:27
Ne.

assassin
10.11.2012., 17:42
Postoji način (http://www.viberforpc.com/)- sad, koliko ti je to jednostavnije od instalacije Skypea ili nekog chat programa koji i inače postoji za obe platforme...

croli
30.11.2012., 13:15
dali netko zna na kojim sve mobitelima se moze koristiti viber..osim iphone..posto mi treba vise mobitela..da je neka ok cijena i dali funkcionira na tim mobitelima normalno..hitno mi je..hvala

R1982
30.11.2012., 13:41
Pa, kad odeš na Viber.com, lijepo piše:

- iOS
- Android
- Windows Phone
- Blackberry
- Nokia (Java)
- Bada

Afro Dita
12.12.2012., 17:34
Radi sve!!! :D :D

Taha
14.12.2012., 21:07
Imam samsung galaxy mini 2 skinuo sam skype i viber radili su prefektno,međutim javio se problem ja cujem druge sve ok međutim oni mene ne cuju isti problem na obje aplikacije. Da li je neko imao isti problem i kako to riješiti???

Tika
16.12.2012., 23:38
Kveščn: WhatsApp ili Viber? Može i detaljnije obrazloženje zašto 1. ili 2. Pitam zato što Viber u zadnjih par dana grozno šteka i šalje poruke s delayem od 5-20 minuta. Ne, nije do moje wifi mreže ili nečeg petog. Nisam jedina s tim problemom.

mpoo
17.12.2012., 09:34
Meni su obje podjednako dobre i nisam primijetila štekanje i delay. Ako ti trebaju i pozivi, onda Viber, ali ako misliš samo slati poruke, gledaj koju aplikaciju ti koristi više prijatelja. :D

Tika
17.12.2012., 19:28
Danas radi normalno. Viber je smeće za pozive i Skype je tu apsolutni pobjednik što se kvalitete poziva tiče. :o My 2 cents.

croli
22.12.2012., 12:14
Pa, kad odeš na Viber.com, lijepo piše:

- iOS
- Android
- Windows Phone
- Blackberry
- Nokia (Java)
- Bada

Hvala..

rap_boy
29.12.2012., 02:18
Mjenjam mobitel, kako da sačuvam poruke s Vibera, tj. kako prebaciti s jednog mobitela na drugi?

Isto vrijedi iza WhatsApp pitanje.

Napravio sam backup vibera, ali neznam kako ga sada restorati u novom mobitelu??

Eppur si muove
29.12.2012., 04:59
Mjenjam mobitel, kako da sačuvam poruke s Vibera, tj. kako prebaciti s jednog mobitela na drugi?

Isto vrijedi iza WhatsApp pitanje.

Napravio sam backup vibera, ali neznam kako ga sada restorati u novom mobitelu??

Sve ti je spremljeno u folderu "Viber" na kartici ili na memoriji telefona, ovisi o modelu. Napravi c/p sa starog mob na novi i to bi bilo to.

rap_boy
02.01.2013., 20:31
Sve ti je spremljeno u folderu "Viber" na kartici ili na memoriji telefona, ovisi o modelu. Napravi c/p sa starog mob na novi i to bi bilo to.

Ma neće, napravio sam c/p ali neprikazuje mi stare poruke u novom mobu..
Čak sam na starome bio napravio onaj backup starih poruka, i dobio u .zip formatu viber messages ali ni to nepomaže.. al kad otvorim taj .zip u kompu vidim poruke i čitam, samo ih nekako trebam ubacit u novi mob.

Moby Master
04.01.2013., 12:41
Imam čudan problem s Viberom, kupio sam tati polovni, ali neraspakirani HTC uz kojeg nije došla memorijska. Imam Xperiu X10 Mini, izvadio sam iz nje memorijsku i stavio u HTC i isao podesiti Viber tati, podesim ga i ''ulogira se'' ali se meni na Xperii iskljuci, i tako stalnooo.. ne znam u čemu je problem, pokušao sam s reinstalacijom i prebacivanju same aplikacije na memorijsku ali bezuspješno

mallena28
09.01.2013., 12:03
Ola...pitanje u vezi Vibera,. Aplikacija je super šljakala do prvog ažuriranja (cca 10tak dana). Kada sam ažurirala aplikaciju pojavio mi se prozorčić na kojem je pisalo : "Low storage place. - There is not enough storage place available to complete this action. Please clear some space and try again". I tako mi stalno izbacuje ako hoću nekom poslat poruku i slično. Mislila sam da nemam dovoljno memeorije na mobu pa sam čak obrisala neke druge aplikacije i ponovno instalirala Viber ali problem je ostao isti. Na mobu nemam stavljenu sd karticu. Da li to ima kakav utjecaj na ovaj problem?? :/

Cicimici21
10.01.2013., 13:38
Imam jedno pitanje u vezi vibera!! Instalirala sam ga na androidiv mobitel i pokusala sam zvati svoj iphone ali ga uopce na registrira(na iphonu je takoder instaliran i vec koristen)...moje pitanje je dali se moze radgovarati sa viberom sa androida na iphone ili ne?nije mi jasno izgleda kompliciranije nego sto pise?!?:504:Ako ima netko ko je to testirao neka mi se javi i malo pojasni jel postoji neka kvaka ili nesto!!!!????!!
Hvala unaprijed....:)

MEP
10.01.2013., 13:42
"Low storage place. - There is not enough storage place available to complete this action. Please clear some space and try again". I tako mi stalno izbacuje ako hoću nekom poslat poruku i slično.

Aj probaj instalirat neku drugu aplikaciju sa marketa, bilo koju da vidiš oće li proć:mig:

moje pitanje je dali se moze radgovarati sa viberom sa androida na iphone ili ne?

Ukratko - može.
Zašto ne radi... to je već kompleksnije pitanje gdje odgovor traži puno više podataka od gore navedenih:)

Cicimici21
10.01.2013., 14:34
Aj probaj instalirat neku drugu aplikaciju sa marketa, bilo koju da vidiš oće li proć:mig:

Ukratko - može.
Zašto ne radi... to je već kompleksnije pitanje gdje odgovor traži puno više podataka od gore navedenih:)

Ok hvala vam.samO me zanimalo jeli ih moguce spojiti..za ostalo cu se sama snaci....:)

Nosonja_
10.01.2013., 17:18
Zašto mi viber kasni, tj ja nešto kažem a sugovornik to čuje nakon 10 sec:ne zna:

KIDJA
16.01.2013., 10:32
De mi recite jel Viber ima problema kad sa ANDROIDA pozivaš nekoga na NOKIU...
i jel tu uopšte moguće... prijatelj mi govori da mora biti isti operativni sistem i kod ovog što poziva i kod ovog što se javlja na telefon...???
meno ovo nema logike...

genius_one
16.01.2013., 12:08
De mi recite jel Viber ima problema kad sa ANDROIDA pozivaš nekoga na NOKIU...
i jel tu uopšte moguće... prijatelj mi govori da mora biti isti operativni sistem i kod ovog što poziva i kod ovog što se javlja na telefon...???
meno ovo nema logike...

Koliko je meni poznato, Viber za Nokiu (symbian) podržava samo tekstualne poruke, ne i glasovni poziv.
Ako je riječ o Nokiji s winpho7 ili 8, onda mislim da ne bi trebalo biti problema jer je svejedno koji je operativnu sustav u pitanju, bitno je samo da viber podržava glasovni poziv

IpolitTerentjev
16.01.2013., 16:19
Zašto mi viber kasni, tj ja nešto kažem a sugovornik to čuje nakon 10 sec:ne zna:

zbog "brzine" interneta kod jednog ili oba sugovornika. To bi bio jedan od najčeščih razloga. Mislim pri izvrsnoj vezi je taj zaostatak manji, ali se i dalje primjeti.
Zna bit i do nečeg drugog, no to je prekomplicirano za objasnit, a i nisam pretjerano upućen u to pa da ne bi nekaj krivo napisao...

hlatki
19.01.2013., 22:17
Imam jedno pitanje u vezi vibera!! Instalirala sam ga na androidiv mobitel i pokusala sam zvati svoj iphone ali ga uopce na registrira(na iphonu je takoder instaliran i vec koristen)...moje pitanje je dali se moze radgovarati sa viberom sa androida na iphone ili ne?nije mi jasno izgleda kompliciranije nego sto pise?!?:504:Ako ima netko ko je to testirao neka mi se javi i malo pojasni jel postoji neka kvaka ili nesto!!!!????!!
Hvala unaprijed....:)

Da nisi mozda registrirala viber na isti broj sim kartice? U tom slucaju ti ne radi na uredaju gdje si prije registrirala jer nemozes sebe zvati na isti broj s kojeg zoves.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

antonio545
22.01.2013., 18:51
kakovidjeti kad je netko zadnji put bio online?

karlito
03.02.2013., 15:09
Da li je moguće nekako vratit izbisane sms poruke sa vibera. .tnx

Sent from my ST25i

Red Butterfly24
15.02.2013., 15:55
Nesto me za.ebava viber danas. Gasi mi se stalno i kasne poruke. Da ga pokusam reinstalirat ili sta da napravim?

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2

Alejandro^^
17.02.2013., 12:21
Ljudi help.
Dakle imam iphone 3gs i kad me netko zove ili piše poruku samo mi vibrira Viber, uopće se ne čuje zvuk, a prije mi se čuo kad su mi slali poruke.
Kako da aktiviram zvuk i da nije mi uključeno mute :eek:?

Lilit
21.02.2013., 08:29
Dok si u viber aplikaciji pojacaj zvuk. Moguce da si ga slucajno stisao, ali moras dok si u viberu inace ti ne pojacava/stisava viber nego mob opcenito.

Wellisia
24.02.2013., 12:23
Poz, pokušavam inst. frendici viber na xperiu x8. Uđem u market, nađem viber, stisnem install, kaže da će item biti down. i nakon par sek stigne nott. da je neuspješno i da probam kasnije...
Isto je i sa Whatsapp. Ima li netko ideju o čemu je riječ?

EDIT:
Riješile... :D

assassin
25.02.2013., 13:30
Možeš napisati kako? Možda nekom pomogne ako će imati isti problem :)

Wellisia
25.02.2013., 15:09
Vratile smo mob na tvorničke postavke i ponovno napravile račun za store. Nakon toga smo bez problema instalirale što smo htjele.

(Možda je moglo i bez vraćanja na tvorničke postavke, ali još je bilo svašta nešto što smo trebale rješavat pa je ovo bio najlakši način...)

Big P.
27.02.2013., 21:23
Kako da skinem viber za prestigio multiphone duo? Treba mi neki google play, pa kazu neki market...ja se stvarno ne kuzim..sta god probala ne podrzava.

assassin
27.02.2013., 21:57
Nemaš jedno od ovoga?
http://tinyurl.com/dyl8gq6 ili http://www.eapktop.com/wp-content/uploads/2012/03/google-play1.png
Pa tamo uđeš i tražiš Viber.

LudaPtica
28.02.2013., 01:31
Google Market ti je isto što i Google Play, samo je nedavno promjenio ime.

Što se Androida tiče, na tom mjestu se skidaju sve aplikacije.
Dobro, nije baš sve, ali to je službeno mjesto, ajmo reći sve.

Ikona za to ti je jedna od ove dvije iz prethodnog posta.

Big P.
01.03.2013., 11:33
Hvala ljudi, snasla sam se :mig:

assassin
11.03.2013., 15:11
IvkaL- premješteno u temu o Vip Raceru 3 (http://www.forum.hr/showthread.php?t=751122) (pošto nije problem u aplikaciji) :)

pzulic
13.03.2013., 18:33
kupih ja jučer lg l3. jutros instaliram viber. radi ok. no nešto zeznem i deinstaliram ga. e sad ponovno sam ga skinula i instalirala . upišem svoj broj moba kao da mi pošalju confirmatio code ali nema sms-a. probam utipkati confirmation code koji sad dobila kad sam ga instalirala prvi puta i kaže da je invalid confirmation cod. ima li tko kakvu ideju šta napraviti?

hlatki
13.03.2013., 19:30
kupih ja jučer lg l3. jutros instaliram viber. radi ok. no nešto zeznem i deinstaliram ga. e sad ponovno sam ga skinula i instalirala . upišem svoj broj moba kao da mi pošalju confirmatio code ali nema sms-a. probam utipkati confirmation code koji sad dobila kad sam ga instalirala prvi puta i kaže da je invalid confirmation cod. ima li tko kakvu ideju šta napraviti?

Upisi isti kod kai i prvi put. Kod vrjedi 12 ili 24 sata. Ako neide posalji im mail s svolim brojem mobitela i oni ce ti mailom poslati pin.

Johnny Depp
24.04.2013., 00:41
Auu, zezam se već dva dana s viberom. Nikako ga ne mogu instalirati. Naime, kupio sam nekidan rabljeni Samsung Galaxy S3, napravio factory reset i krenuo instalirati viber.
Instaliram ga i zapnem na dijelu gdje trebam primiti access code. Ne primam ga ni preko sms-a ni preko poziva. Obične sms-ove uredno primam i šaljem. Sve sam probao, čak sam i na jednom drugom mobitelu instalirao viber te upisao svoj broj koji koristim u SGS3 i za divno čudo, stigao mi je sms s access codom, ali kad sam ga utipkao, pisalo mi je invalid code.

Jel zna netko u čemu bi mogao biti problem? Da nema SGS3 negdje u postavkama opciju za blokiranje slanja i primanja inozemnih sms-ova i poziva? Da možda viber nije u sukobu s ChatON-om od samsunga?

:tuzni:

hlatki
24.04.2013., 07:21
Probaj ih kontaktirati mailom . Ja sam isti problem imao sa Kakao talk i poslali su mi kod preko maila.

Johnny Depp
24.04.2013., 18:13
Je, to je pomoglo, odgovorili su mi da su resetirali moj account i sad mi sve radi.

Evo link gdje im se mogu obratiti svi s nekim nerješivim problemima:

http://helpme.viber.com/index.php?/Tickets/Submit/RenderForm/1

AndrejaB.
28.04.2013., 17:01
Bok svima, imam problem sa kontakt listom na Viberu pa možda je netko imao sličan problem i može mi pomoći.
Imam Samsung Galaxy 3 i pred 10-ak dana sam instalirala Viber. Kod instalacije mi se pojavilo 20-ak brojeva iz moje kontakt liste iz moba da imaju Viber i bili su izlistani u Viber kontaktima. Poslije sam mijenjala neka imena u kontakt listi moba i dosta brojeva mi je nestalo iz Viberove kontakt liste......mislim, brojevi su ostali isti, samo sam promijenila imena vlasnika tih brojeva i nakon toga su te osobe nestale sa Viberove kontakt liste..... Ne kužim u čemu je problem jer se na Viberu registrira pod brojem moba a ne pod imenom, pa koje god ime da upišem ako je isti broj trebao bi se vidjeti.....
Moji kontakti su iz nekoliko država i svi imaju pozivni broj tako da tu nije problem. Isto tako sam ih probala dodati manuelno u kontakte (preko Viberovog "add contacts"), i to pod nekim drugim imenom no i dalje nisu izlistani. Neke sam preko Vibera "pozvala" sms-om da se priključe Viberu (tako im piše na njihovoj stranici pod Troubleshooter), par njih mi je isto preko Vibera odgovorilo da ga već imaju instaliranog no poslije mi se njihovi brojevi isto ne prikazuju na listi pod Viber kontaktima. Ustvari, samo pod Messages mi se prikazuje samo broj pored kojeg je onaj Viberov znak (kao da je registriran), ali pod imenom piše Unknown - probala sam taj broj poslije dodati u Viberove kontakte no isto ništa...... Svoj mob isključujem svaku noć i već bi se ta lista trebala update puno puta, no svejedno ništa......
Još nisam probala deinstalirati Viber i ponovo ga instalirati, no vidim gore da je puno njih poslije imalo problem kod primanja access coda tako da me malo frka..... Isto neznam da li bi mi prilikom te deinstalizacije nestale poruke koje sada imam u mobu......
Ima li netko savjet šta još mogu napraviti da mi se ti moji kontakti pokažu u Viberovoj listi ako su registrirani na Viberu?

hlatki
29.04.2013., 07:27
Nemoze ti viber ucitati 2 razlicita imena s istim brojem. Mozes ga potpuno deinstalirati i ponovo instalirati ili mu izbrisati chache i ponovo ubaciti kontakte (refrersh, search). Na ta 2 nacina ces izbubiti i stare poruke, pozive itd, te morati opet registrirati viber.
Ono sto tebi treba je izbrisati kontakte koje nevidis u kontaktima :eek: . Dali su ti u kontaktima ostali brojevi pod imenom UNKNOWN u viberu?
Ako jesu probaj izbrisati jedan unknown i napravi refresh u kontaktima ( trebao bi se pojaviti ime sa tim brojem, prije brisanja za svaki slucaj napisi na papiric broj) ili probaj vratiti stara imena kontaktima na mobitelu.

AndrejaB.
29.04.2013., 09:47
Hvala što si se ponudio pomoći mi :).
Izgleda da se nismo razumijeli ili ja nisam dobro objasnila glede tih brojeva. Npr. prije sam imala u svojim kontaktima par brojeva pod Marko, Ivana i sl. Nakon instalacije Vibera, ti moji brojevi kontakata koji isto imaju Viber su mi se odmah pokazali. Naknadno sam išla mijenjati imena u smislu da sam Marku dodala prezime pa je sada Horvat Marko ili Ivanković Ivana, i ti kontakti su mi se odjednom izbrisali sa Viberove liste. Znači, nemam jedan te isti broj pod 2 različita imena, nego sam istim brojevima promijenila imena nakon čega su ti brojevi nestali sa kontakata listanim pod Viberom. Išla sam i na refresh i na search i brisala sve brojeve iz kontakt liste u mobu (da, pisala ih po papirićima) i utipkavala opet pod nekim drugim imenima (kao, možda upali), no ništa.....
Najčudnija stvar je da sam baš jučer bila u prepisci preko Vibera sa jednim prijateljem koji ga isto ima instaliranog, izmijenili smo nekoliko poruka, njegov broj je uredno upisan u moje kontakte u mobu ali ga Viber uopće ne prepoznaje i daje mi samo njegov broj ali ne i ime (piše Unknown). Poslije sam taj njegov broj deletala iz svojih kontakata u mobu i probala ga opet dodati preko Viberove poruke (kao "add contacts"), slučajno baš onako kako ti savjetuješ, no uopće ne reagira i isto mi je kao i prije - znači, pod Viberom mi daje samo njegov broj bez imena. I takvih ih imam par komada što mi daje totalnu zbrku jer nema šanse da zapamtim tel.brojeve prijatelja i da su mi na Viberu listani bez imena......
Ne kužim zašto te brojeve ne mogu upisati pod imenima kada sam se već dopisivala sa tim ljudima preko Vibera koji ih kao ne prepoznaje tako da ih izlista u svojoj listi kontakata...? Pada mi na pamet koliko još možda drugih kontakata imam u mobu a da ih Viber ne prepoznaje iz tko-zna-kojeg razloga...
Sve sam uredno pregledala da svi brojevi imaju 'country code' kao +385 ili slično, te da nema razmaka između brojeva, no ništa ne mijenja na stvari......

AndrejaB.
02.05.2013., 13:13
Evo, da se "pohvalim" da sam si sredila tu svoju kontakt-listu (hmmm, ako se uopće mogu i pohvaliti svojom glupošću :) ). Toliko me sram da bih se najrađe sakrila u mišju rupu, ali eto napisati ću što se dogodilo da drugi znaju što se (ne) treba napraviti.

Frendica ima isto Viber pa sam pogledala kako su ti njeni kontakti izlistani u mobu pa smo zaključile da sam ja propustila jednu vrlo važnu stvar, a to je pod 'settings'-ima označiti "show all contacts" :504: ...... i, gle čuda, sad su mi izlistani svi moji kontakti koji imaju Viber bez obzira koje ime pisalo pored njih :rofl:.
Eh, šta se to dogodilo, zašto to nisam i prije napravila? Zato valjda što me smotalo jer sam na Viberu imala neke kontakte već izlistane i bez te kvačice, pa sam mislila da je to to te da nitko drugi od mojih prijatelja/rodbine nema taj Viber nego samo nekolicina.... I dalje nemam pojma čemu služi taj prva lista (bez kvačice) i zašto uopće ima ta opcija da se mora posebno kliknuti na "show all contacts" da bude ON da se vide svi Viberovi kontakti, ali me to uopće više nije niti briga jer sad imam ono što sam tražila.
Hvala još jednom hlatki na pomoći!

AndrejaB.
03.05.2013., 01:25
Tko o čemu, ja opet o kontaktima.....
Na sim-kartici su mi kontakti kao Ivana/mob, Ivana/kućni isl. jer nemam mogućnosti staviti više brojeva pod jednim imenom kao na mobu. To sam si na mobu sve sortirala, tj.stavila sve brojeve iste osobe pod jedno ime, ali na Viberovoj kontakt-listi vidljivi svi brojevi (i sa sim-kartice i sa moba) tako da mi je sve duplirano. Na mobu imam opciju "contacts to display" i mogu birati da li će mi biti izlistani ili oni sa kartice ili oni sa moba ili nešto treće - gdje mogu tako nešto naći na Viberu da mi nije sve duplirano?

hazzarder
07.05.2013., 15:51
izvezi (export) sve kontakte (imenik) u google kontakte i sejvaj.
obriši na kartici i mobitelu sve kontakte.
ponovo uvezi (import) kontakte iz googla i ostat će ti samo ti, a viber će izlistat one koji imaju viber.

ako netko ima bolji prijedlog već će ti pomoći.

El_patron
07.05.2013., 20:27
http://www.viber.com/

Odsada viber i za windowse ;)

lulucry
08.05.2013., 08:57
Pokušavam ga instalirati na pc, ali ne ide..kad kliknem na toj stranici get viber otvori mi se open file-security warning i imam run ili cancel, kad kliknem run onda mi se pojavi prozorčić run as i ispod piše "You may not have the necessary permissions to use all the features of the program you are about to run. You may run this program as a different user or continue to run the program as the current user." I onda ima opciju da kliknem na current user ili run this programa as the following user: i onda me traži User name i password,.Pokušala sam kliknuti na current user i ništa se ne dogodi osim što se prozorčić zatvori isto tako sam pokušala na ovo drugo i ukucala neko ime i neku lozinku i opet se samo prozor zatvorio i ništa drugo se ne događa..U čemu je problem i kako da ga instaliram na pc???

ivan.iv
17.05.2013., 09:03
Moze jos jedno pitanje ako mi mozes pomoci, dali je moguce na Viberu staviti neke brojeve iz imenika koje imam blokirane na blacklist u mobitelu jer instalacijom Vibera potegne sve koji imaju isti instaliran, pa me zanima koja je opcija da ti brojevi koje imam od prije blokirane na svojem imeniku da ih isto blokiram na Viberu da ne bi slucajno zvao. Dali je takvo sto moguce, jer na
WhatsApp Messenger je moguce blokirati pojedine brojeve samo se klikne na njega na odredjeni broj i stavi blokada, samo sto je WhatsApp prvu godinu od uspostave besplatan a kasnije se plača i naravno samo su moguce poruke free i dok se spojis na internet i trosi internetski paket, a ovaj Viber navodno i poruke i pozive bez obzira gdje je netko sa internetom.
Ono sto bi molio nekoga da mi kaze i da postavke kako je moguca opcija pojedinoga broja da ga se blokira ili takvo sto ipak nije izvedivo.
Hvala..

genius_one
17.05.2013., 14:26
Prošlotjedni update je riješio problem s mediaserverom (SGS3) koji je previše trošio bateriju. Ali se sad pojavio problem s restartom mobitela skoro svaki put kad bi Viberom htio nešto uslikati i poslati.
Jučer se pojavio još jedan update. Da li taj update rješava problem s restartom? Stavio bi ja taj update, ali ne želim da mi s vrati problem s mediaserverom, a ne znam li se taj problem vraća s tim updateom.
D ali je netko imao problema s mediaserverom, a sa zadnjim updateom (jučerašnjim) više nema?

donkeko
19.05.2013., 11:58
Taj vam je Viber loš, savjetujem svima da se prebace na app Tango koja pozive odrađiva korektno za razliku od Vibera.E sad još nešto, pošto se oni svi takmiče da poboljšaju te svoje aplikacije svaka takva nova aplikacija je puno lošija od predhodne šta se tiče poziva i razgovora jedino je po sučelju lipša a to što su na prcessor navukli višak Mb koga brige.Baš taj višak Mb usporava procesor i dolazi do pucanja razgovora.To dgovara proivođačima mobitela koje rade puno jače processore za mobitele a bogami to dosta košta kupca. Zto uvjek na webu potražite stare aplikacije koje odgovaraju vašim mobitelima a i processorima koje imate i virujte mi da nečete imati takovih problema pa bilo da koristite skype,tango ili neku drugu app za razgovore.
O ovome bi se dalo mnogo pisat ali mislim da vam je dovoljno i ovo i prepuštam vas vašoj logici.

budalo
20.05.2013., 22:25
Taj Tango mi na mobitelu ima 50 MB i uspori ga do neupotrebljivosti. Tako da je to za jače mašine.

bayker
25.05.2013., 08:24
Instalirao sam viber na samsung GT S- 65000....dobio sam instalacijski kod koji nema gdje ukucati.Inače viber mi se aktivirao i radi,ali sam nakon nekoliko dana ponovno dobio novi instalacijski kod.Uopće mi se nigdje neotvara nikakav prostor gdje bi trebao ukucati taj kod.

Lady_Tila
25.05.2013., 12:21
Ako ti normalno radi onda ti ni ne trebaš ukucavati taj kod.Valjda je aplikacija nekako detektirala da si dobio poruku s kodom.Ista priča je bila i kod mene.

bayker
27.05.2013., 08:24
Pomoć...zvao sam broj u inozemstvo koji mi je na viber listi(imeniku) i poslije sam primjetio da mi je naplačen iznos kao da sam telefonirao normalno preko operatera...

dak0001
27.05.2013., 09:36
pa trebao si čitati što ti je Viber napisao, a napisao je da ne može uspostaviti vezu i ponudio ti je normalni poziv, što si i prihvatio.
to je sasvim normalna stvar, jer i ja sam prvi put propustio tu poruku, al je srećom bio tuzemni poziv

tosam
10.06.2013., 08:50
imam problem..ja sam isla instalirat viber na mobitel i tamo di skidan aplikacije pise mi result 1,a uopce nema nikakve slike ni ista z viber..kako mogu vidit sta je
hvala:confused:

psssss
16.06.2013., 14:09
Pozdrav
Dali postoji kakav način da blokiram određene kontaktakte na viberu,tj da neprimam poruke i pozive od tih kontakata?

sisileomessi
08.07.2013., 18:30
Danas kad san htjela pročitat neke poruke sa vibera kojih ima dosta, primjetila san da se učitavaju samo baš one nedavne poruke, a one starije ne, kad san uradila backup na kompjuteru san vidila da mi je backup napravljen samo za te poruke koje se mogu učitati. A meni hitno trebaju i one starije. Zna li netko može li se nešto s time napraviti, da nekako nađen i te starije poruke, nemojte mi samo reć da to neće bit moguće :(

blueled
19.07.2013., 19:44
Postoji li rješenje za korištenje vibera na dva uređaja tj. na mobitelu i tabletu. Problem je u tome što svaki puta kada ga pokrenem na drugom uređaju ponovno mi traži registraciju i ponovno dobijem novi kod. Dakle registriram ga na mobitelu kodom koji mi je došao kao poruka, a ako poslije pokrenem viber na tabletu (na mobitelu nije otvorena aplikacija u isto vrijeme) tada ponovno pokreće proces registracije. Čini se da svaki puta kada njihov server otrkije da je pokrenut na drugom uređaju ponavlja proces registracije ? :ne zna:

sisileomessi
23.07.2013., 22:14
Evo ja san riješila svoj problem u jednu ruku, skinila san sa google play marketa aplikaciju "backup text for viber" i napravila korake koje mi je prikazala aplikacija, tako da san ih onda jednostavno mogla pročitat preko kompjutera i spremit ih di san i želila :D

Rosse
25.08.2013., 15:34
ljudi može pomoć?

kupila sam Alcatel one tuch idol i instalirala viber gore, i kad sam sam ga trebala aktivirati on mene pita moj broj moba ja napišem i on meni da ću dobiti sms s kodom, ja dobila sms s kodom i upišem kod i neće mi piše da je kod nevažeći, što sad?(ćak me i viber nazvao i izrecitirao broj i opet ništa neće)

assassin
25.08.2013., 21:15
Probaj staviti SIM karticu u drugi utor (ako imaš dual SIM verziju Idola, naravno) pa onda probati.

klingonac_worf
23.09.2013., 14:09
Imam pitanje, kada instaliram viber hoće skeniratimoj phonebook a vidi jelte tko ima viber, i nema načina da mu ne dopustim, ako mu dopustim skeniranje, hoće li ljudi s moje liste kontakata u imeniku(ako imaju viber) dobiti obavjest da sam ih dodao na listu ili to znam samo ja. Ono glupo mi je da neki znaju da sam ih dodao a imam ih bezveze u imeniku.

budalo
24.09.2013., 01:11
Neće, ali će dobiti obavijest da i ti sad imaš instaliran Viber ako imaju tvoj broj u imeniku i ta opcija im je uključena u Viberu.

Hegregor
15.10.2013., 14:16
Problem je sledeći... Prilikom poziva preko Viber-a, ja mogu da cujem druge odlično, ali oni mene uopšte ne čuju, kao da mi ne radi mikrofon. Kada razgovaram putem skajpa ili običnih poziva nema problema. Nisam čačkao oko podesavanja, mikrofon nije mutovan... Da li neko zna u čemu je problem? Unaprijed hvala!

kpetro42
17.10.2013., 14:52
Instalirao SAM viber na tabletu sve radi Ali nemam zvuka kod poziva jel trebam slusalice I microfon I jel mogu koristiti neke Bluetooth headset

tomisličak
17.10.2013., 15:00
Napiši na koje operativnom sustavu si instalirao Viber
tako da znam gdje da ti prebacim post iz teme.

kpetro42
17.10.2013., 17:09
Napiši na koje operativnom sustavu si instalirao Viber
tako da znam gdje da ti prebacim post iz teme.

ANdroid 4.2 jelly bean

kpetro42
17.10.2013., 18:43
ANdroid 4.2 jelly bean

RIjesio sam u postavkama sound nije bio ukljucen radi sad

mimoza40
25.10.2013., 08:52
Problem je sledeći... Prilikom poziva preko Viber-a, ja mogu da cujem druge odlično, ali oni mene uopšte ne čuju, kao da mi ne radi mikrofon. Kada razgovaram putem skajpa ili običnih poziva nema problema. Nisam čačkao oko podesavanja, mikrofon nije mutovan... Da li neko zna u čemu je problem? Unaprijed hvala!

Sličan problem smo imale na drugom mobu

http://www.forum.hr/showthread.php?t=777932&page=13

Riješen je deinstalacijom i stavljanjem stare verzije vibera :mig:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=47029993&postcount=243

http://www.forum.hr/showpost.php?p=47061022&postcount=245

http://www.forum.hr/showpost.php?p=47179555&postcount=250

Hegregor
25.10.2013., 16:35
Hvala puno! :)

tonijo
06.11.2013., 09:30
Pozdrav svima, imam Samsung GT N7000 (Note I), Viber mi radi samo preko WiFi, preko 3G ne radi, da li netko ima sličan problem???

Napominjem da mi supruga isto ima mobitel kao ja, i na njenom ista stvar, resetirao sam i mobitel i skidao stare verzije vibera ali bezuspješno,???

Pozz

Metallic fan
06.11.2013., 12:51
Pozdrav
ovako
imam ZTE vipracer 3 i koristim Vip-ov internet za 15kn mjesečno toliko mi dakle skidaju i imam 200mb slobodnog za skidanje
e sad
to je očito 3G sustav interneta
i zanima me sad
kako onda instalirati tu aplikaciju na svoj mobitel?
što moram napraviti upisati i slično?

djevojka ima jedna Samsung mobitel star 4god koji izgleda kao smartphone jer to i je samo što je stariji
pa dali bi onda isto i za nju vrijedilo?
Hvala!

assassin
06.11.2013., 16:01
Kao i sve ostale- kroz Play Store i samo pratiš upute u aplikaciji (jednostavno je- ne treba ti nitko neke dodatne upute davati) :)

Ovisi koji Samsung ima (piše ispod baterije, ako ne zna ovako).

venera_veritas
11.11.2013., 18:42
zanima me je li istina da viber dosta usporava android, troši jako bateriju i da troši puno više podatkovni promet.

i još me zanima što znači ono u postavkama: wi-fi stanje mirovanja

viber bi koristila povremeno. je li ga mogu podesiti na mirovanje bez deinstalacije?

MEP
11.11.2013., 19:05
Redom;
- Relativno, zna "povuć" i po 80MB, ako ti mobitel nema 1 ili 2 GB, zna bit gusto... Mene je na SGS od 512MB zna ubijat. Whatsapp mi se pokaza daleko manjim potrošaćem...
- Relativno, ovisi što znači "jako troši", imho ne troši ništa pretjerano u idle stanju.
- Ne, troši sitno, par kilobajta tjedno...

Koliko se sjećam kakvo god stanje stavila, on će uvijek bit dostupan, ako ima interneta... Za wifi ne znam ovako iz glave jer mi nije instaliran, ali mislim da te pita da li da uzima postavke od uređaja za wifi, a tamo odabrano da se wifi gasi kad je mobitel u sleep/idlu, oliti kad se ne koristi.

Gefutko
12.11.2013., 01:48
zanima me je li istina da viber dosta usporava android, troši jako bateriju i da troši puno više podatkovni promet.

i još me zanima što znači ono u postavkama: wi-fi stanje mirovanja

viber bi koristila povremeno. je li ga mogu podesiti na mirovanje bez deinstalacije?

Podatkovni promet troši oko 10-15 MB po satu glasovne komunikacije, s tim da je komunikacija općenito loša i počesto moraš prekidati vezu i obnavljati, da bi se eventualno bolje čulo. Što se tiće potrošnje baterije, troši bateriju kad se aktivno koristi, u idlu neprimjetno, razgovori preko vibera znatnije troše bateriju nego obični razgovori, sms ili chat otprilike oko 1kb za 500 slova, nemoj koristit smajliće ako želiš uštedit :)
I Wifi always on znači da je stalno spojen i da poruke primaš kao i smsove dok ne ugasis wifi. a ovaj drugi , navodno, nemoj me držat za riječ isklučuje viber u sleep modu, uglavnom što sam primjetio, ram usage je oko 35 mb kad je Wifi always on mode, a kad stavim na taj drugi, onda je zauzeće memorije oko 43-48MB. Ispadne da je bolje da je always on( i šta ti smeta da je) s druge strane sa prekidateljem zadataka ga uvijek možeš prekinuti, ili recimo cleanmaster ako ga koristiš ili nekom drugom aplikacijom.

srle srki
12.11.2013., 13:05
odlican update za viber ovo sa voice porukama je prava stvar :503:

Firenca
15.11.2013., 00:14
ja sam na vipu i kad kupim onaj paket od 250mb koliko bi mi on mogao izdrazat ovako za pisanje poruka na viberu odnosno i za korištenje samog pretrazivaca za net?

genius_one
15.11.2013., 08:42
250MB za Viber (poruke) je i više nego dovoljno. Ne vjerujem da postoji način da običnim Viber porukama potrošiš toliko.

androidas
15.11.2013., 19:31
Imam najnoviju verziju vibera. Kada udem u aplikaciju prikazu mi se svi kontakti i onda stisnem viber kontakti i samo oni budu. Kada opet udem opet svi kontakti. Kako namjestit da budu samo viber kontakti?

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

venera_veritas
15.11.2013., 19:34
postoji li način kako da promijenim zvuk poziva i poruka na viberu?

Gefutko
16.11.2013., 16:56
pa bez upotrebe kompa i caka ne, a ako narediš da koristi zvukove mobitela onda će imati identično zvono kao i poziv odnosno sms..

venera_veritas
16.11.2013., 17:20
šteta za zvuk.
ne voim neka kompliciranja.
a baš bi voljela imati viber koji pjeva kao neka ptičica.
super mi ej aplikacija s tim svim naljepnicama.

ilicicvedran
21.11.2013., 20:01
:504:1. Naime dobio sam poruku da se sada mogu zvati svi brojevi besplatno i oni koji nemaju viber , ali kada idem zvati izbaci mi onu poruku za plačanje.

2. Zašto mi neučita sve brojeve koji imaju viber nego samo tri .

tomisličak
21.11.2013., 20:48
Možeš li molim te ovdje prepisati tekst poruke koju si dobio?
Moguće da nisu svi kontakti s instaliranim Viberom uvedeni
jer bi bilo dobro mobitel i restartirati.

grocky
08.12.2013., 19:53
Do danas nisam imao potrebu za Viber-om. Danas ga instaliram, i potrebna mi je mala pomoc. Naime, dobio sam obicni SMS preko operatera od korisnika koji ima viber, i taj sms mi dodje i na aplikaciju za sms i na viber. Kako cu staviti da mi sms preko operatera dolazi samo na jedno mjesto. Takav sms mi ne treba na viber dolaziti.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk

budalo
08.12.2013., 20:21
Probaj isključiti sljedeće: Menu > Postavke > "Odgovori bestlatno putem Vibera (Ako je moguće, koristi Viber za slanje SMS odgovora)"

grocky
08.12.2013., 21:01
Mislim da mi je to i bilo iskljuceno :ne zna: Evo sad gledam, iskljuceno se, a nisam nista dirao od postavki.

budalo
08.12.2013., 21:40
Aha, sad sam pažljivije pročitao što si napisao. Sad ne znam, vjerojatno druga strana to treba isključiti. Koliko se sjećam kod zadnjeg update-a je Viber nešto "pitao" oko tog sms-anja, tipa da li želiš upravo to da ti poruka ide preko Vibera ako druga strana ima Viber ili nešto sl.

genius_one
09.12.2013., 08:47
I ja sam dobio SMS na VIber. Očito je da su nešto sprčakli s Viberom.

Red Butterfly24
09.12.2013., 09:56
Ovaj zadnji update im je nešto lošiji..meni se stalno isključuje-uključuje :/

magadan
13.12.2013., 14:40
Koju verziju Vibera (ima li uopce dostupno starih verzija) je najbolje instalirati na Android? Imam mob Huewei Ascend y300.

I jos jedno vazno pitanje...je li ga bolje instalirati na internu memoriju ili na SD karticu? U kojem slucaju manje zeza?

Gefutko
13.12.2013., 15:01
Mislim da se može samo zadnja, ionako uvijek moraš update radit, ne vidim razloga zašto nebi to radio. Meni je na sd ako je to pod navodnicima na sd jer nije u potpunisti na sd već sami mali dio....

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

magadan
13.12.2013., 15:49
Upravo instaliram Viber.
Trebam li pri instalaciji kad zatraze da napisem svoj broj napisati 098........... ili 98............ bez nule. Oni su ponudili (+385) i rekli da napisem svoj broj.

assassin
13.12.2013., 16:00
Bez nule.
Makar si i mogao probati :D

magadan
13.12.2013., 16:12
Hvala:)

blau
29.12.2013., 11:38
Pitanje!!??
Frend mi pošalje svoj broj, ja ga ukucam u svoj telefonski imenik ali ga u viberu ne prepoznaje....čačkam,čačkam i ne ide..nakon 5 minuta zove me neki broj 091911....koji neznam čiji je...na drugoj strani frend se javlja i pita zašto ne zovem!! Ja mu kažem da zove sa broja koji mi nije dao..on se čudi..nema pojma za to!!

Prekinemo razgovor, ugasimo viber i on me zove preko običnog SIM-a...i ja vidim da je njegov broj onaj prvi broj koji mi je davao ali taj broj ne mogu ukucati u viber jer mi signalizira poruku da to nije viber broj!!

Odem opet u viber i memoriram ona drugi broj za kojeg on nema pojma i šaljem poruku i zovem ga i sve ide!!

Kad on mene zove na SIM onda je broj npr 091 123 123, a na viberu se pokazuje 091911455455...nema nikakve veze sa ovim prvim i pravim brojem..a uz to je ovaj i dugačak neki....negdje se pojavljuje kao 091911455455 a negdje kao 385911455455!!

Što se događa??

Bugy
30.12.2013., 19:27
Postoji li konačno kakvo rješenje da Viber ne zvoni svaki puta kada stigne nova poruka, a prozor u kojem stižu nove poruke je otvoren?

verdan
13.01.2014., 08:44
Jučer sam instalirao Viber i pri kraju instalacije mi traži da upišem broj mobitela i ja ga upišem (+38597xxxxxxx). Nakon toga piše da če mi doči SMS s kodom za aktivaciju za najviše minut, međutim ništa od SMS-a več pola dana.
Ponovo reinstaliram Viber i ponovo pošaljem svoj broj mobitela ali opet ništa.
Dajte pomoite ako neko zna u čemu je problem, potreban mi je Viber ovih dana (odlazak u inozemstvo)

leinamama
14.01.2014., 14:16
Ukucaš samo svoj broj , bez pozivnog za rh i bez početne nule npr.ako je 097 , ukucaj 97,

marali78
14.01.2014., 18:37
Može mi koji vrsni poznavatelj aplikacije Viber i podatkovnog prometa dati odgovor? :)

Imam 512 Mb interneta na mobitelu (iphon, ios) i zvala bih preko Vibera Njemačku, osobu koja također koristi Viber...koliko će mi prometa uzeti za cca 5-10 minuta razgovora, zna li tko?

:)

davor2210
14.01.2014., 20:26
Viber troši oko 700 KB po minuti za razgovore.
Pozdrav.

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

marali78
15.01.2014., 09:34
Hvala :)

guverner
15.01.2014., 14:08
Ni ja ne mogu instalirati Viber!?Skinem ga s Trg.play,kad uđem u aplikaciju i upišem svoj broj mobitela,piše da ću pristupnu šifru dobiti SMS-om.Međutim taj SMS nikad ne dobijem!?

chillout23
15.01.2014., 21:43
isto ti trosi i da zoves u susjednu sobu :) nije bitno jel njemacka ili botsvana :mig: :)

Sent from 23

tomisličak
16.01.2014., 14:32
Međutim taj SMS nikad ne dobijem!?
Ne znam točno koliki je vremenski rok za dobijanje pristupnog koda,
ali pokušaj nakon poslanog zahtijeva ugasiti mobitel, pa upaliti.

Jean Paul
16.01.2014., 15:20
Imam problem da kad otvorim Viber ucita mi se samo nekoliko kontakata od svih onih koje imam uobicajeno,dogadja se jos kome?
Verzija je 4.1.1

xx..viva..xx
22.01.2014., 10:28
Evo imam novi mob i sad idem instalirat viber ...prije toga whatsapp i on mi je uredno syncao sve koje imaju whatsapp...no u viberu mi uporno tvrdi da nema kontakata i da nek pozovem.
Deinstalirala sam ga pa reko ponovo cu. I jos ugasila pa upalila mob ali nista nijednog jedinog kontakta u cem je problem???!!!!

EDIT: uspjela sam , znaci ako jos netko ima slican problem (radi se o galaxyu s4) izbrisat kontakt i ponovno ga ukucat u imenik i onda mi se pojavio i u viberu :mig:

karlito
23.01.2014., 10:43
Danas mi se ruši cjeli dan viber,neće se uopće otvorit. .Jel to nešto do njih ,ima netko još problema?

Sent from my X7 using Tapatalk 2

Jean Paul
23.01.2014., 16:05
Kod mene radi bez problema cijeli dan,nesto je do tebe izgleda:ne zna:

karlito
23.01.2014., 17:21
je da. .uspio sam ga ažurirat i sad je sve ok. .tnx

Sent from my X7 using Tapatalk 2

gorvuk890
25.01.2014., 02:10
Nova Viber nadogradnja - Viber 4.2 za Android omogućava blokiranje bilo kog broja ili kontakta, detalji na linku: http://www.telefoniram.com/viber-4-2-za-android-omogucava-blokiranje-bilo-kog-broja-ili-kontakta/

Lu Salome
13.02.2014., 12:16
Viber ili Vajber?!

Jaaako mi je bitno!

Bugy
13.02.2014., 12:18
Vajber

vidi službenu stranicu https://www.youtube.com/watch?v=-MQw1HtawK0

Lu Salome
19.02.2014., 14:11
Hvala Bugy.

Gilmour
24.02.2014., 09:28
Jel vas zajebaje ovaj viber? Ne prima poruke, šteka non stop?

kova11
24.02.2014., 10:00
Ne,radi ko vurica

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Retonja
05.03.2014., 06:37
Ola madrfakeri. Pitanje!

Imam jednu žensku u Njemačkoj koju želim zvat ali nema Viber te ju mislim zvat na njen mob ali na hrvatski broj s ViberOutom. Znači, nešto tipa rominga. I sad, dali se meni naplačuje cijena po hrvatskoj tarifi ili kao poziv za Njemačku?

Tenkju!

alabri
06.03.2014., 09:46
Veliki pozdrav ljudii, ovako željela bih postaviti pitanje jedno koje se tiče VIBER-a.Da vas pitam, nadam se da ce se citati ovo jer ne znam koliko je aktivna ova tema...Hm...
Da li je moguće isprintati liste dopisivanja s vibera s ličnog broja ako neko nema licni telefon, i ako su obrisane poruke tj.dopisivanja s viber? Da li je to uopšte moguće ako se poruke s ličnog telefona obrišu da li im ko može ući u trag?

assassin
06.03.2014., 10:00
Kao moze li ti netko izvana (bez pristupa tvom mobitelu ili mobitelu osobe a kojom si se dopisivala) citati/pristupiti porukama?
Ako je to pitanje- ne.
A, ako su poruke pobrisane- ne mozes ih ni ti niti itko drugi vratiti.

Naravno, ne racunam to sto mozda u Viberu negdje spremaju na serverima- ali s te strane skoro nigdje "nisi sigurna".

mrachni hajduk!
12.03.2014., 17:50
vajber je zakon

toliko love mi je ustedio na pozivima s drugim kontinentima da sam razmisljao o donaciji

moze li se to uopce?

Bobby1
13.03.2014., 05:36
Viber ti drze izraelci,i samo prosle godine je investirano u kompaniju 20 mil $...donacije nisu htjeli od nikoga ali mozes im mail poslat i pitat,mada im tvojih par kuna nece nista znaciti,osim sto bi se ti lijepo osjecao zbog lijepe geste :D

tptlk 2 via HOX

marinnn
13.03.2014., 22:53
Mozes kupiti naljepnice;-)

znam-plivat-007
18.03.2014., 16:04
Kada se promini ime nekog kontakta, u viberu i dalje stoji pod slovom prvog slova proslog imena... Minus.

Sent from my Tele2fon v5 using Tapatalk

znam-plivat-007
19.03.2014., 21:29
Nakon poruke odma su updatali i sve 5 :3

Sent from my Tele2fon v5 using Tapatalk

ninci2306
21.03.2014., 11:45
pozdrav,
meni treba pomoc oko ovga vibera ili ti vajbera,ja imam nokia lumia 520,i sad kada mi je viber otvoren onda ako me neko zove on zvoni,a ako je telefon prebacen na fejs ili na nesto drugo ili je jednostavno u stanju mirovanja,meni on opste ne zvoni ,a kad otvorim viber onda vidim propustni poziv,a kad mi odje sms onda me obavjesti ..pa ,eto ako ima neko da mi moze pomoci,bila bi mu zahvalana do neba

Retonja
21.03.2014., 13:55
Jesi probala prckat s postavkama mobitela i Vibera? Cini se da ti je preuzeo postavke od moba pa njima upravlja.

Sent from Galaxy S5 using Tapatalk Pro banana!

stBoni10
15.04.2014., 22:04
Pozdrav, može li se Viber instalirati i na tablet, i je li funkcionira samo uz prisutnost Interneta, ili...? :)

kova11
15.04.2014., 22:55
Možeš ga instalirati i na tablet,internet je obvezan za viber

stBoni10
16.04.2014., 11:44
Hvala ti na odgovoru! :mig:

Precious Soul
12.05.2014., 20:31
Ljudi, može pomoć :)

Zanima me jel vam puca veza na Viberu? Koji puta ne dobijem porukice, nego tek skužim da mi je porukla stigla kad uđem u sam Viber... Isto tako mi se zna desiti da se gubi tipkovnica :(

Jel to do moba ili do Vibera, hm?

Hvala :cerek:

R1982
13.05.2014., 14:47
Dobro pa znamo o kojem mobu se radi. :D

Precious Soul
14.05.2014., 23:46
Pa kaj ne veliš? :zubo: :brukica:

Radi se o LG Optimus L7... Što više dana prolazi imam feeling da sam fulala mob :zubo: Puca mi često internet veza, i na Viberu, i Google-u i ukratko, posvuda :)

fiser
15.05.2014., 09:15
Pa je,nešto viber često šteka u zadnje vrijeme.
Evo upravo sada ne radi:(

kova11
15.05.2014., 16:26
Meni viber radi najnormalnije,prije neki dan stigao updates vibera i sve klizi......mob je sgs3 rom 4.4.2 kitkat

ToMBaR
16.05.2014., 09:27
"Veći" ispad Vibera koji zamjetih bio je krajem 3. tj. početkom 4. mjeseca, kad se more ljudi po Europi javljalo s problemima...nakon toga manje više sve OK

suza31
18.05.2014., 09:54
kako da deinstaliram viber koji se void na moj broj na svim uredjaima n akojima je instaliran jer sumnjam da je neko instalirao viber sa mojim brojem I prati moju prepisku

M-A-M
20.05.2014., 22:14
Kad nekog blokiram na viberu, hoće li ta osoba znati da sam ju blokirala? Na whatsappu recimo, kad se nekog blokira ta osoba ne vidi avatar i podatak kad smo zadnji put bili online, te poruka nikad nije isporučena. Je li tako i s viberom ili?

kamiondzija
24.05.2014., 16:55
Jeli vam šteka Viber??
Meni nece niti uc u aplikaciju :(

Maggie M
29.05.2014., 07:52
Koliko su podaci vezani uz moj mobitel i sd karticu dostupni ostalima? Htjela sam instalirati Viber na svoj smartphone, no zbog uvodnih napomena imam dojam da u tom slucaju dosta tih podataka postaje javno vidljivo.
Sve besplatno, to mi je super, no ne uz cijenu gubitka privatnosti.

Pravnicica
29.05.2014., 09:02
Kak to misliš? :misli: Ljudi vide ono šta im pošalješ, ne mogu ti uć u mobitel.

lggg
02.06.2014., 03:44
Zašto nekih kontakata nema u viber imeniku, a ti isti kontakti mene uredno zovu preko vibera ili šalju poruke? Zašto te iste kontakte mogu zvati samo preko viber out?

Sent from my W200 using Tapatalk

marinnn
02.06.2014., 07:36
Meni je se slicna stvar dogadala sa kontaktima koji mi nisu bili na popisu My conatcts na googlu. Kad san ih tamo doda pojavili su se u viberu.

VinnyVi
05.07.2014., 20:24
Ako stavim drugu sim karticu u telefon što će se desiti sa kontaktima u viberu? Oba broja su registrirana na viber. Kako to uopće funkcionira?

Nemam trenutno telefon koji podržava viber pa sam mislila instalirati viber za desktop ali moram biti online i na telefonu da bih ga aktivirala pa se bojim da nešto ne pomiješa sa kontaktima s obzirom da na viberu ne postoji opcija za odjavu.

vhrkac
12.07.2014., 18:33
evo i ja promijenio telefon...i naravno instalirao viber i nikako da dodje onaj code ....kome da se obratim i gdje....hvala unaprijed

android telefon

Pravnicica
12.07.2014., 18:38
Jesi kliknuo da te nazovu i izdiktiraju kod?

vhrkac
12.07.2014., 18:55
gdje da kliknem to..kazu poslali kod smsom i da pricekam minut al ne dolazi kod

Pravnicica
12.07.2014., 19:48
http://support.viber.com/customer/portal/articles/1379211-how-do-i-use-automatic-callback-

minimarko
18.07.2014., 14:13
Idem na put od nekih 15 dana kroz bosnu, crnu goru. Zanima me kako ovaj viber funkcionira. Mislio sam preko njega da se cujem sa svojima, međutim dok sam u romingu internet je preskup. Kako funkcionira to ?
Koliko trosi viber prometa na mobitelu za komunikaciju ?! malo sam neuk pa ako me tko moze prosvjetliti Hvala :D

stBoni10
18.07.2014., 20:15
u viberu su pozivi besplatni. ali jesu li besplatni i ako me netko preko vibera sa 099 zove na 091 ?
Ne znam je li glupo pitanje, ali, ne želim se iznenadit kad mi stigne račun :D

dje-CAk
18.07.2014., 23:23
Viber ne ide preko mreže nego preko interneta kao Skype, Facebook, i slično... troši se samo podatkovni promet.

Lady_Tila
19.07.2014., 11:37
Idem na put od nekih 15 dana kroz bosnu, crnu goru. Zanima me kako ovaj viber funkcionira. Mislio sam preko njega da se cujem sa svojima, međutim dok sam u romingu internet je preskup. Kako funkcionira to ?
Koliko trosi viber prometa na mobitelu za komunikaciju ?! malo sam neuk pa ako me tko moze prosvjetliti Hvala :D
Mislim da je meni za oko 10 minuta razgovora uzimao 5-10MB

Using Tapatalk

acm01
28.07.2014., 17:18
Uređaj Samsung S5, android 4.4.2.
Kopirao sam imenik sa sim-a na telefon, i sad su mi u viber imeniku svi brojevi dupli.. :confused:
Kako rijesit problem? :)

milenkovic
31.07.2014., 18:48
Moze li se u romingu ako sim kartica nije u telefonu napraviti racun preko vibera?

assassin
31.07.2014., 19:06
Ako SIM kartica nije u telefonu- ne možeš preko ničega napraviti račun.