PDA

View Full Version : Od stimulacije do transfera

stranice : [1] 2

zoro007
06.02.2012., 16:36
Kako se nosite ili ste se nosile s fazom postupka do punkcije?
Većina vas će reći da je nagori taj psihički stres i isčekivanje bete.

Kako ste se nosile s pikanjem? Na koje ste turbulencije nailazile u fazi do punkcije? Da li vas je doc gledao pred sam početak stimulacije?

zoro007
06.02.2012., 16:37
Obzirom da mi je prvi postupak prošao bez fertilizacije (mada sam na osnovu vrijednosti tj. tajminga znala da neće dobro završiti), svaki sljedeći sam bila kao na iglama nakon punkcije.. li će doći do fertilizacije i kolika će biti stopa oplodnje, kakva će biti kvaliteta embrija..

sly47
06.02.2012., 16:50
U prvom postupku sam bila totalno kul sve do momenta kad sam trebala nazvat da vidim jel doslo do oplodnje - i tu sam pukla ko kokica doslovno.
U drugom postupku ... Ocekivanja su bila granicna pa je takva bila i moja reakcija.
U trecem sam bila blago receno ukakana od starta ko grlica ... Jednostavno to konstantno iscekivanje necega je :zvrko:

*Mare*
06.02.2012., 16:53
eto me na mojoj trenutnoj temi :raspa:
iako sam u prirodnom mene trenutno ovo ubija više nego čekanje bete. doslovce.
svaki dio postupka ima svoj faktor za živčane slomove - trenutno je najveći strah da ću odovulirati prije punkcije. onda uspoređujem veličine folikula sa prijašnjim posupcima i paničarim još više :503:

sutra kad dođem na stol i ako kažu da je folikul još tu počinje nova panika - šta ako je prazan?!? :503: ni bol punkcije nije toliko jeziva kao ta misao u glavi..

naravno ako uspijemo dobiti js počinje opet nova drama - hoće li doći do fertlizacije? :503: i opet nespavanje do poziva labu i opet uspoređivanje sa prijašnjim postupcima.

a ja sam kao kuler, moš mislit! :facepalm::rofl:

evo trenutno se ne mogu natjerati niti na ručak jer me tepu žiFci.. :ceka:

*Mare*
06.02.2012., 16:58
U prvom postupku sam bila totalno kul sve do momenta kad sam trebala nazvat da vidim jel doslo do oplodnje - i tu sam pukla ko kokica doslovno.
U drugom postupku ... Ocekivanja su bila granicna pa je takva bila i moja reakcija.
U trecem sam bila blago receno ukakana od starta ko grlica ... Jednostavno to konstantno iscekivanje necega je :zvrko:

meni je najbolji feeling bio 3.po redu postupak (prirodni) jer u prva dva nije došlo do fertilizacije, u taj treći sam išla preko one stvari, nisam ni mislila ići ali je ispalo da sam na konzultacijama bila 7.dc i da mi je dr rekla da idemo pokušati.. dan nakon punkcije kad sam trebala zvati lab nije mi se dalo. doslovce. onda sam na poslu išla zapaliti i usput čisto da se toga riješim nazvala i bila sigurna da je odgovor isti (par dana prije podigla sam po prvi puta amh i bila sigurna da moje stanice u prirodnima ne mogu valjati i gotovo).

kad je biologica iskreno sretna rekla "imamo čudo, oplodila se i lijepo se razvija, vidimo se na transferu" isti tren sam se počela tresti, plakati i smijati, sve odjednom. i ostatak dana na poslu sam zapravo provela plačući.
mislim da ću to kako sam se tada osijećala doživjeti ponovno tek kad vidim veeeliku betu.

katarina72
06.02.2012., 17:01
eto i ja sada tu spadam, 6dan stimulacije , dosada 17gonala, 3 menopura, 22dan supresije, u petak put za prag

dalia28
06.02.2012., 18:52
superfact od 1.dc
vaginalete
hiramicyn jedan dnevno
25gonala

-sa bockanjem nemam problema-nekad malo više pecne nekad manje al sve u svemu ništa strašno
- dr me pregledao prije stimulacije

Sashica
06.02.2012., 20:03
Kad je stimulacija počela, bila sam sretna da napokon nešto poduzimam, ali bilo me strah, nisam znala kako ću reagirati jer imam endometrioznu cistu na desnom jajniku pa me bilo strah. Pikanje je bilo OK, inače se bojim igle i ne znam kako bih uspjela sama sebi dati injekciju, vjerojatno bi se srušila :D Tako da sam pikanje kombinirala ispočetka u bolnici, a onda me muž pikao. Menopur peče, ali Decapetyl užasno peče, ali nije strašno.

Nisu mi radili UZV neposredno prije početka postupka.

Pred punkciju me bilo strah - koliko će boljeti, ali više od toga me bilo strah koliko js će uspjeti punktirati i kakve će kvalitete biti. Cijelo vrijeme sam se brinula je li dovoljno folikula, jesu li dovoljno veliki, jesu li mi na vrijeme dali štopericu (prerano ili prekasno)... sve me brinulo :zvrko: Punkcija je prošla OK (drogirali me nečim protiv bolova).

Onda slijedi razdoblje iščekivanja, odjednom sam zaboravila pikanje, lijekove i vrijeme mi je užasno sporo prolazilo do onog poziva u lab i iščekivanja jesu li se oplodile, koliko, kakve su, kad će transfer... Isto tako bio mi je čudan osjećaj da su moje mrvice tamo negdje u nekom labu, a nisu u mom trbuhu :zubo:

Nakon transfera, dok sam ležala u sobi s drugim curama, osjećala sam se super, sve dijelimo iste želje, iste snove, dijelimo iskustva, želimo jedna drugoj uspjeh, zajedništvo i razumijevanje osjete se u zraku, lijep osjećaj :cerek: Povremeno pomazimo trbuh i zamišljamo da je bebica već tu i da neće otići...

Onda odlazak doma i najgore razdoblje, iščekivanje bete.

sly47
06.02.2012., 20:21
Kate stvarno drzim fige za dobitni prag. Ti si koka sa puno jaja i samo nek budu kvalitetna i neka se nadje nesto i za drugu rundu ;)

Dalia i tebi drzim fige :)

Mare ti sve znas :kiss:

Ma to konstantno cekanje dovodi do ludila :503:

katarina72
08.02.2012., 21:07
eto 8 dan stimulacije
lijevi jajnik 2 folikula 9 i 12 mm
desni 9 folikula 8-13 mm
endo trolinijski 8 mm

kontrola u petak ujutro u Zagrebu, u 2 avion za Prag
u subotu ujutro kod njih kontrola, navečer štoperica
punkcija u ponedjeljak

katarina72
13.02.2012., 17:03
13 dan stimulacije
25 gonala + 14 menopura
15 folikula 19-20mm

večeras štoperica, srijeda punkcija

meg149
24.04.2012., 10:15
evo da se javim i danas ovdje, jucer sam pisala na hormonski nalazi,
jucer sam imala na uzv 5 vodecih folikula danas imam 9 i jos dosta manjih tako mi je dr rekao, u cet mi je punkcija al neznam dali mi je to rano jer ce biti 11dc, al valjda oni najbolje znaju...

upsidedown2
24.04.2012., 12:43
ok,
evo opet ja...
znaci uskoro pocinje pikanje, atriljerija je kod mene, ali ce me bockati u bolnici.
Kako i kada da otvaram bolovanje?
Kada mogu najprije?

Zafrina
24.04.2012., 13:10
hm.. mislim da ti to otvara tvoj gin, i to najčešće nakon punkcije. al pričekaj još nekoga da ti se javi sa stvarnim slučajem, ovo što sam ti ja rekla - tako ću ja napraviti kad bude trebalo.

meg149
24.04.2012., 13:35
ok,
evo opet ja...
znaci uskoro pocinje pikanje, atriljerija je kod mene, ali ce me bockati u bolnici.
Kako i kada da otvaram bolovanje?
Kada mogu najprije?

bolovanje mozes otvoriti cim pocmes s pikicama, ides kod svog gin i on ti na papir napise zbog cega ti treba otvoriti bolovanje i onda s tim ides dr opce prakse i ona ti otvara i to je to :)

ja opet imam pitanja posto mi je punkcija u cet a muz i ja nismo hopa cupa radili :lol: od kad sam se pocela pikati a ni on sam nije nista radio :D sad sam se sjetila da bi mozda to mogao biti problem? ili nebi? ako danas to obavi mislim hoce mu sperma biti ok? ili ako nista ne radi do cetvrtka hoce biti prestara? nekih 15 dana? :confused: :ne zna:

upsidedown2
24.04.2012., 13:39
bolovanje mozes otvoriti cim pocmes s pikicama, ides kod svog gin i on ti na papir napise zbog cega ti treba otvoriti bolovanje i onda s tim ides dr opce prakse i ona ti otvara i to je to :)

ja opet imam pitanja posto mi je punkcija u cet a muz i ja nismo hopa cupa radili :lol: od kad sam se pocela pikati a ni on sam nije nista radio :D sad sam se sjetila da bi mozda to mogao biti problem? ili nebi? ako danas to obavi mislim hoce mu sperma biti ok? ili ako nista ne radi do cetvrtka hoce biti prestara? nekih 15 dana? :confused: :ne zna:

hvala,znaci prvo ginkicki pa onda kod opece. thnx.
sretno na punkciji,ja dane odbrojavam do pocetka pikanja.
nama su samo rekli da moraju biti 4 dana apstinencije, nista ispod

meg149
24.04.2012., 13:50
hvala,znaci prvo ginkicki pa onda kod opece. thnx.
sretno na punkciji,ja dane odbrojavam do pocetka pikanja.
nama su samo rekli da moraju biti 4 dana apstinencije, nista ispod

ma nama sad nista nisu rekli, al zadnji put su rekli 3-4 dana a ovo bi bilo 2 dana a opet bojim se da ce biti prestari u cetvrtak, morat cu ih nazvati i pitati

meg149
24.04.2012., 13:54
ma nama sad nista nisu rekli, al zadnji put su rekli 3-4 dana a ovo bi bilo 2 dana a opet bojim se da ce biti prestari u cetvrtak, morat cu ih nazvati i pitati

evo ipak sam na netu nasla 2 do 5 dana pa mu sad idem reci da to odradi :rofl:

Ninna
02.05.2012., 13:32
imala sam prvi uzv na 3 dc i od 4 dc počela s klomifenima 2x1,
kad sam došla na sljedeći uzv na 9 dc svi folikuli su počeli rasti (imam pcos), niti jedan nije bio veći, od 11-18 dc sam primila sam 8 gonala, svaki dan po jedan i dalje po jedan klomifen
na kraju je bilo 4 folikula s lijeve i 4 s desne strane
danas na 20 dc bila punkcija, dobili 5 js :cerek:

i sad čekanje koliko će se i da li će se oploditi :ceka:
i šta ako budu tri, jel me uopće pitaju koliko hoću nazad i jel ih vraćam sve ili kako :confused: :confused:

sly47
02.05.2012., 15:16
Nina ako nisi potpisala ništa ( a i da jesi) ne mogu ti nikakvom prisilom vratit 3/3 ukoliko bude 3/3. No onda ono što nije transferirano završava kako završava - baca se pošto i dalje nema zamrzavanja :tuzni:

ne znam kakva je praksa kod L u smislu dal pita no ja sam uvijek kod svog mpoa pitala što i kako bi mogli i nije dolazilo u obzir da ne sudjelujemo u odluci. ;)

Ninna
02.05.2012., 18:07
da, to je i meni muka jer se bacaju :(

vidjet ćemo kako će biti

upsidedown2
12.05.2012., 18:29
Cure,
Da li je normalno da mi je 6dc (danas primila 9 i 10 gonal), da osjecam jajnike i da imam iscjedak, ali ono do gacia, kao neki creamy-waterly? Inace nemam tak jako nikad.
UVZ mi je 8 dc, prekosutra.

sly47
12.05.2012., 19:54
Cure,
Da li je normalno da mi je 6dc (danas primila 9 i 10 gonal), da osjecam jajnike i da imam iscjedak, ali ono do gacia, kao neki creamy-waterly? Inace nemam tak jako nikad.
UVZ mi je 8 dc, prekosutra.

je, normalno je. Iako tanka je linija između normalnog i nenormalnog :D

upsidedown2
12.05.2012., 20:53
je, normalno je. Iako tanka je linija između normalnog i nenormalnog :D

Thnx sly,
Mislim da cu u pon biti sigurna sto je.
Thnx, sto si uvijek tu s odgovorima.

upsidedown2
14.05.2012., 07:27
Vijesti s prvog uvz :)
8dc
Dok. koji je inace na rijecima skrt , rekao je samo odlicno.
To je prvi put da cujem tu rijec od njega, inace max nam je bilo jako dobro.
Na svakom jajniku mi je zapisao 14,12,12,12,
Valjda odoka..mislim sto mogu biti tako jednaki na svakom?
Endometrij 8,8
Nastavljam sa gonalima, od danas uvodim cetrotide i u srijedu novi uvz.
Sve mi se cini aspiracija me kaci za vikend.

upsidedown2
16.05.2012., 08:13
Ja sam se upravo vratila sa uvz, ovaj put epitet dana je "super".
Endometrij je 8,2..a drustvo se malo povecalo.Sada ih je 10.
Na desnom 17,15,13,14,14,14
Na lijevom 16,15,14,14
Vadila sam estradiol i sutra ponovo uvz.

mrsavicaaa
16.05.2012., 08:26
Ja sam se upravo vratila sa uvz, ovaj put epitet dana je "super".
Endometrij je 8,2..a drustvo se malo povecalo.Sada ih je 10.
Na desnom 17,15,13,14,14,14
Na lijevom 16,15,14,14
Vadila sam estradiol i sutra ponovo uvz.

10 komada?:eek:
Ja sam imala 6 a od tih 6 su izvadili samo dva f:(
Al dobro, i u ta dva su f su bile JS i obje se oplodile.

Sashica
16.05.2012., 11:03
upsidedown, dobro napreduju :D

upsidedown2
16.05.2012., 11:33
Da, za sada izgleda dobro.
Sro mislite kada ce mi stopericu?
Koliko njih mora biti 18mm?
To je minimalno, sto ne?

upsidedown2
16.05.2012., 11:57
10 komada?:eek:
Ja sam imala 6 a od tih 6 su izvadili samo dva f:(
Al dobro, i u ta dva su f su bile JS i obje se oplodile.

Moze biti tako i meni, tko zna koliko ce ih biti za vadjenje, a koliko jajnih.

upsidedown2
16.05.2012., 17:00
Estradiol 2200, sada bila na pikanju i vidjela nalaz.
Stoperica sutra?

jednababaroga
16.05.2012., 20:29
pozdrav!!!

Meni danas došla menga. Sutra krećem s femarom, prvi uzv bi treba bit u nedilju :503: , pa vidit ću sutra sa sestrom, jel subota il nedilja.

A mene sad samo mući kako reć šefu:504:

jednababaroga
18.05.2012., 20:21
danas mi je 3dc, od jučer pijem femaru 3x1, sutra prvi uzv pa ću znat kako i šta dalje.

zoro007
19.05.2012., 22:41
samo da zazelim jednojbabarogi svu srecu svijeta i da ti ovaj postupak bude zadnji :cheer:

@donatela - :top: za slike!!!

jednababaroga
20.05.2012., 10:01
zoro, hvala puno.
Bila sam jućer na uzv, nije baš bajno. Samo po jedan folukil, al kaže dr da je rano, pa možda do ponediljka bude bolje

jednababaroga
21.05.2012., 14:55
u subotu 4dc sam bila na uzv, nije baš dobro, samo po jedan folikul na svakom jajniku. svejedno mi je dai menopure 1x3 svaki dan, jer sam ih već kupila pa da ih iskoristim.

Danas 6dc, ovaj jedan na desnom se razvija kako treba, a na livom stoji na 8mm, pa tako da ništa od njega. Nastavljam s menopurima do sride, pa onda vadim estradiol i radim uzv da vidimo šta dalje.

upsidedown2
21.05.2012., 16:26
Evo mene.
Aspiracija u subotu, 8 folikula , 3 prazna, 5 zrelih js.
U nedjelju kazu sve ok, oplodjene, da zovem u ponedjeljak za dan transfera.
Danas zovem, kazu doci sutra.Znaci 3 dan.
Pitala sam ju koliko se oplodilo, takve inf. ne daju preko telefona :ne zna:
Sto je presudilo da je transfer 3, a ne 5 dan, ako je bilo 5js.
Da li znaci da su slabije kvalitete?
Dobijem odgovor da su odlicno:confused:, ali da je takav dogovor i primarijusom( to bi bio tko?) i da ovisi o nizu faktora i o godinama pacijenta.
Mislim???:503:
ImMam 35, ok, nije bas da sam cvijetic, ali nisam ni krama.
A AMH mi je 38, po tome mi ni jajne ne bi trebale biti nekaj lose...i bila sam u blago stimuliranom.
Mislim ljute me:504:

Francesca
21.05.2012., 16:31
Upside nemoj se s tim opterecivati, nije bitno nakon koliko dana je transfer, ima ovdje super iskustava i sa 3 i sa 5 dana
Samo pozitivno :top:

upsidedown2
21.05.2012., 17:00
Znam Franceska, ne mozemo na to utjecati, ali smeta me sto ti nista ne govore , odnose se prema nama kao djetetu, koji ne treba znati stvari za odrasle.

upsidedown2
21.05.2012., 17:02
Koliko citam itrazim uokolo, cesto naidjem na ono jedan, ali vrijedan.
Tako da ne briguj, jos ima cajta.

sly47
21.05.2012., 17:25
Ajd ajd, meni vracene blastice 5 dan oba puta u stimuliranima pa sipak a znam gro primjera kao slabijih zametaka na 3 dan pa curke trudne ;)

Cesto je zapravo i logistika faktor samo nece reci joj znate bude tad i tad jer nam je biolog/doktor tad dostupan npr :zubeki:

Sve je to ok, budes vidjela :kiss:

upsidedown2
21.05.2012., 17:48
Nekako su mi ali nadu da su dobre i nista mi ne govore....a ja znatizeljna.
Znam da je nesto trece u zraku uvijek, ali sutra cu ih sve pitati.

sly47
21.05.2012., 20:50
Ako bude ti biolog Patrik na transferu njega mozes stvarno sve pitati ;)

I ne brini, svi mi gledamo druge pa usporedjujemo pa mislimo ovo ili ono al u biti pravila nema. Bude sve to super. Sretno sutra. :)

upsidedown2
21.05.2012., 21:56
Thnx sly,
Lijepo je cuti.
Da,pravila nema.

jednababaroga
22.05.2012., 20:20
pozdrav

meni danas 7dc, od 2 do 6 sam bila na femari 3x1, a od 4 do daljnjega na menopuru 1x3. Danas mi je užasna mučnina, najradije bi se ispovraćala, al ne ide. Još uvik curim, jel iko ima problema s tim? inače mi traje 5 dana, a danas već 7. Koliko je dr reka to nije dobro, koliko sam shvatila ima veze s tankim endometrijem, ako ko zna bolje, nek mi pojasni.
Inače, ostali smo na 1 dobrom folikuli, i nadam se da će se razvijat dalje kako treba

zoro007
22.05.2012., 20:45
pozdrav

meni danas 7dc, od 2 do 6 sam bila na femari 3x1, a od 4 do daljnjega na menopuru 1x3. Danas mi je užasna mučnina, najradije bi se ispovraćala, al ne ide. Još uvik curim, jel iko ima problema s tim? inače mi traje 5 dana, a danas već 7. Koliko je dr reka to nije dobro, koliko sam shvatila ima veze s tankim endometrijem, ako ko zna bolje, nek mi pojasni.
Inače, ostali smo na 1 dobrom folikuli, i nadam se da će se razvijat dalje kako treba

babarogo, pa ti si hard core low responderica :(
neka i taj jedan bude dobitni!!
u slucaju da ti ovo ne uspije, forsaj da te gledaju iz ciklusa u ciklus na pocetku ciklusa, tj. da se gledaju antralci. ako je stalno prisutno 1-2, onda valja raditi s tim, no mozda postoje i mjeseci s vise antralca..?

jednababaroga
22.05.2012., 21:41
zoro, u prošlom sam imala 4 stanice, 3 dobre. Ne znam kako ovaj put nisam dobro reagirala:ne zna:, nadam se da će ova jedna izdržat do kraja

zoro007
22.05.2012., 21:50
kako švabe kazu, von nix kommt nix...ako nisi imala konja za jahanje (citaj antralaca) ne mozes ni dobiti vise stanica no sto imas antracala. to se barem kod low responderica rijetko desava. vjerovatno u tom grmu lezi zec. ali tko gleda low responderice na pocetku ciklusa :503:
luci i jos neki..no malo ih je.

itta
23.05.2012., 09:21
JEDNABABAROGA nemoj se binuti mislim da je još rano za predviđanja. Meni je u ovom postupku aspiracija rađena 18 dc jer se folikuli ( primjer 13dc folikuli 11) i endometrij ( 13 dc 5 mm) nisu razvijali kako treba. Svaki drugi dan folikumetrija i vađenje estradiola. Rečeno mi je da najvjerovatnije na aspiraciji neću imati jajnih stanica. Na kraju su aspirirane 2 js, 21 dc et 2 zametka i beta 14 dnt 99.75. Sad čekam duplanje bete.

jednababaroga
23.05.2012., 20:42
zoro, zadnji put mi je prvi uzv bija 5dc, sad je 4dc.

Jutros bila vadit krv za estradiol i na uzv. Kaže dr da se ova jedna dobro razvija, sad je 16mm, al pojavila se još jedna od 10mm. Ne znam oće li bit zrela za punkciju, al drago mi je da je ima. AL dr kaže da ništa od punkcije ako se endometrij ne poboljša, još je dosta tanak, a ja sam i danas curila :(

jednababaroga
23.05.2012., 20:56
zafrina i donatela, sretno

upsi, nek se mrvice gnjezde.

Ja bila jutros vadit krv za estradiol, i uzv. Danas je 9dc, još sam na menopurima, i još surim :eek: :503:. Nije mi jasno zašto i kako. Na uzv, dr kaže da se ova jedna lijepa stanica dobro razvija, sad je na 16mm, i da se pojavila još jedna od 10mm. Juhuhu. AL problem je tanak endometrij i dalje, i ako se ne podeblja, ništa od punkcije. Sutra popodne sam opet na uzv, pa ćemo vidit dalje.

itta, tvoja priča me skoro rasplakala, držim fige da se beta lipo podupla.

zoro007
23.05.2012., 21:10
pitaj ga da ti da estrofem. meni je luci zadnji put dao uz klomice estrofem, doduse zbog one zbunjole sam prekinula s njim na 7dc jer smo otpisali ciklus. na kraju je endometrij bio odlican.
eh sad, da li ce ti ova od 10mm biti zrela, to je malo problem kad folikli rastu nejednako. vjerovatno ce ti ova od 16mm biti u 'trci'
sretnooo!

jednababaroga
23.05.2012., 21:54
pitat ću ga sutra za estrofem. Ne nadam se ovoj od 10mm, al drago mi je da se pojavila. I sutra ću ga uvatit da pogleda livi jajnik, samo me zanima, onaj jadni od 8mm, jel se maka s mista.

zoro007
23.05.2012., 21:58
neka fino narastu :moli:
u decembru sam imala nejednak rast, kad je jedan bio 14mm, ostala tri subila 10mm..luci se odlucio da ide na kolicinu..na kraju su se svi izjednacili na 17 i 18mm, od 4js se oplodile tri.

jednababaroga
24.05.2012., 14:34
danas mi je zapravo 9dc, endometrij je 7,5:cerek:, tako da će do subote kad je punkcija bit ok. Danas kaže dr da je ovaj na desnom 18,6, samo se boji da ne pukne ranije, a na livom je 12mm, više nije spominja onaj dodatni na desnom, jedino da nije mm krivo razumij azadnji put. Danas zadnji menopuri, i štoperica većeras, punkcija u subotu jutro.
držite fige da ne pukne ranije

Zafrina
24.05.2012., 14:53
:cheer: :cheer: :cheer: babaroga!!

sretno!!

edit: mislim da sad i ja spadam na ovu temu :zubo:

sutra prvi uzv na 3dc i valjda prva doza merionala.

jednababaroga
26.05.2012., 09:29
danas mi je bila punkcija, na kaju smo ipak dobili 2 stanice:cerek::cerek: punkcija prošla ok, malo neugodnija nego zadnji put, a moram priznat da me malo i bolilo. doduše, primila sam voltaren i lokalnu, nije mi dala onu inekciju da me ošamuti, pa sam bila svega svjesna.
sad ležim, i dosta krvarim, puno više nego zadnji put, i to me užasno straši. I
sad me tek počelo bolit sve skupa

Sashica
26.05.2012., 14:55
Joj, ne znam za to krvarenje, koliko krvarenja je OK, ali ako te boli i krvariš jako, možda da odeš na pregled?

jednababaroga
26.05.2012., 20:27
odležala sam cili dan, pa sam sad dobro. Već ima puno manje krvi. Lakše mi je.

jednababaroga
29.05.2012., 13:25
pozzz!!
Evo meni maloprije bija transfer. i......ipak su dvi :D:D. kad mi je sestra javila, bilo je dosta rani, pa se kasnije počela razvijat. Doduše, ta jedna je između 2 i 4 stanične 3 dan, a ova druga je lijepa 8stanična:cerek::cerek:
Sad mirovat do daljnjeg.

Zafrina
29.05.2012., 14:19
bravo babaraoga i mrvice! :mig:

ja prijavljujem da mi je teško sjediti i baš osjećam jajnike.

danas mi je 7dc

kakvo je kod vas bilo stanje na 7dc?

Sashica
29.05.2012., 14:30
zafri, ja nisam imala nikakve nuspojave stimulacije dok sam uzimala lijekove, tako da ne znam što da ti kažem, ali normalno je da osjećaš jajnike, ipak ih se stimulira velikom dozom lijekova.

jednababaroga, super, dvije mrvice, sad lagano odbrojavanje do bete, neka se prime :cerek:

jednababaroga
29.05.2012., 15:02
zafri, mene je stalno boluckalo. Al nije prejako

Proud_Blondie
29.05.2012., 21:22
:w

helou,

evo i mene kod vas! danas 1.dc!! počinjemo s suprefactom!

joj konačno!! :zubeki: ja sam spremna!

:klap:

zoro007
29.05.2012., 21:30
matek, matek..on kaze da si u dugom protokolu. ovo je kratki ako si na suprefactu od 1dc

sretno, neka je i zadnji postupak!!! :)

Zafrina
30.05.2012., 11:19
hvala cure na info!

meni povišena danas doza na 2 ampule. osjećam svašta :zubo: al nadam se najboljem!!

blondie :cheer: :cheer:

Proud_Blondie
31.05.2012., 11:06
:( :(
Nebu islo kak se kaze! Danas 1dc i opet imam cistu od 20 i nesto mm!
:503:

Veli luci da bumo vidli ak do subote ode sama ak ne onda propada i ovaj ciklus..

Ninna
31.05.2012., 11:53
pa baš imate peh
stalno vražje ciste :503:
držim fige da nestane što prije

zoro007
31.05.2012., 11:54
a u pm :503: bjonda

zafri, kak si ti?

ribica78
31.05.2012., 20:49
Hallo !

Evo i mene k vama, nadam se da me primate...

Ja sam pocela sa dugim protokolom, dakle uzimam sprej od 21 dc... juce sam pocela
sa gonalima, u petak ultrazvuk...

zoro007
31.05.2012., 22:37
dobro dosla ribo i sto brze otisla!! s koliko gonala pocinjes? sretnoo!

ribica78
01.06.2012., 19:01
zoro, pocela sam sa 300 i tako mi ostaje do iduceg ponedjeljka...

Danas bila na ultrazvuku, ali nije bilo moje doktorice nego neki stari doktor,
njegov odgovor je sve je u redu za sada :rolleyes:

zoro :grli:

Proud_Blondie
01.06.2012., 19:53
pa baš imate peh
stalno vražje ciste :503:
držim fige da nestane što prije

ma da, užas jedan!:rolleyes:
nisi se i ti možda borila s cistamaž? kak je to kod tebe islo?
ja sam korak naprad, natrag dva!

zoro007
01.06.2012., 19:59
bjonda..pitajte za kontracepciju, a od prirodnih stvari da mozda probati vitex?
mada je kod mene kontracepcija bila slaba, pa se bas taj ciklus stvorila velika cistetina od 20mm, sjecas se ono u decembru? inace takve ciste nikad nisam imala, vec samo vodene koje se pak ne odrazavaju na stimulaciju.

ribico, bas me zanima koliko ces dobiti jajceka. 300IE je dosta. sretno!!

Ninna
01.06.2012., 21:37
ma da, užas jedan!:rolleyes:
nisi se i ti možda borila s cistamaž? kak je to kod tebe islo?
ja sam korak naprad, natrag dva!

jesam, taman kad sam došla na 3 dc da krenemo u postupak, bila velika cista 5cm, taj ciklus sam išla svaki tj na uzv da je pratimo i polako se smanjivala i pila sam pred kraj ciklusa duphastone
više je nije bilo sa sljedećim 3 dc

Proud_Blondie
01.06.2012., 22:02
bjonda..pitajte za kontracepciju, a od prirodnih stvari da mozda probati vitex?
mada je kod mene kontracepcija bila slaba, pa se bas taj ciklus stvorila velika cistetina od 20mm, sjecas se ono u decembru? inace takve ciste nikad nisam imala, vec samo vodene koje se pak ne odrazavaju na stimulaciju.

ribico, bas me zanima koliko ces dobiti jajceka. 300IE je dosta. sretno!!

rekao je luci da će me stavit na kontracepciju ako sad ne ode cista! možda dva mjeseca, da se jajnici malo primire! znači vodene ciste ne smetaju na stimulaciju! pa ja sam mislila da imam vodenu! a kakvog smrada onda ja to imam!?! :misli: :503:
ako nebude nista sada od postupka, moram napravit neki plan s tim prirodnim preparatima, uzet ću vitex, popila sam vec jednu, dvije kutije prije par mjeseci inače, nest od makrobiotike i pročistit organizam, posto ga nisam sad jer smo ulazili u postupak,jel! i tako to..

jesam, taman kad sam došla na 3 dc da krenemo u postupak, bila velika cista 5cm, taj ciklus sam išla svaki tj na uzv da je pratimo i polako se smanjivala i pila sam pred kraj ciklusa duphastone
više je nije bilo sa sljedećim 3 dc

ma super ste ju sredili onda!
eto vidiš, a ja isla na punkciju, pila duphaston 5 dana i vratila se na 3dc vidit iznenađenje! :eek:
a zasto je tebi dao duphaston?

Ninna
02.06.2012., 09:06
ja sam i inače pila duphaston skoro god dana jer inače nemam ciklus uopće pa mi je zato i on dao
a i pila sam preslicu za izlučivanje tekućine, mislim da je i to malo pomoglo ali je trajalo ´uništavanje´ cijeli ciklus
moja cista je bila vodena pa nismo smjeli u nikakve stimulacije jer onda ona samo buja i time se hrani i onda nikakve koristi

Zafrina
02.06.2012., 12:03
:w

danas sam u komi. mislila nadobudno napraviti bar tortu mm-u za rodendan al nemrem nist...

zoro007
02.06.2012., 19:41
zafrica, sto kazu tvoji plodni jajnici? kad cete finalizirati stmulaciju?

ninna, barem ove moje vodene nisu sadrzale nikakve hormone. estradiol na 3dc je bio normalno nizak jer takve ne sadrze hormone. ali i velicinom su bile male, mozda 10ak mm i kod mene su bile ispuhane, tzv. atrofirajuce vodene ciste :ne zna:
dok recimo ova nakon mjesec dana cilesta na 3dc je bas bila prava cista, debela, velika...20mm. kontracepcija mi je bila preslaba.
inace, :top: za dvije mrve!

Zafrina
02.06.2012., 19:44
nemam pojma što će sad luči reći... nekak si mislim četvrtak :ne zna:

dobro da sam na GO jer će me štoperica dokrajčiti :zvrko:

zoro007
02.06.2012., 19:45
a bostere ces odbiti, pretpostavljam?

Zafrina
02.06.2012., 19:50
mislim da da. vidjet ću kako će proći punkcija. ako će mi ostati dosta folikula koje neće punktirati onda ću odbiti. a vidjet ću i prema štoperici kako će mi biti.

Proud_Blondie
02.06.2012., 20:13
ja sam i inače pila duphaston skoro god dana jer inače nemam ciklus uopće pa mi je zato i on dao
a i pila sam preslicu za izlučivanje tekućine, mislim da je i to malo pomoglo ali je trajalo ´uništavanje´ cijeli ciklus
moja cista je bila vodena pa nismo smjeli u nikakve stimulacije jer onda ona samo buja i time se hrani i onda nikakve koristi

kakvu preslicu si pila? čaj? i veliš to ti je pomoglo za poništavanje cisti?
:misli:

zafrica, sto kazu tvoji plodni jajnici? kad cete finalizirati stmulaciju?

ninna, barem ove moje vodene nisu sadrzale nikakve hormone. estradiol na 3dc je bio normalno nizak jer takve ne sadrze hormone. ali i velicinom su bile male, mozda 10ak mm i kod mene su bile ispuhane, tzv. atrofirajuce vodene ciste :ne zna:
dok recimo ova nakon mjesec dana cilesta na 3dc je bas bila prava cista, debela, velika...20mm. kontracepcija mi je bila preslaba.
inace, :top: za dvije mrve!

a koju dozu kontracepcije si uzimala? i onda si prekinula nakon mjesec dana?

zoro007
02.06.2012., 20:28
bjonda, ja sam pila cilest. meni je on bio preslab, negdje od 14dc sam imala smedji spotting i tako do kraja tog ciklusa. cak sam osjetila zatezanje u toku ciklusa.
doc je mislio da upravo zbog toga sto sam malte ne svaki ciklus imala vodenu cistu (vjerovatno se ona zadrzavala par mjeseci i prsnula bi u neko doba) dobro da ciklus pred postupak u kratkom protokolu idem na kontracepciju. kod mene je to bilo kontraproduktivno, jer se bas upravo tada stvorila prava cista koja je cak punktirana, da bi se 5dc vidjela nova.
ako bi ikad morala na kontracepciju, onda bi to trebala biti jaca, ali opet prejaka nije dobra za nas low respondere jer previse uspavaju jajnike..ako sam dobro razumjela problematiku.

Proud_Blondie
02.06.2012., 20:47
bjonda, ja sam pila cilest. meni je on bio preslab, negdje od 14dc sam imala smedji spotting i tako do kraja tog ciklusa. cak sam osjetila zatezanje u toku ciklusa.
doc je mislio da upravo zbog toga sto sam malte ne svaki ciklus imala vodenu cistu (vjerovatno se ona zadrzavala par mjeseci i prsnula bi u neko doba) dobro da ciklus pred postupak u kratkom protokolu idem na kontracepciju. kod mene je to bilo kontraproduktivno, jer se bas upravo tada stvorila prava cista koja je cak punktirana, da bi se 5dc vidjela nova.
ako bi ikad morala na kontracepciju, onda bi to trebala biti jaca, ali opet prejaka nije dobra za nas low respondere jer previse uspavaju jajnike..ako sam dobro razumjela problematiku.

joj nije mi bas jasno..
znači kontracepcija utjece na to da se nebi stvarale ciste u ciklusu u kojem se ide na postupak! jer se jajnici smire?
dakle to znači da su moji jajnici preopterečeni svim i svačim i zato imam ciste??? :ne zna:
poludela bum tražeći objašnjenje za te iritantne ciste!

i kaj se desilo taj ciklus? propustila si ga ili?

zoro007
02.06.2012., 20:56
nisam. imala sam dosta antralaca i doc me gledao 3-4 puta (na isti dan!!) da bude siguran sto ciniti. odustati ili ipak uci u stimulaciju. no opcenito je sve izledalo super. i zaista, od 8 antralca je uspio uz punu stimulaciju mobilizirati 4. stimulacija se odvukla na 11 dana ako se ne varam. no od 4 se tri oplodile, dvije vrlo dobre vracene. rezultat znas. ok, rezultat sto se tice fertilizacije je ok, no opet nismo izvukli maksimum. zato je bilo lose i toj e vjerovatno zbog ciste.
L mi je kroz blagu kontracepciju htio samo najbolje, a ne moze on citati s mojih jajnika da mi je to premalo.

ja bi kontracepciju nakon ovog iskustva uzela smao za nastimavanje tajminga postupka, no mislim da mi to opcenito ne lezi.

Ninna
03.06.2012., 09:06
blondie...da čaj...neznam jeli samo to pomoglo, mislim da sam i vitex koristila

Proud_Blondie
03.06.2012., 16:45
zoro 3-4 put na dan?? :eek: ma daj! u istom navratu ili si bila više put kod njega taj dan?
a nebi si ja nest nasmetala, ako počnem sad pit vitex?? s obzirom da sam do 5dc uzimala suprefact i da postoji mogučnost da bude jos nesto od stimulacije ovaj ciklus, naravno ako me cista napusti!

hvala nina!

Ninna
03.06.2012., 18:19
a gledaj, ja vitex baš ne bi uzimala s tim stvarima, ja taj ciklus nisam ništa koristila od stimulacije jer je sve propalo, samo duphaston

zoro007
03.06.2012., 21:26
mozes poceti vec sad. kroz supreact moze biti da ti ovulacija malo okasni. ali nema veze.
jaj sam pred zadnji postupak pocela s vitexom 6dc nakon sto smo odlucili prekinut stimulaciju s klomicima (pila 4 dana klomice) - da sad ne objasnjavam, znas kako je zbrkano bilo zbog lose napravljenog UZ. u ocekivanju uradnjene ovualcije pocela s vitexom jer mi je on uvijek pomicao ovulaciju prema 14dc. tako sam pila vitex do dana punkcije, kad je L odlucio da punktiramo to sto imal. rezultiralo je T. ajde ga znak kakav je embio bio kromosomski.
a drama queen ja zaceta u ciklusu kad sam bila na 1/2 klomifena (25mg) i vitexu. uspjelo dijete :cerek:

Proud_Blondie
05.06.2012., 08:05
ja bi vitex! al nema ga nigdje u nasem gradu! :503:

pa da poludiš!

mislim da ćemo napravit punkciju tih cista i napravit prirodnjak!
ma da bar imala dvije stanice!!

ribica78
05.06.2012., 09:50
Evo mene sa ultrazvuka, hvala Bogu vratila mi se doktorica, pa sad znam sta imam...
Dakle od 3 dc uzimam po 300 I.E. gonala, i imam na obje strane isti broj folikula,
nije mi rekla koliki su , kaze to cemo vidit sutra, sa ovoliko gonala nastavljam do petka i onda ce mi rec kako dalje..
E da zaboravih napisat uzimam i Synarela sprej i dalje nastavljam s njim..

Zafrina
05.06.2012., 14:19
kod mene stanje super, na desnom jajniku 3 izdvojena folikula
na lijevom luči izbrojio 6 komada a ima ih i više...
kupila sam još merionala, pikamo se sutra i preksutra, punkcija vjerojatno u subotu ili nedjelju.

Proud_Blondie
06.06.2012., 13:16
ovo je više da ne povjeruješ!!

dakle tri ciste su se povukle!! :trio:

i novo stanje: 9dc imam 4 folikula na lijevoj strani!!! :cerek::cerek:

nisam dobila nista od stimulacije jer je endometrij slab,č 4 mm,
vraćam se u subotu a do onda se bacam na sok od cikle!!!

:klap:

zoro007
06.06.2012., 13:28
draga, 4 folikla u prirodnom ciklusu? sorry, ali meni to smrdi na ciste :ne zna:
na 9dc bi endometrij trebao biti deblji.
dabogda se varala!

Proud_Blondie
06.06.2012., 15:45
reako je da su folikuli taman veliki kolko treba za 9 dc! nisam pitala kolki su! :bonk:
bila sam zauzeta brojanjem! a do 5 mi najteze ide! :p

da, endometrij je preslab, tome će posluzit cikla i soja čak!
ananas ne volim, sakupe mi se usta od njega, bljak!

budemo vidli ak bude koja stanica od toga, hormoni su mi poremečeni...

zoro007
06.06.2012., 19:52
neka bude barem jedna ali vrijedna!! nije bas uobicajeno to s 4 folikla :ne zna: neka ovo bude samo moha paranoja :)
zivjela cikla!

Proud_Blondie
07.06.2012., 16:43
:hekla: čekam subotu, pa bumo vidli kaj bu se desilo!

:mig:

Zafrina
07.06.2012., 16:48
blondice, idemo skupa u subotu?

Proud_Blondie
07.06.2012., 17:21
mogli bi! kolko vas je, jedan ili dvoje? ne broječi tvoja jajčeka!! :zubo:

Zafrina
07.06.2012., 17:26
pa obzirom da idemo na punkciju idemo oboje :mig:
ideš sama ili i tm?

Proud_Blondie
07.06.2012., 19:54
e upravo na to sam mislila, dal je u pitanju punkcija!

:driver:

dalia28
07.06.2012., 21:18
zafri i pb sretno na punkciji-neka bude što brze i što manje bolno i što više jajčekaaaa:cerek:

Zafrina
07.06.2012., 21:19
hvala dalia! :kiss:

kako si ti? koji je danas dpt? 6? :misli:

dalia28
07.06.2012., 21:28
hvala dalia! :kiss:

kako si ti? koji je danas dpt? 6? :misli:

da mila,6dnt...a kako sam-to češ vidjeti i ti uskoro:mig:-dobro sam,simptoma nekih i nemam ili ih ne želim imati i tako...laganini sam po kavama pa vrijeme ide nekako:cerek:

donatela
08.06.2012., 15:37
da postavim pitanje i ovdje cini mi se da vas tu vise ima...meni je sutra transfer (ali ja sam za razliku od vas u prirodnom ivf-u) tj sutra bi trebao biti transfer 3dana nakon punkcije 1js neznam dali se oplodila ni koliko je stanicni embrij nisšta do sutra neznam....neznam na cemu sam ali vidicemo sutra nadam se da ce transfera biti....

mene zanima dali se stvarno na transfer mora doci sa punim mokracnim mjehurom jer se navodno onda sve bolje vidi...(negdje sam to procitala)valjda mjesto odlaganja embrija:ne zna: na punkciji je bilo obrnuto...morao je biti prazan mjehur...sad me bas ovo zanima da ne dođem sutra nepripremljena....
sretno nam svima........

jednababaroga
08.06.2012., 19:04
meni su naglasili da dođem s punim mjehurom, al to ti je dovoljno uru-dvi prije transfera popit 3-4 velike čaše vode.

Sashica
08.06.2012., 20:49
mene zanima dali se stvarno na transfer mora doci sa punim mokracnim mjehurom jer se navodno onda sve bolje vidi...(negdje sam to procitala)valjda mjesto odlaganja embrija:ne zna: na punkciji je bilo obrnuto...morao je biti prazan mjehur...sad me bas ovo zanima da ne dođem sutra nepripremljena....
sretno nam svima........

To ti ovisi o tome jel ti rade transfer s UZV-om ili bez. Meni su radili transfer bez UZV-a u Petrovoj pa sam došla s praznim mjehurom.

donatela
08.06.2012., 21:07
To ti ovisi o tome jel ti rade transfer s UZV-om ili bez. Meni su radili transfer bez UZV-a u Petrovoj pa sam došla s praznim mjehurom.

hvala na odgovorima ali cini mi se da se vecinom rade transveri sa uzv-om p cu ja doc sa punim mjehurom ipak ,a ako kojim slucajem bude bez uzv-a lako odem na wc....:D uh samo da sutra meni bude transfera...daj Boze....:moli:

zoro007
09.06.2012., 06:30
ja sam uvijek gledala da se UZ uradi s punim mjehurom, mada mi to nitko od MPOvaca nije spomenuo. u stvari, ovi gore u DE su rekli da je svejedno. prvi put je transfer radjen s UZ, a luci radi bez UZ. kod zadnjeg puta je prilikom transfera me nesto strecnulo, kao da je pri tome on sam ugnijezdio :D

sly47
09.06.2012., 08:00
Kod mene uvijek uz kod transfera. Jednom zaboravih na mjehur pa sam sekundu prije otisla na wc :rofl:
Rekao gin da nema veze jedino sam mu malo otezala posao - no transfer je bez problema napravljen.

I objasnjavao zasto pun mjehur - tipa lakse im je zbog ... i tu je kraj moje memorije :brukica:

zoro007
09.06.2012., 13:09
zafri javlja ovo:

10 js

ma gore mi je sad nakon nego sama punkcija
napisite i na mpo chat curama da znaju ja se idem onesvjestiti

zafrice, drzim fige!!!! :)

Ninna
09.06.2012., 13:23
o 10 koja lijepa brojka :)mene je užasno bolilo nekih pola sata nakon punkcije, dok sam tamo ležala, nakon toga apsolutno ništa
ajde drži se...proći će to brzo kad malo odmoriš

Proud_Blondie
09.06.2012., 15:45
bravo zafri, sad nek lana dobro zmučka i da vidiš luchica!!!

:cheer::cheer::cheer:

mi lovimo jednu js, na desnoj strani, a ovi folikuli na lijevoj budu propali!
dakle čisti prirodnjak!
nisam ni na dobrom topicu više!

Zafrina
09.06.2012., 15:49
hvala cure! još malo pa selim i ja na drugu temu :D

go blondie :cheer: go blondie :cheer: go blondie :cheer: go blondie :cheer:

i stvaaaarno se nadam da se možemo u utorak skupa gore!! :moli :D

Proud_Blondie
09.06.2012., 16:09
:kiss:

sad pa o tebi ovisi drive trach party!! :p

jongerica
09.06.2012., 16:13
što se punog mjehura tiče, ja sam pitala dr.L trebam li imati puni mjehur, rekao je da ne treba :ne zna:

Zafrina
09.06.2012., 16:21
:kiss:

sad pa o tebi ovisi drive trach party!! :p

hihi, fakat! nikak da se poklopimo :durica

dalia28
09.06.2012., 16:49
zafrice želim ti tri prekrasna embrija,a za 16 dana i veliku pozitivnu betu!!!:kiss:

mari mar
09.06.2012., 19:08
zafri za tulum u labu.........:D

donatela
09.06.2012., 21:14
imala danas ja transfer(na pun mjehur) sa uzv-om i da,vracen mi je osmostanicni embrij oplođen metodom icsi....iako mm i dalje ima normozoospermia:ne zna:...ali ok sad cekanje do bete 27.6 i nadat se da ce se ugnjezdit mrva....:D

inace nakon transfera sam morala sat i pol lezati još u sobi sa punim mjehurom..rekao dr da izdrzim sto je duze moguce da ga ne praznim,valjda radi utrića koje mi je stavio neposrednoio nakon transfera...:ne zna:i tek nakon 3 sata od transfera sam isla na wc i spasila se....

renate
12.06.2012., 12:06
Posto ne znam ko sto gde cita zato cu da pisem i ovde:cerek:
Danas bila na uz 9dc jos danas trebam sebi spricat Menogon i Orgalutran.Dva folikula na desnom jedan19mm drugi 15mm na levom nista(bas me briga)necu da se sekiram:pE sad punkcija zakazana za petak u 10:40 a stoperica mi je od sutra u 21:40.
Sad mene brine to sto kao sto znam treba punkcija biti tacno 36 sati nakon stoperice a ja kao sto izbrojim sate do mog termina za pukciju su 37 sati a ne 36 jel je to neki problem?Jel trebam da zovem doktora i porazgovaram s njim ili ne???Recite mi sta da radim da ne bude kasno posle.Jos nesto meni na uz je jedan moj folekul izgledao kao prazna loptica a moj doktor uporno tvrdi da svaki folikul ima svoju js.Jel moze da bude folikel prazan ili ne?I zar se to ne moze videti na uz ako su folikuli prazni bar da se ne radi punkcija za dzabe?Mislim strah me je od bolova.I jos nesto pre dva dana mi je poceo sekret kao kod ovulacije pa sam se javljala kod doktora a on kaze prema rezultatima od krvi od mog proslog termina nije doslo do predvremene ovulacije.Jel moze da se vidi na uz ako je doslo do ovulacije?Mislim meni su jos tu ta dva folikula i narasli su od petka do sad ali opet se ne razumem ja u ove stvari.A drugi doc mi je rekao da trebam napravit uz pa videti dal je doslo do ovulacije.A bas danas ovaj moj doc je rekao da je sve ok.Kome covek da veruje sta je sta i sta je ispravno i tacno.

renate
12.06.2012., 15:18
I jos nesto dali i pokraj Orgalutrana i Predalon sutra moze da se ovulacija drzi pod kontrolom?T.e dali moze da i pokraj lekova puknu folikuli ranije nego sto mi je termin za punkciju?

ribica78
14.06.2012., 19:54
Evo i mene, obavili danas punkciju..
Sa 300i.E. dobila san 13 folikela, sad cekat subotu
i navijat za party u labosu.

Zoro, sta mislis je li ovi 13 malo na ovoliku kolicnu gonala?

zoro007
14.06.2012., 20:18
Evo i mene, obavili danas punkciju..
Sa 300i.E. dobila san 13 folikela, sad cekat subotu
i navijat za party u labosu.

Zoro, sta mislis je li ovi 13 malo na ovoliku kolicnu gonala?

ja cu samo reci odlicno :top: i sretno!!! :)

ribica78
18.06.2012., 10:18
Joj renate, citam i nevjerujem kakvu ja srecu imam ili je to
politika mpo klinike neznam, ali ja sam imala svaki dan ultrazvuk od 5 dc
stopericu sam primila 36 sati prije punkcije.

E sad novost, jucer su mi vracena dva zametka dok. kaze odlicne kvalitete a to je rekao i bilolog
ali nemamo nista za zamrznut, naime od 13 folikela oplodilo se 4 a jedan se prestao razvijet a drugi
isto zaostaje , tako da to nije za zamrznuti...

Sashica
18.06.2012., 10:45
ribica, šteta da nisu uspjeli ništa zamrznuti, ali bitno je da su dvije mrvice sad kod tebe, neka se lijepo ugnijezde :cerek:

zoro007
18.06.2012., 11:08
ribica, pa super! zelim ti uspjeh i lijepu betu za kojih 14 dana :)
da li si imala transfer 3 dana nakon punkcije ili 5?

ribica78
18.06.2012., 11:34
sashica hvala i sad :moli: da se lijepo ugnijezde...

zoro, transfer mi je bio 3 dan, a beta 2.7. :ceka:

Zafrina
18.06.2012., 11:48
sretno ribica!! :cheer: :cheer:

ribica78
18.06.2012., 11:57
Zafri hvala ti, i tebi sretno, zajedno mozemo odbrojavat :cerek:

Zafrina
18.06.2012., 12:03
hvala! može! :mig:

samo se moramo preseliti na drugu temu :D

bubicaa
18.06.2012., 17:52
Piknut prvi decapeptyl, mislim da polako spadam u ovu temu :cheer:

Jedva čekam prvi uzv u srijedu da vidim kako ćemo sa stimulacijom

Proud_Blondie
19.06.2012., 11:51
sretno bubica!!! :cheer:

Zafrina
19.06.2012., 11:53
go go go bubi!!! :cheer: :cheer: :cheer:

mari mar
19.06.2012., 19:51
bubicaa :five:
sretno i da se što prije preseliš na drugu temu......:cerek:

bubicaa
19.06.2012., 20:18
Jesi i ti bila kod L-a?:misli:

Eh kad bi uspjelo od prve :moli:

Inače, kad ste se vi krenule napuhnuti? Jel već u stimulaciji ili kasnije?

mari mar
20.06.2012., 11:00
...da i ja sam kod Lučija bila u punoj stimulaciji...
već na početku stimulacije sam imala poveči trbuh, ali od zadnjeg brevactida sam se baš dosta napuhala.....i imala osječaj kao da ću svaki čas dobiti m.....

Zafrina
20.06.2012., 11:07
ja sam napuhala, pa malo ispuhala, pa opet napuhala tijekom stimulaicje....

a sad sam ko balon. i stalno imam osjećaj da ću dobiti mengu....oni glupi grčevi.

mari mar - koji je ovo tebi postupak bio?

ribica78
20.06.2012., 11:52
Bubicaa sretno :cheer:

Kod mene je napuhanost pocela sredinom stimulacije i
i traje jos uvjek, osjecam se ko balon okruglo, sreca sad
se nose tunikice i haljine pa to sve skupa mlo drugacije izgleda,
stomak je toliki da si nemogu zakopcati svoje rebe.

bubicaa
20.06.2012., 12:55
Prvi gonal :lux:

On me bolio više nego kad si sama pikam decapeptyl :D Golane će mi davati doktor, boji se hipera. Svaki dan idem k njemu

Da, ja nakupovala haljinica, jer i ovako već imam trbuh, sve se bojim nastavka :D

Zafrina
20.06.2012., 13:39
više boli kad on daje nego kad sama daješ :p

znači, s jednom ampulom ste počeli?

nemoj se bojati, samo se prepusti njemu, vidiš da sam ja prošla bez hipera! :)

bubicaa
20.06.2012., 14:28
Je, jedna ampula. S time da sam ih morala kupiti 10.
Tek mi sad palo na pamet, koliko da ih sutra uzmem? :misli:
Ma valjda više od 2 ne budem dobivala

Rekao je da mi je decapeptyl malo smirio jajnike, ali nekako mislim da je to moglo biti i bolje :D (koliko sam skužila iz tona :rofl:)

Zafrina
20.06.2012., 14:35
samo 10?

hm... a dobro.. meni je punkcija bila tek na 18dc, znači da su mi folikuli rasli sporo. pa sam i zato potrošila više ampula.
možda budu tebi rasli brže pa će i punkcija biti ranije a time trošiš i manje ampula.

uzmi dvije sobom, više nećeš ni dobiti ako imaš istu situaciju kao i ja. a vjerojatno ćeš trebati kupiti još koji gonal... :mig:

bubicaa
20.06.2012., 14:55
Rekao je 10 nakon što je vidio uzv, a ja i inače imam dosta antralaca. Rekao je da misli da će mi biti dovoljan po jedan, možda jedan i pol. Al to bude dan po dan

Sad svi na poslu čekaju da me hormoni uhvate i da pošizim :kava: :D

bubicaa
21.06.2012., 08:52
Ili je jako vruće, ili imam valunge :lol:

2.dan, još 1 gonal :mirko:

Zafrina
21.06.2012., 09:03
od stimulacije ti neće biti ništa... čekaj do transfera - onda će ti proraditi hormoni :D :D

bubicaa
21.06.2012., 09:51
Što sam sad jedina na ovoj temi? :kava:

Mislim, samo nas dvije chattamo, a ti si trudnica :raspa:

Zafrina
21.06.2012., 09:57
hihih... vidjet ćemo ako jesam! :p

ma mislim da nisi jedina, već će se javiti cure!

bubicaa
21.06.2012., 10:13
Stalkam te ponekad :zubo:

Ja bih na tvom mjestu radila test danas. Il sutra :kava: Zbog onog što si spomenula na jednoj drugoj temi :D

Zafrina
21.06.2012., 10:19
:D

i mislila sam si :zubo:

budem ujutro. :hekla:

ribica78
21.06.2012., 13:37
Bubica, samo naprijed...

Mene gonali nisu nista bolili, sama sam ih davala,
a i ona iglica mi je bila skroz mala, nis nisam osjetila..
E sad, vi pricate o ampulama, neznam kako je to u hr
ja sam imala gonal u vidu penkale, koja se navija na
onoliko jedinica koliko triba za jedno davanje..

bubicaa
21.06.2012., 13:55
Mene pece jer brzo istisne,a igla mi je kao za decapeptyl,to je ok.

Mislim da mi se donji dio trbuha vec malo napuhuje,tvrdi je :facepalm:

bubicaa
22.06.2012., 08:21

Desni jajnik ima 7-8 folikula koji su krenuli. Lijevi miruje. Dr je malo zabrinut, kaže da moramo oprezno, dosta je jako krenulo, i to uz 1 gonal dnevno. Pripremio me na najgore: ako bukne i lijevi jajnik prestajemo sa svime, jer se on bez anestezije ne usudi toliko folikula punktirati

Jel to znači da ću onda morati u bolnicu? :eek:

:moli: za mene, da uspijemo doći do kraja

Zafrina
22.06.2012., 09:07
bubi... drži se!

napisala sam ti na onoj drugoj temi savjet :zvrko:

mari mar
22.06.2012., 15:01
bubicaa
http://www.roda.hr/article/read/kako-prepoznati-hiperstimulacijski-sindrom-jajnika-ohss
držim fige da sve prođe u redu!:grli:

bubicaa
22.06.2012., 15:05
Hvala, nadam se

Strah me :mama: tek sam počela, danas 5dc i već problemi :mama:

bubicaa
23.06.2012., 10:14
Još sam na jednom gonalu :kava:

Desni jajnik nekih 7 folikula, do 10mm veličine. Na lijevom jedan :)

bubicaa
24.06.2012., 10:10
Nema nikog ovdje? :tuzni:

Ja i dalje na 1 gonalu dnevno, koliko će to trajati :visi:

Ninna
24.06.2012., 10:45
polako ali sigurno, i dobitno :D

mari mar
24.06.2012., 19:57
ja sam napuhala, pa malo ispuhala, pa opet napuhala tijekom stimulaicje....

a sad sam ko balon. i stalno imam osjećaj da ću dobiti mengu....oni glupi grčevi.

mari mar - koji je ovo tebi postupak bio?

osim 3xAIH i 1xIVF(neg. aspiracija) ovo mi je prvi postupak u punoj stimulaciji i prvi kod čarobnjaka L.
ukupno sam primila 36 ampula (9 dana po 4 merionala)

bubicaa samo hrabro dalje.....:cerek:

cesnjovka-sis
24.06.2012., 21:27
Bubicaa, ti i ja smo cycle buddies :rofl:
Meni je danas 7. dc, folikuli od 8-10 mm, ima ih dosta. Sljedeci uzv u utorak pa cu znati konkretnije. Ja sam na 3 Gonala, dugi postupak. Danas se jajnici pocinju sramezljivo javljati, nadam se da je to dobar znak. Trbuh mi je skroz napuhan (mislim nije da je inace ravan :D ), malo me strah reakcije jer sam sa 3 Menopura imala 15 js ali nadam se da ce sve biti ok.
Naizmjenicno se bodem u trbuh i bedro. Bedro mi je potpuno otkrice jer sam primjetila da mi je trbuh nekako tvrdji sada nego sto je na pocetku bio pa Decapeptyli jedva ulaze.
Od Deca me zastrasujuce boli glava svako toliko, imam strasnu suhocu u ustima, imala sam dosta mucnina na pocetku.

bubicaa
24.06.2012., 21:39
Napokon još netko :s

Gdje si u postupku?
I meni je danas 7 dc, osjećam isto pomalo jajnike, uglavnom lijevi. Što me plaši, jer na njemu ne bi smjeli rasti novi folikuli :tuzni: Stalno očekujem da se javi desni koji je pun, ali ništa :ne zna: Jedva čekam sutra da vidim što se događa

Ja danas ok, nema glavobolje, dobre volje. E i bila sam zadnja 2-3 dana dosta žedna, možda i to posljedica

cesnjovka-sis
24.06.2012., 21:47
Napokon još netko :s

Gdje si u postupku?

Ja sam u KBC Ri, treci stimulirani postupak. Isla sam na promjenu protokola, ovaj put dugi sa supresijom od 21. dc i sa 3 Gonala pa cu vidjeti kako cu reagirati ovaj put. Jako sam se bojala danasnjeg uzv-a s obzirom da me u proslom postupku docekalo iznenadjenje i stoperica na 8. dc ali ovo mi sad izgleda dosta dobro. Samo neka rastu. Jedino sto me muci je to sto je Gonal cisti FSH, dakle ne sadrzi LH pa ne znam kako to funkcionira sa sazrijevanjem. Znam da vani dodaju nesto menopura nakon 5. dana stimulacije kako bi dodali LH ali to kod nas nije obicaj. Dakle oslanjamo se na prirodni porast LH i nadam se da stimulacija nece trajati predugo s obzirom da su mi ciklusi dosta kratki.
Citam tvoje brige oko stimulacije, vjerujem da si u dobrim rukama i da ce sve biti kako treba.

bubicaa
24.06.2012., 21:51
Ma znam da se trebam opustiti, ali uvijek je tu neka briga. Srećom pa sam svaki dan na uzv i vidim što se događa

Koliko znam, ni moj dr ne dodaje ništa osim gonala... Osim štoperice, valjda je to dovoljno. Nisam dosta upućena u to. Možda i bolje :D

cesnjovka-sis
24.06.2012., 22:01
Nisam dosta upućena u to. Možda i bolje :D

Aha, bolje je vjeruj mi!

bubicaa
25.06.2012., 08:38
Napokon pomak...danas dobila malo manje od 2 ampule gonala :zubo:
Nije 1.5, nije 2 :rofl: Dr je malo smanjio, vagao je dal da danas da dvije, ili jednu, ili jednu i pola...uglavnom kaže da više ne bi išao s jednom. Kaže da su se 3-4 folikula počela izdvajati. Sad su oko 10mm

Jel još nekome bilo muka nakon gonala? Meni uvijek dođe nalet vrućine i malo mučnine, a onda mi se počne spavati. Nakon par sati bude ok

cesnjovka-sis
25.06.2012., 10:30
Meni je od supresije decapeptylima bilo mucno. Sada trenutno nije. Sto se vrucine tice ne znam sto bih rekla jer je ionako uzasno vruce pa ne mogu reci je li to od Gonala ili vrucine :ne zna:

bubicaa
25.06.2012., 11:21
Ma meni baš dođe kao valung, u nekih pola sata nakon gonala. I onda je ok.

cesnjovka-sis
25.06.2012., 16:49
Lijekovi se griju, spremna za injeciranje :frajer:
Tko se jos bode popodne? Danas ne osjecam jajnike za razliku od jucer, ali uopce :ne zna:

bubicaa
25.06.2012., 16:58
Meni je rekao dr da se pikam ujutro... ali isto, jajnike danas ne osjećam. Malo mi se napuhnuo donji dio trbuha i to je to

cesnjovka-sis
25.06.2012., 21:45
Veceras se jajnici javljaju, dosta. Imam osjecaj punog trbuha i ledja me bole. Na toalet papiru dosta sluzi. Imam cudan osjecaj u zelucu, i grop u grlu i nista mi se ne jede navecer vec par dana.
Jako me zanima sto ce reci sutrasnji uzv...

Sretno, laku noc i lijepi snovi svima :kada: :hrk:

cesnjovka-sis
26.06.2012., 08:25
Evo me sa drugog ultrazvuka. Imam dosta folikula, sigurno jedno 12, velicine od 11-13 mm. Doktorica zadovoljna, komentar je bio "Lijepo". Nastavljam sa istom dozom stimulacije, 3 gonala. U cetvrtak opet uzv.
Cijelu su mi noc folikuli setali po trbuhu i ucetverostrucivali u jajnicima, nije bas bilo spavanja :zvrko:
Moram priznati da jajnike posteno osjetim, a kad mi je ugurala stik i pritisnula sve sam zvijezde vidjela.

bubicaa
26.06.2012., 08:41
Meni su se izdvojila 4-5 na desnom jajniku (kaže sve je to oko 10-11 mm tek), na lijevome kao jedan pokušava. Dr je rekao da je zadovoljan, i da bi bilo super da tako nastavi. Ne želi da dobijemo previše folikula - nema anestezije, i on ne smrzava js

Ja osim malo napuhnutosti ništa ne osjećam, ponekad samo maalo probadanje u lijevom jajniku. Koji nek miruje :azdaja:

Trenutno me najviše strah da će odjednom krenuti novi folikuli.
Inače danas dobila 1.5 gonal, kaže dr da se pokrenulo i moooožda sutra dođemo do 2 gonala

cesnjovka-sis
26.06.2012., 09:18
Trenutno me najviše strah da će odjednom krenuti novi folikuli.

Sto planiras uzeti od droga za punkciju?

bubicaa
26.06.2012., 10:11
Imam doma normabela i mislim ketonale
Ali ne znam koliko čega uzeti :D

Zafrina
26.06.2012., 10:19
kakve ketonale imaš?

one od sto samo jedan smiješ.. ali ja sam ih uzela više. samo pazi da nisi na prazan želudac jer bude ti inače od njih zlo. normabela možeš uzeti dva,tri.

možda da sprobaš kako reagiraš na jedan prvo :zubo:
nekoga i jedan normabel omami. meni trebaju najmanje dva! :)

cesnjovka-sis
26.06.2012., 10:20
Imam doma normabela i mislim ketonale
Ali ne znam koliko čega uzeti :D

Joj ima nekih receptura tu po forumu, ja zaboravila koje su. Treba malo zaguglati, ali cini mi se da je bas ta kombinacija bila spominjana.

bubicaa
26.06.2012., 10:45
Zafri srce :cerek:

Lijekove mi nabavljala svekrva, moram vidjeti od koliko je ketonal.
Za normabel (ili apaurin, to je isto, ali ne znam koje imam) - kako da isprobam? :rofl: Da iz fore uzmem jedno popodne jedan? :lol:

cesnjovka - i kod tebe nema anestezije?

cesnjovka-sis
26.06.2012., 10:54

Ima srecom, danas dobila nalaz na kojem pise da trebam uputnicu za anesteziologa i KKS pa cu s time kod moje ginekologice danas ili sutra. Ne znam kako bih podnijela sve ovo da nemam mogucnost anestezije, divim vam se...

cesnjovka-sis
26.06.2012., 10:55
kako da isprobam? :rofl: Da iz fore uzmem jedno popodne jedan?

Pa najbolje tako, kako drukcije :D

Zafrina
26.06.2012., 11:36
Zafri srce :cerek:

Lijekove mi nabavljala svekrva, moram vidjeti od koliko je ketonal.
Za normabel (ili apaurin, to je isto, ali ne znam koje imam) - kako da isprobam? :rofl: Da iz fore uzmem jedno popodne jedan? :lol:

pa da, a kako drugačije?

budeš vidjela dal si od jednog spremna za spavanje ili si samo malo opuštenija :zubo:

:cerek:

Zafrina
26.06.2012., 11:38
Ima srecom, danas dobila nalaz na kojem pise da trebam uputnicu za anesteziologa i KKS pa cu s time kod moje ginekologice danas ili sutra. Ne znam kako bih podnijela sve ovo da nemam mogucnost anestezije, divim vam se...

ma punkcija je, koliko sam čula, mačji kašalj prema porodu... :raspa:

sve se to zaboravi...

bubicaa
26.06.2012., 11:43
Ma ja sam imala i odvratno bolne menge, pa mislim da znam što mogu očekivati. Mene su znala boljeti križa i trbuh i crijeva...doslovce sam plakala u krevetu. A tabletu sam redovno povraćala :(

Ali i da me boli, ja ću prije plakati i šutjeti nego vikati kao neke cure :D

bubicaa
26.06.2012., 12:32
OK mislim da počinjem osjećati desni jajnik :misli:

Neki žmarci, između neugodnog i škakljanja...ali više neugodno. Čudan mi osjećaj, jer inače nikad ništa ne osjećam u jajnicima

bubicaa
27.06.2012., 11:56
Kad sjedim osjetim pritisak dolje desno...to bi kao bio jajnik? :misli:

Nikad nisam osjećala jajnike pa ne znam jel to to :brukica:

Zafrina
27.06.2012., 12:01
nije mi jasno kak ti s pcos nisi nikad osjećala jajnike? :misli:

jajnik je negdje otprilike tri prsta od kosti kuka prema dolje. tak je meni jednom netko objasnio, a i tu negdje me luči uvijek pritisnuo da bi dobio bolji pogled na lijevi jajnik. ako griješim, neka me netko ispravi.

bubicaa
27.06.2012., 12:08
Pa nisam, stvarno :ne zna: Ovo mi je novost :lol:
Ali što se tiče veličine, moji su jajnici uvijek ok veličine na uzv (nisu uvećani)

Meni je isto jednom L stisnuo jajnik, ali ne znam jel to to mjesto :rofl:

Zafrina
27.06.2012., 12:12

strašna si!

a dobro, ti bar onda nisi imala problema sa stalnim probadanjem u jajnicima...

bude sve to dobro bubi, buš vidla :mig:

bubicaa
27.06.2012., 12:52
Pa ako se tebi nije bunio na 11 folikula, što ga smetaju moji :raspa:

:lol:

cesnjovka-sis
28.06.2012., 08:36
Uzv jutros: nagurano oko 10 folikula sve skupa. najveci je oko 17 mm, ostali oko 14 mm. Endometrij 8.8 mm. Sutra opet uzv.
Kamenje u trbuhu, tesko sjedim, mokre hlace i gace :zubo:

Bubicaa? Stanje?

bubicaa
28.06.2012., 08:47
OMG najveći oko 17? :eek:

Kod mene rastu pomalo, 2 gonala danas (prvi put cijela 2, rekao dr da idemo riskirati). Folikuli jesu preko 10mm, jedan je malo više krenuo rasti, što se dr ne sviđa. Mislim da smo ih jučer oko 8 nabrojali sve skupa. Tako da svaki dan prilagođavamo dozu.
Endometrij ne komentira

Tebi je možda lakše, jer im nije bitno ako ćeš imati više folikula. Meni želi izdvojiti kojih 7-8, ne bi htio ići na više

Inače desni jajnik osjećam dok sjedim, također mokre gaće :lol: I napuhnutost krenula

cesnjovka-sis
28.06.2012., 08:58
Tebi je možda lakše, jer im nije bitno ako ćeš imati više folikula. Meni želi izdvojiti kojih 7-8, ne bi htio ići na više

Mda, nema veze, nek se raspuknem :mikrocerek:

Bolje da ides polako, nije dobro niti kada prebrzo narastu. Meni je ovo nekako taman, prirodno ovuliram na 16. dc. Bilo me strah da ne bude predugacka stimulacija, s obzirom da sam krenula sa dugim postupkom, a moji su ciklusi kratki zbog kratke lutealne. Iako, cini mi se da ce ovo mozda sutra biti prerano za stopericu :ne zna: Morati cu iznijeti svoje razmisljanje nekome od doktora tko ce me pregledati sutra.

Za endometrij sam sama pitala, da mi ne propadne ananas u frizideru :rofl: Skoknuti cu jos i po sok od cikle, za svaki slucaj.

zoro007
28.06.2012., 09:00
Uzv jutros: nagurano oko 10 folikula sve skupa. najveci je oko 17 mm, ostali oko 14 mm. Endometrij 8.8 mm. Sutra opet uzv.

ovo mi zvuci dobro :top:
vjeroavatno ce doc ici na kolicinu, tj. na ove koji su sada oko 14mm..
ananas&cikla rules :D go4it!

bubicaa
28.06.2012., 09:02
Ma nisam loše mislila, nego lakše ti radi punkcije i svega, ti ipak imaš droge :D
A i imaju zamrzavanje js jel? Kod mene nema te mogućnosti

Ja jučer jela ciklu, na ananas sam zaboravila. Ali bude i to.

Nekako mi se čini da ti je rano onaj veliki folikul, mislim da je bolje da ti oni ostali narastu :ne zna: Ipak je tek 11dc. Ja sam imala dulje cikluse uvijek, pa možda i zato nisam još daleko odmakla

Zafrina
28.06.2012., 09:03
ja za ananas ne znam. jer mi se u tijeku pokušavanja par puta što sam ga jela zamjerio, ali sok od cikle je provjereno za debljanje endometrija!

i nema onih nuspojava kao ananas... fuj! :zubo:

bubi, super što rastu polako!

zoro007
28.06.2012., 09:04
17mm za 11dc nije skroz rano. nerijetko se daje stoperica na 12dc, PU na 14dc, sto odgovara ovulaciji na 14dc, sto bi po toku bilo prirodno.

bubicaa
28.06.2012., 09:04
Meni ananas nema nuspojave :misli: :brukica:

Zafri, kad je tebi L komentirao endometrij? Meni još ništa za njega ne govori, ali još i je rano

Zafrina
28.06.2012., 09:08
Meni ananas nema nuspojave :misli: :brukica:

Zafri, kad je tebi L komentirao endometrij? Meni još ništa za njega ne govori, ali još i je rano

endometrij je sigurno dobar jer pod stimulacijom kako rade jajnici deblja se i endometrij. ti hormoni su svi povezani. al možeš piti/jesti ciklu radi prevencije. dobra je i za željezo, a trudnice znaju s tim imati problema :D

pa ja mogu samo krišku dvije ananasa pojesti i dalje ništa - odrveni mi jezik i sve mi postane previše slatko/gorko štoveć i ne mogu ga više jesti.

soka od cikle mogu popiti na litre. ali iz boce jer mi ovako smrdi. :zubo:

bubicaa
28.06.2012., 09:17
Joj ja mogu pojesti pola ananasa sigurno :cerek:

Manje ubije jezik kad je ful zreo i sladak,ali takve je rijetko naci u centrima. Ja imam zenu na placu ciji su ananasi zakon :)

cesnjovka-sis
28.06.2012., 09:22
A i imaju zamrzavanje js jel? Kod mene nema te mogućnosti

Ja jučer jela ciklu, na ananas sam zaboravila. Ali bude i to.

Ma sto se zamrzavanja tice to je totalna glupost kad se radi zato jer se mora a ne zato jer je to zelja pacijenta. Pogotovo kod nas starijih pacijentica gdje ti svjeze js nisu dovoljno kvalitetne a kamo li smrznuto/odmrznute :503: A na zalost ne moze se odbiti zamrzavanje, odnosno obrazac koji se ispunjava nema mogucnost da se nesto prekrizi. Pitala sam zadnji put ako ja mogu rucno nadopisati da ne zelim zamrzavanje js pa su mi rekli da se to ne moze :rolleyes:

U glavnom, sto se ananasa tice: ono sto sam citala je da mora ici na prazan zeludac (dakle ujutro) i mora se pojesti onaj sredisnji dio jer on sadrzi enzim Bromelain koji je koristan u debljanju endometrija. Znaci ne sok od ananasa, ne ananas iz konzerve nego svjezi na taste.

zoro007
28.06.2012., 09:27
za debljanje endoemtrija kao i za bolji rad jajnika zagovaratelji ananasa preporucuju jedan ananas dnevno. onaj dio u sredini sadrzi encim bromelain, ali opcenito je ananas dobar za endometrij zbog drugih encima. osim toga djeluje antikoagulativno, dobar je za prokrvljenje, pa tako i prokrvljenje maternice i jajnika.

nema smisla se trpati ananasom ako postoji alergija, tj. ako jezik pocne odmah peckati ili postoje druge alergijske reakcije. barem meni je glede toga razlika da li jedem ful zreli, socni ananas ili je jos pomalo nezreo i cvrst.

RedDoor
28.06.2012., 10:12

Bravo!:)
Mogla bi i stoperica sutra ha?

bubicaa
28.06.2012., 10:15
Ma sto se zamrzavanja tice to je totalna glupost kad se radi zato jer se mora a ne zato jer je to zelja pacijenta. Pogotovo kod nas starijih pacijentica gdje ti svjeze js nisu dovoljno kvalitetne a kamo li smrznuto/odmrznute :503: .

Koliko ti imas godina? Kazes vas starijih pacijentica...

Ok, kad hodam i stojim ok se osjecam. Kad sjednem jajnik zulja..

cesnjovka-sis
28.06.2012., 10:17
Bravo!:)
Mogla bi i stoperica sutra ha?

Da, mogla bi. Iako mislim da bi mozda bolje bilo cekati subotu ali vidjeti cemo sutra koliko su veliki ovi manji.

cesnjovka-sis
28.06.2012., 10:17

Ove godine navrsavam 42 :raspa:

zoro007
28.06.2012., 10:33
Ove godine navrsavam 42 :raspa:

bravo cescnjovka, koliko folikla obzirom na godine! :top:
neka su lijepi i kvalitetni :moli:

Zafrina
28.06.2012., 11:07

Ok, kad hodam i stojim ok se osjecam. Kad sjednem jajnik zulja..

:kava:

:raspa:

bubicaa
28.06.2012., 11:20
Khm daaa? :kava:

Jos ne znam dal cu sutra na posao il uzet go :D
Sad cekam na pregled stitnjace, mogu izgubiti veci dio dana...

cesnjovka-sis
28.06.2012., 22:19
Glavobolja
Suhoca u ustima
Mucnina
Zgaravica
Grlobolja
Glavobolja
Ledjobolja
Jajnikbolja
Pospanost
Mokre gace
Glavobolja

A nisam jos ni zanijela :rofl:

bubicaa
29.06.2012., 08:48
Da se usporedim s tobom :D

Glavobolja - nema, samo rijeetko (2 dana od ovih 12)
Suhoca u ustima - ponekad, stalno cugam vodu :zubo:
Mucnina - više ne
Zgaravica - jok
Grlobolja - njet
Ledjobolja - ne baš
Jajnikbolja - ponekad kad sjedim i u određenim ležećim pozicijama :D
Pospanost - čak i ne, ali bilo je neko vrijeme
Mokre gace - :503: naravno

I ja dodajem valunge - osobito nakon gonala :zubo:

Kaže dr danas: eto sad je to to. Znači raste što treba :D
Kaže da ćemo vidjeti do nedjelje, ali punkcija u utorak-srijedu

Opet sam na 2 gonala :lux:

Zafrina
29.06.2012., 08:59
:zubo: bubi :zubo:

:hekla:

bubicaa
29.06.2012., 09:04
Wooot? :raspa:

:kava:

Danas je bila gužva pa nisam puno ispitivala inače...ali dok je on rekao da je ok i da rastu, nećem se petljati :rofl:

cesnjovka-sis
29.06.2012., 09:08
Danas 4. uzv: Najveci 19, 18, ostale ne znam (ovo sam sama uhvatila dok ih je premjeravao, na LCD-u na zidu. kod nas ne mjere i ne prebrojavaju sve.). Stoperica veceras u 22. Pitala sam da li je misljenja da sacekamo do sutra s obzirom na velicinu ovih manjih pa je rekao da ne jer da su i oni zadovoljavajuce velicine. Valjda je to onda to.
Punkcija u nedjelju.

Proud_Blondie
29.06.2012., 09:35
:cheer::cheer::cheer:

bubicaa
29.06.2012., 09:37
E koliko nakon punkcije L čeka za vraćanje? Jel 2.ili 3.dan?

Proud_Blondie
29.06.2012., 09:55
ja sam imala dvaput 2.dan i mislim jedamput 3.dan transfer!!

RedDoor
29.06.2012., 10:37
Danas 4. uzv: Najveci 19, 18, ostale ne znam (ovo sam sama uhvatila dok ih je premjeravao, na LCD-u na zidu. kod nas ne mjere i ne prebrojavaju sve.). Stoperica veceras u 22. Pitala sam da li je misljenja da sacekamo do sutra s obzirom na velicinu ovih manjih pa je rekao da ne jer da su i oni zadovoljavajuce velicine. Valjda je to onda to.
Punkcija u nedjelju.

I meni je zadnji put bilo tako...imala sam par bas izdvojenih a ovi ostali su bili li-la, mislim oko 15 na dan stoperice, al ja mislim da oni idu bas na to da hvataju ove najvece i najljepse jer ti imaju najbolji potencijal i steta ih je propustit, tako da mislim da ti je super tajming;)
Cujem da sada imaju neke fancy potkozne stoperice?!

cesnjovka-sis
29.06.2012., 11:09
Cujem da sada imaju neke fancy potkozne stoperice?!

A ne znam, malo me brine taj tajming. Nekako mislim da je trebalo sacekati do sutra :ne zna:

Dakle u KBC Rijeka - stoperica je po novom Ovitrelle, vec je zamijesana (kao Decapeptyl), daje se potkozno pa ne treba ici kod njih ili negdje drugdje kao sto smo radili sa Brevactidom koji je isao intramuskularno. Razlika je jos u tome sto je Ovitrelle 6500 IU a Brevactide su davali po 10000 IU pa mi se cini da je ova slabija...

bubicaa
30.06.2012., 09:40
Evo nisam stigla prije javiti.. ja sam još na pikanju...

Danas 13 dc, doktor je koliko-toliko zadovoljan. Ljuti ga jedan folikul koji je 15mm, ostali su na 12-13. To je na desnom jajniku, ne znam jel ima što pametno na lijevom.
Endometrij kaže savršen, ostalo sve super, samo da nema tog jednog većeg :D

Sad sam stalno na 2 gonala, sutra je rekao da odmorim doma, da nema potrebe dolaziti. Još imam onda gonala za pon i ut, kaže da bi to onda valjda bilo to.
Znači punkcija možda u četvrtak.

Inače na poslu mi je sve pripremljeno za odlazak, nisu mi mogli davati nove stvari. Tako da u pon odradim izvještaje i neke stvari, a onda bih išla. Pitat ću jel mogu dobiti bolovanje već prije punkcije (teže mi već sjediti, i bude mi malo muka ponekad, pogotovo od vrućina), ako ne, uzela bih godišnji do punkcije

ribica78
30.06.2012., 11:37
Cure, svima vam drzim fige :cheer::cheer::cheer:

RedDoor
30.06.2012., 12:20
A ne znam, malo me brine taj tajming. Nekako mislim da je trebalo sacekati do sutra :ne zna:

Dakle u KBC Rijeka - stoperica je po novom Ovitrelle, vec je zamijesana (kao Decapeptyl), daje se potkozno pa ne treba ici kod njih ili negdje drugdje kao sto smo radili sa Brevactidom koji je isao intramuskularno. Razlika je jos u tome sto je Ovitrelle 6500 IU a Brevactide su davali po 10000 IU pa mi se cini da je ova slabija...

pa to je super, nema vise dileme kamo ici na pikanje te zadnje injekcije kasno navecer....
Mozda je slabija jer drugacije djeluje, bo:ne zna:

Mislim da ne trebas brinuti za tajming...i ja sam zadnji put bila malo skepticna jer mi je taj put stimulacija trajala dan krace nego inace, i isto sam mislila da ce biti puno nezrelih (mozda je i bilo ali su definitivno "ulovljene" i one koje su bile uspjesne) i na kraju je ispalo kako treba:)

Vidjela sam u nekom tvom postu da se brines da ti ne popucaju folikulici...nisam 100% ali mislim da u stimulaciji sa suspresijom ne moze doci do pucanja folikula....najgore sto se moze desiti je prezrela stanica (ali puj puj toga nece biti;))

Da li znas tko ce ti raditi punkciju? Pretpostavljam da je doktorica dezurna u nedjelju jer je proslu bio dr. M.

cesnjovka-sis
30.06.2012., 19:07
Mislim da ne trebas brinuti za tajming...i ja sam zadnji put bila malo skepticna jer mi je taj put stimulacija trajala dan krace nego inace, i isto sam mislila da ce biti puno nezrelih (mozda je i bilo ali su definitivno "ulovljene" i one koje su bile uspjesne) i na kraju je ispalo kako treba:)

Vidjela sam u nekom tvom postu da se brines da ti ne popucaju folikulici...nisam 100% ali mislim da u stimulaciji sa suspresijom ne moze doci do pucanja folikula....najgore sto se moze desiti je prezrela stanica (ali puj puj toga nece biti;))

Da li znas tko ce ti raditi punkciju? Pretpostavljam da je doktorica dezurna u nedjelju jer je proslu bio dr. M.

Ma znam da ne mogu popucati kad si pod supresijom ali ja uvijek nadjem neki razlog za dramiti :rolleyes: A biti ce, i prezrelih i nezrelih. Jako me zanima broj.

Rekao mi je dr. M. da ce punkciju raditi profesorica. Ona mi je i prosli put bila na punkciji, nisam imala nikakvih zamjerki.

Popodne, dok sam pokusavala spavati, jako su me jajnici boljeli i bas sam imala neku tezinu kod disanja, sad jedva hodam. Primirila sam se nakon rucka pa se vecinom izlezavam i to mi je ok.

bubicaa
30.06.2012., 19:25
cesnjovka, jel znaš koji je konačni broj folikula?

Ja sam skužila da kad mirujem i ležim,jajnik mi je super. Jučer sam recimo radila, bila u šetnji, i manje ležala - navečer sam bila užasno napuhana i bilo mi se teško saginjati. Danas je pristojno, čak ni jajnik ne boli
Uvijek kažem samo jedan jajnik, jer je lijevi u štrajku i ne znam jel bude što s njim :D Moguće da samo 1 folikul ima tamo

bubicaa
01.07.2012., 07:43
Umutila gonale :visi:
Nekako imam osjecaj da sam sigurno nesto krivo napravila :D al od jednog dana valjda ne bude problem :D

RedDoor
01.07.2012., 09:13
Ma znam da ne mogu popucati kad si pod supresijom ali ja uvijek nadjem neki razlog za dramiti :rolleyes: A biti ce, i prezrelih i nezrelih. Jako me zanima broj.

Rekao mi je dr. M. da ce punkciju raditi profesorica. Ona mi je i prosli put bila na punkciji, nisam imala nikakvih zamjerki.

Popodne, dok sam pokusavala spavati, jako su me jajnici boljeli i bas sam imala neku tezinu kod disanja, sad jedva hodam. Primirila sam se nakon rucka pa se vecinom izlezavam i to mi je ok.

Hm, mene su ponekad jajnici znali vise boliti u prirodnim ovulacijama nego stimuliranim...ali bolje od mirovanja i odmora ni ne mozes ucinit:mig:
Danas je veliki dan :lux: Nek bude taman idealan broj savrseno zrelih i nek se sve savrseno poklopi!!
Mislim da je i dobro sto ti je profesorica na punkciji, imam neku svoju teoriju o tome;)
Lijepo odmori nakon punkcije pa nam se javi s izvjestajem:)
Sretnooo!!

cesnjovka-sis
01.07.2012., 17:25
Umutila gonale :visi:
Nekako imam osjecaj da sam sigurno nesto krivo napravila :D al od jednog dana valjda ne bude problem :D

Biti ce to super, ako je meni u brodskom wc-u uspjelo prvi put smijesati 3 gonala ti si to napravila sigurno odlicno!

cesnjovka-sis
01.07.2012., 17:36
Evo me nakon popodnevnog odmora od punkcije u kojoj sam dobila 18 jajnih stanica. Nemam pojma kakve su, ne ocekujem previse, vjerojatno ce ih dosta biti nezrelo ali vazno je da uspiju barem one tri izvuci kako treba.
Trbuh dosta boli, jajnici isto, dosta me i probada. Nesto malo krvarim, malo vise nego prva dva puta.

Zaista zanimljivo kako sam u dugom postupku dobila jos vise js nego u prva dva kratka. Ocekivala sam da ce ih ipak biti nesto manje.

Malo me sad poceo brinuti hiper, dosta je to velik broj. Za sada se ne osjecam lose osim tih normalnih bolova, vidjeti cu dalje ovih dana kako ce biti. Rekli su mi da su jajnici ok, nisu uvecani i da pratim ovih dana simptome. Nadam se da se zbog mojih godina to ipak nece dogoditi.

Sad cekam srijedu pa na informacije :ceka:

Sretno svima, Bubicaa i Domenica vasi su izvjestaji sljedeci na redu, a mozda uleti i netko novi :cerek:

bubicaa
01.07.2012., 17:50
Da, i ja sad čekam Domenicu...malo me brine što je još nema...

Dosta si ti dobila, možda bude kvalitetnih js i za smrzavanje. Ali to ti neće trebati, jel da :mig:
Mislim da te ne bude uhvatio hiper, valjda su sve popikali i to je to.

Ja stvarno ne mogu više dugo sjediti, danas na ručku sjedila 3 sata i osjećala se koma. A da ne pričam da imam kao neki watery iscjedak, koji me sad već opako živcira :D

Proud_Blondie
01.07.2012., 20:32
češnjovka 18 js!!! svaka čast!!! :top:

nek budu 3 krasna embrijića!!

Domenica 29
01.07.2012., 22:54
Bok cure, napisala sam izvještaj na forumu dr.L, no budem i tu:-)

Nije bilo ugodno,ali da se potrpit - 6 stanica iz polustimuliranog postupka - dr.jako zadovoljan!
Nadam se da će se lijepo oploditi....
Definitivno su me spasila 2 normabela jer se nisam mogla prestat tresti od straha, nakon drugog sam se skulirala.
Dosta kratko je to trajalo, čini mi se max 2 min.
Bilo mi je zeznuto manevrirati s iglom oko endometrioma i rekao je da me sigurno jače bolilo zbog toga....
Jako je drag i on i ostatak osoblja...izljubio me na odlasku:-)
Jooooj,samo da dobro prođe....

Hvala cure na brizi, skoro su mi suze krenule kad je Bubica rekla da se brine gdje sam - očito su me spucali hormoni iako sam tvrdila da nisu, hehehehe
Odoh se tuširat i ugurat te utrogestane - danas mi se baš ne gura ništa,ali kaj ćeš :-)

E da, uzorak smo od doma donjeli, krenuli smo čim je bio gotov, treba nam 15 min do tam, otišli smo odmah iza predati ga i pričekala sam da napiše prezime na posudicu, da ne bi bilo zabune :-)))
laku noć svima i puuuuno sreće!
Još me drži pozitiva, riješit ćemo mi ti cure vrlo brzo:-)

Zafrina
02.07.2012., 05:08
bravo domenica!! :lux:

drzim fige za dobar transfer i lijepu betu! :cheer: :cheer: :cheer:

dalia28
02.07.2012., 05:49
bravo domenica!! :lux:

drzim fige za dobar transfer i lijepu betu! :cheer: :cheer: :cheer:

a ja tebi današnji divan uzv!!!
p.s-nadam se da češ ga danas poljubiti i u moje i u tvoje ime :cerek:

svim ostalim curama želim najljepši moguči ishod ovih postupaka,a posebno "maratonkama"u ovoj našoj borbi(nadam se da se neće nitko naljutiti:mig:)

bubicaa
02.07.2012., 09:51
Jesam tu ostala sama? :raspa:

Još par dana i gotovo, moguće da je sutra zadnji dan stimulacije. Onaj najveći folikul puštamo da ode, ima ih negdje do 10 za punkciju, koliko sam uspjela pratiti njegovo brojanje :D. Odjednom ima i lijepih na lijevom jajniku :ne zna:

Kaže dr da gledajući druge cure s mojom dijagnozom nije zadovoljan. Ali gledajući mene i moje reakcije tijekom postupka, da je vrlo zadovoljan. Jer kako je krenulo moglo je biti svega...

Zafrina
02.07.2012., 10:09
a ja tebi današnji divan uzv!!!
p.s-nadam se da češ ga danas poljubiti i u moje i u tvoje ime :cerek:

svim ostalim curama želim najljepši moguči ishod ovih postupaka,a posebno "maratonkama"u ovoj našoj borbi(nadam se da se neće nitko naljutiti:mig:)

:rofl::rofl:

poljubila sam ga i zagrlila jer imam dvije mrvice! :cerek::cerek:

bubi, jesi bila oko 8 i 15 u čekaonici? što si imala obučeno? :D

bubicaa
02.07.2012., 10:20
Dvije mrvice :cerek:

Hoćem i ja :kava: :zubo: Predivne su ti vijesti

Ja sam došla...pa možda oko 8.15..uglavnom čim sam došla odmah me pozvao. Traper šosić i žuta prugasta majica :D

Domenica 29
02.07.2012., 10:24
Bravo Zafri!!!:cheer::cheer:

Bubica, bit će to super...samo hrabro!:moli:
Češnjovka - držim fige da dobro prođe....mora!:moli:

Meni je prvo rekao 3 js,pa je ispalo 6!
Dok sam čekala punkciju pričala sam sa (nisam sigurna kak se zove) - Jožom?
Super čovjek,tam nas je zabavljao dok smo čekale i poslije punkcije isto...
Veli on meni ,ma znam ja dr.L preko 30 god,laže on (naravno sve u šali) - ako je rekao 3 bit će bar 5,6:D
To on da vas ne preplaši punkcije:)
I stvarno, pikne on dva puta lijevi i pitam ja jel to to, veli on ne još imamo još dvije na desnom! Pogledam ja Jožu (ak se tak zove-žao mi je kaj nisam zapamtila jer je super),a on meni znakovito kimne glavom ,kao rekao sam vam:lol:
Poslije je izašla biologica za koju min i veli mi imamo 6 stanica:cerek:

Zafrina
02.07.2012., 10:24
Dvije mrvice :cerek:

Hoćem i ja :kava: :zubo: Predivne su ti vijesti

Ja sam došla...pa možda oko 8.15..uglavnom čim sam došla odmah me pozvao. Traper šosić i žuta prugasta majica :D

ček.. a nismo se onda pred liftom srele? :misli:

ja sam bila sa mm-om i isto u traper šosu i bijeloj prugastoj majci :rofl:

bubicaa
02.07.2012., 10:26
Baš sam mislila dal si to ti... iako sam ti više skužila muža nego tebe (ti si već bila izašla iz lifta)

Jao ne mogu vjerovati, ali ovi uspjesi mi tako dižu nadu... a to nije možda dobro...

Zafrina
02.07.2012., 10:28
Baš sam mislila dal si to ti... iako sam ti više skužila muža nego tebe (ti si već bila izašla iz lifta)

Jao ne mogu vjerovati, ali ovi uspjesi mi tako dižu nadu... a to nije možda dobro...

bude sve okej! :grli: :kiss:

bubicaa
02.07.2012., 10:30
Mislim, sad u zadnje vrijeme kod Lučija sve plusići... i onda si mislim, pa bude i moj.
Pa si mislim, ovo mi je prvi put, zašto odmah očekujem da uspije, kad idu cure i po 5 puta i više

Ma koma :zvrko:

Zafrina
02.07.2012., 10:32
znam... tako je točno bilo i meni...

ali nemaš druge nego hrabro dan po dan pa ćemo na kraju vidjeti! :mig:

Domenica 29
02.07.2012., 13:19
Kaže Luči, transfer u srijedu!!!

mari mar
02.07.2012., 14:48
Mislim, sad u zadnje vrijeme kod Lučija sve plusići... i onda si mislim, pa bude i moj.
Pa si mislim, ovo mi je prvi put, zašto odmah očekujem da uspije, kad idu cure i po 5 puta i više

Ma koma :zvrko:

ma istooooooo sam i ja mislila ma prvi put ko zna! čak mi i dr. rekao na prvom uzv da priznam da mu nisam vjerovala kad je rekao da bude to uspjelo od prve! pa iskreno i nisam vjerovala, samo mu nisam priznala da sam "nevjerni Toma".....:p

Domenica ma bude sve u redu i imaj vjere...(ne budite poput mene):D

bubicaa
02.07.2012., 15:19
A to je kao i seks, netko se poseksa jednom i evo bebe. Netko treba vise puta.

Vidjet cemo, to sto je prvi puta mozda i nije lose.

Domenica 29
02.07.2012., 16:43
Da,samo nivo zabave nije kao kod seksa :-)
Sve ti je to kocka, kažu ti neku statistiku pa ti vidi...da su baš vedre brojke, nisu,ali treba se nadat...ipak je veća šansa nego loto zgoditak,hehehehe

bubicaa
02.07.2012., 17:11
Ma ta statistika je meni koma... tu ima toliko stvari koje utječu da stvarno nema pravila...

Mene i lijevi jajnik malo sad pika... i na njemu će biti nešto. Uf još malo

cesnjovka-sis
02.07.2012., 17:37
Danas sam nigdje... Moje eventualne zigote, ako ima koja, levitiraju tamo u tanjuricima u sterilnom labu... Usamljene kao i ja. Moj dragi je otisao :driver:

Trbuh boli puno manje, samo kad se dignem, krvi ima jos jako malo i to smedje. Trbuh je napuhan, mislim nije da je inace ravan :rolleyes: Sise jako bole od stoperice, drugo je sve super.

bubicaa
03.07.2012., 10:22
cesnjovka, jesi ti rekli koliko su oplodili js, a koliko su zamrzli? ili smiju samo 3 oploditi? :misli:

Ja sam još na ovoj temi. Ako se ne varam, Zafri je imala punkciju na 18 dc, Ninna na 20 dc. Ja kao PCOSovka slijedim na vjerojatni 19 dc :zubo:
Njih dvije imaju bliziće, pa ćemo vidjet :raspa: :lol:

Danas su folikuli na 17,5 mm, pa nije htio još završavati. Sutra bi trebali biti zadnji gonali. Jedan se izdvojio, malo je veći. Ali kaže da se ne isplati da sad da štopericu i da od 7 folikula imamo 1 upotrebljivu js

Naravno da je dr optimističan, kaže da nema razloga zašto ne bi uspjelo od prve, ali vjerujem da tako sve cure ohrabruje

Na kraju ima lijepih za punkciju i na lijevom i na desnom jajniku :ne zna: A lijevi uvijek štekao, ne znam kad se odlučio tako uključiti :rofl:

cesnjovka-sis
03.07.2012., 10:35
cesnjovka, jesi ti rekli koliko su oplodili js, a koliko su zamrzli? ili smiju samo 3 oploditi? :misli:

Ja sam još na ovoj temi. Ako se ne varam, Zafri je imala punkciju na 18 dc, Ninna na 20 dc. Ja kao PCOSovka slijedim na vjerojatni 19 dc :zubo:
Njih dvije imaju bliziće, pa ćemo vidjet :raspa: :lol:

Danas su folikuli na 17,5 mm, pa nije htio još završavati. Sutra bi trebali biti zadnji gonali. Jedan se izdvojio, malo je veći. Ali kaže da se ne isplati da sad da štopericu i da od 7 folikula imamo 1 upotrebljivu js

Naravno da je dr optimističan, kaže da nema razloga zašto ne bi uspjelo od prve, ali vjerujem da tako sve cure ohrabruje

Na kraju ima lijepih za punkciju i na lijevom i na desnom jajniku :ne zna: A lijevi uvijek štekao, ne znam kad se odlučio tako uključiti :rofl:

Bubicee, sretno sa folikulicima, neka se nabildaju jos malo :K

Sto se mojih js tice, ne znam nista. Kod nas u KBC Rijeka ne daju nikakve informacije do treceg dana kad moras doci osobno i onda te obavijeste ima li sta oplodjeno i koje je stanje. Tako da ima cesto situacija da ljudi dolaze iz udaljenih mjesta pa se vrate doma neobavljenog posla :rolleyes:

Sto se oplodnje tice, jos uvijek je u HR na snazi stari zakon po kojem smiju oploditi samo 3 js i vjerujem da ga se sve klinike pridrzavaju a pogotovo ova moja. Nadam se da sam uspjela dobiti koju zrelu i upotrebljivu js za oplodnju, a sto se zamrznutih tice nadam se da se necu morati muciti i gubiti to malo preostalog dragocjenog vremena u besmislenim i neuspjesnim sekundarnim postupcima sa zamrznutim/odmrznutim jajnim stanicama (na cemu kod nas uporno inzistiraju), pa ako ovaj potupak ne uspije da cu stici barem u jos jedan, zadnji stimulirani.