PDA

View Full Version : Registracija i problemi !!

becks21
23.02.2012., 16:49
Ovako:
-kupio sam Apriliu 50 sportcity 2T (novu)
-planiram ga sutra ici regat i neznam šta šta treba jer nikad nisam rego skuter(dali bi imo nekih problema da me policija zaustavi)
-najveci problem je to što mi je adresa Sl.brod na osobnoj a ja sam u ZG,a htjeo bi ga tu regat...tj ne znam dali se može
-i da...koliko bi me to moglo koštat(odprilike)
:ne zna::ne zna::ne zna:

Alkemicharka
23.02.2012., 17:06
Ovako:
-kupio sam Apriliu 50 sportcity 2T (novu)
-planiram ga sutra ici regat i neznam šta šta treba jer nikad nisam rego skuter(dali bi imo nekih problema da me policija zaustavi)
-najveci problem je to što mi je adresa Sl.brod na osobnoj a ja sam u ZG,a htjeo bi ga tu regat...tj ne znam dali se može
-i da...koliko bi me to moglo koštat(odprilike)
:ne zna::ne zna::ne zna:

Ne možeš ga registrirati u Zagrebu ali možeš napraviti tehnički pregled pa papire i svoju osobnu poslati u Sl.Brod da ti netko tamo od tvojih obavi registraciju tj.dovrši postupak u nekoj od STP i na policiji.

Treba ti račun, izjava o sukladnosti i osobna iskaznica za TP. Problema možeš imati s policijom ako nemaš probnu pločicu ali tu ti ja ne mogu pomoći, pa ih nastoj izbjeći do prve STP:). Plati si barem osiguranje negdje prije, pazi da ti naprave policu po reg.području SB i po tvojoj osobnoj. Kad na TP obaviš i dobiješ registracijske listove, sve to šalji skupa sa policom u SB.

TP ti dođe 114 kuna, polica ne znam, možda negdje oko 200 kn puna cijena, a u SB na tehničkom novi dokumenti,tablica, naknada za okoliš cca 400 kn plus 35 kn biljega za MUP.

becks21
23.02.2012., 17:20
ee hvala...imam samo još jedno pitanje pa kao ti nije problem :)
cura mi je iz zg-a...i njoj je prebivalište zg...dali postoji kakva šansa da na nju registriram?tj postoji ili neki nacin da to obavim u zg :D

Alkemicharka
23.02.2012., 17:43
ee hvala...imam samo još jedno pitanje pa kao ti nije problem :)
cura mi je iz zg-a...i njoj je prebivalište zg...dali postoji kakva šansa da na nju registriram?tj postoji ili neki nacin da to obavim u zg :D

Aaaaa ti se ne bi vozio sa SB tablicom po Zagrebu, jel?:D

Postoji šansa naravno, samo onda mora i račun glasiti na nju, odnosno pošto je račun već na tebe ti bi morao napraviti s njom kupoprodajni/darovni ugovor.
A kaj ako ti postane bivša cura pa ćeš onda ostati i bez skutera?:D

becks21
23.02.2012., 22:14
pa sve što si rekla stoji :D
zamisli sad ja se vozim po zagrebu sa skuterom od 50ccm(smiješno) a sb table :D

Alkemicharka
23.02.2012., 22:20
pa sve što si rekla stoji :D
zamisli sad ja se vozim po zagrebu sa skuterom od 50ccm(smiješno) a sb table :D

Da je tabla ajd, ali ta tabličica je tako jako mala da se ni ne vide slova. A kaj te boli briga kaj si bude netko mislio:ne zna:? Ili promijeni prebivalište ako ti je bitno da si svi misle kak si purger:D. Ja ti drugačije pomoći ne mogu