PDA

View Full Version : Sezonski poslovi 2012 - preporuke i iskustva

stranice : [1] 2 3

Stana
04.01.2009., 18:56
Pozdrav ;)

Evo baš me nešto zanima. Da vidimo kako se kontinentalci znaju snaći.

Jel netko uspio pronaći posao 'na moru' sa osiguranim smještajem i internetom?

Gledajući razne oglase tj. ponude poslova na internetu jako, jako, jako rijetko se može naći oglas u kojem se nudi smještaj - pogotovo kada nije sezona. A opet ne može biti istina da se ondje može samo konobariti, mora biti još poslova koji se mogu raditi kroz cijelu godinu. A tu je i internet, ima dosta ljudi sa raznim hobijima ili poslovima na webu pomoću kojih zarade još koju kunu pa je onda nezahvalno vagati. Ako za ništa drugo, internet može služiti za komunikaciju sa svijetom - prijatelji, obitelj,...

Žele li stvarno poslodavci naći radnu snagu, pa makar ona bila iz drugog dijela RH ili se ipak gleda na to da radnik bude iz 'susjedstva' ?

Neznadar
04.01.2009., 19:55
Pozdrav ;)

Evo baš me nešto zanima. Da vidimo kako se kontinentalci znaju snaći.

Jel netko uspio pronaći posao 'na moru' sa osiguranim smještajem i internetom?

Gledajući razne oglase tj. ponude poslova na internetu jako, jako, jako rijetko se može naći oglas u kojem se nudi smještaj - pogotovo kada nije sezona. A opet ne može biti istina da se ondje može samo konobariti, mora biti još poslova koji se mogu raditi kroz cijelu godinu. A tu je i internet, ima dosta ljudi sa raznim hobijima ili poslovima na webu pomoću kojih zarade još koju kunu pa je onda nezahvalno vagati. Ako za ništa drugo, internet može služiti za komunikaciju sa svijetom - prijatelji, obitelj,...

Žele li stvarno poslodavci naći radnu snagu, pa makar ona bila iz drugog dijela RH ili se ipak gleda na to da radnik bude iz 'susjedstva' ? Zasto bi ti netko nudio smjestaj? Oglasnik u ruke, pa si nesto unajmi. Internet? To ce ti dati neki od ISP-ova, a ne poslodavac, osim ako ti net nije prijeko potreban za posao, ali u tom slucaju bit ce i ogranicen. Da ne bi mozda jos i tajlandsku masazu? Uostalom, zelis li ti postenu placu, ili minimalac, a ostalo u naturi - smjestaj u garazi na vojnickom krevetu, za prehranu ostanjci sa gazdinog stola od jucer, za prijevoz bicikl dede Pantelije i slicno...

Stana
04.01.2009., 20:17
Zasto bi ti netko nudio smjestaj? Oglasnik u ruke, pa si nesto unajmi. Internet? To ce ti dati neki od ISP-ova, a ne poslodavac, osim ako ti net nije prijeko potreban za posao, ali u tom slucaju bit ce i ogranicen. Da ne bi mozda jos i tajlandsku masazu? Uostalom, zelis li ti postenu placu, ili minimalac, a ostalo u naturi - smjestaj u garazi na vojnickom krevetu, za prehranu ostanjci sa gazdinog stola od jucer, za prijevoz bicikl dede Pantelije i slicno...

1.) Hmm, da. Baš me zanima gdje naći smještaj na moru za vrijeme sezone. Ako onda nije sve zauzeto onda nije nikada. A i sada preko zime je teško naći nešto povoljno. Prije će vlasnik nekog objekta uzimati svaki dan 15€ od gosta i tako cijeli mjesec nego od npr. mene koji bi dao možda 2000kn za cijeli mjesec. A možda je i moguće naći smještaj, jer oglasnike još nisam gledao, jedna mala soba je sasvim dovoljna. Recimo, uz posao npr. perača automobila i uz plaću od 2500kn je nemoguće imati smještaj, hranu tj. da se nekako živi s tim.

2.) Internet da, masaža ne. Internet je danas većini potreban - to više nije luksuz, a masaža je luksuz.

3.) Poštena plaća ili minimalac i smještaj, vojnički krevet, Pantelijin bicikl - u sadašnjosti dođe na isto.

I da se opet vratim općenito na temu. Poznajem nekoliko osoba koje kroz nekih mjesec dana idu raditi u nekim hotelima. Smještaj će imati, kao i hranu jer barem toga ne nedostaje u hotelskoj kuhinji. Samo što takve osobe skrivaju te poslove kao zmija noge.

luzer
04.01.2009., 20:25
pajdo onaj koji ti osigura smještaj kad budeš iša dole radit u sezoni, naplatit će ti to, i pretplatit, tako da ćeš se naradit kao konj, kad god mu budeš trebao tu si mu dostupan da te zovne...

Stana
04.01.2009., 20:30
pajdo onaj koji ti osigura smještaj kad budeš iša dole radit u sezoni, naplatit će ti to, i pretplatit, tako da ćeš se naradit kao konj, kad god mu budeš trebao tu si mu dostupan da te zovne...

E vidiš, nisam o tome razmišljao. A opet ako bi sve bilo plaćeno nema problema, neka zove. Iako je 99.995% vjerojatnost da bi bilo dosta neplaćenog prekovremenog.

luzer
04.01.2009., 21:09
točno tako.
ako misliš konobarit ili kuharit najbolje ti je ostati u unutrašnjosti, konjskog rada i izrabljivanja od nekog našeg privatnika koji će stalno kukat kako mu je malo para i prometa, nije to vrijedno da bi vidio ovo malo našeg mora.
a hoteli kao početničku plaću nude k.. od ovce.
za druge poslove ti baš ne znam koliki je uopče broj radnih mjesta, za recepcionera se teško zaposle i ljudi iz dalmacije, malo je recepcija...

Stana
04.01.2009., 21:19
točno tako.
ako misliš konobarit ili kuharit najbolje ti je ostati u unutrašnjosti, konjskog rada i izrabljivanja od nekog našeg privatnika koji će stalno kukat kako mu je malo para i prometa, nije to vrijedno da bi vidio ovo malo našeg mora.
a hoteli kao početničku plaću nude k.. od ovce.
za druge poslove ti baš ne znam koliki je uopče broj radnih mjesta, za recepcionera se teško zaposle i ljudi iz dalmacije, malo je recepcija...

Nije za svakog ni konobarenje. Sve što je oko nas neki čovjek proizvede, dostavi, popravi... - e treba naći odakle to kreće i to raditi.

Imao sam prilike dosta biti na moru ovako turistički i jedan mi se grad posebno svidio pa nekako želim da se maknem odavdje na nekoliko mjeseci i budem sam sa sobom. Nije meni do mora kao mora, za kupanje i sl., nego treba se malo maknuti iz ove močvare. Gledajući ponude poslova na kontinentu i na moru primjetio sam veliku razliku - na inernetskim stranicama npr. SD županija 8 stranica sa ponudama poslova i VS županija sa 3 stranice. Ovdje većina poslova otpada na građevinu na koju je sada još teže upasti zbog tzv. krize.

sasa001
04.03.2011., 21:42
nije to neka tajna pa ispljunite (kuhari, konobari, pomočni itd) :D
koliko zaradite lijeti??

ja 6000-7000 + trinkgeld

taraa24
05.03.2011., 08:26
Servir u hotelu 2300, bilo dosta davno

Sankerica u restoranu 5500

taraa24
17.03.2011., 10:37
Ova teme je zamrla i prije nego je započela. Zašto?

Koliko je uopće nezaposlenih na forumu spremno za takav potez??

SamaraMorgan
17.03.2011., 11:25
Ova teme je zamrla i prije nego je započela. Zašto?

Koliko je uopće nezaposlenih na forumu spremno za takav potez??

za kakav "potez"?!:ne zna:
zaposliti se sezonski?:s

taraa24
17.03.2011., 13:24
Ne mislim na takav potez :D

Već po promašaju teme, ispada da je većini to debelo ispod časti? Na to sam ciljala.

Ili se ljudi srame biti sezonci?

Venera23
17.03.2011., 13:31
sa placenim odvojenim zivotom, u trgovini prehrane, 6000-7000 kn

darko rr
17.03.2011., 13:35
Neka rađe neko kaže kako dobit sezonski posao na moru.
Ja sam zvao dosta ovih šta traže pomoćnike u kuhinji ali
svi oni zahtjevaju barem nekakvo iskustvo u tim poslovima :(

euskal
17.03.2011., 13:36
Ne mislim na takav potez :D

Već po promašaju teme, ispada da je većini to debelo ispod časti? Na to sam ciljala.

Ili se ljudi srame biti sezonci?

evo ja se spremam na sezonski rad,iako sam všs vjerovatno cu ici za pomocnog kuhara jer za drugo nemam nikakvu vezu:ne zna:,znat cu vise za 10ak dana:top:

taraa24
17.03.2011., 14:06
zaposliti se sezonski?:s
Jesi li probala ikad?

I ja sam všs, a sezonu sam prakticirala redovito kad sam mogla dok nisam dobila stalni posao.

Darko ne znam što savjetovati osim zovi, ja sam zadnju sezonu uzela oglasnik, okrenula broj i dobila posao, nikad nisam radila za šankom, bili su razumni rekli naučili su svi prije tebe i ti ćeš.
Svidjelo im se što sam već radila sezone i što znam što me čeka, to mi je bila prednost. Osim toga, nezaposlena mogla sam započeti čim sam im zatrebala.

Venera23
18.03.2011., 01:13
Neka rađe neko kaže kako dobit sezonski posao na moru.
Ja sam zvao dosta ovih šta traže pomoćnike u kuhinji ali
svi oni zahtjevaju barem nekakvo iskustvo u tim poslovima :(

ja sam nasla na stranicama moj posao i posao...poslala zamolbu vec negdje u cetvrtom mjesecu, aki se poslovicno jave tjedan do dva prije nego bi trebali doci...

mr.x-19
20.03.2011., 18:40
Ja sam poslao preko e-maila oko 20 zamolbi, pa valjda će mi se bar netko javiti. Jel mi može netko napisati kada će mi se javiti poslodavci, jer nisu napisali kada je početak rada? I šta ako nisam primljen, jel pošalju neku odbijenicu?

Loborek
21.03.2011., 10:02

:eek::eek::eek:

JBT... znam ljude koji taj posao rade za 2000 kn cijelu godinu...

računica kaže...
12 * 2000 = 24000 (za cijelu godinu)
4 * 6000 = 24000 (samo 4 mjeseca :eek::eek::eek:)

Ispada da su svi trgovci što rade po kontinentalnoj HR kreteni jer za iste novce moraju cijelu godinu crnčit, a mogli su to za 4 mj zaradit i 8 mj hladit jaja ili radit nešto drugo.

Sezonski posao se definitivno isplati ljudima koji rade slične poslove.

:bonk:

Venera23
21.03.2011., 12:36
:eek::eek::eek:

JBT... znam ljude koji taj posao rade za 2000 kn cijelu godinu...

računica kaže...
12 * 2000 = 24000 (za cijelu godinu)
4 * 6000 = 24000 (samo 4 mjeseca :eek::eek::eek:)

Ispada da su svi trgovci što rade po kontinentalnoj HR kreteni jer za iste novce moraju cijelu godinu crnčit, a mogli su to za 4 mj zaradit i 8 mj hladit jaja ili radit nešto drugo.

Sezonski posao se definitivno isplati ljudima koji rade slične poslove.

:bonk:

nazalost, ovako dobro placen posao bude na max dva mjeseca...jer uzimaju samo sedmi i osmi mjesec...u drugoj trgovini u kojoj sam radila sam zaradila 5500kn plus placen smjestaj!

zacky
21.03.2011., 19:47
Jel netko radi preko d.o.o.- va što se oglašavaju mjesecima!
Izgleda da je mnogo njih samo fake za pitaj ... što,ili!

Mentolman
02.04.2011., 21:38
pozz

eo ovako planiram ici na more radit i zanima me jel dobro ici preko biroa ili sam preko oglasnika da trazim ? nisam nikad jos iso radit na more nemam iskustva s takvim stvarima..
imam zavrseno za vodoinstalatera ako je portebno navest tu xD
na gradjevini imam nesto iskustva jel sam najvise radio tamo..ali kao "konobar" pomocni radnik uglavnom..

zacky
02.04.2011., 22:14
Koji si ti srečkovič,tebi biro može sredit posel na moru!
Meni su kao jednom pokušali na njihovu inicijativu,ali normalno ništa od toga!

Mentolman
03.04.2011., 09:58
Koji si ti srečkovič,tebi biro može sredit posel na moru!
Meni su kao jednom pokušali na njihovu inicijativu,ali normalno ništa od toga!

ma ne.. nisam reko da su sredili.. nego znam da ima kod njih to da salju sezonce pa pitam jel dobro preko njih i dal uopce srede ista.. to sam mislio, uglavnom dal je bolje tako probat ili sam preko oglasnika pokusat naci...

a i nadam se da moze moj savjetodavac na birou sredit nesto

Lunita_86
03.04.2011., 20:27
pozzz !! i ja tražim posao na moru isto kao i ti, reću ti jednu stvar.. biro ti je od NIKAKVE KORISTI,.. ili probaj preko nekog koga znaš ili preporuke nekoga!! i nemoj preko novina to ti je ono, potrošit ćeš na pozive, a od toga tko zna... evo pogledaj na stranici www.hzz.hr , tu izabereš županiju, klikneš na radnike u ugostiteljstvu i turizmu i sve ti piše, .. ili preko stranice www.posao.hr , eto nadam se da sam ti nekako ,,pomogla'' . !!!

Mentolman
03.04.2011., 20:42
na to sam mislio pod oglasnik ,na mojposo.hr i na posao.hr .. pregledo sam to.. al neznam kolko je sigurno tako otic na "sljepo" ..

Lunita_86
03.04.2011., 21:11
e čuj, tu ti igra ono ,, biraj veće gradove'' , a ne neka sela koji traže radnike a za njih nikad nisi čuo,.. a gle.. ti uvijek možeš po internetu potražiti nazive tih firmi na googlu pa vidjeti ,.. tako bar ja, evo ja sutra zovem neke,..

taraa24
04.04.2011., 08:38
Najbolje ti je da opciju preko biroa uzmeš kao rezervu, ako ti sam ništa ne pronađeš. Ja sam radije tražila osobno, okrenula nekoliko brojeva pa sam imala i mogućnost biranja između nekoliko njih, onda vagala koje mi je radno vrijeme i lova bolje.

U svakom slučaju samo na biro se nemoj oslanjati, da nebi izvisio.

Korektorica
27.01.2012., 09:03
Da li je netko radio na moru prek sezone? Npr. U hotelu?
Kakva su vaša iskustva?
Što mi možete reći o zajedničkim smještajima što neke firme nude?
Koja je plača za npr. sobaricu i recepcionara?CCa?
Hvala svima!

Lunita_86
28.01.2012., 15:08
Pozz ja sam radila u hotelu,.. pa ovako zajednički smještaji pa to ti zavisi od gazde do gazde kako preferira,.. ali za većinu ti se iznajme apartmani ( koji nisu više za goste jer su stariji) , i onda sve ovisi koliko vas ide na 1 sobu, nekad to bude 2 ljudi nekad 3,4,5.. kako gdje,.. plaća sobarice ti je od 3000-3500kn,.. a recepcionar e to ti je neznam, ali mislim da imaju preko 4500kn..

Korektorica
30.01.2012., 17:10
Pozz ja sam radila u hotelu,.. pa ovako zajednički smještaji pa to ti zavisi od gazde do gazde kako preferira,.. ali za većinu ti se iznajme apartmani ( koji nisu više za goste jer su stariji) , i onda sve ovisi koliko vas ide na 1 sobu, nekad to bude 2 ljudi nekad 3,4,5.. kako gdje,.. plaća sobarice ti je od 3000-3500kn,.. a recepcionar e to ti je neznam, ali mislim da imaju preko 4500kn..

Hvala ti na informaciji...
Ukoliko još netko ima iskustva radeći u sezoni..neka podijeli..
Hvala..

Croatia5
29.02.2012., 17:30

jel mi mozes poslati nesto o tom poslu ako traze i ove godine radnike :D hvala

Victoria88
01.03.2012., 10:12
17-20kn/h (ovisi o poslodavcu), 7-8h rada dnevno, svaki dan, prodavac

PutNaSuncuツ
01.03.2012., 10:13
Zdravo svima, planiram ovo ljeto ići raditi na more, pretražujem oglase na HZZ-ovoj stranici i na posaohr. Zanima me posao pomoćnog kuhara/ radnika.

Do sada sam vidjela oglas za hotel Krk, za Zlatni rat, hotel Pagus, još tražim da vidim što mi odgovara.

Molim vas jel mi netko može preporučiti neki hotel, restoran, općenito tvrtku koja je za vas dobra za rad. Zanimaju me mišljenja i o Istraturist, Solaris..

Nisam još radila kao pomoćni kuhar na moru pa me zanimaju otprilike što sve spada pod to, radno iskustvo i sl.

Kako se kreću plaće, prosjek, smještaj, hrana, oduzima li se, ako da koliko i slično, koji dio Hr. obale je "najprometniji" i najpogodniji za posao, jer što ima više gostiju i duže će se za sezonu ostati raditi, slobodno vrijeme, radno vrijeme pom. kuhara, sve informacije su dobrodošle, mislim da ima još osoba koje bi ovo moglo zanimati.

unaprijed zahvaljujem :)

Venera23
01.03.2012., 10:25
jel mi mozes poslati nesto o tom poslu ako traze i ove godine radnike :D hvala

ne traze, nazalost :(

PutNaSuncuツ
02.03.2012., 15:07
ima li tko iskustva u punta skali? - petrčane?

P0zitivka
05.03.2012., 22:53
zašto je tema mrtva? :rolleyes:

ja isto planiram na more..prošle godine radila kao šankerica i bila sam jako zadovoljna. Kad sam otišla sa tog radnog mjesta, ponuđeno mi je mjesto pomočnog radnika u kuhinji - nisam ziher jel na to misliš ali to ti je primjerice pranje i slaganje salata, čišćenje ribe i sl. Tako su mi opisali, dobro je plaćeno.

PutNaSuncuツ
06.03.2012., 06:45
zašto je tema mrtva? :rolleyes:

ja isto planiram na more..prošle godine radila kao šankerica i bila sam jako zadovoljna. Kad sam otišla sa tog radnog mjesta, ponuđeno mi je mjesto pomočnog radnika u kuhinji - nisam ziher jel na to misliš ali to ti je primjerice pranje i slaganje salata, čišćenje ribe i sl. Tako su mi opisali, dobro je plaćeno.

hvala ti na odgovoru, barem netko, vidim da ima dosta posjeta ali ni slova za odg.

ja sam radila prošlo ljeto kao konobarica, imala sam plaćen smještaj i hranu polovično i plaću 3700 usred sezone, mislim da je to vrlo malo s obzirom koliko nam je gostiju dolazilo ali to bila sam tamo, potpisan ugovor i to je to :/

sada bih htjela ići raditi kao što sam rekla na more kao pomoćni kuhar, prijavila sam se u punta skalu, hotel pinija još ću na zlatni rat i možda Liburnia-opatija hoteli, pa valjda ću negdje upasti..čula sam da se može dobro zaraditi kao pomoćni kuhar ali i naraditi pa me zanima radno vrijeme, posebno u hotelima, produženo dali se to plaća i slično?

edit:

ima li netko iskustva u Liburnia hotelima? plaća sobarice ili pom. kuhara? hvala :)

Formula Uspjeha
06.03.2012., 16:12
Opis posla pomoćnog kuhara varira od hotela do hotela, tako da ćeš najtočniju informaciju dobiti u razgovoru s poslodavcem.
Moguće kako ćeš raditi na perilici, pripremati salate, čistit ribu, a isto tako je moguće kako će ti vremenom, kada te dovoljno osposobe, prebaciti i podjeliti odgovornost s glavnim kuharom, te ćeš do kraja sezone pripremati sva jela baš kao i glavni kuhar.
Ne znam što se podrazumjeva pod dobrom plaćom pomoćnog kuhara, uz radno vrijeme od prosječno 9 radnih sati dnevno, pa sve do 12h dnevno te fiksnom plaćom od 4000kn držim kako se to 3700kn (+manča) za konobara usred sezone i ne čini tako loše.
Ukoliko se dvojiš između posla konobara ili pomoćnog kuhara moj savjet ti je svakako konobar.

PutNaSuncuツ
06.03.2012., 16:59
Opis posla pomoćnog kuhara varira od hotela do hotela, tako da ćeš najtočniju informaciju dobiti u razgovoru s poslodavcem.
Moguće kako ćeš raditi na perilici, pripremati salate, čistit ribu, a isto tako je moguće kako će ti vremenom, kada te dovoljno osposobe, prebaciti i podjeliti odgovornost s glavnim kuharom, te ćeš do kraja sezone pripremati sva jela baš kao i glavni kuhar.
Ne znam što se podrazumjeva pod dobrom plaćom pomoćnog kuhara, uz radno vrijeme od prosječno 9 radnih sati dnevno, pa sve do 12h dnevno te fiksnom plaćom od 4000kn držim kako se to 3700kn (+manča) za konobara usred sezone i ne čini tako loše.
Ukoliko se dvojiš između posla konobara ili pomoćnog kuhara moj savjet ti je svakako konobar.

Što se tiče rada na perilici, čišćenja salata i ribe bilo bi vrlo dobro, iskreno malo me strah da me neće puno ispitivati kako neznam ovo ili ono, jer imam završeno SSS za Kuhara ali nemam radnog iskustva.

3700 kn (-manča) :mig: radno vrijeme kako kad, prosječno 12 sati..

Vrlo rado bih radila i u restoranu kao pomoćni konobar ali radi se o tome da nisam neki blago rečeno vrstan konabar pa da mogu nositi po 4 tanjura u rukama.

prijavila sam se na više radnih mjesta pa gdje upali kec :D, isto tako i za dadilju - bejbisitericu u hotelu, jel netko ima iskustva s time?

P0zitivka
07.03.2012., 13:12
3700 za posao konobara u sezoni je malo čak i u manjim mjestima, ne pristaj na ispod 4000 (+hrana i smještaj). Ja sam radila kao konobarica u malom mjestu i imala 4500/hrana+smještaj i bakša svaki dan preko 60-70kn. Smještaj je platio od moje plaće 900kn što nije ok al nema veze, bila sam zadovoljna.

A što se tiče pomoćnog radnika u kuhinji odnosno pomoćnog kuhara (nekima je to isto, neki to razlikuju) dobro ti je Formula rekla/o - sve ovisi o poslodavcu koje ćeš poslove raditi. U malim mjestima i malim objektima, najčešće taj pomoćni radnik radi više poslova. Uz to što pomaže glavnom kuharu, priprema hranu za njega ali kasnije ide i na pranje suđa i ako ti se desi da dobiješ ponudu za tako nešto - tu ti je realno tražit plaću 5000-6000kn, s tim da se naradiš ko magarac. Osobno mislim da je za sezonu bolje otići radit u manje mjesto i manji objekt (ne hotele) jer je bolja radna atmosfera a i plaće su bolje, po mom iskustvu.

P0zitivka
07.03.2012., 13:16
prošlo ljeto šankerica u restoranu koji nije imao prometa 4200/hrana+smještaj (6 sati rada-od toga 2 sata sjedenja)
i konobarica 4500/hrana i smještaj plačen od moje plače 900 kn. Znači plaća je bila 5400+bakša svaki dan minimalno 60-70kn, 9-10 sati rada.

katyy19
07.03.2012., 15:34
planiram ići raditi na more (prvi put) pa me zanimaju dojmovi :)

PutNaSuncuツ
07.03.2012., 15:41
3700 za posao konobara u sezoni je malo čak i u manjim mjestima, ne pristaj na ispod 4000 (+hrana i smještaj). Ja sam radila kao konobarica u malom mjestu i imala 4500/hrana+smještaj i bakša svaki dan preko 60-70kn. Smještaj je platio od moje plaće 900kn što nije ok al nema veze, bila sam zadovoljna.

A što se tiče pomoćnog radnika u kuhinji odnosno pomoćnog kuhara (nekima je to isto, neki to razlikuju) dobro ti je Formula rekla/o - sve ovisi o poslodavcu koje ćeš poslove raditi. U malim mjestima i malim objektima, najčešće taj pomoćni radnik radi više poslova. Uz to što pomaže glavnom kuharu, priprema hranu za njega ali kasnije ide i na pranje suđa i ako ti se desi da dobiješ ponudu za tako nešto - tu ti je realno tražit plaću 5000-6000kn, s tim da se naradiš ko magarac. Osobno mislim da je za sezonu bolje otići radit u manje mjesto i manji objekt (ne hotele) jer je bolja radna atmosfera a i plaće su bolje, po mom iskustvu.

60-70 kn na dan bakšiš, meni je bio vrhunac do 30 kn i to možda 5-6 puta u cijeloj sezoni..

kažeš "tražiti plaću"

ja sam poslala 8 zamolbi preko maila s mojposaohr i hzz stranice sa životopisom, sve to, ali nisam nigdje pitala za plaću, htjela sam telefonski jedan hotel pitati ali su rekli da nazovem idući tjedan.

neznam kako bih to rekla, je li na neki način drsko pitati za plaću jer možda će ti iz kadrovske pomisliti "vidi, traži posao i pita za plaću-nek bude sretna ako dobije posao a ostalo.."

do sada sam nekoliko poslodavaca pitala za plaću i svi nešto okolišaju pa ovako onako, kakva bude sezona, satnica ovo ono, prekovremeni sati, nitko ne govori kolika je neto plaća.

ovo što kažeš da su bolji privatnici za rad, neznam..radila sam kod privatnika prošlo ljeto pisali da radimo 8 sati a radili 4 i više, nikad neznaš na koga ćeš naletiti a ovako kad bih radila u hotelu, imala bih 8 sati (nadam se) i ako treba ponekad duže ostati sat dva ispomoć ako se ne :ne zna:varam

Formula Uspjeha
07.03.2012., 16:14
kažeš "tražiti plaću"

do sada sam nekoliko poslodavaca pitala za plaću i svi nešto okolišaju pa ovako onako, kakva bude sezona, satnica ovo ono, prekovremeni sati, nitko ne govori kolika je neto plaća.

ovo što kažeš da su bolji privatnici za rad, neznam..radila sam kod privatnika prošlo ljeto pisali da radimo 8 sati a radili 4 i više, nikad neznaš na koga ćeš naletiti a ovako kad bih radila u hotelu, imala bih 8 sati (nadam se) i ako treba ponekad duže ostati sat dva ispomoć ako se ne :ne zna:varam

Od tih što okolišaju u davanju informacija, bježi dalje što te noge nose!

Nažalost, danas sve moraš pitati pa čak i da li ćeš i kada dobiti dogovorenu i zarađenu plaću! Pitaj sve što te zanima pr.radno vrijeme, zatim za slobodne dane ima li ih uopće, ima li prekovremenih sati i kako se obračunavaju, ako nude smještaj i hranu odbija li se taj iznos od plaće i koliko.
Ni manji ni veći objekti tipa hotela, nisu ti nikakova garancija za korektan odnos prema radnicima i poštivanje ugovorenih uvjeta. Zadovoljan radnik daje pozitivnu sliku o samom ugostiteljskom objektu, on je nešto kao "hodajuća reklama" a nezadovoljan upravo suprotno, šteta što oni koji bi trebali poraditi na tome to ne vide.

Pufnizza
08.03.2012., 20:27
I ja se spremam u sezonu. Imate li kakve informacije, kada je u hotelu osiguran smještaj, može li se tražiti soba u kojoj će se biti s partnerom ili su žene i muškarci strogo podijeljeni, pogotovo ako ne rade isti posao?

*greta*
08.03.2012., 21:44
ima li netko iskustva u Liburnia hotelima? plaća sobarice ili pom. kuhara? hvala :)

Ja sam danas dobila informaciju da je u hotelu Admiral plaća za posao sobarice ravno 2.500 kn .

jenny_6
08.03.2012., 22:25
hvala ti na odgovoru, barem netko, vidim da ima dosta posjeta ali ni slova za odg.

ja sam radila prošlo ljeto kao konobarica, imala sam plaćen smještaj i hranu polovično i plaću 3700 usred sezone, mislim da je to vrlo malo s obzirom koliko nam je gostiju dolazilo ali to bila sam tamo, potpisan ugovor i to je to :/

sada bih htjela ići raditi kao što sam rekla na more kao pomoćni kuhar, prijavila sam se u punta skalu, hotel pinija još ću na zlatni rat i možda Liburnia-opatija hoteli, pa valjda ću negdje upasti..čula sam da se može dobro zaraditi kao pomoćni kuhar ali i naraditi pa me zanima radno vrijeme, posebno u hotelima, produženo dali se to plaća i slično?

edit:

Koliko sam ja čula (a ta informacija je još od 2010. godine), sobarice u hotelima Liburnia imaju plaću od oko 3500 kn, naravno smještaj i hrana su plaćeni...E sad, koliko se to promijenilo, stvarno ne znam

Landshark
09.03.2012., 01:50
Ja bi ove godine isto isla radit na more, nije da mi se bas ono turbo ide ali nemam izbora jer mi treba neki posao...predugo sjedim doma i nis ne radim. :503: Danas su me zvali da sutra dođem na razgovor za čistačicu za Backpackers Accommodation na Hvaru, pa me zanima ima ko kakvog iskustva??? Ovo mi je prvi put da idem radit na more pa me malo trta...ipak je to 6 mj. rada ali koga god znam svi su izdržali. :ne zna:

chokysk
09.03.2012., 09:58
Pozz..dal netko ima iskustva u radu kao sobar/sobarica ??koji su uvjeti rada,i odgovornosti??

napacena
09.03.2012., 16:04
Pozdrav svima! ovako, ne znam bas puno o sezoncima iz osobnog iskustva vec od ljudi sto sam cula da okolo pricaju. Najplaceniji su kuhari, i po 10 000kn imaju place, konobari 5-6 tisuca, sobarice najmanje. Eh pa sad, za konobara ne trebas biti neki pametnjakovic, pa ako vec ides raditi na sezonu (a nisi kuhar) sigurno necu ici raditi za sobaricu za 3 tisuce, to mogu i doma. Pa dakle, radije za konobara i ne tako da sami trazite posao sa smjestajem i hranom (osim ako nekoga ne poznate) jer ce vas vecina preveslat pa ce vam to fino odbit od vase place, a da vi necete ni znat. Kontaktirajte neke agencije kao sto su istraturist, rent-a-konobar, allcamps i sl... oni su vam posrednici, a njima cete sve dogovoriti i imaju siri spektar poslodavaca, tako da ako poslodavci nesto zajebu, nece te se vi kaciti sa njima vec agencija, ako treba i tuzit ce se medjusobno, a vi ste zasticeni i garantirana vam je isplata.. doduse ima i nekih ne bas tako dobrih agencija, ali otom potom, navela sam samo za one na dobrom glasu... moj savjet vam je da probate po tim kampovima, naradite se, to je istina, ali ste dobro i placeni. izdrzat se da.
Tako su meni rekli... Sad da li je netko od vas isao raditi po tim kampovima? Kakvi su dozivljaji?

dalmacija77
09.03.2012., 16:40
uvijek traže osoblje:

http://www.radissonblu.com/resort-dubrovnik

dalmacija77
09.03.2012., 16:42
http://www.radissonblu.com/resort-dubrovnik

PutNaSuncuツ
09.03.2012., 18:02
Ja sam danas dobila informaciju da je u hotelu Admiral plaća za posao sobarice ravno 2.500 kn .

Ja bi ove godine isto isla radit na more, nije da mi se bas ono turbo ide ali nemam izbora jer mi treba neki posao...predugo sjedim doma i nis ne radim. :503: Danas su me zvali da sutra dođem na razgovor za čistačicu za Backpackers Accommodation na Hvaru, pa me zanima ima ko kakvog iskustva??? Ovo mi je prvi put da idem radit na more pa me malo trta...ipak je to 6 mj. rada ali koga god znam svi su izdržali. :ne zna:

Pozz..dal netko ima iskustva u radu kao sobar/sobarica ??koji su uvjeti rada,i odgovornosti??

neznam puno o sobaricama, ali znam da se kod nekih privatnika za čišćenje apartmana može zaraditi od 35-45 kn po satu, uzmite prosjek 40 tako je najčešće sve ovisi od poslodavca do poslodavca.

za apartmane i pansione znam da se može na dan očistiti i do 20-30 soba, ovisi kad je smjena gostiju, i ako je ostalo malo vremena do dolaska novih mora se praktički trčati da se sve obavi a da sve dobro izgleda..

puno njih kaže da su se napatili vamo ili tamo ali na kraju krajeva imate svoju zarađenu plaću, bolje to nego presjediti cijelo ljeto bez ičega i žaliti se kako je život loš :/.

može mi netko nešto reći o MAISTRI d.d? (Rovinj) pom. kuhari, konobari, plaća, neke pojedinosti?

Jel netko bio na sajmovima poslova ovih dana? jeste što našli?

Ruralna
09.03.2012., 19:53
neznam puno o sobaricama, ali znam da se kod nekih privatnika za čišćenje apartmana može zaraditi od 35-45 kn po satu, uzmite prosjek 40 tako je najčešće sve ovisi od poslodavca do poslodavca.

U hotelima su plaće sramoto niske, idu tako od 2500 - 3500.

Landshark
09.03.2012., 20:04
Evo ja bila danas, sve u svemu mi se cini ok, ne ocekujem brda i doline, odmor i uzivanciju na moru nego idem radit da bi drugi mogli uzivat. To tak ide. Ubiti imam 30-ak soba koje sad u predsezoni nece naravo bit krcate i prva dva mjeseca radim pola radnog vremena i tek onda potpisujem za ostala 4 na puno radno vrijeme....placu jos ne znam i isto tako ne ocekujem puno...al sam rakla da prva dva mj posto radim 4 sata dnevno ne pristajem ako je manja od 2000 a ostalo kad je 8 sati na 3500-4000 bi bilo ok....necemo pretjerivat....posao je naporan kao i svaki drugi, ali boze moj budimo realni...uglavnom mlada okolina, mogu si usavrsit engleski sa mnom bi jos radili isto tako ljudi koji volontiraju za smiještaj. Kao sad bi u 4 i 5 mj sa mnom trebo radit neki decko iz Novog Zrlanda :) sve u svemu meni se cini ok...jos ce mi se javit kroz par dana pa cu znat jel idem ili ne...:ne zna:

PutNaSuncuツ
14.03.2012., 06:00
Evo ja bila danas, sve u svemu mi se cini ok, ne ocekujem brda i doline, odmor i uzivanciju na moru nego idem radit da bi drugi mogli uzivat. To tak ide. Ubiti imam 30-ak soba koje sad u predsezoni nece naravo bit krcate i prva dva mjeseca radim pola radnog vremena i tek onda potpisujem za ostala 4 na puno radno vrijeme....placu jos ne znam i isto tako ne ocekujem puno...al sam rakla da prva dva mj posto radim 4 sata dnevno ne pristajem ako je manja od 2000 a ostalo kad je 8 sati na 3500-4000 bi bilo ok....necemo pretjerivat....posao je naporan kao i svaki drugi, ali boze moj budimo realni...uglavnom mlada okolina, mogu si usavrsit engleski sa mnom bi jos radili isto tako ljudi koji volontiraju za smiještaj. Kao sad bi u 4 i 5 mj sa mnom trebo radit neki decko iz Novog Zrlanda :) sve u svemu meni se cini ok...jos ce mi se javit kroz par dana pa cu znat jel idem ili ne...:ne zna:

plaća je vrlo dobra s obzirom an broj sati :)

Jel ima netko iskustva sa radom u Velarisu, Maistri, Crikvenici?

p.s. kada bi oni trebali zvati koje su odabrali? da mi ne bude prekasno a ne odaberu me onda je teško ubacitti se u sezonu :/

Lunita_86
14.03.2012., 09:18
Pozdrav!! evo da se priključim razgovoru,... svakako koga god zovete pitajte za uvjete,.. to nije ništa loše,.. niti taj uzimala loše po tom pitanju,.. morate znati, da li imate smještaj, hranu, i kolika je plaća,.. recimo da odete radit za siću tipa 2500 kn na more,.. vi od toga nećete imati za ništa,... i jako je važno saznati i radno vrijeme i sve te uvjete,... oni koji vam kažu opet su sigurniji nego oni koji vam te bitne informacije izbjegavaju reći, bježite od takvih glavom bez obzira,... ma koliko god vam posao trebao...

Molecule
14.03.2012., 11:13
Zna li tko ima li u Zagrebu kakvih firmi koje zapošljavaju ljude preko ljeta ?

Landshark
14.03.2012., 14:10
Meni se jos niko nije javio....a imam lagani filing da ni nece :( :( jbg...

Spejs
14.03.2012., 17:03
Plaćeni stan i hrana, 14h dnevno u šanku, prepreprenaporno = 5000. Za tako malu lovu više nikad. :504:

HrvojeHrca
15.03.2012., 10:37
Ja bez novčanika ne radim.
Tako da mi je jedino konobarenje u opusu posla sezone. Ako si pametan, snalažljiv i ako je kafić (ili što već) prometan, bakše skupiš i to pristojne, 50-100% plaće. Tako da radije tražim neki prometan birc s možda manjom plaćom ali ću bakšom nadoknadit i više nego da radim u industrijskoj zoni negdje u k*cu za 4000kn a bakša 100kn mjesečno...

Za sebe se ne brinem, imam skoro 2 god iskustva u konobarenju tak da ću nešto umočit već, problem mi je za curu naći nešto za sezonu, završeni je prodavač bez iskustva.. Ovi što traže trgovce preko sezone previše dr*aju s birokracijom, što meni diže živac... Za pomoćne kuharice traže uglavnom iskustvo, tak da ne znam gdje i kako da joj nađem nešto.. Konobarit ne želi, iako bi i kao žensko imala sigurno više bakše nego ja npr... Ali meni je i draže da je tako, jer sam se nagledao svakakvih budala i znam šta je kretenima žensko s tacnom. OK na moru vrlo vjerojatno ne bi bilo tako, ali seljak doma je seljak i drugdje, i to hrabriji. Tako da, neznam šta ću iskemijat za nju. Iako de facto nijedno nećemo na sezonu prije 5-6. mjeseca. Prije rade samo oni koji idu na sezone redovito i po mogućnosti kod istog poslodavca.

Pozdrav

HrvojeHrca
15.03.2012., 10:45

Kojih 6 mj?? a još si doma?? :confused: radit ćeš 3 mjeseca +/- pošto ti nije trta i turbo hitno ić iako sjediš doma i đabalebariš...

Pozdrav!! evo da se priključim razgovoru,... svakako koga god zovete pitajte za uvjete,.. to nije ništa loše,.. niti taj uzimala loše po tom pitanju,.. morate znati, da li imate smještaj, hranu, i kolika je plaća,.. recimo da odete radit za siću tipa 2500 kn na more,.. vi od toga nećete imati za ništa,... i jako je važno saznati i radno vrijeme i sve te uvjete,... oni koji vam kažu opet su sigurniji nego oni koji vam te bitne informacije izbjegavaju reći, bježite od takvih glavom bez obzira,... ma koliko god vam posao trebao...

Ovo pročitajte svi i držite se toga, koristan savjet !!

Meni se jos niko nije javio....a imam lagani filing da ni nece :( :( jbg...

Neee tako.. Ako prvi put ideš ni nećeš najvjerojatnije nikud do 5-6. mjeseca, tako da si ne ubijaj nadu bzvz. I ja sam mislio da mi je kasno već tražit, ali nije. Samo oni koji mlate sezonu 2+ god i po mogućnosti kod istog gazde idu ranije na predsezonu. :mig:

Mene zanima jel zna tko ili ima prijedlog gdje da nađem posao za prodavača bez iskustva?? makar samo broj, dalje ću sam riješit. Moram curi nešto naći za sezonu a ne želi konobarit. Znači gdje da gledam za prodavače ili pomoćne kuhare i sl. Hvala :)

maja1979
15.03.2012., 11:17

Imas svoje sobe i odrzavas ih...ali sve ti zavisi od hotela do hotela,negdje si i cistacica i sobarica,radno vrijeme meni je bilo od 7-14 i od 6-14....najljepse je kad nadjes baksu u sobi,ali to zavisi od gosta do gosta...i imas smjestaj i hranu naravno...Radno vrijeme vecinom do podne...Naradis se ali si na moru...:)

Lunita_86
15.03.2012., 14:19
HrvojHrca, pa eto hvala što podržavaš komentar moj,.. ;) neznam gdje živiš ali čuj preko ljeta za posao prodavača može naći u u svome mjestu kao zamjena za godišnje,... a na moru rijetko da nude smještaj.. ( prodavačima ) sada može pogledati na stranicama vezane za posao ... samo ode na Trgovinu i gleda po županijama ili kako već izabere... eto nadam se da je bilo od neke pomoći.. iskustvo u trgovini? ja sam prodavač po struci, pa ću ti reći,... slagat robu i pisat cijene, pazit rokove to se može i bez škole raditi .. svakako nek pokuša nešto vidjeti...

Maja1979 sve što je rekla slažem se , ja sam radila od 7-14h , ... ali sve je od hotela od hotela ovisi...

Neznam sada , a da se ne vraćam unatrag tko je to bio rekao , DA PRIJE 15.6. ne može ići raditi čuj to nema veze jer ti navedeš kada možeš ići jer udarni su 7. i 8. mjesec, uvijek netko odustane , ne mogu svi izdržati to fizički i psihički,.. tvoje je da se ti lijepo javiš i ostaviš podatke i kažeš im.... ja sam eto primjerice otišla radit u 8mj čak, jer jedna odustala, druga ostala trudna.... sretno svima koji se budu javljali u sezonu ;) ;)

Landshark
15.03.2012., 17:19
[QUOTE=HrvojeHrca;38493254]Kojih 6 mj?? a još si doma?? :confused: radit ćeš 3 mjeseca +/- pošto ti nije trta i turbo hitno ić iako sjediš doma i đabalebariš...

Pa bila sam na razgovoru, i frajer mi je rekao sa bi poćela od 1.4. pa do kraja 9 mj...a to je 6 mj...al nema veze trebao se javit prije 4 dana a pošto još nije, a vec je 15.03. odustala sam :) ...i naravno da sjedim doma jer me niko neće zaposlit jer nemam radnog iskustva u nićemu osim svoje struke godinu dana, a posao u struci ću dobit nikad jer nemam vezu za tako nešto. I bez obzira na to nije mi u cilju ić radit samo sezonu i vratit se na burzu u 10.mj to koda nisam niš ni radila....no dobro, da ne duljim priču i ne filozofiram, to je ionak ovdije nebitno. :) isla bi radit sezonu tek toliko da si popunim radnu knjižicu malo i ubijem vrijeme. :D :D

Aron.
15.03.2012., 17:43
ja isto imamu u planu na sezonski ove godine. prodavač sam u struci, nemam nimalo iskustva osim tijekom srednjoškolskog obrazovanja kao praktična nastava. pa me zanima kakva je situacija s prodavačima, nude li smještaj, hranu? isplati li se ovaj posao raditi na moru? jeli netko već radio i gdje?
i zanima me bi li se mogao prijaviti kao pomoćni kuhar? imam li ja tu ikakve šanse sa završenom trgovačkom, bez ikakvog iskustva i znanja u kuhanje :D i kakve su plaće? jao kao muško što radim tu?

Meow5
16.03.2012., 09:40
Konobarica u restoranu: 4000 kn + bonus + bakšiš = 6000 - 8000 kn na mjesec, cirka 12 h rada dnevno, osiguravali su smještaj i hranu
Prodavačica u parfumeriji: 4000 kn na mjesec, 8 sati rada dnevno
Pomoćni radnik u fast foodu: 3500 kn, 8h dnevno
Konobarica u slastičarnici uz neljudske uvjete rada, stalno vrijeđanje i ponižavanje od strane poslodavca: 2500 kn, 8-9h dnevno. Dala otkaz nakon mjesec dana

Venera23
16.03.2012., 15:39
jesu kome od vas placali odvojeni zivot?

hrgh
19.03.2012., 11:07
ja isto imamu u planu na sezonski ove godine. prodavač sam u struci, nemam nimalo iskustva osim tijekom srednjoškolskog obrazovanja kao praktična nastava. pa me zanima kakva je situacija s prodavačima, nude li smještaj, hranu? isplati li se ovaj posao raditi na moru? jeli netko već radio i gdje?
i zanima me bi li se mogao prijaviti kao pomoćni kuhar? imam li ja tu ikakve šanse sa završenom trgovačkom, bez ikakvog iskustva i znanja u kuhanje :D i kakve su plaće? jao kao muško što radim tu?

ovo i mene zanima, pogotovo za kuhara :D

može tko odgovoriti?

PutNaSuncuツ
19.03.2012., 11:28
ovo i mene zanima, pogotovo za kuhara :D

može tko odgovoriti?

ja sam čula da ne trebaš imati preveliko znanje u kuhinji za pomoćnog kuhara/radnika, sad sve ovisi o kakvom se objektu radi, hotel, restoran, manji veći, brza hrana, i da ih dolazi puno iz BiH koji nemaju pojma o kuhanju ili konobarenje ali ipak dobiju posao u većini slučajeva vjerojatno na crno :ne zna:

jel tko dobio kakav poziv iz Punta Skale, hotela Pinije, zlatnog rata?

PutNaSuncuツ
19.03.2012., 13:57
+ prijavila bih se za Istraturist ali me prije zanima ima li tko kakva iskustva u radu s njima?

Lunita_86
19.03.2012., 17:19
ISTRATURIST, koliko je meni poznato idu po određenim gradovima i od tamo uzimaju radnike, ja sam išla prošle godine na razgovor, ali nisu me zvali ( tada nisam imala radnog iskustva za posao koji se prijavila ) ove godine su isto bili , ali nisam htjela ići...

PutNaSuncuツ
20.03.2012., 08:27
ISTRATURIST, koliko je meni poznato idu po određenim gradovima i od tamo uzimaju radnike, ja sam išla prošle godine na razgovor, ali nisu me zvali ( tada nisam imala radnog iskustva za posao koji se prijavila ) ove godine su isto bili , ali nisam htjela ići...

hvala na informaciji, sve dobro dođe

evo još info što sam čula, jedna cura radi za 3,700 kn u Dubrovniku u hotelu, plaćen smještaj a hranu mora sama (kao sobarica), mislim da se to ne isplati s obzirom da je Dubrovnik jedan od najskupljih gradova u HR i s najvše turista :ne zna:

Lunita_86
20.03.2012., 09:02
Nema na čemu, .. a čekaj zar nema obrok u hotelu za vrijeme pauze ili i to mora sama ? e sad koliko je Dubrovnik skup ili nije , ja sam bila par puta tamo kad sam putovala on mi je bio usputna stanica ajmo tako reći, može se naći i jeftinije nešto ( hrana , odjeća ) ali mislim da s vremenom osoba postane umorna pa ti jednostavno bude teško uopće gdje ići da vidiš ima li kakve akcije,.. ja sam imala plaću 3000 kn , sobarica, 3 obroka i smještaj.... što je sasvim ok bilo... ali iskreno nekad ti se zgadi i ta hotelska hrana, da jednostavno nekad moraš sam si nešto kupit za večeru i napraviti,..

PutNaSuncuツ
20.03.2012., 15:04
Nema na čemu, .. a čekaj zar nema obrok u hotelu za vrijeme pauze ili i to mora sama ? e sad koliko je Dubrovnik skup ili nije , ja sam bila par puta tamo kad sam putovala on mi je bio usputna stanica ajmo tako reći, može se naći i jeftinije nešto ( hrana , odjeća ) ali mislim da s vremenom osoba postane umorna pa ti jednostavno bude teško uopće gdje ići da vidiš ima li kakve akcije,.. ja sam imala plaću 3000 kn , sobarica, 3 obroka i smještaj.... što je sasvim ok bilo... ali iskreno nekad ti se zgadi i ta hotelska hrana, da jednostavno nekad moraš sam si nešto kupit za večeru i napraviti,..

koliko znam nije imala nikakve obroke sve je sama plaćala

Ninnockica
21.03.2012., 09:26
Nije Dubrovnik skup...skupi su izlasci, ali hrana, i život tamo je isti kao i drugdje...

Što se tiče trgovaca na moru, ja sam 2007. radila na Krku, imala sam smještaj, i bila turbo zadovoljna..ove godine ciljam na nešto tako.
Netko je napisao da je bolje u malim mjestima..i tu se slažem, jer raditi u gradu gdje dnevno dolazi 6 kruzera, sa cca 10 000 ljudi, nije lako.

Uglavnom, držim nam svima fige..:D

PutNaSuncuツ
21.03.2012., 14:23
ej jesi li prodavač po struci ili? možeš reći kolika je prosjećna plaća? tnx :)

drot13
21.03.2012., 16:21
Molim da ne citirate komentar neposredno iznad svojeg, nego da radije koristite tipku „Post Reply“ ili polje za „Brzi odgovor“, čisto radi bolje preglednosti i izbjegavanja ponavljanja istih tekstova. Hvala na razumijevanju.

Venera23
22.03.2012., 18:38
Ja sam radila kao prodavac u dvije trgovine na moru(Istra), a nisam prodavač po struci...Placa je bila izmedju 2500 i 3000 kn, ali su mi obje firme platile smjestaj i isplacivale odvojeni zivot tako da se iznos penjao na 5500 u jednoj i na preko 6000 u drugoj trgovini...mislim da svi koji idu iz unutrasnjosti na more raditi kao prodavaci imaju zakonski pravo na odvojeni zivot ili placeni smjestaj, iako sam cula da rijetki to isplacuju, a vecina ljudi za tu opciju nije ni cula

djecakvarta
23.03.2012., 01:12
Naime bio sam na birou na razgovoru za sezonski posao,zadovoljio uvjete i ajmo reć da sam dobio posao u Dubrovniku (Luksuzni hoteli jadran) kao pomoćni radnik.... No kako ću puknuti više kod kuće :504: mene zanima kad hoteli zovu radnike?!? jel ko radio tamo iskustva,savjeti. Svaka pomoć bi mi dobro došla :kava:

damien666
23.03.2012., 10:59
Sezona uglavnom počinje u šestom mjesecu, tako sam ja trebao počet radit.
Ali jedan je dobio otkaz ili tako nesto, pa sam počeo u petom mjesecu...

Nije Dubrovnik ali luksuzni hotel je...

djecakvarta
23.03.2012., 12:22
ufffffff di je 6 mj :eek:

ok hvala, jbg meni netko kaže oko uskrsa netko ovako netko onako :D

anavi988
23.03.2012., 14:18
pozz :)) mene su zvali da idem raditi u dubrovnik, hotel VIlla Dubrovnik, kao sobarica.. idem preko DUD-a iliti Dubrovačke uslužne djelatnosti. Zanima me da li je tko već tamo radio ??? i kakva su vam iskustva što se tiče njih?????

number 19
23.03.2012., 14:49
Imam 2 pitanja:

1.Kolika je vjerojatnost da ću bez iskustva dobit nešto kao pomoćni konobar i sl.? (mislim znate li nekoga tko se tako zaposlio a da nije imao vezu?)

2.Prijavio sam se na x mjesta za raznorazne sezonske poslove. Ako nekim čudom prođem na razgovor, zanima me gdje ću ja obavit taj razgovor pošto živim u Kaštelima? Nije valjda da ću morat putovat Bogu iza tregera?

tri82810
23.03.2012., 17:38
jel neko mozda zna za poslodavca ZLATNI RAT D.D.,na mojposao su stavili masu oglasa od recepcionara i nosaca prtljage,pa do kuhara,konobara,pomocnog osoblja,...i cudno mi jer za niti jedan posao nisu stavili da treba imat radno iskustvo,a pise da su smjestaj i prehrana osigurani,mjesto rada je u Bolu na Braču.Ko sad tu koga?

damien666
23.03.2012., 18:20
Imam 2 pitanja:

1.Kolika je vjerojatnost da ću bez iskustva dobit nešto kao pomoćni konobar i sl.? (mislim znate li nekoga tko se tako zaposlio a da nije imao vezu?)

2.Prijavio sam se na x mjesta za raznorazne sezonske poslove. Ako nekim čudom prođem na razgovor, zanima me gdje ću ja obavit taj razgovor pošto živim u Kaštelima? Nije valjda da ću morat putovat Bogu iza tregera?

1. Ako je luksuzniji hotel, mogli bi tražiti iskustvo...Pa procijeni koliko je dobro biti iskren...
2. To gdje ti živiš poslodavca ne zanima previše. Ako si pozvan na razgovor, normalno da ideš na tu lokaciju, kojim prijevozom, tvoja stvar...

Ruralna
23.03.2012., 23:41
jel neko mozda zna za poslodavca ZLATNI RAT D.D.,na mojposao su stavili masu oglasa od recepcionara i nosaca prtljage,pa do kuhara,konobara,pomocnog osoblja,...i cudno mi jer za niti jedan posao nisu stavili da treba imat radno iskustvo,a pise da su smjestaj i prehrana osigurani,mjesto rada je u Bolu na Braču.Ko sad tu koga?
Možda će ti biti jasnije kad vidiš kolika je plaća :o

Spejs
23.03.2012., 23:51
Odvojeni zivot? Jel to nesta za jesti? :zubo:

Kad smo kod jedenja... na jednom poslu je "placeni obroci" ukljucivalo rucak posluzen u 22h, a na drugom tjesteninu i govedi gulas iz konzerve cca 50 puta u roku 2mj :mad:

Alessija
24.03.2012., 00:17
pozdrav svima!

Žao mi je što ne govorim dobro hrvatski, nadam se da me ćete razumijeti :rolleyes:
Ja studiram u Italiji ali provodila sam 4 mjeseca u Zagrebu prošle godine: učila sam hrvatski, obožavam ovu zemlju i želim se tamo preseliti u budućnosti..
Da ne bih zaboravila potpuno ovaj krasan jezik i da bih mogla uživati u ljetu u Hrvatskoj, htjela bih naći "summer job" u Istri ili u Dalmaciji!

Plaća nije što mene više zanima, dovoljno je da mogu "preživjeti" cijelog ljeta :p

Tražim već danima ali ne mogu ništa naći na internetu :504:
Da li vi ste čuli ako hoteli/agencije trebaju Talijane za bilo koji posao? Ili poznajete li stranice gdje su oglasi za strance?
Može što se tiće turizma!

hvala puno što ste pročitali :)
Ale

Lunita_86
24.03.2012., 07:52
tri82810 zvala sam Zlatni rat prošle godine, ali prijavila se i ove ali sada putem emaila,...! onda nisam imala iskustva za zanimanje koje se prijavila ( sobarica) ,.. a rekla im i da mogu i u kuhinju,.. sobarice ti imaju minimalno oko 2800 kn,.. koliko se sjećam reko mi je da se radi oko 7h na dan, nekad i više,... e sad način na koji mi je reko da će mi se javit bilo je tipa: Ako se ne javi nitko s iskustvom , imamo te u vidu,.. tako da i ako poslodavac navede da ne traži radnike s iskustvom,. . uvijek će prije uzet nekog tko je već to radio... ili nekog sa preporukom,... ali ja svima nama želim istu sreću u dobivanju sezonskog posla bez obzira gdje se zaposlili...

tri82810
24.03.2012., 12:11
A el znas mozda kolike su place za recepcionara,nosaca prtljage ili pom.konobara i kad ti je rekao da pocinju sa tim sezonskim poslovima?

Lunita_86
24.03.2012., 14:03
E to ne znam, nažalost.... probaj nazvati pa pitati !

perinjo
24.03.2012., 15:27
Sezonski rad u vinogradu, 18kn po satu, osam sati na dan, svaki prekovremeni sat 22 kn, redovito su plaćali, plaća bila oko 4500kn, radilo se svaki dan, smještaj osiguran, mana: jedan obrok dnevno, vikendom ništa. S tim da sam došao bez ikakvog iskustva i radio skoro dva mjeseca.
Rad u kuhinji, pranje suđa, čišćenje ribe, kao smjena deset sati na dan, radili i po 13h bez pauze, svaki dan jeli bolonjez, šef životinja, izdržao mjesec dana, isto došao bez iskustva krajem srpnja, plaća bila nikakvih 3600kn, sramota!
Sad tražim nešto u fastfoodu, znam raditi na blagajni, imam iskustva osam mjeseci, samo što više nisam student i ne mogu prije 1.7. jer mi je dotad ugovor na trenutnom poslu.

PutNaSuncuツ
24.03.2012., 17:23

ja sam se isto javila na Zlatni rat d.d. nadam se da će nešto od toga biti ako ne valjda drugdje, na još 4-5 mjesta sam se prijavila :ne zna:

tri82810 zvala sam Zlatni rat prošle godine, ali prijavila se i ove ali sada putem emaila,...! onda nisam imala iskustva za zanimanje koje se prijavila ( sobarica) ,.. a rekla im i da mogu i u kuhinju,.. sobarice ti imaju minimalno oko 2800 kn,.. koliko se sjećam reko mi je da se radi oko 7h na dan, nekad i više,... e sad način na koji mi je reko da će mi se javit bilo je tipa: Ako se ne javi nitko s iskustvom , imamo te u vidu,.. tako da i ako poslodavac navede da ne traži radnike s iskustvom,. . uvijek će prije uzet nekog tko je već to radio... ili nekog sa preporukom,... ali ja svima nama želim istu sreću u dobivanju sezonskog posla bez obzira gdje se zaposlili...

2800? tako malo? :/ nije da sad nešto cjepidlačim ali za to se može radi i na kontinentu onda mi nema smisla barem kao sobarica ići na more :/

Imam 2 pitanja:

Jesi baš završio za konobara ili? Ako jesi a nemsš iskustva imaš šanse 60% barem ja tako mislim, ako napišeš dobru molbu, dobro se predstaviš poslodavcu u razgovoru da si recimo ambiziozan, brzo učiš i usvajaš vještine, on vidi da imaš volje za rad i da si mu/joj možćda i simpatičan lik, vedrog duha za goste imaš veće mogućnosti da te primi. :mig:

jel se tko ako se može znati vratio s mora s barem desetak tusća kuna do petnaestak s 4-5 mjeseci rada, mislim da bi toliko većina htjela uštediti preko sezone ako je moguće, komentari? :D

coolnick
24.03.2012., 17:27
bok, pa bilo je oglasa na http://www.moj-posao.net/ odmah na prvoj stranici, skoro svi hoteli ti traže konobare, sobarice, kuhare, sve živo. plus ti je pogotovo što znaš talijanski! i btw hrvatski ti ide super!
probaj isto tako otići na stranice velikih kompanija npr Plava laguna Poreč ili Valamar hoteli, to ti je u Istri. Proveo sam tamo jedno ljeto radeći kao servir za Plavu lagunu, bilo mi je super! Sretno!!

Lunita_86
24.03.2012., 18:02
PutNaSuncuツ da da, mislim da mi je reko da je tako negdje plaća, ni Istraturist ti nije veća tam je oko 2900kn.. u svakom slučaju bila je manja ispod 3 tisuće,.. Da li se uspije zaradit toliko novaca na moru? e da, može se, čak i više od tvog navedenog, no ako ćeš ti ići na svaki party ( kao što su znale neke cure s kojima radila) desit će se to da ćeš jedva imati za put natrag... tako da za ono pravu zaradu na moru, nešto moraš žrtvovat,.. i onda se da zaradit...

Ruralna
24.03.2012., 18:08
2800? tako malo? :/ nije da sad nešto cjepidlačim ali za to se može radi i na kontinentu onda mi nema smisla barem kao sobarica ići na more :/

jel se tko ako se može znati vratio s mora s barem desetak tusća kuna do petnaestak s 4-5 mjeseci rada, mislim da bi toliko većina htjela uštediti preko sezone ako je moguće, komentari? :D
Po hotelskim lancima plaće su najčešće tako jadne :zubo:
2500-3500. Za te neke bezvezne poslove.
Najbolje se zaradi privatno. Samo to je dosta teško naći, jer dosta ljudi imaju već godinama ljude koji im se vraćaju.

Ruralna
24.03.2012., 18:11
Kad smo kod jedenja... na jednom poslu je "placeni obroci" ukljucivalo rucak posluzen u 22h, a na drugom tjesteninu i govedi gulas iz konzerve cca 50 puta u roku 2mj :mad:
Ja sam jedne godine radila u jednom hotelu i sve sam bila, samo ne gladna:D
Doručak, ručak i večera osigurani.

drot13
24.03.2012., 18:14
Da ne spajam teme i da ne dođe do miješanja komentara, ovu zatvaram i molim da se preselite na ovu (http://www.forum.hr/showthread.php?p=38638368#post38638368). Govore o istim stvarima, a često sudjeluju i isti korisnici. Hvala na razumijevanju.

anavi988
24.03.2012., 20:46
pozzić.. da li je netko od vas radio u Plavoj Laguni ??? ako je da kaže kako je tamo, ja sam se prijavila za sobaricu.

djecakvarta
25.03.2012., 01:29
PutNaSuncuツ da da, mislim da mi je reko da je tako negdje plaća, ni Istraturist ti nije veća tam je oko 2900kn.. u svakom slučaju bila je manja ispod 3 tisuće,.. Da li se uspije zaradit toliko novaca na moru? e da, može se, čak i više od tvog navedenog, no ako ćeš ti ići na svaki party ( kao što su znale neke cure s kojima radila) desit će se to da ćeš jedva imati za put natrag... tako da za ono pravu zaradu na moru, nešto moraš žrtvovat,.. i onda se da zaradit...

u pravu si ako ideš brijat,cugat ovo ono neš imat za gulaš :kava:

jbg radi i štekaj pare i imat ćeš ih :D

Lunita_86
25.03.2012., 09:22
anavi988 i ja sam se prijavila kod njih, osobe koje poznam rekle su da sve ispoštuju dogovoreno, ali da se za te pare fakat naradiš,.. tako da...meni je bilo najvažnije mislim kod svake prijave mi je najvažnije da ti za sve odrađeno dobiješ pare,.. istina ima i onih loših dana ali koverta rješava sve probleme, :) ... tako da Anavi988 može tebi reći netko super je bilo raditi i sve to,.. ali pitanje koliko bi ti recimo mogla podnjet sve to ... jesi nekad radila taj posao? ali u svakom slučaju, mislim da je svima nama najvažnije ispoštovano dogovoreno ...

Djecakvarta pa kad je tako,.. ako ćeš se provodit nećeš imat para za ništa,.. poznam neke takve,.. :)

anavi988
25.03.2012., 10:24
hej lunita, nisam nikad radila takav posao, al znam svi su mi rekli da se naradiš puno. jel znaš kolika je plaća kod njih ? ? ;)

Lunita_86
25.03.2012., 10:41
reko mi je jedan dečko koji je radio kod njih, da je oko 3500,.. o da naradiš se itekako, pogotovo za vikende,.. budi spremna na masnice po rukama, nogama :D , na bolove u kralježnici i na prstima,... nije ugodno,nikako ali je ako se ima dobra šefica bude zabavno... ko i u svakom poslu ima i dobroga i lošega....

number 19
25.03.2012., 14:46
Jesi baš završio za konobara ili? Ako jesi a nemsš iskustva imaš šanse 60% barem ja tako mislim, ako napišeš dobru molbu, dobro se predstaviš poslodavcu u razgovoru da si recimo ambiziozan, brzo učiš i usvajaš vještine, on vidi da imaš volje za rad i da si mu/joj možćda i simpatičan lik, vedrog duha za goste imaš veće mogućnosti da te primi. :mig:

Nisam završio za konobara i nemam nikakvih iskustva u tim poslovima. Jedino što govorim engleski i talijanski ali to masu ljudi zna. Planirao sam prije možda u hotelu radit jer tu ima više zaposlenika pa mi se čini da se lakše uhodati i može se početi kasnije. Ali pokušavam i sa manjim kafićima/restoranima.

Za drugi dio: Znam neke što su radeći 3 mjeseca blizu prebivališta (dakle nije im trebao smještaj od poslodavca ni hrana) u restoranu zaradili oko 14 000 kn (sa napojnicama). Sad kad bismo u jednadžbu uvrstili 4-5 mjeseci i oduzeli smještaj, hranu i ne preveliku osobnu potrošnju, došli bismo vrlo blizu tih brojki.

Za razgovore: prijavio sam se, među ostalim, i za Plavu lagunu. Znači ja ću morati ić u Poreč ako me budu zvali?

perinjo
25.03.2012., 15:00
Kao što su već spominjali svi, donijet ćeš para kući koliko si ostaviš. Sve ovisi od osobe od osobe. Ja sam uspio nakon dva mjeseca rada donijeti kući sedam tisuća kuna. Nisam nešto pretjerano škrtario, ali nisam ni pretjerivao. Svaki smo vikend išli van, ostajali do jutra itd. Obrok smo dobivali po jedan, vikendom ništa. Treba naletjeti i na dobru ekipu, pa ako se dobro organizirate i dogovorite, može se uspjeti.
I savjet svima: pazite se, svakakvi ljudi dolaze raditi, bude spremni na sve.

black_diamonds
25.03.2012., 16:02

prije dvije godine sam radila u restoranu kao servirka..znači pomoć konobarima..poliranje bešteka i to..i imala sam najmanju plaću, došla usred sezone i za mj i pol zaradila 4400 kn..došla doma sa 4 tis..

no ugl smještaj i dva obroka su bili plaćeni, a konobari su jako dobro zaradili, neki su bili samo 2 mj, ali neki i 6 mj ..fiksna plaća im je bila 4400 no to im je bilo ono samo sa strane ajmo reć jer glavna zarada im je bakša koja im je dnevno bila od 300 -800 kn po danu..
tako da su oni jebeno zaradali..

glavni kuhar je imao plaću 15 000, pomoćni kuhari 5 000, pomoćne radnice u kuhinji 4 500, šankerice 5 000..svi su radili dvokratno ,neki duže neki kraće..al ugl 9-12 sati

Jedne godine sam ja radila one tetovaže od kane ..imala smještaj i hranu i 6 tis plaću, a radila 7 sati dnevno i tu se lijepo vratila s 9 tis doma...jer eto i izlazilo se..

a sad bi najrađe neku prodaju, ali je to najteže za nać čini mi se, najmanje oglasa ..

HrvojeHrca
25.03.2012., 16:29

Za prvi dio; gluposti.. šta ti škola znači, rijetko tko te to pita uopće. Pitaju te uglavnom za iskustvo u poslu za koji se prijavljujes.. Neznam odakle bacaš postotke, ali su strašno nerealni.. Njemu su šanse 1%, meni s iskustvom 2% a nekom s debelim sezonskim iskustvom, 5%.. Da budemo realniji malo.. :kava:
A te fore oko zamolbe i da on vidi, ne vidi on ništa.. Po pisanju kontam da nemaš ni ti baš radnog iskustva, jerbo zvučiš ko nadobudni tinejdzer kojeg još gospodarsko stanje nije ošamarilo.. Ne govori zamolba, govori životopis. Acta, non verba kažu oni papci na latinskom.. možeš ti pisat evanđelje a kad pogleda CV ono radio 2 tjedna u nadnici nekoj - adiooo..

Za drugi dio; uštediš onoliko koliko tamo ne potrošiš. Ako imaš plaću 5000kn (bez bakše), i potrošiš 2000kn (nebitno imaš/nemaš smještaj hranu) ostat će ti 3000kn mj, za 4 mj je jednostavna matematika = 12000kn doneseš doma.
Nema univerzalnog odgovora.. Od osobe do osobe, ako radiš, piješ, zabavljaš se itd. možda budeš sretan da ne moraš ostat mjesec dana još za đabe radit :lol:

PutNaSuncuツ
26.03.2012., 06:45
de malo ohladi čovječe, ja govorim kako sam ja dobila posao, napisala sam prilično dobro životopis a i pokazala sam se na razgovoru te na poslu, zamolba je zamolba, životopis je druga stvar, šalje se oboje i oboje se čita šerlok. Nisam imala iskustva niti veza - uopće a svejedno sam dobila posao tako da se nekad može imati i sreće

Dajchyx
26.03.2012., 08:46
Nisi imala iskustva, a napisala si dobar životopis? :rolleyes:
Koliko ja znam u životopisu ti večinom gledaju iskustva - zato se on i piše.
A zamolba? Laički rečeno to je bukvalno "moljenje" posla i hvalite me usta moja. :rofl: NHF. Samo kažem kako ja na to gledam. :mig:

Nego - ne šalje se svuda zamolba i životopis - poslodavci večinom preferiraju
samo životopis. Iako će neki zahtjevat i zamolbu i vašu sliku. Al bolje da ih zovete na telefon.

Vidim ima vas podosta koji ste se raspisali za ovogodišnju sezonu. (A ja sam baš u dilemi ove godine dal da idem igdje jer su mi sezone i dosadile malo) Ja inače radim 5. godina po sezonama i stvarno imam svakakvih iskustva.

Po mom mišljenju - najbolje je radit u državnim firmama. Kod privatnika sam izdržala tjedan dana i pobjegla glavom bez obzira. (Iako su plaća i uvijeti bili ok - 5500 do 6000 plaća, noviji apartmani - smještaj, internet, hrana - čak je i auto bio na raspolaganju ali ipak to je privatnik -.- ) Ajde frendica je izdržala tamo mjesec dana čak.

Vidim da spominjete Maistru - radila sam jednu sezonu za njih i full je ok. Smještaj, hrana i plaća.

Gdje god da odete - svuda je najniža plaća sobarica, a istrebljuje ih se do maximuma - čak i čistačice imaju puno bolju plaću.

Btw. gdje god da odete pišite si broj odrađenih sati jer se zna desit da vam počnu krast sate. Ako ne pišete - nećete ni skužit. (Osim ako se preko kartice ne prijavljujete svaki put kad dođete i odete sa posla)

PutNaSuncuツ
26.03.2012., 15:30
Da, nisam imala iskustva a napisala sam životopis, znači oni koji nemaju iskustva ne trebaju slati životopise jer im to neće vrijediti? U životopis idu sve osobne informacije, završena škola, dodatna obrazovanja, radno iskustvo ako ga imaš napišeš što gdje kako ako ne ne pišeš i zanimanja ili hobiji za određene stvari.

Zamolba, ili po tvom moljenje, koliko znam piše je većina, zašto se prijavljuje u tu i tu tvrtku, opis radnog iskustva, malo ulizivanja i te fore, i to može pripomoći. Nećeš sigurno napisati tipa "eto, vaša tvrtka mi se ne čini tako loša, valjda će biti dobro mogu i ja kod vas"

Ovo što kažeš ne šalje se svuda molba i životopis, na većini mjesta gdje sam se prijavila u kontakt su stavili samo mail, bez broja telefona/mobitela, dobro nisu tražili sliku ali ne možeš da to ne pošalješ.

Jel mi možeš reći kako si radila u Maistri? mislim kuhar-konobar? plaća? pitam jer sam se i tamo prijavila :)

kraš expressica
26.03.2012., 17:01
pozdrav svima.ima li tko iskustva sa sezonskim poslom sobarice u novom Falkensteiner Hotelu & Spa Iadera u Zadru?

Dajchyx
26.03.2012., 17:10
Normalno da životopis mogu pisat i osobe bez iskustva - pa kako bi inače počele igdje radit? Samo kažem za sezone - teško je bez iskustva "napisat dobar životopis" (ajde ti si imala sreće) - Bolje je za osobu koja nema iskustva da direktno nazove poslodavca (čak i ako broj nije istaknut on se može saznat) i usput se može i provjerit razgovorom vaše znanje stranih jezika.

Ja sam ti u Maistri radila na ulazu u restoran. Znači zapisivala goste koji su došli na obrok i razgovarala sa njima. Plaća mi je bila cca 5000 kn i radila sam dvokratno.

Za koje mjesto si se prijavila i za koji posao? :)

Molecule
26.03.2012., 19:02
Gledam ove oglase za ljetne sezonske poslove, Hadria d.o.o., kamp Straško na Novalji, ima li itko iskustva s njima, jel se itko prijavio ? Poslao sam im CV i životopis prije 2 tjedna za nadolazeću ljetnu sezonu i još mi nisu odgovorili :kava:

HrvojeHrca
26.03.2012., 19:46
Da, nisam imala iskustva a napisala sam životopis, znači oni koji nemaju iskustva ne trebaju slati životopise jer im to neće vrijediti? U životopis idu sve osobne informacije, završena škola, dodatna obrazovanja, radno iskustvo ako ga imaš napišeš što gdje kako ako ne ne pišeš i zanimanja ili hobiji za određene stvari.

Zamolba, ili po tvom moljenje, koliko znam piše je većina, zašto se prijavljuje u tu i tu tvrtku, opis radnog iskustva, malo ulizivanja i te fore, i to može pripomoći. Nećeš sigurno napisati tipa "eto, vaša tvrtka mi se ne čini tako loša, valjda će biti dobro mogu i ja kod vas"

Ovo što kažeš ne šalje se svuda molba i životopis, na većini mjesta gdje sam se prijavila u kontakt su stavili samo mail, bez broja telefona/mobitela, dobro nisu tražili sliku ali ne možeš da to ne pošalješ.

Jel mi možeš reći kako si radila u Maistri? mislim kuhar-konobar? plaća? pitam jer sam se i tamo prijavila :)

Dobio sam warning zbog odgovara, ali iz daljnjeg čitanja tvojih postova se jasno vidi da ne znaš o čemu pišeš. Pa ako je to omalovažavanje, tako je, činjenica. Ne brine me warn već što uporno pišeš o tržištu iz bajke...

Dobila si prvi posao i sad ćeš nama udjelit savjet mudrosti. Smatraj se jako, jako, jako sretnom što si dobila.

Sve što je napisao/la Dajchyx stoji i kao potkrijepa mom postu. To što nemaš iskustva ne znači da ne trebaš slat CV. Već sam pisao da CV govori više od zamolbe, a zamolba je kako je napisao Dajcy čisto ulizivanje i hvaljenje i moljenje da te uzmu ako nemaš iskustva. Ako ga pak imaš, možeš napisat s čim si se susreo itd. ako nemaš, zamolba je nula.
CV kad šalješ ako nemaš iskustva isto puno ne pomaže, pošalješ ga i nadaš se da ćeš nekim čudom dobit posao.

Živo me zanima kako si ti to napisala "dobar CV", zamolbu bi razumio, ali CV ne vidim kako, osim ako nisi lagala o iskustvu i nisu te uhvatili, onda si dobro napisala da. Što se tiče slike, to zahtjevaju samo oni koji žele zaposlit "sex bombe" i malo više od prosječno lijepe cure. Pa ako ti se radi za takvog - go for it. Normalan poslodavac koji traži radnika za normalnu poziciju ne traži sliku. Kome je uostalom bitan izgled za rad, osim kojekakvim hostesama i promotoricama koje na račun izgleda zarade nešto...

Da sumiram i završim s time, jer ima pametnijih stvari za pisati ovdje - budi sretna s tim prvim poslom i radi ga pošteno i dabog da dobro zaradila, ali molim te, nemoj nama koji smo promjenili par poslova i imamo više iskustva prosipat pamet iza divljeg nicka.
Nadam se da neću dobit warn ali šta je tu je. Nisam ništa krivo napisao.

LP

PutNaSuncuツ
27.03.2012., 06:57
Ja sam ti u Maistri radila na ulazu u restoran. Znači zapisivala goste koji su došli na obrok i razgovarala sa njima. Plaća mi je bila cca 5000 kn i radila sam dvokratno.

Za koje mjesto si se prijavila i za koji posao? :)

5000? Kad bih imala smještaj hranu i 4000 bila bih prezadovoljna.

Prijavila sam se za pomoćnog kuhara, kuhinjskog radnika, i pomoćnog konobara, nadam se da ću negdje uspjeti - Maistra, Hotel Pinija, Zlatni rat i Punta skala i još par malih obrtnika. :)

Lunita_86
27.03.2012., 08:06
PutNaSuncuツ Kako si uspjela dobiti MAISTRU? tj kako si im se javila e-mailom ili si ih zvala?

e onaj tko je pitao za KAMP STRAŠKO, ja sam radila tamo davno prije u pekari,.. to je još nekako ajde bilo ok... ali baš rad u samom kampu (kuhinja, čistačica, radnica na tisku) dat ću ti savjet ..... IZBJEGAVAJ KAMPOVE.....jer većina te smjesti u kamp , pa ćeš morat s nekim djelit kamp kućicu, wc-e one, itd... po meni totalno ne higijenski.... na tebi je odluka...

PutNaSuncuツ
27.03.2012., 08:42
preko telefona:

052 800235 i 052 800236, samo su ti brojevi bili za kontakt, bez maila.

Lunita_86
27.03.2012., 08:45
Ma ja ih zovem, ali ih nemogu dobiti, nikako... samo telefon zvoni nitko mi se nije javljao na njega, a zvala oko podne :(

PutNaSuncuツ
27.03.2012., 10:26
probaj nazvati između 9 i 11 i oko 2-3 sata popodne, mislim da prije 9 kadrovska ne radi jer sam pokušavala, uspjelo mi je poslije podne, možda su imali pauzu kad si zvala :/

skyyy
27.03.2012., 12:37
cure koje ćete u dubrovnik preko DUD-a -ja sam prošlo ljeto tamo radila kao sobarica pa vam mogu prenjet svoje iskustvo. Ako ikako možete negdje drugdje-idite. Pripremite se za Dubrovnik koji je krcaat turistima i posla je ko u priči (govorim to jer sam 2 sezone provela u manjim mjestima i fakat je bilo puno lakše). DUD će vas vjerojatno staviti negdje izvan grada pa ćete morat putovat busom na posao, u stanu budete sa još 5-6 ljudi, za stan vam DUD uzima pare, i isto tako režije plaćate gazdi. Ja sam najprije radila u hotelu Vis gdje nisam uopće imala hranu, a onda su me premjestili u Hilton imperijal gdje smo imali doručak i ručak. Tako da računajte da ćete i za hranu odvajat. Što se tiče plaće- plaću ćete dobiti to ne brinite. Ali će sa te plaće skinit što god mogu, računaju vam se sati koje odradite (ja sam radila od 7-16h uglavnom) i još imaju negativne ocjene ako vas gost ocjeni loše,a na listi 1-10 njima je 8 prava katastrofa,i za svaku negativnu ocjenu vam skidaju s plaće.Plaća vam bude cca. 3100, za tu satnicu i takav psihički i fizički napor vjerujte ne isplati se. Naime ja kad sam došla u DUD, 1.dan rekli su mi da bit bolesna nesmijem, održali predavanje o bontonu i rekli mi da se o plaći ne priča. Zašto- zato što smo mi koji smo radili preko DUD-a imali plaću 3100 a ljudi zaposleni direkno za hotel (uglavnom domaći i iz okolnih mjesta) za taj isti posao imali 4900 plaću. Ne želim vas plašit,ali ako ikako možete- nađite si nešto drugo jer svi, ali baš svi s kojima sam radila su bili nezadovoljni -zbog ebenog DUD-a koji nas je pljačko sa svih strana! Sretno :)

Lunita_86
28.03.2012., 12:16
SVPETRVS HOTELI D.D. ZA UGOSTITELJSTVO jel ima tko iskustva s njima?

labradorit
30.03.2012., 14:17
ima ko iskustva kao turisticki predstavnik? plaće? obim posla itd?

Kliska20
30.03.2012., 15:02
jel ima tu neka cura koja je ko sobarica radila u hotelima falkenstainer u petrčanima da mi može reć kakva je plaća i uvjeti,smještaj itd...

Kliska20
30.03.2012., 15:21
pozdrav svima.ima li tko iskustva sa sezonskim poslom sobarice u novom Falkensteiner Hotelu & Spa Iadera u Zadru?

i mene isto zanimaju uvjeti u tom hotelu plaća,smještaj i ostalo

Annudac
30.03.2012., 15:40
Jedan dečko mi je pričao što je konobario kod njih jednu sezonu da nije nikako bio zadovoljan,da je hrana koma,a plaća da isto nije ništa posebno.
Ostao je mjesec dana tamo,više nije htio.
No,smatram da je najbolje ne davati zaključke po iskustvima samo jedne osobe,možda se još netko javi s iskustvom u Falkensteiner hotelima tko je imao odlično iskustvo kod njih.
Kako god,sretno :)

Kliska20
30.03.2012., 15:50
a neznam za sobarice sam čula da imaju smještaj u hotelu i da cili dan tribaju bit na raspolaganju gostima i da ima je plaća 2500 kuna...opet kažen tako san čula..ko zna sad sta je istina

Annudac
30.03.2012., 15:53
Da,tko zna što je istina,a što ne.
Zato i je prije nego što odeš prvo se najbolje raspitati pa da vidiš tko ima kakva iskustva.
Držim fige da se netko javi :)

Kliska20
30.03.2012., 15:56
zato sam i tu jer sam okolo slušala priče za sunčani hvar da ne plaćaju sobarice a na kraju saznam od jedne cure sta je tamo radila da joj je plaća bila 4500 kn smještaj odličan i 3 obroka...ma javit ce se već neko ko je radija tamo ja se nadam

Annudac
30.03.2012., 15:59
Heheh,baš tako,iskustva su različita.
Ja sam bio na interview-u za Sunčani Hvar,i pričao s par ljudi,neki imaju koma iskustva,a nekima je bilo idealno i super.

Danny87
30.03.2012., 22:45
Alo ljudi :)
Jel ima tko iskustva sa Liburnia hotelima u Opatiji ili bilo kojeg drugog sezonskog posla u Opatiji?

henelo
30.03.2012., 23:27
Gde je ''bolje'' traziti posao, tu kod vas ili u Crnoj Gori? Da li meni treba radna dozvola i da li to poslodavac resava ili ja? da li neko ima iskustva u radu kao pomocni radnik, pomocni tocilac pica, sanker...

Kolike su zarade kod vas, a kolike u Crnoj Gori? Da li da trazim posao preko crnogorskog Zavoda za zaposljavanje ili da direktno idem tamo pa da kucam od vrata do vrata?

Ako bih mi bila bolja solucija da kod vas trazim, onda bih isao u Makarsku ili Split. Kod vas mi je jos zeznuto zbog mog dijalekta :D

Inace sam iz Vojvodine.

Bio bih jako zahvalan kada bi mi neko odgovorio na sva moja pitanja. :)

number 19
31.03.2012., 12:51
Ako nemam nikakvog iskustva je li mi najbolje da se prijavim za pomoćnog konobara? može li se tu zaradit cca 3000 + all inclusive? (ako se radi u nekom 2** hotelu)

Može li netko tko je došao radit sezonu bez iskustva podijelit utiske.

malena princeza
01.04.2012., 20:48

Radila sam kao sobarica dvije sezone u hotelu u Poreču. Radila sam za jednu privatnicu i situacija ti je bila slijedeća:

- plaća nam je bila 3500kn (netto) + manča (meni je znao biti dan kad sam dobila 200kn manče, a znao je bit kad nisam dobila ništa)
- smještaj: bili smo smješteni u domu za sezonske radnike - 4 nas je bilo u sobi,
- hranu smo dobivali u hotelu, tj. jeli smo u hotelu za marendu, ručak nismo imali nego večeru
- a odgovornosti: pa mi smo radili od 7 - 14h, od 7 - 8:30h smo čistili vanjski i unutarnji dio oko hotela - parking, recepcija, aperitiv bar, bazen, pranje stakala, i sve što ti se kaže da moraš očistit;
od 9 do kraja radnog vremena imaš svoj kat (tako je bilo kod nas) na kojem radiš - - čišćenje soba, hodnika, ....

Eto ukratko!

Danny87
01.04.2012., 22:19
i jel bilo naporno radit? znači radila si do 14 sati i ostatak dana slobodan? to mi se čini super

Lunita_86
02.04.2012., 08:13
Danny87 da, Danny...bude naporno , ali ne uvijek... i ja sam radila kao sobarica,.. vikend ti bude najgori jer tada imaš najviše gostiju, ali ništa nije ono tipa JA TO NE MOGU IZDRŽAT, kad gazda plati sve se to da izdržati.. bude naporno, ali bude i dana, kad posao razvlačiš da bi pokrio smjenu,.. to obično meni znao biti utorak ili srijeda... u svakom slučaju, posao sobarice i nije toliko loš samo ti zavisi gdje ga radiš...

vavaa
02.04.2012., 13:35
Jel ima ko iskustva sa sezonskim radom u trgovini ''Studenac''? Poslala sam pismenu molbu i dobila sam odgovor e-mailom da me posao čeka! Gospođa koja mi se javila rekla mi je da me posao sigurno čeka, da je plaća oko 3000kn možda i više i još plus prekovremeni sati! Bilo mi je neugodno pitat je do kolko se plaća može popest pa me zanima ako ima tko iskustva da podjeli sa mnom! Hvala unaprijed

Kliska20
02.04.2012., 22:14
falkensteiner hoteli...ima li ko iskustvau poslu sobarice???

luzana81
05.04.2012., 11:16
ovaj vikend idem na probni rad u falkensteiner. Nije mi jasno kako ce mi platiti probni rad, pogotovo ako ga ne prodem. Ipak je to rad na Uskrs....:(

malena princeza
05.04.2012., 17:12
i jel bilo naporno radit? znači radila si do 14 sati i ostatak dana slobodan? to mi se čini super

Da, radila sam do 14h. Ali to ti je kako pogodiš hotel, poslodavca i sve ostalo. Jer ima hotela gdje jedna sobarica radi puno više posla nego što je bio slučaj tu gdje sam ja radila, tj. jednu osobu su razvlačili na više strana, nego da zaposle kolko treba ljudi.

Jedino što smo imali i dežurstva svaka tri dana, ili i duže to ti ovisi koliko cura je radilo, po dvije smo navečer bile dežurne od 18 - 21h.
Ali eto meni je bilo super. Cure super, a kad je ekipa super ništa ti nije teško raditi.

Ruralna
05.04.2012., 17:13
Hm, meni više izgleda da ćete biti besplatna ispomoć u radu za Uskrs, ali dobro. Koje iskorištavanje situacije.

Candie
05.04.2012., 20:22
Može li netko napisati o svom radnom iskustvu ako ga ima u restoranu ZUR NADIJA u Poreču ili ako je netko tamo jeo, kakva je usluga i ostalo? Hvala.

Candie
05.04.2012., 21:20
prije dvije godine sam radila u restoranu kao servirka..znači pomoć konobarima..poliranje bešteka i to..i imala sam najmanju plaću, došla usred sezone i za mj i pol zaradila 4400 kn..došla doma sa 4 tis..

no ugl smještaj i dva obroka su bili plaćeni, a konobari su jako dobro zaradili, neki su bili samo 2 mj, ali neki i 6 mj ..fiksna plaća im je bila 4400 no to im je bilo ono samo sa strane ajmo reć jer glavna zarada im je bakša koja im je dnevno bila od 300 -800 kn po danu..
tako da su oni jebeno zaradali..

glavni kuhar je imao plaću 15 000, pomoćni kuhari 5 000, pomoćne radnice u kuhinji 4 500, šankerice 5 000..svi su radili dvokratno ,neki duže neki kraće..al ugl 9-12 sati

Jedne godine sam ja radila one tetovaže od kane ..imala smještaj i hranu i 6 tis plaću, a radila 7 sati dnevno i tu se lijepo vratila s 9 tis doma...jer eto i izlazilo se..

a sad bi najrađe neku prodaju, ali je to najteže za nać čini mi se, najmanje oglasa ..

u kojem si restoranu radila kao servirka, i u kojem gradu?

Kliska20
06.04.2012., 00:09
ovaj vikend idem na probni rad u falkensteiner. Nije mi jasno kako ce mi platiti probni rad, pogotovo ako ga ne prodem. Ipak je to rad na Uskrs....:(

znaci vec je počelo zvat...jel ides na probni rad u petrčane ili baš u zadar jer tih falkensteiner hotela ima u zadru i petrčanima...jesu te nazvali ili su ti poziv poslali pošton ja san čula da poštom salju pozive

zelj
06.04.2012., 01:49
Ako bi mi netko mogao napisati gdje nailazite sezonske poslove ako je na internetu (molio bi web stranice)
ili nekim drugim putem........
želio bih otići na more raditi kao sezonac pa svaka savjet dobro došao
pozdrav

Talijaaaa
06.04.2012., 04:53
pozzić.. da li je netko od vas radio u Plavoj Laguni ??? ako je da kaže kako je tamo, ja sam se prijavila za sobaricu.

ovako ja sam radila u plavoj laguni i idem ponovno u 6.mjesecu :) željela sam raditi kao sobarica,ali pošto sam tad imala 19 god nisam mogla,jer za sobaricu nisu htjeli mlađe od 20 :( tako da sam radila kao konobarica u aperitiv baru..posao je lagan...radila sam po 12 h na dan,a umorila se nisam ništa,ali zato ni plaće nisu bile bajne..jedino je dobro što imaš preraspodjelu sati..tako da plaću primaš gotovo godinu dana.ali bolje išta nego ništa :) i šefovi su super (barem u mom hotelu) i radne kolege i sad se veselim početku nove sezone :D

PutNaSuncuツ
06.04.2012., 07:55
Ako bi mi netko mogao napisati gdje nailazite sezonske poslove ako je na internetu (molio bi web stranice)
ili nekim drugim putem........
želio bih otići na more raditi kao sezonac pa svaka savjet dobro došao
pozdrav

hzz.hr ideš gore desno na "tražite posao"

moj-posao.hr

posao.hr ;)

luzana81
06.04.2012., 12:24
znaci vec je počelo zvat...jel ides na probni rad u petrčane ili baš u zadar jer tih falkensteiner hotela ima u zadru i petrčanima...jesu te nazvali ili su ti poziv poslali pošton ja san čula da poštom salju pozive

idem u zadar, za petrcane se nisam ni javila. Zvali su me na mob, isto tako i frendica pocinje sutra s probnim radom a ja danas u 15h. Javim vam dojmove kad se vratim.

Kliska20
06.04.2012., 13:10
ajde plizz javi mi kako je bilo bit ću ti zahvalna :mig:

LauraFlores26
06.04.2012., 16:40
Brdo poslanih molbi za more, a još od nikoga odgovor,.. :( ali kad čujem da je jako teško i danas naletjeti na dobrog gazdu na moru.. a jel tko možda radio u Sunčanom Hvaru? kakvi su uvjeti?

luzana81
07.04.2012., 09:55
ajde plizz javi mi kako je bilo bit ću ti zahvalna :mig:

iskreno nemam pojma kako cu izdrzat jos dva dana... Cili dan samo trcis okolo i nikad kraja. Dodjes doma i onesvjestis se od umora. Na prijasnjem poslu sam radila u sanku pa sam vecinom samo stajala al ovdi samo juris okolo ko kobila bez glave. Mozda ipak nisam dorasla ovom poslu.. A jos ti treba veza da te uopce prime.

perinjo
07.04.2012., 11:46
Ma izdržat ćeš, samo da uhvatiš ritam, meni je uvijek bilo najgore prva tri dana, treći uvijek onaj najkritičniji kad misliš da ne možeš. Samo ne odustaj, budeš se navikla, a i treba vremena da se snađeš, dok skužiš gdje se sve nalazi pa će ići i brže i lakše. Sretno!
Što mislite, ima li šanse uopće dobiti posao od 1. srpnja? Ugovor mi istječe 30. lipnja, pa bih krenuo u sezonu, znam, kasno je, išao bih u neki fast food, imam osam mjeseci radnog iskustva i još sam radio kao kuhinjski radnik.

luzana81
07.04.2012., 12:10
najgore od svega sto i sutra radim, bas njih briga sto je Uskrs, iskoristit ce me do zadnjeg atoma snage i onda mi reci hvala lipa nisi prosla probni rad. I nece mi to biti placeno.

PutNaSuncuツ
07.04.2012., 12:27
Brdo poslanih molbi za more, a još od nikoga odgovor,.. :( ali kad čujem da je jako teško i danas naletjeti na dobrog gazdu na moru.. a jel tko možda radio u Sunčanom Hvaru? kakvi su uvjeti?

Znam kako ti je, ja još čekam poziv od jednog poslodavca rekao mi je poslije Uskrsa a od drugih ništa :/.

Kliska20
07.04.2012., 19:56
iskreno nemam pojma kako cu izdrzat jos dva dana... Cili dan samo trcis okolo i nikad kraja. Dodjes doma i onesvjestis se od umora. Na prijasnjem poslu sam radila u sanku pa sam vecinom samo stajala al ovdi samo juris okolo ko kobila bez glave. Mozda ipak nisam dorasla ovom poslu.. A jos ti treba veza da te uopce prime.

a joooj pa kakvo ti je radno vrime,jesu ti govorili sta za plaću,kakav je smještaj...

Znam kako ti je, ja još čekam poziv od jednog poslodavca rekao mi je poslije Uskrsa a od drugih ništa :/.

i meni su su rekli javit poslije Uskrsa sa Sunčanog Hvara,isto tako su mi iz petrčana rekli da ce mi se javit poslije Uskrsa

LauraFlores26
08.04.2012., 08:13
luzana81 ne kužim gdje toliko trčite ? zar vam nisu odredili sobe? pa da si možda pomoćna nekome, i taj netko da te uči? tako je meni bilo za početak, a upala za kad je bio pun kapacitet ljudi u hotelu****, ... to meni što pišeš zvuči kao iskorištavanje ljudi,.. a ako te i prime nemoj odustajat onda, osim ako te ne plate, posao sobarice nije ni malo lagan kako se čini, ali kad se ufuraš i stekneš brzinu sve se može !! držim fige !!

Mene zanima od vas sezonaca da li je tko radio kao šanker? ( a da je pritom bio bez iskustva ) koliko je tu bitan strani jezik? i koliko ste u kontaktu s ljudima? ( pošto postoje i konobari :D ) čula sam da se taj posao unatoč stajanju na nogama dobro plati, jeste li imali kakvih ružnih iskustava?

luzana81
08.04.2012., 16:28
nisam isla za sobaricu vec za pomocnog konobara. Kao sanker sam radila godinu dana i zeznula koljena od stajanja.

lolobrigita23
10.04.2012., 09:18
imam pitanjce u vezi razgovora za posao.. dali se to uvijek obavlja? mislim znam da je smiješno da te netko zaposli samo na temelju tvojeg životopisa i zamolbe, al npr. ako se prijavljujem za neki posao u Splitu, a ja npr. živim u Vž-u, kaj ću sad morat ić na razgovor u Split, za koji naravno još i ne znam dal ću ga dobit??

Breaking locks
10.04.2012., 10:02
khmm, ni meni jos nista nisu javili, stalno kazu krajem tjedna, pocetkom tjedna..
a kad mi ne jave, ja zovem pa pitam, ne znam jel njima dosadnije mi odgovarati ili meni zvati...
evo prije tjedan dana su mi trebali reci i od tada ni a ni be.. i sad cu opet morat pitat koji q...

LauraFlores26
10.04.2012., 14:07
lolobrigita23 ako je sezonski, nekad neki idu po gradovima i obavljaju razgovore ( mislim na poslodavce ) , ali većina ih na temelju tvog životopisa ili razgovora telefonom uzima , jer ti kao i drugi imaš probni rok, tako da ako ga ne prođeš , daju ti otkaz, jer nisi ti jedina koja se prijavila, tako da možda su sad uzeli tebe ako se ti ne dokažeš kao radnik, oni već imaju u pripravnosti drugu osobu,... tako da,... to danas nije ništa čudno ...

lolobrigita23
10.04.2012., 15:41
@LauraFlores26 havala ti:) da, ove godine ću po prvi put otić radit na more, pa nisam baš upoznata sa svime.. e da, ako znaš možda dal su poslodovci susretljivi u vezi vremenskog perioda koji bi radila?? naime, radi se o tome, da ja ne mogu radit cijelu sezonu, nažalost, jer sam studentica i imam ispitne rokove, pa mogu recimo radit 2 mjeseca, konkretno 7 & 8mj.. u prijavi za posao sam istaknula da ne mogu cijelu sezonu.. sad opet ne znam dal je to bilo pametno, al nekak sam mislila da trebam biti iskrena.. 7 & 8mj. jesu baš udarni kaj se tiće turizma, pa se nadam da će biti posla:)

clamps
10.04.2012., 20:01
radno iskustvo ≈ 3,4 mjeseca u 3,4 lošija birca na crno. naravno moj odlazak iz svakog jer u zadnje vrijeme nitko nije bas lud za davanjem plaće.
pitanje: kako bi to izgledalo u prijavi za... bilo koji sezonski posao ili to uopće ne bi trebalo spominjati?
itko?

P0zitivka
11.04.2012., 06:55
Mene zanima od vas sezonaca da li je tko radio kao šanker? ( a da je pritom bio bez iskustva ) koliko je tu bitan strani jezik? i koliko ste u kontaktu s ljudima? ( pošto postoje i konobari :D ) čula sam da se taj posao unatoč stajanju na nogama dobro plati, jeste li imali kakvih ružnih iskustava?

radila sam kao šanker (točioc pića točnije jer poslodavci pod "šanker" podrazumijevaju pravljenje koktela i ostalih pića) u restoranu. samo jednom mi je gost prišao jer nije bilo konobara na vidiku a jadan je morao na wc :rofl: ti nemaš nikakve veze sa gostima, doći će ti jedino pitat te za čašu, limun i slično ali i to je rijetko jer sve ide preko konobara. tvoj posao je priprema napitaka i isporučivanje konobarima, pranje čaša, briga o šanku. nikad nisam radila taj posao al sam radila kao konobar što znači da sam bila upoznata sa pripremom napitaka, to je prednost velika. plača 4200, radnih sati po ugovoru 8 (odradiš 3-4 sata, ostale sjediš tj praviš se da radiš nešto) :rofl: ma meni je zakon bilo.

radno iskustvo ≈ 3,4 mjeseca u 3,4 lošija birca na crno. naravno moj odlazak iz svakog jer u zadnje vrijeme nitko nije bas lud za davanjem plaće.
pitanje: kako bi to izgledalo u prijavi za... bilo koji sezonski posao ili to uopće ne bi trebalo spominjati?
itko?

spomeni, neće ti naštetiti. ako si siguran u svoje sposobnosti konobara, možeš i malo "preuveličati" to radno iskustvo i reći da si više mjeseci radio :D nije bitno što nije upisano u knjižici, njima je bitno što ti pokažeš na radu.

LauraFlores26
11.04.2012., 07:53
POZITIVKA, hvala puno na odgovoru, ja nikad nisam radila taj posao, probala sam kao konobarica ali nakon 2 dana otkaz , jer sam bila loša u stranim jezicima, a k tome nije bilo šankera koji bi radio piće nego si morao sve, a ja neiskusna, bilo je to prije 6g,.. zato me je i zanimalo kakav je posao šankera i sve to... thx !

luzana81
11.04.2012., 09:36
ja sam radila radila u kaficu kao sanker i nije to bas tako. U sezoni u prvoj smjeni, dva vanjska konobara i jedna na sudju a ja sam bila zaduzena za davanje kava, hladnih napitaka, sladoleda, kolaca i koktela! Druga smjena, dva konobara i ja sama na sanku i na sudju! Ubijes se od posla! Nemas vremena prdnut a kamoli ista drugo. S tim da moras posluziti i one koji ti dodju na sank.

LauraFlores26
11.04.2012., 10:03
luzana81 a jel ti s obzirom na to sve bila dobra plaća?

xx..viva..xx
11.04.2012., 12:47
Ljudi molim savjet/bilo šta:D
Daklem, ne radi se o meni vec drugoj osobi koja zivi u Hercegovini ali bi sezonski radila u Hrv sta mislite kolike su sanse?Vec je radila 2 sezone ovdje preko ljeta,na Bolu i Ciovu, ali preko veza i vezica,sad bas ide preko ovih oglasa....tj prijavila se preko maila na preko 20 njih,buduci je zvanje dosta skupo,ali ako bude potrebno i to ce:D ima li sanse?Inace ima 6 godina iskustva u konobarenju:D
I da...kad pocinju zvat?Da li ovi natjecaji kao do 15.4.,30.4.,itd traju zaista do tada i tek tada oni gledaju mailove i to...ili je vec prije moguce?

Hvala za bilo kakav odgovor:)

vavaa
11.04.2012., 13:08
Ima tko iskustva sa sezonskim radom u TISKU?? (kiosk)

juandro
11.04.2012., 13:31
I da...kad pocinju zvat?Da li ovi natjecaji kao do 15.4.,30.4.,itd traju zaista do tada i tek tada oni gledaju mailove i to...ili je vec prije moguce?

Hvala za bilo kakav odgovor:)

iko???

PutNaSuncuツ
11.04.2012., 14:22
Primljena na posao!:D
http://media.tumblr.com/tumblr_lpmo3tLjSJ1qfkspt.gif
http://media.tumblr.com/tumblr_m252lgqvry1ql2o5m.gif
http://27.media.tumblr.com/tumblr_m1x8nk4edt1r5j4ngo1_250.gif

Nadam se da će sve ispasti dalje dobro :)

xx..viva..xx
11.04.2012., 14:35
Super,cestitam! Gdje si primljena?
Da znam posto sam ja frendicu prijavljivala isto na puno mjesta, jesu li poceli zvat:D

PutNaSuncuツ
11.04.2012., 14:41
Hvala, u Split, kod privatnika, do sada me nitko nije zvao iz hotela, čak ni od nekolio privatnika kod kojih sam se prijavila pa sam ja nazvala njega :D i ispalo je dobro, primio me :)

xx..viva..xx
11.04.2012., 14:44
Aha,super:mig: ja sam od hotela do privatnika, ukupno 23 poslane molbe u 2 dana nadam se da ce netko barem procitat jer ipak se radi o 6-godisnjem iskustvu:D

PutNaSuncuツ
11.04.2012., 14:45
Super ako imaš 6 godina iskustva, mislim da bi onda negdje trebalo upaliti, ja imam pola godine pa je uspjelo :P

xx..viva..xx
11.04.2012., 14:52
:D ma ja nisam za sebe nego za frendicu jer njoj nije internet bas dostupan, ili je preskup pa sam za nju slala njen zivotopis i molbe , ali kao sto sam gore napisala problem je jer ne zivi u Hrvatskoj iako je radila vec 2 puta sezonski ovdje.To je jedini problemcic barem se ona brine za to:503:

Breaking locks
11.04.2012., 15:00
Super!!!! Kad pocinjeS raditi?
Meni su moji rekli da me uzimaju i rekli gdje cu raditi, ali ne i kad pocinjem, samo okvirno datum pa me to brine jer sam druge odj radi njih.

xx..viva..xx
11.04.2012., 15:29
A gdje su tebe zvali, otkud mislim :)

juandro
11.04.2012., 16:03
Ima tko iskustva sa sezonskim radom u kuhinji - pranje sudja, rad na masinama:

- Mašine za šank
- Mašine za suđe
- Hauberice
- Protočne

Ili nekim drugim vrstama...

PutNaSuncuツ
11.04.2012., 16:16
Super!!!! Kad pocinjeS raditi?
Meni su moji rekli da me uzimaju i rekli gdje cu raditi, ali ne i kad pocinjem, samo okvirno datum pa me to brine jer sam druge odj radi njih.

Počinjem od 1.5 pa do kraja 9 ili 10, dokle ima posla rekli su mi.

LauraFlores26
11.04.2012., 16:23
PutNaSuncuツ koji posao ideš raditi?

Victoria88
11.04.2012., 17:45
Ima tko iskustva sa sezonskim radom u TISKU?? (kiosk)

imam pouzdanu informaciju da su im oglasi po netu reda radi, da vec imaju svoje ljude...

goli puž
11.04.2012., 20:26
ovako obavio sanitarni i sve za posao u Ledu u proizvodnji. Rekli su da će zvati za početak rada , "kad počne potreba" e sad , jel netko zna kada je to? Radi se o proizvodnji sladoleda?
Kad obično počinju ti sezonski poslovi?

juandro
11.04.2012., 20:56
01.05. - 10.10.

zna li neko dal treba sanitarna knjizica za peraca sudja??? :ne zna:

PutNaSuncuツ
12.04.2012., 07:40
PutNaSuncuツ koji posao ideš raditi?

pomoćni kuhar

01.05. - 10.10.

zna li neko dal treba sanitarna knjizica za peraca sudja??? :ne zna:

nisam sigurna ali mislim da treba, ipak bi radio u blizini gdje se priprema hrana :ne zna:

Šta podrazumijeva sanitarni pregled?

ljekarski pregled na gnojna, gljivična i parazitarna oboljenja kože i vidljive sluzokože;

bakteriološki pregled brisa ždrijela i nosa na Staphylococcus aureus, koagulaza pozitivan;

bakteriološki pregled stolice na salmonele i šigele;

laboratorijski pregled stolice na crijevne protozoe;

pregled pluća

ne moraš biti ni preblizu ali ako imaš neku zarazu, bakterije, da kihneš, zakašlješ se može doći do hrane, što zrakom, što dodirom.

LauraFlores26
12.04.2012., 08:41
PutNaSuncuツ supeeeer, držim fige da to uspije i da ti gazde ispoštuju sve dogovoreno... a jel imaš smještaj ? hranu ? ja još uvijek tražim posao, nešto mi je jedna frendica pitala i za mene ali gazde još nisu otvorile restoran pa se ništa ne zna još :( malo sam tužna ali ne gubim nadu , bar ne do 7mj ako nešto ne nađem tad će biti krizno stvarno... :/

Hummingbird12
12.04.2012., 09:55
ovako obavio sanitarni i sve za posao u Ledu u proizvodnji. Rekli su da će zvati za početak rada , "kad počne potreba" e sad , jel netko zna kada je to? Radi se o proizvodnji sladoleda?
Kad obično počinju ti sezonski poslovi?

di si se ti prijavio za taj posao, znam da imaju na stranici onaj mail za sezonski posao ali niti jednom nisu odgovorili na taj mail ( bar ne mojoj sestri i meni :503: )

goli puž
12.04.2012., 11:05
preko burze kad je bio oglas u veljači. Doduše za skladište al sam dobio ovo.

vavaa
12.04.2012., 11:17
imam pouzdanu informaciju da su im oglasi po netu reda radi, da vec imaju svoje ljude...

U mom slučaju ne, jer sam naišla na oglas za sezonski rad u kiosku i javila se pa mi jučer odgovorili! Čuli smo se samo telefonski tako da nisam pitala ni za plaću, ni uvjete pa me zanima ako netko ima iskustva... Jer budući da sam slala molbe svima na koje sam naišla od njih 20ak dobila odgovore na tek njih 2! I to rad u TISKU i rad u dućanu Studencu... I sad neznam koje mi je bolje....:504:

PutNaSuncuツ
12.04.2012., 11:21
PutNaSuncuツ supeeeer, držim fige da to uspije i da ti gazde ispoštuju sve dogovoreno... a jel imaš smještaj ? hranu ? ja još uvijek tražim posao, nešto mi je jedna frendica pitala i za mene ali gazde još nisu otvorile restoran pa se ništa ne zna još :( malo sam tužna ali ne gubim nadu , bar ne do 7mj ako nešto ne nađem tad će biti krizno stvarno... :/

hvala :), da, rekao mi je da imam smještaj i hranu, nisam sigurna što to točno znači hrana, mislim, samo jedan obrok jer sam primljena u restoran, možda doručak, ili doručak i ručak, nisam htjela više zapitkivati jer mogu biti sretna što sam dobila posao ako je rekao hrana, valjda će biti ok.

neznam koliko si molbi poslala ili samo to preko frendice ali mislim da bi bilo dobro da odeš na ove stranice sa oglasima, hzz, moj posao, posao.hr pa da pošalješ još koju molbu jer ti može negdje uspjeti, nikad neznaš.

za što si ti završila, jel imaš iskustva?

LauraFlores26
12.04.2012., 11:32
Da da, naravno da sam slala molbe jer se ne mogu pouzdati u druge samo... imam radnog iskustva... kao sobarica 2mj , i kao prodavač 4g !! sve ove stranice koje si mi navela sve ih ja koristim... ako imaš smještaj to ti je super,.. hrana ? ma mislim da je u restoranu bude po 2 puta,.. koliko sam ja čula, ..a i kad si u kuhinji to ti uvijek bude nešto za ,,prigristi'' :)

PutNaSuncuツ
12.04.2012., 11:39
Da da, naravno da sam slala molbe jer se ne mogu pouzdati u druge samo... imam radnog iskustva... kao sobarica 2mj , i kao prodavač 4g !! sve ove stranice koje si mi navela sve ih ja koristim... ako imaš smještaj to ti je super,.. hrana ? ma mislim da je u restoranu bude po 2 puta,.. koliko sam ja čula, ..a i kad si u kuhinji to ti uvijek bude nešto za ,,prigristi'' :)

a i to što kažeš, švedski stol :D

luzana81
12.04.2012., 13:02
luzana81 a jel ti s obzirom na to sve bila dobra plaća?

pa s obzirom da nisam imala niti jedan slobodan dan i da sam svaki drugi dan radila 12 sati, mislim da je placa od 4000kn premala.

juandro
12.04.2012., 14:39
Pa valjda poslodavac treba u oglasu da navede sta trazi od radnika, pritom mislim i na sanitarnu knjizicu... Od trideset poslodavaca kojima sam slao imejl, samo jedan je trazio da se prilozi sanitarna knjizica....

A ti svi poslovi su u kuhinji, kako pomocni radnik, tako i perac sudja... Nije meni tesko to izvaditi, ali ako oni ne inzistiraju, bolje pare ostaviti u dzepu :D.

Trebam preci 900 km pa da mi on kaze: ''Ne mozes da radis, nemas to i to''. Da li se potpisuje ugovor o radu?

Talijaaaa
12.04.2012., 15:40

ja sam radila za šankom bez iskustva :) izašla sam iz srednje škole i prijavila se za posao servirke no šef me stavio za šank.ispočetka mi je bilo koma pogotovo jer sam sa stranim jezicima na VI,ali za mjesec dana sam se uhodala...čak sam i ruski naučila :)

luzana81
12.04.2012., 18:35
Pa valjda poslodavac treba u oglasu da navede sta trazi od radnika, pritom mislim i na sanitarnu knjizicu... Od trideset poslodavaca kojima sam slao imejl, samo jedan je trazio da se prilozi sanitarna knjizica....

A ti svi poslovi su u kuhinji, kako pomocni radnik, tako i perac sudja... Nije meni tesko to izvaditi, ali ako oni ne inzistiraju, bolje pare ostaviti u dzepu :D.

Trebam preci 900 km pa da mi on kaze: ''Ne mozes da radis, nemas to i to''. Da li se potpisuje ugovor o radu?

svaki radnik koji je u doticaju sa hranom i picem MORA imati sanitarnu iskaznicu! Pod obavezno! Kazne su drasticne. A sad oce li ti poslodavac to financirati...hmm. Cak su poceli zahtjevati da se mora polagati higijenski minimum, koji kosta oko 400kn al zato vridi 4 god.

lolobrigita23
12.04.2012., 18:56
curke, kolika je otprilike plaća za sobaricu ili kuhinjskog radnika?? pitala me jedna žena koliko bi bila moja željena plaća, pa sad neću da ispadnem pohlepna.. nisam baš upoznata s tim a fakat mi treba posao:)

LauraFlores26
12.04.2012., 19:47
lolobrigita23 ja sam bila sobarica, a plaće za sobarice ti se kreću od 2900- 3500 kn , a kuhinjski radnik pa oko 3500- 3800 kn ... ali to zavisi sve gdje, samo za plaće sobarica sam 100 % sigurna da preko 3500 nećeš dobiti .... eto nadam se da sam ti pomogla...

perinjo
12.04.2012., 20:31
[/B]

a i to što kažeš, švedski stol :D

Možeš misliti švedski stol! Radio sam u kuhinji i svaki božji dan smo jedino imali pravo na bolonjez u vrijeme pauze (ako smo ju uopće i imali) i ništa drugo. Naravno, uvijek si mogao jesti tuđe ostatke s tanjura, ali to nikada, pa makar umro od gladi. Konobari su se otimali za ostatke jer su oni imali još gore radno vrijeme. Jeli bismo nešto drugo samo i jedino ako šef nije bio u vrijeme pauze prisutan, a za večeru pri kraju smjene bi glavni kuhar nešto pripremio, ali si se morao kriti da te šef sale ne vidi da jedeš. Dobro, to su bila govna od ljudi i šefova, tako da nadam se da nećeš imati takve šefove.

lolobrigita23
12.04.2012., 20:43
lolobrigita23 ja sam bila sobarica, a plaće za sobarice ti se kreću od 2900- 3500 kn , a kuhinjski radnik pa oko 3500- 3800 kn ... ali to zavisi sve gdje, samo za plaće sobarica sam 100 % sigurna da preko 3500 nećeš dobiti .... eto nadam se da sam ti pomogla...

hvala ti!! :)

LauraFlores26
12.04.2012., 20:55
perinjo ja nisam imala takvo iskustvo, pa mislim Nedaj Bože da ga i doživim, ali danas je svašta za očekivat... ja sam imala normalnu pauzu, znači 30 min., i nitko mi za vrijeme te pauze nije solio pamet da se požurim,.... a hrane je bilo na tanjurima fakat dosta, poslije te hrane obavezno bi dobili voće neko, a mogao si i sok tražit, i salatu si imao... ali to je sve od gazde do gazde !!

lolobrigita23 nema na čemu ;)

Talijaaaa hvala ti na pomoći !! ;)

juandro
12.04.2012., 21:32
Vi koji ste radili sezonski na moru, kakav vam je bio drustveni zivot? Da li se moglo uhvatiti vremena i ponekad izaci u grad, prosetati sa drugim radnicima sa kojima ste radili i sl.?

PutNaSuncuツ
13.04.2012., 05:52
Možeš misliti švedski stol! Radio sam u kuhinji i svaki božji dan smo jedino imali pravo na bolonjez u vrijeme pauze (ako smo ju uopće i imali) i ništa drugo. Naravno, uvijek si mogao jesti tuđe ostatke s tanjura, ali to nikada, pa makar umro od gladi. Konobari su se otimali za ostatke jer su oni imali još gore radno vrijeme. Jeli bismo nešto drugo samo i jedino ako šef nije bio u vrijeme pauze prisutan, a za večeru pri kraju smjene bi glavni kuhar nešto pripremio, ali si se morao kriti da te šef sale ne vidi da jedeš. Dobro, to su bila govna od ljudi i šefova, tako da nadam se da nećeš imati takve šefove.

a de dobro je, ako nisi skužio ironiju u toj mojoj rečenici..pa hvala Bogu da nije švedski stol, da, nisam radila još kao kuhar išla sam na praksu i donekle znam o čemu se radi, ne znači kako je tebi bilo da će i meni, možda i hoće možda i neće

LauraFlores26
13.04.2012., 07:48
juandro da naravno da se može izaći, i tulumariti, ali sve ovisi o tebi kako ćeš izdržati idući dan, meni je bilo puno draže navečer šetanje i kavice po kafićima, nego tulumarenje po diskotekama,.. dobro je to na početku, ali kasnije ti postaneš umoran, da ti se jednostavno ne ide nigdje... ali vremena za druženje s kolegama uvijek se nađe , bez brige !! neće te ni jedan sezonac vezat lancima samo za radno mjesto :)

juandro
13.04.2012., 09:05
Hvala Laura. Meni je to i najbitinije, samo da bude dobra ekipa :p

LauraFlores26
13.04.2012., 09:36
Meni je to i najbitinije, samo da bude dobra ekipa znaš kako se kaže 100 ljudi 100 ćudi, bitno je da se ti samo slažeš sa svojim šefom, i da je on zadovoljan s tobom, ekipa koliko pomaže, toliko nekad i odmaže...

Breaking locks
13.04.2012., 09:51
Najjbitnije je da budes u cool gradu, onda imas i cool ljude :D

LauraFlores26
13.04.2012., 09:56
e da upravo to :D potpisujem ;)

Breaking locks
13.04.2012., 09:59
jelda :Pivo::cheer:
a ja sam dobila sugavi grad pa ono :D
druzit cu se sa snobicima :D

juandro
13.04.2012., 10:05
:)

A slusajte, kolike su sanse da se sezonski posao nadje preko oglasa, ili Zavoda?
Znam da je najbolje kad imas preporuku...

Breaking locks
13.04.2012., 10:09
e pa sanse su ti da dok ne probas neces ni znati, jesi se prijavio za koji job?
pa tko to zna, i sam znas kakvo je stanje. moras pokusavat i amen. tu i tamo izaci na ulice, prosvjedovati, reklamirati se po kojekakvim portalima, pricati kak nemas za kruh i netko ce ti se javiti, to je sad in u HR.
ja sam se u 1mj prijavila. sad samo cekam datum tocan.

LauraFlores26
13.04.2012., 10:11
a ja sam dobila sugavi grad pa ono a koji je to grad ?? :)

kolike su sanse da se sezonski posao nadje preko oglasa, ili Zavoda?
Znam da je najbolje kad imas preporuku... e pa slušaj sada, piši molbe, zovi poslodavce, ako imaš kakvog frenda/icu na moru nek se oni malo raspitaju, jer ima poslodavaca koji ne objave natječaj ( to se zna desiti ako im netko odustane ) je, da ćeš izgubit i podosta živaca, ali to je ona faza kad tražiš posao... :D

juandro
13.04.2012., 10:25
e pa sanse su ti da dok ne probas neces ni znati, jesi se prijavio za koji job?
pa tko to zna, i sam znas kakvo je stanje. moras pokusavat i amen. tu i tamo izaci na ulice, prosvjedovati, reklamirati se po kojekakvim portalima, pricati kak nemas za kruh i netko ce ti se javiti, to je sad in u HR.
ja sam se u 1mj prijavila. sad samo cekam datum tocan.

Poslao oko 10 prijava (mail), zvao 2-3 hotela, poslao 4 poruke sa moba :ne zna: Jedan me je zvao, ali kaze da smestaj i hrana nisu osigurani, pa sam to otpiso.

a koji je to grad ?? :)

e pa slušaj sada, piši molbe, zovi poslodavce, ako imaš kakvog frenda/icu na moru nek se oni malo raspitaju, jer ima poslodavaca koji ne objave natječaj ( to se zna desiti ako im netko odustane ) je, da ćeš izgubit i podosta živaca, ali to je ona faza kad tražiš posao... :D

Jedna mi je rekla da ce videti preko nekih svojih kolega, pa ce mi javiti... A za jedan posao ce me zvati u ponedeljak, bar su tako rekli, sad je na meni samo da cekam.

LauraFlores26
13.04.2012., 10:31
poslao 4 poruke sa moba šta si im napisao u porukama ? ja nikad se nisam tako prijavljivala bilo mi malo glupo, pa me baš zanima !

juandro
13.04.2012., 10:36
šta si im napisao u porukama ? ja nikad se nisam tako prijavljivala bilo mi malo glupo, pa me baš zanima !

:D ''Javljam se povodom oglasa kojeg je Vasa organizacija objavila na tom i tom sajtu. Apliciram za taj i taj posao. Molim Vas da me kontaktirate''. :usama: U principu tako sam slao...

A i jedan od tih kojima sam slao zahtev preko moba me je i zvao :)

LauraFlores26
13.04.2012., 10:49
jako dobra ideja, ... meni je uvijek bilo tako glupo poslati poslodavcu sms, jer sam mislila da ga oni zanemaruju , a vidi ti to čak i oni odluče nazvati.. bez obzira što je to bila sms poruka !

LauraFlores26
13.04.2012., 10:53
ja sam se u 1mj prijavila. sad samo cekam datum tocan. za koji posao si se prijavila?

juandro
13.04.2012., 11:20
jako dobra ideja, ... meni je uvijek bilo tako glupo poslati poslodavcu sms, jer sam mislila da ga oni zanemaruju , a vidi ti to čak i oni odluče nazvati.. bez obzira što je to bila sms poruka !

Zove on mene prvi put... Ja nesto zauzet, pa odbijam... Drugi put zove ja se javim i on se predstavi kaze u vezi cega zove, a u pozadini se cuju neki glasovi, on ih smiruje govori im da prica nesto vazno (:rofl:) i da cute... Tu mi pricamo, pitam ja za uslove rada i tako... On covek sve prica, bas je bio prijatan, na kraju kad sam vidio da mi ne pase pos'o lepo ga pozdravim i kraj :) Bio neki dobar poslodavac :D

LauraFlores26
13.04.2012., 11:24
kad sam vidio da mi ne pase lepo ga pozdravim i kraj ako je bio tako pristojan što ti nije odgovarao onda? :) ja sam sada pokušala opet dobiti jedan hotel, no nažalost nisam uspjela tako da sam otišla na njihov web i s njega im poslala kratku poruku , valjda će mi javiti Kako se mogu prijaviti drugačije ako ih već ne mogu na telefon dobiti, držite mi fige da mi odg , da ja mogu fino njima napisati zamolbu i životopis i poslati !! :(

juandro
13.04.2012., 11:32
na kraju kad sam vidio da mi ne pase pos'o lepo ga pozdravim i kraj :) Bio neki dobar poslodavac :D

ako je bio tako pristojan što ti nije odgovarao onda? :) ja sam sada pokušala opet dobiti jedan hotel, no nažalost nisam uspjela tako da sam otišla na njihov web i s njega im poslala kratku poruku , valjda će mi javiti Kako se mogu prijaviti drugačije ako ih već ne mogu na telefon dobiti, držite mi fige da mi odg , da ja mogu fino njima napisati zamolbu i životopis i poslati !! :(

Editirao sam u medjuvremenu... Plata je ok, a smestaj i hrana su moja briga. Valjda ce te nekako kontaktirati ti iz hotela. I meni se desava da ne mogu dobiti, zvoni, zvoni, i nista... tako je i prepodne i poslepodne :ne zna: a neki cak i puste muziku :lol:

LauraFlores26
13.04.2012., 11:50
a smestaj i hrana su moja briga
Meni i je to problem, jer posla na moru ima koliko hoćeš, a ja za sebe smatram da imam dovoljno iskustva,.. no tu problem meni nastaje ako poslodavac ne nudi smještaj... priznajem da kad bi našla posao u nekom većem gradu, da bi si kasnije potražila i poslije sezone, jer ako bi tada i morala platit smještaj imala bi s čim, ovako je... jednostavno si između mogućnosti i želja,.. grozno ! :/

juandro
13.04.2012., 11:55
Ja cim stupim sa poslodavcem u kontakt odmah pitam za uslove rada i sta preduzece nudi...

LauraFlores26
13.04.2012., 11:57
Pa to se podrazumjeva,... :) jedino što za radno vrijeme nikad nisi siguran u sezoni kakvo će ti biti ...

juandro
13.04.2012., 12:56
cuo sam da su smene traju do deset sati, to je valjda prosek... A vidite ovo, ako su stavili da oglas traje do 08.04. a danas je 13. i niko ne zove, da l' to mogu otpisati??? Po nekad imam osecaj da na Zavodu stave poslove ''tek tako'' i da oni vec u napred imaju svoje radnike, ili ja gresim :ne zna:

A i negde sam nasao da za jedan posao traze i do 30-40 izvrsioca :confused:

Annudac
13.04.2012., 13:20
To su ovi veci hoteli kojima je i potrebno toliko radnika .

carpediemxx
13.04.2012., 13:46
Pozdrav svima.
Prošle godine sam išla radit sezoni i nije mi se proslavilo zato jer šefovi nisu bili normalni i debelo sam se opekla. Ove godine malo pomnije istražujem i dobila sam ponudu za Borak Caffe - Korčula, pa bi bila jako zahvalna ako bi mi netko rekao bilo kakvu informaciju o tom objektu. Iskreno, bojim se otići bez nekakvih preporuka.

Unaprijed zahvaljujem

LauraFlores26
13.04.2012., 14:11
A i negde sam nasao da za jedan posao traze i do 30-40 izvrsioca to nije samo 1 hotel u pitanju, nego je više hotela bude, a isti gazda !!

xx..viva..xx
13.04.2012., 14:13
E da, to i mene zanima ako je natjecaj npr. do 15.4., 30.4., itd. da li treba cak ocekivati i DO tog datuma da zovu ili oni prijave tek gledaju od tog datuma??:ne zna: uglavnom jos nije prosao nijedan rok za prijave koje sam slala al me zanima dal oni gledaju i te prijave i prije roka:D poslano 34 maila:503: :D

LauraFlores26
13.04.2012., 14:20
To ti znaju samo oni, mislim da taj datum nema veze s vezom,.. ja sam evo zvala nešto na natječaj koji je trajao od 1.3. do 30.3. ja sam zvala negdje oko 20og da nebi istekla prijava, i žena mi nakraju rekla ,, Nek ju zovem poslije Uskrsa, jer se prijave još ne primaju pošto hotel nije otvoren još '' tako da mislim da to samo zbog formalnosti !

Annudac
13.04.2012., 14:24
Sve mi se cini da ne gledaju,boli njih briga .
Eto,ja sam isto bio poslao 50-ak životopisa razno-raznim hotelima, te nekim privatnicima .
I,zamisli,od toliko životopisa tek prije 2 tjedna dobijem poziv iz jednog hotela da sam dobio posao nakon par minuta razgovora,a od ostalih još ni odbijenica ni ništa.
Glupo mi je to,pa j***** mogu nam bar odbijenicu poslati da znamo na čemu smo .

drot13
13.04.2012., 14:26
Molim da ne citirate cijeli komentar neposredno iznad svojeg, nego da koristite tipku „Post Reply“ ili polje za „Brzi odgovor“, kako se ne bi jedan te isti tekst bespotrebno ponavljao više puta. Nije ništa strašno, ali je ovako preglednije. Hvala na razumijevanju.

LauraFlores26
13.04.2012., 14:29
Annudac a tako ti je to, i ja šaljem , zovem, a još ništa, nekad mislim Uzalud mi trud,.. ali opet ako odustanem neću nikad dobiti posao, a posao mi je jako potreban,.. Pa super ako si ga dobio,.. koje radno mjesto?

xx..viva..xx
13.04.2012., 14:30
Iz kojeg su te hotela zvali???Annudac?

Annudac
13.04.2012., 14:33
Konobarenje je u pitanju :)
Pošaljem ti na PP stranicu hotela da ne keljim ovdje ;)

LauraFlores26
13.04.2012., 14:40
Ajde super,.. kad je hotel u pitanju to je onda još bolje,...

Annudac
13.04.2012., 14:46
To svakako,bolji su uvjeti nego kod nekih privatnika,bar po mome mišljenju :)

luzana81
13.04.2012., 16:11
otkantajte te hotele, plaće su mizerne. Ako stvarno oćete zaraditi za sezonu onda tražite noćne klubove, beach barove i tome slično....u hotelima vas izrabljuju za sitniš a ovako ćete bar znati da ste se satrali za dobru lovu. Veću plaću će vam dati neki kvartovski kafić usred Zadra npr.

Annudac
13.04.2012., 16:36
U hotelu gdje sam ja dobio posao placa uopce nije mizerna.
Ovdje je skroz zadovoljavajuca ;)

juandro
13.04.2012., 16:45
Ma to sve zavisi od poslodavca do poslodavca @Annudac kada pocinjes sa radom???

luzana81
13.04.2012., 17:38
a kolika je ta plaća ako smim znati? U kafiću di sam ja radila prošlu sezonu vanjski konobar je imao plaću oko 5000kn + manča

Annudac
13.04.2012., 17:45
Kroz nekih 10-ak dana bi trebao krenuti..
Placa s prekovremenim ispadne oko 4800-5200 kuna + napojnice još,meni je to ok,ni ne očekujem više s obzirom da nemam neko ogromno iskustvo.

LauraFlores26
13.04.2012., 17:49
luzana81 lako je onome tko je dobar u stranim jezicima da ide raditi kao konobar bilo gdje,.. šta je danas zadovoljavajuće, pa mislim da je to dobit posao sa obećanim uslovima, mislim da sezona je bizarna ako ju radiš za 2500kn i uz to imaš smještaj a nemaš obrok ili obrnuto... kako god,. ja sam posao sobarice 3000 kn, plaćeni prekovremeni za zadnjom plaćom, bakša, smještaj, 3 obroka !! to je sasvim OK !! a danas s obzirom na stopu nezaposlenosti kod nas prava je sreća upasti negdje !! ja koja sam rekla da nema šanse da ću i za šank ići, sad tražim i to.. kriza je, nema se para, i hoćeš nećeš prihvaćaš nešto bilo što, a opet nešto od čega ćeš nešto i ponjeti kući,..

juandro
13.04.2012., 18:02
Evo vam prijava (http://download.plavalaguna.hr/PrijavaSezonskiPosao/) za sezonski posao u Plavoj Laguni - Porec. A i na faceu (http://hr-hr.facebook.com/sezonski.posao) ih mozete kontaktirati. Ja se izvinjavam ako nije dopusteno postanje linka :mig:

LauraFlores26
13.04.2012., 18:22
juandro Jesu tebi javili šta iz Plave lagune?

juandro
13.04.2012., 18:27
Nisam ja tu ni konkuriso. To je za vas iz Hrvatske, ako slucajno niste znali, pa da konkurisete... Ja sam slucajno naletio na to kad sam vrsio pretragu

Danny87
13.04.2012., 18:50
sc nudi mogućnost zapošljavanja preko sezone ako je netko od vas student http://www.sczg.unizg.hr/student-servis/poslovi/428/#

LauraFlores26
14.04.2012., 09:01
Ja stvarno ne mogu vjerovati da neki poslodavci mogu biti tako bezobrazni i NE PROFESIONALNI, 1 put zvala sam ženu za posao nije se javljala, bilo je to u 3mj, nazvala sam za koji dan opet tad se javila i rekla mi Da ju nazovem poslije Uskrsa, ja ju zovem 3 put, žena veli da je u vožnji , nek ja nju nazovem poslije 15h , ja naravno čekam da ju nazovem i kad ju pokušala dobiti Poziv jednostavno nije mogao biti obavljen, jer je dotična gđa stavila da ju se ne može dobiti.. Zar stvarno jednostavno ne mogu reći, ne trebamo radnike, ili tome sl nego se ponašati totalno ne profesionalno..

HrvojeHrca
14.04.2012., 12:00
itekako... strašno da.. Ja evo npr zovem već par dana non stop, ako se netko i javi - popunjeno. ugl. odzvoni do kraja, a čujem svašta; od onog zvuka konekcije na net, "ding-dong ovaj poziv se ne naplacuje" ili jednostavno ono ubrzano odzvanjanje.. Bože sačuvaj

zelj
16.04.2012., 01:30
Evo vam prijava (http://download.plavalaguna.hr/PrijavaSezonskiPosao/) za sezonski posao u Plavoj Laguni - Porec. A i na faceu (http://hr-hr.facebook.com/sezonski.posao) ih mozete kontaktirati. Ja se izvinjavam ako nije dopusteno postanje linka :mig:

ako imaš još ovih linkova molio bi te da postaviš javio sam se u plavu lagunu putem e-maila

hartijai
16.04.2012., 02:16
da li još vrijedi ovaj link za plavu lagunu??

Pokušavam se prijaviti ali neće. U čemu je problem? jel i vama tako?