PDA

View Full Version : Najgori miris tj. smrad

Göttspöđä
16.03.2012., 21:34
Jedna malo ležernija tema; podijelite smenom i ostatkom, što je najstrašnije što ste omirisali? Ovo je PZ, okupljalište najznatiželjnijih iskusnjara, ako se netko nasnifao nečega, to su lokalci :D

Ja sam danas našla jedan od top favorita, skoro su mi oči ispale. Bila sam u dućanu na odjelu čajeva i osjetila smrad grozno neopranih nogu. Kad kažem "neopranih nogu", mislim na "godinu dana neopranih nogu, skladištenih u najlonskoj vrećici u umaku od znoja temeljito utopljenog u pljesnive sintetičke Wang hong čarape za 5 kuna 5 parova". Smrad jak da peku oči :confused:. Osvrćem se, nema nikoga, gledam u svoja stopala (:confused: :rofl:) i onda u razgovoru sa prodavačicom doznam da je u pitanju valerijana (http://en.wikipedia.org/wiki/Valerian_%28herb%29). Suhi dijelovi biljke za čaj, koji se koristi za smirivanje i spavanje. Doduše, jasno mi je kako se brzo zaspe, miris je toliko ogavan da omamljuje. Sedativ? Kakav crni sedativ, mene ovo baca u katatoniju :zvrko: :zvrko: :zvrko:

U jednom dokumentarcu (Human senses (http://video.google.com/videoplay?docid=-4692469533667111036) konkretno) imate super primjere odurnih smradova, kao i najgori smrad evar. Popričajmo o smradovima :kokice:

antet
16.03.2012., 22:26
Osobno, Udbina 1995, kraj 8 mjeseca.
Struje nije bilo tjednima i hrana, posebno meso u friziderima se pokvarilo i otvaranje tih frizidera je prosirilo neopisiv smrad.
Osobno nikad gore nisam osjetio.

grogo bolger
16.03.2012., 22:32
Osobno, Udbina 1995, kraj 8 mjeseca.
Struje nije bilo tjednima i hrana, posebno meso u friziderima se pokvarilo i otvaranje tih frizidera je prosirilo neopisiv smrad.
Osobno nikad gore nisam osjetio.

+1 :five: u jednom gradu u "krajini" čistio sam bakin frižider pun usmrđena mesa.
skoro su mi oči ispale koliko sam se ispovraćao od smrada.
godinama se nije dalo isprati iz frižidera.
inače obožavam smrdljive sireve i slične "mirisne" jesivine, ali ovo je bilo uh!

Frogger
16.03.2012., 22:41
Malo offtopic, ali tamo na medicini odma na prvoj godini seciraju mrtvace tako da pootpada ekipa koja nema želudac za taj studij. E al ovi neki koji znaju foru namažu ono nešto ispod nosa, neka mast što mrtvozornici i ta ekipa koriste pa ti to ubije osjet njuha pa možeš izdržat. E kako se to zove i di se može nabavit, zlu ne trebalo?

A za smrad, ma pokvareno meso je najgore, rigaš još danima i noćne more imaš od toga :rigo:
Možda su mrtvaci još gori ali to nisam probao hvala lijepo, dosta su mi i one mačke šta se ljeti bacaju pod auta pa usmrde čitavu raskrsnicu na mjesec dana :rigo:

Marian Oden
17.03.2012., 00:25
Miris (bolje rečeno smrad) leševa je najodvratniji, ali ima nešto čudno u tom smradu. Svaki dan, miris je odvratniji barem pet puta. Baš onako jezivo mu se povećava intenzitet.

panorama
17.03.2012., 04:55
Jedna malo ležernija tema; podijelite smenom i ostatkom, što je najstrašnije što ste omirisali? Ovo je PZ, okupljalište najznatiželjnijih iskusnjara, ako se netko nasnifao nečega, to su lokalci :D

Ja sam danas našla jedan od top favorita, skoro su mi oči ispale. Bila sam u dućanu na odjelu čajeva i osjetila smrad grozno neopranih nogu. Kad kažem "neopranih nogu", mislim na "godinu dana neopranih nogu, skladištenih u najlonskoj vrećici u umaku od znoja temeljito utopljenog u pljesnive sintetičke Wang hong čarape za 5 kuna 5 parova". Smrad jak da peku oči :confused:. Osvrćem se, nema nikoga, gledam u svoja stopala (:confused: :rofl:) i onda u razgovoru sa prodavačicom doznam da je u pitanju valerijana (http://en.wikipedia.org/wiki/Valerian_%28herb%29). Suhi dijelovi biljke za čaj, koji se koristi za smirivanje i spavanje. Doduše, jasno mi je kako se brzo zaspe, miris je toliko ogavan da omamljuje. Sedativ? Kakav crni sedativ, mene ovo baca u katatoniju :zvrko: :zvrko: :zvrko:

U jednom dokumentarcu (Human senses (http://video.google.com/videoplay?docid=-4692469533667111036) konkretno) imate super primjere odurnih smradova, kao i najgori smrad evar. Popričajmo o smradovima :kokice:
Mozda se ovdje nalazi objasnjenje :

Effect on cats, rats and slime mold

An unusual feature of valerian is that the essential oil of valerian root is a cat attractant similar to catnip.[citation needed] Valerian contains the cat attractant actinidine. Cat attractants might mimic the odor of cat urine,[citation needed] which is caused by 3-mercapto-3-methylbutan-1-ol (MMB).[citation needed] Anecdotal reports claim that valerian is also attractive to rats—so much so that it had been used to bait traps. Stories describe the Pied Piper of Hamelin using both his pipes and valerian to attract rats.[15] Research also shows that valerian root is the strongest chemo-attractant of slime molds (P. polycephalum).[32]

Svojedobno sam, dok je Persen bio u gel-kapsulama, istresajuci sadrzaj, natjerao vlastitog macka da se po tome valja i cudno glasa. I meni je prilicno smrdilo.
Top result: usmrdjena riba zaboravljena u putnom frizideru. Noseci to u kontejner, smrad iz njega djelovao mi je kao osvjezenje.

Garofeeder
17.03.2012., 06:07
Ljeti se u tamnu pivsku bocu ubace fileti ribe, recimo stuke... Zacepi se, ostavi na suncu pa se nastala tekucina zimi koristi kao mamac za privuci lisicu na zeljeno mjesto...

koga_briga
17.03.2012., 08:41
Malo offtopic, ali tamo na medicini odma na prvoj godini seciraju mrtvace tako da pootpada ekipa koja nema želudac za taj studij.

smrad koji se širi nije od leševa nego od formalina... nisam sigurna da studenti seciraju na medicini... barem mi u rijeci nismo, a nama su rekli da u zagrebu uopće ne gledaju tijela makar mi je to sumnjivo... i nitko koga ja znam sa godine nije zbog smrada odustao.... bila sam na veterini i tamo je smrad 10 puta gori, jer su te životinje toliko natopljene formalinom da kad ideš rezat šprica... tamo se diže želudac ljudima...

ceha
17.03.2012., 11:41
utopljeni miš u kanti vode u zatvorenom prostoru. Ajme kad sam otvorio vrata skoro sam sve izbacio iz sebe... (a kao kuriozitet imam anosmiju) :zubo:

Žuribus Šumasti
17.03.2012., 13:00
meni lešine i nisu bile toliko gadne...doduše samo sam životinjske omirisao par puta, nego, tučem ja ležerno jaja za palačinke, bacam u veliku smjesu, razbijem zadnje jaje i smrad me doslovno zamanta i zaklecaju mi koljena, skoro sam pao :D ...nisam nikad omirisao pokvareno jaje opet, ali TO jaje je bilo nešto demonsko...naježio sam se sad kad se sjetim, definitivno nešto najgore što mi je ušlo u nozdrvu, riganje je palo čak, izgubio apetit i sve mi je prisjelo bljeh mljeh

GlupiNick
17.03.2012., 13:57
Prije par godina u prepun tramvaj je uletio neki starac. Valjda mokraća, u kombinaciji sa koječim... Ne znam. Strašno, a naravno sam da sam stajao u dijelu koji je najudaljeniji od prozora. "Fora" je da mi je vid jedno 20 sekundi bio crno-bijeli. Kao sekundu prije nego padneš u nesvjest.

Göttspöđä
17.03.2012., 16:10
namažu ono nešto ispod nosa, neka mast što mrtvozornici i ta ekipa koriste pa ti to ubije osjet njuha pa možeš izdržat. E kako se to zove i di se može nabavit, zlu ne trebalo?

Ne znam, ali pretpostavljam da sadrži mješavinu eukaliptusovog ulja i onog paprene metvice. Možda malo ružmarina i/ili čajevca.

razbijem zadnje jaje i smrad me doslovno zamanta i zaklecaju mi koljena, skoro sam pao :D ...nisam nikad omirisao pokvareno jaje opet, ali TO jaje je bilo nešto demonsko

Untisunpora :rozi:, svi imamo to iskustvo. Vrlo malo toga parira tom smradu.

Prije par godina u prepun tramvaj je uletio neki starac. Valjda mokraća, u kombinaciji sa koječim... Ne znam. Strašno, a naravno sam da sam stajao u dijelu koji je najudaljeniji od prozora. "Fora" je da mi je vid jedno 20 sekundi bio crno-bijeli. Kao sekundu prije nego padneš u nesvjest.

Točno znam na što misliš. Držiš disanje na stendbaj, samo da ne povučeš u sebe tu gadariju.

Inače da, slažem se za meso. Bila sam u zadnjim danima kraj vrlo stare osobe koja se danima prije smrti počela dekomponirati. Kvragu, još i ljeti. Pojavile su se otvorene rane na leđima i cijela kuća je zamirisala. Nikad neću zaboraviti taj teški, gusti i upečatljivi smrad. Imala sam dojam da ga neću nikad oprati sa dlanova.

Göttspöđä
17.03.2012., 16:12
Još jedan konkurentan, iako ne tako istančano ogavan, ona mješavina zadaha neopranih zubi, popijene jutarnje kave i popušenih cigara.

Jebalo majku :bljak:, pa kad se ta osoba još primiče :facepalm: a tebi želudac u nosu :cry:

gnjavež
17.03.2012., 17:08
ja sam ko dite po plazi imala obicaj skupljat skoljice, volke i takve stvarcice, onda bi ih stavila u staklenku i napunila vode, smrad nakon otvaranja staklenke (proslo bi sigurno koji tjedan) je bio upecatljiv:rofl:

lettow
17.03.2012., 17:10

Slažem se.

Smrad mokraće, izmeta i općrnito prljavštine u ZET-ovim tramvajima je nešto najgore.
Intenizitet i "boja" tog smrada ovise o beskućniku, ali zna ih bit takvih da bude promjer praznog prostora od 5m oko njih koliko smrdi.

Ono što mi je zauvijek dilema jest; smrde li više po zimi( zbog nepranjana^2) ili po ljeti (zbog ustajalost zraka kad se taj smrad više i bolje širi). Može li mi netko odgovorit ?

Pharadox
17.03.2012., 17:19
Untisunpora :rozi:, svi imamo to iskustvo. Vrlo malo toga parira tom smradu.

Ja nemam :), ne jedem jaja odkad znam za sebe i nisam osjetio jos taj miris:zubo:.

Sto se tice smrada, jedan od gorih mi je tuna u konzervi.Otvorim fridz i dode mi da :503: kad netko od ukucana ostavi otvorenu konzervu.

Göttspöđä
17.03.2012., 17:32
smrde li više po zimi( zbog nepranjana^2) ili po ljeti (zbog ustajalost zraka kad se taj smrad više i bolje širi). Može li mi netko odgovorit ?

Ljeti :ne zna:

Temperature su više, ljudi se jače znoje, što je u kombinaciji sa prljavštinom i neodržavanjem higijene kobno za nos.

BTW, u zgradi blizu moje se kontejner drži u zatvorenom prostoru, nekakvom kvazi-podrumu. Koji vrag je bio ljudima da su to tako napravili? Ljeti je samo prolazak u blizini tih vrata ubitačan. WTF? To je rasadnik mogućih infekcija :confused:.

monty-zg
17.03.2012., 19:36
Malo offtopic, ali tamo na medicini odma na prvoj godini seciraju mrtvace tako da pootpada ekipa koja nema želudac za taj studij. E al ovi neki koji znaju foru namažu ono nešto ispod nosa, neka mast što mrtvozornici i ta ekipa koriste pa ti to ubije osjet njuha pa možeš izdržat. E kako se to zove i di se može nabavit, zlu ne trebalo?

Radi ti se o "Vicks Vapor Rub", iliti zdravoseljački ono kaj se kod nas koristi kao "sinusan" u masti, a osnova mu je kamfor.

Evo ti odgovor jednog stručnjaka za patologiju vezano za to...ima ih koji koriste ali ima razloga zakaj se ne koristi.
:mig:
http://www.leelofland.com/wordpress/jonathan-hayes-notes-on-forensic-medicine-smell/

Frogger
17.03.2012., 19:58
Bravo monty-zg to je to, thnx :top:

x-type
17.03.2012., 19:59
možda ne djeluje tako strašno, ali pas mi se jednom ispovraćao u autu da je to bilo nešto prestrašno. ono, misliš si bljuvotina, ok - smrdi, i ti bljuješ od toga, but not a big deal. hell no! ovo je bilo nešto prestrašno, valjda se je crknutih štakora nažderala. i to nije bilo onako da počne smrdit recimo postepeno pa da nakon nekoliko desetaka sekundi dosegne pun intenzitet. ne, to je doseglo pun intenzitet smrđenja nakon sekundu i pol, tako da je onda i tata (koji se našao u autu skupa sa mnom i cuckom) povraćao kroz prozor :D

od smradova koji su mi se urezali u pamćenje je smrad nafte kod rafinerije u Bosanskom Brodu. vodič nas je upozorio, isto sam mislio da barem nafta ne može smrdit tako da diže želudac. hell no, ja sam jedva izdržao to, zgadio mi se i put i sve živo!

inače mislim da sumporovodik smrdi najgore od svega, ali nisam imao snage šnjofnuti pokvarena jaja kad sam i imao prilike, ostavio sam to postrani :)

petra-pan
17.03.2012., 21:19
od smradova koji su mi se urezali u pamćenje je smrad nafte kod rafinerije u Bosanskom Brodu. vodič nas je upozorio, isto sam mislio da barem nafta ne može smrdit tako da diže želudac. hell no, ja sam jedva izdržao to, zgadio mi se i put i sve živo!

Pretpostavljam da nije najgori miris na svijetu, ali meni se isto rafinerija usjekla u pamcenje. I to rafinerija Dunav, kraj Budimpeste: http://www.flickr.com/photos/imrefarago/6404385089/
Kad dodjes na posao u jutro, smrdi, ali nakon nekog vremena se priviknes. No postanes svjestan koliko zapravo smrdi kad negdje oko podneva pocne boliti glava od tog smrada.

Enter Sandwoman
18.03.2012., 16:31
možda ne djeluje tako strašno, ali pas mi se jednom ispovraćao u autu da je to bilo nešto prestrašno. ono, misliš si bljuvotina, ok - smrdi, i ti bljuješ od toga, but not a big deal. hell no! ovo je bilo nešto prestrašno, valjda se je crknutih štakora nažderala. i to nije bilo onako da počne smrdit recimo postepeno pa da nakon nekoliko desetaka sekundi dosegne pun intenzitet. ne, to je doseglo pun intenzitet smrđenja nakon sekundu i pol, tako da je onda i tata (koji se našao u autu skupa sa mnom i cuckom) povraćao kroz prozor :D

Ovo!:D

Frendica i ja s njenim psom u autu, prije toga smo bile u podužoj šetnji a pas je pojeo govno dok mi nismo gledale.
Uđosmo u auto, vozimo se 10-ak minuta i odjednom ŠOK, genocid za moj nos, svaka čast frendici jer ja bi izgubila kontrolu nad vozilom u tom trenutku. Ispovraćao je to govno zajedno s ostatkom neprobavljene hrane. Oči peku, želudac se diže, cijeli život mi je prošao kroz glavu. Otvaram prozor i udišem svjež zrak ali uzalud. Stale smo, izašle iz auta, ja se pošteno ispovraćala a onda :horor: treba to očistiti! Još automobil nije bio njen.:rofl:
Nisam se mogla približiti tomu.
Ona je omotala šal i majicu oko glave i na jedvite jade uklonila navlake.
Svega sam se namirisala tj. nasmrdila ali ovo ne želim ni najgorem neprijatelju.

unknown9
18.03.2012., 17:27
Definitivno najgori smrad je od formalina. Nikad gori smrad u zivotu nisam osjetio. Toliko je smrdilo da bukvalno nisam mogao disati :horor:
I jedan od gadnijih smradova je kad nekome ujutro smrdi iz usta, a taj zadah je pomijesan sa jutarnjom kavom i cigaretama. Uzas, a dugo vremena sam morao trpiti taj smrad..

GlupiNick
18.03.2012., 17:47
Ono što mi je zauvijek dilema jest; smrde li više po zimi( zbog nepranjana^2) ili po ljeti (zbog ustajalost zraka kad se taj smrad više i bolje širi). Može li mi netko odgovorit ?

Ja bih čak rekao u proljeće, tipa u ovo vrijeme, kad su jutarnje temperature još dosta niske, pa se ljudi debelo obuku. Popodne bude vani oko 17-20 °C, a u tramvaju oko 25, pa nastane show :rolleyes:

UrchinStar47
18.03.2012., 18:55
Smrad mokraće, izmeta i općrnito prljavštine u ZET-ovim tramvajima je nešto najgore.
Intenizitet i "boja" tog smrada ovise o beskućniku, ali zna ih bit takvih da bude promjer praznog prostora od 5m oko njih koliko smrdi.
Koliko god bilo gadno u tramvajima, ti smradovi se ne zadrzavaju pretjerano s obzirom na male, tanko tapacirane povrsine. Dalmatinski autobusi uredno kupe sve slicne vrste smradova, no smradovi se zadrzavaju na temeljito tapaciranim sjedalima. Nakupina smradova nakon vise mjeseci na svakom pojedinacnom sjedalu moze biti impresivna. Jos kad voznje traju od sad do 6 sati...

intercepts
18.03.2012., 19:05
Miris poluraspadnute mačke usred ljeta koja je stajala u zabačenom mjestu blizu stambenog naselja i kuhala se dobrih tjedan dana na suncu i sparini,e onda je došlo vrijeme pred ljetnu kišicu kada je intenzitet vlage i mirisa pokrivao skoro pa cijelo naselje,nikada neću zaboraviti taj miris trulog i raspadnutog,zauvijek urezan u mome nosu.

grogo bolger
18.03.2012., 19:08
@Urch
bogume smrde ovi novi tramvaji, rijetko se vozam, ali čak i kad u prazan uđem, kao da se taj odvratni smrad uvukao u sam tramvaj :D

inače još jedan glas za mućak, kad sam bio mladac na selu kod bake sam obilazio kokošinjce i valjda je ostalo jedno jaje nezamjećano, pa sam ga ja u ruci prć! :rigo: jedino šta ću reć jeben ti sumpor!

GlupiNick
18.03.2012., 19:24
Nego, jel netko onjušio tvora? :D
To je navodno strašno...

A možda ipak nije tako strašno (http://moj.pet-centar.hr/Razno/Tvor-kao-kucni-ljubimac-606.html)... :ne zna:

Ethan
18.03.2012., 19:46
za mene crkotina. grize za oci, zeludac se rafleksno dize, a dusa na jeziku.

Herbicidna
18.03.2012., 20:23
Nekidan u tramvaju najgori mogući susret sa živućim smradom: mješavina nepranja, truleži, crvenog luka i pišaline. Ušlo je na trgu u novi tramvaj tako da se smrad ventilacijom proširio po cijelom vozilu i vozilo se do črnomerca. Ljudi su se u panici primali prozora i bezuspješno ih pokušavali otvorit. Izrazi očaja na licima putnika bili su neprocjenjivi. :eek:
Od krepanih stvari: nedavno sam otkrila čari pokvarene pilećih jetrica.
Od svježih jestivih stvari: dinja/pipun mi smrdi uznemirujuće jako.

Göttspöđä
18.03.2012., 21:08
Ethan, sine, zaš smrdi jače trula riba od trulog sisavca? Tipa ostaci riblji glava u smeću i krepano živinče nacesti :kokice:?

Ethan
18.03.2012., 21:44
pune su amina :D

Göttspöđä
18.03.2012., 22:10
OK, pocjeti me :D, pa nisul svi mišići puni amina *selektivna amnezija za organsku kemiju* :cerek:?

Nikolajevna
18.03.2012., 22:29
inače još jedan glas za mućak, kad sam bio mladac na selu kod bake sam obilazio kokošinjce i valjda je ostalo jedno jaje nezamjećano, pa sam ga ja u ruci prć! :rigo:

Nije jaje ostalo nezamijećeno nego se jedno jaje (uvijek isto) ostavlja u gnijezdu kako kokoš ne bi nesla kojekuda već u to gnijezdo. I onda se, kad gradsko dijete dođe kod bake, njemu uvali to jaje pa mu se smije i sprda ga se.

Ethan
18.03.2012., 22:45
@ Gott

nope, puni su aminokiselina koje raspadom mogu dat' amine jer sadrze amino grupu.

vid' ga ode (http://en.wikipedia.org/wiki/Trimethylamine_oxide) :D a mogu i sisari (http://en.wikipedia.org/wiki/Trimethylaminuria) da bazde po njemu ako imaju defektni enzim :D

Vergh
18.03.2012., 22:51
postrojenje za obradu otpadnih voda - 37 ppm H2S

mislim da je to najgore što sam mirisao

Angang
18.03.2012., 22:51
vašem popisu,u kojem prednjači ljudsko truplo-dodajem onaj "zadah" iz mrtvaca,posjet kafileriji u i bilokojoj peradarskoj farmi

skeptik
19.03.2012., 08:31
Ja mozda (ma sta mozda, definitivno!) nisam normalan, ali meni niti jedan prirodni smrad ne moze toliko smrditi koliko neki umjetni PARFEMI. Nesto najgore sto sam dozivio je bio nekakav parfem za stan s umjetnim mirisom "vanilije". (A inace miris vanilije u kolacima obozavam.) Nakon sto sam ga, unatoc negodovanju moje bolje polovice, izbacio iz stana (jer mi je islo na povracanje), stan mi je smrdio jos nekoliko dana, a ladica u kojoj je bio stajao i tjedana.

servantes
19.03.2012., 08:42
Mislim da nema ništa gore od smrada kineske plastike u Deichmanu i Pittarelu.
To je takozvani "psihološki smrad". Samo kad pomisliš na to već ti smrdi.:D

shashavy
19.03.2012., 09:32
negdje krajem 96. ili početkom 97. sam fušao kod privatnika što je dobio posao postavljanja nekih žaluzina na kupolu nekog objekta na bolnici Šalati. 50 metara dolje je bio ulaz u patologiju bolnice. Ee kad su vojni kamioni počeli dovozit leševe.. katastrofa... taj smrad nikad neću zaboravit.. :horor:

Običan
19.03.2012., 10:29
negdje krajem 96. ili početkom 97. sam fušao kod privatnika što je dobio posao postavljanja nekih žaluzina na kupolu nekog objekta na bolnici Šalati. 50 metara dolje je bio ulaz u patologiju bolnice. Ee kad su vojni kamioni počeli dovozit leševe.. katastrofa... taj smrad nikad neću zaboravit.. :horor:

da, mnogo ljudi kaže da je kod raspadanja ljudskog tjela najodvratniji smrad

OttoRino
19.03.2012., 11:13

ja san to osjetija na groblju.
nisu bili dobro zadihtali grob.
ej, taj se smrad ne može opisati..
ma kakva lešina ovce ili tovara...to je "pino silvestre"

OVO KADA SE LJUDSKA LEŠINA RASPADA, TO JE NEOPISIVO..

grogo bolger
19.03.2012., 12:40

hm, a koja je razlika u odnosu na crknutu ovcu/mačku/prase/govedo na suncu kad onako crvi gmilje? ne znam pa pitam? :misli:
mislim da je više stvar u glavi, ili ne?

hlebinka
19.03.2012., 13:00

Apsolutno.

Josey_Wales
19.03.2012., 13:08
Macja i pasja govna u zadnje vrijeme... Nevjerojatno je koliko pasjih govana ima i u samom centru grada... U zivotu sam samo par puta tako stao u govno, no neki dan sam prolazio ulicom i vidio jedno 10 razmrljanih pasjih govana u koje su neki nesretnici prije ugazili i razgacali po plocniku... Prakticki treba raditi slalome da ne ugazis u ostatke te razmrljotine... Doslovce i u nekada najciscim djelovima grada trebas imati pogled dobro usmjeren prema zemlji da ne bi nabasao na govna kojih ima sve vise i vise...

Osobno, bih stavio kamere po gradu kao u Londonu i vlasnicima koji ne pokupe iza svoga psa, oderao kaznu jedno €200 + bijesne kamate koje rastu kako se odgadja sa placanjem...

skeptik
20.03.2012., 09:47
U to isto vrijeme ja sam kao postdiplomski student svakodnevno rucao u studentskoj kantini na Salati. I svaki put bih, neposredno prije rucka, prosao bas ispred zgrade od Patologije iz koje je izlazio taj smrad. No kako je potreba za ruckom bila jaca, morao sam sam sebe uvjeriti da to i nije tako strasno, da je to isto kao smrad raspadajuceg smeca iz kontejnera kakve mozes naci ispred svake stambene zgrade. A kad bolje razmislis, i je isto.

Roy
20.03.2012., 10:11
Nisam prošao cijeli thread ali sumnjam da je netko spomenuo: zadah rigotine, krvi i alkohola nakon prometne nezgode, to samo liječnici i policija nakon prometne znaju kako bazdi.

Bynw
20.03.2012., 10:24

Ljeto, 2000 i neke, vani pakao na zemlji, 39 u hladu nebodera, a na kraju trambaja beskucnik u podebljoj jakni sa mljevenim mesom u krilu. Nisam mogao procjeniti sto ima jaci miris, on ili meso. Stoga, (kao i u svemu) na prvom mjestu, koliko god to neumjesno bilo, je covjek.

OttoRino
20.03.2012., 10:59
hm, a koja je razlika u odnosu na crknutu ovcu/mačku/prase/govedo na suncu kad onako crvi gmilje? ne znam pa pitam? :misli:

ma nije istina..
to ovisi o prehrani.
čovjek je svežder..
i zato on jako smrdi..
tu se taloži biber, i drugi začini..
to sve ostaje u tijelu..
a kada crkne maca to je parfem prema čovjeku

Tatsha
20.03.2012., 11:03
Miris (bolje rečeno smrad) leševa je najodvratniji, ali ima nešto čudno u tom smradu. Svaki dan, miris je odvratniji barem pet puta. Baš onako jezivo mu se povećava intenzitet.

evo slučajno naletjela na temu- najodvratnije nešto što sam osjetila je prošle godine u 6mj smrad mrvaca kojeg su obducirali, pronađen nakon 6-7 dana u stanu, a ja u to vrijeme trudna bila i pod jačim mučninama :503:

OttoRino
20.03.2012., 11:14
evo slučajno naletjela na temu- najodvratnije nešto što sam osjetila je prošle godine u 6mj smrad mrvaca kojeg su obducirali, pronađen nakon 6-7 dana u stanu, a ja u to vrijeme trudna bila i pod jačim mučninama :503:

eto vidiš, šta san ja reka..aaaaa?

kumek
20.03.2012., 11:27
.....
tu se taloži biber, i drugi začini..
to sve ostaje u tijelu.....

Bogami eto potpuno nove fiziologije čovjeka, ti si zahebo cijelo znanje fiziologije probave koje tvrdi potpuno suprotno....jedno 7 nobela ne gine....:mig::D A jes gadan taj biber....

Göttspöđä
20.03.2012., 11:45
Bogami eto potpuno nove fiziologije čovjeka, ti si zahebo cijelo znanje fiziologije probave koje tvrdi potpuno suprotno....jedno 7 nobela ne gine....:mig::D A jes gadan taj biber....

kumeq, kumeq, kako jedva čekaš http://svartberg.org/smajli/ajkula.gif :D

Inače, vegići vole srat kako mesojedi smrde. Kako nam iz probavila bazdi trulež i kako je meso teže probavljivo od celuloze. Ne znam kako i zašto jer ja kad se napucam mahunarki (zbog seriouz issuz sa njima, na granici su mi neprobavljivosti) ne ostavljam živoga oko sebe. Kad pojedem stejkčinu, ništ. O čemu oni pričaju :confused: :D?

Halo Effect
20.03.2012., 17:29
Živio na selu i nagledao se životinjskih lešina, životinjskih izlučevina i govana, živio i u vrelini gradskog asfalta i nagledao se i "namirisao" mačjih, pasjih i štakorskih lešina po asfaltu...ali daleko najgori smrad koji sam u životu osjetio je bila Burmanska kuhinja. To je nešto neopisivo odvratno. A doslovno imaš osjećaj da se u kazanu krčka nekoliko ljudskih leševa...
Sličan je nepopisiv osjećaj za nos proći pored burmanskih dućana u Singapurskim robnim kućama...Đizs....

Inače kod spominjanja nafte i Sumporovodika. Smrdi on na trula jaja al samo do određene koncentracije. Nakon toga umrtvi osjećaj njuha, a nakon toga te ubije. Tako da nije pametno oslanjati se na njuh kao detektor sumporovodika. Kada prestane smrditi vrijeme je za evakuaciju.

belonguzije
20.03.2012., 17:43
@halo effect ha ha ha baš si me nasmijao. Nažalost nisam imao tu sreću (ili nesreću :misli: ) da probam narečenu kuhinju, malo sam guglao, zaitrigirao si me, koliko vidim u burmanskoj kuhinji ima jako puno fermentiranih namirnica, svekolika mesa, ribe i slično teno cenim od tuda taj buke koji spominješ. :D

gnjavež
20.03.2012., 18:18
Ovo!:D

Frendica i ja s njenim psom u autu, prije toga smo bile u podužoj šetnji a pas je pojeo govno dok mi nismo gledale.
Uđosmo u auto, vozimo se 10-ak minuta i odjednom ŠOK, genocid za moj nos, svaka čast frendici jer ja bi izgubila kontrolu nad vozilom u tom trenutku. Ispovraćao je to govno zajedno s ostatkom neprobavljene hrane. Oči peku, želudac se diže, cijeli život mi je prošao kroz glavu. Otvaram prozor i udišem svjež zrak ali uzalud. Stale smo, izašle iz auta, ja se pošteno ispovraćala a onda :horor: treba to očistiti! Još automobil nije bio njen.:rofl:
Nisam se mogla približiti tomu.
Ona je omotala šal i majicu oko glave i na jedvite jade uklonila navlake.
Svega sam se namirisala tj. nasmrdila ali ovo ne želim ni najgorem neprijatelju.

dozivila sam ovo nekidan u liftu, horor:visi:

krena
20.03.2012., 21:57
Godina 1985. brod Zelengora a nas 15 mornara u kabini od 15 kvadrata. A za ručaj je bio vojnički pasulj. I odjednom jedan poviče: OTROVI.
Nitko nije reagirao prvih 5-6 sekundi. A nakon toga su svi počeli skakati kao kada uđe lisica u kokošinjac. Ali tako da su se svi uhvatali za torbice od gasmaske. U slijedećih 10-tak sekundi svi su imali masku na rukama, nije nam trebalo naređivati.
http://static.pik.ba/galerija/2011-01/slika-111035-2011-01-1294164813-default.jpg

JPK
20.03.2012., 22:43
Ovog ljeta, 33-ojka na Draškovićevoj oko 3 ujutro, ulazim unutra i u drugoj sekundi skoro povraćam od užasnog smrada. Ne jedan, nego tri zapišana, usrana, pijana i mjesecima neoprana klošara jedan do drugog.
Smrad trule lešine na suncu i smrad trupala s patologije na Šalati je Chanel No. 5 za ovo.

grogo bolger
20.03.2012., 22:46
Ovog ljeta, 33-ojka na Draškovićevoj oko 3 ujutro, ulazim unutra i u drugoj sekundi skoro povraćam od užasnog smrada. Ne jedan, nego tri zapišana, usrana, pijana i mjesecima neoprana klošara jedan do drugog.
Smrad trule lešine na suncu i smrad trupala s patologije na Šalati je Chanel No. 5 za ovo.

doživjeh to, jebiga jadni nemaju di, pa se vozaju noćim tramvajem, makar im toplo. :ne zna:
gadno je, ali da je ko crkotina nije

manchild
21.03.2012., 00:27
pseća kakica - najdovratniji miris ikad

Halo Effect
21.03.2012., 01:25
A nije baš. Pseći prdac je daleko gori. Jednom sjedim doma za doručkom, čitam Slobodnu, brat s druge strane stola kad u neku netko prdne. Pogledam ja u brata, on u mene znakovitim pogledom i isti moment skužimo da zvuk prdca nije dolazio ni od jednog od nas, dolazio je od ispod stola. Pogledam ispod stola, a ono moj ćuko (kratkodlaki terijer). Već idućeg momenta i ja i brat smo skočili od stola koliko je ta pešta smrdila i jela za oči...kuga i kolera jebote...

BUBI69
21.03.2012., 01:48
Vozili psa sa ceste veterinaru, pas vidno bolestan.

Dobio infuziju, nekakve vitamine i kojecega i vozimo ga kuci, kad pas dobije proljev.

To je nesto sto ja ne znam opisat. Sumpor i pokvarena jaja mi ne smetaju toliko, dok se sa nekakvom crkotinom ovo moze usporedit, ali u autu. Vani je bilo 42 stupnja (Mostar ljeto) i djaba od otvaranja prozora, samo jos gore. Na kraju smo morali stat i izbacit sve deke i oprat psa jer drukcije nije islo, i molit boga da se ne ponovi opet u putu.

ryell
21.03.2012., 03:29
Jedno od žešćih dizanja želuca od smrada je bilo kad sam prisustvovala operaciji (psa tj. kuje), termokauter, salo. Dakle doslovce lemilica kojom se kurilo to salo i meso. Dim u zraku, smrad, pozelenila i skoro zviznula u nesvijest.

Drugi najgori u zadnje vrijeme je kad je ostala hobotnica, pečena, skupa s krumpirima, u pećnici. Dva mjeseca. Narasli su svakojaki organizmi po tome, a rješavanje smrada iz pećnice je trajalo danima. Nedavno mi je opet ostalo ali samo jedan dan, čim sam nanjušila zbog refleksa na prethodni smrad sam povratila.

A obzirom da smo istraživali kako proizvesti najgori smrad u svrhu repelenta (duga priča :D ), jedino što je nabavljivo a navodno je bilo najgore je home-made... Jaja, na sunce, na balkon, zamotati u foliju i probiti vrh čačkalicom koja ostane unutra. Tak su stajala oko 15 dana. Onda smo ih u rukavicama odnijeli van, i razbili - trebalo je zaudarati no bilo je puno slabije od očekivanog. :rolleyes: jedino stvarno odurno je što su se u njima nalegli crvi koji su onda počeli veselo migoljiti. Ali smrad - nakon 2 minute je nestao.

Tako da smo još uvijek u potrazi za savršenim smradnim repelentom.
Frend Zagorec mi kaže da ostavim koprivu da se namače u vodi danima dok se ne usmrdi, ali ne znam gdje da mi to stoji (živim u stanu).

Postoji li nekakav opaki smrad koji se može kupiti?

Halo Effect
21.03.2012., 06:03
Postoji. Imaš kupit ampule sa smradom u onim dućanima što prodaju kerefeke - petarde, plastična govna, falša jaja, paprene žvakaće gume i sl.
Još od srednje škole imam želju sasuti jednu kutiju tih ampulica u gradski autobus (neki sumporni spoj, smrde na pokvarena jaja, ili na prdac nakon što se dobro nakrcaš kajgane...) :D:D:D:D:D
A kao što si čula, postoji i valerijana. A moš i ustajalog kiselog kupusa...

JPK
21.03.2012., 10:52
doživjeh to, jebiga jadni nemaju di, pa se vozaju noćim tramvajem, makar im toplo. :ne zna:
gadno je, ali da je ko crkotina nije
Nije to bio smrad prosječnog klošara iz noćnog tramvaja, nego nešto puno gore. Prosječan klošar smrdi, ali ne baš posebno vrijedno spomena, dočim su ovi imali miris kao da se kupaju u septičkoj jami i spavaju u masovnoj grobnici.

kuroishijin
21.03.2012., 13:33
Frend Zagorec mi kaže da ostavim koprivu da se namače u vodi danima dok se ne usmrdi, ali ne znam gdje da mi to stoji (živim u stanu).

To sa koprivom je dobra ideja. Moji starci su počeli prije dvije godine da se bave kao zemljoradnjom i u svrhu navdonjavanja koriste vodu u koju se natapa kopriva. Ajme kako to smrdi, treba ti gas maska dok obiđeš povrće lol.

Evo još jedne ideje, voda od kuhanih kukuruza, ostaviti to par dana na suncu, omg kako se to usmrdi...oštar odurni smrad koji udara ravno u glavu ali je fora da se ne osjeti toliko dok se ne približiš izvorištu, onda te samo pokosi... skoro sam pao u nesvijest kada sam naletio na punu posudu takve tekućine na balkonu – inače je dobro kao alternativno gnojivo za cvijeće po riječima mojih :rolleyes:...

Tatsha
21.03.2012., 15:21
imam i ja nešto prirodno- rođaci su ostavili kantu od 20l morske vode sa iznutricama i ostacima od čišćenja riba uz roštilj, na suncu. mi smo došli 10 dana kasnije :(

Fosna
21.03.2012., 16:00
Neki francuski sir kaj se s rakijom dela, sjećam se se samo da mu ime na E počinje...smrdi ko zapišani mrtvac sedam dana star. :rigo: Nisam nikad od smrada bljuval, al od ovog mi je skoro pobeglo. :D

grogo bolger
21.03.2012., 18:19
Neki francuski sir kaj se s rakijom dela, sjećam se se samo da mu ime na E počinje...smrdi ko zapišani mrtvac sedam dana star. :rigo: Nisam nikad od smrada bljuval, al od ovog mi je skoro pobeglo. :D

kako se zove taj sir? ja bi to probao :Slin:

ryell
21.03.2012., 18:19
Postoji. Imaš kupit ampule sa smradom u onim dućanima što prodaju kerefeke - petarde, plastična govna, falša jaja, paprene žvakaće gume i sl.
Još od srednje škole imam želju sasuti jednu kutiju tih ampulica u gradski autobus (neki sumporni spoj, smrde na pokvarena jaja, ili na prdac nakon što se dobro nakrcaš kajgane...) :D:D:D:D:D
A kao što si čula, postoji i valerijana. A moš i ustajalog kiselog kupusa...
Imaš neki link/adresu/kontakt nekog takvog dućana u ZG?
Znam da ima za naručiti izvana (preko neta), ali bojim se da ne bi prošlo carinu.

Valerijana ne smrdi tak jako...
Ma trebam nešto što smrdi VANI. Na otvorenom. :zubo: A da nije lešina, jer nebum ubila nikakvu živinu.

Enter Sandwoman
21.03.2012., 18:21

Pa velik broj njihovih sireva smrdi za umrijeti, ali su doooobri....:cerek:
Koji je, daj sjeti se i ja bi probala.:D

Pwnage
21.03.2012., 18:41
:rofl: o majke ti koja tema vrištim ljudi moji

evo da malo uletim ko padobranac...
a osobno najgori smrad koji sam doživio je u tramvaju, zima, svi u jaknama i bundama, unutra nahajcali za umrijet, stiskavac,kad uleti neki baja od kojih 50-ak godina. frajer se vjerojatno nije opro al sigurno godinu dana, odjeća krš i lom, bazdio je po alkoholu sve u šesnaest, odstajali i friški duhan, s kombinacijom da se najeo čistog češnjaka na kilogram, i lik drito stane do mene...
ljudi dragi, nisam gadljiv, i smatram da imam podnošljiv želudac, al taj smrad je bio užaš jedan... da sam ostao zericu dulje u tramvaju, garant bi se
:rigo:

inače kažu da je najveći smrad šta se može osjetit od životinje zvane tvor,ak je to istina :ne zna: , ne bih volio to osjetit... a vjerojatno ima i gorih smradova,ne kužim se baš u to :D

AndrejX
22.03.2012., 02:24
Tako da smo još uvijek u potrazi za savršenim smradnim repelentom.

To od koprive smrdi poput aftera nakon malo kvalitetnijeg istovara, nista strasnog.

Najgori smrad koji sam dozivio je kad sam slucajno nagazio na zaboravljenu voskom ukrasenu uskrsnju pisanicu negdje krajem kolovoza :)

ryell
22.03.2012., 03:07
vidim tvoj post i rekoh, kenny će ziher imat neku preporuku za smrad... a kad ono... :(
nisu ni ta jaja toliki smrad. i dalje sam u potrazi.

Mishko Pishko
22.03.2012., 06:27
tekućina analnih žljezda od psa

http://www.vauvau.net/index.php?option=com_content&view=article&catid=21:bolesti&id=2193:analne-vree

darthraven
22.03.2012., 07:56

Mislim da Fosna misli na epoisses - on se paca u lozovači :) Vrlo neobičan sir, meni se nije dopal ali mojoj ženi je.

http://en.wikipedia.org/wiki/%C3%89poisses_de_Bourgogne

toni_os
22.03.2012., 11:47
Najgori smrad koji sam ja doživio je bio kad je susjed već zaboravljenu hranu za ribe(pecaroš :D) otvorio nakon nekoliko godina stajanja u podrumu. To je bila kombinacija kukuruza, vode i nekih aroma(žešći homemade) što se već dodaju unutra i otvoreno je bilo na ljeto kad je vani bilo prevruće. Otvoreno je u šupi koja je sa druge strane zgrade, a ja sam to osjetio ispred zgrade i tamo je odvratno smrdilo, mogu misliti kak je njemu u šupi od 2 kvadrata bilo :D

AndrejX
22.03.2012., 12:23
tekućina analnih žljezda od psa ]

O da, nije toliko smrdljiv nego prakticki instant izaziva povracanje.
Moje pseto je imalo kronicnih problema s tim zljezdama pa sam svakih desetak dana imao takvo uprizorenje kod veterinara i svaki put me jednako nokautiralo, sve dok ih nisu kirurski uklonili.

kamiondzija
22.03.2012., 12:33
Hmmm, najgori smrad.
Definitivno splitska Matejuška prije nekoliko godina kada nisi mogao proći gradom a da ne osjetiš taj ''predivan'' miris :D

Fosna
22.03.2012., 13:01

Pa velik broj njihovih sireva smrdi za umrijeti, ali su doooobri....:cerek:

Mislim da Fosna misli na epoisses - on se paca u lozovači :) Vrlo neobičan sir, meni se nije dopal ali mojoj ženi je.

http://en.wikipedia.org/wiki/%C3%89poisses_de_Bourgogne
E mašala, darthraven ga potrefi ko prstom u...sir. Vele da ga je zakonom zabranjeno nositi u sredstvima javnog saobraćaja. :rofl:

Charobniak
22.03.2012., 13:55
Hmm, sumporovodik i maslačna kiselina su prilično gadni.

Bynw
22.03.2012., 14:38

To bi mogao biti Epoisses.
EDIT: Sad vidim da me netko preduhitrio.

Mishko Pishko
22.03.2012., 21:02
E mašala, darthraven ga potrefi ko prstom u...sir. Vele da ga je zakonom zabranjeno nositi u sredstvima javnog saobraćaja. :rofl:

i durian http://www.slowtrav.com/blog/candi/2009/06/fruits_in_thailand_1.html

Swedish
22.03.2012., 22:00
Vlak Zg-Vinkovci. Nakon par pivi idem u wc. A tamo smrad amonijaka koji spaljuje dlacice u nosu. Jel ima neo sredstvo za ciscenje s tim smradom il koji vrag?

z_k
23.03.2012., 01:09
pseća kakica - najdovratniji miris ikad

Hehe, meni je najgore bilo kad sam stao u "pseću kakicu" koja je bila točno ispred vrata mog auta, stao sam desnom nogom i vozio par stotina metara - i pritom nekoliko puta stisnuo kočnicu i gas... Tako se fino zavuklo u one gumene pore na papučicama, a ja sam morao klečati ispod volana i čistiti to...

Btw. jednom sam i provjeravao kako dihta ventil na boci sumporovodika (nasreću, na balkonu i na vjetroviti dan) - i to je fakat gadno, ali uvijek su mi bili gori ovi mirisi koji još imaju i vizualnu ili taktilnu komponentu ;) od nevidljivih.

Modesty_Blaise
23.03.2012., 11:07
Bliži se ljeto, a frendica negdje pročitala da bršljan pomaže kod celulita, treba ga staviti da odstoji u vodi... i tako nakon par dana otvorimo mi tu bocu i kad nismo zamrle od smrada te vode i bršljana, nešto neopisivo, kao da je nekakva crkotina. Momentalno je završilo u smeću i nismo uspjele doznati da li je učinkovito. :rofl: :rofl:

Mishko Pishko
24.03.2012., 07:31
probajte proliti mlijeko u autu po podu. nakon nekoliko dana auto vam je siguran od krađe,a i uštedjet će te na benzinu jer se nećete voziti.

Dumber
24.03.2012., 10:28
kumeq, kumeq, kako jedva čekaš http://svartberg.org/smajli/ajkula.gif :D

Inače, vegići vole srat kako mesojedi smrde. Kako nam iz probavila bazdi trulež i kako je meso teže probavljivo od celuloze. Ne znam kako i zašto jer ja kad se napucam mahunarki (zbog seriouz issuz sa njima, na granici su mi neprobavljivosti) ne ostavljam živoga oko sebe. Kad pojedem stejkčinu, ništ. O čemu oni pričaju :confused: :D?

Inače, kad ideš na kolonoskopiju, par dana ranije ne smiješ jesti povrće, jer duže ostaju ostaci nego od mesa. Kao što svi znamo, nismo krave, nemamo 4 želudca i celuloza nije toliko probavljiva u našem slučaju.

Moj kandidat za top smrad stoljeća je smrad koji se širi iz tvornice Zvijezda na Šitnjaku. Smrad tisuću pokvarenih jaja. Nekad cijeli Šitnjak smrdi po tome. :cry:

Rippersenzibilna
24.03.2012., 12:27

To me je sjetilo kada se neki tip u zgradi od moje kolegice ubio.Našli su ga sedmi dan.Vani je bilo preko 30,maj mjesec.:D
Jebeno.:rigo:

Uglavnom,trebali su dani da se izluftira,a kako je bilo patologu ne želim ni razmišljati.

Göttspöđä
25.03.2012., 10:14
Inače, kad ideš na kolonoskopiju, par dana ranije ne smiješ jesti povrće, jer duže ostaju ostaci nego od mesa. Kao što svi znamo, nismo krave, nemamo 4 želudca i celuloza nije toliko probavljiva u našem slučaju.

Ma znam :o

Sprdam se :D

x-type
25.03.2012., 10:48
probajte proliti mlijeko u autu po podu. nakon nekoliko dana auto vam je siguran od krađe,a i uštedjet će te na benzinu jer se nećete voziti.

ajme podsjetio si me sad opakom konkurentu onoj psećoj bljuvotini koju sam opisao! u srednjoj školi jedan kolega je nekad došao autom (konkretno tamnoplavom Temprom :D ) pa bi se iza škole vozali i razvozio nas kućama (nafta je bila oko 3,5 kn još :D ). e ali jednom je taj auto tako odvratno smrdio da je to strava i užas bilo. naime, prolilo mu se 5 litara svježeg domaćeg mlijeka pod sjedala. očistili su koliko su mogli, ali su oni tapecirunzi poda to upili, ipak se nije mogao rasturiti cijeli auto. i onda se nakon nekoliko dana to usmrdilo. to je smrdilo jezivo. ne postoji miris s kojim bih to usporedio. ono što me iznenađuje nije bilo uopće slično nekakvim smradovima na koje smo navikli kad se raspadaju organske tvari, znači crkljutine, truleži i slčno. možda trulež neki u kombinaciji sa smradom kuhanih čarapa nošenih u vojničkim čizmama jedno 10 dana zaredom. vuklo je i na nešto gorko.
meni se bila razlila sukrvica od mesa po autu i počela zaudarati, ali to nije ni u pol tako odvratno kao mlijeko.

Kojiro Izawa
25.03.2012., 11:05
Kada se prži panceta/slanina u tavi. Toksično po mene. Majci sam zabranio da to sprema. Zatim, neki anestetici. Bio sam 3 puta operiran u 90-ima kao dijete, i još se prisjetim tog smrada kada nešto slično udahnem.

Mishko Pishko
25.03.2012., 13:19
ajme podsjetio si me sad opakom konkurentu onoj psećoj bljuvotini koju sam opisao! u srednjoj školi jedan kolega je nekad došao autom (konkretno tamnoplavom Temprom :D ) pa bi se iza škole vozali i razvozio nas kućama (nafta je bila oko 3,5 kn još :D ). e ali jednom je taj auto tako odvratno smrdio da je to strava i užas bilo. naime, prolilo mu se 5 litara svježeg domaćeg mlijeka pod sjedala. očistili su koliko su mogli, ali su oni tapecirunzi poda to upili, ipak se nije mogao rasturiti cijeli auto. i onda se nakon nekoliko dana to usmrdilo. to je smrdilo jezivo. ne postoji miris s kojim bih to usporedio. ono što me iznenađuje nije bilo uopće slično nekakvim smradovima na koje smo navikli kad se raspadaju organske tvari, znači crkljutine, truleži i slčno. možda trulež neki u kombinaciji sa smradom kuhanih čarapa nošenih u vojničkim čizmama jedno 10 dana zaredom. vuklo je i na nešto gorko.
meni se bila razlila sukrvica od mesa po autu i počela zaudarati, ali to nije ni u pol tako odvratno kao mlijeko.

e iz sličnog primjera je i moje iskustvo. :lol: smrad se osjećao mjesecima nakon proljevanja,a ako bi otvorio prozor ljeti smrad u autu bi tako prvlačio muhe da ih je uvijek bilo bar 5,6 unutra.

dobra je ovo ideja i za sve koji se nekome žele osvetiti a kreativnije je od struganja po autu ključem :rofl: i ne treba 5 litara proliti,dovoljno je pola

AndrejX
25.03.2012., 14:43
Nije losa ideja, cak ti nije potreban niti kljuc nego samo proliti koju litru oko brisaca gdje je obicno usis ventilacije ;)

Afrika paprika
27.03.2012., 21:48
od smradova koji su mi se urezali u pamćenje je smrad nafte kod rafinerije u Bosanskom Brodu.

Da, ovo je poprilično oduran vonj. Vrlo slična stvar i s Petrokemijom u Kutini, a pogotovo kad zapuše vjetar.

Najodurniji smradovi:

1. Kuhani krumpir nakon što je odstajao 2-3 dana van frižidera, a još i više, bože me sakloni. Majko isusova.
2. Voda u vazi nakon što je cvijeće u njoj stajalo nekoliko dana. Majko božja.

Inače nisam osjetljiva i ne povraćam na takve stvari, ali ovo diže želudac gore nego crkotine, navikla sam valjda na roadkill stink i beskućnike iz tramvaja (i općenito znoj/cigarete/pišalina/septička).

ChemLab
31.03.2012., 15:34
1.) Ostaci sirove piletine zaboravljeni 2 dana u košu za smeće :bljak:
2.) CH3SH & piridin
4.) Maslačna kiselina

Fuerteventura
31.03.2012., 15:58
najgori je miris svjezeg lesha,
smrdi po siru :mad:

drugi najgori je miris starog lesha,
smrdi po prshutu :mad:

ako zelite osjetiti te mirise prosecite se ispred zavoda za sudsku medicinu na Salati
:(

eh da, vise ne jedem sir ni prshut :)

tomisličak
02.04.2012., 09:41
...pokušajte zapaliti zavoj za rane,
pa ga potom ugasiti nogom neka dimi...

Nightsinger
02.04.2012., 13:34
Uz govno, kao neupitan br.1, trula sarma stara preko 15 dana (van frižidera) i ustajala voda od cijeća u vazi. :D

bozo24
02.04.2012., 14:59
Mačka koji se tjera :504:

grogo bolger
14.05.2012., 12:29
Op trt da podignemo ovu temu da se ne usmrdi :zubo:

Tragom uperivanja prsta da je Epoisses (http://en.wikipedia.org/wiki/%C3%89poisses_de_Bourgogne) smrdljiv ki kuga, mogu samo reć ljudi seru ki foke! :D

Dragi frend bio u Parizu pa sam ga zamolio da mi donese sirac, pa smo sinoć degustriali narečeni + još pokoji smrdeći kozji sir + vino!

Od smrada ni S! Koja punoća okusa :Slin:

Epoisses je fin kremast, slan, kravlji je, ima jak čuvstven miris, viš da nije bilo foruma i ove teme ostao bih uskraćen!

Enter Sandwoman
16.05.2012., 16:11
Ti je ostalo išta?:D
I ja bi degustirala.:angel:

OT: Odleđene lignje koje su 3 dana stajale u posudi, na toplom.:rigo:
Idu mi suze na oči samo kad se sjetim.

smeky
16.05.2012., 22:51
Prije 15ak godina susjed u zgradi u kojoj sam živio je otišao na vječne poljane. Trik je bio u tome što je bilo ljeto a umro je sam u stanu. Nakon 4 dana je došla polocija sa sinom pred stan. Ispred stana su se nakupile one zelene muhe zunzare velike ko banjalučki čevap. Kad su oni otvorili ta vrata majke ti ga mile to je bilo za usrat se od muke koliko je smrdilo. Stanari su pootvarali sve prozore na stubištu, to je onda DOSLOVCE smrdilo na 30 m od ulaza u zgradu na dvorištu a on je kihnuo na 3. katu. To je bilo dva koplja gore od bilo čega drugog što sam ikad nanjušio.

majica_2008
17.05.2012., 13:45
Parfem Etat Libre d'Orange ''Secretions Magnifiques''....ne smrad koji diže želudac...smrad koji RAZARA!! dekompoziranje plus ustajala rigotina plus dlaka mokrog psa ljeti....plus....
komponente: iodine accord, adrenaline accord, blood accord, milk accord, iris, coconut, sandalwood and opoponax.

It is the equivalent of your first horror movie, the one you are really to young to watch, but you sneak into the cinema anyway, you try to be brave, but you wish you were at home with Mommy. Some of the images stick with you for the rest of your life.

It is the equivalent of the screeching brake of a train, that desperately wants to stop but still crashes into a car on the tracks, just imagine that sound of the brake and the crash followed by silence…

It smells like the inside of a wastebin in an operating room after the operation.

It smells like a pale, sweaty, pimply youth the morning after his first major drinking binge.

It smells like misery and despair.

sal_mirabilis
20.05.2012., 11:01
Za sve željne spoznaje:

Uliti u čašu malo anilina, dodati diklormetana i nešto kalijeve lužine. Sve skupa par minuta grijati. Uživati u mirisu. :mig:

KH5
20.05.2012., 16:56
Najgori smrad.... Plin koji se dodaje plinu za grijanje da bi ovaj koji je inace bez mirisa imao miris pa da bi ljudi znali ako im pušta plin.... :-)

Halo Effect
28.05.2012., 09:33
To vjerovatno farbano copper paintom s kojim farbaju brodska dna da sprijece rast algi :D:D:D:D

CottonEyeJoe
29.05.2012., 11:43
tj. mačak i njihovo zapišavanje, jednostavno je to bljuvvv...ne na kratkotrajno, nego kad moraš duže biti u tom prostoru.

A opčenito pokvareno meso, pokvarena jaja i amonijak su najgoriji smradovi.

Također drek nakon naporne večeri pune alkohola - em je zelen em smrdi ko kuga.

Možemo ubaciti i Đeti Čer čarape iz Kine, one plastikalije nakon radničkih cipela.

Empire of dirt
01.06.2012., 20:55
Gomila pilećeg izmeta koja je valjda tjedan dana stajala zatvorena u plastičnoj vrećici. Još se uz to unutra izlegla gomila crva. A što je najgore, morala sam odrediti postotak suhe tvari u tome. Dakle, staviti u sušionik nekoliko puta i vagati. :rigo:
Tada sam bila na studentskoj praksi na postrojenju za obradu otpadnih voda pa je neka obližnja farma pilića tražila mogućnost da bi se taj izmet obrađivao tamo, no mislim da im to nije prošlo.

gigogrozni
02.06.2012., 22:01
E ovo smrdi: 4-metil-4-sulfanilpentan-2-on

seronjaa
08.06.2012., 12:57
u mojoj zgradi je bio neki deda na 1. il 2. katu (a ja bila na 3.) i preko zime je bilo ok, al preko ljeta.. uđeš u zgradu..i prizemlju je još ok, fino proluftano. penješ se na 1.kat, ono nešto smrdi..pa na drugi.. daviš se..dok dođem do stana taman se smrad još smanji..al jebote, ako se na stepeništu osjetilo tooolko, kak je njegovim susjedima? kak je kod njega u stanu?!?! da kroz stan cijeli hodnik i 2 kata okolna smrde?!?!!
eto, nažalost smrad nisam osjetila iz blizine da mogu reć da je najgori, al mislim da ima potencijala.
a inače, jednom se neki bauštelac isro kod nas u wc-u :D i to je bilo smrtonosno.. od svih ljudi čijeg sam govneta miris ikad šnjofala, ovo je bilo najgore.
i daa..miris koji mi je baš onako mučan je miris uljare :bljak: širi se po cijelom gradu i muka ti je kad ga osjetiš, a ne znam kako je ljudima koji tamo rade.

Braco11
08.06.2012., 20:18
Vidim da ste svi stručnjaci za "mirise" pa ste kao stvoreni da riješite moj problem. Živim u predgrađu s puno pasa lutalica, a ima i puno uglednih vlasnika pasa koji ih vodaju mojom ulicom i gle vraga svi psi (ili je to moja percepcija) baš ispred moje kuće obavljaju nuždu i ja to naravno moram čistiti. Posipavao sam papar, sol, ljutu papriku i još ponešto ali nije pomoglo, psi i dalje vole moja vrata. Može li mi netko preporučiti što bi otjeralo pse što dalje od moje avlije (od mojih vrata). Fala, rado ću se ravanširati za učinkovita rješenja.

AndrejX
08.06.2012., 20:44
Gdje jedan digne nogu za njim ce svi ostali. Treba im posipati s necim sto ce kod njih izazvati izrazitu neugodu pa ce zaobilaziti mjesto u sirokom luku. Moj izbor bi bio capsaicin, tj. etericno ulje koje daje ljutinu papricicama i koje je tesko perivo pa kad jednom premazes ogradu stajati ce tamo danima i tko se god sa sluznicom ocese imati ce dobrih problema sljedecih desetak minuta ali bez trajnih posljedica.

Od komercijalnih svakako Mad Dog Revenge koncetrat gdje je u jedan dcl nagurano gotovo deset kilograma ljutih papricica. Ako ti se da pricekati mogu ti krajem ljeta dati par svjezih plodova Jolokie pa s njima namazi, jamcim uspjeh ;)

pizzamajstor
13.06.2012., 01:35
miris trulih bundeva
ostale na balkonu nakon noći vještica
nakon tjedan dana garantirano riganje čim se približite na metar
( izvrsna pripomoć ako imate bulimiju)
najgore ever...

Opća opasnost
13.06.2012., 02:06
Najgori smrad na svijetu mi priušti pas kad dođe na brilijantnu ideju da se uvalja u lešinu. :brukica:
Tjera na povraćanje doslovno na 30 metara udaljenosti. Ne moram ni govoriti kakav mi je izraz lica dok ga perem. :bang:

Siddig
13.06.2012., 02:39
kad te poliže po licu pas koji je netom pojeo govno drugog psa.."jer mu fali vitamina,zato to radi" rekli su...:D

kad otvoriš staklenku punu poskidanih krumpirovih zlatica koje su u vodi unutra bile podavljene jedno mjesec dana

Selectra
14.06.2012., 04:21
najgore što osoba moje znatiželje može napraviti je njuškati sve što joj padne na pamet. Toliko mi je to prešlo u naviku da sam automatski jednom krenula udahnuti boju za kosu SA AMONIJAKOM....

nikad više

ceha
15.06.2012., 10:11
meni je profać u srednjoj školi podvalio amonijak na jednoj pokaznoj vježbi iz kemije, tj. on pokazivao način kako treba testirat mirise (ono s mahanjem rukom iznad otvora i provjera mirisa sa strane), a ja 'pametnjaković' povukao ko konj (ajoj al sam pročistio sinuse u prvi tren :zubo:, al' koje sam suze lio nakon toga)