PDA

View Full Version : Posao u inozemstvu - opća pitanja i rasprava

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10

speedfight2aa
17.11.2011., 10:43
imam tamo posao rijesen,sad me zanima sta mi sve od dokumenata treba,gdje to predajem ,dali to ja sam predaj ili firma iz njemacke,molim odgovor jer u republici hrvatskoj nevidim nikakav napredak,i na koliko mjeseci se mogu izdavat te vize
:ne zna::confused::confused::ne zna::(

momakman
17.11.2011., 11:44
A kako si dobio taj posao, preko HZZ i jel imaš samo poslodavca ili već riješeno da krećeš? Onda bi valjda morao znati koliko dugo je viza... obično produljuju dalje ako treba.
Uzimaj sve svoje dokumente, svjedodžbe, diplome...itd., obićno i poslodavac tamo to mora kopije imat!

speedfight2aa
18.11.2011., 12:09
ma striko mi tamo radi u jednoj firmi i oni u firmi su rekli da bi me zaposlili,ali mene sad zanima kako to sta i gdje

Gerina
18.11.2011., 13:42
Da je ne znam ko te zaposlio, mislim da iz Hrvatske radnici najdulje na 6mj mogu dobiti vizu, mislim da firma za tebe predaje i onda ides u ambasadu u Vukovarskoj, a detaljnije ce ti valjda vec neko pomoc...ja znam toliko

Njezna
19.11.2011., 01:58
Imas u podforumu Dijaspora temu njemacka pa tamo pitaj i dobit ces odgovor!

UložiDaSeMnoži
19.11.2011., 22:41
Pozdrav,što se tiče posla u Katru..Zanima me ova gore navedena firma,koje točno poslove nudi?

Hefes
20.11.2011., 02:15
Ma nadji Švabu ili gasterbajtera :) To ti je najbolji put do državljanstva :)

antoniodjuras
20.11.2011., 14:01
zanima me dali je netko išao u švedsku preko agencije "btc invest sweden" ? dali je to prava agencija ili neka prevara? i ako je prava koliko se dugo čeka za posao od kad se pošalje CV.

Molecule
20.11.2011., 19:55
Možda bi bilo najbolje da pitaš u ambasadi.

Njezna
20.11.2011., 22:41
Ma nadji Švabu ili gasterbajtera :) To ti je najbolji put do državljanstva :)

@ Hefes Ako je netko spreman zato siriti noge moze to mozda radi i u HR, ili ka prostitutka ili se za novac udati, jedina razlika da je prostitutka iskrena.
I jos se nemora zajebavati zbog papira. Samo nije to to sta se trazi ovdje!

Vojky
21.11.2011., 01:54
ma striko mi tamo radi u jednoj firmi i oni u firmi su rekli da bi me zaposlili,ali mene sad zanima kako to sta i gdje

Oni moraju rješavati papire za tebe (uglavnom dokazati da ne mogu naći odgovarajući kadar u Njemačkoj). Ti oko toga ne možeš ništa, osim dostaviti firmi papire.

antoniodjuras
21.11.2011., 16:19
ok. hvala!!

Phenelope
09.12.2011., 10:25
Imam jedno pitanje, ali voljela bi da budete tocni.
Moj zarucnik ima gostujucu vizu, dali ja preko njega, ako se udam mogu dobiti papire i vizu? On ima gostujucu vizu na 18 mjeseci.. Unaprijed hvala..

Kerempooh
11.12.2011., 01:42
Imam jedno pitanje, ali voljela bi da budete tocni.
Moj zarucnik ima gostujucu vizu, dali ja preko njega, ako se udam mogu dobiti papire i vizu? On ima gostujucu vizu na 18 mjeseci.. Unaprijed hvala..

Nažalost ne.

"Može li gostujući radnik povesti članove obitelji?
U okviru razmjene gostujućih radnika članovi obitelji gostujućeg radnika u SR Njemačkoj ne mogu dobiti boravišnu dozvolu."

Tu ti sve piše o gostujućim radnicima:
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4540

Phenelope
12.12.2011., 09:40
Nažalost ne.

"Može li gostujući radnik povesti članove obitelji?
U okviru razmjene gostujućih radnika članovi obitelji gostujućeg radnika u SR Njemačkoj ne mogu dobiti boravišnu dozvolu."

Tu ti sve piše o gostujućim radnicima:
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4540

Hvala na ovim informacijama...

amirs25
15.12.2011., 21:32
Pozdrav ... zanima me koja je procedura za dobivanje radne vize za Njemacku,dobio sam posao (Zidar) od njemackog poslodavca iz Leipziga , on nema iskustva sa dovodjenjem radnika iz Bosne (ne-EU zemalja) zvao sam u ambasadu Njemacke u Sarajevu oni mi rekli da trba predati zahtjev za nacinalnu vizu, ugovor o zaposlenju , dvije biometrijske slike ,diplomu i 60 Eura, sad me zanima da li je ko imao slicna iskustva i da li je tesko dobiti radnu vizu bez obzira na ugovor od poslodavca i da li je to ucestala procedura ili ima jos nekakvih solucija? Hvala na pomoci...

Kerempooh
21.12.2011., 01:00
Pozdrav ... zanima me koja je procedura za dobivanje radne vize za Njemacku,dobio sam posao (Zidar) od njemackog poslodavca iz Leipziga , on nema iskustva sa dovodjenjem radnika iz Bosne (ne-EU zemalja) zvao sam u ambasadu Njemacke u Sarajevu oni mi rekli da trba predati zahtjev za nacinalnu vizu, ugovor o zaposlenju , dvije biometrijske slike ,diplomu i 60 Eura, sad me zanima da li je ko imao slicna iskustva i da li je tesko dobiti radnu vizu bez obzira na ugovor od poslodavca i da li je to ucestala procedura ili ima jos nekakvih solucija? Hvala na pomoci...

Ovako je u Hrvatskoj kad se radi o gastronomiji:
-poslodavac salje ugovor u Bonn (ZAV) a oni nakon obrade u Hrvatski zavod za zaposljavanje
(pretpostavljam da i vasi ugovori idu kroz Bonn jer u Bonn ide sve vezano za strane radnike)
-HZZ salje obavijest radniku da dodje po ugovor - i kod njih se odmah dobije i zahtjev za vizu koji treba ispuniti
-ugovor, zahtjev, putovnica, 1 biometrijska fotografija (koju samo skeniraju), 60€ u kunama - sve se preda u ambasadi i poslijepodne se dodje po putovnicu

Koliko znam, u Hrv. nema drugih solucija. (Ako ne racunas zenidbu/udaju. ;))

Osim u gastronomiji, moze se dobiti viza za posao i u drugim podrucjima ali samo ako nemaju svoje jednako kvalificirane Nijemce koji bi mogli taj isti posao obavljati (cula sam da su jako marljivi u trazenju takvih po cijeloj Njemackoj...).

Sretno! :)

antonija236
21.12.2011., 09:06
E ovako, ja i moj sadasnji muz smo se vjencali u Münchenu u maticnom uredu. On je Hrvat sa hrvatskim drzavljanstvom, tu u Münchenu zivi sa svojom obitelji vise od 20 godina, tu je zavrsio skolu, studirao i nasao si stalan posao. Sad smo se vjencali, ja sam zavrsila kurs A1 i trebamo podnijeti samo papire za dobivanje boravisne vize tu u njem i kazu da je to gotovo u istom danu! ali mene zanima dali cu ja s boravisnom dobiti i radnu dozvolu ili cu morati cekati na tu radnu dozvolu i koliko ako netko zna!? unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

Phenelope
22.12.2011., 11:57
Mene samo zanima koliko mozes biti u drzavi, 3mjeseca ili 6mjeseci?

Kerempooh
22.12.2011., 17:43
@antonija:
Mislim da na boravisnoj dozvoli pise i da se moze raditi i moguce je da vrijedi samo jednu godinu pa da se poslije produzi.
Inace predlazem da odes pitat u Ausländeramt tamo gdje zivite.

@phenelope:
Ako mislis na posjet, ostati se moze 3 mjeseca. Jako su strogi po tom pitanju i kazne su velike (novcana + zabrana ulaska u EU na neko vrijeme!). Koliko ja znam, vec drugi dan nakon izlaska iz Njemacke se opet mozes vratit natrag na sljedeca 3 mjeseca.
Ako mislis na rad, sezonski je 6 mjeseci; gostujuci radnici 12 mjeseci + mogucnost produzenja jos 6 mj.

amirs25
22.12.2011., 19:19
@Kerempooh.. Hvala puno na odgovoru !!!
Pozdrav

elena2
23.12.2011., 10:40
i to su postrožili od 2009. ako si ostao 3 mj. i dobio izlazni pečat kod povratka u RH onda ne možeš odmah nazad nego mora proći opet 3 mj. do sljedećeg ulaska u EU tj. možeš ostati maksimalno 3 mj. u polugodištu, odnosno 2 x po 3 mj. u godini.
a ako imaš sreće pa ne dobiješ izlazni pečat možeš odmah natrag.

daddysgirl
25.12.2011., 20:08
ekipa, pozdrav!
evo trazila sam dosta po oglasima, medutim, bila bi mi velika pomoc kad bi mi netko tko vec ima iskustva mogao reci gdje ima dobrih "feedbackova" za posao stomatologa? gdje su dobri uvjeti rada, place? kako se dodje do oglasa za posao, vidjela sam svasta, ali dosta njih zahtjeva doci na razgovor, s koliko entuzijazma uzimaju strance? kakvo je stanje u svicarskoj, kanadi, arapskim zemljama.. sve su mi opcije otvorene buduci da je kod nas dosta lose stanje...

pupetta.maresca
25.12.2011., 21:51
ekipa, pozdrav!
evo trazila sam dosta po oglasima, medutim, bila bi mi velika pomoc kad bi mi netko tko vec ima iskustva mogao reci gdje ima dobrih "feedbackova" za posao stomatologa? gdje su dobri uvjeti rada, place? kako se dodje do oglasa za posao, vidjela sam svasta, ali dosta njih zahtjeva doci na razgovor, s koliko entuzijazma uzimaju strance? kakvo je stanje u svicarskoj, kanadi, arapskim zemljama.. sve su mi opcije otvorene buduci da je kod nas dosta lose stanje...

znaš li njemački?

Znam da njemačka ima manjka (kao i Austrija) u medicini.
A i mnoge info možeš naći na dijaspori.
Ekipa koja je vani, nema što tu tražiti :mig:

daddysgirl
26.12.2011., 11:50
da, govorim njemacki, samo sam se htjela raspitat kakvo je stanje opcenito u svijetu, ne bi mi bilo bed bilo gdje otic, ostat nekoliko godina i zaradit dovoljno da ne moram zivotarit u "lijepoj nasoj"... mozda se razbukta tema pa saznam nes vise.. tnx svejedno! :)

elena2
14.01.2012., 14:18
jel netko pokretao taj postupak iz njemačke umjesto iz hrv. i kakva su iskustva??

WiseMila
17.01.2012., 11:45
Ispričavam se moderatorima, nisam uspjela pronaći ovu temu, pa ako već ima neka je spoje.

Zaintersirana sam za branje šparoga, jagoda, jabuka itd. u Njemačkoj. Međutim, ne mogu doći do informacija a i malo je konkretnih podataka u novinskim člancima na internetu.

Ima li tko kakva iskustva i broj na koji se mogu javiti da pitam kada to sve kreće?

Hvala

rocket86
20.01.2012., 11:37
mene isto zanima kad se to ide uopće, kome se treba javiti, koliko traje, kakvi su uvjeti.... što više podataka je moguće od nekog tko je bio, ili ovaj papirnati dio, tko zna što treba.

također, je li potrebno znanje njemačkog(budući da, svejedno, tamo većim dijelom rade naši ljudi :zubo:).

sad gledam na ovoj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=622750) temi, satnica 4 eura:eek: ajde, nije ni to loše ako je ostalo plaćeno. a na linku HZZ koji je dan piše da se većinom preko njih zapošljavaju oni koji su ranije radili:ne zna:

zacky
20.01.2012., 14:05
Nije bas da cete tako nesto vidjeti u lokalnom zg izlogu hzz!
To je nesto kao top classfied,za smanjenje pritiska u ruralnim podrucijma!
Gradskim odrpancima se tako nesto samo u cudu moze reci!

rocket86
20.01.2012., 17:16
ok, ja nisam u ZG, ja sam u "ruralnim sredinama":zubo:

vremenski, poklapa se sa sezonom na moru, a mislim da mi bolje odgovara, jer snaga mi nije problem, a na moru svejedno nisam za konobara :D pitam tu, čisto da ne dođem u HZZ neupućen totalno :)

WiseMila
22.01.2012., 10:50
Ja sam malo starija, a čujem da idu osobe mojih godina. Ako ću čekati da mi netko ponudi posao biti ću kao one mumije iz Egipta!

Tako da ako ovo pročita netko tko je bio, svaka kontakt informacija je dobrodošla.

rocket86
23.01.2012., 10:26
nekako postajem dojma da slabo koriste net, kad vidim koliko odgovaraju :zubo:

danijeld
23.01.2012., 11:00
da li sada kada uđemo u EU, vrijedi zabrana zapošljavanja od 7 godina?:504:

WiseMila
23.01.2012., 13:13
ovisi o zemlji koja uvede zabranu koja ne mora biti 7 već i 2 ili 5 godina ako se ne varam.

šparoge? itko treba za branje šparoga??? he he pa nije valjda da nitko ne koristi internet!!! naučila i ja za potrebe traženja posla!

vlovrec
24.01.2012., 18:41
Bila je moja sestrična pred negdje 10 godina, u Njemačkoj brala šparoge. Negdje u Frankfurtu kraj aerodroma jer su sa polja gledali avione kako slijeću i uzlijeću.
Znam da ju je poslao Zavod. Plaće se ne sjećam, sjećam se samo groznih iskustava koje je donjela kući.

Spavali su svi u jednoj sobi na krevetima na kat, sami su kuhali i prali i sve, možeš misliti kako ti je do kuhanja kad cijeli dan provedeš na polju.

E, a te šparoge se nekak čudno beru inače, rastu u zemlji u nekakvim humcima, pa to moraš malo odrbati, i pobrati samo one koje su dobre, i nazad zadrbati humak. Znači kičma cijeli dan pognuta.
A to nije najgori posao tamo, nakon berbe se te šparoge peru u velikim kotlovima, ne sjećam se detalja, ali znam da cijeli dan imaš ruke u hladnoj vodi, a i po nogama ti nekako teče ta voda. Dušu dalo za reumu.

Inače im je problem bio sa Poljacima, oni su strašno krali pa su jako morali paziti na svoje stvari. I ne daj bože dvije žene po noći ići same na wc, obavezno u paru ili bolje više.

I bio je problem ako je kiša padala, onda ne radiš i ništa ne zarađuješ, a hranu i to moraš kupovati. Znam da je bila situacija da su već htjeli ići doma jer su tamo sjedili i nisu više imali novaca a kiša je padala već danima.

Bila je tamo 3-4 mjeseca, ne sjećam se točno i nije previše zaradila, ne sjećam se nažalost cifre. Znam samo da dan danas ima zdravstvene posljedice takvog života i rada tamo. Imala je cca 20 godina u to vrijeme. I to je bilo nekako u proljetnim mjesecima ako se dobro sjećam.

Evo ako sam nekome pomogla. A možda se to do sada već sve i promijenilo.

zacky
24.01.2012., 21:12
Bila je nedavno zena na jedna zena na forumu sto je pisala o tome!
Naravno bila je iz Slavonije,kaze da ju je bilo sram sto tako radi,ali 20 000 kn je 20 000 kn,otprilike kad se preracuna iz eura!
Zato cisto sumnjam da ces lako do informacije pogotovo ako si iz grada,recimo npr. bas iz Zagreba,ne Velike Gorice naprimjer!

perinjo
25.01.2012., 09:44
Znam da se moglo preko jedne agencije iz Karlovca ići u Austriju u berbu jabuka u rujnu. Ali ta agencija je bila žestoki muljator, pa nisam siguran je li pametno ići preko njih. Ne znam rade li još, to je bilo prije 2005. Ne bih se čudio da je propala. Inače, i ja bih se pridružio ekipi za rad u Dojčland. Ugovor mi istječe 30.lipnja, bit ću opet nezaposlen pa bih mogao na par mjeseci. Radio sam već sličan posao, bio sam u berbi grožđa, ne za vino nego za trgovačke centre, i posao je bio skroz ok, čak su i plaćali redovno, jedina mana je bio smješta: grozno, u šumi, po deset nas u sobi, kreveti na kat, ne može se zaključati, ljudi su bezobrazni i kradu, uzimaju bez pitanja, fala bogu pa sam uspio promijeniti sobu i dobiti manju s ključem i normalnim ljudima.
Jedino ne bih u šparoge, prosječne sam visine (oko 180cm), ali leđa mi još trebaju, mlad sam :cerek: Ako netko nešto sazna kad se ide, može li se ići, nek slobodno javi :D

hrvatina_i_po
26.01.2012., 17:10
Moja mama je išla par puta u šparoge.Mukotrpan posao koji i nije baš nešto plaćen.Zadnji put kada je išla još su je i zavaljali za satnicu.Stoga oprez preko koga idete.

osnovica
15.02.2012., 23:29
Nisam nasao temu na forumu, zanima me imal ko iskustva sa poslovima u Abu Dhabiu, tacnije u ovom tematskom parku Ferraria.
HR agencija nudi odlazak i posao, da li je iko bio, radio, malo je informacija na netu :D

simon3
16.02.2012., 08:46
Imaš puno o tome na PDF Dijaspora.

Bit će da si iz BiH, a tamo znam da je izašlo nekoliko oglasa za rad u Kuwaitu, i Emiratima. Vidjet ćeš na Dijaspori da su plaće koje nude mizerija.

Nijaz24
17.02.2012., 12:51
Pozdrav.Zanima me jedno pitanje,za rad Slovenske firme u Njemackoj,Tenutno imam Slovensku vizu ,da li moram imati Njemacku vizu za rad u Njemackoj. Hvala unaprijed...

elena2
17.02.2012., 16:59
Pozdrav.Zanima me jedno pitanje,za rad Slovenske firme u Njemackoj,Tenutno imam Slovensku vizu ,da li moram imati Njemacku vizu za rad u Njemackoj. Hvala unaprijed...

ovisi da li imaš ograničenu ili neograničenu vizu, ako je ova druga onda ti vrijedi za cijelu EU

mirna1
23.02.2012., 15:58
Bok, zanima me jel netko zna proceduru za odradu prakse u inozemstvu te koliko traje? Pronasla sam poslodavca u spanjolskoj koji je spreman primiti me na praksu odmah. Al me sad zanima da li ja mogu traziti studentsku vizu iako sam diplomirala u listopadu? Na nekom forumu sam procitala da se moze traziti studentska viza godinu dana nakon sta se diplomira? da li netko za nesto vise o tome?

U protivnom trebala bi nakon sklapanja ugovora traziti radnu dozvolu...pa me zanima i da li netko od vas zna koliko traje ta procedura?

mirna1
23.02.2012., 16:09
Bok, zanima me jel netko zna proceduru za odradu prakse u inozemstvu te koliko traje? Pronasla sam poslodavca u Spanjolskoj koji je spreman primiti me na praksu odmah. Al me sad zanima da li ja mogu traziti studentsku vizu iako sam diplomirala u listopadu? Na nekom forumu sam procitala da se moze traziti studentska viza godinu dana nakon sta se diplomira? da li netko za nesto vise o tome?

U protivnom trebala bi nakon sklapanja ugovora traziti radnu dozvolu...pa me zanima i da li netko od vas zna koliko traje ta procedura?

LaF_1985
23.02.2012., 22:39
Od sutra mi je prvi korak traženja radne dozvole pa me zanima nekoliko informacija ako netko zna ili je bio u sličnoj situaciji.

Završio sam 3. godine Fer-a 2010-te.
Po završetku upisujem još 2. godine (trenutno ispiti gotovi samo dipl. rad) u 11. mjesecu sam bio na razgovoru i dobio posao u Siemensu (Frankfurt) te sam naveo početak radnog odnosa 1.8.2012. god.
Ugovor je potpisan i sve obavljeno....sada slijedi ovaj dio s radnom dozvolom.

Koliko sam trenutno upućen tražim radnu dozvolu na temelju bacc.ing diplome i potvrde sa faxa o trenutnom studiju (predmeti, bodovi i dr.) Krajem 6. mjeseca ću diplomirati i promocija je negdje oko 15.7.2012.

Sada me zanima dali je dosadašnja razina tog bacc.ing dovoljna za dobivanje radne dozvole plus taj ugovor koji je već riješen ili da tek poslije ove mag.ing diplome podnesem zahtjev s naravno pripremljenim papirima i dozvolama što mognem skupiti do tada.

Puno hvala ljudi i nadam se da ćemo svi dobiti te radne dozvole.

Altan Gobi
24.02.2012., 15:16
evo jedno pitanje: selim iz Hrvatske u Mongoliju , dobio sam boravak na godinu dana i sad me zanima u vezi zaposlenja koje papire moram ponesti sa sobom, jeli potrebna radna knjizica?

workpermit
03.03.2012., 17:09
dragi ljudi

moj slucaj je da nisam dobila radnu vizu nazalost, trenutno sam u berlinu , dosla sam prije , javili su mi da nista od radne, jer sam ja dobila internship u jednoj organizaciji na 6 mjeseci a kako vec imam zavrsen master studiji, ta organizacija bi me morala placat full time i prijavit me kao stalno zaposlenog kako bi dobila tu dozvolu , ovako ne moze...

sad da vas pitam, dali postoji neki nacin na koji se mogu prijavit kao freelance iz hrvatske da mi neka organizacija iz hrvatske posalje INVOICE na koji bi meni oni uplacivali placu ili to nista ne moze ukoliko nemas radnu, ne mozes bit u zemlji vise od 90 dana...

Ja sam usla u njemacku 1 ili 2.2 , isla sam preko madjarske busom, samo su mi oni udrili pecat, to onda stvarno znaci da ne mogu se vratit nakon par dana nazad u njemacku nakon sto istekne tih 90 dana??

pazite kako se prijavljujete na poslove, koje ste skole zavrsili i to. meni u njemackoj ambasadi nisu rekli da ja sa masterom ne mogu na internship mada nisu oni ni ti koji odlucuju to odlucuje ured u berlinu...

eto ako moze odgovor na ova moja pitanja i sretno svima!

anna_maria
04.03.2012., 18:07
evo pokusat cu ovdje pitati, ima li netko iskustva sa sezonskim radom u njemackoj preko hzz-a, mene je savjetnica uputila na migracijski informativni centar u zvonimirovoj u zg, zanima me sto se nudi od poslova, pretezno gastronomija ili? koliko je to tesko dobiti?
hvala :mig:

blah blah blah
07.03.2012., 11:30
hej workpermit, ja sam bila u identicnoj situaciji kao ti - prije vise od godinu dana aplicirala sam za tu vizu i, uz puno komplikacija i proceduru koja je trajala preko 8 mjeseci rekli su mi da sam odbijena.
u 1.mjesecu ove godine aplicirala sam za vizu za ucenje jezika i od neki dan ju imam u putovnici. s njom se ne moze raditi, no i sama viza korak je naprijed.

sto se tice pisanja invoice-a iz hrvatske, nisam cula za takvu opciju, no ukoliko poznajes bilo koga u njemackoj tko je freelancer, ili nekoga tko studira tamo, oni ti mogu pisati racune i podizati placu.
sto se ostanka od 90 dana u periodu od 180 tice, to je apsolutno istina i ja se ne bih s tim igrala, posebice ne s kontrolom na schoenefeldu. iako, ni madjari nam nisu naklonjeni, a i sa slovencima sam imala ne tako ljubaznih iskustava (zbrajali su mi zigove u putovnici).
eh sad, jako puno ljudi imalo je naprosto srece, no dobra ili losa volja carinika na kojeg ces nabasati mozda i nisu najpametnija karta na koju ces igrati.

ukoliko zelis ostati duze od 90 u 180 dana, savjetovala bih:
1.) NIKAD ne ostaj duze od 90 dana u komadu, u kojoj god kombinaciji ides;
2.) ukoliko ces unutar 3 mjeseca ulaziti i izlaziti iz schengena, opet nemoj da ti zbroj boravaka unutar zadnjih 180 dana prelazi 90;
3.) ako ipak muljas i ostanes duze, NE prelazi njemacku granicu (tipa ne leti od tamo) jer imaju vrlo detaljnu kontrolu (+ne putuj vlakom iz berlina prema jugu, ili ne prolazi kroz svicarsku-vrlo su ceste kontrole u vlakovima iako nema granice);
4.) kao vrlo blizu a tolerantnu granicu navela bi talijansku;
5.) zlatno pravilo: STO NEMAS U PUTOVNICI NIJE SE DOGODILO, znaci, nigdje drugdje ne postoje podaci o tvojim ulascima i izlascima, sto ti otvara vise mogucnosti:
-kamo srece da ti ne lupe stambilj kad izlazis iz schengena jer u tom slucaju mozes tvrditi da si izasla bilo kad (naravno kad tebi odgovara),
-putovnicu mozes "oprati", "izgubiti" i sl., no tada racunas s dodatnim izdatkom za izdavanje nove, a i ne mozes to neprestano raditi, i ni u kojem slucaju dok si tamo,
-hrvatski drzavljani u italiju, sloveniju i madjarsku mogu uci samo s osobnom iskaznicom; pri tome se dobije sluzbeni kartoncic na koji ti udare stambilj s datumom ulaska i opet ne mozes ostati duze od 90 dana, no kombinacijom ulaska s putovnicom i osobnom, prakticki mozes iskombinirati da si tamo neprestano. naravno, boravak bilo gdje drugdje u schengenu s osobnom je ilegalan!! kako nema granica, moguce je nastaviti dalje za njemacku ali u tom slucaju treba biti "nevidljiv"-ne bi bilo dobro da te u nekoj slucajnoj raciji, bolnici ili slicno ulove...

ako si usla 1.2., i 3 mjeseca prije toga uopce nisi bila u schengenu, oko 1.5. istice ti 90 dana (izbroji tocno na kalendar, jer, nije 3 mjeseca vec 90 dana!)
i sretno, berlin je predivan grad! :)

Belle de Jour
10.03.2012., 14:28
Pozdrav! Zanima me ima li koga ovdje da je išao raditi koje od prošlih ljeta "preko bare" ili negdje čak tu u blizni u okolne zemlje? Studentica sam i, logično, nemam prebijene pare u novčaniku pa sam htjela, čisto da se svojima malo skinem s grbače, naći neki ljetni poslić i to negdje vani iz dva razloga: prvi je taj što kod nas je nemoguće naći neko normalni posao ako nemaš vezu (pokušavala sam i preko student servisa, ali ništa), a drugi razlog je taj da bi tako mogla čak i vidjeti neku novu državu. Istraživala sam malo po internetu i vidim da uglavnom zapošljavaju studente kao animatore u različitim kampovima za klince, ali je problem što ne ispunjavam njihove uvjete s obzirom da se ne bavim plesom, glumom i slično, a to je potrebno jer treba te klince nekako i zabavit. Razmišljala sam o poslu pipničarke u britanskim pubovima ili čuvat klince nekim Francuzićima dok si oni namaču papke na Azurnoj obali. Pa me zanima dal bi me netko mogao uputiti na neku agenciju ili do neke stranice gdje bi mogla naći neki sezonski poslić u inozemstvu i da mi oni koji su to iskusili kažu svoje doživljaje.

ghostriderica
11.03.2012., 13:34
Mislim da Njemacka trenutno ima dosta i sama nezaposlenih koji su ocajni, jer rade svasta da bi prezivjeli pa i vise poslova odjednom - dva posla (polovno radno vrijeme).

U Njemačkoj posla uvijek ima. Problem je u tome da bolje prođeš ako si nezaposlen. Moje iskustvo: Tražila sam sa dečkom stan, za iznajmit. I našli smo jedan super super, novi, sa balkonom, zgrada je tek bila završena. Pitamo frajera kak možemo dobit taj stan? I pita nas lik dal smo zaposleni- mi kao da, naravno. I na to kaže: e onda ne može, ovo je za nezaposlene.
Dakle: NEZAPOSLENI dobivaju bolje stanove, koje plaćaju puno jeftinije. Također dobivaju pomoć od države te pomoć od grada (koji od nas uzimaju novac-tzv. "solidarzuschlag"). Po cijele dane su doma, dok ja pišam znoj na poslu i još k tome za urlaub se šeću po turskim i španjolskim plažama. DI JE TU ZDRAVI RAZUM?? :504:

Valodja
11.03.2012., 14:17
Oj. Kako tj. ima koja stranica da mogu doznati koji se poslovi nude u Sloveniji i isto negdje da piše kakvi su uvjeti se strani državljanin se zaposli?

Tražil sam po net ali sve neke šblj stranice ili sam krivo upisao u tražilicu!

647594938
14.03.2012., 10:12
Da li je tko radio tamo,place,uvjeti....

spishka
14.03.2012., 11:41
U Njemačkoj posla uvijek ima. Problem je u tome da bolje prođeš ako si nezaposlen. Moje iskustvo: Tražila sam sa dečkom stan, za iznajmit. I našli smo jedan super super, novi, sa balkonom, zgrada je tek bila završena. Pitamo frajera kak možemo dobit taj stan? I pita nas lik dal smo zaposleni- mi kao da, naravno. I na to kaže: e onda ne može, ovo je za nezaposlene.
Dakle: NEZAPOSLENI dobivaju bolje stanove, koje plaćaju puno jeftinije. Također dobivaju pomoć od države te pomoć od grada (koji od nas uzimaju novac-tzv. "solidarzuschlag"). Po cijele dane su doma, dok ja pišam znoj na poslu i još k tome za urlaub se šeću po turskim i španjolskim plažama. DI JE TU ZDRAVI RAZUM?? :504:

ako je tome tako, šta te sprečava da daš otkaz i uživaš?

sunshinestar
14.03.2012., 20:03
Pametno si mu odgovorila.Kaj ga se tiče otkuda mi priključak za net.O takvim jalnim debilima i pričamo.Izražavam svoje nezadovoljstvo općim stanjem u društvu,bilo na ulici ili na netu(tj.forumima poput ovog).Istina je da imam laptop star 11 godina i da mi je frend iz zgrade dao šifru od svoje linije(priključka) pa ponekad odem na net zahvaljujući njemu.Pozz svim ok ljudima:mig:

:lol:

Meni je najzanimljivi je kada netko nema posla prati tržište rada (i) preko neta, pa mu netko pametan iz toga zaključi kako je uopće ne želi niti naći posao niti raditi, jer mu je dobro u životu i bez posla jer ima para ko blata, dočim prati tržište rada preko neto (ima para za komp, ima para za struju, ima para za net).

Ili isto za socialne slučajeve. Kao kako može biti netko socialni slučaj ako ima mobitel i ako ima pristup netu.

Prva stvar, ne možeš biti ni socialni slučaj niti nezaposlen ako nemaš mobitel i ako nemaš pristup neto.
AKo tog dvoje nemaš smatra se da nisi aktivni tražitelj posla i kao takav uopće ni ne možeš biti na Zavodu niti uopće ulaziš u statistiku nezapsolenih, niti možeš aplicirati za socialnu pomoć.

Mobitel ti netko može dati (stariji modeli imaju tržišnu vrijednost 0 kuna), kompijuter ti može netko dati (tržišna vrijednost starih računala je 0 kuna), a ni ne moraš, može koristit računalo prijatelja, roditelja, a postoje i razne uduge koje nude pristup računalima i internetu.

recimo Ri info u ijeci nudi sve to besplatno.

sunshinestar
14.03.2012., 20:09
evo jedno pitanje: selim iz Hrvatske u Mongoliju , dobio sam boravak na godinu dana i sad me zanima u vezi zaposlenja koje papire moram ponesti sa sobom, jeli potrebna radna knjizica?

Koje si sturke :eek:

Građevina? Energetika?

Bolje prolaze nezaposleni? MIslišp da bi bolje pršla da si bila nezaposlena? A što bi u tom slučaju jela? jesi li o tome razmišljala?

Misliš da bolje prolaze? Misliš da je nekome ko ima primanja lakše plaćati tu nižu stanarinu i niže režije nego tebi/vama koji radite da platite nešto više režije i veću stanarinu? po kojoj logici oni bolje prolaze od vas?

ako je tome tako, šta te sprečava da daš otkaz i uživaš?

Upravo tako :kava:

spishka
14.03.2012., 20:24
Bolje prolaze nezaposleni? MIslišp da bi bolje pršla da si bila nezaposlena? A što bi u tom slučaju jela? jesi li o tome razmišljala?

Misliš da bolje prolaze? Misliš da je nekome ko ima primanja lakše plaćati tu nižu stanarinu i niže režije nego tebi/vama koji radite da platite nešto više režije i veću stanarinu? po kojoj logici oni bolje prolaze od vas?

cura je u rekordnom roku i vjerojatno zahvaljujući taman onakvom poznavanju njemačkog jezika kakvo je potrebno da čitaš žutu štampu usvojila tu retoriku o neradnicima koji odlično žive na socijalnoj pomoći, pretpostavljam da će nas dodatno još informirati i o tome da su to mahom neki tamo turci.

jedina užasnija epizoda od ove na ovom forumu je bila kad je neka djevojka na dijaspori na temi o švedskoj mudrijala kako je u švedskoj dobro samo državljanima i citiram, azilantima. azilantima je super. pobjegli tamo iz afganistana da ih ne ubiju i došli, dobili parsto eura džeparca i nema ti boljeg života.

quo vadis, svijete :ne zna:

sunshinestar
15.03.2012., 21:10
NE znam zašto ljudi uvijek misle da je drugima bolje i lakše u životu. Valjda tako rješavaju svoje osobne frustracije i kompleksa.

U Šedskoj parsto eura mjesečno znači manje nego ovdje parsto kuna mjesečno.

Lux38
20.03.2012., 17:24
Da li mi neko može odgovorit ili zna da li imam pravo na Njemačku vizu odnosno kako ju dobit. Roditelji su se vratili u Hrvatsku 1985 godine i imali su stalnu vizu. Od tada nisu se vračali u Njemačku niti namjeravaju. Rođena samu Njemačkoj gdje sam završila i školu a po povratku sam još uvijek bila maloljetna. Tamo sam boravila 16 godina. Poslala sam upit u Njemačku ambasadu U Zagrebu i samo su odgovorili da su obrasci za vizu i upute na web stranicama a da li mogu dobit ili ne ništa nisu napisali. Ako netko nešto zna molimda mikažete.

Burnrouter
22.03.2012., 13:06
Tražim nekakve oglase koji su izdali naši ljudi u inozemstvu, vezano za pomoć u kući/rad sa djecom/ čuvanje itd. Jel netko kojim slučajem zna nekakvu stranicu ili nešta gdje bi takve oglase mogao naći? Ja sam tražio tako da znam za sve ove jednostavne naše stranice poput njuškala, oglasnika i slične. Hvala unaprijed!

sanity153
02.04.2012., 12:10
uff,di da počnem...evo ovako u proteklih pola godine sam se bila "zagrijala" za posao na cruserima(kruzerima:rolleyes:),a kako sam tada imala manje od 19 i praktički tek napustila školske klupe,odlučila sam malo pričekati.U međuvremenu se je moj školski kolega zaposlio istog trena (znači sa 18) i još uvijek se kreće u tom poslu :).Eh sad,danas sam kontaktirala par agencija ap i ep i naravno rekla godine na što su mi oni rekli da se politika kompanija promijenila i da primaju tek od 21 god. (moja sreća:durica:503:).Tako da sad kao neku alternativu imam taj famozni Ferrari World u Abu Dhabiju :ne zna:
Sad me zanima dali je itko radio/će radit/se apliciro tamo?njuškala sam po netu ali informacija ima na kapaljku :kava:

HrvojeHrca
04.04.2012., 16:35
Radit na kruzeru je stvarno besmisleno... Ja sam bio na korak do toga, ali prije recesije mi stvarno nije imalo smisla ić radit na drugi kraj svijeta za 1000$ 6-8 mj tamo, 3 doma... za 2000 moooožda, ali za tisuću nikako, pa čak ni sad u ovoj recesiji.. tako da, možda te ta njihova "nova politika" i spasila :mig:

O tom Ferrariju tamo neznam ništa, ali ako Simon kaže da je plaća mizerija (znači okvir i ovih 1000$) isto se ne isplati nikako... Za te pare iskonobarim "u svom selu" :rolleyes:

stella2706
05.04.2012., 09:45
Pozdrav!
I ja sam jedna od onih koja je na slovenskoj granici pokupila kaznu od 250 eurića jer sam ostala duže od 90 dana.Rekao mi janez sad 3 mjeseca pauza pa onda opet mogu preko.U putovnicu mi stavio normalan pečat,nema nikakve zabrane ,niti slova F.Pitam se sad da li je on bio sposoban mene upisati u sustav budući da je valjanost novčanica provjeravao na sunčevoj svijetlosti?! Mora da ima oko sokolovo. :) E sad sam ja u Zagrebu predala zahtjev za vizu (za spajanje obitelji).Muž mi isto predao papire u auslaenderbehorde,onaj čiča šta tamo radi reko da će ubrzati stvar jer čekamo bebicu..Mene sad interesira da li ja mogu odmah preko granice čim dobijem vizu ili moram čekati da prođu ona 3 imaginarna mjeseca "zabrane"? Pomagajte ako je tko bio u takvoj situaciji.

little girl
05.04.2012., 13:20
Stella ti nisi dobila nikakvu zabranu u putovnici samo si platila kaznu jer si prekršila zakon. To nisu nekakva tri imaginarna mjeseca nego tako stoji u zakonu, možeš biti 3 mjeseca u jednom polugodištu (odnosno 90 dana u schengen zoni, 90 dana van zone). Bez obzira na taj žig u putovnici, ne bi mogla ući u schengen ako ti budu detaljno listali putovnicu. A s obzirom na žig, sigurno će ti češljati putovnicu :rolleyes:

stella2706
05.04.2012., 15:19
Upoznata sam s pravilom 90/180,znam i da na graničnim prijelazima postoje SIS I VIS sustav po kojima se kontroliraju ulazak i izlazak,a nisam sigurna kako će me tretirati kad u putovnici vide dozvolu boravka,a onih 90 dana zabrane ulaska još nije prošlo.Hoće li češljati putovnicu iako imam vizu?

-dados-
14.04.2012., 10:58
Pozdrav
E mene zanima sve u vezi boravka i posla u Norveškoj pa eto što više informacija to bolje :)

hell03
14.04.2012., 11:22
:)
Evo, ovako.
Ja ću ići ove godine, najvjerovatnije, negdje oko 7og mjeseca.
Muž mi je otišao već i imao je mnogo sreće. Dobio je radnu ponudu nakon možda 2 i po, 3 sedmice boravka tamo. Otišao je preko rođenog brata. Inače, završio je za medicinskog tehničara. Mladi smo oboje, jako. Ja imam uskoro 19, a on 21.

Teško je naći posao, bez položenog Norveškog jezika. Velikoj većini je to presudno. U u oglasima, a i u nekakvim ustanovama, ili gdje god već. On je dobio tu jednu jedinu ponudu, a predao je sigurno oko 30. molbi.

Njegov stric je magistar, završio je srednju školu za prehrambenog tehničara, te nastavio u tom pravcu. Ne znam kako se zove fakultet, no mislim da razumijete. Nešto je valjda mnogo povezano sa hemijom.

Od kraja februara je tamo i još uvijek nije uspio naći nikakav posao. Razgovarao je sa ženom koja ima doktorat u njegovoj struci i kaže, da on ako doktorira, možda će onda imati malo veću šansu. Na svu sreću, skoro je dobio poziv za intervju. Ali svejedno, unatoč tome, produžio je sebi boravak tamo na još 3. mjeseca.

Uglavnom... imam još takvih podataka, no ne bih da pišem previše. Ukoliko Vas još nešto interesuje, vi pitajte, pa ako budem znala, odgovoriću. :)

Jedino što je sigurno, to je medicina. Sa tim se najlakše tamo dođe do posla.
Još bitni faktori (oni koji su od velike pomoći) su;

- položeni Norveški (što viši stepen, to bolje, naravno) i
- vozačka dozvola (ali, ove naše odavde izgleda ne vrijede tamo)

Pozdrav! :)

macak splico
15.04.2012., 12:17
bolje ostani tu di jesi
kakva crna norveska nemas sta od toga..
ja sam u DNK vec 9 godina i mislim da je dosadilo vise sve ljudi oko mene itd a norveska ti je jos vise tmurna drzava radis budes placen i sve ali koliko ti daju toliko ti i uzmu na drugoj strani...komunizam kakvog nema ali opet sretno..ps bez veza i bez necije pomoci nema sanse otici

mako
16.04.2012., 03:56
Nije komunizam za balkance, oni bi uspjeli uništiti i neutronsku zvijezdu sa svojom osobnošću.
Već smo ga dokrajčili i na domaćem terenu, ne moramo sad i njima gore uništit. Ko ne voli, ima lijepu našu sa suncem, i 2000 nezaposlenih na jedno radno mjesto. Zapravo, to je jedino što će uskoro postojati ovdje.

Što se norveške tiče, koliko sam saznao s lica mjesta - nedostaje im visokog stručnog kadra pa nije toliko teško upasti tamo i bez veze. Ali naravno uvijek je poželjna :D
Mislim da najveća prepreka je jezik koji se svi boje, ali koji zapravo i nije težak. Dosta je sličan engleskom. Mnogi traže poznavanje norveškog kao uvjet, ili, vidio sam, traže i neki srodan jezik kao švedski. Ne znam koliko su važni certfikati za poznavanje jezika jer oni to traže radi lakše komunikacije a ne radi prilaganja u državni inspektorat. A kakvoća naših jezičnih škola je isto upitna, pa ne znam koliko vrijede iste. (to iz iskustva). A sve to je i ako uspijete naći školu norveškog :p

Što se vozačkog tiče, zar ne postoji neka međunarodna vozačka dozvola koja se može podignuti?

Molim da nastavite na prikladnoj temi na odgovarajućem podforumu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=3344), budući da tamo više navraćaju ljudi koji mogu dati konkretnije odgovore. Hvala na razumijevanju.

vexxx0309
16.04.2012., 12:30
Bok svima zanima na koji nacin se moze dobiti radna viza u austriji,imam brata tamo on se ozenio tamo i dobio je tako radnu vizu,sad me zanima da li se moze kako preko njega dobiti viza,ili npr ako mi neka firma potpise ugovor da li automatski dobijam vizu..nekuzim se bas u ovo pa se nadam da mi necete nesto zamjeriti.Ljep pozdrav:)

DrSigmundFreud
16.04.2012., 18:07
između hrvatske i austrije nema vize :D

radnu dozvolu možeš dobiti ako imaš traženu struku :kava:

why-oh-why
16.04.2012., 21:51
Pogledaj info na ovoj stranici:
http://www.eurofound.europa.eu/eiro/2011/07/articles/at1107011i.htm

vexxx0309
17.04.2012., 22:37
znaci ako bi dobio potpis od neke firme dali bi tada mogao dobiti radnu dozvolu??kakve bi onda papire ovdje u hr trebao izvaditi,da li u austrijskoj ambasadi ili?

DrSigmundFreud
18.04.2012., 08:00
ne, moraš imat u austriji deficitarno znaimanje da bi tvoj poslodavac dobio dozvolu, ti je ne dobiješ. to je vezano za nekoliko uvijeta, uz ostalo uz relativno visoku plaću da se ne stvara dumping cijene rada u austriji.

lagano se dobija sezonski poso u turizmu, i to pogotovo kao kuhar, konobar i slično. najbolje su republike tirol, salzburg, vorarlberg i beč.

vexxx0309
18.04.2012., 22:13
ja znaci kao plinoinstalater,zavarivac nemam bas mogucnosti dobit tamo posao..jer nije toliko trazeno zanimanje i ne fali im te radne snage..da li ima jos koji nacin dobivanja radne dozvole??Hvala vam puno na ovim odgovorima dosad:D

Vojky
19.04.2012., 01:14
Ima, sačekati ulazak u EU i nadati se da Austrija neće postaviti ograničenja.

Čak i da im nedostaje tvog zanimanja - prednost imaju ljudi iz EU, a prvi će Rumunji raditi više i za manje novce, njima su i hrvatske plaće visoke... Radne dozvole dobivaju deficitarni inženjeri i slične kategorije radnika.

spishka
19.04.2012., 11:05
da li ima jos koji nacin dobivanja radne dozvole??

pa sam si si odgovorio u uvodnom postu, napravi šta i brat.
ja sam nekoć bila naivna i mislila da je to fakat predrasuda da se ljudi masovno žene zbog tih dozvola, nakon dvije godine u austriji i otprilike 5-6 priča iz uže okoline koje su se svele na to, imam dojam da si budala ako pokušaš išta drugo. kvote za radne dozvole se stalno smanjuju, čak i sa traženim vještinama (jer je to malo već i utopija, nije baš TOLIKA nestašica radne snage u europi, i nisu to poslovi za koje si ne mogu educirati nezaposlene koje već imaju, iznimka su ti sezonski poslovi i poslovi koje nitko ne želi radit, pranje guzica starcima i takve stvari, ali to ti se sad već sve radi na crno s mađaricama i slovakinjama koje mogu bit legalno u zemlji)
i ono, da ne veli sad netko da te potičem na ilegalne djelatnosti, ne velim ja da moraš sklopit ugovor s nekim, bože sačuvaj, zaljubi se :rofl::rofl:

DrSigmundFreud
19.04.2012., 19:25
i ono, da ne veli sad netko da te potičem na ilegalne djelatnosti, ne velim ja da moraš sklopit ugovor s nekim, bože sačuvaj, zaljubi se :rofl::rofl:

...može i istospolno, it works :mig:

Vojky
19.04.2012., 23:17
kvote za radne dozvole se stalno smanjuju, čak i sa traženim vještinama

Ironično, za dobiti radnu dozvolu uglavnom moraš dokazati da ti ista radi egzistencijalnih razloga ne treba - dobivaju je certificirani informatičari i inženjeri koji i ovdje rade za desetak tisuća i više kuna.

spishka
20.04.2012., 09:34
takvi se ne raspituju kako dobit vizu jer a priori znaju da se na njih ne odnose nikakva posebna ograničenja. o tome smo već pričali. minimalna visina plaće za schlüsselkraft je 2300€ bruto mjesečno. ja još nisam vidila oglas za VSS koji je nudio manju plaću od toga osim nekih socijalnih zanimanja po karitasu :ne zna::ne zna:
iako, moj je dojam na temelju druženja s mladima i obrazovanima da takvoj ekipi zapravo nije na kraj pameti trajno se naseliti u austriji. ja isto odbrojavam dane do trenutka kad dižem sidro :D zato jer onaj tko zadovoljava uvjete za radnu dozvolu u austriji zadovoljava ih manje više bilo di, pa može nać i bolje. svako malo se organizira neka tribina o tome zašto nikakvi mladi znanstvenici ne žele bit u austriji. gee, i wonder, alpska fašistoidna pripizdina u kojoj se nad tobom iživljavaju frustrirane babe u administraciji (ko i u hrvatskoj, samo šta ovdje imaju moć odlučivanja o tome možeš li ti radit na svom visokokvalificiranom radnom mjestu koje ona ni ne razumije šta je ili ne) :rofl::rofl:

vexxx0309
20.04.2012., 13:22
haha i o tom sam razmisljao ali problem je sto sam ovdje vec zauzet i u ozbiljnoj situaciji :p..u hrvatskoj posla nece biti jos godinama zato razmisljam da odem van raditi,sada kad bi tamo sklopio brak sta vec,dobio bi radnu dozvolu..ali sta npr u slucaju razvoda da li ja gubim radnu dozvolu ili?..i da li bi mogao onda dovesti iz hrvatske curu i sklopiti s njom tamo tako da i ona dobi radnu dozvolu?..ako me kuzite sta ocu reci :lol::rofl:

jer u nasoj ljepoj mladi kao ja samo razmisljaju kako pobjeci odavdje jer je sve bijeda i sirotinja :)

spishka
20.04.2012., 13:32
morao bi ostati u braku minimalno pet godina. a i nije ti to baš takva prilika. ako nađeš nekog da to odradiš čisto formalno, dotična žena (ili muškarac, haha, dobro ti kaže freud) ti to neće napraviti iz humanitarnih pobuda, nego će te dobro financijski oguliti, a istoj si na milost i nemilost jer te u svakom trenu može prijavit policiji. a kako ćeš neku djevu (ili dečka :D) uvjerit da je među vama sve ljubav i idila dok imaš doma drugu curu, to ne znam.
al ne znam, raspitaj se, ko što rekoh, ja sam dugo mislila da je to više urbana legenda nego uvriježena metoda rješavanja statusa, ali da sam imala novčić svaki put kad me netko pitao jel imam kakvu usamljenu austrijanku na poslu jer netko treba papire, sad bih bila bogata i ne bih morala bit u austriji :rofl::rofl: a i znam par likova naših koji su bili totalno iznad brakova i ozbiljnih veza dok su dejtali cure bez eu papira, al onog trena kad su našli prvu takvu, postali uzorni obiteljski ljudi :rofl::rofl:

vexxx0309
20.04.2012., 20:12
haha samo me zene zanimaju u tom slucaju :D,ali i to sto kazes doma jedna druga tamo u svakom slucaju ostajem bez ove doma xD..da znam rizik je sve takvo nesto,moze me ucijenivati i vuci pare od mene to mi netreba jer sam i ovak do grla u zna se cemu :)..da li za njemacku,ili svicarsku isti zakon vrijedi?nemam vise ideja di da probam naci neki posao..

Eysan
21.04.2012., 12:18
...može i istospolno, it works :mig:

Al tako ne mozes nista dobiti...ja se raspitivala prije par mjeseci :rofl:

Molim da nastavite na prikladnoj temi na odgovarajućem podforumu (http://www.forum.hr/showthread.php?p=39017020#post39017020), budući da tamo više navraćaju ljudi koji mogu dati konkretnije odgovore. Hvala na razumijevanju.

"neznanka"
23.04.2012., 09:44
Evo naišla sam na ovaj članak pa me zanima ako netko još ima neka iskustva vezana za branje hmelja. :confused:

http://www.tportal.hr/biznis/poslovni_vodic/188789/Berite-hmelj-u-Njemackoj-i-zaradite-do-80-eura-na-dan.html

Kako uopće doći do ovakvog posla, gdje se prijaviti, kada se kreće, bilo kakva informacija dobro došla. :D Imam ugovor do 30. 6. pa imam neku viziju o kraćem sezonskom poslu u inozemstvu, htjela bi se vratiti otprilike do 20.8., znači u vrijeme kada ponovo kreću natječaji u mojoj struci pa mi se ovo čini kao dobra prilika, samo ako ju je uopće moguće dobiti... Imate li kakav prijedlog za neki drugi sezonski posao?

@perinjo - kako si došao do tog posla branja grožđa? Postoji li nešto takvo i ove godine, gdje se prijaviti, gdje uopće tražiti takve oglase, gdje si to brao i u koje vrijeme? Vidim da smo u sličnoj situaciji pa je bilo kakva informacija dobro došla! :)

_Mystical_
23.04.2012., 15:03
...

Pa kaj možeš očekivati?
Pa neće te netko dvoriti i posluživati samo zato što ti je teško na poslu :confused:
I pazi ovo, moraš si sam kupovati hranu :confused:

To je posao gdje radiš za dnevnicu, i normalno je da ako ne radiš da nećeš dobiti plaćeno.

Ne znam, možda ja imam čudan način razmišljanja ali ako već ideš u takav posao, moraš znati da je to normalna stvar.
Kod nas je dnevnica 150 kuna ili 120 kuna ako želiš ručak, radiš cijeli dan ili na normu.
I poslije ideš doma, prat veš, kuhat ručak, spavati u kuću/sobu/stan/što već imaš. Neće poslodavac to raditi za tebe.

Molim da nastavite na prikladnoj temi na odgovarajućem podforumu (http://www.forum.hr/showthread.php?p=39044224#post39044224), budući da tamo više navraćaju ljudi koji mogu dati konkretnije odgovore. Hvala na razumijevanju.

Maria_¤
25.04.2012., 00:16
Može li me netko malo informirati o internshipovima u Njemačkoj..?
Workpermit (ova cura gore) piše da se to ne može dobiti?
Znači malo o uvjetima... na koliko dugo/kakva radna dozvola se dobije? moram li izlazit/ulazit u zemlju i te gluposti?

hvalaa

bebabubi
27.04.2012., 08:56
Mozeli mi neko pomoc ja se nalazim trenutno u njemackoj ja i moj decko odlucili smo se vjencati kako dobiti vizu dok ne sredimo sve za vjencanje, mi bi prvo da dobijem vizu pa onda da se .hvala

antik
27.04.2012., 15:37

pa kakav posao si tamo našao?

G.O.G.O.
01.05.2012., 18:43
Bok ljudi,trebam pomoć od bilo koga,dali netko zna hrvatsku firmu da radi u njemačkoj ili bilo gdje u inozemstvu MOLIM ga da mi posalje ime firme ili bilo kakav kontakt(mail,telefon,faks).U pitanju je građevina,knauf ili soboslikar,ali me nebi smetalo, čak dapače bilo kakav posao bi mi dobro dosao. HVALA

zoki-25
03.05.2012., 19:33
pozdrav može li netko staviti linkove na negleskom jeziku gdje bi se mogla pregledavat ponuda poslova u inozemstvu, evo čist me zanima što se najviše traži nešto tipa stranica kao kod nas moj posao, posao.hr i sl hvala

clamps
06.05.2012., 15:13
http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro=job&lang=en&catId=482&parentCategory=482

Puppida
07.05.2012., 13:45
Imaš isti problem kao i ja....ovdje je nemoguća misija imati normalan život,imam 25,dečko mi je u italiji i većinom putujem tamo na tjedan ili dva....ali sad nam je dosta i razmišljam da se preselim tamo....u talijanskoj sam ambasadi bila i ništa nisam pohvatala jer ima puh kufer papira koje kao po zakonu moramo imat,izvadit itd...tako da sam i ja zbunjana totalno :ne zna:

ivanah
07.05.2012., 13:55
Koliko znam (a to svakako treba provjeriti) ti se u It možeš zaposliti: a) ukoliko te neka firma 'traži' b) ukoliko se uklapaš u kvote. Naime, postoje kvote koliko ljudi iz Hr smije doći raditi u It, po djelatnostima. Tako je bilo prije desetak godina kad sam ja radila u It, ali ja sam imala već dogovoren posao i trebalo mi je tisuću papira da to bude legalno..
Što se tiče trenutne situacije, puno radim s talijanima i njima je svima katastrofa. Industija je na umoru, plaće nikakve a troškovi života (pogotovo stanovanje) su jako visoki.

veela
16.05.2012., 22:33
pozdrav,
zanima me zna li netko kako se zaposliti i koje zemlje traže liječnike za rad na platformi, gradilištu ili nešto slično? hvala

tomanchy
18.05.2012., 13:51
Pozdrav! Zanima me ima li koga ovdje da je išao raditi koje od prošlih ljeta "preko bare" ili negdje čak tu u blizni u okolne zemlje? Studentica sam i, logično, nemam prebijene pare u novčaniku pa sam htjela, čisto da se svojima malo skinem s grbače, naći neki ljetni poslić i to negdje vani iz dva razloga: prvi je taj što kod nas je nemoguće naći neko normalni posao ako nemaš vezu (pokušavala sam i preko student servisa, ali ništa), a drugi razlog je taj da bi tako mogla čak i vidjeti neku novu državu. Istraživala sam malo po internetu i vidim da uglavnom zapošljavaju studente kao animatore u različitim kampovima za klince, ali je problem što ne ispunjavam njihove uvjete s obzirom da se ne bavim plesom, glumom i slično, a to je potrebno jer treba te klince nekako i zabavit. Razmišljala sam o poslu pipničarke u britanskim pubovima ili čuvat klince nekim Francuzićima dok si oni namaču papke na Azurnoj obali. Pa me zanima dal bi me netko mogao uputiti na neku agenciju ili do neke stranice gdje bi mogla naći neki sezonski poslić u inozemstvu i da mi oni koji su to iskusili kažu svoje doživljaje.

BHV ili CCUSA. oni su baš specijalizirani za takve poslove. moj frend je bio u americi prije godinu i pol, radio kao konobar u jednom gradiću i bilo mu je super.sve što je zaradio je tamo i potrošio,ali se vratio s novim laptopom,hrpom robe i sl. zandja 3tjedna mu se pridružila cura iz HR s kojom je onda prošao NY,LA i sl.

volim čokoladu
22.05.2012., 11:01
BHV ili CCUSA. oni su baš specijalizirani za takve poslove. moj frend je bio u americi prije godinu i pol, radio kao konobar u jednom gradiću i bilo mu je super.sve što je zaradio je tamo i potrošio,ali se vratio s novim laptopom,hrpom robe i sl. zandja 3tjedna mu se pridružila cura iz HR s kojom je onda prošao NY,LA i sl.

BHV je papilova (bar za kanadu).

wildrose123
23.05.2012., 19:57
Ima li tko da ide u Kanadu možda? Preko BHV? :kava:

Altan Gobi
26.05.2012., 17:13
pa kakav posao si tamo našao?

evo radim vec mjesec dana u Mongoliji, predajem o vatrogastvu, to sam slucajno nasao jer sam mislio ici u kompanije sto vrse iskapanja raznih ruda,
inace posla ovdje ima koliko hoces a moze se i lijepo zaradit s tim da je sve puno jeftinije nego kod nas,
ako koga zanima Mongolija neka se javi,

Altan Gobi
26.05.2012., 17:15
pozdrav,
zanima me zna li netko kako se zaposliti i koje zemlje traže liječnike za rad na platformi, gradilištu ili nešto slično? hvala

evo da ti kazem da u Mongoliji traze ljecnike za rudarske kompanije, znam dva amera doktora koji tu rade

dado85
27.05.2012., 15:46
evo radim vec mjesec dana u Mongoliji, predajem o vatrogastvu, to sam slucajno nasao jer sam mislio ici u kompanije sto vrse iskapanja raznih ruda,
inace posla ovdje ima koliko hoces a moze se i lijepo zaradit s tim da je sve puno jeftinije nego kod nas,

Pozdrav, zanima me kakvi su ti dojmovi o zivljenju u Mongoliji opcenito? I mislis li da ima ikakvog posla za ljude koji su zavrsili neke društvene znanosti?

Altan Gobi
28.05.2012., 00:22
Pozdrav, zanima me kakvi su ti dojmovi o zivljenju u Mongoliji opcenito? I mislis li da ima ikakvog posla za ljude koji su zavrsili neke društvene znanosti?

meni je ok, stim da je sve jeftinije nego kod nas, a moze se zaradit vise! ze drustvene znanosti neznam , sto konkretno? upoznao sam dosta stranaca koji su ovdje pa i svakakvih zanimanja

čoksi
30.05.2012., 14:01
molim pomoć - zanima me ako nađem firmu u njemačkoj koja garantira da će me zaposliti, dali je to dovoljno da dobijem vizu?

imam fakultet, jezik znam savršeno te sam već živjela u njemačkoj 6 godina i školovala se gore.

zanima me što prvo trebam ? pronaći firmu pa onda ? i dali ta firma mora tražiti neka odobrenja, recimo jer nije deficitarno zanimanje i sl? koliko traje cijeli postupak i nakoliko se dobija viza ako je posao za stalno??

drot13
30.05.2012., 14:27
Mislim da ćeš konkretnije odgovore dobiti na podforumu Dijaspora (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=22).:top:

ivana452
03.06.2012., 20:35
Ej ljudi molim vas pomagajte, zanima me jeli iko možda radio za firmu Diamonds International bilo gdje u svijetu, ili ako znate nekoga da je radio? (ili ako netko zna nekoga tko zan nekoga :D ).... Meni je trenutno u igri za Mexico i bilo kakava informacija bi mi i više nego dobro došla. :ne zna:

Hvala

davegahan
08.06.2012., 21:16
Pozdrav!
Našao sam oglas u Plavom oglasniku za posao kovinotokara 30 tak km od Hamburga u firmi SPIKO čiji je vlasnik Stjepan Spiko (naš čovjek)...
Jeli netko čuo, bio, vidio, iskusio..?
Naime, ovdje imam siguran posao u struci u kojem mi je plaća ista već 6 godina i ne vidim nikakav pomak na bolje...Možda tražim kruha nad pogačom? Što vi mislite? Ne moram posebno naglašavati da mi je malo sumnjivo jer ne ide preko HZZ-a...Hvala!:confused:

mil mil
09.06.2012., 13:29
Pozdrav.
I mene zanima odlazak preko Bare. Koje agencije osim BHV-a i CCUSA-e još posreduju za rad u Americi?

sminti
11.06.2012., 19:51
Bok svima dali je netko bio na razgovoru u petak 8.6 za Diamonds international?
molim neka mi se javi

alexandar09
20.06.2012., 15:19
uff,di da počnem...evo ovako u proteklih pola godine sam se bila "zagrijala" za posao na cruserima(kruzerima:rolleyes:),a kako sam tada imala manje od 19 i praktički tek napustila školske klupe,odlučila sam malo pričekati.U međuvremenu se je moj školski kolega zaposlio istog trena (znači sa 18) i još uvijek se kreće u tom poslu :).Eh sad,danas sam kontaktirala par agencija ap i ep i naravno rekla godine na što su mi oni rekli da se politika kompanija promijenila i da primaju tek od 21 god. (moja sreća:durica:503:).Tako da sad kao neku alternativu imam taj famozni Ferrari World u Abu Dhabiju :ne zna:
Sad me zanima dali je itko radio/će radit/se apliciro tamo?njuškala sam po netu ali informacija ima na kapaljku :kava:

Ja sam dobio ugovor za Yas Waterpark u Abu Dhabiu,to ti je u sklopu Farah Leisura i veoma blitu Ferrari centru.Ni sam ne znam da li jos da prihvatim.Plata je 450$ i obavezna si na ugovor barem 6 mjeseci ali ako ostanes manje od godinu dana,placas sve troskove.Posle godine ne placas nista osim kartu kuci.

skayli
26.06.2012., 11:55
meni je ok, stim da je sve jeftinije nego kod nas, a moze se zaradit vise! ze drustvene znanosti neznam , sto konkretno? upoznao sam dosta stranaca koji su ovdje pa i svakakvih zanimanja

Ima li tamo gore kakvog interesa za diplomiranog ekonomistu?
Pošto ovdje taj kadar zajedno sa dipl. pravnicima rade na mješanju betona i lopatarenja :503:
Otišla mi kolegica u Mongoliju. Zanima me kako je tamo.

Altan Gobi
27.06.2012., 12:12
Ima li tamo gore kakvog interesa za diplomiranog ekonomistu?
Pošto ovdje taj kadar zajedno sa dipl. pravnicima rade na mješanju betona i lopatarenja :503:
Otišla mi kolegica u Mongoliju. Zanima me kako je tamo.

kad je otisla, dal je mogu kako kontaktirat? posto neznam nikod od hrvata ovdje..

skayli
28.06.2012., 08:28
kad je otisla, dal je mogu kako kontaktirat? posto neznam nikod od hrvata ovdje..

Otišla je lani. Nažalost nemogu je kontaktirati.
Inače završila je ekonomski fax i nisam siguran koji posao radi.
Imaš li kakav savjet i dojmove kako ti je tamo?
Ako ti je dobro reci, možda nas dođe više hrvata k tebi pa nebuš sam. :)

Altan Gobi
28.06.2012., 09:58
Otišla je lani. Nažalost nemogu je kontaktirati.
Inače završila je ekonomski fax i nisam siguran koji posao radi.
Imaš li kakav savjet i dojmove kako ti je tamo?
Ako ti je dobro reci, možda nas dođe više hrvata k tebi pa nebuš sam. :)

pa meni je odlicno, zakoni isto nisu rigorozni kao kod nas, nekidan sam se nasmija kad nas je zaustavila policija za pojas, jebiga mislio sam sad ce me oderat kad kazna je cijelih cca.. 35 kuna, heheh ima posla koliko hoces , tako da su i ljudi nauceni na to, pa ako se gazda izgalami na nekog isti odma daje otkaz i isti dan nastavlja na drugom poslu,
gorivo je jeftino, stanovi mislim 4 puta jeftiniji nego kod nas,
sve u svemu moze se jako lijepo zivit

skayli
28.06.2012., 10:38
pa meni je odlicno, zakoni isto nisu rigorozni kao kod nas, nekidan sam se nasmija kad nas je zaustavila policija za pojas, jebiga mislio sam sad ce me oderat kad kazna je cijelih cca.. 35 kuna, heheh ima posla koliko hoces , tako da su i ljudi nauceni na to, pa ako se gazda izgalami na nekog isti odma daje otkaz i isti dan nastavlja na drugom poslu,
gorivo je jeftino, stanovi mislim 4 puta jeftiniji nego kod nas,
sve u svemu moze se jako lijepo zivit

Lijepo..., zamolio bi te da se registriraš na ovaj forum pa da ti mogu poslati koju privatnu poruku.
Imam te svašta za pitati. A koji posao radiš?

Altan Gobi
28.06.2012., 11:20
Lijepo..., zamolio bi te da se registriraš na ovaj forum pa da ti mogu poslati koju privatnu poruku.
Imam te svašta za pitati. A koji posao radiš?

pa kako mogu pisat ako nisam registriran?

Altan Gobi
29.06.2012., 02:36
evo dobio sam dosta pp-a s istim pitanjem pa vam napisem ovdje odgovor
26 godina, otisao sam u mongoliju zbog mogucnosti pronalaska posla i zena mi je iz mongolije,probali smo zivjet u RH al neide
po zanimanju sam vatrogasni tehnicar i radim kao fire trening director za NFPA level 1 i 2,
posla ovdje ima najvise u mining kompanijama, zivot je cisto ok, benzin je oko 5kn a stanovi su 4 puta jeftiniji neg kod nas..
ako ko hoce radit ovdje neka aplicira online na stranice od RIO TINTO i Leighton asia.
jos da kazem da papire nije tesko dobit samo se ceka oko 2 mjeseca.

skayli
29.06.2012., 10:06
evo dobio sam dosta pp-a s istim pitanjem pa vam napisem ovdje odgovor
26 godina, otisao sam u mongoliju zbog mogucnosti pronalaska posla i zena mi je iz mongolije,probali smo zivjet u RH al neide
po zanimanju sam vatrogasni tehnicar i radim kao fire trening director za NFPA level 1 i 2,
posla ovdje ima najvise u mining kompanijama, zivot je cisto ok, benzin je oko 5kn a stanovi su 4 puta jeftiniji neg kod nas..
ako ko hoce radit ovdje neka aplicira online na stranice od RIO TINTO i Leighton asia.
jos da kazem da papire nije tesko dobit samo se ceka oko 2 mjeseca.

A kakve su plaće? Se da gore kaj zaradit pa doć nakon godinu dana doma s nekom pristojnom cifrom?

marek0007
05.07.2012., 13:25
Evo zanima me kako dobiti posao u Kanadi, jel postoje neki natječaji, kako se prijaviti i gdje.. i ostali detalji...:kava:
Jel netko radio a da nije imao nikoga gore ni neku drugu vezu.... ?

antonic
06.07.2012., 09:39
http://www.cic.gc.ca/english/

Altan Gobi
08.07.2012., 05:39
A kakve su plaće? Se da gore kaj zaradit pa doć nakon godinu dana doma s nekom pristojnom cifrom?

a ovisi sto radis, ako si neki inzinjer mozes jako lijepo zaradit, pa nedolaze ameri kanadjani i englezi bezveze ovamo.

antonic
11.07.2012., 15:45
Bok.

Evo ja sam dipl. ing. elektrotehnike sa 3 godine staza u brodogradnji. I dizajna sistema i rada na samim instalacijama. Pa u skladu s tim bi molija ako ima neko nekakav tip di se moze poslat CV ili pregledat ponuda poslova?

Thx.

tommy6865
11.07.2012., 21:32
Sta mislite o ovome? Jel mi netko moze preopruciti neki sezonski posao i dati neki link ili nesto. Inace nije mi problem nista raditi, jer sad radim teski fizicki posao, a za minimalac.
http://svastanesta2012.blogspot.com/2012/03/sezonski-posao-u-njemackojfrankfurtu.html

DrSigmundFreud
12.07.2012., 07:49
Bok.

Evo ja sam dipl. ing. elektrotehnike sa 3 godine staza u brodogradnji. I dizajna sistema i rada na samim instalacijama. Pa u skladu s tim bi molija ako ima neko nekakav tip di se moze poslat CV ili pregledat ponuda poslova?

Thx.

pošalji cv ovima

http://www.oeswag-werft.at/
imaju i mašinogradnju
http://www.oeswag-maschinenbau.at/

ako imaju potrebu mislim da za papiere neće biti problema

nabolje normirani eu-cv
http://www.europass.at/article/articleview/1/1/2/?swlang=en
ako ide njemački, a i engleski je ok

antonic
12.07.2012., 12:36
Evo poslano... zahvaljujem!

lilita
12.07.2012., 14:45
Ima li ko poznanika ili nekoga bližnjega koji se uspio zaposliti sa završenim hrvatskim ekonomskim fakultetom u inozemstvu (Austrija, Njemačka, Švedska, Norveška..)? Naravno ne na pranju, čišćenju i peglanju :Dveć u bilo kakvoj ekonomskoj struci pa makar i u niže rangiranim (srednjoškolskim)?

DrSigmundFreud
13.07.2012., 08:11
bilanca nakon jedne godine "rot-weiß-rot-karte" za državljane izvan eu

od ca. 2.000 zahtjeva za radnu dozvlu je odobreno 1.522, od toga

400 za razne managere (to su uglavnom koncerni uvoze svoje ljude iz filijala)
306 IT - tehničari ( vrlo traženo)
164 profesionalni športaši
97 office-personal (i to su uglavnom koncerni uvoze svoje ljude iz filijala)
88 mašinskih ing. (ist vrlo traženo)
64 arhitekta
64 zdavstveni personal
itd.

po nacinalnosti
167 rusi
159 bosanci
154 usa-državljani
149 hrvati
102 srbi
95 ukrajinici
itd...

http://kurier.at/wirtschaft/4503236-mehr-fachkraefte-aus-drittstaaten.php
https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/12/Seite.120308.html

Relictor
14.07.2012., 10:26
Bok.

Ja sam dipl. ing. infomacijskih tehnologija. Tek sam nedavno završio, radno iskustvo u struci nemam. Pa u skladu s tim bi molio ako ima neko nekakav savjet gdje se moze poslat CV ili pregledat ponuda poslova (graduate/junior poslovi)? Za sada sam tražio na euresu ali još ništa od toga.

Thx.

vroko
14.07.2012., 20:39
...evo ovako, od svega navedenog mene najviše zanima posao na crnjaka i to čuvanje i njegovanje starijih osoba u Austriji i to u turama od 15 dana, zna li netko za tako nešto?

matijaVM
16.07.2012., 06:56
interesiraju me prvi koraci, šta je potrebno da bi se tamo zaposlio? burza rada, uvjeti... hvala

Adelline
16.07.2012., 10:16
Ljudi dragi!

Neznam dal sam na dobroj temi, ali zanima me sljedeće...
Dragi i ja ženimo se druge godine u 10.mjesecu.
Kasnije, nakon svadbe htjeli bismo otić u Austriju raditi, jer ovdje od naše struke nema kruha, a da ne napominjem da su me na svakom razgovoru za posao prvo pitali da li imam iskustva... a naravno da nemam, kad je svakom poslodavcu to prvo pitanje... tehničarka sam cestovnog prometa, i voljela bi raditi u nekoj tvrtki tamo gore koja posluje sa Hrvatskom ( mada možda za početak i previše želim. )
Dragi je tehničar za računalstvo, trenutno radi u jednoj tzv. "tele-net" tvrtci, koja po našem mišljenju možda ne plaća dovoljno za njegov trud ( mada bolje išta nego ništa u današnje vrijeme, ali nije ni lako radit po kiši, grmljavini, hladnoći, penjajući se na 70-m visoke stupove...)
On bi možda bio spreman i na posao održavanja, s time da nam je jedan kolega koji godinama živi i radi u Austriji na održavanju nekih objekata rekao da njemu nema plaće ispod 1000 €.
Ni on ni ja neznamo baš perfektno njemački, ali mislim da bismo uz malo truda i svakodnevne komunikacije uspjeli donekle naučiti...

E sad je pitanje... koji su prvi koraci za dozvolu za odlazak, papire, i ostale "pravne" stvari koje treba riješiti...?
Dal se uz zajedničko prezime lakše dobe papiri?

Hvala vam, ko god da mi nešto savjetuje, dobro dođe!

spishka
16.07.2012., 10:28
morat ćete se oženit ne međusobno nego svatko za nekog tko već ima papire u austriji, pa tako :ne zna: sorry na cinizmu, ali meni je stvarno neizmjerno obijesno kad ljudi koji legalno žive i borave u austriji od nekih vremena kad je europa i imigracija bila nešto drugo pričaju ljudima u hrvatskoj o uvjetima rada i plaćama i kurcima palcima, zaboravljajući pritom napomenuti da pristup austrijskom tržištu rada s hrvatskim pasošem možeš steći na samo dva načina - kao ključna radna snaga (ovih 1500 koje je gore spomenuo freud) i kao član obitelji (onih par desetaka tisuća godišnje od kojih austrijancima pada mrak na oči). ako niste ništa od toga, to se jednostavno neće dogoditi, osim ako nemate neke moćne veze i/ili ogromne količine novca za podmazati na pravim mjestima (ako mislite da tog u austriji nema, to je prva iluzija koje se treba okanit :D). ako želite emigrirati redovnim putem, kanada ili australija ili čekanje da hrvatska uđe u eu pa vidite koje države nisu stavile ograničenja (austrija će teško bit u tim državama). ostalo su puste sanje bez konkretne ponude za visokokvalificirani, sezonski ili deficitarni posao.

nek ti muž pokuša naći posao s kojim ćete upasti u ove RWR sheme (par postova poviše). kako bi to drugačije uspjelo nemam pojma. muljaža ima raznih, to definitivno stoji, ali da znate nekog tko vam to može srediti ne biste se raspitivali na forumu.

Dukkai
17.07.2012., 11:23
nabolje normirani eu-cv
http://www.europass.at/article/articleview/1/1/2/?swlang=en
ako ide njemački, a i engleski je ok

Ja sam cuo da poslodavci bas previse ne cijene taj europassov CV. :ne zna:

željkoc
19.07.2012., 05:21
Jel zna iko ista o sezonskim poslovima u Njemackoj, (ono branje voca, povrca)
svi pricaju o tome, i da se tam zaradi al kak doci do oglasa za te poslove, nigdje ih nema, ili do poslodavca

anna_maria
19.07.2012., 22:24
Jel zna iko ista o sezonskim poslovima u Njemackoj, (ono branje voca, povrca)
svi pricaju o tome, i da se tam zaradi al kak doci do oglasa za te poslove, nigdje ih nema, ili do poslodavca

http://www.moj-posao.net/Vijest/71759/Sto-je-potrebno-za-rad-u-Njemackoj/58/

prvi korak dakle:
Zainteresirani kandidati popunjavaju obrazac prijave koji je potrebno dostaviti Hrvatskom zavodu za zapošljavanje, Područnoj službi/ispostavi prema mjestu prebivališta, savjetniku zaduženom za zapošljavanje u inozemstvu (informacija o savjetniku može se dobiti na info-pultu područne službe/ispostave).

crna-legia
20.07.2012., 21:04
pozdrav forumasi

sto se tice rot weiss rot karte;

zivim u hr i hrvat sam
radim u firmi po terenima diljem europe, gradevinski limar sam

ima jedna austrijska firma koja bi me zaposlila, ali me muci srednja skola

nju nemam zavrsenu, a u svom poslu sam jako dobar majstor sa 10- godisnjim iskustvom

moze li se na temelju radnog iskustva ishoditi neka potvrda, gdje i kako?

ili nekako doc do potvrde o zavrsenoj limarskoj skoli, pa nije to medicina :)

molim za savjet, upute

DrSigmundFreud
21.07.2012., 19:58
pozdrav forumasi

sto se tice rot weiss rot karte;

zivim u hr i hrvat sam
radim u firmi po terenima diljem europe, gradevinski limar sam

ima jedna austrijska firma koja bi me zaposlila, ali me muci srednja skola

nju nemam zavrsenu, a u svom poslu sam jako dobar majstor sa 10- godisnjim iskustvom

moze li se na temelju radnog iskustva ishoditi neka potvrda, gdje i kako?

ili nekako doc do potvrde o zavrsenoj limarskoj skoli, pa nije to medicina :)

molim za savjet, upute

što se tiče rot-weiß-rot karte tu je već sve rečeno i napisano, to ide strogo formalistički :kava:
iako inače austrijanci u tom pogledu nisu nimalo fomalisti, solidna praksa i iskustvo više vrijede nego formalno obrazovnje

puno veći problem je tvoj nick, fašiste ovdje nitko ne voli :bljak:

DrSigmundFreud
21.07.2012., 20:02
Ja sam cuo da poslodavci bas previse ne cijene taj europassov CV. :ne zna:

ako se kao austrijanac unutar države krećeš onda je to tako, tu postaji već jedan uhodan layout...
ali ako dolaziš izvana onda ti je najbolji taj eu-cv, tu nemreš ništa fulat...

crna-legia
21.07.2012., 21:27
puno veći problem je tvoj nick, fašiste ovdje nitko ne voli :bljak:[/QUOTE]

hahaha, strasno :))

gjuro88
24.07.2012., 17:32
Pozdrav!

Dobio sam posao u ruskoj firmi Velesstroy kao mehaničar na održavanju strojeva.
Firma gradi naftovode i crpne stanice za naftu. Navodno radi dosta srba za njih pa me zanima kakva je to firma i kakvi su međuljudski odnosi i opčenito informacije u i iskustva o rusiji i o ovoj firmi.

Hvala

chbr2a
29.07.2012., 16:10
kako prolaze godisnja doba tako stize i jesen i besposličarska zima.

ovoga ljeta razmisljam o nekom planu da odem negdje nauciti jezik i necime se bavim. dali bi to bio posao ili nekakvo volontiranje je sasvim nebitno.
bitno je samo da sam ja tamo i da sam u djiru da naucim jezik.

konkretno mislim da bi njemacki vrlo brzo ispekao- bolje nego na bilokojem tecaju kod nas , no namece se pitanje sta tamo raditi da budes cesto medju domacim ljudima s kojima ces komunicirati.

haaaaa ????

Baggio
04.08.2012., 12:45
Ispricavam se,nisam citao temu radi sporog mobile interneta bi to trajalo vjecnost.Zanima me okvirno i informativno isplati li se uloziti u neki MBA pored zavrsenog hr pravnog faxa s ciljem dobivanja posla u kanadi?Dakle bi li time bile vece sanse nalazenja Vss posla.Druga opcija bi bila zavrsavanje nekih informatickih tecajeva(web dizajn i sl).thx

LaF_1985
11.08.2012., 20:08
Predao 16.4. zahtjev za vizu i boravišnu dozvolu (Njemačka)
Zavrišo 5 god FER-a i dobio ugovor u Siemens-u.

Znači proteklo je nekih 3,5-4 mjeseca do danas i ništa osim da je zahtjev u obradi (u Ambasadi) grrrr :mudri:
S obzirom da čujem razne priče o vremenu čekanja koje ide čak i do 6 mjeseci, pitam nekoga da li je imao slična iskustva sa ovim postupkom traženja dozvola i koliko se mogu nadati da će to sve pozitivno završiti.
Koga bih trebalo zvati gore da provjerim što se događa sa zahtjevom i da li se to može uopće?

Ljudi pliz više su mi živci otišli od čekanja :503:

cici mici12
12.08.2012., 18:39
sta mislite ocu li se prije zaposliti u inozemstvu s farmacijom ili medicinom?

dogythedog
13.08.2012., 11:28
Dali mi neko moze pomoc pa par korisnih savjeta i informacija u vezi posla i života u Dubai-ju?
Osobno planiram ići tamo raditi neki posao vezan uz sport pa me zanimaju sve informacije koje mogu dobit.
Hvala

Alpagueur
14.08.2012., 16:11
sta mislite ocu li se prije zaposliti u inozemstvu s farmacijom ili medicinom?

Medicinom.

Altan Gobi
17.08.2012., 08:53
Medicinom.

s medicinom mozes gdje hoces

MelekTaus87
18.08.2012., 21:59
Pozdrav svima na forumu...Planiram sa mladjim bratom krenuti na put u Australiju pocetkom sljedece godine u potrazi za poslom i malo boljim zivotom.Nepoznajemo nikoga tamo,ali smo uspijeli ustediti nesto vise od 10.000 eura sto mislim da je dovoljno za pocetak...Moze li mi netko na ovom forumu pomoci pojasniti kako doci do vize i sto je sve potrebno za ostanak u Australiji najmanje 6 mjeseci,takodjer i drugi savjeti su dobrodosli...Zahvaljujem unaprijed...

tommy6865
19.08.2012., 15:23
pozdrav. Po zanimanju racunalni tehnicar za strojarstvo. Dobro poznavanje rada na CNC stroju. Dobar u crtanju AUTOcad-om, inventorom(3D). Radio kao bravar. Trazim posao u inozemstvu. Dajem 500e od prve place..

filmko
27.08.2012., 20:08
Dobio sam ponudu da radim ko učitelj engleskog. Dal netko zna nesto o radu u Kini, il ima nekih iskustava sa kinezima?

facersplaca
27.08.2012., 20:14
Dobio sam ponudu da radim ko učitelj engleskog. Dal netko zna nesto o radu u Kini, il ima nekih iskustava sa kinezima?

Meni su nudili posao u Šangaju i na Tajlandu.
To je dobro iskustvo, ali ne računaj da ćeš išta zaradit jer je standrad niži. A ne stigneš ni puno putovat, ako si to mislio, osim među semstrima, iako, imaju i ljetne škole.
Valjda sve ovisi o tome gdje ćeš radit: školi jezika, osnovnoj, srednjoj, faks...
Ja sam na kraju otišao u Brazil i nisam požalio.

beca5
27.08.2012., 20:31
treba bježati iz RH...ovdje posao jako teško naći

volim čokoladu
28.08.2012., 09:41
Pozdrav svima na forumu...Planiram sa mladjim bratom krenuti na put u Australiju pocetkom sljedece godine u potrazi za poslom i malo boljim zivotom.Nepoznajemo nikoga tamo,ali smo uspijeli ustediti nesto vise od 10.000 eura sto mislim da je dovoljno za pocetak...Moze li mi netko na ovom forumu pomoci pojasniti kako doci do vize i sto je sve potrebno za ostanak u Australiji najmanje 6 mjeseci,takodjer i drugi savjeti su dobrodosli...Zahvaljujem unaprijed...

mislim da na Dijaspori imaš pod forum baš vezan za imigraciju u Australiju pa pogledaj.

tužni cvjetić
28.08.2012., 20:19
Molim administratore da maknu temu gje joj je mjesto, ja nisam bla sigurna :)

Ugl, zanima me sljedeće.
Ako imam ponuđen posao u Njemačkoj, dakle, već sam ga našla. Što je sve potrebno napraviti da tamo i odem?
Gdje se moram obratiti, kome, što je sve potrebno?
Posao je na tri mjeseca.

Molim vas htino pomoć
hvalaaa

drot13
28.08.2012., 20:53
Mislim da ćeš na ovoj temi (http://www.forum.hr/showthread.php?t=13768&page=320) pronaći više informacija.:top:

denonth
02.09.2012., 22:30
Pozdrav svima,

Trebam informacije o otvaranju firme ( Ltd ) u Velikoj Britaniji. Naime znam da se može preko interneta kod njih sve napraviti ali mene zanimaju konkretno zakoni.

Dali sa tom Ltd poduzećem možeš poslovati u Hrvatskoj? Znam da u EU možeš bez problema poslovati. Kako je sa porezima? Plačaš poreze po UK zakonu ili zakonu države sa kojom posluješ.

Dajte neka iskustva ili prijedloge.

Hvala svima.

lopac
03.09.2012., 11:13
pozdrav, zanimaju me iskustva sa pronalaženjem posla u Austriji, ili ako još bolje u spomenutom gradu iz naslova.
Mane su možda i prevelike..nepoznavanje njemačkog jezika (engleski solidan) i završena škola za referenta (nažalost).
unaprijed hvala

pep000
05.09.2012., 20:13
Pozdrav svima,

ispričavam se ako ova tema već negdje postoji, no molila bih vas za pomoć.

Naime, zanima me kako doći do IT posla u zemljama EU, posebice u Austriji.

Tražim posao za sebe (ing.) i još jednu osobu (dipl.ing.), ja znam njemački, on ne zna, no voljan je naučiti.

Zanima nas područje open source Web programiranja (PHP), administriranje baza i općenito Web, a također i sys admin poslovi (win server, linux, mreže)...

Molim za konstruktivan prijedlog i ako netko zna kome bih se izravno mogla obratiti.

Hvala!

Pozdrav,
P.

sp0ck
06.09.2012., 10:13
Pozdrav svima,

ispričavam se ako ova tema već negdje postoji, no molila bih vas za pomoć.

Naime, zanima me kako doći do IT posla u zemljama EU, posebice u Austriji.

Tražim posao za sebe (ing.) i još jednu osobu (dipl.ing.), ja znam njemački, on ne zna, no voljan je naučiti.

Zanima nas područje open source Web programiranja (PHP), administriranje baza i općenito Web, a također i sys admin poslovi (win server, linux, mreže)...

Molim za konstruktivan prijedlog i ako netko zna kome bih se izravno mogla obratiti.

Hvala!

Pozdrav,
P.
Oglas za posao?

Ne, stvarno - nadji lijepo oglas koji ti pase, a da ne moras biti EU citizen. Prodji interview, ako vrijedis i poslodavac te zeli, postupak vize ide jako brzo. Posudi barem 3000 eura za start u njemackoj(to su rijeci frenda koji je prije vise od godine dana otisao tamo raditi kao .net dev)

sp0ck
06.09.2012., 10:15
racunaj da ce ti samo na vizu otici po glavi 3500$. Bio sam ovo ljeto u Sydneyu. Uzasno je sve skupo(za nas standard). mjesecno soba je 900$ ako imas srece. Nadji prvo posao, nemoj na slijepo ici.

vamosGringo
12.09.2012., 02:31
E ovako dragi forumaši...jucer mi je frend rekao za posao u Rusiji u Sočiju...Pravi se Olimpijski grad,za zimske olimpijske igre 2014...potrebno je jos 2000 radnika,tako da i dalje zaposljavaju jer kasne sa izradom hotela i ostalih gradjevina...ja i frend smo razmisljali da idemo...znam raditi dosta stvari sto se tice gradjevine,place su im dobre,variraju od 1200 do 2100 $,ovisi o poslu koji radite i koliko ga dobro radite...Tako nam je bar rekao tip kojeg smo zvali u vezi tog posla...Zanima me da li je neko imao slicnog iskustva i koliko izgleda imamo da ce nas ti ljudi platiti,radi se o ugovoru na godinu dana...Ne zelim da odgulim godinu dana i da se na kraju vratim kuci poderanih gaca..da li je neko bio vec tamo ili zna nekoga ko je bio i kako je prosao...Da li se vratio kao Pukovnik ili Pokojnik...Hvala unapred...Pozdrav :kava:

linux2
19.09.2012., 19:24
Šta mislite da li bi informatički certifikati + iskustvo u radu u informatici bili dovoljni za zaposlenje u inozemstvu u IT sektoru ili poslodavac preferira isključivo fakultetsku diplomu. Znači govorimo o inozemnom tržištu rada. Kako sam vidio po nekim inozemnim oglasima spominju se certifikati kao plus i prednost pri zaposlenju, pri čemu se ne navodi fakultet kao uvjet.

UltraHardcore
19.09.2012., 19:39
Svaka stvar koju navedeš u CV-u ti je dodatni + i recimo kad bi se pojavio kandidat poput tebe a ti imaš certifikat i on nema sigurnije je da bu prije tebe zaposlio. Barem tako neka zdrava logika govori.

redrose3
20.09.2012., 09:19
ja ću uskoro navršiti 35 godina.2 godine sam bez posla.nešto sam uskakala kolegici.sad idem na tečaj engleskog da ga usavršim...bila sam na par razgovora za posao ali ništa.kruzer sam pokušala ali mi je bil aponudjena samo Costa pa nisam prihvatila ..sad trebam ponovno cijelu proceduru..trošak je dosta u startu-2000 eura...ne ide ni staž ništa.ima li koja bolja varijanta?netko za dati pametan savjet?kamo krenuti?kome se obratiti?
završila sam ekonomiju ali nebitno na koncu..svašta sam radila..recepciju, ured, konobarila, terenska komercijala..umorila sam se od tu od ovog sistema više..pričam engleski njemački i talijanski-ne savršeno kao materinje ali razumijem...

Garofeeder
21.09.2012., 04:35
E ovako dragi forumaši...jucer mi je frend rekao za posao u Rusiji u Sočiju...Pravi se Olimpijski grad,za zimske olimpijske igre 2014...potrebno je jos 2000 radnika,tako da i dalje zaposljavaju jer kasne sa izradom hotela i ostalih gradjevina...ja i frend smo razmisljali da idemo...znam raditi dosta stvari sto se tice gradjevine,place su im dobre,variraju od 1200 do 2100 $,ovisi o poslu koji radite i koliko ga dobro radite...Tako nam je bar rekao tip kojeg smo zvali u vezi tog posla...Zanima me da li je neko imao slicnog iskustva i koliko izgleda imamo da ce nas ti ljudi platiti,radi se o ugovoru na godinu dana...Ne zelim da odgulim godinu dana i da se na kraju vratim kuci poderanih gaca..da li je neko bio vec tamo ili zna nekoga ko je bio i kako je prosao...Da li se vratio kao Pukovnik ili Pokojnik...Hvala unapred...Pozdrav :kava:

Koliko traze da platis osiguranje?

daneman
21.09.2012., 20:22
Njemačko veleposlanstvo u Zagrebu objavilo je da od 1. listopada 2012. uvodi termine za podnošenje zahtjeva za vize. Svi oni koji namjeravaju ići raditi u Njemačku moraju unaprijed rezervirati svoj termin preko online sustava.

U priopćenju Veleposlanstva navodi se da svaki podnositelj zahtjeva mora unaprijed rezervirati svoj termin preko online sustava za dodjelu termina, što je već sada moguće.

Rezervacija termina je besplatna i može se otkazati.

Novost je što se vize više neće moći izdavati isti dan. Za detaširane, sezonske i gostujuće radnike to znači da se putovnica s vizom u pravilu izdaje tek idući radni dan nakon podnošenja zahtjeva.

Više informacija s možete pronaći na stranici veleposlanstva Njemačke.

Izvor
Danas.hr (http://danas.net.hr/hrvatska/veleposlanstvo-njemacka-jednim-klikom-do-radne-vize-za-njemacku?utm_source=facebook&utm_medium=danas_hrvatska&utm_campaign=danasfbpage)

Joza
21.09.2012., 21:42
Pozz svima

u zadnje vrijeme često nailazim na članke na nekim portalima kako se u Njemačkoj, Austriji traži radna snaga, od inženjera do običnih radnika, ali nigdje ne piše gdje se mogu prijaviti? Da li je to neka patka ili?

Jel zna netko gdje bih trebao otići i reći ja hoću raditi, dajte mi posao? Na koju se adresu moram javiti? Ima li kakva posrednička firma u Hr. koja pomaže u pronalasku poslova?

Inače sam VSS - teh. fakultet, sa dvije godine radnog iskustva...

goranbm
22.09.2012., 23:09
Mene bi zanimala ista stvar, gdje krenuti u pokušaju ostvarivanja radne karijere u inozemstvu ?? Nešto tipa Belgija, Luxemburg i sl. ??

neve_ergosum
23.09.2012., 07:48
Pozz svima

u zadnje vrijeme često nailazim na članke na nekim portalima kako se u Njemačkoj, Austriji traži radna snaga, od inženjera do običnih radnika, ali nigdje ne piše gdje se mogu prijaviti? Da li je to neka patka ili?

Jel zna netko gdje bih trebao otići i reći ja hoću raditi, dajte mi posao? Na koju se adresu moram javiti? Ima li kakva posrednička firma u Hr. koja pomaže u pronalasku poslova?

Inače sam VSS - teh. fakultet, sa dvije godine radnog iskustva...

U HZZ postoji Migracijski informacijski centar...ne znam jesu li čemu, ali mogao bi pokašat tamo dobit koju konkretnu informaciju...
al brijem da si propustio najnoviji krug za Njemačku ...bilo je 11 i 12.9.
evo popisa poslova
http://www.hzz.hr/DocSlike/Popis_zanimanja_za_postupak_selekcije_rujan_Zagreb _2012.pdf

Joza
23.09.2012., 18:28
U HZZ postoji Migracijski informacijski centar...ne znam jesu li čemu, ali mogao bi pokašat tamo dobit koju konkretnu informaciju...
al brijem da si propustio najnoviji krug za Njemačku ...bilo je 11 i 12.9.
evo popisa poslova
http://www.hzz.hr/DocSlike/Popis_zanimanja_za_postupak_selekcije_rujan_Zagreb _2012.pdf

Hvala. Za ovo ni nisam znao.

Iako bih volio više da postoji neka posrednička agencija za takve stvari, a ne preko HZZ-a.

RAKOVO DJETE
24.09.2012., 16:11

pozzzz Altan Gobi...trebao bih neke informacije o uvjetima zapošljavanja,viza,dozvole u Mongoliji,ako možeš javi se ,bio bih ti zahvalan,imam tamo kolegu pa i od njega pokušavam saznat stanje...javi se,hvala ti unaprijed!

krejmr
30.09.2012., 10:39
Poštovani virtualni prijatelji!

Pokrećem temu o mogućnostima zapošljavanja u Novom Zelandu i kanadi.

Naime, završio sam fizioterapiju i čekam već godinu dana staž!! kako je krenulo, neće ga biti slijedeće dvije godine.

I što sada? Mlad, imam znanje,diplomu,elan, želju za poslom..valjalo bi potražiti neko drugo mjesto pod suncem.

Na Forumu je već bila tema, ali su svi postovi zastarjeli, stoga ima li itko kakvih spoznaja i iskustava o traženju posla,dobivanju radne dozvole i odlasku u NZ ili CA?

Sad..što je bolje? Kanada vs.Novi Zeland

lijep pozdrav i nadam se da će ova tema mnogima pomoći

pozdrav:)

mojca1
30.09.2012., 21:28
teme već postoje na dijaspori

drot13
30.09.2012., 22:24
Također preporučam Dijasporu (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=22) za takva pitanja.:top:

xinban
07.10.2012., 21:01
pozdrav
Zanima me dali netko zna konkretne portale ili možda firme u njemačkoj koje bi zaposljavale ing. strojarstva.

LucijaD
08.10.2012., 01:13
upoznata sam sa poslovnom mogućnosti rada u Kini, za odgajatelje ili učitelje engleskog jezika koji imaju ''viška vremena'' :) odnosno nemaju posao ili nisu zadovoljni trenutnim

www.esldynamics.com

facebook - https://www.facebook.com/pages/ESL-Dynamics/428880843822268

također http://www.posao.hr/pd/pd_job_preview.php?ID=325762&JobID=gr7DVBl6

Crkavica
12.10.2012., 20:10
Zanima me kakva su iskustva građevinskih tehničara u Njemačkoj, točnije Minhenu, kakva je plaća (bruto i neto), kakav je život gore itd.?
Rođak mi ima građevinsku firmu u Minhenu i meni nudi da dođem gore ali nisam pitao koliko bi bio plaćen, posao bi mi bio nadgledanje radova na nekim manjim objektima.Isto tako me zanima cijena života općenito, kave u kafiću, stanarine...

Thx na pomoći i odgovorima....

Gnomeo
12.10.2012., 21:07
Jel taj tvoj rođak treba možda majstora za raditi u građevini?

Crkavica
13.10.2012., 11:09
Jel taj tvoj rođak treba možda majstora za raditi u građevini?

nebih znao, nije to neka velika firma, ima 6 zaspolenih majstora, računovođa, tajnica i on...

mogu pitat ... :ne zna:

Tonny Montana
14.10.2012., 21:07
Pozdrav svima !!
Imam par pitanja i neznam sto napraviti :ne zna:
Postoji mogucnost da odem raditi u njem. ,znam jezik jako dobro , medjutim imam i jedan veliki problem a to je da sam kaznjavan radi 2g trave i trenutno sam na uvjetnoj. :( dali postoji ikakva mogucnost da se zaposlim u njem. sa ovim problemom i kakva je procedura? dali ce mi odbiti izdavanje vize zbog toga ? Cuo sam da kao nesmijes biti samo u EU kaznjavan dali je to istina ili ne ?
Molim vas ako ista znate o ovome bio bi zahvalan jer mi je jako hitno ili ako tko zna kome se obratit !!!!
Hvala

NećešRazbojniče
18.10.2012., 20:57
Postoji mogućnost da se uskoro zaposlim u Austriji.
Prijavio sam se na raspisan natječaj, naglasio da nemam radnu dozvolu, na
što su mi odgovorili da će mi ishodovat istu. No, ne znam kakva je procedura, koliko će to trajat, niti što me može očekivati u Austriji.

Molim da mi se javi netko tko je radio u Austriji ili radi, te da mi pomogne sa savjetima itd.

Unaprijed hvala.

trustno1
19.10.2012., 08:15
ja ću uskoro navršiti 35 godina.2 godine sam bez posla.nešto sam uskakala kolegici.sad idem na tečaj engleskog da ga usavršim...bila sam na par razgovora za posao ali ništa.kruzer sam pokušala ali mi je bil aponudjena samo Costa pa nisam prihvatila ..sad trebam ponovno cijelu proceduru..trošak je dosta u startu-2000 eura...ne ide ni staž ništa.ima li koja bolja varijanta?netko za dati pametan savjet?kamo krenuti?kome se obratiti?
završila sam ekonomiju ali nebitno na koncu..svašta sam radila..recepciju, ured, konobarila, terenska komercijala..umorila sam se od tu od ovog sistema više..pričam engleski njemački i talijanski-ne savršeno kao materinje ali razumijem...

I ja sam otisla prvo na costu...bilo je to 1998....
Od tamo sam otisla na drugu americku kompaniju, i onda na jos jednu...brodove sam zavrsila 2003 a od 2004. Zivim u uk i radim na managerskoj poziciji vec 6 godina..na costu sam otisla sa dosta losim engleskim...
Mozda si sjedenjem kod kuce i odbijanjem coste propustila neku zivotnu priliku koja se ponekad samo jednom desi u zivotu??
Ne kazem da moras otici na costu,ali nemoj niti previse birati,posebno ako nemas iskustvo...treba samo biti uporan i imati cilj u glavi..sretno..

snoopdog
19.10.2012., 13:44
Mozete mi reci kakav je posao u New Yorku kao geodetski inženjer , jeli placen dosta i koliko okoprilike... Jeli trazen?

Tonny Montana
19.10.2012., 14:01
Postoji mogućnost da se uskoro zaposlim u Austriji.
Prijavio sam se na raspisan natječaj, naglasio da nemam radnu dozvolu, na
što su mi odgovorili da će mi ishodovat istu. No, ne znam kakva je procedura, koliko će to trajat, niti što me može očekivati u Austriji.

Molim da mi se javi netko tko je radio u Austriji ili radi, te da mi pomogne sa savjetima itd.

Unaprijed hvala.

Sto se tice austrije i papirologije je jako tesko njemacka je bolja po tom pitanju (vize itd.)kao prvo poslodavac ti mora poslat ugovor o radu koji ces potpisat,nakon toga taj ugovor saljes u Bec ako se nevaram (za njem Bonn). oni taj ugovor odnosno rjesenje vracaju na biro kod nas a to ti sve traje oko 3-4 tjedna.Stim rjesenjem ides u austrijsko veleposlanstvo Zagreb za potvrdjivanje boravisne vize to ti traje oko 3-4 sata ovisi o guzvi jer je uvijek guzava :/ sa sobom moras imat putovnicu to rjesenje.kad to obavis pakiras stvari i ravno za austriju

redrose3
19.10.2012., 15:39
I ja sam otisla prvo na costu...bilo je to 1998....
Od tamo sam otisla na drugu americku kompaniju, i onda na jos jednu...brodove sam zavrsila 2003 a od 2004. Zivim u uk i radim na managerskoj poziciji vec 6 godina..na costu sam otisla sa dosta losim engleskim...
Mozda si sjedenjem kod kuce i odbijanjem coste propustila neku zivotnu priliku koja se ponekad samo jednom desi u zivotu??
Ne kazem da moras otici na costu,ali nemoj niti previse birati,posebno ako nemas iskustvo...treba samo biti uporan i imati cilj u glavi..sretno..

da imaš pravo.kontaktirala sam ponovno agenticu i rekla je da nemam potrebe ponovno prolazit selekciju kod starboarda jer sma prošla po čemu sam shvatila da ostaje jedino akcija u realizaciju.i pitanje naravno od agentice dal mogu nosit 23 kg?operirala sam preponsku kilu pred 3 godine.dal sam prestara s 34 godine otići po prvi put?cilj-voljela bih se maknut iz rh.tu se svadjam jako često sa svojima, veza mi se raspala tj.upravo sam u toj fazi nakon 4 godine.rastresena sam jako.osjećam da mi treba sve novo.s mojima se ne nalazim na istoj valnoj dužini.jer ljudi u užem krugu obitleji smatraju da je isto tu i u inozemstvu.ja se ne slažem s tim.želim sebe izvuć iz ovog shita u koji sam upala evo cilja...

LucijaD
19.10.2012., 18:28
upoznata sam sa poslovnom mogućnosti rada u Kini, za odgajatelje ili učitelje engleskog jezika koji imaju ''viška vremena'' odnosno nemaju posao ili nisu zadovoljni trenutnim

www.esldynamics.com

facebook - https://www.facebook.com/pages/ESL-D...28880843822268

također http://www.posao.hr/pd/pd_job_previe...JobID=gr7DVBl6

Joza
20.10.2012., 08:35
pozdrav
Zanima me dali netko zna konkretne portale ili možda firme u njemačkoj koje bi zaposljavale ing. strojarstva.

http://www.stepstone.de/

https://jobboerse.arbeitsagentur.de/

luxorsp
27.10.2012., 08:11
Tražimo radnike različitih profila i obrazovanja za posao na podrucju Skandinavije. Trazeni profili : Građevinarstvo ( svi profili), zavarivanje , automehanika ( svi profili ), teške građevinske mašine ( svi profili ), električari (svi profili), soferi, radnici u industriji i skladištima. Sve informacije možete dobiti na email luxorsp@gmail.com

Bored999000
02.11.2012., 20:55
Jel netko zna koje sve treba uvjete ispunjavati za dobivanje radne dozvole za Englesku? I jel netko to vec prolazio da mi pomogne.

goxy15
04.11.2012., 20:23
Da li netko ima informaciju koje strane firme u EU, Kanadi zapošljavaju radnike??

Margita90
07.11.2012., 13:48
Dragi svi! Nisam sigurna postoji li vec ovakva tema, pa se ispricavam ako postoji. Uglavnom, zanimalo bi me par stvari, pa se nadam da ce netko znati odgovor. Pa da krenem. Zanima me ima li itko informacije o poslu (konkretno psihologa) u nekoj stranoj državi- u smislu priznavanja diplome, polaganja dodatnih ispita, dobivanja radne dozvole i općenito uvjeta rada. Također me zanima kako funkcioniraju stvari nakon zavrsetka studija, tj. ima li uopce smisla ici vani prije nego se polozi strucni ispit. Eto, bit cu zahvalna ako bi mi netko malo pomogao, s obzirom da dosad nisam naisla na ljude koji se bas kuze u to. Hvala unaprijed!

sunčica123
09.11.2012., 13:28
Pozdrav svima, zanima me da li netko ima slicno iskustvo - dobila sam ponudu za rad u njemackoj, predala sam sve potrebne papire u njemacko veleposlanstvo u zagrebu i receno mi je da ce proces trajati 6-8 tjedana i da odluku o radnoj dozvoli donosi ured za strance u Minhenu. S obzirom da je proslo vise od 8 tjedana, kontaktirala sam veleposlanstvo i oni ne daju nikakve informacije, samo kazu da budem strpljiva i da je sve jos na uredu za strance u njemackoj. Firma je kotaktirala i taj ured i receno im je da se proces na moze ubrzati i da ce bit gotovo kad bude. Sada, proslo je 10 tjedana otkako sam predala zahtjev i cinjenica da ne mogu dobiti nikakvu informaciju sta se dogadja sa mojim slucajem je zbilja frustrirajuca... Da li se nekome desilo nesto slicno i koje su mi opcije, da li mogu poduzeti ista da se proces ubrza: do sada sam probala sa veleposlanstvom i firma je kontaktirala u ured za strance, sta mi preostaje...? Hvala svima!

nina3006
09.11.2012., 23:50
Hrvatske firme koje salju za Libiju??Posao zavarivaca....

skiki
12.11.2012., 18:02
Pozdrav,

Planiram ići raditi za Irsku početkom 12. mjeseca.
Trebao sam ići sa kolegom, ali on je odustao tako da sam prepušten sam sebi..;)

Molio bih nekog tko je u Dublinu da mi se javi ukoliko je voljan pomoći.
Imam 24. godine i planiram upisati tečaj na nekom od colleguea i na osnovu toga zatražiti papire za radnu vizu (koliko sam shvatio svi tako rade) te raditi kao konobar.
Pomoć bi mi trebala oko pronalaska smještaja i savjeta u dobivanju papira i pronalasku posla.

Hvala!!

Colas
13.11.2012., 10:34
Mislim da ćeš više odgovora dobiti na PDF-u Dijaspora.

sunčica123
13.11.2012., 16:16
Pozdrav svima, zanima me da li netko ima slicno iskustvo - dobila sam ponudu za rad u njemackoj, predala sam sve potrebne papire u njemacko veleposlanstvo u zagrebu i receno mi je da ce proces trajati 6-8 tjedana i da odluku o radnoj dozvoli donosi ured za strance u Minhenu. S obzirom da je proslo vise od 8 tjedana, kontaktirala sam veleposlanstvo i oni ne daju nikakve informacije, samo kazu da budem strpljiva i da je sve jos na uredu za strance u njemackoj. Firma je kotaktirala i taj ured i receno im je da se proces na moze ubrzati i da ce bit gotovo kad bude. Sada, proslo je 10 tjedana otkako sam predala zahtjev i cinjenica da ne mogu dobiti nikakvu informaciju sta se dogadja sa mojim slucajem je zbilja frustrirajuca... Da li se nekome desilo nesto slicno i koje su mi opcije, da li mogu poduzeti ista da se proces ubrza: do sada sam probala sa veleposlanstvom i firma je kontaktirala u ured za strance, sta mi preostaje...? Hvala svima!

Danas sam ponovno zvala veleposlanstvo i nikakve nove informacije, zena mi je odrzala predavanje da se strpim i da cekam i da to sto procedura traje dulje nego su mi prvo rekli nije njen problem... Pitala sam u firmi da ponvno zovu ured za strance, ali sam bas sva beznadna oko ove situacije... Da li netko ima ikakav savjet? Stvarno sam ocajna.... :confused:

sunčica123
19.11.2012., 19:38
Danas sam ponovno zvala veleposlanstvo i nikakve nove informacije, zena mi je odrzala predavanje da se strpim i da cekam i da to sto procedura traje dulje nego su mi prvo rekli nije njen problem... Pitala sam u firmi da ponvno zovu ured za strance, ali sam bas sva beznadna oko ove situacije... Da li netko ima ikakav savjet? Stvarno sam ocajna.... :confused:

Evo prije 4 dana sam dobila informaciju od firme da me viza ceka, oni su nazvali veleposlanstvo i ugovorili mi termin da pokupim vizu. Moji su papiri rijeseni tamo cekali 2 tjedna bez da me itko obavijestio. Na moja pitanja u uredu za vize mi nitko nije rekao da su dokumenti tamo, a da firma nije zvala u veleposlanstvo na visim razinama i vrsila pritisak tko zna da li bi i sada jos imala vizu. Zakljucak je, upozoriti firmu uvijek na ovakve stvari i pritisnuti njih da vrse pritisak na ured za strance i veleposlanstvo!! Nadam se da ce moje poruke bar nekome bit korisne ako se nadje u istoj situaciji, iako se nadam da se to nece dogadjati

Iz Zg-a
20.11.2012., 16:08
Poz ljudi.. Možete mi reći neke stranice koje u Kanadi traže zaposlenike.. Treba mi posao, ovdje je katastrofa..
Imam 24 godine i mogu raditi kao konobar..
Hvala vam..

sanja181
21.11.2012., 09:13
bok ljudi, imam pitanja vezano za AU PAIR IN AMERICA, pliz vaša iskustva, savjeti, koje agencije, bilo sta....

celamar
21.11.2012., 16:07
Pozdrav.

suprug mi je diplomirani inženjer elektrotehnike (automatika), a ja sam diplomirani inženjer agronomije (voćarstvo, vinarstvo i vinogradarstvo).

Nemamo znanje njemačkog jezika, to nam je prvo u planu naučiti uz dobivanje certifikata o stupnju.

Zanima me kakve su nam šanse za rad u Austriji? Kako se ova zanimanja točno kažu na njem? Ima li šanse dobiti vizu na temelju ključne radne snage (ako uopće ulazimo u tu skupinu)?

Kolika su okvirno moguća primanja za navedena zanimanja, i troškovi najma manjeg stana za tročlanu obitelj?

drot13
22.11.2012., 10:07
Mislim da ćeš bolje odgovore dobiti na Dijaspori (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=22), tj. na tamošnjoj odgovarajućoj temi (http://www.forum.hr/showthread.php?t=15836).:top:

celamar
22.11.2012., 13:35
Thnx :mig:

Lyon88
26.11.2012., 16:29
Bokić,

u Lyonu sam mjesec dana, došla zbog ljubavi uz vizu za dugi boravak, zna li itko gdje se okupljaju naši i ima li zainteresiranih za popiti kavu?

Pozzić

volim čokoladu
27.11.2012., 18:26
Poz ljudi.. Možete mi reći neke stranice koje u Kanadi traže zaposlenike.. Treba mi posao, ovdje je katastrofa..
Imam 24 godine i mogu raditi kao konobar..
Hvala vam..

craigslist
kijiji
indeed
wowjobs
jobrapido

to su ti kanadski portali za traženje posla, nešto tipa mojposao.hr.

ono što bi ti mogao biti problem je dobiti radnu dozvolu.
p.s. odi na dijasporu, imaš dvije teme o kanadi pa čitaj :mig:

pozdrav

putovnica
29.11.2012., 10:08
... zaboravljajući pritom napomenuti da pristup austrijskom tržištu rada s hrvatskim pasošem možeš steći na samo dva načina - kao ključna radna snaga (ovih 1500 koje je gore spomenuo freud) i kao član obitelji (onih par desetaka tisuća godišnje od kojih austrijancima pada mrak na oči).

spishka, ako si jos tu, mozes malo objasniti ovu svoju tvrdnju?

spishka
29.11.2012., 10:23
komentar se odnosio na famu oko te rwr karte. austrijanci se stalno žale da im imigriraju nisko obrazovani i loše prilagođeni imigranti. razlog tome je što je broj jedan način imigracije u europu brak. i to se obično već postojeći imigranti druge generacije koji nisu dobro integrirani u društvo žene svojim ljudima i dovode ih gore. ti ljudi onda ne znaju jezik i kad su u pitanju žene, često ga ni ne uče i ne rade, nego su doma i rađaju djecu. zato su uveli tu rwr kartu koja je trebala privući ambiciozne i kvalificirane radnike. projekt je jako podbacio, kao što vidiš, odobreno je 1500 tih karata. godišnje u austriju doseli mnogo više.
austrija je, prema nekim europskim istraživanjima, najksenofobnija zemlja u europi. ja sam tamo provela tri godine i to je valjda zadnja zemlja u europi koju bih preporučila za emigraciju mladim i obrazovanim ljudima. ali to su individualne stvari. meni osobno ksenofobija smeta i nije mi ugodno živjeti u takvom okruženju. netko tko može furati svoj film vjerojatno nema s tim problema.

putovnica
29.11.2012., 10:59
austrija je, prema nekim europskim istraživanjima, najksenofobnija zemlja u europi. ja sam tamo provela tri godine i to je valjda zadnja zemlja u europi koju bih preporučila za emigraciju mladim i obrazovanim ljudima. ali to su individualne stvari. meni osobno ksenofobija smeta i nije mi ugodno živjeti u takvom okruženju. netko tko može furati svoj film vjerojatno nema s tim problema.

ksenofobiju si osjetila na koji nacin? (i) na poslu ili privatno?

spishka
29.11.2012., 11:34
to se sve svodi na privatni ukus i zato je meni mrsko o tome raspravljati. svatko ima svoje preferencije po pitanju društva u kojem će živjeti. meni je austrija bila neprihvatljiva kao mjesto za dugoročni život i pogotovo imanje djece. bila, odradila, uštedila, sretno idem dalje. na svakog takvog imaš ih sigurno podosta kojima je tamo lijepo. posebno ako imaš neku nižu stručnu spremu i ideš na spajanje obitelji, vjerujem da prednosti za takvu osobu prevagnu nedostatke.

pricopricalica
02.12.2012., 01:22
Zna li netko kako se u inozemstvu krecu iznosi placa za poziciju asistenta ili voditelja unutar ljudskih potencijala?
Hvala!!

Brogan
02.12.2012., 22:05
meni nije jasno koja je metoda iza traženja poslova u primjerice velikim zemljama zapada..

Dakle, pretpostavka je da se dođe na internet i preko job sajtova (kao što je kod nas moj-posao) pogleda kakvo je stanje na tržištu rada tih država i kakav se profil ljudi traži, sa kojim kvalifikacijama.

Uzmimo da je zemlja recimo Kanada ili Njemačka (a moglo bi se staviti bilo koju razvijenu zemlju zapada koja raste i ima (navodno) potrebe za određenim profilom radne snage. U visokotehnološkom sektoru.
Oni koji poznaju potrebe znaju točno što se (opet - navodno) traži.

No - kad se zaista otvori neki sajt (recimo monster.ca ili monster.de i slično..) i napravi pretraga po nekim ključnim riječima dođe se do bizarne brojke od 8 oglasa u Kanadi ili 6 u Njemačkoj.
:ne zna:

Ideja je da je Hrvatska urušeno društvo, propali bezdan Europe u kojem nema poslova pa se pojavi određeni posao na cijelu zemlju jednom u tjedan-dva. I to ako.

No, ako se stave stvari u perspektivu, sudeći prema brzinskoj pretrazi po usko-specijaliziranim ključnim riječima, oglašenih poslova u recimo Njemačkoj ili Kanadi je jednako malo ili čak i manje.

A priča glasi da su to poslovi i specijalizacije za kojima tržišta gladuju i da je tamo tržište preplavljeno ponudama za ljude koji mogu (barem otprilike) pokriti stvari koje se traže. Priča glasi da se događa eksplozija tog područja i da ekonomije imaju opasne manjkove tih stručnosti/znanja.

No, kad se dođe vidjeti konkretno stanje za te poslove preko job seeking sajtova uočava se - kurac.

Dakle, o čemu se ovdje radi?
Pretražujem na pogrešnom mjestu ili kaj? :)

Pogrešna mi je cijela metoda istraživanja tržita rada negdje u inozemstvu? Kaj..?

Dukkai
06.12.2012., 07:56
No - kad se zaista otvori neki sajt (recimo monster.ca ili monster.de i slično..) i napravi pretraga po nekim ključnim riječima dođe se do bizarne brojke od 8 oglasa u Kanadi ili 6 u Njemačkoj.
:ne zna:

Mislim da krivo pretrazujes... Ja znam da na dnevnoj bazi za svoju struku u jednoj regiji Njemacke komotno nadjem 5-10 poslova na koje bi se mogao javiti.

ahnu
06.12.2012., 15:42
Mislim da je Brogan ipak dobro primijetio - iako moguće da to ovisi o kombinaciji struka+regija. "Strujari" u UAE će biti traženi, informatičari u UAE će isto biti traženi. Ali kada pogledaš detaljnije, područja unutar informatike su jako specijalizirana i ne možeš biti toliko "opći" informatičar da se možeš javiti na bilo koji od tih oglasa. A oglasa po pojedinoj specijalizaciji je jako malo. I unutar tih malo oglasa, većina je predviđena za jeftinu radnu snagu. I još unutar tih nekoliko preostalih, većini firmi se ne da zezati sa nekime tko unaprijed nema vizu ili residence. Pa ti preostane sreća. Čak i kad to proširiš na više regija/zemlji i dalje ti ostane činjenica da se u mjesec dana možeš javiti na relativno malo oglasa kod kojih većinom nećeš uspjeti proći jer kao i kod nas i tamo se javlja dovoljno domaćih ljudi. Eventualno ako nađeš baš specifičnu lokaciju koja ima manjak ljudi iz tvoje specijalizacije i pristojno dobro gospodarstvo.
Sretno nam sa traženjem iznimaka od pravila.

lp
--
AhNu

N3ssaya
09.12.2012., 17:07
Dakle, maturant sam četvrog razreda ekonomske škole, smjer poslovno-pravni tehničar. Od malih nogu mi je bio san da postanem sudija na nekom sudu. Pošto je u mojoj domovini BiH to jako teško, jer sudije rade do 70 godina života i jako malo ih odlazi u penziju, a svake godine dolazi stotine novih radnika, odlučio sam da upišem studij prava u Njemačkoj.

Prije toga, zanima me koje sve poslove mogu raditi nakon toga?

Znam, za "Richteramt" moram biti njemački državljanin, i isto tako znam da su skoro odobrili strancima da postanu notari, a za to moraju završiti pravo, prvi i drugi državni ispit da bi stekli pravo da dobiju funkciju "Richteramt".

Još jedan preduslov za postajanje notarom je pet godina rada kao advokat/odvjetnik. Ako stranci mogu postati notari, a pet godina advokature je uslov, da li je onda logično da stranci sa završenim NJEMAČKIM pravnim fakultetom postanu advokati?

zzz_zzz
09.12.2012., 17:46
Dakle, maturant sam četvrog razreda ekonomske škole, smjer poslovno-pravni tehničar. Od malih nogu mi je bio san da postanem sudija na nekom sudu. Pošto je u mojoj domovini BiH to jako teško, jer sudije rade do 70 godina života i jako malo ih odlazi u penziju, a svake godine dolazi stotine novih radnika, odlučio sam da upišem studij prava u Njemačkoj.

Prije toga, zanima me koje sve poslove mogu raditi nakon toga?

Znam, za "Richteramt" moram biti njemački državljanin, i isto tako znam da su skoro odobrili strancima da postanu notari, a za to moraju završiti pravo, prvi i drugi državni ispit da bi stekli pravo da dobiju funkciju "Richteramt".

Još jedan preduslov za postajanje notarom je pet godina rada kao advokat/odvjetnik. Ako stranci mogu postati notari, a pet godina advokature je uslov, da li je onda logično da stranci sa završenim NJEMAČKIM pravnim fakultetom postanu advokati?

za odvjetnika u njemackoj ti je dovoljno : bilo koja diploma pravnog fakulteta eu, drzavljastvno bilo koje drzave eu i pravosudni u bilo kojoj drzavi eu da bi nesmetano mogao obavljat posao odvjetnika.

za javnogbiljeznika ti treba uz to jos i kvalitetan pravosudni kojeg nema teoretske sanse da ces ga imat ako ne govoris perfektno njemcki. tu se radi o najboljih 1% studenata koji dobiju tu priliku. a i ako je dobijes racunaj da do svoje 50e ako nemas kvlaitetne kontakte ili ludu srecu, neces se maknit iz nekog sela u zabiti.

N3ssaya
09.12.2012., 18:11
Pošto sam ja BiH državljanin, trebam prvo dobiti boravišnu dozvolu, pa onda upisati pravo, pa onda završiti, položiti taj prvi i drugi (pravosudni) ispit i onda čekati još godinu-dvije da mogu tražiti njihovo državljanstvo?

dubovac
12.12.2012., 19:09
http://www.stevopetkovicimmigration.com/6301/index.html
Pitanje glasi, da li je netko cuo za ovu posrednicku kompaniju i da li se isplati preko njih pokusati doci do posla u Kanadi. Odgovori mogu ovdje "javno" ili na PP.
Hvala vam unaprijed.

Fliper500
23.12.2012., 11:50
Vaša iskustva? Kako najlakše otići iz ove vukojebine??

TexasEast18
27.12.2012., 20:11
Bok ljudi!
Zanima me imali neko iskustva s sezonskim branjem grožđa u Francuskoj ako ima molim vas da mi detaljno to opišete.
Puno Hvala! :)

TexasEast18
29.12.2012., 00:39
Itko?

ZoeJ
30.12.2012., 19:58
jel zna tko kakva je mogućnost zapošljavanja stranih psihologa u NJemačkoj?

MillionMan
01.01.2013., 11:57
Poceo sam citati prve stranice, pa kad vidim ostani doma, tamo si stranac. Onda su svi stranci koji rade u drugim drzavama i gradovima jer nisu doma?! Turisti su isto stranci, zbog cega napustaju svoju kucu?! Sto je s onima sto su ozenili strankinje?

sve je na vama. morate bit odlucni. i znati se uklopiti. ako se doma ne znate uklopit, tesko cete se i tamo uklopit. ali za svaki lonac ima poklopac... morate bit pokorni. ne mozes glavu gore uvjek imat. druga stvar su godine. ako su vas godine pregazile tesko. bez obzira koliko vi sanjaratite o tom. oni u godinama mogu ic tamo vec s dobro uhodanom karijerom. mladi vec mogu ic i pucat na bilo sto, pa sto bude

online imate dosta web stranica za pronaci posao. ali nemojte misliti da je to rudnik zlata. mozete vi i direktno pogledat profil neke firme, pa kliknut po jobs. sve je to sreca da naletite na neki svjez oglas prvi i da se javite. ili da idete preko nekog od prije. pratite njegov korak. mislim da je najucestaliji nacin

najbolje bi bilo da ste vec tamo u tom gradu i da onda pucate po trazim posao. sanse su tamo, a ne ovdje. ic od kafica do kafica trazit posao po meni je to nekako zastarjelo... ali moguce di ima puno turista... malo se vrtit oko tog mjesta i onda upitat.

najgora stvar je s birokratskim zemljama. prije 40g su svi bili samo ljudi. danas pojam covjek ne postoji vise. vec tko si i sto si sto imas! da otidete u neku ne razvikanu zemlju manje ekonomski bogatu ili prepunu turista di nitko nema vremena se bavit birokracijom sanse su vam 100 posto vece da se ugnjezidte s svojom zemljom i dobrom voljom.

danas, moras imat novce, vizu i puno tog... da bi mogao od a do b tocke doci i odma napraviti posao. i ova opcija samo ostaje za one s vec izgradenom karijerom. za sve ostale je lutanje...

i nemojte se strasit kakav zivotopis imate. nadopunite ga na naj nacin. platite nekom da vam ga oboja. i sibajte ga. bez srama. zasto bi netko s fakultetom i radnim iskustvom bio bolji od vas? nije samo jedno radno mjesto otvoreno.

sto se tice agencija. to vam je legalna lutrija. to vam da povoda, ali nista ne garantira.

ako si cura, ja ti iz srca kazem da ljeti mozes uhvatit stranog muza svaku vecer. javi se meni ljeti, ja cu te upoznat s 500 stranaca koji bi te odma ozenili. (neki bi te samo opalili, ali to mozes ocekivati i doma) izaberi jednog daj mu se... i opa kod njega.

bazingaaa
04.01.2013., 20:24
Poceo sam citati prve stranice, pa kad vidim ostani doma, tamo si stranac. Onda su svi stranci koji rade u drugim drzavama i gradovima jer nisu doma?! Turisti su isto stranci, zbog cega napustaju svoju kucu?! Sto je s onima sto su ozenili strankinje?

sve je na vama. morate bit odlucni. i znati se uklopiti. ako se doma ne znate uklopit, tesko cete se i tamo uklopit. ali za svaki lonac ima poklopac... morate bit pokorni. ne mozes glavu gore uvjek imat. druga stvar su godine. ako su vas godine pregazile tesko. bez obzira koliko vi sanjaratite o tom. oni u godinama mogu ic tamo vec s dobro uhodanom karijerom. mladi vec mogu ic i pucat na bilo sto, pa sto bude

online imate dosta web stranica za pronaci posao. ali nemojte misliti da je to rudnik zlata. mozete vi i direktno pogledat profil neke firme, pa kliknut po jobs. sve je to sreca da naletite na neki svjez oglas prvi i da se javite. ili da idete preko nekog od prije. pratite njegov korak. mislim da je najucestaliji nacin

najbolje bi bilo da ste vec tamo u tom gradu i da onda pucate po trazim posao. sanse su tamo, a ne ovdje. ic od kafica do kafica trazit posao po meni je to nekako zastarjelo... ali moguce di ima puno turista... malo se vrtit oko tog mjesta i onda upitat.

najgora stvar je s birokratskim zemljama. prije 40g su svi bili samo ljudi. danas pojam covjek ne postoji vise. vec tko si i sto si sto imas! da otidete u neku ne razvikanu zemlju manje ekonomski bogatu ili prepunu turista di nitko nema vremena se bavit birokracijom sanse su vam 100 posto vece da se ugnjezidte s svojom zemljom i dobrom voljom.

danas, moras imat novce, vizu i puno tog... da bi mogao od a do b tocke doci i odma napraviti posao. i ova opcija samo ostaje za one s vec izgradenom karijerom. za sve ostale je lutanje...

i nemojte se strasit kakav zivotopis imate. nadopunite ga na naj nacin. platite nekom da vam ga oboja. i sibajte ga. bez srama. zasto bi netko s fakultetom i radnim iskustvom bio bolji od vas? nije samo jedno radno mjesto otvoreno.

sto se tice agencija. to vam je legalna lutrija. to vam da povoda, ali nista ne garantira.

ako si cura, ja ti iz srca kazem da ljeti mozes uhvatit stranog muza svaku vecer. javi se meni ljeti, ja cu te upoznat s 500 stranaca koji bi te odma ozenili. (neki bi te samo opalili, ali to mozes ocekivati i doma) izaberi jednog daj mu se... i opa kod njega.

a sto ti radis? i gdje? btw evo ja trazim muza :mig:

bato68
05.01.2013., 18:43
Pozdrav svima...mene zanima ko treba da napravi radnu dozvolu za rad u Austriji,ja ili poslodavac koji mi nudi posao..i dali je teško doći do nje..molim odgovor,hvala

volim čokoladu
08.01.2013., 22:31
Pozdrav svima...mene zanima ko treba da napravi radnu dozvolu za rad u Austriji,ja ili poslodavac koji mi nudi posao..i dali je teško doći do nje..molim odgovor,hvala

odi na podforum dijaspora pa traži temu vezano za austriju. mislim da ćeš tamo naći odgovore koji te zanimaju :mig:

Belle Ballerina
09.01.2013., 15:56
Pozdrav! Zanima me sezonski posao u Francuskoj. Ima li itko kakvih informacija, web stranica i slicno? Hvala unaprijed :)

iwanamilinkovic
09.01.2013., 20:33
Traze se kuhari , šefovi kuhinje i voditelji cateringa za posao u Libiji.
Iako oglašavanje preko foruma nije profesionalno , samo pomazem ocu.
On ce dalje objasniti , ukoliko je netko zainteresiran.
Radi se o ozbiljnoj ponudi .

goran357
10.01.2013., 15:57
Da li itko traži cnc radnike za njemačku,austriju,italiju.... tražim posao pod hitno!!!! Pomagajte!!!!!!! :D

mojca1
10.01.2013., 19:01
ja znam za Kanadu da traže cnc i to sa jako dobrom plačom

goran357
11.01.2013., 13:20
ja znam za Kanadu da traže cnc i to sa jako dobrom plačom

jel baš poznaš nekog -neku firmu koja traži i to ili!?? kako ide sa dozvolama..?

mojca1
11.01.2013., 13:25
znam baš konkretno
koliko imaš iskustva
javi mi se pp
papiri su odmah riješeni ako prođeš intervju
znam i ljude koji su već otišli sa cijelom obitelji i prezadovoljni su

MillionMan
13.01.2013., 23:49
a sto ti radis? i gdje? btw evo ja trazim muza :mig:

je ako si mlada

malo sam se zaleti. pricam za one oko 20 do 25g. ti stariji te nece zenit. tom je pun k prvog braka

ako trazis starje muskarce bolje ces proci u hrvatskoj.

i mislio sam na ljubav koja se stvori medu vama i da se vas dvoje malo na mucite dok ne steknete nesto. nemoj mislit kad dodes tamo da te ceka slava. kako sto hrvatice misle

ne znam jesi ljeti ikad bila na jugu. ali to vri od amerikanaca kanadana... ako si ljepa sve sto trebas je otvorit se. na tebi je

sto ja radim. ja sam stavi oglas pa citaj

ne(sretna)
14.01.2013., 08:34
ne znam da li je pitanje na pravom mjestu ??
zanima me...dali će će se za zapošljavanje u EU inzistirati na ECDL diplomi ili će biti važeće obični certifikati?

polagati ili ne ?

hvala

MillionMan
15.01.2013., 00:15
ne znam da li je pitanje na pravom mjestu ??
zanima me...dali će će se za zapošljavanje u EU inzistirati na ECDL diplomi ili će biti važeće obični certifikati?

polagati ili ne ?

hvala

ja ne bi trosio pare i novce na to unaprijed. prvo ti vidi sto mozes ovako. lako je poslje. ili kad te vec namjeravaju uzesti onda znas zasto to radis

ja bi da netko kaze toj evropi/svijetu zasto smo mi evropljani drugog reda s nasom diplomam i pasaportima. a najvise krivim nase politicare sto nas nisu iskrojili bolji status

mj2
16.01.2013., 15:55
Za sve one koji nude ili znaju za neki posao.
Kako doci do posla u Njemackoj ili nekoj drugoj zemlji? Koji papiri su potrebni?
Ako znate sto, saljite u poruke..

Phoeby
16.01.2013., 18:07
Ima li netko iskustva da su ga pozvali s HZZ-a za sezonski posao u Njemačkoj (ugostiteljstvi - hoteli, restorani)? A da je prethodno ostavio ispunjen Bewerbung u HZZ kod savjetnika za sezonsko zapošljavanje u Njemačkoj.

Pregledala sam portale za zapošljavanje, ne može se naći velika ponuda za sezonu u Njemačkoj, a navodno viza nije preveliki problem preko HZZ ako imaš poslodavca...na 6 mjeseci

mj2
17.01.2013., 14:57
ma nema nista na netu vezano za inostranstvo.. :/

Lana126
18.01.2013., 10:14
znam baš konkretno
koliko imaš iskustva
javi mi se pp
papiri su odmah riješeni ako prođeš intervju
znam i ljude koji su već otišli sa cijelom obitelji i prezadovoljni su

isprazni inbox :)

Phoeby
18.01.2013., 11:20
isprazni inbox :)

Pozdrav Mojca!,

odnosi li se to na Njemačku? Ima li mogućnosti za sezonsku posao u gastronomiji (hotel, restoran...)?

Thnx

mojca1
18.01.2013., 18:04
Lana ispraznila sam,no moram reći da za ovaj oglas više ne primaju trenutno,no ako vas nešto drugo zanima slobodno pitajte

deferent
18.01.2013., 22:09
cao svima! ja trazim posao u njemackoj cula sam da ima u proljeće da se veze hmelj za drveta i kasnije se bere pa sad me zanima gdje se to tocno ide u vezanje toga hmelja? :DD

vanda31
22.01.2013., 10:02
I mene interesira posao za muža, konkretno u Berlinu? Ako netko nešto zna, molim da se javi. Došla nam voda do grla pa moramo u bijeli svijet.
hvala.

quatrro
22.01.2013., 18:07
evo tako malo surfam po oglasniku i nađem oglase o nekim agencijama koja potražuje radnike za poslove u inozemstvu (austrija, njemačka, rad na platformama prekooceanskim brodovima). Kako to funkcionira može li im se vjerovati..je li neko već radio nešto slično. Pa ako nešto nađem naravno nek neko napiše neko iskustvo bilo pozitivni ili negativno : 503:: 503:

stavit ću neke linkove od oglasa:
1. http://www.oglasnik.hr/oglasi/posao/ponuda/ostalo/djelatnike-m-z-za-rad-na-teretnom/oglas-14056633.html
2. http://www.oglasnik.hr/oglasi/posao/ponuda/graditeljstvo_arhitektura/agencije-potrazuju-djelatnike-za-rad/oglas-14044658.html
Naravno stavite nešto svoje.

Garofeeder
23.01.2013., 03:21
Funkcionira tako da im posaljes 250 kuna, a oni tebi fotokopirani spisak firmi kojima se trebas javiti nebi li ti nasli posao...

Kokosarenje....

drot13
24.01.2013., 15:20
Za rad na naftnim platformama postoji posebna tema (http://www.forum.hr/showthread.php?t=44790&page=242). Hvala na razumijevanju.

NećešRazbojniče
25.01.2013., 19:02
Ima li netko iskustva da su ga pozvali s HZZ-a za sezonski posao u Njemačkoj (ugostiteljstvi - hoteli, restorani)? A da je prethodno ostavio ispunjen Bewerbung u HZZ kod savjetnika za sezonsko zapošljavanje u Njemačkoj.

Pregledala sam portale za zapošljavanje, ne može se naći velika ponuda za sezonu u Njemačkoj, a navodno viza nije preveliki problem preko HZZ ako imaš poslodavca...na 6 mjeseci

odma zaboravi na to.. par puta sam se prijavljivao i nikad ništ od toga..
probaj radije onaj format za gostujuće radnike, to mi djeljuje da je traženije.. ionako dolaze njemci 2put godišnje interviuirat kandidate

Phoeby
26.01.2013., 20:31
odma zaboravi na to.. par puta sam se prijavljivao i nikad ništ od toga..
probaj radije onaj format za gostujuće radnike, to mi djeljuje da je traženije.. ionako dolaze njemci 2put godišnje interviuirat kandidate

Za gostujuće radnike sam čula da moraš poslodavca imati....dakle sam si naći. Vidjet ću, u četvrtak idem u HZZ pa ću ih pitati za obje opcije

deferent
31.01.2013., 19:47
cao svima! ja trazim posao u njemackoj cula sam da ima u proljeće da se veze hmelj za drveta i kasnije se bere pa sad me zanima gdje se to tocno ide u vezanje toga hmelja

mari_2011
01.02.2013., 07:59
Pitanje za one koji rade ili su se prijavili za rad u Beču.

Kako i do kojeg ste posla došli gore, uvjeti, plaća (ako vam nije problem reci)?

Svaka info je uistinu dobrodosla ;)

poslodavac
02.02.2013., 19:34
Medicinske sestre/tehnicari mogu bez problema dobiti radnu dozvolu u Njemačkoj. Prvo se ode kao gostujuci radnik, pa se nakon nostrifikacije diplome dobiva produžetak vize, prvo na godinu, pa dvije a nakon 6 godina se dobije Aufenthaltstitel tj. Dozivotna radna i boravisna dozvola. To uopće nije problem dobiti, jer je to deficitarno zanimanje u Njemačkoj. Dokle god imate radno mjesto, bit će vam produzavana viza, ali svabo neće socijalne slučajeve držati.

simba94
04.02.2013., 23:19
Medicinske sestre/tehnicari mogu bez problema dobiti radnu dozvolu u Njemačkoj. Prvo se ode kao gostujuci radnik, pa se nakon nostrifikacije diplome dobiva produžetak vize, prvo na godinu, pa dvije a nakon 6 godina se dobije Aufenthaltstitel tj. Dozivotna radna i boravisna dozvola. To uopće nije problem dobiti, jer je to deficitarno zanimanje u Njemačkoj. Dokle god imate radno mjesto, bit će vam produzavana viza, ali svabo neće socijalne slučajeve držati.

Da li Njemacka priznaje nasu diplomu za medicinsku sestru/tehnicara ili ima neko doskolovavanje,to me zanima i za druge zemlje EU-a

D777
05.02.2013., 09:30
Da li Njemacka priznaje nasu diplomu za medicinsku sestru/tehnicara ili ima neko doskolovavanje,to me zanima i za druge zemlje EU-a

Po mojim saznanjima nije problem raditi tamo... sa tom diplomom