PDA

View Full Version : Sulejman Veličanstveni / Muhteşem Yüzyıl

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

deseti dar
22.09.2012., 00:42
Meni je ovo večeras bilo presmješno, kad je Zumbulek došao Sulji da ga obavjesti da mu Valide šalje gospu za malo zabave, a on prekida posao i onak ko u stilu '' a dobro ak mamica šalje, kaj sad budem ju pojebo, ipak je mama tako odlučila, šta je tu je'' :rofl:

Valjda se drzi onog sto se mora nije tesko :lol:
Sam je izabrao Hurku a ona svako toliko scenu priredi,valjda vise nema povjerenja u svoju prosudbu,da nebi jos jednu takvu na vrat natovario pa racuna neka mama izabere jer ipak mama zna najbolje :lol:

hasret
22.09.2012., 07:59
:kava:

@Hasret, evo samo za tebe Matrakci i Ibrica na kvadrat..
http://i.picasion.com/pic58/5602807906cfb378e6a6c6607086a2b9.gif

Hvala ti draga.
Dva pametna i obrazovana čoveka.Treći je scenaristička nebuloza :).

.. bilo bi mu bolje da se gleda dobro s Hurem..ona je prijateljica njegovoj voljenoj Hatidže a i Sulji je omiljenija.. zbog toga mi je Ibro budala..

Razumem ali...
Ono što je za tebe budalaština ja zovem odanošću:kava:.

moni & hasi :w .. čisto da vas pozdravim, a hasici javim kako ima čok tatli gifića dragog joj zumbulčića na OFF TOPICU u temi "turske serije i svijet oko njih".

O hvala ti draga,hitam pogledati :D!!!

Meni je ovo večeras bilo presmješno, kad je Zumbulek došao Sulji da ga obavjesti da mu Valide šalje gospu za malo zabave, a on prekida posao i onak ko u stilu '' a dobro ak mamica šalje, kaj sad budem ju pojebo, ipak je mama tako odlučila, šta je tu je''

Duhovito!!!
Eto i Suljo nekog pokorno sluša :rofl::rofl::rofl:!

MrsWindsor
22.09.2012., 09:51
Molim, gdje mogu naći sve o mom ljubimcu Zumbul agi, tj. o glumcu Selimu Bayraktaru, a da je prevedeno na hrvatski ili barem engleski jezik?

mina_jasmina
22.09.2012., 10:18
Molim, gdje mogu naći sve o mom ljubimcu Zumbul agi, tj. o glumcu Selimu Bayraktaru, a da je prevedeno na hrvatski ili barem engleski jezik?teško da ćeš naći na hrv ili engl, ali najprije pogledaj na najvećem turskom forumu dizifilm.com (KLIK OVDJE (http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=114823)). tu za početak imaš dosta sličica, a pošto nema pretjerano teksta pokušaj uz pomoć GT skužit o čemu pišu. :top:

halit & selim kod bezaya (http://www.youtube.com/watch?v=qnT1E7c2eOc) (selim pjeva)

has, pa nije moguće da ti se ne sviđa ibricin brat blizanac?
odiše inteligencijom :rofl:
http://www.habershow.com/v4/images/stories/haberfoto/0411s/9723.jpg

DJ_Bobo
22.09.2012., 13:20
Evo i ja ponavljam!

ČUJTE I POČUJTE - U NEDJELJU DUPLA EPIZODA SULEJMANA!

U novoj, produženoj epizodi neće nedostajati napetosti, intriga i ljubomornih podvala. Otkad se vratila natrag u palaču, Hurem je postala smirenija, zrelija i ljubaznija prema svima, pa čak i prema Mahidevran.

http://youtu.be/HOXnCvWdLck

Hoće li to biti samo u ovu nedjelju ili svake nedjelje?

Luka3
22.09.2012., 13:51

Svake nedelje. :mig:

MrsWindsor
22.09.2012., 16:51
:kava:...a Selim B. alias Zumbul aga neka pothitno napravi web fun club...:)

njetočkanezvanova
22.09.2012., 20:24
Throne of my lonely niche, my wealth, my love, my moonlight.
My most sincere friend, my confidant, my very existence, my Sultan, my one and only love.
The most beautiful among the beautiful...
My springtime, my merry faced love, my daytime, my sweetheart, laughing leaf...
My plants, my sweet, my rose, the one only who does not distress me in this world...
My Constantinople, my Caraman, the earth of my Anatolia
My Badakhshan, my Baghdad and Khorasan
My woman of the beautiful hair, my love of the slanted brow, my love of eyes full of mischief...
I'll sing your praises always
I, lover of the tormented heart, Muhibbi of the eyes full of tears, I am happy."

Suljina pjesmica za Hurrem.:cerek::cerek::cerek:

njetočkanezvanova
22.09.2012., 20:28
:kava:...a Selim B. alias Zumbul aga neka pothitno napravi web fun club...:)

Zašto Zumbul ima toliko fanova? Mali gadljivko i uvlakač, tj.šteker.

shef Sale
22.09.2012., 22:21

Taman kreće Larin izbor na Novoj, to je čista koincidencija :zubo:

larazg
23.09.2012., 10:34

pravi teatralni laskavac
to mu daje taj 'štih'

teuta.luburic
23.09.2012., 11:32

a meni baš zato što je takav mi i jest simpatičan ..
u moru onih identičnih likova on mi je totalno različit...a tek kad zakoluta onim svojim okicama hahaha pa sad se smijem dok ovo pišem ili onaj patkasti hod ili ono uvrćanje ručicama...pravi teatralac
Zunbulčić je meni odličan lik

winnerica
23.09.2012., 12:03
Pogledala sam dio u petak i opet moram pitati: gdje je ta silna ljubav između Hurem i Sulimana?! Ja to bome ne vidim! Dao ju je protjerati, pustio Ibri da je gazi kako i kad hoće (o.k. ona se neda), svi je imaju pravo i mogućnost optužiti iako mu je rodila dvoje djece... Meni je to čudna ljubav...

teuta.luburic
23.09.2012., 12:35
Pogledala sam dio u petak i opet moram pitati: gdje je ta silna ljubav između Hurem i Sulimana?! Ja to bome ne vidim! Dao ju je protjerati, pustio Ibri da je gazi kako i kad hoće (o.k. ona se neda), svi je imaju pravo i mogućnost optužiti iako mu je rodila dvoje djece... Meni je to čudna ljubav...

bold: i meni! :top:

a onda mislim da su se valjda tako trebali vladari ponašati , ne iskazivati emocije...
ali isto dosta toga njemu(Sulejmanu) nije rečeno do kraju , od njega se krije istina i doziraju mu informacije...mama Sultana na jedan način, Ibrahim na drugi, tako da mislim kako Sultan Sulejmanu nema stvarnu sliku događanja oko sebe ...jer "vjeruje" ljudima oko sebe i misli da su oni "njegove oči i uši":bonk: (moš si misliti) i da će oni rješavati neke "prizemne probleme" a da Sultan rješava strateške tj.osvajačke ..
a oko njega hrpa lažova i licemjera:503:

cafelate
23.09.2012., 13:12
Prvi put u životu pratim sapunicu. :)

Do sada nisam uspjela jer su me odbijale preloša gluma, vječite scene plakanja ili galame, idiotski zapleti...
Ovu sam počela gledati zbog , kako sam negdje pročitala, povijesnih činjenica.

Istina, uključila sam se tek prije tjedan dana ali sam pohvatala sve konce i mogu reći da serija nije napadna. Ljudi su smireni, ne urlaju, ne gestikuliraju i ne karikiraju PREVIŠE.

Da je odabir glumaca bolji, bila bi još gledljivija.
Čini mi se da je Hurem presirova, preglomazna i krupnija od sultana :D
Povijesne činjenice govore da je Hurem bila obrazovana, pametna....dok ova sirota glumica ima baš glupavo lice i tjelesnu građu goniča bikova. Užasne kretnje popraćene licem koje je naletjelo na peglu plus loše prikriven podbradak.
Šteta.

Ali muzici u seriji nemam zamjerki. Doista raznovrsna i kvalitetna. Sviđa mi se podloga dobro prilagođena scenama.

Basta
23.09.2012., 16:14
nije kriva glumica već scenarij... u scenariju bi hurrem trebala bit vesela, vrckava, pametna, duhovita, lukava i profinjena koja bi sve probleme rješavala s lakoćom, s tu i tamo nekom podlošću... u scenariju je hurrem sirova ko mesar i rješava svoje probleme na isti način... kakva u scenariju, takva i glumica...

sapunka
23.09.2012., 17:00
sve si Sapunko ok napisala ali meni se seko čini da si ti malo zavidna na stil života u Haremu.. Znam znam najteže je zamislit sebe u nečjoj situaciji ali koka, daj shvati da je tamo termoelektrana hot hormona u tom haremu. i nema tu kako ćemo lako ćemo.. Je li Kalfa Nigar rekla da je doći do Ložnice Suljine kao proći preko zlatnog puta tak nekak.. Pa one se kolju da bi se podale... ooooo ddaaaaa... I zato teško je to razumjet sve to ali da Sulji nije lako i nije... eto..
:rofl:
hanuma Daje : vratila sam se na par stranica topica unatrag :,
il , ako sam dobro pročitala barba Duje :rofl:..nisi ti mene ,meščini, sfvatio:zubo:...
ja sam poželjela samo one dijamante : oči iskolačila od sjaja kamenčića :

ili....:misli:....u nekom paralelnom svijetu , kad bi me neko pitajo :"Šta'b ti sapunka bila u ovoj seriji ?"..ja bi brate mili odgovorila Suliman!!:durica..jbga,ima moć, najjači je u country ( jer mu svi puštaju )..raja mu se uliziva, čok je pun dijamantofa,rezbari ih u dokolici, fina mu je obleka,umišljen je da je najpamentniji tamo od sviju....i svaki četvrtak ima "mission imposible"....kako izabrat najljepšu iz haremske bašće....neš ti ,šta mu je teško u životu :rofl:...

al, pošto sam zakleto i činjenično žensko, od glave do pete :durica...
recmo, zaprav prave bih "htjela" bit Hatice : uključila gumb-mašta ! :...ali, opet kontam , kad bi ja to "poželjela", a koje sam ja hebene sreće:503:...;
Ibro ne bi ošo u rodjenu mu zemljicu, Suljo ga ne bi tražio po sobi i našo ono love letter posvećen Moi ( odnosno Hatice ), Valida bi vršila presing na mene i braju mi Sulju, Ibro bi ostao lovit ribu s bratom blizancem, vrijeme bi teklo...i eto ti ga vraže, mene ( odnosno, Hatice ) bi udali za onog Uču ( sina od onog metuzalema Age, ne znam mu ime ) punog TBC bakterija....:zubo:...kažem , kad bih "htjela"!!!..al ne želim!!!!!..

zato mi bolje da ostanem sapunka kakva jesam....ona koja nekad malo škicne okom na ovu seriju, i čudi se samoj sebi šta gleda i komentira...:rofl:

exodus175
23.09.2012., 17:40
Hurem dolazak na zabavu i glazba :s

MorningSun
23.09.2012., 21:00
Ma joj ne, ova epizoda je bila užasno glupa danas. Koliko ova djece namjerava roditi do kraja serije? :D Mislim stvarno.

Askić
23.09.2012., 21:06
Pa toliko koliko jih je stvarna Hurrem i rodila kad je zivjela.

MorningSun
23.09.2012., 21:15
Pa toliko koliko jih je stvarna Hurrem i rodila kad je zivjela.
Dobro, ali su trebali onda napisati par godina kasnije ša već, a ne ovako da se sve desi odjednom.

terpsihora7
23.09.2012., 21:18
Meni je Hurem predobra... :top: Jako mi se sviđa. Baš mi je fantastična, odvažna, PAMETNA definitivno je - treba sve te spletke popratiti i u gotovo svakoj dobiti i izvući najbolje za sebe. Njezin sam ogroman fan. Dosta me podsjeća na mene, ali s razlikom u tome da ja ne idem preko leševa do onoga što želim, no ipak sam izuzetno odvažna na putu prema željenom.

Krupnija? Loš prikriven podbradak? Hurem JEST opisana kao žena s OBLINAMA, a meni je umnogome ljepša od bilo koje druge žene u seriji. Istina da nekad radi glupe face i tome slično, ali baš zbog toga je POSEBNA. Druga je stvar što je cijelom svijetu ugravirano u glavu da svaka glumica mora biti daska. :bara:

EDIT: Muzika je prekrasna - pogotovo ona njezina pjesma što ju pjeva djeci - najljepši glazbeni broj ako se mene pita. Jedino što bi Ibro trebao bolje glumiti da svira violinu - violina se tako ne svira.

Askić
23.09.2012., 21:31
Dobro, ali su trebali onda napisati par godina kasnije ša već, a ne ovako da se sve desi odjednom.

Nije bila tu neka velika razlika u godinama pri djeci od nje i Sultana

Aurora :)
23.09.2012., 21:48
Meni je Leo baš sladak :cerek:

Blood Dima
23.09.2012., 21:51
Hurem dolazak na zabavu i glazba :s

Moram priznati da je ta cijela scena izgledala premoćno i predobro.
Ona glazba i Hurem :s

Premotao sam par puta :)

Solna Kiselina
23.09.2012., 21:55
Danas se mali Meho tusio u onoj bari i kada ga je Mehi izvadila sav suh. Jos mu i kapa na glavi. :rofl:

Hurma, masala, plodna. :D A sto je sva fina i mudra. Konacno je skontala da ono divljastvo nigdje ne pali. Sva je krasna. Kako je samo srdacno Mahici cetitala trudnocu. :cerek:

Ibro sve gori i gori, totalni antipatikus.

A zavrsetak epizode... isti kao i one u petak. :zubo:

23.09.2012., 21:56
Moram priznati da je ta cijela scena izgledala premoćno i predobro.
Ona glazba i Hurem :s

Premotao sam par puta :)

Kad je to bilo?

Blood Dima
23.09.2012., 21:57
U petak na početku samom, kad se Hurem vratila u Topkapi i poljubila svima skute.

exodus175
23.09.2012., 22:02
ovo mi je bila odlična epizoda danas :s
radnja se lagano opet zahuktava, svašta bude još Mahidevran smislila da napakosti Hurem, očito.
jedva čekam naredne epizode :cerek:

Ana Milano
23.09.2012., 23:44
Imam link(sa prijevodom) na kojem pratim seriju već neko vrijeme.
Ne znam da li se smije tu staviti taj link?

Štrikalica
24.09.2012., 02:53
Imam link(sa prijevodom) na kojem pratim seriju već neko vrijeme.
Ne znam da li se smije tu staviti taj link?

Link se smije staviti dok god ne vodi na torrente, druge forume ili profitne stranice tj. reklame.

Štrikalica
24.09.2012., 02:55
Sulejman je povijesna ličnost i očito je da je internet pun podataka o njegovom i životu ostalih likova. Onaj koga zanima, nek se informira, ali vas molim da informacije koje se odnose na buduće događaje ne prenosite ovdje. To što je izvor wikipedia, a ne npr. već odgledana serija, ne znači da takve informacije nisu spoiler. Hvala.

Ana Milano
24.09.2012., 06:21
Mislim da ovo nije to što ste nabrojali,gledam normalno preko neta. Jednom mi je samo jedna epizoda preskočila,nije se dala gledati nikako.
http://izaogledala.com/velicanstveno-stoljece-

Ana Milano
24.09.2012., 06:49
ne mora se kliknuti "like" na stranicu,kad iskoči za "like",klikne se na crveni kružić i ide se dalje. I ima mogućnost otvaranja dva prozora,obično,nakon što otvorim prvi i zaustavim da ne ide dalje, otvorim ovaj donji "fileswap",jer mi je bolji.

hasret
24.09.2012., 07:03

Sultanija Mahidevran je pokazala da je majčinski nagon iznad ljubomore i rivaliteta.Bravo za nju.
Matrakči efendija i Ibrahim paša - ponovo :top:!

Po mom skromnom sudu odvala epizode je savet Nigar kalfe dat Hurem:"Ti zadrži svoje manire!" ????:eek::eek: Koje crne manire :rofl::rofl::rofl:.

Kad već pominjem Nigar kalfu,iako se većini vas ona dopada,meni je ona prilično antipatična a da ne znam zašto :misli:.

Uranija
24.09.2012., 08:03
Danas se mali Meho tusio u onoj bari i kada ga je Mehi izvadila sav suh. Jos mu i kapa na glavi. :rofl:

Ovo nisam gledala. Tušio. :rofl:

Suljo stalno sjedi ako da se ubo na nešto - dignuta ombrva i hmmm moment.

Ako se Mahica ne trgne, Hurem će patos njome obrisati.
Jebate, ima prvorođenca i kenja naveliko. :rolleyes:

Bitaka
24.09.2012., 09:56
Ova ljubomora od Mahridevan ide više na nerve, totalno kenjaju sa ovim, zar nije znala da Sultani imaju žena koliko hoće. Jeste, sigurno.
Sad akakva je frka što je sada sa Hurem. Pa i Hurem strahuje da će biti zamjenjena. Serija sve gora i gora
Zar nije Hurem rekla da je naučila i da je odrasla. Ja ne bi rekla da je tako . Opet ista priča. Zar je moralqa otići do Mahr...da joj čestita. Totalno djetinjasto i još gore , brže bolje da se hvali da je trudna. Ma iskreno ovo postaje dosadno
Dovedu onu babicu , pa ona nahjprije složi facu kao nešto nije u redu , pa onda kes , mašala, čestitam , trudni ste

amandablond
24.09.2012., 10:46
iskreno, serija mi se u početku jako sviđala, ali sad mi sve postaje dosadnija...stalno se ponavljaju iste stvari..kao da gledam reprizu..mahidevran stalno slaze face ljubomore, pa imas sina prvorođenog, tko ti sta moze, nigar kafla stalno iste face,suljo iste face, valide ko vostana figura.....hurem će roditi 10 djece u vremenskom razdoblju u kojem ce hatidže jedno vjencanje organizirati:lol:, ona babica bas si dobro primjetila uvijek na istu shemu..
Leo ubacen da zahukta stvari..a od njega nista..bas kao i od one Sadike..
Ako se ovako nastavi, trazim neke nove napete serije, i izbjegavat cu sapunjare kao i do sad u sirokom luku:504:

defnne
24.09.2012., 11:18
Ibrahim; Šta veliš Suljo da te okačim na zid, kad si lip ka slika..
Suljo; zagonetnije od monalize nabaci :)..pa pomisli lijep, ljepši, viđe mene..:mig:..i objeručke prihvati ideju..

seamisai
24.09.2012., 13:09
ja se samo nadam da ce onaj Leo imati neku vazniju ulogu jer mi je pre pre :cerek:

a ona Gulsah, uzas! stvarno mi je najantipaticniji lik u seriji...ona njena faca, njezin glas, ona obrva lol...i svo to spletkarenje i njene glupe ideje, vec polako pretjeruju s tim...ok, Mahidevranina je sluskinja, al bas da se toliko zrtvuje radi nje i riskira vlastiti zivot, preglupo mi je to...uostalom, kaj nju briga? obicna sluzavka :rolleyes:

ona mala djeca, Mustafa i Mehmet, kako su to slatka stvorenja! :cerek:

nera1987
24.09.2012., 13:25
Jel mi moze netko reci tko je sinoc ostao bez glave i zasto?

One scene s Leom i Hurem su totalno bezveze, dosadne i predvidive...
Otkud sad odjednom da se moraju ledja okrenuti kad dolaze uvazene dame :rolleyes:

24.09.2012., 15:14
ja se samo nadam da ce onaj Leo imati neku vazniju ulogu jer mi je pre pre :cerek:

a ona Gulsah, uzas! stvarno mi je najantipaticniji lik u seriji...ona njena faca, njezin glas, ona obrva lol...i svo to spletkarenje i njene glupe ideje, vec polako pretjeruju s tim...ok, Mahidevranina je sluskinja, al bas da se toliko zrtvuje radi nje i riskira vlastiti zivot, preglupo mi je to...uostalom, kaj nju briga? obicna sluzavka :rolleyes:

ona mala djeca, Mustafa i Mehmet, kako su to slatka stvorenja! :cerek:

I meni je Leo :cerek: :cerek:,nadam se da ćemo ga se nagledat danas :D
I slažem se za Mehmeta,preslatko djete :cerek:

Daje
24.09.2012., 15:39
Nema panike, pravda pobjeđuje,,, Hurem se deblja, Daje je najjača, Ibro je zapet kao puška,, Suljo se slika.. Onaj seljak sa krima nema šanse kraj Sulje.. Dan je lijep Svi ruke u zrak....

Solna Kiselina
24.09.2012., 16:46
Jel mi moze netko reci tko je sinoc ostao bez glave i zasto?

Onaj nekakav aga s pletenicama, Sadikin pajdo sto je s njom kovao zavjeru protiv Sulje. Zato sto je pokusao silovati. A otkud to, jasno mi nije. :ne zna:

palmanova
24.09.2012., 17:18
Nema panike, pravda pobjeđuje,,, Hurem se deblja, Daje je najjača, Ibro je zapet kao puška,, Suljo se slika.. Onaj seljak sa krima nema šanse kraj Sulje.. Dan je lijep Svi ruke u zrak....

Hm, a meni se baš nekako čini da Ibro više nije tako zagrijan za svoju dragu sultanu (a tako nešto je i ona rekla). Pa oni se više uopće ne viđaju, iako sad kad su zaručnici za to nema nikakvih prepreka...:ne zna:
Više je zapet za sve ostalo - državničke poslove, Sulejmana, harem, Hurem,...a vezu s Haticom kao da je stavio ad acta (to sam riješio):confused:

Askić
24.09.2012., 17:35
Hm, a meni se baš nekako čini da Ibro više nije tako zagrijan za svoju dragu sultanu (a tako nešto je i ona rekla). Pa oni se više uopće ne viđaju, iako sad kad su zaručnici za to nema nikakvih prepreka...:ne zna:
Više je zapet za sve ostalo - državničke poslove, Sulejmana, harem, Hurem,...a vezu s Haticom kao da je stavio ad acta (to sam riješio):confused:

Pa da, takav je Ibrahim.. :)

monimalu
24.09.2012., 19:40
@monimalu: obožavam tvoje komentare :cerek

Iako mi je Mahi odličan lik, ovo joj danas s Gulfem stvarno nije trebalo :facepalm
Suljo ovu pozove u ložnicu, da si malo popričaju, i ova odmah poludi :504, a barem je ta Gulfem uvijek bila korektna prema njoj, zapravo prema svima, i baš se koma prema njoj ponašaju : ( žao mi je nakak :cry
...
Ah i vidim da se stalno provlaci to kako su Hürrem ubili obitelj, odveli ju u ropstvo bla bla, a zar nisu to isto i Ibrahim napravili?! Dobro njemu nisu ubili obitelj, al je doživio sličnu sudbinu kao i ona! Jel se on ponašao kao i ona i mahnito se derao tamo na onoj farmi na kojoj je bio i šikanirao sve oko sebe!? Mislim da nije! Pa ako se mogao on uspeti do vrha, stepenicu po stepenicu, bez velikih ekscesa i ispada, mogla je i ona :kava ...

Ooh hvala ti canım. :kiss:
Sto se tice Mahice, ona mi je manje vise ok, ali prosli tjedan mi se bas skijala po zivcima. Najprije zbog tog ruznog odnosa prema Gulfem, a zatim zbog ljubomore na sav zenski rod. Gulfem mi je jako draga, i nije to samo suosjecanje s njenim bolom, nego je zenska bas ok.

Ma da, Hurem je jedina patnica tu... :rolleyes:, ni ja to ne volim. Na stranu Ibrahim, imamo Mariju koja je sve izgubila, prosla isti put kao i Hurem i nije postala zloca niti arogantna.

... Suliman često napravi onu facu : čelo mi se bora, a oči izbečim : di ne znaš jel nešto pametno misli, il računa "Kad će taj četvrtak ?"...(na na na , vidim ja ....pjevani dio )...

Ibro i buraz mu hologramski...malo tračenzija ...:zvrko ..nisam odavno :raspa
Jel oni ( scenaristi, režiseri ? ) misle da je taj blizanac smiješan ? s onim govorom i glumljenjem Jim Carreya glup-gluplji na pazaru, iliti tržnici...mislim, stvarno...iznerviram se, a taman se počnem "uživljavat " u seriju......

... :rofl: ...

I ja se pitam sto im je trebao ovaj LOL twin brother.. :rolleyes: .. mogli su naci slicnog glumca. Ovo bi kao trebalo biti smijesno, ali ispada uzasno. Veliki minus! Mozda su se Turci htjeli pohvaliti novom tehnologijom, medjutim, osobno ipak preferiram glumce od krvi i mesa.

... najslađa dječica - šehzade mustafa & mehmed
http://i55.tinypic.com/167108g.png

vidim da valida ima dosta fanova ovdje ..
http://i47.tinypic.com/t65blx.jpg

:w Minci... Decki su med medeni :cerek:... coooook slatki!

Ja sam od Valide ocekivala vise, znacajniju ulogu. Ovako imam osjecaj da samo brine o loznici.. k'o da je svodnica, he he... ne znam ..

... has, pa nije moguće da ti se ne sviđa ibricin brat blizanac?
odiše inteligencijom :rofl
http://www.habershow.com/v4/images/stories/haberfoto/0411s/9723.jpg

Stvarno Hasret?! :durica :rofl:

... Da je odabir glumaca bolji, bila bi još gledljivija.
Čini mi se da je Hurem presirova, preglomazna i krupnija od sultana : D
Povijesne činjenice govore da je Hurem bila obrazovana, pametna....dok ova sirota glumica ima baš glupavo lice i tjelesnu građu goniča bikova. Užasne kretnje popraćene licem koje je naletjelo na peglu plus loše prikriven podbradak.
Šteta.

Ali muzici u seriji nemam zamjerki. Doista raznovrsna i kvalitetna. Sviđa mi se podloga dobro prilagođena scenama.

Hello Cafe :w... moj savjet ti je: nemoj se previse vezati za povijesne cinjenice, ovo ti je ipak sapunica. Ja sam isto mislila da ce serija prikazati malo vise od 'kokosinjca' (harema), ali ... jos nista... nadam se da ce me u skorijoj buducnosti demantirati.

Meni se dopada glazba u Hureminim scenama, ona uspavanka.. bas je prelijepa :cerek:.

monimalu
24.09.2012., 19:43
Ma joj ne, ova epizoda je bila užasno glupa danas. Koliko ova djece namjerava roditi do kraja serije? : D Mislim stvarno.

Heheheh... :rofl:
Ako nastavi tamaniti prepelice ovim tempomom, svaki put kad je trudna... doci ce do izumiranja vrste. Vec je pojela sve u Istanbulu i okolici. :rofl:

... Po mom skromnom sudu odvala epizode je savet Nigar kalfe dat Hurem:"Ti zadrži svoje manire!" ????:eek :eek Koje crne manire :rofl :rofl :rofl .

Kad već pominjem Nigar kalfu,iako se većini vas ona dopada,meni je ona prilično antipatična a da ne znam zašto :misli .

Definitivno.... hehehe!!

I meni!! ... Ok, ja znam zasto :D ... olajava okolo, prenosti traceve i ruzno se ponasa prema Zumbulcicu. Ufurala se u svoju ulogu pa svako malo ruzi Zumbulcica i poziva na red, kao da joj je on duzan podnositi izvjesce. I da, uvlacenje Hurem je bljak, bljak!!

iskreno, serija mi se u početku jako sviđala, ali sad mi sve postaje dosadnija...stalno se ponavljaju iste stvari..kao da gledam reprizu..mahidevran stalno slaze face ljubomore, pa imas sina prvorođenog, tko ti sta moze, nigar kafla stalno iste face,suljo iste face, valide ko vostana figura.....hurem će roditi 10 djece u vremenskom razdoblju u kojem ce hatidže jedno vjencanje organizirati lol:, ona babica bas si dobro primjetila uvijek na istu shemu..
Leo ubacen da zahukta stvari..a od njega nista..bas kao i od one Sadike..
Ako se ovako nastavi, trazim neke nove napete serije, i izbjegavat cu sapunjare kao i do sad u sirokom luku:504

Potpuno se slazem!! Postaje dosadno. Suljo pod hitno mora u neki pohod, nesto osvajati jer mi se serija pretvara u totalnu sapunjaru. Cijeli tjedan gledam harem iliti 'kokosinjac' na kroatiš :D. Ljbomornih i zavidnih zenskica mi je preko glave.

Sadika.. uhh strasna zenska, rodila ju majka onako sposobnu!! :D ... :bonk:
Onaj nozic je morao nekomu doci glave, samo joj je netko trebao reci da je meta Suli, ne njen covjek. Kako god, njoj je puno bolje biti neprijatelj nego prijatelj. To ti je jamstvo da neces izgubiti glavu!! :rofl:

Ibrahim; Šta veliš Suljo da te okačim na zid, kad si lip ka slika..
Suljo; zagonetnije od monalize nabaci : )..pa pomisli lijep, ljepši, viđe mene..:mig ..i objeručke prihvati ideju..

... :rofl: ...
... jos jadnom Leu kaze da ce ostati bez glave ako slika ne bude lijepa... :rofl:

Hm, a meni se baš nekako čini da Ibro više nije tako zagrijan za svoju dragu sultanu (a tako nešto je i ona rekla). Pa oni se više uopće ne viđaju, iako sad kad su zaručnici za to nema nikakvih prepreka...:ne zna
Više je zapet za sve ostalo - državničke poslove, Sulejmana, harem, Hurem,...a vezu s Haticom kao da je stavio ad acta (to sam riješio):confused

Mora covjek nadoknaditi posao, dosta je zabusavao dok je ljubovao. :D
Koliko sam ja skuzila, zaruceni/ne zaruceni - unutar harema ostaju ista pravila da se muskarci i zene ne vidjaju.. do braka.. a mozda i grijesim, ne znam...

Daje
24.09.2012., 20:04
je li ovo Muća naglo narastao...................

halitmy
24.09.2012., 20:21
je li ovo Muća naglo narastao...................

Brzina svjetlosti.. I ja ga gledam - ne prepoznajem...
šta nam ovo Hurrem probada...

Emperatriz
24.09.2012., 20:38
hurem jos nije rodila a mustafa je velik ko da je 5 godina proslo??

amandablond
24.09.2012., 20:43
ajoj, hurem jucer saznala da je trudna, danas rađa, pretpostavih odmak je nekoliko mjeseci..
no mali slatki mustafica je ipak koju godinu stariji od nekoliko mjeseci pa mi nista jasno..
kad tamo, hatidže se još uvijek udaje..kao da je prošlo petnaest dana :rofl::rofl:

Oria
24.09.2012., 21:16
S obzirom da tu i tamo škicnem Sulju mislila sam da to nije jučerašnji Mustafa koji je spasio brata od utapanja. A kako ipak je, već me strah da će onaj sutrašnji Mustafa imati brkove i bradu. :D U međuvremenu, dok Mustafi rastu brkovi i brada, očekujem da Ibro nađe put do ustreptale mu ženice. Tako otprilike kod njih protiče vrijeme. :kava:

Sadika još kuje planove o osveti pa me baš zanima što ona planira kad skrati Sulju za glavu. Išetati iz palače i vratiti se kući? Ili se ona već pozdravila sa životom u nekoj epizodi koju nisam gledala? :ne zna:

Ljubitelji Hurem mogu odahnuti, Hurka vodi 2:1. Napeto iščekujemo sljedeće kolo.

Inače, baš dosadnjikava epizoda. :rolleyes:

andja1988
24.09.2012., 21:37
Šta je meni ovo trebalo :ne zna: baš neka bljaki epizoda..
meni je baš fora kak se Hurrrremka brzo oporavila nakon svakog poroda :rofl: kad bi to tak išlo i u RL :kava:
a Hatidže se ustrtari pred prvu veselu noć-najbolje da je Gulfem ostala praviti joj društvo i možda i koju instrukciju nabacila :rofl:

palmanova
24.09.2012., 21:45
Šta je meni ovo trebalo :ne zna: baš neka bljaki epizoda..
meni je baš fora kak se Hurrrremka brzo oporavila nakon svakog poroda :rofl: kad bi to tak išlo i u RL :kava:
a Hatidže se ustrtari pred prvu veselu noć-najbolje da je Gulfem ostala praviti joj društvo i možda i koju instrukciju nabacila :rofl:

Da, lako je to bilo s prvim mužem od 100 godina, a lako bi izašla i na kraj s učiteljem...ali, osjeća ona da s ovim nema šale...:rolleyes:

Orlit
24.09.2012., 21:47
Meni je Hurremin smijeh (posebice izražen kad likuje nakon utvrđivanja svake trudnoće) kao iz - horrora.

Kako samo stravično zvuči, onaj grleni bariton.. A izbočena brada i velik podbradak vizualno dopunjuju efekt strave. :eek:

exodus175
24.09.2012., 21:51
meni je Kalfa Nigar definitivno najbolji lik, a i glumica je odlična, baš mi je simpa :s :cerek:

andja1988
24.09.2012., 21:59
Aaah,treba velikog vezira zadovoljiti,nije to mala stvar biti njegovom ženom :D

monimalu
24.09.2012., 22:34
Evo ga nas happy couple!

http://ressim.net/s/upload/a347d243.jpg

nera1987
25.09.2012., 07:24
Meni je Hurremin smijeh (posebice izražen kad likuje nakon utvrđivanja svake trudnoće) kao iz - horrora.

Kako samo stravično zvuči, onaj grleni bariton.. A izbočena brada i velik podbradak vizualno dopunjuju efekt strave. :eek:

I meni je to :horor:

Pogane li zene majko moja :rolleyes:

MrsWindsor
25.09.2012., 11:14
Nisam pratila od početka ovaj serijal, znači je Hatidže već bila udana za didicu nekog? I nemojte ružit glumce, trude se najbolje što mogu, ako nemate što lijepo reći - nemojte ništa ni pisati! Interesantna su mi imena likova u seriji - Gul aga, Gulnihal, Gulfem, Gulšah...Google prevoditelj kaže da riječ "gül" znači ruža, pa bi zanimljivo bilo da su dotična imena preveli na hrvatski....ispade da se čuvari harema zovu po cvijeću - moj omiljeni Zumbul aga i onaj Gul koji je bio u seriji pa nestao...i još pitanje - je li Selim Bayraktar (Zumbul aga) oženjen? :D

baby-deluxx
25.09.2012., 11:15
A bas me zanima s obzirom da je mali mustafa tak brzo u 9 mj narastao, dal su mehmet i ona malecka ostali isti ili su i oni nesto malo narasli? :rofl:

Hurem opet trudna, OPET u bijeloj haljini, to mora biti tak svaki put ili ovi sta ih oblače nemaju vise ideja za trudničke haljine? :rofl:

grifon
25.09.2012., 11:24
[QUOTE=nera1987;41476128]Jel mi moze netko reci tko je sinoc ostao bez glave i zasto?

Bondžuk-aga.
pokušaj napastvovanja Sadike.
sorry, ako je već odgovoreno, novi sam pa ne zamjerite...

cafelate
25.09.2012., 11:35

:rofl::rofl:
Istina!
Zaista je prava rijetkost da nekoga smijeh toliko poružni.
Kompletno zubalo je vani, skupa s mesom.
Zvukove ne treba ni spominjati.

Ali lijepo je izgledala sa Sultanom u šetnji vrtom.

Solna Kiselina
25.09.2012., 11:35
Jooj serije. :rofl:
Muki preko noci ostario 3-4 godine, kod Hurme proslo tek 9 mjeseci, a kod ostalih ni dan. Leo jos nije ni poceo crtati Sukija Lijepog, Ibro i Hatice sve te godine pripremali palacu i vjencanje... i tako. :zubo:

Sinoc sam propustila pocetak epizode, pa ako mi neko moze reci jesu li se Leo i Alex vidjeli, ili je samo jedno vidjelo, a drugo nije, sta bi?

ejisa
25.09.2012., 11:48
Jooj serije. :rofl:
Muki preko noci ostario 3-4 godine, kod Hurme proslo tek 9 mjeseci, a kod ostalih ni dan. Leo jos nije ni poceo crtati Sukija Lijepog, Ibro i Hatice sve te godine pripremali palacu i vjencanje... i tako. :zubo:

Sinoc sam propustila pocetak epizode, pa ako mi neko moze reci jesu li se Leo i Alex vidjeli, ili je samo jedno vidjelo, a drugo nije, sta bi?

i ja samo malo gleduckam i vas čituckam.. puno poznati, dobrih i pametnih ljudi ovdje piše pa uživam :w:..

može molim mala pomoć..

Ovaj Leo (slatki je, tako nježan, kao neki plišanac) on je kao zaljubljen u pig's njušku Hurem (oprostite dragi ljudi koji ju simpatizirate, meni nikako ne sjeda)??..(e stvarno koje je jučer face slagala:ne zna::rofl:)

Kako i gdje se on toliko zatelebao?? (opetovana isprika ako mi je promaklo a o tome ste pisali)

njih dvoje kao par su mi totalno neskladni, mislim da ga ona za neki snack pojede.. pregruba je za njega..

S.N.O.B
25.09.2012., 12:01
ejisa, on je bio Aleksandrin vjerenik, roditelje su joj ubili Tatari u crkvi, nju prodali Osmanlijama. Nije vidjela šta su Leu uradili ali je mislila da su i njega ubili.

sapunka
25.09.2012., 13:05
Evo ga nas happy couple!
http://ressim.net/s/upload/a347d243.jpg
sad sam se već počela pribojavat da će onaj blentavi, "drugi" blizanac možda imat kakvu ulogu i u spavaćoj sobi s Hatice...."ono", komedija zabune :zvrko:..
pa ne bi ga bez vraga držali samo tako, morat će i on nešto odglumit :rofl:..što bi brajo Ibro morao i njega i sebe bezeze odglumljavat..pih....

nego..meni je bolje da gledam samo haljine i kostime....brate , namučila sam se i isekirala jučer..uzela bilježnicu na kockice , kemijsku i digitron..... i bacila matematičku operejšn :zvrko:

aha..znači mali Mehmet je pao u bazen ( i osto suh : rolajzam se : ) u cca vrijeme kad je pokretna rađajuća traka Hureem pojela jato prepelica i puhala kroz nos od kalorija ...il je to bilo kad je ošla u Hatiđinu palaču?:misli:...ma nevažno..isto je otprilike vrijeme, dan dva gore dole....
znači , onda je mali Mustafa bio mali...kad ima prepelica, u koje godišnje doba ?oke:zvrko:.....znači...korijen iz 5....pomnožim s 2 ,dodam cca 7 mjeseci od dana babicinog pregleda....i voila!!!..ispade da je Mustafa narasto cca 20 cm u visinu i 5 godina starosti u roku sedam mjeseci :confused:...wtf...am I missing something?...sučizim ih Cuker aaaaaa hrani da tako masallah izraste?ima neki čarobni grah tamo ?
još sam pomislila u prvim scenama da je Hureemica već rodila, a da je ovo četvrto...mislim, na nju fakat djeluje legenda četvrtka...nastavi li tako, mislim bit na izvolte četvrtkom, ja očekivam barem da zasjeni pojam Jato...jbga, ili je ona "Ima ih ko Kineza " pogrešna...a Suliman ko alkar..svaki put "u sridu "! :rofl:

Ja sam stvarno htjela da mi ova serija postane zanimacija ( i još uvijek se trudim )..ali svaki put me nešto odlijepi momentališ od ekrana...a naročito kad se bliznić brajo pojavi u kadru....

Mislim, serija je super zamišljena,ima dovoljno lufta za svakojake intrige, ljubavne zavrzlame, sudaranje u tijesnim hodnicima, veličanje muškosti kao takve, kostimi, ubojstva, intrige.....
ali....ali...ja se ne mogu otet dojmu da ili ima dva režisera..il se montažer "napušio" gljiva...il ne znam šta treće...ne da mi se baš nabrajat, već sam sve prije rekla..pa da ne kradem dragocjeni prostor ostalima...

Hatiđina vjenčana halja mi je mmmmm, lajk it...: moda mi udrila u glavu :..
samo , ako je rekla da onu poklon zeleno/crvenu ogrlicu neće ama nikad skidat..kako će joj pasat ako obuče denver plavu haljinu ? : pret a porter zabrinuta :

btw,..ja brate onu Hurem ne mogu očima smislit:rolleyes:...nema ništa u njoj za uhvatit,....nit iz samilosti, nit je zgodna ( mislim posebna je, al i ja sam :rofl: )nit je moš žalit jer je bitchura prema svima uključujući i onu vjernu Mariju....nije me "dirnula" njena briga i majčinski filing za djecu ,...ždere ko kakav prašćić Babe, natečena, otvori one oči koda je u filmu strafe i užasa..prepanem se svaki put...sva neka napuhana,velika,...mislim, skoro svim muškim može s glave jesti....a rekla je da će postat dobra? :ne zna:....il je nepopravljiva ?

nera1987
25.09.2012., 13:24
btw,..ja brate onu Hurem ne mogu očima smislit:rolleyes:...nema ništa u njoj za uhvatit,....nit iz samilosti, nit je zgodna ( mislim posebna je, al i ja sam :rofl: )nit je moš žalit jer je bitchura pream svima uključujući i onu vjernu Mariju....nije me "dirnula" njena briga i majčinski filing za djecu ,...ždere ko kakav prašćić Babe, natečena, otvori one oči koda je u filmu strafe i užasa..prepanem se svaki put...sva neka napuhana,velika,...mislim, skoro svim muškim može s glave jesti....a rekla je da će postat dobra? :ne zna:....il je nepopravljiva ?

Brate mili, sve si u pravu sto si rekla...posebno ovo za Huremku..
a njezin plan je da oni samo misle da je ona dobra a u biti je i dalje :E
I sto je najzalosnije nitko to ne kuzi osim meni jako drage Muhi :(

A nisam uspjela vidjeti sto je Muhi odg svojoj onoj sluzavki (ne mogu se sjetit imena) kad ju je pitala da ubije zmiju? :D

Kalfa se zaljubi u Ibru :rolleyes: bio je potreban samo njegov dodir rukom po licu :rofl:

palmanova
25.09.2012., 14:36
Najkvalitetnije u seriji i ono što je privuklo mnoge od nas da je gledamo je zanimljiva stvarna povijesna priča o glavnim likovima. Premda o tom razdoblju i osvajačima generalno nemamo dobro mišljenje, priča koja ulazi u njihove intimne sfere i razotkriva njihove životne puteve bila je ono što nas je uvjerilo da se isplati gledati.
Neki su glumci (vjerojatno i oni koji su pisali njihove tekstove) dali svoj maksimum. Meni je to, za sad, Ibrahim, tj. glumac koji ga glumi. Uopće od tog lika nisam očekivala ništa, glumac mi nije baš ni lijep, ali mi je, malo pomalo, postao - prvenstveno zbog uvjerljivosti svoje glume, načina na koji prikazuje kompleksnost svoje osobe, rastrganosti između porijekla, ljubavi, ambicije - najzanimljiviji lik.:cerek:
S druge strane, Hurrem, koja je jednako tako jedinstvena povijesna osoba, ovdje je karikaturalna i vjerojatno mnoge iritira izgledom i ponašanjem osobe koja ne posjeduje ni trunke empatije, mjere, dobrote, duhovne ljepote...pa sasvim spontano izaziva negativne reakcije...:503:
Glumac koji glumi Sulejmana isto kao da glumi preko volje (kao da nije dobio dogovoren honorar pa daje samo minimum od onog što se očekuje) - uglavnom stoji okrenut leđima drugima i "mudro" šuti...ili reagira neočekivano.:(
Amaterizam prikaza povijesnih scena najbolje da ni ne spominjem, to je na razini Teletubbiesa...:Slin:
Uglavnom, serija stvarno djeluje kao da su je radila dva kreatora (jedan odličan i savjestan a drugi zabušant) i spojila...pa što bude...:confused:

ejisa
25.09.2012., 14:45
ejisa, on je bio Aleksandrin vjerenik, roditelje su joj ubili Tatari u crkvi, nju prodali Osmanlijama. Nije vidjela šta su Leu uradili ali je mislila da su i njega ubili.

hvala ti na odgovoru..

valjda joj je lakše misliti da je voljeni zaručnik ubijen kad šitri noge i voli drugoga:rolleyes:.. dobar izgovor zlata vrijedi.. :kava:

btw,..ja brate onu Hurem ne mogu očima smislit:rolleyes:...nema ništa u njoj za uhvatit,....nit iz samilosti, nit je zgodna ( mislim posebna je, al i ja sam :rofl: )nit je moš žalit jer je bitchura prema svima uključujući i onu vjernu Mariju....nije me "dirnula" njena briga i majčinski filing za djecu ,...ždere ko kakav prašćić Babe, natečena, otvori one oči koda je u filmu strafe i užasa..prepanem se svaki put...sva neka napuhana,velika,...mislim, skoro svim muškim može s glave jesti....a rekla je da će postat dobra? :ne zna:....il je nepopravljiva ?

S druge strane, Hurrem, koja je jednako tako jedinstvena povijesna osoba, ovdje je karikaturalna i vjerojatno mnoge iritira izgledom i ponašanjem osobe koja ne posjeduje ni trunke empatije, mjere, dobrote, duhovne ljepote...pa sasvim spontano izaziva negativne reakcije...:503:

a ja msilila da sam pretjerala s animozitetom prema dotičnoj..

samo me zanima da li ona zaista glumi osobu (Hurem) koja toliko afektira s licem, glumata (facijalne ekspresije su joj da se zbljuješ) ili je ona kao osoba (dakle Meryem) neurotična i inače takva (imam jednu u uredu koja nešto stalno izvodi s facom i prilično je nerv nerv)..

toby5
25.09.2012., 15:04
ja uopće ne doživljavam ljubav između hurem i sulejmana; mene više dirne odnos sulejman-ibrahim. ono što me živcira u svim serijama je kad naprave veliki gaf kao jučer sa mustafom; ja kužim da je ponekad teško prikazati određenu situaciju, pogotovo rad na takvoj seriji je kompleksan, ali oni kiksaju tamo gdje ne trebaju. zašto su imali potrebe da mustafa naraste, pa prošlo je 7 mjeseci? pa zar nitko ne pogleda materijal prije montiranja, pa šta su se scenarstice napušile ili režiser je režirao spavajući? a glumci, šta oni ne primjete nelogičnosti?

seventhSon
25.09.2012., 15:09
...evo ja sam sinoć pogledala 1. sezonu... kompletnu! :) sad ću pauzirati par dana, pa krećem s drugom...

goldfish
25.09.2012., 15:30
....da ste ikad bili na setu shvatili bi kako se snima (razne scene odjedanput iz nekoliko epizoda)pa netko i napravi greske,ovdje ih ima i previse ali kada se sve zbroji i oduzme jos uvjek smo zainteresirani za seriju sto znaci da nas jos ovi kiksevi ne smetaju previse....

Sviña
25.09.2012., 15:48
zna li netko jeli treca sezona zadnja ili ima jos ? :)

sapunka
25.09.2012., 16:25
zna li netko jeli treca sezona zadnja ili ima jos ? :)

:raspa: ako nastave ovako uvodit izgubljene brace i seke, te bivše ljubavnike, prve školske ljubavi , babe iz trećeg koljena, svadbe od 7 dana pretvorit u period od 3 mjeseca,...and ofkors, ako Huremica nastavi dalje istim intezitetom rađat:rofl:...e onda možemo dočekat i penziju uz ovu seriju :hekla:....negdje cca 20 sezona :lol:

a šta ako je ota populacija prepelica izumrla, moraju i tu napravit stanku i pričekat da se prepelice naroje?,naptiće?..namnože?..najaje?..jbmu, ne znam kak se to veli:rofl:....a obećavala sam iz biologije :rofl:..eto kolko su me ovi Turci dotukli :zubo:

halitmy
25.09.2012., 16:46
Sulejmanovi - Muhibbijevi stihovi - ODMOR za dušu... http://youtu.be/O19NdsBdI1k

defnne
25.09.2012., 17:47
Kad gleduckate više stvari u isto vrijeme, zaboravite prebaciti..tako se dogodilo i sa Sulejmanom, ugledah ja da je ono nekad preslatko dijete naraslo, eh, pomislim malo sam se previše zadržala na drugom seriji, sad prošlo 5 godina i ne vidjeh šta se dogodilo..kad ono yok,:confused: neko se bome u montaži dobro zabavlja, možda provjeravaju pratimo li redovito..:ne zna:

((btw..Suljo neko vrijeme nije tikao Hurem, pokušavao je s Mahicom, al mu se ne dade, no ipak Hurem ostade trudna..ide to kod njega pogledom..:eek:..))

U svakom pogledu komična serija, najvažniji dan je četvrtak, (koji je po nekoj računici svaki drugi dan, očito je tjedan trajao 2-3 dana, pa taj čet. brzo dođe)..kako netko reče Valide ko kakva svodnica, samo da je sinu uvalit kakvu u krevet..razmnožavanje je primarni cilj, a kako se iz priloženog vidi Hurem i Suljo ne namjeravaju stati..kad se već očepilo..

Daje
25.09.2012., 18:42
naravno, naravno mnogi su nestrpljivi i gube glavnu nit serije. Cilj je otkriti kroz Sulju Hurem i ostale poimanje apsolutne ljubavi. TZV sporedne uloge su u stvari najjači likovi... Ljubav je bezuvjetna.. Lik koji je eksplodirao ja Kalfa Nigar. Ona pršti seksipilom.. Naravno jedina u ovom trenutku koja se može približit dogmi zvanoj Gospa Daje... Zumbul aga je pročitana knjiga... Ostaje još analizirat Ibru i Hatiđe u trenutcima intime i to je to.. Hurem i Suljo su odavno svoju ljubav pretvorili u konzumentnu svakodnevicu i eto.. negdje u tragovima je čežnja Matraka i Viktorije ali Matrače je ograničen i ne snalazi se u prebacivanju misli sa placa u neke više dimenzije koje vladaju u Haremu i okolici.. Ljubav je teška u njihovim životima, ima tu i boli i patnje i gluposti ali osjećaji su iskreni i tako valjda treba biti.. Muća je odrastao, još malo oblijetat će oko Ložnice kao mačak oko vruće kaše... Birijat će bradu i brkuove da lići na pankrte , još da ima fendera vidjeli bi svirke.. ha h ah By azra...
Išćekujem večeras romantiku u krevetu by Ibro.. i nadam se kako će biti muško ,, dakle britak eksplozivan i avangardno suveren :rolleyes::durica

cafelate
25.09.2012., 18:52
ja uopće ne doživljavam ljubav između hurem i sulejmana; mene više dirne odnos sulejman-ibrahim.

Istina, najromantičniji odnos ikad :D
Pogotovo kad mu S svako malo nešto daruje a Ibrahim se obeznani..uvijek očekujem kiss.

Daje
25.09.2012., 19:01
sad sam se već počela pribojavat da će onaj blentavi, "drugi" blizanac možda imat kakvu ulogu i u spavaćoj sobi s Hatice...."

hm sapunko , mazna seko dobro si ovo skroila u svojoj nadam se ljepuškastoj glavici.. Pa da ibrim bruder i izgleda kao lik koji bi kao surova muškarčina mogao vratit ravnotežu u omjeru željenih očekivanja i zadovoljenih hormona u prostoru ispod svilenih pokrivača odaja hatidžine palače.. Ibro nije u tim vodama, možda je malo i on zbunjen kako je muća naglo odrastao pa mu nije do intime .. ali dobro sapunko s nestrpljenjem očekujem tvoj upis jer doista imaš opasan iskorak u mislima o seriji ..očigledno razumješ tu ljubav i sve oko nje.. pa neka i treba...:hekla:

mirjam
25.09.2012., 21:57
Krepala sam od smijeha, večeras za onim stolom, nema s kim Sulejman nije napravio halvet, osim Ibre (?), matere i sestre :D
Samo za Viktoriju alias Sadiku nisam sigurna, ili mu je pogled zapeo za nju baš zato jer je nije opalio...:D
I nije mi jasno, jel ta žena klonirana, koji vrag, nema di je nema :confused:
Baj d vej, je li ona nazočila seksanju Ibre i Sulejmanijeve sestre...prvo stoji kraj kreveta, u sljedećoj sceni isparila, skrila se iza zavjese, skočila kroz prozor? :ne zna:
Gledala sam ovo po zimi i sad se pokušavam prikopčat, al nekako monotono mi to...

freelanderr
25.09.2012., 22:50
Novi Muste :flop: Mrzim promjene u serijama :rolleyes:

sapunka
26.09.2012., 07:43
ovo sve gore i gore po pitanju Hurem..:rofl:
ja mislim da je ona u biti prikrivena lisica,lasica..šta li...bogme, neka životinja je!! : otišla na google tražit prepelicojede :

jel nekom još čudan njen grlati smijeh?..:horor:..mene jeza prođe!!..a zasmije se uvijek kad ne očekivaš...iznenada...

jučer me točno ufatila panika kad su ona i Suljo zalegli na hrpu jastuka u prirodu..
zasmije se ona , smijeh ko iz prazne bačve, a za ne falit..donese joj dragi dvije ptičice, meščini papige...od njenog pogleda kad ih je ugledala, ja sam mislila : eekana na scenu :....ev' gotovo je...sad će ona izbacit dupli red zubiju i u sekundi ih smazat..te ptice..a Suljo će se prenerazit i napokon skopčat da je ona neka alienka s drugog svijeta i da je rađajući njegovu djecu htjela u biti porobit cijeli svijet....zato je onako žurila kod njega četvrtkom, jbga, mission se mora ispunit, a ima samo 52 četvrtka godišnje...
.
jbte, ona i kad glumi ljubav, mene ju je točno strah....

ujutro , kad se probudila s tog travnatog sijela ( :misli:..e sad me ubijte jer ne znam jel bio četvrtak tu veče il neki običan dan )..ja nekako opet, po njenom zadovoljnom licu skontala da ih je ipak pojela u toku večeri...šta ja znam, učinilo mi se da sam vidla pero na Sulimanu :kava:....
ajd..ipak nije...pokazala ih je Kalfici..skontala je i ona da je samo 3 čuđuka rodila...ako je otkriju prije vremena, propo poso ....

Stol....s stolicama...Hatice buljila u stol, a pošto sam sekundu prije prebacila na neki drugi program , nisam zbrojila 2+2 zašto je ona gledala stol...i zašto je bila tužna za večerom s Ibrom...normalno , kad živim u društvu u kojem je taj isti prisutan bez čuđenja....tek kad je poslije Valida izjavila da ona to Hayir imat u svojoj kući,da ona voli ona srebrne poslužavnike i lotos-cvijet sjedenje....onda mi se upalila lampica i za Haticino čuđenje.....eto zašto ne valja prebacivat program :rofl:..ja jadna mislila da se HAtice uvrijedila što je Ibro izabrao stol bez nje :rofl:

Hurem za stolom ( a i negdje drugdje ) samo jede, jede, jede:rolleyes:...Suljo joj na travi guguče neku pjesmicu...a ona žvače li ga žvače...ne priustaje žvakat...on priča o Vili, kosi..sutonu...recitira onim svojim dubokim glasom....a samo vidiš njenu razrogačenu facu i bradu koja skače gore , dolje....

a možda je jednostavno Merjem ( Hurem ) pitala režisera šta da ja radim dok Suljo priča....il šta ja da radim dok Leo ulazi u prostoriju gdje večeramo..
"Ma ti samo jedi nešto !":rofl:....a ona se toga fakat slijepo pridržavala...doduše, kad razmislim koliko li je klapa za određenu scenu padalo,i ne čudi što nam se Hurem tokom serije onako zbumbila i zdebljala ..il je ipak tokom cijele sezone bila trudna? :rofl:

NJušim novi par za spajanje....Cuker aaaaaa i gospa Daje!!..štajaznam, nekako su se počeli svi pospajavat, pa reko..što bi njih dvoje bili iznimka..baš su mi nak cakani ....: razmišljam ima li još iko nespojen :
: štrajkam što nije bilo sinoć Sumbul aaaa :..:durica

ejisa
26.09.2012., 08:00
merhaba..

jučer pogledala cijelu epizodu, zapravo nisam vidjela početak i doduše malo sam ubrzavala ali ovo je uspjeh..:D

scena Hati i Ibro.. e ljudi, ovo je bio pun pogodak.. nisu se ni kissnuli ali meni je bio hot hot..

puno više hot hot od ovih kaj su se žvaljakali i valjali po onoj travi..

e a da ste vidjele moje zujke- kaj se oni toliko čude toj blagavaoni, stolu i stolcima :facepalm: pa mislim da mi je trebalo nekih desetak minuta da skužim što je tu toliko čudno i zapadnjački.. (mislim zaboravila sam na njihove običaje a u Fatmi, Asi i AvC- toga nije bilo, naravno, nisu bile kostimirane i iz 15 st:D)

Lelek mi je baš sladak, šteta što se Hurem nije zadavila kad ga je vidjela.. a jeftino mi je bilo, svi su ga primjetili jedino ona uporno gleda lijevo.. i žvače.. :kava:

Daje
26.09.2012., 09:04
NJušim novi par za spajanje....Cuker aaaaaa i gospa Daje!!..štajaznam, nekako su se počeli svi pospajavat, pa reko..što bi njih dvoje bili iznimka..baš su mi nak cakani ....: razmišljam ima li još iko nespojen :

Ovako stvari stoje. inače sam s potrebitom pozornošću gledao epizodu sinoć i s velikim očekivanjima očekivao okršaj između ibre i hatidže. hmmm i naravno pobjedila je disciplina i konzervativan odgoj kod ibre.. jer hatidže je bila u transum, dahće.. žarko i požudno se predaje svojemu muškarcu ali ibro sve po PS-u sve polako i studiozno... nema tu spontanosti , pobjede želje nad procedurom... nema tu životne energije koja lomi predrasude i nametnute okove odgoja... Ibro skida lančić , a joj da je je tu barem u daljini glazba od zečića" Pokidat ću lance sve"...ali nije.. on skida lančić , odlaže na krevet a ona dahće... Di se izkupio taj nepatvoreni muški vonj koji ima u sebi nagon za opstankom,, kreaciju ??? Kod ibre sigurno nema.. Mogu ih zamisliti i nakon skidanja...ah ah Hatidže... ah ah.. to je bujica , to je ma to je to.. Ibro stari golf dizelaž prva druga kvačilo i nikad preko 80 ali strogu treća ... Ma nema tu surovosti.. Vidim neki zamjeraju Hurem što se oblizuje i utapa u žderaći.. A zadovoljna i zadovoljena žena.. što je tu je, djeca rastu , ima dadilje uvjek spreman i napeta , ne treba je moliti, podilaziti kupovati je ,, ona jednostavno zna kad treba pasti na koljena pred svojim čovjekom...
Onaj mali seljačić sa krima u pastirskoj nošnji , samo mu treba još frula pa je slika u kompletu Mirčos Ilič s pjesmom jevojka iz grada , je totalno neinteresantan za sada..

Hm sapunko vidim češeš se oko gospe daje kao ono ona kao nešto muti ili bi mogla mutit sa šećer agom.. Hm šećer aga je barem naučio raditi pod pritiskom, jest da je malo znojav i mastan ali hm hm bolje baby da ljulja nego da žulja... ah daje ko daje, znao ona posao , stara koka dobra baby juha,,, zar ne... Daje sve zna ne moraš joj ništa pokazivat,, ona im svima može biti mentorica.. Kalfa Nigar napreduje,, dobar iskorak, puna linija ,, prava žena... korektno..
sve u svemu,, Ibro totalka razočarao,, Ibro ti si vezir,, to je trbalo biti gem set meč , jasno muški suvereno .. a ne kao što ti radiš...
Sulji ne smetaju ni stražari ni komarci niti vlaga trave.. kakav god je on istražuje i mjenja pozicije a Ibro nabavio stol da bi jeo.. eee Ibro može stol i za druge stvari poslužiti ,,
Slažeš li se sapunko????:mig:

_Lolita_
26.09.2012., 09:31
scena Hati i Ibro.. e ljudi, ovo je bio pun pogodak.. nisu se ni kissnuli ali meni je bio hot hot..

Bome i meni. :cerek:
Vidi se tko je par i u rl. :cerek:

_Lolita_
26.09.2012., 09:43
Kalfa se zaljubi u Ibru :rolleyes: bio je potreban samo njegov dodir rukom po licu :rofl:

Što je to već krenulo? :mama: Nisam gledala zadnjih par epizoda.

ejisa
26.09.2012., 09:49

Jel??:eek:

nisam znala

sapunka
26.09.2012., 09:52

a možda ima i trio :raspa:..

meni Ibrin njonjav glas malo smeta...:kava:....a naročito kad ga felša i izobliči kod "brata" mu :rofl:

Askić
26.09.2012., 10:07
Baš mi je bila fora ona scena kad su svi sjedjeli za stolom, i kako je majka Valide gledala one freske.. :rofl::rofl:

sapunka
26.09.2012., 11:34
http://25.media.tumblr.com/tumblr_mac9ed87Y41rb4k5wo3_r1_250.gif
no comment :no:

ajde joj se probaj zamjerit ?:rofl:

_Lolita_
26.09.2012., 12:06
Jel??:eek:

nisam znala

Je. Evo http://www.vecernji.hr/scena/ibrahim-pasa-lijepa-hatidze-ljubavni-su-par-stvarnosti-clanak-450366

@Sape, majketi, di nađe taj gif? :lol::lol:

ejisa
26.09.2012., 12:19
Je. Evo http://www.vecernji.hr/scena/ibrahim-pasa-lijepa-hatidze-ljubavni-su-par-stvarnosti-clanak-450366

@Sape, majketi, di nađe taj gif? :lol::lol:

uff tenks, sad su mi još draži, iako ga ne mogu zamisliti u onoj ulozi iz članka.:frajer:.

a ona, doktorica iz njemačke.. sad mi je jasno zašto mu je dopustila moderan zapadnjački stil blagavaone:rofl:

ne vidim gif, uredski propisi ne dopuštaju:hebemu:.. brijem da je nekaj sočno, veselim se kućici i gledanju..

Askić
26.09.2012., 12:32
haha, predobar gif :rofl::cerek:

A ima ih još puno..

http://25.media.tumblr.com/tumblr_maybtmKxYo1rb4k5wo3_250.gif
http://24.media.tumblr.com/tumblr_maybtmKxYo1rb4k5wo4_250.gif

Kako je tu žena mršava.. :eek: (to su najnoviji gifovi iz jednog fotošutinga).

Dvojba
26.09.2012., 12:34

Sapunka, ovaj gif me nasmijao do suza. Hvala ti, uljepšala si mi dan.:lol:

P.S. Sad kad me Bhea opet kartonira zbog trollanja. Ali nema veze, ovo
vrijedi toga :rofl:

Blood Dima
26.09.2012., 12:51
@Askić jel to Hurem na prvom gifu?
Kako je smršavila, stvarno mi je sad baš simpa :)

Nego, jučerašnja epizoda jako dobra :D
Oni pogledi prema stolu i tom zap. stilu :rofl:
Inače palača je jako lijepa, ljepša nego Topkapi :D

Uranija
26.09.2012., 13:46

Pobogu. :rofl:

Meni se lijepo smije, grleno. :o

hasret
26.09.2012., 15:22

Hatidže i Ibrahim su mi sinoć bili odlični :cerek:!!!

Osim toga izdvajam šok koji je izazvao trpezarijski sto i stolice :D!!!

..donese joj dragi dvije ptičice, meščini papige...od njenog pogleda kad ih je ugledala, ja sam mislila : eekana na scenu :....ev' gotovo je...sad će ona izbacit dupli red zubiju i u sekundi ih smazat..te ptice..a Suljo će se prenerazit i napokon skopčat da je ona neka alienka s drugog svijeta i da je rađajući njegovu djecu htjela u biti porobit cijeli svijet....zato je onako žurila kod njega četvrtkom, jbga, mission se mora ispunit, a ima samo 52 četvrtka godišnje...

ujutro , kad se probudila s tog travnatog sijela ( ..e sad me ubijte jer ne znam jel bio četvrtak tu veče il neki običan dan )..ja nekako opet, po njenom zadovoljnom licu skontala da ih je ipak pojela u toku večeri...šta ja znam, učinilo mi se da sam vidla pero na Sulimanu ...

Ceo post ti je savršen.Na ovaj deo sam potpuno odlepila :D!!!

p.s. Danas sam naletela na Prvoj TV kako "mi"Zumbulčič poručuje da gledam Sulju na Prvoj TV!!! A ti pati :D!

no comment

ajde joj se probaj zamjerit ?

Eto,baš ovako doživljavam Hurem :rofl::rofl::rofl:.

defnne
26.09.2012., 15:51
Gifovi su mi odlični, što kao Hurem, što kao Meryem..imam dojam da je baš neka odvaljena ženska..(u poz. smislu):D

Baj d vej, je li ona nazočila seksanju Ibre i Sulejmanijeve sestre...prvo stoji kraj kreveta, u sljedećoj sceni isparila, skrila se iza zavjese, skočila kroz prozor?

Ulaskom Ibrice, ona se naklonila i povlači se, čuje se i škljoc vrata, no ti si se sigurno usredotočila na ljubavnike, ne gledaš šta Sadi radi..:D

jel nekom još čudan njen grlati smijeh?..:horor:..mene jeza prođe!!..a zasmije se uvijek kad ne očekivaš...iznenada...

osim što je grlat, zvuk prođe kroz nos pa ima onaj prizvuk (što vuče na jednu životinjicu)..u svakom slučaju, kad se ona nasmije, smijem se i ja njenom smijehu..(smijeh, način na koji ona priča turski, facijalna ekspresija)..komična je!

Prvom paru definitvno ide plus, zbog bolje energije..

Osim što je Mustafa naglo narastao, narasli su i ono dvoje čudžuka..(red je kad je već Mustafa i za njih dvoje)ako nastave tako rasti, mogli bi Suljo i Hurem u skorije vrijeme nosati unuke..:rolleyes:

Bijela maca
26.09.2012., 17:41
Imam dojam da u svakoj drugoj epizodi Hurem rađa...:)
Osobno mi Hurem ide fakat na živce, a i nije mi baš lijepa...
Glumica koja glumi Mahidervan mi je preljepa i iako ovdje nije baš dobar lik, malo mi ju je čak i žao...
Sulejman je simpa, ali isto previše su ga napravili ko neku dobricu....:rolleyes:
Definitivno najzanimljiviji i najbolji su mi Hatidže i Ibrahim...:cerek:, Jučerašnja epizoda je bila pre pre dobra, baš mi je drago zbog njih...:)

temptations
26.09.2012., 18:29
Sapunka crkel sam na Hurrem :lol:
inače ja nju doživljavam kao zajebaticu veliku, nemam pojma zašto al baš mi je moćna kad se ceri i provaljuje gluposti :D
čekamo novu epizodu, nadam se da neće biti dosadna.

Bhea
26.09.2012., 18:35
Arkadašlar, podsećam vas da postoje zasebni topici Meryem Uzerli (http://www.forum.hr/showthread.php?t=650021), Halit Ergenç (http://www.forum.hr/showthread.php?t=584369) i Glumci iz serije „Sulejman Veličanstveni“ – zajednička tema (http://www.forum.hr/showthread.php?t=727647).

monimalu
26.09.2012., 20:02
a njezin plan je da oni samo misle da je ona dobra a u biti je i dalje : E
I sto je najzalosnije nitko to ne kuzi osim meni jako drage Muhi : (

A nisam uspjela vidjeti sto je Muhi odg svojoj onoj sluzavki (ne mogu se sjetit imena) kad ju je pitala da ubije zmiju? : D

Kalfa se zaljubi u Ibru :rolleyes bio je potreban samo njegov dodir rukom po licu :rofl

- Ma i Mahica dosla pameti, rekla je Gulsah(?) da se 'okani gluposti', da joj ne pada na pamet ubiti Hurem. Zenska naucila lekciju. :D

- Wow.. jedan dodir i Kalfa osvojena. Il' je ona laka zenska il' Ibrica ima super moci. :rofl:

... jel nekom još čudan njen grlati smijeh?..:horor..mene jeza prođe!!..a zasmije se uvijek kad ne očekivaš...iznenada...
...
Stol....s stolicama...Hatice buljila u stol, a pošto sam sekundu prije prebacila na neki drugi program , nisam zbrojila 2+2 zašto je ona gledala stol...i zašto je bila tužna za večerom s Ibrom...normalno , kad živim u društvu u kojem je taj isti prisutan bez čuđenja....tek kad je poslije Valida izjavila da ona to Hayir imat u svojoj kući,da ona voli ona srebrne poslužavnike i lotos-cvijet sjedenje....onda mi se upalila lampica i za Haticino čuđenje.....eto zašto ne valja prebacivat program :rofl ..ja jadna mislila da se HAtice uvrijedila što je Ibro izabrao stol bez nje :rofl

Hurem za stolom ( a i negdje drugdje ) samo jede, jede, jede rolleyes:...Suljo joj na travi guguče neku pjesmicu...a ona žvače li ga žvače...ne priustaje žvakat...on priča o Vili, kosi..sutonu...recitira onim svojim dubokim glasom....a samo vidiš njenu razrogačenu facu i bradu koja skače gore , dolje....
...
NJušim novi par za spajanje....Cuker aaaaaa i gospa Daje!!..štajaznam, nekako su se počeli svi pospajavat, pa reko..što bi njih dvoje bili iznimka..baš su mi nak cakani ....

... :rofl: ... Hvala ti sto si tu... post ti je LOL cijeli.

Cuker i Daje... zgodan par! :rofl:

Novi Muste :flop Mrzim promjene u serijama :rolleyes

I meni je bzvz, onaj drugi je bio pravi slatkis, a nema ga vise... :(

no comment :no

ajde joj se probaj zamjerit ?:rofl

:lol: :lol: Ajme majcice!! :s Do suza si me dovela, gdje ovo iskopa?!

haha, predobar gif :rofl :cerek
A ima ih još puno..
http://25.media.tumblr.com/tumblr_maybtmKxYo1rb4k5wo3_250.gif ...

Kako je tu žena mršava.. :eek (to su najnoviji gifovi iz jednog fotošutinga).

Iako je slika malcice izduzena, Meryem izgleda stvarno dobro. :top: Ovo je najbolje sto sam dosad vidjela od nje. I haljina joj lijepo stoji. Gledala sam neke slicice iz 6./7. mjeseca, nije mi djelovala mrsavije, ako se uspjela 'utanjiti' za tako kratko vrijeme - svaka cast!

Imam dojam da u svakoj drugoj epizodi Hurem rađa...: )
Osobno mi Hurem ide fakat na živce, a i nije mi baš lijepa...
Glumica koja glumi Mahidervan mi je preljepa i iako ovdje nije baš dobar lik, malo mi ju je čak i žao...
Sulejman je simpa, ali isto previše su ga napravili ko neku dobricu....:rolleyes
Definitivno najzanimljiviji i najbolji su mi Hatidže i Ibrahim...:cerek , Jučerašnja epizoda je bila pre pre dobra, baš mi je drago zbog njih...: )

Toliko se trude prikazati ga dobricom da to na trenutke postaje smijesno. :rolleyes: Sve se bojim da je real-Suli bio tako dobrocudan, kao i bilo koji drugi vojskovodja.

ejisa
26.09.2012., 20:24
propustih početak

jel se nekom pls da napisati kak je prošao susret Leleka i Hurem, nije nam se previše zahliknula, vidim ju, još je tu?

tnx

monimalu
26.09.2012., 20:33
propustih početak

jel se nekom pls da napisati kak je prošao susret Leleka i Hurem, nije nam se previše zahliknula, vidim ju, još je tu?

tnx

Canim, nisi propustila puno. Hurem se zakasljala, uznemirila (ostali to nisu skuzili :facepalm:), 2-3 puta pogledala Leleka. Otisla u drugu prostoriju sa Hatice, prostrla se na pod, malko plakala. Hatice ju pita sto joj je, ova odgovara da je dobro. Kad se smirila, vratila se za stol.

Uglavnom, nije se odala, a Lelek se povukao, tj. Suli mu rekao da moze ici.

ejisa
26.09.2012., 20:49
Canim, nisi propustila puno. Hurem se zakasljala, uznemirila (ostali to nisu skuzili :facepalm:), 2-3 puta pogledala Leleka. Otisla u drugu prostoriju sa Hatice, prostrla se na pod, malko plakala. Hatice ju pita sto joj je, ova odgovara da je dobro. Kad se smirila, vratila se za stol.

Uglavnom, nije se odala, a Lelek se povukao, tj. Suli mu rekao da moze ici.

tenks draga:kiss:.. ma i mislila sam si da će tak nekaj jeftino izvesti..

padmé_amidala
26.09.2012., 21:03
jao vec danima zelim komentirat kak je ibrica zapeo za kalfu nigar i ona za njega... napetost se moze rezati nozem... ono kad ju je podrago po obrazu to je za njih cisti seks XD :rofl:

a hurem svaka cast veceras :D muahahaha

ejisa
26.09.2012., 21:04
Hurem- koja igračica, definitivno nitko ne može osporiti da je izuzetno inteligentna i proračunata, karta djece i friškog zraka:rolleyes:..

Hatiđe, večeras je bila tako elegantna, decentna i preljepa u onoj bijeloj haljini ispred ogledala.. jednostavno i najljepše viđeno do sada.. jedino mi je malo ona Ibrina izjava o ženama i kravama narušila romantiku:rofl:

amandablond
26.09.2012., 21:17
citam postove i crkavam od smijeha, sapunka i grlicojede:rofl::rofl: ludi ste...
jucer ona epizoda sa onim stolom i freskama, precudno, stvarno ta palaca izgleda ko zapadnjački crkveni dvor, ono gore kao da su anđeli,
oblik svijecnjaka, stol...ma di to ima, kakav sultan bi to dopustio?
Mahi daj vise odustani...bas bi htjela da se zaljubi u nekog pašu
Hurem i smijeh :horor:, Hurem i hrana:eek:
Meni kao da blijedi ona vibra između Ibre i Hatidže, ono sto je drzalo cijelu atmosferu, ali ne ide mi Kafla u glavu nikako (inace ona i Zumbul su presmijesni), ovaj je dotakne, ona sva se rastapa, kako sad to odjednom, inace se ne mogu sjetit kakva je do sada bila prema njemu, ali ona je kao dobra sa svima, i sa Ibrom, i Hurem, pa i Sadika joj draga..ne kuzim..

amandablond
26.09.2012., 21:22
Hurem- koja igračica, definitivno nitko ne može osporiti da je izuzetno inteligentna i proračunata, karta djece i friškog zraka:rolleyes:..

Suljeman je u nju jednostavno zaljubljen, lud je za njom takvom kakva je, a po nicemu ona nije inteligentna i kak vi velite proračunata..., dapace previse je impulzivna i hirovita

monimalu
26.09.2012., 21:44
Moram priznati da mi je pomalo zao Leleka. Decko trazi ljubav zivota (barem je tako mislio), sretne ju nakon toliko vremena i ima sto za vidjeti - ona se udala, rodila djecu drugome i zaboravila na njega. :(

http://i47.tinypic.com/34i446q.jpg

Zumbulcicu pao secer ... :rofl: ... on bi koji slatkis prije spavanja ... :D ...

http://i48.tinypic.com/mhauq0.jpg

Lijepa scena :cerek: ...

http://i47.tinypic.com/2zemg6r.jpg

Ibrica bi trebao zaboraviti na majcine izreke, ovo nije bio trenutak za spominjanje kravice(?) u bilo kom pogledu. :D

luisana
26.09.2012., 21:50
Hurem mi je :horor::horor::horor:
Zbog Zumbul-age i I&H vrijedi gledati seriju :cerek:

Solna Kiselina
26.09.2012., 22:03
Hurma je danas sjajno glumila. Skoro sam pocela suosjecati s njom. Skoro. :D
Mahi je bila prelijepa kada joj se pojavila u snu, bas krasna zena sa jos krasnijim obrvama. :cerek:
Zumbulcic se samo jednom ukazao, ali i to je bilo dovoljno da sa Kalfom Nigar izdominira cijelu epizodu. Kako su prekrasni kad se prcaju. Evo i njima jedan :cerek:.

Nekako mi je tesko povjerovati da bi Sadika onako transparentno slala onako vaznu poruku. Pa mogao je procitati ko je htio. Al' eto, serija je puna apsurda, pa sta je jos jedan. Ne marim.

Nigar bi trebala dobiti kakvu vazniju ulogu u seriji, da imam za koga navijati. :cheer:

hasret
26.09.2012., 22:12

Help!!!!

-- Wow.. jedan dodir i Kalfa osvojena. Il' je ona laka zenska il' Ibrica ima super moci.
.

jao vec danima zelim komentirat kak je ibrica zapeo za kalfu nigar i ona za njega... napetost se moze rezati nozem...

Sasvim je očito da sam nešto propustila :ne zna:.
Kada je Ibrahim dodirnuo Nigar?

Nadam se da se šalite!!!

luisana
26.09.2012., 22:16

Nadam se da se šalite!!!

Koliko se sjećam ono pred vjenčanje s Hatice, tamo u bašti, onako bezveze je dodirnuo po licu, a ona se izgleda uzbudila :rolleyes::ne zna:

monimalu
26.09.2012., 22:44
...Help!!!!

Nadam se da se šalite!!!

Hasret ako te zanima pogledaj ovdje, od 11.minute.

http://www.youtube.com/watch?v=M2K7Ih0aOmQ

Kako rece Luisana - Ibrica se pred vjencanje sastao s Hatice, dok im je Nigar cuvala strazu. Kad je krenuo, ona mu rekla da njemu i Hatice zeli srecu u braku, blagoslovila ih, a on se zahvalio i potapsao ju. Ma nista posebno. :ne zna:

http://i46.tinypic.com/29mt9wl.jpg

Blood Dima
26.09.2012., 23:08
Hurem s pravom traži nove odaje.
Što će se Mahi širiti s jednim djetetom, dok ona ima troje djece i manje odaje, nema smisla.
Ona terasa je i prikladna za nju i troje djece, tako da Mahi ajde ti fino sredi i prepusti Hurem :D

padmé_amidala
27.09.2012., 09:21
Koliko se sjećam ono pred vjenčanje s Hatice, tamo u bašti, onako bezveze je dodirnuo po licu, a ona se izgleda uzbudila :rolleyes::ne zna:

molim lijepo 'bezveze'... mislim vidis kak bi svi pognuli glavu dok bi zene prolazile, on je kao sultanova desna ruka mogo skicat, ali kao sto rekoh, dodir rukom po obrazu to nije bilo normalno tada :D "čisti seks" XD bit će tu nešto, čist sumnjam da će netko poput ibrice ostat odan hatidžici... :kava:

MrsWindsor
27.09.2012., 09:57
Žene u haremu samo su patile, od one najviše rangirane do obične posluge. Nisam nikada čula u povijesti za slučaj da je neka žena tako držala muškarce kao kućne ljubimce, pa ih još i sortirala - glavni muž, jedno tri sporedna, ljubavnici ljubimci i oni za usputnu uporabu, tek promjene radi. U seriji, malo smijeha u život harema unosi Zumbul aga svojim komičnim ponašanjem i rečenicama, ja sam oduševljena izvedbom glumca Selima Bayraktara. Nadam se u dogledno vrijeme negdje nešto pročitati i o njegovom privatnom životu, jer podaci prevedeni s turskog jezika uz pomoć Googlea prilično su oskudni.

nera1987
27.09.2012., 10:15
Meni je bas bilo zao Lea :(
Nadam se da ce brzo zaboraviti ovu koristoljubivu, pohlepnu vjesticu....

Ne mogu je vidjeti, nije joj dosta sto je jadnoj Mahi oduzela Sulju pa sad joj neda ni odaje koje je Mahica prva zapikirala, koja sotona. :503:

Neznam zasto neki vide Mahidevran kao negativnu ulogu? Ona je samo jedna nesretno zaljubljena zena :ne zna:

andja1988
27.09.2012., 12:54
Mahi i Ibrica :rigo: na kvadrat...
Da se razumijemo,ne branim ja Hurem-i ona mi je prevulgarna,ali Mahica je napravila Gulfen isto sto i Hurem njoj,ne?! Cemu onda to histeriziranje i ljubomora?! Da je imalo pameti u toj njenoj glavi slusala bi Valide i nebi sigurno bila u polozaju u kojem je sad..
Da nema Zumbulcica i Secerka davno bi ja odustala od ovoga :rofl:

Bitaka
27.09.2012., 13:22
Napisah post ali mi ga pojede ova glupost od 503. Slomise tražeći može li se vratiti kad ono jok
Ali eto nema veze , sada iz početka. Ova ljubomora od Mahi ide na nerve , brate pretjerabna je . Žena nije ljubomorna nego bolesna. Svjesna je toga da ona neće biti jedina Suljina žena, pa bila to Hurem ili Viki zar je važno. Mislim da su žene u haremu toga svjesne i uostalom zato harem i postolji da Suljo može izabrati koga hoće i kada hoće.Poznato je znači da je Sultan uzimao žena koliko je htio i kada je htio. Čemu onda ova frka sa ovom Mahi. Što se ne ugleda na Gulfen , pa zar ona nije prva Suljina žena , jeste. Pa vidi kako se dostojanstveno ponaša . Može biti primjer svim ženama. Niti je ljubomorna na Mahi niti na Hurem.
Zar Viki nije zaintrigrirala Sulju. Mislim da jeste iz onoga pogleda koji je uputio Viktoriji preko Hurem
Drugo , ove Sultanove žene sve neke brate žene u godinama, suhe, mršave , ispijene,
Koliko znam Sultan je imao mlađahne djevojke , kojih je bio pun harem , sve ljepša od ljepše, au ovom se nema baš nešto izabrati

MrsWindsor
27.09.2012., 13:59
Najbolje mi kad Sultan ide u posjete sestri i šogoru i dovede bližu familiju, najuži krug - samo tri supruge i mamu...jasno da je svaka ljubomorna, jer nije lako dijeliti voljenog, iako unaprijed znaš što te čeka - svaka misli da može tako živjeti, no praksa i život pokažu suprotno...pitala je jedna služavka-prijateljica od Hurrem, do kada se misli uzrujavati zbog drugih žena koje joj koriste muža, a Hurrem reče - doživotno, do kraja života joj to smeta. Svakoj ženi smeta.
I da nema već gore navedenih Zumbula i Šećernog age - ne bih ja to pratila, pretužno mi je sve to. Svi u seriji žele biti sretni, ali im to zbog samog načina života - ne uspijeva. Nema sreće ako dijeliš partnera, čak i ako je osoba odrasla u takvoj kulturi gdje je to, kao, normalno.

sapunka
27.09.2012., 14:07
nisam jučer bila dojmovita nakon serije..nekak mi sve predvidivo bilo...
mislim, naša bjesnjulja se zagrcala zelenim kupusom na salatu ( valjda ? )..nek moli bogha šta nije šuljala kost od prepelice...

za Mahidevran imam savjet...samo nek Huremici donosi jest....neće moć ni u jednu sobu ni odaju ući...., morat će je u onom vrtu ogradit kokošjom žicom :rofl:

ona Sadika je dušu dala isto za klub "Horor women"...ono njeno gledanje u pod ?... isto je malo predoslovno shvatila ulogu :rolleyes:...

zadnja scena...prekrasna Hatiđe u bijelom, nježna, zanosna.....a ovi seljo prozbori :

"Ženu i kravu biraj iz svog sela !":rolleyes::rolleyes:..i još za ne falit spomene da mu je to rahmetli mater rekla..pa ko ne bi bio zaljubljen u njega?:rofl:

predlažem da joj sutra izrecitira :
Čoban tjera ovčice,a ti si žaba,žaba (dj sapka- pjevani dio ) ...
ili,
Butina ti je ko pileće krilce,
ja te grizem,spremi živce ( tekst pjesme-sapka, uglazbio još niko nije, čekam Huljića :rofl: ) .....

ili
Koža ti je roze boje poput mladog pajceka,:rofl: ...

ili
nastavi niz .....:kava:

jbte, šupit će ga Hatiđe nisi reko keks :rofl:...
a onda će on od jada možda i prispit i kod Niger Kalfice i recitirat joj

" prodaše mi janjca tri ,
rumeni i lijepi ko i tvoji obrazi !"

isto ja mislim da će prije toga Sumbul aaaa smislit način da je prisvoji :cerek:

nera1987
27.09.2012., 14:12
Nesto sam ocito propustila, tko je Gulfem i zasto je ona bitna??

Nije vrag da je ona Hatidzina bivsa sluskinja sultanova prva "zena" :eek: :eek:

Mahi je zakon!!! :D

Bitaka
27.09.2012., 14:19
Ne znam šta reći
zar će cijela serija proteći sa Suljimim priležnicama i njihovim ljubomorama
I smori ona Viktorija -Sadika sa svojom osvetom
ako si nešto naumila , daj uradi
Ovo sa Leom , momak je mrtav ili ga nisu ubili kako je Aleks mislila
I šta sada ako je bio aleksin zaručnik. Pa to je bilo u njezinom životu prije . Naravno da je imala mladića,
Sada je Hurem i ima drugi život
Baš glupo. Kao da ona nije živila prije Sultana

Scarlett_O_Hara
27.09.2012., 15:11
Mislim da smo napokon vidjeli onu inteligentnu i manipulativnu Hurem o kojoj povijest govori. Umjesto da požizi kao je Mahidevran očekivala, ona je lijepo sredila da dobije tu sobu. I, naravno, hoće jer sultanove želje su ipak važnije od želji njegove majke, a i ona ima troje klinaca i treba više prostora. Mahidevran su se njezine spletke vratile, da nije bilo nje, vjerojatno se ne bi ni sjetila toga.

hasret
27.09.2012., 15:57

"Ženu i kravu biraj iz svog sela" - kakav citat i u kom trenutku :rofl::rofl::rofl:.

Koliko se sjećam ono pred vjenčanje s Hatice, tamo u bašti, onako bezveze je dodirnuo po licu, a ona se izgleda uzbudila

Hasret ako te zanima pogledaj ovdje, od 11.minute.

="http://www.youtube.com/watch?v=M2K7Ih0aOmQ"]http://www.youtube.com/watch?v=M2K7Ih0aOmQ

Kako rece Luisana - Ibrica se pred vjencanje sastao s Hatice, dok im je Nigar cuvala strazu. Kad je krenuo, ona mu rekla da njemu i Hatice zeli srecu u braku, blagoslovila ih, a on se zahvalio i potapsao ju. Ma nista posebno.
http://i46.tinypic.com/29mt9wl.jpg

Hvala vam,drage moje.
Nakon što sam pogledala scenu potpisujem da je ova kalfa zaljubljena u Ibrahima :raspa:!!!!On je to uradio onako usput i letimično ali ona je...
Sad znam da mi se definitivno ne dopada.Samo još fali da je Hurka uvali Ibrahimu :eek:!!!!

U seriji, malo smijeha u život harema unosi Zumbul aga svojim komičnim ponašanjem i rečenicama, ja sam oduševljena izvedbom glumca Selima Bayraktara.

Mrs potpuno se slažem s tobom.Zumbulčić je savršen a glumac SB zaslužuju sav respekt.

Da se razumijemo,ne branim ja Hurem-i ona mi je prevulgarna,ali Mahica je napravila Gulfen isto sto i Hurem njoj,ne?!
Mi ne znamo šta je Mahidevran uradila Gulfen zar ne?Mislim na svađu,intrige,podmetanja etc.Nesporno je postala Suljina miljenica i rodila prestolonaslednika.Sama ta činjenica ju je učinila sultanijom no 1.
Meni se čini da Mahidevran osim ljubomore vodi i strah jer je potpuno svesna Hurkinih ambicija.Hurkini sinovi su konkurencija njenomu.Poznato je kako su se braća međusobno obračunavala po pitanju prestola,zar ne :kava:?

zadnja scena...prekrasna Hatiđe u bijelom, nježna, zanosna.....a ovi seljo prozbori :

"Ženu i kravu biraj iz svog sela !":..i još za ne falit spomene da mu je to rahmetli mater rekla..pa ko ne bi bio zaljubljen u njega?

Zamisli,Hatidže nije ni trepnula kad je čula "stih" :rofl::rofl::rofl:.

MisTEr FrEEzE
27.09.2012., 17:18
U ovoj seriji se samo natječu tko će prije roditi neš ti jake radnje. Sulejman je interpretiran kao obična babetina, serija se ne bi tribala zvati po njemu, prikladniji naziv bi bio "Trudne babetine" ili Utrka u rađanju". Kad i bude neke akcije jednom u 1000 epizoda onda to budu neke CGI animacije otprije 50 godina.:lol::lol::lol:

Audrey 2010
27.09.2012., 17:36
Lijepa scena :cerek: ...
http://i47.tinypic.com/2zemg6r.jpg

Ibrica bi trebao zaboraviti na majcine izreke, ovo nije bio trenutak za spominjanje kravice(?) u bilo kom pogledu. :D

Ja sam izgleda propustila ovu scenu, kad je bila?

Basta
27.09.2012., 18:57
Nesto sam ocito propustila, tko je Gulfem i zasto je ona bitna??

Nije vrag da je ona Hatidzina bivsa sluskinja sultanova prva "zena" :eek: :eek:

Mahi je zakon!!! :D

e... gulfem je bila prva haseki sultan, konkubina sa sinom (ili sinovima :misli:), no dijete (ili djeca :misli:) je umrlo... zato je izgubila status...

Solna Kiselina
27.09.2012., 23:20
Ni meni nije jasno zasto Hurma krije Lea. Pa naravno da je imala zivot prije nego su je prodali. :ne zna:

Od danas opet navijam za Mehi. :cheer:
Bezobrazni su bili prema njoj, i Valida i Zumbulcic. Pa mogli su joj javiti da je doslo do promjene plana sto se odaja tice. Jos pita ona Zumbula kako napreduju pripreme, sjajno, sjajno, veli Zumbulcic, i dodaje da odaje priprema za Hurmu. :rofl:

Presporo se sve ovo odvija, da se hoce nesto desit...

Blood Dima
28.09.2012., 00:29
Istina, nije ovo ispalo fer prema Mahidevran i čak mi je bilo žao kad je došla kod Valide i ova joj otresito rekla da ju ne zamara s tim.
Iako, kako sam i rekao, Hurem ima troje djece i fer je da ima veće odaje i terasu, što je, je.

Solna Kiselina
28.09.2012., 00:45
Kao da Hurmi tarasa treba zbog djece, hoce da se gleda sa Suljom. Samo sto je Suljo priprost covjek, pa nece dobit kao Hatice :romeo: .

Bas nju briga za odaje, trazila ih je samo da napakosti Mehici. Finu zabavu imaju, ta podmetanja i podvale jedna drugoj. Sta bi inace radile svaki dan, cijeli dan... Heklale i cekale cetvrtak.

Blood Dima
28.09.2012., 02:22
Inače, sad sam se sjetio, da je rekla da djeca ostaju u starim odajama :lol:
Znači htjela ju je samo za sebe, a bome divno je i mahala s terase :rofl:

Bitaka
28.09.2012., 08:57
Ma znate šta, naravno da je Valide dosta ovog Mahirinog prenemaganja i ljubomore.
potpuno je razumijem , ona sada ima većih briga od toga ko će u koje odaje. Eto što ti je dvor i , i važnosti događaja na dvoru. Sve se vrti oko toga koju će od žena Sultan da prostiš , da se ne izražavam vulgarno , nisam taj tip.
i majke vam , kako onu Valide više ne zaboli guzica sjediti po cijeli dan na onoj sećiji i čekati kada će joj Daje ili ko već donijeti neku vijest.
Totalno bez veze
Ne čini li se vama da Hurem katkada ima buljave oči, ma nije katkada , nego češće
Gledam sinoć Selmu-Hatidže u vrtu kada govori Ibri da je trudna. Izgledala je dosta staro ili je to zbog vanjskog svjetla snimanja , jer kada je u odajama, ne vidi se toliko, izgleda kao porculanska lutka, lice zategnuto, u stvari dobro namazano slojem pudera.
A vanjsko svjetlo otkriva svaku boricu i nepravilnosti na licu

Scarlett_O_Hara
28.09.2012., 09:57
Bas nju briga za odaje, trazila ih je samo da napakosti Mehici. Finu zabavu imaju, ta podmetanja i podvale jedna drugoj. Sta bi inace radile svaki dan, cijeli dan... Heklale i cekale cetvrtak.

Pa? I ona je odaje htjela iz istog razloga, da napakosti Hurem. A i svatko bi htio ljepše odaje tako da je Hurem dvostruko dobila.

amandablond
28.09.2012., 10:04
Ma znate šta, naravno da je Valide dosta ovog Mahirinog prenemaganja i ljubomore.
potpuno je razumijem , ona sada ima većih briga od toga ko će u koje odaje. Eto što ti je dvor i , i važnosti događaja na dvoru. Sve se vrti oko toga koju će od žena Sultan da prostiš , da se ne izražavam vulgarno , nisam taj tip.
i majke vam , kako onu Valide više ne zaboli guzica sjediti po cijeli dan na onoj sećiji i čekati kada će joj Daje ili ko već donijeti neku vijest.
Totalno bez veze
Ne čini li se vama da Hurem katkada ima buljave oči, ma nije katkada , nego češće
Gledam sinoć Selmu-Hatidže u vrtu kada govori Ibri da je trudna. Izgledala je dosta staro ili je to zbog vanjskog svjetla snimanja , jer kada je u odajama, ne vidi se toliko, izgleda kao porculanska lutka, lice zategnuto, u stvari dobro namazano slojem pudera.
A vanjsko svjetlo otkriva svaku boricu i nepravilnosti na licu

A sto su mogle radit od dosade?u borbu ne mogu, radit ne moraju, ne znam smiju li u šetnju u grad, mislim da ne, samo u vrt :misli:
pa tko bi ostao normalan u tom kavezu...,
Što ce se uopce Valide miješat u bilo što, kad je ionako Sultanova zadnja..
Istina, Selma-Hatidže mi nekad baš prestaro izgleda, cim napravi bilo koju mimiku lica, a tko ce znat, mozda laze za godine, a mozda joj je vrijeme za botox:D

MrsWindsor
28.09.2012., 10:24
http://desmond.imageshack.us/Himg195/scaled.php?server=195&filename=selimbayraktar1.jpg&res=landing

Solna Kiselina
28.09.2012., 11:50
Pa? I ona je odaje htjela iz istog razloga, da napakosti Hurem. A i svatko bi htio ljepše odaje tako da je Hurem dvostruko dobila.
Pa nista. :D
To sam onako dodala jer je @Blood Dima rekao da Hurmi trebaju vece odaje zbog vise djece.
Nijedna od njih nije sretna ako ona druga nije ocajna, tako da, zivjele podvale! :rozi:

ejisa
28.09.2012., 13:02
http://desmond.imageshack.us/Himg195/scaled.php?server=195&filename=selimbayraktar1.jpg&res=landing

čitala sam danas da je prije bio cirkusant:rofl: ne znam da li je to već netko spomenuo

jučer gleduckala malo kraj..

jel su to Leleku malo razmontirane okice:rolleyes:..

ajme i Hurem se malo raznježila.. nadam se da će joj se odbit o glavu, hofirati drugom iza leđa velikom Sulji..

hatiđe:), klišejasti prizor, padam u nesvijest = trudna sam:kava:.. ali slatki su bili.. veseli, MM leži kraj mene i komentira 4 trudničkih scena (..ili puno jede, ili joj je zlo ili pada u nesvijest..) a jadan skupio možda sveukupno 5 minuta gledanje SUlje..

Isa
28.09.2012., 14:42
Ja sam jučer malo pogledala, gledam na preskoke. Sjećam se da su neki komentirali da će Hurem poslije biti simpatičnija, ja to ne vidim. Meni je baš suprotno, sve je gora i gora. Ne mogu je smisliti. Gulfem je odlična, šteta što Suljo više ne baca oko na nju. Tada bih se Hurem sigurno bacila sa onog balkona. Hatidže i Ibrahim su slatki zajedno, iako ni Ibrahim nije baš med i mlijeko. Jedino mi je žao Lea koji ne može zaboraviti takvu vješticu, ali on ima još onu prijašnju romantičnu sliku u glavi.

Bitaka
28.09.2012., 14:48
A jeste u pravu ste
onda nije bilo humanitarnih akcija
prikupljanje pomoći za siromašene pa su žene u haremu samo smišljale spletke i dosađivale se
i naravno uređivale se za sultana , osim Valide naravno

baby-deluxx
28.09.2012., 18:33
Ja sam jučer malo pogledala, gledam na preskoke. Sjećam se da su neki komentirali da će Hurem poslije biti simpatičnija, ja to ne vidim. Meni je baš suprotno, sve je gora i gora. Ne mogu je smisliti. Gulfem je odlična, šteta što Suljo više ne baca oko na nju. Tada bih se Hurem sigurno bacila sa onog balkona. Hatidže i Ibrahim su slatki zajedno, iako ni Ibrahim nije baš med i mlijeko. Jedino mi je žao Lea koji ne može zaboraviti takvu vješticu, ali on ima još onu prijašnju romantičnu sliku u glavi.

Potpis na sve, a pogotovo na boldano....Kaj se tiće Gulfem ona mi je jedina najnormalniji lik nema kod nje spletki, laži, i sve toga, trebale bi se ove ostale guje ugledat na nju

Daje
28.09.2012., 18:56
nigar kalfa je pravi bombon...

rosa967
28.09.2012., 19:27

sa ovim se upisom slažem, kao da sam ga sama napisala
hurem mi je tako odurna da navijam da ju boli, da upadne u nevolje, da ju nitko ne voli, da joj prilikom onoga neprestanog ždernjačenja sve zapadne u labrnjama, ili bolje da napišem, da taj lik kod mene nema ni najmanju točkicu pozitive,
i ono malo što pogledam smatram gubljenjem vremena

Marella28
28.09.2012., 20:15
Nije mi jasno, kako nekome Mahidevran može biti draga i simpatična. Sledim se kad je vidim!

amandablond
28.09.2012., 20:20
Hm, pa ja, koja sam od početka mrziteljica Hurem, sad se ne slazem s vama, naime Hurem mi postaje sve simpatična, kao Ukrajinka Aleksandra mi je bas simpa,mozda je tome zasluzan Leo,a mozda mi ona jednostavno nije za ovaj haremski ambijent:D..
Mahidevran s druge strane, tek sada vidim njenu zlocu o kojoj ste govorili, pa kako ne kuzi i da nema Hurem, Sultan je više ne bi dotakao, nasao bi Sadiku, Mariju, neku mlađu, nebitno...
Ona glupaca sa G koja je gušila Kaflu...tukla bi ju:azdaja:...Jadna Kafla, nek pokaze zube., ali vjerojatno ne smije:(
Hatidže, bila mi je tako divna obavijena sjenom zabranjenje ljubavi, sad je neka sva cudna, distancirana, previse opterecena sa sultanijama.
Sadika zeno daj više se pokreni. ili ubij nekog ili zgrabi Lea, utjesi ga, slatkis je :D

seamisai
28.09.2012., 20:38
i meni se kosa dize od ove Mahidevran i gadne joj sluskinje...ja tu Gulsah ne mogu smisliti nit po izgledu, nit po ponasanju :rolleyes:

Nigarica je definitivno najsimpaticniji lik ove serije...Nisu ni Zumbul ni Leo losi :cerek:

Marella28
28.09.2012., 20:46
Hm, pa ja, koja sam od početka mrziteljica Hurem, sad se ne slazem s vama, naime Hurem mi postaje sve simpatična, kao Ukrajinka Aleksandra mi je bas simpa,mozda je tome zasluzan Leo,a mozda mi ona jednostavno nije za ovaj haremski ambijent:D..
Mahidevran s druge strane, tek sada vidim njenu zlocu o kojoj ste govorili, pa kako ne kuzi i da nema Hurem, Sultan je više ne bi dotakao, nasao bi Sadiku, Mariju, neku mlađu, nebitno...
Ona glupaca sa G koja je gušila Kaflu...tukla bi ju:azdaja:...Jadna Kafla, nek pokaze zube., ali vjerojatno ne smije:(
Hatidže, bila mi je tako divna obavijena sjenom zabranjenje ljubavi, sad je neka sva cudna, distancirana, previse opterecena sa sultanijama.
Sadika zeno daj više se pokreni. ili ubij nekog ili zgrabi Lea, utjesi ga, slatkis je :D

Samo neka ona svojoj Hurem objasni situaciju, sve ce im se spačke obiti o glavu.

nera1987
28.09.2012., 21:11
Opet Mahidevran popusila :rolleyes:
Hurem vodi 100000 : 0

Pa ovo stvarno vise nema smisla.... :rigo:
Kao onaj crtic kojot i ptica trkacica

Suljo je glup ko noc, sve cekam da se pokaze ta inteligencija od Hurem koja se spominje ali ona nije uopce bila toliko inteligentna samo je sultan glup pa se ona isticala pored njega :rofl:

A oci kod Hurem :zvrko: svako na svoju stranu leti
:facepalm:

hasret
28.09.2012., 21:16

Opa,Mahidevran konačno pokazala da i u njenim žilama teče krv a ne suze :kava:!
I konačno je neko Nigar kalfi pokazao gde joj je mesto.Na ružan način ali i njeno ponašanje je ružno.Jedva čekam da kalfa stane Hurem na žulj pa da vidimo to divno prijateljstvo.:kava:

Hatidže i Ibrahim su baš slatki.
Kao i dečaci Mustafa i Mehmet :).

cafelate
28.09.2012., 21:24
Leo mi je sav neki ispran, bezličan i mutav.

Voljela bih da nestane iz serije.

baby-deluxx
28.09.2012., 21:32
Jel se to meni čini, ili je ovo OPET novi mali Mehmet?
Mašala, kako dijete naraste u 2 tjedna :rolleyes:

E je mi digla tlak prasica Hurem, bitno da se ona brine za jebene ptice,
da ih nece imat ko hranit dok nje nema, a to kaj je djecu tam ostavila
ko ih jebe...ma daj mrš :mad:

nera1987
28.09.2012., 21:38

Hatidže i Ibrahim su baš slatki.
Kao i dečaci Mustafa i Mehmet :).

Jedino me oni jos i drze uz ovu seriju, a sto se tice djece meni je samo ovaj novi Mustafa sladak ostali su mi ..... khm khm ....ruznjikavi :no:

Marella28
28.09.2012., 21:50
Volim žene koje znaju sa muškarcima...za to i netreba upotreba inteligencije. Osmijeh i nježna riječ u pravo vrijeme...zaigrati na pravu kartu takva je Hurem. Svi su muskarci isti, makar on i bio sultan, ona zna kako treba odigrati!

monimalu
28.09.2012., 22:04
Ja sam izgleda propustila ovu scenu, kad je bila?
Audrey evo ovdje mozes pogledati tu scenu od 0:51:10.
http://www.youtube.com/watch?v=NndD9jecVcU ... ako te jos uvijek zanima. :) :mig:

... Opa,Mahidevran konačno pokazala da i u njenim žilama teče krv a ne suze :kava!

I konačno je neko Nigar kalfi pokazao gde joj je mesto.Na ružan način ali i njeno ponašanje je ružno.Jedva čekam da kalfa stane Hurem na žulj pa da vidimo to divno prijateljstvo.:kava ...

... :s ... Ah, sto reci - citas mi misli!

I meni je drago da se Mahica konacno trgla... zelis prljavu igru, e i dobit ces je Hurem! :zmaj:
I po mom misljenju je 'udarila' na pravo mjesto. Kalfa zaboravlja da je u sluzbi harema, a ne samo Hurem. Podsmjehivanje Mahici i nepostivanje je konacno doslo na naplatu. Zalijepila se za Hurem, a ova ce ju prvom prilikom (kad joj to bude trebalo) poslati k vragu za tren oka, kao sto je i Mariju.

Iskreno, serija mi postaje sve dosadnija. :ne zna:
Jedan dan Hurem pakosti Mahici, drugi dan Mahica njoj i tako u krug. Sve se svelo na to koja ce napraviti bolju spacku. :rolleyes: A Suljo sve vise podsjeca na pudlicu. :facepalm: :rolleyes:
Ako ovako nastave, odustajem od gledanja. Scenaristica je dobro iskoristila Sulejmanovo ime da bi prodala pricu.. povijest ovdje moras traziti lupom, samo kokosinjac! Stvarno sam razocarana. :(

Konacno sam se sjetila na sto me podsjeca Hurem kada kruzi oko onih pticica... samo cekam kad ce.. 4.54 - 5.34 min. :D http://www.youtube.com/watch?v=Zwh7PR-MJ-k&feature=related

padmé_amidala
28.09.2012., 22:11
isuse zar se meni jedinoj povraca od hatidze i ibrahima XD bljuv bljuv :rigo:

Luda Puška
28.09.2012., 22:15
Ona Mahidevran je valjda najodvratnija osoba na svijetu. Sva neka zajedljiva, em ružna, em zločesta, sva neka koščata, pa žena će samu sebe pojest od zloće i ljubomore. Ja ne znam šta je njoj nejasno, pa tako je to kad si sultanova žena! Hurem opravdavam potpuno, jer ako nećeš ići i boriti se stalno prema naprijed, ići ćeš unazad i tu znači nema povratka, a protiv zmija u tom dvorcu se stvarno treba boriti svim oružjima. Ajmoooooo Huuuurem! želim njenu boju kose :(

Blood Dima
28.09.2012., 22:24
isuse zar se meni jedinoj povraca od hatidze i ibrahima XD bljuv bljuv :rigo:

Odvratni su.
Uopće nikakve kemije, ko neki roboti :facepalm:
Inače, oni su i u stvarnosti par :rofl:

Ona Mahidevran je valjda najodvratnija osoba na svijetu. Sva neka zajedljiva, em ružna, em zločesta, sva neka koščata, pa žena će samu sebe pojest od zloće i ljubomore. Ja ne znam šta je njoj nejasno, pa tako je to kad si sultanova žena! Hurem opravdavam potpuno, jer ako nećeš ići i boriti se stalno prema naprijed, ići ćeš unazad i tu znači nema povratka, a protiv zmija u tom dvorcu se stvarno treba boriti svim oružjima. Ajmoooooo Huuuurem! želim njenu boju kose :(

Pa upravo tako.
Ako gledamo iz njezine perspektive, ako se nećeš boriti sam, gotov si.
Sutra dolazi netko drugi, rodi princa i ti si smijenjen, zašto se onda en bi borila?

I naravno da ju je strah kad spava s drugima, pošto i druga može roditi i postati sultanija.
Uostalom, vjerujem da ga voli. Ok, voli i moć koju nosi status sultanije.

Madam Corleone
28.09.2012., 22:27
Slažem se sa većinom vaših postova.Serija mi je iz epizode u epizodu sve gora.U poč.mi je bila super,nisam ni treptala.Nakon par epizoda sam počela treptat.Onda sam gledala da bi bila u toku.Sad gledam sa laptopom na krilu pa usput čitam poštu.:rolleyes: U međuvremenu sam dvije,tri propustila.
Hurem mi nikad nije bila probavljiva,sada pogotovo,Suljo je papčina kakve nema, ove samo smišljaju spletke od kojih uspiju samo Huremine,onog Lea mi je žao- još uvijek zaljubljen u drolju,Sadika (ako ćemo suditi po Suljinoj djeci :lol: ) već 5,6 godina pokušava nešto napraviti :rolleyes:
Jedine svijetle točke su mi Zumbul :D i Ibrahiđe (il kak ih već nazvati)

Horoscope
29.09.2012., 02:10
Meni je Hurem i dalje zakon... bez obzira na njene negativne strane, super mi je upravo zbog činjenice da zna što hoće, i za to se i bori. :mig:
Mahi me živcira iz epizode u epizodu... dok su mi Zumbulčić i Kalfa skroz simpa (iako mislim da će bit nekih promjena kod Kalfe)
Što se Hatice tiče, malo sam istraživala i našla na youtubu njen intervju...gdje se pokazalo kako je uživo upravo suprotna osoba od lika kojeg glumi, i baš me oduševila :)
http://www.youtube.com/watch?v=ewviXA2N3I0

Orlit
29.09.2012., 05:36

Meni je Mahidevran PRELIJEPA. :)

Hurem mi je fizički katastrofalna, ogromna, debela, masna, užasnog osmjeha, iritantne mimike.
Psihološka karakterizacija razvija se i ostaje na istoj točki: seljanka bez skrupula.

Smeta li kome njeno idiotsko pjevušenje papigama:čič-čik-čik??? :cerek:
Otkad se papige tako glasaju?? :D

andja1988
29.09.2012., 08:04
Meni još uvijek nije jasno kako tu vrijeme prolazi :rofl:
svemoguci Ibro od prve napravi dijete..pa za svaku pohvalu je covjek :D
Mahi mi je i dalje odvratna,bljutava,sva mi je bezlicna..isto kao i njena dupelizacica Gulsah :rigo:

padmé_amidala
29.09.2012., 09:05
meni je isto hurem sve draza i draza, moram rec da ta glumica pod određenom rasvjetom izgleda preeeeeeekrasno, a po određenom već okarakterizirano ovdje buljooko :eek: , salavo, mlohavo čudno, beskičmenjački XD :(
mislim ja imam frendicu 30 kg težu od nje i ne izgleda mi tak :rofl: XD
u svakom slučaju ima nešto posebno, a i def je ljepša od one slike na wikipediji, slici povjesne hurem jelte :D :rofl:

ps: meni je isto mahidevran prelijepa, jedna od najljepših turskih glumica, samo ima ružnu uloguXD, btw how dare she zjbvti kalfa niger ona i glzupa gulšah -__-
kalfa nigar je trebala počet vrištat i scenu napravit -__- i def sve reč hurem !!!

MorningSun
29.09.2012., 12:58
U ovoj seriji djeca rastu ko gljive :D Imam osjećaj ko da su htjeli napraviti da serija što prije završi i da ubace sve što se može ubaciti odmah na početku. Izgubiti će na gledanosti tako i pred kraj će biti toliko dosadna da je niko neće ni gledati. Neće više imati šta izmisliti.

MrsWindsor
29.09.2012., 13:00
PJESMA MOM CVJETIĆU

Zumbul aga
moje plavo cvijeće :rofl:
rascvjetam se sva od sreće
kada preko malog ekrana
vidim tebe, mog arslana.

Izađider iz te palače,
hajdmo skupa na kolače.
Volim mnoge torte pravit,
mogli bismo kadgod slavit. :rock:

Rahatluk ću tebi donijet,
baklave za kući ponijet.
Pjesme pjevaj, pričaj šale,
svaki dan me nasmijale. :cerek:

nera1987
29.09.2012., 13:29
Meni je Mahidevran PRELIJEPA. :)

Hurem mi je fizički katastrofalna, ogromna, debela, masna, užasnog osmjeha, iritantne mimike.
Psihološka karakterizacija razvija se i ostaje na istoj točki: seljanka bez skrupula.

I meni je Mahidevran definitivno najljepsa u toj seriji. Steta samo sto se cesce ne smije jer je tad posebno lijepa....
A slazem se i ovo za Hurem :rigo:

Sve mi njezino smeta, smijeh, govor, hod, ponasanje.... sva je nikakva :rofl:

Dreama
29.09.2012., 14:32
Sorry cure, znam da je na ovoj temi bio link, ali ne mogu ga nikako naći...
Treba mi dakle link stranice na kojoj mogu gledati epizode, sa našim prijevodom.
Točnije mama bi da gleda, nestrpljiva je. :D

larazg
29.09.2012., 15:03
Mehidevran meni nije lijepa nego je profinjena.. ali je zla
Hurem nije profinjena uopće, ona u biti jako dobro igra ulogu slavenske žene... ali nije tako zla (ona je lipov čaj za Mehevridan)
Hatidže.. bokte nek me nauči kako tako padati u nesvijest.. od 1 epizode brat bratu već se 10 puta srušila... ona mi izgleda kao ameba
Majka Sultanija - e to je lijepa žena i izgleda dostojanstveno uloge
Suljo - papčina na kvadrat.. ako je takav bio kako osvoji pola Europe :misli:
Ibrahim - kao se postrožio od kada je postao veliki vezir.

Pitanje, zašto Hurem sa Sulejmanom razgovara na 'ti' dok Ibrahim sa Hatidže uvijek i isključivo sa 'vi'
jel to netko primjetio :ne zna:

kader
29.09.2012., 15:30
Mehidevran meni nije lijepa nego je profinjena.. ali je zla
Hurem nije profinjena uopće, ona u biti jako dobro igra ulogu slavenske žene... ali nije tako zla (ona je lipov čaj za Mehevridan)
Hatidže.. bokte nek me nauči kako tako padati u nesvijest.. od 1 epizode brat bratu već se 10 puta srušila... ona mi izgleda kao ameba
Majka Sultanija - e to je lijepa žena i izgleda dostojanstveno uloge
Suljo - papčina na kvadrat.. ako je takav bio kako osvoji pola Europe :misli:
Ibrahim - kao se postrožio od kada je postao veliki vezir.

Pitanje, zašto Hurem sa Sulejmanom razgovara na 'ti' dok Ibrahim sa Hatidže uvijek i isključivo sa 'vi'
jel to netko primjetio :ne zna:

slažem se s većinom. i za mahi i za hurem s tim da bi dodala da mi je lakše trpit mahinu zloću nego hureminu neglumu i buku, uvijek začuđene oči...i da ne nabrajam više. s tim da se ograđujem ukoliko je išta napredovala jer tjedno vidim nekih pola sata od svih epizoda zajedno.
hatiđe mi je drag lik bio, vjerojatno bi mi i sad bila draga da pratim al što jest jest toliko je nježna i prozirna da ne znam ni kako stoji. ali ona je takav tip i u asi je bila sva izgubljena.
e suljo...po meni dobro odabran glumac i stoji mu uloga...a što se tiče žena mislim da mu one uopće nisu bile važne tj. njihove spletke i međusobne borbe do istrebljenja vjerojatno nije ozbiljno ni shvaćao. kao i svako muško ne kuži da žena kao vrat glavu nosi.
ibrahim mi jaaaako smrdi..nešto ne štima i gotovo.

što se pitanja tiče ko će ga znati. možda je i do prijevoda.

Dvojba
29.09.2012., 16:16
Ona Mahidevran je valjda najodvratnija osoba na svijetu. Sva neka zajedljiva, em ružna, em zločesta, sva neka koščata, pa žena će samu sebe pojest od zloće i ljubomore. (

Dokaz da je glumica odlično odradila svoju ulogu. Inače je Mahica prelijepih crta lica, ali toliko dobro glumi zlu ženu, da mnogima ta njezina ljepota nije uočljiva.

nera1987
29.09.2012., 16:29
Pa Mahidevran uopce nije zla, o cemu vi pricate?
Ja u njenim ocima vidim samo beskrajnu tugu, ne i zlocu..
Nije bas cvijece ali definitivno u njoj ima manje zla nego u Hurem.
Mahidevran je samo jedna ocajna zena, nesretno zaljubljena, nesposobna manipulirati drugima, pokusava nesto dobiti na silu pa time i pravi greske...
Njezin jedini problem je Hurem! Dok je sa svima drugima ok, pristoja uljudna i koliko vidim svi su joj blagonakloni.
Za razliku od Hurem, koja osim sultanove naklonosti ima jos jedino podrsu priglupe Gulnihal

Blood Dima
29.09.2012., 16:38
Pa i nije sve baš tako crno bijelo.

Na Hurem su te robinje ljubomorne i to se vidi.
Sama se probila do statusa sultanije, što nije trenutno uspjelo ni jednoj od robinja (od njih) i od tuda dolazi ta ljubomora.
A Mahidevran nije zla to se slažem, ona je samo glupa.

Pa ona je isto što i Hurem, konkubina koja je rodila sina sultanu, ne vidim razlog da se ona s tolikim iskustvom ponaša tako glupavo i ljubomorno?
Umjesto da bude ponosna i sretna jer ima sina prvorođenca koji ima sva prava ispred sve djece postati sultan, ona drami i razmišlja o spletkama u kojima je jako loša, samo sebi radi zlo. :facepalm:

Hurem se mora dokazivati, jer njezini sinovi su došli nakon Mustafe i naravno da je svjesna da Mustafa ima pravo na prijestolje i status sultana.

I slažem se da nisu jednostavno mogli naći bolju glumicu za Valide.
Sama glumica i lik su zbilja profinjeni i dostojni statusa Valide.

Bhea
29.09.2012., 17:34
Ovo je topic o seriji Muhteşem Yüzyıl iliti Sulejman Veličanstveni - molim vas da maksimalno izbegavate povijesne podatke koji se odnose na period koji je već emitovan, a apsolutno sve one koji se odnose na buduće događaje.
Ako već kvotate neki tekst na stranom jeziku, budite ljubazni pa ga prevedite na hrvatski (ne morate sve, ali dajte barem suštinu navoda).
Hvala.

Dvojba
29.09.2012., 17:58
Mahidevran je samo jedna ocajna zena, nesretno zaljubljena, nesposobna manipulirati drugima, pokusava nesto dobiti na silu pa time i pravi greske...
Njezin jedini problem je Hurem! Dok je sa svima drugima ok, pristoja uljudna i koliko vidim svi su joj blagonakloni.
Za razliku od Hurem, koja osim sultanove naklonosti ima jos jedino podrsu priglupe Gulnihal

Ja vidim i zloću. Povrijeđena i ponižena žena je najgori neprijatelj. Zlurado se cereka svaki put ako uspije zahebat Hurem, ili ako to Hurem napravi netko drugi. Za mene je to isto zloća.
A Hurem neću ni komentirat, ta je od svega pomalo.:D

Plavi kaputić
29.09.2012., 18:03

slažem se s tobom. mahidevran je samo jedna tužna, ostavljena žena. hurem je zlo.mahidevran hoće odaje - hop već je hurem tu.mahidevran ide u lov, hop evo ove druge.
a šta se tiče ljepote, mahidevran mi je sto puta ljepša od ove napasnice.
žao mi je što glavni par nije malo privlačniji, serija bi bila gledljivija.
inače i dalje zumbul,ibrahim i hatiđe - prva liga.

phillippa
29.09.2012., 18:59
Serija mi je super.Svi likovi su mi super.Žao mi je Mahidevran zato jer joj je muža otela mlađa i ljepša žena.Nije joj lako.Zločesta je,ali opet tko bi u njenoj poziciji bio dobar.Iako mi je žao Mahidevran nisam protiv Hurem.Super mi je mada ni ona nije pozitivka.

Blood Dima
29.09.2012., 19:32
Problem je u svemu tome što Sulejman nije njezin muž i ona to zna.
Do sada bi se već trebala naviknuti da mu u ložnicu svaki drugi dan ide druga žena, tako da ove scene ljubomore su smiješne :D

rosa967
29.09.2012., 19:47
glavni par bez neke kemije, on izgleda ko skuvan, a ona ko da ga želi proždrijeti :kava:

Dvojba
29.09.2012., 20:11
Problem je u svemu tome što Sulejman nije njezin muž i ona to zna.
Do sada bi se već trebala naviknuti da mu u ložnicu svaki drugi dan ide druga žena, tako da ove scene ljubomore su smiješne :D

Upravo tako. Obje s njim imaju djecu, obje su sultane, a Suljo može radit što ga volja, četvrtkom pozivati u svoje odeje koju hoće i kad hoće. A one se ponašaju kao da to ne znaju. Mahi je u prednosti jer ima sina koji će prvi zasjest na tron, a Hurem ga drži u šaci ko največeg papka :D

Sulji se na Mahi više ne diže, ebi ga sad, kad jednom ode kemija između dvoje ljudi, ode zauvijek. Hurem ga pali i to je to. Zavist vlada između njih dvije, vječna borba između dvije rivalki, tako su to zamislili scenaristi jer inače ne bismo imali što za gledat. Gdje je zavist, tu su intrige, a gdje su intrige, tu je i radnja serije.

fairy_dea
29.09.2012., 20:56

:lol: :lol: :lol:

Meni je to bas super, uvijek se smijem kad to kaže. I jos ona napravi neki facu, ma :rofl:

Blood Dima
29.09.2012., 21:13
čik-čik-čik

:lol::lol::lol:

Meni je to isto fora kad Hurem krene s njima pjevušiti u duetu :rofl:

miranacro02
29.09.2012., 21:14
slažem se s tobom. mahidevran je samo jedna tužna, ostavljena žena. hurem je zlo.mahidevran hoće odaje - hop već je hurem tu.mahidevran ide u lov, hop evo ove druge.
a šta se tiče ljepote, mahidevran mi je sto puta ljepša od ove napasnice.
žao mi je što glavni par nije malo privlačniji, serija bi bila gledljivija.
inače i dalje zumbul,ibrahim i hatiđe - prva liga.

koga ja ovdje vidim :eek:

ja se povijesnom pričom namamila i ostala gledati ovo čudo ali jedino i mislim pogledati na turskom ,.......ako ne stignem ima na rtl. stranici da pogledam što se događa

najbolji mi je zumbul aga :cerek:

temptations
29.09.2012., 22:20
glavni par bez neke kemije, on izgleda ko skuvan, a ona ko da ga želi proždrijeti :kava:

što serija dalje ide meni oni sve gori
imam takav filing kad počmu skupa živjeti da će tu biti svašta

rosa967
29.09.2012., 22:48
ne nadajte se previše, jer ova sapunica ne slijedi povijesne činjenice, izgleda da su posudili samo imena i načine oblačenja, eventualo poneke običaje :kava:, ah da i mjesto radnje :zubo:

sanšajn00
29.09.2012., 23:38
molim vas moze li mi neko rec di mogu pogledat propustene epizode od cetvrtka i petka ili ako ne mogu nigdi ima li koja dobra dusa da mi ukratko isprica? :)

temptations
29.09.2012., 23:49
doduše nisam ni našla ništa vele povijesno o Ibrahimu i Hatiže, a posebno ne u duetu o njima.

padmé_amidala
30.09.2012., 08:30
nego :D što se tiće huremine glume, vidim da svi pljujete... meni actually neke stvari odlično odglumi, moja mama uvijek komentira "ajme kako dobro glumi" u čudu :))
ona je ipak strankinja, pa mora pričat drukčije jer kakti ima naglasak bla bla :D a one njene buljave oči ipak daju dozu legitimnosti pojedinim reakcijama :rofl: :D

i obožavam to čik čik čik, i obožavam i njen 'luđački' smijeh :D omg oooh ne, počinje mi se sviđati hurem, da fak :D

seamisai
30.09.2012., 10:38
Mahidevran nije zlocka? lol :lol: ona je samo jadna, ostavljena, uboga zena...jao kako tuzno -.- kad bi svakome tako nalazili opravdanja onda bi na kraju ispalo da nitko zapravo nije zao - okolnosti su krive...yeah right

kad se sjetim onih scena kad je onako ludjacki premlatila Hurem, planirala UBOJSTVO, spletkarila s Gulsah koja je jos gora zmija od ove...da, ma cvijetak od zene :D

a Hurem ima malo zloce u sebi, al ona je snalazljiva...sto uostalom i dokazuje cinjenica da je uvijek po njenom :)
a Mahici ne bi skodilo da malo sakrije svoju tupost i ljubomoru i pocne koristiti mozak jer ako ce stalno tako cviliti i stenjati, sultan je nece ni pogledati

amandablond
30.09.2012., 11:13
sta je sa ovim administratorima, ako iznesem povijesne činjenice, izbrisu mi post...pa ova je ipak serija koja je cijeli svoj PR izvukla na povijesnim licnostima, ne razumijem...kakav antidemokratski forum:confused:
nego ljudi, da malo skrenemo temu s mahi i hurrem (dosadni smo sami sebi), kako vi vidite kaflu nigar? Ne krijem da mi je draga, ali mi nije jasna, kako to da je u isto vrijeme super i sa ibrahimom i hurem, zakletim neprijateljima, kako to da ne voli mahidevran (da li sam nesto propustila u početku), mislim razumijem ove gulnihal, gulsah i td...koje ce ako njihova sultanija pobijedi dobit bolje odaje, bolje haljine i ne znam sta..ali zar kafla nema uvijek isti status i ne ovisi o tome koja sultanija je bliza Sulji? E i fascinatno mi je kako su svi potkupljivi, a kao mi danas sve mjerimo novcem, pa gori od nas su bili sto puta..

padmé_amidala
30.09.2012., 11:28
sta je sa ovim administratorima, ako iznesem povijesne činjenice, izbrisu mi post...pa ova je ipak serija koja je cijeli svoj PR izvukla na povijesnim licnostima, ne razumijem...kakav antidemokratski forum:confused:
nego ljudi, da malo skrenemo temu s mahi i hurrem (dosadni smo sami sebi), kako vi vidite kaflu nigar? Ne krijem da mi je draga, ali mi nije jasna, kako to da je u isto vrijeme super i sa ibrahimom i hurem, zakletim neprijateljima, kako to da ne voli mahidevran (da li sam nesto propustila u početku), mislim razumijem ove gulnihal, gulsah i td...koje ce ako njihova sultanija pobijedi dobit bolje odaje, bolje haljine i ne znam sta..ali zar kafla nema uvijek isti status i ne ovisi o tome koja sultanija je bliza Sulji? E i fascinatno mi je kako su svi potkupljivi, a kao mi danas sve mjerimo novcem, pa gori od nas su bili sto puta..

kalfa ne bi bila dobra s ibricom da se nije zacopala u njega...ocito ono kad ju je pokusao ugusiti ju je doslovno i preneseno oborilo s nogu :504:
fuj kalfa, fuj...ti si nasa najmilija i mozes puno bolje... ocekujem neku Jbčinu u špajzi dok hatica štrika... :rolleyes:

grifon
30.09.2012., 11:38
jeste primjetili Sulejmanov hod dok ulazi žurno u prostoriju?

kad malo brže hoda ima "ženskast, asimetričan hod" ili se to meni činilo?
možda tako hoda zbog kostima ili čega drugog?

Artemiana
30.09.2012., 11:46
To za hod mi se pre čini kao neka vrsta teatralnosti... Sulejman i inače ima te neke karakteristične gestove, pokrete, način sedenja... držanje, u biti.

Možda izgleda čudno jer hoda brzo, a moguće je da je i zbog kostima, oni kaftani su dosta teški. :ne zna:

Orlit
30.09.2012., 12:18
Ja bih nekog drugog glumca u ulozi Sulejmana.. Ezela npr. :cerek:

Ovaj me asocira na čovječju ribicu na sedativima.. Ne mogu si pomoći. :cerek::cerek::cerek:

blueice011
30.09.2012., 13:34
Halit Ergenc je osvojio milionsku zensku publiku izvan Turske zahvaljujuci upravo neverovatnoj harizmi, sarmu i muzevnosti. Ako postoji glumac koji ima superiorno drzanje, energiju, hod, glas i gestikulaciju alfa muskarca, to je on. Svojom pojavom i glumackim autoritetom izvlaci maksimum iz lose napisanog i gotovo potpuno nerazvijenog lika Sulejmana, nadomescujuci scenaristicke propuste. Steta sto u seriji samo statira, sa retkim momentima koji mu dopustaju mogucnost da pokaze koliko zaista moze u glumackom smislu. Postoje glumci koji su u cisto fizickom smislu atraktivniji, ali ni priblizno njegove harizme, energije i muzevnosti, te prirodne autoritativnosti koja je potrebna za ovu rolu. Sa Svarcijem (Hurem) nema nikakvu hemiju na ekranu. Zato je romanticno teziste price na drugim parovima, poput Ibrahima i Hatidze. Steta je imati u glavnoj ulozi alfu izuzetnog talenta i emotivnog izraza kao sto je Halit, predstaviti njegov lik konfuzno i nedoreceno, bez jasne vizije i prepustiti ga improvizaciji i partnerki koja ne ume da donese emociju, posebno pozitivnu. On u seriji samo figurira, sa uglavnom banalnim i retkim dijalozima, predstavljen kao papucar i selektivno autisticni egocentricni slabic kome Ibrahim upravlja zemljom i vojskom, a zene privatnim zivotom. Uloga je svedena na poziranje, prozaicne recenice, znacajno izvijanje obrva i promenadu gizdavih kostima. Raskosna fasada sa prazninom umesto sadrzaja. Ocito se racunalo da ce samo Halitovo ime na spici biti dovoljno da se serijal proda u preko 70 zemalja. I bili su u pravu. Steta.

Orlit
30.09.2012., 14:28
Halit Ergenc je osvojio milionsku zensku publiku izvan Turske zahvaljujuci upravo neverovatnoj harizmi, sarmu i muzevnosti. Ako postoji glumac koji ima superiorno drzanje, energiju, hod, glas i gestikulaciju alfa muskarca, to je on. Svojom pojavom i glumackim autoritetom izvlaci maksimum iz lose napisanog i gotovo potpuno nerazvijenog lika Sulejmana, nadomescujuci scenaristicke propuste. Steta sto u seriji samo statira, sa retkim momentima koji mu dopustaju mogucnost da pokaze koliko zaista moze u glumackom smislu. Postoje glumci koji su u cisto fizickom smislu atraktivniji, ali ni priblizno njegove harizme, energije i muzevnosti, te prirodne autoritativnosti koja je potrebna za ovu rolu. Sa Svarcijem (Hurem) nema nikakvu hemiju na ekranu. Zato je romanticno teziste price na drugim parovima, poput Ibrahima i Hatidze. Steta je imati u glavnoj ulozi alfu izuzetnog talenta i emotivnog izraza kao sto je Halit, predstaviti njegov lik konfuzno i nedoreceno, bez jasne vizije i prepustiti ga improvizaciji i partnerki koja ne ume da donese emociju, posebno pozitivnu. On u seriji samo figurira, sa uglavnom banalnim i retkim dijalozima, predstavljen kao papucar i selektivno autisticni egocentricni slabic kome Ibrahim upravlja zemljom i vojskom, a zene privatnim zivotom. Uloga je svedena na poziranje, prozaicne recenice, znacajno izvijanje obrva i promenadu gizdavih kostima. Raskosna fasada sa prazninom umesto sadrzaja. Ocito se racunalo da ce samo Halitovo ime na spici biti dovoljno da se serijal proda u preko 70 zemalja. I bili su u pravu. Steta.

S boldanim se dijelom apsolutno NE slažem.
Općenito, semantičku razinu sintagme ''alfa muškarac'' teško je objasniti bez makar minimalnog upletanja feminističkih i seksističkih natuknica, a to me automatski navodi na odmak. Halit može biti izvrstan glumac, ne sporim ali niti ne potvrđujem jer ne pratim njegov rad, nisam stručna u procjeni i sav utisak temelji mi se na subjektivnom dojmu, u dotičnoj sapunici.

Njegovu ''nevjerojatnu karizmu i muževnost'' i sve ostalo nabrojano moram poreći. Apsolutno mi je neprivlačan i potpuno nemuževan. Tabula rasa.
Fizički je, prosto rečeno, sve samo ne privlačan. :kava:

Artemiana
30.09.2012., 14:45
Halit Ergenc je osvojio milionsku zensku publiku izvan Turske zahvaljujuci upravo neverovatnoj harizmi, sarmu i muzevnosti. Ako postoji glumac koji ima superiorno drzanje, energiju, hod, glas i gestikulaciju alfa muskarca, to je on.

Ja se sa ovim, recimo, slažem. Halit, činjenica nije neki lepotan; niti je nešto zgodan, niti lep u faci - ali ima harizmu i šarm. Harizma i šarm ne moraju nužno biti odlika lepih ljudi. Ne možete poreći da Halit na ekranu zrači, i to se posebno vidi ovde, u ulozi Sulejmana. Čovek ima prirodno dostojanstveno držanje i energiju kojom pleni i otima scenu.

Za lik Sulejmana je savršen - prvenstveno treba imati na umu da Sulejman i ne treba da bude neki prelepi zavodnik; sve žene, pa i Hurem (barem u početku) su se na njega lepile zbog moći, ne zbog prelepih okica ili ne znam čega. :kava:

Kenan je jako zgodan tip, i dobar je glumac, ali ne verujem da bi Sulejmana mogao izneti na način na koji je to uradio Halit - da na prvi pogled izazove osećanje poštovanja autoritativne figure kod gledaoca. Mene je Halit od prvog trenutka u seriji ubedio u dominantnost njegovog lika. Držanjem je odlično istakao razliku između npr. Sultana i komornika, Sultana i Valide.

Dvojba
30.09.2012., 15:03
Ja bih nekog drugog glumca u ulozi Sulejmana.. Ezela npr. :cerek:

Ovaj me asocira na čovječju ribicu na sedativima.. Ne mogu si pomoći. :cerek::cerek::cerek:

Hahahaha, da, ima taj polu-pogled čovjeka koji će svakog trenutka zakrmiti.
Jedino volim slušati njegov glas koji ima lijepu boju. I još uvijek se ne mogu oteti dojmu da glumi Onura :D

Basta
30.09.2012., 16:49
nekidan sam čisto za usporedbu pogledao malčice "1001 noć"... halid u sulejmanu i noći su kao noć i dan... halid je brži, oštriji i direktniji u noći nego u sulejmanu... u sulejmanu je ko riba, pogotovo što više epizode idu dalje, napola spusti kapke, digne glavu i tako gleda...

http://www.youtube.com/watch?v=m4dQaAn6J9c&feature=player_detailpage&list=PL047379BAC5EC7950#t=88s
http://www.youtube.com/watch?v=m4dQaAn6J9c&feature=player_detailpage&list=PL047379BAC5EC7950#t=314s

sapunka
30.09.2012., 17:07
ne znam imam li se čemu radovat večeras u Sulimanu:rofl:...sve mi postalo dosadno predvidljivo:rolleyes:...ono, hrpa zaluđenih žena bori se za survivor..nagrada: četvrtak u Suljinoj ložnici, i koji smaragd na ruci:rolleyes:..sukobi i ratovi koje mi ne vidimo i ne doživimo kao što bi i trebali, ipak je Sulejman možda bio veći osvajač teritorija nego žena ( kontam da nije isto privoliti i zavesti nepoznatu ženu na četvrtak-the day of love, ili iste birati ( a one pod "morati" ) iza ograđene žice "kokošinjca"..ili stručnog naziva Harem ? )

al nešto se mislim, zakaj je on vodio Hurem u lov ?..pa nije baš da su žene onda tako lako šetale u muškom društvu ?...al ajde, prožvače se i to uz hrpu nebuloza na koju sam navikla gledajući ovu seriju..
možda ju je poveo jer je trenirana ( ko psi na tartufe ) na prepelice...?:rofl:
vidiš oni na konjima, traže jata, pripremaju puške..Huremica samo malo podigne glavu , stavi položaj tijela u aport, ukoči se u svoj svojoj veličini....njuška joj se uzmiga gore dolje., uši podignu ...i odma Suljo&Co vataju puške i nišane prema pravcu vrha Hureminog nosa....i voila..eto im gozbe prepelčije:rofl:
pa nisu je valjda bezvraga šopali nolkim prepelicama.:rofl:...imali su oni misiju od nje napravit skupog psa tragača za pticama:zubo:...
onaj Aga iz Egipta..meščini da su ga fakat i zaozbač ucmekali.:rofl:.jerbo su sakrili i zamaglili dio vrata ...mislim, da mi ne skužimo da je to zapravo, da se ne prepanemo šta li ?...il je bilo kobajagi :zubo:.....pa mislim stvarno, da nije postojao neki drugi kut snimanja da ne moraju zamagljivat?...jesu li čuli za umjetne voštane lutke koje filmaši i spešl efektaši u USA već ohoho godina izrađuju?....pa što nisu zamaglili po toj logici cijelu "krvavu" bitku kod Beograda ?ako je to zbog toga što i djeca gledaju, koje je to onda licemjerstvo prema često spominjanom četvrtku i neviđenoj ženskoj gužvi za termin ?ono..krv ne može, ali hrpa zaluđenih žena koje se svađaju oko sexa jednom tjedno može ?...ai Sulimanov viagrom opterećen mozak isto tako ? : rolajzam se :

znači li to da je je moguće da je neka klinka( gledajući ovu seriju ) od cca 8 godina u Turskoj rekla mami ;"I ja ću kad narastem biti žena za četvrtak, ko Mahidevran i Hurem !!"...jerbo joj ništa nije bilo zamagljeno ?...nadam se da joj je mama pametno odgovorila, il ako ništa, bar prebacila kanal...:kava:..što ću i ja napraviti ako se ovako nastavi...

blueice011
30.09.2012., 17:36
S boldanim se dijelom apsolutno NE slažem.
Općenito, semantičku razinu sintagme ''alfa muškarac'' teško je objasniti bez makar minimalnog upletanja feminističkih i seksističkih natuknica, a to me automatski navodi na odmak. Halit može biti izvrstan glumac, ne sporim ali niti ne potvrđujem jer ne pratim njegov rad, nisam stručna u procjeni i sav utisak temelji mi se na subjektivnom dojmu, u dotičnoj sapunici.

Njegovu ''nevjerojatnu karizmu i muževnost'' i sve ostalo nabrojano moram poreći. Apsolutno mi je neprivlačan i potpuno nemuževan. Tabula rasa.
Fizički je, prosto rečeno, sve samo ne privlačan. :kava:

Halit je muskarac ciji fizikus ne odgovara opste prihvacenim ili standardizovanim parametrima fizicke privlacnosti - nije klasicno zgodan, naprotiv. Fizicki je prosecan muskarac. Kada neko u vizuelnom smislu odgovara stereotipu 'visok, crn, markantan' poput Kenana, na primer, lako ostavlja utisak. Muskarac Halitovog vizuelnog tipa, naprotiv, mora da poseduje niz drugih kvaliteta osim pukog fizikusa da bi sarmirao milione zena na tri kontinenta, a to jeste faktum. Serijal su otkupile sve zemlje u kojima je emitovana 1001. noc, jer je njegovo ime nepogresiv mamac za (zensku) publiku.
Termin 'alfa muskarac' upotrebila sam u kontekstu u kojem se najcesce koristi u lakoj diskusiji, bez namere da je podizem na visi nivo no sto tema realno zahteva i zasluzuje. On ima, po misljenju velikog broja zena, izrazenu harizmu, musku energiju i prirodno autoritativno drzanje kojima dominira prostorom, uprkos okolnosti da je relativno nizak i vizuelno neprivlacan u klasicnom smislu. Za takvog muskarca, izrazenog muskog principa, koji sa lakocom 'osvaja' prostor i osobe sa kojima dolazi u interakciju, prirodnih liderskih predispozicija i dominacije, te provocira postovanje i uvazavanje, obicno se koristi termin 'alfa' ili 'pravi muskarac', 'muskarcina', 'frajer' (izbor zargonskih termina je neiscrpan), koji nas takodje, misljenja sam nepotrebno, vracaju na primedbu sa pocetka citata.

Stvar je licnih i krajnje individualnih kriterijuma, senzibiliteta i afiniteta da li cemo ga takvim dozivljavati ili ne. Iz moje vizure, najcesce pominjani Kenan spada u klasicno zgodne muskarce, ali na mene ne ostavlja nikakav utisak dalje od impresivnog fizikusa. Nadaren glumac koji dobro izgleda, ali energetski, za mene, 'mlak'. Upravo tabula rasa. Halit je, naprotiv, sve ono sto mi se kod muskarca vizuelno ne dopada (osim lepih saka), ali me izuzetno privlaci atributima koji sa fizickim izgledom nemaju nikakve veze.

@Artemiana, @Basta - slazem se u potpunosti.

Lady.Bat
30.09.2012., 18:31
Ja ne znam zašto većina vas ne voli Hurrem. Ona je za mene pravi primjer lukave žene koja zna naći sredstvo i način kako doći do cilja. Mahidevran možda je tužna žena željna ljubavi ali ona umjesto da se stavi jer je ipak još uvijek u prednosti što ima najstarijeg sina koji ima šansu naslijediti sultana ona gazi samu sebe i čini neke glupe spletke. Netko je rekao kako se ta promjena kod Hurrem na bolje nikako ne vidi, ja mislim da se ona samo pravi ''fina'' dok je to zapravo dio plana, jer je napokon skontala da joj put neće biti zlatan onako kao divljakuši. Serija sigurno nije ispunila svačija očekivanja jer vjerujem da vas je većina očekivala prikaz sultanovih osvajanja etc. pogotovo ne ovoliko radnje u haremu, iako mislim da ovako prikazana radnja nije daleko od istine budući da je tada tim ženama bio vrhunac dana prošetati po onom vrtu, tako da im je borba za titulu glavne sultanije sigurno bila gušt..

Solna Kiselina
30.09.2012., 20:21
Citavu carsku obitelj i dvije palace cuva - slikar s Krima. :rofl:
Nigdje vojske, straze... nista.

Mali Meho lijep na babu. :zubo:

I tako, ni krivi, ni duzni, donji samo Leo i Hatice. :uzdah:

Tooo Sulliiiiii, konacno malo akcije! :rozi:

seamisai
30.09.2012., 20:34
zao mi je Hatidze i Lea :( valjda ce biti ok...

a Ibrahim? on dobro da ne proguta ocima onu plesacicu dok mu zena skoro pa umire :o vise mi se ne svidja uopce...kao tolko ju voli, a sve mi se cini da bi ju prevario prvom prilikom -.-

Mahidevran s onim prstenom - jadno da jadnije ne moze! :rolleyes: ona i Gulsah su definitivno najiritantniji likovi, dvije depresivne i ocajne zenturace koje ne mogu pasti nize od ovog

milidrak
30.09.2012., 20:40
Događaj koji se prikazuje u ovoj epizodi je pobuna janjičara koja se dogodila 25.03.1525.godine.

Ove epizoda nosi i jednu od najboljih scena cijele serije. Dramaturški, režijski, glumački uz odličnu muzičku podlogu.

seamisai
30.09.2012., 21:01
heheh Ngar Kalfa, moja miljenica :cerek: kako je uplasila glupu Gulsah
obozavam njen stav i onaj njen tupi, ravnodusni pogled :D :cerek:

Orlit
30.09.2012., 22:02
heheh Ngar Kalfa, moja miljenica :cerek: kako je uplasila glupu Gulsah
obozavam njen stav i onaj njen tupi, ravnodusni pogled :D :cerek:

Mislim da ipak nema glupljeg lika od Gulnihal. :)

seamisai
30.09.2012., 22:13

pa zapravo ima...Mahidevran :rofl:

mislim, zenska rodi prijestolonasljednika, ima sve, izgled, potporu sa svih strana, prva je zena sultanu...al sta ces kad nema bas puno pameti, do sad je vec mogla vrtjeti sultana oko malog prsta, al ne, nju zabrinjava jedan obican prsten :rolleyes:

Lady.Bat
01.10.2012., 02:35
pa zapravo ima...Mahidevran :rofl:

mislim, zenska rodi prijestolonasljednika, ima sve, izgled, potporu sa svih strana, prva je zena sultanu...al sta ces kad nema bas puno pameti, do sad je vec mogla vrtjeti sultana oko malog prsta, al ne, nju zabrinjava jedan obican prsten :rolleyes:

Ma nije ona toliko ni glupa koliko njom zapravo upravljaju ljubomora i zavist prema Hurrem. Ona je onaj prsten odlučila vratiti (iako se moglo vidjeti da se dugo premišljala) ali je sama Hurrem potakla da se predomisli.

žabica 87
01.10.2012., 08:49
Događaj koji se prikazuje u ovoj epizodi je pobuna janjičara koja se dogodila 25.03.1525.godine.

Ove epizoda nosi i jednu od najboljih scena cijele serije. Dramaturški, režijski, glumački uz odličnu muzičku podlogu.

Ako su to bile najbolje scene, onda zbogom Suljo... pa prikaz te pobune je bio čisti amaterizam. Govore da se se pobunile( kao) tiisuće janjičara, a ono u scenama ispred palače od Hatiđe njih 20! Ma daj! Da ne govorim dalje...jadno.
Jedino što vrijedi je glazbena podloga, nažalost.

Uranija
01.10.2012., 08:53
Mahidevran s onim prstenom - jadno da jadnije ne moze! :rolleyes: ona i Gulsah su definitivno najiritantniji likovi, dvije depresivne i ocajne zenturace koje ne mogu pasti nize od ovog

I izgleda k'o transić. :kava:

Scarlett_O_Hara
01.10.2012., 08:55
Nitko ne komentira odsijecanje glava? Neka, zaslužili su. Oni bi išli u ratne pohode, a ne znaju ni kamo ni zašto, samo da se ide.:rolleyes: Ne znaju uživati u miru.

Netko je već napisao, a ja se slažem - živcira me neprestano sjedenje majke sulatanije na guzici, samo sjedi. Jadne te žene tamo - palača ali kavez.

U početku sam kužila da je Hurem skrivala Lea ( sad više nema izbora) ali mogla je odmah na početku reći da joj je to prijatelj iz sela, da su se igrali kao djeca, da je mislila da je mrtav, nije morala spomenuti zaruke. Kome bi to smetalo?

Žao mi je Matarkačija (ili kako se zove) - neće dobro ispasti ta njegova ljubav prema Viktoriji.

I da, oni bježe, skrivaju se u onoj nekoj prostoriji, dođu tamo i onda se netko sjeti da zovu liječnicu. Gdje je ta žena bila, zašto se nije skrivala skupa s njima? Nelogično do bola.

anica766
01.10.2012., 09:25
Meni je žao Kalfe Nigar, zaljubila se u kretenčinu Ibrahima, ah :503:

rosa967
01.10.2012., 09:45

sa ovim se slažem, jer ni oprostila, niti zaboravila učinjeno ne bih, ili bih čekala priliku, a oako puzati i lizati za onim odurnim, sebičim, proždrljivim bićem :ne zna:

nera1987
01.10.2012., 09:49
Meni se ta Nigar kalfa uopce ne svidja (iako mi je u pocetku bila draga).... sanja Ibru kako ju davi i cvate :rolleyes: mislim ono stvarno...

A slazem se da je ono s lijecnicom bilo poprilicno idiotski... ni strazara nigdje.... razbjezali se valjda :lol:

Netko je gore napisao da nitko ne voli Validu... meni je ona zakon :D
Mali Mustafa :top: koje kulturno, pametno i lijepo odgojeno dijete

hasret
01.10.2012., 09:51

Sinoć mi je bilo žao Hatidže -šteta što je izgubila bebu.
Prvi put mi je bilo žao i Lea,iako mi je sva ta priča oko njega potpuno bezveze.
Da li vi imate smislen odgovor na pitanje:kako se uspeli dovesti lekarku u opkoljenu palatu?:D

Ibrahim mi deluje tako moćno i pouzdano.A ona grozna kalfa se stvarno zaljubila u njega:eek:!!!
Kao i Skarlett žalim Matrakčiju,neće se on usrećiti sa Sadikom :kava:.

seamisai
01.10.2012., 10:06
A koji bi to muskarac okrenuo oci od lijepe zene? :ne zna: :rofl:
Ovako zvuci strasno, kao da je on sam izazvao njenu patnju, a covjek miljama daleko od nje.

pa ne znam, mozda onaj koji obozavaaaa svoju sultaniju (to su njegove rijeci) i koja ce mu roditi dijete...ne kuzim, vise se uopce ne ponasa zaljubljeno, nema mi vise one kemije koja je bila na pocetku...u haremu su isto bile 'lijepe zene', al kao da je on sad drukciji, malo se razbahatio :rofl:

Ma ista takva je i Hurem, koja uporno trazi prsten. Ocito im je previse dosadno pa se samo time bave. Nisu ni svjesne koliko su slicne.
Uzalud gube energiju na medjusobno prepucavanje i smicalice. Dok se njih dvije 'tuku', neka treca ce uletjet u Sulijev krevet. :D I Mahica i Hurem bi trebale znati da su samo dio niza.

jedna je bitna razlika izmedju Hurem i Mahidevran...Hurem ono sto zacrta, to i dobije...a Mahica samo place, jauce i stenje (i krade prstene)
Hurem je pocela od nule, a dogurala je skoro do istog polozaja ko Mahi...pa ona je mogla tu Hurem unistiti na suptilan nacin, a ne stalno raditi neke drame i planirati ubojstva i sl

nera1987
01.10.2012., 11:02
Hurem je pocela od nule, a dogurala je skoro do istog polozaja ko Mahi...pa ona je mogla tu Hurem unistiti na suptilan nacin, a ne stalno raditi neke drame i planirati ubojstva i sl

:rolleyes:
Jadni oni kojima je netko takav uzor

nera1987
01.10.2012., 11:04
sa ovim se slažem, jer ni oprostila, niti zaboravila učinjeno ne bih, ili bih čekala priliku, a oako puzati i lizati za onim odurnim, sebičim, proždrljivim bićem :ne zna:

:top:
:lol:
....a i dalje ju tretira kao smece

seamisai
01.10.2012., 11:07
:rolleyes:
Jadni oni kojima je netko takav uzor

nije meni Hurem uzor, al kad treba birati izmedju nje i Mahidevran, necu se odluciti za neku posesivnu, ocajnu ubojicu :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

nera1987
01.10.2012., 11:14

nije meni Hurem uzor, al kad treba birati izmedju nje i Mahidevran, necu se odluciti za neku posesivnu, ocajnu ubojicu, meni je to jadno :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Pa vidim diiiiivis joj se na svakom koraku :lol:
Jel i ti imas jako puno prijatelja u zivotu .....kao i ona..... :rofl:

seamisai
01.10.2012., 11:19
Pa vidim diiiiivis joj se na svakom koraku :lol:
Jel i ti imas jako puno prijatelja u zivotu .....kao i ona..... :rofl:

ja se jedino divim svojoj kalfici :cerek: ostali me ne zanimaju previse

ni u jednoj recenici nisam napisala da se divim Hurem, naprotiv, zna i ona biti iritantna, samo usporedjujem nju i Mahidevran...uostalom, i sami smo vidjeli tko provodi dane sa sultanom, a tko krade prstene i cvili po cijele dane :kava:

nera1987
01.10.2012., 11:22
ja se jedino divim svojoj kalfici :cerek: ostali me ne zanimaju previse

ni u jednoj recenici nisam napisala da se divim Hurem, naprotiv, zna i ona biti iritantna, samo usporedjujem nju i Mahidevran...uostalom, i sami smo vidjeli tko provodi dane sa sultanom, a tko krade prstene i cvili po cijele dane :kava:

Pa nije ti bas ni kalfica cvijetak :zubo:

seamisai
01.10.2012., 11:23
Pa nije ti bas ni kalfica cvijetak :zubo:

i? svejedno mi je ostala zanimljiva...samo me malo razocarala kad se zaljubila u Ibrahima :/

Daje
01.10.2012., 11:25
Nema potrebe za dodatnim objašnjenjima. Hijerarhija se zna u Haremu.. Vođa parade je gospa Daje, a Nigar Kalfa se strelovitom brzinom približava Daje. Samo me je iznenadilo da se Nigar Kalfa zaljubila u Ibru, jer očigledno ima tu neke kemije..Za loš odnos Mahi i Hurem kriv je isključivo Suljo. On brije neke filmove u kojima ženske ne igraju nekio važno mjesto.. Neozbiljan je u tom segmentu.. Zašto se Suljo onda ženiš kad nećeš se posvećivat svojim ženama. Nekad Suljo treba istrpit malo a ne reći ovu hoću ovu neću..

Daje
01.10.2012., 11:27
i? svejedno mi je ostala zanimljiva...samo me malo razocarala kad se zaljubila u Ibrahima :/
Pa kakav god bio ibro je muškarčina naspram Sulje.. Ma on zna posao, i glumata kao on svira violinu a u stvari samo mami Hatidžu. Ma jesi li vidjela kako Hatidže sva drhti kad su prvi put ostali sami, a on laganini skida joj lančić , ma samo je izluđuje.. A s druge strane suljo recitira pjesme od kojih kanarinci padaju u nesvjest...

grifon
01.10.2012., 11:28
Nitko ne komentira odsijecanje glava? Neka, zaslužili su. Oni bi išli u ratne pohode, a ne znaju ni kamo ni zašto, samo da se ide.:rolleyes: Ne znaju uživati u miru.

evo komentara. odsijecanje glave u Sulejmanu Veličanstvenom bila je milost Božja (alahova) u odnosu na odsijecanje glave u subotu (repriza u nedjelju) u "Tudorima". Sulejman je lijepo i uredno jednim potezom odsjekao glavu, smrt je bila relativno brza, u Tudorima napili su krvnika pa je sjekirom, onako pijan masakrirao osuđenika, nije mogao pogoditi i odsjeći glavu do kraja poput Sultana.
eskaliralo je to, kad je stražar odgurnuo pijanog krvnika (u Tudorima) na stranu i dovršio posao otsijecanja glave.
U Sulejmanu kamera se fokusirala na odsječenu glavu, u Tudorima osuđenik dok ga pijani krvnik dekapitira prikazan je odostraga, jači trzaji tijelom u odnosu na trzanje glave u Sulejmanu Veličanstvenom.

nera1987
01.10.2012., 11:30
Pa Suljo je prikazan kao jedan obican papak....
Ona scena kad je uhvatio Hurem s Leom pa se na njezin izgovor stao divit slikama :rofl: ono nist ne kuzi.. tele, tele

seamisai
01.10.2012., 11:33
Pa kakav god bio ibro je muškarčina naspram Sulje.. Ma on zna posao, i glumata kao on svira violinu a u stvari samo mami Hatidžu. Ma jesi li vidjela kako Hatidže sva drhti kad su prvi put ostali sami, a on laganini skida joj lančić , ma samo je izluđuje.. A s druge strane suljo recitira pjesme od kojih kanarinci padaju u nesvjest...

meni je Ibrahim bio super u onim prvim epizodama, al sad kao da su mi ga pokvarili :(

Daje
01.10.2012., 11:40
meni je Ibrahim bio super u onim prvim epizodama, al sad kao da su mi ga pokvarili :(

ma gle, nije mu lako, prešao je iz jedne platonike u stvarnost i lako je bilo glumatati , malo vijolinica, onda čažnja i slučajni susret u parku sa hatidže i sve tako nekako bez obaveza, čisto ovlaš.. A sada laganini posao kuća, hatidža je još uvijek ludo zaljubljena u njega, jer je neka dobra duša i pozitiva je s tim da joj zamjeram što je nekad premekana, Ali Ibro je stari lisac , jesi li vidjela sinoć kako bećar škica onu plesačicu i kako trpa one orahe ili što li je to već u usta.. Ma rastrgao bi je , ali se koš suzdržava ali meni se čini kako neće dugo.. U ostalom nije nitio on hladan na Kalfu Nigar, kad ga Nigar mačka pogleda s onim maglovitim pogledom Ibro se upali kao žgica.. Predviđam da će tu biti vatre samo takve---
Gle Ibro po meni svjesno kuha sa onim stolom stolicama i anđelima na zidovima, ma lola je to... igra on neku igru za sebe.. sve kao i neće...:rolleyes:

Daje
01.10.2012., 11:42
Pa Suljo je prikazan kao jedan obican papak....
Ona scena kad je uhvatio Hurem s Leom pa se na njezin izgovor stao divit slikama :rofl: ono nist ne kuzi.. tele, tele
Ma i Suljo fura fil kao stroga ozbilja , i sve radi da se ne upliće u odnose svojim žena. Ali ne može se to tako po meni, ne možeš Suljo ići u lov i misliti o onoj igri matrak a ne vidjet kako je stanje u ložnici:)

seamisai
01.10.2012., 11:45
ma gle, nije mu lako, prešao je iz jedne platonike u stvarnost i lako je bilo glumatati , malo vijolinica, onda čažnja i slučajni susret u parku sa hatidže i sve tako nekako bez obaveza, čisto ovlaš.. A sada laganini posao kuća, hatidža je još uvijek ludo zaljubljena u njega, jer je neka dobra duša i pozitiva je s tim da joj zamjeram što je nekad premekana, Ali Ibro je stari lisac , jesi li vidjela sinoć kako bećar škica onu plesačicu i kako trpa one orahe ili što li je to već u usta.. Ma rastrgao bi je , ali se koš suzdržava ali meni se čini kako neće dugo.. U ostalom nije nitio on hladan na Kalfu Nigar, kad ga Nigar mačka pogleda s onim maglovitim pogledom Ibro se upali kao žgica.. Predviđam da će tu biti vatre samo takve---
Gle Ibro po meni svjesno kuha sa onim stolom stolicama i anđelima na zidovima, ma lola je to... igra on neku igru za sebe.. sve kao i neće...:rolleyes:

e to je i moje misljenje, nije bas neki svetac kao sto je izgledao na pocetku, opasan je on igrac :D ali vise mi se svidjao u onim romanticnim scenama sa Hatidze, nestala mi je kemija

Daje
01.10.2012., 11:58
e to je i moje misljenje, nije bas neki svetac kao sto je izgledao na pocetku, opasan je on igrac :D ali vise mi se svidjao u onim romanticnim scenama sa Hatidze, nestala mi je kemija

ma gle, pa naravno da je bio draži svakoj normalnoj ženskoj kad se furao u romantičara sastavljenog od samoće i nevolja zbog neuzvraćene ljubavi.. Ali san Kalfe Nigar ti pokazuje stvarno stanje stvari, a to je da žena u stvari ( a kalfa Nigar je mačka samo takva) vole muške koji znaju i uzimaju što hoće.. Kužiš.. jesi li ti vidjela kako ju je nabio na onaj zid a onda kasnije kiss ono surovi samo takav.. E sada gle to je to ako me kužiš... ne znam kako ti to gledaš na to ali romantika je dobra do određene granice a onda muško mora bit muško a žensko žensko:ne zna:

seamisai
01.10.2012., 12:01
jesi li ti vidjela kako ju je nabio na onaj zid a onda kasnije kiss ono surovi samo takav

dobro, da...taj dio mi se svidio :cerek:

Daje
01.10.2012., 12:07
dobro, da...taj dio mi se svidio :cerek:
eto vidiš, ma i da..
Ma nije Ibri do stola i onih stolica, pa da se o zaljubio u anđele na zidovima već džilkoš iskazuje snagu jer bi bio papak kad ne bi napravio nešto tako na granici ludila sa tim anđelima i stolicama, Jer imao je dva izbora , prvi kad stara sultanija vidi anđele i poludi Sulju bi natjerala da Ibru odmah kazni , ode glava.. I pod dva, ako mu prođe a prošlo mu je Hatidže mu pase i pije iz ruke, kužiš Ibro postaje apsolutni gospodar svemira u svojoj palači , a da nije pokušao bio bi samo muž od Hatidže..

moraš malo kužiti da se se ibro kocka radi preživljavanja kao i Hurem, jer i jedno i drugo su bili nevjernici i stalno se moraju boriti za mjesto pod suncem.. vrlo su slični i zato se kao ne vole jer osjećaju da se ludžački privlače..
Ma gle zamisli sebe na da na mjestu Nigar i da sanjaš onakve filmove,,, hej ma nije to lako.. :rofl:

grifon
01.10.2012., 12:11

meni je narastao za bar 10 cm u odnosu na prve epizode:confused:
bio je nekako niži rastom.
ortopedski ulošci ili više pete?

Bitaka
01.10.2012., 12:45
malo mi je previše sa onim prstenom. Zar nije bilo dosta jedanput da ga izgubi . ono sada opet i opet da ga mahi nađe. Trebala je sinoć kako je i naumila vratiti Hurem prsten jer kako reče Hurem isplivat će on i opet će Mahi izvući deblji kraj
Svak u palači zna da je prsten od Hurem i ona pametnica sinoć u onij strci fino govori Sultanu da ga je izgubila a on naravno , pusti sad prsten samo da ste mi živi i zdravi tako da Mahirica neće ništa postići što je prsten zadržala kod sebe.
nešto mislim da će se Ibro sada promjeniti prema Hatidži i da će je kriviti zbog bebe. Uglavnom epizoda je bila interesantna. napokon neka događanja , jdino što mi se nije dopalo kada Sultan reče , ugušio sam ustanak a nije ni prstom mrdnuo da s to dogodi. Cjela situacija se odvijala bez njega.

Scarlett_O_Hara
01.10.2012., 12:58
Nema potrebe za dodatnim objašnjenjima. Hijerarhija se zna u Haremu.. Vođa parade je gospa Daje, a Nigar Kalfa se strelovitom brzinom približava Daje. Samo me je iznenadilo da se Nigar Kalfa zaljubila u Ibru, jer očigledno ima tu neke kemije..Za loš odnos Mahi i Hurem kriv je isključivo Suljo. On brije neke filmove u kojima ženske ne igraju nekio važno mjesto.. Neozbiljan je u tom segmentu.. Zašto se Suljo onda ženiš kad nećeš se posvećivat svojim ženama. Nekad Suljo treba istrpit malo a ne reći ovu hoću ovu neću..

Ni nije se oženio. A i prema Mahidevran je zahladio odnos kad je pretukla Hurem.

Orlit
01.10.2012., 12:59
U jučerašnjoj epizodi Hurem kaže: ''Nisam gladna, nahrani djecu''.
Ta je rečenica iz njezinih usta jednostavno-neuvjerljiva. :cerek:

Najgluplji lik definitivno mi je Gulnihal. ''Oprostiti'' Hurem što ju je namjerno unakazila i umalo ubila, s vječno glupavim izrazom lica i iskrenim divljenjem koje iskazuje za tu priprostu, neumjerenu, glasnu luđakinju, može samo blago retardirana osoba. :eek:

tajva
01.10.2012., 13:05
I da, oni bježe, skrivaju se u onoj nekoj prostoriji, dođu tamo i onda se netko sjeti da zovu liječnicu. Gdje je ta žena bila, zašto se nije skrivala skupa s njima? Nelogično do bola.

To je palača , osoblje je smješteno odvojeno ... a da su pobunjenici uspjeli ući , napadnute bi bile sultane i djeca , a ne kuharice i ostala posluga .

tajva
01.10.2012., 13:07
malo mi je previše sa onim prstenom.

Reklamiraju sponzora serije . :kava:

Scarlett_O_Hara
01.10.2012., 13:16
To je palača , osoblje je smješteno odvojeno ... a da su pobunjenici uspjeli ući , napadnute bi bile sultane i djeca , a ne kuharice i ostala posluga .

A zašto je onda u glavnoj palači i šećer-aga išao u podrum? Vraga ne bi napali osoblje, kao da biraju.:rolleyes:

Bitaka
01.10.2012., 13:24
I da , Ibro je baš gutao onu plesačicu , nije uopće bio nezainteresiran
Imala sam dojam da ju je već zamišljao u svom krevetu.
A naša se Nigar Kalfa , zajubila , i to u koga , Ibricu
A vidi ti belaja, kako ona sanja da je Ibro stisnuo , pa nisu joj snovi za bacit

milidrak
01.10.2012., 14:19
Ako su to bile najbolje scene, onda zbogom Suljo... pa prikaz te pobune je bio čisti amaterizam. Govore da se se pobunile( kao) tiisuće janjičara, a ono u scenama ispred palače od Hatiđe njih 20! Ma daj! Da ne govorim dalje...jadno.
Jedino što vrijedi je glazbena podloga, nažalost.

A tko uopšte govori o tim scenama? Scana odsjecanja glave je majstorski odrađena.

tajva :D

amandablond
01.10.2012., 14:20
Meni je san od kafle zakon:D:D
A Ibro kako očima guta plesačicu...svaka čast, davno sam napisala da je njegov lik najbolje smišljen, prikazuje sve slabosti i mane,emocije ljudskog bica

Napokon pomislih ipak su Hurem i Mahi ljudi prije svega, kad je ova grlila njeno, a ova njeno dijete...i mislim si aj neka, sad ce prevazici one primitivne zenske pakosti iz 7c razreda.., kad iduca scena one opet oko onog glupog prestena, lele:504:
Hm,da, Gulnihal i ona druga od Hati su mozda glupe, ali ipak, nikakvih drugih prijatelja ni rodbine one nemaju, osim svojih sultanija..zato su tako bijedno odane.
Mustafa je pravi dečec..

Ovi ljudi kojima je Huremina lukavost kakti neki plus, mi nisu baš jasni...
niti vidim lukavost kod nje, vidim ekscentricnost i impluzivnost, a Sulji se sviđa jer je drugačija od onih lešanih riba, to mogu shvatit...No o kakvoj vi lukavosti pricate koju ova ima, a ova nema, i još tome veličate ponašanje u kom netko truje konkurenciju ili tako nesto...:eek:
Jedva čekam da u harem dođu nove djevojke i zavedu sultana:mig:

Bitaka
01.10.2012., 15:13
Aaaaaaaaaa znači biti će borbe u haremu ako dođu druge djevojke ,
ja mislim da će se onda Mahi i Hurem udružiti
I stvarno sam mislila da će joj ova dati prsten kad ono
zavist opet na prvom mjestu

Daje
01.10.2012., 15:17
Meni je san od kafle zakon:D:D
A Ibro kako očima guta plesačicu...svaka čast, davno sam napisala da je njegov lik najbolje smišljen, prikazuje sve slabosti i mane,emocije ljudskog bica
:mig:

San od Kalfe Nigar i bestijalno gutanje oraha ili kaj već od strane Ibre dok proždire plesačicu u Egiptu daje nam nadu kako su i u to vrijeme ljudi imali prirode potrebe i kako bez obzira na bekrajn slobodnog vremena i dosadu , razvijali su se i u sebi baštinili ljudsku vrstu.. Kalfa nigar je zrela kao šljiva, Ibro je u pečalbi i ne zna što bi sa sobom.. Lijepo ju je pogledao ka de vratio iz Egipta, Kalfa je plovila pol metra iznad zemlje... Vidim u daljini surovi akt znojavih tjelesa...:rolleyes:
Kako ju je samo zakucao na zid....Konačno .....

natural♥blonde
01.10.2012., 15:56
Kako ju je samo zakucao na zid....Konačno .....

Meni ta scena uopće nije napeta. :ne zna: Ok, malo grubosti, al baš da je nabije pet puta glavom o zid, a ona se zaljubi... :rolleyes: Inače mi je Nigar među dražim likovima i jedino joj to zamjeram. Opravdavam je time da se srcu ne može zapovijedati. :o