PDA

View Full Version : HZZO - natječaj za financiranje pripravničkog staža

stranice : 1 [2] 3

supergirl37
20.09.2012., 05:04
Ajde napokon su se odlucili na natjecaj, fala Bogu, stvarno mi je zao ostalih struka, i drzim vam fige da ce uskoro i vama raspisati natjecaj. :)

Hvala na podršci, drago mi je da se je barem netko riješio muke :)

ko_ko_lo
20.09.2012., 19:06
http://www.facebook.com/events/121434584670939/

ko_ko_lo
20.09.2012., 20:56
http://www.facebook.com/events/121434584670939/

Ne znam, da li vam otvara uglavnom na fejsu je otvoren događaj Prosvjed zdravstvenih djelatnika, bit će 27.09.2012.

1. Okupljanje na Trgu bana Josipa Jelačića 27.9.2012. u 10h radi daljnih uputa
2. Odlazak na Markov trg
3. Odlazak na Ministarstvo zdravlja (Ksaver)
4. Dresscode je gornji dio službene kute ili uniforme (ovisno o tome u kojoj ste zdravstvenoj djelatnosti ili bijele majice, oni koji su samo podrška nama ostalima)
5. Možda će biti potrebno i noćenje ukoliko nam se nitko ne javi od nadležnih, znači idemo do kraja!!!
6. Imate podršku svojih bližnjih? Povedite ih !
7. Cilj prosvjeda je da TRAŽIMO NATJEČAJ ZA PRIPRAVNIČKI STAŽ ili UKIDANJE STAŽA

Podržite nas!! :)

zvoncicaXD
21.09.2012., 07:53
Ne znam, da li vam otvara uglavnom na fejsu je otvoren događaj Prosvjed zdravstvenih djelatnika, bit će 27.09.2012.

1. Okupljanje na Trgu bana Josipa Jelačića 27.9.2012. u 10h radi daljnih uputa
2. Odlazak na Markov trg
3. Odlazak na Ministarstvo zdravlja (Ksaver)
4. Dresscode je gornji dio službene kute ili uniforme (ovisno o tome u kojoj ste zdravstvenoj djelatnosti ili bijele majice, oni koji su samo podrška nama ostalima)
5. Možda će biti potrebno i noćenje ukoliko nam se nitko ne javi od nadležnih, znači idemo do kraja!!!
6. Imate podršku svojih bližnjih? Povedite ih !
7. Cilj prosvjeda je da TRAŽIMO NATJEČAJ ZA PRIPRAVNIČKI STAŽ ili UKIDANJE STAŽA

Podržite nas!! :)

Nemam fejs, pa hvala na obavijesti. Dolazim sigurno!!!! :)

supergirl37
22.09.2012., 10:14
Pozdrav svima koji prate temu.

Ova je objava za one koji nemaju fejs... Molila bih sve koji misle doći na prosvjed da mi se jave u inbox do nedjelje navečer zbog toga jer u ponedjeljak treba prijaviti broj prosvjednika pa da imamo neki realan broj.

Za sve ostale koji imaju fejs i prate grupu - kliknite na dolazim u eventu za prosvjed ako još niste i recite kolegama koji misle doći neka isto to učine.

Naknadno ću objaviti raspored i rutu prosvjeda kad bude određena pa stoga ne zaboravite otvoriti temu s vremena na vrijeme.

Također pozivam sve koji će prosvjedovati na civilizirano ponašanje kako bi sve prošlo u najboljem redu i kako ne bi stvorili negativan imiđ jer će nam to samo naškoditi u ostvarivanju cilja.

Želim svima ugodan dan.

akrivic
22.09.2012., 16:39
Da stvar bude gora

Zamjenik ministra zdravlja mr.sc.Marijan Cesarik na konferenciji u Bugarskoj
21.09.2012.

SOFIJA, 21. rujna – Zamjenik ministra zdravlja mr. sc. Marijan Cesarik sudjelovao je na Konferenciji o nejednakosti u zdravstvu u novim državama članicama Europske unije koja se održala u Bugarskoj 20. i 21. rujna. Dr. Cesarik se u svojem govoru osvrnuo na nejednakosti u zdravstvu s ekonomskog i socijalnog aspekta, a dr. Ivana Pavić Šimetin iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo održala je izlaganje na temu „Borba protiv nejednakosti u zdravlju putem Nacionalne strategije zdravstva 2012 – 2020.“

Konferencija se održala pod pokroviteljstvom Bugarske Nacionalne organizacije pacijenata i Europskog foruma pacijenata, a tema je bila kako smanjiti zdravstvene nejednakosti, što je jedan od ključnih prioriteta Strategije Europske unije za zdravstvo. Uz domaćina, ministricu zdravlja Bugarske, na konferenciji su sudjelovali predstavnici Europske komisije, Europskog parlamenta, predstavnici država i pacijenata.

ko_ko_lo
24.09.2012., 20:41
eto i iz medija: http://www.index.hr/vijesti/clanak/prosvjeduju-i-zdravstveni-pripravnici-vlada-sustavno-gazi-nasa-ustavna-prava-i-dostojanstvo/638681.aspx

supergirl37
25.09.2012., 06:19
eto i iz medija: http://www.index.hr/vijesti/clanak/prosvjeduju-i-zdravstveni-pripravnici-vlada-sustavno-gazi-nasa-ustavna-prava-i-dostojanstvo/638681.aspx

Eto index je prvi objavio naš dopis za medije i to samo par sati nakon što su ga zaprimili, nadam se da će i ostatak medija to potaknuti da objave...

frida2
25.09.2012., 20:17
Drage kolege ja vas podržavam bilo se teško zaposliti i prije 15 godina ali bar sam mogla volontirati.Želim da uspijete svi ali nema kruha ovdje da sam sama i mlađa otišla bih negdje van jer od domoljublja nema ništa Izborite se da ukinu staž i odite bilo gdje mislim na vas na dan prosvjeda..........

ko_ko_lo
26.09.2012., 11:52
Drage kolege ja vas podržavam bilo se teško zaposliti i prije 15 godina ali bar sam mogla volontirati.Želim da uspijete svi ali nema kruha ovdje da sam sama i mlađa otišla bih negdje van jer od domoljublja nema ništa Izborite se da ukinu staž i odite bilo gdje mislim na vas na dan prosvjeda..........

:top:

Da se nadovežem na post: http://www.msmt.info/od-2009-do-7-mjeseca-2012-godine-u-njemacku-preko-hzz-a-otisle-raditi-156-medicinskih-sestara/833

Lijepa naša Njemačka. :durica

zvoncicaXD
27.09.2012., 14:03
Evo popratili su nas prosvjed u skoro svim medijima, doduse sa nekoliko netocnih informacija, ali dobro. Nije ni novinarima lako.
A kolege koji se nisu udostojili pojaviti, a mogli su doci,i rekli su da hoce treba vas biti sram.... :(
Ako se netko vec potrudio da sve organizira mogli ste se barerm pojaviti...
Toliko... Sa nadom da ce sutra stici dobre vijesti, pozdrav svima

mijach
28.09.2012., 16:05
http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews[tt_news]=181699&tx_ttnews[backPid]=866&cHash=7d2615d563

evo, nista konkretno :503:

FRANEO
28.09.2012., 16:18
http://www.vecernji.hr/vijesti/troskove-staza-ce-dijeliti-dva-ministarstva-clanak-458263

SmallRaspberry
30.09.2012., 14:36
Ako će nas plaćati 1600 kn onda neka i doktore toliko plaćaju. Mislim koje su to već nebuloze s tim natječajem...

A što misliš koliko plaćaju pravnike sa VSS? Ako ne znaš 1600 kn.

keyofsoul
30.09.2012., 15:59
Mi smo ipak studirali 6. godina, školarina nam je skuplja, studij zahtjevniji, zvanje odgovornije i naravno da nas ne mogu placati 1600kn, kao vas s tri godine fakulteta, jednostavno neka ide prema zaslugama!!

ferrari86
30.09.2012., 18:15
Mi smo ipak studirali 6. godina, školarina nam je skuplja, studij zahtjevniji, zvanje odgovornije i naravno da nas ne mogu placati 1600kn, kao vas s tri godine fakulteta, jednostavno neka ide prema zaslugama!!
ja mislim da sve medicinske struke isto vrijede jer se svi skupa brinemo o bolesniku i pacijentima...mi funkcioniramo kao tim i ne bi posebno izdvajao znanja i kvalitete medic.sestri,doktora,radiologa,fizioterapeuta i ostalih medicinskih struka jer jedni bez drugih ne bi funkcionirali... :)

supergirl37
30.09.2012., 23:00

Prvo ne kužim zašto se tu raspravljate o ovome, kao da ćete vi biti zakinuti pošto mi tražimo da nam se da ono što nam zakonski pripada. Drugo školarina za godinu na medicini i godinu na zdravstvenom veleučilištu dođu isto, i ne kužim po čemu je tvoje zvanje odgovornije naspram moga, ako već želiš tako moje je definitivno fizički zahtjevnije. A na kraju krajeva i ide prema zaslugama pošto se isplaćuje postotak na prosječnu plaću u struci prema čemu vi svakako imate veću naknadu... Treće zakonski je određeno koliko trebamo biti plaćeni i sve dok se ne donese nova regulativa plaćanje bilo kojeg drugog iznosa po meni je protuzakonito... A to što ti tu govoriš da te zbog tih razloga ne mogu plaćati 1600 kn je samo tvoja velika zabluda, ako nisi primijetio mnoge struke koje su jednako teško došle do svoje diplome su zahvaćene tom mjerom i plaćaju ih tim mizernim iznosom, oni te mogu plaćati koliko god im se prohtije i još će ti reći neka budeš sretan da si i to dobio pošto je KRIZA :504: I još da nadodam mislim da je potpuni apsurd da se ljude sa srednjom stručnom spremom plaća jednakim iznosom kao i ljude s višom i visokom stručnom spremom, kakav je to način promicanja visokog obrazovanja? To je ono što bi nas trebalo zabrinjavati a vidim da to nimalo nikoga ne dira...

ferrari86
01.10.2012., 11:03
Prvo ne kužim zašto se tu raspravljate o ovome, kao da ćete vi biti zakinuti pošto mi tražimo da nam se da ono što nam zakonski pripada. Drugo školarina za godinu na medicini i godinu na zdravstvenom veleučilištu dođu isto, i ne kužim po čemu je tvoje zvanje odgovornije naspram moga, ako već želiš tako moje je definitivno fizički zahtjevnije. A na kraju krajeva i ide prema zaslugama pošto se isplaćuje postotak na prosječnu plaću u struci prema čemu vi svakako imate veću naknadu... Treće zakonski je određeno koliko trebamo biti plaćeni i sve dok se ne donese nova regulativa plaćanje bilo kojeg drugog iznosa po meni je protuzakonito... A to što ti tu govoriš da te zbog tih razloga ne mogu plaćati 1600 kn je samo tvoja velika zabluda, ako nisi primijetio mnoge struke koje su jednako teško došle do svoje diplome su zahvaćene tom mjerom i plaćaju ih tim mizernim iznosom, oni te mogu plaćati koliko god im se prohtije i još će ti reći neka budeš sretan da si i to dobio pošto je KRIZA :504: I još da nadodam mislim da je potpuni apsurd da se ljude sa srednjom stručnom spremom plaća jednakim iznosom kao i ljude s višom i visokom stručnom spremom, kakav je to način promicanja visokog obrazovanja? To je ono što bi nas trebalo zabrinjavati a vidim da to nimalo nikoga ne dira...

ovo ne može biti bolje receno :) tako je !

ferrari86
02.10.2012., 13:35
da li ima kakvih novosti ako netko zna?

ferrari86
02.10.2012., 18:21
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i-dalje-bez-dogovora-o-financiranju-staziranja-zdravstvenih-djelatnika-struka-trazi-drzavno-financiranje/639918.aspx

drugo nismo ni ocekivali! hvala Vam poŠtovani ministre sto nam ne date raditi!

ko_ko_lo
03.10.2012., 18:13
http://www.glas-slavonije.hr/178072/1/Pripravnici-u-zdravstvu-ipak-nece-volontirati :top:

ferrari86
03.10.2012., 18:21
http://www.glas-slavonije.hr/178072/1/Pripravnici-u-zdravstvu-ipak-nece-volontirati :top:

dobro da su imali sastanak pa sad znamo na cemu smo NE , pitam se kakav je to bio sastanak ako nisu nasli rjesenje...da nam bar kazu nesto, nece bit natjecaja,oce bit natjecaja ovako nas opet samo veslaju ko kretene....:503:

ko_ko_lo
05.10.2012., 15:40
Za one koji nemaju fejs:

Kolegice i kolege, danas sam imao sastanak s ministrom Rajkom Ostojićem. Nije bilo puno koristi s obzirom na zamršenost njegovih političkih priča i traženja od mene podatke za koje su oni zapravo nadležni. Tražio me broj diplomiranih po svakom smjeru. Naravno da nisam znao. Ujedno spomenuo je mnogo bespotrebnih komparacija, usporedaba i sl. Da kažem nešto konkretno staž će morati ići, morat će biti plaćen. Pitanje je KADA, o ćemu nije niti bilo spomena niti sam mogao to pitanje postaviti s obzirom na monolog u njegovom uredu. Bio je iznenađen "mojim neznanjem" broja diplomiranih za svaki studij. Kasnije ću Vam poslati naputak kako bismo zajedno pojedine informacije saznali i kako bih mogao s njima baratati na sljedećem sastanku koji je zakazan za otprilike 7 dana. Osobno sam razočaran, no ne iznenađuje me njihovo ponašanje i molim Vas da se svi uključite prema naputku koji ću kasnije koncipirati kako ne bi došlo do toga da nas muljaju brojem diplomiranih i brojem mjesta za posao. Eto toliko za sada

:confused::ne zna::kava::rolleyes:

ferrari86
12.10.2012., 13:08
Za one koji nemaju fejs:

Kolegice i kolege, danas sam imao sastanak s ministrom Rajkom Ostojićem. Nije bilo puno koristi s obzirom na zamršenost njegovih političkih priča i traženja od mene podatke za koje su oni zapravo nadležni. Tražio me broj diplomiranih po svakom smjeru. Naravno da nisam znao. Ujedno spomenuo je mnogo bespotrebnih komparacija, usporedaba i sl. Da kažem nešto konkretno staž će morati ići, morat će biti plaćen. Pitanje je KADA, o ćemu nije niti bilo spomena niti sam mogao to pitanje postaviti s obzirom na monolog u njegovom uredu. Bio je iznenađen "mojim neznanjem" broja diplomiranih za svaki studij. Kasnije ću Vam poslati naputak kako bismo zajedno pojedine informacije saznali i kako bih mogao s njima baratati na sljedećem sastanku koji je zakazan za otprilike 7 dana. Osobno sam razočaran, no ne iznenađuje me njihovo ponašanje i molim Vas da se svi uključite prema naputku koji ću kasnije koncipirati kako ne bi došlo do toga da nas muljaju brojem diplomiranih i brojem mjesta za posao. Eto toliko za sada

:confused::ne zna::kava::rolleyes:

kada ce opet biti sastanak? nadam se da ce se nesto rijesiti na njemu...inzistirajte da vam kazu i odgovore na pitanje KADA i ne dajte da vas prave glupim,moramo se postaviti nek kazu jasno i glasno KADA CE BIT NATJECAJ? a ne nemamo sredstava...mos mislit!!

marinchy03
13.10.2012., 14:37
dali se mi koji imamo zavrsenu visu skolu ,mozemo prijaviti na volonterski staz kao srednje?

ENNY774477
13.10.2012., 22:29
Stvarno smo već očajni...ali izgleda da će nas tako izigrat da ćemo se borit i molit za to da radimo badava, samo da odradimo! Mene isto zanima jel moguće sa završenim sestrinstvom odradit pripravnički staž kao sss??? :503:
Šta mi preostaje... ako neko ima informaciju, pls!! :confused:

ko_ko_lo
14.10.2012., 11:48
S fejsa:

Dragi svi,

kao prvo već sam dosadila sama sebi sa pisanjem obavijesti u grupu , i nadamo se svi da će tome uskoro doći kraj :) .
Pa da vas obavijestim po stoti put :).

Ovako stoje stvari. Poslali smo pismo Ministru zdravlja u kojemu navodimo podatke koje je on nemilosrdno tražio od nas. Od onih sigurnih (broj diplomiranih ove godine), onih mogućih (od nekih bolnica smo dobili podatke o potražnji), objavljenim javnim natječajima prošle godine, po ustanovama u kojima se staž obavlja, te statističkih brojki zdrv. djelatnika po strukama, izvukli smo okviran broj NAS i omjer potražnje i sve stavili u jednu tablicu da se ima što vidjeti. U pismu je također definiran datum sastanka, ovaj petak ili sljedeći ponedjeljak na kojem će prisustvovati predstavnici za svaku struku koji su od početka u ovome, te predstavnici KOMORA.

Ukoliko sljedeći sastanak sa ministrom ne završi konkretnim prijedlogom za stažiranjem, biti ćemo prisiljeni obavijestiti medije o navedenom, te pisanjem dopisa eurokomisiji. I to smo naveli u pismu.

Već je prošlo dosta vremena , i vrijeme je da se sastanci okončaju s rezultatom! Čekamo odgovor o datumu sastanka i idemo dalje !!! Izvještavati ćemo vas o provedenom!

Do obaviješćivanja,

ko_ko_lo
14.10.2012., 11:50
Stvarno smo već očajni...ali izgleda da će nas tako izigrat da ćemo se borit i molit za to da radimo badava, samo da odradimo! Mene isto zanima jel moguće sa završenim sestrinstvom odradit pripravnički staž kao sss??? :503:
Šta mi preostaje... ako neko ima informaciju, pls!! :confused:

Možeš na staž kao sss, samo što to nije javno razglašeno. Skupi papire i odi od bolnice do bolnice, netko će te uzet.

supergirl37
14.10.2012., 14:54
Možeš na staž kao sss, samo što to nije javno razglašeno. Skupi papire i odi od bolnice do bolnice, netko će te uzet.

Koliko sam vidjela da ti se onda ne priznaje viša ako odradiš staž kao srednja...

ko_ko_lo
14.10.2012., 17:07
Koliko sam vidjela da ti se onda ne priznaje viša ako odradiš staž kao srednja...

To nema nikakvog smisla. Po toj logici onda bi oni koji su odstažirali nakon srednje i završili visoku, morali ponovo na staž, jer im se visoka ne bi priznala. :mig:

marinchy03
14.10.2012., 20:53

ma gdje je bio takav slucaj? to zaista nema smisla..meni je kolega odstazirao prije faxa i polozio drzavni.nakon sta je zavrsio visu samo je nadoplatio strucni ispit za visu i to je to ..ma ja ne znam vise..svatko ima svoje informacije. kad sam zvala hzz u zg su rekli da se ne moze stazirati kao srednja nakon vise skole jer se navodno gleda zadnji stupanj obrazovanja, dok su u mom gradu rekli da se mozes prijaviti bez problema za 1600 kn kao srednja preko hzza. ne znam tko je tu lud.vjerovatno ja pomalo :rofl::rofl:

supergirl37
15.10.2012., 13:01
ma gdje je bio takav slucaj? to zaista nema smisla..meni je kolega odstazirao prije faxa i polozio drzavni.nakon sta je zavrsio visu samo je nadoplatio strucni ispit za visu i to je to ..ma ja ne znam vise..svatko ima svoje informacije. kad sam zvala hzz u zg su rekli da se ne moze stazirati kao srednja nakon vise skole jer se navodno gleda zadnji stupanj obrazovanja, dok su u mom gradu rekli da se mozes prijaviti bez problema za 1600 kn kao srednja preko hzza. ne znam tko je tu lud.vjerovatno ja pomalo :rofl::rofl:

Ne znam osobno, znam što su kolege pisali na grupi. Iz radne knjige se onda mora brisati viša i pisati srednja kako bi to išlo a što onda kad završiš ne znam. Logično je da ako je netko prije završio staž da će mu samo nadopisati višu ali mislim da nitko nije predvidio da će netko s višom htjeti stažirati kao srednja....

To nema nikakvog smisla. Po toj logici onda bi oni koji su odstažirali nakon srednje i završili visoku, morali ponovo na staž, jer im se visoka ne bi priznala. :mig:

Puno toga u ovoj državi nema smisla...

mrcika
15.10.2012., 16:37
Pozdrav svima,

Ja sam završila studij laboratorijske medicine na Veleučilištu, može li netko samo ukratko reći kakva je procedura za prijavu na natječaj za staž?

UKOLIKO GA BUDE!!
Ja sam toliko razočarana da vam nemogu opisati... :(

p.s. što se tiče staža srednje i više dat ću jedan primjer mog kolege:
on je odradio staž nakon završenog studija na Veleučilištu, nakon staža nije mogao naći posao i sad STAŽIRA kao medicinski tehničar budući ima srednju medicinsku završenu!

NOKIA_MARRY ME
15.10.2012., 18:56
procedura je ugledati natječaj!!!
p.s.ma daj? -.-

zvoncicaXD
16.10.2012., 10:19
Pozdrav svima,

Ja sam završila studij laboratorijske medicine na Veleučilištu, može li netko samo ukratko reći kakva je procedura za prijavu na natječaj za staž?

UKOLIKO GA BUDE!!
Ja sam toliko razočarana da vam nemogu opisati... :(

p.s. što se tiče staža srednje i više dat ću jedan primjer mog kolege:
on je odradio staž nakon završenog studija na Veleučilištu, nakon staža nije mogao naći posao i sad STAŽIRA kao medicinski tehničar budući ima srednju medicinsku završenu!

Mislim da opce nema potrebe za takvim pitanjima, jer ako bude natjecaj, malo je vjerovatno da ce biti u formatu kao do sada, a ako i bude lijepo ce ti pisati koji dokumenti ti trebaju i koja je "procedura". I trebat ce ti max 3 dana da to sve nabavis i obavis... :)
Nemoj si sada nista vaditi,tak sam se ja z....
Izvadila sam nadobudno sve papire cim sam zavrsila veleucilste, lijepo su mi to naplatili, i sad me ti papiri vec godinu dana podsjecaju na moju tuznu sudbinu... :(

A sto se tice staziranja sa srednjom skolom... mislim da nema pravila. Nis novo za nasu drzavu. Svaki je slucaj prica za sebe. Ja sam osobno pitala u ministarstvu sta ako odstaziram sa srednjom za 1600kn oce mi se to priznat... odgovora nigdje!!! Dakle neznaju ni oni :(

mrcika
16.10.2012., 10:37
A sto se tice staziranja sa srednjom skolom... mislim da nema pravila. Nis novo za nasu drzavu. Svaki je slucaj prica za sebe. Ja sam osobno pitala u ministarstvu sta ako odstaziram sa srednjom za 1600kn oce mi se to priznat... odgovora nigdje!!! Dakle neznaju ni oni :(

Nevjerojatno koliko raznih informacija sa svih strana...
Znači da su sad i medicinske sestre na stažu osuđene na 1600kn???
Kad sam ja stažirala kao sestra bilo je normalno 70% od plaće..kao i za
SVE zdravstvene radnike(osim liječnike).

Ovo za staž si u pravu,samo me zanimalo da li je postojala procedura na prijašnjim natječajima u odabiru kandidata.

marinchy03
16.10.2012., 10:52
mozes bez problema dati prijavu za staz kao sss a da imas vss.sad kolaju bolnicki,volonterski natjecaji za staz ( samo troskovi prijevoza i zdravstveno) ,nakon sto ga odradis pises uredno strucni ispit i samo nadoplatis za visi stupanj obrazovanja+ ako imas na hzzu min 3 mj evidencije kao nezaposlena osoba kbc salje zahtjev tom produznom uredu hzza kojem pripadas i imas pravo na naknadu od 1600 kn (samo ako u tvojoj produznici hzza to odobre, jer svaka produznica ima svoj budzet za financiranje takvih stvari).. s tim da imas dodatne bodove radi viseg stupnja obrazovanja od onoga na koji se prijavljujes za staz.nema ministarsto sta priznat ili ne priznat.staz kao staz je isti ,nema razlicitog programa ni drzavnog ispita za srednje i vise. jer da ima ljudi koji odstaziraju prije faxa bi ponovno morali stazirat i nakon njega.tako da prica ne drzi vodu..

mrcika
16.10.2012., 11:21
mozes bez problema dati prijavu za staz kao sss a da imas vss.sad kolaju bolnicki,volonterski natjecaji za staz ( samo troskovi prijevoza i zdravstveno) ,nakon sto ga odradis pises uredno strucni ispit i samo nadoplatis za visi stupanj obrazovanja+ ako imas na hzzu min 3 mj evidencije kao nezaposlena osoba kbc salje zahtjev tom produznom uredu hzza kojem pripadas i imas pravo na naknadu od 1600 kn (samo ako u tvojoj produznici hzza to odobre, jer svaka produznica ima svoj budzet za financiranje takvih stvari).. s tim da imas dodatne bodove radi viseg stupnja obrazovanja od onoga na koji se prijavljujes za staz.nema ministarsto sta priznat ili ne priznat.staz kao staz je isti ,nema razlicitog programa ni drzavnog ispita za srednje i vise. jer da ima ljudi koji odstaziraju prije faxa bi ponovno morali stazirat i nakon njega.tako da prica ne drzi vodu..

ovo što si napisala je sve zbrkano...

željela sam reći kako je bilo prije dok nije bilo ovog financiranja za 1600kn, da se plaćalo normalno 70% plaće..
i iznenadila sam se da med.sestre ulaze u taj način financiranja, budući je do prije par godina način financiranja bio isti za sve.
(jasno nam je koji je postupak za odobrenje financiranja za 1600kn)

""nema ministarsto sta priznat ili ne priznat.staz kao staz je isti ,nema razlicitog programa ni drzavnog ispita za srednje i vise.""""

pa naravno da ima i da staž nije isti!
državni ispit za med.sestre sa srednjom nema veze sa drzavnim ispitom za višu školu(svaki smjer ima određene predmete na državnom)
niti staž može biti isti..

""" jer da ima ljudi koji odstaziraju prije faxa bi ponovno morali stazirat i nakon njega.tako da prica ne drzi vodu.."""

Da,ima! To sam ja, i naravno da moram odstažirati i nakon faksa za smjer koji sam završila!
Ako je netko završio medicinsku školu i odstažirao, upisao višu(određeni smjer) naravno da mora odstažirati godinu dana svoj smjer.
I položiti stručni ispit za svoj smjer.
Nije mi jasno što si htjela reći s ovime...

marinchy03
16.10.2012., 11:53
ovo što si napisala je sve zbrkano...

željela sam reći kako je bilo prije dok nije bilo ovog financiranja za 1600kn, da se plaćalo normalno 70% plaće..
i iznenadila sam se da med.sestre ulaze u taj način financiranja, budući je do prije par godina način financiranja bio isti za sve.
(jasno nam je koji je postupak za odobrenje financiranja za 1600kn)

""nema ministarsto sta priznat ili ne priznat.staz kao staz je isti ,nema razlicitog programa ni drzavnog ispita za srednje i vise.""""

pa naravno da ima i da staž nije isti!
državni ispit za med.sestre sa srednjom nema veze sa drzavnim ispitom za višu školu(svaki smjer ima određene predmete na državnom)
niti staž može biti isti..

""" jer da ima ljudi koji odstaziraju prije faxa bi ponovno morali stazirat i nakon njega.tako da prica ne drzi vodu.."""

Da,ima! To sam ja, i naravno da moram odstažirati i nakon faksa za smjer koji sam završila!
Ako je netko završio medicinsku školu i odstažirao, upisao višu(određeni smjer) naravno da mora odstažirati godinu dana svoj smjer.

ovo sto sam napisala vrijei samo ako si npr. zavrsila za med sestru u srednjoj i upisala sestrinstvo na visoj..to ne vrijedi za tebe osobno...nisam quotala, tu je nastao problem..srry

ko_ko_lo
16.10.2012., 11:57

Omg :rolleyes: ,pa stvarnooo. Nekima još nije jasno da ako odstažiraju kao sss i nakon toga diplomiraju na visokoj, mogu odmah tražiti posao? (ako su položili stručni ispit čak i kao srednja sestra). :kava:

p.s. što se tiče natječaja, odgovora od ministra za sastanak još nema. u planu je novi prosvijed, ako ovaj ne odgovori u dogledno vrijeme i sastanak se ne održi.

molly11
16.10.2012., 12:36
Omg :rolleyes: ,pa stvarnooo. Nekima još nije jasno da ako odstažiraju kao sss i nakon toga diplomiraju na visokoj, mogu odmah tražiti posao? (ako su položili stručni ispit čak i kao srednja sestra). :kava:

p.s. što se tiče natječaja, odgovora od ministra za sastanak još nema. u planu je novi prosvijed, ako ovaj ne odgovori u dogledno vrijeme i sastanak se ne održi.

jel to znači ako sam ja odradila staž kao sss med.sestra mogu odmah tražiti posao kao viši fizioterapeut? meni to nema smisla.mislim da to vrijedi samo za srednje sestre i sestrinjstvo.

ko_ko_lo
16.10.2012., 12:39
jel to znači ako sam ja odradila staž kao sss med.sestra mogu odmah tražiti posao kao viši fizioterapeut? meni to nema smisla.mislim da to vrijedi samo za srednje sestre i sestrinjstvo.

E,to nemam pojma. Znam samo za sestrinstvo.

zvoncicaXD
16.10.2012., 12:57
Ajoj koja zbrka :)
Ako imas odraden staz i polozen strucni ispit sa sss a nakon toga si zavrsila na Veleucilistu isti smjer ne moras tj. ne mozes ponovo stazirati!!!
No ako si zavrsila drugi smjer (npr. sss sestrinstvo, a na veleucilistu radiologija) tada moras stazirat kao radioloski tehnicar, a kasnije mozes raditi u obje struke.

Staziranje u zdravstvu sa sss sada ide preko burze rada tj. preko zakona o poticanju zaposljavanja i placa je za sve struke (sestre, lab.tehnicari, fizioterapeuti...) jednaka tj. 1600kn

:) nadam se da je sad svima sve jasno!!!

zvoncicaXD
16.10.2012., 13:09
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Staziranje-na-cekanju-Tisucu-zdravstvenih-pripravnika-zalit-ce-se-i-Europskoj-uniji

http://www.glas-slavonije.hr/178072/1/Pripravnici-u-zdravstvu-ipak-nece-volontirati

mrcika
16.10.2012., 16:23

Neznam da li to vrijedi za smjer sestrinstva na visokoj, nemogu to reći ali za ostale smjerove NE.
Ja sam odstažirala 2002. kao medicinska sestra i sada moram odstažirati kao
bacc.med.lab.diagn.

mrcika
16.10.2012., 16:24

Naravno da ne :)

mrcika
16.10.2012., 16:28
Ajoj koja zbrka :)
Ako imas odraden staz i polozen strucni ispit sa sss a nakon toga si zavrsila na Veleucilistu isti smjer ne moras tj. ne mozes ponovo stazirati!!!
No ako si zavrsila drugi smjer (npr. sss sestrinstvo, a na veleucilistu radiologija) tada moras stazirat kao radioloski tehnicar, a kasnije mozes raditi u obje struke.

Staziranje u zdravstvu sa sss sada ide preko burze rada tj. preko zakona o poticanju zaposljavanja i placa je za sve struke (sestre, lab.tehnicari, fizioterapeuti...) jednaka tj. 1600kn

:) nadam se da je sad svima sve jasno!!!

E tako je !!! :)

andreica21
16.10.2012., 16:34
Ajme ljudi stvarno sorry ako je ovo šta ću pitat već spominjano, toliko san živčana da neman volje sad prelistavat cijeli forum. Recite mi je li stvarno istina da ljudi koji imaju više od godinu dana radnog staža na bilo kojem poslu time gube pravo na pripravnički staž. Ja ne mogu vjerovat koja je ovo idiotska država i tko tu piše takve zakone i zbog čega je moguće dovršiti primjerice medicinsku školu preko obrazovanja odraslih a za istu nije moguće stažirati budući da imaš radni staž. Također me zanima ako je to tako postoji li IKAKVA mogućnost zaposlenja medicinske sestre bez staža i u najavljenim promjenama ovog zakona spominje li se uopće ovo područje. Tek sam od nedavno upućena u ovu problematiku pa pretpostavljam da ste vi iskusniji te se ispričavam ako je o ovom već bilo riječi.:ne zna:

mrcika
16.10.2012., 17:13
Ajme ljudi stvarno sorry ako je ovo šta ću pitat već spominjano, toliko san živčana da neman volje sad prelistavat cijeli forum. Recite mi je li stvarno istina da ljudi koji imaju više od godinu dana radnog staža na bilo kojem poslu time gube pravo na pripravnički staž.
Također me zanima ako je to tako postoji li IKAKVA mogućnost zaposlenja medicinske sestre bez staža i u najavljenim promjenama ovog zakona spominje li se uopće ovo područje

Stažirati se može neovisno o zaposlenju, jer bi to onda značilo da ljudi mogu crknuti od gladi i ne raditi ništa da bi mogli jednog dana stažirati,kada im se za to ukaže prilika.

Zaposlenje medicinske sestre bez staža nije moguće (zakonski)ukoliko se ne odradi staž koji je sada po novome financiran sa 1600kn, a ne kao prije sa 70% plaće.
Znači ta prva godina zaposlenja se računa kao staž,ne može se dobiti posao bez staža, kako za medicinske sestre tako i za ostale smjerove više stručne spreme.

zvoncicaXD
16.10.2012., 18:19
Neznam da li to vrijedi za smjer sestrinstva na visokoj, nemogu to reći ali za ostale smjerove NE.
Ja sam odstažirala 2002. kao medicinska sestra i sada moram odstažirati kao
bacc.med.lab.diagn.

Pa naravno da moras kad to nije ista struka...!!! :O

andreica21
16.10.2012., 19:15
Stažirati se može neovisno o zaposlenju, jer bi to onda značilo da ljudi mogu crknuti od gladi i ne raditi ništa da bi mogli jednog dana stažirati,kada im se za to ukaže prilika.

Zaposlenje medicinske sestre bez staža nije moguće (zakonski)ukoliko se ne odradi staž koji je sada po novome financiran sa 1600kn, a ne kao prije sa 70% plaće.
Znači ta prva godina zaposlenja se računa kao staž,ne može se dobiti posao bez staža, kako za medicinske sestre tako i za ostale smjerove više stručne spreme.

hm to sam zaključila na osnovi jednog primjera medicinske sestre kojoj je to rečeno....u OVOM:http://www.medjimurje.hr/clanak/2988/2012-07-31/apsurd-zbog-radnog-staza-ne-moze-naci-posao-u-struci članku priča o istom..i na fejs stranici zavoda za zapošljavanje cura koja je završila predškolski a prije toga ima 6 godina radnog staža dobila je odgovor da za sad nema pravo na stažiranje do eventualne promjene zakona:confused: hvala na odgovoru:)

mrcika
16.10.2012., 20:12
cura koja je završila predškolski a prije toga ima 6 godina radnog staža dobila je odgovor da za sad nema pravo na stažiranje do eventualne promjene zakona:confused: hvala na odgovoru:)

Da, to je ovaj novi način financiranja za 1600kn-
samo osobe koje su tek završile školu i određene fakultete/više škole mogu biti primljene na "staž" by gdin.Mrsić za tu mizeriju.

Ali mi je totalno nejasno kako ljudi koji su radili druge razne poslove, ne ono za što su se školovali nemaju pravu ući u taj sustav za 1600kn za steći taj "staž" za koji su se obrazovali..Pa to nemože biti istina !!!

Oni u tom novom sustavu 1600 traže ljude bez iskustva sa tek završenom školom (mentor bla bla) ali da li je zaista istina da oni gledaju bilo kakvo radno iskustvo(po ovoj priči gore) tipa radila sam u pekari i sad nemogu na staž za predškolski odgoj?????

andreica21
16.10.2012., 23:05
Da, to je ovaj novi način financiranja za 1600kn-
samo osobe koje su tek završile školu i određene fakultete/više škole mogu biti primljene na "staž" by gdin.Mrsić za tu mizeriju.

Ali mi je totalno nejasno kako ljudi koji su radili druge razne poslove, ne ono za što su se školovali nemaju pravu ući u taj sustav za 1600kn za steći taj "staž" za koji su se obrazovali..Pa to nemože biti istina !!!

Oni u tom novom sustavu 1600 traže ljude bez iskustva sa tek završenom školom (mentor bla bla) ali da li je zaista istina da oni gledaju bilo kakvo radno iskustvo(po ovoj priči gore) tipa radila sam u pekari i sad nemogu na staž za predškolski odgoj?????

iskreno se nadam da nije tako ali bojim se...

sisterq
17.10.2012., 08:23
iskreno se nadam da nije tako ali bojim se...
i ja isto!

zvoncicaXD
17.10.2012., 09:04
Taj "Mrsicev plan" za sada obuhvaca samo one koji nemaju vise od godine dana radnog iskustva u bilo kojoj struci, ali najavljene su izmjene tog zakona pa ce tada taj plan poticanja zaposljavanja obuhvacati one koji nemaju vise od godinu dana rada u svojoj struci. Dakle, primjer: imas sss med.sestre, ali si vise od godine dana radila kao, cistacica, konobarica itd, i svejedno ces moci stazirati (preko burze) za 1600kn.

Sto je koliko tolko ok jer je do sada sss stazirala po principu 6mj volontiranja 6 mj placeno. pa ti se to svede na isto... :)

No da ne skrecemo s teme previse, nadajmo se mi natjecaju za vss ;)

mrcika
19.10.2012., 08:58
Evo do jučer je bio zakon da ste morali biti na burzi 3 mjeseca, po novome 30 dana da bi upali u to smeće od financiranja...

I do jučer je bilo onako kako smo komentirali u prijašnjim postovima da su osobe koje su radile BILE KAKAV POSAO bile zakinute staža..
NEMAM RIJEČI!!!

Sad kao mogu na stža i ako su radile, samo ne u struci! (kako su i mogle bez staža?!)
Pričamo o SSS..
-----------------------------------------------------------------

Nego, danas mi svi oko mene govore da je Mrsić jučer rekao kako i mi sa VSS upadamo za 1600kn? Da li to istina ??
Ko ko lo????
Da li se ostojić izjasnio oko sastanka za nas VSS?

ko_ko_lo
19.10.2012., 10:02
Ovo je napisao jedan član grupe pa ga u potpunosti kopiram:

,,Ovako ljudi ne razbijajte glavu, nas staz ne spada u prvi posao, to je dio nasega formalnog obrazovanja, to sto se on pise pod radni staz nije nikakav problem, ako mozete slobodno radite u drugim strukama, kad se natjecaj pojavi najnormalnije se prijavite i po vremenu diplomiranja dobit cete staz ili eventualno necete. trenutno nema nikakve sanse da dobijete staz za 1600kn ako ste zavrsili vise od srednje skole nego morate cekati raspisivanje novoga natjecaja. i molim vas procitajte malo komentare, administratori uvijek odgovore. Gomilaju se ista pitanja vec nekoliko mjeseci, iscitajte ovo iz grupe i ako vam nije jasno obratite se adminima, mozete i meni osobno, ali nemojte stvarati pomutnju medju ljudima jer je svima vise puna kapa dezinformacija i iscekivanja. Tesko mozemo postici bilo sto dijeljenjem ali ako se gruipiram ujedinimo i nastupimo kao cjelina e onda cemo da cuda radimo."

Ne, za ovo Mrsićevo novo izjašnjvanje nema nikakvih govora, nadajmo se da nije ništa takvo izjavio, da je, valjda bi se već pročulo.

Za sastanak nema odgovora, u planu je novi prosvijed, no za sada nas za taj potez nema ni 200... :confused:

MoonFairy20
23.10.2012., 13:50
Kolege, može pomoć, ne mogu baš sve pohvatati... Prvostupnica sam sestrinstva, cekam staž kao i svi vi ovdje, zanima me da li se može ili ne može ići stažirati kao sss ili trebamo čekati natječaj za vss? :confused::confused: Zahvaljuem :)

ferrari86
23.10.2012., 22:31
Kolege, može pomoć, ne mogu baš sve pohvatati... Prvostupnica sam sestrinstva, cekam staž kao i svi vi ovdje, zanima me da li se može ili ne može ići stažirati kao sss ili trebamo čekati natječaj za vss? :confused::confused: Zahvaljuem :)

taman ti je odgovor u prethodnom postu a i prethodnim postevima 5 minuta citanja nikom ne skodi :) '',Ovako ljudi ne razbijajte glavu, nas staz ne spada u prvi posao, to je dio nasega formalnog obrazovanja, to sto se on pise pod radni staz nije nikakav problem, ako mozete slobodno radite u drugim strukama, kad se natjecaj pojavi najnormalnije se prijavite i po vremenu diplomiranja dobit cete staz ili eventualno necete. trenutno nema nikakve sanse da dobijete staz za 1600kn ako ste zavrsili vise od srednje skole nego morate cekati raspisivanje novoga natjecaja. i molim vas procitajte malo komentare, administratori uvijek odgovore. Gomilaju se ista pitanja vec nekoliko mjeseci, iscitajte ovo iz grupe i ako vam nije jasno obratite se adminima, mozete i meni osobno, ali nemojte stvarati pomutnju medju ljudima jer je svima vise puna kapa dezinformacija i iscekivanja. Tesko mozemo postici bilo sto dijeljenjem ali ako se gruipiram ujedinimo i nastupimo kao cjelina e onda cemo da cuda radimo."

maja830
25.10.2012., 00:37
moze pomoc, ja sam sss..
U bolnici mi je receno da su dobili puno zamolbi i bez natjecaja te da im je HZZ odobrio da ne moraju raspisivati natjecaj nego da bez njega odluce koje ce primiti te im posalju papire tih kandidata da ih odobre..
e sada, moji papiri su navodno poslani jutros te se sada ceka da ih HZZ odobri.. zna li netko koliko dugo to traje?

mrcika
25.10.2012., 13:46
moze pomoc, ja sam sss..
U bolnici mi je receno da su dobili puno zamolbi i bez natjecaja te da im je HZZ odobrio da ne moraju raspisivati natjecaj nego da bez njega odluce koje ce primiti te im posalju papire tih kandidata da ih odobre..

Ljudi dajte čitajte i informirajte se!
Natječaj je samo za vss!
Ovo što ide preko zavoda za zapošljavanje niti ne ide putem natječaja!

ko_ko_lo
25.10.2012., 18:59
Nova obavijest:

U planu je novi prosvijed, budući da se nitko od nadležnih ne oglašava.
Održao bi se poslije SVIH SVETIH, četvrtak ili krajem tjedna.

Okupili bi smo se na Trgu Francuske republike ili Bana Jelačića, otišli do Markovog trga, tamo bili 20 minuta i onda pred MINISTARSTVO ZDRAVLJA na Ksaver ili skraćeno od npr. Trga Francuske Republike pa povorkom do Ksavera i tražiti momentalno rješavanje situacije. Ako nas pozovu na sastanak onda se prosvjed ne prekida dok nam ne obećaju rješenje i rok rješenja, naravno i napismeno.

DRESS CODE ostaje isti, TRANSPARENTI također, donesite ih sa sobom vi koji ste bili i svi oni koji nisu dovucite svoje ......, sad vam je prilika da i vi sudjelujete! Također su dobrodošli i stomatolozi, dr.med i ostala ekipa koji imaju natječaj, a od STAŽA još ništa.

zvoncicaXD
26.10.2012., 13:28
Nova obavijest:

U planu je novi prosvijed, budući da se nitko od nadležnih ne oglašava.
Održao bi se poslije SVIH SVETIH, četvrtak ili krajem tjedna.

Okupili bi smo se na Trgu Francuske republike ili Bana Jelačića, otišli do Markovog trga, tamo bili 20 minuta i onda pred MINISTARSTVO ZDRAVLJA na Ksaver ili skraćeno od npr. Trga Francuske Republike pa povorkom do Ksavera i tražiti momentalno rješavanje situacije. Ako nas pozovu na sastanak onda se prosvjed ne prekida dok nam ne obećaju rješenje i rok rješenja, naravno i napismeno.

DRESS CODE ostaje isti, TRANSPARENTI također, donesite ih sa sobom vi koji ste bili i svi oni koji nisu dovucite svoje ......, sad vam je prilika da i vi sudjelujete! Također su dobrodošli i stomatolozi, dr.med i ostala ekipa koji imaju natječaj, a od STAŽA još ništa.

Super, ja sam za. Jedino imam prijedlog: naime Svi sveti su u cetvrtak i mislim da nije bas zgodno tad prosvjedovat, a petak ce si mozda dosta ljudi spojit i biti ce sa obiteljima, pa mozda nece bit velikog odaziva. Takoder, mislim da nece biti dobro popraceno medijima.
Eto, moja malenkost bi predlozila ponedjeljak 5.11. kao optimalan dan za borbu za nasa prava :)
Pozz

supergirl37
27.10.2012., 07:47
Super, ja sam za. Jedino imam prijedlog: naime Svi sveti su u cetvrtak i mislim da nije bas zgodno tad prosvjedovat, a petak ce si mozda dosta ljudi spojit i biti ce sa obiteljima, pa mozda nece bit velikog odaziva. Takoder, mislim da nece biti dobro popraceno medijima.
Eto, moja malenkost bi predlozila ponedjeljak 5.11. kao optimalan dan za borbu za nasa prava :)
Pozz

Datum prosvjeda će najvjerojatnije biti 8.11.

ko_ko_lo
27.10.2012., 10:07
Datum prosvjeda će najvjerojatnije biti 8.11.

Nadajmo se najboljem!!

ko_ko_lo
30.10.2012., 12:55
Jel netko od viših stažira, planira stažirat kao srednja?

zvoncicaXD
30.10.2012., 14:58

Zasto pitas? Imas neke informacije o tom?

ko_ko_lo
30.10.2012., 16:46
Zasto pitas? Imas neke informacije o tom?

Ne, informativno me zanima. :)
Od inf. ne znam ništa više nego što je ovdje već ispisano.

ferrari86
30.10.2012., 17:26

ne,niti planiram stazirat kao srednja...

ko_ko_lo
30.10.2012., 19:32
ne,niti planiram stazirat kao srednja...

Iskreno, moju psihu su prilično uspjeli izigrat, vjerujem da natječaja neće biti do proljeća, a sad da li prije početi makar kao srednja, pa ranije završiti i dobiti licencu, ili do proljeća sjedit kod kuće i čekat iz dana u dan... :ne zna:

Po takvome možemo čekat i ulazak u Eu, pa da idemo radit bez pripravničkog. :durica

Da se razumijemo, ja sam i za prosvijed i za staž koji po svim pravilima mora biti plaćen kao stažistima do sada, ali ovo vrijeme isčekivanja je djelomično promijenilo moj način razmišljanja.
:(

ferrari86
30.10.2012., 19:43
Iskreno, moju psihu su prilično uspjeli izigrat, vjerujem da natječaja neće biti do proljeća, a sad da li prije početi makar kao srednja, pa ranije završiti i dobiti licencu, ili do proljeća sjedit kod kuće i čekat iz dana u dan... :ne zna:

Po takvome možemo čekat i ulazak u Eu, pa da idemo radit bez pripravničkog. :durica

Da se razumijemo, ja sam i za prosvijed i za staž koji po svim pravilima mora biti plaćen kao stažistima do sada, ali ovo vrijeme isčekivanja je djelomično promijenilo moj način razmišljanja.

za 1600 kn necu radit 100posto,radje cu radit u ducanu za 3 i pol tisuce kuna i cekat staz..ovo omalovažavanje sigurno necu podrzati,nismo uzalud isli se skolovati dalje....

ko_ko_lo
30.10.2012., 20:00
za 1600 kn necu radit 100posto,radje cu radit u ducanu za 3 i pol tisuce kuna i cekat staz..ovo omalovažavanje sigurno necu podrzati,nismo uzalud isli se skolovati dalje....

Slažem se, ali ako uspiješ naći posao, javi. :mig:
Ja aktivno tražim već mjesec dana i masa trgovaca i ekonomista s burze, razumljivo, dobije prednost. :rofl:

zvoncicaXD
30.10.2012., 20:56

Je slazem se...
Sam kaj je problem ak ti je srednja skola gimnazija, ili drugi smjer od VSS, il nes trece...
Onda si u banani...

zvoncicaXD
30.10.2012., 20:59
Pitanjce: jel netko mozda slao mailove na ministarstva itd...???

Ja posaljem tu i tamo, al odgovora nema :(

zvoncicaXD
30.10.2012., 21:01
Odite radit u call centar neki!
Ja sam dobila tamo posao. Nisu bas neke pare al bar ne sjedim doma... ;)

Stalno vam izlaze oglasi za posao. Kod njih se ne trazi iskustvo... Pa eto probajte, moje iskustvo je zasad pozitivno...

molly11
30.10.2012., 23:08
ja sam odlučila stažirati ko sss za 1600 i sva sreća dobila staž tako da sam zadovoljna.a jednog dana ću moći birati raditi kao sss ili kao viša.Srednja mi nije isti smjer kao viša tako da je to ok.Kretati ću se među ljudima i puno toga naučiti tako da sam ja stvarno zadovoljna.:)

ko_ko_lo
31.10.2012., 09:21
ja sam odlučila stažirati ko sss za 1600 i sva sreća dobila staž tako da sam zadovoljna.a jednog dana ću moći birati raditi kao sss ili kao viša.Srednja mi nije isti smjer kao viša tako da je to ok.Kretati ću se među ljudima i puno toga naučiti tako da sam ja stvarno zadovoljna.:)

Drago mi je da ti je iskustvo pozitivno i da uspijevaš dobiti barem tih 1600, ja bi u ovim trenucima i na to pristala. :rolleyes:

Da, samo što neki nismo u Zg-u, pa bi nam trebala plaća od najmanje 2000 kn za pokrit sve troškove. (s tim da ne želim zamislit gdje se stanuje i što se jede za 2000 kn bez ikisice i studentskih prava :rolleyes: )

molly11
31.10.2012., 10:13
da to je istina to možeš raditi samo ako si doma s roditeljima i oni ti plačaju sve osnovne potrebe a ovo ti je praktički kao đeparac.Sve je to fuckt up u lijepoj našoj!

Magda89
31.10.2012., 10:16
Znaci moze se predati za staz kao sss iako imamo visu skolu? Navodno su neki govorili da se tako ne moze?

ko_ko_lo
31.10.2012., 10:37
Znaci moze se predati za staz kao sss iako imamo visu skolu? Navodno su neki govorili da se tako ne moze?

Možeš i u prijašnjim postovima tako piše. :mig:

marinchy03
31.10.2012., 18:01

evo ja cu sada pocet za koji dan..zbilja nisam mogla vise sjediti doma i cekati hzzo da se smiluje..ovako cu barem prije dobiti licencu i pocet normalno raditi..dosta mi je cekanja..:504:

malaamare
31.10.2012., 18:02
Tek sam se sada uključila u ovaj forum i ovaj razgovor. I da pokusala sam sve ovo temeljito porocitat sad koliko je uspijelo ili nije neznam.
Naime tek sada sam diplomirala i zelim sto prije odradit staž.

Zasto na birou šire dezinformacije.:503: Netko mi tvrdi da se mi , tj . moja struka prvostupnik sestrinstva nemoze prijavit na ovaj staž za 1600 kn !:504: a onda neki kazu da moze , ali da moras bit na birou 3 mjeseca.. a onda kazu da mogu odradit kao srednja sestra ali da mi se ne priznaje itd, itd. sve u svem zbunjena sam potpuno:ne zna::ne zna:

i jos me zanima dali moze se odradit za prvostupnike sestrinstva staz kod privatnih poliklinika ? ?? :confused:

i zasto se organizira onda ovaj prosvijed ako mozemo odradit za 1600 kn , Naime moramo prihvatit da država ne ide na bolje, ne daju plaće ljudima koji zaradjuju za život, firme idu u stečaj , država nam propada.. kamoli će nama ponovo tih 3500 kn tj.70% plaće dat :(:( ja ću bit presretna i za tih 1600 kn jer iako ne živim u tom mjestu gdje bi odrađivala staž , iako ću morat sama plaćat i stan i hranu i sve ali mislim da vrijedi ..ako sam mogla fax platit 90 000 kn -sve tri godine ukupno (uključujući fax 10 00 kn godišnje , stan, režije, hranu, knjige, đeparac) pa mogu jos jednu godinu snać se nekako! :) samo da se riješim tog .:s:amen:

kamencic
31.10.2012., 19:09
evo ovako,ne znam koliko ću vam pomoć ili odmoć...ja sam poslije srednje škole otiša na staž,tako da ne znam kako to sad ide sa višom. normalno sam preda papire za staž,i čeka i čeka i čeka.U međuvremenu sam konobario,krenula sezona i onda se me zvali na staž...Nisam se tada odazva na poziv,pa sam ponovno mora predavat molbu za staž. to je bilo prije ravno godinu dana.I sad,što vam oću reć.Otiša sam kod glavne sestre bolnice,pita je kakva je procedura za ponovno prijavljivanje za staž.I ona mi govori,da imam dvije opcije:
1.ideš na staž preko natječaja,znači moraš bit prijavljen na zavodu da si zadnjih 3 mj. nezaposlen,i onda čekaš da ti se odobri staž,i dobivaš 1600 kn svih 12 mjeseci.
2.moj slučaj,doslovno mi je ovako rekla :možeš krenut sutra na staž,s tim da dobivaš naknadu od 1000 kn samo zadnjih 6 mj staža.
ja sam to izabra,nije mi se dalo čekat te natječaje,pa oće te primit neće..

malaamare
31.10.2012., 19:24
Ja trebam odstažirat u Splitu , kod nas nije ništa plaćeno :) nit prvih nit drugih 6 mj .za sestre tako da sam ja odma otišla na fax :)

supergirl37
01.11.2012., 09:33
Tek sam se sada uključila u ovaj forum i ovaj razgovor. I da pokusala sam sve ovo temeljito porocitat sad koliko je uspijelo ili nije neznam.
Naime tek sada sam diplomirala i zelim sto prije odradit staž.

Zasto na birou šire dezinformacije.:503: Netko mi tvrdi da se mi , tj . moja struka prvostupnik sestrinstva nemoze prijavit na ovaj staž za 1600 kn !:504: a onda neki kazu da moze , ali da moras bit na birou 3 mjeseca.. a onda kazu da mogu odradit kao srednja sestra ali da mi se ne priznaje itd, itd. sve u svem zbunjena sam potpuno:ne zna::ne zna:

i jos me zanima dali moze se odradit za prvostupnike sestrinstva staz kod privatnih poliklinika ? ?? :confused:

i zasto se organizira onda ovaj prosvijed ako mozemo odradit za 1600 kn , Naime moramo prihvatit da država ne ide na bolje, ne daju plaće ljudima koji zaradjuju za život, firme idu u stečaj , država nam propada.. kamoli će nama ponovo tih 3500 kn tj.70% plaće dat :(:( ja ću bit presretna i za tih 1600 kn jer iako ne živim u tom mjestu gdje bi odrađivala staž , iako ću morat sama plaćat i stan i hranu i sve ali mislim da vrijedi ..ako sam mogla fax platit 90 000 kn -sve tri godine ukupno (uključujući fax 10 00 kn godišnje , stan, režije, hranu, knjige, đeparac) pa mogu jos jednu godinu snać se nekako! :) samo da se riješim tog .:s:amen:

Poštovana kolegice ako Vi možete odraditi staž preko Mrsićevih mjera onda super, samo naprijed. Ali ja Vam kažem da ne ide, barem ne sa višom. Ako Vi želite stažirajte kao srednja ali ja nisam išla tri godine na faks da bi sada radila kao srednja sestra. I zaključno ako se je mogao dati natječaj doktorima, stomatolozima i ostalima onda mislim da je u redu da daju i nama ili neka idemo svi za tih 1600 kn. A zašto je problem i ne možemo za 1600kn kamo bi nas već odavno ugurali? Zbog toga što nas štiti pravilnik o pripravničkom stažu koji oni sustavno krše već godinu dana. Doktori i ostala ekipa imaju nekoga tko se je založio za njih a naše komore nije briga za nas. Dalje mi recite kako bi trebali stažirati radni terapeuti i svi ostali koji nisu upisali istu struku koju su završili u srednjoj ili su došli iz gimnazije ili neke druge srednje? Da li Vam je sada jasno zašto se prosvjed održava??? Molila bih za malo kolegijalnosti i za zalaganje za sebe i svoju struku. Dok se vani ide na što više stupnjeva obrazovanja zdravstvenih djelatnika nas naša vlast želi zadržati na srednjoškolskom obrazovanju.

zvoncicaXD
01.11.2012., 10:18
:503:

Meni ovo stvarno nije jasno...
Dajte ljudi informirajte se malo, svi kao da ste s kruske pali...
Lijepo na stranicama HZZ pise da ljudi sa Zdr.Veleucilista nemogu za 1600kn.
A vi ak imate hrabrosti riskirat sam dajte, sretno vam bilo.
Takoder isto za staz sa srednjom... Cemu ste se onda skolovali??
Osobno mislim da ce se nesto konkretno rijesit kada odu stazisti sa zadnjeg natjecaja jer im nece imati ko radit... Al nemora se nitko slozit samnom.

A pitanje da "cemu prosvjed?" ne zelim opce komentirat... :(
Ako se nekome piskara nepotrebno po forumu i postavlja glupa pitanja neka onda radije salje mailove ministarstvima, komori i HZZO-u!!!! :mig:

ferrari86
01.11.2012., 11:10
Poštovana kolegice ako Vi možete odraditi staž preko Mrsićevih mjera onda super, samo naprijed. Ali ja Vam kažem da ne ide, barem ne sa višom. Ako Vi želite stažirajte kao srednja ali ja nisam išla tri godine na faks da bi sada radila kao srednja sestra. I zaključno ako se je mogao dati natječaj doktorima, stomatolozima i ostalima onda mislim da je u redu da daju i nama ili neka idemo svi za tih 1600 kn. A zašto je problem i ne možemo za 1600kn kamo bi nas već odavno ugurali? Zbog toga što nas štiti pravilnik o pripravničkom stažu koji oni sustavno krše već godinu dana. Doktori i ostala ekipa imaju nekoga tko se je založio za njih a naše komore nije briga za nas. Dalje mi recite kako bi trebali stažirati radni terapeuti i svi ostali koji nisu upisali istu struku koju su završili u srednjoj ili su došli iz gimnazije ili neke druge srednje? Da li Vam je sada jasno zašto se prosvjed održava??? Molila bih za malo kolegijalnosti i za zalaganje za sebe i svoju struku. Dok se vani ide na što više stupnjeva obrazovanja zdravstvenih djelatnika nas naša vlast želi zadržati na srednjoškolskom obrazovanju.

evo slažem se sa ovim...šta cu ja ako sam završila višu stažirat za 1600 kn?? pa radje cu kao sto sam prije napisala radit u ducanu(nazalost) za 3000 kn.dok ne dođe staž a ovo za 1600 mi ne pada na pamet..ja neznam di su to ljudi pročitali da se može...ne može se ali dobro...podržavam prosvjed a ovo tko prihvati za 1600 kn daje do znanja da im je svejedno...meni nije svejedno imam diplomu i želim da me tako i tretiraju!!

ko_ko_lo
01.11.2012., 12:47
...meni nije svejedno imam diplomu i želim da me tako i tretiraju!!

Uglavnom se slažem sa svime, no mislim da svi moramo biti svijesni toga da ćemo još godinama raditi kao srednje sestre, ako bude sreće kroz nekoliko godina dobijemo kakvu višu poziciju. O rukovodećem mjestu na odjelu, možemo samo sanjati, kao mlađi kadar. :kava:

marinchy03
01.11.2012., 12:47
natjecaja preko hzzoa nece biti tako skoro sto se vec dalo zakljuciti po cijeloj ovoj farsi..i bas zato sto mi nije svejedno sam odlucila ici stazirati kao srednja.u bolnicama fali viseg kadra kojeg bi odmah zaposlili,mislim da mi je bolje da ovaj staz sto prije zavrsim i radim ono za sto sam se skolovala nego da radim nesto deseto i samo gubim vrijeme.nitko tebe na stazu nece drugacije tretirati jer imas diplomu,svejedno ces biti njihov potrcko kako god da okrenes :/

ferrari86
01.11.2012., 13:48
natjecaja preko hzzoa nece biti tako skoro sto se vec dalo zakljuciti po cijeloj ovoj farsi..i bas zato sto mi nije svejedno sam odlucila ici stazirati kao srednja.u bolnicama fali viseg kadra kojeg bi odmah zaposlili,mislim da mi je bolje da ovaj staz sto prije zavrsim i radim ono za sto sam se skolovala nego da radim nesto deseto i samo gubim vrijeme.nitko tebe na stazu nece drugacije tretirati jer imas diplomu,svejedno ces biti njihov potrcko kako god da okrenes :/

svako ima svoje mišljenje i svoj stav...ti zelis odradit to za 1600 ja ne zelim i sve 5...i sigurno necu i nece me niko na to natjerat osim ako se bude moralo i ako to odredi hzzo...svako se snađe na svoj način...i imam kolege i kolegice koje su dobile zadnji ovaj staž i pouzdano znam da ne rade bas kao sss i potrčka...možda prvih tjedan dva da dok se ne naviknes ali ostatak staža sigurno ne...tako je u zagrebu neznam od kud si ti...
ne zelim o ovome raspravljati ako ne podžavate prosvjed kao i ostali necete nas ni odgovoriti od njega,ne morate ni doci mi cemo se borit za svoja prava :)

marinchy03
01.11.2012., 14:39
nije da ne podrzavam prosvjed..bila sam na prvom,doci cu i na drugi..ovo je bio samo rezervni plan..nisam presretna u vezi toga niti ikoga ne nagovaram da napravi to sto i ja. kao sto si rekla svatko se snalazi na svoj nacin..

ko_ko_lo
01.11.2012., 17:05
Ma treba prosvijed!! Nadam se da će nas biti više nego prošli puta s više uspijeha. http://www.facebook.com/events/395351310535462/

mikica00
01.11.2012., 23:06
opet ih nece doc niti 200,ali nema ni veze jer staza nece biti sigurno do sljedece godine..citam tu kako neki ne zele stazirati za 1600 kn jer im je ispod casti.zar su dr koji su placali fax vise od 30000kn i stazirali za 1600kn ili nista budale? bez ljutnje ali..malo prenapuhano

ferrari86
01.11.2012., 23:23
opet ih nece doc niti 200,ali nema ni veze jer staza nece biti sigurno do sljedece godine..citam tu kako neki ne zele stazirati za 1600 kn jer im je ispod casti.zar su dr koji su placali fax vise od 30000kn i stazirali za 1600kn ili nista budale? bez ljutnje ali..malo prenapuhano

neznam tko je stažirao od viših sestara,fizioterapeuta,radnih terapeuta i ostalih viših zdravstvenih struka za 1600 kn jer taj zakon je od ove god od proljeća i po tome su mogli stažirati , ako je neko stažirao , samo sss..malo se više informirajte tko može a tko ne može stažirati za 1600 kn...
neznam zasto neke toliko jako smeta što se oćemo boriti za sebe i svoja prava!! :503:

supergirl37
02.11.2012., 10:47
Uglavnom se slažem sa svime, no mislim da svi moramo biti svijesni toga da ćemo još godinama raditi kao srednje sestre, ako bude sreće kroz nekoliko godina dobijemo kakvu višu poziciju. O rukovodećem mjestu na odjelu, možemo samo sanjati, kao mlađi kadar. :kava:

O cemu ti pricas? To je sasvim druga tema. Ako netko to ocekuje onda ce se jako razocarati. Ja ne sanjam o vodenju odjela i ne znam kakvim rukovodecim pozicijama i sigurno nitko tko je zdrave pameti nije ni pomislio da ce kao stazist raditi sto slicno.

Ja ovdje govorim o krsenju zakona o stazu i o krsenju nasih prava na rad i obrazovanje i ne razumijem sto tu nije jasno. Osobno staz cekam od dvanaestog mjeseca prosle godine i na rubu sam zivaca i pameti a da ne spominjem svoju financijsku situaciju koja me jos vise izluduje. No nisam studirala tri godine da bi imala sto okaciti na zid vec da bih unaprijedila svoje znanje jer volim svoju struku i zelim raditi. Spremna sam raditi i za 1600 kn ili koju drugu svotu ali ne zbog toga jer je neka politicka bagra potrosila novce za svoje guzice pa protuzakonito zele ustedjeti tamo gdje se stedjeti ne smije. Za tu cu svotu raditi kad bude stavljeno crno na bijelo i to prihvate sve zdravstvene struke. Netko je napisao da doktori rade za 1600kn ili volontiraju. Ja ne znam ni za jedan takav slucaj ali ako ih ima super samo sto vjerujem da su onda njihovi roditelji dobro situirani pa svojoj djeci to mogu priustiti ali mislim a ih je vecina bila pametnija pa su povukli veze i sredili svojoj djeci natjecaj.

ferrari86
02.11.2012., 12:49
O cemu ti pricas? To je sasvim druga tema. Ako netko to ocekuje onda ce se jako razocarati. Ja ne sanjam o vodenju odjela i ne znam kakvim rukovodecim pozicijama i sigurno nitko tko je zdrave pameti nije ni pomislio da ce kao stazist raditi sto slicno.

Ja ovdje govorim o krsenju zakona o stazu i o krsenju nasih prava na rad i obrazovanje i ne razumijem sto tu nije jasno. Osobno staz cekam od dvanaestog mjeseca prosle godine i na rubu sam zivaca i pameti a da ne spominjem svoju financijsku situaciju koja me jos vise izluduje. No nisam studirala tri godine da bi imala sto okaciti na zid vec da bih unaprijedila svoje znanje jer volim svoju struku i zelim raditi. Spremna sam raditi i za 1600 kn ili koju drugu svotu ali ne zbog toga jer je neka politicka bagra potrosila novce za svoje guzice pa protuzakonito zele ustedjeti tamo gdje se stedjeti ne smije. Za tu cu svotu raditi kad bude stavljeno crno na bijelo i to prihvate sve zdravstvene struke. Netko je napisao da doktori rade za 1600kn ili volontiraju. Ja ne znam ni za jedan takav slucaj ali ako ih ima super samo sto vjerujem da su onda njihovi roditelji dobro situirani pa svojoj djeci to mogu priustiti ali mislim a ih je vecina bila pametnija pa su povukli veze i sredili svojoj djeci natjecaj.

istina ako oni nama odrede da MORAMO za 1600kn odradit staž odradit cemo al pošto to nije donesen zakon jos mi to ne moramo prihvatiti...i ja to ne želim
a ovo tko je napisao da doktori odradjuju staž za 1600 kn to uopce nije istina..oni po zakonu dobivaju plaću...i nikad nisu ni morali radit za 1600 kn...ne znam od kuda ljudi čupaju takve informacije...a i onaj tko se ne slaže sa prosvijedom ne mora ništa onda ni komentirati tu,nek pusti nas koji se oćemo borit da se izborimo...a oni ako sa višom školom žele raditi kao sss odnosno stažirati samo neka izvole slobodno,sretno im bilo :)

supergirl37
02.11.2012., 13:59
istina ako oni nama odrede da MORAMO za 1600kn odradit staž odradit cemo al pošto to nije donesen zakon jos mi to ne moramo prihvatiti...i ja to ne želim
a ovo tko je napisao da doktori odradjuju staž za 1600 kn to uopce nije istina..oni po zakonu dobivaju plaću...i nikad nisu ni morali radit za 1600 kn...ne znam od kuda ljudi čupaju takve informacije...a i onaj tko se ne slaže sa prosvijedom ne mora ništa onda ni komentirati tu,nek pusti nas koji se oćemo borit da se izborimo...a oni ako sa višom školom žele raditi kao sss odnosno stažirati samo neka izvole slobodno,sretno im bilo :)

Da se nadovežem jedna kolegica mi je prosljedila što su njoj rekli kad je pitala za opciju stažiranja kao sss...

''ako nakon faksa odes na burzu oni ti upisuju všs... i skoro pa nemoguce ti je stazirati kao sss probala ja.... a ako uspijes onda kad polozis strucni moras u komori dodatni strucni polagati koji onda moras platiti 3000kn...tako su barem meni objasnili a sad jel to tocno neznam...''

Evo to je konkretni primjer. Ako tko ima drugačije informacije ali točne informacije iz prve ruke a ne ''rekla, kazala'' neka napiše. Dosta sa silnim dezinformacijama. Možda su neke stvari bile moguće prije ali zakon se mijenja potrebne su nam informacije o onome što je sada u ovom trenutku moguće a ne nagađanja i zaključci na temelju nečega što ste jednom, negdje načuli.

ferrari86
02.11.2012., 15:35
Da se nadovežem jedna kolegica mi je prosljedila što su njoj rekli kad je pitala za opciju stažiranja kao sss...

''ako nakon faksa odes na burzu oni ti upisuju všs... i skoro pa nemoguce ti je stazirati kao sss probala ja.... a ako uspijes onda kad polozis strucni moras u komori dodatni strucni polagati koji onda moras platiti 3000kn...tako su barem meni objasnili a sad jel to tocno neznam...''

Evo to je konkretni primjer. Ako tko ima drugačije informacije ali točne informacije iz prve ruke a ne ''rekla, kazala'' neka napiše. Dosta sa silnim dezinformacijama. Možda su neke stvari bile moguće prije ali zakon se mijenja potrebne su nam informacije o onome što je sada u ovom trenutku moguće a ne nagađanja i zaključci na temelju nečega što ste jednom, negdje načuli.

evo hvala bogu na konkretnom primjeru i o čemu mi cijelo vrijeme govorimo :)
nadam se da ce sada neki shvatiti :504:

zvoncicaXD
02.11.2012., 16:38
Evo moj primjer iz 10 mj. 2012.: htjela sam stazirat kao srednja no u labosu su me odbili jer JE NJIMA ZAO MENE ZAPOSLIT KAO SSS A IMAM VSS!!!!!
Eto... pa si ti sad misli...

Ljudi dragi, nebitno za smjerove, trebamo bit slozni!! Ako nitko od nas ne ode stazirat sa sss njima ce ponestat ljudi i morat ce nas uzet. Cak i ako cemo morat stazirat preko poticanja zaposljavanja za 1600kn bolje da to obavljamo kao vss nego kao srednja!!!

Nemojte dopustit da nas ignoriranjem zastrase i unesu nemire u nase redove ;)

zvoncicaXD
02.11.2012., 16:53
I mislim da bi bio krajnji rok da ljudi koje se osobno ne tice ova situacija prestanu pisat kojekakve upadice po forumu jer to nema smisla.

Neka nagadanja i ne provjerene informacije su totalno nepotrebne.
Sto je bilo i kako je bilo prije 2,5 ili 10 godina uopce nije bitno, bitno je ono sto se dogada sada i nama koje se to tice.
A sto se tice zdravstvenih struka koje nisu sa ZVU-a, mi ne trazimo lijecnicku placu vec samo pravo na rad...
Ovo nije mjesto za diskusije o tome koja su zanimanja vrijednija, koja su trazenija itd...
ako se nekome o takvim stvarima prica neka otvori novu temu na forumu.

:)
Isprricavam se ako sam nekoga uvrijedila ali stvarno nemam vise zivaca... :(

ko_ko_lo
02.11.2012., 20:47

Nećemo se nepotrebno prepirati, ali ne kužim što se osjećaš tako napadnuto i ako sam ja tebe krivo shvatila, shvatila si bome i ti mene. Kažem da se prepirati nećemo, ali bez ovakvih histerija, jer stvarno nisu potrebne. :rofl:

supergirl37
02.11.2012., 20:54
Nećemo se nepotrebno prepirati, ali ne kužim što se osjećaš tako napadnuto i ako sam ja tebe krivo shvatila, shvatila si bome i ti mene. Kažem da se prepirati nećemo, ali bez ovakvih histerija, jer stvarno nisu potrebne. :rofl:

Ne prepirem se niti se osjecam napadnuto ni sa cije strane i molim te da mi ne pripisujes neke emocije ili ponasanje na temelju par redaka teksta a nikada me vidjela nisi. Jednostavni mi je dosta čitanja stvari koje nisu nimalo vezane uz ovu temu a ono što si ti napisala je bilo točka na i. :kava:

Evo moj primjer iz 10 mj. 2012.: htjela sam stazirat kao srednja no u labosu su me odbili jer JE NJIMA ZAO MENE ZAPOSLIT KAO SSS A IMAM VSS!!!!!
Eto... pa si ti sad misli...

Eto tako sam ti i ja cula kolege kojima su rekli da bi to bilo degradiranje struke i slično. Kod moje opce bolnice ne mozes ni besplatno volontirati jer se boje bez HZZO-a bilo sto napraviti :ne zna:. Tako da ne samo da na uobicajen nacin ne mozes dobiti staz vec je i svaka bolnica u nekom svojem filmu.

molly11
04.11.2012., 11:20
ja kad sam išla upisivat radnu knjižicu rekla sam da mi upišu i sss jer nije isti smjer kao vss.ako sam već završila drugačiju srednju naravno da želim da mi se to i upiše,makar su mene tamo uvjeravali da je to sve zdravstvena struka al zbog mog inzistiranja su mi upisali.tako da ja idem stažirati kao srednja neću sjediti doma i čekati da nam se smiluju sa natječajem.

ferrari86
04.11.2012., 20:28
http://www.glas-slavonije.hr/180649/1/Novi-prosvjed-pripravnika-za-pravo-na-staziranje

za razliku od nekih mi cemo se boriti! :)

molly11
05.11.2012., 11:24
da tako je

supergirl37
05.11.2012., 15:38
Komentar kolege na fejsu ''Jedna obavijest nekolicina nas se prijavila na natjecaj sa srednjom skolom, primljeni smo... danas smo svi (oni koji imaju samo srednju i mi koji imamo i visu) dobili ODBIJENICU da nam daju tih famoznih 1600 kn te mozemo izabrat hocemo volontirati ili odustati....''

ko_ko_lo
05.11.2012., 16:58
Ja takvu informaciju nisam čula, u riječkom kbc-u uskoro starta i nekoliko viših, zajedno sa srednjima.

ferrari86
05.11.2012., 18:50
Ja takvu informaciju nisam čula, u riječkom kbc-u uskoro starta i nekoliko viših, zajedno sa srednjima.

evo opet rekla čula kazala
kolegica je to napisala jer je VIDJELA DA JE TO NETKO NAPISAO nije ČULA kao što ovdje mnogi čuju samo.....
ja kolegici supergirl VJERUJEM i zapravo znam da je tako,ali neki ljudi su u zabludi očito! :503::504::confused:

ko_ko_lo
05.11.2012., 20:50
Joj, drago mi je na međusobnom povjerenju :mig:

Da informacija je službena i potvrđena.

molly11
05.11.2012., 23:13
di je službeno potvrđena.?

ko_ko_lo
06.11.2012., 10:03
Stigla im je odbijenica sa hzz-a.

zvoncicaXD
06.11.2012., 16:59
Ljudi copy-paste maila koji sam dobila od HZZ- danas!!!

Poštovana,

Izmjene i dopune Zakona o poticanju zapošljavanja kojima će se uvjet vođenja u evidenciji nezaposlenih za uključivanje u mjeru Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa sa sadašnjih 90 dana promijeniti na 30 dana stupaju na snagu 08.11.2012. godine (osam dana od objave Zakona u Narodnim novinama br. 120). Prema tome, osobe koje ispunjavaju uvjete moći će se već nakon 30 dana kontinuiranog vođenja u evidenciji nezaposlenih uključiti u ovu mjeru.
No, napominjemo da je za osobe zdravstvenih zanimanja uključivanje u mjeru stručnog osposobljavanja više nije moguće jer se problem stažiranja osoba spomenutih zanimanja rješava na razini Ministarstva zdravlja i Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

Početkom listopada održan je sastanak predstavnika resornih ministarstva, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, tijela nadležnih za reguliranje i financiranje staža zdravstvenih djelatnika, s predstavnicima udruga zdravstvenih djelatnika, a vezano uz način reguliranja obavljanja pripravničkog staža za zdravstvene djelatnike. Zaključeno je da se u dogovoru s Ministarstvom zdravlja i Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta iznađe rješenje problema stažiranja zdravstvenih radnika koje je dio obrazovnog procesa.

Do sada nismo zaprimili daljnje obavijesti o postignutom dogovoru no čim ih zaprimimo iste će biti objavljene na našim web stranicama.

S poštovanjem,
Hrvatski zavod za zapošljavanje

molly11
06.11.2012., 17:47
pa oni nisu normalni sad bi svi medicinari trebali volontirati ma gamad prokleta !

ko_ko_lo
06.11.2012., 17:55
Hvala na informaciji.

Ma ja se nadam da ćemo iduće godine početi sa plaćenim stažem, jer ovome se ne nazire nikakvo riješenje. :503:

supergirl37
06.11.2012., 19:44
Nevjerojano, od lošeg su uspjeli napraviti gore... :503: :504:

Prosljeđujem neke stvari s fejsa za ljude koji ga ne koriste:

Josip Knezic
Kolegice i kolege,
Nakon obavljenih nekoliko razgovora na različite strane i lobije, iz svega mogu zaključiti. Ako naš problem ne rješimo do 1.12 nećemo ga rješiti sigurno do ožujka 2013 zbog donošenja proračuna i ostalih pikanterija.

Josip Knezic
Vidim različita razmišljanja oko financiranja staža, ali molim Vas da zastupate stav staža ili opcije njegovog ukidanja. Volontiranje, Mrsićeve mjere ne dolaze za sada u obzir niti ih ne zastupamo niti želimo prihvatiti....neka ide po starome ili vidjeti opcije ukidanja.....primjerice zamislite fizioterapeuta koji mora putovati 20 km do bolnice da bi uopće volontirao....dosta je bilo troškova tijekom studiranja...

Martina Bašić
Dragi svi...

Danas smo u policiji prijavili PROSVJED koji će se održati 08.11.2012. s početkom u 10h. Ruta prosvjeda je TRG BANA JOSIPA JELAČIĆA (okupljanje) - MARKOV TRG - MINISTARSTVO ZDRAVLJA (KSAVER).

DRESS CODE ostaje isti, GORNJI DIO BIJELE UNIFORME, KUTE !
TRANSPARENTE ponesite!
REDARE ćemo odrediti na prosvjedu. Slobodno neka se jave oni koji su redari već bili.

Poduzeli smo sve kako ponovni prosvjed ne bi bio potreban, no neuspješno. Ministar Rajko Ostojić nakon nekoliko sastanaka nije ponudio nikakvo rješenje i ne vidimo drugi način nego ponovni izlazak na ulice. Očekujemo vas u što većem broju, budući da je za tri tjedna rebalans proračuna i sad je pravo vrijeme da se odvoje sredstva za nas!!!

PROSVJEDUJEMO S CILJEM HITNOG i TRENUTNOG rješenja od strane Ministarstva zdravlja!

Šaljemo dopise u medije s početkom sljedećeg tjedna, također ORGANIZATOR JOSIP KNEŽIĆ gostuje u emisiji HRVATSKA UŽIVO i na RADIJU SLJEMEN gdje će nas još jednom "promovirati" , SVE TO UOČI PROSVJEDA.

Stoga budimo podrška jedni drugima, neka se čuje za nas!!!

PROSVJED ZDRAVSTVENIH DJELATNIKA

Pozivamo Vas na miran, akademski prosvjed s ciljem hitnog rješenja problema s pripravničkim stažem. Prvu rundu smo odradili prije mjesec dana kada nam je obećano rješenje problema u najhitnijem roku. Problem nije riješen i ovaj put krećemo u čvršći, žešći i dinamičniji prosvjed s ciljem trenutnog rješenja naše situacije. Aludiramo na Vas da nas podržite svojim dolaskom na prosvjed. Posebno apeliramo na kolege zdravstvene djelatnike koji su zaposleni u zdravstvenom sustavu i kolege koji pohađaju obrazovni sustav zdravstvenog usmjerenja.. Vidimo se!!!

Još da dodam: poslani su dopisi medijima, europskoj komisiji, komorama, glavnim sestrama i tehničarima bolnica te još nekim osobama i institucijama unutar i van Hrvatske.

Prosvjed ovaj puta nastavlja s Markovog trga do ministarstva zdravlja. Ostalo je više manje isto.

ferrari86
06.11.2012., 22:36
Nevjerojano, od lošeg su uspjeli napraviti gore... :503: :504:

Prosljeđujem neke stvari s fejsa za ljude koji ga ne koriste:

Josip Knezic
Kolegice i kolege,
Nakon obavljenih nekoliko razgovora na različite strane i lobije, iz svega mogu zaključiti. Ako naš problem ne rješimo do 1.12 nećemo ga rješiti sigurno do ožujka 2013 zbog donošenja proračuna i ostalih pikanterija.

Josip Knezic
Vidim različita razmišljanja oko financiranja staža, ali molim Vas da zastupate stav staža ili opcije njegovog ukidanja. Volontiranje, Mrsićeve mjere ne dolaze za sada u obzir niti ih ne zastupamo niti želimo prihvatiti....neka ide po starome ili vidjeti opcije ukidanja.....primjerice zamislite fizioterapeuta koji mora putovati 20 km do bolnice da bi uopće volontirao....dosta je bilo troškova tijekom studiranja...

Martina Bašić
Dragi svi...

Danas smo u policiji prijavili PROSVJED koji će se održati 08.11.2012. s početkom u 10h. Ruta prosvjeda je TRG BANA JOSIPA JELAČIĆA (okupljanje) - MARKOV TRG - MINISTARSTVO ZDRAVLJA (KSAVER).

DRESS CODE ostaje isti, GORNJI DIO BIJELE UNIFORME, KUTE !
TRANSPARENTE ponesite!
REDARE ćemo odrediti na prosvjedu. Slobodno neka se jave oni koji su redari već bili.

Poduzeli smo sve kako ponovni prosvjed ne bi bio potreban, no neuspješno. Ministar Rajko Ostojić nakon nekoliko sastanaka nije ponudio nikakvo rješenje i ne vidimo drugi način nego ponovni izlazak na ulice. Očekujemo vas u što većem broju, budući da je za tri tjedna rebalans proračuna i sad je pravo vrijeme da se odvoje sredstva za nas!!!

PROSVJEDUJEMO S CILJEM HITNOG i TRENUTNOG rješenja od strane Ministarstva zdravlja!

Šaljemo dopise u medije s početkom sljedećeg tjedna, također ORGANIZATOR JOSIP KNEŽIĆ gostuje u emisiji HRVATSKA UŽIVO i na RADIJU SLJEMEN gdje će nas još jednom "promovirati" , SVE TO UOČI PROSVJEDA.

Stoga budimo podrška jedni drugima, neka se čuje za nas!!!

PROSVJED ZDRAVSTVENIH DJELATNIKA

Pozivamo Vas na miran, akademski prosvjed s ciljem hitnog rješenja problema s pripravničkim stažem. Prvu rundu smo odradili prije mjesec dana kada nam je obećano rješenje problema u najhitnijem roku. Problem nije riješen i ovaj put krećemo u čvršći, žešći i dinamičniji prosvjed s ciljem trenutnog rješenja naše situacije. Aludiramo na Vas da nas podržite svojim dolaskom na prosvjed. Posebno apeliramo na kolege zdravstvene djelatnike koji su zaposleni u zdravstvenom sustavu i kolege koji pohađaju obrazovni sustav zdravstvenog usmjerenja.. Vidimo se!!!

Još da dodam: poslani su dopisi medijima, europskoj komisiji, komorama, glavnim sestrama i tehničarima bolnica te još nekim osobama i institucijama unutar i van Hrvatske.

Prosvjed ovaj puta nastavlja s Markovog trga do ministarstva zdravlja. Ostalo je više manje isto.

puno hvala na obavijestima :)))

supergirl37
07.11.2012., 09:02
puno hvala na obavijestima :)))

:) Još samo da nadodam kako znamo da je hladno ali bilo bi poželjno da se obuće bijelo kao što smo zadnji puta imali kute i odore, možda odoru preko jakne ili toplija odjeća ili ako netko ima bijelu jaknu. Tako da budemo uočljiviji i više manje imamo jednak dress code.

mrcika
07.11.2012., 12:21
Ja gledam pozitivno na to što su početkom listopada donjeli odluku da zdravstveni djelatnici (sss)više nemogu stažirati za 1600kn.

Oni nisu niti trebali biti u tom stručnom osposobljavanju niti imati veze sa Zavodom za zapošljavanje, što jesu dolaskom Mrsića i njegovog zakona.
Nego stažirati kao i prije za 70% plaće, tako sam ja odstažirala 2001.g.

Stavili su ih u isti koš sa svim ostalim strukama, a oduvijek su imali određen staž kao dio obrazovnog procesa, što druge struke nisu!!!

Nadam se da će uskoro sve biti po starom i da će biti raspisan natječaj za nas (všs), te da će sss moći stažirati kao i prije, a ne za ovu sramotu!

molly11
07.11.2012., 14:49
ja više niš ne shvaćam,sad sam vidla oglas na hzz da psihijatrijska bolnica lopača traži 7 sestara na stručno osposobljavanje a piše da može i viša sestra biti.ko je tu lud ako po novom zakonu mi više ne možemo stažirati za 1600.:503:

ko_ko_lo
07.11.2012., 16:22
ja više niš ne shvaćam,sad sam vidla oglas na hzz da psihijatrijska bolnica lopača traži 7 sestara na stručno osposobljavanje a piše da može i viša sestra biti.ko je tu lud ako po novom zakonu mi više ne možemo stažirati za 1600.:503:

Da i ja sam gledala. Da se opet prijave pa da ih hzz odbije. :rolleyes:

mrcika
07.11.2012., 18:06
Ja sam ogorčena na to da ne postoji točno određeno mjesto-ured gdje se mogu dobiti SVE informacije vezano za staž sss i všs.

Nigdje u zakonu o financiranju staža nije točno napisano da li se staž može obaviti u privatnim poliklinikama i koje laboratorije poliklinika mora imati, konkretno za bacc.med.lab.diagn. (novi glupi naziv ) :)
i još punooo toga!!
Katastrofa!

supergirl37
07.11.2012., 18:13
Ja gledam pozitivno na to što su početkom listopada donjeli odluku da zdravstveni djelatnici (sss)više nemogu stažirati za 1600kn.

Oni nisu niti trebali biti u tom stručnom osposobljavanju niti imati veze sa Zavodom za zapošljavanje, što jesu dolaskom Mrsića i njegovog zakona.
Nego stažirati kao i prije za 70% plaće, tako sam ja odstažirala 2001.g.

Stavili su ih u isti koš sa svim ostalim strukama, a oduvijek su imali određen staž kao dio obrazovnog procesa, što druge struke nisu!!!

Nadam se da će uskoro sve biti po starom i da će biti raspisan natječaj za nas (všs), te da će sss moći stažirati kao i prije, a ne za ovu sramotu!

Ma daj? Vidiš ja nisam znala da su prije financirali staž sss, ja sam u srednju medicinsku krenula tamo negdje 2004/05. i mislim da se tada nije plaćalo sss osim u nekim bolnicama. Uvijek sam gledala na ovih 1600 kn kao super da im bar nešto plate. Stvarno nije u redu to što rade, nikako ne mogu izjednačavati one koji su nezaposleni i nas koji trebamo staž za stjecanje licence, ili pak ljude sa fakultetom izjednačavati sa onima sa srednjom školom. Kako bi moja mama rekla da u današnje vrijeme samo glupi idu na faks jer ovoj državi visokoobrazovane osobe ne trebaju.

Ja se stvarno nadam da je to pozitivan znak a ne neka njihova muljaža da izvrnu zakon i ubace nas Mrsiću...

Da li tko možda zna kada su počeli sa financiranjem staža vss?

supergirl37
07.11.2012., 18:22
Ja sam ogorčena na to da ne postoji točno određeno mjesto-ured gdje se mogu dobiti SVE informacije vezano za staž sss i všs.

Nigdje u zakonu o financiranju staža nije točno napisano da li se staž može obaviti u privatnim poliklinikama i koje laboratorije poliklinika mora imati, konkretno za bacc.med.lab.diagn. (novi glupi naziv ) :)
i još punooo toga!!
Katastrofa!

Piše ovako...

Članak 4.

Pripravnički staž obavlja se u zdravstvenim ustanovama i trgovačkim društvima koja obavljaju zdravstvenu djelatnost ako ispunjavaju sljedeće uvjete u odnosu na radnike, prostor i medicinsku opremu:

a) postojanje stručne jedinice prema zahtjevima pojedinog dijela programa zdravstvenog usmjerenja,

b) da u stručnoj jedinici iz točke a) ovoga članka u punom radnom vremenu radi zdravstveni radnik s položenim stručnim ispitom i važećim odobrenjem za samostalan rad koji ima višu, a najmanje istu razinu završenog obrazovanja zdravstvenog usmjerenja te koji ima najmanje pet godina radnog iskustva u struci,

c) da stručna jedinica ima potrebnu medicinsko-tehničku opremu i prostor za uspješno provođenje programom predviđenog osposobljavanja prema zahtjevima suvremene medicine. Ako zdravstvena ustanova koja je primila pripravnika na pripravnički staž nema sve stručne jedinice prema propisanom planu i programu za zdravstveno usmjerenje upućuje ga u drugu zdravstvenu ustanovu koja ima te jedinice.

Članak 5.

Pripravnički staž zdravstveni radnici mogu obaviti i kod zdravstvenog radnika sa završenim stručnim ili sveučilišnim studijem koji obavlja privatnu praksu, koji ima važeće odobrenje za samostalan rad te koji ima najmanje pet godina radnog iskustva u struci te u pravnoj osobi u kojoj se zdravstvena djelatnost obavlja u skladu s posebnim zakonom, a koja ispunjava uvjete iz članka 4. ovoga Pravilnika.

Prema tome ako tebe neka ustanova zanima i želiš u njoj obaviti staž možeš uvijek tamo otići i pitati da li primaju stažiste, a oni bi trebali znati da li imaju odobrenje od HZZO-a ili ne i riješiti ti dokumentaciju. S time da ne znam o kojem stažu pričaš, ako je staž preko natječaja onda su tamo ionako navedene sve ustanove i mislim da ih ima više nego dovoljno na izbor, a ovako rijetko tko uzima stažiste...

supergirl37
07.11.2012., 20:16
UPDATE S FEJSA:

Martina Bašić
Kolegice&kolege!

Uoči sutrašnjeg PROSVJEDA vam želimo dati nekoliko uputa.

1. Kada vas mediji budu tražili izjave, govorite im ono što piše ZAKLJUČKU dopisa za medije kako ne bi dolazilo do različitih mišljenja itd. Isprintali smo nešto dopisa koje možete uzeti od ORGANIZACIJSKOG TIMA (naći ćete nas kod osobe sa MEGAFONOM), te ih možete dijeliti novinarima (DOPIS je u grupi).

2. Ponesite ZVIŽDALJKE :)

3. Obucite te svoje kute ili bijele majice kako bi ostavili dojam zajedništva (a puno toga nam je zajedničko :) :/ ).

Sutra je naš DAY OF THE BATTLE, veliko SRETNO svima nam zdravstvenim pripravnicima! Važno je da smo podrška jedni drugima u borbi za svoja prava, zajedno smo jači :) !!!!

Vidimo se sutra !!!

Dopis možete naći na: http://sdrv.ms/PEpwYI

Martina Bašić
Sutra u 17h gledajte HRVATSKA UŽIVO u kojoj gostuje naš organizator JOSIP KNEZIĆ :). Naravno, glavna tema smo MI :)

mrcika
08.11.2012., 08:40
Piše ovako...

Članak 4.

Pripravnički staž obavlja se u zdravstvenim ustanovama i trgovačkim društvima koja obavljaju zdravstvenu djelatnost ako ispunjavaju sljedeće uvjete u odnosu na radnike, prostor i medicinsku opremu:

a) postojanje stručne jedinice prema zahtjevima pojedinog dijela programa zdravstvenog usmjerenja,

b) da u stručnoj jedinici iz točke a) ovoga članka u punom radnom vremenu radi zdravstveni radnik s položenim stručnim ispitom i važećim odobrenjem za samostalan rad koji ima višu, a najmanje istu razinu završenog obrazovanja zdravstvenog usmjerenja te koji ima najmanje pet godina radnog iskustva u struci,

c) da stručna jedinica ima potrebnu medicinsko-tehničku opremu i prostor za uspješno provođenje programom predviđenog osposobljavanja prema zahtjevima suvremene medicine. Ako zdravstvena ustanova koja je primila pripravnika na pripravnički staž nema sve stručne jedinice prema propisanom planu i programu za zdravstveno usmjerenje upućuje ga u drugu zdravstvenu ustanovu koja ima te jedinice.

Članak 5.

Pripravnički staž zdravstveni radnici mogu obaviti i kod zdravstvenog radnika sa završenim stručnim ili sveučilišnim studijem koji obavlja privatnu praksu, koji ima važeće odobrenje za samostalan rad te koji ima najmanje pet godina radnog iskustva u struci te u pravnoj osobi u kojoj se zdravstvena djelatnost obavlja u skladu s posebnim zakonom, a koja ispunjava uvjete iz članka 4. ovoga Pravilnika.

Prema tome ako tebe neka ustanova zanima i želiš u njoj obaviti staž možeš uvijek tamo otići i pitati da li primaju stažiste, a oni bi trebali znati da li imaju odobrenje od HZZO-a ili ne i riješiti ti dokumentaciju. S time da ne znam o kojem stažu pričaš, ako je staž preko natječaja onda su tamo ionako navedene sve ustanove i mislim da ih ima više nego dovoljno na izbor, a ovako rijetko tko uzima stažiste...

Da, to sam vidjela,ali nije navedeno koje laboratorije klinika morati imati za moj smjer.
Jedno vrijeme se pričalo da mora imati mikrobiologiju, biokemiju, hematologiju.
Ali to nigdje ne piše, jer je zakon pisan općenito za sve zdravstvene djelatnike všs koji obavljaju staž.

supergirl37
08.11.2012., 16:38
Da, to sam vidjela,ali nije navedeno koje laboratorije klinika morati imati za moj smjer.
Jedno vrijeme se pričalo da mora imati mikrobiologiju, biokemiju, hematologiju.
Ali to nigdje ne piše, jer je zakon pisan općenito za sve zdravstvene djelatnike všs koji obavljaju staž.

Ma tako je za sve smjerove nigdje ništa konkretno ne piše, ono navedeno je da hzzo osmišljava plan stažiranja a nigdje ga se ne može naći u pisanom obliku, ne znam kako onda ovi koji u inozemstvu stažiraju uspiju uskladiti program s našim da im taj staž priznaju. koma

mrcika
08.11.2012., 17:10
Ma tako je za sve smjerove nigdje ništa konkretno ne piše, ono navedeno je da hzzo osmišljava plan stažiranja a nigdje ga se ne može naći u pisanom obliku, ne znam kako onda ovi koji u inozemstvu stažiraju uspiju uskladiti program s našim da im taj staž priznaju. koma

To me tako izluđuje...Nigdje nema konkretnih informacija da se točno zna za pojedini smjer!

Nećemo pristati na neplaćeni staž!!!A bojim se da bi mogao biti..
Ovdje se govori o izmjenama Pravilnika, nama ne trebaju izmjene već natječaj za staž koji je plaćen kao i prije!!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/193105/Default.aspx

mrcika
08.11.2012., 19:07
Što je rekao Ostojić u Dnevniku?
Taman sam stigla na kraj... :(

supergirl37
08.11.2012., 20:14
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zdravstveni-pripravnici-prosvjeduju-na-markovom-trgu-ministre-obecanovicu-javi-se-javi-se/645695.aspx

http://www.vecernji.hr/vijesti/prosvjed-prvostupnika-ostojicu-zelimo-staz-a-ne-laz-clanak-473010

http://www.zdravlje.hr/novosti/ostale_vijesti/obavljanje_pripravnickog_staza_za_zdravstvene_stru ke

http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews[tt_news]=188754&tx_ttnews[backPid]=866&cHash=624a92f4f0

Hrvatska uživo - 10. minuta : http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=370&cHash=a7431c4d83

Nova TV : http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/prosvjedovali-protiv-ministra-zdravlja-jer-ne-mogu-stazirati.html

HRT - 25. minuta : http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=119&cHash=1

RTL - 15. minuta : http://www.rtl.hr/rtl-sada/rtl-danas/29026/

mrcika
09.11.2012., 08:41
Hvala na linkovima!

Vermox
12.11.2012., 13:33
jel ima netko informaciju kad ce biti rezultati natjecaja za stomatologe i farmaceute?

ko_ko_lo
13.11.2012., 09:48
I što je sada na kraju rečeno? da će nas riješiti za nekih mjesec dana?
:kava:

mrcika
13.11.2012., 10:27
Meni nije jasno ovo što je Ostojić govorio da će se samo u županijskim bolnicama moći odraditi staž, gdje i najviše ljudi fali..

Znači da se neće moći prijaviti za npr. Zavod za javno zdavstvo, Rebro itd.

p.s. Neznam koliko će ljudi na takav način i sobzirom da staža nije bilo godinu dana i dobiti staž?! :(

keyofsoul
15.11.2012., 14:27
Koliko sam ja cuo, rezultati bi za stomatologe i farmaceute trebali biti do kraja mjeseca... Barem su tako meni rekli kada sam zvao hzzo prije cca 10 dana, ako neko ima volje nek ponovno nazove pa pita :)

maya_zg
15.11.2012., 19:37
Koliko sam ja cuo, rezultati bi za stomatologe i farmaceute trebali biti do kraja mjeseca... Barem su tako meni rekli kada sam zvao hzzo prije cca 10 dana, ako neko ima volje nek ponovno nazove pa pita :)

Ajde mi pliz napisi broj na koji si zvao da ih to pitas, ja cu zvati sutra pa javim sta su mi rekli :)

maya_zg
16.11.2012., 09:08
Evo ja sam ih sad zvala i javio se lik koji nema pojma ni o cemu, kaze da nista nezna i da mi nebi znao reci kad ce rezultati :rolleyes:

Al iz jednog drugog izvora sam danas cula da ce biti do kraja mjeseca, pa onda nastavljamo cekati i pregledavati stranicu hzzo-a 1503750 puta dnevno :ceka:

mrcika
19.11.2012., 10:36
Evo ja sam ih sad zvala i javio se lik koji nema pojma ni o cemu, kaze da nista nezna i da mi nebi znao reci kad ce rezultati :rolleyes:

Al iz jednog drugog izvora sam danas cula da ce biti do kraja mjeseca, pa onda nastavljamo cekati i pregledavati stranicu hzzo-a 1503750 puta dnevno :ceka:

Je li vam poznato hoće li vam staž biti plaćen 70% pune plaće, ili na neki drugi način?

maya_zg
19.11.2012., 11:24
Je li vam poznato hoće li vam staž biti plaćen 70% pune plaće, ili na neki drugi način?

Trebalo bi biti 70%... kazem trebalo jer se u ovoj drzavi vise neznam ko pije ko placa pa nista nije sigurno :rolleyes:

telescopic
21.11.2012., 12:59

Kazu u HZZO-u da ce rezultati biti do kraja mjeseca :D

Nka
21.11.2012., 15:21
helou! evo moje dileme... nakon ove agonije s nasim pripravničkim stažom odlučila sam pokušati sve opcije i alternative,pa kako god očajne bile... nemam fore čekati bolje dane.,.i mislim ja sebi, ok, idemo probat odstažirati sa srednjom školom. naravno teta na HZZ ti uredo kaže kako se gleda zadnja kvalifikacija i da prema tome nemam pravo odstažirat preko HZZ za bijednih 1600kn. no kod mene je situacija takva da ja imam 2(relativno) različite struke... tj. SSS-primalja i VSS- sestrinstvo. i nije mi jasno na koju foru ona može odlučivati s kojom ću ja školom odstažirati??? nije li to moj izbor? s obzirom da su struke različite?
Danas sam zvala ministarstvo zdravlja da čujem koja je njihova spika. tamo mi je žena rekla da bi trebala odstažirati kao primalja i kao prvostupnica sestrinstva ako želim da mi se obje struke priznaju! znači u slučaju da odstažiram kao primalja,rješim stručni i dobijem licencu ne prizna mi se VSS! ajmo opet na pripravnicki godinu dana ropstva! jel ima netko sličan problem? ili neku korisnu informaciju? pa jel to moguće uopće? zar nije bila govora o tome kako oni koji odrade staž sa srednjom moraju na ministarstvu platit neku cifru, valjda i položit nšto kod njih i dobit tako stručni za VSS?!? a ne opet godinu dana staža!!
HELP!!!! :confused:

supergirl37
22.11.2012., 06:04
helou! evo moje dileme... nakon ove agonije s nasim pripravničkim stažom odlučila sam pokušati sve opcije i alternative,pa kako god očajne bile... nemam fore čekati bolje dane.,.i mislim ja sebi, ok, idemo probat odstažirati sa srednjom školom. naravno teta na HZZ ti uredo kaže kako se gleda zadnja kvalifikacija i da prema tome nemam pravo odstažirat preko HZZ za bijednih 1600kn. no kod mene je situacija takva da ja imam 2(relativno) različite struke... tj. SSS-primalja i VSS- sestrinstvo. i nije mi jasno na koju foru ona može odlučivati s kojom ću ja školom odstažirati??? nije li to moj izbor? s obzirom da su struke različite?
Danas sam zvala ministarstvo zdravlja da čujem koja je njihova spika. tamo mi je žena rekla da bi trebala odstažirati kao primalja i kao prvostupnica sestrinstva ako želim da mi se obje struke priznaju! znači u slučaju da odstažiram kao primalja,rješim stručni i dobijem licencu ne prizna mi se VSS! ajmo opet na pripravnicki godinu dana ropstva! jel ima netko sličan problem? ili neku korisnu informaciju? pa jel to moguće uopće? zar nije bila govora o tome kako oni koji odrade staž sa srednjom moraju na ministarstvu platit neku cifru, valjda i položit nšto kod njih i dobit tako stručni za VSS?!? a ne opet godinu dana staža!!
HELP!!!! :confused:

O tome ja cijelo vrijeme pričam, ako imaš jednu struku iz srednje a drugu iz više onda ti ništa ne znači ako stažiraš kao srednja, samo ako si iste struke ako i uspiješ odstažirati kao srednja onda moraš na dodatni ispit i platiti još i te papire da ti se prizna viša... Nema tu nikakve velike mudrosti i rješenja...

mrcika
22.11.2012., 12:57
Tako je,
Samo ako si završila npr. Srednju medicinsku, pa upisala višu (sestrinstvo) ne moraš odraditi staž za višu ako si ga odradila kao medicinska sestra sa SSS.

Nka
22.11.2012., 14:16
hvala puno na odgovoru... nema nas puno s ovakvim slučajem pa večinom niko ništa nezna... od nadleznih!
i da danas sam bila na HZZ i kaže mi žena da se i mi s višom možemo prijavljivat na stručno osposobljavanje ono za 1600 kn ... meni ništa nije bilo jasno naravno... :503: čak je uzela i telefon i nazvala nekog da još jednom provjeri i kaže da da... je! Ne želim ljude zbunjivat al meni je danas prodala tu priču...
i da naravno, možemo se prijavit ali nitko nezna hoće li taj model proradit uopće više ikad za medicinare... :Snajper:

Dadushka
22.11.2012., 14:49
a jel se može sa srednjom školom sad stažirati za tih 1600kn ili se još ništa ne zna :ne zna: :503:
predala sam papire krajem 6, početkom 7 mjeseca i još čekam :rolleyes:

telescopic
22.11.2012., 16:35
Stigli su rezutati za stomatologe, farmaceute i biokemicare... :)

mrcika
22.11.2012., 17:27
i da danas sam bila na HZZ i kaže mi žena da se i mi s višom možemo prijavljivat na stručno osposobljavanje ono za 1600 kn ... meni ništa nije bilo jasno naravno... :503: čak je uzela i telefon i nazvala nekog da još jednom provjeri i kaže da da... je! Ne želim ljude zbunjivat al meni je danas prodala tu priču...
i da naravno, možemo se prijavit ali nitko nezna hoće li taj model proradit uopće više ikad za medicinare... :Snajper:

Ali ovo je nemoguće jer novog dopisa na stranici HZZ-A NEMA, a u starom dopisu su medicinari potpuno isključeni iz tog sustava za 1600kn jer nam je to dio obrazovanja,a ne dobrovoljni rad.
Znači vi ste nesretni što ne možete sa SSS radit za 1600kn? Nije mi to jasno...

Ponavljam ovo što je već napisano na forumu x puta:

"Predstavnici Ministarstva rada i mirovinskoga sustava skrenuli su pozornost na značajne razlike između staža zdravstvenih djelatnika i mjere Stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa (SOR). SOR je potpuno dobrovoljan, dok stažiranje svih zdravstvenih djelatnika predstavlja obvezu prema jasnim pravilima njihove struke i nije dobrovoljno jer predstavlja obvezni dio obrazovanja i reguliran je zakonima, pravilnicima i kolektivnim ugovorima.

Od strane predstavnika HZZ-a skrenuta je pozornost da osim zdravstvenih djelatnika, postoje i druge struke koje na sličan način uređuju stažiranje svojih pripravnika prema posebnim propisima. Predstavnici Ministarstva zdravlja i HZZO-a ukazali su na problem nedostatnih sredstava, a predstavnici strukovnih udruga ponovili su svoj stav de je potrebno financirati staž zdravstvenih radnika. Zaključeno je da se u dogovoru s Ministarstvom zdravlja i Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta iznađe rješenje problema stažiranja zdravstvenih radnika koje je dio obrazovnog procesa."

Nka
22.11.2012., 18:57
Ali ovo je nemoguće jer novog dopisa na stranici HZZ-A NEMA, a u starom dopisu su medicinari potpuno isključeni iz tog sustava za 1600kn jer nam je to dio obrazovanja,a ne dobrovoljni rad.
Znači vi ste nesretni što ne možete sa SSS radit za 1600kn? Nije mi to jasno...

Ponavljam ovo što je već napisano na forumu x puta:

"Predstavnici Ministarstva rada i mirovinskoga sustava skrenuli su pozornost na značajne razlike između staža zdravstvenih djelatnika i mjere Stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa (SOR). SOR je potpuno dobrovoljan, dok stažiranje svih zdravstvenih djelatnika predstavlja obvezu prema jasnim pravilima njihove struke i nije dobrovoljno jer predstavlja obvezni dio obrazovanja i reguliran je zakonima, pravilnicima i kolektivnim ugovorima.

Od strane predstavnika HZZ-a skrenuta je pozornost da osim zdravstvenih djelatnika, postoje i druge struke koje na sličan način uređuju stažiranje svojih pripravnika prema posebnim propisima. Predstavnici Ministarstva zdravlja i HZZO-a ukazali su na problem nedostatnih sredstava, a predstavnici strukovnih udruga ponovili su svoj stav de je potrebno financirati staž zdravstvenih radnika. Zaključeno je da se u dogovoru s Ministarstvom zdravlja i Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta iznađe rješenje problema stažiranja zdravstvenih radnika koje je dio obrazovnog procesa."

pa zapravo jesam... nesretna sam jer vrijeme proolazi. i jer ne vjerujem u puste priče da će se nešto riješit! jer neće... bar ne tako uskoro... a moja financijska situacija je i više nego zabrinjavajuća i jednostavno sam prisiljena raditi i što prije se izvuči iz ovog pa makar i za tu mizeriju... dobit licencu i bris van... jel bolje sijedit doma s višom ili robovat neko vrijeme s tom istom višom i poslije si slobodan, imaš šanse da uspiješ ...
znam ja naš mentalitet, pih dolazi 12 mj. pa kod nas se ne radi od 1.12. do 1.2 sljedeće godine... MI HRVATI... :hekla:

mrcika
22.11.2012., 19:17
Ali ništa se ni nebi riješilo kad bi svi pristali raditi za tu mizeriju od 1600kn.
Onda njima nema smisla da propisuju natječaj i da bude sve po starom ako je većina spremna na tu bijedu.

Mislim da bi svima trebalo biti ispod časti da uopće razmišljaju na takav način da nas stave u isti koš sa svima, pogotovo sada kad su ove druge struke dobile svoj natječaj(stomatolozi, farmacija, biokemija).

Onda mogu reći, evo vam staž za 200kn, mi Hrvati-zdravstveni djelatnici bi rekli,ok može, bolje išta nego ništa-zato nam i je tako kako je!!!

Oprosti, ali ne želim ništa loše reći osobno tebi, samo mislim da se trebamo izboriti za prava koja smo i imali do dolaska nove vlade!!

Postoji puno ljudi u Zagrebu koji ovise o tom stažu, koji žive u iznajmljenim stanovima i sami se financiraju,zašto bi mi bili jedini koji nebi dobili staž kao i prije i spali na to da radimo za 1600kn (što je inače dobrovoljni rad, a ne obvezni kao nama).

p.s. jednostavno ne vjerujem da postoje osobe koje su spremne raditi za 1600kn, pogotovo u ovoj situaciju kad su svi ostali dobili normalno plaćeni staž!!

I samim tim uletavanjima na Zavod za zapošljavanje i raspitivanjem/molenjem za rad za 1600kn, vas zdravstvenih djelatnika, stvara se medij da bi to tako moglo i nakraju biti, na žalost velike većine koja razmišlja poput mene.( I koji ne žive sa roditeljima)!

Nka
23.11.2012., 11:09
Ja sam prva za to da nas se ne diskriminira ali istovremeno sam svjesna da ako ce ispostovat da nas se placa i sve, da ja komotno stognem odstazirat sa srednjom. To ce potrajat.Jer para namjenjenih za nas nema. Ja cijenim svoju struku kao i ti ali moja financijska situacija ne daje mi izbora... Sigurno nas ima vise takvih.

ferrari86
23.11.2012., 11:26
Ja sam prva za to da nas se ne diskriminira ali istovremeno sam svjesna da ako ce ispostovat da nas se placa i sve, da ja komotno stognem odstazirat sa srednjom. To ce potrajat.Jer para namjenjenih za nas nema. Ja cijenim svoju struku kao i ti ali moja financijska situacija ne daje mi izbora... Sigurno nas ima vise takvih.

ja i mnogi koji su bili na prosvjedu za 1600 kn stazirati necemo,pa zato smo i prosvjedovali 2 puta na kraju krajeva!!! :504:

ko_ko_lo
23.11.2012., 11:40
2 tjedna su prošla, a mi smo još uvijek na istome. :(

mrcika
23.11.2012., 12:32

Ali nečeš moći sa srednjom stažirati za 1600kn, jer kako je ranije pisano, zdravstveni radnici ne spadaju u Mrsićeve mjere zapošljavanja.
Kriva je informacija, ako ti je teta na Zavodu rekla da može, niti oni
nemaju pojma.
I to mene ubija što svi govore drugačije i što se ne može nigdje dobiti prava informacija, kako sam već ranije pisala.

Meni je to sasvim ok, jer i SSS je do dolaska nove vlade stažirala sa plaćenih 70% pune plaće.
Zašto bi sada htjeli 1600kn?
Namjerno pišem "htjeli" jer nemate mogućnost trenutno da birate - 1600kn ili ništa, jer ionako trenutno ne možete za 1600kn!
Treba se izboriti da SVI odrađuju staž koji je plaćen kao i do sada.
Ja sam svoje rekla. ;)

mrcika
23.11.2012., 12:36
2 tjedna su prošla, a mi smo još uvijek na istome. :(

Objavili su natječaj i rezultate za stomatologe i ostale, pa se nadam da ćemo i mi doći na red uskoro.
Ili opet prosvjed, ne preostaje nam ništa drugo.

ko_ko_lo
23.11.2012., 12:41
Ma taj red baš dugo čekamo. Uopće čovjek ne zna da li da traži neki posao, krene radit, ili sjedi i čeka. :confused:

molly11
23.11.2012., 12:49
nisu sve sss stažirale za 70% od plače znam ljude kaj su odatažirali za badava cijeli staž sa sss.o tome su odlučivale bolnice a ne hzzo!

ferrari86
23.11.2012., 12:54
OVO SAM DOBILA ODGOVOR OD HZZ-A NA MOJE PITANJE ZASTO SE SIRE DEZINFORMACIJE SA BURZE RADA O STAZIRANJU VIŠIH ZDR.DJELATNIKA ZA 1600 KN(AKO TO NIJE MOGUCE I NIJE ZAKONOM PROPISANO)KAO ŠTO JE TO REKLA KOLEGICA KOJOJ SU TAKO REKLI! I NAGLAŠAVAM OVU REČENICU ''Isto nije moguće kroz mjeru stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa koju provodi Hrvatski zavod za zapošljavanje''

Poštovana,

početkom listopada održan je sastanak predstavnika resornih ministarstva, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, tijela nadležnih za reguliranje i financiranje staža zdravstvenih djelatnika, s predstavnicima udruga zdravstvenih djelatnika, a vezano uz način reguliranja obavljanja pripravničkog staža za zdravstvene djelatnike. Zaključeno je da se u dogovoru s Ministarstvom zdravlja i Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta iznađe rješenje problema stažiranja zdravstvenih radnika koje je dio obrazovnog procesa.

Hrvatski zavod za zapošljavanje nažalost nije zaprimio nove informacije vezane uz način rješavanja problema odrađivanja pripravničkog staža zdravstvenih djelatnika. Isto nije moguće kroz mjeru stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa koju provodi Hrvatski zavod za zapošljavanje te Vas upućujemo da se za detaljnije informacije o ovom pitanju obratite nadležnom Ministarstvu zdravlja odnosno Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranje.
S poštovanjem,

FRANEO
23.11.2012., 13:00
Svi stručni studiji dosada su stažirali preko HZZO-a. Kako je onda moguće da jedan npr. prvostupnik fizioterapije odradi svoj staž kao SSS odnosno fizioterpeutski tehničar???

Dadushka
23.11.2012., 14:49
nisu sve sss stažirale za 70% od plače znam ljude kaj su odatažirali za badava cijeli staž sa sss.o tome su odlučivale bolnice a ne hzzo!

istina. moja sestra je stažirala godinu dana besplatno, ni prijevoz ni gablec plaćeni. tak da bi ja bila sretna da mogu sa srednjom dobiti barem tih 1600kn, samo da odstažiram i položim državni što prije :tuzni:

Nka
23.11.2012., 16:13

UPRAVO TAKO! :kava:

mrcika
23.11.2012., 18:32
Znači i toga je bilo?!
Ja gledam ono davno doba kad sam ja stažirala kao SSS, 2001. g.
onda je svima bilo plaćeno 70%.

supergirl37
24.11.2012., 08:01

Mi ovdje ne govorimo o SSS molim lijepo!!! Ovo je tema o financiranju staža VSS zdravstvenih struka i ako ne spadate u istu prestanite puniti temu nepotrebnim postovima.

Već smo debelo pročešljali sve o stažu za 1600 kn i o volontiranju tako da je daljnje osvrtanje na to potpuno nepotrebno...

A da stavimo točku na i staž SSS, od kad se ja školujem za medicinsku sestru SSS nije imala plaćeni staž iznimno u nekim ustanovama koje su same unutar sebe donijele odluku da će isti financirati, većinom Zagrebačke bolnice, neke bolnice su pak plaćale samo prijevoz kao npr Opća bolnica Zabok. Koliko se je plaćalo bilo je individualno od bolnice do bolnice a ne u pravilu neki postotak. No to je unazad par godina prošlost i o tome nemamo što pričati. A dobiti staž u bolnicama koje su plaćale se je moglo samo s dobrom vezom ili puno sreće.

Molim na dalje da ne skrećete s teme s postovima. Ako netko želi stažirati badava to je njegovo pravo, ja sam se o tome raspitala u svojoj općoj bolnici i oni na svoju ruku ne žele primati ni volontere dok Ministarstvo ne donese neku odluku.

supergirl37
24.11.2012., 08:09
Ma taj red baš dugo čekamo. Uopće čovjek ne zna da li da traži neki posao, krene radit, ili sjedi i čeka. :confused:

Je, svaki put kad odlučim krenuti i prijaviti se na neki natječaj Ostojić da neko svoje novo obećanje i opet odlučim čekati, a i bojim se da nas ipak nekako ne bace na Mrsićev model pa da ispadne da sam degradirana pred onim koji nemaju staža :503:

ko_ko_lo
24.11.2012., 10:19
Je, svaki put kad odlučim krenuti i prijaviti se na neki natječaj Ostojić da neko svoje novo obećanje i opet odlučim čekati, a i bojim se da nas ipak nekako ne bace na Mrsićev model pa da ispadne da sam degradirana pred onim koji nemaju staža :503:

Pa ti budi pametan i zarađuj... :rofl:
:mad:

mrcika
24.11.2012., 10:48
Koliko ćemo još čekati do novog prosvjeda?
Ovo je koma, pa nema nikakvih naznaka da bi se raspisao natječaj :504:

ko_ko_lo
24.11.2012., 10:52
Za sad nema nikakvih govora oko novog prosvijeda, koliko se ja sjećam Josip je bio najvio blokiranje prometnica, kao jednu od opcija.

maja830
24.11.2012., 12:17
Neznam hoce li vam što pomoci, ali ja sam se prijavila na natjecaj za psihijatrijsku bolnicu Lopača, i primljena sam (SSS), dobila sam rješenje, i na popisu nas primljenih je i jedna viša sestra..

supergirl37
25.11.2012., 11:27
Malo o HZZ-u i Mrsićevim mjerama:
http://danas.net.hr/hrvatska/imam-sve-uvjete-za-volontiranje-a-ne-daju-mi-ni-to

Nka
25.11.2012., 13:04
Neznam hoce li vam što pomoci, ali ja sam se prijavila na natjecaj za psihijatrijsku bolnicu Lopača, i primljena sam (SSS), dobila sam rješenje, i na popisu nas primljenih je i jedna viša sestra..

Jel znas mozda na koju foru je ona upala? ( visa )

maja830
26.11.2012., 10:54
ej ne znam.. na rijesenju sam vidjela samo da je visa..

Balbala
26.11.2012., 11:38
frendici su upravo javili sa HZZ-a da su im odbili zahtjeve za srednje medicinske sestre na Sv.Duhu i da pokušaju iduće godine opet. Već su im oni obavili sve preglede i čekali su dugo i mislili da će ih uzet i sad im na kraju ne daju. Dobili su kao dopis od nekoga da oni ne mogu koristiti ovu mjeru..tak da bunite se..

ko_ko_lo
26.11.2012., 17:03
Vjerojatno ciljaju na to da VSS plate 1600 kn, a SSS ništa.

Užaaas

mrcika
27.11.2012., 11:24
Ovdje pišemo o financiranju staža VSS, i ja se nadam da nas NEĆE staviti
na HZZ-o za 1600kn jer bi to već napravili, a u dopisu HZZ-o jasno piše
da oni odbijaju nas plaćati jer nam je staž obvezan, a preko HZZ-a je
DOBROVOLJNO usavršavanje.

Ako su objavili natječaj (redovni) za stomatologe, farmaciju i biokemiju, nema logike da nas prebace na Mrsićeve mjere.

Samo mi je krivo ako se to i nekim slučajem dogodi (nepravedno) da će ljudi to prihvatiti i sve 5.
To je naš mentalitet, kako sam već ranije pisala!
Ne smijemo pristati na to.

(Ostaje pitanje kako misle ili ne-misle platiti SSS.
Jer sada SSS ne može ni bespaltno ni za 1600kn, jel tako)?

molly11
27.11.2012., 11:51
pa mislim da može besplatno ko nebi htio besplatnog radnika.ma užas

zvoncicaXD
27.11.2012., 21:06
EVO DANAS SAM DOBILA MAIL OD HZZ KOJI PRENOSIM U CJELOSTI, I NADAM SE DA CE SAD SVIMA BIT SVE JASNO!!!!

još jednom napominjemo da odrađivanje staža za zdravstvene djelatnike nije moguće kroz mjeru stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa koju provodi Hrvatski zavod za zapošljavanje zbog zakonskih odredbi koje reguliraju samo odrađivanje staža, a u nadležnosti su Ministarstva zdravlja odnosno Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Vezano uz oglase koje navodite ovim putem želimo Vam pojasniti da Zakon o radu propisuje mogućnost stručnog osposobljavanja za rad i to ako je stručni ispit ili radno iskustvo, zakonom ili drugim propisom utvrđeno kao uvjet za obavljanje poslova radnog mjesta određenog zanimanja. Poslodavac može dakle osobu koja je završila školovanje za takvo zanimanje primiti na stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa (stručno osposobljavanje za rad) i bez financiranja Zavoda odnosno odobravanja zahtjeva za mjeru stručnog osposobljavanja. Ukoliko poslodavac dostavi Zavodu natječaj (koji se odnosi na stručno osposobljavanje prema Zakon o radu) te ima potrebu objaviti ga, isti će biti objavljen.

Stoga još jednom naglašavamo da se zdravstveni djelatnici ne mogu uključivati u mjeru stručnog osposobljavanja koju provodi Hrvatski zavod za zapošljavanje, ali ih poslodavci mogu primati na stručno osposobljavanje na temelju čl. 41 zakona o radu isključivo o svom trošku.

S poštovanjem,

zvoncicaXD
27.11.2012., 21:07
Oglas o kojem govore, a koji sam navela u svom pitanju je: http://burzarada.hzz.hr/RadnoMjesto_Ispis.aspx?WebSifra=56720473

Takvih ima jos za sve struke sa ZVU-a, tako da nemojte se dat navuc. Iskoristavaju(bolnice) situaciju i uzimaju nas na staz koji na kraju ne omogucuje polaganje strucnog ispita.... radit cete godinu dana uzalud!!!
Moramo se borit za nasa prava :D

Nka
27.11.2012., 22:47
Ne slazem se bas s misljenjem pojedinaca. Ovi smradovi koji raspisuju te natjecaje za volontiranje dobro znaju sto rade i znaju da to nije ilegalno, znaci prolazi! Neznam zasto su neki u uvjerenju da im se takav staz nece priznat i da nece moci pristupit drzavnom? Pa ministarstvo zanima samo dokaz da ste bili u odredenoj ustanovi, znaci zigovi potpisi i da je u tih godinu dana placeno mirovinsko itd( doprinosi). Njih zaboli piiiiiip jeste li dobivali 75% place il orlova muda na zavoju!
Smatram da su ti bjesni natjecaji zapravo nacin da nam se kaze, eto to je najvise sto mozete dobiti! Jer nema tog koji ce javno rec ma ljudi nista od tog necemo odrzat ono sto smo vam obecali. Kod nas se to radi na taj nacin da se suti i ignorira problem. A do sljedece nase pobune ce proc opet ohoho vremena tako da se nemaju ceg bojat! Meni je ovo sve vec tako prezalosno, gadi mi se ova nasa drzava!

mrcika
28.11.2012., 10:05
Ajmo opet prosvjed!
Pa zar nismo rekli za 3 tjedna, ako ništa ne bude da idemo??

Neka netko kontaktira Josipa na face, ili neka mi pošalje neki njegov kontakt na pp.
(ja nemam facebook profil iz osobnih razloga).

supergirl37
28.11.2012., 10:28
Ajmo opet prosvjed!
Pa zar nismo rekli za 3 tjedna, ako ništa ne bude da idemo??

Neka netko kontaktira Josipa na face, ili neka mi pošalje neki njegov kontakt na pp.
(ja nemam facebook profil iz osobnih razloga).

Organiziramo se, kontaktirani su novinari, opet... Sve ću na vrijeme staviti ovdje...

mrcika
28.11.2012., 13:17
Thanks!

Ovo je za izludit više! :mad:

ko_ko_lo
30.11.2012., 12:19
Informacija s fejsa:

Jučer u 15 sati održan je sastanak predstavnika pripravnika s ministrom Rajkom Ostojićem. Ukratko staža preko HZZO-a neće biti. Planira objaviti staž po županiskim bolnicama i to u deficitarnim županijama za fizioterapiju i sestrinstvo. Vodi se politikom "podijeli pa vladaj" Navedeno je pretpostavio realizirati u siječnju. Nitko mu ne vjeruje i predloženo je vrlo neodgovorno i diskriminirajuće. Primjerice raspisat će natjećaj za bolnice na udaljenom području i naravno financijski Vam se neće isplatiti otići tamo na staž (hrana, smještaj) Plaćanje je predvidio smanjiti jer ga navodno pravilnik obvezuje plaćati između 51 i 75% plaće. Takav model smo odbili iz razloga što će time samo pokriti vrlo maleni dio fizioterapeuta i sestara, a ostali NIŠTA i nije znao kako ostale riješiti. Zatražili smo rješavanje SVIH jer smo SVI potrebni i deficitarni po pojedinim županijama. To je vrlo ukratko sažeto i prema tom modelu NEĆE BITI DOBRO i staž netrebate očekivati sigurno do ožujka 2013. i naravno za priveligirane.
Od prosvjeda i blokada ulica smo odustali jer ste zadnjim prosvjedom pokazali da NISTE ZA TO SPREMNI i nakon nekog vremena napustili prosvjed!!!!!!
Predlažemo 2 stvari:
1. Organizirat ćemo okrugli stol s predstavnicima komora, udruga i sindikata. tražiti javnu i pismenu podršku i na otvorenom stolu pronalazak adekvatnog prijedloga rješenja i navedeno poslati ministru, te vršiti neprestani medijski pritisak i pritisak putem komora. Prijedlog o Ustavnoj tužbi razmatramo ali smatramo da je to dugotrajan proces, a mi želimo što skorije rješenje. Nadamo se organizaciji okruglog stola za sljedeći tjedan.
2. Udruga roditelja djece s posebnim potrebama 14.12 od 10-12 sati organizira prosvjed u Zagrebu, Splitu i Dubrovniku. tražili su našu potporu i dolazak na prosvjed jer traže decentralizaciju i stručan kadar u manjim sredinama, odnosno traže NAS da im radimo s djecom a mi sjedimo doma. To je naravno jedan od njihovih problema. Pozivam Vas da dođemo na navedena mjesta i da im pružimo potporu, a ujedno i još jednom kroz medije aktualiziramo našu situaciju. Prilika za Split i Dubrovnik da se uključe na svom terenu. Stavit ćemo link prosvjeda pa ćemo se povezati.
Molim Vas za kratke i sažete komentare.
O svemu ćemo Vas izvještavati.
https://www.facebook.com/events/294894360630495/

:503::503:

ferrari86
30.11.2012., 16:38
[QUOTE=ko_ko_lo;42440675]Informacija s fejsa:

Jučer u 15 sati održan je sastanak predstavnika pripravnika s ministrom Rajkom Ostojićem. Ukratko staža preko HZZO-a neće biti. Planira objaviti staž po županiskim bolnicama i to u deficitarnim županijama za fizioterapiju i sestrinstvo. Vodi se politikom "podijeli pa vladaj" Navedeno je pretpostavio realizirati u siječnju. Nitko mu ne vjeruje i predloženo je vrlo neodgovorno i diskriminirajuće. Primjerice raspisat će natjećaj za bolnice na udaljenom području i naravno financijski Vam se neće isplatiti otići tamo na staž (hrana, smještaj) Plaćanje je predvidio smanjiti jer ga navodno pravilnik obvezuje plaćati između 51 i 75% plaće. Takav model smo odbili iz razloga što će time samo pokriti vrlo maleni dio fizioterapeuta i sestara, a ostali NIŠTA i nije znao kako ostale riješiti. Zatražili smo rješavanje SVIH jer smo SVI potrebni i deficitarni po pojedinim županijama. To je vrlo ukratko sažeto i prema tom modelu NEĆE BITI DOBRO i staž netrebate očekivati sigurno do ožujka 2013. i naravno za priveligirane.
Od prosvjeda i blokada ulica smo odustali jer ste zadnjim prosvjedom pokazali da NISTE ZA TO SPREMNI i nakon nekog vremena napustili prosvjed!!!!!!
Predlažemo 2 stvari:
1. Organizirat ćemo okrugli stol s predstavnicima komora, udruga i sindikata. tražiti javnu i pismenu podršku i na otvorenom stolu pronalazak adekvatnog prijedloga rješenja i navedeno poslati ministru, te vršiti neprestani medijski pritisak i pritisak putem komora. Prijedlog o Ustavnoj tužbi razmatramo ali smatramo da je to dugotrajan proces, a mi želimo što skorije rješenje. Nadamo se organizaciji okruglog stola za sljedeći tjedan.
2. Udruga roditelja djece s posebnim potrebama 14.12 od 10-12 sati organizira prosvjed u Zagrebu, Splitu i Dubrovniku. tražili su našu potporu i dolazak na prosvjed jer traže decentralizaciju i stručan kadar u manjim sredinama, odnosno traže NAS da im radimo s djecom a mi sjedimo doma. To je naravno jedan od njihovih problema. Pozivam Vas da dođemo na navedena mjesta i da im pružimo potporu, a ujedno i još jednom kroz medije aktualiziramo našu situaciju. Prilika za Split i Dubrovnik da se uključe na svom terenu. Stavit ćemo link prosvjeda pa ćemo se povezati.
Molim Vas za kratke i sažete komentare.
O svemu ćemo Vas izvještavati.
https://www.facebook.com/events/294894360630495/

HVALA LIJEPO MINISTRE OSTOJIĆU NA LIJEPOJ BUDUĆNOSTI I ŠTO NAM OMOGUĆAVATE DA NE RADIMO...PITAM SE DA LI BI TO POŽELIO SVOM DJETETU I DA LI BI ISTO TO NAPRAVIO ZA NJEGA!! UŽAS I SRAMOTA ŠTA NAM RADITE!!

Nka
04.12.2012., 19:28
Evo ja sam danas bila na razgovoru u Kc za pripravnicki staz i bolnica je uzela gro ljudi, doslo ih je oko 30-40, svi su primljeni, ako pristanu naravno! Uvjeti su sljedeci, placaju samo doprinose, prijevoz ne i placa 0 kn. Bilo je svih struka, srednja i visa. Iz vise nas je bilo nekoliko, 6 mislim...i gotovo svi su pristali. Nama s visom je receno da u slucaju ako se krene stazirat po ovim uvjetima i ako se s vremenom nesto promjeni na bolje i kojim slucajem bude para, da ce nam omogucit da dobijemo sredstva koja budu namjenjena prvostupnicima. Znaci ako drzava da bolnicama da raspisuju staz s lovom moci cemo se i mi javit na to i ostatak staza bisno to dobivali. Eto friska info, vjerujem da ce se ovaj trend rasprsit sbezinom svjetlosti po svim ostalim bolnicama ...

zvoncicaXD
04.12.2012., 21:32
Evo ja sam danas bila na razgovoru u Kc za pripravnicki staz i bolnica je uzela gro ljudi, doslo ih je oko 30-40, svi su primljeni, ako pristanu naravno! Uvjeti su sljedeci, placaju samo doprinose, prijevoz ne i placa 0 kn. Bilo je svih struka, srednja i visa. Iz vise nas je bilo nekoliko, 6 mislim...i gotovo svi su pristali. Nama s visom je receno da u slucaju ako se krene stazirat po ovim uvjetima i ako se s vremenom nesto promjeni na bolje i kojim slucajem bude para, da ce nam omogucit da dobijemo sredstva koja budu namjenjena prvostupnicima. Znaci ako drzava da bolnicama da raspisuju staz s lovom moci cemo se i mi javit na to i ostatak staza bisno to dobivali. Eto friska info, vjerujem da ce se ovaj trend rasprsit sbezinom svjetlosti po svim ostalim bolnicama ...

Kc bi bilo...? Koja bolnica tocno ako se smije znat.. :)
I koje smjerove su primali...??
Hvala na informaciji..

Nka
05.12.2012., 00:06
Kc bi bilo...? Koja bolnica tocno ako se smije znat.. :)
I koje smjerove su primali...??
Hvala na informaciji..

Koprivnica, O.B. Tomislav Bardek, sss sestre, fizioterapeute, laborante,primalje, i prvostupnici fiz i ses.

zvoncicaXD
05.12.2012., 08:09
Koprivnica, O.B. Tomislav Bardek, sss sestre, fizioterapeute, laborante,primalje, i prvostupnici fiz i ses.

tnx! i sretno... :P

mrcika
05.12.2012., 12:50
Sramota!!

Sad će nas na taj način iskorištavati, ja na to nebi pristala ni u ludilu!

Nka
05.12.2012., 14:30
ja također imam svoje mišljenje o tome... no činjenica je da je među tih 40 ljudi također bilo onih koji su prije samog sastanka bili jako hrabri, (tipa ja neću na to pristat, nek mi plate ovo ili ono...idem samo da čujem sta nude itd.) a onda kad je ravnatelj iznio svoju ponudu i činjenice da su oni jedna od rijetkih bolnica koji bar mogu iz svog buđeta snositi troškove doprinosa a ostali ne mogu ni to ... onda je raja šutjela... i niko se više nije bunio... i vjerujem da će do petka svi i pristat, ako ne svi bar dobrih 90%...
ja podržavam te ljude, ne vjerujem da idu iz gušta volontirat... stislo je tolko da moraju i na to pristat jer realno imaju li bolju ponudu!? najbolje vjerovat gadu ministru koji nam je već dao 5 obećanja i eto upravo mu pušimo i 6. obećanje.... :rolleyes:

molly11
05.12.2012., 15:57
ovo je očito neka muljaža,doprinosi za mirovinsko se uplačuju na temelju plaće koji vi očito nečete dobivati.za osnovno zdravstveno osiguranje ionako plača država bio ti zaposlen ili ne.očito je da novce na temelju kojih će platiti mirovinsko postoje jer nebi mogli inače to platit? očito da ti novci idu nekamo drugdje.koji lopovluk :504:

supergirl37
05.12.2012., 17:18
ja također imam svoje mišljenje o tome... no činjenica je da je među tih 40 ljudi također bilo onih koji su prije samog sastanka bili jako hrabri, (tipa ja neću na to pristat, nek mi plate ovo ili ono...idem samo da čujem sta nude itd.) a onda kad je ravnatelj iznio svoju ponudu i činjenice da su oni jedna od rijetkih bolnica koji bar mogu iz svog buđeta snositi troškove doprinosa a ostali ne mogu ni to ... onda je raja šutjela... i niko se više nije bunio... i vjerujem da će do petka svi i pristat, ako ne svi bar dobrih 90%...
ja podržavam te ljude, ne vjerujem da idu iz gušta volontirat... stislo je tolko da moraju i na to pristat jer realno imaju li bolju ponudu!? najbolje vjerovat gadu ministru koji nam je već dao 5 obećanja i eto upravo mu pušimo i 6. obećanje.... :rolleyes:

Jeste li vi potpisali kakve ugovore, da li je u tim ugovorima sve transparentno? Ako si potpisala ugovor teško da ćeš ga moći mijenjati ako izađe kakav natječaj već ćeš ga morati raskinuti i napraviti novi što vjerojatno znači stažiranje ispočetka. Ako vam nisu dali ugovore može vam se lako dogoditi da ćete raditi a da vam se neće priznati. Treba malo sve to preispitati...

Kako ste uopće došli do tog razgovora, jel to išlo preko zavoda za zapošljavanje?

Znam da sam puna pitanja no znam da nas je puno očajno i da želimo što prije to riješiti no baš to paše onima kojima treba besplatna radna snaga jer smo praktički servirani za iskorištavanje.

Također savjetujem svima koji se u ovo upuštaju da dobro pročitate pravilnik o stažiranju, vidim da je naprimjer jako malo kolega upozato s činjenicom da im je ustanova u kojoj su stažirali dužna platiti prvi izlazak na stručni ispit.

Ako ste odlučili odraditi ovo besplatno to je isključivo vaš izbor no ne dajte da vas iskoriste i da vam se sav taj rad poslije ne prizna ili da vam krše ono osnovno na što imate pravo i da vam obećavaju ono što nikako ne mogu ispuniti...

Također nemojte nasjedati na oglase preko zavoda za zapošljavanje gdje se nudi 1600 kn, zakonske osnove za to nema. Javit ćete se i dobiti odbijenicu nakon čega će vam bolnica nuditi da volontirate besplatno... Našli su efikasan način da namame volontere...

Mogu još samo reći SRETNO

Dalje update s Fejsa

Još jednom da ponovimo: Udruga roditelja djece s posebnim potrebama 14.12 od 10-12 sati organizira prosvjed u Zagrebu, Splitu i Dubrovniku. Tražili su našu potporu i dolazak na prosvjed jer traže decentralizaciju i stručan kadar u manjim sredinama, odnosno traže NAS da im radimo s djecom a mi sjedimo doma. To je naravno jedan od njihovih problema. Pozivam Vas da dođemo na navedena mjesta i da im pružimo potporu, a ujedno i još jednom kroz medije aktualiziramo našu situaciju. Prilika za Split i Dubrovnik da se uključe na svom terenu. Znači umjesto novog prosvjeda odlučili smo se da bi bilo dobro priključiti se ovom i na taj način još jednom dati do znanja javnosti kako fali zdravstvenih djelatnika dok nama nije omogućeno da počnemo raditi.

Također organiziramo okrugli stol na temu "Mogućnost stažiranja i budućnost zdravstvenih struka u RH" u Kulturno informativnom centru, u Preradovićevoj 5 na koji smo pozvali razne udruge i komore kako bi s nama podijelili svoja mišljenja i prijedloge rješenja situacije te nam na taj način iskazali podršku.

Odgovor od Europske komisije na naš dopis možete naći na http://sdrv.ms/TQj7qL

I na kraju poruka onima kojima je naporno više čitati postove u ovoj temi : NEMOJTE ČITATI POSTOVE U OVOJ TEMI!!!
It's so simple... :mudri:

maya_zg
05.12.2012., 17:32
ovo je očito neka muljaža,doprinosi za mirovinsko se uplačuju na temelju plaće koji vi očito nečete dobivati.za osnovno zdravstveno osiguranje ionako plača država bio ti zaposlen ili ne.očito je da novce na temelju kojih će platiti mirovinsko postoje jer nebi mogli inače to platit? očito da ti novci idu nekamo drugdje.koji lopovluk :504:

Ja nisam bas previse upucena, ali znam da je moja susjeda isto volontirala godinu dana, a placali su joj samo mirovinsko i zdravstveno, bez ikakve place, ona je druge struke al mislim da je u sustini isti. sto se tice osnovnog zdravtsvenog tu se gleda osnova po kojoj si zdravstveno osiguran,ako si nezaposlen onda je to preko npr roditelja ili bracnog druga, a s obzirom da se ovo gleda ko neki radni odnos (bez place istina)onda vjerojatno mora bolnica uplacivati.
I ne vjerujem da se ovakav staz nece nekome priznati, bitno je da se tih godinu dana odradi a sad oce tebe netko za to vrijeme platiti 0 kn ili 4000kn to je nebitno za polaganje strucnog ispita u konacnici.

A sto se tice toga da su rekli da ce naknadno platiti ljude ako se osiguraju sredstva za njih, e i to je moguce, puno mojih kolega je pocelo stazirati u ljekarnama ali su ih ljekarne financirale iz svog dzepa i kad je izasao natjecaj samo ce ih prebaciti na natjecaj tj ubuduce ce im hzzo placati za to, ne znam pojedinosti ovoga, ali je moguce.

mrcika
05.12.2012., 17:45

Tko si može priuštiti taj luksuz da stažira besplatno neka izvoli.
Većina nas si to ne može priuštiti jer moraju od nečega živjeti i plaćati račune!!
A ovakvim pristajanjima na besplatan rad samo poručujemo jedno, a to je-
iskoristite nas maksimalno-jel možete!

supergirl37
06.12.2012., 10:26
http://www.glas-slavonije.hr/183676/1/Skolovana-medicinska-sestra-i-fizioterapeut-a-bez-staza-moze-raditi-samo-kao-konobarica

zvoncicaXD
06.12.2012., 13:23
http://www.glas-slavonije.hr/183676/1/Skolovana-medicinska-sestra-i-fizioterapeut-a-bez-staza-moze-raditi-samo-kao-konobarica

pa ja nemogu vjerovat... :(
Znaci ima se novca i za doktore, i biokemicare, i stomatologe, i na kraju ce bit i za sestre i fizioterapeute... a sto s nama ostalima...????
svaka cast josipu. kako moze sjediti kraj ostojica a da ne skoci na njega i ne zadavi ga.... :503:

mrcika
06.12.2012., 13:36
Trebali bi opet organizirati prosvjed odmah iza Nove godine!!

Jel mi može netko na pp poslati Josipov kontakt, budući nisam na facebooku :mad:

supergirl37
06.12.2012., 19:01
Trebali bi opet organizirati prosvjed odmah iza Nove godine!!

Jel mi može netko na pp poslati Josipov kontakt, budući nisam na facebooku :mad:

Pa prosvjedujemo sljedeći tjedan...

Nka
06.12.2012., 22:45
Jeste li vi potpisali kakve ugovore, da li je u tim ugovorima sve transparentno? Ako si potpisala ugovor teško da ćeš ga moći mijenjati ako izađe kakav natječaj već ćeš ga morati raskinuti i napraviti novi što vjerojatno znači stažiranje ispočetka. Ako vam nisu dali ugovore može vam se lako dogoditi da ćete raditi a da vam se neće priznati. Treba malo sve to preispitati...

Kako ste uopće došli do tog razgovora, jel to išlo preko zavoda za zapošljavanje?

Znam da sam puna pitanja no znam da nas je puno očajno i da želimo što prije to riješiti no baš to paše onima kojima treba besplatna radna snaga jer smo praktički servirani za iskorištavanje.

Također savjetujem svima koji se u ovo upuštaju da dobro pročitate pravilnik o stažiranju, vidim da je naprimjer jako malo kolega upozato s činjenicom da im je ustanova u kojoj su stažirali dužna platiti prvi izlazak na stručni ispit.

Ako ste odlučili odraditi ovo besplatno to je isključivo vaš izbor no ne dajte da vas iskoriste i da vam se sav taj rad poslije ne prizna ili da vam krše ono osnovno na što imate pravo i da vam obećavaju ono što nikako ne mogu ispuniti...

Također nemojte nasjedati na oglase preko zavoda za zapošljavanje gdje se nudi 1600 kn, zakonske osnove za to nema. Javit ćete se i dobiti odbijenicu nakon čega će vam bolnica nuditi da volontirate besplatno... Našli su efikasan način da namame volontere...

Mogu još samo reći SRETNO

Dalje update s Fejsa

Još jednom da ponovimo: Udruga roditelja djece s posebnim potrebama 14.12 od 10-12 sati organizira prosvjed u Zagrebu, Splitu i Dubrovniku. Tražili su našu potporu i dolazak na prosvjed jer traže decentralizaciju i stručan kadar u manjim sredinama, odnosno traže NAS da im radimo s djecom a mi sjedimo doma. To je naravno jedan od njihovih problema. Pozivam Vas da dođemo na navedena mjesta i da im pružimo potporu, a ujedno i još jednom kroz medije aktualiziramo našu situaciju. Prilika za Split i Dubrovnik da se uključe na svom terenu. Znači umjesto novog prosvjeda odlučili smo se da bi bilo dobro priključiti se ovom i na taj način još jednom dati do znanja javnosti kako fali zdravstvenih djelatnika dok nama nije omogućeno da počnemo raditi.

Također organiziramo okrugli stol na temu "Mogućnost stažiranja i budućnost zdravstvenih struka u RH" u Kulturno informativnom centru, u Preradovićevoj 5 na koji smo pozvali razne udruge i komore kako bi s nama podijelili svoja mišljenja i prijedloge rješenja situacije te nam na taj način iskazali podršku.

Odgovor od Europske komisije na naš dopis možete naći na http://sdrv.ms/TQj7qL

I na kraju poruka onima kojima je naporno više čitati postove u ovoj temi : NEMOJTE ČITATI POSTOVE U OVOJ TEMI!!!
It's so simple... :mudri:

Kako smo saznali.... Bio je oglas na hzz da traze pripravnike sss sestre i primalje, na sastanku je bilo i drugih struka neznam odakle su se oni iscupali. Staz se priznaje jer ide na osnovu volontiranja sa sss sto bolnica ima pravo uzimati. Oni imaju dopustenje uzimati sss a posto je za visu sestru isti postupak sto se tice odjela koje mora proc, onda se sve prizna i po pravilniku je.
Ja nisam potpisala ugovor ali sam cula od kolega da ce to rjesit u pon jer sljedeci tjedan pocinju radit.

mrcika
13.12.2012., 10:29
Da li ima netko tko čeka staž(všs) a trenutno je zasposlen redovnim putem
(ugovor na neodređeno) na nekom drugom poslu?

Ja sam se upravo zaposlila, pa je moje pitanje:
Da li to ima kakve veze sa dobivanjem staža(ukoliko se ikad raspiše)?
Po mojoj logici-nema- ali u ovoj državi više nema logike!

molly11
13.12.2012., 10:50
Da li ima netko tko čeka staž(všs) a trenutno je zasposlen redovnim putem
(ugovor na neodređeno) na nekom drugom poslu?

Ja sam se upravo zaposlila, pa je moje pitanje:
Da li to ima kakve veze sa dobivanjem staža(ukoliko se ikad raspiše)?
Po mojoj logici-nema- ali u ovoj državi više nema logike!

mislim da nema država ti mora osigurati da položiš državni ispit ako je to uvjet da se zaposlimo mislim da to nema veze sa stažom.to je bilo nešto riječi za onih 1600...ma samo ti radi imaš sreće staž ćemo već dočekati nadjmo se ...

mrcika
13.12.2012., 21:11
Ma da..
To je bila neka priča za ove Mrsićevce, da nisi smio biti zaposlen u struci, ako si htio ići raditi za 1600kn..

Ugl, zvala sam ministarstvo danas pa su rekli da to nije problem!
Jer od čega bi ljudi živjeli dok čekaju staž, još najbolje da i to zabrane!! :lol:

supergirl37
18.12.2012., 16:11
S FEJSA:

Pozdrav svima, bilo je nekoliko prijedloga da napravimo božićnu čestitku našem dragom ministru pa sam došla na ideju kako bismo to mogli i realizirati. Ideja je sljedeća... Kako se iz raznih razloga nismo uspjeli skupiti na prosvjedima i na taj način vizualno predočiti koliko nas koji čekamo staž zapravo ima smatram da bi bilo dobro skupiti naše slike i sve ih staviti u jedan video (kao brzi slideshow) uz prigodnu pjesmu u pozadini i prigodnu poruku za ministra. Vremena je malo pa se u realizaciji istog trebamo požuriti kako bi to bilo spremno do početka sljedećeg tjedna. Vaš zadatak je poslati svoju sliku na sljedeći mail bozic.cestitka@gmail.com (slika bi trebala biti barem formata 500x500 , znači ne premalena) zajedno sa vašim imenom i prezimenom i podacima o datumu diplomiranja i nazivu veleučilišta koji ste pohađali (ti podaci se neće koristiti ni u koje druge svrhe osim kao potvrda identiteta u svrhu izrade videa). Također očekujem da ćete sudjelovati u što većem broju jer sve ispod 500 ljudi mislim da nema nikakvog smisla i u slučaju da broj bude manji od tog u izradu videa se ni neće ići. Eto to je ukratko to, ako imate još kakva pitanja možete me kontaktirati i u inbox. Ujedno vas molim da o ovome obavijestite i kolege koji nisu često na grupi jer što nas je više veći ćemo dojam ostaviti... Nakon što dobijem mail šaljem potvrdni mail, pa ako ga niste dobili pogledajte još jednom dal je adresa ispravna... Također bih molila da što prije pošaljete slikice, zadnji rok je 22.12. do 20:00h..

ko_ko_lo
19.12.2012., 11:09
S okruglog stola: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iqtUeKWwAG4

:kava:

ko_ko_lo
20.12.2012., 21:37
Drage kolegice i kolege,
najnovije vijesti iz Ministarstva zdravlja glase: bolnice mogu same raspisivati natjecaje za "volontiranje" za 0 kn. Nemamo jos nista napismeno, ali to je omogucila promjena Pravilnika koju su tako dugo najavljivali. Ministarstvo je u preko godinu dana uspjelo naci rjesenje za sve zdravstvene struke - radite bez place godinu dana! I bez putnih troskova...

:504::503::503:

ferrari86
21.12.2012., 14:53
Drage kolegice i kolege,
najnovije vijesti iz Ministarstva zdravlja glase: bolnice mogu same raspisivati natjecaje za "volontiranje" za 0 kn. Nemamo jos nista napismeno, ali to je omogucila promjena Pravilnika koju su tako dugo najavljivali. Ministarstvo je u preko godinu dana uspjelo naci rjesenje za sve zdravstvene struke - radite bez place godinu dana! I bez putnih troskova...

:504::503::503:

OVO JE KATASTROFA...AH NIŠTA DRUGO NISMO MOGLI OČEKIVAT OD OVE DRŽAVE...SAMO MI NIJE JASNO AKO ĆE TO BIT TAKO NEZNAM STA SE ČEKALO GOD DANA ZA STAŽIRANJE ZA 0 KN.MOGLI SU ODMA REĆ.PA SMO MOGLI ODRADIT I SAD VEĆ MOŽDA I RADIT ZASTVARNO...
ŽELIM MINISTRU OSTOJIĆU JEDNU ŽELJU ZA BOŽIĆ! DAO BOG DA IMAO PA NEMAO!

ko_ko_lo
24.12.2012., 11:04
http://www.youtube.com/watch?v=S20tzvVuo1s :durica

Dijelite, šaljite mailove... itd.

Kontakti hrt-a: http://www.hrt.hr/index.php?id=186&tx_ttnews[cat]=93&tx_ttnews[tt_news]=415&tx_ttnews[backPid]=185&cHash=b7c7b114b1

Sabor: https://www.facebook.com/hrvatski.sabor?ref=ts&fref=ts
Vlada: http://www.vlada.hr/hr/content/tipafriend/64974
Ministarstvo zdravlja: http://www.zdravlje.hr/kontakt

Itd.,...

supergirl37
24.12.2012., 11:40

Kontakti hrt-a: http://www.hrt.hr/index.php?id=186&tx_ttnews[cat]=93&tx_ttnews[tt_news]=415&tx_ttnews[backPid]=185&cHash=b7c7b114b1

Itd.,...

U zadnje vrijeme me stalno preduhitriš :)

ferrari86
24.12.2012., 12:01

Itd.,...

jesam :)

ko_ko_lo
24.12.2012., 12:04
U zadnje vrijeme me stalno preduhitriš :)

Ah, taj virtualni svijet... :Slin:

ferrari86
03.01.2013., 13:35
da li netko ima neku novu informaciju o nasem stazu?? :504:

supergirl37
04.01.2013., 15:21
da li netko ima neku novu informaciju o nasem stazu?? :504:

Danas je bio sastanak s ministrom, uskoro update...

ferrari86
04.01.2013., 21:36
Danas je bio sastanak s ministrom, uskoro update...

ok...tnx! nadamo se barem nekim dobrim vjestim ako je to ikako moguće :(

ko_ko_lo
05.01.2013., 11:03
Ne preporučam čitanje onima slabijeg srca:

Izvjestaj za prvu ruku, cekamo sluzbeni zapisnik iz Ministarstva:

Sastanak svakako nije bio poziv na dogovor, nego poziv da cujemo sto je smislio. A nije nista puno pametno smislio.

1. Ministarstvo daje suglasnost bolnicama za primanje "volontera", to krece sada, za sve skupa 1278 zdravstvenih radnika (ukljucujuci doktore). NJima ce biti placeni doprinosi za mirovinsko i zdravstveno kao i prijevoz. Dakle, na ovo svi "volonteri" imaju pravo - ako im se ne plati, ravnatelj dobiva otkaz. *

2. Nakon financijske sanacije bolnica, ministar racuna da ce ministarstvo preuzeti vise od 90% bolnica u HR koje nece moci rijesiti svoje dugove, u trecem mjesecu planira raspisati "normalni" natjecaj za staz koji ce biti placen. Rekli smo da ne idemo ispod minimalca i da pokusa sto veci broj pripravnika primiti pod tim uvjetima.

*bolnice za koje su najavili primanje volotera: KBC Zagreb, KBC Sestre milosrdnice, KB Dubrava, KB Merkur, KB Fran Mihaljevic, Klinika za djecje bolesti, KBC Split, KBC RIjeka, Klinika Lovran, KBC Osijek.

ko_ko_lo
05.01.2013., 11:04
Ne preporučam čitanje onima slabijeg srca

Sastanak svakako nije bio poziv na dogovor, nego poziv da cujemo sto je smislio. A nije nista puno pametno smislio.
1. Ministarstvo daje suglasnost bolnicama za primanje "volontera", to krece sada, za sve skupa 1278 zdravstvenih radnika (ukljucujuci doktore). NJima ce biti placeni doprinosi za mirovinsko i zdravstveno kao i prijevoz. Dakle, na ovo svi "volonteri" imaju pravo - ako im se ne plati, ravnatelj dobiva otkaz. *
2. Nakon financijske sanacije bolnica, ministar racuna da ce ministarstvo preuzeti vise od 90% bolnica u HR koje nece moci rijesiti svoje dugove, u trecem mjesecu planira raspisati "normalni" natjecaj za staz koji ce biti placen. Rekli smo da ne idemo ispod minimalca i da pokusa sto veci broj pripravnika primiti pod tim uvjetima.
*bolnice za koje su najavili primanje volotera: KBC Zagreb, KBC Sestre milosrdnice, KB Dubrava, KB Merkur, KB Fran Mihaljevic, Klinika za djecje bolesti, KBC Split, KBC RIjeka, Klinika Lovran, KBC Osijek.

ferrari86
05.01.2013., 12:09
Ne preporučam čitanje onima slabijeg srca

sto to znaci da mogu ja cekat 3 mj ako hocu da mi bude plaćeno?

supergirl37
05.01.2013., 22:13
sto to znaci da mogu ja cekat 3 mj ako hocu da mi bude plaćeno?

Da ali samo u bolnicama koje neće moći pokriti svoje troškove i koje će pasti pod državnu upravu, on je htio da se plaća samo u deficitarnim županijama i samo za sestre i fizio, naš je prijedlog bio da se smanji plaća ali da se svima onda financira staž što je rekao da će vidjeti i razmotriti. Sam sastanak je završio sa više novih pitanja nego odgovora.

zvoncicaXD
06.01.2013., 20:05
http://www.rtl.hr/video/vijesti/30518/od-veljace-ce-i-medicinari-moci-stazirati/

Dadushka
07.01.2013., 15:49
http://www.rtl.hr/video/vijesti/30518/od-veljace-ce-i-medicinari-moci-stazirati/

kaj to znači da će i medicinske sestre od veljače moći stažirati za tih 1600kn?
jesu li tu uračunate i srednje medicinske sestre? :ne zna:

NOKIA_MARRY ME
07.01.2013., 16:05
koji su uvjeti za 1600kn? di će objaviti takav natječaj i kada?

ferrari86
07.01.2013., 18:18
koji su uvjeti za 1600kn? di će objaviti takav natječaj i kada?
i mene zanima di ce bit taj natječaj i za koliko dana?

zvoncicaXD
07.01.2013., 19:08
Također je zanimljivo da ako ćemo ići preko burze, to će biti bez ikakog reda i zakona. Tako da nece biti bitno koliko si dugo cekao staz, jer ce ga moci dobiti netko tko je diplomirao prije mj.dana, pošto nece biti natjecaja kao do sad....

super :( opet mi nitko ne garantira da cu dobiti staz iako cekam vec vise od godinu dana...

zvoncicaXD
07.01.2013., 19:09
evo novi pravilnik...
http://cadial.hidra.hr/searchdoc.php?query=&lang=hr&bid=mYjEo8H8tEaLp5hw2JEAeQ%3D%3D

zvoncicaXD
07.01.2013., 19:28
http://www.glas-slavonije.hr/186167/1/Pripravnicima-ipak-staz-ali-ne-i-placa

http://www.zadarskilist.hr/clanci/05012013/pripravnicima-staz-ne-i-placa

witk
07.01.2013., 20:07
Meni je došla SMS poruka od hzz-a predprošle godine i tako da sam odstažirao,samo tad nisu davali ništa,ni za put,a evo i danas mi je došla poruka za stažiranje da se javim u navedenu firmu.Dobio sam ponovno poruku,jer imam 3 škole,da ne bi bilo zabune.

ko_ko_lo
07.01.2013., 21:31
http://rnz.hrt.hr/index.php - pod naziv emisije nađite- UJUTRO PRVI-U RALJAMA ADMINISTRACIJE

lahor
08.01.2013., 00:44
5 mjeseci sam čekala na volonterski staž koji je bio takav cijelih 12 mjeseci. bez troškova puta, izvan mjesta prebivališta. a bila sam najbolji student generacije. 2005.

NOKIA_MARRY ME
08.01.2013., 13:10
a to ti je nebitno bilo i ostalo..

apollo11
09.01.2013., 13:12
Da li ovo znači da je sada medicinskim radnicima ipak omogućeno stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa? (za vss, všs i sss)

http://www.kbo.hr/vijesti/natjecaj%20pripravnici-zadnje.PDF

ko_ko_lo
09.01.2013., 13:16
Da li ovo znači da je sada medicinskim radnicima ipak omogućeno stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa? (za vss, všs i sss)

http://www.kbo.hr/vijesti/natjecaj%20pripravnici-zadnje.PDF

da.

apollo11
09.01.2013., 14:15
thnx.. Znači to volontiranje se odnosi na stručno osposobljavanje za 1600 kn?

Budući da do nedavno Ministarstvo rada i HZZ nije odobravalo SO zdravstvenim strukama jer su oni u nadležnosti Min. zdravlja koje ih mora financirati, zanima me da li će ih sada ipak financirati HZZ kroz te mjere ili Min. zdravlja?
Nisam medicinar pa nisam upućena u detalje, ali me zanima što je potrebno da se i nekim drugim zanimanjima omogući SO koje trenutno HZZ odbija..

Jel dovoljno da je Ministarstvo zdravlja promijenilo svoj pravilnik i time omogućilo SO zdravstvenim strukama?!

ko_ko_lo
09.01.2013., 15:42
Ne.

To je samo volontiranje, sa plaćenim doprinosima i troškovima prijevoza.
Ovo SO bi trebalo biti definirano tijekom veljače, ako se min. Mrsić složi s time, što već. Tada će krenuti natječaji za 1600 kn. :kava:

malaboki
09.01.2013., 20:13
jedan od rijetkih poštenih natječaja u ovoj državi i oni ga ukinu.
još da i to odradim i idem što dalje iz ove države :trk:

xena01
10.01.2013., 14:23
ja ne razumijem nešto..

natječaj je preko HZZ-a i mora se bit na birou da bi se moglo prijavit i plaćeni su doprinosi, a piše da je to pripravnčki staž bez zasnivanja radnog odnosa...
ugl, ako radni odnos nije zasnovan i ako je to volontiranje zašto se ne može biti zaposlen negdje drugdje i ujedno i ovo odrađivat s obzirom da je riječ o volontiranju?

i kakvo je to uopće volontiranje ako su plaćeni doprinosi?
i kako mi može ići staž, a nemam zasnovan radni odnos?

hvala! :)

i ispričavam se na možda glupom pitanju

ko_ko_lo
10.01.2013., 19:14
Što se tiče Mrsićevog modela stručnog osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa, za 1600kn, morate biti prijavljeni na HZZ minimalno 30 dana, plaćeni su vam mirovinsko i zdravstveno, putni troškovi ne. Nakon završetka staža plaćeno vam je polaganje stručnog ispita.

Što se tiče Ostojićevog volontiranja za 0kn, plaćeni su vam mirovinsko, zdravstveno i putni troškovi. Što se tiče troškova stručnog, trebate pitati bolnicu.

Prvo je, dakle, preko HZZ-a, a drugo preko bolnica i jedno s drugim nema nikakve veze. Za 0kn (bolnica) ne trebate biti prijavljeni na HZZ.

A što se tiče aktualnih natječaja koje objavljuju bolnice za volontiranje (0kn), tako su najavili da će ići, najprije to, a zatim za 1600kn.

witk
11.01.2013., 00:09
ja ne razumijem nešto..

natječaj je preko HZZ-a i mora se bit na birou da bi se moglo prijavit i plaćeni su doprinosi, a piše da je to pripravnčki staž bez zasnivanja radnog odnosa...
ugl, ako radni odnos nije zasnovan i ako je to volontiranje zašto se ne može biti zaposlen negdje drugdje i ujedno i ovo odrađivat s obzirom da je riječ o volontiranju?

i kakvo je to uopće volontiranje ako su plaćeni doprinosi?
i kako mi može ići staž, a nemam zasnovan radni odnos?

hvala! :)

i ispričavam se na možda glupom pitanju

Ne možeš nigdje raditi kad daješ radnu knjižicu i moraš biti tamo kao da radiš,staž se broji,piše mi u knjižici

mako
11.01.2013., 12:50
Da li se taj rad bez zasnivanja radnog odnosa piše u knjižicu?

ferrari86
11.01.2013., 16:14
zmene zanima da li ce sigurno hzz raspisati isto nattječaj u 2 mj ili samo bolnice za volontiranje?

mrcika
11.01.2013., 18:58
Da li se može obaviti staž u privatnim poliklinikama, zna li itko??
Za bacc.med.lab.diagn.

witk
11.01.2013., 19:02
Upisuje se u knjižicu

A tko zna što će biti,ne znam što ne raspišu te natječaje da sve regije i sve djelatnosti budu podjednako financirane od strane države,a ne rade kao i sve.

Znam da će sad biti prekvalifikacije preko HZZ-a,samo što od informatike neće biti ništa,iako su 2 posla iz informatike među 3 najtraženija,neće biti ni strani jezici.

Valjda im je cilj množiti,pa napraviti višak,tako da ćemo se za 2 godine svi tuči za neki posao,na jedno radno mjesto nas 700,tako da mogu rušiti i plaću,pa će biti pokolj za 2000kn

Nemaju oni nikakvu viziju,ne gledaju u budućnost,to se sve radi samo da se nešto radi,bez nikakvog cilja

Fra Ante
12.01.2013., 01:18
Ne preporučam čitanje onima slabijeg srca:

Moguće da sam od čekanja staža poglupio (rapidno postajem socijalni, ekonomski i ini degeneroid), pa neke stvari ne kopčam iz prve, stoga molim neku dobru dušu da mi odgovori na iduća pitanja:

1. wtf? tko tu koga i s čim? :rospija:
2. odnosi li se ova bajka o raspisivanju natječaja u trećem mjesecu samo na sestre i fizioterapeute i sl. ili i za doktore medicine?
3. ako se odnosi i na doktore, hoće li to biti plaćeno 1600 kn + mirovinsko + zdravstveno ? ili ? recite da hoće, molim vas, da se već mogu pomalo ufuravati u ovaj tajkunsko-bogataški osjećaj.
4. to se odnosi na KBC Split?
5. ako ministar "slučajno" padne sa Željezničkog mosta u savu, kolika je šansa da mu se ošteti centar u mozgu koji producira ove verbalne proljeve ? :tuctuc:

Unaprijed zahvalan!

Pozdrav iz Kerumgrada.

p.s. jadna zemljo, tko te gazi :hebemu:

ko_ko_lo
15.01.2013., 14:35
Dragi kolega, bez brige, svi smo u istoj situaciji i svi već polako gubimo zdrav razum. :503:

Pitanje koje nas zanima, što vi kao studenti medicine imate u planu poduzeti u ovoj situaciji, koja je očito sada i vas dopala.

Za početak preporučam ovu fb grupu: http://www.facebook.com/groups/422638031101147/

Sva pitanja, komentari, naravno i podrška su dobro došli.

ko_ko_lo
15.01.2013., 14:38
I novi naši potezi:

1. Zatražili smo sastanak s ministrima Ostojićem i Mrsićem i objašnjenje sitacije
2. Obavijestili medije o kaosu koji je po bolnicama i dobit ćemo zasigurno još medijskog prostora.
3. gostovanje na radiju gdje se ukazalo na nedostatke predloženog "Mrsićevog modela" i predložili pojedini oblici rješenja.

Vas molim za konstruktivne prijedloge na temu:
1. Prijedlozi financiranja
2. Ukažite na propuste dosadašnjeg natječaja za volontiranje tipa npr, u Osijeku ne vraćaju prijevoz i sl.

Stvarno ne zaslužujemo da volontiramo i zajedno ćemo se boriti za bolje, pa Vas ujedno i pozivam da ukoliko možete još čekati da ignorirate volonterske natječaje

:durica

NOKIA_MARRY ME
15.01.2013., 19:19
možeš mi objasnit čemu novi potezi tj.točka 1? zbog toga jer se ne daje "dani" natječaj ili? nisam u toku a vidim da se nešto zbiva.:(

supergirl37
16.01.2013., 09:12
Moguće da sam od čekanja staža poglupio (rapidno postajem socijalni, ekonomski i ini degeneroid), pa neke stvari ne kopčam iz prve, stoga molim neku dobru dušu da mi odgovori na iduća pitanja:

1. wtf? tko tu koga i s čim? :rospija:
2. odnosi li se ova bajka o raspisivanju natječaja u trećem mjesecu samo na sestre i fizioterapeute i sl. ili i za doktore medicine?
3. ako se odnosi i na doktore, hoće li to biti plaćeno 1600 kn + mirovinsko + zdravstveno ? ili ? recite da hoće, molim vas, da se već mogu pomalo ufuravati u ovaj tajkunsko-bogataški osjećaj.
4. to se odnosi na KBC Split?
5. ako ministar "slučajno" padne sa Željezničkog mosta u savu, kolika je šansa da mu se ošteti centar u mozgu koji producira ove verbalne proljeve ? :tuctuc:

Unaprijed zahvalan!

Pozdrav iz Kerumgrada.

p.s. jadna zemljo, tko te gazi :hebemu:

1. To je pitanje za milijun kuna
2. Ne znam pošto smo pričali specifično o nama a kako planiraju financirati staž ostalima mi je nepoznato ali pretpostavljam da će se odnositi na vas pošto je nama htio financirati samo u županijama u kojima nas fali a vas fali svugdje pa...
3. Ne miješati Mrsićevih 1600 i ovo Ostojićevo obećanje. Mrsićevih 1600 bi trebalo krenuti s 1.2. no još službene potvrde nakon one njegove izjave na RTL-u nema (zaći plaćeno 1600 kn + mirovinsko i zdravstveno). Ovo Ostojićevo bi po njegovom obećanju trebalo krenuti najkasnije u 3. mjesecu (nitko u to još ne vjeruje). Koliko će biti plaćeno ni on sam još ne zna...
4. Ostojićev natječaj će se (ako bude) odnositi na sve županijske bolnice koje neće uspjeti podmiriti dugove i čija upravljačka prava će on preuzeti u svrhu sanacije dugova, za one bolnice koje već jesu pod nadležnosti ministarstva (KBC-i, Dubrava, Merkur, Zarazna, Klaićeva i Klinika Lovran) ne znam pošto su tamo već rapisani volonterski natječaji.
5. Ne znam vjerojatno jako maleni, kakve smo mi sreće još bi mu se taj centar hiperaktivirao :503:

možeš mi objasnit čemu novi potezi tj.točka 1? zbog toga jer se ne daje "dani" natječaj ili? nisam u toku a vidim da se nešto zbiva.:(

Novi sastanak je prvenstveno zbog činjenice da nitko nije imao informaciju da će Mrsić mijenjati nešto u našu korist i zbog toga što smo s zadnjeg sastanka otišli sa više pitanja nego odgovora (kao i uvijek kad je Ostojić u pitanju).

mrcika
16.01.2013., 09:59
I novi naši potezi:

Stvarno ne zaslužujemo da volontiramo i zajedno ćemo se boriti za bolje, pa Vas ujedno i pozivam da ukoliko možete još čekati da ignorirate volonterske natječaje
:durica

POTPISUJEM!!!!

zvoncicaXD
16.01.2013., 10:35
Evo prijedlog moje malenkosti:

Prvo: ako je ikako moguće da se izborimo za to da NE volontiramo, tj. da dobijemo barem neke novce koje cemo vidjeti (zdravstveno, mirovinsko i prijevoz pod obavezno!!)

Drugo: ako su mogli ovima koji sad završavaju plaćat 70% plaće onda valjda mogu nama platiti barem 30%.
No, ako nikako ne postoji šansa da dobijemo više od Mrsićevih 1600kn- OK!
Ajd država je u krizi, nek im bude, ali da bude natječaj preko HZZO-a ili nešto na tu shemu!
Što znači da bi se staž dobivao po nekom redu i zakonu (tko je prije diplomirao, bolje ocjene itd...) a kada ga dobiješ financirat će nas Mrsić tj. ministarstvo rada.
Jer bi se u suprotnom, tj. ako nebude natječaja po tom principu, moglo desiti da neki ljudi koji čekaju po godinu, dvije opet ne dobiju staž, a netko tko je diplomirao prije mj.dana dobije...

Ak me razmete super, ak se slažete jos bolje, a ako to realiziraju- nitko sretniji od mene :D

zvoncicaXD
16.01.2013., 10:42
Da li se može obaviti staž u privatnim poliklinikama, zna li itko??
Za bacc.med.lab.diagn.

ja sam pitala u par i ne primaju... :(
ali uvijek možeš nazvat pa pitat :)

ferrari86
16.01.2013., 14:54
kad ce oni nama više dat neki KONAČAN ODGOVOR??? :503:
kada ce biti taj sastanak?

supergirl37
16.01.2013., 19:01
Evo prijedlog moje malenkosti:

Prvo: ako je ikako moguće da se izborimo za to da NE volontiramo, tj. da dobijemo barem neke novce koje cemo vidjeti (zdravstveno, mirovinsko i prijevoz pod obavezno!!)

Drugo: ako su mogli ovima koji sad završavaju plaćat 70% plaće onda valjda mogu nama platiti barem 30%.
No, ako nikako ne postoji šansa da dobijemo više od Mrsićevih 1600kn- OK!
Ajd država je u krizi, nek im bude, ali da bude natječaj preko HZZO-a ili nešto na tu shemu!
Što znači da bi se staž dobivao po nekom redu i zakonu (tko je prije diplomirao, bolje ocjene itd...) a kada ga dobiješ financirat će nas Mrsić tj. ministarstvo rada.
Jer bi se u suprotnom, tj. ako nebude natječaja po tom principu, moglo desiti da neki ljudi koji čekaju po godinu, dvije opet ne dobiju staž, a netko tko je diplomirao prije mj.dana dobije...

Ak me razmete super, ak se slažete jos bolje, a ako to realiziraju- nitko sretniji od mene :D

Prema ministru zdravstveno, mirovinsko i prijevoz jesu pod obavezno, OB Osijek trenutno to krši s natječajima gdje neće plaćati prijevoz.

Mali ispravak 75% plaće se je dobivalo.
Kriterije za dobivanje staža naglašavamo ministru već dva mjeseca, poslali smo mu i stari primjerak natječaja HZZO-a. Obećao nam je da će se primjenjivati za sve vrste natječaja i za volontiranje i za plaćeni staž. Također smo tražili javnu objavu rezultata svakog natječaja. Ništa još nije zaživjelo u praksi.

Sastanak je sutra, s oba ministra pa ćemo vidjeti hoće li biti kakvih pozitivnih pomaka.

ko_ko_lo
16.01.2013., 20:09
kad ce oni nama više dat neki KONAČAN ODGOVOR??? :503:
kada ce biti taj sastanak?

Sastanak je sutra, a konačan odgovor, hmm, a tko bi to mogao znati. :rolleyes:

Balbala
17.01.2013., 10:25
Evo peticije za jefitinije pokaze..ajde pliz proslijedite svima koji znate da su na stručnom. Jel ovo ok? Da mijenjam šta?

http://www.change.org/petitions/skup...sposobljavanja

zvoncicaXD
17.01.2013., 13:50
dajte pliz napištite izvještaj sa sastanka :)