PDA

View Full Version : Küçük Hanımefendi

rozzza
22.04.2012., 10:10
http://www.pink.co.ba/imgpreporuke/najava2a172.jpg

Uloge: Cansu Tosun, Zeynep Irgat, Derya Alabora, Baris Bagci

Neriman (Cansu Tosun) je mlada djevojka koja živi sa svojom polusestrom i maćehom. Nakon očeve smrti, ona ne može uspostaviti normalan život. Zbog intriga maćehe, ona postaje ovisnik o sedativima i bilo je teško zamisliti da će to opet biti ona stara djevojka. Nakon što napusti školu, troši vrijeme u maloj sobi gdje može razgovarati tek sa svojim dadiljom Nevres (Zeynep Irgat). Među njima dvijema vlada bezgranično povjerenje.

Nerimanina maćeha Fehime (Derya Alabora) želi se domoći naslijedstva ostalog iza njenog pokojnog oca gospodina Hilmija. Pokušava zaštititi naslijedstvo od Neriman i proglasiti je ludom odnosno poslati je na liječenje. Na taj način sve bogatstvo bi ostalo njoj i njenoj kćerki. Međutim, dadilja Nevres počinje shvaćati šta se dešava i nastoji zaštititi Neriman. Jedne večeri ona krišom odlazi van i pronađe jednog od bliskih prijatelja Nerimaninog pokojnog oca. Objašnjava mu sve planove Fehime i zatraži njegovu pomoć. Zajedno prave plan kako izbaviti Neriman. Prema tom planu, Neriman će se udati za Omera (Baris Bagci) i prenijet će na njega sve ovlasti za upravljanje nasljedstvom. Tako i biva i sutradan se Neriman udaje za Omera. Međutim, ona ne zna da njen suprug ne mari za nju. On je zgodan mladić iz bogate porodice koji se obvezuje oženiti za Neriman kako bi se riješio financijskih problema u svojoj porodici.

Hoće li Neriman uspjeti riješiti sve životne teškoće? Hoće li brak Neriman i Omera riješiti probleme nasljeđivanja i Omerovu finansijsku krizu?

*Serija se prikazuje na Pink BiH

seeni
22.04.2012., 15:29
Gleda li itko ovu seriju? (osim mene :rofl:)
Serija je baš prava bajka: zla maćeha i polusestra, pepeljuga koju muče i princ koji je spasi....

rozzza
22.04.2012., 17:35
Gleda li itko ovu seriju? (osim mene :rofl:)
Serija je baš prava bajka: zla maćeha i polusestra, pepeljuga koju muče i princ koji je spasi....

Gledam ja, zato sam i otvorila temu. :)
Serija je vrlo romantična, pa ko voli takve serije može da je gleda na Pinku BiH od ponedjeljka do petka od 20:00, a može se pogledati i na netu...

Evo jednog romantičnog klipa... :cerek::cerek:

http://www.youtube.com/watch?v=SiDfqe0gD2U

ladyF
22.04.2012., 19:28
Jupiii nađoh temu! Gledam i ja, gledam i ja :) odustala sam od gledanja svih serija koje trenutno idu, mada u dosta znam dešavanja, al ne pratim da pratim baš. A ove sam pogledala jednu epizodu i vidjela kako diiivna će da bude! Baš mi je simpa serija, mislim da neće biti pretjeranih peglanja živaca gledaocima. A njih dvoje su mi taaaako slatki :) Znam da ima 40 epizoda, dakle kod nas će to da bude 80, što je meni sasvim ok. Nadam se lijepim raspravama o seriji :) Pozdrav :)

seeni
22.04.2012., 22:51
Eto da odma napišem da me dadilja Nevres nervira jer zaglupljuje Neriman, i puni joj glavu svime, daje joj nadu pa se ova jadnica još više razočara...I jedva čekam da je srede :D

ladyF
23.04.2012., 10:21
Joj da, u pravu si. Još posle one večere, kad joj govori na telefon: idi ti njemu, idi ti njemu! Pa da uništi i ono malo zrnce šanse koje jedva da ima. Al mi je simpatična bila u zadnjoj/predzadnjoj epizodi, kad Neriman pobjegne ovaj zadnji put kod strike (je li Feridun, nikako da mu zapamtim ime), i on joj govori: sve šta hoćeš reci, uradiću sve. A Nevres stisnula usne i klima glavom! :D kako sam se nasmijala na tu scenu :)
A Seeni, ako ne griješim, nećeš dugo čekati, pa nemoj ovih dana bježati s časova ;)

rozzza
23.04.2012., 10:29
Super, ima nas. Ja isto nisam neki sapuničar, ali ova me emotivno vezala na prvu epizodu. Najzad jedna prekrasna ljubavna priča, a to nam uvijek treba.
Večeras jedva čekam novu epizodu, a repriza prošle je u 14:00...

seeni
23.04.2012., 18:35
A Seeni, ako ne griješim, nećeš dugo čekati, pa nemoj ovih dana bježati s časova ;)

:rofl: ne bježim ja s časova ja sam štreber, gledala sam neke klipiće unaprijed, ali ne namjeravam toliko spojlati, ipak nema puno epizoda, strpit ću se.

i ona mala Omerova kći stvarno dobro glumi..

A kako vam se sviđa Omer? Meni glumac ima ono nešto, mada je poprilično ozbiljan.

@rozzza ja volim sapunice ovakve da opuštaju, dosadile su mi ove turske s teškim temama.

ladyF
23.04.2012., 19:16
Hahaha ja sam poučena iskustvom sa serijama "Ludo srce" i "Ezel", nakon dvije odgledane epizode, prvo provjerila kraj, zadnjih 5 minuta, da reko neće i ovdje pobiti pola likova. Srećom neće, jer da jesu ne bih gledala seriju :) A ostalo neću ni ja da gledam unaprijed, iako je dostupno i jaaako izazovno! :)
Dobro svi glume, ja sam baš na tome detaljista, nema mi gore nego kad glumca/icu kuju u zvijezde, a ja nikako da povjerujem u to što bi trebalo da on/ona predstavlja. A za djecu je baš interesantno, kako ih nauče i kako dobro odglume. Ne mogu ih baš naučiti svim emocijama, da pokažu i ljutnju i ljubomoru i radost...to moraju imati u sebi.
Jeste, Omer (odnosno Baris, je li mu tako ime?) baš ima nešto posebno. A jeste ozbiljan, pa trenutno mu je takva uloga, nadam se da će se malo promijeniti kasnije. Pretpostavljam da hoće, kako se bude i Neriman mijenjala :)

seeni
23.04.2012., 20:16
Wow al su je sredili.....odmah zna i hodati u štiklama :D

:lol: zna se Omer i smijati, samo smiješno izgleda

http://www10.pic-upload.de/02.02.12/abv95ww7stca.jpg

ladyF
23.04.2012., 22:05
Da,da, zna se odmah i našminkati i isfenirati :D, al dobro de, neću ovdje da budem cjepidlaka! Da bar pustiše još 5 minuta večeras, a ne čekati još 24 sata nastavak :(

Blair and Chuk
23.04.2012., 22:41
Wow al su je sredili.....odmah zna i hodati u štiklama :D

:lol: zna se Omer i smijati, samo smiješno izgleda

http://www10.pic-upload.de/02.02.12/abv95ww7stca.jpg

Ovo je glumac iz Lisca, Nedzlin drugi muz... :kava:

rozzza
24.04.2012., 09:12
:
i ona mala Omerova kći stvarno dobro glumi..

A kako vam se sviđa Omer? Meni glumac ima ono nešto, mada je poprilično ozbiljan.

@rozzza ja volim sapunice ovakve da opuštaju, dosadile su mi ove turske s teškim temama.

Da, mala je dobra. I Omer nije loš, a Nerimam je prekrasna, a preobražaj iz ružnog pačeta u labuda je na pomolu...

http://www.youtube.com/watch?v=sDqx09J3nhs

rozzza
24.04.2012., 09:35
Ovo je glumac iz Lisca, Nedzlin drugi muz... :kava:
Vidjela sam na netu da je glumio u Lišću... i baš sam se mislila šta je on tu bio... a znači to nas tek očekuje.
Inače Baris Bagci je kazališni i filmski glumac, završio je glumačku akademiju i do sada je snimao samo u par serija, ova serija mu je prva veća uloga, tako da je karijera pred njim...

http://d1201.hizliresim.com/t/k/1w5t5.jpg

seeni
24.04.2012., 19:27
I ja sam vidjela da je glumio u Lišću, ali kako nisam gledala tu seriju, ovo mi je prvi susret s ovim glumcem. I osim onog glumca koji glumi advokata ( glumio u Ezelu) ostali glumci su mi nepoznanica, što mi baš odgovara. Gledala sam slike i vidjela sam da će se pojaviti Melek (iz 1001 noći) Možda će ona biti bivša žena :ne zna:

Nervira me Pink sa ovim ponavljanjem iz prethodne epizode...traje pola sata :mad:

Evo je :D
http://www.ressim.net/61/upload/9c8a3f51.png
http://www.ressim.net/61/upload/e571ffd5.png

lijepo se i našminkala (i to od prve dobro zna)
http://www.ressim.net/61/upload/6e8bd6ec.png
http://www.ressim.net/61/upload/a4d5b27f.png

Faca male
http://www.ressim.net/61/upload/ac8bde4b.png

i Omera
http://www.ressim.net/61/upload/8372003f.png

Ne može kako treba progovoriti kad je vidio, a još onaj osmjeh kada su ih slikali.... :lol: gotov je.

rozzza
25.04.2012., 10:04
Nervira me Pink sa ovim ponavljanjem iz prethodne epizode...traje pola sata :mad:

Stvarno, svako drugo veče ponavljaju sve, tako upropaste gledanost, isto su uradili i sa Malom Nevjestom.

Ne može kako treba progovoriti kad je vidio, a još onaj osmjeh kada su ih slikali.... :lol: gotov je.

Da, ali ta njena pojava je namjerno uveličana, metaforična, jer pokazuje veličinu njene ljubavi kojom će pobijediti prvo sebe, pa i ostale.

Evo još malo romantičnih klipova...

http://www.youtube.com/watch?v=oiiOuH9b7c8

http://www.youtube.com/watch?v=VsWEgHnC0j8

I da kažem da je Neriman to jest mlada glumica Cansu Tosun, prekrasna.

http://www.youtube.com/watch?v=LnOOXzDXqA4

ladyF
25.04.2012., 11:06
Super epizoda, moraću gledati i reprizu :) Drži se mala, drži, ne posustaje (Hoćemo li nešto popiti? Hmmm...drugi put!! :rofl: ). Kad je tek vidio, rekoh: okreni se još jednom Omere, utvrdi gradivo! Pa kad joj dođu prijatelji, šta ono reče: "Kako si živote?" :D Ali najnajnajbolja scena sinoć - kad gleda njenu fotografiju, pa je stavi na sto, pa se smije...a onda brže bolje skloni sliku, kao da svoje misli od sebe krije. Pao si Omere, pao si ko s kruške! :lol:

rozzza
25.04.2012., 16:57
Super epizoda, moraću gledati i reprizu :) Drži se mala, drži, ne posustaje (Hoćemo li nešto popiti? Hmmm...drugi put!! :rofl: ). Kad je tek vidio, rekoh: okreni se još jednom Omere, utvrdi gradivo! Pa kad joj dođu prijatelji, šta ono reče: "Kako si živote?" :D Ali najnajnajbolja scena sinoć - kad gleda njenu fotografiju, pa je stavi na sto, pa se smije...a onda brže bolje skloni sliku, kao da svoje misli od sebe krije. Pao si Omere, pao si ko s kruške! :lol:

Odgledala reprizu reprize. :lol:

Bila je zaista dobra epizoda, malo sam pogledala na netu šta će biti dalje...
a da, scena sa slikom je super, a biće toga još...

seeni
25.04.2012., 18:02
Ali najnajnajbolja scena sinoć - kad gleda njenu fotografiju, pa je stavi na sto, pa se smije...a onda brže bolje skloni sliku, kao da svoje misli od sebe krije. Pao si Omere, pao si ko s kruške! :lol:

http://s3.postimage.org/m0a9u41i9/552.png

http://s3.postimage.org/tvugjs6u9/566.png

osmjeh
http://s3.postimage.org/5zm9uvt0h/563.png

Odgledala reprizu reprize. :lol:

Bila je zaista dobra epizoda, malo sam pogledala na netu šta će biti dalje...
a da, scena sa slikom je super, a biće toga još...

Neko nam malo spojla :mig:

rozzza
26.04.2012., 09:30
Neko nam malo spojla :mig:

malo:)
mislim kad mogu gledati reprizu reprize
mogu onda malo i unaprijed poviriti...

i vidjeste li kako nam je Omer ljubomoran?

seeni
26.04.2012., 10:40
i vidjeste li kako nam je Omer ljubomoran?

:lol: ne zna ni on što mu se dešava...Ali kako su okrenuli priču sada se neiskusna Neriman "igra" s njim....navlači ga.
Onaj Omerov brat se previše petlja s onom Fehime, on je glup a ona lukava žena.

ladyF
26.04.2012., 11:41
:) rekoh ja, krije svoje misli od sebe :) hahaha
Šta mi se sviđa kod ove serije: ne razvlače petsto epizoda da se nešto počne dešavati (jer već je počelo, samo on nije skontao još :) ), a druga stvar je vezana za ukućane. Obično kad dođe neka nova "snaha", još nepoželjna ili neželjena ili je došla silom prilika kao Neriman, svi ukućani po defaultu je protjeruju, ismijavaju, itd itd. A ovdje su ipak svi ljubazni, fini, pa i pokušavaju da se uklope svi zajedno, da budu porodica. Osim Melihe naravno, al ona je takva prema svima. A čini mi se da je Šahzije i prije ove promjene pokušavala da ih....da tako kažem spoji, da se nešto malo više razvije. Možda nije mislila baš na ljubav, ali na neki recimo normalan suživot supružnika (joj kako grozno zvuči :)). Iako moja mama tvrdi da je to zbog love! ja ipak kažem da nije, i da žena nije toliko loša.
I ja bih rekla da će onaj Murat da se zezne opasno, Fehime je opasna, lukava, a još ima i advokata koji joj otkriva njihove slabe tačke.

rozzza
26.04.2012., 15:28
I ja bih rekla da će onaj Murat da se zezne opasno, Fehime je opasna, lukava, a još ima i advokata koji joj otkriva njihove slabe tačke.

Misliš Munir? Ma, šala, ko bi sva imena zapamtio? :lol:

Da, svekrva joj je zaista fina žena... za sad, jer nikad se ne zna.
A Fehime, Munir i advokat su negativci... za sad... :D

I mala zaista izvrsno glumi, samo se pitam što se uvijek djeci nešto laže?

ladyF
26.04.2012., 15:59
Hahahaha jeste Munir! A vidim ja kad sam napisala nešto mi čudno, ne zvuči kako treba, ma rekoh jest' tako garant :lol: Najvažnija imena znam :D

seeni
26.04.2012., 20:22
Večeras je bilo samo 10 min nove epizode :mad: ništa nije bilo....

Kad smo kod imena, ne znam ni ja svima imena, ali inače to je slučaj sa svakom serijom kada je prvi put gledam. Večeras sam tek naučila da se onaj mladi advokat što je zaljubljen u Neriman zove Bulent ...

ladyF
26.04.2012., 21:12
Večeras su stvarno pretjerali. Em su vratili starog 10 minuta, em jedva nešto novo pokazaše. U pola sata stalo sve, uključujući reklame!
A meni opet taj Bulent ide na živce. Nisam gledala od samog početka seriju, kaže mi mama da je stari (Feridun) prvo njemu nudio da oženi Neriman, ali nije htio, uz riječi: "hoćeš ludom da me oženiš!"! A sad nešto ljubomoran, krivo mu, ovo ono...još diže nos u firmi, ma daaaaj.
Da se nadovežem na postove za malu: fakat super glumi. Samo facu da vidimo jasno bi sve bilo :) A večeras mi je posebno slatka bila: što si je naljutio? :)
Ako neko ima link sa epizodama koje imaju prevod bar na engleski nek bude ljubazan i podijeli s nama. Ja sam našla na YT, kanal je Yesacan, ako treba link staviću. Ali to je na turskom, mogu samo blejati u ekran i igrati se pogađanja :D Prvih 8-9 epizoda (možda i manje) nisam vidjela, pa bih da nadoknadim. A unaprijed neću da gledam, neće mi biti interesantno. Valjda izdržim :D

ladyF
26.04.2012., 21:38
:cerek: I'm so happy!!! Našla sam mjesto na kojem možemo gledati sve epizode, sa podnaslovima! Ima nekoliko jezika dostupnih, samo idite gore, u desnom ćošku na subtitle settings i namjestite :D Mada kako vidim nemaju sve epizode prevod, ali ove prve imaju. Staviću link ispod, bujrum ko želi da gleda unazad/unaprijed nek izvoli. Samo jedna maaaala molbica. Iako smo na podforumu Neprikazano, ipak nemojte spojlati, ili bar upozorite na vrijeme, pa da taj post preskočimo :D Have fuuun :cerek:

http://en.viki.com/channels/3440/videos/36624/1

rozzza
27.04.2012., 10:23
Uh, baš su sinoć skratili. :503:

Ja ponekad pogledam 1 epizidu unaprijed, ali bez prevoda, možda baš zato što toliko malo puštaju!? Temu sam bila stavila gore na sapunice, ali su je premjestili ovdje, ali ne brinite neću spojlati, ni ja to ne volim.

I juče se u Lišću pojavio naš Omer, (ko gleda na Novoj TV) baš je sladak. :cerek:

seeni
27.04.2012., 20:24
opet su prekinuli seriju glupo u pola rečenice, ja sve neću gledati spojlere ali će me ovaj Pink natjerati :mad:

konačno treća sreća s učiteljem, i konačno da nije penzić :)

@ladyF hvala za link na Viki je prevedeno na engleski do 17 poslije nije, ali i to je dobro.

ladyF
27.04.2012., 21:30
Fakat peglaju, kako blesavo prekidoše, da ne kažem glupavo!
Ja kontam - sad će on da je uči. Ma neće, rekoh, ne nadaj se, al drago mi je što sam prvi put pogodila :D Pa smiješno, hajde ako neće da je muškarac uči, ali mogao je naći profesoricu bar upola mlađu, nego ona nana. Al dobro, ova verzija profe mi se mnogo više dopada :D

rozzza
28.04.2012., 09:20
Tako se uništava sopstvena gledanost. :D

No, vikend je pa ćemo odmoriti i zaboraviti šta rade od serija... :kava:

ladyF
28.04.2012., 23:20
E da nadoknadim upravo taj nedostatak vikendom, sad sam fino odgledala prvu epizodu. Moram reći da sam se ogriješila o Bulenta, nije mu nuđen brak sa Neriman. Al svejedno, ne sviđa mi se lik nikako :durica

seeni
29.04.2012., 13:46
E da nadoknadim upravo taj nedostatak vikendom, sad sam fino odgledala prvu epizodu. Moram reći da sam se ogriješila o Bulenta, nije mu nuđen brak sa Neriman. Al svejedno, ne sviđa mi se lik nikako :durica

A meni je simpatičan, onako sladak mi glumac i njemu se Neriman sviđa od početka i kad je bila sva "zelena" u faci od lijekova, dok Omer je nije ni primjećivao dok se nije sredila, i pitam se kako bi reagovo da je ona došla na zabavu sva čupava...ovako se obradovao jer je došla sređena, a mislim da bi mu smetalo da je došla nesređena.....

ladyF
29.04.2012., 15:03
Da, evo nadoknađujem propušteno :D pa vidim to što si rekla, tačno da mu se od samog početka sviđala. A tačno je i to za Omera. Al šta da radim, sad je kasno :) A i više mi se sviđa Neriman&Omer kombinacija. Taaaako su mi slatki zajedno :cerek:

ladyF
30.04.2012., 11:57
Curke, gdje ste :) Nadoknadila sam propuštene epizode :D istina, s malim preskakanjima, al najvažnije sam vidjela. I pogledala sam kraj desete epizode, jer su nam onako blesavo prekinuli u petak. I moram reći (nije spojlanje, bez brige :) ) da ono nije bio sami kraj desete epizode, da ima još možda i više od 10 minuta epizode. Što znači da će tako da iscjepkaju cijelu seriju i da je razvuku preko većine (ako ne i cijelog) ljeta! A što dolaze odmori, što će neki da idu, neki da dolaze, i možda nećemo moći gledati - to nikom ništa. Ništa, moraćemo izgleda kolektivno na kurs turskog! Pod hitno :)

seeni
30.04.2012., 14:13
Curke, gdje ste :) Nadoknadila sam propuštene epizode :D istina, s malim preskakanjima, al najvažnije sam vidjela. I pogledala sam kraj desete epizode, jer su nam onako blesavo prekinuli u petak. I moram reći (nije spojlanje, bez brige :) ) da ono nije bio sami kraj desete epizode, da ima još možda i više od 10 minuta epizode. Što znači da će tako da iscjepkaju cijelu seriju i da je razvuku preko većine (ako ne i cijelog) ljeta! A što dolaze odmori, što će neki da idu, neki da dolaze, i možda nećemo moći gledati - to nikom ništa. Ništa, moraćemo izgleda kolektivno na kurs turskog! Pod hitno :)

Ne bi me čudilo kada bi Pink odjednom premjestio seriju nekad u ponoć....I ja sam malo spojlala, tj. gledala sam slike na dizifilm forumu epizoda koje dolaze... :rofl:

Serija je bila na nekom slabijem kanalu i glumci su nepoznati da bi postojao na neki jezik prijevod serije, tako da možemo gledati bez prijevoda, ne bi mi bilo prvi put...
A Neriman zna matematiku i fiziku :confused: a ne zna historiju i geografiju :rofl:

ladyF
30.04.2012., 15:07
Da, kao što su uradili sa Tajnom ljubavi, prekinuli bez objašnjenja, pustili je kad smo skoro sve zaboravili i to u 11h. Ko će gledati seriju u 11h?! :)
A ovo dvoje su tako zarazni, odavno mi se neka serija nije toliko dopala kao ova. :cerek:

Kako sam se nasmijala kad su je tek doveli, vjenčali, pa Omer sjedi napolju a ona izašla i zovnula ga. A on onako zamišljen skoči ko da su ga vrelom vodom polili! Nisam vidjela da se muškarac onoliko prepadne :lol:
Samo, njoj je pamet pokušavala "izaći" i dok je bila nakljukana tabletama. I kad joj je dadilja rekla da ih više ne pije (prije nego je pobjegla) nijei ih pila, i kad je Feridun prvi put je vidio, pa rekao onoj zlici da nije pričala ništa, a ona se smije :D.

rozzza
01.05.2012., 09:08
Vikend pa 1. maj... skroz sam se udaljila od serija, a onu sinošnju sam već odgledala na netu, pa nije bilo interesantno... zato više neću gledati unaprijed...

Inače Omer se budi, stalo mu je, pa se i trudi, a Neriman napokon izgleda normalno i sretno, ali prošlost će im izgleda da pomrsi konce... ovo nagađam...

Da, i nije mi jasno ko je ukrao onaj broš?

ladyF
01.05.2012., 22:24
Heh, meni je vikend protekao u znaku serije :) Nisam ni ja gledala večeras, al čula sam da su ponovili većinu, još od one nastavnice! Ovi stvarno ne znaju šta rade! Budi se Omer, budi. A ne znam šta će da im mrsi konce (moraju 40 epizoda ispuniti), pogotovo pošto sam još na početku vidjela zadnjih 5-6 minuta serije, i vjerujte da sam se samo gore zbunila! Iako prilično dobro mogu pretpostaviti šta će se dešavati u bilo kojoj seriji (posebno španskim, što ni najmanje nije teško :D), ono što sam vidjela samo me zbunilo, i ništa mi nije jasno :D. Moja mama tvrdi da Omer još uvijek voli svoju ženu. Ja ne vjerujem (moje mišljenje). Ako ga je ostavila s dijetom od 2 godine...ne vjerujem da se može takva osoba više voljeti. Istina, ne znamo šta je bilo s njene strane, a treba čuti obje strane. Samo se nadam da neće napraviti kako je otišla jer je bila bolesna, pa da ih poštedi bola, bla bla bla. To bi mi upropastilo seriju. Kao što su napravili u seriji "Suze Bosfora", koja je išla ovdje, meni je to bilo maksimalno glupo. Valjda to neće napraviti ovdje. A broš, koliko sam skontala to je uradila ona Gulaj. Jer ruka koja je ubacila broš u džep je bila ženska, i imala je mali prstenčić na ruci. A kad je Gulaj podigla broš s poda, izgledalo mi je kao da je to ista ruka.

seeni
01.05.2012., 22:36
Ni ja nisam ni sinoć gledala, a ni večeras, mislim večeras sam gledala ali sam bila toliko umorna da ništa nisam skontala, ali vjerujem da će nam Pink pustiti sutra pola ove epizode :mad:

ja mislim da je broš ukrala služavka da se osvati.

@ladyF i mene zbunjuje razlog odlaska bivše žene, naročito nakon razgovora sestre s njem, kao da je na silu odvedena, jer zašto ona odjednom ima pravo da bude s malom? možda je u kakvom zatvoru :ne zna:
Da li je Omer voli još uvijek, mislim da je voli, ma koliko ga povrijedila,

Sad si me zainteresirala za kraj :rofl:

ladyF
01.05.2012., 22:40
Seeni - pa i ja ne kontam taj odlazak. On kad priča s majkom o tome kao da ga je baš ostavila, povrijedila, uradila nešto. A opet sestra joj kaže, kako ono reče, nešto kao ne brini se bićete uskoro zajedno, treba i Omer da bude malo daleko od dijeta. Kao da je on njoj uzeo dijete, ili je otjerao ili šta ja znam šta.
Za kraj - ništa ti ne mogu reći, ali meni od tad u glavi odzvanja: why? how? why?! I tako u krug.

seeni
01.05.2012., 23:16
Seeni - pa i ja ne kontam taj odlazak. On kad priča s majkom o tome kao da ga je baš ostavila, povrijedila, uradila nešto. A opet sestra joj kaže, kako ono reče, nešto kao ne brini se bićete uskoro zajedno, treba i Omer da bude malo daleko od dijeta. Kao da je on njoj uzeo dijete, ili je otjerao ili šta ja znam šta.
Za kraj - ništa ti ne mogu reći, ali meni od tad u glavi odzvanja: why? how? why?! I tako u krug.

e baš je i mene to zbunilo....bit će na kraju neko je treći otjerao, nešto joj uradio pa ona mislila da je on, a on mislio ga ga je ona sama otišla.....vidjet ćemo baš...

Kraj-tek me sad zanima...ali neću pogledati, možda neću moći spavati...sutra ću obavezno.

rozzza
02.05.2012., 08:37
Nije ni meni jasno šta će biti dalje, a i na kraju samo naslućujem...

http://im.haberturk.com/tv_program/2012/01/13/20596_290x290.jpg

slatki su :cerek:

a ono za broš, vidjela sam i ja sinoć da je ženska ruka, a sumnjala sam na Munira.

seeni
02.05.2012., 20:29
Konačno malo duža epizoda...Joj kako bi voljela da Neriman kaže Omeru da hoće razvod, čisto da se on malo probudi i pokrene.
Ne kužim ono s dionicama, tko će kupiti što :ne zna:

@rozza slatka slika.

ladyF
02.05.2012., 20:56
Seeni - Koliko sam ja skontala, one "dionice" koje je donio onaj mafijaš, su njihovi (Omerove firme) dugovi prema drugim firmama, koje su prije napravili, kojima su istekli rokovi za plaćanje, ali im nisu tražili da isplate, budući su bili prijatelji, saradnici, jel. Međutim, pošto Fehima sarađuje s onim njihovim advokatom, on je njoj rekao za to, ona je otkupila te dugove, ali kako neće da oni znaju da je ona tu glavni mućkaroš, poslala je ovog Bekira da im prisilno naplati te dugove. Valjda nisam previše zakomplikovala :).
Kad su završili razgovor njih dvoje večeras, rekoh: ima Omer da noći pred Feridunovom kućom! :D hahahahaha A večeras se pojavio g. Ali u "Kad lišće pada" (vidjela u pauzama Gospođice). Aaaaj kako je sladak :) jeste mu frizura malo off, al zanemarimo frizuru :D
Rozzza - i ja se slažem, preslatki su :cerek:

rozzza
03.05.2012., 09:37
@ladyF ti se razumiješ u biznis... ja tu slabo kontam...
da slatki su i serija mi je super zbog njih dvoje...

inače Neriman se odlično drži, zna kad treba da prikoči
a to je dobitna kombinacija...
a Omer mi je i kao Ali slatkiš...

seeni
03.05.2012., 10:39
Nadam se da će uskoro krenuti malo brže u ovoj seriji, slatki su oni meni, ali ja sve nešto čekam da počne :rofl:

Neriman oblače u Orsay-u sinoć je bila u mantiliću kakvog ja imam :)

@ladyF hvala na objašnjenju...ja nekako ove sporedne likove zanemarujem...

ladyF
03.05.2012., 14:02
Hahaha čini mi se da ćemo neka konkretna dešavanja još pričekati, kako su krenuli :rofl: Mada su se emocionalna dešavanja prilično rano počela dešavati ;) Hehehe sinoć je najjača scena bila s mamom: "Gdje je Neriman?" "Dobro veče Omere" "Dobro veče. GDJE JE NERIMAN?!" :lol:

seeni
03.05.2012., 20:16
Eto ispunila mi se želja i nešto se konačno počelo dešavati....mada sam ja željela neki kissić i tako to :D
Omer me razočarao potpisavši da prihvata polovinu dionica. I onako ih je Neriman do sada 2x vadila iz go**** i mislim da je s njegove strane bilo bezobrazno što je i ovo prihvatio...ipak oni za nju nisu toliko učinili, koliko ona za njih (bar ja to tako gledam)

I još mu servirala papire za razvod :D e neka je, kada on ne može biti dovoljno muško i reći joj da mu se sviđa, nekaaaa, nek se sad i on muči.
Fehimi je propao još jedan plan, to mi se sviđa u ovoj seriji, što "zloće" nemaju uspjeha u svojim planovima, bar za sada.

ladyF
03.05.2012., 23:03
Uffff! Nisam gledala večeras, pa sam sad na netu odgledala ovu epizodu. Joooj! :503: Prvo - mrzim scene tipa: "Imam nešto da kažem. Ne čekaj, moram ja prvi/prva." Iz toga nikad dobro ne izađe! Drugo - kaaaaako je samo gledaaaa Bože dragi! I kako se rasturio kad ona reče da su sad prijatelji. Mislim da je izletio onako navrat-nanos da ne bi zajaukao! :) Što se tiče potpisa - istina je, dva put ih je već izvukla odakle si rekla. I malo je bezveze što je potpisao. Ali...imam osjećaj da je on to potpisao jer on očito počinje da osjeća ili već osjeća nešto za nju, i nema nikakvu namjeru da se razvede (kad je ona rekla "bio si ljut na mene jer sam htjela da budemo pravi par", kako on brzo odmahnu glavom "ne, ne, nikako":D), i potpisao je misleći "ostaćemo zajedno, zajednička imovina, svejedno na kome se vodi". A kako mu je fino uručila papire (svaka čast!) i njegova reakcija....što kaže reklama "neke stvari se ne mogu kupiti novcem" (njegov izraz lica). Uffff ima zbog njih da se isplačem ko godina. Još sve ono što je govorio u sobi :cerek: Al i treba mu, kad ne zna reći "volim te". Nema tu pretjerane filozofije! Pa da!

rozzza
04.05.2012., 09:40
e, drage moje reklo bi se da je drama na vrhuncu, a nije šta će izgleda još biti... serija je zaista uzbudljiva, romantična i sa uživanjem i isčekivanjem se gleda... :cerek: ...samo da nas pink ovoliko ne zeza :mad:
a Neriman je sinoć pokazala koliko je pametna i jaka uprkos svemu!

ladyF
04.05.2012., 15:25
e, drage moje reklo bi se da je drama na vrhuncu, a nije šta će izgleda još biti... serija je zaista uzbudljiva, romantična i sa uživanjem i isčekivanjem se gleda... :cerek: ...samo da nas pink ovoliko ne zeza :mad:

Moram citirati cijeli post, slažem se sa svim. Tačno, bez obzira na muke koje je prošla pametna je i izuzetno jaka. Vidi se da joj je teško pada odluka koju je donijela, ali ide dalje bez obzira na to. Samo mi se ne sviđa to što je pričala sa sestrom Nuvejrinom. Gdje ćeš otkrivati svoje slabe tačke "neprijatelju"? Naravno da će ona biti na strani svoje sestre i da će reći "vratiće se njoj Omer" da ovoj ubaci crv sumnje. Al dobro, taj razgovor ću pripisati Nerimaninoj dobroti i naivnosti da vjeruje da su svi ljudi dobri i iskreni.

seeni
04.05.2012., 18:38

ti to nama nešto nagovještavaš? :mig: jedva čekam.

@ladyF slažem se s tobom u vezi razgovora s Nuvejrinom sestrom...tu je pogriješila, ova je je prvo sve ispitala pa joj dala odgovor.

I drage moje koji vam se od njih dvojice više sviđa?

http://i50.tinypic.com/1628ob5.jpg

ladyF
04.05.2012., 19:38
Uhhh :) dobro pitanje Seeni :). Sad sam napisala na temi KI II da prije nikako nisam voljela brkove, brada od 1-2 dana ok, ali brkovi NE, pogotovo NE brada ko ova u Omera. Al posle ove serije i Omera i Kenana s brkovima...mijenjam mišljenje :D. Omer je coook guzel ;).

A za Neriman - pa pametnije joj je bilo da je pitala Seval ili svekrvu, bilo koja bi joj bolje i tačnije i nepristrasnije odgovorila.

Hahahaha evo sad počinje i ponavljaju one prethodne scene. Koja promjena raspoloženja kod Bekira kad je shvatio da je Ergun iza Omera :lol: "hoćeš da piješ, hoćeš da jedeš?" :rofl:

ladyF
04.05.2012., 20:54
I kako reagujete na večerašnju epizodu (odnosno 15 minuta epizode:mad:)? On je potpisao i pustio je da ode zbog njenih riječi. Vjerovatno misli da je njena "ljubav" bila hir bolesne djevojčice (kao što je sama rekla), i da sad kad je zdrava shvaća da to nije prava stvar. I zato što je rekla da hoće svojim putem i da se osamostali. A sav jadan i čemeran :(.... Ma kad je zagrlio trebao je fino brate poljubiti filmski :rofl:, reći volim te budalo mala i više je nikad ne pustiti! :D Samo šta bi onda mi gledali? :)

seeni
04.05.2012., 21:09
Ja sam poprilično razočarana njegovom reakcijom, očekiva sam da će reći nešto više, da će poći za njom kada je ona krenula po stvari, ali on ništa, da je bar bilo kako pokušao odvratiti od toga bilo bi mi dovoljno...Meni se na ovakvog muškog lika teško naviknuti jer sam prije gledala dvije serije (Ljubav i kazna i Asmali konak) gdje su muškarci koji znaju što žele i koga vole i koji se ne predaju....

rozzza
05.05.2012., 09:48
razočarana sam i ja i sa 15 min novog sadrzaja, a i njegovim potpisom.

ali... mislim da se ovo dešava ne samo da se serija nečim bavi
nego je zaista tako kad se radi o pravoj i velikoj ljubavi
oni se oboje boje i nisu sigurni u ono drugo :cry:

evo nam vikend, pa treba čekati do ponedjeljka naveče...
ipak ću malo virnuti, ne mogu odoljeti... :kava:

ladyF
05.05.2012., 11:46
Da, slažem se s tobom Rozzza. Ona traži informacije na pogrešnom mjestu i prebrzo donosi zaključke, ali i on tu ima krivice jer neće da joj kaže ni da objasni šta se desilo između njega i žene, kako je došlo do raskida i da li postoje ikakve šanse za njih. Rekao je jednom samo njegov odgovor bi bio ne, ali to objašnjenje nije dovoljno. S druge strane, kao što sam rekla, on vjerovatno sad misli da je ona ozdravila, da je njena "ljubav" ustvari bila dječija maštarija, da je ona sad to shvatila i želi da živi svoj život. I on neće da je sprečava u tome. Ne zna da se ona žrtvuje za njega (iako ta žrtva uopšte nije potrebna). Joooooj! :(
Elem, ja nisam izdržala i već sam malo virnula. Doduše na turskom, jer te epizode nema s prevodom! :rolleyes: Al ne brinite, ništa neću rečem! :p

rozzza
06.05.2012., 09:06
uh, tema nam je otišla na drugu stranu, moram je dići...:lol:

evo nešto prigodno...

http://www.sporaktif.com/newpics/news/210920111625584393699_2.jpg

:cerek::cerek:

slatki su mi ovdje, a ono pitanje ko je bolji Omer ili Bulant??
ukusi su različiti, ali Omer i Neriman imaju posebnu hemiju
tako da je Omer No.1 s brkovima ili bez njih. :rofl:

ladyF
06.05.2012., 11:07
Jako lijepo "idu" jedno s drugim. Ja sam o Cansu na netu našla samo to da je 1988. godište, da je model i da je glumila u ovoj seriji, dakle to joj je prva uloga! Ako je tako - onda stvarno svaka čast, svaki trenutak je donijela savršeno. I nadam se da će imati još projekata zajedno. Super su par (filmski, naravno :) ).
Ja sam sinoć gledala neke slike, ima jedna slika sa seta, ismijala sam se pošteno! :D Al to postavim tek kad prođe ta epizoda. Ili mogu prije (ne otkriva ništa unaprijed)? :D

seeni
06.05.2012., 11:14
@rozzza jesil spojlala da te pitam što? npr. kad će biti prvi kiss? ili kada će Omer konačno reći što osjeća? Gledala sam neke slike unaprijed i vidjela sam da će se pojaviti neko malo (slatko) muško dijete, čiji je on? Omerov?

http://s8.postimage.org/l060undtx/384025_249510435103527_159563164098255_631267_12.j pg

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSMihe_lnblkGNFEvAQ68nuSAaSmoRQM gAPc-K4itm4LF39GPIX1WP0kXGY1g

One meni tako liče da sam pomislila da su stvarno sestre, ali ipak nisu :)
http://i49.tinypic.com/23r1t7a.jpg

ladyF
06.05.2012., 11:23
Smijem ti ja odgovoriti? Omer će brzo otkriti šta osjeća, na kraju 12-te epizode. Eh sad, kad ćemo mi to vidjeti - zavisi od Pink-a. Ja računam utorak-srijeda najkasnije. Al će biti šou tajm ;). Jedva čekam :cerek: Prvi kiss-ako sam dobro skontala tek za 4-5 epizoda - njihovih! Naših-množi najmanje sa 3! Mislim, nisam sve odgledala do tad, preskočila sam, to sam vidjela pa pretpostavljam da je prvi. Mali - iz komentara sam skontala da je Omerov. A i čiji bi drugo mogao biti? :D

seeni
06.05.2012., 11:27
a vidi ti ladyF i ti baš zaspojlala..hvala na odgovorima :mig: ja ću čekati da to Pink nasjecka sve, sve po 10 minuta, da vidim

ladyF
06.05.2012., 11:34
Joooj šuti ja sam se u njih totalno zaljubila! :cerek: Mogla bi ih gledati 10 puta zaredom, ne bi mi smetalo :D Ma morala sam nešto vidjeti. Nisu mogli crvi izdržati :rofl: Preskočila sam međudešavanja da bih vidjela što me interesovalo :D Ali i to što sam pogledala je neka 17-ta epizoda, dalje nisam. A sudeći prema kraju, ima da nas pretumbaju naglavačke! :D

ladyF
06.05.2012., 11:35
I šta bi, smijem li postaviti sliku? :D

seeni
06.05.2012., 11:49
slobodno :) hajd mi ispričaj što će biti na kraju??? pilzzz :moli:

ladyF
06.05.2012., 12:44
http://imageshack.us/photo/my-images/405/zuto.jpg/

Izvor: FB stranica Cansu Tosun

Ja sam oplakala na ove čizme! Seeni - uslišiću ti molbu, samo maaalko kasnije, sad žurim. kiss

ps bojim se da je prevelika, pa ću staviti samo link

ladyF
06.05.2012., 13:24
slobodno :) hajd mi ispričaj što će biti na kraju??? pilzzz :moli:

Za one koji ne žele znati, u nastavku SPOJLER, ne čitati ovaj post!

E ovako, zadnjih 10 minuta: kuća Feritzadeovih, spreman je vjenčani sto, cijela familija i prijatelji su tu, Neriman je tu, obučena kao gost, u salu ulazi Omer, vodi nekakvu damu u vjenčanici pod ruku i sjedaju za sto! Matičar pita dotičnu (koja se zove Zejneb, dakle nije mama od male kako sam ja pretpostavljala) da li pristaje da se uda za Omera!!! :eek: (btw njegova kćerka stoji sa Neriman i navija "da, da, reci da!") :(

Želite li čuti nastavak?

seeni
06.05.2012., 14:23
OMG :eek: nastavi ....

edit:

Čizme hahahahahahahaha umrla sam....

Nije prevelika, ovo mora biti na temi :lol:

http://desmond.imageshack.us/Himg405/scaled.php?server=405&filename=zuto.jpg&res=landing

U kakvoj je on suknji? ili ja dobro ne vidim. :lol:

ladyF
06.05.2012., 15:04
Dobra suknja, ne? :lol: Pošto su i na njemu i na njoj slične suknje, odnosno boja je ista, pretpostavljam da su to neke kabanice ispod odjeće, da nam se ne daj Bože ne prehlade :D. Al čizme su MRAK! :lol: Na drugoj slici, ista ova scena, njihove face u gro planu, oni se smiiijuuu, a jadan kamerman se smrko, jedva gleda! :lol:

Nastavak, dakle, prethodnog spojlera:

Gospodična Zejneb kao odgovor kaže: "hajr" iliti ne. Neriman plače (do tad se jedva suzdržavala, tad su krenule suze). Inače svi su negativno iznenađeni i šokirani tom izjavom ("ne"). A prije nego što je ona to rekla Omer je gledao u Neriman, Neriman u njeg. Sljedeća scena.....Omer i Neriman sjedaju za vjenčani sto, sređeni, skockani, ona u vjenčanici naravno :cerek:, oboje kažu "da", s tim da to skontaš samo po ustima, preko cijele scene ide Nerimanin glas, priča nešto o toj Zejneb. Prisutna je samo porodica. Onda se ispozdravljaju sa svima, čestitaju, i zadnja scena: stali su da se slikaju njih dvoje a djeca su stala iza njih i zagrlili ih, Ajlin iza Neriman, mali iza Omera. Sooon :cerek: E to mi nije jasno nikako, zašto/kako su se rastali, odakle se ovaj mali stvorio :cerek:, zašto se on za Boga miloga ženi nekom koja nije Neriman?! A očito da nju voli, jer gleda u nju. Zašto mala navija da se on oženi, iako to nije njena majka? A u tom trenutku Ajlin drži Neriman za ruku! Zašto su svi tako negativno iznenađeni? Zar su to htjeli? Nije valjda opet ucijenjen nečim!!! Mnoooogo pitanja! :503: Ali važno je da je happy end :cerek:

seeni
06.05.2012., 15:09
Dobra suknja, ne? :lol: Pošto su i na njemu i na njoj slične suknje, odnosno boja je ista, pretpostavljam da su to neke kabanice ispod odjeće, da nam se ne daj Bože ne prehlade :D. Al čizme su MRAK! :lol: Na drugoj slici, ista ova scena, njihove face u gro planu, oni se smiiijuuu, a jadan kamerman se smrko, jedva gleda! :lol:

Nastavak, dakle, prethodnog spojlera:

Gospodična Zejneb kao odgovor kaže: "hajr" iliti ne. Neriman plače (do tad se jedva suzdržavala, tad su krenule suze). Inače svi su negativno iznenađeni i šokirani tom izjavom ("ne"). A prije nego što je ona to rekla Omer je gledao u Neriman, Neriman u njeg. Sljedeća scena.....Omer i Neriman sjedaju za vjenčani sto, sređeni, skockani, ona u vjenčanici naravno :cerek:, oboje kažu "da", s tim da to skontaš samo po ustima, preko cijele scene ide Nerimanin glas, priča nešto o toj Zejneb. Prisutna je samo porodica. Onda se ispozdravljaju sa svima, čestitaju, i zadnja scena: stali su da se slikaju njih dvoje a djeca su stala iza njih i zagrlili ih, Ajlin iza Neriman, mali iza Omera. Sooon :cerek: E to mi nije jasno nikako, zašto/kako su se rastali, odakle se ovaj mali stvorio :cerek:, zašto se on za Boga miloga ženi nekom koja nije Neriman?! A očito da nju voli, jer gleda u nju. Zašto mala navija da se on oženi, iako to nije njena majka? A u tom trenutku Ajlin drži Neriman za ruku! Zašto su svi tako negativno iznenađeni? Zar su to htjeli? Nije valjda opet ucijenjen nečim!!! Mnoooogo pitanja! :503: Ali važno je da je happy end :cerek:

uhhh bila si me uplašila, sve je dobro što se dobro završi :rofl:

rozzza
06.05.2012., 17:24
pogledajte slike na fejsu, iz njih se može dosta skontati...

http://tr-tr.facebook.com/bkmcansutosun

i sutra ce biti cijela epizoda, nadam se, cini mi se da svaki drugi dan ponavljaju :mad:

ladyF
06.05.2012., 21:42
I ja sam na toj stranici dosta slika vidjela. Ne sve, ali dosta. Ostatak ipak neću istraživati, sačekaću. Mada se bojim da ću na ljeto propustiti najbitnije dijelove, zato što Pink radi šta hoće :503:

Seeni - sad vidim da si pisala na temi "Slomljena krila". Jesi li mogla gledati seriju? Sjećaš li se ko je bio Halim u toj seriji? Glumio ga je naš Omer-džan :) ali ne mogu da nađem sliku ni detalje. I ne mogu da se sjetim lika :( Ako se ne varam, koliko me sjećanje služi, Halim je bio Nevzatov prijatelj kojeg je on krio u kući, zbog kojeg su ga i uhapsili na vjenčanju. Na kraju je i Halim uhapšen i ubijen tokom prebacivanja u zatvor. Opet kažem, AKO je to bio Halim.

Interesantno, uopšte ne mogu da nađem puno podataka o njima (Cansu i Baris). Za nju sam našla godište i da glumi u ovoj seriji. Za njega takođe godište, i 4-5 projekata na IMDB, i ništa više!

rozzza
07.05.2012., 10:32
I ja sam na toj stranici dosta slika vidjela. Ne sve, ali dosta. Ostatak ipak neću istraživati, sačekaću. Mada se bojim da ću na ljeto propustiti najbitnije dijelove, zato što Pink radi šta hoće :503:
...
Interesantno, uopšte ne mogu da nađem puno podataka o njima (Cansu i Baris). Za nju sam našla godište i da glumi u ovoj seriji. Za njega takođe godište, i 4-5 projekata na IMDB, i ništa više!

evo vam fejs serije, ima i tu dosta slika...

http://tr-tr.facebook.com/HasanHamis

da, malo je podataka, ona je mlada i tek je počela karijeru glumice, a on je više u pozoristu i filmu, ali sad će vjerujem da vise snimaju i da se za njih čuje... a i pinku, no comment!

seeni
07.05.2012., 11:54

Seeni - sad vidim da si pisala na temi "Slomljena krila". Jesi li mogla gledati seriju? Sjećaš li se ko je bio Halim u toj seriji? Glumio ga je naš Omer-džan :) ali ne mogu da nađem sliku ni detalje. I ne mogu da se sjetim lika :( Ako se ne varam, koliko me sjećanje služi, Halim je bio Nevzatov prijatelj kojeg je on krio u kući, zbog kojeg su ga i uhapsili na vjenčanju. Na kraju je i Halim uhapšen i ubijen tokom prebacivanja u zatvor. Opet kažem, AKO je to bio Halim.

Draga moja ali ti imaš dobro pamćenje; ja sam slaba s tim sporednim likovima; sjećam se Nevzetovog prijatelja da ga ja krio, ali se uopće ne sjećam kako je izgledao.

A i ja sam tražila nešto o njima, i veoma malo se može naći, ali to ti je tako u Turskoj postoje glumci koji glume u serijama koje se prikazuju na gledanijim kanalima, oni su poznatiji i njih mediji prate, ovi ostali koji uopće nisu loši su zapostavljeni. Čudi me što o njemu nema više ipak je glumio u Lišću, a ona je mlada, može puno toga još postići.
evo vam fejs serije, ima i tu dosta slika...

http://tr-tr.facebook.com/HasanHamis

da, malo je podataka, ona je mlada i tek je počela karijeru glumice, a on je više u pozoristu i filmu, ali sad će vjerujem da vise snimaju i da se za njih čuje... a i pinku, no comment!

Pink kada počinje novu orginalnu epizodu pusti nam Ozet iz prethodne epizode kao što to rade u Turskoj .... :misli: prema mojoj računici večeras je duži dio :rofl:

Dizifilm forum tema serije, ima puno slika i svega http://www.dizifilm.com/forum/forumdisplay.php?f=714

Cansu na istom forumu ima svoju temu http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=112019
Baris je nema :ne zna:

ladyF
07.05.2012., 14:27
Da krenem redom. Što se tiče serije Slomljena krila, pošto sam je gledala i sigurno bih se sjetila lika da je bio iole jedan od "bitnijih", a ne mogu da se sjetim, ostaje jedino taj lik. A sve mi se čini da se zvao Halim. Faca mi nije ni u peti!

Kraj prošle epizode (11-te po redu) bio je kad Neriman uruči papire Omeru i on se ukoči jadan :) U petak smo gledali jedva 10 minuta 12-te epizode, kad on potpiše papire za proceduru itd.

A šta su danas uradili: kad je trebala ići repriza onog djelića koji su pustili u petak oni su ponavljali sve od one babe koja joj je bila prva profesorica! I na kraju pustili 11-tu epizodu, kad položi ispit i pođe da mu kaže, a on drži onu burmu. Šta će nam večeras pustiti Bog dragi samo zna! :mad:

seeni
07.05.2012., 19:31
opet ponavljaju :mad: naučit ću sve napamet....tj. pustili su pogrešnu epizodu...čim budem imala vše vremena odgledat ću sve unaprijed, ne mučila se ja s ovim Pinkom stvarno su kreteni.

ladyF
07.05.2012., 20:06
Ja ću im večeras poslati jedan fin mejl! Pa pobogu dokle ovo? Mislim, možemo mi sve to skontati gledajući i na turskom, ne treba prevelika pamet da se skonta ko je s kim u talu i ko kome podmeće. Možemo i po slikama skontati, a kamoli sa videa! :mad:

ladyF
07.05.2012., 22:43
Našla sam još jednu stranicu na kojoj je postavljena serija sa prevodom na naš. Ali ne znam da li su sve epizode prevedene, to nisam provjerila.

http://www.natabanu.com/serija/little-lady-mlada-dama/5054-little-lady-mlada-dama-epizoda-1.html#

Mogle bi se mi dogovoriti da gledamo naprimjer svaki dan po pola sata epizode (da nam duže traje :)), ili po pola epizode, i onda ovdje raspravljati o tome. Pa čak i ako neke epizode nemaju prevod, možemo raspravljati šta smo skontale i šta bi moglo biti. Jer ovo s Pinkom je mučenje pravo. Recite ako ste za. A i da nam tema dobije koju stranicu više :D

seeni
08.05.2012., 05:59
Našla sam još jednu stranicu na kojoj je postavljena serija sa prevodom na naš. Ali ne znam da li su sve epizode prevedene, to nisam provjerila.

http://www.natabanu.com/serija/little-lady-mlada-dama/5054-little-lady-mlada-dama-epizoda-1.html#

Mogle bi se mi dogovoriti da gledamo naprimjer svaki dan po pola sata epizode (da nam duže traje :)), ili po pola epizode, i onda ovdje raspravljati o tome. Pa čak i ako neke epizode nemaju prevod, možemo raspravljati šta smo skontale i šta bi moglo biti. Jer ovo s Pinkom je mučenje pravo. Recite ako ste za. A i da nam tema dobije koju stranicu više :D

ja sam ZA!

rozzza
08.05.2012., 09:13
što se tiče pinka, rekoh no comment!
ali da dodam da su prošle godine isto radili sa jednom serijom
pa ja zvala telefonom, a oni se kao čude, međutim ništa ne preduzmu
tako da nam je tako kako je, pa ko ima živaca i vremena neka čeka... :mad:

@ ladyF, a ovaj sam sajt pogledala, ali ja nemam to instalirano :(
ali cu vas ovdje pratiti, necu spojlati, više ćete vi meni :lol:

i bacaću sličice... :rofl:

ladyF
08.05.2012., 10:16
Mislim da nemam ni ja, al ću danas to malo proroviti pa javim rezultate :)

ladyF
08.05.2012., 10:35
Nažalost, na ovoj stranici su izgleda ubačeni linkovi sa Viki, tako da što ima prevoda na Viki ima i ovdje :( Ništa, gledaćemo na turskom i sastavljati kockice.

PS na ovoj stranici ima i serija Slomljena krila, ko je zainteresovan :)

rozzza
08.05.2012., 10:48
evo i ja tražim... i našla sam ovdje neke epizode...

http://dizikanal.com/page/3?s=K%C3%BC%C3%A7%C3%BCk+Han%C4%B1mefendi

tako da sklapamo dio po dio :eek:

ladyF
08.05.2012., 11:24
Evo još jedna stranica, imaju skoro sve epizode (nema prve tri samo).

http://www.canlidizitr.com/etiket/kucuk-hanimefendi-son-bolum-izle

ladyF
08.05.2012., 12:03
I, gledamo li večeras prvu polovicu 12-te epizode?

Evo konačno sam našla stranicu koja ima 12-tu epizodu, na ostalim nisam našla. Cijela je epizoda.

http://tvarsivi.com/kucuk-hanimefendi-12-bolum-13-05-2011-izle-e_10803.html

Na ovoj stranici koju si ti Rozzza postavila sam našla, ali ne mogu da pokrenem. Vjerovatno mi fali neka instalacija.

seeni
08.05.2012., 12:56
Ja ću gledati na Viki tamo ima prijevod do 17-te epizode na engleski

rozzza
08.05.2012., 13:07
evo počinje repriza po 4x ako nije i više :mad:

@seeni, daj link Viki, nisam ja prije gledala serije preko neta

a na ovom mom linku imate od 18-te...
samo nema zadnje, 40. -te, tako da se kraj ne zna, samo naslućuje :D

@ladyF, evo gledam 12-tu, hvala ti.

uh, ovo je ludilo:rolleyes:

seeni
08.05.2012., 13:28
evo počinje repriza po 4x ako nije i više :mad:

@seeni, daj link Viki, nisam ja prije gledala serije preko neta

a na ovom mom linku imate od 18-te...
samo nema zadnje, 40. -te, tako da se kraj ne zna, samo naslućuje :D

@ladyF, evo gledam 12-tu, hvala ti.

uh, ovo je ludilo:rolleyes:

http://www.viki.com/channels/3440

Evo 12-ta 1 dio http://www.viki.com/channels/3440/videos/42133/1

a ispod imaš brojeve ostalih dijelova.....
Viki nije komplikovan, i mi na njemu unosimo prevod nekih serija.

rozzza
08.05.2012., 14:49
Na ovoj stranici koju si ti Rozzza postavila sam našla, ali ne mogu da pokrenem. Vjerovatno mi fali neka instalacija.

I meni fali instalacija, ali ovo ti je ok.
http://tvarsivi.com/kucuk-hanimefendi-izle-p_63.html

http://www.viki.com/channels/3440

Evo 12-ta 1 dio http://www.viki.com/channels/3440/videos/42133/1

a ispod imaš brojeve ostalih dijelova.....
Viki nije komplikovan, i mi na njemu unosimo prevod nekih serija.

Hvala, ali džaba i Viki, neće.
Dosta danas nerviranja, gledala sam od svega pomalo, a ništa mi nije jasno. :tuzni:

ladyF
08.05.2012., 14:58
Hvala cure na pomoći. Rade mi epizode na Vikiju, ali 12-ta tamo ne radi, samo prva dva dijela. Ja ostale dijelove 12-te epizode nisam mogla otvoriti. Samo sam uspjela na ovom linku koji sam stavila. Ostale epizode su ok na Viki (osim 13-te, i ona mislim da zeza, ali ne znam da li cijela ili samo dio).

rozzza
08.05.2012., 15:09
13-ta mora da zeza :D

Jedna raklama...:cerek:

http://vimeo.com/29861098

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/200104_159578890763349_159563164098255_289917_5683 304_n.jpg

uspavana ljepotica

ladyF
08.05.2012., 16:07
Lijepa reklama, hvala Rozzzi :)

A jeste, baš je 13-ta našla da zeza! ;) Ali nema veze, snaći ćemo se mi. Ja sam pogledala početak 13-te jedno 6 puta :D Onu jednu malu rečenicu od 2 riječi sam vrlo dobro shvatila! ;) I jedva čekam da pročitam fino prevod svega, ali ove pegle ne daju! :mad:

ladyF
08.05.2012., 19:05
Ne mogu da vjerujem. Počinje prava epizoda! Tj 12-ta. Čujemo se posle ;)

rozzza
08.05.2012., 19:25
Ne mogu da vjerujem. Počinje prava epizoda! Tj 12-ta. Čujemo se posle ;)

(reklame) i ja, ali mislim da će brzo završiti.:rolleyes:

ladyF
08.05.2012., 20:04
Ovo je da ne znaš da li da se smiješ ili da plačeš! Preskočiše 12-tu (osim onih isječaka) i pustiše 13-tu (koja je po pravilu i trebala ići večeras ili sutra). Ludnica. Sutra ću pregledati 12-tu.
A ovo večeras....pa stvarno Omereeee! Mogu da razumijem da ga je malo strah, ali pobogu! Trebao je uzeti za ruku kad su izašli iz sudnice i fino reći: da istina je, volim te! Ovako je samo opet gore napravio, ispade da je sažaljeva. :503:

seeni
08.05.2012., 20:19
A ovi s Pinka su stvarno kreteni hahahaha :facepalm:

Omer :503: pa taj čovjek kao da nema nikakvog iskustva s ženama, neće razvod jer "voli svoju ženu" i poslije u hodniku umjesto da joj to ponovi, on kaže da ona nije spremna da živi sama, točnije da je nesposoba ccc pa neka se naljutila i ja bi.....

ladyF
08.05.2012., 20:23
A ovi s Pinka su stvarno kreteni hahahaha :facepalm:

Omer :503: pa taj čovjek kao da nema nikakvog iskustva s ženama, neće razvod jer "voli svoju ženu" i poslije u hodniku umjesto da joj to ponovi, on kaže da ona nije spremna da živi sama, točnije da je nesposoba ccc pa neka se naljutila i ja bi.....

Ja jedva čekam ovu epizodu, vidjela sam na turskom, skontala šta znači "kahresim sevijorum" i jedva čekam da vidim nastavak i reakciju. A on upropasti sve. Da ne kažem šta gore! :confused:

rozzza
09.05.2012., 10:50
upravu ste, ali bar smo nešto odgledale...
najljepša mi je bila ona scena pod stolom...
dodir rukama... uh... a kad će tek kiss

ali večeras će to ponavljati!? :mad:

ladyF
09.05.2012., 15:01
Pa sinoć su ponavljali, neće valjda i večeras.
Još bolje mi je bilo kad je on lupio glavom od sto! Trebao je još jače, da se opameti konačno! :D

seeni
09.05.2012., 20:00
Večeras "Munir" epizoda...imam osjećaj da će od ovog njegovog nestanka biti na kraju neka ne bitna glupost..... :(
Mora da mi se ova serija baš sviđa kad trpim Pink, večeras su kasnili tj produžili onu indijsku seriju :mad:

ladyF
09.05.2012., 20:42
Hahaha pa naravno da nam se sviđa :) Jesu vala produžili onu babu unedogled (moji je gledaju, a meni se želudac prevrće od nje). Al eto, makar su pustili malo duže nego inače. Ja se taman nameračila da vidim šta će ono dvoje da pričaju...kad ono kraj. bRezobraluk samo takav! :o Ali mi se svidjelo kako ga je ostavila prvu noć :D Kad je pošla da legne, a on kaže: važno je da si tu. I taman (haman) pođe prema njoj ili da je poljubi (nadam se :D) a ona ode! Samo što ne pade nosom naprijed :lol: Neka neka, treba mu to, treba! :rofl:

rozzza
10.05.2012., 10:11
ja sam zbunjena :rolleyes:
jesu li oni sinoc prikazali jednu epozodu unazad?
jer mi se čini da smo već vidjeli da su našli Munira
možda sam to ja pogledujući unaprijed vidjela?
sve u svemu napravili su nam haos u glavi!

a serija je divna :cerek: šteta šta sa njom rade :mad:

ladyF
10.05.2012., 10:23
:D Na Pinku još nije prikazano kad su našli Munira. Ma zbunili su nas načisto. Ja sam sad preletila preko 12-te epizode, samo djeliće sam pogledala (tj Omera i Neriman, ostale ko šiša). Ponešto skontam, ali to je malo skroz. Nedjeljom prijepodne ide repriza cijele sedmice. Ko zna, možda bude i ono što smo propustili. Na programu piše da počinje u 8:45 ove nedjelje, al ću ja od 7 čekati :D A kako su zbunjeni (posle onih udaraca glavom ispod stola): Jesi dobro? Dobro sam, dobro, jesi ti? Dobro sam, dobro, dobro :cerek:

Rozzza, jedno pitanje. Ti si čini mi se rekla da si pogledala 12-tu. Kad je Omer bio kod Sezen, nešto joj je govorio, ako sam dobro shvatila kako Nuvejre nije u njegovom životu, ili nije ljubav njegovog života ili nešto slično. I ako sam dobro shvatila - on je odbio susret sa Nuvejre, mislim da je rekao da se ona ne vraća i da ih ne traži, da ne kontaktira Aylin, ali ova....Sezen...da sad ne kažem šta mislim o njoj....je sama namjestila da Aylin kontaktira sa Nuvejre. I ono sinoć kako govori maloj da je otac spriječio da majka kontaktira s njom i da je on strog....uuuuu!!! :mad:

rozzza
10.05.2012., 10:55
Rozzza, jedno pitanje. Ti si čini mi se rekla da si pogledala 12-tu. Kad je Omer bio kod Sezen, nešto joj je govorio, ako sam dobro shvatila kako Nuvejre nije u njegovom životu, ili nije ljubav njegovog života ili nešto slično. I ako sam dobro shvatila - on je odbio susret sa Nuvejre, mislim da je rekao da se ona ne vraća i da ih ne traži, da ne kontaktira Aylin, ali ova....Sezen...da sad ne kažem šta mislim o njoj....je sama namjestila da Aylin kontaktira sa Nuvejre. I ono sinoć kako govori maloj da je otac spriječio da majka kontaktira s njom i da je on strog....uuuuu!!! :mad:

ne znam više ni koju sam gledala, a koju nisam...
a to kontam šta pitaš, tačno je tako, pa sestra muti
inače sve konce u svojim rukama drži maćeha, pa mislim da će se i tu umiješati i zato će biti što će biti...

a to za reprize u nedjelju nisam znala, hvala ti! :)

ladyF
10.05.2012., 18:48
Ko je na temi trk na Pink, počela Gospođica!

seeni
10.05.2012., 19:19
Večeras su malo preskočili čini mi se, ali ne ljutim se jer je ono s Munirom svakako bilo dosadno... :D Četvrtkom ranije počinju ima serija poslije pa Zabranjeni forum

Ne znam zašto ova sad Neriman zeza, navalila na razvod, a čovjek je lijepo moli da ne ide (mada nije otvoreno rekao zašto)

ladyF
10.05.2012., 20:12
Ma jesu preskočili, juče je stalo kad njih dvoje pričaju kod bazena. Tako da smo opet ostali uskraćeni! Vidjela sam to prije, on stoji, čini mi se da briše suze, ona ga tješi, i uzme ga za ruku, a onda (u ovo nisam sigurna) on nju uzme za drugu ruku. Vjerovatno je moli da ostane. I ono je malo falilo da ne pokažu, kad ga tjera da legne i odmori. Jeste i ona tvrdoglava Bože dragi. Čovjek joj fino pokušava da objasni ona ništa. A i on...pa jesi muško ili nisi, stisni petlju pa ili reci volim te ili je poljubi i sve će joj se samo reći! :D Al jok, hoće da nas infarkt strefi dok oni razriješe situaciju! :D

rozzza
11.05.2012., 07:24
ma naravno,
preskaču, razvlače, ponavljaju... da se ja ne ponavljam
evo jedne sličice Cansu Tosun, naše Neriman...

http://www.magazinci.com/pic_lib/bigSize/cansu_tosun_001_28567_5804383.jpg

još večeras, pa do ponedjeljka...:kava:

seeni
11.05.2012., 20:23
Konačnoooo i Omer progovorio i ona prestala ponavljati jedno te isto...

Eto doznali smo nešto o Nuvejri, konačno je i Omer lijepo sve ispričao. Ali da nije bilo baba (mame i dadilje) da ga poguraju malo sumnjam da bi se usudio.
Zanimljiva su mi one sestre s Dženkom :lol:
A Fehime s onom svojoj kćeri upravlja kako hoće, jednog dana ćeš voljeti jednog, drugog dana drugog :facepalm:

@rozza lijepa slika, glumica mi je baš onako neobična.

ladyF
11.05.2012., 20:33
Iiiii napokooooon! Priznajem, kriva po optužbi - vidjela sam ovo i ranije. Morala sam! Ali sam opet sjedila na ivici stolice i držala fige :cerek: Da ne bi Nevres s Neriman ništa ne bi bilo! Dva puta joj život spašava. A iznenadila sam se kad je Šazije ono rekla! (to nisam vidjela prije :) ) Baš me pozitivno iznenadila, iako mi nije bila loša i tako.
Sestre su koma! :lol: moja mama ih upoređuje sa Nedžlom i Lejlom iz Lišća, ali ja ipak mislim da nisu takve. Ona mala, prvi put joj neko uputio komplimente, pa se jadna sva usplahirila :D One dvije (N&L) su skroz drugačije, u Lejli ima teške ljubomore, pa čak nekad mislim i zlobe. Ove dvije mislim da nisu takve.
Džejda...nevjerovatno s obzirom ko ju je rodio, ali ima savjest. I da joj nije Fehime mati, odnosno da ne upravlja njom kako joj ćejf, još bi ona mogla biti i normalna.

ladyF
11.05.2012., 22:46
I da, sad smo konačno saznali šta je ta Nuvejre napravila. A ova blesa bi da se žrtvuje za takvu .....! I sad će ona i sekica joj da prave probleme. Sam kontakt s malom mimo znanja Omerovog je pokazatelj toga. Ako se kaje i želi da vidi kćer - postoji neki red, način, a ne ovako krišom.

rozzza
12.05.2012., 09:34
Konačnoooo i Omer progovorio i ona prestala ponavljati jedno te isto...
:::
@rozza lijepa slika, glumica mi je baš onako neobična.

Da, hvala Bogu i pustiše nam da nešto i odgledamo...
ali kad je najzanimljivije kraj, sad možemo samo da nagađamo
šta ih je to poslije ovoga moglo razdvojiti?

A ona je neobično lijepa, u svakom slučaju odlična kao mala gospođa!:top:

rozzza
13.05.2012., 09:49
Tek sam se u 10 sjetila reprize, ali nema veze nisam ništa propustila...
samo sam se uvjerila u sve ono što smo i prije primijetili.

:kava:

seeni
13.05.2012., 11:34
ovu seriju od sada gledam nedjeljom u reprizi, nema ponavljanja a i prikažu ono što su preskočili...nisu sam prikazali ono što je bilo u petak :( pa je moguće da će to biti ponovo u ponedjeljak :facepalm:

ladyF
13.05.2012., 13:52
Ja sam morala drugim razlogom ustati rano, pa sam se sjetila reprize. Ali sam pogledala samo prvu koju su prikazali, 12-tu epizodu, onaj dio kad vraća dionice i kad ona dođe kući po knjige, i "slučajni" ručak Neriman, Bulenta i Omera. (U jednom trenutku sam imala osjećaj da će Omer odgristi Bulentu nos od huje! :D)
Sad sam shvatila zašto mu toliko znači da ona još nosi prsten iako se razvode (ako niste vidjele, kad je Omer posjetio Sezen rekao je da je Nuvejra skinula vjerenički prsten par dana nakon vjenčanja, a kad su se razvodili objasnila je to time da ga je prestala voljeti). I njegova reakcija na prsten na Nerimaninoj ruci (to je isto rekao Sezen): "To je ljubav koja zaslužuje novi početak. To je ljubav!" :cerek:
Posle sam morala ići, ali koliko sam vidjela odmah posle onog prvog ročišta, naredna epizoda koju su pustili je kad idu njih dvoje u šumu da traže Munira! Tako da mislim da su tu preskočili cijelu jednu epizodu. Ali nisam gledala ostatak, pa ne znam je li im to bila najava za kasnije ili su baš tu epizodu pustili.

rozzza
14.05.2012., 15:27
Posle sam morala ići, ali koliko sam vidjela odmah posle onog prvog ročišta, naredna epizoda koju su pustili je kad idu njih dvoje u šumu da traže Munira! Tako da mislim da su tu preskočili cijelu jednu epizodu. Ali nisam gledala ostatak, pa ne znam je li im to bila najava za kasnije ili su baš tu epizodu pustili.

jesu, to je ono što sam ja primijetila prošle sedmice
danas je išla repriza epizode od petka
pa se nadam da će nam večeras dati nešto novo

i dižem temu, naravno :lol:

ladyF
14.05.2012., 17:03
Hvala Bogu da je ponedjeljak, nedostajali su mi! :)

rozzza
15.05.2012., 09:41
Hvala Bogu da je ponedjeljak, nedostajali su mi! :)

Da, ali nažalost malo smo vidjeli...:(
Kratko, ponavljanje, a ono malo novog opet isječeno...
scena s Bulantom, ni početka ni kraja...
pa onda naglo ona scena sa zmajem i prstenom...

ne znam da li opet da gledam na netu? :confused:

ladyF
15.05.2012., 11:06
Opet su ukrali pola epizode. Nisu prikazali najljepši dio! Gledali smo 14-tu epizodu, 4-ti dio do 8 minute (kad Neriman na sudu kaže da neće razvod). Od 8-e min do kraja 14-te nisu prikazali. I scena s Bulentom i scena sa zmajem su u 14-toj epizodi. Ja ću sad to pogledati na Viki-ju, a ne znam koliko su 15-te pustili, jer nisam mogla dalje gledati.

ladyF
15.05.2012., 20:26
http://img855.imageshack.us/img855/8013/kh1m.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/855/kh1m.jpg/)

rozzza
16.05.2012., 08:24
Slika je :cerek::cerek:

...a sinoć smo mogli da vidimo unazad onaj razgovor sa Bulantom, ali tek počinje i stop! Ugušiše sa maćehom, njenom kćerkom i Munirom, to nedaj bože neće isjeći! Aklin sa majkom... odakle, kako, to se treba ukontati ovako u režiji pinka?

ladyF
17.05.2012., 00:08
Slika je :cerek::cerek:

...a sinoć smo mogli da vidimo unazad onaj razgovor sa Bulantom, ali tek počinje i stop! Ugušiše sa maćehom, njenom kćerkom i Munirom, to nedaj bože neće isjeći! Aklin sa majkom... odakle, kako, to se treba ukontati ovako u režiji pinka?

Ono što nam nisu prikazali, dakle 14-ta epizoda, 4-ti dio od 8. minute, objašnjava sve. Ali opisaću ti ja ukratko dole šta se izdešavalo, razriješiti te dilema :) Ali što se tiče Fehime i Džejde i Munira....fakat udaviše s tim, a glavna dešavanja, i najljepši dio (kad je prosi) su preskočili.

Kad su bili na sudu, Neriman rekla da neće razvod, izašli ispred, Omer rekao da je voli i da je neće nikad više ostaviti, pozdravili se s ostalima i otišli.
Feridun savjetuje Bulenta, u suštini da nastavi dalje i da to zaboravi.
Meliha je čula da je Gulaj priznala drugoj koja radi tu da zbog nje (Gulaj) Meliha ide psihijatru. Posvađale se, ali će šutjeti obje jer ako se sazna ko je uzeo broš, onda će Gulaj reći Neriman ko je ukrao njenu ogrlicu.
Fehime je otišla kod Bekira (mislim da se tako zove. Onaj što je trebao da naplati dug od dionica) i platila mu da ubije Suata. (Kaže Bekir: "Imao sam punicu monstruma. Ali u poređenju s tobom ona je anđeo!")
Neriman i Omer stižu kući. Svi joj žele dobrodošlicu. Šazije je zove snaho, djevojke strina, ali Ajlin šuti, i kaže samo "dobrodošla" na bakin nagovor. Njih dvoje kažu da imaju poklon za nju, izvedu je napolje, tamo je diiivan poni koji joj je Neriman izabrala. Mala samo kaže hvala, i ode u kuću. Posle Neriman čuje kad ona govori konju kako je lijep i drago joj je, al nije htjela da oni znaju. Kaže: "ja volim Neriman, ali ovo je ipak moja majka, nisam je dugo vidjela. Jesi li vidio kako je moj otac sretan? Nikad nije bio tako sretan." Naveče Neriman dođe u njenu sobu, kaže joj kakva je Fehime njoj bila maćeha, da ona neće biti takva i neće joj pokušavati biti majka, da mogu biti dobre prijateljice. Mala kaže: "Nisam ljuta na tebe. Ako je moj otac sretan i ja sam sretna. Izvini ako sam te povrijedila". Neriman je zagrli i poljubi.

Nastavak sutra. :mig:

rozzza
17.05.2012., 08:27
@ladyF hvala ti
ništa od onoga nije prikazano
neki djelići koji su kao isčupani iz konteksta
ipak sinoć je bilo bez špice i ponavljanja sve novo
pa se ipak imalo šta da gleda, što bi se reklo: bolje išta nego ništa.:mig:

ladyF
17.05.2012., 11:27
Meliha vidi na Nihalinom telefonu poruku, dogovor za kafu, sa „Harunom“.
Neriman se sprema za spavanje (naravno, još uvijek sama :D), Bulent je zove i kaže da moraju razgovarati istu noć, ali da niko ne zna. Ona mu kaže da uđe na zadnja vrata, ode u kuhinju, uzme čašu mlijeka i izađe i sjedne u baštu.
Omer sjedi u radnoj sobi, nešto piše, majka mu ulazi, kaže: ti radiš do kasno. On odgovara: ne, ovo radim iz zadovoljstva. Šazije: Šta radiš? Omer: Planiram vjenčanje. Šazije: Ko se ženi? Omer: Ja! (a ima kez od uvceta do uvceta :D)
Bulent dolazi do ograde gdje sjedi Neriman. Kaže joj da je htio s njom razgovarati posle prvog ročišta za razvod, ali nisu zato što to nije više imalo smisla jer se ona nije razvela. Ona pita kakve veze ima ta priča s mojim slučajem. On kaže da je voli, da se zaljubio u nju na prvi pogled i da ne može više tu tajnu da krije. On nema očekivanja i želi da ona bude sretna, ali morao je to da joj kaže.
Omer priča s majkom. Ona kaže da je izgledao kao da potpisuje smrtnu presudu kad se vjenčao sa Neriman :) On kaže da će napraviti veliku svadbu, ceremoniju, da će sutra pitati Neriman da se uda za njeg.
Suad se sprema za susret sa advokatom, ali ga u wc-u izbodu nožem u leđa.
Neriman ujutro silazi, Šazije kaže Omer te čeka u vrtu. Ona ide tamo, kaže mislila sam da danas sa Aylin puštamo zmaja. O: „to ćemo sutra, danas je proba“. Jedan zmaj je vezan sa 2 kanapa. On joj pruža jedan kanap i objašnjava kako da upravlja zmajem (ne prečvrsto, ne preslabo, ima tu malo više tema, nije samo zmaj tema ;) ). Onda joj pruži i drugi kanap i prsten sleti kad se dva kanapa sastave. On kaže: „Kako si preuzela zmaja hoćeš li tako preuzeti i moje srce? Hoćeš li se udati za mene za stvarno?“ :cerek:
Meliha je došla u kafić gdje treba Nihal da se sretne sa „Harunom“. Tada ulazi Dženk!
Doručkuju Šazije, Neriman, Omer, Seval i Murat! Ma nije Murat nego Munir :D Pričaju da će se ovo dvoje vjenčati. Munir i Seval takođe planiraju otići na put da se odmore. Munir uzima novine i svi na naslovnici vide sliku njega i Džejde.
Aylin je kod tetke, crta. Tetka kaže da ima iznenađenje za nju. Mala pita je li mama zvala. Tetka kaže: nije, uradila je puno više. Dvije potkoljenice ulaze u sobu i glas kaže: Aylin, kćeri, ja sam tvoja mama. (kraj epizode)

Ovo je bilo "ukratko" :) Ja ti ipak savjetujem da pogledaš ovaj dio, jer su neke stvari stvarno neprocjenjive :) Kako Omer "trese" glavom kad kaže da će da se ženi. I ona scena sa zmajevima, preeeeeekrasno! Samo su ovi producenti taaaako škrti! Pa nijedan mali cmok nam nisu dali, ni u obraz a kamoli šta više :( :503:

rozzza
17.05.2012., 19:54
@ladyF, svaka ti čast na ovome... evo večeras poslije reklama špica...
i šta reći: bolje čitati tebe, nego gledati.
a i ja sam pomislila, šta je sa poljupcima i slično? :503:

seeni
17.05.2012., 20:02
evo i mene, nisam ovih dana imala vremena pisati ovdje(konačno su mi počeli reklamirati jednu tursku seriju koju čekam 5 mjeseci pa sam bila zauzeta s time), ali i dalje gledam, čak i reprizu ako stignem. Počinju mi u seriji biti zanimljivi sporedni likovi, sestre i njihov Dženk, Munir i Džejda, pa čak i Nuvejra :facepalm: Nekako je ne mogu doživjeti kao zloću ipak je ova glumica glumila u 1001 noći mojoj prvoj turskoj ljubavi.
Večeras me Neriman nekako nervirala, previše je mirna, kao polumrtva, kao da se ne udaje, nigdje sreće na licu...ja razumijem da je ona doživjela traume mlada, ali sada joj se san ostvaruje ona onako "nikakva"..

ladyF :s lijepo pišeš

ladyF
17.05.2012., 21:04
Ma mogu da shvatim da zavisi od producentske kuće, a vjerovatno još više od tv koja prikazuje seriju/film, ali makar cmokić ali u obraz, u čelo, nešto, a ne ovako....doduše kad je zaprosi, pa zagrli, dobro mi je ono mirisanje njene kose :D al svejedno, makar nešto :D
Joj meni Nuvejre tj Melek u 1001 noć, nije mi ni tamo nešto "sjela", da tako kažem. Ne sviđa mi se glumica uopšte, nema veze ni s likom koji glumi, ne znam..... Al dobro..
Munir me juče iznervirao! Prvo govori bratu "ako ovo više ikad ponovim", a pođe da poljubi Džejdu na farmi! A sam već rekao da mu može biti kćerka. Pa daaaj!

rozzza
18.05.2012., 10:49
ladyF :s lijepo pišeš

slažem se i samo nastavi...:)

ha, kad će više to vjenčanje i šta će im djevojačko veče?
da, ona je hladna, uzdržana, ne znam u čemu je problem?

ladyF
18.05.2012., 11:26
Hvala za pohvale. Ne znam koliko ću stići pisati :) ali ono što propuste ja moram da nadoknadim, pa ću i vas "izvještavati".

Ni meni nije jasno KAKO će se PONOVO vjenčati, kad su već vjenčani? Ok obnavljanje zavjeta i to, ali kako će ovo - nije mi jasno :) A prosidba i djevojačko veče - ok, to kontam, da bude sve po tradiciji, da joj ne uskrate ništa :) A što je malo uzdržana..ne znam, rekla je već: ovo je sve ko igra. Ono "već sam udata", mada je sad "za stvarno", ko što on reče. Ne'm pojma! :)

rozzza
19.05.2012., 10:56
Hvala za pohvale. Ne znam koliko ću stići pisati :) ali ono što propuste ja moram da nadoknadim, pa ću i vas "izvještavati".

ok:)

Ni meni nije jasno KAKO će se PONOVO vjenčati, kad su već vjenčani? Ok obnavljanje zavjeta i to, ali kako će ovo - nije mi jasno :) A prosidba i djevojačko veče - ok, to kontam, da bude sve po tradiciji, da joj ne uskrate ništa :) A što je malo uzdržana..ne znam, rekla je već: ovo je sve ko igra. Ono "već sam udata", mada je sad "za stvarno", ko što on reče. Ne'm pojma! :)

ma nije ništa jasno, a usporeno, ne vidjesmo ni to djevojačko...:rolleyes:
do ponedjeljka stavljam sličice i dižem temu... :kava:

ladyF
19.05.2012., 15:13
Rozzzice, samo redaj sličice! Djevojačko nam ostaje da vidimo tek...ako nam se Pink smiluje! Postade tema samo kukanje na njih, ali fakat....

Ja sam odgledala do kraja 17-te epizode, i mogu vam reći da nas očekuju veoma zanimljive epizode. Čak štaviše...

SPOILER: vjenčanje će doći u pitanje!!

rozzza
20.05.2012., 09:15
Rozzzice, samo redaj sličice! Djevojačko nam ostaje da vidimo tek...ako nam se Pink smiluje! Postade tema samo kukanje na njih, ali fakat....

Ja sam odgledala do kraja 17-te epizode, i mogu vam reći da nas očekuju veoma zanimljive epizode. Čak štaviše...

SPOILER: vjenčanje će doći u pitanje!!

Uh, stalno o pinku, ali neizbježno je. Ja sam prije malo pogledala, pa mi se čini da je vjenčanje bilo tek u 18-toj, tako da ćemo se i to načekati...

Evo jedne fotke sa jednog vjenčanja, nije mi jasno...?

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/298685_271915142833848_190589940966369_1004804_425 222541_n.jpg

:confused:

ladyF
20.05.2012., 18:11
Rozzzi, mogu ti pojasniti ako želiš :) ali nećeš dugo čekati na ovo, pa bolje da odgledaš ;) ako želiš - rado ću ti prepričati. Ovdje, na pp, kako god hoćeš :D

rozzza
21.05.2012., 10:47
Rozzzi, mogu ti pojasniti ako želiš :) ali nećeš dugo čekati na ovo, pa bolje da odgledaš ;) ako želiš - rado ću ti prepričati. Ovdje, na pp, kako god hoćeš :D

ok, alo nemoj se mučiti, vidjećemo šta će večeras biti!?

ladyF
21.05.2012., 12:42
De vi meni recite kako se završilo u petak? Ja ne mogu da se sjetim šta je bilo zadnje?

seeni
21.05.2012., 19:35
Večeras nema serije??? :( počela sam čekajući seriju gledati i Indijce, a sad pustiše poslije Kursadžije :mad:

ladyF ne sjećam se gdje je završilo :misli: mada sam gledala i reprizu danas :facepalm:

ladyF
21.05.2012., 20:04
Ne mogu da vjerujem!!! Sad sam pregledala program za cijelu sedmicu: Gospođica je na programu samo danas u 14h, dakle repriza od petka, i u petak u 14h!! :mad: Pa nisu normalni! Rade isto što i sa serijom "La Fuerza del Destino"! Da barem imaju neki program, ili da je neka Liga ili nešto pa da shvatim, ali umjesto Gospođice Kursadžije i slične gluposti! :504: Majke mi, odgledaću na turskom, pa šta skontam skontam, a ako kad prikažu i oni, pogledaću. Ako ste još za, da odgledamo epizodu po epizodu, pa da ovdje prokomentarišemo šta smo skontale - ja sam za.

rozzza
22.05.2012., 09:26
Sve je moguće, neke su serije nestale, neke su prebacivane u drugi termin, tako je bilo i sa "Polje lala". Pogledajmo danad u 2, u najboljem slučaju možda su joj promijenili termin. :(

Ako ne bude, gledaćemo na netu...
@ladyF ti slobodno piši što vidiš i skontaš...:kava:

rozzza
23.05.2012., 08:34
ha, čekaćemo i taj petak...:mad:

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/p480x480/431527_383821311646002_122596111101858_1399977_117 4103521_n.jpg

Emre Öncü Photograpy - koji/a fotka najveće turske zvijezde

ladyF
23.05.2012., 14:23
Ja sam ovih dana u nekoj frci, pa nikako da pogledam šta je u 15-toj epizodi, onaj dio koji nismo gledali. Jeste da sam ranije odgledala, al sad po sjećanju pojma nemam. Čim stignem - pogledam i pišem vam. Rozzzi, očekujem još sličica :)

rozzza
23.05.2012., 15:57
ok, evo nekih...

http://www.ressim.net/61/upload/f4b0081c.jpg

http://ressim.net/s/upload/dc96f454.jpg

http://ressim.net/s/upload/361e8a0e.jpg

Cansu Tosun, slatka mala dama :p

Nadija Bazinga
23.05.2012., 17:30
Pozzz! :)

I ja sam počela gledati seriju i onda je nema... :503:

Ovo je prvi put da pratim na Pinku pa ne znam kako kod njih ide to premiještanje serija... Ali pretjerivali su sa ponavljanjem prikazanog zaista...

U početku nisam mogla naći temu na forumu i sad je nađoh kada serije nema...

Ipak mi je drago da sam pronašla još zainteresiranih za ovu seriju. :D

ladyF
23.05.2012., 22:54
Pozzz! :)

I ja sam počela gledati seriju i onda je nema... :503:

Ovo je prvi put da pratim na Pinku pa ne znam kako kod njih ide to premiještanje serija... Ali pretjerivali su sa ponavljanjem prikazanog zaista...

U početku nisam mogla naći temu na forumu i sad je nađoh kada serije nema...

Ipak mi je drago da sam pronašla još zainteresiranih za ovu seriju. :D

Dobrodošla! :) Ne brini se, neće tema da zamre! Pink zna da jako zeza sa serijama, ili ih nestane bez objašnjenja, ili puste nakon par mjeseci...neobjašnjivo! Mi ćemo gledati na netu, imaš sve linkove na prethodnim stranicama, a staviću ih i ja ispod, pa ćemo ovdje raspravljati šta smo skontale :D

http://en.viki.com/channels/3440/videos - ovdje imaš sa prevodom na naš do 16,17-te epizode.

http://www.youtube.com/watch?v=qHt-MQOhjl4

rozzza
24.05.2012., 09:02
@Nadija Bazinga, dobrodošlica i od mene...

samo nas prati, sad smo jači, pobijedićemo mi pink :rofl:

do sutra... :kava:

Nadija Bazinga
24.05.2012., 14:01
Hvala za dobrodošlicu i hvala za linkove! :)

Ja nisam gledala ništa dalje nego što je bilo na Pinku... Prvo da vidim koliko vi ovdje idete unaprijed. :mig:

ladyF
24.05.2012., 14:33
Nismo ni mi dalje unaprijed otišle. Još uvijek.

Hahahaha pogledajte ovo. Najava programa za sutra:

13:55 Gospođica
14:00 Kursadžije

??? Ko je ovdje lud? :confused:

Ni u najavi za tri dana naredne sedmice (koliko ima najave programa) Gospođice nema!

rozzza
25.05.2012., 09:25
Stvarno nema!:503:

Šta sad?

Da se bunimo, briga njih... šta predlažete? :confused:

ladyF
25.05.2012., 13:34
Pojma nemam! :503:
Ja sam malo pogriješila, nisu stali na 15-toj, nego na 16-toj epizodi. Dakle, ko gleda na Vikiju, stali su na 16-toj epizodi, 4-ti dio, minuta 6. Odgledala sam sinoć ostatak 16-te, nekih 30 minuta dakle, u toku dana ću ispisati šta je bilo. A hvala Bogu za ovu epizodu ima prevod na Vikiju.
Što se tiče Pinka - više i ne očekujem da će početi. Vjerovatno će je pustiti nekad kasnije, za par sedmica, mjesec-dva, kao i La Fuerza del Destino. Ali je ne mogu do tad čekati, 1. iz razloga odmora i rodbinskih posjeta, 2. sve ću do tada zaboraviti!
Btw, sinoć mama gleda Lišće, a ja u sobi pa malo pogledam. Kako mi je počeo g.Ali ići na živce sinoć! Malo je naporan tamo, pa sam rekla: malo ohladi, zamrziću te bez potrebe! :lol: Tako da neću više gledati ni usput, jedno što će mi fakat omrznuti, drugo što ne mogu nikako da se koncentrišem koji je koji lik! Odnosno ne da ne znam koji je, nego se naviknem na jednog (koji mi je drag), pa onda gledaj drugog (koji baš i nije), pa se opet vrati na prvog....:rolleyes: Jedva sam se posle prešaltala, kad sam pustila Gospođicu. Ali mu moram odati priznanje. Čak i da nije frizura različita, samo kad facu pogledaš odmah vidiš da je drugi lik, druga osoba, što znači da je izuzetno dobar glumac!
Udavih ja vas, a kao žurim! :eek: Čujemo se posle ;)

Nadija Bazinga
25.05.2012., 14:31
Allah korusun! :503: Nisu normalni... prekinut mi kad sam se zainteresirala...

Pokušala sam gledati na netu ali bez prevoda ne ide (engleski ne znam kao ni turski).

Šta sad da radim?! :504:

ladyF
25.05.2012., 15:37
Allah korusun! :503: Nisu normalni... prekinut mi kad sam se zainteresirala...

Pokušala sam gledati na netu ali bez prevoda ne ide (engleski ne znam kao ni turski).

Šta sad da radim?! :504:

Ne znaš turski? A koja je ovo prva rečenica gore? :rofl: Ne znamo ni mi turski, bar ja ne znam, a mislim ni ostale "kolegice po seriji" :D al kako je krenulo naučićemo. Gledaću na turskom, pa šta skontam. Nakon toliko serija koliko sam odgledala (svih produkcija i jezika), neće biti teško pretpostaviti šta se dešava. :D

PS sumnjam da je ova serija rađena po knjizi, pa možda i tako nešto uspijemo, al to dok provjerim javim.

ladyF
25.05.2012., 18:50
Dakle, krećemo :) Ali prije nego počnem, molba za Rozzzi: ubaci nam koju sličicu nakon mog teksta, iz ove epizode, da upotpunimo ugođaj :).

Stali smo (ako ne griješim) kod sljedećeg: Omer dolazi kući, nalazi Neriman na terasi, ona mu kaže da joj je bilo drago što joj je rekao sve one lijepe riječi preko telefona, pita ga je li šetao sa Aylin, on kaže da, onda mu ona pokaže kako teku pripreme za vjenčanje.
Bulent dovlači strica Feriduna kući, pita ga da odu negdje zajedno tu noć (to veče je djevojačko veče Neriman), stric kaže da ga je Omer pozvao na farmu, tamo će biti muškarci (momačko veče :D).
Fehima se oblači da ide na djevojačko veče i tjera i Džejdu da se sredi i da idu tamo.
Neriman i Feridun spremni čekaju dadilju da siđe. Ona silazi, frizura, šminka, sređena, ko bombonica (Feridun je fino odmjerio :D). Neriman je u divnoj ljubičastoj kratkoj haljini, prekrasna!
Seval se sprema za djevojačko. Kćerke je zafrkavaju kako dobro izgleda, i poslije javljaju ocu da je ona malo manje ljuta i da može doći tu noć, poslije zabave, da se pokuša pomiriti s njom.
Nuvejre razgovara sa sestrom. Sestra je upozorava da ne radi ništa što će povrijediti Aylin, i da Omer voli Neriman. Nuvejre kaže da zna da on voli Neriman, ali ona je njegova prva ljubav, to se ne zaboravlja, a ona sve to radi radi kćerke, da usreći kćerku (da, kako da ne! A ne radi to zato što ju je Nihat ostavio!!!). Prije toga je na papir zapisala Dora ...... Neriman 14h.
Bulent je pijan, pored nekog mosta, zaustavlja taksi i kaže taksisti da vozi na farmu Feritzadeovih.
U vili je djevojačko veče počelo. Gosti dolaze, Šahzije ih dočekuje. Jedna od gošći prebacuje Šazije odkud sad djevojačko, kad su se davno uzeli. Šahzije kaže da tad nisu imali vremena, a sad je njena snaha to poželjela, pa hoće da joj ispuni želju. Ova nastavlja: „To će zaustaviti tračeve. Priča se da je ovaj brak bio rješavanje duga.“ Šazije naravno negira. Munirove kćerke dolaze na zabavu (koja se održava pored bazena) a ista ta baba pita Melihu: „Je li ti majka tu, zar nije napustila kuću? Kad bih mogla da je vidim...“ da bi se uvjerila da je tu. Meliha kaže da je Seval gore i priprema snahu. Silaze Neriman i Seval, Neriman u divnoj tradicionalnoj haljini. Neriman želi svima dobrodošlicu, a Nevres natjera Seval da pleše, da je ona snaha, njoj pripada prva runda. Neriman i Seval plešu. U tom trenutku dolaze Fehime i Džejda. Seval ode u kuću, a Fehime tjera Džejdu da „pleše sa sestrom“. Šahzije ubjeđuje Seval da se vrati na zabavu, njoj nije jasno kakvi su to ljudi da tek tako bez imalo obraza i stida dolaze.
Na farmu stiže Bulent, pijan, čestita Omeru slavlje, Omer mu poželi dobrodošlicu. Bulent ga optužuje da je uspio konačno da prevari Neriman. Omer kaže da voli Neriman, a Bulent da on voli samo Nerimanin novac. Omer ga udari bokserom, da ovaj zamalo padne! Zaustave ih, Feridun odvede Bulenta.
Na zabavi Neriman sjedi, pokrivena crvenim velom, a djevojke plešu okolo nje i pjevaju. Fehime priča sa Šahzije, kako je ona odgojila Neriman, kako je dobar posao napravila, itd. Tada joj zazvoni telefon, kratko razgovara i kaže kako mora ići. Kaže Džejdi da ona mora ići, uzeće auto, a Džejda da se vrati taksijem.

ladyF
25.05.2012., 20:37
Feridun se vratio na farmu, nakon što je odveo Bulenta. Tamo zatiče samo Omera. Izvinjava se u ime Bulenta, kaže da čovjek sebe ne može kontrolisati nakon što popije, a Bulent samo želi da zaštiti Neriman. Omer kaže da je Bulent zaljubljen u nju, da on to sumnja odavno, pokušao je da to spriječi, ali Bulent to nije shvatio. I još kaže da oni više ne mogu sarađivati sa Bulentom, te da Feridun to sredi.
Seval izlazi iz kuće, ispred kuće je Munir pored auta, pijan (nije mi jasno kako je ovako pijan uspio da se doveze do kuće bez problema). Ona kaže: ako si došao po Džejdu unutra je, ili da ti je ja pozovem? Njemu ništa nije jasno i kaže da je došao da se pomire, da su mu djevojke javile. Kaže da će ispraviti sve, a Seval ga pita da li je ikad do sad to uspio. Munir kaže da ne može živjeti bez nje, a ona mu odgovori da se počne navikavati na to i vrati se u kuću.
Fehime se sastala sa Bekirom, on kaže da je plan pošao po zlu (ubistvo Suata), da mu je sad pojačana zaštita, ali čim malo popusti da će dovršiti posao. Fehime kaže da se plan promijenio, i da joj je sad potreban živ.
Iz vile izlazi Džejda, kaže da je čula razgovor, žao joj je što se tako desilo, nije joj to bila namjera, majka ju je natjerala da dođe i moli Munira da je odvede kući, jer joj je majka otišla autom.

Nadija Bazinga
25.05.2012., 21:55
Ne znaš turski? A koja je ovo prva rečenica gore? :rofl: Ne znamo ni mi turski, bar ja ne znam, a mislim ni ostale "kolegice po seriji" :D al kako je krenulo naučićemo. Gledaću na turskom, pa šta skontam. Nakon toliko serija koliko sam odgledala (svih produkcija i jezika), neće biti teško pretpostaviti šta se dešava. :D

PS sumnjam da je ova serija rađena po knjizi, pa možda i tako nešto uspijemo, al to dok provjerim javim.

Poslije mnogobrojnih ponavljanja scena na Pinku, repriza i repriza repriza - odjednom samo sliku imam...
Nagli mi prelaz... :D

Eto moram na privikavanje sadašnjim okolnostima. :D

A Kursadžije - koliko epizoda toga ima??? Nikad nisam gledala.

ladyF
25.05.2012., 22:27
A Kursadžije - koliko epizoda toga ima??? Nikad nisam gledala.

Žao mi je što te moram razočarati, ali Kursadžije nisu serija u standardnom smislu. To je njihov projekat, i najčešće ih puštaju u pauzama između emisija (po 5-10 min), ili kad nemaju ništa pametnije da puste. A danas su u 14h (kada inače ide repriza Gospođice) pustili seriju koja počinje u 15h, i išla je do 16h, dakle dvije epizode. Zašto - ko zna!

sadece
25.05.2012., 23:28
Cao svima! Nadam se da na ovom forumu i za mene ima mjesta! :p E ovako ja znam Turski! Mislim studiram u Istanbulu tako da ne pravim razliku izmedju Bosanskog kao maternjeg i Turskog kojeg sam prihvatila! Sad sam trenutno u Bosni! Jako volim Barisa jedan od mojih najdrazi glumaca i moram se pohvaliti da sam ga iz velikog daleka vidjela :) ali naravno kao i svaki glumac ( zamaskiran kada idi ulicom ). :( Kontam da vidim ima li sta novo o njemu i izbaci mi ovaj forum! Inace javljala sam se davno curama na temu Kenan Imirzioglu i Cansu Dere. Seriju Kucuk Hanim.. sam gledala na trt, serija se tamo prikazivala na tom kanalu ali zbog obaveza nisam svaku epizodu gledala ali uvijek bi se nadji neko ko bi prepricaj! Nazalost epizoda nakon sto Bulent predlozi da se Neriman i Omer ponovno vjencaju i da svom sinu kazu istinu tj. da mu je otac Omer dalje nisam gledala pocela je raja iz internata ( inace zivim u internatu ) gledati nesto dr. u istom terminu mislim znam kraj serije ali ako bi mi ko od vas mogao reci gdje da nadjem epizode ali da su cijele i da su fino poredane bila bi jako zahvalana! Malo mi je dosadno! :( Jer ovdje nije kao tamo jos ako si davno otisaoooo :(
P.S Malo sam se raspisala nadam se da nije problem i naravno ostajem u Bosni jos nekih 15 dana sve sto vam trebam pitajte slobodno ( o seriji, Cansu, Barisu o nekom drugom, o zivotu tamo i bla,bla potrudim se da odgovorima ) :)

ladyF
25.05.2012., 23:59
Jes! Jes jes jes!!! :jumping:
Kao prvo dobro nam došla! A radujem se iz dva razloga: što nam dolaze nove curke na temu (konačno :)), i što znaš turski!!
Postaviću ti linkove, a ti onda imaš zadatak da nam fino prepričaš dešavanja! :rofl: Ne moraš sve, ali od 17-18 pa do kraja - da :) Šalim se ja malo, ne moraš, ali eto mi smo izgleda prisiljene gledati na turskom (koji će i nama uskoro postati vrlo blizak :lol:), pa ćeš nam ti dopuniti naše nedoumice. A ako imaš vremena slobodno piši koliko hoćeš i možeš. Samo...ako može...nek pisanje ide redom (mi smo sad na 16-toj ep.).
I mi smo oduševljene Barisom i njegovim glumačkim umijećem, a bome i sa Cansu, pogotovo znajući (bar tako Google kaže) da joj je to prva uloga. Ja bih recimo voljela da nam napišeš nešto više o njima dvome, tipa šta rade, gdje je glumio, i tako neke stvari, jer se jako malo može naći na netu, a i što sam našla na turskom je, pa nemam koristi od tog :(.
Do sljedećih postova, još jednom dobrodošla! :cheer:

http://en.viki.com/channels/3440/videos - ovdje imaš sa prevodom na naš do 16,17-te epizode.

http://www.youtube.com/watch?v=qHt-MQOhjl4

ladyF
26.05.2012., 00:17
Munir kaže da to nije dobra ideja, ona ga moli da bar nazove taksi za nju.
Jutro....Omer je u kancelariji, Nuvejre ga zove da se nađu da razgovaraju o Aylin i njenom prihvatanju te situacije. On ne želi da je vidi, kao: razgovaraju i tako (telefonom), ali ona kaže kako je neka doktorica je savjetovala pa ona treba „te savjete da prenese Omeru, a posle toga se ne moraju nikad više vidjeti“. Dogovore sastanak.
Neriman prima poziv iz slastičarnice, zovu je da potvrde sastanak, da ona izabere svadbenu tortu. Ona potvrdi i krene tamo. Poziva i Omera da ide s njom, ali on kaže da ima poslovni sastanak. U toku razgovora joj kaže „moja ljubavi“, ona kaže da obožava tu riječ.
Fehime zove Džejdu, ali je nedostupna. U tom trenutku Džejda silazi niz stepenice na farmi Feritzadeovih, u Munirovoj košulji, a on sjedi za stolom! On je moli da se obuče, kaže da će joj pozvati taksi. Ona se ljuti, kaže zašto si onda ovo uradio sinoć, to si trebao sinoć uraditi (pozvati taksi) i odlazi nazad uz stepenice.
Bulent dolazi kod Feriduna u kancelariju, izvinjava se za sinoć, ali Feridun mu saopštava da više ne može raditi tu, da će raditi kod nekog njegovog prijatelja. Bulent ga pita: sad si na njegovoj strani? Feridun mu odgovori da nema strana, da to nije rat, da je „taj čovjek“ Nerimanin muž i njegov šef, i da to nije smio uraditi.
Dženk i mala (je li Nihal se zove? Zaboravila sam već imena :( ) su u kafiću, ona ga moli da ostavi njenu sestru, on kaže da će je ostaviti, Dženk pita: kad ćeš joj reći da me voliš? Ona šuti. On je gleda, kaže: zar nisi zaljubljena? Nihal: ti si lud. Dženk: lud sam, lud sam za tobom.
Omer dolazi na mjesto sastanka sa Nuvejrom, to je slastičarna. Nervozan je, vrti se na stolici i samo želi da ona počne pričati to zbog čega ga je zvala. A ona stalno zavlači i razvlači, bocka ga i smješka se: ona ne zna da si ovdje, zato si tako nervozan, uvijek si bio napet. Neriman ulazi u slastičarnu. Nuvejre je vidi, uzima Omera za ruke (koji je okrenut leđima prema vratima) i kaže mu da mu želi sreću sa Neriman. Nerimanina prijateljica ugleda Omera, kaže joj, Neriman kaže: Omere, i priđe im. On se trzne, izvuče ruke, a Nuvejra prilazi Neriman i kaže: Dobra osoba se pojavi kad se o njoj priča. Ja sam Omerova bivša žena, Nuvejre.

Kraj 16-te epizode, kraj prve sezone.

rozzza
26.05.2012., 08:47
@sadece, dobrodošla... i prihvati se posla :)

@ladyF, a tebi još jednom svaka čast, samo tako nastavi, ali obavezno uvijek napiši koja je epizoda...

a ja ću potražiti odgovarajuće slike...:kava:

ladyF
26.05.2012., 09:43
@sadece, dobrodošla... i prihvati se posla :)

@ladyF, a tebi još jednom svaka čast, samo tako nastavi, ali obavezno uvijek napiši koja je epizoda...

a ja ću potražiti odgovarajuće slike...:kava:

Ovo što sam pisala juče je zadnja trećina, zadnjih pola sata 16-te epizode. Na temi Cansu Tosun na FB (http://www.facebook.com/bkmcansutosun) su slike baš poredane po epizodama. Mislim čak da pored većine stoji iz koje je epizode.

Nadija Bazinga
26.05.2012., 10:39
Cao svima! Nadam se da na ovom forumu i za mene ima mjesta! :p E ovako ja znam Turski! Mislim studiram u Istanbulu tako da ne pravim razliku izmedju Bosanskog kao maternjeg i Turskog kojeg sam prihvatila!

Hoşgeldiniz Sadece! :)

Kao što Lady F reče, drago mi je da nas je više, a takođe što znaš turski.

Ja sam pokušala naučiti turski. Kupila sam i gramatiku, ali nisam baš odmakla dalje od čitanja i uobičajenih fraza. :rofl:

Pošto si rekla da te možemo pitati o životu u Turskoj - mene zanima jedna stvar: Zašto Turci stavljaju prst u usta kad se prepadnu? To sam vidjela u mnogim serijama.

rozzza
26.05.2012., 11:10
Ovo što sam pisala juče je zadnja trećina, zadnjih pola sata 16-te epizode. Na temi Cansu Tosun na FB (http://www.facebook.com/bkmcansutosun) su slike baš poredane po epizodama. Mislim čak da pored većine stoji iz koje je epizode.

nisu sve, tako da pretpostavljam da je ova sa djevojačke večeri...

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/249549_158897160842603_10364_n.jpg

idem i ja da gledam na netu... vikend, kiša...:(

Nadija Bazinga
26.05.2012., 11:15
idem i ja da gledam na netu... vikend, kiša...:(

Nemoj previše unaprijed... :D

rozzza
26.05.2012., 11:23
Nemoj previše unaprijed... :D

neću... evo slika prilično unazad da imamo kontinuitet :)

djevojačkoj večeri prethodile su ove!?

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/230461_154051117993874_6760985_n.jpg
slika 1.
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/228650_154051194660533_8301203_n.jpg
slika 2.
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/225195_154051217993864_137751386290514_308215_5060 649_n.jpg
slika 3.

prva je poznata... sa suda kad sa se trebali razvesti...
a ostale dvije? :confused:

ladyF
26.05.2012., 11:39
1. Sa prvog ročišta, kad Omer kaže da ne želi da se razvede.
2. Omer je dolazio da potpiše neke papire, rekli su mu da Neriman nije tu, ali ona se ustvari sakrila. Ova slika je nakon što je Omer otišao.
3. Nakon potražnje za kućom koju je Neriman imala namjeru kupiti/iznajmiti. Omer ih je pratio s prozora i "slučajno" došao tu. (druga slika je noć tog istog dana)

PS joj jesam ponosna na sebe :D hahahaha :lol:

Nadija, nemoj pokušavati preko riječnika i gramatike, tako ćeš teško naučiti jezik. Dooobro otvori uši kad gledaš neku seriju/film, bilo koji jezik da je u pitanju, i povezuj prevod sa riječima. Tako je najlakše savladati jezik. Bilo koji.

PS 2 preko vikenda odgledajte 17-tu epizodu, pa da u ponedjeljak komentarišemo ;)

rozzza
26.05.2012., 12:16
... Neriman ulazi u slastičarnu. Nuvejre je vidi, uzima Omera za ruke (koji je okrenut leđima prema vratima) i kaže mu da mu želi sreću sa Neriman. Nerimanina prijateljica ugleda Omera, kaže joj, Neriman kaže: Omere, i priđe im. On se trzne, izvuče ruke, a Nuvejra prilazi Neriman i kaže: Dobra osoba se pojavi kad se o njoj priča. Ja sam Omerova bivša žena, Nuvejre.

Kraj 16-te epizode, kraj prve sezone.

Super, odgledala sam ovo... dosta mi je pomoglo ovo što si napisala...
važi za 17-tu, sutra cu je odgledati i pišemo i čitamo u ponedjeljak...
a i slike ću opet pogledati... evo nešto i za pink... :mikrocerek:

ladyF
26.05.2012., 16:32
Neka vas ne zbuni kao što je mene maloprije, na Vikiju je 17-ta epizoda cijela (1:30h) u jednom komadu, prvom. I ima prevod. Link:

http://en.viki.com/channels/3440/videos/51917/1

rozzza
26.05.2012., 17:27
Neka vas ne zbuni kao što je mene maloprije, na Vikiju je 17-ta epizoda cijela (1:30h) u jednom komadu, prvom. I ima prevod. Link:

http://en.viki.com/channels/3440/videos/51917/1

Da, ali prevod samo malo na početku, bar kod mene!? :eek:

ladyF
26.05.2012., 17:33
Da, ali prevod samo malo na početku, bar kod mene!? :eek:

Jeste, samo na početku! :( Ostatak ćemo da nagađamo, dok nam Sadece ne razjasni.

Nadija Bazinga
27.05.2012., 12:52
Danas na pregledu programa vidim da je Gospođica bila od 7 i 15 do 12 sati? Je li neko gledao? Ne znam je li samo pisalo ili je zaista bila serija. :confused:

Najavljuju uskoro na Pinku u 20 sati neki indijsku seriju Kukavica - znači ništa od Gospođice u tom terminu. :504:

Ne mogu uganjati prevod nikako...:503:

Ništa lijepo nemam za reći... :rofl:

rozzza
28.05.2012., 08:44
Evo ovako... odgledala sam još u subotu 17-tu, ali osim samog početka, ostalo bez prevoda... nešto sam skontala, ali ipak... očekujem da nam LadyF ispriča ili neko prevede, pa bih ja stavila i odgovarajuće slike... Inače, malo sam virnula i početak 18-te, ne bi li više pao poljubac i vidjeh jedan leteci kisić... :Placebo:

I to bi bilo sve što mogu reći... ako ovo ne ode, neka gleda svak za sebe ako mu se da?

pozzz :kava:

Nadija Bazinga
28.05.2012., 11:56
Evo ovako... odgledala sam još u subotu 17-tu, ali osim samog početka, ostalo bez prevoda... nešto sam skontala, ali ipak... očekujem da nam LadyF ispriča ili neko prevede, pa bih ja stavila i odgovarajuće slike... Inače, malo sam virnula i početak 18-te, ne bi li više pao poljubac i vidjeh jedan leteci kisić... :Placebo:

I to bi bilo sve što mogu reći... ako ovo ne ode, neka gleda svak za sebe ako mu se da?

pozzz :kava:

I ja sam odgledala 17. epizodu. Nisu mi jasne stvari oko Aylin:
1. Šta Nuvejra kaže Neriman za Aylin pa ona plače?
2. Šta Aylin kaže Neriman u bolnici?

I na kraju nisam razumjela kakav papir je Nuvejra donijela??? :confused:

Ja bih voljela da gledamo "zajedno" jer je to jedini način da bolje razumijem uz vašu pomoć... :mig:

ladyF
28.05.2012., 14:45
Očitala mi se cijela epizoda i sad zeznem sve i krene od početka! :503: Već sam odgledala ovu epizodu prije 7-10 dana, al moram makar malo pregledati opet, jer se ne sjećam šta je bilo.

Na početku ste vidjele, rasprava između Omera i Neriman, tu i nema nešto posebno. Onda ona dolazi kući, želi da bude sama, gleda vjenčanicu i plače.

Kako sporo očitava! :504: Javiću se posle s ostatkom. To što pitaš šta je Nuvejra rekla Neriman, pa pretpostavljam da je ucjenjuje djevojčicom, kao da bi djevojčica imala stabilan dom, oba roditelja zajedno, itd, te priče. Šta joj je mala rekla - ne mogu da se sjetim, to pišem kasnije. A ja pretpostavljam da je Nuvejra donijela zahtjev za starateljstvo nad Aylin. Jer nema nikakav drugi zakonski akt koji ona može da provede. Razvedeni su, nema pravo ni da im zaustavi vjenčanje, ni da traži imovinu, ništa. Jedino što može je da traži starateljstvo nad malom. A Bulent je ispao ... samo takvo! Valjda kad nekog voliš želiš da taj neko bude sretan, a ne da mu razaraš brak!

Edit: i ja bih voljela da pratimo zajedno, tako ćemo jedino skontati :)

ladyF
28.05.2012., 18:24
17-ta epizoda

Omer i Neriman raspravljaju, ona kaže slagao si me, on kaže rekla mi je da je ovo zadnji put da se vidimo. Neriman odlazi, dolazi kući, želi da bude sama, gleda vjenčanicu i plače.
Munir raspravlja sa Džejdom, ona želi vezu, ali on ne.
Fehime saznaje da je Bulent otpušten, pokušava da ga pridobije na svoju stranu ali Bulent to odbija. Sekretarica joj kaže da je načula da je otpušten jer se miješao u vezu Neriman i Omera (dakle, zaljubljen je).
Neriman kaže dadilji da joj Omer i dalje laže u vezi sa Nuvejre i da on nju još voli.
Munir poziva Seval, želi da razgovara s njom (o pomirenju), ona mu kaže da želi razvod.
Fehime dolazi kući, pita Džejdu gdje je bila prethodnu noć, ona odgovara: nije tvoj posao.

Dalje nažalost nema prevoda, pa su sve naredne riječi ustvari pretpostavke, zasnovane na iskustvu desetina sapunica :D

Fehime govori Džejdi da je „ona budala Bulent otpušten iz firme, izgleda zato što je zaljubljen u Neriman“. Dalje se nešto raspravljaju, pretpostavljam da Fehime želi to da iskoristi, a Džejda se protivi ne videći svrhu toga. Džejda odlazi iz sobe.
Neriman je u Feridunovoj bašti, plačna. Zvoni joj telefon, skriven broj.
 Zdravo Neriman, Nuvejre je. Znam da me ne želiš čuti/vidjeti, ali moramo razgovarati.
 Odakle vam moj broj?
Dalje mislim da Nuvejre kaže da je preko Aylin dobila broj telefona. Pokušava da je nagovori da se vide, da popiju kafu zajedno i da (pretp.) razgovaraju o cijeloj toj situaciji. Neriman ne želi, ali je ova na kraju ubijedi.
Nuvejrina sestra je čula razgovor, kritikuje sestru što to radi, podsjeća je na Aylin (vjerovatno zato što će se Aylin naći u sredini svega i najviše patiti), mislim da je nagovara da zaboravi na sve i da živi svoj život.
Šazije razgovara sa nekom ženom, oko vjenčanja vjerovatno, možda je organizatorica vjenčanja. U tom trenu ulazi Omer, Šazije mu objašnjava ko je gospođa i pita ga želi li da im se pridruži. Omer kaže: ne večeras, jako sam umoran. Idem (leći). Laku noć.

rozzza
29.05.2012., 08:28
@ladyF, hvala ti na trudu,:) ali...
ovu epizidu i nešto kontam jer radnja nije otišla daleko, ali dalje je besmisleno, bar meni koja ne znam turski jezik... juče sam pinku napisala mail, da bar obavijeste gledatelje šta je sa serijom i hoće li je uopšte više prikazivati...
ne bi bilo loše da im i vi napišete nešto da se uvjere da nas ima još koji smo razočarani što je dalje ne možemo pratiti. :(

ladyF
30.05.2012., 19:45
Rozzza, jesi li dobila bilo kakav odgovor od njih? Mada ne vjerujem da će se toliko potruditi, ali eto...

Uspjela sam i ja danas odgledati 17-tu bez prekida, juče je bilo katastrofa, da li do mreže ili nečeg drugog, ma nije ni važno. Elem, i mene zanima šta je Nuvejre napričala Neriman kad su bile u onom restoranu, šta su pričali u bolnici i šta su pričali Omer i Nuvejre kad su došli kod Neriman i Feriduna (znam poentu, al baš me interesuju detalji). Ako sam dobro razumjela, kad je Omer vidio papir i došao Nuvejre na vrata, ona mu je između ostalog rekla da se vratila zbog njeg i da ga još voli! :503:

Koliko sam ja shvatila ono što su pričali (dobro, neću pitati očigledne stvari), Aylin je Omeru rekla da neće da dođe na vjenčanje, a on njoj da nju voli najviše na svijetu i da je ona njegova duša i njegova jedina, i da se to vjenčanjem neće promijeniti.
Mala kad je došla kod Nuvejre pitala ju je da li ide negdje (to sam prilično dobro skontala), ona je rekla da, i da će Aylin ići s njom. Mala je bila tužna jer nema tako lijepu haljinu, ova kaže da je lijepa svakako. I kad je Nuv. rekla da ide na Omerovo vjenčanje, Aylin je rekla da je ne razumije, zašto ide tamo kad se on ženi drugom, a Nuv. kaže "ti se ništa ne brini". Još je nešto rekla, al to nisam skontala.
Eh da, kad su sjedili pored bazena pa krenuli, mislim da je Neriman tjerala Omera da ide brici/berberu, pa su se njih dvojica posle smijali kako je već počela da mu naređuje :rofl:
Takođe, ako sam dobro skontala, onaj "Harun" je rekao Melihi da su Nihal i Dženk zaljubljeni.
Za papir koji Nuvejre donosi na vjenčanje sam već pisala, pretpostavljam da je to zahtjev za starateljstvo.

rozzza
31.05.2012., 09:15
ladyF, nema teorije da oni nekom odgovore :mad:
prošle sam godine zvala telefonom jer su epizodu neke serije ponavljali i kad sam im rekla, ono jao, stvarno, reklo bi se sad će oni to popraviti, ma jok, ništa. :flop: tako da nema pomoći... možda nastave na jesen, tako su i Nasljeđe jedne dame, prekidali i nastavljali?

rozzza
02.06.2012., 09:13
http://www.atasehirweb.com/images/haberler/kucuk_hanimefendi_finale_kaldi_h8817.jpg

Evo jedna sličica, da održimo temu, kažu: nada poslednja umire.

pozzz:kava:

ladyF
02.06.2012., 21:33
Nisam ni sumnjala da neće odgovoriti, ali eto...postavljaj ti nama sličice Rozzza, tu smo, ne idemo nikud. Ja ću definitivno odgledati ovako, pa kako god. Počela sam gledati 18-tu epizodu, al samo sam malo odgledala pa ne bih sad pisala o tome. Sadeceeeee, di siiii? :)

rozzza
03.06.2012., 08:32
Nisam ni sumnjala da neće odgovoriti, ali eto...postavljaj ti nama sličice Rozzza, tu smo, ne idemo nikud. Ja ću definitivno odgledati ovako, pa kako god. Počela sam gledati 18-tu epizodu, al samo sam malo odgledala pa ne bih sad pisala o tome. Sadeceeeee, di siiii? :)

Hoću, hoću, ja sam jutarnja smjena :kava:
a ti vidim večernja, pa ćemo dežurati... :rofl:
i nije nas izdao samo pink, nego i još neki ::lol:
(šalim se)

sadece
03.06.2012., 14:03
Evo me! Znam da je napokon ali sam imala velikih obaveza! Vidite cure vi mene malo zbunjujete :durica: ! Ali dobro! Ovako kao prvo za jezik turski je jako tezak za nauciti kada nisi svaki dan s ljudima koji pricaju isti.. gramatika je skakljiva cesto nisi siguran sta jest, sta nije! :( Nadija Bazinga to za prst to jedan od njihovih obicaja ( ono cisto malo se stipnes da dodjes kao sebi ) :p Ali to je nista kakvih oni sve jos imaju besmislica! :p Ja cu da vas upoznam s cijelom serijom, ukratko i informativno, a potom ako neke dijelove niste mogle da skontate iz konteksta prevest cu! :) Nadam se da je to uredu!
Neriman i Omer se vjencaju! Polazim od toga! Nuveyre stvara probleme! Zloca! Dobiva starateljstvo nad Aylin! Omer otima Aylin! Poziva Neriman i oni borave na imanju nekoliko dana! Omera trazi policija! Nuveyre ga prijavljuju i krivi za otmicu! Omer ima namjeru zajedno sa Neriman i Aylin otici mslim da je rijec o Italiji! Aylin i Neriman se malo sprijatelje ali Aylin nedostaje mama! Da Omer ne bi zavrsio u zatvoru Neriman vraca Aylin Nuveyre! Omer se ljuti na nju, ona je tuzna! Kada se pomire Neriman cuje razgovor izmedju Omera i njegovog brata! Naime, Nuveyre je Omeru dala da bira Neriman ili Aylin ( ona misli otici sa Aylin u inostranstvo) Omer je unisten! Zali se bratu! Kada je Neriman to cula odlazi kod Nuveyre da se dog. Uglavnom su se dogovorile da ona napusti Omera kako bi oni bili sretna porodica! Neriman prihvata to, odlazi kod Bulenta trazi pomoc sad njih dvoje trebaju glumiti pred Omerom bliskost, to i rade Omera to zivcira! Druga sezona: Neriman i Omer stoje u sumi gdje mu ona govori da zeli razvod potom odlazi sa Bulentom, potom je to sve Omer sanjao ali je to bilo! Budi se odlazi po Aylin! Sa Aylin je zena koja se zove Zeyneb, ona radi u njenoj skoli, maloj zvoni mobitel zove njena majka Nuveyre! Aylin dobiva napad bjesa ( ako se tako kaze , nisam sigurna ) i govori da ta zena nije njena majka! Neriman i Bulent se vracaju iz Almanye sa preljepim djecakom koji je Omerov sin i koji mnogo lici na njegaaaaa!!! Hocu li nastaviti ili da tu stanem??? :D

ladyF
03.06.2012., 15:07
Pozdrav Sadece. Hvala ti na objašnjenjima. Možda si zbunjena zato što smo mi imale namjeru gledati redom, epizodu po epizodu, ali razumijem da je to previše za pisati i objašnjavati svaki detalj. Ispisala sam jednu epizodu pa jedva došla do kraja, a kamoli više od 20 :) Hvala ti puno na ovom. Ako možeš slobodno nastavi i ispričaj do kraja. Meni nije jasno ko je ta Zejneb (ok, radi u školi), ali vidjela sam zadnjih 5-6 minuta serije u kojima se pojavljuje Zejneb pa mi nije jasno ko je ona, odkud tu, itd. Još jedno, napisala si da mala kaže kako ta žena (Nuvejre) nije njena majka. Je li to tačno, ili je mala shvatila kakva je to vrsta žene pa je odbija od sebe?

sadece
03.06.2012., 16:22
Nuveyre Aylin nakon sto je Neriman otisla ponovo napusta, mislim odlazi ponovo iz Istanbula! Aylin nakon toga zivi ponovo sa Omerom! To sad u nekoj epizodi dadiim ( kako se vec zvala ta zena, dadilja od Neriman) Neriman prica nakon sto se ona vratila iz Almanye kod Ferdun amca! Neriman joj govori zbog cega mi nisi javila! Znaci Nuveyre jeste majka od Aylin ali nakon sto skuzi kakva je zloca Aylin to govori! Zryneb je zena koja je bolesna! ( nezzz sad sta joj je ako nije kanser ne sjecam se stvarno) Nju Aylin mnogo voli! Zeli da ona i Omer budu zajedno! Ona i Neriman ce biti u ok odnosima! Malog Kerem ce ona cuvati mislim u obdanistu u kojem ce ga Neriman ostavljati! Omer i ona ce se na kraju trebati vjencati ali ce ona da kaze Hayır i nece se vjencati! Ona je imala i muza i djete ali ih je izgubila i sad su joj sva djeca drag! Pozitivan je lik, ali je meni iskreno ona jedna ruznih turskih glumica! :(

sadece
03.06.2012., 16:32
nastavljam.. ta druga sezona nisam sve epizode gledala.. uglavnom susret Neriman i Omera nakon toliko godina... Jos uvijek se vole.. Omer od Bulenta saznaje da je Kerem njegov sin! Scena na mostu njih dvojica se tuku, Bulent govori : Kerem senin olduğunu! Kao tvoj je sin! Omer ne moze da oprosti Neriman to sto je krila tako veliku stvar od njega! Pati ona, pati on! Zeyneb zna za to sve! Ona cak pokusava njih dvoje pomiriti mislim spojiti na pocetku! Na kraju Bulent postavlja ultimatum on ce reci Keremu da mu je Omer otac ako se njih dvoje vjencaju i kad se vec toliko vole. Omer to ne prihvata! Neriman bas i ne voli Şaziye anne u drugoj sezoni! Tako se oko toga vrti radnja! Aylin ima rodjendan, Neriman je dosla tu je i ona Ceyda! Neriman se razvodi od Bulenta, Omer se zeni sa Zeyneb. Vec sam rekla da ona to ne prihvata! E sad sta je bilo na karju i ja cu da pogledam pa cu napisati tu zadnju epizodu! Uglavnom je MUTLU SON! :mig:

Nadija Bazinga
04.06.2012., 10:25
Evo me! Znam da je napokon ali sam imala velikih obaveza! Vidite cure vi mene malo zbunjujete :durica: ! Ali dobro! Ovako kao prvo za jezik turski je jako tezak za nauciti kada nisi svaki dan s ljudima koji pricaju isti.. gramatika je skakljiva cesto nisi siguran sta jest, sta nije! :( Nadija Bazinga to za prst to jedan od njihovih obicaja ( ono cisto malo se stipnes da dodjes kao sebi ) :p Ali to je nista kakvih oni sve jos imaju besmislica!

Hvala na objašnjenju običaja i same serije!

Pozzz svima!

Ja nisam imala vremena odgledati dalje, ali imam namjeru čim budem slobodna. Sada je lakše kad nam je Sadece pojasnila.

ladyF
04.06.2012., 15:25
Sadece, hvala ti puno na objašnjenjima, sad će biti lakše kontati šta se dešava. Ono što mene najviše zanima, mada znam da ni ti nisi gledala sve epizode, pa kad odgledaš molim te objasni nam: odkud to da se Omer ženi sa Zejneb?! :confused: To mi nikako nije jasno. Jer vidi mu se na faci da još voli Neriman, odkud sad da se ženi ovom i zašto je Aylin opet toliko stalo do Zejneb? Pomislila sam da to nije zato što je bolesna (tako si napisala čini mi se), ali opet....stvarno ne kontam :ne zna:
Nadija - ni ja ne stižem da odgledam dalje, ali hoću sigurno, pa ćemo malo oživiti temu :)

rozzza
05.06.2012., 08:32
I meni mnogo toga nije jasno, a i nemam sad vremena da gledam po sat i po jednu epizodu bez prevoda, nadam se da ću to moći na ljeto za vrijeme odmora, ali ću vas ovdje čitati i praviti društvo...:kava:

P:S. sinoc pustili novu indijsku seriju Kukavica, u terminu kad je bila Gospođica, tako da nam predstoji indijsko ljeto, pa ko voli nek izvoli...:rofl:

rozzza
07.06.2012., 11:46
http://www.youtube.com/watch?v=hus-OGHldME&feature=relmfu

da ih ne zaboravimo :cerek::cerek:

ladyF
08.06.2012., 20:55
Ma nećemo mi njih zaboraviti, ni slučajno :) Nažalost, nikako da stignem da nastavim sa serijom :( Čak štaviše, kao dokaz da ih nisam zaboravila, sanjam sinoć, preksinoć da ih je Pink stavio da idu u 10h ujutro! :D hahahaha :lol: opsjednuta sam njima izgleda :rofl:

rozzza
11.06.2012., 09:23
Za sad gledam bar Omera - Alija :rofl: U Lišću...

sladak je :cerek:

http://www.ressim.net/61/upload/e434dd55.bmp

Barış Bağcı - Fahriye Evcen
(Ali & Necla)

rozzza
13.09.2012., 14:30
da li je neko odgledao seriju
ili se možda negdje sada prikazuje??

klepetusa
13.09.2012., 14:45
I mene to zanima...zao mi je sto nema prijevoda iza15 cini mi se... :(

Tu su seriju mogli prikazati negdje u nasim krajevima...zanimljiva je i nije predugacka...

rozzza
29.01.2013., 08:04
nikakvih informacija o ovoj seriji?
nestala kao da je i nije bilo!? :(

ladyF
05.05.2013., 13:05
Veliki pozdrav posle duuugo vremena. Imam super informaciju! Ne znam da li imate program Pink Soap. Kod nas (BiH) su određeni provajderi uveli od 1. maja 30 novih Pink-ovih kanala, i danas oko 10:30 naiđem na PINK SOAP na Neriman i Omera :=) Kaaaako sam se obradovala! Početak je tek, ona epizoda kad se mala Aylin otruje Nerimaninim tabletama, a Omer shvati da je pogriješio, traži razvod od Neriman i ide sa malom na farmu. Po mojoj procjeni to je negdje 4-5-ta epizoda, možda i manje. Tražila sam tv program, ali nisam uspjela. Kad saznam tačne termine emitovanja, javljam! :)

klepetusa
05.05.2013., 14:09
Veliki pozdrav posle duuugo vremena. Imam super informaciju! Ne znam da li imate program Pink Soap. Kod nas (BiH) su određeni provajderi uveli od 1. maja 30 novih Pink-ovih kanala, i danas oko 10:30 naiđem na PINK SOAP na Neriman i Omera :=) Kaaaako sam se obradovala! Početak je tek, ona epizoda kad se mala Aylin otruje Nerimaninim tabletama, a Omer shvati da je pogriješio, traži razvod od Neriman i ide sa malom na farmu. Po mojoj procjeni to je negdje 4-5-ta epizoda, možda i manje. Tražila sam tv program, ali nisam uspjela. Kad saznam tačne termine emitovanja, javljam! :)

Nemam kanal, ali mozda netko pocne stavljati na mrezu...

Voljela bih njihovu pricu odgledati do kraja, ali s prijevodom onako kako spada

ladyF
06.05.2013., 18:38
Danas sam opet uhvatila kraj jedne epizode, oko pola jedanaest, pa pretpostavljam da počinje u 10h ujutro.

Četvrta epizoda

Danas je bila epizoda kada Neriman pobjegne od kuće (nakon što je Omer zatražio razvod, jer se mala otrovala Nerimaninim tabletama), vrati se maćehi, i oni je ponovo drogiraju. Omera majka tjera da traži Neriman, jer je ona ipak njegova žena. On joj odgovori: "Zar misliš da me nije briga? Nisam zaljubljen, ali nisam ni monstrum. Žao mi je što sam je povrijedio. Ne možemo gubiti vrijeme. Idem je tražiti. Ipak je ona moja žena." Omer i Nerimanina dadilja je traže po cijelom Istanbulu, i usput Omer saznaje nove detalje o Neriman (da je bila jako sretno dijete do očeve smrti, da je bila jako pametna i odličan učenik, da je čak pomagala svojoj prijateljici u školi, ali da su je nakon očeve smrti strpali u bolnicu i "napravili" ludom). Advokat (ne mogu da se sjetim imena) i Bulent traže Neriman u maćehinoj kući, ali je Suad drogiranu uspijeva sakriti u jednu seharu.

ladyF
07.05.2013., 15:43
Današnja epizoda (4-ta, drugi dio) (broj epizode odnosi se na broj epizode onako kako je snimljeno, ako neko gleda na Viki-ju da se može snaći)

Maćeha je dovela Neriman u staru očevu kuću, da je sakrije od Omera. I dalje je drogiraju stalno, dok je Omer, Nevres i Feridun traže po cijelom gradu. Nevres kaže Omeru da je Neriman bila uništena time što on želi razvod, i da ga voli od prije mnogo vremena, ne samo kako su u braku. Neriman je rekla maćehi i njenoj kćerki (ne sjećam se imena) šta se desilo, za Aylin i tablete, i da Omer želi razvod, a ona ga voli. Maćeha to iskoristi i ubjeđuje je da, pošto voli Omera i želi da on bude sretan, treba da se razvede od njega. Meliha je rekla pred Aylin da je Omer otjerao Neriman. Kada ga mala upita za to, on kaže da niko nije otjerao nikog. Da jeste Neriman pogriješila jer je stavila tablete gdje ih ona može naći, ali da je i mala pogriješila. Mala odgovori da ne želi da se Neriman vrati, jer ne želi maćehu. Feridun je dobio poziv iz mrtvačnice, da dođu pogledati jedno tijelo. Feridun, Bulent i Omer se nađu u mrtvačnici, i ulaze da pogledaju tijelo. Maćeha otkriva da je Neriman nestala iz kuće. Ponovo mrtvačnica - nije u pitanju Neriman. Neriman je u parku, na ljuljaški. Maćeha je pronalazi i ponovo odvodi kući. Omerova majka pred Nevres i Omerom kaže "Kako zaista razumjeti ludu osobu", na što je Nevres napadne: "Mala gospođica nije luda. Možda je pobjegla zbog vaše arogancije. Bila vam je nevažna, niste je tretirali kao snahu, već kao slugu." Policija dolazi i hapsi Munira, jer nisu ispunili uvjete, nisu platili dugove. Neriman halucinira kako pleše s Omerom. Maćeha uspije ubijediti Neriman da ne staje između Omera i njegove kćerke, da ih pusti da žive sretno. Ubijedi je da potpiše papire za razvod. Omer ne može naći novac da plati dugove, jer im je sve pod hipotekom. I majka i Munirova žena krive Omera za tu situaciju, što ne može izvući brata iz zatvora. Munirova žena mu udari šamar i kaže "sram te bilo!" (kao da ne znamo ko je pronevjerio i prokockao sav taj novac). Poštar donosi Omeru zahtjev za razvod. Nevres ne vjeruje da Neriman želi razvod, i kaže: "Ona je tip žene koja voli samo jednom u životu. Ona je odabrala tebe...do kraja života." Bulent i Feridun dolaze maćehinoj kući, ali tamo nema nikoga. Nevres pita Omera hoće li se sigurno razvesti, on kaže da hoće, jer ona tako želi. Nevres kaže "Ona nikad ne bi odustala od tebe, čak i da umre. Ovdje nešto smrdi. Fehime je nikad neće pustiti na svjetlo dana. Ako i ti odustaneš od nje, njen život je završen." Dok Fehime, Džejda i Suad slave svoj uspjeh (misleći da Neriman spava), ona je sišla u kuhinju po vodu i vidjela Suadov telefon. Pozvala je Omera, rekla da nije nikad trebala napustiti kuću (očevu), da joj je žao, povrijedila je i njega i porodicu i naljutila ga. On joj kaže da nije ljut, da je to bila nesreća i pita je gdje se nalazi. Ona uspije reći "u očevoj ljetnoj..." i tada joj Fehime otima telefon, i ruši na pod.

klepetusa
09.05.2013., 08:53
Meni Đejda i Munir nisu bili dragi...ova nekako tupasta, a on upropasti sve sto stigne...

ladyF
09.05.2013., 17:07
Meni Đejda i Munir nisu bili dragi...ova nekako tupasta, a on upropasti sve sto stigne...

:top: tačno tako. I onda za svoje greške krivi drugog (Munir), tj krivi drugog što ne može riješiti njegove greške i probleme.

Juče nisam mogla gledati, danas jesam, pa ću malo ponoviti na netu šta je bilo juče, i onda ispisati obje epizode, ukratko.

ladyF
09.05.2013., 20:22
Peta epizoda (I dio)

Neriman leži onesviještena na podu. Džejda i Suad pokušavaju da je probude. Omer zove dadilju Nevres, pita je da li Nerimanina porodica ima neku kuću pored mora, gdje se može čuti trajekt. Nevres se sjeti njihove stare kuće, koju više ne koriste. Omer odmah kreće tamo, i usput javi Feridunu gdje ide. Feridun takođe želi krenuti, ali mu iznenada bude loše, pa umjesto njega ode Bulent. Fehime ubjeđuje Neriman, koja se probudila u međuvremenu, da je Omer ne voli i da nikad neće, da je samo sažaljeva. Gđa Šahzije je zabrinuta za Omera, boji se da mu Fehime ne naudi, pokušavajući da zadrži Neriman kod sebe. Seval optužuje Omera da je kriv za situaciju, za Nerimanin bijeg i Munirovo zatvaranje. Suad i Džejda pokušavaju da daju ponovo inekciju Neriman, ali se ona uspije otrgnuti, gura Džejdu na pod i bježi iz kuće. Suad trči za njom, ali kad je uspije stići kod kapije, u tom trenutku stiže i Omer. Pretuče Suada i kaže Neriman da se ne boji, jer je on tu. Ona odgovara: „ne bojim se kad si ti ovdje“ :). Fehime stiže, ubjeđuje Neriman da će je Omer opet poniziti i odbaciti, da su samo oni na njenoj strani, ali Neriman želi da ide sa Omerom. Omer unosi Neriman u kuću u naramku, i nosi je u sobu. Neriman ga moli da ne ide, da ostane s njom, kaže da se boji da je sve san i da će se probuditi ponovo u onoj kući. O: „Nije san. Nikad te neću ostaviti. Hajde, spavaj.“ N: „Molim te, ne puštaj mi ruku. Osjetim takav mir.“
Ujutro, Neriman se budi, sama u sobi. Omer vodi Aylin u školu. Aylin pita zašto je ponovo doveo Neriman, i zašto ona želi da se vrati u kuću ako je već sama otišla iz nje? Omer joj objasni da je Nerimanina situacija drugačija, da ona treba nekog ko će se brinuti o njoj i paziti je. Kaže da ona nema roditelje, do sad je živjela sa rođacima, koji su loše postupali s njom, i ako je i oni odbiju, onda nema gdje otići. Mala kaže da onda ne želi da Omer više čeka da Neriman zaspi i da je drži za ruku, kao što drži nju. O: „Dobro, od sad ću prvo tebe uspavljjivati :)“
Meliha se žali kako nema novca i kako neće ići u školu zbog toga i zato što je Munir u zatvoru. Kaže da je Neriman luda, na što Omer kaže da to više nije rekla i da više niko ne smije pričati loše o Neriman. Meliha mu prebacuje zašto nije uradio ono zbog čega se i oženio. Kasnije, Šahzije ponovi nešto slično Omeru, ako neće izvršiti razlog tog braka, ta kuća nije sklonište. Omer kaže da nije čudovište i da neće tražiti razvod i poslati je maćehi. Šahzije traži od njega da se isto tako brine i za njih. Cijeli ovaj razgovor čuje Neriman i želi pričati sa Omerom.
Fehime naređuje Džejdi da odmah raskine sa Suadom, i prebacuje mu što je višegodišnji trud pao u vodu, da nije uspio ništa da uradi. Suad joj zaprijeti da će otkriti cijelu istinu o njoj, a Fehime kaže da ona zna samo to da mu je predala kćerku u ruke, a da ju je on trovao, i da ona još uvijek ima sve recepte koje je on prepisao.
Neriman pita Omera je li Munir u zatvoru zato što nisu platili dugove. On kaže da jeste. Na pitanje zašto joj nije rekao, Omer šuti. N: „Stric Feridun je rekao da mi je otac ostavio mnogo novca. Možda će to biti dovoljno da plati Munirove dugove.“ O: „Ne moraš to raditi.“ N: „Ne treba mi. Ne treba mi novac. Umjesto da stoji u banci, bolje da posluži za nešto.“ O: „Hvala ti, ali ja to ne mogu prihvatiti. Ovo nema veze s tobom.“ N: „Kako je to moguće? I ja sam dio ove porodice. Treba da dijelimo sve.“ O: „Dijeljenje treba da bude uzajamno. Mi nemamo ništa da ti uzvratimo.“ N: „Ti si mi dao nešto što ne bih mogla dobiti ni kad bih potrošila svo svoje bigatstvo. Vratio si mi život. Dao si mi svoje srce, svoje prezime. Pusti da ti ja nečim uzvratim.“ I dotakne ga po ramenu. On ustane i kaže: „Ja nisam zadovoljan ovim. Ne prihvatam to. Molim te ne insistiraj.“
Meliha kuka (opeeet!) da ne može ići na žurku „najljepšeg momka u školi“, jer nema para za prevoz, kako nema šta da obuče, sve joj je od prošle sezone! Sestra je kritikuje, o čemu ona razmišlja dok im je otac u zatvoru.
Šahzije, Seval i Omer idu Muniru u zatvor, nose mu stvari, a Neriman ih gleda s balkona, kako odlaze.
Fehime upozorava jednog od članova odbora u kompaniji da će im se u firmi uskoro pridružiti Nerimanin muž Omer, „lovac na nasljedstvo“, da je moraju podržati i da je obavještavaju o svakom Omerovom pokretu.
Bulent i Feridun razgovaraju. Bulent se ljuti na sebe, jer iako su spasili N od maćehe, ostavili su je u rukama „tog čovjeka“. Feridun ga upozorava da „taj čovjek“ je njen muž, da nije loš, da mu je žao što su tako postupali s njom i da se jako potrudio da je nađe. Bulent kaže: „ali on je ne voli.“

PS ovo je baš bilo "ukratko" :) ima još, ali nisam više stigla danas. U narednim danima hoću. Pozzz

klepetusa
09.05.2013., 23:06
PS ovo je baš bilo "ukratko" :) ima još, ali nisam više stigla danas. U narednim danima hoću. Pozzz

I ovo je super :)

Zao mi je Bulenta...ali nema nikakve sanse...stari to vidi, ali kako to dokazat zaljubljenom koji vidi samo ono sto zeli vidjeti

Beskrajno mi je drago sto Omer nije kao Munir...istina da joj je tek kasnije poceo uzvracati osjecaje, ali i kad nije cuvao je njezino...mogao joj je sve uzeti...njegova mala mi ide na zivce...na mamu je, sebicna :rolleyes:

ladyF
27.05.2013., 09:47
Eh, ovako...nisam stizala gledati redovno, pa ni pisati dosadašnje epizode, a izgleda su nam opet zabiberili! Mislim na Pink, naravno. :503: Upratila sam zadnja dešavanja, stigli su do Nerimanine djevojačke večeri. Serija je išla (na PINK SOAP) naveče u 18h, a sutradan u 10h bila je repriza. Međutim, sinoć u 18h počela je neka nova serija, od prve epizode krenula, dakle regularno, a danas u 10h je bila repriza iste te serije. Dakle, postoje dvije mogućnosti. Ili su Neriman premjestili u neki drugi termin, što čisto sumnjam, ili jednostavno nemaju više epizoda, što je najvjerovatnije slučaj, jer su prošli put prekinuli na istom mjestu! :ne zna: Pratiću taj program, da vidim da li nije u nekom drugom terminu, ali čisto sumnjam :(