PDA

View Full Version : Samsung I9300 Galaxy S3

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Bobo Mesar
26.06.2012., 16:40
Vi koji ste ga kupili u Vipu i rootali mogli ste izvući .apk one Vipove aplikacije tv za van (ili kako se već zove) koja se vrti po reklamama. :zubo:

mr. No
26.06.2012., 17:21
Vi koji ste ga kupili u Vipu i rootali mogli ste izvući .apk one Vipove aplikacije tv za van (ili kako se već zove) koja se vrti po reklamama. :zubo:

? izvuc apk tv za van? o cem pojasni?

assassin
26.06.2012., 17:26
Aplikacija "TV za van" (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ottclient.android)?

MRelec4
26.06.2012., 17:26

Šta to nije bnet tv za van?
http://goo.gl/srqQm
Nisam vidio aplikaciju, ali vip nudi tv preko bneta tako da bi to trebalo biti isto :ne zna:

Bobo Mesar
26.06.2012., 18:09
Šta to nije bnet tv za van?
http://goo.gl/srqQm
Nisam vidio aplikaciju, ali vip nudi tv preko bneta tako da bi to trebalo biti isto :ne zna:

Ako su stavili bnetovu aplikaciju onda ništa. :(

markop619
27.06.2012., 17:05
Na glavnom izborniku stoji mi kao da imam jednu neprocitanu poruku no naravno nemam.I tako stoji cijelo vrijeme.Pokusao sam restart no kad stigne poruka i obrisem je opet isto.Jel moguce da se negdje drugdje poruka nalazi jer danas mi je pri slanju pisalo da je poruka u pripremi.I gdje je meduspremnik za poruke?

assassin
27.06.2012., 17:10
Možda neka poruka nije poslana- tipa da si upisao krivi broj ili nešto.
Pogledaj sve "threadove" pa vidi ima li koja poruka s uskličnikom ili tako nečim.

markop619
28.06.2012., 00:08
Ma obrisao sam sve poruke i opet isto. Čak sam ikonicu poruke stavio u smeće i vratio i nakon nekog vremena opet isto. Jednom sam ju slućajno kopirao u međuspremnik, gdje je to?

markop619
28.06.2012., 16:02
I danas pri ažuriranju aplikacija, krenulo ih je samo skidati, kod sva 3 ažuriranja javila se pogreška 623 ili neka druga, kaže nije moguće bilo preuzeti aplikacije.Kad idem ručno, onda isto javlja neku pogrešku. Tako je već bilo prije s nekim aplikacijama pa ih je naknadno skinulo. Zašto se to dešava? I dalje piše da imam 1 poruku a nema je, nakon pražnjenja moba do kraja, punjenja i ponovog uključivanja. Kad sam uključio nije pisalo no čim sam dobio poruku i izbrisao opet piše da je jedna poruka.

mr. No
28.06.2012., 17:37
jedno pitanje koje mi danas palo na pamet ...mene zanima jedna stvar kad bi stavio novi custom rom ... ostao sam bez nekoliko aplikacija koje su na stock romu kao na primjer kamera i mp3 player ... e ove dvije sam izdvojio .. jer kamera koja dolazi s S3 je odlicna bolja mi je nego ics camera + koju sam kupio i mp3 player koji se samo zove mp3 player koji mi se takodjer jako svidja iako sam isprobao mnoge . . .a ima jednu prednost . .svira foldere kao play liste .. to me izludjivalo na drugim playerima .. jer sam morao radit jebene play liste a ovje ne moram svira foldere ...

kako do tih dvij aplikacija ako ja stavim neki custom rom . . recimo ..

i da jos nesto . .pojavio se update neki od 8mgb ...ja ga nemrem stavit jer imam siyah kernel i nece . . jel imo neko taj problem i kako ga rijesio .. jer na nexusu s i na galaxy s sam imao cijelo vrijeme custom romove .. i updejtao sam ga kad bi dosla nova verzija .. a sad ovo jednostavno necu jer ovaj stock rom radi odlicno a kernel sam samo stavio da dobijem odmah root ...jel imo ko ovakav problem?

zvonac_1
28.06.2012., 18:24
Ak imas rootan mob tj custom rom, zaboravi na update onda.

mr. No
28.06.2012., 18:26
Ak imas rootan mob tj custom rom, zaboravi na update onda.

ma jasna stvar to mi je u potpunosti jasno . .ali nikad nisma imao .. stock rom i custom kernel ovu kombinaciju nikad .. al me zanima koje su to app mp3 player i kamera u s3

zvonac_1
28.06.2012., 21:37
Pa ja imam slično ko i ti, stock rom i napravil root moba.. Zasad ne stavljam custom rom, neg sav višak bloatware-a, maknul s TB... Skoro pa imam custom ROM:D

hari haler
29.06.2012., 21:06
ja imam isti problem kao i marko sa sgs3. kad dobijem poruku i pobrisem je opet ostane znak kao da imam poruku, a nemam sve je prazno. uz to nemam ni zvuk ni vibraciju kad dobijem poruku (sve sam u postavkama postavio kako treba i provjerio milion puta). mobitel sam narucio iz drugog grada pa mi se trenutno ne ide na put zbog toga. ocito sgs3 ima neki problem sa softverom poruka, ako neko ima savjet kako ovo rijesit bio bi mu jako zahvalan.

zvonac_1
29.06.2012., 21:43
Zanimljivo, sad imam i ja taj problem, zvučni znak za poruku nemam, kao ni vibraciju za dolaznu poruku, a sve je podešeno na ON...

EDIT: Riješeno..
To fix this problem, drag your finger from top to bottom on the screen to reveal toggling option for features like drive mode,wifi,notification ,etc..toggle notification on by touching the icon making sure it is lit green.enjoy the SMS sound again !!!
Good luck

hari haler
30.06.2012., 07:04
e vraga, sad radi :) hvala zvonac_1

jos ostaje oznaka da imam poruku kad je obrisem, al' i to ce se rijesiti sigurno.
sad mogu da uzivam u sgs3. sjajan telefon

markop619
30.06.2012., 10:03
Vec sam mislio da sam ja jedini koji ima problem da mu pise 1 poruka a nema je.Valjda ce to rijesiti softverskom nadogradnjom.No imam jos jedan problem.Instalirao sam Mozillu firefox no kad je otvorim nece loadati nijednu stranicu.Vrti se onaj krug ali nista.Stock browser i Google chrome sve otvaraju.Pokusao sam deinstalirati i ponovnu instalaciju ali ne radi

summerwine
30.06.2012., 22:44
Kako da spojim Samsun galaxy s3 na računalo. Pokušala sam sa Kies ali ne funkcionira. Stalno javlja grešku. Jel zna netko u čemu bi mogao biti problem:504:

assassin
30.06.2012., 22:57
Morat ćeš biti malo određenija...
"Stalno javlja grešku" ne pomaže.
Napiši što si točno instalirala, kako si spajala mobitel, jesi li na njemu nešto namještala oko spajanja, koju točno grešku javlja (što piše), ...

Bobo Mesar
30.06.2012., 23:04
jedno pitanje koje mi danas palo na pamet ...mene zanima jedna stvar kad bi stavio novi custom rom ... ostao sam bez nekoliko aplikacija koje su na stock romu kao na primjer kamera i mp3 player ... e ove dvije sam izdvojio .. jer kamera koja dolazi s S3 je odlicna bolja mi je nego ics camera + koju sam kupio i mp3 player koji se samo zove mp3 player koji mi se takodjer jako svidja iako sam isprobao mnoge . . .a ima jednu prednost . .svira foldere kao play liste .. to me izludjivalo na drugim playerima .. jer sam morao radit jebene play liste a ovje ne moram svira foldere ...

kako do tih dvij aplikacija ako ja stavim neki custom rom . . recimo ..

Izgubiš takve aplikacije ako staviš AOSP, AOKP, CM9, Slim ICS, ili nešto slično bazirani na čistom Googleovom AOSP ICS Androidu.
Kad staviš takav neki ROM onda nema tw frameworka, a bez njega nema većine Samsungovih stvari.

Najbolje bi ti bilo onda staviti neki custom rom koji je baziran na Samsungovom stock ROM-u, a ne na Googleovom AOSP-u pa ćeš imati sve Samsungove stvari.

mr. No
01.07.2012., 15:59
jel se to meni cini ili sam ja danas vidio reklamu za galaxy s3 u vipu u kojoj kazu da dolazi s navigacijom? . . .

o cem je rijec? . . jer nemam nikakve navigacije na telefonu jer navigacija baziorana na google kartama ne radi osim ako se ne stavi vec haknute google maps koji se mogu nac na xda ali inace nece radit .. koja besplatna navigacija dolazi s tim?

PRKYS
03.07.2012., 16:22
Kupio sam u vipu s3, i i njemu sam imao samo program za čitanje ms office datoteka. Editora nema. Zar nije trebao biti i editor predinstaliran?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

unique909
03.07.2012., 17:47
Koji je zasad najnolji rom za s3?

mr. No
03.07.2012., 22:14
Koji je zasad najnolji rom za s3?

ja imam stock rom + siyah kernel ... koji sam stavio najjednostavniji nacin za rutat telefon . .a i odlican je bio na s2 ...

samsing
04.07.2012., 21:10
Pozdrav,

uzela sam Samsung Galaxy S 3, jedino sto radi je uspostava poziva, vjerojatno SMS. Vjerojatno vas pitam pocetnicka pitanja, ali svejedno molim za odgovore.

Ne radi samsung apps, pise network not availablie, cancel, retry
internet takoder ne radi, uzela u vipu mobitel, rekli su da je otkljucan.

Kad pogledam opciju Wi Fi vidim da su susjedi na mrezi, i pise Secured kod njih, ne znam kako otvoriti svoju mrezu, sto unijeti:(

Uopce nisam zadovoljna mobitelom, nista ne radi, osim onoga sto se moglo raditi prije 10 godina. Kako podesiti sve to, ili je nesto u kvaru?

Da li se internet naplacuje ukoliko je mobitel ugasen i kako ga ugasiti kada je mobitel upaljen?

Da li treba skinuti antivirusni program za mobitel? Vidjela sam da Avast nudi neku opciju, da skinemo. Tako se lose sada osjecam, ne znam sto uciniti. Tri dana smije proci na reklamaciju i da se povrat dobije.

Hvala unaprijed.

assassin
04.07.2012., 21:44
Bok :)

Kao prvo- molim te da pročitaš pravila podforuma (http://www.forum.hr/announcement.php?f=280&a=322) i Android FAQ (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332).

Za internet imaš objašnjeno u Android FAQ (vjerojatno nemaš postavke).

Za WiFi ne znam zašto ne prikazuje tvoju mrežu (nalaze li je drugi mobiteli/laptopi?)... Trebao bi normalno pokazati i dopustiti unos šifre.
Jesi sigurna da ti je WiFi uključen na ruteru?

"Kako podesiti sve to" je preširoko pitanje.

Ako je mobitel ugašen- internet se ne naplaćuje.
O tome kako ugasiti internet kada je mobitel upaljen imaš u FAQ-u.

Ne treba ti antivirus za mobitel.

Ne znam da je vraćanje mobitela potrebno...
Android je relativno jednostavan OS- samo treba čitati i malo guglati ako što ne znaš.
A, pošto ga ima ogroman broj ljudi- 99% pitanja je već negdje odgovoreno (velika većina i ovdje na forumu).
Sad, ako ti se ne da malo "zezati" s istraživanjem- vrati ga i uzmi nešto drugo.
Sama najbolje znaš što ti treba :)

samsing
04.07.2012., 22:05
Bok :)

Kao prvo- molim te da pročitaš pravila podforuma (http://www.forum.hr/announcement.php?f=280&a=322) i Android FAQ (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332).

Za internet imaš objašnjeno u Android FAQ (vjerojatno nemaš postavke).

Za WiFi ne znam zašto ne prikazuje tvoju mrežu (nalaze li je drugi mobiteli/laptopi?)... Trebao bi normalno pokazati i dopustiti unos šifre.
Jesi sigurna da ti je WiFi uključen na ruteru?

"Kako podesiti sve to" je preširoko pitanje.

Ako je mobitel ugašen- internet se ne naplaćuje.
O tome kako ugasiti internet kada je mobitel upaljen imaš u FAQ-u.

Ne treba ti antivirus za mobitel.

Ne znam da je vraćanje mobitela potrebno...
Android je relativno jednostavan OS- samo treba čitati i malo guglati ako što ne znaš.
A, pošto ga ima ogroman broj ljudi- 99% pitanja je već negdje odgovoreno (velika većina i ovdje na forumu).
Sad, ako ti se ne da malo "zezati" s istraživanjem- vrati ga i uzmi nešto drugo.
Sama najbolje znaš što ti treba :)

Poslije sam probala podesiti Wi Fi na svoju mrezu kao i na laptopu, isti password i uslo je.

Zanima me sada da li mogu izvan kuce ici online na mobitelu? Hoce li hvatati vezu?

Yahoo mi se ne otvara, VIP, meteo, index, google se otvara, ocitava lokaciju, ima zanimljivu ponudu igara. Glazbu nisam nista gledala.

Otkuda glazbu skinuti?

Da li mi je dosta 32 GB na mobitelu. Za nekog tko je standardni korisnik? Nisu imali 64 GB.

Nije tesko koristiti, samo mi nije radilo otpocetka.

Zbog cega se kada uvecam stranicu prilikom surfanja budu mutne slike, ne bi li trebalo biti jasnije, cak i kada se dosta jako uveca (kaziprst-palac udaljavanje od jedno drugoga)?

Mislim da su me zeznuli u VIPU, naplatili su mi punu cijenu uz otkljucavanje, da bi poslije bilo receno kako tu seriju ne treba otkljucavati? Uzeli su 200kn vise samo zbog toga.

Da li se moze to reklamirati? Prethodno su mi dali formular u kojem podnosim zahtjev za otkljucavanjem.

Pise u mobitelu Made in Vietnam, ispod baterije.:rolleyes: To svima pise?

Sklizak je dosta, lako moze ispasti iz ruku mobitel. Mada meni lijepo izgleda izvana, nije mi jasno zasto vlada misljenje, kako je ruzan. Software djeluje dobro, nema laggova.

Zabavno djeluje, mada ima dosta toga za pohvatati.:rolleyes:

Ukazao mi se prvi poziv na Update i sada ide Rebooting, veca zelena ikona Android i na trbuhu mu se nesto vrti, kao kocka, on je zeleni. To tako inace bude?
Android is upgrading......optimising applications 61 ukupno bilo. I na kraju Finishing Boot, uz trazenje Passworda. Na kraju kaze Device successfully updated.

mr. No
04.07.2012., 23:13
stavio danas omega rom gore koji je baziran na stock romu s punooooo drugih programa ... sam rom je tezak nevjerovatnih 680mgb??! ..i sad gledam ovo .. odlicno izgleda ali previse je to aplikacija od kojih je hrpa koje fakat nisu potrebne ..

nekak se meni cini da cu ja zajebat i ove aplikacije i kameru i mp3 player koje su odlicne . .i preci na dobrog starog slima ...iako mi je TW odlican launcher .. bit ce dobar opet i apex ili nova :) :)

Juventino85
04.07.2012., 23:38
Poslije sam probala podesiti Wi Fi na svoju mrezu kao i na laptopu, isti password i uslo je.

Zanima me sada da li mogu izvan kuce ici online na mobitelu? Hoce li hvatati vezu?

Yahoo mi se ne otvara, VIP, meteo, index, google se otvara, ocitava lokaciju, ima zanimljivu ponudu igara. Glazbu nisam nista gledala.

Otkuda glazbu skinuti?

Da li mi je dosta 32 GB na mobitelu. Za nekog tko je standardni korisnik? Nisu imali 64 GB.

Nije tesko koristiti, samo mi nije radilo otpocetka.

Zbog cega se kada uvecam stranicu prilikom surfanja budu mutne slike, ne bi li trebalo biti jasnije, cak i kada se dosta jako uveca (kaziprst-palac udaljavanje od jedno drugoga)?

Mislim da su me zeznuli u VIPU, naplatili su mi punu cijenu uz otkljucavanje, da bi poslije bilo receno kako tu seriju ne treba otkljucavati? Uzeli su 200kn vise samo zbog toga.

Da li se moze to reklamirati? Prethodno su mi dali formular u kojem podnosim zahtjev za otkljucavanjem.

Pise u mobitelu Made in Vietnam, ispod baterije.:rolleyes: To svima pise?

Sklizak je dosta, lako moze ispasti iz ruku mobitel. Mada meni lijepo izgleda izvana, nije mi jasno zasto vlada misljenje, kako je ruzan. Software djeluje dobro, nema laggova.

Zabavno djeluje, mada ima dosta toga za pohvatati.:rolleyes:

Ukazao mi se prvi poziv na Update i sada ide Rebooting, veca zelena ikona Android i na trbuhu mu se nesto vrti, kao kocka, on je zeleni. To tako inace bude?
Android is upgrading......optimising applications 61 ukupno bilo. I na kraju Finishing Boot, uz trazenje Passworda. Na kraju kaze Device successfully updated.

Izvan kuce ti nece hvatati wifi mrezu buduci da ruter nema bas takav doseg... :D
Ali zato postoji data paket, o kojemu ti je Assassin pisao... :)
Glazbu si prebaci sa kompa/ laptopa...
Inace, skines Torrentz client sa Marketa i skidaj kao da si na laptopu...

32gb je malo i puno, ovisi sta koristis.
Meni je to optimalno...

Slike su ti mutne na par sekundi dok uredjaj ne izostri sliku, to je normalno.

Sto se otkljucavanja tice, mislim da VIP-ovi nisu zakljucani a i cijena od 200kn je smijesna buduci da je sluzbena cijena za otkljucavanje u VIP-u 400kn + PDV...

Sto se izgleda tice, sve je to subjektivno.
Nije on ruzan ali nije niti bas lijep... :D

Sent from my HTC One X using Tapatalk

samsing
04.07.2012., 23:49
Izvan kuce ti nece hvatati wifi mrezu buduci da ruter nema bas takav doseg... :D
Ali zato postoji data paket, o kojemu ti je Assassin pisao... :)
Glazbu si prebaci sa kompa/ laptopa...
Inace, skines Torrentz client sa Marketa i skidaj kao da si na laptopu...

32gb je malo i puno, ovisi sta koristis.
Meni je to optimalno...

Slike su ti mutne na par sekundi dok uredjaj ne izostri sliku, to je normalno.

Sto se otkljucavanja tice, mislim da VIP-ovi nisu zakljucani a i cijena od 200kn je smijesna buduci da je sluzbena cijena za otkljucavanje u VIP-u 400kn + PDV...

Sto se izgleda tice, sve je to subjektivno.
Nije on ruzan ali nije niti bas lijep... :D

Mislila sam da hvata i van kuce. Onda bi trebali naplacivati internet kao da je preko PC-a, da ne uzima sa mobilnog racuna.:cerek:

Uzela sam 32 GB.

Prvo su mi dali formular sa Zahtjevom za otkljucavanjem, to sam potpisala, jer sam im vjerovala, kako su svi zakljucani, onda sam to sve platila, da bi na kraju rekli kako ce sada poslati zahtjev kod nekoga, onda je taj odgovorio kako je ta serija vec otkljucana, te da ne treba nikakve kodove unositi, pa mi je to bilo cudno. Zbog cega onda uzimanje tih 200kn, ako nije ucinjeno otkljucavanje. U redu je da naplate, ako stvarno treba otkljucavanje. Meni su rekli bili, kako bi kod trebao stici najvjerojatnije unutar 24h. Ali se vec u poslovnici reklo, kako otkljucavanje nece biti potrebno. Ne vidim smisao uzimanja tih 200kn.

Nijedan nije bas nesto ekstra lijep, mozda HTC ima malo bolji vanjski izgled, HTC One X mozda. Pogledala sam dosta clipova na Youtubeu, prezentacija, tako da sam se zasitila.:cerek:

Inace prezenter BlackPrince je toliko negativnih kritika rekao na racun Samsung Galaxy S3. Rugao se doslovno. "I dont need a rock, I want mobile phone":cerek: Dok je jako favorizirao Samsung Note, uglavnom je dosta negativnih kritika na iPhone, bilo koji. Sony Xperia djeluje dobro. Ionako ce Note 2 izaci u rujnu, tako da ce S 3 brzo u zaborav.

unique909
05.07.2012., 08:32
Jel ko uspijo da mu proradi ova aplikacija? Ja sam sve radio po pu putama, al jednostavno mi glasovna komanda ne radi. Jel mozda treba neki rom imati snimljen da bi radio?

zvonac_1
05.07.2012., 15:11
Jel ima ko silicon case da je uzel za S3? Gledam nekaj, da bi si kupil case i screen protector, zlu ne trebalo...

mr. No
05.07.2012., 16:07
Jel ima ko silicon case da je uzel za S3? Gledam nekaj, da bi si kupil case i screen protector, zlu ne trebalo...

kad sam ga kupio u vipu kupio sam odmah jer mi se nije dalo cekat s ebaya ... kupio sam u vipu silicon case .. . gle treba ti dva puta mi je pao vec i ne znam kaj bi bilo da nije bilo toga jer mobitel s tim jednostavno se sam odbije . . a scr. protector . .to je meni must have .. nikad ne znas kad ga stavis u djep pa uplajac pa kljucevi kovanice . .ovak ja imam to gore i promjenim kad se izlize .... i to je to ..

nabavi to pod obavezno

zvonac_1
05.07.2012., 17:15
kad sam ga kupio u vipu kupio sam odmah jer mi se nije dalo cekat s ebaya ... kupio sam u vipu silicon case .. . gle treba ti dva puta mi je pao vec i ne znam kaj bi bilo da nije bilo toga jer mobitel s tim jednostavno se sam odbije . . a scr. protector . .to je meni must have .. nikad ne znas kad ga stavis u djep pa uplajac pa kljucevi kovanice . .ovak ja imam to gore i promjenim kad se izlize .... i to je to ..

nabavi to pod obavezno

Jel dobar taj silicon case, mislim jel "zijeva" di, dok je na galaxyu, il je baš onak po mjeri?
Imaš sliku njega sa case-om?

mr. No
05.07.2012., 18:07
Jel dobar taj silicon case, mislim jel "zijeva" di, dok je na galaxyu, il je baš onak po mjeri?
Imaš sliku njega sa case-om?

ne treba ti slika .. to zgleda ko da je to u komadu jednom . . neki nisu ni skuzili da se radi o maski za mobitel . .nego su mislili da je to tak mobitel .. maska je odlicna i svakako preporuka da ju kupis i s njom dobijes i jedan scr. protector

acidom
07.07.2012., 21:03
Ima li netko provjerenu informaciju o tome da li je S III kad s kupuje na pretplatu u Vipu otključan ili...?

hari haler
08.07.2012., 07:49
nesto me zanima, ukupno memorija uredjaja stoji mi da je 11,35 GB, zar SGS3 ne dolazi sa 16, 32 i 64 GB ?

Juventino85
08.07.2012., 08:03
Je, ali negdje taj OS mora "leci"...

Kr1St1nK0
08.07.2012., 15:38
Da li ima neko problema na Samsung Galaxy S3 sa signalom i izbacivanjem/prekidanjem usred poziva?
Moj prošli android mobitel za cca 800kn ima puno bolji signal nego ovaj S3 (bio koji drugi mobitel koji sam isprobao sa istom sim karticom ima bolji signal). Isto tako par puta mi se događalo da mi prekine poziv. Radi se o s3 white iz t-mobilea.

mr. No
08.07.2012., 17:01
Da li ima neko problema na Samsung Galaxy S3 sa signalom i izbacivanjem/prekidanjem usred poziva?
Moj prošli android mobitel za cca 800kn ima puno bolji signal nego ovaj S3 (bio koji drugi mobitel koji sam isprobao sa istom sim karticom ima bolji signal). Isto tako par puta mi se događalo da mi prekine poziv. Radi se o s3 white iz t-mobilea.

pred dva dana men prekinulo 3 poziva rekoa kaj se desava ovo s mobitelom . . .

taj dan pricam s ljudima koji mi govore da im cijeli dan prekidaju pozivi . . pazi sad na razlicitim mrezama i potpuno razliciti telefoni..tako da ponekad to nije do telefona nego jednostavno je do mreze ..nakon toga vise nis nije prekidalo . .

zvonac_1
08.07.2012., 20:58
Imal slicni problem, i rijesilo se samo od sebe nakon nekog vremena...

goran1987
09.07.2012., 19:06
Ima mozda nekih naznaka da ce cijena ici dolje na pretplati ? :)

dje-CAk
09.07.2012., 19:17
Ima mozda nekih naznaka da ce cijena ici dolje na pretplati ? :)

Pa u vipu je prejeftin :ne zna: bez limita 222 - 1999 kn

goran1987
09.07.2012., 19:25
Pa u vipu je prejeftin :ne zna: bez limita 222 - 1999 kn

isplati mi se jedino t mobile i to extra total s+ tarifa uz 50 % za mlade sve ostalo je bacanje novaca, a vip mi se neisplati jer imam jedan vipov kontak u imeniku....

InnerCircle
09.07.2012., 19:56
pozdrav,

imam par pitanja vezanih za S3...
zašto mi se zna desit da nakon paljenja ( dizanja ) sa stand by-a bude otvorena neka internet stranica, a sigurno nisam pregledavao web pa odmah zgasio, nego ostavio na ekranu mobitela
i drugo...surfam, i nakon što prekinem surfanje, ikone na ekranu se sporo vraćaju, ono prvo ikone, jedan widget pa drugi....ne traje to neznam kak dugo...par sekundi, al opet nervira
pretpostavljam da je povezano za RAM memorijom, al neznam kaj da ugasim, mislim da mi ima nekih 100njak Mb slobodno što mi je malo previše zauzeto...

hvala unaprijed

pozdrav

refugee
09.07.2012., 20:41
Tanjcepi.
Tocnije, tri.
Kako stavljati svoje rijeci u rjecnik prilikom pisanja?
Jel moguce da ova mrcina od telefona nema tako obicnu a bitnu stvar kao sto je text reflow????? I da, znam da se prilagodjava na double tap, ali na custom zoom ne. KOMA!
Dal se moze nekako ukljuciti mobile indicator na google talku?
Ona siva icona androida sa strane imena da vidim ko je od frendova trenutno na androidu.

Sve tako jednostavne stvari dostupne na starim mobovima, a cudno mi je da ovaj state of art to nema. Cudno

goranpilkic
09.07.2012., 20:48
Pozdrav,
Ako je netko zainteresiran za testiranje unlocka neka mi slobodno napise PM.
Prije par mjeseci sam napravio unlock S & S2 modela preko SRS-a.

Rizik: 0%

Bobo Mesar
09.07.2012., 22:40
pozdrav,

imam par pitanja vezanih za S3...
zašto mi se zna desit da nakon paljenja ( dizanja ) sa stand by-a bude otvorena neka internet stranica, a sigurno nisam pregledavao web pa odmah zgasio, nego ostavio na ekranu mobitela
i drugo...surfam, i nakon što prekinem surfanje, ikone na ekranu se sporo vraćaju, ono prvo ikone, jedan widget pa drugi....ne traje to neznam kak dugo...par sekundi, al opet nervira
pretpostavljam da je povezano za RAM memorijom, al neznam kaj da ugasim, mislim da mi ima nekih 100njak Mb slobodno što mi je malo previše zauzeto...

hvala unaprijed

pozdrav

Dobro predpostavljaš za RAM memoriju.

Ikone po ekranu, widgeti, odnosno homescreenovi i onaj app menu su dio aplikacije koja se zove launcher. Android kao OS upravlja RAM memorijom na takav način da aplikaciji koju trenutno koristiš dodjeli najveći prioritet i po potrebi gasi ostale u pozadini. Pa je tako browser dosta gladan RAMa (još ako otvoriš više tabova) i tad će Android gasiti pozadinske procese, a među njima i spomenuti launcher. Osim browsera, recimo HD igre će isto napraviti.

Bez roota to ne možeš srediti. Ako rootaš onda potraži kernel koji bolje upravlja RAM-om ili pak pridjeli launcheru prioritet "Always keep alive". Ako ti se bude dalo malo igrati s tim, pogledaj po xda, već je pisano o tom.

Tanjcepi.
Tocnije, tri.
Kako stavljati svoje rijeci u rjecnik prilikom pisanja?
Jel moguce da ova mrcina od telefona nema tako obicnu a bitnu stvar kao sto je text reflow????? I da, znam da se prilagodjava na double tap, ali na custom zoom ne. KOMA!
Dal se moze nekako ukljuciti mobile indicator na google talku?
Ona siva icona androida sa strane imena da vidim ko je od frendova trenutno na androidu.

Sve tako jednostavne stvari dostupne na starim mobovima, a cudno mi je da ovaj state of art to nema. Cudno

To su sve problemi vezani uz aplikacije , ne za sam telefon.

Skini drugi browser ako želiš reflow, prilično sam siguran da ga opera ima, a ako nema onda su tu drugi browseri. Za Gtalk ne za, nisam išao za tim.

Bajdvej ljudi imate Google Play (Android Market) koji ima 300k+ aplikacija što znači da vas nitko ne sili da koristite dobivene aplikacije. Doslovno imate zamjena za sve ijednu aplikaciju koju ste dobili s telefonom. Od Dialera, Galerije, Kamere, Imenika do Notesa, Kalendara, Email klienata, a za ništa od tog vam ne treba Root niti Custom ROM.

facebook12
10.07.2012., 00:03
Baterija brzo odlazi, dva dana imao mobitel ukljucen svega nekih 40 minuta i vec na 68%. Memorija je zapravo 25.7 GB, a ne 32 GB, zakidaju kao i na PC-ima.:rolleyes:

Koliko vama traje baterija, ja zasad nemam nista na njemu. Imam onaj video clip Natural Wonders i glazbeni spot Horizon, tako nesto. Iritiantno mi je hodanje po Facebooku, kada pomicem Wall, gore dolje.

Ta baterija ne traje nikako niti 2,3h ako se stalno koristi, a oni su rekli da je mnogo vise.

Brzo se gasi, zakljucava display.

zvonac_1
10.07.2012., 06:30
Dok nisam pretjerano koristil mob, onda mi je baterija trajala tri dana, prosjek mi je 2-2.5 dana. Jucer ujutro napunil mob, sad je (1 dan i 2 sata) na 18 posto. S tim da sam koristil navigaciju sygic oko 2.5 sata i surfanje prek edge mreze s losim signalom mreze, vise od 2 sata.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Flo
10.07.2012., 07:17
Ljudi nemojte ovog lika uzeti kao repreze. Primjer ,ukoliko imate aktivan zivot /izgledno je da vam baterija nece niti jedan san izdrzati;)
3dana mozda u nekom svemiru di preko dana ne taknem mob,a po noći ga gasim;)

unique909
10.07.2012., 08:05
Bez roota to ne možeš srediti. Ako rootaš onda potraži kernel koji bolje upravlja RAM-om ili pak pridjeli launcheru prioritet "Always keep alive". Ako ti se bude dalo malo igrati s tim, pogledaj po xda, već je pisano o tom.

Tocno to majstore. Meni se to isto prije događalo, ali odkada sam ga rottao sve radi savrseno i puno brze. Ubacio sam rom omega, i ukombinaciji s Siyahkernelom sve radi savrseno.:)

zvonac_1
10.07.2012., 08:26
Ljudi nemojte ovog lika uzeti kao repreze. Primjer ,ukoliko imate aktivan zivot /izgledno je da vam baterija nece niti jedan san izdrzati;)

Oces ti meni vjerovat, il neces, tvoja stvar. Naravno da se ne uzima u obzir na temelju jednog primjera, al ja sam samo iznio svoje dojmove u vezi baterije. S tim da je mob rootan i maknul vecinu bloatware s TB, da bezveze ne trosi RAM a bome i bateriju, i jos mi je upaljena opcija stednja baterije. Mob ne gasim po noci, u pocetku mi 1.dan izdrzala, al sad malo vise posto ga ne silujem tolko. ;)

ordemeprogres
10.07.2012., 11:26
Oces ti meni vjerovat, il neces, tvoja stvar. Naravno da se ne uzima u obzir na temelju jednog primjera, al ja sam samo iznio svoje dojmove u vezi baterije. S tim da je mob rootan i maknul vecinu bloatware s TB, da bezveze ne trosi RAM a bome i bateriju, i jos mi je upaljena opcija stednja baterije. Mob ne gasim po noci, u pocetku mi 1.dan izdrzala, al sad malo vise posto ga ne silujem tolko. ;)

ako ti netko ne vjeruje oko ovoga, vrlo lako to rijesis

postaj slike battery usega i zasebno sliku koliko tog usega otpada na display (sa informacijom na koliko ti je podesena svjetlina ekrana).

znaci settings > power > battery use > uslikaj > odi na screen > uslikaj

i linkaj slike ovdje

tad ce ti netko vjerovati
a dotad sve ove "radio mi je gps 14h, surfao sam 20h, telefonirao 12h" dumine mos zaboravit.

ikaoivan
10.07.2012., 12:20
Jel GS3 dolazi kao S-ON ili S-OFF?

zvonac_1
10.07.2012., 12:42
Evo ga..
http://i50.tinypic.com/b4bvw0.png

ikaoivan
10.07.2012., 12:50
Evo ga..

Lijep je to rezultat al niš čudno kad se uzme u obzir da ga gotovo ništa nisi koristio. Jednostavno ne mogu, a da ne nabijem dnevno cca 1h i 30 min poziva i hrpu poruka. Ja ne mogu imati mobitel samo da ga gledam i nabijam dane na bateriji :)

zvonac_1
10.07.2012., 13:19
Ma bas taj tjedan nisam imal previse nekaj vremena za njega, pa otud i tolko trajanje baterije, al velim, inace je prosjek 2-2.5 dana, kaje po meni dobar rezultat.

ikaoivan
10.07.2012., 13:59
Oprosti ali čim ti je čekanje prva stavka i to s 59% svima je jasno kako ga koristiš. Uz to ti je zaslon na mršavih 15% i 3% poziva. Ok, nije to loše, netko koristi mob na ovakav način netko na malo intenzivniji način.

Ne mislim te ja poklapat, ali svakako je činjenica da ovaj tvoj rezultat nije adekvatno mjerilo. :top:

ordemeprogres
10.07.2012., 18:30
Evo ga..

mozes jos kliknuti i na 'zaslon' i onda i to uslikati (da vidimo koliko sati/minuta je bio upaljen) posto je to najveci potrosac baterije
naravno i jos kazes na koliko ti je namjestena jacina osvjetljenja (posto nije isto jel na minimumu, na pola ili na max)

ali da, kao sto je vec receno, mobitel skoro da nisi ni koristio tako da nije nist cudno da izdrzi preko 2 dana

zvonac_1
10.07.2012., 18:41
Kaj se mob moze updejtat ak je rootan?

InnerCircle
10.07.2012., 18:52
pitanje...još jedno u nizu....:D

Zvuk>Zadane obavijesti je namješten....i zvoni kad dobijem sms, poruku preko g maila, ali kad primim poruku sa drugog mail accounta zavibrira, al zvuka nigdje...

zašto ?

fala:D

ikaoivan
10.07.2012., 19:30
Je li netko provjerio da li USB Jig radi na GS3?

assassin
10.07.2012., 20:55
InnerCircle- uđi u gmail> menu tipka> Settings> odabereš acount> Ringtone & vibrate i namjestiš način obavijesti.

InnerCircle
10.07.2012., 22:55
InnerCircle- uđi u gmail> menu tipka> Settings> odabereš acount> Ringtone & vibrate i namjestiš način obavijesti.

Rijeseno. . Hvala. . Mada je bilo oznaceno da dolaze obavijesti, odcekirao sam pa ponovo cekirao i sad radi. . . Valjda bu i za face proradilo :d

facebook12
10.07.2012., 23:46

Neki imaju drugi mobitel, manji, prakticniji, pa njime upravljaju pozivima. Nisam se bas jos naviknuo na velicinu, mada mi ne smeta.

Da, ali nisam puno toga niti radio na S III. Upaljen mi je sve skupa 2.5 h dnevno, znaci ujutro od 8-10 i sada pred spavanje nekih pola sata. Baterija dode na pola vec. Iako sam ga samo jednom do kraja punio, jer ga nemam dugo, ali ipak odlazi brzo. Sjecam se onih prica i grafikona sa puno vise sati rada baterije. Po noci ga isto gasim. Mislim da bi me svaku noc budio sa zvukovima praznjenja baterije.

Mobitel djeluje impresivno po mogucnostima, pa i izgledu, grafici, ali baterija je relativno slaba. Mislim da ne moze vise od 2,3 h neprekidnog koristenja. Mozda bi mogao izdrzati 10h, ako ga ne diramo uopce, i da je display zakljucan.

Kad navecer upalim mobitel, vidim propustene pozive od operatera, zasto zovu cesto? Nude nesto? Kad sam pokrenuo MMS, onda mi ponudilo da nesto Download, i tako to ide Downloading i nista se ne dogada...onda strelicu stisnem.

Mobitel mi uvijek drzi temperaturu 22C na displayu, nije valjda uvijek 22. Display se brzo zakljucava, bez obzira na onaj super mega senzor o gledanju.

Bobo Mesar
10.07.2012., 23:54
Baterija bi morala izdržati barem 4+ sati korištenja, odnosno screen on timea.

Ako ti nikako ne možeš to dobiti nešto ti nije uredu. Ili ti nešto draina bateriju (aplikacija, os ili nešto) ili imaš lošu bateriju. Ovo prvo je vjerojatnije.

facebook12
11.07.2012., 07:05
Baterija bi morala izdržati barem 4+ sati korištenja, odnosno screen on timea.

Ako ti nikako ne možeš to dobiti nešto ti nije uredu. Ili ti nešto draina bateriju (aplikacija, os ili nešto) ili imaš lošu bateriju. Ovo prvo je vjerojatnije.

Ne znam. Jos nisam instalirao nista, nemam niti clipove, niti pjesme. Tjedan dana ga imam. Aplikacije nisam nove instalirao, ono sto je bilo uz njega to je sve: allshare play, calculator, camera, chaton, clock, contacts, downloads, dropbox, email, fm radio, gallery, game hub, gmail, google +, internet, latitude, maps, messaging, messenger, more services, music player, my files, navigation, phone, places, play store, s memo, s planner, s voice, samsung apps, search, settings, talk, video player, voice recorder, youtube, menu. To je sve, mislis da bi nesto od ovoga moglo crpiti bateriju?

Kod Power saving settings, imam opcije:

CPU power saving - zelena kvacica, limits the maximum performance on CPU.
Screen power saving - zelena kvacica, use low power level for screen
Background colour - zelena kvacica, change background colour to save power in Email and Internet.
Turn off haptic feedback - zelena kvacica, turning off vibration can extend battery life. Je li treba negdje tu maknuti zelenu kvacicu?

Od mogucih 25.57 GB, slobodno je jos 25.15 GB. Tako da nemam skoro pa nista, osim onoga sto je tvornicki podeseno. Na kutiji pise da ima 32 GB.:rolleyes: 7 GB uzmu.:rolleyes:

I sada 22 stupnja. Vec ovih 5,10 minuta koliko je upaljen, baterija bila na 63%, sada je na 59%. Iskljucio sam Bluetooth sada, mozda to?

Ako ne kliknem gore na sat, onda mi se prognoza ne Update, zapravo mi se niti datum ne Update, tek sada mi je 11.7. i 19C.

I kad ga stavim na stol, brzo se zakljuca display, ne gledam ga tada, nego iskosa, jer mi je PC ispred. To je normalno da oko 10 sekundi i onda uvijek Swipe Screen. Volio bih da dulje stoji upaljen.

zvonac_1
11.07.2012., 07:26
Kaj se mob moze updejtat ak je rootan?

Jel zna tko?

Juventino85
11.07.2012., 07:53
Mozes, ali gubis root nakon toga...

Iako nije preporucljivo updateat dok je rootan.

zvonac_1
11.07.2012., 08:16
Mozes, ali gubis root nakon toga...

Iako nije preporucljivo updateat dok je rootan.

Cudno, nemrem ga updejtat nikak, dok mi je mob rootan..
Mislim da mi baca error il unable, tak nekaj slicno, pa sam pretpostavil da je to zbog tog, kaj je mob rootan..

Juventino85
11.07.2012., 10:28
Ja sam Nexusa normalno rootao i updateao...

Mozda je to na "pravim" Samsunzima drukcije...

dje-CAk
11.07.2012., 10:34
Cudno, nemrem ga updejtat nikak, dok mi je mob rootan..
Mislim da mi baca error il unable, tak nekaj slicno, pa sam pretpostavil da je to zbog tog, kaj je mob rootan..

Jesi mijenjao krenel? Ili nešto tako..?

zuzobuzo
11.07.2012., 11:09
Kupio sam jučer SGS 3 i uočio nešto što ne znam ispraviti.
Naime pojačam svjetlinu ekrana do kraja i kada uđem u web browser ( stock ) onda mi se on automatski zatamni.. ne znam zasto ni kako ali nadam se da netko od vas zna..
Kada skinem neki sa marketa onda ne ( operu ili slicno ), ali ja bi bas ovaj browser.. može pomoć.. plz

dje-CAk
11.07.2012., 11:20
Naime pojačam svjetlinu ekrana do kraja i kada uđem u web browser ( stock ) onda mi se on automatski zatamni.. ne znam zasto ni kako ali nadam se da netko od vas zna..
Kada skinem neki sa marketa onda ne ( operu ili slicno ), ali ja bi bas ovaj browser.. može pomoć.. plz

Zato što taj browser ima u svojim postavkama drugo osvjetljenje i trebaš to naći i namjestiti kako hoćeš.

zvonac_1
11.07.2012., 11:24
Jesi mijenjao krenel? Ili nešto tako..?

Imam gore stock ROM, maknul sam samo bloatware s TB, i to je to..

dje-CAk
11.07.2012., 11:27
Imam gore stock ROM, maknul sam samo bloatware s TB, i to je to..

A kako si ga rootao?

zuzobuzo
11.07.2012., 11:29
Zato što taj browser ima u svojim postavkama drugo osvjetljenje i trebaš to naći i namjestiti kako hoćeš.

Radi se o default browseru.. i kada stisnem menu tipku nama osvjetljenje za podesiti.. isam nista dirao, to sam odmah primjetio.. molim da bar provjerite jel kod vas ista situacija?

dje-CAk
11.07.2012., 11:30
Radi se o default browseru.. i kada stisnem menu tipku nama osvjetljenje za podesiti.. isam nista dirao, to sam odmah primjetio.. molim da bar provjerite jel kod vas ista situacija?

Pa postavke browsera.. ima u postavkama browsera osvjetljenje!

zuzobuzo
11.07.2012., 11:51

Kako da stavim neku svoju melodiju za dolazni sms??

Pa postavke browsera.. ima u postavkama browsera osvjetljenje!
Hvala.. Nisam znao da se moe skrolat prema dolje.. Hvala..
A jel znaš kako da stavim neku SVOJU melodiju za dolazni SMS i u kojem formatu mora biti??

dje-CAk
11.07.2012., 11:56
A jel znaš kako da stavim neku SVOJU melodiju za dolazni SMS i u kojem formatu mora biti??

E za sms ne znam..

Xode
11.07.2012., 12:05
Pozdrav svima......
Isto ideš na poruke>postake,skrolaš dolje do kraja i izabereš melodiju......
Instaliraš ES File explorer i preko njega izabereš pjemu koju si spremio negdje na SD...

InnerCircle
11.07.2012., 12:05
Evo opet mene sa mukom po zvonu....sad za sve radi obavijest , zvuk, al za fcb ne ( ni poruke, ni notifikacije , nista.....) :confused:

zvonac_1
11.07.2012., 12:10
A kako si ga rootao?

http://galaxys3root.com/galaxy-s3-root/how-to-root-galaxy-s3/
Prema ovom tutorialu

dje-CAk
11.07.2012., 12:14
Prema ovom tutorialu

Ma ima neka metoda da samo flešaš kernel.. ali očito nije to :ne zna: možda se samsung zaštitio.. samo kod njih ima onaj katanac ako je otključan bootloader..

zvonac_1
11.07.2012., 12:23
Al ak mi je bootloader zakljucan, nebi onda mogel root napravit...
Hmm, malo mi je nejasno zakaj se nemre updejtat, ak je mob rootan..

zuzobuzo
11.07.2012., 12:26
Pozdrav svima......
Isto ideš na poruke>postake,skrolaš dolje do kraja i izabereš melodiju......
Instaliraš ES File explorer i preko njega izabereš pjemu koju si spremio negdje na SD...

Znaci NE tako!!

evo sta ako npr. ja želim da mi svira neka pjesma od Severine npr. za dolazne SMS poruke..
To samsung vec duze vrijeme ne omogucava.. ali znam da se datoteka (tj ta pjesma ) morala nekako nazvati i staviti u neki folder i onda je moglo..

Jel zna netko????

Xode
11.07.2012., 12:29
Ma ima neka metoda da samo flešaš kernel.. ali očito nije to :ne zna: možda se samsung zaštitio.. samo kod njih ima onaj katanac ako je otključan bootloader..
Evo moj primjer..zvonac_1 je upoznat...ja sam isto rootao svoj mob.istim tutorialom kao Zvonac i nakon par dana mi je došao onaj mali update kojeg sam bez ikakvog problema napravio. Izgubio sam root ali sam ga opet vratio istim tutor.Opet nakon par dana sam sam re-rootao svoj S3 sa cf-root 6,1 na 6,4 i sve je prošlo bez imalo problema...sad imam OMEGA Custom v.8,1.....

Xode
11.07.2012., 12:35
Znaci NE tako!!

evo sta ako npr. ja želim da mi svira neka pjesma od Severine npr. za dolazne SMS poruke..
To samsung vec duze vrijeme ne omogucava.. ali znam da se datoteka (tj ta pjesma ) morala nekako nazvati i staviti u neki folder i onda je moglo..

Jel zna netko????

Dobro....ja imam inst.Zedge koji mi se isto nudi u postavkama ako hoću mjenjat song....isto tako mi otvori i ES file exp. iz kojeg mogu izvlačit mjuzu....

Edit. Sad sam i ja isprobao i mogu stavit koju god pjesmu... ;)

MadVlad
11.07.2012., 14:12
Znaci NE tako!!

Jel zna netko????

Vjerojatno je za sve Androide isto, pa ću reći kako je kod mene (nije SGS3):
napravi na SD kartici folder i nazovi ga Media. U njemu napravi folder Audio. U njemu pak tri foldera: Alarms, Notifications i Ringtones. Točno tih imena. I onda trpaj u njih zvukove i muzičke fajlove kako hoćeš. Tada ćeš moći u setingsima u padajućem meniju izabrati i te zvukove.

Severina? :eek:

Zayl
11.07.2012., 14:23
Znaci NE tako!!

Jel zna netko????

upalis music player i upalis neku pjesmu, onda samo kliknes lijevu tipku (options) i odaberes opciju da postavis kao zvuk cega god hoces.

mozes ici i pod postavke, pa zvuk i tamo pod notifikacije odaberes odredenu melodiju.

custom romovi znaju imati problema s takvim stvarima, ali samsung i android, opcenito to podrzavaju od davnih dana. nije ti ovo iphone, :D

zadnja opcija je da napravis ovo kaj je opisao madvlad

zuzobuzo
12.07.2012., 13:05
Kad udjem u imenik vidim sve kontakte normalno. tj. vidim samo one koji su pohranjeni na telefonu.
A kad saljem poruku i kad iz nje udjem u imenik onda vidim sve kontakte ( neke duple sa kartice, neke mailove..... )
Kako da to maknem?? Stvarno imam ogromnu kolicinu mailova.. vise nego kontakata i to me jaako zivcira, pa ne mogu nac...
PLz HeLp

I hvala za prijasnje odgovore.. pomogli su!!

mr. No
12.07.2012., 15:40
Kad udjem u imenik vidim sve kontakte normalno. tj. vidim samo one koji su pohranjeni na telefonu.
A kad saljem poruku i kad iz nje udjem u imenik onda vidim sve kontakte ( neke duple sa kartice, neke mailove..... )
Kako da to maknem?? Stvarno imam ogromnu kolicinu mailova.. vise nego kontakata i to me jaako zivcira, pa ne mogu nac...
PLz HeLp

I hvala za prijasnje odgovore.. pomogli su!!

eeee

prvi put kad sam uzeo android u ruke pred nekih 2.5 godina i kad sam stavio google acc u nutra i onda mi je poteknuo sve kontakte . .nisam mogao k sebi doc kaj se desilo . .rucno sam ih brisao! preko 800 kontakata sam rucno brisao :504::504: i maknuo da mi sinka kontakte s gmailom...e onda sam poceo mjenjati romove na sgs 1 i svaki put ista stvar pa sam spremao kontakte u tj bekapirao ih .. ali pre cesto sam mjenjao romove pa je to postalo naporno s kontaktima .. i onda sam skuzio da se to sve da sredit pomocu gmaila . .

tesko je za objasnit tocno kak ovdje na forumu ali .. mozes si na gmailu slozit grupu ljudi kontakti zatim tamo dodas one koij tebi trebaju ostale maknes ili pospajas kontakte ja imam po 5 kontakata spojenih na nekim ljudima(po dva maila, fejs, endomondo, twiter itd itd ...) i kad otvorim osobu vidim sve kontakte ... e da ne vidim fejs kontakte ne znam zasto prije sam ih vidio sad je ko na nexusu . .

uglavnom slozi sve to pomocu gmaila i stavi si kontakte ime prezime bit ce lakse za sinkat s fejsom i ostalim google +

sretno . .ima posla malo ali jednom kad slozis to je onda to ... ja sad maknem rom stavim novi gore gmail mi povuce kontakte koji su slozeni i to je to . .

probaj

facebook12
12.07.2012., 17:59
Prema ovom tutorialu

Da li se mora root SGS 3? Ili to samo ako imamo problema?

Primjetio sam da mi stizu neke poruke od operatera, u smislu Welcome to MMS, pa mi posalje neki Download u SMS-u, i pise datum: Expires 10.7. I kada kliknem Download, samo pise Download, ali mi ne djeluje kao da je Downloadano.

Da li update sam stize, ili moramo sami traziti? Rade mi sve funkcije. Root preko PC-a mi djeluje komplicirano.

Xode
12.07.2012., 18:18
Da li se mora root SGS 3? Ili to samo ako imamo problema?

Primjetio sam da mi stizu neke poruke od operatera, u smislu Welcome to MMS, pa mi posalje neki Download u SMS-u, i pise datum: Expires 10.7. I kada kliknem Download, samo pise Download, ali mi ne djeluje kao da je Downloadano.

Da li update sam stize, ili moramo sami traziti? Rade mi sve funkcije. Root preko PC-a mi djeluje komplicirano.

Ne mora se rootat ako si zadovoljan sa stockom i ako ne želiš manipulirati sa Rom-om itd....poruke koje ti stižu su vjerojatno od operatera kod kojeg imaš broj,a update,ako misliš na službeni,on ti dolazi sam preko OTA u postavkama-o uređaju-aktualizacija softvera....

facebook12
12.07.2012., 19:16
Ne mora se rootat ako si zadovoljan sa stockom i ako ne želiš manipulirati sa Rom-om itd....poruke koje ti stižu su vjerojatno od operatera kod kojeg imaš broj,a update,ako misliš na službeni,on ti dolazi sam preko OTA u postavkama-o uređaju-aktualizacija softvera....

Hvala, srecom ne dogada se nista lose, bilo bi mi tesko snaci se u svemu tome.:confused:

facebook12
12.07.2012., 22:58
Da li imate ikakav antivisrusni program za Android? Kada sam na internetu, cesto mi se nude opcije Download Antivirus for your mobile phone, itd.?:)

dje-CAk
12.07.2012., 23:23
Da li imate ikakav antivisrusni program za Android? Kada sam na internetu, cesto mi se nude opcije Download Antivirus for your mobile phone, itd.?:)

To ti ne treba jer nema virusa.

zuzobuzo
13.07.2012., 09:04
eeee

prvi put kad sam uzeo android u ruke pred nekih 2.5 godina i kad sam stavio google acc u nutra i onda mi je poteknuo sve kontakte . .nisam mogao k sebi doc kaj se desilo . .rucno sam ih brisao! preko 800 kontakata sam rucno brisao :504::504: i maknuo da mi sinka kontakte s gmailom...e onda sam poceo mjenjati romove na sgs 1 i svaki put ista stvar pa sam spremao kontakte u tj bekapirao ih .. ali pre cesto sam mjenjao romove pa je to postalo naporno s kontaktima .. i onda sam skuzio da se to sve da sredit pomocu gmaila . .

tesko je za objasnit tocno kak ovdje na forumu ali .. mozes si na gmailu slozit grupu ljudi kontakti zatim tamo dodas one koij tebi trebaju ostale maknes ili pospajas kontakte ja imam po 5 kontakata spojenih na nekim ljudima(po dva maila, fejs, endomondo, twiter itd itd ...) i kad otvorim osobu vidim sve kontakte ... e da ne vidim fejs kontakte ne znam zasto prije sam ih vidio sad je ko na nexusu . .

uglavnom slozi sve to pomocu gmaila i stavi si kontakte ime prezime bit ce lakse za sinkat s fejsom i ostalim google +

sretno . .ima posla malo ali jednom kad slozis to je onda to ... ja sad maknem rom stavim novi gore gmail mi povuce kontakte koji su slozeni i to je to . .

probaj

Ali gdje si to radio?? preko compa ili preko moba?? može neke detaljnije upute?' plz???

Jel postoji neki laksi nacin?? :503:

Bobo Mesar
13.07.2012., 10:07
Ali gdje si to radio?? preko compa ili preko moba?? može neke detaljnije upute?' plz???

Jel postoji neki laksi nacin?? :503:

Pokušati ću ti malo pojasniti, stvarno je malo komplicirano. Ja ti preporučam da kontakte iz imenika držiš u cloudu (oblaku). To je trenutno in, a i najsigurnije je. To što su u cloudu znači da će biti povezani s tvojim google računom, na isti način kao što su aplikacije, tvoj email i ostalo, a najbolje od svega možeš upravljati s njima preko bilo kojeg kompa.

Počinjemo s kompom, pa otiđi na ovaj link:
https://www.google.com/contacts/

E sad, ja nisam pravio nikakve grupe već su mi kontakti s telefona spremljeni u defaultnoj grupi 'Moji Kontakti'. (Ako nisi koristio Google+ zanemari ovo: Google+ kontakti su spremljeni u drugoj grupi, pa ako koristiš Google+ ne diraj te kontakte. To je ova kategorija Krugovi) Ako ti se tu nalaze pod 'Moji Kontakti' nalaze samo ljudi i njihovi brojevi koji ti trebaju onda je relativno lagano. Ako pak ima duplikata i slično onda to pročisti dok si na kompu. Evo za primjer pokazati ću ti kako to kod mene izgleda (http://i50.tinypic.com/30ate7p.png).

Kad to središ, obavezno 'backupaj' kontakte. Idi na Više -> Izvezi -> možeš izabrati Svi kontakti, a za oblik izvoza Google CSV. Kad stisneš izvezi dobiti ćeš 'google.csv' file kojeg možeš sačuvati.

Tek sad prelazimo na telefon. Ja imam CM9 odnosno čisti Android, ne znam što je Samsung još dodavao po imeniku ali bi trebalo raditi na ovaj način.

Prvo treba namjestiti u postavkama koje želiš aplikacije da ti se integriraju u imenik i dodjele tvojim kontaktima. To se radi u postavkama pa otiđi: Postavke -> Računi i Sinkronizacija
Za početak tu nađi svoj glavni gmail račun i uključi 'Sinkroniziraj Kontakti', ako imaš drugih gmail računa u njima to isključi. Druge aplikacije ćemo kasnije dodati, prvo treba dobiti čist imenik.

Nakon toga otiđi u imenik gdje treba namjestiti opcije prikaza pa kad uđeš u imenik stisni Menu -> Kontakti za prikaz -> Svi Kontakti

Sad ti se prikazuju svi kontakti koje želiš i ne želiš. Teoretski sad bi ti trebao pobrisati sve osim svojih kontakata s gmaila.
Pošto ih vjerojatno imaš previše najbrže i najlakše bi bilo sve ih pobrisati pa onda iskoristiti onaj backup koji si gore napravio (onaj google.csv file). Pa, ako ih sve pobrišeš prebaci se na komp i vidjeti ćeš da bi trebali nestati i odavde (https://www.google.com/contacts/). Ako ti je tu sve prazno, onda idi u Više -> Uvoz... -> i uvezi onaj Google.csv file.

Sad bi napokon trebao imati čist imenik, a sad bi mogao namjestiti facebook ili neku drugu aplikaciju da ti koristi imenik. Da nebi bilo zabune za facebook koristim ovu (https://play.google.com/store/apps/details?id=ro.weednet.contactssync)aplikaciju. Mislim je Samsungov stavio svoj neki Facebook sync pa eto ne znam za njeg. Ako skinete tu aplikaciju namjestite koliko će puta syncati, hoće li statuse i slično. Nakon synca mogu se pojaviti duplikati u imeniku zbog razlika u imenima kontakata. Npr. spremio si nekog u imeniku kao Ante Juric ali se on na fejsu naziva Ante Jurić. Pa ćeš u imeniku ući u jednog od tih -> Menu tipka -> Uredi -> Pridruži se -> I sad naći tog drugog Antu iz imenika.

Ovo je univerzalni tutorial koji ti trebao raditi na svim Android pametnim telefonima. Mislim na Android 2.3+ jer nisam imao baš starije verzije Androida pa ne mogu jamčit da i na njima ovo radi.

facebook12
13.07.2012., 15:16
Imam par pitanja:

1. Na SGS3 kada primam SMS poruke, to mi je prikazano kao Conversations. Da li se one mogu brisati, nisam uspio naci Delete Conversation, ili to tako ostaje jedno ispod drugoga? Zauzimaju li prostor na memoriji? To mi se skuplja, a i netko moze citati.

2. Download igrica: koje su vam igre najbolje, koje preporucate? Da li imate poteskoca ikakvih, laggs? Osobno mi se svidaju Premium Games. Da li skidate Free igre? Mislim da one ne mogu biti pokrenute, ili mogu?

3. Kada snimim video clip, da li se moram spajati sa PC-om preko USB kabela, ili moze wireless prebaciti? Jer sam naisao na nesto kao: Close Devices (Moje ime, brand PC-a). Moram li ukljuciti Bluetooth?

dje-CAk
13.07.2012., 16:28
Imam par pitanja:

1. Na SGS3 kada primam SMS poruke, to mi je prikazano kao Conversations. Da li se one mogu brisati, nisam uspio naci Delete Conversation, ili to tako ostaje jedno ispod drugoga? Zauzimaju li prostor na memoriji? To mi se skuplja, a i netko moze citati.

2. Download igrica: koje su vam igre najbolje, koje preporucate? Da li imate poteskoca ikakvih, laggs? Osobno mi se svidaju Premium Games. Da li skidate Free igre? Mislim da one ne mogu biti pokrenute, ili mogu?

3. Kada snimim video clip, da li se moram spajati sa PC-om preko USB kabela, ili moze wireless prebaciti? Jer sam naisao na nesto kao: Close Devices (Moje ime, brand PC-a). Moram li ukljuciti Bluetooth?

1. Kada uđeš u poruke, možeš izbrisati cijelu konverzaciju s jednom osobom tako da zadržiš prstom na toj konverzaciji i dodirneš izbriši.

Xode
13.07.2012., 16:44
Pod 1. je riješeno.....
2.Ovisi koje igrice voliš...ova makina prožvače svaku igricu,dali free ili pro ili crackanu...
3.Možeš preko USB-a a možeš i preko Kies air kojeg imaš u app...... na Google Play-u ima dosta takvih app koje sve to rade preko wifi-a.....

InnerCircle
13.07.2012., 19:46
Desilo mi se nekaj zanimljivog s mobom dns...znaci imam cijelo vrijeme ukljucenu sinkronizaciju 2 mail accounta, fcb account ,viber te mi je uz to radio endomondo i music player i nakon ukljucivanja iz sleep moda ekran je ostao crn...znaci swipe nije reagirao..neznam kak da to bolje objasnim...al sam notification bar mogao spustit...jedino sto je pomoglo je restart uredaja....ima ko kakvu ideju?

facebook12
13.07.2012., 22:06
Pod 1. je riješeno.....
2.Ovisi koje igrice voliš...ova makina prožvače svaku igricu,dali free ili pro ili crackanu...
3.Možeš preko USB-a a možeš i preko Kies air kojeg imaš u app...... na Google Play-u ima dosta takvih app koje sve to rade preko wifi-a.....

Imam u aplikacijama opciju Game Hub, kada kliknem, otvore mi se tri vrste igara: Social Games, Premium Games. Moze li se otuda napraviti Download, cijena im je 37.50 kn vecini, ima i dosta free.

Jesi otuda isto uzimao? Kada se instaliraju, ne rade nikakve probleme mobitelu, u smislu smrzavanja, laggs, nekakve software pogreske? Je li lako napraviti download igre, isto kao i na PC igrama, par puta next, I agree, Finish?

Jos da utvrdim zasto imam cesto propustene pozive od strane operatera. Jos ga ne nosim sa sobom, dok ne nabavim futrolu, a i to je kod nas teze.:) Vec naviknut na odgovor nemamo futrole za SGS3. Bilo bi lijepo da imaju kozne, bijele recimo.

Hvala na odgovorima dje-cak i xode.

Xode
13.07.2012., 22:31
Možeš preko Game huba kupovati bez problema,pitat ćete da li želiš preko kartice ili preko tel.računa.Ja imam pretplatu pa mogu.Download je najbolje naravno preko wifi-a....za torbice i ostalu zaštitu za mob imaš već na njuškalu dosta toga.......

facebook12
14.07.2012., 08:04
Možeš preko Game huba kupovati bez problema,pitat ćete da li želiš preko kartice ili preko tel.računa.Ja imam pretplatu pa mogu.Download je najbolje naravno preko wifi-a....za torbice i ostalu zaštitu za mob imaš već na njuškalu dosta toga.......

Dosad sam skuzio jedino taj nacin, Game Hub, ima veliki izbor aktualnijih igara.

Xode
14.07.2012., 09:31
Samo taj !! Pa imaš na Play Store igrica koliko god želiš......alternativa...snappzmarket,blackmart,ap toide,applanet.......

^Jack^
14.07.2012., 16:51
Imam u aplikacijama opciju Game Hub, kada kliknem, otvore mi se tri vrste igara: Social Games, Premium Games. Moze li se otuda napraviti Download, cijena im je 37.50 kn vecini, ima i dosta free.

Mobilephonetalk.com ;)

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

facebook12
14.07.2012., 21:27
Samo taj !! Pa imaš na Play Store igrica koliko god želiš......alternativa...snappzmarket,blackmart,ap toide,applanet.......

Da, vidim sada i Play Store aplikaciju, kada ju kliknem vidim Staff Choices, Editors Choice, Games:D. Zanimljivih stvari ima.:kava: Final Fantasy III kosta 17 dolara, valja ta igra ista? Koja slika dok gledam predstavljanja na Youtubeu....:cerek: Nimalo se nisam zeznuo sto sam uzeo ovaj mobitel.:)

Mobilephonetalk.com ;)

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Je li postoji mogucnost da se na ovakvim mjestima smjeste neke lazne aplikacije, citao sam nesto o tome, npr. lazna aplikacija za Angry Birds. Download preko ove, Play Storea i Game Huba je uvijek siguran?

assassin
14.07.2012., 22:16
O tome valja li aplikacija bih te molio da pogledaš u podforumu o aplikacijama.
Ova tema je usko vezana uz sam mobitel u naslovu.
(a možeš i kupiti igru, isprobati je i vratiti kroz 15 minuta i dobiti nazad novac- ako ti se ne sviđa)

Postoji mogućnost da smjeste lažne aplikacije- iako je mala.
Uz malo čistog razuma i čitanja postova korisnika koji pišu o aplikaciji- nemaš brige.

Sa Play Storea i Game Huba je najsigurnije (iako se i tu zna dogoditi da netko ubaci smeće- ali jako rijetko i to se brzo sanira).

facebook12
15.07.2012., 07:31
U redu, budem pogledao o aplikacijama.

Slanje video clipova sa mobitela na PC, drustvene mreze, itd:

Sada sam htio poslati jedan video clip na PC, putem Bluetootha, video traje oko 1.20 min, PC prepoznaje da netko nesto salje, takoder i mobitel salje, ali onda stigne obavijest kako vec 5 minuta nema aktivnosti, enable WiFi, kako bi se produzilo trajanje baterije, onda sam otkazao cijelo slanje. Odem na aplikaciju Video Player, nakon sto se clip reproducira, postoji opcija Share Via.

Dolje se nude dropbox, google plus, bluetooth, wi fi direct, youtube, gmail, email, messaging.

Preko cega je najbolje slati, da li je najbrze opet spajanje mobitela USB kabelom na USB port od PC-a? Ili ipak moze na neki od ovih nacina.

Wi Fi Direct opcija nije isla, jer kaze kako nije otkriven nijedan Device. Mislim da bi moglo preko Youtubea, ali daje obavijest kako bi to ukljucivalo dodatne troskove? Puno uzmu?

Bobo Mesar
15.07.2012., 09:12
Usb kabel ili Kies Air. (može i neka alternativa s marketa tipa Airdroid)

Za Kies Air komp i mobitel moraju biti spojeni na istu wifi konekciju.

goran1987
15.07.2012., 19:21
Eto i ja postao ponosni vlasnik samsunga s3, malo se nesnalazim ( dugogodisnji korisnik iphona ). Znate mozda di ima za kupit zastitnu foliju za ekran? U t mobile sam gledo, ali nemaju jos barem u osijeku...

Mr.Bean
15.07.2012., 21:21
Koliko vam traje baterija sa malo jacim koristenjem?Dakle surfanje,wifi/internet,3g...?

PRKYS
15.07.2012., 21:54
Da li je netko pokušavao puštati filmove preko dlna?? Meni radi super samo titlova na tv-u nema a na mogu ih diže bez problema.. isto tako kada usb spojim tv i mob ne pronalazi nikakve filmove na mobitelu ..

zvonac_1
15.07.2012., 21:55
Ak ga ganjam do kraja, onda 1 dan, inače prosjek, 2-2.5 dana...

facebook12
15.07.2012., 21:57
Eto i ja postao ponosni vlasnik samsunga s3, malo se nesnalazim ( dugogodisnji korisnik iphona ). Znate mozda di ima za kupit zastitnu foliju za ekran? U t mobile sam gledo, ali nemaju jos barem u osijeku...

Nema nista jos i ja trazim.:rofl: Zato ga i ne nosim tijekom dana nikamo. Ujutro i navecer ga koristim. Ne bih volio da se izgrebe. Budem pitao u tmobile, navodno imaju samo silikonske, ali one ne stite display, vidio sam na netu lijepa kozna izdanja.

http://www.google.hr/search?q=Kozna+Futrola+za+Samsung+Galaxy+S+3&hl=hr&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Ky4DUL7IM8SM4gSiktStCA&ved=0CEEQ_AUoAQ&biw=1600&bih=799

Spominje se njuskalo cesto, nisam nikada kupovao preko njih, pa ne znam sto ocekivati.

Koji ti bolje djeluje ovaj ili iPhone?

assassin
15.07.2012., 22:22
Molim da se u ovoj temi ne ide u usporedbe.
Postoji cijeli podforum (i već otvorene teme) za to :)

facebook- njuškalo je normalan oglasnik...
Ljudi koji tamo prodaju su naručili s eBaya ili tako negdje...

facebook12
16.07.2012., 07:08
U redu, budem vidio sto Njuskalo nudi.

Zanima me je li se itko susreo sa ovim problemom pri spajanju SGS3 sa PC-om?

http://cafe.mobil.hr/threads/76351-Samsung-Galaxy-S2-9100-failed-firmware-update-USB-connectivity-problem

Meni PC prepoznaje USB, ali nisam nista znacajno napravio, niti sam ista prebacio na PC.:D

zrixy
16.07.2012., 08:16
Imate jednog tipa u Arena centru koji prodaje te điđe za mobitele. Ja sam kod njega kupila masku sa SGS2. Sjecam se da je u djelu gdje je interspar, malo nize. Ima štand. Ako ste blizu probajte pitati kod njega.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

facebook12
16.07.2012., 09:52
Update:

Sada sam slucajno:rolleyes: naisao na opciju gdje treba Update-Install, npr. Gmail, Youtube, Chat On, Dropbox itd. Nesto sam kliknuo ili kliznuo sa prstom na pocetnom screen dijelu, naisao na listu aplikacija koje treba Update i instalirao sve pojedinacno, ali sada vise ne znam kako doci do mjesta gdje mi je Update u ponudi za ubuduce. Sada pokusavam isto napraviti, kliznuti prstom, mislim da se negdje gore i pri vrhu treba kliznuti prstom, nisam siguran. Da li mogu staviti Allow Automatic Update? Ili je bolje ipak manualno Update-Install?

Prebacivanje video clipova i fotki mi bas i ne ide, ide preko Youtubea i Dropboxa, ali je sporo dosta, osobito za video clipove.

Sinoc sam se spojio USB kablom na PC, PC ga je prepoznao, uspjesno instalirani driveri, ali ne shvacam to bas, radije bih da ako ima neko brze rjesenje bez spajanja sa USB kabelom.

Da li USB kabel mogu staviti u USB 3.0 port ili u USB 2.0 port? Ovaj sa 3.0 bi bio brzi, a ne znam gdje bi moj USB trebao ici, ima crni konektor unutra, dok USB 3.0 ima plavi konektor unutra.

Puno posla oko mobitela....:hrk:

Slucajno sam obrisao manji dio jedne slike u S Memo, onaj sa Japancem Yoyi, u kimonu, obrisao sam dolje slovo o ili n, u rijeci Congratulation.:504: Kliknuo strelicu i automatski otisao Save. Mogao bih sam napisati ta slova, ali ne znam cime, prst je deblji.

Je li ima nekakav Stylus S Pen za kupiti? Kao sto to ima S. Note?

Sinoc napunio mobitel do 100%, koristim ga od jutra, od 8h i vec je na 79%.:rolleyes: Napravio tih 8,9 Updatea, pokusavao bezicno Upload clipova, bezuspjesno. Prekratak vijek baterije, nema nista od onoga, kako moze 10h raditi ili cak i vise.:rofl: Iako sam ga od 4.7. dva puta punio, jer je tijekom dana ugasen, ali nekako brzo ode 20 posto ode u 3h uporabe.:kava:

Probudio sam se oko 7.40h, otada upaljen i sada je 10.50. Mozda je to i normalno, ne znam. 3h - 20 posto manje baterije. Onda bi bilo 6h, 40 posto, 9 sati 80 posto, 12h uporabe i vjerojatno bi se potpuno ispraznila.

Primjetio sam da kada ukopcam mobitel na PC, preko USB da mi se pocne baterija puniti, je li to stetnije punjenje od onog na struju?

Mene plasi taj Kies malo, ako zeznem nesto, ne znam se vratiti, kao ovo gore iskustvo sto sam nasao na netu, ne znam route raditi, iako sam vidio kako se radi na videu jednom. Jos sam neodlucan koje igre odabrati, Need for Speed Shift? Mada mi grafika ne djeluje nesto najbolje, barem po Screenshots. Ostre linije, ravne, spjler na autu djeluje ovako kao nakoseno slovo MMM.

Koje vi igre volite? Da li su Free igre sa istim performansama kao i one koje treba kupiti, ne blokiraju nista, ne pogorsavaju performanse mobitela?

Meni je najbitnije na mobitelu:
1. Browsing
2. Upload MMD sadrzaja na PC, drustvene mreze (nerealizirano dosada) :)
3. Igre
4. Glazba

Ima jos nesto zanimljivo?

Download in Progress Need for Speed Shift, 80 MB ima, nije puno. Ali opet sporo nekako, oko 195 kb/s. Nekad i 205 kb/s.

Onaj senzor prepoznavanja, da li gledamo u mobitel prakticki nije funkcionalan, iako gledam, ukljuci mi se onaj plavi screensaver, gdje moram otkljucati, dosta brzo.

Gunner1980
16.07.2012., 11:03
Sto se tice casea i screen protectora, obicno ih VIPove trgovine imaju (nadam se da ovo necete shvatiti kao reklamu). Ako su ga imali ovdje kod mene u Dbk onda bi moralo biti i u Os. Ja platio bijeli bumper od Cellular linea 80 kuna (u tscuma i teleta su bili oko 100), unutra bila i jedna folija za screen. Jbg, to je ono, za prvu ruku dok ne nadjes na ebayu ili negdje dalje neki pravi case koji ti je napet... :)

goran1987
16.07.2012., 13:31
Case sam odmah uzeo u t mobile kad sam uzimao mob, i stvarno je odlican (barem meni :)) ) , je bio malo skulji ali dobio sam dva komada. I nevidi se da je na mobitelu...

Gunner1980
16.07.2012., 14:17
Jedno brzinsko.

Zivim u Dbk gdje nam se cesto ubacuje mreza iz bosne. Kako se na S3 naredi rucno postavljanje mreze, i to da S3 koristi SAMO tu mrezu (u mojem slucaju VIP).

Znaci posao sam na settings-wireless and network-more-mobile networks-network operators i rucno izabrao VIP. Jesam li time rijesio (potencijalni) problem?

facebook12
16.07.2012., 15:07
Case sam odmah uzeo u t mobile kad sam uzimao mob, i stvarno je odlican (barem meni :)) ) , je bio malo skulji ali dobio sam dva komada. I nevidi se da je na mobitelu...

Meni nije bilo, kada sam kupovao, nije bila ni memorija od 64 GB. Bit ce valjda dosta 32GB. Ici cu u tmobile, pa da vidim sto imaju.

Pitanje

Da li se igra koju sam downloadao mora igrati dok je WiFi ukljucen, igrao sam ju bez problema dok sam bio online, ali kada sam ugasio net, i spremao se za polazak, vidio sam da mi blokiralo, crni display, pa morao resetirati.
Inace je Need for Speed ok, ali nije nesto, vise sam vozi, nego sto ga igrac pokrece. Nisam bio losiji od 2. mjesta.

pitbull199
16.07.2012., 20:47
U postavkama makni simulatore za kocnicu,volan i zo pa da vidis jel ces drugi biti :)))

facebook12
16.07.2012., 22:04
U postavkama makni simulatore za kocnicu,volan i zo pa da vidis jel ces drugi biti :)))

:rofl: Vidim da postoji kocnica, kada kliknem na display, bas se ukaze, malo mi je monotono kada ne sudjelujem bas previse u igri, morat cu promijeniti postavke.:D Prakticki se samo za skretanja ulijevo moram malo vise potruditi.

Jutros sam prasio igricu, grafika je odlicna, mislio sam da je losija, vozim Mazdu RX 8, mislim da je ta, cak se i vidi otraga, auti su realni, slicno kao i na PC igrama. Postavke su vjerojatno onaj kljuc iz kutije za alat, idem vidjeti sada. Mislim da se trebam spremati za 4. mjesto.:kava: Glazba u igri je dobra. Mislim da se ne moze igrati, kada je internet iskljucen, ili moze?

U postavkama imam opcije Rookie, Professional, Expert i Custom. Tu treba promijeniti opcije da nemam asistencije pri voznji?

Skinuo sam ju preko Game Huba, dosta jednostavno, samo morao otvoriti account, to mi je malo zamorno, za svaku aplikaciju moram account otvoriti.

4. mjesto, razbijeno staklo, patim motor na 76 km/h, ne shvacam jos taj shift najbolje, ode nekada do 150 mislim. Lijeva strana je gas, a desna kada vrtim palcem je kosnica?

Koju od Free igara preporucate, da li se mogu oslanjati na Ratings (zvjezdice), to je realno stanje kvalitete igre?

Need for Speed na mobitelu je bolji od nekadasnjih Bowling, Crazy Hamster, Snowball, ili ono sa pcelama. Napredak za Samsung.

Gunner1980
17.07.2012., 07:49
Mozda ce zvucati grubo ali - ovo je forum, a ne dnevnik.

assassin
17.07.2012., 08:34
Slažem se s Gunnerom.
Također, ako ti se piše o aplikaciji- slobodno postaj u podforum Aplikacije (samo pročitaj pravila prije postanja tamo, naravno).

Znači, u ovu temu napišeš da na mobitelu igre super rade, nije ti zaštekala, grafika je ok...
A u podforumu aplikacije, u točnoj temi pišeš o tome kakva ti je igra, gdje se pali/gasi kočnica, do kud si došao, ...

Gunner1980
17.07.2012., 10:08
@F12 - kreni od ovoga:

http://www.samsung.com/uk/support/model/GT-I9300MBAVOD-downloads?isManualDownload=true

Procitaj vecinu toga, i poslije toga kreni dalje. Jednom kad nesto zamijenis (npr ubacis neki file explorer) skontas sta on radi, i ides dalje. Sorry ako zvuci kao da pametujem (nije namjera) ali cini mi se da si malo pogubljen, a ovo je najbolji nacin da se osovis na noge. :)

Jednom kad uhvatis osnove iz manuala, trazis dalje info o "specificnim" i nejasnim stvarima, kies, kablovi, settingsi, kerneli, whatever... Upri u gugl brate :)

facebook12
17.07.2012., 11:38
@F12 - kreni od ovoga:

http://www.samsung.com/uk/support/model/GT-I9300MBAVOD-downloads?isManualDownload=true

Procitaj vecinu toga, i poslije toga kreni dalje. Jednom kad nesto zamijenis (npr ubacis neki file explorer) skontas sta on radi, i ides dalje. Sorry ako zvuci kao da pametujem (nije namjera) ali cini mi se da si malo pogubljen, a ovo je najbolji nacin da se osovis na noge. :)

Jednom kad uhvatis osnove iz manuala, trazis dalje info o "specificnim" i nejasnim stvarima, kies, kablovi, settingsi, kerneli, whatever... Upri u gugl brate :)

Tek ga odnedavno imam, iskustvo sa njime imam sa Youtubeovih prezentacija.:rofl: Snalazim se, znam kako uploadati clipove, fotke, download igara, skinuo sam jos nekih informativnih aplikacija. Ipak na kraju nije tesko, samo me bilo strah da mi nesto nepovratno ne zablokira.:)

Flo
17.07.2012., 13:22
Ok,uredaj je mrak..to su prvi dojmovi..presao sa i4s..vidjet cu dok se sve slegne..zadnji androdi mi je bio s2

facebook12
18.07.2012., 09:23
Ok,uredaj je mrak..to su prvi dojmovi..presao sa i4s..vidjet cu dok se sve slegne..zadnji androdi mi je bio s2

Ja sam mislio da je sve to oko njega samo obicna medijska kampanja i da ce mi dosaditi nakon 10ak dana. Uredaj, mogucnosti neiscrpne. Svaki dan nades neku novu aplikaciju, prijasnje mobitele za 2 dana skuzim i postanu nezanimljivi. Slika, grafika, snimanje savrseno. Jako puno sadrzaja nude. Jos trebam futrolu negdje nabaviti, ne bih htio da se izgrebe display ili maska.:cerek: Jedini prigovor koji imam je to sto otisci ostaju, kao da mi podivljaju zlijezde lojnice na prstima cim ga vide.:rofl:

Mozda da je malo display jos veci.:) Kao kod Notea. I da baterija traje dulje pod punim radom.:rofl: Ali sam ovaj uzeo jer je bolji software, kamera na GSM areni projicira bolje. Mislim da Note 2 nece napredovati u odnosu na SGS3.

facebook12
18.07.2012., 14:42
Mislite da se isplati uzeti koznu futrolu, dodatnu bateriju i uredaj za stolno punjenje mobitela za 500kn?

bigerx
19.07.2012., 15:03
Vidi mene, nakon svih mogucih iPhonea od kad postoje(okorjeli fan) u ruke mi dosao S3 !! Nakon pola sata dam oglas na njuskalo prodam jebni ajfon i kupim ovo cudo!!! Nakon 10 dana shvatim i progledam da je moj ajfon sa jailbreakom i svim kojekakvim tweakovima nije ni sluga S3!!!! Sve jednostavno radi!! Glatko brzo i savrseno!!! Steave Jobs oprosti molim te i znam da se rostiljas u grobu al .....jebo ti svoju jabuku kad je ovo bolje!!! Bugove ne nalazim baterija traje duplo od trule jabuke, ekran ko televizor, ne žulja u đepu, fotko skoro ko na dslru:) . Eto ovo je ispovjest jabučnog pokajnika. :):):):D

Mislite da se isplati uzeti koznu futrolu, dodatnu bateriju i uredaj za stolno punjenje mobitela za 500kn?

Da, isplati se osum sto na ebayu to kosta cca 40$

Ja sam mislio da je sve to oko njega samo obicna medijska kampanja i da ce mi dosaditi nakon 10ak dana. Uredaj, mogucnosti neiscrpne. Svaki dan nades neku novu aplikaciju, prijasnje mobitele za 2 dana skuzim i postanu nezanimljivi. Slika, grafika, snimanje savrseno. Jako puno sadrzaja nude. Jos trebam futrolu negdje nabaviti, ne bih htio da se izgrebe display ili maska.:cerek: Jedini prigovor koji imam je to sto otisci ostaju, kao da mi podivljaju zlijezde lojnice na prstima cim ga vide.:rofl:

Mozda da je malo display jos veci.:) Kao kod Notea. I da baterija traje dulje pod punim radom.:rofl: Ali sam ovaj uzeo jer je bolji software, kamera na GSM areni projicira bolje. Mislim da Note 2 nece napredovati u odnosu na SGS3.

:thumbup:

EDIT (assassin):
Spojena 3 posta.
Koristi tipku Edit ili Multiquote (obje opcije postoje i na Tapatalku).

facebook12
19.07.2012., 17:07
Da, isplati se osum sto na ebayu to kosta cca 40$

To bi bilo oko 250 kn, da li se placa postarina? Preko Amazona, kada nesto narucujem, platim 30$ ako hocu da sto prije stigne.

bigerx
19.07.2012., 17:23
To bi bilo oko 250 kn, da li se placa postarina? Preko Amazona, kada nesto narucujem, platim 30$ ako hocu da sto prije stigne.

Tu cijenu sam nasao na aukciji i bila je sa dostavom!
Made in China

Flo
19.07.2012., 18:34
Meni je baterija ok,izdrzi cijeli dan,u rangu ajfona..kakvo duplo..ni blizu..
+kamera je za koplje bolje na ajfonu..hebiga treba reci kako je..kvaliteta izrade takoder..
Ali ekran,zvuk preko sluske,osj. Drzanja u ruci,brzina rada sve 5 na s3

Dal se i vama baterija uzasno sporo puni?

facebook12
19.07.2012., 19:20
Meni je baterija ok,izdrzi cijeli dan,u rangu ajfona..kakvo duplo..ni blizu..
+kamera je za koplje bolje na ajfonu..hebiga treba reci kako je..kvaliteta izrade takoder..
Ali ekran,zvuk preko sluske,osj. Drzanja u ruci,brzina rada sve 5 na s3

Dal se i vama baterija uzasno sporo puni?

I meni je cudna nekako kamera, jucer vidio Samsung Note u trgovini, netko slikao nesto, izlog trgovine, djeluje puno bolje na Noteu, iako GSM Arena pokazuje kao da je SGS3 bolja kamera. Takoder mi je zmazan objektiv od otisaka.:rolleyes:

Baterija mi se brze puni nego na obicnom mobitelu, obavjestava me vec kada je na 20 posto da ga punim.

Mislite li da je Note bolji od ovoga?

Flo
19.07.2012., 20:21
Note i s3,ako se ne varam imaju skroz istu kameru,ode senzora do lece..ali kakva usporedba sa dslrom,tko to kaze-nema blage o fotografiji..
Meni je s3 bolji od notea..lakse za rukovat,bolji proc i gpu,sve jed. Radi kao podmazano!!

IvachCRO
19.07.2012., 20:24
Svaka čast! Ja to svim iPhonovcima govorim.:D

Sent from my Galaxy S II using Tapatalk 2

facebook12
19.07.2012., 22:27
Note i s3,ako se ne varam imaju skroz istu kameru,ode senzora do lece..ali kakva usporedba sa dslrom,tko to kaze-nema blage o fotografiji..
Meni je s3 bolji od notea..lakse za rukovat,bolji proc i gpu,sve jed. Radi kao podmazano!!

Kada po noci snimam nesto doma, onda prikaze stvarno dobro predmete, vrata, vaze, TV, ali zid kada krene, kao da se zrnato nesto stvara, titranje. Takoder i kod zooma, kakav je vama zoom.

Ja ga sada punim, na 73 posto je. Mislim da se puni oko 40ak minuta vec.

Znaci Note ima problema sa radom, laggovi? Meni se cini, kao da Note ima bolje boje na displayu, ostriji prikaz, bogatije djeluje, mada ne znam, nisam siguran.

Isto tako, u trgovini, kod jednog od operatera, sam primjetio da Noteu pada vec ona straznja maska, ne da se vise smjestiti u one zlijebove. Zinulo oko pola cm. Probao sam ga vratiti tamo, da vidim u cemu je stvar, ali nije islo.

Mislim da je na Noteu lakse pisati poruke, sa dva palca. Ja na SGS3 pisem sa malim prstom.:rofl: U lijevoj ga drzim i mali prst koristim, jer ako kaziprst koristim onda promasim slovo. Kada ga okrenem isto mi je lakse tipkati malim prstom.

Na Noteu ne ostaju otisci. Pogledajte malo onaj dio na SGS3 sto bi trebao glumiti aluminij, dizajnirali su to kao duge horizontalne ogrebotine _____ ovako nekako. Kod Notea je taj dio bolji izveden, crno, sjajno, glatko, mada mu plastika otpada vec. To ako se cesce otraga otvara, to bi se i na SGS3 moglo lose odraziti. A ti otisci prsta, kao da sam uljem premazao mobitel.

Meni se svida, nigdje mi nije zakocio, zablokirao, jedino kada sam mislio da se offline mogu igrati igre, sto izgleda ne ide. Pa sam ga tu morao 2x resetirati.

Je li znate kako mogu doci do liste aplikacija, za koje trebam raditi Update. To sam jednom slucajno kliknuo, negdje pri vrhu, napravio za svaku aplikaciju Update i izasao, kada sam htio ponovno vidjeti gdje je to, nisam vise mogao slucajno nabasati kao prije.

Malo me smeta sto se mobitel brzo gasi, kada se ne tipka, 10 sekundi i vec se gasi, onda sa strane tipka, pa onda Wipe. I ta voda mi nije bas nesto korisna, nekada se dogodi da par puta moram Wipe jer nije uhvatilo.:kava:

Taj senzor o kojem pricaju, da te prati dok ne zaspis, to je smijesno.:rofl: Po mome ja stalno spavam. Jedino se ne gasi, ako stalno po njemu nesto klizem.

Gdje je vas mobitel napravljen, kada sam gledao slike, pise Made in Korea, je li vas isto u Koreji?

Mislite li da mogu biti kopije?

dje-CAk
19.07.2012., 23:15
Kada po noci snimam nesto doma, onda prikaze stvarno dobro predmete, vrata, vaze, TV, ali zid kada krene, kao da se zrnato nesto stvara, titranje. Takoder i kod zooma, kakav je vama zoom.

Ja ga sada punim, na 73 posto je. Mislim da se puni oko 40ak minuta vec.

Znaci Note ima problema sa radom, laggovi? Meni se cini, kao da Note ima bolje boje na displayu, ostriji prikaz, bogatije djeluje, mada ne znam, nisam siguran.

Isto tako, u trgovini, kod jednog od operatera, sam primjetio da Noteu pada vec ona straznja maska, ne da se vise smjestiti u one zlijebove. Zinulo oko pola cm. Probao sam ga vratiti tamo, da vidim u cemu je stvar, ali nije islo.

Mislim da je na Noteu lakse pisati poruke, sa dva palca. Ja na SGS3 pisem sa malim prstom.:rofl: U lijevoj ga drzim i mali prst koristim, jer ako kaziprst koristim onda promasim slovo. Kada ga okrenem isto mi je lakse tipkati malim prstom.

Na Noteu ne ostaju otisci. Pogledajte malo onaj dio na SGS3 sto bi trebao glumiti aluminij, dizajnirali su to kao duge horizontalne ogrebotine _____ ovako nekako. Kod Notea je taj dio bolji izveden, crno, sjajno, glatko, mada mu plastika otpada vec. To ako se cesce otraga otvara, to bi se i na SGS3 moglo lose odraziti. A ti otisci prsta, kao da sam uljem premazao mobitel.

Meni se svida, nigdje mi nije zakocio, zablokirao, jedino kada sam mislio da se offline mogu igrati igre, sto izgleda ne ide. Pa sam ga tu morao 2x resetirati.

Je li znate kako mogu doci do liste aplikacija, za koje trebam raditi Update. To sam jednom slucajno kliknuo, negdje pri vrhu, napravio za svaku aplikaciju Update i izasao, kada sam htio ponovno vidjeti gdje je to, nisam vise mogao slucajno nabasati kao prije.

Malo me smeta sto se mobitel brzo gasi, kada se ne tipka, 10 sekundi i vec se gasi, onda sa strane tipka, pa onda Wipe. I ta voda mi nije bas nesto korisna, nekada se dogodi da par puta moram Wipe jer nije uhvatilo.:kava:

Taj senzor o kojem pricaju, da te prati dok ne zaspis, to je smijesno.:rofl: Po mome ja stalno spavam. Jedino se ne gasi, ako stalno po njemu nesto klizem.

Gdje je vas mobitel napravljen, kada sam gledao slike, pise Made in Korea, je li vas isto u Koreji?

Mislite li da mogu biti kopije?

Pomalo si i troll, ali nema veze :cerek:

1. Update aplikacija: play store > meni > moje aplikacije

2. Gašenje zaslona: postavke > prikaz (ili zaslon) > nađi opciju mirovanje ili tako nešto

3. Ako te voda živcira, u postavkama zaključavanja zaslona promijeni način zaključavanja

4. Taj senzor da te prati treba uključiti u postavkama.

facebook12
19.07.2012., 23:27
Pomalo si i troll, ali nema veze :cerek:

1. Update aplikacija: play store > meni > moje aplikacije

2. Gašenje zaslona: postavke > prikaz (ili zaslon) > nađi opciju mirovanje ili tako nešto

3. Ako te voda živcira, u postavkama zaključavanja zaslona promijeni način zaključavanja

4. Taj senzor da te prati treba uključiti u postavkama.

Ne, stvarno nisam. Ne znam puno o mobitelima takve vrste. Napunio se mobitel.:) Play Store znam gdje je. Kamera je dosta kvalitetna ipak. Sad vidim listu Updatea. 8 ih ima koji su Update.

2. Meni ima Screen Timeout, bilo na 30 sec, stavio na 1 min. Da, sada je bolje sa 1 min. Ne nestane odmah.

Juventino85
19.07.2012., 23:58
A sto se Notea tice, itekako "hvata" otiske prstiju...
Jednostavnije je pisati na Noteu sa dvije ruke ali sa jednom je nemoguce.
Po meni je ugodnije surfanje na Noteu bas zbog te velicine a fluidnost prilikom surfanja je tu negdje, nesto bolje na S3.

Jedina stvar koja je debelo na strani Notea je domet wifia, tamo gdje mi je Note imao dvije crtice S3 nema uopce signala, ali to je opce poznata "mana" na nekim S3.

Jeste probali po danu slikati u potpuno bijeli zid, pa dobro pogledati sredinu slike ako ima crvene mrlje?!
Jer to su imali Note i S3 pa me zanimalo ako je to rijeseno na vasim uredjajima?!

facebook12
20.07.2012., 00:29
A sto se Notea tice, itekako "hvata" otiske prstiju...
Jednostavnije je pisati na Noteu sa dvije ruke ali sa jednom je nemoguce.
Po meni je ugodnije surfanje na Noteu bas zbog te velicine a fluidnost prilikom surfanja je tu negdje, nesto bolje na S3.

Jedina stvar koja je debelo na strani Notea je domet wifia, tamo gdje mi je Note imao dvije crtice S3 nema uopce signala, ali to je opce poznata "mana" na nekim S3.

Jeste probali po danu slikati u potpuno bijeli zid, pa dobro pogledati sredinu slike ako ima crvene mrlje?!
Jer to su imali Note i S3 pa me zanimalo ako je to rijeseno na vasim uredjajima?!

Nekako mi Note ima bolje boje, ostrinu. GSM Arena kaze da je kamera na SGS3 bolja. Barem po onim slikama sto mogu vidjeti. Ostaju otisci na displayu, ali ono otraga je kao vise izgrebano, i lakse se prima u ruku, ovaj kao da uzimas mokri sapun.:rofl:

Na Noteu bih mogao sa lijevom ga drzati a kaziprst desne ruke za tipkanje, na ovom koristim mali prst desne ruke.:D Gledam mnoge, mogu tipkati sa palcevima, cak i na manjim mobitelima.

Budem sutra probao slikati zid.:)

Prigovarali su i da je na SGS3 display velik, ali meni to uopce ne smeta, ispod 5 incha mobitel za mene ne bi trebao biti. Ovaj je 4,8 mislim. Mozda sam trebao cekati Note 2.:)

iPhone mi je malen dosta, jos se mora kupiti na pretplatu. Neki dan cekao kod jednog operatera, 3 ljudi koji su bili ispred mene se tuzilo na promjene u cijenama, uzima im vise, pa hoce da se to rijesi, pisanje zalbi. Tu nisu imali futrolu, dosta losije trgovina djeluje. VIP nekako ima najbolje uredene trgovine, i TMobile je tu negdje.

Naisao sam na neki prekrivac za display, navodno ne ostaju otisci, ali to nije trajnije rjesenje, ni trgovac nije znao kako predstaviti nemoguce.:rofl: Oko 80 kn.

Jedan mi htio prodati pink futrolu, nema nijedne druge, ali i ta je dobra.:rofl: Samo ga pogledao i potiho rekao: Pink?!:rolleyes: Onda naisao na set kozna futrola, baterija i stolni punjac.

Koliko su vama trajali mobiteli? Godinu, dvije? Vise? Koliko punjenja moze baterija podnijeti? Isto kao i stari tipovi mobitela? Ili je vijek trajanja ovakvih mobitela kraci dosta?

EDIT:
Iskustvo sa kamerom

Jutros sam odlucio napraviti nekoliko clipova doma, na terasi. Prije mi kamera nije imala neki dojam kvalitete, zato sto je objektiv bio prekriven otiscima prstiju.:rolleyes:

Onda sam razmisljao, razmisljao i dosjetio se. Uzeo maramicu, obrisao objektiv i pokrenuo. Kamera je dosta kvalitetna, barem za moj ukus. Imam i handycam, nema nikakve razlike, a ona je Full HD. Jedino kada jako do kraja zoomiras, onda ono zumirano u daljini djeluje malo zamagljeno i nedoreceno, ali kada normalno drzis, prikaze jednako kao sto i vidis. Onaj njihov video clip Wonders of Nature, vjerojatno bi takvom kvalitetom boja trebalo biti snimljeno.

Samo ne treba mobitel micati brzo lijevo desno, treba sporije. Snimao sam i slikao zid izbliza, nema nikakvih crvenih mrlja, odsjaja.

U zatamljenijoj prostoriji isto clip dosta dobro izgleda, snimi onako kako je.

Prigovor na bateriju, sinoc ju napunio, malo se igrao, sada snimao clipove i vec je na 87 posto.

facebook12
20.07.2012., 10:11
Zagrijavanje mobitela: je li se vama zagrijava mobitel dok igrate, cak i nakon 10 minuta igranja, djeluje dosta zagrijano. To je normalno? Mislim da ovakvi mobiteli nece dulje od pola godine trajati. Baterija na 78 posto vec.

Ne mogu editirati, jer je prosao rok za editiranje.

Bobo Mesar
20.07.2012., 10:33
Zagrijavanje mobitela: je li se vama zagrijava mobitel dok igrate, cak i nakon 10 minuta igranja, djeluje dosta zagrijano. To je normalno? Mislim da ovakvi mobiteli nece dulje od pola godine trajati. Baterija na 78 posto vec.

Ne mogu editirati, jer je prosao rok za editiranje.

Naravno da je normalno dok igraš igre.

Pošto znam nekad nešto zaigrati na kompu, (imam hp-ov laptop, a oni su poznati po lošim ventilatorima) tad mi CPU/GPU znaju radit na 80-90°C. Tako da je meni fascinantno kako se ovi ARM-ovi tako malo zagriju pod opterećenjem i bez ikakvog hlađenja. :zubo:

goran1987
20.07.2012., 10:50
Evo jedno glupo pitanje :) kad hocu birat mrezu rucnu samo odem u postavke i u mrezama stinem na određenu mrežu i onda se ona nemjenja automatski ako odem u drugu drzavu ? hvala

facebook12
20.07.2012., 12:17
Naravno da je normalno dok igraš igre.

Pošto znam nekad nešto zaigrati na kompu, (imam hp-ov laptop, a oni su poznati po lošim ventilatorima) tad mi CPU/GPU znaju radit na 80-90°C. Tako da je meni fascinantno kako se ovi ARM-ovi tako malo zagriju pod opterećenjem i bez ikakvog hlađenja. :zubo:

Igram nekih 10, 15 minuta, da ga ne opterecujem. Kad igram, na mjestu gdje mi je desna ruka osjetim zatopljenje.

bigerx
20.07.2012., 13:08

Ma gle pa naravno da je usporedba sa slrom besmislena. To sam rekao iz ciste zahebancije, no cinjenica je da pri dnevnom svijetlu ima vrlo dobre fotke za razliku od mase
razvikanih mobova

godzilla
20.07.2012., 14:26
Imam pitanje u vezi instaliranja aplikacija. Do sada sam instalirao 19 aplikacija. Danas sam htio još jednu aplikaciju instalirati, ali mob mi javlja da nemam više memorije!
Gdje se instaliraju aplikacije?
Inače, imam 16GB verziju telefona.

Kako da instaliram nove aplikacije, a ove sadašnje da zadržim?

facebook12
20.07.2012., 17:46
Klon SGS3::)

http://www.youtube.com/watch?v=LmArm5kO67I&feature=player_embedded#!

http://www.youtube.com/watch?v=PJoljPmRdhk&feature=related

Nema laggova, kamera odlicna, fluidan, igre tecno idu.:rolleyes:
Koja je razlika u kvaliteti?:D

goranszd
20.07.2012., 18:28
Klon SGS3::)

http://www.youtube.com/watch?v=LmArm5kO67I&feature=player_embedded#!

http://www.youtube.com/watch?v=PJoljPmRdhk&feature=related

Nema laggova, kamera odlicna, fluidan, igre tecno idu.:rolleyes:
Koja je razlika u kvaliteti?:D

Velika je razlika, bit ce to kao i sa kopijama iphonea 4 4s ... radi 20 dana super poslije smece, bar kako ljudi kazu

Sent from my U8650 using Tapatalk 2

84737
20.07.2012., 18:36
Ma niti tih prvih 20 dana ne radi dobro. Prvi dan su jos pod euforijom jer su kupili novi mob, a iducih 19 ih je sramota priznati da su bacili novac. A nakon tih 20 su toliko razocarani da odluce objaviti kako su kupili smece. :)

Sent from my Xperia U using Tapatalk

nikipaul
20.07.2012., 19:20
Kakva je onda kamera na SGS3 ? Jedni je pljuju , drugi hvale. HTC X kažu da je bolja, Sony xperia S da je bolja, iphon 4S da je najbolja. Gdje je onda tu SGS3.

facebook12
20.07.2012., 19:21
Ma niti tih prvih 20 dana ne radi dobro. Prvi dan su jos pod euforijom jer su kupili novi mob, a iducih 19 ih je sramota priznati da su bacili novac. A nakon tih 20 su toliko razocarani da odluce objaviti kako su kupili smece. :)

Koliko bi takvo sto kostalo uopce? Sigurno i njih prodaju za 1000, 2000 kn?

zvonac_1
20.07.2012., 19:27
Ok je kamera, al xperia s ima bolju kameru neg SGS3..

nikipaul
20.07.2012., 21:22
Ok je kamera, al xperia s ima bolju kameru neg SGS3..

To sam i mislio, mada mislim da po danu tu i nema neke velike razlike, jer sam vidio slike na S3 i iphon 4S, čak mi je na S3 bila nijansu bolja, a u tamnijem okruženju je najbolje imati digitalca.

Juventino85
20.07.2012., 21:47
Meni nije bila nesto extra kamera na Xperiji S.
Od svih koje sam imao najbolja je bila i to debelo na Nokiji N8.

Sada bi je nekom logikom trebala pojesti 808-ica...

S3 ima odlicne fotke, bolje od One X-a a...

facebook12
20.07.2012., 22:46
Meni je kamera na SGS3 dobra, tijekom noci ono sto vidis ocima, tako i tu prikaze.

Sada sam vidio jednu aplikaciju Eternal Legacy, bila je 30kn, sada je Free, kakva je to igra? To nije neka navlakusa?:cerek: Pa ti poremeti mobitel nakon instalacije?

Primjetio prvo kocenje prezentacije igre The Amazing Spider Man. Dok se vrti, onda zablokira i vrti se onaj krug, pa krene opet. Mislite da je to do mobitela ili do lose internet veze?

84737
20.07.2012., 22:59
Koliko bi takvo sto kostalo uopce? Sigurno i njih prodaju za 1000, 2000 kn?
Pa piše ti na jednom od videa (http://www.youtube.com/watch?v=GX0LzIc0ubY&feature=related): "Grab it here for $224 USD Free Shipping Worldwide"

sam vidio jednu aplikaciju Eternal Legacy, bila je 30kn, sada je Free, kakva je to igra?..?
A opet ljutiš admine sa pitanjima o aplikacijama u ovoj temi... :p

facebook12
20.07.2012., 23:01
Pa piše ti na jednom od videa (http://www.youtube.com/watch?v=GX0LzIc0ubY&feature=related): "Grab it here for $224 USD Free Shipping Worldwide"
A opet ljutiš admine sa pitanjima o aplikacijama u ovoj temi... :p

Nisam to vidio, znaci oko 1800 kn bi kostao lazni mobitel.:rofl: Nikako ne volim laznu robu, ili kada netko nastoji laznu uvaliti kao pravu.

Zaboravim da postoji poseban dio o Aplikacijama.:) Da nisi spomenuo, mozda ne bi vidjeli.:) Isprika moderatorima.

84737
20.07.2012., 23:10
čuj svaka roba svoga kupca ima, tako i fake proizvodi. Ima ljudi koji nemaju za original, a vole se kočoperiti (da ne velim prostiju riječ) kada dođu u neki kafić, onda je za njih dobra i kopija.

Btw.
A misliš da su modovi slijepi pa ne vide? :D
Još i editiraš post pa pitaš za još jednu igru... :lol: Kralj si! :top:

facebook12
21.07.2012., 08:48
čuj svaka roba svoga kupca ima, tako i fake proizvodi. Ima ljudi koji nemaju za original, a vole se kočoperiti (da ne velim prostiju riječ) kada dođu u neki kafić, onda je za njih dobra i kopija.

Btw.
A misliš da su modovi slijepi pa ne vide? :D
Još i editiraš post pa pitaš za još jednu igru... :lol: Kralj si! :top:

Radije da kupe neki originalni za 1800 kn, moze se dosta kvalitetnih naci. Sony Ericsson Xperia Mini Pro npr, Samsung Galaxy Ace, HTC Desire C. Radije takav kupiti nego kopiju. Ja nemam naviku stavljati mobitel na stol u kaficu, dok mnogi odmah stave, prvo sto ucine zapravo.:D Onda kada primjete, kako ih bas nitko ne zove, onda ga uzmu u ruke i prijedu malo Menu.:) Jadno.:kava:

facebook12
21.07.2012., 22:25
S Voice :rolleyes:

Primjetio sam da je S Voice dosta cudan, ne razumijemo se. Npr. kazem restaurants. Ona mi to otvori, onda me pita da li zelim pretraziti Web, ja kazem, Yes, a onda mi ona kaze: Not sure, do you think on the Lists. Tako nekako.

Uglavnom moje Yes, ona razumije kao Lists.

Ja kazem Paris Library, a ona mi to napise kao Ares Library, i kaze I am not sure, what do you think about Library.

Ja zatrazim Stockholm theater, a ona mi napise Stop home theater.

Godfather prevodi sa Son God Father.

Barem je pogodila Spanish Museums.:rolleyes:

Kazem joj Manchester United, a ona mi kaze da nije sigurna, i pita da li zelim pretraziti Web. Ja kazem Yes, a ona Thanks for your answer i nista dalje.:kava:

Ja kazem Isaac Newton, on mi prevede I can you. I onda ispod jos kaze, Yes you can. Razumije New York restaurants.

Sve u svemu, prilicno beskorisna i naporna aplikacija.:rolleyes:

Imate li vi vise uspjeha sa S Voice?

goranszd
22.07.2012., 02:53
Govoris li s naglaskom americkim engleskim itd nezz

Mr.Bean
22.07.2012., 07:35
Ako trazis nesto nalik Siri-u onda svakako instaliraj Speaktoit.Radi sve kao i Siri.S vremenom ce i naucit neke stvari i stalno se nadograduje....

facebook12
22.07.2012., 08:02
Govoris li s naglaskom americkim engleskim itd nezz

Pokusavam naciljati British English, ako ne znam bas u slovo pogoditi britanski, svejedno koristim najosnovnije stvari. Englezi kazaliste izgovaraju vjerojatno (fiatr), (mjuziem), (lajbrri). Vjerojatno tako.

Cak i kada mi prepozna rijeci, S Voice ne zna dalje sto bi sa time. Potpuno lazna reklama i prijevara. Covjek u reklamama za ovaj mobitel je jasno dobivao informacije, odmah mu se stvorilo i sa sretnim izrazom lica.

Sjecam se mobitela prije 10ak godina, Motorola V 50, on je isto imao neki Voice dio, ali samo za stvari u izborniku, on je sve prepoznavao tada. Mislim da se moglo pozvati Poruke, Pozivi, tako nesto je bilo, nakon signala je trebalo reci i prikazao bi ti.

Evo sada rekao Hi Galaxy jer tamo pise da ga probudis time, a on ispise Hi in Galaxy.

Nigdje nisam spomenuo in. I onda napise Im not sure what you mean by Hi in Galaxy. S druge strane mi je prepoznao Frankfurt Stock Exchange.:rolleyes:

Ako vec krivo govorim ovo sa Hi Galaxy, onda bih ovo pogotovo trebao pogresno reci. Jako losa funkcija.:kava:

Kada gledam video clipove na Youtubeu, svaki koci, vrti se onaj krug, kao Loading, na pocetku je islo sve u najboljem redu, sada vec pokazuje probleme sa time, signal postoji, 3 crtice, jedna nedostaje.

Mislim da je veliki nedostatak ako se video na Youtubeu, HD videos, nece reproducirati bez zastoja. Uz ovaj S Voice, to je vec drugi problem, ni tri tjedna nemam mobitel. Mobitel ne vrijedi ni 2000 kn, kamoli nesto vise. Bas svaki video blokira. Svakih 20ak sekundi se blokira. Ne shvacam u cemu je problem sada sa time, kada sam ga kupio, probao par clipova odvrtjeti, sve je radilo. Mobitel je sigurno promasena investicija.

Ove clipove sam gledao na mobitelu, na PCu rade.

http://www.youtube.com/watch?v=IpBNr-oNT1g

http://www.youtube.com/watch?v=OaO1yJhSmY0

assassin
22.07.2012., 09:39
Gledaš ih spojen na WiFi, 3G, ...?

facebook12
22.07.2012., 09:46
Gledaš ih spojen na WiFi, 3G, ...?

WiFi je On, upalio sam PC i mobitel, ne bi islo offline sigurno, ovako ide, ali se pjavi onaj krug i vrti se 5,6 sekundi, pa opet krene, zatim 15 sekundi video ide nesmetano, onda opet stane. Prilicno jadno. To sam pokretao cim sam ga pokrenuo doma. Nakon 2,3 tjedna mobitel pokazuje pravo lice izgleda. Mislim da cu se vise namuciti sa ovim mobitelom, nego ostvariti koristi.

Obican browsing ide, prikaz tekstova, nekakvih slika, ali video clip nijedan ne ide. Primjetio prvi puta kod jedne igrice Spiderman, mislio sam da je problem u tom njihovom predstavljanju, ali svaki vidio koji sam pokrenuo, imao je blokade.:(

Designed by nature.:kava: Ona kopija od ovog mobitela nije kocila u reklami.:rolleyes:

Baterija brzo bude istrosena, S Voice ne valja, namucis se kao idiot, da mu ukazes na neki upit. Ako ne moze razumjeti Hotels, Restaurants, Museums, Bars, sto onda moze. Ovakvi mobiteli kod nas ne mogu niti raditi kako spada, kada nam je internet spor, slab. I sada obican video clip, isprika Full HD, a on je valjda ipak previse za najbolji smartphone na svijetu. Samo cekam kada ce jos nesto otici. Ovo nije nikako niti testirano bilo gdje, da jest, ne bi ih slali na trziste.

Mislim da mi se nakon Update Youtube aplikacije to pocelo pogorsavati.

Mr.Bean
22.07.2012., 10:06
Iskreno,meni u zadnje vrijeme youtube steka i na kompu s tim da ja pricam o 480p a ne HD-u.Isto tako pokrenem neki film i nakon par sek se pocne vrtit onaj krug.Mozda je stvarno do njih.:ne zna:

facebook12
22.07.2012., 10:32
Iskreno,meni u zadnje vrijeme youtube steka i na kompu s tim da ja pricam o 480p a ne HD-u.Isto tako pokrenem neki film i nakon par sek se pocne vrtit onaj krug.Mozda je stvarno do njih.:ne zna:

U isto vrijeme pokrenem isti Full HD video na mobitelu i na PC-u, PC odvrti dobro, kao ovaj clip sa Porscheom. Mobitel ima odlicnu grafiku, ista je kao na PC-u, ali sto to vrijedi, kada zastaje. Odlucio pokrenuti Full HD, to bi bio valjda vrhunac, neke losije, slabije i nema smisla pokretati da bi testirao Note, SGS 2, 3, itd.

Jos mi bilo krivo sto u trgovini nisu imali memoriju od 64 GB, vec samo od 32 GB, sada mi ne pada napamet uzimati i ulagati u nesto dodatno za mobitel.

Jedno je pratiti te mobitele i slusati hvalospjeve o njima od strane raznih promotra na Youtubeu, koji ih placaju, pa onda vidimo kako malo pljuju po HTC, drugi pljuju po Samsungu, pa se onda svi udruze i pljuju po iPhoneu.:rolleyes:

Naravno, njima svima u tih 10ak minuta videa sve radi, zacudeni, wow, extraordinary, magnificent, ali realnost je nesto sasvim drugo, pocnu problemi, ne ide jedna aplikacija, ne ide druga, nekome kamera losa.

Ovdje sam vidio kod jednog decka, stavio je fotografiju svog HTC mobitela i na displayu mu se nesto zuto u desnom dijelu ukazalo, kaze da je samo stisnuo, i sada mu je stalno tako zuto.:rolleyes: A slusamo price o Sensation, One X, to je realno receno nova tvrtka, do prije godinu, dvije nisam cuo za njih, i sada da oni ponude savrseni uredaj. Isto kostaju oko 4500 kn, kupis ga i onda ti cijela desna rubna strana displaya ima zutu boju.

Naravno, nakon toga steknes dojam da si uspjesno nasamaren i da od svih tih performansi dugorocnije nema nista.

Nijedan od tih, iz navodno elitnijih razreda mobitela, ne bi smio imati problema sa reprodukcijom video clipa.

Isto tako vidio par puta kako reklamiraju S Memo, tamo gdje se slika, pise. Oni su tamo pohranili tvornicki umjetnicka djela prakticki, postoje razlike u linijama, debljini, dok ja doma mogu samo istom debljinom sve crtati. Jer ne postoji nikakva olovka. Oni tamo naslikali osobu na biciklu, planinu, ispisali rodendansku cestitku, dok ja doma mogu samo liniju debljine 3,4 mm imati.:rofl:

Kameru kada do kraja zoomiras, znaci 4.0 x, vidis zamucenje, titranje, tesko se razaznaju sitniji predmeti, kvalitetno je ako ne zoomiras i ako fotografiras bez zooma. A oni u reklamama sve vide sa zoomom do kraja, takav dojam steknes.

Bas se osjeti muljanje na tim Youtube prezentacijama, pa onda pratim komentare, jedan komentator revno hvali svoj HTC, pa onda isti nickname revno blati iPhone, Samsung. Tko im interes to raditi, nego netko tko radi za HTC, isto tako je i sa ostalim tvrtkama. Dok je Steve Jobs bio ziv, svi su se klanjali iPhoneu, sada odjednom svi ponizavaju iPhone. U redu, imaju manji display, isti dizajn, ali nije los tako da bi ga revno vrijedali isti korisnici.

Zasada imam nekoliko ozbiljnih prigovora na SGS 3:

- kocenje video clipova na Youtubeu
- zoom 4.0x beskoristan, moras tocno doci pred to nesto da bi snimio bez zooma, tek tada je odlican clip i fotografija.
- S Voice ocajan.
- S Memo, iako ga nitko vjerojatno ne koristi, nude samo saranje i da napises svoje ime. Beskorisno.

Dode mi lijepo da ga sada tresnem o zid.:)

Nikad vise nijedan Smartphone!

84737
22.07.2012., 10:42
A slusamo price o Sensation, One X, to je realno receno nova tvrtka, do prije godinu, dvije nisam cuo za njih, i sada da oni ponude savrseni uredaj. Isto kostaju oko 4500 kn, kupis ga i onda ti cijela desna rubna strana displaya ima zutu boju.

A za T-mobile MDA uređaje si čuo?
Za HTC veliš da je nova tvrtka? Nemoj me žderati...
Pa gdje si onda živio do prije 2 godine? Na Plutonu? HTC je skoro pa začetnik tochscreen uređaja.
Ove upitnike smatraj kao moje čuđenje, ne kao pitanja jer je ovo sve offtopic.

Kameru kada do kraja zoomiras, znaci 4.0 x, vidis zamucenje, titranje, tesko se razaznaju sitniji predmeti, kvalitetno je ako ne zoomiras i ako fotografiras bez zooma. A oni u reklamama sve vide sa zoomom do kraja, takav dojam steknes.

Ti si onaj koji voli kupovati sa Top Shopa.. ;)
Pa općepoznato je da su reklame ciljano napravljene i da je realnost daleko od reklama.

Dode mi lijepo da ga sada tresnem o zid.:)
E svašta...
Rađe ga pokloni nekome dječačiću iz susjedstva. On će znati cjeniti blagodati moderne tehnologije. :p

Nemoj shavtiti osobno, ali tvoji postovi su dugi, predugi. malo skrati, i piši samo srži problema, ovako je malo prenaporno čitati to sve. :)

Xode
22.07.2012., 11:10
Ukratko....ovo je pila bez daljnjeg..imam Custom OMEGA v9.1 i sve radi savršeno :D
http://img.tapatalk.com/5d89b85f-d19e-e5b0.jpg

raliSHA
22.07.2012., 11:13
Al zamisli, slika je loša na 4x zooma :rofl: :rofl: :rofl: ... a da se malo prouči razlika između pravog i digitalnog zooma? :D

zvonac_1
22.07.2012., 11:16
@face, po meni, trebal si si neki dummy mob nabavit, sa dobrom kamerom i videom..
Mada mislim da si imal previsoka očekivanja u vezi moba, il su te nagovorili kod kupnje istoga:)
Ak tražiš mob bez softverskih bugova, dočekal buš nikad...

facebook12
22.07.2012., 13:54
Nisam cuo za HTC; Huawei prije dok nisam krenuo u potragu za novim mobitelom, pocetkom oce godine, onda sam cekao, i odlucio ovaj uzeti.

Nista nikad nisam kupio sa Top Shopa.:cerek:

Ne bih ga tresnuo o zid stvarno, ali mi je stvarno jadno vidjeti onaj vide clip sa Porscheom i da nakon 15 sekundi stane i da se onaj krug vrti 7,8 sekundi i opet pocne, kada je vec prikaz slike odlican, zvuka, zasto taj zastoj.:rolleyes:

Nije me nitko nagovorio da kupim ovaj, samostalno sam pregledao mnostvo clipova, pratio prezentaciju iz Londona.

iPhone sam iskljucio samo zbog te pretplate, eventualno malog displaya, nikako jer je los.

Samsung sam volio, dvoumio se izmedu Note i ovoga. Meni WiFi uvijek bude na tri crtice. Rijetko dode na cetiri.

Mislim da su svi imali prevelika ocekivanja, ne bi se u toliko primjeraka prodao. Mnogi mijenjaju mobitel za mobitelom, kako izade. Tako im odgovara.

Nemam neka bas visoka ocekivanja, samo sam htio da je prikaz na displayu kvalitetan, da nema laggova, kocenja dok surfam, reprodukcija clipova da je dobra, znaci samo da ide i da ne staje. Zatim, kvalitetna kamera, taj S Voice me i nije nesto zanimao, da ga nisu reklamirali, vjerojatno ne bih niti obratio paznju na to, ali kada ga vec reklamiraju, onda zbog cega nas ne radi.:rolleyes: Od 10 upita, prepoznat ce 3,4 upita.

Sa prikazom slike, grafike na displayu sa jako zadovoljan.
Sa kamerom, dok ne zoomiram sa takoder jako zadovoljan.
Sa igrama sam takoder jako zadovoljan, glazba u njima, grafika, fluidnost, lagan download. Opcenito sam zadovoljan sa downloadom bio, kada je u pitanju neka aplikacija, Update, sve je to brzo obavio.

Jedina prava zamjerka mi je sto clipove sa Youtubea koci nekako. Dok clipovi napravljeni kamerom, sa njima nema kocenja, fluidni su, nema cak niti onog blur, crvenih mrlja zida, sve je ok. Znaci da nesto vjerojatno sa internet vezom ne stima.

84737
22.07.2012., 13:58
Još mi nije jasno za HTC. :durica Sram te bilo :tuctuc:

A clipovi... Pa to ti je do Youtube-a a ne do mobitela. Youtube malo štedi bandwith prema nama i normalno da HD videi štekaju. Ne se sekirati, imaš mob koji "pojede" odjednom i 2-3 HD videa, a ne jedan.

S Voice već spominješ kroz par postova i u 2 teme. Jasno je da imaš veća očekivanja nego je današnja tehnologija spremna isporučiti.
Bude se i to kroz neko vrijeme sredilo. Kao da je Siri bolja.. hm...

goran1987
22.07.2012., 14:01
Dali netko ima problema dok razgovara? Događa mi se da čujem svoj glas u zvučniku dok pričam sa nekim.

facebook12
22.07.2012., 14:46
Dali netko ima problema dok razgovara? Događa mi se da čujem svoj glas u zvučniku dok pričam sa nekim.

Tu nemam problema, cak je jasan i cist zvuk.

Još mi nije jasno za HTC. Sram te bilo

A clipovi... Pa to ti je do Youtube-a a ne do mobitela. Youtube malo štedi bandwith prema nama i normalno da HD videi štekaju. Ne se sekirati, imaš mob koji "pojede" odjednom i 2-3 HD videa, a ne jedan.

S Voice već spominješ kroz par postova i u 2 teme. Jasno je da imaš veća očekivanja nego je današnja tehnologija spremna isporučiti.
Bude se i to kroz neko vrijeme sredilo. Kao da je Siri bolja.. hm...

Cuo sam za HTC kada je pocela masovna kampanja kod nas, nekakvi eventi, pa neki zastupnici. Onda unajmili par poznatih da nose HTC oko vrata.:rolleyes:

Neki iz moje okoline se tuze na njega.

HTC je osnovan 1997. Ti si cuo tada vec za njih?:cerek: Dok mi se nije poceo kvariti mobitel, godinama sam zivio bez ikakvih znanja o mobitelima. Stao sam sa pracenjem u 2004. kada sam uzeo tadasnji mobitel i do kraja 2011 nisam primjecivao kvarove na njemu, i onda sam odlucio vidjeti, sto se sada u 2012 nudi. Ovaj mi je treci mobitel od 2001. godine.

Najvise mi se na pocetku godine svidio Samsung Note, u svibnju, Samsung G. S. 3, mada je velicina displaya ipak kod Notea draza..na trecem mjestu Sony Xperia SLT 26 i, HTC One X, Nokia Lumia 800, SGS 2, Nokia N 9, tu se zatvorio krug TOP 7 mobitela, koji bi mi se svidjeli. Za nekoga tko je 8 i pol godina zivio u ignoranciji, mislim da sam dobre odabrao.:)

HTC One X bi mi bio na cetvrtom mjestu po zelji.

Neki su ovdje pisali kako nemaju problema sa Youtubeom. Opet neki pisu kako imaju problem sa Youtubeom na PC-u. Dok ja nemam.

Steta sto koci svakih 30 sekundi, sto nije fluidno, kada je vec kvaliteta prikaza visoka.:rolleyes: Zasto ne bi reproducirao kao onaj video Wonders of Nature. Sada se osjecam limitirano nekako.

Svi imaju velika ocekivanja, na svim mogucima komentiranjima cuje se detaljiziranje oko mnogih postavki. Mijenja se sve i svasta. Kladim se da ste svi izmijenjali Wallpapere na mobitelu i skinuli ih od nekamo.:cerek: Dok meni to ne smeta, koristim one postojece. Jos da igre, glazba, surfanje bez clipova pocne kociti, to bi onda bilo stvarno smijesno. Mislim da su ovdje svi zahtjevniji korisnici od mene.:)

84737
22.07.2012., 15:07
A je me vučeš u offtopic obojica ćemo spušiti kartone...
Ne sjećam se točno kada sam prvi puta čuo za HTC, ali sam prvi HTC imao prije 5-6 godina, to je bio TyTN (http://www.gsmarena.com/htc_tytn-1659.php).Zlatno doba WinMo uređaja :cerek:
Ja imam samo dobra iskustva a imao sam nekoliko HTC-a.

Ontopic:
E vidiš smartphone je zamišljen da ga se customizira i podesi onako kako pojedincu odgovara. Ako ti je dobar stock wallpaper, ako se čak nisi potrudio podesiti neke osnove da ti bude oku ugodnije i za rad lakše okruženje na uređaju onda kako ti je gore zvonac_1 rekao trebao si ostati na dummy telefonu. Uštedio bi sebi živaca, novaca. No nama bi uskratio kilometarske postove :D

Android je "goli" i moguće da neke apliakcije neće raditi ili ih neće biti predinstaliranih jer si svatko podešava uređaj ponaosob. Prije par mjeseci sam na jednom drugom forumu čitao ideje jednog korisnika koji je tvrdio da je android zaostao jer nema sve unutra što njemu treba. Halo... pa da je google stavio aplikaciej koje svakome trebaju koliko bi to rom bio?!? milijun terabajta prostora bi trebalo. Iako je van pravila ovog foruma ali evo link (http://www.bug.hr/forum/topic/recenzije-komentari-mobitela/sony-ericsson-xperia-neo-v/115425.aspx?page=0&jumpto=2512645&sort=asc&view=flat) na dotični post pa pročitaj - taj ničime nije zadovoljan. Pa što pobogu nije ostao na dummy telefonu. Imaš li slično mišljenje??

zvonac_1
22.07.2012., 15:34
U globalu sa sgs3 sam prezadovoljan, s baterijom sam iznenađen skroz, pozitivno naravno, jedina zamjerka možda bi išla na račun fotića, al opet tu se isto lome koplja oko kvalitete, dok se podvlači crta s ostalim mobitelima u toj klasi po pitanju kvaliteti samih fotki..... Sad se samo čeka JB, kolko vidim fale ga na sva zvona, znači ne sumnjam u njegov uspjeh na SGS3...
http://www.pohrani.com/t/2r/Vj/2H6KwYwI/screenshot2012-07-20-09-.jpg (http://www.pohrani.com/?2r/Vj/2H6KwYwI/screenshot2012-07-20-09-.png)
Dopustite da velim nekaj u svoju obranu u vezi baterije, prije neg kaj me "popljujete" da ne koristim mob..
Zadnjih 30% baterije, i nisam tak mob puno koristil, poruke, i pozivi po 2-3min..

facebook12
22.07.2012., 17:01
A je me vučeš u offtopic obojica ćemo spušiti kartone...
Ne sjećam se točno kada sam prvi puta čuo za HTC, ali sam prvi HTC imao prije 5-6 godina, to je bio TyTN (http://www.gsmarena.com/htc_tytn-1659.php).Zlatno doba WinMo uređaja :cerek:
Ja imam samo dobra iskustva a imao sam nekoliko HTC-a.

Ontopic:
E vidiš smartphone je zamišljen da ga se customizira i podesi onako kako pojedincu odgovara. Ako ti je dobar stock wallpaper, ako se čak nisi potrudio podesiti neke osnove da ti bude oku ugodnije i za rad lakše okruženje na uređaju onda kako ti je gore zvonac_1 rekao trebao si ostati na dummy telefonu. Uštedio bi sebi živaca, novaca. No nama bi uskratio kilometarske postove :D

Android je "goli" i moguće da neke apliakcije neće raditi ili ih neće biti predinstaliranih jer si svatko podešava uređaj ponaosob. Prije par mjeseci sam na jednom drugom forumu čitao ideje jednog korisnika koji je tvrdio da je android zaostao jer nema sve unutra što njemu treba. Halo... pa da je google stavio aplikaciej koje svakome trebaju koliko bi to rom bio?!? milijun terabajta prostora bi trebalo. Iako je van pravila ovog foruma ali evo link (http://www.bug.hr/forum/topic/recenzije-komentari-mobitela/sony-ericsson-xperia-neo-v/115425.aspx?page=0&jumpto=2512645&sort=asc&view=flat) na dotični post pa pročitaj - taj ničime nije zadovoljan. Pa što pobogu nije ostao na dummy telefonu. Imaš li slično mišljenje??

Ja sam prije 5.6 godina bio nezainteresiran za pracenje mobitela, imao sam svoj, pa nisam ni mogao cuti, ne sjecam se niti reklama na TV. Nokia, Samsung, Sony, ti se nekako najvise vrte.

Kako se moze podesiti da nema blokiranja video clipa, ako je vec navedeno da nama Youtube blokira. Meni je recimo svejedno, koja mi melodija svira dok me netko zove, koji zvuk imam dok primam SMS, kakav je Wallpaper, hoce li to biti vjetrenjaca, onaj zuti cvijet.

Mene najvise zanimaju performanse, da sve radi kako je i zamisljeno. Citao sam o problemima da prekidaju neki mobiteli tijekom razgovora, laggovi tijekom surfanja, losa kamera, ako to troje dobijemo u mobitelu, koju svrhu onda ima taj mobitel.

Jedino sto sam promijenio je font, eto da imam malo drugaciji. Ostale novotarije su aplikacije, video clipovi, surfanje i igranje, to sam si uveo i to me na neki nacin i zanima, ima ljudi koji kazu kako im je samo vazno da moze zvati i pisati SMS, to me samo ne zanima, vise sam multimedijalni tip.:)

Stock Wallpaper mi nije dobar.:D Jedini koji mi se bas nimalo nije svidio, ostali su prosjecni do dobri, nista posebno.

Mogu reci da sam nakon nekog vremena odustao od Bug rasprava, nekako mi je to previse i za razmisljanje, ali i shvacanje. Pocetnik sam u Smartphone svijetu, ali dosta brzo shvatim sve.

Ja sam birao mobitel na temelju Youtube prezentacija, one mogucnosti sto su oni mogli postizati samo na osnovnoj razini, nakon Unboxinga, po tome mi se ovaj svidio. Prikazali su video clipove, zatim koji mobitel brze otvara filmove, kamera, gaming time, software, na osnovu toga sam se odlucio za onaj, a sada je li on meni fucka, vibrira ili cvili dok me netko zove, to mi je stvarno svejedno, performanse su mi bitne, da mogu na internet kada pozelim, da mogu efikasno upload napraviti, to preko USBa nisam jos svladao.:rolleyes:

Ne mislim da detaljiziram, mobitelu je cijena kao prosjecnom laptopu, bilo bi sasvim u redu da nema laggova, nekakvih bugova cudnih, problema pri Update, Download, da ne radi Bluetooth, kamera ili bilo sto drugo.

Ono sto pise u specifikacijama GSM Arene, bilo bi u redu da sve funkcionira.

Pretjerali su sa trajnoscu baterije.

Mislis da se moze reinstalirati Youtube aplikacija? Pa opet iznova, naisao sam na opciju Uninstall, hoce se nesto time poremetiti?

Hoce se Jelly Bean samostalno ponuditi za instalaciju ili ga sami moramo traziti?

assassin
22.07.2012., 21:01
Molim vas da se ne ide toliko u offtopic...
Slobodno pišite o SGS3, problemima s njim, iskustvima- a ne kako ste vi mislili da će raditi identično kao na reklami i kako su reklame zapravo uljepšana prezentacija proizvoda, kako ste za neku marku čuli, a drugi su anoimci...

facebook12- napiši: "Imam problem s ovim, ovim i ovim." I čekaj da ti netko drugi kaže postoji li rješenje ili tako nešto. A ne da opet u svakom postu ponavljaš iste "probleme" i još dodaš nešto što nema veze s ovom temom. :)

Mislim, lijepo je da je tema aktivna- ali ne treba pretjerivati :D

Postoji i offtopic tema (http://www.forum.hr/showthread.php?t=677897), ako imate takve potrebe ;)

84737
22.07.2012., 21:07
Mislim da je to sa iPhonom bilo sa dozom sarkazma, a vezano uz tvoje duge postove koji ponekad odu izvan granica teme. Te pričaš o automobilima, potrošačkoj elektronici općenito, i o drugim uređajima koje nemaju veze sa uređajem iz te teme...

Ljudi vole kratke, jasne postove usko vezane uz uređaj koji imaju. Ti ponekad stvarno pretjeraš.

Btw, iPhone ne lagga i općenito ima ispeglaniji OS nego će android biti još kroz dosta verzija. iOS je za ljude koji ne vole "kopati" po uređaju nego ga koriste i imaju podešeno onako kako je Apple zamislio. I zapravo bi ti možda bilo pametnije da si stvarno kupio njega.
Ja osobno ne volim jabuku ni u kojem smislu, ali mnogi korisnici su ekstra zadovoljni.

Android kao takav je mušićav i baš je u tome draž. Otvoren OS i laggovi :cerek:

Za JB ćeš na vrijeme saznati. Najvjerojatnije ćeš dobiti OTA update.

Edit: Evo dok sam ja smišljao što ću napisati već je Assassin to napisao. No ostavljam i svoje mišljenje o tvojim dugačkim postovima.

facebook12
22.07.2012., 21:07
Ponekad ne objasnim kako treba u prvom postu, pa treba objasniti detaljnije.:) Uglavnom je tema o ovom mobitelu, razmisljanja, eventualno ponesto usporedbi sa ostalima. Isprika zbog toga.:)

I veceras odgledao par Youtube clipova, isto zakoci.:(

Znate sto sam otraga na maski primjetio, tamo gdje pise SAMSUNG, primjetio sam tragove zelene boje na slovima SAM, a da ne znam uzrok i ne da se skinuti ni s cim. Imate li vi takvo sto?:rolleyes: Ne mislim kako je rijec o presijavanju, nego kao da su losije gravirali logo...

Tamo gdje se na sredini spajaju dva kraka slova M, znaci sredina, tu se nalazi nekakva tockica, kao da je netko tockalom malo isao.:confused:

Imate vi takvo sto, na bijelom je sigurno vidljivije. Ne vidim svoj uzrok u svemu tome, ne bavim se nikakvim bojama.

Imam jedno pitanje...

Jedna opcija Data Usage

Ispod pise Mobile Data ON ili OFF, sto tu trebam staviti, bilo je prije na OFF.

Opcija Set mobile data limit, sto to predstavlja, da stavim kvacicu tu?

Ima jedna opcija Data usage cycle i u kucici pise 4 Jul - 3 Aug, sto to znaci?

Nalazi mi se tu ispod jedan dijagaram

Na dijagramu je napisan broj 2.0 GB narancastim slovima, i ispod tog broja pise warning.

Zatim 4 Jul: About 22.64 KB used, sto bi to znacilo?

Ispod ide tekst:

Measured by your device. Your service provide may account for data usage differently

Ispod su ikone Andorid zelene, jedan dijagram Google Services, to je do kraja popunjeno 10.62 KB?

Android OS 609 B.

Znam sto znaci u prijevodu, ali ne shvacam kako se to odrazava na mobitel?

Zatim u Settings imam Wireless and Networks

Opcija Flight mode, da li tu ide kvacica ili prazno?

Zatim Kies via Wi-Fi, to sa Kiesom bas i ne shvacam.:(

VPN, kada ovo klikne, kao i Kies, pise Attention, itd.

Allow data exchange when device touches abother device? Ovo sam vidio u nekoj od prezentacija na Youtubeu, prisloni dva mobitela i podaci se prenesu, je li to moguce?

Sto je Android Beam?

S Beam?

Wi Fi Direct je ON ili OFF?

Nearby devices?

Snaga signala: -81dBm 16 asu, da li je to dobar signal?, nekada padne na -79.

I ja bih rado sto krace postove pisao, ali ponekad ne razumijem neke stvari, pa ako netko moze pomoci, bio bih zahvalan.

*** Maknuo sam bio Update Youtubea, pokrenuo clipove, i opet koci nakon 30 sekundi videa, zatim sam ponovno instalirao Update, znaci nije do Updatea.

Mislim da je to sa iPhonom bilo sa dozom sarkazma, a vezano uz tvoje duge postove koji ponekad odu izvan granica teme. Te pričaš o automobilima, potrošačkoj elektronici općenito, i o drugim uređajima koje nemaju veze sa uređajem iz te teme...

Ljudi vole kratke, jasne postove usko vezane uz uređaj koji imaju. Ti ponekad stvarno pretjeraš.

Btw, iPhone ne lagga i općenito ima ispeglaniji OS nego će android biti još kroz dosta verzija. iOS je za ljude koji ne vole "kopati" po uređaju nego ga koriste i imaju podešeno onako kako je Apple zamislio. I zapravo bi ti možda bilo pametnije da si stvarno kupio njega.
Ja osobno ne volim jabuku ni u kojem smislu, ali mnogi korisnici su ekstra zadovoljni.

Android kao takav je mušićav i baš je u tome draž. Otvoren OS i laggovi :cerek:

Za JB ćeš na vrijeme saznati. Najvjerojatnije ćeš dobiti OTA update.

Edit: Evo dok sam ja smišljao što ću napisati već je Assassin to napisao. No ostavljam i svoje mišljenje o tvojim dugačkim postovima.

Nije mi bas ugodno kao pocetniku sve podesavati. Ja bih sa Appleom bio zadovoljan da je display velik kao kod SGS3 i da ne nudi samo kupnju uz pretplatu. Mnogi koji su imali Apple, kritizirali su ga i govorili da je ovaj bolji. Ocito je bolji onda.

84737
22.07.2012., 22:39
Hm... daj mi reci iskreno.
Jesi li ti pročitao ovo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332)?
Naime 1/3 pitanja iz gornjeg posta je odgovoreno tamo... a ostale 2 trećine su odgovorene negdje drugdje u ovom PDF-u barem 10x.
(Nebi vjerovao, ali istina je) i google puno pomaže.
Ako ni tada ne nađeš odgovor, onda postaviš ovdje pitanje. I to jedno po jedno. Ovako stari moj - pa tko će na to odgovarati?:ne zna:

assassin
22.07.2012., 22:53
Baci oko i na službeni priručnik (http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201207/20120706152722550/GT-I9300_UM_Open_Icecream_Hrv_Rev.1.1_120626_Screen.p df)- tamo je većina (ako ne i sve) stvari objašnjeno.

A i slobodno probaš uključiti/isključiti nešto pa vidiš ima li promjene. :)
Ne možeš ništa strgati.

facebook12
22.07.2012., 23:22
Hm... daj mi reci iskreno.
Jesi li ti pročitao ovo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=605332)?
Naime 1/3 pitanja iz gornjeg posta je odgovoreno tamo... a ostale 2 trećine su odgovorene negdje drugdje u ovom PDF-u barem 10x.
(Nebi vjerovao, ali istina je) i google puno pomaže.
Ako ni tada ne nađeš odgovor, onda postaviš ovdje pitanje. I to jedno po jedno. Ovako stari moj - pa tko će na to odgovarati?:ne zna:

Nisam procitao sve, drzao sams se samo ove teme, tek sam presao na PDF Aplikacije, kada mi je receno, pa tamo nekada citam. Mnogo stranica tekstova imam, krenem citati, pa mi se uljuci 502 Gateway, tako nesto. Koliko si teksta napisao ovdje, mogao si kratko odgovoriti najosnovnije.:)
Kada imam puno pitanja, pregledavam mobitel i sto mi je nejasno upisem ovdje, jer cu vjerojatno sutra zaboraviti da mi nesto pred par dana nije bilo jasno, dok opet ne naidem na istu postavku na mobitelu.

Ostalo mi je sve vise manje jasno, osim ovih dijelova u Settings, svi su tu. Klikne se samo lijeva tipka, pored Home i Settings, tamo je vecina upita usmjerena. 23 stranice ima o ovom mobitelu.:(

Ne shvacam to sa Kies bas najbolje.

Ovo je iznad puno bolje assassin. Osim toga i ne dobije se neki znacajni prirucnik za uporabu ovog mobitela. Mada tu ima 160 stranica.:( Barem ima slika dosta. Sam tekst bi me dokrajcio.:)

inner1
23.07.2012., 17:36
bok,

počelo mi se dešavat zadnjih par dana da fcb aplikacija šteka...znači pokrenem ju, scrollam po stranici, i počne loading.....i tak svakih par sekundi...dosad je bilo sve oke..u biti napravio se refresh kad sam htio da se napravi....zna ko razlog?

hvala

facebook12
23.07.2012., 18:21
bok,

počelo mi se dešavat zadnjih par dana da fcb aplikacija šteka...znači pokrenem ju, scrollam po stranici, i počne loading.....i tak svakih par sekundi...dosad je bilo sve oke..u biti napravio se refresh kad sam htio da se napravi....zna ko razlog?

hvala

Nisam instalirao Facebook aplikaciju, idem preko interneta, pa upisem Facebook. I ne gledam bas Facebook preko mobitela. Jucer sam mislio instalirati, ali sam odustao, kao da sam osjetio los osjecaj sa time.

bigerx
23.07.2012., 19:32
bok,

hvala

Meni ista stvar. Reinstaliram Face, dva dana sve glatko i inda se opet zblesira
Obrisem i cashe no ista stvar se ponavlja! Ima tko kakav savjet???

Juventino85
23.07.2012., 20:52
To je greska FB...
I na Noteu je tako, tako da se nema veze sa uredjajem...

IvachCRO
23.07.2012., 21:01
To je greska FB...
I na Noteu je tako, tako da se nema veze sa uredjajem...

Ista stvar i na SGS II:D

Sent from my Galaxy S II using Tapatalk 2

Bobby1
23.07.2012., 21:37
Sad cu dobiti karton,ali ne mogu izdrzati.ovo je iritirajuce.ovo vise nije tema nego blog nekog balavca,
kako ovdje tako i na note-u.sorry but jbg.

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

facebook12
23.07.2012., 22:55
Meni Youtube aplikacija i dalje koci, svakih 30ak sekundi.

Sad cu dobiti karton,ali ne mogu izdrzati.ovo je iritirajuce.ovo vise nije tema nego blog nekog balavca,

Sad ti je dusa sigurno na mjestu i ugodnije ces snove sanjati, kada si se rijesio tog silnog nemira, koji te kocio posljednja 3 tjedna.:) Pretpostavimo da aludiras na mene, no ne mora znaciti, mozda je neka druga persona non grata u pitanju. Tek uzeo mobitel, naravno da sam imao puno pitanja, jer se uz mobitel i ne dobiju neke opsirnije upute svih funkcija, ikona i sl. Mislim da je i dalje tema o mobitelu, te da nije rijec o nikakvom blogu nekog balavca. Tema bi se trebala baviti nejasnocama, problemima i upitima.

U Need for Speed Shift sve cesce pobjedujem, kupio sam dosta nitro i to mi prilicno pomaze, urpavljacke manevre uspjesno svladao.

dje-CAk
23.07.2012., 23:06
Meni Youtube aplikacija i dalje koci, svakih 30ak sekundi.

Sad ti je dusa sigurno na mjestu i ugodnije ces snove sanjati, kada si se rijesio tog silnog nemira, koji te kocio posljednja 3 tjedna.:) Pretpostavimo da aludiras na mene, no ne mora znaciti, mozda je netko drugi u pitanju. Tek uzeo mobitel, naravno da sam imao puno pitanja, jer se uz mobitel i ne dobiju neke opsirnije upute svih funkcija, ikona i sl. Mislim da je i dalje tema o mobitelu, te da nije rijec o nikakvom blogu nekog balavca. Tema bi se trebala baviti nejasnocama, problemima i upitima.

U Need for Speed Shift sve cesce pobjedujem, kupio sam dosta nitro i to mi prilicno pomaze, urpavljacke manevre uspjesno svladao.

Skini speedtest i provjeri brzinu interneta. Tako blokava kod sporih veza.

P.S. zašto bi ikog bilo briga sto ti pobjeđujes u nekim igricama?

84737
23.07.2012., 23:27
Ma kako to grubo zvucalo, ali u potpunosti se slazem sa Bobby1 u opasci da je ova tema postala tvoj svojevrstan blog.

P.S. zašto bi ikog bilo briga sto ti pobjeđujes u nekim igricama?
Hajde i meni objasni kakve veze sa bilo cime u ovoj temi ima tvoje pobjedivanje u NFS?

Osobno nemam nista protiv tebe, ali se iskreno nadam da ce modovi vec jednom poceti sankcionorati to tvoje trolanje u ama bas svakom tvojem postu. Hajde dogodi se svakome da izade u raspravi van okvira teme, ali ti u svakom postu moras jos dodati neki stvar koja nema veze s nicim. Ne ticu me se nicije godine, najmanje tvoje, ali postovi kao da su stvarno pisani od strane nezrelog teenagera.

Jos jednom napominjem nemam nista protiv tebe, te nemoj shvatiti to kao zlunamjernu kritiku vec dobronamjeran savjet da malo razmislis sto ces pisati, a sto zadrzati za sebe.

facebook12
23.07.2012., 23:40
Napisem jedan post dnevno ili svakih par dana.:) Trollanje bi bilo kada bih pisao 10ak postova dnevno.

Na tu igricu sam se osvrnuo samo, jer je netko rekao kako je tesko pobjedivati bez asistencija.:) Ja i jesam teenager.:)

R1982
23.07.2012., 23:50
Pa ajde prije nego što kreneš nešto pisati, promisli koliko je to relevantno za samu temu, ništa više.

84737
23.07.2012., 23:54
...

Već sam ti jednom napisao da si kralj, i eto ponavljam - jesi...:)
Odustajem...

facebook12
23.07.2012., 23:56
Pa ajde prije nego što kreneš nešto pisati, promisli koliko je to relevantno za samu temu, ništa više.

Tema se tice mobitela, meni je zao ako nesto sto mi nije jasno nije relevantno, ali ne znam onda sto bih pitao, sve se uglavnom tice postavki mobitela, downloada, Kiesa, igara, aplikacija, Updatea. Vecinu toga sam i sam shvatio, neke me stvari jos malo muce. Nista posebno.

assassin
24.07.2012., 00:27
facebook12- jedna stvar je pisati o stvarima koje se tiču mobitela...
Ovdje svi (tj. većina) pod "stvari koje se tiču mobitela" misle na stvari usko vezane uz mobitel.
A, tvoj stav izgleda kao da ja sam počnem pisati o tome kako je moja strina kupila bazen, ali nije dobila ljestve s njim jer su u dućanu rekli da se uz njega ne dobivaju ljestve.
U sljedećem postu napišem: "Ali, susjeda Ivka je dobila ljestve s istim takvim bazenom!"
U trećem: "Ivka je slomila nogu na ljestvama i strina je presretna i kuha nam srneći gulaš."

Eto, to ima veze s mobitelom (o kojem se tema radi) isto kao i to kako si ti sve bolji u NFS-u.
Ti pišeš o svom napredovanju u igri, a ja pišem o strininim pustolovinama- zato jer se oboje "tiče mobitela".
NFS je aplikacija na mobitelu, a pozivi su isto tako funkcija mobitela.

Znači- piši o tome čuješ li dobro strinu/prekida li usred poziva/..., a ne o tome što strina radi/je li stric napokon dobio na kladionici/...
Analogija za igre- NFS dobro/loše/brzo/sporo radi, a ne koje aute možeš kupiti/koliko si najbrže išao/...

Iako, u slučaju igara- slobodno piši takve postove u podforumu aplikacije (samo pročitaj tamošnja pravila prije postanja).

Vidiš da će ti ljudi pomoći s ovim "normalnim" problemima, ali sad vidiš i da im smetaju postovi kakve pišeš (pa se ne bih čudio da ti prestanu odgovarati- ako nastaviš).

Tako da bih te molio da razmišljaš prije postanja. :)

facebook12
24.07.2012., 07:09
I dalje imam problem sa reprodukcijom video clipova na Youtubeu. Zaustavi se video i onda se vrti loading krug. To bi valjda trebao biti opravdan problem, koji se tice samog uredaja. Nikakvo rjesenje problema nije nitko pisao. Izgleda da se mozemo samo diviti mobitelu, kako je cudesan, ali kada se dogodi problem, onda nema rjesenja.

Da sam dobio odmah uz mobitel i detaljna uputstva, ne bih vecinu toga niti trebao pitati, tek do prije dva dana vidio PDF sa uputstvima. Nekada su davali detaljna uputstva. Ali ocito je ovakav tip mobitela lagan za pocetnike, pa nista i ne treba.:)

acmevagabundo
24.07.2012., 07:29

Nakon dva posta zapitaš se, pa jel stvarno ovako ništa ne kuži? Ali nakon više postova čim vidiš njegov nick dođe ti: o ne, opet on. Stvarno je iritantan. Ima sreće da ja nisam mod, odavno bi bio na vječnim lovištima što se tiče foruma. :D

dje-CAk
24.07.2012., 08:43
I dalje imam problem sa reprodukcijom video clipova na Youtubeu. Zaustavi se video i onda se vrti loading krug. To bi valjda trebao biti opravdan problem, koji se tice samog uredaja. Nikakvo rjesenje problema nije nitko pisao. Izgleda da se mozemo samo diviti mobitelu, kako je cudesan, ali kada se dogodi problem, onda nema rjesenja.

Odgovorio sam ti.

facebook12
24.07.2012., 08:45
Nakon dva posta zapitaš se, pa jel stvarno ovako ništa ne kuži? Ali nakon više postova čim vidiš njegov nick dođe ti: o ne, opet on. Stvarno je iritantan. Ima sreće da ja nisam mod, odavno bi bio na vječnim lovištima što se tiče foruma. :D

Da, naravno ne smijes pitati nista sto te muci, samo smijemo hvaliti. Nije mi nista niti objasnjeno, postavio sam pitanje o Settings opcijama, vise se teskta utrosilo na to zasto ja to pitam, nego da mi se stvarno u 3,4 recenice objasnilo.

Shvatio sam sve sto mi nije receno. Tako bolje?:mig: I ne moram nista vise ocito niti pitati, jer nema niti smisla. Sto imam skuziti?

Odakle skinuti Speedtest? Sa koje stranice?

Gledam na PCu neku brzinu: PING je 39 ms, Download Speed 1.80 Mbps, Upload Speed 0.21 Mbps. Ovo je dobro ili lose? Vjerojatno lose, naravno.:)

bigerx
24.07.2012., 08:59
Na zaslonu mi stalno na ikoni telefona stoji badge sa brojem 1 !!! Obrisao sam sve pozive, poruke i emailove , resetirao telefon, no badge i dalje stoji!!!! Molim savjet za uklanjanje istog!!!! Hvala

facebook12
24.07.2012., 09:02
Na zaslonu mi stalno na ikoni telefona stoji badge sa brojem 1 !!! Obrisao sam sve pozive, poruke i emailove , resetirao telefon, no badge i dalje stoji!!!! Molim savjet za uklanjanje istog!!!! Hvala

To se i meni na pocetku dogadalo, ispadalo je da ipak nisam sve otvorio. Kada sam sve pozive i poruke otvorio, nestalo je. Nazovi sam sebe, pa onda vidi sto ce ti pisati, mozda nestane i taj, tako je meni nestalo.

dje-CAk
24.07.2012., 14:34
Da, naravno ne smijes pitati nista sto te muci, samo smijemo hvaliti. Nije mi nista niti objasnjeno, postavio sam pitanje o Settings opcijama, vise se teskta utrosilo na to zasto ja to pitam, nego da mi se stvarno u 3,4 recenice objasnilo.

Shvatio sam sve sto mi nije receno. Tako bolje?:mig: I ne moram nista vise ocito niti pitati, jer nema niti smisla. Sto imam skuziti?

Odakle skinuti Speedtest? Sa koje stranice?

Gledam na PCu neku brzinu: PING je 39 ms, Download Speed 1.80 Mbps, Upload Speed 0.21 Mbps. Ovo je dobro ili lose? Vjerojatno lose, naravno.:)

Iz Play Storea .

facebook12
24.07.2012., 14:46
Iz Play Storea .

I aplikacija se bas zove Speedtest? Necu naici ne neku laznu aplikaciju?

assassin
24.07.2012., 14:50
Ovisi koju brzinu plaćaš...
Ali, 2Mbita bi trebali biti dovoljni za gledanje YouTubea.
Doduše, HD vjerojatno neće biti učitan iste sekunde nego moraš malo pričekati.

Ovo (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy56d 2Fub28uYW5kcm9pZC5zcGVlZHRlc3QiXQ..) je ta aplikacija.

facebook12
24.07.2012., 15:18

Ovo (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy56d 2Fub28uYW5kcm9pZC5zcGVlZHRlc3QiXQ..) je ta aplikacija.

Kada sam tek uzeo mobitel, isao je video reproduction bez problema. Sa istom brzinom i sve.

Na PC-u nesmetano gledam iste HD clipove. Nije ucitan iste sekunde, to mi i ne smeta, treba 5,6 sekundi da krene, i onda ide 30 sekundi video i onda opet stane, kao da je rijec o loading, nakon 5,6 sekundi opet krene.

U koji rang spadaju ove gore brzine na PC-u? "PING je 39 ms, Download Speed 1.80 Mbps, Upload Speed 0.21 Mbps"

Znaci ovu aplikaciju instalirati na mobitel? Nece mi nikakve probleme napraviti?:( Hvala.

Kada kliknem Install otvara mi se opcija GMail i da unesem username. Da tamo unesem username, koji mi je vezan na mobitel? Jer imam vise GMail accounta.

assassin
24.07.2012., 15:37
Rang imaš na speedtest.net stranici.
Ali nije bitno koji je rang.
Dovoljno je za YouTube- kao što si i sam vidio.

Da- instaliraj je, neće ništa biti... Riskiraj malo :D

I da- za instalaciju aplikacija s Marketa moraš imati Gmail račun (svejedno koji).
Kao što piše u tutorialu i na svim drugim mjestima... :rolleyes:

facebook12
24.07.2012., 15:37
Rang imaš na speedtest.net stranici.
Ali nije bitno koji je rang.
Dovoljno je za YouTube- kao što si i sam vidio.

Da- instaliraj je, neće ništa biti... Riskiraj malo :D

I da- za instalaciju aplikacija s Marketa moraš imati Gmail račun (svejedno koji).
Kao što piše u tutorialu i na svim drugim mjestima... :rolleyes:

U redu, budem instalirao. Za mobitel sam otvorio novi racun, tako da bih htio da mi je sve na jednom smjesteno.

Twingley
24.07.2012., 19:39
ima ko problem sa poklopcem od baterije da ne klikne u potpunosti ? meni malo ima prostora na desnom gornjem uglu.
i ne znam imam ga tjedan dana, i ovako izgleda lijevi rub ekrana pod određenim kutem, ko da je prašina :confused:
1 (http://imgur.com/BjbNm) 2 (http://imgur.com/tWgbr)

facebook12
24.07.2012., 20:04
ima ko problem sa poklopcem od baterije da ne klikne u potpunosti ? meni malo ima prostora na desnom gornjem uglu.
i ne znam imam ga tjedan dana, i ovako izgleda lijevi rub ekrana pod određenim kutem, ko da je prašina :confused:
1 (http://imgur.com/BjbNm) 2 (http://imgur.com/tWgbr)

Meni je u trgovini receno: "Pa, ne morate to nikada niti otvarati".:rolleyes:
Vidio sam kod Notea u jednoj trgovini, da je taj jedan ugao nemoguce bilo sklopiti, nije nista slomljeno bilo, ali je lose leziste i nije primalo,

Ja bih ga na tvom mjestu vratio, buduci da imas pravo u roku od 8 dana na povrat ili zamjenu za novi, ukoliko sam nisi nista slomio. Imao sam cast vracati nekoliko puta proizvod koji bi prestao raditi. Trebao si odmah vratiti u trgovinu i traziti zamjenu. Taj poklopac klimavo djeluje meni, jednom sam ga otvorio samo.

Instalirao sam sada Speedtest.net aplikaciju.

Brzine su: PING 23 ms, Download 1732kbps, Upload 262kbps. Je li to normalno ili nije?

Receno mi je na netu, oni koji su instalirali ovu aplikaciju, jos su instalirali i:

- IP Tools Heskja System
- Speedtest Extremelabs
- free speedtest BA.net

Treba to, ili je to isto kao i ovo gore. Da ne zatrpavam, ako nije bas potrebno.:)

assassin
24.07.2012., 23:27
Normalno je- pošto je isto kao i na kompjuteru.

Pa... ako te zanimala brzina interneta- izmjerio si je.
Za to ti ne trebaju ove druge aplikacije.

facebook12
25.07.2012., 00:09
Normalno je- pošto je isto kao i na kompjuteru.

Pa... ako te zanimala brzina interneta- izmjerio si je.
Za to ti ne trebaju ove druge aplikacije.

Znaci, onda je problem u Youtubeu? Jer koci video.

chillout23
25.07.2012., 08:12
Žena neki dan dobila S3 od firme :) ja imam Desire...kad sam čul da ga je dobila, bil sam oduševljen i jedva sam čekal da to čudo primim u ruke :cerek: ali na prvu sam bio razočaran...preogroman je! Telefon leti i ima predivan UI, ali...odbio me svojom veličinom :( (veličina ipak nije uvijek bitna :D)
Nakon malo tipkanja i podešavanja sam primio svoj Desire i tako mi je lijepo legao u ruku nakon ovog mutanta :zubo:
Ne bi nikad dao svoj Desire za S3 :ne zna: za S3 treba posebna torbica preko ramena da ga mogu nosit van hahahahaa naravno...o HW ne moramo trošiti riječi :) sve je jasno kao dan, ali Desire radi svoj posao fantastično :)
Da S3 ima 4,3 ekran bilo bi to fenomenalno :top:
Eto..samo sam iznio dojmove :)

dje-CAk
25.07.2012., 08:59
Znaci, onda je problem u Youtubeu? Jer koci video.

A jesi spojen na WIFI na mobitelu ili koristiš mobilne mreže?

zvonac_1
25.07.2012., 09:04
Došel novi update, bumo vidli poboljšanja, jedino kaj mi smeta malo kaj nakon svakog updejtanja se gubi root, pa sve isponova..

TomiCro
25.07.2012., 09:26
Molim pomoć !
Nakon i9000 sad mi je stigao i9300 ali u upravljanju aplikacijama ne vidim opciju prebacivanja na sd karticu ,da li se to uopće može ?

dje-CAk
25.07.2012., 10:02
Molim pomoć !
Nakon i9000 sad mi je stigao i9300 ali u upravljanju aplikacijama ne vidim opciju prebacivanja na sd karticu ,da li se to uopće može ?

Zar ti 16 gb nije dovoljno na telefonu?

chillout23
25.07.2012., 12:42
Zar ti 16 gb nije dovoljno na telefonu?

:lol: baš :lol: gledam kod žene i vidim da ima slobodno 10 i pol od 11 i pol GB :D zgodno :)

facebook12
25.07.2012., 12:57
A jesi spojen na WIFI na mobitelu ili koristiš mobilne mreže?

Kada upalim mobitel, pise da je Wi-Fi ukljucen. Za PC koristim klasican router od providera.

Došel novi update, bumo vidli poboljšanja, jedino kaj mi smeta malo kaj nakon svakog updejtanja se gubi root, pa sve isponova..

Update za sto? Jelly Bean? Kako ide to? Da li ometa ista, hoce li se to morati rootati poslije? Ja to nisam nikada radio.

Molim pomoć !

Uzeo sam onaj od 32GB i sasvim je dovoljno. 16 GB bi isto bio dovoljan, mislio sam da se brzo ispuni.

dje-CAk
25.07.2012., 16:27
Update za sto? Jelly Bean? Kako ide to? Da li ometa ista, hoce li se to morati rootati poslije? Ja to nisam nikada radio.

Evo zbog ovakvih pitanja te napadaju. Iz toga se vidi da ne znaš sta je root ni kako se radi update.

1. Root NITKO ne mora raditi.

2. Mobitel ti sam ponudi update i on nista ne poremeti.

I nije Jelly Bean.

PRKYS
25.07.2012., 18:07
Meni jutros ponudio update. Nisam odmah prihvatio jer nemam wifi ovdje i sada idem da skinem update kad ono javi da nema aktualizacija.

Da li su maknuli nadogradnju ili sam nešto zeznuo?

facebook12
25.07.2012., 18:25
Evo zbog ovakvih pitanja te napadaju. Iz toga se vidi da ne znaš sta je root ni kako se radi update.

1. Root NITKO ne mora raditi.

2. Mobitel ti sam ponudi update i on nista ne poremeti.

I nije Jelly Bean.

Naravno da ne znam sto je root, vidio na clipu jednom, stiskanje sve tri tipke i na PC-u reguliranje. Prvi puta imam takav tip mobitela. I onda mi kazes, kako se vidi da ne znam. U tome i jest poanta, zbog toga i pitam ovdje, jer je ocito jasno da nisam upoznat sa sadrzajima o kojima pitam. Da konstatiramo: znamo svi da ne znam mnogo o mobitelu. Dokad vise razglabati jedno te isto? Kao da je taj mobitel izmislio zivot na zemlji. Pa se ne smije nista pitati, da se ne povrijedi Saint Samsung. Trajat ce pola godine i idemo dalje. Tu se ispisala cijela stranica o tome kako ja nista ne znam i kako pitam glupa pitanja. Da znam odgovore na ta glupa pitanja, ne bih tratio vrijeme pisuci.

Da li moram prihvatiti taj update?

Ako nije Jelly Bean, sto onda jest?

TomiCro
25.07.2012., 18:43
Naravno da ne znam sto je root, vidio na clipu jednom, stiskanje sve tri tipke i na PC-u reguliranje. Prvi puta imam takav tip mobitela. I onda mi kazes, kako se vidi da ne znam. U tome i jest poanta, zbog toga i pitam ovdje, jer je ocito jasno da nisam upoznat sa sadrzajima o kojima pitam. Da konstatiramo: znamo svi da ne znam mnogo o mobitelu. Dokad vise razglabati jedno te isto? Kao da je taj mobitel izmislio zivot na zemlji. Pa se ne smije nista pitati, da se ne povrijedi Saint Samsung. Trajat ce pola godine i idemo dalje. Tu se ispisala cijela stranica o tome kako ja nista ne znam i kako pitam glupa pitanja. Da znam odgovore na ta glupa pitanja, ne bih tratio vrijeme pisuci.

Da li moram prihvatiti taj update?

Ako nije Jelly Bean, sto onda jest?
Ja san ga skinija jutros i za sada neman problema

facebook12
25.07.2012., 18:47
Ja san ga skinija jutros i za sada neman problema

Koje koristi se dobiju tim Updateom? I kako se zove taj Update? Da mi ne promakne.

TomiCro
25.07.2012., 18:50
Koje koristi se dobiju tim Updateom? I kako se zove taj Update? Da mi ne promakne.

Ja ne primjećujem ništa bitno ,ali nije mi se ništa ni loše desilo a ako i se i zezne uvik se može flashat novi rom

facebook12
25.07.2012., 19:02
Ja ne primjećujem ništa bitno ,ali nije mi se ništa ni loše desilo a ako i se i zezne uvik se može flashat novi rom
Imaš li na gtalk sada opciju video poziv

Trenutno mobitel nije blizu mene.:D Onda cu veceras instalirati, ako mi posalju taj Update.

Ne znam da li imam, znam da imam neku aplikaciju g talk, mislim narancasta ikona, nisam siguran.

Sto ce se tamo dogoditi?

dje-CAk
25.07.2012., 20:19
Trenutno mobitel nije blizu mene.:D Onda cu veceras instalirati, ako mi posalju taj Update.

Ne znam da li imam, znam da imam neku aplikaciju g talk, mislim narancasta ikona, nisam siguran.

Sto ce se tamo dogoditi?

Preko g talka možeš probati nazvati update, a možeš mu i pisati :facepalm:

Oprostite modovi, ali.....

facebook12
25.07.2012., 20:28

Vidjet cu hoce li sam doci.

TomiCro
25.07.2012., 20:32

Ne znam o čemu pričaš za gtalk san ga pita jer mi se čini da prije update nije bilo moguće ostvarit video poziv

Juventino85
25.07.2012., 20:57
Vidjet cu hoce li sam doci.

Joj, pa za ti nije jasno da te sprda?!
Slabo komentiram u ovoj temi ali svaki drugi post te neki clan "odvali"...

Pokusaj radje guglati i potraziti odgovore na neke nejasnoce jer vidis da ces ovdje tesko dobiti odgovore na relativno lagana pitanja.

Nekima se neda na to odgovarati jer shvacaju zdravo za gotovo a da budem iskren, shvacam ih...

facebook12
25.07.2012., 21:16
Joj, pa za ti nije jasno da te sprda?!
Slabo komentiram u ovoj temi ali svaki drugi post te neki clan "odvali"...

Pokusaj radje guglati i potraziti odgovore na neke nejasnoce jer vidis da ces ovdje tesko dobiti odgovore na relativno lagana pitanja.

Nekima se neda na to odgovarati jer shvacaju zdravo za gotovo a da budem iskren, shvacam ih...

Nisam ni mislio da cu dobiti pomoc.:mig: Sama tema nema svrhe. Necu vise pisati ovdje. Neki su prilicno pompozne i umisljene velicine. To samo o njima sve govori, ne o meni.

ikaoivan
25.07.2012., 22:16
Mobitel je strava. Fluidan, bez štekanja. 32+32 GB kud ćeš više... kako je jedan kolega forumaš rekao ovdje, mislim da ni nema potrebe za nekim custom ROM-ovima trenutno. Ali znatiželja je gadna stvar :D

Nakon 1 dan upotrebe sve u svemu super mašina...

Bobby1
25.07.2012., 22:18
Nisam ni mislio da cu dobiti pomoc.:mig: Sama tema nema svrhe. Necu vise pisati ovdje. Neki su prilicno pompozne i umisljene velicine. To samo o njima sve govori, ne o meni.

Moja necakinja ne pise ovakve pizdarije a ima 12 god i samo je android zanima...ja ipak mislim da se ti sprdas sa svima ovdje,tako se bar da iscitati iz par tvojih zadnjih postova...nadam se da je tako...inace,jako te zalim ako nisam u pravu...

wf via tapatalk

fabricio1
26.07.2012., 08:03
Pozdrav,

Root-o sam s3 ali nisam stavio nikakav Custom rom. Da li bi bilo bolje da stavim neki Custom rom npr . Omega V9.1??? Koji je po vama najbolji i najstabilniji Custom rom za s3?? Primjetio sam da mi malo zvučnik šteka prilikom razgovora na mob - nekad se izgubi zvuk - da li je imao itko sličnih problema??? Neznam jer to do mreže ili... Hvala na odgovorima

Xode
26.07.2012., 08:26
Pozdrav,

Root-o sam s3 ali nisam stavio nikakav Custom rom. Da li bi bilo bolje da stavim neki Custom rom npr . Omega V9.1??? Koji je po vama najbolji i najstabilniji Custom rom za s3?? Primjetio sam da mi malo zvučnik šteka prilikom razgovora na mob - nekad se izgubi zvuk - da li je imao itko sličnih problema??? Neznam jer to do mreže ili... Hvala na odgovorima
Dali bi bilo bolje da staviš Custom nakon rootanja je tvoj osobni izbor....ako želiš"izazov"onda sigurno da...ja imam Omegu v9.1 i ne mogu se požaliti..mislim da je trenutno najbolji izbor OMEGA....ako ti se da strpi se do većeras ili sutra jer dolazi nova v10.0 sa zadnjim updajtima......

GT-I9300 ;) OMEGA Rulzz

fabricio1
26.07.2012., 08:43
Ja sam Root-o mob prvenstveno zbog otključavanja na sve mreže. Pošto sam imao prije iphone i sad se prebacio na S3 - oduševljen sam s mob. Pošto nemam nikakav Custom rom., da li sami root ima neku aplikaciju preko koje bi mogao namiještat sve i svašta na mob ili se ipak treba stavit neki drugi Custom rom preko kojeg se onda sve i svašta namješta??? - možda je glupo pitanje ali novi sam na androidu pa pitam.Hvala.
Ustvari šta ja sa samim Root-m mogu radit???

Juventino85
26.07.2012., 08:53
Sa rootom dobivas admin. ovlasti i sve podesavas po zelji...
Bolje ti je da procitas thread za Android, tamo je Assassin sve objasnio... :)

fabricio1
26.07.2012., 10:04
Baš sam pročitao thread za Android i što se tiče roota nije ništa puno objasnio - napisao je "citat" - Rootanje je postupak kojim dobivate "superuser" prava na mobitelu (nešto kao admin na Windowsima). Neke aplikacije zahtijevaju root kako bi radile (meni najkorisnija koja to treba je AdFree koja miče oglase u aplikacijam), ali root se najčešće radi kada želimo flashati mobitel.

Htieo sam tamo pitat za tih par stvari ali tema je zaključena !?!

Dobiva se "superuser" prava na mobitel - koliko vidim ja imam takvu aplikaciju u S3 - ali tamo ne vidim da mogu išta mijenjati - osim što mi je tamo instalirana aplikacija "BusyBox Free" - ne kužim čemu ona služi??

Može malo objašnjenje.

fabricio1
26.07.2012., 10:10
Koliko vidim u "BusyBox Free" može prčkat po mobitelu i brisat neke stvari. Bolje ne diram

Juventino85
26.07.2012., 10:49
Pa sve sta ti je potrebno da znas si citirao.
Ako znas sta znaci biti admin na win onda ti je jednostavni za shvatiti.
Znaci mozes izmjenjivati neke pojedinosti koje po defaultu ne mozes.Mjenjati kernele, OC-ati itd...
Mozes instalirati aplikacije koje inace ne rade bez roota kao sto je bila aplikacija BLN itd...

84737
26.07.2012., 11:54
Evo Juventino je zapravio sve rekao, ali da ja još dopunim sa par riječi:
Rootanjem (iako mnogi početnici u android svijetu misle drukčije) zapravo ne dobivate ništa što bi se vidjelo (osim superuser ikone) , ili nešto što bi izmjenilo sam rad uređaja. (brzina, stabilnost, efikasnost..)
Root je samo "otključavanje" sistema i samim time dobivamo ovlasti za izmjene unutar njega, eventualno editiranje nekih postavki, mjenjanje parametara, flashanje (laički rečeno instaliranje) novog OS-a, a ukoliko je otključan i bootloader flashanje kernela itd.
Neke aplikacije zahtjevaju root jer one same rade neke izmjene na sistemskoj particiji mobitela (ili kopiraju određene datoteke na nju). Sve do trenutka kada joj superuser ne odobri SU prava ta aplikacija nemože raditi, jer joj nedostaju određeni dijelovi sa sistema.

Zanimljivo je da mnogi čuju za root od prijatelja ili pročitaju negdje o tome, te dobiju dojam da će čim rootaju uređaj, on raditi barem jednom brže i da će baterija trajati danima.
Neće, zapravo kao što sam gore naveo - ne događa se ništa vidljivo.

Andrid nije iOS koji je potrebno jailbreakati da bi mogli instalirati aplikacije koje nisu sa Google Play stranice. Ovdje jednostavno u settings/applications/ markiramo opciju "unknown sources" i dopustili smo instaliaciju *apk datoteka sa SD kartice koje smo prije skinuli sa interneta.

Moj savjet je najprije upoznati sam uređaj i android kao takav, te njegov rad. (ima se čime zanimati na androidu danima, tjednima i bez custom romova)
Nakon nekog vremena kada se korisnik zasiti i kada uđe u "štos" može rootati mob, ali i ne mora. Najprije ipak treba upoznati materiju, a tek onda nešto raditi. SGS3 radi zacjelo i bez custom romova odlično tako da svarno ima vremena za "prčkanje" po sistemskoj partiji i tweakanje uređaja ;)